PDA

Versiunea completa : Agentii de organizare nunti, decoratiuni in Iasi

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

sunset
30.10.2006, 11:59:42
Ati inceput sa sondati piata?
Aveti oferte, poze, variante?

Eu am inceput sa ii stresez pe cei de la firmele de decoratiuni ... cum am ceva rezultate va spun si voua

sunset
11.11.2006, 10:40:20
Mercic, de abia astept sa termine site-ul <:-P

Alte idei, variante???

madalinabul
13.11.2006, 23:45:20
am fost in mall si m-am oprit cu nasa mea la un stand cu invitatii de nunta, iar doamna de acolo ne-a dat o foaie cu accesorii si decoratii pt nunta, au preturi destul de accesibile.

sunset
14.11.2006, 09:35:28
standul pe unde era???
:">

madalinabul
14.11.2006, 21:54:33
la parter, intrarea dinspre caminele studentesti

claudia_mirela
15.11.2006, 08:27:58
Am fost si noi la acel stand si intr-adevar au invitatii de nunta foarte frumoase si la pret accesibil si au discount de 15% pana la sfarsitul anului;-)

sunset
15.11.2006, 09:39:39
Super tare.
Azi meg sa vad...

Ne vedem la cafea??<:-P

claudia_mirela
15.11.2006, 11:52:48
Cu mare drag:*
Rezerva-ti ceva timp pentru ca au vreo 4-5 cataloage cu invitatii;noi ne-am uitat doar la un singur catalog si am gasit cateva modele chiar f dragute.Cred ca la sfarsitul lunii vom merge sa le cumparam,mai scapam de o grija si profitam si de reduceri;))
Au preturi f bune si la casutele pt bani si la paharele pt miri si nasi;mult mai ieftine de cumparat decat daca le inchiriezi.(nu cred ca voi intelege niciodata care e logica :-? )

sunset
15.11.2006, 12:22:05
Eu o sa ma adun sa ies din casa ... Sa vad ce au pe acolo.
Claudia ... vad ca avem nuntile in aceeasi zi .
Te pup<:-P

madalinabul
15.11.2006, 22:01:34
multumesc pentru raspunsuri fetelor, cateodata nu stiu ce as face fara voi. pupici!:)>-

madalinabul
19.11.2006, 22:55:54
am vazut si eu 3 cataloage la cei din mall, au invitatii foarte frumoase si la preturi rezonabile, dar si foarte scumpe incepand de la 5 sau 6 ron, mie mi se pare mult pt niste invitatii, care sunt intradevar frumoase dar eu zic ca nu merita totusi, dar fiecare cu pretentiile si bugetul lui.au si decoratiuni dar si acestea sunt destul de scumpe, fata de cele facute de doamnele din piata eminescu, si nu difera la aspect unele de celelalte.(:|

sunset
20.11.2006, 07:40:57
Eu am descoperit invitatia pe care o vreau si dupa aceea am cautat-o pe net si... am gasit-o mai ieftin cu 1.4 ron <:-P

madalinabul
20.11.2006, 20:30:19
am observat si eu ca difera preturile la invitatii, adica aceeasi invitatie care in mall este 1,65 ron in hala o gasesti la 1leu, deci o diferenta destul de mare ;-)

ikyryna
08.12.2006, 00:37:03
am vazut si eu 3 cataloage la cei din mall, au invitatii foarte frumoase si la preturi rezonabile, dar si foarte scumpe incepand de la 5 sau 6 ron, mie mi se pare mult pt niste invitatii, care sunt intradevar frumoase dar eu zic ca nu merita totusi, dar fiecare cu pretentiile si bugetul lui.au si decoratiuni dar si acestea sunt destul de scumpe, fata de cele facute de doamnele din piata eminescu, si nu difera la aspect unele de celelalte.(:|

si eu am facut invitatiile in mall si nu sunt deloc scumpe; a fost cam greu sa aleg modelul ce ne reprezinta caci am vazut 10 cataloage, in ceea ce priveste pretul lor, sunt de la 10.000 cele classice :-& pana la 60.000 dar nu atat de sofisticate incat sa le justifice pretul.

madalinabul
08.12.2006, 22:30:41
nu cred ca ai vazut toate cataloagele
erau unele in care cel mai mic pret era 60mii

drosi
11.12.2006, 21:55:38
La cine anume in piata eminescu si ce decoratiuni face? Ai idee cam ce preturi au?

nicoleta
12.12.2006, 01:30:18
Salut miresici.Eu am ales restaurantul de la Tomesti. Este acum in renovare si cred ca va iesi destul de dragut.Am avut nevoie de sala si ring mare.Noi aici nu prea avem unde ne distra si am vrut ca la nunta mea toata lumea sa danseze fara probleme .Si mai au si cateva camere de inchiriat care m-au interesat.E dragut restaurantul si se mananca bine.Cand am vb noi in august era meniul 800000 fara bautura.Mi s-a parut putin, fata de ce am vazut la voi.Oricum am cam colindat pana l-am gasit. Mi-ar fi placut si la Popas Pacurati , dar nu mai erau locuri pt august.Nu se plateste inchirierea, si ospatarii ceea ce mi se pare f bine.>:D<

Milagros
17.12.2006, 12:46:22
Hei, Miresuci, am si eu nevoie de un sfat.Dupa cum vedeti fac nunta la Providenta, in sala micutza. Daca stie vreuna din voi cum arata locul, dati-mi o idee cum sa o decorez. Am deja husele de la ei, voi pune flori pe mese sau petale de trandafir,dar as fi vrut sa aud o parere daca ar mai merge ceva. Baloane....hm...e si sala micuta si mi se pare ca va fi prea incarcata. Voi ce credeti?

petronelaaa
09.01.2007, 14:42:30
Eu de exemplu ma gandeam la o fantana de ciocolata...ideea nu e noua...da`pt restaurantu unde fac eu e, in mod sigur, nou.
Si in decorarea salii ma gandeam sa fie un pic altfel...nu vreau baloane!:gen_12: ...da`ma gandesc cu ce si cum sa le inlocuiesc...probabil ceva din flori:-?

Daca aveti si voi vreo "pasarica" (n.r. a se citi idee noua) ... exprimati-va!
:grouphug: :gen_17:

Iar daca stiti si de unde se inchiriaza fantani de ciocolata...ar fi si mai grozav :bye_03:

fancy27
09.01.2007, 15:43:34
Fantana de ciocolata am vazut in Iulius Mall undeva la parter, dar nu stiu daca este si o posibilitate de inchiriere, doar de la vreo firma care se ocupa de organizari evenimente cred ca s-ar putea afla ......
Cu decoratiunile , cred ca daca sunt baloane mai dosebite, personalizate, eventual cu fotografia vostra pe ele, si nu prea multe , doar asa de moft cum s-ar zice ......
Se poate si cu flori naturale inconjurate de tulle sau organza, funde din tulle sau organza, dar o sa te coste mai mult.

madalinabul
09.01.2007, 23:48:56
sunt site-uri de unde poti comanda fantana de ciocolata(sau cascada)

madalinabul
09.01.2007, 23:51:08
eu zic ca daca ai o sala frumoasa merg aranjamentele de flori, am auzit ca baloanele nu se mai folosesc asa de mult ca inainte, eu una nu am sa pun pt ca ar strica aspectul salii, si nici nu imi plac, dar fiecare cu parerea lui. pupici!

madalinabul
09.01.2007, 23:51:39
perdelele de organza cu luminite sunt foarte frumoase

madalinabul
10.01.2007, 00:13:42
eu zic sa nu mai pui si baloane ar parea prea inghesuit, eu voi pune aranjamente de flori si lumanarele

madalinabul
10.01.2007, 00:14:19
ce culoare alegi la huse?

sunset
10.01.2007, 11:28:55
Fantana de ciocolata de la Mall poate fi inchiriata, am intrebat eu costa cam 1500 ron cu 15 kg ciocolata belgiana si fructe (proaspete si confiate) plus un ospatar care sa se ocupe de ea.
Eu o sa imi aiu sigur ... :*

Simona06
10.01.2007, 12:38:43
Eu inca nu stiu...un auriu...crem...roz...habar n-am.Sa vedem si husele ce le fac anul asta la Providenta...inca nu stiu..

petronelaaa
10.01.2007, 14:02:00
e misto ca se poate inchiria.... <:-P
aveam si eu de gand sa le stric o vorba....desi e cam mult...da`ma rog, e de efect...
in alte localitati (timisoara, arad) e 300 euro fara TVA.... in fine...

sunset
10.01.2007, 17:24:32
Depinde de cantitatea de ciocolata, daca vrei doar 10 kg cam pe la 300 de euro ajungi<:-P

madalinabul
10.01.2007, 21:53:47
din cate am inteles mai fac huse rosii, de crem sau roz nu am auzit

Simona06
10.01.2007, 22:54:24
Pai ei nu au culorile alea...parintele a zis de o culoare..dar nu rosu...altfel s-a exprimat...mai interesant...nu-mi mai amintesc..deci nu chiar rosu..Dar eu ma gandeam la alte culori in cazul in care ma hotarasc sa aduc o firma sa decoreze sala..si aduc si huse..

Milagros
11.01.2007, 09:11:28
Rosul la care te referi tu se numeste bordeaux si este rosu inchis. Eu as vrea sa optez pentru aceasta culoare dar fac in sala aia micuta si mi-e teama sa nu para prea mica...Faza e ca si buchetul meu va fi tot rosu inchis si voiam sa se asorteze...A doua optiune ar fi auriul. OOOOF! ;))

madalinabul
11.01.2007, 10:35:54
mergi cu o saptamana inainte de nunta ta si vezi cum arata sala cu huse rosii

annyy
18.01.2007, 22:05:00
stii mai multe informatii despre traian si ciric?
daca stii poate imi zici si mie cam care e pretul meniului la traian si ciric.merci mult.astept raspunsul tau

Milagros
20.01.2007, 15:11:52
Azi am dat comanda la invitatii la Mall si tantea de acolo e tare dragutza si mi-a dat o gramada de sfaturi si m-a invatat sa imi fac fundite penpahare si marturii. Invitatii sunt si foarte scumpe dar si acceptabile si muuulte modele care la Hala nu le gasesti (au vreo 7-8 cataloage).
A,hai sa va zic, aseara am facut prima marturie de proba si am murit de placere! A iesit mai bine decat credeam! Le sfatuiesc pe toate miresicile sa le faca singure ca e super-simplu si ai si satisfactie ca ai facut ceva frumos cu propriile manutze.
:-p

manea_manu
21.01.2007, 17:41:51
Sunteti dragutze sa ne spuneti unde sunt invitatii in piatza eminescu??

madalinabul
21.01.2007, 21:43:54
nu cred ca era vb despre invitatii in piata unirii ci despre aranjamente florale

sunset
24.01.2007, 19:54:07
Te rog da-mi si mie numele firmei pe PM... merci>:D<

happybride
24.01.2007, 23:42:16
o fi vorba de aceeasi firma cu care m-am inteles si eu ?:zz: ca si eu am ales o gramada de chestii si tot cam asa am ajuns la bani .Bine clar ca nu mi-am ales florile cele mai scumpe , si alte minuni , dar eu sunt multumita, sper sa iasa tot asa cum imi imaginez .[-o<

alinaclau
28.01.2007, 21:02:30
na bine!!!!ca nici eu nu am luat cine stie ce scumpeturi de flori dar ca sa aveti o idee va zic:buchetul si lumanarile din trandafiri si orhidee;buchetul nasei din trandafiri;florile pt invitati din crizanteme albe;cocarda d-rei de onoare din trandafiri minirosa;aranjamentul pt prezidiu din trandafiri;aranjamentul pt mese va fi facut pe sfesnic dintr-un trandafir iar arcada si stalpii pt biserica din gerbere...;;) ;;) ;;) sa zicem ca asta ar fi in mare daca am uitat ceva atunci.....^:)^ o sa va arat poze dupa nunta !!!!!!si atunci va decideti

Ruby
31.01.2007, 21:59:47
Buna! Bine ai venit!
Pai cum adica cauti locatia daca deja ti-ai ales data nuntii??? Pai nu merge chiar asa. Acum iti alegi data in functie de restaurant. Eu am cautat ceva pana am gasit o sala. Daca iti doresti o nunta cu pretentii sa stii ca la Astoria e deja ocupat. Poate mai gasesti locuri vinerea. La fel la Ciric. Incearca la Unirea. Mai astept intrebari.

sste1711
19.02.2007, 09:26:49
Buna!
Stie cineva ceva de Decora din Piata Unirii?
Am inteles ca doamna de acolo e dispusa sa accepte si alte idei pt. decorat sala (si nu doar acele cearsafuri care acopera scaunele #-o , care mie nu-mi plac).

alibd
19.02.2007, 13:57:53
Buna!
Stie cineva ceva de Decora din Piata Unirii?
Am inteles ca doamna de acolo e dispusa sa accepte si alte idei pt. decorat sala (si nu doar acele cearsafuri care acopera scaunele #-o , care mie nu-mi plac).

Buna! Daca tot nu-ti place cum lucreaza de ce m-ai insisti la ei? Nu ai gasit si alte firme care sa se ocupe de treaba asta? Ca sunt cateva prin Iasi care fac treba buna. Si macar iese asa cum iti doresti, fara sa iti faci mii de nervi.

Green_Eyes
19.02.2007, 14:17:06
Daca tot veni vorba de subiectul asta, am si eu o rugaminte la voi:-B : Daca aveti chef si timp, poate imi indicati si mie cateva firme, eventual la un pret ''de regim'' adica mai putin piperat;)) deoarece eu fac nunta la un restaurant care nu se ocupa absolut deloc cu decorarea salii#-o si trebuie sa rezolv eu si problema asta! Multam cu anticipatie!:*

alibd
19.02.2007, 14:37:49
Daca tot veni vorba de subiectul asta, am si eu o rugaminte la voi:-B : Daca aveti chef si timp, poate imi indicati si mie cateva firme, eventual la un pret ''de regim'' adica mai putin piperat;)) deoarece eu fac nunta la un restaurant care nu se ocupa absolut deloc cu decorarea salii#-o si trebuie sa rezolv eu si problema asta! Multam cu anticipatie!:*

Am impresia ca subiectul asta mai era pus pe undeva pe forum si fetele au intrat mai in detaliu acolo.
Din ce am auzit eu preturile sunt intre 20-30 mil, dar asta depinde si in functie de ceea ce vrei in decorare.
Daca gresesc sa ma corecteze cineva, ca si mie mi-ar placea sa fie suma mai mica.:D

sste1711
19.02.2007, 15:20:32
nu insist cu Decora numai ca doamna a fost singura care a mai acceptat si alte propuneri. acu ce-i drept nici n-am mai contactat decat inca doua firme:"> .singura mea problema e ca as vrea niste huse pt. scaune care sa nu acopere si picioarele. cei cu care am mai vorbit mi-au spus ca le fac doar ca m-ar costa destul de mult. stie cineva vreo firma care sa aiba deja astfel de huse?:-\ ^:)^

sste1711
19.02.2007, 15:24:01
din cate stiu eu, daca e sa calculam pe cap de nuntas, te poate ajunge intre 10 ron si 35 ron. depinde ce vrea fiecare.

sste1711
19.02.2007, 21:20:43
chiar nu mai vrea nimeni ca mine niste huse pt. scaune ceva mai simple??!!
nimeni, nimeni??

sste1711
19.02.2007, 22:46:05
chiar nu mai vrea nimeni ca mine niste huse pt. scaune ceva mai simple??!!
nimeni, nimeni??
cred ca vorbesc singura aici, asa ca nu mai insist:">

alinutz_alice
28.02.2007, 10:26:53
sal miresici

caut disperata o perdea f f f mare de lumini sa o inchiriez,am nunta la clubul bursei si as vrea sa acopar ringul cu aceasta perdea de lumini. Ar trebui sa pun luminile pe o arcada facuta de ei , dar nu gasesc sa inchiriez

Caut si o persoana priceputa care sa imi faca aranjamentele florale

fancy27
28.02.2007, 10:30:28
sal miresici

caut disperata o perdea f f f mare de lumini sa o inchiriez,am nunta la clubul bursei si as vrea sa acopar ringul cu aceasta perdea de lumini. Ar trebui sa pun luminile pe o arcada facuta de ei , dar nu gasesc sa inchiriez

Caut si o persoana priceputa care sa imi faca aranjamentele florale
Despre perdea de lumini f mare nu stiu sa-ti zic , n-am idee , dar o florareasa buna care stie sa faca aranjamente super frumoase , e la casa de flori sau cum se mai cheama , la Piata Dimitrov, acolo pe Independentei.... pe tipa o cheama Petronela , e undeva cum intri a doua pe stanga, dar mai bine intrebi. Si are cataloage cu ce a mai executat , cam toate firmele de organizari evenimente din Iasi fac comanda de aranjamente la ea.... Pupici :* :* :*

alinutz_alice
28.02.2007, 10:58:09
unde e piata asta dimitrov? stii ce preturi are?

alinutz_alice
28.02.2007, 10:59:51
am uitat sa precizez ca eu sunt din iasi si nunta va fi la iasi iar piata asta cred ca e in bucuresti nu?;))

Simona06
28.02.2007, 11:11:42
Piata Dimitrov e pe Bd.Independentei...langa Ikebana.ziceai ca esti din Iasi?:">

fancy27
28.02.2007, 11:46:50
am uitat sa precizez ca eu sunt din iasi si nunta va fi la iasi iar piata asta cred ca e in bucuresti nu?;))
Da , iubita , piata Dimitrov e pe B-dul Independentei , vis-a-vis de cladirea Romtelecom , sau cum sa-ti explic mai bine..... in fata la Policlinica Mare ..... , inainte de primul semafor de la fundatie , .....:* :* :*

nadiai
28.02.2007, 11:50:28
Important e sa gaseasca miresica florrareasa.. nu o mai ametiti de cap.:P

fancy27
28.02.2007, 12:22:44
Important e sa gaseasca miresica florrareasa.. nu o mai ametiti de cap.:P
Asa e , cred ca am innebunit-o pe biata miresica cu atatea repere ..... :* :*

simonica
28.02.2007, 22:45:33
Despre perdea de lumini f mare nu stiu sa-ti zic , n-am idee , dar o florareasa buna care stie sa faca aranjamente super frumoase , e la casa de flori sau cum se mai cheama , la Piata Dimitrov, acolo pe Independentei.... pe tipa o cheama Petronela , e undeva cum intri a doua pe stanga, dar mai bine intrebi. Si are cataloage cu ce a mai executat , cam toate firmele de organizari evenimente din Iasi fac comanda de aranjamente la ea.... Pupici :* :* :*
E super tare Petronela.Am facut un buchet la ea pentru cineva f,drag.A iesit super si nu imi venea sa il mai ofer.:))

radumonalisse
17.03.2007, 22:00:21
Eu am contactat o firma de decoratiuni, as dori sa-mi spuneti cam ce parere aveti de preturi.
Buchet - mireasa DE LA 80 RON
- nasa DE LA 50 RON
- domnisoare DE LA 30 RON

Lumanari (cu tija in interior) DE LA 200 RON

Floare naturala mire, nasi, parinti DE LA 8 RON

Aranjament masina - cu flori 100 RON
- cu funda 40 RON

Aranjament *Biserica -stative tull + flori de la 40
RON
-100 porumbei 150 RON
-boluri cu lumanari 5 RON / buc
-baloane heliu 2,5 RON / buc

*Sala - stative (aprox. 1,80 m cu flori,
lumanari + tull) DE LA 80 RON
- arcada DE LA 250 RON
- sfesnice DE LA 15 RON
- perdea lumini DE LA 250 RON
- vaze mari + aranjment flori DE LA
80 RON
- aranjament flori + lumanre
DE LA 40 RON
- aranjament flori DE LA 20 RON
- aranjament prezidiu DE LA 80 RON
- aranjament cupa + lumanri
plutitoare + sticla deco
DE LA 25 RON
- sticla deco DE LA 10 RON
- faclii + ulei parafina DE LA 10
RON
- covor rosu DE LA 50 RON
- covor confeti (metalizat)
DE LA 50 RON
- marturii DE LA 2,5 RON
- pahare miri + nasi DE LA 60 RON

Servicii *foto - standard 500 RON
-extra 700 RON
- extra plus 900 RON
*video -standard 700 RON
-extra 900 RON

ioana_taranu
17.03.2007, 22:09:06
Porumbei albi 150 RON? Dar e super fain. Te rog sa imi spui si mie datele de contact ale firmei, ca ma intereseaza foarte mult sa am porumbei la biserica. Eu imi imaginam ca asa ceva costa mult mai mult...

radumonalisse
17.03.2007, 22:26:08
[email protected] este adresa firmei .Le scrii email si iti vor raspune. E o tipa f. draguta si locuieste la o casa de linga spitalul Izolare.
Importanta e ora cand ai la biserica. Porumbeii nu zboara pe inserat.
Ce spui de celelalte preturi?

radumonalisse
17.03.2007, 22:28:58
Nu stiu cum sa-ti dau informatiile? Adresa mea de email esta aceeasi ca si nik-ul meu pe yahoo.ro

ioana_taranu
17.03.2007, 22:39:51
Adresa mea de e-mail este: [email protected] . Ai putea sa imi scrii un mail cu adresa lor. Pai daca tu al 18 ai sa ai porumbei, nu vad de ce nu ar fi posibil si la mine. Noi nu stim inca sigur ora de la biserica, dar am vazut ca la Barboi are deja o alta miresica cununia la 18:00 in aceeasi zi. Noi probabil o vom pune la 16 sau la 17.

Multumesc mult oricum. In legatura cu celelalte preturi nu stiu ce sa zic, in principiu sunt ok. Eu inca nu m-am interesat de nimic, sunt in strainatate si vin in iunie acasa si voi cauta atunci.

madalinabul
17.03.2007, 22:47:10
Adresa mea de e-mail este: [email protected] . Ai putea sa imi scrii un mail cu adresa lor. Pai daca tu al 18 ai sa ai porumbei, nu vad de ce nu ar fi posibil si la mine. Noi nu stim inca sigur ora de la biserica, dar am vazut ca la Barboi are deja o alta miresica cununia la 18:00 in aceeasi zi. Noi probabil o vom pune la 16 sau la 17.

Multumesc mult oricum. In legatura cu celelalte preturi nu stiu ce sa zic, in principiu sunt ok. Eu inca nu m-am interesat de nimic, sunt in strainatate si vin in iunie acasa si voi cauta atunci.
trebuie sa te duci din timp sa rezervi biserica daca vrei la barboi, noia m fost in august sa o rezervam, iar peste putin timp am fost cu sora mea si deja mai era o cununie inaintea noastra si am nunta in mai cand nu prea se fac nunti, si din cate stiu in septembrie e mult mai aglomerat

radumonalisse
18.03.2007, 12:15:11
Nici eu nu imi mai pun porumbei nu vreau sa risc sa nu zboare. Iti dai seama ca as crede ca cine stie ce inseamna. Asa ca......

ioana_taranu
18.03.2007, 13:19:46
Multumesc mult de sfaturi. O sa mearga mama sa rezerve ora la Barboi in zilele urmatoare. Banuiesc ca trebuie sa achite taxa de 1 mil si cam atat pt inceput, nu?

De Happybride mai stie cineva ceva? Ca ea are nunta in aceeasi zi cu mine. Ma intreb unde, la ce restaurant, ca biserica am vazut ca e Barboi. Ups, sper sa nu dea ochii cu mine, ca eu ies din biserica inaintea ei. :)

madalinabul
18.03.2007, 14:30:24
Multumesc mult de sfaturi. O sa mearga mama sa rezerve ora la Barboi in zilele urmatoare. Banuiesc ca trebuie sa achite taxa de 1 mil si cam atat pt inceput, nu?

De Happybride mai stie cineva ceva? Ca ea are nunta in aceeasi zi cu mine. Ma intreb unde, la ce restaurant, ca biserica am vazut ca e Barboi. Ups, sper sa nu dea ochii cu mine, ca eu ies din biserica inaintea ei. :)

da taxa este de 1 milion pentru inceput, iar daca nu faci parte din parohie trebuie sa dai si 3 kg de ceara naturala.

adinac_ro
18.03.2007, 19:18:51
Sunt bune preturile firmei de decoratiuni.O singura nelamurire am si eu....am si eu boluri cu lumanari, cu pietricele pe fundul bolului si cu flori alaturi de lumanri plutitoare.Al vostru e la fel?La mine costa 15 Ron.

maluca
19.03.2007, 11:11:53
Eu am contactat o firma de decoratiuni, as dori sa-mi spuneti cam ce parere aveti de preturi.
Buchet - mireasa DE LA 80 RON
- nasa DE LA 50 RON
- domnisoare DE LA 30 RON

Lumanari (cu tija in interior) DE LA 200 RON

Floare naturala mire, nasi, parinti DE LA 8 RON

Aranjament masina - cu flori 100 RON
- cu funda 40 RON

Aranjament *Biserica -stative tull + flori de la 40
RON
-100 porumbei 150 RON
-boluri cu lumanari 5 RON / buc
-baloane heliu 2,5 RON / buc

*Sala - stative (aprox. 1,80 m cu flori,
lumanari + tull) DE LA 80 RON
- arcada DE LA 250 RON
- sfesnice DE LA 15 RON
- perdea lumini DE LA 250 RON
- vaze mari + aranjment flori DE LA
80 RON
- aranjament flori + lumanre
DE LA 40 RON
- aranjament flori DE LA 20 RON
- aranjament prezidiu DE LA 80 RON
- aranjament cupa + lumanri
plutitoare + sticla deco
DE LA 25 RON
- sticla deco DE LA 10 RON
- faclii + ulei parafina DE LA 10
RON
- covor rosu DE LA 50 RON
- covor confeti (metalizat)
DE LA 50 RON
- marturii DE LA 2,5 RON
- pahare miri + nasi DE LA 60 RON

Servicii *foto - standard 500 RON
-extra 700 RON
- extra plus 900 RON
*video -standard 700 RON
-extra 900 RON

buna fetelor
citesc de ceva vreme mesajele postate de voi , si acum m-am hotarat sa va scriu si eu .M-am interesat si eu de preturi la decoratiuni , si vreau sa va dau un sfat legat de asta . O sa ma iau dupa oferta asta care e postata aici , si o sa va spun sa aveti grija , deoarece socoteala din acasa nu se potriveste cu cea din targ. E bine sa contactati firma , sa mergeti la sala , si sa vi se faca calculatie de pret exacta pe ceea ce doriti si ceea ce se potriveste in sala. Va spun deoarece eu am fost la sala cu mai multe firme de decoratiuni si vreau sa va spun ca preturile sunt destul de diferite de la o firma la alta . Eu am reusit pana la urma sa ma stabililesc la un organizator care face de toate si are si preturi ok . Daca sunteti interesate astept mesaje private de la voi .

va pup si spor la pregatiri

Simona06
19.03.2007, 13:38:21
Dar tu unde ai nunta?Ce locatie ai ales?Si cam cat te ajunge decoratul?

radumonalisse
19.03.2007, 13:46:09
Draga Maluca ce preturi are firma pentru care ai optat?

Daphnne
19.03.2007, 14:48:34
da taxa este de 1 milion pentru inceput, iar daca nu faci parte din parohie trebuie sa dai si 3 kg de ceara naturala.
eu stiam ca cele 3kg de ceara naturala se dau fiindca faci cununia religioasa sambata si nu dumineca, si e ca un fel de canon..

luss_21
19.03.2007, 15:30:57
Si eu am mers pe firma sa decoreze totul ( sau mai exact in proportie de 90%) consider ca si timpul meu are valoare, si mai ales nervii si umblatura, si stresul si..si..si... care mai sunt. Am ales firma din spate de la UMF; daca o stiti; dupa multa umblatura am ramas la ei, cred ca pretul e cel care face diferenta, ca la urma urmei toate ofere servicii de calitate,toate firmele astea aparute mai nou sau cele mai vechi. Eu am mers cu lista cu ce vreau si am notat preturile, la final un calcul sumar si am hotarat. Oricum sunt hotarata sa nu ma abat prea mult de la plan si de la lista. BAFTA FETELOR !!!!!

Daphnne
19.03.2007, 15:36:38
Si eu am mers pe firma sa decoreze totul ( sau mai exact in proportie de 90%) consider ca si timpul meu are valoare, si mai ales nervii si umblatura, si stresul si..si..si... care mai sunt. Am ales firma din spate de la UMF; daca o stiti; dupa multa umblatura am ramas la ei, cred ca pretul e cel care face diferenta, ca la urma urmei toate ofere servicii de calitate,toate firmele astea aparute mai nou sau cele mai vechi. Eu am mers cu lista cu ce vreau si am notat preturile, la final un calcul sumar si am hotarat. Oricum sunt hotarata sa nu ma abat prea mult de la plan si de la lista. BAFTA FETELOR !!!!!
poti sa-mi trimiti si mie cam ce preturi au ei?eu mi-am ales firma,dar nu am semnat contractul..mai am de gandit pentru unele chestii... si mai studiez si alte oferte..nu se stie niciodata.. >:D<>:D<:*:*merci

mitzura
19.03.2007, 16:08:25
as vrea si eu nr firmei si cate ceva dinoferta lor!

adinac_ro
19.03.2007, 18:33:01
Si eu am de la preferance super preturi.Eu am semnat contract cu ei si sunt multumita.Imi plac ca au preturi bune si cel mai tare si mai tare care m+a attras a fost faptul ca au vreo 5 variante de amenajare pentru mese in functie de banii ce se pot investi.De ex au vaze super cu arnajamente super ce depesac 2 +3 mil; au boluri mai mici ca vazele in care se pot face ornamente din flori;au boluri si mai mici pentru flori;au boluri cu pietricele,au boluri cu lumanari plutitoare etc.Cand ne mai intalnim aduc oferta mea care e k.Acum mi-e lene sa o scriu.Poate mai tarziu.

Simona06
19.03.2007, 19:37:31
Si eu am de la preferance super preturi.Eu am semnat contract cu ei si sunt multumita.Imi plac ca au preturi bune si cel mai tare si mai tare care m+a attras a fost faptul ca au vreo 5 variante de amenajare pentru mese in functie de banii ce se pot investi.De ex au vaze super cu arnajamente super ce depesac 2 +3 mil; au boluri mai mici ca vazele in care se pot face ornamente din flori;au boluri si mai mici pentru flori;au boluri cu pietricele,au boluri cu lumanari plutitoare etc.Cand ne mai intalnim aduc oferta mea care e k.Acum mi-e lene sa o scriu.Poate mai tarziu.
Asteptam sa-ti vina cheful!chiar sunt curioasa,ca dintre firmele de decoratiuni ei si cei de la Casa Eva mi-au placut mai mult.

alibd
19.03.2007, 19:44:18

Si eu sunt tare curioasa... Am vrea sa mergem pe la ei sa vedem ce oferte au si cam cat ne va ajunge....:|

adinac_ro
19.03.2007, 21:08:59
Cam in 30 min va dau lista mea.Sa termin ciorba.=))

Onutza
19.03.2007, 21:23:32
hai repejor!!!
corb mea e gata, si palcinta cu mere!!!si cu brinzica!!
de acum pe net!!!life

adinac_ro
19.03.2007, 21:33:26
Va spun excat ce am eu
-aranjement complet pt prezidiu ( cu voal alb si oraganza aurie plus perdea de lumini) 300 RON
-aranjamente pentru mese in boluri cu pietricele, lumanari plutitoare si gerbera portocalii 15 RON/buc
-marturii din tul si organza aurie 3 RON/bc
-stalpi din fier forjat decorati cu tul alb si crini+gerbera albe (pt biserica si intrare in salon) 45 RON/bc
-pahare decorate 4 buc 60 RON
-masa primire este cafdou de la ei(va fi in ton cu masa mirilor cu alb auriu plus flori)
-perdea de lumini in spatele mesei mirilor cu tot cu voal alb si organza aurie 250 RON
-aranjament pt masina din crini si gerbera albi 70 RON
-aranjamente din tul auriu pentru alte 10 masini 100 RON
De la alta firma am cufar care l-am inchiriat cu 50 RON si de la Astoria am husele cu 0.75 euro centi bucata fara tva.
Masa prezidiului contine fata de masa din satin, banda din fata mesei, un aranjament floral maree (ex 30-40 trandafiri ) ASTA CHIAR ASA SCRIE INN CONTRACT doua sfesnice cu aranjamnete florale, 6-10 boluri cu lumanri, pietricele, petale si perdea luminoasa.
Daca ati observat am la flori gerbera (albe si portocalii), trandafiri albi si crizanteme albe.Am ales si flori mai ieftine si mai elegante.
Am incercat sa nu amestec multe ...am nuante diferite caci la biserica s-a optat pt albul pur si la salon pentru portocaliu care va veni in contrast cu auriu salii.
daca imi amintesc ceva mai detaliez.Eu am optat pt toate variantele ...preference are si mai multe dar atat pot eu.
Va salut.

adinac_ro
19.03.2007, 21:36:16
Am semnat un contract cu ei, am si o anexa la contract in care s-au notat toate cu amanuntul chiar si ca numar de flori din aranjamente, voi achita dupa nunta, nu e obligatoriu avans ( eu am dat 200 RON din 1700 RON) si mai pot reveni asupra oricarui amanunt chiar si cu 1 sapt inainte.Pot sa plusez sau sa scad din orice.Merita macar vizitati.

alibd
19.03.2007, 22:20:00
hai repejor!!!
corb mea e gata, si palcinta cu mere!!!si cu brinzica!!
de acum pe net!!!life

Mai, fetele, dar ce harnicute sunteti voi la ore asa tarzii....=D> Bravo, imi place de voi....>:D<

myrunik_23
19.03.2007, 22:25:29
a facut cineva nunta acolo recent?
cum e?sa imi zica si mie cineva .va pup

myrunik_23
19.03.2007, 22:33:39
am vazut la targul de nunti din febr o firma si avea perdele de lumini fff mari si f faine.dc nu ai gasit da-mi un mesaj si caut cartea lor de vizita.pa

sste1711
21.03.2007, 08:38:58
alibd, ai mai vorbit cu domnul frunza? am vazut ca inca nu te-ai hotarat la firma de decoratiuni...nu ti s-a parut in regula?

alibd
21.03.2007, 09:11:18
alibd, ai mai vorbit cu domnul frunza? am vazut ca inca nu te-ai hotarat la firma de decoratiuni...nu ti s-a parut in regula?

Din pacate nu am mai reusit sa sun...De fapt nu prea am mai facut mare lucru pt nunta, in general, ca nu prea a fost timp.
Sa vedem ce va fi! Trebuie sa ne mobilizam neaparat! :*

sste1711
21.03.2007, 09:13:26
Din pacate nu am mai reusit sa sun...De fapt nu prea am mai facut mare lucru pt nunta, in general, ca nu prea a fost timp.
Sa vedem ce va fi! Trebuie sa ne mobilizam neaparat! :*
trebe!trebe! dar oricum voi mai aveti ceva timp...la mine e mai grav, ca se apropieeeeee...;))

alibd
21.03.2007, 09:17:04
trebe!trebe! dar oricum voi mai aveti ceva timp...la mine e mai grav, ca se apropieeeeee...;))

Ai dreptate! Oricum, timpul asta trece atat de repede... si mai am si eu vreo 3 luni si ceva...vai, vai...:-SS

sste1711
21.03.2007, 09:22:02
Ai dreptate! Oricum, timpul asta trece atat de repede... si mai am si eu vreo 3 luni si ceva...vai, vai...:-SS
ma panicasem si eu acu vreo luna si ceva, dar dar crede-ma ca daca te ocupi putin numai de asta o sa vezi ca sunt zile(din alea fericite;)) ) cand rezolvi mai multe lucruri decat ti-ai fi putut imagina...la noi cel mai greu a fost sa ne hotaram...ba la una, ba la alta...dar daca stii exact ce vrei...trebuie doar sa acorzi ceva timp...:* :*

matzuici
01.04.2007, 17:36:45
Porumbei albi 150 RON? Dar e super fain. Te rog sa imi spui si mie datele de contact ale firmei, ca ma intereseaza foarte mult sa am porumbei la biserica. Eu imi imaginam ca asa ceva costa mult mai mult...
Poti lua legatura si cu asociatia columbofila din Iasi si te pot ajuta cu porumbeii.Nu trebuie sa le platesti decat drumul si ceva in plus,dar nu f mult (te intelegi cu persoana respectiva la o suma).Oricum 150RON mi se pare enorm.Iubitul meu e columbofil inscris in asociatie si de aceea stiu toate astea.Problema e ca iubitul meu nu are porumbei albi,dar s-a oferit cineva de acolo sa ne ajute si spunea ca a mai lansat porumbei la nunti.Persoana respectiva nu face o afacere din asta.Daca vrei detalii sau nr de tel spune-mi si-ti trim mesaj privat

matzuici
01.04.2007, 17:51:28
E cineva care organiz nunta la Hotel Unirea.Stiti cumva daca avem din partea lor artificiile pt dansul miresei sau treb sa fac eu rost de ele.Apropo ,de unde le pot procura.Sau in ce fel va fi aranjata sala (baloane ,prezidiu etc). Mie mi-au spus la incheierea contractului ca se ocupa ei de sala ,iar eu ametita ca de obicei nu am intrebat in ce consta acest lucru (detalii).Eu am ratacit nr de tel si nu sunt in Iasi ca sa merg la hotel sa intreb,iar chestia asta a devenit un adevarat stres.Va pup

Simona06
01.04.2007, 20:18:35
E cineva care organiz nunta la Hotel Unirea.Stiti cumva daca avem din partea lor artificiile pt dansul miresei sau treb sa fac eu rost de ele.Apropo ,de unde le pot procura.Sau in ce fel va fi aranjata sala (baloane ,prezidiu etc). Mie mi-au spus la incheierea contractului ca se ocupa ei de sala ,iar eu ametita ca de obicei nu am intrebat in ce consta acest lucru (detalii).Eu am ratacit nr de tel si nu sunt in Iasi ca sa merg la hotel sa intreb,iar chestia asta a devenit un adevarat stres.Va pup
Daca pe d-na de la Unirea cu care ati vb o cheama cumva Luncanu si e mai in varsta,am nr dansei de tel.

madalinabul
01.04.2007, 20:41:39

am vazut oferta din mall de la standul cu inviatatii, flori de nunta etc si ofera si artificii, baloane si tot ce trebuie pt o nunta, poti incerca acolo daca cei de la unirea nu pfera asa ceva

CataAna
02.04.2007, 00:41:06
Poti lua legatura si cu asociatia columbofila din Iasi si te pot ajuta cu porumbeii.Nu trebuie sa le platesti decat drumul si ceva in plus,dar nu f mult (te intelegi cu persoana respectiva la o suma).Oricum 150RON mi se pare enorm.Iubitul meu e columbofil inscris in asociatie si de aceea stiu toate astea.Problema e ca iubitul meu nu are porumbei albi,dar s-a oferit cineva de acolo sa ne ajute si spunea ca a mai lansat porumbei la nunti.Persoana respectiva nu face o afacere din asta.Daca vrei detalii sau nr de tel spune-mi si-ti trim mesaj privat

Buna matzuici!

Trimite-mi si mie te rog datele de contact de la Asociatia columbofililor. Am promisiuni de la cineva, dar in caz ca nu se materializeaza, sa am o alternativa.
Merci mult.
Spor la pregatiri si o nunta de vis!
Cata

ioana_taranu
02.04.2007, 11:07:50

DA, vreau detalii si nr de tel, te rog eu mult sa mi le trimiti pe privat.

In legatura cu sala de la Unirea....si eu fac acolo nunta (eu fac in sala de conferinte, tu banuiesc ca faci in cea mare). Pe mine ceea ce ma interesa erau husele si ceva aranjamente florale. Nici eu nu sunt in Iasi (nici macar in Romania :( ), dar merg acasa in iunie si o sa ma duc intr-o sambata seara sa vad sala aranjata pentru nunta....daca voi constata ca e prea saracacioasa, voi face comanda de aranjamente floarle in plus, pe care le voi plati eu....locatia mi se pare eleganta, avident nu merg baloane sau mai stiu eu ce....masa mirilor o aranjeaza ei...iar artificiile pt tort sunt tot din partea casei. Nu stiu nimik de artificii pt dansul miresei (banuiesc ca te referi la vals, nu?)...nici nu prea sunt adepta...ma tem de fum nu vreau sa-mi intoxic invitatii de la inceput...inca nu stiu cum voi face la dansul de deschidere...totusi as vrea ca toata atentia sa fie la noi, nu la artificii...:)

Succes! Am sa incerc sa fac rost de nr de tel de la cei de la Unirea si o sa il trimit pe pm.

drika
02.04.2007, 11:11:39
DA, vreau detalii si nr de tel, te rog eu mult sa mi le trimiti pe privat.

In legatura cu sala de la Unirea....si eu fac acolo nunta (eu fac in sala de conferinte, tu banuiesc ca faci in cea mare). Pe mine ceea ce ma interesa erau husele si ceva aranjamente florale. Nici eu nu sunt in Iasi (nici macar in Romania :( ), dar merg acasa in iunie si o sa ma duc intr-o sambata seara sa vad sala aranjata pentru nunta....daca voi constata ca e prea saracacioasa, voi face comanda de aranjamente floarle in plus, pe care le voi plati eu....locatia mi se pare eleganta, avident nu merg baloane sau mai stiu eu ce....masa mirilor o aranjeaza ei...iar artificiile pt tort sunt tot din partea casei. Nu stiu nimik de artificii pt dansul miresei (banuiesc ca te referi la vals, nu?)...nici nu prea sunt adepta...ma tem de fum nu vreau sa-mi intoxic invitatii de la inceput...inca nu stiu cum voi face la dansul de deschidere...totusi as vrea ca toata atentia sa fie la noi, nu la artificii ...:)

Succes! Am sa incerc sa fac rost de nr de tel de la cei de la Unirea si o sa il trimit pe pm .

Si eu vreau detalii te rog

Ruby
02.04.2007, 21:50:28
Am sa incerc sa fac rost de nr de tel de la cei de la Unirea si o sa il trimit pe pm.

Orice numar de la Unirea vreti, va dau eu!

matzuici
02.04.2007, 22:36:40

Pt miresicile care mai vor porumbei la nunta ,nr de tel al persoanei care va poate ajuta cu asa ceva e 848342 cu 0748 in fata ,Mandric Mircea..Pe noi tot dumnealui ne ajuta.Va pup

Simona06
02.04.2007, 22:47:23
Orice numar de la Unirea vreti, va dau eu!
Si eu la fel va pot ajuta!

Ruby
03.04.2007, 23:17:31
Si eu la fel va pot ajuta!

:) :) :) :) :)

Ruby
04.04.2007, 22:44:23
miresici, hai sa revenim la decoratiuni. v-ati hotarat cu ce firma ornati sala? ce preturi au?

alibd
04.04.2007, 22:57:33
miresici, hai sa revenim la decoratiuni. v-ati hotarat cu ce firma ornati sala? ce preturi au?

Eu incerc de mult timp sa ajung la Preferance, dar nu mi-a iesit pana acum...(:| Sunt mai scumpi, dar sunt curioasa sa vad cam cat m-ar putea ajunge ceea ce vreau...

Simona06
04.04.2007, 23:05:57
Eu incerc de mult timp sa ajung la Preferance, dar nu mi-a iesit pana acum...(:| Sunt mai scumpi, dar sunt curioasa sa vad cam cat m-ar putea ajunge ceea ce vreau...
Si eu tot pe astea doua le prefer:Preferences si Casa Eva.Dar inca nu stiu la care voi apela.

a_rox04
05.04.2007, 11:00:26
Buna fetelor,

Nu ma mai intrat de multisor , am avut foarte multa treaba in ultima perioada :( insa chestia cu decoratiunile a ajuns chiar s ama streseze de-a dreptul :(( Am fost la Casa Eva unde mi-a placut la nebunie (cam scump ce-i drept ) si la Mariaj Prietenia unde am ramas cu un sentiment de neprofesionalism curat nu stiu de ce :( Am trimis mail si am primit oferta de preturi pe ceea ce vreau eu la nunta de la aproape toate firmele din Iasi insa nu ma pot hotara sa inchei contract cu vreo una. Parca vada ca pana la urma tot cu Casa Eva o sa raman ca sunt chiar frumoase chestiile pe care le fac ei....din poze cel putin :D ....offff tare e greu sa ma hotarasc
:((

AnaM
05.04.2007, 11:01:29
O prietene a fost la amandoua si a zis ca Preference are preturi un pic mai mici, dar ea vrea nunta pe auriu cu bordeaux si a zis ca huse cu bordeaux frumos au doar cei de la Casa Eva, asa ca a ramas la ei... A vrut numai trandafiri in decoratiuni, plus perdea de lumini etc si primul pret a fost cam 1500 de euro :-B Mi s-a parut supermult, dar a zis ca se duce sa mai negocieze...

Fetelor, ati auzit de firma Unique Moments? Si ei se ocupa cu decoratiuni...

sste1711
12.04.2007, 15:56:42
O prietene a fost la amandoua si a zis ca Preference are preturi un pic mai mici, dar ea vrea nunta pe auriu cu bordeaux si a zis ca huse cu bordeaux frumos au doar cei de la Casa Eva, asa ca a ramas la ei... A vrut numai trandafiri in decoratiuni, plus perdea de lumini etc si primul pret a fost cam 1500 de euro :-B Mi s-a parut supermult, dar a zis ca se duce sa mai negocieze...

Fetelor, ati auzit de firma Unique Moments? Si ei se ocupa cu decoratiuni...
e cumva cea a domnulu sorin frunza?? ca daca da, eu cu el am incheiat contract, si sunt fff multumita...

nicoleta
12.04.2007, 23:00:01
e cumva cea a domnulu sorin frunza?? ca daca da, eu cu el am incheiat contract, si sunt fff multumita...
si eu tot cu sorin frunza am vb si mi se pare k nu e deloc scump!!!!!!!

alibd
13.04.2007, 11:14:02
Miresici, am fost ieri la Preference sa vedem un pret estimativ pt ceea ce ne doream noi...Noua ne-au placut foarte mult husele pt scaune pe care le-am vazut la targ, sunt croite special pt scaune si chiar nu le-am mai vazut la alte firme. Asta a fost motivul pt care am ajuns la ei...husele; poate pare banal, dara asa a fost..;))
Tot ceea ce am vrut noi s-a ridicat undeva pe la suma de 17 mil si vreo 2 sute. In asta sunt incluse:
- masa prezidiu cu perdea de lumini
- inimi in spatele mesei
- boluri cu pietre si aranjamente florale pe mesele nuntasilor
- bolta la intrarea in restaurant
- huse pt scaune si capac (funda)
- masa de primire cu un bol cu flori pe ea (din partea "casei")
- 4 pahare (miri si nasi)
Nu mai stiu...daca am uitat ceva imi mai amintesc pe parcurs! Inca nu am incheiat contract, dar cred ca urmeaza...

adinac_ro
13.04.2007, 11:23:37
Miresici, am fost ieri la Preference sa vedem un pret estimativ pt ceea ce ne doream noi...Noua ne-au placut foarte mult husele pt scaune pe care le-am vazut la targ, sunt croite special pt scaune si chiar nu le-am mai vazut la alte firme. Asta a fost motivul pt care am ajuns la ei...husele; poate pare banal, dara asa a fost..;))
Tot ceea ce am vrut noi s-a ridicat undeva pe la suma de 17 mil si vreo 2 sute. In asta sunt incluse:
- inimi in spatele mesei
Nu mai stiu...daca am uitat ceva imi mai amintesc pe parcurs! Inca nu am incheiat contract, dar cred ca urmeaza...

Eu cu ei fac si mi s-au parut k si mie.Imi plac variantele care mi le-au oferit.Si eu am optat pt boluri ca e mai ieftin decat cu flori.Am si o gerbera in bol si o lumanare si pietricele si apa.etc

alibd
13.04.2007, 11:25:21
Eu cu ei fac si mi s-au parut k si mie.Imi plac variantele care mi le-au oferit.Si eu am optat pt boluri ca e mai ieftin decat cu flori.Am si o gerbera in bol si o lumanare si pietricele si apa.etc

E si mai inedit cu boluri si se repereaza mai bine dintre atatea mancaruri cate vor fi pe mese...;)) ;)) ;)) Si eu tot la gerbera ma gandeam, dar am sa vad atunci mai aproape de eveniment.

mitzura
13.04.2007, 11:43:08
[quote=alibd;182577]Miresici, am fost ieri la Preference sa vedem un pret estimativ pt ceea ce ne doream noi...Noua ne-au placut foarte mult husele pt scaune pe care le-am vazut la targ, sunt croite special pt scaune si chiar nu le-am mai vazut la alte firme. Asta a fost motivul pt care am ajuns la ei...husele; poate pare banal, dara asa a fost..;))
- inimi in spatele mesei
Nu mai stiu...daca am uitat ceva imi mai amintesc pe parcurs! Inca nu am incheiat contract, dar cred ca urmeaza...[/qu

pana la urma nu e chiar asa mult! cate mese? cate persoane?vad ca nu ai deloc baloane sau aranjamente de tul pt stalpi.Cum de? nu vrei sau nu are nevoie sala?

adinac_ro
13.04.2007, 13:45:07
E si mai inedit cu boluri si se repereaza mai bine dintre atatea mancaruri cate vor fi pe mese...;)) ;)) ;)) Si eu tot la gerbera ma gandeam, dar am sa vad atunci mai aproape de eveniment.

DAca ne vedem sambata la intalnire aduc contractul meu .

biutzaxx
13.04.2007, 14:04:03
voi cum va dati seama cate mese sunt ?
ca eu nu stiu inca cum vor fi aranjati oaspetii si cate mese voi avea...
se mai poarta balonul JUMBO (ala mare cu multe balonase in el) deasupra ringului de dans care se sparge in momentul dansul mirilor?

alibd
13.04.2007, 14:38:34
[quote=alibd;182577]Miresici, am fost ieri la Preference sa vedem un pret estimativ pt ceea ce ne doream noi...Noua ne-au placut foarte mult husele pt scaune pe care le-am vazut la targ, sunt croite special pt scaune si chiar nu le-am mai vazut la alte firme. Asta a fost motivul pt care am ajuns la ei...husele; poate pare banal, dara asa a fost..;))
- inimi in spatele mesei
Nu mai stiu...daca am uitat ceva imi mai amintesc pe parcurs! Inca nu am incheiat contract, dar cred ca urmeaza...[/qu

pana la urma nu e chiar asa mult! cate mese? cate persoane?vad ca nu ai deloc baloane sau aranjamente de tul pt stalpi.Cum de? nu vrei sau nu are nevoie sala?

Pai, vor fi aproximativ 140-150 persoane. Calculul a fost facut cam pt 15 mese. Nu vreau absolut deloc baloane la nunta, mi se pare ca nu au ce cauta in combinatie cu florile. Se va merge pe aranjamente florale si tul, care va fi folosit in special la inimile din spatele mesei de prezidiu si la bolta de la intrarea in restaurant. Bolta va fi din tul predominant si cu flori aplicate. La restaurant, in interiorul salii sunt niste stalpi, insa nu vreau sa ii acopar cu nimic ca ar strica farmecul "renovarii". Totul este facut in nuante de maro-crem deschis, albul si cremul fiind si culorile predominante ale nuntii.

alibd
13.04.2007, 14:40:25
DAca ne vedem sambata la intalnire aduc contractul meu .

As fi fost foarte curioasa, insa din pacate nu pot ajunge....Sunt prina cu inspectiile pana saptamana cealalta.
Dar vor mai fi intalniri la care sa am si eu timp sa ajung!:)

alibd
13.04.2007, 14:42:09
voi cum va dati seama cate mese sunt ?
ca eu nu stiu inca cum vor fi aranjati oaspetii si cate mese voi avea...
se mai poarta balonul JUMBO (ala mare cu multe balonase in el) deasupra ringului de dans care se sparge in momentul dansul mirilor?

Eu l-am vazut anul trecut in vara la o nunta la care am fost. Depinde de gustul fiecaruia. Daca tu ti-l doresti, nu vad de ce nu l-ai folosi! Pana la urma se poarta ceea ce ne place...:)

biutzaxx
13.04.2007, 15:06:38
NU MI-L DORESC MUSAI, DAR CU CE AS PUTEA SA IL INLOCUIESC IN MOMENTUL DANSULUI? Cu artificii? Confetti? Voi ce faceti?

alibd
13.04.2007, 18:40:43
NU MI-L DORESC MUSAI, DAR CU CE AS PUTEA SA IL INLOCUIESC IN MOMENTUL DANSULUI? Cu artificii? Confetti? Voi ce faceti?

Poate ca stiati faptul ca nu mai avem voie, conform noilor legi date anul asta, cu artificii de nici un fel la nunta, in abesenta pirotehnistului. Nici macar banalele artificii de tort nu le mai puteti aprinde, daca nu este "specialistul" in preajma. Asa ca....

adinac_ro
13.04.2007, 18:52:38
Poate ca stiati faptul ca nu mai avem voie, conform noilor legi date anul asta, cu artificii de nici un fel la nunta, in abesenta pirotehnistului. Nici macar banalele artificii de tort nu le mai puteti aprinde, daca nu este "specialistul" in preajma. Asa ca....

Faza e ca numai la preferance am auzit de noua lege a artificiilor.Mie restaurantul imi permite.

sste1711
13.04.2007, 21:16:54
eiii da:O:O ... e prima data cand aud lucrul asta....vorbiti serios???
si ce sa-i pun tortului??!! instalatie de pom???

fancy27
13.04.2007, 21:41:35
eiii da:O:O ... e prima data cand aud lucrul asta....vorbiti serios???
si ce sa-i pun tortului??!! instalatie de pom???
Tare , asta cu instalatia de pom .....=)) Nici eu nu stiam de artificiile pentru tort (scrisesem pom) =)) , dar o sa ma interesez...

drika
13.04.2007, 21:46:57
Faza e ca numai la preferance am auzit de noua lege a artificiilor.Mie restaurantul imi permite.
Da si mie mi-au zis cel putin de tort la restaurant ca se poate. Cum sa nu pun nimic la tort. Asta-i buna...pana si la petrecerea unui copil de 3 ani de la gradinita le-au pus artificii si mie nu imi pun.hhhhhh>nici eu nu stiu ce sa facem la dans..sunt impresionanate artificiile dar avem voie, si nu miraose naspa?????

fancy27
13.04.2007, 21:53:21
Da si mie mi-au zis cel putin de tort la restaurant ca se poate. Cum sa nu pun nimic la tort. Asta-i buna...pana si la petrecerea unui copil de 3 ani de la gradinita le-au pus artificii si mie nu imi pun.hhhhhh>nici eu nu stiu ce sa facem la dans..sunt impresionanate artificiile dar avem voie, si nu miraose naspa?????
Pai alea de la ringul de dans sunt tot ceva de genul celor de la tort, numai ca un pic mai mari. Sunt artificii cu flacara rece - daca am inteles eu bine - si nu scot fum decat foarte putin la urma . :*

sste1711
13.04.2007, 21:56:04
Pai alea de la ringul de dans sunt tot ceva de genul celor de la tort, numai ca un pic mai mari. Sunt artificii cu flacara rece - daca am inteles eu bine - si nu scot fum decat foarte putin la urma . :*
raspuns corect!!!=D> =D> ;))

drika
13.04.2007, 21:57:25

#:-S#:-S#:-S poi daca nu scot fum..poate pun si eu daca ma lasa cei de la restauranto:-)o:-)

fancy27
13.04.2007, 22:07:42
#:-S#:-S#:-S poi daca nu scot fum..poate pun si eu daca ma lasa cei de la restauranto:-)o:-)
Sigur te lasa , daca vorbesti cu domnul Stan Valentin (el e sef de unitate pe acolo parca) - e un dulce , nu are cum sa nu te lase .....:* :*

drika
13.04.2007, 22:11:24
Sigur te lasa , daca vorbesti cu domnul Stan Valentin (el e sef de unitate pe acolo parca) - e un dulce , nu are cum sa nu te lase .....:* :*

Parca Valentin il chema..un pip mai inalt si facut de vre-o 40..sper sa fie ok<:-P

fancy27
13.04.2007, 22:16:24
Parca Valentin il chema..un pip mai inalt si facut de vre-o 40..sper sa fie ok<:-P
Da, da , inalt , si cam asa, de vreo 40 ..... e super de treaba .... daca nimereai in tura colegei lui.....era jale (asa am auzit) . Dar d-l Vali e super ok . O sa iasa totul bine, o sa vezi. :*

nicoleta
13.04.2007, 22:33:39
Adik nu mai am voie artificii nici afara???????????? Pt k eu am am facut contact si pt artificii afara. Asta era in august !!!!!!!!!!

drika
14.04.2007, 00:44:22
Da, da , inalt , si cam asa, de vreo 40 ..... e super de treaba .... daca nimereai in tura colegei lui.....era jale (asa am auzit) . Dar d-l Vali e super ok . O sa iasa totul bine, o sa vezi. :*
asa Vali...suna ciudat Valentin=P~ Sper sa iasa bine totul

sunset
14.04.2007, 07:12:37
Adik nu mai am voie artificii nici afara???????????? Pt k eu am am facut contact si pt artificii afara. Asta era in august !!!!!!!!!!

Vezi pe situl primariei, exista o lege locala care iti spune in ce conditii ai voie sa folosesti artificii de exterior:
- aprobari de la primarie si pompieri ( de asta se ocupa firma, pt ca trebuie sa fi autorizat ca sa le fooseti)
- poti sa lansezi artificii doar pana la ora 22:00, dupa aceea e interzis

alibd
14.04.2007, 11:51:19

Si mie mi se pare suspect ca nici macar cele de tort sa nu fie, asa ca voi vorbi la restaurant, ca nu se poate asa ceva...

alibd
14.04.2007, 11:53:59

Nu stiu cat e de adevarat, dar astia de la preferance au spus ca unul dintre restaurantele iesene este in proces, pe motiv ca au permis mirilor ca la nunta sa dea acele artificii la dans... :-"
Habar nu am... interesati-va si voi foarte bine, inainte sa faceti pasul!

drika
14.04.2007, 12:28:19
Nu stiu cat e de adevarat, dar astia de la preferance au spus ca unul dintre restaurantele iesene este in proces, pe motiv ca au permis mirilor ca la nunta sa dea acele artificii la dans... :-"
Habar nu am... interesati-va si voi foarte bine, inainte sa faceti pasul!
si cine ma rog sa se fi judecat? Ce motiv am eu sa-i dau pe ei in judecata ca ma ajuta?

alinaclau
14.04.2007, 17:34:08
:* ...pentru miresicile care au nunta la TRAIAN:doar stiti ca acolo eu dau startul anul acesta asa ca daca vreti sa vedeti decorul,aranjarea salii sunteti invitate,daca nu va arat fotografiile!!!;)) :* Iar daca cineva vrea sa stie firma care se ocupa de aranjarea salii,a bisericii s.a.m.d . va rog ...

drika
14.04.2007, 19:05:39
:* ...pentru miresicile care au nunta la TRAIAN:doar stiti ca acolo eu dau startul anul acesta asa ca daca vreti sa vedeti decorul,aranjarea salii sunteti invitate,daca nu va arat fotografiile!!!;)) :* Iar daca cineva vrea sa stie firma care se ocupa de aranjarea salii,a bisericii s.a.m.d . va rog ...
da eu vreau sa ne spui cum a fost o sa-ti trimit mesaj privat cu adresa meao:-)

___ALEXANDRA___
14.04.2007, 19:33:45

doamne!!! mai ai 6 zile!... eu cred k voi fi in panica totala la 6 zile de marele eveniment#-o si eventual ma voi intreba daca mai vreau sa...;)) ;)) ;)) ce glume an si eu:-"

alibd
15.04.2007, 11:03:42

Ai voie pana la o anumita ora. Si daca te gandesti la faptul ca ai incheiat contract firma respectiva, ei ar trebui sa se ocupe de tot ceea ce inseamna aprobari si de sprijinul pirotehnistului, nu? Nu cred sa fie probleme....

alibd
15.04.2007, 11:05:48
si cine ma rog sa se fi judecat? Ce motiv am eu sa-i dau pe ei in judecata ca ma ajuta?

Au fost prinsi in momentul nuntii cu artificiile si li s-a dat amenda mirilor, cred. Procesul era intre miri si restaurant, care sa plateasca amenda. Ceva de genul asta...

drika
15.04.2007, 12:20:25
Au fost prinsi in momentul nuntii cu artificiile si li s-a dat amenda mirilor, cred. Procesul era intre miri si restaurant, care sa plateasca amenda. Ceva de genul asta...
Ce stupid....Doamne ce stupid:O:O:O Pana cum nu a murit nimeni acum ca am intrat in UE vai de mine. Dar ma rog salariile de ce nu se aliniaza la nivelul UE numai penalitatile si lucrurile stupide se aliniaza:-&:-&uneori mi se pare o mare porcarie si uniunea asta..mai aud cateodata niste prostii mari cat capul lor;));));))

alibd
15.04.2007, 13:31:35
Ce stupid....Doamne ce stupid:O:O:O Pana cum nu a murit nimeni acum ca am intrat in UE vai de mine. Dar ma rog salariile de ce nu se aliniaza la nivelul UE numai penalitatile si lucrurile stupide se aliniaza:-&:-&uneori mi se pare o mare porcarie si uniunea asta..mai aud cateodata niste prostii mari cat capul lor;));));))

Cata dreptate ai....8-| Din pacate, suntem niste cobai...Dintotdeauna am fost, asa ca...ar trebui sa ne revoltam./:)

biutzaxx
17.04.2007, 13:36:42

sef de unitate la ce?
adica trebuie sa merg si sa vb cu ei? tre sa platesc si taxe de artificii sau ca ma supravegheaza? vai de mine!!!

Ruby
18.04.2007, 21:02:58
:* ...

ce frumoasa e poza ta...

fancy27
18.04.2007, 21:27:04
sef de unitate la ce?
adica trebuie sa merg si sa vb cu ei? tre sa platesc si taxe de artificii sau ca ma supravegheaza? vai de mine!!!
Eu spuneam de artificiile de interior , pentru ringul de dans. Pentru alea trebuie sa iti aprobe D-l Vali , care e sef de unitate si la Astoria si la Traian ( restaurant si sala de conferinte ) .....Pentru artificiile de exterior , nu are el nici o treaba....ci firma care ti le da. Oricum stiu ca nu e voie decat pana in ora 22 .......

adinac_ro
19.04.2007, 14:31:26
Eu spuneam de artificiile de interior , pentru ringul de dans. Pentru alea trebuie sa iti aprobe D-l Vali , care e sef de unitate si la Astoria si la Traian ( restaurant si sala de conferinte ) .....Pentru artificiile de exterior , nu are el nici o treaba....ci firma care ti le da. Oricum stiu ca nu e voie decat pana in ora 22 .......

Eu ultima oara cand am fost la astoria ( acum vreo 3 sapt) ei nu stiu de aceasta lege impotriva artificiilor fara pirotehnist si erau de acord sa avem la vals si la tort artificii.Parca ne dadeau si ei ceva artificii gratis ( la tort) parca.

nicoleta
19.04.2007, 15:08:16
mi se pare o mare prostie !!!!!!!!! cum sa dau artificiile pana la 22.00 , cand atunci abia a mancat lumea si nici nu au venit toti invitatii.eu as fi vrut pe la 1 chiar pt k am o surpriza pt invitati ( nu stie decat nasa mea) , am vb cu fuego !!!!!<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P URA!!!!!!!!!!( adina sa nu spui la nimeni :-$:-$pls).:*:*:*

CataAna
19.04.2007, 15:12:53
Drika, nu iti fa griji. <:-P
Am vorbit eu cu Vali Stan de la Traian si nu este nici o problema in privinta artificiilor, nici la tort si nici la deschidere.<:-P

CataAna
19.04.2007, 15:16:35

Mi-ar placea tare mult sa vin sa te vad, dar din pacate nu mai sunt in Iasi. Iti urez o nunta de vis, asa cum va fi cu siguranta si astept multe multe poze si impresii.
Sa fiti fericiti!
Cata:*

Simona06
19.04.2007, 18:30:15
mi se pare o mare prostie !!!!!!!!! cum sa dau artificiile pana la 22.00 , cand atunci abia a mancat lumea si nici nu au venit toti invitatii.eu as fi vrut pe la 1 chiar pt k am o surpriza pt invitati ( nu stie decat nasa mea) , am vb cu fuego !!!!!<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P URA!!!!!!!!!!( adina sa nu spui la nimeni :-$:-$pls).:*:*:*
E super!Si mie imi place F mult Fuego..dar nu l-as chema in veci la nunta..(ca-i preferatul ;lui soacra-mea)si chiar nu merita asa o surpriza!:-p

adinac_ro
19.04.2007, 19:01:00
Am fost si eu la o nunta unde a cantat Fuego, era o nunta de preoti , dar nu a rezistat nimeni sa nu faca show.Toata lumea danseaza cu mine a fost doar tonul.
Dar cat va canta si cat costa?

Simona06
19.04.2007, 19:39:30
Am fost si eu la o nunta unde a cantat Fuego, era o nunta de preoti , dar nu a rezistat nimeni sa nu faca show.Toata lumea danseaza cu mine a fost doar tonul.
Si eu sunt curioasa..desi am auzit ca are niste "scoruri"!

adinac_ro
19.04.2007, 19:44:41
Si eu sunt curioasa..desi am auzit ca are niste "scoruri"!

Eu stiu ca pe vremea aia el era prieten cu patronul de la rest Troian Nemt si el venea acolo in week-end pt recreere, dar cum muzica chiar e viata lui ( sau era) fara sa il invite nimeni sau poate nu cu fff multe rugaminti el s-a ridicat singur si a facut show.Initial nu am stiut ca e in rest ca era intr-un separeu si cred ca i s-a parut plictisitoare petrecerea de a intervenit.Dar a iesit super.

Simona06
19.04.2007, 19:55:46
Eu stiu ca pe vremea aia el era prieten cu patronul de la rest Troian Nemt si el venea acolo in week-end pt recreere, dar cum muzica chiar e viata lui ( sau era) fara sa il invite nimeni sau poate nu cu fff multe rugaminti el s-a ridicat singur si a facut show.Initial nu am stiut ca e in rest ca era intr-un separeu si cred ca i s-a parut plictisitoare petrecerea de a intervenit.Dar a iesit super.
Cred,fiindca chiar are o voce frumoasa.Si acolo a intervenit fiindca,cum ai spus si tu,secunostea cu patronul..deci stai linistita ca a avut si beneficii,nu a facut-o chiar degeaba.

adinac_ro
19.04.2007, 20:02:03
Cred,fiindca chiar are o voce frumoasa.Si acolo a intervenit fiindca,cum ai spus si tu,secunostea cu patronul..deci stai linistita ca a avut si beneficii,nu a facut-o chiar degeaba.

Se mai intampla sa fie artisti care sa fie motivati doar de dragul muzicii sa intervina.Noi am petrecut sarbatorile la Busteni si acolo era un tip Nicolae Voiculet , canta la nai dar fff mult international, abia apoi cand la-m vazut la tv la posturi importante am realizat ca e mare artist, iar tipul era pur si simplu invitat cu sotia si alti prieteni.A fost rugat sa cante un colind si apoi nu s-a mai putu aseza la loc.Era orchestra rest care incerca sa se faca auzita, dar el mereu intervenea, traia muzica ii placeau aplauzele dar nu din snobism ci pur si simplu stia ca e spectaculos si ii placea sa incite.A fost super.La un moment a zis ca se aseaza sa manace, nu stiu daca si-a mestecat painea si iar s-a ridicat.Fenomenal.Am primit cd de la el, cu autograf si chiar nr de tel.Daca ar sti el ca doar iubi il stia ca muzician, eu stau mai prost la cultura muzicala clasica.

Simona06
19.04.2007, 20:33:16
Se mai intampla sa fie artisti care sa fie motivati doar de dragul muzicii sa intervina.Noi am petrecut sarbatorile la Busteni si acolo era un tip Nicolae Voiculet , canta la nai dar fff mult international, abia apoi cand la-m vazut la tv la posturi importante am realizat ca e mare artist, iar tipul era pur si simplu invitat cu sotia si alti prieteni.A fost rugat sa cante un colind si apoi nu s-a mai putu aseza la loc.Era orchestra rest care incerca sa se faca auzita, dar el mereu intervenea, traia muzica ii placeau aplauzele dar nu din snobism ci pur si simplu stia ca e spectaculos si ii placea sa incite.A fost super.La un moment a zis ca se aseaza sa manace, nu stiu daca si-a mestecat painea si iar s-a ridicat.Fenomenal.Am primit cd de la el, cu autograf si chiar nr de tel.Daca ar sti el ca doar iubi il stia ca muzician, eu stau mai prost la cultura muzicala clasica.
Frumos!Dar sunt rare asemenea cazuri!

nicoleta
20.04.2007, 00:00:50
pai are 2 programe de 40 min si costa 1500 euro. initial am vb cu andra dar e prea scumpa pt 1500 canta 30 min . eu sper sa iasa bine mai ales k pe la 1-2 lumea e obosita si tre sa-i trezesc!!!!!!!!

Simona06
20.04.2007, 00:43:54
pai are 2 programe de 40 min si costa 1500 euro. initial am vb cu andra dar e prea scumpa pt 1500 canta 30 min . eu sper sa iasa bine mai ales k pe la 1-2 lumea e obosita si tre sa-i trezesc!!!!!!!!
FOARTEEEEEEE MULTTTT!probabil ca se merita daca ai banii astia si daca chiar ti-l doresti.

fancy27
21.04.2007, 08:14:37
Da, si mie mi se pare o prostie sa le dai pana in ora 22 , oricum am vazut ca tu ai nunta undeva in afara orasului , poate faci o cerere speciala si itzi aproba o ora mai tarzie, dar la Traian , Astoria, nici nu poate fi vorba sa depaseasca ora 22 , ca e in Centru si poluam fonic ......eu asa stiu ....

nicoleta
21.04.2007, 15:19:27
Da, si mie mi se pare o prostie sa le dai pana in ora 22 , oricum am vazut ca tu ai nunta undeva in afara orasului , poate faci o cerere speciala si itzi aproba o ora mai tarzie, dar la Traian , Astoria, nici nu poate fi vorba sa depaseasca ora 22 , ca e in Centru si poluam fonic ......eu asa stiu ....
sper sa pot sincer, k altfel sunt prea incarcata!!!!oricum knd vin in tara am sa ma interesez mai bine si dak nu pot dupa ora 22 renunt .[-(

alinaclau
24.04.2007, 21:51:34
pentru linistea voastra va spun ca eu nu am avut nici o problema cu artificiile nici la deschiderea dansului nici la tort,si vali e super ok chiar daca noi ne stim bine:) !!!deci nu va faceti griji

Rok5ana
30.04.2007, 18:26:50
Am si eu o intrebare....nu am citit toate mesajele ...asa ca scuze daca mai e mentionat vreodata....dar cu cat timp inainte incheiati un contract cu o firma pt decorarea salii?

alibd
30.04.2007, 18:30:29
Am si eu o intrebare....nu am citit toate mesajele ...asa ca scuze daca mai e mentionat vreodata....dar cu cat timp inainte incheiati un contract cu o firma pt decorarea salii?

Noi am incheiat contractul cu 2 luni si ceva inainte de nunta... Depinde si cat de ocupati sunt cei cu care vrei sa lucrezi. Daca stii ca sunt foarte solicitati, ar trebui probabil sa incerci mai devreme, ca sa nu ai surprize. Multa bafta! >:D<

Rok5ana
30.04.2007, 18:47:48
Multumesc>:D< Pot sa intrebi pe cine ai ales..si cam ce tarife au?

alibd
30.04.2007, 22:58:36
Multumesc>:D< Pot sa intrebi pe cine ai ales..si cam ce tarife au?

Vom lucra cu Preference-ul. In materie de preturi... ce sa spun? Depinde foarte mult si de ceea ce vrei. Ei au in oferta mai multe variante din care ai posibilitatea sa alegi, in functie de posibilitati; si mai ieftin si mai scump.:)

alinapaula
01.05.2007, 22:40:46
Am si eu o dilema. Am 'intervievat' cateva agentii de organizari nunti si nu am reusit sa gasesc una care sa 'bifeze' toate capitolele organizarii.
Puteti recomanda o agentie?
Multumesc

mitzura
02.05.2007, 14:15:19
Vom lucra cu Preference-ul. In materie de preturi... ce sa spun? Depinde foarte mult si de ceea ce vrei. Ei au in oferta mai multe variante din care ai posibilitatea sa alegi, in functie de posibilitati; si mai ieftin si mai scump.:)
A ramas oferta de 17 mil de care ziceai mai de mult?

adinac_ro
02.05.2007, 15:12:26
De ex si eu fac cu preferance si tot in jur de 1700 ron e contractul dar nu am nici o husa.Si voi mai renunta la ceva, in schimb vreau sa imi orneze tortul cu flori.

mitzura
02.05.2007, 16:00:33
De ex si eu fac cu preferance si tot in jur de 1700 ron e contractul dar nu am nici o husa.Si voi mai renunta la ceva, in schimb vreau sa imi orneze tortul cu flori.
Cum de nu vrei huse la scaune?Ar fi prima data cand aud chestia asta...;))

sunset
02.05.2007, 16:54:01
chiar... cum de nu vrei huse???

Sunt faine scaunele?????

sunset
02.05.2007, 16:55:21
Ca daca sunt mai frumoase fara huse. ma oftic:-p

nadiai
02.05.2007, 17:13:26
Cum de nu vrei huse la scaune?Ar fi prima data cand aud chestia asta...;))
Nici eu nu vreau huse pe scaune .. am fost la o nunta unde nu am putut sa-mi bag picioarele sub scaun si imi venea sa mor... le agatam tot timpul in tocuri.. samd.cosmar
In plus la restaurant scaunele sunt foarte frumoase.. si sunt si noi..

AnaM
02.05.2007, 17:34:29
Astoria are scaune f frumoase, din catifea albastra cu margini aurii :)
Husele le-ar strica, pur si simplu, frumusetea...

Lara_0303
03.05.2007, 02:10:52
Eu fac tot la astoria, dar m-am saturat de albastrul de acolo, e rece, voi decora sala. Arata mai festiv cu huse decat fara. Am vazut poze, decorata bine, sala arata superb.

sste1711
03.05.2007, 08:48:08
nici eu nu am vrut huse....mi se par ingrozitor de incomode#-o ...sau macar as fi vrut sa gasesc unele care sa acopere doar spatarul si partea pe care te asezi...sa las picioarele neacoperite....pana la urma cei care decoreaza au gasit o solutie...(au fost singurii care au acceptat sa-si bata capul cu asa ceva...)

mitzura
03.05.2007, 09:14:20
nici eu nu am vrut huse....mi se par ingrozitor de incomode#-o ...sau macar as fi vrut sa gasesc unele care sa acopere doar spatarul si partea pe care te asezi...sa las picioarele neacoperite....pana la urma cei care decoreaza au gasit o solutie...(au fost singurii care au acceptat sa-si bata capul cu asa ceva...)
pARCA ziceai ca tot cu preference faci,nu?

sste1711
03.05.2007, 09:16:55
pARCA ziceai ca tot cu preference faci,nu?
nu, nu...eu cu domnul frunza and company...;))

alibd
03.05.2007, 10:15:37

Cei cu care lucram noi au huse speciale pt scaune. Cred ca sunt singurii la care am vazut; mai peste tot husele erau gen "sac", puse pur si simplu peste scaune, cu risc 100% sa te impiedici in ele. Asa ca, sper sa nu avem probleme din punctul asta de vedere.

mitzura
03.05.2007, 10:48:32
nu, nu...eu cu domnul frunza and company...;))
sorry...|-) care e "company" a dlui frunza?

Onutza
03.05.2007, 10:59:33
cum poate fi gasit d-l frumza?
are site, e-mail...sa-l chestionez si eu putin???seediu?

CataAna
03.05.2007, 13:33:17
Eu fac tot la astoria, dar m-am saturat de albastrul de acolo, e rece, voi decora sala. Arata mai festiv cu huse decat fara. Am vazut poze, decorata bine, sala arata superb.

Si mie imi place mai mult cu huse. Sacunele alea sunt cam de conferinta...
Cei de la Astoria au ei husele proprii, facute special pentru scaunele respective. Sunt cele mai frumoase huse pe care le-am vazut in Iasi.
Le inchiriaza, dar nu stiu exact cat cer. Oricum sunt mult mai frumoase decat la oricare alta firma de decoratiuni...

sste1711
03.05.2007, 16:09:13
sorry...|-) care e "company" a dlui frunza?
el mai colaboreaza cu o firma din bacau si astfel daca iti place un lucru de la el si unul de la cei din bacau se rezolva fara nici o problema...mi s-a parut ok pt. ca astfel ai mai multe variante...e ca si cum ai avea contract cu doua firme de decoratiuni...;-)

mitzura
03.05.2007, 16:36:53
el mai colaboreaza cu o firma din bacau si astfel daca iti place un lucru de la el si unul de la cei din bacau se rezolva fara nici o problema...mi s-a parut ok pt. ca astfel ai mai multe variante...e ca si cum ai avea contract cu doua firme de decoratiuni...;-)
Deci dn frunza e independent,dar colaboreaza cu o firma din bacau?

sste1711
03.05.2007, 16:50:59
Deci dn frunza e independent,dar colaboreaza cu o firma din bacau?
el are firma lui, cel din bacau are firma lui...cele doua firme pot colabora daca e in interesul clientului! mai bine de atat nu stiu sa mai explic...;))

drika
03.05.2007, 21:21:52
cum poate fi gasit d-l frumza?
are site, e-mail...sa-l chestionez si eu putin???seediu?
poi nu stiu daca e vorba de acelasi frunza..eu am telul lui Sorin Frunza si are VEro max firma de deco..da pm daca vrei numarul.

Ely22
03.05.2007, 23:54:48
Buna! M-ar interesa si pe mine o firma de decoratiuni sala din bacau. Ma poate ajuta cineva?? Multumesc anticipat:*

CataAna
04.05.2007, 01:08:49
Fetele, simt ca o iau razna...#-o Tocmai mi s-a dat o suma finala la decoratiuni. Decoratiuni adica flori pe mese, pe nisele din perete (vreo 3), masa de primire, prezidiu si decorarea stalpilor cu tulle, buchet mireasa, nasa si 2 lumanari. Nu tu cocarde, decoratiuni biserica, huse scaune, ca astea le iau separat.
77MILIOANE!!!!=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Oare sa o trec la nazbatii? ;))
Eu nu-mi revin, serios... Si eu care credeam ca fiind firma direct importatoare de flori, vor fi preturi mai omenesti.
Dar asta nu e totul. Prietenei mele care are nunta in iunie i-au cerut 168 milioane=)) :(( pentru mai multe servicii, dar totusi...:O
Ce mi-as deschide si eu o firma dintr-asta, pacat ca nu stau in Romania...

CataAna
04.05.2007, 01:16:17
Din pacate eu nu pot recoanda pe nimeni... Dezamagire totala... cred ca am sa ajung sa mi le fac singura:((

Lara_0303
04.05.2007, 01:39:51
Si mie imi place mai mult cu huse. Sacunele alea sunt cam de conferinta...
Cei de la Astoria au ei husele proprii, facute special pentru scaunele respective. Sunt cele mai frumoase huse pe care le-am vazut in Iasi.
Le inchiriaza, dar nu stiu exact cat cer. Oricum sunt mult mai frumoase decat la oricare alta firma de decoratiuni...

Le inchiriaza contra a 2 $/ husa parca.

mitzura
04.05.2007, 08:52:52
Fetele, simt ca o iau razna...#-o Tocmai mi s-a dat o suma finala la decoratiuni. Decoratiuni adica flori pe mese, pe nisele din perete (vreo 3), masa de primire, prezidiu si decorarea stalpilor cu tulle, buchet mireasa, nasa si 2 lumanari. Nu tu cocarde, decoratiuni biserica, huse scaune, ca astea le iau separat.
Eu nu-mi revin, serios... Si eu care credeam ca fiind firma direct importatoare de flori, vor fi preturi mai omenesti.
Dar asta nu e totul. Prietenei mele care are nunta in iunie i-au cerut 168 milioane=)) :(( pentru mai multe servicii, dar totusi...:O
Dumnezeule!Dintre firmele mentionate de noi?Nu cred...

mitzura
04.05.2007, 08:57:11
el are firma lui, cel din bacau are firma lui...cele doua firme pot colabora daca e in interesul clientului! mai bine de atat nu stiu sa mai explic...;))
eu as vrea sa stiu cum se numeste firma dlui frunza...#-o

sste1711
04.05.2007, 09:11:52
eu as vrea sa stiu cum se numeste firma dlui frunza...#-o
8-} greu ne-am mai inteles....=)) firma se numeste vero - max....:*

Simona06
04.05.2007, 10:26:04
Din pacate eu nu pot recoanda pe nimeni... Dezamagire totala... cred ca am sa ajung sa mi le fac singura:((
Dar ce firma ti-a cerut asa un scor?

biutzaxx
04.05.2007, 10:28:29
eu am apelat la Preferance, mi se par a fi niste profesionisti si tipa de acolo e foarte de treaba si stie f multe, restu....sunt cam la furat

sunset
04.05.2007, 10:53:49
Si eu tot la preferance am ramas. Dupa ce am fost la toate celelalte firme.
Si ... ei mi s-au partu cei mai seriosi.

alibd
04.05.2007, 15:23:02
Si eu tot la preferance am ramas. Dupa ce am fost la toate celelalte firme.

Si ... ei mi s-au partu cei mai seriosi.

La ei am ramas si noi pana la urma si cred ca am mai spus-o pe undeva, ca husele pentru scaune ne-au convins foarte mult. Ce sa spun in rest? Par a fi ok; sper sa fie bine pana la capat!

alibd
04.05.2007, 15:28:17

:O :O :O Cat???????????? Doamne fereste! Pai cu banii asti, nu faci doar o nunta, faci 3 nunti...;)) Ti-ai revenit din soc?

Green_Eyes
04.05.2007, 18:39:47
Am si eu o rugaminte pentru fetele care s-au hotarat pentru firma Preference in ceea ce priveste decoratiunile de nunta: daca aveti cateva minute libere, va rog sa imi spuneti si mie, fie tot aici sau pe pm, cateva preturi exacte pentru ceea ce ati ales: cat costa un aranjament floral pentru mese, masa mirilor, husele, etc:D^:)^ Mersi mult de tot>:D<

adinac_ro
04.05.2007, 19:44:50
Am si eu o rugaminte pentru fetele care s-au hotarat pentru firma Preference in ceea ce priveste decoratiunile de nunta: daca aveti cateva minute libere, va rog sa imi spuneti si mie, fie tot aici sau pe pm, cateva preturi exacte pentru ceea ce ati ales: cat costa un aranjament floral pentru mese, masa mirilor, husele, etc:D^:)^ Mersi mult de tot>:D<

Si eu am la preferance:-p .Am mai dat odata preturile.Imi e asa lene sa mai copi iar contractul.Oare exista o cale sa cauti in "arhiva" sa vezi mesajul meu?Daca nu merge am sa mai scriu inca o data...pt tine:-p

AnaM
04.05.2007, 20:16:38
Preturile de la Preference ale Adinei :D aici:
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1387&page=11

Green_Eyes
04.05.2007, 22:02:00
Multumesc frumos! Stiu ca le-ai mai dat odata preturile, dar era prea mult de cautat:-" ..thanks again;)>:D<^:)^

Bia
04.05.2007, 22:33:29

Nu pot decat sa spun: Doamne fereste, astia nu-s normali la cap! Cata du-te in piata de flori doar ai vazut si tu cu ochii tai ca acolo se fac aranjamente frumoase la preturi normale! Sincer cred ca nu-s normali, oare nu realizeaza ca suntem in Romania?!

CataAna
07.05.2007, 12:46:37
Dumnezeule!Dintre firmele mentionate de noi?Nu cred...

Floraholland, cei care sunt importatori directi de flori din Olanda...:-" Au super preturi daca vrei sa cumperi flori taiate. Nu stiu cum au ajuns la asa scoruri cu decoratiunile...#:-S

alibd
07.05.2007, 12:54:58
Floraholland, cei care sunt importatori directi de flori din Olanda...:-" Au super preturi daca vrei sa cumperi flori taiate. Nu stiu cum au ajuns la asa scoruri cu decoratiunile...#:-S

Pana la urma ce ai facut? La cine ai ramas la decorat?

CataAna
07.05.2007, 13:13:46
Pana la urma ce ai facut? La cine ai ramas la decorat?

Cred ca imi fac la Petronela lumanarile, buchetele si eventual stalpisorii pentru biserica. Iar decoratiunile pentru sala si cocardele cred ca le las pe mana prietenei mele. Nu e ea specialista, dar are indemanare si imaginatie si oricum o sa facem niste 'repetitii' impreuna inainte. Imi aduc buretii din UK si solutiile pentru flori. Trebuie doar sa gasesc vaze dintr-alea inalte de cumparat... Ai vazut pe undeva, pana in 25ron?
Husele le iau de la restaurant, am sa mai fac eu niste ghirlande cu fluturi de pus in jurul coloanelor, cu marturiile ma ajuta tot prietena si cred ca pana la urma o scot la capat fara nici o agentie.
Mai raman artificiile, tunurile de confetti, porumbeii... am sa vad de unde le iau pe astea...
:*

sunset
07.05.2007, 13:21:05
La floraholland sunt super preturi in comparatie cu florariile din Iasi, dar eu am gasit flori de 3 ori mai ieftine ca la ei.
E drept ca le aduc de la Cluj , dar la aprox 500 de fire, simti diferenta.

alibd
07.05.2007, 13:25:23
Cred ca imi fac la Petronela lumanarile, buchetele si eventual stalpisorii pentru biserica. Iar decoratiunile pentru sala si cocardele cred ca le las pe mana prietenei mele. Nu e ea specialista, dar are indemanare si imaginatie si oricum o sa facem niste 'repetitii' impreuna inainte. Imi aduc buretii din UK si solutiile pentru flori. Trebuie doar sa gasesc vaze dintr-alea inalte de cumparat... Ai vazut pe undeva, pana in 25ron?
Husele le iau de la restaurant, am sa mai fac eu niste ghirlande cu fluturi de pus in jurul coloanelor, cu marturiile ma ajuta tot prietena si cred ca pana la urma o scot la capat fara nici o agentie.
Mai raman artificiile, tunurile de confetti, porumbeii... am sa vad de unde le iau pe astea...

Cea mai buna solutie pana la urma, mai ales daca se descurca si are timp. Bravo! Va fi bine pana la urma.
In legatura cu vazele nu cred ca te pot ajuta, pt ca, ce-i drept nu am fost interesata ca sa ma uit dupa ele prin oras. Dar probabil ca se gasesc.

sunset
07.05.2007, 14:43:07
Eu am luat vaze super la 20 ron buc.
O sa caut linkul fabricii sa te uiti la produse.
Mie mi-au livrat prin cragus, dar se poate si altfel<:-P

sunset
07.05.2007, 14:51:34
aici e situl, fac chestii superbe. Si daca vrei ceva altfel, nu e nici o problema

http://www.kristaliani.com/index.html

AnaM
07.05.2007, 16:18:29

Tunuri de confetti am vazut si cumparat de la Fidelio, pt niste petreceri :) Sunt misto si nu f scumpe (din pacate nu mai tin minte exact pretul)

CataAna
07.05.2007, 18:14:27
aici e situl, fac chestii superbe. Si daca vrei ceva altfel, nu e nici o problema

http://www.kristaliani.com/index.html

Merci din suflet! Sunt foarte frumoase si unde mai pui ca sunt si unicate...
Nu gasesc adresa lor, din ce oras sunt? Cate ai comandat si cat te-a ajuns transportul cu Cargus?
Te-am innebunit cu intrebari exact inainte de nunta...

CataAna
07.05.2007, 18:20:47
Tunuri de confetti am vazut si cumparat de la Fidelio, pt niste petreceri :) Sunt misto si nu f scumpe (din pacate nu mai tin minte exact pretul)

Merci mult pt info. Ce m-as face eu fara voi? :">
Am sa o trimit pe mama in recunoastere ;))

Ruby
07.05.2007, 21:27:00
Eu am luat vaze super la 20 ron buc.

O sa caut linkul fabricii sa te uiti la produse.
Mie mi-au livrat prin cragus, dar se poate si altfel<:-P

vreau si eu vaze. poti sa-mi spui de unde le-ai luat?

Ruby
07.05.2007, 22:18:15
vreau si eu vaze. poti sa-mi spui de unde le-ai luat?

a! acum am citit mai sus. ceva pozici ai? sau poti sa ne spui codul produsului?

Ruby
07.05.2007, 22:20:31
La floraholland sunt super preturi in comparatie cu florariile din Iasi, dar eu am gasit flori de 3 ori mai ieftine ca la ei.

E drept ca le aduc de la Cluj , dar la aprox 500 de fire, simti diferenta.

da-ne si noua un nr de telefon....un site, sa luam si noi legaura cu florareasa care-ti distribuie asa ieftin florile.

nicoleta
08.05.2007, 22:04:26
am gasit adresa lui sorin frunza vero-max.ro

adinac_ro
08.05.2007, 22:31:22
Preturile de la Preference ale Adinei :D aici:
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1387&page=11

Multumim frumos.

AnaM
08.05.2007, 22:49:46
Multumim frumos.

Cu placere <:-P

AUKA
09.05.2007, 12:01:22
am gasit adresa lui sorin frunza vero-max.ro
Eu am avut sala decorata de dl Frunza si am fost f multumita...daca vrei amanunte da-mi un semn pe PM.

claumarcoci
09.05.2007, 12:10:42
Salutare miresici!

eu decorez sala cu Eventisline si fac treaba fff faina si preturile sunt mult mai acceptabile decat la ce am vazut pe la alte miresici.
Multa bafta la decorat!!!

biutzaxx
09.05.2007, 12:27:39
si ne poti spune cam ce ai optat si cat te-a ajuns? ca sa stim si noi piatza...

CataAna
09.05.2007, 14:19:48
Am discutat si eu cu tipele de la Eventis Line. Am oferta de pret (din decembrie) daca va intereseaza.
Fasnete fetele, cu imaginatie si atitudina 'pro', dar nu mi-au inspirat incredere de loc. Au ajuns cu 45 min mai tarziu la intalnire, dupa ce o contramandasera cu o zi inainte, am asteptat vreo saptamana sa-mi trimita emailul cu oferta si au gasit scuza ca au scris adresa mea gresit, imprastiate...
Nu zic ca nu ar face treaba buna, dar eu as fi intr-un stres contnuu sa stiu ca imi las nunta pe mana lor.

MIHA74
09.05.2007, 15:23:23
Auka, asteptam vesti pe privat sau unde vrei cat te=a costat decorarea salii cu d-nul Frunza si in ce au constat serviciile!

MIHA74
09.05.2007, 15:25:44
Ai stabilit ceva cu cei de la Eventis? Eu astept un mail cu info preturi de la ei ca i-am vazut la expomariage...

mitzura
09.05.2007, 15:25:53
Am discutat si eu cu tipele de la Eventis Line. Am oferta de pret (din decembrie) daca va intereseaza.
Fasnete fetele, cu imaginatie si atitudina 'pro', dar nu mi-au inspirat incredere de loc. Au ajuns cu 45 min mai tarziu la intalnire, dupa ce o contramandasera cu o zi inainte, am asteptat vreo saptamana sa-mi trimita emailul cu oferta si au gasit scuza ca au scris adresa mea gresit, imprastiate...
Nu zic ca nu ar face treaba buna, dar eu as fi intr-un stres contnuu sa stiu ca imi las nunta pe mana lor.
E vorba de firma de la granit?Daca da,m-au trecut si pe mine intr-un caiet cu ocazia targului si tb sa ma sune saptamana asta pt oferta...Deocamdata nu m-au sunat:D

alibd
09.05.2007, 16:51:50
E vorba de firma de la granit?Daca da,m-au trecut si pe mine intr-un caiet cu ocazia targului si tb sa ma sune saptamana asta pt oferta...Deocamdata nu m-au sunat:D

In cazul asta, cred ca e vorba de aceeasi firma, din cate spunea Cata! ;)) ;))

CataAna
10.05.2007, 13:10:21

Se pare ca e vorba de aceeasi firma cu sediul la Granit. Daca vrei iti trimit email-ul lor cu oferta de pret.

mitzura
10.05.2007, 13:39:12
Se pare ca e vorba de aceeasi firma cu sediul la Granit. Daca vrei iti trimit email-ul lor cu oferta de pret.
Nu,multumesc.Am si eu o oferta si o carte de vizita,dar site-ul nu merge,iar telefon nu am primit.Oferta e mare,daca pe ei nu ii intereseaza potentialii clienti...(:|

pisicuta26
10.05.2007, 15:39:28
salut miresici! eu am ales ca firma pentru decorat eventis line. la inceput optasem pt preference, dar erau f scumpi in comparatie cu eventis. spre exemplu florile de pus pe masa la preference costau 80 de ron, iar la eventis le-am luat cu 35 ron. diferenta enorma, mai ales ca e vorba de acelasi numar de flori, acelasi tip de flori. si inca ceva o perdea de lumini la prefernce era 1000 de ron , iar la eventis 650. stiu ca e important calitatea, dar si preturile nu pot fi neglijate.
fetele de la eventis au imaginatie, si sunt foarte dragute, numai ca sunt foarte ocupate, deoarece fac nunti in toata moldova, si probabil de asta contacteaza mai greu clientii.

sunset
10.05.2007, 17:05:54
Si mie mi-au placut fetele de la eventis, dar m-am lasat pagubasa dupa o luna de incercari.
Am fost pe acolo, dupa ce au anulat o intalnire in ultimul moment, au intarziat, etc...
Nu au foat in stare sa imi dea oferta de pret finala... ca nu au avut timp, ca au grsit adresa de email....
Asa ca am mers la preference... si acolo am ramas

mitzura
11.05.2007, 13:39:45
Revin cu o intrebare pe care am "plasat-o" si la alt topic,dar la care nu am primit deocamdata nici un raspuns:O .Chiar ma framanta o dilema|-) :sa dau invitatilor numai marturii,renuntand la cocarde?marturiile se pun pe masa,nu?atunci ce mai face domnisoara de onoare la intrare,caci ea se ocupa de pusul cocardelor,nu?Si adica sa nu aiba cocarde nici mirele,nasii si parintii,care tb sa aiba mai mari,eventual naturale, si carora se presupune ca le pun eu?...
Sunt cam dezorientata in aceasta privinta,va rog mult sa-mi ziceti ce parere aveti si cum procedati voi (am vazut ca mai sunt cateva miresici care vor avea numai marturii,nu si cocarde)!

maluca
11.05.2007, 15:30:24
buna fetelor

eu am optat pentru Happy-days intr-un final dupa ce am colindat pe la toate agentiile din Iasi , si ce sa va zic , am fost multumita tare de preturi si de seriozitatea lor , si mai mult de atat au fost singurii care m-au ascultat ce imi doresc si mi-au dat variante in functie de bugetul meu .M-au tratat bine , fara sa faca fitze si si-au respectat cuvantul pana acum , si mai mult de atat am fost si la o nunta la cotnari unde au organizat ei , si chiar mi-a placut tare mult . Sper sa aveti si voi norocul meu .

va pup

mitzura
11.05.2007, 15:42:16
[quote=maluca;227029]buna fetelor

eu am optat pentru Happy-days intr-un final dupa ce am colindat pe la toate agentiile din Iasi , si ce sa va zic , am fost multumita tare de preturi si de seriozitatea lor
Am intrat si eu pe site-ul lor,imi da impresia ca fac numai aranjamente din baloane...Asa e?Eu vreau tull

maluca
11.05.2007, 15:56:00
Revin cu o intrebare pe care am "plasat-o" si la alt topic,dar la care nu am primit deocamdata nici un raspuns:O .Chiar ma framanta o dilema|-) :sa dau invitatilor numai marturii,renuntand la cocarde?marturiile se pun pe masa,nu?atunci ce mai face domnisoara de onoare la intrare,caci ea se ocupa de pusul cocardelor,nu?Si adica sa nu aiba cocarde nici mirele,nasii si parintii,care tb sa aiba mai mari,eventual naturale, si carora se presupune ca le pun eu?...
Sunt cam dezorientata in aceasta privinta,va rog mult sa-mi ziceti ce parere aveti si cum procedati voi (am vazut ca mai sunt cateva miresici care vor avea numai marturii,nu si cocarde)!

scumpa mea

una e una si doua sunt mai multe ;)) , ce legatura au cocardele si cu marturiile , e ca si cum ai intreba " daca am lumanari , mai am nevoie si de buchet?", sunt chestii diferite si da trebuie amandoua . Ma rog cu marturiile nu e musai , dar cocarde - OBLIGATORIU - nu poti sa renunti la ele e o modalitate de a decora si invitatii :)), e semn de sarbatoare cocarda , cel putin asta e parerea mea

te pup

AnaM
11.05.2007, 15:57:40
Pai domnisoara de onoare ramane numai cu tinutul lumanarilor pe la biserica ;)) Iar la intrare in restaurant ii pimiti numai voi pe invitati, cu sampanie si alea alea :)

Iar mirelui poti sa-i pui o floare naturala in buzunarul de la piept al sacoului, daca vrie musai, si o poti pune oricand, dupa ce te "gatesti" sau oricand vrei tu :)

CataAna
11.05.2007, 16:13:34

Noi vom da marturii -inca nu m-am hotarat de care si sub ce forma- care vor fi pe masa, in dreptul fiecarui invitat.
Am ales sa nu punem cocarde in piept la invitati, insa domnisoara de onoare le va da doamnelor cate un buchetel mic de flori naturale. Nu stiu ce sa fac cu domnii, ma mai gandesc, parca nu le-as da flori si lor.
Voi pune cocarde din flori naturale doar mirelui, parintilor si nasilor, iar domnisoarelor de onoare corsaje la mana. Astea le pun mirii, dupa ce se 'gateste' mireasa.

mitzura
11.05.2007, 16:25:55
scumpa mea

una e una si doua sunt mai multe ;)) , ce legatura au cocardele si cu marturiile , e ca si cum ai intreba " daca am lumanari , mai am nevoie si de buchet?", sunt chestii diferite si da trebuie amandoua . Ma rog cu marturiile nu e musai , dar cocarde - OBLIGATORIU - nu poti sa renunti la ele e o modalitate de a decora si invitatii :)), e semn de sarbatoare cocarda , cel putin asta e parerea mea

te pup
Nu cred ca e cazul sa fie amandoua la toata lumea! In definitiv marturiile sunt o inventie mai recenta,acum cativa ani nu se punea problema lor,acum tind sa inlocuiasca florile din piept. Presupun ca ai fost la nunti fara marturii,nu?...Si de ce as incarca invitatii cu atatea "obiectele",ca sa nu mai vorbesc de cheltuiala?...

alibd
11.05.2007, 16:57:41
Nu cred ca e cazul sa fie amandoua la toata lumea! In definitiv marturiile sunt o inventie mai recenta,acum cativa ani nu se punea problema lor,acum tind sa inlocuiasca florile din piept. Presupun ca ai fost la nunti fara marturii,nu?...Si de ce as incarca invitatii cu atatea "obiectele",ca sa nu mai vorbesc de cheltuiala?...

Eu nu consider musai obligatorii nici cocardele si nici marturiile; fiecare procedeaza cum ii place si cum simte ca e mai bine. Noi spre exemplu, vom avea numai cocarde, fara marturii, ale caror utilitate nu o prea gasesc (nu aruncati cu rosii, asta e punctul meu de vedere).
In ceea ce priveste domnisoara de onoare, daca vrei sa renunti la cocarde, poate la restaurant sa conduca invitatii la mese, spre exemplu, sa nu se mai complice mirii cu acest aspect.

CataAna
11.05.2007, 17:25:53
[quote=maluca;227029]buna fetelor

eu am optat pentru Happy-days intr-un final dupa ce am colindat pe la toate agentiile din Iasi , si ce sa va zic , am fost multumita tare de preturi si de seriozitatea lor
Am intrat si eu pe site-ul lor,imi da impresia ca fac numai aranjamente din baloane...Asa e?Eu vreau tull

Am intrat si eu de curiozitate. Au si aranjamente cu flori -da clik pe sagetuta din stanga jos, imediat sub lista cu aranjamente cu baloane.
Nu mi-a placut ca nu au poze cu ce fac ei. Multe din pozele din galerie sunt de pe net... nu m-au convins:(

nicoleta
11.05.2007, 19:32:17
buna fetelor

eu am optat pentru Happy-days intr-un final dupa ce am colindat pe la toate agentiile din Iasi , si ce sa va zic , am fost multumita tare de preturi si de seriozitatea lor , si mai mult de atat au fost singurii care m-au ascultat ce imi doresc si mi-au dat variante in functie de bugetul meu .M-au tratat bine , fara sa faca fitze si si-au respectat cuvantul pana acum , si mai mult de atat am fost si la o nunta la cotnari unde au organizat ei , si chiar mi-a placut tare mult . Sper sa aveti si voi norocul meu .

va pup
important e k tu esti multumita in rest nu mai conteaza nik . la fiecare dintre
noi ni se pare k firma cu care avem un contract e cea mai buna si mai ieftina. sa fii fericita si afta multa in continuare>:D<>:D<>:D<

nicoleta
11.05.2007, 19:43:06
fetelor ce eram confuza pana acum , dar parca acum sunt si mai tare.

alibd
11.05.2007, 19:47:40
fetelor ce eram confuza pana acum , dar parca acum sunt si mai tare.

=)) =)) =)) Se mai intampla uneori!

nicoleta
11.05.2007, 20:19:37
Unde Este Iris Deco Casa?
Cat Ajunge Un Prezidiu?
adresa este canta 60b hotel iris parter cam 2 . irisdecocasa.ro

adinac_ro
11.05.2007, 20:45:25

Noi vom pune cocarde doar nasilor, socrilor mirelui.Am inteles ca daca ai marturii e prea mult sa mai pui si flori.Eu am demult ideea de a renunta la flori in piept si o aplic.Domnisoarele mele de onoare vor conduce invitatii la mese ca le voi insarcina cu cate un clipboard cu numele si masa unde vor lua loc invitatii.Va fi una din partea mea si una din partea lui -sa se descurce cu invitatii.

adinac_ro
11.05.2007, 20:48:02
Noi vom pune cocarde doar nasilor, socrilor mirelui.Am inteles ca daca ai marturii e prea mult sa mai pui si flori.Eu am demult ideea de a renunta la flori in piept si o aplic.Domnisoarele mele de onoare vor conduce invitatii la mese ca le voi insarcina cu cate un clipboard cu numele si masa unde vor lua loc invitatii.Va fi una din partea mea si una din partea lui -sa se descurce cu invitatii.

Inca ceva.Eu dau marturie doar familiei nu fiecarei persoane.

AnaM
11.05.2007, 20:53:58

Si eu la fel!!!!! Numai ca inca nu m-am hotarat daca sa pun flori in piept mirelui, nasilor si parintilor... ma mai gandesc :)

adinac_ro
11.05.2007, 20:58:18
Inca ceva , imi redecorez sala.Am renuntat l;a boluri cu pietricele si lumanari.Pun vaze inalte cu trandafiri si bambus.
NOi vom pune la mire, nasi, parinti flori ,sa fie ei cu floare in piept sa simta si de-o parte si de alta ca sunt socri pt prima data

adinac_ro
11.05.2007, 21:02:04
Eu raman tot la preferance, faza e ca eu am alt pret la perdeau de lumini, chiar mai mic decat ce are event line.
Succes tuturor.

drika
12.05.2007, 22:54:15
de ce????? Eu m-am simtit tare aiurea ca a trebuit sa mananc numai eu o bomboana de ciocolata cand am fost la ultima nunta. Ce e pentru cateva mii sa te zgarcesti- asta daca pui bobonele normal...sau sazicem ca daca sunt mai multe la numar dar unde am fost era una de ciocolata mai maricica si a fost naspa ca nu a dat la am2:|

nicoleta
13.05.2007, 02:26:35
pai e normal sa dai cate una la fam . pai ce te faci dak sunt 4 pers. totusi???? aici se da cate una fiecarei familii. sa nu uitam k ideea cu marturiile apartine italienilor, si se pun cate 5 bomboane (fiecare are o semnificatie , si toate albe) numai romanii schimba obiceiurile pt a parea mai falosi. si chiar nu cred k e vb de cateva mii !!!!!!!!!!!!! fiecare face cum vrea dar chiar eu una nu vad de ce as ad cate una la fiecare pers.