PDA

Versiunea completa : Muzica in jud. Prahova: DJ, formatii, lautari etc.

Pagini : [1] 2 3

alinutzapisicutza
29.11.2006, 18:50:27
Buna seara tuturor miresicilor!
Ma adresez tuturor miresicilor care s-au confruntat cu problema DJ-ului la nunta. In urma deliberarilor cu cei implicati (mire si parinti) am hotarat ca vom avea la nunta un DJ. Insa nu cunoastem pe nimeni care sa se priceapa intr-adevar.
Stiu ca e cam devreme, insa e bine sa fii prevazator.
Ma poate ajuta cineva cu vreun sfat in privinta asta? Precizez ca ne intereseaza un om profesionist, care sa stie ce se cere la nunta si care sa stie ce sa faca astfel incat toata lumea sa se simta bine.
Va pup pe toate si va urez spor la pregatiri. :*

catamiha
29.11.2006, 20:23:58
Ma adresez tuturor miresicilor care s-au confruntat cu problema DJ-ului la nunta. In urma deliberarilor cu cei implicati (mire si parinti) am hotarat ca vom avea la nunta un DJ. Insa nu cunoastem pe nimeni care sa se priceapa intr-adevar.
Ma poate ajuta cineva cu vreun sfat in privinta asta? Precizez ca ne intereseaza un om profesionist, care sa stie ce se cere la nunta si care sa stie ce sa faca astfel incat toata lumea sa se simta bine.

Buna. Noi deja am contactat un Dj. Parintii mei au fost la o nunta unde l-a vazut si le-a placut, adica toata lumea a dansat, deci cred ca e bun

mady25
28.12.2006, 08:50:13

Buna, si eu am avut DJ la nunta si a fost super frumos.;;)

madalinahonciuc
10.01.2007, 22:58:00
cum se numeste si cam ce preturi practica?

roxyana18s
03.03.2007, 23:20:55
buna mai ai nr.lui de tel.el unde cinta de obicei sau unde putem sa-l ascultam?ideal este sa asculti un dj atunci cind canta la o nunta doar asa iti dai seama cit e de bun.

M_Alexa
09.05.2007, 10:01:42
Salutare!
Cine ma poate ajuta si pe mine cu recomandari in ceea ce priveste alegerea formatiei pentru nunta? Ce formatii ati avut voi la nuntile voastre? Ati fost multumite? Cum i-ati gasit? Mai aveti numerele de telefon? URGENT!!!

M_Alexa
09.05.2007, 10:05:04
Revin cu o completare la mesajul initial.
M-ar interesa in mod deosebit lautari din Prahova. Please, help! :-s

mihaela_ploiesti
09.05.2007, 16:40:47

buna . E u am lautarii din Ploiesti. din Bariera Bucuresti. Sund destul de buni si nici scumpi nu sunt : 2000 ron. spre deosebire de altii care depasesc 1000$.

andreear
09.05.2007, 22:14:51
Cat va costa pe voi dj-ul?

CONT-INCHIS-024
10.05.2007, 16:30:17
buna
eu am lautarii de la Central.dar te sfatuiesc ca ianinte de a alege lautarii sa te duci sa ii asculti.mie una mi s-au parut cei mai buni.acum fiecare hoatraste care e cel ami bun.:*

roxyana18s
11.05.2007, 19:23:12
buna . E u am lautarii din Ploiesti. din Bariera Bucuresti. Sund destul de buni si nici scumpi nu sunt : 2000 ron. spre deosebire de altii care depasesc 1000$.
buna m-ar interesa si pe mine numarul lor de telefon k pina acum am ascultat 3 lautari diferiti si au fost unul mai prost ca altul

Danutza2007
12.05.2007, 07:44:57
buna
eu am lautarii de la Central.dar te sfatuiesc ca ianinte de a alege lautarii sa te duci sa ii asculti.mie una mi s-au parut cei mai buni.acum fiecare hoatraste care e cel ami bun.:*

buna. i-am vazut si eu la o nunta pe cei de la central si mi-au placut. noi inca nu ne-am ales formatia si te-as ruga sa-mi spui cat iti iau ei, ca la ce preturi se vehiculeaza pe acest forum...........

spor la pregatiri in continuare

cookyy
12.05.2007, 14:07:59
salutare..stiti pe cineva care sa cante muzica populara?au vreau dj si inca cineve care sa ne cante doar populara asa ca daca aveti vreo sugestie...va rog frumos...

CONT-INCHIS-024
13.05.2007, 08:55:08
buna. i-am vazut si eu la o nunta pe cei de la central si mi-au placut. noi inca nu ne-am ales formatia si te-as ruga sa-mi spui cat iti iau ei, ca la ce preturi se vehiculeaza pe acest forum...........

spor la pregatiri in continuare
buna
eu sa stii ca i-am arvunit din noiembrie 2006 si ma costa 30 de mil.dar eeu crerd ca merita fata de ce am vazut:*

M_Alexa
14.05.2007, 10:12:53
Salutare!
Trimite-mi si mie nr. lor de telefon, te rog frumos! As vrea sa-i contactez si eventual sa-i si ascult. Astept raspuns. Multumesc frumos!

M_Alexa
14.05.2007, 10:18:14
buna

Merci pentru recomandare! Aveam oricum de gand sa-i ascult inainte, ca nu vrem sa aruncam banii aiurea si sa nu fim multumiti.
:*

M_Alexa
14.05.2007, 10:19:21
Cine a mai avut la nunta lautarii cu care colaboreaza cei de la Hotel Prahova? Vreau sa stiu si eu parerea cuiva care i-a avut la nunta sau care macar i-a ascultat cantand.
Multumesc anticipat!

dsy
24.06.2007, 14:53:49
Buna fetelor!
Chiar nimeni nu stie unde se poate gasi dj bun? Eu am contractat o formatie ca sa-mi cante la nunta... dar... parca doresc si un dj pentru "pauza" lautarilor....insa nu stiu de unde sa-l iau:-<

dsy
24.06.2007, 14:55:26
cum se numeste si cam ce preturi practica?

si pe mine m-ar interesa..........:-w

laurela
17.08.2007, 04:14:50
nimeni nu mai scrie nimik...:((

laurela
17.08.2007, 04:18:14
haideti fetelor,ajutati-ne si pe noi....>:D< si eu trebuie sa gasesc un dj bun:-SS

auraszablau
21.08.2007, 16:42:22
Buna fetelor. Mai stie cineva ce formatii se mai gasesc prin Ploiesti...?Vad ca nu s-a mai scris de mult pe aici....Astept recomandari[-o<

oana_popescu23
22.08.2007, 12:56:29
Buna fetelor. Mai stie cineva ce formatii se mai gasesc prin Ploiesti...?Vad ca nu s-a mai scris de mult pe aici....Astept recomandari[-o<
buna
eu ti-as recomanda lautarii de la central.Sunt bestiali.Dar ar cam trebui sa vb deja.

CONT-INCHIS-024
23.08.2007, 14:34:48
fetelor eu am avut nunta in iunie
la central. salae frumoasa lautarii BESTIALI dar mancarea :(((((((((((((((

andreear
23.08.2007, 15:36:48
Noi am avut un DJ super la nunta, daca vrei iti pot trimite pe privat numarul lui de tel.

oana_popescu23
24.08.2007, 09:38:33
buna Carmen,
Eu am nunta unde ai avut tu.Ce s-a intamplat de ai fost atat de dezamagita de mancare(ca sa stiu cum pun problema)?Apropo,te-au lasat sa aduci tortul,cafeaua de la tine?ms

hermy
24.08.2007, 19:06:44
Noi am luat formatia care in principiu canta la romanesti,ne-au placut fff mult,se numeste Formatia Magic,daca doriti informatii va pot ajuta.

madalinahonciuc
25.08.2007, 08:23:33
si eu am avut tot DJ la nunta, a iesit super petrecere! nu s-a stat la mese nici cand aduceau chelnerii mancarea! A fost super tipul, l-am ales pe el pentru ca am fost la o nunta acum vreo 5 ani unde a facut aceeasi atmosfera si mi-am promis atunci ca daca ma vaoi casatori vreodata, pe el o sa il aleg ca dj; daca vreti, va dau nr de telefon pe privat...

CONT-INCHIS-024
25.08.2007, 19:23:55
buna Carmen,
Eu am nunta unde ai avut tu.Ce s-a intamplat de ai fost atat de dezamagita de mancare(ca sa stiu cum pun problema)?Apropo,te-au lasat sa aduci tortul,cafeaua de la tine?ms
asaa am zis si eu ca pun pb bine si am ous-o dar tot ce au vrut ei au facut
nu ii lasa sa iti dea friptura la tava
ca nu e buna.
nu m-au lasat cu tort si nici cu cafea

oana_popescu23
26.08.2007, 09:09:45
asaa am zis si eu ca pun pb bine si am ous-o dar tot ce au vrut ei au facut
nu ii lasa sa iti dea friptura la tava
ca nu e buna.
nu m-au lasat cu tort si nici cu cafea
ms
Sper sa iasa bine

CONT-INCHIS-047
02.09.2007, 09:24:53
Noi am luat formatia care in principiu canta la romanesti,ne-au placut fff mult,se numeste Formatia Magic,daca doriti informatii va pot ajuta.
Si noi am auzit de formatia de la Romanesti.Am inteles ca sunt mai multi care se impart la 2-3 nunti.E adevarat?Ca pret depasesc 30mil?Vreau si eu mai multe detalii te rog

CONT-INCHIS-047
18.09.2007, 16:30:04
Chiar nu e nimeni pe aici care stie ceva despre lautarii de la romanesti???

Ionutz_yo
22.09.2007, 13:43:15
Vreau si eu ceva numere de tel de la mai multe formatii cu care ati colaborat voi .
Va multumesc anticipat

raluca_popeasca
22.09.2007, 14:44:56
Chiar nu e nimeni pe aici care stie ceva despre lautarii de la romanesti???
BUna Anca!

Eu am facut nunta la Romanesti si am avut formatia lui Dan Ardelean. El canta f bine, la fel si tipa cu care e, dar ai grija. Noua ne-a mai adus pe cineva, un alt tip, care avea repertoriu f misto, lumea a dansat pe muzica lui, dar mie nu mi s-a parut ca are voce deloc. E bine sa vb de la inceput cu Dan si sa-i spui. Noua ne-a luat 27 mil anul asta. Am stabilit cu ela inca de anul trecut cam prin decembrie.
Daca mai ai intrebari, iti stau la dispozitie.
pup iu

CONT-INCHIS-047
22.09.2007, 19:02:56
BUna Anca!

Eu am facut nunta la Romanesti si am avut formatia lui Dan Ardelean. El canta f bine, la fel si tipa cu care e, dar ai grija. Noua ne-a mai adus pe cineva, un alt tip, care avea repertoriu f misto, lumea a dansat pe muzica lui, dar mie nu mi s-a parut ca are voce deloc. E bine sa vb de la inceput cu Dan si sa-i spui. Noua ne-a luat 27 mil anul asta. Am stabilit cu ela inca de anul trecut cam prin decembrie.
pup iu

Multumesc muuuuuuuuult!Chiar credeam ca nu i-a mai avut nimeni la nunta.

albinutza2008
23.09.2007, 16:16:36
Poti sa imi trimiti si mie te rog numarul de telefon al DJ-ului? Eventual si cat te-a costat. Ai avut si formatie pe langa DJ? Daca da, ce formatie? Si daca ai fost multumita de alegerea facuta. Multumesc!

si eu am avut tot DJ la nunta, a iesit super petrecere! nu s-a stat la mese nici cand aduceau chelnerii mancarea! A fost super tipul, l-am ales pe el pentru ca am fost la o nunta acum vreo 5 ani unde a facut aceeasi atmosfera si mi-am promis atunci ca daca ma vaoi casatori vreodata, pe el o sa il aleg ca dj; daca vreti, va dau nr de telefon pe privat...

auraszablau
08.10.2007, 11:03:46
Buna fetelor
A auzit cineva de Marian Cățelu' din Vâlcănești?Sunt 4 in formatie, i-am auzit cantand si mi s-a parut ok, dar se pare ca nu a auzit prea multa lume de ei...si ma intreb oare sunt totusi buni:-w Ca pret ne-au spus 1000 Euro pt anul viitor. Stie cineva ceva?

NMM
17.10.2007, 15:11:25
Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.
Recomandati-mi si mie un DJ
Va roooooooooooooooooooooooooog

andreear
17.10.2007, 21:09:03
Ajutorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.
Recomandati-mi si mie un DJ
Va roooooooooooooooooooooooooog

DJ -ul nostru a fost super, ti-l recomand cu drag.

Daca vrei iti trimit PM cu numele si tel lui!

NMM
18.10.2007, 15:15:58
DJ -ul nostru a fost super, ti-l recomand cu drag.

Daca vrei iti trimit PM cu numele si tel lui!
OK .Multumesc mult

mamuska
21.10.2007, 14:38:11
haideti fetelor,ajutati-ne si pe noi....>:D< si eu trebuie sa gasesc un dj bun:-SS
Anul trecut,cand am fost noi nasi am cunoscut un dj super la nunta finilor nostrii... Acum, pe 3 noiembrie are nunta sora mea si l-am luat tot pe el... Mie mi-a placut, are tot ce vrei si pe langa toate astea mai si filmeaza...si este si ieftin!!!!!!

iubi_felicia2000
01.11.2007, 05:47:16
:(( si eu vreau sa stiu mai multe despre lautari,plssssspreturi si nume,,,,va rog miresicilor..........

VERA
01.11.2007, 09:18:56
:(( si eu vreau sa stiu mai multe despre lautari,plssssspreturi si nume,,,,va rog miresicilor..........

Buna cumnata mea are nunta tot pe 06.09.2008 la best iar de lautari am vb cu cei de la Meridian si le ia 32 mil cu tot cu acordionistul care o sa stea dupa ei toata ziua.

andreear
01.11.2007, 15:25:49
Buna cumnata mea are nunta tot pe 06.09.2008 la best iar de lautari am vb cu cei de la Meridian si le ia 32 mil cu tot cu acordionistul care o sa stea dupa ei toata ziua.

Vera, sigur cumnata ta are pe 06.09 nunta la Best? Pt ca, viitorii nostri fini au pe 06.09 2008 nunta la Best si , din cate stiu eu este doar o singura sala pt nunti acolo, sau ma insel??????????????????Merci si astept repede raspuns ca m-ai pus pe ganduri:-w:-w:-w

VERA
02.11.2007, 09:10:00
Vera, sigur cumnata ta are pe 06.09 nunta la Best? Pt ca, viitorii nostri fini au pe 06.09 2008 nunta la Best si , din cate stiu eu este doar o singura sala pt nunti acolo, sau ma insel??????????????????Merci si astept repede raspuns ca m-ai pus pe ganduri:-w:-w:-w

Da sigur au pe 06.09.2008 la Best numai ca ei or sa aiba in sala noua.Ni s-a spus ca este in constructie o noua sala de 90 de persoane.Scuze ca nu am precizat si te-am dus in eroare :*

andreear
02.11.2007, 09:36:52
Da sigur au pe 06.09.2008 la Best numai ca ei or sa aiba in sala noua.Ni s-a spus ca este in constructie o noua sala de 90 de persoane.Scuze ca nu am precizat si te-am dus in eroare :*

AAA!!! Nu stiam ca vor mai face o sala....merci de info, m-am linistit!!!!

VERA
02.11.2007, 09:41:22
AAA!!! Nu stiam ca vor mai face o sala....merci de info, m-am linistit!!!!

Cu placere si atunci poate o sa vin sa te vad nasica daca tot o sa fim vecine de sala [email protected]};-

andreear
02.11.2007, 15:35:04
Corect....eu nu m-am gandit dar ai dreptate!!!

monik24
22.11.2007, 16:02:40
CE POTI SA MI SPUI DESPRE EI? i ai ascultat? si inca ceva........din cate am inteles nu mai au acordeonist pt ca si au cumparat o clapa performanta. am vorbit ieri cu unul din membrii formatiei si mi a spus ca mai sunt doar 3. in cazul in care stie cineva ceva de ei ......astept parerile voastre. pupici si sa fiti iubite

VERA
25.11.2007, 09:29:23
CE POTI SA MI SPUI DESPRE EI? i ai ascultat? si inca ceva........din cate am inteles nu mai au acordeonist pt ca si au cumparat o clapa performanta. am vorbit ieri cu unul din membrii formatiei si mi a spus ca mai sunt doar 3. in cazul in care stie cineva ceva de ei ......astept parerile voastre. pupici si sa fiti iubite

Eu i-am avut la nunta si am fost fffff incantata de ei.Intradevar si-au cumparat orga si sera la local sunt doar trei dar pt dimineatza ca sa vina acasa au un acordionosit care ester inclus in pret iar pt vineri la brazi il platesti separat ..parca 1 mil ne-a cerut.

monik24
25.11.2007, 09:43:53
Eu i-am avut la nunta si am fost fffff incantata de ei.Intradevar si-au cumparat orga si sera la local sunt doar trei dar pt dimineatza ca sa vina acasa au un acordionosit care ester inclus in pret iar pt vineri la brazi il platesti separat ..parca 1 mil ne-a cerut.
Multumesc frumos Vera! Ma bucur tare mult sa aud ca ai fost multumita de prestatia lor. Ieri am batut palma cu ei si sper din suflet sa iasa bine. Am intrebat si de acordeonist (citind ce ai scris tu despre oferta facuta cumnatei tale) numai ca nu mi l da in acelasi pret din pacate. NOI SA FIM SANATOSI........Pupici tuturor

VERA
26.11.2007, 08:36:13
Multumesc frumos Vera! Ma bucur tare mult sa aud ca ai fost multumita de prestatia lor. Ieri am batut palma cu ei si sper din suflet sa iasa bine. Am intrebat si de acordeonist (citind ce ai scris tu despre oferta facuta cumnatei tale) numai ca nu mi l da in acelasi pret din pacate. NOI SA FIM SANATOSI........Pupici tuturor

Nu te supara dar cat ti-au cerut tie fara acordionist?

roxana87
26.11.2007, 10:17:32
si eu sunt in cautare de lautari pentru la anu!da am avut surpriza sa vad k nu prea se mai gasesc pe data nuntii mele.as dori si eu un nr de tel de la cei de la central si de la cei din bariera bucuresti.ms anticipat.pupici:*

roxana87
26.11.2007, 12:32:05
vera te rog da-mi si mie un numar de telefon de la cei de la meridian sau un mod in care ii pot contacta.ms anticipat

oana_popescu23
26.11.2007, 13:22:49
vera te rog da-mi si mie un numar de telefon de la cei de la meridian sau un mod in care ii pot contacta.ms anticipat
si eu i-am avut pe cei de la central.canta f bine dar fac destul de multe pauze.asta e singurul lucru de care pot sa ma plang.o sa-ti trimit diseara nr lor pe pm dak mai ai nevoie

eviasis
02.12.2007, 08:59:28
Va pot ajuta eu.Tot in ploiesti am sa fac si eu nunta pe 23 februarie, iar seful de sala de la Restaurantul Marlen unde voi face nunta mi-a recomandat un dj fff bun (spune el - eu inca nu l-am ascultat).Daca vreti va pot da nr. lui de telefon.Sau daca nu va grabiti dupa ce merg eu sa-l ascult va contactez si pe voi.Am vb cu el la telefon si :fotografii, video si muzica mie imi ia in jur de 700lei.Daca va intereseaza *** (id mess).Va poop.

CONT-INCHIS-047
15.12.2007, 14:55:37
Eu am arvunit ca lautari pe Florin de la Constanta si trupa lui.canta toata noaptea.Nu fac pauza 5 minute adunate toata noaptea.Canta tot felul de melodii si ca pret 30mil cu tot cu acordeonist.Va recomand!Cine doreste informatii suplimentare sa nu ezite!

mitzuskaya
16.12.2007, 12:32:47
Eu am arvunit ca lautari pe Florin de la Constanta si trupa lui.canta toata noaptea.Nu fac pauza 5 minute adunate toata noaptea.Canta tot felul de melodii si ca pret 30mil cu tot cu acordeonist.Va recomand!Cine doreste informatii suplimentare sa nu ezite!

Mai si eu l-am avut pe Florin de la Constanta, ai facut o alegere excelenta,chiar nu sta 5 minute iti face o nunta bestiala aproape numai el ,o sa vezi.Cati ti-a spus ca sunt in formatie?
Mie mi-a lipsit unu dar a venit in schimb cu 2 ''maimutele'' care la momentul lor au fost simpatice au cantat bine dar si mai bine ca nu au cantat mult#:-S .
Pupicesti

CONT-INCHIS-047
16.12.2007, 22:43:33
Mai si eu l-am avut pe Florin de la Constanta, ai facut o alegere excelenta,chiar nu sta 5 minute iti face o nunta bestiala aproape numai el ,o sa vezi.Cati ti-a spus ca sunt in formatie?
Mie mi-a lipsit unu dar a venit in schimb cu 2 ''maimutele'' care la momentul lor au fost simpatice au cantat bine dar si mai bine ca nu au cantat mult#:-S .
Pupicesti

Nu am intrebat cat sunt in formatie, iar despre cele doua "maimutele" de care aflasem si noi am inteles ca e asa o surpriza pentru miri :D
Ai mei l-au vazut la doua nunti si au ramas impresionati!Vad ca ne asemanam intr-o oarecare masura in privinta gusturilor :D Pupicei!

CONT-INCHIS-047
16.12.2007, 22:45:14
Din cauza ca ma grabeam cand am scris in loc sa scriu "cati sunt in formatie" am scris "cat sunt in formatie".Sorry :P

mitzuskaya
17.12.2007, 10:57:45
Nu am intrebat cat sunt in formatie, iar despre cele doua "maimutele" de care aflasem si noi am inteles ca e asa o surpriza pentru miri :D
Ai mei l-au vazut la doua nunti si au ramas impresionati!Vad ca ne asemanam intr-o oarecare masura in privinta gusturilor :D Pupicei!

Sa stii ca si eu am observat acelasi lucru si ma bucura foarte tare ca cineva se aseamana la gusturi cu mine.Am vazut ca faci nunta la Turist este superb ,bestial, acolo as fi vrut sa fac si eu dar cand am aflat ca l-a renovat deja era prea tarziu pentru ca nu mai erau locuri deloc si sincer chiar mi-a parut rau ca nu am facut acolo.Dar nu e pb ca intr-un final nunta a iesit foarte bine.Cat despre lautari numai cuvinte de lauda,au fost de nota 20 cel putin Florin de la Constanta e cel mai tare, face nunta singur, eu am avut si dj, nici nu a facut fata , a cantat Florinel toata noaptea cu exceptia cand au cantat surpizele serii.....

mamuska
19.12.2007, 01:13:12
Va pot ajuta eu.Tot in ploiesti am sa fac si eu nunta pe 23 februarie, iar seful de sala de la Restaurantul Marlen unde voi face nunta mi-a recomandat un dj fff bun (spune el - eu inca nu l-am ascultat).Daca vreti va pot da nr. lui de telefon.Sau daca nu va grabiti dupa ce merg eu sa-l ascult va contactez si pe voi.Am vb cu el la telefon si :fotografii, video si muzica mie imi ia in jur de 700lei.Daca va intereseaza eviasis_15 (id mess).Va poop.
este acelasi dj de care vorbesc si eu......sunt sigura,pt ca finii mei au avut nunta la Marlen si sora mea la fel, el merge la multe nunti la Marlen....il cheama Marian si e super de treaba........noi am vorbit cu el si pt anul viitor la nunta fratelui meu......este ok,parerea mea si mi-a spus personal ca acestea sunt preturile de anul viitor: poze+filmat+muzica=700 lei...........si altceva(asta pt miresicile care isi faceau griji in privinta meniului pt dj) acest domn merge cu sotia la nunti (lucreaza impreuna) si pot spune ca nu consuma decat cafea si rareori mananca el sarmale,in rest nimic.......stiu asta pt ca la nunta la sora mea,eu am fost pers de incredere si mergeam tot timpul sa ii intreb ce mai doresc si daca vor sa manance si ei nu si nu......

CONT-INCHIS-047
21.12.2007, 21:59:54
Sa stii ca si eu am observat acelasi lucru si ma bucura foarte tare ca cineva se aseamana la gusturi cu mine.Am vazut ca faci nunta la Turist este superb ,bestial, acolo as fi vrut sa fac si eu dar cand am aflat ca l-a renovat deja era prea tarziu pentru ca nu mai erau locuri deloc si sincer chiar mi-a parut rau ca nu am facut acolo.Dar nu e pb ca intr-un final nunta a iesit foarte bine.Cat despre lautari numai cuvinte de lauda,au fost de nota 20 cel putin Florin de la Constanta e cel mai tare, face nunta singur, eu am avut si dj, nici nu a facut fata , a cantat Florinel toata noaptea cu exceptia cand au cantat surpizele serii.....

"Surprizele serii" au programul scurt?Cam ce melodii canta?

cookyy
27.12.2007, 12:00:15
salutare fetelor!

va rog muuuuult de tot cine are numarul unui dj din ploiesti sau care sa vina in ploiesti sa mi-l trimita si mie pe privat[-o< [-o< [-o< [-o< [-o<
ne-am trezit cam tarziu cu muzica cred si acum suntem speriati amandoi ca nu mai gasim pe nimeni:-SS :-SS :talk_01: asa ca astept cat mai multe recomandari ca poate va fi cineva liber^:)^
deci va rog muuuultt!!!!!!!!!>:D< :gen_17:

cookyy
03.01.2008, 01:04:55
fetelor nu ma poate ajuta nimeni cu o recomandare, ceva?:-s

deea14
08.01.2008, 19:56:04
despre dj din ploiesti ce puteti sa spuneti?
as vrea si eu recomandari......
multumesc

mitzuskaya
09.01.2008, 13:44:36
"Surprizele serii" au programul scurt?Cam ce melodii canta?
mai cred ca a cantat la mine de vreo 2 ori cate vreo 3 sau 4 melodii dintr-astea de corason..... celine dion,tina turner....etc.... lente toate

andreear
09.01.2008, 15:35:05
despre dj din ploiesti ce puteti sa spuneti?
as vrea si eu recomandari......
multumesc

Iti trimit PM cu numele dj-ului de la nunta noastra.

CONT-INCHIS-047
09.01.2008, 18:55:17
mai cred ca a cantat la mine de vreo 2 ori cate vreo 3 sau 4 melodii dintr-astea de corason..... celine dion,tina turner....etc.... lente toate

Deci o ocazie buna sa imi iau sotul la dans si sa incerc sa adorm si eu putin cu capul pe umarul lui :D (presupun ca o sa fiu obosita pe atunci)

deea2008
10.01.2008, 09:40:02
Salutare!
Sunt noua pe aici, am aflat de curand de acest forum.
As avea mare nevoie de ajutor.....caut lautari pentru nunta mea din august...
N_Anca si mitzuskaya, vad ca ati fost foarte multumite de muzica de la nunta voastra...va rog mult mai multe detalii ptr mine....dc se poate ...pls.
Multumesc!

deea2008
10.01.2008, 10:29:47
...in primul rand m-ar interesa un dj cu cineva pe langa care canta populare si nu numai...eu zic ca asta ar fi ideal.

cookyy
10.01.2008, 11:49:13
noi de ex vom avea dj dar vom cauta si pe cineva care sa cante doar populara vreo doua reprize de 20 min de ex..stiu sigur ca exista persoane insa nu stiu cum or sa cante dc noi vom avea dj..vom vedea..

deea2008
10.01.2008, 13:29:15
Asa zic si eu ca e cel mai ok. Decat sa iei o formatie care nu stii cum e, iei un dj pune ce muzica vrei, dar sa fie si cineva sa animeze atmosfera si sa cante mai multe genuri...dar problema e ca nu stie nimeni unde putem gasi....
dar formatii super ce-mi recomandati?

CONT-INCHIS-047
10.01.2008, 13:37:47
Salutare!
Sunt noua pe aici, am aflat de curand de acest forum.
As avea mare nevoie de ajutor.....caut lautari pentru nunta mea din august...
N_Anca si mitzuskaya, vad ca ati fost foarte multumite de muzica de la nunta voastra...va rog mult mai multe detalii ptr mine....dc se poate ...pls.
Multumesc!

deea2008 eu inca nu am avut nunta...urmeaza :D insa ai mei au avut ocazia sa ii asculte e lautari la 2 nunti pana acum si mi-au spus ca sunt super.Colegii de serviciu ai sotului meu il cheama si la diverse petreceri, deci concluzia este ca e foarte bun...am inteles ca nu ai nevoie de dj daca il ai pe Florin la nunta.

deea2008
10.01.2008, 13:53:01
Buna si mersi de raspuns.
Spune-mi te rog mai multe detalii...Florin canta singur sau are formatie? Ce gen canta?
Multumesc!

CONT-INCHIS-047
10.01.2008, 14:14:52
Buna si mersi de raspuns.
Spune-mi te rog mai multe detalii...Florin canta singur sau are formatie? Ce gen canta?
Multumesc!

Buna!Florin canta intr-o formatie, dar am inteles ca si singur ar putea sa faca toata nunta.Mai are si 2 surprize constand in 2 fete ce canta melodii din repertoriul lui Celine Dion, Tina Turner, etc...iti trimite si acordeonist.Canta in general muzica de nunta.

deea2008
10.01.2008, 14:20:32
Am devenit interesata, vad ca se vorbeste de bine de acest Florin. :-p
Cum se numeste formatia lui si cum as putea sa iau legatura cu el, ma poti ajuta te rog mult?
Tu pe el il ai la nunta?

deea14
10.01.2008, 18:28:12
multumesc andreear
am primit pe privat numele dj-ului
ne-a mai fost recomandat de altcineva,dar vroiam sa mai aflu si alte pareri.deci sa inteleg ca tu ai fost multumita de el?
pupici

andreear
10.01.2008, 19:51:56
multumesc andreear
am primit pe privat numele dj-ului
ne-a mai fost recomandat de altcineva,dar vroiam sa mai aflu si alte pareri.deci sa inteleg ca tu ai fost multumita de el?
pupici

Am fost ff multumiti de el, de firma lui, de tot ceea ce am facut cu el, aranjamente, buchete, lumanari, invitatii, foto, video si , nu in ultimul rand DJ. Il recoman cu tota increderea. Pupici

mitzuskaya
11.01.2008, 10:32:32
Am devenit interesata, vad ca se vorbeste de bine de acest Florin. :-p
Cum se numeste formatia lui si cum as putea sa iau legatura cu el, ma poti ajuta te rog mult?
Tu pe el il ai la nunta?

si eu l-am avut la nunta pe florin dar nu te pot ajuta decat cu sfaturi ca nu am numarul de telefon, nasul s-a ocupat de muzica si s-a vazut.
Despre florin daca ai citit mai in urma spuneam ca el canta orice si mai mult singur ii place foarte mult cea ce face.

deea2008
11.01.2008, 10:55:20
Buna!
Pai cum canta singur, nu are formatie in spate? Unde il gasesc, stie cineva?
Multumesc muuullllttttt!

CONT-INCHIS-047
11.01.2008, 12:09:56
Buna!
Multumesc muuullllttttt!

Ti-am trimis pm

deea2008
11.01.2008, 12:16:33
mersi...>:D<

mitzuskaya
11.01.2008, 13:00:51
Buna!
Multumesc muuullllttttt!
sper ca ai rezolvat problema cu numarul de tel ca eu nu il am ca sa te ajut,
sigur ca are formatie da el este cel care canta in general

deea2008
11.01.2008, 13:23:46
Multumesc de raspuns!:*

CONT-INCHIS-047
11.01.2008, 21:51:23
Multumesc de raspuns!:*

Cu placere.Ti-am trimis si restul de informatie in pm. :*

deea2008
16.01.2008, 21:03:42
Fetelor, sunteti sigure de Florin de la Constanta ca am mai primit o recomndare pentru o formatie din Breaza si cand i-am vazut pe DVD cantand la o nunta am fost foarte dezamagita. Apropo, de astia stiti ceva? Sunt tata, fiu, care am inteles ca mai canta si intr-un bar in Bucuresti si inca o femeie fara voce!!!!!! Va rog: un ultim sfat inainte de a lua decizia finala! Multumesc in avans.

CONT-INCHIS-047
16.01.2008, 21:34:39
Fetelor, sunteti sigure de Florin de la Constanta ca am mai primit o recomndare pentru o formatie din Breaza si cand i-am vazut pe DVD cantand la o nunta am fost foarte dezamagita. Apropo, de astia stiti ceva? Sunt tata, fiu, care am inteles ca mai canta si intr-un bar in Bucuresti si inca o femeie fara voce!!!!!! Va rog: un ultim sfat inainte de a lua decizia finala! Multumesc in avans.

Nu sunt tata si fiu...copii lui sunt micuti...cam la 10 ani asa.

CONT-INCHIS-047
16.01.2008, 21:35:40
aaaaaaaaa apoi am citit mai bine...te refereai la cei din Breaza...nu stiu...nu am auzit de ei...cum se numeste formatia lor?

deea2008
17.01.2008, 20:52:10
Nu stiu cum se numeste formatia. Pana una alta aveti numere de telefon ale lui Dan Ardelean sau ale celor de la Central sau din Bariera Bucuresti? Ca pe Florin de la Constanta l-am ratat :(. PLSSSSSSSSSSSSSSSSSSS.

luci_ana
24.01.2008, 14:20:41
salutare..stiti pe cineva care sa cante muzica populara?au vreau dj si inca cineve care sa ne cante doar populara asa ca daca aveti vreo sugestie...va rog frumos...

Mai eu stiu pe cineva care canta muzica populara....Dar nu stiu sigur daca, canta fara formatie si daca are liber in ziua respectiva. Dar daca vrei am sa vorbesc si te anunt.

cookyy
24.01.2008, 21:06:51
mai dc ai putea sa intrebi ar fi bine, nu e graba dar sa imi fac o idee dc se poate sau nu..noi oricum nu am vorbit cu nimeni inca..

marikamk
29.01.2008, 09:10:42

Buna,

Eu am ca formatie doi frati gemeni care stau in nord,Remus si Romulus,care au si acordeonist si vocal si cinta f bine. Poti incerca sa vezi. Daca te intereseaza astept mesaj pe mail pqtma @ y a h o o . f r

NMM
31.01.2008, 06:35:27
este acelasi dj de care vorbesc si eu......sunt sigura,pt ca finii mei au avut nunta la Marlen si sora mea la fel, el merge la multe nunti la Marlen....il cheama Marian si e super de treaba........noi am vorbit cu el si pt anul viitor la nunta fratelui meu......este ok,parerea mea si mi-a spus personal ca acestea sunt preturile de anul viitor: poze+filmat+muzica=700 lei...........si altceva(asta pt miresicile care isi faceau griji in privinta meniului pt dj) acest domn merge cu sotia la nunti (lucreaza impreuna) si pot spune ca nu consuma decat cafea si rareori mananca el sarmale,in rest nimic.......stiu asta pt ca la nunta la sora mea,eu am fost pers de incredere si mergeam tot timpul sa ii intreb ce mai doresc si daca vor sa manance si ei nu si nu......
poti sa imi dai si mie nr de tel al dj-ului pe privat?
merci:*

luci_ana
31.01.2008, 18:43:30

Sa ma anunti daca ai primit PM.

almimo
31.01.2008, 19:37:03
Buna fetelor!
Am si eu o mare rugaminte la voi!Puteti sa-mi trimiteti si mie pe private numarul de telefon al DJ-ului Marian?!Sau daca mai stiti si alti DJ ok....m-ar interesa nume si nr de telefon, fiindca nu reusesc sa gasesc, toti sunt ocupati si sunt disperata!!!Multumesc mult!!!Pupici si astept sa ma ajutati, daca vreti!>:D< :-p

danutzaxcata
03.02.2008, 09:35:14
Fetelor, l-am ascultat si eu pe solistul de la Meridian si mi-a placut la nebunie. Dar canta cu niste prieteni, nu cu formatia lui. Spuneti-mi si mie cum se comporta la nunti, cam cat costa formatia? Eu vreau si DJ, dar voi avea la nunta foarte multi oameni care le au cu popualara, lautarestile... Asa ca formatia va fi de baza. Astept raspuns, va rog!!!!!!!!!!!

danutzaxcata
04.02.2008, 08:30:50
Fetelor, chiar nu ati ascultat aceasta formatie? Nu a auzit nimeni de Meridian?#-o

NMM
05.02.2008, 06:01:35
Buna. Ma puteti ajuta si pe mine cu nr de tel al dj-ului Marian? Astept raspuns pe privat.
Va multumesc mult tuturor.
Spor la pregatiri.

deeag
05.02.2008, 11:20:45
Buna miresici, am si eu nevoie de ajutor, am vorbit cu un dj si mi-a spus ca ma costa 10 mil . Voua cum vi se pare ? Este mult ?:-\

mamuska
05.02.2008, 12:08:54
Buna miresici, am si eu nevoie de ajutor, am vorbit cu un dj si mi-a spus ca ma costa 10 mil . Voua cum vi se pare ? Este mult ?:-\
dj-ul pe care l-am avut noi la nunta finilor,apoi la nunta sorei mele si acum in iulie la nunta fratelui meu, ia 7-8 milioane pt muzica,filmat si poze.....
noi am fost foarte multumiti de el,de aceea l-am luat la toate nuntile din familie si l-am recomandat cu placere la alti cunoscuti,care au fost multumiti!

mamuska
05.02.2008, 12:10:31
Buna. Ma puteti ajuta si pe mine cu nr de tel al dj-ului Marian? Astept raspuns pe privat.
Va multumesc mult tuturor.
Spor la pregatiri.
vorbesti despre Marian pe care il stiu si eu????daca da,o sa-ti trimit eu nr lui...

mamuska
05.02.2008, 12:20:23
fetelor nu ma poate ajuta nimeni cu o recomandare, ceva?:-s
eu l-am recomandat si fetelor pe dj-ul de la nunta finilor nostrii si de la sora mea....drept dovada l-am luat si la nunta fratelui meu din iulie.....daca vrei,eu ti-l recomand cu incredere!!!!

cookyy
05.02.2008, 12:24:12
multumesc alina!:* ..am vb deja cu altcineva..sper sa fie ok..am maaari emotii..:-SS

mamuska
05.02.2008, 12:28:07
multumesc alina!:* ..am vb deja cu altcineva..sper sa fie ok..am maaari emotii..:-SS
ok....sper sa fie pe placul tau si sa iasa totul asa cum ti-ai dorit!!!

andreear
05.02.2008, 12:34:14

Mie mi se pare putin cam, mult, anul trecut noua ne-a luat in jur de 5,5 mil iatr anul asta stiu ca pretul e in jur de 7 mil.

mamuska
05.02.2008, 12:57:56
Mie mi se pare putin cam, mult, anul trecut noua ne-a luat in jur de 5,5 mil iatr anul asta stiu ca pretul e in jur de 7 mil.
cred ca ai avut acelasi dj de care vb eu....este singurul din Ploiesti care practica preturi asa de mici ...adica: muzica+filmat+poze= 7-8 milioane....de exemplu,fratele l-a luat pe el si a mai luat inca un cameraman ca vrea sa fie 2 care filmeaza....primul ia pretul care l-am dat mai sus, iar al 2-lea, doar pt filmat ia 5 milioane.........de aceea spun ca preturile sunt mari oricum,iar Marian e sub pret de multi ani.......mie dj-ul de la nunta mi-a luat 300 euro.....

andreear
05.02.2008, 13:10:12
cred ca ai avut acelasi dj de care vb eu....este singurul din Ploiesti care practica preturi asa de mici ...adica: muzica+filmat+poze= 7-8 milioane....de exemplu,fratele l-a luat pe el si a mai luat inca un cameraman ca vrea sa fie 2 care filmeaza....primul ia pretul care l-am dat mai sus, iar al 2-lea, doar pt filmat ia 5 milioane.........de aceea spun ca preturile sunt mari oricum,iar Marian e sub pret de multi ani.......mie dj-ul de la nunta mi-a luat 300 euro.....

Ionut se numeste DJ-ul dar e super.....nu a stat nimeni toata noaptea....

mamuska
05.02.2008, 13:16:08
Ionut se numeste DJ-ul dar e super.....nu a stat nimeni toata noaptea....
aha....cel de care vb eu se numeste Marian.....si la fel, toata noaptea s-a dansat in continuu....

andreear
05.02.2008, 13:26:03
aha....cel de care vb eu se numeste Marian.....si la fel, toata noaptea s-a dansat in continuu....

Asta conteaza cel mai mult !!!

danutzaxcata
05.02.2008, 16:36:49
:(( :(( :((

monik24
06.02.2008, 13:58:08
Nu te supara dar cat ti-au cerut tie fara acordionist?
33 de milioane

deeag
06.02.2008, 14:16:37
andreear ..............te rog ajutama si pe mine am si eu nevoie de numarul dj pe care l-ai avut tu . cel cu care am vb eu a zis ca a luat avans de la altcineva .............(:| si sunt disperata nu mai stiu pe nimeni . ajutorrrrrrrrrrrr

monik24
06.02.2008, 14:19:25
Fetelor, chiar nu ati ascultat aceasta formatie? Nu a auzit nimeni de Meridian?#-o
La nunta mea va canta formatia Meridian. Am semnat contractul in luna noiembrie 2007 ptr suma de 33 de milioane. Ne au invitat intr o seara la Crama Seciu sa i ascultam( cantau acolo la un chef) si am ramas foarte placut impresionati de prestatia lor. Abia imi puteam stapani picioarele pe sub masa. Formatia are 3 membri si toti canta vocal. Canta toate genurile de muzica mai putin manele. te pup si sper sa ti foloseasca informatiile mele.

deeag
06.02.2008, 14:21:40
sau oricine poate sa ma ajute cu un dj bun ^:)^ va rog sa imi trimiteti nr. de tel si numele pe PM ..
PLEASE:(( :((

andreear
06.02.2008, 16:32:23
andreear ..............te rog ajutama si pe mine am si eu nevoie de numarul dj pe care l-ai avut tu . cel cu care am vb eu a zis ca a luat avans de la altcineva .............(:| si sunt disperata nu mai stiu pe nimeni . ajutorrrrrrrrrrrr

Ok, iti trimit nr pe privat!

deeag
06.02.2008, 19:04:16
mersi mult andreear.
esti o draguta

andreear
07.02.2008, 08:21:36
mersi mult andreear.
esti o draguta

Sper din suflet sa itit fie de folos!

danutzaxcata
07.02.2008, 08:40:54
Multumesc mult de tot. M-am linistit, mai ales la faza cu manelele. :*

deeag
07.02.2008, 11:18:01
fetele stiiti pe cineva care a colaborat sau colaboreaza pt organizarea nuntii cu salon dara ?
m-ar cam interesa cum a fost ..;))

ilenic79
08.02.2008, 20:17:17
Daca se poate as dorii si eu mai multe informatii despre lautari , eventual un nr de telefon sau daca ai poate mai multe:))))))
multumesc frumos
Ileana

ilenic79
08.02.2008, 20:26:29
Ti-am trimis pm
se mai poate inca un pm si la mine pls
am ajuns sa disper cu lauratii astia
mercic frumos
Ileana
>:D<

tinkerbel29
12.02.2008, 08:04:18
imi aduc aminte ca am mai raspuns la aceasta intrebare....sau am scris in alt topic...
noi avem si restaurantul...dar vroiam sa vad ce oferte am si in ploiesti...atata tot...

si daca se poate ceva informatii depre o formatie sau dj...inca nu stim ce sa alegem...se poate un sfat?...eu nu am mai fost la nunti asa ca voi trai experienta pe pielea mea :D

spor la pregatiri!

luci_ana
16.02.2008, 09:59:32
BUna Anca!

pup iu

Buna ...imi poti da maimulte detalii despre formatiile lui Dan Ardelean(ca am inteles ca are mai multe formatii). au repertoriu ok?, creeaza admosfera, ce instrumente muzicale au.....cine e solist....

luci_ana
16.02.2008, 10:46:44
Fetelor am o problema cu lautarii....spuneti-mi daca stiti ceva de formatia Diamant........sunt sau nu mai buni decat cei ai lui Dan Ardelean........sau Dan Ardelean face nunta bine?

catalina_mihaela
29.02.2008, 18:14:10
eu am gasit niste lautari din varbila
desi 2 sunt romi si 3 romani sunt f multumita de ei caci le dau 18milioane ,sunt super civilizati si ii stiu de 3 ani caci tot ei au cantat si la prietenele mele cele mai bune care s-au maritat si au facut nuntile la club as.atunci am dansat cat am putut incaltata dar apoi recunosc ca nu am putut si...m-am descaltat
pt cateva clipe devenisem centrul atentiei
a fost super
muzica de baza e cea de petrecere,hore,sarbe caci de aia vine lumea la nunta...sa danseze nu sa stea pe loc
va pup astept intrebari si sfaturi:)>-

ilenic79
02.03.2008, 19:56:27
Buna ...imi poti da maimulte detalii despre formatiile lui Dan Ardelean(ca am inteles ca are mai multe formatii). au repertoriu ok?, creeaza admosfera, ce instrumente muzicale au.....cine e solist....

Mai , viitorul meu sot a vb cu Dan Ardeleanu si zice ca e ok, dar el canta putin la nunta 2 ore si lasa 2 fete care canta mai mult muzica usoara, una canta bine , cealata mai putin, in schimb Dan canta f frumos si stiu ca sub 1000 de euro nu discuta.In schimb iti recomand o formatie care mie imi place mult si care o sa ne cante si noua la nunta.....Formatia REFLEX.......
i-am ascultat,ne-au placut, i-am acontat si sper sa iasa ok ....mai ales ca unul din membrii il stie pe sotul meu. In formatie sunt 3 insi unul care este la teatru la Ploiesti si e managerul formatiei . Ca pret se invarte intre 25-30 de mil . Am un cd de la ei daca vrei sa asculti sau nr de contact nu trebuie decat sa imi spui.:)>-

vsvalentina
13.03.2008, 19:28:06
salut!
fetelor vreau si eu nr de tel al lui Florin de la Constanta!
am auzit numai cuvinte de lauda,cam ce preturi practica?
chiar vreau sa gasim in sfarsit formatia si buna si convenabila la bani

mikimiki
29.03.2008, 19:57:36
fetele stiiti pe cineva care a colaborat sau colaboreaza pt organizarea nuntii cu salon dara ?
m-ar cam interesa cum a fost ..;))

am fost saptamana asta la dara ... sincera sa fiu nu prea mi-a placut , preturile sunt mari

iti recomand firma event decor - au reduceri intre 10-30% si super preturi

georgiana_urziceni
23.04.2008, 13:17:21
eu am formatia de care zici tu ...sunt 4 tata , fiu , o femeie cu vocea dar mie mi-au placut , canta toti cu vocea iar baiatul are o voce super si solista la fel ... apropos este4 vb despre FORMATIA SPECIAL -NINEL CAZAN -BREAZA. ii stiti , cum vi se par , sincer !!!

madutza23
24.04.2008, 10:25:50
Noi am arvunit formatia Cristal. Ei canta de obicei la Paralela 45. Stie cineva de ei ceva sa-mi spuna si mie pareri si impresii? :-?

NMM
06.05.2008, 10:56:07
Ajutoooooooooor, am ramas fara acordeonist. Cine ma poate ajuta si pe mine?

Simona1980
09.05.2008, 08:26:01
Buna dimineta, vreau si eu numarul de telefon al celor de la Meridian si Central ! Multumesc !:-SS

mikimiki
14.05.2008, 14:54:09
fetelor,

nu mi-am gasit dj

va rog din suflet ajutati-ma cu un dj

trimiteti-mi PM cu nr.tel si numele lui

andreear
14.05.2008, 19:07:16
fetelor,

nu mi-am gasit dj

va rog din suflet ajutati-ma cu un dj

trimiteti-mi PM cu nr.tel si numele lui

Ti-am trimis!

xtina_andrei1980
02.06.2008, 18:22:47
Buna,
Imi poate da cineva orice fel de info despre DJ RENE? E bun , nu e bun, ce stiti despre el? :-?
Rog frumos raspuns urgent, ^:)^

mikimiki
06.06.2008, 13:06:57
Andreea multumesc mult pentru nr de telefon al dj-ului. Am incheiat contract cu el.

madutza23
06.06.2008, 13:28:06
Pentru viitoarele miresici. Cine este interesat de lautari am o recomandare super si pret bun. ;-)

andreear
06.06.2008, 14:49:30
Andreea multumesc mult pentru nr de telefon al dj-ului. Am incheiat contract cu el.

Super! O sa vezi ca nu o sa iti para rau!!!>:D<

mikimiki
06.06.2008, 15:31:00
Super! O sa vezi ca nu o sa iti para rau!!!>:D<

Mi s-a parut super de treaba. probabil ca o sa incheiem un contract cu el pt lumini speciale ( 450 ron)

andreear
06.06.2008, 15:37:21
Mi s-a parut super de treaba. probabil ca o sa incheiem un contract cu el pt lumini speciale ( 450 ron)

E un profesionist! Nu o sa regreti decizia luata!

deea14
06.06.2008, 20:19:15
si noi tot cu dj-ul recomandat de andreear am incheiat contract si la fel mi s-a parut super super de treaba si are si firma de aranjamente si vom decora restaurantul tot cu el.
multumim andreear
pupici

andreear
06.06.2008, 20:21:50
si noi tot cu dj-ul recomandat de andreear am incheiat contract si la fel mi s-a parut super super de treaba si are si firma de aranjamente si vom decora restaurantul tot cu el.
multumim andreear
pupici

Ma bucur ca v-a facut o impresie buna, noi am fost ff multumiti de serviciile lui si de aceea am avut curaj sa il recomand!!!>:D< >:D< >:D<

georgiana_urziceni
09.06.2008, 08:33:41
Pentru viitoarele miresici. Cine este interesat de lautari am o recomandare super si pret bun. ;-)
eu am nunta pe 20 sept si am lasutarii din prahova-breaza si anume ninel cazan ! i-am ascultat si mi-au placut mult1 voi ce impresie aveti??

alex77
19.06.2008, 22:02:45
Eu am luat niste lautari buni de la Mizil; i-am vazut la o nunta a unui prieten----belea canta! acum o saptamana au facut show in Bucuresti la alta nunta- in jur de 4000 lei-dar merita<:-P

madii113
21.06.2008, 13:47:09
Eu am luat niste lautari buni de la Mizil; i-am vazut la o nunta a unui prieten----belea canta! acum o saptamana au facut show in Bucuresti la alta nunta- in jur de 4000 lei-dar merita<:-P
Daca erau din Mizil erau cumva universo, sunt vreo 6-7, foarte eleganti si manierati.
Stiu ca sunt belea dar eu auzisem ca sunt mult mai scumpi.
Esti sigura de pret?
daca vreti va dau telefoane de acolo ca ii stiu pe toti.
Pupici.

madii113
24.06.2008, 18:48:01
sunt sigur de pret; foarte eleganti-imbracati toti la fel ; super ok -ma refer la comportament si calitatea prestatiei...k sa zic asha; si se numesc Royal .....and by the way ...am organizat azi o nunta la Urlati...cantau niste lautari cam varzet-se vedea ca le plac manelariile,si luau cam 3000 lei / eveniment...zik eu ca nu meritau banii ...dar daca lui nenea ginerica i-au placut...
OOOOOFFFFFFFFFFF si eu care credeam ca-s astia de care itti ziceam ca ii sunam si eu imediat.
I-au luat unei prietene 3000 eur ma si miram de ce au scazut pretul

Nicola023
26.06.2008, 15:21:46
De formatia numita Lucefarul a auzit cineva?

Liv
28.06.2008, 13:43:04
Dar de BICA a auzit cineva?

tatiana_marin
01.07.2008, 10:27:38
Imi poti da si mie nr. lor de tel?

madii113
02.07.2008, 21:51:35
Fetelor am o problema nu gasesc lautari.
Toti sunt ocupati pe 4 octombrie.
pe cine imi recomandati si mie care sa cante multa lautareasca si usoara.
Fara manele nu ca as fi contra dar imi iau calculatorul.
Manele a doua zi la ciorba:">

auraszablau
03.07.2008, 07:42:52
Noi am avut ceva probleme cu lautarii.
Vorbisem de anul trecut cu unii, dar se pare ca s-au certat, nu mai vor sa cante impreuna, isi cauta alti parteneri...si eu mai am 2 sapt pana la nunta:-s . Asa ca marti seara am fost sa vb cu ei, ne-au cam pus conditii... nu vor sa cante cu altii daca aducem noi altii si tot asa... Cum e nunta mea si nu voi lasa sa o strice nimic, am renuntat la ei, oricum puneau cam multe conditii pe banii mei. Am rezolvat, au fost socrii mei la o nunta in iunie , era o formatie care le-a placut, am luat legatura cu ei si din fericire erau liberi, am rezolvat#:-S , sper sa fie totul OK.
Formatia se numeste Reflex, ati auzit de ea?

madutza23
03.07.2008, 07:58:01
Fetelor am o problema nu gasesc lautari.
Toti sunt ocupati pe 4 octombrie.
pe cine imi recomandati si mie care sa cante multa lautareasca si usoara.
Fara manele nu ca as fi contra dar imi iau calculatorul.
Manele a doua zi la ciorba:">
Iti recomand eu pe cineva. Referitor la manele le spui tu ca nu vrei dar la populara sunt super. Iti dau pm datele lor si sper sa-ti fie de folos.
Pup!

tatiana_marin
03.07.2008, 08:09:55
Va rog frumos, care stiti recomandari despre lautari va rog frumos postatile sau dati pm

Ionutz_yo
09.07.2008, 16:21:55
Cu formatia Elixir care canta la Cariaman colaboreaza cineva?
Am si eu nevoie de un nr de tel

madii113
19.07.2008, 11:56:58
Stie cineva ceva de formatia magic?
Un tip coconea si sunt 4- 3 barbati si o tipa.

mikimiki
30.07.2008, 10:48:15
fetelor,

ajutati-ma si pe mine cu un acordeonist:(( :(( :((
nu cunosc pe nimeni.

madii113
30.07.2008, 11:53:37
fetelor,

ajutati-ma si pe mine cu un acordeonist:(( :(( :((
nu cunosc pe nimeni.
Sa-ti cante decat acasa ziua?
Sau si la nunta?

mikimiki
30.07.2008, 12:06:52
Sa-ti cante decat acasa ziua?
Sau si la nunta?

acasa, am aflat de curand ca am un coleg care se ocupa de asa ceva
o sa intreb

mada_lina22
01.08.2008, 11:57:51
pentru cei care nu au inca lautari recomand din toata inima pe narcis si formatia sa din lipanesti, i-am avut eu si toata lumea i-a laudat, au fost peste asteptarile mele

mikimiki
07.08.2008, 10:28:49
pana la urma mi-am gasit un acordeonist, mi-a cerut 2 mil.

alexa2005
26.08.2008, 23:41:22
buna
sunt noua pe aici.a avut cineva formatia real la nunta?sunt din bucov si canta de fel la hanul pescarilor

deeag
27.08.2008, 11:49:21
ajutati-m asi pe mine cu un acordeonist .............va rog ca nu stiu nici unul
va pup

mikimiki
27.08.2008, 12:28:35
ajutati-m asi pe mine cu un acordeonist .............va rog ca nu stiu nici unul
va pup

ti-am trimis PM

AdelaF
13.09.2008, 10:24:22
La nunta mea va canta formatia Meridian. Am semnat contractul in luna noiembrie 2007 ptr suma de 33 de milioane. Ne au invitat intr o seara la Crama Seciu sa i ascultam( cantau acolo la un chef) si am ramas foarte placut impresionati de prestatia lor. Abia imi puteam stapani picioarele pe sub masa. Formatia are 3 membri si toti canta vocal. Canta toate genurile de muzica mai putin manele. te pup si sper sa ti foloseasca informatiile mele.
Are cineva un numar de tel al celor de la Meridian. va rog din suflet^:)^

madii113
14.09.2008, 13:47:02
buna
sunt noua pe aici.a avut cineva formatia real la nunta?sunt din bucov si canta de fel la hanul pescarilor
SUNT 3 BArbati si o femeie?
Dc imi aduc aminte bine ei imi canta pe 4 oct anul asta mie.
Iti pot spune dupa, dar am primit recomandari bune despre ei.

olgutza26
15.09.2008, 14:35:46
Dragutelor, eu pana acum nu am rezolvat nimic cu formatia. Credeti ca mai am vreo sansa sa gasesc o formatie buna libera pt 6 iunie? eu stiu ca lumea nu s-a prea inghesuit pe 6 ca e sambata mortilor. voi ce ziceti?

adina2307
16.09.2008, 18:00:13
Dragutelor, eu pana acum nu am rezolvat nimic cu formatia. Credeti ca mai am vreo sansa sa gasesc o formatie buna libera pt 6 iunie? eu stiu ca lumea nu s-a prea inghesuit pe 6 ca e sambata mortilor. voi ce ziceti?

Da, de ce nu? :)
Eu chiar azi am "rezervat" formatia de la Central (pentru 18.07.2009). Am auzit numai de bine de ei.

olgutza26
16.09.2008, 18:23:58
Da, de ce nu? :)
Eu chiar azi am "rezervat" formatia de la Central (pentru 18.07.2009). Am auzit numai de bine de ei.
Daca nu te superi, poti sa imi spui cat a costat rezervarea? :-\ :* ^:)^

VERA
16.09.2008, 18:35:25
Are cineva un numar de tel al celor de la Meridian. va rog din suflet^:)^

formatia meridian am avut-o si eu la nunta anul trecut si cumnata mea acum 2 saptamani si sincer iti spun ca daca asi mai face inca o nunta tot pe ei iasi lua uite nr lor de tel sper sa iti fie de folos : 0729854340 persoana de contact : DAN

Deea2
17.09.2008, 10:29:15
formatia meridian am avut-o si eu la nunta anul trecut si cumnata mea acum 2 saptamani si sincer iti spun ca daca asi mai face inca o nunta tot pe ei iasi lua uite nr lor de tel sper sa iti fie de folos : 0729854340 persoana de contact : DAN

Buna fetele

noi o sa avem DJ si am hotarat sa mai luam o cantareata sa ne cante 1-2 ore.
stiti pe cineva? unde am putea gasi? si cam cat ar costa?

am gasit pe cineva, nu am cunoscut-o inca, dar ne-a cerut 300 de euro pt 45 de minunte:O

adina2307
17.09.2008, 16:00:49
Daca nu te superi, poti sa imi spui cat a costat rezervarea? :-\ :* ^:)^

Nu a costat nimic deocamdata pentru ca am vorbit la telefon. Urmeaza sa ne intalnim si sa discutam despre un avans. Din cate stiu, anul acesta intreaga lor prestatie a costat in jur de 1000 de euro.
:)

alisa_o
18.09.2008, 21:21:57

Multumim pentru informatii. Poti sa imi spui si mie cam cati bani cer si ce genuri de muzica au in repertoriu? :">

VERA
19.09.2008, 13:38:53
Multumim pentru informatii. Poti sa imi spui si mie cam cati bani cer si ce genuri de muzica au in repertoriu? :">

Din cate stiu eu anul asta au cerut 33 mil iar ca genuri de muzica canta orice inafara de manele.Canta muzica usoara romanesca si straina muzica de petrecere, hore , sarbe, orice mi-e imi place ff mult de ei

irina_constantin2004
20.09.2008, 16:06:41
Buna ziua!
Astazi am facut rezervarea la restaurant Central, sala Clasic. Eu imi doream sa fac nunta la 22 august 2009. Acum nu mai este in functie de cum iti propui, ci se alege data nuntii in functie de locuri libere. Singura data disponibila era pe 19 iulie 2009. Duminica!!! Sunt un pic dezamagita.:( . Am si eu doua intrebari pentru cine este disponibila sa ma ajute:

1. Cam cat costa un avans (arvunire) la lautari?
2. Vine lumea duminica la nunta???? (poate pare cam aberanta ultima intrebare, dar , sincer, majoritatea m-au descurajat, cum ca , lumea pleaca mult mai devreme de la nunta ( doar a doua zi e luni). Voi ce parere aveti?

Multumesc!!:*

mgh83
20.09.2008, 17:42:57
Buna ziua!
Astazi am facut rezervarea la restaurant Central, sala Clasic. Eu imi doream sa fac nunta la 22 august 2009. Acum nu mai este in functie de cum iti propui, ci se alege data nuntii in functie de locuri libere. Singura data disponibila era pe 19 iulie 2009. Duminica!!! Sunt un pic dezamagita.:( . Am si eu doua intrebari pentru cine este disponibila sa ma ajute:

2. Vine lumea duminica la nunta???? (poate pare cam aberanta ultima intrebare, dar , sincer, majoritatea m-au descurajat, cum ca , lumea pleaca mult mai devreme de la nunta ( doar a doua zi e luni). Voi ce parere aveti?

Noi am ales formatia de la "Regina Noptii" si am dat avans 5 mil.

Liv
23.09.2008, 09:53:36
Eu va propun pentru lautari pe Bica (Ion Dragoi il puteti asculta pe net)..ne-a facut un concert de zile mari.....toata lumea timp de 15 min. nu a respirat la ce concert a avut...a fost un tip superrr cu vioara de la Filarmonica......superrr a fost..si ca DJ va recomand DJ R.N. cel mai tare..

madutza23
23.09.2008, 16:17:31
Buna ziua!

Buna
Din pacate si parerea mea este ca lumea vine la nunta si duminica dar din pacate nu vor sta prea mult. Arvuna la lautari cam 500 ron merge. Daca iti cauti lautari iti pot face o recomandare.
Pup

danutzaxcata
25.09.2008, 08:54:16

Am vb si eu cu niste lautari, au spus ca se numeste Meridian formatia lor. Dar cunosc numele unuia singur, Marcel. Ai idee daca in formatia care a cantat la tine era cineva cu numele asta? Sa ma lamuresc daca e vorba de aceiasi, sa nu-mi iau vreo teapa. Te rooooooooooog!!!!!!!!>:D<

VERA
29.09.2008, 16:37:43
Am vb si eu cu niste lautari, au spus ca se numeste Meridian formatia lor. Dar cunosc numele unuia singur, Marcel. Ai idee daca in formatia care a cantat la tine era cineva cu numele asta? Sa ma lamuresc daca e vorba de aceiasi, sa nu-mi iau vreo teapa. Te rooooooooooog!!!!!!!!>:D<

Da parca sa zic eu ca pe unul din menbrii il cheama Marcel cel de la chitara .

olgutza26
12.10.2008, 18:29:45
sunt tare tare suparata. Am vorbit cu cei de la central, dar pe 6 iunie sunt la o nunta in Bucuresti. Mi-au recomandat formatia de la Bulevard - post meridian. E aceeasi cu formatia meridian despre care s-a tot facut vorbire pe aici? Ajutati o miresica trista :* :-SS

madii113
12.10.2008, 19:13:37
Fetelor, eu am avut formatia restaurantului Magic din Vest- unul a cantat la bulevard si celalalt prin bucuresti.
Puteti vorbi cu patronul restaurantului - este super tipul, tocmai am trecut de emotiile nuntii, iar daca aveti nunta cu multi oameni tineri (la noi a fost cam 80%) puteti sta linistIte in privinata nuntii, toata lumea a dansat si s-a cantat live multa muzica usoara.
Daca va intereseaza astept PM

mamuska
13.10.2008, 09:23:47
sunt tare tare suparata. Am vorbit cu cei de la central, dar pe 6 iunie sunt la o nunta in Bucuresti. Mi-au recomandat formatia de la Bulevard - post meridian. E aceeasi cu formatia meridian despre care s-a tot facut vorbire pe aici? Ajutati o miresica trista :* :-SS
Eu am fost la o nunta la care au cantat cei de la Post Meridian....nu prea a placut oamenilor.....eu zic sa mergi si sa-i asculti la vreo nunta,nu sa te iei dupa altii....nu pot spune ca au fost extraordinari,dar gusturile sunt diferite....

cramona
14.10.2008, 12:25:52
Buna am nunta pe 04.07.2009 iar de lautari am vb cu cei de la Meridian Ploiesti .Poate cineva sa imi spuna ceva despre ei, unde pot gasi cateva melodii cantate de ei sa ii pot asculta ?

ruxanda_zadnipru
14.10.2008, 14:22:15
Am formatie, am fost inspirata! i-am arvunit din mai! eu ziceam poate gasesc liberi dansatorii... ca dragutul meu e foarte ocupat si a pus totul pe umerii mei:D tre sa fac absolut totul numai eu!!!!!!!!!!! si e tare nasol! Eu sper sa am putere si vointa sa reusesc.

georgika_1508
15.10.2008, 15:10:39
Pentru alegerea formatiei: un sfat din suflet!!!!
Cascati bine ochii!!!! Si interesati va f f f fbine inainte!
Sa nu va incante cu cd-uri de prezentare, etc......
Da, intr adevar, acestea suna excelent, insa momentul adevarului.....
Eu am patit o cu Formatia REFLEX din Valenii de Munte. Foarte de treaba la inceput, cd de prezentare, multe asigurari ca totul va fi ok, insa la nunta nu au cantat ( adunat cred ca vreo 2 ore), norocul meu ca am avut ca back up un DJ, care m a salvat, ca altefl...... va cam dati seama.
Ce au facut inr estul timpului? Au baut si s au matolit de abia mai legau doua cuvinte si mai aveam un pic si intram in pamant. Si la sf au plecat si cu sticle de bautura dupa ei, ascunse prin genti. Imi pare rau ca tre sa spun asta, dar este adevarul gol glout.Nu vreau sa pateasca si altcineva asa ceva.
Multa bafta!

madalinaP24
17.10.2008, 13:53:50
Salutare miresicilor...........va rog eu mult de tot sa ma ajutati si pe mine cu un nr de tel al unui lautar........nu vreau dj........credeti k mai am timp?,......eu fac nunta pe 10 octombrie 2009 la regina noptii......am auzit k si cei d la restaurant au lautari dar nush cat de buni sunt.........cine i-a avut p cei d la regina sa imi spuna si mie cu au fost.....orice informatie e bine venita.Mie mi-a promis o domna k imi da un nr de tel al unor lautari din valeni.....mi-a spus k sunt super .........dar din pacate nu imi mai raspunde la tel si nu pot sa stau in baza ei k o sa ma trezec k nu o sa mai gasesc p nimeni liber pe data aia.....si asa am intrat in criza de timp:-SS :-SS :-SS :-SS ........va rog mult dati un sfat ceva[-o< [-o< [-o< [-o<

V-am pupat.........sa fiti iubite:x

mgh83
17.10.2008, 14:26:46
Salutare miresicilor...........va rog eu mult de tot sa ma ajutati si pe mine cu un nr de tel al unui lautar........nu vreau dj........credeti k mai am timp?,......eu fac nunta pe 10 octombrie 2009 la regina noptii......am auzit k si cei d la restaurant au lautari dar nush cat de buni sunt.........cine i-a avut p cei d la regina sa imi spuna si mie cu au fost.....orice informatie e bine venita.Mie mi-a promis o domna k imi da un nr de tel al unor lautari din valeni.....mi-a spus k sunt super .........dar din pacate nu imi mai raspunde la tel si nu pot sa stau in baza ei k o sa ma trezec k nu o sa mai gasesc p nimeni liber pe data aia.....si asa am intrat in criza de timp:-SS :-SS :-SS :-SS ........va rog mult dati un sfat ceva[-o< [-o< [-o< [-o<

La nunta noastra vor canta cei de la Regina Noptii. I-am ascultat si la nunta unei prietene si la alte petreceri de la Regina, eu ti-i recomand. Daca vrei nr de tel sau alte detalii, trimite-mi un PM.

ruxanda_zadnipru
17.10.2008, 17:04:17
Buna daca vrei eu iti recomand lautarii care vin la mine! Sunt din Mizil ei iau cam 2000 euro de nunta,in schimb cinta foarte bine! eu ii cunosc demult,suntem si prieteni. sunt destul de ocupati dar fac o atmosfera de zile mari! cinta ce vrei tu si compun si pe moment diverse chestii!...sa nu te gindesti la manele lalaite...=P~ daca vrei vin si cu sotiile care cinta muzica populara de nu sta nimeni pe loc... hai ca deja am inceput sa fac ereclama gratis...:D

madalinaP24
17.10.2008, 17:09:42
Buna daca vrei eu iti recomand lautarii care vin la mine! Sunt din Mizil ei iau cam 2000 euro de nunta,in schimb cinta foarte bine! eu ii cunosc demult,suntem si prieteni. sunt destul de ocupati dar fac o atmosfera de zile mari! cinta ce vrei tu si compun si pe moment diverse chestii!...sa nu te gindesti la manele lalaite...=P~ daca vrei vin si cu sotiile care cinta muzica populara de nu sta nimeni pe loc... hai ca deja am inceput sa fac ereclama gratis...:D

poi trm si mie un pm cu nr de tel unde pot sa-i contactez

Liv
18.10.2008, 09:11:52

La mine la nunta a cantat Bica (Ion Dragoi) dar a venit cu fiu-su' , care canta la Paris, si cu inca un tip de la filarmonica din Ploiesti Lucian(asta canta la vioara)..si au cantata superrrrrr tare, dar noi am vrut sa avem si dj ca stiam ca lautarii canta numai populara (asa inteleg eu prin "Lautari")8-} 8-} 8-} ..si am avut un dj superrrr tare....amandoi (lautari+dj) ne-au costat cam 1800 E....si am avut orice...inclusiv recitala de vioara, acordeon si clape care i-au lasat pe nuntasi cu gurile cascate....;-) ;-)

olgutza26
19.10.2008, 19:33:24
fetelor!!!!!!!!! nu gasesc formatie pentru 6 iunie. am intrebat 5-6 formatii si toti sunt ocupati. dati-mi si mie idei noi. pls pls pls :-SS :-SS :-SS :-SS [-o< [-o< [-o<

EveningStar
20.10.2008, 12:55:31
Ce parere aveti de formatia de la Bulevard? Merita contractati? Eu nu i-am auzit cantand la nunti, ci doar seara cand mai cantau la restaurant. Help!

roberta17
21.10.2008, 23:18:12
buna! dar daca vrei intradevar o formatie super du-te la rest Magic aurora vest, sunt f buni, au cantat la bulevard multi ani apoi la, president si laguna canta super............... orice in afara de manele.... au cantat la mine la nunta cred ca mai am si nr tipului, Robert i se spune Elvis ... el este si patronul rest mi se pare. 0724.582650. pup! sper sa iti fie de ajutor.

Liv
23.10.2008, 07:20:54
buna! te sfatuiesc sa mergi joi - vineri pe la sa-i asculti pe cei de la Magic - aurora - vest. canta super muzica. noi iesim des sa luam masa acolo si special sa-i ascultam. Canta in fiecare joi si vineri seara de la orele 20.30.Solistul este si patronul localului, il cheama Robert. eu ii recomand din tot sufletul, au cantat si la mine la nunta si a fost minunat.
nu te supara dar esti cumva patronul??? Ai 4 mesaje si toate sunt despre acelas restaurant....asta deja miroase a reclama si se sanctioneaza...

madii113
23.10.2008, 20:47:41
nu te supara dar esti cumva patronul??? Ai 4 mesaje si toate sunt despre acelas restaurant....asta deja miroase a reclama si se sanctioneaza...
E fara suparare dar chiar asa e.
Eu acolo am facut nunta acum 3 saptamani si pe ei i-am avut si au cantat super, iar la mine a fost mult tineret si toata lumea a dansat.S-au cantat toate genurile de muzica. A fost super iar restaurantul este amenajat cu gust.
Pe patron il cheama robert coconea si am si tel lui, si e adevarat canta joia si vinerea asa i-am ascultat si eu. Unul din ei a fost in formatie la bulevard.
Pupici. Cercam 1000 eur dar merita.
Seara faina

P.S. DACA NU MA CREDETI AM CEVA POZE DE ACOLO.

Liv
24.10.2008, 10:16:24
E fara suparare dar chiar asa e.
Eu acolo am facut nunta acum 3 saptamani si pe ei i-am avut si au cantat super, iar la mine a fost mult tineret si toata lumea a dansat.S-au cantat toate genurile de muzica. A fost super iar restaurantul este amenajat cu gust.
Pe patron il cheama robert coconea si am si tel lui, si e adevarat canta joia si vinerea asa i-am ascultat si eu. Unul din ei a fost in formatie la bulevard.
Pupici. Cercam 1000 eur dar merita.
Seara faina

P.S. DACA NU MA CREDETI AM CEVA POZE DE ACOLO.
Nu contest faptul ca nu canta super..sau ca restaurantul nu este frumos (nu am fost si nu stiu). Chiar nu ash putea da sfaturi in legatura cu restaurante sau formatii pe care nu le-am vazut sau nu le-am auzit....eu vb. despre acest forum....(citeste regulamentul)...atunci cand ai 4 mesaje si toate sunt doar despre un sg. restaurant ...:-\ :-\ :-\ :-\ :-\ ..asa forumul acesta s-ar putea schimba intr-un forum publicitar...
Asta este parerea mea nu sunt Moderator ...Decat am avertizat....:O :O :O :O
P.S. Frumoase poze...CASA DE PIATRA!!!!...

madii113
24.10.2008, 21:53:29
Nu contest faptul ca nu canta super..sau ca restaurantul nu este frumos (nu am fost si nu stiu). Chiar nu ash putea da sfaturi in legatura cu restaurante sau formatii pe care nu le-am vazut sau nu le-am auzit....eu vb. despre acest forum....(citeste regulamentul)...atunci cand ai 4 mesaje si toate sunt doar despre un sg. restaurant ...:-\ :-\ :-\ :-\ :-\ ..asa forumul acesta s-ar putea schimba intr-un forum publicitar...
Asta este parerea mea nu sunt Moderator ...Decat am avertizat....:O :O :O :O
P.S. Frumoase poze...CASA DE PIATRA!!!!...
Multumesc pentru poze frumoase. Altele nu am decat de la prieteni nush ce a patit aparatul foto a lu nenea ala dar nu a scos nici o poza.
Am fost in week la biserica si am mai facut o sedintza foto.Inca le astept si pe acestea.
Am avut o ratare, si ma bucur ca au facut ceva poze prieteni mei ca altfel nu le aveam nici pe astea.
Pupici.

Liv
25.10.2008, 08:01:58
Multumesc pentru poze frumoase. Altele nu am decat de la prieteni nush ce a patit aparatul foto a lu nenea ala dar nu a scos nici o poza.
Am fost in week la biserica si am mai facut o sedintza foto.Inca le astept si pe acestea.
Am avut o ratare, si ma bucur ca au facut ceva poze prieteni mei ca altfel nu le aveam nici pe astea.
Pupici.
ti-am citit mesajul cu ce ai patit.....imi pare rau sa speram ca pozele vor iesi bine, dar pentru viitoarele miresici sa aibe grija pe cine angajeaza...dar se poate intampla..8-| 8-|

madalinaP24
28.10.2008, 12:58:21
Fetelor ajutati o biata miresica.........intr-un final am gasit si o formatie care sa ne canta la nunta....este formatia impuls din comarnic. Am o problemuta.....nu au un acordeonist care sa vina ziua acasa .........va rog eu mult ajutati-ma cu un nr de tel al unui acordeonist.....eu am gasit unul dar imi cere 500 d ron si mi se pare cam piperat

roberta17
28.10.2008, 21:36:12

Buna! sincer mi-ar placea sa fiu patroana acolo, din pacate doar luam masa acolo foarte des si........ credeam ca pot sa ajut cu un sfat. Bineinteles am fost si in alte rest - Prestij, Bulevard etc dar acum ne place acolo pt k au si muzica buna. Mii de scuze daca am deranjat cu ceva. va pup!

draguta88
22.11.2008, 00:44:48

Eu am nunta in iulie in Bucuresti.Vreau sa-ti spun ca am gasit formatie foarte foarte buna fara sa vreau...ma gandeam sa ma apuc sa caut dar am zis ca mai este destul timp.In noaptea de 8 noiembrie am trecut din intamplare pe langa Hanul Drumetului.Acolo era nunta...am stat vreo jumatate de ora afara sa ascultam trupa...3 baieti si o fata care era imbracata in costum national.Am asteptat sa ia pauza sa vb cu ei.Se numesc Hobby si ne-au spus ca ii gasim in Sinaia la restaurant Montana.Si uite asa am facut in urmatoarea saptamana si o plimbare la munte sa-i ascultam mai mult , dupa care am incheiat contractul.Acolo ne-am lamurit bine de ce sunt in stare.Ce sa-ti spun...incearca totusi sa iei legatura cu ei poate sunt liberi pe data aceea...Nr de tel gasesti pe youtube:Hobby din Breaza...Iti doresc multa bafta si sa-mi spui daca ai rezolvat.

draguta88
22.11.2008, 00:56:55
fetelor!!!!!!!!! nu gasesc formatie pentru 6 iunie. am intrebat 5-6 formatii si toti sunt ocupati. dati-mi si mie idei noi. pls pls pls :-SS :-SS :-SS :-SS [-o< [-o< [-o<
Am sfatuit-o pe madalinaP24 in legatura cu formatia dar se pare ca a gasit..nu vreau sa le fac reclama gratuita dar incearca cu trupa de la Sinaia restaurant Montana...Hobby se numesc si sunt din Breaza..multa bafta!!!

olgutza26
22.11.2008, 08:22:26
Am sfatuit-o pe madalinaP24 in legatura cu formatia dar se pare ca a gasit..nu vreau sa le fac reclama gratuita dar incearca cu trupa de la Sinaia restaurant Montana...Hobby se numesc si sunt din Breaza..multa bafta!!!

multumesc mult pentru ajutor. se pare ca si pe strada mea rasarise soarele. #:-S iubitul meu s-a gandit sa imi faca o surpriza, asa ca el a aranjat deja cu o formatie. eu nu stiu nimic despre ea (nici cat costa, nici cum se numeste, nimic-nimic). am zis ca daca nu o sa imi placa la nunta cum canta, o sa le spun la microfon nuntasilor ca muzica e din partea domnului ginerica si daca au reclamatii sa le adreseze personal mirelui :D :-p :>

madalinaP24
22.11.2008, 13:50:13
Eu am nunta in iulie in Bucuresti.Vreau sa-ti spun ca am gasit formatie foarte foarte buna fara sa vreau...ma gandeam sa ma apuc sa caut dar am zis ca mai este destul timp.In noaptea de 8 noiembrie am trecut din intamplare pe langa Hanul Drumetului.Acolo era nunta...am stat vreo jumatate de ora afara sa ascultam trupa...3 baieti si o fata care era imbracata in costum national.Am asteptat sa ia pauza sa vb cu ei.Se numesc Hobby si ne-au spus ca ii gasim in Sinaia la restaurant Montana.Si uite asa am facut in urmatoarea saptamana si o plimbare la munte sa-i ascultam mai mult , dupa care am incheiat contractul.Acolo ne-am lamurit bine de ce sunt in stare.Ce sa-ti spun...incearca totusi sa iei legatura cu ei poate sunt liberi pe data aceea...Nr de tel gasesti pe youtube:Hobby din Breaza...Iti doresc multa bafta si sa-mi spui daca ai rezolvat.

Am cautat lautari si am gasit:D.....am facut un contract cu Formatia Impuls din Comarnic.....sunt super.....\:D/ Am auzit k si Hobby din Breaza sunt super.....nu stiu care dintre cele doua formatii sunt mai bune dar sper sa fi facut alegerea potrivita

cristina852002
22.11.2008, 19:36:25
Miresicilor, aveti grija cu formatia Univers din Mizil ca sunt de fapt 2 formatii complet diferite , adica Univers 2000 din Mizil si Univers din Mizil. Cei adevarati mi s-au parut Univers din Mizil. Pe ei i-am si contractat.Mi-au cerut 2000 de euro. Va pupic !!!

draguta88
22.11.2008, 23:48:17
Miresicilor, aveti grija cu formatia Univers din Mizil ca sunt de fapt 2 formatii complet diferite , adica Univers 2000 din Mizil si Univers din Mizil. Cei adevarati mi s-au parut Univers din Mizil. Pe ei i-am si contractat.Mi-au cerut 2000 de euro. Va pupic !!!
Credeam ca Univers 2000 cer 2000 de eu...=)) =)) =)) daca tot ii cheama cu 2000...:)) :))

crisulika
24.11.2008, 16:57:16
Fetele, a auzit cineva de formatia de la Hanul Gazarilor? ms

madalinaP24
24.11.2008, 17:25:40
Fetele, a auzit cineva de formatia de la Hanul Gazarilor? ms

Eu ii cunosc p cei care canta la Hanul Gazarilor.....mie imi plac....pot sa iti dau un nr de tel daca te intereseaza:*

crisulika
25.11.2008, 13:31:43
Eu ii cunosc p cei care canta la Hanul Gazarilor.....mie imi plac....pot sa iti dau un nr de tel daca te intereseaza:*

Da? Ma interesa solistul, cel care canta la in crama la Han, este mai in varsta , cu ochelari. Daca ai idee cum canta si cum intretine atmosfera la o nunta.

dana24
25.11.2008, 19:15:59
aceeasi curiozitate o am si eu.
canta bine? fac atmosfera la nunta?

misonik
26.11.2008, 14:14:55
Buna, fetelor! Va rog frumos ajutati-ma si pe mine: stie cineva pe Robert (zis Elvis)cu formatia lui? Ma intereseaza sa stiu cum canta la nunta.
Va rog, ajutati-ma si pe mine.
Mercic.

olgutza26
27.11.2008, 08:32:43
Buna, fetelor! Va rog frumos ajutati-ma si pe mine: stie cineva pe Robert (zis Elvis)cu formatia lui? Ma intereseaza sa stiu cum canta la nunta.
Mercic.
Spune-ne la ce local canta de obicei (sau oricum, mai multe detalii)

madii113
01.12.2008, 17:20:11
Mercic.
Buna
Eu am avut formatia lui la nunta.
El canta fff bine muzica usoara, si cel de la clape e fain. Ei doi fac atmosfera iar dc la nunta ai mult tineret e k, dar acordeonistul nu canta cine stie ce, dar poate un calculator.
Eu am fost multumita de ei iar atmosfera e faina. Canta la restaurant Magic acest robert Joia si vinerea, iar dc vrei tel da un PM.
Daca mai vrei si alte informatii sunt aici.

mgh83
01.12.2008, 18:02:00
Buna!
Noi nu mai facem nunta pe 22 august.Daca intereseaza pe cineva formatia (cei de la Regina Noptii), va rog sa ma anuntati...noi am dat deja avansul.

diana_ukm
07.12.2008, 20:45:44
Pt. cristina852002. Si eu ii am la nunta pe cei de la Univers, desi ii doream pe cei de la Univers 2000( nu erau liberi). Ce parere ai despre acesti? Sunt putin ingrijorata de cum vor canta. Ei mi-au spus ca au in repertoriu si muzica usoara. Tu ce stii?
Te rog astept raspuns.
Multumesc!

cristina852002
07.12.2008, 22:55:40
Pt. cristina852002. Si eu ii am la nunta pe cei de la Univers, desi ii doream pe cei de la Univers 2000( nu erau liberi). Ce parere ai despre acesti? Sunt putin ingrijorata de cum vor canta. Ei mi-au spus ca au in repertoriu si muzica usoara. Tu ce stii?
Te rog astept raspuns.
Multumesc!

Eu i-am luat mai mult pentru muzica lautareasca. Sincera sa fiu nu i-am intrebat nimic de muzica usoara pentru ca o sa vorbesc si cu un dj. Eu zic sa nu te ingrijorezi pentru ca sunt foarte apreciati. Chiar aseara i-am vazut pe un canal tv de muzica invitati la o emisiune. Ai vorbit cu Dl. Raducanu,nu? Eu sunt ferm convinsa ca am facut o alegere buna. Am mai multe melodii de la ei, si sunt nemaipomeniti in ceea ce consta muzica lautareasca. O zi buna!!! Te pup!!!

diana_ukm
09.12.2008, 13:13:43
Multumesc, Cristina! Si eu i-am vazut la televizor si stiu ca sunt foarte buni, dar stii cum este cu emotiile.

cristina852002
10.12.2008, 13:50:24
Multumesc, Cristina! Si eu i-am vazut la televizor si stiu ca sunt foarte buni, dar stii cum este cu emotiile.

Te cred....eu am nunta un pic mai tarziu decat a ta si deja ma gandesc cu groaza ca n-am nimic pus la punct, dar o sa le fac eu pe toate.....abia astept targul de la Romexpo!!! Pupici

mamuska
10.12.2008, 13:55:44
Te cred....eu am nunta un pic mai tarziu decat a ta si deja ma gandesc cu groaza ca n-am nimic pus la punct, dar o sa le fac eu pe toate.....abia astept targul de la Romexpo!!! Pupici
Cum nu ai nimic pus la punct???? Ma gandesc ca ai rezervat restaurantul,Biserica,Muzica,Foto-Video....ca astea sunt cele mai importante si greu le gasesti de acum...

simonik24
17.12.2008, 18:13:48
vreau sa stiu si eu o formatie pentru o nunta in prahova

draguta88
19.12.2008, 19:40:14
vreau sa stiu si eu o formatie pentru o nunta in prahova
Simonik24 eu sunt din Bucuresti am nunta la anul in iulie, si am facut contract cu o formatie chiar din Prahova de la tine.Sunt din Breaza si canta la Sinaia in rest Artemis.Se numesc Hobby din Breaza.Daca vrei sa-i asculti sunt postati si pe youtube.Mie mi-au placut foarte mult!Bafta si tie!

Alina_03
27.12.2008, 13:20:01
Buna Vera,

Poti sa-mi spui te rog, daca aceasta formatie meridian este cumva din baicoi?

Ai ceva melodii de la ei?

Ms

cristina852002
28.12.2008, 16:49:27
Cum nu ai nimic pus la punct???? Ma gandesc ca ai rezervat restaurantul,Biserica,Muzica,Foto-Video....ca astea sunt cele mai importante si greu le gasesti de acum...
Am rezervat restaurantul, dj-ul si formatia, dar de in rest nimic :-" Dar mai sunt 10 luni pana atunci....si trece asa de repede :((Te pupic

madii113
02.01.2009, 18:38:58
Am rezervat restaurantul, dj-ul si formatia, dar de in rest nimic :-" Dar mai sunt 10 luni pana atunci....si trece asa de repede :((Te pupic
Eu zic sa te relaxezi putin. Daca ai bani le rezolvi pe toate iar noi suntem aici sa iti dam sfaturi, mai vin si targuriel.
P.S. eu am organizat in 3 luni tot - iulie restaurantul, octombrie nunta.

voiculita
06.01.2009, 19:22:16
salut...stie cineva un dj bun si cam care ar fi tariful pt un botez ,daca stie cineva astept un mesaj. va pup!>:D<

georgicutza
08.01.2009, 15:57:26
Salutare!
Cine ma poate ajuta si pe mine cu recomandari in ceea ce priveste alegerea formatiei pentru nunta? Ce formatii ati avut voi la nuntile voastre? Ati fost multumite? Cum i-ati gasit? Mai aveti numerele de telefon? URGENT!!!

CrisL
09.01.2009, 12:02:54
Noi o sa-i avem la nunta pe cei de la Impuls Comarnic. Pentru ca nu aveau cd de prezentare am mers la o repetie de-a lor. Ne-au placut mult, mult de tot....Canta f bine ....Nu manele, ceea ce a fost o usurare...

CrisL
09.01.2009, 12:04:15
Dupa nunta o sa va spun cum a iesit...:D

madii113
11.01.2009, 11:32:58
Daca nu vreti manele va recomand formatia restuarantului magic din vest. I-am avut eu la nunta si au cantat fain. Depinde si ce invitati ai. Ai mei au fost cam la 30 ani media si au cantat mai mult usoara.si am facut multe hore.dar nu manele.Si iti fac si atmosfera faina. Robert Coconea il cheama pe tip si il gasesti la restaurant. Daca vrei tel imi spui si il caut ca il am la munca.

madalinaP24
12.01.2009, 11:46:37
Noi o sa-i avem la nunta pe cei de la Impuls Comarnic. Pentru ca nu aveau cd de prezentare am mers la o repetie de-a lor. Ne-au placut mult, mult de tot....Canta f bine ....Nu manele, ceea ce a fost o usurare...

Buna!
Si noi tot pe cei de la Impuls din Comarnic o sa ii avem la nunta......te rog mult dupa nunta sa imi spui si mie cum a iesit.....imi e foarte frica sa dau gres in privinta lautarilor.
Voi ati facut vreun contract cu ei, v-a dat vreo chitanta ceva?.....noua nu ne-a dat nimic.....au zis k asa procedeaza ei ......:hm: :-SS :-SS :-SS

cosanzeana2002
13.01.2009, 10:09:38
of of nu am 10 msj si nu pot da pm =(( ..draga miresici ajutati-ma cu nr lui marian sau al unui dj care sa aduca si cameraman si sa fie rezonabil..va multumesc

mmihaitza
16.01.2009, 10:37:21
Ti-am trimis pm
Buna. Te rog frumos daca doresti lasa-mi numarul de telefon al lui florin lautarul. Mersi mult.

alm20062000
20.01.2009, 10:07:51
Cunosc 3 baietii din Bucov,canta super si nici nu cer multi bani,in jur de 3500-4000 lei.Am numarul de tel.al unuia dintre ei.Eu i am auzit laonunta simi s au parut super.

spqr
20.01.2009, 17:19:18
Cunosc 3 baietii din Bucov,canta super si nici nu cer multi bani,in jur de e 3500-4000 lei.Am numarul de tel.al unuia dintre ei.Eu i am auzit laonunta simi s au parut super.TEL.0723710362<:-P

ha ha ha ..cica nu cer mult .pau la 3500-4000 adik 1000 euroi ar trebui sa fie mai mult decat " niste baieti din Bucov" ar trebui sa fie consacrati...daca nu te zgarcesti , mai pui 400 500 si iei lautari k lumea ; cius

olgutza26
20.01.2009, 17:36:25
Cunosc 3 baietii din Bucov,canta super si nici nu cer multi bani,in jur de 3500-4000 lei.Am numarul de tel.al unuia dintre ei.Eu i am auzit laonunta simi s au parut super.
cum se numeste formatia? da-ne mai multe detalii despre ei

alm20062000
21.01.2009, 07:38:01
cum se numeste formatia? da-ne mai multe detalii despre ei:nu stiu daca formatia are un nume,dareu am primit o carte de vizita de la baiatul cu clapa si nu era trecut numele formatiei!!!<:-P

vlarox
21.01.2009, 15:08:08
Fetelor cu dj la nunta... voi va mai luati si acordeonist care sa cante pe zi? Daca da imi puteti recomanda si mie unul?

SimonikZ
23.01.2009, 15:55:39
Fetelor cu dj la nunta... voi va mai luati si acordeonist care sa cante pe zi? Daca da imi puteti recomanda si mie unul?
Buna....nici eu nu stiu ce sa fac, daca sa mai iau si acordeonist. Acum cred ca depinde de fiecare cum isi doreste. O nunta cu traditii respectate sau umpicutz mai moderna. Sper sa alegi cea mai buna varianta si sa te simti bine !

vlarox
24.01.2009, 09:10:18
Multumesc! Si tie iti doresc la fel :)

mgh83
24.01.2009, 15:09:33
Cam cat costa un lautar pt nunta?

Georgy_A
26.01.2009, 08:27:07
Salut dragele mele miresici!!>:D< Am reusit sa mai rezolv ceva din lista: lautarii! Ii vom avea pe cei de la Meridian si sincer vii recomand ! am fost sa-i ascultam si nu am plecat pana nu am fost siguri ca vor veni ! Au fost trei, dar incepand cu luna asta au si solista, foarte buna, ne-a lasat masca atunci cand a inceput sa cante! Sunt profesionisti! ;-)

olgutza26
27.01.2009, 17:50:27
de curioazitate, cam in jurul carui tarif se mai invart formatiile de prin Prahova? ma intereseaza in special cei de la prahova si cei de la magic aurora. dar daca stiti si alte tarife...

madii113
27.01.2009, 18:17:06
de curioazitate, cam in jurul carui tarif se mai invart formatiile de prin Prahova? ma intereseaza in special cei de la prahova si cei de la magic aurora. dar daca stiti si alte tarife...
cei de la magic vest mi-a luat 1000 eur la nunta. Canta fain Elvis si face ceva atmosfera.

anita20052005
03.02.2009, 21:56:25
buna fetelor eu fac nunta in 2010 la president 2 stie cumva cineva daca lautari de acolo sunt ok va rog daca aveti ideie miresici pup

anita20052005
03.02.2009, 22:22:48
buna! dar daca vrei intradevar o formatie super du-te la rest Magic aurora vest, sunt f buni, au cantat la bulevard multi ani apoi la, president si laguna canta super............... orice in afara de manele.... au cantat la mine la nunta cred ca mai am si nr tipului, Robert i se spune Elvis ... el este si patronul rest mi se pare. 0724.582650. pup! sper sa iti fie de ajutor.
buna eu am nunta in 2010 la presidet imi poti da si mie nr de tel pls pe pm te rog mult pup

diana_ukm
05.02.2009, 15:42:33
Pt. CRISTINA852002: ai avut vreo discutie cu cei de la Univers din Mizil referitor la avans?

mgh83
08.02.2009, 00:02:45
Imi poate recomanda si mie cineva un acordeonist bun pt cantat in ziua nuntii?Aveti idee cam cat costa?

angelitta
13.02.2009, 09:26:06
As vrea si eu un Dj bun. Help! Numar de telefon pe privat daca se poate...
Nu pot trimite PM ca nu am 10 posturi...
Multumesc frumos!

pufu98
13.02.2009, 18:10:43
Si eu doresc contacte pt DJ, PM please. Sunt noua la forum si nu pot trimite PM.
Multumesc mult.