PDA

Versiunea completa : Saloane de infrumusetare, intretinere corporala

Pagini : 1 [2]

missy_L
01.06.2010, 20:42:32
Dragelor, am fost sambata la o nunta, ocazie cu care am facut si proba de coafura si machiaj la salonul profi de care va ziceam mai demult ca mi-a fost recomandat. Rezultatul...:-< m-a dezamagit total. Coafura nu mi s-a parut deosebita si nici finisata cum ar fi trebuit, ca sa nu mai zic de machiaj... rujul n-a mai existat dupa aperitiv, desi era normal sa reziste la transfer toata seara ca doar erau produse profesionale si banii pe care i-am dau au fost pe masura. Eu una voi mai incerca si in alta parte pentru ca in ziua nuntii vreau sa arat impecabil pana dimineata cand fac ultima poza cu cel din urma invitat.

Andra_Alexandra
01.06.2010, 20:56:33
Dragelor, am fost sambata la o nunta, ocazie cu care am facut si proba de coafura si machiaj la salonul profi de care va ziceam mai demult ca mi-a fost recomandat. Rezultatul...:-< m-a dezamagit total. Coafura nu mi s-a parut deosebita si nici finisata cum ar fi trebuit, ca sa nu mai zic de machiaj... rujul n-a mai existat dupa aperitiv, desi era normal sa reziste la transfer toata seara ca doar erau produse profesionale si banii pe care i-am dau au fost pe masura. Eu una voi mai incerca si in alta parte pentru ca in ziua nuntii vreau sa arat impecabil pana dimineata cand fac ultima poza cu cel din urma invitat.

offf...mai exista oare furnizori care sa-si faca treaba bine, sa fim multumite de serviciile lor ? :-<

corinac
01.06.2010, 21:51:04

Nu ai poze sa vedem?

l_nicoleta
02.06.2010, 11:05:17
sincer ma indoiesc ca exista vreun ruj care sa reziste fara nici un retus juma de zi si o noapte mai ales dupa atatea pupaturi si gustarici :)

missy_L
02.06.2010, 20:27:33
sincer ma indoiesc ca exista vreun ruj care sa reziste fara nici un retus juma de zi si o noapte mai ales dupa atatea pupaturi si gustarici :)
Stiu sigur ca exista... acum ceva timp am fost rujata cu un astfel de produs care la aplicare e lucios si apoi se usca si ramane mat si 48 de ore pana la demachiere cu un demachiant special. Asta numesc eu ruj rezistent la transfer.

corinac
08.06.2010, 14:31:05
Buna fetelor,recomandati-mi si mie o manichiurista buna,care sa puna unghii false sau constructie dar sa fie subtiri nu groase...

ArianaLuvlee
08.06.2010, 17:00:27
Buna fetelor,recomandati-mi si mie o manichiurista buna,care sa puna unghii false sau constructie dar sa fie subtiri nu groase...
stiu eu o tipa care lucreaza acasa daca te intereseaza iti trim pm cu nr ei sau id-ul de mess.pune si false,face si constructie din gel.are si profil pe hifive...asa iti poti da singura seama daca iti place sau nu...

corinac
08.06.2010, 18:52:30
stiu eu o tipa care lucreaza acasa daca te intereseaza iti trim pm cu nr ei sau id-ul de mess.pune si false,face si constructie din gel.are si profil pe hifive...asa iti poti da singura seama daca iti place sau nu...
trimite-mi pe pm numele sau id si sa ma uit pe hi5 si un nr de tel....multumesc

dramatzica
11.06.2010, 14:32:12
fetelor imi da si mie cineva pe privat nr de tel a d-nei Mariana?
eu am unul care nu merge... :(

l_nicoleta
14.06.2010, 13:31:53
Stiu sigur ca exista... acum ceva timp am fost rujata cu un astfel de produs care la aplicare e lucios si apoi se usca si ramane mat si 48 de ore pana la demachiere cu un demachiant special. Asta numesc eu ruj rezistent la transfer.
si se numeste .... ?

corinac
14.06.2010, 15:43:39
fetelor imi da si mie cineva pe privat nr de tel a d-nei Mariana?
eu am unul care nu merge... :(
Care Mariana,coafeza?

dramatzica
16.06.2010, 09:11:56
Care Mariana,coafeza?
da Mariana coafeza.
dar am primit deja nr.

dianagalis
16.06.2010, 17:15:22
Fetelor, a trecut si nunta! :D
Va pun poze cu machiajul. Inca nu am pozele de la fotograf, acestea sunt facute de altcineva.

tina19
16.06.2010, 18:21:31
Va pun poze cu machiajul. Inca nu am pozele de la fotograf, acestea sunt facute de altcineva.
felicitari! casa de piatra,, fericire si sanatate!
ai fost f frumoasa! imi place cum ti-ai facut parul.

dramatzica
16.06.2010, 19:29:15
Felicitari si Casa de piatra!
ai fost f frumusica...
asteptam mai muuulte poze!
:*

RALUK15
16.06.2010, 20:10:57

Casa de piatra,ai fost f frumoasa...imi place buchetul la nebunie

ArianaLuvlee
16.06.2010, 23:53:18
Casa de piatra,ai fost f frumoasa...imi place buchetul la nebunie
si tie iti place buchetul.....tocmai ce am scris si eu la rochii de mireasa acelasi lucru.....e superb intr-adevar...

dianagalis
17.06.2010, 08:31:21
felicitari! casa de piatra,, fericire si sanatate!
ai fost f frumoasa! imi place cum ti-ai facut parul.

Multumesc la fel!

Coafura a fost facuta in modul cel mai simplu posibil, niste bucle mari, lejere...
Chiar si coafeza isi dorea altceva pentru parul meu, dar eu nu si nu :D, ca vreau cat mai simplu posibil...
Am fost multumita de rezultat :x

dianagalis
17.06.2010, 08:34:27
si tie iti place buchetul.....tocmai ce am scris si eu la rochii de mireasa acelasi lucru.....e superb intr-adevar...

Multumesc, fetelor!
Buchetul a fost o surpriza pentru mine! Eu am vrut cale si stiam doar ca vreau sa fie ceva simplu.
La telefon am discutat cum sa arate buchetul, nu am avut eu vreo poza sau ceva dupa care sa se inspire, doar ideea florilor: cale si-atat. :D

Asa ca surpriza a fost la fel de mare si pentru mine, ca si pentru ceilalti. :-p

corinac
17.06.2010, 10:13:17
Frumoasa mireasa,cine ti-a facut machiaju?

dianagalis
17.06.2010, 10:47:44
Frumoasa mireasa,cine ti-a facut machiaju?

Machiajul a fost incredibil! Mi-a placut enorm! :x:x:x
Mi l-a facut Natalia de la Prof... Center
Am fost super-multumita de ce a facut ea! @};[email protected]};[email protected]};-
O recomand din toata inima! :)

Mi l-a facut exact cum imi doream, desi eu i-am zis doar ca vreau sa aiba ceva cu mov :-p, atat!

dramatzica
17.06.2010, 11:10:27
Machiajul a fost incredibil! Mi-a placut enorm! :x:x:x
Mi l-a facut Natalia de la Prof... Center
Am fost super-multumita de ce a facut ea! @};[email protected]};[email protected]};-
O recomand din toata inima! :)

Mi l-a facut exact cum imi doream, desi eu i-am zis doar ca vreau sa aiba ceva cu mov :-p, atat!
Intr-adevar ti-a facut un machiaj f frumos.
Sper sa imi faca si mie...
Ai avut si gene?

dramatzica
17.06.2010, 11:18:03
Offf, sunt si eu intr-o mare dilema. Nu stiu ce coafura sa imi fac!
Tot mi-am dorit bucle mari... nu stiu exact cum... prins cumva intr-o parte, dar cu caldurile astea nu cred ca o sa rezist nici eu nici coafura. Pe bune, umblu cat pot de subtire imbracata si cu parul prins in varful capului si tot nu am nici un chef ca mor de cald. Dar in ziua nuntii cu ditamai rochia si machiajul... sa nu imi curga... Nu stiu ce sa fac.
Coc nu am avut niciodata, dar cred ca o sa merg sa incerc unul. Cred ca ar merge fff bine cu rochita tip sirena... m-ar lungii si mai mult (nu ca ar fi neaparat nevoie :D)
Voua care va place mai mult?
Ultimele 2 sunt aceeasi coafura si tot aia cu cea de la avatar...

dianagalis
17.06.2010, 11:21:10
Intr-adevar ti-a facut un machiaj f frumos.
Sper sa imi faca si mie...
Ai avut si gene?

Si tu iti faci tot la ea? Sunt convinsa ca vei fi superba!
Am vrut neaparat gene, imi place mult cum arata! :x:x:x
Cand m-am demachiat dupa nunta, le-am lasat intacte. Le-am tinut pana miercuri :D asa mult mi-au placut, nu am vrut sa le mai dau jos!

dianagalis
17.06.2010, 11:25:22
Tot mi-am dorit bucle mari... nu stiu exact cum... prins cumva intr-o parte, dar cu caldurile astea nu cred ca o sa rezist nici eu nici coafura. Pe bune, umblu cat pot de subtire imbracata si cu parul prins in varful capului si tot nu am nici un chef ca mor de cald. Dar in ziua nuntii cu ditamai rochia si machiajul... sa nu imi curga... Nu stiu ce sa fac.
Coc nu am avut niciodata, dar cred ca o sa merg sa incerc unul. Cred ca ar merge fff bine cu rochita tip sirena... m-ar lungii si mai mult (nu ca ar fi neaparat nevoie :D)

Daca vrei bucle intr-o parte, depinde ce lungime ai la par... Al meu e pana aproape de talie si puteam sa imi fac ce vroiam... Dar am vrut ceva foarte simplu... Iti atasez poza cu ce vroiam eu initial, dar m-am razgandit, ca nu imi placea cum imi statea cu parul intr-o parte... si l-am lasat liber tot pe spate... Sper sa iti fie de ajutor!
Inca ceva: neaparat sa mergi la o proba pentru coafura... Eu daca ii ziceam sa imi faca exact coafura din imaginea atasata, nu mi-ar fi placut cum mi-ar fi stat, desi tipa din poza arata superb... Coafura e foarte frumoasa, dar nu avantajeaza pe toata lumea...

dianagalis
17.06.2010, 11:39:27

Mie personal imi plac pozele 3, 4 si 5. Dar subliniez, nu la toata lumea le sta bine cu ele, de aceea e obligatorie proba la coafura... Si sa incerci cat mai multe stiluri, sa vezi care ti se potriveste si care iti place cum iti sta tie, nu in pozele altora...
Nr. 3 e foarte dulcica, merge perfect cu perlele cu fluturas (sau ce are in mijloc)... Se potriveste unei fete cuminti, ingenue... Pot spune ca merge la blonde, din cauza ca blondul are un aer angelic...
Nr. 4 si 5 e pe stilul clasic-retro, de aceea si machiajul trebuie sa fie in genul Audrey Hepburn... Daca vrei sa mergi pe stilul ala, trebuie ca totul sa fie clasic-retro, cel putin ce ai pe tine...

Tu stii ce iti place... Depinde si ce culoare ai la par, lungimea lui, multe alte detalii... Inclusiv personalitatea ta trebuie sa o iei in calcul...
Spre ex, daca apaream eu cu un coc pompos /sofisticat prins cu 100 de ace in par, paream falsa, pentru ca mie imi place simplitatea si nu s-ar fi corelat personalitatea mea cu sofisticarea cocului... In plus, nici nu m-as fi simtit in largul meu... Iar cei prezenti care ma cunosc, si-ar fi dat seama ca nu mi s-ar potrivi imaginea respectiva...

Succes! :-p

dramatzica
17.06.2010, 11:58:11
Daca vrei bucle intr-o parte, depinde ce lungime ai la par... Al meu e pana aproape de talie si puteam sa imi fac ce vroiam... Dar am vrut ceva foarte simplu... Iti atasez poza cu ce vroiam eu initial, dar m-am razgandit, ca nu imi placea cum imi statea cu parul intr-o parte... si l-am lasat liber tot pe spate... Sper sa iti fie de ajutor!
Inca ceva: neaparat sa mergi la o proba pentru coafura... Eu daca ii ziceam sa imi faca exact coafura din imaginea atasata, nu mi-ar fi placut cum mi-ar fi stat, desi tipa din poza arata superb... Coafura e foarte frumoasa, dar nu avantajeaza pe toata lumea...

am si eu poza asta si m-am tot gandit la ea.
am fost deja la o proba si nu mi-a placut cum mi l-a prins intr-o parte, dar nu era freza din imagine...
acum vreau sa merg neaparat la o proba cu coc pt ca nu am avut niciodata, dar nici nu stiu pe care sa il aleg. nu ma las pana nu gasesc ceva ce imi place si mi se potriveste.
eu nu sunt o fire f cuminte si nici angelica :D
imi place sa fiu diferita... de data asta chiar nu stiu nici eu cum...
am parul luuung pana in talie si saten inchis. se poate face din el orice... numai despletit ma omoara :))

missy_L
18.06.2010, 14:04:02
Casa de piatra si muuulta fericire!!! Uitandu-ma la poze mi-am dat seama ca sunt colega cu sotul tau :D... una din cei 1000 de angajati ai companiei.

missy_L
18.06.2010, 14:06:31
si se numeste .... ?
Iti dai seama ca nu pot sa scriu aici firma de produse cosmetice profesionale de care e vorba, ca asta ar insemna sa fac reclama si e interzis :D

dianagalis
18.06.2010, 15:03:16
Casa de piatra si muuulta fericire!!! Uitandu-ma la poze mi-am dat seama ca sunt colega cu sotul tau :D... una din cei 1000 de angajati ai companiei.

Multumim pentru urari!

Ce mica e lumea, nu? :D
Sau cel putin, Oradea...

andymatei
18.06.2010, 16:55:21

Ammm...ce "sharp" sunt!!! Eu nu m-am prins ca suntem colegi!
Casa de piatra din nou!

dianagalis
18.06.2010, 17:39:43
Ammm...ce "sharp" sunt!!! Eu nu m-am prins ca suntem colegi!
Casa de piatra din nou!

Si tu, Brutus? :D Tot la Celes...?
Chiar ca e mica lumea!

anca_eu
21.06.2010, 10:57:11
Si tu, Brutus? :D Tot la Celes...?
Chiar ca e mica lumea!
Diana ai fost superba. Casa de piatra iti doresc si o casnicie asa cum vrei tu.

dianagalis
21.06.2010, 11:05:07
Diana ai fost superba. Casa de piatra iti doresc si o casnicie asa cum vrei tu.

Multumim!!! Asemenea va dorim si noi! :*:*:*

l_nicoleta
21.06.2010, 11:10:57
Iti dai seama ca nu pot sa scriu aici firma de produse cosmetice profesionale de care e vorba, ca asta ar insemna sa fac reclama si e interzis :D
stiu asta :) imi dai te rog pe un pm ??

popoviciu_briana
23.06.2010, 10:28:24
poze cu coafura si machiajul http://picasaweb.google.com/bijuteriilunna/SedintaFoto#
Sunt noua pe acest forum...lunna ai un machiaj perfect, imi pl foarte mult. Te rog lumineaza-ma te tog si pe mine unde este salonul asta unde lucreaza alina?

dmdanila
13.07.2010, 16:32:33
Fetele, ceva saloane ok prin Nufarul cunoasteti?:-"

andymatei
13.07.2010, 19:46:33

Eu merg la Marta, in Cantemir. Este singura care reuseste sa faca si parul meu sa arate cumva.

dmdanila
13.07.2010, 22:25:01
Eu merg la Marta, in Cantemir. Este singura care reuseste sa faca si parul meu sa arate cumva.
Poti sa-mi zici exact unde e salonul asta in Cantemir? Pe mine ma intereseaza pt ziua nuntii, pt soacra, cumnate, prietene de-ale cumnatelor... 5-6 persoane minim, coafat si machiat:-"Oare trebuie sa fac programare? Sunt destule persoane acolo care sa le "rezolve"? daca ai si un nr de telefon, m-am scos:D
Merci mult!:*

l_nicoleta
14.07.2010, 12:04:36
eu de cand ma stiu umblam in alta parte la coafor. dar din intamplare (a mea era in concediu) am dat de o tipa super in capat nufaru la salonul vechi. o cheama icu. e o tipa unguroaica , tanara, blonda, lucreaza numai cu produse profesionale si are o mana de aur. ce mi-a mai placut mie sincer la ea e ca nu este deloc tipul clasic de coafeza care cum te asezi pe scaun cum te ia la intrebari mai mult sau mai putin personale.
daca vrei, iti dau pm cu nr. ei.

andymatei
14.07.2010, 12:19:40
Poti sa-mi zici exact unde e salonul asta in Cantemir? Pe mine ma intereseaza pt ziua nuntii, pt soacra, cumnate, prietene de-ale cumnatelor... 5-6 persoane minim, coafat si machiat:-"Oare trebuie sa fac programare? Sunt destule persoane acolo care sa le "rezolve"? daca ai si un nr de telefon, m-am scos:D
Merci mult!:*

In mod absolut sigur trebuie sa faci programare, s-ar putea sa fie chiar un pic tarziu. Salonul e la parterul blocului aflat langa fostul magazin Premier (vis-a-vis de statuia lui Miti Cantemir)
Sa nu te superi pe mine pentru intrebare...da' de ce iti bati tu capul cu coafatul prietenelor cumnatei? Sigur ai destule pe cap...

dmdanila
14.07.2010, 13:25:59
In mod absolut sigur trebuie sa faci programare, s-ar putea sa fie chiar un pic tarziu. Salonul e la parterul blocului aflat langa fostul magazin Premier (vis-a-vis de statuia lui Miti Cantemir)
Sa nu te superi pe mine pentru intrebare...da' de ce iti bati tu capul cu coafatul prietenelor cumnatei? Sigur ai destule pe cap...
Trebuie sa-mi bat capul pt ele (soacra, cumnate, prietene) pt ca vin de la 500 km si habar n-au unde sa mearga sa se aranjeze (:| Imi dai te rog si un nr de tel? Merci mult.
offtopic: Da, am destule pe cap dar majoritatea invitatilor vin de departe asa ca tre' sa-i organizez pe grupuri, coafor, pensiuni etc:-SS

luluka
14.07.2010, 17:50:39
Trebuie sa-mi bat capul pt ele (soacra, cumnate, prietene) pt ca vin de la 500 km si habar n-au unde sa mearga sa se aranjeze (:| Imi dai te rog si un nr de tel? Merci mult.
offtopic: Da, am destule pe cap dar majoritatea invitatilor vin de departe asa ca tre' sa-i organizez pe grupuri, coafor, pensiuni etc:-SS
O Doamne! Sper ca mie sa nu-mi ceara chestii din astea, ca si eu am invitati din alte localitati :wacko:

dmdanila
14.07.2010, 21:49:55
O Doamne! Sper ca mie sa nu-mi ceara chestii din astea, ca si eu am invitati din alte localitati :wacko:
Mai, tinand cont ca lumea face un efort sa vina la nunta din alte zone ale tarii, macar atat sa fac pt ei: cazare si coafor pt cine are nevoie:)

katja_mvp
19.07.2010, 19:32:08
Mai, tinand cont ca lumea face un efort sa vina la nunta din alte zone ale tarii, macar atat sa fac pt ei: cazare si coafor pt cine are nevoie:)
cu lucrurile astea mi-am batut si eu capul deci stiu ce inseamna :D ai gasit ceva cazare mai ieftina?

dmdanila
19.07.2010, 20:39:54
cu lucrurile astea mi-am batut si eu capul deci stiu ce inseamna :D ai gasit ceva cazare mai ieftina?
#:-Sda, am gasit, am luat o intreaga pensiune in sanmartin-50 lei camera, camere la alta pensiune - 60 lei (atat deocamdata). Tu cum stai?
PS. scuzati de off topic:D

katja_mvp
20.07.2010, 15:23:52
#:-Sda, am gasit, am luat o intreaga pensiune in sanmartin-50 lei camera, camere la alta pensiune - 60 lei (atat deocamdata). Tu cum stai?
PS. scuzati de off topic:D
si noi am gasit chiar la 2 min de apart nostru (in rogerius) la casa mov si iese cam la 57 ron camera.in felix am mai intrebat si noi dar erau majoritatea ocupate.
scuzati de off topic ;))

luluka
20.07.2010, 22:55:08
Scuzam ;))
Luminati-ma si pe mine va rog! Cum se procedeaza la o proba de machiaj? Platesc pret intreg sau cum? Se pare ca cosmeticiana cu care am vorbit pt machiaj nu va fi disponibila, deci trebuie sa-mi caut pe altcineva si nu cunosc pe nimeni :-<

ArianaLuvlee
20.07.2010, 22:56:51
si noi am gasit chiar la 2 min de apart nostru (in rogerius) la casa mov si iese cam la 57 ron camera.in felix am mai intrebat si noi dar erau majoritatea ocupate.
scuzati de off topic ;))

pfuuu!mersi de info asta chiar imi prinde bine si e aproape si de mine Casa mov!!merg maine sa rezerv pt. nunta noastra!cate camere are in total?noua ne-ar trebui vreo 10 dar stiu k nu are atatea....vad poate ii cazam in 2 parti...scuze si eu de off...

Andra_Alexandra
21.07.2010, 19:47:39
Scuzam ;))
Luminati-ma si pe mine va rog! Cum se procedeaza la o proba de machiaj? Platesc pret intreg sau cum? Se pare ca cosmeticiana cu care am vorbit pt machiaj nu va fi disponibila, deci trebuie sa-mi caut pe altcineva si nu cunosc pe nimeni :-<

Incearca la Luminita de la Vogue...face niste machiaje...jos palaria

dianagalis
22.07.2010, 16:26:11
Scuzam ;))

Eu nu am facut proba de machiaj... In dimineata nuntii, m-a intrebat la ce culoare m-am gandit ca as vrea si mi-ar placea, si ea a facut restul... Din discutii isi da seama cam ce fel de persoana esti si in functie de asta iti face si machiajul, bineinteles luand in considerare si preferintele tale... Mie mi l-a facut Nati de la Prof... Center si am fost foarte multumita. Doar ca nu stiu daca mai are locuri disponibile pe luna septembrie... Daca vrei, iti dau nr.

dmdanila
22.07.2010, 23:30:52
Eu nu am facut proba de machiaj... In dimineata nuntii, m-a intrebat la ce culoare m-am gandit ca as vrea si mi-ar placea, si ea a facut restul... Din discutii isi da seama cam ce fel de persoana esti si in functie de asta iti face si machiajul, bineinteles luand in considerare si preferintele tale... Mie mi l-a facut Nati de la Prof... Center si am fost foarte multumita. Doar ca nu stiu daca mai are locuri disponibile pe luna septembrie... Daca vrei, iti dau nr.
am vazut pozele!!! tare frumosi ati fost;-)
PS. Am terminat acelasi liceu:-"

ArianaLuvlee
23.07.2010, 19:34:01
fetele ajutati-ma si pe mine cu ceva nr de tel,cosmeticiana si coafeza as avea nevoie...am deja nr doamnei mariana de la class si al nataliei dar doamna mariana nu raspunde la telefon iar cel al nataliei e inchis nu stiu la cine sa mai apelez si sunt deja disperata k nu mai am mult timp si mi-e frica k o sa fiu nevoita sa merg la nimereala.....pls trim PM daca ma puteti ajuta,mersi

dianagalis
26.07.2010, 09:26:18
fetele ajutati-ma si pe mine cu ceva nr de tel,cosmeticiana si coafeza as avea nevoie...am deja nr doamnei mariana de la class si al nataliei dar doamna mariana nu raspunde la telefon iar cel al nataliei e inchis nu stiu la cine sa mai apelez si sunt deja disperata k nu mai am mult timp si mi-e frica k o sa fiu nevoita sa merg la nimereala.....pls trim PM daca ma puteti ajuta,mersi

Nu stiu ce sa zic, poate sunt in concediu? :-\
Iti sugerez sa te duci pana la salon sa le cauti, sa vorbesti cu ele face to face...
Alte solutii nu am... Bafta!

ArianaLuvlee
26.07.2010, 16:53:09
Nu stiu ce sa zic, poate sunt in concediu? :-\
Iti sugerez sa te duci pana la salon sa le cauti, sa vorbesti cu ele face to face...
Alte solutii nu am... Bafta!

la asta m-am gandit si eu....m-am reorientat si am gasit deja cosmeticiana,suzy o cheama si lucreaza pe mihail sadoveanu,in spatele pietei rogerius.am vazut mirese machiate de ea si mi-a placut...acuma o sa merg la proba sa vad si cat tine machiajul...eu am nevoie de un machiaj care sa tina macar 12 ore avand in vedere k starea civila e la 14:30.pt coafura am ramas in final la vechea mea coafeza...doar k nu mai aveam nr ei de tel si s-a mutat la alt salon,dar am reusit sa dau de nr ei....asa k m-am mai linistit....ms oricum pt ajutor:*

aliss_maya
28.07.2010, 10:34:18
Salut fetelor!

Mai am un pic si eu pana la nunta, si incep emotiile sa apara.
Eu sunt adepta parului scurt de obicei, insa pentru marele eveniment, mi-am lasat parul sa creasca, sa am si eu un coc frumos. Din aceasta cauza, nu am mai dat pe la coafor de tare multa vreme, si am cam pierdut contactul cu coafezele bune. Am eu coafeza mea care ma tunde, dar as prefera ceva mai fancy pentru cocul de mireasa.
Am auzit ca sunt coafeze si cosmeticiene care vin acasa la mireasa, m-ar interesa si pe mine asa ceva daca stiti daca cunoasteti.
Va rog sa ma ajutati cu niste referinte.
Va multumesc,
Alina

luluka
28.07.2010, 16:10:27
la asta m-am gandit si eu....m-am reorientat si am gasit deja cosmeticiana,suzy o cheama si lucreaza pe mihail sadoveanu,in spatele pietei rogerius.am vazut mirese machiate de ea si mi-a placut...acuma o sa merg la proba sa vad si cat tine machiajul...eu am nevoie de un machiaj care sa tina macar 12 ore avand in vedere k starea civila e la 14:30.pt coafura am ramas in final la vechea mea coafeza...doar k nu mai aveam nr ei de tel si s-a mutat la alt salon,dar am reusit sa dau de nr ei....asa k m-am mai linistit....ms oricum pt ajutor:*
Super! Sa ne spui cum a iesit proba. Eu inca adun informatii ;))

ArianaLuvlee
29.07.2010, 22:15:51
sunt foarte fericita...maine ma intalnesc cu beatrix madi...are liber in ziua nuntii mele exact la ora la care am nevoie...inca nu imi vine sa cred...desi am auzit de la cineva de pe site k ar cere 100euro doar pt. machiaj m-am hotarat sa o sun si sa vb cu ea personal,bine k am sunat-o si m-am convins k nu e asa,iar pretul pe care il cere mi se pare k se justifca in totalitate avand in vedere calitatea serviciilor pe care le ofera...plus k nu mai trebuie sa merg la proba,am incredere sa ma las pe mana ei si sa vad ce iese doar in ziua nuntii;;)

andreeam22
16.08.2010, 11:54:54
Buna fetelor,

Sunt din Timisoara, dar voi face nunta la Oradea. Puteti sa imi recomandati un coafor? Unde ar fi cel mai bine sa merg pentru freza si machiaj? Cu cat timp inainte ar trebui sa imi fac rezervarea?

Multumesc mult

bebe_4_myboy
16.08.2010, 12:36:18
sunt foarte fericita...maine ma intalnesc cu beatrix madi...are liber in ziua nuntii mele exact la ora la care am nevoie...inca nu imi vine sa cred...desi am auzit de la cineva de pe site k ar cere 100euro doar pt. machiaj m-am hotarat sa o sun si sa vb cu ea personal,bine k am sunat-o si m-am convins k nu e asa,iar pretul pe care il cere mi se pare k se justifca in totalitate avand in vedere calitatea serviciilor pe care le ofera...plus k nu mai trebuie sa merg la proba,am incredere sa ma las pe mana ei si sa vad ce iese doar in ziua nuntii;;)

Ariana asteptam detalii te-ai intalnit cu beatrix?cat cere ne-ai putea spune si noua te rog...felicitari si sa-ti iasa tot asa cum iti doresti:*

bebe_4_myboy
16.08.2010, 12:44:40
Buna fetelor,

Sunt din Timisoara, dar voi face nunta la Oradea. Puteti sa imi recomandati un coafor? Unde ar fi cel mai bine sa merg pentru freza si machiaj? Cu cat timp inainte ar trebui sa imi fac rezervarea?

Multumesc mult

Andreea pentru freza eu optez pentru mioara balint(te poti uita pe net)mie imi place f mult cum lucreaza...iar despre machiaj e o tipa anita parca si ea lucreaza frumos...nici eu nu sunt hotarata inca unde voi merge....dar sper sa ne iasa totul cum ne dorim si sa fim niste printese in ziua nuntii..pupici:*

corinac
17.08.2010, 10:18:41
Ati fost careva sa va faceti paru la Ioana de la Vogue?

ArianaLuvlee
18.08.2010, 20:24:37
Ariana asteptam detalii te-ai intalnit cu beatrix?cat cere ne-ai putea spune si noua te rog...felicitari si sa-ti iasa tot asa cum iti doresti:*

m-am intalnit cu ea imediat dupa ce am sunat-o...e o adevarata profesionista,in sesnsul in care la intalnire te intreaba detelii despre nunta,tema daca ai,culori predominante,preferinte in privinta machiajului etc.si isi noteaza intr-un carnetel tot!!!nu o sa scriu aici pretul:Do sa iti spun doar ca e un pret ok in raport cu calitatea:-p.eu te sfatuiesc sa o suni cu incredere daca nu stii inca cine te va machia,e o pers deschisa si simpatica si iti va da ea detalii in ceea ce priveste pretul:)P.S:are nr de contact la ea pe site.

Dee_Me
18.08.2010, 22:42:14
Andreea pentru freza eu optez pentru mioara balint(te poti uita pe net)mie imi place f mult cum lucreaza...iar despre machiaj e o tipa anita parca si ea lucreaza frumos...nici eu nu sunt hotarata inca unde voi merge....dar sper sa ne iasa totul cum ne dorim si sa fim niste printese in ziua nuntii..pupici:*

Eu zic sa te gandesti inca o data inainte de a lua o decizie. Acum cateva saptamani, o prietena si-a facut parul la ea. Catastrofa a iesit, si asta pentru ca nu si-a dat deloc deloc interesul. Nu a cerut deloc mult, insa la renumele ei ma asteptam sa iasa ceva finisat, frumos, insa jur pe ce am mai sfant ca a iesit oribil oribil oribil si asta fiindca deloc nu a finisat. I-a incretit parul dar deloc nu a fost atenta la detalii. Dupa cununia civila parul arata ca si cum nu l-ar fi aranjat deloc. Chiar mai rau. Si asta era la maxim 2 ore dupa ce ii facuse parul. O fi avut tipa o zi proasta, dar sa nu se joace cu amintirile nimanui!

katja_mvp
19.08.2010, 11:05:31
m-am intalnit cu ea imediat dupa ce am sunat-o...e o adevarata profesionista,in sesnsul in care la intalnire te intreaba detelii despre nunta,tema daca ai,culori predominante,preferinte in privinta machiajului etc.si isi noteaza intr-un carnetel tot!!!nu o sa scriu aici pretul:Do sa iti spun doar ca e un pret ok in raport cu calitatea:-p.eu te sfatuiesc sa o suni cu incredere daca nu stii inca cine te va machia,e o pers deschisa si simpatica si iti va da ea detalii in ceea ce priveste pretul:)P.S:are nr de contact la ea pe site.
si eu am fost machiata de ea si pot sustine ideea ca e o profesionista in toata puterea cuvantului.a fost un machiaj superb si f admirat .

corinac
19.08.2010, 11:32:30
si eu am fost machiata de ea si pot sustine ideea ca e o profesionista in toata puterea cuvantului.a fost un machiaj superb si f admirat .

Ai fost o mireasa foarte frumoasa.Casa de piatra si multi ani fericiti!

bebe_4_myboy
21.08.2010, 09:30:59
Va multumesc pt sfaturi fetelor am sa tin cont de ele...daca stiti voi ceva coafeza buna va rog sa-mi spuneti...vam pupat:*

bebe_4_myboy
21.08.2010, 09:39:00
Katja,ai fost foarte frumoasa..felicitari si o casnicie frumoasa sa ai:*

larryssa83
21.08.2010, 09:58:19
Ai fost superba din cap pana-n picioare! Casa de piatra! :)

dramatzica
21.08.2010, 11:39:38
Va multumesc pt sfaturi fetelor am sa tin cont de ele...daca stiti voi ceva coafeza buna va rog sa-mi spuneti...vam pupat:*
Eu mi-am facut coafura la Mariana si intr-adevar iti face cam tot ce vrei si de rezistat rezista si a 2-a zi. Singura problema a ei e ca e fff solicitata si te cam tine, dar daca te planifici din timp si iti alegi bine orele e ok. Nu e scumpa o proba merita sa incerci.
Iar in ceea ce priveste machiajul, pot sa spun doar atat: fidela pe viata lui Naty. Daca vreti sa va convingeti uitati-va la pozele de la TTD sau de la nunta. Dimineata machiajul era impecabil, iar la TTD pe 40* nu s-a adunat absolut deloc. Se vede si in pozele de la final cand am trecut prin apa ca machiajul tot acolo era, nu tu urma de rimel, sau vopsea, etc.

aandradaa
21.08.2010, 11:43:00
Eu mi-am facut coafura la Mariana si intr-adevar iti face cam tot ce vrei si de rezistat rezista si a 2-a zi. Singura problema a ei e ca e fff solicitata si te cam tine, dar daca te planifici din timp si iti alegi bine orele e ok. Nu e scumpa o proba merita sa incerci.
Iar in ceea ce priveste machiajul, pot sa spun doar atat: fidela pe viata lui Naty. Daca vreti sa va convingeti uitati-va la pozele de la TTD sau de la nunta. Dimineata machiajul era impecabil, iar la TTD pe 40* nu s-a adunat absolut deloc. Se vede si in pozele de la final cand am trecut prin apa ca machiajul tot acolo era, nu tu urma de rimel, sau vopsea, etc.

Si eu tot cu Mariana imi fac parul.. e fff draguta si lucreaza frumos, mai ales ca nu lucreaza scump.
In privinta lui Naty ma bucur ca mi-ai asculat sfatul.. si eu ii sunt fidela pe viata :D:D
Ai fost superba Drama, superba in toata puterea cuvantului!!!

dramatzica
21.08.2010, 11:43:35
ai fost f frumoasa katja!
felicitari si casa de piatra!!!

dramatzica
21.08.2010, 11:45:23
Si eu tot cu Mariana imi fac parul.. e fff draguta si lucreaza frumos, mai ales ca nu lucreaza scump.
In privinta lui Naty ma bucur ca mi-ai asculat sfatul.. si eu ii sunt fidela pe viata :D:D
Ai fost superba Drama, superba in toata puterea cuvantului!!!
iti multumesc mult de tot :* atat pt sfaturi cat si pt complimente.
abia asteptam sa te vedem!!

dramatzica
21.08.2010, 11:48:05
Ai fost superba din cap pana-n picioare! Casa de piatra! :)
larryssa si tu ai fost o miresica superba!!
imi plac fff mult pozele de la TTD... esti tu f frumoasa! :)

bebe_4_myboy
26.08.2010, 10:57:53

Imi poti spune te rog unde le gasesc atat pe Naty cat si pe Mariana la ce salon lucreaza...am o nunta peste 2 sapt si poate trec pe la ele sa vad cum lucreaza...pentru nunta cu cat timp inainte tre sa ma programez?multumesc si pupici:*

bebe_4_myboy
26.08.2010, 11:03:02

Fetelor voi cu cat timp inainte ati vorbit cu beatrix pentru machiaj?pupici:*

larryssa83
26.08.2010, 11:04:13
larryssa si tu ai fost o miresica superba!!
imi plac fff mult pozele de la TTD... esti tu f frumoasa! :)
Multumesc :*
Din pacate nu iti pot vedea pozele dar am vazut videoclipul....si tu ai fost foarte frumoasa si ai niste ochi deosebiti :)

ArianaLuvlee
26.08.2010, 12:05:36
Fetelor voi cu cat timp inainte ati vorbit cu beatrix pentru machiaj?pupici:*

eu am vb cu ea cam cu o luna si jumatate inainte,daca poti chiar putin mai repede ar fi si mai bine,asa macar esti sigura k are timp la ora la care iti convine si tie.:*

bebe_4_myboy
26.08.2010, 12:57:15
Ok multumesc Ariana:*

dmdanila
30.08.2010, 14:02:34
Sa va povestesc si eu: coafura Mioara, cum zice si Dramatzica "fidela pe viata";;) E o tanara f talentata, pune f multa pasiune in ceea ce face si eu am fot extrem de multumita de munca ei. Am 2 seturi de poze, 2 coafuri facute de ea, o sa vi le arat cand voi primi pozele...momentan sunt pe blogul fotografului (unele fete deja stiu unde sa caute;)))
- machiaj: machiajul de nunta l-am facut tot la Unica la Violeta...f multumita...machiaj elegant si f rezistent, m-am demachiat a doua zi cand m-am trezit desi inca era impecabil8-} Pt sedinta foto care a fost dupa cateva zile...m-a machiat Anita, s-a mai scris despre ea pe aici. La fel de multumita am fost si de machiajul facut de ea special pt poze. .
Deocamdata am ceva poze de la prieteni in semnatura dar va veti da seama mai mult din pozele profi pe care le voi primi mai incolo

dramatzica
31.08.2010, 10:31:07
Sa va povestesc si eu: coafura Mioara, cum zice si Dramatzica "fidela pe viata";;) E o tanara f talentata, pune f multa pasiune in ceea ce face si eu am fot extrem de multumita de munca ei. Am 2 seturi de poze, 2 coafuri facute de ea, o sa vi le arat cand voi primi pozele...momentan sunt pe blogul fotografului (unele fete deja stiu unde sa caute;)))
- machiaj: machiajul de nunta l-am facut tot la Unica la Violeta...f multumita...machiaj elegant si f rezistent, m-am demachiat a doua zi cand m-am trezit desi inca era impecabil8-} Pt sedinta foto care a fost dupa cateva zile...m-a machiat Anita, s-a mai scris despre ea pe aici. La fel de multumita am fost si de machiajul facut de ea special pt poze. .
Deocamdata am ceva poze de la prieteni in semnatura dar va veti da seama mai mult din pozele profi pe care le voi primi mai incolo
mandra ai fost toata din cap pana in picioare! :* o mireasa nonconformista si totusi finuta.
si la nunta ai fost f frumoasa... dar la sedinta foto cu parul bucle ai fost super!! mie si machiajul mi-a placut mai mult cel facut de Anita... e mai intens si numai bun pt poze, pe cand celalalt era asa inocent...
Casa de piatra si multa multa fericire! Sa o tineti tot asa, intr-un chef si in veselie!

Off topic: bestiala cat women! f tare ideea! cred ca mirelui i-a placut un pic cam mult :)) si nu numai....

luluka
31.08.2010, 13:33:07
Bine ca eu iar nu gasesc pozele :((:((

dmdanila
31.08.2010, 15:00:31
Bine ca eu iar nu gasesc pozele :((:((
ai gasit pana la urma?;-)

dmdanila
31.08.2010, 15:03:35
mandra ai fost toata din cap pana in picioare! :* o mireasa nonconformista si totusi finuta.
si la nunta ai fost f frumoasa... dar la sedinta foto cu parul bucle ai fost super!! mie si machiajul mi-a placut mai mult cel facut de Anita... e mai intens si numai bun pt poze, pe cand celalalt era asa inocent...
Casa de piatra si multa multa fericire! Sa o tineti tot asa, intr-un chef si in veselie!

Off topic: bestiala cat women! f tare ideea! cred ca mirelui i-a placut un pic cam mult :)) si nu numai....
Multumim draguta!!!!
Da, si mie buclele mi-au placut mai mult;-) Machiajul facut de Anita da super in poze, insa ar fi fost putin prea puternic pt nunta (cred eu)...asa ca din punctul asta de vedere mi se pare ok cel avut avut in ziua nuntii;))
OFF: cat women a atras cam multa lume...inclusiv ospatarii erau hipnotizati8-}

luluka
31.08.2010, 15:21:18
Le-am gasit! Am dat peste ele din greseala, cautand altceva. Cautam bijuterii ca mi s-a nazarit ca colierul meu de perle nu merge cu rochita, dar m-am linistit cand am vazut pozele tale. Rochita mea seamana in partea de sus cu a ta si merge foarte bine cu colierul de perle.
Apropos, pozele sunt suuuper!!!!!! Frumusei amandoi =D>

dmdanila
31.08.2010, 15:24:51
Le-am gasit! Am dat peste ele din greseala, cautand altceva. Cautam bijuterii ca mi s-a nazarit ca colierul meu de perle nu merge cu rochita, dar m-am linistit cand am vazut pozele tale. Rochita mea seamana in partea de sus cu a ta si merge foarte bine cu colierul de perle.
Apropos, pozele sunt suuuper!!!!!! Frumusei amandoi =D>
Multumim frumos!:D
Cred ca imi amintesc rochita ta si dupa mine e ok cu perle (eu nici nu as fi ales altceva decat perle;-))
Spor la pregatiri in continuare ca mai ai putin;))

luluka
31.08.2010, 15:35:18
Multumim frumos!:D
Cred ca imi amintesc rochita ta si dupa mine e ok cu perle (eu nici nu as fi ales altceva decat perle;-))
Spor la pregatiri in continuare ca mai ai putin;))
Multu si eu!:*

bebe_4_myboy
31.08.2010, 16:57:39
Nici eu nu gasesc pozele:(,vreau si eu sa le vad:(

luluka
01.09.2010, 10:01:01
Nici eu nu gasesc pozele:(,vreau si eu sa le vad:(
Ti-am trimis PM

miresica11
01.09.2010, 11:35:02
dmdanila, nu ne pui un link aici pe site sa vedem si noi pozele?

bebe_4_myboy
01.09.2010, 19:49:21
Ti-am trimis PM

Luluka multumesc mult:*

luluka
01.09.2010, 23:33:46
Luluka multumesc mult:*
Cu placere!
Off topic: imi place buchetul din poza de la avatar ;-)

katja_mvp
02.09.2010, 14:32:24
Ti-am trimis PM
si eu vreau PM cu adresa :D

luluka
02.09.2010, 14:47:12
si eu vreau PM cu adresa :D
Ti-am trimis :)

katja_mvp
02.09.2010, 14:53:24
Ti-am trimis :)
mersi frumos dar nu am gasit inca :( da-mi ceva indiciu [-o<

luluka
02.09.2010, 15:16:45
mersi frumos dar nu am gasit inca :( da-mi ceva indiciu [-o<
cauta la older posts

katja_mvp
02.09.2010, 16:12:56
cauta la older posts
am gasit:D mersi frumos

corin
02.09.2010, 18:44:57
Nu pot decat sa le laud pe fetele care s-au ocupat de mine:x Melania de la Keopa (un salon nou in Rogerius) este o zeita in materie de machiaj ! cand m-a vazut mirele meu dupa machiaj:x, Melania se potriveste mireselor carora nimeni nu le va ghici varsta, ii voi ramane devotata forever pentru ceea ce poate sa faca, ii multumesc pentru magnifici mei ochii pe care pur si simplu i-a recreat din nimic ! cat despre stilista mea Paula:x (Glamur pe principala) o fiinta atenta la detalii, creativa ,nu putine coafeze stiu sa se descurce cu tipul meu de par care se electrizeaza instant! le multumesc si sunt convinsa ca vor face si alte miresci fericite.

corin
02.09.2010, 19:15:35
Nu pot decat sa le laud pe fetele care s-au ocupat de mine:x Melania de la Keopa (un salon nou in Rogerius) este o zeita in materie de machiaj ! cand m-a vazut mirele meu dupa machiaj:x, Melania se potriveste mireselor carora nimeni nu le va ghici varsta, ii voi ramane devotata forever pentru ceea ce poate sa faca, ii multumesc pentru magnifici mei ochii pe care pur si simplu i-a recreat din nimic ! cat despre stilista mea Paula:x (Glamur pe principala) o fiinta atenta la detalii, creativa ,nu putine coafeze stiu sa se descurce cu tipul meu de par care se electrizeaza instant! le multumesc si sunt convinsa ca vor face si alte miresci fericite.

katja_mvp
03.09.2010, 09:57:43
f frumoasa ai fost! casa de piatra si multa multa fericire! imi place mult si rochita :)

dmdanila
03.09.2010, 10:30:42
Katja, eu abia acum ti-am vazut pozele...Ai niste ochi superbi! F frumosi ati fost. Casa de piatra!!!!:*

andymatei
03.09.2010, 11:06:33
Corin, casa de piatra si multa fericire! Foarte frumos machiaj si rochita mi-a placut enorm! Mai vrem poze sa te admiram :D

dramatzica
03.09.2010, 22:19:02
ai fost o mireasa f indrazneata! :) si ai avut un machiaj frumos, dar se vede ca ai si trasaturi frumoase care au fost puse in evidenta prin machiaj...
cum sa zici ca a "recreat ochii din nimic?" :O

katja_mvp
03.09.2010, 22:57:21
Katja, eu abia acum ti-am vazut pozele...Ai niste ochi superbi! F frumosi ati fost. Casa de piatra!!!!:*
multumesc frumos :* si eu ti-am gasit greu pozele ...dar le-am gasit si ati fost superbi amandoi:)! Casa de piatra si voua!!!

maris84
04.09.2010, 00:07:07
Ai fost foarte frumoasa!Imi place mult buchetul tau!!:x

corin
06.09.2010, 15:31:06
pentru drama:">
spuneam la figurat ca i-a recreat din nimic , asta datorita faptului ca eu am ochii oblici , foarte mici , cand rad aproape ca nu se vad,:">chiar nu se vad! dar prin modul cum m-a pensat si machiat a realizat mela un miracol pentru mine, ca sa nu mai spun de faptul ca eu sunt pistruiata lucru care prin machiaj cu diferite tipuri de fond de ten a disparut , si ce a fost deosebit pentru mine a fost faptul ca nu am simtit pielea incarcata sau obosita, prin acest fapt si altele melania va ramane pentru mine un artist care a stiut ce sa fac ca eu sa ma simt ca o adevarata printesa ! asa cum sper ca v-ati simtit toate in ziua nunti! pentru mine a fost magic, datorita lui :"> adica minunatului meu sot!

corin
06.09.2010, 15:42:59
Pentru maris :*
Multumesc si mirele iti multumeste pt compliment! Stiu ca este off topic dar buchetul a fost cadou din partea mirelui (primesc in fiecare zi de 21 de cand ne cunoastem un buchet de flori,mirele a dorit ca cel din ziua nunti sa fie interesant si diafan, descris de el) asa ca a descoperit-o pe andy la salonta care iubeste florile si ceea ce face si i-a recomandat mirelui meu buchetul dupa ce m-a vazut, nu realizeaza niciodata buchete identice, a realizat buchete pe personalitatea fiecaruia si pentru domnisoarele de onoare, (cat despre raportul calitate pret pentru buchetul meu, ce spui de 80 ron?) vad ca urmeaza si nunta ta asa ca spor la pregatiri si multa fericire!

corin
06.09.2010, 15:46:50
katja
superba! casa de piatra si multa fericire!

ArianaLuvlee
06.09.2010, 23:25:29
Vis-a-vis de machiaj nu pot sa spun decat jos palaria,cand m-am vazut in oglinda abia m-am recunoscut.mi l-a facut beatrix,nu ii sciu numele de familie sa nu se considere reclama,dar cred k se stie despre cine e vb si nu pot sa spun decat=D>.pozele vor spune totul...

katja_mvp
06.09.2010, 23:30:32
katja
superba! casa de piatra si multa fericire!
mersi frumos :) la fel si voua

lili_kiss
22.09.2010, 14:28:03
Ajutati-ma va rog cu niste numere de telefon de la niste cosmeticiene si coafeze bune...am nevoie ca sunt nasa si nu stiu unde sa ma duc...

rebek_mng
06.10.2010, 19:47:59
Vis-a-vis de machiaj nu pot sa spun decat jos palaria,cand m-am vazut in oglinda abia m-am recunoscut.mi l-a facut beatrix,nu ii sciu numele de familie sa nu se considere reclama,dar cred k se stie despre cine e vb si nu pot sa spun decat=D>.pozele vor spune totul...

buna..am vazut pozele tale.mi au placut foarte mult..ai avut un machiaj foarte frumos. anul viitor si eu voi fi mireasa.as vrea sa mi spui cat te a costat machiajul si cine ti a facut pozele.astept msg tau

flo_d
12.10.2010, 13:47:18
Ajutati-ma va rog cu niste numere de telefon de la niste cosmeticiene si coafeze bune...am nevoie ca sunt nasa si nu stiu unde sa ma duc...

la cosmetica ti-o recomand pe lavinia de la salon betty boo, iar coafeza pe mioara de la salon unica.
au si poze pe hi5: http://www.hi5.com/friend/p494990745--beauty%20by%20Lavinia_oradea--html http://www.hi5.com/friend/p171650407--COAFURI-Mioara%20Balint--html

Orhideee23
18.10.2010, 00:01:13
Fetelor,care aveti experiente pozitive/negative la vreun salon de infrumusetare din Oradea,eventual si sugestii va astept.Ma intereseaza in special electrostimularea,impachetari,Ultralipo,si vacuum.
Ma intrebam unde sa deschid subiectul,daca am gresit cumva locul,cu scuzele de rigoare, rog moderatorii sa-l mute.In alta parte,ma temeam ca nu-mi raspund oradencele8-|

ArianaLuvlee
18.10.2010, 15:57:28
Fetelor,care aveti experiente pozitive/negative la vreun salon de infrumusetare din Oradea,eventual si sugestii va astept.Ma intereseaza in special electrostimularea,impachetari,Ultralipo,si vacuum.
Ma intrebam unde sa deschid subiectul,daca am gresit cumva locul,cu scuzele de rigoare, rog moderatorii sa-l mute.In alta parte,ma temeam ca nu-mi raspund oradencele8-|

Eu am fost la CarmenSpa cam o luna inaintea nuntii si s-au vazut rezultatele...are si preturi bune asa k o recomand cu caldura!Are site si daca dai pe google un search o gasesti repede...Sper k ti-am fost de ajutor:-p

Orhideee23
18.10.2010, 21:39:49
Da am vazut ofertele pe net...dar vroiam sa aud din experiente,stii cum e.:-pMultumesc;;)

pes_monika
19.10.2010, 18:54:41
cine ma poate ajuta cu nr. Mioarei Balint? Trebuie sa merg sambata la o nunta si tot am auzit de ea ca e foarte buna.Vreau sa merg sa fac o proba la ea,Multumesc!!!

lili_kiss
02.11.2010, 01:32:10
Si-a facut cineva paru la Ioana de la Vogue?M-ar interesa niste pareri.

Paula06
04.11.2010, 21:12:43
Si-a facut cineva paru la Ioana de la Vogue?M-ar interesa niste pareri.

Imi place mult cum lucreaza Ioana, dar e cam scump pentru mirese... zic eu! :|

Dee_Me
04.11.2010, 23:58:23
Imi place mult cum lucreaza Ioana, dar e cam scump pentru mirese... zic eu! :|

Sunt curioasa cat inseamna "scump". Ca daca este capabila sa realizeze ceva deosebit, daca utilizeaza chestii profesionale si daca coafura rezista toata noaptea si arata la fel de bine si dupa acele cateva ore, eu zic ca ar merita oricat. Din pacate, am avut si cunostinte care dupa cateva ore aratau nasol la par, si de aia cred ca e important pe cine alegem si parerea mea e ca ar trebui sa ne lasam pe mana lor, ca doar se presupune ca stiu mai bine decat noi ce ni s-ar potrivi. Degeaba as vrea eu un anumit coc, daca nu e practic pt parul meu, etc - cred ca as plati oricat daca as primi cu adevarat un sfat cu adevarat bun de la cineva care este chiar competent.

missy_L
17.11.2010, 22:00:47
Sunt curioasa cat inseamna "scump". Ca daca este capabila sa realizeze ceva deosebit, daca utilizeaza chestii profesionale si daca coafura rezista toata noaptea si arata la fel de bine si dupa acele cateva ore, eu zic ca ar merita oricat. Din pacate, am avut si cunostinte care dupa cateva ore aratau nasol la par, si de aia cred ca e important pe cine alegem si parerea mea e ca ar trebui sa ne lasam pe mana lor, ca doar se presupune ca stiu mai bine decat noi ce ni s-ar potrivi. Degeaba as vrea eu un anumit coc, daca nu e practic pt parul meu, etc - cred ca as plati oricat daca as primi cu adevarat un sfat cu adevarat bun de la cineva care este chiar competent.
Draga Dee, din proprie experienta am invatat ca ceva scump nu inseamna si de calitate si ca nu are rost sa arunci cu banii pe fereastra doar sa fii aranjata la un salon "cu nume" caci asta nu te va incalzi in ziua nuntii daca nu vei arata asa cum iti doresti. Cand am facut probe pentru coafura si machiaj am mers atat la un salon "de fite" cat si la unul mai modest. Ba chiar am incercat si varianta cu make-up artist la domiciliu. Spre surprinderea (ca sa nu zic stupoarea) mea, de la "salonul de fite" foarte renumit in Oradea (nu dau nume ca nu vreau sa fac nimanui reclama proasta desi poate c-ar merita) am iesit cu o coafura care ma imbatranea cu 10 ani si care nu era deloc finisata (puteam foarte bine s-o realizez si eu acasa) cu toate c-am precizat ca vreau o proba de mireasa ca la carte (mai ales ca mergeam si la o nunta), si cu un machiaj atat de natural/sters ca ziceai ca nici nu sunt machiata. Nu mai zic ca rujul nu mai exista dupa aperitiv, fata imi lucea... si sa nu-ti spun cat m-a costat toata afacerea asta 8-|.
Mare mi-a fost mirarea cand la un salon din zona unde stau si pe care nu-l frecventasem niciodata, mi s-a facut o coafura si un machiaj de am ramas "masca". Chiar daca n-are o sigla imensa la intrare si nu e frecventat de spuma din Oradea, salonul dispune de un personal amabil, care a beneficiat de traininguri de specialitate, si de produse profesionale de calitate.
Sfatul meu... du-te la cel putin 2 probe in 2 saloane diferite. Numai asa vei putea compara si decide.

Dee_Me
17.11.2010, 22:29:50
Draga Dee, din proprie experienta am invatat ca ceva scump nu inseamna si de calitate si ca nu are rost sa arunci cu banii pe fereastra doar sa fii aranjata la un salon "cu nume" caci asta nu te va incalzi in ziua nuntii daca nu vei arata asa cum iti doresti.
Sfatul meu... du-te la cel putin 2 probe in 2 saloane diferite. Numai asa vei putea compara si decide.

Intrutotul de acord cu tine. De aceea am spus ca doar daca persoana este capabila sa realizeze ceva deosebit, si daca utilizeaza chestii profesionale si daca coafura rezista toata noaptea si arata la fel de bine si dupa acele cateva ore, eu zic ca ar merita banii. De aceea as plati fie si mai mult - pentru cineva care este chiar competent, fie de la un salon de cartier sau unul de fitze. Important e rezultatul. ;-)

missy_L
17.11.2010, 22:51:39
Intrutotul de acord cu tine. De aceea am spus ca doar daca persoana este capabila sa realizeze ceva deosebit, si daca utilizeaza chestii profesionale si daca coafura rezista toata noaptea si arata la fel de bine si dupa acele cateva ore, eu zic ca ar merita banii. De aceea as plati fie si mai mult - pentru cineva care este chiar competent, fie de la un salon de cartier sau unul de fitze. Important e rezultatul. ;-)
E minunat ce spui tu, dar daca nu faci proba inainte, numai din recomandari si povesti nu vei stii daca totul va dura si arata asa cum vrei tu. Deci asteptam poze de la probe sa ne dam cu parerea :D
Eu recomand salonul din Rogerius, C_ _ _ s unde pentru o zi am devenit o printesa. Nu e salon de cartier, dar nici de fitze si preturile sunt accesibile.

dmdanila
17.11.2010, 22:56:33
E minunat ce spui tu, dar daca nu faci proba inainte, numai din recomandari si povesti nu vei stii daca totul va dura si arata asa cum vrei tu. Deci asteptam poze de la probe sa ne dam cu parerea :D
Eu recomand salonul din Rogerius, C_ _ _ s unde pentru o zi am devenit o printesa. Nu e salon de cartier, dar nici de fitze si preturile sunt accesibile.
sa stii ca eu m/am dus doar din recomandarile de pe miresici pt coafura si n/am regretat absolut nici o clipa...Plus ca la machiaj de ex, nici macar nu stiam nimic de tipa respectiva, am ales-o doar pt ca lucra in acelasi loc cu coafeza;))
Poate oi fi avut noroc dar e clar ca o proba nu va fi niciodata identica cu ce va fi in ziua nuntii:-"

Dee_Me
17.11.2010, 22:59:40

Am fost acolo de 2 ori, la 2 coafeze diferite. Mi-a placut rezultatul. A fost ceva iesit din tipare si toata lumea "mi-a" laudat coafura :).

missy_L
17.11.2010, 23:09:35
sa stii ca eu m/am dus doar din recomandarile de pe miresici pt coafura si n/am regretat absolut nici o clipa...Plus ca la machiaj de ex, nici macar nu stiam nimic de tipa respectiva, am ales-o doar pt ca lucra in acelasi loc cu coafeza;))
Poate oi fi avut noroc dar e clar ca o proba nu va fi niciodata identica cu ce va fi in ziua nuntii:-"
Ai mare dreptate cand spui ca proba nu va fi identica cu ce va fi in ziua nuntii (nici nu trebuie sa fie asa ca doar nu doresti ca cineva sa te vada asa inainte de nunta, dar macar sa-ti faci o idee), dar daca proba e un dezastru, fii sigura ca nu te mai duci la acelasi salon pentru ziua cea mai speciala din viata ta ;))

dmdanila
17.11.2010, 23:14:14
Ai mare dreptate cand spui ca proba nu va fi identica cu ce va fi in ziua nuntii (nici nu trebuie sa fie asa ca doar nu doresti ca cineva sa te vada asa inainte de nunta, dar macar sa-ti faci o idee), dar daca proba e un dezastru, fii sigura ca nu te mai duci la acelasi salon pentru ziua cea mai speciala din viata ta ;))
Ceva poze de la nunta nu pui?:)

missy_L
17.11.2010, 23:35:45
Ceva poze de la nunta nu pui?:)

Asa a aratat coafura mea de miresa. Mi-am dorit niste bucle lejere, dar aranjate (eu fiind cretzulina) si daca tot am parul lung si bogat ar fi fost si pacat sa-l prind...

dmdanila
17.11.2010, 23:43:01
Asa a aratat coafura mea de miresa. Mi-am dorit niste bucle lejere, dar aranjate (eu fiind cretzulina) si daca tot am parul lung si bogat ar fi fost si pacat sa-l prind...
F draguta ai fost! =D> Bravo, ti-a stat tare bine.

missy_L
17.11.2010, 23:50:28
F draguta ai fost! =D> Bravo, ti-a stat tare bine.
Multumesc frumos! Acum intelegi de unde si nemultumirea mea? N-am dorit ceva super-sofisticat sau greu de realizat, din contra... si daca nici atat n-au putut sa-mi faca la primul salon probat...
Dar tu nu ne pui nici o poza? ;;)

dmdanila
18.11.2010, 00:06:35
Multumesc frumos! Acum intelegi de unde si nemultumirea mea? N-am dorit ceva super-sofisticat sau greu de realizat, din contra... si daca nici atat n-au putut sa-mi faca la primul salon probat...
Dar tu nu ne pui nici o poza? ;;)
Da, aici ai dreptate...Eu credeam ca era ceva coc, ceva mai complicat si de asta ziceam ca oricum nu-ti iese in ziua nuntii identic cu proba...Eu nu stiu care e salonul ala din Rogerius, cred ca poti sa-i dai si numele intreg, ca doar despre asta e vb aici...
Eu am tot pus pozele mele dar le mai pun;))
http://picasaweb.google.com/FamiliaDanila/WeddingDay#5524241993332942690

missy_L
18.11.2010, 00:15:12
Da, aici ai dreptate...Eu credeam ca era ceva coc, ceva mai complicat si de asta ziceam ca oricum nu-ti iese in ziua nuntii identic cu proba...Eu nu stiu care e salonul ala din Rogerius, cred ca poti sa-i dai si numele intreg, ca doar despre asta e vb aici...
Ce frumoasa ai fost!!! :> Ti s-a potrivit voaleta de minune la coafura aleasa. (PS: si ce buchetel deosebit ai avut)
Numele salonului din Rogerius pe care in final l-am ales si care se situeaza pe Transilvaniei colt cu Coposu, e C - - - s, si-l recomand cu drag. ;-)

dmdanila
18.11.2010, 00:22:23
Ce frumoasa ai fost!!! :> Ti s-a potrivit voaleta de minune la coafura aleasa. (PS: si ce buchetel deosebit ai avut)
Numele salonului din Rogerius pe care in final l-am ales si care se situeaza pe Transilvaniei colt cu Coposu, e C - - - s, si-l recomand cu drag. ;-)
Multumesc frumos! >:D<

dramatzica
18.11.2010, 11:11:29
Off tu Dora nu intelegi nimic!! :))
E vb de salonul Cla_ _ la care am fost si eu... si cel mai probabil de Mariana :D
E fff adevarat ca niciodata nu iti iese aceeasi coafura de 2 ori.

Missy ai fost ff frumoasa!! Tie Dora nu iti mai spun :-p

dmdanila
18.11.2010, 11:17:50
Off tu Dora nu intelegi nimic!! :))
E vb de salonul Cla_ _ la care am fost si eu... si cel mai probabil de Mariana :D
E fff adevarat ca niciodata nu iti iese aceeasi coafura de 2 ori.

Missy ai fost ff frumoasa!! Tie Dora nu iti mai spun :-p
pai clar ca nu inteleg nimic dat fiind ca si cu o litera in plus tot nu-mi dau seama de numele salonului:))
Bine, dar acum macar stiu despre ce vb, ca ai pomenit de Mariana:D
Multumesc de complimente...tie nu-ti mai zic nimic, astept surpriza:D>:D<

andrea83
30.12.2010, 10:32:01
buna ziua tuturor.
in sfarsit mi am gasit si eu rochie si acum sunt in cautare de pantofi, machiaj, si restul...
apropo de machiaj ce imi recoamndati?

ArianaLuvlee
30.12.2010, 19:44:59
buna ziua tuturor.
in sfarsit mi am gasit si eu rochie si acum sunt in cautare de pantofi, machiaj, si restul...
apropo de machiaj ce imi recoamndati?

Ceau am scris deja in cateva posturi anterioare si sper sa nu se considere reclama,dar o recomand cu caldura pe Beatrix Madi...are site cu numele ei si acolo gasesti toate informatiile.Pot sa spun ca machiajul facut de ea a rezistat foarte mult si a fost impecabil.Te pup si felicitari pt achizitii!

andrea83
03.01.2011, 10:06:17
Ceau am scris deja in cateva posturi anterioare si sper sa nu se considere reclama,dar o recomand cu caldura pe Beatrix Madi...are site cu numele ei si acolo gasesti toate informatiile.Pot sa spun ca machiajul facut de ea a rezistat foarte mult si a fost impecabil.Te pup si felicitari pt achizitii!
mersi mult pt sugestie. coincidenta a facut ca sa intru pe net si sa gasesc site ul ei si mi a placut fff mult.
asa ca am contactat o imidiat. se vede ca e profesionista.

bebe_4_myboy
04.01.2011, 10:03:00
mersi mult pt sugestie. coincidenta a facut ca sa intru pe net si sa gasesc site ul ei si mi a placut fff mult.
asa ca am contactat o imidiat. se vede ca e profesionista.

Andrea ti-am trm un pm.te rog sa-mi rasp.

Daiana2011
14.02.2011, 17:04:12
Buna, sunt noua pe forum. Am si eu nunta anul acesta, in septembrie si vreau sa ma "pregatesc" din timp :)
Azi am citit toate mesajele voastre din sectiunea Saloane de infrumusetare Oradea si as dori sa va intreb daca ati auzit de Jeanina Boc (make-up artist) si de Torok Speranta (pt coafura). Le-am vazut la expomariage acum in februarie si sincer mi-a placut ce am vazut. Orice parere sau sfat e binevenit.

Daiana2011
14.02.2011, 17:06:17
Daca puteti sa-mi spuneti unde au salon, sau eventual daca aveti poze in care ati fost machiate sau coafate de ele, va rog sa le postati. Multumesc

monika24
15.02.2011, 15:51:53
stiti careva ce preturi se practica la creative studio mai exact speranta torok, fara suparare stiu ca e buna tipa dar ma intereseaza si preturile? mersi

monika24
16.02.2011, 08:23:38
chiar nimeni nimic :(

Dee_Me
16.02.2011, 15:44:33
Imi pare rau ca nu te pot nici eu ajuta. Stiu numai de Mioara. Am vazut coafuri interesante pe situl ei, numai trebuie sa ai curaj sa te lasi sa te faca cum crede ea, ca stie mai bine.

Daiana2011
16.02.2011, 19:30:24
Unde e salonul unde lucreaza Speranta? Mai exact pe ce strada. Ms

Daiana2011
16.02.2011, 19:31:24
Chiar nu stie nimeni ce tarife se percep la Creative Studio?

Daiana2011
16.02.2011, 19:33:59
Imi recomandati va rog si o manichiurista priceputa? Sunt destul de pretentioasa asa ca nu vreau sa am de-a face cu ceva incepatoare ;;)

Daiana2011
16.02.2011, 19:35:27
Am fost frecvent la o tipa Reli care lucreaza la Simone Beauty pe Vladeasa, da sincer in ultimul timp nu am mai fost multumita de serviciile ei, asa ca vreau sa ma reorientez, ca sa am timp pana la nunta sa gasesc pe cineva profi.

corinac
16.02.2011, 19:35:30
Chiar nu stie nimeni ce tarife se percep la Creative Studio?
Cel mai bine ar fi sa dai un telefon la ei la salon si sa intreabi cat ar costa ce te intereseaza...

Liycurici
16.02.2011, 21:23:54
Eu una raman fidela (pe viata:)) Mioarei, atat pentru nuanta de blond cu care plec de la ea <:-P, cat si pentru coafurile pe care mi le-a facut la fiecare ocazie, ca a fost zi de nastere, nunta (altora) sau banchetul de absolvire a facultatii. Asa ca nici nu imi imaginez sa imi fac in alta parte parul in ziua nuntii, drept pentru care ma simt de-a dreptul linistita cand vine vorba despre acest aspect, mai ales ca m-am si programat deja. Machiajul mi-l va face Nati (Dramatzica stie :), in care am incredere de asemenea, desi am fost clienta de-a ei mai demult, recent nu, si asta nu datorita faptului ca nu as fi multumita de serviciile sale, ci mai degraba ca nu imi era f. accesibil salonul, in special ca eu sunt tot timpul pe fuga si nu imi era in drum. M-am gandit sa merg la cateva sedinte de electrostimulare de prin martie, si la putin masaj inainte cu o saptamana - doua ... daca o sa apuc, desi sunt convinsa ca voi avea nevoie, in special pentru a ma mai calma un pic pe ultima suta de metri :-SS. Eu ma lupt cu kilogramele in minus...iar electro, pe mine personal, m-ar ajuta sa imi maresc un pic masa musculara. Am fost asigurata ca rezultatele sunt fff vizibile dupa cateva sedinte, iar tipa e fff draguta (de altfel, e si antrenoarea mea preferata de Kangoo). Sper sa imi iasa planurile si sa imi ramana un pic de timp doar pentru mine 3:-0. Daca aveti un ragaz, va rog sa ma ajutati cu recomandari (incercate:) pentru manichiura (constructie gel) si pedichiura. Multumesc anticipat ;;)!

Daiana2011
16.02.2011, 21:37:20
Din pacate incerc de cateva zile sa intru pe site-ul lor dar pur si simplu nu se deschide nimic. Nu am numarul lor de telefon, dar am inteles ca au salonul undeva pe T. Vladimirescu. O sa merg sa ma interesez

liv19cris
16.02.2011, 21:42:01
Buna tuturor!
In ceea ce priveste coafura de mireasa, dupa 2 probe dezamagitoare la 2 saloane diferite, am ajuns pe mana Marianei, de la salonul Class din Rogerius.Avand parul lung si des(greu), nu-mi prea tin buclele; nu-mi doream nici coc, nici liber(dat caldurii)....si am fost f.multumita de ceea ce a iesit.
Legat de machiaj, am apelat initial la Beatrix, dar din pacate nu mai avea liber nimic in ziua resp.In final, am ajuns la Mirela (lucreaza la un salon pe Gh.Doja) si am fost, de asemenea, f.multumita.
Pt.TTD, am refacut"echipa", iar coafura/machiajul a rezistat cu brio la toate probele(inclusiv baia de la Suncuius).
Cautati pana gasiti ceea ce va doriti si alegeti ceea ce vi se potriveste.
Numai bine,
Livia

monika24
21.02.2011, 12:21:35
fetelor, eu am dat de salonul luceafarul beauty ceneter este in cartierul luceafarul in calea aradului si am fost de curioasa sa-mi vopsesc si sa-mi aranjez parul, am fost multumita de servicii si de tipa de acolo asa ca mi-am facut o programare si pt cand voi fi miresica, la make-up e o tipa jeanina care face niste machiaje super....ce sa zic cred ca voi ramane aici pana la urma

Daiana2011
24.02.2011, 20:59:40
fetelor, eu am dat de salonul luceafarul beauty ceneter este in cartierul luceafarul in calea aradului si am fost de curioasa sa-mi vopsesc si sa-mi aranjez parul, am fost multumita de servicii si de tipa de acolo asa ca mi-am facut o programare si pt cand voi fi miresica, la make-up e o tipa jeanina care face niste machiaje super....ce sa zic cred ca voi ramane aici pana la urma

Stii cumva si ce preturi are pt machiaj de mireasa? Ms

missy_L
26.02.2011, 09:25:47
Asteptam poze de la probele de machiaj si coafura...;;)

monika24
28.02.2011, 08:26:20
voi atasa poze cu siguranta

lili_kiss
01.03.2011, 19:34:10
Fetelor va rog din suflet ajutati-ma cu un numar sau salonul unde lucreaza Costel,hair stylist-ul de la noi din Oradea.

Babytza
08.03.2011, 20:01:02
Salut,

Eu am vrut sa ma programez la Beatrix dar deja numai avea loc din pacate . :( Stiti pe altcineva care ii asa profesionista ? Astept raspunsurile voastre ....:)

dramatzica
08.03.2011, 22:43:29
Fetelor va rog din suflet ajutati-ma cu un numar sau salonul unde lucreaza Costel,hair stylist-ul de la noi din Oradea.
Am auzit de el... nu cumva lucreaza pe T. Vladimirescu nr. 38?
Nu stiu sigur....
Arunca o privire pe nuntadeoradea ro poate gasesti....

Laura_L
15.03.2011, 18:35:39
Salut,

Eu am vrut sa ma programez la Beatrix dar deja numai avea loc din pacate . :( Stiti pe altcineva care ii asa profesionista ? Astept raspunsurile voastre ....:)

Luminita de la salonul de peste drum de Catedrala Sfantul Nicolae, str. Iuliu Maniu :) (nu cred ca pot sa postez numele aici). Machiaza in stilul lui Beatrix si cu produse de calitate.

corinac
15.03.2011, 21:57:52
Salut,

Luminita,Natalia si Anita mai sunt bune...Daca vrei numaru lor de tel sa imi spui...

Babytza
18.03.2011, 18:24:21
Va multmesc mult de tot fetelor. Am reusit sa vorbesc cu Luminita si am si facut programare la ea.;-) Sper ca va fi ok. Nu aveti careva poza pe care v-a machiat Luminita? Am incercat sa caut site de la ea dar nu am gasit .

moniklm
19.03.2011, 13:32:04
Luminita,Natalia si Anita mai sunt bune...Daca vrei numaru lor de tel sa imi spui...
si e tare buna si Laura, au fost colege cu Anita, pe mine ea m-a machiat pt cununia civila si am fost tare multumita, si a tinut foarte bine, seara dupa minichef inca era intacta

Laura_L
19.03.2011, 18:13:42
Va multmesc mult de tot fetelor. Am reusit sa vorbesc cu Luminita si am si facut programare la ea.;-) Sper ca va fi ok. Nu aveti careva poza pe care v-a machiat Luminita? Am incercat sa caut site de la ea dar nu am gasit .

Eu cred ca vei fi multumita. Nu are site, dar te pot ajuta cu niste poze.
Nu pot trimite inca mesaj privat...asa ca iti dau id-ul de messenger...laura_l08 :)

Pentru coafura ce ai ales? Eu sunt pentru Mioara Balint si Ioana(lucreaza cu Luminita), dar astept si alte propuneri.

ioana_chris06
08.04.2011, 19:50:43
Multumesc la fel!

Coafura a fost facuta in modul cel mai simplu posibil, niste bucle mari, lejere...
Chiar si coafeza isi dorea altceva pentru parul meu, dar eu nu si nu :D, ca vreau cat mai simplu posibil...
Am fost multumita de rezultat :x

Cine te-a coafat?:x

ioana_chris06
08.04.2011, 19:55:25
Nu pot trimite inca mesaj privat...asa ca iti dau id-ul de messenger...laura_l08 :)

Pentru coafura ce ai ales? Eu sunt pentru Mioara Balint si Ioana(lucreaza cu Luminita), dar astept si alte propuneri.

buna laura.eu o sa am nunta in 28 mai si inca nu miam gasit o coafeza.am incercat la mioara balint dar e full pe 28.tipa asta Ioana e coafeza,lucreaza bine si la ce salon?:)

Laura_L
10.04.2011, 16:11:00
buna laura.eu o sa am nunta in 28 mai si inca nu miam gasit o coafeza.am incercat la mioara balint dar e full pe 28.tipa asta Ioana e coafeza,lucreaza bine si la ce salon?:)

Din pacate Mioara are programari toata vara (ma refer la sambete).
Ioana a lucrat la salonul de pe strada Iuliu Maniu(V...e), dar se muta la un salon nou pe strada Muntele Gaina. Am vazut mai multe coafuri facute de Ioana si mi-au placut. Eu zic ca ar trebui sa faci o proba si sa te convingi singura. ;-)
Iti doresc spor la pregatiri! :)

ioana_chris06
11.04.2011, 12:25:03
Din pacate Mioara are programari toata vara (ma refer la sambete).
Ioana a lucrat la salonul de pe strada Iuliu Maniu(V...e), dar se muta la un salon nou pe strada Muntele Gaina. Am vazut mai multe coafuri facute de Ioana si mi-au placut. Eu zic ca ar trebui sa faci o proba si sa te convingi singura. ;-)
Iti doresc spor la pregatiri! :)

imi poti trimite pm cu nr de tel al Ioanei.mersi

Dee_Me
11.04.2011, 16:42:14
Eu am fost indrumata spre salonul de pe Horea, Elegance parca. Stiti ceva despre coafeza blonda de acolo? Nume sau telefon as avea nevoie. Multumiri.>:D<

Babytza
11.04.2011, 20:17:38

Laura ,

Pt. coafura am apelat la Mia desi nu am fost niciodata la ea :) da sper ca va fi ok si oricum nu vreau nu stiu ce complicat :P Am intrat pe mess de multe ori dar nu te-am vazut niciodata online sa-mi dai niste poze :D
Tu ce ti-ai ales la machiaj si la coafura?

AnkBica
27.04.2011, 12:35:31
Salutari fetelor, am si eu o rugaminte la voi, care poate sa imi trimita un mesaj cu nr de tel al Ioanei, coafeza de care se tot discuta, care nu mai lucreaza la V...e (stiu ca am sunat deja acolo) iar salonul la care s-a mutat nu stiu cum se numeste, daca are cineva vreo informatie va rog frumos sa o impartasiti^:)^

Multumesc anticipat si spor la pregatiri!

AnkBica
29.04.2011, 20:15:36
Fetelor chiar nimeni nu stie sa ma ajute cu niste informatii? Atunci cel putin recomandati-mi o coafeza buna si dati-mi si datele ei de contact, imi este foarte greu sa caut avand in vedere ca nu stau in ORadea...iar pe net nu gasesti prea multe informatii despre coafeze sau alte saloane de coafor..(care nu sunt mai mari sau renumite si sa aiba site..nici o sansa sa dai de ele).. iar timpul zboara si am nevoie sa ma programez la cineva...va rog frumos! Va multumesc.

deliapanda
30.04.2011, 12:25:08
Fetelor chiar nimeni nu stie sa ma ajute cu niste informatii? Atunci cel putin recomandati-mi o coafeza buna si dati-mi si datele ei de contact, imi este foarte greu sa caut avand in vedere ca nu stau in ORadea...iar pe net nu gasesti prea multe informatii despre coafeze sau alte saloane de coafor..(care nu sunt mai mari sau renumite si sa aiba site..nici o sansa sa dai de ele).. iar timpul zboara si am nevoie sa ma programez la cineva...va rog frumos! Va multumesc.

Iti trimit un PM, cu datele de contact ale tipei la care merg eu de 6 ani. Este pe Progresului la un salon si o cheama Manuela (Manu).
Eu de fiecare data am fost foarte multumita, e originala si mie imi place mult.

intuitivebride
12.05.2011, 15:54:23
Anca vad ca mai ai putin pana la nunta ;)) cum stai cu pregatirile? Ti-ai facut programare pt freza/make up?

Daiana2011
05.06.2011, 12:21:10
Pt make-up eu o recomand pe Jeanina, iar pt coafura o recomand pe Speranta.

rebek_mng
11.06.2011, 19:03:52
buna fetelor..nu sunt din oradea si nu prea stiu la cine sa ma duc sa ma coafeze..am auzit de o tipa ioana caba ca este foarte buna in ceea ce face dar la fel am auzit si de speranta care este foarte talentata...voi pe care mi o recomandati?
merci si spor la pregatiri

alinanuno
06.07.2011, 09:44:55
buna fetelor..nu sunt din oradea si nu prea stiu la cine sa ma duc sa ma coafeze..am auzit de o tipa ioana caba ca este foarte buna in ceea ce face dar la fel am auzit si de speranta care este foarte talentata...voi pe care mi o recomandati?
merci si spor la pregatiri

si eu m-am mutat din oradea de 12 ani, acuma sunt in aceeasi situatie, am fost la coafor la cateva saloane din cartier dar a fost un dezastru total, nici nu stiau de unde sa imi apuce parul si cu ce sa dea pe el cum e cret si dezordonat, si-au pus numa mainile in cap.....
asa ca acuma studiez de zor forumul si voi incepe sa merg cand ajung prin oradea si pe la saloanele mai de renume, sau macar care sunt mai in centru...

cristinabh
07.07.2011, 23:31:24
buna mie mi-a fost recomandata pentru machiaj beatrix dar din pacate nu mai este libera acuma as vrea sa fac o proba la jeanina imi poate trimite cineva numarul ei ca nu am; deoarece vad ca voi sunteti foarte multumite de ea va pup si spor la pregatiri

monika24
22.07.2011, 11:15:05
buna mie mi-a fost recomandata pentru machiaj beatrix dar din pacate nu mai este libera acuma as vrea sa fac o proba la jeanina imi poate trimite cineva numarul ei ca nu am; deoarece vad ca voi sunteti foarte multumite de ea va pup si spor la pregatiri

iti trimit un pm cu nr ei

Lavs
02.08.2011, 13:14:40
Pe mine m-a machiat Nati - lucreaza pe centru. E foarte foarte apreciata in Oradea. Daca vreti nr. ei, trimiteti-mi un mesaj. Parul mi l-a facut o cunostinta care face acest lucru din pasiune, dar a iesit exect cum doream :) Preturile au fost extrem de bune.

Ioana05
02.08.2011, 20:38:21
Pe mine m-a machiat Nati - lucreaza pe centru. E foarte foarte apreciata in Oradea. Daca vreti nr. ei, trimiteti-mi un mesaj. Parul mi l-a facut o cunostinta care face acest lucru din pasiune, dar a iesit exect cum doream :) Preturile au fost extrem de bune.

Te rog trimite-mi numarul Nataliei prin pm si tarife aproximative (pt proba si cel din ziua nuntii).
Ai cumva si poze cu machiajul de la nunta ?
Multumesc tare mult :)

cristinabh
06.08.2011, 07:22:33
si mie tot Nati imi face machiajul si sunt foarte multumita o recomand cu drag mai ales ca e o persoana de milioane

Ioana05
17.08.2011, 18:24:56
iti trimit un pm cu nr ei
Imi trimiti si mie te rog frumos numarul Jeaninei ?
Merci si spor la pregatiri :)

monika24
11.09.2011, 09:56:34
Imi trimiti si mie te rog frumos numarul Jeaninei ?
Merci si spor la pregatiri :)
scuze, ca nu ti-am raspuns dar nu am mai intrat demult iti trimit acuma un pm cu nr ei

Daiana2011
04.10.2011, 20:48:55
Fetelor eu am fost foarte multumita de machiajul pe care mi l-a facut Jeanina Boc si a rezistat inclusiv a doua zi. E o profesionista in domeniul machiajului si asta se vede. Chiar daca cere putin mai mult, dar va spun din suflet ca isi merita banii. De asemenea, am fost foarte multumita si de coafura pe care mi-a facut-o Speranta. Si ea este o adevarata profesionista si s-a deranjat sa vina pt mine la o ora foarte matinala. A rezistat foarte bine pana a doua zi in conditiile in care am dansat toata noaptea. Pt detalii va trimit pm.

Paula06
07.10.2011, 14:05:02
Buna fetelor,

Mie machiajul mi l-a facut Anita Kovacs, acuma e pe centru la salon Gilda.
A rezistat 40 de ore si a super, super. Am fost extrem de incantata si toata lumea la nunta mi-a admirat machiajul.
Si pretul e foarte ok, de asemenea!
O recomand cu mare drag! >:D<

alinutza_rw
22.10.2011, 15:46:47
ce coafeza buna imi recomandati in Oradea? am parul mediu ca si lungime si este cret; mi-ar place sa il las oarecum liber, doar usor prins...sa fie cat mai natural....am tot vazut la coafeze o gramada de cocuri, insa nu am vazut o coafura lejera, mai simpla si naturala...de acee mi-e greu sa stiu spre cine sa ma indrept.
multumesc

tigrina
17.11.2011, 15:11:22
Buna miresicilor de bihor!
As avea o intrebare la voi referitor la pers care machiaza si coafeaza.
Pe cine ati alege la machiaj si de ce, dintre: Beatrix, Dana Marta, Stiubea Steliana
iar pt coafura dintre: Mariana Todinca, Torok Speranta sau Un baiat Ionut, parca

Astept raspunsurile voastre. :)

tigrina
06.12.2011, 18:41:39
Fetelor eu am fost foarte multumita de machiajul pe care mi l-a facut Jeanina Boc si a rezistat inclusiv a doua zi. E o profesionista in domeniul machiajului si asta se vede. Chiar daca cere putin mai mult, dar va spun din suflet ca isi merita banii. De asemenea, am fost foarte multumita si de coafura pe care mi-a facut-o Speranta. Si ea este o adevarata profesionista si s-a deranjat sa vina pt mine la o ora foarte matinala. A rezistat foarte bine pana a doua zi in conditiile in care am dansat toata noaptea. Pt detalii va trimit pm.

si eu m-am gandit la Speranta. Deci chiar e ok. Sper sa nu fie problema cu programarile si sa se intarzie :) (am mai auzit chestii de genu)

bridezzilla
05.01.2012, 01:13:21
Buna miresicilor de bihor!
As avea o intrebare la voi referitor la pers care machiaza si coafeaza.
Pe cine ati alege la machiaj si de ce, dintre: Beatrix, Dana Marta, Stiubea Steliana
iar pt coafura dintre: Mariana Todinca, Torok Speranta sau Un baiat Ionut, parca

Astept raspunsurile voastre. :)

dintre cele pe care le-ai enumerat la make-up doar cu beatrix am stat de vba dar cand mi-a zis pretul am zis : LAS-O BALTA! ajungeam la 420 Ron cu proba cu tot, iar daca nu mergeam la proba si mergeam pe mana ei...ghinion . deci a cazut. acum depinde ce buget ai tu. eu am ales-o pe anita kovacs. e bestiala fata. machiajul ei m-a tinut de dimineata pana a doua zi si nici nu s-a strans, nici nu s-a scurs nici nimic, la 8 dimineata era intact. toata lumea de la nunta a fost uimita si mi-a laudat machiajul. mi-a luat 150 lei in 2011 ccu proba cu tot indiferent daca e in timpul saptamanii proba sau daca mergeam la un eveniment. deci eu ti-o recomand cu placere, eu am fost multumita de ea si prietena mea care a avut nunta la 1 luna dupa mine a fost si ea ff mutumita. la coafor daca o sa vrei sa vezi ce frizura am avut eu da-mi un mesaj sa iti dau un pm cu adresa de facebook sa vezi, a fost minunat. am platit 100 lei si a rezistat pana la final ( am avut bucle ) prietena mea a mers la un salon de renume pt proba inainbte de nunta, a platit 80 de lei pe nunta mea sa vada cum o sa-i stea parul si i s-a lasat cocul, au iesit firele de par. a apelat si ea tot la tipa la care am mers eu si a fost fffffff multumita. asa ca daca ai nevoie de parere sau numele tipei de la salon sau inclusiv poze iti stau la dispozitie :) spor la pregatiri

alinutza_rw
07.01.2012, 19:16:16
dintre cele pe care le-ai enumerat la make-up doar cu beatrix am stat de vba dar cand mi-a zis pretul am zis : LAS-O BALTA! ajungeam la 420 Ron cu proba cu tot, iar daca nu mergeam la proba si mergeam pe mana ei...ghinion . deci a cazut. acum depinde ce buget ai tu. eu am ales-o pe anita kovacs. e bestiala fata. machiajul ei m-a tinut de dimineata pana a doua zi si nici nu s-a strans, nici nu s-a scurs nici nimic, la 8 dimineata era intact. toata lumea de la nunta a fost uimita si mi-a laudat machiajul. mi-a luat 150 lei in 2011 ccu proba cu tot indiferent daca e in timpul saptamanii proba sau daca mergeam la un eveniment. deci eu ti-o recomand cu placere, eu am fost multumita de ea si prietena mea care a avut nunta la 1 luna dupa mine a fost si ea ff mutumita. la coafor daca o sa vrei sa vezi ce frizura am avut eu da-mi un mesaj sa iti dau un pm cu adresa de facebook sa vezi, a fost minunat. am platit 100 lei si a rezistat pana la final ( am avut bucle ) prietena mea a mers la un salon de renume pt proba inainbte de nunta, a platit 80 de lei pe nunta mea sa vada cum o sa-i stea parul si i s-a lasat cocul, au iesit firele de par. a apelat si ea tot la tipa la care am mers eu si a fost fffffff multumita. asa ca daca ai nevoie de parere sau numele tipei de la salon sau inclusiv poze iti stau la dispozitie :) spor la pregatiri

salut!
si eu la machiaj m-am programat tot la anita, pt ca am mai fost o data machiata de catre ea si am fost fff multumita...insa am dubii cu parul. eu il am usor cret, mi-am facut programare la speranta insa nu am fost niciodata la ea(o sa merg bineinteles la probe)...nu sunt din oradea...poti sa-mi zici la cine ti-ai facut tu parul? si eventual sa-mi arati niste poze?
merci

bridezzilla
09.01.2012, 02:06:47
salut!
si eu la machiaj m-am programat tot la anita, pt ca am mai fost o data machiata de catre ea si am fost fff multumita...insa am dubii cu parul. eu il am usor cret, mi-am facut programare la speranta insa nu am fost niciodata la ea(o sa merg bineinteles la probe)...nu sunt din oradea...poti sa-mi zici la cine ti-ai facut tu parul? si eventual sa-mi arati niste poze?
merci

buna!
e o tipa Simona o cheama, lucreaza la ceva salon in oradea in rogerius , nu stiu daca cunosti zona. nu stiu cum se numeste salonul ca niciodata nu ma uit la denumiri, eu intru si daca imi place e ok daca nu....tot ok :D incerc sa pun niste poze, nu ma pricep, daca nu imi reuseste imi dai id tau de messenger si iti trimit acolo pozele. am reusit sa pun 2 poze, nu pot pune mai multe ca sunt facute la rezolutie mare si nu le pot incarca. astea sunt pozele de la ora 4 noaptea, cu voal daca vrei sa vezi cum a aratat coafura ti le pot trimite pe messenger sau pe facebook. cum doresti.:) iar daca ajung astea ca parere atunci e ok ;-) daca te mai pot ajuta cu ceva , te ajut !

martina26
10.01.2012, 09:18:02
dintre cele pe care le-ai enumerat la make-up doar cu beatrix am stat de vba dar cand mi-a zis pretul am zis : LAS-O BALTA! ajungeam la 420 Ron cu proba cu tot, iar daca nu mergeam la proba si mergeam pe mana ei...ghinion .

cate probe includea suma asta? si de ce zici ca nu era bine sa te lasi din start pe mana ei fara proba?

buna!
e o tipa Simona o cheama, lucreaza la ceva salon in oradea in rogerius , nu stiu daca cunosti zona. nu stiu cum se numeste salonul ca niciodata nu ma uit la denumiri, eu intru si daca imi place e ok daca nu....tot ok

e cumva salonul ala de la zig-zag-uri? de langa posta? eu acolo merg, la Simona, de cativa ani si e singura coafeza de care mi-a placut pana acum, in special pt ca daca ii spui "doar varfurile", chiar iti taie 1-2 cm, nu 10 cum am patit in alte locuri. si imi place si cum ma coafeaza cand am nevoie, face niste cocuri super.

crystinna
10.01.2012, 19:21:17
buna fetelor:*
imi recomanda cineva un make-up artist si hair stylist bun in oradea?:-\
merci::*

bridezzilla
11.01.2012, 04:07:39
cate probe includea suma asta? si de ce zici ca nu era bine sa te lasi din start pe mana ei fara proba?
o singura proba era inclusa in pretul asta. eu nu am incredere in niciun om din lumea asta, asa ca probele pt mie sunt esentiale :D

e cumva salonul ala de la zig-zag-uri? de langa posta? eu acolo merg, la Simona, de cativa ani si e singura coafeza de care mi-a placut pana acum, in special pt ca daca ii spui "doar varfurile", chiar iti taie 1-2 cm, nu 10 cum am patit in alte locuri. si imi place si cum ma coafeaza cand am nevoie, face niste cocuri super.

nu stiu daca lucreaza si acolo, dar asta e langa stefan cel mare, nu stiu exact strada.

ioana_lavi
20.01.2012, 12:59:11

Buna...am vazut ca tu ai fost la Speranta pt coafura. M-am gandit si eu tot la ea dar vreau sa te rog sa-mi dai mai multe detalii (cat a durat, cat a costat, cum e cu proba, daca se incadreaza in timp, etc). Multumesc mult

Corina_85
26.01.2012, 11:18:25
buna fetelor:*
imi recomanda cineva un make-up artist si hair stylist bun in oradea?:-\
merci::*
Cu siguranta Beatrix Madi! Iar hair stylist Mioara Balint.

alinanuno
26.01.2012, 13:12:24
Cu siguranta Beatrix Madi! Iar hair stylist Mioara Balint.

si la mine beatrix a fost!!!

krtp
01.02.2012, 11:21:27
PeAnita Covaks o vreau si eu pentru machiaj dar nu sunt sigura ca-mi vine cu noaptea in cap ... Ziceti ca o recomandati si voi?

alinanuno
01.02.2012, 13:15:57
PeAnita Covaks o vreau si eu pentru machiaj dar nu sunt sigura ca-mi vine cu noaptea in cap ... Ziceti ca o recomandati si voi?
de ea habar nu am, dar beatrix sigur iti vine!!!
la 7, de cum s-a luminat a fost la mine acasa!!!

krtp
01.02.2012, 20:42:32
Mersi Alina, astept atunci expo sa ma hotarasc. Poate fac si machiaj de proba acolo gratuit, mai stii???

Orhideee23
03.02.2012, 21:32:32
Fetelor,un salon pe intretinere corporala in Oradea va rog...care ce-ati incercat?

alinanuno
04.02.2012, 14:29:59
Fetelor,un salon pe intretinere corporala in Oradea va rog...care ce-ati incercat?

eu am mers beauty secrets pentru ca lucreaza cu o firma de produse de ingrijire frantuzesti care mie imi place tare mult!! mie mi-a placut tare mult acolo!!! mai ales la tratamente faciale, is like haven!!!!
in cluj eu mergeam foarte des la catwalk, pentru tratam faciale!! si acolo e super fain!!! si lucreaza tot cu produse mary chor care imi plac la nebunie!!!

Orhideee23
06.02.2012, 00:08:27
eu am mers beauty secrets pentru ca lucreaza cu o firma de produse de ingrijire frantuzesti care mie imi place tare mult!! mie mi-a placut tare mult acolo!!! mai ales la tratamente faciale, is like haven!!!!
in cluj eu mergeam foarte des la catwalk, pentru tratam faciale!! si acolo e super fain!!! si lucreaza tot cu produse mary chor care imi plac la nebunie!!!

Si ce tratamente ai incercat?:*

alinanuno
06.02.2012, 23:18:17
Si ce tratamente ai incercat?:*
la oradea cred ca am facut catiolift cu dubla ionizare,( tocmai le sosise ceva aparat nou) inainte de nunta cu cateva zile, iar la Cluj, curatare, la 6-8 luni si intretinere
+ manechiura si pedi

alinutza_rw
12.02.2012, 19:35:35
Cum stati cu pregatirile? Veniti la targul din 16-18 februarie? Stiti cumva daca se pot face probe la coafuri, machiaj? am tot vazut si la alte targuri mai multe fete coafate, machiate, etc, dar nu stiu daca au ei deja modelele sau am putea si noi sa mergem sa solicitam o proba? daca accepta sa ne faca o proba de coafat, s-ar si plati aceasta proba? ce stiti despre asta?

my_sunshine
12.02.2012, 21:04:06
Din cate stiu eu, sunt modelele cu care lucreaza respectivele saloane. Dar ca sa ne convinga, chiar ar fi o idee buna sa ne machieze si pe noi, chiar daca ar presupune sa platim o suma rezonabila, nu zeci de euro.

krtp
19.02.2012, 14:03:09
De Dora Ruje stie cineva ceva? Am va ut la expo cateva freze facute de ea si mi-au placut.

Stella26
21.02.2012, 16:46:02
De Dora Ruje stie cineva ceva? Am va ut la expo cateva freze facute de ea si mi-au placut.

Dora Ruje lucreaza frumos..poti sa te uiti pe adresa ei de facebook sa vezi coafuri realizate de ea.Eu oscilez intre Speranta Torok si Mioara Balint.Deja intru in depresie pentru ca atatea fete sunt care lucreaza frumos si nu stii pe care sa o alegi.
Poate ne ajuta pe amandoua cineva cu un raspuns.
Spor la cautari!

martina26
21.02.2012, 17:42:37
Eu nu m-as duce la alta coafeza pentru nunta, in afara de cea la care merg de ani de zile, oricat o fi ea de faimoasa. Chiar daca iti face proba inainte, una e cand lucreaza cu parul tau o data si alta e cand ti l-a coafat de o gramada de ori in mai multe feluri si stie cum se comporta si ce coafuri tin mai bine.
Asta desigur in cazul in care ai o coafeza priceputa, de care esti multumita, in general. Altfel, intr-adevar poti sa o incerci pe oricare.

alinanuno
21.02.2012, 17:50:08
mi-a facut mie parul, mi-a placut la nebunie
eu am parul cret cret si asa de frumos l-a lucrat, efectiv mi-a sculpatat buclele cu mainile si l-a prins tare frumos cu agrafe.
eu nu vroiam nici coc clasic strans si nici buclele sa atarne auirea
si a gasit calea de mijloc!!!
in 30 de min am fost gata!!!

alinanuno
21.02.2012, 17:51:56
era sa uit!!!
mergi musai musai musai la probe!!!!
ea a fost a 4-a coafeza la came m-am dus!!!
eram disperata ca nu gaseam nici una sa lucreze frumos parul cret!!!
si am gasit-o pe dora cu o saptamana inaite de nunta!!! m-a lasat paf!!!
lucreaza foarte frumos!!!

Laura_L
21.02.2012, 17:54:41
Dora Ruje lucreaza frumos..poti sa te uiti pe adresa ei de facebook sa vezi coafuri realizate de ea.Eu oscilez intre Speranta Torok si Mioara Balint.Deja intru in depresie pentru ca atatea fete sunt care lucreaza frumos si nu stii pe care sa o alegi.
Poate ne ajuta pe amandoua cineva cu un raspuns.
Spor la cautari!

La Speranta nu am fost niciodata, dar am auzit ca lucreaza bine. Mioara este atenta la detalii, finiseaza foarte bine coafura. Daca vrei la una dintre ele te sfatuiesc sa te hotarasti cat mai repede. Eu m-am gandit ca daca ma programez cu 4 luni inainte e ok...surpriza...Mioara nu ma mai poate lua. :((

Stella26
21.02.2012, 21:08:24
Decizie make-up
Am vazut Beatrix Madi,am vazut Anita Kovacs,am vazut Luminita Pop,Mirela Fazakas,ori Steliana Stiubea,dar..oricat m-as uita la fotografiile de pe facebook nu pot sa ma decid la cine sa ma duc :-)) mai ales ca nu prea am fost la machiaj profesional cand mergeam la nunti..eu eram make-up artistul meu personal cred ca voi lua o pauza pana maine cand incep din nou..Un top 5 cineva? :-) nu neaparat cu cele mentionate.multumesc din suflet!

martina26
21.02.2012, 21:32:26
Eu m-am programat la Beatrix. Mi-a recomandat-o multa lume, care mi-a zis ca nu se compara machiajele facute de ea cu celalte.

my_sunshine
21.02.2012, 21:35:41
Pe mine nu ma caracterizeaza deloc coafuri sofisticate, deci nici Dora si Mioara nu-s pe gustul meu. Lucreaza mult prea dichisit pentru ce as vrea eu in ziua nuntii :), eu vreau sa par cat de natural posibil, ca altfel n-as mai fi eu insumi.
La machiaj : si ca om si ca mana de lucru, imi place enorm Luminita Pop.

Stella26
21.02.2012, 21:40:59
La Speranta nu am fost niciodata, dar am auzit ca lucreaza bine. Mioara este atenta la detalii, finiseaza foarte bine coafura. Daca vrei la una dintre ele te sfatuiesc sa te hotarasti cat mai repede. Eu m-am gandit ca daca ma programez cu 4 luni inainte e ok...surpriza...Mioara nu ma mai poate lua. :((

Am dat un pic in spate sa vad si alte postari si am observat ca Mioara e mai des amintita decat Speranta,incerc sa gasesc ceva diferente intre ele dar nu imi dau seama pt ca nu am fost la nici una dintre ele.Ma voi duce la o gramada de nunti anul acesta si m-as duce la fiecare dintre ele sa imi fac coafura..imi e teama ca pana ma gandesc eu la una dintre ele sa se ocupe si locurile..nu cred ca factorul "cine are mai multa experienta" sa conteze asa de mult :-) amandoua sunt la fel de bune.
Stiti cum e emisiunea aceea de la Euforia? "Nu-i usor sa fii mireasa" - are perfecta dreptate! :-) Multumesc Laura de raspuns!

alinanuno
21.02.2012, 23:37:29
Pe mine nu ma caracterizeaza deloc coafuri sofisticate, deci nici Dora si Mioara nu-s pe gustul meu. Lucreaza mult prea dichisit pentru ce as vrea eu in ziua nuntii :), eu vreau sa par cat de natural posibil, ca altfel n-as mai fi eu insumi.

asa am zis si eu, si am mers la 3 coafeze si mi-au facut parul ca vai de el, lipit de cap si buclele refacute cu indulator si bigudiuri si mai stiu eu ce, si asa din dispaerare am ajuns la dora care m-a facut in 30 de min numai cu agrafe si un pic de ceara la sfarsit si gata

Laura_L
22.02.2012, 01:48:25

Nici eu nu sunt adepta coafurilor sofisticate, cred ca depinde de fiecare, unele isi doresc astfel de coafuri, eu una nu ma simt bine. In mod normal daca ii spui coafezei "ASA NU" :) ar trebui sa tina cont.

Si eu voi merge la Luminita pentru machiaj. Suntem pe maini bune! De un lucru sunt sigura in ziua nuntii, machiajul va fi impecabil. :x

Laura_L
22.02.2012, 02:25:05
Eu m-am programat la Beatrix. Mi-a recomandat-o multa lume, care mi-a zis ca nu se compara machiajele facute de ea cu celalte.

Ai facut o alegere foarte buna, insa indraznesc sa te contrazic ca machiajele facute de ea nu se compara cu celelalte. E adevarat ca este profesionista si probabil e cunoscuta ca fiind cea mai buna la ora actuala, dar hai sa nu fim rele, pentru ca mai sunt cateva fete in Oradea care machiaza foarte bine....diferenta o face probabil pretul. :) Sper sa nu fiu inteleasa gresit, o apreciez si o admir pe Beatrix, realizeaza niste machiaje superbe si chiar e Make-up Artist in adevaratul sens.

dramatzica
22.02.2012, 14:35:02
si mie imi place f mult cum lucreaza Lumi, se pricepe si are produse de calitate, astfel ca tine machiajul toata ziua. o mai recomand de asemenea pe Natalia, care m-a machiat pe mine... amandoua sunt profesioniste, depinde de disponibilitate :)
la coafura Ioana (cea care lucreaza cu Lumi) e super!!! pe mine nu m-a coafat ea, dar am vazut-o cum lucreaza la o prietena de-a mea si jos palaria!!
succes la alegeri fetelor si sa fiti cat mai frumoase in ziua cea mare!!!

PS. sa nu uitati de poze, sa vedem si noi :)

Stella26
05.03.2012, 12:44:56
De Mirela Fazakas cine imi poate spune cate ceva?Tind sa merg pe mana ei si vreau confirmari ca fac o alegere buna :-)

ArianaLuvlee
24.03.2012, 14:01:48
De Mirela Fazakas cine imi poate spune cate ceva?Tind sa merg pe mana ei si vreau confirmari ca fac o alegere buna :-)

Daca nu e prea tarziu o sa revin cam in 2-3 saptamani cu pareri deoarece in curand imi va deveni colega si iti voi putea spune cum arata rezultatul,insa nu iti voi putea spune si cat de bine tine machiajul pe parcursul zilei(sper ca e aceeasi mirela...cea care lucreaza la A.C.H.A?)

Stella26
25.03.2012, 21:33:45
Daca nu e prea tarziu o sa revin cam in 2-3 saptamani cu pareri deoarece in curand imi va deveni colega si iti voi putea spune cum arata rezultatul,insa nu iti voi putea spune si cat de bine tine machiajul pe parcursul zilei(sper ca e aceeasi mirela...cea care lucreaza la A.C.H.A?)

Da..nu e prea tarziu si chiar te rog sa revii cu un raspuns pentru ca pe facebook nu are multe poze si pe internet vad doar fotografii de la evenimente :) Despre cat tine machiajul am auzit azi de la cineva ca nu as face o alegere buna..eu sper din tot sufletul sa nu fie asa..astept raspunsul tau..Mersi mult!

ioana_lavi
01.08.2012, 21:40:15
Buna fetelor,
sunt o proaspata miresica si referitor la acest topic, Speranta mi-a facut coafura iar machiajul Emi Rob. Tin sa precizez ca am fost incantata de cum a iesit machiajul, dar in schimb de coafura nu am fost deloc multumita chiar daca Speranta e atat de renumita.

bubushelu
06.08.2012, 13:40:09
Buna fetelor,
sunt o proaspata miresica si referitor la acest topic, Speranta mi-a facut coafura iar machiajul Emi Rob. Tin sa precizez ca am fost incantata de cum a iesit machiajul, dar in schimb de coafura nu am fost deloc multumita chiar daca Speranta e atat de renumita.

ceau Ioana,
aud pentru prima data sa nu ii fi placut cuiva de Speranta...ai o poza?

delia09
10.08.2012, 16:34:14
Salut,
am si eu o mare rugaminte, Trebuie sa merg la o nunta in Oradea si as avea nevoie de o coafeza. Am citit intreg forumul dar unde am sunat mai toate persoanele s-au mutat intre timp>Ioana Caba, Manuela, Anett etc. As vrea si ceva mai rezonabil ca tarif.
As fi recunoscatoare daca ma poate ajuta cineva cu un nr de telefon. Daca se poate cat mai aproape de Nufarul sau usor de ajuns intrucat nu prea cunosc orasul si voi sta atunci in Felix.
Multe multumiri.

Strumfy
02.09.2012, 14:51:25
Buna fetelor! Eu stau in Bucuresti si sunt din Sibiu si anul viitor vom avea nunta in Oradea, va rog mult sa imi dati si mie numarul de contact al doamnei Mioara Balint, Beatrix si Anita Kovacs. Din cate am observat sunt cele mai renumite, sincer nu stiu ce voi alege, imi este foarte greu de aici din Bucuresti. Va multumesc mult!:*

shumi
18.09.2012, 14:36:27
Iti trimit un PM, cu datele de contact ale tipei la care merg eu de 6 ani. Este pe Progresului la un salon si o cheama Manuela (Manu).
Eu de fiecare data am fost foarte multumita, e originala si mie imi place mult.

Si eu merg la Manu :) . Eu am parul scurt si nu prea are ce sa-i faca , dar sper sa fie bine oricum, cred ca cer ceva floricele daca poate sa imi puna :D. Am vazut la verisoare si prietene coafuri pe par lung si mi s-au parut f frumoase .

shumi
18.09.2012, 14:37:05
Poate raspund cam tarziu la intrebare dar poate va fi de folos altor fete raspunsul meu . Pt intretinere corporala (tonifiere, slabire ) va recomand in centru salonul de deasupra Sensiblu de vis-a vis cu teatrul. La etajul unu este un salon Master unde mi-am facut un abonament cu 2 proceduri si dupa cam 3 sedinte din fiecare chiar se vad rezultate. Eu nu am 'probleme' prea mari asa ca presupun ca in alte cazuri rezultatele se vad chiar mai repede. Tratamente faciale sunt mai putine din cate stiu eu , dar au tot felul de aparate noi si performante. Daca vreti detalii mai multe dati pm, sa nu fie considerata reclama mesajulul meu o:-)

Strumfy
21.09.2012, 20:36:31
Multumesc dmdanila pentru PM! Eu vreau sa iti trimit mesaj, dar nu pot! Te rog trimite-mi un PM cu mail-ul tau. Te pup!

Orhideee23
25.09.2012, 14:12:21
Poate raspund cam tarziu la intrebare dar poate va fi de folos altor fete raspunsul meu . Pt intretinere corporala (tonifiere, slabire ) va recomand in centru salonul de deasupra Sensiblu de vis-a vis cu teatrul. La etajul unu este un salon Master unde mi-am facut un abonament cu 2 proceduri si dupa cam 3 sedinte din fiecare chiar se vad rezultate. Eu nu am 'probleme' prea mari asa ca presupun ca in alte cazuri rezultatele se vad chiar mai repede. Tratamente faciale sunt mai putine din cate stiu eu , dar au tot felul de aparate noi si performante. Daca vreti detalii mai multe dati pm, sa nu fie considerata reclama mesajulul meu o:-)

Multumesc shumi:) Da,m-am uitat si eu pe site-l lor,si chiar pt ei m-am decis:)

shumi
12.11.2012, 19:14:36
Multumesc shumi:) Da,m-am uitat si eu pe site-l lor,si chiar pt ei m-am decis:)

Sper sa-ti fie de folos ;) Mie mi-a fost :D Chiar daca nu am avut de dat jos decat vreo 2 kg, au fost cele de care scapi cel mai greu ! Si aspectul pielii mai ales in zona coapselor s-a imbunatatit vizibil \:D/ si chiar daca nu s-a vazut la nunta, s-a vazut dupa, in luna de miere ;)

esterag
15.05.2013, 16:21:02
Ce parere aveti despre Ionut de la AGLY ? Si-a facut cineva freza la el ? :smile:

Adinuta13
22.07.2014, 17:11:19
Eu din pacate am avut o experienta foarte neplacuta cu machiajul in ziua nuntii.

Am fost la o proba inainte cu cateva zile de nunta si am rugat-o pe doamna machioza sa folosesca anumite culori si sa evite altele care consider eu ca nu imi stau bine. Probabil s-a simtit ofensata ca mi-am spus parerea, oricum, m a ascultat si machiajul la proba a iesit frumos. Nu am avut timp sa ma dezmeticesc ca mi l-a sters asa ca am plecat de acolo uimita si fara sa pot sa cer parerea cuiva despre machiaj.

In fine, in ziua nuntii am mers la machiaj, si cand la sfarsit imi arata in oglinda rezultatul, stupoare!!!! Nu semana cu nimic cu proba si folosise exact culorile pe care am rugat-o sa nu le foloseasca. Imi statea ingrozitor. Cu lacrimi in ochi am rugat o prietena sa imi cedeze programarea ei la alta machioza ca sa ma retuseze. Nu stiu daca intentionat mi-a pus acele culori sau pur si simplu a uitat, oricum a dovedit o totala lipsa de profesionalism si sunt extrem de suparata. Ca sa nu mai vorbim ca am platit 420 pentru acest dezastru.

Nu va recomand Beatrix Madi, eu inteleg ca fitzele de make up artist nu te lasa sa asculti de clienta dar mi se pare ca si parerea miresei conteaza deoarece este ziua ei speciala. Si mi se pare la fel de rau ca nu are oglini, pentru ca machiaza acasa la ea si nu te poti vedea pana la final, cand iti intinde o oglinda minuscula si apoi te da afara pentru ca vine urmatoarea clienta.

Foarte dezamagita am ramas, si mai ales pentru ca datorita ei am intarziat la sedinta foto pentru ca a trebuit sa imi refac machiajul si apoi toate s-au decalat.

:-(((

Adinuta13
22.07.2014, 17:14:33
ceau Ioana,
aud pentru prima data sa nu ii fi placut cuiva de Speranta...ai o poza?

Mie Speranta mi-a tras direct teapa trimitand un SMS ca nu se simte bine si nu vine la salon. Foarte politicos din partea ei

ScufitaAlbastra
24.07.2014, 09:53:29
Eu din pacate am avut o experienta foarte neplacuta cu machiajul in ziua nuntii.

Am fost la o proba inainte cu cateva zile de nunta si am rugat-o pe doamna machioza sa folosesca anumite culori si sa evite altele care consider eu ca nu imi stau bine. Probabil s-a simtit ofensata ca mi-am spus parerea, oricum, m a ascultat si machiajul la proba a iesit frumos. Nu am avut timp sa ma dezmeticesc ca mi l-a sters asa ca am plecat de acolo uimita si fara sa pot sa cer parerea cuiva despre machiaj.

In fine, in ziua nuntii am mers la machiaj, si cand la sfarsit imi arata in oglinda rezultatul, stupoare!!!! Nu semana cu nimic cu proba si folosise exact culorile pe care am rugat-o sa nu le foloseasca. Imi statea ingrozitor. Cu lacrimi in ochi am rugat o prietena sa imi cedeze programarea ei la alta machioza ca sa ma retuseze. Nu stiu daca intentionat mi-a pus acele culori sau pur si simplu a uitat, oricum a dovedit o totala lipsa de profesionalism si sunt extrem de suparata. Ca sa nu mai vorbim ca am platit 420 pentru acest dezastru.

Nu va recomand Beatrix Madi, eu inteleg ca fitzele de make up artist nu te lasa sa asculti de clienta dar mi se pare ca si parerea miresei conteaza deoarece este ziua ei speciala. Si mi se pare la fel de rau ca nu are oglini, pentru ca machiaza acasa la ea si nu te poti vedea pana la final, cand iti intinde o oglinda minuscula si apoi te da afara pentru ca vine urmatoarea clienta.

Foarte dezamagita am ramas, si mai ales pentru ca datorita ei am intarziat la sedinta foto pentru ca a trebuit sa imi refac machiajul si apoi toate s-au decalat.

:-(((

imi pare rau pentru experienta traita.
eu am platit parca 100 de lei pt machiajul din ziua nuntii.
proba a fost gratis.
am fost la salon la o dna cosmeticiana, nici decum make-up artist. nume prea pompos pt mine. =))
dar mie nu mi-a sters machiajul dupa proba, nici nu as fi lasat-o.
in permanenta ma uitam in oglinda. adica ma si ridicam in timpul machiajului sa vad cum arat daca nu ma vedeam clar in oglinda din fatza. daca ar fi facut mofturi ca ma tot scol de pe scaun as fi renuntat sa mai vin in ziua nuntii , as fi ales pe altcineva.
aici consider ca ai gresit.
am zis din start ce vreau si ce nu vrea. daca ar fi strmabat din nas as fi plecat de la proba.

nu inteleg de ce nu puneti piciorul in prag. adica pe banii meu eu dictez.
degeaba vrea sa imi puna nu stiu ce culori daca eu nu le suport.
degeaba vrea sa imi puna rimel daca eu detest sa am genele lipite.

fetelor voi gresiti.

inca o data imi pare rau pt ce ai trait dar si tu porti o parte din vina.

si sub nici o forma nu m-as duce acasa la cineva sa ma machieze sau coafeze sau etc. eu ma duc numai la salon. si fara fitze de make-up artist sau stilist sau alte fitzosenii.
la coafor am platit 50 de lei si mi-a stat parul perfect si a doua zi si nu s-a lasat deloc. al meu fir de par fiind extrem de moale.

am un salon de suflet si doar acolo ma duc. e unul de cartier de fete de bun simt care asculta de preferintele tale si daca le pare ca nu ti-ar sta bine iti spun in fatza si te mai consiliaza unde e cazul.

acasa la cineva nu poti cere bon fiscal.

si multe mirese aleg in zoua nuntii stilisti sau make-up artist si platesc enorm de mult pt o treaba care poate sa o faca si o coafeza sau o cosmeticiana.
am vazut destule mirese aranjate de profesionisti si aratau ca niste clovni. ca deh la make-up artist nu poti comenta ca cica e artist. si nu te poti baga peste lucrarea lui. dar stai putin ca lucrarea lui e pe fatza mea. eu dictez nu el.

cum adica sa nu ma uit in oglinda in ziua nuntii la cum ma machiaza.
i-as fi spus in fatza la 420 de lei cat iti dau nu esti in stare sa iti cumperi o oglinda mai mare.

Adinuta13
27.07.2014, 19:55:27
imi pare rau pentru experienta traita.
eu am platit parca 100 de lei pt machiajul din ziua nuntii.
proba a fost gratis.
am fost la salon la o dna cosmeticiana, nici decum make-up artist. nume prea pompos pt mine. =))
dar mie nu mi-a sters machiajul dupa proba, nici nu as fi lasat-o.
in permanenta ma uitam in oglinda. adica ma si ridicam in timpul machiajului sa vad cum arat daca nu ma vedeam clar in oglinda din fatza. daca ar fi facut mofturi ca ma tot scol de pe scaun as fi renuntat sa mai vin in ziua nuntii , as fi ales pe altcineva.
aici consider ca ai gresit.
am zis din start ce vreau si ce nu vrea. daca ar fi strmabat din nas as fi plecat de la proba.

nu inteleg de ce nu puneti piciorul in prag. adica pe banii meu eu dictez.
degeaba vrea sa imi puna nu stiu ce culori daca eu nu le suport.
degeaba vrea sa imi puna rimel daca eu detest sa am genele lipite.

fetelor voi gresiti.

inca o data imi pare rau pt ce ai trait dar si tu porti o parte din vina.

si sub nici o forma nu m-as duce acasa la cineva sa ma machieze sau coafeze sau etc. eu ma duc numai la salon. si fara fitze de make-up artist sau stilist sau alte fitzosenii.
la coafor am platit 50 de lei si mi-a stat parul perfect si a doua zi si nu s-a lasat deloc. al meu fir de par fiind extrem de moale.

am un salon de suflet si doar acolo ma duc. e unul de cartier de fete de bun simt care asculta de preferintele tale si daca le pare ca nu ti-ar sta bine iti spun in fatza si te mai consiliaza unde e cazul.

acasa la cineva nu poti cere bon fiscal.

si multe mirese aleg in zoua nuntii stilisti sau make-up artist si platesc enorm de mult pt o treaba care poate sa o faca si o coafeza sau o cosmeticiana.
am vazut destule mirese aranjate de profesionisti si aratau ca niste clovni. ca deh la make-up artist nu poti comenta ca cica e artist. si nu te poti baga peste lucrarea lui. dar stai putin ca lucrarea lui e pe fatza mea. eu dictez nu el.

cum adica sa nu ma uit in oglinda in ziua nuntii la cum ma machiaza.
i-as fi spus in fatza la 420 de lei cat iti dau nu esti in stare sa iti cumperi o oglinda mai mare.

Da, si eu sunt de vina, dar nu am vrut sa imi stric ziua nuntii. La inceput am fost socata si am fugit din casa ei cat ai zice peste. Pe taxi m-am gandit sa o sun si sa ii spun ca totusi nu asa facuse proba si ca nu e nici [e departe ce mi-am dorit, dar inca tremuram de nervi.

Incet, incet gandurile negative se mai risipesc, dar saptamani intregi m-am gandit la cat de ticaloasa a fost ca nu si-a dat silinta nici sa se uite la poza care o facuse cu trei zile inainte la proba si cum poate sa isi bata joc de nunta cuiva. Numai cine a facut nunta stie cat efort si cheltuiala necesita un astfel de eveniment si sa vin a cineva sa isi bata joc de el cu nerusinare, mi se pare de neacceptat. Pe cat posibil as fi vrut totusi sa afle si alte fete dispuse sa plateasca 420 de lei pe un machiaj facut in garsoniera si apoi aratat intr-o oglinda minuscula. Eu nu am stiut cine este si unde machiaza cand am facut programarea ci ii gasisem numele aici pe forumuri si asa m-am programat pentru ca multe fete auzisera ca ar fi buna. Poate o fi buna, dar fara pic de suflet sau consideratie fata de cliente ( asta ca sa nu mai vorbim ca in timp ce imi facea machiajul le barfea pe alte cliente cat sunt de prostute si alte chestii- am ramas cu gura cascata)

Ar trebui sa existe mai multe site-uri de recenzii pentru machioze, coafeze, fotografi... pentru ca este de ajuns o mica greseala pentru cineva...dar care pentru tine ca mireasa sa insemne totul si sa iti faca ziua pe care ai pregatit-o luni de zile, un cosmar.