PDA

Versiunea completa : Saloane de infrumusetare, intretinere corporala

Pagini : [1] 2

Cristina_M
05.05.2007, 00:16:36
Am o intrebare pentru miresele oradence:
Unde va faceti machiajul pentru nunta? Puteti recomanda vreun salon, o cosmeticiana buna?
Eu ma machiez de obicei, dar nu am fost niciodata machiata profesionist, deci chiar nu stiu la cine sa merg.

Astept sugestii! Multumesc frumos si spor la pregatiri!

~Cristina

mikado
08.05.2007, 10:31:09
Salut tuturor domnisoarelor/doamnelor!
va rog ajutati-ma cu o recomandare de coafeza FOARTE buna. Am o nunta foarte importanta in Oradea si nu stiu unde sa merg pentru o coafura frumoasa si deosebita.

Multumesc anticipat!

mikado
09.05.2007, 11:22:56
:-SS chiar nimeni??:(

Cristina_M
09.05.2007, 13:08:33
Buna!

Ti-o recomand eu cu cea mai mare incredere pe coafeza mea. Face niste coafuri incredibile, are o rabdare imensa si nu te lasa sa te ridici de pe scaun pana nu e ea multumita de rezultat. Si in plus, tarifele ei sunt inimaginabil de mici, pentru coafurile pe care le face.

Iti trimit pe privat informatiile, bine? Sa nu zica astia ca fac reclama.... :[email protected]

Pupici!

didur
21.05.2007, 03:37:09
Unde va faceti machiajul pentru nunta? Puteti recomanda vreun salon, o cosmeticiana buna?
Eu ma machiez de obicei, dar nu am fost niciodata machiata profesionist, deci chiar nu stiu la cine sa merg.

~Cristina
Si eu sunt interesata... dar vad ca nu zice nimeni nimic[-( . Daca afli ceva te rog sa ma anunti si pe mine:">. Merci!

Karinna
21.05.2007, 18:51:00
Ceau
Machiajul mi-l face viitoarea mea cumnata. Pe prietenele mele cand s-au maritat la ea le-am trimis, si nu au fost dezamagite, unele chiar au devenit clientele ei. Daca te intereseaza ti-o recomand cu cea mai mare placere.
Merita sa incerci, nu ai nimic de pierdut.
Daca vrei, iti pot da nr. ei de tel.

~Cristina

L_Ami
21.05.2007, 20:00:22
Stiu ca exista o tipa, Anca, in Oradea, undeva in Velenta, care face niste machiaje foarte faine. Cunosc cateva foste mirese care au fost la ea si au fost foarte multumite. Daca va intereseaza pot sa aflu nr. ei de telefon.

Pentru coafor nu stiu cu siguranta ce sa va recomand. Eu o sa merg la un salon mic din Nufarul. Vineri merg sa fac o proba. eventual dupa va pot spune cum e. Ar mai fi ceva salon in centru (Glamour) unde am auzit ca se lucreaza bine, dar nu am fost.

Cristina_M
30.05.2007, 00:24:28
Eu mai am o intrebare: de obicei merg miresele la salon sa se machieze sau pot sa vina cosmeticienele acasa la mireasa? Eu ma tot gandesc... Intr-un fel ar fi mai comod sa vina ea acasa la mine, mai ales daca nu ma machiez la acelasi salon unde imi fac si coafura. Nunta mea mai e si duminica, asa ca e mai greu sa gasesc saloane deschise atunci.

Voi ce ziceti? Ar veni cineva acasa sa ma machieze?

L_Ami
30.05.2007, 11:14:36
Eu mai am o intrebare: de obicei merg miresele la salon sa se machieze sau pot sa vina cosmeticienele acasa la mireasa? Eu ma tot gandesc... Intr-un fel ar fi mai comod sa vina ea acasa la mine, mai ales daca nu ma machiez la acelasi salon unde imi fac si coafura. Nunta mea mai e si duminica, asa ca e mai greu sa gasesc saloane deschise atunci.

Voi ce ziceti? Ar veni cineva acasa sa ma machieze?

Eu cred ca ar veni, probabil trebuie sa platesti putin mai mult, dar cred ca merita decat sa te apuci sa te plimbi prin oras dintr-o parte in alta. Trebuie sa vorbesti si sa stabiliti sa vina la tine.

pusa_dora
06.06.2007, 08:04:28

~Cristina
pot eu sa iti recomand, lucreaza la salonul acela de fitosi (pe care nu-l suport eu ) dar acum chiar imi scapa numele, este vis a vis de bisrrica Sf. Nicolae, acum nu stiu cum se num ca nu mai e ortodoxa inainte de Cu Luna. pe tipa o cheama Luminita, m-a machiat pt banchet si am fost f multumita la ea voi merge si pt nunta. Iar ca si cuafeza pot sa va recomand de la Rafaela si Bianca, o cheama Anett, lucreaza f bine, ma face la par de vreo 3 ani. Sper sa va fie de folos, pupici:*

Cristina_M
06.06.2007, 10:15:26
pot eu sa iti recomand, lucreaza la salonul acela de fitosi (pe care nu-l suport eu ) dar acum chiar imi scapa numele, este vis a vis de bisrrica Sf. Nicolae, acum nu stiu cum se num ca nu mai e ortodoxa inainte de Cu Luna. pe tipa o cheama Luminita, m-a machiat pt banchet si am fost f multumita la ea voi merge si pt nunta. Iar ca si cuafeza pot sa va recomand de la Rafaela si Bianca, o cheama Anett, lucreaza f bine, ma face la par de vreo 3 ani. Sper sa va fie de folos, pupici:*

Salonul ala de care ai zis pentru machiaj... este vorba de Vogue, cumva? Stiu ca si ala e tot in zona aceea, dar nu stiu exact unde. O prietena de-a mea si-a facut machiajul tot pentru banchet acolo si a fost foarte fain. (Unde mi-am facut eu machiajul pentru banchet... n-ati vrea sa mergeti. :-& Am ajuns acasa si l-am dat jos si m-am facut eu pana la urma. Dar nu vreau sa fac antireclama.)

andymatei
07.06.2007, 19:57:54
Ti-o recomand cu caldura pe Sorina, pentru machiaj, lucreaza la un salon mic, vizavi de Politia rutiera. Eu am fost foarte multumita de ea, nu numai ca a aratat foarte bine dar a si rezistat impecabil.

Sxy_seniorita
18.07.2007, 21:02:05
Salonul ala de care ai zis pentru machiaj... este vorba de Vogue, cumva? Stiu ca si ala e tot in zona aceea, dar nu stiu exact unde. O prietena de-a mea si-a facut machiajul tot pentru banchet acolo si a fost foarte fain. (Unde mi-am facut eu machiajul pentru banchet... n-ati vrea sa mergeti. :-& Am ajuns acasa si l-am dat jos si m-am facut eu pana la urma. Dar nu vreau sa fac antireclama.)

ai fost la proba la machiaj si la par?zi-mi te rog in cele din urma unde mergi sa le faci?nu de alta dar eu nu prea sunt fan Vogue!!!am fost si am iesit dezamagita de acolo!la par ma refer....din cate am inteles fetele sunt incepatoare ...acum tu stii...oricum dute la 1 milion de probe inainte sa nu cumva sa iesi plangand de acolo...!!!;-)

Cristina_M
19.07.2007, 20:56:22
ai fost la proba la machiaj si la par?zi-mi te rog in cele din urma unde mergi sa le faci?nu de alta dar eu nu prea sunt fan Vogue!!!am fost si am iesit dezamagita de acolo!la par ma refer....din cate am inteles fetele sunt incepatoare ...acum tu stii...oricum dute la 1 milion de probe inainte sa nu cumva sa iesi plangand de acolo...!!!;-)

Eu coafura mi-o fac la Elegance. Este acolo o coafeza super care are maini de aur. Cu Vogue e vorba doar de machiaj. Inca nu am fost la nici o proba, dar o sa va arat poze cand merg.

ninalina86
05.08.2007, 14:35:33
Cel mai bine ar fi sa si postati niste imagini atunci cand recomandati pe cineva...si eu sunt in criza de timp...si caut pe cineva ...dar daca nu vad... nu stiu ce sa cred... ;)

Nunti de aur sa aveti... :)

Brigi
06.08.2007, 15:44:50
Buna fetelor,

Imi puteti spune unde e salonul Elegance sau daca stiti un salon bun pt coafura in Rogerius.

Merci mult

Cristina_M
13.08.2007, 22:56:10
Salonul Elegance e pe str. Horia, cum mergi inspre sensul giratoriu pe partea dreapta. Chiar in dreptul salonului este un panou mare pe care scrie "Eurobac".

Sper sa-ti fie de folos! :)

Sxy_seniorita
14.08.2007, 14:52:41
Eu coafura mi-o fac la Elegance. Este acolo o coafeza super care are maini de aur. Cu Vogue e vorba doar de machiaj. Inca nu am fost la nici o proba, dar o sa va arat poze cand merg.
Sa postezi te rog fff tare poze dupa ce mergi la proba .......sa te vedem si noi..... .........BAFTA MARE LA PREGATIRI!!!
Se apropie...:-SS......cred ca ai niste emotii....si mai ales ca am vazut ca ai fost cat se poate de interesata de toate subiectele.......Doamne da[-o< sa ai parte de nunta visurilor tale!!!!!te pupik!!!

Cristina_M
14.08.2007, 21:21:57
Sigur ca voi posta poze, doar am nevoie de comentariile voastre, nu? Mai multi ochi vad mai bine unele lucruri care poate mie mi-ar scapa.

Pentru urari, iti multumesc frumos, esti o scumpa! Nu am emotii foarte mari, de abia astept sa vina, mai ales ca stiu ca scumpi meu nu vine decat cu o saptamana inainte de nunta... si nu ne-am vazut de mult timp, asa ca de abia astept sa treaca. Pregatirile merg bine asa ca pot dormi linistita noaptea.

Te pup pe tine si pe toate miresele oradence!

Cristina_M
31.08.2007, 20:45:08
Dupa cum am promis, aveti aici 2 poze de la proba de coafura pe care am facut-o. Cocul va arata in final ca cel din poza din revista care se vede, in pozele astea se vede doar in mare cam ce va fi... La nunta voi avea parul tratat cu toate cele, pus pe bigudiuri etc. Dar in mare asa va fi.

Pareri?

camy
04.09.2007, 10:03:55
fetelor imi puteti recomanda si mie o coafeza buna pls?astept rasp, merci

liona
04.09.2007, 14:16:20
buna camy,ti am trimis un PM cu nr de tel al coafezei care mi a facut mie parul,tipa lucreaza super bine,este migaloasa si ii place sa faca adevarate opere de arta

callie
04.09.2007, 14:35:08
Buna miresici,

Dupa mult timp mi-am facut si eu curaj sa va scriu, desi urmaresc de ceva timp acest forum si m-a ajutat in multe privinte.
In curand se apropie si nunta mea si sper ca miresicile din Oradea ma vor putea ajuta cu o mica problema.
Deoarece eu nu sunt din Oradea, am rugamintea sa-mi faca cineva niste recomandari ale unor persoane pricepute in domeniul cosmeticii, in special machiaj.

Multumesc. Astept raspunsul vostru.

andymatei
04.09.2007, 14:42:26
Dupa cum am promis, aveti aici 2 poze de la proba de coafura pe care am facut-o. Cocul va arata in final ca cel din poza din revista care se vede, in pozele astea se vede doar in mare cam ce va fi... La nunta voi avea parul tratat cu toate cele, pus pe bigudiuri etc. Dar in mare asa va fi.

Pareri?

Foarte dragut arata! O sa fii o super mireasa :)

sabrera
04.01.2008, 12:22:20
Eu am terminat cosmetica medicala,asa ca inainte sa vin in germania am lucrat o vreme intr-unul din cele mai faine saloane din Oradea.Asa ca am avut ocazia sa vad coafuri minunate dar culmea venite de la alt salon,ulterior sa le fac eu machiajul.Si mi-a placut foarte mult coafurile facute de Speranta,cred ca e la un salon de pe centru.

nicky_s
04.01.2008, 13:40:56
Eu am terminat cosmetica medicala,asa ca inainte sa vin in germania am lucrat o vreme intr-unul din cele mai faine saloane din Oradea.Asa ca am avut ocazia sa vad coafuri minunate dar culmea venite de la alt salon,ulterior sa le fac eu machiajul.Si mi-a placut foarte mult coafurile facute de Speranta,cred ca e la un salon de pe centru.
Yap, confirm faptul ca lucreaza super Speranta!

ralu21
24.02.2008, 20:37:44

Imi poti spune si mie te rog unde lucreaza Speranta?La ce coafor??am foarte mari emotii in privinta parului si a machiajului.Ma puteti ajuta??Va pup :*

ralu21
24.02.2008, 20:42:07

Superb cocul.Casa de piatra!!!

nicky_s
25.02.2008, 22:22:57

Imi poti spune si mie te rog unde lucreaza Speranta?La ce coafor??am foarte mari emotii in privinta parului si a machiajului.Ma puteti ajuta??Va pup :*
cred ca in centru sub liberty. acolo lucra ultima data cand am fost la ea . caut si un tel

jadis
27.02.2008, 21:28:42
ma refer la machiaj adevarat,profesional,in salon bun...cu produse ultra bune

Beatrice_S
13.03.2008, 10:33:20
La targul de nunti din februarie a fost o singura echipa din cate am vazut eu si ei au pregatit si miresele care circulau printre vizitatori (coafura si machiaj)
Mie una mi-au placut si pareau profesionali, dar sa-si mai dea cineva cu parerea cine a apelat la ei si stie sigur cum lucreaza.
Se numea Creative Studio.

ionu
13.03.2008, 15:14:59
La targul de nunti din februarie a fost o singura echipa din cate am vazut eu si ei au pregatit si miresele care circulau printre vizitatori (coafura si machiaj)
Mie una mi-au placut si pareau profesionali, dar sa-si mai dea cineva cu parerea cine a apelat la ei si stie sigur cum lucreaza.
Se numea Creative Studio.
erau speranta si fratele ei adi, la coafura. intradevar sunt buni, pentru coafuri de seara zic eu sunt cei mai buni din oradea.

Beatrice_S
13.03.2008, 15:19:05
erau speranta si fratele ei adi, la coafura. intradevar sunt buni, pentru coafuri de seara zic eu sunt cei mai buni din oradea.
Nu mai inteleg nimic deci Speranta e hairsylist(asa scrie pe carte de vizita) sau make up artist, pt ca pentru make-up artist am primit o alta carte de vizita cu numele Benea Monica. Poate ma poti lamuri ca pried firul.:wacko:

ionu
13.03.2008, 15:23:33
Nu mai inteleg nimic deci Speranta e hairsylist(asa scrie pe carte de vizita) sau make up artist, pt ca pentru make-up artist am primit o alta carte de vizita cu numele Benea Monica. Poate ma poti lamuri ca pried firul.:wacko:
:) da, speranta e hairstylist. ziceam ca fratele ei care se numeste adi, lucreaza cu ea tot pe hairstyling ( era si el prezent la targ de aia am pomenit de el).de benea monica nu stiu nimic.

taia
13.03.2008, 20:04:01
:) da, speranta e hairstylist. ziceam ca fratele ei care se numeste adi, lucreaza cu ea tot pe hairstyling ( era si el prezent la targ de aia am pomenit de el).de benea monica nu stiu nimic.
nici eu n-am auzit de monica
da nici de fratele sperantei

nicky_s
13.03.2008, 22:34:33
nici eu n-am auzit de monica
da nici de fratele sperantei
nici eu. sunt o ignoranta! :))

taia
13.03.2008, 22:35:47
nici eu. sunt o ignoranta! :))
bine ca recunosti draguta1
Stii tu daca nu mergi sambata in lotus!!!!!!=))=))=))

nicky_s
13.03.2008, 22:49:39
bine ca recunosti draguta1
Stii tu daca nu mergi sambata in lotus!!!!!!=))=))=))
si ignoranta si modesta si sincera.
ok, revenind la subiect Speranta ii ok, poate si fratele e la fel, o fi genetic=))
el e haistylist sau make-up artist ?

taia
13.03.2008, 22:51:28
si ignoranta si modesta si sincera.
ok, revenind la subiect Speranta ii ok, poate si fratele e la fel, o fi genetic=))
el e haistylist sau make-up artist ?
CICA TOT DE PAR SE OCUPA
DACA ERAU INSPIRATI EL SE OCUPA DE COSMETICA
SI CE AFACERE FACEAU...
VEZI? AU NEVOIE DE CONSILIER
SA-I INVETE

nicky_s
13.03.2008, 22:55:02
CICA TOT DE PAR SE OCUPA
DACA ERAU INSPIRATI EL SE OCUPA DE COSMETICA
SI CE AFACERE FACEAU...
VEZI? AU NEVOIE DE CONSILIER
SA-I INVETE
asa ma gandeam si eu. mai multe idei avem. cred ca si Geta Voinea tot asa e cu frate-sau. nu ma intreba cine-i Geta Voinea ca te bat!:D :D :D

taia
13.03.2008, 23:29:32
asa ma gandeam si eu. mai multe idei avem. cred ca si Geta Voinea tot asa e cu frate-sau. nu ma intreba cine-i Geta Voinea ca te bat!:D :D :D
da chiar
in ignoranta mea...asta vroiam sa intreb=P~=P~=P~

Beatrice_S
14.03.2008, 09:01:30
E coafeza? Stii numar de telefon? Doar asa pentru orice eventualitate.[-o<

andymatei
14.03.2008, 10:23:34
E coafeza? Stii numar de telefon? Doar asa pentru orice eventualitate.[-o<

Ce ofensa....#-o #-o #-o ...e hairstylist si a revolutionat arta hairstylingului in Romania8-} 8-} 8-} ...partea proasta pentru cele interesate e ca e in Bucuresti :D...

Lavi...chiar nimeni nu se uita pe aici la Euphoria...imi iau colantii si posetuta de lac si fug in Lotus de la voi;;) ;;) ;;)

Ca sa revenim la subiect, in Oradea nu cred ca o sa gasesti o Dana Argesan sau o Maria Pauna, dar recent am auzit lucruri bune de salonul Vogue

Beatrice_S
14.03.2008, 11:23:57
Ce ofensa....#-o #-o #-o ...e hairstylist si a revolutionat arta hairstylingului in Romania8-} 8-} 8-} ...partea proasta pentru cele interesate e ca e in Bucuresti :D...

Lavi...chiar nimeni nu se uita pe aici la Euphoria...imi iau colantii si posetuta de lac si fug in Lotus de la voi;;) ;;) ;;)

Ca sa revenim la subiect, in Oradea nu cred ca o sa gasesti o Dana Argesan sau o Maria Pauna, dar recent am auzit lucruri bune de salonul Vogue

Mersi ca mi-ai iluminat;-).

taia
14.03.2008, 11:49:54

ca sa nu ma credeti o ignoranta si eu am auzit despre vogue
lucruri bune evident

nicky_s
14.03.2008, 16:18:53

nu fugii foarte tare, ca nu da bine!:D:D

nicky_s
14.03.2008, 16:27:58
ca sa nu ma credeti o ignoranta si eu am auzit despre vogue
lucruri bune evident
ma simt penibil ,sa intreb: da' unde e vogue???=))

anitta_18
15.03.2008, 20:14:16
Buna!

Ti-o recomand eu cu cea mai mare incredere pe coafeza mea. Face niste coafuri incredibile, are o rabdare imensa si nu te lasa sa te ridici de pe scaun pana nu e ea multumita de rezultat. Si in plus, tarifele ei sunt inimaginabil de mici, pentru coafurile pe care le face.

Iti trimit pe privat informatiile, bine? Sa nu zica astia ca fac reclama.... :[email protected]

Pupici!
da si eu vreau sa stiu,plssssss[-o<

cremaliera
19.03.2008, 17:52:50
Buna dragelor,

Am si eu nunta in mai 2008, in Oradea. Locuim in Cluj, dar facem nunta in Oradea pentru ca amandoi suntem oradeni.
Fiti dragute si recomandati-mi si mie un salon de coafura bun. Sunt in Cj de 2 ani, la un moment dat aveam pe cineva la un salon, dar nu mai lucreaza.

Multumesc f. mult si va rog sa ma ajutati

Pt. cele care veti avea nunta in curand va doresc Bafta si Distractie placuta!

Va pup, =;

jadis
30.03.2008, 12:11:44
la ce salon,sau unde se face in oradea machiaj intr-adevar profesional? pls dati-mi sugestii,am o nunta in mai si vreau sa gasesc ceva bun!!

cremaliera
31.03.2008, 12:35:51
salut tuturor,

dragelor, stie careva dintre voi un nr. de contact al salonului "Unica D", din Oradea? E situat pe str. Moscovei, nr. 3.
Pe net am gasit 2 nr., dar nu mai sunt disponibile.

Multumesc,

taia
31.03.2008, 19:06:54
Buna dragelor,

Am si eu nunta in mai 2008, in Oradea. Locuim in Cluj, dar facem nunta in Oradea pentru ca amandoi suntem oradeni.
Fiti dragute si recomandati-mi si mie un salon de coafura bun. Sunt in Cj de 2 ani, la un moment dat aveam pe cineva la un salon, dar nu mai lucreaza.

Multumesc f. mult si va rog sa ma ajutati

Pt. cele care veti avea nunta in curand va doresc Bafta si Distractie placuta!

Va pup, =;
salut
eu pot sa ti-o recomand pe coafeza mea, e la un salon in Rogerius, sunt multumita tare de ea. Daca te intereseaza iti trimit mai multe inf pe PM

Beatrice_S
13.05.2008, 14:10:05
salut tuturor,

dragelor, stie careva dintre voi un nr. de contact al salonului "Unica D", din Oradea? E situat pe str. Moscovei, nr. 3.
Pe net am gasit 2 nr., dar nu mai sunt disponibile.

Multumesc,
Numar nu am dar stiu ca e ok salonul si eu la ei mi-am facut coafura de mireasa. Intreaba de Mioara, e foarte draguta. Mie mi s-a parut si pretul rezonabil, pana in 1500000 cu spalat si cu proba!

Bryana_bi
16.06.2008, 13:06:52
Numar nu am dar stiu ca e ok salonul si eu la ei mi-am facut coafura de mireasa. Intreaba de Mioara, e foarte draguta. Mie mi s-a parut si pretul rezonabil, pana in 1500000 cu spalat si cu proba!

Te rog, trimite-mi si mie pe privat datele de contact de la salonul respectiv. Merci frumos!

Bryana_bi
16.06.2008, 14:43:41
salut
eu pot sa ti-o recomand pe coafeza mea, e la un salon in Rogerius, sunt multumita tare de ea. Daca te intereseaza iti trimit mai multe inf pe PM

Merci de info!>:D<

taia
17.06.2008, 19:23:13
da cu placere:*

tina19
18.06.2008, 21:35:35
fetele eu as avea nevoie de o coafeza tare buna care sa ma tunda bine. cea la care merg acum nu-mi place ce mi-a facut. cu parul asa cum il port eu putin ondulat nu se vede dar cand l-am intins am fost socata de ce ciupelita sunt. toate varfurile sunt ciupelite asta in loc sa fie filate.

ionu
19.06.2008, 15:37:17
fetele eu as avea nevoie de o coafeza tare buna care sa ma tunda bine. cea la care merg acum nu-mi place ce mi-a facut. cu parul asa cum il port eu putin ondulat nu se vede dar cand l-am intins am fost socata de ce ciupelita sunt. toate varfurile sunt ciupelite asta in loc sa fie filate.
naspa situatia...eu ti-l pot recomanda pe cornel, eu la el merg.

tina19
19.06.2008, 15:43:37
naspa situatia...eu ti-l pot recomanda pe cornel, eu la el merg.
unde, ce, cum?

taia
19.06.2008, 20:52:30
si eu o recomand pe a mea cu drag
iti trimit PM

ionu
19.06.2008, 21:07:10
unde, ce, cum?
0723545125
acuma are salon sub pasaj. unii il considera de fite dar e profi intradevar. lucreaza mai scump dar eu zic ca merita si foloseste produse extra. mai ales daca vrei o reparatie:D . eu merg la el pentru tuns tot timpul si vopsit in functie de buget:D.

tina19
19.06.2008, 21:39:13
0723545125
acuma are salon sub pasaj. unii il considera de fite dar e profi intradevar. lucreaza mai scump dar eu zic ca merita si foloseste produse extra. mai ales daca vrei o reparatie:D . eu merg la el pentru tuns tot timpul si vopsit in functie de buget:D.
multumesc.
eu am nevoie de cineva care sa faca minuni. adica, parul meu e scurt si nu l-as tunde acum f mult ca sa repar prostia asta. la nivelul la care este acum ma descurc dar mai scurt cred ca inebunesc. n-am timp sa ma aranjez tot timpul (mai ales cu un copil ca al meu) si daca se tunde mult acum va trebui sa ma aranjet zilnic. am un par tare ciudat. se infoaie, se onduleaza, sta cum vrea el. ma rog e mai dificil.

taia
19.06.2008, 21:42:03
multumesc.
eu am nevoie de cineva care sa faca minuni. adica, parul meu e scurt si nu l-as tunde acum f mult ca sa repar prostia asta. la nivelul la care este acum ma descurc dar mai scurt cred ca inebunesc. n-am timp sa ma aranjez tot timpul (mai ales cu un copil ca al meu) si daca se tunde mult acum va trebui sa ma aranjet zilnic. am un par tare ciudat. se infoaie, se onduleaza, sta cum vrea el. ma rog e mai dificil.
cred ca fiecare avem impresia ca parul nostr e cel mai dus din lume...al meu cand e scurt nu-mi place mie, cum creste un pic cum se onduleaza in toate partile

tina19
19.06.2008, 21:46:16
cred ca fiecare avem impresia ca parul nostr e cel mai dus din lume...al meu cand e scurt nu-mi place mie, cum creste un pic cum se onduleaza in toate partile
daca e lung nu prea ii am treaba. bag spuma in el si sunt ca proaspat iesita de la coafor. dar la nivelul asta ma omoara.

ANCUTEL
19.06.2008, 22:08:58
buna miresici:*

in curand voi fi miresica ........si nu stiu la ce salon sa ma programez pentru machiaj,
stie cineva si un coafor unde se lucreaza bine in zalau

ma poate ajuta cineva????:-B

tina19
19.06.2008, 22:10:44

in curand voi fi miresica ........si nu stiu la ce salon sa ma programez pentru machiaj,

iubita daca cauti salon in Oradea poate te putem ajuta dar in zalau nu.
oricum bine ai venit pe forum si iti dorim sa ai o nunta de vis!

taia
19.06.2008, 22:22:41

zalau? nu...daca vrei oradea cu mare placere!
Casa de piatra! sa fii super
happy

YOYOB
03.07.2008, 01:14:31
Aici va atasez poze cu machiajul desi nu se vede bine doar ca ochii ies tare in evidenta si a fost mai simplu in ideea in care doream cat mai natural machiajul.

Coafura a fost super rezistenta in ideea in care am firele de par parca numarate + nunta a fost pe motocicleta si poza aceasta a fost facuta la ora 4-5 dimineata.

In caz ca aveti nevoie de numere de telefon dati un mesaj

taia
05.07.2008, 21:40:42
Aici va atasez poze cu machiajul desi nu se vede bine doar ca ochii ies tare in evidenta si a fost mai simplu in ideea in care doream cat mai natural machiajul.

Coafura a fost super rezistenta in ideea in care am firele de par parca numarate + nunta a fost pe motocicleta si poza aceasta a fost facuta la ora 4-5 dimineata.

foarte frumoasa ai fost!
Casa de Piatra!

YOYOB
07.07.2008, 15:18:57
Multumesc de urari si de complimente.

Conteaza mult pentru ziua respectiva sa fii fericita si mai ales zambitoare acesta te face sa radiezi.

Normal ca si coafura si machiajul aduce imbunatatiri in ideea in care e altceva insa toate (rochie, coafura, machiaj, zambet) combinate fac ca mireasa sa fie cea mai frumoasa.

dora1985
07.07.2008, 16:43:21
eu vreau un machiaj natural discret....nu vreau sa 5 cm de tencuiala pe fatza...si din pacate inca nu am gasit pe nimeni sa ma macheze in asa fel sa imi placa ....mai caut

Precious
17.07.2008, 11:12:59
buna fetelor ! eu sunt bucuresteanca mutata in oradea. nunta am facut-o in oradea asa ca am avut ocazia sa ma interesez de saloane de coafura si cosmetica. speranta s-a ocupat de parul meu iar machiajul a fost opera danei. si eu mi-am dorit un machiaj mai natural si rezistent. atasez poze sa vedeti despre ce este vorba.

taia
17.07.2008, 16:40:48
buna fetelor ! eu sunt bucuresteanca mutata in oradea. nunta am facut-o in oradea asa ca am avut ocazia sa ma interesez de saloane de coafura si cosmetica. speranta s-a ocupat de parul meu iar machiajul a fost opera danei. si eu mi-am dorit un machiaj mai natural si rezistent. atasez poze sa vedeti despre ce este vorba.
foarte draguta!!!

crina82
20.08.2008, 00:48:46
Ma ajuta si pe mine cineva? [-o<Mi-am facut programare la coafor si machiaj, am fost la proba si nu am fost cea mai multumita. As vrea sa incerc si in alta parte ca poate.... Stie careva niste profesionisti? Mersi anticipat si spor la pregatiri

Beatrice_S
20.08.2008, 08:10:39
Ma ajuta si pe mine cineva? [-o<Mi-am facut programare la coafor si machiaj, am fost la proba si nu am fost cea mai multumita. As vrea sa incerc si in alta parte ca poate.... Stie careva niste profesionisti? Mersi anticipat si spor la pregatiri

In paginile anterioare s-a mai tot discutat, numele cel mai frecvent amintit e a Sperantei, la ei la Salon sunt si cosmeticiene bune. In data in care am avut eu nunta Speranta si colegii ei erau liberi, asa ca eu m-am dus pt. coafura de mireasa la Salonul Unica D, langa Liceul Ady Endre, in spatele teatrului, iar la machiaj am fost la un salon care recent s-a mutat langa Gara, e Oramilul la coltul strazii. Bineinteles mai sunt multe Saloane, si tot atatea fete profesioniste<:-P.
Bafta%%-

crina82
21.08.2008, 19:41:35
Mersi Beatrice! Am sunat azi si am avut si bafta. Mi-am facut programare si o sa-mi fac la ele tot: coafura, machiaj, manichiura. Am mai primit referinte bune de la o miresica care s-a aranjat acolo si a fost foarte multumita. Sper sa iasa bine. Mersi mult. Pupici

Beatrice_S
22.08.2008, 08:10:55
Mersi Beatrice! Am sunat azi si am avut si bafta. Mi-am facut programare si o sa-mi fac la ele tot: coafura, machiaj, manichiura. Am mai primit referinte bune de la o miresica care s-a aranjat acolo si a fost foarte multumita. Sper sa iasa bine. Mersi mult. Pupici

Cu cea mai mare placere. Iti doresc sa ai parte in ziua cea mare de toata fericirea din lume... si o nunta de vis.
Si noi avem nunta in data in care ai si tu, doar ca noi vom avea calitatea de nasi de data aceasta...

blg2656
30.10.2008, 13:09:23
Am gaist pe net o tipa cica make-up artist. N-am nici cea mai avga idee cine e. Se numeste Lukacs Eva, am un email de la ea: [email protected]

:)>-

blg2656
05.01.2009, 13:12:05
Ceau fetelor

stiti cumva un make-up artist in Oradea? Sau o cosmeticiana care face machiaje faine?

Laura

taia
06.01.2009, 22:34:52
Ceau fetelor

stiti cumva un make-up artist in Oradea? Sau o cosmeticiana care face machiaje faine?

Laura
eu o pot recomanda pe cosmeticiana mea
Daca te intere da PM

nicole_dec2
08.01.2009, 21:10:19
Buna! As vrea si eu o recomandare la o coafeza care se pricepe nu numai la cocuri...precizez ca eu nu vreau coc si am o coafeza buna dar ea ii plac mai mult cocurile...

taia
08.01.2009, 21:16:19
Buna! As vrea si eu o recomandare la o coafeza care se pricepe nu numai la cocuri...precizez ca eu nu vreau coc si am o coafeza buna dar ea ii plac mai mult cocurile...
coafeza mea, la care merg de multa multa vreme si care m-a coafat si la uta nu e adepta cocurilor...
daca te intereseaza...

nicole_dec2
18.01.2009, 23:50:43
Mersi Taia!!! Si da m-ar interesa daca mi-ai putea da mai multe detalii despre ea(nume, nr. tel) ar minunat :). Mersi anticipat!!! :D

taia
19.01.2009, 20:52:46
Mersi Taia!!! Si da m-ar interesa daca mi-ai putea da mai multe detalii despre ea(nume, nr. tel) ar minunat :). Mersi anticipat!!! :D
Ti-am trimis mesaj privat
sper sa-ti placa!!!

genoveava
30.01.2009, 14:25:20

As avea nevoie de numarul de telefon, te rog sa-mi trimiti un mesaj
(motocicleta a fost o ideie superba;;) )-

dumitruta
08.02.2009, 12:46:59

Te rog, trimite-mi si mie pe privat datele de contact de la salon. Merci frumos!

dumitruta
08.02.2009, 12:48:34
coafeza mea, la care merg de multa multa vreme si care m-a coafat si la uta nu e adepta cocurilor...
daca te intereseaza...

si eu vreau o adresa sau nr de tel.
mersi

miresica11
11.02.2009, 00:37:30
nici eu nu vreau coc [-X

ancamiresica
15.02.2009, 00:23:30
Stiu o doamna, la un salon de coafura de pe Transilvaniei, care face niste coafuri pur exceptionale, cu adevarat moderne. Inainte de nunta, ar trebui sa incercam mai multe coafuri, sa vedem care ne prinde mai bine!;)) Platesc barbatzeii nostri, nu?

blg2656
15.02.2009, 23:10:31
Stiu o doamna, la un salon de coafura de pe Transilvaniei, care face niste coafuri pur exceptionale, cu adevarat moderne. Inainte de nunta, ar trebui sa incercam mai multe coafuri, sa vedem care ne prinde mai bine!;)) Platesc barbatzeii nostri, nu?

imi poti trimite te rog numele salonului si a doamnei? Trebuie incercat...
mersi
Laura

taia
16.02.2009, 14:25:55
Eu nu stiu ce sa zic dar degeaba incerci orice...ca niciodata nu iese acelasi lucru de doua ori!!!Acuma facet cum credeti...dar nu e numai parerea mea. Si, oricat de buna ar fi o coafeza nu face aceeasi chestie de 2 ori iar eu cred ca-si demonstreaza abilitatile si priceperea daca face o chestie faina din prima! Parerea mea!

narcyssa
19.02.2009, 12:49:49
Ceau fetelor

Laura
langa magazinul adrian pe coltul dinspre decebal nu inspre colors este un salon micut, acolo este o tipa care machiaza extraordinar, natalia se numeste iar pt coafura la salonul unica d -mioara este extraordinara

Beatrice_S
19.02.2009, 13:00:47
langa magazinul adrian pe coltul dinspre decebal nu inspre colors este un salon micut, acolo este o tipa care machiaza extraordinar, natalia se numeste iar pt coafura la salonul unica d -mioara este extraordinara
De acord cu tine in ceea ce o priveste pe Miora, e o coafeza extrem de priceputa=D>, am fost mai mult de cat multumita si de amabilitatea cu care m-a intampinat atunci cand am fost si eu o miresica stresata:"> si ma bucur ca nu sunt sigura care nu uita sa o aprecieze.>:D<

narcyssa
19.02.2009, 14:54:00
e o scumpete de fata si la doar 21 de ani le intrece pe multe care au zeci de ani experienta

Beatrice_S
19.02.2009, 14:58:28
e o scumpete de fata si la doar 21 de ani le intrece pe multe care au zeci de ani experienta
Adevarat... nici mie nu-mi vine sa cred ce tanara e si ce priceputa, fapt dovedit prin premiile castigate^:)^.
E una o recomand cu caldura!

buterflyos
10.04.2009, 22:32:25
buna fetelor ...imi puteti da mai multe informatii despre salonul de pe str. Pescarusului (pe langa oramil in sus)?
vi-as fi ff recunoscatoare

taia
11.04.2009, 19:25:10
buna fetelor ...imi puteti da mai multe informatii despre salonul de pe str. Pescarusului (pe langa oramil in sus)?
nu stiu nimic!sorry

Beatrice_S
14.04.2009, 09:46:18
Ei mi-au facut machiajul de mireasa si am fost incantata, ti-i recomand fara ezitare!>:D< Nr. 1.*:-)!

Anne13
20.06.2009, 18:33:25
Ei mi-au facut machiajul de mireasa si am fost incantata, ti-i recomand fara ezitare!>:D< Nr. 1.*:-)!
fetelor ma ajutati si pe mine cu ceva coafeza buna daca aveti si un nr e tel pt programare ...plssss:D.....

CRYSS_YNNA
24.06.2009, 10:24:12
buna. tocmai am gasit un salon in rogerius si o doamna coafeza de maiestria careia am ramas profund impresionata! Lucreaza niste cocuri spaniole de nu-ti poti imagina .... E adevarat ca si pretul e pe masura dar pt coafura de mireasa isi merita toti banii.:A

Anne13
24.06.2009, 11:34:38
buna. tocmai am gasit un salon in rogerius si o doamna coafeza de maiestria careia am ramas profund impresionata! Lucreaza niste cocuri spaniole de nu-ti poti imagina .... E adevarat ca si pretul e pe masura dar pt coafura de mireasa isi merita toti banii.:A
buna,la care salon......imi trimiti un pm te rog....:)

CRYSS_YNNA
01.07.2009, 11:04:06
buna,la care salon......imi trimiti un pm te rog....:)
salon CLASS pe Transilvaniei, d-na Mariana. Programari mai mult la fata locului, are pana in octombrie inclusiv programari deja facute.

dmdanila
20.07.2009, 11:01:34
fetelor, am si eu nevoie de o coafeza buna pt august...as vrea ceva coc. Imi recomandati pe cineva?Multumesc!>:D<

Beatrice_S
20.07.2009, 11:19:25
fetelor, am si eu nevoie de o coafeza buna pt august...as vrea ceva coc. Imi recomandati pe cineva?Multumesc!>:D<
O recomand cu caldura pe Mioara, de la Salonul Unica-D, in spatele teatrului, eu am fost foarte multumita de munca ei.>:D<

dmdanila
20.07.2009, 11:23:15
O recomand cu caldura pe Mioara, de la Salonul Unica-D, in spatele teatrului, eu am fost foarte multumita de munca ei.>:D<
Multumesc mult!:*

Beatrice_S
20.07.2009, 11:31:47
Multumesc mult!:*

Cu cea mai mare placere!;-)

dumitruta
20.07.2009, 21:47:48
Buna!

Pupici!

Te rog frumos sa-mi trimiti si mie pe privat informatii despre ceva coafeza si legat de prajituri.:*
Multumesc

anycka18
16.08.2009, 22:41:41
Salut! Recunosc ca sunt lenesa si nu am citit topicul asta, dar am nevoie de cateva recomandari pt un salon de coafura foarte bun din Oradea. Eu sunt din Iasi si nu am habar de ce se gaseste in Oradea. Am avut deja nunta in Iasi si urmeaza...Oradea (BArbatul meu e din Oradea:D )

anycka18
16.08.2009, 22:42:49
salon CLASS pe Transilvaniei, d-na Mariana. Programari mai mult la fata locului, are pana in octombrie inclusiv programari deja facute.

si care ar fi preturile aici?:D Astept raspuns. Merci tare mult.

Gata! Am terminat de citit topicul ..nici nu m-am uitat la inceput ca sunt numai 3 pagini (la topicum din IAsi despre coafuri sunt cateva pagini bune iti trebuie jumatate de zi:D) si nu m-am lamurit. Ajutati-ma va rog!! Sper sa citeasca cineva...

narcyssa
20.08.2009, 13:33:27
si care ar fi preturile aici?:D Astept raspuns. Merci tare mult.

Gata! Am terminat de citit topicul ..nici nu m-am uitat la inceput ca sunt numai 3 pagini (la topicum din IAsi despre coafuri sunt cateva pagini bune iti trebuie jumatate de zi:D) si nu m-am lamurit. Ajutati-ma va rog!! Sper sa citeasca cineva...
preturile nu sunt foarte mari este un salon de cartier, l-am frecventat si eu un timp

l_nicoleta
20.08.2009, 17:34:23
fetelor vad ca toate va stresati pt coc. imi asum riscul si va spun ca cele mai originale si apreciate mirese cauta altceva ! sunt atatea si atatea moduri de a avea parul superb la nunta. toata lumea se asteapta sa apareti cu un coc. faceti-le o surpriza ! cereti coafezei ceva mai original !

ancamiresica
21.08.2009, 10:09:50
fetelor vad ca toate va stresati pt coc. imi asum riscul si va spun ca cele mai originale si apreciate mirese cauta altceva ! sunt atatea si atatea moduri de a avea parul superb la nunta. toata lumea se asteapta sa apareti cu un coc. faceti-le o surpriza ! cereti coafezei ceva mai original !

Sunt de acord cu tine. Si eu voi opta pentru par coafat cat mai natural, probabil imi va fi pe umeri eventual cu ceva orhidee prinsa.

v3ronicas
21.09.2009, 18:33:31
stie careva vreo coafeza care pune extensii faine? eu as vrea din acelea cusute....

Anne13
21.09.2009, 21:27:53
stie careva vreo coafeza care pune extensii faine? eu as vrea din acelea cusute....
im Oradea?
da is mai multe cam la toate saloanele cunoscute se pun acuma ar trebui s mergi tu si sa vezi preturile ca sunt cam mari din cate stiu...

v3ronicas
22.09.2009, 16:07:12
im Oradea?
da is mai multe cam la toate saloanele cunoscute se pun acuma ar trebui s mergi tu si sa vezi preturile ca sunt cam mari din cate stiu...

da stiu ca se pun la mai multe saloane! da ma gandeam ca stiti voi undeva unde pune bine si ieftin cat d cat! :P eu as vrea cusute pt ca alea nu iti strica parul si ma gandeam ca poate a avut vreuna dintre voi!

RALUK15
22.09.2009, 18:05:58
Am auzi k i se spune ''mama mireselor'' ma poti ajuta cu nr de telefon?

blg2656
22.09.2009, 22:05:13
eu stiu un machior bun, cine e interesata va pot da PM

ioanaolteanu
23.09.2009, 11:45:45
eu nu am avut parul lung am fost tunsa bob si in spate il aveam scurt si in fata mai lung pana la umeri dar am fost la loredana si mi-a aranjat parul foarte dragut . depinde foarte mult si de tipul de par pe care il ai pentru ca al meu daca il lasam liber in bucle dupa 2 ore nu mai arata nicicum cu tot fixativul din lume.eu nu mai locuiesc in oradea de 6 ani si mi-a recomandat-o cineva si nu imi pare rau deloc si ti-o recomand si tie. lucreaza intr-un salon pe centru vis a vis de king art intr-o curte la etajul 1 parca.

anca_eu
25.11.2009, 12:46:52
Am reusit sa citesc tot subiectul asta , am aflat lucruri interesante, am vazut si pozici faine, dar totusi miresicile care au avut nunta pot pune mai multe poze, si cele care vor fi unde va faceti freza si machiajul.
O zi superba tuturor.

blg2656
25.11.2009, 14:50:57
daca tot ziceti ca nu se prea pun poze..iata...le pun eu :)

Coafura mi-am facut-o la un salon de langa piata Decebal, la Jutka. A fost un coc spaniol in spate, iar cararea pe lateral si de acolo o impletitura in spic lejer inspre spate.

Machiajul l-am facut la un make-up artist - Laura, care a lucrat excelent, exact cum mi-am dorit, si ff ieftin. Ceea ce mi-a placut ca nu e cosmeticiana care face machiaj...e o persoana care se ocupa doar de machiaje si se pricepe!

Va pot ajuta cu numere de telefon daca doriti - PM.

Am pus cateva poze de la nunta si una de la cununia civila.

Anne13
25.11.2009, 15:00:40

Coafura mi-am facut-o la un salon de langa piata Decebal, la Jutka. A fost un coc spaniol in spate, iar cararea pe lateral si de acolo o impletitura in spic lejer inspre spate.

Machiajul l-am facut la un make-up artist - Laura, care a lucrat excelent, exact cum mi-am dorit, si ff ieftin. Ceea ce mi-a placut ca nu e cosmeticiana care face machiaj...e o persoana care se ocupa doar de machiaje si se pricepe!

Foarte frumoasa miresica noastra....imi poti da un pm cu nr cosmeticianei si imi poti zice si un pret.......multumesc ft [email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};-

adina_
25.11.2009, 16:31:53
buna miresici ,eu cunosc o coafeza buna se numeste mioara balint ,lucreaza la salonul din spatele teatrului(oradea),salonul se numeste ,,unica d,, ....daca vreetzi sa vedetzi cam ce stie sa lucrezi intratzi in hi5 meu care ii adinahariton ,si la prietenii o am pe ea ,bineinteles ca pozele puse de ea nu sant chiar pt o mireasa (parerea mea)...dar va putetzi face o ideie despre ea ,iar pt machiaj cunosc ,tot asa o tipa dar nu stiu unde lucreaza acum,o cheama annie,si daca bine tzin eu minte a participat la emisiunea de la prima ,,mega star ,, 2007 sau asa ceva nu mai stiu cum se numea emisiunea ....dar eu am nr ei de tel daca niceva il doreste ,la fel am nr si de mioara ,sper sa ajute pe cineva mesajul ( pretzuri si detalii ) mai bine vb cu ele pt mine sant bune dar gusturile si bugetul :)nu se discuta...pupici

adina_
25.11.2009, 16:37:17
:))) romana mea ii cam proasta:)ma scuzatzi pls:*

adina_
25.11.2009, 16:56:50

buna frumoaso ,imi plac pozele tale ,ai fost ff bine aranjata in ziua mult astptata( imi place rochia,machiajul,coafura ...tot ai iesit ca o regina)

blg2656
25.11.2009, 23:14:23
Foarte frumoasa miresica noastra....imi poti da un pm cu nr cosmeticianei si imi poti zice si un pret.......multumesc ft [email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};-

multumesc :">
iti trimit PM despre machior.

blg2656
25.11.2009, 23:16:29
buna frumoaso ,imi plac pozele tale ,ai fost ff bine aranjata in ziua mult astptata( imi place rochia,machiajul,coafura ...tot ai iesit ca o regina)

multumesc, chiar m-am simtit foarte bine in "pielea mea" :D
Rochita a fost ff usoara, coafura m-a tinut chiar 3 zile :) iar machiajul a tinut de dimineata pana a doua zi dimineata fara sa se stearga sau sa se stranga. A fost super pt mine si ff multumita de tot.

anca_eu
26.11.2009, 09:20:25

Ai fost superba, te rog sa imi trimiti si mie pm cu datele si pt. coafura si pt. machiaj. Mersi

liv19cris
26.11.2009, 19:26:49
Buna tuturor!Am si eu nevoie de recomandarea voastra pe p.m. pt machiaj.Multumesc!

anca_eu
10.12.2009, 16:06:41
Salutare dragele mele.
Ma poate ajuta si pe mine cineva cu detalii despre o cosmeticiana din Oradea, care penseaza bine. Multumesc

taia
11.12.2009, 12:54:21
Daca intri pe serviciii si furnizori la coafura si machiaj gasesti mai multe informatii

dramatzica
19.01.2010, 08:02:41
Fetelor voi faceti proba la coafura?
Nu m-am decis inca unde sa imi fac parul si nici machiajul...
Voi v-ati programat deja? Cam cu cat timp inainte se face programarea la coafor?
La machiaj am auzit de una Beatrix Madi (are si site) si inca o tipa Luminita care lucreaza la Vogue. Mi-ar placea sa vina sa ma faca acasa...

Andra_Alexandra
19.01.2010, 12:54:59
[quote=dramatzica;2863386]Fetelor voi faceti proba la coafura?
Voi v-ati programat deja? Cam cu cat timp inainte se face programarea la coafor?
La machiaj am auzit de una Beatrix Madi (are si site) si inca o tipa Luminita care lucreaza la Vogue. Mi-ar placea sa vina sa ma faca acasa...[/quote

Mie imi face parul tipa la care ma tot tund, e un salon de cartier...costa 100 ron si include o proba sau doua, depinde de mine, adica de care imi place cum imi sta. Am vorbit doar cu ea, am pus-o in tema, dar nu m-a notat, am zis ca ma voi duce luna viitoare sa ma tund putin si atunci o sa vb asa mai serios :)) Si la machiaj inca nu am vorbit, si mie mi-ar place sa ma faca acasa...Eu stiu pe una Luminita, da a lucrat acolo pe Alecsandri la salon, si acum stiu ca nu mai lucreaza acolo, a facut-o pe o colega acum 2 ani, da a iesit supeeeer, ea a vrut machiaj Jade. In rest...mai am o optiune, salonu e langa piata rogerius, pe tipa o cheama Simona, e asa mai mica de statura si am vazut ca lucreaza fain si e cam 40 ron machiajul, am sa merg sa vb cu ea cand o sa am putin timp liber :))

maria_b
21.01.2010, 23:34:05
buna tuturor!anul trecut in mai s-a casatorit sora mea. la recomandarea mai multor cunostinte si dupa ce am vazut niste poze(ca nu prea aveam incredere;-)) ne-am programat la vogue.eu,sora mea,mama si nasa surorii mele.la par la ioana si la machiaj la luminita.pot sa spun ca am fost ft multumite toate si am ramas la ele de atunci.nici preturile nu sunt asa mari cum auzisem. sper sa va fie de ajutor>:D<

anca_eu
24.01.2010, 12:01:39
buna tuturor!anul trecut in mai s-a casatorit sora mea. la recomandarea mai multor cunostinte si dupa ce am vazut niste poze(ca nu prea aveam incredere;-)) ne-am programat la vogue.eu,sora mea,mama si nasa surorii mele.la par la ioana si la machiaj la luminita.pot sa spun ca am fost ft multumite toate si am ramas la ele de atunci.nici preturile nu sunt asa mari cum auzisem. sper sa va fie de ajutor>:D<

Buna, poti sa imi trimiti un pm cu preturile pt coafura si machiaj? Nu stau in Oradea, am tot auzit de Vogue dar tot timpul aveam impresia ca acolo sunt preturi exagerat de mari. O zi frumoasa tuturor si spor la pregatiri.

andymatei
24.01.2010, 12:11:56
Buna, poti sa imi trimiti un pm cu preturile pt coafura si machiaj? Nu stau in Oradea, am tot auzit de Vogue dar tot timpul aveam impresia ca acolo sunt preturi exagerat de mari. O zi frumoasa tuturor si spor la pregatiri.

Eu merg la Vogue in mod normal pt coafura (cea de mireasa nu acolo am facut-o) si nu au preturi exoribtante. Nu sunt ieftini dar nu sunt nici extraordinar de scumpi.

ancamiresica
24.01.2010, 21:30:42
Eu merg la Vogue in mod normal pt coafura (cea de mireasa nu acolo am facut-o) si nu au preturi exoribtante. Nu sunt ieftini dar nu sunt nici extraordinar de scumpi.

Sunt in urma cu toate... Unde gasesc salonul Vogue? Si eu as merge pana acolo.

andymatei
24.01.2010, 22:20:38
Salonul Vogue e pe Iuliu Maniu, vis-a-vis de biserica Sfantul Nicolae (cea care acum e greco-catolica, vis-a-vis de biserica cu luna)...sunt coerenta rau la explicatii de adrese :D

dramatzica
25.01.2010, 12:12:41
cam cat costa o coafura de mireasa pt par lung?
ma refer aproximativ intre ce valori ar trebui sa se incadreze?
250 ron e mult?
aici trebuie sa recunosc ca habar nu am :D

Andra_Alexandra
25.01.2010, 17:15:57
250 ron e mult?

Pai si eu am parul lung si coafeza mi-a zis 100 ron...acuma depinde si de salonul la care mergi, cred...eu merg la tipa asta ca la ea ma tot tund si ma aranjez pt diferite ocazii si acuma stie si ce imi place...

maria_b
25.01.2010, 22:35:18
da vogue e pe iuliu maniu nr 2.sora mea a platit pt freza de mireasa 150 ron si are parul lung.eu 80,tot par lung si mama 35 dar are par scurt.la machiaj a fost 60 cel de mireasa si 40 restu.am mai fost si la machiaj de zi si am platit 25.acuma ajutati-ma si voi cu ceva,nu stiti de unde pot face rost de un sampon uscat spray?

dramatzica
26.01.2010, 10:07:43
da vogue e pe iuliu maniu nr 2.sora mea a platit pt freza de mireasa 150 ron si are parul lung.eu 80,tot par lung si mama 35 dar are par scurt.la machiaj a fost 60 cel de mireasa si 40 restu.am mai fost si la machiaj de zi si am platit 25.acuma ajutati-ma si voi cu ceva,nu stiti de unde pot face rost de un sampon uscat spray?
eu am vazut la Sephora in Era... poate gasesti si la farmaciile Sensi.
acum cat timp a fost nunta surorii tale?

l_nicoleta
26.01.2010, 10:17:31
sincer nu am fost foarte de curand in era dar am auzit ca sephora nu mai exista in era din lipsa de clientela...

andymatei
26.01.2010, 10:32:32
Nu mai este Sephora in ERA... :(

dramatzica
26.01.2010, 10:52:10
Nu mai este Sephora in ERA... :(
intr-adevar sufla vantul pe acolo bine de tot...
trebuia sa isi deschida magazinul in Lotus nu in Era.

ancamiresica
26.01.2010, 14:35:59
Candva era si Yves Rocher in Oradea. :( Nu mai e. Probabil sunt prea mari chiriile sau poate lumea prefera sa nu mai cheltuie... pe lucruri de calitate.

anca_eu
26.01.2010, 15:22:15
Ceau la toata lumea. Ce spuneti de bronzarea organica (vopsire)? A fost cineva?
O zi frumoasa tuturor.

adina_
26.01.2010, 19:13:54
250 ron e mult?
mie coafeza mea a zis ca ma costa in jur de 100-150 ron...,

adina_
26.01.2010, 19:18:58
si machiajul ma costa 80 ron daca bine tzin minte (mi se pare ca are inclus si gene false ) daca ma hotarasc sa-mi pun ...

dramatzica
26.01.2010, 20:04:37
eu inca nu m-am hotarat unde o sa imi fac coafura si machiajul pana la urma, dar macar m-ati ajutat sa imi fac o parere...

annebella_wed
27.01.2010, 00:43:36
Buna fetelor,

Astazi am realizat ca mai am 3 luni pana la nunta si eu nu stiu cine imi va face parul. Cer ajutorul vostru miresicilor , sa ma indrumati la o coafeza care lucreaza bine si in care pot sa im incredere ca imi face parul ok.

Problema este ca, o parte din alaiul de nunta nu este din localitate (nasele si cativa din invitati) si trebuie sa le asigur si ele un loc la coafor.Deci m-ar interesa un loc unde am putea sa ne facem toate paru , si sa fim gata cam deodata, deci ne-ar trebui un coafor cu mai multe coafeze pricepute...stiu e complicat....asa ca AJUTOR pls...

dramatzica
27.01.2010, 10:37:30
Buna fetelor,

Astazi am realizat ca mai am 3 luni pana la nunta si eu nu stiu cine imi va face parul. Cer ajutorul vostru miresicilor , sa ma indrumati la o coafeza care lucreaza bine si in care pot sa im incredere ca imi face parul ok.

Problema este ca, o parte din alaiul de nunta nu este din localitate (nasele si cativa din invitati) si trebuie sa le asigur si ele un loc la coafor.Deci m-ar interesa un loc unde am putea sa ne facem toate paru , si sa fim gata cam deodata, deci ne-ar trebui un coafor cu mai multe coafeze pricepute...stiu e complicat....asa ca AJUTOR pls...
Pai solutia pt tine ar fi Vogue :) acolo sunt mai multe coafeze, tu eventual sa te faci la Ioana (asa mi-au zis fetele de la receptie si cosmeticiana ca ea e cea mai priceputa, si ele isi fac parul tot la ea cand au un eveniment) si pe restul le programezi la celelalte fete. Oricum coafura lor o sa dureze mai putin decat a ta si o sa fiti gata toate odata. M-am interesat eu cu cat timp inainte trebuie sa imi fac programare acolo si mi-au zis ca cu ~2 luni inainte, deci daca mergi acum cred ca prinzi liber peste tot. Dar sa consulti si lista de preturi ca nu sunt cei mai ieftini... nici cei mai scumpi :)
Si inca un avantaj in plus e ca salonul arata elegant, daca vine cameramanul/fotograful cu tine la pregatiri da f bine in poze :suuuper:
Acum asta e propunerea mea, poate mai vin si fetele cu alte propuneri si tu alegi ce iti convine tie, doar sa ne pui si noua poze dupa :D
Succes!

annebella_wed
28.01.2010, 01:40:09
Mersi mult de promtitudinea.M-am gandit si eu la Vogue.Da nu stiam cine e cea mai priceputa pe acolo.Locatia e frumoasa, dar pana la urma pe mine calitate aserviciilor ma intereseaza.

Multumesc de raspuns

maria_b
28.01.2010, 23:22:35
eu am vazut la Sephora in Era... poate gasesti si la farmaciile Sensi.
acum cat timp a fost nunta surorii tale?
Nunta a fost anul trecut in mai,preturile nu s-au schimbat,dar aveti grija la cine mergeti.
Am fost in decembrie la machiaj la altcineva ca luminita nu era de serviciu si nu mi-a placut deloc...nu dau nume ca nu vreau sa fac antireclama.

maria_b
28.01.2010, 23:32:52
Mersi mult de promtitudinea.M-am gandit si eu la Vogue.Da nu stiam cine e cea mai priceputa pe acolo.Locatia e frumoasa, dar pana la urma pe mine calitate aserviciilor ma intereseaza.

Multumesc de raspuns
Si eu iti recomand vogue,mai ales daca sunteti mai multe,asa veti fi gata toate la timp,iti recomand sa-ti faci paru la ioana si machiaju la luminita,pt ele garantez...nu is genu ala care sa faca pe toata lumea la fel asta imi place la ele.o sa fii multumita vei vedea.o data suntem mirese !.....sper:D

dramatzica
29.01.2010, 11:27:16

Multumesc de raspuns
cu placere! >:D<

Penelopea
05.02.2010, 16:53:10
Buna dragi miresici si eu dori sa aflu cateva informatii daca se poate in legatura cu acest subiect, sunt din cluj si daca cineva dintre voi stie vreun coafor bun unde fac coafuri mi machiaje deosebite cgiar si manichiura va rog sa ma ajutati ^:)^

Va multumesc anticipat ;-)

andymatei
05.02.2010, 21:49:03
Buna dragi miresici si eu dori sa aflu cateva informatii daca se poate in legatura cu acest subiect, sunt din cluj si daca cineva dintre voi stie vreun coafor bun unde fac coafuri mi machiaje deosebite cgiar si manichiura va rog sa ma ajutati ^:)^

Va multumesc anticipat ;-)

Faci nunta in Oradea?

katja_mvp
06.02.2010, 17:02:15
eu pentru machiaj am vorbit cu beatrix madi.am avut colege machiate de ea si au fost f f incantate si multumite.mai ramane sa ma hotarasc la ce coafeza sa merg :-?

Andra_Alexandra
06.02.2010, 17:28:17
eu pentru machiaj am vorbit cu beatrix madi.am avut colege machiate de ea si au fost f f incantate si multumite.mai ramane sa ma hotarasc la ce coafeza sa merg :-?

Si pt cat face un machiaj ?

katja_mvp
06.02.2010, 18:38:37
Si pt cat face un machiaj ?
sincer nu stiu exact.stiu ca nu e ieftina...si am stabilit doar data ramanand sa vb sapt viitoare detaliile si ora pt machiaj.

annebella_wed
06.02.2010, 21:23:57

Si eu o recomand cu cea mai mare placere pe beatrx, care ma machiaza pe mine la toate evenimentele de genu asta si pot spune cu sufletu impacat ca este o profesionista si lucreaza axtrordinar de bine si de frumos.

Vi-o recomand cu cea mai mare placere.Cine vrea nr ei de telefon sa imi dea un pm si il dau.

dramatzica
07.02.2010, 09:18:11
si eu ma gandesc sa imi fac la ea sau la vogue la luminita, dar nu stiu daca beatrix vine la tine acasa? eu nu m-am facut niciodata la ea, dar am auzit ca e f buna, am mai scris pe aici pe undeva odata... si nu e ieftina deloc!

annebella_wed
08.02.2010, 15:56:21
Da beatrix vine si acasa si face si sedinta de proba si consulatatii. este o profesionista. eu o recomand cu cea mai mare placere.

axenya
11.02.2010, 01:56:14
Fetelor voi faceti proba la coafura?
La machiaj am auzit de una Beatrix Madi (are si site) si inca o tipa Luminita care lucreaza la Vogue. Mi-ar placea sa vina sa ma faca acasa...

Buna! si eu apelez la beatrix madi,lucreaza f bine<:-P si e f de treaba!

Andra_Alexandra
01.03.2010, 22:31:25
Fetele, ati auzit ceva de o tipa Andreea, care lucreaza la salon Class pe Transilvaniei ? Azi mi-a dat o colega nr ei de tel...am zis ca o sa merg sapt viitoare pana la ea sa vad cam ce produse foloseste....ca daca foloseste ruby rose....mai bine lasa :))

Anamonica
02.03.2010, 18:50:23
buna miresici ,eu cunosc o coafeza buna se numeste mioara balint ,lucreaza la salonul din spatele teatrului(oradea),salonul se numeste ,,unica d,, ....daca vreetzi sa vedetzi cam ce stie sa lucrezi intratzi in hi5 meu care ii adinahariton ,si la prietenii o am pe ea ,bineinteles ca pozele puse de ea nu sant chiar pt o mireasa (parerea mea)...dar va putetzi face o ideie despre ea ,iar pt machiaj cunosc ,tot asa o tipa dar nu stiu unde lucreaza acum,o cheama annie,si daca bine tzin eu minte a participat la emisiunea de la prima ,,mega star ,, 2007 sau asa ceva nu mai stiu cum se numea emisiunea ....dar eu am nr ei de tel daca niceva il doreste ,la fel am nr si de mioara ,sper sa ajute pe cineva mesajul ( pretzuri si detalii ) mai bine vb cu ele pt mine sant bune dar gusturile si bugetul :)nu se discuta...pupici
Buna sa stiti ca si eu o recomand pe Mioara Balint de la Unik d....chiar dk o stiu de ffff mult timp,nu ca as vrea sa fiu subiectiva dar lucreaza si are o imaginatie de invidiat la cocori dupa parerae mea e cea mai buna din oras...si drept marturie stau si premiile si medaliile pe care le are...in plus de acest lucru nu e scumpa o coafura de mireasa e pana in 150 de lei iar probele 20 sau 30 de lei;))singurul lucru care vi-l recomand e sa va lasati putin mai mult timp pt coafura....cam intarzie cateodata#-o iar pt machiaj am fost personal la fff multe in oras inclusiv la beatrix.dar Anita parca e mai buna plus ca lucreaza cu produse din state gen mac.si luminita e ok.dar si natalia e deosebita...eu sincer inca nu m-am hotarat pe care o voi alege dar stiu ca vreau un machij perfect:))sa fie o schimbare e mai important decat coafura dupa mine....
Ps.pt cine vrea va dau nr de tel a mioarei si a anitei pe pm.va pup si bafta la cautari miresici<:-P

aandradaa
02.03.2010, 19:13:03
Buna sa stiti ca si eu o recomand pe Mioara Balint de la Unik d....chiar dk o stiu de ffff mult timp,nu ca as vrea sa fiu subiectiva dar lucreaza si are o imaginatie de invidiat la cocori dupa parerae mea e cea mai buna din oras...si drept marturie stau si premiile si medaliile pe care le are...in plus de acest lucru nu e scumpa o coafura de mireasa e pana in 150 de lei iar probele 20 sau 30 de lei;))singurul lucru care vi-l recomand e sa va lasati putin mai mult timp pt coafura....cam intarzie cateodata#-o iar pt machiaj am fost personal la fff multe in oras inclusiv la beatrix.dar Anita parca e mai buna plus ca lucreaza cu produse din state gen mac.si luminita e ok.dar si natalia e deosebita...eu sincer inca nu m-am hotarat pe care o voi alege dar stiu ca vreau un machij perfect:))sa fie o schimbare e mai important decat coafura dupa mine....
Ps.pt cine vrea va dau nr de tel a mioarei si a anitei pe pm.va pup si bafta la cautari miresici<:-P

Eu merga la Natalia de mai bine de 10 ani ... la capitolul machiaj este fenomenala.. si eu o recomand calduros!!

adina_
02.03.2010, 21:48:04
Ceau,si eu tot la Mioara merg si la Annie (care colaboreaza cu Mioara te referi nu?..)da ai dreptate lucreaza frumos si bine si nu-i scump deloc cel putzin pt mine ,iar ca timp pt coafura de mireasa am doua ore si jumatate ,si am sa optez pt un coc nu foarte complicat zic eu :))...

dramatzica
02.03.2010, 22:53:36
doar 20-30lei probele? :-s mi se pare muuult prea ieftin!
si se pricepe numai la cocuri?
ar trebui sa merg si eu la o proba, ca prea ati laudat-o;)) dar eu nu vreau coc...

dianagalis
03.03.2010, 09:24:14
Eu merga la Natalia de mai bine de 10 ani ... la capitolul machiaj este fenomenala.. si eu o recomand calduros!!

Ciao, si eu vreau sa merg la Natalia, dar nu mai am niciun nr. de contact nici adresa unde lucreaza acum... Poate sa imi trimita cineva PM cu datele ei de contact? Multumesc anticipat!

Fetelor, ce imi recomandati pentru coafura? Eu am parul lung pana in talie si as vrea doar niste bucle mari, fara sa imi prind parul cu nimic, doar voalul sa il am in cap... Nu vreau coc ca nu mi-ar sta bine... Si nici nu vreau sa dau 200 RON pe niste bucle, doar ca e "coafura de mireasa", bucle pe care si eu mi le pot face acasa ca am ondulator profesional... Prefer totusi sa nu ma chinui eu in ziua nuntii sa imi fac parul... Ceva sfaturi aveti pentru mine? Sau chiar link-uri cu poze cu niste coafuri romantice dragute, pe PM...?

Multumesc inca o data pentru ajutor! :*:*:*

aandradaa
03.03.2010, 12:59:17
Ciao, si eu vreau sa merg la Natalia, dar nu mai am niciun nr. de contact nici adresa unde lucreaza acum... Poate sa imi trimita cineva PM cu datele ei de contact? Multumesc anticipat!

Fetelor, ce imi recomandati pentru coafura? Eu am parul lung pana in talie si as vrea doar niste bucle mari, fara sa imi prind parul cu nimic, doar voalul sa il am in cap... Nu vreau coc ca nu mi-ar sta bine... Si nici nu vreau sa dau 200 RON pe niste bucle, doar ca e "coafura de mireasa", bucle pe care si eu mi le pot face acasa ca am ondulator profesional... Prefer totusi sa nu ma chinui eu in ziua nuntii sa imi fac parul... Ceva sfaturi aveti pentru mine? Sau chiar link-uri cu poze cu niste coafuri romantice dragute, pe PM...?

Multumesc inca o data pentru ajutor! :*:*:*

Ti-am trimis Pm cu nr lui Nati, foloseste-l cu cea mai mare incredere sunt convinsa ca nu vei regreta pt ca e f talentata :*

Anamonica
03.03.2010, 14:40:38
doar 20-30lei probele? :-s mi se pare muuult prea ieftin!
si se pricepe numai la cocuri?
ar trebui sa merg si eu la o proba, ca prea ati laudat-o;)) dar eu nu vreau coc...
Ceau...da atat e proba la ea ei ti-am zis de n ori sa mergi la ea chiar ca e super si profi tipa:))oricum cand ajungi 1 oara la ea sa-mi zici si mie ce parere ti-ai facut!daca vrei iti dau nr ei pe pm daca nu ti l-am dat pupici;))

Andra_Alexandra
03.03.2010, 14:57:55
Ti-am trimis Pm cu nr lui Nati, foloseste-l cu cea mai mare incredere sunt convinsa ca nu vei regreta pt ca e f talentata :*

Ms muuuult pt nr >:D<:*:*:*:*:*:*:*

dramatzica
03.03.2010, 20:12:57
Ceau...da atat e proba la ea ei ti-am zis de n ori sa mergi la ea chiar ca e super si profi tipa:))oricum cand ajungi 1 oara la ea sa-mi zici si mie ce parere ti-ai facut!daca vrei iti dau nr ei pe pm daca nu ti l-am dat pupici;))
sigur o sa ma duc sa fac o proba sa fiu sigura ca nu o sa regret, cine stie ce as putea sa pierd... ;))

ancamiresica
03.03.2010, 21:08:44

Si proba inseamna machiajul de la a la z sau numai asa de idee? Eu inca nu am apelat la nimeni pentru asta. Ajung numai in week end prin Oradea :(

dramatzica
04.03.2010, 00:10:09
Si proba inseamna machiajul de la a la z sau numai asa de idee? Eu inca nu am apelat la nimeni pentru asta. Ajung numai in week end prin Oradea :(
cred ca Moni se referea la proba la coafura nu la machiaj :D
ma gandesc ca pt machiaj ar trebui o proba cu un machiaj de seara ca la carte cu tot tacamul ca sa iti faci o idee adevarata... eventual corelata cu un eveniment ca sa nu dai banii degeaba.

Anamonica
04.03.2010, 11:25:42
cred ca Moni se referea la proba la coafura nu la machiaj :D
ma gandesc ca pt machiaj ar trebui o proba cu un machiaj de seara ca la carte cu tot tacamul ca sa iti faci o idee adevarata... eventual corelata cu un eveniment ca sa nu dai banii degeaba.

Da la par ma refeream la Mioara nu la machiaj....:))ms de ajutor drama...pupici<:-P

v3ronicas
05.03.2010, 00:26:24
nici eu nu stiu la cine sa merg... prin rogerius nu stiti pe nimeni priceput?

helly_bellyssima
06.03.2010, 13:33:38
Stie cineva o manichiurista buna in oradea?As vrea sa imi pun unghiute false pe cand voi fi mireasa!!

RALUK15
06.03.2010, 15:38:39
Stie cineva o manichiurista buna in oradea?As vrea sa imi pun unghiute false pe cand voi fi mireasa!!
eu o recomand pe Ioana de la salonul Professional vis-a-vis de king a... de pe centru,daca vrei un nr de tel imi spui si iti trim un pm

helly_bellyssima
06.03.2010, 20:39:19
eu o recomand pe Ioana de la salonul Professional vis-a-vis de king a... de pe centru,daca vrei un nr de tel imi spui si iti trim un pm

trim te rog nr!!stii cumva cu cat pune unghii false??

helly_bellyssima
07.03.2010, 13:04:55

am primit pm ms mult...

Dana_f
08.03.2010, 16:45:28
nici eu nu stiu la cine sa merg... prin rogerius nu stiti pe nimeni priceput?
Machiar este una la Class Dana O cheama face super tipa....

ancamiresica
08.03.2010, 17:59:47
Oi fi eu mai grea la cap :-$ . Va referiti la coafura sau machiaj la Class?

Dana_f
09.03.2010, 17:44:26
Oi fi eu mai grea la cap :-$ . Va referiti la coafura sau machiaj la Class?

eu la machiaj ma refer:)

ancamiresica
09.03.2010, 19:28:46
:) Am inteles.

dramatzica
14.03.2010, 15:37:09
fetelor v-ati mai facut programari la coafura/machiaj? care pe unde mergeti pana la urma ca eu nici acuma nu m-am hotarat inca si incep sa am emotii... e atat de greu!!:-SS

luluka
14.03.2010, 16:13:45
fetelor v-ati mai facut programari la coafura/machiaj? care pe unde mergeti pana la urma ca eu nici acuma nu m-am hotarat inca si incep sa am emotii... e atat de greu!!:-SS
Eu am vorbit cu coafeza la care ma duc de obicei. Cam stiu ce vreau, oricum din parul meu cret si nu foarte lung nu se pot face multe lucruri :D. Mai trebuie sa-mi caut ceva accesoriu dragut ca nu vreau voal.
Machiaj...mai vedem :-"

v3ronicas
14.03.2010, 23:46:50
preturi cam intre cat si cat ati gasit? la salon langa mine mi`a zis 85ron coafura 85ron machiaj +gene false! cum vi se pare?

blg2656
15.03.2010, 06:40:50
preturi cam intre cat si cat ati gasit? la salon langa mine mi`a zis 85ron coafura 85ron machiaj +gene false! cum vi se pare?

coafura e OK ca si pret, dar machiajul mi se pare putin scump. Unde umblu eu, are acum promotie pt miresele de 2010, daca iti faci proba la ea, ai machiajul gratuit, si costa doar 50 RON.

v3ronicas
17.03.2010, 21:23:11
coafura e OK ca si pret, dar machiajul mi se pare putin scump. Unde umblu eu, are acum promotie pt miresele de 2010, daca iti faci proba la ea, ai machiajul gratuit, si costa doar 50 RON.

unde mergi tu? imi trimiti un pm? mersi

l_nicoleta
18.03.2010, 09:27:49
si atunci proba respectiva nu se plateste ?

dramatzica
18.03.2010, 10:13:01
si atunci proba respectiva nu se plateste ?
din cate inteleg eu proba o platesti si machiajul in sine nu.
cam riscant dupa mine....

annebella_wed
21.03.2010, 22:35:56
Fetelor, eu nu vreau sa influentez pe nimeni, dar va racomand sa va ganditi de 2 ori inainte sa va faceti un machiaj de 50 de lei. Va spun si de ce, nu zic ca nu sunt bune , dar trebuie sa luati de seama ca un machiaj facut cu ruby rose sau orice alt machiaj din categoria asta nu arata la fel pe fata, ca un machiaj profesional. Pentru machiaj zi de zi e ok, dar pentru un evenimen asa de improtant e riscant sa te lasi machiata cu produse care nu sunt destinate machiajului profesionist, pt ca poti avea surprica ca in mijlocul serii te trezesti fara machiaj pe fata, in timp ce la produsele profesionite si la un machiaj profesionit nu e la fel.

Va spun din propria experienta, la o nunta m-am lasat machiat de o asa numita cosmeticiana care facea si machiaje, si m-a machiat cu nush ce machiaje minune printre care si ruby rose....unu la mana, culorile erau groaznice, si doi la mana, dupa o serie de dansuri, si trenspiratie m-am trezit cu tot machiaju curs pe fata si toata de sclipici si prin locuri unde nu-mi doream sa sclipesc!

Cel mai bine sa faceti o proba si sa vedeti ce fel de produse folosesc!

bafta! Pupici

aandradaa
21.03.2010, 23:41:29
Fetelor, eu nu vreau sa influentez pe nimeni, dar va racomand sa va ganditi de 2 ori inainte sa va faceti un machiaj de 50 de lei. Va spun si de ce, nu zic ca nu sunt bune , dar trebuie sa luati de seama ca un machiaj facut cu ruby rose sau orice alt machiaj din categoria asta nu arata la fel pe fata, ca un machiaj profesional. Pentru machiaj zi de zi e ok, dar pentru un evenimen asa de improtant e riscant sa te lasi machiata cu produse care nu sunt destinate machiajului profesionist, pt ca poti avea surprica ca in mijlocul serii te trezesti fara machiaj pe fata, in timp ce la produsele profesionite si la un machiaj profesionit nu e la fel.

Va spun din propria experienta, la o nunta m-am lasat machiat de o asa numita cosmeticiana care facea si machiaje, si m-a machiat cu nush ce machiaje minune printre care si ruby rose....unu la mana, culorile erau groaznice, si doi la mana, dupa o serie de dansuri, si trenspiratie m-am trezit cu tot machiaju curs pe fata si toata de sclipici si prin locuri unde nu-mi doream sa sclipesc!

Cel mai bine sa faceti o proba si sa vedeti ce fel de produse folosesc!

bafta! Pupici

Subscriu in totalitate, cu mentiunea ca dam sute/mii euro pe foto video dar ne uitam la 50 ron la machiaj...[-X [-X ??? Stiu ca trebuie "taiat" de unde se poate dar machiajul si coafura eu zic ca nu trebuie sa fie pe lista de unde se poate taia.. :D:D

caramelushca
22.03.2010, 18:44:10
Fetelor, despre Speranta Torok ce parere aveti pentru coafura? Ati mai fost careva la ea? Sunteti multumite? Eu am mai fost la ea la tuns, e ok, si am vazut-o si la Expomariage, dar nu stiu ce sa zic. Eu as vrea asa un coc mai retro, si ce-am vazut la ea mi s-a parut putin cam banal. Oare poate sa faca orice daca-i duc o poza?

missy_L
22.03.2010, 19:53:59
Eu am ales un salon intr-adevar mai scump, dar unde atat machiajul cat si coafura sunt profi. E ziua cea mai importanta din viata noastra si cred ca nici una dintre noi nu doreste sa se trezesca ca i se strange machiajul sau ca ii curge de pe fata, ca sa nu mai zic de par... care trebuie sa fie impecabil aranjat (eu si avand parul lung si cret);)) dramatzica daca doresti mai multe detalii da-mi un pm.;-)

iulya_elle
22.03.2010, 20:03:11
Eu am ales un salon intr-adevar mai scump, dar unde atat machiajul cat si coafura sunt profi. E ziua cea mai importanta din viata noastra si cred ca nici una dintre noi nu doreste sa se trezesca ca i se strange machiajul sau ca ii curge de pe fata, ca sa nu mai zic de par... care trebuie sa fie impecabil aranjat (eu si avand parul lung si cret);)) dramatzica daca doresti mai multe detalii da-mi un pm.;-)

si eu doresc detalii....

RALUK15
23.03.2010, 00:07:44
Si eu vreau detalii^:)^ ;))

annebella_wed
23.03.2010, 00:40:47
Si eu vreau detalii!
Mersii ! Pupici

caramelushca
23.03.2010, 14:10:01

Si eu vreau detalii, mai ales pt coafura. Merci.

caramelushca
23.03.2010, 16:52:23
Cele mai laudate am vazut ca sunt saloanele Unica-D si Vogue pentru coafura...care l-ati alege dintre ele? :)

corinac
24.03.2010, 01:01:07
Buna tuturor miresicilor...si Mari de la salon Class este f buna...eu la ea umblu si sunt multumita si este si f cautata...la machiaj recomant pe Anita sau Natalia,ele mi-au placut cel mai mult,lucreaza cu produse de calitate amandoua si rezista machiaju pana dimineata...

lunna
24.03.2010, 09:26:34
eu pana acum numai la natalia am fost.. si sunt foarte multumita dar mai am doua fete pe care vreau sa le probez, anita si o tipa alina de la care am si ceva poze cu machiaje

lunna
25.03.2010, 08:43:07
sambata merg la o proba, imi fac pozele pt invitatii si voi face proba pt cununie..pt coafura de nunta nu pot, pentru k voi avea extensii, dar va voi posta poze si cu machiajul...incerc la o tipa la care nu am mai fost niciodata

annebella_wed
25.03.2010, 12:00:57
Si pe mine ma intereseaza niste extensii, pe cine imi recomandati?

lunna
25.03.2010, 12:24:53
Si pe mine ma intereseaza niste extensii, pe cine imi recomandati?
eu vreau extensii cu clips numai pt nunta si eventual mai incolo la alte evenimente, sunt in jur de 400 ron +,- 100 lei. si mi le pun la mioara

Dana_f
25.03.2010, 12:40:24
Fetelor, despre Speranta Torok ce parere aveti pentru coafura? Ati mai fost careva la ea? Sunteti multumite? Eu am mai fost la ea la tuns, e ok, si am vazut-o si la Expomariage, dar nu stiu ce sa zic. Eu as vrea asa un coc mai retro, si ce-am vazut la ea mi s-a parut putin cam banal. Oare poate sa faca orice daca-i duc o poza?

Eu mi-am facut coafura la ea de multe ori si la nunta si a iesit super...doar i-am dus poza iti face proba daca vrei.......eu o recomand din toata inima:D

lunna
25.03.2010, 14:13:15
Eu mi-am facut coafura la ea de multe ori si la nunta si a iesit super...doar i-am dus poza iti face proba daca vrei.......eu o recomand din toata inima:D
eu as avea curajul sa merg in ziua nuntii la ea fara proba si sa ma las pe mana ei

annebella_wed
26.03.2010, 12:32:19
eu vreau extensii cu clips numai pt nunta si eventual mai incolo la alte evenimente, sunt in jur de 400 ron +,- 100 lei. si mi le pun la mioara

Da0mi te rog mai multe detalii despre mioara.Cum si und eo gasesc!

missy_L
26.03.2010, 20:30:28
sambata merg la o proba, imi fac pozele pt invitatii si voi face proba pt cununie..pt coafura de nunta nu pot, pentru k voi avea extensii, dar va voi posta poze si cu machiajul...incerc la o tipa la care nu am mai fost niciodata
cunoastem?;;)

pes_monika
27.03.2010, 14:00:38
Buna fetelor,eu merg de ani de zile la Emilia Rob ,a fost un timp la Vogue,acum are propriul ei salon.Este foarte priceputa si face niste machiaje superbe,pot garanta ca tine pana dimineata.Foloseste doar produse profesionale.
Incercati cu incredere,nu e nici foarte scumpa la calitatea pe care o ofera.

caramelushca
27.03.2010, 16:52:34
Fetelor, eu am o intrebare, ce va faceti prima data, machiajul sau coafura? Banuiesc ca coafura, nu? :-\

corinac
27.03.2010, 17:22:21
Buna fetelor,eu merg de ani de zile la Emilia Rob ,a fost un timp la Vogue,acum are propriul ei salon.Este foarte priceputa si face niste machiaje superbe,pot garanta ca tine pana dimineata.Foloseste doar produse profesionale.
Incercati cu incredere,nu e nici foarte scumpa la calitatea pe care o ofera.
Nu ai niste poze sa postezi cu machiajul facut de Emilia Rob?

corinac
27.03.2010, 17:24:28
Fetelor, eu am o intrebare, ce va faceti prima data, machiajul sau coafura? Banuiesc ca coafura, nu? :-\
Coafura prima...te pune la bura sau te face cu feonul si ti se strica tot machiajul,vei luci dupa...

caramelushca
27.03.2010, 17:29:03
Ce fel de coafuri v-ati facut la Mioara? N-are nimeni poze?? :D Ar ajuta mult sa vedem niste exemple. Mie mi-ar place tare mult o coafura retro, cu parul prins la spate si cu onduleuri, adica valuri :), credeti c-ar sti sa faca asa ceva?

lunna
27.03.2010, 18:55:49
Ce fel de coafuri v-ati facut la Mioara? N-are nimeni poze?? :D Ar ajuta mult sa vedem niste exemple. Mie mi-ar place tare mult o coafura retro, cu parul prins la spate si cu onduleuri, adica valuri :), credeti c-ar sti sa faca asa ceva?
are profil pe hi5, azi am fost la coafor si la machiaj, am sa pun poze deseara sau maine, nu a fost o proba pt nunta ci doar un machiaj mai puternic si o coafura sweet. machiajul l-am facut pe la 10-11 si inca e intact, deseara merg in club..sunt chiar curioasa cum va rezista

lunna
27.03.2010, 20:15:46
poze cu coafura si machiajul http://picasaweb.google.com/bijuteriilunna/SedintaFoto#

Anne13
27.03.2010, 20:33:40
poze cu coafura si machiajul http://picasaweb.google.com/bijuteriilunna/SedintaFoto#
a uitat sa zici ca si cu viitorul sot=))glumeam s nu te supi.....imi place machiajul foarte mult dar nici freza nu e mai prejos...........deci esti superba adica amandoi:-p

lunna
27.03.2010, 21:07:20
e si el pe acolo da :)) . multumesc

Andra_Alexandra
27.03.2010, 21:29:07
supeeer draguti amandoi. asa mult te schimba machiajul, si coafura, era sa nu te recunosc :)) vei fi o printesa in ziua nuntii. unde ti-ai facut machiajul ?

luluka
27.03.2010, 22:23:20
Chiar ca te schimba machiajul! M-am uitat si la celelate poze din album, sa inteleg ca exista legatura intre tine si bijuteriile? Scuze de off topic :D

lunna
28.03.2010, 04:46:22
machiajul mi l-a facut o tipa alina, are salon pe langa microlit.
da exista legatura intre mine si bijuterii dar mai multe detalii nu dau :D
k ma baneaza, si nu vreau :)

tina19
28.03.2010, 09:44:51
e si el pe acolo da :)) . multumesc
ii cantitate neglijabila cand vine vorba ce coafura si machiaj, rochie si altele.
sunt faini pantofii.
n-aveai somn domnisoara?:D

tina19
28.03.2010, 09:48:27
machiajul mi l-a facut o tipa alina, are salon pe langa microlit.
da exista legatura intre mine si bijuterii dar mai multe detalii nu dau :D
k ma baneaza, si nu vreau :)
pe partea cu magazinul de mobila?

dramatzica
28.03.2010, 11:38:13
f dragutza si f schimbata!
pana la urma unde o sa iti faci machiajul de mireasa la Natty sau la Alina?
ca acuma le-ai incercat pe amadoua...

lunna
28.03.2010, 14:05:25
f dragutza si f schimbata!
pana la urma unde o sa iti faci machiajul de mireasa la Natty sau la Alina?
ca acuma le-ai incercat pe amadoua...
mai am de incercat machiajul facut de anita...si a mai aparut o tipa larisa...sa vedem :D

lunna
28.03.2010, 14:06:00
ii cantitate neglijabila cand vine vorba ce coafura si machiaj, rochie si altele.
sunt faini pantofii.
n-aveai somn domnisoara?:D
la ora aia am ajuns acasa :))
am chefuit.. La multi ani!! :*

tina19
28.03.2010, 14:38:24
la ora aia am ajuns acasa :))
am chefuit.. La multi ani!! :*
la multi ani si tie si lui!>:D<
imi place cum ti-a facut parul. ma bate gandul sa incerc pe lungimea care o am niste bucle:D oare o sa arat ca o oaie:))

caramelushca
14.04.2010, 20:21:51
Da o pedichiurista buna stie cineva? Eu merg de obicei la o doamna din Nufarul, dar mi-e cam peste mana, eu fiind din Rogerius :d

merikka77
23.04.2010, 17:18:29

luna imi place cum a iesit, poti sa-mi dai si mie te rog nr de telefon ale tipelor care te-au machiat si coafat? eu nu sunt din Oradea si mi-e foarte greu sa caut pe cineva calumea de la distanta. Please help
email: cleomaria77[at] yahoo. com

v3ronicas
25.04.2010, 17:24:04
v`ati machiat careva la Timi? eu mi`am facut porgramare prin telefon la ea si in 8 mai merg la proba! cu coafura am rezolvat... imi iau extentii din par natural (360Ron)si tipa care mi le pune o sa mi le faca bucle (150ron cusutul extensiilor+ aranjat bucle)

RALUK15
26.04.2010, 14:56:03
Fetelor nu aveti niciuna nr de tel a coafezei Mariana Todinca de la Class ca eu am prim un nr de tel dar de o sapt imi intra tot mesageria si ma gandesc ca nu o fi bun...:*

madibeatrix
26.04.2010, 18:21:38
Fetelor nu aveti niciuna nr de tel a coafezei Mariana Todinca de la Class ca eu am prim un nr de tel dar de o sapt imi intra tot mesageria si ma gandesc ca nu o fi bun...:*

Este foarte ocupata si raspunde mai greu, dar raspunde. o:-)

RALUK15
27.04.2010, 02:01:34
Buna, numarul Marianei: ........... Este foarte ocupata si raspunde mai greu, dar raspunde. o:-)
Ms mult...a reusit miresicul meu sa vb cu ea maine mg sa vada cum ma poate programa k eu nu sunt in tara pana la sf lui Mai...maine stiu daca mai are timp pt mine:*

dramatzica
27.04.2010, 08:24:01
Ms mult...a reusit miresicul meu sa vb cu ea maine mg sa vada cum ma poate programa k eu nu sunt in tara pana la sf lui Mai...maine stiu daca mai are timp pt mine:*
sa stii ca in general are programari de la ore f erotice... cum ar fi de la 5 dimineata :D
speram sa ai noroc pe ziua respectiva!

narcyssa_ro
27.04.2010, 11:37:24
Buna, numarul Marianei: ........... Este foarte ocupata si raspunde mai greu, dar raspunde. o:-)
e fictiv userul tau.. sau e pe bune :) ?

RALUK15
27.04.2010, 11:57:34
sa stii ca in general are programari de la ore f erotice... cum ar fi de la 5 dimineata :D
speram sa ai noroc pe ziua respectiva!
Eu chir vreau la prima ora k am cununia civila in aceeasi zi si nu e in Oradea ci in Salonta si uite asa mi se baga orele in sac:))...eu sper sa fie un loc in agenda ei;))
Tu la cine iti faci parul???

madibeatrix
27.04.2010, 11:58:01
e fictiv userul tau.. sau e pe bune :) ?

Draga Narcisa, ce te suprinde atat de tare la userul meu :)?
Este absolut real, unele se logheaza sub alt nume, eu prefer sa mi-l folosesc pe al meu.

narcyssa_ro
27.04.2010, 12:15:47
Draga Narcisa, ce te suprinde atat de tare privind userul meu :)?
Este absolut real, unele se logheaza sub alt nume, eu prefer sa mi-l folosesc pe al meu...p:?

eu doar vroiam sa stiu daca se foloseste cineva de numele tau
pt ca sincer ai tot respectul meu :)

madibeatrix
27.04.2010, 12:21:27
eu doar vroiam sa stiu daca se foloseste cineva de numele tau
pt ca sincer ai tot respectul meu :)

Eu as vrea sa cred ca nimeni nu s-ar folosi de numele meu, nu vad de ce ar face ...
Multumesc frumos pentru cuvintele frumoase, chiar daca nu ne cunoastem.

clumpsy
27.04.2010, 15:53:09
Buna, as vrea si eu mai multe detalii despre salon! Ms mult

lore_edana
28.04.2010, 23:46:11
super machiajul,super coafura:)

v3ronicas
01.05.2010, 01:56:32
fetele ati avut careva extensii cusute? cam cum tin? eu mi`am luat si mi le`as pune vinerea viitoare pt ca merg la o nunta sambata dar pana la nunta mea mai am 2 saptamani de sambata viitoare.... oare or sa arate bine si la nunta mea?

caramelushca
03.05.2010, 00:02:52
Chiar nimeni nu stie o pedichiurista buna? :D

anca_eu
03.05.2010, 17:07:15
Buna fetelor, am avut si eu in 24 Aprilie nunta. Coafura am facut-o la Mio Balint, absolut superba si are multa rabdare, a tinut foarte bine, si mai tinea cateva zile, dat eu dorm pe spate si s-a stricat. Machiajul tot la salon Unik D la Violeta, iarasi superb si dimineata era la fel, si pot spune ca a fost ok, pt. ca am un ten cu probleme, dar l-a mascat foarte bine. O sa pun si poze, dar momentan nu am.
Spor la pregatiri tuturor.

dmdanila
03.05.2010, 22:23:39
Buna fetelor, am avut si eu in 24 Aprilie nunta. Coafura am facut-o la Mio Balint, absolut superba si are multa rabdare, a tinut foarte bine, si mai tinea cateva zile, dat eu dorm pe spate si s-a stricat. Machiajul tot la salon Unik D la Violeta, iarasi superb si dimineata era la fel, si pot spune ca a fost ok, pt. ca am un ten cu probleme, dar l-a mascat foarte bine. O sa pun si poze, dar momentan nu am.
Casa de piatra!!!! Asteptam cu nerabdare pozele :*

luluka
03.05.2010, 23:31:00
Da, da, asteptam pozele! Haideti fetelor, vrem sa vedem ce miresici fermecatoare ati fost! Tin sa precizez ca fermecatoare inca sunteti si acum...:-$

anca_eu
04.05.2010, 11:53:48
Da, da, asteptam pozele! Haideti fetelor, vrem sa vedem ce miresici fermecatoare ati fost! Tin sa precizez ca fermecatoare inca sunteti si acum...:-$
Multumim, multumim. Oricum fiecare mireasa e frumoasa in felul ei. O sa pun si poze, dar lucrand in TM, abia sambata merg dupa poze. O zi frumoasa tuturor.

missy_L
07.05.2010, 11:28:38
Eu o recomand pe manichiurista mea Bea, care are salonul pe str. Castanilor. Eu imi pun la ea unghii cu gel, dar pune si false. Lucreaza foarte bine si are modele deosebite.;-)