PDA

Versiunea completa : Miresici din Constanta - discutii despre nunta

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

crisstallus_cris
21.02.2009, 19:14:00
=D> ca bine zici....si eu am inceput sa dau semne de plictiseala...si dupa ce am innebunit pe toata lumea cu pregatirile si ideile mele de nunta ca nu ma mai suporta nimeni..acum, am o perioada lejera cand sunt total dezinteresata...si au inceput ei sa ma intrebe:"ce-ai mai facut cu nunta?" :-s
Cred ca de obicei se intampla asa.Intai te agiti cu pregatirile chiar daca mai e mult timp,iar cand se apropie evenimentul parca nu mai suntem la fel de preocupate.Eu mi-am ales rochia cu 3 luni inainte de nunta,dar am adus-o acasa inainte cu o saptamana.Toti ma intrebau de rochie si eu tot ziceam ca inca nu o am....;))

dy_angel_dydy
22.02.2009, 09:36:11
Cred ca de obicei se intampla asa.Intai te agiti cu pregatirile chiar daca mai e mult timp,iar cand se apropie evenimentul parca nu mai suntem la fel de preocupate.Eu mi-am ales rochia cu 3 luni inainte de nunta,dar am adus-o acasa inainte cu o saptamana.Toti ma intrebau de rochie si eu tot ziceam ca inca nu o am....;))
Eu nu ma plictisisem de pregatiri.Aveam pauze in care chiar nu mai aveam idei ca intr-un an jumate...ai timp o gramada...:-"

Gabriela2009
22.02.2009, 21:00:36
Citesc pe forum diverse pareri ale unor "foste" mirese.Cred ca cel mai bine ar fi ca toate miresele ce au intampinat anumite probleme in ziua nuntii lor si imediat dupa , din partea fotografilor si a cameramanilor , sa scrie aici iar noi sa avem de invatat.Degeaba cu noi se poarta inaintea nuntii toti furnizorii de servicii , foarte frumos , am vrea sa stim si ce au patit miresicile ...dupa nunta cu acesti "profesionisti"

Joliutza
22.02.2009, 21:29:40
Citesc pe forum diverse pareri ale unor "foste" mirese.Cred ca cel mai bine ar fi ca toate miresele ce au intampinat anumite probleme in ziua nuntii lor si imediat dupa , din partea fotografilor si a cameramanilor , sa scrie aici iar noi sa avem de invatat.Degeaba cu noi se poarta inaintea nuntii toti furnizorii de servicii , foarte frumos , am vrea sa stim si ce au patit miresicile ...dupa nunta cu acesti "profesionisti"

Eu nu am patit nimic pentru ca am avut norocul sa lucrez cu OAMENI....

nikoletta
22.02.2009, 21:59:37
in general, miresicile dupa forum au tinut cont de parerile "fostelor" miresici si am ales apoi din "oferta".

adryana
22.02.2009, 23:34:54

despre fotograful si cameramanul meu nu s-a vb nimik pe forum,nici de bine si nici de rau pt ca nu lucreza cu nici o firma si face poze la fel de profi ca si cei de la DP sau multi altii numiti pe aici......:* :*

RalukGeorgiana
22.02.2009, 23:39:25
Hello...poti intalni unele probleme la restaurant...cum ar fi o imprevizibila remiza de..% din costul meniurilor per total (remiza=spaga ospatari,curent,hazna,servetele...)si ink de la inceput interesati-va cum se plateste meniul...in Bucuresti slabe sanse sa intalniti asa ceva dar in unele orasele se plateste doar numarul de aperitive comandate si in rest in functie de nr de pers venite.

Gabriela2009
23.02.2009, 00:14:49
Eu am semnat deja contractul cu Aurelian Licoi de la D P pentru productia video .Materialul video prezentat arata extraordinar ,nunta unor vip-uri , mi-a placut si am hotarat sa lucram cu ei.
Daca este cineva pe forum care a lucrat cu ei , va rog sa-mi dati detalii daca au fost multumiti la final?

ruxpux
23.02.2009, 00:55:47
Fetelor,marturisesc ca mi-e rau dupa cate am citit pe aici...sunt noua pe forum,noua intr-ale gandurilor si planurilor despre nunta...nu am absolut nimic pregatit,sunt inca la stadiul de "dorinta",dar poate ma ajutati voi sa ma adun.
Am citit mai devreme ca cineva spunea despre terasa colonadelor ca s-ar elibera intr-o zi din septembrie.am incercat sa dau pm dar nu mi-a iesit ca n-am 10 mesaje scrise in forum..poate vede mesajul meu respectiva doamna si ma ajuta dansa cu un pm cu mai multe detalii...
Apoi,m-ar mai interesa daca ma poate ajuta cineva cu informatii despre restaurantul Pelican,cel aproape de piata Ovidiu.Daca si-a facut cineva nunta p'acolo si poate sa-mi spuna cat de multumita a fost.
Mentionez ca "imi doresc"sa fac nunta prin toamna,sept-oct.,in jur de 100-130 de invitati.
Please,HELP????:">

aroma_de_portocale
23.02.2009, 01:26:23
Eu v-am provocat la galagie, si numai eu nu am facut... am o scuza.. am fost plecata week-endul asta dar.........I`m Back!! cu forte proaspete!!!:rockon: :rockon: :rocking: :rockon: :rockon:

dy_angel_dydy
23.02.2009, 09:36:49
Eu v-am provocat la galagie, si numai eu nu am facut... am o scuza.. am fost plecata week-endul asta dar.........I`m Back!! cu forte proaspete!!!:rockon: :rockon: :rocking: :rockon: :rockon:

Asaaa bine ai revenit:rocking: :rockon: :rocking:

dvdruxandra
23.02.2009, 09:42:05
Fetelor,marturisesc ca mi-e rau dupa cate am citit pe aici...sunt noua pe forum,noua intr-ale gandurilor si planurilor despre nunta...nu am absolut nimic pregatit,sunt inca la stadiul de "dorinta",dar poate ma ajutati voi sa ma adun.
Am citit mai devreme ca cineva spunea despre terasa colonadelor ca s-ar elibera intr-o zi din septembrie.am incercat sa dau pm dar nu mi-a iesit ca n-am 10 mesaje scrise in forum..poate vede mesajul meu respectiva doamna si ma ajuta dansa cu un pm cu mai multe detalii...
Apoi,m-ar mai interesa daca ma poate ajuta cineva cu informatii despre restaurantul Pelican,cel aproape de piata Ovidiu.Daca si-a facut cineva nunta p'acolo si poate sa-mi spuna cat de multumita a fost.
Mentionez ca "imi doresc"sa fac nunta prin toamna,sept-oct.,in jur de 100-130 de invitati.

bine ai venit in club...pentru a afla mai multe detalii despre restaurante poti sa intri cel mai bine la topicul "restaurante in constanta"... despre rest. Pelican stiu ca este o fata pe forum care a facut nunta acolo(scuze nu-mi amintesc id-ul ei) iar eu nu pot sa-ti spun decat ca trebuie sa vb. cu cei de acolo in legatura cu nr. de persoane, deoarece mie mi s-a spus ca accepta minim 250 pers., eu neavand atatia oameni..succes

Joliutza
23.02.2009, 12:29:08
bine ai venit in club...pentru a afla mai multe detalii despre restaurante poti sa intri cel mai bine la topicul "restaurante in constanta"... despre rest. Pelican stiu ca este o fata pe forum care a facut nunta acolo(scuze nu-mi amintesc id-ul ei) iar eu nu pot sa-ti spun decat ca trebuie sa vb. cu cei de acolo in legatura cu nr. de persoane, deoarece mie mi s-a spus ca accepta minim 250 pers., eu neavand atatia oameni..succes

Cristina17 parca a facut nunta acolo.

crisstallus_cris
23.02.2009, 15:53:12
Eu pusesem acum o saptamana anunt despre Rest Colonade,dar s-a ocupat deja tot de o miresica de pe forum.Oricum era vorba de salonul mare unde trebuie in jur de 200 de invitati si tu zici ca ai mai putin.
Pentru numarul care il ai poti incerca la Victoria in Mamaia-salonul mic,Marea Neagra-salonul mic.Desi sincer pt 2009 nu cred ca mai gasesti liber decat tot asa daca renunta cineva.

ruxpux
23.02.2009, 16:20:50
va multumesc pentru raspunsuri...m-am pus pe treaba.va tin la curent si eventual va voi mai cere sfatul.:">

antenutza
23.02.2009, 21:15:20
mai eu cred ca ai sa mai gasesti liberdar pt sf lui oct sau jumatetea lui nov pana la post.eu am un var care si-a cautat rest pt nunta acum o luna si au gasit mult restaurante dar li s-a parut meniul scump si au ales la rovas pana la urma ca cica e cel mai ieftin si are multe incluse.acum eu nu stiu ce are inclus in meniu dar asa au zis ei:-\
acum bfta la cautari!

aroma_de_portocale
24.02.2009, 09:52:32
Asaaa bine ai revenit:rocking: :rockon: :rocking:
Apropos, stii d c suntem noi asa galagioase? Am descoperit(uitandu-ma videoclipurile tale) ca suntem din aceeasi localitate..mhm. ba mai mult am fost amandoua in aceeasi grupa la gradinita, la d_na Tina, numai ca eu m-am mutat in clasa I-a.. Mi-au ramas doar pozele de la monument de la excursia din grupa mare...:)) (probabil le ai si tu...)>:D< >:D< >:D< Ce mica e lumea....

dy_angel_dydy
24.02.2009, 10:00:49
Apropos, stii d c suntem noi asa galagioase? Am descoperit(uitandu-ma videoclipurile tale) ca suntem din aceeasi localitate..mhm. ba mai mult am fost amandoua in aceeasi grupa la gradinita, la d_na Tina, numai ca eu m-am mutat in clasa I-a.. Mi-au ramas doar pozele de la monument de la excursia din grupa mare...:)) (probabil le ai si tu...)>:D< >:D< >:D< Ce mica e lumea....

:O:O:O:O:O:O:O:Oda?cum asa?

aroma_de_portocale
24.02.2009, 10:36:54
:O:O:O:O:O:O:O:Oda?cum asa?
Nu cred ca ma mai tii minte... au trecut 16 ani de atunci si eram micutze, iar eu m-am schimbat ffff mult...insa mie mi se pare comic cum se gasesc pe aici pe forum colege de clasa/gradinitza.. pentru ca au mai fost si alte miresici..

dy_angel_dydy
24.02.2009, 10:48:22
Nu cred ca ma mai tii minte... au trecut 16 ani de atunci si eram micutze, iar eu m-am schimbat ffff mult...insa mie mi se pare comic cum se gasesc pe aici pe forum colege de clasa/gradinitza.. pentru ca au mai fost si alte miresici..

Nu-mi aduc aminte de tine ca nu stiu nici cum arati:-s in poza ta nu prea imi dau seama de nimic:)ce taree...nu ma asteptam la asta

dvdruxandra
24.02.2009, 11:28:53

dap, eu am fost colega in generala cu Joliutza ;-)

dy_angel_dydy
24.02.2009, 11:57:10

Da dar eu nu credeam ca mi se poate intampla asa cev>:D<

uana
24.02.2009, 12:04:44
Fetele, ma alatur si eu voua, am fost si am dat avansul pentru data de 3 iulie 2010, la Colonadelor :D.
Acum sa dam avans pt foto+video si formatie, mai urmeaza ceva asa repede ?:)

ubita
24.02.2009, 12:11:30
Fetele, ma alatur si eu voua, am fost si am dat avansul pentru data de 3 iulie 2010, la Colonadelor :D.
Sa fie intr-un ceas bun!!!Felicitarii!!
Acum multa bafta in organizare!
In mare,cam asta aveti de facut de pe acum,restul mai aproape!

uana
24.02.2009, 12:14:02
Sa fie intr-un ceas bun!!!Felicitarii!!
Acum multa bafta in organizare!
In mare,cam asta aveti de facut de pe acum,restul mai aproape!

Multumesc frumos, sunt toata numai un ranjet :D

dy_angel_dydy
24.02.2009, 12:20:21
Multumesc frumos, sunt toata numai un ranjet :D

Felicitari>:D<

uana
24.02.2009, 12:25:11
Felicitari>:D<

Multumeeessscccc \:D/ >:D< , o intrebare, cam cu cat timp crezi/credeti k ar trebui sa vorbesc cu cea care o sa imi decoreze terasa ? Adica este fata patronului de acolo, Elena Terzi, si ma gandeam k nu am nici cea mai vaga idee, saptamana asta, sau sa mai astept pana prin vara ?

dy_angel_dydy
24.02.2009, 12:28:41
Multumeeessscccc \:D/ >:D< , o intrebare, cam cu cat timp crezi/credeti k ar trebui sa vorbesc cu cea care o sa imi decoreze terasa ? Adica este fata patronului de acolo, Elena Terzi, si ma gandeam k nu am nici cea mai vaga idee, saptamana asta, sau sa mai astept pana prin vara ?

Pai nu stiu ce sa-ti zic..eu zic sa vb cu ea si-ti zice ea cel mai bine cand puteti pune la punct detaliile.Ca sa fii mai sigura:*

ubita
24.02.2009, 12:29:29
:)) Eu stiu ca tu esti nerabdatoare acum,dar mai stai pana la anu'!!!
Ea este nora patronului si din cate stiu eu,sotul ei se mai ocupa de restaurant.
Ea stie sa faca destul de multe lucruri foarte frumoase,bani sa ai!

uana
24.02.2009, 12:32:07
:)) Eu stiu ca tu esti nerabdatoare acum,dar mai stai pana la anu'!!!
Ea este nora patronului si din cate stiu eu,sotul ei se mai ocupa de restaurant.
Ea stie sa faca destul de multe lucruri foarte frumoase,bani sa ai!

:"> Da, este nora patronului, am vazut salonul aranjat de ea si mi'a placut mult;). Cred k o sa o sun totusi zilele astea, sa ma treaca pe agenda, sa fiu eu mai impacata :D

aroma_de_portocale
24.02.2009, 14:18:02
Felicitari!!!Acum cred ca deja ai inceput sa fii agitata cu toate ca mai ai destul timp... eu una asa cred ca o sa fiu dupa ce dau avansul la restaurant..o sa am senzatia ca deja se apropie nunta...:D

aroma_de_portocale
24.02.2009, 14:19:12
Stiam eu ca am citit pe undeva de alte 2 colege aici pe forum, care s-au recunoscut din poze...;;)

aroma_de_portocale
24.02.2009, 14:27:23
Nu-mi aduc aminte de tine ca nu stiu nici cum arati:-s in poza ta nu prea imi dau seama de nimic:)ce taree...nu ma asteptam la asta
Mi-am schimbat poza de la avatar.. Dar ti-am zis, nu seman deloc cu mine, cea de la gradinita...
Crede-ma ca nici eu nu ma asteptam...

aroma_de_portocale
24.02.2009, 14:32:04
Postat de dy_angel_dydy http://www.miresici.ro/images/julia/buttons/viewpost.gif (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=1500194#post1500194)

aaa...si daca te ajuta... am avut noi o sceneta in grupa mare,(Alba ca zapada si cei 7 pitici) si eu eram mama vitrega..(cred ca ai si tu poze, in care iti bag pieptanul in cap...)=)) =)) =))

uana
24.02.2009, 14:58:38
Postat de dy_angel_dydy http://www.miresici.ro/images/julia/buttons/viewpost.gif (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=1500194#post1500194)

aaa...si daca te ajuta... am avut noi o sceneta in grupa mare,(Alba ca zapada si cei 7 pitici) si eu eram mama vitrega..(cred ca ai si tu poze, in care iti bag pieptanul in cap...)=)) =)) =))

=))) Ce tari sunteti, si ce amintiri :))).
Ai mai facut ceva cu restaurantul sau tot asa, asteptati pana in primavara.

dy_angel_dydy
24.02.2009, 15:33:34

:O:O:O:O:O:Oimi aduc aminte de tine..da chiar ca te-ai schimbat....nu-mi vine sa cred

dy_angel_dydy
24.02.2009, 15:34:14

:O:O:O:O:O:Oimi aduc aminte de tine..da chiar ca te-ai schimbat....nu-mi vine sa cred.Bine ca mi-ai zis de alba ca zapada;))

aroma_de_portocale
24.02.2009, 16:13:56
=))) Ce tari sunteti, si ce amintiri :))).
Ai mai facut ceva cu restaurantul sau tot asa, asteptati pana in primavara.
Dap... amintiri din copilarie..cine-ar fi crezut ca ne intalnim tocmai aici...
Cat despre restaurant,astept primavara... Sa se faca vremea mai frumoasa, sa ma duc cu drag.. asa parca nici nu imi vine sa ies din casa...

aroma_de_portocale
24.02.2009, 16:17:24
:O:O:O:O:O:Oimi aduc aminte de tine..da chiar ca te-ai schimbat....nu-mi vine sa cred.Bine ca mi-ai zis de alba ca zapada;))
Eu ti-am zis(ca m-am schimbat mult)... Tocmai de aceea am si zis, ca stiam ca tre sa ai poze...:D

uana
24.02.2009, 16:17:40
Dap... amintiri din copilarie..cine-ar fi crezut ca ne intalnim tocmai aici...
Cat despre restaurant,astept primavara... Sa se faca vremea mai frumoasa, sa ma duc cu drag.. asa parca nici nu imi vine sa ies din casa...

Sper sa gasesti la ce restaurant vrei si data cand o doresti ! >:D<

aroma_de_portocale
24.02.2009, 16:24:28
Sper sa gasesti la ce restaurant vrei si data cand o doresti ! >:D<
Ms... Si eu sper sa gasesc un restaurant care sa imi placa si in care sa incap cu toti invitatii!>:D<

MimiEla
24.02.2009, 19:26:43
Eu am semnat deja contractul cu Aurelian Licoi de la D P pentru productia video .Materialul video prezentat arata extraordinar ,nunta unor vip-uri , mi-a placut si am hotarat sa lucram cu ei.
Daca este cineva pe forum care a lucrat cu ei , va rog sa-mi dati detalii daca au fost multumiti la final?
daca prin DP te referi la Digital Passion poti urmarii subiectul acesta:

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=17423

aroma_de_portocale
24.02.2009, 21:27:15
Cam liniste la noi la Constanta....

ruxpux
25.02.2009, 13:45:04
Fetelor,gata!duminica seara "v-am descoperit",m-ati bagat in priza dupa ce am citit si m-am ingrozit ca habar n-am ce inseamna o nunta si acum deja am restaurantul stabilit.Fac la restaurantul PELICAN ,cel aproape de piata Ovidiu pe 30 august,duminica.
Acum...le rog pe fetele care au facut nunta,sau au fost la vreo nunta acolo,sau au auzit ceva de restaurantul asta sa-mi zica si mie din experienta lor sa stiu la ce sa ma astept.
Apoi,va mai rog sa-mi spuneti cum e mai bine?sa angajez o firma sau sa ma ocup chiar eu de organizare?mi se pare cam greu,dar nu imposibil..insa cum iese mai bine oare?
Pls help!:">

crisstallus_cris
25.02.2009, 14:50:53
Fetelor,gata!duminica seara "v-am descoperit",m-ati bagat in priza dupa ce am citit si m-am ingrozit ca habar n-am ce inseamna o nunta si acum deja am restaurantul stabilit.Fac la restaurantul PELICAN ,cel aproape de piata Ovidiu pe 30 august,duminica.
Acum...le rog pe fetele care au facut nunta,sau au fost la vreo nunta acolo,sau au auzit ceva de restaurantul asta sa-mi zica si mie din experienta lor sa stiu la ce sa ma astept.
Apoi,va mai rog sa-mi spuneti cum e mai bine?sa angajez o firma sau sa ma ocup chiar eu de organizare?mi se pare cam greu,dar nu imposibil..insa cum iese mai bine oare?
Nu e chiar asa de greu sa organizezi nunta.Le iei pe rand,faci o lista.Acum prioritati dupa restaurant sunt formatia sau dj,fotograf,cameraman,programare la biserica,verighete daca nu aveti,decorarea restaurantului(unde e bine sa apelezi la o firma),alegerea invitatiilor,rochiei.Toate pe rand.Daca faci nunta duminica ai sanse sa gasesti disponibili formatie,fotograf,cameramani buni...Mult noroc!

dvdruxandra
25.02.2009, 16:46:22

da, sustin ceea ce a scris crisstallus...trebuie sa le iei in ordinea prioritatilor si o sa fie ok..plus ca mai sunt si fetele de pe forum de ajutor, nu? ;-)

sunlight_m
25.02.2009, 19:32:21

Eu am fost la o nunta acolo acum 3 ani. Mi-a placut, este un local frumos, spatios, mai ales ca acuma l-au mai si renovat. Daca faci in august e splendid ca ai si terasa aceea micutza unde ies invitatii. Mancarea a fost buna, servirea la fel. Ce e mai greu acolo e cu locurile de parcare, dar se rezolva si asta. Iti doresc sa ai o nunta frumoasa!:*

ruxpux
25.02.2009, 23:12:35
Va multumesc pentru raspunsurile voastre care imi sunt f.utile,plus ca ma ajuta sa capat incredere in mine!>:D< :*
Oricum o sa apelez la voi ori de cate ori o sa am o dilema si in continuare,orice informatie despre restaurantul Pelican si serviciile lor+formatia de acolo(inca nu ne-am decis daca o luam pe aceea sau alte 2 variante...cred ca trebuie sa le ascultam pe toate inainte si apoi sa ne decidem)imi este de un real folos.

uana
26.02.2009, 00:33:19
Va multumesc pentru raspunsurile voastre care imi sunt f.utile,plus ca ma ajuta sa capat incredere in mine!>:D< :*
Oricum o sa apelez la voi ori de cate ori o sa am o dilema si in continuare,orice informatie despre restaurantul Pelican si serviciile lor+formatia de acolo(inca nu ne-am decis daca o luam pe aceea sau alte 2 variante...cred ca trebuie sa le ascultam pe toate inainte si apoi sa ne decidem)imi este de un real folos.

Eu am auzit numai de bine de acest restaurant, ni l'au recomandat si cei de la Colonadelor in caz k nu faceam nunta la ei.
Trebuie sa le iei pe rand si oricum ai timp destul asa k totul tinde spre bine. Orice informatie iti trebuie, sunt sigura k fetele sunt aici pt tine/noi :)>- .
Noi avem doar restaurantul iar luna viitoare dam avans pt muzica si foto, restul le facem usor usor :) .
Spor la pregatiri !!!:*

sweet_aleca
26.02.2009, 09:08:28
Buna Gagici:)

Ce ma bucur ca au mai aparut miresici de Mangalia:) HAi sa va mai povestesc si eu cum stau cu nunta:).
Restaurantul :rezolvat- Meteor Jupiter
Muzica:rezolvat -Tomis Quartet
Fotograf :rezolvat- Gabriel Constantin
Rochie mireasa: am gasit-o :) este de la ERSA , dar costa 2000 Euro si ... ma chinui sa fac rost de bani
In rest .. nimic
MA tot uit dupa verighete, stiu ca astea poti sa le iei si mai tarziu... dar cum sunt mai egoista ma uit intai la ce vreau eu:)

Voi unde va faceti aranjamentele florale? Dati-mi si mie ceva idei, ca de 7 ani nu mai stau in mangalia si nu prea am nici o idee

Pup

aroma_de_portocale
26.02.2009, 12:27:37
Buna Gagici:)

Ce ma bucur ca au mai aparut miresici de Mangalia:) HAi sa va mai povestesc si eu cum stau cu nunta:).
Restaurantul :rezolvat- Meteor Jupiter
Muzica:rezolvat -Tomis Quartet
Fotograf :rezolvat- Gabriel Constantin
Rochie mireasa: am gasit-o :) este de la ERSA , dar costa 2000 Euro si ... ma chinui sa fac rost de bani
In rest .. nimic
MA tot uit dupa verighete, stiu ca astea poti sa le iei si mai tarziu... dar cum sunt mai egoista ma uit intai la ce vreau eu:)

Voi unde va faceti aranjamentele florale? Dati-mi si mie ceva idei, ca de 7 ani nu mai stau in mangalia si nu prea am nici o idee

Pup
Daca nu sunt indiscreta, imi spui te rog cat ti-au cerut de la tomis q?
Multumesc!

lavu
27.02.2009, 16:45:43
Buna ziua fetelor!
Va saluta o miresica de august 2009! au parcurs zeci chiar sute de pagini m-am inspirat si acum a venit randul sa ma alatur voua:x

lavu
27.02.2009, 16:50:41
Pls help!

Eu tot la restaurant Pelican fac nunta si vreau sa iti spun k am auzit numai lucruri bune despre el....oricum am nunta inaintea ta asa ca dak doresti iti voi spune mai multe dupa..
Pt aranjatul restaurantului am apelat la o doamna care are preturi mult mai mici decat firmele specializate...daca te interesea-za anunta-ma...sincer merita

alipety
27.02.2009, 16:53:36
=D>:O:"> uau! cate miresici "noi" pe forum !
bine ati venit!
spor la pregatiri si sper ca veti primi numai sfaturi bune!
>:D<

tititza_2005
28.02.2009, 17:34:30
FRUMOSS!!!! CASA DE PIATRA!!!

buchetelul mi-a placut in mod deosebit.;;)

mai nou se poarta buchetele numai cu pietre

crisstallus_cris
01.03.2009, 11:35:27
O primavara frumoasa doamnelor si domnisoarelor si o nunta ca in povesti celor care urmeaza sa se marite!
PS:Sotul m-a surprins azi cu o felicitare super si un martisor cu un ingeras!

nikoletta
01.03.2009, 11:45:27
LA MULTI ANI!!! Sa aveti o primavara frumoasa si plina de iubire si fericire! si un martisor din partea mea >:D<

bianca82
01.03.2009, 11:47:20
La multi ani de Martisor!!! O primavara superba, plina de impliniri!

dy_angel_dydy
01.03.2009, 12:22:23
http://dyangeldydy.blogspot.com/ Am strans cateva lucruri pentru miresicile in cautare de idei...:*:*:*sper sa va fie de ajutor

ubita
01.03.2009, 13:22:35
Un sincer "La Multi Ani!" tututror miresicilor,burticilor si mamicilor!!!!Sa aveti parte de o primavara frumoasa,cu bucurii,impliniri,multa fericire si noroc!!!Multi pupici :* :* :* :*
http://sl.glitter-graphics.net/pub/809/809720qp789lf9vz.gif

ruxpux
01.03.2009, 13:40:21
Eu tot la restaurant Pelican fac nunta si vreau sa iti spun k am auzit numai lucruri bune despre el....oricum am nunta inaintea ta asa ca dak doresti iti voi spune mai multe dupa..
Pt aranjatul restaurantului am apelat la o doamna care are preturi mult mai mici decat firmele specializate...daca te interesea-za anunta-ma...sincer merita

:* :* Ce ma bucur!!>:D< >:D<
Noi chiar acum mergem sa dam arvuna si sa-l vad si eu, ca nu l-am vazut pana acum...:"> E si un botez acolo,cu ocazia asta vad si formatia...Si eu am auzit numai lucruri bune de la foarte multe persoane despre acest restaurant,deci n-are cum sa fie rau!
In ceea ce priveste decoratul restaurantului,mai e timp,zic eu...oricum ,keep in touch!ai vreun id de mess?poate vb mai multe pe mess...
Si sa nu uit: LA MULTI ANI TUTUROR!!!!Va doresc o primavara cat mai frumoasa!!!\:D/

P.S.: Alipety,vad ca nunta voastra e pe 29 aug 2009.Noua ni s-a zis ca e zi de post ,ziua taierii capului Sfantului Ioan Botezatorului si nu ne cununa nimeni in ziua aia...Voi cum ati reusit??

dvdruxandra
01.03.2009, 15:19:38
LA MULTI ANI!! O PRIMAVARA PLINA DE MULTA :x SI DE @};- @};- @};-

alipety
01.03.2009, 15:37:15
La multi ani de martisor! Sa aveti o primavara luminoasa alaturi de cei dragi!

alipety
01.03.2009, 15:46:43
P.S.: Alipety,vad ca nunta voastra e pe 29 aug 2009.Noua ni s-a zis ca e zi de post ,ziua taierii capului Sfantului Ioan Botezatorului si nu ne cununa nimeni in ziua aia...Voi cum ati reusit??
<:-P da, distractie pe 29 august!
off, acum sincer, sunt atatea miresici de alte religii pe forumul asta ca ma si mir ca ma intreaba lumea cum de fac pe 29 august, cand e post si sarbatoare!? asta pentru ca suntem o tara de ortodocsi si excludem din start ca altcineva ar fi de alta religie :)
ok, suntem ortodocsi, dar cununia o vom face la 12 noaptea, pe 30 august adica, pe ponton la hotel. desi, am luat in considerare si varianta de a face cununia la Sf. Anton, la catolici...dar mai frumos o sa fie in aer liber, decat sa luam o decizie atat de drastica!:-s
>:D<

luonika
01.03.2009, 18:43:32
Sper ca nu ai uitat de mine...

160 ron a fost meniul. Dar au avut o cunostinta acolo sau ceva de genul asta. Oricum ai timp destul pana la nunta ta ,si preturile nu cred ca vor sta pe loc atata timp.

antenutza
01.03.2009, 20:36:42
LA MULTI ANI !SI o primavara plina numai de bucurii:love: %%- %%- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-

sunlight_m
01.03.2009, 21:20:33
Primavara sa va aduca numai bucurii si dorinte implinite!La Multi Ani tuturor fostelor si viitoarelor [email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};[email protected]};-

lavu
02.03.2009, 09:44:23
dsi cu intarziere de o zi...La Multi Ani si o primavara plina de lumina si caldura in suflete !!!!!! >:D< >:D< >:D< :x

Joliutza
02.03.2009, 10:47:22
Si eu tot cu intarziere...
La Multi Ani miresici, sa aveti o primavara frumoasa alaturi de sotii vostri / viitorii vostri soti!
Ce frumos era anul trecut pe vremea asta...ne definitivam invitatiile de nunta....
Ieri am facut 7 ani si 7 luni de cand ne-am cunoscut...

dvdruxandra
02.03.2009, 11:05:01
La Multi Ani miresici, sa aveti o primavara frumoasa alaturi de sotii vostri / viitorii vostri soti!
Ce frumos era anul trecut pe vremea asta...ne definitivam invitatiile de nunta....

La multi ani!!!(si noi 6 ani+4 luni) ...noi anul trecut pe vremea asta inca nu incepusem operatiunea"Casatoria" :))

Joliutza
02.03.2009, 11:11:06
La multi ani!!!(si noi 6 ani+4 luni) ...noi anul trecut pe vremea asta inca nu incepusem operatiunea"Casatoria" :))

Noi am inceput cam cu 9 luni inainte, in August 2007, cand am gasit restaurantul.

La Multi Ani si voua!

dy_angel_dydy
02.03.2009, 11:55:27
Noi am inceput cam cu 9 luni inainte, in August 2007, cand am gasit restaurantul.

La Multi Ani si voua!

Doamneee eu am inceput imediat ce m-a cerut:))adica cu un an jumate inainte;))

Joliutza
02.03.2009, 13:32:33
Doamneee eu am inceput imediat ce m-a cerut:))adica cu un an jumate inainte;))

Pai si eu....doar ca a avut nevoie de 7 ani sa ma ceara....glumesc :>
M-a cerut chiar in ziua cand faceam 7 ani de cand ne-am cunoscut, si de a doua zi ne-am apucat sa cautam restaurant.

dy_angel_dydy
02.03.2009, 13:50:15
Pai si eu....doar ca a avut nevoie de 7 ani sa ma ceara....glumesc :>
M-a cerut chiar in ziua cand faceam 7 ani de cand ne-am cunoscut, si de a doua zi ne-am apucat sa cautam restaurant.

;))la mine a fost nevoie doar de 2 :D

aroma_de_portocale
02.03.2009, 14:41:40
=D> Multi ani senini si fericiti inainte!!>:D< >:D< >:D<

aroma_de_portocale
02.03.2009, 14:50:07
Multi ani fericiti inainte!>:D< >:D<

aroma_de_portocale
02.03.2009, 16:12:27
160 ron a fost meniul. Dar au avut o cunostinta acolo sau ceva de genul asta. Oricum ai timp destul pana la nunta ta ,si preturile nu cred ca vor sta pe loc atata timp.
Multumesc! eee.. o sa creasca cu 10-20 de lei..cam asa cresc de la an la an (din cate am citit pe forum)>:D<

dvdruxandra
02.03.2009, 19:33:45
Multi ani fericiti inainte!>:D< >:D<

multumesc din suflet >:D<

PS:tare de tot ai fost ^:)^ auzi..."cocarde din pietre"

aroma_de_portocale
02.03.2009, 19:59:24

Npc>:D<

;))

tudoririna
02.03.2009, 20:10:50

sunteti rele
eu la nunta am avut buchet de mireasa numai cu pietre si cocarde la fel si aranjament cu pene divin............

sunlight_m
02.03.2009, 20:14:31
sunteti rele
eu la nunta am avut buchet de mireasa numai cu pietre si cocarde la fel si aranjament cu pene divin............

Poti sa postezi o poza cu rochia ta de mireasa? Ca mi-au placut detaliile rochiei.

dvdruxandra
02.03.2009, 20:18:54
sunteti rele

da, nu pot spune ca nu se vad bine dar sincer, fara suparare, nu as putea -never ever- sa am un buchet din pietricele (si crede-ma k sunt o maaaare pasionata de pietricele si de decorurile realizate astfel)...mi s-ar parea f. :-\ /:) ca la aruncarea buchetului eu sa arunc un bratz de pietre..poate sunt de moda veche:-\

tudoririna
02.03.2009, 20:30:59
Poti sa postezi o poza cu rochia ta de mireasa? Ca mi-au placut detaliile rochiei.

asta a fost rochita

aroma_de_portocale
02.03.2009, 21:03:40
da, nu pot spune ca nu se vad bine dar sincer, fara suparare, nu as putea -never ever- sa am un buchet din pietricele (si crede-ma k sunt o maaaare pasionata de pietricele si de decorurile realizate astfel)...mi s-ar parea f. :-\ /:) ca la aruncarea buchetului eu sa arunc un bratz de pietre..poate sunt de moda veche:-\
Eu ii pot spune ca, chiar nu sunt pe gustul meu, dar nu comentez gusturile altcuiva..departe de mine gandul asta..si iti dau f mare dreptate in legatura cu aruncatul buchetului...si, apropo, si mie imi plac pietricelele ca decor in locuinta... No offence pt miresicile care prefera si la nunta pietricelele(in buchet, cocarde, etc).

bianca82
02.03.2009, 21:14:54
Mai...parerea mea(gusturile nu se discuta)...mi se par cam chicioase treburile de genul...adica , cat mai multa stralucire, cat mai multe pietricele, etc....adica ..nu stiu dar sa aiba si rochia si buchetul pietre deja mi se pare mult prea incarcata atmosfera...
Inca o data este pur si simplu parerea mea si nu vreau sa ofensez pe nimeni....;-)

sunlight_m
02.03.2009, 22:37:41
asta a fost rochita

F frumoasa rochitza. :)

sunlight_m
02.03.2009, 22:39:48
asta a fost rochita
Am uitat sa te intreb..ti-ai cumparat-o cumva din cta? Si daca da, de la ce magazin?

ruxpux
02.03.2009, 22:51:40
lavu
Pt aranjatul restaurantului am apelat la o doamna care are preturi mult mai mici decat firmele specializate...daca te interesea-za anunta-ma...sincer merita[/quote]

Lavu,vroiam sa te intreb:voi ce formatie ati ales?noi am ales-o pe aceea de acolo,Pacific,recunosc...din comoditate mai mult:"> ,desi aveam mai multe variante...I-am ascultat cateva melodii,ni s-au parut ok ei asa...acum,citind serios ce s-a scris pe forum despre aceasta formatie incep sa am indoieli...abia ce ma mai linistisem ca le stiam arvunite,acum o iau de la capat...oof,ce sa fac???

tudoririna
03.03.2009, 09:53:14
Am uitat sa te intreb..ti-ai cumparat-o cumva din cta? Si daca da, de la ce magazin?

rochita este facuta la comanda da in constnta pe cuza voda e o croitorie cu vreo 3 etaje . e si de vanzare.

prapadeala
03.03.2009, 18:58:00
Buna miresici

Va rog sa anuntati moderatorii intotdeauna (prin triunghiul cu semnul exclamarii din dreapta mesajelor) daca intalniti reclama, mesaje suspecte care incalca regulamentul (asta include limbaj vulgar). Multumesc :)

alipety
03.03.2009, 19:05:25
ce patim daca nu suntem cuminti :-<
ni s-au sters mesajele...#:-Sintr-adevar, sarisem deja calul cu insultele...trebuie sa revenim la discutiile senine de pana acum...toate avem sau am avut de organizat o nunta, ar trebui sa nu uitam asta si sa ne vedem de nuntile noastre!
:)>-:*

aroma_de_portocale
03.03.2009, 21:56:14
ce patim daca nu suntem cuminti :-<
ni s-au sters mesajele...#:-Sintr-adevar, sarisem deja calul cu insultele...trebuie sa revenim la discutiile senine de pana acum...toate avem sau am avut de organizat o nunta, ar trebui sa nu uitam asta si sa ne vedem de nuntile noastre!
:)>-:*
da...o:-) o:-) o:-)

MIREY1211
05.03.2009, 13:11:11
Buna fetelor. Si eu sunt din Mangalia si voi avea nunta acolo anul urmator, la restaurantul Callatis. Sunt in cautare de decoratiuni. ma puteti ajuta cu vreun sfat?
si eu am nunta tot anul acesta:"> cu decoratiunile se ocupa o fata din constanta,lucreaza foarte frumos si sre si preturi destul de bune fata de alte firme.spune-mi si mie cat te costa meniul la calatis?

selly
05.03.2009, 21:29:31
si eu am nunta tot anul acesta:"> cu decoratiunile se ocupa o fata din constanta,lucreaza foarte frumos si sre si preturi destul de bune fata de alte firme.spune-mi si mie cat te costa meniul la calatis?
ne poti spune si noua cam ce preturi sunt la fata din cta?husele de scaune?etc

sweet_aleca
06.03.2009, 11:12:21
Daca nu sunt indiscreta, imi spui te rog cat ti-au cerut de la tomis q?
Multumesc!

Buna , cu cei de lTomis am semna pentru 6000 RON

MIREY1211
06.03.2009, 12:00:17
ne poti spune si noua cam ce preturi sunt la fata din cta?husele de scaune?etc
husele si fetele de mese le iau de la restaurant vom platii in jur de 2-3 milioane,e mai convenabil asa.restul aranjamentelor ma costa in jur de 12-13 milioane.bineinteles ca in pretul asta intra si casuta de dar si cosuletul pentru flori.daca te hotarasti iti pot da un nr de telefon si va intalniti sa vorbiti.te pup si spor la treba=;

selly
06.03.2009, 21:14:42
husele si fetele de mese le iau de la restaurant vom platii in jur de 2-3 milioane,e mai convenabil asa.restul aranjamentelor ma costa in jur de 12-13 milioane.bineinteles ca in pretul asta intra si casuta de dar si cosuletul pentru flori.daca te hotarasti iti pot da un nr de telefon si va intalniti sa vorbiti.te pup si spor la treba=;
Te intrebam asa din curiozitate ca noi deja am vb pt decoratiuni cu o tipa din mangalia,dar iti multumesc pt oferta.Eu sunt din cta dar viitorul sot e din mangalia.Poate ma mai tii la curent cu diverse cum ar fi buchetele etc pt ca tb sa le iau din Mangalia

aroma_de_portocale
07.03.2009, 08:52:12
Buna , cu cei de lTomis am semna pentru 6000 RON
Multumesc!>:D<

MIREY1211
07.03.2009, 12:26:00
Te intrebam asa din curiozitate ca noi deja am vb pt decoratiuni cu o tipa din mangalia,dar iti multumesc pt oferta.Eu sunt din cta dar viitorul sot e din mangalia.Poate ma mai tii la curent cu diverse cum ar fi buchetele etc pt ca tb sa le iau din Mangalia
spune-mi si mie te rog daca a-ti luat deja bauturile,cu ce pret si de unde??am fost saptamana trecuta la bulgari si am constatat ca sunt mai scumpe ca la noi de cand a crescut euro.

beatrice1983
13.03.2009, 13:39:25
Ce liniste e aici ... :-s

dy_angel_dydy
13.03.2009, 13:50:28
Ce liniste e aici ... :-s

daaa de ceva vreme..si nu numai aici:-s :-s :-s

nikoletta
13.03.2009, 14:40:48
daaa de ceva vreme..si nu numai aici:-s :-s :-s
se pastreaza fetele pentru galagia de duminica de la intalnire ;))

dy_angel_dydy
13.03.2009, 14:57:13

AAAA am inteles acum:)

beatrice1983
13.03.2009, 15:30:26

ahaaaaa am inteles ... <:-P

nikoletta
13.03.2009, 15:33:18
ahaaaaa am inteles ... <:-P
;)):))glumesc... cine stie.. fetele cu treburi!!!

beatrice1983
13.03.2009, 15:35:20
;)):))glumesc... cine stie.. fetele cu treburi!!!

Mi-am dat seama ca glumesti ... dar e asa liniste de parca nimeni nu se mai marita in Constanta ;))

nikoletta
13.03.2009, 15:43:25
Mi-am dat seama ca glumesti ... dar e asa liniste de parca nimeni nu se mai marita in Constanta ;))
eu de abia astept targurile!!!!!! <:-P<:-Psperam sa gasim ci ceva ca lumea pe acolo!!!

beatrice1983
13.03.2009, 15:50:03
eu de abia astept targurile!!!!!! <:-P<:-Psperam sa gasim ci ceva ca lumea pe acolo!!!

Eu momentan stau in Sibiu ... am fost la un targ aici in februarie si am fost dezamagita de atitudinea participantilor:-& ... nimeni nu isi dadea interesul sa-ti arate nimic, daca ii intrebai ceva iti aruncau in mana o carte de vizita si atat ... in 10 min am iesit si nici nu ma mai duc ... nu mai am f multe de cumparat;;)

nikoletta
13.03.2009, 18:42:18
Eu momentan stau in Sibiu ... am fost la un targ aici in februarie si am fost dezamagita de atitudinea participantilor:-& ... nimeni nu isi dadea interesul sa-ti arate nimic, daca ii intrebai ceva iti aruncau in mana o carte de vizita si atat ... in 10 min am iesit si nici nu ma mai duc ... nu mai am f multe de cumparat;;)
tu nici nu mai ai mult pana la nunta!! eu speram sa gasesc ceva la targ, ce nu gasesc in constanta. am vazut 2-3 firme care nu le-am gasit in constanta.. si stiu cum e cu comportamentul. la multe magazine din constanta de nunti asa se comporta... nu stiu cand scapam de comportamentul asta.. e bine ca rochita de la un targ am luat-o asa ca sper sa gasesc verighete si alte maruntisuri aici [-o<

beatrice1983
13.03.2009, 18:51:17
tu nici nu mai ai mult pana la nunta!! eu speram sa gasesc ceva la targ, ce nu gasesc in constanta. am vazut 2-3 firme care nu le-am gasit in constanta.. si stiu cum e cu comportamentul. la multe magazine din constanta de nunti asa se comporta... nu stiu cand scapam de comportamentul asta.. e bine ca rochita de la un targ am luat-o asa ca sper sa gasesc verighete si alte maruntisuri aici [-o<

Eu mi-am comandat verightele la Altinbas, au venit dar inca nu am reusit sa ajung sa le ridic ... o sa le iau in aprilie cand vin in Constanta.

nikoletta
13.03.2009, 19:12:50
Eu mi-am comandat verightele la Altinbas, au venit dar inca nu am reusit sa ajung sa le ridic ... o sa le iau in aprilie cand vin in Constanta.
noi vazusem ceva la coriolan si le-am trimis mail unde gasim si in cta si ne-a zis ca vine la targ si asteptam sa le vedem, ca una vezi pe net si alta pe degetel. si asa acum am venit din oras si ce mi-a placut la carla brillanti nu vine asa frumos la gat si nu stiu deocamdata unde sa ma mai uit.
fetele care nu au luat rochita. am vazut la casa modei si rochii calin events. pe manechin era raisa.

agdala15
13.03.2009, 20:32:37
AJUTOOOOOOOOOOR!
Am vazut ca sunt viitoare miresici care fac cununia civila in curtea bisericii Sf. Mina. Vreau si eu detalii va rog. Ati vb deja cu ofiterul starii civile si e de acord? Cei de la biserica sunt de acord?
Daca ati mai discutat sa-mi spuneti unde trebuie sa ma uit ca nu gasesc.

beatrice1983
13.03.2009, 20:49:21
AJUTOOOOOOOOOOR!
Am vazut ca sunt viitoare miresici care fac cununia civila in curtea bisericii Sf. Mina. Vreau si eu detalii va rog. Ati vb deja cu ofiterul starii civile si e de acord? Cei de la biserica sunt de acord?
Daca ati mai discutat sa-mi spuneti unde trebuie sa ma uit ca nu gasesc.

Eu nu stiu f multe detalii ... noua ne-a rezolvat socrul meu, am inteles ca a fost la starea civila si a vorbit dar mai trebuie sa mearga cu 2 luni inainte de nunta pt ca este o procedura speciala. Cei de la biserica au fost de acord, a vorbit socrul meu cu preotul Picu si a zis ca e ok. Cu atat te pot ajuta ...poate iti da mai multe detalii MDiana ... am inteles ca ea a facut acolo anul trecut cununia civila.;-)

beatrice1983
13.03.2009, 20:57:35
noi vazusem ceva la coriolan si le-am trimis mail unde gasim si in cta si ne-a zis ca vine la targ si asteptam sa le vedem, ca una vezi pe net si alta pe degetel. si asa acum am venit din oras si ce mi-a placut la carla brillanti nu vine asa frumos la gat si nu stiu deocamdata unde sa ma mai uit.
fetele care nu au luat rochita. am vazut la casa modei si rochii calin events. pe manechin era raisa.

Eu inca nu stiu ce bijuerii sa-mi iau .. trebuie sa ma hotarasc. Am vazut un set pe site la Altinbas care mi-a placut. Atasez o poza cu setul si cu verighetele care le-am ales (in poza au dunga de aur rosu dar ale noastre au dunga de aur alb).

beatrice1983
13.03.2009, 21:06:47
Uite au pe site-ul lor cei de la Coriolan toate datele despre participarea la targul de la Constanta ...

CCINA - Constanta
Coriolan va participa la Targul de nunti organizat in Constanta, in perioada 27-29 Martie 2009, la Complex Perla, Mamaia

nikoletta
13.03.2009, 21:28:00
Eu inca nu stiu ce bijuerii sa-mi iau .. trebuie sa ma hotarasc. Am vazut un set pe site la Altinbas care mi-a placut. Atasez o poza cu setul si cu verighetele care le-am ales (in poza au dunga de aur rosu dar ale noastre au dunga de aur alb).
foarte finute!! sa va aduca multa intelegere si bucurii!!!
noi am fi vrut ceva asemanator cu acestea dar cu aur galben si la coriolan am vazut ceva asemanator, dar pana nu le vedem cum arata nu avem incredere sa le comandam si ne-am bucurat ca vin la targ la constanta. acum speram sa ne si placa.

beatrice1983
13.03.2009, 21:47:17
noi am fi vrut ceva asemanator cu acestea dar cu aur galben si la coriolan am vazut ceva asemanator, dar pana nu le vedem cum arata nu avem incredere sa le comandam si ne-am bucurat ca vin la targ la constanta. acum speram sa ne si placa.

Multumim! E foarte important sa le probezi ... de exemplu mie imi placeau f tare niste verighete ... si mie imi venea super modelul acela pe mana ... dar lui nu imi placea deloc cum ii sta ... asta e problema ... trebuie sa vina bine si pe mana ta si pe a lui ;-)

nikoletta
13.03.2009, 21:55:25
eu sper sa gasim mai multe la targ ca nu avem asa mult timp sa cautam prin magazine.

beatrice1983
13.03.2009, 22:05:12
eu sper sa gasim mai multe la targ ca nu avem asa mult timp sa cautam prin magazine.

Daca nu gasiti nimic sa va placa la targ mergeti si la Altinbas in mall ... au foarte multe modele si daca nu au marimea voastra dau comanda si vin in 3 saptamani.

nikoletta
13.03.2009, 23:00:32
Daca nu gasiti nimic sa va placa la targ mergeti si la Altinbas in mall ... au foarte multe modele si daca nu au marimea voastra dau comanda si vin in 3 saptamani.
altinbas e printrele primele pe stanga cand intri/?

beatrice1983
13.03.2009, 23:16:22
altinbas e printrele primele pe stanga cand intri/?

da ... la ejat, nu cobori pe scarile rulante.

dvdruxandra
14.03.2009, 01:34:24

f. frumoase...prima,totusi,imi place cel mai mult ;;)

dreya_Elle
14.03.2009, 11:44:48
buna,sunt foarte frumoase ;;) ....imi place tare mult setul,f interesant...:*

beatrice1983
14.03.2009, 11:52:28

Si mie mi-a placut ... chiar daca are pietricelele mov :D

andreea86ctza
15.03.2009, 19:30:42
fetelor am o intrebare daca ma puteti ajuta.eu imi fac invitatiile singura si dc imi puteti spune unde sa gasesc papirus,sau dc stiti vreo firma care scrie invitatiile dar mai ieftin,ca am vazut niste preturi.vreau sa fac in sticla invitatiile si imi treb separat invitatia propriu-zisa.

uka22
16.03.2009, 15:23:27
:) opaaa o miresik noua pe aici!gata v-ati hotarat?felicitari!!!<:-P
ps:sunt Raluca(vecina ta :P )

cgeorgianna
16.03.2009, 15:43:03
Eu nu stiu f multe detalii ... noua ne-a rezolvat socrul meu, am inteles ca a fost la starea civila si a vorbit dar mai trebuie sa mearga cu 2 luni inainte de nunta pt ca este o procedura speciala. Cei de la biserica au fost de acord, a vorbit socrul meu cu preotul Picu si a zis ca e ok. Cu atat te pot ajuta ...poate iti da mai multe detalii MDiana ... am inteles ca ea a facut acolo anul trecut cununia civila.;-)
Am fost si noi la Casa Casatoriilor sa aranjam cu ofiterul sa vina la biserica ( Sf Gheorghe), insa au spus ca se fac dupa ora 19.00 vara ( iar cununia religioasa este la ora 17.30, deci nu se poate), in plus taxa este de 3000 ron, ceea ce mi se pare enorm. oare chiar atat sa fie sau ne-am dus la persoana gresita?
Biserica Sf Mina are parte de un regim special avand in vedere ca se oficiaza multe nunti pe zi? Va rog , lamuriti-ma si pe mine.

cgeorgianna
16.03.2009, 16:06:25
fetelor, am nevoie de o calcatorie sau o casa de moda serioasa, vreau sa imi aranjez rochia de mireasa ( sa fie calcata si eventual modificata) si nu stiu pe nimeni. am intrebat pana acum la Garbo ( pe colt langa Marco Polo) si d-na de acolo mi-a spus ca nu stie daca fac asa ceva.

iulya1505
16.03.2009, 16:23:31
fetelor, am nevoie de o calcatorie sau o casa de moda serioasa, vreau sa imi aranjez rochia de mireasa ( sa fie calcata si eventual modificata) si nu stiu pe nimeni. am intrebat pana acum la Garbo ( pe colt langa Marco Polo) si d-na de acolo mi-a spus ca nu stie daca fac asa ceva.
mergi la CROMEXIM la magazinul de la delfinariu acolo cu siguranta te ajuta.

cgeorgianna
16.03.2009, 18:42:26
mergi la CROMEXIM la magazinul de la delfinariu acolo cu siguranta te ajuta.
multumesc frumos, ma prezint la ei
:*

lumi_andronic
17.03.2009, 13:28:57
Hello, vroiam sa va dau o veste buna pentru mine! Mi-am gasit huse, scaune , esarfe la un super pret!( 1RON/HUSA) Tipa e noua, si are de cand sa isi deschida ceva, numai ca nu prea are timpa acum. Am inteles ca se pregateste pt 2010. Asa ca miresici de 2010 da-ti un semn dc vreti amanunte.

aroma_de_portocale
17.03.2009, 15:00:56
Hello, vroiam sa va dau o veste buna pentru mine! Mi-am gasit huse, scaune , esarfe la un super pret!( 1RON/HUSA) Tipa e noua, si are de cand sa isi deschida ceva, numai ca nu prea are timpa acum. Am inteles ca se pregateste pt 2010. Asa ca miresici de 2010 da-ti un semn dc vreti amanunte.
Normal ca vrem!

dreya_Elle
17.03.2009, 15:17:00
:) opaaa o miresik noua pe aici!gata v-ati hotarat?felicitari!!!<:-P
ps:sunt Raluca(vecina ta :P )

:D salut vecinico....da si eu pe aici :-p ....dar tu mai ai putin...emotii ceva?pup

lumi_andronic
17.03.2009, 15:53:06
Normal ca vrem!... Eu initial vb cu o firma de decorare si imi luau 3,5 ron per husa. Si acum cand tipa mi-a spus ca deocamdata dopar 1ron am zis wawww minune...Eu m-am vazut cu ea si mi-a aratat o serie de poze cu scaune imbracate, si anumite arcade docorate. Mi-am copiat si eu pozele iar cand am timp o sa le pun sa la vedeti. Eu am mers si eu cu cateva pozici, pentru a-i arata tipei f clar ceea ce vreau la nunta.Hai ca o sa pun poze si dc la place va dau mail-ul tipei prin Pm-uri! O zi frumoasa va doresc!

crisstallus_cris
17.03.2009, 17:26:56
... Eu initial vb cu o firma de decorare si imi luau 3,5 ron per husa. Si acum cand tipa mi-a spus ca deocamdata dopar 1ron am zis wawww minune...Eu m-am vazut cu ea si mi-a aratat o serie de poze cu scaune imbracate, si anumite arcade docorate. Mi-am copiat si eu pozele iar cand am timp o sa le pun sa la vedeti. Eu am mers si eu cu cateva pozici, pentru a-i arata tipei f clar ceea ce vreau la nunta.Hai ca o sa pun poze si dc la place va dau mail-ul tipei prin Pm-uri! O zi frumoasa va doresc!
Din cate vad tu faci nunta in Roman si noi suntem la topicul de Constanta.Probabil tipa cu decoratiunile e de prin Moldova...sau nu am inteles eu?
PS:Eu sunt din Roman,acum locuiesc in Cta.

lumi_andronic
17.03.2009, 17:44:31
Din cate vad tu faci nunta in Roman si noi suntem la topicul de Constanta.Probabil tipa cu decoratiunile e de prin Moldova...sau nu am inteles eu?
PS:Eu sunt din Roman,acum locuiesc in Cta.

Tipa e din C-ta. Si eu am nunta la Roman, dar nu ma deranjeaza sa imi duc husele si esarfele si sa rog un var doi sa le aseze dupa ce vor fii calcate in prealabil, atata timp cat fac o economie monstruasa.

Ps: u oricum ai trecut de marele pas, so ai scapat de grija huselor! ;;)

beatrice1983
17.03.2009, 17:55:18
Tipa e din C-ta. Si eu am nunta la Roman, dar nu ma deranjeaza sa imi duc husele si esarfele si sa rog un var doi sa le aseze dupa ce vor fii calcate in prealabil, atata timp cat fac o economie monstruasa.

Ps: u oricum ai trecut de marele pas, so ai scapat de grija huselor! ;;)

Trimite-mi si mie te rog poze ... si mailul tipei pe PM

lumi_andronic
17.03.2009, 17:58:19
Dc va intereseaza Pm. Eu una nu mai am de gand sa mai scriu prea multe pt ca am inceput sa ma cam satur de micile rautati de aici.(desi am vrut sa fac un gest frumos si sa impartasesc cu voi o noua informatie, dar.....) Hello realizam si eu ca sunt pe topicul de Constanta, era evident ca nu ma apucam acum sa postez chestii despre o tipa din Radauti acum:( :( ....Dar in fine, fiecare intelege cum si cat vrea! O zi frumoasa!

beatrice1983
17.03.2009, 18:09:12
Dc va intereseaza Pm. Eu una nu mai am de gand sa mai scriu prea multe pt ca am inceput sa ma cam satur de micile rautati de aici.(desi am vrut sa fac un gest frumos si sa impartasesc cu voi o noua informatie, dar.....) Hello realizam si eu ca sunt pe topicul de Constanta, era evident ca nu ma apucam acum sa postez chestii despre o tipa din Radauti acum:( :( ....Dar in fine, fiecare intelege cum si cat vrea! O zi frumoasa!

Multumesc pentru PM ... si nu mai baga in seama rautatile ...

lumi_andronic
17.03.2009, 18:14:45
Multumesc pentru PM ... si nu mai baga in seama rautatile ...

Mersik pt incurajari! ^:)^ ^:)^ ^:)^ .

ubita
17.03.2009, 19:28:35
Eu nu cred ca a fost vreo rautate...Doar ca tu nu ai specificat ca tipa e din Constanta!

crisstallus_cris
17.03.2009, 20:06:13
Imi pare rau daca crezi ca am zis cu rautate.Cum a afirmat si ubita tu nu ai specificat,deci am zis ca clarificam problema pt viitoarele mirese.Asa cum ti-ai dat seama eu am avut nunta.
PS:Daca te-ai simtit lezata de comentariul meu inseamna ca esti f sensibila...chiar nu am avut intentie rea.

uka22
18.03.2009, 11:41:56
:D salut vecinico....da si eu pe aici :-p ....dar tu mai ai putin...emotii ceva?pup

uff pana acum am crezut k am emotii....dar cred k acum incep cu adevarat,pt k am niste cosmaruri noaptea,visez mereu k uit ceva important,ca nu vine fotograful,cameramanul si tot asa:-SS mai am nitzel si scap :D si o sa ma bucur de ziua cea mare:D

ubita
18.03.2009, 13:08:22
uff pana acum am crezut k am emotii....dar cred k acum incep cu adevarat,pt k am niste cosmaruri noaptea,visez mereu k uit ceva important,ca nu vine fotograful,cameramanul si tot asa:-SS mai am nitzel si scap :D si o sa ma bucur de ziua cea mare:D
:)) Eu cam cu o luna inainte visasem ca eram prinsa cu pregatirile in ziua nuntii si incepuse nunta si eu eram in haine de casa uratee si eram mai urata ca niciodata :((!!!Cosmar nu alta!!!! :))

uka22
18.03.2009, 13:17:43
:)) Eu cam cu o luna inainte visasem ca eram prinsa cu pregatirile in ziua nuntii si incepuse nunta si eu eram in haine de casa uratee si eram mai urata ca niciodata :((!!!Cosmar nu alta!!!! :))

ufff stiu!ma trezeam plangand,cu lacrimi pe obraz,eram constienta k m'am trezit si k e doar un vis si tot plangeam =)) si tot asa...urata k niciodata:)))

dvdruxandra
18.03.2009, 15:34:10
cred k toate fetele, mai ales cele care au trecut deja prin asta, pot confirma ca este aproape imposibil sa nu ai cosmaruri inainte de nunta.... este o reactie normala a creierului stresat de detaliile unei nunti perfecte :)

buburuza
18.03.2009, 15:39:22
cred k toate fetele, mai ales cele care au trecut deja prin asta, pot confirma ca este aproape imposibil sa nu ai cosmaruri inainte de nunta.... este o reactie normala a creierului stresat de detaliile unei nunti perfecte :)
Pe cat am fost eu de stresata cu nunta asta, in ziua cu pricina parca am fost drogata:-" Eram cea mai calma persoana din lume, nu m-am agitat deloc, la ora 5 dimineata inca erma foarte fresh nu simteam nici cea mai mica oboseala.;))

crisstallus_cris
18.03.2009, 15:56:22
Eu sincer nu am avut cosmaruri inainte de nunta,nici nopti agitate sau nedormite.Probabil ca eram f obosita in perioada aia si nu vroiam decat sa ma odihnesc.

dvdruxandra
18.03.2009, 16:39:25
Pe cat am fost eu de stresata cu nunta asta, in ziua cu pricina parca am fost drogata:-" Eram cea mai calma persoana din lume, nu m-am agitat deloc, la ora 5 dimineata inca erma foarte fresh nu simteam nici cea mai mica oboseala.;))

si eu la fel am fost...nu cred k au fost(adunate) 5 minute toata ziua in care sa ma gandesc la ce va urma, sau sa am emotii ca ceva nu e in regula... a fost totul ok :)

Joliutza
18.03.2009, 17:40:02

Da..... si eu am avut cosmar. Eram foare obosita si am visat ca era nunta (nu m-am vazut imbracata in mireasa) si eu m-am dus sa dorm putin si cand m-am trezit lumea deja pleca... va dati seama ce am mai plans.... sa-mi ratez propria nunta... (:|

Dra in ziua nuntii am fost foarte calma si bine-dispusa.... toata lumea imi spune ca am ras mai tot timpul...

ubita
18.03.2009, 18:34:50
Da..... si eu am avut cosmar. Eram foare obosita si am visat ca era nunta (nu m-am vazut imbracata in mireasa) si eu m-am dus sa dorm putin si cand m-am trezit lumea deja pleca... va dati seama ce am mai plans.... sa-mi ratez propria nunta... (:|

Dra in ziua nuntii am fost foarte calma si bine-dispusa.... toata lumea imi spune ca am ras mai tot timpul...
Nici eu nu m-am vazut mireasa,eu de-asta sufeream :))!
Eu stiu ca am ras toata ziua pentru ca am avut vreo 2 zile febra musculara la obraji:))

chika
18.03.2009, 20:33:37
sper sa fiu si eu asa degajata ca voi...:-SS
ma si vad la sedinta foto :D teapana, parca as avea un bat infipt in fund

dvdruxandra
18.03.2009, 22:43:58
sper sa fiu si eu asa degajata ca voi...:-SS
ma si vad la sedinta foto :D teapana, parca as avea un bat infipt in fund

:)) cel mai bine este ,cred eu, sa nu-ti faci griji pt. ziua aceea si sa gandesti pozitiv/realist, ca va iesi totul f. bine...plus ca acele clipe nu le mai poti aduce inapoi, sunt unice si trebuie traite cu intensitate, pt. ca odata ce trec.......devii asa, ca mine, nostalgica :))

sunlight_m
18.03.2009, 22:51:52
Fetelor este cumva vreun targ de nunti in weekendul asta la noi in cta? Eu stiam de cel de pe 26-29 martie, dar nu acum, in weekend, mai devreme. Lamuriti-ma si pe mine va rog. Poate ca nu am inteles eu bine, sau am fost gresit informata.

chika
18.03.2009, 22:55:11
la fel stiam si eu 26-29 martie:-\
unde ai auzit?

uana
18.03.2009, 22:57:37
unde ai auzit?

Este intre 26 si 29 martie targ de nunti, la Perla in Mamaia. Imi imaginez ce agitatie o sa fie pe acolo 8-}

chika
18.03.2009, 22:59:39
doar la perla o sa fie?

uana
18.03.2009, 23:00:39
doar la perla o sa fie?

Eu asa stiu, poate ne lamureste cineva;)

chika
18.03.2009, 23:03:21
daca nu apucam sa ne strangem toate la intalnirile organizate, la targ sigur o sa dam una peste alta ;))

ar trebui sa avem o pancarda cu userul de aici ca sa ne recunoastem:))

sunlight_m
18.03.2009, 23:04:26
unde ai auzit?

Am vazut ca postase o miresica la subiectul rochii de mireasa-case de moda-evergreen, ca cica in weekendul asta vine evergreen in cta. Eu de mult vanez rochiile lor si am intrat in priza. Imi pare rau daca v-am indus si pe voi in eroare. ^:)^

uana
18.03.2009, 23:04:45
daca nu apucam sa ne strangem toate la intalnirile organizate, la targ sigur o sa dam una peste alta ;))

ar trebui sa avem o pancarda cu userul de aici ca sa ne recunoastem:))

Mai degraba cu o bluzita roz, sau ceva in piept pe care se scrie " comunitatea roz" =)))

chika
18.03.2009, 23:06:40
Mai degraba cu o bluzita roz, sau ceva in piept pe care se scrie " comunitatea roz" =)))
si tickerul tau ar fi interesant :)) =))

uana
18.03.2009, 23:08:49
si tickerul tau ar fi interesant :)) =))

=))) Ohhh, da, ai dreptate, imi e frica de cuvantu' ala :D

sunlight_m
18.03.2009, 23:09:15
doar la perla o sa fie?

Da, targul de pe 26-29 martie va fi la perla. Sa nu uitam si expomariage care va veni intre 3-5 aprilie la hotel iaki. :)

chika
18.03.2009, 23:13:25
mai cercetez maine daca o sa fie ceva weekend-ul asta
acum ma duc la somn, noapte buna!

uana
18.03.2009, 23:14:12

Noapte buna, si eu la fel, k incepe CSI :D

sunlight_m
18.03.2009, 23:19:01

Noapte buna, am sa ma mai interesez si eu.

nikoletta
18.03.2009, 23:23:51
targul e 26-29 martie la hotel perla
http://www.expoconstanta.ro/editii-expozitii/Targul-pentru-Nunti-Ed--a-V-a/43-1/
aveti in link si expozanti, numai ca eu stiam si altii ca vin
exemplu : asteptam coriolan, si mi-au zis ca vin dar pe site-ul camerei de comert nu-i arata, plus alb si negru, white lady si altele
sa speram ca sunt mai multe decat cele prezentate

andr33a87
20.03.2009, 18:45:36
targul e 26-29 martie la hotel perla
http://www.expoconstanta.ro/editii-expozitii/Targul-pentru-Nunti-Ed--a-V-a/43-1/
aveti in link si expozanti, numai ca eu stiam si altii ca vin
exemplu : asteptam coriolan, si mi-au zis ca vin dar pe site-ul camerei de comert nu-i arata, plus alb si negru, white lady si altele
sa speram ca sunt mai multe decat cele prezentate

sunt multe firme care vor fi prezente la targ, dar participa prin reprezentantii lor in acea regiune, de exemplu white lady este reprezentata de wedding store. nu va lasati pacalite de faptul ca firmele sunt din constanta. acele magazine din constanta cu siguranta reprezinta pe cineva din tara;-) ;-) ;-)

nikoletta
20.03.2009, 20:24:00
sunt multe firme care vor fi prezente la targ, dar participa prin reprezentantii lor in acea regiune, de exemplu white lady este reprezentata de wedding store. nu va lasati pacalite de faptul ca firmele sunt din constanta. acele magazine din constanta cu siguranta reprezinta pe cineva din tara;-) ;-) ;-)
aa da ai dreptate. nu am fost atenta. eu chiar sper sa fie mai multe decat cele de pe site. si inca o chestie: peste tot e afisat ca targul e 26-29 martie si atunci de ce pe site-ul de prezentare la program scrie doar vineri, sambata si duminica, ca joi e 26!? ;))

andr33a87
20.03.2009, 23:01:44
aa da ai dreptate. nu am fost atenta. eu chiar sper sa fie mai multe decat cele de pe site. si inca o chestie: peste tot e afisat ca targul e 26-29 martie si atunci de ce pe site-ul de prezentare la program scrie doar vineri, sambata si duminica, ca joi e 26!? ;))

incepe de joi sigur.\:D/

iulya1505
20.03.2009, 23:05:10
la targul de nunti ,se hasesc doar rochii de mireasa?pe mine m-ar interesa rochite de seara aveti idee aduc si deastea.

sunlight_m
21.03.2009, 00:19:19
la targul de nunti ,se hasesc doar rochii de mireasa?pe mine m-ar interesa rochite de seara aveti idee aduc si deastea.

Da, pe site-ul lor scrie ca in afara de rochii de mireasa si alte cele pentru nunta, sunt si rochii de seara, atat pentru femei, cat si pentru barbati.

beatrice1983
21.03.2009, 11:20:01
Da, pe site-ul lor scrie ca in afara de rochii de mireasa si alte cele pentru nunta, sunt si rochii de seara, atat pentru femei, cat si pentru barbati.

WOW ce tare ... rochii de seara pentru barbatii =P~

Glumesc ... asta se intelege din ce ai scris tu :D

crisstallus_cris
21.03.2009, 11:33:58
Atunci poate trec si eu pe acolo sa vad de o rochie de nasa.Dar cine stie...poate pana cunun in oct nu ma incape rochia din cauza unui viitor bebe?;;)

sunlight_m
22.03.2009, 21:34:03
Atunci poate trec si eu pe acolo sa vad de o rochie de nasa.Dar cine stie...poate pana cunun in oct nu ma incape rochia din cauza unui viitor bebe?;;)

:)) A, da...nu mi-am dat seama ce am scris. Era de vina ora tarzie. =)) De abia acum mi-am dat seama ce minunatie am scris. Ma rog, ati inteles voi ce vroiam sa zic. :))

sunlight_m
22.03.2009, 21:35:50
:)) A, da...nu mi-am dat seama ce am scris. Era de vina ora tarzie. =)) De abia acum mi-am dat seama ce minunatie am scris. Ma rog, ati inteles voi ce vroiam sa zic. :))

Scuze , trebuia s-o citez pe beatrice 1983. Ce aiurita! :)) De la atata ras se trage.

sunlight_m
22.03.2009, 21:37:34
WOW ce tare ... rochii de seara pentru barbatii =P~

Glumesc ... asta se intelege din ce ai scris tu :D

Asta e varianta corecta!

adriana30121981
25.03.2009, 11:39:13
ok sunt o miresica de 2009
cam tarziu pe forum dar am nevoie de niste raspunsuri
stie cineva coafeze/i de treaba si care sa vina si aksa in ziua nuntii
am auzit de oferte cu pregatitul miresei aksa si a altor persoane apropiate dar nu am gasit nimic concret

dianamkm
26.03.2009, 15:18:13
e cam complicata treaba asta deoarece ele lucreaza mult in zilele de sambata si dumnica.....dar poti merge sa intrebi...mult succes!

BlackCat
28.03.2009, 22:32:49
Noi vom avea nunta la caminul din Dulcesti. A mai facut cineva acolo de cand s-a renovat? Sau stie cineva cum e? Noi inca nu am apucat sa-l vedem terminat... Recomandati vreo firma de catering din Mangalia?
Pupici!

iulya1505
29.03.2009, 14:38:48
deja???mi-ai dat o idee sa o bag si eu;))).spor la vanzare:*
PS fetelor care ati avut nunta si v-ati machiat la delia juja va rog mult pune`ti si voi cate o poza,vreau sa vad cat mai multe idei cu machiajul realizat de ea.va multumesc mult!!!!:*
eu m-am machiat la delia juja impreuna cu sora mea adriana,poze sunt in semnatura.>:D<

Joliutza
29.03.2009, 15:22:23
deja???mi-ai dat o idee sa o bag si eu;))).spor la vanzare:*
PS fetelor care ati avut nunta si v-ati machiat la delia juja va rog mult pune`ti si voi cate o poza,vreau sa vad cat mai multe idei cu machiajul realizat de ea.va multumesc mult!!!!:*

Si la mine in semnatura gasesti poze.
Cateva relevante ar fi urmatoarele (ca sa nu te uiti prin toate, ca sunt muulteee):

http://picasaweb.google.com/AlinaRoxanaChirila/3AcasaLaAlina#5217676866338448898

http://picasaweb.google.com/AlinaRoxanaChirila/3AcasaLaAlina#5217677095340091826

http://picasaweb.google.com/AlinaRoxanaChirila/3AcasaLaAlina#5217677115497781058

http://picasaweb.google.com/AlinaRoxanaChirila/3AcasaLaAlina#5217677344643633394

Succes!

dreya_Elle
29.03.2009, 16:31:55
fetelor nu stiti unde se gasesc in Constanta porumbei de inchiriat si cam care sunt preturile pt 2 porumbei??:*

simonabobu
29.03.2009, 20:46:08
Buna fetelor,in legatura cu coafatul la Delia Juja, are cineva poze, dintre cele care au avut nunta si s-au coafat la ea, sa-mi fac o idee, ca majoritatea fetelor sunt incantate de ea.Merci mult, va pup!

ubita
29.03.2009, 20:49:13
:)>- Si eu m-am machiat la Delia Juja si mi-a placut foarte tare!

Joliutza
29.03.2009, 21:19:37
Buna fetelor,in legatura cu coafatul la Delia Juja, are cineva poze, dintre cele care au avut nunta si s-au coafat la ea, sa-mi fac o idee, ca majoritatea fetelor sunt incantate de ea.Merci mult, va pup!

http://picasaweb.google.com/AlinaRoxanaChirila/3AcasaLaAlina#5217676842309024066
http://picasaweb.google.com/AlinaRoxanaChirila/3AcasaLaAlina#5217677272040020114
http://picasaweb.google.com/AlinaRoxanaChirila/3AcasaLaAlina#5217678659828919490
http://picasaweb.google.com/AlinaRoxanaChirila/5SedintaFoto#5217673839268237010
http://picasaweb.google.com/AlinaRoxanaChirila/5SedintaFoto#5217673923336721010

kamy
29.03.2009, 22:37:09
Delia Juja doar machiaza, nu coafeaza.

LauraLuiOda
30.03.2009, 16:29:23
:)>- Si eu m-am machiat la Delia Juja si mi-a placut foarte tare!
Ubita, ai fost o miresica atat de frumoasa, nu te-a maturizat deloc machiajul cum exista tendinta...pe mine ma intereseaza sacouasul acela, daca imi poti da mai multe detalii despre magazinul de unde l-ai luat...:*

ubita
30.03.2009, 21:22:37
Ubita, ai fost o miresica atat de frumoasa, nu te-a maturizat deloc machiajul cum exista tendinta...pe mine ma intereseaza sacouasul acela, daca imi poti da mai multe detalii despre magazinul de unde l-ai luat...:*
Multumesc frumos:*
Bolero-ul l-am luat de la Select.Vis-a-vis de Tomis Mall,pe colt e un magazin cu rochii de mirese .M-a costat 120 de lei;;)

Ramony
31.03.2009, 00:36:52
Multumesc frumos:*
Bolero-ul l-am luat de la Select.Vis-a-vis de Tomis Mall,pe colt e un magazin cu rochii de mirese .M-a costat 120 de lei;;)

Ubita ai fost superba intr-adevar! Eu nu vazusem inca poze de la nunta ta!
Foarte frumoasa!Felicitari!

ubita
31.03.2009, 10:42:50
Ubita ai fost superba intr-adevar! Eu nu vazusem inca poze de la nunta ta!
Foarte frumoasa!Felicitari!
Saru'mana:* :* :*

uka22
31.03.2009, 18:23:20
multumesc fetelor pt ajutor.toate ati fost superbe si machiajul la fel.:*

Mikkah
01.04.2009, 09:55:19
Fetelor, m-am programat si eu la Delia Juja#:-S. Voiam la ea oricum, chiar daca am auzit pareri si de bine si de rau despre machiajele ei. (mai mult de bine;;) ). O sa vedem ce o sa iasa.Nu stiu daca face si probe, dar a ramas ca ne mai vedem. Oricum vreau sa-mi fac si un tratament la ea inainte de nunta cu o luna. Pupici:* .

Joliutza
01.04.2009, 10:33:51
Fetelor, m-am programat si eu la Delia Juja#:-S. Voiam la ea oricum, chiar daca am auzit pareri si de bine si de rau despre machiajele ei. (mai mult de bine;;) ). O sa vedem ce o sa iasa.Nu stiu daca face si probe, dar a ramas ca ne mai vedem. Oricum vreau sa-mi fac si un tratament la ea inainte de nunta cu o luna. Pupici:* .

Nu face probe.

uka22
02.04.2009, 12:04:57
fetelor despre salonul roxanne ce stiti?am 2 prietene care si-au facut parul akolo si machiajul si sunt foarte incantate.amandoua au fost impecabile pana dimineata.dar as mai vrea cateva pareri.:*

JolyDeea
02.04.2009, 12:47:21
fetelor despre salonul roxanne ce stiti?am 2 prietene care si-au facut parul akolo si machiajul si sunt foarte incantate.amandoua au fost impecabile pana dimineata.dar as mai vrea cateva pareri.:*
Sincer eu inca nu m-am gandit la un salon pentru machiaj..pentru par am o coafeza la care ma fac de vreo 2 ani asa la ocazii, nunti etc la Brick la Salon Anca Style..insa e insarcinata si pana in octombrie cand am eu intra in prenatal:((...dar voi cele care ave-ti mai prin vara incerca-ti la ea..coafeaza super!!:)>-

MIREY1211
02.04.2009, 15:25:01
de curand soacra mea s-a mutata la dulcesti si am tot vazut caminul dar doar asa in trecere,e dragut pe exterior ca doar ce s-a renovat dar inauntru habar n-am cum e.intrebarea mea pentru tine ar fii:tu de ce nu stii cum e daca faci nunta acolo?n-ai fost si tu sa-l vezi??:-\ bafta in continuare cu pregatirile si sper sa-ti placa locatia:)>-

kamy
03.04.2009, 07:57:50
La roxenne lucreaza acum Nesri.Ea m-a aranjat pe mine la nunta, atunci lucra la Delia Juja, poti sa mergi cu incredere la ea.

uka22
03.04.2009, 10:34:17
La roxenne lucreaza acum Nesri.Ea m-a aranjat pe mine la nunta, atunci lucra la Delia Juja, poti sa mergi cu incredere la ea.

da?am auzit numai de bn de nesri aici pe site.eu mi-am facut programare la roxanne,pt coafura,k akolo s-a facut nasa mea si i-a stat super parul.dar nu cred k la nesri.ea ce face?macheaza sau coafeaza?:*

ubita
03.04.2009, 11:19:54
da?am auzit numai de bn de nesri aici pe site.eu mi-am facut programare la roxanne,pt coafura,k akolo s-a facut nasa mea si i-a stat super parul.dar nu cred k la nesri.ea ce face?macheaza sau coafeaza?:*
Nesri coafeaza si tunde foarte fain,Delia Juja e make-up artist

dreya_Elle
03.04.2009, 11:31:49
ai facut o alegere buna Raluca,acolo m-am coafat si eu la nunta la Coca-ea a avut un coc mai clasic, oricum mai erau miresici pe acolo si chiar erau reusite toate;;)

uka22
03.04.2009, 11:58:43
ai facut o alegere buna Raluca,acolo m-am coafat si eu la nunta la Coca-ea a avut un coc mai clasic, oricum mai erau miresici pe acolo si chiar erau reusite toate;;)

si de machiaj ce imi poti spune?nasa mea a fost incantata,insa ea a avut un machiaj f natural....eu as vrea ceva mai intens,nu f strident,dar ceva sa se vada.

dreya_Elle
03.04.2009, 12:33:48
si de machiaj ce imi poti spune?nasa mea a fost incantata,insa ea a avut un machiaj f natural....eu as vrea ceva mai intens,nu f strident,dar ceva sa se vada.
natural l-a avut si ea,putin vernil asa k ea are tenul mai masliniu si ii statea bine,dar tu ai tenul mai deschis si cred ca merge putin mai strident:* ,iti trim o poza

alipety
03.04.2009, 19:01:57
buna dragele mele miresici!
am ajuns si eu acasa si azi e prima zi de munca :( imi este cam greu...parca sunt pe alta planeta...
ma chinui de dimineata sa va citesc, sa recuperez si sa vad ce ati mai facut...mai am inca multe de citit! #:-S
sa ma laud si eu cu achizitiile mele: am dat comanda de rochita, voal, am proba in iunie... mi-am luat pantofiori, bijuterie par si pernuta verighete... pernuta o sa o modific, in loc de floricelele care sunt lipite, o sa pun o floare naturala, din buchetul meu...
mi-am luat si cercei, plus colier cu bratarica...bratara a ramas sa o scurteze, era prea larga...
atasez cateva pozici...

Joliutza
03.04.2009, 20:00:27
am ajuns si eu acasa si azi e prima zi de munca :( imi este cam greu...parca sunt pe alta planeta...
ma chinui de dimineata sa va citesc, sa recuperez si sa vad ce ati mai facut...mai am inca multe de citit! #:-S
sa ma laud si eu cu achizitiile mele: am dat comanda de rochita, voal, am proba in iunie... mi-am luat pantofiori, bijuterie par si pernuta verighete... pernuta o sa o modific, in loc de floricelele care sunt lipite, o sa pun o floare naturala, din buchetul meu...
mi-am luat si cercei, plus colier cu bratarica...bratara a ramas sa o scurteze, era prea larga...
atasez cateva pozici...

Foarte frumoase toate! Sa le stapanesti sanatoasa!

alipety
03.04.2009, 20:19:58
Foarte frumoase toate! Sa le stapanesti sanatoasa!
>:D< multumesc mult!

adryana
04.04.2009, 00:01:53
atasez cateva pozici...

Foarte frumoase toate,imi plac foarte mult cerceii si accesoriul de par.sa le porti cu placere si sa-ti aduca multa fericire>:D<

dvdruxandra
04.04.2009, 09:09:14
atasez cateva pozici...

foarte frumoase, ai fost o harnicutza, bravo =D>

uka22
04.04.2009, 10:03:04
atasez cateva pozici...

super!sa le porti cu placere si sa te bucuri din plin de ele in ziua cea mare!
tu mi'ai dat park nr cameramanului nu?ai mai luat legatura cu el cumva?k noi nu am mai vb deloc cu el.
felicitari!
:*

alipety
04.04.2009, 13:28:45
multumesc din suflet pentru urari, fetelor!
uka, nu eu ti-am dat nr de tel...eu nu am pus accent pe filmare , asa ca nu am cine stie ce cameraman.
pupik>:D<

BlackCat
04.04.2009, 21:00:32
A fost dorinta socrului sa facem acolo si ultima oara cand am ajuns pe acolo era inca in renovare. Eram curioasa daca stie cineva cum e inauntru (culori, decoratii, etc) ca sa stiu cum imi aleg decoratiunile. Noi stam acum in Iasi si ar fi cam greu momentan sa tot facem drumuri pana acolo si majoritatea detaliilor sa le rezolv de aici. Ms de raspuns>:D<

uka22
06.04.2009, 09:01:20
multumesc din suflet pentru urari, fetelor!
uka, nu eu ti-am dat nr de tel...eu nu am pus accent pe filmare , asa ca nu am cine stie ce cameraman.
pupik>:D<

;)) pai tocmai ...nici eu nu am pus accent pe filmare,si am tot batut toba pe aici sa`mi dea si mie cineva un nr de tel al unui cameraman mai ieftin:) si park asa imi aduc aminte k mi-ai dat tu nr lui Dan ....poate confund:)

buburuza
06.04.2009, 10:49:47
atasez cateva pozici...
Toate achizitiile tale sunt foarte frumoase. Felicitari !:*

MIREY1211
07.04.2009, 17:47:31
A fost dorinta socrului sa facem acolo si ultima oara cand am ajuns pe acolo era inca in renovare. Eram curioasa daca stie cineva cum e inauntru (culori, decoratii, etc) ca sa stiu cum imi aleg decoratiunile. Noi stam acum in Iasi si ar fi cam greu momentan sa tot facem drumuri pana acolo si majoritatea detaliilor sa le rezolv de aici. Ms de raspuns>:D<
Cu placere;)) nici eu nu m-am gandit inca la culorile cu care vom face decoratiunile.o sa stabilesc cu o luna inainte de nunta in functie de culorile huselor si fetelor de mese pe care le are restaurantul:-?

cata27
07.04.2009, 20:55:44
buna miresicilor,sunt cam noua pe aici,am nunta pe 7 noiembrie si as vrea sa ma sfatuiti care sunt cele mai bune saloane cosmetica.As vrea sa incep sa fac niste probe,dar nu stiu unde.Poop.8-|

danielam78
11.04.2009, 20:05:11
uka ai nunta in aceeasi zi cu mine, numai ca eu am la picadilly:x
recomanda-mi si mie pe cineva pt machiaj si coafat ca noi nu stam in cta, sotul meu este de acolo si venim rar, vara mai des, iar la capitolul asta stau ca prost. O sa vin de pasti la constanta si trebuie sa ma ocup de problema asta dar nu stiu cum pt ca nu am pe nimeni acolo iar cu soacra mea nu am ce discuta la capitolul asta, ca ea are coafeza ei de babe de 100 de ani.

Joliutza
12.04.2009, 00:19:20
recomanda-mi si mie pe cineva pt machiaj si coafat ca noi nu stam in cta, sotul meu este de acolo si venim rar, vara mai des, iar la capitolul asta stau ca prost. O sa vin de pasti la constanta si trebuie sa ma ocup de problema asta dar nu stiu cum pt ca nu am pe nimeni acolo iar cu soacra mea nu am ce discuta la capitolul asta, ca ea are coafeza ei de babe de 100 de ani.

Si tu la Piccadilly? Ce frumos.... noi am avut acolo si a iesit super!

adryana
12.04.2009, 12:39:59
am mai achizitionat ceva:-p pantofiorii....

alexutza_ralukutza_m
12.04.2009, 12:51:39

Sunt foarte frumosi. Sa ii porti sanatoasa.:*

adryana
12.04.2009, 14:00:45
Sunt foarte frumosi. Sa ii porti sanatoasa.:*

multumesc frumos >:D< >:D<

Joliutza
12.04.2009, 15:43:28

Foarte frumusei! Sa ii stapanaesti sanatoasa si sa ii dantuiesti intreaga noapte!

buburuza
12.04.2009, 19:37:47
Foarte frumosi, exact de miresica;-) Sa-i porti sanatoasa!

danielam78
12.04.2009, 20:59:01
Si tu la Piccadilly? Ce frumos.... noi am avut acolo si a iesit super!
oau ce bine ca am gasit pe cineva care a avut nunta la picadilly si mai ales a fost si multumit! ti-am vazut pozele ff frumos. sunt cam ingrijorata pt ca noi venim destul de rar la cta, vara venim mai des si restaurantul l-am ales pt ca avea si hotel si avem destula lume de cazat, curte interioara...ma rog criterii de genul asta, vazusem niste poze insa cand am incheiat noi contractul cu ei, anul trecut in aprilie si l-am vazut era cam intunecos asa si sinistru ca faceau curatenie, erau toate mesele puse gramada. tipa de acolo mi-a zis ca aranjat arata ok, insa cd am angajat firma pt decorat am avut surpriza sa aflu ca nu am ff multe optiuni la culorile de huse, flori, etc pt ca ei au o singura vesela cu flori galbene, corpurile de iluminat galbene asa ca nu puteam alege decat intre crem cu auriu sau crem cu galben. Ulterior am auzit la niste amici care au fost la o nunta acolo ca aerul conditionat nu prea face fata vara, ca nu te lasa sa folosesti terasa(desi eu am specificat ca vreau si terasa si nu au avut obiectiuni), ca la mancare au cam furat(adica au cam injumatatit sortimentele din meniul prezentat) si alte chestii din astea si...am cam inceput sa ma crizez, dar acum e prea tarziu sa schimbam restaurantul.
tu ai avut probleme cu personalul? vesela tacamurile, sunt ok? tipa care imi face decoratiunile (o cheama doina ) mi-a spus ca nu au fructiere si ca tb sa le inchiriez de la ea si nici servetele din panza(damasc) si ca fie raman doar cu cele de hartie fie inchiriez si servete. La tine au fost? tie cine ti-a facut decoratiunile? si mai ales unde te-ai coafat, machiat, ca la capitolul astastau si mai prost nu stiu chiar pe nimeni, decoratoarea mi-a recomandat doua tipe mishu si roxana pt machiaj si coafor dar pe net nu am gasit nimic despre ele, acum de pasti venim la cta si sper sa mai rezolvam una alta.

nikoletta
12.04.2009, 21:21:38
oau ce bine ca am gasit pe cineva care a avut nunta la picadilly si mai ales a fost si multumit! ti-am vazut pozele ff frumos. sunt cam ingrijorata pt ca noi venim destul de rar la cta, vara venim mai des si restaurantul l-am ales pt ca avea si hotel si avem destula lume de cazat, curte interioara...ma rog criterii de genul asta, vazusem niste poze insa cand am incheiat noi contractul cu ei, anul trecut in aprilie si l-am vazut era cam intunecos asa si sinistru ca faceau curatenie, erau toate mesele puse gramada. tipa de acolo mi-a zis ca aranjat arata ok, insa cd am angajat firma pt decorat am avut surpriza sa aflu ca nu am ff multe optiuni la culorile de huse, flori, etc pt ca ei au o singura vesela cu flori galbene, corpurile de iluminat galbene asa ca nu puteam alege decat intre crem cu auriu sau crem cu galben. Ulterior am auzit la niste amici care au fost la o nunta acolo ca aerul conditionat nu prea face fata vara, ca nu te lasa sa folosesti terasa(desi eu am specificat ca vreau si terasa si nu au avut obiectiuni), ca la mancare au cam furat(adica au cam injumatatit sortimentele din meniul prezentat) si alte chestii din astea si...am cam inceput sa ma crizez, dar acum e prea tarziu sa schimbam restaurantul.
tu ai avut probleme cu personalul? vesela tacamurile, sunt ok? tipa care imi face decoratiunile (o cheama doina ) mi-a spus ca nu au fructiere si ca tb sa le inchiriez de la ea si nici servetele din panza(damasc) si ca fie raman doar cu cele de hartie fie inchiriez si servete. La tine au fost? tie cine ti-a facut decoratiunile? si mai ales unde te-ai coafat, machiat, ca la capitolul astastau si mai prost nu stiu chiar pe nimeni, decoratoarea mi-a recomandat doua tipe mishu si roxana pt machiaj si coafor dar pe net nu am gasit nimic despre ele, acum de pasti venim la cta si sper sa mai rezolvam una alta.
;)) sunt mai multe doine care se ocupa de decoratiuni..(unic moment si monmarriage)... ai studiat topicul pt coafor si manichiura? ai si pozele fetelor care au avut nunta si pe urma suni sa vezi cine mai are liber.. succes >:D<
scuze joliutza ca am raspuns inainte, dar sa nu se faca confuzie intra doine..;))

iulya1505
12.04.2009, 22:13:14
sunt foarte frumosi ,par foarte comozi sa ii porti cu placere si sa ii dansezi mult<:-P

dvdruxandra
12.04.2009, 22:13:33

foarte frumosi...iti doresc sa te simti ca un fulg in ei toata noaptea

adryana
12.04.2009, 22:38:44
multumesc fetele pt aprecieri,deabia astept ziua cea mare sai port<:-P <:-P <:-P :* :*

uka22
13.04.2009, 09:01:04

nu stiu gusturiile tale k sa iti pot recomanda pe cineva...insa iti pot spune k eu mi'am facut programare la roxanne...cunosc 2mirese care si'au facut akolo parul si machiajul si au fost incantate...iti mai pot spune asa de ce au zis fetele de pe forum de bn,despre salonul infinity,delia juja....cand vii poti face cateva probe;)

Joliutza
13.04.2009, 10:20:44
;)) sunt mai multe doine care se ocupa de decoratiuni..(unic moment si monmarriage)... ai studiat topicul pt coafor si manichiura? ai si pozele fetelor care au avut nunta si pe urma suni sa vezi cine mai are liber.. succes >:D<
scuze joliutza ca am raspuns inainte, dar sa nu se faca confuzie intra doine..;))

Nicio problema. Ii raspund si eu imediat.

Joliutza
13.04.2009, 10:30:38

Hai ca o iau pe rand:
1. am facut la Piccadilly si am fost foarte multumiti; patronii sunt niste tipi de nota 10
2. si noi am cazat lume la ei, vreo 40 de persoane chiar; curtea interioara ne-a placut la nabunie, ca nu se vedea strada si traficul....e mai intim asa
3. era normal sa fie intunecat si sinistru cand l-ati vazut voi...daca se facea curatenie, nu avea cum sa arate cine stie ce... aranjat insa arata chiar foarte bine
4. cu vesela asa e, au farfurii cu ceva floarea-soarelui pe margine, deci te cam limiteaza la culori; eu am avut auriu, verde... dar asta nu m-a impiedicat sa am tortul mov si machiajul, buchetul si altele pe roz-lila, ca asa mi le-am dorit
5. cu aerul conditionat nu stiu ce sa-ti zic; nu cred ca vei avea nevoie pe 6 Iunie...noi am avut pe 31 Mai nunta si nu a fost nevoie; iar terasa am folosit-o, chiar au decorat ei stalpii aceia ft frumos, i-au imbracat in tul si aratau ft bine; terasa a fost folosita in sensul ca unii mai ieseau pe terasa cu paharul dupa ei, mai stateau la o masa acolo, ba chiar s-a si dansat pe terasa, inter bar si mese
6. la mancare nu pot sa zic ca au furat; portiile au fost chiar zdravene (multa lume s-a plans ca a fost prea multa mancare) si mancarea foarte buna
7. cu personalul n-am avut probleme; au fost ft operativi, si foarte zambareti
8. eu fructiere am inchiriat de la Doina Dionisie (Unic Moment), pentru ca erau fructiere in partea de jos si suport de flori in sus
9. servetele au albe, eu am cumparat separat verzi, ca am vrut o pata de culoare si era contrastul super asa
10. de coafat si machiat - la Salonul Deliei Juja - Delia Juja m-a machiat, Nesri m-a coafat (am inteles ca nu mai lucreeaza acolo)

Sper ac te-am lamurit cat de cat, daca mai ai intrebari, te astept (eventual ma poti intreba pe privat, daca obosim lumea aici).

Spor la pregatiri si stai linistita ca o sa iasa foarte bine.

Pupici

danielam78
13.04.2009, 15:55:07
Multumeeesc mult de tot joliutza, chiar m-am mai linistit.
Doina Dionisie este si decoratoarea mea, deci e clar ca cunoaste localul si asta este iar un plus pt. mine.
Merci si pt. recomandarea la machiaj si coafor, am vazut multe pareri pozitive despre delia juja si nesri pe forum, asa ca o sa incerc sa vad daca mai are liber ceva pt. 6 iunie.
Te pup si scuze ca te-am bombardat cu atatea intrebari dar se pare ca am dat peste niste carcotasi si ma impacientasem.:*

Joliutza
13.04.2009, 16:24:13
Multumeeesc mult de tot joliutza, chiar m-am mai linistit.
Doina Dionisie este si decoratoarea mea, deci e clar ca cunoaste localul si asta este iar un plus pt. mine.
Merci si pt. recomandarea la machiaj si coafor, am vazut multe pareri pozitive despre delia juja si nesri pe forum, asa ca o sa incerc sa vad daca mai are liber ceva pt. 6 iunie.
Te pup si scuze ca te-am bombardat cu atatea intrebari dar se pare ca am dat peste niste carcotasi si ma impacientasem.:*

Nu-i nicio problema, nu m-ai bombardat.
A...si vezi ca perdea de lumini au la restaurant... nu e nevoie sa iei de la decoratoare.

Pupici.

elleea
13.04.2009, 16:29:09
Nu-i nicio problema, nu m-ai bombardat.
A...si vezi ca perdea de lumini au la restaurant... nu e nevoie sa iei de la decoratoare.

Pupici.

Buna fetele.Sunt si eu noua pe aici.Am nunta la anul si am ceva emotii desi este cam departe.Ma bucur sa va cunosc si sper sa ma ajutati cu idei,sfaturi.Nunta o facem in eforie nord.
Va puuup;)) 8-}

Joliutza
13.04.2009, 16:40:07
Buna fetele.Sunt si eu noua pe aici.Am nunta la anul si am ceva emotii desi este cam departe.Ma bucur sa va cunosc si sper sa ma ajutati cu idei,sfaturi.Nunta o facem in eforie nord.
Va puuup;)) 8-}

Bine ai venit! Sa ne spui cu ce te putem ajuta.

Babydeey
13.04.2009, 17:38:21
Va puuup;)) 8-}
Si noi ne bucuram sa te cunoastem. Eu tot in Eforie Nord fac cununia religioasa.

crisiftene86
16.04.2009, 12:33:05
Buna,
ma bucur sa va cunosc sunt si eu noua ...:"> nunta mea va fi la anul.
sper sa ne putem ajuta una pe cealalta cu sfaturi...
Numai bine:* .

pretyflory
16.04.2009, 12:42:25
Buna,
Bine ai venit printre noi

cata27
24.04.2009, 11:03:42
Buna,

bine ai venit ,cum stai cu pregatirile?

mihaela82cta
29.04.2009, 11:39:19
fetelor trebuie sa va spun prin ce am trecut astazi
mam du impreuna cu socrii la rest sa stabilim meniul ptr nunta si cand ajung acolo surpriza ...data mea era LIBERAAA...nu figuram cu nimik acolo...sunt 2 frati si cel care mi-a semnat precontractul e plecat din tara nu stiu undee ..era sotia celui deal doilea patron si data mea figura cu semnul intrebarii ptr ca factura nu era nicaieri ...norocul meu este ca o am eu si ma voi duce maine cu ea sa ai arat dar m-a trecut acolo din nou cu nume si telefon ma sigurat ca e ok ...dar daca venea altcineva astazi acea data figura ca libera si eu ma trezeam ca fac nunta intrun cort la marginea baltii.....cica am avut noroc si eu si ea ca nu o dadeam in judecata daca dadea data la altcineva .......:-s :| ..nu mai zic nimik o sa ma duc la rest din saptamana in saptamana pana la nunta sa fiu sigura ca nu mai zbor din programari ......sper sa nu mai pateasca nimeni asta si preventiv e bine de facut o verificare mai ales pt r cele care nu au nimik la mana semnat precontract ,... va pup

chika
29.04.2009, 12:09:47
bine ca te-ai dus, se rezolva pana la urma intr-un fel, dar poate nu in favoarea ta.
anul trecut s-a intamplat la "marea neagra", nu? si fata si-a cautat restaurant inainte cu 3 saptamani inainte de nunta#-o

crisiftene86
29.04.2009, 12:19:39
Buna ,
Cata ce sa iti zic stau bine...in sensul ca mi-am arvunit local,formatie ,mi-am gasit nasi si mai am de luat cameraman+ fotograf dar nu ma pot decide.:-<
in rest trb sa merg luna asta la rest sa vad meniurile chiar daca sunt cu titlul informativ ( ptr la anul) si sa vad daca aleg ca decoratoare pe dna de la restaurantul meu.:">

la tine?
pupici...

nikoletta
29.04.2009, 13:21:39
fetelor trebuie sa va spun prin ce am trecut astazi
mam du impreuna cu socrii la rest sa stabilim meniul ptr nunta si cand ajung acolo surpriza ...data mea era LIBERAAA...nu figuram cu nimik acolo...sunt 2 frati si cel care mi-a semnat precontractul e plecat din tara nu stiu undee ..era sotia celui deal doilea patron si data mea figura cu semnul intrebarii ptr ca factura nu era nicaieri ...norocul meu este ca o am eu si ma voi duce maine cu ea sa ai arat dar m-a trecut acolo din nou cu nume si telefon ma sigurat ca e ok ...dar daca venea altcineva astazi acea data figura ca libera si eu ma trezeam ca fac nunta intrun cort la marginea baltii.....cica am avut noroc si eu si ea ca nu o dadeam in judecata daca dadea data la altcineva .......:-s :| ..nu mai zic nimik o sa ma duc la rest din saptamana in saptamana pana la nunta sa fiu sigura ca nu mai zbor din programari ......sper sa nu mai pateasca nimeni asta si preventiv e bine de facut o verificare mai ales pt r cele care nu au nimik la mana semnat precontract ,... va pup
se pare ca nicaieri nu mai e sigur!! :-s... bine ca ati avut noroc si era libera .. anca anul trecut cu 2-3 saptamani inainte cauta alt restaurant!
bafta multa in continuare!!!

crisiftene86
29.04.2009, 13:34:00
doamne fereste...
cat de incompetenti sunt uni oameni...sau cat de tampit poti fi sa ii faci asa ceva unei persoane si ptr o astfel de ocazie...
k doar nu este o aniversare sau o mica petrecere??!!
bafta tuturor si sa nu se mai intample asta nimanui.

alipety
29.04.2009, 15:44:41
<:-P<:-P<:-Psunt happy...happy...happy...dupa vreo 2 zile pline de nervi si numai ghinioane , in sfarsit m-am mai inveselit...mi-au venit accesoriile pe care le comandasem pe net, caci am fost fericita castigatoare a unui concurs de aici :) dar sincera sa fiu, in viata mea nu o sa mai comand ceva de pe net din alta tara decat Romania, daca voi mai comanda le trimit direct in Spania, la parintii mei, cu siguranta nu se vor plimba 3 zile la rand pe la posta sa ridice un colet :-&
va atasez produsele mele...imi sunt dragi ..de mor!!!:">

Joliutza
29.04.2009, 15:54:19
<:-P<:-P<:-Psunt happy...happy...happy...dupa vreo 2 zile pline de nervi si numai ghinioane , in sfarsit m-am mai inveselit...mi-au venit accesoriile pe care le comandasem pe net, caci am fost fericita castigatoare a unui concurs de aici :) dar sincera sa fiu, in viata mea nu o sa mai comand ceva de pe net din alta tara decat Romania, daca voi mai comanda le trimit direct in Spania, la parintii mei, cu siguranta nu se vor plimba 3 zile la rand pe la posta sa ridice un colet :-&

Foarte frumoase, intr-adevar.

dvdruxandra
29.04.2009, 17:59:00

foarte frumoase....intrebare, sper eu nu prea 8-} : ce anume este exact cutia aceea din metal? eu am o banuiala, dar vreau sa-mi confirmi...;))

mihaela82cta
29.04.2009, 18:00:07
sunt ff dragute sa iti aduca noroc

chika
29.04.2009, 19:16:49
foarte frumoase....intrebare, sper eu nu prea 8-} : ce anume este exact cutia aceea din metal? eu am o banuiala, dar vreau sa-mi confirmi...;))
la cutia pentru bani, te gandesti, nu?

alipety
29.04.2009, 19:36:18
cutie pentru plicuri...cu bani, daca vor vrea invitatii sa imi dea :-"
oricum, nu-i bai daca nu se umple cu bani, o sa pun niste floricele in ea, pentru decor ;))

multumesc fetelor pentru urari! :*