PDA

Versiunea completa : Accesorii de nunta in Galati (meniuri, invitatii, marturii, confetii, etc)

Pagini : [1] 2 3 4 5

ALEX05
10.06.2006, 10:28:26
am cautat in foarte multe locuri invitatii si am gasit cele mai ieftine la besign concept vis-a-vis de posta mare din centru si sunt foarte frumoase au vreo 7 clasoare cu invitatii.

moskya22
02.09.2006, 14:42:46
am cautat in foarte multe locuri invitatii si am gasit cele mai ieftine la besign concept vis-a-vis de posta mare din centru si sunt foarte frumoase au vreo 7 clasoare cu invitatii.
ieftine si frumoase! e super ! eu m-am tot uitat pe net si am vazut ca se practica pt acelasi model de invitatie preturi destul de diferite chiar si de 10ron la invitatie.Trebuie sa umbli bine ca sunt multe firme care le dau foarte scump! Dupa ce ma hotarasc la ce biserica vom face am sa merg si eu acolo sa vad ce gasesc cu toate ca mi se pare devreme sa le cumpar .>:D<

livia1
03.09.2006, 17:11:08
acolo sunt cele mai scumpe.am gasit eu in alta parte acelasi modele (tot vreo 7 clasoare) si cu 10-20mii mai ieftin de invitatie.

Gabs
31.10.2006, 14:11:53
Au pagina pe net cei cu invitatile din galati?
E cam departe pentru mine sa ma duc pina acolo...:)

BLONDA
01.11.2006, 17:20:05
acolo sunt cele mai scumpe.am gasit eu in alta parte acelasi modele (tot vreo 7 clasoare) si cu 10-20mii mai ieftin de invitatie.
BUNA
spune-mi te rog si mie s-au trimite-mi adresa, nr de tel , sunt interesata de invitatii si eu.

livia1
02.11.2006, 01:34:20
eu am luat de la capatul troleului din 19, e un magazin mic si are si xerox parca. nu mai stiu cum se cheama firma.

Te0d0ra
18.12.2006, 06:11:04
A venit timpul sa cumpar invitatiile de nunta. As dori sa stiu cat costa invitatiile de nunta in Galati. Cu cat timp inante de nunta se trimit invitatiile?Cum facem sa fim sigure inainte cu 2 saptamani de numarul de invitati?

elena_lorelei
12.01.2007, 23:12:39
Pt. Blonda:felicitari in primul rand si....se pare ca avem nunta in aceeasi zi<:-P!!! Ca biserica as vrea la Precista pt ca nunta e la Faleza(la doi pasi).Dar cu starea civila...nu stiu. De aceea te intreb pe tine: ti-ai facut programare la strea civila?Daca da, cum faci, te duci dimineata sau le faci in sir(stare civila, imediat dupa la biserica si apoi direct la restaurant?Poate ma ajuta parerea ta.
Si a altor miresici....ca nu prea stiu cum sa procedez ca...deh.... am si eu un pitic: nu vreau sa ma imbrac in mireasa la starea civila, ci doar in biserica:D

moskya22
24.02.2007, 16:45:53
fetelor unde ati gasit invitatii dragute ?eu am fost pe la agentii dar nu am gasit nimik atragator :( si nu mai pun ca au niste preturi#:-S As comanda pe net dar mi-e usor teama

andreea_sweet
24.02.2007, 18:07:52
fetelor unde ati gasit invitatii dragute ?eu am fost pe la agentii dar nu am gasit nimik atragator :( si nu mai pun ca au niste preturi#:-S As comanda pe net dar mi-e usor teama
Am fost la magazinul Mireasa din Braila si ,dupa ce am probat 2 rochii care mi-au placut, am vazut ca au si invitatii -4 cataloage-,multe f frumoase care aveau un pret acceptabil( 2-3 ron).
Mie imi plac cele cu foita transparenta,dreptunghiulare care se introduc in plic pe latime.Noi cred ca de acolo le luam; si mie mi-e cam teama sa le comand pe net.

andreea_sweet
24.02.2007, 18:12:51
Am gasit niste poze ca sa intelegeti mai bine ce am zis inainte.Sa-mi spuneti daca va plac.Preferata mea e prima.

trinitrosan
24.02.2007, 23:02:16
Salut
Sunt noua printre voi ca membra dar..am citit mult inainte.M-am informat despre invitatii iar concluzia este ca o sa incerc cat ma curand sa le fac acasa.Cred ca am ceva indemanare si sper ca o sa iasa frumoase:D

moskya22
24.02.2007, 23:08:48
Salut
Sunt noua printre voi ca membra dar..am citit mult inainte.M-am informat despre invitatii iar concluzia este ca o sa incerc cat ma curand sa le fac acasa.Cred ca am ceva indemanare si sper ca o sa iasa frumoase:D

bun venit!eu una nu cred ca mi-ar iesi acasa:( ,dar pentru cine se pricepe spor la treaba!e chiar foarte frumos sa ai invitatii facute de mana ta dar eu nu ma pricep:-$ .sa ne arati si noua cand sunt gata:>

loryk
24.02.2007, 23:41:29
nu va mai temeti atat de comenzile on line... noi am comandat aparate foto, detector de radar, s.a. de pe net si nu am avut absolut nici o problema

trinitrosan
25.02.2007, 01:45:01
bun venit!eu una nu cred ca mi-ar iesi acasa:( ,dar pentru cine se pricepe spor la treaba!e chiar foarte frumos sa ai invitatii facute de mana ta dar eu nu ma pricep:-$ .sa ne arati si noua cand sunt gata:>
Astept sa mai treaca frigul asta cumplit si apoi ies la cumparat hartie embosata si foaie calc(foita transpareta de deasupra).....si sunt absolut convinsa ca o sa fac o capodopera.
Ma bucur tare mult ca v-am descoperit.>:D<

moskya22
25.02.2007, 17:39:36
Am gasit niste poze ca sa intelegeti mai bine ce am zis inainte.Sa-mi spuneti daca va plac.Preferata mea e prima.

sunt frumoase!o sa incerc sa ajung si prin braila.Eu am gasit ceva dragut tare pe net si exact ce imi doream ,dar :-< ...daca calitatea va fi indoielnica....ele asa pe site arata f bine:(

loryk
26.02.2007, 18:36:00
sunt frumoase!o sa incerc sa ajung si prin braila.Eu am gasit ceva dragut tare pe net si exact ce imi doream ,dar :-< ...daca calitatea va fi indoielnica....ele asa pe site arata f bine:(

ai putea pt inceput sa comanzi o mostra... daca nu iti place, iti faci comanda in alta parte

moskya22
26.02.2007, 20:06:47
am auzit tot felul de variante...cum ca iti trimit mostra si arata super si apoi restul jalnic,ca hartia difera foarte mult fata de cea trimisa ca mostra:-? ..am indoieli dar sper sa gasesc acel model si prin clasoarele de la firmele de specialitate

vally
03.03.2007, 17:08:39
Am fost la magazinul Mireasa din Braila si ,dupa ce am probat 2 rochii care mi-au placut, am vazut ca au si invitatii -4 cataloage-,multe f frumoase care aveau un pret acceptabil( 2-3 ron).
Mie imi plac cele cu foita transparenta,dreptunghiulare care se introduc in plic pe latime.Noi cred ca de acolo le luam; si mie mi-e cam teama sa le comand pe net.

Buna,unde este mai exact magazinul Mireasa in Braila?Da-mi niste puncte de reper te rog,nu prea cunosc orasul.Am fost in Braila si am intrebat pe cineva si m-a indrumat total aiurea.Te rog sa ma ajuti daca poti[-o< Ai vazut rochii frumoase acolo si cam la ce preturi?Spor la pregatiri!:* :* :*

ncliliana
03.03.2007, 17:11:27
Acolo sunt cele mai scumpe. In Micro 19 la capat de troleu e un magazin unde gasesti aceleasi invitatii dar cu 10-20 de mii mai ieftine.

ncliliana
03.03.2007, 17:15:42
Primul model de invitatie care iti si place, se gaseste in Micro 19 la capat de troleu si consta 2,5 lei.Tu cu cat ai gasit?

aniana
04.03.2007, 09:32:29
Va pot ajuta cu un sfat.....daca aveti nevoie va pot recomanda pe cineva, legat de invitatii

m1r3la
06.03.2007, 10:38:40
Fetelor Eu Am Incercat Singura Sa Fac Invitatiile Am Sa Va Pun O Monstra

raluk11
09.03.2007, 11:51:19
eu am gasit un model, pe care vreau sa il cumpar! Ce parere aveti???

printzesa_26
09.03.2007, 12:46:07
Are un motiv comic....super haiasa....:)) .

mihaela_2006
09.03.2007, 15:43:39
Buna,unde este mai exact magazinul Mireasa in Braila?Da-mi niste puncte de reper te rog,nu prea cunosc orasul.Am fost in Braila si am intrebat pe cineva si m-a indrumat total aiurea.Te rog sa ma ajuti daca poti[-o< Ai vazut rochii frumoase acolo si cam la ce preturi?Spor la pregatiri!:* :* :*

Magazinul mireasa este la Piata Mare. Poti ajunge cu maxi taxi 8,(intrebi daca merge la piata mare) si cobori la piata mare. Mergi inspre piata,foarte putin .Magazinul e pe colt, cu intrarea din strada Rosiori, deasupra la o librarie.

vally
09.03.2007, 22:27:07
Multumesc mult Mihaela,sper sa ma descurc.>:D<

mihaela_2006
09.03.2007, 22:30:03
O sa te descurci, nu-i greu de gasit

vally
10.03.2007, 19:04:49
[QUOTE=flori23;133733]Eu le-am facut la cineva acasa.....sa zic ca le face din pasiune...pe cine intereseaza ..... va pot da detalii.[/QUP

Persoana care face invitatii e din galati?Vreau sa vad poze la niste modele daca se poate,eventual preturi....vreau detalii te rog

raluk11
12.03.2007, 15:56:50
Primul model de invitatie care iti si place, se gaseste in Micro 19 la capat de troleu si consta 2,5 lei.Tu cu cat ai gasit?

poti sa imi dai un punct de reper??
te rog frumos!!!

INA81
13.03.2007, 11:23:47
Eu le-am facut la cineva acasa.....sa zic ca le face din pasiune...pe cine intereseaza ..... va pot da detalii.

eu as vrea sa stiu la cine le-ai facut? care este diferenta d epret fata de cele care sunt in oras si daca poti sa-mi arati niste poze?

INA81
28.03.2007, 10:20:35
Ce spuneti de invitatiile astea ? mie imi place ultima dar nu stiu ce sa fac:-? initial imi placeau cele pe albastru(nu cele din pozele astea) dar ce imi palce mie e mai scump !? astept pareri; am vazut pe un site niste invitatii super acre nu au ajuns inca in galati,am sa incerc sa pun niste poze mai tarziu
pupici

printzesa_26
28.03.2007, 11:51:08
Ce spuneti de invitatiile astea ? mie imi place ultima dar nu stiu ce sa fac:-? initial imi placeau cele pe albastru(nu cele din pozele astea) dar ce imi palce mie e mai scump !? astept pareri; am vazut pe un site niste invitatii super acre nu au ajuns inca in galati,am sa incerc sa pun niste poze mai tarziu
pupici

Sunt dragute si astea...le-am mai vazut si eu la agentiile de nunti...Dar eu personal ti-as sugera sa mergi pe albastru avand in vedere ca faci nunta la Libertatea si cei de acolo merg pe alb si albastru. Si in plu esti si langa apa...si cea mai potrivita ar fi culoarea asta...si tema marina...Pupici..:* si spor la pregatiri.

INA81
28.03.2007, 12:22:56
Sunt dragute si astea...le-am mai vazut si eu la agentiile de nunti...Dar eu personal ti-as sugera sa mergi pe albastru avand in vedere ca faci nunta la Libertatea si cei de acolo merg pe alb si albastru. Si in plu esti si langa apa...si cea mai potrivita ar fi culoarea asta...si tema marina...Pupici..:* si spor la pregatiri.

ideea este ca invitatii nu vor veni cu invitatiile in mana iar salonul va fi aranjat in albastru atunci trebuie sa ma gandesc ca nu da bine ; cel putin asa gandesc eu ca invitatia ramane acasa pentru ca persoanele care au invitatii cu tema haioasa asta nu inseamna ca salonul e aranjat haios ; nu stiu ce sa spun ; mie imi place culoarea si sunt si de calitate ca hartie ma refer;

INA81
28.03.2007, 12:34:35
astea sunt niste invitatii pe care le-am gasit pe un site si in galati nu le are nici o agentie :( si mi se par foarte dragute ; voi ce spuneti

INA81
28.03.2007, 12:36:18
si astea tot de acolo sunt:

Gabs
28.03.2007, 20:50:06

Imi plac imi plac, ce site?

raluk11
29.03.2007, 08:09:19

ai incercat la agentia de langa Diverta??? Eu parca am vazut ceva asemanator, daca nu chiar aceleasi modele.
Eu acolo mi-am facut invitatiile, le-am ridicat ieri!
Spor la pregatiri!!!

raluk11
29.03.2007, 08:12:22
ideea este ca invitatii nu vor veni cu invitatiile in mana iar salonul va fi aranjat in albastru atunci trebuie sa ma gandesc ca nu da bine ; cel putin asa gandesc eu ca invitatia ramane acasa pentru ca persoanele care au invitatii cu tema haioasa asta nu inseamna ca salonul e aranjat haios ; nu stiu ce sa spun ; mie imi place culoarea si sunt si de calitate ca hartie ma refer;

Cred ca ai dreptate!! eu am ales un model haios de invitatie si asa as vrea sa fie si tortul, dar restaurantul va fi aranjat cu totul altfel!
Va atasez modelul de invitatie si probabil si modelul de tort!

INA81
29.03.2007, 09:54:28
Imi plac imi plac, ce site?
Nu stiu daca pot s adau numele de site imi e sa nu fac reclama ; poate se pot sa ti-l dau pe privat pupici

INA81
29.03.2007, 09:55:49
ai incercat la agentia de langa Diverta??? Eu parca am vazut ceva asemanator, daca nu chiar aceleasi modele.
Eu acolo mi-am facut invitatiile, le-am ridicat ieri!
Spor la pregatiri!!!
unde mai exact ca nu stiu unde este:-\ sunt cam prostuta =P~ da-mi un reper ca parca nu as fi din galati:-$

INA81
29.03.2007, 09:59:13
Cred ca ai dreptate!! eu am ales un model haios de invitatie si asa as vrea sa fie si tortul, dar restaurantul va fi aranjat cu totul altfel!
Va atasez modelul de invitatie si probabil si modelul de tort!
asa am gandit si eu ; ce sa fac daca cele albastre sunt mai scumpe :(( eh vad eu ce fac ; dar eu zic ca merg orice culoare invitatiile mai ales acum cu gama asta variata de invitatii (verde orange maro). si mai ales ca rosu e o culoare a iubirii nu?:D :x deci nu ar fi asa o alegere proasta zik eu ; eh sper sa ma hotarasc pana la urma pupici

INA81
25.04.2007, 09:56:08
asta este invitatia mea ce spuneti ?;;):-s ;;) m-am hotarat pana la urma la albastru

trinitrosan
25.04.2007, 18:26:40
astea sunt niste invitatii pe care le-am gasit pe un site si in galati nu le are nici o agentie :( si mi se par foarte dragute ; voi ce spuneti
Salutare miresicilor.
Sa stiti ca invitatii asemanatoare sunt la Besign,in catalogul Total Happy (daca nu ma inseala memoria),vis-a vis de posta mare,in centru,iar cea aurie cu 2 inimioare in partea dr. jos, este la numai 12300 lei(dar ii lipsesc "broderiile" din jurul inimioarelor).Asta e modelul spre care ma orientez si eu...:D
Pupici.

trinitrosan
25.04.2007, 18:30:56
unde mai exact ca nu stiu unde este:-\ sunt cam prostuta =P~ da-mi un reper ca parca nu as fi din galati:-$
Pt Ina,agentia de langa Diverta este langa farmacia Carol Davila,in centru,pe langa "nespalata".Agentia se numeste "primpas" dar cum ti-ai luat deja invitatiile........spor la treaba in continuare:*

trinitrosan
26.04.2007, 00:37:29
Ale mele vor arata asa

INA81
26.04.2007, 09:11:15
sunt mumoase bravo
:*

Daliana
26.04.2007, 14:25:32
Pt Ina,agentia de langa Diverta este langa farmacia Carol Davila,in centru,pe langa "nespalata".Agentia se numeste "primpas" dar cum ti-ai luat deja invitatiile........spor la treaba in continuare:*

si noi tot de acolo le-am comandat.

preturile sunt mai mici decat pe la alte firme la care am fost si sa nu mai spun ca au vre-o 10 cataloage imense si pline ochi cu modele ...

sunt ff incantata de firma resp.:P..(sper sa-mi pastrez atitudinea si cand le voi ridica produsul final :)

Daliana
26.04.2007, 14:28:16
spun ca au vre-o 10 cataloage imense si pline ochi cu modele ...
I
I
I
I
I
I
I
I
I
:"> vreo'

allyy
26.04.2007, 15:53:50
asta este invitatia mea ce spuneti ?;;):-s ;;) m-am hotarat pana la urma la albastru

E foarte frumoasa!Sa va aduca multi invitati!

INA81
26.04.2007, 16:23:45
E foarte frumoasa!Sa va aduca multi invitati!
multumesc mult :* , sa de-a domnu sa aduca la toate
pupici

Felicia
03.05.2007, 11:54:12
Fetelor, spuneti-mi si mie unde gasesc tunuri de confeti de diverse forme si marimi, inimioare, floricele, etc???Am gasit ceva in metro dar nu erau decat in spirala si sincer nici efectul nu eracine stie ce.

Matzoi
03.05.2007, 12:10:14
Daca ajungi in Bucuresti sau daca cunosti pe cineva care vine pe aici, gasesti la intrarea in mag. CORA. E un magazin pe care il cheama ceva cu Party si au diverse forma si marimi: fluturi, buline, etc. Si din cate am vazut eu pretul incepe de la 17 ron tunul mic.
Pup

INA81
03.05.2007, 14:09:57
Fetelor, spuneti-mi si mie unde gasesc tunuri de confeti de diverse forme si marimi, inimioare, floricele, etc???Am gasit ceva in metro dar nu erau decat in spirala si sincer nici efectul nu eracine stie ce.
eu mi-am luat tunuri de confetti de la firma care imi aseaza salonul au sub forma de fluturasi , inimioare, stelute , nu mai stiu cat am dat pe unul parka :-\ 150 de mii nu stiu sigur dar cam asa pe aici ; insa am vazut aceleasi tunuri la libraria aceea din statie de la ireg si cred ca acolo sunt ceva mai ieftine ; asa si in metro se mai gasesc dar daca spui ac erau doar spiralate :( mai aveau cei d ela penita intr-un timp ;
pupici

raluk11
10.05.2007, 14:19:17
eu mi-am luat tunuri de confetti de la firma care imi aseaza salonul au sub forma de fluturasi , inimioare, stelute , nu mai stiu cat am dat pe unul parka :-\ 150 de mii nu stiu sigur dar cam asa pe aici ; insa am vazut aceleasi tunuri la libraria aceea din statie de la ireg si cred ca acolo sunt ceva mai ieftine ; asa si in metro se mai gasesc dar daca spui ac erau doar spiralate :( mai aveau cei d ela penita intr-un timp ;
pupici

unde e librarie la ireg??

INA81
10.05.2007, 15:12:41
unde e librarie la ireg??
mhhh :-" librarie e mult spus , este o consignatie cred :-s unde are foarte multe articole care se gasesc si in librarii : caiete etc... exact cum o ia tranvaiul spre fostul sau actualul bingo exact acolo este singura care vinde asa ceva nu ai cum s-o ratezi ; eu acolo am vazut in primavara asta si chiar i-am cerut doamnei de acolo un tub ca sa vad daca sunt la fel cu ce am eu acasa si erau la fel :-s si erau foarte ieftine vreo 70 de mii sau 60 chiar nu mai stiu
pupici

raluk11
11.05.2007, 10:40:33
mhhh :-" librarie e mult spus , este o consignatie cred :-s unde are foarte multe articole care se gasesc si in librarii : caiete etc... exact cum o ia tranvaiul spre fostul sau actualul bingo exact acolo este singura care vinde asa ceva nu ai cum s-o ratezi ; eu acolo am vazut in primavara asta si chiar i-am cerut doamnei de acolo un tub ca sa vad daca sunt la fel cu ce am eu acasa si erau la fel :-s si erau foarte ieftine vreo 70 de mii sau 60 chiar nu mai stiu
pupici

pe langa Liceul Auto???

INA81
11.05.2007, 16:25:35
pe langa Liceul Auto???
nu nu nu in partea cealalta la intersectia cu starda care duce la general .........vai de capu meu:(( nu stiu delok sa explic, exact la ireg unde se platea inainte curentul :(( nu mai stiu alt punct de reper :-SS .
sper sa intelegi daca nu ma impusc 8-}
pupici

mihaela_0242000
12.05.2007, 10:04:01
Inainte de a ajunge la ireg este o intersectie....este un macaz, iar linia de tramvai se bifurca, una merge drept inainte iar cealalta o ia la dreapta....exact acolo unde tramvaiul o ia la dreapta este o consignatie cu chestii ca intr-o librarie.....iar alaturi era si un aprozar , nu stiu daca mai e acum.....iar dupa aceasta consignatie sunt multe chestii la parter de bloc unde se vindea de obicei vin vrac(retin asta pt ca aveau atatea pancarde ca nu puteai trece ca si pieton fara sa te impiedici de ele:D )

raluk11
22.05.2007, 11:11:43
Inainte de a ajunge la ireg este o intersectie....este un macaz, iar linia de tramvai se bifurca, una merge drept inainte iar cealalta o ia la dreapta....exact acolo unde tramvaiul o ia la dreapta este o consignatie cu chestii ca intr-o librarie.....iar alaturi era si un aprozar , nu stiu daca mai e acum.....iar dupa aceasta consignatie sunt multe chestii la parter de bloc unde se vindea de obicei vin vrac(retin asta pt ca aveau atatea pancarde ca nu puteai trece ca si pieton fara sa te impiedici de ele:D )

e pe langa Liceul auto??? [-o<

INA81
22.05.2007, 11:28:30
e pe langa Liceul auto??? [-o<
nu este excat la intersectia dela ireg cu strada care duce la general

moskya22
22.05.2007, 11:40:00
ina e la bostico acolo,e cosignatia chiar pe colt ,am fost eu ieri si nu avea nik...asta daca am fost unde trebuie

INA81
22.05.2007, 12:24:51
ina e la bostico acolo,e cosignatia chiar pe colt ,am fost eu ieri si nu avea nik...asta daca am fost unde trebuie
:D am uitat ca mi-ai spun ca nu ai gasit #:-S emotiile astea dar au avut sa stii intradevar e bostico
pupici

printzesa_26
22.05.2007, 12:28:05
Fetele dar artificii pentru tort unde as mai putea sa gasesc la ora asta....:D ?????? Imi puteti da un sfat??[-o<

Dar instalatii din acelea monocolore galbene sau albe de unde as putea sa iau?8-| Mai am vreo sansa sa gasesc in perioada asta...sau...trebuia sa iau de asta iarna??:-SS :D

INA81
22.05.2007, 12:31:01
Fetele dar artificii pentru tort unde as mai putea sa gasesc la ora asta....:D ?????? Imi puteti da un sfat??[-o<

Dar instalatii din acelea monocolore galbene sau albe de unde as putea sa iau?8-| Mai am vreo sansa sa gasesc in perioada asta...sau...trebuia sa iau de asta iarna??:-SS :D
artificii de tort eu am mi-am luat dela chip si dale dar am vazut si la florarii ; mai toate au
pupici

printzesa_26
22.05.2007, 12:35:40
artificii de tort eu am mi-am luat dela chip si dale dar am vazut si la florarii ; mai toate au
pupici

Mersi mult de raspuns:) ......atunci am sa incerc sa imi iau cat mai repede:)>- ca poate se vand toate....:D

INA81
22.05.2007, 12:47:01
Mersi mult de raspuns:) ......atunci am sa incerc sa imi iau cat mai repede:)>- ca poate se vand toate....:D
vezi sa-ti iei din acelea care rezista mai mult ca sunt si astea de mai multe tipuri sa nu arda 50 de secunde ca nu ai facut nici o afacere mai bine dai niste bani in plus decat sa iei ceva care nu e bun
pupici

printzesa_26
22.05.2007, 13:09:01
vezi sa-ti iei din acelea care rezista mai mult ca sunt si astea de mai multe tipuri sa nu arda 50 de secunde ca nu ai facut nici o afacere mai bine dai niste bani in plus decat sa iei ceva care nu e bun
pupici

dar 50 de secunde mi se pare suficient....parerea mea:)>- ....eu am avut la logodna si au ars de ne saturasem noi sa tot asteptam sa se stinga...de au inceput invitatii sa sufle in ele...asa la misto...:D :-p

P.S. Dar cu instalatiile nu ma ajuta nimeni....:( :( [-o< [-o<

moskya22
22.05.2007, 13:39:38
tub luminos cauti ?am vazut intr-o oferta la praktiker odata8-| mergi acolo poate gasesti.ti-am fost de un ajutor;)) mai bine taceam:*

printzesa_26
22.05.2007, 14:02:00
tub luminos cauti ?am vazut intr-o oferta la praktiker odata8-| mergi acolo poate gasesti.ti-am fost de un ajutor;)) mai bine taceam:*

Nu, nu la tub luminos ma refer....ci la acele beculete mici care seamana cu cele cu care ornezi bradul de craciun, dar numai ca vreau sa fie unicolore albe sau galbene....Vreau sa pun pe tavan saluri din acelea de voal si pe dedesubt baculetele acestea....sa dau o lumina mai aparte restaurantului...:-p

Gen asa ceva ::)>-

moskya22
22.05.2007, 14:07:42
aaaa tu vrei plasa din aceia de agatat pe tavan au fost oferte la metro de craciun,nu stiu daca mai gasesti undeva,doar sa vb la un mag chinezesc si poate iti aduce

printzesa_26
22.05.2007, 14:20:00
aaaa tu vrei plasa din aceia de agatat pe tavan au fost oferte la metro de craciun,nu stiu daca mai gasesti undeva,doar sa vb la un mag chinezesc si poate iti aduce

Nu plasa...pur si simplu sirag....sper ca m-am facut inteleasa...:D :-p.

P.S.Asta ma gandeam si eu. Ca nu o sa mai gasesc....:( , dar o sa incerc totusi la magazinele chinezesti..:-\

raluk11
23.05.2007, 10:32:16
nu este excat la intersectia dela ireg cu strada care duce la general

cred ca am inteles!!! pe strada care face la dreapta, nu merge tramvaiul spre piata???:-B

moskya22
23.05.2007, 21:36:11
nu mai merge ca am fost eu si nu sunt.am sa incerc eu sa vb cu cineva care aduce marfa la o librarie poate imi aduce si tunuri de confetti .sa vad mai intai daca are de unde sa-mi aduca:-\:-<

carmencita_82
24.05.2007, 08:24:19
Eu mi-am luat tunuri de confetti din Bucuresti din Dragonul Rosu...60 mii bucata. La fel si artificiile de tort 60mii setul. Daca aveti drum pe acolo gasiti sigur si sunt si mai ieftine.

INA81
24.05.2007, 12:15:10
Eu mi-am luat tunuri de confetti din Bucuresti din Dragonul Rosu...60 mii bucata. La fel si artificiile de tort 60mii setul. Daca aveti drum pe acolo gasiti sigur si sunt si mai ieftine.
ai gasit artificii de tort cu 60 de mii setul? si cat timp au de ardere ? sunt din cele cu timpul ce l mai lung?cate sunt intr-un set?
pupici

allyy
24.05.2007, 12:28:34
Stiti cumva daca se gasesc in Galati artificii pt exterior si cam ce preturi au?

ayana2010
24.05.2007, 12:32:25
am avut si eu tunuri de confetti....dar nu au mers..... :(( bine ca am avut si o punguta de confetii, ca altfel ramaneam fara,..

carmencita_82
24.05.2007, 13:35:44
ai gasit artificii de tort cu 60 de mii setul? si cat timp au de ardere ? sunt din cele cu timpul ce l mai lung?cate sunt intr-un set?
pupici
Din cate imi amintesc (le-am luat acum cateva luni) sunt de 1 minut si 6 la set! Cert e ca nu le-am probat...sper sa fie ok!

Felicia
24.05.2007, 18:34:21
Pe unde vine Dragonul Rosu?

INA81
24.05.2007, 19:00:31
Pe unde vine Dragonul Rosu?
este inainte de europa din cate stiu eu pe aceeasi sosea cum vii dinspre galati spre bucuresti , dupa satul afumati parca ; oricum nu e chiar distanta mare intre dargon si europa;
pupici

carmencita_82
25.05.2007, 12:25:35
Ina a explicat foarte bine. Sfatul meu este sa mergeti de dimineata si sa va inarmati cu multa rabdare pentru ca sunt foare multe magazine de strabatut!

INA81
25.05.2007, 14:13:48
fetelor stiu ca sunt off topic dar a fost cineva de curand la dragonul rosu? intreb pentru ca ma intereseaza sa-mi iau ,, ceva ,, dragut pentru marturii ;
eu mi-am luat tot de la bucuresti organtza gata taiata si as vrea ca in interior sa pun ceva dragut dar poate si in tenta marina de exemplu un sapunel in forma de scoica sau niste scoici ce spuneti ati vazut ceva?
pupici

carmencita_82
25.05.2007, 19:00:10
Nu imi aduc aminte sa fi vazut..insa eu am fost pe la inceputul anului si nu cred ca aarusera. Mai e un loc in care poti gasi la Doraly tot pe drumul care duce la Bucuresti. Acolo se gasesc foarte multe lucruri de decoratiuni. Succes!

INA81
26.05.2007, 14:44:53
Nu imi aduc aminte sa fi vazut..insa eu am fost pe la inceputul anului si nu cred ca aarusera. Mai e un loc in care poti gasi la Doraly tot pe drumul care duce la Bucuresti. Acolo se gasesc foarte multe lucruri de decoratiuni. Succes!
mersi mult:* am sa trec cred pe la toate depozitele sa vad ce gasesc
pupici

georgia_2901
11.08.2007, 17:52:34
Fetelor, eu am intrat la Salon Gala sa caut rochie si mi-am dat comanda de invitatii . Noi ne-am ales un model mai haios si costa 2 lei cu tot cu inscriptionare. Sunt gata intr-o saptamana. Abia astept sa le vad.
Va recomand sa incercati si acolo, mai ales ca fetele sunt foarte dragute si va ajuta ;;)

picolla
13.08.2007, 18:08:09
noi invitatiile le-am facut la tagio vis-a vis de modern.au modele f. dragute,pcat ca nu stiu cum sa atasez poze ,ca le-as arata pe ale noastre.oricum preturile sunt acceptabile, pe ale nostre am dat 2,2 lei.

loryk
13.08.2007, 18:32:54
noi invitatiile le-am facut la tagio vis-a vis de modern.au modele f. dragute,pcat ca nu stiu cum sa atasez poze ,ca le-as arata pe ale noastre.oricum preturile sunt acceptabile, pe ale nostre am dat 2,2 lei.

ai facut deja invitatiile? dar mai ai 10 luni pana la nunta!!

picolla
13.08.2007, 19:41:20
da, dar eu nu mai sunt in tara, am stat doar 3 saptamani in care a trebuit sa rezolv mare parte din lucruri, pt ca laa anul vin dor cu 2 saptmni inainte de nunta.
si dupaia cat dureaza sa le faci, sa dai invitatiile la oameni cu o saptamana inaine nu mi se pare prea dragutz.asta e

picolla
13.08.2007, 20:55:36
oricum nu le-am dat la toata lumea ci, doar l prieteni si persone care trebuia sa le dam noi personal, restul le vor da ai mei cateva luni inainte

aury
13.08.2007, 23:55:57
Fetelor, eu am intrat la Salon Gala sa caut rochie si mi-am dat comanda de invitatii . Noi ne-am ales un model mai haios si costa 2 lei cu tot cu inscriptionare. Sunt gata intr-o saptamana. Abia astept sa le vad.
Va recomand sa incercati si acolo, mai ales ca fetele sunt foarte dragute si va ajuta ;;)
Noi am cam terminat cu impartitul invitatiilor.

adela_mc
18.08.2007, 15:43:28
Buna miresici
Noi am dat comanda de 3 modele de invitatii toate la preturi rezonabile si credeti-ma pe cuvant.AU iesit super si pe 100 invitatii am dat cu tot cu inscriptionare vreo 120ron.
daca va intereseaza magazinul e pe langa bingo
pupici si sper sa va fie de folos

irinamh
20.08.2007, 10:50:20
:-\ cine imi poate spune si mie unde sunt pot gasi invitatii mai dragute la un pret accesibil la noi in Galati

BLONDA
20.08.2007, 15:45:51
:-\ cine imi poate spune si mie unde sunt pot gasi invitatii mai dragute la un pret accesibil la noi in Galati
BUNA INVITATII POTI GASI LA CAPATUL TROLEULUI IN MICRO 19 E O LIBRARIE SI ACOLO GASESTI FEL SI FEL LA PRETURI ACCEPTABILE DE LA 0.5 RON PANA LA 5RON

elena_lorelei
20.08.2007, 19:36:12
Eu tare as vrea sa ma mai mandresc cu invitatiile facute de mine, dar nu am aparat foto :(( Azi am dat primele invitatii la serviciu, am avut numai cuvinte de lauda:"> Imediat ce voi face rost de un aparat promit sa pun poze (sper cat de curand)..ca asa as vrea sa pun poze si rochia mea care abia mi-am luat-o:-<...

picolla
22.08.2007, 14:35:55
invitatiile noastre

dulcineea
22.08.2007, 18:50:19
Daca puteti sa ma ajutati si pe mine v-as fi tare recunoscatoare!:bye_03:
ati vazut undeva in galati odell acesta de ivitatie?

elena_lorelei
23.08.2007, 10:07:48
invitatiile noastre

E foarte frumoasa! Sa inviti cu folos!:D

elena_lorelei
23.08.2007, 10:08:57

Eu iti spun sigur ca nu am vazut ..si am pretentia ca am vazut ceva modele. Si la cat e de frumoasa, n-as fi uitat-o. E superba!!=D>

picolla
23.08.2007, 14:36:59
multumesc. steptam sa le vedem si pe ale tale. sunt curiosa sa vad ce ai creeat.

gitana
25.08.2007, 18:28:07
dulcineea am vazut invitatia ta vis a vis de Modern, la Casa Alba.
E foarte frumoasa oricum.

simonarauta
12.09.2007, 17:24:37
Eu vreau artificii de exterior la nunta mea....stiti cumva firme care se ocupa de asta in Galati? Ajutati-ma va rog miresici dragi![-o<

elena_lorelei
12.09.2007, 20:38:46
Din ce stiu eu, singura firma care are autorizatie sa se ocupe de asa ceva, este Caviem Line.

DABI6666
23.10.2007, 01:21:23
trebuie,sa mergi la ei,nu cred ca o sa ai voie la restaurant-Galati,sint anumite zone unde ai voie .Succceeeessssss.

CONT-INCHIS-044
19.11.2007, 23:02:49
eu am intrebat directoarea de la restaurant si mi a zis ca nu se poate galatiul este unul din putinele orase care nu au autorizatie ptr artificii...si eu imi doream:((

chcla
09.12.2007, 09:22:51
Se pot face focuri de artificii in Galati fara problema. Intra pe http://www.artificiitulcea.ro (http://www.artificiitulcea.ro/), sunt autorizati si executa focuri si in Galati. Si iesi mult mai ieftin cu ei decat cu caviem. Parerea mea.

simonarauta
21.12.2007, 12:38:27
....fete dragi n-o sa am artificii de exterior (adica pe cer)deoarece fac nunta in Gradina garboavele si acolo nu-mi dau voie,...insa o sa vreau artifiicii de scena, tip vulcani...insa m-am interesat la firme si acest tip de artificii se actioneaza pe baza de baterie si tot necesita un personal autorizat ...eu mai caut sa cumpar ...daca stiti de unde ...multumesc!>:D<

elena86
11.01.2008, 16:51:06
Fetelor dupa ce am vazut nu stiu cate modele de invitatii pe net si n-am gasit chiar ceea ce-mi doream,m-am hotarat sa fac eu invitatiile.o sa atasaz o imagine cu invitatia.oricum ii mai trebuie cateva imbunatatiri(o fundita intr-un colt sau o aplicatie...ceva),dar v-o arat asa ca sa aveti o idee.astept pareri...:D

elena86
11.01.2008, 16:53:54
mda...nu se vede prea bine invitatia;are pe margini un fundal crem;si tre sa schimb poza k viitorul meu sot are ochelari de soare :))

Karinna25
11.01.2008, 20:00:57
Buna. Si eu am aceeasi idee ca si tine, sa fac singura invitatiile, numai ca singura mea problema este ca nu stiu de unde sa cumpar carton special pt. invitatii. Fotografia noastra (facuta special pt. acest evenimet) face invitatia mai deosebita si abia astept sa pun in practica ideea. Eu sunt de parere ca merita incercat. Spor la pregatiri.

elenna
11.01.2008, 21:42:18
Buna. Si eu am aceeasi idee ca si tine, sa fac singura invitatiile, numai ca singura mea problema este ca nu stiu de unde sa cumpar carton special pt. invitatii. Fotografia noastra (facuta special pt. acest evenimet) face invitatia mai deosebita si abia astept sa pun in practica ideea. Eu sunt de parere ca merita incercat. Spor la pregatiri.

Incearca la metro, au carton de buna calitate, mai multe culori. Dezavantajul ca trebuie sa iei un top. Cel mai bine e sa mergi la Divertta, acolo poti cumpara cate coli ai nevoie. eu am vazut un carton super, in Bucuresti, verde olive sidefat, dar nu am idee de invitatie. :( Asa ca voi fi nevoita sa cumpar invitatiile gata facute. Spor la pregatiri.

carmencita_82
12.01.2008, 12:30:12
Fetelor dupa ce am vazut nu stiu cate modele de invitatii pe net si n-am gasit chiar ceea ce-mi doream,m-am hotarat sa fac eu invitatiile.o sa atasaz o imagine cu invitatia.oricum ii mai trebuie cateva imbunatatiri(o fundita intr-un colt sau o aplicatie...ceva),dar v-o arat asa ca sa aveti o idee.astept pareri...:D
Fetelor, citind acum mesajale voastre imi aduc aminte cum a inceput si la noi povestea asta cu nunta..si a fost asa frumooos. Si noi ne-am facut invitatiile singuri si am fost foarte mandri de ele. Se poate vedea in poza de mai jos!

elena86
12.01.2008, 14:59:26
[quote=carmencita_82;568305]Fetelor, citind acum mesajale voastre imi aduc aminte cum a inceput si la noi povestea asta cu nunta..si a fost asa frumooos. Si noi ne-am facut invitatiile singuri si am fost foarte mandri de ele. Se poate vedea in poza de mai jos![/qu E super frumoasa invitatia

elena86
12.01.2008, 15:02:23
Fetelor, citind acum mesajale voastre imi aduc aminte cum a inceput si la noi povestea asta cu nunta..si a fost asa frumooos. Si noi ne-am facut invitatiile singuri si am fost foarte mandri de ele. Se poate vedea in poza de mai jos!
E super frumoasa invitatia

elena86
12.01.2008, 15:03:44
Oooops!am scris mesajul de 2 ori :D

raluca24
13.01.2008, 14:21:39
hei carmencita bravo pt invitatii exact asa au fost si ale noastre ca model doar ca erau pe verde. super....si noi am fost foarte mandri ca am facut inviatiile singuri...place-card-urile si marturiile...doamne cat am mai muncit dar si ce frumos a fost. amintiri deosebite. a meritat tot efortul. incercati fetelor.

geany
14.01.2008, 18:38:33
as vrea si eu invitatii cu poza oastra dar pe unde am intrebat in galati, nu avea nimeni si se uitau la mine parca vorbeam de cine stie ce.stiti cumva pe unde as putea face o asemenea invitatie? va rog frumos spuneti-mi si mie ca nu prea stiu unde sa ma duc pnru o asemenea invitatie. nu stiu de ce nu se gasesc pentru ca am vazut ca multi ar vrea acest tip.

raluca24
15.01.2008, 12:20:12
cred ca in mare parte nu gasesti pt ca sunt facute de catre miri......si poate ca la agentiile la care ai fost nu stiu ca se fac si asa....mai personalizate.....asta...incearca sa le faci tu? cum suna??? e usor...e mai greu pana te apuci de ele.....succes

geany
21.01.2008, 17:33:30
cred ca in mare parte nu gasesti pt ca sunt facute de catre miri......si poate ca la agentiile la care ai fost nu stiu ca se fac si asa....mai personalizate.....asta...incearca sa le faci tu? cum suna??? e usor...e mai greu pana te apuci de ele.....succes

as vrea sa ma apuc si as vrea sa-mi spui cum ai facut ca tare imi mai plac invitatiile facute de tine.imi poti trimite un PM sa-mi spui fiecare etapa care trebuie urmata ca sa iasa ceva frumos asa cum au iesit si ale tale.

elena86
04.02.2008, 00:31:18
Buna fetelor!Maine seara sunt gata si invitatiile mele;si sunt asa cum am vrut:cu poza noastra.

geovanela
04.02.2008, 12:56:28
Buna fetelor!Maine seara sunt gata si invitatiile mele;si sunt asa cum am vrut:cu poza noastra.
Unde ai reusit sa faci minunatiile astea de invitatii?
Tot cam asa mi-asi dori si eu.Lasa si tu raspuns te rog frumos.
Multumesc si inca odata felicitari.

geovanela
05.02.2008, 14:22:49
Unde se fac pe la noi invitatii de nunta personalizate.
Eu am gasit intr-un singur loc la un studio foto cam ce a-si vrea eu desi nu prea am incredere deoarece era destul de evaziv cel de la studio.
Astept cu mare nerabdare o informatie cat de mica si poate reusesc si eu ce mi-am propus.
Va pup si va urez spor la pregatiri.

Ellutza09
14.02.2008, 22:01:18
Stie cineva unde pot gasii artificii pentru interior? Vreau pentru vals asa ceva

CONT-INCHIS-044
14.02.2008, 23:56:06
buna elena am o curiozitate daca tu ti ai facut deja invitatiile cand le vei da???
si unde le ai facut ca sunt super?si cat te au costat?pup la tine

geovanela
16.02.2008, 22:26:29
Am lasat balta ideea cu invitatie personalizata pentru ca am gasit ceva de mi-a taiat respiratia.
Am sa incerc sa postez cena desi e mult mai deosebita in realitate.

picolla
17.02.2008, 10:36:31

super dragutze invitatiile. brvo!!!

anlya_426
17.02.2008, 16:23:34
Am lasat balta ideea cu invitatie personalizata pentru ca am gasit ceva de mi-a taiat respiratia.
Am sa incerc sa postez cena desi e mult mai deosebita in realitate.

este deosebit modelul.....v-ati hotarat asupra lui?

geovanela
17.02.2008, 18:20:56
Da m-am hatarat sa iau asa
Nu stiu cum sa fac cu ora de la biserica ar tb. sa merg la preot sa stabilesc data dinainte sau nu?
Cine stie, si cu cat timp ar tb. facuta programarea?

raluca24
19.02.2008, 13:18:38
cam acum ar trebui sa faci programarea...noi am avut nunta in august si am vb cu preotul in ianuarie pt ca am vrut nunta la o nunmita ora si nu vroiam sa fie cumva luata de alta pereche. deci........hurry up >:D<

madalinabalescu27
05.03.2008, 10:54:28
Buna, am vazut ca ai avut cununia religioasa la Biserica Mavromol, imi poti spune te rog cum a decurs toata slujba, cum ti s-a parut ca tinut parintele slujba? ca si eu am anul acesta nunta acolo si as fi curioasa sa-mi spui si parerea ta, ca majoritatea miresicilor de aici au avut la precista si la greaca, sper ca mi intri pe site si imi vei raspunde, te pup!

Ellutza09
17.03.2008, 00:33:07
Fetelor, si-a comandat cineva invitatii de pe net? Eu am gasit pe un site niste modele de invitatii dragute si as vrea sa comand si eu, voi ce parere aveti?

anlya_426
17.03.2008, 12:04:33
Fetelor, si-a comandat cineva invitatii de pe net? Eu am gasit pe un site niste modele de invitatii dragute si as vrea sa comand si eu, voi ce parere aveti?

eu mi-am comandat de pe net invitatiile si am fost super multumita........pun si o poza........

Ellutza09
17.03.2008, 13:25:56
eu mi-am comandat de pe net invitatiile si am fost super multumita........pun si o poza........
Este foarte frumoasa invitatia pe care ai avut-o .Poti sa-mi scrii mesaj privat de pe ce site ti-ai comandat? M-am mai linistit acum putin, cred ca si eu imi voi comanda la fel...:D

picolla
17.03.2008, 13:55:35

foarte frumoase! imi plcac. felicitari pentru alegere!>:D<

anlya_426
17.03.2008, 14:04:46
foarte frumoase! imi plcac. felicitari pentru alegere!>:D<

multumesc tare mult........

madalinabalescu27
19.03.2008, 20:14:35
Buna miresici! Ajutati-ma si pe mine, cumva la noi in galati gasesc vreo firma care are de inchiriat masinarie de facut baloane din sapun(sau cum s-o numi). Eu am sperat ca o sa-mi dea voie la restaurant cu artificii de scena(de interior-vulcani) dar nu-mi da voie, imi da voie cu din astea de exterior dar sunt cam scumpe, ptr 4minute ma costa 700euro, deci e f mult. Si m-am gandit la aceasta masinarie ptr momentul deschiderii valsului. Multumesc! va pup si spor la pregatiri!

fetita
19.03.2008, 22:54:09
Buna miresici! Ajutati-ma si pe mine, cumva la noi in galati gasesc vreo firma care are de inchiriat masinarie de facut baloane din sapun(sau cum s-o numi). Eu am sperat ca o sa-mi dea voie la restaurant cu artificii de scena(de interior-vulcani) dar nu-mi da voie, imi da voie cu din astea de exterior dar sunt cam scumpe, ptr 4minute ma costa 700euro, deci e f mult. Si m-am gandit la aceasta masinarie ptr momentul deschiderii valsului. Multumesc! va pup si spor la pregatiri!

nu stiu daca exista asa ceva in Gl, dar iti pot da o alta idee..eu ma gandeam sa inlocuiesc artificiile obisnuite cu cele pt tort; dureaza intradevar mai putin dar eu voi alege un anumit moment din valss cand sa fie aprinse ... sper sa imi iasa si nu cred ca nu vor fi de acord cu asa ceva.....
pooop si bft la gasit aceea masinarie...

andreiutza_eni
26.03.2008, 02:20:13

tu pana la urma de unde ti-ai luat invitatiile si cum au aratat ca nu ai mai scris despre asta? te rog daca poti sa pui si poza

Ellutza09
26.03.2008, 12:36:34
Si eu tot de pe net le-am comandat pana la urma

mylunna
26.03.2008, 18:11:50

aparat de spuma gasesti la selgros si tot acolo gasesti si aparat de fum cu rezerve pt ambele.le gasesti la standul unde au camere video si telefoane.cum intri pe dreapta in capat.

CONT-INCHIS-044
27.03.2008, 22:53:06
buan frumoasa invitatia ta.te rog trimite mi pe privat pe ce site ai facut comanda.ms mult anticipat.app cum ai platit ?cu carte de credit?pup la tine

issa3
30.03.2008, 20:50:35
stiu ca agentia calin events fac invitatii personalizate...desi sunt din bucuresti puteti sa-i contactati si sa le aflati oferta

v-am pupicit

CONT-INCHIS-044
03.04.2008, 10:30:54
Se pot face focuri de artificii in Galati fara problema. Intra pe http://www.artificiitulcea.ro (http://www.artificiitulcea.ro/), sunt autorizati si executa focuri si in Galati. Si iesi mult mai ieftin cu ei decat cu caviem. Parerea mea.
buna. aseara am trimis un mail la firma asta de artificii sa vedem daca imi raspun acum.daca ar putea sa mi faca ar fi super.am citi acolo pe site ca pretul e de 300ron+iva/minut si minim tre sa faci 3 min.sa zicem ca ptr 5 min ajunge la 20 milioane vechi.sunt multi dar parca m ar face fericita sa vad artificii in cea mai imp zi din viatza noastra.va pup

waterlily
04.04.2008, 10:44:23
Aparat De Spuma? Are Cineva Idee Cam Cat Ar Putea Costa Un Aparat De Genul Asta? Macar Cu Aprox...

Ellutza09
04.04.2008, 12:23:20
Si pe mine m-ar interesa asa ceva,daca aflati de unde se pot inchiria....

CONT-INCHIS-044
04.04.2008, 19:13:47
fetelor nu am vazut nici un topic unde se vorbeste de marturii...daca este dar nu l am vazut eu ma iertati.eu nu stiu daca sa fac sau nu marturii,si daca da unde se gasesc si ce preturi au?pup la voi

CONT-INCHIS-044
06.04.2008, 21:14:26
nu vrea nimeni sa discute despre subiectul asta???

Ellutza09
06.04.2008, 21:40:42
Pai marturii se gasesc cam la toate firmele de aranjamente.Si pe internet cred ca gasesti destule site-uri de unde poti comanda...

myrabella
07.04.2008, 07:58:30
in general, moda am vazut ca sta in a se oferi saculeti cu bomboane. dar daca ai timp si rabdare poti confectiona singura cutiute frumoase in care sa pui bomboanele. initial asa am vrut eu sa fac, dar acum sunt in criza de timp si pana la urma le voi cumpara.
pentru modele de cutiute eu mi-am aruncat o privire la topicul din bucuresti.;-)

CONT-INCHIS-044
07.04.2008, 09:25:08
eu nu stiu daca sa fac sau nu marturii.nu e o traditie romaneasca.la cumnata mea anul trecut lumea le a last pe masa.nu e vb de bani ci de faptul ca mi se va rupe sufletul sa le vad dimineatza pe masa.poate ca lumea inca nu stie ce i cu aceste marturii.am vazut undeva pe miresici ca sa culetii ii gasesti gata facuti si costa 10mii vechi.nici nu tiu ce sa fac???:((:((

waterlily
07.04.2008, 23:11:44
Adevarul e ca noi am imprumutat toate traditiile altora si am inceput a nu le mai respecta pe ale noastre,dar unele sunt cam prea vechi nu se pot pune in practica chiar toate. Marturii...sunt frumoase dar nu chiar necesare,de obicei lumea uita de ele. Fiecare la nunta lui face ce-l taie capul...

CONT-INCHIS-044
07.04.2008, 23:36:59
Adevarul e ca noi am imprumutat toate traditiile altora si am inceput a nu le mai respecta pe ale noastre,dar unele sunt cam prea vechi nu se pot pune in practica chiar toate. Marturii...sunt frumoase dar nu chiar necesare,de obicei lumea uita de ele. Fiecare la nunta lui face ce-l taie capul...
la cumnata mea anul trecut au ramas pe masa toate...ptr mine nu ar fi o prob ca le dau aici cand ma intorc...dar as ramane trista

waterlily
08.04.2008, 00:06:57
la cumnata mea anul trecut au ramas pe masa toate...ptr mine nu ar fi o prob ca le dau aici cand ma intorc...dar as ramane trista
Te cred,nu asta ar fi problema ca nu ai ce face cu ele, doar ca le pregatesti pentru unii si le dai la altii sau mai poti face altfel scoti arahidele din ele si le mananci...:))

CONT-INCHIS-044
08.04.2008, 00:12:03
Te cred,nu asta ar fi problema ca nu ai ce face cu ele, doar ca le pregatesti pentru unii si le dai la altii sau mai poti face altfel scoti arahidele din ele si le mananci...:))
:)):)):)):))asa e dupa nunta potsa le pap.ar fi pacat sa le arunc

waterlily
08.04.2008, 00:30:36
Sunt bune mai ales ca sunt de la nunta ta...=))

Isis
08.04.2008, 11:00:32
eu voi cumpara saculeti, dar nu voi pune arahide glazurate in ele, ci voi pune pietricele decorative. asa cei care vor veni la nuntã vor putea pastra o amintire de la nunta noastra.

CONT-INCHIS-044
08.04.2008, 11:32:39
eu voi cumpara saculeti, dar nu voi pune arahide glazurate in ele, ci voi pune pietricele decorative. asa cei care vor veni la nuntã vor putea pastra o amintire de la nunta noastra.
o idee buna bravo

mariacatalina
08.04.2008, 11:37:38
pozici cu marturii.

mariacatalina
08.04.2008, 11:39:28
alte pozici

mariacatalina
08.04.2008, 11:41:59
va pun mai multe poze. sa avem despre ce discuta concret.eu vreau sa le fac singura.

CONT-INCHIS-044
08.04.2008, 11:46:20
pozici cu marturii.
oooooooooo merci ptr pozici.esti o dulce.am sa pun si eu ceva poze.te pupik tu esti din tg jiu ?te mariti acolo?de ce esti la miresici din galati??

mariacatalina
08.04.2008, 11:46:55
mie imi plac cel mai mult cele in cutiuta. dar sunt 5 lei bucata.

mariacatalina
08.04.2008, 11:48:31
oooooooooo merci ptr pozici.esti o dulce.am sa pun si eu ceva poze.te pupik tu esti din tg jiu ?te mariti acolo?de ce esti la miresici din galati??
nu sunt din galati. sunt din pitesti dar sotiorul meu e din targu jiu. ma uiotam pe la voi pe aici si am zis sa va dau o mana de ajutor. va pup si bafta in organizarea nuntii.

CONT-INCHIS-044
08.04.2008, 11:54:45
nu sunt din galati. sunt din pitesti dar sotiorul meu e din targu jiu. ma uiotam pe la voi pe aici si am zis sa va dau o mana de ajutor. va pup si bafta in organizarea nuntii.
multumim mult ptr ajutor.aici fetele nu prea intra nu stiu dece.ms mult chiar imi trebuiau niste ideei.

mariacatalina
08.04.2008, 11:55:53
multumim mult ptr ajutor.aici fetele nu prea intra nu stiu dece.ms mult chiar imi trebuiau niste ideei.
cu placere. daca m ai nevoie de ajutor ma gasesti pe aici. pupici

CONT-INCHIS-044
08.04.2008, 14:12:39
cu placere. daca m ai nevoie de ajutor ma gasesti pe aici. pupici
unde se gasesc marturiile astea?pe net?

waterlily
09.04.2008, 14:51:07
buna. aseara am trimis un mail la firma asta de artificii sa vedem daca imi raspun acum.daca ar putea sa mi faca ar fi super.am citi acolo pe site ca pretul e de 300ron+iva/minut si minim tre sa faci 3 min.sa zicem ca ptr 5 min ajunge la 20 milioane vechi.sunt multi dar parca m ar face fericita sa vad artificii in cea mai imp zi din viatza noastra.va pup
Tot eu sunt, ai primit raspuns?

CONT-INCHIS-044
09.04.2008, 15:38:49
Tot eu sunt, ai primit raspuns?
nu nici un raspuns asta e
am sa sun cand ajung acasa sa vad daca se poate face ceva

waterlily
09.04.2008, 16:33:30
uite ce am gasit pe net

waterlily
09.04.2008, 16:38:17
mai multe marturii

waterlily
09.04.2008, 16:42:29
si niste tortulete si alte marturii

Ellutza09
09.04.2008, 23:10:40
Sunt foarte frumoase toate,as vrea si eu sa gesesc ceva in genul feliilor de tort

nico_deea2000
10.04.2008, 09:21:18
eu ma gandeam ca in loc de marturii sa fie o poza`cu mirii facuta sul si legata cu ceva,asta sigur nu o sa ramana pe masa
mi se pare mai eleganu si mai ieftin
este 0.6 o poza de scos fata de 1 ron saculetul si cat or mai fi bomboanele.asta e parerea mea

Ellutza09
10.04.2008, 11:53:45
Eu pe masa o sa am plicul de bani, un card micut de masa cu poza noastra si in farfurii marturiile...

nico_deea2000
12.04.2008, 22:11:39
Buna fetelor,eu am gasit intr-un loc unde poti sa comanzi acuma invitatiile si sa\fie tiparite mai tarziu.Eu spre exemplu nu mai am stare si parca vreau sa fac tot deodata si totusi am senzatia ca nu fac nimic si timpul trece,asa ca am de gand sa comand invitatiile cat de curand si sa le dau la tiparit cand toate datele problemei sunt stabilite.A apropo si sunt si destul de ieftine,n pret fiind inclus si tiparitul http://www.miresici.ro/images/attach/jpg.gif http://www.miresici.ro/images/attach/jpg.gifhttp://www.miresici.ro/images/attach/jpg.gif.Acestea sunt cele 3 modele alese de mine,problema e ca inca nu le-am gasit pe toate,ca sa vad exact cum arata real,am gasit-o doar pe cea simpla,care mie mi se pare foarte eleganta,oricum insidt poate le gasesc si pe celelalte.

madalinabalescu27
13.04.2008, 16:24:59
Buna miresici, stiu ca asta e datoria nasilor, cea de-a cumpara lumanarile, dar eu am vazut pe un alt forum niste lumanari superbe, sunt deosebite. Vreau si eu, dar acea mireasa nu e din galati, e din arad parca si ea le luase de la un targ de nunti, vreau si eu, o sa atasez poza poate ati vazut voi pe undeva la noi si ma ajutati voi. Daca nu voi de unde v-ati luat sau o sa va luati, eu imi doresc ceva finut finut si simplu. Astept raspunsuri de la voi, va pup si o zi minunata!

myrabella
15.04.2008, 09:23:36
stie cineva daca se gasesc in galati bomboanele care se pun in marturii?
eu chiar imi doresc migdale glazurate, desi pe la alte nunti am vazut si alte pietricele sau chiar arahide glazurate.

myrabella
15.04.2008, 09:38:54

buna, am vazut ca ai ceva timp de cand ai scris dar daca nu ti-a raspuns nimeni si nu ai aflat , eu iti pot spune cu siguranta ca se gasesc invitatiile astea in galati, eu am fost la mai multe firme si nu mai stiu unde am vazut, dar tind sa cred ca in centru la besign concept sau la tagio, in incinta casa alba din parcul eminescu.
o sa mai caut , ca eu nu m-am hotarat la model deocamdata si daca gasesc revin cu pretul si locatia.
pupici

ghdcatalina
15.04.2008, 11:56:06
Unde ai facut invitatiile cu poza ta ..sunt superbe!!!

CONT-INCHIS-044
15.04.2008, 13:51:49
fetelor mi am comandat si eu invitatia.va pun o poza cu modelul invitatiei si o poza cu culoarea ei.prima e cea comandata

CONT-INCHIS-044
15.04.2008, 13:53:10
fetelor mi am comandat si eu invitatia.va pun o poza cu modelul invitatiei si o poza cu culoarea ei.prima e cea comandata
daca va intereseaza va dau nr de tel sa vedeti si voi ce modele mai sunt.

Isis
15.04.2008, 21:12:04
pe la metro, selgros cred ca se gasesc.

nico_deea2000
15.04.2008, 21:19:17
eu nu mi-am pus intrebarea asta pana acum,dar ar fi bina sa fac cercetari si in legatura cu asta,ca as vrea ceva mai deosebit,si daca ar fi si ieftine atunci cu atat mai bine.

Coryna
15.04.2008, 23:08:49
Eu am gasit la metro numai arahide glazurate (cutia de 500g costa 9 lei). Am cautat migdale glazurate dar nu am gasit.:( Stie cineva unde pot gasi:-\

CONT-INCHIS-044
15.04.2008, 23:13:33
eu nu mi-am pus intrebarea asta pana acum,dar ar fi bina sa fac cercetari si in legatura cu asta,ca as vrea ceva mai deosebit,si daca ar fi si ieftine atunci cu atat mai bine.
fetelor dar lumanarile nu le luam de unde facem buchetele?
sau eu fac buchetul unde vreau eu nasa unde vrea ea si tot asa?cred ca ar trebui facute in acelasi loc toate.dar nu inteleg daca lumanarile le cumparam din alta parte.va pup

waterlily
15.04.2008, 23:20:39
[quote=cristichia;778056]fetelor dar lumanarile nu le luam de unde facem buchetele?
sau eu fac buchetul unde vreau eu nasa unde vrea ea si tot asa?cred ca ar trebui facute in acelasi loc toate.dar nu inteleg daca lumanarile le cumparam din alta parte.va pup[/quo

Lumanarile se iau de unde iei si buchetele, cocardele etc., cu toate ca le platesc nasii. In mod obisnuit se aranjeaza si in functie de buchetele pe care le au mireasa si nasa...fiecare dupa gusturile lui si dupa buget,dar mie asa mi se pare normal. :huh:

waterlily
15.04.2008, 23:23:13
Scuze nu am raspuns concret: lumanarile se cumpara tot de la florarie!!!!

CONT-INCHIS-044
15.04.2008, 23:39:05
Scuze nu am raspuns concret: lumanarile se cumpara tot de la florarie!!!!
:*:*:*:*:*:*:*:*esti o iubire de fata!!!ms ptr tot eu sper sa ma pot consulta cu nasa e draguta asa ca nu cred ca vom avea probleme cu nimik:*:*:*:*:*:*inca pupuri ptr tine

waterlily
15.04.2008, 23:46:36
:*:*:*:*:*:*:*:*esti o iubire de fata!!!ms ptr tot eu sper sa ma pot consulta cu nasa e draguta asa ca nu cred ca vom avea probleme cu nimik:*:*:*:*:*:*inca pupuri ptr tine

Cu mare placere!!!!! Cu orice pot fi de folos eu sunt aici din cand in cand....

Ellutza09
15.04.2008, 23:54:45
Nici eu nu am vazut migdale glazurate dar nici nu am cautat,arahide glazurate am vazut cam peste tot.Voi cu cat timp inainte le cumparati si le asamblati? :*

carmenushka
16.04.2008, 00:05:38
Nici eu nu am vazut migdale glazurate dar nici nu am cautat,arahide glazurate am vazut cam peste tot.Voi cu cat timp inainte le cumparati si le asamblati? :*
In Auchan am vazut in seara asta portocale, migdale, smochine, alune glazurate, se vand la kg!

Ellutza09
16.04.2008, 00:11:53
In Auchan am vazut in seara asta portocale, migdale, smochine, alune glazurate, se vand la kg!
Noi in Galati nu avem Auchan :D

madalinabalescu27
17.04.2008, 20:54:46
Buna miresici, azi am primit 2 din accesoriile care am facut comanda pe net, am primit casuta de dar si panglici personalizate, sunt tare happy, o sa atasez si astept pareri, va pup si spor la pregatiri.

mihaela_n2003
17.04.2008, 21:28:00
Buna miresici, azi am primit 2 din accesoriile care am facut comanda pe net, am primit casuta de dar si panglici personalizate, sunt tare happy, o sa atasez si astept pareri, va pup si spor la pregatiri.
Foarte frumoase!Daca vrei poti sa-mi spui si mi-e de unde ai comandat casuta de bani si cat a costat?Multumesc

tataru_florina
17.04.2008, 21:31:09

Sunt super reusite! Sa iti aduca noroc. Trimite mi si mie te rog pe PM de la ce firma le ai luat. AS vrea sa imi fac si eu comanda de casuta. Mersi frumos

madalinabalescu27
17.04.2008, 22:24:37
mie imi plac cel mai mult cele in cutiuta. dar sunt 5 lei bucata.
pai si nu tie se pare ca sunt cam piperate? ca daca ai 200invitati dai zece milioane numai pe marturii, dar la cate cheltieli sunt. sunt frumoase intr-adevar, eu am gasit altceva pe net care costa doar un dolar una si sunt super, nu am mai vazut la nimeni.Am incercat sa atasez poza dar nu merge ca e prea mare si nu stiu sa o fac mai mica. va pup, in momentul cand le voi avea voi face eu poza si o sa atasez.

Ellutza09
17.04.2008, 23:11:31
pai si nu tie se pare ca sunt cam piperate? ca daca ai 200invitati dai zece milioane numai pe marturii, dar la cate cheltieli sunt. sunt frumoase intr-adevar, eu am gasit altceva pe net care costa doar un dolar una si sunt super, nu am mai vazut la nimeni.Am incercat sa atasez poza dar nu merge ca e prea mare si nu stiu sa o fac mai mica. va pup, in momentul cand le voi avea voi face eu poza si o sa atasez.
Da-mi si mie te rog site-ul pe pm unde ai vazut marturiile...:*

ankutza
18.04.2008, 10:26:10

^:)^ ^:)^ ^:)^ pleaseeeeeeeeeeeeee....si eu vreau un pm cu detaliiii.;;) ;;) ;;)

nutica
18.04.2008, 12:42:38
Buna.Poti sami trimiti si mie un PM cu mai multe detali.Te rog mult de tot.>:D<

madalinabalescu27
18.04.2008, 14:56:02
Buna miresici! Uite am mai gasit un alt model la lumanari, atasez poze si astept pareri, sper ca se vad bine.

aris
18.04.2008, 15:15:55
Buna miresici! Uite am mai gasit un alt model la lumanari, atasez poze si astept pareri, sper ca se vad bine.

lumanarile acestea nu sunt cam grele? Par lungi si mai e si partea aceea transparenta.....

CONT-INCHIS-044
18.04.2008, 15:18:00
te rog trimite mi pm cu detalii.^:)^^:)^^:)^super tare casuta!iar panblica.............nu am cuvinte.felicitari ptr idee.pup

CONT-INCHIS-044
18.04.2008, 15:22:33
super dragute.dar nu sunt grele?te rog spune mi de unde le ai luat si cat te au costat.pup la tine:*:*:*

Crina1
18.04.2008, 15:29:28

Felicitari pt achizitii! :*

keity
18.04.2008, 16:32:38

da, te rog fr si eu!!detalii, tel pe pm!^:)^ multumesc fr!Sunt superbe!sa le stapanesti sanatoasa!!

Isis
18.04.2008, 18:22:11
vreau si eu detalii despre casuta e f. frumoasa. Cat a costat? te rog astept PM

madalinabalescu27
19.04.2008, 07:47:56
super dragute.dar nu sunt grele?te rog spune mi de unde le ai luat si cat te au costat.pup la tine:*:*:*
Buna, inca nu le-am cumparat, as vrea sa le cumpar, dar mie imi e mintea si sufletu la prima lumanare care am atasat poza, cea la care am vazut la o miresica de pe un alt forum, deja am sunat la cluj si cred ca voi face comanda, sunt mai scumpe dar mie alea imi plac. Acum iti raspund legat de lumanarile astea care au ceara si transparent, sunt de la o florarie de langa parma, floraria orhideea, una costa 120ron si sa stii ca nu sunt grele. te pup si spor la pregatiri, inca nu am ajuns sa intreb de verighetele tale dar promit saptamana asta care vine, ca am fost cam ocupata saptamana asta.

madalinabalescu27
19.04.2008, 07:57:24
vreau si eu detalii despre casuta e f. frumoasa. Cat a costat? te rog astept PM
va raspund la toate miresicile care m-ati intrebat detalii de casuta de dar: am facut comanda pe internet, la ************* pune-ti punct si apoi ro(scriu asa ca altfel nu apare scris numele de la site) magazin online, si acolo o cautati in categoria pahare, pernite si casute, sunt mai multe feluri, au si in forma de inima(mai multe culori), am dat 150ron, am platit la brd, se face confirmarea si apoi intr-o zi am primit-o prin curier, asta m-a mai costat 19ron. Si cu panglica la fel am facut, am intrat pe site panglici si am facut comanda pur si simplu, asta m-a costat mai mult dar a meritat, nu-mi pare rau de nimic, pe panglici am dat 450ron pe 50m, la fel am platit de data asta la banca transilvania si apoi imediat prin curier am primit, taxa curier 23ron. Va pup, asa v-am raspuns la toate miresicile, sa nu va suparati ca nu v-am scris pm.Spor la pregatiri.

waterlily
19.04.2008, 11:46:02
va raspund la toate miresicile care m-ati intrebat detalii de casuta de dar: am facut comanda pe internet, la ************* pune-ti punct si apoi ro(scriu asa ca altfel nu apare scris numele de la site) magazin online, si acolo o cautati in categoria pahare, pernite si casute, sunt mai multe feluri, au si in forma de inima(mai multe culori), am dat 150ron, am platit la brd, se face confirmarea si apoi intr-o zi am primit-o prin curier, asta m-a mai costat 19ron. Si cu panglica la fel am facut, am intrat pe site panglici si am facut comanda pur si simplu, asta m-a costat mai mult dar a meritat, nu-mi pare rau de nimic, pe panglici am dat 450ron pe 50m, la fel am platit de data asta la banca transilvania si apoi imediat prin curier am primit, taxa curier 23ron. Va pup, asa v-am raspuns la toate miresicile, sa nu va suparati ca nu v-am scris pm.Spor la pregatiri.

multumim pentru detalii dar nu a aparut numele de la site,te rugam sa mai incerci ^:)^>:D<:*

tataru_florina
19.04.2008, 11:58:27
Este o problema cu numele site ului. Mi a trimis si mie pe PM dar nu reusesc sa il vad. Nu stiu exact care e problema si de ce nu ne lasa sa il vedem. F ciudat. O alta idee ar fi sa scrie numele cu spatii intre litere.

madalinabalescu27
20.04.2008, 21:11:28
Am reusit sa micsorez pozele de la marturiile care-mi plac, site accesoriidenunta, va pup si astept pareri!

carmenushka
20.04.2008, 22:52:43
Ok, ideea e sa cauti intr-un hipermarket...chiar nu stiu ce aveti pe-acolo prin Galati

tataru_florina
20.04.2008, 23:17:20
Buna fetelor! Asa vor arata marturiile mele(nuferi). Sunt din sticla si au cam 6.5cm pe 4 cm.

CONT-INCHIS-044
21.04.2008, 11:27:29
Buna fetelor! Asa vor arata marturiile mele(nuferi). Sunt din sticla si au cam 6.5cm pe 4 cm.
sunt super frumoase...cat te costa?de unde le ai cumparat?pup la tine feicitari ptr alegerea facuta

madalinabalescu27
22.04.2008, 13:41:44
Aceasta e invitatia noastra si plicul ptr bani. astept pareri si va pup.

impromex
22.04.2008, 15:31:52
Sunt foarte frumoase.Sa iti aduca noroc si multi invitati .
Zi-mi si mie te rog de plicurile de bani de unde le-ai luat si cat au costat?

Ellutza09
22.04.2008, 22:17:09
Sunt foarte frumoase... si textul imi place mult...:*

CONT-INCHIS-044
22.04.2008, 22:44:49
fff frumoase invitatiile tale.pup

CONT-INCHIS-044
22.04.2008, 22:46:38
nimeni nu a zis nimik de invitatia mea:((:((:((:((:((:((:((:((:((

Ellutza09
23.04.2008, 20:59:25
Sunt foarte dratute,al 2-lea model imi place mai mult..>:D<

impromex
23.04.2008, 21:04:27
nimeni nu a zis nimik de invitatia mea:((:((:((:((:((:((:((:((:((

foarte finuta >:D<

madalinabalescu27
05.05.2008, 19:22:54
Buna miresici! eu sunt f happy, mi-au venit marturiile si place cardurile, pe 30 aprilie am facut comanda si azi(5mai) au ajuns in galati, sunt fericita. am sa atasez poze si astept pareri, va pup si spor la pregatiri.

lalua99
05.05.2008, 22:02:09
madalina, arata super marturiile.de unde le-ai luat?
ps:scuze, am vazut dupa aia ca era trecut siteul.

Ellutza09
06.05.2008, 00:39:32
Buna miresici! eu sunt f happy, mi-au venit marturiile si place cardurile, pe 30 aprilie am facut comanda si azi(5mai) au ajuns in galati, sunt fericita. am sa atasez poze si astept pareri, va pup si spor la pregatiri.
Suntfoarte frumoase,cum ai platit contraramburs? As vrea sa-mi comand si eu cate ceva de pe site ca sunt multe lucruri interesante>:D<

waterlily
06.05.2008, 22:46:44
sunt superbe si au ajuns si foarte repede....felicitari<:-P

myrabella
07.05.2008, 15:25:49
Ok, ideea e sa cauti intr-un hipermarket...chiar nu stiu ce aveti pe-acolo prin Galati

pai, avem Metro, Real si Selgros si nu am gasit.

bluecri
08.05.2008, 15:47:21
Hm...eu sunt in mare dilema cu marturiile. Ce imi place mie e prea scump, ce imi pot permite nu-mi place! Nu stiu ce sa fac. Am mai citit pe aici despre CD-uri cu muzica folosite ca marturii. Parca ar fi o idee...voi ce parere aveti? Intr-un fel parca mi-ar veni sa renunt la ele...nu sunt traditionale la noi, nu-i asa?

lilisys
08.05.2008, 15:57:20
Am mai citit pe aici despre CD-uri cu muzica folosite ca marturii. Parca ar fi o idee...voi ce parere aveti? Intr-un fel parca mi-ar veni sa renunt la ele...nu sunt traditionale la noi, nu-i asa?

asta nu conteaza, nici marturiile nu sunt traditionale :)
ideea cu CD este buna, si eu ma gandesc, dar nu stiu inca cu ce muzica, sa fie pe toate gusturile..ma gandesc la ceva clasic, cei mai in varsta apreciaza iar tinerii invatza :)

eu daca eram din bucresti cred as fi facut CD cu melodii vechi - Bucuresti-ul de altadata - gen Zaraza, etc

bluecri
08.05.2008, 16:09:00
Sunt zapacita! Voiam sa intreb despre marturii in general daca sunt traditionale, dar m-am incurcat in propria-mi "dilema" ;-) Muzica veche e o idee faina dupa parerea mea si sunt sigura ca se poate face. Eu inca nu m-am decis ce sa fac. Ajutati-ma cu idei daca puteti. Voi ce folositi?

Ellutza09
09.05.2008, 01:48:50
Marturii>:D<

Ellutza09
09.05.2008, 01:50:03
sper sa va placa

impromex
09.05.2008, 12:03:34
foarte frumoasa ultima

madalinabalescu27
14.05.2008, 21:40:53
Buna miresici, sunt iar fericita, azi au ajuns lumanarile si sunt f frumoase si deosebite, am facut cateva poze atat la lumanari cat si la marturii si place carduri, va pup, astept pareri si spor la cumparaturi!

madalinabalescu27
14.05.2008, 21:45:08
Alte poze, va pup

Ellutza09
15.05.2008, 00:45:35
Buna miresici, sunt iar fericita, azi au ajuns lumanarile si sunt f frumoase si deosebite, am facut cateva poze atat la lumanari cat si la marturii si place carduri, va pup, astept pareri si spor la cumparaturi!
Sunt superbe toate,cu adevarat deosebite...>:D<

INA81
16.05.2008, 14:33:10
wow super imi plac mult cutiutile cu marturii ; o nunta minunata iti doresc
pupici

floricantacuz
16.05.2008, 14:40:50
Sunt superbe.....vreau si eu de unde le-ai comandat spune-mi si mie te rog, si cat te-au costat, ma intereseaza in principal marturiile si cardurile, sunt superbe.....poti sa-mi dai niste detalii te rog.....

Azumi
23.05.2008, 10:46:20
neata fetelor, gata si casuta noastra, va place :D ?

http://www.miresici.ro/showpost.php?p=854078&postcount=1052

CONT-INCHIS-044
23.05.2008, 11:10:30
neata fetelor, gata si casuta noastra, va place :D ?

http://www.miresici.ro/showpost.php?p=854078&postcount=1052
fff draguta.ai facut o tu?

Azumi
23.05.2008, 11:13:52
fff draguta.ai facut o tu?
multumim, da noi am facut-o, am avut o cutie in f de inima de la un set de cesti de cafea, am prelungit-o ca sa fie mai inalta apoi am imbracat-o in autocolant rosu, i-am taiat loc pt bagarea plicurilor si i-am pus o esarfa de a mea si gata :D

CONT-INCHIS-044
23.05.2008, 11:36:33
multumim, da noi am facut-o, am avut o cutie in f de inima de la un set de cesti de cafea, am prelungit-o ca sa fie mai inalta apoi am imbracat-o in autocolant rosu, i-am taiat loc pt bagarea plicurilor si i-am pus o esarfa de a mea si gata :D
fff frumoasa.bravo ptr idee.a iesit super.felicitari

fetita
24.05.2008, 12:43:54
gata si casuta noastra , paharele, cardurile, pernuta pe jumatate; mai am cosuletul......
138823

138824

138825

138826

138827

waterlily
24.05.2008, 13:08:11
gata si casuta noastra , paharele, cardurile, pernuta pe jumatate; mai am cosuletul......
138823

138824

138825

138826

138827
Frumoase :A:A:A!!!!! Ai facut totul singura????

RamonaS
24.05.2008, 22:01:48
Imi plac mult de tot marturiile. De acest tip doresc si eu sa-mi iau. Stiu site-ul de pe care le-ai comandat (cred ca e www.accesorii........). Spune-mi mai multe despre modalitatile de plata, cat mai platesti in plus fata de pretul de 1 dolar, in cat timp au venit.
Pupici si felicitari pentru alegere!
O nunta frumoasa!

madalinabalescu27
25.05.2008, 09:51:09
Imi plac mult de tot marturiile. De acest tip doresc si eu sa-mi iau. Stiu site-ul de pe care le-ai comandat (cred ca e www.accesorii........) (http://www.accesorii........%29). Spune-mi mai multe despre modalitatile de plata, cat mai platesti in plus fata de pretul de 1 dolar, in cat timp au venit.
Pupici si felicitari pentru alegere!
O nunta frumoasa!

Buna, am facut comanda pe 30 aprilie si pe 5 mai erau ajunse in galati, deci la o comanda de 125/buc de marturii inimioare mire si 125/ buc de marturii inimioare mireasa si 24 place carduri am platit 768ron(330$) si am platit la raifeissen apoi am trimis email ca am platit, au rimis inapoi un email in care mi-au dat un nr ptr a verifica in ce locuri se afla coletul meu cu marturii, la posta vamala am platit 50ron. Sunt f multumimta, imi pare rau ca eu cand am facut comanda mie nu mi-au dat acele accesorii ptr sticla de sampanie si apoi au mai bagat casute ptr dar, si acel suport cu pahare ptr mire, f frumos. te pup, sper ca te-am putut ajuta si spor la pregatiri.

CONT-INCHIS-044
25.05.2008, 10:40:36
138823

138824

138825

138826

138827
le ai facut singura????????super frumoase paharele.imi plac la nebunie.felicitari ptr alegerile facute

mariacatalina
25.05.2008, 12:07:33
Buna Madalina. Sunt foarte frumoase toate. Imi poti da un PM sa-mi spui si mie de unde ai luat marturiile si place cardurile? mersi mult si pupici

RamonaS
26.05.2008, 00:14:22
Buna, am facut comanda pe 30 aprilie si pe 5 mai erau ajunse in galati, deci la o comanda de 125/buc de marturii inimioare mire si 125/ buc de marturii inimioare mireasa si 24 place carduri am platit 768ron(330$) si am platit la raifeissen apoi am trimis email ca am platit, au rimis inapoi un email in care mi-au dat un nr ptr a verifica in ce locuri se afla coletul meu cu marturii, la posta vamala am platit 50ron. Sunt f multumimta, imi pare rau ca eu cand am facut comanda mie nu mi-au dat acele accesorii ptr sticla de sampanie si apoi au mai bagat casute ptr dar, si acel suport cu pahare ptr mire, f frumos. te pup, sper ca te-am putut ajuta si spor la pregatiri.
Multumesc mult de tot de info.O nunta frumosa si multa fericire!

fetita
26.05.2008, 08:55:12
imi pare bine ca va plac; da l-am facut singura ...a fost putina chinuiala (mai ales la pahare - ca nu se lipea snurul, dar am reusit in final ...si snt fericita ca am terminat

CONT-INCHIS-044
07.06.2008, 23:49:55
mai multe poze cu invitatia mea...