PDA

Versiunea completa : Pensiunea Valery

cori_ramo
28.04.2007, 21:16:50
As dori daca se poate cat mai multe detalii despre restaurantul pensiunii Valery. Meniul este destul de scump, sper sa fie si servirea pe masura. Daca a fost cineva la vre-o nunta in acest local, va rog sa imi spuneti cum se comporta personalul de caolo sau daca a avut cineva deja nunta acolo. Mult succes tuturor pentru pregatiri!

atodica
29.04.2007, 16:34:09
eu am sa merg in 07 iulie acolo la o nunta... asa ca atunci am sa pot sa-ti spun mai multe detalii :)

cori_ramo
29.04.2007, 18:45:41
Atunci astept vesti, sper bune, dupa 7 iulie! Mersi!

cori_ramo
29.04.2007, 18:50:51
Apropo, eu am fost la o nunta la Loyd, mi-a placut foarte mult, prietenii la care am fost eu si-au adus scaune din alta parte (nu le-a placut spatarul) dar, acest aspect nu prea conteaza, oricum ce e important a fost bine adica, buna servire, buna mancare si nu s-au plans dupa nunta. Iti scriu asta fiindca am vazut ca tu ai nunta la Loyd. Asta ca sa nu uiti unde am eu nunta ;-)

cc78
30.04.2007, 16:06:57
As dori daca se poate cat mai multe detalii despre restaurantul pensiunii Valery. Meniul este destul de scump, sper sa fie si servirea pe masura. Daca a fost cineva la vre-o nunta in acest local, va rog sa imi spuneti cum se comporta personalul de caolo sau daca a avut cineva deja nunta acolo. Mult succes tuturor pentru pregatiri!

Ai grija la aerul conditionat. Roaga-i pe cei de la restaurant sa iti faca o proba sau sa te cheme cand functioneaza instalatia.Desi sunt de mult montate aparatele stiu ca nu functionau anul trecut in august si a fost o caldura cumplita in local.

cori_ramo
30.04.2007, 18:56:00
Mersi dar, eu am nunta in octombrie, banuiesc ca nu va fi la fel de cald ca si in august! ;-) Tu, ai fost acolo la o nunta? Cum s-a comportat personalul, ai fost multumita cum te-a tratat ospatarii? Mancarea e buna?

cc78
30.04.2007, 19:27:59
mancarea e foarte buna si multa. Chelnerii sunt draguti, atmosfera e super. terasa e mirifica, noi am stat mai mult pe afara din cauza aerului conditionat dar in octombrie nu va fi aceeasi problema doar daca nu se fumeaza f mult inauntru.

cori_ramo
30.04.2007, 20:02:11
Multumesc!

atodica
30.04.2007, 23:23:51
Apropo, eu am fost la o nunta la Loyd, mi-a placut foarte mult, prietenii la care am fost eu si-au adus scaune din alta parte (nu le-a placut spatarul) dar, acest aspect nu prea conteaza, oricum ce e important a fost bine adica, buna servire, buna mancare si nu s-au plans dupa nunta. Iti scriu asta fiindca am vazut ca tu ai nunta la Loyd. Asta ca sa nu uiti unde am eu nunta ;-)

merci de info :)... inca ceva daca iti mai amintesti, cam cate persoane au fost la nunta? ati avut loc de dansat?

cori_ramo
01.05.2007, 07:39:25
(pt. Atodica) Au fost cam 110-120 de persoane si da, a fost loc pentru dansat!

paola
02.05.2007, 22:17:53
eu am nunta la valery in 21.07....

am fost si la un botez acolo, si un coleg de servici a facut acolo si nunta si botezul si a fost foarte multumit....

meniul nu mi s-a parut foarte scump, fata de alte restaurante in oras...am gasit si altele mai scumpe si exagerat....

eu sunt multumita...

cori_ramo
03.05.2007, 08:09:10

am fost si la un botez acolo, si un coleg de servici a facut acolo si nunta si botezul si a fost foarte multumit....

meniul nu mi s-a parut foarte scump, fata de alte restaurante in oras...am gasit si altele mai scumpe si exagerat....

eu sunt multumita...

Si mie mi s-a parut meniul cam scump dar, nu cel mai scump, asa cum ai zis si tu stiu si mai scumpe meniuri. In principiu mi s-au parut seriosi. Dar, eram curioasa ca sa aflu si parerea unor persoane care au participat la ceva evenimente pe acolo, eu nu am fost la nici o nunta sau botez in Valery. O singura data am iesit cu viitorii nasi la o masa surpriza facuta de catre viitorul meu sot.
Mersi mult si sper sa ne mai auzim si dupa nunta ta! Mult succes! :*

cori_ramo
05.06.2007, 09:24:36
Nu ma ajuta nici o miresica ce a avut nunta anul trecut la Valery (:| ? As fi vrut mai multe detalii.

Siva
05.06.2007, 19:03:36
Hello! si voi avea nunta la Valery in 15 septembrie. Ma bucur nespus ca ai deschis discutia asta. Pana in prezent n-am auzit nimic negativ de Valery in afara de aerul conditionat de anul trecut. Sper sa nici nu fie nimic rau. In plus chestia a fost anul trecut poate s-a remediat. Pot spune ca noi mancam destul de des acolo si mancarea + servirea sunt super.

cc78
06.06.2007, 11:25:40
Are un coleg nunta la valery pe 1 sept si sotia lui a spus ca instalatia de aer conditionat functioneaza, a incercat ea.

cori_ramo
07.06.2007, 15:47:37
Fetelor astept vesti si dupa nunta! Multumesc!

cori_ramo
08.07.2007, 18:37:01
eu am sa merg in 07 iulie acolo la o nunta... asa ca atunci am sa pot sa-ti spun mai multe detalii :)
Cum a fost la nunta? Ti-a placut la Valery? Astept sa imi povestesti!

atodica
09.07.2007, 12:06:26
Cum a fost la nunta? Ti-a placut la Valery? Astept sa imi povestesti!

Da am fost la nunta si a fost super frumos.... restaurantul e frumos by default :)... mancarea a fost si mult si buna.... servirea ireprosabila.... mie personal mi-a lasat o impresie foarte buna...
Nu stiu ce sa-ti pove... dar daca ai intrebari si pot sa-ti raspund.... cu mare placere

StOrM
09.07.2007, 13:48:27
poze cu sala ai?:D

cori_ramo
10.07.2007, 10:54:07
Da am fost la nunta si a fost super frumos.... restaurantul e frumos by default :)... mancarea a fost si mult si buna.... servirea ireprosabila.... mie personal mi-a lasat o impresie foarte buna...
Nu stiu ce sa-ti pove... dar daca ai intrebari si pot sa-ti raspund.... cu mare placere
Iti multumesc pentru vestile bune! Am vrut sa te intreb cu ce culoare a fost impodobita sala si cam cate persoane au fost la nunta? Ma bucur ca personalul de la Valery e ok.

atodica
10.07.2007, 13:02:17
Iti multumesc pentru vestile bune! Am vrut sa te intreb cu ce culoare a fost impodobita sala si cam cate persoane au fost la nunta? Ma bucur ca personalul de la Valery e ok.

Sala a fost aranjate cu alb/auriu.... dar numarul de persoane nu-l stiu... dar ma interesez.

lulu
18.07.2007, 15:10:18
Ceau,cori_ramo!
Sunt o miresica cu civila in 30.08.2007 si religioasa+petrecerea in 30.08.2008 la Continental.Am emotii!!!
Va multumesc la toate ca existati pe forumul acesta!
Nu prea am timp liber, dar am reusit sa citesc multe de pe aici.
M-ati invatat o gramada de lucruri.
Asta e primul meu mesaj.Sper sa reusesc sa-l trimit.

Si acum de fapt ce vroiam sa-ti spun: am fost acum 3 saptamani la o nunta la Valery. A fost o nunta micuta de vreo suta de invitati (scuze, dar eu am 250-300). Sala a fost impodobita cu alb+crem, foarte bine a aratat. E foarte frumos acolo. Mancarea sa sti ca e buna, personalul e mai mult decat ok. Muzica au avut pe calculator cu dj, loc destul de dans. Altceva nu stiu ce sa-ti spun. Intreaba-ma tu...

Sper sa nu fi plictisit pe nimeni.

Va pup pe toate de pe forum!!!

madalina24
18.07.2007, 17:04:05
Ceau,cori_ramo!
Sunt o miresica cu civila in 30.08.2007 si religioasa+petrecerea in 30.08.2008 la Continental.Am emotii!!!

Si acum de fapt ce vroiam sa-ti spun: am fost acum 3 saptamani la o nunta la Valery. A fost o nunta micuta de vreo suta de invitati (scuze, dar eu am 250-300). Sala a fost impodobita cu alb+crem, foarte bine a aratat. E foarte frumos acolo. Mancarea sa sti ca e buna, personalul e mai mult decat ok. Muzica au avut pe calculator cu dj, loc destul de dans. Altceva nu stiu ce sa-ti spun. Intreaba-ma tu...

bine ai venit printre noi.........

mitzu46
19.07.2007, 10:30:32
salutare la toata lumea,

Acesta e primul meu mesaj pe acest forum. O sa am si eu nunta candva in sept sau octombrie 2008. Inca nu am stabilit data.

Legat de Pensiunea Valery, am fost la o nunta acolo in 30 iunie. A fost o nunta de 130 de persoane. Mancare f buna, servirea excelenta, decor minunat...aer conditionat :oribil.
Aerul conditionat e montat doar pe o singura parte si oricine are acces la el, asa ca cei ce stateau langa areul conditionat il tot opreau ca batea pe ei, iar cei ce stateam in partea cealalta muream de cald. ==>
In cea mai mare parte a timpului am stat afara pe terasa (mai ales ca era amenajata o masa cu fructe si inghetata).

Siva
20.07.2007, 10:20:43
salutare la toata lumea,

Acesta e primul meu mesaj pe acest forum. O sa am si eu nunta candva in sept sau octombrie 2008. Inca nu am stabilit data.

Legat de Pensiunea Valery, am fost la o nunta acolo in 30 iunie. A fost o nunta de 130 de persoane. Mancare f buna, servirea excelenta, decor minunat...aer conditionat :oribil.
Aerul conditionat e montat doar pe o singura parte si oricine are acces la el, asa ca cei ce stateau langa areul conditionat il tot opreau ca batea pe ei, iar cei ce stateam in partea cealalta muream de cald. ==>
In cea mai mare parte a timpului am stat afara pe terasa (mai ales ca era amenajata o masa cu fructe si inghetata).

As dori sa stiu daca cei 130 de invitati au avut destul loc. N-au fost inghesuiti? Probabil au stat in ambele sali...

cori_ramo
22.07.2007, 09:22:04
Ceau,cori_ramo!

Bine ai venit printre noi! Iti multumesc pentru cele scrise, deocamdata nu am intrebari in legatura cu Valery, aud numai de bine. Te pup! Si, succes si tie!

cori_ramo
22.07.2007, 09:30:31
As dori sa stiu daca cei 130 de invitati au avut destul loc. N-au fost inghesuiti? Probabil au stat in ambele sali...
Sigur au fost invitatii in ambele sali, stiu fiindca asa mi s-a spus si mie, eu ma gandeam ca poate apar discutii la invitati, iar ca sa nu se supere nimeni imi pun prietenii cei mai apropiati care nu sunt pretentiosi in sala cealalta mai mica. De inghesuiti nu sunt inghesuiti la 130 de invitati, capacitatea salii este de 170-180 de invitati.

mitzu46
23.07.2007, 11:03:23

Da am stat in ambele sali. Loc pot sa apsun ca a fost...chelnerii se mai inghesuiau printre scaune si mese cand serveau, si atunci cand te ridicai il deranjai un pic pe "vecinul din spate". Dar mai mult de 130 de persoane nu recomand in acea sala.
Loc de dans a fost, dar nu pt toti o data. A fost o nunta unde nu au dansat f multi deodata (si din cauza temperaturilor, si a invitatiilor -nu prea erau mari dansatori)

oana_bride
22.08.2007, 09:58:04

Parintii mei au fost la o nunta la Valery si mi-au zis ca daca este cald si frumos poti sta si afara si e foarte placut. Nu a fost deloc inghesuiala.

scarletmia
22.09.2007, 19:42:44
Hello,fetelor.....
am fost azi in informare pe la Valery.........foarte frumos aranjata............superb de-a dreptul,pretul super ok avand in vedere tot ce iti asigura.......mancarea stiu ca f.f.f. buna pt ca am mai mancat acolo.........in schimb nu stiu care-i faza cu aerul coniditionat........eu si-asa sunt in dubii pt ca azi am vazut sala aranjata pt 157 de persoane si parea destul de inghesuita,iar lista mea de invitati numara cam 230......:-SS .........sa mai tai din invitati,sau?:-p ca se rezolva......=P~ .........numa sa mearga aerul conditionat.........dar la Do still ainafar orasului ati fost vreuna la nunta?ca sala este impresionant de frumoasa.......astept pareri........pupici

cori_ramo
26.09.2007, 16:55:10
Hello,fetelor.....
am fost azi in informare pe la Valery.........foarte frumos aranjata............superb de-a dreptul,pretul super ok avand in vedere tot ce iti asigura.......mancarea stiu ca f.f.f. buna pt ca am mai mancat acolo.........in schimb nu stiu care-i faza cu aerul coniditionat........eu si-asa sunt in dubii pt ca azi am vazut sala aranjata pt 157 de persoane si parea destul de inghesuita,iar lista mea de invitati numara cam 230......:-SS .........sa mai tai din invitati,sau?:-p ca se rezolva......=P~ .........numa sa mearga aerul conditionat.........dar la Do still ainafar orasului ati fost vreuna la nunta?ca sala este impresionant de frumoasa.......astept pareri........pupici
La Valery capacitatea salii este de 170-180 de persoane. Bine arata de 130-140 de persoane

tangerica
29.07.2008, 20:55:33
gata, m-am maritat:)

a fost la pensiunea valery, a fost superb decorat si bine organizat.....am numai cuvinte de lauda (in afara unei singure probleme deranjante: nu ne-am gandit sa discutam despre asta inainte si ne-au cerut plata la sfarsitul nuntii, adica pe la 6.30 dimineata, ceea ce a fost cam.....cel putin obositor...dar se poate stabili si altfel dinainte - am aflat ulterior:-B )

am avut cca. 110-120 persoane, loc suficient de dans...

ah da: nu a fost ingrozitor de cald, poate si pentru ca am avut bafta si s-a racorit bine si afara noaptea....
bineinteles ca s-a stat si afara in curte (unde arata de asemenea bestial:) si era si racoare) dar asta nu a impiedicat lumea sa stea pana pe la 6 dimi....

mona28
30.07.2008, 16:27:05
gata, m-am maritat:)

a fost la pensiunea valery, a fost superb decorat si bine organizat.....am numai cuvinte de lauda (in afara unei singure probleme deranjante: nu ne-am gandit sa discutam despre asta inainte si ne-au cerut plata la sfarsitul nuntii, adica pe la 6.30 dimineata, ceea ce a fost cam.....cel putin obositor...dar se poate stabili si altfel dinainte - am aflat ulterior:-B )

am avut cca. 110-120 persoane, loc suficient de dans...

ah da: nu a fost ingrozitor de cald, poate si pentru ca am avut bafta si s-a racorit bine si afara noaptea....
bineinteles ca s-a stat si afara in curte (unde arata de asemenea bestial:) si era si racoare) dar asta nu a impiedicat lumea sa stea pana pe la 6 dimi....
Felicitari >:D< ! Ma bucur ca a iesti bine si esti multumita! Nu ne arati si cateva poze?:)

mcali_2k
17.11.2008, 18:34:44
... poze cu Valery aranjata pentru nunta exista?

... toata lumea cere dar din pacate nu apar pe nicunde :(

tangerica
10.12.2008, 16:48:58
ei........... si eu cautam, ca si voi, disperata, poze pe vremea asta anul trecut...adica pardon, nu, o luna mai tarziu, iar exact acum un an am fost ceruta...:)

atasez nishte poze cu sala aranjata

si sa nu incerci sa bagi mai mult de 130-150 de oameni la ei, ca nu are cum sa fie suficient loc....

DamaX
22.12.2008, 10:44:28
ei........... si eu cautam, ca si voi, disperata, poze pe vremea asta anul trecut...adica pardon, nu, o luna mai tarziu, iar exact acum un an am fost ceruta...:)

si sa nu incerci sa bagi mai mult de 130-150 de oameni la ei, ca nu are cum sa fie suficient loc....

Foarte frumos aranjat ... mersi de poze ... ce firma ti-a aranjat sala?

DamaX
22.12.2008, 10:48:22

Am uitat sa intreb, cati invitati ati avut? ... ca noua ne-am cerut minim 140 persoane ... oricum chiar daca nu vin atatia, meniurile se platesc ... pentru nimic 140.

tangerica
01.01.2009, 20:24:49
Am uitat sa intreb, cati invitati ati avut? ... ca noua ne-am cerut minim 140 persoane ... oricum chiar daca nu vin atatia, meniurile se platesc ... pentru nimic 140.

am avut 120 cam, nu stiu sigur.....atatia pe hartie, nu au venit chiar toti...deci poate mai degraba 110 sau asa...si a fost suficient de plin; sala a fost aranjata de catre personalul pensiunii, nu stiu sigur cine se ocupa de asta, dar cred ca patroana (dana)

mausilica
06.01.2009, 00:51:18
Hello :)

sunt noua pe aici... nici nush daca topicul mai e valabil. dar incerc...

Imi puteti spune va rog cum ati reusit sa o convingeti pe patroana de la Valery sa accepte mai putin de 40 invitati?

multumesc

mausilica
06.01.2009, 00:52:15
sorry... 140

DamaX
15.01.2009, 13:26:44
sorry... 140

Buna,
Nuntile cu mai putin de 140 persoane se fac duminica, zi in care si meniul e mai ieftin decat in ziua de sambata.
Eu am nunta la ei sambata, asa ca chiar daca nu o sa-mi vina 140 persoane, eu tot 140 de meniuri o sa platesc ... o sa incerc sa negociez ceva sa vada daca se poate.
N-am ales ziua de duminica (fara minim de persoane, meniu mai ieftin), pentru ca nu o sa fie aceeasi distractie ca intr-o zi normala de sambata, asta e clar.

czuky
22.02.2009, 13:07:39
viitoare miresici cine mai are nevoie...la intrare mosnita sa deschis valery 3 si incap cica zic ei 300 persoane...adevaru e ca e faina sala e foarte mare spre deosebire de celalte...si e fain....meniu tot ca si la celalte.....

DamaX
24.02.2009, 17:40:44

eu sunt multumita...

Buna Paola,

Esti dragutza sa imi arati si mie niste poze cu sala aranjata ;;) ... pentru ca am si eu nunta acolo in septembrie, si vreau sa ma inspir=P~ . Trebuie sa am mare grija cum o amenajez, ca sa nu-i stric farmecul.

Mersi anticipat ... stiu ca o sa fi dragutza si o sa ne arati si noua ...

DamaX
24.02.2009, 17:53:08
La Valery capacitatea salii este de 170-180 de persoane. Bine arata de 130-140 de persoane

Buna,

Niste poze cu sala aranjata ne arati si noua, te rog frumos. Voi avea si eu nunta acolo in septembrie si am nevoie de putin ajutor ... cu aranjamentul salii.

Multumesc frumos.

SilviaH
05.03.2009, 15:19:28
Am mancat de cateva ori la Pensiunea Vallery. Mancarea in generale buna , dar se poate si mai bine. Am vazut si sala aranjata pentru nunti si e superba. Dca mai punem si faptul ca vara se poate sta si afara devine o alegere potrivita

adib
04.05.2009, 19:02:29
Buna ...referitor la pensiunea Valery din Timisoara mai nou am ramas foarte dezamagita pt ca oamenii nu se tin de cuvant!Am organizat o petrecere de botez si am rezervat restaurantul cu mult inainte ,de pe vremea cand eram insarcinata prin ultimele luni.Am achitat chiar si un avans considerabil,dar am dorit foarte mult sa aiba loc evenimentul in acest loc pt ca auzisem numai lucruri bune.Intr-adevar localul e foarte frumos si intim si are o terasa foarte dragut amenajata.....DAR !!!!!Surpriza ....cu cateva zile inainte de eveniment am discutat cu sefa de sala ultimele detalii despre meniu....urma ca pe langa felurile de mancare clasice sa mai primim din partea casei si un porcusor la protap care urma sa fie servit cu mare fast invitatilor.In ziua botezului am ajuns la restaurant ...pentru ca era in jur de ora 18 majoritatea invitatiilor au migrat pe terasa unde se rumenea de zori un porcusor....toti erau incantati la maxim ca la un moment dat li se va servi acel porcusor .....DAR SOC cei de la restaurant ne-au anuntat ca nu e pentru noi ca e promis altui domn si ca pt noi nu au mai gasit sa cumpere din supermarketuri....a urmat un moment PENIBIL in care a trebuit sa-mi anunt invitatii ca "saliveaza "degeaba.Pe urma am aflat ca porcusorul a fost pregatit pt un domn mai colorat care probabil a facut o oferta irezistibila patronului care astfel si-a calcat pe inima si nu i-a pasat ce va urma ..lasand in seama angajatilor sa-i spele murdaria.Asa ca MARE ATENTIE !!!!!!!!!!!!

oliolivia
11.05.2009, 21:29:22
Hello,anul acesta avem si noi nunta la Valery3,si noua ne-a zis de purcelusul la protap,sper sa nu avem si noi vreo surpriza.Daca mai stie cineva ceva detalii despre nunta la Valery3 rog sa imi povesteasca.Si in legatura cu aranjamentele florale,noua ne-a dat o oferta doamna dar e destul de costisitoare,a ales careva aranjamentele cu dansa?

ana_tzap
06.07.2009, 20:45:14
salut miresici
si eu am anul acesta, mai exact in 10.10, nunta la Valery (de pe lidia). cele care aveti nunta acolo sau ati avut-o acolo, puteti sa imi spuneti mai multe detalii? cum a fost, daca ati mai putut negocia ceva la pret sau macar la numarul minim de persoane, niste poze cu sala aranjata (ca nu prea am gasit pe niciunde)^:)^ ^:)^ ^:)^
multu
pupicei

BISCA
13.07.2009, 16:38:17
eu am fost anul trecut la o nunta la Valery,servirea a fost excelenta,mancarea foarte buna.Personal nu mi-au placut clatitele,dar in rest totul super ok.

Moni_EC
14.07.2009, 10:43:51
salut miresici
si eu am anul acesta, mai exact in 10.10, nunta la Valery (de pe lidia). cele care aveti nunta acolo sau ati avut-o acolo, puteti sa imi spuneti mai multe detalii? cum a fost, daca ati mai putut negocia ceva la pret sau macar la numarul minim de persoane, niste poze cu sala aranjata (ca nu prea am gasit pe niciunde)^:)^ ^:)^ ^:)^
multu
pupicei

Buna Ana,
Eu voi avea nunta la Valery ( tot pe Lidia) in 21.08. Iti recomand sa mergi intr-o sambata sau duminica inaintea unei nunti sa vezi aranjamentele .... Noi asa am procedat la sugestia patroanei si pot sa spun ca am fost super incantati de ceea ce am vazut. Doamna a fost foarte amabila si am avut posibilitatea sa gustam si aperitivul care de altfel ne-a placut mult. =P~

ana_tzap
17.07.2009, 18:52:14
Moni, mersi mult pt raspuns. Si noua ne-a spus sa mergem sa vedem intr-o sambata, dar imi era asa cumva sa ma duc acolo, cand oamenii aia se chinuie si sunt ocupati cu altele (cu aranjatul salii). Dar probabil ca o sa imi iau inima intre dinti si o sa ma duc sa vad.

ana_tzap
16.09.2009, 14:10:09
nu a mai avut nimeni nunta la valery 1????? nici o poza, o impresie, nimic??? :( :(

DamaX
25.09.2009, 15:46:36
nu a mai avut nimeni nunta la valery 1????? nici o poza, o impresie, nimic??? :( :(

Eu am avut nunta la ei in 5 septembrie. Poze nu am inca, ca sunt la prelucrat.
Dar ce pot sa-ti spun e ca totul a fost fosrte fain, mancare buna, servire impecabila ... ma rog, mici scapari ca oriunde, dar am fost foarte multumiti.

Moni_EC
04.10.2009, 17:33:16

Buna Ana,

Am avut si noi nunta ....mancarea a fost foarte buna, stau foarte bine la acest capitol ..... dar au avut scapari care pe noi ne-au deranjat ....
Sotul meu a trebuit la un moment dat sa-i spuna sefei de sala sa serveasca bautura la invitati, deoarece ne-am dus sa inchinam cu ei si am constatat ca nu aveau cu ce .... unul din chelneri desi era platit il gaseai mai mult pe afara decat inauntru .... pe meniuri trebuia trecuta si bautura care era la discretie, dar am constatat ca nu aparea iar invitatii nu au stiut ce sa comande....
Un alt inconvenient a fost cel cu muzica .... in toiul nuntii ii s-a comunicat DJ-ului sa dea muzica mai incet sa nu ne trezim cu politia ... consider ca ar fii frumos din partea lor sa-ti spuna de la inceput de aceasta problema, cand inchei contractul...
... si ne-am trezit fara cutie de dar, desi cand am negociat ptr.aranjamente am vb.si de cutie......
Cam asta ar fii in mare... per anasamblu, in rest .. a iesit frumos !! daca vrei sa povestim mai multe da-mi un id de mess.... pozele nu ne-au sosit inca ... sapt.ce vine le primim...
Iti doresc sa ai o nunta frumoasa, fara sa intampini probleme !!

alexa_brisc
05.10.2009, 18:07:02
sal fetele, eu am avut nunta in iulie la valery3, a fost ok totul: sala bine aerisita, mancarea beton, servirea excelenta,asta nu o spun numai eu ci si invitatii.

ana_tzap
06.10.2009, 09:05:33
Buna Ana,

Am avut si noi nunta ....mancarea a fost foarte buna, stau foarte bine la acest capitol ..... dar au avut scapari care pe noi ne-au deranjat ....
Sotul meu a trebuit la un moment dat sa-i spuna sefei de sala sa serveasca bautura la invitati, deoarece ne-am dus sa inchinam cu ei si am constatat ca nu aveau cu ce .... unul din chelneri desi era platit il gaseai mai mult pe afara decat inauntru .... pe meniuri trebuia trecuta si bautura care era la discretie, dar am constatat ca nu aparea iar invitatii nu au stiut ce sa comande....
Un alt inconvenient a fost cel cu muzica .... in toiul nuntii ii s-a comunicat DJ-ului sa dea muzica mai incet sa nu ne trezim cu politia ... consider ca ar fii frumos din partea lor sa-ti spuna de la inceput de aceasta problema, cand inchei contractul...
... si ne-am trezit fara cutie de dar, desi cand am negociat ptr.aranjamente am vb.si de cutie......
Cam asta ar fii in mare... per anasamblu, in rest .. a iesit frumos !! daca vrei sa povestim mai multe da-mi un id de mess.... pozele nu ne-au sosit inca ... sapt.ce vine le primim...
Iti doresc sa ai o nunta frumoasa, fara sa intampini probleme !!

salut
cand ai avut tu nunta? sambata asta ce a trecut? ai avut cumva sala mov?
ai avut formatie sau dj? am ramas destul de uimita cand am vazut ce ai scris, ca v-au pus sa da-ti muzica mai incet!!! /:) /:) noi avem dj si am vb cu el si zicea ca a mai patit asa anul trecut, dar vara cand stateau cu geamurile si usa deschisa. speram sa nu avem problema asta
id-ul meu de mess este ana_tzap, poti sa imi scrii daca vrei.

multumesc la restul de fete pt impresii.

speram sa iasa bine, ca avem niste emotiiiii !!!!!!!!!!!!!!! :-s :-s :-s

DamaX
08.10.2009, 11:44:26
Eu am avut nunta la Valery1 in 5 septembrie. Am avut formatie asa ca nimeni nu a avut ce sa ne spuna, s-au inchis usile si cam atat. Din strada insa, la cat de tare se canta inauntru, nu se auzea nimic.

Stii cum e? Cate nunti, atatea impresii si pareri.

Noi am fost multumiti de tot, de mancare, de servire, de implicarea de dinaintea nuntii (alegerea meniului) cat si de cea din timpul nuntii.

Sunt foarte pretentioasa din punct de vedere al calitatii, nu ma multumesc cu orice si oricum.

Ceea ce m-a mirat, insa, a fost faptul ca desi am fost la ei cu cateva luni inainte de nunta, sa ma interesez de oferta lor de aranjamente de sala, nimeni nu a parut interesat, ceea ce nu m-a deranjat, doar mirat.

Sora-mea va face nunta anul viitor la Valery 3, despre care a spus ca e mult mai fain si mai mare decat cel de pe Lidia. Aceleasi conditii, dar mult mai mare.

Ahhhh era sa uit, sa aveti grija cu cei pe care-i puneti in sala mica, pentru ca ne-am dat seama deabea dupa nunta de faptul ca nu s-a prea vazut ringul de dans si ca asta a cam deranjat pe unii .... si oarecum pe buna dreptate, dar n-am avut alta solutie.

DamaX
20.10.2009, 15:54:25
Cateva poze de la Valery1 ... as fi vrut sa fi gasit si eu mai multe poze, inainte de nunta ....;;)

mona28
20.10.2009, 15:59:50
Cateva poze de la Valery1 ... as fi vrut sa fi gasit si eu mai multe poze, inainte de nunta ....;;)
Valery 3 intradevar e muuuult mai frumos decat 1.Sala e mult mai eleganta,luminoasa si primitoare.

laura_84
25.10.2009, 12:26:12
Buna Ana,
Eu voi avea nunta la Valery ( tot pe Lidia) in 21.08. Iti recomand sa mergi intr-o sambata sau duminica inaintea unei nunti sa vezi aranjamentele .... Noi asa am procedat la sugestia patroanei si pot sa spun ca am fost super incantati de ceea ce am vazut. Doamna a fost foarte amabila si am avut posibilitatea sa gustam si aperitivul care de altfel ne-a placut mult. =P~

hehe...eu voi avea nunta acolo in 21.08.2010.
Poti sa postezi cumva niste poze cu sala aranjata?
Mersi anticipat!

laura_84
13.12.2009, 13:17:54
Are cineva poze recente cu Valery 1 aranjata?

Stie cineva daca mai sunt probleme cu aerul conditionat?

DamaX
12.01.2010, 10:36:09
Are cineva poze recente cu Valery 1 aranjata?

Stie cineva daca mai sunt probleme cu aerul conditionat?

Ceao,

Noi am avut nunta in septembrie si am fost 120 persoane, si nu a facut fatza, in momentul in care se dansa. Era foarte cald, toti s-au plans de caldura.

timeea_13
15.01.2010, 00:35:19
Ceau! Sunt noua pe aici, anul acesta avem nunta in noiembrie si suntem intr-o mare dilema cu sala. Am fost in mai multe parti dintre care ne-a placut Valery 1. Am inteles totul, am fost incantata de absolut tot dar nu am inteles exact ce inseamna "aranjament sala" nu am primit detalii. Cine poate sa imi zica detalii despre costurile si calitatea aranjamentelor, eventual niste poze ca exemplu. Ms anticipat

elenushb
15.01.2010, 11:52:38
Buna,si eu am nunta tot la Vallery,anul asta.Sper sa nu fie foarte cald afara,in caz ca nu le merge aerul conditionat.:(

timeea_13
17.01.2010, 13:12:37
Buna,si eu am nunta tot la Vallery,anul asta.Sper sa nu fie foarte cald afara,in caz ca nu le merge aerul conditionat.:(

Dar aranjamentele ai ales sa ti le faca tot ei, sau apelezi la alta firma? In 11 septembrie avem cununia civila...iar eu sper sa fie cald...:)

elenushb
18.01.2010, 15:06:35
Dar aranjamentele ai ales sa ti le faca tot ei, sau apelezi la alta firma? In 11 septembrie avem cununia civila...iar eu sper sa fie cald...:)

Inca nu am vorbit de aranjamente.Eu am emotii ,pentru ca din cate am auzit nu e loc de dans.Eu sper totusi sa fie ok.

DamaX
19.01.2010, 11:15:47
Inca nu am vorbit de aranjamente.Eu am emotii ,pentru ca din cate am auzit nu e loc de dans.Eu sper totusi sa fie ok.

Nu cred ca o sa fie loc de dans daca o sa ai peste 130 persoane "active".
Eu am avut 110 persoane, din care sa zic ca dansau nu mai mult de 30 persoane odata si nu prea a fost loc de dans.

mina_xs
23.01.2010, 22:34:10
bun gasit miresici,
daca a avut cineva cununia religioasa la valery va rog sa imi dati cateva detalii despre cum a fost (preturi, servicii, amenajare...). multumesc

cristina_naritza
19.05.2010, 01:10:52
Buna! Nu sunt miresica, ci termin liceul acum. Noi am hotarat sa organizam la valery 3 acest taifas si vreau sa va intreb daca stiti sau daca v-ati tiniut vreuna dintre voi nunta acolo. Am citit tot felul de commenturi cum ca la 12 nush ce cu muzica si chelnerii care nu isi fac treaba. Daca puteti sa-mi spuneti cum v-ati simtit voi, v-as fi recunoscatoare. Multumesc!

sorinadorina
19.05.2010, 12:50:31
Buna! Nu sunt miresica, ci termin liceul acum. Noi am hotarat sa organizam la valery 3 acest taifas si vreau sa va intreb daca stiti sau daca v-ati tiniut vreuna dintre voi nunta acolo. Am citit tot felul de commenturi cum ca la 12 nush ce cu muzica si chelnerii care nu isi fac treaba. Daca puteti sa-mi spuneti cum v-ati simtit voi, v-as fi recunoscatoare. Multumesc!
Am fost de curand la o nunta la Valery 3. Chelnerii au fost " pe faza" . Cu muzica nu cred ca vor fi probleme pentru ca nu ai pe cine sa deranjezi. Per ansamblu, a fost bine.

anca_branda
04.06.2010, 21:23:25
Ceau,am vazut ca ai avut nunta la Valery 3,si eu am anul acesta in septembrie.Ceea ce vreau sa te intreb este daca ai avut probleme cu cei de la restaurant,daca s-au tinut de promisiuni si legat de aranjamente tot cu ei ai facut?Daca da,cum au iesit.Multumesc anticipat pt raspuns.

Cris06
28.02.2012, 08:02:59
Ceau tuturor miresicilor!!!ma numesc Cristina si sunt miresica anul acesta.Din pacate ne-am grabit cu sala fara sa avem in vedere toate datele nuntii si am incheiat contractul cu VAlery 3 ,la cort in data de 29.09.2012.Invitatii nostri sunt mult mai multi astfel incat am fost nevoiti sa ne orientam spre altceva.Asa ca daca doriti pensiunea valery 3 pt data mentionata mai sus v-o cedam cu placere.ma puteti contacta pe mailul suteu.cris"at" yahoo.com pt mai multi detalii!o zi buna tuturor!

DianaLurci
16.04.2013, 23:14:47
Buna! Urmează sa plătesc avansul pt sala nunta in luna Iunie 2014 la VaLery 4, cea noua din Calea Aradului. As avea mare nevoie sa aflu cum este clima acolo deoarece am auzit niște informații cum ca ar fi dezastru vara si se face umbrela mare pe geamuri de cald ce este. A fost cineva la vreo nunta acolo? Va multumesc foarte frumos.

elena_lory
17.04.2013, 10:50:52
Ceau! Ma numesc Loredana si am inchiriat pentru 14 septembrie 2013 cortul de la Mosnita (Valery 3).
Ne-au facut o oferta foarte buna pentru meniu fara sa conteze numarul de invitati (pot fi sub 200).

Acum insa am vrea sa decalam data pentru anul viitor. Deci data de 14 septembrie la Valery 3 e libera. Eu am fost la o nunta acum cateva luni acolo, m-am implicat in organizare si va pot trimite niste poze sa vedeti cum e, plus detalii despre local si servire - loredana_smarandache"at"yahoo.com.

Va pup si spor la pregatiri! ;)

elena_lory
17.04.2013, 12:28:40
Atasez si cateva poze :)

cristinamusca
05.06.2013, 16:16:35
Buna! Urmează sa plătesc avansul pt sala nunta in luna Iunie 2014 la VaLery 4, cea noua din Calea Aradului. As avea mare nevoie sa aflu cum este clima acolo deoarece am auzit niște informații cum ca ar fi dezastru vara si se face umbrela mare pe geamuri de cald ce este. A fost cineva la vreo nunta acolo? Va multumesc foarte frumos.

Am avut nunta la Val 4, nu la 4 deci nu te pot ajuta cu info legat de caldura insa va recomand sa nu comandati ceafa de porc cu smochine pe menu-ul de nunta ca nu arata deloc bine si nu e nici gustoasa. In rest, mancarea a fost buna.

cristinamusca
08.06.2013, 09:30:49
Am avut nunta la Val 4, nu la 4 deci nu te pot ajuta cu info legat de caldura insa va recomand sa nu comandati ceafa de porc cu smochine pe menu-ul de nunta ca nu arata deloc bine si nu e nici gustoasa. In rest, mancarea a fost buna.

La 3 am vrut sa spun. Scuze!