PDA

Versiunea completa : Miresici din Constanta - discutii despre nunta

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

crisstallus_cris
27.07.2008, 21:06:22
Cum a fost?
Mi-a placut.Arata bine restaurantul,nu a fost cald,dar a depins mult de vreme.Acolo e dezavantajul ca nu vezi masa mirilor si a altor invitati.Trebuie sa ai multi oameni,altfel pare gol...Mancarea a fost buna,3 feluri ,dar a fost destul....

beatrice1983
27.07.2008, 21:08:26
Mi-a placut.Arata bine restaurantul,nu a fost cald,dar a depins mult de vreme.Acolo e dezavantajul ca nu vezi masa mirilor si a altor invitati.Trebuie sa ai multi oameni,altfel pare gol...Mancarea a fost buna,3 feluri ,dar a fost destul....

Nu depinde de vreme ... este un tavan care acopera ringul ... si daca ploua nu sunt probleme. Eu am aproximativ 400 de persoane ... si cred ca o sa fie ok si nu o sa para gol;-)

crisstallus_cris
27.07.2008, 22:06:26
Nu depinde de vreme ... este un tavan care acopera ringul ... si daca ploua nu sunt probleme. Eu am aproximativ 400 de persoane ... si cred ca o sa fie ok si nu o sa para gol;-)
A depins si de vreme,ca afara era racoare,usa era deschisa.Si la cum a dansat lumea...dc ar fi fost si zapuseala afara nu mai conta ..tavanul...

miha31
28.07.2008, 09:04:05
Buna! si eu am nunta pe 16 august la restaurantul Azur. Deja incep emotiile sa isi faca loc in inima mea:) oricum mai am de cumparat multe maruntisuri,in rest cam tot am rezolvat:) si abia astept ziua cea mare;-)

lilianacae
28.07.2008, 10:30:08
Eu nu stiu ce sa-ti zic, de al meu imi face rost formatia. O idee ar fi sa te duci intr-o sambata la Casa Casatoriilor si poate gasesti acolo un acordeonist de pe la alte nunti, zic si eu...;))
mersi pt idee!=D>

buburuza
28.07.2008, 19:42:03
mersi pt idee!=D>
Cu placere :* Mult noroc :bye_03:

Nicollette
28.07.2008, 19:53:17
Buna! si eu am nunta pe 16 august la restaurantul Azur. Deja incep emotiile sa isi faca loc in inima mea:) oricum mai am de cumparat multe maruntisuri,in rest cam tot am rezolvat:) si abia astept ziua cea mare;-)

Bine ai venit.>:D< Suntem in aceeasi zi. Pote ne vedem in trecere. Sa ai o nunta asa cum iti doresti.:*

adinuttz
29.07.2008, 12:06:52
Am si eu o intrebare : cand se da cadoul nasilor ? :-\

Joliutza
29.07.2008, 12:35:43

Noi ama vut nunta pe 31 Mai, si cadoul l-am dat a 2-a zi de Paste....

gabimirea
29.07.2008, 12:59:17
Noi am avut nunta pe 7 iunie, sambata, si am fost vineri la ei cu scopul de a mai discuta planul de bataie de a2a zi si l-am dat atunci. Dar cadoul nostu e in mai multe parti, ca am fost in luna de miere in Paris si le-am mai luat si de acolo un tablou reprezentativ si un album ca al nostru in miniatura ...

rodi1010
29.07.2008, 13:43:23
Si noi tot inainte de nunta cred ca il vom da pentru ca plecam imediat in luna de miere (luni).

Cat despre emotii...ce sa spun mai am doar o luna:(( !
Cu toate ca am rezolvat pana acum tot ce e important, stresul este in continua crestere.

Voi cum ati reusit sa va temperati stresul si sa fiti fericite si zambitoare in ziua nuntii? Spuneti-mi si mie ca sa am suficient timp pt. terapie!

Joliutza
29.07.2008, 14:56:12
Si noi tot inainte de nunta cred ca il vom da pentru ca plecam imediat in luna de miere (luni).

Cat despre emotii...ce sa spun mai am doar o luna:(( !
Cu toate ca am rezolvat pana acum tot ce e important, stresul este in continua crestere.

Voi cum ati reusit sa va temperati stresul si sa fiti fericite si zambitoare in ziua nuntii? Spuneti-mi si mie ca sa am suficient timp pt. terapie!

O sa vezi ca in ziua aia nu o sa mai simti niciun stres...la mine asa a fost....daca in saptamana respectiva am avut o groaza de treburi de facut si se acumulasera oboseala si stresul, in ziua aceea a fost totul perfect....

rodi1010
29.07.2008, 15:34:22
Sper sa reusesc si eu. Ultimul lucru pe care mi-l doresc pentru ziua nuntii este sa fiu o mireasa stresata!

Azi mai fac 2 pasi spre marele eveniment: mi-au sosit verighetele si platim luna de miere! Abia astept!

gabimirea
29.07.2008, 15:59:17
Si noi am muncit in saptamana nuntii mai mult de cat am muncit tot anul ... nu cred ca a fost o zi in care sa ma fi culcat mai devreme de 1 si sa ma fi trezit mai tarziu de 7 ... asa ca eram extenuata, nici nu stiu cu ce am trait zilele alea.
Singurele emotii le-am avut pe 7 iunie la 6 dimineata, cand m-am trezit si era prea devreme sa fac ceva si nici nu mia puteam dormii.;))
Dar de cand am fugit la coafor a fost o mare vijelie si nici acum nu imi dau seama cand a trecut.

Ps: unde mergeti in luna de miere? o:-)

miha31
29.07.2008, 18:30:41
Bine ai venit.>:D< Suntem in aceeasi zi. Pote ne vedem in trecere. Sa ai o nunta asa cum iti doresti.:*

Mersi frumos! si tu sa ai parte de o nunta super frumoasa si sa fii fericita;-) mi-ar placea sa ne vedem in noaptea nunti;;) eu am nunta la azur ;-)

pupici:*

rodi1010
29.07.2008, 23:51:42
Si noi am muncit in saptamana nuntii mai mult de cat am muncit tot anul ... nu cred ca a fost o zi in care sa ma fi culcat mai devreme de 1 si sa ma fi trezit mai tarziu de 7 ... asa ca eram extenuata, nici nu stiu cu ce am trait zilele alea.
Singurele emotii le-am avut pe 7 iunie la 6 dimineata, cand m-am trezit si era prea devreme sa fac ceva si nici nu mia puteam dormii.;))
Dar de cand am fugit la coafor a fost o mare vijelie si nici acum nu imi dau seama cand a trecut.

Ps: unde mergeti in luna de miere? o:-)

Mergem in Antalya la Adam & Eve Hotel. Sper sa fie frumos!

rodi1010
30.07.2008, 00:21:19
Sa ma laud cu verighetele ...

gabimirea
30.07.2008, 08:22:36
Felicitari! Am auzit ca e super Antalya, sa va distrati frumos si sa va iubiti mult:x

Nicollette
30.07.2008, 14:30:12
Mersi frumos! si tu sa ai parte de o nunta super frumoasa si sa fii fericita;-) mi-ar placea sa ne vedem in noaptea nunti;;) eu am nunta la azur ;-)

pupici:*

Multumesc la fel, nu cred ca o sa ajung in noaptea nunti pana la Azur, dar poate pe la starea civila avem sansa sa ne vedem. La ce ora va doriti oficierea la Casa Casatoriilor? Pupici.

iulya1505
30.07.2008, 22:37:11
superbe sa le purtati cu placere foarte frumoase sunt:*

Joliutza
31.07.2008, 09:09:10

Eu nu le vad foarte clar, dar par frumoase...pune si tu niste poze mai relevante.

dvdruxandra
31.07.2008, 10:58:44
acum k mi-am luat invitatiile :gen_08: AMR...multe...plz help [-o< cu niste niste nume de bijuterii pt. verighete......:*

buburuza
31.07.2008, 11:02:14
acum k mi-am luat invitatiile :gen_08: AMR...multe...plz help [-o< cu niste niste nume de bijuterii pt. verighete......:*
Incearca in City Mall la bijuteria Altinbas (http://www.miresici.ro/www.altinbas.com), noi de acolo le-am luat. Au sute de modele. .>:D<

dvdruxandra
31.07.2008, 11:44:16
Incearca in City Mall la bijuteria Altinbas, (http://www.miresici.ro/www.altinbas.com) noi de acolo le-am luat. .

merci........ma voi duce curand acolo sa si probez cateva .....buburuza ti-ai luat rochitza? eu sunt in dubii, mai astept....>:D<

adinuttz
31.07.2008, 11:53:40
Din raspunsurile voastre am vazut ca ati dat dat cadoul inainte sau dupa nunta.. si eu ma gandeam sa il ducem vineri inainte de nunta sau sa il duca iubi de dimineata cand merge sa ia nasii de acasa.. nu stim inca cum sa procedam.. 8-|

crisstallus_cris
31.07.2008, 13:10:15
Din raspunsurile voastre am vazut ca ati dat dat cadoul inainte sau dupa nunta.. si eu ma gandeam sa il ducem vineri inainte de nunta sau sa il duca iubi de dimineata cand merge sa ia nasii de acasa.. nu stim inca cum sa procedam.. 8-|
Tu nu stii cand sa dai cadoul....noi nu stim ce sa le luam nasilor..

rodi1010
31.07.2008, 13:14:39
Eu nu le vad foarte clar, dar par frumoase...pune si tu niste poze mai relevante.

Straluceste prea tare si nu-mi ies pozele, dar pun poza de pe net.

Sincer vi se par prea incarcate? Dupa ce am dat comanda nu mai eram asa sigura ca acestea sunt verighetele pe care le vom purta toata viata.
Am avut de ales intre 2 modele si le-am ales pe astea k ii placeau f mult lui ubi.

Joliutza
31.07.2008, 13:23:06

Sincer vi se par prea incarcate? Dupa ce am dat comanda nu mai eram asa sigura ca acestea sunt verighetele pe care le vom purta toata viata.
Am avut de ales intre 2 modele si le-am ales pe astea k ii placeau f mult lui ubi.

Sunt dragute, desi nu sunt genul meu. Noi le-am vrut cat mai simple...dar fiecare cu gusturile proprii...

buburuza
31.07.2008, 13:25:13
merci........ma voi duce curand acolo sa si probez cateva .....buburuza ti-ai luat rochitza? eu sunt in dubii, mai astept....>:D<
Imposibil sa nu-ti gasesti acolo verighetele pe care le doresti, au modele pt toate gusturile :)
Eu mi-am luat rochita de mult timp, imediat dupa restaurant :))

dvdruxandra
31.07.2008, 15:48:16
Imposibil sa nu-ti gasesti acolo verighetele pe care le doresti, au modele pt toate gusturile :)
Eu mi-am luat rochita de mult timp, imediat dupa restaurant :))

da?...........of........unde e rochitza mea?.....am gasit deja un model f. dragutz care ne-a placut amanduroradar mai incercam si in alta parte....acolo mi se par verighetele prea.....masive iar eu am degetele f. subtiri si cu maare greutate gasesc ceva pt. min......merci mult pupici

dvdruxandra
31.07.2008, 15:54:26

sunt interesante, se poate ca pe deget sa nu para incarcate....noi am probat unele de exemplu care erau f. simple si dragutze dar care luceau atat de tare....incat nu te puteai uita mult la ele......desi ni s-a spus ca ele se vor mai toci....:no_02:

miha31
31.07.2008, 17:28:10
Multumesc la fel, nu cred ca o sa ajung in noaptea nunti pana la Azur, dar poate pe la starea civila avem sansa sa ne vedem. La ce ora va doriti oficierea la Casa Casatoriilor? Pupici.

Ma gandeam ca poate te fura si vei ajunge in Mamaia;-) ,dar oricum poate ne vom intalni altadata. In legatura cu actele noi nu trecem pe acolo:) ca am oficiat cununia civila. Cum stai cu pregatirile? Ai emotii?:">

Nicollette
31.07.2008, 19:54:12
Ma gandeam ca poate te fura si vei ajunge in Mamaia;-) ,dar oricum poate ne vom intalni altadata. In legatura cu actele noi nu trecem pe acolo:) ca am oficiat cununia civila. Cum stai cu pregatirile? Ai emotii?:">

Cu emotiile stau f. bine..nu dau semne..., poate in ultima saptamana vor aparea:) . Tu ai emotii? Pregatirile sunt la final (a mai ramas doar, sucurile, mancarea ptr. acasa si de cumparat gaina), poate de asta nu sunt in stress. Am observat ca aveti cununia religioasa la Sf. Marie, prin zona locuiesc eu. Voi cum sunteti cu pregatirile?

buburuza
31.07.2008, 20:10:41
Ruxandra, am vazut ca avem nunta in aceeasi zi dar nu mi-am dat seama la ce restaurant ai, nu l-ai setat :-?

rainbow
31.07.2008, 22:52:22
am fost eu in antalya in luna de miere si a fost ft frumos....sa ii evitati pe cei cu excursiile de la tezztur....vb numai ruseste si nu intelegi nimic
distractie placuta

dvdruxandra
01.08.2008, 09:49:15
Ruxandra, am vazut ca avem nunta in aceeasi zi dar nu mi-am dat seama la ce restaurant ai, nu l-ai setat :-?

la casutza dobrogeana (sat vacanta).....initial am vrut sa facem la Casa prahova, vara asta, intr-un decor de han vechi, dar ne-am gandit la varianta cu ploaia si....am ales sa facem langa:)

miha31
03.08.2008, 13:29:17
;;)
Cu emotiile stau f. bine..nu dau semne..., poate in ultima saptamana vor aparea:) . Tu ai emotii? Pregatirile sunt la final (a mai ramas doar, sucurile, mancarea ptr. acasa si de cumparat gaina), poate de asta nu sunt in stress. Am observat ca aveti cununia religioasa la Sf. Marie, prin zona locuiesc eu. Voi cum sunteti cu pregatirile?
Si noi am terminat cam tot de cumparat, doar prajiturile si gaina sa le luam cu o zi inainte.Pe 5 ma duc sa dau comanda de buchete si flori, miercuri sunt programata la coafor pt vopsit:) ( am mari emotii sa vad ce va iesi);-) Cu emotiile stau bine,dar suntem deja obositi ca noi facem totul pt nunta : curatenie in ap, cumparaturi, stres sa nu uitam ceva de luat si mai mergem si la serviciu:( , dar oricum noi speram sa nu simntim oboseala in ziua nuntii. Eu inca nu mi-am luat ceva de prins voalul pt ca nu gasesc ceea ce caut eu, dar ramane sa ma duc miercuri la coafor sa vad daca poate sa imi faca alta coafura sa pot prinde voalul direct. Eu m-am dus la coafor cu poza rochiei, poza coafurii si l-am intrebat daca poate sa imi faca ce vreau si daca merge cu rohita;;) si sa stii ca am facut bine pt ca mi-a dat si niste sfaturi despre ce nuanta sa imi faca la par sa mearga cu coafura dorita si cu rochita. Tu la ce salon te-ai programat pt nunta? eu am ales salonul "Raluca Center " pt ca am incercat la cateva saloane mai mici si nu am fost incantata deloc . sper sa fie bine aici:smile:

Nicollette
04.08.2008, 12:17:48
;;)
Si noi am terminat cam tot de cumparat, doar prajiturile si gaina sa le luam cu o zi inainte.Pe 5 ma duc sa dau comanda de buchete si flori, miercuri sunt programata la coafor pt vopsit:) ( am mari emotii sa vad ce va iesi);-) Cu emotiile stau bine,dar suntem deja obositi ca noi facem totul pt nunta : curatenie in ap, cumparaturi, stres sa nu uitam ceva de luat si mai mergem si la serviciu:( , dar oricum noi speram sa nu simntim oboseala in ziua nuntii. Eu inca nu mi-am luat ceva de prins voalul pt ca nu gasesc ceea ce caut eu, dar ramane sa ma duc miercuri la coafor sa vad daca poate sa imi faca alta coafura sa pot prinde voalul direct. Eu m-am dus la coafor cu poza rochiei, poza coafurii si l-am intrebat daca poate sa imi faca ce vreau si daca merge cu rohita;;) si sa stii ca am facut bine pt ca mi-a dat si niste sfaturi despre ce nuanta sa imi faca la par sa mearga cu coafura dorita si cu rochita. Tu la ce salon te-ai programat pt nunta? eu am ales salonul "Raluca Center " pt ca am incercat la cateva saloane mai mici si nu am fost incantata deloc . sper sa fie bine aici:smile:

N-am vazut pe nimeni coafat la Raluca Center, deabia astept sa te vad pe tine;;) . Eu, m-am programat la salonul Deliei Juja. Si eu am ceva retineri la culoarea parului, dar sper sa fie bine. Iar accesorii de prins voalul cauta la Accesorize (City Park) si mai este un magazin de accesorii in Brick Mall. Succes.

anca_13sept
04.08.2008, 15:24:51
Si in Casa Modei gasesti accesorii deosebite: la etajul 2, chiar la magazinele de rochii de mireasa.

anca_13sept
04.08.2008, 15:29:11

Du-te neaparat la Rinaldo, zona Trocadero- da un search pe Google si vei gasi site-ul lor. Ii recoman cu incredere!

dvdruxandra
04.08.2008, 17:47:35
Du-te neaparat la Rinaldo, zona Trocadero- da un search pe Google si vei gasi site-ul lor. Ii recoman cu incredere!

merci, am vizitat site-ul lor si chiar au bijuterii deosebite........ma voi duce pe acolo zilele astea >:D<

bianca82
04.08.2008, 19:27:00
N-am vazut pe nimeni coafat la Raluca Center, deabia astept sa te vad pe tine;;) . Eu, m-am programat la salonul Deliei Juja. Si eu am ceva retineri la culoarea parului, dar sper sa fie bine. Iar accesorii de prins voalul cauta la Accesorize (City Park) si mai este un magazin de accesorii in Brick Mall. Succes.

Si eu tot la Delia Juja m-am programat. Ai idee de preturi...asa orientativ...ca nu am intrebat. Stiu ca se cam invart intre 1-2 mil pt machiat si la fel pentru coafat.

Ti-a spus si tie sa vii cam cu o sapt, doua cu voalul ...sa vada cam cum o sa iti faca parul. Mie asa mi-a spus....dar nu ca proba ci pur si simplu sa vb.

Joliutza
04.08.2008, 19:30:53
Si eu tot la Delia Juja m-am programat. Ai idee de preturi...asa orientativ...ca nu am intrebat. Stiu ca se cam invart intre 1-2 mil pt machiat si la fel pentru coafat.

Ti-a spus si tie sa vii cam cu o sapt, doua cu voalul ...sa vada cam cum o sa iti faca parul. Mie asa mi-a spus....dar nu ca proba ci pur si simplu sa vb.

Va pot spune eu, tot asa, informativ....ca eu am avut nunta pe 31 Mai.
Pe mine make-up-ul m-a costat 170 Ron, iar parul 130 Ron. Bineinteles ca la sumele astea s-au adaugat si bacsisurile....care au fost destul de consistente zic eu, pentru ca eram foarte incantata de ce mi-au facut si eram mana larga....=))

Si eu m-am dus cu voalul, spilcii (acele de par) si poza cu buchetul.....si a fost bine ca am stat de vorba inainte atat cu Delia, cat si cu Nes.
Iar cu o zi inainte de nunta m-am dus la Delia la pensat.

Sper ca va sunt utile informatiile mele....si mergeti cu toata increderea acolo ca veti iesi adevarate printese....

bianca82
04.08.2008, 19:42:45
Sunt sigura ca o sa iasa totul super k...mai ales cd am vazut cat de misto era machiata Delia......
Nes...care te-a coafat era cumva o tipa miniona, slabuta si dragutza la fata?
Eu cu ea am stat de vb pt programare.....
Oricum amandoua mi-au parut super de treaba.

rainbow
04.08.2008, 20:15:50
mie mi-a luat delia pe machiat 170 lei parca, iar la cuafura 120 lei...+ bacsisurile evident....dar a meritat....machiajul il aveam si duminica la 20.00....pana nu m-am demachiat nu s-a stricat deloc....deocamdata nu pot pune poze pe net pt ca am avut un necaz....mi-a dat cineva una si mi-a furat rucsacul in care aveam dvd-urile cu poze....am doar cateva in calc.....dar cum fac rost de ele o sa va arat

Joliutza
04.08.2008, 21:56:37
Sunt sigura ca o sa iasa totul super k...mai ales cd am vazut cat de misto era machiata Delia......
Nes...care te-a coafat era cumva o tipa miniona, slabuta si dragutza la fata?
Eu cu ea am stat de vb pt programare.....
Oricum amandoua mi-au parut super de treaba.

Da, ea e Nes. E turcoaica.

Joliutza
04.08.2008, 21:57:13
mie mi-a luat delia pe machiat 170 lei parca, iar la cuafura 120 lei...+ bacsisurile evident....dar a meritat....machiajul il aveam si duminica la 20.00....pana nu m-am demachiat nu s-a stricat deloc....deocamdata nu pot pune poze pe net pt ca am avut un necaz....mi-a dat cineva una si mi-a furat rucsacul in care aveam dvd-urile cu poze....am doar cateva in calc.....dar cum fac rost de ele o sa va arat

Cum ti-a dat cineva una? Pe bune?

Nicollette
05.08.2008, 13:43:23

Observ ca ai aflat preturile de la fete. Eu, voi merge in ultima saptamana sa ma vopsesc si vom mai stabilii atunci detalii. Voalul si tiara au fost vazute in urma cu doua saptamani, am profitat de ocazie ca am avut o nunta si le-am dus sa le vada. Este indicat sa te duci cum ti-a spus Nes, ca sa isi faca o idee. Spor la pregatiri.

bianca82
05.08.2008, 16:34:03
Multumesc mult si tie ...o nunta de vis si asteptam poze cu opera celor de la Delia Juja >:D<

Nicollette
06.08.2008, 10:10:49
Multumesc mult si tie ...o nunta de vis si asteptam poze cu opera celor de la Delia Juja >:D<

Multumesc, asemenea iti doresc si tie. Promit poze.:*

airina_bio
06.08.2008, 12:11:05
Deci tot Delia e cea mai tare sa inteleg? Eu am fost la ea si m-a machiat ptr o nunta, eram d-soara de onoare. M-a facut misto ce sa zic si a tinut. Singurul lucru care nu imi place - rimelul pe care-l foloseste - e de la sephora si nu face genele lungi si despartite cum m-as fi asteptat ci lungimea lor normala si impreunate cum e la moda.....Parca as fi vrut genele mai frumusele. Oricum de comentat mi-a zis din prima sa nu comentez k una stiu eu de acasa si alta ea, cu experienta.

bianca82
06.08.2008, 14:13:42
Cum adica impreunate? Nu prea inteleg....
De bagat..eu cel putin o sa tin cont de sfaturile ei...normal ..experienta...dar as vrea sa ii pun in vedere ca mi-ar place un machiaj mai puternic...cel putin asa imi place mie..sper sa fie cat de cat deschisa si la parerea mea.....

crisstallus_cris
06.08.2008, 14:17:51
Deci tot Delia e cea mai tare sa inteleg? Eu am fost la ea si m-a machiat ptr o nunta, eram d-soara de onoare. M-a facut misto ce sa zic si a tinut. Singurul lucru care nu imi place - rimelul pe care-l foloseste - e de la sephora si nu face genele lungi si despartite cum m-as fi asteptat ci lungimea lor normala si impreunate cum e la moda.....Parca as fi vrut genele mai frumusele. Oricum de comentat mi-a zis din prima sa nu comentez k una stiu eu de acasa si alta ea, cu experienta.
Tu ai nunta in aceeasi zi cu mine.La ce ora te-ai gandit pt civila?

kamy
06.08.2008, 15:45:32
Observ ca ai aflat preturile de la fete. Eu, voi merge in ultima saptamana sa ma vopsesc si vom mai stabilii atunci detalii. Voalul si tiara au fost vazute in urma cu doua saptamani, am profitat de ocazie ca am avut o nunta si le-am dus sa le vada. Este indicat sa te duci cum ti-a spus Nes, ca sa isi faca o idee. Spor la pregatiri.
Eu am avut pe langa voal si acele de par si poza cu rochia de mireasa.A fost foarte bine, in felul asta si-a dat seama cum imi va aranja parul, sa mearga si cu rochia.

airina_bio
06.08.2008, 23:13:44
Tu ai nunta in aceeasi zi cu mine.La ce ora te-ai gandit pt civila?

La 2 pun eu cununia civ si la 3 biserica. Dupa trag pozele 4 ani si apoi la restaurant direct sa vad cum au iesit aranjamentele si sa am timp sa mai modific ce nu-mi convine :D

Nicollette
07.08.2008, 12:18:26
Eu am avut pe langa voal si acele de par si poza cu rochia de mireasa.A fost foarte bine, in felul asta si-a dat seama cum imi va aranja parul, sa mearga si cu rochia.

Si eu i-am aratat poze cu rochia. Multumesc de sfat. :*

crisstallus_cris
07.08.2008, 21:07:04
La 2 pun eu cununia civ si la 3 biserica. Dupa trag pozele 4 ani si apoi la restaurant direct sa vad cum au iesit aranjamentele si sa am timp sa mai modific ce nu-mi convine :D
In acea zi nu trebuie sa fim nemultumite de nimic,doar sa fim fericite si zambitoare.

airina_bio
07.08.2008, 21:17:38
Pai modific cu zambetul pe buze :))

lilianacae
08.08.2008, 09:22:47
Salutare miresici ! Nunta mea se apropie cu pasi repezi si emotiile incep sa apara....:madlaugh: Nici nu stiu ce sa fac mai intai....Am si eu o nelamurire.... voi ce mancare puneti pe masa de acasa....? doar un aperitiv mai diversificat sau si friptura. Eu nunta o incep destul de tarziu ...la 19.30 am biserica si o sa incerc sa pun cununia pe la 5.

Joliutza
08.08.2008, 10:11:51
Salutare miresici ! Nunta mea se apropie cu pasi repezi si emotiile incep sa apara....:madlaugh: Nici nu stiu ce sa fac mai intai....Am si eu o nelamurire.... voi ce mancare puneti pe masa de acasa....? doar un aperitiv mai diversificat sau si friptura. Eu nunta o incep destul de tarziu ...la 19.30 am biserica si o sa incerc sa pun cununia pe la 5.

Eu am avut aperitiv bogat, prajiturele, cozonac, fructe si bautura.

bianca82
08.08.2008, 10:23:42
Pozici cu noile achizitii:

Pantofi - i-am ales in primul rand sa fie foarte comozi
Voaleta - care va arata mai bine aranjata de coafeza si cred ca o sa se mai si atie din ea ca e prea mare, este crem desi nu prea se observa
Jarteluta - bineinteles cu verde, crem si putin albastru....
O mostra de cocarda, facuta de mine
Marturie - la fel facuta de mine.....

lilianacae
08.08.2008, 10:27:08
Eu am avut aperitiv bogat, prajiturele, cozonac, fructe si bautura.

Mersi mult. Sunt mai linistita acum.Pe mine nu are cine sa ma ajute la pregatiri si cand ma gandeam ca trebuie sa fac si gratar.... ma lua groaza .Trebuie sa pregatesc si pentru mine si pentru mire.

kamy
08.08.2008, 11:11:52

Voaleta - care va arata mai bine aranjata de coafeza si cred ca o sa se mai si atie din ea ca e prea mare, este crem desi nu prea se observa
Felicitari pentru achizitii.Arata foarte bine cocarda facuta de tine.

bianca82
08.08.2008, 11:14:25
Multumesc!!!
Mai am inca vreo 80-90 de facut..../:)

buburuza
08.08.2008, 11:21:27

Foarte frumoase achizitiile, de abia astept sa vad cum iti va sta voaleta ;;)

adinuttz
08.08.2008, 11:34:24

Foarte dragute.. ma bucur ca ai ales voaleta.. si eu am vrut la inceput dar nu mergea cu rochita si nici nu stiam daca ´´va da´´ bine dupa ce nu va mai fi pe fata.. felicitari :*

airina_bio
08.08.2008, 12:48:50
Fetelor help!
Cine stie o croitoreasa de incredere sa-mi scurteze si mie rochia si voalul? Pls pls pls cineva!!!

bianca82
08.08.2008, 13:30:44
Cred ca eu sunt si mai curioasa decat voi sa vad cum imi va sta:D ...mai ales ca acum nu prea are o forma .... asta se va regla cu ajutorul coafezei...si acum ca ati vazut si poze...ce ziceti cu ce merge prinsa?:-?

dvdruxandra
08.08.2008, 13:53:38
Cred ca eu sunt si mai curioasa decat voi sa vad cum imi va sta:D ...mai ales ca acum nu prea are o forma .... asta se va regla cu ajutorul coafezei...si acum ca ati vazut si poze...ce ziceti cu ce merge prinsa?:-?

nu stiu cum e rochitza dar la genul asta de voaleta cred k ar putea merge o agrafa cu pana......stii il stilul femeilor cochete din sec.trecut.....9iti las o poza in pm.) sau un coculetz cu agrafe siplme prins sus la spate, de care sa fie agatzata voaleta

georgy_2006
09.08.2008, 11:29:05
salutare miresici. voi ce faceti in privinta marturiilor si a cocardelor? le cumparati din oras sau le faceti singure?
avand o nunta cu un buget nu prea mare pt ca ne-o facem singuri, am hotarat sa ma implic si in confectionarea lor. am deja basici la degete de la cocarde, dar vroiam un model deosebit de marturii (il atasez mai jos). problema este ca nu stiu pe unde pot gasi in constanta materialele necesare. ajutor, pls!

Joliutza
09.08.2008, 11:39:31
salutare miresici. voi ce faceti in privinta marturiilor si a cocardelor? le cumparati din oras sau le faceti singure?
avand o nunta cu un buget nu prea mare pt ca ne-o facem singuri, am hotarat sa ma implic si in confectionarea lor. am deja basici la degete de la cocarde, dar vroiam un model deosebit de marturii (il atasez mai jos). problema este ca nu stiu pe unde pot gasi in constanta materialele necesare. ajutor, pls!

Incearca in Tomis 3...la magazinul de la etaj.....langa cele cu marfuri aduse din complexul Europa.....poate te ajuta tanti de acolo.

airina_bio
09.08.2008, 21:25:22
Dar unde ai gasit tu chestia aia din poza nr 2? adik unde pui bomboana?

nicoleta_ene
09.08.2008, 23:15:40
Si eu fac nunta tot la Afrodita in Venus dar un pic dupa tine, pe 13 sept, sper sa ne spui ceva opinii dupa nunta<:-P Cine iti face aranjamentul floral?
Cat ti-au luat astia la Afrodita meniul? Bautura e inclusa?

nicoleta_ene
09.08.2008, 23:18:12
hy
fetelor bine vam gasit si io sunt din mangalia, am nunta pe 16 august si fata la hotel afrodita din venus eeeeee cel mai tare
Si eu fac tot la hotel afrodita dar dupa tine, pe 13 sept.Tu ai bautura in meniu, unde ai comandat tortul?De decotiunile florale cine se ocupa?
Astept rasp tau.Mersi.

GIA23
10.08.2008, 11:55:01
Buna ,fetelor!Vreau sa va intreb si eu cam cata bautura ati luat la nuntile voastre?Si ce bauturi atu ales?Ma refer si la alcooloice si la sucuri,apa...va rog sa-mi raspundeti...sunt tare nedumerita...va multumesc!!!

Joliutza
10.08.2008, 12:20:33
Buna ,fetelor!Vreau sa va intreb si eu cam cata bautura ati luat la nuntile voastre?Si ce bauturi atu ales?Ma refer si la alcooloice si la sucuri,apa...va rog sa-mi raspundeti...sunt tare nedumerita...va multumesc!!!

Citeste topicul http://www.miresici.ro/showthread.php?t=3639&page=16 ca sunt foarte multe de spus.

Succes!

crisstallus_cris
10.08.2008, 22:12:14
Fetelor unde gasesc si eu niste sacouase dragute albe care sa mearga la rochia de mireasa pe deasupra?Mi-as lua ceva care sa mai pot purta si dupa....Parca nu as vrea un bolero clasic ,tipic pt mirese.Tot ce am vazut pe la magazinele din Carrefour era din in si nu cred ca se potriveste.

buburuza
11.08.2008, 11:01:58
Fetelor, imi spuneti si mie la voi cum o sa fie, cine va sta la primirea invitatilor in restaurant, in afara de miri ? Stau si nasii si socrii ?/:)

cristina17
11.08.2008, 11:08:28
Fetelor, imi spuneti si mie la voi cum o sa fie, cine va sta la primirea invitatilor in restaurant, in afara de miri ? Stau si nasii si socrii ?/:)

La noi asa a fost, au stat si nasii si parintii.....iar apoi fiecare isi conducea invitatul la masa care era repartizata!

bianca82
11.08.2008, 11:11:26
Pai noi ne-am gandit asa: sa fim noi, nasii si domnisoara cu cavalerul de onoare care se vor ocupa de punerea florilor in piept si poate conducerea la mese...cu asta ne mai gandim....

kamy
11.08.2008, 11:12:43
Teoretic asa ar fi trebuit.Insa toti s-au dus sa se schimbe, am ramas doar noi si socrul mare.Si jumatate de ora am stat afara ca s-a oprit curentul cand am ajuns la restaurant:))

buburuza
11.08.2008, 12:57:32
Multumesc pentru raspunsuri >:D< Problema este ca socrii mei nu prea vor sa stea sa se pupe cu toti invitatii 8-| si parca nici pe nasi nu i-as chinui :D. Deci ar fi ok daca am sta numai noi si cavalerul si domnisoara de onoare ?:-\

anca_13sept
11.08.2008, 13:48:54
Aveti idee de unde pot cumpara un voal lung? Cand mi-am luat rochia nu mi-a placut nici unul si acum nu mai reusesc sa ma hotarasc.
Rochita e destul de simpla, din satin si doar cu o broderie discreta cu auriu. Ce voal credeti ca s-ar potrivi?
Pls help!!!

beatrice1983
12.08.2008, 00:59:32
Aveti idee de unde pot cumpara un voal lung? Cand mi-am luat rochia nu mi-a placut nici unul si acum nu mai reusesc sa ma hotarasc.
Rochita e destul de simpla, din satin si doar cu o broderie discreta cu auriu. Ce voal credeti ca s-ar potrivi?
Pls help!!!

Poti sa-ti iei un voal lung simplu culoarea rochiei si sa pui pe margine o broderie finuta in genul celei de pe rochie (trebuie sa gasesti pe la mercerii sau magazinele care au materiale) le duci la o croitoreasa sa iti coasa broderia pe margine, asa sunt facute si cele cu broderie aplicata din magazine ;)

dvdruxandra
12.08.2008, 10:01:45
Fetelor unde gasesc si eu niste sacouase dragute albe care sa mearga la rochia de mireasa pe deasupra?Mi-as lua ceva care sa mai pot purta si dupa....Parca nu as vrea un bolero clasic ,tipic pt mirese.Tot ce am vazut pe la magazinele din Carrefour era din in si nu cred ca se potriveste.

incearca si in Tomis mall, poate gasesti ceva din voal sau satin care sa mearga, desi cred k mai degraba gasesti ceva dragutz si mai ieftin(probabil:-\ )la Dorally......succes

dvdruxandra
12.08.2008, 10:08:20

cred k la noi vor fi cavalerii care vor primi invitatii alaturi de noi pt. ca din cate stiu si am mai vazut pe la alte nunti ei pun floricelele in piept invitatilor(asa am facut noi cand am fost cavaleri si domnisoara de onoare, anul trecut) si atunci cand acestia intra in local,seara, nu numai pe zi.......(nu inteleg de ce trebuie sa pui flori si seara la local.....eu la toate nuntile ma trezeam cu 3-4 randuri de flori,ba ca se indoiau, cadeau etc.)

buburuza
12.08.2008, 10:09:12
Hai ca iar vin cu o nelamurireo:-) Am vrea ca fetita nasilor nostri sa aiba un cosulet cu petale de trandafiri pe care sa le imprastie pe covor, intrebarea mea e cand sa le imprastie, atunci cand intram in biserica sau la iesire ?:">

buburuza
12.08.2008, 10:12:58
cred k la noi vor fi cavalerii care vor primi invitatii alaturi de noi pt. ca din cate stiu si am mai vazut pe la alte nunti ei pun floricelele in piept invitatilor(asa am facut noi cand am fost cavaleri si domnisoara de onoare, anul trecut) si atunci cand acestia intra in local,seara, nu numai pe zi.......(nu inteleg de ce trebuie sa pui flori si seara la local.....eu la toate nuntile ma trezeam cu 3-4 randuri de flori,ba ca se indoiau, cadeau etc.)
Pana la urma o sa-i scutesc de "calvarul " cu pupaturi si pe nasi si pe socrii si o sa raman doar cu cavalerul si domnisoara. La noi e mai simplu pt ca nu vom pune flori in piept la restaurant decat atunci cand vor pleca de la mine de acasa si voi pune doar la cateva persoane ( socrii, nasi, cavaler si domnisoara ).:-"

dvdruxandra
12.08.2008, 10:13:44
Hai ca iar vin cu o nelamurireo:-) Am vrea ca fetita nasilor nostri sa aiba un cosulet cu petale de trandafiri pe care sa le imprastie pe covor, intrebarea mea e cand sa le imprastie, atunci cand intram in biserica sau la iesire ?:">

la intrare cred k merge mai bine......(asa am mai vazut si eu prin filme), pt. ca asa veti calca pe petale si la intrarea si la iesirea din biserica.......
fetitza cred ca trebuie sa fie cu macar 1-2 metri in fatza voastra sa poata imprastia petalele

Nicollette
12.08.2008, 10:15:09

Ambele merg, dar cel mai indicat este la intrarea in biserica, la iesire merg foarte bine porumbeii.

dvdruxandra
12.08.2008, 10:15:26
Pana la urma o sa-i scutesc de "calvarul " cu pupaturi si pe nasi si pe socrii si o sa raman doar cu cavalerul si domnisoara. La noi e mai simplu pt ca nu vom pune flori in piept la restaurant decat atunci cand vor pleca de la mine de acasa si voi pune doar la cateva persoane ( socrii, nasi, cavaler si domnisoara ).:-"

da? misto....ma gandeam sa evit si eu chestia asta dar...noi nu vom pune marturii de exemplu si atunci ar fi fost prea......"netraditional" :-"

kamy
12.08.2008, 12:02:43
Eu as zice la iesire,mie asa mi se pare mai frumos, ies toti invitatii, apoi voi si fetita in fata voastra care imprastie petalele.

Joliutza
12.08.2008, 12:36:30
Eu as zice la iesire,mie asa mi se pare mai frumos, ies toti invitatii, apoi voi si fetita in fata voastra care imprastie petalele.

Da, si eu zic la fel.

buburuza
12.08.2008, 12:44:11
Pana acum scorul e de 2 pt la iesire si 2 pt la intrare, cred ca mai astept macar o parere :)) Daca nu, o pun sa imprastie si la intrare si la iesire=))

crisstallus_cris
12.08.2008, 13:20:13
La iesire zic eu ca merge.Toata lumea bucuroasa ca ati fost cununati....

buburuza
12.08.2008, 13:39:03
Deci s-a adjudecat, la iesire :)>- Multumesc fetele >:D<

anca_13sept
13.08.2008, 11:30:50
Sunt fericita: mi-am luat voalul ( e din 3 parti si mai jos de talie), clamute in loc de diadema, cosulet si jartiera! :-p

Ma streseaza doar doamna din Tomis 3 ca nu aduce marfa, sa-mi fac si eu marturiile si cocardele.

anca_13sept
13.08.2008, 11:34:17
Mai stiti vreun magazin ca si cel din Tomis 3, cu materiale si accesorii ptr decoruri?

Am si eu nevoie de parerea voastra: ce culoare sa iau florile de pus in piept ptr socrii, mari si mici? Trebuie sa fie diferite?

Ms

Joliutza
13.08.2008, 12:18:09
Mai stiti vreun magazin ca si cel din Tomis 3, cu materiale si accesorii ptr decoruri?

Am si eu nevoie de parerea voastra: ce culoare sa iau florile de pus in piept ptr socrii, mari si mici? Trebuie sa fie diferite?

Ms

Da, pot fi diferite culori, in functie de vestimentatia respectivilor. Eu de exemplu am luat trandafiri albi pentru socrii mei, trandafir galben pt mama (avea rochie verde si mergea ft bine).

Pupici.

crisstallus_cris
13.08.2008, 12:29:00
Fetelor pe ce melodie ati dansat voi valsul miresei?Eu sunt in cautare de melodii,am gasit una draguta,dar nu sunt 100% convinsa.Imi place mult tiempo de vals interpretata de chayne ,dar pe asta a dansat o colega la ultima nunta unde am fost si nu as vrea sa o repet si eu.

dnaPuiu
13.08.2008, 12:42:53
Fetelor pe ce melodie ati dansat voi valsul miresei?Eu sunt in cautare de melodii,am gasit una draguta,dar nu sunt 100% convinsa.Imi place mult tiempo de vals interpretata de chayne ,dar pe asta a dansat o colega la ultima nunta unde am fost si nu as vrea sa o repet si eu.

apropos de asta, eu vreau neaparat Roch Voisine - I'll Always Be There - e superba melodia...si versuri, si tot. Problema e ca nu pot sa o descarc de nicaieri... Poate careva sa ma ajute...? ^:)^

bianca82
13.08.2008, 12:53:20
Noi ne-am oprit la Extreme - More than words. Eu ma mai gandeam si la Wet Wet Wet - Love is all around....acum sa vedem care va fi dintre astea doua...superbe amandoua oricum...

crisstallus_cris
13.08.2008, 13:03:58
Noi ne-am oprit la Extreme - More than words. Eu ma mai gandeam si la Wet Wet Wet - Love is all around....acum sa vedem care va fi dintre astea doua...superbe amandoua oricum...
Si faceti o coregrafie de vals pe oricare din aceste melodii sau dansati slow?

Joliutza
13.08.2008, 13:18:37

Hai sa va zic eu...ca nu mai stiu daca am spus in povestea nuntii sau nu...
Noi vroiam sa dansam pe Suflet langa suflet - Marcel Pavel & Lavinia...si am dus cd-ul chiar la restaurant la nunta...si...surpriza.... nu a mers...si ne-au intrebat pe ce sa dansam.....au vrut sa ne cante "Esti mireasa vietii mele"....si am zis ca pe orice..numai pe melodia asta nu...eram deja satula de ea...si ne-au cantat Marcel Pavel _"Frumoasa mea"...si asta destul de folosita la nunti...dar a ieist ok pana la urma...tin minte ca tot dansul radeam cu al meu sot de situatie...cat am fugit noi de ideea dansului pe vreo melodie prea cunoscuta...si uite cum am ajuns.....:D

airina_bio
13.08.2008, 14:11:54
apropos de asta, eu vreau neaparat Roch Voisine - I'll Always Be There - e superba melodia...si versuri, si tot. Problema e ca nu pot sa o descarc de nicaieri... Poate careva sa ma ajute...? ^:)^
Da, eu! De pe strong dc am luat-o eu acum. Baga huburi din tara cu mai multi utilizatori. Eu pe asta am gasit-o besthub. netdirect. ro fara spatii
E f frumoasa

bianca82
13.08.2008, 14:38:33
Si faceti o coregrafie de vals pe oricare din aceste melodii sau dansati slow?

Mai....piesele alese nu prea se potrivesc cu pasii de vals asa ca vom improviza atunci...cred....dar in nici un caz nu ne vom bate capul cu asta....ne vom descurca noi intr-un fel....oricum gandesc ca sunt mult mai multe pregatiri mai importante decat acest dans care oricum va iesi frumos la toata lumea daca vine din suflet....hai ca o dau in sentimentalisme :>

gabimirea
13.08.2008, 19:54:58
URAAAAA!!!
Am pus pozicile de la nunta in semnatura, la PROFESIONISTELE :D

cristinaa
13.08.2008, 20:05:25
URAAAAA!!!
f frumoase pozele

kamy
13.08.2008, 21:28:37
URAAAAA!!!
In sfasit<:-P Foarte frumoase pozele:D si voi a-ti fost foarte veseli=D>

crisstallus_cris
13.08.2008, 23:33:03
Hai sa va zic eu...ca nu mai stiu daca am spus in povestea nuntii sau nu...
Noi vroiam sa dansam pe Suflet langa suflet - Marcel Pavel & Lavinia...si am dus cd-ul chiar la restaurant la nunta...si...surpriza.... nu a mers...si ne-au intrebat pe ce sa dansam.....au vrut sa ne cante "Esti mireasa vietii mele"....si am zis ca pe orice..numai pe melodia asta nu...eram deja satula de ea...si ne-au cantat Marcel Pavel _"Frumoasa mea"...si asta destul de folosita la nunti...dar a ieist ok pana la urma...tin minte ca tot dansul radeam cu al meu sot de situatie...cat am fugit noi de ideea dansului pe vreo melodie prea cunoscuta...si uite cum am ajuns.....:D
Ati luat lectii de dans inainte de nunta?

crisstallus_cris
13.08.2008, 23:38:19
URAAAAA!!!
F dragute.Imi plac...Ati fost o pereche vesela,la fel si nasii.
Ps:La ce salon te-ai coafat?Am vazut in poze...

gabimirea
14.08.2008, 08:51:59
Multumim :"> sper ca a meritat asteptarea si ma bucur mult ca va plac.

La Raluca Spa m-am coafat, dar sincer nu prea ii recomand ... in semnsul ca am mai fost la o nunta in iulie si m-am dus la tzatza lenutza de la coltz si mi-a iesit mai bine decat la nunta ... dar poate nu am avut eu noroc. Oricum ca si produse si aparate sunt foarte dotati.

airina_bio
14.08.2008, 09:00:12
Buna dimineata,
Intrebare - ce imi pun si eu peste rochia de mireasa daca e frig? M-am gandot la o capa , ca bolero pun degeaba. Unde gasesc o capa? Stie cineva?

Joliutza
14.08.2008, 09:46:17
Multumim :"> sper ca a meritat asteptarea si ma bucur mult ca va plac.

La Raluca Spa m-am coafat, dar sincer nu prea ii recomand ... in semnsul ca am mai fost la o nunta in iulie si m-am dus la tzatza lenutza de la coltz si mi-a iesit mai bine decat la nunta ... dar poate nu am avut eu noroc. Oricum ca si produse si aparate sunt foarte dotati.

Foarte frumoase! Felicitari!

valentina_1985
14.08.2008, 12:28:32
Iti pot trimite eu melodia dar imi trebuie adresa ta de email;-)

adinuttz
14.08.2008, 12:31:02
URAAAAA!!!

ce veseli ati fost.. foarte dragute au iesite pozele <:-P

gabimirea
14.08.2008, 13:25:04
Multumim :*

airina_bio
14.08.2008, 20:21:27
Toata lumea ma ignora.....:-w

Joliutza
14.08.2008, 20:45:21
Buna dimineata,
Intrebare - ce imi pun si eu peste rochia de mireasa daca e frig? M-am gandot la o capa , ca bolero pun degeaba. Unde gasesc o capa? Stie cineva?

Pe la magazinele cu rochii de mireasa probabil...

crisstallus_cris
14.08.2008, 23:31:45
Eu m-am decis sa nu-mi iau nimic pe deasupra.Doar dc e super frig ma duc atunci in ultima sapt sa caut...Am vazut pe la magazinele cu rochii de mireasa ...si la pitis center in tomis 3 la un stand cu rochii si cocarde,dar mai demult.

dvdruxandra
14.08.2008, 23:35:24

incearca la Alb&Negru......acolo am vazut bolero-uri dar din material mai gros park nu-mi aduc aminte sa fi vazut....dak vad prin oras te anunt>:D<

airina_bio
15.08.2008, 08:52:45
Yey mi s-a raspuns!!! M-am uitat eu prin centru dar nu aveau asha ceva. Aveau numai bolero-uri... Sa profit acum de ocazie, cand nu sunt ignorata adica, cu o intrebare : unde imi scurtez si eu rochia si voalul? Imposibil sa nu fie pe aici cineva sa stie. Macar din auzite....

Joliutza
15.08.2008, 09:59:24
Yey mi s-a raspuns!!! M-am uitat eu prin centru dar nu aveau asha ceva. Aveau numai bolero-uri... Sa profit acum de ocazie, cand nu sunt ignorata adica, cu o intrebare : unde imi scurtez si eu rochia si voalul? Imposibil sa nu fie pe aici cineva sa stie. Macar din auzite....

Incearca vis-a-vis de Tomis Mall...pe colt...la fostul Select...acolo din cate stiu fac si modificari.

Succes!

dvdruxandra
15.08.2008, 10:16:42

dar de ce vrei sa iti scurtezi voalul? cu cat e mai lung cu atat e mai frumos(dupa parerea mea) si 'traditia" incurajeaza(sa spun asa) purtarea unul voal mai lung.....dar ma rog, tu stii mai bine....eu una chiar imi doresc un voal lung si nu prea gasesc........rochitza nu o poti scurta la magazinul de unde ai cumparat-o? >:D<

buburuza
15.08.2008, 11:08:15
Fetelor, este neaparat ca si nasa sa aiba buchet la cununia civila ? La voi cum a fost ?#-o

Joliutza
15.08.2008, 11:51:05
Fetelor, este neaparat ca si nasa sa aiba buchet la cununia civila ? La voi cum a fost ?#-o

Nu....dar daca tot ai ambele cununii in aceeasi zi, nu are oricum buchetul cu ea? Ca nu inteleg ce vrei sa intrebi....

buburuza
15.08.2008, 13:20:17
Nu....dar daca tot ai ambele cununii in aceeasi zi, nu are oricum buchetul cu ea? Ca nu inteleg ce vrei sa intrebi....
Eu voi face cununia dimineata. Voi avea alta tinuta si alt buchet. De asta am intrebat daca trebuie sa aiba si nasa buchet si la civila in afara de cel de la biserica :)

Joliutza
15.08.2008, 14:34:10
Eu voi face cununia dimineata. Voi avea alta tinuta si alt buchet. De asta am intrebat daca trebuie sa aiba si nasa buchet si la civila in afara de cel de la biserica :)

Nu trebuie. Este doar pe post de martor acolo...nu de nasa.

airina_bio
15.08.2008, 16:37:25
1. Ms Joliutza - deci langa tomis mall
2. Voalul meu este luuuuung cu vreun metru in spatele meu deci luuuung si as vrea pana la calcaie sa-l fac. Sau o palma deasupra calcaielor.
3. Rochia am luat-o de la Istanbul si deci....Nu e f lunga, dar as vrea eu 1 cam sau 2 cm scurtata.

Joliutza
15.08.2008, 16:42:10
1. Ms Joliutza - deci langa tomis mall
2. Voalul meu este luuuuung cu vreun metru in spatele meu deci luuuung si as vrea pana la calcaie sa-l fac. Sau o palma deasupra calcaielor.
3. Rochia am luat-o de la Istanbul si deci....Nu e f lunga, dar as vrea eu 1 cam sau 2 cm scurtata.

Cu placere.
Da, pe Stefan cel Mare - colt cu Mihai Viteazu.

Loram
19.08.2008, 12:50:04
Gata, a trecut si ziua cea mai frumoasa din viata mea. A fost minunat, insa totul s-a petrecut mult prea repede.

Voi reveni curand cu poze.

Pupici

Joliutza
19.08.2008, 12:58:37
Gata, a trecut si ziua cea mai frumoasa din viata mea. A fost minunat, insa totul s-a petrecut mult prea repede.

Pupici

Casa de Piatra! Foarte frumoase pozele de la prieteni! Mi-a placut mult cum ti-a stat rochita, buchetelul a fost deosebit....tortul...nu mai spun...unde l-ai facut?

Loram
19.08.2008, 13:28:05
Casa de Piatra! Foarte frumoase pozele de la prieteni! Mi-a placut mult cum ti-a stat rochita, buchetelul a fost deosebit....tortul...nu mai spun...unde l-ai facut?

Iti multumesc! Florile le-am facut la Santini iar tortul la Aida. Am citit recomandarile voastre si v-am urmat exemplul.

Tortul a fost delicios dar a suferit mici transformari din cauza caldurii. Am avut parte de o zi cumplit de calduroasa.

anca_13sept
19.08.2008, 13:30:04
Superba rochita si voalul. E in stil spaniol,nu? Buchetul unde l-ai facut?

Loram
19.08.2008, 13:40:42
Superba rochita si voalul. E in stil spaniol,nu? Buchetul unde l-ai facut?

Multumesc. Da, voalul este in stil spaniol. Buchetele, lumanarile si cocardele le-am facut la floraria Santini de pe Soveja. In mare am fost multumita de ceea ce au facut, doar ca nu au respectat intru totul cerintele mele (felul in care trebuiau legate buchetele, calele au fost foarte micute, iar florile nu prea au fost tratate inainte si au cam suferit la caldura). Dar in general, ok

floare_de_lotus
19.08.2008, 13:45:48

Pupici
CASA DE PIATRA!<:-P
Sunt frumoase pozele de la prieteni. Asteptam si pozele profi.
Apropo,ce fotograf si cameraman ai avut si cat te-au costat?:-SS

dvdruxandra
19.08.2008, 13:57:11

Pupici

casa de piatra si multa fericire!

dvdruxandra
19.08.2008, 14:02:24

Pupici

f. frumoase pozele, rochia este frumoasa iar voalul SUPERB...e din Romania? de unde l-ai luat?

Joliutza
19.08.2008, 14:44:39
Multumesc. Da, voalul este in stil spaniol. Buchetele, lumanarile si cocardele le-am facut la floraria Santini de pe Soveja. In mare am fost multumita de ceea ce au facut, doar ca nu au respectat intru totul cerintele mele (felul in care trebuiau legate buchetele, calele au fost foarte micute, iar florile nu prea au fost tratate inainte si au cam suferit la caldura). Dar in general, ok

Mai...ai avut parte si de o zi ingrozitor de caniculara...eu asa caldura ca Sambata nu am mai simtit anul asta....
Oricum, felicitari!

dani19_10dani
19.08.2008, 18:00:34

Pupici
superba mireasa si superbe poze!felicitari !casa de piatra!in pozele tale am recunoscut o prietena ;)

ubita
19.08.2008, 18:04:13

ati fost foarte frumosi!!!Casa de piatra,felicitari!>:D<

adryana
19.08.2008, 18:07:12

Pupici

>:D< Casa de piatra si multa multa fericire si intelegere.>:D< ati fost superbi, mia placut mult costumul sotului tau.de unde lai luat?

kamy
19.08.2008, 18:28:09

Pupici
Felicitari si casa de piatra!Asteptam si pozele de la fotograf!

crisstallus_cris
19.08.2008, 19:39:56

Pupici
Casa de piatra si multa iubire!

airina_bio
19.08.2008, 21:11:31
Casa de piatra! Sa ne povestesti in detaliu luna de miere =))

Loram
20.08.2008, 10:27:41
CASA DE PIATRA!<:-P
Sunt frumoase pozele de la prieteni. Asteptam si pozele profi.
Apropo,ce fotograf si cameraman ai avut si cat te-au costat?:-SS

Multumesc. Cameramanul a fost Decebal Banica, iar fotograful este din Bucuresti, Sergiu (spre rusinea mea, nu-i stiu numele de familie). Pachetul video de 4 ore este 12 mil, iar foto - 500 euro.

Pupici

Loram
20.08.2008, 10:29:12
casa de piatra si multa fericire!

Multumesc foarte mult. :* :*

Loram
20.08.2008, 10:32:11
f. frumoase pozele, rochia este frumoasa iar voalul SUPERB...e din Romania? de unde l-ai luat?

Multumesc. Si rochita si voalul sunt de la Pronovias si le-am cumparat de la Madrid. Nu am fi avut timp sa mai alergam si dupa tinutele noastre aici pt ca am venit cu 3 saptamani inainte de nunta.

Loram
20.08.2008, 10:37:28
Mai...ai avut parte si de o zi ingrozitor de caniculara...eu asa caldura ca Sambata nu am mai simtit anul asta....
Oricum, felicitari!

Asa este, ai mare dreptate. A fost cumplit de cald, iar pe langa asta am avut si putin ghinion. La casa casatoriilor, decalajul a fost foarte mare, am avut programare la 16.30 si am intrat la 17.15, iar la restaurant exact in dimineata aceea s-a stricat aerul conditionat:[email protected] :[email protected] :-w :-w

Loram
20.08.2008, 10:39:29
superba mireasa si superbe poze!felicitari !casa de piatra!in pozele tale am recunoscut o prietena ;)

Iti multumesc foarte mult! Pot sa intreb cine este? :* :* :*

Loram
20.08.2008, 10:41:00
>:D< Casa de piatra si multa multa fericire si intelegere.>:D< ati fost superbi, mia placut mult costumul sotului tau.de unde lai luat?

Multumesc, adryana. Ti-am raspuns pe Spania. Te pup

Loram
20.08.2008, 10:44:37
Ubita, Kamy, Cristallus, Airina, va multumesc mult fetelor ! Si eu va doresc multa fericire si sa aveti parte numai de bucurii!

Luna de miere - ne intoarcem la Madrid. Deocamdata trebuie sa o lasam pe mai tarziu pt ca ne asteapta multa treaba acasa.

dani19_10dani
20.08.2008, 17:10:45
Iti multumesc foarte mult! Pot sa intreb cine este? :* :* :*
cristina enciu :)

adryana
20.08.2008, 18:31:24

>:D< am zis eu ca ea este.:) tipa blonda cu rochie rosie, o cunosc si eu.:D

Loram
20.08.2008, 22:29:42

A gata, Cristina este prietena fiului unui var de-al tatalui meu.

:* :* :*

beatrice1983
20.08.2008, 22:39:45
Loram voalul ce culoare e? Il vinzi? Daca da, cu cat?!

dani19_10dani
21.08.2008, 09:33:52
>:D< am zis eu ca ea este.:) tipa blonda cu rochie rosie, o cunosc si eu.:D
:D hehe >:D<

Loram
21.08.2008, 09:57:39
Loram voalul ce culoare e? Il vinzi? Daca da, cu cat?!

Voalul este ivoire. Vreau sa-l vand insa il voi da impreuna cu rochita si juponul. Nu am postat inca anuntul in bazar, pt ca astapt sa le ridic de la curatatorie si vreau sa verific mai intai ca totul este ok. :* :*

iulya1505
21.08.2008, 10:16:57
A gata, Cristina este prietena fiului unui var de-al tatalui meu.

:* :* :*
felicitari ai fost o mireasa foarte frumoasa si tortul a fost ff frumos.
casa de piatra inca odata.
da si pe cristina o cunosc ca sta in cartier cu mine si am fost colege de clasa in scoala generala>:D<

dani19_10dani
21.08.2008, 16:58:15
da si pe cristina o cunosc ca sta in cartier cu mine si am fost colege de clasa in scoala generala>:D<
eu cu cristina am fost colege de clasa in liceu :D hehe

airina_bio
22.08.2008, 08:59:43
Fetelor am si e o intrebare.
Am vazut niste invitatii care mi-au placut - sunt mai mari si patrate....Problema este ca nu au plic din ala personalizat, au plic normal. Ele fiind mai mari si plicul este mai mare....Oare se vede urat? Ce ziceti? Eu nu am vazut decat invitatii cu marime medie cu astfel de plic, cele care sunt mai mari au de obicei si plicul personalizat. Mai are cineva asa? Sa le comand? Se uita cineva la plic?:-<

bianca82
22.08.2008, 09:12:23
Nu ai posibilitatea sa pui niste poze...asta asa ca sa putem sa ne dam cu parerea intr-un mod mai concret....:D

dvdruxandra
22.08.2008, 09:16:37
Fetelor am si e o intrebare.
Am vazut niste invitatii care mi-au placut - sunt mai mari si patrate....Problema este ca nu au plic din ala personalizat, au plic normal. Ele fiind mai mari si plicul este mai mare....Oare se vede urat? Ce ziceti? Eu nu am vazut decat invitatii cu marime medie cu astfel de plic, cele care sunt mai mari au de obicei si plicul personalizat. Mai are cineva asa? Sa le comand? Se uita cineva la plic?:-<

pune poze pt. a intelege mai bine despre ce e vorba

rodi1010
22.08.2008, 09:54:13
Help eu nu am emotii!

M-am stresat unpic cu nunta cand trebuia sa gasim sala si muzica dar acum, la doar o saptamana nu am nimic! Sper sa raman in starea asta si saptamana viitoare.

In schimb ubi se streseaza de nu mai poate: in fiecare seara cineva il tunde prost, ba i se intampla ceva la costum, ba la salon... :)

In fine suntem un pic atipici...

Mai avem o saptamana iar eu abia astept sa port rochitza mea cea frumoasa!

TIC-TAC-TIC-TAC :)

bianca82
22.08.2008, 10:01:07
Si al meu este la fel de stresat si eu inca nu am nimic....la fel viseaza toate prostiile...si numai de pregatiri vb toata ziua...pe mine chiar ma amuza grija asta a lui>-)Sper sa ma apuce si pe mine ceva....sa nu zica de mine ca sunt insensibila...:))

madalinaV
22.08.2008, 10:20:35
Buna dimineata,
Buna, daca te mai intereseaza, am vazut cape albe la magazinul WhiteWedding - Casa rochiilor de mireasa, de pe Sarmisegetuza, este langa magazinul Tomis, pe o straduta paralela cu Stefan cel Mare. Cauta pe google si gasesti siteul lor unde au si o harta cu locatia magazinului in CT.
Sper sa iti fi fost de ajutor! Spor la pregatiri!
Pupici!

crisstallus_cris
22.08.2008, 17:41:12
Fetelor in seara asta plec in Grecia in concediu si totodata s-ar putea sa fie si o luna de miere.Dupa nunta nu am hotarat unde vom pleca...cred ca prin tara..sau la Praga.Acum sunt in Bucuresti si in 3 ore plecccc.Am intrat sa va salut si sa va spun ca o sa-mi lipsiti.Revin peste 10 zile cu impresii si niste poze.:)

airina_bio
22.08.2008, 17:58:39
Buna, daca te mai intereseaza, am vazut cape albe la magazinul WhiteWedding - Casa rochiilor de mireasa, de pe Sarmisegetuza, este langa magazinul Tomis, pe o straduta paralela cu Stefan cel Mare. Cauta pe google si gasesti siteul lor unde au si o harta cu locatia magazinului in CT.
Sper sa iti fi fost de ajutor! Spor la pregatiri!
Pupici!
Mersi mult. Stiu unde este dar am fost mai demult si nu m-am uitat dupa cape.
Despre invitatii - vreau sa le iau de la calin events - sunt cele cu cale - modelul nr 3 de pe pagina. Plicurile nu sunt expuse, dar sunt plicuri normale , albe , simple .....

bianca82
22.08.2008, 19:36:03
Vacanta placuta si multa distractie...sa nu ratati siturile arheologice...si asteptam poze!!

kamy
22.08.2008, 20:05:22
Fetelor in seara asta plec in Grecia in concediu si totodata s-ar putea sa fie si o luna de miere.Dupa nunta nu am hotarat unde vom pleca...cred ca prin tara..sau la Praga.Acum sunt in Bucuresti si in 3 ore plecccc.Am intrat sa va salut si sa va spun ca o sa-mi lipsiti.Revin peste 10 zile cu impresii si niste poze.:)
In cazul asta..sa aveti parte de o luna de miere cat mai placuta!

adinuttz
22.08.2008, 20:49:16

Distractie placuta si sa te bronzezi pt la nunta :P

Loram
22.08.2008, 21:56:21

Iti multumesc foarte mult. Cat de mica este lumea.....:) :)

Loram
22.08.2008, 21:57:41

Sa petreceti frumos si te asteptam cu multe, multe poze

dvdruxandra
23.08.2008, 10:37:14

drum bun si vacantza placuta

rodi1010
23.08.2008, 19:47:51

Distractie placuta si asteptam poze!

Crita
23.08.2008, 23:01:01

Distractie placuta!! E tare buna o perioada de relaxare inaintea nebuniei care precede nunta! Sa va incarcati bateriile de energii pozitive:> Asteptam impresii si pozici!;;)

Joliutza
24.08.2008, 10:12:10
Si noi plecam Miercuri la Viena....in sfarsit avem si noi 8 zile de miere....ca dupa nunta am avut o vara plina....2 examene importante pe care le-am luat foarte bine si de care sunt foarte mandra, mutatul in casuta....+ alte treburi. Am invatat toata vara, deci de-abia astept sa ne simtim bine la Viena.

Revin cu poze si impresii.
Pupici si petrecere frumoasa celor care mai au nunti...

valentina_1985
24.08.2008, 10:37:29
buna! si eu am nunta in c-ta la aurora,cununia religioasa la sf. Mina, am arvunit si formatia dar acum am un "lipsus" nu stiu cum le zice dar o sa imi intreb iubitu si va spun....dar aveam si eu o rugaminte daca puteti sa imi dati si mie tel-ul doinei sa vad si eu ce oferte are ,ce preturi, sau daca are vreo adresa pe net unde pot sa ii vad oferta.....va multumesc!!

Buna.Am vazut ca ai avut nunta la Aurora.Cum a fost?Impresii dupa nunta.A fost asa cum te-ai asteptat?Asteptam poze ceva.
Casa de piatra!:*

dvdruxandra
24.08.2008, 13:23:51
Si noi plecam Miercuri la Viena....in sfarsit avem si noi 8 zile de miere....ca dupa nunta am avut o vara plina....2 examene importante pe care le-am luat foarte bine si de care sunt foarte mandra, mutatul in casuta....+ alte treburi. Am invatat toata vara, deci de-abia astept sa ne simtim bine la Viena.

drum bun si distractie placuta

kamy
24.08.2008, 15:57:15

Distractie placuta si sa aveti parte de o luna de miere cat mai frumoasa!

Joliutza
24.08.2008, 18:28:08
Distractie placuta si sa aveti parte de o luna de miere cat mai frumoasa!

Multumesc tuturor.
Va pup si va povestesc cand ne intoarcem...

rodi1010
24.08.2008, 19:13:24

Distractie placuta si o saptaluna de miere asa cum va doriti!<:-P

adinuttz
24.08.2008, 21:25:59
Multumesc tuturor.

Distractie placuta si sa profitati din plin!
Eu in seara asta ma preg sa vin acasica.. de-abea astept sa ajung<:-P

Crita
24.08.2008, 21:31:07
Multumesc tuturor.

Drum bun si relaxare maxima! Meritati din plin o perioada de relash!<:-P

Crita
24.08.2008, 21:33:20
Eu in seara asta ma preg sa vin acasica.. de-abea astept sa ajung<:-P

Sa ajungi cu bine si sa dea Dumnezeu sa ai bateriile incarcate! Abia acum incepe greul organizarii nuntii....8-|

Joliutza
24.08.2008, 22:20:11
Sa ajungi cu bine si sa dea Dumnezeu sa ai bateriile incarcate! Abia acum incepe greul organizarii nuntii....8-|

Ce putin mai ai si tu pana la nunta...cum te simti?

Ramony
25.08.2008, 00:49:48
Buna fetelor!
Chiar daca scriu mai putin sa stiti ca eu sunt mereu pe aici si in afara de faptul ca impartasesc cu voi bucuriile si emotiile, imi sunteti de mare ajutor de cele mai multe ori!!>:D<
Joli, Cris ---> Distractie placuta si si sa disfrutati din plin de iubire!!
Loram Casa de piatra si multa fericire ( mai vb pe Spania)!!!
Va salut si mai am si eu putin si vin la nunta nasilor ( pe 3 sept sunt in tara)!!

dani19_10dani
25.08.2008, 08:25:00
Multumesc tuturor.
distractie placuta!o luna de miere de vis :*

floare_de_lotus
25.08.2008, 09:32:37

Distractie placuta si sa aveti o saptamana de miere exceptionala!
Lasati grijile acasa si luati cu voi doar nerabdarea de a vede oameni si locuri noi.>:D<

anca_13sept
25.08.2008, 11:48:21
Am mai scapat de o grija. Mi-am facut programare la coafor si machiaj. De abia astept sa ma duc la proba!!!

bianca82
25.08.2008, 13:48:38
La cine te-ai programat?

bianca82
25.08.2008, 13:50:30

Petrecere frumoasa si sa va relaxati cat mai mult!!!

Loram
25.08.2008, 14:31:03

Sa va simtiti minunat! O luna de miere asa cum v-o doriti!

anca_13sept
25.08.2008, 15:03:05
La cine te-ai programat?

La Evolution Style, pe Hasdeu- Mihaela ptr coafat si Aura ptr machiaj.

anca_13sept
26.08.2008, 12:08:28
Am rezolvat si cu tortul: sarlota cu fructe la Crizantema. Azi ma duc sa aleg cu nasa si florile.

Ptr marturii mi-am luat banuti de ciocolata si trebe sa ma apuc de facut cocardele.

va pup

andreea_swan
26.08.2008, 17:09:20
Salut tuturor miresicilor din Constanta ... ma numesc Andreea si sunt o viitoare miresica fericita sa impartaseasca toate emotiile pregatirii unei nunti alaturi de voi ... pentru ca stiu ca voi intelegeti. Avand in vedere ca sunt noua pe aici probabil am sa ma misc un picutz mai greu pana cand am sa ma prind eu de cum stau lucrurile. Va pup pe toate ... si ma bucur sa fiu alaturi de voi :*

Joliutza
26.08.2008, 18:07:49
Salut tuturor miresicilor din Constanta ... ma numesc Andreea si sunt o viitoare miresica fericita sa impartaseasca toate emotiile pregatirii unei nunti alaturi de voi ... pentru ca stiu ca voi intelegeti. Avand in vedere ca sunt noua pe aici probabil am sa ma misc un picutz mai greu pana cand am sa ma prind eu de cum stau lucrurile. Va pup pe toate ... si ma bucur sa fiu alaturi de voi :*

Bine ai venit!

floare_de_lotus
26.08.2008, 20:38:13
Bine ai venit,Andreea!
Sper sa te simti bine alaturi de noi.
Daca ai nevoie de ajutor,sfaturi te vom ajuta cu placere!>:D<

airina_bio
26.08.2008, 22:03:19
Hai Andreea ! Hai Andreea ! Scandez pentru a te ajuta sa te acomodezi mai repede ;;)
Vad ca faci la Condor - eu sunt fan al acestui restaurant. V-ati ales meniul ala ciumec? Sau au meniu standard? Ce pret are? Sunt doar curioasa ca a fost cea mai buna mancare de la nunti ;))

andreea_swan
27.08.2008, 08:13:05
Multumesc frumos tuturor pt calduroasa primire si pt incurajari (chiar am nevoie) ... acum simt ca imi va fi mult mai usor ;-)

andreea_swan
27.08.2008, 08:16:42
Hai Andreea ! Hai Andreea ! Scandez pentru a te ajuta sa te acomodezi mai repede ;;)
Vad ca faci la Condor - eu sunt fan al acestui restaurant. V-ati ales meniul ala ciumec? Sau au meniu standard? Ce pret are? Sunt doar curioasa ca a fost cea mai buna mancare de la nunti ;))
In primul rand multumesc de incurajari. Sunt un pik deprimata k am inceput sa umblu dupa formatii si unii nu sunr disponibili altii nu imi plac si tot asa. Si mai trebuie sa hotarasc si singurica ... viitorul meu sot e navigator si tot greul a cazut pe mine, dar asta e trebuie sa ma descurc.

Si eu sunt fan al acestui restaurant e f elegant iar mancarea este excelenta ... am fost la 5 nunti in acest restaurant si de fiecare data nu am avut nimic de obiectat. Despre meniu, avand in vedere k nunta este la anul in august, inca nu am stabilit nimic concret ...

bianca82
27.08.2008, 10:26:23

Bine ai venit! >:D<

bianca82
27.08.2008, 10:28:09
Am rezolvat si cu tortul: sarlota cu fructe la Crizantema. Azi ma duc sa aleg cu nasa si florile.

Ptr marturii mi-am luat banuti de ciocolata si trebe sa ma apuc de facut cocardele.

va pup

Si eu la fel, si eu la fel!!!!!;)) Desi stiu cum e la gust, abia astept impresiile dupa nunta si te rog sa pui si poze!!! Cum l-ai cerut decorat?

bianca82
27.08.2008, 10:29:57
In afara de banuti mai puneti si altceva? Noi inca nu ne-am hotarat pt marturii....si mai avem o luna.....:-SS

anca_13sept
27.08.2008, 11:46:47
In afara de banuti mai puneti si altceva? Noi inca nu ne-am hotarat pt marturii....si mai avem o luna.....:-SS

Tortul am vrut sa fie decorat cu trandafiri grena, dar mi-au zis ca nu mai fac culori inchise... prea multe E-uri... etc. Asa ca am zis decor din fructe. Vedem in saptamana nuntii cand platim si vorbim direct cu dna care face decorul. Acum ramane sa ma hotaresc ce pun in varf: as vrea ori o statueta mai haioasa (copilasi de exemplu- sa vad ce gasesc prin oras) ori sa-mi faca decor ca pe restul tortului.

In afara de banuti voi pune 5 bombonele (la Metro am inteles ca se gasesc la galetusa)- eu mai am 17 zile pana la nunta si inca mai oscilez, asa ca tu stai bine :-p .

anca_13sept
27.08.2008, 12:01:51
Mi-am comandat ieri florile!!!!!!!!!!!!!!!!

Sunt foarte incantata, doamna de acolo ne-a ajutat- cu idei practice si estetice. Iar pretul mi se pare mai mult decat rezonabil: 130 ron/buchet si 130 ron/lumanare.

Am ales 5 trandafirii mari crem + mini-roze de 3 culori + floarea miresei + incadrat de frunze late (nu stiu cum se numesc).

Acum ma gandeam ca as vrea in loc de floarea miresei, bobitele acelea rosii (cred ca sunt bobite de cafea).
Ce parere aveti?

bianca82
27.08.2008, 13:06:03
Eu as merge pe bobite...floarea miresei mi se pare un pic demodata...parerea mea bineinteles....cu cat mai deosebit si mai original cu atat mai bine!

bianca82
27.08.2008, 13:10:24
Hai ca am si eu o intrebare...maine ma duc la a doua proba pentru rochita care va avea corset cu snurul in fata...nu va fi incheiata in fata....siretul va avea rol decorativ....acum....ce sa folosesc snur finut sau o panglicuta ingusta la culoarea rochiei?

Si inca ceva rochia mea va fi dintr-o tafta crem deschis si pe deasupra aplicata din loc in loc as vrea niste broderie verde sau crem...sau amandoua...habar n-am....idei ceva? Si unde pot gasi in oras broderie de calitate si decupabila?

anca_13sept
27.08.2008, 13:10:36
Eu as merge pe bobite...floarea miresei mi se pare un pic demodata...parerea mea bineinteles....cu cat mai deosebit si mai original cu atat mai bine!

Si eu sunt de aceeasi parere. O sa merg sa vorbesc si cu dna ca aseara am uitat complet de varianta asta.

anca_13sept
27.08.2008, 13:22:32
Hai ca am si eu o intrebare...maine ma duc la a doua proba pentru rochita care va avea corset cu snurul in fata...nu va fi incheiata in fata....siretul va avea rol decorativ....acum....ce sa folosesc snur finut sau o panglicuta ingusta la culoarea rochiei?

Si inca ceva rochia mea va fi dintr-o tafta crem deschis si pe deasupra aplicata din loc in loc as vrea niste broderie verde sau crem...sau amandoua...habar n-am....idei ceva? Si unde pot gasi in oras broderie de calitate si decupabila?

Legat de snur/panglicuta, eu cred ca un snur finut, de aceeasi nuanta cu rochia ar fi o idee buna (cam asa am si eu rochia- dar snurul porneste din partea de sus a corsetului si coboara pana la baza fustei).

Pentru broderii, gasesti pe Cuza Voda (strada paralela cu Ferdinand) destul de multe magazine de specialitate.

corneliadana
27.08.2008, 19:35:59

Pentru broderii: gaseste in magazinele care comercializeaza materiale in piata Grivitei ,in Tomis3 si mai era unul pe Stefan cel Mare vis-a vis de Casa Modei.

airina_bio
27.08.2008, 20:34:24

La vot aleg - panglicutza la culoare.
Sa ne pui si noua poza cu rochia cu broderie verde , eu una sunt curioasa.
Unde iti faci rochia?

kiadoll
27.08.2008, 22:40:06
Buna, Cami! Super pozele! Si voi ati fost foarte frumosi!

Referitor la poze, eu voi avea nunta anul viitor si sunt in cautarea unui fotograf profesionist. Poti sa imi recomanzi firma cu care ati lucrat voi.

Multumesc frumos!

anca_13sept
28.08.2008, 10:17:08
Am inceput productia: buchetel de pus la masini, cocarda, asezare meniu+ cocarda pe masa.
... aaa, si pantofiorii mei!

p.s la cocarda o sa mai lucrez un pic...

bianca82
28.08.2008, 10:18:32
Si eu abia astept sa fie gata....sunt foarte curioasa cum va iesi!!!
O fac la o casa de moda pe strada Rachitasi, langa delfinariu...nu mai stiu acum exact cum se numeste.....de ea am aflat tot de la o miresica de pe forum.
Azi am a doua proba....ard de nerabdare!!!!;))

bianca82
28.08.2008, 10:28:55
Imi plac mult toate....cum faci buchetelele pentru masini? Pui trei flori intr-o bucata de tul ca aia pt marturii .....ca nu prea imi dau seama din poza.
Noi inca nu ne-am apucat de facut inca marturii, cocarde, pt masini...si mai e asa de putin....:-s

anca_13sept
28.08.2008, 10:42:39
Imi plac mult toate....cum faci buchetelele pentru masini? Pui trei flori intr-o bucata de tul ca aia pt marturii .....ca nu prea imi dau seama din poza.
Noi inca nu ne-am apucat de facut inca marturii, cocarde, pt masini...si mai e asa de putin....:-s

Da, am pus 3 trandafiri, am gaurit un pic cerculetul de organza si le-am legat cu una dintre codite (sper ca am fost clara...).

bianca82
28.08.2008, 10:44:28
Presupun ca le-ai luat de sus din Tomis 3? O idee super buna....poate o sa incerc sa o aplic si eu daca nu imi vine altceva in minte....

anca_13sept
28.08.2008, 11:19:06
Presupun ca le-ai luat de sus din Tomis 3? O idee super buna....poate o sa incerc sa o aplic si eu daca nu imi vine altceva in minte....

Da, de sus din Tomis 3 le-am luat.

dvdruxandra
28.08.2008, 17:42:37
O fac la o casa de moda pe strada Rachitasi, langa delfinariu...nu mai stiu acum exact cum se numeste.....de ea am aflat tot de la o miresica de pe forum.

vreau poze!!!!

dvdruxandra
28.08.2008, 17:45:09
[quote=anca_13sept;1056880]Legat de snur/panglicuta, eu cred ca un snur finut, de aceeasi nuanta cu rochia ar fi o idee buna (cam asa am si eu rochia- dar snurul porneste din partea de sus a corsetului si coboara pana la baza fustei).

broderii poti gasi (cred - nu stiu exact ce vrei) in tomis 3 la mercerie- magazinul spre Lapusneanu-sau la cele de langa, care au si materiale de rochii etc. sau sus in piatza veche, unde urci scarile

bianca82
28.08.2008, 17:58:11
Fetele sunt un pic suparata ca m-a sunat croitoreasa sa amanam proba ca are niste probleme si ma cheama abia pe 8 septembrie....eu pe 27 am nunta....oricum am intrebat-o mai in gluma mai in serios daca e gata pana pe 27.....mi-a zis sa stau linistita....incerc dar nu prea pot....deci....sper sa fie gata ...ca de nu...:-L >:/

dvdruxandra
28.08.2008, 18:41:48
Fetele sunt un pic suparata ca m-a sunat croitoreasa sa amanam proba ca are niste probleme si ma cheama abia pe 8 septembrie....eu pe 27 am nunta....oricum am intrebat-o mai in gluma mai in serios daca e gata pana pe 27.....mi-a zis sa stau linistita....incerc dar nu prea pot....deci....sper sa fie gata ...ca de nu...:-L >:/

pai si cand te cheama o rogi sa te programeze mai des la proba......adik sa incerce sa se ocupe mai mult de tine pt. ca vrei sa scapi de stresul rochitzei, nu?......iti tin pumnii

airina_bio
28.08.2008, 21:05:37
Stiu unde este, langa un coafor parca. O sa le fac si eu o vizita poate imi scurteaza si mie rochia vreo 2 cm :D

dvdruxandra
28.08.2008, 23:13:52
Am inceput productia: buchetel de pus la masini, cocarda, asezare meniu+ cocarda pe masa.
... aaa, si pantofiorii mei!

p.s la cocarda o sa mai lucrez un pic...

pantofii sunt super dragutzi.....felicitari pt. celelalte produse realizate de tine

bianca82
29.08.2008, 14:28:01
pai si cand te cheama o rogi sa te programeze mai des la proba......adik sa incerce sa se ocupe mai mult de tine pt. ca vrei sa scapi de stresul rochitzei, nu?......iti tin pumnii

:* multumesc mult!!! Sper sa fie bine in cele din urma.....

rebela_04
30.08.2008, 11:03:39
Pe urmatoarele miresici din Constanta si nu numai, le invit sa vada si nunta mea....si sper sa le placa.

Va pup si daca aveti intrebari nu ezitati
http://www.youtube.com/watch?v=QTS3p3wD79Y

http://www.youtube.com/watch?v=6NEAPYHhPuY

http://www.youtube.com/watch?v=xkOTwtAQ_Ro

http://www.youtube.com/watch?v=kZLBHruap3w

http://www.youtube.com/watch?v=IKG-KnGe6_0

>:D<

cristina17
30.08.2008, 18:03:52
Pe urmatoarele miresici din Constanta si nu numai, le invit sa vada si nunta mea....si sper sa le placa.

Felicitari! Ati fost superbi!!!!

buburuza
30.08.2008, 21:22:35

Felicitari si Casa de piatra!

Vreau sa te intreb cam cat a durat slujba la biserica si daca ai fost multumita ?
Si eu tot la Sf Gheorghe voi avea:)
Multumesc:">

Babydeey
30.08.2008, 21:33:33
Felicitari! Ati fost superbi!!!!

Subscriu!!!!

Crita
30.08.2008, 22:04:35

Fooarte frumos!>:D<
O intrebare (ca nu prea mi-am dat seama din poze): ai avut ceva in par, coronitza, spilci...? Si eu am voalul la fel, si nush dc sa-mi iau ceva in par.....8-|

PS: Super umbrelutza!!! Nu o inchiriezi.....?;-)

Crita
30.08.2008, 22:12:49
Hai sa va arat si eu ce am mesterit zilele astea;;)
Astept opinii si sugestii!

(Scuzati dezordinea din casa :))

dvdruxandra
30.08.2008, 23:38:02

f. dragutze, mai ales cocardele.......intrebare: de unde ai luat cosuletzele? eu as vrea unul sau doua tot din rachita, putin mai mic pt. bombonele >:D<

dvdruxandra
30.08.2008, 23:40:15

felicitari si casa de piatra....frumoase videoclipuri si mai ales "actorii' din ele

bliss
30.08.2008, 23:40:47
Sunt foarte frumoase!Imi plac mult bratarile cu flori:D (nu stiu cum se numesc), sunt foarte reusite:love:

kamy
31.08.2008, 10:48:32

Corsajul mi-a placut la nebunie!

rodi1010
31.08.2008, 19:42:02
Gata m-am maritat!

Mi s-a parut ca a trecut asa de repede!

In noaptea aceasta plec in luna de miere. Abia astept:">

bliss
31.08.2008, 20:06:59
Casa de piatra!!!Felicitari<:-P

kamy
31.08.2008, 21:17:36
Gata m-am maritat!

Casa de piatra si distractie placuta in luna de miere!

Crita
31.08.2008, 21:19:31
Gata m-am maritat!

Casa de piatra!!
Asteptam pozici si impresii:D

Crita
31.08.2008, 21:21:39
f. dragutze, mai ales cocardele.......intrebare: de unde ai luat cosuletzele? eu as vrea unul sau doua tot din rachita, putin mai mic pt. bombonele >:D<

Cosuletele le-am luat din Navodari, de la un magazin cu decoratiuni interioare, cadouri - "prostioare";)). Si aveau si mai mici. In Constanta nu am vazut cosulete de forma asta...

Crita
31.08.2008, 21:27:49
Sunt foarte frumoase!Imi plac mult bratarile cu flori:D (nu stiu cum se numesc), sunt foarte reusite:love:

Corsajul mi-a placut la nebunie!

Ma bucur tare mult ca v-au placut corsajele!! Si mie imi plac foarte mult (nu imi venea sa cred cat de bine au putut sa iasa:>). Insa nu sunt impacata cu ele, caci pe bratara, pe dinauntru (pe partea dinspre mana), au ramas pur si simplu coditzele de sarma ale florilor...nu prea au cum sa zgarie pielea, ca am avut grija sa asez capatul cozii in sus, inspre flori), insa arata destul de inestetic dc le privesti de aproape...se vad toate sarmele..si nu prea pot "imbraca" cu pamblica, caci ar trebui trecuta printre flori...nu prea stiu ce sa fac sa arate perfect....#-o

buburuza
01.09.2008, 08:34:46
Gata m-am maritat!

Felicitari si Casa de piatra ! >:D<
Sa nu ne uiti cu poze;))

bianca82
01.09.2008, 09:49:13
Gata m-am maritat!

Casa de piatra si distractie placuta in luna de miere!!! Asteptam poze...;-)

bianca82
01.09.2008, 09:51:16

Superbe toate , in special cosuletele si corsajele...si eu am cosulet din rachita...mi-ai dat o idee cum sa-l decorez!!!

dvdruxandra
01.09.2008, 16:09:14
Gata m-am maritat!

casa de piatra si multe impliniri !!!!

dvdruxandra
01.09.2008, 16:11:41
Superbe toate , in special cosuletele si corsajele...si eu am cosulet din rachita...mi-ai dat o idee cum sa-l decorez!!!

bianca de unde ai luat cosuletzul? vreau ceva pe care sa il ornez eu cum vreau [-o< :*

crisstallus_cris
01.09.2008, 21:55:27
Gata...m-am intors din Grecia!A fost super...dar maine trebuie sa merg la servici si nu am nici o tragere de inima....

bianca82
01.09.2008, 23:56:12
Gasesti la practiker...e ala de langa real...acolo au o multime...poti sa mai incerci si la bricostore. Au mai multe forme...al meu e un pic oval...o sa pun poze dupa ce il decorez.:D

mokutza
02.09.2008, 00:14:36
Buna fetelor,

M-am intors si eu din concediu, am avut si nunta...a fost super frumos! As mai face una la anu'! :-)

Am pus cateva poze aici: http://picasaweb.google.ro/mokutza79/MyWedding

Va pup!