PDA

Versiunea completa : Miresici din Constanta - discutii despre nunta

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

cristina17
15.10.2008, 12:36:16
In Grenoble suntem. Regiunea Isere
Esti si tu in Franta? Poate in intalnim la o raclette;))

Da, deja am aproape 3 ani vechime, iar sotul mai mult! Mi-ar placea tare mult, dar suntem cam departe, noi stam langa Perigueux!
:* :* :*

buburuza
15.10.2008, 16:07:52
Gata si eu ! Sunt o doamna :))
Totul a fost extraordinar, multumim lui Dumnezeu^:)^ a iesit mai bine decat ma asteptam pana si vremea a tinut cu noi, a fost foarte cald si soare cu toate ca anuntasera ploaie. Acum 2 zile ne-am intors si din saptamana de miere unde a fost de vis...am plans cand am ajuns pe aeroport in Buc, am avut impresia ca am ajuns in iad :((
In curand am sa va pun cateva pozici din saptamana de miere, cele de la nunta vor fi gata de abia la sfarsitul lunii :(
Pupici si spor la toate, sa aveti parte de o vreme ca a mea !>:D<

buburuza
15.10.2008, 16:10:40
fetelor am si eu o intrebare pt cele care atzi fost la vreo nunta la palm beach in mamaia sau care aveti nunta acolo cat costa meniul pt anul acesta,voi merge acolo la o nunta pe 11 oct si vroiam sa stiu si eu informativ cat costa meniul.
multumesc
Au mai multe variante de meniu, cel pe care l-am avut noi ( cu cea mai multa mancare ) a fost de 175 lei, dar au si de 150 lei si 120 lei.

cristina17
15.10.2008, 17:42:14
Totul a fost extraordinar, multumim lui Dumnezeu^:)^ a iesit mai bine decat ma asteptam pana si vremea a tinut cu noi, a fost foarte cald si soare cu toate ca anuntasera ploaie. Acum 2 zile ne-am intors si din saptamana de miere unde a fost de vis...am plans cand am ajuns pe aeroport in Buc, am avut impresia ca am ajuns in iad :((
In curand am sa va pun cateva pozici din saptamana de miere, cele de la nunta vor fi gata de abia la sfarsitul lunii :(

Felicitari, doamna:-p !!!Si bine ai revenit din luna de miere!!!
Asteptam pozele!!!

crisstallus_cris
15.10.2008, 18:37:49
Casa de piatra!

nikoletta
15.10.2008, 20:02:28
CASA DE PIATRA!!! <:-PSa fiti fericiti, sa aveti parte numai de bucurii!!!

adinuttz
16.10.2008, 01:29:17

Casa de piatra! Si la noi a trecut repede saptamana de miere unde a fost superb, dar cum se zice ´´ce-i frumos trece repede´´.

bianca82
16.10.2008, 10:35:01
Casa de piatra!!!! Si multa fericire!!!!:*

Joliutza
16.10.2008, 13:26:46

Casa de Piatra! Vrem pozeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

puiuscump
16.10.2008, 18:51:18

Casa de piatra!
Abia astept sa pui poze de la nunta si mai ales sa vad cum arata restaurantul (eu tot la palm beach fac dar anul viitor :D ). Pupici :*

nikoletta
16.10.2008, 22:32:56
\:D/<:-Pam vorbit la biserica, am vorbit de principiu cu aranjamentele.. yupy.. sa rezolv si cu foto+film si ne mai linistim...

Babydeey
17.10.2008, 08:47:23
Casa De Piatra Doamna Buburuza :*

airina_bio
17.10.2008, 09:03:41
Fetelor unde fac si eu servetele personalizate?Vrea mirele neaparat si acum mi-am adus aminte. Oricum eu mai am o saptamana si vreau sa spun ca este groaznic. Desi am facut o gramada din timp, tot se mai gasesc balarii de facut . M-am saturat! Vreau sa scap si sa stau linistita :-<

Babydeey
17.10.2008, 09:20:38
Fetelor unde fac si eu servetele personalizate?Vrea mirele neaparat si acum mi-am adus aminte. Oricum eu mai am o saptamana si vreau sa spun ca este groaznic. Desi am facut o gramada din timp, tot se mai gasesc balarii de facut . M-am saturat! Vreau sa scap si sa stau linistita :-<

Incearca la tipografii

crisstallus_cris
17.10.2008, 13:57:49
Vazusem acum vreo jumatate de an un magazin in spatele politiei unde se fac buletine.Incriptioneaza si cani,tricouri,cred ca se vad din geam...

alipety
17.10.2008, 18:13:49
auzisem o miresica ca a facut o stampila cu numele mirilor si data nuntii, si a aplicat-o pe toate servetelele...ar fi o idee...

kamy
17.10.2008, 19:00:04
Mai este un magazin fata in fata cu TomisMall.Am vazut acolo ca inscriptioneaza diverse obiecte.

uka22
17.10.2008, 19:30:08
Casa de piatra fetelor!!!Nu am mai trecut de ceva timp pe aici.Acum am revenit:D.Buburuza vrem poze.:*

nikoletta
17.10.2008, 20:56:14
Nunta asa cum v-ati dorit pentru toate fetele care se marita maine!!! Casa de piatra!!!

Oana_Cta
20.10.2008, 03:37:31
:-? mai fetelor.... nu am vazut subiectul asta pe aici... cred!!! are cineva vreo idee interesanta? kiar m-am saturat de party in club sau in baruri... eu ma gandeam sa inchiriez un apartament intr-un hotel... voi ce ziceti?

dvdruxandra
20.10.2008, 10:40:30
Casa de piatra!!! Ce coincidenta...si noi tot in Bucovina la manastiri am fost in luna de miere, asa de nebuni, fara nici un plan ...desi initial vroiam sa plecam afara...poate la anul...
Dar nu-i asa ca e superb in Moldova noastra...?:D

este cu adevarat frumoasa.....ati stat cumva in Gura Humorului la o pensiune "Elegance?"

dvdruxandra
20.10.2008, 10:57:07
asta este rochitza mea...si tortul....pozele sunt neretusate

dvdruxandra
20.10.2008, 11:15:05
voalul si buchetul meu.....la fel poze neretusate :)

airina_bio
20.10.2008, 11:21:20
Eu tocmai am facut vineri acum. La Rustic am fost sa repetam ptr nunta :))). A iesit destul de bine, avand in vedere ca nu eram un grup unit. Am tras dansuri populare si niste disco puse in pauza, eram in rest din spate sa nu ne vada toata lumea. Mi s-a cantat "i-ati mireasa ziua buna" lol

bianca82
20.10.2008, 11:48:23
Am stat in Gura Humorului dar la o tanti...nu stiu daca era o pensiune neaparat...In Gura H nu am stat decat 2 zile...dupa aia ne-am mutat in Bicaz...:D

Si...apropo, ai aratat super ...iar buchetul...:x

uka22
20.10.2008, 11:53:18
Foarte frumos!super si tu si tortul si buchetul:) apropo....unde ai facut tortul?:*

dani19_10dani
20.10.2008, 23:07:24
:-? mai fetelor.... nu am vazut subiectul asta pe aici... cred!!! are cineva vreo idee interesanta? kiar m-am saturat de party in club sau in baruri... eu ma gandeam sa inchiriez un apartament intr-un hotel... voi ce ziceti?
pai s-ar putea sa fie cam deranjant intr-un hotel pt turisti,nu?....zic eu.. :P

GIA23
21.10.2008, 19:42:17
Fetelor,voi de unde v-ati cumparat albumele foto ptr nunta si cat v-au costat?

GIA23
21.10.2008, 20:03:17
Buna fetelor. Am si eu o mare rugaminte la voi, daca ma poate lamuri cineva si pe mine, cum, unde si cand, trebuie sa imi schimb noul nume si implicit buletinul ? Vreau ca odata cu noul nume, sa imi schimb si adresa din buletin, mai exact voi trece pe adresa sotului meu, cea din Constanta, deoarece eu am domiciliul inca pe Tulcea. Trebuie sa ma duc la politie si cu contractul de casa al socrilor pentru a-mi trece domicililul socrilor/sotului meu, sau vine el cu buletinul lui si implicit mi se trece si mie acelasi domiciliu ca al sotului?Nu stiu daca m-am exprimat pe inteles, dar sper sa ma ajutati cu niste lamuriri. Va pup!
Formularele tipizate ptr schimbarea buletinului le procuri de la politie ,(vis-a vis de politie e un chiosc de unde se iau formularele),vei mai avea nevoie de certificat nastere,copie+original,certificat casatorie,la fel,buletinul si vechea carte de alegator.Da ,in cazul schibarii de domiciliu aveti nevoie de contractul imobilului si de prezenta proprietarului...poti sa intri pe net,sunt seituri unde poti vedea toate documentele necesare...Succes!

dvdruxandra
22.10.2008, 09:29:41
Foarte frumos!super si tu si tortul si buchetul:) apropo....unde ai facut tortul?:*

la Crizantema....martipan si ciocolata ...a fost f. bun desi destul de dulce din cauza martipanului

dvdruxandra
22.10.2008, 09:33:11
Am stat in Gura Humorului dar la o tanti...nu stiu daca era o pensiune neaparat...In Gura H nu am stat decat 2 zile...dupa aia ne-am mutat in Bicaz...:D

Si...apropo, ai aratat super ...iar buchetul...:x

merci frumos......te intreb pt. ca noi nu am stat acolo decat o noapte, asa am facut de fapt peste tot unde am ajuns, si d-na de acolo ne-a zis ca tocmai ce plecase un cuplu din Constanta, care erau tot in luna de miere....am facut o legatura in minte cu tine.....oricum tare interesant si ciudat ca am fost in aceleasi locuri....noi am mers asa: c-ta-Roman(Hanul Ancutei)-Gura Humorului-Cheile Bicazului-Vatra Dornei-Brasov-Poiana Brasov-Busteni(+vizitat celelalte statiuni)-acasa

uka22
22.10.2008, 09:43:55
la Crizantema....martipan si ciocolata ...a fost f. bun desi destul de dulce din cauza martipanului
:) thx!am vazut k in ultimul timp majoritatea fac tort cu martipan...nu am avut ocazia sa gust...dar poate pana la nunta voi gusta si poate fac si eu la fel...ms mult pt info.:*

adinuttz
22.10.2008, 11:14:54
asta este rochitza mea...si tortul....pozele sunt neretusate

Casa de piatra si multa fericire, iar rochita draguta foc..

bianca82
22.10.2008, 12:14:38
merci frumos......te intreb pt. ca noi nu am stat acolo decat o noapte, asa am facut de fapt peste tot unde am ajuns, si d-na de acolo ne-a zis ca tocmai ce plecase un cuplu din Constanta, care erau tot in luna de miere....am facut o legatura in minte cu tine.....oricum tare interesant si ciudat ca am fost in aceleasi locuri....noi am mers asa: c-ta-Roman(Hanul Ancutei)-Gura Humorului-Cheile Bicazului-Vatra Dornei-Brasov-Poiana Brasov-Busteni(+vizitat celelalte statiuni)-acasa

Pai...si noi tot asa...ne-am tot mutat....Suceava-Radauti-Sucevita-Putna-Moldovita-Campulung-Vatra Dornei-Gura Humorului-Piatra Neamt-Bicaz-Acasa...;-)

adinuttz
22.10.2008, 12:27:30
Pai...si noi tot asa...ne-am tot mutat....Suceava-Radauti-Sucevita-Putna-Moldovita-Campulung-Vatra Dornei-Gura Humorului-Piatra Neamt-Bicaz-Acasa...;-)

Casa de piatra Bianca!
Ai fost o miresica chic!

anca_13sept
22.10.2008, 15:26:50
mercic :* sunt foarte draguti. o sa merg si eu acolo sa vad daca mai gasesc. si...mi-a placut si tortul pe care l-ai avut :D unde l-ai facut?

La Crizantema l-am facut. A fost din sarlota cu fructe.

dvdruxandra
22.10.2008, 15:46:36
:) thx!am vazut k in ultimul timp majoritatea fac tort cu martipan...nu am avut ocazia sa gust...dar poate pana la nunta voi gusta si poate fac si eu la fel...ms mult pt info.:*

da, e bun....eu de exemplu sunt mare consumatoare de dulciuri asa k.....mie mi-a placut dintotdeauna f.mult ideea de tort etajat in felul acesta,nu pe suprt,iar singura metoda sa am unul la nunta mea era sa-l fac din martipan ......eu zic totusi ca merita pt. ca arata f. bine un astfel de tort si nu e scump.......cel putin fata de alte lucruri mai putin importante care se aduna si costa la fel(marturii, cocarde etc.)

dvdruxandra
22.10.2008, 15:49:49

daaaa si noi am vizitat manastirile astea.....SUPERBE 8->

crisstallus_cris
22.10.2008, 17:11:16
daaaa si noi am vizitat manastirile astea.....SUPERBE 8->
Nu-i asa ca e frumos in jud Neamt?Eu l-am dat pt Constanta,dar nu regret...cel putin deocamdata..;))

Joliutza
22.10.2008, 18:11:40
Nu-i asa ca e frumos in jud Neamt?Eu l-am dat pt Constanta,dar nu regret...cel putin deocamdata..;))

Mai....mai ai putin si vei fi miresica! Cum stai cu pregatirile?

dvdruxandra
22.10.2008, 18:39:40

este....f. curat si linistit, dar stii cum e:acasa e unde iti este inima,nu? iti doresc o nunta de vis si o zi superba, in care sa te bucuri si sa traiesti fiecare moment!!

crisstallus_cris
22.10.2008, 21:40:14
este....f. curat si linistit, dar stii cum e:acasa e unde iti este inima,nu? iti doresc o nunta de vis si o zi superba, in care sa te bucuri si sa traiesti fiecare moment!!
Multumesc pt urari.Sa dea Domnul sa fie o nunta frumoasa!

dnaPuiu
22.10.2008, 22:19:29
buna seara, fetelor.
am pooooze <:-P

Joliutza
22.10.2008, 23:04:44
buna seara, fetelor.

Foarte frumoase! Casa de Piatra!

nikoletta
22.10.2008, 23:21:04
buna seara, fetelor.

FRUMOSS!!!! CASA DE PIATRA!!!

buchetelul mi-a placut in mod deosebit.;;)

dnaPuiu
22.10.2008, 23:24:37
saru'maaaa! :* merci mult!>:D<>:D<>:D<

airina_bio
23.10.2008, 03:28:14
Fetelor!!!! Ma marit in 3 zile !!! Sa fie soare ! Sa fie soare ! Sa fie soare ! Sa fie soare ! Sa fie soare ! Sa fie soare ! Sa fie soare ! Sa fie soare ! Sa fie soare ! Sa fie soare ! Sa fie soare ! Sa fie soare ! Sa fie soare ! Sa fie soare ! Sa fie soare ! Sa fie soare ! Sa fie soare ! Sa fie soare ! Sa fie soare ! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Joliutza
23.10.2008, 09:05:24
Fetelor!!!! Ma marit in 3 zile !!! Sa fie soare ! Sa fie soare ! Sa fie soare ! Sa fie soare ! Sa fie soare ! Sa fie soare ! Sa fie soare ! Sa fie soare ! Sa fie soare ! Sa fie soare ! Sa fie soare ! Sa fie soare ! Sa fie soare ! Sa fie soare ! Sa fie soare ! Sa fie soare ! Sa fie soare ! Sa fie soare ! Sa fie soare ! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

O sa fie soare! O sa fie soare! O sa fie soare! O sa fie soare! O sa fie soare! O sa fie soare! O sa fie soare! O sa fie soare! O sa fie soare! O sa fie soare! O sa fie soare! O sa fie soare! O sa fie soare! O sa fie soare! O sa fie soare! :*

uka22
23.10.2008, 09:05:42
:) o sa fie stai linistita!!!o sa fie cea mai frumoasa zii cu siguranta indiferent de vreme!!!succes si distractie placuta,sa iasa totul asa cum ati visat si chiar peste asteptariile voastre!:*:*:*

uka22
23.10.2008, 09:08:29
Mai ai foarte putin!Succes si sa ai parte de o zii fantasctica!!!aaa si apropos am vazut ca faci cununia religioasa la Sf Nicolae....in ce zona stai?:*

dvdruxandra
23.10.2008, 09:52:39
buna seara, fetelor.

casa de piatra....f. dragutza rochita, f. dragutzi si voi

dvdruxandra
23.10.2008, 09:57:43

sa dea Dumnezeu sa ai parte de soare......sa stii k la mine la nunta m-am rugat pt. acelasi lucru (soarele a iesit abia cand am plecat de la mine de acasa si a foat frumos din acel moment toata noaptea) pentru ca eu sunt f. friguroasa si ma gandeam ca dak o sa fie urat o sa am o stare f.ciudata......dar totul a fost perfect, iar caldura de afara a fost dublata de caldura din inima, pe care si tu o vei simti cand iti vei lua viitorul sot de mana....sa ai o zi minunata

nikoletta
23.10.2008, 10:03:30
O sa fie si vreme frumoasa si o nunta foarte frumoasa... Va doresc sa aveti o nunta asa cum o visati!!!

bianca82
23.10.2008, 10:25:57

O sa fie super indiferent de vreme...doar e cea mai importanta zi din viata ta...stai linistita totul va fi perfect!!! O zi si o viata de vis va urez!!!!:* >:D<

P.S. La noi a fost un frig....nici nu vreau sa-mi amintesc...si un vant...dar nici nu le-am simtit. Doar restul invtatilor au avut de suferit....;))

Joliutza
23.10.2008, 11:17:36
O sa fie super indiferent de vreme...doar e cea mai importanta zi din viata ta...stai linistita totul va fi perfect!!! O zi si o viata de vis va urez!!!!:* >:D<

P.S. La noi a fost un frig....nici nu vreau sa-mi amintesc...si un vant...dar nici nu le-am simtit. Doar restul invtatilor au avut de suferit....;))

Bine ca v-ati simtit voi bine! =D>

crisstallus_cris
23.10.2008, 11:40:08
Mai ai foarte putin!Succes si sa ai parte de o zii fantasctica!!!aaa si apropos am vazut ca faci cununia religioasa la Sf Nicolae....in ce zona stai?:*
Stau la Anda,pe la CET.Am vrut acolo ca am invitati de la mine de acasa(Roman),Iasi,Galati...si vreau sa fie aproape de faleza.

crisstallus_cris
23.10.2008, 11:41:58
Si eu vreau soare....Daca e putin frig nu e nici o problema ca mi-am luat o haina de balana de aia pt mirese pana in talie f draguta...;))

uka22
23.10.2008, 14:56:22
Stau la Anda,pe la CET.Am vrut acolo ca am invitati de la mine de acasa(Roman),Iasi,Galati...si vreau sa fie aproape de faleza.

ahaa...ei ma gandeam k stai pe akolo.:*

nikoletta
23.10.2008, 23:19:10
pentru fetele care au nunta sambata: CASA DE PIATRAAA! SI SA AVETI PARTE DE O NUNTA ASA CUM VA DORITI!!!!!!!!!!
asteptam poze, povestiri si sfaturi dupa ce va reveniti
>:D<>:D<>:D<
iar pentru celelalte miresici WEEK-END PLACUT!!!

Babydeey
24.10.2008, 10:21:21
pentru fetele care au nunta sambata: CASA DE PIATRAAA! SI SA AVETI PARTE DE O NUNTA ASA CUM VA DORITI!!!!!!!!!!
asteptam poze, povestiri si sfaturi dupa ce va reveniti
>:D<>:D<>:D<
iar pentru celelalte miresici WEEK-END PLACUT!!!

SUBSCRIU!!!! >:D<

airina_bio
24.10.2008, 14:36:36
Multumesc de urari si incurajari! Celor care au nunta in viitorul apropiat le doresc si eu distractie placuta si sa iasa cum ati visat. Si sa fie soare soare soare :))
Va puuuuuuup

uka22
24.10.2008, 17:40:48
Multumesc de urari si incurajari! Celor care au nunta in viitorul apropiat le doresc si eu distractie placuta si sa iasa cum ati visat. Si sa fie soare soare soare :))
Va puuuuuuup
SA FIE! SA FIE! SA FIE! Traiesc emotiile odata cu voiiii;)) va poooop si sa aveti parte de o zii mirifica!!!!!!:*:*:*

Dr_Anca
24.10.2008, 19:38:35
ma bucur sa cunosc o alta moldoveanca in constanta! multa fericire si casa de piatra!

crisstallus_cris
24.10.2008, 23:30:00
Multumim mult de urari si pt mesajele pm.Sper sa iasa o nunta frumoasa,sa ne vina lumea...pt ca inclusiv azi am primit telefoane din cei care nu mai pot ajunge.Va pup!Merg la somn ca maine am o zi luuuuuuuuunga si emotionanta!

valentina_1985
25.10.2008, 11:03:47
Multumim mult de urari si pt mesajele pm.Sper sa iasa o nunta frumoasa,sa ne vina lumea...pt ca inclusiv azi am primit telefoane din cei care nu mai pot ajunge.Va pup!Merg la somn ca maine am o zi luuuuuuuuunga si emotionanta!
O nunta mirifica iti doresc!

uka22
25.10.2008, 12:56:43
se pare ca soarele se incapataneaza sa iasa:( haiiiiiiiiii soareeeee

Joliutza
26.10.2008, 19:19:52
Casa de Piatra miresicilor de ieri!

Cum v-ati distrat?

airina_bio
27.10.2008, 00:12:00
Buna seara foste, actuale, viitoare miresici. Incep eu cu povestirea : La 9 trezirea - cafea si tigari pana la 9:45. Fara emotii! La 10 la coafor - Lucia style de pe mircea. Spalat pe par, machiat, aranjat par. Intarziat deja. Fotograful venise acasa si astepta sa vin. La 12:30 am plecat de la coafor. Ajuns acasa, pupaturi din fuga si 20 minute de imbracat. Fara emotii! Iesit din dormitor, pupaturi, vai vai ce frumoasa este, pupaturi. Sedinta foto 10 minute. Mirele astepta deja jos. Ajuns la mine in camera - vine nasssssaaaaaa. Simulat de machiaj, niste lacrimi la nasa si mama personala si proprie, uitat in jos sa nu vad si sa nu-mi vina sa plang, ia-ti mireasa ziua bunaaaaaaa.......Fara emotii!!! A aparut mirele, destul de calm si el. Pus bijuterii, fara bani in pantofi, sarutat, poze, pupaturi. Pus flori la nas, nasa, parinti, cavaleri. Pus bratari la d-soare. Plimbat prin casa 10 secunde ca e apartament mic. Sedinta foto in dormitor cu mirele....traiascaaaaa ginericaaaaaaaaaaa!! Fara emotii!! Iesit afara - inchinat cozonacul in cap, hora in fata blocului, facut cu mana la vecini, urcat in masini. Unele masini s-au pierdut de alai, pana la urma la 2:50 eram la Casa Casat. Stat afara, congelat, pus haina de barbat neagra, asortata de nu mai puteam :))) , salul la culoare si calduros il uitasem acasa, ca si verighetele. Mi-au fost aduse dupa aia. &quot;Cetatene ......de buna voie ...bla, bla pe cetateana .......? &quot;I do&quot; - zise el tare. Am zis si eu ca il iau si iar ne-am pupat!!! Poze, pupaturi, sampanie, piscoturi. Sedinta foto timp de o ora si jumate, frig tare tare tare. S-a desfacut parul, a cazut voalul, l-am prins la loc, frig tare tare tare. Biserica - frig tare, intrat inauntru, bla bla, coroanele in cap, verighetele pe deget! Restaurant - Zorile . 2 ore au tot venit invitatii. Aranjarea salii mi-a placut . Am ornat cu mon mariage si a iesit cum am vrut. Dansuri nebune - formatia Omega - super tari!!! Furat mireasa , dus la cireasa, simulat ca e super fun acolo. Mai erau 2 mirese inauntru:) Intors la local - dans emotionant pe &quot;esti mireasa vietii meleeeeeee&quot; . Iarasi dansuri nebune si poze cu invitatii. Mentionez ca am reusit sa mananc de abia la restaurant putin ordef (antreu, aperitiv cum vreti voi) , era destul de bun, dar nu era cum ma asteptam eu. Nici gustul , nici aspectul pe farfurie. Sarmalele si pestele cica erau bune, eu nu am apucat. Friptura am luat o gura, era ok. Salata putina rau. Asaaaaa - unde ramasesem? Aha - hore si iar hore, sarbe, grecesti si lautaresti, am acasa o floare , o raza de soare , etc Trecut pe la mese, vorbit cu oamenii, dans, poze poze poze, pupaturi. O pereche de pantofi ziua - inalti, am rezistat eroic pana seara. Am schimbat pe la 11 cu alti pantofi cu tocul un pic mai mic. Perechea 2 m-au incomodat mai rau si am renuntat la ei pe la 2. Traiasca ciupicii d-soarea de onoareeee. Calcam pe rochie, dar fiind pe cerc, mai roteam cercurile si era ok pana la urma. Apare gainaaaa. Vreo 10 persoane cred, cu batice cu banutzi, o gaina pe tava si la sfarsit un cocos uman. Adica unchiul meu avea in cap un fel de palarie care semana cu o creasta de cocos, cu o fusta scurta peste pantaloni si cand ridica fusta la spate se vedea si un fund de plastic atasat. Comic. Gaina era porno, cum am vazut ca se face acum, adica avea ceva infipt in fund. Prezentat tortul la 3.30, ciocnit paharele cu invitatii, mancat tortul. Tortul era ffff frumos si fffff bun, s-au mancat si 2 portii. La fel si prajiturile de pe mese - tot de la Vanimar. Legatoarea - scos voalul, pus baticel rosu, aruncat buchetul. Hora miresei, bani la sani. Hore hore hore, dansuri, platit formatie si restaurant. Pe la 5:30 am plecat de la restaurant cred...... Ce nu mi-a placut - mult fum - sotul mi-a zis ( oau sotul!!! ), eu una nu am simtit, desi la alte nunti am fost mai sensibila. Deci nu au sistem de ventilatie desi zic ca au. A doua zi , adica azi, cativa dintre invitati s-au simtit f rau, s-a lasat cu mers la spital la unii, etc. Deci a fost ceva cu mancarea. La fel au patit si cei de la celalalt salon. S-au intalnit oameni la spital cu toxinfectie si au vorbit. Am pus cap la cap informatiile si am dedus ca a fost ceva la antreu. Nu toti s-au simtit rau, doar cativa. Oricum destui ca azi sa fiu un pic suparata si enervata. Totul a fost ok la nunta, dar ce te faci daca omul se duce la spital a doua zi? Parul mi-a cazut destul de vizibil, cel putin in fata se vedea. Oricum, cu toate micile sau marile(picioarele dureroase de ex) neplaceri, eu una m-am distrat f bine, mi-au venit toti oamenii pe care ma bazam. Cine nu a venit, desi confirmase, a trimis dar. Cam atat! Am fost cat se poate de sincera zic eu. Dau un 10 la formatie, tort si prajituri. Dau 10 la aranjament si flori. 7 la mancare + restaurant. Sper ca la foto sa dau tot 10 ! :D Va puuup

airina_bio
27.10.2008, 00:43:45
Tortulllllllllllllllllll!!!!!!!!!!!!

cristinaa
27.10.2008, 01:46:39
Buna seara foste, actuale, viitoare miresici. Incep eu cu povestirea : La 9 trezirea - cafea si tigari pana la 9:45. Fara emotii! La 10 la coafor - Lucia style de pe mircea. Spalat pe par, machiat, aranjat par. Intarziat deja. Fotograful venise acasa si astepta sa vin. La 12:30 am plecat de la coafor. Ajuns acasa, pupaturi din fuga si 20 minute de imbracat. Fara emotii! Iesit din dormitor, pupaturi, vai vai ce frumoasa este, pupaturi. Sedinta foto 10 minute. Mirele astepta deja jos. Ajuns la mine in camera - vine nasssssaaaaaa. Simulat de machiaj, niste lacrimi la nasa si mama personala si proprie, uitat in jos sa nu vad si sa nu-mi vina sa plang, ia-ti mireasa ziua bunaaaaaaa.......Fara emotii!!! A aparut mirele, destul de calm si el. Pus bijuterii, fara bani in pantofi, sarutat, poze, pupaturi. Pus flori la nas, nasa, parinti, cavaleri. Pus bratari la d-soare. Plimbat prin casa 10 secunde ca e apartament mic. Sedinta foto in dormitor cu mirele....traiascaaaaa ginericaaaaaaaaaaa!! Fara emotii!! Iesit afara - inchinat cozonacul in cap, hora in fata blocului, facut cu mana la vecini, urcat in masini. Unele masini s-au pierdut de alai, pana la urma la 2:50 eram la Casa Casat. Stat afara, congelat, pus haina de barbat neagra, asortata de nu mai puteam :))) , salul la culoare si calduros il uitasem acasa, ca si verighetele. Mi-au fost aduse dupa aia. &quot;Cetatene ......de buna voie ...bla, bla pe cetateana .......? &quot;I do&quot; - zise el tare. Am zis si eu ca il iau si iar ne-am pupat!!! Poze, pupaturi, sampanie, piscoturi. Sedinta foto timp de o ora si jumate, frig tare tare tare. S-a desfacut parul, a cazut voalul, l-am prins la loc, frig tare tare tare. Biserica - frig tare, intrat inauntru, bla bla, coroanele in cap, verighetele pe deget! Restaurant - Zorile . 2 ore au tot venit invitatii. Aranjarea salii mi-a placut . Am ornat cu mon mariage si a iesit cum am vrut. Dansuri nebune - formatia Omega - super tari!!! Furat mireasa , dus la cireasa, simulat ca e super fun acolo. Mai erau 2 mirese inauntru:) Intors la local - dans emotionant pe &quot;esti mireasa vietii meleeeeeee&quot; . Iarasi dansuri nebune si poze cu invitatii. Mentionez ca am reusit sa mananc de abia la restaurant putin ordef (antreu, aperitiv cum vreti voi) , era destul de bun, dar nu era cum ma asteptam eu. Nici gustul , nici aspectul pe farfurie. Sarmalele si pestele cica erau bune, eu nu am apucat. Friptura am luat o gura, era ok. Salata putina rau. Asaaaaa - unde ramasesem? Aha - hore si iar hore, sarbe, grecesti si lautaresti, am acasa o floare , o raza de soare , etc Trecut pe la mese, vorbit cu oamenii, dans, poze poze poze, pupaturi. O pereche de pantofi ziua - inalti, am rezistat eroic pana seara. Am schimbat pe la 11 cu alti pantofi cu tocul un pic mai mic. Perechea 2 m-au incomodat mai rau si am renuntat la ei pe la 2. Traiasca ciupicii d-soarea de onoareeee. Calcam pe rochie, dar fiind pe cerc, mai roteam cercurile si era ok pana la urma. Apare gainaaaa. Vreo 10 persoane cred, cu batice cu banutzi, o gaina pe tava si la sfarsit un cocos uman. Adica unchiul meu avea in cap un fel de palarie care semana cu o creasta de cocos, cu o fusta scurta peste pantaloni si cand ridica fusta la spate se vedea si un fund de plastic atasat. Comic. Gaina era porno, cum am vazut ca se face acum, adica avea ceva infipt in fund. Prezentat tortul la 3.30, ciocnit paharele cu invitatii, mancat tortul. Tortul era ffff frumos si fffff bun, s-au mancat si 2 portii. La fel si prajiturile de pe mese - tot de la Vanimar. Legatoarea - scos voalul, pus baticel rosu, aruncat buchetul. Hora miresei, bani la sani. Hore hore hore, dansuri, platit formatie si restaurant. Pe la 5:30 am plecat de la restaurant cred...... Ce nu mi-a placut - mult fum - sotul mi-a zis ( oau sotul!!! ), eu una nu am simtit, desi la alte nunti am fost mai sensibila. Deci nu au sistem de ventilatie desi zic ca au. A doua zi , adica azi, cativa dintre invitati s-au simtit f rau, s-a lasat cu mers la spital la unii, etc. Deci a fost ceva cu mancarea. La fel au patit si cei de la celalalt salon. S-au intalnit oameni la spital cu toxinfectie si au vorbit. Am pus cap la cap informatiile si am dedus ca a fost ceva la antreu. Nu toti s-au simtit rau, doar cativa. Oricum destui ca azi sa fiu un pic suparata si enervata. Totul a fost ok la nunta, dar ce te faci daca omul se duce la spital a doua zi? Parul mi-a cazut destul de vizibil, cel putin in fata se vedea. Oricum, cu toate micile sau marile(picioarele dureroase de ex) neplaceri, eu una m-am distrat f bine, mi-au venit toti oamenii pe care ma bazam. Cine nu a venit, desi confirmase, a trimis dar. Cam atat! Am fost cat se poate de sincera zic eu. Dau un 10 la formatie, tort si prajituri. Dau 10 la aranjament si flori. 7 la mancare + restaurant. Sper ca la foto sa dau tot 10 ! :D Va puuup
super naspa faza cu mancare...sper sa nu se mai intample...adevarul e ce niciodata nu stii ce se intampla in spate...avem si noi fam in bucatarie si stim ca se fac multe mai ales in romania dar e de cacat..sa nu te gandesti la altul ca poate sa ajunga rau.
f frumos tortul..vanimar deci.felicitari

airina_bio
27.10.2008, 03:16:18
Traiasca Vanimaaaar! A fost asa cum l-am vrut. Nici o greseala, nimic nu a lipsit. Maine trebuie sa ma duc sa iau inapoi banii ptr suport, dar o sa le las lor bani ca au facut treaba buna.
Cristinaa - vad ca ai si tu la Zorile peste 10 luni. Eu pana la mine nu am auzit nimic de genul asta la acest restaurant. Sunt sigura ca a fost ceva singular si ca la tine nu vor fi probleme cu mancarea. In schimb cu ventilatia .....oricum eu am avut si multi fumatori cred. Am uitat sa zic, ca tot din cauza fricii de fum, imbacseala, + ca stricam aspectul tortului, nu am avut artificii, ci lumanari imprejurul tortului. Bineinteles ca ei nu au stins lumina si nu au aprins lumanarile. Au venit cu tortul, cu lumina aprinsa si au aprins lumanarile cand eram langa tort. Sec adica.
Am uitat ceva de bine sa zic - am avut 320 persoane si ospatari 12 cred si erau foc. Se miscau foarte repede, f amabili. Deci personalul mi-a placut.

uka22
27.10.2008, 09:11:07
CASA DE PIATRA!!!!Ma bucur k a fost ok!Cat despre mancare:-SS si eu tot la zorile fac ii strang de gat...;)) eu am avut multe nunti akolo si nu au fost probleme...dar pt orice exista un inceput...:( asteptam pozici

buburuza
27.10.2008, 11:07:43
Buna fetelor !
Mult ati mai scris de cand nu ne-am mai vazut :)
Azi e prima zi de munca dupa un lung concediu :((.
Multumesc tuturor fetelor pentru urari si vreau sa transmit si eu Casa de piatra noilor doamne;;)
Poze deocamdata nu am, mi-a zis fotograful ca prin noiembrie le primesc, si eu ard de nerabdare sa le vad:-<

uka22
27.10.2008, 11:29:37
Buna fetelor !
Multumesc tuturor fetelor pentru urari si vreau sa transmit si eu Casa de piatra noilor doamne;;)
Poze deocamdata nu am, mi-a zis fotograful ca prin noiembrie le primesc, si eu ard de nerabdare sa le vad:-<

sa stii k ai fost foarte laudata de o prietena de a mea care lucreaza la palm beach ;)....nu stiam eu cine`i miresik care a avut nunta akolo...iata ca am aflat;)) :*

buburuza
27.10.2008, 11:59:30
sa stii k ai fost foarte laudata de o prietena de a mea care lucreaza la palm beach ;)....nu stiam eu cine`i miresik care a avut nunta akolo...iata ca am aflat;)) :*
Serios????:O M-a laudat ???:"> Ce am facut de am meritat laudele ? ca eu nu prea mai tin minte nimic :))

dvdruxandra
27.10.2008, 12:33:07
Casa de piatra fetelor proaspat casatorite!!! numai impliniri si muuuuuuuulta fericire >:D<

uka22
27.10.2008, 13:03:38
Serios????:O M-a laudat ???:"> Ce am facut de am meritat laudele ? ca eu nu prea mai tin minte nimic :))

in sensul k erai dragutza,amabila....chiar vb cu ea si ma intreaba dak ti`a placut cum a iesit nunta.:)

Dulcikatty
27.10.2008, 13:09:27
Buna fetelor. Si eu sunt din Mangalia si voi avea nunta acolo anul urmator, la restaurantul Callatis. Sunt in cautare de decoratiuni. ma puteti ajuta cu vreun sfat?

nikoletta
27.10.2008, 13:52:20
CASA DE PIATRA !!!! Asteptam poze!!!
(ps pentru toate miresicile de 25.10.2008)

alipety
27.10.2008, 15:03:36
felicitari si casa de piatra!
foarte bine arata tortul si daca a fost si gustos, excelent atunci!!!ma bucur ca a iesit cum ati vrut...este surprinzatoare faza cu mancarea de la zorile...eu am fost la 3 nunti acolo si a fost ok, dar se poate intampla si la case mai mari...asa ca...nu are de ce sa te supere! felicitari inca o data!mi-a placut povestirea ta...foarte sincera!=D>

crisstallus_cris
27.10.2008, 16:28:35
Buna!Va salut si va pup in calitate de doamna.Nu m-am obisnuit cu acest statut,diferente deocamdata nu sunt...doar ca port verigheta;)) .Per ansamblu am avut o nunta frumoasa,superba dupa invitati,mancarea,sala,tortul,formatia superrrrrrrrrrrr.Va pun niste poze pe care le-am capatat....Mai multe voi povesti dupa ce ma intorc din saptamana de miere....

uka22
27.10.2008, 16:34:38
CASA DE PIATRA!!!frumusei si printesa si printul:)!!!minunat!:*

nikoletta
27.10.2008, 16:48:06
Buna!Va salut si va pup in calitate de doamna.Nu m-am obisnuit cu acest statut,diferente deocamdata nu sunt...doar ca port verigheta;)) .Per ansamblu am avut o nunta frumoasa,superba dupa invitati,mancarea,sala,tortul,formatia superrrrrrrrrrrr.Va pun niste poze pe care le-am capatat....Mai multe voi povesti dupa ce ma intorc din saptamana de miere....

CASA DE PIATRA!!! TOT CE VA DORITI!!!
Distractie placuta in luna de miere!!!!

kamy
27.10.2008, 19:01:39
Casa de piatra si sa aveti parte de o saptamana de miere cat mai frumoasa!Si asteptam mai multe poze:D la intoarcere!

bianca82
27.10.2008, 19:11:42

Ai fost tare draguta si finuta!!! Casa de piatara, sanatate si multa fericire 1000 de ani de acum incolo!!>:D<

kamy
27.10.2008, 19:12:07
Traiasca Vanimaaaar! A fost asa cum l-am vrut. Nici o greseala, nimic nu a lipsit. Maine trebuie sa ma duc sa iau inapoi banii ptr suport, dar o sa le las lor bani ca au facut treaba buna.
Cristinaa - vad ca ai si tu la Zorile peste 10 luni. Eu pana la mine nu am auzit nimic de genul asta la acest restaurant. Sunt sigura ca a fost ceva singular si ca la tine nu vor fi probleme cu mancarea. In schimb cu ventilatia .....oricum eu am avut si multi fumatori cred. Am uitat sa zic, ca tot din cauza fricii de fum, imbacseala, + ca stricam aspectul tortului, nu am avut artificii, ci lumanari imprejurul tortului. Bineinteles ca ei nu au stins lumina si nu au aprins lumanarile. Au venit cu tortul, cu lumina aprinsa si au aprins lumanarile cand eram langa tort. Sec adica.
Am uitat ceva de bine sa zic - am avut 320 persoane si ospatari 12 cred si erau foc. Se miscau foarte repede, f amabili. Deci personalul mi-a placut.
Superb tortul!!!! Imi pare rau pentru mancare, dar totul a trecut si important este ca per amsamblu a iesit totul frumos.

cristinaa
27.10.2008, 19:43:38
Da nici eu nu am auzit chiar asa.in legatura cu tortul eu chiar nu vreau artifici sau lumina stinsa-aici nu se face asa,eu vreau lumina aprinsa<:-P
ospatarii ii platesti separat?

dani19_10dani
27.10.2008, 20:48:57
wow ce tort frumos ai avut!casa de piatra

dvdruxandra
28.10.2008, 08:44:13
Da nici eu nu am auzit chiar asa.in legatura cu tortul eu chiar nu vreau artifici sau lumina stinsa-aici nu se face asa,eu vreau lumina aprinsa<:-P
ospatarii ii platesti separat?

in mod normal lumina se stinge cand intra tortul si se aprinde cand se taie felia din care vor gusta mirii......... imaginea e super-din intuneric sa apara un tort super- cred eu , oricum multa lumina va fi de la camera sau de la aparatul foto

nikoletta
28.10.2008, 11:38:00
Buna fetele! <:-P
Pana acum am cam rezolvat restaurant, formatie, biserica, foto si mai am de vorbit cu decoratiunile mai in amanunt.Cam ce mai e de facut asa devreme?
Voi ce ati mai facut cu un an inainte?

bianca82
28.10.2008, 11:46:45
Eu zic ca este suficient deocamdata...poti sa incepi sa te gandesti cam ce rochita vrei, la ce cofetarie vei face tortul...si cam atat zic eu...cel putin la noi ...utima luna a fost de baza pt cumpararea bauturii, cocarde,marturii...rochia si hainele lui le-am avut gata in ultima saptamana...pot spune ca pantalonii lui i-a luat in dimineata nuntii....am avut niste emotii...dar a fost ok...eu zic ca stresul este mare....pentru ca intr-un final oricum va iesi totul ok...desi sigur vei descopri mici lucruri uitate...de ex eu am uitat sa-mi desfac trena si sa-mi iau o gentuta...;))

nikoletta
28.10.2008, 12:39:34
:)) ce tareee
eu am zis ca rezolv cu astea si ma potolesc ca am altele de facut pana atunci, dar nu ma pot abtine... cum fac o pauza cat de mica, repede sa vad ce mai e pe miresici , ce rochii, ce decoratiuni, cum sa fac una alta...
as vrea sa ma pot abtine si sa uit pentru o perioada de nunta dar nu reusesc ;))

dani19_10dani
28.10.2008, 14:40:41
Buna fetele! <:-P
Pana acum am cam rezolvat restaurant, formatie, biserica, foto si mai am de vorbit cu decoratiunile mai in amanunt.Cam ce mai e de facut asa devreme?
Voi ce ati mai facut cu un an inainte?
momentan cred ca ai facut destul de multe... :)

buburuza
28.10.2008, 14:46:47
Am si eu cateva poze de la prieteni...nu sunt foarte reusite, cele de la fotograf mai la...iarna :D

http://picasaweb.google.com/buburuza1905/PozePrieteni#

puiuscump
28.10.2008, 15:20:18
Am si eu cateva poze de la prieteni...nu sunt foarte reusite, cele de la fotograf mai la...iarna :D

ai fost superba .....pacat ca prietenii ti-au dat pozele doar de la biserica .....eu abia astept sa pui si de la restaurant ^:)^ ...pupici

buburuza
28.10.2008, 15:38:22
ai fost superba .....pacat ca prietenii ti-au dat pozele doar de la biserica .....eu abia astept sa pui si de la restaurant ^:)^ ...pupici
Multumesc ! Am primit pozele de la cineva care a fost numai la biserica;))

CONT_INCHIS_11991
28.10.2008, 15:42:47
salutare, fetele,

eu sunt din Brasov, am intrat la voi ca sa va intreb, de curiozitate, daca ati auzit la stiri de povestea celor 3 nunti cu toxiinfectii alimentare in masa, weekendul trecut, la un restaurant din Constanta. noi discutam (pe off topic la Bv) problema asta, in general, si eram curioasa daca despre restaurantul cu pricina (nu stiu cum se numeste, stiu doar ca sunt 3 sali si e galben pe dinafara) s-au mai auzit probleme de genul asta...

o zi buna tuturor!

buburuza
28.10.2008, 15:47:54
salutare, fetele,

eu sunt din Brasov, am intrat la voi ca sa va intreb, de curiozitate, daca ati auzit la stiri de povestea celor 3 nunti cu toxiinfectii alimentare in masa, weekendul trecut, la un restaurant din Constanta. noi discutam (pe off topic la Bv) problema asta, in general, si eram curioasa daca despre restaurantul cu pricina (nu stiu cum se numeste, stiu doar ca sunt 3 sali si e galben pe dinafara) s-au mai auzit probleme de genul asta...

o zi buna tuturor!
Sa fie vorba de Terasa Colonadelor ?:-?

CONT_INCHIS_11991
28.10.2008, 15:49:55
Sa fie vorba de Terasa Colonadelor ?:-?

habar n-am. am vazut doar ca au fost 3 nunti in aceeasi zi, in sali diferite, si au ajuns multi dintre invitati, inclusivi miri si mirese, la spital. erau cateva zeci de oameni oricum, de-asta mi-a atras atentia.

CONT_INCHIS_11991
28.10.2008, 15:51:39
au avut probleme, de fapt, peste 100 de invitati, doua mirese si unul dintre miri. va pun imediat un link.

CONT_INCHIS_11991
28.10.2008, 15:52:24
uite aici:

http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/trei-nunti-acelasi-dar-toxiinfectia-alimentara.html

buburuza
28.10.2008, 15:58:20
uite aici:

http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/trei-nunti-acelasi-dar-toxiinfectia-alimentara.html
Daca nu ma insel e vorba despre restaurantul Zorile din Constanta:|

pretyflory
28.10.2008, 16:06:56
Am vazut si eu materialul la stiri, spre rusinea mea desi stau in Constanta de cand m`am nascut nu stiu despre ce restaurant este vorba

CONT_INCHIS_11991
28.10.2008, 16:13:24

voi stiti restaurantul asta? e unul cautat, ok? ca la noi la Bv sunt unele, unul in special despre care se cam stie ca e cu probleme, cel putin s-au auzit multe despre el..

RALUCUTTZA
28.10.2008, 16:31:49
Buna miresici din Constanta,

Va rog sa ma ajutati si pe mine:( !!!
viitorul meu sot nu stie :"> sa danseze mai deloc!
va rog sa-mi spuneti si mie unde putem lua niste cursurii de dans aici la noi in cta! Va rog mult!

RALUCUTTZA
28.10.2008, 16:38:07
Am auzit de un anume profesor Sever(parca)!
Dar nu stiu mai multe si mi-ar placea sa gasesc pe cineva sa ne ajute!Pt k nu vreau ca nunta noastra sa fie un dezastru din cauza dansului!#:-S :-s

RALUCUTTZA
28.10.2008, 16:47:46
Chiar nu vrea nimeni sa ma ajute si pe mine?
dati-mi orice sfat....
orice! va rog mult!!!!:-s

nikoletta
28.10.2008, 17:10:15
uite aici:

de zorile e vorba :O:O , se pare unul din cele mai cautate restaurante din constanta...

airina_bio
28.10.2008, 17:54:45
Da, Zorile. Am scris eu povestea acum vreo 3 pagini. Ieri m-au internat si pe mine dar am iesit azi pe proprie raspundere ca maine avem avion spre honeymoon. Azi au inceput iar sa sune tel ca altii s-au imbolnavit. Am vb si cu cealalta mireasa de la nunta nr 1 (eu fiind la nr 2) si ea a zis k ii va actiona in justitei. Cred ca vreo 60 oameni sunt internati acum si mai vin. PLus o gramada care se trateaza acasa.....

CONT_INCHIS_11991
28.10.2008, 18:10:46
Da, Zorile. Am scris eu povestea acum vreo 3 pagini. Ieri m-au internat si pe mine dar am iesit azi pe proprie raspundere ca maine avem avion spre honeymoon. Azi au inceput iar sa sune tel ca altii s-au imbolnavit. Am vb si cu cealalta mireasa de la nunta nr 1 (eu fiind la nr 2) si ea a zis k ii va actiona in justitei. Cred ca vreo 60 oameni sunt internati acum si mai vin. PLus o gramada care se trateaza acasa.....

acum am citit si eu ce-ai scris. imi pare rau ca ti s-a intamplat treaba asta. bine ca sunteti totusi ok!

casa de piatra si o luna de miere asa cum v-o doriti!!!

dvdruxandra
28.10.2008, 18:14:41

buburuza ai fost f. frumoasa...super rochitza....mi-ar fi placutr sa te vad in realitate....

dvdruxandra
28.10.2008, 18:24:32

ce super a fost tortul.....de ce nu ai incercat sa ii pui material care sa cada pe fiecare nivel in loc de banda aceea sub forma de esarfa?.oricum superb tortul

cristinaa
28.10.2008, 18:29:36
de zorile e vorba :O:O , se pare unul din cele mai cautate restaurante din constanta...
aoleuuuu daca il inchide va dati seama cata lume ramane fara restaurant.asta da ghinion.si eu sunt una dintre ele

cristina17
28.10.2008, 18:31:23
voi stiti restaurantul asta? e unul cautat, ok? ca la noi la Bv sunt unele, unul in special despre care se cam stie ca e cu probleme, cel putin s-au auzit multe despre el..

Este vorba de unul dintre cele mai cautate restaurante din Cta! Si noi am vrut sa facem acolo la unul dintre saloane dar era ocupat pe data care o vroiam noi......insa noi am nasit acolo in 2007, iar in vara asta fratele meu a facut nunta acolo iar mancarea a fost f buna si serviciile la fel! Dar uite ca se intampla si la case mari neplaceri din astea.....cred ca ar trebui cautata cauza, si anume care a fost alimentul cu problema!

cristina17
28.10.2008, 18:32:47
aoleuuuu daca il inchide va dati seama cata lume ramane fara restaurant.asta da ghinion.si eu sunt una dintre ele

Ehhhh, nu cred ca o sa se ajunga acolo, probabil ca li se va da o amenda......

kamy
28.10.2008, 18:55:03
Este vorba de unul dintre cele mai cautate restaurante din Cta! Si noi am vrut sa facem acolo la unul dintre saloane dar era ocupat pe data care o vroiam noi......insa noi am nasit acolo in 2007, iar in vara asta fratele meu a facut nunta acolo iar mancarea a fost f buna si serviciile la fel! Dar uite ca se intampla si la case mari neplaceri din astea.....cred ca ar trebui cautata cauza, si anume care a fost alimentul cu problema!
Am auzit si eu stirea pe Antena 3.Si cunosc si eu 2 persoane care au fost sambata la Zorile si acum sunt internate in spital.

cristinaa
28.10.2008, 18:57:03
asta sper..si sper sa fie cu ochii pe ei daca il lasa deschis ..sa nu se mai intample

airina_bio
28.10.2008, 19:19:45
Eu sper sa nu il inchida, desi fiind vorba de multe persoana internate pana acum asta se vehiculeaza. Va dati seama - sambata acum vor fi 3 nunti, duminica inca 3....ar rezulta 6 miti fara restaurant cu cateva zile inainte de nunta. Groaznic! Nu e nici o miresica pe aici vad.....

RALUCUTTZA
28.10.2008, 20:01:43

Buna miresica!!
Eu sunt noua pe aici....asa k as vrea, dak sti cumva vreun profesor de dans, pt k viitorul meu sot nu prea stie sa danseze si.....acest lucru nu vreau sa strice noaptea nuntii noastre, unde toata lumea danseza ....si...tu sti mai bine cum e pt k tu ai trecut prin distractia din noapte nuntii! Nu numai k nu stie valsul de inceput dar nici cele populare asa k.... nu siu ce altceva sa fac! :"> :(

bianca82
28.10.2008, 20:13:41
Multumesc ! Am primit pozele de la cineva care a fost numai la biserica;))

Deci, buchetul tau a fost mortal...superb...si ai aratat super!!!!:*

airina_bio
28.10.2008, 22:48:03
Buna miresica!!
Eu sunt noua pe aici....asa k as vrea, dak sti cumva vreun profesor de dans, pt k viitorul meu sot nu prea stie sa danseze si.....acest lucru nu vreau sa strice noaptea nuntii noastre, unde toata lumea danseza ....si...tu sti mai bine cum e pt k tu ai trecut prin distractia din noapte nuntii! Nu numai k nu stie valsul de inceput dar nici cele populare asa k.... nu siu ce altceva sa fac! :"> :(
Ti-am dat pm. Nu poti raspunde k nu ai destule mesaje.

airina_bio
28.10.2008, 22:51:12
ce super a fost tortul.....de ce nu ai incercat sa ii pui material care sa cada pe fiecare nivel in loc de banda aceea sub forma de esarfa?.oricum superb tortul
Vroiam totul sa fie "mancabil". Nu mi-a placut ideea de organza sau mai stiu eu ce material. De aceea nici flori naturale nu am vrut. Faza tare este ca eu nu mi-am dat seama cum e tortul decat cand am vzt poza asta. Adica a doua zi. Atunci, la nunta, l-au adus si noi ne-am asezat in spatele lui si nu intelegeam d c nu este cum l-am vrut eu :D Cand am vzt poza eram surprinsa lol

dani19_10dani
28.10.2008, 23:04:18
dap de zorile este vorba.. lucrul asta s-a mai intamplat la niste cunoscuti tot acolo...pacat..

Oana_Cta
28.10.2008, 23:54:39
m-am interesat ieri ;))... nu e nicio problema cu galagia! nici nu e sezon si mi-a dat si un apartament intr'o aripa a hotelului mai "nepopulata" k sa zic asa <:-P

pai s-ar putea sa fie cam deranjant intr-un hotel pt turisti,nu?....zic eu.. :P

dvdruxandra
29.10.2008, 09:10:27
Vroiam totul sa fie "mancabil". Nu mi-a placut ideea de organza sau mai stiu eu ce material. De aceea nici flori naturale nu am vrut. Faza tare este ca eu nu mi-am dat seama cum e tortul decat cand am vzt poza asta. Adica a doua zi. Atunci, la nunta, l-au adus si noi ne-am asezat in spatele lui si nu intelegeam d c nu este cum l-am vrut eu :D Cand am vzt poza eram surprinsa lol

nici eu la nunta nu stiam cum arata tortul pentru ca trebuia sa duc dimineata flori naturale la cofetarie si nu le-am mai dus, am decis sa le asez eu pe ultimul etaj,inainte sa intre in salon......ceva dragutz din partea cofetariei,ca gest,a fost ca ei facusera deja o funda super deasupra tortului din materialul pe care il dusesem, pt. ca au vazut ca eu nu le dusesem florile pe care ar fi trebuit sa le pun in loc de mire si mireasa :)).....ma rog, tortul a fost super dragutz

dvdruxandra
29.10.2008, 09:13:03
scuze de repetitie;)) :-"

dvdruxandra
29.10.2008, 09:17:28

bianca pune o poza cu rochitza ta........din ce vad in imaginea de la avatar a fost super

dvdruxandra
29.10.2008, 09:27:01
fetele ma gandeam acum(intr-un moment de nostalgie) ca acum cateva saptamani ne agitam toate cu pregatirile, cu emotiile, cu sperantele noastre(de vreme buna mai ales:) ) iar acum ne-am linistit, suntem doamne dar.....eu una tanjesc uneori dupa nunta mea, dupa rochitza mea, dupa ziua aceea in care am fost superba,in care el a fost un print, dupa ziua in care l-am tinut de mana pentru prima data pe sotul meu........

dani19_10dani
29.10.2008, 09:31:38
m-am interesat ieri ;))... nu e nicio problema cu galagia! nici nu e sezon si mi-a dat si un apartament intr'o aripa a hotelului mai "nepopulata" k sa zic asa <:-P
:D bv bv ,ce hotel?

bianca82
29.10.2008, 09:34:45
Sa stii ca si eu la fel simt, dupa o luna(luni am sarbatorit o luna de la casatorie:D )..si parca as da timpul inapoi sa mai fie odata...dar asta e, nu se poate...si cd mi se face dor ma uit pe poze sau la filmare...mai ales imi pare rau ca nu mai pot sa ma imbrac cu rochita...ma uit la ea si nu stiu ce sa fac cu ea....

P.S Poze cu mine la nunta....pt cine a cerut...desi cred ca am mai pus aici...:) http://picasaweb.google.com/madalina.../NuntaNoastra# (http://picasaweb.google.com/madalina27sept/NuntaNoastra#)

buburuza
29.10.2008, 09:39:13
buburuza ai fost f. frumoasa...super rochitza....mi-ar fi placutr sa te vad in realitate....
Multumesc din suflet ;;)

buburuza
29.10.2008, 09:40:59
Multumesc, buchetul a iesit mai bine decat imi imaginam ;;)

buburuza
29.10.2008, 09:44:09
Sa stii ca si eu la fel simt, dupa o luna(luni am sarbatorit o luna de la casatorie:D )..si parca as da timpul inapoi sa mai fie odata...dar asta e, nu se poate...si cd mi se face dor ma uit pe poze sau la filmare...mai ales imi pare rau ca nu mai pot sa ma imbrac cu rochita...ma uit la ea si nu stiu ce sa fac cu ea....

P.S Poze cu mine la nunta....pt cine a cerut...desi cred ca am mai pus aici...:) http://picasaweb.google.com/madalina.../NuntaNoastra# (http://picasaweb.google.com/madalina27sept/NuntaNoastra#)
Inca o data, ai fost deosebita !>:D<

uka22
29.10.2008, 10:04:58
fetelor eu nu am mai auzit pana acum de asa ceva la zoriile....cred k si cu nuntiile din toamna asta am in total 8nunti la care am fost acolo....si nu s`a intamplat niciodata asa....ce sa spun e nasol....dar cu tot tam-tamul care s`a facut...sper sa nu se mai intample....asta dak nu cumva inchid restaurantul:-SS :-SS ar fii o tragedie din punctul meu de vedere....k nunta mea s`ar anula:((( eu sper sa se remedieze lucruriile si sa fie totul ok [-o<

dvdruxandra
29.10.2008, 10:15:16
Inca o data, ai fost deosebita !>:D<

subscrui.....felicitari pt. toate detaliile legate de costumatia voastra etc.....de ce nu ai facut poze pe motocicleta :( eu nu as fi ezitat.....

bianca82
29.10.2008, 11:06:29
Initial si eu am vrut dar mi-a fost foarte greu cu rochia care era foarte voluminoasa....si ca sa merg cu motorul ar fi trebuit sa-mi pun casca ...era si foarte frig...:-s ...asa ca am renuntat la idee...:-<

bianca82
29.10.2008, 11:07:03
Multumesc mult de aprecieri!!!>:D<

kickina
29.10.2008, 14:39:43
fetelor eu nu am mai auzit pana acum de asa ceva la zoriile....cred k si cu nuntiile din toamna asta am in total 8nunti la care am fost acolo....si nu s`a intamplat niciodata asa....ce sa spun e nasol....dar cu tot tam-tamul care s`a facut...sper sa nu se mai intample....asta dak nu cumva inchid restaurantul:-SS :-SS ar fii o tragedie din punctul meu de vedere....k nunta mea s`ar anula:((( eu sper sa se remedieze lucruriile si sa fie totul ok [-o<

si eu fac parte din grupul miresicilor care fac nunta la zorile si am vazut stirea aceea...mi s-a ridicat parul pe maini sincer.....ce sa va intampla acum? sper sa le dea o amenda si atat...pt ca pana acum nu am am auzit sa se fi intamplat de asa ceva si de cel putin 4 ani tot am avut evenimente acolo: nunti, botezuri...
sa speram ca nu ramanem fara localul unde ar trebui sa ne sarbatorim nunta :-SS

ps: am revizuit stirea si au zis ca daca se va stabili ca patronul este de vina restaurantul va fi inchis :O

Joliutza
29.10.2008, 15:54:32
Buna fetelor !

Bine ai revenit! De-abia astept sa vad pozele profesionale!

Joliutza
29.10.2008, 15:58:16

Casa de Piatra si tie! Bine ai revenit! Din poze am vazut ca ai fost frumusica foc, nici mirele nefiind mai prejos, si ca ai avut un tort foarte frumos!

Te asteptam cu mai multe poze!

Pupici

uka22
29.10.2008, 16:19:01
si eu fac parte din grupul miresicilor care fac nunta la zorile si am vazut stirea aceea...mi s-a ridicat parul pe maini sincer.....ce sa va intampla acum? sper sa le dea o amenda si atat...pt ca pana acum nu am am auzit sa se fi intamplat de asa ceva si de cel putin 4 ani tot am avut evenimente acolo: nunti, botezuri...
sa speram ca nu ramanem fara localul unde ar trebui sa ne sarbatorim nunta :-SS

ps: am revizuit stirea si au zis ca daca se va stabili ca patronul este de vina restaurantul va fi inchis :O

aoleuuuu:-< nuuuu:-s o amenda si niste contraole zilnice dak e nevoie da nu sa`l inchida:gen_20: inebunescccc>:P :(((

dvdruxandra
29.10.2008, 17:16:02
Initial si eu am vrut dar mi-a fost foarte greu cu rochia care era foarte voluminoasa....si ca sa merg cu motorul ar fi trebuit sa-mi pun casca ...era si foarte frig...:-s ...asa ca am renuntat la idee...:-<

te cred....eu sunt f. pasionata de motoare si nu cred k as fi rezistat sa fac o poza, mai ales k nu am parte de asa ceva....ai fost f. frumoasa iar rochia a iesit super.....ce vei face cu ea? nu incerci sa o vinzi?

alipety
29.10.2008, 18:33:00
Multumesc, buchetul a iesit mai bine decat imi imaginam ;;)
casa de piatra! foarte frumoasa :-"ai fost si buchetul intr-adevar deosebit!!! de unde? asteptam pozele oficiale!>:D<

bianca82
30.10.2008, 00:07:57
te cred....eu sunt f. pasionata de motoare si nu cred k as fi rezistat sa fac o poza, mai ales k nu am parte de asa ceva....ai fost f. frumoasa iar rochia a iesit super.....ce vei face cu ea? nu incerci sa o vinzi?

Mai...nu pentru ca tivul a fost calcat si nu cred ca se mai poate face ceva...sau daca da va fi prea scurta...corsetul este in stare foarte buna la fel ca si restul fustei pana la margine....ma gandeam sa i-o dau croitoresei mele....poate recupereaza materialul pt ceva...alte idei nu am...:-s
Imi pare rau de ea ...dar chiar nu stiu ce sa fac...imi mai si ocupa o gramada de spatiu...

Oana_Cta
30.10.2008, 00:50:55
:D bv bv ,ce hotel?

la palace :D

alina_alinus
30.10.2008, 01:27:37
Casa de piatra miresicilor de sambata .Pacat de ce s-a intamplat cu restaurantul ZORILE si cu miresicile .Ma gandeam si eu sa fac nunta acolo dar era ocupat.Sper sa nu mi se intample asa ceva. pupici

alina_alinus
30.10.2008, 01:35:23
va rog frumos imi trimiteti si mie niste nr. de telefon de la formatii .^:)^ ^:)^ ^:)^ pup

Oana_Cta
30.10.2008, 01:45:52
va rog frumos imi trimiteti si mie niste nr. de telefon de la formatii .^:)^ ^:)^ ^:)^ pup

vezi k ti-am trimis mesaj privat cu datele de contact ale unei formatii ! spor la pregatiri ;))

GIA23
30.10.2008, 11:41:13
Buna,fetelor!Vroiam sa va intreb de unde v-ati luat albumele foto ptr pozele de la nunta si cat v-au costat?nu ma refer la albumele digitale..SI inca ceva:unde va petreceti revelionul?acasa, la restaurant,la munte,plecati din tara?

nikoletta
30.10.2008, 12:59:22
Buna,fetelor!Vroiam sa va intreb de unde v-ati luat albumele foto ptr pozele de la nunta si cat v-au costat?nu ma refer la albumele digitale..SI inca ceva:unde va petreceti revelionul?acasa, la restaurant,la munte,plecati din tara?

noi nu stim inca unde facem revelionul. au dublat, chiar triplat preturile penstru sarbatori la munte :(

beatrice1983
30.10.2008, 13:04:00
noi nu stim inca unde facem revelionul. au dublat, chiar triplat preturile penstru sarbatori la munte :(

Noi ne gandeam sa mergem la un restaurant in Constanta ... dar inca nu stim ... o sa vorbim cu niste prieteni care ziceau ceva de revelion la restaurant, nu as vrea sa plec la munte (eu stau temporar in Sibiu ...si sunt satula de munte ... vreau sa stau acasaaaaaa la mine de sarbatori).;-)

dani19_10dani
30.10.2008, 13:53:39
la palace :D

:-? ala de langa danubius?

alipety
30.10.2008, 16:17:55
:(( eu voi fi singura cuc de sarbatori, de pe 25 dec incepe tura sotului si munceste pana pe 8 ianuarie!!!! :-L
asa ca eu voi sta acasa singura singurica [-( ...nu am parintii aici, nu am familie....probabil, voi stresa prietenii :D si pentru ca anu acesta e straniu, nu pot nici macar sa plec din cta ( ca as avea slava Domnului unde merge:matusi , parinti, bunici...dar sunt departe de Cta) ca nu-mi permite munca (doar sa imi dau demisia subit :)>- )....nu cred ca voi vrea sa stiu de Craciun, Revelion...cred ca le voi trata ca pe niste zile normale, obisnuite :(

GIA23
30.10.2008, 17:54:39
Imi pare rau ,Alipety...destul de rau fara sot de sarbatori...parca n-ai chef de nimic...despre preturile la munte ,stiu f bine ce spune nikoletta,noi am cautat pana acum o sapt sa facem la munte ,dar am abandonat din cauza "ofertelor"pensiune de 3* romania la pret de hotel 5*turcia,bulg,slovenia,croatia etc cu drum inclus...asa ca am abandonat-nu se merita..mai bine mai astepti cateva sapt dupa si te duci la munte cu 1mil camera...Beatrice-am facut si eu rev la rest,de regula seamana cu o nunta,cateodata te distrezi,alta data plictis total...depinde de noroc..eu inca nu stiu ce sa fac..mai vedem...va pup...de album nimic?

Joliutza
30.10.2008, 18:32:39
..de album nimic?

Noua ni le-a dat fotograful, in pachetul complet. Cauta pe net ca sunt destui furnizori de asa ceva prin Romania.

Pupici.

dvdruxandra
30.10.2008, 18:57:05
Imi pare rau ,Alipety...destul de rau fara sot de sarbatori...parca n-ai chef de nimic...despre preturile la munte ,stiu f bine ce spune nikoletta,noi am cautat pana acum o sapt sa facem la munte ,dar am abandonat din cauza "ofertelor"pensiune de 3* romania la pret de hotel 5*turcia,bulg,slovenia,croatia etc cu drum inclus...asa ca am abandonat-nu se merita..mai bine mai astepti cateva sapt dupa si te duci la munte cu 1mil camera...Beatrice-am facut si eu rev la rest,de regula seamana cu o nunta,cateodata te distrezi,alta data plictis total...depinde de noroc..eu inca nu stiu ce sa fac..mai vedem...va pup...de album nimic?

albume frumoase si ieftine gasesti in Carrefour, noi de acolo o sa le luam....sunt f. dragutze si mari, cu pagina neagra etc.

bianca82
30.10.2008, 20:37:29
Noi pentru revelion am gasit o oferta bunicica la bulgari si cred ca acolo vom merge...175 euro - cinci zile, masa de revelion, drum, demipensiune, excursie in Varna, Nessebar, Balchik. Eu zic ca se merita toate astea la pretul de mai sus...<:-P

Ramony
30.10.2008, 22:04:57
Noi pentru revelion am gasit o oferta bunicica la bulgari si cred ca acolo vom merge...175 euro - cinci zile, masa de revelion, drum, demipensiune, excursie in Varna, Nessebar, Balchik. Eu zic ca se merita toate astea la pretul de mai sus...<:-P

Buna Bianca82!

Te rog frumos sa pui ceva poze cu biserica Ctin si Elena pt ca e posibil sa facem acolo pana la urma dar nici macar nu am vazut-o!!

nikoletta
30.10.2008, 23:23:23

:O buna oferta.. dar cazarea unde este efectiv? si in astia intra: transport+cazare+mic dejun+cina+masa revelion+3 excursii??

nikoletta
30.10.2008, 23:27:55
:-< nici nu stim cum sa facem cu revelionul.. parca nici nu am vrea sa stam acasa dar avem si o gramada de alte cheltuieli.. am zis ca stam cuminti acasa de sarbatori, dar cum auzim de vreo oferta tot parca ne tenteaza..;))

uka22
31.10.2008, 11:13:13
wow super tare.poti sa`mi spui si mie cum ai gasit oferta asta?unde anume?da`mi niste detalii plz!!!:*

alipety
31.10.2008, 11:55:40
o intrebare am si eu, dragi miresici: este vreo regula nescrisa legata de martorii pe care trebuie sa-i avem la starea civila? pe cine se alege? sau cine se nimereste sa aiba buletinele in acel moment? :-sintreb si eu...caci de ex, la nunta celei mai bune prietene, nimeni nu avea buletinul la el si l-am scos eu, caci mereu il am la mine...asa ca am fost martora :-"poate imi vine vreo idee salvatoare ;))

Joliutza
31.10.2008, 12:42:02
o intrebare am si eu, dragi miresici: este vreo regula nescrisa legata de martorii pe care trebuie sa-i avem la starea civila? pe cine se alege? sau cine se nimereste sa aiba buletinele in acel moment? :-sintreb si eu...caci de ex, la nunta celei mai bune prietene, nimeni nu avea buletinul la el si l-am scos eu, caci mereu il am la mine...asa ca am fost martora :-"poate imi vine vreo idee salvatoare ;))

Nu conteaza cine sunt martorii. 2 persoane cu buletinele sunt ok.

beatrice1983
31.10.2008, 21:03:55

Daca seamana cu o nunta revelionul la restaurant, nu-i nimic ca repetam :)) ... glumesc, eu sunt satula de drumuri (constanta-sibiu si invers) ... parca nu-mi mai vine sa plec nicaieri de placere :-s

beatrice1983
31.10.2008, 21:06:08

La majoritatea nuntilor sunt martori nasii .. dar la nunta surorii mele nu au avut nasii buletinele la ei si au fost martori logodnicul meu si cu o verisoara :)

adinuttz
31.10.2008, 22:12:25
uffff..doamnelor cat ati mai scris..sunt in urma rau cu cititul si cu pozele.. CASA DE PIATRA pt miresicile lunii octombrie, Bianca, Buburuza si Cristallus cris ati fost superbe din ce am tras cu ochiul pana acum.. abia astept sa ma pun la curent cu noutatile..

P.S: dupa cum vedeti am avatar nou (me) :"> si cateva poze in album primite de la fotografi (cadou de ziua mea )

GIA23
31.10.2008, 23:30:09
Noua ni le-a dat fotograful, in pachetul complet. Cauta pe net ca sunt destui furnizori de asa ceva prin Romania.

Pupici.
Caut....chiar ca sunt multi...majoritatea cu albume digitale...tre sa gasesc...merci mult..:)

GIA23
31.10.2008, 23:36:56
Daca seamana cu o nunta revelionul la restaurant, nu-i nimic ca repetam :)) ... glumesc, eu sunt satula de drumuri (constanta-sibiu si invers) ... parca nu-mi mai vine sa plec nicaieri de placere :-s
Te inteleg...la mine drumurile sunt cta-iasi si nu atat de dese...dar tot inteleg...pritenii aici-o parte,familia si alti buni prieteni acolo,niciodata toti la un loc...

GIA23
31.10.2008, 23:40:15
albume frumoase si ieftine gasesti in Carrefour, noi de acolo o sa le luam....sunt f. dragutze si mari, cu pagina neagra etc.
In Iasi la Carrfour n-am gasit nici unul mare...poate la cel nou..tre sa incerc...merci

criss_a
01.11.2008, 00:45:10
Buna. Sunt noua pe forum. Va rog frumos stiti cumva unde se pot face cursuri de dans in Constanta? Imi puteti da un numar de telefon, adresa de contact? Multumesc mult.

LuminitaD
01.11.2008, 12:54:31
Re: Miresici din Constanta - discutii despre nunta
Buna. Sunt noua pe forum. Va rog frumos stiti cumva unde se pot face cursuri de dans in Constanta? Imi puteti da un numar de telefon, adresa de contact? Multumesc mult.

Poti incerca la Casa de cultura, acolo se fac cursuri de dans.

nikoletta
01.11.2008, 20:00:02
buna!! bine ai venit!
ai nunta in aceiasi zi cu mine. unde faci?? cum stai cu pregatirile...

mihaela82cta
01.11.2008, 21:35:06
fetelor as dori sa stiu mai multe detalii despre restaurantul de la florida si despre restaurantul mic de la dorna ..am incercat sa sun la florida dar nu reusesc sa fac rost de un numar al persoanei care se ocupa acolo de nunti ..multumesc

pretyflory
02.11.2008, 12:45:44
fetelor as dori sa stiu mai multe detalii despre restaurantul de la florida si despre restaurantul mic de la dorna ..am incercat sa sun la florida dar nu reusesc sa fac rost de un numar al persoanei care se ocupa acolo de nunti ..multumesc

Pt Florida eu te sfatuiesc sa mergi pana acolo asa vezi restaurantul si vezi si daca e liber la data la care vrei tu si afli si mai multe detalii. De Dorna nu stiu nimic

beatrice1983
02.11.2008, 13:36:34

Restaurantul mic de la Dorna este f frumos si cu bun gust facut ... l-am vazut dar nu stiu sa zic care e capacitatea lui ... merita sa mergi sa il vezi. Pt cate persoane ai tu nevoie?!

crisstallus_cris
02.11.2008, 15:00:00

Casa de piatra!Ai fost f frumoasa...esti si in realitate(ne-am vazut o data la intalnirea miresicilor):* .

nikoletta
02.11.2008, 15:33:54
eu cand am sunat la dorna mi-au zis ca nu mai au nici o sambata libera pentru la anul, dar suna si tu ca au mai fost cazuri cand la unii au zis ca nu au , dar pentru altii veniti dupa au avut. SUCCES!!
Acelasi lucru si pentru Florida, noi abia am gasit pentru 3 octombrie.., dar poate s-a razgandit careva intre timp ;;)

beatrice1983
02.11.2008, 18:08:38
eu cand am sunat la dorna mi-au zis ca nu mai au nici o sambata libera pentru la anul, dar suna si tu ca au mai fost cazuri cand la unii au zis ca nu au , dar pentru altii veniti dupa au avut. SUCCES!!
Acelasi lucru si pentru Florida, noi abia am gasit pentru 3 octombrie.., dar poate s-a razgandit careva intre timp ;;)

La Dorna nu mai e nici o sambata libera pentru la anul dar e vorba de restaurantul mare, ea intreba de restaurantul mic ... care este pe dreapta inainte sa intri in restaurantul mare ;-)

nikoletta
02.11.2008, 18:28:44
La Dorna nu mai e nici o sambata libera pentru la anul dar e vorba de restaurantul mare, ea intreba de restaurantul mic ... care este pe dreapta inainte sa intri in restaurantul mare ;-)

eu cand am sunat nu am stiut ca exista mai multe saloane , pur si simplu am intrebat daca mai exista vreo sambata libera, dar oricum eu recomand sa sune indiferent daca aici se zice ca nu sunt sambete libere. nu odata s-a intamplat ca unei miresici sa i se zica ca nu mai au liber si alta dupa o perioada a gasit. trebuie neaparat sunat si verificat ;-)

agdala15
02.11.2008, 18:36:50
Poate cineva sa-mi dea detalii despre rest Melody ( nr. tel, meniu, alte taxe) ?
Am fost de mai multe ori acolo si nu gasesc pe nimeni.
Multumesc anticipat.

beatrice1983
02.11.2008, 19:13:58
eu cand am sunat nu am stiut ca exista mai multe saloane , pur si simplu am intrebat daca mai exista vreo sambata libera, dar oricum eu recomand sa sune indiferent daca aici se zice ca nu sunt sambete libere. nu odata s-a intamplat ca unei miresici sa i se zica ca nu mai au liber si alta dupa o perioada a gasit. trebuie neaparat sunat si verificat ;-)

Probabil daca s-a intamplat sa sune si sa zica, ca este ocupat si dupa o perioada la altcineva sa zica, ca este liber ... cel mai probabil a renuntat cineva, avand in vedere perioada mare de timp intre data rezervarii si nunta ... mai sunt care se despart ... vorba unui prieten ... pana faci nunta schimbi 5 mirese ;))

mihaela82cta
02.11.2008, 21:08:05
Restaurantul mic de la Dorna este f frumos si cu bun gust facut ... l-am vazut dar nu stiu sa zic care e capacitatea lui ... merita sa mergi sa il vezi. Pt cate persoane ai tu nevoie?!
pentru 130 150 de persoane si mi sa spus ca sunt 2 restaurante la dorna

nikoletta
02.11.2008, 22:01:02
Probabil daca s-a intamplat sa sune si sa zica, ca este ocupat si dupa o perioada la altcineva sa zica, ca este liber ... cel mai probabil a renuntat cineva, avand in vedere perioada mare de timp intre data rezervarii si nunta ... mai sunt care se despart ... vorba unui prieten ... pana faci nunta schimbi 5 mirese ;))

=))ce taree! eu am cam fost surprinsa ca trebuie rezolvate atatea cu un an inainte. nu mai gasesti restaurant sau formatie buna cu un an inainte :D si cineva imi spunea ca trebuie vorbit si pentru tort? (rezervat suportul)... chiar asa????

dvdruxandra
02.11.2008, 22:21:34
=))ce taree! eu am cam fost surprinsa ca trebuie rezolvate atatea cu un an inainte. nu mai gasesti restaurant sau formatie buna cu un an inainte :D si cineva imi spunea ca trebuie vorbit si pentru tort? (rezervat suportul)... chiar asa????

:)) asta e chiar prea...mult, consider eu....eu va 'sfatuiesc" (dak nu sunt indiscreta) sa nu va grabiti cu aceste detalii de acum, dak nunta o aveti peste multe luni........bine nici sa lasi multe pe ultima 100 de metri nu e recomandat, dar dak termini pregatirile de acum ma gandesc k la nunta deja esti plictisit de tot....asa s-a intamplat cu niste cunoscuti de-ai mei care isi luasera tot cu muuulte luni inainte, lasasera doar detaliile minore pt. ultima sapt.(luat buchetul de la florarie, etc.), iar la nunta erau deja destul de dezinteresati, isi pirdusera entuziasmul pregatirilor......

mihaela82cta
03.11.2008, 01:49:43
ai idee cum arata rest mic de la dorna eu nu am apucat sal vad am vb dar telefonic cu domnul ..ms mult

buburuza
03.11.2008, 09:31:00
Casa de piatra!Ai fost f frumoasa...esti si in realitate(ne-am vazut o data la intalnirea miresicilor):* .
Multumesc frumos :">

bianca82
03.11.2008, 10:26:11
uffff..doamnelor cat ati mai scris..sunt in urma rau cu cititul si cu pozele.. CASA DE PIATRA pt miresicile lunii octombrie, Bianca, Buburuza si Cristallus cris ati fost superbe din ce am tras cu ochiul pana acum.. abia astept sa ma pun la curent cu noutatile..

P.S: dupa cum vedeti am avatar nou (me) :"> si cateva poze in album primite de la fotografi (cadou de ziua mea )

Pai mai doamna....multumim...si tu ai fost superrrrrrrrrrr...dar sigur vrem mai multe poze!!! Si casa de piatra...daca nu ti-am urat pana acum!!!!!!:* :* :*

beatrice1983
03.11.2008, 12:28:50
ai idee cum arata rest mic de la dorna eu nu am apucat sal vad am vb dar telefonic cu domnul ..ms mult

Da, l-am vazut, mie imi place f mult, e facut cu mult bun gust, merita sa mergi pana acolo sa il vezi :D

Mikkah
03.11.2008, 12:55:56
Salutare, dragi miresici!
Avand in vedere ca ma pregatesc sa intru in randul miresicilor, m-am gandit sa apelez la ajutorul vostru (mai ales al celor mai experimentate, care au avut deja nunta) pentru a-mi impartasi din experientele voastre.Stiti ca un sfat nu strica niciodata, asa ca de ce sa nu le luam in seama. Pana acum am gasit restaurant si am stabilit data (bineinteles in functie de restaurant! :D ) acum cautam formatie. Am deja niste numere de telefon urmeaza sa vedem daca mai sunt liberi si cum canta. Urmeaza apoi alti pasi ...
Spor la pregatiri!

selly
03.11.2008, 15:27:21
Buna fetelor. Si eu sunt din Mangalia si voi avea nunta acolo anul urmator, la restaurantul Callatis. Sunt in cautare de decoratiuni. ma puteti ajuta cu vreun sfat?
buna.eu sunt din constanta dar iubitul meu e din mangalia.si vom avea nunta in mangalia.cred k suntem singurele deocamdata care vom face nunta in 2009 in mangalia.iubi meu gasise o tipa care se ocupa cu asa ceva.dar inca nu ne-am interesat foarte bine

chika
03.11.2008, 18:28:10
urmeaza fotograf + cameraman, eventual biserica. astea pe anul asta, de la anu incepe teroarea

adinuttz
04.11.2008, 11:03:47
Pai mai doamna....multumim...si tu ai fost superrrrrrrrrrr...dar sigur vrem mai multe poze!!! Si casa de piatra...daca nu ti-am urat pana acum!!!!!!:* :* :*

Multumesc! Mai multe poze (in care sa ne vedem eu sau sotul intregi) chiar nu am..8-| .. mai aveti si voi de asteptat ca si mine pana vin restul de poze de la fotografi..8-|

nicolleta
04.11.2008, 14:28:24
Buna miresici din cta.....nu am mai scris de mult pe forum dar acum revin cu o intrebare referitoare la pozele de la nunta.Acum cateva zile am fost impreuna cu iubitul meu sa discutam cu sotii Penaru, dansii se ocupa de fotografii, si suntem in dubii.......pozele ni se par superbe chiar extraordinare pot spune insa preturile sunt destul de mari si nu stim sincer ce sa facem.Ne-a incantat si ideea cu sedinta foto de dupa nunta ni se pare o idee excelenta.Ne-am interesat si de o persoana care sa ne filmeze si de pretul pe care il practica si am ajuns la o suma de 50 mil per total,insumand pozele si filmul .Daca ma poate sfatui cineva ....cineva care i-a luat la nunta pentru fotografii....chiar am nevoie de un sfat......

adinuttz
04.11.2008, 14:56:36
Buna miresici din cta.....nu am mai scris de mult pe forum dar acum revin cu o intrebare referitoare la pozele de la nunta.Acum cateva zile am fost impreuna cu iubitul meu sa discutam cu sotii Penaru, dansii se ocupa de fotografii, si suntem in dubii.......pozele ni se par superbe chiar extraordinare pot spune insa preturile sunt destul de mari si nu stim sincer ce sa facem.Ne-a incantat si ideea cu sedinta foto de dupa nunta ni se pare o idee excelenta.Ne-am interesat si de o persoana care sa ne filmeze si de pretul pe care il practica si am ajuns la o suma de 50 mil per total,insumand pozele si filmul .Daca ma poate sfatui cineva ....cineva care i-a luat la nunta pentru fotografii....chiar am nevoie de un sfat......

Buna.. eu i-am avut la nunta si ii recomand din toata inima.. inca nu am decat cateva pozici de la ei care sunt puse in album, daca vrei sa mai vezi pozici uita-te la Kamy caci si ea a lucrat cu ei si a fost foarte multumita.. in concluzie zic eu ca isi merita banii si vreau sa subliniez ca sunt si OAMENI pe langa faptul ca sunt profesionisti.. :)>- succes in luarea deciziei cea mai potrivite pentru tine ;-)

mihaela82cta
04.11.2008, 15:18:39
buna fetelor as dori ei eu urgent pe privat numarul doamnei doina de la amenajari va rog mult de tot ..va pup multumesc anticipat

adinuttz
04.11.2008, 15:23:26
buna fetelor as dori ei eu urgent pe privat numarul doamnei doina de la amenajari va rog mult de tot ..va pup multumesc anticipat

acum iti trm..:">

buburuza
04.11.2008, 15:25:56
Si noi am vrut tot pe sotii Penaru sa-i luam dar din pacate erau ocupati in data nuntii mele. Mi-au placut foarte mult, fac o treaba extraordinara si daca vrei niste poze deosebite eu zic sa mergi pe mana lor, stiu ca preturile sunt mari dar cam astea sunt preturile pentru fotografii de nunti. La mine tot raul a fost spre bine pt ca am avut norocul ca un alt fotograf renumit din Cta sa mai aiba liber in data nuntii mele. Daca dispui de banii acestia, eu zic ca merita, pozele sunt cele care raman peste ani, singura amintire, restul se uita...
Sunt cateva miresici aici pe site care i-au avut pe sotii Penaru (Ex. kamy, Crita), poti sa vezi si pozele lor:)>-

adinuttz
04.11.2008, 15:29:53
Si noi am vrut tot pe sotii Penaru sa-i luam dar din pacate erau ocupati in data nuntii mele. Mi-au placut foarte mult, fac o treaba extraordinara si daca vrei niste poze deosebite eu zic sa mergi pe mana lor, stiu ca preturile sunt mari dar cam astea sunt preturile pentru fotografii de nunti. La mine tot raul a fost spre bine pt ca am avut norocul ca un alt fotograf renumit din Cta sa mai aiba liber in data nuntii mele. Daca dispui de banii acestia, eu zic ca merita, pozele sunt cele care raman peste ani, singura amintire, restul se uita...
Sunt cateva miresici aici pe site care i-au avut pe sotii Penaru (Ex. kamy, Crita), poti sa vezi si pozele lor:)>-

Ce fotograf ati avut ? daca nu sunt indiscreta ?

buburuza
04.11.2008, 15:39:18
Ce fotograf ati avut ? daca nu sunt indiscreta ?
Ti-am raspuns pe privat:*

kamy
04.11.2008, 15:46:17
Noi i-am avut ca fotografi pe sotii Penaru, am fost foarte multumita atat de poze dar mai ales de ei, sunt persoane deosebite, pun mult suflet in ceea ce fac.Dupa nunta,cand am vazut albumul am fost atat de impresionati,imi aduc si acum aminte ca toata noaptea am stat si ne-am uitat la album, nu ne mai saturam sa privim pozele.

beatrice1983
04.11.2008, 17:05:15
Ti-am raspuns pe privat:*

Pe Verisan l-ai avut?!

Mikkah
05.11.2008, 08:27:08
Buna,
Si eu tot Mihaela ma numesc;;)
Din pacate nu-ti pot raspunde inca pe privat pentru ca nu am intrunit nr. de mesaje.
Deocamdata am gasit o formatie libera pentru data de 18 iulie. Se numesc Atlantic Group. (Apropo, i-ati auzit cantand la vreo nunta sau i-ati avut la nunta?Se descurca?)Mai am o promisiune de la alta formatie, Ovidius, sau cam asa ceva. De ei ati auzit?Celelalte formatii mai cunoscute:Marea Neagra, Lucas, Luceafarul, Medusa nu mai sunt libere, din pacate.
Acum as vrea sa incep sa caut si un fotograf.

buburuza
05.11.2008, 08:38:58
Pe Verisan l-ai avut?!
Nu, pe Cristian Martinetz:)

buburuza
05.11.2008, 08:45:03
Buna,
Si eu tot Mihaela ma numesc;;)
Din pacate nu-ti pot raspunde inca pe privat pentru ca nu am intrunit nr. de mesaje.
Deocamdata am gasit o formatie libera pentru data de 18 iulie. Se numesc Atlantic Group. (Apropo, i-ati auzit cantand la vreo nunta sau i-ati avut la nunta?Se descurca?)Mai am o promisiune de la alta formatie, Ovidius, sau cam asa ceva. De ei ati auzit?Celelalte formatii mai cunoscute:Marea Neagra, Lucas, Luceafarul, Medusa nu mai sunt libere, din pacate.
Acum as vrea sa incep sa caut si un fotograf.
Aici gasesti multe informatii si pareri despre fotografi:)
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1868
Spor la "rasfoit"!:D

airina_bio
06.11.2008, 09:09:59
Eu il recomand pe Verisan. Are si site si sunt cateva miresici care l-au avut. Pozele mele inca nu sunt gata, dar le voi pune imediat ce le am. La formatie incercati si la Omega - canta la Colonadelor in fiecare seara. Dupa nunta m-au sunat f multe persoane sa ceara numarul de tel al formatiei. Cred ca a fost singurul detaliu al nuntii mele caruia nu i-am gasit cusur - de fapt, formatia si tortul. Va pup

Nicollette
06.11.2008, 09:40:05
Eu il recomand pe Verisan. Are si site si sunt cateva miresici care l-au avut. Pozele mele inca nu sunt gata, dar le voi pune imediat ce le am. La formatie incercati si la Omega - canta la Colonadelor in fiecare seara. Dupa nunta m-au sunat f multe persoane sa ceara numarul de tel al formatiei. Cred ca a fost singurul detaliu al nuntii mele caruia nu i-am gasit cusur - de fapt, formatia si tortul. Va pup

Casa de piatra! Numai bine va doresc. Asteptam pozele. >:D<

Mikkah
06.11.2008, 11:12:47
Multumesc pentru ajutor. Noi am contactat-o pe Alexandra Sudacal. Am fost la un botez si am fost impresionati de albumul pe care l-a facut. Apoi am intrat pe site si am vazut niste poze fff. dragute. Acum vom vedea si cat ne cere. Sper sa ne recomande si un cameraman.

Aici gasesti multe informatii si pareri despre fotografi:)
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1868
Spor la "rasfoit"!:D

uka22
06.11.2008, 15:41:56
Multumesc pentru ajutor. Noi am contactat-o pe Alexandra Sudacal. Am fost la un botez si am fost impresionati de albumul pe care l-a facut. Apoi am intrat pe site si am vazut niste poze fff. dragute. Acum vom vedea si cat ne cere. Sper sa ne recomande si un cameraman.
sa ne spui si noua cat este onorariul:).thx.:*

irinab19
06.11.2008, 23:26:10
Buna miresici,

Nunta mea a trecut ..totul a fost super inclusiv rochita mea in care m-am simtit minunat si care acum e de vanzare.Am cumparat-o de la La sposa , modelul martinica , colectia 2008.

am atasat cateva poze ca sa va faceti o idee.

alipety
07.11.2008, 00:16:59
Buna miresici,

Nunta mea a trecut ..totul a fost super inclusiv rochita mea in care m-am simtit minunat si care acum e de vanzare.Am cumparat-o de la La sposa , modelul martinica , colectia 2008.

am atasat cateva poze ca sa va faceti o idee.
casa de piatra! dar pune te rugam mai multe poze...nu ai decat 3 si din nici una nu-mi dau seama cum este :-s

agdala15
08.11.2008, 00:35:06
Fetelor ati avut calusari la nunta? Sau stiti pe cineva care i-a avut la nunta si mai are un nr. de telefon?

nikoletta
08.11.2008, 13:10:58
CASA DE PIATRA PENTRU MIRESICILE DE AZI!! SI LA MULTI MIHAI, MIHAELA, GABRIEL, GABRIELA !!!!Sa fiti sanatosi si iubiti!!!! >:D<

crisstallus_cris
08.11.2008, 17:11:41
CASA DE PIATRA PENTRU MIRESICILE DE AZI!! SI LA MULTI MIHAI, MIHAELA, GABRIEL, GABRIELA !!!!Sa fiti sanatosi si iubiti!!!! >:D<
Subscriu...
PS:Vand 58 de cocarde.Sunt trandafiri albi care au o fundita alba lipita de codita...Va pun si vreo 2 poze,sper sa va dati seama cum arata...Pretul e 50 de bani bucata....daca mai aveti nevoie va zic de unde le-am cumparat...:-p

nicolleta
10.11.2008, 15:45:52
Multumesc tuturor pentru sfaturi.Ne-am hotarat in privinta fotografilor......o sa-i luam pe sotii Penaru.I-am sunat deja si i-am anuntat ca ne-am decis.Cu siguranta o sa fim si noi la fel de incantati ca voi cand o sa vedem pozele.......multumesc inca odata......casa de piatra celor care s-au casatorit in wekeed-ul asta.

Mikkah
11.11.2008, 09:23:18
Salutare fetelor
Cu bucurie va anunt ca am rezolvat week-endul asta 2 probleme esentiale ale nuntii. In primul rand ne-am hotarat la fotograf. O vom lua pe Alexandra Sudacal. Este extraordinara si are niste albume superbe. Ne-a impresioant chiar daca pretul este pe masura.:D Oricum am zis k platim noi pozele numai s-o avem pe ea la nunta. Iar in al doilea rand am gasit si formatie, asta dupa ce sambata seara am umblat la 3 nunti si un botez ca sa audiem formatii ;)) . Am ales o formatie condusa de un tip Cosma din Lumina. Sunt 4 persoane care canta super si stiu sa intretina atmosfera. Ceea ce mi-a placut si mai mult la ei a fost ca erau imbracati toti la fel si, dupa mine, cred k si imaginea conteaza. Ce sa va mai spun k unii ne-au cerut acelasi pret k si erau doar 2 in formatie. Bine k i-am gasit ^:)^
Acum suntem in cautare de cameraman.;-)
Va pup

nikoletta
11.11.2008, 09:57:07
Salutare fetelor
Cu bucurie va anunt ca am rezolvat week-endul asta 2 probleme esentiale ale nuntii. In primul rand ne-am hotarat la fotograf. O vom lua pe Alexandra Sudacal. Este extraordinara si are niste albume superbe. Ne-a impresioant chiar daca pretul este pe masura.:D Oricum am zis k platim noi pozele numai s-o avem pe ea la nunta. Iar in al doilea rand am gasit si formatie, asta dupa ce sambata seara am umblat la 3 nunti si un botez ca sa audiem formatii ;)) . Am ales o formatie condusa de un tip Cosma din Lumina. Sunt 4 persoane care canta super si stiu sa intretina atmosfera. Ceea ce mi-a placut si mai mult la ei a fost ca erau imbracati toti la fel si, dupa mine, cred k si imaginea conteaza. Ce sa va mai spun k unii ne-au cerut acelasi pret k si erau doar 2 in formatie. Bine k i-am gasit ^:)^
Va pup

felicitari si succes in continuare!!!
frumos la popas cismea pentru varaaa!! pacat ca noi nu am putut face vara! >:D<

Joliutza
11.11.2008, 10:47:40
Salutare fetelor
Va pup

Eu ti-l recomand cu caldura pe Decebal Banica. Noua ne-a lucrat super!!!

Adryana_4u
11.11.2008, 23:49:33
Dati-mi si mie o idee, macar...cu cat timp inainte trebuie arvunita formatia si cameramanul/fotograful? Si dati-mi si sfaturi...apropo, sa specific...nu vreau pic de manea la nunta...

puiuscump
12.11.2008, 01:32:46
Dati-mi si mie o idee, macar...cu cat timp inainte trebuie arvunita formatia si cameramanul/fotograful? Si dati-mi si sfaturi...apropo, sa specific...nu vreau pic de manea la nunta...

buna...pt formatie si cameraman/fotograf ar trebui sa vorbesti de acum ca nu stiu daca o sa gasesti mai incolo.

dvdruxandra
12.11.2008, 08:50:14

pai puteti incepe de acum.....asta in ideea in care poate nu veti gasi din prima ceva care o sa va placa mult........asta trebuie sa discuti cu formatia inainte sa bateti palma

alexutza_ralukutza_m
12.11.2008, 13:14:58

Adriana, eu am nunta pe 5 sept 2009 si am arvunit azi formatia. Cred ca poti sa incepi si tu sa cauti. Noi am cautat toata vara o formatie pe gustul nostru. Nici noi nu vrem manele. Am gasit in sfarsit o formatie ft buna, din Mangalia. Cred ca am audiat peste 15 formatii. Doar 2 s-au ridicat la asteptarile noastre. Pe una dintre ele am luat-o. Acum cautam foto si video.

pretyflory
12.11.2008, 14:52:25
Adriana, eu am nunta pe 5 sept 2009 si am arvunit azi formatia. Cred ca poti sa incepi si tu sa cauti. Noi am cautat toata vara o formatie pe gustul nostru. Nici noi nu vrem manele. Am gasit in sfarsit o formatie ft buna, din Mangalia. Cred ca am audiat peste 15 formatii. Doar 2 s-au ridicat la asteptarile noastre. Pe una dintre ele am luat-o. Acum cautam foto si video.

Daca ai ascultat atat de multe inseamna ca eu sunt o norocoasa...am ascultat o singura formatie - solaris band - si am arvunit`o pe loc. Acum sunt si eu in cautare de foto si video.

pretyflory
12.11.2008, 15:04:33
Am si eu nevoie de un sfat in legatura cu vinul pentru nunta. Nu stim de care sa alegem eu zic sa fie demisec, iubi vrea demidulce si nici nu ne pricepem la bautura. Deci ce sa fie demisec sau demidulce?

buburuza
12.11.2008, 15:13:57
Am si eu nevoie de un sfat in legatura cu vinul pentru nunta. Nu stim de care sa alegem eu zic sa fie demisec, iubi vrea demidulce si nici nu ne pricepem la bautura. Deci ce sa fie demisec sau demidulce?
Depinde ce invitati ai, noi am luat demisec dar daca cineva a dorit un vin rosu sau mai dulce ne-am inteles cu cei de la restaurant si le-am dat la schimb vin demisec...nu am avut decat 2 persoane care au solicitat altfel de vin, in rest toata lumea a baut demisec.

puiuscump
12.11.2008, 15:16:10
noi o sa luam demisec ....asa zice toata lumea ca e mai bun si de la restaurant la fel ne-au zis...acum depinde de voi ce va place si poate stiti si la invitati ce le place

pretyflory
12.11.2008, 15:40:45
noi o sa luam demisec ....asa zice toata lumea ca e mai bun si de la restaurant la fel ne-au zis...acum depinde de voi ce va place si poate stiti si la invitati ce le place

In seara asta am convocat o adunare de familie si tata cu tata-socru o sa faca degustari sa vedem ce iese.

nikoletta
12.11.2008, 16:07:34
eu tot vin demisec credc ca luam... ;;) treaba iubitelului, dar asa stiu ca pun majoritatea.

dvdruxandra
12.11.2008, 16:16:02
In seara asta am convocat o adunare de familie si tata cu tata-socru o sa faca degustari sa vedem ce iese.

wow, dar va grabiti nu gluma....nu e cam devreme cu degustatul? ai nostri au facut lucrul asta cu 2 sapt. inainte de nunta si am gasit un vin demisec(in final) f. f. bun, laudat de toti......adik eu ma simt putin 8-} #-o

dvdruxandra
12.11.2008, 16:17:55
wow, dar va grabiti nu gluma....nu e cam devreme cu degustatul? ai nostri au facut lucrul asta cu 2 sapt. inainte de nunta si am gasit un vin demisec(in final) f. f. bun, laudat de toti......adik eu ma simt putin 8-} #-o

nu vreau sa sune ciudat sau a reprosh, Doamne fereste dar parerea mea e ca va cam grabiti.....ma gandesc ca pana la nuta o sa fiti satui de toate aranjamentele si plus ca "ati pierde" toata "nebunia" aia simpatica in final a alergaturilor pe ultima suta de metri....dar, fiecare cu stilul lui

buburuza
12.11.2008, 16:31:21
Fetele au dreptate, mai usor, daca aveti restaurant, formatie, fotograf si cameraman restul lasati pt 2-3 luni inainte de nunta. Eu m-am apucat sa caut restaurant la sfarsitul lui ianuarie 2008, prin feb-martie mi-am gasit si formatia si foto si video, pe urma cateva luni am stat linistita;;)

alipety
12.11.2008, 16:37:52
eu tot vin demisec credc ca luam... ;;) treaba iubitelului, dar asa stiu ca pun majoritatea.
eu tot asa am vazut si baut pe la nunti si botezuri, toata lumea pune demisec...noi vom lua si demisec si demidulce, pentru ca eu si cateva fete, prietene de-ale mele si din familie vrem vin demidulce!!!!
noi o sa luam vinul atunci, o sa vorbim intr-adevar din timp, sa vedem de unde il achizitionam, dar nu am nici unde sa-l tinem, nici nu cred ca e bine sa-l iau cu atata timp inainte...nu am conditii de depozitat, sa nu se schimbe la culoare si gust...

pretyflory
12.11.2008, 17:44:03
eu tot asa am vazut si baut pe la nunti si botezuri, toata lumea pune demisec...noi vom lua si demisec si demidulce, pentru ca eu si cateva fete, prietene de-ale mele si din familie vrem vin demidulce!!!!
noi o sa luam vinul atunci, o sa vorbim intr-adevar din timp, sa vedem de unde il achizitionam, dar nu am nici unde sa-l tinem, nici nu cred ca e bine sa-l iau cu atata timp inainte...nu am conditii de depozitat, sa nu se schimbe la culoare si gust...

de grabit nu cred ca ne grabim, ca nu avem decat restaurantul si formatia si am zis sa luam in fiecare luna cate ceva avand in vedere ca ne facem nunta singuri sa nu se stranga prea mult la sfarsit si sa nu facem fata.

mihaela82cta
12.11.2008, 17:48:00
noi vom merge cu 2 sapt inainte la 2, 3 crame sa degustam si atunci vom lua vinul ..pana atunci sa stea la ei in butoaie ca e mai bine ...eu zic ca e mai bine luat printre ultimele lucruri

nikoletta
12.11.2008, 19:25:05
de grabit nu cred ca ne grabim, ca nu avem decat restaurantul si formatia si am zis sa luam in fiecare luna cate ceva avand in vedere ca ne facem nunta singuri sa nu se stranga prea mult la sfarsit si sa nu facem fata.
da si eu ma gandeam la varianta asta in ceea ce priveste cheltuielile, dar ma gandeam sa incep cu verighete, materiale pentru marturii, cocarde si alte maruntisuri... chiar ma uitam dupa rochita, dar deocamdata doar ma uit.si mie imi e teama ca se aduna foarte multe atunci si sa nu fie mai greu.

dvdruxandra
12.11.2008, 21:04:22
va recomand din suflet sa incercati la Medgidia, de acolo am luat un vin demisec f.bun...asa au zis si invitatii, care era usor de "digerat"....dak vreti mai multe date ma contactati

dvdruxandra
12.11.2008, 21:05:44
Fetele au dreptate, mai usor, daca aveti restaurant, formatie, fotograf si cameraman restul lasati pt 2-3 luni inainte de nunta. Eu m-am apucat sa caut restaurant la sfarsitul lui ianuarie 2008, prin feb-martie mi-am gasit si formatia si foto si video, pe urma cateva luni am stat linistita;;)

:)) eu abia in martie incepeam sa caut local :)) prin mai formatie, foto decoratiuni etc :)) a fost o nebunie(zic acum k a trecut) dar si frumos....eram in "priza" in fiecare zi

airina_bio
12.11.2008, 22:02:25
Eu cred k ei au gasit motiv sa se intalnesca - "hai sa degustam vinul cuscrule" :>
Puteti sa-l gustati, degustati gustati iar de acum dar de cumparat sa-l luati cu 2 sapt inainte de nunta. Am fost la o nunta unde vinul din mom cumpararii pana in mom nuntii se stricase. Tinut in bidoane la beci, ca si la crama. Deci exista si riscuri.
Noi am avut de la Medgidia vinul - demisec, 4,2ron/L . Foarte bun, il recomand.

nikoletta
12.11.2008, 22:58:31
:D la noi parintii nici nu se cunosc...;))

crisstallus_cris
12.11.2008, 23:52:22
Videoclipul nuntii mele il puteti vedea pe www.vmstudio.ro (http://www.vmstudio.ro) la sectiunea video....primii...Cristina&Ionut.

pretyflory
13.11.2008, 08:14:53
Eu cred k ei au gasit motiv sa se intalnesca - "hai sa degustam vinul cuscrule" :>
Puteti sa-l gustati, degustati gustati iar de acum dar de cumparat sa-l luati cu 2 sapt inainte de nunta. Am fost la o nunta unde vinul din mom cumpararii pana in mom nuntii se stricase. Tinut in bidoane la beci, ca si la crama. Deci exista si riscuri.

vreau sa te intreb daca vinul la fiola se poate strica?

Oricum castigator aseara a fost premiat de murfatlar.

Joliutza
13.11.2008, 09:02:55
Videoclipul nuntii mele il puteti vedea pe www.vmstudio.ro (http://www.vmstudio.ro) la sectiunea video....primii...Cristina&Ionut.

Foarte frumusei ati fost. Felicitari!

dvdruxandra
13.11.2008, 09:28:26

daaa cred k din asta am avut si noi,,,,,,chardonnay cred....il mai intreb si pe iubi si postez tipul de vin

dvdruxandra
13.11.2008, 09:35:18

f. dragutz.....casa de piatra!...abia astept sa primesc si eu filmarea [-o<

buburuza
13.11.2008, 10:01:07
Ati fost niste frumusei, felicitari ! >:D<

antenutza
13.11.2008, 12:42:58

FFF.frumos CASA DE PIATRA!

alipety
13.11.2008, 16:40:43
:D la noi parintii nici nu se cunosc...;))
=D> nici ai nostri parinti nu se cunosc, adica tatal mirelui ii cunoaste pe ai mei, dar mama mirelui doar pe tata...cuscrele nu s-au vazut decat in poze :D

nikoletta
13.11.2008, 16:44:24
=D> nici ai nostri parinti nu se cunosc, adica tatal mirelui ii cunoaste pe ai mei, dar mama mirelui doar pe tata...cuscrele nu s-au vazut decat in poze :D
=)) mai e timp sa le facem cunostinta

crisstallus_cris
13.11.2008, 18:53:38
Multumesc doamnelor;;) pt aprecieri.Se vede ca eram putin crispati,mai ales eu,acum daca ar mai fi sa filmam o data as fi mult mai degajata.Mie insa mi-e drag pt ca suntem noi.

nicolleta
13.11.2008, 21:07:23
buna miresici....pentru mihaela82cta....nu am reusit sa-ti trimit mesaj pe privat deoarece nu mi s-a permis pentru ca nu am cumulat suficiente mesaje pe forum....daca vrei sa vorbim putem sa discutam pe yahoo, adresa mea de mess este [email protected]

antenutza
14.11.2008, 21:56:24
[QUOTE=nikoletta;1230263]=))
nici ai nostrii nu se cunosc pt ca ai mei sunt din cta iar ai lui sun in iasi:)o sa se cunoasca ei la nunta:))asta e noi sa fim sanatosi