PDA

Versiunea completa : Agentii de nunta din Arges

matrix
03.05.2007, 12:44:43
Buna Miresici!
Cine va aranjeaza restaurantul? O agentie sau rudele?
Eu vreau agentie dar nu stiu care.Gasisem una care a aparut si pe site dar aveau ceva cu baloanele - ma tot bateau la cap daca vreau baloane- iar eu sunt impotriva baloanelor.Si acum caut alta care sa faca ce vreau eu, fara baloane

ayana2010
03.05.2007, 12:47:42
Buna Miresici!
Eu vreau agentie dar nu stiu care.Gasisem una care a aparut si pe site dar aveau ceva cu baloanele - ma tot bateau la cap daca vreau baloane- iar eu sunt impotriva baloanelor.Si acum caut alta care sa faca ce vreau eu, fara baloane

cum rudele??? la mine il aranjeaza personalul restaurantului....

alias
03.05.2007, 13:42:32
Buna Miresici!
Eu le am cam impartite. Restaurantul ofera doar husele, cad ca si tot la alcadibo faci deci suntem in aceeasi situatie. Eu o sa pun flori pe masa si o arcada la intrare (am apelat la o florarie de cartier ca sunt mai ieftine si le fac cum vreau eu) iar baloane vreau d-alea cu heliu imprastiate pe tavan(nu inimioare sau impletituri), fac in crama deci merg. Si probabil niste lumanarele mici pe trepe, la sosirea invitatilor ca o sa fie semiintuneric atunci. Cam atat cu impodobitul!!!

georgya
03.05.2007, 20:51:59
eu am un prieten care are agentie si se ocupa de tot ce trebuie:invitatii,flori,amenajari....asa ca nu am mult de alergat....sper sa iasa bine8-|

blondy
03.05.2007, 23:23:41
Eu am apelat la o agentie din targul din vale ,am luat de la ei husele, lumanarile,artificile de tort si cocardele,baloane nu am luat pentru ca mi le fac la restaurant.Agentia se cheama Get Married,

matrix
04.05.2007, 09:35:54
Mersi Blondy pentru pont! O sa merg la ei sa vad ce preturi au.
Din pacate mie restaurantul imi da husele contra cost ceea ce nu-mi convine.Prefer sa iau o agentie si sa-mi faca ei totul.

blondy
04.05.2007, 10:27:06
Mersi Blondy pentru pont! O sa merg la ei sa vad ce preturi au.
Din pacate mie restaurantul imi da husele contra cost ceea ce nu-mi convine.Prefer sa iau o agentie si sa-mi faca ei totul.

Uite si niste preturi:(erau in discutia "Nunta la Pitesti")

huse scaune 35.000
aranjamente florale intre 200.000 si 1.000.000
fusta + capac 400.000
marturii 35.000
aranjament prezidiu(floral) 1.250.000
artificii tort 100.000
stalpi arcada
(tot cu flori, se pun la
intrarea in restaurant) 1.000.000 buc

Parerea mea este ca e posibil ca la restaurant pretul huselor sa fie mai mic decat la agentie,vezi si tu te orientezi - asta daca nu iti face agentia o reducere.

matrix
04.05.2007, 11:39:20
Mersi!
Ma scot din sarite preturile astea.Mai jos de 3800 nu am ajuns cu nici o agentie pana acum ( din cele din Bucuresti).Mersi pt informatie

alias
04.05.2007, 16:32:29
Mersi!
Ma scot din sarite preturile astea.Mai jos de 3800 nu am ajuns cu nici o agentie pana acum ( din cele din Bucuresti).Mersi pt informatie
la alcadibo cat ia pe huse, nu tot 35000???

matrix
04.05.2007, 16:40:41
Ba da.Tocmai asta e ideea. De ce sa dau la restaurant 35 pe husa cand agentiile cer acelasi pret si sunt mult mai frumoase,sunt din saten si organza nu ca cele de la restaurant.Poate sunt eu prea pretentioasa dar vreau ceva mai dragut.Tu le iei pe cele de la restaurant?

kiss_tyna
04.05.2007, 17:26:05
Eu stiu o agentie in targul din vale,vis-s-vis de rectorat...se numeste parca ''Get Married''.

georgya
04.05.2007, 19:37:38
Ba da.Tocmai asta e ideea. De ce sa dau la restaurant 35 pe husa cand agentiile cer acelasi pret si sunt mult mai frumoase,sunt din saten si organza nu ca cele de la restaurant.Poate sunt eu prea pretentioasa dar vreau ceva mai dragut.Tu le iei pe cele de la restaurant?
eu am in salonul albastru si mi-a zis ca husele intra in pretul meniului.............oare de ce?tu in ce sala ai?

matrix
07.05.2007, 09:23:38
Eu fac in Salonul Galben.
De ce?nu stiu nici eu.Am inteles de la fetele de pe forum ca au primit si o camera gratis.Eu nimik.Trebuie sa platesc pentru tot.Ideea e ca nu am fost eu sa vb si persoana care a fost nu prea a facut mare lucru.Si acum trebuie sa redresez totul.

lorellay
07.05.2007, 13:11:17
Ce stiti de "Angelic"?
Eu le-am trimis un e-mail si mi-au trimis o oferta....
Da nici nu stiu daca sunt in Pitesti!:-&

lorellay
07.05.2007, 13:11:57
Scuze ..de fapt sunt Angels Wedding....

georgya
07.05.2007, 21:43:56
Eu fac in Salonul Galben.
De ce?nu stiu nici eu.Am inteles de la fetele de pe forum ca au primit si o camera gratis.Eu nimik.Trebuie sa platesc pentru tot.Ideea e ca nu am fost eu sa vb si persoana care a fost nu prea a facut mare lucru.Si acum trebuie sa redresez totul.
mie sincer imi place salonul galben asa cum este, scaunele sunt super si fara huse, asta e parearea mea.....dar in salonul albastru unde fac eu sunt necesare husele si de-asta intra in pret.nici eu nu stiu nimik de camera dar o sa merg zilele astea sa intreb si sa stabilesc meniul si tot ce mai trebuie:*

matrix
08.05.2007, 09:37:29
Mie nu-mi place si plus ca vreau sa iasa o nunta " ca-n filme".si al meu zice la fel ca tine dar eu vreau neaparat huse si tre sa gasesc si plus ca mi-am ales tema nuntii " fluturi" si tre sa iasa totul perfect.Mersi pt parere.Cred ca vineri o sa ajung si eu la restaurant ca vreau sa vad cum arata seara si sa discut eu cu seful de sala, inclusiv de camera.Sa-mi spui si mie ce mai afli, te rog.

alias
08.05.2007, 11:56:54
Mie nu-mi place si plus ca vreau sa iasa o nunta " ca-n filme".si al meu zice la fel ca tine dar eu vreau neaparat huse si tre sa gasesc si plus ca mi-am ales tema nuntii " fluturi" si tre sa iasa totul perfect.Mersi pt parere.Cred ca vineri o sa ajung si eu la restaurant ca vreau sa vad cum arata seara si sa discut eu cu seful de sala, inclusiv de camera.Sa-mi spui si mie ce mai afli, te rog.
husele le iau de la restaurant, pt ca nu are rost la mine sa ma incurc cu agentia pt ca baloanele le am intr-o parte, florile in alta, dupa cum am gasit mai convenabil. Iar husele din crama se asorteaza perfect la decorul respectiv.

georgya
08.05.2007, 14:56:56
sper sa ajung si eu sapt asta sa vb.........cine stie ce mai aflu:-s

matrix
08.05.2007, 15:26:46
Te cred Georgya.si eu sunt la fel.Nu stiu cum sa vb cu ala sa-l imbunez ca sa-mi dea accept la tot ce vreau eu.Mi-am facut o lista kilometrica cu intrebari.Plus ca vreau s avb si de rezervare la hotel pt nasi, ai mei parinti si pt noi, poate akolo obtin o reducere ca din ce am vazut ep site sunt preturi cam piperate pt pitesti,2.400.000 pe noapte.La preturile care sunt sper sa fie totul super.
stie cineva cate stele are hotelul?sunt tare curioasa

georgya
08.05.2007, 15:33:17
Te cred Georgya.si eu sunt la fel.Nu stiu cum sa vb cu ala sa-l imbunez ca sa-mi dea accept la tot ce vreau eu.Mi-am facut o lista kilometrica cu intrebari.Plus ca vreau s avb si de rezervare la hotel pt nasi, ai mei parinti si pt noi, poate akolo obtin o reducere ca din ce am vazut ep site sunt preturi cam piperate pt pitesti,2.400.000 pe noapte.La preturile care sunt sper sa fie totul super.
stie cineva cate stele are hotelul?sunt tare curioasa
sa inteleg ca tu nu ai fost inca acolo?
crede-ma ca am atatea sa-l intreb pe director ca e totul varza in capul meu

matrix
08.05.2007, 15:35:00
Lorellay, firma angels este din bucuresti.Intra pe site-ul lor angelic. ro si trimite-le o cerere de oferta.Eu de agentiile din Buc m-am lasat pt ca cer prea mult pt transport si cazare.Incearca poate ai mai multa bafta.pupici

matrix
08.05.2007, 15:42:10
nu am fost inca. tatal iubitului meu a rezervat.Si la mine e varza in cap tocmai de aia m-am apucat sa fac lista sa fiu sigura ca nu uit kestii importante.sper sa nu fiu dezamagita de raspunsuri ca ma enervez repede si asa sunt destul de stresata cu atatea pregatiri.

georgya
08.05.2007, 15:46:32
nu am fost inca. tatal iubitului meu a rezervat.Si la mine e varza in cap tocmai de aia m-am apucat sa fac lista sa fiu sigura ca nu uit kestii importante.sper sa nu fiu dezamagita de raspunsuri ca ma enervez repede si asa sunt destul de stresata cu atatea pregatiri.
acum inteleg de ce ai zis ca nu iti place salonul galben fara huse.....cand o sa-l vezi o sa fii super incantata.....chiar sapt trecuta am fost si mi-a placut f mult cum arata(salonul galben)..........sper sa nu iti dai planurile peste cap

georgya
08.05.2007, 15:47:45
apropo....nu te mai stresa atat<:-P

matrix
08.05.2007, 16:50:16
Faza cu stresatul nu prea se poate .Ca sunt genul de om care dc nu are griji sa se streseze atunci isi face;)) pe al meu l-am sclerozat de nervi deja.Norocu meu sunt colege care au si ele nunta si imi asculta toate tampeniile.Mersic pt sfat

blondy
08.05.2007, 16:55:26
Faza cu stresatul nu prea se poate .Ca sunt genul de om care dc nu are griji sa se streseze atunci isi face;)) pe al meu l-am sclerozat de nervi deja.Norocu meu sunt colege care au si ele nunta si imi asculta toate tampeniile.Mersic pt sfat

In stilul asta te distrugi pana in septembrie,take it easy.
Si eu sunt mai stresata de felul meu,dar am luat totul incetul cu incetul si m-am ocupat de organizare din timp in asa fel nu prea am avut de ce sa ma stresez.

Fluturas
08.05.2007, 17:08:22

Buna Gabi, ce anume vei folosi ? Am vazut ca ai tema fluturii...si eu la fel:*
La ce decoratiuni te-ai gandit?

georgya
08.05.2007, 21:05:46
In stilul asta te distrugi pana in septembrie,take it easy.
Si eu sunt mai stresata de felul meu,dar am luat totul incetul cu incetul si m-am ocupat de organizare din timp in asa fel nu prea am avut de ce sa ma stresez.
eu in afara de lucrurile elementare(restaurant,formatie,....) nu am inca nimik pregatit si tot nu ma stresez...........da si cand m-o apuca;))

matrix
09.05.2007, 09:58:04
Buna Gabi, ce anume vei folosi ? Am vazut ca ai tema fluturii...si eu la fel:*
La ce decoratiuni te-ai gandit?
Buna Fluturas!
Pai cam totul o sa aiba fluturi.Table plan-ul de la intrare cu asezarea invitatilor o sa fie din carton auriu in forma de fluture si mesele de pe carton o sa fie albe tot in forma de fluture.Place-card-urile o sa aiba in colt atasat un fluture, marturiile sunt niste cutiute cu fluture, arcada de la intrare o sa aiba luminite, organza si fluturi, aranjamentele florale tot fluturi o sa incerc sa para cat mai naturali, la pahare pun fluturi, tortul tot cu fluturi.Daca vrei da-mi pe pm adresa de mail sa-ti trimit poze ca nu stiu sa le micosrez sa le atsez aici.In principiu peste tot fluturi piesa de rezistenta o sa fie domnisorica de onoare care o sa aiba aripi de fluturas.

matrix
09.05.2007, 09:59:40
buna Georgya!
Pai si eu tot restaurant, formatie, biserica am. Si mi-am luat rokia.In rest sunt in pom o groaza de idei dar nimik pus in practica.

matrix
09.05.2007, 10:04:59
fluturas fii atenta!
am citit acum pe forum la accesorii nunta-carduri de masa, zicea o tipa ca a vazut calareti pt carduri la bamboo cu 6ron bucata cu fluturasi.Poate ajungi sa-i vezi.

Fluturas
09.05.2007, 10:43:12
fluturas fii atenta!
am citit acum pe forum la accesorii nunta-carduri de masa, zicea o tipa ca a vazut calareti pt carduri la bamboo cu 6ron bucata cu fluturasi.Poate ajungi sa-i vezi.

hehe, merci mult ! nu voi folosi asa ceva, avem f putini invitati, nu le vad rostul.. Oricum, merci ca te-ai gandit la mine :*>:D<

Fluturas
09.05.2007, 10:48:59
Buna Fluturas!
Pai cam totul o sa aiba fluturi.Table plan-ul de la intrare cu asezarea invitatilor o sa fie din carton auriu in forma de fluture si mesele de pe carton o sa fie albe tot in forma de fluture.Place-card-urile o sa aiba in colt atasat un fluture, marturiile sunt niste cutiute cu fluture, arcada de la intrare o sa aiba luminite, organza si fluturi, aranjamentele florale tot fluturi o sa incerc sa para cat mai naturali, la pahare pun fluturi, tortul tot cu fluturi.Daca vrei da-mi pe pm adresa de mail sa-ti trimit poze ca nu stiu sa le micosrez sa le atsez aici.In principiu peste tot fluturi piesa de rezistenta o sa fie domnisorica de onoare care o sa aiba aripi de fluturas.

suna fooooarte bine!! marturiile cum te-ai gandit sa le faci ?? ai gasit pe undeva sau le faci tu ?
domnisorica o sa fie superba !
eu mi-am facut invitatiile...deocamdata
peste 2 saptamani ma duc prin bucuresti dupa fluturasi pentru decor..

arinutza
09.05.2007, 10:53:27
Imi plac tare mult invitatiile tale, Fluturas! Le-ai facut singurica sau asa ai gasit invitatia... ma refer la pagina transparenta cu fluturasi.;-)

Fluturas
09.05.2007, 10:55:49
Imi plac tare mult invitatiile tale, Fluturas! Le-ai facut singurica sau asa ai gasit invitatia... ma refer la pagina transparenta cu fluturasi.;-)

Merci mult. Asa le-am gasit ! Norocul meu, mi-au placut la nebunie...si n-au fost nici scumpe ! De aici din Pitesti le-am luat..
Ma bucur ca-ti plac >:D< >:D< >:D<

issa
09.05.2007, 10:58:45
Merci mult. Asa le-am gasit ! Norocul meu, mi-au placut la nebunie...si n-au fost nici scumpe ! De aici din Pitesti le-am luat..
Ma bucur ca-ti plac >:D< >:D< >:D<

De guralive nu ai timp...dar uite unde te gasesc:[email protected] :-w

Fluturas
09.05.2007, 11:25:19
De guralive nu ai timp...dar uite unde te gasesc:[email protected] :-w

reao ! \:D/ \:D/ \:D/

arinutza
09.05.2007, 11:27:27
Sunt superbe si imi plac mult:*

Fluturas
09.05.2007, 11:32:23
Sunt superbe si imi plac mult:*

:* :* :* :* :* ^:)^ ^:)^ ^:)^ >:D< >:D< >:D<

matrix
09.05.2007, 11:55:32
suna fooooarte bine!! marturiile cum te-ai gandit sa le faci ?? ai gasit pe undeva sau le faci tu ?
domnisorica o sa fie superba !
eu mi-am facut invitatiile...deocamdata
peste 2 saptamani ma duc prin bucuresti dupa fluturasi pentru decor..
Marturiile le cumpar deja facute de pe povestea-nuntii cu www si .ro sper sa nu-mi stearga admin.Au si pahare cu fluturi tot akolo.Invitatiile de unde din Pitesti si cat te-au costat?
un lucru nu reusesc eu sa gasesc casuta de bani potrivita pe care s apun fluturi.Sa-mi zici ce fluturi ai gasit in Buc.

Fluturas
09.05.2007, 11:59:57
Marturiile le cumpar deja facute de pe povestea-nuntii cu www si .ro sper sa nu-mi stearga admin.Au si pahare cu fluturi tot akolo.Invitatiile de unde din Pitesti si cat te-au costat?
un lucru nu reusesc eu sa gasesc casuta de bani potrivita pe care s apun fluturi.Sa-mi zici ce fluturi ai gasit in Buc.

Invitatiile le-am facut la Special moments in spatele rest matteo, in centru.
au costat 2.3 ron , respectiv 1.9 invitatia+ 0.4 scrisul.
o sa-ti zic sigur !

matrix
09.05.2007, 12:53:18
mersi mult fluturas.

Fluturas
09.05.2007, 12:57:27
mersi mult fluturas.

nu, nu !
eu iti multumesc, am intrat pe site-ul ala, arata bine marturiile...vreau sa sun la ei, ai idee cat costa ?

matrix
10.05.2007, 08:49:10
Uite astea sunt preturile:

<100 buc
100-300 buc
>300 buc
2.24 ron
2.15 ron
2 ron

Cand intri pe site dai click pe codul produsului respectiv si-ti apar preturile.
paharele le-ai vazut?

matrix
10.05.2007, 08:53:02
n-a iesit cum vroiam.Pt mai putin de 100 buc 2.24, intre 100-300 buc marturia costa 2.15 si peste 300 buc costa 2 Ron.

Fluturas
10.05.2007, 09:00:19
n-a iesit cum vroiam.Pt mai putin de 100 buc 2.24, intre 100-300 buc marturia costa 2.15 si peste 300 buc costa 2 Ron.

da, merci frumos, am inteles din prima \:D/
2.24 bucata, hmmm..binisor !

matrix
10.05.2007, 09:06:22
N-ai pt ce!
eu zic sa se merita sunt si frumoase si pot sa le faca in ce culori vrei tu.

Fluturas
10.05.2007, 09:08:50
N-ai pt ce!
eu zic sa se merita sunt si frumoase si pot sa le faca in ce culori vrei tu.

am sa sun la ei.eu vreau sa fie alb+ orange..sper sa nu fie probleme :*
pupici, merci:*

sebyy83
31.05.2007, 00:32:46
Salutare

Incercati pe jumboo.ro. Poate gasiti ceva interesant, este situl unei agentii din Pitesti.:)>-

matrix
31.05.2007, 08:42:34
Mersi Seby, dar eu nu vreau baloane la nunta si am vazut ca firma asta se bazeaza pe baloane.Mersi oricum

Deny_um
03.07.2007, 23:28:03
Cea mai buna agentie de organizat nunti din Pitesti este: Special Moments. Are sediul in spate la Restaurantul MATEO.
Au preturi foarte bune si sunt foarte buni.
Eu cu ei imi fac nunta, si sunt foarte multumita si la preturi.
Contactati-i.
Daca vreti mai multe amanunte contactati-ma pe mail: [email protected]
Va pup!!!

Deny_um
03.07.2007, 23:30:05
Invitatiile le-am facut la Special moments in spatele rest matteo, in centru.
au costat 2.3 ron , respectiv 1.9 invitatia+ 0.4 scrisul.
o sa-ti zic sigur !

Ai fost multumita de invitatii? De cei de la Special Moments???

alexandradinu
24.09.2007, 16:06:36
Hai sa va zic si eu poate va intereseaza... am fost la o nunta pe 01 septembrie parca , la Adina , pe strada cu Haiducu( ca nu stiu cum ii zice) si aveau un aranjament floral de prezidiu superb( adica mie mi-a placut)si am intrebat-o pe mireasa cu ce agentie a lucrat si mi-a zis ca nu le-a facut cu agentie ci cu o fata care face aranjamente florale cu florile primite la cununia civila.Mie mi s-a parut super ,adica nu mai trebuie sa platesti si florile , pe care oricum le-ai primit. Nu mai tin exact minte cat a zis ca i-a luat pe prezidiul ala 700,800,900 mii leiceva de genul asta. Daca imi da vre-o poza in acre sa se vada( ca inca nu mi-a trimis nici o poza de la nunta) va arat si voua.

alexandradinu
01.11.2007, 15:51:30
Tot eu scriu ... se pare ca nu prea se inghesuie lumea pe subiectul asta. Vroiam sa va spun ca am fost astazi la Perfect Moments sa imi faca si mie o oferta de pret.... mi s-au parut exagerati sau poate sunt eu zgarcita.
Am sa va spun si preturile dar sa va spun antai ce mi s-a parut super ciudat a fost faptul ca eu ii spuneam ceea ce vreau iar el imi asternea pe hartie niste preturi , nu m-a intrebat ce fel de flori vreau in buchete , sau detalii , ca ma gandesc ca fiecare produs are un pret diferit chiar daca face parte din aceeasi gama. Acum sa va spun preturile:
- huse scaune + esarfe+ fuste mese - 1500 lei
- marturii 150 buc-225 lei
- arcada flori + stalpi+covor rosu - 400 lei
- 80 carduri de masa - 150 lei
- aranjament prezidiu - 150 lei
- perdea lumini -250 lei
- 2 aranjamente masini (flori) - 100 lei
- 160 cocarde - 265 lei
- 3 buc baloane heliu -60 lei
________-
total 3450 ceea ce mi s-a parut mult ,plus ca nu m-a intrebat cati m vreau perdeaua de lumini , etc.
Am venit la birou si am intrat pe netunde am gasit preturi mult mai mici la agentiile din Buc. Chiar nu mai inteleg. Noroc ca o sa recuperezprin ceea ce voi face singur: place-carduri , marturii , invitatii , meniuri ,
Deci cum vi se pare?

anesya
02.11.2007, 00:03:43
E cam mult...poate ca si eu sunt zgarcita...

Fluturas
02.11.2007, 12:05:34
Tot eu scriu ... se pare ca nu prea se inghesuie lumea pe subiectul asta. Vroiam sa va spun ca am fost astazi la Perfect Moments sa imi faca si mie o oferta de pret.... mi s-au parut exagerati sau poate sunt eu zgarcita.
Am sa va spun si preturile dar sa va spun antai ce mi s-a parut super ciudat a fost faptul ca eu ii spuneam ceea ce vreau iar el imi asternea pe hartie niste preturi , nu m-a intrebat ce fel de flori vreau in buchete , sau detalii , ca ma gandesc ca fiecare produs are un pret diferit chiar daca face parte din aceeasi gama. Acum sa va spun preturile:
- huse scaune + esarfe+ fuste mese - 1500 lei
- marturii 150 buc-225 lei
- arcada flori + stalpi+covor rosu - 400 lei
- 80 carduri de masa - 150 lei
- aranjament prezidiu - 150 lei
- perdea lumini -250 lei
- 2 aranjamente masini (flori) - 100 lei
- 160 cocarde - 265 lei
- 3 buc baloane heliu -60 lei
________-
total 3450 ceea ce mi s-a parut mult ,plus ca nu m-a intrebat cati m vreau perdeaua de lumini , etc.
Am venit la birou si am intrat pe netunde am gasit preturi mult mai mici la agentiile din Buc. Chiar nu mai inteleg. Noroc ca o sa recuperezprin ceea ce voi face singur: place-carduri , marturii , invitatii , meniuri ,
Deci cum vi se pare?

foarte ciudata oferta intr-adevar, pai cum poti stabili niste preturi fara detalii ?! aranjamentele florale costa la fel indiferent de flori ?!
cocardele naturale sau artificiale? foarte scumpe !
eu am dat 1 ron sau 1.2 ron nu tin minte exact pe cocarde din mini-rose...
cardurile le poti face singura din o coala de carton care costa 0.4 ron cel mult ...
scump!

mmbr
05.11.2007, 22:28:49
Buna fetelor,

Msa puteti ajuta cun niste ecomandari+contacte ale unor agentii organizatoare de nunti din Pitetsi? eu lucrez in Bucuresti si nu am timp efectiv sa caut...si nu toate au site-uri...

Stiti ceva de agentia Simonne?
Eu voi face nunta in Mioveni, iar locatia are mare nevoie de cineva super talentat care sa faca minuni, si cu un buget nu prea mare...

daca aveti si poze de la nuntile voastre eventual, mi-ar fi de mare ajutor.

va multumesc din suflet! pupici:)

matrix
06.11.2007, 15:05:29
Buna fetelor!
Nu am mai scris de mult pe acest forum.Dar m-am gandit sa mai scriu pentru a le impartasi viitoarelor miresici experientele mele placute din fericire nunta a fost superba si eu fff multumita de tot.Daca tot sunt la subiectul agentie, trebuie sa va spun ca am facut cu special moments care au fost superbi.Totul a fost asa cum am cerut, preturile fff ok, sala decorata exact la ora care trebuia, am reusit s-o vad inainte de a pleca la biserica si am stat linistita.S-au straduit sa-mi fie pe plac si au reusit.Mi-au facut rost si de fluturi aurii.Nota 10+

24danyela
06.11.2007, 15:13:38
De agentia Dream Bride ce stiti?

Fluturas
06.11.2007, 15:17:43
Buna fetelor!
Nu am mai scris de mult pe acest forum.Dar m-am gandit sa mai scriu pentru a le impartasi viitoarelor miresici experientele mele placute din fericire nunta a fost superba si eu fff multumita de tot.Daca tot sunt la subiectul agentie, trebuie sa va spun ca am facut cu special moments care au fost superbi.Totul a fost asa cum am cerut, preturile fff ok, sala decorata exact la ora care trebuia, am reusit s-o vad inainte de a pleca la biserica si am stat linistita.S-au straduit sa-mi fie pe plac si au reusit.Mi-au facut rost si de fluturi aurii.Nota 10+

FELICITARI!
Poze ? nu vedem si noi ?^:)^
Fluturi aurii ? Suna bine ;))
Si eu i-am innebunit cu fluturii, am lucrat si eu cu ei dar ptr foto si filmare..

matrix
06.11.2007, 16:25:21
Fluturas am pus cateva poze in albumul meu.

Fluturas
06.11.2007, 21:34:07

Doar atat?!
Ai fost superba!!! Mai vreau poze! Superbe buchetele si de la cununie si de la religioasa,rochita, tortul :x, de fluturi ce sa mai spun ?!:*

mmbr
09.11.2007, 17:09:14
Foarte dragute pozele, Cosmogabi!:-p

kiss_tyna
08.02.2008, 15:50:13
Fetelor,vreau sa merg si eu pe la agentiile de nunta si sa intreb daca au huse pt scaune de inchiriat si cat costa.Stiti cumva pe unde sunt agentiile?Era una ''get married'' parca se numea,in targul din vale,dar s-a mutat sau s-a desfiintat.Va rog sa-mi ziceti si mie cat mai repede unde mai sunt agentii de nunta in Pitesti.

simona_ana
08.02.2008, 15:52:31
Fetelor,vreau sa merg si eu pe la agentiile de nunta si sa intreb daca au huse pt scaune de inchiriat si cat costa.Stiti cumva pe unde sunt agentiile?Era una ''get married'' parca se numea,in targul din vale,dar s-a mutat sau s-a desfiintat.Va rog sa-mi ziceti si mie cat mai repede unde mai sunt agentii de nunta in Pitesti.
E una in centru, langa Mateo, dar oricum cred ca peste tot sunt scumpe husele :((

kiss_tyna
08.02.2008, 15:56:48
E una in centru, langa Mateo, dar oricum cred ca peste tot sunt scumpe husele :((
O sa ma interesez...Merci!Am mai vazut eu una pe langa centrul de calcul....sa ma duc si acolo.

simona_ana
08.02.2008, 16:01:28
O sa ma interesez...Merci!Am mai vazut eu una pe langa centrul de calcul....sa ma duc si acolo.
pai aia e! una singura...

kiss_tyna
08.02.2008, 16:09:26
pai aia e! una singura...
Da....cred ca e aceeasi.E langa magazinul acela de reparat telefoane mobile.Si e agentie de turism parca si agentie pt nunti. 2 in 1 Nu?

kiss_tyna
08.02.2008, 16:10:29
La tine merita, dar la noi, nu! Cine da 5 mil doar pentru huse???:O
Si mie mi se pare cam mult,dar as da pana la urma!Ca sa fie totul frumos.

kiss_tyna
08.02.2008, 16:11:12
Noi o sa vrem decoratiuni cu baloane.....unde sa ne interesam in Pitesti?

kiss_tyna
08.02.2008, 16:14:40
Am gasit o firma din judetul Arges care se ocupa cu decoratiuni cu baloane. Sper ca nu se considere ca fac reclama.Si au preturi destul de bune:arcada intrare+2 inimi legate cu verigheta+balon jumbo la 380 lei.

simona_ana
08.02.2008, 16:15:15
Da....cred ca e aceeasi.E langa magazinul acela de reparat telefoane mobile.Si e agentie de turism parca si agentie pt nunti. 2 in 1 Nu?
Yup! da.... aia e...

simona_ana
08.02.2008, 16:19:03
Cred ca o sa ajung sigur in week-end, ca mi se pare tare presanta acasta problema noua, cu husele :( Ma duc sa vad cand au prima nunta, si te anunt! trebuie neaparat sa vedem cu arata sala!!!

lexi_ada
08.02.2008, 16:21:36
Am gasit o firma din judetul Arges care se ocupa cu decoratiuni cu baloane. Sper ca nu se considere ca fac reclama.Si au preturi destul de bune:arcada intrare+2 inimi legate cu verigheta+balon jumbo la 380 lei.
scumpa, site-ul nu se deschide , trimite-mi si mie te rog PM cu adresa exacta , mersi

mirik2001
09.02.2008, 11:18:33
te sfatuiesc ca innainte sa te interesezi cat este pretul real..eu stiu site-ul lor si au preturile cam de mult...mai bine da un tel...si inca ceva..uitate la pozele de pe site-il lor..mie nu mi se par exceptionale..dar dc e mai ieftin!!! nu stiu ce sa mai zic

mirik2001
09.02.2008, 11:36:21
draga lexi_ada site-ul ti-l trimit eu pe email...da totusi un tel innainte ca preturile alea sunt puse de mult timp acolo...dar sa te uiti si la poze...dc iti plac..atunci e ok

scumpa, site-ul nu se deschide , trimite-mi si mie te rog PM cu adresa exacta , mersi

mirik2001
09.02.2008, 13:59:58
[quote=simona_ana;622105]pai aia e! una singura...[/quot

agentii de nunta in pitesti nu prea sunt datorita chiriilor foarte mari..

alexandradinu
09.02.2008, 16:10:20
ASTA cam asa e , stiu si eu o firma care nu are sediu si nu are ca sa iti arate decat poze in calc , si mai stiu de DECO MARIAJ , cand urci pe la muzeupe partea stanga , langa un notar , dar au preturi mari , cel putin la huse , ca i-am intrebat eu , 5 lei , parca mi-a zis una , cu esarfa de satin , si fara factura

mirik2001
09.02.2008, 18:47:39
ASTA cam asa e , stiu si eu o firma care nu are sediu si nu are ca sa iti arate decat poze in calc , si mai stiu de DECO MARIAJ , cand urci pe la muzeupe partea stanga , langa un notar , dar au preturi mari , cel putin la huse , ca i-am intrebat eu , 5 lei , parca mi-a zis una , cu esarfa de satin , si fara factura

eu stiu o firma care s-a mutat in mioveni dincauza chiriei...ca sa-si pastreze si preturile acceptabile..sunt full service, au un catalog cu de toate, inchriaza husele cu 4 lei si dau si au si factura...

simona_ana
10.02.2008, 12:07:16
habar n-aveam ca exista firma asta langa notariat... e doar agentie de nunti? sau se mai ocupa si cu altceva?

alexandradinu
10.02.2008, 12:13:34
Nu stiu daca se mai ocupa si de altceva , dupa ce am vazut eu acolo , era doar agentie , dar cinen stie.:-\
E cam greu de ajuns la ei , sunt bagati prin nspate , probabil tot din cauza chiriilor:-$
oricum au firma in fata , mare , eu o vedeam cand ma duceam spre tribunal si mi s-a parut dragut nenea ala , adica iti ofera cate informatii vrei , doar ca au huse de scaune cu sarfe din satin , eu vreau din organza , deci :-SS

simona_ana
10.02.2008, 12:21:34
Nu stiu daca se mai ocupa si de altceva , dupa ce am vazut eu acolo , era doar agentie , dar cinen stie.:-\
E cam greu de ajuns la ei , sunt bagati prin nspate , probabil tot din cauza chiriilor:-$
oricum au firma in fata , mare , eu o vedeam cand ma duceam spre tribunal si mi s-a parut dragut nenea ala , adica iti ofera cate informatii vrei , doar ca au huse de scaune cu sarfe din satin , eu vreau din organza , deci :-SS
Hm... am sa trec si eu pe acolo cand vin de la servici sa vad despre ce e vorba... oricum lucrez in zona! :)

bilutzaa
10.02.2008, 20:37:03
buna.eu mai stiu de 2agentii.una in targu din vale si una in spate la mateo.dar nu stiu acum daca mai sunt.
1.getmaried.ro
2.specialmoments.ro

kiss_tyna
11.02.2008, 18:49:13
eu stiu o firma care s-a mutat in mioveni dincauza chiriei...ca sa-si pastreze si preturile acceptabile..sunt full service, au un catalog cu de toate, inchriaza husele cu 4 lei si dau si au si factura...
Da-ne mai multe detalii....adrese

kiss_tyna
11.02.2008, 18:51:39
te sfatuiesc ca innainte sa te interesezi cat este pretul real..eu stiu site-ul lor si au preturile cam de mult...mai bine da un tel...si inca ceva..uitate la pozele de pe site-il lor..mie nu mi se par exceptionale..dar dc e mai ieftin!!! nu stiu ce sa mai zic

Am dat telefon la firma si mi-au zis ca acela este pretul, 3 lei de scaun.

dellyya
14.02.2008, 11:08:58
Pupici tuturor,

Dragi miresici, cele care ati fost pe la agentiile de organizare nunti sau decoratiuni din Pitesti, puteti sa-mi spuneti daca ei ofera numai pachete complete sau se pot achizitiona separat anumite produse sau servicii?
De ex eu imi comand invitatiile separat, imi fac marturiile si place-cardurile singura, masinile le drapam noi cu tull, panglici si flori, meniuri nu fac ca nu le vad rostul, huse pentru scaune nu am nevoie pentru ca scaunele de la Castel sunt din piele, si de baloane sa nu aud ca nu le suport. Deci mi-au mai ramas: aranjamentele florale pe suporturi din fier forjat - stiti cumva de unde se pot procura sau inchiria suporturile? - arcada de la intrare - n-am inca o idee sigura dar cred ceva tot cu fier forjat, tull si flori - perdele de lumini - cum se procedeaza in cazul lor? se pot inchiria? aveti idee de preturi si firme care ofera asa ceva?
Si ar mai fi tot felul de obiecte de ornament: sfesnice, boluri, vaze - din ce ati auzit, se pot inchiria si ele sau trebuie cumparate?
Si mai am o gramada de intrebari dar le-am uitat pe moment:-p In capul e o mare varza:D si o sa innebunesc pana la urma cu atatea detalii:-SS
Mersi mult si scuze ca va zapacesc cu intrebarile mele:*

lexi_ada
14.02.2008, 12:41:54
Pupici tuturor,

Dragi miresici, cele care ati fost pe la agentiile de organizare nunti sau decoratiuni din Pitesti, puteti sa-mi spuneti daca ei ofera numai pachete complete sau se pot achizitiona separat anumite produse sau servicii?
De ex eu imi comand invitatiile separat, imi fac marturiile si place-cardurile singura, masinile le drapam noi cu tull, panglici si flori, meniuri nu fac ca nu le vad rostul, huse pentru scaune nu am nevoie pentru ca scaunele de la Castel sunt din piele, si de baloane sa nu aud ca nu le suport. Deci mi-au mai ramas: aranjamentele florale pe suporturi din fier forjat - stiti cumva de unde se pot procura sau inchiria suporturile? - arcada de la intrare - n-am inca o idee sigura dar cred ceva tot cu fier forjat, tull si flori - perdele de lumini - cum se procedeaza in cazul lor? se pot inchiria? aveti idee de preturi si firme care ofera asa ceva?
Si ar mai fi tot felul de obiecte de ornament: sfesnice, boluri, vaze - din ce ati auzit, se pot inchiria si ele sau trebuie cumparate?
Si mai am o gramada de intrebari dar le-am uitat pe moment:-p In capul e o mare varza:D si o sa innebunesc pana la urma cu atatea detalii:-SS
Mersi mult si scuze ca va zapacesc cu intrebarile mele:*
scumpa orice agentie ofera servicii si separat , pachete de ornamente, de baloane ,de decoratiuni , numai sa te interesezi sa iei oferte de la cat mai multe agentii si sa alegi ce iti convine . sfatul meu este sa mergi sa cauti agentii agentii si sa ceri oferte .
pupici si spor la cautari !!!

alexandradinu
14.02.2008, 15:34:50
Si eu tot asa te-as sfatui sa mergi sa cauti sa compacri preturile si produsele... doar ca ma uit la data ta si vad ca pana in Mai mai este foarte putin , cred ca trebuia sa te intersezi mai din timp dar tu sti mai bine>:D<

kiss_tyna
04.03.2008, 07:52:59
Fetelor,chiar m-am interesat si am gasit 5 agentii de nunti in Pitesti:
Prima este vis-a-vis de posta,(pe unde era inainte sediul Romtelecom),a doua este pe straduta aceea care urca de la muzeu si agentia este putin mai sus pe stanga, a treia agentie este prin zona autogarii(pt cine merge cu autobuzul,de la finante,urmatoarea statie la care opreste autobuzul-si agentia este pe stanga langa Dream light-sau cam asa ceva), a patra agentie este in spate la Ars Nova(la Casa Cartii), si a 5-a agentie este tot pe langa Casa Cartii insa este in spatele Centrului de Calcul.....Si parca mai ziceati voi ca mai este una in spate la Mateo.....Asa ca, avem destule agentii in Pitesti.#-o

dellyya
17.03.2008, 10:45:38
Dragi miresici,
Va rog sa-mi spuneti si mie daca ati auzit de vreo firma din Pitesti care inchiriaza suporturi de fier forjat pentru flori si arcade din fier forjat.
Va multumesc
Pupici

alexandradinu
17.03.2008, 11:11:55
Eu am arcada din fier forjat si suporti cu fructe jos si aranjament floral sus , iti trimit pm cu firma care imi face mie<:-P

anesya
18.03.2008, 12:15:24
Eu am arcada din fier forjat si suporti cu fructe jos si aranjament floral sus , iti trimit pm cu firma care imi face mie<:-P
da-mi te rog si mie numele si numarul firmei...

karynna
27.03.2008, 17:10:26
Buna,

Sunt o miresica care are nunta in Pitesti.
Vreau sa stiu si eu care este numele si numarul de telefon al firmei care are suporti de fructe jos si aranjament floral sus.

Multumesc mult;-)

danutza_ionut
01.04.2008, 20:28:48
eu stiam k la regat se ocupa ei de aranjatul salii, dar nu stiu cat costa. abia astept sa ajung sa vb cu el, desi a zis k e devreme...;)) eu as vrea sa aranjeze sala cum o au pe site... revin cu detalii dupa ce vb cu d-nul rada;-)

myrha
14.04.2008, 13:56:40
Dragele mele,
Daca va pot ajuta cu idei despre decorat sala intrebati-ma si o sa va raspund cu placere.
Eu sunt din Bucuresti si a fost un pic cam greu sa discut cu cele cateva agentii din Pitesti care mi se pare ca au niste preturi putin cam exagerate in comparatie cu Bucurestiul si nici nu au asa diversitate ca cei de aici.Eu am facut la Muntenia(Crama), restaurantul trebuia neaparat ajutat cu diverse chestii ca sa dea bine, avand in vedere ca nu a mai fost renovat si nu arata f bine.Asa ca mi-am dorit huse satin cu esarfa organza portocalie...ceea ce nu am gasit in oras, agentiile din bucuresti nu doreau sa vina pana acolo...pe ultima suta de metrii am gasit pe cineva din bucuresti dispus sa imi imbrace scaunele.
In sfarsit, a iesit foarte frumoasa sala pana la urma, am avut o perdea de lumini in spatele prezidiului, sfesnice cu lumanari pe mese....
Pot spune ca acum chiar ma pasioneaza decoratiunile si as vrea sa fac ceva in sensul asta.

alexandradinu
14.04.2008, 14:15:12
Ati fost fetelor la targ ? Ce parere aveti? Dupa mine nu se compara cu ce am vazut la Buc , plus ca nu m-au lasat sa fac poze:O ca am vazut ceva aranjamente dragute.

Rocsaine
14.04.2008, 14:32:15
Dragele mele,
Daca va pot ajuta cu idei despre decorat sala intrebati-ma si o sa va raspund cu placere.
Eu sunt din Bucuresti si a fost un pic cam greu sa discut cu cele cateva agentii din Pitesti care mi se pare ca au niste preturi putin cam exagerate in comparatie cu Bucurestiul si nici nu au asa diversitate ca cei de aici.Eu am facut la Muntenia(Crama), restaurantul trebuia neaparat ajutat cu diverse chestii ca sa dea bine, avand in vedere ca nu a mai fost renovat si nu arata f bine.Asa ca mi-am dorit huse satin cu esarfa organza portocalie...ceea ce nu am gasit in oras, agentiile din bucuresti nu doreau sa vina pana acolo...pe ultima suta de metrii am gasit pe cineva din bucuresti dispus sa imi imbrace scaunele.
In sfarsit, a iesit foarte frumoasa sala pana la urma, am avut o perdea de lumini in spatele prezidiului, sfesnice cu lumanari pe mese....
Pot spune ca acum chiar ma pasioneaza decoratiunile si as vrea sa fac ceva in sensul asta.

Daca ai niste poze cu decorul salii in care ai avut tu nunta... Ce bine ne-ar prinde, ca sa ne facem o idee :)

myrha
14.04.2008, 15:08:25
Pentru miresicile interesate de husele de scaun(3 Ron) si aranjamente de bun gust, va dau pe privat numar de telefon.

myrha
14.04.2008, 15:14:03
Daca ai niste poze cu decorul salii in care ai avut tu nunta... Ce bine ne-ar prinde, ca sa ne facem o idee :)

O sa caut cateva poze, din pacate in nebunia de atunci nu m-am gandit sa pun pe cineva sa faca poze la sala....iar fotograful meu nu a fost seara la restaurant, a trebuit sa mearga la alta nunta...Dar o sa caut prin pozele prietenilor mei sa vad daca au surprins ceva din aranjamente.

kiss_tyna
14.04.2008, 17:06:28
Ati fost fetelor la targ ? Ce parere aveti? Dupa mine nu se compara cu ce am vazut la Buc , plus ca nu m-au lasat sa fac poze:O ca am vazut ceva aranjamente dragute.
Pe mine m-au lasat sa fac poze.Uita-te jos la mine unde scrie Poze Targ si vei vedea.;))

alexandradinu
15.04.2008, 09:32:44
Mersi frumos ,acum ma uit<:-P

Rocsaine
15.04.2008, 09:48:17
O sa caut cateva poze, din pacate in nebunia de atunci nu m-am gandit sa pun pe cineva sa faca poze la sala....iar fotograful meu nu a fost seara la restaurant, a trebuit sa mearga la alta nunta...Dar o sa caut prin pozele prietenilor mei sa vad daca au surprins ceva din aranjamente.
Oki doki, mersi si astept :*

mirik2001
17.04.2008, 20:48:54
Dragi miresici,
Va rog sa-mi spuneti si mie daca ati auzit de vreo firma din Pitesti care inchiriaza suporturi de fier forjat pentru flori si arcade din fier forjat.
Va multumesc
Pupici

mie mi-au dat gratis suporturile din fier forjat..am facut aranjamentele cu o florarie de pe banatului..si au iesit super

Rocsaine
18.04.2008, 11:14:47
mie mi-au dat gratis suporturile din fier forjat..am facut aranjamentele cu o florarie de pe banatului..si au iesit super

Ai si poze cu aranjamentele tale florale? La ce restaurant ai facut?
Pe banatului stau si io, dar nu stiu despre ce florarie vbesti. Cum se numeste?

mirik2001
18.04.2008, 23:21:23
Ai si poze cu aranjamentele tale florale? La ce restaurant ai facut?
Pe banatului stau si io, dar nu stiu despre ce florarie vbesti. Cum se numeste?
ti-am trimis un pm

Rocsaine
19.04.2008, 09:35:05
ti-am trimis un pm

Mersi frumos! >:D<

dellyya
30.04.2008, 12:27:18
ti-am trimis un pm
Draga mirik,

Trimite-mi si mie, daca poti, pozele cu aranjamentele tale florale, te rog mult.

Pupici :*

lexi_ada
30.04.2008, 18:46:32
mirik , pune-le te rog pe site , daca poti, sa le vedem si noi !!!

pupici >:D<

mirik2001
04.05.2008, 08:22:27
mirik , pune-le te rog pe site , daca poti, sa le vedem si noi !!!

pupici >:D<
Scuze ca v-am facut sa asteptati dar am ajuns atat de tarziu zilele astea...am incercat sa pun si pozele dar nu au dimensiunile necesare..am sa vad eu cum fac sa le vedeti si voi...acum plec iar..of of

Rocsaine
04.05.2008, 08:55:48
Scuze ca v-am facut sa asteptati dar am ajuns atat de tarziu zilele astea...am incercat sa pun si pozele dar nu au dimensiunile necesare..am sa vad eu cum fac sa le vedeti si voi...acum plec iar..of of
unde sunt pozele? :((

ayana2010
04.05.2008, 09:55:45
iti trimit pm cu mailul meu, le pui acolo si o sa le postez eu pe site sau le poti trimite cate un mail tuturor miresicilor care vor sa le vada

mirik2001
05.05.2008, 21:29:28
unde sunt pozele? :((

Gata...POZELE

frosa_task
12.05.2008, 15:26:20
te rog frumos vreau si eu numele firmei...

RamonaS
30.05.2008, 15:57:24
Care firma o considerati the best pentru organizarea nuntii in Pitesti?

Eu am nunta la Magic Trivale, sala mare si mi-as dori aranjamente florale(prezidiu, mese,arcada), lumini, artificii exterioare, wedding planner, masina de epoca, balon jumbo, cocarde ...
Poare ma ajutati cu un nume, preturi extimative...:D[-o<

mirik2001
02.06.2008, 19:59:49
Care firma o considerati the best pentru organizarea nuntii in Pitesti?

Eu am nunta la Magic Trivale, sala mare si mi-as dori aranjamente florale(prezidiu, mese,arcada), lumini, artificii exterioare, wedding planner, masina de epoca, balon jumbo, cocarde ...
Poare ma ajutati cu un nume, preturi extimative...:D[-o<
ti-am trimis un pm

Rocsaine
04.06.2008, 23:28:15
Fetelor, stiti vreo agentie care sa inchirieze vase asa inalte, dar mai largi la gat, ca cele din pozele atasate? Si daca da, la ce pret?

mirik2001
08.06.2008, 21:53:41
Fetelor, stiti vreo agentie care sa inchirieze vase asa inalte, dar mai largi la gat, ca cele din pozele atasate? Si daca da, la ce pret?
da....la 30 ron

Rocsaine
10.06.2008, 12:53:32
da....la 30 ron

imi poti da pe pm mai multe detalii, pls? mersi :*

flori_2002ro
24.06.2008, 14:47:08
Fetelor am mai aflat inca o agentie de nunti.
Nu stiu unde are sediul , ne-am intalnit cu unul din baietii care lucreaza si a zis ca ne ia 5 milioane jumatate pentru : arcada la intrare din baloane, inimioara din spatele mesei mirilor, 4 artificii de interior tip vulcan, o multime de baloane pe ring, si 2 jumboo.
Cum vi se pare?:*
Daca doriti informatii si un numar de contact sa imi spuneti.:*

Mugur
24.06.2008, 18:56:43
Salve!
Va rog, lamuriti-ma si pe mine , florariile care se ocupa si de aranjamente florale pt. nunti, au inclusiv vazele sau suporturile pe care se fac aranjamentele? Sau acelea se gasesc numai la agentii??? Eu am uitat sa intreb treaba asta la floraria la care am vorbit pt. buchete si lumanari. Imi place mult cum lucreaza fetele de acolo, si ma gandeam sa apelez la ele si pt. aranjamentul floral al salii. Dar ma tot gandesc daca or avea atatea vaze sau suporturi cat sa decoreze o sala intreaga. In graba si ameteala mea, am uitat si sa le cer un nr. de telefon.
Trebuie sa-mi fac timp sa mai trec pe acolo sa ma lamuresc cu toate detaliile. Off, si sunt atat de multe detalii... :((

cld
04.07.2008, 08:37:50
Caut o trasura sau o masina de epoca, stiti careva daca se poate gasi in Pitesti asa ceva ?

RamonaS
21.07.2008, 21:40:14
Am fost azi la agentia din spate de la rest. Matteo si iata ce preturi mi-au dat:
filmare video- 800 (digitala, compilatie 4 h, videoclipul nuntii),
fotografii (tip carte 100 pag., 800-900 cadre pe cd)
invitatii aprox 2 lei buc.
carduri masa 2 lei buc
artificii de tort 5 lei buc
aranjament floral prezidiu 200
aranjamente mese 35 lei/buc
lumini stalpi 4 stalpi 600
buchet cununie civ. 100
arcada fier forjat, 8 stalpisori cu tulle, covor rosu 900
catering casa casatoriilor 300
artificii de interior 1000 (spectacol inimioare, initiale, vulcani)
2 lumanari, 2 buchete 1000
Totalul de la noi e de 8335, cu o reducere de 10% 7500#-o
E mult, e putin, e bine voi ce ziceti?
Ma gandesc sa mai trec pe la inca doua inainte...si apoi decizia.In John e jumboo si mai e aia chic... de la muzeu in sus.
Acum sincer nu stiu ce o sa fac. Singurul av. e ca am da 7oo iar restul dupa nunta...judecati si voi!8-}

ayana2010
21.07.2008, 21:43:34
Am fost azi la agentia din spate de la rest. Matteo si iata ce preturi mi-au dat:
carduri masa 2 lei buc
buchet cununie civ. 100
Ma gandesc sa mai trec pe la inca doua inainte...si apoi decizia.In John e jumboo si mai e aia chic... de la muzeu in sus.
Acum sincer nu stiu ce o sa fac. Singurul av. e ca am da 7oo iar restul dupa nunta...judecati si voi!8-}
la prima vedere e mult, dar daca le iei pe fiecare in parte e bine. nu ai spus pretul la fotografii si ma intereseaza si pe mine :) e bine cum faci, sa treci pe la mai multe ca sa poti compara. bafta si sa ne tii la curent:*

anesya
21.07.2008, 21:51:50
carduri masa 2 lei buc
buchet cununie civ. 100
mie mi se pare mult...dar tu parca ziceai ca nu conteaza pretul si ca vrei ceva super...Oricum, tu ai intrebat la local? Magicul are covor rosu...si eu sincer am vb de aranjamente florale undeva la mobilux..e acolo un domn care are florarii si in bucuresti. Eu mi-am ales lumanarile si buchetele ca ale lui Boureanu...au fost facute de baiatul lui si costa 750 de lei. Si arcada si stalpii de la intrare ma vor costa mai putin...agentiile iti iau mult mai mult pentru ca trebuie sa le iasa si lor ceva..e normal...Si eu tot la Magic fac si as vrea artificii de exterior..tu ai intrebat? avem voie? am gasit 10 minute u 1400 lei si au niste focuri super...

RamonaS
21.07.2008, 21:59:04
La fotografii, nu stiu daca ai vazut pana acum ...iti fac ei o carte/revista cu poze. Practic pe fiecare pagina sunt 1,2,3 poze in functie de importanta, ca un colaj(nu sunt lipite). Pretul total al pachetului este de 1000 incluzand aici cartea si un cd cu 800-900 de cadre.
Pupici.
Spuneti si voi niste preturi la aranjam, foto, cameraman...etc..

RamonaS
21.07.2008, 22:05:05
mie mi se pare mult...dar tu parca ziceai ca nu conteaza pretul si ca vrei ceva super...Oricum, tu ai intrebat la local? Magicul are covor rosu...si eu sincer am vb de aranjamente florale undeva la mobilux..e acolo un domn care are florarii si in bucuresti. Eu mi-am ales lumanarile si buchetele ca ale lui Boureanu...au fost facute de baiatul lui si costa 750 de lei. Si arcada si stalpii de la intrare ma vor costa mai putin...agentiile iti iau mult mai mult pentru ca trebuie sa le iasa si lor ceva..e normal...Si eu tot la Magic fac si as vrea artificii de exterior..tu ai intrebat? avem voie? am gasit 10 minute u 1400 lei si au niste focuri super...
Cica nu avem voie cu artificii de exterior ca e nu stiu ce statie de gaze pe aproape....si noi doream tot exterioare. Aranjam. florale ei le fac cu cei de la bliss. Mie mi-a aratat nunta lui Dani Coman (portar Rapid) care a avut tot la Magic. ..iar pretul lumanarilor erau cele facute pt. acea nunta...oricum mie nu-mi placeau. Arcada si stalpii de unde ii iei?
Covorul rosu si stalpii mi duce si la cununia religioasa ziceau ei...

anesya
21.07.2008, 22:37:09
de la o florarie de la Mobilux...e prima cand vii dinspre biserica Sf.Gheorge. Poti merge sa intrebi acolo si-l rogi sa-ti arate pozele cu ce a avut boureanu la nunta. E f. dragut domnul de acolo si o sa-ti arate. Si poti negocia cu el...Iar la biserica la Sf.Vineri preotii sunt ciudati rau...nu avem voie cu confeti, petale de tranafir, orez...ca cica facem mizerie. Pe bune mi imi pare rau ca am dat avansul la biserica aia....si mai mult ca sigur nu o sa ne lase cu stalpii si covorul rosu. Tu ai intrebat?

anesya
21.07.2008, 22:38:13
ah..si inca ceva
Mie au zis ca-mi recomanda florarii, firma de bautura, insa nu e obligatoriu sa le iau pe alea...

RamonaS
21.07.2008, 23:05:10
Eu nu am intrebat.Mama lui ii cunoaste pe preotii de acolo si a insistat sa facem acolo. Am fost si nasi de botez acolo si e fff frumos.O sa vb. si sa ne lamurim...Mersi de detalii..o sa caut si pe net. poze de la nunta lui Boureanu ca sa vad. Pupic.

ayana2010
22.07.2008, 11:25:47
ah..si inca ceva
Mie au zis ca-mi recomanda florarii, firma de bautura, insa nu e obligatoriu sa le iau pe alea...
preotii? #-o

lexi_ada
22.07.2008, 18:59:52
La fotografii, nu stiu daca ai vazut pana acum ...iti fac ei o carte/revista cu poze. Practic pe fiecare pagina sunt 1,2,3 poze in functie de importanta, ca un colaj(nu sunt lipite). Pretul total al pachetului este de 1000 incluzand aici cartea si un cd cu 800-900 de cadre.
Pupici.
Spuneti si voi niste preturi la aranjam, foto, cameraman...etc..
la nunta am avut foto de acolo din spate de la matteo , pe un tip Gabi, m-au costat 12 mil ( 3 albume = 240 poze + 1600 poze pe dvd), daca vrei te pti uita la poze mai jos. eu am fost foarte multumita , duminica am avut nunta si luni am avut pozele . Mai aveau si un fel de caricica in care pozele apareau ca niste imagini , dar era mai scumpa umpic, noua nu prea ne-a placut .
Aranjametntele florale, le-am facut cu Mirik ( de pe site) am fost foarte multumita de preturi si promtitudinea de care a dat dovada. Cameramanul mi-a luat 5 mil pe 3 dvd ( cam 5 ore filmat ) , si plus inca 3 copii de pe ele,.

RamonaS
22.07.2008, 21:10:44
Sunt superbe pozele si la fel si voi. =D>
Nu am gasit nici o poza cu aranjamentele salii. Daca ai te rog sa pui.
Si spune-mi cat a costat buc/toate.

Fluturas
22.07.2008, 21:23:55
Sunt superbe pozele si la fel si voi. =D>
Nu am gasit nici o poza cu aranjamentele salii. Daca ai te rog sa pui.
Si spune-mi cat a costat buc/toate.

si eu am lucrat tot cu agentia respectiva si n-am fost foarte multumita...

1). dvd'ul nu l-am vazut pe tot,am vazut max jumatate de ora si tare m-am enervat cand am vazut ca primul dans nu l-au filmat :( Tocmai primul dans!

2). la cununia civila ne-a fotografiat cu soarele in fata si ochii au iesit tare ciudat,numai umbre ... asta pana cand si-a dat seama o prietena si ne-a spus.

3). desi vorbisem si insistasem ca am cameraman si fotograf, inainte de cununia civila m-am trezit acasa numai cu unul singur si-am facut scandal :D Era nasol sa si filmeze, sa faca si foto o singura persoana.S-a rezolvat pana la urma...

http://picasaweb.google.co.uk/alexagiorgiana/CununiaCivila
http://picasaweb.google.co.uk/alexagiorgiana/NuntaNoastra

Este foarte adevarat ca nu sunt foarte scumpi..Noi am dat in jurul a 12 milioane, peste 700 poze,un album cu 100 poze si filmare 3.5 ore (noi cerusem 3). Initial batusem palma pe alta suma insa au inceput sa spuna ca ne-au scos mai multe poze, ca au filmat mai mult...asa ca mare grija.Stabiliti toate detaliile de la inceput.

Fluturas
22.07.2008, 21:26:31
preotii? #-o

daaaaaaa,super tare!!!!;)) #-o

ayana2010
22.07.2008, 22:17:55
daaaaaaa,super tare!!!!;)) #-o
au ajuns rau de tot..........
ps la multe lunite lui rares, vad ca azi e zi de sarbatoare<:-P<:-P<:-P

anesya
22.07.2008, 22:20:35
preotii? #-o
nu preotiii...Hehehe cei de la restaurant.=))
eu am gresit

ayana2010
22.07.2008, 22:28:33
nu preotiii...Hehehe cei de la restaurant.=))
eu am gresit
aaaaaaaaa.... asa da!! serios ma gandeam ca au luat-o razna rau de tot (:|

RamonaS
23.07.2008, 11:10:30
si eu am lucrat tot cu agentia respectiva si n-am fost foarte multumita...

1). dvd'ul nu l-am vazut pe tot,am vazut max jumatate de ora si tare m-am enervat cand am vazut ca primul dans nu l-au filmat :( Tocmai primul dans!

2). la cununia civila ne-a fotografiat cu soarele in fata si ochii au iesit tare ciudat,numai umbre ... asta pana cand si-a dat seama o prietena si ne-a spus.

3). desi vorbisem si insistasem ca am cameraman si fotograf, inainte de cununia civila m-am trezit acasa numai cu unul singur si-am facut scandal :D Era nasol sa si filmeze, sa faca si foto o singura persoana.S-a rezolvat pana la urma...

http://picasaweb.google.co.uk/alexagiorgiana/CununiaCivila
http://picasaweb.google.co.uk/alexagiorgiana/NuntaNoastra

Este foarte adevarat ca nu sunt foarte scumpi..Noi am dat in jurul a 12 milioane, peste 700 poze,un album cu 100 poze si filmare 3.5 ore (noi cerusem 3). Initial batusem palma pe alta suma insa au inceput sa spuna ca ne-au scos mai multe poze, ca au filmat mai mult...asa ca mare grija.Stabiliti toate detaliile de la inceput.[/quote]
M-am uitat si eu pe albumul vostru. Intradevar pozele de la cununia civ (cateva) au umbre, insa pozele de la cununia religioasa sunt f. frumoase. Imi place o poza in care esti doar tu cu voalul pe fata ...e super

RamonaS
23.07.2008, 11:14:26
Cei de la jumboo aveau pozele tip carticica super frumoase...
O sa ajungem la toate (chic-muzeu, dely-garlei, jumboo-john) si vedem oferte, comparam...punem in balanta pret-calitate si vedem.
Ma bucur ca imartasiti si voi experientele/preturi/nemultumiri.
Pupici

kiss_tyna
23.07.2008, 11:51:18
aaaaaaaaa.... asa da!! serios ma gandeam ca au luat-o razna rau de tot (:|
Oricum,nu sunt prea departe!=P~

lexi_ada
23.07.2008, 21:22:30
poze cu aranjamentul salii nu prea am , husele au fost de la restaurant , iar de la mirik am avut : arcada de baloane la intrare, un balon jumbo, si un aranjament floral pe masa noastra ( facut din florile de la cununie ) .
cu cei de la foto ce am vb aia au facut , nimic in plus sau minus (cei din spate de la mateo) , iar de cameraman a filmat un priten bun de-al meu.

ciber_andy2003
23.07.2008, 22:14:47

te rog, vreau si eu PM cu firma :-p [-o<

gabrielaBR
11.08.2008, 14:17:30
Gata...POZELE

ma intereseaza si pe mine numele firmei.. din pacate nu pot sa iti dau pm ( nu stiu de ce)
mersi frumos

ayana2010
11.08.2008, 14:30:49
ma intereseaza si pe mine numele firmei.. din pacate nu pot sa iti dau pm ( nu stiu de ce)
mersi frumos
pt ca a primit ban pt publicitate. nu mai are acces la forum

simona_ana
11.08.2008, 17:39:36
pt ca a primit ban pt publicitate. nu mai are acces la forum
Adevarul e ca si-a facut publicitate o gramada pe forum + publicitate negativa pt alte firme de profil..

Andra_St
15.08.2008, 10:25:32
pt cele interesate de decoratiuni la nunta, va pot da o oferta foarte buna.
am gasit, dupa lungi cautari, pe cineva, cu o oferta rezonabila in rapotul calitate, cantitae si pret.
daca va intereseza, dati-mi pm.
eu, din nefericire, nu mai fac decoratiuni, pt ca nu-mi mai pot permite.

Rocsaine
15.08.2008, 14:03:00
am gasit, dupa lungi cautari, pe cineva, cu o oferta rezonabila in rapotul calitate, cantitae si pret.

dar ce anume faci? uite pe mine m-ar interesa, daca imi poti trimite PM, ar fi minunat :*

RamonaS
16.08.2008, 10:39:46
Si eu vreau te rog. Si eventual si date de contact.

kiss_tyna
16.08.2008, 13:02:39
Si eu vreau si ti-am trimis si pm.:*

RamonaS
27.10.2008, 10:46:02
Gata,
Am incheiat contractul cu agentia. Nu e batut in cuie dar asta ne-am ales noi pana acum:
filmare digitala -800 lei bruta+4 ore colaj, vidioclipul nuntii pe tema muzicala:-$
fotografii- 1000 sta cu noi de dimin. pana la voal, 400 de pozitii, album carte, mergem si in parc
invitatii -200 buc. 400 lei aprox. (in functie de ce ne alegem)
aranj. floral prezidiu - 250 lei
aranj. mese invitati - 30 buc. 1350 lei
lumini stalpi - 4 buc. 600 lei
cocarde naturale- 1,2 lei buc santini, 6 lei trandafir, 8 lei orhidee dendobrium
buchet casa casat. - 100 lei
arcada+8 stalpi+covor rosu- 900 lei (stalpi vor fi si la biserica)
catering casa casat. - 350 lei (sampanie, prajit, bomboane, piscoturi, ospatar)
pachet artificii interior - 1000 lei include si artificiile pt. tort, confetti casa casat. + biserica
2 lumanari+ 2 buchete- 1000 lei
3 bratari domnisoare de onoare - 15 lei buc - 45 lei
2 aranjam colt prezidiu - 1 mil buc -200 lei
marturii 1-1.5 lei (lumanari parfumate)
huse scaune 3 lei, fete masa 20 lei cred?
lumini masa miri 600 lei
In jur de 100 mil tot.
Ultimele sunt inca in discutii... cred ca o sa renunt la luminile de la masa noastra.
Sper sa fie bine![-o<

delphi
27.10.2008, 19:14:35
Gata,
Am incheiat contractul cu agentia. Nu e batut in cuie dar asta ne-am ales noi pana acum:
filmare digitala -800 lei bruta+4 ore colaj, vidioclipul nuntii pe tema muzicala:-$
fotografii- 1000 sta cu noi de dimin. pana la voal, 400 de pozitii, album carte, mergem si in parc
cocarde naturale- 1,2 lei buc santini, 6 lei trandafir, 8 lei orhidee dendobrium
pachet artificii interior - 1000 lei include si artificiile pt. tort, confetti casa casat. + biserica
lumini masa miri 600 lei
In jur de 100 mil tot.
Ultimele sunt inca in discutii... cred ca o sa renunt la luminile de la masa noastra.
Sper sa fie bine![-o<

Mi se pare destul de mult dar te scuteste de multe griji. Oricum cred ca sunt profesionisti si o sa ti le faca foarte fain. Eu o sa apelez la ajutorul unei cunostinte care a inceput sa se ocupe cu asa ceva si sper sa ma duca mai ieftin. Apropo, la florile de pus in piept pentru invitati ma gandeam la frezii, dar nu stiu cat de mult tin. Mult succes >:D<

RamonaS
27.10.2008, 23:03:37
Mi se pare destul de mult dar te scuteste de multe griji. Oricum cred ca sunt profesionisti si o sa ti le faca foarte fain. Eu o sa apelez la ajutorul unei cunostinte care a inceput sa se ocupe cu asa ceva si sper sa ma duca mai ieftin. Apropo, la florile de pus in piept pentru invitati ma gandeam la frezii, dar nu stiu cat de mult tin. Mult succes >:D<
Sa sti ca si eu doream frezii insa cica nu prea tin. Dar o sa pun totusi cateva la buchetul meu si la lumanari.

anesya
28.10.2008, 09:16:26
Gata,
lumini masa miri 600 lei
In jur de 100 mil tot.
Sper sa fie bine![-o<
Wow....daca vrei parerea cuiva care a avut nunta...eu as renunta la multe....deci ti-au bagat in preturi de nu pot sa cred....
sa incepem cu florile de pus pe mese..
- eu am avut 50 de vaze identice cu cate 3 trandafiri albi, gipsofila(floarea miresei) si verdeata= 24 lei fiecare, pt 50 de mese=1200 lei;
- cocardele din santini le-am facut cu inca 2 prietene si m-a costat fiecare 2500 de lei vechi;
- artificii de interior eu am gasit 400 de lei ..daca vrei sa-mi dai PM sa-ti spun ce agentie....iar eu am avut tunuri din confeti cu aer comprimat luate din auchan cu 7 lei fiecare;
- pe mine m-a facut doamna Glont sa renunt la arcada si la stalpi...nici ea nu a avut pentru baiatul ei...
Eu zic ca va cer preturi destul de mari .....ahh...nu renunta la luminile de la masa voastra...o sa strici tot farmecul localului...eu zic sa renunti la cele de pe stalpi....
Multa bafta...daca ai nev de numele agentiei ..da-mi PM.

ciber_andy2003
02.11.2008, 18:30:40
Gata,
lumini masa miri 600 lei
In jur de 100 mil tot.
Sper sa fie bine![-o<

Buna,

Te rog sa-mi dai si mie un PM cu numele agentiei si datele de contact. Suma mi se pare ok, nu este foarte mare. De curiozitate, aveau si huse de scaune din tafta? Imi doresc ceva simplu si mai putin stralucitor..........

RamonaS
03.11.2008, 11:10:25
Buna,

Te rog sa-mi dai si mie un PM cu numele agentiei si datele de contact. Suma mi se pare ok, nu este foarte mare. De curiozitate, aveau si huse de scaune din tafta? Imi doresc ceva simplu si mai putin stralucitor..........
Nu prea stiu. Eu am vazut doar niste imagini cu ele: aveau pe auriu, rosu si lila. Eu as vrea pe bordo. Oarecum le-am batut apropo sa cumpere pe viitor asa ceva...ei pareau destul de deschisi.
Intra pe [] Gasesti aici aranjamantele facute de ei. Cea pe rosu e de la Dani Coman (ti-am scris in msj. privat). Eu as dori ca in imaginea de jos...dac nu cred ca optam pentru auriu sau lila>:D<
Tu cum ti-ai dori?

ciber_andy2003
03.11.2008, 19:43:33
Multumesc pentru informatii si pentru idei. Imi doresc tafta ivoire sau crem, nu prea agreez satinul.
Bordeaux imi place in combinatie cu ivoire, iar aranjamentele florale pentru aceasta combinatie le gasesc fiind potrivite cele din trandafiri galbeni si rosu inchis (deci, as inlocui albul cu ivoire).
Ah, sa nu uit si de combinatiile flori-lumanari!

RamonaS
04.11.2008, 19:57:55
Multumesc pentru informatii si pentru idei. Imi doresc tafta ivoire sau crem, nu prea agreez satinul.
Bordeaux imi place in combinatie cu ivoire, iar aranjamentele florale pentru aceasta combinatie le gasesc fiind potrivite cele din trandafiri galbeni si rosu inchis (deci, as inlocui albul cu ivoire).
Ah, sa nu uit si de combinatiile flori-lumanari!
Si eu tot cu ivory...cred ca si rochita va fi asa. Am cumparat material sa fac cufarul de bani si am gasit o tafta ivorie f. frumoasa cu un luciu dragut si nu batator la ochi. Sa-mi spui daca te-ai hotarat la ei ca daca vrei si tu bordeaux poate cumpara<:-P

lexi_ada
05.11.2008, 11:47:23
Asa cum am promis, cristiutza2007 poze cu ce am luat noi.
Prin martie ne face un aranjament de proba pt. masa invitatilor. Penultima e pentru culoare si fundite la stalpi de intrare. Ultima pentru colturile prezidiului si stalpisori.
Ce parere aveti? Mie imi plac f. mult florile albe.
buna ! toate aranjamentele astea florale , fara buchete si lumanari cat te costa ??

RamonaS
05.11.2008, 21:05:54
buna ! toate aranjamentele astea florale , fara buchete si lumanari cat te costa ??
Deci:
aranj. mese invitati - 30 buc. 1350 lei include si vaza
cocarde naturale- 1,2 lei buc santini, 6 lei trandafir, 8 lei orhidee dendobrium max 100 lei
arcada+8 stalpi cu flori si fundite ca-n poze+covor rosu- 900 lei (stalpi vor fi si la biserica)
Si acu calcul ... dupa matematica mea 2845lei, 10 mil. lumanari+buchete

lexi_ada
05.11.2008, 23:33:14
Deci:
cocarde naturale- 1,2 lei buc santini, 6 lei trandafir, 8 lei orhidee dendobrium max 100 lei
arcada+8 stalpi cu flori si fundite ca-n poze+covor rosu- 900 lei (stalpi vor fi si la biserica)
frumusica suma ! multumesc frumos , si spor la pregatiri !>:D<

RamonaS
05.11.2008, 23:43:27
frumusica suma ! multumesc frumos , si spor la pregatiri !>:D<
Multumesc. Restul meniuri, place carduri, numere de masa, cufar, pernita mi le fac singura...sper sa-mi iasa.
Tu ai fost o miresica superba, cred ca ti-am mai spus!:D:">
Off topic: sa auzim de un bebel in cateva zile!

alexandradinu
06.11.2008, 09:49:56
Deci:

Am vazut ca sunt majoritatea ce implica flori.:-p .. cu ce florarie le faci?

RamonaS
06.11.2008, 10:52:45
Am vazut ca sunt majoritatea ce implica flori.:-p .. cu ce florarie le faci?
Mie imi plac f. mult florile!Mai ales cele albe...e feeric!
Cu cei din spate de la Matteo (e o agentie de organizare a nuntilor) dar sunt distribuitori in Ag. de flori - au florariile bliss.

alexandradinu
10.11.2008, 12:01:56
Eu stiu ca ei colaboreaza cu bliss, ia incearca sa vb direct cu cei de la bliss poate iasi mai ieftin.

RamonaS
10.11.2008, 19:03:09
Eu stiu ca ei colaboreaza cu bliss, ia incearca sa vb direct cu cei de la bliss poate iasi mai ieftin.
Mersi, dar noi am incheiat deja contractul cu ei!
Din cate stiu, iei detin si florariile bliss...sau asa sustin ei!:*

delphi
13.01.2009, 20:59:34
Fetelor,

Am tot vazut ce ati scris voi pe aici. Mi-ar placea tare mult sa am si eu artificii tip vulcan sau cascada de artificii. Oare cam care or fi preturile pe la agentii? Eu ajung asa rar in Pitesti...si atunci doar in week-end si am multe de facut. Aveti idee niste preturi estimative? Nu as vrea sa ma coste mai mult de 500 RON #:-S

valivlad
13.01.2009, 23:42:25
Fetelor,

Am tot vazut ce ati scris voi pe aici. Mi-ar placea tare mult sa am si eu artificii tip vulcan sau cascada de artificii. Oare cam care or fi preturile pe la agentii? Eu ajung asa rar in Pitesti...si atunci doar in week-end si am multe de facut. Aveti idee niste preturi estimative? Nu as vrea sa ma coste mai mult de 500 RON #:-S
Anul trecut artificiile de scena erau 28 ron/ buc 10 sec/ 2m sau vulcanii care sunt si mai usor de aprins ca sunt cu fitil 42 ron/buc 20 sec/2m

delphi
14.01.2009, 10:13:12
Anul trecut artificiile de scena erau 28 ron/ buc 10 sec/ 2m sau vulcanii care sunt si mai usor de aprins ca sunt cu fitil 42 ron/buc 20 sec/2m

Ai idee unde pot gasi asemenea artificii ca sa nu le iau de la agentie ca sigur imi baga adaos la greu? Mersi frumos

alexandradinu
14.01.2009, 17:22:16
Fetelor,

Vulcanii de scena sunt 50 de lei bucata , se ridica cam la 1,5m-2m, nu stiu exact si tin cam un minut.

valivlad
14.01.2009, 21:41:41
Ai idee unde pot gasi asemenea artificii ca sa nu le iau de la agentie ca sigur imi baga adaos la greu? Mersi frumos
Stiu de un magazin de armament si munitie ,la gara , pe la piata Smardan

delphi
15.01.2009, 14:31:25
Stiu de un magazin de armament si munitie ,la gara , pe la piata Smardan

Mersi frumos. Ma mai gandesc daca sa iau sau nu ca nu vreau sa fie sala toata un fum dupa.

ginutza1983
19.01.2009, 20:13:41
Mie imi plac f. mult florile!Mai ales cele albe...e feeric!
Cu cei din spate de la Matteo (e o agentie de organizare a nuntilor) dar sunt distribuitori in Ag. de flori - au florariile bliss.

Buna Ramona

Eu voi face nunta in Topoloveni;;) insa stam in Bucuresti. Vroiam sa te intreb cum se numeste agentia^:)^
Multumesc!

RamonaS
20.01.2009, 10:08:30
Buna Ramona

Eu voi face nunta in Topoloveni;;) insa stam in Bucuresti. Vroiam sa te intreb cum se numeste agentia^:)^
Multumesc!
Ti-am trimis un msj. privat.:*

ginutza1983
20.01.2009, 14:15:52

Sar'na :* Preturile din cate ai scris sunt ok, sau ma rog, mai ok decat ce am gasit eu in Bucuresti, caci Bucurestiu' tre' sa fie mai cu motz :-p
O sa venim sapt asta prin Pitesti si cred ca trecem si pe la ei sa vedem toata oferta. Multumesc inca o data pentru PM >:D<

Diana_Z
22.01.2009, 17:50:24
Pana la urma am reusit si eu sa ma hotarasc la aranjamentele florale si decorarea restaurantului. Cred ca o sa iasa ceva frumos pana la urma. Am facut contract cu o agentie de pe Fratii Golesti (nu stiu daca am voie sa spun cum se numeste) si la un pret zic eu foarte bun.
Tot ce inseamna flori, adica: buchet mireasa & nasa din 19 trandafiri, lumanari de cununie din trandafiri, floricele de pus in piept din trandafiri, flori pentru nasi + socrii, aranjamente pentru masini, 3 corsaje pentru domnisoarele de onoare, covor rosu la intrarea in restaurant, 10 stalpisori legati cu tulle alb intre ei si buchete de trandafiri in varf pentru biserica, 12 buchete pentru decorarea meselor la restaurant din trandafiri, cutie de bani - totul 2600 lei.

FeliciaTitu
22.01.2009, 22:16:07
Pana la urma am reusit si eu sa ma hotarasc la aranjamentele florale si decorarea restaurantului. Cred ca o sa iasa ceva frumos pana la urma. Am facut contract cu o agentie de pe Fratii Golesti (nu stiu daca am voie sa spun cum se numeste) si la un pret zic eu foarte bun.
Tot ce inseamna flori, adica: buchet mireasa & nasa din 19 trandafiri, lumanari de cununie din trandafiri, floricele de pus in piept din trandafiri, flori pentru nasi + socrii, aranjamente pentru masini, 3 corsaje pentru domnisoarele de onoare, covor rosu la intrarea in restaurant, 10 stalpisori legati cu tulle alb intre ei si buchete de trandafiri in varf pentru biserica, 12 buchete pentru decorarea meselor la restaurant din trandafiri, cutie de bani - totul 2600 lei.

Diana agentia asta le si livreaza la restaurant..biserica...?
Si mai am o intrebare care nu este legata neaparat de acest topic...
De obicei la ce ora ii invitatii pe nuntasi la restaurant?
Noi ne gandeam la 8PM si nu stim daca este ok sau nu.
Multam'

valivlad
30.01.2009, 13:09:02
Multam'
Toate agentiile cred ca duc aranjamentele la restaurant...ce-ar mai fii in ziua nunti sa mai ai si asta pe cap,.....cat despre ora..!!!! Depinde si la ce ora este cununia religioasa si la cat ajungi tu la restaurant...de obicei marea majoritate a invitatiilor vin intre 8 si 9 PM ,dar mai sunt si intarziuati...

pavoneitza
30.01.2009, 18:54:58
Multam'
eu am scris pe inv la ora 19...ca vin ei mai tarziu..asta e!
am scris la 19 pt ca in feb se intuneca de la 5...

FeliciaTitu
04.02.2009, 00:08:22
Multam' de raspunsuri.
La biserica avem appt.la ora 19 si pe invitatii am pus ora 20.
M_am mai linistit putin.

anesya
04.02.2009, 09:49:06
fetelor eu am avut nunta in octombrie si am pus pe invitatie ora 19. vreau sa spun ca am stat la intrare pana la ora 21:30 sa primim invitatii (unii au venit si la 22). Bine nush cate persoane aveti dar noi la 400 am innebunit, imi venea sa plang de picioare...parerea mea este ca indiferent de ora scrisa pe invitatie, oamenii tot cand vor ei vin...Prima familie la noi a venit pe la 8 fara ceva...asa ca...stati calmi, nu va grabiti dupa biserica, stati si faceti poze linistiti..

kiss_tyna
04.02.2009, 16:09:51
Fetelor, imi puteti recomanda si mie o agentie de nunti mai rezonabila la pret?As vrea decat huse de scaune, aranjament masa prezidiu pt 8 persoane, perdea de lumini la prezidiu, baloane din 2 inimi cu verigheta, jumbo, si cam atat.Eu am intrat pe site-ul unei agentii, am facut un calcul, si toate cele de mai sus m-au ajuns la 10 milioane.Ce agentie ar avea preturi mai mici?

maria81maria81
11.02.2009, 13:10:24
salutare,

imi poate spune cineva cum se numeste agentia de pe Fratii Golesti?

Multumesc!

kiss_tyna
11.02.2009, 13:25:01
salutare,

imi poate spune cineva cum se numeste agentia de pe Fratii Golesti?

Multumesc!
Din cate stiu eu si sper sa nu fac reclama, se numeste Get Married.

maria81maria81
11.02.2009, 14:08:24
da...am vorbit cu ei. oferta nu a fost asa stralucita. Cred ca o sa raman pentru cea de pe Bd Eroilor. Speram sa gasesc ceva mai ok dar...

cum vi se par preturile astea?

covor rosu - 90 RON
arcada la intrare - 350 RON
6 stalpisori la intrare cu flori - 330 RON
perdele de lumini 2m lungime 3 inlatime - 90 RON (am nevoie de 6 = 540 RON)
perdele de lumini pe stalpi - 90 RON
perdea de lumini pe fusta de masa 150 RON
huse scaun 3.5 RON
fusta de masa 15 RON
aranjamente florale pe mese - 36 RON

Astept pareri :)

gabitzavlad07
13.02.2009, 01:53:15
da...am vorbit cu ei. oferta nu a fost asa stralucita. Cred ca o sa raman pentru cea de pe Bd Eroilor. Speram sa gasesc ceva mai ok dar...

covor rosu - 90 RON
huse scaun 3.5 RON
fusta de masa 15 RON

Salut...O agentie mai rezonabila..stie cineva...help?

Larisa1982
04.04.2009, 18:02:17
eu am vorbit cu un baiat din mioveni si zice ca arcada de baloane de la intrare o face cu 160 de lei , deci foarte putin zic eu. are zi porumbei si covor si fuste de mese si de scaune dar nu stiu cat costa celelalte dar banuiesc ca nu asa scump

Larisa1982
04.04.2009, 18:03:50
Salut...O agentie mai rezonabila..stie cineva...help?
mi se par cam ridicate preturile daca vrei iti dau nr celui care ne-a facut noua invitatiile, cum am spus stiu doar pretul la arcada de baloane de la intrare 160 de lei( si e pentru usa dubla)

Larisa1982
04.04.2009, 18:05:29

covor rosu - 90 RON
huse scaun 3.5 RON
fusta de masa 15 RON

cam mari sincer

Yulya88
05.04.2009, 10:32:09
eu am vorbit cu un baiat din mioveni si zice ca arcada de baloane de la intrare o face cu 160 de lei , deci foarte putin zic eu. are zi porumbei si covor si fuste de mese si de scaune dar nu stiu cat costa celelalte dar banuiesc ca nu asa scump
Imi poti spune si mie pe privat despre cine este vorba,eu sunt tot din Mioveni si sunt si eu interesata.Mersi mult!

alexandradinu
06.04.2009, 08:37:21
160 lei pt o arcada din baloane este exagerat de mult , la Pitesti preturile pornesc de la 100 - 120 lei de arcada , asa ca nu te arunca cu capul inainte , consulta si alte oferte. Mai ales ca e criza si toate preturile au scazut.

Larisa1982
06.04.2009, 10:23:54
serios? pai nu stiam si eu care ziceam ce e putin....hm.....pai o sa mai caut ms mult

gabitzavlad07
12.04.2009, 21:38:59
serios? pai nu stiam si eu care ziceam ce e putin....hm.....pai o sa mai caut ms mult
Eu stiam ca la Tim de aranjamente se ocupa fata patronului...nu mai este asa sau nu vrei tu?
Cat despre preturile din pitesti...o fii ea arcada 100-120 dar husa de saun cat este?..oare nu se compenseaza un pret cu celalalt? Oricum arcada 160 este mult...parerea mea.

Larisa1982
14.04.2009, 20:23:57
nici nu stiam ca patronul are fata, stiam ca are doi baieti. nu am vorbit cu el despre decoratiuni, acum doi ani cand am inchiriat ne-a spus ca vb cu 2 sapt inainte de nunta sa stabilim toate detaliile, sincer nu mai stiu ce sa fac , sa ma duc sa-l intreb de ceva preturi? mi-e teama ca o sa fie scump si o sa fie prea tarziu sa mai caut pe altcineva, de-asta am ezitat sa intreb

alexandradinu
21.04.2009, 09:37:05
Eu stiam ca la Tim de aranjamente se ocupa fata patronului...nu mai este asa sau nu vrei tu?
Cat despre preturile din pitesti...o fii ea arcada 100-120 dar husa de saun cat este?..oare nu se compenseaza un pret cu celalalt? Oricum arcada 160 este mult...parerea mea.

preturile la agentiile de nunti au scazut de cand cu criza ,nu stiu cat costa o husa in mioveni dar in pitesti a ajuns la 3 lei... deci fa tu comparatiile:D

gabitzavlad07
21.04.2009, 19:35:44
preturile la agentiile de nunti au scazut de cand cu criza ,nu stiu cat costa o husa in mioveni dar in pitesti a ajuns la 3 lei... deci fa tu comparatiile:D
Daca au scaut perturile atunci e bine pentru tota lumea....noroc cu criza:)

pusyady
26.04.2009, 01:32:07

covor rosu - 90 RON
huse scaun 3.5 RON
fusta de masa 15 RON

zi-mi si mie cum se numesc si adresa(trimite pm)mersi

alexandradinu
28.04.2009, 14:36:29
pai tu faci la buc sau la pitesti?

alexandradinu
28.04.2009, 14:41:04
Nu stiu daca am voie sa pun niste preturi , poate mi-o iau8-}
- huse scaun cu saten - 3 lei
- covor rosu 10 m - 80 lei
- perdea lumini - 100 lei
- stalp lumini - 40 lei
- jumbo mare - 100lei
- heliu - 2.5 lei

aida_dolce
05.05.2009, 15:21:33
poi..tocmai asta caut si eu..pe cineva care kiar sa inteleaga implicatiile crizei si s lase asta in favoarea clientului,nu in detrimentul lui..
t rog mult, lasa mi p privat locatia,numele firmei..cva mai ieftin,deloc pompos..sau lasa m multe amanunte,nu ne lasa aja:[email protected]

aida_dolce
05.05.2009, 15:34:01
salut!nu lasi kteva preturi si pt noi,cele kre nu suntem p privat?t rugaaaam

aida_dolce
05.05.2009, 15:51:01
Wow....daca vrei parerea cuiva care a avut nunta...eu as renunta la multe....deci ti-au bagat in preturi de nu pot sa cred....
sa incepem cu florile de pus pe mese..
- eu am avut 50 de vaze identice cu cate 3 trandafiri albi, gipsofila(floarea miresei) si verdeata= 24 lei fiecare, pt 50 de mese=1200 lei;
- cocardele din santini le-am facut cu inca 2 prietene si m-a costat fiecare 2500 de lei vechi;
- artificii de interior eu am gasit 400 de lei ..daca vrei sa-mi dai PM sa-ti spun ce agentie....iar eu am avut tunuri din confeti cu aer comprimat luate din auchan cu 7 lei fiecare;
- pe mine m-a facut doamna Glont sa renunt la arcada si la stalpi...nici ea nu a avut pentru baiatul ei...
Eu zic ca va cer preturi destul de mari .....ahh...nu renunta la luminile de la masa voastra...o sa strici tot farmecul localului...eu zic sa renunti la cele de pe stalpi....
Multa bafta...daca ai nev de numele agentiei ..da-mi PM.
buna!in the first rand..L-) ce's alea santini..si cum arata floarea miresei?iar in al 2-lea rand..da mi si mie t rog un msj privat cu datele d contact ale agentiei si lasa t rog locatia p miresici.ro, poate sunt interesate si celelalte miresici;-)

aida_dolce
05.05.2009, 16:05:44
Eu nu am intrebat.Mama lui ii cunoaste pe preotii de acolo si a insistat sa facem acolo. Am fost si nasi de botez acolo si e fff frumos.O sa vb. si sa ne lamurim...Mersi de detalii..o sa caut si pe net. poze de la nunta lui Boureanu ca sa vad. Pupic.
yacky!nu e numele hotelului din statiunea Mamaia..eu "yach" pt mamele-soacre insistente cu privire la locatia bisericii..
eu eram gata s anulez nunta pe mama-soacra,dar in final i am acceptat optiunea pt biserik..contra schimb:> asta ca fapt divers..k vroia s mi puna ea si nasii..dar p ei i am ales eu,kiar dak e contrar traditiei..ufff..soacrele astea..oricat ar fi d cuminti,la prima vedere..tot poame acre!!\:D/ kiar dak am fost off topic..m-am descarcat;))

aida_dolce
05.05.2009, 16:11:23
Pentru miresicile interesate de husele de scaun(3 Ron) si aranjamente de bun gust, va dau pe privat numar de telefon.
ma inscriu si eu..dak ne mai vizitezi..>:/

aida_dolce
05.05.2009, 16:28:24
superba rokitza ta..din pit ai luat o?

aida_dolce
05.05.2009, 16:46:47
Hai sa va zic si eu poate va intereseaza... am fost la o nunta pe 01 septembrie parca , la Adina , pe strada cu Haiducu( ca nu stiu cum ii zice) si aveau un aranjament floral de prezidiu superb( adica mie mi-a placut)si am intrebat-o pe mireasa cu ce agentie a lucrat si mi-a zis ca nu le-a facut cu agentie ci cu o fata care face aranjamente florale cu florile primite la cununia civila.Mie mi s-a parut super ,adica nu mai trebuie sa platesti si florile , pe care oricum le-ai primit. Nu mai tin exact minte cat a zis ca i-a luat pe prezidiul ala 700,800,900 mii leiceva de genul asta. Daca imi da vre-o poza in acre sa se vada( ca inca nu mi-a trimis nici o poza de la nunta) va arat si voua.
si cine e tipa..date de contact rog..

alexandradinu
06.05.2009, 09:13:07
ti-am trimis pm.

Larisa1982
06.05.2009, 15:06:56
fetelor vedeti ca arcada de la Mol o inchiriaza cu un milion, in caz ca va intereseaza. o da si cu un voal rosu foarte frumos. mie imi place foarte mult dar am hotarat sa o fac din baloane.

buburuza2009
06.05.2009, 16:42:53
si cine e tipa..date de contact rog..
Vreau si eu te rog frumos numarul de telefon al fetei ca bugetul e mic.:D

buburuza2009
06.05.2009, 17:26:10
Stie cineva unde gasesc poze cu sali aranjate... perdele de lumini, lumini pe stalp si tot tacamul. Eu am la Crama Muntenia si trebuie aranjat localul.
Mersi

rodicasimadalin
23.07.2009, 23:27:22
Am fost si eu saptamana asta la agentia din spate de la Mateo si mi-au facut urmatoarea oferta:
- perdele lumini (fusta de masa + 6 stalpi) : 160 + 6 x 85=670 RON
- aranjament floral prezidiu : 200 RON
- 30 aranjamente florale x 40 RON = 1200 RON
- arcada intrare: 400 RON
- Stalpi tull intrare(6 buc) : 40 Ron buc
- Covor rosu : inclus( daca iei arcada si stalpii)
- Vulcani pt dansul mirilor(4 buc) : 80 Ron/buc
- Aranjamente florale masini : 100 RON buc
- Catering casa casatoriilor : 300 RON ( vin ei cu 5 sticle sampanie, 2 cutii bomboane si se ocupa de servire)
- tunuri conffeti : 20 RON buc

Cum vi se par preturile?

rodicasimadalin
23.07.2009, 23:30:24
Presupun ca in momentul in care ne vom hotari si vom incheia contractul vom mai negocia suma finala, cel putin eu asa sper....
Voi ati fost multumite de serviciile oferite de aceasta agentie?

rammyy
24.07.2009, 08:45:51
Presupun ca in momentul in care ne vom hotari si vom incheia contractul vom mai negocia suma finala, cel putin eu asa sper....
Voi ati fost multumite de serviciile oferite de aceasta agentie?

MIE SINCERA SA FIU MI SE PAR DESTUL DE MARI PRETURILE .... GANDESTE-TE NUMAI LA CASA CASATORILOR CA ITI IA 300 LEI :O EXAGERAT ZIC EU ...PT 5 STICLE DE SAMPANIE SI 2 CUTII DE BOMBOANE CA HAI SA FIM REALISTE ASTEA LE CUMPERI TU CU MAX UN MILION IAR DE SERVIT TOATE AVEM RUDE SI PRIETENI SI ORICUM LA CUNUNIA CIVILA E SCURT TIMPUL. ARANJAMENTELE FLORALE COSTA CAM MULT , ORICE FLORARIE TI LE FACE PE BANI MULT MAI PUTINI....EU ZIC SA TE GANDESTI IAR PANA LA ANUL AI TOT TIMPUL SA ITI PREGATESTI TU SINGURA TOTUL MAI ALES K IN ZILELE NOASTRE SE GASESC DE TOATE :)

Fluturas
24.07.2009, 09:16:21
Am fost si eu saptamana asta la agentia din spate de la Mateo si mi-au facut urmatoarea oferta:
- Catering casa casatoriilor : 300 RON ( vin ei cu 5 sticle sampanie, 2 cutii bomboane si se ocupa de servire)

Cum vi se par preturile?

Imi pare cam scump.
Eu nu am fost multumita de ei, i-am contractat ptr foto & video:-<

Tull pe stalpi, 40 ron buc ?? Cand costa 3-4 lei metrul ? Sa nu mai zic de catering, 300 ron 5 sticle de sampanie si o cutie de bomboane !

rodicasimadalin
26.07.2009, 18:55:38
Imi pare cam scump.
Eu nu am fost multumita de ei, i-am contractat ptr foto & video:-<

Tull pe stalpi, 40 ron buc ?? Cand costa 3-4 lei metrul ? Sa nu mai zic de catering, 300 ron 5 sticle de sampanie si o cutie de bomboane !

Nu tull-ul de pe stalpi costa atat... stalpii imbracati cu tull si cu aranjament floral in varf...
Cand mi-au spus cei de la agentie ca pot sa se ocupe ei de organizare la casa casatoriilor am fost foarte incantata, mi se pare o grija in minus. In plus nu imi place sa se serveasca sampania din pahare de plastic si daca nu apelez la ei nu am de unde sa iau 50 de cupe pt sampanie...

RamonaS
30.07.2009, 17:01:45
Nu tull-ul de pe stalpi costa atat... stalpii imbracati cu tull si cu aranjament floral in varf...
Cand mi-au spus cei de la agentie ca pot sa se ocupe ei de organizare la casa casatoriilor am fost foarte incantata, mi se pare o grija in minus. In plus nu imi place sa se serveasca sampania din pahare de plastic si daca nu apelez la ei nu am de unde sa iau 50 de cupe pt sampanie...
Eu am organizat cu ei aproape tot si am fost foarte multumiti . E mult mai usor sa ai cateringul inclus. In ceea ce priveste foto...de asemenea am fost foarte multumita (vedeti linkul!). In final, fiecare face cum considera ca e mai bine, mai putin costisitor sau mai putin obositor !>:D<

rodicasimadalin
30.07.2009, 22:19:11
Eu am organizat cu ei aproape tot si am fost foarte multumiti . E mult mai usor sa ai cateringul inclus. In ceea ce priveste foto...de asemenea am fost foarte multumita (vedeti linkul!). In final, fiecare face cum considera ca e mai bine, mai putin costisitor sau mai putin obositor !>:D<

Sunt de acord cu tine. Eu una imi doresc sa ma ocup de fiecare lucru foarte bine astfel incat in ziua nuntii sa nu mai am prea multe motive de stres...si asa emotiile vor fi mari!

alexandradinu
18.08.2009, 09:11:47

Cum vi se par preturile?

Iti raspund si eu. Anumite preturi sunt ok pentru piata din pitesti dar unele sunt exagerate , ca sa nu mai pun faptul ca tu ai nunta in aprilie( extrasezon) si ar trebui sa iti faca reducere. Daca vrei sa mai vezi si alte oferte pt a o alege pe cea mai buna pt. tine incearca si aici www.deliparty.ro (http://www.deliparty.ro) si vezi ca au si magazin online de unde poti lua tunurile conffeti incepand cu 5 lei.
Si inca un amanunt, sper ca i-ai intrebat daca la catering vin cu pahare de sampanie, caci mi-e teama ca tot cu plastic vor veni atat timp cat eu specificat ca vor aduce sampania si bomboanele.
O nunta reusita iti doresc.

alexandradinu
18.08.2009, 09:15:15
Acum am vazut ca faci la vulturul ,acolo am facut si eu... ei au aranjamentele florale pe mese incluse in pret, vulcani pt dans nu iti permit sa dai pt ca le arzi mocheta:D asa ca intai vorbeste la local ce iti permit sa faci , sa nu dai banii degeaba.

gandacika
09.11.2009, 01:06:41
ti-am trimis un pm
vreau si eu pozele cu aranjamentele florale pe adresa mea de mail
[email protected]

dddaaannnaaa123
23.11.2009, 12:08:22
Am si eu o mare rugaminte!!! :-SS Va rog sa imi spuneti si mie numarul de telefon al unui dj. Va rog mult de tot! :( Multumesc! >:D<

Nikk
19.04.2010, 08:50:20
Buna fetelor,
am vazut ca multe sunteti interesate de preturi cat mai ieftine dar si de calitate. Pare interesant sa te ocupi singura de aranjamente insa atunci nu o sa aveti timp de nimic, mai ales ca trebuie sa mergeti si pe la manechiura, coafor, restaurant etc. Cine sta sa impleteasca flori (care oricum la florarie sunt scumpe) sau sa umfle vreo 200 de baloane cat intra la o aracada? Cel mai bine este sa vorbiti cu o agentie din timp si sa stabiliti clar ce doriti. Daca vor sa va impuna anumite lucruri, schimbati-i, sunt destule agentii in Pitesti! Si din cate am vazut au mai ieftinit preturile anul acesta. De exemplu, eu am vazut huse de scaune si cu 2,5 ron la o agentie[]
Si inca ceva, nu mai lasati soacrele sa se amestece, ele au avut nunta lor! :D
Casa de piatra si mult succes la pregatiri!:)

yasminuta
22.04.2010, 17:00:57
Buna,eu va recomand o doamna care are o calitate deosebita si preturile sunt f.mici,este din Curtea de Arges dar face si in Pitesti, noi am facut cu dansa si am fost f.multumiti contactati-o ni nu veti regreta nr @@@ @@@

monica_s
11.07.2010, 21:54:39
Salut,
Cu siuranta ca tu ai gasit pana acum. Eu sunt noua in bransa si caut si eu un dj... Un sfat; o recomandare, ceva...

BumbleBee
05.08.2010, 18:04:57
Salut, miresici!
Eu am avut nunta in mai, anul acesta si am avut arajamentul salii, buchetele, lumanarile, cocardele si aranjamentul de pe masina realizate de Issa Mariage. Firma isi are sediul in Ramnicu Valcea, dar se ocupa si de zona Pitestiului.
Luiza este cea care se ocupa de tot si este o persoana deosebita, foarte receptiva si care de fiecare data face tot posibilul sa realizeze ceea ce-ti doresti. Totul este impecabil, realizat la timp, ce mai! Cei de la agentie sunt niste profesionisti desavarsiti. Atasez niste imagini ca sa va convingeti ca ceea ce va povestesc este intocmai. :-p
Succes!

eu_printesa
26.08.2010, 13:32:07
Am si eu o mare rugaminte!!! :-SS Va rog sa imi spuneti si mie numarul de telefon al unui dj. Va rog mult de tot! :( Multumesc! >:D<
salut ..eu am vazut acum cateva zile un dj la un botez care avea o aparatura destul de sofisticata si sonorizarea a fost perfecta, dar din pacate nu i-am luat nr de tel. Poate te ajut sa-ti spun ca botezul a fost la un restaurant langa tribunal.

IrinaM
31.08.2010, 21:53:53
Buna,
Am si eu o rugaminte la BumbleBee: da-mi mai multe detalii despre colaborarea cu cei de la agentie; si eu as vrea sa apelez tot la ei pt aranjamentul salii (huse scaune, fete de masa, flori),artificii de exterior, fantana de ciocolata, dj, cameraman si fotograf. Pe tine cat te-au costat aranjamentele? Cum a decurs colaborarea?- eu le-am trimis un mail dar nu am primit raspuns...
Orice informatie imi este de folos. Multumesc. Pupici

denisa86
31.08.2010, 22:20:25
Salut, miresici!
Eu am avut nunta in mai, anul acesta si am avut arajamentul salii, buchetele, lumanarile, cocardele si aranjamentul de pe masina realizate de Issa Mariage. Firma isi are sediul in Ramnicu Valcea, dar se ocupa si de zona Pitestiului.
Luiza este cea care se ocupa de tot si este o persoana deosebita, foarte receptiva si care de fiecare data face tot posibilul sa realizeze ceea ce-ti doresti. Totul este impecabil, realizat la timp, ce mai! Cei de la agentie sunt niste profesionisti desavarsiti. Atasez niste imagini ca sa va convingeti ca ceea ce va povestesc este intocmai. :-p
Succes!

sunt foarte frumoase aranjamentele..
as dori si eu mai multe informatii..;))

BumbleBee
06.09.2010, 11:27:50
Buna,
Am si eu o rugaminte la BumbleBee: da-mi mai multe detalii despre colaborarea cu cei de la agentie; si eu as vrea sa apelez tot la ei pt aranjamentul salii (huse scaune, fete de masa, flori),artificii de exterior, fantana de ciocolata, dj, cameraman si fotograf. Pe tine cat te-au costat aranjamentele? Cum a decurs colaborarea?- eu le-am trimis un mail dar nu am primit raspuns...
Orice informatie imi este de folos. Multumesc. Pupici

Salut! Vezi ca pe site au si numere de telefon. Luiza raspunde mereu la telefon :). Este foarte ocupata si poate nu are timp sa raspunda la mail.

BumbleBee
06.09.2010, 11:31:16
sunt foarte frumoase aranjamentele..
as dori si eu mai multe informatii..;))

Salut denisa86! Ce fel de informatii ai dori? :) Tot ce vezi la mine a foat personalizat. Adica, daca te hotarasti la aceasta agentie, o suni pe Luiza si aranjezi cu ea tot ce vrei. Ea iti face aranjamentele si iti imbraca sala cum vrei tu, cu ce culori vrei, iti aduce ce flori vrei tu, etc.

denisa86
20.02.2011, 18:07:51
fetele.. ma ajutati si pe mine..
am si eu nevoie de o agentie de nunta din pitesti care sa aiba fete de mese din brocart..
ca majoritatea au din organza sau tafta.. :(
in afara de issa mariage.. ma intereseaza cineva din pitesti..
dati-mi un msj pe privat... pls..

merci;;)

kisstina
27.02.2011, 11:41:26
Dragi miresici, trebuie sa ma orientez catre o agentie pentru a-mi aranja restaurantul dar din ceea ce am gasit mi se par cam piperate preturile. Stiti ceva mai accesibil? :*

denisa86
27.02.2011, 11:54:49
Dragi miresici, trebuie sa ma orientez catre o agentie pentru a-mi aranja restaurantul dar din ceea ce am gasit mi se par cam piperate preturile. Stiti ceva mai accesibil? :*

asta caut si eu.. incearca sa ceri o oferta de la fiesta pitestiului sau nunta chic.. cauta pe google si gasesti..
eu inca nu m-am hotarat.. dar depinde si ce cauti..

kisstina
07.03.2011, 09:08:21
asta caut si eu.. incearca sa ceri o oferta de la fiesta pitestiului sau nunta chic.. cauta pe google si gasesti..
eu inca nu m-am hotarat.. dar depinde si ce cauti..

m-am uitat pe site-urile pe care mi le-ai recomandat. ms. nici eu nu m-am hotarat. daca m-ai gasesc cva nou te anunt. app in mioveni exista o singura firma de aranjamente dar nu are fete da masa iar husele pentru scaune au pret de la 3.5lei ceea ce mi se pare putin cam mult.

Mihaela1687
30.04.2014, 16:07:56
buna, eu am cautat in centru unde auzisem si stiam ca sunt agentii de organizat nunti dar din pacate nu le-am mai gasit, aveti idee care mai sunt in pitesti si unde? [-o<

Anomisimo
06.06.2014, 11:35:53
Nu stiu unde sunt, dar ii gasesti pe net..Agentia de Evenimente, Agentia Dream bride si mai e ceva cu Jumbo parca.

Mihaela1687
17.07.2014, 14:10:26
mda se pare ca decat astea sunt in pitesti ca agentii de organizat evenimente...