PDA

Versiunea completa : Vestimentatie pentru cununia civila

sunset
25.04.2007, 06:32:19
Salutari de la Iasi ! :*

Eu o sa vin la Sibiu pt o conferinta vreo 3 zile si cum nu am gasit nimic cu ce sa ma imbrac pt starea civila... Poate gasesc pe la voi, pls dati-mi niste idei unde sa caut!

:*

BlueMoni
25.04.2007, 09:21:59
Pentru rochii sau costumase mai deosebite poti incerca pe centru, la magazinul Sorina, pe str. Banatului, nu stiu cum se numeste magazinul (nu e departe de centru, vis a vis de Facultatea de Litere), in Mall, am inteles ca mai e un magazin undeva pe langa Piata Cibin, Dinaela poate sa-ti dea mai multe detalii pt ca de acolo si-a luat rochie pt nunta soacra ei. Ar mai fi magazinul Dumbrava, dar nu sunt prea multe standuri cu rochii de gala. Tot pe centru, aproape de piata mare este magazinul Moda Aliss unde de obicei au costumase dragute. Fetelor, pe Zidului, la Gama, au si rochii gata facute sau numai la comanda?
O sa ma mai gandesc si daca imi vin in minte si alte magazine o sa mai scriu. Cand vii la Sibiu?

sunset
25.04.2007, 09:39:25
O sa ajung vineri seara si stau pana duminica la pranz. Sper sa gasesc ceva... ca o iau razna

orhideea26
22.04.2009, 19:57:37
O sa ajung vineri seara si stau pana duminica la pranz. Sper sa gasesc ceva... ca o iau razna

eu sunt de parere ca o femeie trebuie sa se imbrace cu o rochita alba la cununia civila

ale1984
24.03.2010, 15:54:39
Buna fetelor, va rog mult de tot sa mi spneti daca stiti cumva daca exista in sibiu rochii de ocazie de inchiriat si unde? v as fi foarte recunoascatoare. repet, de ocazie, nu de mireasa sau de cununie. ms mult. ast rasp cu nerabdare daca stiti.:*

Cassandra
25.04.2010, 22:38:44
Sunt si eu interesata de subiect daca stie cineva.
merci

lucy_happy
09.05.2010, 15:44:52
eu sunt de parere ca o femeie trebuie sa se imbrace cu o rochita alba la cununia civila

eu mi-as dori o rochita cularea untului pentru cununia civila si eventual decat sa caut prin tot orasul prefer sa mi-o fac la comanda,

alca
21.07.2010, 22:46:00
Buna,
Sunt din Bucuresti si as dori sa stiu pe unde as putea gasi in Sibiu costumase/rochite nu f scumpe dar dragute.

stres_mic
22.07.2010, 09:00:56
Buna,
Sunt din Bucuresti si as dori sa stiu pe unde as putea gasi in Sibiu costumase/rochite nu f scumpe dar dragute.

eu te-as sfatui sa incerci la Gama. eu am cumparate multe rochii de acolo, atat de zi cat si de seara (au si costumase dragutze).
magazinul este pe strada zidului nr. 7

alca
22.07.2010, 12:22:52
Multam mult, dar explica-mi te rog pe unde este magazinul ca nu stiu f bn sibiul mai cu seama stradutele.

stres_mic
22.07.2010, 16:05:21
Multam mult, dar explica-mi te rog pe unde este magazinul ca nu stiu f bn sibiul mai cu seama stradutele.

scuze la asta nu m-am gandit :)
din piata mica cobori pe sub podul minciunilor si mergi tot inainte, strada se numeste ocnei
mergi tot inainte vreo 5-10 min, si la un moment dat vezi in fata o fabrica mare, independenta. chiar inainte de fabrica asta, o iei pe ultima strada la stanga
dupa ce ai facut la stanga, mai mergi vreo 50 de m si pe partea dreapta a strazi este magazinul gama

sper ca am explicat cat de cat ok