PDA

Versiunea completa : Restaurant Astoria, Iasi

Rok5ana
30.04.2007, 14:34:55
Cine a avut nunta la Astoria? Cum a iesit?

BDiana
30.04.2007, 16:54:36
Cum nu vad alte threaduri cu acelasi subiect pe aici, nu mi se pare ca intrebarea este redundanta... Va rog raspundeti la intrebare daca aveti ce, si mai putina cearta... :)>-

adinac_ro
30.04.2007, 21:08:56
Cine a avut nunta la Astoria? Cum a iesit?

Dupa 19 mai aduc eu vesti, pana atunci astept si eu informatii.

mikutza
02.05.2007, 21:14:44
Buna, si eu sint dornica sa aflu detalii despre acest restaurant. Noi avem nunta anul viitor dar inca nu ne-am decis (mai bine zis eu :-? ) asupra restaurantului ... logodnicul meu isi doreste foarte mult aceasta locatie.

Simona06
02.05.2007, 23:56:06
Eu am fost sambata la o nunta la Astoria.Mi-a placut sala,mancarea nu prea..nu mi-a placut pestele din cauza unui condiment ce i-a stricat tot gustul.Pacat de peste ca era ceva bun tare..un file de ceva..si nu mi-a placut ca au pus la aperitiv si creveti,pe langa altele.Mie nu-mi plac deloc..dar in rest..a fost ok.Si nu mi-a mai placut ca nu au mai avut bautura in plus fata de cea din meniu.Si aici ma refer la suc...cand am terminat jumatatea de sticla de suc si am mai cerut.,chelnerul a zis ca nu mai este..atat a fost in meniu.NASPA!Bine ca aici a fost vina mirilor.I rest mi-a placut.Si am dat 5 milioane.

Lara_0303
03.05.2007, 01:14:47
Eu voi avea pe 26 mai, sper sa iasa bine, am mai fost acolo si mi-a placut, mi-a placut inclusiv mancarea. Depinde acum fiecare cum isi alege meniul probabil. Sala va fi decorata de o firma specializata, ca de albastrul de acolo toata lumea e satula :">
Oricum, cine isi doreste sa faca nunta acolo trebuie programare din timp. Cineva spunea de anul viitor in iunie, daca e sambata probabil sala e deja ocupata.

mikutza
03.05.2007, 16:49:44
Eu voi avea pe 26 mai, sper sa iasa bine, am mai fost acolo si mi-a placut, mi-a placut inclusiv mancarea. Depinde acum fiecare cum isi alege meniul probabil. Sala va fi decorata de o firma specializata, ca de albastrul de acolo toata lumea e satula :">
Oricum, cine isi doreste sa faca nunta acolo trebuie programare din timp. Cineva spunea de anul viitor in iunie, daca e sambata probabil sala e deja ocupata.

spune-mi, te rog, cam cit te costa decorarea salii + celelalte cheltuieli legate de restaurant (meniu, chelneri, etc)? Bauturile le achizitionezi de la ei sau le cumperi tu (stiu ca se percepe o taxa in cazul in care le aduci:( )?

adinac_ro
03.05.2007, 19:01:21
Eu mi=am luat sala cu 1 an si 4 zile inainte si atunci abia am mai gasit o sambata libera.De fapt era singura pana in august si noi vroiam mai sau iunie.Mai exact am vrut 2 iunie si nu am gasit.
In rest o sa prmiti de la ei diferite variante de menuri, va recomanda ei ceva sau faceti voi menul final.Bauturi alcoolice puteti aduce dar taxa e de 25% din valoarea facturii si puteti aduce si racoritoare si cred ca este taxa si aici.In meniul lor ( aproxomativ 150 ron) aveti 4 feluri de mancare, 0,5 l suc, o cafea, 1,5 apa, tort, fructe, prajituri.
Eu nu am fost niciodata acolo dar voi avea nunta pe19 mai.
Succes

mikutza
03.05.2007, 21:19:36
Mersi pt informatii, Adina. Iti urez "casa de piatra" si ... o nunta ca in povesti. Sa fiti sanatosi si fericiti. :gen_17: Asteptam impresii dupa eveniment.

Lara_0303
04.05.2007, 01:35:05
Vad ca Adina ti-a raspuns la majoritatea intrebarilor :)
In plus, poti sa decorezi sala cu o firma specializata sau poti inchiria de la ei huse de scaune contra a 2 $ / buc. parca. Desigur, sala e frumoasa si asa daca iti place albastrul. La capitolul alte cheltuieli as mai putea trece personalul ( bucatarii, barmanul, seful de sala si ospatarii) pe care il platim separat. Petru 200 persoane platim in jur de 15 mil lei vechi.
Cam asta ar fi, daca vrei detalii, dupa 26 mai pot sa-ti povestesc.

mikutza
04.05.2007, 10:32:49
Vad ca Adina ti-a raspuns la majoritatea intrebarilor :)
In plus, poti sa decorezi sala cu o firma specializata sau poti inchiria de la ei huse de scaune contra a 2 $ / buc. parca. Desigur, sala e frumoasa si asa daca iti place albastrul. La capitolul alte cheltuieli as mai putea trece personalul ( bucatarii, barmanul, seful de sala si ospatarii) pe care il platim separat. Petru 200 persoane platim in jur de 15 mil lei vechi.
Cam asta ar fi, daca vrei detalii, dupa 26 mai pot sa-ti povestesc.

Ok, saru' mina pt informatii ... iti urez si tie o nunta de vis si "casa de piatra" :gen_17: Desi noi ne-am dori sa organizam acolo nunta, lumea ne cam descurajeaza din cauza preturilor :-< . Astept si de la tine alte detalii dupa 26 mai.

adinac_ro
09.05.2007, 22:29:03
Ok, saru' mina pt informatii ... iti urez si tie o nunta de vis si "casa de piatra" :gen_17: Desi noi ne-am dori sa organizam acolo nunta, lumea ne cam descurajeaza din cauza preturilor :-< . Astept si de la tine alte detalii dupa 26 mai.

Nu trebuie sa te descurajeze preturile.Eu dupa ce m-am consultat cu topicul despre restaurante din iasi am realizat ca nu e mult.E mul ca e 150 ron dar are de toate.Nu mai ai nici oalta chletuiala.Oricum am sa te sfatuiesc sincer la final sau am sa-ti spun din secretele lor, daca au, sa stii sa te organizez.

Simona06
09.05.2007, 23:30:48
Nu trebuie sa te descurajeze preturile.Eu dupa ce m-am consultat cu topicul despre restaurante din iasi am realizat ca nu e mult.E mul ca e 150 ron dar are de toate.Nu mai ai nici oalta chletuiala.Oricum am sa te sfatuiesc sincer la final sau am sa-ti spun din secretele lor, daca au, sa stii sa te organizez.
Adina,apropo..nu mi-a placut tortul de la Astoria.Nu a fost rau,dar am mancat si torturi mai bune.Era cu ceva fructe,dar parca blatul cam uscat ,nu prea insiropat,aromat...dar e doar o parere.Vezi ce faci.:*

mitzura
10.05.2007, 09:04:32
Tot inseamna vin,apa si cafea la discretie?eu parca stiu ca nu,imi amintesc de la o nunta mai demult acolo,s-o mai fi schimbat...

adinac_ro
10.05.2007, 22:23:56
Tot inseamna vin,apa si cafea la discretie?eu parca stiu ca nu,imi amintesc de la o nunta mai demult acolo,s-o mai fi schimbat...

nu sunt la discretie 1.5 l apa, 0.5 suc, fructe si prajituri care sunt pe tava dar ei socotesc in functie de invitati.In jur de 150 gr prajituri etc.Nu aveti voie cu suc si apa de afara.Daca se termina ce e in meniu se cumpara de la ei cu 5 ron buc.

adinac_ro
10.05.2007, 22:34:30
La tort, ei iti pun la dispozitie o lista cucofetariile cu care colaboreaza si tu iti alegi.Noi am ales tuffli.Si va fi din martipan , iar in interior o feli ciocolata o felie frisca

Simona06
10.05.2007, 23:05:34
La tort, ei iti pun la dispozitie o lista cucofetariile cu care colaboreaza si tu iti alegi.Noi am ales tuffli.Si va fi din martipan , iar in interior o feli ciocolata o felie frisca
Mmm,ce bine suna!Bine faci ca la Tuffli au numai delicatese.N-am mancat ceva sa nu-mi placa de acolo.

nicoleta
11.05.2007, 19:58:17
mmmmmmmmmmmmmmmmm adina sunt la dieta !!!!!!!!!!! dar parca m-as sacrifica pt 50 g:-p:-p:-p

adinac_ro
11.05.2007, 20:55:45
[Cu dieta mea eu mor de foame.Azi am mancat doar un covrig care mi l-=a cumparat sefa mea in timp ce stateam la semafor pe independentei si cam atat.Iar acum vreau sa manac si am un musafir de vreo ora.Offf

Rok5ana
16.05.2007, 22:55:27
2$ husele de la Astoria? Mie mi-au spus 0.75$, de doua ori. Prima data anu trecut in septembrie can am facut contract cu ei si a doua oara acu 2 luni cand am intrebat din nou. De chelneri au spus 75RON/pers. Adina dupa nunta sa ne spui si noua cum a fost! Multa bafta si casa de piatra! Sper sa ai o nunta ca in povesti:)

Rok5ana
16.05.2007, 23:00:21
Stie cineva unde se pot face pantofi la comanda in Iasi?

AnaM
16.05.2007, 23:08:16
Stie cineva unde se pot face pantofi la comanda in Iasi?

Vezi ca exista topic special de papucei http://www.miresici.ro/showthread.php?t=3098
Oricum, eu stiu doar de Geconi, care au magazin in Moldova Mall (et. 4) si Hala centrala (et. 1)

Rok5ana
14.08.2007, 01:28:43
Ajutor! Am nevoie idei pentru decorarea salii la Astoria. Cine a mai avut nunta acolo....cu cine ati lucrat? Cat a costat? Ati fost multuminte?

Fataverde
22.08.2007, 04:02:18
Salutare! Si eu am nunta la Astoria in trei saptamani. Mancarea e tare buna ca am fost special cu familionul sa discutam si sa mincam din fiecare fel. Maine ma duc la Tuffli sa-mi aleg tortul. De decorat se ocupa o tipa care mi-a fost si mie recomandata ca fiind foarte priceputa, o sa va zic dupa daca mi-a placut sau nu. :| Noi am vrut ceva foarte elegant si simplu, totul din flori naturale, atat. Si nu am mai vrut sa dau bani pe huse la scaune dat fiind faptul ca scaunele sunt frumoase si asa. Nu stiu ce sa mai zic, sper sa fie ok.
Aaaa, am inteles ca cei de la Preferance sunt destul de buni la decoratiuni.

Rok5ana
22.08.2007, 14:28:39
Salutare! Si eu am nunta la Astoria in trei saptamani. Mancarea e tare buna ca am fost special cu familionul sa discutam si sa mincam din fiecare fel. Maine ma duc la Tuffli sa-mi aleg tortul. De decorat se ocupa o tipa care mi-a fost si mie recomandata ca fiind foarte priceputa, o sa va zic dupa daca mi-a placut sau nu. :| Noi am vrut ceva foarte elegant si simplu, totul din flori naturale, atat. Si nu am mai vrut sa dau bani pe huse la scaune dat fiind faptul ca scaunele sunt frumoase si asa. Nu stiu ce sa mai zic, sper sa fie ok.

Asteptam impresiile tale dupa nunta, mai ales eu:D. Sa nu uiti sa ne spui cum a fost, poze...etc. ^:)^ Multa bafta! Ai Dj sau formatie la nunta?

Fataverde
23.08.2007, 04:14:05
Ce insomniaca am devenit, iar raspund la o ora imposibila...:-SS

Am formatie la nunta. Sunt niste vechi cunostinte de-ai socreilor mei deci am mers la sigur. Canta bine. Noi ne-am intilnit cu ei, am spus ce muzica vrem, ce NU vrem sub nici o forma. Mi s-au parut ok...

Rok5ana
24.08.2007, 16:24:12
Ce insomniaca am devenit, iar raspund la o ora imposibila...:-SS

Am formatie la nunta. Sunt niste vechi cunostinte de-ai socreilor mei deci am mers la sigur. Canta bine. Noi ne-am intilnit cu ei, am spus ce muzica vrem, ce NU vrem sub nici o forma. Mi s-au parut ok...

Si eu tot formatie am luat. Nu i-am intrebat, dar sper ca au toata aparatura de care au nevoie (boxe, etc) si nu trebuie sa mai vb cu o firma de sonorizari. La tine cum e?

adinac_ro
24.08.2007, 18:40:48

Ce mult ma regasesc in mesajul tau.Eu am avut nunta la astoria, mancarea a fost buna, tortul l-am facut la tuffli si am decorat cu preferance.

Sa aveti o nunta minunata si casnicia de piatra.

Fataverde
28.08.2007, 20:13:02
Iti multumesc Adina! Stiu ca ai avut nunta acolo, m-au ajutat mult postarile tale (sunt inscrisa de mai demult desi nu prea am intervenit) si m-am uitat si la pozele tale. Ai fost superba, dar asta cred ca stii! =D>

Rok5ana
26.09.2007, 20:23:04
Iti multumesc Adina! Stiu ca ai avut nunta acolo, m-au ajutat mult postarile tale (sunt inscrisa de mai demult desi nu prea am intervenit) si m-am uitat si la pozele tale. Ai fost superba, dar asta cred ca stii! =D>
Buna Fataverde! Felicitari si casa de piatra! Cum a fost nunta? Ai fost multumita de serviciile restaurantului? Ce nu ti-a placut?...Tare mi-ar fi de folos o parere in plus^:)^

tinys
28.09.2007, 00:52:33
Buna Fataverde! Felicitari si casa de piatra! Cum a fost nunta? Ai fost multumita de serviciile restaurantului? Ce nu ti-a placut?...Tare mi-ar fi de folos o parere in plus^:)^

subscriu ca si eu sunt interesata ptr la anu' ...CASA DE PIATRA si te asteptam! <:-P

florinutza
29.09.2007, 20:07:59
draga mea,citisem ieri un mesaj d la un tip care a avut nunta la Astoria.era f.f multumit d locatie,d servire etc.chiar recomanda restaurantul pt o nunta perfecta....unele fete au zis ca exagereaza dar eu nu prea cred.totusi e important sa iti placa tie si sotului tau(pana la urma e nunta voastra).

tinys
03.10.2007, 18:21:41
draga mea,citisem ieri un mesaj d la un tip care a avut nunta la Astoria.era f.f multumit d locatie,d servire etc.chiar recomanda restaurantul pt o nunta perfecta....unele fete au zis ca exagereaza dar eu nu prea cred.totusi e important sa iti placa tie si sotului tau(pana la urma e nunta voastra).

Mersi mult de informatii. E adevarat noi chiar vrem ca nunta asta sa iasa foarte bine mai ales ca e prima nunta, cap de lista dintr-un lung sir de nunti, de la mine din familie iar in cazul sau e unica....deci toata lumea cu ochii pe noi...si ca orice viitoare familie ne dormi ca nunta sa fie pe gustul nostru ;-) .

Mai astept si alte pareri de la miresicile ce si-au facut nunta acolo...eventual ceea ce nu v-a placut la Astoria? daca au existat probleme? etc...si tot ceea ce va vine in minte legat de Astoria...Mersi anticipat ^:)^

Rok5ana
03.10.2007, 19:00:15
Buna Tinys! Ai facut rezervarea la Astoria? Cat ajunge meniul pentru la anul?

tinys
03.10.2007, 19:45:38
Buna Tinys! Ai facut rezervarea la Astoria? Cat ajunge meniul pentru la anul?

Salut Rok5ana! ai mei au vb la Astoria impreuna cu viitorul sot...dar nu am rezervat sala ptrca trebuie dat un avans...asa ca am cazut de accord ca sa o rezervam la sf de octombrie - inceput de noiembrie ca sa ajung si eu acasa! Despre meniu nu stiu inca nimik nou...oricum pana la anul mai creste.

Te astept cu vesti de la nunta ta si iti urez de pe acum casa de piatra! mi-as dori foarte mult sa ajung sa ti le urez chiar in acea zi, dar inca nu stiu daca voi reusi ptrca (banuiesc ca) voi fi in drum spre casa!

Te pup si spor la pregatiri! Ultima suta de metri...>:D<

Rok5ana
05.10.2007, 17:48:14
Salut Rok5ana! ai mei au vb la Astoria impreuna cu viitorul sot...dar nu am rezervat sala ptrca trebuie dat un avans...asa ca am cazut de accord ca sa o rezervam la sf de octombrie - inceput de noiembrie ca sa ajung si eu acasa! Despre meniu nu stiu inca nimik nou...oricum pana la anul mai creste.

Te astept cu vesti de la nunta ta si iti urez de pe acum casa de piatra! mi-as dori foarte mult sa ajung sa ti le urez chiar in acea zi, dar inca nu stiu daca voi reusi ptrca (banuiesc ca) voi fi in drum spre casa!

Te pup si spor la pregatiri! Ultima suta de metri...>:D<

Cu siguranta voi veni cu vesti dupa nunta. Sper sa iasa bine, sa nu am surprize.

Multumesc frumos pentru urari si spor la pregatiri si tie.

Te pup>:D<

tinys
30.10.2007, 19:59:54
Cu siguranta voi veni cu vesti dupa nunta. Sper sa iasa bine, sa nu am surprize.

Multumesc frumos pentru urari si spor la pregatiri si tie.

Te pup>:D<

Salut Rok5ana!
cum a fost nunta? ce vesti imi dai?
CASA DE PIATRA >:D< !
Te pup

adinac_ro
30.10.2007, 21:48:15
Eu am avut nunta la astoria si nu am nimic de reprosat. Daca initial nu ne-au convenit conditiile lor am ajuns la concluzia ca ne-au fost de mare ajutor.
Succes tuturor, e o alegere reusita.

Rok5ana
01.11.2007, 17:47:30
Salut Rok5ana!
cum a fost nunta? ce vesti imi dai?
CASA DE PIATRA >:D< !
Te pup

Buna Tinys! Desi am auzit numai lucruri bune despre astoria...ca de asta l-am ales....eu am ramas un pic dezamagita. In ceea ce priveste meniul a fost ok...in 152RON am avut de toate, si nici personalul nu a fost foarte scump.....in fine..in ceea ce priveste cheltuielile a fost super ok. In schimb am ramas cu un gust amar din 2 motive. Primul....Servirea..care a lasat de dorit. Nu numai ca nu se servea vin la masa..si nici taria de la inceput nu a ajuns pe la toti invitatii, cu toate ca era din plin, dar nici felul 3 si 4 nu a ajuns pe la unii invitati. Toate astea in timp ce chelnerii stateau grupati langa usa de la bucatarie si se miscau de acolo numai cand urla cineva la ei. Si faza a doua nasoala rau pe care au facuto....nu au anuntat ca vine tortul....pur si simplu m-am trezit ca tortul vine dintr-odata spre mine si eu eram singura...sotul era plecat sa isi schimbe pantofii si fireste ca nu a avut nici cea mai mica idee despre ce avea sa se intample.
Apoi, cand a venit gaina nasului...nasul a cerut sa vina cineva sa il ajute sa o taie...si a venit cineva...dupa un sfert de ora si mii de insistente.

In concluzie....sala, meniul, preturile au fost ok.....in schimb servirea a fost dezastruoasa si asta era foarte importanta.

Daca e sa fac o recomandare in afara de restaurant.....Formatia "Flamingo" de la restaurantul Moldova a fost super si pentru decoratiuni i-am avut pe cei de la Preference care au facut o treaba de milioane. A iesit totul exact cum am vrut eu..poate chiar mai bine decat mi-am imaginat...si tot la ei am facut si buchetul si lumanarile care au iesit super. Atasez o poza la album in care se vad.
Oricum..Preference rulz:suuuper:

Sper sa iti fie de folos ce ti-am zis si spor la pregatiri!
Oricum nu te stresa prea mult..important e sa te simti tu bine, ca o singura data esti mireasa.>:D<

tinys
15.11.2007, 23:00:42
Buna Tinys! Desi am auzit numai lucruri bune despre astoria...ca de asta l-am ales....eu am ramas un pic dezamagita. In ceea ce priveste meniul a fost ok...in 152RON am avut de toate, si nici personalul nu a fost foarte scump.....in fine..in ceea ce priveste cheltuielile a fost super ok. In schimb am ramas cu un gust amar din 2 motive. Primul....Servirea..care a lasat de dorit. Nu numai ca nu se servea vin la masa..si nici taria de la inceput nu a ajuns pe la toti invitatii, cu toate ca era din plin, dar nici felul 3 si 4 nu a ajuns pe la unii invitati. Toate astea in timp ce chelnerii stateau grupati langa usa de la bucatarie si se miscau de acolo numai cand urla cineva la ei. Si faza a doua nasoala rau pe care au facuto....nu au anuntat ca vine tortul....pur si simplu m-am trezit ca tortul vine dintr-odata spre mine si eu eram singura...sotul era plecat sa isi schimbe pantofii si fireste ca nu a avut nici cea mai mica idee despre ce avea sa se intample.
Apoi, cand a venit gaina nasului...nasul a cerut sa vina cineva sa il ajute sa o taie...si a venit cineva...dupa un sfert de ora si mii de insistente.

In concluzie....sala, meniul, preturile au fost ok.....in schimb servirea a fost dezastruoasa si asta era foarte importanta.

Daca e sa fac o recomandare in afara de restaurant.....Formatia "Flamingo" de la restaurantul Moldova a fost super si pentru decoratiuni i-am avut pe cei de la Preference care au facut o treaba de milioane. A iesit totul exact cum am vrut eu..poate chiar mai bine decat mi-am imaginat...si tot la ei am facut si buchetul si lumanarile care au iesit super. Atasez o poza la album in care se vad.
Oricum..Preference rulz:suuuper:

Sper sa iti fie de folos ce ti-am zis si spor la pregatiri!
Oricum nu te stresa prea mult..important e sa te simti tu bine, ca o singura data esti mireasa.>:D<

Buna Roksana! CASA DE PIATRA! Noi ieri am fost si am platit un avans la ASTORIA...doar ca acum citesc ce ai scris tu si sunt cam ingrijorata..cine a fost sef de sala la tine: Ludmila sau tipul ala, Vali? mersi anticipat...

Te pup,
Tina

ps: ma bucur ca in rest a iesit totul cum v-ati dorit voi, sa va iubiti mult :*

Rok5ana
16.11.2007, 17:28:57
Ludmila a fost sefa de sala. E o femeie deosebita sa stii....a inceput sa planga dimineata cand a intrat in discutie faza cu tortul. Un sfat....ceea ce trebuia sa facem si noi.....vorbeste cu sefa chelnerilor cand ajungi la sala...si spunele sa nu miste nimic pana nu va anunta.....mai ales la tort. Daca ma anuntau pe mine sau pe sotul meu inainte...era altceva....asa noi nici nu am stiut, m-am trezit cu tortul in fata.
Dar nu fi ingrijorata....per total a iesit foarte bine...majoriatea invitatilor au plecat placut impresionati. Sunt sigura ca o sa iasa foarte bine si la tine. Sunt cateva poze la album si cu sala...daca vrei sa vezi cum a fost.
Te pup. Spor la pregatiri!:)

tinys
05.02.2008, 23:13:02
Ce se mai stie de ASTORIA anul asta? fetele care faceti acolo va rog tare mult sa impartasim informatiile pe forum.
Mie tipul de la sala (ca Ludmila nu era cand am fost eu) mi-a spus ca pe la 1/2 lunii februarie apar si meniurile dar ca nu vor fi mai scumpe de 1600/pers. Voi ce ati mai aflat? in 1600/pers intra ca anul trecut felurile de mancare+prajituri+fructe.....si nu lipseste taxa de 25% din pretul alcoolului. Astept noutati! Mersi...
:* va pup, spor la pregatiri

Rok5ana
26.03.2008, 17:56:18
Ce se mai stie de ASTORIA anul asta? fetele care faceti acolo va rog tare mult sa impartasim informatiile pe forum.
Mie tipul de la sala (ca Ludmila nu era cand am fost eu) mi-a spus ca pe la 1/2 lunii februarie apar si meniurile dar ca nu vor fi mai scumpe de 1600/pers. Voi ce ati mai aflat? in 1600/pers intra ca anul trecut felurile de mancare+prajituri+fructe.....si nu lipseste taxa de 25% din pretul alcoolului. Astept noutati! Mersi...
:* va pup, spor la pregatiri
In pretul de 160 RON iti intra cu siguranta...mancarea (4 feluri), prajituri (de la tuffli..super faine), fructe, cafea, tortul (tot cu tuffli lucreaza ei..trebuie sa mergi sa iti alegi modelul), o sticla de jumate de apa si una de suc/pers.

onutza200
11.09.2008, 16:38:34
fetelor niste poze cu lokalul aranjat?as vrea sa fka nunta akolo^:)^

siana
11.09.2008, 17:34:02
pt cine vrea sa isi faca nunta la astoria am un loc liber pt data de 6.06.2009:)

Rok5ana
11.09.2008, 17:49:09
fetelor niste poze cu lokalul aranjat?as vrea sa fka nunta akolo^:)^
De la nunta mea...:). Sala arata bine oricum, nu ii trebuie prea multe. ;)
Spor la pregatiri.

onutza200
12.09.2008, 09:14:20
frumos....ms<:-P pt poze

ralukaG
12.09.2008, 21:20:42
eu am fost anul asta la o nunta la astoria... sala aranjata dragut, dar mancarea ce sa zic....asa si asa, cred ca in general au meniu bazat pe peste, pt ca am mai auzit de asocierea astoria-peste:-p . succes miresicilor care fac nunta la astoria si...nu va luati la aperitiv peste ca s-ar putea sa va treziti cu un os care nu mai iese din gat. pupici

Limona
28.09.2008, 11:14:42
eu am fost anul asta la o nunta la astoria... sala aranjata dragut, dar mancarea ce sa zic....asa si asa, cred ca in general au meniu bazat pe peste, pt ca am mai auzit de asocierea astoria-peste:-p . succes miresicilor care fac nunta la astoria si...nu va luati la aperitiv peste ca s-ar putea sa va treziti cu un os care nu mai iese din gat. pupici

Acum am vazut ce ai scris =)) . Nu stiu ce sa zic...noi am avut nunta la Traian, iar Astoria si Traian, din cate am inteles, au aceeasi conducere, si cred ca si aceleasi tipuri de meniuri. Eu la antreu am avut, pe langa altele, si o pasta de salau intr-un foietaj. Deci nici nu vorba de oase. Intr-adevar unul din cele 4 feluri de mancare, a fost peste - somon. Si iar nu s-a pus problema de oase ;)) .

Acum gusturile nu se discuta...dar am fost la o nunta la Escape unde antreul a fost format din o felie salam, una kaizer si una sunca...si tot asa pana s-a umplut farfuria.

Ideea e ca totul depinde de gusturi ;-) .

onutza20052001
19.02.2009, 14:12:19
pt cine vrea sa isi faca nunta la astoria am un loc liber pt data de 6.06.2009:)
buna!pe mine ma intereseaza, dar nu stiu cum sa dau de tine, ca sunt noua pe aici si nu ma lasa sa dau mesaje private.problema este ca trebuie sa dau un raspuns pana luni,23 02 2009.daca nu ai dat inca rezervarea, ar fi super!!!!!!!!!!!!!!daca las un id de mess???poate???***.te rog din suflet sa-mi ras[punzi....multumesc anticipat!>:D<

Anedis
18.11.2010, 22:09:27
Salut! Am participat si eu la o nunta la Astoria, insa in iarna anului trecut. Va atasez cateva poze cu primele doua feluri si tortul. Mie mi-a placut foarte mult tot ce am gasit in farfurie!

mohito
21.11.2010, 22:06:51
si eu am fost la o nunta aici dar mai demult. mancarea buna, aerul conditionat a facut fata. a fost bine.

vasya
12.01.2011, 20:15:28
buna !!
Eu sunt noua pe aici.
Petrecerea de nunta o voi avea la Restaurant Astoria, sper sa fie bine

geo_blondy
11.02.2011, 10:47:35
Si eu as vrea la Astoria sau Traian....cred ca e sala comuna....dar nu stiu ce si cum o fi anul acesta. A facut cineva in 2010 nunta acolo? ce s-a platit in afara de meniu?

andrara
17.03.2011, 17:25:27
Buna vasya....zi mi te rog,cand ai tu nunta la Astoria?Ai fost,ai vb cu cei de acolo?cum ti se par conditiile?

gyullya2003
17.03.2011, 20:05:25
Eu va sfatuiesc cel mai mult sa aveti grija cu ospatarii de la Traian si Astoria....Eu am avut nunta la Traian,totul a fost ok(mancare,atmosfera) mai putin chelnerii...care au luat bani si de la invitati si tot parca faceau totul in sila si asteptau sa te rogi de ei sa iti aduca ceva,parca iti faceau nu stiu ce favoare...

ioana08
30.08.2012, 19:29:58
A mai facut cineva nunta a acest restaurant anul asta?

lexxx
04.09.2012, 12:42:03
A mai facut cineva nunta a acest restaurant anul asta?

Buna, eu am avut nunta in august la Astoria, Sala Eminescu. Iti pot spune ca am fost multumita de toti cei de acolo. Mancarea a fost foarte buna, chelnerii destul de atenti, la sfarsit ne-au dat inapoi bautura alcoolica care am aduso noi si a ramas. Apa si sucurile ramase ce sunt incluse in pretul meniului le-au bagat inapoi in gestiunea lor si s-au scazut de la meniu. A fost ok.

nicoletalehet
21.08.2013, 13:42:26
Buna tuturor.
Am vazut ca nu e prea mare activitate aici asa ca am decis sa scriu eu pentru cine mai are nunta la Astoria.
Pe scurt totul a decurs perfect.Sala a fost super aranjata ( multumita si doamnei de la Arte Flowers ).Am avut emotii ca va parea goala avand doar 110 invitati, dar nu a fost cazul. Servirea foarte buna, mancarea la fel, atentie a personalului foarte ok.