PDA

Versiunea completa : Miresici din Constanta - discutii despre nunta

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Nicollette
02.09.2008, 00:34:39
Buna fetelor,

M-am intors si eu din concediu, am avut si nunta...a fost super frumos! As mai face una la anu'! :-)

Am pus cateva poze aici: http://picasaweb.google.ro/mokutza79/MyWedding

Va pup!

Casa de piatra! Ai fost superba. Pupici.

Nicollette
02.09.2008, 00:49:44
Buna, miresicilor. Mi-a fost dor de voi, dar dupa cum am promis am revenit cu poze de la nunta. Nunta a fost reusita, aspect confirmat de catre invitati. O mica surpriza am avut-o eu, cu cocardele naturale..erau cam ofilite:), dar am trecut peste moment, cu scuza ca ziua de 16 August a fost mai calduroasa... In rest, m-am distrat de minune la nunta noastra.
Sper sa va placa pozele :http://picasaweb.google.com/ndinescu9/NuntaMirceaNicoleta

Pupici.

kamy
02.09.2008, 07:03:23
Buna fetelor,

M-am intors si eu din concediu, am avut si nunta...a fost super frumos! As mai face una la anu'! :-)

Va pup!
Casa de piatra!A-ti fost foarte frumosi.Mi-a placut rochita ta,ai avut o rochita superba!

kamy
02.09.2008, 07:05:37
Buna, miresicilor. Mi-a fost dor de voi, dar dupa cum am promis am revenit cu poze de la nunta. Nunta a fost reusita, aspect confirmat de catre invitati. O mica surpriza am avut-o eu, cu cocardele naturale..erau cam ofilite:), dar am trecut peste moment, cu scuza ca ziua de 16 August a fost mai calduroasa... In rest, m-am distrat de minune la nunta noastra.
Sper sa va placa pozele :http://picasaweb.google.com/ndinescu9/NuntaMirceaNicoleta

Pupici.
Felicitari si casa de piatra!Pozele sunt superbe!

buburuza
02.09.2008, 10:07:33

Pupici.
Casa de piatra! Ati fost extraordinari>:D< Pozele sunt foarte frumoase si cred ca am recunoscut stilul ( foarte buna prajitura :"> )

dianamkm
02.09.2008, 11:20:09

Pupici.

Vai ,ce frumosi ati fost!!!!!!!!!!!tu cel putin ai fost SUPERBA!!!!!!!!POZELE DE VIS!!FELICITARI!CASA DE PIATRA SI TOT CE VA DORITI!

bianca82
02.09.2008, 11:32:39
Casa de piatra!!!! Totul se pare ca a fost super!!!>:D<

airina_bio
02.09.2008, 12:04:45

Pupici.
F frumoase pozele. Felicitari!
Am si eu o intrebare : cine te-a machiat?

crisstallus_cris
02.09.2008, 12:21:59

Pupici.
Super poze si voi ati fost superbi.Casa de piatra!

crisstallus_cris
02.09.2008, 12:24:13
Buna fetelor,

Va pup!
Sa-ti fie de bine concediul.Multa fericire si casa de piatra!Ati fost 2 frumosi!

dvdruxandra
02.09.2008, 14:30:17
Buna fetelor,

Va pup!

felicitari si casa de piatra.....frumoase poze

dvdruxandra
02.09.2008, 14:34:43

Pupici.

f.freusite pozele...feklicitari si casa de piatra....apropos, cine v-a fotografiat?

Nicollette
02.09.2008, 15:23:55
Felicitari si casa de piatra!Pozele sunt superbe!

Multumim si voi a-ti fost super.

Nicollette
02.09.2008, 15:31:21
Casa de piatra! Ati fost extraordinari>:D< Pozele sunt foarte frumoase si cred ca am recunoscut stilul ( foarte buna prajitura :"> )

Multumim pentru urari. Si dl. Prajitura realizeaza fotografii super, dar in cazul nostru sunt poze semnatura Iulian Verisan. :*

Nicollette
02.09.2008, 15:35:00
Vai ,ce frumosi ati fost!!!!!!!!!!!tu cel putin ai fost SUPERBA!!!!!!!!POZELE DE VIS!!FELICITARI!CASA DE PIATRA SI TOT CE VA DORITI!

Multumim mult si voi mai aveti putin pana la nunta. Cum esti cu emotiile? Pupici.

Nicollette
02.09.2008, 15:37:22
F frumoase pozele. Felicitari!
Am si eu o intrebare : cine te-a machiat?

Multumesc. M-a machiat Delia Juja, ti-o recomand cu incredere.

Nicollette
02.09.2008, 15:39:42
Super poze si voi ati fost superbi.Casa de piatra!

Multumim. Asteptam si pozele voastre, mai este putin pana in Octombrie:) . Pupici.

Nicollette
02.09.2008, 15:42:36
f.freusite pozele...feklicitari si casa de piatra....apropos, cine v-a fotografiat?

Va multumim si noi suntem f. incantati de rezultat. Dupa cum am raspuns mai sus, pozele sunt realizate de Iulian Verisan. Pupici.

Loram
02.09.2008, 15:43:46

Pupici.

Casa de piatra! Ati fost foarte frumosi. Imi amintesc de voi: ati inceput sesiunea foto la Casa cu Lei imediat dupa noi.

Si noi am avut aceeasi problema cu cocardele naturale, insa cu adevarat a fost o zi foarte calduroasa.

Pupici

Loram
02.09.2008, 15:45:12
Buna fetelor,

Va pup!

Casa de piatra si numai fericire!

Nicollette
02.09.2008, 15:53:10
Casa de piatra! Ati fost foarte frumosi. Imi amintesc de voi: ati inceput sesiunea foto la Casa cu Lei imediat dupa noi.

Si noi am avut aceeasi problema cu cocardele naturale, insa cu adevarat a fost o zi foarte calduroasa.

Pupici

Multumim, Casa de piatra si voua, sa aveti parte de iubire si intelegere. :* Stiu ca era un cuplu inaintea noastra, dar scuze nu v-am remarcat. F. frumosi si voi. Credeam ca numai eu am fost ghinionista cu cocardele naturale.:*

cristina17
02.09.2008, 16:12:17
Buna fetelor,

Va pup!

Ati fost superbi.....iar tu ai fost tot un zambet....bravo!!!! Casa de piatra!!!

cristina17
02.09.2008, 16:19:21

Pupici.

Felicitari!!! Ati fost superbi......iar pozele sunt minunate!!!

Nicollette
02.09.2008, 17:06:09
Felicitari!!! Ati fost superbi......iar pozele sunt minunate!!!

Mutumim Cristina, imi aduc aminte ca si voi a-ti fost la fel.:*

dianamkm
02.09.2008, 17:33:11
Multumim mult si voi mai aveti putin pana la nunta. Cum esti cu emotiile? Pupici.

Cu emotiile....sunt intr-un stres de pe acum...nu stiu cum o sa ma descurc....mi-e o frica de mor!!!!:((

kamy
02.09.2008, 20:36:37
Cu emotiile....sunt intr-un stres de pe acum...nu stiu cum o sa ma descurc....mi-e o frica de mor!!!!:((
Stai linistita ca o sa treaca totul atat de repede incat nici nu o sa realizezi.

Crita
02.09.2008, 23:52:45
Foarte frumoase pozele miresicilor!!!
Felicitari si casa de piatra!!

Nicollette
03.09.2008, 10:11:03

Incearca sa te linistesti singura, eu asa am facut si a functionat, in ziua nuntii toti erau agitati, eu eram cea mai calma. Totul tine de autocontrol. Multa bafta. Apropo, la ce a spus Kamy, va trece f. repede:( . Pupici.

Nicollette
03.09.2008, 10:12:35
Foarte frumoase pozele miresicilor!!!
Felicitari si casa de piatra!!

Multumim. Distractie placuta la nunta, sa profiti de orice clipa si te asteptam cu poze.>:D<

uka22
03.09.2008, 10:59:55
Nicollette ai fost superba.Imi place machiajul tau.e super.Foarte frumos!Off eu am de acum emotii,si mai e asa mult sunt nerbdatoare sa vina ziua cea mare:D

luminita74
03.09.2008, 16:44:31
Foarte frumoase pozele voastre...iar tu o finuta..

luminita74
03.09.2008, 16:45:15

Pupici.

Nicollette
04.09.2008, 00:46:39
Nicollette ai fost superba.Imi place machiajul tau.e super.Foarte frumos!Off eu am de acum emotii,si mai e asa mult sunt nerbdatoare sa vina ziua cea mare:D

O sa vina ziua cea mare si o sa treaca f. repede, dar in schimb ramai cu foarte multe amintiri placute si cu un sot:> .Emotiile fac parte din eveniment si sunt frumoase. Multumesc de compliment, cu siguranta si u vei fi machiata super.

Nicollette
04.09.2008, 00:50:21

Multumim frumos. Mi-a placut tare mult rochita ta, deosebita... Pupici.

airina_bio
04.09.2008, 12:45:09
O sa vina ziua cea mare si o sa treaca f. repede, dar in schimb ramai cu foarte multe amintiri placute si cu un sot:> .Emotiile fac parte din eveniment si sunt frumoase. Multumesc de compliment, cu siguranta si u vei fi machiata super.
Unde te-ai machiat? Cine imi recomanda si mie un salon? Ma intereseaza sa aiba si produse bune. La Juja e ocupat pe 25 oct si sunt disperata!!!

Nicollette
04.09.2008, 15:26:05
Unde te-ai machiat? Cine imi recomanda si mie un salon? Ma intereseaza sa aiba si produse bune. La Juja e ocupat pe 25 oct si sunt disperata!!!

Machiata am fost de Delia Juja, este singura care ma multumeste, din pacate nu stiu pe cine sa iti recomand, poate te ajuta miresicile. Mult succes. Pupici.

airina_bio
04.09.2008, 17:09:36
Mda , ma gandeam eu k e mana ei :((

Nicollette
04.09.2008, 19:11:01
Mda , ma gandeam eu k e mana ei :((

Nu dispera, vei gasii cu siguranta pe cineva care sa te multumeasca. Incearca sa faci o proba la Infinity, la Mihaela. Sper ca ti-am fost de ajutor.

Joliutza
05.09.2008, 09:52:05
Bine v-am regasit, miresici din Constanta!
Noi tocmai ne-am intors de la Viena, unde am petrecut 9 zile intr-adevar de miere...o sa va arat si poze zilele astea.
Casa de Piatra miresicilor care au avut nunta weekendul trecut si petrecere frumoasa celor care urmeaza!
Crita, sa ai o zi minunata maine!

Pupici tuturor.

uka22
05.09.2008, 11:15:11
Noi tocmai ne-am intors de la Viena, unde am petrecut 9 zile intr-adevar de miere...o sa va arat si poze zilele astea.
Casa de Piatra miresicilor care au avut nunta weekendul trecut si petrecere frumoasa celor care urmeaza!

Pupici tuturor.

>:D< bn ai venit joliutza!Cum a fost in viena???e foarte frumos akolo.de abia astept sa vad pozele.:*

buburuza
05.09.2008, 13:27:17

Pupici tuturor.
Bine ai venit :*
Poze ! Poze ! poze!<:-P

Loram
05.09.2008, 15:44:54

Eu m-am machiat la Infinity, la Mihaela. Am fost foarte multumita pt ca a reusit sa imi faca exact ceea ce am cerut.

bianca82
05.09.2008, 17:25:16
Bine ai venit!! Asteptam sa ne povestesti cum a fot si nu in ultimul rand poze!!!:*

bianca82
05.09.2008, 17:41:47
Fetelor am facut un topic separat cu urmatoarea mea problema...foarte mare si in legatura cu care nimeni nu prea m-a ajutat. Poate sunteti voi mai pe faza si mai interesate sa-mi dati un sfat fiind din ac oras...
Dupa um poate am mai scris eu am mai f casatorita civil o data 9 o greseala regretabila). Sentinta a fost data fara probleme. Acum 2 zile cu stupoare am aflat ca este gresit numele meu si nu corespunde cu certificatul de casat si cu buletinul. In ac doua eu sunt trecuta Iancu Madalina Bianca iar in citatie Iancu Bianca Madalina...si nu se poate rezolva mai devreme de 30 de zile...noi trebuind sa depunem actele pe 18 sept..va dati seama...Acum am aflat ca ar putea sa se rezolve mai repede daca da fostul o semnatura cum ca nu mai face recurs....asta dupa ce sentinta a fost semnata definitiva si irevocabila...de un an de zile. Eu nu vreau sa iau legatura cu acest individ pt ca din rautate nu m-ar ajuta...sunt disperata si nu mai sunt om de cd am aflat...va dati poate seama ca fara acte nici un preot nu ne va cununa...restaurantul si toate pregatirirle sunt gata....nu putem amana nimic...
Acum va intreb ce sa fac...sau mai bine zis daca aveti cunostinte sau ceva la judecatorie care ar putea sa ma ajute...v-as ramane pe veci indatorata daca ati putea sa ma ajutati...nu mai stiu ce sa fac si ce sa zic...:(( Astept un raspuns....Multumesc ca m-ati "ascultat" si sper ca nu v-am plictisit prea tare...

Joliutza
05.09.2008, 18:38:36
Bine ai venit :*
Poze ! Poze ! poze!<:-P

Am pus in semnatura.

crisstallus_cris
05.09.2008, 21:26:58
Am pus in semnatura.
F frumos.Ati plecat prin agentie sau cu rolota cu nasii cum ziceai ca intentionati?

crisstallus_cris
05.09.2008, 21:27:45
Crita...o zi de vis maine plina de emotii constructive!

Joliutza
05.09.2008, 21:48:51
F frumos.Ati plecat prin agentie sau cu rolota cu nasii cum ziceai ca intentionati?

Am plecat singurei...nu prin agentie. Totul cu rezervari on-line. A fost super.

kestiutza
05.09.2008, 22:18:27
fetele vreau shi eu un vot va rog frumos http://www.proges.ro/concurs-cupluri/participant/Tudorache-Elena-195.html se voteaza in o data pe zi multzumesc

crisstallus_cris
05.09.2008, 22:19:06
Am plecat singurei...nu prin agentie. Totul cu rezervari on-line. A fost super.
Si nu ati avut retineri ca una e pe net si alta gasiti la fata locului?V-ati facut un card special cu care ati platit pe net?

kestiutza
05.09.2008, 22:21:40
Si nu ati avut retineri ca una e pe net si alta gasiti la fata locului?V-ati facut un card special cu care ati platit pe net?
se plateshte cu card visa de la orice banca shi noi am cumparat bilete tot de pe net

crisstallus_cris
05.09.2008, 22:24:39
Si eu va rog sa ma votati...Multumesc...http://www.proges.ro/concurs-cupluri/participant/Cristina-211.html

dvdruxandra
06.09.2008, 10:23:08
Fetelor am facut un topic separat cu urmatoarea mea problema...foarte mare si in legatura cu care nimeni nu prea m-a ajutat. Poate sunteti voi mai pe faza si mai interesate sa-mi dati un sfat fiind din ac oras...
Dupa um poate am mai scris eu am mai f casatorita civil o data 9 o greseala regretabila). Sentinta a fost data fara probleme. Acum 2 zile cu stupoare am aflat ca este gresit numele meu si nu corespunde cu certificatul de casat si cu buletinul. In ac doua eu sunt trecuta Iancu Madalina Bianca iar in citatie Iancu Bianca Madalina...si nu se poate rezolva mai devreme de 30 de zile...noi trebuind sa depunem actele pe 18 sept..va dati seama...Acum am aflat ca ar putea sa se rezolve mai repede daca da fostul o semnatura cum ca nu mai face recurs....asta dupa ce sentinta a fost semnata definitiva si irevocabila...de un an de zile. Eu nu vreau sa iau legatura cu acest individ pt ca din rautate nu m-ar ajuta...sunt disperata si nu mai sunt om de cd am aflat...va dati poate seama ca fara acte nici un preot nu ne va cununa...restaurantul si toate pregatirirle sunt gata....nu putem amana nimic...
Acum va intreb ce sa fac...sau mai bine zis daca aveti cunostinte sau ceva la judecatorie care ar putea sa ma ajute...v-as ramane pe veci indatorata daca ati putea sa ma ajutati...nu mai stiu ce sa fac si ce sa zic...:(( Astept un raspuns....Multumesc ca m-ati "ascultat" si sper ca nu v-am plictisit prea tare...

imi pare tare rau pt. problema ta....ai incercat sa iei legatura cu un notar sa ii explici situatia, sa vezi dak te poate ajuta cumva....certificatul tau de nastere corespunde cu buletinul? dak nu corespunde nu poti incerca varianta sa declari buletinul pierdut?sa il refaci astfel......bunica mea de exemplu a fost trecuta(conform actelor) ca ar fi maritata cu socrul ei.....o greseala f. mare in acte care ne-a cam costat(la figuratmai mult)...pt. ca in actul de proprietate al casei bunicul are un nume iar bunica altul, desi ei erau casatoriti legal.....o sa o intreb care e procedura, pt. ca in final acum 2-3 ani si-a schimbat buletinul si a fost trecuta in sfarsit cu numele de familie al sotului(adik bunicul meu) .......iti tin puminii pupici

Joliutza
06.09.2008, 10:27:41

Un pic am avut retineri. A fost prima data cand am platit atat cazarea, cat si avionul on-line, toti banii dati inainte. Hotelul avea site si am vazut cum ar trebui sa arate camerele, si asa erau. Adica bune.

De acum incolo numai asa imi planific vacantele.

Am platit cu card VISA....totul a fost in regula. Cardul meu e in lei si s-a facut automat conversia in Euro....la un curs ft bun.

Pupici.

buburuza
06.09.2008, 15:29:32
Am pus in semnatura.
Foarte frumoase pozele !! Am rememorat niste clipe frumoase petrecute acolo;;)

Joliutza
06.09.2008, 15:50:57
Foarte frumoase pozele !! Am rememorat niste clipe frumoase petrecute acolo;;)

Multumim! Voi unde veti merge in honeymoon?

adryana
06.09.2008, 16:32:28
Nu dispera, vei gasii cu siguranta pe cineva care sa te multumeasca. Incearca sa faci o proba la Infinity, la Mihaela. Sper ca ti-am fost de ajutor.

>:D< Felicitari nico ati fost foarte frumosi.CASA DE PIATRA si multa fericire>:D<
unde tiai facut parul? mia placut foarte mult,asa as vrea sal fac si eu.>:D<

Nicollette
06.09.2008, 23:20:32
>:D< Felicitari nico ati fost foarte frumosi.CASA DE PIATRA si multa fericire>:D<
unde tiai facut parul? mia placut foarte mult,asa as vrea sal fac si eu.>:D<

Multumesc mult>:D< . M-a coafat Nesri, o gasesti la salonul Deliei Juja. Daca mai ai intrebari, le astept cu drag. :*

adryana
06.09.2008, 23:39:14
Multumesc mult>:D< . M-a coafat Nesri, o gasesti la salonul Deliei Juja. Daca mai ai intrebari, le astept cu drag. :*

mersi mult pt raspuns.
dar nu ne spui nimik despre restaurant si am inteles ca decoratiunile lai facut cu dna Doina.niste poze cum a decorat nu ai.?
te asteptam si pe la subiectul cu restaurantul zorile sa ne povstesti cum a fost servirea,organizarea,etc<:-P

crisstallus_cris
07.09.2008, 16:20:20
Va rog sa ma votati si pe mine in timp ce miresiti...pls...
http://www.proges.ro/concurs-cupluri/participant/Cristina-211.html

airina_bio
07.09.2008, 19:50:11
Nu stiu daca te-a mai intrebat cineva....Cine a facut pozele? De la foto digital cumva?

LuminitaD
07.09.2008, 20:43:29
Buna! Numele meu este Luminita, am 23 de ani iar in curand voi fi si eu o miresica, sper ca sfaturilor voastre ma vor ajuta sa am o nunta asa cum am visat...Va salut pe toate!>:D<

Nicollette
07.09.2008, 20:49:25
mersi mult pt raspuns.
dar nu ne spui nimik despre restaurant si am inteles ca decoratiunile lai facut cu dna Doina.niste poze cum a decorat nu ai.?
te asteptam si pe la subiectul cu restaurantul zorile sa ne povstesti cum a fost servirea,organizarea,etc<:-P

Cu placere. >:D< Am sa scriu la subiectul restaurantul Zorile, cu pozele promise. Totul a fost la superlativ, nu a fost nici o problema. Pupici.

Nicollette
07.09.2008, 20:56:23
Nu stiu daca te-a mai intrebat cineva....Cine a facut pozele? De la foto digital cumva?

Pozele sunt executate de Iulian Verisan. Pupici.

Nicollette
07.09.2008, 20:58:50
Buna! Numele meu este Luminita, am 23 de ani iar in curand voi fi si eu o miresica, sper ca sfaturilor voastre ma vor ajuta sa am o nunta asa cum am visat...Va salut pe toate!>:D<

Bine ai venit printre noi>:D< . Cu siguranta vei obtine informatii ce te vor ajuta. :*

LuminitaD
07.09.2008, 21:03:33
Multumesc mult Nico...pozele de la nunta sunt superbe...poate imi trim si mie nr de tel al fotografului.:x

buburuza
08.09.2008, 09:32:29
Multumim! Voi unde veti merge in honeymoon?
In Tenerife, 7 nopti :)

Joliutza
08.09.2008, 09:50:08

Ft frumos. Cred ca abia asteptati sa plecati.

Nicollette
08.09.2008, 10:35:58
Multumesc mult Nico...pozele de la nunta sunt superbe...poate imi trim si mie nr de tel al fotografului.:x

Multumesc, ti-am trimis PM. :*

LuminitaD
08.09.2008, 10:59:25
Ms mult...acum am vazut PM-ul....o zi buna iti doresc!:*

crisstallus_cris
08.09.2008, 14:14:13
Sa ma votati si pe mine...
http://www.proges.ro/concurs-cupluri/participant/Cristina-211.html

airina_bio
08.09.2008, 16:04:20
Pozele sunt executate de Iulian Verisan. Pupici.
AAAAAAAAAAAAAAAA !!!! Ce bine!!!!! Yey!!!! Si eu tot pe el il am . Deci am sperante sa-mi iasa si mie pozele asha. Mersi de raspuns!
Buna Luminita , bine ai venit!

LuminitaD
08.09.2008, 16:19:07
abia astept sa vad si pozele tale airina....sunt sigura ca vor iesi superbe.;))

kamy
08.09.2008, 17:05:03
La ce hotel veti sta?Si noi am fost acolo in luna de miere, e foarte frumos.

Nicollette
08.09.2008, 20:56:23
Ms mult...acum am vazut PM-ul....o zi buna iti doresc!:*

Cu placere, sper ca ti-am fost de ajutor.>:D<

Nicollette
08.09.2008, 20:58:37
AAAAAAAAAAAAAAAA !!!! Ce bine!!!!! Yey!!!! Si eu tot pe el il am . Deci am sperante sa-mi iasa si mie pozele asha. Mersi de raspuns!
Buna Luminita , bine ai venit!

Felicitari ptr. alegerea facuta. Cu siguranta vei avea poze reusite. Asteptam si pozele tale. :*

buburuza
09.09.2008, 08:23:58
La ce hotel veti sta?Si noi am fost acolo in luna de miere, e foarte frumos.
La Jardin Tropical :)

airina_bio
09.09.2008, 14:25:58
Fetelor la ce agentii din Constanta sa ma duc si eu sa ma interesez ptr luna de miere? Mi-ar fi mai usor sa ma duc la o agentie decat sa rezerv pe net si sa stau cu grija....Stie cineva?

Joliutza
09.09.2008, 15:02:33
Fetelor la ce agentii din Constanta sa ma duc si eu sa ma interesez ptr luna de miere? Mi-ar fi mai usor sa ma duc la o agentie decat sa rezerv pe net si sa stau cu grija....Stie cineva?

Eu am rezervat pe net atat biletele de avion, cat si hotelul, si a fost 100% ok.

buburuza
09.09.2008, 15:19:35
Noi pentru toate plecarile afara, inclusiv luna de miere am lucrat cu agentia de turism intern-extern de pe Ferdinand, langa Universitatea Populara. Daca te intereseaza mai multe detalii iti dau pe PM>:D<

dvdruxandra
09.09.2008, 18:01:04
Noi pentru toate plecarile afara, inclusiv luna de miere am lucrat cu agentia de turism intern-extern de pe Ferdinand, langa Universitatea Populara. Daca te intereseaza mai multe detalii iti dau pe PM>:D<

ma intereseaza si pe mine, mai multe informatii.......imi dau seama ca pana acum noi nu ne-am gandit la luna de miere ci la toate pregatirile...si mai avem inca destul de multe >:D<

kamy
09.09.2008, 18:43:09
Noi am plecat prin J'info Tour in luna de miere,are sediu vis-a-vis de primarie si a fost ok, am fost multumiti, iar biletele le-am luat cu o saptamana inainte sa plecam, nu a fost nevoie sa ne facem rezervare cu cateva luni inainte.

Isabella_L
09.09.2008, 22:08:21
Noi am plecat cu Quattro Magic (au sediul in centru undeva intre politie si policlinica cu plata). A fost totul f ok.

airina_bio
10.09.2008, 00:32:33
Multumesc mult fetelor. Eu daca stau sa ma gandesc inafara de o agentie din carrefour si una din mall nu mai imi vine in minte nici una. Acum am deja 3 variante. Sa vad unde au oferte pentru octombrie.

mira_mira
11.09.2008, 18:16:26
buna fetelor..referitor la discutia voastra anterioara..si eu am nunta in Constanta in octombrie la anul la restaurant Dorna..Cea mai dificila alegere mi se pare alegerea rochiei.Prefer una mai scumpa deoarece consider ca este cea mai speciala ocazie din viata unei femei si tocmai am gasit un magazin city park la etajul sky level etaj 2,care se numeste bien savvy.Am probat foarte multe modele si in momentul in care m-am probat cu o anumita rochie am simtit ca trebuie sa fie a mea e gen sirena brodata manual si la spate are o funda si de sub funda pornesc niste pliuri..Nu o aveau pe ivory in stoc asa ca de abia peste 4 luni soseste din Spania.Consider ca e foarte importanta alegerea rochiei pt ca acum dc m-am decis la rochie pe nuanta de ivory ma gandeam sa fac salonul in crem cu bordo si la fel si buchetul de flori si invitatiile.Si in rest ce sa zic trebuie sa incepem sa cautam costum pentru mire.Aveti idee unde as putea gasi pt mire inafar de alb si negru si massini?

crisstallus_cris
11.09.2008, 21:25:04
Iubitul meu si-a luat costum de la un targ care a fost in Mamaia acum cateva luni.Pantofi si-a luat de la alt targ tot din Mamaia.Din cate am vazut pe reclame wk asta e targ,dar nu stiu sa zic la ce hoteluri...

beatrice1983
11.09.2008, 23:12:12
buna fetelor..referitor la discutia voastra anterioara..si eu am nunta in Constanta in octombrie la anul la restaurant Dorna..Cea mai dificila alegere mi se pare alegerea rochiei.Prefer una mai scumpa deoarece consider ca este cea mai speciala ocazie din viata unei femei si tocmai am gasit un magazin city park la etajul sky level etaj 2,care se numeste bien savvy.Am probat foarte multe modele si in momentul in care m-am probat cu o anumita rochie am simtit ca trebuie sa fie a mea e gen sirena brodata manual si la spate are o funda si de sub funda pornesc niste pliuri..Nu o aveau pe ivory in stoc asa ca de abia peste 4 luni soseste din Spania.Consider ca e foarte importanta alegerea rochiei pt ca acum dc m-am decis la rochie pe nuanta de ivory ma gandeam sa fac salonul in crem cu bordo si la fel si buchetul de flori si invitatiile.Si in rest ce sa zic trebuie sa incepem sa cautam costum pentru mire.Aveti idee unde as putea gasi pt mire inafar de alb si negru si massini?

Si eu am nunta la Dorna, dar in iunie 2009 ... mi-am cumparat rochie ivory si salonul il voi avea bordo cu ivory exact cum vrei tu, iese foarte frumos ... cat despre costumul lui, nu stiu ce sa zic, nu ne-am uitat inca ... bine ca am gasit rochia #:-S. Spor la pregatiri!!!

airina_bio
12.09.2008, 01:33:50
Eu nu am inteles de unde ti-ai luat rochia....city park e mall-ul din ct, dar ce e etajul sky level etaj 2 ? de bien savvy am auzit - au rochii frumoase :)
costum de mire - mai de calitate cred si oricum sigur mai deosebite - la alexandru ciucu - search pe google si il nimeresti. Succes

Joliutza
12.09.2008, 07:22:08
Iubitul meu si-a luat costum de la un targ care a fost in Mamaia acum cateva luni.Pantofi si-a luat de la alt targ tot din Mamaia.Din cate am vazut pe reclame wk asta e targ,dar nu stiu sa zic la ce hoteluri...

http://www.tinimtex.ro/index.asp

Succes!

mira_mira
12.09.2008, 19:12:39
Eu nu am inteles de unde ti-ai luat rochia....city park e mall-ul din ct, dar ce e etajul sky level etaj 2 ? de bien savvy am auzit - au rochii frumoase :)
costum de mire - mai de calitate cred si oricum sigur mai deosebite - la alexandru ciucu - search pe google si il nimeresti. Succes

pey ca sa-ti zic! asa ii spune la acest etaj 2 (sky level).pompos nu?;)) eu una am dat destul de greu de magazin, pentru ca nu exista nici o indicatie; doar scarile rulante de langa cazino si partea cu fast-food-uri. m-a directionat o persoana pe care am abordat-o. iti multumesc pentru sfatul legat de costumul de mire.

bianca82
12.09.2008, 19:35:32
Anca 13sept sa ai maine cea mai frumoasa nunta din lume si sa fiti sanatosi si fericiti 1000 de ani de acum incolo!!!!<:-P <:-P <:-P

Casa de piatra si asteptam pozzzzzzeeee!!!!

Joliutza
13.09.2008, 13:34:57
Anca, si eu va doresc sa fiti fericiti impreuna toata viata, si azi sa te simti ca o printesa!

Pupici si de-abia astept sa ne arati fotografii!

dvdruxandra
13.09.2008, 14:43:56
anca sa ai/aveti o zi superba azi si o viata fericita si imbelsugata!!!!

Crita
15.09.2008, 13:56:11
Buna fetelor!
Inca emotionata, va marturisesc cu mana pe inima ca am avut parte de cea mai frumoasa zi a vietii mele! Mirele meu a fost cel mai chipes barbat din lume, m-a tinut in surprize toata ziua, si m-a facut sa ma simt cea mai minunata persoana de pe Pamant!! Nici in vise nu indrazneam sa-mi imaginez ca voi avea artificii la nunta, insa el a luminat cerul doar pentru mine cu artificiile de la Ziua Marinei!!
A fost extraordinar, va doresc si voua, viitoarelor miresici, sa aveti o zi cel putin la fel de frumoasa cum am avut eu!
Stiu ca sunt putin incoerenta (:-$ ) dar inca nu mi-am revenit din agitatie, si inca mai avem muult de alergat...intr-o saptamana plecam pentru cel putin trei ani in Franta...

crisstallus_cris
15.09.2008, 14:47:35
Buna fetelor!
Inca emotionata, va marturisesc cu mana pe inima ca am avut parte de cea mai frumoasa zi a vietii mele! Mirele meu a fost cel mai chipes barbat din lume, m-a tinut in surprize toata ziua, si m-a facut sa ma simt cea mai minunata persoana de pe Pamant!! Nici in vise nu indrazneam sa-mi imaginez ca voi avea artificii la nunta, insa el a luminat cerul doar pentru mine cu artificiile de la Ziua Marinei!!
A fost extraordinar, va doresc si voua, viitoarelor miresici, sa aveti o zi cel putin la fel de frumoasa cum am avut eu!
Stiu ca sunt putin incoerenta (:-$ ) dar inca nu mi-am revenit din agitatie, si inca mai avem muult de alergat...intr-o saptamana plecam pentru cel putin trei ani in Franta...
Casa piatra!Cand ti-am citit mesajul am simtit din emotia ta.Ma bucur ca ai avut o nunta ca in povesti si ca mirele a fost la inaltime.

cristina17
15.09.2008, 18:32:18
Buna fetelor!

Felicitari, Crita! Casa de piatra si toata fericirea de pe lume!!!

Ba bucur mult ca ati avut parte de o zii asa minunata:x ....

PS Mult succes in Franta!;))

Joliutza
15.09.2008, 19:06:04
Buna fetelor!

Casa de Piatra Crita! Pupici! Poze cand vedem?

dvdruxandra
15.09.2008, 19:11:27
Buna fetelor!

CASA DE PIATRA!!! sa dea Dumnezeu sa avem TOATE o zi de vis si o viata plina de minuni, asa cum meritam >:D<

buburuza
16.09.2008, 08:34:48
Buna fetelor!
Felicitari!!!!! Casa de piatra si sa dea DD sa fiti tot timpul la fel de fericiti :*

Nicollette
16.09.2008, 11:17:27
Buna fetelor!

Casa de piatra! Multa fericire si iubire. Asteptam pozici.:*

Crita
16.09.2008, 13:37:52
Saru'mana, fetelor, pentru urari!>:D<
Pozicile mai dureaza, momentan am doar cateva facute de prieteni..
Printre "suprizele zilei" s-a numarat si fotograful. Ne-am intalnit cu sotii Penaru, mie mi-au placut la nebunie albumele lor, insa pretul era putin peste ceea ce estimasem noi...Asa ca a ramas sa se ocupe sotul de gasirea unui alt fotograf. A spus ca a gasit pe altcineva, a si vorbit si dat arvuna...Bine-inteles ca nu mi-a convenit ca el a luat decizia fara sa fiu si eu de fatza, fara sa vad si eu pozele pe care respectivul le face (ce mai, motiv de cearta pt cateva zile).
In fine, in ziua cea mare, imi zice ca fotograful respectiv nu mai vine (b-( ), dar a gasit pe cineva disponibil...si...pe usa intra Liviu Penaru!!!;;)
Cam asa a decurs ziua nuntii mele...cu surprize de genul acesta! Am avut tot ce mi-am dorit - orice am zis, printul meu a executat corespunzatoro:-)

bianca82
16.09.2008, 14:05:21
Fetelor am o veste proasta....trebuie sa-mi aman nunta pentru cam in jur de 11 septembrie....poate ati citit despre problema mea cu acel act...nu se poate rezolva deca cu semnatura fostului...care desi l-am rugat si eu si ai mei nu vrea nici in ruptul capului sa semneze...sper sa rezolvam in scurt timp tot...adica alt restaurant....poate aveti idei unde am putea sa gasim asa de repede...nu conteaza foarte mult locatia...macar sa gasim...totul este pregatit..va dati seama noi am fi trebuit sa avem nunta pe 27 luna ac....si asta e....viata merge inainte si vb aceea ce nu te omoara te face mai puternic....[-o< :(

Joliutza
16.09.2008, 14:25:20
Fetelor am o veste proasta....trebuie sa-mi aman nunta pentru cam in jur de 11 septembrie....poate ati citit despre problema mea cu acel act...nu se poate rezolva deca cu semnatura fostului...care desi l-am rugat si eu si ai mei nu vrea nici in ruptul capului sa semneze...sper sa rezolvam in scurt timp tot...adica alt restaurant....poate aveti idei unde am putea sa gasim asa de repede...nu conteaza foarte mult locatia...macar sa gasim...totul este pregatit..va dati seama noi am fi trebuit sa avem nunta pe 27 luna ac....si asta e....viata merge inainte si vb aceea ce nu te omoara te face mai puternic....[-o< :(

Imi pare tare rau...dar nu inteleg. Te referi pt 11 Octombrie, nu?
O sa rezolvati, o sa vezi.

Pupici.

buburuza
16.09.2008, 14:28:18
Chiar imi pare rau pt ce ti s-a intamplat, nu pot sa cred ca exista astfel de oameni (fostul)[-X :gen_07: Imi pare bine totusi ca ai o atitudine sanatoasa si puternica, mie mi-ar fi fugit pamantul de sub picioare:gen_03: , esti foarte puternica, felicitari ! In ceea ce priveste restaurantul cred ca trebuie sa te orientezi catre restaurante care s-au deschis mai recent si eventual in oras...mai mult de atat nu stiu ce sa-ti zic decat multa bafta si-ti tin pumnii sa gasesti ceea ce-ti doresti:x

kamy
16.09.2008, 18:00:42
Buna fetelor!
Casa de piatra si multa si sa fii tot timpul asa de fericita cum ai fost in ziua nuntii!

bianca82
16.09.2008, 21:37:32
Multumesc mult fetele..nu sunt asa de puternica cum pare...duminica am facut o adevarata criza de nervi...doar cu ajutorul iubitului meu si al parintilor ( care inca se zbat sa rezolve situatia) am reusit cat de cat sa tin capul sus...sper sa continui cu aceasta atitudine pana la sfarsit. Si oricum speranta maore ultima, nu?>:D<

dvdruxandra
17.09.2008, 16:13:01

imi pare rau bianca pt. ca nu s-a rezolvat problema cum vroiai, esti puternica,asa cum ti-au zis si fetele, si trebuie sa ramai asa, pentru voi 2....ceea ce este sigur, mai presus de toate, este iubirea voastra si faptul ca veti fi impreuna mai devreme sau mai tarziu
PR.ai intreba t la local dak au liber mai tarziu de 27 sept.? pe 4 oct. nu au sigur dar poate ai noroc pt. 11 oct. >:D<

dvdruxandra
21.09.2008, 12:08:06
fetele, mai ales cele care aveti nunta pe 4 octombrie, cand stiti voi ca trebuie depus dosarul la casa casatoriilor?......ma refer la data

sabrina
21.09.2008, 19:15:47
fetele, mai ales cele care aveti nunta pe 4 octombrie, cand stiti voi ca trebuie depus dosarul la casa casatoriilor?......ma refer la data
cu 10 zile inainte. tu trebuie sa depui dosarul pe 25 sept.
eu am nunta pe 11 octombrie, il depun pe 2 oct.
te pup

beatrice1983
21.09.2008, 22:33:11
Fetelor ce stiti despre cununia civila in alta parte decat la starea civila?! de exemplu in fata bisericii... :-\

Joliutza
22.09.2008, 14:15:57
Fetelor ce stiti despre cununia civila in alta parte decat la starea civila?! de exemplu in fata bisericii... :-\

Stiu ca e ft greu sa scoti registrul de stare civila din casa casatoriilor...si ca se putea pana de curand..dar bineinteles ca depinde si de ce relatii si cati bani ai.....deci teroetic nu e imposibil.

crisstallus_cris
22.09.2008, 15:14:57
Pt a depune dosarul pt casatorie este doar o singura zi disponibila?

iulya1505
22.09.2008, 19:29:26
Pt a depune dosarul pt casatorie este doar o singura zi disponibila?
se depun de lui pana vineri dosare,adica cu 10 zile inainte de data nuntii tale inclusiv sambata si duminica se numara .succes

crisstallus_cris
22.09.2008, 20:54:51
se depun de lui pana vineri dosare,adica cu 10 zile inainte de data nuntii tale inclusiv sambata si duminica se numara .succes
Ce intreb eu este daca cu fix 10 zile,adica eu dc fac pe 25 oct pot depune doar pe 16 oct sau am un interval de 2-3 zile la dispozitie?

airina_bio
22.09.2008, 23:36:32
Ai interval sa depui. Se dau drumul la "inscrieri" cu 10 zile inainte. Cred k poti sa te duci si pe 22, dar poate nu gasesti ora. Tu la ce ora vrei sa pui Casa Casat?

buburuza
23.09.2008, 10:18:33
Eu sunt mai grea de cap la ora asta, plus ca m-ati ametit si voi:wacko: deci, sa recapitulam...eu am nunta in 4 oct, in ce interval as putea sa ma prezint la casa casatoriilor ? eu stiam ca trebuie sa ajung pe 25...care ar fi prima si ultima zi in care as putea sa depun actele ?^:)^

crisstallus_cris
23.09.2008, 11:21:14
Asta intreb si eu...Este interval sau tu poti depune doar pe 25 sept?
Eu as vrea ora 16...oricum se mai intarzie putin...

iulya1505
23.09.2008, 11:22:39
din experienta mea stiu ca cu 10 zile fix inainte si eu am fost sa depun actele mai devreme adica pe 26 mai pt 7 iunie si miau zis sa vin pe 29 mai sa le depun daca vreau sa le scot pe 7 iunie.
deci mai devreme nu mi-au acceptat actele tre sa fie 10 ile fix inclusiv ziua cand le scoti sa fie a zecea zi.>:D<

iulya1505
23.09.2008, 11:26:47
Eu sunt mai grea de cap la ora asta, plus ca m-ati ametit si voi:wacko: deci, sa recapitulam...eu am nunta in 4 oct, in ce interval as putea sa ma prezint la casa casatoriilor ? eu stiam ca trebuie sa ajung pe 25...care ar fi prima si ultima zi in care as putea sa depun actele ?^:)^
tu pe 26 sept ar trebui sa le depui,dar daca vrei poti merge si pe 25 si itzi zic ele daca itzi ia dosarul mai devreme cu o zi sau sa mergi a doa zi

crisstallus_cris
23.09.2008, 11:27:51
Cu ce anume tre sa te prezinti la casa casatoriilor?Auzisem si pe langa copii xerox ci si certificat nastere si pix ,dosar....Cine ma poate lamuri?

buburuza
23.09.2008, 11:28:04
din experienta mea stiu ca cu 10 zile fix inainte si eu am fost sa depun actele mai devreme adica pe 26 mai pt 7 iunie si miau zis sa vin pe 29 mai sa le depun daca vreau sa le scot pe 7 iunie.
deci mai devreme nu mi-au acceptat actele tre sa fie 10 ile fix inclusiv ziua cand le scoti sa fie a zecea zi.>:D<
:wacko: :wacko: :wacko: asa stiam si eu ...pana sa citesc azi de nu stiu ce interval #-o

iulya1505
23.09.2008, 11:28:21
Ce intreb eu este daca cu fix 10 zile,adica eu dc fac pe 25 oct pot depune doar pe 16 oct sau am un interval de 2-3 zile la dispozitie?
nu ai nici un interval de 2- 3 zile fix pe 16 oct mie asa miau spus ca si eu am fost un pic mai devreme:*

buburuza
23.09.2008, 11:29:51
tu pe 26 sept ar trebui sa le depui,dar daca vrei poti merge si pe 25 si itzi zic ele daca itzi ia dosarul mai devreme cu o zi sau sa mergi a doa zi
Pai din calculele mele pe 26 ar fi cam tarziu, ar fi cu 9 zile inainte :-s

crisstallus_cris
23.09.2008, 11:30:31
Fetelor cine stie vreo pensiune sau hotel cu preturi acceptabile la cazare?Am nevoie pt catva invitati care sunt din alte orase sa se odihneasca dupa nunta.

buburuza
23.09.2008, 11:31:40
Cu ce anume tre sa te prezinti la casa casatoriilor?Auzisem si pe langa copii xerox ci si certificat nastere si pix ,dosar....Cine ma poate lamuri?
Uite, a zis o miresica aici ce ne trebuie http://www.miresici.ro/showthread.php?t=3945&page=34

crisstallus_cris
23.09.2008, 11:32:37
Pe mine ma interesa dc am mai multe zile pt a depune actele pt ca iubi pe 16 oct ar trebui sa fie in buc la un examen...Nu pot depune doar eu si pt el?

iulya1505
23.09.2008, 11:33:04
pai 4 coli de cerere,2 pixuri,2 plicuri,un dosar si cam atat cred si toate actele necesare certificate nastere si buletine copii si originale,>:D<

buburuza
23.09.2008, 11:34:46
pai 4 coli de cerere,2 pixuri,2 plicuri,un dosar si cam atat cred si toate actele necesare certificate nastere si buletine copii si originale,>:D<
De care plicuri ?:D

iulya1505
23.09.2008, 11:35:33
Pe mine ma interesa dc am mai multe zile pt a depune actele pt ca iubi pe 16 oct ar trebui sa fie in buc la un examen...Nu pot depune doar eu si pt el?
nu trebuie sa fiti obligatoriu amandoi pt ca or sa va intrebe daca atzi ai fost casatoriti va pune sa alegeti ce cadou vreti in afara de cei 200 euro dar scrie sus colo la biroul unde se depun pe usa tot ce trebuie si ca obligatoriu trebuie sa fiti amandoi,doar la confirmare cu o zi inainte de nunta poate merge doar unul din soti

crisstallus_cris
23.09.2008, 11:35:34
Uite, a zis o miresica aici ce ne trebuie http://www.miresici.ro/showthread.php?t=3945&page=34
Ti-ai scos certif preniptial?Daca tu depui pe 25 sept ce data ai pe el?

iulya1505
23.09.2008, 11:36:51
De care plicuri ?:D
plicuri mari parca erau A4

crisstallus_cris
23.09.2008, 11:37:00
nu trebuie sa fiti obligatoriu amandoi pt ca or sa va intrebe daca atzi ai fost casatoriti va pune sa alegeti ce cadou vreti in afara de cei 200 euro dar scrie sus colo la biroul unde se depun pe usa tot ce trebuie si ca obligatoriu trebuie sa fiti amandoi,doar la confirmare cu o zi inainte de nunta poate merge doar unul din soti
Intre ce cadouri putem alege?Si apoi cum intram in posesia lor?

buburuza
23.09.2008, 11:37:44
Nu mi-am scos nimic :( Ma gandeam sa-l iau maine, poate gasesc pe cineva care sa mi-l dea cu data de 25...
Apropos...unde gasesc un cabinet care poate sa-mi elibereze actele fara analize? stie cineva ? dau si spaga :D

iulya1505
23.09.2008, 11:38:47
PE CERTIFICATUL PRENUPTIAL TRE SA AI DATA ZILEI IN CARE DEPUI ACTELE SI MIE MIAU ZIS A E VALABIL 10 ZILE

crisstallus_cris
23.09.2008, 11:41:08
PE CERTIFICATUL PRENUPTIAL TRE SA AI DATA ZILEI IN CARE DEPUI ACTELE SI MIE MIAU ZIS A E VALABIL 10 ZILE
Mie la servici mi-au zis colege ca ele aveau scris cu o zi inainte de a depune dosarul si ca ar fi ala valabil 14 zile....offffffffffff

iulya1505
23.09.2008, 11:41:19
Nu mi-am scos nimic :( Ma gandeam sa-l iau maine, poate gasesc pe cineva care sa mi-l dea cu data de 25...
Apropos...unde gasesc un cabinet care poate sa-mi elibereze actele fara analize? stie cineva ? dau si spaga :D
EU LAM SCOS DE LA UN MEDIC PARICULAR SI MA COSTAT 70 LEI CERTIFICATUL DECI TREBUIE 2 IN TOTAL 140 LEI
LAM SCOS DE PE SOSEAUA MANGALEI VIS A VIS DE SERVICE TYOTA ESTE LA PARTERUL UNI BLOC O MICROPOLICLINICA ASA CRIE IAM DUS COPIILE DUPA BULETINE LA ORA 11 SI LA 16 MIA DAT CERTIFICATELE CU DATA CARE AM VRUTO EU ,FARA ANALIZE

crisstallus_cris
23.09.2008, 11:42:23
Astea eu stiu ca se iau de la medicul de familie si costa 25 ron parca....Cred ca poti vb fara sa te mai intepe...

iulya1505
23.09.2008, 11:42:58
Mie la servici mi-au zis colege ca ele aveau scris cu o zi inainte de a depune dosarul si ca ar fi ala valabil 14 zile....offffffffffff
MIE MIA SCRIS EXACT ZIUA CAND TREBUIA SA LE DEPUN DA SCUZAMA NU RETINEAM EXACT DAR 14 ZILE E VALABIL
SCUZE INCA ODATA
AM MAI UTAT CA TRECUT CEVA TIMP:-"

crisstallus_cris
23.09.2008, 11:43:59
EU LAM SCOS DE LA UN MEDIC PARICULAR SI MA COSTAT 70 LEI CERTIFICATUL DECI TREBUIE 2 IN TOTAL 140 LEI
LAM SCOS DE PE SOSEAUA MANGALEI VIS A VIS DE SERVICE TYOTA ESTE LA PARTERUL UNI BLOC O MICROPOLICLINICA ASA CRIE IAM DUS COPIILE DUPA BULETINE LA ORA 11 SI LA 16 MIA DAT CERTIFICATELE CU DATA CARE AM VRUTO EU ,FARA ANALIZE
Asa mult ai dat pe ele.?nseamna ca si-a tras destul...

crisstallus_cris
23.09.2008, 11:45:06
MIE MIA SCRIS EXACT ZIUA CAND TREBUIA SA LE DEPUN DA SCUZAMA NU RETINEAM EXACT DAR 14 ZILE E VALABIL
SCUZE INCA ODATA
AM MAI UTAT CA TRECUT CEVA TIMP:-"
Inseamna ca ar fi ok sa scrie pe certificat si data zilei precedente de depunere a dosarului.Ca se incadreaza in 14 zile...

iulya1505
23.09.2008, 11:45:41
Intre ce cadouri putem alege?Si apoi cum intram in posesia lor?
FRIGIDERU CU TV SAU MASINA DE SPALAT CU TV
IN ZIA NUNTII ITZI DA UN BONN PE CARE SCRIE CE CADOU ATZI ALES SI DUPA NUNTA IN TERMEN DE 30 ZILE MERGETI LA DOMO IN PIATA GRIVITEI CU BONUL BULETILE SI C CASATORIE COPII SI ORIGINAL SI IN 7 ZILE VI LE ADUCE ACASA SAU DACA NU MERGETI VOI PERSONAL LA DEPOZITUL LOR SI LE LUAT

iulya1505
23.09.2008, 11:47:34
Asa mult ai dat pe ele.?nseamna ca si-a tras destul...
DA MA ROG N STIU EU CARE ERAU PRETURILE PT CERTIFICATELE SEA DAR EU NEVAND MEDIC DE FAMILE AM PREFERAT SA DAU CAT A CERUT SI SA SCAP DE UN STRES SI DE ALERGAT

crisstallus_cris
23.09.2008, 11:54:07
FRIGIDERU CU TV SAU MASINA DE SPALAT CU TV
IN ZIA NUNTII ITZI DA UN BONN PE CARE SCRIE CE CADOU ATZI ALES SI DUPA NUNTA IN TERMEN DE 30 ZILE MERGETI LA DOMO IN PIATA GRIVITEI CU BONUL BULETILE SI C CASATORIE COPII SI ORIGINAL SI IN 7 ZILE VI LE ADUCE ACASA SAU DACA NU MERGETI VOI PERSONAL LA DEPOZITUL LOR SI LE LUAT
Eu in 30 de zile de la casatorie nu cred ca reusesc sa-mi schimb buletinul.Se accepta si cel vechi?

buburuza
23.09.2008, 11:56:11
iulia, ai cumva un nr de tel de acolo? si imi poti explica mai in detaliu cam pe unde e clinica asta?:*

madalina_24
23.09.2008, 12:04:57
buna miresici eu sunt noua sau mai bine zis nu am mai intrat de vreo 4luni=P~ ce sa mai intamplat intre timp ? cine face nunta la ROVAS sa ma ajute cu niste poze cu salonul mersi>:D<

buburuza
23.09.2008, 12:24:57
Fetelor, ce program au cei de la casa casatoriilor? pe la ce ora ar fi bine sa mergem sa depunem actele ?:">

bianca82
23.09.2008, 13:37:22
buna miresici eu sunt noua sau mai bine zis nu am mai intrat de vreo 4luni=P~ ce sa mai intamplat intre timp ? cine face nunta la ROVAS sa ma ajute cu niste poze cu salonul mersi>:D<

La Rovas este foarte misto...poze nu am din pacate. Acolo am fost la o nunta si mi-a placut foarte mult si servirea si mancarea si spatiul....este super, doar ca mi se pare un pic departe ca si locatie.

bianca82
23.09.2008, 13:41:59
Fetelor, ce program au cei de la casa casatoriilor? pe la ce ora ar fi bine sa mergem sa depunem actele ?:">

Ar fi bine pe la 9 sa fiti acolo ca nu se aglomereze si sa stati la cozi.
Si pentru confirmare tot asa, de la 9.

buburuza
23.09.2008, 13:49:42
Ar fi bine pe la 9 sa fiti acolo ca nu se aglomereze si sa stati la cozi.
Si pentru confirmare tot asa, de la 9.
Multumesc bianca!
Pt confirmare cand trebuie sa venim?

PS Ce ai rezolvat cu restaurantul, ai gasit pana la urma?

crisstallus_cris
24.09.2008, 13:04:30
Cine stie sa-mi spuna si mie un hotel sau pensiune pt a caza unii invitati dupa nunta?Eu fac la Estival care e in zona Butoaie....si poate ar fi bine sa gasesc ceva mai prin apropiere...Hotel Siret,orfeu....Aveti idee de preturi?

buburuza
24.09.2008, 13:10:08
Cine stie sa-mi spuna si mie un hotel sau pensiune pt a caza unii invitati dupa nunta?Eu fac la Estival care e in zona Butoaie....si poate ar fi bine sa gasesc ceva mai prin apropiere...Hotel Siret,orfeu....Aveti idee de preturi?
In primul rand trebuie sa te interesezi daca sunt deschise in extrasezon. Ai putea sa incerci si cateva vile din Mamaia sat, sunt cateva care sunt aproape de intrarea in Mamaia si cred ca au preturi mai mici decat la hotel. Succes !:*

bianca82
24.09.2008, 13:20:04
Multumesc bianca!

Pai observ ca ai nunta pe 4. Deci pentru confirmare trebuie sa va duceti pe 3 dimineata la ora 9.

O sa va tin la curent cd se iveste vreo noutate in legatura cu situatia mea!>:D<

madalina_24
24.09.2008, 15:12:47
mersi bianca82:P dar mai astept pareri::>

anca_13sept
24.09.2008, 16:02:27
Anca 13sept sa ai maine cea mai frumoasa nunta din lume si sa fiti sanatosi si fericiti 1000 de ani de acum incolo!!!!<:-P <:-P <:-P

Casa de piatra si asteptam pozzzzzzeeee!!!!

Merci de urari.

Imi pare rau, ca raspund asa tarziu, dar abia am revenit din " saptamana" de miere si am inceput si munca.

Casa de piatra tuturor!

anca_13sept
24.09.2008, 16:13:47
Si cateva poze primite de la prieteni...

buburuza
24.09.2008, 16:20:25
Felicitari Anca ! Casa de piatra! Ati fost foarte eleganti iar tu esti o finuta >:D<

Joliutza
24.09.2008, 18:08:01

Casa de Piatra inca o data Anca, si La Multi Ani pentru ca azi e ziua ta de nastere!

crisstallus_cris
24.09.2008, 18:49:35
Casa de piatra!Te pup!

Dr_Anca
24.09.2008, 19:25:27
Multumesc bianca!

buna..vad ca ai nunta tot pe 4.10 ca si mine,te rog spune-mi ti-ai programat civila? sau tot maine te-au chemat...pe mine ma tot plimba de colo colo...#-o
mersi si spor la pregatiri!!

dani19_10dani
24.09.2008, 21:08:18
casa de piatra!ai fost f frumoasa :*

sabrina
24.09.2008, 21:53:11
CASA DE PIATRA !

kamy
25.09.2008, 20:40:17
Casa de piatra si multa fericire!

dvdruxandra
25.09.2008, 23:16:41

felicitari si casa de piatra!!!!!

Nicollette
26.09.2008, 13:24:40

Casa de piatra! Sa va fie intr-un ceas bun.

kickina
26.09.2008, 14:43:34

casa de piatra si sa va iubiti mult, mult de tot!

p.s. pana la urma ce ai pus pe tort? ca nu se vede prea bine in poza? si daca sunt niste figurine haioase, de unde le-ai luat si cu cat?

anca_13sept
26.09.2008, 16:23:34
casa de piatra si sa va iubiti mult, mult de tot!

p.s. pana la urma ce ai pus pe tort? ca nu se vede prea bine in poza? si daca sunt niste figurine haioase, de unde le-ai luat si cu cat?

Sunt 2 copilasi imbracati in mire si mireasa, care danseaza. Am luat-o din Piata Grivitei si am dat 7 ron. O sa adaug o poza in care se vad si ei.

anca_13sept
26.09.2008, 16:25:20
Multumesc tuturor pentru urari! :*

kickina
28.09.2008, 12:56:39
Sunt 2 copilasi imbracati in mire si mireasa, care danseaza. Am luat-o din Piata Grivitei si am dat 7 ron. O sa adaug o poza in care se vad si ei.

foarte tare. asteptam poza :)

dar de unde mai exact din piata grivitei?

crisstallus_cris
28.09.2008, 21:48:45
Fetelor am cautat ieri pri Doraly ceva de pus pe deasupra rochiei de mireasa cat stau prin frig...sa nu inghet..,dar nu am gasit nimic.Nu stiu unde sa mai caut,nu as vrea clasicul bolero din tafta pana sub sani,as vrea ceva care mai poate fi purtat si dupa...un sacou dragut alb sau crem.Tot ce am vazut era dintr-un satin subtire...oribil....

ubita
29.09.2008, 11:38:20
Neata ,dragele mele!eu n-am mai scris de mult timp la topicul asta pentru ca iata :vine barza si am vrea sa ne grabim cu nunta...asa ca am o mare rugaminte la voi,daca stiti viitoare miresici din Constanta care ar fi interesate de o rezervare la un local bun,cu o capacitate de 180 de persoane,pentru data de 29 august 2009 (este vorba de TERASA COLONADELOR)va rog sa imi scrieti pe PM!e destul de urgent(de banii acestia am vrea sa ne cumparam verighetele)....va multumesc din suflet!
pupicei:* !
aaaaa,o saptamana minunata plina de realizari si impliniri sa avem;)) :* >:D<

crisstallus_cris
29.09.2008, 13:20:46
Neata ,dragele mele!eu n-am mai scris de mult timp la topicul asta pentru ca iata :vine barza si am vrea sa ne grabim cu nunta...asa ca am o mare rugaminte la voi,daca stiti viitoare miresici din Constanta care ar fi interesate de o rezervare la un local bun,cu o capacitate de 180 de persoane,pentru data de 29 august 2009 (este vorba de TERASA COLONADELOR)va rog sa imi scrieti pe PM!e destul de urgent(de banii acestia am vrea sa ne cumparam verighetele)....va multumesc din suflet!
pupicei:* !
aaaaa,o saptamana minunata plina de realizari si impliniri sa avem;)) :* >:D<
Sa fie intr-un ceas bun si sa fiti sanatosi.

rodi1010
29.09.2008, 13:44:47
Am atasat si eu cateva poze de la nunta noastra:

http://picasaweb.google.ro/yubitzika/OurWedding02#

Nicollette
29.09.2008, 14:55:40

Casa de piatra! Numai bine va doresc.

pretyflory
29.09.2008, 18:43:00
Rodi frumoase pozele tale. Si ai avut o rochie foarte frumoasa, imi place f mult.

bianca82
29.09.2008, 18:52:28
Fetele nu v-am mai scris pana acum pt ca am fost foarte ocupata, am rezolvat cu actele si nunta mea asteptata atat de mult a avut loc la momentul stabilit.
Atasez cateva poze, nu foarte reprezentative poate, dar voi reveni cu altele dupa voiajul de nunta.
Va pup pe toate!!!!!

Joliutza
29.09.2008, 18:57:09
Fetele nu v-am mai scris pana acum pt ca am fost foarte ocupata, am rezolvat cu actele si nunta mea asteptata atat de mult a avut loc la momentul stabilit.
Atasez cateva poze, nu foarte reprezentative poate, dar voi reveni cu altele dupa voiajul de nunta.
Va pup pe toate!!!!!

Casa de Piatra!
Intr-adevar doi miri deosebiti!

Acela e tatuaj pe bratul tau stang? Wow ce mare e....

Joliutza
29.09.2008, 19:01:03

Foarte frumusei! Felicitari!!!

rodi1010
29.09.2008, 19:23:10
Multzumesc Nicolette, Pretyflory si Joliutza!

Jadesy
29.09.2008, 19:31:12
Fetelor am cautat ieri pri Doraly ceva de pus pe deasupra rochiei de mireasa cat stau prin frig...sa nu inghet..,dar nu am gasit nimic.Nu stiu unde sa mai caut,nu as vrea clasicul bolero din tafta pana sub sani,as vrea ceva care mai poate fi purtat si dupa...un sacou dragut alb sau crem.Tot ce am vazut era dintr-un satin subtire...oribil....

Buna, daca te uiti in atasamentele de pe profilul meu vei vedea un bolero pe care l-am avut la nunta, daca te intereseaza ti-l pot imprumuta .

Jadesy
29.09.2008, 19:35:22
Va pup pe toate!!!!!

Sunteti speciali, imi place mult camasa mirelui si atitudinea, iar tie ti se potriveste foarte bine rochita ( nu oricui i-ar veni asa de bine ) iar ce porti in par e chiar super, nu m-as fi gandit la asa ceva ....

dani19_10dani
29.09.2008, 19:35:34
Va pup pe toate!!!!!
ai fost ffff frumasa
felicitari!casa de piatra>:D<

crisstallus_cris
29.09.2008, 20:02:54
Va pup pe toate!!!!!
Ma bucur mult ca s-a rezolvat cu bine.Se pare ca dragostea invinge.Casa de piatra!

crisstallus_cris
29.09.2008, 20:05:36
Buna, daca te uiti in atasamentele de pe profilul meu vei vedea un bolero pe care l-am avut la nunta, daca te intereseaza ti-l pot imprumuta .
Tu de unde l-ai luat?Nu stiu dc merge ca eu am rochie cu bretele si cred ca mi-ar trebui ceva cu maneca lunga(:| .

Jadesy
29.09.2008, 20:07:38
Tu de unde l-ai luat?Nu stiu dc merge ca eu am rochie cu bretele si cred ca mi-ar trebui ceva cu maneca lunga(:| .

Eu nu am gasit de cumparat, mi l-am facut la comanda.

alipety
29.09.2008, 20:50:54
Multzumesc Nicolette, Pretyflory si Joliutza!
felicitari! foarte frumoase pozele :)
cine vi le-a facut?

rodi1010
30.09.2008, 10:28:10
felicitari! foarte frumoase pozele :)
cine vi le-a facut?

Cei de la Studiomc.

alipety
30.09.2008, 13:20:09
Cei de la Studiomc.
stiam eu ce stiam....mi se parea cunoscut stilul...si noi am vb duminica cu ei...si pt ca e un amic de-al sotului, nu ne ia avans...dar au facut niste poze superbe :madlaugh:....din ce ne-a dat sa vedem!!!! felicitari inca o data!:*

anca_13sept
30.09.2008, 15:37:11

Parca se numesc galeriile Vepan. Vis-a-vis de intrarea din spate a supermarket-ului Max. La intrare e un stand al unei firme de filmari nunti. E primul magazin de pe colt.

Sper sa mai gasesti.

dvdruxandra
30.09.2008, 19:50:43
Va pup pe toate!!!!!

>:D< <:-P Felicitari si casa de piatra!!!!!! ma bucur ca ai reusit sa iti rezolvi problema si ca nu a trebuit sa va amanati nunta......se mai intampla si minuni...sa fiti fericiti muuuuuulti ani inainte

airina_bio
30.09.2008, 23:48:36
Va pup pe toate!!!!!
Ce costum tare are mirele! Sa ne mai pui poze !!!!

rodi1010
01.10.2008, 19:20:45
stiam eu ce stiam....mi se parea cunoscut stilul...si noi am vb duminica cu ei...si pt ca e un amic de-al sotului, nu ne ia avans...dar au facut niste poze superbe :madlaugh:....din ce ne-a dat sa vedem!!!! felicitari inca o data!:*

Multumim si noi am fost f. multumiti de poze. Pentru foto ii recomand!

Spor la pregatiri!

nikoletta
01.10.2008, 23:05:12
Salutare!!! In primul rand felicitari si casa de piatra pentru doamne si succes mult pentru domnisoare! Voi fii o miresica in 2009 (daca mai gasesc restaurant [-o< ) si vreau sa va multumesc pentru ca ne impartasiti pataniile si bucuriile voastre in pregatirea nuntii, dar si cele din ziua speciala. >:D<
Eu mi-as dori nunta in august, dar nu stiu ce restaurant mai gasesc atunci (aprox. 150 persoane). Inca nu am plecat in cautare, studiez opiniile voastre si sper sa gasim si noi ceva finut si elegant.

dvdruxandra
02.10.2008, 00:59:28
As vrea sa urez fetelor care au nunta pe 4 oct. O NUNTA DE VIS, MUUUULTA FERICIRE SI O VIATA PLINA DE MINUNI ALATURI DE BARBATII IUBITI, sa avem parte de o vreme superba (va transmit de acum gandurile acestea pt. ca deja am inima in gat de emotie si nu stiu cand/dak voi mai avea timp sa intru pe forum pana atunci), aceleasi urari si fetelor care au nunta pe 11 octombrie(voi fi plecata in luna de miere si nu voi avea acces la internet) va >:D< ...........CASA DE PIATRA!!!!!!

airina_bio
02.10.2008, 08:38:24
Casa de piatra Ruxandra, petrecere frumoasa maine, si distractie placuta si sexy in honeymoon!!!!
nikoletta - intra la restaurante din constanta si vezi acolo despre restaurante.
Succes!

Jadesy
02.10.2008, 08:44:22
As vrea sa urez fetelor care au nunta pe 4 oct. O NUNTA DE VIS, MUUUULTA FERICIRE SI O VIATA PLINA DE MINUNI ALATURI DE BARBATII IUBITI, sa avem parte de o vreme superba (va transmit de acum gandurile acestea pt. ca deja am inima in gat de emotie si nu stiu cand/dak voi mai avea timp sa intru pe forum pana atunci), aceleasi urari si fetelor care au nunta pe 11 octombrie(voi fi plecata in luna de miere si nu voi avea acces la internet) va >:D< ...........CASA DE PIATRA!!!!!!

Sa te bucuri la maxim de ziua asta, Ruxandra !
( Asa o s-o cheme pe fetita mea :) )

crisstallus_cris
02.10.2008, 10:24:22
Iti doresc o nunta de vis si te asteptam cand te intorci din luna de miere cu poze si impresii.Tu si Buburuza deschideti nuntile de octombrie,iar eu si airina_bio le inchidem....:-p

Joliutza
02.10.2008, 11:05:16
Petrecere frumoasa, miresici de 4 Oct! sa aveti vreme buna (asa am auzit ca o sa fie) si sa reveniti cu fotografii si povesti frumoase!

adinuttz
02.10.2008, 12:27:38
Revin si eu dupa ceva mai mult timp.. Casa de piatra proaspetelor doamne si o vreme superba pt sambata 4 oct sa aveti!
Va spun momentan ca am avut o nunta superba si cu ceva peripetii insa a fost o zi perfecta in ansamblu ca si saptamana din Lanzarote :)
Voi reveni cu ceva poze de la prieteni in curand si sper sa pot intra sa ma pun la curent cu tot ce s-a intamplat pe aici..pt ca dupa o luna si ceva plecata de acasa am o gramada de treaba..
Pupici.

nikoletta
02.10.2008, 14:06:42
buna airina_bio! am studiat ce s-a scris de restaurante constanta, dar cam toate discutiile se invart la 5-6 restaurante si incerc sa cred ca sunt mai multe sau cel putin sa sper!
CASA DE PIATRA miresicilor din 04.10 , o sa aveti o vreme superba! succes!

Loram
02.10.2008, 15:35:55

O zi minunata, fetelor! Sa va bucurati din plin si multa, multa fericire!

Va asteptam cu poze..........

iulya1505
02.10.2008, 17:09:53
fetelor am si eu o intrebare pt cele care atzi fost la vreo nunta la palm beach in mamaia sau care aveti nunta acolo cat costa meniul pt anul acesta,voi merge acolo la o nunta pe 11 oct si vroiam sa stiu si eu informativ cat costa meniul.
multumesc

alipety
02.10.2008, 18:08:04
Mult succes miresicilor care-si fac nunta sambata! sa aveti parte de clipe de neuitat :)>-, indiferent de vreme sau eventualele obstacole...>:D<

aaa, si daca tot scriu aici:
ati auzit de vreo miresica care sa fi facut starea civila si cununia religioasa in alta parte decat in obisnuitele locatii: starea civila si biserica? este posibil asa ceva in Constanta? nu am apucat sa citesc toate mesajele, imi cer scuze daca ma repet sau revin la teme care s-au mai discutat [-o<

airina_bio
03.10.2008, 04:31:07
Totul e posibil! Starea civila oricum acum se face in biserica pentru cine cunoaste. Si eu am auzit ca la hotel Europa au facut in gradina cu preotul. Singura chestie este ca inainte de slujba propriu-zisa preotii au "sfintit " locul - un fel de ceremonie asa.

anca_13sept
03.10.2008, 16:44:42

Aici se vad copilasii. Cred ca trebuie sa salvezi poza si sa-i dai cu zoom.

Babydeey
04.10.2008, 11:49:00
O zi minunata, fetelor! Sa va bucurati din plin si multa, multa fericire!

Va asteptam cu poze..........

Superbe pozele de la fotograf.... >:D<

Loram
05.10.2008, 10:47:35
Superbe pozele de la fotograf.... >:D<

Multumesc frumos!

kickina
05.10.2008, 15:07:46
Aici se vad copilasii. Cred ca trebuie sa salvezi poza si sa-i dai cu zoom.

mercic :* sunt foarte draguti. o sa merg si eu acolo sa vad daca mai gasesc. si...mi-a placut si tortul pe care l-ai avut :D unde l-ai facut?

CorinM
05.10.2008, 21:33:08
Loram, pozele tale au fost absolut superbe! Te rog mult, fii draguta si da-mi mai multe info! Cine este fotograful? As vrea f.mult sa-l contactez si eu! Te rog, da-mi un pm cu nr lui de tel! Si cat te-a costat! MULTUMESC MULT!

Loram
06.10.2008, 16:07:54
Loram, pozele tale au fost absolut superbe! Te rog mult, fii draguta si da-mi mai multe info! Cine este fotograful? As vrea f.mult sa-l contactez si eu! Te rog, da-mi un pm cu nr lui de tel! Si cat te-a costat! MULTUMESC MULT!

Iti multumesc. Ti-am trimis PM cu datele lui.:*

CorinM
06.10.2008, 16:48:58
Mercic! Am vazut pm-ul!

bianca82
07.10.2008, 11:40:19
O sa mai pun cateva poze...facute de prieteni...cele de la fotograf abia maine sau poimaine...va pup! >:D<

Pana ieri am fost in voiajul de nunta si nu am mai avut cand sa intru...iar detalii despre cum a fost zilele viitoare ca acum trebuie sa fug la munca.

http://picasaweb.google.com/madalina27sept/NuntaNoastra#

Sezi
07.10.2008, 12:16:46
:-< Buna fetelor.Am si eu o probl ddestul de mare.Va rog ajutati`ma si spuneti`mi si mie un machiaj bun,profesional in constanta.Am nunt ape 18 oct la dorna si deja sunt in alerta.Va rog ajut&agrave;ti`ma!mersi

Loram
07.10.2008, 16:28:04
:-< Buna fetelor.Am si eu o probl ddestul de mare.Va rog ajutati`ma si spuneti`mi si mie un machiaj bun,profesional in constanta.Am nunt ape 18 oct la dorna si deja sunt in alerta.Va rog ajut&agrave;ti`ma!mersi

Incearca la Infinity, la Mihaela. Eu am fost foarte multumita.

Joliutza
07.10.2008, 16:38:30

Eu sugerez Delia Juja. Scum intr-adevar, dar merita. Dar nu stiu daca o mai gasesti libera pentru data aceasta. Suna (gasesti datele de contact pe net daca dai search pe google dupa numele ei) si o poti intreba.

Succes!

Crita
07.10.2008, 17:36:14
Scuzati-mi va rog, absenta. Ultima luna a fost o nebunie! Am eliberat apartamentul meu si am plecat la drum, intr-o noua viata... Suntem in Franta acum, ne-am instalat, in principiu e ok.

Casa de piatra proapetelor miresici! (buburuza & Co. toate urarile de bine din lume si astept pareri si impresii!):*

Cateva pozici si de la mine (nu sunt toate si sunt forma bruta, nu am vrut sa plecam fara ele:>)! Vizionare placuta!

http://picasaweb.google.com/cristi.jecu

P.S. Sa stiti ca mi-a fost dor de voi >:D<

Joliutza
07.10.2008, 18:09:37
Scuzati-mi va rog, absenta. Ultima luna a fost o nebunie! Am eliberat apartamentul meu si am plecat la drum, intr-o noua viata... Suntem in Franta acum, ne-am instalat, in principiu e ok.

Casa de piatra proapetelor miresici! (buburuza & Co. toate urarile de bine din lume si astept pareri si impresii!):*

Cateva pozici si de la mine (nu sunt toate si sunt forma bruta, nu am vrut sa plecam fara ele:>)! Vizionare placuta!

Bine ai revenit! Casa de Piatra inca o data daca nu ti-am spus, si succes in Franta!
Cat despre poze.....absolut minunate! M-au lasat cu gura cascata, mai ales cele de la sedinta foto...super accesorii, super pozitii.....felicitari atat voua, cat si fotografului! Pe cine ai avut ca fotograf?

Pupici si ma bucur ca te-am cunoscut si live, mireasa frumoasa!

Alina

crisstallus_cris
07.10.2008, 18:55:03

Foarte frumoase pozele.Se vede ca la sedinta foto ati fost degajati,deja nunta trecuse,voi ati savurat momentul pe plaja.Casa de piatra!

kamy
07.10.2008, 20:59:59

Superbe pozele iar de voi nu mai vorbesc.Pozele de pe plaja sunt de vis.Fotografi i-ati avut cumva pe sotii Penaru? Le-am recunoscut stilul.

alipety
07.10.2008, 23:01:37
Superbe pozele iar de voi nu mai vorbesc.Pozele de pe plaja sunt de vis.Fotografi i-ati avut cumva pe sotii Penaru? Le-am recunoscut stilul.
foarte frumoase...mi-am permis sa-mi salvez cateva...pentru idei...chiar m-au incantat! felicitari! si ziceai Kamy ca i-a pozat sotii Poenaru?

Crita
08.10.2008, 10:10:50
Ma bucur tare mult ca v-au placut pozele>:D<
Da, sotii Penaru au fost fotografii! Cum am povestit dupa nunta, ei au fost una dintre surprizele pe care mi le-a facut mirele meu in ziua nuntii;-)

cristina17
08.10.2008, 12:24:19

Bravo, Crita....super ati fost....si pozele imi plac mult de tot!Felicitari inca o data!Sa aveti o viata fericita si plina de impliniri!

ps In ce regiune sunteti in Fr?

anca_13sept
09.10.2008, 16:06:38
mercic :* sunt foarte draguti. o sa merg si eu acolo sa vad daca mai gasesc. si...mi-a placut si tortul pe care l-ai avut :D unde l-ai facut?

L-am facut la Crizantema. Si sa stii ca si la gust a fost foarte bun ( sarlota cu fructe).

airina_bio
10.10.2008, 00:30:26
Am postat pe la diferite subiecte pozele cu obiectele noi pe care le-am primit in sf, dar trebuie neaparat sa impartasesc si cu fetele din Constanta, nu? Asa ca - POZEEEEE

alipety
10.10.2008, 00:45:08
Am postat pe la diferite subiecte pozele cu obiectele noi pe care le-am primit in sf, dar trebuie neaparat sa impartasesc si cu fetele din Constanta, nu? Asa ca - POZEEEEE
mie imi place pantofii ;;)
felicitari pentru achizitii! de unde le-ai luat? le-am mai vazut pe net, asa le-ai comandat si tu? cat timp a durat? e rentabil?

nikoletta
10.10.2008, 10:30:57
foarte finute si frumoase!! ;-) din cta?

airina_bio
10.10.2008, 11:15:48
Oantofii din Bucuresti. Celelalte de pe uun site american - comanda a durat 2 luni......Adica nu le aveau ei pe stoc. Le-au trimis spre romania pe 24 sept si au ajuns pe 8 oct. La vama am platit 20 dolari - la valoare de 120 dolari. Cand le-am comandat eu dolarul era 2,2 lei :D Oricum cutitele o sa le mai folosesc , si paharele si figurina o sa stea pe vreun raft ;))

alipety
10.10.2008, 12:43:00
mie imi place pantofii ;;)
felicitari pentru achizitii! de unde le-ai luat? le-am mai vazut pe net, asa le-ai comandat si tu? cat timp a durat? e rentabil?
mie imi "place" pantofii??????????????
la ce Dumnezeu ma gandeam??!?!? :O:-&:-L:-SS:-\#:-S>:P#-o
imi cer scuze, mi-am dat seama de greseala acum, recitindu-mi mesajele..vad ca nu pot modifica...alte mesaje le mai pot modifica, acesta nu stiu de ce #-osau doar ultimul scris se poate edita? scuze, sunt offtopic, dar nu m-am putut abtine cand mi-am vazut prostia :(

Joliutza
10.10.2008, 16:52:47
mie imi "place" pantofii??????????????
la ce Dumnezeu ma gandeam??!?!? :O:-&:-L:-SS:-\#:-S>:P#-o
imi cer scuze, mi-am dat seama de greseala acum, recitindu-mi mesajele..vad ca nu pot modifica...alte mesaje le mai pot modifica, acesta nu stiu de ce #-osau doar ultimul scris se poate edita? scuze, sunt offtopic, dar nu m-am putut abtine cand mi-am vazut prostia :(

Stai linistita...se mai intampla. Si da, doar ultimul mesaj poate fi editat, si asta intr-un anumit timp.

Pupici.

uka22
10.10.2008, 17:18:01

buna!sunt super!ma intereseaza pantofiiii....sunt cu platforma interioara nu?spune`mi si mie plz de unde anume din bucuresti....eu m`am tot uitat dupa ceva de genul asta si gasisem la un mag insa nu avea nr meu....dar erau mai urati.astia sunt superbi.plz astept raspuns.:* thx!!!

airina_bio
11.10.2008, 15:48:03
Buna,
Pantofii din Bucuresti i-am luat, dupa ce am vazut la o fata intr-un magazin si am intrebat-o cu tupeu de unde i-a luat. Au platforma interioara , care este destul de inalta, de asta este si tocul mai mare decat mi-as fo dorit. Magazinul este pe Calea Victoriei nr 128 A sau nr. 26

Loram
12.10.2008, 12:59:09

CASA DE PIATRA! Ati fost foarte frumosi, iar pozele sunt superbe.
Va doresc sa aveti parte de multe succese in noua viata pe care ati inceput-o!

Loram
12.10.2008, 13:02:13

Foarte frumoase! si eu am avut ceva pt cale...... Insa pantofii sunt superbi!!!!!!!

dvdruxandra
12.10.2008, 16:07:06
fetele am revenit....dupa o luna de miere SUPERBA prin toata tzara (am fost la toate manastirile din Bucovina+cetatile si castelele din Romania) si o nunta EXTRAORDINARA (dupa care plang si acum uitandu-ma la rochitza cea mea superba :( care sta ca o floare atarnata de umeras)......a dat Domnul ca in ziua nuntii sa fie o zi insorita de toamna cu caldura si lumina, ca sufletele noastre, pline de emotie si iubire............fetelor de octombrie si noiembrie le doresc sa se simta ca niste printese, sa se bucure de ziua lor si sa fie fericite........incerc sa pun si niste poze, mai sugestive, sper sa reusesc pupici

alipety
12.10.2008, 22:28:49
fetele am revenit....

bine ai revenit! ma bucur ca a iesit asa cum iti doreai! casa de piatra!

..incerc sa pun si niste poze, mai sugestive, sper sa reusesc pupici

asteptam bineinteles pozele!!!!!!!!!!!:)>-

Joliutza
12.10.2008, 22:57:57
fetele am revenit....dupa o luna de miere SUPERBA prin toata tzara (am fost la toate manastirile din Bucovina+cetatile si castelele din Romania) si o nunta EXTRAORDINARA (dupa care plang si acum uitandu-ma la rochitza cea mea superba :( care sta ca o floare atarnata de umeras)......a dat Domnul ca in ziua nuntii sa fie o zi insorita de toamna cu caldura si lumina, ca sufletele noastre, pline de emotie si iubire............fetelor de octombrie si noiembrie le doresc sa se simta ca niste printese, sa se bucure de ziua lor si sa fie fericite........incerc sa pun si niste poze, mai sugestive, sper sa reusesc pupici

Casa de Piatra! Asteptam poze insorite!

crisstallus_cris
12.10.2008, 23:11:01
Bine ai revenit.Si eu vreau sa am soare...!

uka22
13.10.2008, 11:09:16
Buna,
Pantofii din Bucuresti i-am luat, dupa ce am vazut la o fata intr-un magazin si am intrebat-o cu tupeu de unde i-a luat. Au platforma interioara , care este destul de inalta, de asta este si tocul mai mare decat mi-as fo dorit. Magazinul este pe Calea Victoriei nr 128 A sau nr. 26

:* multumesc mult!!! acum am vazut k mai ai fff putin :D cum stai cu emotiile?Sa fiti fericiti si sa iasa totul cum visati!aaa si sa nu uiti dupa nunta sa`mi spui cat de comozi au fost pantofii;)) poopici:*

airina_bio
13.10.2008, 11:18:47
:* multumesc mult!!! acum am vazut k mai ai fff putin :D cum stai cu emotiile?Sa fiti fericiti si sa iasa totul cum visati!aaa si sa nu uiti dupa nunta sa`mi spui cat de comozi au fost pantofii;)) poopici:*

Sunt convinsa de acum ca nu or sa fie comozi deloc, dar oricum mie nimic nu imi e comod. Mi-am dat seama azi-noapte ca peste 2 zile trebuie sa ma duc la Casa Casatoriilor si nu stiu cu ce acte. Ma apuc sa citesc forumul acum . crisstallus_cris Casa de piatra! Vrem poze!!!

dvdruxandra
13.10.2008, 12:56:03
fetele, spuneti-mi va rog cum sa micsorez niste poze, pt. ca nu am cum sa le postez deoarece sunt prea mari

Joliutza
13.10.2008, 13:16:19
fetele, spuneti-mi va rog cum sa micsorez niste poze, pt. ca nu am cum sa le postez deoarece sunt prea mari

Mai bine le pui pe picasa. Faci download la program, il instalezi si apoi pui multe multe...
Daca nu, orice program de vazut poze (gen ACDSee, Windows Photo Manager)
are o optiune de resize. Micsorezi, salvezi cu noua dimensiune si apoi atasezi aici.

Succes!

alipety
13.10.2008, 13:20:33
o varianta ar fi sa deschizi pozele cu Paint (click dreapta pe poza, open with Paint) si apoi dai "save" din "File", se micsoreaza destul de mult, de la vreo 2 mega, la vreo 600 kilo, depinde de poza...daca tot sunt prea mari, le deschizi pe urma cu "microsoft office picture manager" /picture/ resize/predefined withXheight...este in dreapta/ document small/ok
este mai mult de munca...
ar mai fi un programel de micsorat, dar nu-l am acum, este acasa si sunt la munca :(
succes!
sau varianta Joliutzei, picassa!

crisstallus_cris
13.10.2008, 14:25:09
Sunt convinsa de acum ca nu or sa fie comozi deloc, dar oricum mie nimic nu imi e comod. Mi-am dat seama azi-noapte ca peste 2 zile trebuie sa ma duc la Casa Casatoriilor si nu stiu cu ce acte. Ma apuc sa citesc forumul acum . crisstallus_cris Casa de piatra! Vrem poze!!!
Inca nu m-am maritat.In aceeasi zi cu tine am nunta,inclusiv civila.Actele le depunem joi,pe 16.

simonabobu
13.10.2008, 18:18:43
Buna fetelor, m-am linistit pana la anul, am rezolvat cu toate deocamdata, adica restaurant, formatie, aranjamente si fotograf. Rochia de mireasa va fi o alegere mai grea,dar.... la anul.V-am pupat.

ankutza_elena
13.10.2008, 19:52:53
Buna fetelor. Am si eu o mare rugaminte la voi, daca ma poate lamuri cineva si pe mine, cum, unde si cand, trebuie sa imi schimb noul nume si implicit buletinul ? Vreau ca odata cu noul nume, sa imi schimb si adresa din buletin, mai exact voi trece pe adresa sotului meu, cea din Constanta, deoarece eu am domiciliul inca pe Tulcea. Trebuie sa ma duc la politie si cu contractul de casa al socrilor pentru a-mi trece domicililul socrilor/sotului meu, sau vine el cu buletinul lui si implicit mi se trece si mie acelasi domiciliu ca al sotului?Nu stiu daca m-am exprimat pe inteles, dar sper sa ma ajutati cu niste lamuriri. Va pup!

uka22
13.10.2008, 20:13:54

eu ma gandesc k avand platforma vor fii comozi....dar ne spui impresii dupa :D.Succes la restul preg.:*

cristina17
13.10.2008, 20:18:43
Buna fetelor. Am si eu o mare rugaminte la voi, daca ma poate lamuri cineva si pe mine, cum, unde si cand, trebuie sa imi schimb noul nume si implicit buletinul ? Vreau ca odata cu noul nume, sa imi schimb si adresa din buletin, mai exact voi trece pe adresa sotului meu, cea din Constanta, deoarece eu am domiciliul inca pe Tulcea. Trebuie sa ma duc la politie si cu contractul de casa al socrilor pentru a-mi trece domicililul socrilor/sotului meu, sau vine el cu buletinul lui si implicit mi se trece si mie acelasi domiciliu ca al sotului?Nu stiu daca m-am exprimat pe inteles, dar sper sa ma ajutati cu niste lamuriri. Va pup!

Trebuie sa duci un contract de casa pt a ti se stabili domiciliul, iar daca acesta nu este si pe numele tau, proprietarul sau mai bine zis titularul contractului trebuie sa mearga personal la politie pt a-si da acordul in scris pt a te lua in spatiu!

simonabobu
13.10.2008, 21:04:43
Fetelor cine ma poate ajuta cu poze cu rochii de mireasa sau site-uri cu modele de rochii de mireasa. Am vrea un model gen sirena, dar desfacuta pe picior, am un model in minte, dar nu am vazut inca.Va pup fetelor.

bianca82
13.10.2008, 21:47:36

Casa de piatra!!! Ce coincidenta...si noi tot in Bucovina la manastiri am fost in luna de miere, asa de nebuni, fara nici un plan ...desi initial vroiam sa plecam afara...poate la anul...
Dar nu-i asa ca e superb in Moldova noastra...?:D

airina_bio
14.10.2008, 09:38:57
Cel mai simplu : scrii pe google resize image si primul site se cheama shrinkpictures. Intri, ai un buton de browse, alegi poze, lasi totul la fel si apesi "resize", se incarca alta fereastra cu poza modificata, unde ai si buton de download in pc.

Crita
15.10.2008, 09:57:51
Bravo, Crita....super ati fost....si pozele imi plac mult de tot!Felicitari inca o data!Sa aveti o viata fericita si plina de impliniri!

ps In ce regiune sunteti in Fr?

In Grenoble suntem. Regiunea Isere
Esti si tu in Franta? Poate in intalnim la o raclette;))