PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Rosiori de Vede

Pagini : [1] 2 3 4

lmihaelagabriela
27.04.2007, 16:28:21
8-} >:d< <:-p .... Mai Este Cineva Din Rosiori De Vede

lmihaelagabriela
10.05.2007, 09:37:22
mai sunt miresici din acest oras...?

Paideea
10.05.2007, 10:08:50
mai sunt miresici din acest oras...?
Am observat ca nu ti-a raspuns nimeni... Din pacate... Eu ma casatoresc in Ploiesti, pentru ca de acolo sunt. Dar viitorul meu sot e din Rosiori, si am si fost la o nunta in acest oras, daca te pot ajuta cu ceva, cu cel mai mare drag. ;-)

lmihaelagabriela
10.05.2007, 13:16:03
^:)^ =)) =(( ... em am probleme cu nasii..nu gasesc...eu nu sunt nascuta in acest oras....sunt din maramures....si vroiam ca nasii nosti sa fie tineri...dar inca nu am gasit..si mai avem putin pana la nunta....

Paideea
14.05.2007, 11:24:11
^:)^ =)) =(( ... em am probleme cu nasii..nu gasesc...eu nu sunt nascuta in acest oras....sunt din maramures....si vroiam ca nasii nosti sa fie tineri...dar inca nu am gasit..si mai avem putin pana la nunta....
Eu una zic, asa, ca mic sfat, daca imi permiti, sa postezi subiectul la NASI, si nu la regionale... S-ar putea sa fie multe alte cupluri stabilite in alte orase, dar care au legatura cu Rosiori-ul, si poate iti raspund mai multe persoane la topic.:">

lmihaelagabriela
14.05.2007, 15:31:49
=========== asa am si facut dupa ce am citit mesajul tau

iuliab
14.05.2007, 15:37:59
=========== asa am si facut dupa ce am citit mesajul tau'

Salutare!
Nu te intrista, cu siguranta vei gasi nasi.S-au intamplat atat de multe lucruri frumoase pe site-ul asta....nu stii de unde sare iepurele.
Eu am facut liceul la Rosiori de Vede.Sunt de undeva de prin zona, dar acum stau in Bucuresti.Merg o data pe luna la tara, sa ne mai racorim putin. Iti tin pumnii si sa ne tii la curent!
Multi pupici si sa ai o nunta de vis! :*

lmihaelagabriela
15.05.2007, 08:19:54
'

Salutare!
Nu te intrista, cu siguranta vei gasi nasi.S-au intamplat atat de multe lucruri frumoase pe site-ul asta....nu stii de unde sare iepurele.
Eu am facut liceul la Rosiori de Vede.Sunt de undeva de prin zona, dar acum stau in Bucuresti.Merg o data pe luna la tara, sa ne mai racorim putin. Iti tin pumnii si sa ne tii la curent!
Multi pupici si sa ai o nunta de vis! :*
multumesc! mult de tot....sper sa se rezolve si aceasta problema..cu ajutorul miresiciilor
am vazut ca avem nunta in aceeasi zi........07.07.07

iuliab
21.05.2007, 16:19:32
8-} >:d< <:-p .... Mai Este Cineva Din Rosiori De Vede

In Rosiori am facut liceul! Acum stau in Bucuresti, dar vin in fiecare luna la tara! >:D<

Pupici pufosi!

Iulia :x

lmihaelagabriela
22.05.2007, 16:41:48
sunt incantata..ca mai intalnes miresici din aceasta zona...si unde ai terminat lic, ce promotie...avem nunta in aceeasi zi.

hana2905
15.06.2007, 10:46:49
Salut! Si eu am prima nunta in Rosiori pe 14.07 si nu prea gasesc nimic acolo, tot trebuie sa aduc din alta parte.
Unde ai rezervare la restaurant?

mihu
15.06.2007, 11:48:33
Mai precis din ce zona?eu sunt din baia mare ;)

lmihaelagabriela
28.06.2007, 12:02:21
scuze ca nu am raspuns pana acuma....sunt incantata ca intalnesc pe cineva din acesta zona......si ma casatoresc in rosiori....mai tinem legatura...
nunta are loc la domiciliu nostru..dar despre cumparaturi...le am facut din Alexandria si Bucuresti

Paideea
28.06.2007, 12:48:28
Miha, cum stai cu emotiile, cu confirmarile? Spor la organizat, sa ai o nunta superba!

lmihaelagabriela
28.06.2007, 12:55:51
[Miha, cum stai cu emotiile, cu confirmarile? Spor la organizat, sa ai o nunta superba
^:)^ ^:)^ ^:)^ merci....
nu am emotii..nu am timp pentru ele,daca sunt la munca pana seara..dar am probleme cu frezura..unde ma duc sa intreb imi spune ca mi face coc..si nu vreau....:))

iuliab
28.06.2007, 12:58:59
[Miha, cum stai cu emotiile, cu confirmarile? Spor la organizat, sa ai o nunta superba
^:)^ ^:)^ ^:)^ merci....
nu am emotii..nu am timp pentru ele,daca sunt la munca pana seara..dar am probleme cu frezura..unde ma duc sa intreb imi spune ca mi face coc..si nu vreau....:))

Salutare!
Pai de ce nu te duci cu o fotografie sa le arati ce vrei tu.

P.S. Ati gasit nasi?!

lmihaelagabriela
28.06.2007, 13:28:42
da cu nasi am rezolvat ..am gasit printre colegele de munca...

cezarra
27.03.2008, 16:25:19
Stiu ca mesajele voastre sunt mai vechi, dar, daca mai sunt miresici din Rosiori, sau care au nunta in Rosiori.... ati lucrat cu firma Aval... pentru decoratiuni? Mie mi s-a parut super ok tipa... inca nu am stabilit detaliile contractului(elemente exacte de decor.. )doar in principiu dar mi s-a parut ok.

Voi stiti ceva in plus?

dydy_nycky
15.07.2008, 10:59:45
Buna fetelor,eu nu sunt din rosiori dar sotul meu este de acolo, am vrea sa facem si acolo o petrecere de nunta....insa AJUTOR nu gasim restaurant,adica viitoarea mea soacra nu gaseste.....si cum eu nu am fost niciodata in rosiori nu cunosc locurile......asa ca apelez la voi,spuneti-mi si mie daca stiti ceva restaurante din Rosiori...pls ....[-o<

Paideea
15.07.2008, 15:24:34
Buna fetelor,eu nu sunt din rosiori dar sotul meu este de acolo, am vrea sa facem si acolo o petrecere de nunta....insa AJUTOR nu gasim restaurant,adica viitoarea mea soacra nu gaseste.....si cum eu nu am fost niciodata in rosiori nu cunosc locurile......asa ca apelez la voi,spuneti-mi si mie daca stiti ceva restaurante din Rosiori...pls ....[-o<
Cuvantul "restaurant" si cuvantul "Rosiori" nu sunt foarte compatibile. Insa, am fost la o nunta in Rosiori la restaurantul hotelului Rahova, care poate fi amenajat satisfacator. Mai exista si "localul" de la Macul, deasupra magazinului Penny, dar este acum o cofetarie, este foarte mic, poate iti intra acolo 40-60 persoane, insa am observat ca au husele lor. Alte detalii nu mai shtiu sa iti dau, eu sunt din Ploiesti, sotul e din Rosiori si am fost acolo doar la nunta aceea de la Rahova. La Macul am cautat prajituri la un moment dat si am intrat cand pregateau localul pentru o nunta. Sper sa iti foloseasca la ceva informatiile astea, oricat sunt de "marunte".
Sa ai o nunta frumoasa!
Detalii mai multe ar putea sa iti dea lmihaelagabriela, ea chiar sta in Rosiori, chiar daca nu a facut la restaurant, si nici nu e nascuta acolo. ;)

dydy_nycky
17.07.2008, 11:30:37
Cuvantul "restaurant" si cuvantul "Rosiori" nu sunt foarte compatibile. Insa, am fost la o nunta in Rosiori la restaurantul hotelului Rahova, care poate fi amenajat satisfacator. Mai exista si "localul" de la Macul, deasupra magazinului Penny, dar este acum o cofetarie, este foarte mic, poate iti intra acolo 40-60 persoane, insa am observat ca au husele lor. Alte detalii nu mai shtiu sa iti dau, eu sunt din Ploiesti, sotul e din Rosiori si am fost acolo doar la nunta aceea de la Rahova. La Macul am cautat prajituri la un moment dat si am intrat cand pregateau localul pentru o nunta. Sper sa iti foloseasca la ceva informatiile astea, oricat sunt de "marunte".
Sa ai o nunta frumoasa!
Detalii mai multe ar putea sa iti dea lmihaelagabriela, ea chiar sta in Rosiori, chiar daca nu a facut la restaurant, si nici nu e nascuta acolo. ;)

Multumesc frumos ptr informatii,dar la Rahova e ocupat toata vara,a fost cred si la Macul,dar au pretentii foarte mari......asa ca pana la urma facem cred acasa la socrii o mica petrecere,nu ma prea incanta ideea,dar asta e nu am ce sa fac:|

dydy_nycky
17.07.2008, 11:32:46
Sa ai o nunta frumoasa!

Multumesc frumos pentru urare:*

Paideea
21.07.2008, 14:04:16
Multumesc frumos pentru urare:*
Oriunde vei face nunta, sigur va iesi OK, si important e evenimentul in sine, nu localul unde se petrece el. Poate iesi foarte frumos si la curte, intreab-o pe Mihaela, asa cum ti-am mai spus, ea a facut in curte, si a iesit foarte frumos. Din cate imi aduc eu aminte, mai e un fel de "bar" in apropierea pietei din Rosiori, nu shtiu cum ii zice, dar trebuie sa il shtie cine locuieste in orash, si acela e potrivit pentru o nunta de proportii mici, arata un pic mai rustic, ca element distinctiv imi aduc aminte ca avea rame de lemn la niste geamuri mari, poate fi "imbunatatzit". Pe de alta parte am auzit ca sunt chiar la moda nuntile in aer liber. Insista sa vorbesti cu Mihaela, ea are mai multe informatii, din cate am vazut de la ea, nunta lor a iesit OK.

violeta_ionut
09.11.2008, 00:25:22
o sa am nunta la anul in august in rosiori de vede la resturantul continental......as dori daca poate cineva sa-mi dea detalii despre "reputatia" acestui local si daca ati fost la o nunta acolo sa-mi spuneti cum a fost iar daca aveti poze mi-ar placea f mult sa mi le trimiteti.:[email protected]

violeta_ionut
13.11.2008, 21:33:57
este cineva pe aici din rosiori de vede sau care are nunta acolo in 2009???
eu sunt din slatina,iar viitorul meu sot este din rosiori de vede si de aceea facem nunta acolo......
as dori si eu detalii despre restaurantele de acolo si ce stiti despre firme de-astea care se ocupa de amenajari?
ma poate cineva ajuta cu lautarii?

violeta_ionut
13.11.2008, 21:35:57
astept raspunsuri de la voi.......
de orice fel
macar sa stiu ca exista cineva cu care sa ma pot sfatui........

Paideea
14.11.2008, 13:28:13
de orice fel
Imi pare rau, dar chiar nu stiu nimic despre acest restaurant, oricum, nu trec prin Rosiori decat rar, cand mergem la socrii. Incearca sa ii dai un mesaj privat mihaelei (initiatoarea acestui subiect), poate iti va raspunde, ea locuind acolo si organizandu-si si nunta in aer liber, cred ca are mai multe informatii utile sa iti dea.
O nunta superba, iti doresc!

violeta_ionut
15.11.2008, 22:03:46
iti multumesc, o sa iau legatura cu mihaela......
sper din tot sufletul sa reusesc ca nunta sa iasa super..........
am vazut pozele de la nunta ta..........intr-adevar o nunta superba.
vroiam sa te intreb ce nu ai facut si ti-ai dat seama apoi ca ai fi vrut la nunta ta?oricum inca o data iti mentionez ca sunt super super pozele
ti-a stat foarte bine si rochita...ati fost doi frumosi.
felicitari

violeta_ionut
15.11.2008, 23:34:27
Stiu ca mesajele voastre sunt mai vechi, dar, daca mai sunt miresici din Rosiori, sau care au nunta in Rosiori.... ati lucrat cu firma Aval... pentru decoratiuni? Mie mi s-a parut super ok tipa... inca nu am stabilit detaliile contractului(elemente exacte de decor.. )doar in principiu dar mi s-a parut ok.

Voi stiti ceva in plus?
eu nu stiu nimic in plus dar tu probabil acum deja stii.........si poti sa ma ajuti si pe mine..........
o sa am nunta in rosiorii de vede in 2009 si te rog daca mai intri pe forum sa-mi spui cum a fost firma Aval, care au fost preturile si daca ai fost multumita??astept informatii de la tine............pls

Paideea
17.11.2008, 11:32:50
iti multumesc, o sa iau legatura cu mihaela......
sper din tot sufletul sa reusesc ca nunta sa iasa super..........
am vazut pozele de la nunta ta..........intr-adevar o nunta superba.
vroiam sa te intreb ce nu ai facut si ti-ai dat seama apoi ca ai fi vrut la nunta ta?oricum inca o data iti mentionez ca sunt super super pozele
ti-a stat foarte bine si rochita...ati fost doi frumosi.
felicitari
NU am regrete legate de nunta noastra... mi-ar fi placut , doar, ca in ziua aceea sa nu fiu asa "pe fuga", sa fi savurat mai mult evenimentul, si, in plus, mi-ar fi placut sa ma fotografiez cu mama si mamaia mea, care imi sunt foarte dragi, dar care si ele au fost foarte ocupate si stresate in ziua aceea, si asa ca nu am reusit sa ne pozam impreuna... Chiar am fost foarte fericita in acea zi, mi-ar fi placut sa o pot savura mai pe indelete, poate... Dar cum eu sunt o persoana foarte intensa, de felul meu, m-am agitat asa tare, ca a trecut timpul de nici nu am simtit.
Iti doresc si tie ca nunta ta sa fie cea mai frumoasa zi din viata voastra de pana la momentul respectiv!

violeta_ionut
17.11.2008, 19:21:10
NU am regrete legate de nunta noastra... mi-ar fi placut , doar, ca in ziua aceea sa nu fiu asa "pe fuga", sa fi savurat mai mult evenimentul, si, in plus, mi-ar fi placut sa ma fotografiez cu mama si mamaia mea, care imi sunt foarte dragi, dar care si ele au fost foarte ocupate si stresate in ziua aceea, si asa ca nu am reusit sa ne pozam impreuna... Chiar am fost foarte fericita in acea zi, mi-ar fi placut sa o pot savura mai pe indelete, poate... Dar cum eu sunt o persoana foarte intensa, de felul meu, m-am agitat asa tare, ca a trecut timpul de nici nu am simtit.
Iti doresc si tie ca nunta ta sa fie cea mai frumoasa zi din viata voastra de pana la momentul respectiv!
multumesc din suflet

violeta_ionut
25.11.2008, 20:26:46
fetelor va rog mult daca stie cineva ceva legat de lautarii Fratii gheabaur sa-mi sp si mie ....ma intereseaza f mult
stiu doar ca sunt din didesti teleorman si ca sunt 3 barbati si o femeie.......
.:-? :-? :-?
:* :* :*

elyely84
26.11.2008, 11:53:28
buna, fetelor,
eu sunt noua pe aici,am aceeasi problema, dar, urgentaaaaaaa
vreau restaurant, muzicanti,....si tot tacamul.....helppppp

in videle

iubitika
03.02.2009, 16:11:10
pentru cele care cauta restaurant pt nunta in rosiori incercati restaurantul INTIM din cartierul cu acelasi nume...
a fost renovat...voi atasa si poze cand le voi avea...

alice1986
07.04.2009, 13:58:35
de orice fel

salut,
si eu tot in rosiori o sa fac nunta la rest Quadry(fostul strand).despre continental nu prea am auzit de bine plus ca nu prea este spatiu si e inchis.

pupici

violeta_ionut
13.04.2009, 19:59:24
salut,
si eu tot in rosiori o sa fac nunta la rest Quadry(fostul strand).despre continental nu prea am auzit de bine plus ca nu prea este spatiu si e inchis.

pupici

ma bucur ca mai este cineva care face nunta in rosiori........
nici nu prea am mai intrat pe site ca nu aveam cu cine sa vb....
eu sunt din slatina.........sotul meu este din rosiori......
vroiam sa-ti spun ca restaurantul continental s-a mai modificat, si mai nou au decoratiuni...........
nu stiu unde zici tu ca faci...nu am vazut rest asta....este cumva pe langa parcul dinspre gara????este si strand acolo...modernizat anul trecut???

ce fotografi, cameramani, ti-ai ales???

pupici

alice1986
14.04.2009, 09:04:02
ma bucur ca mai este cineva care face nunta in rosiori........
nici nu prea am mai intrat pe site ca nu aveam cu cine sa vb....
eu sunt din slatina.........sotul meu este din rosiori......
vroiam sa-ti spun ca restaurantul continental s-a mai modificat, si mai nou au decoratiuni...........
nu stiu unde zici tu ca faci...nu am vazut rest asta....este cumva pe langa parcul dinspre gara????este si strand acolo...modernizat anul trecut???

ce fotografi, cameramani, ti-ai ales???

pupici

da,este lanaga gara de nord restaurantul...bine ca nu este inca amenajat dar am incredere ca o sa il faca frumos dupa cum au facut strandul si restaurantul din interior,cu decoratiunile o sa se ocupe tot cei de la restaurant(culoarea am ales-o eu +aranjamente cu pene de strut pe mese).
Ca si cameramani am doi "tinerei" din alexandria,sunt cunostintele colegului meu de serviciu.
daca mai ai si alte intrebari iti raspund cu mare placere;;)
>:D<

violeta_ionut
15.04.2009, 20:44:21
da,este lanaga gara de nord restaurantul...bine ca nu este inca amenajat dar am incredere ca o sa il faca frumos dupa cum au facut strandul si restaurantul din interior,cu decoratiunile o sa se ocupe tot cei de la restaurant(culoarea am ales-o eu +aranjamente cu pene de strut pe mese).
Ca si cameramani am doi "tinerei" din alexandria,sunt cunostintele colegului meu de serviciu.
daca mai ai si alte intrebari iti raspund cu mare placere;;)
>:D<
aaaaaaaaa.........da am vazut si eu in vara, dar era doar la stadiul de cort.......mai trebuia amenajat.....
mai am o intrebare.....care este pretul unui meniu acolo???
pupici si spor la treaba

alice1986
16.04.2009, 13:43:23
aaaaaaaaa.........da am vazut si eu in vara, dar era doar la stadiul de cort.......mai trebuia amenajat.....
mai am o intrebare.....care este pretul unui meniu acolo???
pupici si spor la treaba

nu mai stiu sigur;)) ...aprox 210 lei cu tot cu aranjamente...cred:D

lmihaelagabriela
04.05.2009, 21:24:24
[quote=violeta_ionut;1235294]eu nu stiu nimic in plus dar tu probabil acum deja stii.........si poti sa ma ajuti si pe mine..........
o sa am nunta in rosiorii de vede in 2009 si te rog daca mai intri pe forum sa-mi spui cum a fost firma Aval, care au fost preturile si daca ai fost multumita??astept informatii de la tine............pls.

daca vrei sa tinem legatura imi scri pe mail [email protected]

geoyan
01.06.2009, 13:14:47
Buna,fetele!
CAm lisniste pe aici pe la voi.As vrea sa ma ajutai si pe mine cu o informatie referitoare la cofetaria MARIA;am inteles ca face torturi foarte buna si le livreaza si in Alexandria.A facut cineva tortul acolo?Un pret??????[-o<

rodica85
23.06.2009, 18:30:55
o sa am nunta la anul in august in rosiori de vede la resturantul continental......as dori daca poate cineva sa-mi dea detalii despre "reputatia" acestui local si daca ati fost la o nunta acolo sa-mi spuneti cum a fost iar daca aveti poze mi-ar placea f mult sa mi le trimiteti.:[email protected]

buna
eu am avut nunta la continental rosiori de vede si am ramas foarte dezamagita.in primul rand...patroana fura de rupe...sa fii atenta la bautura si la numarul de meniuri...sa ai grija la cafea....sau la acea apa chioara d fapt;).te anunta ca ai 10 persoane(chelneri) care stau in sala dar de fapt stau decat 3-4 fete.....te va pune sa ii duci hartie igienica,scobitori(40 buc),dero automat 3 kg,sare, servetele,prosoape de bumbac pentru sters farfuriile,fairy de vase,detartrant,hartie prosop pt baie,sapun lichid pt toalete(lucruri pe care mi se pare penibil sa le ceara un patron de restaurant)....etc.ai grija sa iasa mancarea calda din bucatarie.....vezi ca nu iti lasa aerul conditionat in priza....vb cu ea sa le tina si inainte de nunta vreo 2 ore in priza...si apoi toata seara sa nu le scoata.la noi 3 aparate au fost scoase din priza la inceput de la ea din birou si ne spunea ca nu stie ce au.aranjamentele nu te sfatuiesc sa le iei de la ea ca nu are decat globulete de pom de craciun puse p lustre...instalatii de pom de craciun puse pe deasupra draperiilor.....si fiecare licare si canta altceva...una chiar merry christmas:))).aaa...si mai are niste crizanteme rosii de plastic de acum 20 de ani probabil...prin urmare iti recomand sa iei aranjamentele din alexandria...iti dau pont daca vrei...eu iti spun decat prin ce am trecut noi...sper sa nu treci prin aceleasi lucruri.macar sa stii ce ai de facut si cum sa abordezi lucrurile cu patroana de la inceput.mult succes, CASA DE PIATRA si o nunta de vis!
P.S. daca mai ai nelamuriri....intreaba-ma si iti voi raspunde :)

laura_b22
06.08.2009, 22:43:17
Buna miresicile mele!:D Sunt si eu o viitoare miresica de Rosiori...o miresica de 2010(data inca nu am stabilit-o)...in legatura cu "restaurantele" din Rosiori..nu prea e mare lucru de zis.Niste prieteni foarte buni au avut la "Mon Jardin",restaurant care mi s-a parut superb si pentru care o sa optez si eu.
Nu prea am stabilit mare lucru,de aceea ma si documentez la voi ;-)
In legatuta cu cofetaria Maria...mie mi se pare ca au niste servicii de nota 10...torturile sunt super(am si incercat 2 tipuri).Iar ca pret,sunt undeva la 30-35-40 lei kg(in functie de preferintele tale...ciocolata...frisca..caramel...)
Bafta la pregatiri,eu inca sunt in stadiul de documentare!#:-S

iubitika
14.08.2009, 15:56:37
Buna miresicile mele!:D Sunt si eu o viitoare miresica de Rosiori...o miresica de 2010(data inca nu am stabilit-o)...in legatura cu "restaurantele" din Rosiori..nu prea e mare lucru de zis.Niste prieteni foarte buni au avut la "Mon Jardin",restaurant care mi s-a parut superb si pentru care o sa optez si eu.
Nu prea am stabilit mare lucru,de aceea ma si documentez la voi ;-)
In legatuta cu cofetaria Maria...mie mi se pare ca au niste servicii de nota 10...torturile sunt super(am si incercat 2 tipuri).Iar ca pret,sunt undeva la 30-35-40 lei kg(in functie de preferintele tale...ciocolata...frisca..caramel...)
Bafta la pregatiri,eu inca sunt in stadiul de documentare!#:-S
buna
pentru miresicile din rosiori va recomand sa incercati si la restaurantul intim din cartierul cu acelasi nume..
eu am facut o a doua petrecere de nunta acolo anul acesta pe 4 iulie si a fost extraordinar de frumos totul
voi pune niste poze ca sa va convingeti!
pupici!

iubitika
13.09.2009, 20:23:37
buna
va atasez poze cu restaurantul intim din rosiorii de vede
eu am facut nunta acolo pe 11.07 si va pot sta la dispozitie cu detalii
sper sa va placa...
totul este exceptional ..la mancare sunt super profesionisti

iubitika
13.09.2009, 20:27:15
buna
va atasez poze cu restaurantul intim din rosiorii de vede
eu am facut nunta acolo pe 11.07 si va pot sta la dispozitie cu detalii
sper sa va placa...
totul este exceptional ..la mancare sunt super profesionisti
si alte poze...

bubucris
27.09.2009, 21:51:09
buna! din Rosiori sunt si eu si as vrea sa fac nunta la Macul ma poate ajuta cineva cu ceva recomandari....mancare...servire... multumesc;-)

iubitika
28.09.2009, 13:14:44
buna! din Rosiori sunt si eu si as vrea sa fac nunta la Macul ma poate ajuta cineva cu ceva recomandari....mancare...servire... multumesc;-)
iti recomand restaurantul intim din rosiori..
vezi ca am pus poze mai sus...este proaspam renovat..eu zic ca ar trebui sa-l iei in considerare..mergi sa il vezi macar..e in cartierul intim..
pup!

Anghelescu
28.09.2009, 13:25:31
La macu' e cea mai buna/multa mancare din rosiori ... asa ca sigur vei fi multumita!;;)

bubucris
28.09.2009, 14:39:11
multumesc frumos fetelor!!! am fost la intim e f frumusel chiar m a impresionat dupa ce am vazut pozele tale...dar e cam micut pt cati invitati am eu....si eu am auzit pareri bune de macul si mi se pare si mai aerisit ca la Mon jardin
unde e f mare inghesuiala si mult parvenitism;-)....parerea mea...fitze de rosiori ;)) pupici

iubitika
28.09.2009, 15:52:31
multumesc frumos fetelor!!! am fost la intim e f frumusel chiar m a impresionat dupa ce am vazut pozele tale...dar e cam micut pt cati invitati am eu....si eu am auzit pareri bune de macul si mi se pare si mai aerisit ca la Mon jardin
unde e f mare inghesuiala si mult parvenitism;-)....parerea mea...fitze de rosiori ;)) pupici
cate persoane ai?
eu zic ca la intim intra 100...

bubucris
28.09.2009, 19:34:27
190 de persoane 8-} nici noua nu ne vine sa credem ca s-au strans atatia:-B....vroiam sa te intreb aranjamentul localului scaune mese cine ti le a facut? au iesit fffff frumos;;)

iubitika
29.09.2009, 09:15:21
190 de persoane 8-} nici noua nu ne vine sa credem ca s-au strans atatia:-B....vroiam sa te intreb aranjamentul localului scaune mese cine ti le a facut? au iesit fffff frumos;;)
aranjamentul salii a fost facut de cei de la restaurant intim..si de flori s-a ocupat o tipa tot din rosiori contactata de cei de la restaurant...
la intim au aranjamente f frumoase pe mai multe culori..
succes cu nunta!

bubucris
29.09.2009, 14:05:39
mersi! o sa ramana macul pana la urma ca e singurul spatios! si ai platit aranjatul salii separat sau a fost inclus in meniu....si florile cam cat te au mai costat...mersi frumos!;;)

pucutza
17.10.2009, 23:29:04
buna fetelor.
Ma puteti ajuta si pe mine ,va rog,cu informatii despre formatia care canta la "Mon Jardin"?Am nunta la anul si am nevoie de lautari,si cineva mi i-a recomandat pe cei de acolo.

bubucris
18.10.2009, 23:58:25
buna
cineva i a avut la botezul copilului si a fost multumita de ei st o tanti si un nene i am auzit si eu la mon jardin odata cantand si mi a placut...cred ca st ok..;;)

adriana_ilie2007
19.10.2009, 11:40:04
buna fetelor!
eu o sa am nunta la anu in august si nu cunosc nici un cameraman si fotograf in rosiori ma puteti ajuta?

bubucris
19.10.2009, 14:56:26
buna fetelor!
eu o sa am nunta la anu in august si nu cunosc nici un cameraman si fotograf in rosiori ma puteti ajuta?

buna
unde o sa ai nunta la anu la ce restaurant ...eu am in septembrie;))... si pe mine m ar interesa un cameraman sau un fotograf bun in rosiori sper sa ne ajute cineva ca nu prea st miresici din rosiori pe forum:-s:sad:

iubitika
19.10.2009, 17:12:30
buna
unde o sa ai nunta la anu la ce restaurant ...eu am in septembrie;))... si pe mine m ar interesa un cameraman sau un fotograf bun in rosiori sper sa ne ajute cineva ca nu prea st miresici din rosiori pe forum:-s:sad:
gabrial angeseanu..dar nu am contact..
puteti intreba dc aveti cunostiinte in rosiori

bubucris
19.10.2009, 18:59:03
gabrial angeseanu..dar nu am contact..
puteti intreba dc aveti cunostiinte in rosiori

aaa il stiu il cheama gabriel argeseanu asa e ca el mai filma...sa iau legatura...ms

adriana_ilie2007
24.11.2009, 17:24:30
BUNA FETELOR?Si eu am sotul tot din rosiori si fac nunta pe 21 august anul viitor.noi nu am gasit restaurant liber asa ca ne-am hotarat sa facem nunta la cort. Problema este ca nu am gasit nici cortul pt nunta ma puteti ajuta? va rog

adriana_ilie2007
24.11.2009, 17:27:18
Buna fetelor si eu am nunta la anul pe 4 sept 2010,<:-PDaca vreti un cameraman bun eu sunt sigura de Gabi Argeseanu este un tip grozav si are niste foto superbe, eu am pe altcineva nu este din Rosiori. va pop si puteti sa ma mai intrebati si altceva, poate va ajut.
lasa-mi un nr de tel te rog
am nevoie si dee cameraman

bubucris
24.11.2009, 20:21:57
BUNA FETELOR?Si eu am sotul tot din rosiori si fac nunta pe 21 august anul viitor.noi nu am gasit restaurant liber asa ca ne-am hotarat sa facem nunta la cort. Problema este ca nu am gasit nici cortul pt nunta ma puteti ajuta? va rog

buna! si eu sunt din rosiori si am nunta tot la anul... nu stiu poate te ajuta sfatul meu dar eu am vazut ca exista firme care inchiriaza corturi poti cauta pe net ca in rosiori nu cred ca exista asa ceva dar in bucuresti sunt sigur...

iubitika
25.11.2009, 15:32:00
iti dau eu un restaurant care poate sa fie liber in rosiori
incerca rest intim din cartierul cu acelasi nume
mergi si intreaba cu siguranta vei gasi ceva care sa iti placa
restaurantul a fost renovat anul acesta si arata f bine
eu am facut nunta acolo pe 11 iulie si am fost fff multumita!
am pus si poza cateva pagini mai inapoi..poti sa le vezi!
mult [email protected]!
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=4523&page=5
uite aici poze

balamuc
29.12.2009, 16:36:46
din cele care si-au facut nunta la macul, puteti sa puneti niste poze sa-mi fac si eu idee de cum arata localul?
bubucris, voi ati stabilit toate detaliile la restaurant?as fi curioasa de "pretentiile" pe care le au cei de la macul(stiu ca nu ai voie sa-ti aduci tortul din afara), ce decoratiuni de masa au disponibile(pt ca nu ai voie sa aduci altele), daca de aranjamentul florilor tot ei se ocupa. merci

bubucris
30.12.2009, 21:44:08
din cele care si-au facut nunta la macul, puteti sa puneti niste poze sa-mi fac si eu idee de cum arata localul?
bubucris, voi ati stabilit toate detaliile la restaurant?as fi curioasa de "pretentiile" pe care le au cei de la macul(stiu ca nu ai voie sa-ti aduci tortul din afara), ce decoratiuni de masa au disponibile(pt ca nu ai voie sa aduci altele), daca de aranjamentul florilor tot ei se ocupa. merci

noi am platit avansul si cam atat.. mi au aratat un catalog cu arnajatul salii de le diverse evenimente si mi a placut , ne lasa cu bautura noastra si atat nu am mai discutat alte aspecte ...la capitolul aranjamente am vazut ca lucreaza cu doamna de la avalanche ceea ce mi se pare ok ca stiu ca face lucruri dragute...

bubucris
30.12.2009, 21:45:28

tu tot la macul faci?

balamuc
31.12.2009, 14:11:08
da, la macul facem. dar s-a ocupat socrul de local, noi inca nu am ajuns sa-l vedem, de aceea eram curioasa. multumesc frumos pt info

bubucris
31.12.2009, 14:23:06
da, la macul facem. dar s-a ocupat socrul de local, noi inca nu am ajuns sa-l vedem, de aceea eram curioasa. multumesc frumos pt info

cu placere daca mai ai intrebari eu iti raspund cu drag....eu am fost la local dar nu l am vazut aranjat decat in poze ... si ce am mai discutat ca la o nunta de max 220 de pers e loc si pt dans pe mine asta m a interesat ca avem multi invitati ...poti merge sa ceri sa vezi catalogul lor cu poze cand ai drum in rosiori;-)

balamuc
31.12.2009, 19:55:10
merci mult, asa o sa fac

bubucris
01.01.2010, 16:50:36
merci mult, asa o sa fac

cu placere :)

balamuc
06.01.2010, 11:20:09
Bubucris la biserica cam cu cat timp inainte te duci sa vorbesti?foto si video le-ati stabilit?scuze ca te tot intreb dar nu am cu cine sa vorbesc despre astea.

bubucris
07.01.2010, 00:52:21
Bubucris la biserica cam cu cat timp inainte te duci sa vorbesti?foto si video le-ati stabilit?scuze ca te tot intreb dar nu am cu cine sa vorbesc despre astea.

la biserica o sa vb soacra mea ca ea il cunoaste pe preot dar nu cu f mult timp inainte (cam o luna asa) la noi nu e asa nebunie ca in bucuresti cu dat arvuna si programari, si de foto si video nu am vb inca nici nu stiu pe nimeni 8-} trebuie sa mai caut ...nu e nicio problema ma poti intreba orice:)

laura_b22
12.01.2010, 23:50:42
BUBUCRIS,am si eu o mare intrebare...cat te-a costat meniul la Macul? Si mai ales ce ai inclus in meniu?ms mult...si spor la pregatiri,miresici!

bubucris
13.01.2010, 16:09:19
BUBUCRIS,am si eu o mare intrebare...cat te-a costat meniul la Macul? Si mai ales ce ai inclus in meniu?ms mult...si spor la pregatiri,miresici!

meniul costa 110 ron si nu include bautura pe care mi o aduc eu asa am stabilit cu d nul de la macul ..st singurele lucruri pe care le am discutat atunci cand am dat si avansul restul le vom discuta pe parcurs... referitor la ce cuprinde meniul nu am discutat nimic concret vom stabili atunci mai aproape singuru lucru care il stiu sigur e ca fac mancare buna deci nu am emotii #:-Sspor la pregatiri si tie si dc mai ai ceva nelamuriri iti raspund cu drag...tu la ce restaurant vrei sa faci?

laura_b22
14.01.2010, 10:10:22
Eu inca nu m-am hotarat,insa am doar doua optiuni:Macul sau Mon Jardin.La al doilea au facut niste prieteni,iar de Macul chiar nu stiam nimic.
Mi se pare foarte ok meniul,avand in vedere ca citeam la miresicile din Buc meniu de 70-80 euro.Pup pt info :*

bubucris
14.01.2010, 10:33:53
Eu inca nu m-am hotarat,insa am doar doua optiuni:Macul sau Mon Jardin.La al doilea au facut niste prieteni,iar de Macul chiar nu stiam nimic.
Mi se pare foarte ok meniul,avand in vedere ca citeam la miresicile din Buc meniu de 70-80 euro.Pup pt info :*

preturile sunt mai mici ca in buc...dc vrei sa faci anul asta nu stiu daca mai gasesti liber decat in oct noiembrie dc or mai fi eu am vb la macu in oct anu trecut si abia am gasit pe 24 sept(as fi vrut mai in vara)...pup si eu:*

laura_b22
14.01.2010, 12:15:20
Eu sunt mai intarziata....in nici un caz nu o sa fac nunta in 2010(sunt abia la capitolul:mama,o sa facem nunta..si ne interesam de preturi)...poate 2011...acum sper sa si gasesc atunci cand vrem noi (avem 2-3 date cu semnificatie aparte).Daca nu...si 2012 este bine-venit..nu e graba. Doar sa nu se razgandeasca "miresoiul" ;;)

bubucris
14.01.2010, 13:01:46
Eu sunt mai intarziata....in nici un caz nu o sa fac nunta in 2010(sunt abia la capitolul:mama,o sa facem nunta..si ne interesam de preturi)...poate 2011...acum sper sa si gasesc atunci cand vrem noi (avem 2-3 date cu semnificatie aparte).Daca nu...si 2012 este bine-venit..nu e graba. Doar sa nu se razgandeasca "miresoiul" ;;)

:grin: eee nu cred ca se razgandeste...daca vb cu un an inainte gasiti sigur ce data vreti voi da trebuie sa studiati si calendaru ortodox ca de exemplu anu asta toata luna iunie nu se fac nunti:-< ca noi in iunie ma fi vrut...eu abia acum intru in prizacu pregatirile ca am avut asa o perioada de agitatie in oct cand am stabilit data si pe urma am lasat-o mai moale... dar de acum se ingroasa gluma :D:smile: tu esti din rosiori sau miresoiul sau amandoi :smile:?

laura_b22
15.01.2010, 10:30:09
Noi suntem amandoi din Rosiori,insa lucram in Buc,k urmare ajungem in Rosiori minim o data la 3 saptamani.
La urmatoarea aterizare la Rosiori o sa trecem si noi pe la Macul,macar sa avem idee care e treaba,sa stim cu ce se mananca "chestia asta cu nunta". :">

bubucris
15.01.2010, 11:16:47
Noi suntem amandoi din Rosiori,insa lucram in Buc,k urmare ajungem in Rosiori minim o data la 3 saptamani.
La urmatoarea aterizare la Rosiori o sa trecem si noi pe la Macul,macar sa avem idee care e treaba,sa stim cu ce se mananca "chestia asta cu nunta". :">

si noi la fel stem din rosiori amandoi si lucram in buc daia nici nu am vb prea multe la restaurant ....vedeti ca mai e un retaurant dragut la intim l au facut f frumos pusese o miresica niste poze mai in urma ...

laura_b22
15.01.2010, 12:53:44
Mi-a placut la nebunie cum era aranjat la Intim,insa am inteles k este putin cam micut.....noi o sa avem 170-200 invitati.
Plus k eu am un fix cu dansul...vreau sa fie loc sa se danseze,mai ales k majoritatea invitatilor or sa fie de langa Rosiori,iar la tara cam toata lumea danseaza.

bubucris
15.01.2010, 15:58:25
Mi-a placut la nebunie cum era aranjat la Intim,insa am inteles k este putin cam micut.....noi o sa avem 170-200 invitati.
Plus k eu am un fix cu dansul...vreau sa fie loc sa se danseze,mai ales k majoritatea invitatilor or sa fie de langa Rosiori,iar la tara cam toata lumea danseaza.

si noi avem peste 200 de invitati si asta a fost si unu din criteriile pt care am ales macul ...in sept am fost la o nunta la mon jardin tot asa mare si nu prea era loc de dans..la macul ne-a zis nenea de acolo ca la o nunta de 220 max 240 pers ramane loc de dans ...

bubucris
25.01.2010, 18:34:03
sunt intr-o mare problema stie cineva un cameraman si un fotograf bun in rosiori....[-o<:-SS

balamuc
26.01.2010, 16:56:13
poti sa incerci la foto olimpus din centru. au si niste poze expuse in vitrina. pe altii nu stiu

bubucris
26.01.2010, 17:10:53
poti sa incerci la foto olimpus din centru. au si niste poze expuse in vitrina. pe altii nu stiu

mersi de sfat o sa incerc si la ei si parca mai sunt unii langa BCR 8-} e o problema delicata...:D

balamuc
27.01.2010, 10:00:43
stiu. niste prieteni au facut cu cei de la olimpus.mare lucru nu au facut. decat la dvd-uri, le-au taiat dragurt cu titluri get tradiitii, biserica, civila. mie nu mi-au placut mel de fundal. eu cred k o sa le cer sa-mi dea totul brut si o sa tai eu si pun eu ce mel vreau nu once upon a december night la o nunta in septembrie.lor le-au luat pt o zi de filmare si pozare 16 mil

bubucris
27.01.2010, 12:24:08
stiu. niste prieteni au facut cu cei de la olimpus.mare lucru nu au facut. decat la dvd-uri, le-au taiat dragurt cu titluri get tradiitii, biserica, civila. mie nu mi-au placut mel de fundal. eu cred k o sa le cer sa-mi dea totul brut si o sa tai eu si pun eu ce mel vreau nu once upon a december night la o nunta in septembrie.lor le-au luat pt o zi de filmare si pozare 16 mil

am vb cu cineva care i- a avut pe cei de langa bcr (nu stiu ce firma st) si i-au luat 20 de mil (anu trecut in sept)...nu stiu parca imi par nitel cam mari preturile pt ce fac dar asta e ...o sa merg la targ sambata si sa vad poate gasesc ceva oferte si care st dispusi sa vina in provincie:-<.. a si mai e o chestie care iar imi da batai de cap machiaj si coafat... :-<

balamuc
02.02.2010, 23:20:38
hmm. machiajul si coafatul sunt si pt mine o probl. eu o sa caut in buc pt machiaj p cineva care e dispus sa vina in rosiori iar de coafat, nu stiu. la un moment dat ma tenta sa ma fac eu la par caci nu vreau coc si nici nu-l am lung.

bubucris
03.02.2010, 00:58:19
hmm. machiajul si coafatul sunt si pt mine o probl. eu o sa caut in buc pt machiaj p cineva care e dispus sa vina in rosiori iar de coafat, nu stiu. la un moment dat ma tenta sa ma fac eu la par caci nu vreau coc si nici nu-l am lung.

eu nu as vrea sa le fac pe niciuna singura ca precis nu imi va iesii de emotii ...trebuie sa mai caut #-o...

feliciaM
15.02.2010, 12:06:47
Buna,
Ma alatur si eu viitoarele miresici din Rosiori. Noi vrem sa facem anul acesta. Sper sa mai gasim restaurant liber. :-SS Am vrea sa facem la Macul dar daca nu gasim liber, cred ca o sa ne multumim si cu alt restaurant. Ce parere aveti ce restaurantul Casa Verde (cel de langa trezorerie) ?

OanaCristiana
15.02.2010, 13:27:33
Buna miresicilor!
Eu sunt de fapt din Maldaeni (langa Rosiori de vede), la fel si viitorul meu sot.Dar noi stam in Timisoara pana la nunta si deaceea mi-e mai greu cu pregatirile. Nunta o facem tot in Maldaeni, la un local unde aducem noi tot. Avem formatie,cameraman dar ma preocupa cel mai mult aranjamentele florale, nu prea stiu nimic de florariile din zona!Asa ca daca v-ati interesat astept sugestii de la voi!:*

iubitika
15.02.2010, 14:10:10
Buna,
Ma alatur si eu viitoarele miresici din Rosiori. Noi vrem sa facem anul acesta. Sper sa mai gasim restaurant liber. :-SS Am vrea sa facem la Macul dar daca nu gasim liber, cred ca o sa ne multumim si cu alt restaurant. Ce parere aveti ce restaurantul Casa Verde (cel de langa trezorerie) ?
buna..am vazut ca tu cauti restaurant si mi-am gandit poate te ajuta cu ceva..eu am avut nunta la restaurantul intim si am fost super multumiti ..uite mai jos un link cu poze..dc vrei mai multe detalii te ajut cu placere..este proaspat renovat si f frumos

bubucris
15.02.2010, 16:38:04
Buna,

buna!
la Macul voi avea eu nunta in sept si eu zic ca ar fi bine sa mergi cat mai repede sa vb ca nu stiu dc mai sunt zile libere noi am vb anu trecut in oct si abia am gasit pe 25 sept anu asta....dar poate ai noroc ca mai sunt si persoane care se razgandesc :D celalalt restaurant sa stii ca e dragut, nu e f mare cel putin mie asa mi s-a parut (am intrat si eu odata la un botez sa salut pe cineva) iar vara are terasa f frumoasa ca au multe flori...succes la gasirea de restaurant liber si dc mai ai intrebari te ajut cu drag :*

bubucris
15.02.2010, 16:44:20
Buna miresicilor!
Eu sunt de fapt din Maldaeni (langa Rosiori de vede), la fel si viitorul meu sot.Dar noi stam in Timisoara pana la nunta si deaceea mi-e mai greu cu pregatirile. Nunta o facem tot in Maldaeni, la un local unde aducem noi tot. Avem formatie,cameraman dar ma preocupa cel mai mult aranjamentele florale, nu prea stiu nimic de florariile din zona!Asa ca daca v-ati interesat astept sugestii de la voi!:*

buna!
in legatura cu aranjamentele am inteles (ca nici eu nu stau in rosiori si am mai intrebat si eu in stanga si dreapta) ca majoritatea florariilor fac aranjamente florale si st cateva pe centru, la piata si la peco unde este o doamna care se ocupa cu decoratiunile de nunti si face niste aranjamente fff frumoase eu pe ea ti-as recomandao...cameraman unde ai gasit in rosiori sau din alta parte ca si eu sunt in cautare de cameraman? :*

rodica85
16.02.2010, 00:26:40
buna!
in legatura cu aranjamentele am inteles (ca nici eu nu stau in rosiori si am mai intrebat si eu in stanga si dreapta) ca majoritatea florariilor fac aranjamente florale si st cateva pe centru, la piata si la peco unde este o doamna care se ocupa cu decoratiunile de nunti si face niste aranjamente fff frumoase eu pe ea ti-as recomandao...cameraman unde ai gasit in rosiori sau din alta parte ca si eu sunt in cautare de cameraman? :*

Buna,

In legatura cu aranjamentele florale(si nu numai) va pot recomanda pe cineva cu care am facut eu anul trecut si am fost foarte multumita(si calitativ si financiar).Este din Alexandria,se numeste Monica si asta e adresa ei de mail [email protected]
In legatura cu fotograful si cameramanul am facut cu cei de la Olimpus.Fotograful a fost ok,cameramanul a cam lasat de dorit(a filmat cam putin la local),pretul a fost cam 1500 lei.

OanaCristiana
16.02.2010, 11:03:57
buna!
Buna!
Multumesc de raspuns. Stiu si eu de floraria de la peco, se numeste Avalanche (s-au cam asa) unde si-a facut anul trecut cineva aranjamentele si au fost 25 lei (si erau printre cele mai ieftine).:*

OanaCristiana
16.02.2010, 11:07:30
buna!
Am uitat sa-ti zic de cameraman. Este tot din Maldaeni, este destul de cunoscut. La noi cam toata lumea pe el il ia. Noua ne-a luat 13 mil si ne face 3 DVD, 200 de poze si un album mare.:*

OanaCristiana
16.02.2010, 11:21:49
Buna,

In legatura cu aranjamentele florale(si nu numai) va pot recomanda pe cineva cu care am facut eu anul trecut si am fost foarte multumita(si calitativ si financiar).Este din Alexandria,se numeste Monica si asta e adresa ei de mail [email protected]
In legatura cu fotograful si cameramanul am facut cu cei de la Olimpus.Fotograful a fost ok,cameramanul a cam lasat de dorit(a filmat cam putin la local),pretul a fost cam 1500 lei.

Buna!
Poti sa-mi spui unde este floraria asta in Alexandria? Tu ce aranjamente ti-ai facut si cat te-au costat?
Multumesc de raspuns!:*

bubucris
16.02.2010, 11:37:45
Buna!
Multumesc de raspuns. Stiu si eu de floraria de la peco, se numeste Avalanche (s-au cam asa) unde si-a facut anul trecut cineva aranjamentele si au fost 25 lei (si erau printre cele mai ieftine).:*

da despre ea este vb de preturi nu stiu mare lucru...

raluca_17_2003
16.02.2010, 18:10:15
Fetelor nu sinteti singurele miresici din Rosiori...si eu sint.Poate ne ajutam reciproc cu sfaturi si pareri

bubucris
16.02.2010, 18:30:55
Fetelor nu sinteti singurele miresici din Rosiori...si eu sint.Poate ne ajutam reciproc cu sfaturi si pareri

#:-Sbine ai venit printre noi miresicile >:D< unde vei avea nunta in rosiori la ce restaurant?

raluca_17_2003
16.02.2010, 23:40:53
BUna miresici!Ma bucur ca am mai gasit pe cineva din Rosiori!Eu sint din Rosiori iar viitorul meu sot din Maldaieni,asa ca e foarte posibil sa se cunoasca baietii.Probabil ca nunta o in singurul \local\ din Maldaieni.Cu aranjamentele florale daca vrei te pot ajuta eu ... ma pricep foarte bine si cred ca te pot invata cum sa poti economisii banii pentru nunata.Eu imi fac aproape tot ...cosulete,carduri,marturii,pernuta de verghete...aranjamente masini si tot asa...Ia legatura cu mine si cred ca o sa ne putem ajuta reciproc...

raluca_17_2003
16.02.2010, 23:49:53
#:-Sbine ai venit printre noi miresicile >:D< unde vei avea nunta in rosiori la ce restaurant?
La Padure voi face eu

raluca_17_2003
16.02.2010, 23:54:39
Fetelor am nevoie de ajutorul vostru!Eu sint in Cipru acum si vin acasa abia la inceputul lunii august asa ca va trebuie sa fac destul de multe lucruri de aici.Vreau sa aduc 2 dansatoare orientale la nunta dar nu cunosc pe nimeni in Rosiori care sa stie sa danseze dansuri orientale...ma puteti ajuta cu un contact?

feliciaM
17.02.2010, 13:05:08
buna!
la Macul voi avea eu nunta in sept si eu zic ca ar fi bine sa mergi cat mai repede sa vb ca nu stiu dc mai sunt zile libere noi am vb anu trecut in oct si abia am gasit pe 25 sept anu asta....dar poate ai noroc ca mai sunt si persoane care se razgandesc :D celalalt restaurant sa stii ca e dragut, nu e f mare cel putin mie asa mi s-a parut (am intrat si eu odata la un botez sa salut pe cineva) iar vara are terasa f frumoasa ca au multe flori...succes la gasirea de restaurant liber si dc mai ai intrebari te ajut cu drag :*

Multumesc bubucris :* . Saptamana aceasta merge tata socru sa se intereseze de restaurant. O sa incercam la Macul si la Mon Jardin. Sper sa mai gasim liber.
O sa revin cu alte intrebari zilele urmatoare ca acum nu am timp.
:*:*

iubitika
17.02.2010, 13:49:05
Multumesc bubucris :* . Saptamana aceasta merge tata socru sa se intereseze de restaurant. O sa incercam la Macul si la Mon Jardin. Sper sa mai gasim liber.
Ti-am dat si eu o idee pe pagina anterioara daca te intereseaza..

bubucris
17.02.2010, 14:49:58

cu multa placere! :*

bubucris
17.02.2010, 14:53:18
Fetelor am nevoie de ajutorul vostru!Eu sint in Cipru acum si vin acasa abia la inceputul lunii august asa ca va trebuie sa fac destul de multe lucruri de aici.Vreau sa aduc 2 dansatoare orientale la nunta dar nu cunosc pe nimeni in Rosiori care sa stie sa danseze dansuri orientale...ma puteti ajuta cu un contact?

din cate cunosc eu nu cred ca exista asa ceva in rosiori :-? nu am auzit

raluca_17_2003
17.02.2010, 15:18:51
din cate cunosc eu nu cred ca exista asa ceva in rosiori :-? nu am auzit
Am gasit un contact pe miresici.ro,am luat legatura si am rezolvat.Vor veni 3 fete din Bucuresti.

bubucris
17.02.2010, 15:35:33
Am gasit un contact pe miresici.ro,am luat legatura si am rezolvat.Vor veni 3 fete din Bucuresti.

bravo asa ma gandeam si eu ca din bucuresti sa vina cineva...

OanaCristiana
17.02.2010, 16:38:16
incearca si la cei de la crystyn events, au preturi mici si sunt f. reusite aranjamentele am facut eu cu ei si tii recomand!

pup
Multumesc! Unde este floraria asta?:*

OanaCristiana
17.02.2010, 16:46:49
BUna miresici!Ma bucur ca am mai gasit pe cineva din Rosiori!Eu sint din Rosiori iar viitorul meu sot din Maldaieni,asa ca e foarte posibil sa se cunoasca baietii.Probabil ca nunta o in singurul \local\ din Maldaieni.Cu aranjamentele florale daca vrei te pot ajuta eu ... ma pricep foarte bine si cred ca te pot invata cum sa poti economisii banii pentru nunata.Eu imi fac aproape tot ...cosulete,carduri,marturii,pernuta de verghete...aranjamente masini si tot asa...Ia legatura cu mine si cred ca o sa ne putem ajuta reciproc...
Multumesc de ajutor! Dar oricum trebuiesc inchiriate suporturile pentru aranjamente si cred ca ar fi o bataie de cap in plus pentru zilele alea!Trebuie sa fiu cat mai linistita,am avut in vara asta logodna si a fost destul strea, deci la nunta nici nu vreau sa ma gandesc!:*

augusta_79
18.02.2010, 10:24:20
=[
Multumesc! Unde este floraria asta?:*

este in alexandria, o gasesti acum in statia 1 mai (langa pariuri sportive)- s-a mutat de curand acolo.Suna la tel de pe site. M a bucur daca te-am ajutat cu ceva, a fost groaznic pentru mine sa-mi gasesc ce-mi trebuia fiind mai pretentioasa.
pup

bubucris
04.03.2010, 17:54:44
fetelor cum mai stati cu pregatirile ;;) cam slabuta miscarea la noi aici?

balamuc
05.03.2010, 15:59:51
noi nu am mai facut nimic :)

laura_b22
06.03.2010, 11:02:29
Eu astept sa plec luni la rosiori,sa vada daca am timp sa fac o plimbarica si pana la restaurante :D...va povestesc dupa

bubucris
06.03.2010, 15:12:00
Eu astept sa plec luni la rosiori,sa vada daca am timp sa fac o plimbarica si pana la restaurante :D...va povestesc dupa

asteptam impresii ;)) eu st in mare dilema cu cameramanul si fotograful ca restu st cat de cat rezolvate ....si astept targul d nunti de acum de la sf lunii sa ma mai uit la rochite ( am gasit una dar am zis sa ma probez cate ceva)

balamuc
09.03.2010, 14:10:51
e targ de nunti la sf lunii? da detalii te rog

bubucris
09.03.2010, 15:25:34
e targ de nunti la sf lunii? da detalii te rog

da este targ in piata constitutiei intre 26 si 28 martie <:-P

balamuc
09.03.2010, 15:54:43
o sa-l vizitez si eu at. incep sa probez :)

bubucris
09.03.2010, 16:24:51
o sa-l vizitez si eu at. incep sa probez :)

si eu ca nu am apucat sa ajung decat la cel de la romexpo si pana la nunta mea inafara de asta nu mai e niciun targ :( se merita sa mergi sa probezi pt ca au si reduceri destul de bune la rochite;;)

balamuc
10.03.2010, 18:05:50
si eu am fost la cel de la romexpo dar eram venita de la sala, nearanjata si am zis k nu probez k nu ma simteam eu bine si rochia aia nu ar fi aratat pe mine cum ar fi trebuit :). de cumparat nu as vrea s-o cumpar acu. sa mai slabesc :))

laura_b22
10.03.2010, 21:22:38
Fetele...am ajuns si eu in Rosiori intr-un final,dar nu am putut sa ajung la restaurante :(. In cele 2 zile cat am stat am prins un frig groaznic si am racit,asa ca adio iesit din casa.Insa va promit sa revin cat mai curand cu noutati :*

bubucris
10.03.2010, 22:41:26
Fetele...am ajuns si eu in Rosiori intr-un final,dar nu am putut sa ajung la restaurante :(. In cele 2 zile cat am stat am prins un frig groaznic si am racit,asa ca adio iesit din casa.Insa va promit sa revin cat mai curand cu noutati :*

nasol ca ai racit:( asteptam vesti :)

bubucris
11.03.2010, 22:11:20
si eu am fost la cel de la romexpo dar eram venita de la sala, nearanjata si am zis k nu probez k nu ma simteam eu bine si rochia aia nu ar fi aratat pe mine cum ar fi trebuit :). de cumparat nu as vrea s-o cumpar acu. sa mai slabesc :))

unde mergi la sala? si eu as vrea sa merg dar ma mobilizez cam greu;)):D eu azi am fost sa imi comand verighete <:-P

balamuc
12.03.2010, 17:01:07
bv. la idm (semanatoarea). noi la verghete inca nu ne-am gandit :))

zcristina
16.03.2010, 00:05:47
Buna fetelor!! Am si eu in august 2010 nunta in Rosiori dar ne-am trezit cam tarziu si la capitolu restaurant am gasit... Rahova si la padure. puteti sa imi recomandati vreunul din ele sau sa imi dati vreo poza? multumesc frumos!

bubucris
16.03.2010, 14:20:25
Buna fetelor!! Am si eu in august 2010 nunta in Rosiori dar ne-am trezit cam tarziu si la capitolu restaurant am gasit... Rahova si la padure. puteti sa imi recomandati vreunul din ele sau sa imi dati vreo poza? multumesc frumos!

buna! parerea mea ar fi padure :D am inteles ca ar fi si renovat si ar avea si bucatarie buna ...poze nu am dar poti da o fuga sa vezi cum arata fiecare din ele ...mie rahova nu imi prea place ca are stalpii aia in mijloc:D

zcristina
16.03.2010, 14:27:28
Bubu, mersi frumos pt ca ai raspuns!
M-asi duce sa le vad dar sunt in Madrid si din tara eu sunt din Cluj... din Rosiori e miresoiu. La Rahova sunt doi stalpi in mijlocu salii? 8-| omg... Multumesc pt avertizare!! >:D<

zcristina
16.03.2010, 14:41:23

Raluca, am observat ca faci nunta la padure... ai cumva poze cu restaurantul? sau daca poti sa imi dai detalii despre el...Este una dintre optiunile mele, pe langa Rahova, dar nu sunt din Rosiori si nu am nici cea mai mica idee la ce sa ma astept.

balamuc
16.03.2010, 17:31:44
si eu sunt tot pt padure. rahova e mai "comunist". si tot auzisem ca se inchide. daca sunt fete cu poze de la macu astept si eu cateva :)

bubucris
16.03.2010, 18:11:18
si eu sunt tot pt padure. rahova e mai "comunist". si tot auzisem ca se inchide. daca sunt fete cu poze de la macu astept si eu cateva :)

vezi ca astia de la macul au un album cu poze de la diverse nunti, revelioane mergi la d nu ala care se ocupa de local si cere sa il vezi;-) eu l-am vazut si arata bine aranjat ca asa daca te duci intr-o zi obisnuita nu iti poti face o idee...

laura_b22
16.03.2010, 18:23:59
RamoBamo,parerea mea ar fi padure.In plus,gandeste-te ce minunatie de sedinta foto ai putea sa faci inainte sa soseasca invitatii(eu sunt in stadiul de gasit locatii pentru sedinta foto :)) ).pup

zcristina
17.03.2010, 11:43:10
RamoBamo,parerea mea ar fi padure.In plus,gandeste-te ce minunatie de sedinta foto ai putea sa faci inainte sa soseasca invitatii(eu sunt in stadiul de gasit locatii pentru sedinta foto :)) ).pup
Cred ca la padure ramane pana la urma.. imi e putin frica ca il renoveaza acum si sa nu avem vreo surpriza sa nu fie gata pana in august... ei zic ca in mai au prima nunta programata, sper sa se tina de cuvant. Tu la ce restaurant faci? te astept la padure la sedinta foto :)) . pupici!

zcristina
17.03.2010, 11:47:01
Multumesc pt pareri, m-au ajutat f mult si cred ca ramane la padure, azi se duce viitoru cumnat sa vb cu ei si daca e totul ok plateste avansul. >:D<

feliciaM
17.03.2010, 14:30:08
Cred ca la padure ramane pana la urma.. imi e putin frica ca il renoveaza acum si sa nu avem vreo surpriza sa nu fie gata pana in august... ei zic ca in mai au prima nunta programata, sper sa se tina de cuvant. Tu la ce restaurant faci? te astept la padure la sedinta foto :)) . pupici!

Eu ma duc in mai la doua nunti la padure. Una e pe 15 si una pe 22. Nu cred ca se pune problema ca nu termina pana atunci.
Te pup si bafta multa in alegerea restaurantului :*

P.S. nu stiu cat de frumos e la padure, dar la rahova e aiurea. Chiar sunt niste stalpi in mijlocul salii. Nu e deloc loc pentru dans.

iubitika
17.03.2010, 14:40:40
iti dau eu un restaurant liber in rosiori
eu am facut nunta acolo pe 11 iulie 2009 si am fost fff multumita!
mult [email protected]!
uite aici poze
te pot ajuta si cu nr de tel pe mesaj privat daca vrei sa imi spui..

bubucris
17.03.2010, 16:07:33
FeliciaM unde faci pana la urma nunta ca stiu ca erai in cautare de restaurant?

zcristina
17.03.2010, 17:36:31
Eu ma duc in mai la doua nunti la padure. Una e pe 15 si una pe 22. Nu cred ca se pune problema ca nu termina pana atunci.
Te pup si bafta multa in alegerea restaurantului :*

P.S. nu stiu cat de frumos e la padure, dar la rahova e aiurea. Chiar sunt niste stalpi in mijlocul salii. Nu e deloc loc pentru dans.
Ma gandesc ca termina... dar parca stateam eu mai linistita daca era gata :)) . Daca te rog mult prin mai dupa nunti imi zici ce parere ai avut?
Adevarul e ca Rahova a cam iesit din calcul dupa ce am tot intrebat in stanga si in dreapta. Mersi pt tot! :*

zcristina
17.03.2010, 17:40:02
iti dau eu un restaurant liber in rosiori
eu am facut nunta acolo pe 11 iulie 2009 si am fost fff multumita!
mult [email protected]!
uite aici poze
te pot ajuta si cu nr de tel pe mesaj privat daca vrei sa imi spui..
Iubitika, am salvat pozele si o sa discut azi cu miresoiu. Multumesc!!! e genial forum-u asta... 8-}

bubucris
17.03.2010, 17:45:00
Iubitika, am salvat pozele si o sa discut azi cu miresoiu. Multumesc!!! e genial forum-u asta... 8-}

intimul e f frumos dar vezi ca e f mic gen 1oo de persoane intra...depinde cati invitati ai tu:|

zcristina
18.03.2010, 12:16:47
intimul e f frumos dar vezi ca e f mic gen 1oo de persoane intra...depinde cati invitati ai tu:|
Prea mic... a ramas padurea desi nu am nici cea mai mica idee de cum arata :)) Restu de pregatiri cum merg? :*

iubitika
18.03.2010, 12:28:17
Prea mic... a ramas padurea desi nu am nici cea mai mica idee de cum arata :)) Restu de pregatiri cum merg? :*
mare atentie cu padurea..din cate stiu eu este f invechit localul si nu cred ca s-au mai facut ceva imbunatatiri in ultimul timp
eu am cautat cu mare atentie si singurul care a fost pe placul meu este intimul din toate punctele de vedere..cum arata, mancare excelenta si multa, aranjamente...cred ca intra cam 120 pers...eu am fost f multumita din toate punctele de vedere
poti sa mergi sa-l vezi...

feliciaM
18.03.2010, 12:55:21
Ma gandesc ca termina... dar parca stateam eu mai linistita daca era gata :)) . Daca te rog mult prin mai dupa nunti imi zici ce parere ai avut?
Adevarul e ca Rahova a cam iesit din calcul dupa ce am tot intrebat in stanga si in dreapta. Mersi pt tot! :*

Cu cea mai mare placere iti spun. :smile:
In august ai nunta, nu? :D Eu o am pe 21 august. Am niste emotii... :no_02:

bubucris
18.03.2010, 15:21:33

nici eu nu am mai fost la padure de ani buni dar tata mi -a zis ca e ok....eu am lla macul nunta in sept dar noi am ales localul de anu trecut din sept si abia am gasit loc pt anu asta in sept...pregatiri cam asta am facut pana cum:am platit avans local, avns formatie si acum caut fotograf si cameraman 8-} e chestia care ma streseaza cel mai tare......:*

bubucris
18.03.2010, 15:23:55

unde faci pana la urma nunta ca stiu ca erai in cautare de restaurant...si cu restul pregatirilor cum stai?:*

feliciaM
18.03.2010, 17:20:37
Am reusit sa gasim la Macu :) pe 21 august.
Intre timp am vorbit cu o formatie dar nu stiu cum se numeste :"> si cu un fotograf. Formatia ne ia vreo 4000 ron si fotograful 1600 ron (100 de poze pt album + 300 pe DVD + 6 ore de filmare).
Rochita inca nu mi-am gasit, dar am destul timp. Revin daca mai rezolv ceva :*

feliciaM
18.03.2010, 17:24:12
Ramo, atasez o poza cu restaurantul rahova, dar nu se vede prea bine :(

bubucris
18.03.2010, 18:24:08
Am reusit sa gasim la Macu :) pe 21 august.
Intre timp am vorbit cu o formatie dar nu stiu cum se numeste :"> si cu un fotograf. Formatia ne ia vreo 4000 ron si fotograful 1600 ron (100 de poze pt album + 300 pe DVD + 6 ore de filmare).
Rochita inca nu mi-am gasit, dar am destul timp. Revin daca mai rezolv ceva :*
si noua tot 40 ne ia formatia...ma intereseaza fotograful imi poti da si mie ceva detalii [-o<

feliciaM
19.03.2010, 08:47:41
si noua tot 40 ne ia formatia...ma intereseaza fotograful imi poti da si mie ceva detalii [-o<

Diseara vin socrii la noi (stam in bucuresti) si ii intreb cum se numeste fotograful.
O sa incerc sa mai intru diseara daca aflu ceva :*

bubucris
19.03.2010, 15:21:10
Diseara vin socrii la noi (stam in bucuresti) si ii intreb cum se numeste fotograful.
O sa incerc sa mai intru diseara daca aflu ceva :*

ok mersi frumos :*

balamuc
19.03.2010, 15:37:25
bubu ce formatie aveti?

bubucris
19.03.2010, 16:09:03
bubu ce formatie aveti?

euroton :)

feliciaM
21.03.2010, 17:29:13
Salut,
Din pacate nu am reusit inca sa aflu cum se numeste. :(( Sper ca nu te superi pe mine. Daca aflu scriu aici.:*

bubucris
22.03.2010, 13:14:13
Salut,
Din pacate nu am reusit inca sa aflu cum se numeste. :(( Sper ca nu te superi pe mine. Daca aflu scriu aici.:*

stai linistita ca nu e nicio problema>:D< dar e din rosiori fotograful?

zcristina
22.03.2010, 14:05:31

Eu am nunta pe 22 august :)) vroiam pe 21 ca tine, dar nu am mai gasit nimic liber...Abea astept sa vad ce zici de padure!! Cu emotiile stau bine chiar foarte bine, adica am o gramada :)). >:D<

zcristina
22.03.2010, 14:08:27
nici eu nu am mai fost la padure de ani buni dar tata mi -a zis ca e ok....eu am lla macul nunta in sept dar noi am ales localul de anu trecut din sept si abia am gasit loc pt anu asta in sept...pregatiri cam asta am facut pana cum:am platit avans local, avns formatie si acum caut fotograf si cameraman 8-} e chestia care ma streseaza cel mai tare......:*
Am reusit sa dam si noi avansul la padure si acum sunt in cautare de rochita, vineri si sambata am programare la 2 magazine.. sa vedem ce si cum. Voi cum stati la capitolu asta? Bafta in continuare la pregatiri! :*

zcristina
22.03.2010, 14:11:22
Ramo, atasez o poza cu restaurantul rahova, dar nu se vede prea bine :(
Felicia, multumesc mult pt poza! :*:*

bubucris
22.03.2010, 14:38:27
Am reusit sa dam si noi avansul la padure si acum sunt in cautare de rochita, vineri si sambata am programare la 2 magazine.. sa vedem ce si cum. Voi cum stati la capitolu asta? Bafta in continuare la pregatiri! :*

pai eu am mai probat la targul din ianuarie cateva rochite am mai fost si sapt trecuta pe lipscani si am mai probat cate ceva am vreo 2 la care mi-a ramas gandul dar mai astept targul de la sf sapt sa vad ce mai probez si dupa paste o sa dau comanda ca vreau sa ma scap de o grija:D formatie, fotograf, cameraman ati gasit?

feliciaM
22.03.2010, 22:32:37
ramo, cu placere! :*

bubucris, fotograful e din rosiori.

Rochita in mai o sa incep sa caut. M-am uitat pe net si am vazut niste modele super dragute. Eu am vrea o rochita gen printesa dar sa vad si cum o sa imi stea ca nu-s prea inalta (1.57) si nici nu am sani mari :-"
Sper sa imi gasesc repede.
Voi cam cati bani vreti sa alocati pentru rochita. Eu am zis ca 2000 ron sunt suficienti ;-)
Ceva in genul acesta as vrea sa fie rochita :)

zcristina
23.03.2010, 13:16:13
Eu m-am cam indragostit de o rochita dar e din colectia de anul trecut si mi-au zis la magazin ca e fff greu sa o mai gasesc ... asa ca o sa incerc sa caut ceva asemanator. cum vi se pare?

zcristina
23.03.2010, 13:22:56

Rochita in mai o sa incep sa caut. M-am uitat pe net si am vazut niste modele super dragute. Eu am vrea o rochita gen printesa dar sa vad si cum o sa imi stea ca nu-s prea inalta (1.57) si nici nu am sani mari :-"
Voi cam cati bani vreti sa alocati pentru rochita. Eu am zis ca 2000 ron sunt suficienti ;-)
Foarte draguta rochita, ca o printesa adevarata.
Eu inca nu am stabilit o limita la bani...trebuie sa incep sa vad preturi ca aici sunt diferite (eu sunt in Madrid) si sper sa gasesc repede, dar sa vedem cum stau pe mine... ca asa in poza imi plac toate :))

feliciaM
23.03.2010, 13:36:28
Imi place modelul postat de tine :) E o rochita foarte draguta si vine super pe manechin. Sper sa ne gasim toate rochita mult "visata". ^:)^

balamuc
23.03.2010, 14:34:55
Eu m-am cam indragostit de o rochita dar e din colectia de anul trecut si mi-au zis la magazin ca e fff greu sa o mai gasesc ... asa ca o sa incerc sa caut ceva asemanator. cum vi se pare?

e superba. in genul asta imi caut si eu

bubucris
23.03.2010, 17:53:06

si eu tot printesa vreau si sunt tot mica de inaltime (1.60) si am probat ceva rochite pana acum....am gasit 2 preferate ;))...eu am 3000 ron alocat pt rochie dar sper sa dau mai putin...sa stii ca la majoritatea firmelor de rochii de mireasa comanda dureaza intre 1 - 2 luni parerea mea ar fi sa cauti mai repede rochita ca oricum modele de 2010 au aparut si nici nu se mai schimba ....:*

crisstina1982
23.03.2010, 19:38:04

Buna. Vad ca rochita asta este de la Cristian Philipe.
Eu tocmai mi-am luat rochita de la ei.
Calitate buna si pret mic.
Am dat 1800 lei pe: rochie, bolero, saculet, voal si coronita.
Poti sa probezi mai multe modele si comanzi ce iti vine mai bine. Si eu tot miniona sunt si mi-am luat modelul Therese, care este mai pe langa corp.

feliciaM
23.03.2010, 20:36:31
Cristina, poti sa pui te rog o poza cu rochita? :)

crisstina1982
24.03.2010, 13:07:32
Cristina, poti sa pui te rog o poza cu rochita? :)

aceasta este poza de pe site.
rochita mea a iesit identica, dar fara bretelute.
acum parca as fi vrut si bretelutele, dar m-am hotarat prea tarziu. (cand deja ajunsesem cu ea acasa)

zcristina
29.03.2010, 10:56:15
Fetelor cum mai merg pregatirile?
Eu am inceput sa probez rochii... si imi plac toate!! Adevarul e ca te simti ca o printesa cu ele.... Am dat avans si pt filmat si cam atat.
Verighete ati cumparat?

bubucris
29.03.2010, 17:13:41
Fetelor cum mai merg pregatirile?
Eu am inceput sa probez rochii... si imi plac toate!! Adevarul e ca te simti ca o printesa cu ele.... Am dat avans si pt filmat si cam atat.
Verighete ati cumparat?

eu trebuie sa ajung sa ridic verghetele ca m au sunat azi ca st gata:D....cine iti filmeaza ca si eu sunt in cautare de filmat?

zcristina
30.03.2010, 09:58:51
eu trebuie sa ajung sa ridic verghetele ca m au sunat azi ca st gata:D....cine iti filmeaza ca si eu sunt in cautare de filmat?
Ce misttto, verighete din aur galben sau alb?
O sa filmeze un baiat din rosiori care are un studio... il cheama Adi. Face si poze sau aduce un fotograf pe langa el pentru 6 mil in plus. Pot sa iti fac rost de nr lui daca vrei.

bubucris
30.03.2010, 14:26:36
Ce misttto, verighete din aur galben sau alb?
O sa filmeze un baiat din rosiori care are un studio... il cheama Adi. Face si poze sau aduce un fotograf pe langa el pentru 6 mil in plus. Pot sa iti fac rost de nr lui daca vrei.

pai sunt din aur galben si au si aur alb pe margine nu sunt f complicate ca nu am vrut...as vrea si eu numarul de telefon dc poti face rost ca oricum ajung in rosiori de paste si poate iau legatura cu el ....mersi:*

zcristina
30.03.2010, 16:52:39
pai sunt din aur galben si au si aur alb pe margine nu sunt f complicate ca nu am vrut...as vrea si eu numarul de telefon dc poti face rost ca oricum ajung in rosiori de paste si poate iau legatura cu el ....mersi:*
Diseara cand ajung acasa iti trimit un mesaj privat cu nr lui. Nu ai pt ce >:D<

mada24
06.04.2010, 20:54:29
Buna eu sunt Madalina.Am nunta in 2011 la rosiorii de vede la mon jardin

mada24
06.04.2010, 21:08:01
unde a-ti avut nunta la ce restaurant??
cum a iesit???????

mada24
06.04.2010, 21:10:48
Ramo unde ai nunta la ce restaurant in rosiori??
eu am la mon jardin in 2011 si am dat avans 20 mil
:*

mada24
06.04.2010, 21:12:42
cat iti ia un cameraman plus fotograf ??????????

zcristina
06.04.2010, 23:15:31
Ramo unde ai nunta la ce restaurant in rosiori??
eu am la mon jardin in 2011 si am dat avans 20 mil
Buna Mada, eu am nunta la padure. Din putinele restaurante pe care le-am vazut in Rosiori, Mon Jardin mi-a placut f mult.
Cameramanu ne ia 10 mil, si face si poze... sau aduce fotograf separat pt inca 6 mil.
Spor la pregatiri!! :*

balamuc
07.04.2010, 12:15:35
v-ati hotarat la culorile pentru local? eu inca nu am aj uns la resaturant sa-l vad si sa-mi dau seama cam ce nuante ar merge

bubucris
07.04.2010, 18:54:51
v-ati hotarat la culorile pentru local? eu inca nu am aj uns la resaturant sa-l vad si sa-mi dau seama cam ce nuante ar merge

restaurantul e cu maro-bej asa si mereg cu orice culoare vrei eu l am vazut aranjat si cu verde, auriu, rosu si dadea bine ...eu oscilez intre bleu sau roz :D

bubucris
07.04.2010, 19:15:21
am luat verghetele azi ;;) sunt f incantata de ele ...

zcristina
08.04.2010, 10:40:32
Mie imi plac mult verdele si portocaliul deschis...dar nu am hotarat nimic inca. Restul de pregatiri cum merg? >:D<

zcristina
08.04.2010, 10:48:08
am luat verghetele azi ;;) sunt f incantata de ele ...
Felicitari!!!! sunt f dragute. Abea astept sa le alegem si noi... dar deocamdata sunt stresata cu rochita. #-o

bubucris
08.04.2010, 10:56:16
Felicitari!!!! sunt f dragute. Abea astept sa le alegem si noi... dar deocamdata sunt stresata cu rochita. #-o

multumesc >:D< eu m am cam hotarat la rochie cred ca la sf lunii merg sa dau comanda si sa incep sa mai cumpar maruntisuri :-s

zcristina
08.04.2010, 11:10:33
multumesc >:D< eu m am cam hotarat la rochie cred ca la sf lunii merg sa dau comanda si sa incep sa mai cumpar maruntisuri :-s
Ce model e??? eu am vazut una care mi-a placut destul de mult.. dar am mai intrat apoi prin magazine si acum sunt foarte nehotarata.

bubucris
08.04.2010, 11:22:17
Ce model e??? eu am vazut una care mi-a placut destul de mult.. dar am mai intrat apoi prin magazine si acum sunt foarte nehotarata.
pai asta am constatat si eu cu cat vad mai multe modele cu atat ma pot hotara mai greu eu m am hotarat la asta

balamuc
08.04.2010, 14:02:00
pai asta am constatat si eu cu cat vad mai multe modele cu atat ma pot hotara mai greu eu m am hotarat la asta

e superba =D> de la ce casa e si cat costa? of, sper sa-mi gasesc si eu un frumusica. inca nu m-am apucat de cautat.;))

bubucris
08.04.2010, 16:22:07
e superba =D> de la ce casa e si cat costa? of, sper sa-mi gasesc si eu un frumusica. inca nu m-am apucat de cautat.;))

e de la white lady si costa 22 de mil...ee o sa gasesti ca sunt destule rochite ...

balamuc
08.04.2010, 20:20:38
bubu e frumoasa foc. tot in stilul asta caut :)

fetelor, voi ce traditii o sa faceti????

bubucris
08.04.2010, 21:04:44
bubu e frumoasa foc. tot in stilul asta caut :)

fetelor, voi ce traditii o sa faceti????

da si mie mi a placut ;;) treb sa merg cu miresoiu sa o mai probez odata si pe urma cred ca dau comanda la ea .....dai o fuga pe lipscani si o sa vezi ca vei gasi rochite destule..
eu nu fac cine stie ce traditii adica nu brad, udat ...nici nu mai stiu care sunt:D tu pe care le faci:-??

balamuc
08.04.2010, 21:13:12
asta e, ca nici eu nu stiu ce traditii se fac :D

zcristina
09.04.2010, 11:00:06
Bubu, f draguta rochita ta!
Ieri am fost la un magazin... mi-am probat o rochie si am si dat avans pt ea. Sunt fooooarte multumita!
Traditii eu nu vreau sa fac niciuna... dar insista mult familia politica asa ca joi seara posibil sa ne adunam cativa prieteni la un gratar si sa facem boboci. In ziua nuntii nu facem nici un obicei.
La biserica eu asi vrea sa intru ca la catolici... adica sa ma duca tata pana la altar. Credeti ca o sa ma lase preotul?

balamuc
09.04.2010, 12:08:09
si mie mi-ar placea sa nu ma vada nimeni imbracata in mireasa pana la biserica :)
ramo pune si u o poza ;)

zcristina
09.04.2010, 12:36:08
si mie mi-ar placea sa nu ma vada nimeni imbracata in mireasa pana la biserica :)
ramo pune si u o poza ;)
Asta e rochita mea. Doar ca o modific putin... si ii scot toata dantela de la gat.

bubucris
09.04.2010, 12:46:03
Bubu, f draguta rochita ta!
Ieri am fost la un magazin... mi-am probat o rochie si am si dat avans pt ea. Sunt fooooarte multumita!
Traditii eu nu vreau sa fac niciuna... dar insista mult familia politica asa ca joi seara posibil sa ne adunam cativa prieteni la un gratar si sa facem boboci. In ziua nuntii nu facem nici un obicei.
La biserica eu asi vrea sa intru ca la catolici... adica sa ma duca tata pana la altar. Credeti ca o sa ma lase preotul?

cred ca te lasa dc vorbesti cu preotul apropo la care biserica vei face nunta? e f frumosa si rochita ta :*

balamuc
09.04.2010, 13:19:53
aveti rochite foarte frumoase. de abia astept sa merg si eu la probe :D

zcristina
09.04.2010, 13:28:47
Multumesc! la biserica daca putem in rosiori, sa vedem... ca eu am buletinul pe cluj si miresoiul la casa parintilor care e intr-un sat langa rosiori. Voi??

bubucris
09.04.2010, 14:42:37
Multumesc! la biserica daca putem in rosiori, sa vedem... ca eu am buletinul pe cluj si miresoiul la casa parintilor care e intr-un sat langa rosiori. Voi??

eu fac la catredrala ca acolo sta miresoiul de fapt pe noi ne despart cateva strazi:D ...eu cred ca dc vorbiti cu un preot in rosiori o sa accepte sa va cunune dc nu vreti la miresoi acasa...

zcristina
09.04.2010, 14:49:15
eu fac la catredrala ca acolo sta miresoiul de fapt pe noi ne despart cateva strazi:D ...eu cred ca dc vorbiti cu un preot in rosiori o sa accepte sa va cunune dc nu vreti la miresoi acasa...
O sa vorbim ca amandoi preferam in Rosiori. Ai vb cu cameramanul?

bubucris
09.04.2010, 15:07:55

i-am dat nr de telefon lu tata sa il sune si sa se intalneasca cu el...noi nu prea am avut timp de paste

bubucris
10.04.2010, 16:01:37

am si eu o intrebare la tine cat i ati dat avans cameramanului (eu fac lista cu urmatoarele cheltuieli :-Bsi sa stiu cat pun deoparte:D). mersi:*

zcristina
11.04.2010, 15:33:59
am si eu o intrebare la tine cat i ati dat avans cameramanului (eu fac lista cu urmatoarele cheltuieli :-Bsi sa stiu cat pun deoparte:D). mersi:*
Aproximativ 50 de euro. Nu ai pt ce :*

bubucris
11.04.2010, 17:32:20
Aproximativ 50 de euro. Nu ai pt ce :*

mersi....:*

zcristina
11.04.2010, 21:24:11
Fetelor... ati auzit ceva despre ce calitate au pozele si filmarile de la Olimpus din Rosiori?

zcristina
21.04.2010, 18:23:11
BUBU, cum mai merg pregatirile?
Nu mai zic nimic miresicile din rosiori...:-s

bubucris
21.04.2010, 19:52:01
BUBU, cum mai merg pregatirile?
Nu mai zic nimic miresicile din rosiori...:-s

pai nu am mai facut mai nimic ...am fost si f ocupata la munca zilele astea urmeaza sa merg sa dau comanda la rochita dar sa vad cand imi fac timp , treb sa ajungem si noi la rosiori sa vb la local de aranjamente si tort sa vad dc il aducem noi sau il fac ei ...acum stateam si ma gandeam ca nu stiu cine sa ma macheze la nunta ca in rosiori chiar nu cunosc pe nimeni sa faca asta in alexandria nici atat si din bucuresti nu stiu cine o avea chef sa vina in rosiori:-<..tu ce ai mai facut? :*

zcristina
22.04.2010, 11:14:14
pai nu am mai facut mai nimic ...am fost si f ocupata la munca zilele astea urmeaza sa merg sa dau comanda la rochita dar sa vad cand imi fac timp , treb sa ajungem si noi la rosiori sa vb la local de aranjamente si tort sa vad dc il aducem noi sau il fac ei ...acum stateam si ma gandeam ca nu stiu cine sa ma macheze la nunta ca in rosiori chiar nu cunosc pe nimeni sa faca asta in alexandria nici atat si din bucuresti nu stiu cine o avea chef sa vina in rosiori:-<..tu ce ai mai facut? :*
Nu am mai facut nici eu mare lucru...caut invitatii online. Apropo, tu ai?
Daca nu iti fac tortul cei de la restaurant, te duci la cofetaria Maria sa intrebi? eu am vazut un model care ne place fooarte mult da nu stiu daca la cofetarie ni-l fac dupa o poza.
Cu machiatul... incerc sa gasesc pe cineva si pt asta si pt coafura. Pana acum am vb cu 2 tipe din Bucuresti...una e ok la pret si vine pana in rosiori sa ma machieze in ziua nuntii, si are si proba inclusa. Astept sa ajung in tara sa fac o proba la ea daca nu gasesc altceva. :*

bubucris
22.04.2010, 16:32:20
Nu am mai facut nici eu mare lucru...caut invitatii online. Apropo, tu ai?
Daca nu iti fac tortul cei de la restaurant, te duci la cofetaria Maria sa intrebi? eu am vazut un model care ne place fooarte mult da nu stiu daca la cofetarie ni-l fac dupa o poza.
Cu machiatul... incerc sa gasesc pe cineva si pt asta si pt coafura. Pana acum am vb cu 2 tipe din Bucuresti...una e ok la pret si vine pana in rosiori sa ma machieze in ziua nuntii, si are si proba inclusa. Astept sa ajung in tara sa fac o proba la ea daca nu gasesc altceva. :*

nu am invitatii nu am cautat pana acum ...pai dc nu imi fac ei tortul la Maria cred ca am sa merg ca alta in oras nu mai e ..cand ajung in rosiori dc vrei trec pe la cofetarie si intreb dc fac dupa poza tort si iti zic ...poti sa imi trim si mie pe pm datele celei cu machiatu si proba inclusa ca m ar interesa si pe mine...:*

balamuc
27.04.2010, 15:33:14
si eu vreau datele tipei care te va machia

zcristina
27.04.2010, 16:00:20
si eu vreau datele tipei care te va machia
nu stiu inca daca ma va machia ea... e cea mai buna oferta pana in momentul de fata, dar sunt in cautari inca :D . iti trimit pe pm datele ei

bubucris
27.04.2010, 20:43:01
nu stiu inca daca ma va machia ea... e cea mai buna oferta pana in momentul de fata, dar sunt in cautari inca :D . iti trimit pe pm datele ei

fetelor ati discutat la local pretul meniului? eu nu am mai ajuns deloc la local si parca at cand am dat avansul zisese ceva de genu ca se invarte in jurul sumei de 1 mil100 8-}...a si alta chestie care ma mai macina voi stiti dc se plateste si chirie la local inafara de meniu ca am vazut ca aici in bucuresti asa se practica8-}

zcristina
28.04.2010, 14:37:33
fetelor ati discutat la local pretul meniului? eu nu am mai ajuns deloc la local si parca at cand am dat avansul zisese ceva de genu ca se invarte in jurul sumei de 1 mil100 8-}...a si alta chestie care ma mai macina voi stiti dc se plateste si chirie la local inafara de meniu ca am vazut ca aici in bucuresti asa se practica8-}
Bubu, nu stim inca exact pretul meniului nici noi. Faza cu chiria pt sala.. intr-adevar exista si in Rosiori. Noua ne-au cerut 1000 de euro la un local pt asta si meniurile aparte. ah... si nici nu intra nici un fel de decoratie in pret :)) decat un "covoras rosu" la intrare. patetic...

bubucris
28.04.2010, 16:54:17
Bubu, nu stim inca exact pretul meniului nici noi. Faza cu chiria pt sala.. intr-adevar exista si in Rosiori. Noua ne-au cerut 1000 de euro la un local pt asta si meniurile aparte. ah... si nici nu intra nici un fel de decoratie in pret :)) decat un "covoras rosu" la intrare. patetic...

de curiozitate e cumva restaurantul ala deschis de curand in rosiori ( undeva aproape de han) ca de el am auzit si eu ca ar cere chirie :-\ ffff multi bani$-) intr-adevar:D

zcristina
28.04.2010, 17:12:26
de curiozitate e cumva restaurantul ala deschis de curand in rosiori ( undeva aproape de han) ca de el am auzit si eu ca ar cere chirie :-\ ffff multi bani$-) intr-adevar:D
Exact ala e... :)

bubucris
28.04.2010, 17:18:21
Exact ala e... :)

/:)...voi de muzica ati vb ca nu te am intrebat pana acum si de aranjamente va asigura ei sau aduceti voi?

carmenluna
29.04.2010, 11:43:35
fetelor, ajutati ma si pe mine plizzzz:"> caut in Rosiori agentii de organizari evenimente, pt fina mea(vreau sa ii fac o surpriza la botez, niste ursitoare) ma gandesc da daca voi sunteti din Rosiori stiti ceva nr de telefoane:D
Multumesc si sper ca nu am deranjat:*

augusta_79
29.04.2010, 22:04:04
fetelor, ajutati ma si pe mine plizzzz:"> caut in Rosiori agentii de organizari evenimente, pt fina mea(vreau sa ii fac o surpriza la botez, niste ursitoare) ma gandesc da daca voi sunteti din Rosiori stiti ceva nr de telefoane:D
Multumesc si sper ca nu am deranjat:*

Da, stiu eu, sunt din alexandria ursitoarele.tel ti-l pun pe privat.

zcristina
30.04.2010, 13:26:30
/:)...voi de muzica ati vb ca nu te am intrebat pana acum si de aranjamente va asigura ei sau aduceti voi?
Aranjamentele noi.. ca sa ne fie pe plac si pt ca e f inventiv mireselu meu. Pentru muzica a vb cumnatul ceva, dar nu stiu sa iti spun exact cine sunt, i-am vazut doar pe un dvd, pot sa intreb daca vrei, si cand ajungem noi acasa vrem sa cautam si un dj, ca sa avem si una si alta. Voi??

bubucris
30.04.2010, 17:26:36
Aranjamentele noi.. ca sa ne fie pe plac si pt ca e f inventiv mireselu meu. Pentru muzica a vb cumnatul ceva, dar nu stiu sa iti spun exact cine sunt, i-am vazut doar pe un dvd, pot sa intreb daca vrei, si cand ajungem noi acasa vrem sa cautam si un dj, ca sa avem si una si alta. Voi??

noi avem ca formatie eurotonul iar de aranjamente cred ca voi vorbii cu vreo firma din rosiori dar mai intai sa ajung la local sa intreb dc nu au ei aranjamente...

carmenluna
03.05.2010, 13:34:12
Da, stiu eu, sunt din alexandria ursitoarele.tel ti-l pun pe privat.
mersi mult, astept numarul pe privat:*
inca nu a aparut nimic.

superdanutza
04.05.2010, 22:20:07
noi avem ca formatie eurotonul iar de aranjamente cred ca voi vorbii cu vreo firma din rosiori dar mai intai sa ajung la local sa intreb dc nu au ei aranjamente...

Buna,
Eu am nunta in 2011 si am vb tot cu euroton. Voua cati bani v-au cerut ptr anu' asta? Si au fost de acord cu obiceiurile? ms

superdanutza
04.05.2010, 22:23:16
Buna eu sunt Madalina.Am nunta in 2011 la rosiorii de vede la mon jardin

Buna,
Si eu am nunta in 2011 in mai. Sper sa facem schimb de idei.

bubucris
04.05.2010, 23:02:41
Buna,
Eu am nunta in 2011 si am vb tot cu euroton. Voua cati bani v-au cerut ptr anu' asta? Si au fost de acord cu obiceiurile? ms

pai noua ne iau 40 de mil iar de obiceiuri nu am vb ca mi le face altcineva dar cred ca ei il trimit pe nea Avram parca asa il cheama pe mosulica ala cu acordeonul...

superdanutza
05.05.2010, 19:46:53
pai noua ne iau 40 de mil iar de obiceiuri nu am vb ca mi le face altcineva dar cred ca ei il trimit pe nea Avram parca asa il cheama pe mosulica ala cu acordeonul...

ms ptr informatie ...fff utila ptr k am intrebat si au zis 60 mil. A ramas sa mergem sa stabilim exact si sa negociem. Asa stiu cum sa vb cu ei

bubucris
05.05.2010, 21:40:14
ms ptr informatie ...fff utila ptr k am intrebat si au zis 60 mil. A ramas sa mergem sa stabilim exact si sa negociem. Asa stiu cum sa vb cu ei

cu placere;;)..la noi poate a contat ca miresoiu e ruda cu o persoana din formatie...:*

superdanutza
06.05.2010, 17:55:51
Miresici din rosiori unde va machiati si coafati? K eu kiar nu stiu.

feliciaM
06.05.2010, 19:05:12
Nici eu nu am nici o idee unde sa ma machiez/coafez. Ultima data cand am fost la coafor a fost acum cativa ani, undeva pe centru iar tanti de acolo m-a tuns pe mine si pe o prietena de-a mea ca pe niste capre. Am plans o saptamanade necaz. Mi-a filat parul si m-a lasat cu 3 fire de par in cap. Asa ca nu prea am incredere in coafezele din Rosiori si m-ar ajuta foarte mult sa imi dati un sfat unde sa merg.

Multumesc! :*

bubucris
06.05.2010, 22:44:07
Nici eu nu am nici o idee unde sa ma machiez/coafez. Ultima data cand am fost la coafor a fost acum cativa ani, undeva pe centru iar tanti de acolo m-a tuns pe mine si pe o prietena de-a mea ca pe niste capre. Am plans o saptamanade necaz. Mi-a filat parul si m-a lasat cu 3 fire de par in cap. Asa ca nu prea am incredere in coafezele din Rosiori si m-ar ajuta foarte mult sa imi dati un sfat unde sa merg.

eu ma tund si ma vopsesc la oana undeva langa liceul industrial si st f multumita de ea...la ea ma voi coafa oricum nu vrea ceva sofisticat :)...la machiaj e problema ca nu stiu pe nimeni e cam complicat ...

zcristina
07.05.2010, 15:27:40

Buna Felicia! eu cum nici macar nu sunt din Rosiori... nu am nici cea mai mica idee. m-am interesat pe internet si am intrebat preturi la cateva tipe din Bucuresti... unele se deplaseaza, la altele trebuie sa te duci tu. am vazut si poze cu alte miresici machiate de ele si asta mi-a dat incredere. daca vrei detalii sa imi zici.
Apropo... tu te duceai week-endul asta la o nunta la padure? daca da... imi faci te rog mult o pozica si imi zici cum ti s-a parut localul renovat?[-o<[-o<

superdanutza
07.05.2010, 16:18:35
eu ma tund si ma vopsesc la oana undeva langa liceul industrial si st f multumita de ea...la ea ma voi coafa oricum nu vrea ceva sofisticat :)...la machiaj e problema ca nu stiu pe nimeni e cam complicat ...

eu m-am tuns de 2 ori la oana si nu am fost deloc multumita. Nu am de gand sa ma mai duc niciodata. Vrea sa scape repede de tine si niciodata nu are timp suficient si e pe graba.

bubucris
07.05.2010, 19:20:48
eu m-am tuns de 2 ori la oana si nu am fost deloc multumita. Nu am de gand sa ma mai duc niciodata. Vrea sa scape repede de tine si niciodata nu are timp suficient si e pe graba.

eu am fost multumita de ea mereu si admirata de pers care se tund aici in buc la saloane de fite si tunse mult mai prost ...si de cand ma vopsesc la ea (pret de f bun simt fata de bucuresti ) parul meu arata muuuult mai bine...nu stiu acum ce sa zic ca eu nu am avut nicio problema cu ea asa ca stau linistita pt nunta la capitolul asta...in rosiori pe altcineva eu nu cunosc la coafat poate mai sunt sau poti cauta pe net pe cineva din bucuresti dispus sa vina sau mai repede in alexandria...oricum succes ;-)

feliciaM
09.05.2010, 21:57:51
Buna Felicia! eu cum nici macar nu sunt din Rosiori... nu am nici cea mai mica idee. m-am interesat pe internet si am intrebat preturi la cateva tipe din Bucuresti... unele se deplaseaza, la altele trebuie sa te duci tu. am vazut si poze cu alte miresici machiate de ele si asta mi-a dat incredere. daca vrei detalii sa imi zici.
Apropo... tu te duceai week-endul asta la o nunta la padure? daca da... imi faci te rog mult o pozica si imi zici cum ti s-a parut localul renovat?[-o<[-o<

Chiar te rog sa imi dai mai multe detalii.>:D<
Prima nunta la care ma duc la padure e pe 15 iar urmatoarea pe 22 mai. O sa fac cat mai multe poze si o sa iti spun daca a fost frumos :) Eu sunt convinsa ca asa o sa fie, mai ales daca au zis ca renoveaza.
Te pup si astept informatiile despre machiat/coafat ca eu sunt in aer cu astea. :D

balamuc
10.05.2010, 14:59:10
si pe mine m-a tuns urat oana, de fiecare data. in schimb pe o prietena de-a mea, pt ca o "cunostea" o tundea mereru super, statea pe langa ea pana avea parul impecabil. eu ma tund la o tipa angela,tot prin zona sta, care ma face super ok, ma aranjeaza, si nu stie cine e mama sau tata sau socrii etc.

superdanutza
12.05.2010, 21:22:03
si pe mine m-a tuns urat oana, de fiecare data. in schimb pe o prietena de-a mea, pt ca o "cunostea" o tundea mereru super, statea pe langa ea pana avea parul impecabil. eu ma tund la o tipa angela,tot prin zona sta, care ma face super ok, ma aranjeaza, si nu stie cine e mama sau tata sau socrii etc.
sunt de aceeasi parere

bubucris
13.05.2010, 16:33:17

pai e bine ca ai pe cineva care te aranjeaza ca in fond si la urma urmei nu conteaza ca ii zice oana, angela sau altfel important e sa iti placa rezultatul...eu poate ma avut noroc cu ea ca nu m-am dus niciodata nici cu mama, nici cu tata la ea:)) sper sa nu o dea in bara tocmai la nunta /:):)) oricum la urmatorul vopsit o sa o rag sa incepem sa facem cate o proba sa vedem ce iese si o sa va pun si poze promit;;) da salon de machiaj in rosiori o exista pt mine asta e problema spinosa si tot intreb in stanga in dreapta nu stie nimeni ca ideea cu venit cineva de la bucuresti nu prea incanta din mai multe puncte de vedere [-( as prefera sa imi cumpar eu produsele de machiaj si sa imi ramana mie si sa platesc doar mana de lucru sa zic asa :-?

feliciaM
17.05.2010, 12:22:46
Cateva poze de la padure. Scuzati calitatea lor dar sunt facute cu telefonul :(

zcristina
17.05.2010, 12:47:14
Cateva poze de la padure. Scuzati calitatea lor dar sunt facute cu telefonul :(
Mersiii^:)^^:)^

superdanutza
18.05.2010, 21:08:22
pai e bine ca ai pe cineva care te aranjeaza ca in fond si la urma urmei nu conteaza ca ii zice oana, angela sau altfel important e sa iti placa rezultatul...eu poate ma avut noroc cu ea ca nu m-am dus niciodata nici cu mama, nici cu tata la ea:)) sper sa nu o dea in bara tocmai la nunta /:):)) oricum la urmatorul vopsit o sa o rag sa incepem sa facem cate o proba sa vedem ce iese si o sa va pun si poze promit;;) da salon de machiaj in rosiori o exista pt mine asta e problema spinosa si tot intreb in stanga in dreapta nu stie nimeni ca ideea cu venit cineva de la bucuresti nu prea incanta din mai multe puncte de vedere [-( as prefera sa imi cumpar eu produsele de machiaj si sa imi ramana mie si sa platesc doar mana de lucru sa zic asa :-?
Am inteles ca la oana machiaza cineva si nu foarte scump. Acum nu stiu si calitatea.

bubucris
19.05.2010, 20:05:36
Am inteles ca la oana machiaza cineva si nu foarte scump. Acum nu stiu si calitatea.

parca asa stiam si eu ca machiaza cineva o sa intreb cand voi mai ajunge in rosiori....

feliciaM
24.05.2010, 20:24:08
Poze de sambata :)

zcristina
25.05.2010, 00:33:04
Poze de sambata :)
Esti o scumpa!! :*:*:*

laura_b22
25.05.2010, 15:16:04
Miresicile mele,am si eu nevoie de niste lamuriri.Am ajuns in sfarsit in Rosiori sa caut restaurant:D. Nu stiu exact unde este situat restaurant intim. :-\ diseara plec in cautarea restaurantului,asa k orice parere este bine-venita.
Aaaaaaaa....si inca ceva...cam ce alte resturante ar mai fi de luat in calcul in Rosiori,in afara de Macul,Mon Jardin si Intim(si Rahova care nu-mi place)?
Pup :*

balamuc
25.05.2010, 16:24:01
Miresicile mele,am si eu nevoie de niste lamuriri.Am ajuns in sfarsit in Rosiori sa caut restaurant:D. Nu stiu exact unde este situat restaurant intim. :-\ diseara plec in cautarea restaurantului,asa k orice parere este bine-venita.
Aaaaaaaa....si inca ceva...cam ce alte resturante ar mai fi de luat in calcul in Rosiori,in afara de Macul,Mon Jardin si Intim(si Rahova care nu-mi place)?
ar mai fi cel de la strand care a fost renovat de anul trecut.

fetelor, v-ati luat rochita?

zcristina
25.05.2010, 17:27:45

Eu da, modelul Pendulo de la San Patrick.. e rochita care o am la avatar :P Tu?

bubucris
25.05.2010, 22:53:24

vezi ca mai e unul nou deschis langa han se numeste princess sau asa ceva cica e fff frumos si au si mese rotunde (eu am un fix cu mesele rotunde ;))) aaa si la strand cica au deschis un restaurant...cam astea st ....intim e cartierul intim undeva intre blocuri nu stiu sa explic exact..pup

bubucris
25.05.2010, 23:00:33

si eu am dat avansul la rochita este de la white lady modelul 8 din catalog ....e gata intr-o luna abia astept;;)

feliciaM
26.05.2010, 15:30:23
si eu am dat avansul la rochita este de la white lady modelul 8 din catalog ....e gata intr-o luna abia astept;;)

Cat ai dat pe rochita? ;;)

bubucris
26.05.2010, 18:02:55
Cat ai dat pe rochita? ;;)

24 de milioane...tu te -ai hotarat la ceva? ai mai vb la macul pt meniu, aranjamente ca eu nu am mai reusit sa ajung sa vb si stiu ca tu ai inaintea mea nunta.ms :*

superdanutza
27.05.2010, 01:16:36
parca asa stiam si eu ca machiaza cineva o sa intreb cand voi mai ajunge in rosiori....
ai aflat ceva despre machiaj?