PDA

Versiunea completa : Miresici din Constanta - discutii despre nunta

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

pretyflory
15.10.2009, 08:36:27
Pretyflory si Puiuscump, CASA DE PIATRA! Sa aveti nuntile pe care le visati! Va pup!:* :* :* :* :*
multumesc !:* :* >:D< >:D<

zuz
15.10.2009, 09:47:42
Va multumesc mult pentru aprecieri! :* >:D< ma bucur ca va plac ;)) Babydeey, am o poza cu tine si cu sotul tau, cand asteptati sa ma felicitati in biserica (inca o data, mii de multumiri ^:)^ ) pupici :*

Babydeey
15.10.2009, 09:55:08
Va multumesc mult pentru aprecieri! :* >:D< ma bucur ca va plac ;)) Babydeey, am o poza cu tine si cu sotul tau, cand asteptati sa ma felicitati in biserica (inca o data, mii de multumiri ^:)^ ) pupici :*

Hi hi ... mi-a facut mare placere

alexutza_ralukutza_m
15.10.2009, 10:08:01
Fetelor, am pus si eu fotografiile de la fotograf in semnatura. Eu sunt foarte multumita de ele.

nikoletta
15.10.2009, 10:08:02
multumesc !:* :* >:D< >:D<
o nunta frumoasa si distractie maxima..
cand ai civila?

Joliutza
15.10.2009, 12:12:33
Fetelor, am pus si eu fotografiile de la fotograf in semnatura. Eu sunt foarte multumita de ele.

Foarte frumoase! Mi-au placut mult bijuteriile si buchetul tau!

aroma_de_portocale
15.10.2009, 13:47:54
Foarte finuta ai fost! Casa de piatra si numai fericire si iubire!>:D<

aroma_de_portocale
15.10.2009, 13:50:39
Laura esti multumita de sedinta de machiaj?

LauraLuiOda
15.10.2009, 17:05:28
Laura esti multumita de sedinta de machiaj?
Da, colaborez bine cu tipa, nu a facut nimic fara sa ma intrebe daca mi-ar placea. Am incercat cateva stiluri si ne-am oprit la unul, abia astept sa ma fac frumoasa;))

aroma_de_portocale
15.10.2009, 18:43:29
Da, colaborez bine cu tipa, nu a facut nimic fara sa ma intrebe daca mi-ar placea. Am incercat cateva stiluri si ne-am oprit la unul, abia astept sa ma fac frumoasa;))
Lasa draga ca si asa esti frumoasa:)
Eu ma gandesc cu groaza unde sa ma fac eu frumoasa...ca in Tulcea nu prea stiu saloane, nu stiu cum machiaza/coafeaza:-s ...Manichiura cred ca mi-o fac la Cta joi sau vineri...cred ca rezista...

Joliutza
15.10.2009, 20:02:44

Si poze n-ai facut sa ne arati?

pretyflory
15.10.2009, 20:11:43
o nunta frumoasa si distractie maxima..
cand ai civila?
multumesc ... la ora 5 si cred ca o sa intram pe la 5:45

LauraLuiOda
15.10.2009, 21:17:48
Si poze n-ai facut sa ne arati?
Nu am avut camera la mine, dar nici concludent nu cred ca ar fi fost, am incercat cate un machiaj la fiecare ochi asa ca eram putin freeky;)).

sizinuca
16.10.2009, 08:50:35
foarte frumoase pozele...se vede cat de fericiti erati.

cristianaschatzy
16.10.2009, 10:01:26
multumesc ... la ora 5 si cred ca o sa intram pe la 5:45

Pretyflory, vad k mai ai o zi si gata param pam pam .....<:-Piti doresc sa ai cea mai frumoasa nunta si nimik sa nu-ti intunece ziua ....<:-P

alexutza_ralukutza_m
16.10.2009, 10:14:04
Foarte frumoase! Mi-au placut mult bijuteriile si buchetul tau!

Multumesc frumos, Joliutza!
Mereu am vrut sa iti spun ca data nuntii tale coincide cu ziua mea de nastere. ;))

alexutza_ralukutza_m
16.10.2009, 10:15:09
Foarte finuta ai fost! Casa de piatra si numai fericire si iubire!>:D<

Multumesc frumos!>:D<

alexutza_ralukutza_m
16.10.2009, 10:16:22
foarte frumoase pozele...se vede cat de fericiti erati.

Multumim mult!

Joliutza
16.10.2009, 10:23:49
Multumesc frumos, Joliutza!
Mereu am vrut sa iti spun ca data nuntii tale coincide cu ziua mea de nastere. ;))

Da? Inseamna ca si tu erai fericita la nunta mea!<:-P

Nu am avut camera la mine, dar nici concludent nu cred ca ar fi fost, am incercat cate un machiaj la fiecare ochi asa ca eram putin freeky;)).

Ba ar fi fost chiar interesant sa te vedem!!! ;));));))

alexutza_ralukutza_m
16.10.2009, 10:28:07
Da? Inseamna ca si tu erai fericita la nunta mea!<:-P

Da, asa e.

dknysbox2
18.10.2009, 15:54:54
fetelor de verighetele de la FIRESQ ce stiti, si despre serviciile de acolo?

Joliutza
18.10.2009, 16:12:06

O prietena si-a luat de acolo verighetele si stiu ca au fost multumiti.

dknysbox2
18.10.2009, 16:39:43
O prietena si-a luat de acolo verighetele si stiu ca au fost multumiti.
merci frumos de raspuns...si eu tot de acole vreau sa mi le comand de aceea intreb...:* pupici

zuz
19.10.2009, 11:41:25

Buna, niste cunostinte si-au luat verighetele de acolo si au fost fff scumpe pt felul in care aratau (fara exagerare, sunt unele dintre cele mai urate verighete pe care le-am vazut si au costat 30 mil doar pt ca ea are un diamant ff mic)...acum bineinteles gusturile nu se discuta, dar parerea mea e ca ai putea sa te mai uiti si in alte bijuterii si sa gasesti ceva frumos la preturi mai acceptabile ;;) (sper sa nu te supere raspunsul meu)

Joliutza
19.10.2009, 12:05:15
Buna, niste cunostinte si-au luat verighetele de acolo si au fost fff scumpe pt felul in care aratau (fara exagerare, sunt unele dintre cele mai urate verighete pe care le-am vazut si au costat 30 mil doar pt ca ea are un diamant ff mic)...acum bineinteles gusturile nu se discuta, dar parerea mea e ca ai putea sa te mai uiti si in alte bijuterii si sa gasesti ceva frumos la preturi mai acceptabile ;;) (sper sa nu te supere raspunsul meu)

Sunt de acord cu tine. Nici pe mine nu m-au impresionat cele de la FiresQ, am zis doar ca respectivii au fost multumiti. Pretul a fost cam acelasi de care ai zis tu, si, intr-adevar, a ei are un diamant micut.

alexutza_ralukutza_m
20.10.2009, 08:31:30
Noi am fost la Firesq sa ne uitam de verighete si modelul care ne-a placut noua costa 4400 ron. Am modificat un pic modelul si am mers cu el la Atelierul de verighete si ni le-au facut la 1100 ron. Sunt foarte bine finisate si au iesit exact asa cum mi-am dorit.

MimiEla
20.10.2009, 15:51:08
Noi am fost la Firesq sa ne uitam de verighete si modelul care ne-a placut noua costa 4400 ron. Am modificat un pic modelul si am mers cu el la Atelierul de verighete si ni le-au facut la 1100 ron. Sunt foarte bine finisate si au iesit exact asa cum mi-am dorit.
si noi suntem f incantati de cei de la atelierul de verighete :) un beneficiu pe care la alte magazine cu verighete, care aduc modele, nu le fac, la atelier poti veni cu aur la schimb.

Tarya
20.10.2009, 17:31:15
si noi suntem f incantati de cei de la atelierul de verighete :) un beneficiu pe care la alte magazine cu verighete, care aduc modele, nu le fac, la atelier poti veni cu aur la schimb.

Subscriu.
Si noi tot de acolo ne-am luat verighetele si au iesit perfect!

LauraLuiOda
20.10.2009, 19:59:48
Si noi am ceva ceva aur la schimb si a fost ok. De asemenea si la Carrefur poti da la schimb, bijuteria de pe mijloc, in zona Leonardo parca.

dknysbox2
20.10.2009, 22:31:47
multumesc fetelor pentru raspunsuri si pentru sfaturi...am dat deja comanda de verighete de la firesq, oricum ceea ce m-a convins este ca am avut o cunostinta acolo si ne-a facut o reducere la verighetele care mi-au placut. de la 30 mil la 25 mi le-au lasat...aici a fost bafta mea daca pot spune asa, si verigheta mea are un mic diamant pe ea, iar a lui este simpla. sunt foarte dragute...dupa gustul meu, si subtirele k eu am degetele asa de dificile, noduroase si foarte subtiri, vorba mamei "ca batele de chibrituri" ....:-s

JolyDeea
21.10.2009, 10:14:40
multumesc fetelor pentru raspunsuri si pentru sfaturi...am dat deja comanda de verighete de la firesq, oricum ceea ce m-a convins este ca am avut o cunostinta acolo si ne-a facut o reducere la verighetele care mi-au placut. de la 30 mil la 25 mi le-au lasat...aici a fost bafta mea daca pot spune asa, si verigheta mea are un mic diamant pe ea, iar a lui este simpla. sunt foarte dragute...dupa gustul meu, si subtirele k eu am degetele asa de dificile, noduroase si foarte subtiri, vorba mamei "ca batele de chibrituri" ....:-s
Sa le stapaniti sanatosi\:D/
Da nu vi le-ati luat km devreme?:-"

D_aka
21.10.2009, 15:30:30

eu zic ca nu si le-au luat prea devreme ... eu le-am luat din iulie si nu mi s-a parut devreme.... fiind facute la comanda nu stii ce surprize ai cu timpul de executie, doar nu se ocupa numa de comanda data de noi? ( bine io-s si mai grabita asa si prefer sa le stiu in casa decat sa tremur dupa ca nu-s gata la timp)
si in plus, dc stii modelul, iti place, esti sigur ca nu te razgandesti...... de ce nu!

MimiEla
21.10.2009, 17:10:16
eu zic ca nu si le-au luat prea devreme ... eu le-am luat din iulie si nu mi s-a parut devreme.... fiind facute la comanda nu stii ce surprize ai cu timpul de executie, doar nu se ocupa numa de comanda data de noi? ( bine io-s si mai grabita asa si prefer sa le stiu in casa decat sa tremur dupa ca nu-s gata la timp)
si in plus, dc stii modelul, iti place, esti sigur ca nu te razgandesti...... de ce nu!
ce cununie civila deosebita ati avut !!!!
foarte frumos !!!

Babydeey
21.10.2009, 19:17:57
Nu este pentru ca ei au logodna la biserica pe 7 noiembrie. Si le trebuie verighetele

LauraLuiOda
21.10.2009, 19:44:49
Nu este pentru ca ei au logodna la biserica pe 7 noiembrie. Si le trebuie verighetele
Inseamna ca nu si-a reactualizat datele, eu vad septembrie 2010:-"

Joliutza
21.10.2009, 21:15:21

In sept 2010 au nunta "mare". Acum in nov fac cununia civila si logodna la biserica din cate stiu eu.

zana01
21.10.2009, 21:20:57
Noi avem nunta in mai si ne-am luat verighetele in septembrie de la Altinbas din Istanbul - mult mai ieftine decat le-am gasit la Altinbas in Mall Baneasa

Babydeey
21.10.2009, 21:59:58
Logodna e acum. Nunta este la anu in septembrie

LauraLuiOda
21.10.2009, 22:30:19
Logodna e acum. Nunta este la anu in septembrie
Ok, scuzele mele:-B

D_aka
21.10.2009, 22:37:31
ce cununie civila deosebita ati avut !!!!
foarte frumos !!!

multumesc frumos de aprecieri...........
sincer am vazut atatea nunti frumoase pe aici pe site incat eu nu o mai consider deosebita pe a mea.

MimiEla
24.10.2009, 08:50:13
sincer am vazut atatea nunti frumoase pe aici pe site incat eu nu o mai consider deosebita pe a mea.
aceasta e doar civila nu ... ? biserica si nunta urmeaza...
ei imi imaginez ca daca pt civila, facuta inainte de nunta, te-ai straduit atat de tare, sa o faci in locatie, sa fiti atat de originali.... sa armonizati totul si sa faceti fiecare detaliu sa conteze... mi-e destul de clar ca veti avea si o nunta pe masura eforturilor depuse !
spor la pregatiri ;;)
P.S. daca ai o poza de aproape a manichiurii sunt tare curioasa pls...

crisstallus_cris
24.10.2009, 15:52:50
Ati fost f aratosi la cununia civila.Felicitari.Cine v-a facut pozele?

sizinuca
24.10.2009, 22:05:14
frumos mire...imi place mult de el....nu de alta dar e varul meu ;)) sunteti o pereche foarte reusita

D_aka
25.10.2009, 12:10:12
aceasta e doar civila nu ... ? biserica si nunta urmeaza...
ei imi imaginez ca daca pt civila, facuta inainte de nunta, te-ai straduit atat de tare, sa o faci in locatie, sa fiti atat de originali.... sa armonizati totul si sa faceti fiecare detaliu sa conteze... mi-e destul de clar ca veti avea si o nunta pe masura eforturilor depuse !
spor la pregatiri ;;)
P.S. daca ai o poza de aproape a manichiurii sunt tare curioasa pls...

daaa........ urmeaza.......... dar nu cred ca voi mai putea sa exprim tema atat de bine........ :( [-o<
:"> multumesc .........
pun si poza cu manichiura (noroc ca l-am rugat pe frate-miu sa-mi faca poze...... ) .... s-a vrut tot in tema cu frunze de iedera, numa ca nu prea a iesit iedera..... asa ca a rama numa cu frunze! :D

D_aka
25.10.2009, 12:12:21
frumos mire...imi place mult de el....nu de alta dar e varul meu ;)) sunteti o pereche foarte reusita

;;) ;;) ;;) >:D< >:D< >:D< mi s-a parut mie ca stiu trasaturile de undeva!! credeam ca nu mai vad io bine! :D
multumim mult, esti o scumpa ca de fiecare data!

D_aka
25.10.2009, 12:17:11
Ati fost f aratosi la cununia civila.Felicitari.Cine v-a facut pozele?

multumim mult ............. cu atatea aprecieri o sa mi se suie la cap! (sper sa nu.....) :D
clickart!.......... parca asa se scrie firma........ tot pe ei ii am arvuniti si pt nunta (filmare si foto).

lumi_andronic
25.10.2009, 16:52:31
multumim mult ............. cu atatea aprecieri o sa mi se suie la cap! (sper sa nu.....) :D
clickart!.......... parca asa se scrie firma........ tot pe ei ii am arvuniti si pt nunta (filmare si foto).
Cu ce agentie lucrezi? presupun ca o sa ai niste ideiii....\:D/ . Si foarte bine ai face....Odata in viata esti miresica.

D_aka
25.10.2009, 22:43:47
Cu ce agentie lucrezi? presupun ca o sa ai niste ideiii....\:D/ . Si foarte bine ai face....Odata in viata esti miresica.

agentie, te referi la agentie organizatoare de nunti? nu am nici una........ as vrea sa colaborez cu d-na Terzi de la Colonade fiindca imi este mai comod, dar sunt inca in perioada de studiu fiindca nu vreau sa ma arunc cu capul inainte........ asta in materie de aranjamente florale la restaurant, buchete si lumanari......... mai am o optiune, cea care mi-a facut si aranjamentul la civila........ cat despre amintiri, cocarde, invitatii si alte asemenea maruntisuri mi le fac singura....... de fapt am inceput deja, fiindca ideile pe care le am sunt foarte clare dar nus dc si realizabile (si numai dc le fac cu mana mea am sa decid daca merita sau nu sa le duc la bun sfarsit)!

uana
26.10.2009, 18:09:53
Fetele, o parere sincera referitor la invitatiile mele, de fapt este doar o monstra. Lipsesc melcisiorii si scoicile din sticluta, nisipul, tull'ul si funditele nu o sa fie galbene, insa asta aveam prin casa, ci verzi ( mai putin nisipul:) ); sticla este din plastic.

Tarya
26.10.2009, 18:33:03
Fetele, o parere sincera referitor la invitatiile mele, de fapt este doar o monstra. Lipsesc melcisiorii si scoicile din sticluta, nisipul, tull'ul si funditele nu o sa fie galbene, insa asta aveam prin casa, ci verzi ( mai putin nisipul:) ); sticla este din plastic.

Sunt f frumoase...eu sunt un fan al acestui tip de invitatie!

uana
26.10.2009, 18:34:42
Sunt f frumoase...eu sunt un fan al acestui tip de invitatie!

Multumesc frumos, crezi k are ceva daca sticla nu e din sticla, ci din plastic, si k in loc de dop o sa pun tull ? :D

Tarya
26.10.2009, 18:52:26
Multumesc frumos, crezi k are ceva daca sticla nu e din sticla, ci din plastic, si k in loc de dop o sa pun tull ? :D

Cred ca f ok asa, doar sa ai grija ca plasticul sa fie suficient de tare si tull-ul sa fie bine legat sa nu "scape " nisipul. Oricum plasticul este mai ergonomic decat sticla, deci un punct in plus;-)

uana
26.10.2009, 18:55:39
Cred ca f ok asa, doar sa ai grija ca plasticul sa fie suficient de tare si tull-ul sa fie bine legat sa nu "scape " nisipul. Oricum plasticul este mai ergonomic decat sticla, deci un punct in plus;-)

Plasticul e suficient de tare, am incercat sa il strang si nici o sansa:). La asta ma gandeam si eu, sa nu scape nisipul, cred k singura varianta este sa pun doua randuri de tull, sa iau nisip mai mare ( granulele), sau .. n'am idee ;))

Tarya
26.10.2009, 19:00:19
Plasticul e suficient de tare, am incercat sa il strang si nici o sansa:). La asta ma gandeam si eu, sa nu scape nisipul, cred k singura varianta este sa pun doua randuri de tull, sa iau nisip mai mare ( granulele), sau .. n'am idee ;))

Mi se dilata creierul si tot nu gasesc o idee mai buna..:)) dar promit ca voi medita la acest aspect!

uana
26.10.2009, 19:07:21
Mi se dilata creierul si tot nu gasesc o idee mai buna..:)) dar promit ca voi medita la acest aspect!

:)) Multumesc mult, asteptam :D

D_aka
26.10.2009, 20:26:05

sunt foarte interesante ca idee....... io le vedeam marturii mai degraba, nici nu mi-am inchipuit ca ar putea fi invitatii !!!
sticla aceea din plastic nu are posibilitatea sa-i adaptezi un capac ca cele de cauciuc? sau sa pui deasupra o hartie sa o sigilezi cu ceara? si peste sa pui tull........ e doar o idee..........

uana
26.10.2009, 21:14:05
sunt foarte interesante ca idee....... io le vedeam marturii mai degraba, nici nu mi-am inchipuit ca ar putea fi invitatii !!!
sticla aceea din plastic nu are posibilitatea sa-i adaptezi un capac ca cele de cauciuc? sau sa pui deasupra o hartie sa o sigilezi cu ceara? si peste sa pui tull........ e doar o idee..........

Ba da, se poate, insa hartia din interior ar trebui sa fie si mai micuta si nu prea mai incape textul bine. A spus mama k exista un tull sau ceva material de genul, mult mai des decat ce am pus eu acum, si nu mai curge nisipul ;)
Urmatoarea problema, ar mai fi, cum fac sa nu mai miroasa hartia a ars ? :)) Eu am ars'o cu bricheta sa arate asa ..

only_for_you_dolce
26.10.2009, 21:18:30
Ba da, se poate, insa hartia din interior ar trebui sa fie si mai micuta si nu prea mai incape textul bine. A spus mama k exista un tull sau ceva material de genul, mult mai des decat ce am pus eu acum, si nu mai curge nisipul ;)
Urmatoarea problema, ar mai fi, cum fac sa nu mai miroasa hartia a ars ? :)) Eu am ars'o cu bricheta sa arate asa ..
Ai incercat cu dopuri din pluta? Se gasesc in real sau Carefour si sunt f aspectoase. Acum depinde mult de tine sa stii exact cum vrei sa arate..

D_aka
26.10.2009, 21:18:42

Doamne ce chiiiin!!! eu nu as avea atata rabdare! rezultatul e deosebit, dar atata munca........ nu prea ai cum sa o faci sa nu miroasa a ars...... doar sa-i cureti marginile foarte bine si sa o lasi un timp la aer! sau da-o cu parfum! :D ar trebui sa fie mai puternic decat mirosul de ars! ;;)

CONT-INCHIS-023
27.10.2009, 11:05:31
poti pune un dop de pluta si sa cerezi gatul....

CONT-INCHIS-023
27.10.2009, 11:07:33
poti pune un dop de pluta si sa cerezi gatul....
scz nu citisem toate solutiile..;))

uana
27.10.2009, 11:09:45
scz nu citisem toate solutiile..;))

;;) Nici o problema, ma descurc eu cumva, numai sa ii placa si miresoiului; astazi i le arat :-"

D_aka
27.10.2009, 14:25:52
;;) Nici o problema, ma descurc eu cumva, numai sa ii placa si miresoiului; astazi i le arat :-"

succes!
in afara de faptul ca o sa lesine cand o sa vada cata munca este pt o invitatie, nu are ce sa nu-i placa!

uana
27.10.2009, 21:57:52
succes!
in afara de faptul ca o sa lesine cand o sa vada cata munca este pt o invitatie, nu are ce sa nu-i placa!

Te contrazic !! =(( Am zis k o sa pun sac dintr'acela normal, in loc de dop si strans cu parama*rafie* sau ceva de genul, si cand i'am aratat invitatia, a zis k e naspa, k o sa rada lumea de noi k nu am avut bani sa cumparam o invitatie si ne'am facut'o singuri :-L

D_aka
27.10.2009, 22:05:41
Te contrazic !! =(( Am zis k o sa pun sac dintr'acela normal, in loc de dop si strans cu parama*rafie* sau ceva de genul, si cand i'am aratat invitatia, a zis k e naspa, k o sa rada lumea de noi k nu am avut bani sa cumparam o invitatie si ne'am facut'o singuri :-L

ma dezamageste ............
ce au invitatiile hand-made? si a mea e tot facuta de mine!!!
poti sa-i spui din partea mea ca o invitatie (si nu numai invitatiile, ci orice lucru) hand-made arata grija si dragostea puse in evenimentul respectiv si mai arata cat de indemanatic poti fi! in plus suntem in an de criza, iar la anu tot asa o sa fie, deci orice banut conteaza!!!!
eu imi fac singura tot ce pot!!!

uana
27.10.2009, 22:09:43
ma dezamageste ............
ce au invitatiile hand-made? si a mea e tot facuta de mine!!!
poti sa-i spui din partea mea ca o invitatie (si nu numai invitatiile, ci orice lucru) hand-made arata grija si dragostea puse in evenimentul respectiv si mai arata cat de indemanatic poti fi! in plus suntem in an de criza, iar la anu tot asa o sa fie, deci orice banut conteaza!!!!
eu imi fac singura tot ce pot!!!

Sunt de aceasi parere, insa nu pot sa fac ceva ce lui nu ii place, mai ales k suntem aman2 implicati. Poate sa razgandeste pana la urma :| Tare dezamagita sunt, si eram asa entuziasmata cu ce facusem..=((

Tarya
27.10.2009, 23:32:23

:-s off, barbatii! Eu cand am venit cu ideea de a pune stelute de mare cu funde colorate in loc de flori in piept a zis sarcastic ca el nu vrea martisoare la nunta!...deci iti inteleg perfect dezamagirea....

sadicutza
28.10.2009, 00:19:56
:-s off, barbatii! Eu cand am venit cu ideea de a pune stelute de mare cu funde colorate in loc de flori in piept a zis sarcastic ca el nu vrea martisoare la nunta!...deci iti inteleg perfect dezamagirea....

si ai renuntat la idee??? eu am avut in piept stelute de mare :D au fost foarte frumoase si apreciate de toata lumea....poate reusesc sa le fac maine o poza la modelul meu....nunta cu tema marina??? :D

uana
28.10.2009, 09:21:03
si ai renuntat la idee??? eu am avut in piept stelute de mare :D au fost foarte frumoase si apreciate de toata lumea....poate reusesc sa le fac maine o poza la modelul meu....nunta cu tema marina??? :D

Chiar te rog, da, nunta cu tema marina:) Si eu tot stelute de mare doresc, in loc de clasicele cocarde:D
Pana la urma am gasit alt model de invitatii, ce spuneti ?

uana
28.10.2009, 09:21:36

Si pana la urma ce ati pus in piept ? ;))

sizinuca
28.10.2009, 10:02:09
eu am fost la o nunta care avea tema marina si tot stelute pe fond de tull avea drept cocoarde. aratau bine din punctul meu de vedere.

D_aka
28.10.2009, 11:24:03
Chiar te rog, da, nunta cu tema marina:) Si eu tot stelute de mare doresc, in loc de clasicele cocarde:D
Pana la urma am gasit alt model de invitatii, ce spuneti ?

toate 3 sunt frumoase ........ cel mai mult imi place ultima!

Tarya
28.10.2009, 11:44:03
pana la urma am luat tradafirasi mici albastrii de saten...nu a fost nici o sansa sa o scot la capat :-s ...adevarul e ca a fost singura lui pretentie in rest m-a lasat sa-mi fac de cap...
uana toate 3 invitatiile sunt superbe!
atasez poza cu trandafirasii

sunlight_m
29.10.2009, 11:05:42
Buna fetelor am revenit si eu. Sunt in mare graba fiindca avem o groaza de lucruri de facut. De cateva zile am venit din saptaluna de miere si acum trebuie sa alergam in mai multe parti. Unde m-am mutat acum nu am inca net si nu va pot arata poze. Promit sa gasesc timp liber sa va povestesc cat de frumos a fost la nunta si cat de bine s-au simtit toti, de asemenea sa atasez si poze. Va pup si va urez o zi buna. :*

nikoletta
29.10.2009, 11:37:10
Buna fetelor am revenit si eu. Sunt in mare graba fiindca avem o groaza de lucruri de facut. De cateva zile am venit din saptaluna de miere si acum trebuie sa alergam in mai multe parti. Unde m-am mutat acum nu am inca net si nu va pot arata poze. Promit sa gasesc timp liber sa va povestesc cat de frumos a fost la nunta si cat de bine s-au simtit toti, de asemenea sa atasez si poze. Va pup si va urez o zi buna. :*
bine ai revenit! casa de piatra! te asteptam cu pareri si poze!!!

D_aka
29.10.2009, 14:15:50

e prima data cand vad pozele de la nunta ta........ super aranjamentele pe verde!(eu sunt innebunita dupa verde, in special cel mai inchis la culoare) ce ai avut la marturii ca nu am reusit sa identific? si sticlele acelea personalizate sunt super tari! erau de consum in restaurant sau au fost tot marturii sau cadouri?

buburuza
29.10.2009, 14:19:14
mi-a placut foarte mult cum a aratat tortul tau, unde a fost facut?
:*

nikoletta
29.10.2009, 14:46:55
e prima data cand vad pozele de la nunta ta........ super aranjamentele pe verde!(eu sunt innebunita dupa verde, in special cel mai inchis la culoare) ce ai avut la marturii ca nu am reusit sa identific? si sticlele acelea personalizate sunt super tari! erau de consum in restaurant sau au fost tot marturii sau cadouri?
multumesc. :*totul a fost pe alb/verde si am intampinat oarece probleme din acest considerent.. la invitatii: la cine mergeam si ceream invitatii pe verde, ne raspundeau ori ca nu au, ori aveau ceva clasic cu floricele si calc, pana am gasit o firma pe net, care ne-a adaptat un model de-al lor la ce am vrut noi.. super de treaba si deschisi..
apoi am cautat de-am innebunit rochite pentru domnisoare de onoare.. in constanta, toti de aprovizioneaza cred de la acelasi depozit? #-o ori gaseam ceva finut, dar nu era verde... nu m-a dat pe spate ce am gasit, dar nu mai aveam timp si rabdare.. florile de pus in piept si alte decoratiuni le-am facut noi.. marturiile: sticlute de vin pentru domni, vin cumparat de la murfatlar si lipite autocolante facute de noi; pentru doamne, borcanase de miere, luate de pe net bineinteles ( ;));)) nu stiu ce ne-am fi facut fara el) si puse in saculeti..pana la urma a iesit totul super, iar pe marturii a cam fost bataie.. am facut mult mai multe decat nr de persoane si de abia am ramas si noi cu cate un exemplar ( ;));));));)) am zis ca nu mai avem, sa nu ni le ia si pe astea)

nikoletta
29.10.2009, 14:49:02
mi-a placut foarte mult cum a aratat tortul tau, unde a fost facut?
:*
tortul a fost facut la sivian.. florile au fost puse de noi. am vrut sa ascundem piciorusele suportului si poate de aia nu arata prea profesionist. ne asteptam la niste bilute mai micute pe tort, dar asta e.. pana la urma a fost tare bun si apreciat..;;)

D_aka
29.10.2009, 15:30:22
multumesc. :*totul a fost pe alb/verde si am intampinat oarece probleme din acest considerent.. la invitatii: la cine mergeam si ceream invitatii pe verde, ne raspundeau ori ca nu au, ori aveau ceva clasic cu floricele si calc, pana am gasit o firma pe net, care ne-a adaptat un model de-al lor la ce am vrut noi.. super de treaba si deschisi..
apoi am cautat de-am innebunit rochite pentru domnisoare de onoare.. in constanta, toti de aprovizioneaza cred de la acelasi depozit? #-o ori gaseam ceva finut, dar nu era verde... nu m-a dat pe spate ce am gasit, dar nu mai aveam timp si rabdare.. florile de pus in piept si alte decoratiuni le-am facut noi.. marturiile: sticlute de vin pentru domni, vin cumparat de la murfatlar si lipite autocolante facute de noi; pentru doamne, borcanase de miere, luate de pe net bineinteles ( ;));)) nu stiu ce ne-am fi facut fara el) si puse in saculeti..pana la urma a iesit totul super, iar pe marturii a cam fost bataie.. am facut mult mai multe decat nr de persoane si de abia am ramas si noi cu cate un exemplar ( ;));));));)) am zis ca nu mai avem, sa nu ni le ia si pe astea)

ahaaa! deci astea erau de nu le-am identificat eu!!!!
f frumos organizat! felicitari!

adriana_ady
29.10.2009, 17:55:04
Sunt atat de multe poze frumoase incat mi-e greu sa le selectez ;))
Superbe pozele... trimite-mi si mie te rog nr de tel al fotografului

irinastef
03.11.2009, 23:09:48

dupa cum ai citi putin mai sus, si prietena mea a gasit aranjamentele mult dorite pe verde. Dar un verde mult mai inchis de cel al nicoletei. Se cheama verde sticla. nu stiu sa-ti spun unde sa le cauti, nu stiu daca tipa are vreo firma, site sau ceva, si nici MP nu pot sa dau ca macar asa ti-as fii facut rost de nr ei. Daca e da-mi tu un mp cu datele tale.

D_aka
04.11.2009, 00:44:31
dupa cum ai citi putin mai sus, si prietena mea a gasit aranjamentele mult dorite pe verde. Dar un verde mult mai inchis de cel al nicoletei. Se cheama verde sticla. nu stiu sa-ti spun unde sa le cauti, nu stiu daca tipa are vreo firma, site sau ceva, si nici MP nu pot sa dau ca macar asa ti-as fii facut rost de nr ei. Daca e da-mi tu un mp cu datele tale.

ms mult de intentie, dar restaurantul meu e pe visiniu si portocaliu asa ca oricat de mult mi-as dori verde este deja prea mult in combinatie cu celelalte doua culori!!! am sa-ti dau pm cu mesenger-ul meu si dc afli ceva imi scrii acolo fiinca eu nu pot sa fac pe verde dar am o prietena careia ii merge perfect un verde inchis la decoratiuni!

ina_arvin
04.11.2009, 10:51:55
Hai sa vorbim aici despre nunta noasta de la anul...miresici de Constanta de 2010. Stiu ca mai e un grup miresici 2010, dar ma gandeam ca sa facem unul aici pe plaiurile natale...Sa schimbam pareri despre chestiile cu care ne confruntam. Ce spuneti?

amy_miha_ela
04.11.2009, 10:56:52
Perfect, o idee super buna...
Asa ca hai la barfa<:-P

only_for_you_dolce
04.11.2009, 12:13:45
Perfect, o idee super buna...
Asa ca hai la barfa<:-P

Fetelor nimeni pe aici????:-" :-" :-"

mihaela82cta
04.11.2009, 12:35:58
ptr laura_CASA DE PIATRA!!! si sa fiti fericiti impreuna pana la adanci batraneti
ai fost o mireasa superba !!imi parerau ca nu am mai intrat de mult pe aici

aroma_de_portocale
04.11.2009, 12:45:20
si eu sunt "programata" pt 2010::))

crissb
04.11.2009, 14:00:59
super ideea. si eu tot in 2010 am nunta:*

only_for_you_dolce
04.11.2009, 15:54:30
Cum merg pregatirile? Eu sunt inca in stadiul de cautari intense....si consultari de altfel...:-B ...

amy_miha_ela
04.11.2009, 16:05:59
LA mine ...restaurant , formatie, foto/video arvunit...decoratoarea mi-am ales-o, rochia la fel.. visez la ea de 2 ani +inca una ca m-am hotarat sa am doua, trebuie doar sa le cumpar, pantofii la fel - i-am ales deja .Acum sunt in cautare de accesorii: set de tort, pahare, posetuta, pernuta verighete etc..

aroma_de_portocale
04.11.2009, 16:06:52
Cum merg pregatirile? Eu sunt inca in stadiul de cautari intense....si consultari de altfel...:-B ...
Subscriu...
Cat despre detaliile minore...cocardele si invitatiile le iau de pe net, marturiile le fac singura(ma bate gandul si aranjamentele florale si buchetul...ma mai gandesc)...rochia...e prea devreme... formatie nu am gasit..foto si video trebuie sa merg sa dau arvuna..la biserica mai am de ateptat ca e prea devreme..si tot asa:))

izabelle
04.11.2009, 17:46:33
salut fetelor ! Si eu sunt miresica de 2010 ;;)

izabelle
04.11.2009, 17:49:51
eu cu pregatirile stau in felul urmator: mi-am arvunit restaurantul, formatia foto si video in vara prin iulie-aug si de at nu am mai facut nimik ,in priv rochiei de mireasa am asa idee cum mi-as dori-o dar nu am vazut prin oras nimik , am inteles ca e un targ la city peste 2 sapt o sa merg sa vad

only_for_you_dolce
04.11.2009, 17:51:18
Subscriu...
Cat despre detaliile minore...cocardele si invitatiile le iau de pe net, marturiile le fac singura(ma bate gandul si aranjamentele florale si buchetul...ma mai gandesc)...rochia...e prea devreme... formatie nu am gasit..foto si video trebuie sa merg sa dau arvuna..la biserica mai am de ateptat ca e prea devreme..si tot asa:))

Si eu la fel....imi fac singura maruntisurile...Rochia mai la vara...poate ma ingrassss

LauraLuiOda
04.11.2009, 19:03:08
ptr laura_CASA DE PIATRA!!! si sa fiti fericiti impreuna pana la adanci batraneti
ai fost o mireasa superba !!imi parerau ca nu am mai intrat de mult pe aici
Multumesc. Bine ai revenit!

LauraLuiOda
04.11.2009, 21:00:15
LA mine ...restaurant , formatie, foto/video arvunit...decoratoarea mi-am ales-o, rochia la fel.. visez la ea de 2 ani +inca una ca m-am hotarat sa am doua, trebuie doar sa le cumpar, pantofii la fel - i-am ales deja .Acum sunt in cautare de accesorii: set de tort, pahare, posetuta, pernuta verighete etc..
Poate sa intervina si o batrana de 2009?;;) Ca un sfat, nu investiti in prostioare de genul set de tort si pernuta de verighete...o sa va dati seama ca nu va vor mai folosi la nimic, poate le si uitati acasa. e parerea mea si cred ca am fost practica, a fost o moda si anul asta, dar nu m-a convins sa mi le iau. Alegerea e a voastra. Spor la cumparaturi!

dorinutza
04.11.2009, 21:04:02
Poate sa intervina si o batrana de 2009?;;) Ca un sfat, nu investiti in prostioare de genul set de tort si pernuta de verighete...o sa va dati seama ca nu va vor mai folosi la nimic, poate le si uitati acasa. e parerea mea si cred ca am fost practica, a fost o moda si anul asta, dar nu m-a convins sa mi le iau. Alegerea e a voastra. Spor la cumparaturi!
nici eu nu am pus mare pret pe astea..eu sunt mai practica de fel:-B

nikoletta
04.11.2009, 21:26:34
nici eu nu am luat set tort si pernuta verighete si nici carte de oaspeti si nici numere de masa..
la noi au avut succes marturiile, buchetele de flori de pe mese (le-am sugerat invitatiilor sa le ia acasa) si raman la ideea mea de la inceput ca formatia cam face aproape toata nunta ...
frumos de tot au avut antenutza si alipety , sky lanterns.. si aceste "jucarii" au mare priza la invitati ...

nikoletta
04.11.2009, 21:38:43
si inca o sugestie.. incercati sa fabricati voi cat puteti si cand aveti timp.. sunt mai originale si sunt altfel de ce gasesti pe piata sau pur si simplu ai satisfactia muncii proprii. sau mai cautati si pe ebay..
si incercati sa faceti putin cate putin de pe acum. lasati cat mai putina treaba pe ultima luna. noi in saptamana nuntii nu mai aveam decat cumparaturi de ultim moment si am fost tare linistiti

LauraLuiOda
04.11.2009, 21:43:19
si inca o sugestie.. incercati sa fabricati voi cat puteti si cand aveti timp.. sunt mai originale si sunt altfel de ce gasesti pe piata sau pur si simplu ai satisfactia muncii proprii. sau mai cautati si pe ebay..
si incercati sa faceti putin cate putin de pe acum. lasati cat mai putina treaba pe ultima luna. noi in saptamana nuntii nu mai aveam decat cumparaturi de ultim moment si am fost tare linistiti
Exact, toate pregatite din timp, chiar daca vi s epare devreme, o sa apreciati aceste lucruri in ultimele 2 saptamani cand veti fi lejere si cu atentia indreptata catre ultimele pregatiri.

antenutza
04.11.2009, 21:54:26
mai sa stiti ca eu am avut si set de tort si pernuta de verighete si calesca .nu am uitat nimic aks ca am facut pungutele c 2 zile inainte si totul aveam pe liste in agenda.si fiecare punga cu biletel.dar acum dupa nunta constat ca pernuta de verighete a folosit doar la poze si la impacarea mea sufleteasca,deoarece ajunsi la biserica preotul a luat verighetele si le-a pus pe evanghelie(cred ca asa se numeste:-\ ) si nu a folosit nici pernuta nici caleasca:D iar setul de tort l-am folosit si am sa-l pastrez amintire.
si intradevar dupa cum a spus si niko faceti totul din timp si in ultima sapt mai raman de cumparat doar chestiile care trebuie sa fie proaspete
cred ca am sc cam mult.oricum daca mai aveti intrebari raspund cu cea mai mare placere ,pt ca si mie mi-au fost de mare ajutor sfaturile si parerile miresicilor de pe forum si le multumesc cu ceasta ocazie:* :* :*

nikoletta
04.11.2009, 22:21:04
;;):)) m-a apucat melancolia.. ce dor imi e de nunta, de pregatiri..:-<
ce funny era in ultima saptamana ca nu mai aveam cine stie ce de facut, doar bauturi de cumparat si telefoane cu furnizorii...
gataaa.. stop melancoliei.. :grin: sa ne gandim la viitor si la sarbatori <:-P

Tarya
04.11.2009, 22:52:59
2010! :D
Am arvunit restaurantul, am semnat contractul cu foto, video, Dj, am programat biserica, am cumparat pantofii, verighetele, cutiuta pt verighete(mi-a placut mai mult decat pernutele care le-am gasit pe piata), cocarde, sticlute pentru marturii barbati, "sevetelele" de material pentru marturii doamne, casuta de dar, am pus ochii pe invitatii, si,,,cam atat.....
Mai trebuia sa mai fac ceva important din timp?:-\ ...sper ca nu......

Tarya
04.11.2009, 22:54:25
a, si am cumparat si vinul....:D

cristina_ct
04.11.2009, 23:24:04
noi am fost cam lenesi..am lasat toate in ultima sapt,chiar ultima zi pot zice: in ultima zi am cumparat vinul,cadoul la nasi si am mai facut ceva da nu mai stiu acum..si vineri seara neam culcat pe la 2 noaptea..si dim la 7 eram in picioate..asa k :NU FACETI CA MINE!!...faceti cum au zis si fetele,toate din timp k e mai bine asa.

Joliutza
04.11.2009, 23:24:37
nici eu nu am luat set tort si pernuta verighete si nici carte de oaspeti si nici numere de masa..
la noi au avut succes marturiile, buchetele de flori de pe mese (le-am sugerat invitatiilor sa le ia acasa) si raman la ideea mea de la inceput ca formatia cam face aproape toata nunta ...
frumos de tot au avut antenutza si alipety , sky lanterns.. si aceste "jucarii" au mare priza la invitati ...

Noi am avut carte de oaspeti cumparata si imi place la nebunie... iar numerele de pe mese le-am facut eu, si nu-mi pare rau.
E foarte bine sa faci din timp cat poti.

criss_a
05.11.2009, 09:22:36
Mie imi pare rau ca nu am facut ziar de nunta, dar mi-a venit ideea mult prea tarziu .... dupa nunta adica :)

antenutza
05.11.2009, 09:27:43
a, si am cumparat si vinul....:D

ati cumparat vinu asa devreme ???noi am luat vinul marti in saptamana nuntii:D

antenutza
05.11.2009, 09:29:13
Noi am avut carte de oaspeti cumparata si imi place la nebunie... iar numerele de pe mese le-am facut eu, si nu-mi pare rau.
E foarte bine sa faci din timp cat poti.

si eu am avut carte de osapeti si chiar au scris aproape toti invitatii in ea.:-p

gabimirea
05.11.2009, 09:37:02
expozitie de fotografie de nunta. ma duc. veniti? galeriile amfora, ora 17.00.

antenutza
05.11.2009, 09:45:13
expozitie de fotografie de nunta. ma duc. veniti? galeriile amfora, ora 17.00.

unde sunt galeriile astea:-\ :-\ :-\ ???

pretyflory
05.11.2009, 09:47:41
unde sunt galeriile astea:-\ :-\ :-\ ???
pe la rebublica daca nu ma insel

antenutza
05.11.2009, 10:02:58
pe la rebublica daca nu ma insel

:-\ :-\ :-\ :-\ :-\

nikoletta
05.11.2009, 10:24:34
:-\ :-\ :-\ :-\ :-\
cam vizavi de fostul cinematograf daca nu ma insel :D

nikoletta
05.11.2009, 10:25:32
2010! :D
Am arvunit restaurantul, am semnat contractul cu foto, video, Dj, am programat biserica, am cumparat pantofii, verighetele, cutiuta pt verighete(mi-a placut mai mult decat pernutele care le-am gasit pe piata), cocarde, sticlute pentru marturii barbati, "sevetelele" de material pentru marturii doamne, casuta de dar, am pus ochii pe invitatii, si,,,cam atat.....
Mai trebuia sa mai fac ceva important din timp?:-\ ...sper ca nu......
speram ca nu v-am deranjat noi cele din 2008-2009... de faci strigarea pentru cele din 2010?!

antenutza
05.11.2009, 10:49:52
speram ca nu v-am deranjat noi cele din 2008-2009... de faci strigarea pentru cele din 2010?!

cred ca suntem cam in plus p aici:-"

nikoletta
05.11.2009, 10:55:38
:)) eu zic sa ne retragem de aici ca se supara fetele si sa mergem la miresici de constanta unde nu-ti cer anul casatoriei :))

crisiftene86
05.11.2009, 10:56:21
ati deschis subiect nou...ptr 2010\:D/
cum nu prea am avut timp in ultima per sa scriu...MA ALATUR SI EU VOUA...ca doar sunt MIRESICA de 2010...

ce pot sa va spun despre preg mele...am arvunit rest,form,cameraman+foto,ne-am gasit nasii...restul preg incep de acuma incolo
acuma sunt stresata ca nu stiu la ce biserica ca ceea pe care am ales-o initial din pacate nu este gata...si vreau sa merg la rest sa imi aleg tema si bineinteles firma decoratoare....

va doresc mult spor la preg , la cumparaturi etc...
si mai vb...:D :"> <:-P

crisiftene86
05.11.2009, 10:57:21
:)) eu zic sa ne retragem de aici ca se supara fetele si sa mergem la miresici de constanta unde nu-ti cer anul casatoriei :))

cum sa va retrageti...avem nevoie de voi...si sunteti binevenite..:D

antenutza
05.11.2009, 10:58:11

da cred ca asa ar fi cel mai bine;)) ;))

crisiftene86
05.11.2009, 11:07:08
mai am si eu o intrebare...nu stiu ... posibil penibila...
dc eu imi iau floriile de pus in piept,cosuletele,aranj ptr masini mai prin mai-iun asa vi se pare trz...avand in vedere ca eu am nunta in aug??
mersic:-SS [-o<

nikoletta
05.11.2009, 11:40:31
mai am si eu o intrebare...nu stiu ... posibil penibila...
dc eu imi iau floriile de pus in piept,cosuletele,aranj ptr masini mai prin mai-iun asa vi se pare trz...avand in vedere ca eu am nunta in aug??
mersic:-SS [-o<
nu e tarziu.. ultima luna sa o lasi mai libera..
la mine s-a cam intarziat cu florile de pus in piept si cele de masini pentru ca au fost facute de mama si a avut ambitia sa le faca complicate si la inceput facea doar 20 intr-o ora.. si de bine ce le-a facut pe cele de masini, au fost furate cand ne pregateam de plecare :(

Joliutza
05.11.2009, 11:53:16

Da... ce sa mai zic eu... care sunt din 2008? "Baba", ce mai?

BlackCat
05.11.2009, 12:05:41
fetelor ce firme pt decoratiuni si aranjamente pot gasi in Mangalia/ Ce imi recomandati? Poate aveti si niste site-uri...preturi, ce inclun pachetele...etc.. ms mult

Noi am vorbit cu doua firme. Una ni s-a parut cam scumpa pt ce vroiam noi si cealalta (cu care am lucrat) e la inceput si nu au foarte multe pe stoc dar sunt dispusi sa faca noi achizitii. Pentru detalii putem vorbi pe pm.:)>-

crisiftene86
05.11.2009, 12:46:09
nu e tarziu.. ultima luna sa o lasi mai libera..
la mine s-a cam intarziat cu florile de pus in piept si cele de masini pentru ca au fost facute de mama si a avut ambitia sa le faca complicate si la inceput facea doar 20 intr-o ora.. si de bine ce le-a facut pe cele de masini, au fost furate cand ne pregateam de plecare :(

multumesc de sfaturi...:D

gabimirea
05.11.2009, 14:45:12
da, sunt pestevsunt

aroma_de_portocale
05.11.2009, 14:53:35
Noi am vorbit cu doua firme. Una ni s-a parut cam scumpa pt ce vroiam noi si cealalta (cu care am lucrat) e la inceput si nu au foarte multe pe stoc dar sunt dispusi sa faca noi achizitii. Pentru detalii putem vorbi pe pm.:)>-
Daca vrei chiar te rog sa imi trim pm cu datele de contact..

amy_miha_ela
05.11.2009, 14:53:56
Haideti fetelor cum sa fiti in plus , suntem cu toate o familie aici, unde fiecare trebuie sa intre zilnic ...parca ar fii o boala:))
Ce, noi nu am vb pe " topicul vostru" ca sa zic asa:P >:D<.
Acum pun si eu o intrebare mai ciudata: Eu daca le iau din timp adica chiar de pe acum unele e prea devreme?

Tarya
05.11.2009, 15:03:42
ati cumparat vinu asa devreme ???noi am luat vinul marti in saptamana nuntii:D

pai a fost o situatie mai speciala..mama lucra la murfatlar (acum, de 2 sapt e proaspat pensionara) si am preferat sa-mi ea ia din crama un vin bun, pe care il cunoaste, si la pret de fabrica; asa ca asta fiind situatia, l-am luat mai devreme

aroma_de_portocale
05.11.2009, 15:09:22
DELOC!!!mie una imi folosesc toate sfaturile si "sorb" orice informatie primesc, iar seara cand vine miresoiul meu acasa "ma consult" cu el( =))) cred ca ar fi frumos sa facem cutare lucru...ce zici?..-raspuns-""bineinteles, facem cum vrei tu":))=))) Macar ii spun ...o:-) )

aroma_de_portocale
05.11.2009, 15:12:53

Da... ce sa mai zic eu... care sunt din 2008? "Baba", ce mai?

fetelor eu cred ca voi vreti bataita...Cum sa va retrageti, cand sfaturile voastre ne ajuta la o mai buna organizare...Va mananc cu fulgi cu tot:))>:D<

aroma_de_portocale
05.11.2009, 15:13:47
da, sunt pestevsunt
???? nu am inteles ce ai vrut sa zici...:-\ :-\ :-\

amy_miha_ela
05.11.2009, 15:14:58
DELOC!!!mie una imi folosesc toate sfaturile si "sorb" orice informatie primesc, iar seara cand vine miresoiul meu acasa "ma consult" cu el( =))) cred ca ar fi frumos sa facem cutare lucru...ce zici?..-raspuns-""bineinteles, facem cum vrei tu":))=))) Macar ii spun ...o:-) )

Da stiu cum e...la un moment dat chiar m-am enervat si i-am zis ...vino si tu te rog cu o idee a ta cat de mica ar fi ea in privinta nuntii , cred ca daca ar fii sa te gandesti tu la toate amanuntele astea micute care poate ca au efect nu ar fi asa de frumos... Si el apoi indignat:" daa sa o crezi tu, sigur ar fi iesit la fel de frumos" :))
Barbatii astia :-<

aroma_de_portocale
05.11.2009, 15:31:20
Da stiu cum e...la un moment dat chiar m-am enervat si i-am zis ...vino si tu te rog cu o idee a ta cat de mica ar fi ea in privinta nuntii , cred ca daca ar fii sa te gandesti tu la toate amanuntele astea micute care poate ca au efect nu ar fi asa de frumos... Si el apoi indignat:" daa sa o crezi tu, sigur ar fi iesit la fel de frumos" :))
Barbatii astia :-<
=)) eu nu mai insist ..am facut-o odata si raspunsul lui a fost"vreau sa ai nunta pe care o visezi, asa ca, tot ce vrei tu vom face..." ce sa-i mai zic:))s-a spalat pe maini intr-un mod elegant:))

dremilia
05.11.2009, 17:26:35
buna! si eu sunt miresica de 2010. in mai. am arvunit restaurantul si formatia. cam atat:D sunt destul de nehotarata si pana aleg ceva ma razgandesc de multe ori.mai ales ca e vorba de un eveniment asa important. nunta va fi la restaurant albatros (ciuperca) si formatia e cea de acolo, pe care am ascultat-o pe net si mi-a placut. am vazut ca mai e o miresica la albatros.;-) pe care as vrea sa o intreb cam cate persoane asteapta. ca eu am in jur de 200 si mi-e cam teama sa nu aiba lumea loc de dans. tu ce zici?:* pupici. a si inca ceva .ma ajuta cineva cu fotograful?
ceva idei?

antenutza
05.11.2009, 18:13:23
pai a fost o situatie mai speciala..mama lucra la murfatlar (acum, de 2 sapt e proaspat pensionara) si am preferat sa-mi ea ia din crama un vin bun, pe care il cunoaste, si la pret de fabrica; asa ca asta fiind situatia, l-am luat mai devreme

aha acum am inteles:*

irinastef
05.11.2009, 18:34:51
Buna Aroma.
Nu stiu cum sa fac.......caci nu cred ca avem voie sa dam date de ct. In cel mai rau caz.........iti dau nr de telefon al prietenei mele, care a fact nunta recent. Au avut un pachet super atractiv ca pret.

izabelle
05.11.2009, 18:41:13
buna! si eu sunt miresica de 2010. in mai. am arvunit restaurantul si formatia. cam atat:D sunt destul de nehotarata si pana aleg ceva ma razgandesc de multe ori.mai ales ca e vorba de un eveniment asa important. nunta va fi la restaurant albatros (ciuperca) si formatia e cea de acolo, pe care am ascultat-o pe net si mi-a placut. am vazut ca mai e o miresica la albatros.;-) pe care as vrea sa o intreb cam cate persoane asteapta. ca eu am in jur de 200 si mi-e cam teama sa nu aiba lumea loc de dans. tu ce zici?:* pupici. a si inca ceva .ma ajuta cineva cu fotograful?
ceva idei?
Buna . Eu fac la Ciuperca, dar am mai putini invitati cam 170, dar sa stii ca eu am mai fost pe acolo sambata sa vad pt decoratiuni ,si cand intrebam acolo ptr cati invitati, imi spuneau 200 si era destul loc

lumi_andronic
05.11.2009, 19:02:02
Buna . Eu fac la Ciuperca, dar am mai putini invitati cam 170, dar sa stii ca eu am mai fost pe acolo sambata sa vad pt decoratiuni ,si cand intrebam acolo ptr cati invitati, imi spuneau 200 si era destul loc

Te obliga sa faci cu ei decoratiunile?

izabelle
05.11.2009, 19:32:28
Te obliga sa faci cu ei decoratiunile?
nu ma obliga si nici nu stiu dc au vreo firma cu care lucreaza, eu am mai fost parca de 2-3 ori sa vad cum au decorat alti miri , sa-mi fac si eu o idee

gabimirea
05.11.2009, 21:45:53
???? nu am inteles ce ai vrut sa zici...:-\ :-\ :-\

buna seara. m-am grabit si tastatura mi-a facut fitze!!! scuze ca raspund atat de tarziu. am fost la expozitia foto la Galeria Amfora.:D SUPER!

ciocolatika
05.11.2009, 21:47:46
doar fetele din Cosntanta?;;)
sau toate miresicile de 2010;;) ;;)

ina_arvin
06.11.2009, 08:41:01
Netza fetelor. Sa va spun si eu cam in ce stadiu sunt acum pregatirile noastre. Ne-am luat verighetelle..F frumusele dar cam scumpele.:-" ..N eah odata e nunta. Am ales restaurantul ( albatros), formatia, dj. foto si cameramanul. Acum sunt in stadiul de cautari intense de firma de decoratiuni. Vreau sa vad intai toate pachetele lor, apoi sa stabilesc cateva intalniri. Nu vreau nici sa apelez din prima la vestita doina,( renumite pe miresici /:) ),pentru ca vreau sa vad mai intai ce imi ofera piata. M-am hotarat sa imi aleg un pachet calitate-pret bun. Nu vreau nici lucruri super ieftin, dar nici preturi exorbitante( cred ca toate ne dorim asta :)) ). Eu mi-aam pus in gand anumite lucruri pt nunta mea, nu vreau fete de masa necalcate si mudare, nici scaune aiurea imbracate( am cam vazut in ultimul timpp ). Vreau in primul rand ca totul sa fie curattttt...calcatttt....Sper sa gasesc. Pana acum am o oferta interesanta( am ramas profund impresionata pt ca cei de acolo mi-au spus ca in cazul in care as vrea ceva anume, atunci ei sunt deschisi , inclusiv la cumparaturi noi ..ceea ce e super ok ) dar vreau sa mai vad ici-colo. Cam atat...sper sa nu fii uitat nimik..;-)

amy_miha_ela
06.11.2009, 08:45:17
Buna dimineata!
Deja v-ati luat verighetele? credeam k sunt singura care vrea toate lucrurile prea din timp>:D<. Bine noi inca nu ni le-am luat dar eu vreau rochia de pe acum:)).
Si eu tot pe ideea asta am mers cu aranjamentele sa nu fie nici ieftin nici scump, sa fie ceva mai deosebit un pic si curat. Bine k am scapat si de grja asta .
Acum astept cu nerabdare targul:D

ina_arvin
06.11.2009, 08:57:06
Buna dimineata!
Deja v-ati luat verighetele? credeam k sunt singura care vrea toate lucrurile prea din timp>:D<. Bine noi inca nu ni le-am luat dar eu vreau rochia de pe acum:)).
Si eu tot pe ideea asta am mers cu aranjamentele sa nu fie nici ieftin nici scump, sa fie ceva mai deosebit un pic si curat. Bine k am scapat si de grja asta .
Acum astept cu nerabdare targul:D

Si noi la fel...Ne-am propus sa mergem impreuna...Sa speram ca vom reusi .

aroma_de_portocale
06.11.2009, 09:44:23
Buna Aroma.
Nu stiu cum sa fac.......caci nu cred ca avem voie sa dam date de ct. In cel mai rau caz.........iti dau nr de telefon al prietenei mele, care a fact nunta recent. Au avut un pachet super atractiv ca pret.
trimite-mi pm

crisiftene86
06.11.2009, 12:22:53
Si noi la fel...Ne-am propus sa mergem impreuna...Sa speram ca vom reusi .

ufff voi ati luat verighetele...sper ca nu am ramas in urma :-s
dar ma ingrijoreaza rochia de mireasa..dc o iau prea devreme...oare o fi ok, dc o iau prea trz..sa nu intru in panica..#-o :-"
cred k incep sa am emotii...deja ce mai sunt stresata...;))

ma bucur ptr voi ca ati achizitionat lucruri importante ptr voi si va doresc sa o faceti in continuare....>:D<

amy_miha_ela
06.11.2009, 13:55:52
Eu in momentul de fata nu am nimic cumparat. si eu am aceeasi problema ca si tine. As vrea sa imi iau rochia de pe acum. Eu vreau sa mi-o comand de pe net si pana vine dureaza cel putin 1 luna in caz ca nu-mi place sa am timp sa o modific.
Verighetele noi cred ca le vom lua mai aproape atunci prin primavara-vara.. Si restul maruntisurilor treptat, deja am pus ochii pe niste pahare si as vrea sa le cumpar ...

crisiftene86
06.11.2009, 14:00:57
Eu in momentul de fata nu am nimic cumparat. si eu am aceeasi problema ca si tine. As vrea sa imi iau rochia de pe acum. Eu vreau sa mi-o comand de pe net si pana vine dureaza cel putin 1 luna in caz ca nu-mi place sa am timp sa o modific.
Verighetele noi cred ca le vom lua mai aproape atunci prin primavara-vara.. Si restul maruntisurilor treptat, deja am pus ochii pe niste pahare si as vrea sa le cumpar ...

da si tot asa as vrea sa incep sa le cumpar, primavara-vara...
sper sa nu ma aglomerez...
si sa iasa bine...de ce nu sa atingem perfectiunea...;)) >:D<

rox2307
06.11.2009, 15:09:08
Buna miresici,
si eu sunt in cautarea unei locatii deosebite pt anul viitor....ce am vazut pana acum nu m-a convins din pacate. in ceea ce priveste Crama din Neptun...ce sa spun...am fost la o nunta acolo acum o luna....totul a fost extraordinar: locatie, aranjamente, muzica, mancarea nu mai zic...superb...din pacate nuntasii erau mai mult de 300...si a fost inghesuit...pe ring ...erau 3 hore una in alta si tot nu incapeau...pacat...
ce sa zic...pt o nunta mai mica este locul ideal...
daca nu aveam si eu peste 300 de invitati, cu siguranta acolo eram trecuti.....me sad...
in rest....nu am vazut ceva wow....am mai fost la scoica din jupiter...hmm...e ok...dar se putea si mai bine:D
daca aveti si voi detalii despre alte restaurante...le astept cu drag!
pupici si spor la cautari!

rox2307
06.11.2009, 15:19:01
Buna Gagici:)

Ce ma bucur ca au mai aparut miresici de Mangalia:) HAi sa va mai povestesc si eu cum stau cu nunta:).
Restaurantul :rezolvat- Meteor Jupiter
Muzica:rezolvat -Tomis Quartet
Fotograf :rezolvat- Gabriel Constantin
Rochie mireasa: am gasit-o :) este de la ERSA , dar costa 2000 Euro si ... ma chinui sa fac rost de bani
In rest .. nimic
MA tot uit dupa verighete, stiu ca astea poti sa le iei si mai tarziu... dar cum sunt mai egoista ma uit intai la ce vreau eu:)

Voi unde va faceti aranjamentele florale? Dati-mi si mie ceva idei, ca de 7 ani nu mai stau in mangalia si nu prea am nici o idee

Pup

Felicitari si casa de piatra!:D

am observat ca restaurantul pe care l-ai ales pt nunta a fost Meteor si eram curioasa sa aflu mai multe detalii despre el...eu caut disperata o locatie spatioasa, aerisita..si cu ring mare:)) doar e nunta de moldoveni :D...in rest locatia se poate infrumuseta si prin ornamente...

Pupici pt toate miresicile!

PS: eu incep sa intru in panica...

izabelle
06.11.2009, 17:28:47
fetelor, pe ce data e targul de la city?

izabelle
06.11.2009, 17:50:53
am gasit de pe 12 noe pana pe 15 ;))

adina_miha3la
06.11.2009, 21:03:46
Buna fetelor! Si eu sunt miresica de 2010...:-p
Am arvunit si noi restaurantul, formatia, foto, video...si cam atat, deocamdata:-?. Vrem sa luam si verighetele pana la sfarsitul anului. Apropo, niste site-uri cu verighete, stiti? Vrem sa alegem un model...am cautat ceva, dar.....
Miresici de 2008 si 2009, nu plecati...avem nevoie de sfaturile voastre... voi ati trecut prin experienta asta...

nikoletta
06.11.2009, 21:09:16
Buna fetelor! Si eu sunt miresica de 2010...:-p
Am arvunit si noi restaurantul, formatia, foto, video...si cam atat, deocamdata:-?. Vrem sa luam si verighetele pana la sfarsitul anului. Apropo, niste site-uri cu verighete, stiti? Vrem sa alegem un model...am cautat ceva, dar.....
Miresici de 2008 si 2009, nu plecati...avem nevoie de sfaturile voastre... voi ati trecut prin experienta asta...
uita-te si pe modele din afara si poti face apoi la atelierul de verighete sau rinaldo..

lyzzy87
07.11.2009, 09:52:58
Buna!Si eu am nunta in 2010 si eram curioasa daca stie cineva cum e cu rest Malibu...Stiti cva de local noi acl am ales...am si arvunit...Eu inca am impresia k....mai am timp...dar...cred k voi intra in panica la anu`...in primavara..eu deocamdata am arvunit local...formatie si foto-video...

Cat_Eyes
07.11.2009, 17:12:04
Cum vi se par genul asta de husa si esarfa. E ceva mai elegant a spune eu...Asa m-am decis pt nunta. Cum vi se pare? Astept pareri ...

care?
eu nu vad nimic :-s

ina_arvin
07.11.2009, 17:14:18
care?
eu nu vad nimic :-s

scuzeee...#-o ...am uitat sa atasez...imediat pun :D

ina_arvin
07.11.2009, 17:16:34
Nu reusesc sa pun imaginea....are dimensiunile prea mariiii :(( :(( :((

ina_arvin
07.11.2009, 17:21:08
Gata am reusit....deci cum vi se par? Mie mi se par f f f f elegante....:)

amy_miha_ela
07.11.2009, 17:40:14
Mie una imi place, da o nota de eleganta , foarte frumos!

izabelle
07.11.2009, 17:53:52
sunt dragute

izabelle
07.11.2009, 17:55:09
am vazut ca si u ai nunta la albatros , te-ai gandit, ramai cu husele de la ei sau iti iei altceva ?

Joliutza
07.11.2009, 18:44:31

Intr-adevar, sunt elegante!

Tarya
07.11.2009, 21:21:20
Si noi am luat verighetele...(n-am putut sa ma abtin);)) ...Si maine ma duc sa dau comanda la invitatii si place card-uri, la targul de la Bucuresti. Cu ocazia asta ii multumesc miresicii Laura, care pe la primele mele postari m-a sfatuit sa caut mai mult la invitatii, sa cercetez piata ca voi avea de castigat si Doamne cata dreptate avea! Laura multi pupici >:D<

MissSwan
07.11.2009, 21:26:03

Superbe husele, extrem de elegante, ai dreptate!:)

amy_miha_ela
07.11.2009, 21:43:16
Numai eu nu ma pot hotari ce sa aleg :-s :-<.
http://picasaweb.google.com/amymihaela/Restaurant#

marimona
07.11.2009, 22:30:33
Buna...
Am si eu o intrebare pentru cele care ati arvunit deja.
Cat sunt meniurile la Palm Beach, Malibu, Florida, Ten si cate locuri au.
Imi caut si eu local pentru la anu si nu stiu de unde sa incep, momentan doar la Zorile am gasit liber salonul mic... in toate duminicile din vara aproape, dar arata .... nu-mi place, si mai caut ... sper sa gasesc si altceva ...
am 130 de persoane ... daca v-au placut alte locuri, spuneti-mi si mie va rog sa stiu pe unde sa ma interesez.

Va multumesc

nikoletta
07.11.2009, 22:38:13
Buna...
Am si eu o intrebare pentru cele care ati arvunit deja.
Cat sunt meniurile la Palm Beach, Malibu, Florida, Ten si cate locuri au.
Imi caut si eu local pentru la anu si nu stiu de unde sa incep, momentan doar la Zorile am gasit liber salonul mic... in toate duminicile din vara aproape, dar arata .... nu-mi place, si mai caut ... sper sa gasesc si altceva ...
am 130 de persoane ... daca v-au placut alte locuri, spuneti-mi si mie va rog sa stiu pe unde sa ma interesez.

Va multumesc
la florida intra cam 200 dupa spusele patronului, dar noi am avut 140-150 cu tot cu formatia si foto si a fost tocmai bine.. trebuie sa verifici daca nu cere minim 150 persoane. nu la toti cere, in functie de sezon. poate daca faci duminica nu are aceasta pretentie..
meniul poti sa-l faci la ce pret vrei, cred ca pornind de la un minim pe care numai ionut poate sa-l zica.. noi am avut meniu de 170 ron, dar am vazut si preturi mai mici si altele si mai mari.. bautura, prajituri, cafea, tort le aduceti voi. servirea buna, dar costa ... cam mult personal pentru o nunta.. dar localul arata superrrr..

amy_miha_ela
07.11.2009, 23:01:35
La palm beach daca vrei data care o ai scrisa, nu se mai poate, o avem noi rezervata:)
La malibu e frumos, local mare , spatios, insa conditiile care le-au pus cei de acolo nu mi-au placut dar pentru cate persoane ai spus ca ai nu se merita, localul este de vreo 300 de pers...
Iar la palm beach tot asa a spus ca este de 300 dar cred ca la 300 ar fi o inghiesuiala ... Cred ca pentru 200-250 de persoane e ok..
Iar cat despre meniuri depinde ce vrei sunt mai multe variante

ina_arvin
08.11.2009, 08:32:36
am vazut ca si u ai nunta la albatros , te-ai gandit, ramai cu husele de la ei sau iti iei altceva ?

Mai eu imi iau husele genul acelora, de la tipa cu care colaborez. Ideea e ca nu vreau clasicele huse si esarfe din saten...Cred ca e timpul sa se mai schimbe ceva intr-ale nuntilor. Si in plus, nu intotdeauna am auzit lucruri bune despre husele si esarfele de la restaurante. Nu vreau sa fiu rautacioasa dar se pare ca nu intotdeauna tot ce iei de la rest e si bun. O amica de-a mea a patit-o nu gluma. Si nu vreau sa repet. Atata timp cat cei de la albatros imi permit sa decorez cu altcineva de ce sa nu profit . Pot gasi lucruri mai faine, si poate si mai ok ca si pret. Intamplator in Bucuresti am un var care are rest lui in care organizeaza nunti...Credeti-ma ca nu ati vrea sa stiiti in cel hal "trag" de bietii miri si cate incearca sa le bage pe gat .

blonda1111
08.11.2009, 08:59:46
Mai eu imi iau husele genul acelora, de la tipa cu care colaborez. Ideea e ca nu vreau clasicele huse si esarfe din saten...Cred ca e timpul sa se mai schimbe ceva intr-ale nuntilor. Si in plus, nu intotdeauna am auzit lucruri bune despre husele si esarfele de la restaurante. Nu vreau sa fiu rautacioasa dar se pare ca nu intotdeauna tot ce iei de la rest e si bun. O amica de-a mea a patit-o nu gluma. Si nu vreau sa repet. Atata timp cat cei de la albatros imi permit sa decorez cu altcineva de ce sa nu profit . Pot gasi lucruri mai faine, si poate si mai ok ca si pret. Intamplator in Bucuresti am un var care are rest lui in care organizeaza nunti...Credeti-ma ca nu ati vrea sa stiiti in cel hal "trag" de bietii miri si cate incearca sa le bage pe gat .

Nici eu nu vreau saten...[-(

nikoletta
08.11.2009, 11:40:56
eu am avut huse de satin.. :-"
noi am pus accent pe alte lucruri. un restaurant mai frumos si un meniu mai altfel, o formatie de dansatori, o formatie super care sa cante, si alte maruntisuri pentru invitati.. si pana acum nu am auzit pareri negative..
sunt super husele, dar nu sunt cele mai importante... fiecare bineinteles ca face cum vrea, noi am preferat sa fim atenti la ce mananca, ce bea si cum se vor simti in seara respectiva..

uana
08.11.2009, 11:44:07

Acum am gasit si eu topicul, asa k subscriu :)
Pana acum am : restaurant, formatie, foto/video, decoratoare am ales, rochia o am, pantofii ii am, marturiile le am, jarteluta si pe ea o am,si verighetele, am si nasii si cam atat :)
Ieri am vazut niste pahare foarte frumoase si o sa ma duc sa le cumpar, daca nu imi este prea lene.

PS : Am siaranjamentele pt masina in care o sa merg eu si masina in care o sa mearga miresoiul si fundele pt restul masinilor, + cosuletul pt cocarde ( inca nu m'am decis daca pun sau nu, insa l'am primit :D ). Ah, si tull pt impodobit casa scarii si etc;)

blonda1111
08.11.2009, 12:02:15
eu am avut huse de satin.. :-"
noi am pus accent pe alte lucruri. un restaurant mai frumos si un meniu mai altfel, o formatie de dansatori, o formatie super care sa cante, si alte maruntisuri pentru invitati.. si pana acum nu am auzit pareri negative..
sunt super husele, dar nu sunt cele mai importante... fiecare bineinteles ca face cum vrea, noi am preferat sa fim atenti la ce mananca, ce bea si cum se vor simti in seara respectiva..

Fiecare cu gustul lui...Nu a spus nimeni ca cele din saten nu sunt faine...Numai ca eu una vreau altceva pentru nunta mea.

nikoletta
08.11.2009, 12:18:26
Fiecare cu gustul lui...Nu a spus nimeni ca cele din saten nu sunt faine...Numai ca eu una vreau altceva pentru nunta mea.
normal ca fiecare cu gusturile lui si cu alegerile lui.. eu ziceam sa fiti atente si la alte amanunte mult mai importante decat husele..

blonda1111
08.11.2009, 12:21:20
normal ca fiecare cu gusturile lui si cu alegerile lui.. eu ziceam sa fiti atente si la alte amanunte mult mai importante decat husele..

Dap normal.

Tarya
08.11.2009, 14:33:23
Mi-am comandat invitatiile!!!<:-P Atasez poza de pe net.:)

Tarya
08.11.2009, 14:34:25
scuze.......acum 8-}

flory2006
08.11.2009, 14:57:39
Husele din saten sunt mult mai usor de curatat si de aceea majoritatea firmelor de decoratiuni le prefera. Nici eu nu ma omor dupa acest material insa mare mea problema era ca husele sa imbrace frumos scaunul si nu sa arate ca un cearceaf, sa atarne pe jos, etc.
Am gasit ce mi-am dorit, huse din damasc (doar fundele au fost din saten) exact pe marimea scaunelor.
E imposibil sa nu gasesti ceva pe gustul tau, mai ales ca sunt o gramada de firme de decoratiuni, ai de unde alege.;))

amy_miha_ela
09.11.2009, 17:01:25
Acum am gasit si eu topicul, asa k subscriu :)
Pana acum am : restaurant, formatie, foto/video, decoratoare am ales, rochia o am, pantofii ii am, marturiile le am, jarteluta si pe ea o am,si verighetele, am si nasii si cam atat :)
Ieri am vazut niste pahare foarte frumoase si o sa ma duc sa le cumpar, daca nu imi este prea lene.

PS : Am siaranjamentele pt masina in care o sa merg eu si masina in care o sa mearga miresoiul si fundele pt restul masinilor, + cosuletul pt cocarde ( inca nu m'am decis daca pun sau nu, insa l'am primit :D ). Ah, si tull pt impodobit casa scarii si etc;)

Fata da cate ai :))
O gramada... stiu ca multi sunt de parere ca e prea devreme dar si eu am de gand sa incep sa-mi cumpar.. nu sunt genu care sa ma razgandeasc cand cumpar ceva daca imi place cu adevarat .
Ps: noi doua ne potrivim tare mult:))

crissb
09.11.2009, 20:05:59
waw cate aveti!!!
eu am asa: rezervarea la restaurant, formatie, posibil fotograf ...si atat. Am idee cum vreau sa arate rochia mea , am un model f bine in cap dar nu cred ca o sa gasesc un model asemanator ( caut croitoreasa care sa-mi faca rochia).
pt sampanie , campari, martini, red label ma gandeam sa urmaresc ofertele de sarbatori.
cocarde de unde ati cumparat? si la ce pret?

uana
09.11.2009, 20:50:27
Fata da cate ai :))
O gramada... stiu ca multi sunt de parere ca e prea devreme dar si eu am de gand sa incep sa-mi cumpar.. nu sunt genu care sa ma razgandeasc cand cumpar ceva daca imi place cu adevarat .
Ps: noi doua ne potrivim tare mult:))

Eh lasa, k stii tu vorba aia "paza buna, trece primejdia rea" . Prefer sa le cumpar acum esalonat si sa nu ma aglomerez in ultimile 2 luni, + k nici nu dispunem de prea multi bani si parca cumparand azi putin maine putin nu se simte ;)

uana
09.11.2009, 20:51:44
waw cate aveti!!!
eu am asa: rezervarea la restaurant, formatie, posibil fotograf ...si atat. Am idee cum vreau sa arate rochia mea , am un model f bine in cap dar nu cred ca o sa gasesc un model asemanator ( caut croitoreasa care sa-mi faca rochia).
pt sampanie , campari, martini, red label ma gandeam sa urmaresc ofertele de sarbatori.
cocarde de unde ati cumparat? si la ce pret?

Eu nu am cumparat cocarde, sunt in dubiu daca sa pun sau nu. Oricum, am vazut la un targ in Constanta, nu mai stiu ce firma era, aveau decoratiuni numai pe tema marina cum o sa am eu, si aveau cocarde stelute de mare, imi scapa pretul, cred k undeva la 1leu si de acolo o sa le iau :)

amy_miha_ela
09.11.2009, 21:29:50
Si mie imi plac cele cu stelute de mare, tot asa as vrea si eu chiar daca nu am tema marina...Am vrut sa le fac singura , m-am interesat la sf de sezon, erau ff ieftine dar miroseau cam urat, astea din comert sunt tratate...si am zis lasa...nu ma mai chinui:))

uana
09.11.2009, 21:59:28
Si mie imi plac cele cu stelute de mare, tot asa as vrea si eu chiar daca nu am tema marina...Am vrut sa le fac singura , m-am interesat la sf de sezon, erau ff ieftine dar miroseau cam urat, astea din comert sunt tratate...si am zis lasa...nu ma mai chinui:))

Asa am spus si eu, mai ales k economie prea mare nu faceam 8-}

amy_miha_ela
10.11.2009, 21:13:49
Cam liniste pe aici...
Pe unde umblati?:)

uana
10.11.2009, 22:50:51
Cam liniste pe aici...
Pe unde umblati?:)

Eu's aici, de la o partida, adica mai mult de scrable, ma doare minteaaaa.
Vreau si eu niste invitatii asa : ...... , si nu am gasit decat pe site'ul in cauza si mi se par putin cam scumpe :-SS

mikabubu
10.11.2009, 23:02:22
Vreau si eu niste invitatii asa : ...... , si nu am gasit decat pe site'ul in cauza si mi se par putin cam scumpe :-SS

buna..daca ai tema marina..si vrei sa-ti faci casuta pentru bani..am eu o poza care nu o pot atasa decat maine pt ca o am la serviciu cu un cufar si cateva stelute pe el..si tortul fara miri sus doar o scoica cu doua perlute de zahar..am de la cineva care tot in constanta a facut nunta...

uana
10.11.2009, 23:06:08
buna..daca ai tema marina..si vrei sa-ti faci casuta pentru bani..am eu o poza care nu o pot atasa decat maine pt ca o am la serviciu cu un cufar si cateva stelute pe el..si tortul fara miri sus doar o scoica cu doua perlute de zahar..am de la cineva care tot in constanta a facut nunta...

Atunci astept poza de la tine cu casuta de bani, mersi frumos; asta cu chestia de pe tort inca nu am discutat'o cu al meu, insa poti sa pui poza si un pret. Mersi frumos, da' am tema marina :D

mikabubu
10.11.2009, 23:10:58
Atunci astept poza de la tine cu casuta de bani, mersi frumos; asta cu chestia de pe tort inca nu am discutat'o cu al meu, insa poti sa pui poza si un pret. Mersi frumos, da' am tema marina :D

sper sa te ajut si cu un pret dar nu promit nimic ..k nu am participat la aceea nunta ..insa am ramas fascinata si de tema si de tot..sunt machedoni..maine le atasez..sper sa reusesc:)

amy_miha_ela
10.11.2009, 23:27:05

E frumoasa. cat costa? si mie imi plac cateva modele... dintre care cel mai tare gen message bottle si la fel...prea scump:(

uana
10.11.2009, 23:41:02
sper sa te ajut si cu un pret dar nu promit nimic ..k nu am participat la aceea nunta ..insa am ramas fascinata si de tema si de tot..sunt machedoni..maine le atasez..sper sa reusesc:)

eu astept, mersi oricum :)

uana
10.11.2009, 23:42:07
E frumoasa. cat costa? si mie imi plac cateva modele... dintre care cel mai tare gen message bottle si la fel...prea scump:(

Si la mine cea cu sticluta a fost prima dragoste, insa scumpa :( am incercat sa o fac eu insa nu i;a placut miresoiului meu.
Cea atasata costa 5.5 lei

mikabubu
11.11.2009, 22:27:03
..sper ca am reusit sa atasez pozele..daca nu..mai incerc ..nu ma las...

mikabubu
11.11.2009, 22:27:35
#:-S..am reuit:)..sper sa-ti placa

uana
11.11.2009, 22:47:08
#:-S..am reuit:)..sper sa-ti placa

Imi place mult casuta de bani, ai idee cam la ce suma ar vrea sa o dea ?
Si scoica imi place, insa nu se potriveste la culoare cu ce vreau eu, din pacate .
Multumesc frumos de poze >:D<

elena_v_
12.11.2009, 09:45:43
buna dimineata,fetelor!!ma inscriu si eu in clubul vostru!
eu am in septembrie nunta;mi-am gasit localul si fotograful dar de 2 luni caut formatie si nu am avut succes,ba chiar am gasit formatiile arvunite.sper sa am mai mult noroc in continuare...oricum ,dupa ce rezolv problema asta cu formatia,stiu cam ce am de facut in continuare,m-am documentat de la voi,hehee. apropo,tortul din imagine e foarte interesant,foarte inspirat pentru constanta
v-am pupat!s-aveti o zi f buna!

alipety
12.11.2009, 10:05:52
buna dimineata,fetelor!!ma inscriu si eu in clubul vostru!
eu am in septembrie nunta;mi-am gasit localul si fotograful dar de 2 luni caut formatie si nu am avut succes,ba chiar am gasit formatiile arvunite.sper sa am mai mult noroc in continuare...oricum ,dupa ce rezolv problema asta cu formatia,stiu cam ce am de facut in continuare,m-am documentat de la voi,hehee. apropo,tortul din imagine e foarte interesant,foarte inspirat pentru constanta
v-am pupat!s-aveti o zi f buna!
buna!
pai faci nunta la rustic si nu ai formatie? dar formatia care canta la ei nu e disponibila sau nu va place?

elena_v_
12.11.2009, 10:54:33
buna!
pai faci nunta la rustic si nu ai formatie? dar formatia care canta la ei nu e disponibila sau nu va place?

mi-a placut iintotdeauna formatia de acolo ,iar dupa ce am arvunit localul,am ascultat-o si solista nu era in forma,asa ca mi-a dat de gandit...aveam niste formatii preferate ,altele recomandate dar sunt ocupate asa ca mai cautam.azi ma duc si pe la targ in city sa ma inspir putin ,hehe

elena_v_
12.11.2009, 10:57:48
buna!

tu ai facut nunta la hotel laguna?e cumva la intrare in mamaia,inainte dobrogea?e super localul,am fost acolo la o nunta in sept.si formatia localului imi place,sunt in tratative cu ei...

alipety
12.11.2009, 12:42:01
tu ai facut nunta la hotel laguna?e cumva la intrare in mamaia,inainte dobrogea?e super localul,am fost acolo la o nunta in sept.si formatia localului imi place,sunt in tratative cu ei...
nu cred ca e vorba de acelasi local. hotelul laguna e in mamaia, dupa primu sens giratoriu, vis-a-vis de h.flora, langa florida, pe malul lacului. tu vorbesti de rest laguna din satu de vacanta, probabil. au fost socrii mei la o nunta luna trecuta acolo si nu le-a placut deloc formatia. acum nu stiu daca e vorba de aceeasi. eu am avut formatia de la rustic si cand i-am arvunit, m-au intrebat de ce nu facem la restaurantul unde presteaza ei, ca e tare frumos. este, nimic de obiectat, dar deja arvunisem si restaurantu :)

amy_miha_ela
12.11.2009, 15:06:46
Foarte urat la targ :( nici macar nu se poate numi targ la cat de micut e

izabelle
12.11.2009, 16:22:40
da cam asa ceva , mai nimik pe la targ cateva rochite si atat :) am inteles ca va mai fi un targ in cta prin feb

elena_v_
12.11.2009, 16:25:49
nu cred ca e vorba de acelasi local. hotelul laguna e in mamaia, dupa primu sens giratoriu, vis-a-vis de h.flora, langa florida, pe malul lacului. tu vorbesti de rest laguna din satu de vacanta, probabil. au fost socrii mei la o nunta luna trecuta acolo si nu le-a placut deloc formatia. acum nu stiu daca e vorba de aceeasi. eu am avut formatia de la rustic si cand i-am arvunit, m-au intrebat de ce nu facem la restaurantul unde presteaza ei, ca e tare frumos. este, nimic de obiectat, dar deja arvunisem si restaurantu :)

foarte frumoasa esti+rochia si buchetul deosebite-cred ca ti-au zis toti asta-cununia in aer liber cred ca a fost frumoasa tare,se vede ca ai vrut o nunta deosebita si ma bucur ca ti-a iesit super.mi-au placut miresicile ca au venit sa te felicite,f f frumos din partea lor,fantana cu ciocolata,cred ca a avut succes,aa?hehe

elena_v_
12.11.2009, 16:40:06

cred ca eu sunt cea mai tare...cred ca am ajuns prea de dimineata la targ si n-am vazut decat 5 rochii,heeh..probabil zilele urmatoare o sa gasesc targul cu detoate,daca insist

alipety
12.11.2009, 16:57:08
foarte frumoasa esti+rochia si buchetul deosebite-cred ca ti-au zis toti asta-cununia in aer liber cred ca a fost frumoasa tare,se vede ca ai vrut o nunta deosebita si ma bucur ca ti-a iesit super.mi-au placut miresicile ca au venit sa te felicite,f f frumos din partea lor,fantana cu ciocolata,cred ca a avut succes,aa?hehe
multumesc:"> sunt convinsa ca si tu vei fi o miresica foarte frumoasa si vei avea o nunta minunata, doar te implici si asta e cel mai important: mirii sa dea dovada ca ii intereseaza nunta lor!
da, frumos din partea miresicilor de 2009 ca au fost sa ma vada>:D<
sper sa se pastreze acest obicei si la anul:)>- depinde numai de voi.
fantana a avut un real succes, invitatii incepusera sa-l intrebe pe "responsabil" de unde e, cat este, ce firma, cum functioneaza :)) la inceput au fost timizi, nu prea indrazneau sa ceara fructe cu cioco, dar am vorbit cu prietenele apropiate, cu rudele sa ceara, apoi am luat si eu, am vorbit si cu chelnerii sa duca la mese. dar tot au ramas fffff multe fructe, am dat si acasa la invitati. au fost si prajituri pe mese, desi initial nu am vrut, plus mancare...normal...cat sa mananci intr-o singura noapte?!

imi pare rau ca nu am poze profi, s-ar vedea mai clar..promit sa le pun cand le primesc:D

23flori23
12.11.2009, 19:41:34
Salut miresici!
Pana acum am reusit sa gasesc restaurant- Golden Tulip Mamaia, rochie de mireasa- Venus, voal, accesorii par, firma decoratiuni si nasi. La celelalte capitole stiu deja ce vreau si unde gasesc insa financiar nu pot sa le fac pe toate o data.
Mi-am planificat pe luni fiecare cheltuiala in asa fel incat sa ma pot ajunge cu banii :)
Bautura e stabilita pentru Decembrie :P e putin cam devreme insa stim deja exact cat si ce sa luam, avem si unde sa le depozitam, plus ca e o luna in care se iau mai multi bani decat de obicei(salariu, prime) si mai sunt si promotii peste tot.

JolyDeea
13.11.2009, 09:56:39
Salut miresici!
Pana acum am reusit sa gasesc restaurant- Golden Tulip Mamaia, rochie de mireasa- Venus, voal, accesorii par, firma decoratiuni si nasi. La celelalte capitole stiu deja ce vreau si unde gasesc insa financiar nu pot sa le fac pe toate o data.
Mi-am planificat pe luni fiecare cheltuiala in asa fel incat sa ma pot ajunge cu banii :)
Bautura e stabilita pentru Decembrie :P e putin cam devreme insa stim deja exact cat si ce sa luam, avem si unde sa le depozitam, plus ca e o luna in care se iau mai multi bani decat de obicei(salariu, prime) si mai sunt si promotii peste tot.
Felicitari pt achizitii...dar rochitza nu ai luat-o prea devreme?..
Incearca la metro pt bauturi..la bax te ajunge mai ieftin..noi asa am facut..
Si vezi cu formatir/dj si foto/video...sunt luati din timp de obicei...
Succes..si spor la miresit!!;;)

uana
13.11.2009, 10:06:54
Buna dimi fetele, un week'end la fel k voi va doresc >:D<

PS : Si eu mi'am luat rochia acum 2 luni si nu regret :)

elena_v_
13.11.2009, 10:09:28
neatza,miresici! am fost ieri dimineata si aseara la targ si mi-au placut doar marturiile de la vreo 2 firme,de fapt ,cred ca erau doar doua...hehe si cateva aranjamente pentru mese,in rest,vreo 3 firme cu rochii foarte scumpe si deloc pe stilul meu.mai erau si cateva costume frumoase si la preturi foarte bune.

JolyDeea
13.11.2009, 10:11:43
Buna dimi fetele, un week'end la fel k voi va doresc >:D<

PS : Si eu mi'am luat rochia acum 2 luni si nu regret :)
Bv...si eu mi-am luat-o din martie(am dat comanda) si am luat-o in iulie...nunta avand-o in oct..si nu mi-a parut rau nici o clipa k am luat-o asa devreme...si dupa ce miam aleso nici nu m-a tentat sa ma mai uit la altele...asa k BV si voua k v-ati luat-o..
Ziceam prea devreme fetei pt k am vz k nu are formatie/dj si foto video..care e bataie pe ele:-B

uana
13.11.2009, 10:13:06
Bv...si eu mi-am luat-o din martie(am dat comanda) si am luat-o in iulie...nunta avand-o in oct..si nu mi-a parut rau nici o clipa k am luat-o asa devreme...si dupa ce miam aleso nici nu m-a tentat sa ma mai uit la altele...asa k BV si voua k v-ati luat-o..
Ziceam prea devreme fetei pt k am vz k nu are formatie/dj si foto video..care e bataie pe ele:-B

Ah, am inteles, scuze :)

Nici pe mine nu ma tenteaza alte rochite, singura grija este sa nu ma ingras :))

sweet_aleca
13.11.2009, 12:52:08
Felicitari si casa de piatra!:D

am observat ca restaurantul pe care l-ai ales pt nunta a fost Meteor si eram curioasa sa aflu mai multe detalii despre el...eu caut disperata o locatie spatioasa, aerisita..si cu ring mare:)) doar e nunta de moldoveni :D...in rest locatia se poate infrumuseta si prin ornamente...

Pupici pt toate miresicile!

PS: eu incep sa intru in panica...

Buna:) si eu am avut la nunta 320 de persoane... si nu a fost loc:) sincer ... nici un restaurant nu are loc pentru atatea persoane:) iti atasez o poza de la dans:) asa sa iti imaginezi un pic:) .

Restaurantul este pe lung... impartit in 2 ... pana la urma se dansa peste tot:)

Mie una .. la scoica mi se pare ca este cel mai bine:)

Succes!!! si stai linistita:) si sa tebucuri de petrecere ... :)

23flori23
13.11.2009, 16:11:27

Formatie/Dj cat si foto-video am inceput sa caut din august. Am mailul plin de raspunsuri cu oferte primite de la firmele/persoanele pe care le-am contactat :-<. Problema mea este pretul mult prea mare pe care il cer. Formatiile sunt toate de la 2000 de euro in sus :O , DJ-ul cere 15-20 mil iar foto-video de la 1000 euro in sus 8-}. Mie sincera sa fiu mi se par niste sume exagerate pe care le-au umflat in urma unei estimari a lor asupra sezonului de nunti 2010. :-" Nu consider ca sunt justificate si o sa caut oferte pana ajung la cea care este corecta atat fata de mine cat si fata de cei care presteaza serviciul respectiv.
Deja am gasit cativa studenti in ultimul an la fotografie si cinematografie care au un portofoliu impresionant si care cer un onorariu decent. Ei nu au un program asa incarcat si sunt diponibili in acea perioada. ;;)
Am optat pt DJ si avem playlistul aproape gata. Avem ceva experienta de la multele evenimente organizate cu prietenii si familia( multe botezuri si nunti in ultimii 2 ani :P ). Practic ne trebuie doar o persoana care sa dea play la fiecare melodie in parte :D sigur gasim si un DJ

LauraLuiOda
13.11.2009, 19:33:29
Buna miresici,
si eu sunt in cautarea unei locatii deosebite pt anul viitor....ce am vazut pana acum nu m-a convins din pacate. in ceea ce priveste Crama din Neptun...ce sa spun...am fost la o nunta acolo acum o luna....totul a fost extraordinar: locatie, aranjamente, muzica, mancarea nu mai zic...superb...din pacate nuntasii erau mai mult de 300...si a fost inghesuit...pe ring ...erau 3 hore una in alta si tot nu incapeau...pacat...
ce sa zic...pt o nunta mai mica este locul ideal...
daca nu aveam si eu peste 300 de invitati, cu siguranta acolo eram trecuti.....me sad...
in rest....nu am vazut ceva wow....am mai fost la scoica din jupiter...hmm...e ok...dar se putea si mai bine:D
daca aveti si voi detalii despre alte restaurante...le astept cu drag!
pupici si spor la cautari!
Nu vreau sa te descurajez, dar pana la anu' se pot schimba multe. Atentie mare la numarul pentru care arvuniti restaurantul. Sau macar stabiliti sa nu va conditioneze un numar de persoane. Puneti si raul inainte, profitati de experienta mireselor de anul asta care au muscat din plin criza.

Tarya
13.11.2009, 20:07:24
Formatie/Dj cat si foto-video am inceput sa caut din august. Am mailul plin de raspunsuri cu oferte primite de la firmele/persoanele pe care le-am contactat :-<. Problema mea este pretul mult prea mare pe care il cer. Formatiile sunt toate de la 2000 de euro in sus :O , DJ-ul cere 15-20 mil iar foto-video de la 1000 euro in sus 8-}. Mie sincera sa fiu mi se par niste sume exagerate pe care le-au umflat in urma unei estimari a lor asupra sezonului de nunti 2010. :-" Nu consider ca sunt justificate si o sa caut oferte pana ajung la cea care este corecta atat fata de mine cat si fata de cei care presteaza serviciul respectiv.
Deja am gasit cativa studenti in ultimul an la fotografie si cinematografie care au un portofoliu impresionant si care cer un onorariu decent. Ei nu au un program asa incarcat si sunt diponibili in acea perioada. ;;)
Am optat pt DJ si avem playlistul aproape gata. Avem ceva experienta de la multele evenimente organizate cu prietenii si familia( multe botezuri si nunti in ultimii 2 ani :P ). Practic ne trebuie doar o persoana care sa dea play la fiecare melodie in parte :D sigur gasim si un DJ

Eu cred ca daca incerci vei gasi si preturi mai mici. In cautarile mele pentru Dj, am gasit si cu 15 milioane, iar la foto-video am gasit pachete care incep de pe la 22 de mil. Nu te da batuta si mai cauta, sigur vei gasi ceva perfect pt tine. Eu de exemplu dau pe tot pachetul (foto-video-Dj) 35 de milioane.
Iti tin pumnii si tine-ne la curent! :*

nikoletta
13.11.2009, 22:22:13
formatii peste 2000 euro... nu cred.. noi am platit 4500 lei si a fost superrrrrr.. au cantat de toate si pana la legatoare dimineata plecasera doar vreo 2-3 familii.. conteaza fffffffff mult muzica.

alipety
13.11.2009, 22:24:59
formatii peste 2000 euro... nu cred.. noi am platit 4500 lei si a fost superrrrrr.. au cantat de toate si pana la legatoare dimineata plecasera doar vreo 2-3 familii.. conteaza fffffffff mult muzica.
poate or fi peste 2000 eur formatiile contacte de ea...si eu m-am mirat...a noastra cere pt 2010 suma de 1200 eur...si sunt convinsa ca sunt altele mai ieftine, nu asa ieftine ca un dj, normal.

Summer
13.11.2009, 23:05:27
Buna seara, miresici de 2010 :)

Si eu sunt o miresica de 2010, am facut cate ceva pana acum si anume am rezolvat cu serviciile : formatie, foto, video, am vb si la biserica, decoratiuni (dna o sa imi faca pe langa decoratiuni si buchetele si lumanarile). Am stabilit chiar si tema nuntii ;;)
Acum urmeaza maruntisurile ....plus costumatiile :) Inca nu ma grabesc cu rochita, mai am ceva timp la dispozitie, dar vreau sa arunc o privire cat mai curand.
Marea noastra pb este ca nu mai avem nasi si tb sa incepem iar cautarile, desi nu cred ca o sa avem probleme in gasirea lor.

Legat de formatii, pt 2010 noi dam 1500 de euro si este f buna formatia, erau mai scumpi fata de altele pe care le-am gasit dar ne-au placut noua mult...insa i-am arvunit din timp si anume de prin mai. :-"

Pupici pt miresici :*

elena_v_
14.11.2009, 19:53:19
Subscriu...

ehhee,imi place cum gandesti!asa m-am gandit si eu....ca e prea devreme pentru majoritatea pregatirilor ...acum imi caut formatia si sper s-o gasesc luna asta,restul poa' sa mai astepte,nu vreau sa le fac din timp ca maine -poimaine vine craciunul si am alte cheltuieli,deloc de neglijat....si nici nu vreau ca din primavara pana-n toamna sa nu mai am activitatea de cautari intensiva;))

adina_miha3la
14.11.2009, 19:53:23
Buna seara, miresici de 2010 :)

Si eu sunt o miresica de 2010, am facut cate ceva pana acum si anume am rezolvat cu serviciile : formatie, foto, video, am vb si la biserica, decoratiuni (dna o sa imi faca pe langa decoratiuni si buchetele si lumanarile). Am stabilit chiar si tema nuntii ;;)
Acum urmeaza maruntisurile ....plus costumatiile :) Inca nu ma grabesc cu rochita, mai am ceva timp la dispozitie, dar vreau sa arunc o privire cat mai curand.
Marea noastra pb este ca nu mai avem nasi si tb sa incepem iar cautarile, desi nu cred ca o sa avem probleme in gasirea lor.

Legat de formatii, pt 2010 noi dam 1500 de euro si este f buna formatia, erau mai scumpi fata de altele pe care le-am gasit dar ne-au placut noua mult...insa i-am arvunit din timp si anume de prin mai. :-"

Pupici pt miresici :*

Heiii.....avem nunta in aceeasi zi :*

D_aka
15.11.2009, 00:24:06
impresii de la targul de nunti de la mall: mai interesant decat m-am asteptat! din pacate cam slab reprezentate firmele cu rochite de mireasa....
uana, stiu ca tu cautai elemente pentru tema marina..... sper ca ai ajuns la targ fiindca gasesti asa ceva!
pentru restu fetelor, poate va ajuta niste poze facute de mine azi la targ!

uana
15.11.2009, 12:49:04
impresii de la targul de nunti de la mall: mai interesant decat m-am asteptat! din pacate cam slab reprezentate firmele cu rochite de mireasa....
uana, stiu ca tu cautai elemente pentru tema marina..... sper ca ai ajuns la targ fiindca gasesti asa ceva!
pentru restu fetelor, poate va ajuta niste poze facute de mine azi la targ!

Cand am fost eu, nu era mai nimic, poate nu venisera toti inca. Oricum, ma interesau doar invitatiile, si nu am gasit, k restu' am :) Mersi frumos ^:)^ >:D<

crisiftene86
16.11.2009, 10:10:17
buna,
miresici de 2010 , am mai rezolvat o problema, si anume biserica...
o sa ne cununam la Sf Nicolae din spatele la catedrala , pe 28 aug la ora 7 ...\:D/
sunt happy ca unele probleme care le-am avut si o sa le am incep sa prinda contur...o:-)
spor la pregatiri in continuare:">

uana
16.11.2009, 10:27:26
buna,
miresici de 2010 , am mai rezolvat o problema, si anume biserica...
o sa ne cununam la Sf Nicolae din spatele la catedrala , pe 28 aug la ora 7 ...\:D/
sunt happy ca unele probleme care le-am avut si o sa le am incep sa prinda contur...o:-)
spor la pregatiri in continuare:">

Felicitari, bine k ai mai bifat ceva de pe lista:)

crisiftene86
16.11.2009, 11:47:35
Felicitari, bine k ai mai bifat ceva de pe lista:)

saru'mana...da ..acuma trb sa merg rest sa imi aleg tema nuntii si apoi sa incep cu cump...aaa si de asemenea sa aleg tortul...asa sper sa ma decid pana sapt viitoare...:"> :*

blonda1111
16.11.2009, 11:48:51
saru'mana...da ..acuma trb sa merg rest sa imi aleg tema nuntii si apoi sa incep cu cump...aaa si de asemenea sa aleg tortul...asa sper sa ma decid pana sapt viitoare...:"> :*

cu cine colaborezi la capitolul decoratiuni?

roxanamure
16.11.2009, 11:52:01
Eu mai am 2 luni si 6 zile.:madlaugh:

blonda1111
16.11.2009, 11:53:08
Eu mai am 2 luni si 6 zile.:madlaugh:
Super.....cum stai cu pregatirile...?

crisiftene86
16.11.2009, 12:06:36
cu cine colaborezi la capitolul decoratiuni?

k nimeni...eu initial ...de fapt planul este asa:
-dc ma multumeste culorile din dotarea rest ca sa ii zic asa, k este si pretentios si nu pot orice culoare...imi stabilesc culorile, tema, etc;
-dc nu ma multumeste ce au cei de la rest , incep cu tipa de acolo k dna Terzi sa vad ce are, dc nu incep cu toate si sol finala trb sa o iau atunci...;

eu vreau sa iau o firma si sa imi fac absolut totul...eu doar sa aleg si sa platesc...:">

tu ai cu cine? sau esti ca si mine in cautare?

crisiftene86
16.11.2009, 12:07:23
Super.....cum stai cu pregatirile...?

oauuuuu...asa putin..cum stai?=P~

blonda1111
16.11.2009, 12:17:26
Pana acum am tot vazut oferte si preturi. Unele cu bun simt altele...hmmm.. intelegi u ;)) . Am gasit o agentie cu lucruri frumusele . Preturile sunt ok, ideile tipei de acolo sunt chic:d . Sper sa iasa totul bine. ;;) .

izabelle
16.11.2009, 15:33:02
oauuuuu...asa putin..cum stai?=P~
si eu tot la bisericuta aia fac . Cand ne-am dus noi prin vara deja era o pereche programata

crisiftene86
16.11.2009, 15:38:58
si eu tot la bisericuta aia fac . Cand ne-am dus noi prin vara deja era o pereche programata

pai dc suntem la aceeasi bis , pe aceeasi data...cred k ne intalnim...la ce ora ai tu prog??;;)

izabelle
16.11.2009, 15:58:09
pai dc suntem la aceeasi bis , pe aceeasi data...cred k ne intalnim...la ce ora ai tu prog??;;)
17 jum parca ptr ca de la 18 era alt cuplu , noi am vb cu dascalul cred , si ne-a zis ca slujba dureaza cam jum de ora , u cu cine ai vb?

amy_miha_ela
16.11.2009, 19:01:33
Mama cat ati mai vorbit fara mine .. ;)) si eu am mai rezolvat cate ceva de cand nu am mai vb : am terminat cu deocratiunile , gata le-am stabilit si sunt foarte fericita (o sa am pene cum imi doream- decoratiunile cu mov am ales :D:D) :D , am gasit sticle pt invitatii , mi-am luat evantai, palariuta stil joben cu pene -pt la legatoare si oglinda:D

Credeti ca e cazul sa merg si eu la biserica de pe acum(ca eu tot zic ca mai e timp :)) )? Eu vreau la aia cu bancute din Eforie , ma complic prea mult cu drumul Eforie -Constanta in ziua aia ? Imi doresc foarte mult acolo:-s

maimutica85
16.11.2009, 19:16:56
Mama cat ati mai vorbit fara mine .. ;)) si eu am mai rezolvat cate ceva de cand nu am mai vb : am terminat cu deocratiunile , gata le-am stabilit si sunt foarte fericita (o sa am pene cum imi doream- decoratiunile cu mov am ales :D:D) :D , am gasit sticle pt invitatii , mi-am luat evantai, palariuta stil joben cu pene -pt la legatoare si oglinda:D

Credeti ca e cazul sa merg si eu la biserica de pe acum(ca eu tot zic ca mai e timp :)) )? Eu vreau la aia cu bancute din Eforie , ma complic prea mult cu drumul Eforie -Constanta in ziua aia ? Imi doresc foarte mult acolo:-s

Salut,

Multumesc in primul rand pt PM...deocamdata nu pot trimite pm dar sper sa se intample si asta zilele astea.:)

Nu, nu sunt eu acea miresica despre care ai mentionat..inca nu am inceput sa contactez firmele de decoratiuni . AI putea sa imi transmiti daca ai o oferta generala a celor de la Blumarine? Suna interesant ce mi-ai zis, macar asa ca idee pana ma vad cu tipa.

Multumesc frumos si spor la pregatiri,

Tarya
16.11.2009, 21:22:38

=D> ..felicitari pt achizitii. Intradevar poate e cam devreme pt biserica, dar de sa risti, mai bine vorbesti si stai si tu linistita si mai bifezi ceva de pe lista.

Summer
16.11.2009, 22:16:12
Heiii.....avem nunta in aceeasi zi :*

Da, avem nunta in aceeasi zi si la restaurante asemanatoare :) Vad ca tu vrei si cununia religioasa pe ponton. Eu pe aia o fac la biserica dar civila o fac pe ponton :D

crisiftene86
17.11.2009, 08:17:21
17 jum parca ptr ca de la 18 era alt cuplu , noi am vb cu dascalul cred , si ne-a zis ca slujba dureaza cam jum de ora , u cu cine ai vb?

eu am vb cu preotul...deci e posibil sa ne intalnim...om vedea....:*

blonda1111
17.11.2009, 09:36:44
eu am vb cu preotul...deci e posibil sa ne intalnim...om vedea....:*
frumoasa locatia ta...am trecut ieri pe acolo.pare elegant din afara...bv <:-P .

crisiftene86
17.11.2009, 10:18:26
frumoasa locatia ta...am trecut ieri pe acolo.pare elegant din afara...bv <:-P .

multumesc...:"> ;))

uana
17.11.2009, 10:20:24

Este, nu doar pare ;;)

blonda1111
17.11.2009, 10:22:51
Este, nu doar pare ;;)
Da eu am spus cum mi s-a parut de afara...

uana
17.11.2009, 10:24:52
Da eu am spus cum mi s-a parut de afara...

Am inteles, si a ta este frumoasa, adica din ce am vazut pe un dvd, la nunta unei cunostinte ;))

LauraLuiOda
18.11.2009, 13:45:39
Da, avem nunta in aceeasi zi si la restaurante asemanatoare :) Vad ca tu vrei si cununia religioasa pe ponton. Eu pe aia o fac la biserica dar civila o fac pe ponton :D
Adica faci civila pe ponton dupa care pleci la biserica si iar va intoarceti? Si toate astea in iulie??? Plin sezon in Mamaia...OMG! Cred ca nu vrei sa te bucuri deloc de ziua aia...ci s-o petreci in masina.

alipety
18.11.2009, 14:23:20
Adica faci civila pe ponton dupa care pleci la biserica si iar va intoarceti? Si toate astea in iulie??? Plin sezon in Mamaia...OMG! Cred ca nu vrei sa te bucuri deloc de ziua aia...ci s-o petreci in masina.
:-s stimata doamna, dar descurajati pe toata lumea...saracele miresici de 2010 de asta nu ne vor pe topicul lor;))
ps: sper ca nu te supi @};-:*

aroma_de_portocale
18.11.2009, 14:47:01
:-s stimata doamna, dar descurajati pe toata lumea...saracele miresici de 2010 de asta nu ne vor pe topicul lor;))
ps: sper ca nu te supi @};-:*
da da!!! eu care ziceam ca statutul de doamna o sa o mai indulceasca putin:))=))