PDA

Versiunea completa : Apollo

clara27
24.04.2007, 09:17:05
fetelor stiti ceva despre acest restaurant.eu nici macar nu am stiut de el , am vazut o poza intr-o revista.ati fost vreodata ?
cum este?

inasibiu
24.04.2007, 11:03:41
fetelor stiti ceva despre acest restaurant.eu nici macar nu am stiut de el , am vazut o poza intr-o revista.ati fost vreodata ?
cum este?

Draga clara, la Apollo Hermansthad (sau cum s-o scrie ca nu le am cu germana!) am mers si noi cand ne cautam restaurant. Sa stii ca este f.frumos si elegant, destul de incapator (aprox.180 locuri min. daca-mi mai amintesc eu bine?!) dar si cam scumpicel (dupa parerea mea): ne-a zis madama aia ca ar ajunge meniul cam la 160 - 170 lei bine si nu prea te lasa sa aduci tu mare scofala: gen bautura, apa sau tort. Este un fel de pensiune pt ca inchiriaza niste camere superbe...
Mai mult daca ma uit in agenda unde imi notasem totul...
Pupici si spor la pregatiri!

movulina
24.04.2007, 11:17:23
Una din cele mai frumoase nunti la care am fost a avut loc chiar in acest local APOLLO.
Este dragutz, shik, si intr-adevar putin scumpicel......recomandabil pentru o nunta mica pana in 60-70persoane.....cred ca miresica de mai sus confunda putintel lucrurile SAU poate ca noi am fost in sala mica chiar cea din fata cum intri in restaurant (poate sunt 2 sali)......
Oricum....nimik de obiectat......adikca daca ma mai gandesc......NU AM AVUT CIORBITZA/SUPA la respectiva nunta.....in rest TOTUL A FOT DELICIOS!!!

inasibiu
24.04.2007, 11:59:15
Una din cele mai frumoase nunti la care am fost a avut loc chiar in acest local APOLLO.
Este dragutz, shik, si intr-adevar putin scumpicel......recomandabil pentru o nunta mica pana in 60-70persoane.....cred ca miresica de mai sus confunda putintel lucrurile SAU poate ca noi am fost in sala mica chiar cea din fata cum intri in restaurant (poate sunt 2 sali)......
Oricum....nimik de obiectat......adikca daca ma mai gandesc......NU AM AVUT CIORBITZA/SUPA la respectiva nunta.....in rest TOTUL A FOT DELICIOS!!!

Nu-mi mai aminteam exact nr.locuri dar in restaurant stiam ca au mai multe deoarece noi am spua ca n-avem mai mult de 100 pers si au spus ca "nu se baga" pt atatia. Si intr-adevar acum am aflat: bar = 30 locuri capacitate, crama= 60-80 locuri iar restaurantul cel mare si elegant = aprox 140 pers sau mai mult.
Asta poti vedea si pe site-ul lor ca e destul de incapatoare sala.:)>-

tot_tot_claire
24.04.2007, 12:46:03
la vara'mea i-au zis in dimineata nuntii sa nu duca vin rosu sau vermut rosu, ca pateaza fetzele de masa. :( watch out !!

guess_whatever
25.04.2007, 10:48:29
nimic de zis ... elegant, curat, ordonat ... tot ce trebe ... dar mie personal nu-mi place geometria salii ... separeurile alea ... hmmmm ... pt o nunta mi se pare cam aiurea sa nu se vada invitatii intre ei ... dj-ul e pozitionat de multe ori in afara salii principale, nu-l vede juma' de nunta ... cind vb e ca la radio pt multi dintre invitati ... cind danseaza mirii sau in general cind se danseaza, o parte din invitati nu au contact vizual cu ringul de dans ... nus ... un pic cam aiurea ... dar in rest, are standard ridicat la mai toate serviciile ...:suuuper:

movulina
25.04.2007, 11:44:28
nimic de zis ... elegant, curat, ordonat ... tot ce trebe ... dar mie personal nu-mi place geometria salii ... separeurile alea ... hmmmm ... pt o nunta mi se pare cam aiurea sa nu se vada invitatii intre ei ... dj-ul e pozitionat de multe ori in afara salii principale, nu-l vede juma' de nunta ... cind vb e ca la radio pt multi dintre invitati ... cind danseaza mirii sau in general cind se danseaza, o parte din invitati nu au contact vizual cu ringul de dans ... nus ... un pic cam aiurea ... dar in rest, are standard ridicat la mai toate serviciile ...:suuuper:
de akord!
pentru o nunta mika as alege prima sala.
Pe cealalta nu o stiu (noi am for in oct-nov 2005 acolo la nunta....)
:suuuper:

zuzuzuzu
04.02.2008, 01:33:58
buna fetelor si eu am rezervarea facuta ptr 22 iunie tot la acest restaurant APOLLO si vas ruga din tot sufletul sa dati cateva detalii . Eu din pacate nu am cum sa vad personal acest restaurant, ptr ca sunt in strainatate...... stiti cumva pun huse la scaune? cum aranjeaza sala ptr nunta? va rog[-o< dak stiti spuneti-mi si mie plssssss

Arsaluis
21.08.2008, 13:24:23
Care este numarul mimim de persoane acceptat la Apollo? Dra cel maxim. astept impresii de la miresicile care au avut nunta acolo. Cum a fost? La ce ar trebui sa fim atente?

MoMoEla
04.08.2009, 00:12:11
Fetelor, stiti cumva pe cineva care si-a facut nunta la Apollo? acolo facem si noi nuntA,dar suntem disperati ca nu mai este loc de dans daca avem 11 mese a cate 6 oameni fiecare :(( si avem nevoie de niste poze cu sala cea mare sa vedem cum incap atatea mese. ^:)^

iubiana
04.08.2009, 08:03:23
Fetelor, stiti cumva pe cineva care si-a facut nunta la Apollo? acolo facem si noi nuntA,dar suntem disperati ca nu mai este loc de dans daca avem 11 mese a cate 6 oameni fiecare :(( si avem nevoie de niste poze cu sala cea mare sa vedem cum incap atatea mese. ^:)^
Buna .....nu am fost la nici o nunta acolo dar stiu pe cineva care are nunta in 22.08 ........singurul sfat este sa te duci sambata(in fiecare sambata daca este cazul pana vezi ce-ti place) intre 12-13.30 si sa vezi tu cum este aranjata sala si faci si poze .......
Asa am facut eu cu sala noastra si o sa ma mai duc sa fac poze .....am intrebat ospatarii pe la cat sa ma duc sa vad sala amenajata pt nunta

syylvia03
04.08.2009, 21:56:24
Si noi am rezervat la Apollo in 7 nov 2009, dar ni s-a spus ca incap 150 de persoane. Eu sper sa nu fie probleme, desi acum ca am vazut mesajul tau incep sa am palpitatii:-SS Daca este cineva care a avut nunta aici poate ma ajuta si pe mine cu niste informatii. Multumesc. A

iubiana
05.08.2009, 08:24:27
Si noi am rezervat la Apollo in 7 nov 2009, dar ni s-a spus ca incap 150 de persoane. Eu sper sa nu fie probleme, desi acum ca am vazut mesajul tau incep sa am palpitatii:-SS Daca este cineva care a avut nunta aici poate ma ajuta si pe mine cu niste informatii. Multumesc. A
Eu am crezut ca faci nunta la Ileana ...:-? [-(
Cand aflu ceva nou va zic ......

syylvia03
05.08.2009, 16:05:43
Pai am renuntat la Ileana, desi sala nu arata rau acum renovata. M-am gandit insa si la calitatea serviciilor si despre apollo am tot auzit de bine. Pretul e aproximativ acelasi asa ca am optat pt Apollo. Acum cum ne-o fi norocul!

Cassandra
19.04.2010, 21:54:11
Salut!

Ceva impresii mai actuale in legatura cu nunta la Apollo?
Am vazut sala si pare ok, seful de sala la fel... ce imi puteti spune "din culise"?

multumesc!

syylvia03
21.04.2010, 11:16:54
Noi am avut nunta la apollo in nov 2009 si am fost imultumiti de sala, meniu si calitatea serviciilor. Am avut 167 invitati si desi ne temeam ca o sa fie inghesuiala mare a fost ok. Personalul a fost ireprosabil iar cei 2 sefi de sala sunt oameni cu care te poti intelege fara probleme. Daca mai pot da cev a detalii o fac cu mare drag
Alina

darianna
21.04.2010, 21:45:05
am si eu o intrebare?.... unde e acest restaurant?

syylvia03
21.04.2010, 23:22:44
Undeva in zona garii pe str Nicolae Teclu. Nu mai stiu exact numarul strazii.

darianna
22.04.2010, 17:52:49
s-ar putea ca una din colegele mele de birou sa faca nunta acolo la vara...

laura81
22.04.2010, 23:01:02
Pai teclu ii zice la strada :D

corinavasile
08.06.2010, 09:29:51
Noi am avut nunta la apollo in nov 2009 si am fost imultumiti de sala, meniu si calitatea serviciilor. Am avut 167 invitati si desi ne temeam ca o sa fie inghesuiala mare a fost ok. Personalul a fost ireprosabil iar cei 2 sefi de sala sunt oameni cu care te poti intelege fara probleme. Daca mai pot da cev a detalii o fac cu mare drag
Alina

Sal...
Imi poti spune cam cat a fost meniul la Apollo?