PDA

Versiunea completa : Miresici din Constanta - discutii despre nunta

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

dvdruxandra
30.04.2009, 08:31:33
la cutia pentru bani, te gandesti, nu?

dap, la asta ma gandeam ;-) ....

buburuza
30.04.2009, 11:49:37
<:-P<:-P<:-Psunt happy...happy...happy...dupa vreo 2 zile pline de nervi si numai ghinioane , in sfarsit m-am mai inveselit...mi-au venit accesoriile pe care le comandasem pe net, caci am fost fericita castigatoare a unui concurs de aici :) dar sincera sa fiu, in viata mea nu o sa mai comand ceva de pe net din alta tara decat Romania, daca voi mai comanda le trimit direct in Spania, la parintii mei, cu siguranta nu se vor plimba 3 zile la rand pe la posta sa ridice un colet :-&
va atasez produsele mele...imi sunt dragi ..de mor!!!:">
Sunt deosebite=D>
felicitari<:-P

uana
30.04.2009, 11:54:36
<:-P<:-P<:-Psunt happy...happy...happy...dupa vreo 2 zile pline de nervi si numai ghinioane , in sfarsit m-am mai inveselit...mi-au venit accesoriile pe care le comandasem pe net, caci am fost fericita castigatoare a unui concurs de aici :) dar sincera sa fiu, in viata mea nu o sa mai comand ceva de pe net din alta tara decat Romania, daca voi mai comanda le trimit direct in Spania, la parintii mei, cu siguranta nu se vor plimba 3 zile la rand pe la posta sa ridice un colet :-&

Foarte frumoase Alina, sa te bucuri de ele :x

uana
30.04.2009, 11:55:43
Buna ,
Cata ce sa iti zic stau bine...in sensul ca mi-am arvunit local,formatie ,mi-am gasit nasi si mai am de luat cameraman+ fotograf dar nu ma pot decide.:-<
in rest trb sa merg luna asta la rest sa vad meniurile chiar daca sunt cu titlul informativ ( ptr la anul) si sa vad daca aleg ca decoratoare pe dna de la restaurantul meu.:">

la tine?
pupici...

Vezi k meniurile le'am pus eu pe forumul restaurantului daca te intereseaza :)

Mikkah
30.04.2009, 12:29:00

Sunt deosebite!Sa te bucuri de ele!:*

crisiftene86
30.04.2009, 13:58:34
sunt superbe...
sa le folositi cu cea mai mare placere...:">

p0lyy
30.04.2009, 14:25:06
Nunta la Hotel President???

Ma poate ajuta si pe mine o miresica din Mangalia? Am o nunta la Hotel President acum in vara.. imi puteti da detalii..cam cat se da cinstea in Mangalia, cat e meniul la Presindent?

Multumesc!

alipety
30.04.2009, 18:49:14
multumesc frumos, din nou :">

imi plac tare mult:love::madlaugh: si ma uit de 7000 ori pe zi la pozele cu ele...caci le-am impachetat inapoi in cutiutele in care le-am primit :-"
dar in noaptea asta vine si iubi de la munca si iar trebuie sa le desfac, ca moare si el de curiozitate ;)) si o sa ma mai bucur inca o data impreuna cu el =P~
sunt incantata ca il vad entuziasmat si implicat in toate planurile de nunta...desi eu ma cred "organizatoare sefa" :-$:-":D

Joliutza
30.04.2009, 19:06:28
sunt incantata ca il vad entuziasmat si implicat in toate planurile de nunta...desi eu ma cred "organizatoare sefa" :-$:-":D

Cred ca in orice cuplu "ea" este organizator-sef in ceea ce priveste nunta.
Si eu ma bucuram cand el se bucura... desi mai avea saracutul si momente in care nu intelegea de ce sunt in culmea extazului pentru ca am gasit batistute rotunde pentru marturii, sau nu stiu ce accesoriu "neimportant"... pentru mine toate erau "vitale"! :))

alipety
30.04.2009, 19:15:10
Cred ca in orice cuplu "ea" este organizator-sef in ceea ce priveste nunta.
Si eu ma bucuram cand el se bucura... desi mai avea saracutul si momente in care nu intelegea de ce sunt in culmea extazului pentru ca am gasit batistute rotunde pentru marturii, sau nu stiu ce accesoriu "neimportant"... pentru mine toate erau "vitale"! :))

tare!!! :))
asa e...eu fac mii de planuri, listute cu idei, produse, firme, preturi, compar diverse produse si servicii, adun mii de poze, fac albume online, blog, stau toata ziua si toata noaptea pe miresici si site-uri de specialitate...
apoi, cand ma hotarasc asupra unui lucru, doar ii prezint optiunile, dar am grija sa nu fie mai mult de 2, ca il ametesc si mai rau ;))
apoi el se declara fericit ca EL a ales :-"
oricum, ma bucur ca se implica si asa, pentru ca timpul si serviciul nu-i permite altfel, dar sa fiu sincera, nu cred ca mi-ar fi placut sa imi ia mie "painea de la gura", caci de aproape 1 an pentru asta "traiesc". vreau sa ma bucur de fiecare moment, sa particip 200% la organizarea nuntii.

Joliutza
30.04.2009, 20:02:01
vreau sa ma bucur de fiecare moment, sa particip 200% la organizarea nuntii.

Cred ca asta vrea orice mireasa.... sa se bucure cat mai mult de pregatiri.

ruxpux
01.05.2009, 20:46:44
Eu nu sunt asa entuziasmata de cautarile necesare organizarii nuntii...De aceea am ales o firma sa faca asta in locul meu si ma simt atat de usurata si totodata incantata...treaba mea va ramane vestimentatia,alegerea marturiilor,cocardelor,invitatiilor, meniului,fructele,bautura si tortul...:>

Joliutza
02.05.2009, 10:27:32
Eu nu sunt asa entuziasmata de cautarile necesare organizarii nuntii...De aceea am ales o firma sa faca asta in locul meu si ma simt atat de usurata si totodata incantata...treaba mea va ramane vestimentatia,alegerea marturiilor,cocardelor,invitatiilor, meniului,fructele,bautura si tortul...:>

Sa le purtati sanatosi, bine ca s-a rezolvat.

chika
02.05.2009, 18:04:23
e destul si asa, si eu sunt in situatia asta, unde nu e de mine, nu ma bag, las pe altii care se decurca mai bine.

laurairina13
03.05.2009, 21:21:41
Polly, din cate stiu eu anul trecut cand cautam sa inchiriez la President localul pentru nunta noastra era meniul parca 1.2 mil, anul asta probabil ca se mai pun vreo doua sute de mii deci undeva pana in 1.5 mil meniul/persoana.
Acum cat pune fiecare...:-" depinde, noi cand am fost anul trecut pe la nunti am dat ca tineri necasatoriti intre 4-5 mil, depinde de local si pretentii..Probabil ca anul acesta pe unde vom merge vom pune sigur 5 mil/pereche.
Daca esti ruda..aici nu stiu ce sa iti spun..:-s Ca nici eu nu sunt de origine de aici...:-s asa ca nu am habar..
Sper sa te mai fi luminat putin..

dvdruxandra
04.05.2009, 15:02:19

da, asta am simtim si eu....imi amintesc si acum cu nostalgie de toate drumurile facute pt. achizitionarea diverselor accesorii, de pregatirea oricarui detaliu cat de mic....;)) ... interesant este ca am reusit cat de cat sa-l mobilizez destul de bine si pe sotul meu, care la inceput parea total dezinteresat de aceste detalii....amintiri...

beatrice1983
09.05.2009, 20:46:49
Fetele eu am facut azi paharele ... o sa va atasez o poza cu ele ... mai am de pus la paharul miresoiului nasturei.

Am cumparat si marturii ... elefantei de onix, au si semnificatie:
Elefantul aduce multe binecuvantari si impliniri intregii familii, protectie, copii (pentru cei care vor sa aiba) si mult noroc. In Thailanda si India simbolizeaza loialitatea, intelepciunea, stabilitatea si eleganta. Elefantul este un simbol protector, alungand grijile si problemele. Atrage un noroc imens asupra ta si a familiei. Daca sta pe un pat de bani aduce si foarte multa prosperitate. Elefantul, singur, se foloseste acasa - pentru norocul urmasilor, acasa sau la birou - pentru a atrage prosperitatea si doar la birou, privind catre afara, pentru a-ti aduce inteligenta, demnitate si prudenta in luarea deziziilor. Daca sunt in cuplu, se folosesc pentru dragoste si stabilitate in cuplu si pentru fertilitate. Se mai folosesc pentru protectia casei sau a sediului.
O sa le leg de gat o fundita rosie cu un cartonas pe care pe o parte o sa scriu numele noastre si data nuntii si pe cealalta parte semnificatia (un rezumat nu chiar tot).

Sper sa va placa :D

alipety
09.05.2009, 21:02:44
Fetele eu am facut azi paharele ... o sa va atasez o poza cu ele ... mai am de pus la paharul miresoiului nasturei.

Am cumparat si marturii ... elefantei de onix, au si semnificatie:
Elefantul aduce multe binecuvantari si impliniri intregii familii, protectie, copii (pentru cei care vor sa aiba) si mult noroc. In Thailanda si India simbolizeaza loialitatea, intelepciunea, stabilitatea si eleganta. Elefantul este un simbol protector, alungand grijile si problemele. Atrage un noroc imens asupra ta si a familiei. Daca sta pe un pat de bani aduce si foarte multa prosperitate. Elefantul, singur, se foloseste acasa - pentru norocul urmasilor, acasa sau la birou - pentru a atrage prosperitatea si doar la birou, privind catre afara, pentru a-ti aduce inteligenta, demnitate si prudenta in luarea deziziilor. Daca sunt in cuplu, se folosesc pentru dragoste si stabilitate in cuplu si pentru fertilitate. Se mai folosesc pentru protectia casei sau a sediului.
O sa le leg de gat o fundita rosie cu un cartonas pe care pe o parte o sa scriu numele noastre si data nuntii si pe cealalta parte semnificatia (un rezumat nu chiar tot).

Sper sa va placa :D
foarte interesant...
ideea cu paharele - simpatica foc =D>
sa le folositi cu placere!
mai ai asa putin pana la nunta...cum merg pregatirile?
:*

beatrice1983
09.05.2009, 21:24:44
foarte interesant...
ideea cu paharele - simpatica foc =D>
sa le folositi cu placere!
mai ai asa putin pana la nunta...cum merg pregatirile?

Multumesc pentru aprecieri.
In legatura cu pregatirile ... eu zic ca am terminat tot ... :D
Mai am de pus fundite si cartonase la elefantei.

mitzulina
10.05.2009, 11:36:19
Multumesc pentru aprecieri.
In legatura cu pregatirile ... eu zic ca am terminat tot ... :D
Mai am de pus fundite si cartonase la elefantei.

ce elefantei draguuti :D :))
imi plac mult paharele , de unde ai cumparat alea de ornat? :x

antenutza
10.05.2009, 13:04:45
sa va arad si eu paharele noastre si setul pt tort

beatrice1983
10.05.2009, 13:06:08
ce elefantei draguuti :D :))
imi plac mult paharele , de unde ai cumparat alea de ornat? :x

Stiam ca o sa-ti placa elefanteii :D

Alea de ornat le-am cumparat de la mercerie;-)

antenutza
10.05.2009, 13:09:40
la pahare cica e poza prea mare sa incerc sa fac altele

antenutza
10.05.2009, 13:16:02
o ce ma enerveaza ca nu stiu sa micsorez pozele,am facut cu tel dar nu este poza prea clara.dar le puteti vedea si pe siteul de accesoriievenimente>:D<

antenutza
10.05.2009, 13:17:17
nu stiu de ce nu mai mere sa incarc poze:(( nu inteleg de ce o data mere a doua oara nu mai mere.va rog ma puteti ajuta!spuneti-mi si mie cum se se micsoreaza pozele sa nu mai stau sa caut in urma ca sigur voi gasi o explicatie.

antenutza
10.05.2009, 13:24:44
gata am reusit\:D/ \:D/ :*
ce parere aveti acum?

Joliutza
10.05.2009, 16:33:04
ce parere aveti acum?
]
Foarte dragute accesoriile tale!

antenutza
10.05.2009, 17:15:06
]
Foarte dragute accesoriile tale!

mltumesc mult:*

kamy
11.05.2009, 09:31:18
ce parere aveti acum?
Foarte frumoase paharele.

Babydeey
11.05.2009, 09:35:33
Foarte frumusele paharele. Se pare ca paharele pe care le-am facut acum 2 ani la nunta finilor au fost o sursa buna de inspiratie hi hi

dvdruxandra
11.05.2009, 13:46:21
ce parere aveti acum?

foarte frumoase =D>

antenutza
11.05.2009, 20:56:32
multumesc mult fetelor:* :* sunt foarte mandra de ele.acum vreau sa ma duc sa le gravez

puiuscump
12.05.2009, 16:26:13
Buna fetelor. Nu am mai intrat de mult pe miresici dar am program incarcat si abia azi am reusit sa incepem cumparaturile pt nunta. Am luat verighetele (clasice ) , jartiera , pernuta pt verighete , paharele si figurina de tort. Sunt foarte fericita ca am scapat de un hop. Aaaa era cat pe ce sa iau si rochia dar m-am razgandit ca eram doar cu al meu si nu e bine sa ma vada mireasa inainte , am timp pana in octombrie. Sper sa va placa ce am luat ca mie imi plac la nebunie :D . Va pup pe toate si poat eapuc sa mai vin la o intalnire cu voi :D .

crisstallus_cris
12.05.2009, 17:46:55
Buna fetelor. Nu am mai intrat de mult pe miresici dar am program incarcat si abia azi am reusit sa incepem cumparaturile pt nunta. Am luat verighetele (clasice ) , jartiera , pernuta pt verighete , paharele si figurina de tort. Sunt foarte fericita ca am scapat de un hop. Aaaa era cat pe ce sa iau si rochia dar m-am razgandit ca eram doar cu al meu si nu e bine sa ma vada mireasa inainte , am timp pana in octombrie. Sper sa va placa ce am luat ca mie imi plac la nebunie :D . Va pup pe toate si poat eapuc sa mai vin la o intalnire cu voi :D .
Paharele imi plac mult.Pentru nasi nu ai luat sau veti avea doar voi?

antenutza
12.05.2009, 18:09:00

sunt foarte frumoase sa le folositi cu placere:*

puiuscump
12.05.2009, 19:12:43
multumesc. nasii au paharele lor de la cununie :)

Joliutza
12.05.2009, 20:24:55

Foarte frumoase accesoriile tale. Si verighetele, chiar daca sunt clasice. Asa si-ar fi dorit sotul meu, simple-simple, dar am vrut eu sa aiba totusi ceva.

mihaela82cta
12.05.2009, 21:52:41
fetelor vreau sa va intreb daca voi i-ati luat vreun cadou ceva la nunta sotului sau daca aveti vreo idee de vreun cadou frumos si de suflet ..as vrea sa-i fac o mica surpriza

adryana
12.05.2009, 23:22:53

foarte frumoase sa le folositi cu placere.imi plac tare mult paharele,de unde le-ai cumparat.:">

antenutza
13.05.2009, 00:05:41
fetelor vreau sa va intreb daca voi i-ati luat vreun cadou ceva la nunta sotului sau daca aveti vreo idee de vreun cadou frumos si de suflet ..as vrea sa-i fac o mica surpriza

sa stii ca si eu m-am gandit la acest lucru.dar nu imi trece nimik prin cap. dar mai am timp da ma gandesc.am mai auzit la unele prietene ale mele ca au luat miresoilor o bratara .dar mai mai astept variante de la voi

amalia_amalia
13.05.2009, 11:08:33
buna fetelor si eu sunt tot din mangalia fac nunta la callatis
sincer si eu sunt f suparata ca nu prea ai cu cine sa vb pe forumul asta ma refeream din loc mangalia paote imi dati si mie catea sfaturi inainte de nunta va poop

amalia_amalia
13.05.2009, 11:12:45
Acolo ar vrea iubitul meu sa facem...dar eu nu stiu ce sa zic ( la noi e mai complicat avem multe drumuri de facut eu fiind din tulcea)
Nu ai idee cam cat e meniul? Sa imi fac o imagine...
Multumesc!:*
iti spun eu cat costa eu fac nunta pe s sept 2009 si dau pe meniu 120lei nu este mult mai ieftin de atat nu cred ca gasesti la noi in mangalia

alipety
13.05.2009, 11:53:00
sa stii ca si eu m-am gandit la acest lucru.dar nu imi trece nimik prin cap. dar mai am timp da ma gandesc.am mai auzit la unele prietene ale mele ca au luat miresoilor o bratara .dar mai mai astept variante de la voi
bratara, la barbati?
sincera sa fiu, nu agreez nici un fel de bijuterie la barbat, cu exceptia unui ceas bun si a verighetei ;)) daca e cazul.
eu nu ii iau nimic cu ocazia nuntii, dar in iulie e ziua lui, implineste 30 <:-P si o sa incerc sa-i fac "schimbarea prefixului" cat mai placuta...ii iau un ceas ca sa il poarte la nunta, o sticla de vin din 1979...si ma mai gandesc...surpriza :">

alinash
13.05.2009, 13:01:25
alipety, ti-ai gasit decoratiuni pt restaurant? stiu ca aveai probleme in acest sens.

uka22
13.05.2009, 13:26:33

F.frumoase!pernuta pt verighete e ca a mea.identik am luat si eu ;))

puiuscump
13.05.2009, 13:54:19
paharele ca si restu le-am luat din piata grivitei....sus e mobila iar jos sunt 2 magazine , eu le-am luat din primul unde au si rochii de mireasa. mi-a placut si vanzatoarea ca nu mi-a bagat pe gat nimic , ce am vrut aia am luat (de fapt al meu le-a ales pe toate ).

antenutza
13.05.2009, 15:32:09
bratara, la barbati?
sincera sa fiu, nu agreez nici un fel de bijuterie la barbat, cu exceptia unui ceas bun si a verighetei ;)) daca e cazul.
eu nu ii iau nimic cu ocazia nuntii, dar in iulie e ziua lui, implineste 30 <:-P si o sa incerc sa-i fac "schimbarea prefixului" cat mai placuta...ii iau un ceas ca sa il poarte la nunta, o sticla de vin din 1979...si ma mai gandesc...surpriza :">

nici pe mine nu ma incanta ideea cu bratara doar am spus ce am mai auzit.al meu nici nu vrea sa auda de bijuterii gen bratara sau lant,nu ii plac de nici o culoare.dar la mine e o problema cu o sapt inainte de nunta e ziua lui de nastere iar cu 2 zile dupa ziua de nume si tre sa-i iau ceva dar habar nu am ce:-\ :-\

JolyDeea
13.05.2009, 15:51:28
Mie imi place mult figurina de tort! Stiu ce magazine zici din piata Grivitei insa eu nu am intrat dekt in celalalt, dar o sa merg si in cel de care zici u sa vad ce mai au decoratiuni de tort;;)

mihaela82cta
13.05.2009, 15:52:03
i iau un ceas ca sa il poarte la nunta, o sticla de vin din 1979...si ma mai gandesc...surpriza :">[/quote]

la ceas ma gandeam si eu ally dar trebuie sa ma documentez f bine ca poarta numai un anumit tip de ceasuri si e innebunit dupa ele ..iar sticla de vin din anul de nastere e o idee buna ai ideea unde si gasim asa ceva? pup

selly
14.05.2009, 10:34:48
iti spun eu cat costa eu fac nunta pe s sept 2009 si dau pe meniu 120lei nu este mult mai ieftin de atat nu cred ca gasesti la noi in mangalia
si eu merg la o nunta pe sept in mangalia.cum il cheama pe viitorul tau sot?ca poate de nunta ta e vorba

Mihelad
14.05.2009, 12:27:16
Buna fetelor,

mai este cineva care a facut sau face nunta la Medgidia si imi poate recomanda un salon de infrumusetare? (m-ar interesa atat coafat cat si machiat). Eu sunt din Bucuresti iar viitorul sot este din Medgidia ,si nu cunosc orasul, de aceea ma bazez pe voi cu o recomandare buna pentru coafor.
P.S: daca stiti si ceva florari pentru buchete si lumanari ar fi super.pup

p0lyy
14.05.2009, 12:29:19
Polly, din cate stiu eu anul trecut cand cautam sa inchiriez la President localul pentru nunta noastra era meniul parca 1.2 mil, anul asta probabil ca se mai pun vreo doua sute de mii deci undeva pana in 1.5 mil meniul/persoana.
Acum cat pune fiecare...:-" depinde, noi cand am fost anul trecut pe la nunti am dat ca tineri necasatoriti intre 4-5 mil, depinde de local si pretentii..Probabil ca anul acesta pe unde vom merge vom pune sigur 5 mil/pereche.
Daca esti ruda..aici nu stiu ce sa iti spun..:-s Ca nici eu nu sunt de origine de aici...:-s asa ca nu am habar..
Sper sa te mai fi luminat putin..

Multumesc muuuult!!!
Din cate stiu eu , Hotel President, e cam cel mai select din Mangalia in materie de nunti, iar meniul de 150ron mi se pare ff putin. Noi anu trecut am avut in sibiu, si meniul a fost 200ron.. in sibiu mai putin de 600ron, nu am dat la o nunta... In Mangalia...cu asa preturi, sa tot mergi la nunti...
In materie de cat sa dau pe masa...ei au fost la noi la nunta, si frumos este sa dau macar cat au dat ei..

alinash
14.05.2009, 13:57:44
Buna fetelor,

mai este cineva care a facut sau face nunta la Medgidia si imi poate recomanda un salon de infrumusetare? (m-ar interesa atat coafat cat si machiat). Eu sunt din Bucuresti iar viitorul sot este din Medgidia ,si nu cunosc orasul, de aceea ma bazez pe voi cu o recomandare buna pentru coafor.
o prietena de a mea a facut nunta la medgidia. am sa ce r detalii cate pot si revin.

Mihelad
15.05.2009, 13:21:02
ok astept vesti, merci frumos....

mihaela82cta
20.05.2009, 12:39:46
am terminat si eu aseara pernuta mea de verighete ....eu sunt mandra nu am mai facut niciodata asa ceva o:-)

crisstallus_cris
20.05.2009, 12:58:23
am terminat si eu aseara pernuta mea de verighete ....eu sunt mandra nu am mai facut niciodata asa ceva o:-)
E chiar reusita.Felicitari!

lvalyd_1985
20.05.2009, 13:06:49
Buna fetelor,

O recomandare ar fi la intrare in Medgidia.Inainte de pod faci stanga pe langa Vinaria lui Ion, parca ii zice si pe strada acolo in sus este coafor la parterul unei vile.Pe fata o cheama Adriana si e super de treaba.Iti recomand din suflet!

Joliutza
20.05.2009, 15:46:29

Foarte frumoasa, bravo!

mihaela82cta
20.05.2009, 15:50:48
:"> sarumana fetele

buburuza
20.05.2009, 17:44:22
Foarte frumoasa, chiar daca eu nu am vrut asa ceva la nunta, le admir pe cele hand made. Bravo=D>

kickina
25.05.2009, 14:15:31
fetelor am terminat si eu de facut paharele :D nu stiam ce sa le mai pun pt ca initial nu am avut decat plasa si snuruletul de pe piciorul paharului si parca pareau "dezbracate" :D . dar am mai gasit 2 fundite pe la cineva si am cumparat niste pamblica de la mercerie si uite asa am mai facut 2 fundite si pt cele argintii :-p
nu au iesit ele ca la carte dar sper sa va placa.
astept pareri

Joliutza
25.05.2009, 14:18:25
fetelor am terminat si eu de facut paharele :D nu stiam ce sa le mai pun pt ca initial nu am avut decat plasa si snuruletul de pe piciorul paharului si parca pareau "dezbracate" :D . dar am mai gasit 2 fundite pe la cineva si am cumparat niste pamblica de la mercerie si uite asa am mai facut 2 fundite si pt cele argintii :-p
astept pareri

Sunt frumoase, bravo!

dvdruxandra
25.05.2009, 14:55:25
astept pareri

foarte frumoase, bravo!

kickina
25.05.2009, 15:09:42
multumesc fetelor! sper sa nu fi zis numai din politete :D

crisstallus_cris
25.05.2009, 15:10:13
astept pareri
Chiar arata bine!

freesia
25.05.2009, 20:30:34
astept pareri
Imi plac foarte mult paharele pe care le-ai facut!! Felicitari!! Poate iti deschizi o afacere din asta...
Unde ai gasit plasuta?

Mihelad
26.05.2009, 11:48:32
astept pareri

arata super bine...bv

Mihelad
26.05.2009, 11:49:56
O recomandare ar fi la intrare in Medgidia.Inainte de pod faci stanga pe langa Vinaria lui Ion, parca ii zice si pe strada acolo in sus este coafor la parterul unei vile.Pe fata o cheama Adriana si e super de treaba.Iti recomand din suflet!

merci frumos pentru ajutor, cu prima ocazie cand ajung in medgidia o sa-i fac o vizita.

kickina
26.05.2009, 12:46:03
Imi plac foarte mult paharele pe care le-ai facut!! Felicitari!! Poate iti deschizi o afacere din asta...
Unde ai gasit plasuta?

multumesc :*
toate cele necesare, inclusiv plasuta, le-am luat de la mercerie.

kickina
26.05.2009, 12:47:42
arata super bine...bv

multumeeesc :*
ma simt mai bine daca stiu ca va plac si voua :D

adina_miha3la
26.05.2009, 15:46:33
astept pareri

Foarte frumoase paharele....sa inteleg ca tot ai cumparat a luat de la mercerie (fara pahare:P)....as vrea si eu ceva asemanator. Dar cu ce ai lipit?:*

kickina
28.05.2009, 19:45:22
Foarte frumoase paharele....sa inteleg ca tot ai cumparat a luat de la mercerie (fara pahare:P)....as vrea si eu ceva asemanator. Dar cu ce ai lipit?:*

a avut "nasica" un pistol de lipit cu silicon. nu stiu exact de unde l-a luat dar a zis ca a fost f ieftin ....o sa o intreb si va zic. si da..paharele nu le-am luat de la mercerie ci din real-daca stiti-cum inintri in real pe stanga e un magazin cu diverse produse la 3.99lei si de acolo le-am luat.

nikoletta
28.05.2009, 20:01:26
a avut "nasica" un pistol de lipit cu silicon. nu stiu exact de unde l-a luat dar a zis ca a fost f ieftin ....o sa o intreb si va zic. si da..paharele nu le-am luat de la mercerie ci din real-daca stiti-cum inintri in real pe stanga e un magazin cu diverse produse la 3.99lei si de acolo le-am luat.
daca nu mai te gasesc pe forum, iti urez de pe acum sa ai parte de o nunta asa cum iti doresti, sa te distrezi toata noaptea.
si la toate miresicile din acest week-end sa aiba parte de o nunta superba..>:D<

chika
29.05.2009, 15:42:21
ooooo, maine ai nunta!!!! <:-P iti doresc sa fie cea mai frumoasa zi din viata ta, sa nu ai emotii, sa nu te supere nimeni, sa te distrezi alaturi de miresoiul tau si sa ai pusculita plina la sfarsit ;))

sunlight_m
29.05.2009, 19:27:31

E foarte frumoasa!

sunlight_m
29.05.2009, 19:30:13
astept pareri

Paharele tale imi plac mult. Felicitari si fie ca ziua de maine sa iasa asa cum iti doresti!

LauraLuiOda
29.05.2009, 22:02:35
multumeeesc :*
ma simt mai bine daca stiu ca va plac si voua :D
Petrecere frumoasa maine si sa bei linistita si multumita din paharele alea dragute. Asteptam pozici;-)

kickina
30.05.2009, 08:04:32
multumesc frumos fetelor :* :* sper sa pot sa trec cu vederea ca ploua :( unde mai pui ca nu am nimic deasupra rochitei :( uof...vremea asta....chiar nu ma asteptam ca la sf lunii mai sa ploua...
ma rog macar sa se opreasca la un moment dat ca sa facem si noi sedinta foto.

va pupic si vb zilele urmatoare >:D< >:D<

dani19_10dani
30.05.2009, 08:07:01
multumesc frumos fetelor :* :* sper sa pot sa trec cu vederea ca ploua :( unde mai pui ca nu am nimic deasupra rochitei :( uof...vremea asta....chiar nu ma asteptam ca la sf lunii mai sa ploua...

o nunta ca-n povesti.puuuup.nu te supara e semn bun ploaia.

pretyflory
30.05.2009, 09:17:33

o nunta cum iti doresti ... >:D<

LauraLuiOda
30.05.2009, 12:02:20

Iaca si-a revenit vremea, o s afie tare cald dupa ploaia asta...atat ca nu mai poti sa calci pe iarba...dar asta conteaza mai putin.

kickina
31.05.2009, 10:19:01
Iaca si-a revenit vremea, o s afie tare cald dupa ploaia asta...atat ca nu mai poti sa calci pe iarba...dar asta conteaza mai putin.

gata fetelor a trecut si ziua cea mare\:D/ si a fost asa cum ne-am dorit. au fost bineinteles cateva momente care m-au enervat dar am trecut repede cu vederea :D
o sa va povestesc mai detaliat sapt viitoare...
multumesc tuturor pentru urari si sa aveti parte si voi de o nunta asa cum am avut-o noi >:D< :*

ps. pozici nu am acum pt ca doar ce ne-am trezit si inca nu am luat legatura cu nimeni insa tb sa plecam un pic mai incolo la ciorba de potroace si poate facem rost de cateva :D
:*:*:*:*:*

dani19_10dani
31.05.2009, 10:43:11
gata fetelor a trecut si ziua cea mare\:D/ si a fost asa cum ne-am dorit. au fost bineinteles cateva momente care m-au enervat dar am trecut repede cu vederea :D
multumesc tuturor pentru urari si sa aveti parte si voi de o nunta asa cum am avut-o noi >:D< :*

ps. pozici nu am acum pt ca doar ce ne-am trezit si inca nu am luat legatura cu nimeni insa tb sa plecam un pic mai incolo la ciorba de potroace si poate facem rost de cateva :D
casa de piatra.puuup

nikoletta
31.05.2009, 11:51:16

CASA DE PIATRA!!!<:-P

crisstallus_cris
31.05.2009, 13:07:07

Ma bucur ca a iesit bine in general,ai avut si vreme buna in timpul zilei....ce mai toate ingredientele unei nunti perfecte.Asteptam sa te vedem miresica!

iulya1505
31.05.2009, 14:21:07

casa de piatra si multa fericire itzi doresc,
bine ai venit in randul doamnelor
te asteptam cu pareri despre restaurant cum afost mancarea.servirea decoratiunile.
pupici
felicitari inca odata.

adryana
31.05.2009, 15:09:44

Casa de piatra si tot ce iti doresti:* :*
ma bucur ca totul asa iesit asa cum ti-ai dorit si te astept cu mai multe detalii si binnteles cu pozici.

antenutza
31.05.2009, 23:17:42

CASA DE PIATRA!e f bine daca a iesit asa cum v-ati dorit.:*

buburuza
01.06.2009, 09:37:46

casa de piatra! sa fiti fericiti!\:D/

Joliutza
01.06.2009, 10:41:37

Casa de Piatra si tot ca ve doriti! Asteptam poze, doamna!

crisiftene86
01.06.2009, 10:59:54
Casa de piatra si multa fericire!!=D>

kickina
01.06.2009, 21:03:13
multumesc mult pentru urari fetelor :* :* >:D< >:D<
ce sa va zic vremea a fost super, totul a decurs conform planului, mancarea buna, decoratiunile super. eu una am fost foarte incantata pentru cate emotii am avut :D
dar haideti sa va povestesc mai detaliat. m-am trezit pe la 6:20, m-am invartit un pic prin casa, am incercat sa mananc ceva - n-am putut bineinteles - am plecat la coafor, unde nu am intrat chiar la 9 ci pe la 9:30. acolo poze, discutii, veselie ca se indrepta vremea si ca imi iesise coafura cum vroiam ^:)^ :) . am ajuns acasa, a venit tipa m-a machiat...iar poze, iar discutii....se facuse ceasul vreo 11:30-12:00. la 13:30 trebuiau sa vina sa ma ia...nu mai aveam rabdare - m-am imbracat, m-am incaltat, m-am descaltat pana cand intr-un final am auzit claxoanele.....eeee..in momentul acela mi s-au inmuiat picioarele :D
atunci au inceput emotiile :). au venit la fix.....m-a gatit nasa (n-a plans nimeni, spre fericirea mea) ca daca ma apucam sa plang nu stiu cand ma opream :-p . am pus florile, am facut o mica hora in casa, am mai stat un picut si am plecat. la starea civila am intrat mai repede decat trebuia pentru ca nu venise nush ce familie - asta a fost bine pentru ca mai apoi s-a aglomerat foarte tare - insa m-am enervat un picut pt ca a tb sa o asteptam pe soacramea care a venit ultima. in fine...am trecut cu vederea...aaa..cand m-a vazut i-au dat lacrimile :D (ea nu ma vazuze pana atunci). am intrat am spus "da", felicitarile de rigoare, podul de flori, alte felicitari, o gramada de flori, foarte frumos. am plecat spre faleza unde am facut niste poze de grup dupa care noi cu nasii am mers la sedinta foto. un pic mai greu dar sper ca a iesit bine. sotul meu era foarte incordat, a fost plin de emotii, iar eu nu prea stiam sa pozez....:D dar cu ajutorul fotografului eu zic ca ne-am descurcat bine :)
s-a terminat si sedinta foto si am plecat spre casa sa mancam ceva ca nise facuse foame la toti. am mancat si iar am plecat, de data asta la biserica. acolo am avut parte de o slujba minunata, nici prea scurta nici prea lunga, popa Picu a avut grija sa ne faca sa zambim din cand in cand pentru ca eram amandoi fooooarte emotionati. slujba au oficiat-o 4 preoti printre care un var de-al sotului meu care a avut placerea asta...superb oricum. de acolo am plecat spre local. am facut o hora de inceput si apoi ne-am asteptat cuminti invitatii. au veniti si invitatii...felicitari, pupaturi, urari - oameni pe care ii cunosteam sau nu - dar care s-au simtit super. am dansat, am ras... ce sa va zic....m-am simtit super.
nu stiu cum sa va zic fetelor dar nu am avut niciun stres in ziua aia, in afara de emotiile pe care le-am avut cand au venit sa ma ia si de cele de la biserica. mi-a fost frica ca o sa stau stresata si incordata insa m-am simtit atat de bine incat am uitat de toate grijile.
nu stiu ce sa va mai zic...daca vreti sa mai stiti ceva va stau la dispozitie :)
am cateva pozici de la prieteni insa nu stium cum sa le pun pt ca daca le atasez la mesaj imi zice ca sunt prea mari.

nikoletta
01.06.2009, 22:25:19
ce sa va zic vremea a fost super, totul a decurs conform planului, mancarea buna, decoratiunile super. eu una am fost foarte incantata pentru cate emotii am avut :D
dar haideti sa va povestesc mai detaliat. m-am trezit pe la 6:20, m-am invartit un pic prin casa, am incercat sa mananc ceva - n-am putut bineinteles - am plecat la coafor, unde nu am intrat chiar la 9 ci pe la 9:30. acolo poze, discutii, veselie ca se indrepta vremea si ca imi iesise coafura cum vroiam ^:)^ :) . am ajuns acasa, a venit tipa m-a machiat...iar poze, iar discutii....se facuse ceasul vreo 11:30-12:00. la 13:30 trebuiau sa vina sa ma ia...nu mai aveam rabdare - m-am imbracat, m-am incaltat, m-am descaltat pana cand intr-un final am auzit claxoanele.....eeee..in momentul acela mi s-au inmuiat picioarele :D
atunci au inceput emotiile :). au venit la fix.....m-a gatit nasa (n-a plans nimeni, spre fericirea mea) ca daca ma apucam sa plang nu stiu cand ma opream :-p . am pus florile, am facut o mica hora in casa, am mai stat un picut si am plecat. la starea civila am intrat mai repede decat trebuia pentru ca nu venise nush ce familie - asta a fost bine pentru ca mai apoi s-a aglomerat foarte tare - insa m-am enervat un picut pt ca a tb sa o asteptam pe soacramea care a venit ultima. in fine...am trecut cu vederea...aaa..cand m-a vazut i-au dat lacrimile :D (ea nu ma vazuze pana atunci). am intrat am spus "da", felicitarile de rigoare, podul de flori, alte felicitari, o gramada de flori, foarte frumos. am plecat spre faleza unde am facut niste poze de grup dupa care noi cu nasii am mers la sedinta foto. un pic mai greu dar sper ca a iesit bine. sotul meu era foarte incordat, a fost plin de emotii, iar eu nu prea stiam sa pozez....:D dar cu ajutorul fotografului eu zic ca ne-am descurcat bine :)
s-a terminat si sedinta foto si am plecat spre casa sa mancam ceva ca nise facuse foame la toti. am mancat si iar am plecat, de data asta la biserica. acolo am avut parte de o slujba minunata, nici prea scurta nici prea lunga, popa Picu a avut grija sa ne faca sa zambim din cand in cand pentru ca eram amandoi fooooarte emotionati. slujba au oficiat-o 4 preoti printre care un var de-al sotului meu care a avut placerea asta...superb oricum. de acolo am plecat spre local. am facut o hora de inceput si apoi ne-am asteptat cuminti invitatii. au veniti si invitatii...felicitari, pupaturi, urari - oameni pe care ii cunosteam sau nu - dar care s-au simtit super. am dansat, am ras... ce sa va zic....m-am simtit super.
nu stiu cum sa va zic fetelor dar nu am avut niciun stres in ziua aia, in afara de emotiile pe care le-am avut cand au venit sa ma ia si de cele de la biserica. mi-a fost frica ca o sa stau stresata si incordata insa m-am simtit atat de bine incat am uitat de toate grijile.
nu stiu ce sa va mai zic...daca vreti sa mai stiti ceva va stau la dispozitie :)
am cateva pozici de la prieteni insa nu stium cum sa le pun pt ca daca le atasez la mesaj imi zice ca sunt prea mari.
felicitari.. ne bucuram pentru tine..>:D<
o intrebare pentru moment.. cam cati invitati au venit din cati ai invitat? cu aproximatie?
iar de micsorat.. deschizi poza cu paint (open with paint) si sus la image dai la resize/skew si la resize dau amandoua 50% in loc de 100%.

antenutza
01.06.2009, 22:40:17

felicitari!n e bine ca totul a iesit asa cum ti-ai propus:* asteptam pozici

mairomane
02.06.2009, 09:37:49
pistol de lipit?

Joliutza
02.06.2009, 10:50:03

Felicitari! Bine ca a iesit bine, asa cum v-ati dorit! Tot asteptam poze, fie ele si neprofesionale.

kickina
02.06.2009, 15:11:31
felicitari.. ne bucuram pentru tine..>:D<
o intrebare pentru moment.. cam cati invitati au venit din cati ai invitat? cu aproximatie?
iar de micsorat.. deschizi poza cu paint (open with paint) si sus la image dai la resize/skew si la resize dau amandoua 50% in loc de 100%.

mai au venit cam cum am preconizat intre 150-170 de persoane.

antenutza
02.06.2009, 23:58:17
pistol de lipit?

da pistol de lipit cu silicon.mi-am luat si eu sambata.este foarte bun.eu mi-am lipit cocardele cu el.nu este scump 10 ron cel mijlociu.ca sunt pe marimi.acum nu stiu unde poti gasi tu .eu l-am luat dintr-o piata unde van rusii.fetele din constanta cred ca stiu despre ce vb

dvdruxandra
03.06.2009, 11:57:47

CASA DE PIATRA SI MUUUUUULTA FERICIRE!!!! >:D<

dvdruxandra
03.06.2009, 12:00:23
Kickina, intra pe google, dai cautare resize image, intri pe primul site si vezi ca acolo poti da browse pe ce poza vrei si poti alege dimensiunea pozei, apoi o salvezi si o bagi pe forum.....asteptam poze :-SS [-o<

aroma_de_portocale
03.06.2009, 13:59:10
>:D< Casa de piatra Kickina!!! MULTA SANATATE SI FERICIRE! te asteptam cu pozici..

kickina
03.06.2009, 14:34:46
Kickina, intra pe google, dai cautare resize image, intri pe primul site si vezi ca acolo poti da browse pe ce poza vrei si poti alege dimensiunea pozei, apoi o salvezi si o bagi pe forum.....asteptam poze :-SS [-o<

am gasit dar nush ce dimensiune sa-i dau :D

kickina
03.06.2009, 14:56:20
fetelor am reusit...iata cateva pozici...neprofesionale bineinteles :) sper sa va placa :d

chika
03.06.2009, 15:48:16
fetelor am reusit...iata cateva pozici...neprofesionale bineinteles :) sper sa va placa :d
chiar si neprofesionale, pozele sunt frumoase, iar tu esti super!!!! ai fost o mireasa de nota 20, foarte frumoasa, imi place mult coafura si buchetul, si rochia, si... vreau sa vad mai multe poze
casa de piatra!

kickina
03.06.2009, 18:29:58
chiar si neprofesionale, pozele sunt frumoase, iar tu esti super!!!! ai fost o mireasa de nota 20, foarte frumoasa, imi place mult coafura si buchetul, si rochia, si... vreau sa vad mai multe poze
casa de piatra!

multumesc frumos :*:* poze...asteptam si noi cu interes :P cum le am oricum va arat numai sa ma invatati sa imi fac si eu cont pe picasa ca asa e cel mai usor sa le vedeti.

dani19_10dani
03.06.2009, 18:57:48
superba!felicitari!casa de piatra si multa fericire...sa nu uiti sa mai pui poze cand mai faci rost :*

LauraLuiOda
03.06.2009, 19:40:04
Felicitari, ai aratat minunat. Coafura epe gustul meu, unde ti-ai facut-o?

kickina
03.06.2009, 20:05:27
Felicitari, ai aratat minunat. Coafura epe gustul meu, unde ti-ai facut-o?

multumesc :* la diva salon undeva in cartierul de vile de pe soveja, unde s-a facut sensul ala giratoriu. daca te intereseaza iti trimit datele tipei.

adryana
03.06.2009, 20:13:22

<:-P ai fosta o mireasa superba .foarte frumoasa,felicitari=D>
ai avut o coafiura si o rochitza super ai fost superba.<:-P
CASA DE PIATRA SI MULTA MULTA FERICIRE.:*

crisstallus_cris
03.06.2009, 20:21:44
Ai fost o frumoasa.Felicitari!

buburuza
03.06.2009, 20:28:57
Felicitari, ai fost ca o papusica>:D<

nikoletta
03.06.2009, 20:49:17
multumesc :* la diva salon undeva in cartierul de vile de pe soveja, unde s-a facut sensul ala giratoriu. daca te intereseaza iti trimit datele tipei.
:-"vecini cu mine!!!:-?

mihaela82cta
03.06.2009, 21:45:42
CASA DE PIATRA!!ai fost foarte frumusica !!

Joliutza
03.06.2009, 22:09:09

Super! In sfarsit te vedem! Ati fost tare frumosi, mai ales tu ca deh...ai fost mireasa si ai iesit in evidenta cel mai mult! Bravo!

Andra22
04.06.2009, 09:30:13
HEEEYYYY CE MIREASA DRAGUTA AI FOST!!!!FRUMOASA, FRUMOASA !!!tot ce-ti doresti!sa fi fericita!!!mi-a placut mult de tine!!!te asteptam la topicul "Zorile" sa ne spui de restaurant;)) !!!pup

crisiftene86
04.06.2009, 09:56:27
super draguta...sa fie intr-un ceas bun...multa feiricire...si normal CASA DE PIATRA!!!!!!!:*

antenutza
04.06.2009, 15:55:18

ai fost omiresica foarte frumoasa!FELICITARI!:*

kickina
04.06.2009, 19:01:30
ai fost omiresica foarte frumoasa!FELICITARI!:*

fetelor va multumesc frumos pentru urari si pentru aprecieri...imi era teama ca nu o sa ma ridic la asteptarile voastre...la cate miresici frumoase am vazut pe aici. va multumesc si va doresc si voua sa aveti o nunta la fel ca a mea....si mai ales starea pe care am avut-o eu :*:*

nikoletta
04.06.2009, 20:25:14
fetele sa-i tinem pumnii si cristinei (miresicile care au fost la ultima intalnire o cunosc)(crriss) pentru ziua de sambata... casa de piatra crriss si sa ai parte de o nunta asa cum iti doresti >:D<<:-P
ziceam la intalnire ca poate ne organizam si mergem la cununia religioasa a miresicilor care ar fi de acord.. crriss era foarte incantata, dar cred ca e prea tarziu..:(

alipety
04.06.2009, 23:38:19
casa de piatra!
ai fost o miresica tare frumoasa! >:D<

alipety
04.06.2009, 23:39:31
fetele sa-i tinem pumnii si cristinei (miresicile care au fost la ultima intalnire o cunosc)(crriss) pentru ziua de sambata... casa de piatra crriss si sa ai parte de o nunta asa cum iti doresti >:D<<:-P
ziceam la intalnire ca poate ne organizam si mergem la cununia religioasa a miresicilor care ar fi de acord.. crriss era foarte incantata, dar cred ca e prea tarziu..:(
:-? ar fi interesant...ai idee la ce ora are cununia? din pacate eu muncesc sambata pana la 14-15 =(( nu stiu daca pot ajunge :((

alipety
04.06.2009, 23:47:04
fetelor, ce mult ati scris in 4-5 zile cat am lipsit eu :-SSabia am reusit sa ajung la zi cu 2-3 subiecte, mai am multe de recuperat :-w
am fost si eu plecata 3 zile in Spania la proba la rochita si la control (dupa operatia la ochi). vederea imi este ok, fara dioptrii, am scapat complet de ochelari <:-P
rochita e asa frumoasaaaaaaaaaa:x nu stiu daca va amintiti, dar saptamana trecuta eram intr-o pasa tare proasta, cand nu-mi placea nimic...am probat acum rochita si e super, doar ca ma face cam grasa :(( un pic mai plina decat sunt :-SSdar...asta e [-(
oricum, chiar si grasuta, rochita imi vine bine, era cam lunga si trebuie sa o mai scurteze si sa o stramteze sub brate...aaa, fiind apretata si nepurtata era foarte infoiata si teapana, destul de grea, nu cum ma asteptam. la prima proba a fost foarte usoara, dar aceea era o rochie probata de multe persoane si era materialul lasat, nu asa batos...era usoara ca un fulg...acum mi s-a parut mai incomoda /:)
mi-a luat si 2 evantaie, o sa mi-l opresc pe cel mai plin la broderie. le atasez.
pupicei>:D<

antenutza
04.06.2009, 23:52:29
mi-a luat si 2 evantaie, o sa mi-l opresc pe cel mai plin la broderie. le atasez.
pupicei>:D<[/QUOTE]

sunt foarte dragute amandoua:*

zuz
05.06.2009, 08:16:48
alipety, ce draguuuute sunt evantaiele :love: daca vrei sa vinzi unul, i'm here for u :-p Nu ne mai arati poze cu rochita ta? (din cate imi amintesc, e fff frumoasa:love: )

alipety
05.06.2009, 09:46:32
alipety, ce draguuuute sunt evantaiele :love: daca vrei sa vinzi unul, i'm here for u :-p Nu ne mai arati poze cu rochita ta? (din cate imi amintesc, e fff frumoasa:love: )uite si rochita...dupa cum am zis, ma cam ingrasa...am si colierul (e luat de vreo 3 luni), dar merge colierul la aceasta rochita???:-s
un evantai il dau cadou la pernuta de verighete, ca am pus-o la vanzare
(http://www.miresici.ro/showthread.php?t=20835)

flory2006
05.06.2009, 09:55:23
uite si rochita...dupa cum am zis, ma cam ingrasa...am si colierul (e luat de vreo 3 luni), dar merge colierul la aceasta rochita???:-s
Nu stiu de ce zici tu ca te ingrasa/:)
Iti sta foarte, foarte bine si te arata foarte inalta (nu stiu ce inaltime ai)
Rochita este extraordinara, vei fii o mireasa foarte frumoasa>:D<

alipety
05.06.2009, 10:01:20
Nu stiu de ce zici tu ca te ingrasa/:)
Iti sta foarte, foarte bine si te arata foarte inalta (nu stiu ce inaltime ai)
Rochita este extraordinara, vei fii o mireasa foarte frumoasa>:D<
multumesc mult!>:D<
pai sunt inalta :)
am 1.74 si tocuri de 3-4 cm.
sunt cam ca miresoiul meu de inalta...sper sa nu il intrec cu tocurile si coafura, desi o sa incerc ceva lasat pe spate, sau prins cumva la ceafa...

zuz
05.06.2009, 10:16:42
Daaa, tineam minte bine, e fff frumoasa rochia :love: nu mi se pare ca te ingrasa (stiu, majoritatea aveam unele fixatii), dar daca vrei sa fii impacata cu tine, poti sa incerci pantalonasii aia scurti care strang ff bine (nu stiu cum se numesc exact, dar si-a luat mama si e ff multumita de ei pt ca strang bine si nu se vad deloc prin haine).
In ceea ce priveste colierul, sa nu te superi pe mine, dar ai putea sa incerci sa vezi cum vine si cu un lant subtire si un pandantiv finutz. Pernuta de verighete e fara exagerare cea mai frumoasa din cate am vazut pana acum, dar noi am decis sa punem verighetele in cutiuta. Te pup

crisiftene86
05.06.2009, 10:21:13
aceeasi parerea o am si eu...nu esti deloc grasuta...
mai ales la inaltimea ta...asa k te sfatuiesc sa stai linistita ca sigur vei fi o mireasa ffff frumoasa...
rochia este super...;;)

Jadesy
05.06.2009, 10:26:09
uite si rochita...dupa cum am zis, ma cam ingrasa...am si colierul (e luat de vreo 3 luni), dar merge colierul la aceasta rochita???:-s

Nu te ingrasa deloc, rochita ta e una dintre cele mai frumoase din cate am vazut ! E deosebita fata de cele clasice de printese....s-o porti sanatoasa si cu multa bucurie !

dvdruxandra
05.06.2009, 11:55:19

WOW, AI FOST S.U.P.E.R.B.A. =D> ^:)^ CASA DE PIATRA INCA O DATA!!!!!

LauraLuiOda
05.06.2009, 12:31:58
Mai Alipety, eu cred ca vrei sa ne enervezi pe toate. Cum sa arati grasa intr-o rochie sirena, cand mai esti si inalta? Tu nu vezi ce ticker am eu, ma rog unul dintre ele:">, si am doar 1.65. As fi vrut si eu asa rochita=P~.
Evantaiele sunt dragute amandoua, nu stiu cum te vei decide la care sa ramai. Cat priveste colierul, eu zic sa incerci perlute, e prea fina rochita pentru metal...asta e parerea mea. Sa ne tii la curent:*

zuz
05.06.2009, 12:33:05
Mai devreme am probat rochia de mireasa (n-o mai probasem din aprilie) si am slabiiiit :wacko: nu mai imi place deloc cum vine corsetul si din cauza asta parca nici rochia in sine nu mai imi place asa mult :gen_07: dupa-amiaza o duc la magazin ca sa o stramteze si scurteze si sper sa revin la ganduri mai bune....atasez poza cu rochia (imi cer scuze ca am preluat poza unei miresici de de forum, dar eu nu am poze cu mine) si va rog sa va spuneti parerea sincera...

LauraLuiOda
05.06.2009, 12:36:28
Mai devreme am probat rochia de mireasa (n-o mai probasem din aprilie) si am slabiiiit :wacko: nu mai imi place deloc cum vine corsetul si din cauza asta parca nici rochia in sine nu mai imi place asa mult :gen_07: dupa-amiaza o duc la magazin ca sa o stramteze si scurteze si sper sa revin la ganduri mai bune....atasez poza cu rochia (imi cer scuze ca am preluat poza unei miresici de de forum, dar eu nu am poze cu mine) si va rog sa va spuneti parerea sincera...
Pai daca stii ca ai tendita de slabire ina numite momente, eu zic sa mai astepti putin, stramteaz-o inainte de nunta, cu o saptamana. Sa nu fie nevoie sa o modifici iar atunci. Toate fetele zic ca in perioada asta mai slabesti. Acum faci cum crezi. cum se incheie corsetul? Cu fermoar sau snur?

zuz
05.06.2009, 12:46:24
Din pacate se inchide cu fermoar. Ideea e ca m-au sunat de la magazin si m-au rugat sa aduc rochia pt ca (spun ele) o sa dureze 2 sapt sa o modifice. Dar pana la urma cred ca asa o sa fac...o sa sun si o sa le rog pe fete sa ma reprogrameze

LauraLuiOda
05.06.2009, 12:53:46
Din pacate se inchide cu fermoar. Ideea e ca m-au sunat de la magazin si m-au rugat sa aduc rochia pt ca (spun ele) o sa dureze 2 sapt sa o modifice. Dar pana la urma cred ca asa o sa fac...o sa sun si o sa le rog pe fete sa ma reprogrameze
Asa mult dureaza? Atunci ce sa zic, modific-o sa fii sigura ca te incadrezi in timp, dar ai grija sa nu mai slabesti:-s. Din pacate e modelul de rochie care trebuie sa fie turnat pe tine, oricum e foarte frumoasa;-)

buburuza
05.06.2009, 12:55:07
Superba rochita, foarte diafana, este exact pe gustul meu ;;)
Si eu sunt de parere ca mai bine ar da un colier de perlute finute, incerca si asa:)>- Parca e prea fina dantele pt ceva metalic:-?

LauraLuiOda
05.06.2009, 12:59:51
Si eu sunt de parere ca mai bine ar da un colier de perlute finute, incerca si asa:)>- Parca e prea fina dantele pt ceva metalic:-?
:)>- :talk_01:

zuz
05.06.2009, 13:15:17
#:-S am reusit sa ma reprogramez pe 19 iunie... Nu am vrut sa slabesc, dar sunt in sesiune si nu prea pot sa mananc :-s parca vad ca o sa fiu obligata sa intru la o cura intensiva de ingrasare :oops:

crisiftene86
05.06.2009, 13:18:17
eu zic k este superba rochia..

buburuza
05.06.2009, 13:18:23
Toate slabim inainte de nunta:( Tin minte ca si eu mi-am modificat rochia cu 2 saptamani inainte si in ziua nuntii tot larga imi venea 8-|

crisiftene86
05.06.2009, 13:22:29
sper sa slabesc si eu...:-B :-"

LauraLuiOda
05.06.2009, 13:33:17
sper sa slabesc si eu...:-B :-"
Mie imi spui? Desi la mine, in conditi de stres, efectul e invers:-"

crisiftene86
05.06.2009, 13:40:29
nu stiu cred k ne-am nimerit si la mine la fel:-"
din pacate ca sa zic asa...eu oricum oscilez mai tot timpul...mie frica cand ma gandesc k at aproape nu mai reusesc sa dau jos...sper k poate o sa fie bn ptr toate MIRESICILE...^:)^

zuz
05.06.2009, 13:43:46
Veniti sa stati cu mine o saptamana sau doua si va garantez ca slabiti... la noi in frigider bate vantul :-j sotului meu nu ii place mancarea gatita - cu ff mici exceptii (cartofii prajiti sunt baza) si eu mananc cand imi amintesc...si cum stam si la etajul 4 si incepe sa se incalzeasca, chiar ca mi se taie pofta de orice...
Buburuza, nu s-a vazut in poze ca ti-era larga rochia...dimpotriva, venea ca turnata :love:

alipety
05.06.2009, 13:44:51
multumesc mult pentru pareri!

fetelor, ma puneti pe ganduri cu colierul...am cercei cu perle si briliante si nu am gasit ceva care sa mearga la cercei, decat acest colier...ma gandeam sa nu mai port nimic la gat, dar parca e prea gol...o sa mai incerc sa caut.

cu slabitul si mie imi spune toata lumea ca voi mai slabi cu stresul nuntii, dar nu stiu zau. eu trebuie sa ma mentin, rochia mea va fi gata pe 29 iulie si mi-o aduce mama, nu am cum sa o mai modific :-SS

dar e o veste buna pentru cine isi doreste sa slabeasca si poate sa modifice rochia pe ultima suta de metri:)>-

zuz
05.06.2009, 13:53:05
fetelor, ma puneti pe ganduri cu colierul...am cercei cu perle si briliante si nu am gasit ceva care sa mearga la cercei, decat acest colier...ma gandeam sa nu mai port nimic la gat, dar parca e prea gol...o sa mai incerc sa caut.

Eu vazusem la un magazin de bijuterii din Tomis un lantisor cu o perla finuta si cu gandul la ala ti-am zis eu ca ai putea incerca altceva...

alipety
05.06.2009, 13:54:26
Eu vazusem la un magazin de bijuterii din Tomis un lantisor cu o perla finuta si cu gandul la ala ti-am zis eu ca ai putea incerca altceva...
era alb? ca am o boala cu argintiul...ca e tema nuntii mele si trebuie sa fie totul argintiu...sau aur alb :D
merg maine sa ma uit pe la bijuterii :)>-
sarut mana de idei!

zuz
05.06.2009, 14:01:46
Da, daca nu ma insel, chiar aur alb era (nu imi place aurul galben si e greu de crezut ca m-as fi oprit daca nu era alb)...eu l-am vazut expus in vitrina si am ramas :love:

alipety
09.06.2009, 23:08:26
sunt happy happy happy....
tocmai ce am intrat in casa, am fost acum in parculet sa lansam un sky lanterns <:-P este superb!!!!
ma bucur ca am reusit sa le cumparam.<:-P

elycolisa
09.06.2009, 23:47:34
sunt happy happy happy....
tocmai ce am intrat in casa, am fost acum in parculet sa lansam un sky lanterns <:-P este superb!!!!
ma bucur ca am reusit sa le cumparam.<:-P
Poti sa imi spui in doua cuvinte ce fac aceste sky lanterns, cat costa si de unde pot fi procurate?

babyjoanna
10.06.2009, 10:48:01
sunt cumva acele faclii?:-?

babyjoanna
10.06.2009, 10:49:53
am gasit un site...cu sky lanterns ...este si un filmuletz...arata interesant,mi-ar place si mie :D
http://www.skylanterns.net/

alipety
10.06.2009, 11:19:41
Poti sa imi spui in doua cuvinte ce fac aceste sky lanterns, cat costa si de unde pot fi procurate?
sunt lampioane din hartie,au atasata o parafina care se aprinde si plutesc in aer cateva minute. sunt ecologice si nu sunt periculoase, dar trebuie lansate in aer liber, fara copaci si cladiri in jur, pe vreme frumoasa.sunt utilizate in tarile din Asia (Thailanda, China) spunandu-se ca aduc noroc.in aceste tari au loc si festivaluri. in 2 cuvinte, ca nu ma pricep :"> poti cauta pe google, sunt multe site-uri de profil.
noi le-am luat de la cineva, cu 2 euro bucata. Am vrut sa facem comanda pe net , dar in Marea Britanie erau mai scumpe si cu cei din Thailanda nu am reusit sa ne intelegem. Se mai gasesc si prin Italia. Am pus si 2 poze :)

Andra22
10.06.2009, 11:37:11
sunt lampioane din hartie,au atasata o parafina care se aprinde si plutesc in aer cateva minute. sunt ecologice si nu sunt periculoase, dar trebuie lansate in aer liber, fara copaci si cladiri in jur, pe vreme frumoasa.sunt utilizate in tarile din Asia (Thailanda, China) spunandu-se ca aduc noroc.in aceste tari au loc si festivaluri. in 2 cuvinte, ca nu ma pricep :"> poti cauta pe google, sunt multe site-uri de profil.
noi le-am luat de la cineva, cu 2 euro bucata. Am vrut sa facem comanda pe net , dar in Marea Britanie erau mai scumpe si cu cei din Thailanda nu am reusit sa ne intelegem. Se mai gasesc si prin Italia. Am pus si 2 poze :)
le-ai luat pentru nunta?

buburuza
10.06.2009, 11:42:47
Sunt super! Am vrut si noi sa luam dar era un pic incomod pentru ca trebuia sa mergem pana pe malul marii ca sa le lansam, voi aveti marele avantaj ca sunteti exact pe malul lacului, o sa fie de vis! Felicitari!;;)

Joliutza
10.06.2009, 12:06:49

Super ideea! Bravo! O sa arate foarte bine!

babyjoanna
10.06.2009, 12:24:01

acel "cineva"....mai are de vanzare?.....tu cam cate ti-ai luat:D

alipety
10.06.2009, 12:45:22
Sunt super! Am vrut si noi sa luam dar era un pic incomod pentru ca trebuia sa mergem pana pe malul marii ca sa le lansam, voi aveti marele avantaj ca sunteti exact pe malul lacului, o sa fie de vis! Felicitari!;;)
multumim! din noiembrie anu trecut ne chinuim sa le achizitionam. suntem foarte incantati! abia astept !>:D<

Super ideea! Bravo! O sa arate foarte bine!
mercic >:D<

acel "cineva"....mai are de vanzare?.....tu cam cate ti-ai luat:D

60 bucati avem. dar in stilul asta mai ardem pan la nunta vreo 5, ca sa vada si nasii, parintii etc :D
cauta la bazar, are o fata de vanzare. >:D<

alipety
10.06.2009, 12:47:45
le-ai luat pentru nunta?
da, pentru nunta, caci avem nunta pe ponton...si vrem sa le lansam de acolo, impreuna cu invitatii.inca nu stiu exact in ce moment....trebuie sa ne gandim :-?
daca facem cununia acolo, imediat dupa...dar trebuie sa fie intuneric, ca se vad mai frumos. desi avem si cateva rosii, in forma de inima, alea se vad mai bine ziua :x

Andra22
10.06.2009, 13:09:41
da, pentru nunta, caci avem nunta pe ponton...si vrem sa le lansam de acolo, impreuna cu invitatii.inca nu stiu exact in ce moment....trebuie sa ne gandim :-?
daca facem cununia acolo, imediat dupa...dar trebuie sa fie intuneric, ca se vad mai frumos. desi avem si cateva rosii, in forma de inima, alea se vad mai bine ziua :x
Foarte frumoasa si interesanta ideea!!!felicitari!abia astept poze de la nunta sa le vad!
Ai nunta la o saptamana dupa mine!Casa de piatra si mult succes la preagtiri!ti-ai luat rochie:D?

elycolisa
11.06.2009, 00:27:41
Arata excelent! N-am mai vazut asa ceva! Totusi mi se par cam mari, adica in prima poza par de marimea unui om. Tot asa de mari sunt si ale voastre?

alipety
11.06.2009, 07:06:27
Arata excelent! N-am mai vazut asa ceva! Totusi mi se par cam mari, adica in prima poza par de marimea unui om. Tot asa de mari sunt si ale voastre?
cele albe sunt cam de 1 metru inaltime...cele rosii, in forma de inima, sunt mai mari.

LMLMLM
11.06.2009, 12:38:59
Vedeti filmul "petrecerea burlacilor" si adaptati pentru burlacite :D ar fi circ mare cred... tot intr-un apartament de hotel, mai retras
Mai greu de bagat magaru in camera, dar cred ca se poate sari peste asta :)))
(pt cine a vazut filmul)

nikoletta
11.06.2009, 19:37:04
am venit acum de la sellgros..pe langa cumparaturi m-am uitat de unele produse pentru nunta
-pentru fetele interesate de marturii cu scortisoara - au cutii de 20 buc. la aprox 10 lei cutia.. scortisoarele sunt marisoare, dar trebuie impodobite, sunt simple la vanzare
-am gasit si borcanele micute cu miere (asa cum ne dorim noi) -cutia de 20 de buc. 50 ron..la care se poate aplica o fundita si eventual un cartonas sau etichetta cu numele mirilor si data
-oferta whisky J&B 3 sticle de 1l la 180 si ceva ron..
-vinurile sunt mai scumpe decat la carrefour...
noi nu am luat nimic.. am studiat piata, dar am vrut sa anunt miresicile de scortisoara ;))

alipety
11.06.2009, 19:43:35
am venit acum de la sellgros..p
-oferta whisky J&B 3 sticle de 1l la 180 si ceva ron..

ai idee de cat erau sticlele cu whiskey? 700 sau 1l?
multumim mult!:*

nikoletta
11.06.2009, 20:01:17
ai idee de cat erau sticlele cu whiskey? 700 sau 1l?
multumim mult!:*
cele la oferta erau de 1l.. dar aveau si de 0,75l parca 50 ron sticla..
acum nu stim cum e mai bine.. credem ca de 0,75 si eventual pe fiecare masa? cum faceti voi?

alipety
11.06.2009, 20:12:33
cele la oferta erau de 1l.. dar aveau si de 0,75l parca 50 ron sticla..
acum nu stim cum e mai bine.. credem ca de 0,75 si eventual pe fiecare masa? cum faceti voi?
:-SS nu ne-am pus aceasta problema...pe la nuntile la care am fost au servit ospatarii, nu au stat tariile pe mese. doar vinul, sucurile si apa.acum, ca ma gandesc... eu as prefera sa nu fie pe masa, dar asta pentru ca ma gandesc strict din punct de vedere al lipsei de spatiu:D

nikoletta
11.06.2009, 20:15:35
:-SS nu ne-am pus aceasta problema...pe la nuntile la care am fost au servit ospatarii, nu au stat tariile pe mese. doar vinul, sucurile si apa.acum, ca ma gandesc... eu as prefera sa nu fie pe masa, dar asta pentru ca ma gandesc strict din punct de vedere al lipsei de spatiu:D
asa am zis si noi prima oara, dar am auzit vorbe (nelegate de nunta noastra) de persoane care au participat la cate o nunta si au zis ca deja nu au mai cerut dupa al 3 lea pahar sa nu mai streseze sau sa deranjeze ospatarul... nu stim inca cum sa procedam.si le punea si putin de tot in pahar... :-<

buburuza
11.06.2009, 21:22:17
Noi am avut pe fiecare masa asa: 2 sticle de apa minerala la 1l din cele de sticla, 2 cutii la 1l cu suc natural, 2 sticle de cola tot de 1l si o sticla de whisky si nu a fost masa foarte incarcata, de fapt se vede si in poze.
Sfatul meu este sa va feriti se sticlele la 2l, sunt greu de manevrat si dau urat pe masa[-X

alipety
11.06.2009, 21:27:20
Noi am avut pe fiecare masa asa: 2 sticle de apa minerala la 1l din cele de sticla, 2 cutii la 1l cu suc natural, 2 sticle de cola tot de 1l si o sticla de whisky si nu a fost masa foarte incarcata, de fapt se vede si in poze.
Sfatul meu este sa va feriti se sticlele la 2l, sunt greu de manevrat si dau urat pe masa[-X
acesta a fost primul lucru in legatura cu bautura pe care ne-am propus sa-l facem. sticlele de suc si apa sa fie de 1 l, sunt mai practice, acidul nu se pierde la bauturile acidulate si sunt si mai reci decat daca ar fi sticle mari, care se termina mai greu #:-S

antenutza
11.06.2009, 22:01:50

sunt super !vreau si eu [-o< [-o<

antenutza
11.06.2009, 22:21:45
imi poti da si mie te rog numele miresicii ca am cautat la bazar dar nu am gasit^:)^ [-o< [-o<

nikoletta
11.06.2009, 22:34:06
am vazut pozele tale si chiar mi-a atras atentia acest lucru...cred ca e o idee buna.. sa vorbesc si cu miresoiul de acest aspect :))

Joliutza
11.06.2009, 23:16:53
acesta a fost primul lucru in legatura cu bautura pe care ne-am propus sa-l facem. sticlele de suc si apa sa fie de 1 l, sunt mai practice, acidul nu se pierde la bauturile acidulate si sunt si mai reci decat daca ar fi sticle mari, care se termina mai greu #:-S

Exact din aceste motive am luat si noi de 1 l.

LauraLuiOda
12.06.2009, 14:00:52
Cate persoane ai avut la masa? trebuie gandit si aspectul asta, la mine vor fi 12-14 persoane, daca calculez cate un pahar de persoana, s-ar duce imediat sticla de 1l . iar cat priveste sa ramana reci, eu nu imi fac probleme ca la sf lui octombrie va suferi cineva de asta. Si in final, costa mai mult sa iei sucurile la 1l decat la 2. Cel putin, noi asa vom face. La nuntile la care am fost nu m-a deranjat deloc ca erau sticle mari:-"

buburuza
12.06.2009, 20:03:28
Cate persoane ai avut la masa? trebuie gandit si aspectul asta, la mine vor fi 12-14 persoane, daca calculez cate un pahar de persoana, s-ar duce imediat sticla de 1l . iar cat priveste sa ramana reci, eu nu imi fac probleme ca la sf lui octombrie va suferi cineva de asta. Si in final, costa mai mult sa iei sucurile la 1l decat la 2. Cel putin, noi asa vom face. La nuntile la care am fost nu m-a deranjat deloc ca erau sticle mari:-"
10 persoane au stat la masa, nu au fost probleme cu golitul sticlelor, ospatarii ce aveau de facut altceva decat sa aiba grija de invitati?8-|

crisstallus_cris
12.06.2009, 23:28:10
Eu am avut sticle de 1 l de Pepsi,de la restaurant,apa minerala Borsec de 1,5,cappy de portocale de 2l si apa plata la 2l.Masa a fost mare ,spatioasa si au stat 10 persoane.Nu s-a plans nimeni ca nu a fost loc la masa sau ca bauturile nu au fost reci.

LauraLuiOda
12.06.2009, 23:39:47
Eu am avut sticle de 1 l de Pepsi,de la restaurant,apa minerala Borsec de 1,5,cappy de portocale de 2l si apa plata la 2l.Masa a fost mare ,spatioasa si au stat 10 persoane.Nu s-a plans nimeni ca nu a fost loc la masa sau ca bauturile nu au fost reci.
Deci nu ai avut doar sticle de 1l

crisstallus_cris
14.06.2009, 22:30:23
Deci nu ai avut doar sticle de 1l
A fost o combinatie,dar nu a deranjat pe nimeni.

LauraLuiOda
14.06.2009, 23:15:25
A fost o combinatie,dar nu a deranjat pe nimeni.
Pai la asta ma gandeam si eu, ca totusi nu e un inconvenient daca sticlele sunt mai mari, si noi cred ca tot Borsec vom avea...

alipety
15.06.2009, 22:19:15
fetelor, voi in ce stadiu sunteti cu pregatirile??? eu am impresia ca mai am foarte multe de rezolvat ...dar parca nu-mi ajunge timpul sa le fac pe toate si incepe sa ma cuprinda disperarea :-<
deschid listuta:
- astept sa-mi vina o parte din invitatii saptamana asta
- trebuie sa incepem sa le impartim
- trebuie sa-mi comand pe net: posetuta, figurine tort, pahare parinti, alta pernuta verighete si carte oaspeti
- trebuie sa ma hotarasc cu decoratiunile si sa dau avans
- trebuie sa decid varianta finala a marturiilor, lucru foarte dificil de altfel :-", sunt foarte shimbatoare ;))
- nu avem verighete, adica avem o pereche primita de la socru meu, dar nu ne plac si vrem altceva
- iubi nu are nimic cumparat
- trebuie sa mergem amandoi la salon sa facem niste tratamente cosmetice
- trebuie sa ma slabim, iubi face sport la greu, eu stau prost la acest capitol
- trebuie sa mai mergem la cursurile de dans, ca le-am abandonat
- nu avem bautura, dar o cumparam in saptamana nuntii
- trebuie sa inchiriez suportul pentru tort, am avut o tentativa in mai, dar tipa mi-a zis ca e prea devreme :-"

pe langa toate astea, avem 2 nunti in iulie, care ne vor da peste cap bugetul si ne vor incurca si mai rau socotelile #-o>:P:-<:((

cam multe cand le insir :-"

ps: am uitat de lumanari, iar m-am schimbat si cu acestea, le vreau acum de pe net, simple, am gasit ceva si dau comanda in iulie, zic eu, sa nu stea prea mult la mine in casa

antenutza
15.06.2009, 22:56:56
stai linistita ca eu sunt si mai praf cu pregatirile.in primul rand noi nu mai avem nasi.si este o problema cam grava ca ori nu vrea nimeni ori nu se poate:-\ mai am timp este adevarat dar:-SS :-SS si dupa:
-imi trebuie rochie,pantofi....etc
-e bine ca am evantai=P~
-mirele nu are nik.da nici aks nu e:-"
-am cutiutele pt marturii mai tre sa caut bomboane.daca stie cineva unde pot gasi astept info
-am si tunuri cu petale de trandafiri:-p
-am bautura luata#-o
-avem si verighetele
si cam atat.cel mai imp est sa gasim nasi ca restul le facem

alipety
15.06.2009, 22:59:23
stai linistita ca eu sunt si mai praf cu pregatirile.in primul rand noi nu mai avem nasi.si este o problema cam grava ca ori nu vrea nimeni ori nu se poate:-\ mai am timp este adevarat dar:-SS :-SS si dupa:
-imi trebuie rochie,pantofi....etc
-e bine ca am evantai=P~
-mirele nu are nik.da nici aks nu e:-"
-am cutiutele pt marturii mai tre sa caut bomboane.daca stie cineva unde pot gasi astept info
-am si tunuri cu petale de trandafiri:-p
-am bautura luata#:-S
si cam atat.cel mai imp est sa gasim nasi ca restul le facem
iubita, dar tu mai ai 4 luni!!!!!!!!!! mai e timp sa le rezolvi fara graba ;-)
sper sa va gasiti nasi >:D<

antenutza
15.06.2009, 23:00:46
iubita, dar tu mai ai 4 luni!!!!!!!!!! mai e timp sa le rezolvi fara graba ;-)
sper sa va gasiti nasi >:D<

asa e si acum 2 luni la fel gandeam ca mai am o gramada .dar nu vezi cum trece timpul asta nici nu-ti dai seama:-"

dvdruxandra
16.06.2009, 10:00:33
fetelor, voi in ce stadiu sunteti cu pregatirile??? eu am impresia ca mai am foarte multe de rezolvat ...dar parca nu-mi ajunge timpul sa le fac pe toate si incepe sa ma cuprinda disperarea :-<
deschid listuta:
- astept sa-mi vina o parte din invitatii saptamana asta
- trebuie sa incepem sa le impartim
- trebuie sa-mi comand pe net: posetuta, figurine tort, pahare parinti, alta pernuta verighete si carte oaspeti
- trebuie sa ma hotarasc cu decoratiunile si sa dau avans
- trebuie sa decid varianta finala a marturiilor, lucru foarte dificil de altfel :-", sunt foarte shimbatoare ;))
- nu avem verighete, adica avem o pereche primita de la socru meu, dar nu ne plac si vrem altceva
- iubi nu are nimic cumparat
- trebuie sa mergem amandoi la salon sa facem niste tratamente cosmetice
- trebuie sa ma slabim, iubi face sport la greu, eu stau prost la acest capitol
- trebuie sa mai mergem la cursurile de dans, ca le-am abandonat
- nu avem bautura, dar o cumparam in saptamana nuntii
- trebuie sa inchiriez suportul pentru tort, am avut o tentativa in mai, dar tipa mi-a zis ca e prea devreme :-"

pe langa toate astea, avem 2 nunti in iulie, care ne vor da peste cap bugetul si ne vor incurca si mai rau socotelile #-o>:P:-<:((

cam multe cand le insir :-"

ps: am uitat de lumanari, iar m-am schimbat si cu acestea, le vreau acum de pe net, simple, am gasit ceva si dau comanda in iulie, zic eu, sa nu stea prea mult la mine in casa

eu zic sa nu intri in panica sau sa te stresezi f. mult, pt. ca oricum se vor rezolva toate asa cum vrei pana la nunta....... voi sunteti fericit la capitolul "nunti la care trebuie sa mergem inaintea nuntii noastre".... noi am avut anul trecut 10 nunti (6 inaintea nuntii noastre, 4 dupa) la care ne-am dus la vreo 6 (s-a intamplat de 2 ori sa avem 2 nunti in aceeasi seara, deci am ales iar la care nu ne-am dus am trimis plic) #-o#:-S

LauraLuiOda
16.06.2009, 11:12:16
Sa continui si eu la listuta:
Rezolvate:
- rochia, pantofii, voalul;
-bijuurile mele;
-costumul mirelui
-verighetele;
-decoratiunile pentru salon (lumanari-pastila si inalte, petale uscate) , precum si pe cele pentru masini;
-marturiile (trebuie doar umplute)
-cocardele;
De cumparat:
-boleroul meu, desuuri si poseta (optional);
- doua camasi, pantofi, butoni pentru mire;
-invitatiile;
-bautura, fructele, crantanelele (insaptamana nuntii);
-figuria de tort, artificii, paharele noastre si pe ale nasilor;
-cadoul nasilor(avem cateva idei, dar asteptam si sugestia lor)
-balon jumbo(optional)
De arvuit (Doamne, cat am ajuns sa urasc cuvantul asta:-w ):
-suportul pentru tort.

Atat imi amintesc acum#:-S

flory2006
16.06.2009, 11:23:08
Ce mirese harnicute pe aici =D> Eu stau bine cu pregatirile (zic eu):-"Problema mea e alta...daca sa pun sau nu prejiturele pe mese. Voi avea alune de padure, caju, fructe si foietaj. Credeti ca se vor manca si prajiturelele?:-?

LauraLuiOda
16.06.2009, 11:31:39
Ce mirese harnicute pe aici =D> Eu stau bine cu pregatirile (zic eu):-"Problema mea e alta...daca sa pun sau nu prejiturele pe mese. Voi avea alune de padure, caju, fructe si foietaj. Credeti ca se vor manca si prajiturelele?:-?
Acum depinde cand pui aperitivul, eu la o nunta unde se lasa intarziat, am intrat si in platoul de prajituri8-}

alipety
16.06.2009, 12:38:17
eu abia astept sa mananc prajituri la nunta...si de fiecare data am vazut ca se mancau daca erau ;))
eu iau si fantana cioco si prajituri, ca rudele mele din Ardeal mananca multe dulciuri :-"

lavu
16.06.2009, 12:49:38
si noi mai avem cateva lucrusoare de rezolvat..
- rochia mea de mireasa (sapt asta se apuca croitoreasa de ea) si un evantai
- apa si sucurile
- prajiturile pt mesele invitatilor
- lumanarile si buchetele
- bombonele pt marturii
- pahare pt noi si figurina pt tort
- fructele

si cam atat ...am fost destul de harnicuti..
miresici sa aveti in continuare spor !!!!!
pupici:*

LauraLuiOda
16.06.2009, 13:43:17
si noi mai avem cateva lucrusoare de rezolvat..
- rochia mea de mireasa (sapt asta se apuca croitoreasa de ea) si un evantai
- apa si sucurile
- prajiturile pt mesele invitatilor
- lumanarile si buchetele
- bombonele pt marturii
- pahare pt noi si figurina pt tort
- fructele

si cam atat ...am fost destul de harnicuti..
miresici sa aveti in continuare spor !!!!!
pupici:*
Da, uite de partea cu florile uitasem...:-p. pai s esi impunea sa fiti harnicuti, iaca acum vie august;)

alipety
17.06.2009, 23:41:11
mai fetelor, dar nu s-a vorbit deloc (sau nu am gasit eu inca subiectul :-?) despre cum se imbraca mamele, soacrele [-(:-w:-?:-SS
pe mine, mama ma termina nervos, tocmai ce am incheiat o convorbire telefonica de 40 min pe tema: 4 rochii de soacra mica. ce culoare sa-si ia?! negru cica nu are voie, argintiul (tema nuntii mele :x) nu se asorteaza cu bijuteriile (cine a pus-o sa-si ia bijuteriile inainte?!), tatei ii place una de culoare nedefinita (eu zic ca e un frez, dupa descriere) cu dantela aurie si cu un pic de trena (ca doar e soacra :D)
si s-a suparat ca nu i-am zis care sa si-o cumpere :-? dar nu am vazut-o si nu stiu cu ce ii sta bine :((
ale voastre mame si soacre cu ce se imbraca?!:-?

Andra22
18.06.2009, 09:46:59
mai fetelor, dar nu s-a vorbit deloc (sau nu am gasit eu inca subiectul :-?) despre cum se imbraca mamele, soacrele [-(:-w:-?:-SS
pe mine, mama ma termina nervos, tocmai ce am incheiat o convorbire telefonica de 40 min pe tema: 4 rochii de soacra mica. ce culoare sa-si ia?! negru cica nu are voie, argintiul (tema nuntii mele :x) nu se asorteaza cu bijuteriile (cine a pus-o sa-si ia bijuteriile inainte?!), tatei ii place una de culoare nedefinita (eu zic ca e un frez, dupa descriere) cu dantela aurie si cu un pic de trena (ca doar e soacra :D)
si s-a suparat ca nu i-am zis care sa si-o cumpere :-? dar nu am vazut-o si nu stiu cu ce ii sta bine :((
ale voastre mame si soacre cu ce se imbraca?!:-?
Eu m-am rezolvat cu rochia soacrei si a mamei.Soacra a luat rochia de la Bilut*i si mama de la un magazin vis-a-vis de Tomis Mall .Depinde si de cum arata mama/soacra!de ex.soacra mea este mica de statura si slaba,ea si-a luat o rochie superba din saten bleumarin(care face ape),corset si fusta ce se termina intr-un colt mai lung(gen sirena) care are pe dedesubt un fel de voal colorat ptr a mai "inveseli" tinuta,iar din acelasi voal are si un bolero pe deasupra,caci asa cum am spus e cam slaba si nu vrea sa fie prea expusa!Mama este mai "implinita" si i-a trebuit o rochie care sa o avantajeze, asa ca a gasit una pe placul ei, dintr-un fel de voal, pe care sunt aplicate pietricele negre si cateva spre maron-auriu.Este dreapta de sus pana jos cu bretele si pietrele sunt asezate ca niste raze care pornesc de la soldul stang si se extind pe toata rochia.Este superba si fiind plina cu aplicatiile despre care v-am zis, cade frumos pe ea fara sa-i scoata in evidenta defectele(o burtica, un fundulet:D)...din pacate domnisoara de onoare nu are inca rochie ,am fost cu ea si nu ne-a placut ce am gasit prin magazine.Insa are noroc, fiind o fosta balerina(amatoare , nu profesionista) arata super si poate imbraca ce doreste ea!la fel si surioara, si-a gasit rochita(la fel este slaba si inalta) ii sta foarte bine!!!poti incerca magazinul Bilut*i sa vezi daca gasiti ceva pe placul vostru acolo!mult succes!

chika
18.06.2009, 10:17:29
mama mea si-a cumparat material si isi face la croitoreasa costumatiile. chiar aseara am fost la proba si au iesit superbe. sunt modele simple, dar care o avantajeaza foarte mult, plus ca materialele sunt alese de mine:-p .
ambele sunt cu rochii lungi si bolero pe deasupra (care sa acopere umerii si bratele ca nu ii place sa si le expuna). cea de pe zi este alb cu negru (combinatia preferata a mamei) cea de seara este visiniu cu broderie care sclipeste foarte putin.
o sa am o mamica superba la nunta!>:D<

mihaela82cta
18.06.2009, 11:45:43
eu mai am fix o luna pana la nunta si simt ca intru in criza de timp
nu m-am hotarat inca unde sa fac tortul din ce cu ce
pantofii mirelui
camasa lui e inca la cusut
bauturile racoritoare
vinul de cumparat
de facut listele cu invitatii
nu stiu ce voi pune pe mese ...am citit aici la voi prajiturele si alte chestii
cadou ptr nasi
pahare ,cosulete cocarde ,
costumatii cavaleri de onoare ,
nici nu mai stiu sper sa le rezolv pe toate cu calm

antenutza
18.06.2009, 12:56:47
pantofii mirelui
bauturile racoritoare
vinul de cumparat
cadou ptr nasi

eu zic sa stai linistita si sa le rezolvi pe toate cu calm,ca daca incepi sa intri in panica s-ar putea sa nu iti iasa asa cum vrei;;) :*

zuz
18.06.2009, 13:57:48
pantofii mirelui
bauturile racoritoare
vinul de cumparat
cadou ptr nasi

Tu mai ai o luna pana la nunta, eu mai am 2 sapt si inca n-am stabilit din ce fac tortul, inca nu m-am intalnit cu d-na Terzi ca sa ii arat ce buchet vreau si sa stabilim florile pt lumanari si aranjamentele de pe mese si masini, el si-a cumparat o camasa, dar nu suntem siguri ca e cea potrivita, nu am facut probe de coafura, inca nu m-am hotarat la cine ma machiez, nu m-am vopsit, nu mi-am tuns varfurile si nu am luat cadou nasilor :-" =P~ si crede-ma ca sunt destul de calma, mai am 2 examene si de marti incolo o sa le rezolv pe toate... Stai linistita, mai ai timp si oricum, ce-a fost mai greu ai rezolvat!

alipety
18.06.2009, 15:24:25
din ce am inteles eu de la andra si de la teo, mamele si soacrele au rochii lungi, super elegante. dar din cate imi dau seama , nu sunt negre, nu?
intreb, ca cineva i-a bagat in cap mamei ca nu trebuie sa poarte negru si am vazut o rochie superba, dar e neagra :D

crisiftene86
18.06.2009, 15:30:32
din ce am inteles eu de la andra si de la teo, mamele si soacrele au rochii lungi, super elegante. dar din cate imi dau seama , nu sunt negre, nu?
intreb, ca cineva i-a bagat in cap mamei ca nu trebuie sa poarte negru si am vazut o rochie superba, dar e neagra :D

A spus o miresica la un moment dat azi k mama ei are pe zi o rochie alb+negru...

chika
18.06.2009, 15:42:48
a mamei mele rochia de pe zi este neagra cu un bolero alb cu negru.
daca o avantajeaza negrul, de ce sa nu poarte?
nici eu nu eram de acord, vroiam o culoare mai vie, e vara, ce naiba, dar cand am vazut cat de bine ii vine si cat o subtiaza, mi-am schimbat parerea.
du-o sa probeze rochia aia, macar sa vada cum ii sta

lavu
18.06.2009, 17:19:04
mamika mea nu si-a luat inca rochita....dar isi va lua....in august..cand ma va chinui groaznic...k ei nu ii trebuie o zi sa isi gaseasca o rochie ci saptamani intreeeeegggggggiiiiii8-} ..oricum stiu k nu va fi lunga si nu va fi neagra...va fi sexxxyyyy desi nu are masuri de fotomodel...:D
soacra si-a luat ... no comment...:-w
pupici

LauraLuiOda
18.06.2009, 19:39:44
Bine ca ai deschis subiectul, si pe mine mama m-a innebunit la un moment dat ''dar ea cu ce se imbraca?'#-o. Metionez ca are .165 si vreo 55 de kg=P~=P~, deci ar putea sa poarte ce vrea muschiuletul ei:-". Oricum, negru nu vrea, probabil va avea u costumas pe zi si seara o rochie mulata, cu putina trena, am vazut unele tari la metropol, in genul asta si cu aplicatii.=P~
Cat o priveste pe mama-soacra, pe ea o dai de-a dura de rotunjoara ce e;)), dar sigur isi va gasi ceva sa o avantajeze, sincer, tinuta lor a devenit ultima mea grija=;

alipety
18.06.2009, 21:25:21
Bine ca ai deschis subiectul, si pe mine mama m-a innebunit la un moment dat ''dar ea cu ce se imbraca?'#-o. Metionez ca are .165 si vreo 55 de kg=P~=P~, deci ar putea sa poarte ce vrea muschiuletul ei:-". Oricum, negru nu vrea, probabil va avea u costumas pe zi si seara o rochie mulata, cu putina trena, am vazut unele tari la metropol, in genul asta si cu aplicatii.=P~
Cat o priveste pe mama-soacra, pe ea o dai de-a dura de rotunjoara ce e;)), dar sigur isi va gasi ceva sa o avantajeze, sincer, tinuta lor a devenit ultima mea grija=;
mai, nici pe mine nu ma intereseaza tinuta soacra-mii, nu am cu ce sa o ajut si nici prea multe optiuni nu are ... am observat ca poarta foarte mult negru, stiti ca negrul slabeste, nu?!
dar cu mama...e alta problema, daca am fi una langa alta, poate ar fi mai usor, dar asa...e departe de mine si singura solutie e sa ma streseze la telefon :(( si asa nu prea pot sa o ajut, ca una e sa vezi si alta e sa auzi o descriere #:-S
la urmatoarele nunti am tema de la mama: sa observ toaletele doamnelor si a soacrelor :-p
ps: ai o mamica "cool" :D e bine ca e slaba si poate purta orice.:"> orice vrea, bineinteles...ca stim cum sunt mamele :D

Andra22
18.06.2009, 23:59:03
Si mami meu poarta negru, dar seara, pentru ca asa cum v-am spus rochia ei neagra are margelute negre si aurii si sunt deosebite:D va fi tare frumusica!Ma bucur ca m-a luat cu ea si mi-a aratat ce optiuni are, a.i. sa o sfatuiesc cum cred eu(stie ca fica-sa e control freak si eu trebuie sa-mi dau aprobarea la tot;)) ) iar mama soacra are incredere in gusturile mele si 10x God am nimerit ceva si pe gustul meu si pe gustul ei...dupa nunta, fiecare miresica vine cu poze cu mama si soacra:))

alipety
19.06.2009, 00:04:26
Si mami meu poarta negru, dar seara, pentru ca asa cum v-am spus rochia ei neagra are margelute negre si aurii si sunt deosebite:D va fi tare frumusica!Ma bucur ca m-a luat cu ea si mi-a aratat ce optiuni are, a.i. sa o sfatuiesc cum cred eu(stie ca fica-sa e control freak si eu trebuie sa-mi dau aprobarea la tot;)) ) iar mama soacra are incredere in gusturile mele si 10x God am nimerit ceva si pe gustul meu si pe gustul ei...dupa nunta, fiecare miresica vine cu poze cu mama si soacra:))
bineinteles! si facem si un concurs de miss "cea mai sexy soacra!" :))

chika
19.06.2009, 10:15:45
noi suntem juriul? ;))

flory2006
19.06.2009, 10:30:02
La mine va fii concurenta dura intre soacre d.p.d.v. vestimentar pentru ca sunt 3 ;)) (mama mea, mama lui naturala si mama lui vitrega):-"Deja ma amuza ingrijorarea lor, intreaba una de alta, sa nu cumva sa nu fie una mai prejos#-o

Off topic: La multi ani socrului mic, Teo! Sa-ti traiasca taticul multi ani fericiti:*

chika
19.06.2009, 11:38:12
La mine va fii concurenta dura intre soacre d.p.d.v. vestimentar pentru ca sunt 3 ;)) (mama mea, mama lui naturala si mama lui vitrega):-"Deja ma amuza ingrijorarea lor, intreaba una de alta, sa nu cumva sa nu fie una mai prejos#-o

Off topic: La multi ani socrului mic, Teo! Sa-ti traiasca taticul multi ani fericiti:*
multumesc! :*
scuza-mi indiscretia, dar nu o sa fie o situatie nasoala daca vine mama naturala si mama vitrega la nunta?

flory2006
19.06.2009, 14:28:36
multumesc! :*
scuza-mi indiscretia, dar nu o sa fie o situatie nasoala daca vine mama naturala si mama vitrega la nunta?
Nu, deoarece sunt 2 doamne cu capul pe umeri, care se respecta si nu au de impartit nimic una cu cealalta. Ai lui sunt despartiti de vreo 18 ani si tatal lui este recasatorit de 10 ani. ;-)

LauraLuiOda
19.06.2009, 14:30:51
Ar fi ceva\:D/

chika
19.06.2009, 14:55:46
Nu, deoarece sunt 2 doamne cu capul pe umeri, care se respecta si nu au de impartit nimic una cu cealalta. Ai lui sunt despartiti de vreo 18 ani si tatal lui este recasatorit de 10 ani. ;-)
ai dreptate :up am intrebat pentru ca si parintii mei sunt despartiti, fiecare si-a refacut viata, dar eu nu am nici o treaba cu tatal natural si nu as vrea sa il vad la nunta mea in primul rand ca inafara de pensia alimentara, nu s-a implicat deloc in cresterea mea (s-au despartit acum 27 de ani) si in al doilea rand nu i-as face asa ceva tatalui meu (vitreg) care mi-a fost alaturi mereu, m-a crescut, m-a educat, etc.

alipety
19.06.2009, 21:35:22
sunt happy! azi am realizat 2 lucruri marete pentru nunta! <:-P
am luat primul "calup" de invitatii , o sa incep de duminica sa le impart (incep cu prietenele mele, le-am invitat in oras si ele nu stiu inca ce le asteapta :-";))) si am dat avans la agentia deco. ma bucur ca merge argintiul cu locatia, o sa fie superb! :love: bine, in conceptia mea, e posibil sa nu placa altora :-"
acum abia astept sa vina nunta, numai sa vad cum va arata aranjat restaurantul ;))
incet incet, mai tai cate o chestie de pe listuta mea cu: "de facut" =D>

buburuza
19.06.2009, 21:39:49
sunt happy! azi am realizat 2 lucruri marete pentru nunta! <:-P
am luat primul "calup" de invitatii , o sa incep de duminica sa le impart (incep cu prietenele mele, le-am invitat in oras si ele nu stiu inca ce le asteapta :-";))) si am dat avans la agentia deco. ma bucur ca merge argintiul cu locatia, o sa fie superb! :love: bine, in conceptia mea, e posibil sa nu placa altora :-"
acum abia astept sa vina nunta, numai sa vad cum va arata aranjat restaurantul ;))
incet incet, mai tai cate o chestie de pe listuta mea cu: "de facut" =D>
Felicitari pt "realizari". Stai linistita ca o sa arate foarte bine restaurantul. Din proprie experienta iti spun ca daca decoratiunile sunt frumoase si de bun gust nu are importanta ce culoare predomina in restaurant, poate fi si cacaniu in dungi, tot ele vor iesi in evidenta;-)

alipety
19.06.2009, 21:50:11
Felicitari pt "realizari". Stai linistita ca o sa arate foarte bine restaurantul. Din proprie experienta iti spun ca daca decoratiunile sunt frumoase si de bun gust nu are importanta ce culoare predomina in restaurant, poate fi si cacaniu in dungi, tot ele vor iesi in evidenta;-)
>:D< multumesc mult!
o sa fie simplu si elegant, nu extrem de incarcat. nu o sa avem masa de prezidiu, o sa stam printre invitati, doar cu un alt aranjament floral ca sa ii vedem bine pe toti. a intervenit in schimb o problema: fetele de masa alese de mine trebuie sa le faca pe comanda, cu material adus de undeva...si transportul dureaza cam 3 luni...trebuie sa accelereze comanda, ca sa am si eu ceva pe masa la nunta:D sper ca acest lucru sa nu afecteze bugetul [-o<
dar una peste alta, eu sunt bucuroasa :))
>:D<>:D<>:D<

antenutza
19.06.2009, 22:07:07
=D> =D> vezi ca incetu cu incetu mai dispare cate ceva de pe lista fara sa intri in panica:):* felicitari!=D> =D>

buburuza
19.06.2009, 22:08:16
>:D< multumesc mult!
o sa fie simplu si elegant, nu extrem de incarcat. nu o sa avem masa de prezidiu, o sa stam printre invitati, doar cu un alt aranjament floral ca sa ii vedem bine pe toti. a intervenit in schimb o problema: fetele de masa alese de mine trebuie sa le faca pe comanda, cu material adus de undeva...si transportul dureaza cam 3 luni...trebuie sa accelereze comanda, ca sa am si eu ceva pe masa la nunta:D sper ca acest lucru sa nu afecteze bugetul [-o<
dar una peste alta, eu sunt bucuroasa :))
>:D<>:D<>:D<
Pana la urma cu ce agentie lucrezi?

alipety
19.06.2009, 22:12:30
Pana la urma cu ce agentie lucrezi?
una foarte noua pe piata, mi-a fost recomandata de responsabilul de la hotel (administrator, sau ce-o fi dansul). sunt 2 surori , una dintre ele a facut nunta in octombrie anul trecut :)
in prima faza am refuzat sa le contactez, dar am nimerit la o nunta aranjata de ele si am ramas incantata ;;)
si important...si iubi a ramas masca :-"

=D> =D> vezi ca incetu cu incetu mai dispare cate ceva de pe lista fara sa intri in panica:):* felicitari!=D> =D>

multumesc! momentan sunt linistita, pana la urmatoarea criza :)

buburuza
19.06.2009, 22:16:16
una foarte noua pe piata, mi-a fost recomandata de responsabilul de la hotel (administrator, sau ce-o fi dansul). sunt 2 surori , una dintre ele a facut nunta in octombrie anul trecut :)
in prima faza am refuzat sa le contactez, dar am nimerit la o nunta aranjata de ele si am ramas incantata ;;)
si important...si iubi a ramas masca :-"

multumesc! momentan sunt linistita, pana la urmatoarea criza :)
Asta e bine! Inseamna ca n-o sa-ti ia pielea de pe tine;))

antenutza
19.06.2009, 22:48:51
fetele atasez si eu o incercare a place card-urilor mele.e matrita:);))

alipety
20.06.2009, 11:42:58
sunt simpatice foc. ai tema nuntii toamna? la un moment dat, cand era stabilita nunta pe 12 septembrie eram innebunita dupa frunze si tot ce e auriu ;))
cum adica e matrita?
invitatiile le aveti?

ps: am citit ce a scris teo, intr-adevar, un pic incarcat, poate ar fi bine daca ar fi scrisul la fel peste tot. sunt mult prea multe font-uri si culori. daca e matrita...adik nu sunt gata, nu?

chika
20.06.2009, 11:43:03
nu vreau sa te superi pe mine, dar mi se pare cam incarcat

LauraLuiOda
20.06.2009, 12:26:08
Si eu zic la fel, in plus nu-mi place tipul de scris, nu te supara pe noi, e bine ca ai dupa ce sa te inspiri, dar sa-ti pui si tu amprenta, si noi stim ca esti o fata cu mult bun gust>:D<

antenutza
20.06.2009, 14:45:42
am sa va raspund la toate:
-da am ales tema nuntii toamna ,m-am gandit daca tot este nunta in octombrie
-si eu cand am scos-o la imprimanta am vazut ca e cam incarcata
-invitatiile nu le avem inca dar stiu cum vor arata
va multumesc pentru pareri imi sunt de ajutor.de asta am si postat poze sa vad si alte pareri:* :*

Joliutza
20.06.2009, 16:00:22

Si pe langa ce au zis fetele, mai am si eu o sugestie: incearca sa folosesti diacritice, e mult mai ok.

antenutza
20.06.2009, 16:04:02
Si pe langa ce au zis fetele, mai am si eu o sugestie: incearca sa folosesti diacritice, e mult mai ok.

cu diacritice aveam de gand sa scriu ca fara se vad cuv cam naspa:* :*

alipety
20.06.2009, 16:08:55
=))
imediat ce am citit aceste comentarii legate de diacritice, am sarit sa ma uit la ale mele, ca nu bagasem de seama cum sunt scrise...#:-Saveti dreptate, da mult mai bine asa ;-)

cu diacritice aveam de gand sa scriu ca fara se vad cuv cam naspa:* :*

antenutza
20.06.2009, 16:35:47
=))
imediat ce am citit aceste comentarii legate de diacritice, am sarit sa ma uit la ale mele, ca nu bagasem de seama cum sunt scrise...#:-Saveti dreptate, da mult mai bine asa ;-)

asa este parca citesti cuvantul intreg nu pe jumatate;))

nikoletta
25.06.2009, 19:31:57
am mai taiat ceva de pe lista.. ne-au sosit invitatiilee...<:-P<:-P

LauraLuiOda
25.06.2009, 19:38:20
Felicitari, spor la impartit!\:D/

antenutza
25.06.2009, 19:45:46
=D> =D> =D>felicitai! <:-P <:-P

nikoletta
25.06.2009, 20:09:39
multumim <:-P

zuz
25.06.2009, 22:30:43

Nu ni le arati si noua? ;;) sau eu sunt singura care nu le-a vazut? 8-|

nikoletta
25.06.2009, 22:42:29
le mai arat odata ;;)

zuz
25.06.2009, 23:00:02
le mai arat odata ;;)

aaa, scuze! le vazusem, dar nu am retinut ale cui sunt :"> foarte dragute! sper sa va aduca la nunta toti invitatii :-p

nikoletta
25.06.2009, 23:10:15
aaa, scuze! le vazusem, dar nu am retinut ale cui sunt :"> foarte dragute! sper sa va aduca la nunta toti invitatii :-p
Sa Dea Domnu.. la toata lumea ..>:D<

bianca82
26.06.2009, 10:49:18
le mai arat odata ;;)

Superrrr dragute....verzi:x (eu ador verdele)...sa fie cu muuuuult noroc!>:D<

nikoletta
26.06.2009, 10:58:09
Superrrr dragute....verzi:x (eu ador verdele)...sa fie cu muuuuult noroc!>:D<
>:D< mersi.. incercam sa facem aproape tot alb/verde

bianca82
26.06.2009, 11:00:18
>:D< mersi.. incercam sa facem aproape tot alb/verde

Da...super...pai si noi tot asa am avut ..de fapt crem deschis cu verde...pana si rochia mea a fost cu verde si panglica din coada lui al meu a fost verde...=P~

nikoletta
26.06.2009, 11:26:49
Da...super...pai si noi tot asa am avut ..de fapt crem deschis cu verde...pana si rochia mea a fost cu verde si panglica din coada lui al meu a fost verde...=P~
da stiu.. ai avut o rochita deosebita.. >:D<

Andra22
30.06.2009, 11:44:34
Fetelor nu stiu unde sa postez poza cu paharele mele, asa ca aici mi se pare un loc bun:D...acestea sunt<:-P !mie imi plac tare mult!la fel am luat si pentru nasi,le voi duce la gravat!ce ziceti?

zuz
30.06.2009, 12:12:12
Fetelor nu stiu unde sa postez poza cu paharele mele, asa ca aici mi se pare un loc bun:D...acestea sunt<:-P !mie imi plac tare mult!la fel am luat si pentru nasi,le voi duce la gravat!ce ziceti?

Sunt foarte frumoase! :love:

Andra22
30.06.2009, 12:18:37
Sunt foarte frumoase! :love:
Multumesc!am inceput sa iubesc tot ce am luat pentru nunta!!!imi vine sa-mi pup si verighetele si paharele si acul de par si masinuta cu miri(figurina de tort)...aceasta e figurina de tort si acesta este acul de par, nu am vrut diadema, am vrut ceva simplu si finut care sa sclipeasca!

Andra22
30.06.2009, 12:30:25
prima imagine trebuia sa fie acul de par ,dar nu se vede(dupa cum observati):-B si am atasat din nou...:D

antenutza
30.06.2009, 13:08:48
foarte frumoase accesoriile tale:love: :love:

alipety
30.06.2009, 13:11:58
sunt foarte frumoase, nu degeaba exact asa am si eu, dar eu le-am primit gata gravate, tu de unde le-ai comandat?:*

LauraLuiOda
30.06.2009, 13:12:18
Foarte finute, unde ti le graveaza?

Andra22
30.06.2009, 13:17:05
Multumesc mult fetelor!ma apuca asa niste emotii, desi mai am multe de facut :-SS ...trebuie sa-mi fac voalul, sa-mi iau rochita de la scurtat, sa-mi dau comanda de pantofi,sa mai impart invitatii, sa merg la cofetarie sa vad ce suport de tort au...ufa...multe... de gravat paharele, nu stiu inca unde, eu le-am comandat din SUA (la fel ca toate celelalte accesorii pe care vi le-am aratat) si nu am putut sa le gravez.Mi le-a adus cumnata care a venit ieri:D spor la miresit <:-P !

Joliutza
30.06.2009, 13:20:55
Multumesc!am inceput sa iubesc tot ce am luat pentru nunta!!!imi vine sa-mi pup si verighetele si paharele si acul de par si masinuta cu miri(figurina de tort)...aceasta e figurina de tort si acesta este acul de par, nu am vrut diadema, am vrut ceva simplu si finut care sa sclipeasca!

Foarte frumoase, mai ales acul de par!

alipety
30.06.2009, 13:28:50
Multumesc mult fetelor!ma apuca asa niste emotii, desi mai am multe de facut :-SS ...trebuie sa-mi fac voalul, sa-mi iau rochita de la scurtat, sa-mi dau comanda de pantofi,sa mai impart invitatii, sa merg la cofetarie sa vad ce suport de tort au...ufa...multe... de gravat paharele, nu stiu inca unde, eu le-am comandat din SUA (la fel ca toate celelalte accesorii pe care vi le-am aratat) si nu am putut sa le gravez.Mi le-a adus cumnata care a venit ieri:D spor la miresit <:-P !
din state au venit si ale mele si au fost gravate, probabil de la alta firma :D
frumoase toate, sa le folosesti cu multa placere si sa ai o nunta de vis :*

ps: am inceput si noi sa impartim invitatii...si apar primele discutii in contradictoriu legate de nunta :(