PDA

Versiunea completa : Miresele lunii SEPTEMBRIE 2006

Pagini : [1] 2

gianinacristea
23.03.2006, 00:00:00
Si eu ma casatotesc anul acesta ....pe 9 septembrie 2006.am inceput pregatirile de nunta si stam bine cu ele, dar din pacate nu avem nasi.Am avut ...dar de curand nasica mea a aflat ca asteapta un bebica si va naste chiar in preajma nuntii noastre......avem insa unii (rude)de rezerva la care nu vrem sa apelam decat in caz de maxima urgenta. Din totdeauna ne-am dorit sa am niste nasi tineri, cu care sa ne intelegem bine si sa ne fie intr-adevar niste adevarati prieteni!sotul meu inca nu si-a pierdut speranta ....eu insa am inceput sa disper!8)

micki
24.03.2006, 00:00:00
Buna eu sunt Mihaela si am nunta tot pe 9 septembrie ca si tine. Stai calma cu nasi ca si noi am avut o problema asemanatoare, am vrut alti nasi dar nu s-a putut asa ca am apelat la fratele meu dar suntem foarte multumiti de alegere. In privinta pregatirilor nu am decat restaurantul, lautarii ptr acasa, ptr ca la restaurant am DJ, decoratiunile si cameramanul, iar biserica cred ca saptamana asta. Am zis sa mai asteptam cu comanda la invitatii ptr ca oricum mai avem pana le dam.

amvlad
28.03.2006, 00:00:00
Daca te ajuta cu ceva, stiu ca exista posibilitatea de a avea ca nasi un cuplu necasatorit. Am asistat la nunta unei prietene bune care a avut nasi necasatoriti, in prealabil vorbind cu popa care urma sa le oficieze cununia. Solutia asta este probabil sa nu fie agreata de toata lumea..., dar decizia va apartine si ceea ce va doriti voi este cel mai important.

janet
03.04.2006, 00:00:00
Pffff...Eu am nunta pe 22 iulie in galati si inca nu am gasit nasi...:(Deja am inceput sa-mi fac griji,ca nu mai e mult pana la nunta,ar trebui sa facem si invitatiile de acum si...Toata lumea la care am apelat,m-a refuzat mai mult sau mai putin subtil....Am ajuns sa zic,mai in gluma mai in serios,ca o sa dau anunt la ziar...:wacko:

gianinacristea
04.04.2006, 00:00:00
Ce coincidenta ...........si eu sunt tot din galati, dar de aproape 4 ani stau in bucuresti.sper din tot sufletul sa-ti gasesti nasi cat mai repede sa poti fi linistita!

camelia1
07.04.2006, 00:00:00
Buna fetelor am nunta pe 9 septembrie si inca nu am vazut nici-o rochita si sincera sa fiu nici nu stiu de unde sa incep, toate rochitele pe care le-am vazut pe internet imi plac foarte foarte mult insa sunt destul de extravagante, si sincera sa fiu nu stiu cat de bine m-as simti in ele, in conditiile in care vreau sa dansez toata noaptea :), iar modelele noastre mi se par destul de "ieftine"...va rog frumos am nevoie de sfaturile voastre...DE UNDE SA INCEP?...UNDE SA MA DUC MAI INTAI?...sper ca nu este foarte tarziu

camelia1
in primul rand iti multumesc pentru raspuns...si ma ingroseste gandul ca va trebui sa colind toate magazinele din bucuresti, cu toate ca sunt constienta ca nu voi gasi nimic care sa-mi faca cu ochiul...si pana la urma cred ca iti voi urma exemplul si voi merge la Bride's Boutique cu cateva modele...sper ca va iesi ceva :)...ai cumva si vreo poza cu modelul tau de rochita ?!?!? mi-ar face placere sa-l vad...si inca ceva , nunta va avea loc afara pe 9 sept...ar trebui sa am in vedere si acest aspect?!?!? si sa-mi iau ceva pentru deasupra ?!?!?...

ralukyon
eu mi-am facut o lista cu toate casele de moda mai misto din bucuresti,si adresele...m-am dus la fiecare,am vazut cum lucreaza,am luat aminte,dar nu am gasit nici o rochita care sa imi placa.Am fost si la nanette,rochite frumoase,materiale k lumea,dantele k,dar nu avea modelul cum vroiam eu,m-am dus cu o poza ,adica cu rochita care vroiam sa o fac,si m-au sunat a doua zi si mi-au zis ca ma costa 1000 euro,am lasat-o balta,era prea mult.Am umblat in continuare,si ultima casa dupa lista mea era Bride's Boutique.Am fost,am intrat,am vazut ca lucreaza super,dar bineinteles ca nu imi placea nici o rochita in mod special,asa ca am inceput sa vb cu domnisoara care era acolo,ca vreau sa imi fac,i-am aratat modelul,ea mi-a aratat materiale,dantele,si tot ce trebuia.Plus ca era super draguta,amabila,si am hotarat sa mi-o fac la ei,sunt incantata si de pret,nu ma costa 1000 euro,ca la nanette,ci 24 mil,eu zic ,rezonabil.Am peste 2 sapt prima proba.Oricum,sunt ffff incantata de casa de moda.
Eu zic sa incepi de la Unirii,Cocor,Lipscani,si dc nu gasesti,du-te la celelalte din bucuresti.Ca sunt destule,eu am fost la f multe.8)

cri
16.04.2006, 00:00:00
Ma nu ai de ce sa disperi, de exemplu eu am niste prieteni foarte buni care cu doua saptamani inainte de nunta au aflat ca nu mai au nasi, adica viitorii lor nasi i au sunat, nici macar nu s au obosit sa mearga pana la ei sa le zica ca nu i mai pot cununa, gandeste te invitatiile erau deja facute, asta da caz de disperare, DAR asta a fost un caz singular care nu l am mai pomenit la nimeni. Ma gandesc ca totusi mai ai pana la nunta si mai poti cauta, este bine totusi ca ai nasi de rezerva la care, in caz ca nu gasesti poti apela si asta e! Gandeste te ca pentru copil iti poti lua nasi tineri, care nu trebuyie obligatoriu sa fie casatoriti si uite asa te faci si cu nasi de cununie, de care ai neaparat nevoie, si cu nasi tineri!!!!
Eu iti urez "Casa de piatra" si sa stii ca cu sanatate si bunavoie totul se rezolva!!!Iar cu disperarile, asa suntem noi femeile, mai grijulii dar ai sa vezi ca totul o sa ti iasa bine iar ziua nuntiivoastre este ziua "in care voi doi sunteti regi" oricum o sa fiti niste frumosi si o sa fie multa lume care o sa va admire si o sa va doreasca tot binele din lume.
Pupici

bridget
24.04.2006, 00:00:00
Credeam ca sunt singura care are nunta pe 9 sept si inca nu a pregatit aproape nimic. Am avuto operatie la genunchi si nu prea pot merge. Fac recuperare dar va mai dura. Asa ca sunt putin ingrozita la gandul ca sunt f in intarziere. Nu am rochie, nu avem biserica, nu aranjamente. Doar localul e gasit si rezervat. Sper totusi sa rezolv cat de cat la timp.

alicenibles
28.04.2006, 00:00:00
si eu am nunta tot pe 9 septembrie si am rezervat doar localul si muzica pana acum, si am mers sapt trecuta la Agnes Toma sa-mi comand rochita....totusi stau in cumpaa daca sa o lucrez la ele, voi ce ziceti?

bridget
29.04.2006, 00:00:00
Si pe mine m-a tentat tot Agnes Toma. Au modele dragutze. Ma intereseaza totusi de ce stai in cumpana. Ai auzit ceva nasol despre casa asta de moda?
Ca pana acum nu am fost interesata de subiectul rochii de mireasa asa ca nu prea stiu multe demagazinele de profil din Bucuresti. Daca stii ceva mai mult te rog spune-mi si mie.
Tot ce pot sa iti spun este ca viitoarea mea nasa a avut nunta anul trecut si si-a luat rochia de la Agnes Toma (de la Unirii). Recunosc, a fost de gata adica o aveau in depozit si nu a trebuit sa dea comanda.

danamirela
29.04.2006, 00:00:00
[email protected]
eu ma numesc dana....si eu voi fi m9ireasa nul acesta! in luna septembrie....pe 17.....sunt din cluj. as fi foarte incantata sa stau la povesti cu alte miresici din cj....caut inebunita o rochie, dar pana acum, tot ce am gasit au preturi foarte mari, nu am gasit nimic sub 20 mil.......chiar am nevoie de ajutor!!

grigoreiuliana
30.04.2006, 00:00:00
buna gianina
si eu am nunta tot pe 9 septembrie 2006.sunt din giurgiu.pregatirile pentru nunta merg foarte bine,dar am aceeasi problema ca si tine-nasii.inca nu am dar nu mi-am pierdut speranta.mai este timp pana in septembrie.
sper sa mai vorbim !
te pup dulce!
iuliana mihail-giurgiu

micki
01.05.2006, 00:00:00
Buna si eu nunta tot pe 9 septembrie si mi se pare ca mai este atat de putin.
Pot sa spun ca sunt destul de "inaintata" cu pregatirile. Avem localul si aranjarea lui, biserica, muzica, cameramanul, verighetele, invitatiile,florile pentru nuntasi si am luat si material ptr marturii, dar problema este ca nu stie nimeni sa-mi zica si mie ce mai este de facut exact.
Oricum de abia astept sa se faca septembrie.

Va pupic pe toate si spor la pregatiri. :)

tina19
01.05.2006, 00:00:00
eu si cu viitorul sot am cununat deja 3 perechi fara a fi casatoriti. e drept suntem logoditi la biserica. Conteaza forte mult ce hotaraste preotul care va cununa. Daca accept cuplu necasatorit e perfect. Discutati cu el inainte.
Exista riscul sa ramaneti dupa nunta fara nasi. Nu aveti garantia ca vor ramane impreuna cei necasatoriti sau ca veti pastra legatura. Bafta!

maddie
09.05.2006, 09:25:05
sunt miresici in septembrie? :)

eu am nunta pe 24 septembrie si abia astept sa intru in vacanta (sunt studenta) ca sa ma pot dedica intru totul pregatirilor, pt ca vreau sa iasa asa cum imi doresc :love: rochia mult visata am gasit-o, asa ca pot spune ca o problema majora e rezolvata http://img.photobucket.com/albums/v412/favoritedarkness/Smilies%20and%20Gifs/Smilies/suuuper.gif !!! am vazut insa ca sunt foarte multe pareri in legatura cu impartitul invitatiilor... eu am gandit ceva de genul "cu cat mai repede, cu atat mai bine" si cred ca prin luna iulie o sa incep distribuirea.... nasii spun ca e bine si in luna august, insa noua (mie si viitorului mire) ni se pare cam tarziu.. oricum, zicem ca dansii si facem ca noi http://img.photobucket.com/albums/v412/favoritedarkness/Smilies%20and%20Gifs/Smilies/azn.gif

va pup si bafta multa in continuare

maddie
09.05.2006, 10:42:29
Si pe mine m-a tentat tot Agnes Toma. Au modele dragutze. Ma intereseaza totusi de ce stai in cumpana. Ai auzit ceva nasol despre casa asta de moda?
Ca pana acum nu am fost interesata de subiectul rochii de mireasa asa ca nu prea stiu multe demagazinele de profil din Bucuresti. Daca stii ceva mai mult te rog spune-mi si mie.
Tot ce pot sa iti spun este ca viitoarea mea nasa a avut nunta anul trecut si si-a luat rochia de la Agnes Toma (de la Unirii). Recunosc, a fost de gata adica o aveau in depozit si nu a trebuit sa dea comanda.

eu imi fac rochia la Agnes Toma, la comanda ce-i drept, ca nu mi-a placut nici un model de gata din ce am vazut :hm: ... si la mine ajunge cam pe la 20mil. sa stii ca foarte mult conteaza cat de dificil de realizat e rochia si materialul din care se vrea facuta (asta in cazul in care vrei la comanda).

tina19
11.05.2006, 16:41:32
buna
si eu fac nunta tot in septembrei. pe date de 2. eu consider ca v-ati gandit bine cu invitatiile pentru ca trebuie sa le lasam timp si invitatilor sa se adune. esti o fericita ca ti-ai gasit rochie. eu inca sunt in cautari.

anablonda
19.05.2006, 12:53:40
si eu am nunta pe 2 septembrie, dar noi vrem sa dam invitatiile prin iunie.Motivul este ca in septembrie sutn foarte multe nunti si mai pleaca si lumea afara ca e extrasezon.Si ca sa stie din timp trebuie sa le dai si invitatia nu doar asa din gura, ca altfel te trezesti fara multi invitati ca poate cu toate ca ar vrea sa vina au promis in alta parte.
Pupici

kara
19.05.2006, 17:03:54
maddie eu am nunta cu o zi inaintea ta , pe 23 sept. si pana acum nu am facut absolut nimik...tu ce ti-ai mai luat ? eu caut invitatii dar nu am gasit nimik frumos...
voi de unde le luati? si verighete? am gasit ceva dragut la atcom...ce parere aveti? va pup

tina19
22.05.2006, 21:33:20
Modele de invitatii si texte pt invitatii sa stiti ca nu am gasit nici eu. Parca toate sunt la fel. Mi-ar placea ceva amuzant, haios si totodata cu bun gust.

mam
23.05.2006, 10:26:34
poate va ajuta http://www.invitatiidenunta.ro/new/ - eu la ei mi-am facut invitatiile de nunta si toata lumea le-a admirat, si acum am facut si marturiile la ei...

tina19
23.05.2006, 18:03:08
mersi mam. m-am uitat peste ele urmeaza doar sa ne decidem. raman datoare:)

maddie
23.05.2006, 19:31:30
maddie eu am nunta cu o zi inaintea ta , pe 23 sept. si pana acum nu am facut absolut nimik...tu ce ti-ai mai luat ? eu caut invitatii dar nu am gasit nimik frumos...
voi de unde le luati? si verighete? am gasit ceva dragut la atcom...ce parere aveti? va pup
ce am facut noi pana acum :-?
pai am rezervat restaurantul, am ales invitatiile (care sunt si pe site-ul mentionat mai sus),am vb pt biserica, am dat comanda pt rochie (Slava Cerului 8-} ), am vorbit cu o agentie pt decorarea salonului... siii... cam atat :cool:

mam
24.05.2006, 10:08:27
mersi mam. m-am uitat peste ele urmeaza doar sa ne decidem. raman datoare:)

cu placere, daca mai aveti nevoie si de alte info, va rasp cu placere

pupici, mam

strengarita
24.05.2006, 10:43:50
Buna,
Si eu voi fi mireasa pe 23 septembrie, prea multe nu am luat: rochia, whisky, floricele pentru marturii si cartonul pentru asezarea la mese. Dar le-am programat pe fiecare in functie de importanta , dupa fiecare salariu.
Sper ca totul sa fie bine si nu intru in panica. Multa bafta.

sheiva
24.05.2006, 13:32:13
Eu am nunta pe 9 septembrie, casatoria civila am avut-o sambata trecuta, pe 20 mai. Invitatiile le vom da in iulie.

tina19
24.05.2006, 18:21:49
Eu am nunta pe 9 septembrie, casatoria civila am avut-o sambata trecuta, pe 20 mai. Invitatiile le vom da in iulie.

PERMITE-MI SA TE FELICIT SI SA-TI DORESC CASA DE PIATRA PT. CUNUNIA CIVILA. SA AVETI O VIATA FERICITA SI FRUMOASA.

cristinab
25.05.2006, 15:18:47
Buna
Eu am nunte in 9 septembrie si am rezolvat doar partea cu rezervarea restaurantului, a bisericii si ne-am gasit foto&filmat. Dar mai am timp, nu? :)
Cea mai mare problema va fi sa imi gasesc rochia de mireasa, dar nu vreau sa o iau inainte de iulie, cel tirziu august. Ce ma fac daca slabesc sau mai grav ma ingras ?!

sheiva
25.05.2006, 21:29:11
Iti multzumesc múlt pentru urari, tina19. Am acapat de ce era mai usorm, acum incepe greul, cu organizarea...Noi vom face nunta la munte, cununia religioasa va fi la biserica unei manastiri foarte frumoase.
Am dorit sa fie ceva deosebit, sper sa reusim, sa ne iasa totul asa cum am planuit.

mirelah
27.05.2006, 22:15:23
Nunta mult asteptata cu drag este pe 9 septembrie !! Deocamdata am rezervat restaurantul, biserica si lautarii ..urmand tinutele pt amandoi, invitatiile ...si ce-o mai fi ! Vedem noi :))
Oricum cu toatele avem mari emotii insa totusi suntem sigure ca o sa iasa totul perfect ! Abia astept sa ne trimitem poze si sa povestim care mai de care ...ce seara minunata am avut !!!

Va pup
Mirela

elisabeta
30.05.2006, 12:43:53
Si eu am nunta pe 2!!!N-am gasit rochia dorita!!!

raluk80
30.05.2006, 14:44:51
Buna fetelor!ma numesc Raluca si am nunta tot in septembie ,mai exact pe 16 septembrie in Ploiesti!

carmen_1185
31.05.2006, 14:19:55
salutare,si eu voi fi miresica in septembrie,mai exact pe 30..abia astept si am niste emotii...

maddie
31.05.2006, 15:05:05
salutare,si eu voi fi miresica in septembrie,mai exact pe 30..abia astept si am niste emotii...
esti cumva nascuta in '85?;-) eu fac 21 in iulie....
vreau sa-ti spun ca la inceput si eu aveam emotii si la un moment dat chiar intrasem in panica: daca nu gasesc rochie, daca nu imi plac invitatiile, daca o sa-mi iese un cos mare cat casa chiar pe varful nasului etc etc.... dar cu ajutorul logodnicului (care desi are si el uneori emotii, mi-a spus sa ma calmez) am revenit cu picioarele pe pamant si acum e mult mai bine :) pot sa gandesc cu mai multa luciditate la tot ce trebuie facut si sunt sigura ca nu vor exista probleme....

acuma... sincer,nu stiu care a fost motivul pt care aseara am visat ca nu mi-a mai facut croitoreasa rochia dorita, si in loc aveam una portocalie si foarte urata :oops: :D

pupici si mult succes in continuare la pregatiri!

vicky
31.05.2006, 17:32:35
nici noi nu avem inca nasi.. dar parca tot la ideea sa fie casatoriti as ramane..
mai avem 4 luni si 3 saptamani.. hm..

dj
31.05.2006, 18:40:22
nici noi nu avem inca nasi.. dar parca tot la ideea sa fie casatoriti as ramane..
mai avem 4 luni si 3 saptamani.. hm..
Pai daca nu sunt casatoriti nici nu va pot cununa...

vicky
01.06.2006, 13:40:32
ba da, se mai practica.. daca accepta preotul. citeste ce a scris tina19 mai sus..

bogatuemy
02.06.2006, 09:44:11
Buna miresici,
Va anunt cu bucurie ca ma alatur voua si voi fi mireasa in luna septembrie.
Cu resturantul s-a rezolvat, cu cameramanul, dj-ul de asemenea.Am rezolvat si cu firma care aranjeaza sala (apropo stiti cat costa aranjamentul salii cam vreo 18 milioane).Sunt din Galati si as dori sa stiu la ce salon de coafura sa ma duc. Vogue sau Giulia, Isabelle.......si cam cat costa . 1500.000 am auzit

timea
02.06.2006, 11:46:24
buna sunt andreea. nunta mea este in septembrie pe 30. sunt disperata pentru ca nu am rochie, si nici nu stiu de unde as putea sa imi cumpar una. nici macar model de invitatii nu am. am inteles ca mai nou nunta se face pe o anumita tema. voi :-\ ce stiti?

timea
02.06.2006, 11:58:37
buna carmen. si eu am nunta tot pe 30 septembrie.
ai inceput cu pregatirile? eu nu prea stiu ce anume trebuie sa fac. poate mai imi dai niste ponturi.

morena
05.06.2006, 16:09:18
imi pare rau ca ai ramas fara nasi din motiov ca v-a naste, la mine ambele nase sunt insarcinate si vor naste una in august iar cealalta in septembrie, nunta fiind in 8 octombrie. Ce pot sa-ti spun cauta-ti nasi nu neaparat de varsta apropiata mai bine apropiati ca si gandire si conceptii nu te crampona la rude.

dada
08.06.2006, 12:31:07
buna fetelor, si eu am nunta in 30 septembrie...si unul din lucrurile pe care mi le doresc atunci e sa avem timp frumos...:zz:
eu una mi-am cumparat rochie cu trena si daca ploua zau ca nu stiu ce ma fac....

Va pup :* si spor la pregatiri

timea
09.06.2006, 13:09:07
buna dada. de unde ti-ai cumparat rochie? eu chiar nu stiu de unde as putea sa imi cumpar. un sg model am vazut pe net care mi-a placut.
cum stai cu pregatirile?
te pup

cristinab
09.06.2006, 13:35:32
Eu am nunta in 9 septembrie, dar nu ma grabesc sa imi caut rochie ca mi-e frica sa o iau de acum ca poate mai slabesc sau in cel mai rau caz ma ingras. Nu vreau sa imi ramina la inimioara o rochie si dupa aia sa nu o mai gasesc.
In rest am restaurantul, programare la biserica, fotograf si cameraman, model de invitatie si idee de buchete , tort,etc.Cu muzica stau mai rau, dar mai caut...

dada
09.06.2006, 14:04:08
Buna Timea, eu mi-am luat rochitza total intamplator de la cineva care a vrut sa isi deschida un magazin de rochii de mirese. Din cauza unor probleme nu si l-a mai deschis, noroc ca mi-a zis cineva de ea. Nu as fi vrut sa mi-o cumpar inca dar cand am probat-o am zis ca "ea" e. Tot de la ea mi-am cumparat si voalul (pentru biserica), palariuta ( pentru sfat), pantofii, manusile si perinita pentru inele .
...si astazi am intrebat de buchet....zicea ca orice floare se poate comanda....

timea
09.06.2006, 14:23:59
esti o norocoasa. :) si voal si palarie ti-ai cumparat? eu ma gandeam doar la voal. invitatiile cu cat timp inainte de nunta le imparti? eu m-am gandit ca pe la inceputul luni august ar fi indicat sa le impart.
nu am nici o idee cum sa imi fac tortul, invitatiile, si nu stiu care sa fie tema nuntii....... etc

elenuca
09.06.2006, 19:08:07
eu voi avea nunta pe 17 septembrie si.....mai avem de ales invitatiile, cocardele, marturiile, decorurile.... uf.... multe mai sunt... bauturile sa le luam...:-<

va pup!

timea
10.06.2006, 20:24:59
elenuca ai nunta cam in acelasi timp cu mine. nici eu nu am ales modelul de invitatii, nici model de tort, nici marturii, nimic. chiar acum caut pe net niste modele de tort si niste modele de invitatii
daca ai ceva modele interesante de orice trimite te rog
te pup

timea
10.06.2006, 20:27:29
Eu am nunta in 9 septembrie, dar nu ma grabesc sa imi caut rochie ca mi-e frica sa o iau de acum ca poate mai slabesc sau in cel mai rau caz ma ingras. Nu vreau sa imi ramina la inimioara o rochie si dupa aia sa nu o mai gasesc.
In rest am restaurantul, programare la biserica, fotograf si cameraman, model de invitatie si idee de buchete , tort,etc.Cu muzica stau mai rau, dar mai caut...
cristinab te rog imi trimiti si mie niste modele de buchete de flori si tort.

dada
12.06.2006, 13:46:51
Buna Timea,

atat am rezolvat doar rochia si stim care sunt invitatiile, in rest....Cred ca o sa dam drumul la inviatii prin 15 august. mai repede nu are sens ca marea majoritate stiu deja.
Eu am probleme cu fotograful si muzica..sunt doua lucruri foarte importante si nu am incredere in nimeni... :-&

amvlad
12.06.2006, 14:10:41
Eu am nunta pe 09 septembrie si in afara de impartitul invitatiilor care il voi incepe de cum o sa iasa de la tipar (sa zic ca mai dureaza 2 saptamini), am facut tot ce se putea face inainte, adica: restaurant, aranjamente florale pentru restaurant, biserica, rochie + palarie + pantofi de mireasa (ce-i drept nu am cautat inca rochie pentru cununia civila), costume pentru dragul meu viitor sot, alegere invitatii, cocarde, luminari, muzica, fotograf, cameraman, coafat+machiat, alesul verighetelor, dar la care trebuie sa dam comanda...
Dar ceea ce ma sperie pe mine cel mai mult sunt lucrurile pe care nu le pot face inainte: programare stare civila, diagrama asezare invitati la mese si vizita de rigoare la restauran nainte de nunta pentru degustare meniu si alegerea tortului, mersul la biserica cu o saptamina inainte, analizele pentru starea civila si rezervat camere hotel pentru cei care vin din afara bucurestiului si scurtarea rochiei de mireasa care o sa o fac cu citeva saptamini inainte, dar pentru care trebuie sa merg la Vaslui

aurorritaela
13.06.2006, 09:18:04
draga Tina sa Fie intr-un ceas bun! Si eu am nunta tot pe 2 septembrie. Am gasit invitatiile la cineva care se ocupa de asa ceva,mi-a luat ceva timp pana sa le gasesc,dar sa stii ca pe *reclama* (iti spun pe PM, nu se face reclama aici) sunt modele tare dragute si poti sa-ti alegi si un text care de asemenea mi s-au parut tare frumoase.Incearca,sper sa gasesti ceva care sa-ti placa.
Bafta si numai fericire.

aurorritaela
13.06.2006, 09:48:21
buna dragutza,
nu mai fi asa nelinistita bine totusi ca ai pe cineva de rezerva.eu daca as putea ti-as da de la mine,ca am o groaza de persoane care sa-au oferit ,dar pt ca deja am 2 nasi am fost nevoita sa-i refuz.
eu am nunta cu o saptamana inaintea ta si chiar daca am fost mai norocoasa la capitolul asta eu cred ca trebuie sa fii mai linistita. mai e ceva timp.
Bafta mare si sa ne tii la curent
pupici.

tina19
14.06.2006, 09:56:32
draga Tina sa Fie intr-un ceas bun! Si eu am nunta tot pe 2 septembrie. Am gasit invitatiile la cineva care se ocupa de asa ceva,mi-a luat ceva timp pana sa le gasesc,dar sa stii ca pe *reclama* (iti spun pe PM, nu se face reclama aici) sunt modele tare dragute si poti sa-ti alegi si un text care de asemenea mi s-au parut tare frumoase.Incearca,sper sa gasesti ceva care sa-ti placa.
Bafta si numai fericire.

la fel iti doresc si eu tie!

gabriella
15.06.2006, 14:48:50
Buna miresicilor,

Sunt noua pe acest site si as vrea sa-mi dati cateva sugestii in legatura cu machiajul si coafatul. Eu am nunta pe 2 septembrie si inca nu am gasit o coafeza pe gustul meu. Am fost la cateva probe dar toate si-au batut joc........:((
Nu stiu unde sa ma duc......AJUTATI-MAAAAA!!!!

Pupiciiiii

gabriella
15.06.2006, 14:55:13
Buna Dada,

Iti recomand o firma care se ocupa de fotografiat si filmat...sunt foarte buni si nu au preturi prea mari. Intra pe reclama foloseste PM si uita-te la fotografiile facute de ei.
Eu am luat de la ei pachetul video pentru ca aranjasem deja cu un fotograf inainte sa ma duc la firma asta, i-am dat si avans si nu mai pot sa dau inapoi.
Oricum du-te si stai de vorba cu ei, chiar merita!!!

carmen_1185
15.06.2006, 19:20:11
eu voi fi miresica pe 30 septembrie...abia astept si am multe emotii...mai am multe de cumparat dar mai e si timp....am comandat invitatiile si verighetele,iar de costume ma voi ocupa mai tarziu.....e vreo miresica din Ploiesti...??????????

cosmina
15.06.2006, 19:31:19
Buna Emy.Iti recomand saloanele Lady M sau Cleopatra.

cosmina
15.06.2006, 19:57:48
Nu vad nicio miresica pe 3 sept in Galati...!:(((

ANCA
16.06.2006, 15:15:32
Eu sunt miresica de septembrie mai exact pe 16 nu am vazut pe nimeni pana acum pe aceasta data.Eu am facut invitatiile la un magazin de profil,le-am ales din catalog.Rochia,verighetele,costumul de mire le-am luat chiar si florile pt invitati,pot sa zic ca am rezolvat cam tot de fapt nu mai am starea civila care ma streseaza cred cel mai mult.Apropo la biserica sunt la ora17 la ce ora credeti ca ar trbui sa pun starea civila ????????MULTUMESC ASTEPT RASPUNSURI DE LA VOI
Restaurantul se numeste Tratoria SI ESTE PE FALEZA DUNARII DRAGUT NU?

carmen_1185
16.06.2006, 16:25:46
Buna,
Eu voi fi miresica pe 30 septembrie...am rezolvat cu rochita si toate accesoriile,crinolina,cosuletzul,posetutza,...am luat florile pentru nuntasi,am arvunit localul si formatia,urmeaza sa vb cu cameramanul si fotograful,....mai ma de cumparat costumele de cununie...astept invitatziile si verighetele..:p...
Vreo miresica din Ploiesti exista?ca eu nu am vazut....va pup...

andryblue
17.06.2006, 14:09:10
Si eu am nunta pe 17 septembrie in Targoviste...mai e vreo miresica din Targoviste?

PAUL2LORI
19.06.2006, 00:48:20
:bye_04: salutare la toate miresicile,
si eu am nunta tot in sept pe 10.Am si eu o mare problema.pe net sunt multe site-uri cu invitatii.Imi este teama sa fac comanda pe net sa nu cumva sa iau o mare teapa.Voi ce parere aveti?:-s

cozzete
20.06.2006, 11:50:54
Hy!Si eu am nunta in septembrie,mai exact pe 2 sept.Am luat verighetele,invitatiile,bautura si cam atat.Invitatiile le vom da la mijlocul lui iulie.Sper sa avem vreme frumoasa ,sa poata fi o zi de neuitat!

crissy
20.06.2006, 15:45:40
Buna fetelor,

si eu am nunta pe 9 Sept. in buzau, dar exceptand restaurantul, cameramanul si muzica , nu am facut nimic , nici macar invitatiile .
Dar mai este timp

Va pup pe toate:))

Danielle
20.06.2006, 19:30:22
Buna fetelor!

Si eu am nunta pe 23 septembrie. In mare am doar invitatiile gata (pe care vreau sa le dau luna asta deja), restaurantul, biserica... si cam atat. :-" Sa vedem ce va fi de acum incolo! :-s
Va pup. ;-)

tweety82
20.06.2006, 20:41:15
:bye_04: salutare la toate miresicile,
si eu am nunta tot in sept pe 10.Am si eu o mare problema.pe net sunt multe site-uri cu invitatii.Imi este teama sa fac comanda pe net sa nu cumva sa iau o mare teapa.Voi ce parere aveti?:-s

Te sfatuiesc sa suni si sa intrebi cum se face plata...Daca platesti atunci cand le ridici nu e problema...eu totusi te sfatuiesc sa-ti gasesti undeva unde sa faci comanda personal
Eu am facut comanda pe net si pana la urma dupa 1 saptamana in care nu am primit nici un raspuns de la ei m-am dus la sediu sa vad ce se intampla
Acolo mi-au spus ca nu au primit comanda si cand m-am dus cu o fata la calculator a gasit-o
Deci mai bine personal ca nu se stie cum se pierde comanda daca au prea multe sau cine stie
Bafta

anuca_m
20.06.2006, 23:37:31
Hi!
Noi o sa avem nunta pe 3 sept..si cununia civila p 2. Multe n`am facut, am ales locu, un restaurant la Hotel f frumos, invitatiile le`am facut eu (pe viitor vreau sa fiu grafician).. inca nu le`am scos. Si am ales culoriile pt bise.Decoratiunile noi le facem(mai mult euB-) )..si la bise si la restaurant.Nu stiu ce rochie sa i`au..simpla..mai complicata...nu stiu inca.Am ales sa mergem pe un aer mai antic...pt ca restaurantu ii asa..si am faccut si invitaiile tot cu aer antic.
Succes la toate miresucile;-) :*

pruty
21.06.2006, 14:29:25
numele meu este Ramona, iar viitorul sot :* :x , se numeste Marius. Suntem din Vaslui. Ne-am cunoscut in urma cu doi ani, insa la inceput nu pot sa spun ca ne-am placut foarte mult. Dupa ce am stat mai mult timp impreuna mi-am dat seama ca este tot ce imi pot dori de la un barbat. Ne-am indragostit ca doi nebuni unul de celalat si anul trecut, de ziua mea de nastere, am fost ceruta in casatorie. A fost cel mai frumos cadou pe care l-am primit: inelul de logodna. Si astfel, am stabilit nunta pe data de 16.09.2006. Am ales aceasta data pentru ca este in apropierea zilei sale de nastere: 14.09.2006.
Ca nu va plictisesc, ma opresc aici.
va multumesc si va pup!

PAUL2LORI
22.06.2006, 00:00:27
Mersi mult pt sfat tweety82,oricum am fost la un magazin de la mine din oras si am vazut niste invitatii faine si nu prea scumpe.Eu sunt din Focsani.Si acum mai trebuie sa vad ce text pun pe ele,nu prea mi-a placut ce aveau ei.Vreau ceva special......nu stiu cum sa ma explic.Sunt leu....si....sunt cam pretentioasa....poate-mi dati voi niste idei
Pupici:">

RLK
22.06.2006, 07:40:07
Hi!
Noi o sa avem nunta pe 3 sept..si cununia civila p 2. Multe n`am facut, am ales locu, un restaurant la Hotel f frumos, invitatiile le`am facut eu (pe viitor vreau sa fiu grafician).. inca nu le`am scos. Si am ales culoriile pt bise.Decoratiunile noi le facem(mai mult euB-) )..si la bise si la restaurant.Nu stiu ce rochie sa i`au..simpla..mai complicata...nu stiu inca.Am ales sa mergem pe un aer mai antic...pt ca restaurantu ii asa..si am faccut si invitaiile tot cu aer antic.
Succes la toate miresucile;-) :*

Buna anuca_m,
Am vazut ca tu acum locuiesti in Israel si mi-ai fi de mare ajutor daca mi-ai spune si mie cum mai este cu atentatatele acolo. Initial, am fi vrut sa mergem la Eilat in luna de mire, dar mi-e putin cam frica. Poti sa-mi spui daca frica mea este justificata?

maddie
22.06.2006, 09:37:37
Mersi mult pt sfat tweety82,oricum am fost la un magazin de la mine din oras si am vazut niste invitatii faine si nu prea scumpe.Eu sunt din Focsani.Si acum mai trebuie sa vad ce text pun pe ele,nu prea mi-a placut ce aveau ei.Vreau ceva special......nu stiu cum sa ma explic.Sunt leu....si....sunt cam pretentioasa....poate-mi dati voi niste idei
Pupici:">
si eu sunt de aceeasi parere, sa mergi personal sa dai comanda de invitatii.. eu asa am facut si noroc ca m-am dus sa vad cum a iesit mostra, ca de nu iesea destul de aiurea... in final totul a iesit perfect si am niste invitatii superbe :).

abia astept ca la inceputul lunii iulie sa mergem sa luam si verighetele... ca sa nu mai zic de a doua proba a rochitei...

anuca_m
22.06.2006, 13:30:26
Buna anuca_m,
Am vazut ca tu acum locuiesti in Israel si mi-ai fi de mare ajutor daca mi-ai spune si mie cum mai este cu atentatatele acolo. Initial, am fi vrut sa mergem la Eilat in luna de mire, dar mi-e putin cam frica. Poti sa-mi spui daca frica mea este justificata?

Pai nush ce sa zic...atentate acu nu mai chiat sunt doar in asezarile de langa teritorii(Gaza), asa ca loc in Eilat e f fain. Cat despre dac ii justificata frica sau nu, nu stiu.Se poate intampla oricand si oriunde sa fie atentat. Depinde de voi.De ex aici lumea nu se prea gandeste la asta..ca asa n`ar mai iesi din casa.
Cum vreti voi, da decat sa veniti sa stati cu stres mai bine mergeti altundeva, doar ii luna de miere:-p

ANCA
24.06.2006, 12:53:11
Insfarsit am gasit o miresica de 16 septembrie.Si eu am nunta tot atunci.Eu sunt din Tulcea.Stii de ce am ales nunta pe 16 sept pe ca sotul meu este nascut pe 15 sept .
Scrie-mi si mie ce pregatiri ai facut cum merege tot mai avem 2 luni si 3 saptamni

bogatuemy
24.06.2006, 20:23:30
cosmina
Membru Inregistrat: 2005-02-06

Data nuntii: 03/09/2006
Biserica: Sf. Gheorghe si Spiridon
Restaurant: Galati, Crama Haiduceasca
Galati, Romania

--------------------------------------------------------------------------------

Buna Emy.Iti recomand saloanele Lady M sau Cleopatra.

Ms mult pt informatie. Eu am mai fost si m-am tuns si vopsit la Lady M si am fost multumita.

RLK
25.06.2006, 08:51:44
Pai nush ce sa zic...atentate acu nu mai chiat sunt doar in asezarile de langa teritorii(Gaza), asa ca loc in Eilat e f fain. Cat despre dac ii justificata frica sau nu, nu stiu.Se poate intampla oricand si oriunde sa fie atentat. Depinde de voi.De ex aici lumea nu se prea gandeste la asta..ca asa n`ar mai iesi din casa.
Cum vreti voi, da decat sa veniti sa stati cu stres mai bine mergeti altundeva, doar ii luna de miere:-p

Multumesc tare mult, chiar ai dreptate: daca e luna de miere nu trebuie sa-ti faci griji pentru ceva! O sa alegem alta destinatie!

vivianad
26.06.2006, 10:39:28
Si eu am nunta pe 23 sept.........dar pot sa spun ca stam bine cu pregatirile, mai avem doar maruntisuri, invitatiile aproape le-am impartit, rochia mea si tinuta mirelui sunt cumparate chiar si tinutele de la cununia civila le-am luat, verighetele, bautura, cameraman, dj, dar....nu am gasit fotograf....avem o prb am vrea un fotograf care sa vina si sa faca poze il platim, dar vrem ca pozele sa le scoatem noi ca avem imprimanta foto si...dar nu stiu daca vine cineva doar pt fotografiat, voi ce ziceti?

vicky
26.06.2006, 10:51:01
Si eu am nunta pe 23 sept.........dar pot sa spun ca stam bine cu pregatirile, mai avem doar maruntisuri, invitatiile aproape le-am impartit, rochia mea si tinuta mirelui sunt cumparate chiar si tinutele de la cununia civila le-am luat, verighetele, bautura, cameraman, dj, dar....nu am gasit fotograf....avem o prb am vrea un fotograf care sa vina si sa faca poze il platim, dar vrem ca pozele sa le scoatem noi ca avem imprimanta foto si...dar nu stiu daca vine cineva doar pt fotografiat, voi ce ziceti?

cauta ca sunt care vin.. intreaba si pe la agentii. sunt unele care ofera acest tip de serviciu. fara poze printate. doar foto pe cd.. stiu ca am mai vazut oferte din acestea, nu imi mai aduc aminte acum unde anume am vazut...
cauta ca trebuie sa gasesti..

vivianad
26.06.2006, 11:08:02
Ms mult pt raspuns

vicky
26.06.2006, 11:21:18
cauta ca sunt care vin.. intreaba si pe la agentii. sunt unele care ofera acest tip de serviciu. fara poze printate. doar foto pe cd.. stiu ca am mai vazut oferte din acestea, nu imi mai aduc aminte acum unde anume am vazut...
cauta ca trebuie sa gasesti..

hai ca am mai multe oferte de la agentii.. am cautat si am gasit ceva.. da-mi PM cu adresa de mail sa iti trimit
pup

maddie
27.06.2006, 18:56:17
ma bucur ca majoritatea miresicilor se incadreaza in timp cu pregatirile.. eu una ma bucur nespus de mult ca mai am 2 luni de ragaz... nu de alta dar noi ne-am decis in cele din urma sa schimbam culorile de decorare a salii :)) va fi superb :)
momentan sunt nerabdatoare sa ma duc si la a 2-a proba a rochitei.. nu stiu dak va fi gata atunci, dar sigur voi face poze (de emotii, data trecuta am uitat din pacate :D)

va pup si mult succes in continuare

cosmina
27.06.2006, 22:48:57
Pentru Timea..niste modele de tort

maddie
28.06.2006, 09:06:13
am si eu o intrebare: modelele astea de tort sunt realizabile in Romania?
cel putin in Piatra Neamt cred ca in nici un caz 8-|

timea
28.06.2006, 11:03:57
mersi mul cosmina pt modele. mai ai si ceva modele de invitatii? :) pls te pup

Alinta
28.06.2006, 11:20:50
numele meu este Ramona, iar viitorul sot :* :x , se numeste Marius. Suntem din Vaslui. Ne-am cunoscut in urma cu doi ani, insa la inceput nu pot sa spun ca ne-am placut foarte mult. Dupa ce am stat mai mult timp impreuna mi-am dat seama ca este tot ce imi pot dori de la un barbat. Ne-am indragostit ca doi nebuni unul de celalat si anul trecut, de ziua mea de nastere, am fost ceruta in casatorie. A fost cel mai frumos cadou pe care l-am primit: inelul de logodna. Si astfel, am stabilit nunta pe data de 16.09.2006. Am ales aceasta data pentru ca este in apropierea zilei sale de nastere: 14.09.2006.
va multumesc si va pup!

Buna! Inca o vasluianca de a mea! Yuupii, sper sa intri mai des sa mai vorbim!

Gaviotta
28.06.2006, 14:00:52
Ma voi casatori pe 3 septembrie.......invitatiile sunt gata....rochita insa este mai greu!#:-S

anuca_m
28.06.2006, 14:05:22
Si eu tot p 3 sept;-) ...abia asteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeept:D ..nici eu n`am rochie..da stiu ce vreau..sper sa gasesc..invitatiile inca nu`s gata

cosmina
29.06.2006, 00:03:16
Timea...la mine in Galati este o cofetarie care face asemenea torturi, dar la niste preturi fantastic.....de MARI!!!. Modele de invitatii nu am pt ca o sa consultam un catalog la agentie si alegem de acolo.In schimb , mi-am facut textul pt invitatie. Cam atat..in rest...caut coronita sau flori...sau ce oi gasi...de pus in cap :((

timea
29.06.2006, 11:43:29
Timea...la mine in Galati este o cofetarie care face asemenea torturi, dar la niste preturi fantastic.....de MARI!!!. Modele de invitatii nu am pt ca o sa consultam un catalog la agentie si alegem de acolo.In schimb , mi-am facut textul pt invitatie. Cam atat..in rest...caut coronita sau flori...sau ce oi gasi...de pus in cap :((
cosmina imi trimiti te rog textul pentru invitatii? de ce nu iti pui voal? eu initial nu am vrut sa imi pun voal, dar am fost convinsa de catre nasa ca este mai frumus sa intru in biserica cu voal.
incearca macar vezi cum iti sta. s-ar putea sa iti placa.
rochie ti-ai gasit? eu inca nu. te pup

mcz
29.06.2006, 12:12:27
Salutare! Sunt noua pe aici. Si eu am nunta pe 10 septembrie la Braila. Cu pregatirile stau asa si asa.
O zi buna!#-o

isabella
03.07.2006, 15:14:49
buna fetelor! eu am nunta pe 23 sept si inca nu ne-am gasit verighete, daca imi poate spune si mie cineva daca in sibiu se gasesc verighete frumoase, ca in valcea sunt trei magazine si 4 feluri de verighete. va multumesc mult!

allynnutza
03.07.2006, 15:24:59
Avem nunta in aceeasi zi Isabela. :D, doar ca eu sunt din Iasi. Spor la pregatiri!

Silvia
03.07.2006, 16:06:52
Buna fetelor,

si eu ca si voi am nunta in septembrie, mai exact pe 16. Eu vroiam sa o pun pe 2 septembrie, avand in vedere ca 1.09 este ziua in care am devenit un cuplu- insa nu s-a putut din cauza lautarilor care erau ocupati! Dar asta e!! Pana acum am schimbat data (din 02.09 in 16.09), am schimbat restaurantul (unde vorbisem prima data ne promisesera ca vor face niste modificari, pe care nu le-au mai facut), sper sa ma opresc aici cu schimbarile!! Cu pregatirile de nunta stau bine, zic eu:
- am stabilit meniul la restaurant
- am rezolvat-o cu biserica - de mica imi doream sa ma cunun la Manastirea Casin - si acum mi se indeplineste visul
- am rezolvat decoratiunile restaurantului, filmatul, fotografiatul, buchetele (cununie, mireasa, nasa) si lumanarile, casuta de bani, cosulete, pernuta, pahare, cutitul si paleta de tort
- am tocmit lautarii
- ne-am luat verighete
- mi-am luat rochie de mireasa, accesorii si pantofi
- in week-end ma duc sa fac invitatiile (le-am ales deja) si cardurile de masa.
- coafatul si machiajul - am fost la proba si mi-a placut
- tortul m-am hotarat sa-l fac la Tip Top (tiramisu)
- inchiriatul limuzinei - primesc cadou de la o colega de servici
Mai am de imbracat mirele, de cautat costumatii pt cununie, de luat bauturile si cam atat!! Sper ca nu am uitat nimic!

Va pup si spor la pregatiri!!!
Silvia

demonizza
03.07.2006, 16:33:16
Buna

hmmm...si eu o sa am nunta in sept., pe 30...shi m-am cam speriat cand am vazut cate sunt de facut, shi ca am cam ramas in urma ...

anyway, in afara de restaurant si rokia mea nu prea avem nimic....dar cum mie imi ies mereu bine lucrurile doar cand sunt sub presiune, poate asha va merge si acum....:)

Silvia, voiam sa te intreb unde ai facut proba la machiaj si coafura? shi cam cat costa?

pupici, shi mult spor la pregatiri

isabella
03.07.2006, 17:38:38
multumesc la fel allinutza! si sa fie intr-un ceas bun

andreea82
04.07.2006, 22:12:36
Eu am nunta in 2 septembrie si inca nu m-am hotarat ce rochie sa-mi fac. ce sfat imi dati? In sibiu unde se fac rochii frumoase si aproximativ ieftine?

cosmina
04.07.2006, 23:05:27
cosmina imi trimiti te rog textul pentru invitatii? de ce nu iti pui voal? eu initial nu am vrut sa imi pun voal, dar am fost convinsa de catre nasa ca este mai frumus sa intru in biserica cu voal.
incearca macar vezi cum iti sta. s-ar putea sa iti placa.
rochie ti-ai gasit? eu inca nu. te pup

Timea...imi pun voal.Nici nu concep altfel ! am si probat unul la care mi-a ramas inima si mi-l iau!!!! Am spus ca nu am gasit o coronita care sa imi placa...La Agnes Toma am vazut una dragutica ... dar era cam scumpa: 800.000....rochie nu mi-am gasit de gata..o sa imi fac la comanda.sper sa iasa exact ca modelul pe care o sa il duc. Da-mi o adresa de mail ca sa iti trimit textul,ok? Pupici

vicky
05.07.2006, 13:07:58
buna,
se pare ca unele dintre voi au cerut sa aiba si miresicile din septembrie o listuta ca cea a miresicilor din octombrie.. se face.. cine vrea in listuta sa imi dea datele pe PM..
cele care nu stiu despre ce este vorba sa arunce un ochi aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=582

astept pe PM datele ..
pup

PAUL2LORI
08.07.2006, 01:25:13
Salutare! Sunt noua pe aici. Si eu am nunta pe 10 septembrie la Braila. Cu pregatirile stau asa si asa.
O zi buna!#-o
Ma bucur k mai e cineva cu nunta pusa pe 10.eu sunt din Focsani.Chiar ma gandeam dak mai exista cineva cu nunta pusa intr-o duminica.Pt multi e ceva cam aiurea.Eu normal am vrut-o sambata,dar la restaurantul care-mi placea toate samb pana la sf anului erau ocupate,ba chiar si multe duminici.va pupacesc pe toate

vicky
08.07.2006, 02:10:46
nu vreti listutza :O :O :O :O?
am primit un singur PM....

Ofelia
09.07.2006, 02:42:49
Salutare!
Va urmaresc de ceva vreme dar n-am postat nimic.
Sunt din Timisoara si am nunta in 9 Septembrie. Cununia civila a fost joi (6 iulie) si a iesit super bine!
Am o dilema legata de rochie. Am gasit modelul, dar vanzatoarea mi-a zis ca "nu are tinuta fara cercuri". Hmmm...;))? Oare merita sacrificiul, deoarece am inteles ca sunt tare incomode.
Spor la pregatiri!
Ofelia

tina19
09.07.2006, 10:40:09
nu toate cercurile sunt incomode Ofelia. ale mele nu m-au deranjat. cand am fost la proba am facut tot ce am crezut ca voi face la nunta. m-am asezat, m-am invartit, am urcat si-am coborat scari ca sa vad cat de comoda sau incomoda este rochia.
felicitari pt cununia civila si va doresc casa de piatra. eu o voi face luna asta pe 28. tineti-mi pumnii. am mari emotii deja. sper sa iasa totul bine.

tweety82
09.07.2006, 17:24:35
Salutare!
Sunt din Timisoara si am nunta in 9 Septembrie. Cununia civila a fost joi (6 iulie) si a iesit super bine!
Am o dilema legata de rochie. Am gasit modelul, dar vanzatoarea mi-a zis ca "nu are tinuta fara cercuri". Hmmm...;))? Oare merita sacrificiul, deoarece am inteles ca sunt tare incomode.
Spor la pregatiri!
Ofelia

Nu cred sa te deranjeze prea tare ...si oricum la salon poti da cercurile jos dar nu va mai avea acelasi volum rochita

911
09.07.2006, 20:02:20
Salutare!
Spor la pregatiri!
Ofelia

Uite...contrar asteptarii.... daca iti iei cu 4 cercuri in loc de 3 cercuri...este mai comod. Eu mi-am luat initial cu 3 cercuri.... si mi se cam ridica rochia cand ma asezam... :D dar cu 4 cercuri.... nici nu se cunoaste ca le am cand ma asez :)

anablonda
10.07.2006, 15:14:26
Si eu am nunta pe 2 septembrie.In privinta nasiloe eu zic ca care nasi o sa fie ai vostri exista si e mana sortii. De ce zic asta.. noi de anul trecut am avut niste nasi care la inceput ne-au placut si ne intelegeam super bine. Era super bucurosi ce nasi avem. Si la cununia civila care am facut-o mai devreme au fost martori si a fost totul ok. Insa cand a venit vremea sa alegem biserica si sa plateasca ei ca nasi si sa faca pomana nasilor, lucrurile s-au schimbat. Au inceput ca si noi trebuie sa dam bani si multe chestii sa ne scoata ochii.Cu toate ca noi cheltuisem pana atunci o groaza de bani si suflet mai ales cu ei ca sa fie bine. Si asa nici noi nici eu nu am mai vrut sa continuam. Am plans de numai stiam de mine. Am crezut ca nu o sa mai avem nasi si ca toti profita de noi si atat. Insa cu 6 luni inainte de acest moment mi-am schimbat locul de nunta. Si D-zeu mi-a dat ocazia sa intalnesc cei mai minunati oameni- sefii mei. Si le-am propus lor. Si au acceptat si chiar ne-au multumit. Acum suntem super fericiti, chiar ca am suferit deceptia aia, dar ii multumim lui D-zeu ca ii avem pe ei nasi si ca asa oameni o sa fie alaturi de noi.
Asa ca nu disperati, o sa gasiti.Oamenii deosebiti se cauta mult ca nu se gasesc prea usor.
Pupici

orelana
10.07.2006, 22:48:04
credeti ca e nevoie sa dau invitatiile asa devreme, apropo eu am nunta pe 16 septembrie si abia fac invitatiile saptamana viitoare...

orelana
10.07.2006, 22:52:14
buna Raluca, si eu tot pe 16 am nunta in Giurgiu!

lavi_GSM
11.07.2006, 16:04:12
va rog spuneti-mi si mie ce sunt marturiile???eu sunt din Alba Iulia dar nu am vazut la noi asa ceva.Si tare mai sunt curioasa.succes la peregatiri

July
11.07.2006, 16:27:11
Are idee cineva de restaurantul Casa Rustic? Noi o sa avem nunta la cel din Pipera Tunari pe 23 sep, dar este deschis recent, si nu am auzit nimic....decat recomandare la cel din Dr. Taberei.
Va pup!

andreea_cristina
12.07.2006, 07:17:16
va rog spuneti-mi si mie ce sunt marturiile???eu sunt din Alba Iulia dar nu am vazut la noi asa ceva.Si tare mai sunt curioasa.succes la peregatiri

marturiile sunt cadourile care li se dau nuntasilor. pot fi orice doresti tu: lumanarele, sticlute de vin cu eticheta personalizata pentru nunta.. cam fiecare ce isi doreste in functie de gusturi si de buget ;)) .

Marturiile (bomboniere sau saculeti cu bomboane) sunt cadouri ale mirilor catre invitati. Nuntasii vor lua acasa aceste marturii. De obicei marturiile contin 5 bombonele invelite in martipan sau zahar caramelizat, simbolizand sanatatea, fericirea, fertilitatea, viata lunga si belsugul.

se pot cumpara, sau daca ai timp si pricepere le poti face chiar tu..

;-)

maddie
12.07.2006, 09:08:18
nu toate cercurile sunt incomode Ofelia. ale mele nu m-au deranjat. cand am fost la proba am facut tot ce am crezut ca voi face la nunta. m-am asezat, m-am invartit, am urcat si-am coborat scari ca sa vad cat de comoda sau incomoda este rochia.
felicitari pt cununia civila si va doresc casa de piatra. eu o voi face luna asta pe 28. tineti-mi pumnii. am mari emotii deja. sper sa iasa totul bine.
eu sincer nu am facut probe de genul asta.. desi cred ca ar fi trebuit :))
oricum ma voi misca putin mai greu pt ca in primul rand e o rochie aparte si nu sunt obisnuita sa pot asa ceva , in fiecare zi..
sper doar sa nu pic cu fatza in tort sau sa imi rup gatul pe scari :D

ps: azi imi iau rochita de la atelier <:-P

Ofelia
12.07.2006, 18:30:19
Multumesc pentru parerile voastre legate de cercuri. Ieri am comandat rochia, si sunt tare incantata ca am gasit exact modelul pe care-l doream. A fost singura rochie incercata, asa ca am scapat fara bataie de cap.
Orelana, sa stii ca nu e prea devreme pentru invitatii. Eu am nunta in 9 Septembrie si am dat deja aproape toate invitatiile. Lumea incepe sa plece in concediu...
Apropos de marturii, v-ati gandit sa le faceti singure? Noi ne multumim cu varianta bombonele in saculet de tul, si cred ca ies mult mai ieftin daca le fac eu, cu ajutorul prietenelor, desigur. o:-)
Va doresc mult spor la pregatiri!

orelana
13.07.2006, 00:41:51
Multumesc pentru parerile voastre legate de cercuri. Ieri am comandat rochia, si sunt tare incantata ca am gasit exact modelul pe care-l doream. A fost singura rochie incercata, asa ca am scapat fara bataie de cap.

Orelana, sa stii ca nu e prea devreme pentru invitatii. Eu am nunta in 9 Septembrie si am dat deja aproape toate invitatiile. Lumea incepe sa plece in concediu...
Apropos de marturii, v-ati gandit sa le faceti singure? Noi ne multumim cu varianta bombonele in saculet de tul, si cred ca ies mult mai ieftin daca le fac eu, cu ajutorul prietenelor, desigur. o:-)
Va doresc mult spor la pregatiri!

Felicitari pentru rochita!
Eu saptamana viitoare incep distribuirea invitatiilor.
Dar in ceea ce priveste confirmarea, ai cerut acest lucru cu 2 saptamani inainte de nunta?
Cum credeti ca e mai bine cu confirmare sau fara?
Pupici la voi!:*

demonizza
13.07.2006, 09:21:18
Felicitari pentru rochita!
Eu saptamana viitoare incep distribuirea invitatiilor.
Dar in ceea ce priveste confirmarea, ai cerut acest lucru cu 2 saptamani inainte de nunta?
Cum credeti ca e mai bine cu confirmare sau fara?
Pupici la voi!:*

avand in vedere ca eu am cel putin 4 colegi care deja s-au casatorit, am mai "furat" si eu cate ceva din experientele lor, hihihi...shi toti mi-au spus acelashi lucru - cererea de confirmare nu functioneaza de-loc!!! cei care vin oricum se simt ofensati ca-i obligi sa confirme (deh!) iar cei care nu vin sunt de obcei cei care trebuie sunati pe ultima suta de metri pana se hotarasc...

eu m-am hotarat deci sa nu mai cer confirmare (oricum si pe mine ma stresa cererea de confirmare pe care o gaseam in invitatii) si cu doua saptamani inainte pun mana pe telefon shi-mi sun totzi oamenii :talk_04: !

oanai
13.07.2006, 10:44:03
Am nunta in 23 septembrie 2006.Deja intru in criza de timp.
Invitatiile le-am dat de la inceputul lunii iulie si am pus confirmare pana in 15 august.Dar aveti dreptate,foarte putini suna sa confirme asa ca tot eu ii voi suna pe fiecare in parte.Mai am o gramada de facut pt.nunta:
-verighetele
-sa gasesc un furnizor/engrosist care sa accepte plata bauturilor dupa nunta
-carduri de masa
-n-am vorbit de flori
-n-am stabilit nimic cu masa mirilor,cu casuta de bani
Offffffff,sunt o groaza!

Danielle
13.07.2006, 12:44:00
Invitatiile le-am dat de la inceputul lunii iulie si am pus confirmare pana in 15 august.Dar aveti dreptate,foarte putini suna sa confirme asa ca tot eu ii voi suna pe fiecare in parte.Mai am o gramada de facut pt.nunta:
-verighetele
-carduri de masa
-n-am vorbit de flori
Offffffff,sunt o groaza!

oanai, si la mine e agitatie mare, dar la alte capitole (cameraman, fotograf, coafeza, cineva pt machiaj.. :|) La fel ma tot gandesc cum sa fac cu masa mirilor... #-oCasuta de bani o fac eu... Ma gandeam defapt sa folosesc si un cos impletit pe marginea caruia o sa pun tulle si floricele de toamna... (Ar fi una din cele mai usoare variante... ;)))
Cu verighetele vei rezolva tu. Aici tb doar sa umblati amandoi ca sa puneti de acord asupra modelului.
Treaba cu furnizorul/engrosistul... Da, aici chiar ar fi bine de gasit pe cineva care sa accepte plata dupa. E pacat sa dai bani in plus.
Carduri de masa? Nu sunt bani aruncati? Depinde acum si cate persoane aveti, insa nu puteti face o aranjare in sala pe o foaie, pe care sa i-o dati chelnerului si sa conduca el invitatii la mese?
Pt flori: vrei sa optezi pt o florarie sau din piata? Florile si asa s-au scumpit, si sunt doamne ce fac buchetele la fel de frumoase, ca si cele de la florarii. Doar sa gasesti persoana..
Spor si mult nerv! :*

georgiana_
13.07.2006, 14:36:22
si eu am nunta tot pe 23 sept, si la fel ca tine, nu m-am ocupat decat de rochita. tot zic ca mai am timp, dar nu vreau sa ma trezesc in ultima luna ca trebuie sa le fac pe toate. unde este "atcom"?

georgiana_
13.07.2006, 14:40:48
-verighetele
-carduri de masa
-n-am vorbit de flori
Offffffff,sunt o groaza!

pt. flori poti sa mergi la tarabele de flori si sa vorbesti cu vanzatoarele, eu asa am facut si imi fac niste buchetele super, la 100.000 lei/buc, din trandafiri. poti sa alegi orice flori.

georgiana_
13.07.2006, 14:44:25
buna, si eu am nunta pe 23 sept, poate ma ajuta cineva unde gasesc verighete dragute?

georgiana_
13.07.2006, 14:46:15
am vazut ca tot la Silvestru ca si mine faci cununia, am inteles ca este in renovare, stii cumva daca pana in sept. o sa fie gata?

oanai
13.07.2006, 14:46:33
pt. flori poti sa mergi la tarabele de flori si sa vorbesti cu vanzatoarele, eu asa am facut si imi fac niste buchetele super, la 100.000 lei/buc, din trandafiri. poti sa alegi orice flori.
Saru-mana de sfat

carmensita
13.07.2006, 15:44:41
Buna Tina,
Esti din stei? Da un raspuns rapid.

iosnicol
14.07.2006, 12:08:44
Eu am nunta pe 24 septembrie si nu am dat inca invitatiile.
Eu am vrut sa incep sa le dau si toata lumea imi spune ca este prea devreme si pana la nunta o sa uite lumea.

demonizza
14.07.2006, 12:15:38
Eu am vrut sa incep sa le dau si toata lumea imi spune ca este prea devreme si pana la nunta o sa uite lumea.

hehe...parerile sunt oricum impartite...unii spun ca e prea devreme si or sa uite, altii ca e prea tarziu si s-ar putea sa aiba planificat altceva daca nu anunti din timp, sau ca nu au timp sa stranga bani (bleah...) sau mai stiu eu ce...
eu cred oricum ca 2 luni inainte e f. bine - shi cine tzine la tine shi vrea sa te vada mireasa nu o sa uite de nunta ta, stai linishtita :)

pupi

Gaviotta
14.07.2006, 15:41:39
Buna fetelor,
Eu mi-am cautat rochita in Piatra Neamt, Bacau, Braila, Galati si Bucuresti si nu am gasit nimic care sa imi vina bine!Am gasit numai vanzatoare tafnoase si fara nici un pic de bun simt!Poate ma ajutati si pe mine in aceasta privinta!
Si inca ceva.....in legatura cu aranjarea restaurantului (mese,huse etc) stie cineva ceva mai "pentru orice buzunar?"
Multumesc

oanai
14.07.2006, 15:49:50
Eu mi-am luat rochia de la Adeline.Vanzatoarele super amabile.pretul rochiei-relativ mic-18.000.000 cu tot cu cercuri+palarie

demonizza
14.07.2006, 17:38:44
Adeline...mi-au placut shi mie cateva modele de acolo, shi eram decisa sa-mi iau rokie de la ei...vanzatoarele intr-adevar f. amabile - cred ca am stat vreo 3 ore pe acolo...la un moment dat ma foloseau drept model pt alte mirese, si tot puneau rokii pe mine, si comentau, si ma imbracau cu alta, he he he....multe rokii frumoase...dar daca m-am indragostut de alta, ce sa-i faci! dragostea e oarba, nu? :D la fel se intampla shi cu rokia de mireasa

dragusnicoleta
14.07.2006, 18:03:47
buna fetelor,
Si eu am nunta in septembrie, pe 30. am inchiriat sala doar, pana acum. de saptamana viitoare tre' sa incep cu toate. Cam cat va ajunge maniul de persoana?(pentru care a-ti inchiriat sala deja)
Va pup

demonizza
14.07.2006, 18:07:49
buna fetelor,
Si eu am nunta in septembrie, pe 30. am inchiriat sala doar, pana acum. de saptamana viitoare tre' sa incep cu toate. Cam cat va ajunge maniul de persoana?(pentru care a-ti inchiriat sala deja)
Va pup

\:D/ salve, se pare ca avem in aceeasi zi nunta :D

dar nu stiu daca te pot ajuta...meniul depinde f. mult de locatie, de nr. de stele al restaurantului, hotelului, etc., de orash....brrr, sunt f. multi factori care influenteaza costul unui tacam...si in plus vad ca nu esti in Buc., pe unde mai stiu eu preturi...ca idee, pe noi ne costa 2.500.000 tacamul, la un restaurant frumos in Bucuresti...

dragusnicoleta
14.07.2006, 19:19:03

dar nu stiu daca te pot ajuta...meniul depinde f. mult de locatie, de nr. de stele al restaurantului, hotelului, etc., de orash....brrr, sunt f. multi factori care influenteaza costul unui tacam...si in plus vad ca nu esti in Buc., pe unde mai stiu eu preturi...ca idee, pe noi ne costa 2.500.000 tacamul, la un restaurant frumos in Bucuresti...

mersi mult,
Vroiam sa-mi fac o idee,
mie imi ofera un meniu de 750 000lei/pers, cred ca e bine, nu?
in acest meniu am inclusi ospatri, bucatari, sala, ornatul salii si dj-ul.
tu ai inclus ceva?

DANUTAmaria
17.07.2006, 11:19:15
Buna draga miresica morena!
Ma bucur nespus sa vad ca si tu ai doua perechi de nasi. Eu sunt din Tm. si am si eu doi nasi. Spune-mi ,te rog, cum se procedeaza la voi, cu cele doua perechi de nasi, adica, ambele perechi trebuie sa aiba lumanari, care, ce fac si care este treaba lor la nunta, la ce cadouri te-ai gandit pt. fiecare pereche si cam tot ce stii tu... merci mult

bogdy
17.07.2006, 12:15:48
Miresici de 9 sept., v-ati facut (luat) rochita? Eu inca nu si nici nu stiu unde o sa o fac.am colindat peste tot:Craiova, Pitesti, Valcea, Cluj, iar ieri am venit de la Buc. si nu am gasit nimic.Vreau un anume model si nicaieri nu am gasit ceva apropiat.Vreau manecute lungi, diafane, dar nici un magazin nu are asa ceva.Mi-e tare frica sa nu imi greseasca vreo croitoreasa rochia si sa intru in panica.Nici nu mai este timp mult.
Acum leg fundite la florile de pus in piept si tai materialele pt.marturii.

maddie
17.07.2006, 13:46:21
salut! si eu nunta pe 24 septembrie si nu am dat invitatiile.
cica nu trebuie date nici prea devreme, nici prea tarziu. eu m-am gandit ca sa le dau de pe acum ar fi cam devreme, lumea mai isi face inca planuri de concediu si de altea alea si poate o sa ramana invitatia intr-un coltisor uitat le lume. asa ca am ales sa le dau prin august. ce-i drept la mine majoritatea persoanelor au fost deja anuntate de nunta, iar invitatia este mai mult o formalitate... dar, asta e doar parerea mea...

pupici si bafta multa in continuare!

demonizza
17.07.2006, 13:51:15
mersi mult,
Vroiam sa-mi fac o idee,
mie imi ofera un meniu de 750 000lei/pers, cred ca e bine, nu?
in acest meniu am inclusi ospatri, bucatari, sala, ornatul salii si dj-ul.
tu ai inclus ceva?

pai e super bine!!! shi daca restaurantul mai shi arata bine, shi mancarea e buna, eshti norocoasa!!! la mine nu e inclus decat ornatul salii...bautura shi DJ-ul e "on me"....Doamne ajuta!^:)^

demonizza
17.07.2006, 13:55:11
Buna fetelor,
Eu mi-am cautat rochita in Piatra Neamt, Bacau, Braila, Galati si Bucuresti si nu am gasit nimic care sa imi vina bine!Am gasit numai vanzatoare tafnoase si fara nici un pic de bun simt!Poate ma ajutati si pe mine in aceasta privinta!
Si inca ceva.....in legatura cu aranjarea restaurantului (mese,huse etc) stie cineva ceva mai "pentru orice buzunar?"
Multumesc

cred ca cel mai ieftin e sa te ocupi singura de asta...cumperi tull, flori, baloane, iti pui imaginatia la contributzie shi poate ieshi ceva extraordinar...o prietena de a mea (dotata cu ceva talent) shi-a facut singura amenajarea salii cu tull, petale de trandafir "argintate" cu spray si baloane argintii...shi a ieshit minunat! totul pana in 3 milioane ;-)

strengarita
17.07.2006, 14:46:08
pentru rochie incearca in piatra la *reclama* au si site dar nu stiu sa iti spun adresa( da un google)
multe prietene si-au luat de acolo si au gasit rochii foarte dragute, acum depinde si ce anume vrei tu si la ce bani
poti incerca si la *reclama* in piatra ca au preturi de fabrica
multa bafta

orelana
18.07.2006, 09:06:47
pentru rochie incearca in piatra la *reclama*, au si site dar nu stiu sa iti spun adresa( da un google)
multe prietene si-au luat de acolo si au gasit rochii foarte dragute, acum depinde si ce anume vrei tu si la ce bani
poti incerca si la agnes toma in piatra ca au preturi de fabrica
multa bafta
sal!
de la *reclama am si eu rochita si e deosebita, incearca cu toata increderea, eu am gasit-o din prima zi de cautari si apoi nu am mai vazut ceva mai frumos si credeti-ma sunt f mofturoasa#-o

asda
18.07.2006, 13:57:25
Dragi Miresici din Septembrie

Am si eu nunta pe 16 septembrie 2006. Pana acum am reusit sa-mi cumpar rochita, cocardele, costumul de mire si am facut invitatiile. Chiar azi ma duc sa le ridic. Am mai vorbit cu cineva pentru filmare si fotografii, cat despre aranjamentul salii mai vad eu. Zic ca mai am ceva timp.

asda
18.07.2006, 14:14:49
Draga Maddie
Si eu am nunta in Piatra Neamt, la restaurantul Nefertiti pe data de 16.09.2006. Pentru torturi mai deosebite incearca la cofetaria *reclama* din Piatra. Cofetaria lor este peste drum de Gara. Acolo il voi face si pe al meu.
In plus fac niste torturi superbe si foarte gustoase.

orelana
18.07.2006, 19:34:24
Dragi Miresici din Septembrie

Am si eu nunta pe 16 septembrie 2006. Pana acum am reusit sa-mi cumpar rochita, cocardele, costumul de mire si am facut invitatiile. Chiar azi ma duc sa le ridic. Am mai vorbit cu cineva pentru filmare si fotografii, cat despre aranjamentul salii mai vad eu. Zic ca mai am ceva timp.
La ce tort v-ati decis?
Eu as fi vrut un diplomat cu fructe...dar cofetaria unde am incercat diplomatul respectiv nu are nici o treaba cu ideea mea de tort diplomat:zz:

orelana
18.07.2006, 19:39:57

Atunci noroc de mine ca sunt in giurgiu<:-Psi meniul ajunge la 750mii/persoana!!!
intradevar conteaza mult daca esti in provincie sau in capitala, la iasi cred insa ca e destul de scump (am studiat 3 luni acolo si am frecventat restaurantele din iasi iar pt nunta cred ca efortul e considerabil).
Trebuie intrebat din timp si stabilit componenta aproximativa a meniului, daca accepta sa aduci ceva cum ar fi bauturile, fructele...

Dyana
18.07.2006, 21:39:21
Buna fetelor..dati-mi si mie un site cu coafuri pentru mireasa..va rog!

vicky
19.07.2006, 08:53:25
Buna fetelor..dati-mi si mie un site cu coafuri pentru mireasa..va rog!

nu e voie! asteapta pe Pm, poate iti da cineva

demonizza
19.07.2006, 10:13:07
vicky, he he he...nu mai fi rautacioasa>:)...exista un subject despre coafuri, unde gasesti multe, multe...shi cam toate ne-am gasit pana la urma coafura ideala acolo...incearca pe discutzia respectiva, si pe pozele lui ralukyon, parca...:-? pupici

maddie
19.07.2006, 12:21:55
Draga Maddie
Si eu am nunta in Piatra Neamt, la restaurantul Nefertiti pe data de 16.09.2006. Pentru torturi mai deosebite incearca la cofetaria *reclama* din Piatra. Cofetaria lor este peste drum de Gara. Acolo il voi face si pe al meu.
In plus fac niste torturi superbe si foarte gustoase.
am auzit numai de bine de respectiva cofetarie. chiar am sa trec pe acolo sa vad si eu "cu ce se mananca":-p . daca imi place poate pot sa iau de la ei.. eu am nunta la Central si inca nu stiu dak la ei e inclus si tortul... ma mai documentez:D .

tina19
19.07.2006, 17:54:15
fetelor poate cineva sa-mi spuna unde gasesc texte traznite pt. invitatii? nu gasesc nicaieri si sunt disperata.
multumesc!

aurorritaela
19.07.2006, 18:34:41
ce am facut noi pana acum :-?
pai am rezervat restaurantul, am ales invitatiile (care sunt si pe site-ul mentionat mai sus),am vb pt biserica, am dat comanda pt rochie (Slava Cerului 8-} ), am vorbit cu o agentie pt decorarea salonului... siii... cam atat :cool:

salut
si eu tot la biserica Precista fac cununia,doar ca va fi 2 septembrie.
apropo tu pe invitatii cum ai trecut biserica,adica ce nume,ai scris biserica precista sau cum se numeste ea de fapt?
ca eu am trecut biserica Precista si unii au cam carcotit.
pupici

Gaviotta
20.07.2006, 12:24:16
Caut si eu o miresica de septembrie ... mai precis 3 septembrie, Bucuresti!!!!

gety
20.07.2006, 14:36:18
Buna! si eu am nunta pe 2 septembrie. insa mai avem o droaie de lucruri de aranjat...inca cautam fotografi, cine sa se ocupe de muzica...coafreza..costum pt mire...Sper sa reusim sa le facem pe toata...la timp.. mai ales ca vom mai pleca si vreo 2 saptamini in concediu inainte de nunta :-s

mihu
20.07.2006, 21:20:43
Si eu sunt miresica de septembrie si pana acumam vb cu organizatorul de nunti care se ocupa de poze/muzica/filmataranjat sala etc deci asta e rezolvata, sala e luata inca de anul trecut :A . Verighetele le-am luat din salarul din Mai. Cu rochia cu costumul, papucii si restul acesoriilor suntem pe nicaieri :gen_21: . acelasi lucru e si cu invitatiile...Sper sa se rezolve cat mai repede aceasta problema din urma :gen_19: .

aurorritaela
21.07.2006, 15:52:35
am auzit numai de bine de respectiva cofetarie. chiar am sa trec pe acolo sa vad si eu "cu ce se mananca":-p . daca imi place poate pot sa iau de la ei.. eu am nunta la Central si inca nu stiu dak la ei e inclus si tortul... ma mai documentez:D .

DRAGA MADDIE EU AM O PRIETENA CARE A FACUT ANUL TRECUT NUNTA LA CENTRAL SI TORTUL A FOST INCLUS IN MENIU,ACUM NU STIU DACA E OBLIGATORIU SAU E O OPTIUNE.
POT DOAR SA-TI SPUN CA A FOST MAI DEOSEBIT,IN SENSUL CA IN LOC DE CLASICA FRISCA EI L-AU INVELIT IN CIOCOLATA ALBA FOARTE FINA.
A FOST FOARTE BUN.

Dyana
21.07.2006, 22:20:36
Buna fetelor sun mireasa pe 2 septembrie.si din toata lista pe care tre sa o fac am facut odar punctul cu rochia camasa mirelui si sala in rest ioc:sad:....nu stiu ce fac si cum am sa reusesc...dar sunt cu nervii la pamint unu vrea asa altul nu, unu vrea invers celalat nu..cum naiba le impacati pe toti?:-wsau faceti dupa bunul prac iar restu sa-si mai puna pofta in cui?

tweety82
21.07.2006, 22:30:10
Buna fetelor sun mireasa pe 2 septembrie.si din toata lista pe care tre sa o fac am facut odar punctul cu rochia camasa mirelui si sala in rest ioc:sad:....nu stiu ce fac si cum am sa reusesc...dar sunt cu nervii la pamint unu vrea asa altul nu, unu vrea invers celalat nu..cum naiba le impacati pe toti?:-wsau faceti dupa bunul prac iar restu sa-si mai puna pofta in cui?

Cam asa ceva ...e nunta voastra asa ca ar fi bine sa o faceti cum va place voua nu parintilor sau cine mai stie cui ....bafta la pregatiri !

ramonaioana
22.07.2006, 00:27:48
Sunt si eu mireasa in luna septembrie si am intrat deja intr-o stare de stres. Am facut rezervare restaurant cu vizionare, biserica, verighete, invitatii, rochie, pantofi, muzica, fotograf, cameraman si tot mai sunt multe. Problema mea este unde ma coafez si rochia pentru cununia civila. Imi puteti da niste sfaturi?

ovi
26.07.2006, 15:30:56
Draga Gaviotta,si eu am nunta tot pe 3 sept. dar in Alexandria.Tu cum stai cu pregatelele de nunta? Noi am rezervat restaurantul,am vb la biserica,formatia,cameramanul ...si invitatiile pe care am inceput sa le distribuim.Sapt asta trb sa ajungem si la Buc sa luam toaletele,verighete si mici maruntisuri.
CASA DE PIATRA si multa fericire!

ovi
26.07.2006, 15:37:44
Buna Ramona ! esti o norocoasa ca ti-ai gasit in mare patre cele necesare,si eu tot in sept am nunta ,inca nu mi-am luat rochia de mireasa,de cununie...urmeaza!Si eu imi fac griji in privinta coafatuluisi al machiajului.Nu stiu cum mi-ar sta mai bine ptr ca vreau sa fiu fff "frumoasa".daca gasesc ceva frumos te anunt!
Pupici si la mai putin stres!

mihu
26.07.2006, 16:05:43
Azi mi-am mai luat o grija de pe cap:invitatiile de nunta. Le termina in 6 zile si dupa aia incepem sa le impartim :D . Am comandat 200 sper sa ne ajunga si sa terminam cat mai repede si cu treaba asta...

ovi
26.07.2006, 17:57:54
buna! sunt o miresica creata si nu stiu ce coafiura sa-mi fac,coc,sa-mi indrept parul? nu stiu poate ma ajutati!numai creata nu vreau sa raman!
Numai bine!

maddie
27.07.2006, 11:37:33
DRAGA MADDIE EU AM O PRIETENA CARE A FACUT ANUL TRECUT NUNTA LA CENTRAL SI TORTUL A FOST INCLUS IN MENIU,ACUM NU STIU DACA E OBLIGATORIU SAU E O OPTIUNE.
POT DOAR SA-TI SPUN CA A FOST MAI DEOSEBIT,IN SENSUL CA IN LOC DE CLASICA FRISCA EI L-AU INVELIT IN CIOCOLATA ALBA FOARTE FINA.
A FOST FOARTE BUN.
in cazul asta pot sa respir usurata pt ca asa ceva mi-as dori si eu.. :) oricum i sa-i inebunesc pe aia pana imi iese cum vreau :))

ankutzitzelu
28.07.2006, 16:44:03
...eu as zice ca ar fi frumos sa dam fotografii ca si marturie la nunta, dar ce facem cu cei mai apropiati din familie la care le dam oricum cate o poza de grup sau...?
nu stiu...eu m-am gandit sa cumpar niste obiecte care nu sunt foarte scumpe, de gen termos, cantar de bucatarie, etc...
am uitat sa scriu ca de fapt nunta mea este mica...la una mare ar fi cam nasol...
nu stiu...trebuie sa ma mai gandesc...dar pana la nunta voi lua cu certitudine o hotarare!

mihu
28.07.2006, 20:11:31
Ce cadouri ar trebui date la nasi? In zona noastra, se ia o mica atentie dar am auzit ca in sud se dau cadouri mai valoroase.(noi avem o pereche de nasi din sud)si as vrea sa stiu cam ce sa le dam?Precizez ca au posibilitate materiala foarte buna si nu le lipseste nimic.

carmen_1185
29.07.2006, 00:17:45
Azi mi-am mai luat o grija de pe cap:invitatiile de nunta. Le termina in 6 zile si dupa aia incepem sa le impartim :D . Am comandat 200 sper sa ne ajunga si sa terminam cat mai repede si cu treaba asta...

Am scapat si eu de invitatzii..le-am scris si acum m-am apucat de impartzit...mai e totusi pana pe 30 septembrie dar multa lume spune ca nu e devreme sa le dau...rochitza o am...sunt atat de fericita...cu fotograful,cameramanul,lautarii am vb deja...i-am si arvunit...la local am dat arvuna in ianuarie...:) ...mai trebuie sa ii cumpar mirelui costumul...si cateva maruntzisuri...sper sa iasa bine...multa bafta tuturor>:D<

ANGYSTOICA
29.07.2006, 11:52:27
Am Si Eu Nunta Pe 30 Septembrie.si As Dori Daca Stie Cineva Cum Se Desfasoara O Nunta Cu Dj ?

ANGYSTOICA
29.07.2006, 11:58:00
[quote=ANGYSTOICA]Am Si Eu Nunta Pe 30 Septembrie.si As Dori Daca Stie Cineva Cum Se Desfasoara O Nunta Cu Dj ?DACA a a organizat cine va nunta cu dj si cum afost pls va rog raspundeti

georgi_ana25
30.07.2006, 13:13:49
si eu sunt miresica de septembrie, am nunta pe 16, am niste emotii ingrozitoare desi pana acum mi-am rezervat restaurant, muzica, foto video, mi-am cumparat rochia, cu tinuta pentru cununia civila nu ma pot decide...sa fie o rochita mai deosebita sau un costumasi cu manecute lungi pentru septembrie??? coronita sa fie din trandafirasi albi sau diadema??? dati-mi o idee ca nu stiu ce sa mai fac? invitatiile abia acum le-am facut sper sa nu fie tarziu de dat!!!!

georgi_ana25
30.07.2006, 13:27:29
eu am fost la multe nunti si cu dj si cu lautari, in toate situatiile nuntile cu lautari au iesit excelent, insa la dj...am fost la o nunta cu un dj nepriceput care a stricat toata seara, a pus numai muzica proasta, astfel nici nu am stiut ca mireasa a fost furata pentru ca nu avea nici macar microfon, din cauza muzicii prosate nu am dansat decat pe vreo doua melodii, nunta s-a terminat mai devreme decat ne asteptam, iar darul a scazut considerabil deoarece nuntasii au fost dezamagiti...de aceea mare grija daca iti alegi dj alege-ti tu melodiile, sa ti-l recomande cineva sa nu fie un incepator...bine nu vreau sa te dezamagesc pentru ca au fost si situatii in care dj-ul a facut treaba buna dar conteaza sa aiba experienta de acest gen sa nu ai surprize...bafta multa...

monica_
30.07.2006, 14:13:44
buna Ofelia,
Am vazut ca ai avut cununia civila inainte de nunta , si eu o sa o am inainte , mai bine zis pe data de 19 august. Spune-mi te rog ai facut o petrecere mai mare sau daor asa in familie? Eu o sa fac nunta la Barlad (de acolo suntem amandoi) si am considerat ca asa e cel mai bine , sa facem cununia la Timisoara, sa fie si prietenii nostri de aici alaturi de noi. Spune-mi cum a fost la cununia ta?
atept raspuns
te pup si spor la pregatiri.....

monica_
30.07.2006, 14:28:40
Buna fetelor
Ajutati-ma cu ceva sfaturi , o sa am cununia pe 19 august la Timisoara( acum aici locuim ), dar nunta o vom facem la Barlad( de loc de acolo suntem), si pt ca toata lumea sa fie multumita ne-am gandit ca asa e cel mai bine sa procedam : cununia la Timisoara , unde o sa ii invitam pe toti prietenii nostri (cam 40 de pesoane se aduna) si nunta la Barlad(unde o sa vina mai toate rudele noastre+ priteni de familie+ prieteni de-ai nostri din copilarie), Eu m-am gandit ca cel mai bine ar fi sa fac un meniu suedez , sa se serveasca fiecare cu ce vrea si cat vrea . Credeti ca e bine ??Sala nu e asa mare , am inchiriat un fel de fast-food bar dar e dragut, si am si posibilitatea de a pune mesele afara pe terasa. cum sa fac mai bine?? ce ar trebui sa mai am in vedere, asi vrea sa se simta bine toti invitatii.
Astept raspuns cu nerabdare .
va pup

tina19
30.07.2006, 15:08:30
monica noi am facut cununia acum, pe 28.07 si am facut tot bufet suedez. eu m-am asteptat sa-mi vina in jur de 50 persoane si au venit cam 75. de obicei la cununie nu se invita si nu prea stii cati vin. a iesit bine pana la urma, dar ai mare grija cum te pregatesti.
la mine lumea n-a priceput ca este bufet suedez. in rest nu am avut de ce ma plange. totul a fost bine.

monica_
30.07.2006, 15:30:05
tina mersi pt raspuns, da in ce sens sa am mare grija cum ma pregatesc?? Si mai spune-mi te rog cum au procedat invitatii tai, au venit cu cadori ?? imi inchipui ca a fost o cheltuiala mare pt tine si ca, daca toti ti-au dat cadouri.... nu vreau sa par materialista dar sincer la mine nu asa era programat ... la inceput am zis ca fac totul intr-o zi la Barlad ... si am luat decizia asta cu 2 saptamani in urma si nu mai stiu cum sa fac sa iasa bine ... ma gandesc la bani, ca asa se duc.... si daca vin toti cu cadouri , raman cu 0 lei inainte de nunta . Spune-mi mai multe te rog .
te pup

Ofelia
30.07.2006, 23:18:05
Buna Monica,
Cununia noastra civila a iesit tare bine, mai bine decat ma asteptam, dat fiind faptul ca a fost la Mall si aveam mici dubii... Si la noi a venit lume multa, vreo 70 de persoane, desi cum stii nu se invita ci doar se anunta. Am primit vreo 40 de buchete de flori, a fost super bine. Am servit acolo pe terasa sampanie si ceva prajitura. Am stat cam o ora si jumate dupa cununie pe acolo, asta cu tot cu poze. Dupa cununie am fost la Restaurantul Loyd doar 18 de persoane, asta insemnand noi, parintiii, nasii si rudele cele mai apropiate. Avand in vedere ca urmeaza nunta, n-am facut altceva. Oricum, daca prietenii tai de aici nu ajung la Barlad presupun ca le va face placere sa participe la o mica petrecere, iar bufetul suedez poate nu va fi o cheltuiala chiar asa mare.
:*
Spor la pregatiri!

tina19
31.07.2006, 14:12:26
tina mersi pt raspuns, da in ce sens sa am mare grija cum ma pregatesc?? Si mai spune-mi te rog cum au procedat invitatii tai, au venit cu cadori ?? imi inchipui ca a fost o cheltuiala mare pt tine si ca, daca toti ti-au dat cadouri.... nu vreau sa par materialista dar sincer la mine nu asa era programat ... la inceput am zis ca fac totul intr-o zi la Barlad ... si am luat decizia asta cu 2 saptamani in urma si nu mai stiu cum sa fac sa iasa bine ... ma gandesc la bani, ca asa se duc.... si daca vin toti cu cadouri , raman cu 0 lei inainte de nunta . Spune-mi mai multe te rog .
te pup

sa ai grija sa ai de toate sa fie multumita lumea si sa ajunga. cadouri n-am primit pt ca nu se dau cadouri la cununia civila. am primit un munte de flori. eu sunt in revenire cu banii. am cheltuit o groaza de bani pt ca am vrut sa fie frumos si sa fie lumea multumita.
daca poti fa-le toate in aceasi zi - si cununia civila si nunta!
pupici si bafta!

mady25
01.08.2006, 11:55:48
Buna, eu sunt o miresica pe 3 septembrie. Eu am nunta in Slatina. Cu pregatirile inca putin si terminam.

mady25
01.08.2006, 12:15:25
Buna fetelor
Ajutati-ma cu ceva sfaturi , o sa am cununia pe 19 august la Timisoara( acum aici locuim ), dar nunta o vom facem la Barlad( de loc de acolo suntem), si pt ca toata lumea sa fie multumita ne-am gandit ca asa e cel mai bine sa procedam : cununia la Timisoara , unde o sa ii invitam pe toti prietenii nostri (cam 40 de pesoane se aduna) si nunta la Barlad(unde o sa vina mai toate rudele noastre+ priteni de familie+ prieteni de-ai nostri din copilarie), Eu m-am gandit ca cel mai bine ar fi sa fac un meniu suedez , sa se serveasca fiecare cu ce vrea si cat vrea . Credeti ca e bine ??Sala nu e asa mare , am inchiriat un fel de fast-food bar dar e dragut, si am si posibilitatea de a pune mesele afara pe terasa. cum sa fac mai bine?? ce ar trebui sa mai am in vedere, asi vrea sa se simta bine toti invitatii.
Astept raspuns cu nerabdare .
va pup

Fetelor si eu am cununia civila cu o saptamana inainte de nunta, mai bine spus pe 26 august la Ploiesti. Eu sunt ploiesteanca si am vrut sa fac ceva si la mine, asa ca am ales sa facem cununia civila. Noi o facem la restaurant avem cam 60 de persoane, meniul este la fel ca cel de la nunta. sper sa fie frumos. Casa de piatra!

flory_vella
01.08.2006, 12:32:08
Am nunta pe 2 septembrie si inca nu am hotarat uin meniu .voi ce meniu aveti ?

pemagda
01.08.2006, 14:18:37
Buna, sutn si eu o miresica a lunii septembrie, pe 9.Legat de impartitul initatiilor, despre ce spuneai tu. Noi le-am dat inca din iunie, nu stiu de ce astepti tu atat de mult timp, sincera sa fiu. Bine, noi am avut si drumuri de facut prin provincie si atunci...a durat mai mult, dar e bine sa fie mai din timp sa stie lumea despre ce e vorba.

georgi_ana25
01.08.2006, 18:29:46
buna adryblue, sunt si eu din targoviste si am nunta pe 16, deci cu o zi inaintea ta. tu unde faci nunta? cum stai cu pregatirile?

hara
01.08.2006, 19:47:36
Buna miresici,

Suntem aproape de nunta...mai e o luna si vine septembrie!!!
Emotii mari si febra pregatirilor...

riobondoc
01.08.2006, 22:32:25
buna fetelor
eu m amarit la anul si am vrut la Crowne Plaza dar mi-au oferit niste conditii cam grele( 1000 e sala fara nimic in decoratiuni, fetele de masa 15 E, 1000 E acont).
Cine a facut anul asta la crowne plaza sa imi spuna daca am ce negocia?

Luci
02.08.2006, 13:04:17
Buna viitoare miresici...eu voi avea nunta in 2 septembrie 2006....emotii inca nu. dar mai am timp.
Acum caut sa aflu cum si unde sa-mi arajez voalul, am cumparat dantela si vreau sa arate ca pe vremea bunicii.

mihu
02.08.2006, 13:51:22
Ei bine am inceput si eu sa progresez :) Mi-am luat rochie si viitorul sotz si-a luat costum. Azi mergem dupa invitatii si de maine incepem sa le impartim(sper ca nu e prea tarziu).Mai am papucii, voalul si alte maruntisuri si cred ca sunt gata pentru nunta :)

Adelinutza
02.08.2006, 14:52:53
E bine ca ti-ai luat rochita, eu inca nu.De invitatii nu mai vorbesc.
mai sunt doar 6 sapt. si socrii mei se apuca de modificari prin curte...
Simt ca pe nimeni nu intereseaza ca eu ma casatoresc ; nici macar pe ai mei care viseaza doar cadouri pentru ceilalti...

cristinab
02.08.2006, 16:00:23
Lasa nu dispera, ca mai ai timp. Cele mai multe lucruri le-am rezolvat cu o luna si jumatate inainte. Eu ma marit pe 9 sept si in ultimile 2 saptamini am rezolvat tortul, invitatiile, rochia, buchetele. Totul e sa ai idee ce vrei si se rezolva ! :)

orelana
02.08.2006, 20:34:30
E bine ca ti-ai luat rochita, eu inca nu.De invitatii nu mai vorbesc.
mai sunt doar 6 sapt. si socrii mei se apuca de modificari prin curte...
Simt ca pe nimeni nu intereseaza ca eu ma casatoresc ; nici macar pe ai mei care viseaza doar cadouri pentru ceilalti...

nu dispera, poate fac modificari pt a da bine la nunta sau la rudele de departe care vin cu aceasta ocazie, oricum ce nevoie ai ca ei sa se intereseze, o ai pe mama ta, prietena cea mai buna si bineinteles pe viitorul tau sot ...
cu invitatiile te sfatuiesc sa iti aloci 3-4 ore, intri intr-un magazin special destinat si nu iesi pana nu ai comanda in mana, caci daca te gandesti f mult, nu mai stii ce sa alegi, mai vezi altele parca mai frumoase ...
Hai sus!!<:-P

bilutza_21
02.08.2006, 21:30:02
Eu am fost la Dorohoi anul trecut la o nunta cu dj. Ne-am distrat dar s-a simtit ca nu era orchestra. Dar poate gasesti un super dj care sa nu se balbaie, sa faca pauze sau urari de aiurea, manelist sau houser etc:)

oana85
02.08.2006, 22:17:57
sunt miresici in septembrie? :)

eu am nunta pe 24 septembrie si abia astept sa intru in vacanta (sunt studenta) ca sa ma pot dedica intru totul pregatirilor, pt ca vreau sa iasa asa cum imi doresc :love: rochia mult visata am gasit-o, asa ca pot spune ca o problema majora e rezolvata http://img.photobucket.com/albums/v412/favoritedarkness/Smilies%20and%20Gifs/Smilies/suuuper.gif !!! am vazut insa ca sunt foarte multe pareri in legatura cu impartitul invitatiilor... eu am gandit ceva de genul "cu cat mai repede, cu atat mai bine" si cred ca prin luna iulie o sa incep distribuirea.... nasii spun ca e bine si in luna august, insa noua (mie si viitorului mire) ni se pare cam tarziu.. oricum, zicem ca dansii si facem ca noi http://img.photobucket.com/albums/v412/favoritedarkness/Smilies%20and%20Gifs/Smilies/azn.gif

va pup si bafta multa in continuare
Eu sunt miresica in septembrie pe 30:D,am pregatit tot ptr marele eveniment dar invitatiile le voi da la mijlocul lui august deoarece peste tot unde am citit si unde am auzit cica e prea devreme sa le dai cu 2 luni inainte...si lumea poate uita de nunta...asa ca... . SUCCES cu pregatirele...ce a mai ramas de facut...

hara
02.08.2006, 22:31:02
Am nunta pe 2 septembrie si inca nu am hotarat uin meniu .voi ce meniu aveti ?
Eu am nunta pe 3 septembrie, deci tot cam atunci...
Imediat ce am luat marea decizie de a ne casatori, adica la inceputul lunii iunie, am si inceput cautarile pentru restaurant.
Si l-am gasit! Cel mai frumos din Buzau...zic eu.
Meniul este alcatuit din 4 feluri: aperitiv, peste, sarmalute si friptura.
Astea sunt de la restaurant. Bineinteles ca tortul, fructele, alunele si prajiturile le aducem noi.
Sfatuiesc pe toata lumea sa aleaga meniul cu 4 feluri, adica sa serveasca si peste intre aperitiv si sarmalute. Am fost la nunti unde erau doar trei feluri si cam astepta lumea mancarea...
Mult succes!

oana85
02.08.2006, 23:51:59
Stai linistita ca se rezolva toate.Eu am avut noroc sa-mi gasesec rochia imediat si fara sa probez si altele si invitatiile la fel de repede le-am gasit.Si in legatura cu socrii...nu-ti bate capu'...la mine sunt indiferenti cu nunta ai mei,deci... .Succes la pregatitri

carmen_1185
03.08.2006, 19:01:51
salutare,eu am nunta pe 30 septembrie (Ploiesti)si pot spune ca sunt cat de cat multumita,pentru ca mi-am luat rochita,am impartit invitatiile,am rezolvat cu fotograful,cameramanul si localul...am vorbit si cu cineva care se va ocupa de aranjarea salii,mai trebuie sa ii iau mirelui costumul,sa cumpar bauturile...si cateva maruntisuri...bafta tuturor

m_antoneta
04.08.2006, 15:03:15
Fetelor eu cu pregatirile stau destul de bine, insa deja am inceput sa am emotii. Oare cum o sa fie? O sa iasa totul bine?Eu sper ca da.

tina19
04.08.2006, 15:16:54
Fetelor eu cu pregatirile stau destul de bine, insa deja am inceput sa am emotii. Oare cum o sa fie? O sa iasa totul bine?Eu sper ca da.
cred ca toate avem emotii. toate ne intrebam daca va iesi bine. sper sa ne mearga totul bine fetelor si sa trecem f frumos nunta.

emipanait
07.08.2006, 20:05:30
Buna fetele!! Si eu voi fi miresica pe 16 septembrie. Eu am totul facut pt decor, mi-am facut huse pt scaune, invitatiile mi le-am facut tot singura, si restul decorului o sa fie numai ideile mele pe care mi le va pune in practica o prietena.
Daca vreti sa va coste mai putin decorul, va pot pune la dispozitie husele si tot ce va mai trebuie dar bineinteles.......nu pe 16 septembrieo:-) .
Va pup si inca o data ...stiu ce scumpa este piata in legatura cu decorul...daca aveti nevoie..nu ezitati!!!

dakar
07.08.2006, 23:18:13
salut fetelor! nici nu stiu ce sa scriu, o sa am nunta in septembrie 30 si am foarte mari emotii asa ca azi fiind prima zi cand ,,dau de voi,, ma limitez doar la un salut calduros. va doresc bafta tuturor!!o:-) ;;) >:D<

elenuca
08.08.2006, 08:29:36
ola fetele!
noi avem nunta in 17 septembrie in Bucuresti si in 23 Septembrie la parintii mei acasa in Arges... va dati seama ca la noi petrecerea o sa dureze o saptamana...:))
Mi-am comandat rochita de mireasa, e superba si am avut mare noroc ca am gasit-o, eram nitel trista ca nu-mi placea mai nimic... Am gasit si pantofiori asortati, o minune!
Invitatiile pentru nunta de la parintii mei sunt deja gata si au fost date noi ne-am gandit sa personalizam si plicurile si le-am scos frumos cu poza noastra ... sunt super! In seara asta o sa personalizam si plicurile pentru Bucuresti si o sa incepem sa le dam, cred ca ar cam trebui , nu?
Lui ginerica i-am gasit costum de mire si de civila, inca mai negociem ce camasa o sa poarte la civila, lui ii place una rosu caramiziu, cam turbata dupa parerea mea.. dar il conving eu sa abandoneze ideea..... Verighetele le-am ales aseara si am dat deja comanda , o sa fie gata in 2 saptamani.Trebuie sa ne decidem ref fotograf, nu prea ma incanta cei pe care i-am vazut, asa vrea sa lucram cu cei de la Brasov, dar ... sunt cam scumpi, ne recomandati ceva? A, si mai avem de rezolvat cu decorarea salii cu baloane ... de asemenea daca ne puteti recomanda vreo firma v-as fi recunoscatoare...
Va pup pe toate si sa avem cele mai frumoase nunti !

alice
08.08.2006, 09:15:10
La noi in Ardeal se dau 5 feluri de mancare.Aperitive,peste,supa,gratar,si cordon bleu.Am fost la nunti cu 4 feluri de mancare si am cam asteptat mancarea.Apai cu trei feluri nu mai e nunta.

hara
08.08.2006, 10:20:55
La noi in Ardeal se dau 5 feluri de mancare.Aperitive,peste,supa,gratar,si cordon bleu.Am fost la nunti cu 4 feluri de mancare si am cam asteptat mancarea.Apai cu trei feluri nu mai e nunta.
Ai fost simpatica...ai dreptate. Stiu ca fiecare zona e cu specificul ei...am citit tot aici pe site ca in Oltenia paremi-se la nunta se serveste ciorba si bere...Imi inchipui ce fete ar face mesenii mei daca le-as da asa ceva... :-)))))))))
In zona noastra mai mult de 4 feluri nu se servesc...e suficient...dar ti-am zis am vazut si nunti la care de la aperitiv au trecut direct la sarmale, si apoi friptura si gata.

alice
08.08.2006, 10:22:34
La noi e jale daca faci asa ceva.Cred ca or sa aiba astia ce vorbi 4 ani de acum.

ANGYSTOICA
08.08.2006, 15:48:55
Eu Voi Fi Miresica Pe 30 Septembrie Si As Vrea Sa Stiu Mai Multe In Legatura Cu Husele De Scune Poti Sa Ma Ajuti? Eu Sunt Din Constanta Tu De Unde Esti? Astept Raspuns Te Pup Pe Tine Si Pe Toate Miresicile

tina19
08.08.2006, 21:39:17
mai am 3 saptamani pana la nunta si deja ma trec fiorii. abia astept sa iau concediul ca sa-mi pun la punct lucrurile. am emotii. ma prinde asa din senin gandul "daca nu iese bine".

mady25
09.08.2006, 13:07:32
Buna fetele!! Si eu voi fi miresica pe 16 septembrie. Eu am totul facut pt decor, mi-am facut huse pt scaune, invitatiile mi le-am facut tot singura, si restul decorului o sa fie numai ideile mele pe care mi le va pune in practica o prietena.
Daca vreti sa va coste mai putin decorul, va pot pune la dispozitie husele si tot ce va mai trebuie dar bineinteles.......nu pe 16 septembrieo:-) .
Va pup si inca o data ...stiu ce scumpa este piata in legatura cu decorul...daca aveti nevoie..nu ezitati!!!

Buna, pentru inchiriat husele mie imi trebuiesc pe 26 august.

felistoica
09.08.2006, 13:30:12
salut! sunt si eu o mireasa de septembrie. va urez tuturor sa aveti o nunta de basm

rmadeea
09.08.2006, 17:18:43
va multumesc si va pup!

Salutare. Ramona parca relatezi povestea mea.... Ma numesc roxana si, si eu am nunta tot pe 16 septembrie, dar la sibiu, iar partea cea mai tare: ziua de nastere a iubitului meu este.....14 septembie..... <:-P

demonizza
09.08.2006, 17:22:58
asta chiar e o coincidentza super...Casa de Piatra fetele...shi poate pe langa sotzi vor avea shi copii aceeashi zi de nashtere, hehe :D

ponei
10.08.2006, 00:09:29
Buna fetelor, si eu sunt miresica de septembrie pe data de 2.
mai avem foarte putin, am intrat deja in ultima suta de metri.
Va doresc mult noroc si sa va iasa nunta asa cum va doriti.

dakar
10.08.2006, 00:17:27
salut fetelor!!!! eu am nunta pe 30 septembrie si am fff mari emotii. nu stiu ce sa ma fac:-s :(( :(( ;-) :) va doresc sa aveti o nunta de vis asa cum va doriti.

izabela
10.08.2006, 10:30:30
:* Salutare! si eu fac parte din categoria mireselor lunii sept,am nunta pe 16 si sunt din Hunedoara.Am deja o gramada de emotii pt evenimentul care bate la usa.La mine pregatirile merg destul de bine,incep de astazi sa impart invitatiile(sper sa nu fie tarziu),rochia o astept sa vina pe 14 aug,patofii i-am luat,mai am unele accesorii de luat iar pt mire mai nimic....dar stiti cum sunt barbatii,ei nu se prea agita..."lasa ,draga, ca mai este timp"...Trebuie sa mergem pe 1sept sa stabilim meniul,la care inca nu ne-am hotarat....Si mai am o treaba de rezolvat,inca nu stiu cum vom proceda cu plicurile pt bani.Poate imi da-ti voi vreo idee cum sa procedez.Hai ca mai vb.PA!PA!

irina_lz
10.08.2006, 10:38:12
Fetelor eu sunt deja crizata...am nunta pe 23 sept....si nu am luat nimic...rochia, costumul de mire, bauturi...Nu stiu ce ma fac.....Sper sa am timp sa fac tot...Voi cum stati cu pregatirile? Pup si sa aveti o seara superba si de neuitat!

July
10.08.2006, 10:45:27
Stai linistita, nu-i nimic grav...ar trebui sa te ocupi in primul rand de invitatii, muzica, fotograf. Parerea mea este ca o sa ai destul timp sa te organizezi, daca nu intri in panica. Si eu am nunta tot pe 23, si mai am inca o groaza de lucruri de cumparat. Pupici si spor la treaba!

cri_lo81
10.08.2006, 11:46:56
Buna,
Da-mi o adresa de e-mail si iti trimit lista mea completa cu ceea ce tb sa faci.Dac nu esti in Bucuresti, macar ai o lista completa cu prioritati.
Adr. mea este: [email protected]

anuca_m
10.08.2006, 15:32:40
n`am mai scris nimic p site cam de mult..da n`am mai avut net acol` unde`am stat.cu pregatirile is ok... am gasit cam aproape tot..rochia, pantofii, costum la iubi... si tot ce`i mai important..asa ca acu suntem destul de linistiti.
spor la pregatiri la toate miresicile
kisses

irina_lz
10.08.2006, 15:57:22
Buna,
Da-mi o adresa de e-mail si iti trimit lista mea completa cu ceea ce tb sa faci.Dac nu esti in Bucuresti, macar ai o lista completa cu prioritati.
Adr. mea este: [email protected]

Crezi ca-mi poti trimite un mesaj privat cu adresa ta? Pupici

rmadeea
11.08.2006, 08:18:11
:* Salutare! si eu fac parte din categoria mireselor lunii sept,am nunta pe 16 si sunt din Hunedoara.Am deja o gramada de emotii pt evenimentul care bate la usa.La mine pregatirile merg destul de bine,incep de astazi sa impart invitatiile(sper sa nu fie tarziu),rochia o astept sa vina pe 14 aug,patofii i-am luat,mai am unele accesorii de luat iar pt mire mai nimic....dar stiti cum sunt barbatii,ei nu se prea agita..."lasa ,draga, ca mai este timp"...Trebuie sa mergem pe 1sept sa stabilim meniul,la care inca nu ne-am hotarat....Si mai am o treaba de rezolvat,inca nu stiu cum vom proceda cu plicurile pt bani.Poate imi da-ti voi vreo idee cum sa procedez.Hai ca mai vb.PA!PA!

Izabela, o sa avem nunta in aceeasi zi....sa ne fie cu noroc......referitor la plicurile pentru bani eu m-am gandit sa le imprimez dinainte cu numele fiecarei perechi, pentru ca eu o sa le pun pe masa inca de la inceput...am facut niste carduri mari cu nr. mesei si persoanele care stau la acea masa, iar plucurile o sa fie sub card....e mult mai simplu asa.. #:-S

bilutza_21
11.08.2006, 09:41:08
stai calma Irina....si eu nunta pe 23 septembrie si nu am luat nimic in afara de invitatii. Ne-am dat comanda de verighete, rochie vreau sa imi iau week-endul asta. Costumul de mire e mai usor de luat iar bauturile chiar atunci in apropierea nuntii....nu dispera!

alice
11.08.2006, 09:50:41
Apai eu stau bine.Credeam ca eu nu mai am timp de nimic.Dar le facem incet pe toate.

izabela
11.08.2006, 13:09:27
Izabela, o sa avem nunta in aceeasi zi....sa ne fie cu noroc......referitor la plicurile pentru bani eu m-am gandit sa le imprimez dinainte cu numele fiecarei perechi, pentru ca eu o sa le pun pe masa inca de la inceput...am facut niste carduri mari cu nr. mesei si persoanele care stau la acea masa, iar plucurile o sa fie sub card....e mult mai simplu asa.. #:-S
Sa de-a Dumnezeu sa fie bine! Sa stii ca mi-ai dat o idee buna cu plicurile puse sub cardurile de masa,auzisem de la cineva ca sunt si carduri de masa cu buzunar,unde poti pune banii,dar eu nu am gasit asa ceva.Cardurile cat te-au costat si inafara de numele invitatilor de la masa ai mai scris ceva pe ele?

carmen_1185
11.08.2006, 15:58:03
Salutare ! :)...si eu am nunta tot pe 30 septembrie...si sunt din Ploiesti....pot spune ca stau bine cu pregatirile..adica mi-am luat rochita,am vb cu fotograful,cameramanul,am arvunit sala...am impartit deja o parte din invitatii...mai am de luat bauturile...am cumparat florile pentru invitati...am vb chiar si cu cineva care se va ocupa de decoratul salii...iti doresc multa bafta...spor mult la pregatiri..

rmadeea
11.08.2006, 18:30:24
eu o sa am un singur card pe fiecare masa: pe o parte o sa fie nr. mesei si persoanele care stau la masa respectiva, iar pe partea cealalta meniul. am decis sa trec si meniul ca sa stie omul ce va manca si ce poate bea (pe masa o sa fie doar apa, sucul si vinul). de costat nu m-a costat mai nimic pentru ca am cumparat doar cartonul...de imprimat le va imprima nasa mea. La fel si plicurile...

isabella
12.08.2006, 21:58:45
buna
eu am nunta pe 23 sept, in valcea, dar mirele e din hunedoara. noi, in legatura cu plicurile am facut astfel. am luat foi colorate (pt noi in galben caci asa e si aranjamentul, pe auriu), le-am printat pe o parte cu o poza cu doua pahare si o sticla de sampanie, sub acestea am pus "Petrecere Frumoasa!", leam indoit si le-am lipit sub forma de plic. noi avem cam 200 de invitati si asa ca am facut cam 100 de plicuri. ele vor veni puse din doi in doi invitati, pe masa, cu textul acela spre ei, si dat fiind faptul ca sunt plicuri, vor sta puse desfacute, ac niste mici cortulete. au iesit foarte faine. iar pixurile, noi nea-am gandit sa luam vreo 50, tot in alb si galben.
poate ti-e de ajutor ideea.
casa de piatra!

nicoletaizvoreanu
13.08.2006, 07:40:57
buna sunt o miresica de septembrie din galati .Stie cineva daca salonul Michelle are o buna reputatie ? astept raspuns

alma238
13.08.2006, 22:58:53
dragi miresici, eu am nunta pe 10 septembrie, in Bucuresti.ati putea sa-mi recomandati o cofetarie pt. tort si prajituri?as fi vrut si o recomandare pt. o firma de decorare a salii.in ceea ce priveste bauturile de "lux" , ati putea sa-mi spuneti de unde le veti/le-ati cumparat?sunt disperata.nu mai am timp.nu am rezolvat nici cu aranjamentele florale.pls, sfaturi!;;)

mihu
14.08.2006, 08:44:12
buna
eu am nunta pe 23 sept, in valcea, dar mirele e din hunedoara. noi, in legatura cu plicurile am facut astfel. am luat foi colorate (pt noi in galben caci asa e si aranjamentul, pe auriu), le-am printat pe o parte cu o poza cu doua pahare si o sticla de sampanie, sub acestea am pus "Petrecere Frumoasa!", leam indoit si le-am lipit sub forma de plic. noi avem cam 200 de invitati si asa ca am facut cam 100 de plicuri. ele vor veni puse din doi in doi invitati, pe masa, cu textul acela spre ei, si dat fiind faptul ca sunt plicuri, vor sta puse desfacute, ac niste mici cortulete. au iesit foarte faine. iar pixurile, noi nea-am gandit sa luam vreo 50, tot in alb si galben.
poate ti-e de ajutor ideea.
casa de piatra!
Ai ceva poze cu plicurile facute de tine?sa ne inspiram si noi :) .Eu m-am gandit sa cumparam plicuri bordo sau aurii(asa va fi sala)si sa scriem pe fiecare numele invitatiilor(familia).Sper sa nu apara astfel probleme.

izabela
14.08.2006, 11:25:19
Ai ceva poze cu plicurile facute de tine?sa ne inspiram si noi :) .Eu m-am gandit sa cumparam plicuri bordo sau aurii(asa va fi sala)si sa scriem pe fiecare numele invitatiilor(familia).Sper sa nu apara astfel probleme.
Salutare!Si eu m-am gandit sa trec pe fiecare card numele invitatiilor si nu vad ce probleme ar putea sa apara?Fiecare va stii ,cum intra in sala,unde ii este locul.Nu v-a trebui sa-mi bat eu capul, atunci, unde sa ii asez.Eu am gasit in sfarsit ,acele carduri cu buzunar de care v-am mai spus,sunt foarte dragute si costa doar 1,4ron/buc.Le-am comandat deja.

demonizza
14.08.2006, 11:27:54
unde le-ai gasit? shi se asigura shi imprimarea lor, sau nu?

moreanum
14.08.2006, 15:26:51
buna fetelor, viitoare miresici ale lunii septembrie.eu o sa am nunta pe 2 septembrie la targoviste.Mi-am luat tot trusoul,mai a ramas ginerica sa isi ia.Inca se gandeste daca e corect ca el sa nu vada rochita,iar eu sa -i vad lui costumul.:)) mai e atat de putin si atatea de facut

tina19
14.08.2006, 16:39:56
buna fetelor, viitoare miresici ale lunii septembrie.eu o sa am nunta pe 2 septembrie la targoviste.Mi-am luat tot trusoul,mai a ramas ginerica sa isi ia.Inca se gandeste daca e corect ca el sa nu vada rochita,iar eu sa -i vad lui costumul.:)) mai e atat de putin si atatea de facut
nu te speria nu esti singura care crede ca nu le termina la timp. linisteste-te si cu calm se rezolva toate.

izabela
14.08.2006, 17:12:24
unde le-ai gasit? shi se asigura shi imprimarea lor, sau nu?
Din pacate nu intra in pret imprimarea lor ,dar de asta nu imi bat capul caci se ocupa nasul de ele.PA!

carmen_1185
14.08.2006, 22:25:40
dragi miresici, eu am nunta pe 10 septembrie, in Bucuresti.ati putea sa-mi recomandati o cofetarie pt. tort si prajituri?as fi vrut si o recomandare pt. o firma de decorare a salii.in ceea ce priveste bauturile de "lux" , ati putea sa-mi spuneti de unde le veti/le-ati cumparat?sunt disperata.nu mai am timp.nu am rezolvat nici cu aranjamentele florale.pls, sfaturi!;;)

buna...sunt o miresica din Ploiesti...nu pot sa te ajut decat in legatura cu decorarea salii...si e valabil pentru toate miresicile din Bucuresti....daca vrei iti pot recomanda pe cineva care se ocupa cu decorarea salii...si lucreaza super...iti dau id-ul meu si vb pe mess (an_na_bella);bafta multa

PAUL2LORI
15.08.2006, 18:17:06
BUNA!Si eu am nunta tot in sept pe 10,dar in Focsani nu in bucuresti,dar stiu k "La Sposa" este si in bucuresti in ceea ce priveste ornatul salii si nu e o firma scumpa.

anablonda
15.08.2006, 19:25:50
Pot sa-ti zic ca tort poti comanda la cofetaria Nefeli. Este cea mai buna si vei avea la nunta nu ce au toti ci ceva deosebit si unic.
Bafta si pupici

pemagda
18.08.2006, 11:38:24
Ajutor,
Fetelor, am auzit multe despre Cofetaria asta Nefeli, spuneti-mi si mie pe unde e, va rog mult. Vreau si eu un tort deosebit...

bubu
19.08.2006, 11:32:47
Ajutor,
Fetelor, am auzit multe despre Cofetaria asta Nefeli, spuneti-mi si mie pe unde e, va rog mult. Vreau si eu un tort deosebit... este pe Stefan cel mare,pe partea opusa restaurantului perla..
spor la pregatiri!>:D<

bubu
20.08.2006, 15:24:18
am gresit ..sorry..acolo e agapios..:(

timea
21.08.2006, 15:16:35
Sa de-a Dumnezeu sa fie bine! Sa stii ca mi-ai dat o idee buna cu plicurile puse sub cardurile de masa,auzisem de la cineva ca sunt si carduri de masa cu buzunar,unde poti pune banii,dar eu nu am gasit asa ceva.Cardurile cat te-au costat si inafara de numele invitatilor de la masa ai mai scris ceva pe ele?

buna izabela eu sunt tot din hunedoara si am nunta pe 30 septembrie.
cu pregatirile stau destul de bine. nu am gasit rochie, pantofi etc. tu de unde le-ai cumparat?
te pup mai vb

cata_enea
21.08.2006, 15:33:51
Modele de invitatii si texte pt invitatii sa stiti ca nu am gasit nici eu. Parca toate sunt la fel. Mi-ar placea ceva amuzant, haios si totodata cu bun gust.

textul invitatiei il poti crea singura.
viziteaza firmele care au cataloage multe cu invitatii, ar trebui sa aiba si texte. pleaca de la ideea oferita de ei si adauga, modifica.. pune-ti mintea la contributie.. la sfirsit vei avea o invitatie originala, pe care stii ca niciodata nu o s-o regasesti la alta nunta (probabilitate ae foarte mica). Eu asa am facut. Sunt avocat de profesie si le-am trimis o "citatie".
Pe Lipscani sunt cataloage, la Picasso (pache protopopescu), unirii, pasaj Sf Gheorghe

Mult succes

cata_enea
21.08.2006, 16:08:12
eu voi fi mireasa pe 30 septembrie
mai am de impartit invitatii, dar stringem toti prietenii intr-o seara la un suc si-o bere si am terminat.
sper sa fie o zi frumoasa, cu soare caldut de toamna

Cine mai are nunta in 30 sept?

ancaneacsu
21.08.2006, 16:20:34
buna fetelor,
eu am nunta pe 16 sept...mai sunt cam 3 sapt, dar eu nu sunt deloc impacientata, sunt f calma,...si mai am o multime de facut
eu una mi-am propus ca la nunta mea sa ma distrez la maxim...sper sa aveti si voi nunti frumoase
va pup

mihu
21.08.2006, 19:00:23
Si eu tot in 16 septembrie am nunta si ma simt calma. Cred ca in mare masura am cam terminat treaba. Mai sunt cateva detalii cam mici de facut. Dar nu ma stresez. Si eu vreau sa dansez mai ales ca la orice nunta m-as duce, cu orice muzica ma distrez la maxim. Asa ca la propria nunta cun sa nu dansez si sa ma simt bine?!:madlaugh: Oare am uitat ceva? :huh:

izabela
22.08.2006, 07:03:50
buna izabela eu sunt tot din hunedoara si am nunta pe 30 septembrie.
cu pregatirile stau destul de bine. nu am gasit rochie, pantofi etc. tu de unde le-ai cumparat?
te pup mai vb
Buna,Timea,am vazut ca faci nunta la biserica Reformata si eu sunt tot reformata dar viitorul sot este ortodox,asa ca trec la alta religie,voi sunte-ti amandoi reformati?
ce sa-ti spun...rochia am luat-o din Deva(peste drum de pizzeria Venetia),iar pantofii de la Polo.Tu unde ai nunta?
Hai ca mai vb.PA!

emipanait
22.08.2006, 09:05:15
buna fetelor,
eu am nunta pe 16 sept...mai sunt cam 3 sapt, dar eu nu sunt deloc impacientata, sunt f calma,...si mai am o multime de facut
eu una mi-am propus ca la nunta mea sa ma distrez la maxim...sper sa aveti si voi nunti frumoase
va pup

Buna ,La fel ca si tine si eu am nunta tot pe 16 sept dar diferenta e ca eu am mari emotii.Sincera sa fiu mie nu prea imi place locatia nuntii dar fiindca ne-am hoatarat f tarziu nu prea am avut de ales.Si probabil si asta e un motiv sa fiu stresata si sa ma gandesc intr-una ca n-o sa fie frumos..(:|

tina19
22.08.2006, 09:46:57
am cam ajuns pe ultima suta de metri. nu este chiar totul aranjat dar merge. am emotii de mor si ma framant permanent. sper sa iasa bine.

GabrielaS
24.08.2006, 17:34:46
Si eu cred ca am terminat de pregatit, dar mereu imi aduc aminte de ceva ce tocmai am uitat ca de exemplu fundele pentru masini. Sper sa nu mai apara nimic, dar noua ne-a mers prea usor sa organizam tot in 2 saptamani deci inca mai astept sa apara ceva.

tina19
27.08.2006, 15:55:12
fetelor cum stam?:D ne vine noua randul. :love:acusi, acusi suntem miresici.<:-P:rocking:

monica_
27.08.2006, 16:06:29
oooo tina .... eu zic ca stau bine .... dar m-au cuprins emotiile , ce sa zic , aproape in fiecare zi reiau listuta ... o verific din nou ... si tot mai gasesc cate ceva , dar parca imi place .\:D/ <:-P

mihu
28.08.2006, 10:12:06
Fetelor mai aveti 4 zile pana la nunta!!! Imediat sunteti mirese!! Cum stati cu emotiile? Am fost sambata la o nunta si mireasa mi-a ziz ca a tot avut emotii pana in ziua nuntii. atunci i-au trecut total dupa ce a zis "DA". Are si un bebe mic in burtica de 4 luni.

GabrielaS
28.08.2006, 13:07:43
Eu stau in Timisoara si fac nunta in Oradea. La lucru am training 8 ore pe zi pana miercuri, deci abia daca pot merge acasa la Oradea pe joi. Noroc cu voi ca mai intru aici in pauze si vad ca si voi aveti emotii dar va bucurati ca altfel as uita complet ce se intampla in jurul meu. Sper doar sa nu uit ceva, ma streseaza gandul ca uit ceva, de cineva sau fac o boacana ca nu pot lua mai mult timp inainte de nunta.

tina19
28.08.2006, 15:37:38
si eu reiau in fiecare zi lista. mi-am planificat pe zile ce fac, ce cumpar, cum fac. mi-a mai ramas sa ma programez la manichiura (de data asta ma las pe mana lor desi nu prea imi place), coafeza ma asteapta sambata la 8 fix, fundele pt. masini le-am luat, cele mari le-am facut eu, florile pt buchet le-am comandat, mai trebuie sa cumpar un trandafir pt mirele meu.
azi am strasat-o pe d-na care imi decoreaza sala. i-am mai pus 1000 de intrebari si sunt nelinistita ca nu am dat nici un avans.
mai trebuie sa reusesc sa dorm bine|-). am emotii dar stiu ca va fi bine. eu si sotul ne-am promis ca ne vom distra la nunta noastra. asta vrem asta vom face. nu vreau sa stau pe scaun ca o papusa de portelan pe care s-o admire toata lumea. vreau sa ne distram si sa ne simtim bine<:-P:rocking:.
fetelor va doresc sa va linistiti, sa nu aveti emotii si sa va distrati.
DE ACUM EU VA DORESC CASA DE PIATRA, FERICIRE, SANATATE, MULTA INTELEPCIUNE (pe parcursul anilor vom avea nevoie) SI COPII MINUNATI!
VA PUP PE TOATE!>:D<:bye_01:

GabrielaS
29.08.2006, 11:09:41
Tina, esti o draguta. Multumim de urari. Eu iti doresc tot binele din lume, sa fiti mereu fericiti si sanatosi. Sa ai puterea si in ziua nuntii sa vrei sa te distrezi si asa sa si faci.
:*

carmen_1185
29.08.2006, 14:43:20
Buna,
Si eu voi fi mireasa pe 23 septembrie, prea multe nu am luat: rochia, whisky, floricele pentru marturii si cartonul pentru asezarea la mese. Dar le-am programat pe fiecare in functie de importanta , dupa fiecare salariu.
Sper ca totul sa fie bine si nu intru in panica. Multa bafta.

Buna, eu voi fi miresica pe 30 septembrie...si deja emotiile au inceput sa apara...eu mi-am luat rochita,am luat Vermouth Angelli si sampania,mai trebuie sa iau sucurile,fructele...apa minerala..dar astea atunci aproape...nici costumele de cununie nu le-am luat inca...bine ca am impartit invitatiile...mai am de dat vreo 20...dar am eu timp si pentru ele...spor la treaba...