PDA

Versiunea completa : Restaurantul Recital

madalyna
08.05.2007, 20:44:33
Salutare fetelor.:* am intrat pe saitul acesta si am vazut pareri negative despre retaurantul reciatl:(( chiar asa sa fie??????help!nu ma descurajati:(( :(( eu am nunta pe 19 august la recital in sala de sus <:-P Cine mai are nunta in august????>:D<

Green_Eyes
08.05.2007, 21:02:36
Salutare fetelor.:* am intrat pe saitul acesta si am vazut pareri negative despre retaurantul reciatl:(( chiar asa sa fie??????help!nu ma descurajati:(( :(( eu am nunta pe 19 august la recital in sala de sus <:-P Cine mai are nunta in august????>:D<
Bine ai venit! Si eu am tot la Recital, sala de sus, dar in septembrie..Si eu am auzit tot felul de lucruri mai putin placute despre restaurant, dar pentru ca este un pic cam tarziu sa caut altceva..incerc sa nu ma impacientez si sa sper ca nu va fi cazul si la nunta mea;)) ;) si ca va iesi totusi o nunta frumoasa..;;)
Tinem legatura si de-abia astept sa imi povestesti despre nunta ta;)
Bafta!!:*

mitzura
09.05.2007, 08:48:15
Si eu am la recital,in sala de jos.Nu stiu ce ati auzit voi neplacut,mie de fiecare data cand am fost acolo mi-a placut,au fost seriosi si mancarea buna,inclusiv la masa de la cununia civila (20 de persoane).Nu cred ca vor fi probleme!Merg in mai sa mai dau niste bani si sa mai lamuresc niste aspecte si va voi tine la curent!

biutzaxx
09.05.2007, 09:48:22
eu am fost la o nunta la Recital , sus si mi-a placut...mancarea buna, tortul foarte buna, singurul lucru care nu prea mi-a placut a fost baia care era de tip comunist, nu au bagat nici un ban in ea..dar poate anul asta au facut-o moderna...
in rest, e bine acolo si cel mai important dintre toate ..sunt invitatii..ei fac atmosfera

bafta si nu te mai descuraja!!!

biutzaxx
09.05.2007, 09:49:44
scuze pt greseala :D :D tortul a fost foarte bun (dar nu era de martipan cum imi place mie ;;) )

nadiai
09.05.2007, 09:54:04
Si eu am la recital sala de jos.
Duminica am fost pe acolo si se "punea de o nunta" Daca esti curioasa te sfatuiesc sa mergi.
Mi-e imi place foarte mult restaurantul si nu cred ca vor fi probleme .
Spor si bafta..

Green_Eyes
09.05.2007, 10:04:20
Ma bucur sa aud in sfarsit si pareri pozitive despre Recital[-o< :>Eu auzisem ca ospatarii nu isi fac treaba cum trebuie.. si ca la sfarsitul nuntii, incearca sa te incarce cu diverse chestii in plus..probabil ca au fost niste cazuri izolate8-| .. Sigur va fi foarte bine si frumos pentru toate miresicile:D

Green_Eyes
09.05.2007, 10:05:19
eu am fost la o nunta la Recital , sus si mi-a placut...mancarea buna, tortul foarte buna, singurul lucru care nu prea mi-a placut a fost baia care era de tip comunist, nu au bagat nici un ban in ea..dar poate anul asta au facut-o moderna...
in rest, e bine acolo si cel mai important dintre toate ..sunt invitatii..ei fac atmosfera

bafta si nu te mai descuraja!!!

Ai cumva vreo poza de la nunta respectiva cu sala..cam cum era aranjata..? Mersik:*

nadiai
09.05.2007, 10:30:35
Ai cumva vreo poza de la nunta respectiva cu sala..cam cum era aranjata..? Mersik:*
daca mergi simbata sau duminica seara in jur de 6 sau 7 seara vezi si tu..
Cei de la Recital nu amenajeaza.. am vb eu cu ei duminica..

mitzura
09.05.2007, 11:08:38
daca mergi simbata sau duminica seara in jur de 6 sau 7 seara vezi si tu..
Cei de la Recital nu amenajeaza.. am vb eu cu ei duminica..
Stiu ca nu amenajeaza nimic...Tu la ce decoratiuni te-ai gandit?eu vreau totul pe baza de tull,fara baloane,in special stalpii si balustrada care duce sus.Ma mai gandesc daca sa pun huse...
Cate persoane vei avea?Stii unde fac tortul?

biutzaxx
09.05.2007, 11:38:49
si eu te sfatuiesc sa mergi si sa vezi cum arata aranjata inainte de o nunta. iar in privinta tortului, nu stiu unde il fac
ospatarii au facut o faza la nunta, nu inlocuiau sticlele de apa goale cu cele pline, de ajungeam sa le cerem noi apa si atunci aduceau..cred ca vor sa-si scoata si ei dar trebuie sa ai grija ca totul sa fie cum trebuie, in rest au fost f draguti si primitori si am stat pana dimineata tarziu...

nadiai
09.05.2007, 14:16:27
Stiu ca nu amenajeaza nimic...Tu la ce decoratiuni te-ai gandit?eu vreau totul pe baza de tull,fara baloane,in special stalpii si balustrada care duce sus.Ma mai gandesc daca sa pun huse...
Cate persoane vei avea?Stii unde fac tortul?
Nu pun huse, dar asta am mai spus. Voi pune flori pe mese si cosulete la intrare. numai trandafiri..
Voi avea niste flori colorate facute din baloane cu hidrogen care sa ne ajute sa identificam mele invitatilor. Vor fi cam 70 persoane..
Nu stiu nimic de tort.. chiar voi intrba curind..

scarletmia
09.05.2007, 14:45:16
Ceau,dragutzelor

nu m-am inscris de mult pe acest site..........dar pana acum nu am trimis mesaje.........asa ca m-am gandit sa sparg gheata............Oricum din ceea ce am citit sunt deja incantata de discutiile ce se poarta aici.........Avem multe de invatat unele de la altele........nu-i asa fetelor?:-p

mitzura
09.05.2007, 15:28:54
Nu pun huse, dar asta am mai spus. Voi pune flori pe mese si cosulete la intrare. numai trandafiri..
Voi avea niste flori colorate facute din baloane cu hidrogen care sa ne ajute sa identificam mele invitatilor. Vor fi cam 70 persoane..
Nu stiu nimic de tort.. chiar voi intrba curind..
Eu voi avea 100 de invitati,cei de la recital mi-au zis ca e ok,dar eu ma tem sa nu fie prea ingramaditi...

biutzaxx
09.05.2007, 16:00:24
Eu voi avea 100 de invitati,cei de la recital mi-au zis ca e ok,dar eu ma tem sa nu fie prea ingramaditi...

la nunta la care am fost eu erau 70 si ceva de pers dar asteptau cam 100...deci au ramas ca 3 mese libere, o sa incapeti numai ca se va micsora ringul de dans in caz ca vor sa danseze toti..

nadiai
09.05.2007, 16:57:07
Sa stii ca s-ar [utea sa fie destul de inghesuiti.
Sala are 90 locuri si eu sunt obligata sa platesc 65 meniuri asa ca invit mai multa lume...daca vrei poti sa vii sa vezi cind imi aranjeaza mie ca vad ca am inaintea tuturor acolo.

mitzura
09.05.2007, 20:23:18
Sala are 90 locuri si eu sunt obligata sa platesc 65 meniuri asa ca invit mai multa lume...daca vrei poti sa vii sa vezi cind imi aranjeaza mie ca vad ca am inaintea tuturor acolo.
Multumesc de invitatie!=D> Mai vorbim pana atunci,sigur ca as vrea sa vad!

adinac_ro
09.05.2007, 20:26:40

Nadia am vazut o masina in statie la flux IS 01 UBJ si arata cum "ne"treuie.Eram cu cris si nu am putut a ma opresc sa scriu un biletel ca el nu intelege , dar acum scriu biletul pe care mi-l pun in geanta si cand trec maine pe acolo il pun in parbriz.

Carmen79
06.06.2007, 22:06:44
Salut!
Am fost la o nunta la restaurantul Recital pe terasa si mi-a placut. In interior poate daca il vedeam decorat mi-ar fi placut dar asa am avut o retinere.
Trecand peste, mare atentie la ospatari. Au fost parintii mei la o nunta in sala de sus si au fost pusi in situatia de a servi dintr-o portie amandoi (fiind din cercul socrilor) pentru ca ospatarii dadeau din meniul lor la nunta de jos si prin urmare mancarea nu a fost suficienta.
Dar nu te descuraja. Bine macar ca vei sti ce conditii sa pui.

mitzura
07.06.2007, 08:48:45
Salut!
Am fost la o nunta la restaurantul Recital pe terasa si mi-a placut. In interior poate daca il vedeam decorat mi-ar fi placut dar asa am avut o retinere.
Trecand peste, mare atentie la ospatari. Au fost parintii mei la o nunta in sala de sus si au fost pusi in situatia de a servi dintr-o portie amandoi (fiind din cercul socrilor) pentru ca ospatarii dadeau din meniul lor la nunta de jos si prin urmare mancarea nu a fost suficienta.
Dar nu te descuraja. Bine macar ca vei sti ce conditii sa pui.

Ce faza!...intre ras si plans!Bine de mine ca am jos!

nadiai
07.06.2007, 17:19:45
Ce faza!...intre ras si plans!Bine de mine ca am jos!

da... ce faza. :(.. bine ca am si eu tot jos.

pepito
08.07.2007, 20:15:17
eu am la Recital la gradina de vara. pe noi ne-a asigurat de bautura ca o a o avem separat in frigiderele de acolo, dar nush nik de mancare. cand am sa mai merg am sa intreb ca sa fiu sigura, ca cine stie ce....:D mai apare. mai astept si eu pareri despre restaurant, in special despre servire.

nadiai
31.07.2007, 18:15:27
Eu am avut nunta la Recital in sala de jos. Amenajarea salii am facut-o singura.. au fost doar niste flori si niste tule pe mese care au fost bine amplasate de cei de la Recital.
Am avut meniul complet am luat in plus doar niste bere. Chelnerii au fost discreti si mincarea excelenta servita exact cind am stabilit.Turtul foarte bun!.!!!
Am stat la inceput un pic cu gura pe chelneri ca sa zic asa insa si-au dat drumul. Nunta mea a fost mica si usor de "tinut in mina". Nu am ce sa le reprosez si ii recomand cu caldura.
Daca vrea cineva mai multe detalii...va stau la dispozitie.

Yonika
21.09.2007, 11:50:59
eu am la Recital la gradina de vara. pe noi ne-a asigurat de bautura ca o a o avem separat in frigiderele de acolo, dar nush nik de mancare. cand am sa mai merg am sa intreb ca sa fiu sigura, ca cine stie ce....:D mai apare. mai astept si eu pareri despre restaurant, in special despre servire.

Unde au gradina de vara, ca eu nu am vazut...? :-? in Spate? ca banuiesc ca nu fac in fata, in parcare.. Erau niste mese pe acolo, dar banuiesc ca sunt pt cei care ies afara la o gura de aer..nu?

Yonika
26.09.2007, 14:56:02
Nu mai este nici o miresica care sa aiba nunta la Recital jos, in afara de Nadiai si Mitzura?

Yonika
29.09.2007, 09:40:27
Chiar nimeni pe aici pentru Recital? [-( Desi erau multe nunti si in august si in septembrie pentru la anul... Dar cred ca nu au ajuns pe aici printre noi, inca! Noi le asteptam! >:D<

nadiai
01.10.2007, 21:21:14
Chiar nimeni pe aici pentru Recital? [-( Desi erau multe nunti si in august si in septembrie pentru la anul... Dar cred ca nu au ajuns pe aici printre noi, inca! Noi le asteptam! >:D<
Eu am avut la Recital. Tu ce sala ai luat? ce vrei sa stii? poate am raspuns :).

Yonika
02.10.2007, 11:12:33
Eu am avut la Recital. Tu ce sala ai luat? ce vrei sa stii? poate am raspuns :).

Buna Nadiai, am in sala de jos; noi am mai vorbit despre sala. Merci oricum de intentie >:D< . Oricum, daca voi mai avea intrebari, stiu cui sa ma adresez! ;;)
Eu ma gandeam ca poate sunt viitoare miresici, in afara de tine si de Mitzura (care va avea si ea nunta tot la Recital si tot jos).
Am vazut ca a mai avut la Recital si Pepito, insa nu stiu exact unde e GRadina de vara acolo...:-?

lia7
03.10.2007, 17:14:46
Buna Nadiai, am in sala de jos; noi am mai vorbit despre sala. Merci oricum de intentie >:D< . Oricum, daca voi mai avea intrebari, stiu cui sa ma adresez! ;;)
Eu ma gandeam ca poate sunt viitoare miresici, in afara de tine si de Mitzura (care va avea si ea nunta tot la Recital si tot jos).
Am vazut ca a mai avut la Recital si Pepito, insa nu stiu exact unde e GRadina de vara acolo...:-? buna. mi-ai cerut pozede la sala numai ca eu am avut nunta in sala de sus si nu stiu cu ce te-ar puta ajuta

Yonika
04.10.2007, 09:40:44
buna. mi-ai cerut pozede la sala numai ca eu am avut nunta in sala de sus si nu stiu cu ce te-ar puta ajuta

Nu am stiut exact unde ai avut, sus sau jos. As vrea sa vad cat mai multe poze cu sala de jos aranjata in diferite moduri.

pasparan_anca_mirela
09.10.2007, 14:00:25
buna,nadia..am citit ca tu ai avut nunta la recital...eu tot la recital am nunta,pe 30 august 2008,in sala de jos,intrucat va fi o nunta intima, cred ca vor fi maxim 80 de invitati....as dori f mult sa te intreb cum a fost mancarea,intrucat din meniurile pe care mi le-au dat ei cantitatile par f mici...de ex...30 g pastrama,50 g sunca...ma intreb ce varianta de meniu ai ales tu si cat a costat...cum a fost servirea? ospatarii te-au incarcat cu ceva? au servit bine? a fost lumea multumita? sala mi se pare dragut aranjata si renovata,cred ca nu prea mai merge decorata,decat balustradele acelea,ca ar fi cam strident daca as face si peretii sau coloanele....a fost destul loc pt dansat???? multumesc din inima...

Yonika
09.10.2007, 16:14:00
buna,nadia..am citit ca tu ai avut nunta la recital...eu tot la recital am nunta,pe 30 august 2008,in sala de jos,intrucat va fi o nunta intima, cred ca vor fi maxim 80 de invitati....as dori f mult sa te intreb cum a fost mancarea,intrucat din meniurile pe care mi le-au dat ei cantitatile par f mici...de ex...30 g pastrama,50 g sunca...ma intreb ce varianta de meniu ai ales tu si cat a costat...cum a fost servirea? ospatarii te-au incarcat cu ceva? au servit bine? a fost lumea multumita? sala mi se pare dragut aranjata si renovata,cred ca nu prea mai merge decorata,decat balustradele acelea,ca ar fi cam strident daca as face si peretii sau coloanele....a fost destul loc pt dansat???? multumesc din inima...
Am inteles ca a fost f bine, ca au fost f multumiti de cei de la Recital. Mai multe iti poate spune Nadiai,insa si eu am mai intrebat; sapt asta are Mitzura acolo nunta.
Am vazut ca tu faci la Catedrala Catolica. Vreau sa stiu si eu mai multe detalii, ca eu nu sunt catolica (iubi al meu e catolic si vom face nunta la catolici), unde crezi ca ar fi mai bine sa facem,la Catredala sau la Biserica din Nicolina? Cea de acolo imi place mai mult ca are scarile in fata si am vazut ca arata bine imbracate pt o nunta.am uitat sa spun ca iubi al meu e din Bacau, de asta nu prea stim.

pasparan_anca_mirela
09.10.2007, 16:24:28
buna,yonika! ma bucur sa aud ca sunt multe asemanari intre noi...si eu sunt ortodoxa,el e catolic...cununia va fi la catedrala catolica din nicolina...insa din ce am vb acolo,sunt cam dezamagita,popii astia se mananca mai ceva ca dracu intre ei:)..de ex,mie nu mi-a convenit ca mi-au spus ca , cununia fiind mixta si eu nevrand sa ma catolicesc,ca eu nu voi fi impartasita si ca accepta un preot ortodox in biserica ,dar nu va sluji si ne va da cel mult o binecuvantare...asta mi se pare nedreptate...tu treci la catolici sau ramai ortodoxa????

pasparan_anca_mirela
09.10.2007, 16:30:10
tot eu...yonika,tu ai inchiriat deja restaurantul? ei mi-au dat 4 variante de meniuri,dar cantitati f mici de mancare...nu vreau sa discute dupa nunta lumea ca am fost zgarciti si ca au ramas flamanzi,ca ne-au interesat doar banii...as innebuni...eu vreau sa se simta bine invitatii mei...ce sa mai zic ca sunt si feluri ciudate de mancare,gen gorgonzola cu mar sau bile de branza cu alune...invitatii mei sunt oameni normali,simpli,nu ambasadori sau ministri care sa guste asemenea ciudatenii:)...tu te-ai hotarat cumva pt vreo varianta de meniu??? multumesc

Yonika
09.10.2007, 16:41:55
tot eu...yonika,tu ai inchiriat deja restaurantul? ei mi-au dat 4 variante de meniuri,dar cantitati f mici de mancare...nu vreau sa discute dupa nunta lumea ca am fost zgarciti si ca au ramas flamanzi,ca ne-au interesat doar banii...as innebuni...eu vreau sa se simta bine invitatii mei...ce sa mai zic ca sunt si feluri ciudate de mancare,gen gorgonzola cu mar sau bile de branza cu alune...invitatii mei sunt oameni normali,simpli,nu ambasadori sau ministri care sa guste asemenea ciudatenii:)...tu te-ai hotarat cumva pt vreo varianta de meniu??? multumesc
Buna Anca sau Mirela, cum vrei tu! La mancare nu mi-am pus problema cantitatilor, deoarece sunt 4 feluri de mancare. Uite, de ex am fost acum sambata la o nunta,era farfuria plina, averau cam 9 feluri la aperitiv, in farfurie, insa au avut doar 3 feluri de mancare, nu ca la noi 4. Si plecau chelnerii cu farfuriile pe jumate pline de pe mese. Ei hai sa nu zic chiar pe jumate,pe un sfert..si dc sa arunci mancarea daca sunt atatea feluri de mancare. Eu asa cred.
Cu felurile de mancare, de la aperitiv, am vazut si eu ca sunt niste denumiri mai ciudate, insa ei stiu ce pun pe masa, iti dai seama ca daca erau reclamatii ar fi schimbat ceva totusi, nu?
Nu, noi inca nu am ales un meniu; adica asa in mare ne-am oprit asupra unuia, parca 3 si cu aperitivul de la primul..parca asa..nu mai retin exact; dar cand ma uit peste el imi aduc aminte. Si deci tu ai cu 2 sapt inaintea noastra ;;) . Inseamna ca voi avea cu cine dicsuta in continuare de acum incolo,in cazul in care fetele de anul asta nu prea vor mai intra.
Cat despre celalalt subiect, hai sa discutam la topick-ul cu biserica. Iti scriu acolo.

Yonika
09.10.2007, 16:48:04
Voi ce veti avea,DJ sau formatie? Ati contactat pe cineva pentru filmat si fotografiat?
Ati ales meniul cu all Inclusive?

pasparan_anca_mirela
09.10.2007, 16:59:51
Cu siguranta dj...calculatorul poate acoperi toate genurile muzicale,fara oprire...eu am fost la o nunta cu formatie si ei fiind oameni,isi mai trageau sufletul sa manance,sa bea .....am ramas dezamagita de prestatia lor muzicala...gen mirabela dauer,dan petrescu...un valss chinuit acolo si manele cat incape!!!! la mine la nunta nu vor avea ce cauta manelele,sau hai,pentru invitati maxim doua-trei....deci sunt clar stabilita pentru dj si calculator,dar nu am inceput sa cautam inca.....

pasparan_anca_mirela
09.10.2007, 17:04:35
Inca nu ne-am hotarat pentru meniu,dar parca ma mai linistesti cand imi zici ca farfuriile erau pline...uf....stii tu cum judeca oamenii:)...pentru filmat si fotografiat se va ocupa fratele viitorului meu sot,desi nu sunt prea incantata...el e innebunit dupa arta fotografica si face poze in disperare ,eu as vrea pe cineva profesionist,insa nebunicul meu nu cedeaza si pace...uf.....sper sa il conving....
Pentru meniu inca nu ne-am hotarat,dar parca pentru 3 optam si noi...sunt curioasa cat a ajuns anul acesta un meniu complet la recital,chiar ma voi duce sa ii intreb maine...daca e bun pretul,vom lua all inclusive...pupici si ma bucur ca vom vorbi ,mai ales ca nuntile sunt apropiate ca data!:*

Yonika
09.10.2007, 17:08:58
Cu siguranta dj...calculatorul poate acoperi toate genurile muzicale,fara oprire...eu am fost la o nunta cu formatie si ei fiind oameni,isi mai trageau sufletul sa manance,sa bea .....am ramas dezamagita de prestatia lor muzicala...gen mirabela dauer,dan petrescu...un valss chinuit acolo si manele cat incape!!!! la mine la nunta nu vor avea ce cauta manelele,sau hai,pentru invitati maxim doua-trei....deci sunt clar stabilita pentru dj si calculator,dar nu am inceput sa cautam inca.....
Da ,sunt total de acord cu tine. Cum am mai zis,am fost sambata la o nunta si au fost cateva manele, dar din alea mai elegante,si erau cel mult 2 pe ora, sau sa zic ca au fost cam 6 in toata noaptea....bine, ca acolo au avut formatie, insa tot aia e, ca formatia canta ce le cereai tu.
Eu am inteles ca eun Dj, Cristi il cheama,si el va fi sambata la Recital,la Mitzura; am intelss ca are si o chestie de iluminat (jocuri de lumini..?) nu mai retin acum cum se numeste.

Yonika
09.10.2007, 17:12:46
Am inteles de la Nadiai ca vinul a fost bun,la fel si prajiturile si tortul, care il iau de la Pani Pat, din Bularga. Stii cumva pe unde vine aceasta cofetarie?Eu vreau un tort putin mai altfel decat au arata ei in catalog, la Recital.
Pupici si tie!

pasparan_anca_mirela
09.10.2007, 17:39:28
:)...dumnezeule,eu stau in bularga..de fapt,locuim impreuna deja de un an si 4 luni:)...am o idee unde e cofetaria asta,dar nus tiu sigur daca e ea...am sa iti spun maine,ca ma duc in cautare:)...poate ai ceva timp liber sa ne intalnim la o cafeluta,sa discutam mai multe si mai pe larg...:* .ANCA

Yonika
09.10.2007, 17:50:41
:)...dumnezeule,eu stau in bularga..de fapt,locuim impreuna deja de un an si 4 luni:)...am o idee unde e cofetaria asta,dar nus tiu sigur daca e ea...am sa iti spun maine,ca ma duc in cautare:)...poate ai ceva timp liber sa ne intalnim la o cafeluta,sa discutam mai multe si mai pe larg...:* .ANCA
Bineinteles ca ne putem vedea. Insa nu cred cda sapt asta. Eu incerc sa ma mut la Iubi in Bacau si imi caut acolo un serv (eu lucrez in tursim,lao ag de turism aici in Iasi) si vreau sa fie tot in domeniul meu. Si maine plec pana la Bacau la un interviu. Si Daca nu reusim sa ne vedem sapt asta,poate sapt viitoare, dar dupa ora 6 ca eu laora asta ies de la serv. Si daca vrei, eu merg sambata pe la 5-6l a Recital sa vad cum arata ornat, ca at are Mitzura nunta acolo, si eventual sa vb cu DJ Cristi.
Pupici si o seara placuta!

pasparan_anca_mirela
09.10.2007, 18:06:30
Bun asa...eu am un program mai flexibil,nu e nici o problema sa ne vedem cand poti tu....cand are mitzura nunta? sambata acuma,pe 13 octombrie? poate ne vedem acolo la ora 5-6,ca as veni si eu sa vad cum e decorata sala...nici eu nu am dj,poate il angajam pe tipul asta Cristi,daca e bun...o seara buna!

alibd
09.10.2007, 18:34:07

Buna, Anca! Nu poti solicita o degustare a meniului, in cazul in care nu esti convinsa de cantitatea produselor? In felul asta vezi exact si cum arata mancarea pe farfurie si mai poti schimba ceea ce nu iti place. Noi asa am procedat si ne-a prins foarte bine, ca am mai modificat unele lucruri pentru meniul final. E drept ca nu am facut la Recital, dar na... incercarea moarte nu are. Bafta! :*

alibd
09.10.2007, 18:40:17
Da ,sunt total de acord cu tine. Cum am mai zis,am fost sambata la o nunta si au fost cateva manele, dar din alea mai elegante,si erau cel mult 2 pe ora, sau sa zic ca au fost cam 6 in toata noaptea....bine, ca acolo au avut formatie, insa tot aia e, ca formatia canta ce le cereai tu.
Eu am inteles ca eun Dj, Cristi il cheama,si el va fi sambata la Recital,la Mitzura; am intelss ca are si o chestie de iluminat (jocuri de lumini..?) nu mai retin acum cum se numeste.

Am avut-o si noi la nunta plus masina de fum. A fost totul ok, atmosfera extraordinara. Dj-iul nostru este ruda sau ceva de acest gen cu dj Cristi.

Yonika
10.10.2007, 10:00:50
Bun asa...eu am un program mai flexibil,nu e nici o problema sa ne vedem cand poti tu....cand are mitzura nunta? sambata acuma,pe 13 octombrie? poate ne vedem acolo la ora 5-6,ca as veni si eu sa vad cum e decorata sala...nici eu nu am dj,poate il angajam pe tipul asta Cristi,daca e bun...o seara buna!
Da,poate ne vedem sambata pe la 5-6 mai vb oricum pe aici. Daca vrei iti pot lasa nr de tel pe privat si mai vb sambata la un tel eu si sambata lucrez pana la 2. Eu azi plec la bacau la un interviu si revin vineri dimineata. Asa ca daca nu mai apucam sa vb azi pe aici , ramane pe vineri sau sambata. Eu de la serv pot intra oricand aici si sa vad ce ai mai scris.
Te pup!

mitzura
10.10.2007, 11:06:09
si noi tot varianta 3 de meniu am ales!daca insumati cantitatile veti vedeaca iese suficient!am luat all inclusive,140 de lei+niste spirtoase (whisky,cinzano).Si eu as fi vrut alt tort,dar ar fi insemnat sa renuntam la AI asa ca pana la urma am ales varianta in spirala de la ei!noi vom avea cca 80 de oameni si vom decora stalpii si balustradele! atentie cati oameni sunt la prezidiu,indicat ar fi 4-5! noi vom avea 9 si sper sa nu fie prea ingramaditi!
daca mai aveti intrebari va pot raspunde daca stiu!daca vreti sa vedeti sala,va rog sa veniti inainte de 8,atunci ajungem noi si nasii!

Yonika
10.10.2007, 14:33:45
Mitzura, vraeu sa te mai intreb ceva poate stii, daca nu acum poate dupa nunta,sau sa ne spuna Nadiai,sampania de la primire, se pune in pahare pt invitati, si invitatii merg cu paharelel a masa sau le lasa tot la intrare. Ideal ar fi ca fiecare invitat sa aiba paharul lui si sa merga cu el la masa. Ca stiu ca au zis ca va fi sampanie si la primire si la tort.
daca stiti si altceva, astept raspunsuri.
Pupici!

pasparan_anca_mirela
10.10.2007, 17:04:13
buna, yonika! da,e bine sa imi lasi nr tau de telefon pe privat si vorbim sambata dimineata,ca sa hotaram ora la care sa ne vedem la recital sa vedem cum a decorat sala Mitzura...numai bine!

alibd
10.10.2007, 17:05:03
Mitzura, vraeu sa te mai intreb ceva poate stii, daca nu acum poate dupa nunta,sau sa ne spuna Nadiai,sampania de la primire, se pune in pahare pt invitati, si invitatii merg cu paharelel a masa sau le lasa tot la intrare. Ideal ar fi ca fiecare invitat sa aiba paharul lui si sa merga cu el la masa. Ca stiu ca au zis ca va fi sampanie si la primire si la tort.
daca stiti si altceva, astept raspunsuri.
Pupici!

Frumos si igienic ar fi ca fiecare invitat sa aiba paharul personal. Cam asa se obisnuieste acum la nunti. Nu am mai vazut de foarte mult timp ca la o nunta sa bea mai multe persoane dintr-un pahar. [-X Fiecare persoana isi ia paharul la masa. Trebuie sa vorbesti acest aspect cu cei de la restaurant, iar ei vor sti, daca nu siu deja, sa pregateasca masa de primire cu paharele de sampanie.

pasparan_anca_mirela
10.10.2007, 17:06:28
si noi tot varianta 3 de meniu am ales!daca insumati cantitatile veti vedeaca iese suficient!am luat all inclusive,140 de lei+niste spirtoase (whisky,cinzano).Si eu as fi vrut alt tort,dar ar fi insemnat sa renuntam la AI asa ca pana la urma am ales varianta in spirala de la ei!noi vom avea cca 80 de oameni si vom decora stalpii si balustradele! atentie cati oameni sunt la prezidiu,indicat ar fi 4-5! noi vom avea 9 si sper sa nu fie prea ingramaditi!
daca mai aveti intrebari va pot raspunde daca stiu!daca vreti sa vedeti sala,va rog sa veniti inainte de 8,atunci ajungem noi si nasii!

Buna,Mitzura! daca eu si yonika ajungem pe la 5-6 acolo la recital sa vedem sala cum e decorata si aranjate mesele,e bine asa?mi se pare un pret bun 140 ron meniul all inclusive...mai vorbim si dupa nunta sa ne spui cum a fost cu ospatarii si muzica....multa,multa fericire!!!!! pupici, Anca.

mitzura
11.10.2007, 09:25:44
Buna,Mitzura! daca eu si yonika ajungem pe la 5-6 acolo la recital sa vedem sala cum e decorata si aranjate mesele,e bine asa?mi se pare un pret bun 140 ron meniul all inclusive...mai vorbim si dupa nunta sa ne spui cum a fost cu ospatarii si muzica....multa,multa fericire!!!!! pupici, Anca.
E foarte bine cum v-ati gandit,nu stiu daca va fi gata,dar o idee va puteti face sigur!multumesc de urari,sa dea domnul sa ne fie la toate bine si sa avem nunta pe care o visam!

Yonika
12.10.2007, 09:27:03
Frumos si igienic ar fi ca fiecare invitat sa aiba paharul personal. Cam asa se obisnuieste acum la nunti. Nu am mai vazut de foarte mult timp ca la o nunta sa bea mai multe persoane dintr-un pahar. [-X Fiecare persoana isi ia paharul la masa. Trebuie sa vorbesti acest aspect cu cei de la restaurant, iar ei vor sti, daca nu siu deja, sa pregateasca masa de primire cu paharele de sampanie.
Am intrebat, ca sa stiu cum fac cei de la Recital, pt ca in meniu scrie ca va fi sampanie si laprimirea oaspetilor si la tort. Deci va trebui cam multa sampanie. Parintii mei au fost la o nunta luna trecuta si sampanie a fost doar la intrare, si apoi paharul ramanea tot acolo pt alti invitati - de asta am intrebat; iar la nunta la care am fost eu de la vaslui invitatii mergeau cu paharele la masa.

mitzura
14.10.2007, 21:38:12
Servirea si mancarea la recital au fost ireprosabile!mancare arhisuficienta si nici vorba de ce zicea Yonika in postul anterior!Voi reveni cu o poveste mai detaliata,depinde ce va intereseaza si pe voi!deocamdata puteti vedea in album cateva dintre fotografiile neprofesionale

pasparan_anca_mirela
15.10.2007, 08:13:19
Servirea si mancarea la recital au fost ireprosabile!mancare arhisuficienta si nici vorba de ce zicea Yonika in postul anterior!Voi reveni cu o poveste mai detaliata,depinde ce va intereseaza si pe voi!deocamdata puteti vedea in album cateva dintre fotografiile neprofesionale

Buna,Mitzura! In primul rand casa de piatra si multa,multa fericire,sanatate si numai bucurii o viata intreaga!...Am si eu o intreaga lista de intrebari pentru tine,sper sa ma lamuresc...:)Asadar:
1. banii pe care i-ati dat inainte s-au scazut din cheltuielile meniurilor in urma nuntii? in contractul nostru nu este scris clar asa ceva,ne-au spus doar verbal acest lucru
2. muzica lui DJ Cristi a fost buna? cat a costat muzica si un nr de telefon de-al lui,sa il putem contacta si noi...
3. ai fost multumita de meniul all inclusive? mancare buna,vinul bun?
4. ospatarii au incercat s ate incarce cu ceva in plus?
5. eu am fost acolo si am vazut sala ta, mi s-a parut o atmosfera f intima si draguta acolo...paharele de pe masa erau invelite intr-o hartie portocalie...asta a fost din partea restaurantului sau tot firma de decoratiuni s-a ocupat de asa ceva?
6. cat personal din randul chelnerilor ai avut la nunta ta,raportat la numarul de invitati? in contract scrie ca la 80 de oameni servesc 7 persoane,mi se par cam multi oameni pt doar 80 de persoane...

Multumesc anticipat si sper ca nu te bombardez cu prea multe intrebari! pupici,Anca.

mitzura
15.10.2007, 09:51:23
1. banii pe care i-ati dat inainte s-au scazut din cheltuielile meniurilor in urma nuntii? in contractul nostru nu este scris clar asa ceva,ne-au spus doar verbal acest lucru
DA, AU SCAZUT!NU AM AVUT PROBLEME CU CHELNERII,NU NE-AU INCARCAT SI CE A RAMAS VROIAU SA NE DEA LA PACHET.AM LUAT NUMAI BAUTURA SI NISTE PRAJITURI,CA NU AVEAM LOC ACASA PT ATATA MANCARE (DELICIOASA,DE ALTFEL,INCLUSIV TORTUL,SI TOTUL DIN PLIN!)
2. muzica lui DJ Cristi a fost buna? cat a costat muzica si un nr de telefon de-al lui,sa il putem contacta si noi...
FOARTE BUNA SI A ASCULTAT INTOCMAI INDICATIILE NOASTRE.ITI DAU NR PE PM.
5. eu am fost acolo si am vazut sala ta, mi s-a parut o atmosfera f intima si draguta acolo...paharele de pe masa erau invelite intr-o hartie portocalie...asta a fost din partea restaurantului sau tot firma de decoratiuni s-a ocupat de asa ceva?
DE PAHARE SI FETE DE MASA S-A OCUPAT RESTAURANTUL,DECORATIUNILE AU FOST ASIGURATE DE IRISDECOCASA,AM FOST INCANTATA!ASA CA II MULTUMESC DOAMNEI CARMEN NECHIFOR SI PE ACEASTA CALE!INVITATIILE,MENIURILE SI CARTONASELE DE MASA LE-AM FACUT IN MALL,IAR BUCHETELE,LUMANARILE SI ARANJAMENTELE PT MASINI LA O FLORARIE DE VIZAVI DE BILLA (BLUE PARCA SE CHEAMA).SI ACOLO AM FOST FOARTE MULTUMITA!
6. cat personal din randul chelnerilor ai avut la nunta ta,raportat la numarul de invitati? in contract scrie ca la 80 de oameni servesc 7 persoane,mi se par cam multi oameni pt doar 80 de persoane...
NOI LA 80 DE OAMENI AM AVUT 5 CHELNEI+3 BUCATARI+BARMAN SI A FOST BINE SI SUFICIENT!CHELNERII DEA ACOLO SUNT SUPERPROFI SI PROMPTI!

Yonika
15.10.2007, 10:39:16
DA, AU SCAZUT!NU AM AVUT PROBLEME CU CHELNERII,NU NE-AU INCARCAT SI CE A RAMAS VROIAU SA NE DEA LA PACHET.AM LUAT NUMAI BAUTURA SI NISTE PRAJITURI,CA NU AVEAM LOC ACASA PT ATATA MANCARE (DELICIOASA,DE ALTFEL,INCLUSIV TORTUL,SI TOTUL DIN PLIN!)
FOARTE BUNA SI A ASCULTAT INTOCMAI INDICATIILE NOASTRE.ITI DAU NR PE PM.
DE PAHARE SI FETE DE MASA S-A OCUPAT RESTAURANTUL,DECORATIUNILE AU FOST ASIGURATE DE IRISDECOCASA,AM FOST INCANTATA!ASA CA II MULTUMESC DOAMNEI CARMEN NECHIFOR SI PE ACEASTA CALE!INVITATIILE,MENIURILE SI CARTONASELE DE MASA LE-AM FACUT IN MALL,IAR BUCHETELE,LUMANARILE SI ARANJAMENTELE PT MASINI LA O FLORARIE DE VIZAVI DE BILLA (BLUE PARCA SE CHEAMA).SI ACOLO AM FOST FOARTE MULTUMITA!
NOI LA 80 DE OAMENI AM AVUT 5 CHELNEI+3 BUCATARI+BARMAN SI A FOST BINE SI SUFICIENT!CHELNERII DEA ACOLO SUNT SUPERPROFI SI PROMPTI!
Buna Mitzura si CASA DE PIATRA SI SA FITI FERICITI!
Am sa te rog sa pui daca ai, sau cand vei avea, cateva poze cu restaurantul decorat.
Vroiam sa te intreb cu sampania,cum a fost, sau cat a fost? A fost la primirea invitatilor cate un pahar, cu care mergeau invitatii la masa? Si apoi, din ce retin eu ca au zis cei de la resturant, ca va fi samoanie si la tort; asa a fost sau doar la inceput? Ca in contract scrie ca este 100 g sampanie.
Merci! Sigur voi mai avea intrebari..dar nu imi trec acum prin minte!

mitzura
15.10.2007, 22:47:39
Buna Mitzura si CASA DE PIATRA SI SA FITI FERICITI!
Am sa te rog sa pui daca ai, sau cand vei avea, cateva poze cu restaurantul decorat.
Vroiam sa te intreb cu sampania,cum a fost, sau cat a fost? A fost la primirea invitatilor cate un pahar, cu care mergeau invitatii la masa? Si apoi, din ce retin eu ca au zis cei de la resturant, ca va fi samoanie si la tort; asa a fost sau doar la inceput? Ca in contract scrie ca este 100 g sampanie.
Merci! Sigur voi mai avea intrebari..dar nu imi trec acum prin minte!i
a fost cate un pahar la inceput si la tort! la monique,despre care ma intrebai in alta parte,e un salon vizavi de liceul alecsandri,pe costache negri. mai pun poze cand le voi avea pe cele profesionale!va pup pe toate si vorbim dupa saptamana de miere,in tunisia!

mitzura
16.10.2007, 08:35:16
am reusit sa mai adaug cateva poze in album,inclusiv cu decoratiunile!va pup din nou,vorbim saptamana viitoare!

MIHA74
16.10.2007, 09:08:37
O Luna De Miere De Vis Si Sa Fiti Fericiti!

Yonika
16.10.2007, 09:45:01
O luna de miere asa cum ati visat si sa fiti fericiti!
Pup!:*

Yonika
16.10.2007, 09:54:55
Foarte frumoase pozele! Foarte frumosi mirii, dar mai ales mireasa! =D> Asa fericiti impreuna sa fiti pana la adanci batraneti!

Yonika
16.10.2007, 14:24:00
Pentru pasparan_anca_mirela:
Ai fost cumva la cofetaria Pani Pat sa vezi pe unde e si daca fac si alte modele de torturi?

alibd
16.10.2007, 17:15:26
am reusit sa mai adaug cateva poze in album,inclusiv cu decoratiunile!va pup din nou,vorbim saptamana viitoare!

O luna de miere dulce si distractie maxima!>:D<

nadiai
27.10.2007, 19:54:18
Buna fetelor, scuze ca raspund greu insa nu am mai intrat de ceva vreme si abia acum am vazut posturile cu intrebari.Vad ca Mitzura deja a raspuns la unele din ele...
Mitzura.. Casa de piatra si multa fericire.

Sampania servita la intrare a fost luata la masa de invitati si chelnerii au strans paharele dupa ce au fost golite. La fel s-a intamplat si la tort.
Eu am avut tort diplomat care a fost foarte bun.. si sincer nu cred ca am ce sa le reprosez celor de la Recital.

mitzura
30.10.2007, 10:41:12
incerc acum sa atasez pozele!

mitzura
30.10.2007, 10:43:02
Am reusit!sunt si montajele la sfarsit!Sper sa va placa!

alibd
30.10.2007, 16:15:56

Foarte frumoase pozele, ati fost extraordinari! >:D< Machiajul imi place tare mult, iti pune in evidenta culoarea ochilor. Superb! Felicitari si casa de piatra inca o data! >:D< :)
In ceea ce priveste muzica, ai fost multumita de Cristi?

mitzura
31.10.2007, 09:38:24
Foarte frumoase pozele, ati fost extraordinari! >:D< Machiajul imi place tare mult, iti pune in evidenta culoarea ochilor. Superb! Felicitari si casa de piatra inca o data! >:D< :)
In ceea ce priveste muzica, ai fost multumita de Cristi?
multumim!machiajul a aratat f bine,dar a produs o intarziere care era sa strice toata nunta (imbracatul si gatitul au durat jumatate de ora si abia am ajuns la biserica,nici pomeneala de sedinta foto acolo-bine,nu permitea nici vremea!).Cu Cristi a fost f bine, a ascultat intru totul de dorintele noastre si a antrenat lumea la dans!

Yonika
05.11.2007, 18:53:42
foarte frumoase pozele. Casa de piatra si sa fiti fericiti.
Cine ti-a ornat sala si cat a costat?
Unde ati fost in luna de miere?

Yonika
05.11.2007, 18:54:48
Unde ai fost dusa cand ai fost furata, ca eu tot stau si ma gandesc unde s-ar putea merge de acolo....

miKA24
05.01.2008, 22:23:55
pt. Yonika (si celelalte fete interesate): nasa mea a facut nunta la Recital in sept. 2007; chelnerii s-au purtat ok; asta dupa ce mirii au avut o discutie in prealabil cu ei, deoarece ei mai fusesera la nunti acolo si baietii din sala au cam lasat de dorit;
despre meniu.... chiar zilele trecute ma uitam pe cele 4 variante si, pentru moment, m-as opri la:
- antreu rece - varianta 3 (mie mi-a placut f. mult si e mai deosebita);
- gustare calda -tind tot spre varianta 3 (desi orezul nu e prea bine vazut in meniurile de la nunti; i se mai spune balast:|);
- salata: vreau sa merg sa gust din salata cu file de salau pane (varianta 2); aici sunt putin in dilema pt. ca am mancat din salata recital care mi s-a parut deliciosa =P~, dar, per ansamblu, nu a fost apreciata la nunta respectiva; mai ramane in schema si salata italiana (pe care o apreciez mult), dar ma voi hotara dupa o degustare;
- muschi de porc impanat (var. 2), cu toate ca, la acest fel, variantele se aseamana oarecum;
noi ne-am propus sa facem nunta la recital deoarece ne-am simtit foarte bine la nunta respectiva;
yonika, astept cu nerabdare amanunte si de la petrecerea la care te duci tu; e bine de stiut la ce sa ne asteptam;
keep in touch ;-)

Yonika
07.01.2008, 14:54:46
pt. Yonika (si celelalte fete interesate): nasa mea a facut nunta la Recital in sept. 2007; chelnerii s-au purtat ok; asta dupa ce mirii au avut o discutie in prealabil cu ei, deoarece ei mai fusesera la nunti acolo si baietii din sala au cam lasat de dorit;
despre meniu.... chiar zilele trecute ma uitam pe cele 4 variante si, pentru moment, m-as opri la:
- antreu rece - varianta 3 (mie mi-a placut f. mult si e mai deosebita);
- gustare calda -tind tot spre varianta 3 (desi orezul nu e prea bine vazut in meniurile de la nunti; i se mai spune balast:|);
- salata: vreau sa merg sa gust din salata cu file de salau pane (varianta 2); aici sunt putin in dilema pt. ca am mancat din salata recital care mi s-a parut deliciosa =P~, dar, per ansamblu, nu a fost apreciata la nunta respectiva; mai ramane in schema si salata italiana (pe care o apreciez mult), dar ma voi hotara dupa o degustare;
- muschi de porc impanat (var. 2), cu toate ca, la acest fel, variantele se aseamana oarecum;
noi ne-am propus sa facem nunta la recital deoarece ne-am simtit foarte bine la nunta respectiva;
yonika, astept cu nerabdare amanunte si de la petrecerea la care te duci tu; e bine de stiut la ce sa ne asteptam;
keep in touch ;-)
da, merci de informatii. Asa in mare stiu ca e bine, au mai avut fete de aici de pe forum nunta acolo, cum e Mitzura, cum e Nadia...si am inteles si de la ele ca e bine...insa daca tot am ocazia sa merg sa testez inainte pe pielea mea cum e, si sa stiu ce sa le cer daca e cazul...de ce nu?
Asa scap evetual de anumite "emotii" :-p

miKA24
10.01.2008, 19:44:38
da, merci de informatii. Asa in mare stiu ca e bine, au mai avut fete de aici de pe forum nunta acolo, cum e Mitzura, cum e Nadia...si am inteles si de la ele ca e bine...insa daca tot am ocazia sa merg sa testez inainte pe pielea mea cum e, si sa stiu ce sa le cer daca e cazul...de ce nu?
Asa scap evetual de anumite "emotii" :-p

e.... "emotii" oricum vor fi pana cand se termina nunta

brideHAPPY
11.01.2008, 14:18:28
am fost si eu la o nunta acolo in septembrie , si mi-a placut tot , a iesit tare bine nunta , si restaurantul mi-a placut cum a fost ornat , totul cu bun gust .Am incredere ca asa va fi si pentru mine .

Yonika
12.01.2008, 09:31:43
am fost si eu la o nunta acolo in septembrie , si mi-a placut tot , a iesit tare bine nunta , si restaurantul mi-a placut cum a fost ornat , totul cu bun gust .Am incredere ca asa va fi si pentru mine .
Iata, o alta miresica care face nunta la Recital. Bravo! Dar unde la Recital, sus sau jos? Si cand vrei sa faci nunta acolo? Ai incheita deja contractul sau inca nu stii data cand vreti sa faceti nunta?

Yonika
12.01.2008, 09:32:52
Da, cam asa e! Bine zici! #:-S

Yonika
14.01.2008, 10:35:54
Mika, tu un de iti faci tortul? Ai ales pachetul cu all inclusive sau mai ai si separat? Ca eu as vrea un anume model de tort si as vrea sa vb cu cei de la cofetarie poate reusesc si fac pana at ce vreau eu. Eu am ales all-inclusive la restaurant si tortul am inteles ca il iau de la o cofetarie din Bularga, insa nu stiu pe unde vine mai exact acea cofetarie. (:|

miKA24
20.01.2008, 11:36:46
mai, am mancat niste prajituri si un tort fff bune de la tuffli. cred ca de acolo vom lua. ca model, inca nu stiu; astept sa vad ce au in catalog (desi am auzit ca nu respecta modelul pe care il comanzi; ti se fac surprize neplacute).
nu voi alege meniul AI. as vrea sa-mi iau eu separat fructe, prajituri, bauturi..... mai vad. poate sa nu ma razgandesc.
tu ai vorbit deja cu o firma de decoratiuni? eu parca as astepta o nunta sa vad sala decorata. de la restaurant mi s-a spus ca abia dupa Paste incep nuntile; sper sa nu fie prea tarziu atunci sa contactez o firma de profil.

crisdk
21.01.2008, 15:04:43
Buna, fetelor:* . restaurantul asta de care vb voi are un nume care suna a ceea ce as vrea eu: interior distins si peisaj de admirat la o gura de aer.
Puteti sa imi spuneti si mie pe unde il gasesc si eu? V-as ruga, daca aveti, sa atasati cateva poze din interior si din exterior. Orice inf imi va fi super-utila.^:)^ ^:)^
Multumesc.>:D<

Yonika
21.01.2008, 15:11:12
mai, am mancat niste prajituri si un tort fff bune de la tuffli. cred ca de acolo vom lua. ca model, inca nu stiu; astept sa vad ce au in catalog (desi am auzit ca nu respecta modelul pe care il comanzi; ti se fac surprize neplacute).
nu voi alege meniul AI. as vrea sa-mi iau eu separat fructe, prajituri, bauturi..... mai vad. poate sa nu ma razgandesc.
tu ai vorbit deja cu o firma de decoratiuni? eu parca as astepta o nunta sa vad sala decorata. de la restaurant mi s-a spus ca abia dupa Paste incep nuntile; sper sa nu fie prea tarziu atunci sa contactez o firma de profil.
Mika, am fost sambata la o cumatrie la Recital jous, si am o veste nu prea buna, cel putin pt mine nu e asa buna: trebuie sa iti faci decorarea cu grena si auriu sau alb, dar mai bine cu auriu. De ce? Pt ca, cel putin jos asa e, sunt canapele care nu pot fi imbracate, canapele care sunt grena. :(( . Macar de ar fi spus fetele care au mai avut acolo nunti, sa ne zica sa avem grija la ce culori alegem. Noroc ca am fost la o firma de decoratiuni, si e un fost coleg de liceu si el a avut nunta tot acolo si mi-au zis ei despre ce e vb...
Eu vroiam si deja visam la decoratiuni pe alb cu albastru, imi cautasem si buchet pe bleo... Imi dadusem si c-da de invitatii pe albastru cu alb...ce mai...demarasem tare pe aceste culori. Acum trebuie sa ma razgandesc, sa ma apuc iar de cautat buchete cu grena si cu crem....dar nu stiu exact...poate cu grena si alb, la buchet, ca vreau rochia alba...Offfff...
In rest, toate bune si frumoase legate de restaurant....mancarea f buna, personalul f de treaba, am avut cafea, vin, apa, suc la masa da discretie...prajiturile f bune, ca tot de la pani pat au avut, tort nu am apucat sa pap ca am plecat mai repede....

Yonika
21.01.2008, 15:23:08
Buna, fetelor:* . restaurantul asta de care vb voi are un nume care suna a ceea ce as vrea eu: interior distins si peisaj de admirat la o gura de aer.
Puteti sa imi spuneti si mie pe unde il gasesc si eu? V-as ruga, daca aveti, sa atasati cateva poze din interior si din exterior. Orice inf imi va fi super-utila.^:)^ ^:)^
Multumesc.>:D<
Buna,
Tu cate pers ai invitate? jos incap cel mult 90-100 pers, iar sus mai multe, nu stiu exact. Iti dau aici un link unde gasesti cateva poze: inoras.ro/?section=local&instit=326&dom=3&or=1&foto=4#foto (http://inoras.ro/?section=local&instit=326&dom=3&or=1&foto=4#foto), pui in fata http://www sau daca nu cauti pe google recital iasi. Jos e cumva sala pe 2 nivele: o mare parte din mese sunt pe stanga si dreapta cum intri si sunt cumva cu 2 trepte mai jos fata de restul salii, iar ringul de dans si prezidiul vin cumva in capatul salii. Sper sa intelegi din acele imagini. dar cel mai bine e sa mergi sa il vezi. Numai ca sa ai in vedere ca au canapele pe grena pe care nu prea le poti imbraca, si deci trebuie sa aranjezi sala pe grena si auriu sau cu alb si grena.
bafta multa.

Yonika
21.01.2008, 15:26:06
Mai gasesti si alte poze la Mitzura, cauta pe pag 7 parca in urma, si vezi ca are ea acolo puse poze de la nunta ei.
bafta!

miKA24
21.01.2008, 21:43:48
SALUT, YONIKA!
In privinta culorii pt. decorat, sincer nu prea m-am hotarat; parca as astepta o nunta sa vad cum iese sala, si sa ma decid si eu; din cate imi amintesc, sala de sus are peretii tot grena, deci..... nu prea am multe optiuni (nasha mea a avut decorat cu grena si crem si a fost dragut); oricum, culoarea asta imi place si mie si baiatului meu;
in ceea ce priveste buchetul, nu cred ca trebuie sa-ti faci griji; la rochie alba, zic eu ca nu trebuie neaparat si alb in buchet ;
eu zic sa nu-ti faci mari griji de pe acum, avem timp...:D
:*

Yonika
22.01.2008, 16:02:59
SALUT, YONIKA!
In privinta culorii pt. decorat, sincer nu prea m-am hotarat; parca as astepta o nunta sa vad cum iese sala, si sa ma decid si eu; din cate imi amintesc, sala de sus are peretii tot grena, deci..... nu prea am multe optiuni (nasha mea a avut decorat cu grena si crem si a fost dragut); oricum, culoarea asta imi place si mie si baiatului meu;
in ceea ce priveste buchetul, nu cred ca trebuie sa-ti faci griji; la rochie alba, zic eu ca nu trebuie neaparat si alb in buchet ;
Bine, inca nu imi fac griji, insa mi-ar fi placut cu albastru. Imi place si grena cu auriu, iar cum nu prea avem asa multe optiuni, asa vom merge. #:-S

crisdk
23.01.2008, 12:07:01
Buna,
Tu cate pers ai invitate? jos incap cel mult 90-100 pers, iar sus mai multe, nu stiu exact. Iti dau aici un link unde gasesti cateva poze: inoras.ro/?section=local&instit=326&dom=3&or=1&foto=4#foto (http://inoras.ro/?section=local&instit=326&dom=3&or=1&foto=4#foto), pui in fata http://www sau daca nu cauti pe google recital iasi. Jos e cumva sala pe 2 nivele: o mare parte din mese sunt pe stanga si dreapta cum intri si sunt cumva cu 2 trepte mai jos fata de restul salii, iar ringul de dans si prezidiul vin cumva in capatul salii. Sper sa intelegi din acele imagini. dar cel mai bine e sa mergi sa il vezi. Numai ca sa ai in vedere ca au canapele pe grena pe care nu prea le poti imbraca, si deci trebuie sa aranjezi sala pe grena si auriu sau cu alb si grena.
bafta multa.

Multumesc pt raspuns yonika>:D<. Am vazut fotografiile de pe site-ul ala. ceea ce nu prea imi place acolo e portiunea de inainte sa intri in 'curtea' restaurantului. dar am sa merg sa vad mai exact. Imi pare rau pt tine ca ti s-au stricat planurile de decorare. o rezolvi tu cumva, mai ales daca ai prieteni binevoitori.
Eu o sa am max 80 de persoane, cred. sper sa ii conving pe ai mei ca nu are rost sa invit chiar pe toti, pt ca eu si asa sunt plecata de mult de acasa si am pierdut contactele cu majoritatea si plus ca, atunci cand o sa revin in tara, voi locui in iasi.(scuze daca am dat-o pe off topic)
Asa nush ce sa zic de restaurantul asta. Ramane sa il vizitez in vara cand o sa venim in concediu.
Poop.:*

Yonika
23.01.2008, 13:52:22
Multumesc pt raspuns yonika>:D<. Am vazut fotografiile de pe site-ul ala. ceea ce nu prea imi place acolo e portiunea de inainte sa intri in 'curtea' restaurantului. dar am sa merg sa vad mai exact. Imi pare rau pt tine ca ti s-au stricat planurile de decorare. o rezolvi tu cumva, mai ales daca ai prieteni binevoitori.
Eu o sa am max 80 de persoane, cred. sper sa ii conving pe ai mei ca nu are rost sa invit chiar pe toti, pt ca eu si asa sunt plecata de mult de acasa si am pierdut contactele cu majoritatea si plus ca, atunci cand o sa revin in tara, voi locui in iasi.(scuze daca am dat-o pe off topic)
Asa nush ce sa zic de restaurantul asta. Ramane sa il vizitez in vara cand o sa venim in concediu.
Poop.:*
Pai si voi cand vreti sa faceti nunta? ca pe anul asta sa nu fie ocupat deja...Mie imi place f mult acolo si e putin mai deosebit zic eu fata de altele...mie asa mi s-a parut!

Yonika
23.01.2008, 13:53:18
Am vazut acum, ca vreti in 2009, e bine ca poate asa va gasiti exact in ziua in care vreti voi liber. bafta multa!

crisdk
23.01.2008, 14:21:38
Am vazut acum, ca vreti in 2009, e bine ca poate asa va gasiti exact in ziua in care vreti voi liber. bafta multa!

Multumesc de urari. eu spun ca prin iulie, cand venim noi acasa, o sa gasim, ca vrem pt iulie sau septembrie 2009.
tu te-ai descurcat cu biserica? ca am vazut pe la alte topicuri ca aveai multe dileme.

Yonika
23.01.2008, 15:52:16
Multumesc de urari. eu spun ca prin iulie, cand venim noi acasa, o sa gasim, ca vrem pt iulie sau septembrie 2009.
tu te-ai descurcat cu biserica? ca am vazut pe la alte topicuri ca aveai multe dileme.
da, am rezolvat pana la urma. Vom face la biserica din Nicolina, daca o stii, are o scara in fata si am vazut-o o data ornata si mi-a placut f mult, nestiind ca odata voi ajunge sa cobor si eu pe acolo... :) Si putem face cununia si dupa slujba, ca am auzit de pe la fete ca se face numai in timpul slujbei, si parca nu as fi vrut sa fie plina biserica cu lume necunoscuta..dar ma impacasem cu ideea..dar acum am aflat ca se poate sa facem si inainte sau dupa slujba de la ora 18.^:)^

Yonika
22.02.2008, 17:23:07
SALUT, YONIKA!
Mika, ce zici, nu ai vrea sa ne vedem sambata pe 01 martie la targ sa ne cunoastem si noi, mai ales ca vom avea nunta in aceeasi seara si la acelasi restaurant? Si poate vine si Anca Mirela.

only_alila
21.06.2008, 21:39:47
salut! este cineva care are nunta sau a avut nunta la restaurantul recital in sala de sus? am si eu nunta la anul viitor tot akolo si as vrea sa aflu cat mai multe detalii...am auzit pareri negative despre restaurant si ma gandesc k e cam tarziu sa ma razgandesc odata ce am semnat deja contractul si am platit avansul complet:-s ..sper sa fie bine:-<

Yonika
23.06.2008, 12:57:58
salut! este cineva care are nunta sau a avut nunta la restaurantul recital in sala de sus? am si eu nunta la anul viitor tot akolo si as vrea sa aflu cat mai multe detalii...am auzit pareri negative despre restaurant si ma gandesc k e cam tarziu sa ma razgandesc odata ce am semnat deja contractul si am platit avansul complet:-s ..sper sa fie bine:-<
pai cum e sus, banuiesc ca asa e si jos, sau invers. Eu am nunta acolo, am fost jos la un botez si totul a fost ok!

only_alila
24.06.2008, 12:18:15
ms mult pt incurajare...sper sa decurga totul bine;;)

alinatim
03.08.2008, 19:00:00
Buna fetelor,
Ma poate ajuta cineva si pe mine cu niste poze cu sala de sus de la Recital? Ma intereseaza sa vad cum se poate decora...si daca se poate spune si un pret pt aranjamente (ca multe altele va fi nunta cu buget redus din banii mirilor :>)

only_alila
13.10.2008, 15:44:24
Buna fetelor,
Ma poate ajuta cineva si pe mine cu niste poze cu sala de sus de la Recital? Ma intereseaza sa vad cum se poate decora...si daca se poate spune si un pret pt aranjamente (ca multe altele va fi nunta cu buget redus din banii mirilor :>)

salutare...alinatim din cate vad ai nunta in curand la restaurantul recital in sala de sus ca si mine de altfel...dak poti sa imi dai mai multe detalii ti-as fi recunoscatoare:-p ...sicera sa fiu nici eu nu prea stiu cum as putea aranja sala se sus, cum tu mai ai doar cateva zile iti urez casa de piatra si petrecere reusita si astept detalii dak esti draguta:x

alinatim
20.10.2008, 15:59:42
salutare...alinatim din cate vad ai nunta in curand la restaurantul recital in sala de sus ca si mine de altfel...dak poti sa imi dai mai multe detalii ti-as fi recunoscatoare:-p ...sicera sa fiu nici eu nu prea stiu cum as putea aranja sala se sus, cum tu mai ai doar cateva zile iti urez casa de piatra si petrecere reusita si astept detalii dak esti draguta:x

Sala a fost aranjata de Raluca, de la Wedding Day, ii multumesc si pe aceasta cale, a aratat SUPERB. Cand fac si eu rost de poze promit ca iti voi arata. (de la fotograf le primesc in 2 sapt)
Aranjamente florale (balustrada, perdea lumini, prezidiu etc. - adica totate aranjamentele posibile |-) din flori naturale si ffff frumos realizate + carduri masa, pernita verighete, cosulet flori + muzica - DJ si foto/filmare in jur de 40 mil. Nunta noastra a fost facuta din banii nostri deci...40 mil e o suma destul de mare dar....s-a meritat ficare banut. (vei vedea in poze).

Sala de sus e inchiriata pt minim 90 persoane, deci indiferent cate persoane ai vei plati 90 meniuri complete. (pret in functie de varianta aleasa)
La mine a fost o combinatie intre cele 4 feluri ti le spun cand fac rost de poze ca meniul meu e in masina si nu mai tine minte exact.
Meniu:
4 feluri mancare, 100 ml sampanie/pers, 200g prajituri/pers (fff bune), 200g fructe/pers, 100g/pers tort, 100ml tarie/lichior, suc, apa si cafea la discretie.
Pret: 1.600.000
Mancarea extraordinar de buna si facuta atunci pe loc, deci crede-ma ca daca vei avea aceiasi bucatareasa ca la mine la nunta vei ramane foarte surprinsa cat de buna e papa.
Teoretic trebuiau sa vina 80 persoane la mine la nunta - dar mai sunt foto/video + muzica care trebuie sa pape ca nu-i tii o noapte intreaga pe uscat ;;) deci destul de la limita cu cele 90 meniuri. Mi-au venit in jur de 55 persoane, deci destul de panicanta situatia. Toata mancarea si prajiturile le-am luat acasa (voi avea ce manca vreo 2 luni de-acu ;))). Ca si personal am avut 1 bucatareasa, 1 la spalat vasele, 1 barman (care nu l-am vazut la ochi deloc) si 3 chelnerite care merita tot respectul pt promtitudinea de care au dat dovada. Nu stiu daca au furat la papa, dar chiar de au facut-o nu s-a simtit deci tot respectul pt asta.

Noi suntem extrem de multumiti dat fiind faptul ca aveam 40 familii confirmate si au venit aprox 28 (restu nesimtiti o:-) da noi sa fim sanatosi).

Rezultatul nuntii? 48 mil + 500 euro

Concluziile?
O recomand cu cea mai mare caldura pe Raluca - Wedding Day si restaurantul Recital pt ca totul a fost asa cum am visat.
Pacat ca am avut si carcotasi (invitati) ca la orice nunta altfel ar fi fost totul perfect. Oricum pt noi este.

Te pup, si cand fac rost de poze promit ca le postez pe undeva.

stefania_a
20.10.2008, 20:45:00
Sala a fost aranjata de Raluca, de la Wedding Day, ii multumesc si pe aceasta cale, a aratat SUPERB. Cand fac si eu rost de poze promit ca iti voi arata. (de la fotograf le primesc in 2 sapt)
Aranjamente florale (balustrada, perdea lumini, prezidiu etc. - adica totate aranjamentele posibile |-) din flori naturale si ffff frumos realizate + carduri masa, pernita verighete, cosulet flori + muzica - DJ si foto/filmare in jur de 40 mil. Nunta noastra a fost facuta din banii nostri deci...40 mil e o suma destul de mare dar....s-a meritat ficare banut. (vei vedea in poze).

Sala de sus e inchiriata pt minim 90 persoane, deci indiferent cate persoane ai vei plati 90 meniuri complete. (pret in functie de varianta aleasa)
La mine a fost o combinatie intre cele 4 feluri ti le spun cand fac rost de poze ca meniul meu e in masina si nu mai tine minte exact.
Meniu:
4 feluri mancare, 100 ml sampanie/pers, 200g prajituri/pers (fff bune), 200g fructe/pers, 100g/pers tort, 100ml tarie/lichior, suc, apa si cafea la discretie.
Pret: 1.600.000
Mancarea extraordinar de buna si facuta atunci pe loc, deci crede-ma ca daca vei avea aceiasi bucatareasa ca la mine la nunta vei ramane foarte surprinsa cat de buna e papa.
Teoretic trebuiau sa vina 80 persoane la mine la nunta - dar mai sunt foto/video + muzica care trebuie sa pape ca nu-i tii o noapte intreaga pe uscat ;;) deci destul de la limita cu cele 90 meniuri. Mi-au venit in jur de 55 persoane, deci destul de panicanta situatia. Toata mancarea si prajiturile le-am luat acasa (voi avea ce manca vreo 2 luni de-acu ;))). Ca si personal am avut 1 bucatareasa, 1 la spalat vasele, 1 barman (care nu l-am vazut la ochi deloc) si 3 chelnerite care merita tot respectul pt promtitudinea de care au dat dovada. Nu stiu daca au furat la papa, dar chiar de au facut-o nu s-a simtit deci tot respectul pt asta.

Noi suntem extrem de multumiti dat fiind faptul ca aveam 40 familii confirmate si au venit aprox 28 (restu nesimtiti o:-) da noi sa fim sanatosi).

Rezultatul nuntii? 48 mil + 500 euro

Concluziile?
O recomand cu cea mai mare caldura pe Raluca - Wedding Day si restaurantul Recital pt ca totul a fost asa cum am visat.
Pacat ca am avut si carcotasi (invitati) ca la orice nunta altfel ar fi fost totul perfect. Oricum pt noi este.

Te pup, si cand fac rost de poze promit ca le postez pe undeva.
daca tu ai avut nunta visat, ce conteaza carcotasii? astia sunt la orice nunta:[email protected]

bonnye
21.10.2008, 16:21:57
eu cred k la fiecare restaurant este ceva in neregula, niciunul nu este perfect..dar totusi trebuie sa incerca sa il alegem pe cel mai bun si sa ne simtim bine. :x

ps: alila, spune-mi te rog cu cat timp inainte ai fost la biserica, sa te inscrii sau ce trebuie sa faci?si este obligatorie pregaitrea cu preotul cu 3 luni inainte de nunta? ce fac daca sotul meu nu este catolic? si nasii neaparat trebuie sa fie catolici,nu? cati bani ai dat la biserica? astept mesaj cu rasp! mersi mult >:D<

yonut_gyony
18.11.2008, 21:58:17
As vrea si eu mai multe informatii despre restaurantul Recital eventual cateva poze de la vreo nunta sunt nou si am nunta in sala de jos[-o<

alinatim
27.11.2008, 20:28:55
http://s396.photobucket.com/albums/pp46/alirom/Petrecerea/
vedeti si voi pe acolo (sala de sus)

serena82
11.12.2008, 17:17:50
Eu am fost la o nunta la Recital in sala de jos. Mie mi-a placut f mult acolo, numai ca nu incap mai mult de 80 de persoane maxim.
Mi-a placut ca au ringul de dans separat si poti sa-ti faci o coregrafie frumoasa (la nunta respectiva mirii au inceput valsul dansand de la intrare pana la ring, se vede frumos).
Mancarea a fost f buna si suficienta iar servirea a fost ok, nu s-au luat farfuriile de la masa fara consimtamantul persoanei.
Stiu ca au si ei niste huse pt decorarea scaunelor, dar nu stiu cat costa.
Avantajul e ca acolo exista si o parcare destul de marisoara.
Spor la pregatiri!

Petra_petra
05.01.2009, 18:18:30
buna,
ma aflu intr-o mare dilema... am gasit liber anul acesta la "Gradina de vara" (terasa acoperita) de la Recital insa nu stiu daca sa accept sau nu ...ati auzit ceva de rau sau de bine despre nuntile facute acolo?
...am auzit pareri numai despre salile din interior insa nu si despre terasa
va rog mult ajutati-ma cu un sfat:)
multumesc^:)^

pisiana
05.01.2009, 19:33:54
buna,
ma aflu intr-o mare dilema... am gasit liber anul acesta la "Gradina de vara" (terasa acoperita) de la Recital insa nu stiu daca sa accept sau nu ...ati auzit ceva de rau sau de bine despre nuntile facute acolo?

Eu nu as face la terasa pt ca ai doua mari necunoscute : ploaia si temperatura...

serena82
06.01.2009, 21:06:56
Eu nu as face la terasa pt ca ai doua mari necunoscute : ploaia si temperatura...
De acord cu tine. Nici eu nu as face la terasa, chiar daca am vazut terasa celor de la Recital si mi-a placut, insa nu se stie niciodata cum e vremea.

Petra_petra
07.01.2009, 22:57:08
multumesc pentru sfaturi,
...acum o iau de la capat, am de cautat local cu o capacitate de 150-200 de locuri pentru lunile august-septembrie 2009,pina acum am gasit o oferta la Capriciu And (foarte frumos restaurantul insa nu prea am loc de dans, am inteles ca si terasa este in constructie:( ...ma bazam pe ea )

daca mai stiti de ceva... astept cu nerabdare raspunsurile voastre!
multumesc, casa de piatra tuturor miresicilor!>:D<

tomakoana
17.02.2009, 00:30:41

Draga mea, de gustibus non disputandum. Nu localul e totul la o nunta. Eu am fost la nunta unei prietene la Restaurantul Recital. Sala a fost decorata frumos , mincarea si servirea ok . Au avut un Dj cu muzica faina, lumini + baloane, atmosfera a fost cool. Iti doresc sa ai o nunta la fel.

miKA24
22.02.2009, 13:32:05
madalina, nu ai de ce sa fii disperata... mancarea e fff buna acolo.... acolo au facut nunta si nasii mei, si noi; noi ne-am hotarat pentru aceasta sala in primul rand pentru ca e buna mancarea, adusa la timp, calda... am primit multe feed-back-uri pozitive ref. la acest aspect.
ospatarii pe care i-am avut au fost ok (e bine de discutat cu ei inainte); nasul meu le-a zis ca, daca noi vom fi multumiti de ei, si ei vor fi multumiti de noi (daca intelegi ce vreau sa spun....$-));
sala se poate amenaja foarte frumos, ringul e pe mijloc, invitatii au usor acces la el;
este acel balcon unde pot iesi invitatii sa se racoreasca... intreaba-i de aerul conditionat (la noi n-a fost nevoie, a fost frig afara);
a... si trebuie sa ai minim 90 persoane, pentru ca, oricum, platesti 90 meniuri; cel putin asa a fost in septembrie...

miKA24
22.02.2009, 13:39:47
buna,

terasa arata bine, mie mi-a placut mult.... DAR e riscant cu vremea; eu am facut nunta anul trecut, pe 13.09 si, daca cu o zi inainte (la cun. civila) era SUPERB afara, a doua zi era un friiiig, si a plouat.... am auzit ca sunt lampi de incalzit speciale pentru terase (stiu pe cineva care a inchiriat pt. o nunta la terasa).
Asta pentru cine vrea sa riste.
spor!

ancutan
07.06.2009, 12:12:45
buna,
am fost la o nunta acolo in luna august si a fost frumos. ca sa nu le fie frig nuntasilor trebuie neaparat sa ai muzica buna, sa antreneze mereu atmosfera. zic asta pt ca eu am plecat pe la 2 , imi era frig deoarece muzica canta cand avea chef(probabil pt ca era duminica seara)
in rest foarte frumos in aer liber si spatios

luanaluana
07.07.2009, 11:30:45
A avut cineva nunta in 2009 la recital in sala de sus?Cum a decurs evenimentul? chelneri, mancare?
Baia a fost OK, ca mi se pare tare mica:(((?
Cate perechi ati avut la o masa?Daca stau 6 perechi,omuletzii sunt inghesuiti?

only_alila
22.07.2009, 12:44:06
eu cred k la fiecare restaurant este ceva in neregula, niciunul nu este perfect..dar totusi trebuie sa incerca sa il alegem pe cel mai bun si sa ne simtim bine. :x

ps: alila, spune-mi te rog cu cat timp inainte ai fost la biserica, sa te inscrii sau ce trebuie sa faci?si este obligatorie pregaitrea cu preotul cu 3 luni inainte de nunta? ce fac daca sotul meu nu este catolic? si nasii neaparat trebuie sa fie catolici,nu? cati bani ai dat la biserica? astept mesaj cu rasp! mersi mult >:D<

salutare...pregatirea nu e obligatorie 3 luni dar trebuie sa mergi sa vb cu preotul si sa cadeti la comun acord, sotul meu este tot ortodox ,deci casatoria va fi mixta, el e plecat in it si se intoarce abia cu 3 sapt inainte de nunta si at vom participa la pregatiri, pana at dupa cum iti dai seama nu se poate...nasii de preferat catolici dar nu obligatoriu, iar de bani nu prea ai dc sa iti faci griji...nasi platesc totul, mai putin aranjarea bisericii si corul( asta dak vrei sa ai cor la slujba)...multa bafta:*

lika
27.05.2010, 19:25:14
Nu faceti nunta la RECITAL,este un mizerabil de restaurant cu angajati si patroni foarte nesimtiti care fura si inseala cat pot de mult!!! Am avut nunta recent si au furat din bautura care trebiua sa mi o dea,mancarea era foarte proasta,tortul mult mai mic fata de ce mi a aratat plus ca dimineata mi au bagat pe gat mai multe meniuri pe care le am platit. Cand am cerut explicatii nesimtitii de patroni au inceput sa urle si sa se certe cu noi. fugiti cat puteti de RECITAL,este un restaurant de doi lei!!!!!

lika
08.06.2010, 10:32:11
Este un restaurant ingrozitor unde toata lumea fura,si angajatii si sefii lor.Am luat o mare teapa,nu este buna nici mancarea,servirea este super proasta,si cand le spui ceva se cearta cu tine pe banii tai Sunt niste NESIMTITI!!!! Plus ca este mizerie,nu s am mai facut curatenie de ani de zile,este infect!!! Mancare proasta,angajati prosti si sefi si mai prosti! NU FACETI NUNTA ACOLO RISCATI SA LUATI O SUPER TEAPA<CUM AM LUAT SI EU!!!!!!

Cozette
12.01.2011, 02:19:54
Buna seara,

Eu am nunta anul acesta la Recital, dar citind parerile voastre.....ufff..... Ultimul post este de anul trecut. Este cineva care sa fi dacut nunta de curand acolo?

Multumesc!

Cozette
12.01.2011, 02:22:30
reactor_share (http://www.miresici.ro/member.php?u=71892) , daca citesti, nu iti pot raspunde la mesaj, pentru ca nu am cele 10 posturi minim necesare :) . Dar as fi foarte recunoscatoare daca mi-ai lasa un ID de messenger, pentru ca, dupa cate vad, chiar am nevoie de sfaturi pentru acest local :) .

Multumesc!

alexandrina89
02.09.2011, 14:23:32
Buna fetelor sunt noua pe forum dar am o intrebare pana la urma cum a fost nunta la Recital??? Noi am semnat contract cu cavalerul dar totusi ni se pare prea mult in comparatie cu celelalte si am vazut ca la Recital terasa e acoperita complet iar meniul e 150 ron.
Astept postari.Popici

aannaa_p
05.08.2013, 09:12:17
am avut si eu si nu se merita! NU RECOMAN NIMANUI RESTAURANTUL RECITAL! pt cine doreste am filmulte, poze si inregistrari de la cum se comporta u oameni..clientii dar si cu angajatii. vreti o nunta de vis faceti nunta oriunde mai putin la restaurantul recital iasi.

aannaa_p
05.08.2013, 09:14:07
Nu faceti nunta la RECITAL,este un mizerabil de restaurant cu angajati si patroni foarte nesimtiti care fura si inseala cat pot de mult!!! Am avut nunta recent si au furat din bautura care trebiua sa mi o dea,mancarea era foarte proasta,tortul mult mai mic fata de ce mi a aratat plus ca dimineata mi au bagat pe gat mai multe meniuri pe care le am platit. Cand am cerut explicatii nesimtitii de patroni au inceput sa urle si sa se certe cu noi. fugiti cat puteti de RECITAL,este un restaurant de doi lei!!!!!

da asa este. sustin 100% ceea ce ai zis. stiu um este noi am fost inclusiv amenntate de acest om..de fapt patron josnic, ipocrit si nesimtit

aannaa_p
05.08.2013, 09:19:57
Este un restaurant ingrozitor unde toata lumea fura,si angajatii si sefii lor.Am luat o mare teapa,nu este buna nici mancarea,servirea este super proasta,si cand le spui ceva se cearta cu tine pe banii tai Sunt niste NESIMTITI!!!! Plus ca este mizerie,nu s am mai facut curatenie de ani de zile,este infect!!! Mancare proasta,angajati prosti si sefi si mai prosti! NU FACETI NUNTA ACOLO RISCATI SA LUATI O SUPER TEAPA<CUM AM LUAT SI EU!!!!!!

acelasi sfat il am si eu! NU FACETI NUNTA LA RECITAL