PDA

Versiunea completa : Miresici din Constanta - discutii despre nunta

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

nikoletta
24.08.2009, 22:39:09
si mie mi s-a zis de la restaurant k pana la 50 meniuri mai fac pe loc dk e sa am surprize..
eu am 200 de confirmari pana acum8-| ..si mai am de primit..deci cred k oricum 200 meniuri comand:)
deja ai inceput sa ceri confirmari??

JolyDeea
25.08.2009, 13:38:31
Ooooooo, 200 de confirmari. \:D/Chiar stai f bine.
msms...sper sa si vina atatia!!!:-p ..k sti k mai sunt unii care confirma si te trezesti k nu vin:-SS

JolyDeea
25.08.2009, 13:41:37
deja ai inceput sa ceri confirmari??
am specificat 10 sept pe invitatie..k pe 12 tre sa dau meniurile..asa mi-au zis..cu 3 sapt inainte...dar confiormarile le-am prim in mom knd am dat invitatiile cele mai multe..au zis k ei nu mai suna vin sigur..cativa au zis kiar k au 2 nunti in aceeasi zi..si k la una merg copii la una ei, sa nu ne facem griji..
acum iti dai seama..surprize exista mereu..dar la o lista de 260 invitati..si date 169 de invitatii(k deh cik exista si obligatii...sti k nu vine omu da ii dai invit..deh idei de-ale lu soacramea..si cheltuiala noastra) sper eu sa vina 200 pers...oriocum atatea meniuri comand:)>-

beatrice1983
25.08.2009, 19:14:19
am specificat 10 sept pe invitatie..k pe 12 tre sa dau meniurile..asa mi-au zis..cu 3 sapt inainte...dar confiormarile le-am prim in mom knd am dat invitatiile cele mai multe..au zis k ei nu mai suna vin sigur..cativa au zis kiar k au 2 nunti in aceeasi zi..si k la una merg copii la una ei, sa nu ne facem griji..
acum iti dai seama..surprize exista mereu..dar la o lista de 260 invitati..si date 169 de invitatii(k deh cik exista si obligatii...sti k nu vine omu da ii dai invit..deh idei de-ale lu soacramea..si cheltuiala noastra) sper eu sa vina 200 pers...oriocum atatea meniuri comand:)>-

Ai mare grija, pentru ca de obicei cei care iti zic cand le dai invitatia: da, venim nu mai sunam... 50% nu vin. Sfatul meu este ca dupa 10 sept pana dai comanda de meniuri sa ii suni pe cei care crezi tu ca nu ar venii...

Joliutza
25.08.2009, 21:07:57
Ai mare grija, pentru ca de obicei cei care iti zic cand le dai invitatia: da, venim nu mai sunam... 50% nu vin. Sfatul meu este ca dupa 10 sept pana dai comanda de meniuri sa ii suni pe cei care crezi tu ca nu ar venii...

Da, eu asa am facut. Pe cei de care nu eram sigura 100%, i-am sunat si i-am intrebat frumos daca vin sau nu. Si astfel stiam de 203 persoane ca vom fi, si am fost 198. Deci marja de eroare a fost foarte mica si a fost ok cu meniurile, ca stabilisem la restaurant ca vom plati minim 190 meniuri si a fost bine asa.

beatrice1983
25.08.2009, 21:11:25
Da, eu asa am facut. Pe cei de care nu eram sigura 100%, i-am sunat si i-am intrebat frumos daca vin sau nu. Si astfel stiam de 203 persoane ca vom fi, si am fost 198. Deci marja de eroare a fost foarte mica si a fost ok cu meniurile, ca stabilisem la restaurant ca vom plati minim 190 meniuri si a fost bine asa.

Asa am facut si eu ... si la mine marja de eroare a fost mica dar nu asa mica, ca la tine :D
Pana la urma nu e nici o rusine, trebuie sunati, intrebati frumos, fara suparare care poate vine care nu, nu ... decat sa platesti nu stiu cate meniuri in plus.

Mikkah
26.08.2009, 12:01:34
Au dreptate si beatrice si joliutza. Se poate sa ai surprize din partea celor care deja ti-au confimat ca vin si in ziua nuntii sa te trezesti k nu mai vin.Cel mai bine este sa intrebi.La noi a fost un pic invers, ptr. k am estimat 160 de invitati si am ajuns la 186.Chiar in ultima saptamana au mai contramandat cativa, dar au confirmat altii si uite asa. Chiar la un moment dat ne era teama k nu o sa incapem in local :-SS . Dar pana la urma totul a fost ok. \:D/

JolyDeea
26.08.2009, 12:21:26
Ms de sfaturi fetele..stiu k aveti dreptate...eu ziceam doar k mai au sa-mi confirme ink..si poate raman la 200 meniuri si cu cei care mai imi confirma pana atunci[-o<
Acum nah..normal k mai atunci o sa mai fac o socoteala..o sa mai dau niste telefoane..k deh..omu e schimbator:-$

sunlight_m
26.08.2009, 17:38:07
Azi am fost putin prin oras sa ma mai uit dupa bijuurile de mireasa. Cum am rochitza pe ivory, am cautat coliere cu strasuri pe montura aurie. Ori nu gaseam deloc, ori ceea ce gaseam era galben mai mult spre portocaliu, ori erau prea scumpe, ori erau prea incarcate, ori...ori...ori.... . Pana la urma ce sa fac? Sa imi iau tot bijuuri pe argintiu cu strasuri? Oare o sa se vada urat ca rochia mea e ivoire iar colierul e pe argintiu? Oricum rochia mea e mai mult un light ivory... voi ce m-ati sfatui? In afara de varianta cu perlele as mai avea o alta solutie? Inca sunt in cautari. :-?

dvdruxandra
26.08.2009, 20:01:05
Azi am fost putin prin oras sa ma mai uit dupa bijuurile de mireasa. Cum am rochitza pe ivory, am cautat coliere cu strasuri pe montura aurie. Ori nu gaseam deloc, ori ceea ce gaseam era galben mai mult spre portocaliu, ori erau prea scumpe, ori erau prea incarcate, ori...ori...ori.... . Pana la urma ce sa fac? Sa imi iau tot bijuuri pe argintiu cu strasuri? Oare o sa se vada urat ca rochia mea e ivoire iar colierul e pe argintiu? Oricum rochia mea e mai mult un light ivory... voi ce m-ati sfatui? In afara de varianta cu perlele as mai avea o alta solutie? Inca sunt in cautari. :-?

in loc de perle sa incerci ul colier cu snur din organza... atasez 2 imagini, cea cu snur albastru (sa-ti faci o idee la ce tin de snur ma refer) si alta cu un medalion ce mi mi-a placut mult...tinem legatura :)

dvdruxandra
26.08.2009, 20:03:23

in niciun caz pe argintiu, parerea mea... eu am ales pt. rochitza champagne (asa cica se numeste culoarea rochiei mele :D) un lantishor subtire si finutz de aur cu o cruciulitza.... altceva nu prea mergea, caci pe corset erau niste marge;lutze si nu vroiam sa-mi incarc partea de sus a rochiei

LauraLuiOda
26.08.2009, 20:54:12
Asta inseamna alb murdar nu?:D Daca da,asa e si a mea, iar eu o voi accesoriza cu argint din ala negricios, imi scapa denumirea, cu perla si marcasite.
La Meli Melo ai fost? am vazut acolo niste seturi dragute aurite si cu perle si cu strasuri

flory2006
26.08.2009, 21:30:41
Eu zic ca se potrivesc bijuteriile pe argintiu. Eu am avut rochita ivory (light) si am purtat cercei si bratara din aur alb cu pietricele. Gasesti cateva poze in album.

sunlight_m
26.08.2009, 23:06:09
in loc de perle sa incerci ul colier cu snur din organza... atasez 2 imagini, cea cu snur albastru (sa-ti faci o idee la ce tin de snur ma refer) si alta cu un medalion ce mi mi-a placut mult...tinem legatura :)

Multumesc pentru sugestie ruxandra. Am vazut azi si ceva cu snurulet din organza, nu prea multe modele dar oricum am sa mai caut. :*

sunlight_m
26.08.2009, 23:09:36
Asta inseamna alb murdar nu?:D Daca da,asa e si a mea, iar eu o voi accesoriza cu argint din ala negricios, imi scapa denumirea, cu perla si marcasite.
La Meli Melo ai fost? am vazut acolo niste seturi dragute aurite si cu perle si cu strasuri

Exact, un alb murdar, mama cand a intrat in magazin si m-a vazut imbracata cu ea nici nu si-a dat seama ca nu era alb imaculat:)) Am intrebat si pe la meli melo, am sa mai trec si zilele urmatoare sa vad ce mai au. Mi se pare o idee buna argintul cu marcasite pt rochie. ;)

sunlight_m
26.08.2009, 23:12:46
Eu zic ca se potrivesc bijuteriile pe argintiu. Eu am avut rochita ivory (light) si am purtat cercei si bratara din aur alb cu pietricele. Gasesti cateva poze in album.

Flory ai fost o mireasa foarte frumoasa.Casa de piatra! Cred ca daca nu am sa gasesc nimic, am sa raman tot la strasuri pe argintiu, dar am sa caut ceva in care strasurile sa acopere lantisorul argintiu, astfel incat sa nu iasa in evidenta decat ele, nu si argintiul.
Va promit ca va arat poze imediat ce o sa-mi cumpar ceva.

nikoletta
27.08.2009, 00:51:27
eu am asa ceva.. si am rochita ivory, dar am o pietricica si pe rochita..sunt delicate..

dvdruxandra
27.08.2009, 08:56:10
Multumesc pentru sugestie ruxandra. Am vazut azi si ceva cu snurulet din organza, nu prea multe modele dar oricum am sa mai caut. :*

cu placare... imi pare rau ca s-a nimerit asa, dar as fi putut sa te ajut mai mult,concret, peste o luna-doua...:)>-

Joliutza
27.08.2009, 09:04:09
eu am asa ceva.. si am rochita ivory, dar am o pietricica si pe rochita..sunt delicate..

Superb setul!!!

nikoletta
27.08.2009, 09:20:39
Superb setul!!!
multumesc.. sunt mai finute ca are 2 randuri, nu 3 ca cel din poza..

criss_a
27.08.2009, 10:45:25
multumesc.. sunt mai finute ca are 2 randuri, nu 3 ca cel din poza..

Si la rochita mea s-ar potrivi niste cercei ca ai tai. Imi poti spune te rog de unde ai cumparat setul ?

sunlight_m
27.08.2009, 12:33:07

Uite exact asa as vrea si eu. Am vazut in TOM un colier ca al tau, numai ca era pe auriu. As fi vrut sa-l iau p-ala, dar nu gasesc cercei la fel. Spune-mi si mie te rog tu de unde ai luat setul?

nikoletta
27.08.2009, 18:05:39
v-am trimis pm..

criss_a
27.08.2009, 23:02:17
v-am trimis pm..

Multumesc.

Alexandra_87
28.08.2009, 19:47:03
Uite exact asa as vrea si eu. Am vazut in TOM un colier ca al tau, numai ca era pe auriu. As fi vrut sa-l iau p-ala, dar nu gasesc cercei la fel. Spune-mi si mie te rog tu de unde ai luat setul?

Sunlight_M, acei cercei pe auriu ii gasesti la casa modei jos, la unul din magazinele cu bijuterii si clame de par. Ieri ia-m vazut in timp ce cautam si eu (am aceeasi problema cu rochia ivory)

sunlight_m
30.08.2009, 11:58:17
Sunlight_M, acei cercei pe auriu ii gasesti la casa modei jos, la unul din magazinele cu bijuterii si clame de par. Ieri ia-m vazut in timp ce cautam si eu (am aceeasi problema cu rochia ivory)

Multumesc. Am sa caut si acolo. Eu la Casa Modei n am cautat decat sus la etaj la rochii de mireasa. Off, sunt asa de ocupata acum, am niste treburi pe care trebuie sa le rezolv saptamanile astea si imi pare rau ca nu mai pot intra asa des pe miresici :(( Din cand in cand insa ma roade curiozitatea prea tare si mai intru 5 minute

beatrice1983
30.08.2009, 12:21:36
Multumesc. Am sa caut si acolo. Eu la Casa Modei n am cautat decat sus la etaj la rochii de mireasa. Off, sunt asa de ocupata acum, am niste treburi pe care trebuie sa le rezolv saptamanile astea si imi pare rau ca nu mai pot intra asa des pe miresici :(( Din cand in cand insa ma roade curiozitatea prea tare si mai intru 5 minute

Eu am avut la nunta doar cercei ... fara alte bijuterii. Puteti sa incercati si in City Park Mall la Splend'or ... au foarte multe bijuterii frumoase, eu de acolo mi-am luat cerceii.;-)

danutza87d
02.09.2009, 14:29:19
fetelor, stau si ma gandesc asa...dupa nasi, salon, formatie, fotograf, care ar fi urmatorul pas in pregatiri? Vreau sa le i-au pe toate pe rand ca sa iasa bineee...

D_aka
02.09.2009, 14:43:16
fetelor, stau si ma gandesc asa...dupa nasi, salon, formatie, fotograf, care ar fi urmatorul pas in pregatiri? Vreau sa le i-au pe toate pe rand ca sa iasa bineee...

firma de aranjamente florale (daca vrei), verighete, invitatii (design ca scrisu' il pui cu 3 luni inainte) si ......... rochie, costum, bijuterii........ dar informativ!
cel putin asa am actionat eu!

dvdruxandra
02.09.2009, 16:53:34

cameraman, firma de decoratiuni, vestimentatia voastra (asta fera graba ), invitatii, macarea, bautura (la final) marturii, lista cu traditii pe care vreti sa le respectati si alte "amanunte" de acest gen :)

danutza87d
02.09.2009, 17:54:52
firma de aranjamente florale (daca vrei), verighete, invitatii (design ca scrisu' il pui cu 3 luni inainte) si ......... rochie, costum, bijuterii........ dar informativ!
cel putin asa am actionat eu!

scuza-ma k te intreb. povestea invitatiilor nu o stiu. nu pot sa dau comanda la invitatii deja scrise? mai intai le cumperi si dupa aia trebuiesc scrise? unde se scriu? sau cum se procedeaza...kiss

LauraLuiOda
02.09.2009, 17:56:24
scuza-ma k te intreb. povestea invitatiilor nu o stiu. nu pot sa dau comanda la invitatii deja scrise? mai intai le cumperi si dupa aia trebuiesc scrise? unde se scriu? sau cum se procedeaza...kiss
Pai de exemplu la targuri faci comanda cu ceva timp inainte si primesti discount. Dar nu e nevoie sa le si scrii, din cate stiu, ei nu ti le dau, faceti un contract si raman la ei pana le scrii.

crisstallus_cris
02.09.2009, 18:02:44
Unde dai comanda de invitatii le si scrii.Eu zic ca e cel mai bine asa.Au firmele cu invitatii si diverse texte de unde te poti inspira sau poti veni cu un text conceput de tine sau cauti pe net...
Eu mi-am facut invitatiile la Ballonstyle si am fost f multumita,iar fina mea le-a achizitionat prin Doina Dionisie,care are si firma de decoratiuni.

D_aka
02.09.2009, 18:15:44

ba da, dar nu poti sa le scrii pana nu stii ora de la biserica, iar pe aceea nu o stii decat dupa ce vb cu preotul, iar cu preotul de obicei se vorbeste cu 3-4 luni inainte. dar tu acum te poti gandi la ce tip de invitatie vrei, sa cauti preturi si modele si incet-incet sa ajungi si la momentul comenzii propriu-zise de invitatii adica cu 3-4 luni inainte de eveniment.
sau mai exista varianta in care le iei de acum si ti le printezi tu singurica cand ai toate datele!(asa au facut majoritatea prietenilor mei)

danutza87d
02.09.2009, 18:22:56
multumesc frumos miresicilor, m-am lamurit in privinta invitatiilor. va raman datoare...Dar tot o sa va mai intreb cate ceva cand am nevoie. kiss:)

dknysbox2
03.09.2009, 14:16:47
buna ziua fetelor pe ziua de azi!!! :)
care dintre miresicile care au au avut deja nunta , au facut la colonadelor, ten hotel...ma intereseaza si pe mine niste detalii in legatura cu aranjamentul restaurantului...adica tot ce tine de aranjamente...
astept raspuns si din partea celor care au fost la nunti acolo.
va multumesc ;)

JolyDeea
03.09.2009, 17:05:03
buna ziua fetelor pe ziua de azi!!! :)
care dintre miresicile care au au avut deja nunta , au facut la colonadelor, ten hotel...ma intereseaza si pe mine niste detalii in legatura cu aranjamentul restaurantului...adica tot ce tine de aranjamente...
astept raspuns si din partea celor care au fost la nunti acolo.
va multumesc ;)
eu o a fac acolo intr+o luna..fac aranjamentele cu dna terzi...foloseste flori si artificiale si naturale..perdele de lumini..bolte de flori..stalpisori..artificii..aranjamente de flori pt mese cat si buchete...are preturi ff ok..km asta in mare..nush ce anume te intereseaya exact...despre cum a iesit iti zic peste o luna:x

dknysbox2
03.09.2009, 17:53:44
eu o a fac acolo intr+o luna..fac aranjamentele cu dna terzi...foloseste flori si artificiale si naturale..perdele de lumini..bolte de flori..stalpisori..artificii..aranjamente de flori pt mese cat si buchete...are preturi ff ok..km asta in mare..nush ce anume te intereseaya exact...despre cum a iesit iti zic peste o luna:x
mersi mult de raspuns, poate vin si eu sa vad cum este aranjat restaurantul. By the way, pe ce culori il aranjezi? Ai idee au si huse ptr scaune din tafta? Eu nu as vrea saten pentru ca te incingi in el, plus de asta mi-ar placea fundele acelea ptr scaune sa fie un verde mai tare, gen olive-kaki asa...am exclus din start culorile de somon, portocaliu, sau alte nuante de genul....si totusi trebuie sa pui o culoare care sa dea si bine cu restaurantul nu?
Nu am vazut restaurantul niciodata nici gol, nici aranjat, viitorul meu sot l-a arvunit si el stie cum arata, eu am auzit doar ca este frumos si am vazut ceva poze...mi-a placut.
Am auzit k tortul este inclus in pret, dar daca vreau sa il somand in alta parte este ok? adica ma obliga sa imi iau tortul de la ei, eu nu as vrea!

D_aka
03.09.2009, 18:50:17
mersi mult de raspuns, poate vin si eu sa vad cum este aranjat restaurantul. By the way, pe ce culori il aranjezi? Ai idee au si huse ptr scaune din tafta? Eu nu as vrea saten pentru ca te incingi in el, plus de asta mi-ar placea fundele acelea ptr scaune sa fie un verde mai tare, gen olive-kaki asa...am exclus din start culorile de somon, portocaliu, sau alte nuante de genul....si totusi trebuie sa pui o culoare care sa dea si bine cu restaurantul nu?
Nu am vazut restaurantul niciodata nici gol, nici aranjat, viitorul meu sot l-a arvunit si el stie cum arata, eu am auzit doar ca este frumos si am vazut ceva poze...mi-a placut.
Am auzit k tortul este inclus in pret, dar daca vreau sa il somand in alta parte este ok? adica ma obliga sa imi iau tortul de la ei, eu nu as vrea!

eu am vazut o data restaurantul aranjat, dar de afara in trecere, si husele de scaune erau albe sau ivoire cu funda aurie......... dar si eu am la colonade ( numa ca in alt salon) si am vb cu d-na terzi si mi-a spus ca au mai multe culori de huse si imi pot alege! mie mi-a zis ca husele sunt in banii restaurantului dar acum nus dc orice culoare sau cea pe care o considera ei potrivita pt sala (la mine e mov-visiniu de exemplu sala iar la ten ar fi auriu...) cel mai bine este sa vb direct cu ea si sa vezi ce iti ofera, am inteles ca dupa ianuarie ea oricum fixeaza intalniri cu toti cei care au nunti in saloanele de la colonade pentru a discuta amanunte legate de sala si daca vrei sa lucrezi cu ei la aranjamente! eu o sa astept anul viitor .......
iar cu tortul am avut si eu aceeasi problema si am capatat raspunsuri variate....... asa ca am zis ca voi astepta anul viitor si pentru aceasta problema.......... cel mai bine e sa vorbesti direct cu responsabilii ..........

D_aka
03.09.2009, 18:57:16
as vrea sa cer sfaturi in legatura cu altceva!
fetele care s-au casatorit sau care se vor casatori, sau in general daca are cineva idee: cum sa procedez cu bauturile non-alcoolice? am inteles ca daca le-as lua direct de la o firma de distributie ar fi mai ieftin, dar nu stiu nici o astfel de firma in constanta........ am incercat sa caut pe net si am gasit numa' prostii! asa ca va rog sa-mi spuneti si mie cum ati procedat voi sau daca stiti firme care se ocupa de asa ceva........ experientele voastre........sfaturi....... [-o< ;;)

alipety
03.09.2009, 19:00:53
as vrea sa cer sfaturi in legatura cu altceva!
fetele care s-au casatorit sau care se vor casatori, sau in general daca are cineva idee: cum sa procedez cu bauturile non-alcoolice? am inteles ca daca le-as lua direct de la o firma de distributie ar fi mai ieftin, dar nu stiu nici o astfel de firma in constanta........ am incercat sa caut pe net si am gasit numa' prostii! asa ca va rog sa-mi spuneti si mie cum ati procedat voi sau daca stiti firme care se ocupa de asa ceva........ experientele voastre........sfaturi....... [-o< ;;)
noi am luat vinul si o parte din bauturile alcoolice de la o firma de distributie, care ne-au intrebat daca vrem sa returnam ceva si cand am sunat luni sa returnam o parte din vin au refuzat (deja facturasera). sucurile , apa si whiskey le-am luat din metro, caci erau preturi mai bune decat la firma de distributie [-X

D_aka
03.09.2009, 19:03:56
noi am luat vinul si o parte din bauturile alcoolice de la o firma de distributie, care ne-au intrebat daca vrem sa returnam ceva si cand am sunat luni sa returnam o parte din vin au refuzat (deja facturasera). sucurile , apa si whiskey le-am luat din metro, caci erau preturi mai bune decat la firma de distributie [-X

aha! deci mai bine nu ma incurc cu firme de distributie........
msk de lamuriri!

JolyDeea
03.09.2009, 19:11:40
depinde in ce salon ai..k husele au anumite culori in fuctie de salon...in cel mare..de pe dreapta(deci nu ten hotel) eu am mov cu crem...mai era alb cu crem, grena cu crem..si ink cva..cred k in cel mic de pe stanga au un verde..8-|
satin stiu k sunt..nush dk au tafta...:)
tortul este inclus in meniu...dar dk il vrei din alta parte poti fara griji:)>-
succes si iti mai spun dupa nunta ce si cum..
cel mai bine intra si pe topicul de restaurante...la colonade...si mai vezi acolo informatii...:)
succes>:D<

dknysbox2
03.09.2009, 19:37:09
depinde in ce salon ai..k husele au anumite culori in fuctie de salon...in cel mare..de pe dreapta(deci nu ten hotel) eu am mov cu crem...mai era alb cu crem, grena cu crem..si ink cva..cred k in cel mic de pe stanga au un verde..8-|
satin stiu k sunt..nush dk au tafta...:)
tortul este inclus in meniu...dar dk il vrei din alta parte poti fara griji:)>-
succes si iti mai spun dupa nunta ce si cum..
cel mai bine intra si pe topicul de restaurante...la colonade...si mai vezi acolo informatii...:)
succes>:D<
mersi frumos deea ptr raspund, hai ca vb mai multe pe topicul de restaurante :-p

alipety
03.09.2009, 19:47:09
am facut si eu o selectie din pozele de la prieteni, cu cele profi revin peste vreo 2-3 luni.
in cateva poze apar si miresicile care mi-au fost alaturi la starea civila >:D<
am atasat si poze cu ceva decoratiuni, aranjamentele de pe mesele invitatilor si masa mirilor, cam neclare :)
si surpriza din partea firmei de decoratiuni, cosarul, ca sa aduca noroc si care ne-a adus in dar o iconita tare frumoasa :x

ps: in poza 5 e mama, trebuia sa o laud un pic, caci azi e ziua ei :*

Joliutza
03.09.2009, 20:12:28
am facut si eu o selectie din pozele de la prieteni, cu cele profi revin peste vreo 2-3 luni.
am atasat si poze cu ceva decoratiuni, aranjamentele de pe mesele invitatilor si masa mirilor, cam neclare :)
si surpriza din partea firmei de decoratiuni, cosarul, ca sa aduca noroc si care ne-a adus in dar o iconita tare frumoasa :x

Felicitari pentru nunta! Casa de Piatra si La Multi Ani mamei tale!

dvdruxandra
03.09.2009, 20:43:56

ai fost o mireasa frumoasa, cu o rochie la fel de frumoasa, iar tortul este deosebit. felicitari si sa fiti fericiti!
PS: sa-ti traiasca mama :)

iulya1505
03.09.2009, 20:50:12

casa de piatra si multa fericire ai fost foarte frumoasa,o rochie superba si buchetul mi-a placut foarte mult.
felicitari.

p.s la multi ani mamei tale sa fie sanatoasa si aibe parte de multi nepotei.>:D< >:D< >:D<

LauraLuiOda
03.09.2009, 21:03:14

Acuma, pe bune, la ce bani ai bagat in aranjamente, putin mi se parea sa ti-l aduca si pe Base':D

alipety
03.09.2009, 21:11:33
Felicitari pentru nunta! Casa de Piatra si La Multi Ani mamei tale!

ai fost o mireasa frumoasa, cu o rochie la fel de frumoasa, iar tortul este deosebit. felicitari si sa fiti fericiti!
PS: sa-ti traiasca mama :)

casa de piatra si multa fericire ai fost foarte frumoasa,o rochie superba si buchetul mi-a placut foarte mult.
felicitari.

p.s la multi ani mamei tale sa fie sanatoasa si aibe parte de multi nepotei.>:D< >:D< >:D<

multumesc fetelor pentru urari!>:D< la partea cu multi nepotei...nu prea e ok, ca sunt singura la parinti si ar insemna ca acei "multi nepotei" sa-i fac doar eu :-SS am primit urari de genul asta si la nunta si a doua zi, la ciorba de potroace, ba chiar si in caietul de amintiri :" sa aveti 2 perechi de gemeni!" [-( mi-au placut mai mult urarile de genul:" sa aveti copii frumosi ca mireasa!" :D:-p

Acuma, pe bune, la ce bani ai bagat in aranjamente, putin mi se parea sa ti-l aduca si pe Base':D

nu am ce sa reprosez firmei de deco, a fost super ok, aproape tot ce mi-am dorit. zic aproape, pentru ca am vrut exclusiv cale, hortensii si orhidee, m-am trezit cu 2 aranjamente cu crini si gerbere (pe langa celelalte flori preferate), pentru ca le ramasesera de la un botez de vineri si s-au gandit sa le foloseasca la mine /:)

LauraLuiOda
03.09.2009, 21:18:37
multumesc fetelor pentru urari!>:D< la partea cu multi nepotei...nu prea e ok, ca sunt singura la parinti si ar insemna ca acei "multi nepotei" sa-i fac doar eu :-SS am primit urari de genul asta si la nunta si a doua zi, la ciorba de potroace, ba chiar si in caietul de amintiri :" sa aveti 2 perechi de gemeni!" [-( mi-au placut mai mult urarile de genul:" sa aveti copii frumosi ca mireasa!" :D:-p

nu am ce sa reprosez firmei de deco, a fost super ok, aproape tot ce mi-am dorit. zic aproape, pentru ca am vrut exclusiv cale, hortensii si orhidee, m-am trezit cu 2 aranjamente cu crini si gerbere (pe langa celelalte flori preferate), pentru ca le ramasesera de la un botez de vineri si s-au gandit sa le foloseasca la mine /:)
Pai daca ti le-a facturat si p'alea desi nu erau dorite, nu-i ok, dar altfel e draguta intentia lor, chit ca nu s-au potrivit

alipety
03.09.2009, 21:28:36
Pai daca ti le-a facturat si p'alea desi nu erau dorite, nu-i ok, dar altfel e draguta intentia lor, chit ca nu s-au potrivit
[-X asta ar fi lipsit, sa le factureze...nu, nu au fost facturate multe , cum s-ar zice au fost multe cadouri sau surprize :
perdelele in restaurant la fel cu husele de pe mese, valetii de la intrare, cosarul cu cadoul "iconita", felinarele de pe terasa, stalpisorii cu aranjamentele florale, plus inca vreo 6-8 hortensii albastre care au fost achizitionate special pentru a proba rezistenta lor si deoarece au rezistat peste 10 zile le-am avut cadou :D, lumanarile care au fost in jurul ringului de dans si sunt convinsa ca au fost mult mai multe pe care ori nu le-am observat...ori nu mi le amintesc:-?

D_aka
03.09.2009, 21:45:01
am facut si eu o selectie din pozele de la prieteni, ps: in poza 5 e mama, trebuia sa o laud un pic, caci azi e ziua ei :*

vaaai, nici nu ma gandeam ca ar putea fi mama ta :D ........ semanati foarte mult! sa-ti traiasca mamica!

zana01
03.09.2009, 21:51:45
daca au fost asa draguti, nu ne spui si cu ce firma de decoratiuni ai colaborat?

alipety
03.09.2009, 22:01:45
daca au fost asa draguti, nu ne spui si cu ce firma de decoratiuni ai colaborat?
daca te referi la mesajul meu de mai sus si te intereseaza firma de decoratiuni, iti pot da detalii pe PM .>:D<

zana01
03.09.2009, 22:23:52
daca te referi la mesajul meu de mai sus si te intereseaza firma de decoratiuni, iti pot da detalii pe PM .>:D<

da, pls, spune-mi cu cine ai colaborat pt decoratiuni

mercic

nikoletta
03.09.2009, 23:07:15
alina nu pot sa zic decat... felicitari! deosebit!! =D> iar la cat v-ati stresat, nu putea iesi altfel!!

alipety
03.09.2009, 23:17:12
alina nu pot sa zic decat... felicitari! deosebit!! =D> iar la cat v-ati stresat, nu putea iesi altfel!!
>:D<multumesc!
sa fiu sincera, daca ar fi sa o iau de la capat...as alege o cununie cu parintii si nasii pe un vaporas (iaht e prea mult spus) si as elimina 60 % din toata nebunia. nu as renunta la flori :D
si da!!!! as renunta la rochita lunga, mi-a dat multe batai de cap si desi a fost usurica, subtire, asa cum mi-am dorit-o...as da-o pentru una scurta si comoda :-p pe care sa nu o agat la fiecare miscare si sa nu gasesc bucati din ea pe ringul de dans :)) desi, vorba mamei, rochia pe care am avut-o nu este pentru romanii care se zbantuie pe ritmuri populare (hore, sarbe etc)[-X

sunt convinsa ca vei avea o nunta superba, cu toatele ne stresam pentru acelasi lucru: "nunta visurilor noastre":)>-

nikoletta
03.09.2009, 23:27:52
>:D<multumesc!
sa fiu sincera, daca ar fi sa o iau de la capat...as alege o cununie cu parintii si nasii pe un vaporas (iaht e prea mult spus) si as elimina 60 % din toata nebunia. nu as renunta la flori :D
si da!!!! as renunta la rochita lunga, mi-a dat multe batai de cap si desi a fost usurica, subtire, asa cum mi-am dorit-o...as da-o pentru una scurta si comoda :-p pe care sa nu o agat la fiecare miscare si sa nu gasesc bucati din ea pe ringul de dans :)) desi, vorba mamei, rochia pe care am avut-o nu este pentru romanii care se zbantuie pe ritmuri populare (hore, sarbe etc)[-X

sunt convinsa ca vei avea o nunta superba, cu toatele ne stresam pentru acelasi lucru: "nunta visurilor noastre":)>-
:)) si eu am teama cu rochia, mai ales ca e maree.. ma gandeam la una de schimb, dar voi incerca sa rezist..
si un secret.. visul meu era o nunta la o pensiune la munte, tot asa cu cei apropiati..;-) dar asta e.. ma bucur sa-i vad si pe ai mei emotionati si veseli pentru prima nunta in familie si asteptata :))..
si eu zic cateodata ca ne stresam putin poate prea mult, (azi ma uitam la servire si ma ofticam ca farfuriile nu le decoreaza si ei putin si sunt prea simple - oare cati o sa vada asta? :-s:( ) si totusi vrem sa iasa si frumos si bine si nu se poate fara un pic de stres =))..

alipety
03.09.2009, 23:35:37
:)) si eu am teama cu rochia, mai ales ca e maree.. ma gandeam la una de schimb, dar voi incerca sa rezist..
si un secret.. visul meu era o nunta la o pensiune la munte, tot asa cu cei apropiati..;-) dar asta e.. ma bucur sa-i vad si pe ai mei emotionati si veseli pentru prima nunta in familie si asteptata :))..
si eu zic cateodata ca ne stresam putin poate prea mult, (azi ma uitam la servire si ma ofticam ca farfuriile nu le decoreaza si ei putin si sunt prea simple - oare cati o sa vada asta? :-s:( ) si totusi vrem sa iasa si frumos si bine si nu se poate fara un pic de stres =))..
si noi visam o nunta pentru familie si prieteni, 60-max 80 persoane. din partea mea, cele 3 mese care au fost cu cei mai apropiati oameni erau in programul nuntii intime, dar din partea socrilor....au fost cam in plus 3-4 mese (aproape 40 persoane). dar niciodata socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ.conjunctura a facut sa se ajunga la un numar mult mai mare de invitati decat cel sperat: eu- singura la parinti ( normal ca au venit toti sa ma vada), iubi- primul din familie care s-a insurat (multe obligatii care trebuiau sa se onoreze)

LauraLuiOda
04.09.2009, 00:27:37
si noi visam o nunta pentru familie si prieteni, 60-max 80 persoane. din partea mea, cele 3 mese care au fost cu cei mai apropiati oameni erau in programul nuntii intime, dar din partea socrilor....au fost cam in plus 3-4 mese (aproape 40 persoane). dar niciodata socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ.conjunctura a facut sa se ajunga la un numar mult mai mare de invitati decat cel sperat: eu- singura la parinti ( normal ca au venit toti sa ma vada), iubi- primul din familie care s-a insurat (multe obligatii care trebuiau sa se onoreze)
La urma-urmei multe persoane inseamna motiv de bucurie:)

alexutza_ralukutza_m
04.09.2009, 08:55:07
Alina, ai fost super. Ati fost foarte eleganti amandoi. I-am aratat pozele si mamei mele si a avut aceeasi parere: ati avut o nunta ft eleganta si de bun-gust.
Casa de piatra!
Sa fiti sanatosi si sa va intelegeti bine!>:D< >:D< >:D< :* :*

kickina
04.09.2009, 09:30:48

casa de piatra si sa fiti fericiti! ai fost o miresica superba. mi-au placut foarte mult decoratiunile si tortul....felicitari pt alegere
>:D<

beatrice1983
04.09.2009, 22:21:48

CASA DE PIATRA!!!
Gataaaa ai scapat si tu ;-) si din cate vad a iesit totul cum ti-ai dorit ... cu mici exceptii care nu trebuie sa le iei in seama ...

Iti doresc numai bine!:*

Babydeey
07.09.2009, 11:11:57
V-am pus poze de la nunta in semnatura :*

iulya1505
07.09.2009, 11:23:57
fara cuvinte ,totul a fost foarte frumos, nemaipomenit de frumos.
felicitari inca odata sa dea DD sa fitzi la fel de fericitzi toata viata ,asa cum atzi fost si in ziua nuntii.

Joliutza
07.09.2009, 11:24:10

Foarte frumoase! Felicitari voua si fotografului!

dknysbox2
07.09.2009, 11:30:50
Suuuuuuper pozele...bine eu deja le vausem :-p ........foarte frumos la nunta, eu pot confirma asta pentru ca am fost acolo, dar oricum nu e musai sa fi fost acolo ca sa iti dai seama cat de frumos a fost;;) ...
pupici:* >:D<

Babydeey
07.09.2009, 11:35:26
fara cuvinte ,totul a fost foarte frumos, nemaipomenit de frumos.
felicitari inca odata sa dea DD sa fitzi la fel de fericitzi toata viata ,asa cum atzi fost si in ziua nuntii.

Ma bucur ca va plac. Multumim:*

Babydeey
07.09.2009, 11:36:00
Foarte frumoase! Felicitari voua si fotografului!

Fotografilor :-p ca au fost 2

Babydeey
07.09.2009, 11:36:31
Suuuuuuper pozele...bine eu deja le vausem :-p ........foarte frumos la nunta, eu pot confirma asta pentru ca am fost acolo, dar oricum nu e musai sa fi fost acolo ca sa iti dai seama cat de frumos a fost;;) ...
pupici:* >:D<

Hi hi si tu ce domnisoara frumoasa ai fost :-p

JolyDeea
07.09.2009, 11:36:55
superbe..ff frumosi a-ti fost si o nunta ca-n povesti..felicitari si CAsa de Piatra

dknysbox2
07.09.2009, 11:42:34
;))
Hi hi si tu ce domnisoara frumoasa ai fost :-p
;)) ma faci sa rosesc....multumesc mult , mai ales ca vine din partea miresei...conteaza mult;;) :*

pretyflory
07.09.2009, 11:43:20
foarte frumosi ati fost :)>- ... mi`au placut pozele f mult

Babydeey
07.09.2009, 11:47:39
Va multumesc. Abia asteptam sa vi le arat

crisiftene86
07.09.2009, 11:51:41

felicitari...sa fiti sanatosi..ati fost fff frumosi...
<:-P

Babydeey
07.09.2009, 12:03:17
felicitari...sa fiti sanatosi..ati fost fff frumosi...
<:-P

:*:*:*:*:*:*:*

alipety
07.09.2009, 12:38:06
:*:*:*:*:*:*:*
:* felicitari pentru poze! excelente! si o mireasa tare frumoasa si vesela;;)
intrebare:unde ati facut sedinta foto de dupa nunta? sunt niste poze cu cladiri daramate:D

nikoletta
07.09.2009, 13:01:25
felicitari!! superbeee!!! casa de piatra inca odata!!! >:D<

LauraLuiOda
07.09.2009, 13:32:40
intrebare:unde ati facut sedinta foto de dupa nunta? sunt niste poze cu cladiri daramate:D
Presupun ca la Eforie:D, la un fost spital.

alipety
07.09.2009, 13:45:55
Presupun ca la Eforie:D, la un fost spital.
cam pe unde e acest spital? stiu locuitorii daca intreb? :D
sunt in cautare de locuri deosebite pentru sedinta foto :-$ sper sa se incalzeasca :-<

dknysbox2
07.09.2009, 13:48:20
din cate stiu si eu, in Eforie Sud este locatia....:)>-

LauraLuiOda
07.09.2009, 13:48:58
cam pe unde e acest spital? stiu locuitorii daca intreb? :D
sunt in cautare de locuri deosebite pentru sedinta foto :-$ sper sa se incalzeasca :-<
Intre cele doua Eforii, undeva pe partea cu marea.

dknysbox2
07.09.2009, 15:58:33
fetelor am si eu o intrebare, cam cu cat timp inainte v-ati dat voi comanda de invitatii pentru nunta?

alipety
07.09.2009, 16:06:57
Intre cele doua Eforii, undeva pe partea cu marea.
:* sarut mana!

si ca sa raspund si la mesajul de la subiectul cu fantana de ciocolata:

Azi, 13:50:02
http://www.miresici.ro/customavatars/avatar30807_1.gif (http://www.miresici.ro/member.php?u=30807) LauraLuiOda (http://www.miresici.ro/member.php?u=30807) http://www.miresici.ro/images/julia/statusicon/user_online.gif vbmenu_register("postmenu_2343249", true);
Reginã

http://www.miresici.ro/images/icons/icon1.gif Re: Fantana de ciocolata in Constanta???
Citat:
Postat de alipety http://www.miresici.ro/images/julia/buttons/viewpost.gif (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=2343212#post2343212)
:D stiu foarte bine asta. asa sunt oamenii:-< chiar daca pentru tine e perfect...se gaseste unul sa-ti strice cheful si entuziasmul.
de cate ori vorbesc cu cineva despre nunta, intreb cum li s-a parut. si am avut prietene care au mentionat doar "ce nu le-a placut" :-<
scuze pt off!!!:">

Cum ar fi?:(

pai am avut reclamatii de la o prietena, careia nu-i plac nuntile si pe care nici nu ma asteptam sa o vad la propria-mi nunta, ca muzica nu a fost buna, ca a cantat numai muzica "de nunti" si ca solista a venit printre mese sa cante cu invitatii :-<din ce mi-a zis...i-ar fi placut mai mult o nunta cu dj, ca sa puna multa muzica usoara (eventual house, am adaugat eu :-p)
oricum, chiar si cand m-au furat nu a prea dansat...cred ca alta e problema :">
cu exceptia acestei domnisoare, toata lumea a apreciat muzica si atmosfera facuta de formatie.

am mai avut reclamatie ca au fost putine sarmale (5 buc), desi altii au sustinut ca e prea multa mancare...sau ca sarmalele cu varza erau prea acre :-<

de la dra de onoare la intrebarea mea:"ce ti-a placut si ce nu?" ,am auzit urmatoarele:
- X (prietenul ei si in acelasi timp cumnatul meu) s-a suparat ca mireasa a lipsit prea mult cat timp a fost furata (am lipsit aproape o ora, datorita traficului infernal si nu a depins de mine)
- spre sfarsitul petrecerii, ciocolata de la fantana avea un gust ciudat (:|
ok, faza cu gustul ciudat o cred, pentru ca am inteles ca ciocolata daca e supra incalzita isi schimba gustul.

cred ca asta ar fi totul :-SS

aroma_de_portocale
07.09.2009, 16:17:14
Sedinta foto au facut-o la sanatoriu(asa se numeste) intre Eforie nord si Ef sud, cum vii dinspre Constanta spre Mangalia,inainte de tabara de copii de la Sud...

Joliutza
07.09.2009, 16:21:33
:* sarut mana!

si ca sa raspund si la mesajul de la subiectul cu fantana de ciocolata:

pai am avut reclamatii de la o prietena, careia nu-i plac nuntile si pe care nici nu ma asteptam sa o vad la propria-mi nunta, ca muzica nu a fost buna, ca a cantat numai muzica "de nunti" si ca solista a venit printre mese sa cante cu invitatii :-<din ce mi-a zis...i-ar fi placut mai mult o nunta cu dj, ca sa puna multa muzica usoara (eventual house, am adaugat eu :-p)
oricum, chiar si cand m-au furat nu a prea dansat...cred ca alta e problema :">
cu exceptia acestei domnisoare, toata lumea a apreciat muzica si atmosfera facuta de formatie.

am mai avut reclamatie ca au fost putine sarmale (5 buc), desi altii au sustinut ca e prea multa mancare...sau ca sarmalele cu varza erau prea acre :-<

de la dra de onoare la intrebarea mea:"ce ti-a placut si ce nu?" ,am auzit urmatoarele:
- X (prietenul ei si in acelasi timp cumnatul meu) s-a suparat ca mireasa a lipsit prea mult cat timp a fost furata (am lipsit aproape o ora, datorita traficului infernal si nu a depins de mine)
- spre sfarsitul petrecerii, ciocolata de la fantana avea un gust ciudat (:|
ok, faza cu gustul ciudat o cred, pentru ca am inteles ca ciocolata daca e supra incalzita isi schimba gustul.

cred ca asta ar fi totul :-SS

Da, si eu am auzit de la o tipa care a plecat devreme de la nunta ca nu se simte bine de dupa ce a mancat sarmalele... dar ca nu stie ce are. M-am simtit foarte prost cand am auzit, dar dupa ce nimeni altcineva din restul de 197 de invitati nu s-a plans de ele, ba chiar au laudat mancarea, mi-am dat seama ca nu are rost sa-mi fac griji si sa continui sa ma simt bine la nunta mea.

Joliutza
07.09.2009, 16:23:10
fetelor am si eu o intrebare, cam cu cat timp inainte v-ati dat voi comanda de invitatii pentru nunta?

Pai depinde cat dureaza la firma respectiva. De impartit, e bine sa incepi cam cu 2 luni - o luna si jumatate inainte, deci calculeaza si tu.
Daca toate detaliile nuntii tale (nasi, biserica, restaurant, data, culori) sunt 100% sigure, atunci nu vad de ce nu le-ai comanda devreme, sa stii ca ai scapat de-o grija.

dknysbox2
07.09.2009, 16:29:51
Pai depinde cat dureaza la firma respectiva. De impartit, e bine sa incepi cam cu 2 luni - o luna si jumatate inainte, deci calculeaza si tu.
Daca toate detaliile nuntii tale (nasi, biserica, restaurant, data, culori) sunt 100% sigure, atunci nu vad de ce nu le-ai comanda devreme, sa stii ca ai scapat de-o grija.
pai... am cam stabilit tot, restaurantul, nasii, data evident...partea cu biserica se stie unde facem , astept sa vina cristi din voiaj sa mergem si la biserica sa vb cu preotul...bine oricum acum in noiembrie facem si logodna la biserica, atunci ar fi un prilej sa ii zicem preotului de nunta...asta dc nu ii dau un msg mai devreme eu...ideea este ca in ceea ce priveste culorile pe care le voi pune in restaurant e cam in ceata treaba...noi inca nu am fost la restaurant sa vb de asta, deci nu stiu dc ce vreau eu va fi posibil...trebuie sa ajung intai sa vb ...deci ....cred k incep sa ma uit si de invitatii, sicred k totusi astept pana in ianuarie la targul din bucuresti si vad ce au si acolo....poate gasesc ceva ce imi doresc si cu discount...
mersi mult de sfat!:*

aroma_de_portocale
07.09.2009, 16:31:36
Felicitari pt fotografii...banuiesc ca Prajitura si Carciumaru sunt autorii..pare stilul lor...Ati fost superbi si din cate se in fotografii ati avut parte de o nunta reusita. Bv! Casa de Piatra si...acum treceti la treaba ...sa vedem foto si de la botez :D

freesia
07.09.2009, 16:37:02
Stiti cumva din intamplare unde si cum as putea gasi sa inchiriez o caleasca sau o trasura pentru cateva ore in ziua nuntii?
Multumesc!

D_aka
07.09.2009, 17:13:39
Stiti cumva din intamplare unde si cum as putea gasi sa inchiriez o caleasca sau o trasura pentru cateva ore in ziua nuntii?
Multumesc!

de la tiganii care plimba turistii prin mamaia?!........... o trasura mai lesinata asa............ de caleasca nu stiu!

Joliutza
07.09.2009, 17:25:43
pai... am cam stabilit tot, restaurantul, nasii, data evident...partea cu biserica se stie unde facem , astept sa vina cristi din voiaj sa mergem si la biserica sa vb cu preotul...bine oricum acum in noiembrie facem si logodna la biserica, atunci ar fi un prilej sa ii zicem preotului de nunta...asta dc nu ii dau un msg mai devreme eu...ideea este ca in ceea ce priveste culorile pe care le voi pune in restaurant e cam in ceata treaba...noi inca nu am fost la restaurant sa vb de asta, deci nu stiu dc ce vreau eu va fi posibil...trebuie sa ajung intai sa vb ...deci ....cred k incep sa ma uit si de invitatii, sicred k totusi astept pana in ianuarie la targul din bucuresti si vad ce au si acolo....poate gasesc ceva ce imi doresc si cu discount...
mersi mult de sfat!:*

Pai da... m-am referit la culori pentru ca probabil o sa vrei si invitatiile sa fie in ton cu restaurantul... pe ce culori vrei sa faci?

alipety
07.09.2009, 17:53:46
Pai da... m-am referit la culori pentru ca probabil o sa vrei si invitatiile sa fie in ton cu restaurantul... pe ce culori vrei sa faci?
:D la mine totul a pornit de la niste invitatii argintii de care m-am indragostit...astfel ca argintiul a devenit tema nuntii mele si am innebunit cautand accesorii argintii :-p si am innebunit pe toata lumea cu argintiu :-SSacum cand ma gandesc...mi se pare o prostie :">
dar fiecare cu pasarica lui...sau stolul :-$

acum, daca as lua-o de la capat, as vorbi imediat dupa ce am stabilit data nuntii si restaurantul, cu o firma full services si m-as lasa pe mana lor, nu numai in ceea ce priveste decoratiunile, dar si formatia, foto etc.
as scapa de multe griji :-<

Babydeey
07.09.2009, 19:08:22
'Multumim.

Cladirea este intre eforie nord si sud pe partea cu plaja, partea dreapta. E imposibil sa o ratezi

Babydeey
07.09.2009, 19:12:18
Felicitari pt fotografii...banuiesc ca Prajitura si Carciumaru sunt autorii..pare stilul lor...Ati fost superbi si din cate se in fotografii ati avut parte de o nunta reusita. Bv! Casa de Piatra si...acum treceti la treaba ...sa vedem foto si de la botez :D

Exact cei 2. Sunt niste draguti. Adevarati PROFESIONISTI! Botezul peste 2 ani :D

dknysbox2
07.09.2009, 21:17:52
scuze ...am cam intarziat cu raspunsul..dar netul asta ma innebuneste, imi tot pica...in fine...
sincer as fi vrut pe niste culori tari..dar culorile restaurantului sunt somon si bej cred...oricum somonul ala sare in ochi, si sincer unica optiune de culoare la care m-am gandit ar fi husele scaunelor ivoire si fundele un verde kaki mai tare..verde olive am inteles ca se numeste culoarea, aaa si sa fie musai din tule nu satin, iar husele sa fie tafta...(am auzit k au huse ivoire din tafta ):D
cam la asa ceva m-am gandit k alte optiuni de culori nu am..adik am eliminat din start auriul si portocaliul k nu-mi plac foarte tare...cam asta e...

Joliutza
07.09.2009, 22:33:32
scuze ...am cam intarziat cu raspunsul..dar netul asta ma innebuneste, imi tot pica...in fine...
sincer as fi vrut pe niste culori tari..dar culorile restaurantului sunt somon si bej cred...oricum somonul ala sare in ochi, si sincer unica optiune de culoare la care m-am gandit ar fi husele scaunelor ivoire si fundele un verde kaki mai tare..verde olive am inteles ca se numeste culoarea, aaa si sa fie musai din tule nu satin, iar husele sa fie tafta...(am auzit k au huse ivoire din tafta ):D
cam la asa ceva m-am gandit k alte optiuni de culori nu am..adik am eliminat din start auriul si portocaliul k nu-mi plac foarte tare...cam asta e...

Aha, suna foarte bine combinatia ta.

dknysbox2
08.09.2009, 11:40:50
Aha, suna foarte bine combinatia ta.
mersi mersi....stiu ca suna...dar sper sa fie si realizabila...acum sa vedem...sper sa mearga ca daca nu...nu stiu ce voi face...nu m-am gandit la alta alternativa...ma bazez p niste prietene cu idei bune ...:D

LauraLuiOda
10.09.2009, 20:06:20
Fetelr, avand in vedere ca majoritatea pregatirilor sunt gata, ma gandesc ca am tratat superficial petrecerea burlacitelor. V-ati gandit unde o faceti, daca o faceti? Poate ne povestesc si doamnele unde s-au ''destrabalat'' ultima oara=))

nikoletta
10.09.2009, 20:48:41
Fetelr, avand in vedere ca majoritatea pregatirilor sunt gata, ma gandesc ca am tratat superficial petrecerea burlacitelor. V-ati gandit unde o faceti, daca o faceti? Poate ne povestesc si doamnele unde s-au ''destrabalat'' ultima oara=))
buna idee... nici eu nu stiu unde sa duc fetele!!;;)

LauraLuiOda
10.09.2009, 21:04:35
buna idee... nici eu nu stiu unde sa duc fetele!!;;)
E nasol ca acum s-au inchis mai toate cluburile si locurile alea cu canapele (nu stiu cum se numesc:-B) asa ca multe alternative nu avem. Eu as vrea ceva gen separeu, cu muzica cat sa nu-mi sparga timpanele si sa ne putem auzi.

nikoletta
10.09.2009, 22:00:58
nici eu nu vreau galagie... noi suntem mai babute ;));));))

JolyDeea
11.09.2009, 13:38:20
si pe mine ma pasioneaza acest subiect..kiar ieri la ziua unei prietene m-au intreb fetele unde facem si ce facem la aceasta petrecere..si nu am nici cea mai vaga idee..
nici eu nu as vrea int-un club galacios..ci ceva simplu sa ne "cinstim" si amuzam si sa ne aducem aminte de vremurile de domnisoare:-p
eu sincer nici nu stiu knd sa o fac..k nu vreau cu o seara inainte..
al meu e supi k prietenii lui se zbat sa ajunga la nunta(sunt in voiaj..si-au programat ei sa fie la timp dar stiti cum e..socoteala de acasa..) d-apoi sa-si mai fak planuri de petrecerea burlacilor(eh..ii pregateste fratimiu cva8-} )
so...idei?..sfaturi?..propuneri?:-?

dorinutza
11.09.2009, 13:49:56
:D
si pe mine ma pasioneaza acest subiect..kiar ieri la ziua unei prietene m-au intreb fetele unde facem si ce facem la aceasta petrecere..si nu am nici cea mai vaga idee..
nici eu nu as vrea int-un club galacios..ci ceva simplu sa ne "cinstim" si amuzam si sa ne aducem aminte de vremurile de domnisoare:-p
eu sincer nici nu stiu knd sa o fac..k nu vreau cu o seara inainte..
al meu e supi k prietenii lui se zbat sa ajunga la nunta(sunt in voiaj..si-au programat ei sa fie la timp dar stiti cum e..socoteala de acasa..) d-apoi sa-si mai fak planuri de petrecerea burlacilor(eh..ii pregateste fratimiu cva8-} )
so...idei?..sfaturi?..propuneri?:-?
eu am fost la o petrecere de burlacite, la o prietena si a fost dragutz...a facut la ea acasa...am mancat..am baut...am ascultat muzica..am dansat...a fost dragutz...fiecare fata i-a adus miresei cate un cadou simbolic, ex. un compleu, o pereche de chilotzei, o sticla de vin rosu:D ...chestii de-astea picante pe care sa le foloseasca in saptaluna de miere:x

JolyDeea
11.09.2009, 13:53:09
:D
eu am fost la o petrecere de burlacite, la o prietena si a fost dragutz...a facut la ea acasa...am mancat..am baut...am ascultat muzica..am dansat...a fost dragutz...fiecare fata i-a adus miresei cate un cadou simbolic, ex. un compleu, o pereche de chilotzei, o sticla de vin rosu:D ...chestii de-astea picante pe care sa le foloseasca in saptaluna de miere:x
si eu tot acasa ma gandeam sa fac..e liniste..manaci, bei ce vrei asculti ce muzik vrei..dansezi sau nu..ar putea fi o petrecere cu tema..sau o petrecere in pijamale..cu picanterii..povesti haioase..eh...bataie de cap si cu asta8-}

dorinutza
11.09.2009, 14:08:27
si eu tot acasa ma gandeam sa fac..e liniste..manaci, bei ce vrei asculti ce muzik vrei..dansezi sau nu..ar putea fi o petrecere cu tema..sau o petrecere in pijamale..cu picanterii..povesti haioase..eh...bataie de cap si cu asta8-}
suuper...cred k ar fi cel mai frumos o petrecere in pijama:D

alipety
11.09.2009, 18:34:58
auziti fetelor?! dar petrecera burlacitilor nu trebuie organizata de prietenele miresei sau sora, fiecare ce are?!?!?
din cate stiu...e o petrecere surpriza pentru mireasa, nu are de ce sa fie organizata de mireasa :D

eu nu am avut, pentru ca prietenele mele nu au avut inspiratie. [-(
sotul a avut o tentativa, de fapt nasul l-a tot amenintat ca ajunge in Cta si ca ii pregateste o surpriza: petrecerea burlacilor...dar nu a calculat bine....pentru ca s-a gandit sa o faca in vinerea dinaintea nuntii...
bineinteles, a refuzat si mirele si am fost contra si noi, fetele (mireasa si cu nasa :-p)

ca locatie nu stiu ce sa recomand. mi-ar fi placut la o masa, la o terasa sau un local ceva mai relaxat, sa mancam ceva bun , sa bem un vinut (sau dupa preferinte), sa vorbim, sa facem schimb de impresii si sfaturi si sa primesc cadouri :D
o prietena a facut in club, dar nu s-a cunoscut ca e petrecerea burlacitelor, nu au avut nimic organizat in acest sens.
si sfatul meu e sa se faca aceasta petrecere cu cel putin o saptamana inainte de nunta. ca intervine stress si oboseala in saptamana nuntii, nu mai are nimeni chef de acest gen de petreceri ( ma refer la personajele principale: mirele sau mireasa)

nikoletta
12.09.2009, 11:07:19
asa se zice ca d-rele sa organizeze. cand a fost nasa mireasa i-am pregatit o surpriza si am invitat-o la o pizza cu inca cateva fete, dar acum coincide si cu ziua mea si am zis sa invit fetele la o pizza. acasa la mine intr-o garsoniera clar nu... ma tot gandesc tot la casa de piatra ca imi plac separeurile de la demisol, nu te deranjeaza nimeni; numai sa se deschida pana atunci.. alte idei de astfel de localuri cu minisepareuri sau macar ceva sa nu fie asa inghesuiala?
si petrecerea va fi cu 1 saptamana inainte..
baietii fac la soacra-mea la curte.. speram sa fie vremea buna..<:-P

dorinutza
12.09.2009, 11:30:51
asa se zice ca d-rele sa organizeze. cand a fost nasa mireasa i-am pregatit o surpriza si am invitat-o la o pizza cu inca cateva fete, dar acum coincide si cu ziua mea si am zis sa invit fetele la o pizza. acasa la mine intr-o garsoniera clar nu... ma tot gandesc tot la casa de piatra ca imi plac separeurile de la demisol, nu te deranjeaza nimeni; numai sa se deschida pana atunci.. alte idei de astfel de localuri cu minisepareuri sau macar ceva sa nu fie asa inghesuiala?
petrecere frumoasa si la fete si la baieti:D \:D/ <:-P

LauraLuiOda
12.09.2009, 18:20:05
Mi se pare ca si la Fabaria sunt separeuri jos, parca asa imi amintesc:-\.
Si da, teoretic, petrecerea ra trebui organizata de domnisoare, dar 2 din 3 sunt pustioaice si nu sunt in localitate asa ca ma ocup eu si de asta.

nikoletta
12.09.2009, 18:54:41
Mi se pare ca si la Fabaria sunt separeuri jos, parca asa imi amintesc:-\.
Si da, teoretic, petrecerea ra trebui organizata de domnisoare, dar 2 din 3 sunt pustioaice si nu sunt in localitate asa ca ma ocup eu si de asta.
unde e fabaria? :">

LauraLuiOda
12.09.2009, 18:59:31
unde e fabaria? :">
In spate la trocadero. Din intersectie faci dreapta, dupa iar dreapta si o tii 200 de m, undeva pe dreapta. daca ai inteles ceva:-B. E strada paralela cu Lpusneanu, e o zona de case.

flory2006
12.09.2009, 21:04:47
Eu am avut petrecerea burlacitelor cu 2 zile inainte de nunta, la mine acasa in curte (multa mancare, bautura:gen_05: si vorbaraie cat cuprinde:grouphug:). Eu am fost imbracata in gheisa ;;)(de la haine pana la coafura).
Baietii au iesit in oras, ei s-au lungit pana spre dimineata astfel incat a doua zi eu am fost singura disponibila sa merg la Casa Casatoriilor sa confirm casatoria (al meu dormea ca un ingeras;)) ).

sunlight_m
14.09.2009, 23:10:38
Fetelor acesta este colierul meu. Mai trebuie sa umblu sa gasesc cercei asemanatori.

JolyDeea
15.09.2009, 09:57:32
Fetelor acesta este colierul meu. Mai trebuie sa umblu sa gasesc cercei asemanatori.
Este superb..sa-l porti sanatoasa;-)

sunlight_m
15.09.2009, 11:35:05
Este superb..sa-l porti sanatoasa;-)

Multumesc >:D<

beatrice1983
21.09.2009, 19:19:14
Ce liniste e pe aici :-"

LauraLuiOda
21.09.2009, 19:59:01
Ce liniste e pe aici :-"
Pai daca fetele astea nu au chef de vb...;))

arsenya
24.09.2009, 10:56:38

probabil ai scris undeva dar caut acul in carul cu fan-spune`mi plz ce fotograf ai avut.pozele tale sunt la superlativ<:-P

Joliutza
24.09.2009, 11:43:36
probabil ai scris undeva dar caut acul in carul cu fan-spune`mi plz ce fotograf ai avut.pozele tale sunt la superlativ<:-P

Iti zic eu. Paulian Prajitura si Cristian Carciumaru (de al doilea nu sunt sigura de nume 100%, poate iti va confirma ea).

arsenya
24.09.2009, 13:17:55
^:)^ msk. sunt f frumoase pozele

D_aka
24.09.2009, 13:37:07
^:)^ msk. sunt f frumoase pozele

si pretul e la fel de frumos!
... 1500 eur numa' poze...
pe mine m-a luat cu transpiratie cand am auzit! nu am mai cerut alte amanunte!

arsenya
24.09.2009, 13:40:44
numai pozele..dar si albumul..sau strict numai pozele?

D_aka
24.09.2009, 13:44:37
numai pozele..dar si albumul..sau strict numai pozele?

asta nu mai stiu ca nu am vb eu direct cu ei, mi-a zis o fosta colega care tot asa a vrut sa lucreze cu ei si s-a razgandit cand a auzit de pret! cred ca si un album cu 100 de poze.... da nus sigur....parca asa imi amintesc eu de la ea...

Babydeey
24.09.2009, 13:47:56

Ma bucur ca ti-au placut pozele. La nunta am lucrat cu Adora Studio si dupa nunta, am mai facut o sedinta foto la digitalgenetics... asta in cazul in care ai vazut ambele albume

Babydeey
24.09.2009, 13:51:07
si pretul e la fel de frumos!
... 1500 eur numa' poze...
pe mine m-a luat cu transpiratie cand am auzit! nu am mai cerut alte amanunte!

pretul acum e mult mai "frumos" :-" dar eu am strans bani special pentru a-i avea pe ei la nunta.... acum fiecare isi stie limita si posibilitatile. In orice caz, sunt foarte talentati si niste persoane super haioase.

D_aka
24.09.2009, 14:47:20
pretul acum e mult mai "frumos" :-" dar eu am strans bani special pentru a-i avea pe ei la nunta.... acum fiecare isi stie limita si posibilitatile. In orice caz, sunt foarte talentati si niste persoane super haioase.

deci io stiam varianta light si tot m-a luat cu ameteala!!

Joliutza
24.09.2009, 15:19:11
deci io stiam varianta light si tot m-a luat cu ameteala!!

Da, au preturi mari, dar si calitatea e pe masura. Si noi ne-am intalnit cu Paulian Prajitura cand ne organizam nunta, dar era mult prea mult pentru noi si in 2007.

arsenya
24.09.2009, 15:22:46
mai mult imi plac cele de dupa..dar e mult,intr`adevar.eu stiam ca un pret ca asta include-foto,3seturi de dvd,album si sedinta de dupa#-o

D_aka
24.09.2009, 15:26:47
mai mult imi plac cele de dupa..dar e mult,intr`adevar.eu stiam ca un pret ca asta include-foto,3seturi de dvd,album si sedinta de dupa#-o

asa am eu.....dar numai 2 seturi dvd (si cu filmare in 2 camere!)

LauraLuiOda
24.09.2009, 15:41:16
asa am eu.....dar numai 2 seturi dvd (si cu filmare in 2 camere!)
Off-topic, tu esti in pozele din link? Esti foarte schimbata dupa intalnirea la care ne-am cunoscut.

D_aka
24.09.2009, 15:52:35
Off-topic, tu esti in pozele din link? Esti foarte schimbata dupa intalnirea la care ne-am cunoscut.

da eu sunt.......... sunt de la civila.......eee, asta e! machiajul d-aia se numeste profesionist....... ca te schimba de nici tu nu te mai recunosti :D

LauraLuiOda
24.09.2009, 16:00:57
da eu sunt.......... sunt de la civila.......eee, asta e! machiajul d-aia se numeste profesionist....... ca te schimba de nici tu nu te mai recunosti :D
Intr-adevar...dar o fi buna treaba asta? E de fapt intrebare pe care mi-o pun in gand de cate ori vad o miresica care isi doreste ca in ziua aia sa fie ''altfel''...:-?

D_aka
24.09.2009, 16:16:29
Intr-adevar...dar o fi buna treaba asta? E de fapt intrebare pe care mi-o pun in gand de cate ori vad o miresica care isi doreste ca in ziua aia sa fie ''altfel''...:-?

eu nu am avut in intentie sa fiu alta!.......... bine vroiam sa fiu in tema civilei, sa arat mai elfa ....... dar nu mi-a venit sa-mi pun urechi de elf!!!
io i-am zis tipei care m-a machiat sa ma faca smokey eyes ........ de fapt m-am dus cu o poza a solistei de la evanescence si i-am zis sa-mi faca ochii ca ea! faptu' ca am iesit de nu m-am recunoscut nici eu... asta a fost mana ei maiastra si ghiseftul meu!
oricat de diferit ai fi, oricum esti tot tu! fiindca poate esti machiat, aranjat.... dar miscarile, zambetul, grimasele, gesturile ...... tot ale tale sunt! asa ca mie nu mi se pare o tragedie ca nu arat ca mine in ziua nuntii!doar e o zi speciala, daca arat ca atunci cand ma duc la servici... nu am facut nimic! vreau sa fiu frumoasa, si dc la sfarsit sunt frumoasa......... e ok! doar nu imi face operatie estetica!

Joliutza
24.09.2009, 16:32:15
eu nu am avut in intentie sa fiu alta!.......... bine vroiam sa fiu in tema civilei, sa arat mai elfa ....... dar nu mi-a venit sa-mi pun urechi de elf!!!
io i-am zis tipei care m-a machiat sa ma faca smokey eyes ........ de fapt m-am dus cu o poza a solistei de la evanescence si i-am zis sa-mi faca ochii ca ea! faptu' ca am iesit de nu m-am recunoscut nici eu... asta a fost mana ei maiastra si ghiseftul meu!
oricat de diferit ai fi, oricum esti tot tu! fiindca poate esti machiat, aranjat.... dar miscarile, zambetul, grimasele, gesturile ...... tot ale tale sunt! asa ca mie nu mi se pare o tragedie ca nu arat ca mine in ziua nuntii!doar e o zi speciala, daca arat ca atunci cand ma duc la servici... nu am facut nimic! vreau sa fiu frumoasa, si dc la sfarsit sunt frumoasa......... e ok! doar nu imi face operatie estetica!

Corect! De-aia e ziua nuntii speciala, ca sa fii si tu speciala.

danutza87d
27.09.2009, 22:51:56
Cine este interesata...cedez localul Pelican, pe 18.09.2010. Va ofer cu cea mai multa placere mai multe informatii daca ma contactati...ms frumos. kiss!!!

CONT-INCHIS-023
28.09.2009, 10:53:35
Exact cei 2. Sunt niste draguti. Adevarati PROFESIONISTI! Botezul peste 2 ani :D

cine sunt cei doi? ce tarif au? eu i-am luat pe verisan si ivan..:)...care or fi mai buni acum?!!!

sadicutza
28.09.2009, 11:46:30
cine sunt cei doi? ce tarif au? eu i-am luat pe verisan si ivan..:)...care or fi mai buni acum?!!!

verisan si ivan....foarte dragut ;;) cica ei sunt cei mai buni pe constanta acum....dar stiu si eu ce sa spun....depinde acum ce-ti doresti...

CONT-INCHIS-023
28.09.2009, 11:49:07
verisan si ivan....foarte dragut ;;) cica ei sunt cei mai buni pe constanta acum....dar stiu si eu ce sa spun....depinde acum ce-ti doresti...

pai m-am uitat si la iacovescu ..si vad ca face ceva tot in genu..la fel de frumos..acum as vrea sa fac o comparatie de preturi...caci verisna si ivan au cerut ceva...si i-am ales deja..dar sa mai am si o alta idee..chiar dac nu ma razgandesc...si as vrea s astiu cam ce alte preturi mai sunt...daca imi poate spune cineva?!multumesc

CONT-INCHIS-023
28.09.2009, 11:52:25

imi poti spune cu cine le-ai facut si cam cat a costat?! si video si poze? a filmat si a pozat de dim pan a doua zi, nu?!

sadicutza
28.09.2009, 11:56:34
pai m-am uitat si la iacovescu ..si vad ca face ceva tot in genu..la fel de frumos..acum as vrea sa fac o comparatie de preturi...caci verisna si ivan au cerut ceva...si i-am ales deja..dar sa mai am si o alta idee..chiar dac nu ma razgandesc...si as vrea s astiu cam ce alte preturi mai sunt...daca imi poate spune cineva?!multumesc

pai preturile oricum difera pentru ca si calitatea e diferita....nu poti compara decat daca sunt exact pe aceeasi lungime de unda....dar la verisan si ivan ai vb direct cu ei??? au specificat ca vin ei toata nunta sau doar pe zi si seara trimit asistentii???

oricum sunt sigura ca vei avea fotografii si video superbe :*:*:*

CONT-INCHIS-023
28.09.2009, 11:59:57
pai preturile oricum difera pentru ca si calitatea e diferita....nu poti compara decat daca sunt exact pe aceeasi lungime de unda....dar la verisan si ivan ai vb direct cu ei??? au specificat ca vin ei toata nunta sau doar pe zi si seara trimit asistentii???

oricum sunt sigura ca vei avea fotografii si video superbe :*:*:*

am vb cu ei...le-am data arvuna...dar sincer, le-am zis data ..mi-au zis ce-mi dau de banii astia...dar n-au zis daca ei sau altii?!

sadicutza
28.09.2009, 12:05:30
am vb cu ei...le-am data arvuna...dar sincer, le-am zis data ..mi-au zis ce-mi dau de banii astia...dar n-au zis daca ei sau altii?!

ok...nu vreau sa fiu rautacioasa...dar trebuie sa le spui clar ca ei trebuie sa vina pentru banii pe care i-ai dat, sunt sigura ca nu sunt putini deloc, plusa sa le spui clar ce astepti tu in principal....de la foto in mod deosebit ;;)

pupicutzi

CONT-INCHIS-023
28.09.2009, 12:07:07

si nici de cand pana cand filmeaza..si nici eu n-am intrebat...eu am aflat ac-s cei mai buni...si nici macar nu ma mai intrebat in alta parte sau pe latcineva cat ar costa, ce ar implica...le-m dat arvuna lor...si gata...
s acum..incep sa-mi pun intrebari ca eu nu stiu ce implica faza cu pozele si filmatul..eu as vrea s afie tot timpul...de dim pana a doua zi....

CONT-INCHIS-023
28.09.2009, 12:09:17
ok...nu vreau sa fiu rautacioasa...dar trebuie sa le spui clar ca ei trebuie sa vina pentru banii pe care i-ai dat, sunt sigura ca nu sunt putini deloc, plusa sa le spui clar ce astepti tu in principal....de la foto in mod deosebit ;;)

pupicutzi

asha ma gandeam..sa merg la ei sa vb cu ei sa-mi explice mai mult...ca mi-au zis ce vreau la nnta...si le-am zis atunci ..nu stiu ce vreau...dar stiu ca vreau tot ce implica...si m-a lovit cu o suuuuuuma si ca nu negociaza....si am zis da...si m-am gansit ca pt banii aia o sa-mi fac poze si pana la nunta;))

sadicutza
28.09.2009, 12:14:02
asha ma gandeam..sa merg la ei sa vb cu ei sa-mi explice mai mult...ca mi-au zis ce vreau la nnta...si le-am zis atunci ..nu stiu ce vreau...dar stiu ca vreau tot ce implica...si m-a lovit cu o suuuuuuma si ca nu negociaza....si am zis da...si m-am gansit ca pt banii aia o sa-mi fac poze si pana la nunta;))

foarte dragutz....chiar ca nu se negociaza la ei ;;) si ca sa nu ti se para ca ma bag ca musca in lapte tot pe ei i-am avut si eu la nunta ;;)

CONT-INCHIS-023
28.09.2009, 12:15:02
foarte dregutz....chiar ca nu se negociaza la ei ;;) si ca sa nu ti se para ca ma bag ca musca in lapte tot pe ei i-am avut si eu la nunta ;;)

cat ti-au cerut? daca imi poti spune..si au stat asha tot timpul, au avut si altii?

zana01
30.09.2009, 23:11:33
eu am fost la o petrecere a burlacitelor organizata in bourbon (ala vechi,de langa economic), vineri seara cand e karaoke party. am fost foarte reticente in prima jumatate de ora, dupa dupa 2 pahare nu ne-a mai oprit nimeni din cantat pana pe la 4. si era prima data cand mergeam la karaoke si nu avem nici in clin, nici in manaca cu cantatul :)

danutza87d
03.10.2009, 18:44:52
fetelor...a avut vreuna dintre voi fantana de ciocolata la nunta? Vreau si eu cat mai multe detalii...merita?:-?

Joliutza
03.10.2009, 18:57:29
fetelor...a avut vreuna dintre voi fantana de ciocolata la nunta? Vreau si eu cat mai multe detalii...merita?:-?

Uite aici topicul special: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=6112&page=6

lucky_clau23
03.10.2009, 20:00:10
pozele sunt superbe :x totul e la superlativ... am recunoscut biserica sunt foarte impresionata cat de frumos e decorata.. chiar am recunoscut si cateva persoane;))
te as ruga sa mi zici si mie cu ce firma de decoratii ai colaborat sa vad dc ii pot contacta si eu^:)^
ms

dknysbox2
03.10.2009, 20:58:06
pozele sunt superbe :x totul e la superlativ... am recunoscut biserica sunt foarte impresionata cat de frumos e decorata.. chiar am recunoscut si cateva persoane;))
te as ruga sa mi zici si mie cu ce firma de decoratii ai colaborat sa vad dc ii pot contacta si eu^:)^
ms
draga mea firma se numeste bijou event, si mie mi-a placut foarte tare cum a fost, ba chiar am fost una din domnisoare la nunta si te asigur ca totul a iesit cum trebuia....;)
mi-am permis sa iti raspund eu prima ptr ca babydeey este prietena mea si stiu ca nu se supara ;))

danutza87d
03.10.2009, 21:03:50
Uite aici topicul special: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=6112&page=6

ms...m-am lamurit!

Tarya
05.10.2009, 21:10:02
Fetelor, va rog mult, daca aveti numarul de telefon de la atelierul de verighete trimiteti-mi si mie un pm.^:)^

Joliutza
05.10.2009, 21:18:04
Fetelor, va rog mult, daca aveti numarul de telefon de la atelierul de verighete trimiteti-mi si mie un pm.^:)^

http://www.verigheteamaris.ro/

Asta e site-ul, am crezut ca au si nr de tel. Din pacate, nu. Poate te ajuta alte fete.

sunlight_m
05.10.2009, 23:22:04
Azi am mai rezolvat cateva treburi. Am fost la starea civila, (joi ne infiintam la post cu buletinele si certificatele de nastere), mi-am aranjat voalul,(la Bilutzi), mi-am cumparat posetutza(tot de la Bilutzi), am confirmat comanda pt tort la Vanimar, am cumparat saculetzii pentru marturii(in seara asta am terminat de aranjat marturiile, au iesit foarte dragutze mai ales ca le-am mai atasat si un trandafiras alb in deschizatura de la saculetz), si am cumparat si figurina pentru tort. O sa revin cu poze.

alipety
06.10.2009, 09:10:42
harnicuta fata! asteptam cu interes pozici>:D<
Azi am mai rezolvat cateva treburi. Am fost la starea civila, (joi ne infiintam la post cu buletinele si certificatele de nastere), mi-am aranjat voalul,(la Bilutzi), mi-am cumparat posetutza(tot de la Bilutzi), am confirmat comanda pt tort la Vanimar, am cumparat saculetzii pentru marturii(in seara asta am terminat de aranjat marturiile, au iesit foarte dragutze mai ales ca le-am mai atasat si un trandafiras alb in deschizatura de la saculetz), si am cumparat si figurina pentru tort. O sa revin cu poze.

aroma_de_portocale
06.10.2009, 17:13:50
fetelor ce firme pt decoratiuni si aranjamente pot gasi in Mangalia/ Ce imi recomandati? Poate aveti si niste site-uri...preturi, ce inclun pachetele...etc.. ms mult

LauraLuiOda
06.10.2009, 19:09:57
Gata,mi-am luat si eu sacoul de la Bilutzi, l-am facut pe comanda din materialul si dantela rochite. Am scapat de o grija, in cazul in care voi avea la nunta vremea de sambata#-o

agdala15
06.10.2009, 19:14:33
Gata,mi-am luat si eu sacoul de la Bilutzi, l-am facut pe comanda din materialul si dantela rochite. Am scapat de o grija, in cazul in care voi avea la nunta vremea de sambata#-o

Vreau si eu sa-l vad, poate imi dai vreo idee.

LauraLuiOda
06.10.2009, 19:24:38
Vreau si eu sa-l vad, poate imi dai vreo idee.
E ivory cu maneca 3/4 si lung pana in talie.;))

agdala15
06.10.2009, 19:30:56

Foarte frumos, sa-l porti cu placere.

LauraLuiOda
06.10.2009, 19:34:35
Foarte frumos, sa-l porti cu placere.
Multumesc,modelul original il aveau dintr-o stofa mai groasa, dar eu am vrut din materialul rochitei.

sunlight_m
06.10.2009, 20:08:37
Multumesc,modelul original il aveau dintr-o stofa mai groasa, dar eu am vrut din materialul rochitei.

Superb sacoul tau. Sa-l porti sanatoasa in cea mai frumoasa zi din viata ta. :*

LauraLuiOda
06.10.2009, 20:19:24
Superb sacoul tau. Sa-l porti sanatoasa in cea mai frumoasa zi din viata ta. :*
Sar'mana>:D<

Joliutza
06.10.2009, 21:37:01

Foarte finut si elegant. Sa-l porti cu placere!!!

antenutza
06.10.2009, 21:39:38

foarte frumos :*sa-l porti cu placere

LauraLuiOda
06.10.2009, 21:48:20
foarte frumos :*sa-l porti cu placere
Multumesc, fetelor!

crisiftene86
07.10.2009, 08:24:57
Multumesc, fetelor!

super sic;;)

dvdruxandra
07.10.2009, 08:43:06

f.dragutz...sa-l porti sanatoasa!

aroma_de_portocale
07.10.2009, 10:22:01
Foarte dragut sacouasul...imi place la maneci cum sunt aplicate florile acele din dantela...(sper sa fi vazut bine..:D)
Sa-l porti cu placere si sa iti aduca numai fericire...
De fapt iti doresc sa ai parte de o zi atat de frumoasa si calduroasa, incat sa nu fie nevoie sa il porti;-) ,cu toate ce f misto...

MimiEla
07.10.2009, 11:05:26
miresici pls help
a trecut nunta noastra si cum era de asteptat rochita mea e putin murdara, mai ales de praf, jos pe fusta...

ce curatatorie imi recomandati ? sau vreo metoda home made? corsetul e atasat de fusta si e f incarcat :D si nu vreau sa mi-o strice ;;)

beatrice1983
07.10.2009, 20:32:05
miresici pls help
a trecut nunta noastra si cum era de asteptat rochita mea e putin murdara, mai ales de praf, jos pe fusta...

ce curatatorie imi recomandati ? sau vreo metoda home made? corsetul e atasat de fusta si e f incarcat :D si nu vreau sa mi-o strice ;;)

Poti sa duci rochita cu incredere la Alb Tip Top ... eu acolo am curatat-o si nu am avut nicio problema ;-)

P.S. Am avut nunta la acelasi restaurant :D

sunlight_m
07.10.2009, 20:53:56
Am promis pozele.

CorinM
07.10.2009, 21:22:37
Fetelor, unde este curatatoria Alb Tip Top? Ca inteleg ca aici se merita sa ne ducem rochitele...cam la cat ajunge...ca eu auziesem niste sume imense in Buc....100-200 E...
Mersic

madalinad
07.10.2009, 23:02:58
Buna miresici, eu mi-am curatat rochia de mireasa acasa. Adica am bagat-o singura in masina de spalat ( de doua ori ) cu un detergent bun si e ca noua. Nu cred ca vreti sa stiti ce fel arata pana la spalare.

MimiEla
08.10.2009, 09:34:10
Buna miresici, eu mi-am curatat rochia de mireasa acasa. Adica am bagat-o singura in masina de spalat ( de doua ori ) cu un detergent bun si e ca noua. Nu cred ca vreti sa stiti ce fel arata pana la spalare.
la masina ? :-s
eu ma gandeam sa o spal acasa, dar manual :D... in apa cat mai rece si mai mult s-o las sa se spele singura cu detergent :-?

totusi, chiar asa, unde e spalatoria asta alb tip top ?

crisiftene86
08.10.2009, 09:36:21
Am promis pozele.

fff frumose...imi place ...mai ales figurina de tort e super...>:D<

MimiEla
08.10.2009, 09:37:23
Poti sa duci rochita cu incredere la Alb Tip Top ... eu acolo am curatat-o si nu am avut nicio problema ;-)

P.S. Am avut nunta la acelasi restaurant :D
si aceeasi biserica :)

pretyflory
08.10.2009, 09:51:31
eu ma gandeam sa o spal acasa, dar manual :D... in apa cat mai rece si mai mult s-o las sa se spele singura cu detergent :-?

daca nu ma insel este pe lapusneanu intre casa de cultura si icil sau asa stiam

beatrice1983
08.10.2009, 14:00:20

Eu nu va sfatuiesc sa o spalati manual ... este 100 Ron sa o spalati la Alb Tip Top si o luati curata si calcata in cateva zile fara dureri de cap. Eu stiu 2 Alb Tip Top, una este pe Lapusneanu pe partea cu Raiffeisen Bank putin mai sus si cealalta este pe Soveja (la Eden) vis-a-vis de Alpha Bank/BCR. Mai era o spalatorie Alb Tip Top si pe la tomis dar nu mai stiu pe unde.

antenutza
08.10.2009, 20:04:41
mai fetelor sunt foarte dezamagita ca nu gasesc un club deschis joia:(cum era pe timpuri joia, seara studenteasca .nimic ,nicaieri:( singurul loc deschis este burbon unde este si karaoke:) nu sunt eu aia cantareata dar sper sa ne distram

zuz
08.10.2009, 21:31:02

Eu mi-am spalat rochia acasa si a iesit mai bine decat ma asteptam ;)) am pus apa rece in cada si detergent lichid, am lasat-o la inmuiat si pe urma am spalat partea de jos si putin corsetul (aveam niste margelute in partea de jos a corsetului si nu am riscat sa o duc la curatatorie)...merita sa incerci ;-)

LauraLuiOda
08.10.2009, 21:33:05
Eu mi-am spalat rochia acasa si a iesit mai bine decat ma asteptam ;)) am pus apa rece in cada si detergent lichid, am lasat-o la inmuiat si pe urma am spalat partea de jos si putin corsetul (aveam niste margelute in partea de jos a corsetului si nu am riscat sa o duc la curatatorie)...merita sa incerci ;-)
Adevarul e ca nici un personal de spalatorie nu ar curata mai cu grija decat o faci tu;-)

alexutza_ralukutza_m
09.10.2009, 00:17:22
Buna, fetelor. Vreau sa va spun si eu povestea nuntii mele. Am fost la coafor dis de dimineata, aveam programare la 8. M-a coafat foarte frumos coafeza mea. Cand m-am intors de la coafor, a plouat putin de tot, au fost cativa stropi de ploaie. Eu m-am speriat ca o sa ploua toata ziua, deja ma vedeam cu rochia in mana toata ziua si cu poalele murdare. Vineri inaintea nuntii a plouat zdravan, de imi venea sa plang gandindu-ma ca nu se oprea pana a 2-a zi. Plus de asta, toata saptamana am urmarit prognoza meteo si arata ploi torentiale pt sambata. Dar, din fericire, vremea a tinut cu noi si toata ziua a fost foarte frumos afara. Apoi am plecat iar la coafor, pt ca aveam programare la machiaj. Mama a venit cu mine, pt ca avea si ea programare la coafor. Cosmeticiana mi-a facut un machiaj extraordinar, am ramas profund uimita. Eu nu ma machiez, de obicei, si s-a vazut transformarea. Apoi coafeza mi-a pus voalul si diadema. Cand m-am intors de la coafor, toata lumea de pe strada ma felicita, iar eu ma simteam ft bine. Apoi au inceput sa vina invitatii la mine acasa. Bunicii mei au foat foarte emotionati toata ziua. M-am imbracat cu ajutorul mamei mele si al unei vecine. Apoi am facut o mini-sedinta foto la mine acasa. Nici nu am avut timp sa ma dezmeticesc ca a si venit alaiul. Nu am avut deloc emotii, simteam doar fericire. Am ajuns la starea civila, am stat putin sa asteptam, am intrat repede inauntru, am iesit la fel de repede. Le multumesc miresicilor care au venit sa ma vada. Va pup dulce. Apoi am plecat la sedinta foto, la Casino si in parcul Tabacariei. Ii multumesc fotografului meu, cu care (scuzati cacofonia) am colaborat foarte bine. Avem fotografii nemaipomenite. Apoi am ajuns la biserica. Preotii au facut o slujba de-a dreptul impresionanta, inaltatoare. Biserica era plina de invitati, de vecini (biserica este in fata blocului meu). Abia la biserica m-au cuprins emotiile, cand au inceput invitatii sa ne felicite, mai precis cand ne-a felicitat bunicul meu, caruia ii dadeau lacrimile de emotie. Apoi am plecat la restaurant. Au venit invitatii si a inceput petrecerea. Vreau sa va spun, fetelor, ca a fost cea mai frumoasa petrecere la care am fost vreodata. Nu mai tin minte cine a dansat, cine nu, dar stiu ca ringul de dans era tot timpul plin. Le multumesc foarte mult membrilor formatiei mele, pt ca au facut o atmosfera incendiara, toti invitatii ne-au felicitat pt alegerea formatiei. Primul dans ne-a iesit super bine, nici nu ne asteptam. Mi-era teama ca nu ma pot descurca din cauza rochiei. Cu cateva zile inainte de nunta, am fost la restaurant pt a repeta dansul, sa ne obisnuim cu sala. La sedinta foto am repetat din nou dansul, pe un platou din parc, astfel incat in momentul in care a trebuit sa il dansam la restaurant, a iesit totul mai mult decat perfect. Invitatii au fost incantati de prestatia noastra. Ii multumim mult si profesoarei de dans. Cand am fost furata, am mers intr-un club de rock-eri si intr-unul de gay, ambele locatii fiind alese la sugestia fotografului nostru. A fost absolut bestial. Apoi petrecerea a continuat. Totul a fost exact asa cum mi-am dorit, a iesit perfect. La restaurant a fost totul bine. Ne-am inteles perfect cu personalul.

Fetelor, eu va multumesc din suflet tuturor, pt ca am reusit, cu ajutorul vostru, sa imi organizez nunta pe care am visat-o. Va doresc din suflet tuturor sa aveti parte de o nunta cel putin la fel de frumoasa ca a mea. Eu m-am simtit ca o regina toata ziua. Absolut totul s-a intamplat asa cum am visat eu. Nu a existat nimic care sa ma indispuna in acea zi. Ma bucur ca mi-au venit toti invitatii si ca s-au simtit bine la nunta mea. Am primit multe laude dupa nunta si este o bucurie pt mine sa aud ca ei s-au simtit bine.

Va multumesc din suflet, miresici. Sa aveti nunti ca in povesti! Nunta mea a fost, cu siguranta, desprinsa din basme. Va pup.>:D< :*
Asa cum voi ati fost alaturi de mine cu sfaturi si sugestii, promit sa fiu si eu alaturi de viitoarele miresici.>:D< :* >:D<

Babydeey
09.10.2009, 08:15:38
Buna, fetelor. Vreau sa va spun si eu povestea nuntii mele.

Va multumesc din suflet, miresici. Sa aveti nunti ca in povesti! Nunta mea a fost, cu siguranta, desprinsa din basme. Va pup.>:D< :*
Asa cum voi ati fost alaturi de mine cu sfaturi si sugestii, promit sa fiu si eu alaturi de viitoarele miresici.>:D< :* >:D<

FELICITARI SI CASA DE PIATRA!!!!! >:D<

crisiftene86
09.10.2009, 08:16:47
Buna, fetelor. Vreau sa va spun si eu povestea nuntii mele. Am fost la coafor dis de dimineata, aveam programare la 8. M-a coafat foarte frumos coafeza mea. Cand m-am intors de la coafor, a plouat putin de tot, au fost cativa stropi de ploaie. Eu m-am speriat ca o sa ploua toata ziua, deja ma vedeam cu rochia in mana toata ziua si cu poalele murdare. Vineri inaintea nuntii a plouat zdravan, de imi venea sa plang gandindu-ma ca nu se oprea pana a 2-a zi. Plus de asta, toata saptamana am urmarit prognoza meteo si arata ploi torentiale pt sambata. Dar, din fericire, vremea a tinut cu noi si toata ziua a fost foarte frumos afara. Apoi am plecat iar la coafor, pt ca aveam programare la machiaj. Mama a venit cu mine, pt ca avea si ea programare la coafor. Cosmeticiana mi-a facut un machiaj extraordinar, am ramas profund uimita. Eu nu ma machiez, de obicei, si s-a vazut transformarea. Apoi coafeza mi-a pus voalul si diadema. Cand m-am intors de la coafor, toata lumea de pe strada ma felicita, iar eu ma simteam ft bine. Apoi au inceput sa vina invitatii la mine acasa. Bunicii mei au foat foarte emotionati toata ziua. M-am imbracat cu ajutorul mamei mele si al unei vecine. Apoi am facut o mini-sedinta foto la mine acasa. Nici nu am avut timp sa ma dezmeticesc ca a si venit alaiul. Nu am avut deloc emotii, simteam doar fericire. Am ajuns la starea civila, am stat putin sa asteptam, am intrat repede inauntru, am iesit la fel de repede. Le multumesc miresicilor care au venit sa ma vada. Va pup dulce. Apoi am plecat la sedinta foto, la Casino si in parcul Tabacariei. Ii multumesc fotografului meu, cu care (scuzati cacofonia) am colaborat foarte bine. Avem fotografii nemaipomenite. Apoi am ajuns la biserica. Preotii au facut o slujba de-a dreptul impresionanta, inaltatoare. Biserica era plina de invitati, de vecini (biserica este in fata blocului meu). Abia la biserica m-au cuprins emotiile, cand au inceput invitatii sa ne felicite, mai precis cand ne-a felicitat bunicul meu, caruia ii dadeau lacrimile de emotie. Apoi am plecat la restaurant. Au venit invitatii si a inceput petrecerea. Vreau sa va spun, fetelor, ca a fost cea mai frumoasa petrecere la care am fost vreodata. Nu mai tin minte cine a dansat, cine nu, dar stiu ca ringul de dans era tot timpul plin. Le multumesc foarte mult membrilor formatiei mele, pt ca au facut o atmosfera incendiara, toti invitatii ne-au felicitat pt alegerea formatiei. Primul dans ne-a iesit super bine, nici nu ne asteptam. Mi-era teama ca nu ma pot descurca din cauza rochiei. Cu cateva zile inainte de nunta, am fost la restaurant pt a repeta dansul, sa ne obisnuim cu sala. La sedinta foto am repetat din nou dansul, pe un platou din parc, astfel incat in momentul in care a trebuit sa il dansam la restaurant, a iesit totul mai mult decat perfect. Invitatii au fost incantati de prestatia noastra. Ii multumim mult si profesoarei de dans. Cand am fost furata, am mers intr-un club de rock-eri si intr-unul de gay, ambele locatii fiind alese la sugestia fotografului nostru. A fost absolut bestial. Apoi petrecerea a continuat. Totul a fost exact asa cum mi-am dorit, a iesit perfect. La restaurant a fost totul bine. Ne-am inteles perfect cu personalul.

Fetelor, eu va multumesc din suflet tuturor, pt ca am reusit, cu ajutorul vostru, sa imi organizez nunta pe care am visat-o. Va doresc din suflet tuturor sa aveti parte de o nunta cel putin la fel de frumoasa ca a mea. Eu m-am simtit ca o regina toata ziua. Absolut totul s-a intamplat asa cum am visat eu. Nu a existat nimic care sa ma indispuna in acea zi. Ma bucur ca mi-au venit toti invitatii si ca s-au simtit bine la nunta mea. Am primit multe laude dupa nunta si este o bucurie pt mine sa aud ca ei s-au simtit bine.

felicitari, ma bucura faptul ca totul a fost ca la carte si ca mai ales tu ai fost asa cum ti-ai dorit, iti doresc numai bn, CASA DE PIATRA!! si sa va intelegeti si sa fiti mereu IUBITI>>>;))

dar ast si noi poze??>:D<

Joliutza
09.10.2009, 08:17:42

Casa de Piatra! ma bucur ca ti-a iesit nunta asa cum visai! Poze cand ne arati si noua?

dvdruxandra
09.10.2009, 08:20:20

SUPER, FELICITARI casa de piatra si muuulta fericire Ralukutza....o poveste f.frumoasa si haioasa......apropo, cine a fost foto tau, ca nu-l recunosc :-"

alipety
09.10.2009, 08:59:15

mi-a facut un machiaj extraordinar, am ramas profund uimita. Eu nu ma machiez, de obicei, si s-a vazut transformarea. Apoi coafeza mi-a pus voalul si diadema.

pai la starea civila vorbeam cu nico...ca poate nu te vom recunoaste...si cand te-am vazut ce frumoasa erai:love:

Am ajuns la starea civila, am stat putin sa asteptam, am intrat repede inauntru, am iesit la fel de repede. Le multumesc miresicilor care au venit sa ma vada. Va pup dulce.
am venit cu placere sa te vedem. erai asa happy...si miresoiul tau era vesel, nu mi s-a parut deloc stresat (in comparatie cu al meu>:P)

Avem fotografii nemaipomenite.
nu te credem pana ce nu le vedem :D

Le multumesc foarte mult membrilor formatiei mele, pt ca au facut o atmosfera incendiara, toti invitatii ne-au felicitat pt alegerea formatiei.
ce formatie ai avut?

Primul dans ne-a iesit super bine, nici nu ne asteptam. Mi-era teama ca nu ma pot descurca din cauza rochiei.

pai nici nu se putea sa nu iasa super...la cat ati repetat (si cu fustita lunga si pantofiori cu toc...toata recuzita) si la ce coregrafie super artistica ati avut ;-) chiar abia astept sa va vad dansul, sper sa pui filmuletul;-)

Cand am fost furata, am mers intr-un club de rock-eri si intr-unul de gay, ambele locatii fiind alese la sugestia fotografului nostru. A fost absolut bestial.

hai ca ideea asta nu am mai intalnit-o...sunt extrem de curioasa sa vad pozele de aici.

Fetelor, eu va multumesc din suflet tuturor, pt ca am reusit, cu ajutorul vostru, sa imi organizez nunta pe care am visat-o. Va doresc din suflet tuturor sa aveti parte de o nunta cel putin la fel de frumoasa ca a mea. Eu m-am simtit ca o regina toata ziua. Absolut totul s-a intamplat asa cum am visat eu. Nu a existat nimic care sa ma indispuna in acea zi.
ma bucur si cred ca se bucura toate miresicile ca ai avut nunta minunata pe care ai visat-o si ma bucur ca v-am cunoscut (pe tine si pe al tau sotior)

multumesc de urari, am avut si noi nunta noastra de vis:">
te asteptam si de acum inainte sa ne impartasesti idei, sfaturi, sa ne arati poze si sa ne vedem si la intalniri^:)^

casa de piatra!>:D<

Mikkah
09.10.2009, 12:20:59

CASA DE PIATRA! Sa fiti fericiti!>:D< :*

LauraLuiOda
09.10.2009, 12:32:26

Casa de Piatra Raluca!!!! Chiar ma intrebam unde ai disparut atat vreme, luna de miere in adevaratul sens al cuvantului nu?

Vai d emine, trebuie sa ma astept la cea mai rau din partea lui George nu? Hai, arata-ne si noua cateva mostre;))

JolyDeea
09.10.2009, 14:50:00

CAsa de piatra si tot ce iti doresti...ma bucur k ai avut nunta visata si abia ast sa vad poze si filmuletz cu dansul8-}

sunlight_m
09.10.2009, 14:50:08
Raluca iti doresc casa de piatra si multa fericire. M-a impresionat ceea ce ai scris. Sper sa iasa si nunta mea la fel de frumoasa.>:D<

crisstallus_cris
09.10.2009, 17:21:16

Casa de piatra!Ma bucur ca ai gasit reastaurant disponibil cu ajutorul meu!Asta inseamna ca am ajutat si eu la implinirea visului tau de miresica!

izabelle
09.10.2009, 17:51:52

Casa de piatra , alexutza_ralukutza_m! asteptam poze :)

alexutza_ralukutza_m
09.10.2009, 21:34:40
Va multumesc mult de tot, fetelor, pentru urari.>:D< :* :* :* :* >:D< >:D< >:D< >:D<

alexutza_ralukutza_m
09.10.2009, 21:36:30
SUPER, FELICITARI casa de piatra si muuulta fericire Ralukutza....o poveste f.frumoasa si haioasa......apropo, cine a fost foto tau, ca nu-l recunosc :-"

:-" George Panait a fost fotograful meu si ma bucur ca l-am ales pe el. Mi-au placut foare mult fotografiile tale si asa m-am hotarat sa il alegem si noi pe George. Iti multumesc.>:D<

LauraLuiOda
09.10.2009, 21:49:00
:-" George Panait a fost fotograful meu si ma bucur ca l-am ales pe el. Mi-au placut foare mult fotografiile tale si asa m-am hotarat sa il alegem si noi pe George. Iti multumesc.>:D<
Pai arata-ne si noua^:)^

izabelle
09.10.2009, 21:49:57
ai pus pozele :) si eu tot pe el il am k fotograf si sunt curioasa sa vad :d

izabelle
09.10.2009, 21:51:54
Pai arata-ne si noua^:)^
Laura te-ai gandit unde faci sedinta foto ?

alexutza_ralukutza_m
09.10.2009, 21:52:19
pai la starea civila vorbeam cu nico...ca poate nu te vom recunoaste...si cand te-am vazut ce frumoasa erai:love:

Multumesc frumos pt compliment. Chiar nu ma asteptam sa iasa asa. Eu nu ma machiez de oicei si pt mine insami a fost o transformare.

am venit cu placere sa te vedem. erai asa happy...si miresoiul tau era vesel, nu mi s-a parut deloc stresat (in comparatie cu al meu>:P)

Am fost atat de fericita toata ziua, ca nici nu pot sa povestesc. Eu si acum sunt intr-o stare euforica, parca plutesc.<:-P

nu te credem pana ce nu le vedem :D

Imediat pun cateva poze. Trebuie sa le micsorez.

ce formatie ai avut?

formatia noastra se numeste KREM. Cand i-am cunoscut se numeau SYNKRON GROUP. Ei sunt din Mangalia, nu prea sunt cunoscuti dupa nume, ci doar dupa faptul ca au cantat la hotel Prezident din Mangalia. Ai mei i-au ascultat la o nunta si ni i-au recomandat si noua. I-am ascultat si noi si ne-au placut. Dar parca la nunta noastra au fost de vis.\:D/ =D>

pai nici nu se putea sa nu iasa super...la cat ati repetat (si cu fustita lunga si pantofiori cu toc...toata recuzita) si la ce coregrafie super artistica ati avut ;-) chiar abia astept sa va vad dansul, sper sa pui filmuletul;-)

Da, voi pune filmuletul, de indata ce voi avea si filmarea.

hai ca ideea asta nu am mai intalnit-o...sunt extrem de curioasa sa vad pozele de aici.

M-au furat varul meu si prietenul surorii mele. Cand ne-am urcat in masina nu aveam nicio idee unde sa mergem. Dar fotografului i-a venit ideea sa mergem la clubul de rock-eri de pe langa Lupoaica cu pui. Am avut o retinere. Dar cand am intrat acolo, m-au luat in brate, m-au pupat, mi-au facut poze cu telefoanel, au dansat cu mine. Dj-ul din club a fost foarte de treaba si a schimbat stilul cand am intrat noi. A pus cateva melodii etno. Apoi a pus si rock. Mi-a placut foarte mult. Toti ma felicitau. Apoi am mers in clubul de gay din apropiere, undeva la subsol, pe langa cin-cin. Aici m-au felicitat unii dintre ei, dar au fost foarte retrasi. Nu au avut alte reactii. Nu va mai spun ca miresoiul meu nu raspundea la telefon, nu aveam cum sa luam legatura cu el. Sora mea, care era cu noi, a propus sa il sune pe socrul meu, de parca ma furase de la el. =)) =)) =))

ma bucur si cred ca se bucura toate miresicile ca ai avut nunta minunata pe care ai visat-o si ma bucur ca v-am cunoscut (pe tine si pe al tau sotior)

Ma bucur si eu ft mult pt ca v-am cunoscut.

multumesc de urari, am avut si noi nunta noastra de vis:">
te asteptam si de acum inainte sa ne impartasesti idei, sfaturi, sa ne arati poze si sa ne vedem si la intalniri^:)^

Cu cea mai mare placere voi fi prezenta la intalniri. A mai fost vreo intalnire de cand nu am mai intrat eu pe forum?

casa de piatra!>:D<

>:D< :* >:D<

dvdruxandra
09.10.2009, 22:09:55

cu multa placere, ma bucur ca ai fost multumita.... eu stiam ca el a fost la nunta ta, ziceam si eu asa, ca a venit cu idei f. originale pt. locatiile de sedinta foto

alexutza_ralukutza_m
09.10.2009, 22:39:07
Pun aici cateva fotografii.

alexutza_ralukutza_m
09.10.2009, 22:41:12
Mai am cateva.

alexutza_ralukutza_m
09.10.2009, 22:45:04
Raluca iti doresc casa de piatra si multa fericire. M-a impresionat ceea ce ai scris. Sper sa iasa si nunta mea la fel de frumoasa.>:D<

Cu siguranta o sa iasa asa cum iti doresti. Important este sa savurezi fiecare moment, pt ca fiecare clipa trece atat de repede, incat nici nu iti dai seama.>:D<

alexutza_ralukutza_m
09.10.2009, 22:47:35
Casa de piatra!Ma bucur ca ai gasit reastaurant disponibil cu ajutorul meu!Asta inseamna ca am ajutat si eu la implinirea visului tau de miresica!

Nici nu visam sa fac nunta la Colonade. Cand am inceput noi sa cautam restaurant, anul trecut, la Colonade era deja ocupat tot anul 2009. Iti multumesc frumos. >:D< :* >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

alexutza_ralukutza_m
09.10.2009, 22:50:44
JolyDeea, CASA DE PIATRA! Sa fiti sanatosi si sa va iubiti mult. Ai pus poze pe undeva? Eu nu am mai intrat de mult si nu stiu daca pot sa recuperez ce ati postat. >:D< :* :*

alexutza_ralukutza_m
09.10.2009, 22:51:51
CASA DE PIATRA, Nico! Sa va intelegeti si sa va iubiti mereu!>:D< >:D< :*

criss_a
10.10.2009, 09:02:51

Superbe pozele. Ai fost o miresica frumusica foc. Casa de piatra si fericire.

D_aka
10.10.2009, 09:07:53

felicitari!
astea-s pozele de la prieteni sau de la fotograf?
poze de la furat nu ai?

aroma_de_portocale
10.10.2009, 09:31:46
Mai am cateva.
Ooooo da!...asta da transformare...foarte fumoasa si finuta ai fost..ce mai, o printesica>:D< Felicitari!!!

JolyDeea, CASA DE PIATRA! Sa fiti sanatosi si sa va iubiti mult. Ai pus poze pe undeva? Eu nu am mai intrat de mult si nu stiu daca pot sa recuperez ce ati postat. >:D< :* :*
are poze in semnatura:)

tu nu ne pui pozici?

alexutza_ralukutza_m
10.10.2009, 10:01:24

Multumesc frumos.:*

alexutza_ralukutza_m
10.10.2009, 10:03:13
felicitari!
astea-s pozele de la prieteni sau de la fotograf?
poze de la furat nu ai?

Multumesc. Sunt pozele de la fotograf. Dar sunt neprelucrate. Pe cele prelucrate mi le da mai tarziu. De la prieteni inca nu am reusit sa iau. Am si de la furat. O sa pun cateva astazi.

alexutza_ralukutza_m
10.10.2009, 10:04:02
Ooooo da!...asta da transformare...foarte fumoasa si finuta ai fost..ce mai, o printesica>:D< Felicitari!!!

Multumesc frumos. :*

Joliutza
10.10.2009, 11:22:25
Mai am cateva.

Wooow ce de poze... Casa de Piatra, tare frumusei ati fost!!!

alexutza_ralukutza_m
10.10.2009, 16:17:33
Wooow ce de poze... Casa de Piatra, tare frumusei ati fost!!!

Multumesc frumos.

izabelle
10.10.2009, 18:02:51
Multumesc frumos.
super pozelee , mai asteptam ;;)

dvdruxandra
10.10.2009, 20:57:57
Multumesc frumos.

ffff frumoase,ai fost o mireasa super, felicitari.........iti garantez ca produsul final(+poze puse in album) va fi si mai frumos

LauraLuiOda
10.10.2009, 21:27:15
Laura te-ai gandit unde faci sedinta foto ?
Scuza-ma Izabela, acum am vazut mesajul tau, am stat cu ochii pironiti la pozele Ralucai:>. A fost de nerecunoscut dupa parerea mea.
Sedinta foto va fi in Eforie, zona asta, inca nu am stabilit locatiile exact.

LauraLuiOda
10.10.2009, 21:28:34
ffff frumoase,ai fost o mireasa super, felicitari.........iti garantez ca produsul final(+poze puse in album) va fi si mai frumos
Fotografule, iar iti faci reclama? Dar se poate?=P~

dvdruxandra
10.10.2009, 21:51:27
Fotografule, iar iti faci reclama? Dar se poate?=P~

:)) =)) =)) =))

MimiEla
10.10.2009, 22:37:09
miresici am si eu o intrebare la cele care si-au facut deja un photo book, parca asa se numeste. ma bate si pe mine gandul sa fac unul pt noi si unul pt nasi. ce ma intereseaza e daca dupa mai multe "rasfoiri" se va cunoaste cotorul. adica, atunci cand e nou, cand e deschis la o pagina, nu se observa unde e cotorul si poate fi pozitionata o imagine pe mijlocul paginii, dar dupa mai multe utilizari va aparea o dunga ? va taia fata celui care e pe mijloc ? nu mi-ar placea asa ceva, si daca se itampla, macar sa stiu sa nu pun poza pe centru.#-o

JolyDeea
12.10.2009, 14:18:14
Ai fost superba..ff mare schimbare..ma bucur k ai avut nunta visata..si eu am avut-o sa sti..kiar dk mi-a plouat toata ziua;;)
Am poze in semnatura8-}

D_aka
12.10.2009, 16:20:56
miresici am si eu o intrebare la cele care si-au facut deja un photo book, parca asa se numeste. ma bate si pe mine gandul sa fac unul pt noi si unul pt nasi. ce ma intereseaza e daca dupa mai multe "rasfoiri" se va cunoaste cotorul. adica, atunci cand e nou, cand e deschis la o pagina, nu se observa unde e cotorul si poate fi pozitionata o imagine pe mijlocul paginii, dar dupa mai multe utilizari va aparea o dunga ? va taia fata celui care e pe mijloc ? nu mi-ar placea asa ceva, si daca se itampla, macar sa stiu sa nu pun poza pe centru.#-o

din pacate nu-ti pot raspunde la aceasta intrebare........... nu am vazut nici un astfel de album destul de vechi pentru a-l putea evalua...... teoretic orice hartie se strica in timp o data cu utilizarea............ cei de la agfa e posibil sa aiba un album de genul asta pe care sa-l arate clientilor, ala ar trebui sa fie uzat si s-ar putea vedea dc se deterioreaza sau nu in timp!

MimiEla
12.10.2009, 22:49:01
din pacate nu-ti pot raspunde la aceasta intrebare........... nu am vazut nici un astfel de album destul de vechi pentru a-l putea evalua...... teoretic orice hartie se strica in timp o data cu utilizarea............ cei de la agfa e posibil sa aiba un album de genul asta pe care sa-l arate clientilor, ala ar trebui sa fie uzat si s-ar putea vedea dc se deterioreaza sau nu in timp!
pai asta e buba ca unde am vazut unul, nu la agfa, arata impecabil !
nu-s ei fraieri,, daca se deterioreaza sigur fac altu ca sa arate impecabil :D si sa te atraga ;))
de aceea intreb pe aici, cer o opinie cinstita, nu cea a unui comeriant :)

zuz
14.10.2009, 08:35:01
Am primit pozele de la fotografa si sunt mai mult decat multumita! ;;) (cand am vazut slide show-ul mi-au dat lacrimile) :love: :love: :love:

crisiftene86
14.10.2009, 08:42:45
Am primit pozele de la fotografa si sunt mai mult decat multumita! ;;) (cand am vazut slide show-ul mi-au dat lacrimile) :love: :love: :love:

<:-P <:-P ce misto...mai ast pozici

dvdruxandra
14.10.2009, 09:28:45

f.frumoase, mai vrem >:/;;)

nikoletta
14.10.2009, 10:40:07
superbeee... !! sa mai pui!!

zuz
14.10.2009, 11:23:19
Sunt atat de multe poze frumoase incat mi-e greu sa le selectez ;))

crisiftene86
14.10.2009, 11:44:34

\:D/ \:D/ \:D/ \:D/ misto...=P~

Babydeey
14.10.2009, 13:07:35
FOARTE FRUMOASE!!!!! MAI VREM!!!

criss_a
14.10.2009, 13:11:50

Superbe pozele! Felicitari!

aroma_de_portocale
14.10.2009, 14:07:18
Foarte frumoase pozele...deosebite iar tu o miresica tare frumusica! Felicitari! Casa de piatra!!

Joliutza
14.10.2009, 14:10:23

Foarte frumoase! Felicitari!!!

uana
14.10.2009, 16:19:32
Fetele, care ma puteti ajuta si pe mine, caut si eu niste sticlute, k sa imi fac invitatiile la nunta. Am fost saptamana trecuta in Europa insa ori nu am cascat eu ochii k lumea, ori nu aveau asa ceva.
Ceva in genul celor din poza as dorii :

PS : Zuz, ai fost o mireasa tare frumoasa si pozele vorbesc de la sine, felicitari ;;)

aroma_de_portocale
14.10.2009, 16:42:18
Fetele, care ma puteti ajuta si pe mine, caut si eu niste sticlute, k sa imi fac invitatiile la nunta. Am fost saptamana trecuta in Europa insa ori nu am cascat eu ochii k lumea, ori nu aveau asa ceva.
Ceva in genul celor din poza as dorii :

PS : Zuz, ai fost o mireasa tare frumoasa si pozele vorbesc de la sine, felicitari ;;)
Incearca la bam boo..poate ai noroc...

uana
14.10.2009, 17:00:58
Incearca la bam boo..poate ai noroc...

Sincer acolo nici nu am intrat, o sa vad, sper numai sa nu coste cine stie cat; daca le comand pe cele din poza, ma ajunge invitatia 10 lei:-"

LauraLuiOda
14.10.2009, 21:05:34
Sincer acolo nici nu am intrat, o sa vad, sper numai sa nu coste cine stie cat; daca le comand pe cele din poza, ma ajunge invitatia 10 lei:-"
Cred ca am mai vazut ideea asta la o miresica, insa nu cred ca te ajunge mai ieftin daca le iei din magazin si nu direct de pe net. Mai testeaza piata:>

dvdruxandra
14.10.2009, 21:39:11
Cred ca am mai vazut ideea asta la o miresica, insa nu cred ca te ajunge mai ieftin daca le iei din magazin si nu direct de pe net. Mai testeaza piata:>

offtopic: mandro mai ai putiin....ia auzi "ia-ti mireasa ziua buuunaaaa...":rocking:

aroma_de_portocale
14.10.2009, 21:54:32
offtopic: mandro mai ai putiin....ia auzi "ia-ti mireasa ziua buuunaaaa...":rocking:
ca acum te duci pe lunaaaaaaa:))=))<:-P <:-P <:-P

dvdruxandra
14.10.2009, 21:59:10
ca acum te duci pe lunaaaaaaa:))=))<:-P <:-P <:-P

pam, pam ,pam ,pam... =))=))=))=))=))

LauraLuiOda
14.10.2009, 22:23:25
pam, pam ,pam ,pam... =))=))=))=))=))
Auzi mai doamna, ce vrei, sa ma mariti repede? Si tu, freshule? :-s Ma apuca groaza:|

aroma_de_portocale
14.10.2009, 22:27:42
Auzi mai doamna, ce vrei, sa ma mariti repede? Si tu, freshule? :-s Ma apuca groaza:|
Stai linistita, la cat te-ai pregatit nu are cum sa nu iasa bine..:)

LauraLuiOda
14.10.2009, 22:31:38
Stai linistita, la cat te-ai pregatit nu are cum sa nu iasa bine..:)
Azi am fost la proba de machiaj;;). Sper sa fie bine.

pretyflory
15.10.2009, 07:11:24
zuz foarte frumoase pozele =P~ :*

dvdruxandra
15.10.2009, 07:55:40

paaai, sa intri si tu in rand cu lumea :D

alexutza_ralukutza_m
15.10.2009, 08:24:47
Pretyflory si Puiuscump, CASA DE PIATRA! Sa aveti nuntile pe care le visati! Va pup!:* :* :* :* :*