PDA

Versiunea completa : Restaurant "Moara de Foc" Iasi

Pagini : [1] 2 3

ancutzelu
26.04.2007, 08:52:20
Poate e prea devreme, dar noi am inceput sa ne cautam sala ... si avem o luna de zile de cand tot umblam dar nu ne putem hotara. Cei drept multe nici nu ne prea plac! Nu vrem o nunta mare, max. 50 pers.. Restaurantul "Moara de foc" ne-a atras atentia, dar nu stim mai nimic despre cum sunt nuntile acolo? Meniul e 140 RON si iti amenajeaza si sala in banii astia(huse, aranjamente florale pe mese). Dar sincer nu sunt hotarata daca sa achit sau nu avansul pentru sala 1200 RON (pt. personal)!?!

Onutza
26.04.2007, 10:58:08
Buna!
Mesele sunt rotunde,
e cam aglomerata sala, depinde de nr invitatilor,
meniul pe la anul..150 lei fara bautura
costa amenajarea salii
cam atit miau spus ei...
parca nu se percepe chirie...
N-am fost la nici o petrecere acolo...

AUKA
27.04.2007, 08:14:32
Poate e prea devreme, dar noi am inceput sa ne cautam sala ... si avem o luna de zile de cand tot umblam dar nu ne putem hotara. Cei drept multe nici nu ne prea plac! Nu vrem o nunta mare, max. 50 pers.. Restaurantul "Moara de foc" ne-a atras atentia, dar nu stim mai nimic despre cum sunt nuntile acolo? Meniul e 140 RON si iti amenajeaza si sala in banii astia(huse, aranjamente florale pe mese). Dar sincer nu sunt hotarata daca sa achit sau nu avansul pentru sala 1200 RON (pt. personal)!?!
Eu am fost la o cumatrie la Moara de Foc si mi-a placut f mult, dar...duminica am fost cu niste prieteni si am mancat o pizza si a fost jale...noi fetele am facut toxiinfectie alimentara, avea un gust cam ciudat si cand am ajuns seara acasa a fost jale....mi-a luat 3 zile sa imi revin. Poate a fost un caz izolat, dar totusi...am fost 3 persoane carora ni s-a facut rau!!!!poate restaurantul se aprovizioneaza separat...

Simona06
27.04.2007, 20:57:00
Acu un an,in decembrie am fost cumatra mare cum se zice..am botezat eu cu iubi si au facut cumatrie acolo si a fost super!Si mancare buna si servire si sala..muzica nu stiu ca noi am adus pe altcineva,nu au fost cei de acolo.Toata lumea a fost multumita.

Rok5ana
30.04.2007, 18:50:58
Eu am fost la o nunta acolo in oct2006 si mi-a placut mult. Daca nu pana in 100 de invitati sala e f potrivita. din cate stiu atunci decorarea salii a intrat in pretul meniului, si mancarea a fost buna.:)

carmen82
11.06.2007, 19:44:00
Nu are nimeni vreo poza cu sala?^:)^

carmen82
12.06.2007, 21:17:43
Stie cineva dintre fetele care au fost la vreo petrecere aici cum e cu formatia?Canta frumos?

Simona06
12.06.2007, 22:22:30
Stie cineva dintre fetele care au fost la vreo petrecere aici cum e cu formatia?Canta frumos?
Cred ca sunt cei de la Coco Band,parca asa se numesc si canta f frumos.I-am ascultat la o nunta la Astoria,acu vreo luna.

Roxanika
16.06.2007, 14:15:32
:) Salut! sunt si eu o miresica noua pe aici, dar m-am gandit sa iti impartasesc din experienta mea, mai ales ca mai ai mult timp la dispozitie pentru cautari;) Vad ca pererile sunt foarte impartite... eu am avut o experienta neplacuta la Moara de Foc... Am fost invitata la o nunta si as putea spune ca a fost un fiasco... dezorganizare totala, servirea proasta, chelneri neatenti...pacat... au pus muraturile in farfuria cu friptura, daca iti poti iagina asa ceva... Atunci cand vine vorba de eticheta, eu nu pot face concesii, mai ales ca e o noapte unica in viata oricarei fete...iar la meniu de 140, chiar poti avea pretentia de a fi servit ca la carte...

frederika
18.07.2007, 13:20:47
eu am avut nunta la moara de foc in sala mare de sus...scaunele imbracate au intrat in pret...aranjamente florale ,tortul miresei si artificiile la fel.Totul a fost perfect cu o singura exceptie ...desi am discutat despre faptul daca au mire si mireasa pe tort si mi s-a raspuns afirmativ eu nu i-am vazut in mometul nuntii si alta chestie cu florile de pe tort ..am cerut sa fie oranj si mi s-au pus flori galbene si rosii ..era sa fac infarct.In rest mancarea si servirea f buna ...tb doar sa fii atent ce negociezi cu ei si sa fii f atent ...mi-a placut pt poze cu sala ma puteti contacta pe mesaj privat

frederika
18.07.2007, 13:26:24
in legatura cu muzica de la moara de foc ...eu nu i-am vrut pe coco band ...am avut o formatie de 2 fete si 2 baieti care nu mi-au cantat manele si a fost exceptional ....au facut toti banii ...pe bune .... au ramas invitatii cu gura cascata ...toti au spus ca asa nunta nu au mai vazut ....recunosc ca solistele au facut spectacol ...toata lumea a fost multumita ...am platit 1500euro ,dar a facut banii

monique18virgo
19.09.2007, 12:21:45
salut fetelor.euvoi face nunta la anul pe 7 iunie si mi-am luat sala la moara de foc.eu am fost la mai multe evenimente pe acolo si mi-a placut foarte mult.iar formatia e super.acum sper sa nu am ghinion:O .am fost intr-o zi de sambata si am vazut si cum era amenajata sala(f.frumos).poti sa iti alegi culoarea la huse;ce flori vrei tu.succes la toate si ne mai auzim

ela_g
21.09.2007, 23:02:46
Si eu am fost la o cumatrie recent la Moara de foc. Cred ca am fost vreo 80 de persoane si de aceea nu au fost puse mese si in separeuri. Mie mi-a placut foarte mult, sala este cocheta, mancarea este foarte buna. Singurul dezavantaj este ca se pot face si 3 nunti in acelasi timp acolo. Si pentru 120 de persoane cat voi avea eu la nunta ar fi trebuit sa folosesc si mesele din separeuri, pentru care vizibilitatea e redusa din cauza stalpilor foarte mari.

dulceata2007
29.10.2007, 09:51:44
Si eu sunt noua pe situl asta:) ...voi fi mireasa la anul viitor...am fost sa vad multe sali in iasul asta...ma plictisem deja....am intrat din curiozitate la Moara de Foc....peste cateva ore incepea o nunta...am vazut sala...e super fain....si pretzurile sunt mai avantajoase ca in alte restaurante...cu muzica chiar nu stiu ce sa fac....au crescut pretzurile asa de tare:(
Viitorul meu sotz...mi-a zis sa luam un dj....ca ne costa mai putzin...acum nu stiu ce sa fac....voi ce imi ziceti?....o formatie ajunge si pana la 60 de milioane:((....eu nunta o am 11 octombrie...saptamana asta ne ducem sa semnam contractul....ce o fi...aia o fi
Ce fac cu muzica...chiar nu stiu...cunoasteti o formatie de nunta?...dar nu chiar la 60 de miloane?:)

alibd
29.10.2007, 10:16:20
Si eu sunt noua pe situl asta:) ...voi fi mireasa la anul viitor...am fost sa vad multe sali in iasul asta...ma plictisem deja....am intrat din curiozitate la Moara de Foc....peste cateva ore incepea o nunta...am vazut sala...e super fain....si pretzurile sunt mai avantajoase ca in alte restaurante...cu muzica chiar nu stiu ce sa fac....au crescut pretzurile asa de tare:(
Viitorul meu sotz...mi-a zis sa luam un dj....ca ne costa mai putzin...acum nu stiu ce sa fac....voi ce imi ziceti?....o formatie ajunge si pana la 60 de milioane:((....eu nunta o am 11 octombrie...saptamana asta ne ducem sa semnam contractul....ce o fi...aia o fi
Ce fac cu muzica...chiar nu stiu...cunoasteti o formatie de nunta?...dar nu chiar la 60 de miloane?:)

Bine ai venit! :) Preturile astea sunt exagerate de acum si nu pot sa inteleg cand au crescut atat de mult. Pentru anul asta o formatie cerea cam 30-35 mil. Unde vom ajunge oare? :-\
Daca nu tii neaparat sa ai formatie la nunta, sa stii ca varianta cu dj nu e deloc de neglijat. Si eu mi-as fi dorit formatie, dar am renuntat tot din cauza banilor. Am avut dj, a fost foarte bine, distractie maxima si ne-a ajuns si muuult mai ieftin.
E decizia voastra! Multa bafta!

monique18virgo
03.11.2007, 08:19:03
pt.dulceata2007.salut si bafta la pregatiri pe anul viitor.eu mi-am rezervat sala la moara de foc pe 7 iunie 2008.formatia de acolo cere 35mil.canta destul de bine(coco band).

Carmen79
22.11.2007, 09:33:24
Buna fetelor,
La Moara de Foc doar sala de sus merita atentia si chiar am fost la o nunta reusita acolo. In schimb la sala de jos e NASOL de tot. Mancarea nasoala plus ca intrarea se face prin barul de jos.

frederika
26.11.2007, 12:50:41
atentie la tort feteleor care faceti la moara de foc ...daca alegeti sa vi.l faca ei .In poze mi-au aratat ceva si la nunta arata cu totul altfel ...de.a dreptul tiganesc ...eu am ramas socata dar nu am mai avut ce sa fac !pupici!

monique18virgo
26.11.2007, 16:12:52
salut.fii mai explicita ce inseamna tiganesc ca incepi sa ma sperii.stii cumva daca iti da voie sa aduci tu tortul? stie careva o cofetarie care face torturi din martipan?

frederika
03.12.2007, 16:11:58
[quote=monique18virgo;507656]salut.fii mai explicita ce inseamna tiganesc ca incepi sa ma sperii.stii cumva daca iti da voie sa aduci tu tortul? stie careva o cofetarie care face torturi din martipan?[/quotdaca te intereseaza ,lasa-mi adresa ta de mail pe privat si o sa-ti trimit o poza cu tortul ...decizia o vei lua singura ..poate sunt eu mai pretentioasa!E mai bine asa ..nu ?;-)

ancutzelu
07.01.2008, 11:32:55
:O Nu ma speria!!! Vreau si eu o poza cu tortul [email protected], cand am semnat contractul cu ei ne-au spus ca au un catalog cu mai multe modele de torturi si ca doar de la ei putem comanda, la fel si cu parjiturile, nu putem sa aducem dinalta parte. Multumesc frumos! :* Un an nou plin de muuuulta dragoste!:*

ancutzelu
07.01.2008, 11:35:04
popescuanca2003 este adresa mea de mail pe yahoo.com

frederika
15.01.2008, 00:53:41
salut.fii mai explicita ce inseamna tiganesc ca incepi sa ma sperii.stii cumva daca iti da voie sa aduci tu tortul? stie careva o cofetarie care face torturi din martipan?

da ..sigur ca poti sa aduci tu tortul ...doar ca cel pe care ti-l ofera ei intra in pret ..asta e avantajul.Poate la mine a fost o exceptie .....nu te speria ....a fost urat ......dar la gust a fost f bun!

frederika
15.01.2008, 01:00:05
:O Nu ma speria!!! Vreau si eu o poza cu tortul [email protected], cand am semnat contractul cu ei ne-au spus ca au un catalog cu mai multe modele de torturi si ca doar de la ei putem comanda, la fel si cu parjiturile, nu putem sa aducem dinalta parte. Multumesc frumos! :* Un an nou plin de muuuulta dragoste!:*

sa stii ca prajiturile au fost f bune ...au fost ambalate frumos ...totul a fost impecabil ...singurul lucru care nu mi.a placut dupa cum am spus, a fost tortul ...iti voi trimite o poza cu el...ma refer la aspectul sau in sine ,dar la gust a fost f bun...depinde si ce fel de tort alegi ...cu frisca ,cu ciocolata ,cu fructe...multumesc pt urari ...am intrat cam tarziu ..a trecut ceva timp:*

monique18virgo
16.01.2008, 12:37:10
frederika multumesc pt poza trimisa.tortul nu a fost chiar urit dar cum ai spus si tu depinde de gusturi.dar fiindca tu ai cerut altceva e normal sa fii fost dezamagita(eu as fi fost la fel).nasa mea stie pe cineva care face trandafirasi din zahar asa ca ornamentele pt tort le duc eu:> .

frederika
16.01.2008, 20:40:11
frederika multumesc pt poza trimisa.tortul nu a fost chiar urit dar cum ai spus si tu depinde de gusturi.dar fiindca tu ai cerut altceva e normal sa fii fost dezamagita(eu as fi fost la fel).nasa mea stie pe cineva care face trandafirasi din zahar asa ca ornamentele pt tort le duc eu:> .

ma bucur ca te-ai mai linistit#:-S ...ti-am spus ca in rest totul a fost ok ..am fost f multumita....dar inca ma mai gandesc ce bine ar fi stat si la mine pe tort un mire si o mireasa ....

laara
24.02.2008, 19:07:23
Buna miresici,

Si eu am ales Moara de Foc - sala de sus...avem cam 100-120 de persoane...speram sa fie bine.. am inteles ca in pretul meniului intra si amenajarea salii...aceasta amenajare include si aranjamentele florale?
pupici

ca_mi
25.02.2008, 00:15:21
Stiu ca la Moara de Foc nu mai e aceeasi firma care facea dulciuri vara trecuta. Am fost la o nunta unde dulciurile au fost facute de firma noua de la Moara: prajiturile excelente, tortul avea si mire si mireasa si trandafirasi, prezentarea super!

monique18virgo
25.02.2008, 08:24:10
buna Laara.si eu am tot in sala de sus dar pe 7 iunie.(inaintea ta);-) .mie mi-au spus ca intra si aranjamentul floral.cum stai cu pregatirile? te pup si sa ai o nunta frumoasa.

laara
25.02.2008, 14:03:40
Multumesc...o nunta minunata si de neuitat iti doresc si tie..
Cu pregatirile...mai sunt multe de facut..si nici eu nu sunt cea mai organizata persoana...dar trebuie sa o scot la capat..
Voi ati stabilit deja meniul?
Te-am pupat

monique18virgo
27.02.2008, 08:04:12
inca nu e prea devreme.mi-a zis sa vin cu 2 sapt. inainte sa discutam detaliile legate de aranjamentul salii(culoarea huselor,florile si ce mai este).iar cu o sapt. inainte sa stabilim meniul.te pup .spor la pregatiri:)>-

Crisss
27.02.2008, 15:21:55
sambata ma duc la o nunta la moara de foc, daca va intereseaza sa ma uit dupa ceva anume spuneti-mi.....servire....cum e mancarea...

ceatza05
27.02.2008, 22:36:03
sambata ma duc la o nunta la moara de foc, daca va intereseaza sa ma uit dupa ceva anume spuneti-mi.....servire....cum e mancarea...

Preferabil, fa poze la tot e prinzi, eventual si la mancare. :D
Si incerca sa vii cu cat mai multe detalii pt viitoarele mirese de la "Moara de foc".

laara
29.02.2008, 21:39:34
La servire te rog mult sa fii atenta...^:)^ nu prea stiu cum sunt chelnerii acolo..
Te-am pupat

laara
29.02.2008, 21:42:17
inca nu e prea devreme.mi-a zis sa vin cu 2 sapt. inainte sa discutam detaliile legate de aranjamentul salii(culoarea huselor,florile si ce mai este).iar cu o sapt. inainte sa stabilim meniul.te pup .spor la pregatiri:)>-

multumesc mult...
am sa mai trec si eu pe acolo...ca recunosc ca nu am mai fost demult

spor la pregatiri si tie :*

Crisss
29.02.2008, 22:01:43
La servire te rog mult sa fii atenta...^:)^ nu prea stiu cum sunt chelnerii acolo..
Te-am pupat

promit sa fiu atenta:)>-

Crisss
02.03.2008, 06:22:17
am promis ca va pun pozici cu moara de foc- mai intai papica.dintre toate gratarul era cam nefacut si un singur cos cu paine la masa, trebuia sa te intinzi dupa el, in rest ok....servirea a fost buna....

Crisss
02.03.2008, 06:25:51
ornamentele , insa frunzele alea mari is artificiale.....masa prezidiu.............si tortul in forma de inimioara(nu stiu daca era asigurat de ei sau nu, insa era bun)

Crisss
02.03.2008, 06:27:47
daca mai aveti intebari..........va stau la dispozitie

laara
02.03.2008, 09:37:44
daca mai aveti intebari..........va stau la dispozitie

Multumim mult pt poze...eu sunt curioasa..in ce sala a fost nunta?
:*

Crisss
02.03.2008, 12:41:35
Multumim mult pt poze...eu sunt curioasa..in ce sala a fost nunta?
:*

in sala de sus cea mare

mikaela_mikky
03.03.2008, 01:10:18
multumim pt poze . arata tare bine frigaruiele ,,,,
fetelor voi ce stiti de aranjamente ,, se stabilesc de comun acord sau astea din poze e tot ce ofera - mie mi se par sarace pt gusturile mele iar frunzele respective prea mari -sper sa nu supar pe nimeni .
crisss am o intrebare in cazul in care formatia a fost cocoband ce impresie ti-a facut ?

o primavara frumoasa si senina !!!

Crisss
04.03.2008, 13:24:47
multumim pt poze . arata tare bine frigaruiele ,,,,
fetelor voi ce stiti de aranjamente ,, se stabilesc de comun acord sau astea din poze e tot ce ofera - mie mi se par sarace pt gusturile mele iar frunzele respective prea mari -sper sa nu supar pe nimeni .
crisss am o intrebare in cazul in care formatia a fost cocoband ce impresie ti-a facut ?

o primavara frumoasa si senina !!!

nu a cantat formatia la nunta, vroiam si eu sa o vad, dar am auzit ca canta super fain...........aranlamentele se vedeau fain per ansamblu dar de aproape se vedea buretele si frunzele erau false

mikaela_mikky
04.03.2008, 18:29:04
multumesc de raspuns ,, eu ma gandesc ca as vrea sa am mai multe flori sper sa iasa ceva frumos pana la urma.
criss stiu ca ai fost ca invitata dar ai o idee cam la ce suma a ajuns meniul ?
si doresc si eu un sfat cand imi sugerati sa am duc sa vorbesc despre decorul salii ? noi am incheiat contractul anul trecut in mai si nu mai tin minte ce ne-a zis dsoara respectiva si as vrea sa le am pe toate stabilite din timp.

monique18virgo
05.03.2008, 11:04:11
eu am nunta pe 7 iunie si mi-a spus sa vin cu 2 sapt inainte de eveniment ca sa dicutam despre aranjamente si tort.vezi ca la tort cica are un catalog de modele iar suporturile sunt de mai multe feluri.am intrebat daca pina pe 7 se mai scumpeste meniul si mi-a zis ca daca se scumpeste mai mult de 150 ron nu ajunge(de pers.)acum e in jur de 130-140 ron.sper ca te-am ajutat cu ceva.pupici si spor la pregatiri.>:D<

mikaela_mikky
05.03.2008, 20:50:23
multumesc mult de informatii ,am retinut :D
spor la pregatiri si tie !

monique18virgo
10.04.2008, 14:04:53
cele care au nunta in mai la moara nu au nici o noutate?

mikaela_mikky
20.04.2008, 22:52:23
buna fetelor
am fost la restaurant zilele trecute sa vad ce modificari mai sunt, mai ales in sala de jos .
noutatile sunt pentru cele interesate: meniul este deja 150 ron .
barul este mutat la intrare pe partea stanga , unde era locul formatiei inainte. sala este foarte spatioasa acum :D.

dna respectiva mi-a recomandat ca sticlele sa fie de 2 l atat la suc cat si la apa , vinul ramane la alegerea noastra dar dak e varsat va trebui adus la restaurant doar in peturi de 5 sau 10 l altfel nu primesc.
marturiile, bautura , fructele vor fi aduse cu o zi inaintea evenimentului la restaurant.
app de asta vreau sa va intreb si eu voi ce luati? sticle de 2 l sau mai putin?

spor la pregatiri !

monique18virgo
21.04.2008, 07:47:28
salutare.eu vreau sa-mi iau sucul la sticle de 0.5l pentru ca nu-mi place cum arata pe masa sticlele de 2l. ce platesti obligatoriu la meniu? spor in continuare la pregatiri si sa ai o nunta cat mai frumoasa>:D<

mikaela_mikky
21.04.2008, 11:47:16
buna. meniul va cuprinde :
antreu
2 gustari calde- ai vreo 19 variante de unde poti alege
1 friptura
1 garnitura
1 salata
tort- 150g/pers
prajituri,saleuri -200g/pers
2 cafele

daca vrei sa stii variantele la gustarile calde zi-mi si le pot detalia.

oricum meniul se va stabili cu 2 sapt inainte .
noi avem de gand sa hotaram o varianta de meniu si sa o degustam ca sa fiu sigura ce servesc invitatilor .

monique18virgo
21.04.2008, 12:25:03
salut.mi-a dat si mie o copie dupa variantele de meniu.eu vroiam sa stiu ce platesti obligatoriu la el.pt ca mie mi-a zis anu trecut cand am vb prima data:''indiferent de nr de pers. care le-am declarat daca nu vin toti platesc obligatoriu antreul si o gustare calda" iar restul in fctie de nr de pers care le am in sala. sper ca ai inteles ce am vrut sa spun>:D<

mikaela_mikky
21.04.2008, 12:42:11
asta nu o stiam
multumesc ca mi-ai zis.
in contract scrie ca daca in sala sunt mai putine persoane decat cele confirmate se va plati pt nr de pers confirmate. si am considerat ca nu mai e cazu sa intreb.

monique18virgo
21.04.2008, 15:51:09
mie mi-a zis ca inainte cu 48 ore tre sa dau nr exact de pers care vin la nunta.asa ca daca vin mai putini ,pt cei lipsa oricum tre sa platesti ceva.nu tot meniul doar antreul si o gustare calda.acum eu stiam ca inainte se platea numai antreul.oricum o sa vad cu o sapt inainte cum sta treaba.te pup:* si spor

mihaela81
26.05.2008, 18:53:37
Buna miresici,

Si eu am ales Moara de Foc - sala de sus...avem cam 100-120 de persoane...speram sa fie bine.. am inteles ca in pretul meniului intra si amenajarea salii...aceasta amenajare include si aranjamentele florale?
pupici
si eu ma gandesc la moara de foc,dar cum nu sunt in tara astept comentariile tale de cum a decurs petrecerea.casa de piatra

mihaela81
26.05.2008, 18:58:52
am promis ca va pun pozici cu moara de foc- mai intai papica.dintre toate gratarul era cam nefacut si un singur cos cu paine la masa, trebuia sa te intinzi dupa el, in rest ok....servirea a fost buna....
salut.pt o nunta de 120 persone,mai ramane loc de DANSAT?

monique18virgo
27.05.2008, 07:43:10
eu am nunta pe 7 iunie.daca astepti iti pot spune eu cum a decurs totul.in privinta nr. de persoane cred ca 120 e cam mult(eu o sa am cam 100).in rest daca mai vrei sa stii si altceva iti raspund cu placere.>:D<

laara
27.05.2008, 09:03:40
Buna fetelor,
Eu am pe 21 iunie la Moara de Foc in sala mare de sus...sambata am fost sa vad cum e aranjata sala...era pregatita pt 120 de persoane, si era loc suficient de dans..Cand am acontat sala, ei au spus ca maximul ei este de 140.. Noi vom avea in jur de 120... si spatiul mi se pare super suficient..
V-am pupat

laara
27.05.2008, 15:56:55
eu am nunta pe 7 iunie.daca astepti iti pot spune eu cum a decurs totul.in privinta nr. de persoane cred ca 120 e cam mult(eu o sa am cam 100).in rest daca mai vrei sa stii si altceva iti raspund cu placere.>:D<

Cum te simti? Ai emotii? Si tu ai in sala mare de sus? Spor la pregatiri..:*

monique18virgo
30.05.2008, 08:11:45
fericita,nerabdatoare dar emotii nu prea.atunci pe 7 sigur nu o sa mai stiu nici cum ma cheama.:-SS spor si tie>:D<

laara
10.06.2008, 10:48:30
Buna fetelor,

Ieri am fost si am stabilit meniul si am dat un numar aproximativ de invitati...intrand pe ultima suta de metri imi dau seama cat de multe mai sunt de facut, si ce putin timp mai este..
Monique...ai avut nunta? cum a fost?
pupici

monique18virgo
26.06.2008, 17:25:34
a fost foarte frumos.pacat ca s-a terminat asa repede8-} .felicitari pt cei de la moara de foc

monique18virgo
26.06.2008, 17:27:31
la voi cum a fost?

mikaela_mikky
01.07.2008, 17:56:56
a fost foarte frumos.pacat ca s-a terminat asa repede8-} .felicitari pt cei de la moara de foc

buna monica! ma bucur sa aud ca a fost foarte frumos! sper sa fie si la mine la fel.
cum a fost personalul? ai fost multumita de ei? ti-au placut prajiturile?
ai avut ceva nemultumiri? eu mai am 25 de zile si stresul isi spune cuvantul dupa cum vezi :P in meniul pe care l-ati stabilit ati avut si peste ? si ink ceva sa nu uit. in cazu in care nu au venit pers pe care le asteptai cat ai platit meniul pt ele?
sper k nu te zapacesc.

monique18virgo
02.07.2008, 07:29:59
salut .personalul a fost de nota 10.am avut un baiat care raspundea de sala si vb direct cu mirele meu.prajiturile aratau super dar nu am avut timp sa le degust(si nici nu s-a plins nimeni).in meniu nu am avut peste asa ca nu am cum sa te ajut.iar persoane nu am avut in minus.oricum stai fara griji ca va fii bine.ce mi-a ramas in plus mi-au dat inapoi.>:D<

Butterfly87
11.08.2008, 20:56:01
Buna Fetelor! Am Fost La 2 Nunti Si O Cumatrie La Moara De Foc Si Mi-a Placut Foarte Mult.personalul E Super Iar Amenajarea Salii LA Fel.imi Fac Si Eu Nunta Acolo La Anul Si Este O Alegere Foarte Buna!!

SIMONA25
13.09.2008, 01:17:10
BUNA.
AM NUNTA ANUL VIITOR LA RETAURANT MOARA DE FOC.
DIN CE CONDITII AU TRECUT IN CONTRACT CHIAR NE-A CONVENIT .
CARE ATI MAI ORGANIZAT EVENIMENTE PE ACOLO SI MA PUTETI AJUTA CU NISTE SFATURI? :x
VA PUP SI SPOR LA PREGATIRI PENTRU MARELE EVENIMENT

monique18virgo
13.09.2008, 07:51:29
salut.eu am avut nunta anul acesta acolo.a iesit foarte bine.spune-mi ce vrei sa stii si te ajut cu placere;;)

SIMONA25
13.09.2008, 09:42:55
Multumesc pentru promptitudine :x .
Noi deocamdata am incheiat doar contractul ,cu avansul de bani pt chelneri.
Ne-au zis sa mergem cu 2 saptamani inainte de nunta sa ne hotaram cum vrem sa fie ornata sala (ce culoare) si apoi cu 2 zile inainte sa vedem exact cate persoane vin si ce menuri vrem.
Cum a fost decorata sala si ce culoare imi poti recomanda ?Iar la meniu ce crezi ca e mai bun de acolo?;;)
Noi am ales sala de la etaj unde incap cam 100- 120 persoane ( daca ne vin mai putin ne obliga sa platim meniul pt 100 de persoane, dar noi speram sa fie mai multe persoane [-o< ), mai e pana atunci destul de mult.
Deocamdata avem cununia civila pe 25 oct anul asta si pt asta ne stresam acum ...un pic :D .
Weekend placut!

monique18virgo
13.09.2008, 10:58:01
in aceeasi sala am avut si eu.a fost ornata cu huse aurii dau bine la culoarea salii.faza cu plata obligatorie pt 100 de pers. mi se pare dubioasa(eu am avut 90 pers:-$ ) a cam strambat din nas sefa de sala cand i-am dat 45 de perechi dar asta e.eu cred totusi ca 120 pers e cam mult acolo mie imi place sa fie mai aerisita sala-sa fie loc de dans.ti-a dat vreo copie dupa variantele de meniu?(eu am una pe acasa parca).la servire de ex. sa nu iti faci probleme.sunt foarte atenti in privinta asta.daca vrei iti dau pm cu adresa mea de mess si mai vb.wekend placut si tie;;)

SIMONA25
13.09.2008, 12:54:07
Prind bine sfaturile astea :azn: mai ales ca nu sunt din Iasi.
Adresa mea de messenger este :****** astept sa mai vorbim pe yahoo atunci :)

SIMONA25
13.09.2008, 12:58:06
Da, am o copie la variantele de meniu si e de unde alege .
Ma bucur ca nu trebuie sa stau dupa chelneri sa-si faca treaba , si ca nu se impune muzica.
Inca nu ne-am hotarat daca vom lucra cu formatia de la ei , desi toata lumea o lauda ...

monique18virgo
13.09.2008, 14:28:11
e bunisoara formatia dar pretul care il cer pt la anu mi se pare prea mult 5000ron.depinde acum cat este dispus fiecare sa dea.

monique18virgo
13.09.2008, 14:29:22
de unde esti?;;)

SIMONA25
13.09.2008, 15:04:59
Buna .
Poate vb mai mult pe yahoo messenger , id: ***** decat aici ( nu intru f des); al tau care e ?
Da e destul de scumpisoara formatia ....de la acest resaurant ,o sa vedem pana atunci la ce ne hotaram .
Sunt din Falticeni- jud SV, dar viitorul meu sot e din Iasi si ne stabilim aici cu toate :)>- , ne place mai mult .

SIMONA25
27.09.2008, 00:32:33
Care sunt cele mai gustoase meniuri de la "Moara de Foc"?
Am o lista de la restaurant...dar trebuie sa aleg ,mi-ar prinde f bine cateva recomandari mai ales din partea miresicilor care au avut nunta acolo .
Multumim .

deniisa
27.09.2008, 01:08:59
Sincer....Moara de foc, mi se pare o alegere in ultima instanta... , nu mi se pare un local pentru o nunta. Doar daca nu ar mai fi nici o sansa in nici un loc , as accepta sa fac acolo. Cred ca as fi in stare sa fac in alt oras ecat acolo:D, parerea mea. E destul de prost asezat, si ai sansa ca in ziua nunti sa mai fie vreo 2 nunti daca sunt locuri, si pe langa nunti sa mai fie si clienti...ceea ce nu e chiar incurajator. Sunt restaurante care arata la fel, meniul costa la fel, dar au o asezare mai buna, cel putin geografica. Mai ales ca trebuie facute si poza..si nu stiu cat de bine arata pozele in strada....
Sper ca nu se supara nimeni..am spus doar parerea mea

SIMONA25
27.09.2008, 01:28:46
Gusturile nu se discuta :-w , eu am ales acest restaurant dupa multe cautari si cu suficiente pretentii .
Imi doresc ca invitatii sa se distreze , si in afara de restaurant conteaza f mult muzica si organizarea <:-P .
Spor la pregatiri tuturor :) si sa auzim numai de la f bine in sus .

victorz82000
27.09.2008, 01:56:10
Noi am avut acolo nunta, anul trecut si nu am avut nici o problema cu nunta de alaturi, nu ne-am ciocnit, nu ne-am intersectat... si in general, am observat ca nuntasii de la nunti diferite sunt foarte prietenosi intre ei, de exemplu atunci cand este furata mireasa si dusa la alta nunta :). Sala cu separeu a fost foarte frumos amenajata si a aratat foarte bine, ospatarii au fost o surpriza foarte placuta, foarte atenti si grijulii - ma asteptam la tot felul de chestii; le-am dat cate ceva la inceput si nu vroiau sa primeasca :)

Cat priveste pozele cu restaurantul... Cum, din exterior? Doar daca e ceva impresionant, ceea ce nu prea e cazul Iasi. La Cazinoul din Constanta mai inteleg.

monique18virgo
27.09.2008, 08:28:00
Sincer....Moara de foc, mi se pare o alegere in ultima instanta... , nu mi se pare un local pentru o nunta. Doar daca nu ar mai fi nici o sansa in nici un loc , as accepta sa fac acolo. Cred ca as fi in stare sa fac in alt oras ecat acolo:D, parerea mea. E destul de prost asezat, si ai sansa ca in ziua nunti sa mai fie vreo 2 nunti daca sunt locuri, si pe langa nunti sa mai fie si clienti...ceea ce nu e chiar incurajator. Sunt restaurante care arata la fel, meniul costa la fel, dar au o asezare mai buna, cel putin geografica. Mai ales ca trebuie facute si poza..si nu stiu cat de bine arata pozele in strada....
Sper ca nu se supara nimeni..am spus doar parerea mea

eu am avut nunta acolo si a fost foarte frumos.si au fost 2 nunti in seara respectiva la etaj si nu tin minte sa ma fi impiedicat de invitatii de la cealalta nunta.iar servirea a fost ireprosabila. sa stii ca nu a fost foarte frumos ceea ce ai spus(chiar daca era numai parerea ta).[-X

SIMONA25
03.11.2008, 00:56:51
Buna.
Cine a mai avut un eveniment recent la acest restaurant , sa ne mai spuna cate ceva ...viitoarelor miresici care vom face nunta acolo sau alte petreceri hotaratoare :> ?

Orice sfat e asteptat!

anka9mai
03.11.2008, 14:31:36
eu am fost la o nunta asta vara la Moara de Foc, in sala de la parter, a fost o nunta de aproximativ 150 de pers si sincer a fost cam ingramadita lumea, in senusul ca la masa abia daca am avut loc de farfurii si pahare ,cat despre locul de dans ne`am lasat pagubasi decat sa dansam ca in dicoteca "fund in fund" sa nu va mai zic ca mancarea a lasat foarte tare de dorit, noi am mancat numai antreul pt ca la felul 2 totul a fost aproape crud preparat....felul 3 nu l`am mai asteptat, am plecat acasa multzumitzi doar ca s`au casatorit prietnii nostri ...in rest...:(

SIMONA25
04.11.2008, 01:18:20
Noi am inchirat sala cea mai mare pt 200 de pers, e la etaj I: ultima sala.
Trebuie sa mergem cu o sapt inainte de nunta sa ne alegem ornametele (care intra in pretul meniului ) si sa le zicem exact cate persoane vor fi .
Inca asteptam pareri cu ce fel de mancare e mai bine gatita acolo, daca tot mai e si cate ceva crud din pacate ...mai bine sa nu alegem din meniu .

ravenna
06.11.2008, 22:27:33
Eu sunt una din miresicile care si organizeaza nunta la ''moara de foc''pe 6 septembrie 2009.am optat pentru dj,deocamdata.mie mi-a zis d na cristina ca meniul la anul poate ajunge pana la 1mil70O.ce stiti de aranjamentele florale?sunt artificiale?stiti cumva husele ce culori au?aer condizionat este?

monique18virgo
07.11.2008, 07:56:36
salut eu am avut nunta sus la etaj in sala pt fumatori.aer conditionat este si face fata destul de bine.culori la huse din cate tin eu minte avea pe grena,bleu,roz si auriu(care da bine in sala de sus)-eu am avut pe auriu;;) .la aranjamentele de pe masa se pun flori naturale.eu am avut trandafiri in vaze micute.am inteles ca au niste suporturi de flori mai inalte dar nu le-am ales pt ca vroiam sa se vada invitatii intre ei.in sala de jos nu stiu cum se orneaza ca nu am fost niciodata acolo si nu pot sa imi dau cu parerea.:*

ravenna
08.11.2008, 13:20:48
Multumesc fetelor care mi-au raspuns la intrebari.M-ati ajutat mult.Sunt foarte bucuroasa ca v-am ''intalnit''.

SIMONA25
08.11.2008, 16:38:57
Inca mai asteptam pareri despre meniul de la Moara de foc pt nunti in special ;-) .
Aperitivul am vazut din poze ca e f consistent .
Dilema mea e : gustarea calda, gustarea rece si friptura ...sa fie cele mai bune alegeri (din lista care am primit-o si am de ales pt meniul nuntii noastre .)
La gratar am emotii sa nu fie crud...sau prea "in sange" :D .
Multumesc!

madutza1
08.11.2008, 20:42:06
buna, sunt si eu noua pe aici si vreau sa va zic si povestea mea legata de moara de focam fost la nunta verisoarei mele acolo, chelnerii servesc frumos dar pt cum aratae scump, mai bine cautati in alta parte, plus ca (scuzati cacofonia)ca sa ajungi la restaurant tre sa treci pe la pizzerie, nu mi*a placut, mentionez ca nunta a fost la sala de jos

Butterfly87
23.11.2008, 18:39:03
Eu sunt una din miresicile care si organizeaza nunta la ''moara de foc''pe 6 septembrie 2009.am optat pentru dj,deocamdata.mie mi-a zis d na cristina ca meniul la anul poate ajunge pana la 1mil70O.ce stiti de aranjamentele florale?sunt artificiale?stiti cumva husele ce culori au?aer condizionat este?

Buna!!eu am participat la 2 nunti la Moara de Foc in sala mare de sus si a fost super ok.de asta ne-am si hotarat sa facem nunta acolo si nu am mai cautat in alta parte.Servirea e ok,mancarea super buna (nu au fost probleme nici la friptura- ca am vazut ca se intreba cineva daca nu e in facuta prea in "sange").In ceea ce priveste pretul meniului noua ne-a zis ca poate ajunge meniul 180 ron.Eu fac nunta sambata ,tu tot in zi de sambata faci?Ca vinerea sau duminica este mai ieftin. In pret>:D< ul meniului intra 2 cafele.tortul,decorarea salii si a mesei mirilor si in plus au acuma si cupola de la intrare(cel putin pt sala de sus).Sper ca ti-au fost de folos informatiile si poate mai vb.sa ne sfatuim.

ravenna
15.12.2008, 12:52:46
Buna!!eu am participat la 2 nunti la Moara de Foc in sala mare de sus si a fost super ok.de asta ne-am si hotarat sa facem nunta acolo si nu am mai cautat in alta parte.Servirea e ok,mancarea super buna (nu au fost probleme nici la friptura- ca am vazut ca se intreba cineva daca nu e in facuta prea in "sange").In ceea ce priveste pretul meniului noua ne-a zis ca poate ajunge meniul 180 ron.Eu fac nunta sambata ,tu tot in zi de sambata faci?Ca vinerea sau duminica este mai ieftin. In pret>:D< ul meniului intra 2 cafele.tortul,decorarea salii si a mesei mirilor si in plus au acuma si cupola de la intrare(cel putin pt sala de sus).Sper ca ti-au fost de folos informatiile si poate mai vb.sa ne sfatuim.
Nunta noastra cade DUMINICA.Am vrut o SAMBATA DAR D NA CRISTINA A ZIS CA NU SE MAI POATE FACE NIMIC.NU MA DERANJEAZA F MULT.NU STIU INVITATII CE ZIC PT CA NU S IN TARA DECI NU I-AM ''CONSULTAT''
LA CRACIUN MERGEM ACASA .TRE SA LE FACEM O VISITA SA VADA SI IUBITUL MEU SALA(I-AM ARATAT O PE INTERNET SI I-A PLACUT)

alinaclau
15.12.2008, 13:02:46
Pentru ca subiectul se refera la *Moara de foc* si nu strict la nunti facute acolo pot sa va spun ca eu am facut acolo anul acesta in ianuarie petrecerea de botez a lui iris si ca acum facem petrecerea de 1 an.Am fost foarte multumita de servicii,de mancare,de muzica si imi este si foarte aproape de casa caci oricum eu si micuta la 9,30 trebuie sa ne retragem8-| .Ma refer strict la sala mare de sus,nu la pizzarie sau separe-ul de sus..
Asa ca distractie placuta tuturor ce merg pe-acolo!:rocking: :gen_05:

Butterfly87
27.12.2008, 09:10:37
Nunta noastra cade DUMINICA.Am vrut o SAMBATA DAR D NA CRISTINA A ZIS CA NU SE MAI POATE FACE NIMIC.NU MA DERANJEAZA F MULT.NU STIU INVITATII CE ZIC PT CA NU S IN TARA DECI NU I-AM ''CONSULTAT''
LA CRACIUN MERGEM ACASA .TRE SA LE FACEM O VISITA SA VADA SI IUBITUL MEU SALA(I-AM ARATAT O PE INTERNET SI I-A PLACUT)

Buna!! in ceea ce priveste pretul meniului duminica sau vinerea ai reducere de 10% parca .noi initial trebuia tot duminca sa o facem dar am amanat sa prindem zi de sambata.am tot auzit de nunti duminica si e ok.doar sa nu-ti plece invitatii mai devreme ca luni se duc la serviciu...:(atasez si 2 poze cu sala ....spor la pregatiri!! si sper sa mai tinem legatura ...sa-mi zici si mie ce meniu o sa alegi

SIMONA25
27.12.2008, 16:17:27
Buna.
Noi ne-am hotarat sa ornam sala in auriu, cu ce lumini au pe acolo merge f bine.
Vom renunta la acele ornamente din plastic f inalte pe masa deoarece invitatii trebuie sa se fereasca de ele pt a vedea ...
Sunt flori naturale in ghivece mici care se potrivesc f bine; si nu deranjeaza pe nimeni.
Ornarea salii sau culoarea predominanta e bine ca o pot alege mirii.
Spor la pregatiri!

Butterfly87
27.12.2008, 19:07:30
Buna.
Noi ne-am hotarat sa ornam sala in auriu, cu ce lumini au pe acolo merge f bine.
Vom renunta la acele ornamente din plastic f inalte pe masa deoarece invitatii trebuie sa se fereasca de ele pt a vedea ...
Sunt flori naturale in ghivece mici care se potrivesc f bine; si nu deranjeaza pe nimeni.
Ornarea salii sau culoarea predominanta e bine ca o pot alege mirii.
Spor la pregatiri!

Buna!! si eu vreau tot pe auriu sa ornez sala ...!!! asa ca astept poze dupa ce ai nunta sa vad cum a iesit ca eu am nunta dupa tine:D
spor la pregatiri!!!

angelfighter
28.12.2008, 13:40:30
Buna!! in ceea ce priveste pretul meniului duminica sau vinerea ai reducere de 10% parca .noi initial trebuia tot duminca sa o facem dar am amanat sa prindem zi de sambata.am tot auzit de nunti duminica si e ok.doar sa nu-ti plece invitatii mai devreme ca luni se duc la serviciu...:(atasez si 2 poze cu sala ....spor la pregatiri!! si sper sa mai tinem legatura ...sa-mi zici si mie ce meniu o sa alegi
salut. eu am avut nunta duminica si a fost f frumos, dar e adevarat ca lumea se cam gandeste ca trebuie sa plece la munca luni si pe la 2:30 - 3:00 cam incep sa plece. la noi totul a fost gata pe la 5. stiu pe cineva care au facut nunta la moara de foc si au fost ff multumiti.
spor la pregatiri

andreeadea
08.01.2009, 10:20:12
eu o sa am nunta la Moara de Foc in octombrie anul acesta si chiar as vrea cateva poze de la tine daca se poate.toate cele bune

ravenna
30.01.2009, 12:47:45
fetelor de mese ce stiti?eu am sala de sus .de craciun am facut o vizita celor de la restaurant si un tip mi-a zis ca mese rotunde (de care vreau eu )au doar 80 .eu am 100 de invitati .mese dreptunghiulare nu vreau.voua ce v-au zis?

Butterfly87
01.02.2009, 14:05:56
fetelor de mese ce stiti?eu am sala de sus .de craciun am facut o vizita celor de la restaurant si un tip mi-a zis ca mese rotunde (de care vreau eu )au doar 80 .eu am 100 de invitati .mese dreptunghiulare nu vreau.voua ce v-au zis?
noua ne-a zis ca mesele vor fi gen drenptunghiulare dar cu 8 sau 10 persoane la masa...o sa intreb daca mai pot fi rotunde (k noi la 2 nunti am fost si erau rotunde mesele si ne-a placut foarte tare de asta am ales si restaurantul acesta)acuma nu stiu exact cum vor fi...cred ca raman drantunghiulare:D

ravenna
03.02.2009, 12:34:50
noua ne-a zis ca mesele vor fi gen drenptunghiulare dar cu 8 sau 10 persoane la masa...o sa intreb daca mai pot fi rotunde (k noi la 2 nunti am fost si erau rotunde mesele si ne-a placut foarte tare de asta am ales si restaurantul acesta)acuma nu stiu exact cum vor fi...cred ca raman drantunghiulare:D
eu sper sa se respecte ce s-a zis la inceput.eu am ales restaurantul asta tocmai pt ca au mese rorunde.d na respectiva a zis ca pot alege intre mese rotunde si cele dreptunghiulare, pt ca nunta noastra cade duminica si ne da aceasta posibilitate.
stie cineva daca au si huse argintii?

Butterfly87
04.02.2009, 21:43:26
eu sper sa se respecte ce s-a zis la inceput.eu am ales restaurantul asta tocmai pt ca au mese rorunde.d na respectiva a zis ca pot alege intre mese rotunde si cele dreptunghiulare, pt ca nunta noastra cade duminica si ne da aceasta posibilitate.
stie cineva daca au si huse argintii?

cred ca au huse si argintii...noi le vom avea pe auriu.....iar mesele cred k daca faci duminik te lasa sa alegi...chiar vreau sa merg luna asta sa intreb..daca aflu ceva iti spun

Butterfly87
08.02.2009, 00:41:43
cam putine miresici la moara de foc..:( cine mai are nunta aici anul acesta???

ralucarusu
08.02.2009, 18:16:21
Buna fetelor!Eu vreau sa fac nunta la anu in vara (17/07/2010) si as vrea sa ma ajutati cu ceva. Cu cit timp inainte trebuie sa te duci ca sa inchiriezi localul pentru ? Eu am fost pe la citeva restaurante din iasi si cel mai mult mi-a placut moara de foc. Cine ma poate lamuri si pe mine astept raspunsuri . Multumesc si o nunta frumoasa si casa de piatra tuturor celor care au nunta anul acesta.^:)^ :smile:

Butterfly87
09.02.2009, 21:35:48
Buna fetelor!Eu vreau sa fac nunta la anu in vara (17/07/2010) si as vrea sa ma ajutati cu ceva. Cu cit timp inainte trebuie sa te duci ca sa inchiriezi localul pentru ? Eu am fost pe la citeva restaurante din iasi si cel mai mult mi-a placut moara de foc. Cine ma poate lamuri si pe mine astept raspunsuri . Multumesc si o nunta frumoasa si casa de piatra tuturor celor care au nunta anul acesta.^:)^ :smile:

buna!! eu am inchiriat sala cam cu un an inainte..am fost la 2 nunti in sala mare de la etaj si mi-a placut fff mult..de asta nici nu am mai mers la alte restaurante..sala e cam pt 120-max 140 pers.meniul e de 150 max 17 0 ron anul acesta si include:4 feluri (mancarea apropo e fff buna)).2 cafele,prajiturile,.piscoturile,sampania,tortul,de corarea salii(masa mirilor,si a invitatilor),cupola la intrarea in sala,artificii la vals.
eu zic ca e rezonabil la pret..avans am dat 1500 ron pt ospatari..si anul acesta cu criza sigur meniul ajunge la 170 ron.eu voi veni doar cu fructele si bautura.sper ca ti-au fost de folos informatiile.poate mai vb

ralucarusu
10.02.2009, 18:50:29
buna!! eu am inchiriat sala cam cu un an inainte..am fost la 2 nunti in sala mare de la etaj si mi-a placut fff mult..de asta nici nu am mai mers la alte restaurante..sala e cam pt 120-max 140 pers.meniul e de 150 max 17 0 ron anul acesta si include:4 feluri (mancarea apropo e fff buna)).2 cafele,prajiturile,.piscoturile,sampania,tortul,de corarea salii(masa mirilor,si a invitatilor),cupola la intrarea in sala,artificii la vals.
eu zic ca e rezonabil la pret..avans am dat 1500 ron pt ospatari..si anul acesta cu criza sigur meniul ajunge la 170 ron.eu voi veni doar cu fructele si bautura.sper ca ti-au fost de folos informatiile.poate mai vb

Multumesc pentru informatie chiar mi-ai fost de mare ajutor.Cred ca o sa ma duc sa vorbesc cu cei de la Moara de foc si eventual poate si semnan contractul cu ei. Sa ai o nunta frumoasa si casa de piatra.Te pup si poate tinem legatura.:*

SIMONA25
10.02.2009, 20:24:45
Buna.
Noi am fost in septembrie 2008 si am incheiat contractul cu avansul de 1200 lei pentru anul asta: 30 mai .
A zis doamna de acolo ( care e f deschisa la discutii si propuneri) ca de la 1 iunie 2009 meniul se va scumpi cu 10%.
In rest iti povestesc plusuri si minusuri dupa marele eveniment ;).
Facem nunta in sala mare de sus :)...am niste emotii...#-o

Butterfly87
10.02.2009, 21:48:09
Buna.
Noi am fost in septembrie 2008 si am incheiat contractul cu avansul de 1200 lei pentru anul asta: 30 mai .
A zis doamna de acolo ( care e f deschisa la discutii si propuneri) ca de la 1 iunie 2009 meniul se va scumpi cu 10%.
In rest iti povestesc plusuri si minusuri dupa marele eveniment ;).
Facem nunta in sala mare de sus :)...am niste emotii...#-o

buna...inseamna ca tu daca ai nunta pe inainte de 1 iunie ai prins avansul de 1200 ron..noi dam 1500 ron:(
e bine de stiut ca scumpirea meniului va fi de doar 10% adica de la 150 ron la 165 ron...aproape cum era stipulat in contract..stii cumva daca casuta de bani ti-o dau ei?si daca trebuie sa platesti ceva in plus ,gaina de ex?ai vorbit despre cum va arata tortul???spor la pregatiri

ralucarusu
11.02.2009, 10:11:59
Multumesc fetelor de ajutor. Sper sa ajung si eu azi sau maine pe la rest. sa stau de vorba cu doamna de acolo.Spor la pregatiri. Va pup si tinem legatura.^:)^ ;;)

Butterfly87
12.02.2009, 10:34:36
Multumesc fetelor de ajutor. Sper sa ajung si eu azi sau maine pe la rest. sa stau de vorba cu doamna de acolo.Spor la pregatiri. Va pup si tinem legatura.^:)^ ;;)

mult spor atunci sa sa ne auzim cu noutati!!<:-P

ralucarusu
12.02.2009, 14:45:45
mult spor atunci sa sa ne auzim cu noutati!!<:-P
Buna,cum merg pregatirile pentru nunta? Eu sunt foarte racita :-& si inca nu am ajuns la restaurant dar sper sa ma duc acolo cit mai repede sa nu am suprize :-SS . Acu de s-ar opri ploaia ca e asa urat afara [-o< .Pupici :*

Butterfly87
12.02.2009, 22:10:33
Buna,cum merg pregatirile pentru nunta? Eu sunt foarte racita :-& si inca nu am ajuns la restaurant dar sper sa ma duc acolo cit mai repede sa nu am suprize :-SS . Acu de s-ar opri ploaia ca e asa urat afara [-o< .Pupici :*

buna!! da a fost asa de urat afara..de nu-ti arde de nimica... inca nu am noutati astept targul de la era sa ma uit de rochita ,de cocarde.... inca mai astept cu bautura... insanatosire grabnica!!
mai vb poop

ralucarusu
13.02.2009, 09:32:01
buna!! da a fost asa de urat afara..de nu-ti arde de nimica... inca nu am noutati astept targul de la era sa ma uit de rochita ,de cocarde.... inca mai astept cu bautura... insanatosire grabnica!!
mai vb poop
Buna, azi ma simt mai bine si e si frumos afara. Eu zic sa te duci sa iti cumperi o parte din bautura ca au anunta la stiri ca de la 1 martie parca se scumpesc accizele cu 50%#-o .Bine ei au mai zis asta odata dar nu stie,cind am auzit era sa lesin :O :madlaugh: .Sper sa nu puna inca in practica chestia asta ca ne termina dupa aia preturile.[-o< [-o< [-o< :-SS :-SS :(( :(( Te pup si mai vb.

Butterfly87
13.02.2009, 09:34:26
Buna, azi ma simt mai bine si e si frumos afara. Eu zic sa te duci sa iti cumperi o parte din bautura ca au anunta la stiri ca de la 1 martie parca se scumpesc accizele cu 50%#-o .Bine ei au mai zis asta odata dar nu stie,cind am auzit era sa lesin :O :madlaugh: .Sper sa nu puna inca in practica chestia asta ca ne termina dupa aia preturile.[-o< [-o< [-o< :-SS :-SS :(( :(( Te pup si mai vb.

mersi de informatie..dak sunt mai mult la serviciu..nu mai apuc sa aflu noutatile..:(cred k dak nu-mi gasesc rochita la targul de la era intru in banuti si cumpar whisky-ul...ca vinul l-as lua dar nu am unde sa-l tin..

ralucarusu
13.02.2009, 10:16:09
mersi de informatie..dak sunt mai mult la serviciu..nu mai apuc sa aflu noutatile..:(cred k dak nu-mi gasesc rochita la targul de la era intru in banuti si cumpar whisky-ul...ca vinul l-as lua dar nu am unde sa-l tin..
Cu placere! Daca m-ai aflu ceva te tin la curent.:)>- Pupici:* >:D<

iunona_girl
13.02.2009, 13:42:46
buna fetelor si eu am nunta tot la moara de foc jos in naigh club e mare sala incap 150 de persoane.
am auzit numai vorbe bune si de alti cum ca e super si totusi nu e asa scump ca inainte am fost la casa boiereasca si nu se compara locul de dansat si meniul si plus ca dai 2 avansuri si meniul mult mai scump plus vreo 15 mil aranjamentele deci e costisitor si foarte departe.
Eu ma bucur ca fac aici
AS VREA SA VA ROG SA PUNETI NISTE POZE DACA AVETI CU SALA SI CU TORTUL??? CUM E TORTUL?
SI LA CE ORA SE DUCE LA SALA? PE LA 19 CRED NU?

iunona_girl
13.02.2009, 13:48:48
mai am o intrebare mai are cineva numarul de la local?

http://img.weddingcountdown.com/ticker/4d0nohw0.png
(http://www.weddingcountdown.com)

ralucarusu
13.02.2009, 15:14:49
buna fetelor si eu am nunta tot la moara de foc jos in naigh club e mare sala incap 150 de persoane.
am auzit numai vorbe bune si de alti cum ca e super si totusi nu e asa scump ca inainte am fost la casa boiereasca si nu se compara locul de dansat si meniul si plus ca dai 2 avansuri si meniul mult mai scump plus vreo 15 mil aranjamentele deci e costisitor si foarte departe.
Eu ma bucur ca fac aici
AS VREA SA VA ROG SA PUNETI NISTE POZE DACA AVETI CU SALA SI CU TORTUL??? CUM E TORTUL?
SI LA CE ORA SE DUCE LA SALA? PE LA 19 CRED NU?
Buna! Despre tort pot sa iti spun ca e foarte bun. Am fost la o cumatrie la Moara de Foc si tortul a fost excelent.Cit despre dusul la sala nu stiu la ce ora dar cred ca la 19 e bine mai ales ca sunt invitati care la ora 20 vin la sala. legat de nr de tel de la sala eu am acest nr: 0232/236219.Sper sa iti fie de folos.pup

Butterfly87
13.02.2009, 22:39:54
tort noi am mancat la alte nunti de acolo si e superrrr.:D cred k e bine pe la 19-20 sa fii la sala.eu am religioasa la 18.30 asa k pe la 19.30 crek ca voi ajunge.am doar 2 poze cu sala de sus tot de pe site.:( dar te asigur ca e super ok...parera mea!!!!

iunona_girl
13.02.2009, 23:00:53
tort noi am mancat la alte nunti de acolo si e superrrr.:D cred k e bine pe la 19-20 sa fii la sala.eu am religioasa la 18.30 asa k pe la 19.30 crek ca voi ajunge.am doar 2 poze cu sala de sus tot de pe site.:( dar te asigur ca e super ok...parera mea!!!!
dar ca frumusete e fain tortul?
spuneti-mi si mie saitul ca eu nu l-am gasit nicaieri
ms:)

Butterfly87
14.02.2009, 09:42:00
dar ca frumusete e fain tortul?
spuneti-mi si mie saitul ca eu nu l-am gasit nicaieri
ms:)
buna!! mie mi-a placut cum a aratat tortul..oricum ai de unde alege din meniu...dak mergi la restautant zii tipei de acolo sa-ti arate poze cu torturile lor..pozele le-am luat tot de pe miresici..nu de pe un site anume(k cei de la moara nu au site):( poop

iunona_girl
14.02.2009, 12:17:18
buna!! mie mi-a placut cum a aratat tortul..oricum ai de unde alege din meniu...dak mergi la restautant zii tipei de acolo sa-ti arate poze cu torturile lor..pozele le-am luat tot de pe miresici..nu de pe un site anume(k cei de la moara nu au site):( poop
multumesc m-au ajutat foarte mult caci nu stiam daca au pahare de vin si am vazut in poza...
ca eu as vrea sa iau un vin bun si e varsat de la noi de la bucium(iasi) si ma gandeam ca daca nu sa cumpar sticle si imi era urat sa stea cineva sa umple sticlele in noaptea aia in bucatarie:D

iunona_girl
14.02.2009, 12:58:48
Cu sala de jos nu are nimeni poze sau pe sait sunt?
ca eu am acolo si as vrea sa vad aranjamentele... pls :)

ralucarusu
14.02.2009, 13:21:11
Cu sala de jos nu are nimeni poze sau pe sait sunt?
ca eu am acolo si as vrea sa vad aranjamentele... pls :)
Uite citeva poze cu sala de jos. Sper sa te ajute cu ceva. Pup :*

iunona_girl
14.02.2009, 13:23:32
Uite citeva poze cu sala de jos. Sper sa te ajute cu ceva. Pup :*
multumesc mult mult!!!!!!

Butterfly87
17.02.2009, 20:42:44
buna fetelor!!! ce noutati mai aveti???eu incerc pana la sfarsitul lunii sa mai dau o raita pana la Moara .sa mai vb cu dna Cristina cateva detalii.dak aflu ceva nou va tin la curent!!!
spor!!

ralucarusu
17.02.2009, 22:08:54
buna fetelor!!! ce noutati mai aveti???eu incerc pana la sfarsitul lunii sa mai dau o raita pana la Moara .sa mai vb cu dna Cristina cateva detalii.dak aflu ceva nou va tin la curent!!!
spor!!
Buna seara! .Astept noutati de la moara de foc.Pup

iunona_girl
17.02.2009, 22:34:04
eu sper sa ajung maine pe acolo sa intreb cate ceva va anunt..pup:)

adnada
18.02.2009, 09:46:04
Buna fetelor,
Am fost si eu la vreo 2 petrecerei organizate de societatea la care lucrez la Moara de Foc si chiar mi-a placut si mancarea si organizarea chelnerilor... a fost frumos...
Sa aveti o nunta de vis<:-P

iunona_girl
18.02.2009, 13:19:21
fetelor azi am fost si mi sa zis ca va fi meniul 170 de lei in vara asa spera ei...deci e bun? nu stiu...:D

monique18virgo
18.02.2009, 13:50:04
deocamdata e bine eu anul trecut am avut meniul 150 ron.anul trecut cand am fost la o cumatrie prin august au spus ca meniul va ajunge in jur de 180 ron.spor la pregatiri in continuare:*

Butterfly87
18.02.2009, 14:20:47
fetelor azi am fost si mi sa zis ca va fi meniul 170 de lei in vara asa spera ei...deci e bun? nu stiu...:D
noi oricum am semnat contractul cu ei cu o posibila marire a pretului pana la 170 ron...deci mai mult nu au cum sa-mi impuna..k doar e contract....

adnada
18.02.2009, 15:34:15
noi oricum am semnat contractul cu ei cu o posibila marire a pretului pana la 170 ron...deci mai mult nu au cum sa-mi impuna..k doar e contract....

Daca semnezi un contract si nu are stipulat ca pot sa iti mareasca nu au cum ,..... bafta

Butterfly87
18.02.2009, 17:37:40
Daca semnezi un contract si nu are stipulat ca pot sa iti mareasca nu au cum ,..... bafta
in contract avem scris pretul meniului de 150 ron cu posibilitate de marire ..pana la 170 deci mai mult de atat nu se poate..
spor si tie!!!

anamaria04
25.02.2009, 14:03:09
Buna miresicilor! eu am nunta pe 29 august anul acesta la Moara de Foc si am semnta contract cu MENIUL DE 180 ron!Deci cu criza cu tot atat este meniul....de cate ori am fost acolo chelnerii au fost foarte amabili (lucru rar intalnit la restaurantele din Iasi si nu numai).eu am nunta in sala de jos...mi s-a spus ca incap 140 persoane....acum nu stiu...oricum eu nu am decat vreo 100 ....insa mai am o gramada de lucru...nu am muzica....foto+filmat.....:(( daca ma puteti ajuta cu unele sugestii v-as fi recunoscatoare:D .Am mai contactat unele formatii...dar care cer 6000 Ron. care 2000 EURO[-X ...si cu fotografii si cameramanii..8-} sunt foarte scumpi....eu va urez tuturor miresicilor bafta la organizare si astept sfaturi>:D<

Butterfly87
25.02.2009, 14:35:12
Buna miresicilor! eu am nunta pe 29 august anul acesta la Moara de Foc si am semnta contract cu MENIUL DE 180 ron!Deci cu criza cu tot atat este meniul....de cate ori am fost acolo chelnerii au fost foarte amabili (lucru rar intalnit la restaurantele din Iasi si nu numai).eu am nunta in sala de jos...mi s-a spus ca incap 140 persoane....acum nu stiu...oricum eu nu am decat vreo 100 ....insa mai am o gramada de lucru...nu am muzica....foto+filmat.....:(( daca ma puteti ajuta cu unele sugestii v-as fi recunoscatoare:D .Am mai contactat unele formatii...dar care cer 6000 Ron. care 2000 EURO[-X ...si cu fotografii si cameramanii..8-} sunt foarte scumpi....eu va urez tuturor miresicilor bafta la organizare si astept sfaturi>:D<

buna! bine ai venit printre noi! lasa ca ai timp pt toate...muzica eu am formatia Phebus group imi ia 4800 ron,da i-am contractat de anu trecut din noiembrie ,k eram si noi in pana de formatie...canta la hanul dacilor(sper sa fie ok),fotograf am pe cineva care a mai filmat la o nunta la care am fost invitati de acolo l-am luat k ne-a placut ce a facut( ne costa 1200 ron cu filmat,pozat si album foto cu 100 poze .album piele).eu fac in sala de sus de la moara...poate mai vb
spor la pregatiri!!

iunona_girl
25.02.2009, 14:40:50
pai ams ie u o formatie pt tine una super faina si cu preturi accesibile daca vrei o sa ti dau nr de tel si sa te duci sa i asculti si sa te grabesti pt ca se fac rezervarile .
si un foto super de treaba cu de la 10 mil in sus si filmarea cum o face o gasesti aici http://www.youtube.com/watch?v=aJvcleWVDHg. daca te intereseaza raspunde si o sa ti trimit nr de tel.
PS la muzica incepe suma de la 3000de ron.

Petro29
25.02.2009, 20:14:34
buna eu am botezat la moara de foc , e un local bun ne au servit foarte bine,mincarea e buna si muzica la fel de buna , ve urez distractie placuta @};- @};-

SIMONA25
25.02.2009, 23:40:12
Multumim Petro29 de urare :).
Noi avem emotii in organizarea nuntii , mai ales cu aceasta criza financiara :((...dar sa privim optimisti nu ?
Spor la pregatiri!

Butterfly87
28.03.2009, 16:50:10
ceva noutati fetele??? nu ati mai mers la sala?eu abia in aprilie cred k ajung la Moara...astept salariul:D

Butterfly87
11.05.2009, 19:41:05
nu am mai ajuns in aprilie ci maine merg la sala...va anunt maine ce noutati mai am:)

CONT-INCHIS-035
12.05.2009, 13:29:28
buna! bine ai venit printre noi! lasa ca ai timp pt toate...muzica eu am formatia Phebus group imi ia 4800 ron,da i-am contractat de anu trecut din noiembrie ,k eram si noi in pana de formatie...canta la hanul dacilor(sper sa fie ok),fotograf am pe cineva care a mai filmat la o nunta la care am fost invitati de acolo l-am luat k ne-a placut ce a facut( ne costa 1200 ron cu filmat,pozat si album foto cu 100 poze .album piele).eu fac in sala de sus de la moara...poate mai vb
spor la pregatiri!!

Nu imi dai si mi un pm cu niste detalii despre cel care filmeaza pls? :D As fi recunoscatoare. :*

SIMONA25
12.05.2009, 19:29:45
Buna.
Si pe mine m-ar intresa detalii despre cei care iti filmeaza (din cate vad au o oferta f buna).
Te pup!
Spor la pregatiri!

prapadeala
12.05.2009, 19:43:46
Buna.
Si pe mine m-ar intresa detalii despre cei care iti filmeaza (din cate vad au o oferta f buna).
Te pup!
Spor la pregatiri!

Buna fetelor

Va rog sa discutati despre filmat aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=16820) si despre formatii aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1542) :) Spor la pregatiri!

Butterfly87
12.05.2009, 22:34:53
v-am trimis PM la amandoua fetelor!! am fost astazi la sala si iata nouatile:
-sala mare de sus e cu mese patrate nu rotunde( cea de langa mai mica are mesele rotunde)
-din iunie ajunge meniul 180 ron( deci Simo am vazut k ai pe 30 intri ink la 150 ron)<:-P
- avand in vedere k ajunge 180 ron in meniu intra: 4 feluri,tortul.. ,prajiturile,2 cafele Lavazza, piscoturi si sampanie de primire.mesele invitatilor cu FLORI NATURALE( noi vrem ceva mai jos nu inalt ..pe masa),balon jumbo,artificii tort, artificii vals.
- maximul salii e de 150 pers..dar intra si 170..cam atat am avea noi maxi...iar la nr asta ar fi cam 4-5 ospatari
- gaina se aduce de acasa
- casuta de bani si paharele mirilor si nasilor se pot inchiria de acolo
cam atat..sper k nu am omis nimic

Butterfly87
13.05.2009, 15:10:44
Buna.
Te pup!
Spor la pregatiri!
TU cum stai cu pregatirile ? ai acusi nunta..inainte mea:)spor >:D<

SIMONA25
18.05.2009, 00:02:22
Buna.
Pentru cine a mai avut nunta la acest restaurant, vroiam sa cer o parere despre tort?
Zilele astea trebuie sa mergem sa degustam din cele 3 feluri...sa alegem care mai delicios.
Multumim!
Promit ca dupa 30 mai sa revin cu pareri despre desfasurarea evenimentului noastru de la Moara de Foc.
Va pup!

finutza06
18.05.2009, 00:33:37
te rog sa imi spui in ce sala faci,si multe multe amanunte,cum a fost servirea,mancarea,muzica,poate asa reusesc si eu sa ma decid.mersi si bafta in continuare la pregatiri<:-P

Butterfly87
18.05.2009, 10:16:55
Buna.
Pentru cine a mai avut nunta la acest restaurant, vroiam sa cer o parere despre tort?
Zilele astea trebuie sa mergem sa degustam din cele 3 feluri...sa alegem care mai delicios.
Multumim!
Promit ca dupa 30 mai sa revin cu pareri despre desfasurarea evenimentului noastru de la Moara de Foc.
Va pup!

asteptam cu nerabdare detalii:)spor la pregatiri!!

SIMONA25
18.05.2009, 22:07:04
Am fost azi la Moara de foc sa finalizam ultimele detalii:
- sala mare de sus are mese dreptunghiulare , la care vor fi asezate cate 8 sau 10 pers (depinde cat de multi invitati sunt),ne-a impus minim 100 de persoane pt ca ne-am ales acea sala (indiferent de cati invitati avem)
- acum e o mocheta verde cu auriu, deci ornarea salii se potriveste cel mai bine cu auriu sau verde...
- am ales cele 4 feluri de mancare, tortul (cel de ciocolata cu frisca ne-a placut, din cele 4 pe care le-am degustat)
- ei ofera in meniu sampania si piscoturile de la primire, 2 cafele, ornarea salii, artificii de la valsul miresei si la tort, figurine pt tort , pahare speciale pt miri si nasi, nu se impune formatia lor
- cand ducem fructele (am fost sfatuiti sa nu cumparam banane deoarece din cauza diferentei de temparatura riscam sa-si schimbe gustul si culoarea) si bautura la sala (vineri inainte de nunta), seful de sala va semna un proces verbal de primire iar frigiderul pt acestea e langa sala avem acces usor la el si poate fi supravegheat, desi nu cred ca e nevoie
- doamna de acolo ne-a spus ca nu se risca nici un ospatar sa-si piarda locul de munca furand o sticla de alcool sau din meniuri de la evenimente.
- dansul gainii e optional
- nr de invitati trebuie confirmat cu minim 48 de ore inainte
Asteptam pareri pro si contra de la miresicile care au mai avut evenimente la Moara..
Va pup

Butterfly87
18.05.2009, 22:14:28
Am fost azi la Moara de foc sa finalizam ultimele detalii:
- sala mare de sus are mese dreptunghiulare , la care vor fi asezate cate 8 sau 10 pers (depinde cat de multi invitati sunt),ne-a impus minim 100 de persoane pt ca ne-am ales acea sala (indiferent de cati invitati avem)
- acum e o mocheta verde cu auriu, deci ornarea salii se potriveste cel mai bine cu auriu sau verde...
- am ales cele 4 feluri de mancare, tortul (cel de ciocolata cu frisca ne-a placut, din cele 4 pe care le-am degustat)
- ei ofera in meniu sampania si piscoturile de la primire, 2 cafele, ornarea salii, artificii de la valsul miresei si la tort, figurine pt tort , pahare speciale pt miri si nasi, nu se impune formatia lor
- cand ducem fructele (am fost sfatuiti sa nu cumparam banane deoarece din cauza diferentei de temparatura riscam sa-si schimbe gustul si culoarea) si bautura la sala (vineri inainte de nunta), seful de sala va semna un proces verbal de primire iar frigiderul pt acestea e langa sala avem acces usor la el si poate fi supravegheat, desi nu cred ca e nevoie
- doamna de acolo ne-a spus ca nu se risca nici un ospatar sa-si piarda locul de munca furand o sticla de alcool sau din meniuri de la evenimente.
- dansul gainii e optional
- nr de invitati trebuie confirmat cu minim 48 de ore inainte
Asteptam pareri pro si contra de la miresicile care au mai avut evenimente la Moara..
Va pup

mi-au prins super bine informatiile... nu stima de faza cu frustele si cu minimul salii.... noi chiar pe auriu vrem sa avem nunta..deci se potriveste de minune...spor in continuare..si asteptam si alte nouati

finutza06
23.05.2009, 14:56:35
Va rog spuneti-mi si mie sala mare de la moara de foc are multi stalpi inauntru,invitatii se pot vedea intre ei?Am nunta la anul cu 120 pers,mi-as dori sa o fac la Moara de foc,dar nu stiu care sala dintre cele 2 de la etaj e mai frumoasa,mai aerisita,care are terasa si loc mare de dans?Mi-as dori mese rotunde,dar cred ca in sala mare nu au din cate am inteles,ajutati-ma cu orice informatie,pt ca eu nu pot ajunge sa le vad,si trebuie sa ma decid sa fac rezervare,sa nu fie prea tarziu.Deasemeni daca stiti cat ajunge meniul pt 2010 si ce include?mersi la toate miresicile bafta la pregatiri in continuare<:-P

Butterfly87
23.05.2009, 18:23:54
Va rog spuneti-mi si mie sala mare de la moara de foc are multi stalpi inauntru,invitatii se pot vedea intre ei?Am nunta la anul cu 120 pers,mi-as dori sa o fac la Moara de foc,dar nu stiu care sala dintre cele 2 de la etaj e mai frumoasa,mai aerisita,care are terasa si loc mare de dans?Mi-as dori mese rotunde,dar cred ca in sala mare nu au din cate am inteles,ajutati-ma cu orice informatie,pt ca eu nu pot ajunge sa le vad,si trebuie sa ma decid sa fac rezervare,sa nu fie prea tarziu.Deasemeni daca stiti cat ajunge meniul pt 2010 si ce include?mersi la toate miresicile bafta la pregatiri in continuare<:-P
buna eu fac in sala de sus..ai are capacitate max 150 pers... are doar un separeu dar se pot vedea invitatii de acolo...( eu voi pune pers in varsta acolo sa nu stea langa formatie)pun si cateva poze poate te ajuta!!! e si o terasa dar nu stiu dak poate fi folosita ..ca mai e o sala mai mica la etaj... si pe terasa nu prea am vazut...doar ca poate iesi lumea la aer... la meniu cred k in ramane k anul acesta la ceea ce include iar la pret cred dak creste max la 200 ron..am scris cateva pag in urma ceea ce include,...eu am ales k sunt seriosi si fac mancarea fffff buna!!! dak mai vrei alte detalii iti stau la dispozitie!!spor la ales!!!

elpinia
23.05.2009, 20:37:20
Salut,

v-am citit parerile:) moara de foc imi suna ( la trecut) aiurea. Insa mancarea e geniala.

Aveti idee daca au mai schimbat putin luminile. Parea macabru de intunecata atmosfera. Mai are un avantaj , parcarea, dar parca nu e ceea ce-mi doresc. Aveti alte opinii ?

Incerc sa ma autoconving ce trebuie sa fac ...

Butterfly87
23.05.2009, 23:19:04
Salut,

v-am citit parerile:) moara de foc imi suna ( la trecut) aiurea. Insa mancarea e geniala.

Aveti idee daca au mai schimbat putin luminile. Parea macabru de intunecata atmosfera. Mai are un avantaj , parcarea, dar parca nu e ceea ce-mi doresc. Aveti alte opinii ?

Incerc sa ma autoconving ce trebuie sa fac ...
la ce te referi cu luminile?? eu am fost la 2 nunti nu am observat nimic care sa ma deranjzeze... acum e alegerea ta... dar dak ai citit parerile trebui sa-ti fi facut o impresie... dar oricum restaurantul pe kre il alegi trebuie sa te multumeasca 100%

SIMONA25
26.05.2009, 21:53:11
Pentru cine a mai avut nunta la Moara de foc, stiu ca pentru fiecare sala exista un nr minim de meniuri care se impune la incheierea contractului...
Aveti idee daca numarul de invitati este mai mic decat cel trecut in contract (exemplu : de minim 100 persoane si vin doar 80...) te obliga sa platesti intreg meniul pentru invitatii care nu au venit sau doar antreul?!:|

Butterfly87
26.05.2009, 21:57:24
Pentru cine a mai avut nunta la Moara de foc, stiu ca pentru fiecare sala exista un nr minim de meniuri care se impune la incheierea contractului...
Aveti idee daca numarul de invitati este mai mic decat cel trecut in contract (exemplu : de minim 100 persoane si vin doar 80...) te obliga sa platesti intreg meniul pentru invitatii care nu au venit sau doar antreul?!:|
am intreabat=o eu pe cristna si achiti doar antreul..adik 30 ron..dar minimul am impresia k e de 90 pers

SIMONA25
26.05.2009, 22:05:48
Multumesc de raspuns...Eram f curioasa, oricum merg maine sa discut personal cu o doamna de acolo si voi raspunde pe site ce si cum ...#-o .
Va pup!

Butterfly87
27.05.2009, 15:28:41
Multumesc de raspuns...Eram f curioasa, oricum merg maine sa discut personal cu o doamna de acolo si voi raspunde pe site ce si cum ...#-o .
Va pup!
asteptam noutati!!;;)

SIMONA25
31.05.2009, 22:23:25
Buna.
La organizarea nuntii la Moara de Foc : chelnerii sunt f bine organizati si mancarea f buna, respecta intocmai contractul si ofera multe surprize placute!
Minusuri pentru lipsa de aer conditionat suficienta pentru o sala mare si aglomerata iar daca alegeti sticle de suc de 2 litri sa cereti si gheata din cand in cand (chelnerii nu prea aduc din proprie initiativa) ,caci se incalzesc destul de repede.
Seful de sala este f bun coordonator.
Mult succes celor care vor face nunta aici!
V-am pupat!

Butterfly87
31.05.2009, 23:10:00
Buna.
La organizarea nuntii la Moara de Foc : chelnerii sunt f bine organizati si mancarea f buna, respecta intocmai contractul si ofera multe surprize placute!
Minusuri pentru lipsa de aer conditionat suficienta pentru o sala mare si aglomerata iar daca alegeti sticle de suc de 2 litri sa cereti si gheata din cand in cand (chelnerii nu prea aduc din proprie initiativa) ,caci se incalzesc destul de repede.
V-am pupat!
casa de piatra si multa fericire!!! dar zi-mi tu ai facut in sala de sus aia mare..si nu ai fost multumita de aerul conditionat??? si la ce surprize placute te referi?? pup..poze ai ceva???

GEEA
02.06.2009, 13:06:53
Am o rugaminte catre o miresica in mod special ...am citit sambata 30.05.2009 un mesaj pe forum de la o miresica ce avea nunta chiar in ziua respectiva si care fusese super draguta sa ofere f multe detalii despre Moara de Foc (am inteles ca acolo avea nunta ).
Si eu as dori tot acolo sa fac si spusese ca va reveni cu detalii de "dupa",dar nu mai reusesc sa ma gasesc nici ce a scris ea sambata atunci.
Ma poate ajuta miresica respectiva ?:-<

Butterfly87
03.06.2009, 08:39:11
Am o rugaminte catre o miresica in mod special ...am citit sambata 30.05.2009 un mesaj pe forum de la o miresica ce avea nunta chiar in ziua respectiva si care fusese super draguta sa ofere f multe detalii despre Moara de Foc (am inteles ca acolo avea nunta ).
Si eu as dori tot acolo sa fac si spusese ca va reveni cu detalii de "dupa",dar nu mai reusesc sa ma gasesc nici ce a scris ea sambata atunci.
Ma poate ajuta miresica respectiva ?:-<
dak stii despre ce miresica e vorba trimite-i pm..eu stiu ca Simona25 a avut nunta pe 30 acolo.... tu poate te referi la atcineva!!

ralucarusu
03.06.2009, 11:32:32
Buna.
V-am pupat!
Buna!Casa de piatra! Si eu voi avea nunta la acest rest. imi poti da mai multe detalii te rog? Multumesc.:*

PS: In ce sala ai avut nunta tu? Eu am in sala de sus cea de 120 pers.

Butterfly87
03.06.2009, 12:11:06
Buna!Casa de piatra! Si eu voi avea nunta la acest rest. imi poti da mai multe detalii te rog? Multumesc.:*

PS: In ce sala ai avut nunta tu? Eu am in sala de sus cea de 120 pers.
si eu tot in sala de sus... cea mijlocie..in care incap max 150-160 pers.... am impresia k Simona25 a avut in sala mare de jos...dar dak mai intra ne spune ea sigur... acum cred k e inn luna de miere:D

monique18virgo
03.06.2009, 12:15:17
fara suparare fetele dar in sala de sus 160 de pers sunt prea multe.se ia din ringul de dans.aia e sala de max 120 de pers.

Butterfly87
03.06.2009, 12:24:22
fara suparare fetele dar in sala de sus 160 de pers sunt prea multe.se ia din ringul de dans.aia e sala de max 120 de pers.
asa ne-a zis si noua...dar acum noi cred k vom avea mai mult de 120...cand am luat sala nu erau asa multi invitati chiar dak am facut lista.... cel mai aerisit e cu 120 pers max...acum vom vedea ce vom face..oricum vom folosi si separeul..astazi merg sa vad husele si paharele de bani,.casuta cum arata...

monique18virgo
03.06.2009, 13:16:42
ce culoare vrei la huse? cele pe auriu merg foarte bine acolo

Butterfly87
03.06.2009, 13:34:18
ce culoare vrei la huse? cele pe auriu merg foarte bine acolo
AURIU!!!!!!!!! sper sa fie ok azi le vad cum arata!!:-SS

Butterfly87
03.06.2009, 17:05:41
am fost la sala... paharele,casuta arata super..deci nu mai cumpara altele..mergem sambata asta sa vedem cum au decorat sala k au o nunta acolo........ sutn mai linistita..de acuma pe 1iulie mergem sa dam meniurile

monique18virgo
03.06.2009, 17:08:06
te referi la casuta de bani?o inchiriezi de la ei?ce suport de tort ti-ai ales?

Butterfly87
03.06.2009, 17:10:47
te referi la casuta de bani?o inchiriezi de la ei?ce suport de tort ti-ai ales?
da casuta de bani..suport ink nu am ales..dar sunt mai multe??? ink nu ne-a aratat..si cam pe 1 iulie dam meniurile

monique18virgo
03.06.2009, 17:41:36
anul trecut erau 3 suporturi.te poti uita la mine in album la unul dintre ele.restul sunt clasice.

Butterfly87
03.06.2009, 17:56:31
anul trecut erau 3 suporturi.te poti uita la mine in album la unul dintre ele.restul sunt clasice.
m-am uitat..chiar astazi m-am uitat la pozele tale din album!! sa vad ce au anul acesta,..cand dau meniul cred..

Butterfly87
06.06.2009, 22:34:22
buna!! am fost astazi la sala..am nimerit chiar o nunta pe auriu!! dar problema este ca am vb cu seful de sala de acolo si a zis ceva ce m-a nelinistit:noi vb cu nely si ne-a zis k dak ne vin mai putine pers decat dam meniurile platim doar 30 ron de pers... tipul asta a zis k platim tot meniul mai putin friptura... si ne-a aratat defalcat fiecare fel cat costa..si ar ajunge cam pe la 100-120 ron :(
poate sa-mi spuna cineva sigur cum se face? noi o vom suna luni pe Nley si o pun sa-mi scrie pe contract exact cat achit sa nu am surprize!!! in rest e ok sala..era aranjata pt o nunta de 95 pers...

ancutan
07.06.2009, 12:08:26
buna miresici
cand m-am interesat de local pt mine, fara 100 de persoane nici nu se putea discuta pentru sala mare de sus. si m-a asigurat ca voi plati meniurile daca nu am 100, nu a precizat ce anume dar nu era o suma fixa
succes

ralucarusu
07.06.2009, 13:54:24
buna!! am fost astazi la sala..am nimerit chiar o nunta pe auriu!! dar problema este ca am vb cu seful de sala de acolo si a zis ceva ce m-a nelinistit:noi vb cu nely si ne-a zis k dak ne vin mai putine pers decat dam meniurile platim doar 30 ron de pers... tipul asta a zis k platim tot meniul mai putin friptura... si ne-a aratat defalcat fiecare fel cat costa..si ar ajunge cam pe la 100-120 ron :(
poate sa-mi spuna cineva sigur cum se face? noi o vom suna luni pe Nley si o pun sa-mi scrie pe contract exact cat achit sa nu am surprize!!! in rest e ok sala..era aranjata pt o nunta de 95 pers...

Mai din cite imi aduc eu aminte Cristina mi-a zis ca platesti doar un fel de mincare ( aperitivul parca) doar atit. Acu sper sa nu am suprize din astea!:(( :(( Si asa cu criza asta nu stiu daca mai vine cineva la nunta :-SS :(( Spor la pregatiri si o nunta frumoasa! Daca afli ceva te rog sa imi zici si mie [-o< Te pup :*

Butterfly87
07.06.2009, 14:43:57
Mai din cite imi aduc eu aminte Cristina mi-a zis ca platesti doar un fel de mincare ( aperitivul parca) doar atit. Acu sper sa nu am suprize din astea!:(( :(( Si asa cu criza asta nu stiu daca mai vine cineva la nunta :-SS :(( Spor la pregatiri si o nunta frumoasa! Daca afli ceva te rog sa imi zici si mie [-o< Te pup :*
si noi cand am vb cu Cristina si cu Nely ne-a zis asa k platim doar un fel de mancare( aperitivul cam 30 ron) dar acuma sa vedem.. abia astept maine sa o sun sa o intreb exact.. ca nu vreau surprize..si o pun sa-mi semneze in contract exact suma!!te anunt dak am noutati!!>:D<

ralucarusu
07.06.2009, 15:33:42
si noi cand am vb cu Cristina si cu Nely ne-a zis asa k platim doar un fel de mancare( aperitivul cam 30 ron) dar acuma sa vedem.. abia astept maine sa o sun sa o intreb exact.. ca nu vreau surprize..si o pun sa-mi semneze in contract exact suma!!te anunt dak am noutati!!>:D<
Abia astept sa vii cu noutati.:*

Butterfly87
08.06.2009, 10:20:46
Abia astept sa vii cu noutati.:*
am vb la tel cu Nely si a zis k confirmarea se face cu 24 h inainte si eu am semnat pe contract 120 pers..dak cu o zi inainte confrim 11o pers de ex.. platesc 30 ron pt fiecare din alea 10 meniuri..atat
si am mai vb cu cineva kre a avut nunta acolo: trebuie avut grija la mocheta sa o fixeze bine k se impiedica lumea de ea la dans si se vede aiurea pe filmare!!dar dak o fixeaza bine e ok..altceva nu a avut de reprosat.deci e ok!!

ralucarusu
15.06.2009, 11:56:21
am vb la tel cu Nely si a zis k confirmarea se face cu 24 h inainte si eu am semnat pe contract 120 pers..dak cu o zi inainte confrim 11o pers de ex.. platesc 30 ron pt fiecare din alea 10 meniuri..atat
si am mai vb cu cineva kre a avut nunta acolo: trebuie avut grija la mocheta sa o fixeze bine k se impiedica lumea de ea la dans si se vede aiurea pe filmare!!dar dak o fixeaza bine e ok..altceva nu a avut de reprosat.deci e ok!!
Ma bucur ca ai rezolvat cu meniurile acu pot sta si eu linistita ca nu o sa am surprize neplacute la nunta. Ceva noutati mai ai? Era o miresica care a avut nunta aici parca si era foarte multumita de cei de la rest. si zicea si ceva de surprize placute. Ne poate da si noua citeva detalii[-o< [-o< . Eu vreau sa trec zilele astea pe la rest. sa mai dau niste banuti pt sala. Va pup :*

GEEA
15.06.2009, 13:17:12
Buna din nou ... o cautam pe miresica ce a avut nunta in mai la Moara de Foc sa ma decid 100% pe acest local(probabil ea este in luna de miere :D ) ...am mai fost intre timp pe la local si ne`am hotarat intr`adevar pentru el.Urmeaza sa mergem sa discutam cu d-na de acolo sa vedem exact ce si cum.
Va pup pe toate si multa bafta si spor la pregatiri la toate miresicile ! :*

ralucarusu
15.06.2009, 14:35:35
Buna din nou ... o cautam pe miresica ce a avut nunta in mai la Moara de Foc sa ma decid 100% pe acest local(probabil ea este in luna de miere :D ) ...am mai fost intre timp pe la local si ne`am hotarat intr`adevar pentru el.Urmeaza sa mergem sa discutam cu d-na de acolo sa vedem exact ce si cum.
Bun venit in rindul miresicilor care fac nunta la Moara de foc >:D< . Si eu am nunta tot aici in sala de sus (120 pers). Te pup :*

iunona_girl
15.06.2009, 16:34:33
Am aflat ca meniul e de 170 de ron dar nu stiu unca cate feluri de mancare se dau si mai stiu ca trebuie sa fugiti sa va alegeti culorile sa nu vi le ia altcineva inainte pe cele care va plac ...Sala mea e cea de jos si sunt mese patrate si invap 10 persoane.
va pup sper sa mai vin cu noutati:)

Butterfly87
16.06.2009, 18:52:38
bine ai venit...din cate se vede miresica de mai e in luna de mierea ca si eu eram curioasa ce surprize placute a avut..dar acusi e nunta mea si va pot spune live!!!pupici

Butterfly87
16.06.2009, 18:54:19
Am aflat ca meniul e de 170 de ron dar nu stiu unca cate feluri de mancare se dau si mai stiu ca trebuie sa fugiti sa va alegeti culorile sa nu vi le ia altcineva inainte pe cele care va plac ...Sala mea e cea de jos si sunt mese patrate si invap 10 persoane.
va pup sper sa mai vin cu noutati:)
eu am ales culorea si nu mi-a zis nimic legat de "alesul culorii " ca se "fura".. cred k au de rezerva totusi mai ales pe auriu.. care am vazut k e ceruta mult acolo.. sunt 4 feluri de mancare la pretul asta..am scris cu cateva pag in urma despre ce contine meniul.... poate iti e de folos!!spor la pregatiri

iunona_girl
17.06.2009, 01:07:18
eu am ales culorea si nu mi-a zis nimic legat de "alesul culorii " ca se "fura".. cred k au de rezerva totusi mai ales pe auriu.. care am vazut k e ceruta mult acolo.. sunt 4 feluri de mancare la pretul asta..am scris cu cateva pag in urma despre ce contine meniul.... poate iti e de folos!!spor la pregatiri
multumesc...totusi 4 meniuri mi se pare mult:)

GEEA
17.06.2009, 10:57:13
bine ai venit...din cate se vede miresica de mai e in luna de mierea ca si eu eram curioasa ce surprize placute a avut..dar acusi e nunta mea si va pot spune live!!!pupici

Da,sigur ai dreptate k miresica e in mod cert in the honey moon :X ...dar vorba ta,acus ai tu nunta si abia asteptam relatari fierbinti de la "locul faptei" ...noi am intrebat in principiu dak au data de 22.05.2010 libera si sala de sus e intr`adevar libera si vom merge pe varianta asta ca ne leaga multe amintiri frumoase de Moara (prima intalnire,primul sarut ... ) :D:D

Butterfly87
17.06.2009, 14:18:27
multumesc...totusi 4 meniuri mi se pare mult:)
da e mult mai ales k sunt bogate toate felurile..dar noi am intrebat si dak dai 3 feluri tot nu se scade din pretul meniului ..asa k...:D noi dam 4

ralucarusu
18.06.2009, 10:16:09
Bune fetelor! Ce faceti? Ceva noutati aveti? Cum stati cu pregatirile? Ca eu de 2 zile ma chinui sa ajung pe la rest. sa mai dau niste banuti pt. sala si nu mai reusesc din cauza facult.(examene, licenta, curs festiv etc.)#:-S #:-S . Pupici :* :*

Butterfly87
18.06.2009, 10:50:44
Bune fetelor! Ce faceti? Ceva noutati aveti? Cum stati cu pregatirile? Ca eu de 2 zile ma chinui sa ajung pe la rest. sa mai dau niste banuti pt. sala si nu mai reusesc din cauza facult.(examene, licenta, curs festiv etc.)#:-S #:-S . Pupici :* :*
lasa k vei reusi tu..mai ai destul timp..eu astazi sper sa finalizez marturiile..poate cumpar si bombonele pt ele..si sambata mergem sa luam sucul si apa minerala.. si apoi maruntisurile care mai raman!!

GEEA
22.06.2009, 09:55:33

Voiam sa te intreb daca stii ceva legat de bautura alcoolica ...adik dak au pretentii sa aduci un vin de o anumita culoare sau asha ceva ...saptamana asta am vrea sa ajungem si noi la local sa intrebam exact ce si cum,dar am zis sa te intreb ca tu sigur stii ...:-s

Butterfly87
22.06.2009, 10:06:16
Voiam sa te intreb daca stii ceva legat de bautura alcoolica ...adik dak au pretentii sa aduci un vin de o anumita culoare sau asha ceva ...saptamana asta am vrea sa ajungem si noi la local sa intrebam exact ce si cum,dar am zis sa te intreb ca tu sigur stii ...:-s
nuuu nidecum.. noi aducem vin alb.sucuri si apa minerala..a zis k vb cu gestionarulul care face atunci proces verbal de primire iti numara cate sticle ai.. dar nu se impune nimic!!:*

GEEA
22.06.2009, 11:27:36
nuuu nidecum.. noi aducem vin alb.sucuri si apa minerala..a zis k vb cu gestionarulul care face atunci proces verbal de primire iti numara cate sticle ai.. dar nu se impune nimic!!:*

Asta ma gandeam si eu,dar am zis sa te intreb totusi ca mi`au mai spus niste miresici ca s`ar impune culoarea vinului(ceea ce mi s`ar fi parut fara sens) ...e bun ...banuiesc ca sucuri luati la 0.5 ... :-?

Butterfly87
22.06.2009, 19:23:03
Asta ma gandeam si eu,dar am zis sa te intreb totusi ca mi`au mai spus niste miresici ca s`ar impune culoarea vinului(ceea ce mi s`ar fi parut fara sens) ...e bun ...banuiesc ca sucuri luati la 0.5 ... :-?
nu iau 0.5 k m-ar ajunge cam mult la pret..am luat la 1 litru.. si fanta si cola

SIMONA25
22.06.2009, 19:52:11
La sticle mari sa cereti gheata ca se incalzesc repede , iar ospatarii mai "uita" de gheata pe caldurile astea .
Sa vorbiti si de aer conditionat sa fie asigurat la maxim ;).
Va pup!

Butterfly87
22.06.2009, 20:26:22
La sticle mari sa cereti gheata ca se incalzesc repede , iar ospatarii mai "uita" de gheata pe caldurile astea .
Va pup!
da multumim de sfaturi!!:* :* sunt binevenite

GEEA
22.06.2009, 21:39:47
Va pup!

Multumim tare mult de ponturi ...ce impresie ti`a lasat moara ? :-s ... ar trebui in mod special ceva intrebat sau stipulat in contract ?

Butterfly87
22.06.2009, 21:42:56
Va pup!
tu park ziceai de ceva surprize placute?? la ce anume te-ai referit???

SIMONA25
22.06.2009, 23:23:55
Acest restaurant ne-a lasat o impresie f buna , iar ca surpize placute : artificii la valsul miresei , la tort, un balon jumbo la valsul miresei , dansul pe care-l in fac ospatarii la aducerea fripturii (felul 4) , decorarea salii exact cu ce am ales noi s-a folosit , tot ce am discutat cu ei s-a trecut si in contract ; seful salii e f flexibil .
Si la obiceiul gainii am inteles ca este f frumos ( noi nu l-am ales deoarece nu au vrut nasii sa fie ...) .

iunona_girl
23.06.2009, 10:42:04
nu iau 0.5 k m-ar ajunge cam mult la pret..am luat la 1 litru.. si fanta si cola
cam cat ai luat suc de litru pe fiecare persoana?pls daca poti sa mi raspunzi..ms :*

Butterfly87
23.06.2009, 20:43:47
cam cat ai luat suc de litru pe fiecare persoana?pls daca poti sa mi raspunzi..ms :*
noi am socotit la 120 pers..si am luat 120 sticle de cola si 104 de fanta( k atatea mai erau in carrefour cand am luat eu).. normal ar fi 1 l de pers..dar nu stiu ce va bea fiecare si am hotarat sa luam asa chiar dak iese mai mult..oricum avem si aksa..

Butterfly87
27.06.2009, 09:52:04
Mergem si noi miercuri sa dam meniurile..dar stie cineva dak am semnat pe contract 120 per.spot vb acum sa mai scad din nr? noi acum ne bazam cam pe 110!! si nu as mai vrea sa achit cei 30 ron de pers.pt cei kre nu vin( adik pana la 120 pers)..a facut cineva asa.. sa aibe un nr mai mic decat cel scris pe contract sau cel confirmat??

Butterfly87
01.07.2009, 14:10:14
Am mers astazi la sala..am dat meniul.. ne-a zis k achitam min de pers al salii adik 120 pers.. acum am dat 105 pers ..aproximativ pt meniuri.. mesele vor avea cate 8 pers.. va fi decorat si separeul. fructele si alte chestii perisabile se aduc sambata..sucul,apa .. vel mai devreme vineri si cel mai tarziu sambata dimineata..mocheta e rosie...au schimbat-o:D si e mult mai bine..fructe pt 120 pers ar fi cam 20-25 kg maxim
meniul ales:
Antreu:
rulou piept de pui invelit in sunculita-50 gr
cascaval-30gr
tarta cu paste milaneze-20 gr
rosie nature-75 gr
chiftelute speciale din piept de pui-50gr
salam sibiu-30gr
ceafa afumata-30gr
muschi file-30gr
jambon-30 gr
gogosar---------------20gr
castraveti-20gr
masline verzi si negre-30gr
rulada bacon-30gr
para invelita in prosciutto-50gr
Gustari calde

1. muschiulet condimentat-50gr
bulgare de zapada-150gr
pulpe dezosate-100gr
sote de ciuperci-100gr
salata hrean cu sfecla rosie-100gr
2.piept pui invelit in cascaval cu sos de parmezan-130gr
cartof natur
salata hrean cu sfecal-100gr
3.file de salau la cuptor-150gr
legume in 3 culori 150gr
4.friptura:ceafa de porc-180gr
cartofi cu parmezan-150gr
salata castraveti-150gr
prajituri 150gr:pernute cu nuca,alba ca zapada.alunis .fllendurici
tort: diplomat cu fructe exotice-120gr

Butterfly87
01.07.2009, 17:06:21
Am mers astazi la sala..am dat meniul.. ne-a zis k achitam min de pers al salii adik 120 pers.. acum am dat 105 pers ..aproximativ pt meniuri.. mesele vor avea cate 8 pers.. va fi decorat si separeul. fructele si alte chestii perisabile se aduc sambata..sucul,apa .. vel mai devreme vineri si cel mai tarziu sambata dimineata..mocheta e rosie...au schimbat-o:D si e mult mai bine..fructe pt 120 pers ar fi cam 20-25 kg maxim
meniul ales:
Antreu:
rulou piept de pui invelit in sunculita-50 gr
cascaval-30gr
tarta cu paste milaneze-20 gr
rosie nature-75 gr
chiftelute speciale din piept de pui-50gr
salam sibiu-30gr
ceafa afumata-30gr
muschi file-30gr
jambon-30 gr
gogosar---------------20gr
castraveti-20gr
masline verzi si negre-30gr
rulada bacon-30gr
para invelita in prosciutto-50gr
Gustari calde

1. muschiulet condimentat-50gr
bulgare de zapada-150gr
pulpe dezosate-100gr
sote de ciuperci-100gr
salata hrean cu sfecla rosie-100gr
2.piept pui invelit in cascaval cu sos de parmezan-130gr
cartof natur
salata hrean cu sfecal-100gr
3.file de salau la cuptor-150gr
legume in 3 culori 150gr
4.friptura:ceafa de porc-180gr
cartofi cu parmezan-150gr
salata castraveti-150gr
prajituri 150gr:pernute cu nuca,alba ca zapada.alunis .fllendurici
tort: diplomat cu fructe exotice-120gr
scuzati..varianta 2 nu este.k ar fi iesit 5 feluri si avem 4:D de la stresul asta mai gresesc si eu

GEEA
02.07.2009, 10:18:46
scuzati..varianta 2 nu este.k ar fi iesit 5 feluri si avem 4:D de la stresul asta mai gresesc si eu

Si deci meniul acesta te costa cat ? :-?

Butterfly87
02.07.2009, 10:24:31
Si deci meniul acesta te costa cat ? :-?
170 ron>:D<

GEEA
02.07.2009, 11:09:09

Multumesc tare mult ...sper sa ai o nunta super frumoasa si sa iasa exact cum iti doresti :*:*:*:* >:D<

GEEA
02.07.2009, 12:33:42

Si ink o chestie ...pe tine te`au pus sa platesti oricum ar fi 120 de meniuri ?

Butterfly87
02.07.2009, 21:19:29
Si ink o chestie ...pe tine te`au pus sa platesti oricum ar fi 120 de meniuri ?
da dar doar antreul adik 30 ron..si am mai aflat in seara asta de la cineva care a avut nunta acolo acum 3 ani k dupa antreu dak mai pleaca lumea poti vb sa-ti faca restul pt cate pers au mai ramas si platesti la nr ala nu cel confirmat initial..o sa vb si eu sa vad dak a mai ramas asa

Butterfly87
03.07.2009, 08:55:10
e 180 ..am calculat eu gresiut:D

GEEA
03.07.2009, 12:53:51
e 180 ..am calculat eu gresiut:D

Am fost ieri impreuna cu bitu meu la moara sa discutam cu Nelly si cu seful de sala ...am fost incantati de oferta ce ne`au prezentat`o ...adik raportul calitate/oferta/pret ni s`a parut chiar rezonabil ... singurul aspect mai naspa a fost ca nu au libera data de 22 mai :(( ... dupa indelungi dezbateri aseara am hotarat sa mutam data pentru 1 sau 8 mai ...ink ne mai gandim ...
Oricum tipa ni s`a parut super de treaba si deschisa ...

Butterfly87
03.07.2009, 14:00:49
Am fost ieri impreuna cu bitu meu la moara sa discutam cu Nelly si cu seful de sala ...am fost incantati de oferta ce ne`au prezentat`o ...adik raportul calitate/oferta/pret ni s`a parut chiar rezonabil ... singurul aspect mai naspa a fost ca nu au libera data de 22 mai :(( ... dupa indelungi dezbateri aseara am hotarat sa mutam data pentru 1 sau 8 mai ...ink ne mai gandim ...
asa si este..acum voi decideti dak nu au data aia...poate faceti in mai pe 1 sau 8..

GEEA
03.07.2009, 15:01:09
asa si este..acum voi decideti dak nu au data aia...poate faceti in mai pe 1 sau 8..

Da,mai mult inclinam spre 1 mai muncitoresc ;))) ...ink o chestie ...ai zis k ai gresit ca pretul meniului ar fi de 180 ... noua Nely ne`a zis k la anul daca ne incadram cu nunta pana la sfarsitul lunii mai pretul de meniu este de 170 ron.

Butterfly87
03.07.2009, 21:36:08
Da,mai mult inclinam spre 1 mai muncitoresc ;))) ...ink o chestie ...ai zis k ai gresit ca pretul meniului ar fi de 180 ... noua Nely ne`a zis k la anul daca ne incadram cu nunta pana la sfarsitul lunii mai pretul de meniu este de 170 ron.
da si anul acesta pana la sfarsitul lunii mai era 150 ron dar apoi este 180..prinzi pret bun la anul 170 ..la alte restaurante am vazut anul asta cam 180-200

iunona_girl
05.07.2009, 11:42:59
da si anul acesta pana la sfarsitul lunii mai era 150 ron dar apoi este 180..prinzi pret bun la anul 170 ..la alte restaurante am vazut anul asta cam 180-200
nu mai inteleg nimik eu am nunta pe 18 iulie si mi-au zis ca e 170meniu am zis si la nuntasi si acum e 180?lamuriti-ma si pe mine va rog!

Butterfly87
05.07.2009, 11:47:33
nu mai inteleg nimik eu am nunta pe 18 iulie si mi-au zis ca e 170meniu am zis si la nuntasi si acum e 180?lamuriti-ma si pe mine va rog!
noi am semnat pe 150 ron cu posibilitate de majorare 20%..si de la sfarsitul lui mai s-a majorat si asa iese 180 ron ....voi poate aveti alte clauze in contract alt gen...... nu stiu:d intreaba cel mai bine......noi nu am vb ink exact sa o intrebam pe Nely pretul dar asa stiu k ar veni k a zis k s-a majorat.

iunona_girl
05.07.2009, 11:54:52
noi am semnat pe 150 ron cu posibilitate de majorare 20%..si de la sfarsitul lui mai s-a majorat si asa iese 180 ron ....voi poate aveti alte clauze in contract alt gen...... nu stiu:d intreaba cel mai bine......noi nu am vb ink exact sa o intrebam pe Nely pretul dar asa stiu k ar veni k a zis k s-a majorat.
dar cand am fost sa mi aleg culorile a zis ca e 170 si acum...??? eu am invitat lumea le-am zis cat e meniu si in contract nu scrie nimik de suma la meniu!!! :(( :((

Butterfly87
05.07.2009, 12:09:42
dar cand am fost sa mi aleg culorile a zis ca e 170 si acum...??? eu am invitat lumea le-am zis cat e meniu si in contract nu scrie nimik de suma la meniu!!! :(( :((
cum sa nu scrie in contratc suma de meniu??? nu are cum.dak asa v-a zis inseamna ca asa platiti..dar suma ar fi trebuit trecuta......apropo in ce sala faci?

iunona_girl
05.07.2009, 12:14:07
cum sa nu scrie in contratc suma de meniu??? nu are cum.dak asa v-a zis inseamna ca asa platiti..dar suma ar fi trebuit trecuta......apropo in ce sala faci?
in sala de jos de la pizzerie. pai contractule meu este de acum 1 an si ceva cand am inchis sala si acolo unde trebuie trecuta suna de meniu este trasata o liniutza!deci nu e scrisa suma.si nici nu scrie de majorari sau ceva eu asta stiam verbal ca se va scumpi cu maxim 20 sau 25 % nu?

Butterfly87
05.07.2009, 12:26:31
in sala de jos de la pizzerie. pai contractule meu este de acum 1 an si ceva cand am inchis sala si acolo unde trebuie trecuta suna de meniu este trasata o liniutza!deci nu e scrisa suma.si nici nu scrie de majorari sau ceva eu asta stiam verbal ca se va scumpi cu maxim 20 sau 25 % nu?
noi avem in sala de sus cea mare.dar nu cred k e asa de important sa difera pe contract....trebuia sa scrie meniul totusi k asa verbal poate sa-ti zica k se scumpeste si cu 50%...oricum ei sunt de treaba si chiar nu ma astept la faze neplacuta dar asa k precautie eu zic sa vb sa va treaca pe contract

iunona_girl
05.07.2009, 12:31:00
noi avem in sala de sus cea mare.dar nu cred k e asa de important sa difera pe contract....trebuia sa scrie meniul totusi k asa verbal poate sa-ti zica k se scumpeste si cu 50%...oricum ei sunt de treaba si chiar nu ma astept la faze neplacuta dar asa k precautie eu zic sa vb sa va treaca pe contract
de acum nu mai conteaza oricum joi sau vineri ma duc sa fac meniurile...

Butterfly87
05.07.2009, 12:38:38
de acum nu mai conteaza oricum joi sau vineri ma duc sa fac meniurile...
ii bun..bafta atunci>:D<

angelfighter
05.07.2009, 16:43:29
noi cand eram intrebati de pretul meniului nu spuneam strict cat costa mancarea pt ca in pretul meniului trebuie incluse s bauturile, dulciurile, fructele (pentru ca astea le cumparam separat), muzica, aranjamentele ...
bafta, sa ai o nunta de vis

Butterfly87
05.07.2009, 18:33:59
noi cand eram intrebati de pretul meniului nu spuneam strict cat costa mancarea pt ca in pretul meniului trebuie incluse s bauturile, dulciurile, fructele (pentru ca astea le cumparam separat), muzica, aranjamentele ...
bafta, sa ai o nunta de vis
pai asa am zis si noi....sa nu creada lumea k doar atat am cheltuit

finutza06
06.07.2009, 00:01:08
Buna miresici,am si eu cateva intrebari,pt GEEA in special,pt ca va face nunta la anul.Eu fac in august 2010 la Moara de Foc,in sala mare ed sus,as vrea sa stiu ce pret va fi la anul si ce va fi inclus in meniu,si ornaentele pt sala se platesc separat?Eu nu sunt in tara si voi trimite maine pe cineva sa-mi achite avansul pt sala,cand achiti avansul,semnezi si contractul,sau il pot semna eu cand ajung in tara?Sala e frumoasa,nu prea mi-am dat seama din poze,ce culori are,si cate persoane incp,fara sa fie prea ingramadit,pot sa nu folosesc separeul?Au terasa si aerul conditionat functioneaza bine?MERSi mult si sper ca nu te-am innebunit cu atatea intrebari.

ralucarusu
06.07.2009, 09:02:06
Buna miresici,am si eu cateva intrebari,pt GEEA in special,pt ca va face nunta la anul.Eu fac in august 2010 la Moara de Foc,in sala mare ed sus,as vrea sa stiu ce pret va fi la anul si ce va fi inclus in meniu,si ornaentele pt sala se platesc separat?Eu nu sunt in tara si voi trimite maine pe cineva sa-mi achite avansul pt sala,cand achiti avansul,semnezi si contractul,sau il pot semna eu cand ajung in tara?Sala e frumoasa,nu prea mi-am dat seama din poze,ce culori are,si cate persoane incp,fara sa fie prea ingramadit,pot sa nu folosesc separeul?Au terasa si aerul conditionat functioneaza bine?MERSi mult si sper ca nu te-am innebunit cu atatea intrebari.
Buna! Eu fac nunta la anu in iulie tot la Moara de foc in sala mare de sus. Pt. la anu noua Cristina ne-a zis ca meniul poate ajunge la maxim 190 lei de persoana. In meniu ai incluse: aperitivul care este foarte bogat, gustare calda I, gustare calda II, friptura, cafea, prajiturile de pe masa, tortul miresei, piscoturile si sampania de la primire.Ornamentele pt sala sunt incluse tot in pretul meniului. Separat platesti 15 mil pt ospatari. Cam atita. >:D<

GEEA
06.07.2009, 13:22:25

Ok,hai sa`ti spun ce am discutat noi cu Nely.Ne`a intrebat in primul rand pe cand avem nunta,i`am zis k in mai si a spus asha:dak nunta se incadreaza pana la sfarsitul lunii mai 2010 pretul meniului este de 170 ron.Daca trece de luna mai pretul meniului este de 180-190 ron.Avem scris negru pe alb de manuta ei pe meniul ce ni l`a dat acasa sa`l studiem.
In acest pret de 170 ron ai nostri intra urmatoarele (la fel scrise de ea) :
-4 feluri de mancare (antreu,gustare calda 1 cu 12 variante,peste cu alte 10 variante,friptura )
- prajituri (pernute cu nuca,alba ca zapada,alunis,flendurici)
- tort (cu 4 variante)
-cafea -2 Lavazza
- sampanie primire,piscoturi
Si citez:"decorarea salii este oferita din partea unitatii-huse scaune,aranjamente florale,masa de primire,masa de prezidiu,artificii la prezentarea tortului si la deschiderea dansului,ploaie de lumini,balon jumbo).
Sucul,apa minerala,fructe si bautura spirtoasa sunt aduse de noi.
Avansul nostru este de 1200 ron care reprezinta plata chelnerilor,deci nu se scade din nota.Variante de coloristica si aranjamente au f multe,au un album din care poti alege lejer diverse combinatii in functie de cum va place.Si separeul este aranjat tot de ei,au 3 aparate de aer conditionat si alte 4 sisteme de ventilatie in tavan.Pentru sala de sus minimul este de 120 pers,muzica nu este impusa.dupa parerea noastra,in sala de sus,cu tot cu separeu,incap lejer 110-115 persoane.
Dak te mai pot ajuta cu informatii,imi spui.:*

GEEA
06.07.2009, 13:23:48
pai asa am zis si noi....sa nu creada lumea k doar atat am cheltuit

Ce noutati mai ai ? :D ...cred k ai niste emotii fantastice...abia astept sa revii cu stiri proaspete ... :*

finutza06
06.07.2009, 23:13:24
Va multumesc mult miresici.De astazi sunt si eu miresica la Moara de foc cu acte in regula,a fost cineva si a platit avansul,adik 1500ron,problema e ca habar nu am ce srie in acel contract si pt ce a semnat acea persoana,sper sa fie totul ok,abia astept sa ajung in tara sa-l citesc,dak puteti sa-mi dati amanunte v-as fi recunoscatoare.Pt muzica,e scris in contract,dak vrei sau nu muezica lor,sau te decizi dupa accea?Recomandati-mi o formatie buna dak stiti.Va multumesc ink o data,sunteti de mareeeeee ajutor,va pup si bafta la pregatiri:* <:-P

Butterfly87
06.07.2009, 23:23:46
Va multumesc mult miresici.De astazi sunt si eu miresica la Moara de foc cu acte in regula,a fost cineva si a platit avansul,adik 1500ron,problema e ca habar nu am ce srie in acel contract si pt ce a semnat acea persoana,sper sa fie totul ok,abia astept sa ajung in tara sa-l citesc,dak puteti sa-mi dati amanunte v-as fi recunoscatoare.Pt muzica,e scris in contract,dak vrei sau nu muezica lor,sau te decizi dupa accea?Recomandati-mi o formatie buna dak stiti.Va multumesc ink o data,sunteti de mareeeeee ajutor,va pup si bafta la pregatiri:* <:-P
cum au scris si fetele ..muzica nu este impusa......sa scrie in contract pretul meniului si ce posibilitati de majorare sunt..asta e important sa se noteze.pun poze cu sala.. de la cei care au avut nunta acolo.si cum era ornata( cele cu auriu) luna trecuta la o nunta

finutza06
06.07.2009, 23:40:38
Asta e ,de acum contractul e semnat,sper sa fi scris pretul pt meniu in el,mocheta e rosie sau verde cu galben?La 130 persoane,mai ramane loc mare de dans,pt hore,etc:)

Butterfly87
07.07.2009, 09:20:57
Asta e ,de acum contractul e semnat,sper sa fi scris pretul pt meniu in el,mocheta e rosie sau verde cu galben?La 130 persoane,mai ramane loc mare de dans,pt hore,etc:)
mocheta e rosie.... cam la 145 de pers nu prea mai este loc...asa cred k este:*

GEEA
07.07.2009, 09:22:16

Mocheta in sala de sus de 120 pers e rosie ... eu zic k 130 de oameni s`ar putea sa fie cam multi totusi ...adik nu mai ai ringul asha de aerisit ...:-s

Butterfly87
07.07.2009, 09:31:29
Mocheta in sala de sus de 120 pers e rosie ... eu zic k 130 de oameni s`ar putea sa fie cam multi totusi ...adik nu mai ai ringul asha de aerisit ...:-s
ce faci??? cum e cu pregatirile????

GEEA
07.07.2009, 12:39:52
ce faci??? cum e cu pregatirile????

Momentan sunt la munci ...mai trag chiulul si mai scriu cate`un mesaj aci :D ...cu pregatirile,pai saptamana viitoare vom merge sa dam avansul pt chelneri ...in rest dak ma crezi nici nu stiu cu ce sa ma pregatesc ...pt rochie e prea curand cred(desi asta nu ma opreste sa casc gura cat cuprinde prin magazine) ...nu stim cum sa face cu cununia civila ...mergem de pe acum sa programam ? ca banuiesc cand ma duc duminik la preot trebuie sa`i spun ora la care vreau,nu ?
Nu stiu exact incotro s`o apucam ...suntem un pic confuzi :-?

Butterfly87
07.07.2009, 13:01:44
Momentan sunt la munci ...mai trag chiulul si mai scriu cate`un mesaj aci :D ...cu pregatirile,pai saptamana viitoare vom merge sa dam avansul pt chelneri ...in rest dak ma crezi nici nu stiu cu ce sa ma pregatesc ...pt rochie e prea curand cred(desi asta nu ma opreste sa casc gura cat cuprinde prin magazine) ...nu stim cum sa face cu cununia civila ...mergem de pe acum sa programam ? ca banuiesc cand ma duc duminik la preot trebuie sa`i spun ora la care vreau,nu ?
Nu stiu exact incotro s`o apucam ...suntem un pic confuzi :-?
da mergeti si vb cu preotul.dak vreti biserici mai mari din iasi gen barboi.nicolae domnesc.goolia e bine de mers de pe acum .sa prindeti ora k e bataie mare

GEEA
07.07.2009, 13:37:50
da mergeti si vb cu preotul.dak vreti biserici mai mari din iasi gen barboi.nicolae domnesc.goolia e bine de mers de pe acum .sa prindeti ora k e bataie mare

Bine,dar in functie de ora la care fixam cununia relgioasa fixam ora celei civile sau invers ???

fubball
07.07.2009, 13:42:04
Bine,dar in functie de ora la care fixam cununia relgioasa fixam ora celei civile sau invers ???
la cununia civila te poti programa cu 14 zile inainte...nu mai devreme...:* :* :* :* :* :* ;-)

Butterfly87
07.07.2009, 14:55:48
la cununia civila te poti programa cu 14 zile inainte...nu mai devreme...:* :* :* :* :* :* ;-)
dar puteti vb la biserica si sa va alegeti cam ce ora ati vrea si pt civila..k dak va duceti dimineata atunci devreme sunt sanse mari sa primiti ora.....

dar gata ca suntem off topic de acuma.sa revenim la restaurant
eu tot sun la sala sa vb cu Nely sa fac masa prezidiu de 8 pers..k nu am ma vb cu ea de asta:D

GEEA
07.07.2009, 15:09:38
dar puteti vb la biserica si sa va alegeti cam ce ora ati vrea si pt civila..k dak va duceti dimineata atunci devreme sunt sanse mari sa primiti ora.....

dar gata ca suntem off topic de acuma.sa revenim la restaurant
eu tot sun la sala sa vb cu Nely sa fac masa prezidiu de 8 pers..k nu am ma vb cu ea de asta:D

Pai prezidiul e ok,ti`l pot face atat de 8 (ambele perechi de parinti,voi si nasii) cat si de mai putini de 8,noua asha ne`a zis Nely.

Butterfly87
07.07.2009, 15:19:31
Pai prezidiul e ok,ti`l pot face atat de 8 (ambele perechi de parinti,voi si nasii) cat si de mai putini de 8,noua asha ne`a zis Nely.
multumesc ..noi nu am mai vb de aspectul acesta.dar tot trebuie sa o sun zilele astea cred k atunci seara sau dimineata sa nu fie prea tarziu.sper sa dau de ea....

GEEA
07.07.2009, 15:42:23
Multumesc frumos Fuball ...:*:*:*:* >:D<

GEEA
07.07.2009, 15:43:23
multumesc ..noi nu am mai vb de aspectul acesta.dar tot trebuie sa o sun zilele astea cred k atunci seara sau dimineata sa nu fie prea tarziu.sper sa dau de ea....
Sunt sigura k o sa dai de ea ;) ... oricum faza cu prezidiul se poate aranja si cu seful de sala,care este super de gasca :*

Butterfly87
07.07.2009, 19:16:31
Sunt sigura k o sa dai de ea ;) ... oricum faza cu prezidiul se poate aranja si cu seful de sala,care este super de gasca :*
da..l-am vazut cand am mers sa vedem cum e aranjata sala la o nunta...si se poate oare dak vb de sambata dimineata? in caz ca nu dau de ea pana atunci??

GEEA
08.07.2009, 10:22:24
da..l-am vazut cand am mers sa vedem cum e aranjata sala la o nunta...si se poate oare dak vb de sambata dimineata? in caz ca nu dau de ea pana atunci??

Eu zic sa nu fie tarziu sambata dimineata ...dar pe Nely nu ai sunat`o ?sau nu dai de ea la telefon macar sa`i zici inainte de sambata dimineata ?

Butterfly87
08.07.2009, 17:00:18
Eu zic sa nu fie tarziu sambata dimineata ...dar pe Nely nu ai sunat`o ?sau nu dai de ea la telefon macar sa`i zici inainte de sambata dimineata ?
am sunat-o azi dimineata si a fost ok.pt masa de prezidiu.i-am zis k ducem fructele de vineri si a zis k pe responsabilitatea noastra ca nu are cum sa le tina la rece....nici acasa oricum nu le tineam la frigider........k oricum le iau mai tari!!!

GEEA
09.07.2009, 09:56:46
am sunat-o azi dimineata si a fost ok.pt masa de prezidiu.i-am zis k ducem fructele de vineri si a zis k pe responsabilitatea noastra ca nu are cum sa le tina la rece....nici acasa oricum nu le tineam la frigider........k oricum le iau mai tari!!!

Nu cred k vor fi probleme cu fructele,mai ales dak le luati mai tari ...ideea e sa nu fie la ei 40 de grade unde le vor tine ei ...o sa fie bine,o sa vezi ...abia astept impresiile ...:*

Butterfly87
09.07.2009, 12:38:47
Nu cred k vor fi probleme cu fructele,mai ales dak le luati mai tari ...ideea e sa nu fie la ei 40 de grade unde le vor tine ei ...o sa fie bine,o sa vezi ...abia astept impresiile ...:*
da pai si eu gandesc asa..doar nu le tine la asa caldura la temp camerei e ok!! k le iau tari mergem maine in carrefour sa vedem ce gasim!!

GEEA
09.07.2009, 13:45:05
da pai si eu gandesc asa..doar nu le tine la asa caldura la temp camerei e ok!! k le iau tari mergem maine in carrefour sa vedem ce gasim!!
Ok,aseara erau chiar frumoase fructele in carrefour ...in felicia cel putin erau chiar proaspete ...sper sa gasiti ;) :*

Butterfly87
09.07.2009, 14:06:31
Ok,aseara erau chiar frumoase fructele in carrefour ...in felicia cel putin erau chiar proaspete ...sper sa gasiti ;) :*
si eu sper.. a trecut nasa mea astazi si bananele nu erau asa bune .erau putin prea coapte..sper maine sa gasesc ceva bun. am mai vb azi cu Nely am rugat-o sa orneze sala pt 120 pers.si meniuri am dat 105

GEEA
09.07.2009, 14:53:56
si eu sper.. a trecut nasa mea astazi si bananele nu erau asa bune .erau putin prea coapte..sper maine sa gasesc ceva bun. am mai vb azi cu Nely am rugat-o sa orneze sala pt 120 pers.si meniuri am dat 105

La Siraj nu ati incercat ? stiu ca noi am luat sapt trecuta pt un praznic si erau frumoase portocalele si strugurii erau proaspeti ... Dar pana astazi cati v`au confirmat sigur ? 105?

Butterfly87
09.07.2009, 14:58:11
La Siraj nu ati incercat ? stiu ca noi am luat sapt trecuta pt un praznic si erau frumoase portocalele si strugurii erau proaspeti ... Dar pana astazi cati v`au confirmat sigur ? 105?
maine deja am masina la dispozitie si trebuie sa ne miscam repede..asa k iau din Felicia..sper sa gasesc ce trebuie...am cam 109 confirmari cu tot cu noi si formatia.