PDA

Versiunea completa : Miresici din Constanta - discutii despre nunta

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

airina_bio
15.11.2008, 13:31:31
vreau sa te intreb daca vinul la fiola se poate strica?

Oricum castigator aseara a fost premiat de murfatlar.
F rar se strica. La fiola nu se strica de fapt la gust, dar isi poate schimba aspectul. Nu stiu cum se cheama exact , dar devine un fel de "tulburel". Vinul varsat, daca nu e tinut in conditii bune, isi schimba si aspectul dar ce e grav, si gustul. Cuvantul este "se caseaza". Vinul pentru nunti, in general, se alege mai slab, sa nu innebuneasca invitatii din prima. Acest vin mai slab, contine mai putin alcool, deoarece strugurii nu sunt copti indeajuns. Continand mai putin alcool, exista riscul sa se caseze. Apropo de depozitare - sa nu fie tinut in soare, ca are o reactie ciudata, si sa fie tinut la temperatura constanta, de preferat beci. Riscul sa se strice vinul este mic, dar daca il iei cu 5 luni inainte, ai "sanse" timp de 5 luni sa patesti beleaua. Daca il iei cu 2 sapt inainte, scad "sansele" astea.
Daca e ceva ce nu am zis bine, sa ma iertati, m-am informat inainte de a scrie, ca nu sunt experta in vinuri ;-)

pretyflory
15.11.2008, 14:00:20
F rar se strica. La fiola nu se strica de fapt la gust, dar isi poate schimba aspectul. Nu stiu cum se cheama exact , dar devine un fel de "tulburel". Vinul varsat, daca nu e tinut in conditii bune, isi schimba si aspectul dar ce e grav, si gustul. Cuvantul este "se caseaza". Vinul pentru nunti, in general, se alege mai slab, sa nu innebuneasca invitatii din prima. Acest vin mai slab, contine mai putin alcool, deoarece strugurii nu sunt copti indeajuns. Continand mai putin alcool, exista riscul sa se caseze. Apropo de depozitare - sa nu fie tinut in soare, ca are o reactie ciudata, si sa fie tinut la temperatura constanta, de preferat beci. Riscul sa se strice vinul este mic, dar daca il iei cu 5 luni inainte, ai "sanse" timp de 5 luni sa patesti beleaua. Daca il iei cu 2 sapt inainte, scad "sansele" astea.
Daca e ceva ce nu am zis bine, sa ma iertati, m-am informat inainte de a scrie, ca nu sunt experta in vinuri ;-)

multumesc pentru informatii

adinuttz
16.11.2008, 17:43:53
multumesc pentru informatii

Iti recomand sa mergi si la Crama Tohani de la Dacia sa gustati sauvign-ul blanc.. este vrac, dar foarte gustos si daca iti ramane cred ca te poti intelege cu domnul de acolo sa il duci inapoi pe cel care a ramas, iar cel mai important este ca treb sa anunti cu doar 1-2 sapt inainte :*

pretyflory
16.11.2008, 21:50:17
Iti recomand sa mergi si la Crama Tohani de la Dacia sa gustati sauvign-ul blanc.. este vrac, dar foarte gustos si daca iti ramane cred ca te poti intelege cu domnul de acolo sa il duci inapoi pe cel care a ramas, iar cel mai important este ca treb sa anunti cu doar 1-2 sapt inainte :*

o sa dam o fuga pana acolo

ubita
17.11.2008, 08:25:26
Noi am avut vin varsat,alb,foarte bun,s-a baut foarte bine si l-am cumparat cu 2 zile inainte de nunta(in joia nuntii)120 de litrii ne-au costat 520 de lei:)

dvdruxandra
17.11.2008, 11:10:24
Noi am avut vin varsat,alb,foarte bun,s-a baut foarte bine si l-am cumparat cu 2 zile inainte de nunta(in joia nuntii)120 de litrii ne-au costat 520 de lei:)

casa de piatra ubita!!!

crumela
17.11.2008, 14:50:39
Noi am luat vinul la fiola cu 6 luni inainte de nunta shi l-am tinut in beci la o cunostinta si nu a patit absolut nimic....numai ca noi am luat vin pentru vreo 3 nuntzi (nu's ce-am avut in cap cand am cumparat 300 de fiole numai pentru restaurant k nu s-au consumat decat 120 de fiole)si sper sa se pastreze bine inca vreo 5-6 luni pana la botez...poopici si spor la pregatiri viitoarelor miresici

chika
17.11.2008, 16:02:13
Noi am luat vinul la fiola cu 6 luni inainte de nunta shi l-am tinut in beci la o cunostinta si nu a patit absolut nimic....numai ca noi am luat vin pentru vreo 3 nuntzi (nu's ce-am avut in cap cand am cumparat 300 de fiole numai pentru restaurant k nu s-au consumat decat 120 de fiole)si sper sa se pastreze bine inca vreo 5-6 luni pana la botez...poopici si spor la pregatiri viitoarelor miresici
ne arati si noua poze de la nunta? pleaseeee[-o<

crumela
17.11.2008, 16:26:34
ne arati si noua poze de la nunta? pleaseeee[-o<
Ash pune cu cea mai mare placere dar nu'sh cum sa le micshorez sa le pot pune site.....poopici

alizucu84
17.11.2008, 20:18:36
Fetelor am si eu o intrebare....cunoaste careva un salon unde se face masaj anticelulitic ...dar cu simt de raspundere?....as vrea si eu dar inca nu stiu unde sa merg....adun informatii..

cristinaa
17.11.2008, 21:25:13
Fetelor am si eu o intrebare....cunoaste careva un salon unde se face masaj anticelulitic ...dar cu simt de raspundere?....as vrea si eu dar inca nu stiu unde sa merg....adun informatii..
majoritatea fac anticelulitic-Raluca- face,si iti pot recomanda o sala de fitness unde se face si anticelulitic-poti sa duci tu ce crema vrei-sala este San gym-pe theodor burada

mihaela82cta
17.11.2008, 21:46:20
eu am facut masaj si a fost f bine la salonul asta anyta beauty line e pe strada soveja 114 e o fata care face ff foarte bine ,masajul ma costat 350 de mii parca daca nu ma insel acum 2 luni

nicolleta
18.11.2008, 16:38:18
Buna mihaela cunosc si eu o fata care lucreaza la salonul de care zici este cosmeticiana.Am s-o intreb pe ea cum se procedeaza pentru masajul anticelulitic ca ma intereseaza si pe mine.As vrea sa va intreb si pe voi daca ati fost sa va uitati de rochita si pe unde ati fost ca eu am fost de curand acum cu o prietena dar doar la agnes toma, nataly si whitelady....alte magazine mai cunoasteti?

mihaela82cta
18.11.2008, 19:27:54
pentru toate fetele care nu si-au gasit rochita de mireasa am gasit un site de la noi in care am gasit poze de la demetrios si renumite case de moda pretul este in jur de 20 de milioane vechi la orice rochie ..am vb cu doaman si ei au atelier si pot executa la comanda cam orice rochita vazuta pe net daca aveti poza cu detaliile rochitei la o calitate mare sau va puteti alege corsete de la diferite rochii diferite broderii si sa faceti rochita cum vreti voi magzinul e in bucuresti dar nu au magazin de desfacere se lucreaza la comanda eu i-am spus doamnei ca voi veni sa -mi ia masurile si sa vad matrialele acolo la fata locului a promis ca o sami arate si poze de miresici sa vad cum arata rochitele in realitate facute dar ma asigurat ca materialele sunt de cea mai buna calitate si lucratura

antenutza
18.11.2008, 19:57:42
pentru toate fetele care nu si-au gasit rochita de mireasa am gasit un site de la noi in care am gasit poze de la demetrios si renumite case de moda pretul este in jur de 20 de milioane vechi la orice rochie ..am vb cu doaman si ei au atelier si pot executa la comanda cam orice rochita vazuta pe net daca aveti poza cu detaliile rochitei la o calitate mare sau va puteti alege corsete de la diferite rochii diferite broderii si sa faceti rochita cum vreti voi magzinul e in bucuresti dar nu au magazin de desfacere se lucreaza la comanda eu i-am spus doamnei ca voi veni sa -mi ia masurile si sa vad matrialele acolo la fata locului a promis ca o sami arate si poze de miresici sa vad cum arata rochitele in realitate facute dar ma asigurat ca materialele sunt de cea mai buna calitate si lucratura

imi poti da si mie te rog frumos numele sit-ului[-0<

mihaela82cta
18.11.2008, 20:26:42
http://www.rochiedemireasa.com/index.htm asta este sit cu rochitele :)

antenutza
18.11.2008, 21:00:10

multumesc mult
:*

nikoletta
18.11.2008, 21:07:25
vazusem si eu site-ul zilele trecute , dar mi s-a parut ciudat. multe rochii scumpe de firme cunoscute , dar la preturi mici aici. sa ne povestesti si noua ce ai facut.. cred ca nu foloseste materiale ca acelea??:-?:-s

dvdruxandra
19.11.2008, 10:00:32
vazusem si eu site-ul zilele trecute , dar mi s-a parut ciudat. multe rochii scumpe de firme cunoscute , dar la preturi mici aici. sa ne povestesti si noua ce ai facut.. cred ca nu foloseste materiale ca acelea??:-?:-s

probabil ca fac rochii dupa acele modele.. :(

Mikkah
19.11.2008, 12:51:30

Sa ne povestesti si noua te rog frumos cum sunt materialele si daca lucreaza bine. Multumim si succes:*

nicolleta
19.11.2008, 19:08:34
Foarte frumoase rochitele de pe site intradevar sunt ca cele de la Demetrios....dar nu stiu sincer daca poate sa le faca la fel de bine, conteaza ffff mult materialele pe care le foloseste si nu stiu de unde ar putea sa le cumpere ca nu cred ca se gasesc la noi.Si preturile sunt un pic cam mici.Mult succes si sper sa iti gasesti ceva pe gustul tau....si asteptam vesti sa ne spui cum a fost.

nikoletta
19.11.2008, 19:13:58
eu am fost la o casa de moda din constanta si mi s-a zis ca ceva finut si de calitate inseamna si preturi mari pe material si nu luat de la casa de moda ci ti-l iei tu de unde vrei, daca nu-ti place ce au ei. intr-adevar si numele firmei conteaza dar si calitatea materialului foarte mult.

simonabobu
20.11.2008, 15:34:31
Buna. cunosc un salon f misto, si face super bine masaj anticelulitic, este vizavi de teatrul fantasio, CONTOUR CENTER Salon infrumusetare Constanta B-dul Ferdinand, Nr.32A, Parter 0241/556240 [email protected] ,au si multe aparate .dar masajul l-am incercat.

airina_bio
23.11.2008, 21:58:34
Fetelor am si eu poze!!! Sunt foarte fericita de cand le-am luat, nu mai ma satur sa ma uit la ele.

beatrice1983
23.11.2008, 22:19:02
Fetelor am si eu poze!!! Sunt foarte fericita de cand le-am luat, nu mai ma satur sa ma uit la ele.

Super pozele!!! mie tot Verisan o sa-mi faca pozele ... sunt f multumita de alegerea facuta ;;)

crisstallus_cris
23.11.2008, 22:39:30
Felicitari pt poze si pt spontaneitate.Eu din pacate am fost mai crispata....
Sunteti 2 frumosi.

azaleea
24.11.2008, 01:15:18

buna airina, poti te rog sa-mi spui cine ti-a facut machiajul?>:D<

airina_bio
24.11.2008, 09:53:14
Multumesc fetelor. Si eu eram crispata , dar cum am zis si in subforumul despre fotografi, sedinta foto a decurs bine si am fost foarte ajutata de fotograf.
beatrice1983 - sunt sigura ca nu vei fi dezamagita.
azaleea - parul si machiajul le-am facut la salonul lucia style de pe mircea. Machiajul mi l-a facut geny - a fost ok, mi-a facut ce am vrut. Parul in schimb .....nu recomand la nimeni......mi-a stat bine pana am iesit afara, prima treaba, bretonul de pe frunte mi-a cazut, dupa aia o suvita, se si vede in poze, oricum pana dimineata era mult cazut in parti. Nu am fost multumita deloc.

buburuza
24.11.2008, 15:06:57
In sfarsit am primit si eu pozele !!!!<:-P <:-P <:-P

http://picasaweb.google.com/buburuza1905

airina_bio
24.11.2008, 15:27:49
F frumoase !!! Ai avut cale in buchet?

buburuza
24.11.2008, 15:38:48
F frumoase !!! Ai avut cale in buchet?
Da ;))

Foarte frumoase pozele tale ! Felicitari !

puiuscump
24.11.2008, 16:48:29

Super frumoase pozele.....abia asteptam sa vad restaurantul :D

beatrice1983
24.11.2008, 16:49:09
Da ;))

Cine ti-a facut pozele?

beatrice1983
24.11.2008, 17:00:18
Da ;))

Unde ti-ai facut buchetul? si cat te-a costat?!

dvdruxandra
24.11.2008, 19:07:47

f. frumoase....mai ales cele de la sedinta foto......f.f.frumos si tortul...felicitari

pozele mele in album

antenutza
24.11.2008, 19:25:38

fff frumoase pozele!felicitari!CASA DE PIATRA!

antenutza
24.11.2008, 19:27:33

unde ti-ai facut tortul?f frumos dar a fost bun si la gust?

antenutza
24.11.2008, 19:41:19

buburuza mi s-a parut sau am vzt bine ca paharele au ost personalizate?daca da unde ?

dvdruxandra
24.11.2008, 20:03:10

l-ati avut cameraman pe Decebal Banica?...parca l-am vazut intr-o poza

Joliutza
24.11.2008, 20:56:17

Super!!! Cristi M. a dovedit inca o data ca e foarte bun! Felicitari atat lui, cat si protagonistilor!

Pupici multi, buburuzo!

nicolleta
24.11.2008, 22:42:24
Felicitari Buburuza!Foarte frumoase pozele intradevar si nunta a fost deosebita.....unde ai facut tortul?Casa de piatra.

CorinM
24.11.2008, 22:46:30
[quote=Joliutza;1255729]Super!!! Cristi M. a dovedit inca o data ca e foarte bun! Felicitari atat lui, cat si protagonistilor!

Cand te-ai referit la Cristi M, te-ai referit la Cristi Mitran de la Studio MC? Ca daca da, si eu tot pe el il am! >:D<

Joliutza
25.11.2008, 08:02:24
[quote=Joliutza;1255729]Super!!! Cristi M. a dovedit inca o data ca e foarte bun! Felicitari atat lui, cat si protagonistilor!

Cand te-ai referit la Cristi M, te-ai referit la Cristi Mitran de la Studio MC? Ca daca da, si eu tot pe el il am! >:D<

Nu.....la Cristian Martinetz ma refeream. >:D<

buburuza
25.11.2008, 08:45:00
Cine ti-a facut pozele?
Pozele sunt facute de Cristian Martinetz :)

buburuza
25.11.2008, 08:53:39
Va multumesc mult tuturor !>:D<
Pozele sunt meritul fotografului in cea mai mare parte, este cu adevarat un artist si a meritat asteptarea^:)^
Buchetele au fost comandate fetei de la agentia cu care am lucrat, dupa modelul ales de mine , daca nu ma insel lucreaza cu o florarie din Piata Grivitei, pretul nu-l stiu pt ca am platit toate serviciile la final si nu am luat o factura detaliata.
Tortul a fost de la Vanimar, compozitia de martipan cu caramel, a fost fffff bun, eu n-am mai prins decat jumatate de felie :-w. A fost facut exact conform modelulul pe care l-am ales, a fost impecabil.
Paharele le-am cumparat de la Sarablu si le-am dus vis-a-vis de Tomis Mall pentru personalizare cu numele nostru, data casatoriei iar cele pt nasi cu numele lor.

buburuza
25.11.2008, 08:54:28
l-ati avut cameraman pe Decebal Banica?...parca l-am vazut intr-o poza
Da, el a fost :">
Asteptam filmuletul :>

airina_bio
25.11.2008, 08:55:18
Si eu tot de la vanimar am luat tortul. Foarte gustos !!!

buburuza
25.11.2008, 09:01:39
N-ai pus si tu o poza cu el:-p

dvdruxandra
25.11.2008, 09:29:45
Da, el a fost :">
Asteptam filmuletul :>

me toooooo [-o< :-SS

Mikkah
25.11.2008, 10:58:57

Imi puteti spune va rog cam cat a costat tortul?Ati venit voi cu modelul sau au ei un catalog de prezentare?Cantitatea v-au indicat-o ei? Cam cu cat timp inainte l-ati comandat?
Cam multe intrebari, stiu!:D Dar macar sa ma lamuresc si eu.
Multumesc si pupici!
Apropo, Casa de piatra!

buburuza
25.11.2008, 13:10:33
Imi puteti spune va rog cam cat a costat tortul?Ati venit voi cu modelul sau au ei un catalog de prezentare?Cantitatea v-au indicat-o ei? Cam cu cat timp inainte l-ati comandat?
Cam multe intrebari, stiu!:D Dar macar sa ma lamuresc si eu.
Multumesc si pupici!
Apropo, Casa de piatra!
In cazul meu eu am venit cu modelul pe care mi l-am dorit dar au si ei o gramada de modele foarte frumoase.
Cantitatea am calculat-o 100g de persoana, al meu a avut 15 kg.
Comanda a facut-o agentia cu care am lucrat dar cred ca e ok sa mergi sa faci comanda cam cu o luna inainte.
Sper ca te-am lamurit cat de cat:*

airina_bio
25.11.2008, 13:22:37
Am fost la ei, am gustat 2 sortimente care mergeau cu martipan pe deasupra. Cu vreo 3 luni inainte am mers iar sa arvunesc oglinzile. Al meu a avut 30 kile si imi trebuiau 3 oglinzi. Mi-au explicat ei ca trebuie sa le arvunesc inainte ca e posibil sa nu aiba marimile bune daca eu vreau 3. Cu 2 sapt inainte de nunta am fost sa aleg modelul. Am ales o combinatie dintre pozele lor. Au notat in comanda. In sapt nuntii, am fost iar sa le dau figurina si sa verific modelul. Miercuri, inainte de nunta l-am platit.
Daca il iei prin agentie, il poti plati dupa. Eu nu am stiut asta si platisem deja arvuna. Agentia nu iti ia mai multi bani pentru ca ei au discount. Adica eu la Vanimar l-am luat cu 50,5 ron/kil si la agentie la fel mi-l dadea.

airina_bio
25.11.2008, 13:23:10
Imi lipsesc niste poze, o sa pun si cu tortul si cu restul detaliilor de nunta - marturii, aranjamente etc. Pup fetele

buburuza
25.11.2008, 13:53:45
Imi lipsesc niste poze, o sa pun si cu tortul si cu restul detaliilor de nunta - marturii, aranjamente etc. Pup fetele
De abia astept ;;)

crisstallus_cris
25.11.2008, 16:01:49
Azi implinim o luna de la nunta.Am stabilit cu iubi(de fapt ideea mea a fost:"> )sa iesim la un restaurant diseara.Drept cadou am primit ieri pozele si filmarea.Am facut o selectie...
http://picasaweb.google.com/cristinavoicu25/NuntaNoastra25102008#

airina_bio
25.11.2008, 17:10:37
La multe luni si voua si noua k noi tot pe 25 ne-am casatorit :D

dvdruxandra
25.11.2008, 19:11:34
la muuulte luni luni+ani fericiti!!! crisstallus cris si airina bio<:-P

antenutza
25.11.2008, 20:59:50
Va multumesc mult tuturor !>:D<
Pozele sunt meritul fotografului in cea mai mare parte, este cu adevarat un artist si a meritat asteptarea^:)^
Buchetele au fost comandate fetei de la agentia cu care am lucrat, dupa modelul ales de mine , daca nu ma insel lucreaza cu o florarie din Piata Grivitei, pretul nu-l stiu pt ca am platit toate serviciile la final si nu am luat o factura detaliata.
Tortul a fost de la Vanimar, compozitia de martipan cu caramel, a fost fffff bun, eu n-am mai prins decat jumatate de felie :-w. A fost facut exact conform modelulul pe care l-am ales, a fost impecabil.
Paharele le-am cumparat de la Sarablu si le-am dus vis-a-vis de Tomis Mall pentru personalizare cu numele nostru, data casatoriei iar cele pt nasi cu numele lor.
multumesc mult pt detalii
=((

airina_bio
25.11.2008, 22:00:48
la muuulte luni luni+ani fericiti!!! crisstallus cris si airina bio<:-P
Multuuuumiiiiim!!! Si voua la fel!

antenutza
25.11.2008, 22:35:15
fetelor va rog frumos spueti-mi si mie de unde pot sa iau si eu figurina pt tort?mi-au mai spus unele miresici de pe niste site-uri dar sunt din sua si nu stiu cum sa fac comanda ?:( ma puteti ajuta?

buburuza
26.11.2008, 09:22:22
fetelor va rog frumos spueti-mi si mie de unde pot sa iau si eu figurina pt tort?mi-au mai spus unele miresici de pe niste site-uri dar sunt din sua si nu stiu cum sa fac comanda ?:( ma puteti ajuta?
Eu mi-am cumparat de pe un site din sua dar numai cu ajutorul unei persoane de acolo. Eu am platit cu cardul din Romania si am trecut la adresa de destinatie adresa persoanei care locuieste in state iar ea mi-a trimis pachetul prin posta. Cam asta a fi singura varianta:-<

uka22
26.11.2008, 17:58:40
eu am vazut la o cofetarie in km 4-5 cred k se numeste "Stefy" niste figurine de tort foarte frumoase....miri intr`un leagan,miri sub o umbreluta diferite modele foarte frumoase.eu numai akolo am vazut....bn nici nu am umblat eu prea mult:D

airina_bio
27.11.2008, 04:44:27
Vezi ca am scris eu la figurine tort cum am procedat eu. Site-ul trebuie sa faca comanda si in romania, si am scris si site-ul acolo. Am folosit adresa mea din buletin si paypal-ul.

alipety
27.11.2008, 16:27:03

sunt foarte frumoase pozele voastre, le-am vazut acu 2 zile (parca) de la munca...din pacate azi, cand sunt acasa si am vrut sa le privesc pe indelete...nu le-am mai putut accesa... :( nu mai sunt publice???:-?

Joliutza
27.11.2008, 18:17:19
sunt foarte frumoase pozele voastre, le-am vazut acu 2 zile (parca) de la munca...din pacate azi, cand sunt acasa si am vrut sa le privesc pe indelete...nu le-am mai putut accesa... :( nu mai sunt publice???:-?

Da...probabil ca a setat ea sa nu mai fie publice. Poate din greseala. Si mie mi s-a intamplat la un moment dat.

bianca82
27.11.2008, 20:15:48
Azi am implinit doua luni de la casatorie...nici nu stiu cand a trecut timpul....repede, repede:love: ....:-< ...parca, acum...daca stau sa ma gandesc as vrea sa mai trec o data prin pregatiri, nunta emotii..

Joliutza
27.11.2008, 20:57:50
Azi am implinit doua luni de la casatorie...nici nu stiu cand a trecut timpul....repede, repede:love: ....:-< ...parca, acum...daca stau sa ma gandesc as vrea sa mai trec o data prin pregatiri, nunta emotii..

Da, asta simt si eu. A fost foarte obositor, dar in acelasi timp...MINUNAT!
Cea mai frumoasa zi din viata mea de pana acum....

dvdruxandra
27.11.2008, 22:27:22

la cat mai multe luni+ani impreuna!!!!! sa fiti o familie implinita din toate puncetele de vedre
PS:peste o saptamana..it's my turn!!

bianca82
27.11.2008, 22:51:39
Multumesc mult si sa dea Dumnezeu la toata lumea la fel...si multa sanatate ca fericirea ne-o facem singuri...:D

buburuza
28.11.2008, 08:26:00
la cat mai multe luni+ani impreuna!!!!! sa fiti o familie implinita din toate puncetele de vedre
PS:peste o saptamana..it's my turn!!
It`s our turn !!;))

dvdruxandra
28.11.2008, 09:01:17
It`s our turn !!;))

dap..\:D/ :gen_05: ......sa ne vezi cand om implini un an de casnicie<:-P

buburuza
28.11.2008, 09:15:06
dap..\:D/ :gen_05: ......sa ne vezi cand om implini un an de casnicie<:-P
Doamne Ajuta !o:-)

airina_bio
29.11.2008, 09:15:09
Si eu mai vreau nunta o data mai ales ca tin minte doar vag lol. Bine k mai intru pe acest forum, sa nu uit atmosfera de "am nunta anul asta" si chinul cu pregatirile :)

dvdruxandra
29.11.2008, 13:18:59
Si eu mai vreau nunta o data mai ales ca tin minte doar vag lol. Bine k mai intru pe acest forum, sa nu uit atmosfera de "am nunta anul asta" si chinul cu pregatirile :)

da..e amuzant ca din toata agitatia cu nunta nu ne amintim decat de clipele frumoase din ziua aceea, nu si stresul, nervii, teama de a nu uita vreun detaliu, sentimente pe care le-am incercat inainte de ziua in care am devenit Doamna...

mihaela82cta
03.12.2008, 15:20:08
fetelor vedeti ca pe 15 ianuarie am auzit ca este targ de nunti ala marriott ptr cel einteresate

nikoletta
03.12.2008, 15:43:37
sunt targuri la bucuresti in ianuarie si pe 16-18 ian, 23-25 ian si 30 ian - 1 feb. sunt subiecte speciale pe forum...

alipety
03.12.2008, 18:03:32
buna,
ma puteti ajuta, va rog cu niste idei in legatura cu cazarea invitatilor la nunta?
am nevoie de cazare pentru vreo 10 familii si ma gandeam sa inchiriem o vila...oricum, sa iasa mai ieftin decat la hotel...va fi in extrasezon, in 12 septembrie si vrem sa platim pentru 3 nopti :11-12-13 septembrie...eventual o sa mai fie cateva zile inainte, ca sigur rudele mele vor vrea plaja, daca va fi vremea frumoasa....orice idee este binevenita!>:D<

crisstallus_cris
03.12.2008, 22:54:30
buna,
ma puteti ajuta, va rog cu niste idei in legatura cu cazarea invitatilor la nunta?
am nevoie de cazare pentru vreo 10 familii si ma gandeam sa inchiriem o vila...oricum, sa iasa mai ieftin decat la hotel...va fi in extrasezon, in 12 septembrie si vrem sa platim pentru 3 nopti :11-12-13 septembrie...eventual o sa mai fie cateva zile inainte, ca sigur rudele mele vor vrea plaja, daca va fi vremea frumoasa....orice idee este binevenita!>:D<
Eu am avut nevoie de cazare la nunta.Am inchiriat 17 camere pt o noapte ,iar 3 camere au fost inchiriate pt 2 nopti.Am cautat la mai multe vile prin satul de vacanta,dar nu aveau atatea camere cate vroiam eu,trebuia sa-i cazez in parti diferite.Pana la urma am optat pt hotel Victoria din Mamaia,conditii f bune,iar la pret am negociat si am platit 85 ron pt o camera dubla pe noapte.Cine a vrut sa mai stea in plus fata de noaptea platita de mine si-au platit singuri pt ca nu mi se pare normal sa-si faca oamenii concediul pe banii mei.Oricum cu totul ne-a ajuns destul de mult....

nikoletta
03.12.2008, 23:07:03
buna,
la pensiunile din mamaia sat? nu stiu exact cum sunt doar ma gandeam ca poate gasesti o pensiune si ocupa tot , dar nu stiu cum sunt conditiile... in general cand am mers prin tara mai bine a fost la pensiuni decat la hoteluri, dar fiecare cu preferintele lor... :D si noi avem cateva familii din alte localitati, dar ii cazam pe la rude si totusi s-ar putea sa mai avem nevoie si de camere in plus .. dar inca nu ne-am gandit la asta...

alipety
03.12.2008, 23:14:32
la pensiunile din mamaia sat? nu stiu exact cum sunt doar ma gandeam ca poate gasesti o pensiune si ocupa tot , dar nu stiu cum sunt conditiile... in general cand am mers prin tara mai bine a fost la pensiuni decat la hoteluri, dar fiecare cu preferintele lor... :D si noi avem cateva familii din alte localitati, dar ii cazam pe la rude si totusi s-ar putea sa mai avem nevoie si de camere in plus .. dar inca nu ne-am gandit la asta...
astazi am cautat si eu pe net exact pensiuni...ma gandeam la o vila cu multe camere, dar am vazut ca vilele sunt mai scumpe, pensiunea fiind mai ieftina...tot prin mamaia sat m-am uitat, dar nu toata lumea are pagina de internet, cred ca va trebui sa merg personal , sa le iau pe toate la pas...ma gandeam ca poate ati mai auzit ceva de genul asta si mi-ati putea recomanda ceva.cred ca mai rentabil e pensiunea, nu doar din punct d evedere financiar, dar ma gandesc ca inchiriind-o pe toata , vom sta si noi acolo cu rudele si parintii si eventual ciorba de potroace si un gratar sa facem a doua zi tot acolo...va fi ca o nunta ca-n povesti care tine 3 zile si 3 nopti :Dla hotel nu cred ca vom avea libertatea asta, e mai rigid :)
multumesc pentru sfaturi.

nikoletta
03.12.2008, 23:40:17
astazi am cautat si eu pe net exact pensiuni...ma gandeam la o vila cu multe camere, dar am vazut ca vilele sunt mai scumpe, pensiunea fiind mai ieftina...tot prin mamaia sat m-am uitat, dar nu toata lumea are pagina de internet, cred ca va trebui sa merg personal , sa le iau pe toate la pas...ma gandeam ca poate ati mai auzit ceva de genul asta si mi-ati putea recomanda ceva.cred ca mai rentabil e pensiunea, nu doar din punct d evedere financiar, dar ma gandesc ca inchiriind-o pe toata , vom sta si noi acolo cu rudele si parintii si eventual ciorba de potroace si un gratar sa facem a doua zi tot acolo...va fi ca o nunta ca-n povesti care tine 3 zile si 3 nopti :Dla hotel nu cred ca vom avea libertatea asta, e mai rigid :)
multumesc pentru sfaturi.

:gen_19: :rocking: ce super sunaaa!! pana la urma cine face ciorba de potroace ca noi stiam ca soacra mica si mama e putin stresata ca intr-un apartament e mai greu si se gandea sa inchirieze o casuta in satul de vacanta...ciorba sa o aducem noi =)) . dar ce zici tu si la ce te gandesti e chiar super... ar fi frumos sa gasesti o pensiune... succes!!!!

dani19_10dani
04.12.2008, 09:05:08
:gen_19: :rocking: ce super sunaaa!! pana la urma cine face ciorba de potroace ca noi stiam ca soacra mica si mama e putin stresata ca intr-un apartament e mai greu si se gandea sa inchirieze o casuta in satul de vacanta...ciorba sa o aducem noi =)) . dar ce zici tu si la ce te gandesti e chiar super... ar fi frumos sa gasesti o pensiune... succes!!!!
la noi ambele parti au facut :D si au chemat fiecare invitatii din partea lor..iar seara ne-am unit la soacra mica.

uka22
04.12.2008, 09:08:09
targ de nunti in cta la marriot?unde este asta ?:D

buburuza
04.12.2008, 09:59:17
targ de nunti in cta la marriot?unde este asta ?:D
Sigur se referea la cel din Bucuresti :D

uka22
04.12.2008, 10:27:54
Sigur se referea la cel din Bucuresti :D
am vazut k e din cta...si de`asta am intrebat :D

nikoletta
04.12.2008, 11:04:22
la bucuresti sunt targurile.. aproape in fiecare week-end din ianuarie !!<:-P
cele din constanta din ce am auzit de la miresicile din anii trecuti sunt slabute... asa ca eu cel putin voi incerca sa ajung macar la unul la bucuresti!!!

bianca82
04.12.2008, 11:47:08
Ca tot vin sarbatorile m-am gandit sa incercam sa facem si noi ceva pt copii sarmani sau pt batranii din azile. Asa ca daca aveti ceva in plus de care nu mai aveti nevoie sau posibilitatea sa cumparam niste dulciuri sau altceva ar fi tare dragut sa ne putem mobiliza. De ex eu am in beci doi saci plini cu jucarii din plus intr-o stare foarte buna...i-am adunat in timp si mi-au placut foarte mult, dar acum daca m-am mutat cu sotul meu nu mai am loc pt ei si se ofilesc degeaba cd niste copii sarmani s-ar putea bucura de ele.
Un astfel de anunt umanitar am descoperit tot pe acest site dar pt o alta localitate si a fost cel care m-a inspirat sa deschid unul si aici, pt Constanta. Asa ca ce ziceti fetele ne bagam?>:/ <:-P

bianca82
04.12.2008, 21:10:09
Nimeni, nimeni nu a citit propunerea? Astept niste raspunsuri...haideti fetelor sa facem ceva frumos de Craciun!!!<:-P

beatrice1983
04.12.2008, 21:28:34
Nimeni, nimeni nu a citit propunerea? Astept niste raspunsuri...haideti fetelor sa facem ceva frumos de Craciun!!!<:-P

Bianca ... eu o sa vin in Constanta pe 19 decembrie ... si o sa particip si eu cu ceva jucarii si poate gasim si altceva sa ducem copiilor ;-)

bianca82
04.12.2008, 21:35:44
Super!!! Hai fetelor, cine se mai baga? Cine se mai inscrie in rolul de Craciunita?:-p :D

kamy
04.12.2008, 22:50:56
Super!!! Hai fetelor, cine se mai baga? Cine se mai inscrie in rolul de Craciunita?:-p :D
Jucarii nu mai am ca le-am dat pe toate dar gasesc eu ceva pt copii.

nikoletta
04.12.2008, 23:23:04
=D>
de cand ai scris m-am tot gandit. jucarii nu prea mai am sau ce am sunt prea vechi ca sa le dau copiilor, dar orice altceva e binevenit.. ori aduce fiecare cate ceva ori cand ne intalnim strangem niste bani si mergem sa cumparam ceva bun sau jucarii. la fel ma gandeam la cine sa mergem. as fi vrut chiar la cineva singur si sarac, copii sau batrani la care nu prea se duc fundatiile, dar nu e obligatoriu. am fost odata la un spital in negru voda (nu stiu daca mai exista, sunt ani buni de atunci, o sa studiez), Doamne am ramas socata cum erau copiii aceia, sau chiar in spitalul mare la cei abandonati sau bolnavi, ... ne mai gandim
in principiu imi surade ideea >:D<

agdala15
05.12.2008, 10:06:38
Ca tot vin sarbatorile m-am gandit sa incercam sa facem si noi ceva pt copii sarmani sau pt batranii din azile. Asa ca daca aveti ceva in plus de care nu mai aveti nevoie sau posibilitatea sa cumparam niste dulciuri sau altceva ar fi tare dragut sa ne putem mobiliza. De ex eu am in beci doi saci plini cu jucarii din plus intr-o stare foarte buna...i-am adunat in timp si mi-au placut foarte mult, dar acum daca m-am mutat cu sotul meu nu mai am loc pt ei si se ofilesc degeaba cd niste copii sarmani s-ar putea bucura de ele.
Un astfel de anunt umanitar am descoperit tot pe acest site dar pt o alta localitate si a fost cel care m-a inspirat sa deschid unul si aici, pt Constanta. Asa ca ce ziceti fetele ne bagam?>:/ <:-P

O idee excelenta. Ma bag si eu. Ar fi interesant sa mergem intr-un sat unde sunt copii saracuti, chiar se vor bucura.

bianca82
05.12.2008, 10:15:50
Hai ca incepem sa ne mobilizam...mai multe detalii cred ca vom fixa la intalnire....eu in principiu ma gandeam la un orfelinat, ceva. Stie cineva prin Constanta unde este?

dvdruxandra
05.12.2008, 10:49:50
Hai ca incepem sa ne mobilizam...mai multe detalii cred ca vom fixa la intalnire....eu in principiu ma gandeam la un orfelinat, ceva. Stie cineva prin Constanta unde este?

da Bianca...eu incerc sa-mi mobilizez elevii in acest sens(nu stiu dak voi reusi pt. ca timpul e f.scurt, dar le-am propus deja de Paste-ajutor pt. batranei-).va ajut cu ce imi cereti si cu ce pot....sunt de acord, mai multe stabilim la intalnire, venimsicu idei etc. >:D<

PS. INTALNIRE MIRESICI 14 DECEMBRIE--ora ramane de stabilit sapt. viitoare--

dvdruxandra
05.12.2008, 10:51:48

orfelinat este in zona liceului Decebal(in spate), mai e adapostul de zi de langa liceul Economic1, mai este in cartier Medeea un centrul de plasament, cred k si in zona Anda(CET) ar mai fi unul....sunt destule

nikoletta
05.12.2008, 11:32:19
parintii mei stau langa cel din zona decebal.. si eu am stat inainte.. acum nu stiu exact ce e.. nu am mai vazut copii afara cum erau inainte, o sa o mai intreb pe mama.
acum cativa ani am tot fost la acel orfelinat si chiar am luat o fetita si un baietel la noi acasa atat de sarbatori cat si in week-end-uri sau mergeam sa ne jucam cu ei. ce m-a impresionat atunci, nu stiu daca duc lipsa atat de alimente sau alte produse, cat de dragoste , afectiune... sunt multi copii atat cumintei cat si obraznici, si cand zic obraznici nu ma refer ca darama sau mai stiu eu ce jocuri copilaresti, ci la faptul ca la un moment dat cand s-a dus mama sa ia unul din copii acasa , au inceput niste "copilasi" sa o traga de toate cele inclusiv ... :">. chiar mie personal mi se pare greu sa stapanesti atatia copii... daca vreti eu pot da o fuga pana acolo sa intreb... eu ma gandeam si la alte variante, cei de la orfelinate mai sunt vegheati de fundatii si mai primesc... si varianta agdalei e super ok, sa ne interesam in vreun sat de familii cu multi copii, familii care nu au ce pune pe masa, care nu au ce da de craciun la copii. as putea vb la 23 august sa vad daca in satucele acelea putem merge la cineva... sau vreo miresica care lucreaza in spital poate stie ceva de cei abandonati de acolo.. ce hotarati voi eu va ajut cu ce pot...>:D<

buburuza
05.12.2008, 11:38:44
parintii mei stau langa cel din zona decebal.. si eu am stat inainte.. acum nu stiu exact ce e.. nu am mai vazut copii afara cum erau inainte, o sa o mai intreb pe mama.
acum cativa ani am tot fost la acel orfelinat si chiar am luat o fetita si un baietel la noi acasa atat de sarbatori cat si in week-end-uri sau mergeam sa ne jucam cu ei. ce m-a impresionat atunci, nu stiu daca duc lipsa atat de alimente sau alte produse, cat de dragoste , afectiune... sunt multi copii atat cumintei cat si obraznici, si cand zic obraznici nu ma refer ca darama sau mai stiu eu ce jocuri copilaresti, ci la faptul ca la un moment dat cand s-a dus mama sa ia unul din copii acasa , au inceput niste "copilasi" sa o traga de toate cele inclusiv ... :">. chiar mie personal mi se pare greu sa stapanesti atatia copii... daca vreti eu pot da o fuga pana acolo sa intreb... eu ma gandeam si la alte variante, cei de la orfelinate mai sunt vegheati de fundatii si mai primesc... si varianta agdalei e super ok, sa ne interesam in vreun sat de familii cu multi copii, familii care nu au ce pune pe masa, care nu au ce da de craciun la copii. as putea vb la 23 august sa vad daca in satucele acelea putem merge la cineva... sau vreo miresica care lucreaza in spital poate stie ceva de cei abandonati de acolo.. ce hotarati voi eu va ajut cu ce pot...>:D<
varianta cu satele e buna pentru ca avem sate foarte sarace (ex. Oltina, Baneasa, Dobromir etc..)problema e ca sunt cam departe :(

bianca82
05.12.2008, 12:33:49
Da ...satele sunt cam departe si ne-ar trebui un mijloc de transport nu numai pentru noi dar si pentru ceea ce vom duce....oricum pana la urma vom gasi cu siguranta solutia optima...
Apropos de elevi si eu as incerca sa-i mobilizez pe ai mei(chiar daca nu sunt diriginta) dar nu stiu in ce fel...ca de adus bani...nu sunt nici ei foarte instariti.....

uka22
05.12.2008, 12:48:44
interesanta ideea sa iei un copilas de sarbatori acasa....imi place tare ideea :D sa am grija de el si sa`i ofer tot ce isi doreste :x

uka22
05.12.2008, 12:50:18
fetelor am si eu o intrebare....programarea la primarie sa face cu 2 sapt inainte nu? pai si pe invitatii cum scrii ora ?:">

alipety
05.12.2008, 13:03:26
interesanta ideea sa iei un copilas de sarbatori acasa....imi place tare ideea :D sa am grija de el si sa`i ofer tot ce isi doreste :x
pai se poate asta? in ce conditii dau ei un copilas unui strain acasa???? la oricine? sa ne spuna miresica care a reusit acest lucru, pls!!![-o<

buburuza
05.12.2008, 13:15:06
fetelor am si eu o intrebare....programarea la primarie sa face cu 2 sapt inainte nu? pai si pe invitatii cum scrii ora ?:">
Te referi la programarea de la Casa Casatoriilor?
De obicei cununia civila nu se trece in invitatie, cine are placerea sa vina o sa te intrebe cu cateva zile inainte :)

uka22
05.12.2008, 13:18:36
Te referi la programarea de la Casa Casatoriilor?
De obicei cununia civila nu se trece in invitatie, cine are placerea sa vina o sa te intrebe cu cateva zile inainte :)
aaaa....eu am avut invitatii in care scria :-? si dak eu imi programez biserica la ora 5 spre ex.si cand ma duc la casa casatoriilor imi spune k are liber doar la 5 ? :(

nikoletta
05.12.2008, 13:29:02
pai se poate asta? in ce conditii dau ei un copilas unui strain acasa???? la oricine? sa ne spuna miresica care a reusit acest lucru, pls!!![-o<
noi aveam blocul chiar langa camin, geamul de la dormitorul meu dadea exact spre camin si mai tot mergeam pe acolo si ne jucam cu copiii. asta se intampla acum multi ani, cam 7-8 ani.si ne atasasem de 2 copilasi tare draguti de acolo si ii luam acasa, dar apoi am constatat ca mai mult rau faceam ca fetita la un moment dat a fugit de la camin si a venit acasa la noi si incet incet nu i-am mai luat.
nu stiu acum daca mai merge .. dar oricum nu stiu daca as mai face, chiar daca imi sunt dragi, dar sufera mai mult apoi!!:-< nu stiu care ar fi solutia

uka22
05.12.2008, 13:33:55
:-< nasol da poate ca intradevar le faci mai mult rau....desii mi`ar placea tare mult sa pot rasfata un copilas batut de soarta:(
noi aveam blocul chiar langa camin, geamul de la dormitorul meu dadea exact spre camin si mai tot mergeam pe acolo si ne jucam cu copiii. asta se intampla acum multi ani, cam 7-8 ani.si ne atasasem de 2 copilasi tare draguti de acolo si ii luam acasa, dar apoi am constatat ca mai mult rau faceam ca fetita la un moment dat a fugit de la camin si a venit acasa la noi si incet incet nu i-am mai luat.
nu stiu acum daca mai merge .. dar oricum nu stiu daca as mai face, chiar daca imi sunt dragi, dar sufera mai mult apoi!!:-< nu stiu care ar fi solutia

buburuza
05.12.2008, 13:40:20
aaaa....eu am avut invitatii in care scria :-? si dak eu imi programez biserica la ora 5 spre ex.si cand ma duc la casa casatoriilor imi spune k are liber doar la 5 ? :(
Nu prea se intampla asa ceva, tu iti alegi ora, de obicei nu-ti impun ei ore, chiar daca sunt mai multe perechi la aceeasi ora o sa va bage pe toti pe rand. Eu zic sa stai linitita, ast ar fi cam ultima grija :)

alipety
05.12.2008, 13:44:37
da, ai dreptate, nu m-am gandit la binele lor, la ce vor simti ei...vizita aceasta intr-o casa ii va afecta si cu siguranta e mai bine pentru ei sa nu treaca prin asta...decat daca cineva are intentii serioase cu ei, in sensul de a-i adopta.
pana acum jumate de an , parintii lui iubi (socrii mei) au crescut o nepotica de la nepoata , avea 2 ani cand a ajuns la ei si au crescut-o timp de 3 ani. m-am atasat si eu foarte mult de ea, parca era copilasul meu, drept urmare am avut intentia sa o adoptam dupa nunta. dar ne-au sarit in cap socrii, ca nu se poate, nu e copilul nostru , ca fata stie cine ii sunt parintii si nu ne va fi nici noua bine , nici ei. anul asta a venit mama-sa de prin tarile straine si a luat-o!!! ce ne-am fi facut daca dupa ce o adoptam, aparea mama-sa peste cativa ani si si-ar fi cerut drepturile parintesti?! cred ca a fost mai bine ca nu am ajuns sa facem pasul asta.[-(

nikoletta
05.12.2008, 14:11:09
:-< mi-ati readus aminte!!! tare nasol la orfelinatele acestea,multa tristete.. multi copii, de toate tipurile, si cam cei buni invata numai prostii de la cei rai, nu au parte de imbratisari, dragoste de parinte...
>:D< mi-ati reinviat niste amintiri din perioada cand mai ma duceam cu ei si prin parca, Doamne ce greu trebuie sa fii fost si pentru d-nele educatoare., cred ca d-nele miresici profesoare stiu despre ce e vorba, chiar si eu am avut aceasta experienta dar cu "copilasi" mai mari sa le zic asa...
revenind la subiect, cred ca orice solutie e buna, chiar daca mi-as fi dorit sa ajutam pe cineva la care chiar nu se gandeste nimeni de craciun.

agdala15
05.12.2008, 17:04:19
Eu am spus sa mergem la sate pentru ca stiu ce se intampla in orfelinate, au mai de toate din punct de vedere material, ei au nevoie de dragoste, tot timpul primesc donatii.
Acum vreo 3 ani nepoata mea era la gradinita in Agigea si avea in clasa doua fete de la orfelinatul din Agigea. La fiecare copil i se serba ziua cu tort, suc si alte nebunii si m-am gandit sa le fac si eu ziua lor, am facut in asa fel incat le-a iesit o zi minunata, chiar am adus si un clovn. Ti se rupea inima sa le vezi, una plangea, cealalta radea. Am fost si la ofelinat din cand in cand le mai duceam cate ceva dulce si nu duc lipsa de nimic din punct de vedere material.
Chiar mi-ar placea sa mergem la o familie cu multi copii, care nu au ce pune pe masa de sarbatori.
In en-gros in km 5 e un magazin unde au jucarii f ieftine( cu 10 lei cumperi un plus destul de mare) si putem sa le facem prajituri, placinte(ma ofer).
Iubitul meu are o furgoneta cu 7 locuri asa ca nu ar fi o problema cu ce mergem.

Chiar as fi tare bucuroasa sa iasa ceva bine.

dvdruxandra
05.12.2008, 17:33:33
Da ...satele sunt cam departe si ne-ar trebui un mijloc de transport nu numai pentru noi dar si pentru ceea ce vom duce....oricum pana la urma vom gasi cu siguranta solutia optima...
Apropos de elevi si eu as incerca sa-i mobilizez pe ai mei(chiar daca nu sunt diriginta) dar nu stiu in ce fel...ca de adus bani...nu sunt nici ei foarte instariti.....

va dati seama ca dak ne directionam eforturile catre un sat(sa nu zic mai multe) lucrul acesta implica multe costuri+multe obiecte adunate(doar nu te poti duce la atatia copii de la tzara -mai ales in cazul in care sunt familii cu 9-10 copii chiar- cu 20 papusi si 30 hainutze.....asta ar fi o campanie mult prea mare ce nu cred k poate avea mare succes doar cu cateva miresici(abia reusesc vedetele sa stranga ajutoare pt. oameni necajiti, dar noi?...ni offence)...

agdala15
05.12.2008, 17:37:22
Eu ma refeream la doua familii, nu avem cum sa ducem la tot satul.

crisstallus_cris
05.12.2008, 17:42:49
Eu ma refeream la doua familii, nu avem cum sa ducem la tot satul.
Si familiile astea cum sa le alegem?Batem la prima poarta care arata rau si vedem copii pe afara prost imbracati?

dvdruxandra
05.12.2008, 19:37:32
Si familiile astea cum sa le alegem?Batem la prima poarta care arata rau si vedem copii pe afara prost imbracati?

sunt de acord..cel mai bine tot un centru sa ajutam cumva, pt. ca hainutele sunt impartite de doamnele de acolo cum stiu mai bine(dupa varsta, inaltime etc.)

bianca82
05.12.2008, 19:46:55
Eu ma gandeam sa face noi pachetele deja ...pentru ca nu prea am incredere in imparteala ingrijitoarelor....sincer....
Offf sper sa ne hotaram unde mergem....eu deocamdata pun la bataie doi saci cu animalute din plus...
Cine mai liciteaza, cu ce? In afara de bani...despre partea materiala vom vorbi la intalnire...:D

nikoletta
06.12.2008, 10:18:03
eu de exemplu pot vorbi cu primarul de la 23 august si poate sa-mi spuna de 2-3 familii de copii saraci si daca mergem cu masini nu e problema. si daca pentru cateva familii nu avem cum, avem pentru un intreg camin de copii? pai acolo sunt mult mai multi. si eu la fel stiu ca au in mare tot ce le trebuie, si mai ales de sarbatori cand se tot fac serbari si se aduc pachetele.. eu sunt de acord cu ce zice agdala.. de la rude, de la cunostinte putem afla ce familii au multi copii si au nevoie de ajutor!!!

uka22
06.12.2008, 13:32:02
La multi ani Nikoletta!!!!La multi ani tuturor celor care astazi isi serbeaza ziua de nume.Multa sanatate,fericire si sa fiti iubiteeeeee!!!!:*

dani19_10dani
06.12.2008, 14:56:29
:-< mi-ati readus aminte!!! tare nasol la orfelinatele acestea,multa tristete.. multi copii, de toate tipurile, si cam cei buni invata numai prostii de la cei rai, nu au parte de imbratisari, dragoste de parinte...
>:D< mi-ati reinviat niste amintiri din perioada cand mai ma duceam cu ei si prin parca, Doamne ce greu trebuie sa fii fost si pentru d-nele educatoare., cred ca d-nele miresici profesoare stiu despre ce e vorba, chiar si eu am avut aceasta experienta dar cu "copilasi" mai mari sa le zic asa...
revenind la subiect, cred ca orice solutie e buna, chiar daca mi-as fi dorit sa ajutam pe cineva la care chiar nu se gandeste nimeni de craciun.
la multi ani.multa sanatate si fericire :*

crisstallus_cris
06.12.2008, 17:04:47
La multi ani miresicilor ce sarbatoresc astazi numele sau iubitilor lor daca poarta numele Nicolae.

nikoletta
06.12.2008, 17:15:00
:*:*:*:*:*:* va multumesc mult fetele!!! si voi sa aveti parte numai de iubire si de bucurii!!!!

dvdruxandra
07.12.2008, 15:55:18
La multi ani miresicilor ce sarbatoresc astazi numele sau iubitilor lor daca poarta numele Nicolae.

subscriu....LA MULTI ANI!!!

pretyflory
12.12.2008, 15:51:41
Fetelor am o problema... nu stiu daca s`a mai vorbit despre asta si nici n`am timp acum sa caut ..maine mergem la nasi sa`i "cerem" deja stim raspunsul dar am zis sa fie si o cerere oficiala...problema e ca nu stiu ce trebuie sa mai luam in afara de whisky. Ajutati`ma cu cateva sugestii va rog.

uka22
12.12.2008, 16:50:03
Fetelor am o problema... nu stiu daca s`a mai vorbit despre asta si nici n`am timp acum sa caut ..maine mergem la nasi sa`i "cerem" deja stim raspunsul dar am zis sa fie si o cerere oficiala...problema e ca nu stiu ce trebuie sa mai luam in afara de whisky. Ajutati`ma cu cateva sugestii va rog.
luati si voi eventual un tort sau niste prajiturele.noi pe nasi i`am "cerut" la munk la nasa fara nik;)) bn dupaia ne`am revansat :) este de ajuns ceva de baut si ceva dulce.

chika
12.12.2008, 20:39:31
si un buchet de flori pentru nasa, sau, mai frumos (parerea mea) o craciunita, e o floare in ghiveci foarte frumoasa.
multa bafta!

alipety
12.12.2008, 21:26:24
:D:D:D
exact la asta m-am gandit eu toata dupa amiaza, de cand am aflat ca maine vin la noi viitorii nasi, "sa ne ceara" :-" ei si-au depus candidatura si sa vedem maine ce stabilim :) daca sunt castigatori <:-P
nu stiu daca trebuie sa le luam ceva, noi o sa pregatim masa si o placinta (cum stiu eu mai bine sa fac :) ) , probleme sunt la mancare, nasa tine regim, nu mananca gras, nu porc, nu oua, nu peste...nu stim ce sa-i preparam #-o
o idee , va rog! ^:)^

beatrice1983
12.12.2008, 21:28:14
:D:D:D
exact la asta m-am gandit eu toata dupa amiaza, d ecand am aflat ca maine vin la noi viitorii nasi, "sa ne ceara" :-" ei si-au depus candidatura si sa vedem maine ce stabilim :) daca sunt castigatori <:-P
nu stiu daca trebuie sa le luam ceva, noi o sa pregatim masa si o placinta (cum stiu eu mai bine sa fac :) ) , probleme sunt la mancare, nasa tine regim, nu mannaca gras, nu porc, nu oua, nu peste...nu stim ce sa-i preparam #-o
o idee , va rog! ^:)^

Drajeuri :)) ... glumesc. Cel mai bine sun-o si intreab-o ce mananca ... sau daca nu ... un gratar de piept de pui sigur o sa manance chiar daca e la regim ;-)

pretyflory
13.12.2008, 09:15:47
si un buchet de flori pentru nasa, sau, mai frumos (parerea mea) o craciunita, e o floare in ghiveci foarte frumoasa.
multa bafta!

ai dreptate si mie imi place floarea foarte mult.

andreea86ctza
14.12.2008, 22:34:16
buna seara

nikoletta
15.12.2008, 10:47:08
buna seara
bine ai venit printre noi!! asteptam sa schimbam impresii

andreea86ctza
15.12.2008, 13:46:05
Cine mai are nunta in Constanta ?
buna !eu.dar sunt zapacita momentan

crisstallus_cris
16.12.2008, 22:02:20
Acum jumatate de ora in timp ce eram pe Miresici ne-au sunat de la Domo ca vin cu Tv si masina de spalat.Socrii chiar radeau ca vine Mos Craciun....Acum le avem in casa.:)

uka22
17.12.2008, 08:38:04
Acum jumatate de ora in timp ce eram pe Miresici ne-au sunat de la Domo ca vin cu Tv si masina de spalat.Socrii chiar radeau ca vine Mos Craciun....Acum le avem in casa.:)
:) ce frumos!o intrebare...este cadoul de la Mazare?k asa promisese k le va da tineriilor casatoriti.sau ati participat la vre`o tombola?sa le stapaniti sanatosi!:*

dvdruxandra
17.12.2008, 10:21:40

f. frumos...noi le-am primit in ajun de Mos Nicolae ;-)

dvdruxandra
17.12.2008, 10:22:53
:) ce frumos!o intrebare...este cadoul de la Mazare?k asa promisese k le va da tineriilor casatoriti.sau ati participat la vre`o tombola?sa le stapaniti sanatosi!:*

nu, este cadoul de la Mazare, unul din cele 2 :2 produse electrocasnice si 200euro(ma rog, contravaloarea lor in lei)

uka22
17.12.2008, 11:11:27
nu, este cadoul de la Mazare, unul din cele 2 :2 produse electrocasnice si 200euro(ma rog, contravaloarea lor in lei)
frumos din partea lui...chiar merita votul nostru :)

crisstallus_cris
17.12.2008, 11:37:12
frumos din partea lui...chiar merita votul nostru :)
Alte primarii nu dau nimic,stiu asta.Dar ce face Mazare nu e din buzunarul lui,face pt imagine..are el niste avantaje ca nu cred ca iubeste el tinerii f mult.Stie ca pe el il sustin batranii ca le da ulei in fiecare luna,dar ca tinerii nu sunt de aceeasi parere,asa ca trebuia sa faca si el ceva sa ne castige simpatia.

dvdruxandra
17.12.2008, 14:57:01
Alte primarii nu dau nimic,stiu asta.Dar ce face Mazare nu e din buzunarul lui,face pt imagine..are el niste avantaje ca nu cred ca iubeste el tinerii f mult.Stie ca pe el il sustin batranii ca le da ulei in fiecare luna,dar ca tinerii nu sunt de aceeasi parere,asa ca trebuia sa faca si el ceva sa ne castige simpatia.

:suuuper: asa e

uka22
17.12.2008, 16:05:49
asa o fii.nu te contrazic.insa alti primari din banii pe care ii fura isi cumpara vile si apartamente.el makar are bunul simt si imparte si cu cetatenii ;))

buburuza
17.12.2008, 16:09:40
asa o fii.nu te contrazic.insa alti primari din banii pe care ii fura isi cumpara vile si apartamente.el makar are bunul simt si imparte si cu cetatenii ;))
Pai da, ca el nu mai are ce sa-si cumpere, deja si-a cumparat cam tot ce era posibil ;))

uka22
17.12.2008, 16:26:27
Pai da, ca el nu mai are ce sa-si cumpere, deja si-a cumparat cam tot ce era posibil ;))
toti si`au cumparat de toate!!!!dar tot nu au ajutat oamenii,le`au facut case si rudelor si conturi in banci dar pe romani nu i`a ajutat cu nik.parerea mea este k constanta arata mult mai bnn decand e el primar si oamenii sunt ajutati tot de atunci.altii nu se sinchisesc sa miste un deget!

beatrice1983
17.12.2008, 21:40:31
toti si`au cumparat de toate!!!!dar tot nu au ajutat oamenii,le`au facut case si rudelor si conturi in banci dar pe romani nu i`a ajutat cu nik.parerea mea este k constanta arata mult mai bnn decand e el primar si oamenii sunt ajutati tot de atunci.altii nu se sinchisesc sa miste un deget!

Exact! ;-)

dvdruxandra
18.12.2008, 09:35:00
haideti fetele, lasati-l pe Mazare in pace...ce face ce nu face, el stie cel mai bine...ceea ce conteaza cred pana la urma e ca trebuie sa ne bucuram de cadourile pe care le primim, nu? >:D<

crisstallus_cris
18.12.2008, 12:06:56
haideti fetele, lasati-l pe Mazare in pace...ce face ce nu face, el stie cel mai bine...ceea ce conteaza cred pana la urma e ca trebuie sa ne bucuram de cadourile pe care le primim, nu? >:D<
Corect.Deocamdata ale mele stau impachetate ca nu avem loc de ele,dar de indata ce vom avea locul nostru le vom utiliza.

dvdruxandra
19.12.2008, 12:58:31
Corect.Deocamdata ale mele stau impachetate ca nu avem loc de ele,dar de indata ce vom avea locul nostru le vom utiliza.

noi am dat deja in functiune tv-ul, care merge f. bine....frigiderul, dupa sarbatori cred :D

nikoletta
23.12.2008, 10:52:22
;;) nu stiu daca mai reusesc sa intru pe net pana de craciun asa ca va urez de pe acum CRACIUN FERICIT! alaturi de cei dragi, sa va aduca mosul numai sanatate, bucurii si impliniri! si cam ce va doriti voi.
:*:*:*:*:*:*:*:*:*

bianca82
23.12.2008, 11:13:43
Multumim, multumim....eu incerc sa intru un pic, ca altfel stau morocanoasa toata ziua....;))
Fetelor vreau si eu niste idei de aperitive usor de pregatit dar deosebite, sa-mi uimesc parintii la masa de Craciun....de ex ce am eu un frigi (cel de la Mazare): curcan, carnaciori de plescoi, branza brie, mucegai, smantana, sunca presata, creveti, somon afumat....deci ce pot face cu ele? Sau alte idei...ma gandeam la niste frigarui mai deosebite infipte intr-un fruct...sau nu stiu astept idei....pls!!!!!!!!!!!!!![-o< :*

buburuza
23.12.2008, 12:10:45
Multumim, multumim....eu incerc sa intru un pic, ca altfel stau morocanoasa toata ziua....;))
Fetelor vreau si eu niste idei de aperitive usor de pregatit dar deosebite, sa-mi uimesc parintii la masa de Craciun....de ex ce am eu un frigi (cel de la Mazare): curcan, carnaciori de plescoi, branza brie, mucegai, smantana, sunca presata, creveti, somon afumat....deci ce pot face cu ele? Sau alte idei...ma gandeam la niste frigarui mai deosebite infipte intr-un fruct...sau nu stiu astept idei....pls!!!!!!!!!!!!!![-o< :*
Eu zic sa intri la topicul de Miresici gospodine, sigur or sa-ti dea idei fetele;;)

dvdruxandra
23.12.2008, 14:26:14

=P~ =P~ =P~ eu zic sa ne inviti si pe noi la tine ;-) ;;)

dvdruxandra
23.12.2008, 14:30:43
fetele sunt fericita: pe 27 am hotarat sa plecam cu nasii si niste rude(cumnati+verisori) la munte, mai exact la Bran.abia astept, mai ales ca sper sa gasim si putina zapada:gen_04: :gen_08: :madlaugh:

Joliutza
23.12.2008, 16:11:02
fetele sunt fericita: pe 27 am hotarat sa plecam cu nasii si niste rude(cumnati+verisori) la munte, mai exact la Bran.abia astept, mai ales ca sper sa gasim si putina zapada:gen_04: :gen_08: :madlaugh:

Ce frumos....va doresc sa aveti zapada si sa va simtiti bine acolo!

uka22
24.12.2008, 08:47:10
super!distractie placuta!si noi plecam pe 31 :D chiar in ziua de revelion :D speram sa ajungem in timp util pt k mergem tocmai in vatra dornei :)

nikoletta
24.12.2008, 12:14:49
distractie placuta celor care plecati la munte!!!

nikoletta
24.12.2008, 12:15:22
iar celorlalte sarbatori fericite alaturi de cei dragi!!

kamy
24.12.2008, 14:05:28
Distractie placuta celor care vor pleca la munte si sarbatori fericite!

antenutza
24.12.2008, 15:08:28
distractie placuta si sarbatori fericite fetelor:gen_05:

sweet_aleca
24.12.2008, 16:22:17
BUna :)

si eu sunt tot miresica de 2009:) septembrie!! imi este destul de greu... pentru ca eu sunt stabilita in bucuresti, doar ca iubesc marea:) si ... nu ma vad maritata in alta parte

cristina17
30.12.2008, 13:05:23
Intru si eu putin cu intarziere sa va urez sarbatori fericite si un an nou plin de bucurie si fericire!!!
pupici

crisstallus_cris
30.12.2008, 18:57:06
Intru si eu putin cu intarziere sa va urez sarbatori fericite si un an nou plin de bucurie si fericire!!!
pupici
Felicitari pentru sarcina.Am vazut tikerul:"> .

cristina17
30.12.2008, 21:02:57
Felicitari pentru sarcina.Am vazut tikerul:"> .
Multumesc mult! Am avut parte de un cadou deosebit de Craciun;)) !!!

nikoletta
30.12.2008, 23:02:18
ce frumos!!!;;) la anul vreau si eu asa cadou de craciun!!!
sa fiti sanatosi!! si sa va bucurati la maxim de minunatie!
la fel la viitoarele mamici si mamici!!!

nikoletta
31.12.2008, 00:08:20
la multi ani miresici!
sa aveti un an asa cum vi-l doriti!
numai sanatate, impliniri si bucurii!!!
>:D<>:D<>:D<

kamy
31.12.2008, 08:45:47
La multi ani,un an nou fericit, in care tot ce v-ati propus sa se realizeze iar viitoarelor miresici le doresc sa aiba parte de o nunta minunata!

buburuza
31.12.2008, 11:38:16
Felicitari! Si eu am avut parte de acelasi cadou de Craciun;)) Noi suntem un pic mai mare, cu o saptamana! Sa fiti sanatosi>:D< !

crisstallus_cris
31.12.2008, 15:49:11
LA MULTI ANI si un an 2009 mai prolific!

dvdruxandra
31.12.2008, 18:04:27
La Multi Ani!!! Si Sa Ne Vedem Cu Bine In Noul An....pupici

cristina17
02.01.2009, 20:50:12
Felicitari! Si eu am avut parte de acelasi cadou de Craciun;)) Noi suntem un pic mai mare, cu o saptamana! Sa fiti sanatosi>:D< !

La multi ani si un an nou fericit!!!Sa fiti santosi si voi si sa cresteti mari:) !!!:* :* :* :*

sorina_82
08.01.2009, 13:02:30
LA MULȚI ANI MIRESICILOR DIN 2009 !, eu sunt nouă pe site, vă doresc un an nou plin de împliniri și bucurii, nunți frumoase ca în vis și multă sănătate alături de cei dragi!
Eu fac nunta anul acesta la Terasa Colonadelor, abia aștept și vroiam să vă zic că am ales pentru nunta mea ca să îmi cânte pe băieții de la Scoica Land! Întâmplător am petrecut Revelionul acolo, ei cântau de revelion, chiar mi-a plăcut atmosfera pe care au creat-o, a fost nebunie! Au avut sonorizarea lor - chiar i-am întrebat- și am verificat așa, de probă prin tot localul cum sună - se auzea super în orice zonă, deși localul e cam gălăgios,băieții au cântat de toate, ușoară românească și internațională,populară , macedonească, grecească, turcească, jocuri specifice, ce mai ?, atmosferă , pauze ioc, i-am acontat necondiționat ! Se numesc REFLEX 2008, înainte se numeau ATHOS, dar a rămas aceeași componență, numele l-au schimbat pt că mai erau și alții cu același nume, în prețul negociat este și acordeonistul inclus, transportul, sunt autorizați, sunt serioși și își fac treaba bine, eu îi recomand tuturor !
pentru aranjamente am rezolvat cu doamna de la Cristina Mode, sunt cei mai buni , ce mai ?, sunt atât de fericită că am rezolvat marile probleme pentru nuntă, cununia era stabilită deja , cu camera am rezolvat tot cu cei de la SCOICA LAND, mi-au recomandat un băiat foarte bun și serios, TEOLICĂ sau TEO, iar cu rochia mă va ajuta să îmi aleg o verișoară la bucurești, este prietenă bună cu Romanița ! Vă pup !

ionela3001
09.01.2009, 10:55:49
Am si eu nevoie de ajutor si de niste sfaturi, cu cat timp inainte de data stabilita pentru nunta trebuie sa megem la casa casatoriilor si la primarie sa ne programam! Chiar nu stiu si nu stiu cui sa cer ajutorul! Va multumesc din suflet!

ionela3001
09.01.2009, 10:59:10
Si mai am o problema, inca nu am gasit fotograf, ma puteti ajuta cu numere de telefon, nu as vrea sa fie niciprea scump! Voi ce stiti, ati gasit fotografi, cam ce preturi au?

dvdruxandra
09.01.2009, 11:17:20
Si mai am o problema, inca nu am gasit fotograf, ma puteti ajuta cu numere de telefon, nu as vrea sa fie niciprea scump! Voi ce stiti, ati gasit fotografi, cam ce preturi au?

ti-am trimit PM

dvdruxandra
09.01.2009, 11:20:16
Am si eu nevoie de ajutor si de niste sfaturi, cu cat timp inainte de data stabilita pentru nunta trebuie sa megem la casa casatoriilor si la primarie sa ne programam! Chiar nu stiu si nu stiu cui sa cer ajutorul! Va multumesc din suflet!

dosarul de casatorie se depune cu 10 zile inainte de nunta...trebuie sa te duci la primarie si sa iti calculezi ziua in care trebuie acesta depus acolo....pana atunci mai poti citi cateva informatii care te pot ajuta la topicul: pt. cele care au actele facute , postat putin mai jos decat acesta

sorina_82
10.01.2009, 08:54:16

BUNA IONELA, uite aici doua nr de tel , 0723227719 GIGI si 0722617418 TEO,buni fotografi si cameramani.Succes !

ionela3001
10.01.2009, 09:08:11
Buna Sorina! te rog daca poti sa imi trimiti pe privat numerele de telefon ca aici nu le afiseara! Iti multumesc pentru ajutor!

crisstallus_cris
10.01.2009, 11:17:58
Vreau si eu urgent nr formatiei Luceafarul pt o prietena....

beatrice1983
10.01.2009, 11:41:16
Vreau si eu urgent nr formatiei Luceafarul pt o prietena....

Ti l-am trimis pe PM :)

crystyna_andrada
12.01.2009, 13:14:45
[quote=ionela3001;1337150]Am si eu nevoie de ajutor si de niste sfaturi, cu cat timp inainte de data stabilita pentru nunta trebuie sa megem la casa casatoriilor si la primarie sa ne programam! Chiar nu stiu si nu stiu cui sa cer ajutorul! Va multumesc din suflet![/qu

Se merge cu 10 zile inainte de nunta.

dvdruxandra
12.01.2009, 14:26:17
[quote=ionela3001;1337150]Am si eu nevoie de ajutor si de niste sfaturi, cu cat timp inainte de data stabilita pentru nunta trebuie sa megem la casa casatoriilor si la primarie sa ne programam! Chiar nu stiu si nu stiu cui sa cer ajutorul! Va multumesc din suflet![/qu

Se merge cu 10 zile inainte de nunta.

gasesti mai multe informatii la topicul "pt. cele care au deja actele facute"

Lidia_Surcel
12.01.2009, 16:00:06

Tot cu 10-12 zile inainte stiu si eu

Joliutza
12.01.2009, 20:40:23

Tot cu 10-12 zile inainte stiu si eu

Cu fix 1o zile inainte. Deci daca ai, de exemplu, nunta pe 16 August, trebuie sa mergeti pe 7 August.

sabrina
14.01.2009, 15:27:53
Multumesc tuturor pentru sfaturi.Ne-am hotarat in privinta fotografilor......o sa-i luam pe sotii Penaru.I-am sunat deja si i-am anuntat ca ne-am decis.Cu siguranta o sa fim si noi la fel de incantati ca voi cand o sa vedem pozele.......multumesc inca odata......casa de piatra celor care s-au casatorit in wekeed-ul asta.
buna. cred ca ai facut o alegere f buna.

crisstallus_cris
17.01.2009, 11:27:41
Fetelor care are revista avantaje,numarul din decembrie?Eu l-am avut,dar l-am dat unei tipe sa citeasca si ea.Ieri m-a sunat o doamna ca am castigat 2 produse oriflame la un concurs din avantaje si eu nu mai stiu ce produse erau...asa ca daca puteti sa-mi ziceti si mie...imi amintesc vag de ceva din gama milk&honey,dar nu mai stiu....

aroma_de_portocale
29.01.2009, 21:51:15
Fetelor stie cineva cum arata Crama Murfatlar din Neptun?

Laguna
01.02.2009, 11:53:20
In mare si eu tot pe 200, dar vom sti mai sigur dupa confirmari.. care nici alea in ziua de azi nu prea mai garanteaza prezenta.. :-"
Buna..eu sunt mai noua pe aici..si as ruga toate miresicile din 2008 sa ma ajute si pe mine...ce bautura a-ti cumparat,si cata bautura tb. sa cumpar pentru o nunta de 200 de persoane...ma refer la aperitiv pentru doamne si domni,vin,apa,suc,sampanie...si cum s-a servit bautura la voi la nunta,cu sticla pe masa sau serviti de ospatari...as vrea sa fie toata lumea multumita.
In special as dori sa stiu ce cantitati sa cumpar...
Pupici...si va rog ajutati-ma..>:P

carmen_stere
01.02.2009, 18:26:48
la casa casatoriilor trebuie sa mergi inainte cu 10zile ...pt a-ti depune actele...:)

cristina17
01.02.2009, 20:26:47
Buna..eu sunt mai noua pe aici..si as ruga toate miresicile din 2008 sa ma ajute si pe mine...ce bautura a-ti cumparat,si cata bautura tb. sa cumpar pentru o nunta de 200 de persoane...ma refer la aperitiv pentru doamne si domni,vin,apa,suc,sampanie...si cum s-a servit bautura la voi la nunta,cu sticla pe masa sau serviti de ospatari...as vrea sa fie toata lumea multumita.
In special as dori sa stiu ce cantitati sa cumpar...
Pupici...si va rog ajutati-ma..>:P

Cred ca exista un subiect despre bautura la nunta si am cam scris toate fetele pe acolo ce si cum s-a baut.Eu una acum nu prea mai imi aduc aminte:-B !!!
Spor la citit!!!

mihaela82cta
01.02.2009, 21:21:41
fetelor va rog sa imi spuneti si mie cat dureaza toata cununia civila aproximativ ca minute ...:-s :-s

crumela
02.02.2009, 09:21:50
fetelor va rog sa imi spuneti si mie cat dureaza toata cununia civila aproximativ ca minute ...:-s :-s
In fata ofiterului de stare civila nu stati mai mult de 5 minute....la intrare va va spune nenea gardianu ca dupa oficierea casatoriei sa va felicite doar nasii si parintii sa faceti cateva poze iar restul invitatilor sa va felicite afara (ma rog cel putin la noi asa a fost).

dvdruxandra
02.02.2009, 11:05:29

cu tot cu felicitarile nasilor si ale parintilor (pt. ca ceilalti invitati felicita mirii jos)...10 min., maxim 15 min

mihaela82cta
02.02.2009, 12:23:14
multumesc fetelor

luonika
06.02.2009, 21:05:40
Arata super Crama din Neptun. Am fost la nunta unei prietene toamna trecuta in septembrie. Are o sala mare jos unde este ringul si sunt asezate mese in jurul acestuia iar la etaj sunt doar mese. deschiderea este circulara asa ca toata lumea de sus priveste la cei de jos si invers.

MimiEla
09.02.2009, 08:43:49
iubite constantence ajutorrrrr !!
am vazut niste lumanari care m-au bagat in boala va atasez aici 3 poze si va pun linkul unde am pus mai multe poze pe forumul general
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1019&page=262

daca ati vazut / auzit / stiti unde pot gasi asa ceva in constanta va rog spuneti-mi >:D<
editat: un video pe you tube de la how its made din cauza caruia m-am imbolnavit cu aceste lumanari :D

http://www.youtube.com/watch?v=N38F0JyzTaM

aroma_de_portocale
09.02.2009, 21:33:16
Arata super Crama din Neptun. Am fost la nunta unei prietene toamna trecuta in septembrie. Are o sala mare jos unde este ringul si sunt asezate mese in jurul acestuia iar la etaj sunt doar mese. deschiderea este circulara asa ca toata lumea de sus priveste la cei de jos si invers.
Acolo ar vrea iubitul meu sa facem...dar eu nu stiu ce sa zic ( la noi e mai complicat avem multe drumuri de facut eu fiind din tulcea)
Nu ai idee cam cat e meniul? Sa imi fac o imagine...
Multumesc!:*

chika
10.02.2009, 12:03:09
primele sunt dementiale:madlaugh: eu nu as putea sa le dau foc si sa raman fara ele. am primit in urma cu vreo 3 ani de la cineva o lumanare parfumata - o am si acum, mi-a placut mult si nu m-am indurat sa o stric.

luonika
10.02.2009, 20:34:45
Prietena mea e din mangalia dar sta in Brasov. Si ei au facut o gramada de drumuri. Am sa o intreb cat costa meniul si-ti spun.

aroma_de_portocale
10.02.2009, 21:33:05
Multumesc!!!! >:D< >:D< >:D<

MimiEla
11.02.2009, 09:24:57
primele sunt dementiale:madlaugh: eu nu as putea sa le dau foc si sa raman fara ele. am primit in urma cu vreo 3 ani de la cineva o lumanare parfumata - o am si acum, mi-a placut mult si nu m-am indurat sa o stric.
dar ai vazut pe la noi prin orash asa ceva ???

pls zi ca da...

chika
11.02.2009, 09:52:26
sorry :( , nu am vazut, dar nici nu m-am uitat dupa asemenea lumanari

dvdruxandra
11.02.2009, 10:29:21
am vazut niste lumanari care m-au bagat in boala va atasez aici 3 poze si va pun linkul unde am pus mai multe poze pe forumul general

daca ati vazut / auzit / stiti unde pot gasi asa ceva in constanta va rog spuneti-mi >:D<
editat: un video pe you tube de la how its made din cauza caruia m-am imbolnavit cu aceste lumanari :D

am aflat despre aceste lumanari ca se numesc Bohemian candles si ca exista o firma din Norvegia care le distribuie http://beautifulcandles.fuzing.com/

dy_angel_dydy
11.02.2009, 11:11:05

Sunt minunate....dar sincer eu nu am vazut asa ceva la noi decat mici.Si am cautat si eu lumanari o gramada de timp

laurairina13
11.02.2009, 21:07:05
Buna, fetelor! hop si eu...am nunta pe 13 iunie !Vad ca suntem putine miresici din mangalia care au descoperit site-ul!
Noi facem nunta in Saturn, la hotel Saturn. Avem angajata muzica, un domn Ivan, am inteles ca e destul de ok(nu i-am vazut totusi la nici o nunta, si mergem pe recomandari)1200E, localul, si verighetele. Problema noastra principala sunt nasii...avem promisiuni din partea unei perechi...dar nimic concret. Inca nu am fost la biserica Sf.Gheorghe sa vb pt cununie, sper sa nu fie prea tarziu. Si rochia si accesorii merg prin martie sa ma uit in Cta. AA..si filmatul si pozele sunt rezolvate, va fi fratele meu cel care le face, e super profesionist si m-am scos..moka..;))
Si mai sunt muuulte de facut....incep sa ma stresez deja...

danutza87d
14.02.2009, 13:59:59
fetelor, spuneti-mi si mie cat de obositor este sa faci si cununia civila si cea religioasa in aceiasi zi? plus k la mine va fi si un drum dus-intors constanta-tulcea(acolo m-am nascut si locuiesc inca ai mei). ma sfatuiti sa fac cununia civila in alta zi?

va multumesc
:-SS

dy_angel_dydy
14.02.2009, 14:04:02
feteleor, spunetimi si mie cat de obositor este sa faci si cununia civila si cea religioasa in aceiasi zi? plus k la mine va fi si un drum dus-intors constanta-tulcea(acolo m-am nascut si locuiesc inca ai mei). ma sfatuiti sa fac cununia civila in alta zi?

va multumesc
Eu tot din tulcea sunt dar am renuntat la idee.Si asa am inchiriat un autocar sa aduc toti invitatii de acolo.E foarte obositoare ziua nuntii si nu cred ca ai avea nevoie de un drum atat de lung.Daca nu vrei sa faci cununia civila in Constanta (eu asa am facut) Mai bine faci in alta zi

Joliutza
14.02.2009, 14:06:25
feteleor, spunetimi si mie cat de obositor este sa faci si cununia civila si cea religioasa in aceiasi zi? plus k la mine va fi si un drum dus-intors constanta-tulcea(acolo m-am nascut si locuiesc inca ai mei). ma sfatuiti sa fac cununia civila in alta zi?

va multumesc

Este obositor dar parca e si mai frumos....una e sa spui ca data nuntii este x...alta e sa spui ca te-ai casatorit civil pe data de...si religios pe data de...
E doar parerea mea. Sunt insa situatii in care e nevoie realmente sa fie in zile diferite....mai ales daca e si un drum de facut.

Tu hotarasti.

danutza87d
14.02.2009, 14:11:51
la drum nu am cum sa renunt, i-as dezamagi mult pe ai mei si sincer asta imi doresc si eu. Tata a zis k o sa se ocupe de invitatii de acolo(cu tot cu autocar si ce mai trebuie) si sper k totul sa fie ok. ma gandesc k o cununie civila separata implica si o alta cheltuiala.........

dvdruxandra
14.02.2009, 18:04:17
Este obositor dar parca e si mai frumos....una e sa spui ca data nuntii este x...alta e sa spui ca te-ai casatorit civil pe data de...si religios pe data de...
E doar parerea mea. Sunt insa situatii in care e nevoie realmente sa fie in zile diferite....mai ales daca e si un drum de facut.

Tu hotarasti.

sunt de acord, emotiile pe care le traiesti in acea zi infrang toata oboseala si tot stresul...dar, in astfel de situatii, ideea de a face cununia in zile diferite este destul de justificata..cred k trebuie sa pui in balantza cele 2 variante si in functie de cea cu cele mai multe "avantaje" sa iei hotararea cea mai buna...succes

flory2006
14.02.2009, 18:27:45
fetelor, spuneti-mi si mie cat de obositor este sa faci si cununia civila si cea religioasa in aceiasi zi? plus k la mine va fi si un drum dus-intors constanta-tulcea(acolo m-am nascut si locuiesc inca ai mei). ma sfatuiti sa fac cununia civila in alta zi?

va multumesc

Si eu sunt tot tulceanca:D. Noi am hotarat sa ma ia din casuta noastra din Constanta (el sa se imbrace in mire la sora lui acasa). Parintii mei vin ceva mai devreme pentru ca ne dorim sa fie alaturi de noi si la cununia civila (care va fii dimineata) iar autocarul cu invitatii de la Tulcea va sosi la Biserica dupa-amiaza.
Daca ne adunam fiecare de pe la casele parintesti ne trebuia o saptamana, el e din Constanta, nasii din Cluj, eu din Tulcea :D

danutza87d
14.02.2009, 19:16:31
trebuie sa ma gandesc bine impreuna cu iubitul meu inainte de a luat o decizie
multumesc din suflet pt sfaturi

dy_angel_dydy
15.02.2009, 09:49:26
Si eu sunt tot tulceanca:D. Noi am hotarat sa ma ia din casuta noastra din Constanta (el sa se imbrace in mire la sora lui acasa). Parintii mei vin ceva mai devreme pentru ca ne dorim sa fie alaturi de noi si la cununia civila (care va fii dimineata) iar autocarul cu invitatii de la Tulcea va sosi la Biserica dupa-amiaza.
Daca ne adunam fiecare de pe la casele parintesti ne trebuia o saptamana, el e din Constanta, nasii din Cluj, eu din Tulcea :D
Exact asa am facut noi:)

flory2006
15.02.2009, 11:36:30
Exact asa am facut noi:)
Si a fost ok, nu?

dy_angel_dydy
16.02.2009, 09:24:28
Si a fost ok, nu?
Da pentru ca pentru mine cel putin a fost o zi foarte agitata si am si rau de masina.Nu cred ca as fi putut trece cu usurinta peste drum.Asa a fost mult mai simplu si toata lumea multumita pentru ca sincer nu vroiau ei sa stea cu mine de la inceput.Cine a vrut a venit mai devreme cu microbuzul

crisstallus_cris
16.02.2009, 12:24:03
Am o prietena care cedeaza rezervare la rest Colonadelor-salonul mare pe data de 19 septembrie 2009 si formatia Tomis Band tot pt aceasta zi.La local a dat arvuna 1000 ron,iar la formatie 500 ron.Pentru persoanele interesate va rog sa trimiteti mesaj pe privat sa va dau datele de contact ale miresicii

Dulcikatty
16.02.2009, 14:29:56
Buna,
Nu imi amintesc daca am mai scris sau nu la acest subiect :P
Si eu voi fi miresica in curand :) Cununia civila vineri in Constanta si ceremonia religioasa sambata in Mangalia (acolo m-am nascut). Viitorul meu sot este din jud Alba. Va trebui sa inchiriem autocar pt invitatii de acolo...pana acum am fost calma, dar cu cat se apropie data marelui eveniment devin din ce in ce mai agitata :)

dy_angel_dydy
16.02.2009, 14:34:14
Buna,
Nu imi amintesc daca am mai scris sau nu la acest subiect :P
Si eu voi fi miresica in curand :) Cununia civila vineri in Constanta si ceremonia religioasa sambata in Mangalia (acolo m-am nascut). Viitorul meu sot este din jud Alba. Va trebui sa inchiriem autocar pt invitatii de acolo...pana acum am fost calma, dar cu cat se apropie data marelui eveniment devin din ce in ce mai agitata :)
Eu am fost calma pana in ziua nuntii.Primul moment de cand au inceput pregatirile si pana la nunta in care nu ma mai putem stapani de emotie a fost momentul in care ma machiam si asteptam alaiul.Imi tremurau mainile si-mi dadeau lacrilile de am zis ca ma duc nemachiata si nu mi-au trecut pana in momentul in care m-a vazut sotul meu acre nu stia nimic despre rochie sau cum o sa arat.Dupa aceea a fost ok

Dulcikatty
16.02.2009, 16:00:10
Avem cununia civila vineri, sper ca atunci sa se adune si sa mi se spulbere toate emotiile, iar la nunta sa ma pot simtii in largul meu si eventual sa ma si distrez :D
Acum am temeri de genul "daca nu-mi iese aia sau ailalta, daca nu vor fi toti multumiti, daca nu se vor simti bine" etc

dy_angel_dydy
16.02.2009, 16:03:19
Avem cununia civila vineri, sper ca atunci sa se adune si sa mi se spulbere toate emotiile, iar la nunta sa ma pot simtii in largul meu si eventual sa ma si distrez :D
Acum am temeri de genul "daca nu-mi iese aia sau ailalta, daca nu vor fi toti multumiti, daca nu se vor simti bine" etc
Stiu cum e...stai linistita ca nu poate sa iasa altfel decat bine.E doar mana si sufletul vostru in fiecare amanunt:*

aroma_de_portocale
18.02.2009, 13:21:27
Prietena mea e din mangalia dar sta in Brasov. Si ei au facut o gramada de drumuri. Am sa o intreb cat costa meniul si-ti spun.
Sper ca nu ai uitat de mine...

crina_81
18.02.2009, 19:36:20

Tu hotarasti.

Joliutza, m-am uitat de multe ori cu atata placere la pozele tale...ati fost foarte fericiti, pur si simplu radiati; ma bucur cand vad asa ceva, "love is in the air"... ;;)

Joliutza
18.02.2009, 19:52:45
Joliutza, m-am uitat de multe ori cu atata placere la pozele tale...ati fost foarte fericiti, pur si simplu radiati; ma bucur cand vad asa ceva, "love is in the air"... ;;)

Multumesc!!! :"> Pai chiar am fost....mereu ii zic puiului meu ca a fost cea mai fericita zi din viata mea de pana acum....si din a lui, sunt sigura.
M-am simtit minunat.....nu pot exprima in cuvinte....si totul a mers ca pe roate....pacat ca a trecut repede....dar am incercat sa ma bucur de fiecare moment...de exemplu, intre cununia civila si biserica noi am avut vreo 2 ore si jumatate timp pentru sedinta foto....si in drum spre biserica (mai era ceva timp) sotului meu, nasului si cameramanului li se facuse foame...si ne-am oprit si si-au luat cate o saorma...si au mancat-o langa masina....eu bineinteles ca nu am mancat...dar am stat in masina si ma gandeam "Asta chiar e nunta mea...."

Toate sa va simtiti cel putin la fel de bine ca mine....asta va doresc.
Si va mai doresc sa faceti tot ce vreti legat de nunta....normal ca in masura posibilitatilor, dar daca va doriti ceva si nu costa ft mult sa nu va ganditi la economii....ca mai tarziu o sa regretati poate ca nu ati facut-o...
Eu de exemplu am ezitat: sa merg sau nu pt par si make-up la Delia Juja (costa mult)? Si bine ca am facut-o.
La fel pot spune de colaborarea cu foto....si de multe altele.
Amintirile insa acum imi sunt pretioase....si ma bucur ca am avut nunta pe care am visat-o.

Pupici tuturor!

crisstallus_cris
18.02.2009, 20:11:50
Azi mi s-a propus sa fiu nasa unei prietene si colega de serviciu.A fost ceva neasteptat,dar i-am zis sa vorbesc si cu sotul sa vad ce parere are.Chiar ma gandeam ca as avea oarecum ocazia sa mai traiesc ,poate nu la fel de intens ca in ziua nuntii,dar pe aproape clipe minunate si pline de emotie ca si nasa.Nunta va fi la aproape un an de la casatoria noastra,tot in octombrie si cu siguranta imi va starni amintiri si stari de neuitat.

Joliutza
18.02.2009, 20:56:33
Azi mi s-a propus sa fiu nasa unei prietene si colega de serviciu.A fost ceva neasteptat,dar i-am zis sa vorbesc si cu sotul sa vad ce parere are.Chiar ma gandeam ca as avea oarecum ocazia sa mai traiesc ,poate nu la fel de intens ca in ziua nuntii,dar pe aproape clipe minunate si pline de emotie ca si nasa.Nunta va fi la aproape un an de la casatoria noastra,tot in octombrie si cu siguranta imi va starni amintiri si stari de neuitat.

Ce frumos......si noi de-abia asteptam sa fim nasi....dar finutza noastra inca nu si-a gasit sot....

dvdruxandra
19.02.2009, 09:41:47

ce frumos..si noi vrem sa fim nasi, dar nu prea avem pe cine, deoarece cam toti prietenii sunt casatoriti deja... :(

crumela
19.02.2009, 10:04:49
Felicitari....cu siguranta ai sa retraiesti clipele nuntii tale...
Noi avem niste prieteni care ne spun nasi de vre-un an jumate dar sunt tare indecisi ....acum se iubesc nebuneste acum se supara amandoi si pleaca fiecare la parintii lui dar dupa cateva zile se cauta unu pe altu si o ia iar de la capat dragostea.....nici nu mai stiu cand sunt nasa si cand nu.

chika
19.02.2009, 11:08:27
eeeee, e dragoste cu nabadai
asa eram si noi, dar inainte sa ne mutam impreuna
cum ne ciondaneam putin, plecam acasa :D , acum unde sa plec, ca tot dau de el:gen_10: , e adevarat, nici nu ne mai certam asa des ca inainte si mai ales, din prostii

Babydeey
19.02.2009, 20:48:30
Si noi am fost nasi inainte de casatorie si este un sentiment tare placut!!!!!! Partea nostima este ca suntem nasii celor care trebuiau sa ne fie noua nasi ;))

alipety
19.02.2009, 20:55:36
Si noi am fost nasi inainte de casatorie si este un sentiment tare placut!!!!!! Partea nostima este ca suntem nasii celor care trebuiau sa ne fie noua nasi ;))
=D>
se poate? erati logoditi sau cum ati facut?

aroma_de_portocale
19.02.2009, 21:34:51
=D>
se poate? erati logoditi sau cum ati facut?
Eu stiam ca nu se poate...:-\

crumela
20.02.2009, 09:23:09
Depinde de preot....sunt preoti care accepta sa cunune si fara sa fie nasii cununati...

Joliutza
20.02.2009, 09:26:39
Eu stiam ca nu se poate...:-\

Si eu stiam la fel....dar uite...inseamna ca se poate.

aroma_de_portocale
20.02.2009, 09:54:38
Depinde de preot....sunt preoti care accepta sa cunune si fara sa fie nasii cununati...
Si oare e corect? In fata lui D-zeu? sau e o mica pacaleala...asta e parerea mea... acum sper sa nu imi pun pe nimeni in cap...^:)^ ^:)^ ^:)^
>:D< >:D<

dy_angel_dydy
20.02.2009, 09:56:51
Si oare e corect? In fata lui D-zeu? sau e o mica pacaleala...asta e parerea mea... acum sper sa nu imi pun pe nimeni in cap...^:)^ ^:)^ ^:)^

Nici eu nu stiam ca se poate:-\

crumela
20.02.2009, 11:07:12
Multe nu's corecte da stii cum e vorba...."sa faci ce zice popa nu ce face popa"

dvdruxandra
20.02.2009, 11:16:28
si eu stiam ca nu se poate in cazul cununiei religioase,dar la botez insa este posibil ca nasii sa nu fie cununati...dak stiam ca se poate imi cununam o prietena buna :(

aroma_de_portocale
20.02.2009, 11:58:12
si eu stiam ca nu se poate in cazul cununiei religioase,dar la botez insa este posibil ca nasii sa nu fie cununati...dak stiam ca se poate imi cununam o prietena buna :(
La botez stiam si eu ca se poate..dar la cununie...

bianca82
20.02.2009, 20:21:37
Si eu stiam la fel ....ca nu este voie sa cununi daca la randul tau nu esti cununat...ma rog...cine mai stie pana la urma...

aroma_de_portocale
20.02.2009, 21:42:00
Cam liniste la miresicile din constanta! Hai sa fecam si noi galagieeeeeeeeee!!!

dy_angel_dydy
21.02.2009, 09:42:37
Cam liniste la miresicile din constanta! Hai sa fecam si noi galagieeeeeeeeee!!!

Cred ca sutn foarte preocupate si ahitate din cauza pregatirilor...:):gen_05: Da hai ca fac si eu galagie

chika
21.02.2009, 10:54:27
pai, normal, tu faci galagie, ce-ti pasa tie, nu mai ai nici o grija >:P

dy_angel_dydy
21.02.2009, 11:03:42
pai, normal, tu faci galagie, ce-ti pasa tie, nu mai ai nici o grija >:P

Da chiar nu am vrut sa supar pe nimeni:-s

dy_angel_dydy
21.02.2009, 11:04:39
Gata tac:|

chika
21.02.2009, 13:02:48
sper ca nu te-ai suparat >:D< am glumit :gen_17:

dy_angel_dydy
21.02.2009, 13:09:01
sper ca nu te-ai suparat >:D< am glumit :gen_17:

#:-S Eu chiar credeam ca vb serios.Pai atunci hai sa facem galagie.Ca pentru cele care sunt in febra pregatirilor exista ajutoare:bye_03: Meritati si voi un moment de respiro nu?:*:*:*Ca doar stiu cum e#-o

chika
21.02.2009, 13:15:54
mai, eu am numai momente de respiro. nu am mai facut nimic pt nunta. m-am trezit cand m-au intrebat colegele cand imi fac invitatiile #-o atunci am realizat ca mai am aprox 4 luni pana la nunta
nici rochie nu am mai cautat, am tot zis ca vine targul asta, dar am inteles ca e o mare teapa
de luni ma fac fata harnica [-X

dy_angel_dydy
21.02.2009, 13:19:19
mai, eu am numai momente de respiro. nu am mai facut nimic pt nunta. m-am trezit cand m-au intrebat colegele cand imi fac invitatiile #-o atunci am realizat ca mai am aprox 4 luni pana la nunta
nici rochie nu am mai cautat, am tot zis ca vine targul asta, dar am inteles ca e o mare teapa
de luni ma fac fata harnica [-X

:O:O:O4 luni #-o doamneeee aveai dreptate sa fii nelinistita.Eu m-am apucat cu un an jumate inainte mai ales ca multe chestii le-am facut eu cu manuta mea....La 4 luni deja mai trebuia sa cumpar ce era de cumparat in saptamana nuntii ...daca ai nevoie de ajutor...sunt aici>:D<

chika
21.02.2009, 13:37:47
m-am apucat si eu devreme, dar de cautat pe net :D , de Craciun 2007 m-a cerut, din ianuarie am inceput sa caut rochiii, pantofi, bijuterii, alea, alea, si m-am cam plictisit. nu prea mai am chef de ele, de aceea am cam uitat de ele.
pana acum am restaurantul arvunit, formatia, biserica, nasii si firma de decoratiuni.

dy_angel_dydy
21.02.2009, 13:41:39
m-am apucat si eu devreme, dar de cautat pe net :D , de Craciun 2007 m-a cerut, din ianuarie am inceput sa caut rochiii, pantofi, bijuterii, alea, alea, si m-am cam plictisit. nu prea mai am chef de ele, de aceea am cam uitat de ele.
pana acum am restaurantul arvunit, formatia, biserica, nasii si firma de decoratiuni.

aa e foarte bine ai tot ce este importanta.Acum mai lipsesc amanuntele:)

chika
21.02.2009, 13:49:31
chiar nu mai face nimeni galagie aici cu noi???? :Y
eu mi-am facut un ness cu cola =P~ si ma apuc de curatenie
barbatul mi-a plecat de acasa, muzica e la mazim:rockon: PARTYYY :gen_05:

dy_angel_dydy
21.02.2009, 15:23:54
chiar nu mai face nimeni galagie aici cu noi???? :Y
eu mi-am facut un ness cu cola =P~ si ma apuc de curatenie
barbatul mi-a plecat de acasa, muzica e la mazim:rockon: PARTYYY :gen_05:
=))se pare ca esti cea mai curajoasa.=D> :rocking: :rockon: :rocking:

chika
21.02.2009, 16:24:51
normal, dupa 1 l de cola cu ness, sunt:gen_08:
numai ca nu prea am facut curatenie, am gasit niste programe de aerobic si tot topai pe aici :madlaugh:

dy_angel_dydy
21.02.2009, 16:26:28
normal, dupa 1 l de cola cu ness, sunt:gen_08:
numai ca nu prea am facut curatenie, am gasit niste programe de aerobic si tot topai pe aici :madlaugh:

=))bravo bravo asa trebuie sa fii veselaaaaaaaa<:-P

alipety
21.02.2009, 16:53:16
=D> ca bine zici....si eu am inceput sa dau semne de plictiseala...si dupa ce am innebunit pe toata lumea cu pregatirile si ideile mele de nunta ca nu ma mai suporta nimeni..acum, am o perioada lejera cand sunt total dezinteresata...si au inceput ei sa ma intrebe:"ce-ai mai facut cu nunta?" :-s