PDA

Versiunea completa : Miresici din Constanta - discutii despre nunta

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

cristinaa
22.07.2009, 01:16:37
gata, am primit si eu pozele de la nunta
ce zi minunata si ce repede a trecut:-<

http://picasaweb.google.com/anaigroeg82/Nunta (http://picasaweb.google.com/anaigroeg82/Nunta)
casa de piatra,felicitari

crisiftene86
22.07.2009, 08:31:24
casa de piatra,felicitari

felicitari...!!!

pretyflory
22.07.2009, 09:38:15

http://picasaweb.google.com/anaigroeg82/Nunta (http://picasaweb.google.com/anaigroeg82/Nunta)

ai fost superba....si de tort nici nu mai zic

Catalina1980
22.07.2009, 10:20:58

Casa de piatra si numai fericire.
Sunt bestiale pozele. Cred ca v-ati distrat foarte tare.:*

uana
22.07.2009, 10:33:50
multumesc
adi apostol este fotograful

Casa de piatra si sa fii fericita si de acum inainte k in ziua nuntii ! ^:)^ Tare frumoasa ai fost ;)) .
Pe Adi A. il am si eu k fotograf ;)

crisiftene86
22.07.2009, 10:50:22
Casa de piatra si sa fii fericita si de acum inainte k in ziua nuntii ! ^:)^ Tare frumoasa ai fost ;)) .
Pe Adi A. il am si eu k fotograf ;)

vreau si PM cu datele lui pls...;;)
multumesc...care este scorul...k vad k esti miresica de 2010...k si mine;))

uana
22.07.2009, 10:58:47
vreau si PM cu datele lui pls...;;)
multumesc...care este scorul...k vad k esti miresica de 2010...k si mine;))

Ti'am trimis PM ;;)

dvdruxandra
22.07.2009, 12:53:32

casa de piatra! ai fost o mireasa frumoasa cu o rochitza pe masura :)

JolyDeea
22.07.2009, 16:25:17

super pozele..si u ai fost o miresica superba:*
culoarea nuntii vad k a fost movvv..cum o sa am si eu..sper sa fie asa reusit k si la tine^:)^

D_aka
22.07.2009, 16:41:46
multumesc
adi apostol este fotograful

da-mi si mie te rog datele lui si niscai preturi orientative!
pls.....

cgeorgianna
22.07.2009, 19:33:12
Multumesc fetelor pentru aprecieri si urari.
Tortul l-am facut la vanimar si am fost dezamagita de el dar se pare ca multora le-a placut, gustul era intr-adevar f bun.
Spor la pregatiri celor care au nunti in derulare!

aroma_de_portocale
22.07.2009, 20:06:08
Tortul l-am facut la vanimar si am fost dezamagita de el dar se pare ca multora le-a placut, gustul era intr-adevar f bun.
in rest ai fost multumita de formatie,fotograf,video decoratiuni etc????detalii detalii:D

cgeorgianna
22.07.2009, 20:25:13
in rest ai fost multumita de formatie,fotograf,video decoratiuni etc????detalii detalii:D
in rest am fost multumita de :
- dj care a facut o treaba excelenta pt ca s-a dansat tot timpul ( aici e meritul sotului, el a tinut sa avem dj desi l-am batut la cap si in saptamana nuntii ca trebuia sa luam formatie )
- foto si video am avut aceeasi persoana si s-a descurcat excelent zic eu
- decoratiuni : am avut-o pe Doina Dionisie si mi-a placut cum a aranjat salonul si are si preturi acceptabile.
- restaurantul hotelului Palm Beach, contrar multor rautati auzite, a servit mancare f buna, nu am iesit in pierdere, nu ne-au furat si oamenii nu s-au plans nici de ospatari
Un singur lucru mi-a amarat ziua: a inceput sa ploua inainte de obisnuita hora din fata curtii si sandalele mele superbe din satin ivoire, incaltate cu o ora inainte erau negre si nu am reusit sa le fac sa arate bine nici pana astazi.
Asa ca le-am incaltat pe cele cu care mergeam la munca, din fericire erau ca noi si nu se vedeau de rochie.
Nunta a fost reusita, m-am chinuit un an cu ea dar invitatii au fost foarte multumiti, le-a placut si s-au distrat toata noaptea. La ora 4 cand a venit tortul erau mai mult de 90% dintre ei.
Am iesit bine si cu banii, luna de miere in Bali a intrecut nunta si am plans cand am plecat de acolo.
Toate au mers bine, acum incercam sa facem un bebe si daca iese o fetita sanatoasa pot sa ma declar o persoana norocoasa.
:*

aroma_de_portocale
22.07.2009, 20:37:12
in rest am fost multumita de :
- dj care a facut o treaba excelenta pt ca s-a dansat tot timpul ( aici e meritul sotului, el a tinut sa avem dj desi l-am batut la cap si in saptamana nuntii ca trebuia sa luam formatie )
- foto si video am avut aceeasi persoana si s-a descurcat excelent zic eu
- decoratiuni : am avut-o pe Doina Dionisie si mi-a placut cum a aranjat salonul si are si preturi acceptabile.
- restaurantul hotelului Palm Beach, contrar multor rautati auzite, a servit mancare f buna, nu am iesit in pierdere, nu ne-au furat si oamenii nu s-au plans nici de ospatari
Un singur lucru mi-a amarat ziua: a inceput sa ploua inainte de obisnuita hora din fata curtii si sandalele mele superbe din satin ivoire, incaltate cu o ora inainte erau negre si nu am reusit sa le fac sa arate bine nici pana astazi.
Asa ca le-am incaltat pe cele cu care mergeam la munca, din fericire erau ca noi si nu se vedeau de rochie.
Nunta a fost reusita, m-am chinuit un an cu ea dar invitatii au fost foarte multumiti, le-a placut si s-au distrat toata noaptea. La ora 4 cand a venit tortul erau mai mult de 90% dintre ei.
Am iesit bine si cu banii, luna de miere in Bali a intrecut nunta si am plans cand am plecat de acolo.
Toate au mers bine, acum incercam sa facem un bebe si daca iese o fetita sanatoasa pot sa ma declar o persoana norocoasa.
:*
Felicitari! Ma bucur ca a iesit totul cum ti-ai dorit, la cat ne chinuim si ne batem capul..e si pacat sa iasa altfel..cat despre ploaie stii cum se zice...belsug; iar sandalele..trebuiau sa fie si ele in peisaj stii..ceva nou, ceva vechi, ceva albastru, ceva imprumutat;-) . Casa de piatra si spor la facut fetite!!>:D<>:D<

Poti sa imi dai te rog pm cu nr dj-ului ca trebuie sa am o alternativa la formatie..nu reusesc sa ma hotarasc asupra vreuneia..si nr decoratoarei..pls..

sunlight_m
22.07.2009, 23:06:36

De ce ai fost dezamagita de tort? Ca la gust am inteles ca a fost bun, iar in poze chiar arata f bine.

andramaria
23.07.2009, 10:23:07
Tortul l-am facut la Vanimar si am fost dezamagita de el dar se pare ca multora le-a placut, gustul era intr-adevar f bun.

Salutare!!

Si eu am facut tortul la Vanimar si am fost etraordinar de dezamagita de lipsa de profesionalismul de care au dat dovada...

Am fost la ei cu 2 luni inainte sa dau comanda de tort si mi-au zis ca nu trebuie sa ma hotaresc pe loc asupra modelului ca il vom stabili cu o sapt inainte ca e prea devreme cu 2 luni inainte. A zis ca trebuie doar sa platesc suportul 150 lei si rezervarea e ok. A mai zis ca atunci cand aleg modelul trebuie sa dau un avans de 30% si restul cand mi-l aduce...

Cu 1 sapt inainte m-am dus sa aleg modelul (pt ca asa mi-au zis ele) si surpriza: mi-au cerut sa platesc tortul INTEGRAL pt ca altfel ei nu se apuca de el... eu ce sa fac... aveam doar vreo 50% din valoare bani la mine... era prea tarziu sa ma duc in alta parte sa-mi fac tortul... asa ca am ales modelul, m-am contrazis putin cu aia de acolo dar neavand alta optiunea, a trebuit sa ma intorc acasa (eu sunt din Mangalia), sa iau bani si sa ma duc iar la Cta sa platesc tortul integral... Cand sa platesc tortul INTEGRAL cer o factura, ceva sa am la mana ca poate ma pomenesc ca dau toti banii si raman si fara tort... e nu mi-au dat decat un bon de mana si au zis ca daca vreu sa fac o copie dupa foaia de comanda... WHAT???!!! Ok... pt ca nu aveam alternativa... am trecut si peste faza asta... si am platit (Big mistake!) si fara factura un tort de 25 de kg cu 35 de trandafiri (care se platesc separat) si o panglica (aia 100 RON!!!!) - eu am tinut ff mult sa nu-mi puna nicio funda pe tort pt ca nu-mi place deloc - combinatie de culori: rosu cu auriu.

In ziua nuntii, n-am apucat sa vad tortul cand l-au adus pt ca eram la biserica asa ca l-am vz chiar cand l-au adus la restaurant... SURPRIZA!!!!! Nu numai ca aveam un tort de vreo 20 de kg cu 1 FUNDA, NICIO panglica si NICIUN trandafir... dar mai era si alb cu visiniu (al meu e stelist asa ca a facut cu inima cand au inceput toti aia sa faca misto de el :)))

La gust a fost ok... nu s-a plans nimeni...

Dupa nunta m-am dus peste ei si ce mi-au zis: asta este... nu e vina noastra... WHAT???!!!! da a cui?!!!! Probabil a mea ca m-am luat dupa ei si am ramas pana in ultima sapt cu comanda cand mi-au pus pumnul in gura si n-am mai avut ce sa fac...

Sfatul meu: Daca tineti la aspectul tortului si la banii dati, nu faceti tortul de nunta la Vanimar in Constanta... veti fi tare dezamagite... eu una am fost foarte...

dvdruxandra
23.07.2009, 10:30:40
Salutare!!

Si eu am facut tortul la Vanimar si am fost etraordinar de dezamagita de lipsa de profesionalismul de care au dat dovada...

Am fost la ei cu 2 luni inainte sa dau comanda de tort si mi-au zis ca nu trebuie sa ma hotaresc pe loc asupra modelului ca il vom stabili cu o sapt inainte ca e prea devreme cu 2 luni inainte. A zis ca trebuie doar sa platesc suportul 150 lei si rezervarea e ok. A mai zis ca atunci cand aleg modelul trebuie sa dau un avans de 30% si restul cand mi-l aduce...

Cu 1 sapt inainte m-am dus sa aleg modelul (pt ca asa mi-au zis ele) si surpriza: mi-au cerut sa platesc tortul INTEGRAL pt ca altfel ei nu se apuca de el... eu ce sa fac... aveam doar vreo 50% din valoare bani la mine... era prea tarziu sa ma duc in alta parte sa-mi fac tortul... asa ca am ales modelul, m-am contrazis putin cu aia de acolo dar neavand alta optiunea, a trebuit sa ma intorc acasa (eu sunt din Mangalia), sa iau bani si sa ma duc iar la Cta sa platesc tortul integral... Cand sa platesc tortul INTEGRAL cer o factura, ceva sa am la mana ca poate ma pomenesc ca dau toti banii si raman si fara tort... e nu mi-au dat decat un bon de mana si au zis ca daca vreu sa fac o copie dupa foaia de comanda... WHAT???!!! Ok... pt ca nu aveam alternativa... am trecut si peste faza asta... si am platit (Big mistake!) si fara factura un tort de 25 de kg cu 35 de trandafiri (care se platesc separat) si o panglica (aia 100 RON!!!!) - eu am tinut ff mult sa nu-mi puna nicio funda pe tort pt ca nu-mi place deloc - combinatie de culori: rosu cu auriu.

In ziua nuntii, n-am apucat sa vad tortul cand l-au adus pt ca eram la biserica asa ca l-am vz chiar cand l-au adus la restaurant... SURPRIZA!!!!! Nu numai ca aveam un tort de vreo 20 de kg cu 1 FUNDA, NICIO panglica si NICIUN trandafir... dar mai era si alb cu visiniu (al meu e stelist asa ca a facut cu inima cand au inceput toti aia sa faca misto de el :)))

Dupa nunta m-am dus peste ei si ce mi-au zis: asta este... nu e vina noastra... WHAT???!!!! da a cui?!!!! Probabil a mea ca m-am luat dupa ei si am ramas pana in ultima sapt cu comanda cand mi-au pus pumnul in gura si n-am mai avut ce sa fac...

Sfatul meu: Daca tineti la aspectul tortului si la banii dati, nu faceti tortul de nunta la Vanimar in Constanta... veti fi tare dezamagite... eu una am fost foarte...

nu ne pui o poza cu tortul tau? pe mine una m-ai facut f. curioasa :D

alipety
23.07.2009, 10:55:46
sunt tare suparata. nu stiu ce sa pun ca marturii, am avut multe idei acum 1 an, dar acum nu mi se mai par interesante...am avut o tentativa si cu agentia de deco, dar parca e prea ciudata :">
si nu stiu ce am, sunt tare imbufnata si ciufuta, cred ca scot din sarite pe toata lumea...sau cel putin asa ar trebui, ca eu sincer, ma scot pe mine din sarite :">
mai am o problema..s-a trezit mami meu ca mai are nevoie de 5 invitatii pana joia viitoare, dar am vorbit la iasi unde le-am facut pe ale mele si abia marti mi le trimit, ar insemna ca ajung la mami cu intaziere de vreo spatamana. unde as putea face 5 invitatii pe loc in Cta?#-o

dvdruxandra
23.07.2009, 11:37:13
sunt tare suparata. nu stiu ce sa pun ca marturii, am avut multe idei acum 1 an, dar acum nu mi se mai par interesante...am avut o tentativa si cu agentia de deco, dar parca e prea ciudata :">
si nu stiu ce am, sunt tare imbufnata si ciufuta, cred ca scot din sarite pe toata lumea...sau cel putin asa ar trebui, ca eu sincer, ma scot pe mine din sarite :">
mai am o problema..s-a trezit mami meu ca mai are nevoie de 5 invitatii pana joia viitoare, dar am vorbit la iasi unde le-am facut pe ale mele si abia marti mi le trimit, ar insemna ca ajung la mami cu intaziere de vreo spatamana. unde as putea face 5 invitatii pe loc in Cta?#-o

incearca la Arexim, sau pur si simplu cumpara un carton colorat, cauta o imprimanta/fotocopiator (daca ai vreo invitatie acasa pe care sa o fi pastrat ca amintire) si gata ..... iti tin pumnii

Andra22
23.07.2009, 11:45:41
incearca la Arexim, sau pur si simplu cumpara un carton colorat, cauta o imprimanta/fotocopiator (daca ai vreo invitatie acasa pe care sa o fi pastrat ca amintire) si gata ..... iti tin pumnii
ruxandra, tu ai spus ca ai luat plicuri portocalii din metro ptr nunta nu?imi spui te rog un pret estimativ?si un pret ptr un buchet de mireasa din trandafiri,am aceleasi preferinte cu tine:fara floricele, frunze , etc - simplu sub forma de glob!mersi!

dvdruxandra
23.07.2009, 12:16:35
ruxandra, tu ai spus ca ai luat plicuri portocalii din metro ptr nunta nu?imi spui te rog un pret estimativ?si un pret ptr un buchet de mireasa din trandafiri,am aceleasi preferinte cu tine:fara floricele, frunze , etc - simplu sub forma de glob!mersi!

1.uite, am gasit lista de cumparaturi de la nunta: 150 buc. plicuri (setul este de 25 buc) =22ron.... am fost saptamana trecuta la Metro 1 si aveau plicuri in mai multe culori: mov, verde, galben, portocaliu (culorile astea mi le amintesc) dar pretul nu-l stiu, oricum nu sunt scumpe... mie una mi s-au parut mai dragutze decat cele albe..... ideea este ca nu trebuie sa iei multe plicuri, noi am luat 150buc. pt. 150 invitati si ne-au cam ramas vreo 50 buc. pe care cred k o sa le folosesc la botez :))
2. buchetul meu a avut 17 trandafiri, iar eu am dat 250 ron pe: buchet+5 trandafiri (pt. socrii si mire), ceea ce cred k este un pretz bun, mai ales ca am fost f. incantata de buchet >:D<

D_aka
23.07.2009, 12:37:30
Salutare!!

msk de lamuriri!
si eu stateam in cumpana unde sa-mi fac tortul... din lunga lista de cofetarii mesajul tau m-a ajutat sa tai una... oricum nus de ce dar parca nu prea aveam tragere de inima sa ma duc la ei...
cred ca o sa-l fac la georginio daca nu cumva o sa fie inclus obligatoriu in meniu, iar dc o sa fie inclus in meniu o sa-l fac la ei la colonade ca oricum am auzit numai vorbe bune despre cofetaria lor! (mai ales despre tortul de martipan facut la ei)

nikoletta
23.07.2009, 12:41:29
noi ca marturii luam niste borcanele mici de miere pentru doamne si sticlute de bauturi alcoolice pentru domni.
de invitatii nu stiu ce sa zic, ca le-am facut la bucuresti. am vazut pe mihai viteazu in statie la 42 unde se fac stampile fac si invitatii.. asa rapid cred ca pot sa-ti faca 5 bucati

alipety
23.07.2009, 12:46:28
noi ca marturii luam niste borcanele mici de miere pentru doamne si sticlute de bauturi alcoolice pentru domni.
de invitatii nu stiu ce sa zic, ca le-am facut la bucuresti. am vazut pe mihai viteazu in statie la 42 unde se fac stampile fac si invitatii.. asa rapid cred ca pot sa-ti faca 5 bucati
ok, o sa incerc si la arexim si aici pe m. viteazu. dar credeti ca au deschis dupa ora 19????:-"asta a fost problema principala : lipsa mea de timp...prin urmare marea majoritatea accesoriilor le-am cumparat online. prin malluri (ca sunt deschise pana la 22) gasesc ceva de specialitate care fac invitatii?:-s
mercic mult!:*

Andra22
23.07.2009, 12:58:52
1.uite, am gasit lista de cumparaturi de la nunta: 150 buc. plicuri (setul este de 25 buc) =22ron.... am fost saptamana trecuta la Metro 1 si aveau plicuri in mai multe culori: mov, verde, galben, portocaliu (culorile astea mi le amintesc) dar pretul nu-l stiu, oricum nu sunt scumpe... mie una mi s-au parut mai dragutze decat cele albe..... ideea este ca nu trebuie sa iei multe plicuri, noi am luat 150buc. pt. 150 invitati si ne-au cam ramas vreo 50 buc. pe care cred k o sa le folosesc la botez :))
2. buchetul meu a avut 17 trandafiri, iar eu am dat 250 ron pe: buchet+5 trandafiri (pt. socrii si mire), ceea ce cred k este un pretz bun, mai ales ca am fost f. incantata de buchet >:D<
Multumesc!

chika
23.07.2009, 13:04:00
Salutare!!

.................................................. .............................................

si eu sunt dezamagita de Vanimar. se pare ca li se duce faima...
la fel am patit si eu cu plata. prima data ne-a zis ca platim restul de bani cand aduce tortul la restaurant, dupa aceea ne-a zis ca trebuie platit integral, degeaba ne-am contrazis cu doamna de acolo, nu recunostea ca prima data spusese altceva. am cerut trandafiri visinii, au fost rosii, artificiile trebuia sa fie puse in niste fructe din cate ne-a explicat, nu-au zis ca nu le infig in tort ca nu este estetic, la nunta, artificiile erau in tort. cand a venit si a adus tortul la restaurant, trebuia sa ne recuperam garantia pentru oglinda, soferul a luat oglinda si a disparut inainte sa ne dea banii, plus ca a luat si 4 ladite care nu-i apartineau si pentru care am platit garantie la alta cofetarie. cand ne-am dus la vanimar sa ne recuperam laditele, o dadeau cotita ca nu e soferul acolo, ca dureaza cateva ore pana vine, etc. norocul lor ca era ziua lui' iubi si nu aveam timp de stat, ca altfel, steam pe scarile alea pana invia soferul. laditele nu le-am vazut nici in ziua de azi.

acum intrebare de 100 de puncte: nu era normal sa se faca schimb? adica iti dau oglinda, imi dai banii... doamna de acolo zice ca nu, ciudat! putea foarte bine sa zica ca am spart oglinda si sa nu ne mai recuperam banii

alipety
23.07.2009, 13:09:16
andramaria si teo, multumim pentru "bunele" recomandari :-$
stiu cum voi proceda cu tortul :*
macar nu ati avut plangeri, bine ca a iesit gustos :-"

D_aka
23.07.2009, 13:15:01
acum intrebare de 100 de puncte: nu era normal sa se faca schimb? adica iti dau oglinda, imi dai banii... doamna de acolo zice ca nu, ciudat! putea foarte bine sa zica ca am spart oglinda si sa nu ne mai recuperam banii

ai dreptate, atata timp cat ai dus oglinda inapoi, trebuia sa-ti returneze banii! cata neseriozitate!!! tre sa semnezi contract cu ei si pentru hartia de sub tort!!

acum, in afara subiectului: de unde ai luat voalul de mireasa ca e super! si cat de lung este ?

dvdruxandra
23.07.2009, 13:19:49
si eu sunt dezamagita de Vanimar. se pare ca li se duce faima...
la fel am patit si eu cu plata. prima data ne-a zis ca platim restul de bani cand aduce tortul la restaurant, dupa aceea ne-a zis ca trebuie platit integral, degeaba ne-am contrazis cu doamna de acolo, nu recunostea ca prima data spusese altceva. am cerut trandafiri visinii, au fost rosii, artificiile trebuia sa fie puse in niste fructe din cate ne-a explicat, nu-au zis ca nu le infig in tort ca nu este estetic, la nunta, artificiile erau in tort. cand a venit si a adus tortul la restaurant, trebuia sa ne recuperam garantia pentru oglinda, soferul a luat oglinda si a disparut inainte sa ne dea banii, plus ca a luat si 4 ladite care nu-i apartineau si pentru care am platit garantie la alta cofetarie. cand ne-am dus la vanimar sa ne recuperam laditele, o dadeau cotita ca nu e soferul acolo, ca dureaza cateva ore pana vine, etc. norocul lor ca era ziua lui' iubi si nu aveam timp de stat, ca altfel, steam pe scarile alea pana invia soferul. laditele nu le-am vazut nici in ziua de azi.

naspa, aiurea, cam nasol....... asta e "pretul gloriei"...asa cred ca se intampla in cazut unei firme care vede ca are faima:incepe sa faca maaari greseli,iar alte firme sunt mai putin renumite dar isi vad de treaba lor :-"

chika
23.07.2009, 13:32:22
ai dreptate, atata timp cat ai dus oglinda inapoi, trebuia sa-ti returneze banii! cata neseriozitate!!! tre sa semnezi contract cu ei si pentru hartia de sub tort!!

acum, in afara subiectului: de unde ai luat voalul de mireasa ca e super! si cat de lung este ?
voalul l-am luat de la nataly, a fost pana in pamant, nu stiu cat are cu totul.

D_aka
23.07.2009, 13:41:50
voalul l-am luat de la nataly, a fost pana in pamant, nu stiu cat are cu totul.

msk de informatii

danutza87d
23.07.2009, 21:07:36

foarte frumoase pozele...si tortul...magnific....

danutza87d
23.07.2009, 21:13:25
ajutati-ma si pe mine va rog cu niste fotografi buni. Localul l-am arvunit si vreau sa ma ocum si de fotograf, ca mai apoi sa-mi ramana numai formatia si sa i-au o pauza anul asta....;)) (cu pregatirile)

buburuza
23.07.2009, 21:20:17
Mai fetelor, aici ma refer la cele care nu vreti sa aveti problema cu tortul, presupun ca toate aveti o agentie care se ocupa de aranjamentele voastre, de ce nu lasati sa se ocupe si de tort? Eu nu va inteleg...asa cum va duceti cu pozele cu aranjamentele care va plac si pe care le vreti sau cu buchetele, la fel puteti sa le aratati si ce tort vreti si de unde vreti. Banii oricum sunt aceiasi, cei de la agentie nu-si pun niciun ban in plus, ei doar fac comanda si au grija ca cei de la cofetarie sa le onoreze intocmai pentru ca voi le-ati solicitat acest lucru. Altfel lucreaza si cofetariile cu agentiile iar voi scapati de un stres.
La mine totul a decurs perfect, fara nicio grija, nici a suportului, nici a oglinzii sau mai stiu eu ce...agentia le-a luat, agentia le-a dus inapoi.:-"

JolyDeea
23.07.2009, 23:45:03
msk de lamuriri!
si eu stateam in cumpana unde sa-mi fac tortul... din lunga lista de cofetarii mesajul tau m-a ajutat sa tai una... oricum nus de ce dar parca nu prea aveam tragere de inima sa ma duc la ei...
cred ca o sa-l fac la georginio daca nu cumva o sa fie inclus obligatoriu in meniu, iar dc o sa fie inclus in meniu o sa-l fac la ei la colonade ca oricum am auzit numai vorbe bune despre cofetaria lor! (mai ales despre tortul de martipan facut la ei)
poi este inclus in meniu la colonade..iti zic sigur;-)

JolyDeea
23.07.2009, 23:52:49
ok, o sa incerc si la arexim si aici pe m. viteazu. dar credeti ca au deschis dupa ora 19????:-"asta a fost problema principala : lipsa mea de timp...prin urmare marea majoritatea accesoriilor le-am cumparat online. prin malluri (ca sunt deschise pana la 22) gasesc ceva de specialitate care fac invitatii?:-s
mercic mult!:*
Noi sa sti k am scris singuri invitatiile, de fapt miresoiu meu la o imprimanta simpla care are loc(unde pui foile) de scris plicuri, iar in ceea ce priveste marturiile poti merge in piata grivitei la galerii(nush exact standu, e un turculetz f amabil).
atasez poza cu invitatia si marturia dk vrei sa-ti faci o idee:-s

JolyDeea
23.07.2009, 23:55:08
P.S: poza cu invitatia e din catalog da exact asa am scris-o si noi..cu numele pe mijloc si in parti textul..a incaput fff bine

D_aka
24.07.2009, 17:15:52
poi este inclus in meniu la colonade..iti zic sigur;-)

inclus in meniu da, dar obligatoriu? ca am inteles ca la colonade se poate jongla cu continutul meniului numa sa nu scada sub o suma minima impusa de ei (parca 100 ron era suma asta)... si atuncea as face un meniu de 100 ron din celelalte preparate, iar tortu l-as face in alta parte!
oricum o sa vaz io la anu prin ianuarie-februarie cand o sa am intrevederea cu ei!

msk de informatie!

danutza87d
24.07.2009, 19:35:31
multumesc din suflet pentru raspuns...
dar de Dumi Badea(fotograf) a auzit cineva????
Va puppp

andreea86ctza
25.07.2009, 22:16:23
fetele,o caleasca stie cineva de unde sa inchiriez,dar frumoasa ca de cenusereasa?

LauraLuiOda
25.07.2009, 22:47:46
fetele,o caleasca stie cineva de unde sa inchiriez,dar frumoasa ca de cenusereasa?
Poti vorbi cu cetatenii astia care plimba turistii in Mamaia. Am vazut cateva curatele;;)

cgeorgianna
26.07.2009, 22:11:02
fetelor, va rog sa-mi recomandati o curatatorie buna, trebuie sa aranjez rochia si mi-e teama sa nu o strice.
ms

Joliutza
27.07.2009, 09:35:34
fetelor, va rog sa-mi recomandati o curatatorie buna, trebuie sa aranjez rochia si mi-e teama sa nu o strice.
ms

Eu am dus-o la curatatoria dintre ICIL si Casa de Cultura, cum vii de la Gara spre Casa de Cultura, pe partea dreapta, langa Aliment Murfatlar parca. A fost ok, ca avea putina dantela in partea de jos, si nu a patit nimic. Si voalul l-am dus tot acolo.

dvdruxandra
27.07.2009, 09:44:02
ms

eu mi-am dus rochita la curatatoria de la Casa Modei, de la parter si a fost ok

JolyDeea
27.07.2009, 13:53:45
inclus in meniu da, dar obligatoriu? ca am inteles ca la colonade se poate jongla cu continutul meniului numa sa nu scada sub o suma minima impusa de ei (parca 100 ron era suma asta)... si atuncea as face un meniu de 100 ron din celelalte preparate, iar tortu l-as face in alta parte!
oricum o sa vaz io la anu prin ianuarie-februarie cand o sa am intrevederea cu ei!

msk de informatie!
da..e optiunea ta dk vrei tortul de la ei..
sincer nu am auzit k il poti scoate din meniu si pune altcva la mankre de banii aia cum ar veni, iar minimul pt anu asta la meniu e 118 Ron..mie asa mi s-a zis:)>-

criss_a
27.07.2009, 13:57:07
Aveti idee daca gasesc vreo florarie sau agentie de decoratiuni care sa imi permita sa duc eu florile pentru aranjamente, buchete, cocarde, lumanari si sa platesc doar manopera ?

alipety
27.07.2009, 13:58:52
A trecut si nunta prietenei mele, pe care am asteptat-o cu mare nerabdare (nu stiu daca voi mai fi incantata de vreo alta nunta in viitorul apropiat, cu exceptia nuntii mele :D ).
Eu m-am distrat intr-un final, desi am avut si momente de iritabilitate: din cauza caldurii, a lipsei de timp, a oboselii.
Ce mi-a placut, exceptand prezenta unui numar mare de prieteni si cunostinte cu care m-am distrat la maxim si faptul ca sunt apropiata de miresica si familia ei:
-mireasa, a fost tare frumoasa, rochita, machiajul, coafura, era perfecta!!!
-Mancarea de la Dorna, delicioasa , nu am mancat de mult timp la o nunta bucate asa gustoase (desi am gustat cate un pic din fiecare, nu-mi permitea stomacul)
-Muzica buna, cu execeptia unei singure pauze in care nu a pus deloc muzica, timp in care se auzeau tacamurile invitatilor si oalele din bucatarie :)
- a fost frumos la Biserica Alba, mai ales ca preotul ii cunostea familia si a facut o slujba oarecum personalizata :)

Ce putea fi imbunatatit:
-ospatarii erau mult prea harnici, in sensul ca nici nu apucai sa mananci bine si iti luau farfuria din fata...mireasa a mancat doar foarte putin din aperitiv...si imi zicea ieri ca ii era o pofta de sarmale, dar cand sa manance ii luasera din fata portia (:|
-un pic cam proasta organizarea, au gresit putin la acest aspect. Miresica s-a stresat cam mult in ziua nuntii, trebuia sa o faca inainte de nunta si sa distribuie sarcini familiei si domnisoarei de onoare.Nu a semnat place cardurile (erau si plicuri de bani, drept urmare a avut multe plicuri nesemnate), s-a cam ametit asezarea la mese. Au iesit discutii...dar a iesit bine pana la urma. Ce m-a suparat pe mine (cred ca si pe miresica :-p ) e ca cei apropiati (familia , dra onoare, nasii) au mers sa se schimbe dupa biserica si au ajuns foarte tarziu la restaurant. I-au lasat pe miri singuri vreo 2 ore sa intampine ei oaspetii.

Cam atat imi amintesc...am avut multe de invatat, dar am realizat cat de repede trece totul si ce regrete mari sunt dupa . am regrete dupa aceasta nunta (si nu am fost eu personajul principal!!!) caci parca nu am reusit sa ma bucur din plin....imi imaginez ce deprimata voi fi dupa nunta mea !!!:-<

D_aka
27.07.2009, 14:14:02
Aveti idee daca gasesc vreo florarie sau agentie de decoratiuni care sa imi permita sa duc eu florile pentru aranjamente, buchete, cocarde, lumanari si sa platesc doar manopera ?

cea care imi face mie florile mi-a zis ca pot face asa!
dc vrei iti dau nr ei de tel si vezi dc procedeaza in mod normal asa sau eu am fost o exceptie!

criss_a
27.07.2009, 14:16:30
cea care imi face mie florile mi-a zis ca pot face asa!
dc vrei iti dau nr ei de tel si vezi dc procedeaza in mod normal asa sau eu am fost o exceptie!

Te rog frumos imi poti trimite PM cu nr ei de telefon? Multumesc mult.

D_aka
27.07.2009, 14:19:18
Te rog frumos imi poti trimite PM cu nr ei de telefon? Multumesc mult.

acu' ti-l dau! succes!

D_aka
27.07.2009, 14:26:15
da..e optiunea ta dk vrei tortul de la ei..
sincer nu am auzit k il poti scoate din meniu si pune altcva la mankre de banii aia cum ar veni, iar minimul pt anu asta la meniu e 118 Ron..mie asa mi s-a zis:)>-

ok.......... ms de informatii!
ma lamuresc io definitiv la anu' dar pana atunci o sa mai rod unghii!

crisiftene86
27.07.2009, 14:29:24
ok.......... ms de informatii!
ma lamuresc io definitiv la anu' dar pana atunci o sa mai rod unghii!

vb...ca si eu tot la ei fac...cu tort...cred...
si mai vedem ce si cum...nu?:D

D_aka
27.07.2009, 14:33:11

yup... vedem!

D_aka
27.07.2009, 17:24:13

am uitat sa intreb! am vazut ca tu faci la Ten (adica sala restaurant de la Ten)... de cate persoane e sala? si poti sa-mi spui si mie dc tre sa o umplii pe toata? eu nu am fost sa vad si sala Ten fiindca aveam impresia ca e prea mare pentru ce vreau eu... dar acu ma gandesc ca... mai bine intrebam si de ea.

Joliutza
27.07.2009, 17:35:17
Videoclipul nuntii noastre: http://vimeo.com/5683201

Acum vad cel putin o fata cunoscuta... una din domnisoarele de onoare se numeste cumva Claudia? Cea in galben? Sunteti prietene sau rude? Eu am fost vecina cu ea.

Babydeey
27.07.2009, 19:00:03
Acum vad cel putin o fata cunoscuta... una din domnisoarele de onoare se numeste cumva Claudia? Cea in galben? Sunteti prietene sau rude? Eu am fost vecina cu ea.

Prietene si colege din clasa a 10-a.... Probabil o cunosti si pe Zoe, noi doua avem aceeasi nasi :-p (stiu ca zoe a fost vecina cu clau)

antenutza
27.07.2009, 21:19:21
Videoclipul nuntii noastre: http://vimeo.com/5683201

foarte frumos<:-P =D> pe nasa ta o cheama cumva nicoleta?ca mi se pare cunoscuta dr nu stiu sigur daca e ea ca erau un singur cadru mai de aproape:-\

Joliutza
27.07.2009, 23:43:06
Prietene si colege din clasa a 10-a.... Probabil o cunosti si pe Zoe, noi doua avem aceeasi nasi :-p (stiu ca zoe a fost vecina cu clau)

Da... am fost vecina cu ele... si mi s-a parut ca am vazut-o si pe Zoe in filmulet, la biserica. Am auzit ca e insarcinata parca, nu? Am si fost la Zoe la nunta.
Si nasii mi se pareau cunoscuti, acum imi dau seama si de unde... ce mica e lumea asta!!!

crisiftene86
28.07.2009, 08:13:55
am uitat sa intreb! am vazut ca tu faci la Ten (adica sala restaurant de la Ten)... de cate persoane e sala? si poti sa-mi spui si mie dc tre sa o umplii pe toata? eu nu am fost sa vad si sala Ten fiindca aveam impresia ca e prea mare pentru ce vreau eu... dar acu ma gandesc ca... mai bine intrebam si de ea.

hello,
in rest hotelului TEN incap in jur de 500 si ceva de pers...
regula este urm dc ai pana in 300 de invitatii platesti diferentele de meniuri...
adica ai 280 de oameni si dif de 20 de pers-meniuri le platesti tu...
asa am zis si eu k este prea mare k nu stiu ce...dar avand in jur de 400 si ceva de oameni pe lista...am zis k or veni macar 300...
si asa ramane loc destul ptr dans...spatiu mai mare intre mese...

asa m-am gandit ca dc cumva ar fi plin la refuz si locul dintre mese este fff restrans...asa la mine ii pun sa elibereze niste mese sa le scoata de acolo si sa ramana spatiul liber de respiro...:D

D_aka
28.07.2009, 08:23:52
hello,
in rest hotelului TEN incap in jur de 500 si ceva de pers...
regula este urm dc ai pana in 300 de invitatii platesti diferentele de meniuri...
adica ai 280 de oameni si dif de 20 de pers-meniuri le platesti tu...
asa am zis si eu k este prea mare k nu stiu ce...dar avand in jur de 400 si ceva de oameni pe lista...am zis k or veni macar 300...
si asa ramane loc destul ptr dans...spatiu mai mare intre mese...

asa m-am gandit ca dc cumva ar fi plin la refuz si locul dintre mese este fff restrans...asa la mine ii pun sa elibereze niste mese sa le scoata de acolo si sa ramana spatiul liber de respiro...:D

eee, asa da!
m-am linistit......... raman la salonu din spate de 250 de oameni cu speranta ca o sa-mi vina si mie macar 200 [-o< :D

Babydeey
28.07.2009, 08:34:23
foarte frumos<:-P =D> pe nasa ta o cheama cumva nicoleta?ca mi se pare cunoscuta dr nu stiu sigur daca e ea ca erau un singur cadru mai de aproape:-\

Nu, nu o cheama Nicoleta

Babydeey
28.07.2009, 08:35:18
Da... am fost vecina cu ele... si mi s-a parut ca am vazut-o si pe Zoe in filmulet, la biserica. Am auzit ca e insarcinata parca, nu? Am si fost la Zoe la nunta.
Si nasii mi se pareau cunoscuti, acum imi dau seama si de unde... ce mica e lumea asta!!!

:) Da, Zoe trebuie sa nasca in septembrie.

antenutza
28.07.2009, 18:55:18
:-" :">inseamna ca am confundat-o:D
Nu, nu o cheama Nicoleta

Mikkah
29.07.2009, 15:36:20
fetelor a a trecut si nunta mea ...maine plecam la barcelona in luna de miere o sa va povestesc mai multe si poze cand ma intorc ...............va pup
ps: mikka sper ca ai avut o nunta superba :!:*

Multumesc! CASA DE PIATRA!>:D< :*

Mikkah
29.07.2009, 15:43:54
Dragi miresici, a trecut si nunta mea si ma prezint in fata domniilor voastre in calitate de DOAMNA! A fost exact asa cum mi-am dorit si ne-am simtit fff. bine! Luna de miere n- am facut-o inca, dar ne pregatim! O sa revin cu detalii k acum ma duc akasa la iubi meu sot!

PS: Tortul a fost ffff. buun!S-a papat pana la ultima firimitura si a aratat exact asa cum am vrut! Nota 20 ptr. D.. Y!>:D< :*

Mikkah
29.07.2009, 15:46:46
A trecut si nunta prietenei mele, pe care am asteptat-o cu mare nerabdare (nu stiu daca voi mai fi incantata de vreo alta nunta in viitorul apropiat, cu exceptia nuntii mele :D ).
Eu m-am distrat intr-un final, desi am avut si momente de iritabilitate: din cauza caldurii, a lipsei de timp, a oboselii.
Ce mi-a placut, exceptand prezenta unui numar mare de prieteni si cunostinte cu care m-am distrat la maxim si faptul ca sunt apropiata de miresica si familia ei:
-mireasa, a fost tare frumoasa, rochita, machiajul, coafura, era perfecta!!!
-Mancarea de la Dorna, delicioasa , nu am mancat de mult timp la o nunta bucate asa gustoase (desi am gustat cate un pic din fiecare, nu-mi permitea stomacul)
-Muzica buna, cu execeptia unei singure pauze in care nu a pus deloc muzica, timp in care se auzeau tacamurile invitatilor si oalele din bucatarie :)
- a fost frumos la Biserica Alba, mai ales ca preotul ii cunostea familia si a facut o slujba oarecum personalizata :)

Ce putea fi imbunatatit:
-ospatarii erau mult prea harnici, in sensul ca nici nu apucai sa mananci bine si iti luau farfuria din fata...mireasa a mancat doar foarte putin din aperitiv...si imi zicea ieri ca ii era o pofta de sarmale, dar cand sa manance ii luasera din fata portia (:|
-un pic cam proasta organizarea, au gresit putin la acest aspect. Miresica s-a stresat cam mult in ziua nuntii, trebuia sa o faca inainte de nunta si sa distribuie sarcini familiei si domnisoarei de onoare.Nu a semnat place cardurile (erau si plicuri de bani, drept urmare a avut multe plicuri nesemnate), s-a cam ametit asezarea la mese. Au iesit discutii...dar a iesit bine pana la urma. Ce m-a suparat pe mine (cred ca si pe miresica :-p ) e ca cei apropiati (familia , dra onoare, nasii) au mers sa se schimbe dupa biserica si au ajuns foarte tarziu la restaurant. I-au lasat pe miri singuri vreo 2 ore sa intampine ei oaspetii.

Cam atat imi amintesc...am avut multe de invatat, dar am realizat cat de repede trece totul si ce regrete mari sunt dupa . am regrete dupa aceasta nunta (si nu am fost eu personajul principal!!!) caci parca nu am reusit sa ma bucur din plin....imi imaginez ce deprimata voi fi dupa nunta mea !!!:-<

Heii, cumva ai fost la nunta sambata pe 25, la Claudia si Octavian?:D

aroma_de_portocale
29.07.2009, 15:52:31
Dragi miresici, a trecut si nunta mea si ma prezint in fata domniilor voastre in calitate de DOAMNA! A fost exact asa cum mi-am dorit si ne-am simtit fff. bine! Luna de miere n- am facut-o inca, dar ne pregatim! O sa revin cu detalii k acum ma duc akasa la iubi meu sot!

PS: Tortul a fost ffff. buun!S-a papat pana la ultima firimitura si a aratat exact asa cum am vrut! Nota 20 ptr. D.. Y!>:D< :*
Casa de piatra si tot ce va doriti!!! astepta, detalii..recomandari, nemultumiri, etcd>:D<>:D<

antenutza
29.07.2009, 15:53:25

CASA DE PIATRA!!

alipety
29.07.2009, 16:16:29
Heii, cumva ai fost la nunta sambata pe 25, la Claudia si Octavian?:D
dap, cred ca te-am vazut :D eu ii zic Alina (ca asa i se zice in familie)
ti-am vazut si pozele de cand ai fost miresica:x foarte frumoasa!
casa de piatra!>:D<

andramaria
29.07.2009, 16:45:03
nu ne pui o poza cu tortul tau? pe mine una m-ai facut f. curioasa :D

Eu am sa pun o poza si probabil ca tortul meu nu o sa para urat si chiar vreau sa zic ca nimeni nu s-a plans se gust.

Ideea e ca eu am cerut si am platit cu totul altceva:
eu am vrut si am platit 15 kg - tortul a avut 12 kg
eu am vrut auriu cu rosu - tortul a fost alb cu visiniu
eu am vrut si am platit 35 de trandafiri - tortul nu a avut niciun trandafir
eu am specificat clar FARA FUNDITE (am o problema cu funditele pe torturi - nu-mi plac deloc) - tortul meu a avut o mare funda deasupra
am platit 100 lei pe o panglica textila - tortul meu n-a avut nicio panglica textila (totul e din martipan)

si apoi au mai fost si problemele cu banii pe care le-am povestit in mesajul anterior si care nu sunt deloc de trecut cu vederea... pur si simplu am simtit ca mi-au bagat mana in buzunar.. si nici n-am primit ce mi-am dorit...

alipety
29.07.2009, 16:47:52
Eu am sa pun o poza si probabil ca tortul meu nu o sa para urat si chiar vreau sa zic ca nimeni nu s-a plans se gust.

eu am specificat clar FARA FUNDITE (am o problema cu funditele pe torturi - nu-mi plac deloc) - tortul meu a avut o mare funda deasupra
am platit 100 lei pe o panglica textila - tortul meu n-a avut nicio panglica textila (totul e din martipan)

si apoi au mai fost si problemele cu banii pe care le-am povestit in mesajul anterior si care nu sunt deloc de trecut cu vederea... pur si simplu am simtit ca mi-au bagat mana in buzunar.. si nici n-am primit ce mi-am dorit...
tortul tau a fost foarte frumos! mie imi place...dar daca nu a fost ce ai cerut tu si mai ales ca ai platit pentru ceva ce nu a existat....[-X

LauraLuiOda
29.07.2009, 18:02:00

Nu e frumos ce ti-au facut, dar daca te mai consoleaza cu ceva: tortul a aratat minunat ! Iar tu ai fost superba.

cristinaa
29.07.2009, 20:44:35

intradevar arata f bine dar te inteleg.foarte urat din partea lor.si tu ai aratat f bine

cristinaa
29.07.2009, 20:45:40

casa de piatra si felicitari,ce bine ca totul a iesit asa cum iti doreai,asteptam sa revi

cgeorgianna
29.07.2009, 21:07:08

saraca de tine! si eu am patit-o cu Vanimar, spre mirarea mea toata lumea a laudat tortul care mie mi-a displacut profund. Gustul a fost bun in schimb, macar atat.
tortul tau de 12 kg e mai mare decat al meu de 15. acum stau si ma gandesc, cat o fi avut de fapt, am mai si achitat banii in avans cu 10 zile.
asta e, daca te duci la pomul laudat. de acum cumpar numai de la colonade.

dvdruxandra
30.07.2009, 11:01:28

sunt de acord cu parerea fetelor: este f. urat ce ti-au facut cei de la Vanimar, dar tortul este f.frumos in schimb, seamana putiiiin cu al meu :D

dvdruxandra
30.07.2009, 11:02:27

ai avut o rochie f. frumoasa, din ce se vede.... nu ne pui mai mu;lte poze cu ea? :D

crisiftene86
30.07.2009, 11:05:05
ai avut o rochie f. frumoasa, din ce se vede.... nu ne pui mai mu;lte poze cu ea? :D

da....da ....vrem poze....:(( :D

Mikkah
30.07.2009, 11:43:54
dap, cred ca te-am vazut :D eu ii zic Alina (ca asa i se zice in familie)
ti-am vazut si pozele de cand ai fost miresica:x foarte frumoasa!
casa de piatra!>:D<

Mersi frumos! Si tu sa ai o nunta exact cum ai visat si a fii la fel de fericita si multumita ca si mine!>:D< :*

lavu
30.07.2009, 12:03:33

ufff....sper sa nu imi faca si mie figuri d-astea...si eu am cerut 35 de trandafiri pe tort si dak vad vreo funda fac crizeeee....si vai de ei dak nu imi pun trandafirii..k ii numar....unul sa lipseasca si ii trimit pe toti de acolo in clasele primare......

andramaria
30.07.2009, 16:29:41

Merci fetelor! Poze cu rochita: http://picasaweb.google.com/andramariaparvu
Multi pupici!!

JolyDeea
30.07.2009, 16:37:21
Multi pupici!!
ai fost superba...casa de piatra!!!>:D<

Joliutza
30.07.2009, 16:46:02
Multi pupici!!

Foarte frumoase fotografiile voastre! Si voi la fel!

dvdruxandra
30.07.2009, 16:57:28
Multi pupici!!

super pozele..tu ai fost frumoasa, rochia f.frumoasa, coafura :x... casa de piatra!..... apropos, de la ce firma e rochitza?

sunlight_m
30.07.2009, 17:27:25
Andramaria felicitari si casa de piatra. Ai avut o rochie minunata iar pozele sunt absolut superbe. :*

crisstallus_cris
30.07.2009, 18:08:57
Multi pupici!!
Casa de piatra!Ati fost f frumosi!Nu te mai necaji cu tortul,dar sa fie invatatura de minte pt alte miresici.Important e ca in final ai avut o nunta frumoasa!

D_aka
30.07.2009, 19:12:00
Multi pupici!!

de unde e voalul? ca e foooarte lung si fain!! aveau si separat sau numai la rochie?

D_aka
30.07.2009, 21:31:38
de unde e voalul? ca e foooarte lung si fain!! aveau si separat sau numai la rochie?

si un pret ... daca puteai sa-l iei si numai pe el!

antenutza
30.07.2009, 22:04:39
Multi pupici!!

CASA DE PIATRA!!ati fost superbi=D> =D> :*

andramaria
31.07.2009, 10:11:41
Merci mult fetelor!! Si voua celor care ati avut nunta CASA DE PIATRA iar celor care sunteti la rand, un sfat:

In ziua nuntii bucurati-va de fiecare clipa, nu va stresati din nimic (chiar daca va fi ceva care n-o sa fie cum v-ati dorit - si sigur va fi, chit ca e o floare mai ofilita sau un aranjament alta culoare sau tortul, etc) pt ca oricum nu veti putea remedia voi atunci pe moment si nu veti face decat sa pierdeti momente pretioase din cea mai frumoasa zi! TRECE FFF REPEDE! Asa ca crizati-va cat vreti voi pana in ziua aia :D si apoi just enjoy!

Cu tortul mi-a trecut de mult dar am zis sa scriu despre ce mi s-a intamplat ca sa nu mai pateasca si alte miresici cu ei ce-am patit eu (si nu numai eu din cate am citit aici).

Rochita este de la Demetrios din colectia 2008 si voalul la fel. Voalul a fost destul de scump - 350 E - dar am o nasica super care a insistat sa-l iau si chiar a zis ca nici nu concepe sa nu mi-l plateasca ea!!! >:D< Oricum a meritat fiecare cent!! A fost exact ce mi-am dorit!

Va pup!

crisiftene86
31.07.2009, 10:19:41
Merci mult fetelor!! Si voua celor care ati avut nunta CASA DE PIATRA iar celor care sunteti la rand, un sfat:

In ziua nuntii bucurati-va de fiecare clipa, nu va stresati din nimic (chiar daca va fi ceva care n-o sa fie cum v-ati dorit - si sigur va fi, chit ca e o floare mai ofilita sau un aranjament alta culoare sau tortul, etc) pt ca oricum nu veti putea remedia voi atunci pe moment si nu veti face decat sa pierdeti momente pretioase din cea mai frumoasa zi! TRECE FFF REPEDE! Asa ca crizati-va cat vreti voi pana in ziua aia :D si apoi just enjoy!

Cu tortul mi-a trecut de mult dar am zis sa scriu despre ce mi s-a intamplat ca sa nu mai pateasca si alte miresici cu ei ce-am patit eu (si nu numai eu din cate am citit aici).

Rochita este de la Demetrios din colectia 2008 si voalul la fel. Voalul a fost destul de scump - 350 E - dar am o nasica super care a insistat sa-l iau si chiar a zis ca nici nu concepe sa nu mi-l plateasca ea!!! >:D< Oricum a meritat fiecare cent!! A fost exact ce mi-am dorit!

Va pup!

felicitari...:D

D_aka
31.07.2009, 12:32:34
Rochita este de la Demetrios din colectia 2008 si voalul la fel. Voalul a fost destul de scump - 350 E - dar am o nasica super care a insistat sa-l iau si chiar a zis ca nici nu concepe sa nu mi-l plateasca ea!!! >:D< Oricum a meritat fiecare cent!! A fost exact ce mi-am dorit!!

ms mult de informatii!

emdi26
31.07.2009, 16:47:57
buna ziua

si eu sunt o miresica de constanta, am avut nunta pe 18-19 iulie 2008

am vazut ca intreba cineva de Ars Fotografica, nu stiu daca mai e de actualitate raspunsul meu, dar eu am facut cu ea anul acesta o sedinta foto de aniversare un an de la nunta si cam asta ar fi rezultatul, cateva poze cu noi se pot vedea si pe blogul ei

http://www.slide.com/r/lmHUtMxd7D8xlUsTB8YQy-hy5rx_QwPH?previous_view=lt_embedded_url

iar de la nunta propriu zisa, cateva poze

http://www.slide.com/r/xixDQ8Ic5T-gFv5IrUeisjoa2Nxwehq5?previous_view=lt_embedded_ur l

daca mai e valabil si acel album de miresici constanta 2008, mi-ar face placere sa ma inscriu

Joliutza
31.07.2009, 17:01:28
buna ziua

am vazut ca intreba cineva de Ars Fotografica, nu stiu daca mai e de actualitate raspunsul meu, dar eu am facut cu eaanul acesta o sedinta foto de aniversare un an de la nunta si cam asta ar fi rezultatul, cateva poze cu noi se pot vedea si pe blogul ei

http://www.slide.com/r/lmHUtMxd7D8xlUsTB8YQy-hy5rx_QwPH?previous_view=lt_embedded_url

http://www.slide.com/r/xixDQ8Ic5T-gFv5IrUeisjoa2Nxwehq5?previous_view=lt_embedded_ur l

daca mai e valabil si acel album de miresici constanta 2008, mi-ar face placere sa ma inscriu

Super fotografiile! Felicitari si sigur ca te primim in album 2008! Da-i Ruxandrei (dvdruxandra) datele voastre in primul rnd...

emdi26
31.07.2009, 17:06:18
Super fotografiile! Felicitari si sigur ca te primim in album 2008! Da-i Ruxandrei (dvdruxandra) datele voastre in primul rnd...
multumesc
trebuie sa devin un pic mai activa ca sa pot trimite mp :)
ma apuc sa ma familiarizez un pic cu forumul

antenutza
31.07.2009, 17:43:49
buna ziua

am vazut ca intreba cineva de Ars Fotografica, nu stiu daca mai e de actualitate raspunsul meu, dar eu am facut cu ea anul acesta o sedinta foto de aniversare un an de la nunta si cam asta ar fi rezultatul, cateva poze cu noi se pot vedea si pe blogul ei

CASA DE PITRA!ai fost foarte frumoasa

LauraLuiOda
31.07.2009, 18:25:44
multumesc
trebuie sa devin un pic mai activa ca sa pot trimite mp :)
ma apuc sa ma familiarizez un pic cu forumul
Felicitari pentru poze, rochita, ai fost o mireasa tare deosebita. imi plac buchetul (ce culoare au fost?) si tortul foarte mult. Ne poti spune unde l-ai facut?

emdi26
31.07.2009, 22:01:23
Felicitari pentru poze, rochita, ai fost o mireasa tare deosebita. imi plac buchetul (ce culoare au fost?) si tortul foarte mult. Ne poti spune unde l-ai facut?

multumesc de aprecieri la toate>:D<

la buchet de fapt vroiam calele cele mai inchise, spre negru, dar dimineata nu i-au adus din alea si mi le-a pus pe cele mai mov pe care le-a avut
a fost facut la una din florariile de la piata Grivitei

tortul a fost facut la Grande Brioche, au laboratorul pe Mamaia dupa Delfinariu, dar m-au dezamagit - am vrut cale din martipan , au zis ca ei nu fac asa ceva si nici nu au, asa ca le-am comandat de pe internet, am vrut o figurina mai hazlie si aveau numai bibelouri din alea clasice, asa ca si figurina am comandat-o de pe internet si am iesit chiar mai ieftin decat ce preturi cereau ei pe figurine

iar capacul a fost ca il comandasem cu piersici si cand l-am taiat am avut o surpriza imensa cand l-am vazut mov in interior, era din fructe de padure, noroc ca a fost gustos si multi invitati au vrut si cate 2 portii
si tanti aia cand m-am dus pt banii de garantie tot insista daca am fost multumiti, ca eu chiar nu mai vroiam sa zic nimic si daca nu a tacut i-am zis in fata ca fost excelent si daca era si ce am comandat ar fi fost ideal...the look on her face, priceless:)

rochita mi-am facut-o la casa de moda Maybe de langa Spitalul Judetean, a fost gata intr-o luna si m-a ajuns cu tot cu voal si gentuta doar 1500 lei

antenutza
01.08.2009, 00:11:28

daca ai gasi asa ceva la noi in constanta ar fi super.la bucuresti au dar cine naiba stiu cat iti cere:D sa o aduca la constanta.Mai mare daraua ca ocaua:-p

emdi26
01.08.2009, 12:28:45
intrebare off-topic: ce nu fac bine la semnatura de nu se vede? am vrut sa pun cele 2 linkuri cu poze de la nunta sunt salvate, sunt acolo dar nu le vad cum au alte fete link direct
ce trebuie sa fac?

emdi26
01.08.2009, 12:29:36
inte timp ,au aparut ca link
deci mai ramane intrebarea : cum le fac sa fie doar 2 cuvinte pe care sa se poata da click?

Joliutza
01.08.2009, 12:34:30
inte timp ,au aparut ca link
deci mai ramane intrebarea : cum le fac sa fie doar 2 cuvinte pe care sa se poata da click?

Ai undeva acolo la editarea semnaturii o optiune de INSERT LINK... si cu asta rezolvi.

D_aka
01.08.2009, 16:43:48
daca ai gasi asa ceva la noi in constanta ar fi super.la bucuresti au dar cine naiba stiu cat iti cere:D sa o aduca la constanta.Mai mare daraua ca ocaua:-p

si vrei sa spui ca acea poza minunata cu caleasca e de la o firma din bucuresti?? daca da, da si mia link, ceva......... ca merita sa arunci o ntrebare! ca nu te costa si nu cred ca ti-o baga pe gat!
in constanta sigur nu gasesti asa ceva! aici sa te rogi dc gasesti o "caleasca" ceva mai putin jumulita si un tigan ceva mai spalat! ( despre ai nostri de la mare stiu ca acu 2 ani parca a inchiriat cineva caleasca si era 150 ron... da nu stiu sigur......)

LauraLuiOda
01.08.2009, 23:20:24
si vrei sa spui ca acea poza minunata cu caleasca e de la o firma din bucuresti?? daca da, da si mia link, ceva......... ca merita sa arunci o ntrebare! ca nu te costa si nu cred ca ti-o baga pe gat!
in constanta sigur nu gasesti asa ceva! aici sa te rogi dc gasesti o "caleasca" ceva mai putin jumulita si un tigan ceva mai spalat! ( despre ai nostri de la mare stiu ca acu 2 ani parca a inchiriat cineva caleasca si era 150 ron... da nu stiu sigur......)
Si dupa ce o inchiriezi mai trebuie sa-l si imbraci pe vizitiu, ca deh, nu poti sa-l pui in tricou si bermude=P~

wannandreea
02.08.2009, 10:13:51
Sper ca nu sunt off-topic, dar imi puteti recomanda un stripper in Constanta pentru sfarsitul lui august?
Thx. Oana.

mihaela82cta
05.08.2009, 12:34:19
carcotasele am pus aici cateva poze de la prieteni pana vin cele de la fotograf
va pup
mikka si de la tine astept poze :*

nikoletta
05.08.2009, 12:49:43
va pup
foarte frumos!! felicitari! casa de piatra!!!

Mikkah
05.08.2009, 12:56:09
va pup

Ai fost o mireasa SUPERBA!Ti-a iesit ff. bine machiajul!Eu tb sa recunosc k si genele au contribuit muult la rezultatul final (de la mine)! ;;) Promit sa fac un album cu pozele de la prieteni.
Pupici >:D< :*

Joliutza
05.08.2009, 13:05:02
va pup

Foarte frumoase, mai asteptam cand mai primesti!

LauraLuiOda
05.08.2009, 13:16:46
va pup
Multumim>:D<

buburuza
05.08.2009, 13:21:16
va pup
ati fost foarte frumosi! felicitari!>:D<

sotul tau a stat cumva prin Tomis Nord? mi se pare f cunoscut dar nu stiu de unde sa-l iau, ori din cartier ori de la scoala:)

LE. mi-am adus aminte, am fost colega cu sora lui, sper sa nu confund, cu Roxi

JolyDeea
05.08.2009, 15:24:21
va pup
superr...ai fost superba..casa de piatra..voalul impresionant>:D<

antenutza
05.08.2009, 16:17:57
va pup

CASA DE PIATRA!!ai fost tare frumoasa:* mai asteptam pozici:D

adryana
05.08.2009, 19:39:56
va pup

frumos,Casa de piatra si multa fericire!!

iulya1505
05.08.2009, 21:19:00
va pup
foarte frumosi atzi fosti amandoi,felicitari si casa de piatra.:*

danutza87d
05.08.2009, 22:07:46
va pup

Felicitariii...ai fost foarte frumu...ai stralucit...CASA DE PIATRA!!!

danutza87d
05.08.2009, 22:13:56
Ceva informatii despre inchiriatul unei limuzini imi poate da cineva?
Tarif...si alteleee....kiss

LauraLuiOda
05.08.2009, 22:15:41
Ceva informatii despre inchiriatul unei limuzini imi poate da cineva?
Tarif...si alteleee....kiss
Vezi la hotel Dobrogea, langa Oxford, parca acolo e sediul unde se poate inchiria, am vazut tot timpul limuzine acolo

crissb
06.08.2009, 12:52:50
Stie cineva unde pot gasi si eu evantaie in Constanta?

D_aka
06.08.2009, 12:57:45

expomarket histria pe varianta, 0,8 ron bucata.
azi am luat io de la ei!!!

dvdruxandra
06.08.2009, 13:03:11

sau poti incerca la magazinele cu rochii de mireasa, daca totusi cauti evantaie pt. mirese

Joliutza
06.08.2009, 13:04:30
expomarket histria pe varianta, 0,8 bani bucata.
azi am luat io de la ei!!!

Super tare pretul! Noi mergem la o nunta la Brasov pe 22 August si miresica m-a rugat sa ii cumpar evantaie din Europa, sa le dea ca marturii doamnelor... si i-am luat cu 1,4 Ron, mai ieftine n-am gasit. Asta daca va referiti la cele crem, simple-simple. Nu la cele de mireasa, albe, cu dantela, care sunt mai scumpe si se gasesc si la magazinele de profil.
Mai aveau si la 1 Ron, dar alea erau chiar urate.

D_aka
06.08.2009, 13:11:35
Super tare pretul! Noi mergem la o nunta la Brasov pe 22 August si miresica m-a rugat sa ii cumpar evantaie din Europa, sa le dea ca marturii doamnelor... si i-am luat cu 1,4 Ron, mai ieftine n-am gasit. Asta daca va referiti la cele crem, simple-simple. Nu la cele de mireasa, albe, cu dantela, care sunt mai scumpe si se gasesc si la magazinele de profil.
Mai aveau si la 1 Ron, dar alea erau chiar urate.

eu de alea simple vb!
alea de mireasa nus si nu ma bag! io mi-am luat acu 2 ani din bucuresti unul de mireasa din dantela alba (pt colectia mea) si am dat 25 de ron pe el la vremea aia.

LauraLuiOda
06.08.2009, 14:24:26
eu de alea simple vb!
alea de mireasa nus si nu ma bag! io mi-am luat acu 2 ani din bucuresti unul de mireasa din dantela alba (pt colectia mea) si am dat 25 de ron pe el la vremea aia.
N-am mai auzit pe cineva sa colectioneze evantaie. Bravo, cate piese ai strans?

D_aka
06.08.2009, 16:04:46
N-am mai auzit pe cineva sa colectioneze evantaie. Bravo, cate piese ai strans?

cred ca vre-o 10 momentan! nu le numar....... doar ma uit la ele si le admir pe fiecare in parte! oricum nu iau tot ce-mi pica in mana........ le aleg in functie de tipul de lucratura, de model......... de culoare........nu iau din plastic, ci numai din lemn sau lemn cu matase, dantela....... eee....... e cu skeme!

LauraLuiOda
06.08.2009, 16:06:32
cred ca vre-o 10 momentan! nu le numar....... doar ma uit la ele si le admir pe fiecare in parte! oricum nu iau tot ce-mi pica in mana........ le aleg in functie de tipul de lucratura, de model......... de culoare........nu iau din plastic, ci numai din lemn sau lemn cu matase, dantela....... eee....... e cu skeme!
Nici nu ma asteptam sa iei orice ciuruc (ce cuvant aiurea, acuma imi dau seama/:)).

emdi26
06.08.2009, 16:11:32
eu am inceput sa colectionez martisoare facute de artisti plastici, in saptamana 1-8 martie in fiecare zi sunt la muzeul de arta populara
de la o tanti am luat niste martisoare in forma de palariuta,asa de mult mi-au placut incat unul din ele l-am transformat in brosa:x

alipety
06.08.2009, 16:40:46
:)>-felicitari! chiar mi-ar placea sa ti le vad...cred ca e o colectie interesanta...eu am doar 6 bucati (Spania si Japonia) si tin la ele ca la ochii din cap :D

beatrice1983
06.08.2009, 21:10:23
:)>-felicitari! chiar mi-ar placea sa ti le vad...cred ca e o colectie interesanta...eu am doar 6 bucati (Spania si Japonia) si tin la ele ca la ochii din cap :D

Alipety mai ai putin pana la nunta ... ai reusit sa vorbesti pentru avion?

Joliutza
06.08.2009, 21:35:28

Chiar... uitandu-ma la data nuntii imi dau seama ca esti pe ultima suta de metri... cum te simti? Au inceput emotiile? La mine in ultima saptamana s-au simtit abia...

LauraLuiOda
06.08.2009, 23:30:44
Chiar... uitandu-ma la data nuntii imi dau seama ca esti pe ultima suta de metri... cum te simti? Au inceput emotiile? La mine in ultima saptamana s-au simtit abia...
Nu stiu exact cum e cu pregatirile, a fost scumpa la detalii:-p, dar pot spune ca are niste marturii tare interesante.

alipety
06.08.2009, 23:33:03
da, mai am 3 saptamani:-SS pai nu putem avea avion...caci nu am avea cand sa-l vedem...pana la urma facem cununia la 12 noaptea si avionul chiar nu-si are rostul :D
si nici porumbei sau fluturasi :D ca nu vad saracii noaptea si s-ar rataci :-p
dar am pregatit un alt moment pentru imediat dupa cununie :">

alipety
06.08.2009, 23:37:13
Nu stiu exact cum e cu pregatirile, a fost scumpa la detalii:-p, dar pot spune ca are niste marturii tare interesante.
:D laura e avocatul poporului:)>- nu am avut cand sa vorbesc prea multe, am si intarziat, am plecat si devreme ca am dat comanda la verighete (azi se inchidea magazinul la 22, am ajuns la fix :)>-...cand mi-a zis tipa ca verighetele vor fi gata pe 30 august sa pic jos de pe scaun :"> pana la urma sunt gata pe 21[-o<). dar au fost multe fete si toate aveau ceva de spus...era sa ma bag eu in seama!?!??! :-p

pai nu simt momentan nimic...sunt aiurita si parca plutesc....nu sunt prea constienta de ceea ce va urma :D

LauraLuiOda
06.08.2009, 23:39:13
:D laura e avocatul poporului:)>- nu am avut cand sa vorbesc prea multe, am si intarziat, am plecat si devreme ca am dat comanda la verighete (azi se inchidea magazinul la 22, am ajuns la fix :)>-...cand mi-a zis tipa ca verighetele vor fi gata pe 30 august sa pic jos de pe scaun :"> pana la urma sunt gata pe 21[-o<). dar au fost multe fete si toate aveau ceva de spus...era sa ma bag eu in seama!?!??! :-p

pai nu simt momentan nimic...sunt aiurita si parca plutesc....nu sunt prea constienta de ceea ce va urma :D
Pai m-am gandit ca poate nu intri in seara asta:D

Joliutza
06.08.2009, 23:45:15
da, mai am 3 saptamani:-SS pai nu putem avea avion...caci nu am avea cand sa-l vedem...pana la urma facem cununia la 12 noaptea si avionul chiar nu-si are rostul :D
si nici porumbei sau fluturasi :D ca nu vad saracii noaptea si s-ar rataci :-p
dar am pregatit un alt moment pentru imediat dupa cununie :">

Stai ca nu inteleg: cum adica la 12 noaptea cununia???

alipety
06.08.2009, 23:52:08
Stai ca nu inteleg: cum adica la 12 noaptea cununia???
pai petrecerea incepe la 21...mancam, dansam...oprim la 24:00 activitatea...facem cununia vreo 20-30 minute, apoi o surpriza ...si reluam petrecerea :D

danutza87d
07.08.2009, 01:25:41
fetelor, fetelor ajutati-ma si pe mine. Am inceput sa caut serios formatie si nu stiu care sunt de fapt preturile actuale, nu stiu cat se ia pe anul viitor...ajutati-ma ca sa stiu si eu cum negociez...kiss

Aaaaaaaaaaa si apropo a auzit cineva de Catalin Matei????

LauraLuiOda
07.08.2009, 01:42:28
pai petrecerea incepe la 21...mancam, dansam...oprim la 24:00 activitatea...facem cununia vreo 20-30 minute, apoi o surpriza ...si reluam petrecerea :D
Esti plina de surprize.

D_aka
07.08.2009, 08:20:31
fetelor, fetelor ajutati-ma si pe mine. Am inceput sa caut serios formatie si nu stiu care sunt de fapt preturile actuale, nu stiu cat se ia pe anul viitor...ajutati-ma ca sa stiu si eu cum negociez...kiss

Aaaaaaaaaaa si apropo a auzit cineva de Catalin Matei????

ca formatie eu am luat Marea Neagra, dc ii dai cautare avansata o sa gasesti si pretul lor cred, oricum e mare (da io zic ca merita fiindca mie mi-au atras de mult atentia) .......... in general preturile se invart intre 1000 si 1500 eur...... depinde de calibrul formatiei!

iar depre catalin matei.......... nici nu stiu ce e el! nu am auzit, nu te pot ajuta din pacate!

spor la cautari!

Joliutza
07.08.2009, 09:16:58

Inteleg. Cununia civila ati facut-o deja?

danutza87d
07.08.2009, 14:45:32
ca formatie eu am luat Marea Neagra, dc ii dai cautare avansata o sa gasesti si pretul lor cred, oricum e mare (da io zic ca merita fiindca mie mi-au atras de mult atentia) .......... in general preturile se invart intre 1000 si 1500 eur...... depinde de calibrul formatiei!

iar depre catalin matei.......... nici nu stiu ce e el! nu am auzit, nu te pot ajuta din pacate!

spor la cautari!

in pretul asta e inclus si acordeonistul???

D_aka
07.08.2009, 15:23:55

la unii da, la altii nu!
la mine de exemplu da, dar eu sunt la categoria pret maxim!

beatrice1983
07.08.2009, 18:19:03

Anul asta pretul unui acordionist este in jur de 500 Ron. ;-) (cel putin atat m-a costat pe mine)

cristinaa
07.08.2009, 19:20:37
interesant...succes sa iasa totul asa cum va doriti,astepam surpriza

danutza87d
08.08.2009, 14:41:21
a avut cineva formatia Solaris la nunta? imi puteti oferi detalii, preturi, un nr de telefon, locatia unde canta? ms anticipat...kiss

beatrice1983
08.08.2009, 15:08:22
a avut cineva formatia Solaris la nunta? imi puteti oferi detalii, preturi, un nr de telefon, locatia unde canta? ms anticipat...kiss

Uite aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=851&page=177 gasesti mai multe detalii despre ei si iti dau pe PM nr. de tel. ;-)

wannandreea
08.08.2009, 19:33:44
Fetele care nu v-ati luat inca rochia de mireasa...am o idee pt voi...in Bulgaria rochiile sunt mult, mult mai ieftine decat ce am auzit despre atelierele noastre de creatie din Buc...de ex azi am fost intr-un magazin in Sofia si rochiile erau la aprox 400 EURO...au magazin si in Varna, la 100 km de Cta si fac si la comanda in max 1 luna!
Este valabil si pt costume barbatesti...iubitul meu si-a luat costum cu 130 EURO (reducere) nu de mire, ci pt o alta nunta...
Pentru cine doreste mai multe informatii, dati-mi PM si va dau niste site-uri ca idee!
Oana.

D_aka
09.08.2009, 09:42:08
de ex azi am fost intr-un magazin in Sofia si rochiile erau la aprox 400 EURO...au magazin si in Varna, la 100 km de Cta si fac si la comanda in max 1 luna!
Pentru cine doreste mai multe informatii, dati-mi PM si va dau niste site-uri ca idee!

comanda ce inseamna: iti alegi un model de-al lor si-l fac pe masura ta, sau vii cu pasarelele tale si ei le pun in practica facand o rochie nou-nouta?

nu ti-am dat pm dar poti sa-mi trimiti si mie site-urile pls?

beatrice1983
09.08.2009, 09:53:49
comanda ce inseamna: iti alegi un model de-al lor si-l fac pe masura ta, sau vii cu pasarelele tale si ei le pun in practica facand o rochie nou-nouta?

Eu zic sa fiti atente pentru ca e foarte important materialul din care e facuta rochita ... ;-)

wannandreea
09.08.2009, 10:36:50

Nu...inseamna modelul propriu...eu chiar asa voi face, merg luni cu niste poze de pe net, sa vedem ce spun...te tin la curent...iti dau si PM cu site-urile...

Referitor la materiale...aratau bine...organza, satin, matase, dantela...nu mi s-a parut nimic suspect!

D_aka
09.08.2009, 10:57:16
Nu...inseamna modelul propriu...eu chiar asa voi face, merg luni cu niste poze de pe net, sa vedem ce spun...te tin la curent...!

msk mult! si eu o vreau pe comanda, dar nu dupa model de pe net ci desenat de mine! si sa-mi spui si in ce limba te intelegi cu ei pls! ;;)

crisstallus_cris
09.08.2009, 11:06:59
Eu am avut Solaris si am tot zis pe aici ca am fost mai mult decat incantata de prestatia lor,si eu si invitatii mei.Acum am vazut ca e un afis la Rest Laguna cum intri in satul de vacanta prin parc,deci canta acolo.Cat sunt nunti canta unde sunt chemati,acolo cred ca ii gasesti in afara zilelor de nunta.Nu mai gasesc acum cartea lor de vizita,dar mai sunt miresici la care am dat nr si poate il mai are cineva.Anul trecut am dat 1000 euro,acum sigur a mai crescut,mai ales pt 2010.

floris29
11.08.2009, 12:25:10
Buna! Imi poate imparti cineva parerile despre restaurantul SIRET? Ieri am dat avansul pentru nunta noastra din 11 septembrie 2010.
Multumesc!

floris29
11.08.2009, 12:35:34
Ieri am fost incantata ca am gasit in sfarsit restaurant si m-am grabit sa dam avansul. Inainte de a merge aici am citit mult pe miresici.ro si am gasit numai cuvinte de lauda. E adevarat ca nu are draperii si o toaleta moderna, dar restul e o.k. Hai, ajutati-ma sa cred ca am luat cea mai buna decizie impreuna cu iubitul meu.
Va rog.........................#-o

LauraLuiOda
11.08.2009, 18:10:29
Ieri am fost incantata ca am gasit in sfarsit restaurant si m-am grabit sa dam avansul. Inainte de a merge aici am citit mult pe miresici.ro si am gasit numai cuvinte de lauda. E adevarat ca nu are draperii si o toaleta moderna, dar restul e o.k. Hai, ajutati-ma sa cred ca am luat cea mai buna decizie impreuna cu iubitul meu.
Va rog.........................#-o
Eu una nu stiu nimic despre acest restaurant si probabil ca sunt multe miresici ca mine. Asta nu e insa un motiv pentru care sa te ingrijorezi. Ai incredere ca ai avut un instinct bun;;)

agdala15
11.08.2009, 19:27:49
Azi am fost si ne-am comandat verighetele la Atelierul de verighete, am avut un sentiment asa frumos, de abia astept sa le iau.

danutza87d
11.08.2009, 19:54:02
Eu am avut Solaris si am tot zis pe aici ca am fost mai mult decat incantata de prestatia lor,si eu si invitatii mei.Acum am vazut ca e un afis la Rest Laguna cum intri in satul de vacanta prin parc,deci canta acolo.Cat sunt nunti canta unde sunt chemati,acolo cred ca ii gasesti in afara zilelor de nunta.Nu mai gasesc acum cartea lor de vizita,dar mai sunt miresici la care am dat nr si poate il mai are cineva.Anul trecut am dat 1000 euro,acum sigur a mai crescut,mai ales pt 2010.
Mersic pentru informatii, am gasit pana la urma numarul pe un sait, am luat legatura cu ei, si ne-au impresionat asa d tare k am si dat avansul. Pentru cele interesate pretul este de 1500 euro pentru 2010. kiss you

danutza87d
11.08.2009, 19:55:06
Azi am fost si ne-am comandat verighetele la Atelierul de verighete, am avut un sentiment asa frumos, de abia astept sa le iau.
Atelierul de Verighete de la Brotacei cumva?

Joliutza
11.08.2009, 20:54:17
Atelierul de Verighete de la Brotacei cumva?

Da, acela este.

crisstallus_cris
11.08.2009, 21:01:08
Buna! Imi poate imparti cineva parerile despre restaurantul SIRET? Ieri am dat avansul pentru nunta noastra din 11 septembrie 2010.
Multumesc!
Restaurantul hotelului Siret din Mamaia?Daca e ala am o cunostinta a carei sora a avut nunta in aceesi zi cu mine acolo si a zis ca a fost multumita.Cred ca a fost din moment ce cunostinta mea face anul asta in septembrie nunta tot acolo.

criss_a
12.08.2009, 14:38:42
Aveti idee in forum la ce sectiune pot gasi poze cu aranjamente pentru masini ? As vrea sa le fac singura si am nevoie de idei. Pupici.

Joliutza
12.08.2009, 15:00:19
Aveti idee in forum la ce sectiune pot gasi poze cu aranjamente pentru masini ? As vrea sa le fac singura si am nevoie de idei. Pupici.

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=440&page=114

floris29
12.08.2009, 15:05:57
Maine o sa deschid din nou site-ul poate isi face cineva mila de un "junior" si ma ajuta cu cateva impresii despre restaurantul SIRET Mamaia.
Multumesc!
O zi buna la toate lumea!

criss_a
12.08.2009, 15:09:06
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=440&page=114

Multumesc mult Joliutza! >:D<

nikoletta
12.08.2009, 15:13:50
Maine o sa deschid din nou site-ul poate isi face cineva mila de un "junior" si ma ajuta cu cateva impresii despre restaurantul SIRET Mamaia.
Multumesc!
[-X/:)ti-a raspuns cris cu o pagina in urma..

D_aka
12.08.2009, 15:35:56
Multumesc!

da-i si tu o cautare avansata poate gasesti topic special pt el!
io nu stiu nimic, doar ca l-am gasit inchis cand am cautat eu restaurant!

mihaela82cta
13.08.2009, 17:24:07
fetelor am atasat cateva poze in semnatura sper sa mearga linkul...va pup

antenutza
13.08.2009, 17:35:02

foarte frumoase pozele :* felicitari

JolyDeea
13.08.2009, 17:43:14
ff frumoase pozele..ai fost o dulce..casa de piatra si tot ce va doriti:*

mihaela82cta
13.08.2009, 17:44:50
nu am apucat sa va scriu nimk despre nunta ptr ca ne mutam si casa mea e un haos .......:) in cateva cuvinte .....a trecut totul preaaa prea repede ....am plecat de la ora 9 la coafor .....am fost foarte multumita de coafura facuta de camy de la infinity doar ca am uitat sa imi iau voalul la mine ca sa mi-l prinda ea si ....dupa ce la prins nasa sa cam lasat partea de sus ...na asa ne-am priceput si noi asa am facut ..machiajul delia juja ...iarasi am fost f fmultumita ....in afara rujului care trebuie reinprospatat totul a fost intact pana dimineata ....un picut cam multa pudra pe fata care sa vazut urat in unele poze .....emotii nu prea aveam deloc..:D ...a venit alaiul sa ma ia ...apoi slujba f frumoasa ...am intrat la fix si a durat 30 de minute .....foarte frumos si emotionant ..la iesire sotul meu imi pregatise o surpriza ..porumbei albi :) nu stiam nimik despre asta ..a mers pe burta o:-)
la local totul arata ff bine ...sala amenajata ff frumos ...florile superbe nu am decat cuvinte de lauda si ai multumesc din suflet ptr buchet si aranjamente ....formatia care a cantat a fost iarasi o surpriza placuta ..am avut f lui voda spatial ....am mers cu ei pe baza recomandarilor date de miresici de aici nu ai ascultasem pana in ziua nuntii nici 1 secunda ....le multumesc pe aceasta cale miresicilor....
mancarea si restaurantul iarasi nu am avut probleme deloc ..am avut din partea rest o surpriza pe la ora 3 o dansatoare orientala de care nu am stiut nimik si care a reusit sa adune ptr prima data de cand incepuse nunta totiii barbatii de pe terasa in restaurant:) a fost ff frumos momentul chiar daca eu eram impotriva acestui lucrau cand organizam nunta
momentul artistic placut sau neplacut nu stiu cum sa spun a fost cand nasul cu mirele au trebuit sa cante melodia ,,Suparat '' ptr a ma recupera ..sotul meu a tras cateva guri de heliu din balonas si va inchipuiti pe ce voce canta el suparat ...a fost un moment foarte foarte amuzant ..
tortul de la aida a fost fff delicios si iarasi nota 10 si ptr acest lucru .
am ajuns acasa la ora 8 dupa ce am terminat de carat tot ce ramasese acolo ....platit restaurant formatia etc ......si ne-am grabit sa ne facem bagajele ptr luna de miere la barcelona care a fost superba
a trecut totul foarte repede dar a fost o zi minunata si deja ma uit cu regret la rochita care sta cuminte atarnata in umeras
le doresc la toate miresicile o nunta superba si casa de piatra si vreau sa inchei prin a multumi din suflet tuturor miresicilor care m-au ajutat cu sfaturi si multe date ptr a-mi organiza nunta ...toate serviciile pe care le-am avut au fost in urma recomandarilor primite aici si totul a fost ff frumos
va pup si scuzati povestirea prea lunga

antenutza
13.08.2009, 18:07:06
nu am apucat sa va scriu nimk despre nunta ptr ca ne mutam si casa mea e un haos .......:) in cateva cuvinte .....a trecut totul preaaa prea repede ....am plecat de la ora 9 la coafor .....am fost foarte multumita de coafura facuta de camy de la infinity doar ca am uitat sa imi iau voalul la mine ca sa mi-l prinda ea si ....dupa ce la prins nasa sa cam lasat partea de sus ...na asa ne-am priceput si noi asa am facut ..machiajul delia juja ...iarasi am fost f fmultumita ....in afara rujului care trebuie reinprospatat totul a fost intact pana dimineata ....un picut cam multa pudra pe fata care sa vazut urat in unele poze .....emotii nu prea aveam deloc..:D ...a venit alaiul sa ma ia ...apoi slujba f frumoasa ...am intrat la fix si a durat 30 de minute .....foarte frumos si emotionant ..la iesire sotul meu imi pregatise o surpriza ..porumbei albi :) nu stiam nimik despre asta ..a mers pe burta o:-)
la local totul arata ff bine ...sala amenajata ff frumos ...florile superbe nu am decat cuvinte de lauda si ai multumesc din suflet ptr buchet si aranjamente ....formatia care a cantat a fost iarasi o surpriza placuta ..am avut f lui voda spatial ....am mers cu ei pe baza recomandarilor date de miresici de aici nu ai ascultasem pana in ziua nuntii nici 1 secunda ....le multumesc pe aceasta cale miresicilor....
mancarea si restaurantul iarasi nu am avut probleme deloc ..am avut din partea rest o surpriza pe la ora 3 o dansatoare orientala de care nu am stiut nimik si care a reusit sa adune ptr prima data de cand incepuse nunta totiii barbatii de pe terasa in restaurant:) a fost ff frumos momentul chiar daca eu eram impotriva acestui lucrau cand organizam nunta
momentul artistic placut sau neplacut nu stiu cum sa spun a fost cand nasul cu mirele au trebuit sa cante melodia ,,Suparat '' ptr a ma recupera ..sotul meu a tras cateva guri de heliu din balonas si va inchipuiti pe ce voce canta el suparat ...a fost un moment foarte foarte amuzant ..
tortul de la aida a fost fff delicios si iarasi nota 10 si ptr acest lucru .
am ajuns acasa la ora 8 dupa ce am terminat de carat tot ce ramasese acolo ....platit restaurant formatia etc ......si ne-am grabit sa ne facem bagajele ptr luna de miere la barcelona care a fost superba
a trecut totul foarte repede dar a fost o zi minunata si deja ma uit cu regret la rochita care sta cuminte atarnata in umeras
le doresc la toate miresicile o nunta superba si casa de piatra si vreau sa inchei prin a multumi din suflet tuturor miresicilor care m-au ajutat cu sfaturi si multe date ptr a-mi organiza nunta ...toate serviciile pe care le-am avut au fost in urma recomandarilor primite aici si totul a fost ff frumos
va pup si scuzati povestirea prea lunga

mihaela m-am mai uitat o data la pozele tale ce sa zic foarte frumoase=D> am si eu o rugaminte[-o< imi poti spune si mie de unde ai luat artificiile de la inceput?cele care s-au aprins la primul dans al vostru

agdala15
13.08.2009, 18:19:34

Doua lucruri mi-au placut foarte mult: parul ti-a stat f bine si nasa a fost f sexy.

Joliutza
13.08.2009, 18:45:25

Foarte frumoase! Felicitari!

Joliutza
13.08.2009, 18:47:17
nu am apucat sa va scriu nimk despre nunta ptr ca ne mutam si casa mea e un haos ......

Foarte frumos suna nunta ta... ma bucur ca ti-au iesit toate bine!

LauraLuiOda
13.08.2009, 19:13:20
Doua lucruri mi-au placut foarte mult: parul ti-a stat f bine si nasa a fost f sexy.
Subscriu. Nasa ta cred ca face multa sala;;)

mihaela82cta
13.08.2009, 19:39:17
mihaela m-am mai uitat o data la pozele tale ce sa zic foarte frumoase=D> am si eu o rugaminte[-o< imi poti spune si mie de unde ai luat artificiile de la inceput?cele care s-au aprins la primul dans al vostru
artificiile sunt de la firma cu care am amenajat rest seri-de-vis ...au costat cred 50 ron sau 50 fiecare ...un sfat sa intrebati daca e f bine aerisit localul ptr ca dupa dansul nostru sa cam stat o ora pe tersasa din cauza fumului

mihaela82cta
13.08.2009, 19:40:16
Subscriu. Nasa ta cred ca face multa sala;;)
=)) m-ai facut sa rad ...ms ptr par iar nasa a facut sala la medicu plastician:))

nikoletta
13.08.2009, 20:45:58
casa de piatra mihaela! frumoase poze! felicitari!

LauraLuiOda
13.08.2009, 21:35:39
=)) m-ai facut sa rad ...ms ptr par iar nasa a facut sala la medicu plastician:))
N-am vrut s-o spun eu;;)

dvdruxandra
13.08.2009, 22:26:49

felicitari, ati fost o mireasa frumoasa cu un mire pe masura. CASA DE PIATRA SI MUUULTA FERICIRE!

mihaela82cta
13.08.2009, 22:55:40
va multumesc din suflet ptr urari si va doresc toate cele bune si voua :*

aroma_de_portocale
13.08.2009, 23:04:32
va multumesc din suflet ptr urari si va doresc toate cele bune si voua :*
Ai fost superba! Casa de piatra!!!

Ramony
13.08.2009, 23:33:18
[quote=mihaela82cta;2260308]nu am apucat sa va scriu nimk despre nunta ptr ca ne mutam si casa mea e un haos .......:) in cateva cuvinte .....a trecut totul preaaa prea repede ....am plecat de la ora 9 la coafor .....am fost foarte multumita de coafura facuta de camy de la infinity doar ca am uitat sa imi iau voalul la mine ca sa mi-l prinda ea si ....

Mihaela casa de piatra! Ati fost foaarte frumosi!
Te-ai vopsit la Cami? Imi place culoarea la nebunie!

mihaela82cta
14.08.2009, 12:13:31
Te-ai vopsit la Cami? Imi place culoarea la nebunie![/quote]
#:-S :D :D nu culoarea e opera mea la 8 dimineata cu o ora inainte sa trebuiasca sa fiu la coafor eu ma vopseam singurika si dupa 2 0 d eminute de umblat prin casa cand m am uitat in oglinda eram un movvvv inchisss ..nu iti poti da seama ce era la gura mea ...mai ales ca vopseaua cumparata nu avea nici cea mai mica treaba cu ce aveam eu in cap ..in fine pana la urma spalat nu a aratat deloc rau ...si cami am intrebat unde m-am vopsit:)

ralukuta
14.08.2009, 12:24:41
mihaela de unde ti-ai luat pantofii?

LauraLuiOda
14.08.2009, 13:01:56
Te-ai vopsit la Cami? Imi place culoarea la nebunie!
#:-S :D :D nu culoarea e opera mea la 8 dimineata cu o ora inainte sa trebuiasca sa fiu la coafor eu ma vopseam singurika si dupa 2 0 d eminute de umblat prin casa cand m am uitat in oglinda eram un movvvv inchisss ..nu iti poti da seama ce era la gura mea ...mai ales ca vopseaua cumparata nu avea nici cea mai mica treaba cu ce aveam eu in cap ..in fine pana la urma spalat nu a aratat deloc rau ...si cami am intrebat unde m-am vopsit:)[/quote]
In dimineata nuntii? Astea da emotii:-SS

mihaela82cta
14.08.2009, 15:14:12
pantofiorii de la cununia civila sutn luati de la magazinul visa vis de tomis fata in fata cu banca transilvania ..banuiesc ca de aia intrebi
iar de vopsit m-am vopsit in dimineata cu cununia civila pe care am facut cu 10 zile inaintea nuntii :d mai aveam timp sa retusez ceva daca ieseam rox mov verde in cap pana la nunta o:-)

danutza87d
15.08.2009, 17:03:47
Stie cineva la ce pret ar ajunge un program d artificii la nunta? Si la ce pret ajunge? Ce firme se ocupa cu asa ceva?....kiss

beatrice1983
15.08.2009, 19:00:30
Stie cineva la ce pret ar ajunge un program d artificii la nunta? Si la ce pret ajunge? Ce firme se ocupa cu asa ceva?....kiss

Un program de artificii pentru nunta costa in jur de 25 milioane ... sunt si mai ieftine, depinde ce vrei. Este o firma pe bd mamaia pe partea dreapta cum vii din centru scrie artificii pe geam. Poti sa mergi sa intrebi acolo ce preturi au, la nunta la mine s-a ocupat socrul meu de artificii.

criss_a
15.08.2009, 21:44:17
Aveti idee unde as putea gasi in Ct vaze din sticla cu picior lung si ingust pentru o singura floare, ca cea din imagine ... sau aproximativ la fel ? Sau stiti vreo firma de decoratiuni care au genul asta de vaze ?
Restaurantul imi ofera huse si celelalte pt decorat, dar nu au vaze pt flori. Daca le gasesc la un pret acceptabil, ma gandeam sa cumpar genul asta de vaze si in ele sa pun o singura floare (de ex. un trandafir cu tot cu codita) si verdeata.

alipety
15.08.2009, 21:47:58
Aveti idee unde as putea gasi in Ct vaze din sticla cu picior lung si ingust pentru o singura floare, ca cea din imagine ... sau aproximativ la fel ? Sau stiti vreo firma de decoratiuni care au genul asta de vaze ?
Restaurantul imi ofera huse si celelalte pt decorat, dar nu au vaze pt flori. Daca le gasesc la un pret acceptabil, ma gandeam sa cumpar genul asta de vaze si in ele sa pun o singura floare (de ex. un trandafir cu tot cu codita) si verdeata.
am vazut ceva de genul asta la bamboo...nu-mi amintesc pretu:">

alipety
15.08.2009, 21:55:49
iupiii<:-P si-a luat miresoiul meu pantofii. are totul achizitionat, sper sa nu mai apara ceva [-o<
eu mai am lenjeria intima:"> tre sa merg singura sa caut, ca nu are nimeni rabdare sa ma insoteasca:D
mai am de mers la cosmetica pentru tratament saptamana asta, miercurea viitoare ma vopsesc. cand sa-mi fac manichiura si pedichiura, astfel incat sa reziste?
am fost azi si am vazut decoratiunile la o nunta,care sunt foarte asemanatoare cu ce voi avea si eu (aceleasi huse, florile aproximativ la fel) si am ramas cu totii :love::madlaugh:. au placut foarte mult si parintilor mei, care azi au vazut pentru prima data tot ce am arvunit noi pentru nunta :-p
miercuri mergem impreuna cu parintii la degustat meniul de la nunta.
am avut o zi foarte plina#:-S

beatrice1983
15.08.2009, 21:59:02

Din cate stiu eu are vaze de genul asta Doina de la unicmoment. Intra pe site si gasesti acolo numarul ei de telefon.:D

nikoletta
15.08.2009, 22:41:25
de la dna doina am luat noi si am ales astfel de vaze

criss_a
15.08.2009, 22:46:30
de la dna doina am luat noi si am ales astfel de vaze

E posibil ca acestea sa aibe partea de sus un pic lata, pentru a sustine buretelul in care sunt puse florile in aranjament. Eu caut ceva cu gatul ingust ... cat sa intre o singura floare.

Joliutza
16.08.2009, 09:29:13
mai am de mers la cosmetica pentru tratament saptamana asta, miercurea viitoare ma vopsesc. cand sa-mi fac manichiura si pedichiura, astfel incat sa reziste?

Eu mi-am facut cu o zi inainte curatarea unghiilor, pentru ca Sambata dimineata sa merg sa imi dea doar cu lac.

D_aka
16.08.2009, 11:04:49
cand sa-mi fac manichiura si pedichiura, astfel incat sa reziste?

la mine pedichiura nu rezista mai mult de 3 zile asa ca iti da-i seama ca te-a sfatui sa o faci cu una-doua zile inainte de eveniment, iar la unghii eu sunt adepta unghiilor false pentru acest gen de eveniment si in functie de cat de repede iti cresc unghiile si ce flori mai ai de zgarmanit inainte de nunta as zice sa o faci cu maxim 5 zile inainte de eveniment, de preferat tot cu o zi sau doua inainte!

beatrice1983
16.08.2009, 12:00:07
E posibil ca acestea sa aibe partea de sus un pic lata, pentru a sustine buretelul in care sunt puse florile in aranjament. Eu caut ceva cu gatul ingust ... cat sa intre o singura floare.

Merita sa mergi sa le vezi si sa o intrebi pe Doina daca iti poate face aranjamentul care tu il vrei in vazele respective. ;-)

danutza87d
17.08.2009, 20:05:21
Un program de artificii pentru nunta costa in jur de 25 milioane ... sunt si mai ieftine, depinde ce vrei. Este o firma pe bd mamaia pe partea dreapta cum vii din centru scrie artificii pe geam. Poti sa mergi sa intrebi acolo ce preturi au, la nunta la mine s-a ocupat socrul meu de artificii.

mersic de informatii, eu m-am gandit sa-i fac eu o surpriza iubitului meu cu artificii. o sa vad ce pot face...kiss

danutza87d
17.08.2009, 20:15:35
Despre restaurantul Laguna ce parere aveti fetelor?

alipety
17.08.2009, 23:49:57
din nou, ma laud cu achizitii:-p
am si sandalute de schimb, foarte comode si...argintii:D

acum muncesc sa leg bentite argintii la marturiile barbatilor (dopuri sticla). nu stiu insa cum sa procedez cu cele ale damelor (sticlute cu parfum), o sa incerc mai multe variante :-SS

nikoletta
18.08.2009, 00:11:45
din nou, ma laud cu achizitii:-p
am si sandalute de schimb, foarte comode si...argintii:D

acum muncesc sa leg bentite argintii la marturiile barbatilor (dopuri sticla). nu stiu insa cum sa procedez cu cele ale damelor (sticlute cu parfum), o sa incerc mai multe variante :-SS
ce superbeee sunt!! toate...
ce invitati norocosi!!arata foarte bine..

ruxpux
18.08.2009, 00:24:25
Fetele,please help!!
Stie cineva de vreo firma de catering care sa-mi faca cateva platouri cu mici gustarele pt nuntasii care vin sa ma ia de acasa mireasa?Dar gustarele d'alea simpatice pe scobitori,cu carnita,branzica,rosioara etc..in genul a ce a avut mirele cred...in pozele mihaelei82cta...sper ca m-ati inteles...#:-S

antenutza
18.08.2009, 00:35:43
Fetele,please help!!
Stie cineva de vreo firma de catering care sa-mi faca cateva platouri cu mici gustarele pt nuntasii care vin sa ma ia de acasa mireasa?Dar gustarele d'alea simpatice pe scobitori,cu carnita,branzica,rosioara etc..in genul a ce a avut mirele cred...in pozele mihaelei82cta...sper ca m-ati inteles...#:-S

ti-am dat pm:*

wannandreea
18.08.2009, 10:07:28
Fetele, stiti de unde as putea inchiria pt nunta vaze patrate/dreptunghiulare, simple, fara nici o infloritura sau model?Thx. Oana.

mihaela82cta
18.08.2009, 11:36:10
buna gustarile sunt cumparate de la quisine de la grand si am avut un platou eu acasa si unul mirele au costat un 340 ron ambele platouri si au aratat fff bine si am scutit foarte multa munca in bucatarie ....

D_aka
18.08.2009, 12:11:59
Fetele, stiti de unde as putea inchiria pt nunta vaze patrate/dreptunghiulare, simple, fara nici o infloritura sau model?Thx. Oana.

de inchiriat nus sa-ti zic........ incearca pe la firmele de decoratiuni....
de cumparat in schimb pot sa-ti zic ..... de la ikea din bucuresti mi-am luat eu, au preturi intre 5 si 15 ron in functie de cat de inalte sunt!

agdala15
18.08.2009, 12:29:26
de inchiriat nus sa-ti zic........ incearca pe la firmele de decoratiuni....
de cumparat in schimb pot sa-ti zic ..... de la ikea din bucuresti mi-am luat eu, au preturi intre 5 si 15 ron in functie de cat de inalte sunt!

Ai putea sa atasezi o poza cu vazele pe care le-ai cumparat? Te rog

D_aka
18.08.2009, 12:30:40

no problem, cand o sa ajung acasa ma execut!! acu' sunt la scarbici!

agdala15
18.08.2009, 13:05:08
no problem, cand o sa ajung acasa ma execut!! acu' sunt la scarbici!

multumesc :*

D_aka
18.08.2009, 16:31:13

poza cu vaze!
aici sunt variantele cea mai inalta si cea mai scunda, mai era una intermediara (pe la 22 cm) dar din alea nu am luat..........

agdala15
18.08.2009, 16:32:57
poza cu vaze!
aici sunt variantele cea mai inalta si cea mai scunda, mai era una intermediara (pe la 22 cm) dar din alea nu am luat..........

Mersi, cat au costat?

D_aka
18.08.2009, 16:45:43
Mersi, cat au costat?

pai daca imi mai amintesc io bine 5 ron aia mica si 15 ron aia mare......

BlackCat
18.08.2009, 20:57:31
Mai sunt miresici de prin Mangalia?
Unde va duceti sa va faceti parul? Ca eu nu stiu nimic de serviciile din Mangalia. Viitorul sotior e de acolo, eu's moldoveanca si pana nu l-am cunoscut pe el n-am avut cu nimic de-a face cu orasul si imprejurimi.

Summer
18.08.2009, 23:01:14
Buna. Vaze din alea am vazut la Bamboo in Carrefour parca. ;-)

zana01
19.08.2009, 00:00:19
dragelor, asa cum vedeti si in sematura mea, cedez rezervare la restaurant colonadelor, salonul mijlociu, pt 29 mai 2010

dknysbox2
19.08.2009, 21:22:29
Cine mai are nunta in Constanta ?
si eu am nunta in constanta:D

LauraLuiOda
19.08.2009, 21:23:48
Serios? Si noi, cele cateva zeci care activam pe-aici:D

dknysbox2
19.08.2009, 21:45:26
eu sunt ceva mai noua pe site...ma rog mi-am facut cont de ceva vreme dar sincer de putin timp am inceput intr-adevar sa ma loghez mai des si chiar sa ma conversez...eu azi am descoperit subiectul asta....asa ca....:-p

Babydeey
20.08.2009, 08:17:13
eu sunt ceva mai noua pe site...ma rog mi-am facut cont de ceva vreme dar sincer de putin timp am inceput intr-adevar sa ma loghez mai des si chiar sa ma conversez...eu azi am descoperit subiectul asta....asa ca....:-p

Bine ai venit printre noi ;)) :*:*:*:*:*:*

aroma_de_portocale
20.08.2009, 08:17:49
Serios? Si noi, cele cateva zeci care activam pe-aici:D
ce acida esti, mai fato:)) >:D<

Joliutza
20.08.2009, 08:42:06

He he... bine ai venit! Si spor la pregatirea nuntii!

wannandreea
20.08.2009, 10:18:42
Buna. Vaze din alea am vazut la Bamboo in Carrefour parca. ;-)

Da, fetelor, va multumesc, stiu ca se gasesc la Ikea si Bamboo, arata exact cum imi doresc eu...insa ce sa fac dupa nunta cu 15-20 de vaze? :)

D_aka
20.08.2009, 10:25:24
Da, fetelor, va multumesc, stiu ca se gasesc la Ikea si Bamboo, arata exact cum imi doresc eu...insa ce sa fac dupa nunta cu 15-20 de vaze? :)

le dai cadou rudelor!!
sau te apuci sa le inchiriezi!:D

alipety
20.08.2009, 16:43:38
gata, fetelor! am depus azi actele, sambata pe 29 aug 2009 la 18:30 am starea civila.
sunteti invitate la starea civila sau daca preferati si puteti, la cununia religioasa pe ponton la laguna, la ora 00:00:*

D_aka
20.08.2009, 19:22:41
gata, fetelor! am depus azi actele, sambata pe 29 aug 2009 la 18:30 am starea civila.
sunteti invitate la starea civila sau daca preferati si puteti, la cununia religioasa pe ponton la laguna, la ora 00:00:*

felicitari! sa fie intr-un ceas bun!

dknysbox2
20.08.2009, 19:55:48
multumesc frumos babydeey si Joliutza :*>:D<

aroma_de_portocale
20.08.2009, 19:58:44
Sa fie intr-un ceas bun! Sa va dea D-zeu sanatate si fericire!>:D<

nikoletta
20.08.2009, 20:14:56
multumim pentru invitatie!!

cristinaa
20.08.2009, 20:17:06
felicitari

LauraLuiOda
20.08.2009, 21:26:49
Bine ai venit printre noi,se pare ca se inmultesc miresicile de 2010, noi ne imputinam una cate una=P~. Deh, devenim doamne :-"

dknysbox2
20.08.2009, 21:50:43
Bine ai venit printre noi,se pare ca se inmultesc miresicile de 2010, noi ne imputinam una cate una=P~. Deh, devenim doamne :-"
La anul pe vremea asta, asa o sa gandesc si eu ;-)...mersi frumos oricum! ;))

dani19_10dani
20.08.2009, 21:53:09
bine ai venit :*>:D<

dknysbox2
20.08.2009, 21:54:36
Fetelor vroiam sa va intreb si eu ceva...poate ma lamureste si pe mine cineva...aveti idee cum este hotel florida din mamaia? bine pe mine ma intereseaza peluza/terasa din spate, de pe malul lacului. eu si cu iubitul meu vrem sa facem cununia civila separat si cautam o locatie unde sa existe multa verdeata pentru ca mie imi place foarte mult verdele crud si imi doresc actele sa le facem in aer liber.... poate daca are cineva si niste poze, as aprecia si m-ar ajuta foarte mult sa imi fac o parere...plus parerea voastra personala care este "a must" ! Asta pana sa ma deplasez eu pana acolo sa aflu dc inchiriaza separat pentru cateva ore, etc etc etc...
va mutumesc mult de pe acum...v-am pupat! :-*

dknysbox2
20.08.2009, 21:59:39
bine ai venit :*>:D<
multumesc si tie dani , :*

LauraLuiOda
20.08.2009, 22:07:12
Fetelor vroiam sa va intreb si eu ceva...poate ma lamureste si pe mine cineva...aveti idee cum este hotel florida din mamaia? bine pe mine ma intereseaza peluza/terasa din spate, de pe malul lacului. eu si cu iubitul meu vrem sa facem cununia civila separat si cautam o locatie unde sa existe multa verdeata pentru ca mie imi place foarte mult verdele crud si imi doresc actele sa le facem in aer liber.... poate daca are cineva si niste poze, as aprecia si m-ar ajuta foarte mult sa imi fac o parere...plus parerea voastra personala care este "a must" ! Asta pana sa ma deplasez eu pana acolo sa aflu dc inchiriaza separat pentru cateva ore, etc etc etc...
Acest restaurant are topic separat. Multe fete fac nunta acolo. cauta la Restaurante, aici pe topicul de Constanta.

nikoletta
20.08.2009, 22:49:07
uite aici...
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=14219&page=30
numai ca inca nu e asa multa verdeata..dar imaginea e superba..

dknysbox2
20.08.2009, 23:23:54
mersi mult fetelor...;;)

danutza87d
23.08.2009, 19:59:17
Nu se mai discuta nimik p aici fetelor?:-p

alipety
23.08.2009, 21:58:48
fetelor, azi am fost foarte ocupati ...am sunat pentru confirmari :D
pana in acest moment (pentru ca 3 cupluri sunt indecise, primim un raspuns maine) avem de platit 113 meniuri cu tot cu miri, parinti, socri, formatie, cameraman, foto. (aprox 100 invitati :)>-)
stiti ca v-am mai zis, eu planuisem nunta mica de 80 persoane, la un moment dat explodasem ca au aparut 160 posibili invitati...am reusit si am triat si cred ca vom comanda 113 meniuri. vedem maine ce surprize mai avem...dar surpriza cea mai mare va fi in noaptea nuntii, daca vor veni toti cei care au confirmat :D
in rest, pentru ca am scapat de acest "hop"...maine ne relaxam la prima plaja pe anul acesta :-p

nikoletta
23.08.2009, 22:12:58
pana in acest moment (pentru ca 3 cupluri sunt indecise, primim un raspuns maine) avem de platit 113 meniuri cu tot cu miri, parinti, socri, formatie, cameraman, foto. (aprox 100 invitati :)>-)
stiti ca v-am mai zis, eu planuisem nunta mica de 80 persoane, la un moment dat explodasem ca au aparut 160 posibili invitati...am reusit si am triat si cred ca vom comanda 113 meniuri. vedem maine ce surprize mai avem...dar surpriza cea mai mare va fi in noaptea nuntii, daca vor veni toti cei care au confirmat :D
in rest, pentru ca am scapat de acest "hop"...maine ne relaxam la prima plaja pe anul acesta :-p
ne rugam sa vina toti confirmati, sa nu platiti voi meniurile!:(
saculeti ai gasit pana la urma?

LauraLuiOda
23.08.2009, 22:26:05
Mai bine comandati 100 de meniuri, pentru orice eventualitate.:)>-

Mikkah
24.08.2009, 10:56:29

Eu te sfatuiesc sa comanzi mai putine meniuri. Ca de facut mai multe iti poate face, k ei au rezerve, dar dak nu-ti vin invitatii si raman, te pune sa le platesti. Relaxeaza-te k mai ai putin ;-) :* .

alipety
24.08.2009, 11:09:25
Eu te sfatuiesc sa comanzi mai putine meniuri. Ca de facut mai multe iti poate face, k ei au rezerve, dar dak nu-ti vin invitatii si raman, te pune sa le platesti. Relaxeaza-te k mai ai putin ;-) :* .

Mai bine comandati 100 de meniuri, pentru orice eventualitate.:)>-

pai stiu ca in mod normal ei mai asigura 10 meniuri peste numarul declarat.
sa comand doar 100??!?!?!?:-SSnu e cam putin?!:-\\

si bautura sa o cumpar pentru 110-120 persoane...nu se strica daca mai ramane , in plus se mai bea si a doua zi la ciorba de potroace!:D

uana
24.08.2009, 11:13:52

O prietena a fost la o nunta sambata, mireasa a dat comandat meniuri pt 60 familii si i'au venit 107 familii :)>- . Cum o dai, tot nu este bine;)

LauraLuiOda
24.08.2009, 13:38:13

si bautura sa o cumpar pentru 110-120 persoane...nu se strica daca mai ramane , in plus se mai bea si a doua zi la ciorba de potroace!:D
Eu zic ca nu e prea putin, se descurca ei la bucatarie, nu-ti face griji. Cat priveste bautura, daca tot vrei si pt a doua zi, cumpara pentru macar 150 de pers.

agdala15
24.08.2009, 13:50:49

Eu am inteles ca cei de la rest pot face cu cel putin 50 de meniuri mai multe, acum in plin sezon cred ca sunt destul de aprovizionati.
De abia astept sa te vad mireasa.

dvdruxandra
24.08.2009, 14:22:03

stai linistita, pot face in plus chiar si 30 menu-uri, deci poti da 100, numai sa nu-ti vina inca 50 in plus :D

JolyDeea
24.08.2009, 16:13:43
si mie mi s-a zis de la restaurant k pana la 50 meniuri mai fac pe loc dk e sa am surprize..
eu am 200 de confirmari pana acum8-| ..si mai am de primit..deci cred k oricum 200 meniuri comand:)

LauraLuiOda
24.08.2009, 20:46:55
si mie mi s-a zis de la restaurant k pana la 50 meniuri mai fac pe loc dk e sa am surprize..
eu am 200 de confirmari pana acum8-| ..si mai am de primit..deci cred k oricum 200 meniuri comand:)
Ooooooo, 200 de confirmari. \:D/Chiar stai f bine.