PDA

Versiunea completa : Miresici din Constanta - discutii despre nunta

Pagini : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

oana26
16.11.2006, 12:23:10
Superba rochita, poze mult prea putine, vroiam sa vad si de la restaurant. Complimentele le pastram pentru intalnirea la cafea. :P

Vezi ca am mai pus poze de la cununia religioasa, aranjamente restaurant si furatul miresei.... si promit ca mai pun ;;)

RLK
16.11.2006, 21:25:55
Vezi ca am mai pus poze de la cununia religioasa, aranjamente restaurant si furatul miresei.... si promit ca mai pun ;;)

Foarte frumos! Ai avut vaporasul pe care mi-l facuse mie Doina! ;;)

oana26
16.11.2006, 22:25:27

Da, pai il stiu de cand lucra la el :)

xion
18.11.2006, 20:46:55
eu fac nunta in 2007 la restaurant Colonadelor....ma ajuta si pe mine cineva cu cateva informatii despre locul acesta, eu mi-am arvunit primul salon,cel mai mic....a facut cineva nunta acolo??????????:-?

sgeorgiana20
19.11.2006, 00:50:26
Buna xion, bine ai venit printre noi!
Pentru mai multe detalii despre restaurantul tau te asteptam la topicul "Restaurante din Constanta".
Felicitari si spor la pregatiri! :*

Christa
21.11.2006, 12:05:47
Buna tuturor,
Sunt noua in acest forum si am si eu o intrebare.....poate cineva sa-mi raspunda?
Am nunta in Constanta in februarie 2007, Restaurant Zorile si am nevoie de un decorator pentru sala.Tot se vorbeste de aceasta Doamna Doina.Are cineva numarul ei de telefon??
Va multumesc.

otisor83
21.11.2006, 14:44:36
Buna! Am si eu nunta pe 6 oct 2007 la Colonadelor si as vrea sa-mi recomandati si mie pe cineva pt coafura si machiaj va rog! Multumesc!

oana26
21.11.2006, 17:17:05
Buna tuturor,
Sunt noua in acest forum si am si eu o intrebare.....poate cineva sa-mi raspunda?
Am nunta in Constanta in februarie 2007, Restaurant Zorile si am nevoie de un decorator pentru sala.Tot se vorbeste de aceasta Doamna Doina.Are cineva numarul ei de telefon??
Va multumesc.

Buna,
Uite numarul de tel al Doinei Dionisie 0724 799 403

Christa
21.11.2006, 20:17:49
Multumesc mult Oana.Pentru mine timpul este foarte important....Nu locuiesc in Constanta si o sa trebuieasca sa fac totul in doar 2 saptamini inaintea nuntii.
Frumoase poze...ai fost o mireasa reusita...sa fiti fericiti!

mihaela22
22.11.2006, 16:23:32
buna fetelor,
eu am nunta pe 15 septembrie 2007 si nu mi-am ales ina formatia.
puteti sa-mi dati o idee?Si inca o chestie: ma gandeam sa pun flori pe fiecare masa aveti idee cam cat costa si cine se pricepe?
multumesc frumos

mariuca29
22.11.2006, 16:33:05
buna fetelor,
eu am nunta pe 15 septembrie 2007 si nu mi-am ales ina formatia.
puteti sa-mi dati o idee?Si inca o chestie: ma gandeam sa pun flori pe fiecare masa aveti idee cam cat costa si cine se pricepe?
multumesc frumosbuna Mihaela ti-as recomand formatia pe care o vom avea si noi la nunta se numeste Marea neagra si sunt 5membri in formatie.daca doresti mai multe informatii trimite-mi un mesaj pe privat.SPOR LA PREGATIRI!

cristina17
24.11.2006, 14:54:42
Buna fetelor,

Voi cum faceti cu buchetele si lumanarile: vi le faceti la o florarie sau vi le fac cei care se ocupa de decor? Cum e mai avantajos?
Pupici :*

CRIS_SORIN
02.12.2006, 19:26:46
salutari miresici, eu voi avea nunta pe 21 07 07 si sunt tare suparata ca nu gasesc nici o formatie poate ma poate ajuta si pe mine cineva.multi pupici si spor la pregatiri ca avem nevoie mare fetelor:)

isabelarednic
05.12.2006, 00:58:33
Dragelor,

Care ati facut sau faceti nunta in Constanta la ce solutii ati apelat pentru muzica: DJ , formatie etc.... aveti ceva sugestii in aceasta privinta?

Multumesc frumos

cristina17
05.12.2006, 11:34:41
Dragelor,

Care ati facut sau faceti nunta in Constanta la ce solutii ati apelat pentru muzica: DJ , formatie etc.... aveti ceva sugestii in aceasta privinta?

Multumesc frumos

Noi am ales o formatie! Noua ne-au placut foarte mult, se numesc Marea Neagra si e alcatuita din cinci membri si au voce si feminina si masculina. Daca te intereseaza da-mi mesaj pe PM.
Spor la pregatiri!!

leonella_bella
09.12.2006, 09:47:40
Buna, fetelor! Eu voi avea nunta pe 14 iulie 2007.Am rezervat deja restaurantul (Pelican), am ales formatia (Marea Neagra) si am ales si biserica (Catedrala Sf Petru si Pavel) , insa pana acum nu am reusit sa gasesc un cameraman si un fotograf.Imi puteti da niste idei? Multumesc anticipat!

Buna ! Si noi am ales formatia Marea Neagra. Daca gasesti un cameraman bun poate imi dai si mie de veste. Eu tot caut !!! Merci

leonella_bella
09.12.2006, 09:48:56
Noi am ales o formatie! Noua ne-au placut foarte mult, se numesc Marea Neagra si e alcatuita din cinci membri si au voce si feminina si masculina. Daca te intereseaza da-mi mesaj pe PM.
Spor la pregatiri!!

Si noi am ales tot formatia Marea Neagra !!! Este super....

cristina17
09.12.2006, 15:56:55
Buna ! Si noi am ales formatia Marea Neagra. Daca gasesti un cameraman bun poate imi dai si mie de veste. Eu tot caut !!! Merci
Cu cameramanul inca suntem in tratative, intr-o saptamana cred ca o sa rezolvam, dar cred ca d-abia dupa nunta, dupa ce o sa vad ce a facut, o sa pot sa-l recomand. Deocamdata ma abtin! Sper din tot sufletul sa fie bun:-SS , dar iti dai seama ca doar din ce iti arata el e destul de greu sa iti dai seama( ca doar n-o fii fraier sa iti arate o filmare proasta).

Spor la pregatiri!!!

Oana_
11.12.2006, 21:02:20

Buna, am citit impresiile tale despre Dorna si vroiam sa te intreb cate persoane ai avut la nunta.

mihaela22
12.12.2006, 17:10:00
buna miresici din constanta
eu ma gandeam sa pun flori pe fiecare masa.are cineva idee cam cat costa sau cu cat timp inainte trebuie sa contactez o firma de decoratiuni?

andreea20
12.12.2006, 22:08:52
:bye_04:dragele mele..cred ca deja am mai abordat subiectul..dar poate nu intr-un mod ata de direct.eu spre exemplu..am cununia civila in ianuarie...si nunta propriuzisa in toamna...cum ne gasim vestimentatia adecvata pt o zi friguroasa(chiar cu zapada)??trebuie sa fim in acelasi timp si elegante....hmmm cam greu..voi ce ziceti??':*

cristina17
13.12.2006, 12:05:56
:bye_04:dragele mele..cred ca deja am mai abordat subiectul..dar poate nu intr-un mod ata de direct.eu spre exemplu..am cununia civila in ianuarie...si nunta propriuzisa in toamna...cum ne gasim vestimentatia adecvata pt o zi friguroasa(chiar cu zapada)??trebuie sa fim in acelasi timp si elegante....hmmm cam greu..voi ce ziceti??':*

Din cate inteleg ti-e greu sa alegi imbrecamintea pentru cununia civila, pentru ca va avea loc in ianuarie!! Pai exista atatea haine frumoase si elegante de iarna!! Cred ca un compleu cambrat ar fii potrivit, o rochie mai groasa cu maneca lunga, asortate cu niste cizme elegante. Acum depinde si de ceea ce vrei tu!! Mie nu mi se pare asa greu.

cristina17
13.12.2006, 12:12:24
buna miresici din constanta

eu ma gandeam sa pun flori pe fiecare masa.are cineva idee cam cat costa sau cu cat timp inainte trebuie sa contactez o firma de decoratiuni?

Pai firma de decoratiuni cu cat o contactezi mai devreme cu atat mai bine, in sensul ca daca lasi pana in ultimul moment s-ar putea ca firma pe care ti-o doresti sa fie deja ocupata!!! In legatura cu pretul unui aranjament floral o sa-ti raspund asa cum mi-au raspuns si mie toti reprezentantii firmelor de decoratiuni cu care am vorbit: "depinde de aranjament : felul florilor, numarul lor etc."
Spor la pregatiri!!!!

anamaria2002boss
13.12.2006, 20:22:39
Miresici din Constanta, va pot oferi o sugestie vizavi de cameraman (de fapt, tipul face "2 in 1", adica filmeaza si pozeaza in acelasi timp). Ca sa va faceti o idee, aveti pozele mele in semnatura. Noi am fost f f multumiti de el, altfel nu vi l-as fi recomandat - nu vreau sa ma injurati dupa nunta ca v-a facut lucru de calitate sau ca nu si-a meritat banii!

anamaria2002boss
13.12.2006, 20:23:41
o micuta corectie : "... ca NU v-a facut lucru de calitate..."

gaza_mica
17.12.2006, 19:27:41
Buna fetelor.Imi pare rau ca nu am scris de mult timp ceva aici pe forum,dar am citit tot timpul.Am vazut ca majoritatea nu reusiti sa gasiti un cameraman bun.Noi am reusit sa arvunim un cameraman superb.De fapt este si cameraman si fotograf,si chiar daca este un 2 in 1,omul acesta ne-a aratat o groaza de filmari si de poze si face totul impecabil si in afara de asta are si preturi destul de mici.Pe noi ne ajunge totul 5.000.000 lei,pt ca am vrut 4 ore de filmare(mai mult nu are rost) si ne costa 1.000.000 lei/1 ora de filmare,deci filmarea ne costa 4.000.000 lei,iar de inca 1.000.000 el ne face 600 de poze de calitate superioara + 8 DVD-uri.Daca va intereseaza,dati-mi un PM si mai discutam.Va pupicutz:)

mitzy
27.12.2006, 14:16:18
Buna.. am fost si eu ceruta de sotie de Craciun<:-P . Am stabilit data pe 25 august, si acum am cam intrat in panica... Ce ziceti mai e timp? E tot ocupat? E bataie mare pe restaurante? Noi am vrea sa facem la Dorna pentru ca ne asteptam la 300 de invitati si nu vrem sa ne inghesuim. Ce alte restaurante mari imi puteti recomanda? as vrea sa pot citi tot ce a fost scris inainte..dar e mult prea mult si nu mai am rabdare...
Mai e cineva pe aici care face pe 25 august? pupici :*

CRIS_SORIN
27.12.2006, 15:04:18
felicitari si sa fie intr-un ceas bun. Dorna este un restauran absolut superb dar posibil sa fie ocupat.NU trebuie sa intri in panica timp este suficient dar daca va grabiti sa ocupati un restaurant dupa aceea restul pregatirilor merg mai usor. Iar dupa ce ai ocupar restaurantul alergi dupa muzica ( formatie sau dj-ei), si apoi dupa biserica. multa bafta la pregatiri si fruntea sus ca totul o sa fie ok. pupici.
P.S. Eu am nunta la restaurant Marea Neagra (este in mamaia langa hotel savoy) este destul de mare si arata si bine.

mitzy
28.12.2006, 14:41:09
ce'mi puteti spune despre biserica sf mina din parc? au cor, cum este preotul/ preotii, la cat ajunge taxa si daca e inclus cumva in taxa si decorul bisericii? am inteles ca acolo ies cele mai frumoase nunti din constanta. e adevarat?
:* :* :*

kamy
28.12.2006, 20:37:53
Buna.. am fost si eu ceruta de sotie de Craciun<:-P . Am stabilit data pe 25 august, si acum am cam intrat in panica... Ce ziceti mai e timp? E tot ocupat? E bataie mare pe restaurante? Noi am vrea sa facem la Dorna pentru ca ne asteptam la 300 de invitati si nu vrem sa ne inghesuim. Ce alte restaurante mari imi puteti recomanda? as vrea sa pot citi tot ce a fost scris inainte..dar e mult prea mult si nu mai am rabdare...
Mai e cineva pe aici care face pe 25 august? pupici :*
Buna,si eu am nunta tot in 2007.Mitzy, ai putea incerca si la restaurantul Colonadelor,salonul mare, este superb si are o capacitate de 400 de persoane.Dar trebuie sa te grabesti cu cautarile, si eu am vrut sa fac nunta in august sau septembrie,dar nu am gasit nimic disponibil in acea perioada,deci, nu prea am avut de unde alege.

Ally24
01.01.2007, 22:10:11
buna, dragele mele de "SUFERINTA":))

Ally24
01.01.2007, 22:13:12
Eu am nunta in septembrie 2007 si nu stiu ce formatie sa aleg. De formatia OLIMP (OLYMP) din Constanta ati auzit? Ce parere aveti?#-o

mitzy
06.01.2007, 16:09:02
face cineva nunta in noiembrie? eu nu am mai gasit restaurant liber pt august...cand aveam programat... si a trebui sa ne mutam in noiembrie.. acum singura problema este vremea... ce ziceti merita sa schimb data pt un restaurant absolut superb.. sau sa raman in august pt un restaurant..."frumusel" (victoria).. sfatuiti'ma si pe mine.. ca am ajuns la mijloc..intre soacra si mama(care vrea ca mine..in noiembrie); pup u all:(

CRIS_SORIN
06.01.2007, 17:03:09
face cineva nunta in noiembrie? eu nu am mai gasit restaurant liber pt august...cand aveam programat... si a trebui sa ne mutam in noiembrie.. acum singura problema este vremea... ce ziceti merita sa schimb data pt un restaurant absolut superb.. sau sa raman in august pt un restaurant..."frumusel" (victoria).. sfatuiti'ma si pe mine.. ca am ajuns la mijloc..intre soacra si mama(care vrea ca mine..in noiembrie); pup u all:(
Draga mea viitoare miresica, parerea mea este ca-n luna noiembrie este cam frig si nu cred ca vrei sa fi o miresica cu pielea gaina pe ea si sa iesi in poze zgribulita si batuta de vant in toate directiile. Acum totul depinde de voi doi cum vreti voi, mai putin conteaza parerea parintilor, si in privinta restaurantului eu te sfatuiesc sa nu-ti faci asa multe griji ca pana la urama si la urma omul sfinteste locul si cu putine aranjamente florale si niste baloane orice salon arata bine, imporatant este ca voi doi sa aratati bine. Dar dc te hotarasti sa faci nunta in noiembrie eu iti doresc sa ai parte de o zi frumoasa ca pana la urma si la urma in orice zi a anului poate ploua. te pupic si sper sa iei decizia cea mai buna :)

CRIS_SORIN
06.01.2007, 17:11:16
salut miresici, poate ma ajuta si pe mine cineva cu niste fotografi si cameramani. Va pup dulce si spor la pregatiri

mariuca29
07.01.2007, 20:31:18
Buna miresicilor si La Multi Ani!am si eu o intrebare pentru fostele miresici,actualele sotioare,a lucrat vreuna dintre voi cu firma ELEGANTSTIL pt.amenajarea salonului?

andreea_cristina
08.01.2007, 08:34:25
Buna miresicilor si La Multi Ani!am si eu o intrebare pentru fostele miresici,actualele sotioare,a lucrat vreuna dintre voi cu firma ELEGANTSTIL pt.amenajarea salonului?

buna mariuca29,
eu am lucrat in septembrie cu cei de la Elegant Stil si pot sa spun ca am fost incantata. Au si preturi bune si au facut si o treaba extraordinara, toti invitatii ne-au felicitat in primul rand pentru decoratiuni. Mi-au facut si buchetul de mireasa si cel de nasa, lumanarile si cocardele pentru mire si nasi. Daca te uiti la pozele din site-ul lor ce vezi in orange (buchet, lumanari, casuta, decoratii, aranjamente florale) sunt de la nunta mea.:">
Spor la pregatiri!! Daca mai vrei detalii poti sa ma intrebi. :"> :bye_03:

IcePrincess
08.01.2007, 17:00:47
Buna! Nush dak ai vaz la tv, peste tot se vb de inklzirea globala, fenomenul el nino etc... anyway, cica anul acesta va fi un an f calduros tocmai datorita acestor doua treburi: inkalzirea globala si el nino. Asa k mai bine alege rest acela superb (in noiembrie) decat sa faci nunta la Victoria (in august). Intre noi fie vb, la Vistoria nu e kiar asa de frumos, cu fantana aia in mijloc, ciudat rau...
Hai, pupici! ;)

dani19_10dani
18.01.2007, 21:54:57
buna, dragele mele de "SUFERINTA":))
buna si eu tot la malibu am nunta:).pe ce data ai u..ca am vazut ca nu ai postat..pup

anissia2003
22.01.2007, 23:15:34
hai sa vin si eu cu problema mea
suntem in spania
vrem sa facem nunta in septembrie
nu avem restaurant
nu avem biserica
si nici prea multi bani

ce sa fac?

ma puteti ajuta cu restaurantul,meniu,.....
cam cat costa?
sunt firme in c-ta care organizeaza totul?cam cat costa?
adevarul e ca suntem cam rupti de realitate.......
hai cu niste sfaturi
ma bazez pe voi

mersi mult
mai vb

anissia2003
22.01.2007, 23:18:31
cam la cat te ajunge meniul?

anissia2003
22.01.2007, 23:21:20
dar un restaurant micut si dragut pt vreo 50 invitati stiti?
cam cat ar ajunge ca pret?&iquest;

cerasela
23.01.2007, 10:54:28
hai sa vin si eu cu problema mea
suntem in spania
vrem sa facem nunta in septembrie
nu avem restaurant
nu avem biserica
si nici prea multi bani

ce sa fac?

ma puteti ajuta cu restaurantul,meniu,.....
cam cat costa?
sunt firme in c-ta care organizeaza totul?cam cat costa?
adevarul e ca suntem cam rupti de realitate.......
hai cu niste sfaturi
ma bazez pe voi

mersi mult
mai vb

Cu restaurantul e cam problema ca foarte multe localuri sunt deja ocupate dar cred ca trebuie sa rugati pe cineva din tara ruda sau prieteni apropiati sa mearga prin oras si prin Mamaia sa intrebe daca au liber in ziua in care vreti voi. Acum depinde si de cati invitati veti avea pentru ca majoritatea intreaba lucrul acesta si localul se alege in functie de nrul. de invitati.Referitor la biserica la fel trebuie intrebat cand daca au loc liber dar aici nu cred ca sunt probleme imposibil sa nu gasesti , depinde totusi si de ora la care doriti sa fiti cununati.Meniurile la un local difera cam intre 80-100-130 RON fara bautura. Nu stiu ce informatii sa iti dau despre agentii dar poti sa cauti pe net si sa sunati acolo sa intrebati cam cat va costa dar daca spuneti ca nu aveti banuti nu cred ca e o solutie.
Daca mai ai intrebari go ahead!

Succes si pupici:*

cristina17
23.01.2007, 14:22:18

Un restaurant micut si dragut pe care ti l-as recomanda eu ar fii restaurantul Domino (cel de la etajul 1), insa tot ce stiu despre el este ca are o capacitate maxima de 70 de persoane si arata foarte bine.Alte detalii legate de preturi nu stiu, dar iti pot spune ca in general meniul la restaurantele din Constanta variaza intre 900.000 pana la 1200.000-1300.000, fara bauturi, tort si fructe.

dani19_10dani
23.01.2007, 18:12:01
buna un restaurant micutz si dragutz este cel al hotelului bulevard..mie mi-a placut f mult.pup

kestiutza
24.01.2007, 17:27:54
shtiu eu un restaurant dragutz pentru 50 de familii si ajunge portzia 65 ron shi este aranjat nu mai trebuie sa plateshti ornamentele

Babydeey
27.01.2007, 00:00:57
Iti pot spune numai lucruri bune despre biserica Sf. Mina. Preotii sunt deosebiti. Nu o sa regreti nici un minut ca i-ai intalnit, iar corul canta foarte foarte foarte bine.

Babydeey
27.01.2007, 00:02:21
ce'mi puteti spune despre biserica sf mina din parc? au cor, cum este preotul/ preotii, la cat ajunge taxa si daca e inclus cumva in taxa si decorul bisericii? am inteles ca acolo ies cele mai frumoase nunti din constanta. e adevarat?

pentru tine e mesajul de mai sus :)

mihaita
27.01.2007, 21:15:07
buna, fetelor!!! ce ma bucur ca am reusit sa scriu mesaj...e prima oara cand intru pe site-ul asta si nu prea stiu cum sa procedez...ma ajutati voi? plsss

Kalini
27.01.2007, 21:23:07
Forumul este foarte elaborat si gasesti infinit de multe idei si sugestii.....nu stiu de unde ai putea sa incepi......:zz: Daca te intereseaza ceva anume, dai clic sus in bara, la "cautare" si scrii acolo cuvantul-cheie....vei vedea o multime de subiecte....spor!!!! si welcome>:D<

mitzy
28.01.2007, 22:42:52

merci mult. intre timp am si rezolvat.. pe 1 septembrie ..la Sf. Mina. sigur o sa iasa perfect! :D abia astept:D :D :D :D si mi-am gasit si nasi. sunt foarte fericita.

mitzy
28.01.2007, 22:45:09
Tu de ce nu te-ai programat la Sf. Mina daca stiai ca'i asa frumos?

dani19_10dani
28.01.2007, 23:35:31
buna!ai idee cam cat e taxa la sf mina?

mariuca29
29.01.2007, 00:17:36
fetelor stie cineva daca si unde pot gasi o diadema pe auriu?

Babydeey
29.01.2007, 08:27:59
Pentru ca desi merg la Sf Mina in fiecare duminica la slujba, Sf Andrei ramane partenerul meu de suflet. Pe mine ma cheama Andreea si pe viitorul meu sot Andrei si tinem mult la sfantul nostru care ne-a ajutat mereu. Plus ca vara, la Sf Andrei totul e minunat de verde si curat.

costacheaura
29.01.2007, 13:14:45
Buna!si noi suntem tot in Madrid!o sa avem nunta in noiembrie in MAMAIA la Malibu,hotelul cel nou de langa Parc.noi am trimis deja bani parintilor sa arvoneasca restaurantul.cred ca ar trebui sa va grabiti si voi!poti sa-mi lasi emailul tau si tinem legatura!eu nu muncesc,ca avem un bebe asa ca nici noi nu o sa avem prea multi bani,dar o sa strangem pana atunci!;)) emailul meu e [email protected]!

mitzy
29.01.2007, 19:38:12

:(( :(( :(( din cauza ta n'am putut sa facem noi pe 25 la malibu? pe 25 ne'am dorit sa facem nunta. dar m'a cerut de craciun cand n'am mai gasit nici un restaurant liber :(( of of of.. ce rau mi'a parut...singura data cand mai gaseam liber malibu era dupa 10 noiembrie..si am renuntat.. imi pare asa rau... Dar de curiozitate..cu cat timp inainte ati rezervat restaurantul ? presupun ca e restaurantul d sus nu? foarte frumos .. o sa ai o nunta suuuuper :d

dani19_10dani
29.01.2007, 19:56:51
:(( :(( :(( din cauza ta n'am putut sa facem noi pe 25 la malibu? pe 25 ne'am dorit sa facem nunta. dar m'a cerut de craciun cand n'am mai gasit nici un restaurant liber :(( of of of.. ce rau mi'a parut...singura data cand mai gaseam liber malibu era dupa 10 noiembrie..si am renuntat.. imi pare asa rau... Dar de curiozitate..cu cat timp inainte ati rezervat restaurantul ? presupun ca e restaurantul d sus nu? foarte frumos .. o sa ai o nunta suuuuper :d
imi pare f rau,noi am fost in noiembrie iar 25 august era singura data libera din august.am fost la o nunta in vara si mi-a placut mult,singurul inconvenient este ca ne obliga sa luam o parte din bautura de la ei..sper sa fie bine..spor la pregatiri..si eu iti doresc sa ai o nunta fff frumoasa..ti-ai luat rochia??puup

mitzy
29.01.2007, 20:07:19
am fost la targul de nunti de la romexpo din weekendul asta.. am vazut.. am probat.. si cam atat. Rochitele care mi'au placut nu se dadeau pentru proba sau erau peste 3000 E. dar o sa'mi fac programare saptamana asta sau saptamana viitoare... si ma duc sa le probez pe toate =)) am zis ca o sa incerc la demetrios si probabil la pronovias. in constanta nu stiu exact unde sa ma duc dar nici n'am cautat. dupa sesiune o sa vin sa vad si in constanta ce'mi place :D poate'mi dai niste idei.

dani19_10dani
29.01.2007, 20:21:11
am fost la targul de nunti de la romexpo din weekendul asta.. am vazut.. am probat.. si cam atat. Rochitele care mi'au placut nu se dadeau pentru proba sau erau peste 3000 E. dar o sa'mi fac programare saptamana asta sau saptamana viitoare... si ma duc sa le probez pe toate =)) am zis ca o sa incerc la demetrios si probabil la pronovias. in constanta nu stiu exact unde sa ma duc dar nici n'am cautat. dupa sesiune o sa vin sa vad si in constanta ce'mi place :D poate'mi dai niste idei.
sincer nu am cautat rochii in cta,am intrat o singura data la nataly si am vazut una singura dragutza,o sa ma duc zilele astea la alb&negru sa vad ce au,eu zic ca in buc gasesti,aici nici nu sunt prea multe mag cu rochitze deosebite sau poate nu le stiu eu..te pup.poate pastram leg,poate imi dai id ul tau de mes,vb mai multe acolo,cu cine decorezi salonul?ce formatie ai ales?

mitzy
29.01.2007, 21:40:24
colectia noua d la agnes toma o sa apara in magazine abia dupa 15 martie.. dar poti vedea rochitele in revista "mireasa". au un catalog cu noua colectie 2007. la targul d la romexpo au avut numai modelele vechi. dar la urmatorul targ vor avea colectia noua. asta pentru ca acolo nu se vor putea proba. se mai pot proba daca'ti faci programare in bucuresti la magazinul de langa hotel hilton.

mihaita
30.01.2007, 11:03:17
parerea mea este ca nu tb sa faci nunta cand vrea soacra sau mama... ci atunci cand vrei tu(voi). daca sunteti nerabdatori, faceti-o in august, daca vreti un salon super, in noiembrie...ideea e ca nu tb sa se bage nimeni in organizarea nuntii voastre
noi, de ex, facem totul singuri, dupa cum ne taie capul... deja parintii stiu de vreo cateva luni ca nu au nici un cuvant de spus:D . dar asa suntem noi...voi faceti cum doriti... mult succes, te pup

mihaita
30.01.2007, 11:05:37
la agnes toma sunt reduceri la rochii pana in martie, am fost eu si asa mi s-a spus...mie nu mi-a placut decat o rochie de acolo si aia nu se potrivea cu perioada nuntii:( . m-am facut asa o mofturoasa...

mitzy
30.01.2007, 11:45:32
parerea mea este ca nu tb sa faci nunta cand vrea soacra sau mama... ci atunci cand vrei tu(voi). daca sunteti nerabdatori, faceti-o in august, daca vreti un salon super, in noiembrie...ideea e ca nu tb sa se bage nimeni in organizarea nuntii voastre
noi, de ex, facem totul singuri, dupa cum ne taie capul... deja parintii stiu de vreo cateva luni ca nu au nici un cuvant de spus:D . dar asa suntem noi...voi faceti cum doriti... mult succes, te pup

Da.. asa ziceam si eu..la inceput. In mare parte asa e. Dar tre' sa tin cont de parerile lor (parintilor si socrilor) pentru ca n'o fac din banii mei..(am 20 ani) si pentru ca ne'am hotarat destul de tarziu (cu 8 luni inainte). Tot e bine ca parintii mei ma sustin :x si ca toata lumea vrea sa iasa bine. Ramane de vazut cum o sa iasa :D

mihaita
30.01.2007, 12:04:57
Da.. asa ziceam si eu..la inceput. In mare parte asa e. Dar tre' sa tin cont de parerile lor (parintilor si socrilor) pentru ca n'o fac din banii mei..(am 20 ani) si pentru ca ne'am hotarat destul de tarziu (cu 8 luni inainte). Tot e bine ca parintii mei ma sustin :x si ca toata lumea vrea sa iasa bine. Ramane de vazut cum o sa iasa :D
probabil ca ai si tu dreptate...noi ne facem singuri nunta... pe de alta parte, daca parintii va ajuta cu nunta, asta nu inseamna neaparat ca trebuie sa o faca cum vor ei... eu cred ca in primul rand voua trebuie sa va placa si sa va convina toate aspectele si abia apoi se pune problema consultarii lor in anumite privinte... te pup

cerasela
30.01.2007, 13:49:23

taxa la Sf Mina este 200 RON am platit eu zilele trecute si mi-a dat si chitanta.

mihaita
31.01.2007, 10:28:10
a auzit cineva de formatia "Meduza"?
ziceti-mi si mie cum canta...si inca o intrebare: unde se tine targul de nunti din aprilie? in mamaia???

kamy
31.01.2007, 10:52:04
Targul de nunti din aprilie se va tine la Rex, in Mamaia

cristina17
31.01.2007, 11:20:53
ziceti-mi si mie cum canta...si inca o intrebare: unde se tine targul de nunti din aprilie? in mamaia???

Eu am auzit de formatia MEDUSA din Medgidia, i-am ascultat si chiar i-am avut in vedere pentru nunta noastra, dar in final am ales o alta formatie care ne-a placut un pic mai mult. Medusa au cantat asta vara la nunta unor pieteni si au fost super, canta orice gen de muzica si au cantat toata noaptea fara intrerupere si s-a dansat non-stop!!!Noi am ales intre ei si Marea Neagra, care cum ti-am spus ne-au placut un pic mai mult, dar oricum eu ii recomand!!!

dani19_10dani
31.01.2007, 11:20:59
buna!targul o sa fie la REX.iar de formatia "meduza"..eu am auzit numai de bine..mai multe nu stiu nu i-am ascultat,niste prieteni i-au luat la nunta lor in vara..

xion
01.02.2007, 01:36:57
eu am dat avans la formatia medusa .nu sunt scumpi deloc, canta foarte bine,sunt 5 membri.i-am ales pe ei la nunta mea.

mihaita
02.02.2007, 10:25:41
eu am dat avans la formatia medusa .nu sunt scumpi deloc, canta foarte bine,sunt 5 membri.i-am ales pe ei la nunta mea.
poti sa imi spui si mie cat iti iau la nunta in total?? si cat ai dat avans?plss

Roxana_i
05.02.2007, 09:59:46
Buna! Si eu sunt din Constanta. Am nunta pe 08.09.2007. Mai este cineva care face nunta in aceasta zi?

cristina17
05.02.2007, 11:37:04
Buna! Si eu sunt din Constanta. Am nunta pe 08.09.2007. Mai este cineva care face nunta in aceasta zi?

Bine ai venit printre noi!>:D< >:D< >:D< Spor la pregatiri!!!!

alinutza23
05.02.2007, 23:09:46
salut, si eu voi face nunta in constanta, pe 23.08.2008
vreau sa va multumesc in primul rand, toate discutiile de pe forum ma ajuta f mult desi eu nu am inceput inca cautarile pentru restaurant si tot ce mai trebuie cu ajutorul vostru mi-am format deja cateva idei pe care le voi pune in aplicatie in mai cand voi veni in tara pentru un pic de alergatura, merci inca o data

cerasela
06.02.2007, 09:38:55
pentru firma de decoratiuni puteti sa intrati pe danydor event.ro , au preturi ok.Pe mine ma intereseaza sa imi iau pantofi de miresica cu botul rotund sau semi-rotund si nu stiu unde as putea gasi.Ma puteti ajuta?

cerasela
06.02.2007, 09:41:51
si mai am o problema nu gasesc tiara finuta cu pietricele pe crem, eu am rochita cu floricele crem, bijuterii imi da o prietena tot pe crem dar tiara nu am vazut .

mihaita
06.02.2007, 10:36:11
salut, si eu voi face nunta in constanta, pe 23.08.2008
vreau sa va multumesc in primul rand, toate discutiile de pe forum ma ajuta f mult desi eu nu am inceput inca cautarile pentru restaurant si tot ce mai trebuie cu ajutorul vostru mi-am format deja cateva idei pe care le voi pune in aplicatie in mai cand voi veni in tara pentru un pic de alergatura, merci inca o data
eu te sfatuiesc sa te apuci de cautat restaurant de pe acum, daca vrei sa faci nunta in Constanta... crede-ma ca e foarte greu sa gasesti restaurant, chiar si cu un an jumatate inainte. iti doresc succes la pregatiri si o nunta asa cum ai visat!!!

ingerash27
07.02.2007, 21:17:34
pentru firma de decoratiuni puteti sa intrati pe danydor event.ro , au preturi ok.Pe mine ma intereseaza sa imi iau pantofi de miresica cu botul rotund sau semi-rotund si nu stiu unde as putea gasi.Ma puteti ajuta?

hello! am intrat pe site-ul asta insa nu am putut sa vad nimic pt ca la galerie nu mi se deschide? si la tine la fel? ca m-ar interesa sa vad poze..sa stiu preturi...pooop!

dani19_10dani
07.02.2007, 21:37:37
hello! am intrat pe site-ul asta insa nu am putut sa vad nimic pt ca la galerie nu mi se deschide? si la tine la fel? ca m-ar interesa sa vad poze..sa stiu preturi...pooop!
buna!nu sunt afisate preturile.trebuie sa suni,eu maine ma intalnesc cu ei!

cerasela
08.02.2007, 09:14:42

La mine se deschide galeria , mai incearca, despre preturi asa cum zicea si dani 19 10dani trebuie sa te intalnesti sa iti faca o oferta.Pupici si spor la pregatiri

licurici14
08.02.2007, 22:16:03
salut! si eu sunt mireasa in 2007 in constanta. nunta e aproape aici (05.05.07) dar acum am descoperit forumul.sunteti grozave! O FIE UN AN SUPERB!<:-P

dani19_10dani
08.02.2007, 22:53:19
salut! si eu sunt mireasa in 2007 in constanta. nunta e aproape aici (05.05.07) dar acum am descoperit forumul.sunteti grozave! O FIE UN AN SUPERB!<:-P
bine ai venit licurici!ti-ai luat rochitza?in ce stadiu esti cu pregatirile..?puup

cerasela
09.02.2007, 13:46:43
Bine ai venit si spor la pregatiri ;-)

xion
11.02.2007, 16:27:42
am ararnjat cu doina tot decoratul restaurantului. am si platit...iar la pretul cerut face foarte multe

alinapopa
11.02.2007, 17:10:14
Hi,
Eu am nunta pe August 19 la Restaurantul Emi..multumesc mult pt toate sfaturile voastre..Eu acum incerc sa gasesc fotograf si dj..sper sa fie totul ok pana la urma.

cristina17
12.02.2007, 13:12:27
Hi,
Eu am nunta pe August 19 la Restaurantul Emi..multumesc mult pt toate sfaturile voastre..Eu acum incerc sa gasesc fotograf si dj..sper sa fie totul ok pana la urma.

Bine ai venit printre noi si spor la pregatiri in continuare!!! Cu siguranta ca va fii totul ok in cea mai frumoasa zii din viata nostra<:-P !!! Din pacate cu fotograful si cameramanul nu prea pot sa ajut, dar poate iti vor recomanda fetele ceva.

dienuta_ilie
13.02.2007, 22:28:17
Si eu am nunta pe 01.09.2007 la restaurant la Parc in Mamaia,am vrut sa rezerv la biserica neagra din parcul tabacariei dar m-am trezit prea tarziu si nu mai aveau loc decat seara la 8.30 0 si am fost nevoita sa ma duc la alta biserica,pentru muzica am vorbit cu o formatie din Ovidiu si rochie nu mi-am luat inca pentru ca sunt la cura de slabire .:((

dani19_10dani
13.02.2007, 23:33:34
Si eu am nunta pe 01.09.2007 la restaurant la Parc in Mamaia,am vrut sa rezerv la biserica neagra din parcul tabacariei dar m-am trezit prea tarziu si nu mai aveau loc decat seara la 8.30 0 si am fost nevoita sa ma duc la alta biserica,pentru muzica am vorbit cu o formatie din Ovidiu si rochie nu mi-am luat inca pentru ca sunt la cura de slabire .:((
buna!bine ai venit pe site!ce formatie ai?si a mea tot din ovidiu e.."fratii scarlat"se num

ubita
13.02.2007, 23:43:07
am gasit formatia se numeste medusa si este din medgidia,am auzit ca este foarte buna.decorul l-am aranjat cu tipa pe care o cheama Doina care a lucrat cu cristina mode .decorul contine huse pentru scaune aranjamente florale pe mese coloanele din restaurant imbracat in tule un balon balon cu confettii si alte cateva maruntisuri.tu ti-ai gasit rochie ,pantofi?
te-as ruga daca poti sa-mi spui si mie cat te costa decorul pt.nunta,pls...mersi mult

dani19_10dani
13.02.2007, 23:50:29
te-as ruga daca poti sa-mi spui si mie cat te costa decorul pt.nunta,pls...mersi mult
are mai multe doina..buchete de mireasa si nasa.aranjamente florale pt mese,cocarde ,marturii,invitatii,suporti pt flori..f multe..preturile variaza..40 mii husa..aranjamentul floral pt mese intre170mii si ..700mii parca,depinde de flori ,de numarul lor..are preturi acceptabile..ornamente pt masini..f multe..merita sa te duci sa vezi!spor la pregatiri!puup

miresica_iuliana
18.02.2007, 21:14:36
Buna miresici.
Eu voi fi mereasa in 2008, in Constanta. Am vazut ca trebuie cautat din timp restaurantul, de fapt am gasit foarte multe informatii utile aici, unele la care nici nu ma gandisem macar.
Inca mai citesc ... de cateva zile.
Bafta la pregatiri tuturor si CASA DE PIATRA !!!

mariuca29
18.02.2007, 22:11:01
Buna miresici.
Eu voi fi mereasa in 2008, in Constanta. Am vazut ca trebuie cautat din timp restaurantul, de fapt am gasit foarte multe informatii utile aici, unele la care nici nu ma gandisem macar.
Bine ai venit Iuliana,speram sa iti fim de ajutor si sa ne fi si tu noua cu sfaturile tale.Multa bafta la pregatiri si sa ne ti la curent.

dani19_10dani
18.02.2007, 22:35:54
Buna miresici.
bine ai venit!orice ai nevoie poti sa intrebi,cu cea mai mare placere iti raspundem..cam la ce restaurant ati vrea?:*

mariuca29
18.02.2007, 22:50:43
are mai multe doina..buchete de mireasa si nasa.aranjamente florale pt mese,cocarde ,marturii,invitatii,suporti pt flori..f multe..preturile variaza..40 mii husa..aranjamentul floral pt mese intre170mii si ..700mii parca,depinde de flori ,de numarul lor..are preturi acceptabile..ornamente pt masini..f multe..merita sa te duci sa vezi!spor la pregatiri!puup
Ma bucur ca esti multumita de doamna doina,eu sunt putin dezamagita,deoarece i-am cerut cateva informatii si nu am primit mare lucru asa ca am renuntat,am apelat la o firma care practica cam aceleasi preturi,poate chiar mai mici.

dani19_10dani
18.02.2007, 23:01:05
Ma bucur ca esti multumita de doamna doina,eu sunt putin dezamagita,deoarece i-am cerut cateva informatii si nu am primit mare lucru asa ca am renuntat,am apelat la o firma care practica cam aceleasi preturi,poate chiar mai mici.
cum adica nu ti-a spus??ce ti-a zis??

mariuca29
18.02.2007, 23:11:43
cum adica nu ti-a spus??ce ti-a zis??
Am sunat-o prin noiembrie cum am facut rost de nr.ei,a fost super ok tipa(cum eu nu locuiesc in cta)a ramas ca toate informatiile de care am nevoie le vom clarifica prin mail,si tot acolo imi pune si fotografii.Mi-a spus sa-i scriu cu lux de amanunte tot ce vreau,dar numai ca dupa ce eu am scris tot ce-mi doream primeam numai raspunsuri superficiale de genul "da,da sigur se poate"si atat nici foto si nici preturi,cand i-am intrebat daca au vreun fotograf si un cameraman mi-au raspuns "da sigur ca avem",dar nu mi-au dat nici tel nici preturi,si alte cateva dastea.Si am renuntat.

dani19_10dani
18.02.2007, 23:14:46
Am sunat-o prin noiembrie cum am facut rost de nr.ei,a fost super ok tipa(cum eu nu locuiesc in cta)a ramas ca toate informatiile de care am nevoie le vom clarifica prin mail,si tot acolo imi pune si fotografii.Mi-a spus sa-i scriu cu lux de amanunte tot ce vreau,dar numai ca dupa ce eu am scris tot ce-mi doream primeam numai raspunsuri superficiale de genul "da,da sigur se poate"si atat nici foto si nici preturi,cand i-am intrebat daca au vreun fotograf si un cameraman mi-au raspuns "da sigur ca avem",dar nu mi-au dat nici tel nici preturi,si alte cateva dastea.Si am renuntat.
mm..nush ce sa zic ..eu sunt multumita si sper sa fie frumos la nunta..si la tine la fel...ce formatie ai??

ubita
19.02.2007, 00:04:54
iubita,mersi mult de tot de informatii:* !multumesc asemenea si tie si sper sa fie bine,acu trec prin niste emotii ingrozitoare ca noi in mare parte asa am sti ce vrem,dar cu capacitatea localului.......nu stiu si am in jur de 180 de persoane.......:-SS!nu stiu cum o sa fie.......soacra mea ar vrea sa facem si la constanta,dar la babadag meniul ma costa 650 de mii iar la c-ta pleaca de la 800 de mii......chiar nu stiu ce sa fac!fetelor,ajutor!:(( si sunt si c-am speriata:-< ....va poop:*

mariuca29
19.02.2007, 00:48:18
iubita,mersi mult de tot de informatii:* !multumesc asemenea si tie si sper sa fie bine,acu trec prin niste emotii ingrozitoare ca noi in mare parte asa am sti ce vrem,dar cu capacitatea localului.......nu stiu si am in jur de 180 de persoane.......:-SS!nu stiu cum o sa fie.......soacra mea ar vrea sa facem si la constanta,dar la babadag meniul ma costa 650 de mii iar la c-ta pleaca de la 800 de mii......chiar nu stiu ce sa fac!fetelor,ajutor!:(( si sunt si c-am speriata:-< ....va poop:*
Cu siguranta nu trebuie sa va luati dupa nimeni,daca iti plateste soacra ta meniurile faceti la constanta daca nu faceti dupa bugetul vostru,si acum mai conteaza si de unde sunt majoritatea invitatilor.Intradevar este mai ieftin in provincie,dar trebuie sa va ganditi si ca "plicul este mai gros";-) in cazul in care optati pt.constanta.Multa bafta in decizii.

mariuca29
19.02.2007, 01:17:24
Buna licurici bine ai venit printre noi,speram sa-ti fim de ajutor.Spor la pregatiri.banuiesc ca ai facut mai tot.

ubita
19.02.2007, 12:15:29
Cu siguranta nu trebuie sa va luati dupa nimeni,daca iti plateste soacra ta meniurile faceti la constanta daca nu faceti dupa bugetul vostru,si acum mai conteaza si de unde sunt majoritatea invitatilor.Intradevar este mai ieftin in provincie,dar trebuie sa va ganditi si ca "plicul este mai gros";-) in cazul in care optati pt.constanta.Multa bafta in decizii.
iubita,multumesc mult pentru sfaturi!intr-adevar stim si noi asta,dar intr-un fel mi-e si cam frica de c-ta pentru ca noi vrem pe 27 octombrie si nu am vb la nici un restaurant aici,de acolo l-am rezervat din septembrie anul trecut,deci daca la babadag l-am rezervat de mult imi imaginez in c-ta!am vb ieri cu soacra mea si ea ar vrea sa facem si la c-ta i se pare si mai bn pentru ca nu ne mai plimbam atat,dar cei mai multi invitatii sunt din tulcea,pentru ca si eu la origini sunt tulceanca:D offffffff........mersi mult,pupici:* :* :*

cristina17
19.02.2007, 12:58:57
iubita,multumesc mult pentru sfaturi!intr-adevar stim si noi asta,dar intr-un fel mi-e si cam frica de c-ta pentru ca noi vrem pe 27 octombrie si nu am vb la nici un restaurant aici,de acolo l-am rezervat din septembrie anul trecut,deci daca la babadag l-am rezervat de mult imi imaginez in c-ta!am vb ieri cu soacra mea si ea ar vrea sa facem si la c-ta i se pare si mai bn pentru ca nu ne mai plimbam atat,dar cei mai multi invitatii sunt din tulcea,pentru ca si eu la origini sunt tulceanca:D offffffff........mersi mult,pupici:* :* :*

Intr-adevar s-ar putea sa fie destul de greu sa mai gasiti restaurant liber in Cta pentru octombrie, insa daca va hotarati si va doriti asta merita sa incercati, macar sa nu va para rau!!!

cristina17
19.02.2007, 13:01:35
Buna miresici.

Bine ai venit printre noi!!! Este bine ca te documentezi din timp pentru a stii ce trebuie sa faci! Restaurantul cu cat il rezervi mai din timp cu atat mai bine!!

lavylavy
19.02.2007, 13:05:04
Eu am vorbit tot cu Doina pentru decorarea restaurantului si am incheiat chiar un fel de contract cu ea. Mi s-a parut ok , mi-a aratat niste poze dar am vazut si pe site-ul ei diverse aranjamente. In ceea ce priveste florile eu nu le iau de la ea, merg direct la o florarie pe care mi-a recomandat-o nu stiu daca in mod voit sau a fost o "scapare "din partea ei si poate o sa obtin un pret mai bun, adica fara comisionul pe care l-ar incasa decoratoarea.

lavylavy
19.02.2007, 13:08:13
Mai am o nelamurire legata de data cand se va organiza targul de nunti in Mamaia. Am citit ca ar fi in martie dar sunt si fete care spun ca e in aprilie. Ma poate ajuta cineva cu o informatie corecta?

cristina17
19.02.2007, 13:09:24
Eu am vorbit tot cu Doina pentru decorarea restaurantului si am incheiat chiar un fel de contract cu ea. Mi s-a parut ok , mi-a aratat niste poze dar am vazut si pe site-ul ei diverse aranjamente. In ceea ce priveste florile eu nu le iau de la ea, merg direct la o florarie pe care mi-a recomandat-o nu stiu daca in mod voit sau a fost o "scapare "din partea ei si poate o sa obtin un pret mai bun, adica fara comisionul pe care l-ar incasa decoratoarea.

Poti sa ne spui si noua despre ce florarie este vorba, te rugam^:)^ ? Ai fost la florarie si te-ai interesat de preturi, sau banuiesti tu ca este mai ieftin...pt ca de cele mai multe ori firmele de decoratiuni au un pret special din partea florariilor furnizoare si in final se ajung la aceleasi preturi?

lavylavy
19.02.2007, 15:57:25
Floraria este la piata Grivitei. Din St. Mihaileanu chiar vis a vis de piata sunt 2 florarii, cea cu care lucreaza Doina este pe dreapta cum intri in gang. Au un catalog cu modele de buchete, lumanari decorate poti sa alegi de acolo sau poti sa ai modelul tau si ei il "executa".

miresica_iuliana
19.02.2007, 16:29:59
Multumesc,Cristina.
De o saptamana tot citesc pe forum si ieri intrasem in criza ca nu o sa gasim restaurant in Constanta tocmai in iunie cand o sa putem veni noi in tara :((. Acum m-am mai linistit, oricum alta solutie nu avem #:-S

cristina17
19.02.2007, 16:42:27
Floraria este la piata Grivitei. Din St. Mihaileanu chiar vis a vis de piata sunt 2 florarii, cea cu care lucreaza Doina este pe dreapta cum intri in gang. Au un catalog cu modele de buchete, lumanari decorate poti sa alegi de acolo sau poti sa ai modelul tau si ei il "executa".

Merci mult:* ! O sa merg si eu sa ma interesez!

cristina17
19.02.2007, 16:44:57
Multumesc,Cristina.
De o saptamana tot citesc pe forum si ieri intrasem in criza ca nu o sa gasim restaurant in Constanta tocmai in iunie cand o sa putem veni noi in tara :((. Acum m-am mai linistit, oricum alta solutie nu avem #:-S

Eu zic ca daca va apucati de cautat in iunie, pentru august 2008 o sa gasiti fara probleme! Noi am cautat in iulie 2006 pentru iulie 2007 si am gasit, intr-adevar la prima noastra optiune am avut ghinion ca deja era ocupat!

miresica_iuliana
19.02.2007, 17:13:57
Eu zic ca daca va apucati de cautat in iunie, pentru august 2008 o sa gasiti fara probleme! Noi am cautat in iulie 2006 pentru iulie 2007 si am gasit, intr-adevar la prima noastra optiune am avut ghinion ca deja era ocupat!
vad ca tu o sa ai nunta tot in CT, la Pelican. Cum este ? Au mese rotunde, ca la noi asta e primul criteriu, si am vazut ca nu prea sunt restaurante cu mese rotunde. :-\

kamy
19.02.2007, 17:38:38
Parerea mea este ca sunt destule restaurante in Constanta care au mese rotunde.Eu iti pot enumera doar cateva: Zorile,Parc,Perla,Intim, dar sigur gasesti mai multe.Trebuie doar sa ai multa rabdare si sa cauti din timp.Am auzit ca la Zorile si Colonadelor deja au inceput sa se faca rezervarile pentru 2008.

cristina17
19.02.2007, 18:46:26
vad ca tu o sa ai nunta tot in CT, la Pelican. Cum este ? Au mese rotunde, ca la noi asta e primul criteriu, si am vazut ca nu prea sunt restaurante cu mese rotunde. :-\

Nu, la Pelican nu sunt mese rotunde:( !!! Sper sa pot sa le asez in forma de patrat , adica sa fie suficiente mese pentru a putea face asta! Oricum sunt destule restaurante care au mese rotunde: Zorile, Colonadelor (in afara de salonul mic), Parc, Melody si or mai fii dar nu mai stiu eu...

dani19_10dani
19.02.2007, 21:29:47
Mai am o nelamurire legata de data cand se va organiza targul de nunti in Mamaia. Am citit ca ar fi in martie dar sunt si fete care spun ca e in aprilie. Ma poate ajuta cineva cu o informatie corecta?
initial targul se stabilise in aprilie..apoi s-a mutat data in martie..am specificat la subiectul "targuri" ca e in per 16-18 martie..daca se mai schimba ceva eu anunt!:)

dani19_10dani
19.02.2007, 21:32:21
Parerea mea este ca sunt destule restaurante in Constanta care au mese rotunde.Eu iti pot enumera doar cateva: Zorile,Parc,Perla,Intim, dar sigur gasesti mai multe.Trebuie doar sa ai multa rabdare si sa cauti din timp.Am auzit ca la Zorile si Colonadelor deja au inceput sa se faca rezervarile pentru 2008.
la perla nu sunt mese rotunde..am intrebat eu..la malibu mai sunt mese rotunde,la palm beach

Adutza
21.02.2007, 11:05:07
Buna fetelor,
Nu am mai intrat de mult timp pe forum......de dupa nunta am avut nevoie de timp sa ma obisnuiesc cu noul nume :)). Cum stati cu pregatirile?
Multa bafta!

mariuca29
21.02.2007, 11:32:42
Buna fetelor,
Nu am mai intrat de mult timp pe forum......de dupa nunta am avut nevoie de timp sa ma obisnuiesc cu noul nume :)). Cum stati cu pregatirile?
Multa bafta!
Casa de piatra,sa fi o sotie fericita si sa porti cu placere noul nume:)) .asteptam sa vedem si noi poze de la nunta si sa ne povestesti cum a fost.

miresica_iuliana
21.02.2007, 11:35:25
Buna fetelor,
Multa bafta!

Adutza, in primul rand CASA DE PIATRA!
Eu sunt noua pe forum, ne-am hotarat sa ne 'unim' in 2008 si acum suntem in cautare de restaurante. Ne poti arata si noua niste poze de la Condor? Este in Mamaia sau in oras? Ce sfaturi ne poti da celor care abia am inceput 'documentarea' ? :)
Mercic mult ;-)

cristina17
21.02.2007, 11:41:29
Buna fetelor,
Multa bafta!

Casa de piatra Adutza!!! Daca nu ma insel cred ca ai avut poze puse de la nunta!!! Ai fost o miresica foarte frumoasa!
>:D< >:D< >:D<

Ariadna
21.02.2007, 15:08:08
buna fetelor. Cine imi poate da detalii despre d-na Doina? Ce preturi practica la decoratiuni?

mariuca29
21.02.2007, 15:53:25
buna!nu sunt afisate preturile.trebuie sa suni,eu maine ma intalnesc cu ei!
Buna ne poti ajuta si pe noi cu cateva preturi de la firma de decoratiuni?

kamy
21.02.2007, 20:06:59
buna fetelor. Cine imi poate da detalii despre d-na Doina? Ce preturi practica la decoratiuni?
Eu prin d-na Doina imi aranjez localul.Pot sa-ti zic ca are preturi mici comparativ cu alte firme de decoratiuni.Acum depinde si cum vrei tu sa iti aranjezi localul.

dani19_10dani
21.02.2007, 21:13:38
Buna ne poti ajuta si pe noi cu cateva preturi de la firma de decoratiuni?
pai husa 40mii,perdeaua de lumini 4 mil(atat cea din spate cat si cea de la masa mirilor).suportii metalici pt flori 100mii(daca nu vrei suport metalic are vaza),iar la aranjamentele de pe mese..in fct de flori de numarul lor..depinde de la 170mii pana la ..fara numar:P..are mai multe..covor rosu,stalpi pt la biserica sau pt la intrare in salon..tre sa discuti cu ea..are f mult..e super..

Adutza
22.02.2007, 10:25:51
Buna,
Da Cristina17 am avut pozele puse pe forum. O sa le postez iar pentru cei care vor sa le mai vada.
Despre cei care vor sa faca la Condor le pot spune ca a fost de vis........e super elegant localul, atmosfera e de vis, dar..........in orice exista un dar.....chelnerii totusi au cam furat la greu. Peste tot se fura nu zic nu, dar aici la friptura daca vedeaua ca omul e la dans le luau portia din fata nu ii mai lasa sa manance sa isi poata opri ei. Iar la bautura nu spun cat ne-au furat.
Oricum una peste alta a iesit o nunta frumoasa si tuturor le-a placut.
Spor la cautari

ubita
22.02.2007, 11:49:04
Fetelor, cine crede-ti ca este bine sa stea la masa voastra?
iubita,uite de exemplu la mine e o situatie delicata.......parintii mei sunt divortati,fiecare din ei recasatorindu-se.ma inteleg bn cu toti parintii mei si cei naturali si cei vitregi,dar iti dai seama ce situatie ar fi,penibila,sa ii pun la masa pe mama,tata si pe sotia lui,pe care mama mea o uraste?!#-o asadar,la masa noastra vor sta doar nasii!mi se pare cel mai cinstit si astfel impacam si capra si varza,mama la soacra mica,tata la socru mic;iar parintii iubitului meu sunt oameni intelegatori si unt convinsa ca vor accepta:* !vezi,acu depinde de la situatie la situatie,dar u stii cel mai bine cum sa fie,in functie de familiile voastre........te pupic:* ,spor la pregatiri

dani19_10dani
22.02.2007, 11:53:15
iubita,uite de exemplu la mine e o situatie delicata.......parintii mei sunt divortati,fiecare din ei recasatorindu-se.ma inteleg bn cu toti parintii mei si cei naturali si cei vitregi,dar iti dai seama ce situatie ar fi,penibila,sa ii pun la masa pe mama,tata si pe sotia lui,pe care mama mea o uraste?!#-o asadar,la masa noastra vor sta doar nasii!mi se pare cel mai cinstit si astfel impacam si capra si varza,mama la soacra mica,tata la socru mic;iar parintii iubitului meu sunt oameni intelegatori si unt convinsa ca vor accepta:* !vezi,acu depinde de la situatie la situatie,dar u stii cel mai bine cum sa fie,in functie de familiile voastre........te pupic:* ,spor la pregatiri
in situatia ta chiar e necesar..desi am vazut ca mai nou cam asa e peste tot indiferent de sit..asa as vrea sa fac si eu dar sa vad ce zic parintii..:D..mi-e una nu-mi place ditamai masa de lunga mai ales ca la noi sunt numai mese rotunde..cum sa pun masa lunga de 8 pers..beach..e mult mai elegant mirii cu nasii!

cristina17
22.02.2007, 12:21:44
Buna,
Da Cristina17 am avut pozele puse pe forum. O sa le postez iar pentru cei care vor sa le mai vada.
Despre cei care vor sa faca la Condor le pot spune ca a fost de vis........e super elegant localul, atmosfera e de vis, dar..........in orice exista un dar.....chelnerii totusi au cam furat la greu. Peste tot se fura nu zic nu, dar aici la friptura daca vedeaua ca omul e la dans le luau portia din fata nu ii mai lasa sa manance sa isi poata opri ei. Iar la bautura nu spun cat ne-au furat.
Oricum una peste alta a iesit o nunta frumoasa si tuturor le-a placut.
Spor la cautari

In final cred ca asta conteaza: ca voi v-ati simtit bine, ca toata lumea s-a simtit bine si ca ati avut o nunta de vis<:-P <:-P <:-P . In legatura cu furatul, cred ca exista peste tot, si nu cred ca vom reusi noi sa-i impiedicam in vreun fel, cel putin nu cred ca stiu vreo metoda, decat sa aducem cativa politai in salon=)) .

cristina17
22.02.2007, 15:27:53
Acestia sunt pantofii mei!!!:x

mariuca29
22.02.2007, 15:36:26
Acestia sunt pantofii mei!!!:x
Super frumosi\:D/ \:D/ \:D/
Vrem sa vedem si rochita!

mariuca29
22.02.2007, 15:53:54
Parerile sunt impartite,la noi la masa vom sta in formatul clasic miri,nasi,socri si parinti.

cristina17
22.02.2007, 16:29:03
Super frumosi\:D/ \:D/ \:D/
Vrem sa vedem si rochita!
Multumesc mult:* :* ! Rochita este la subiectul cu rochite de mireasa in Cta!

mariuca29
22.02.2007, 20:23:51
Multumesc mult:* :* ! Rochita este la subiectul cu rochite de mireasa in Cta!
M-am grabit cu urarile ca mi-au placut foarte tare pantofii iar acum ca am vazut si rochita sunt de-a dreptul fascinata,vei arata ca o printesa.

cristina17
23.02.2007, 08:38:40
M-am grabit cu urarile ca mi-au placut foarte tare pantofii iar acum ca am vazut si rochita sunt de-a dreptul fascinata,vei arata ca o printesa.

Multumesc, acelasi lucru ti-l doresc si tie!

ubita
23.02.2007, 11:40:42
Parerile sunt impartite,la noi la masa vom sta in formatul clasic miri,nasi,socri si parinti.
crede-ma ca si mie mi-ar fi placut acest lucru,dar practic e imposibil.............imi iubesc mult parintii si familia,dar ziua si noaptea alea vor fi ale mele!;;)

cristina17
23.02.2007, 12:26:55
crede-ma ca si mie mi-ar fi placut acest lucru,dar practic e imposibil.............imi iubesc mult parintii si familia,dar ziua si noaptea alea vor fi ale mele!;;)

Si eu zic ca in situatia ta asa este cel mai bine... in felul asta nimeni nu se va simti stanjenit!!!
Iti doresc o nunta de vis!!!

dani19_10dani
24.02.2007, 13:35:53
fetelor..putem sa gravam verighetele la orice bijuterie din constanta..aveti idee?:*

ubita
24.02.2007, 23:48:45
Si eu zic ca in situatia ta asa este cel mai bine... in felul asta nimeni nu se va simti stanjenit!!!
Iti doresc o nunta de vis!!!
Iti multumesc mult de tot,draga mea:* !si sper ca si nunta ta sa fie cea mai frumoasa!voi toate si noi toate meritam sa avem cele mai frumoase nunti numai pentru cat ne stresam inainte:D !va pup,dragele mele si spor la pregatiri:*

Ariadna
26.02.2007, 12:44:50
Buna fetelor,
un numar de telefon al d-nei Doina pot gasi la voi?

adina_2007
02.03.2007, 16:47:28
buna fetelor. a avut cineva nunta la victoria in mamaia? sau face cineva anul acesta nunta acolo? cum vi se pare restaurantul? astept mesajele voastre. va pup si spor la pregatiri

mkt
02.03.2007, 23:15:22
Salutare!

Are cineva nunta la Colonadelor - salonul din partea stanga, cu plafon din lemn?

Sau ati fost la vreo nunta acolo?

:x

bubu82
03.03.2007, 20:06:25
Buna! De-abia Mi-am Facut Si Eu Cont Aici. Mi Se Pare Interesant Un Astfel De Forum! Mai E Cineva Din Medgidia?:-\

dani19_10dani
03.03.2007, 20:27:36
Buna! De-abia Mi-am Facut Si Eu Cont Aici. Mi Se Pare Interesant Un Astfel De Forum! Mai E Cineva Din Medgidia?:-\
buna!bine ai venit miresico!:*

mariuca29
04.03.2007, 23:03:01
Pentru Kamy,vreau sa te anunt ca voi fi inaintea ta la aceeas biserica,eu sunt la 17.30 si tu la 18.30 abia astept sa te vad;-)

kamy
05.03.2007, 07:56:15
Si eu, desi am inteles ca ar mai fi o nunta pe la ora 18:00.Sper sa nu fie foarte aglomerat in ziua respectiva, sa ne expedieze imediat, cum s-a mai intamplat la alte biserici.

mariuca29
05.03.2007, 11:26:46
Si eu, desi am inteles ca ar mai fi o nunta pe la ora 18:00.Sper sa nu fie foarte aglomerat in ziua respectiva, sa ne expedieze imediat, cum s-a mai intamplat la alte biserici.
Cidat,noi am vrut initial la 6 si a spus ca nu se poate decat la 5.30 sau la 7 si am ales 5.30 iar preotul a spus ca daca vrem putem venii si la 5.45 nu mai inteleg nimic dar vom vedea!

gaza_mica
05.03.2007, 18:52:02
fetelor..putem sa gravam verighetele la orice bijuterie din constanta..aveti idee?:*
Buna.Recomand tuturor bijuteria AMARIS care este chiar in statia 43-ului,pe undeva prin tomis 3...mai precis chiar langa benzinaria OMV.Verighetele se fac manual,aurul este de o calitate exceptionala pt ca nu are mult aliaj in el,ci doar cat sa il faca galben(spre deosebire de cele din alte magazine,cum ar fi chiar cazul tomis mall-ului,unde se gasesc niste shtifturi de verighete,pline de aliaj si gata zgariate),gramul de aur este 570.000 lei ROL si gravarea ambelor verighete cu numele sotului/sotiei si data nuntii costa 200.000 lei ROL.Este super.:)

dani19_10dani
05.03.2007, 18:56:05
Buna.Recomand tuturor bijuteria AMARIS care este chiar in statia 43-ului,pe undeva prin tomis 3...mai precis chiar langa benzinaria OMV.Verighetele se fac manual,aurul este de o calitate exceptionala pt ca nu are mult aliaj in el,ci doar cat sa il faca galben(spre deosebire de cele din alte magazine,cum ar fi chiar cazul tomis mall-ului,unde se gasesc niste shtifturi de verighete,pline de aliaj si gata zgariate),gramul de aur este 570.000 lei ROL si gravarea ambelor verighete cu numele sotului/sotiei si data nuntii costa 200.000 lei ROL.Este super.:)
aha..ms frumos:*ma intereseaza si daca primesc aur la schimb..ti-ai cumparat rochitza?cum stai la cap pregatiri?:)

mido
05.03.2007, 20:59:11
si noi tot acolo ne-am facut verighetele. sunt de 18K si am dat o parte din aur la schimb.baietii de acolo sunt receptivi si au o gramada de modele pe care le pot executa in timp foarte scurt-3zile. asa ca mergeti cu incredere

cristina17
05.03.2007, 22:41:01
si noi tot acolo ne-am facut verighetele. sunt de 18K si am dat o parte din aur la schimb.baietii de acolo sunt receptivi si au o gramada de modele pe care le pot executa in timp foarte scurt-3zile. asa ca mergeti cu incredere

Aur de 18 K la 570 000 gramul:O :-\ ?????? Mi se pare un pret extraordinar:O ...stiam ca la banii astia d-abia gasesti aur de 14k!!!
:*

andreea20
08.03.2007, 01:41:39

eu sunt din medgidia.dar sunt plecata de aproape 2 ani de acolo..oricum pot sa iti zic ca pentru cununia civila am luat tot de cta cu exeptia mancarii..sau bauturii
daca vrei putem tine legatura pe mess.trimite-mi un mesaj pe privat cu id ul tau si vb dupa...spor la pregatiri..

mido
08.03.2007, 09:36:28
Aur de 18 K la 570 000 gramul:O :-\ ?????? Mi se pare un pret extraordinar:O ...stiam ca la banii astia d-abia gasesti aur de 14k!!!
:*
la 18K e 700.000 (cred). eu nu am specificat pretul in mesajul meu. o alta miresica a voebit anterior de verighete la pretul asta dar de 14K. oricum e rezonabil.

cerasela
08.03.2007, 11:47:30
fetelor aveti idee unde pot gasi pantofi de miresica cu bot semirotund sau rotund in Constanta, ca m-am uitat prin centru si nu am vazut nimic.

Va multumesc!

cristina17
08.03.2007, 12:12:53
la 18K e 700.000 (cred). eu nu am specificat pretul in mesajul meu. o alta miresica a voebit anterior de verighete la pretul asta dar de 14K. oricum e rezonabil.

Asa e , tu nu ai specificat pretul , dar m-am grabit eu si am crezut ca pretul e ala:D !!! Oricum la 700 000 aur de 18 K e foarte ieftin:)>- ...o sa tin miinte aceasta bijuterie (noi deja ne-am luat verighetele)!!!
Apropo...nu ne pui si noua pozici cu verighetele voastre?

elenaema
08.03.2007, 16:26:46

si eu sunt tot din medgidia si aici facem si nunta.daca vri vb si pe mess.id-ul meu este emabyby.
pupici si spor la pregatiri

lavylavy
08.03.2007, 19:45:33
fetelor aveti idee unde pot gasi pantofi de miresica cu bot semirotund sau rotund in Constanta, ca m-am uitat prin centru si nu am vazut nimic.

Va multumesc!

Si eu mi-am cautat pantofi de mireasa tot cu botul rotund. Am luat magazinele la rand si m-am uitat si la targul din februarie din Mamaia. Nu am gasit nimic, asa ca mi-am cumparat cu botul ascutit. Daca stau bine sa ma gandesc cred ca vor veni mai bine decat cei rotunjiti. Oricum, e chestie de gust pana la urma.

cristina17
09.03.2007, 09:12:37
Si eu mi-am cautat pantofi de mireasa tot cu botul rotund. Am luat magazinele la rand si m-am uitat si la targul din februarie din Mamaia. Nu am gasit nimic, asa ca mi-am cumparat cu botul ascutit. Daca stau bine sa ma gandesc cred ca vor veni mai bine decat cei rotunjiti. Oricum, e chestie de gust pana la urma.

Sa-i porti sanatoasa! Nu ne pui si noua pozici cu pantofii :D ^:)^ ...te rugam?!!

>:D<

cerasela
09.03.2007, 10:42:31

Da asa e. Problema e ca eu port 39 si pantofii ascutiti imi arata piciorul urat si nici nu mai pot sa port cu bot ascutit ma impiedic in varf.In ultimul an numai cu bot rotund sau semirotund am purtat.

cristina17
09.03.2007, 10:49:40
Da asa e. Problema e ca eu port 39 si pantofii ascutiti imi arata piciorul urat si nici nu mai pot sa port cu bot ascutit ma impiedic in varf.In ultimul an numai cu bot rotund sau semirotund am purtat.

Pai si eu port tot 39 :"> ...si mi-am luat pantofi cu varf ascutit si nu-mi fac piciorul mare deloc...parca mi-l fac mai delicat:D ! Daca nu poti sa mergi cu ei e alta mancare de peste:D ... oricum sunt modele ffff frumoase de pantofi si cu bot rotund...
Spor la cautat pantofi!!

cerasela
09.03.2007, 10:55:32
Am fost la mai multe agentii de organizare nunti si mi-au spus ca anul acesta nu se mai poarta cocardele (florile de piept).Voi ce faceti ca am mai intrebat parintii, prietenii si toti mi-au zis sa facem cum credem.

cristina17
09.03.2007, 11:34:51
Am fost la mai multe agentii de organizare nunti si mi-au spus ca anul acesta nu se mai poarta cocardele (florile de piept).Voi ce faceti ca am mai intrebat parintii, prietenii si toti mi-au zis sa facem cum credem.

Pai tu crezi ca noi ne luam dupa agentii...daca tie iti plac pui, daca nu iti plac nu pui, deci cum ti-au spus si tie ai tai ..."faceti cum credeti"!!! Noi deja le avem...dar sincer nici nu stiu cum arata in realitate, pentru ca ni le-a facut matusa logodnicului meu si inca nu le-am vazut pe viu... stiu ca sunt din trandafiri din satin alb si au funditza portocaliu in ton cu nunta :)>- ...in sfarsit mie mi se par simpatice...dar nu atat de importante:D ... adica daca m-as duce la o nunta si ar lipsi nu m-ar deranja!!!

leonella_bella
09.03.2007, 13:29:18

Buna .... cand spui caminul militar te referi cumva la cel de langa spitalul militar? daca da un de ai petrecerea? sus sau jos? eu am sus.....

mkt
09.03.2007, 16:56:12
eu fac nunta in 2007 la restaurant Colonadelor....ma ajuta si pe mine cineva cu cateva informatii despre locul acesta, eu mi-am arvunit primul salon,cel mai mic....a facut cineva nunta acolo??????????:-?

Buna!

Si noi avem nunta la colonadelor - salonul mic.

Spune-mi si mie te rog ce ai aflat cu privire la salonul noastru.

Sper ca de bine.

Pupici! Cum stai cu pregatirile?<:-P

mido
10.03.2007, 09:48:59
Buna .... cand spui caminul militar te referi cumva la cel de langa spitalul militar? daca da un de ai petrecerea? sus sau jos? eu am sus.....
Da acolo la C2. eu am jos. initial am vrut sus dar...stii cum e(ma refer la specificul institutiei)!! chiar ma bucur ca am gasit pe cineva care face nunta in acelasi local si as fi interesata sa dezbatem acest subiect. am vazut ca ai nunta mai devreme decat mine. cum stai cu pregatirile?te-ai gandit cum vei decora sala?

mitzy
14.03.2007, 19:10:25
Face cineva la Victoria? Dati'mi si mie idei pt decorare. Cum sa astup portocaliul ala de pe pereti si cum sa..daram fantana aia arteziana..sau ce e.. :)8-|

oana
14.03.2007, 20:24:48
buna seara fetelor!
ma numesc Oana si sunt o viitoare miresica din Ct:love: ;))
sunt noua pe forum si sper sa gasesc informatiile de care am nevoie.
pupici!

constantinescumathias
14.03.2007, 21:49:51
ce vreau eu sa va intreb este daca ati intalnit local care sa va oblige sa platiti un anumit nr de meniuri . de ex daca au sala de 100 sa va oblige sa platiti 80 chiar daca nu aveti atatia oameni. cele care ati avut deja nunta la zorile poate ma puteti informa si pe mine cum a fost la sfarsit cu plata....va pup si multumesc de sfaturi

kamy
14.03.2007, 22:07:33
Eu am intalnit foarte multe localuri care sa ne oblige sa avem un nr minim de persoane,din pacate si Dacia Sud, restaurantul la care o sa am nunta.

dani19_10dani
14.03.2007, 22:13:51
eu cred ca la maj localurilor iti impune sa ai un anumit numar..de exp intr-un local de 300 pers..nu cred ca iti accepta cineva sa aduci mai putin de 100 pers sa zicem....

anamaria2002boss
14.03.2007, 22:34:03
Stati asa usurel! Vorbim de 2 lucruri diferite! Una e sa ti se impuna sa aduci un anumit nr de pers (ceea ce mi se pare normal, nu da bine la nunta ca invitatii sa fie rasfirati in sala), alta e sa ti se impuna sa platesti un anumit nr de meniuri (ceea ce nu mi se pare normal, nu stii pe cati ii apuca enterocolita sau deplasarile sau alte scuze tampite...)

anamaria2002boss
14.03.2007, 22:34:40
ce vreau eu sa va intreb este daca ati intalnit local care sa va oblige sa platiti un anumit nr de meniuri . de ex daca au sala de 100 sa va oblige sa platiti 80 chiar daca nu aveti atatia oameni. cele care ati avut deja nunta la zorile poate ma puteti informa si pe mine cum a fost la sfarsit cu plata....va pup si multumesc de sfaturi

Am anticipat intrebarea si ti-am raspuns pe PM :)

Babydeey
15.03.2007, 08:22:49
buna seara fetelor!
pupici!

Bine ai venit printre noi

cristina17
15.03.2007, 09:15:56
buna seara fetelor!
pupici!

Bine ai venit printre noi, miresico!!! Daca ai intrebari nu ezita, vom incerca sa te ajutam;-) !!

constantinescumathias
15.03.2007, 16:22:46
dupa parerea mea nu ai cum sa nu pui flori . poate nu se mai poarta cele de tip vechi dar o floare tot trebuie sa pui rudelor si nuntasilor.eu pun flori.si nunta dupa parerea mea o faci tu dupa cum iti place nu dupa ce iti zic cei de la agentie.ei trebuie sa faca ce vrei tu sa te ajute.

constantinescumathias
15.03.2007, 16:29:13
Am anticipat intrebarea si ti-am raspuns pe PM :)
multumesc ana. ce vreau sa te intreb este daca fotografiile tale le a facut un anume adi, ca mie imi pare ca te am vazut in albumul lui de prezentare. am vazut albumele lui si ale lui martinetz.as vrea sa imi zici daca ai fost multumita de fotograf .si cat ti a cerut . si daca e adi, tot el ti a filmat?
multumesc

anamaria2002boss
15.03.2007, 19:41:16
multumesc ana. ce vreau sa te intreb este daca fotografiile tale le a facut un anume adi, ca mie imi pare ca te am vazut in albumul lui de prezentare. am vazut albumele lui si ale lui martinetz.as vrea sa imi zici daca ai fost multumita de fotograf .si cat ti a cerut . si daca e adi, tot el ti a filmat?
multumesc

Da, ....... il cheama si da, in catalogul lui de prezentare exista o poza de la nunta noastra. Am fost f multumiti de el pt ca el si-a dat interesul sa fim multumiti. 14 mil ne-au costat serviciile lui (foto+video). Dar daca stau sa ma gandesc bine, cred ca ar trebui sa-i cer comision pt reclama:D ... Ieri a venit o prietena sa-mi ceara albumele si dvd-urile ca sa le vizioneze impreuna cu viitorii lor nasi ; ambele cupuri se casatoresc anul asta si vor sa se convinga daca il vor alege pe el. Azi m-a sunat un coleg de facultate pt ca mi-a vazut poza in albumul lui adi si voia sa stie dc am fost multumita de el. Raspunsul e DA, merita!

milenat
15.03.2007, 20:39:26
buna ziua miresici drage; a trecut ceva timp de cand nu v-am mai scris dar am fost ocupata cu pregatiri si cu munca; am si eu o intrebare; stiu ca in weekendu asta o sa fie targ de nunti; stie cineva unde anume? a fost cineva...impresii...?!?

dani19_10dani
15.03.2007, 20:43:40
buna ziua miresici drage; a trecut ceva timp de cand nu v-am mai scris dar am fost ocupata cu pregatiri si cu munca; am si eu o intrebare; stiu ca in weekendu asta o sa fie targ de nunti; stie cineva unde anume? a fost cineva...impresii...?!?
buna!maine incepe..e la rex in mamaia..maine programul e de la 10-19..sambata si duminica parca de la 10-15..nush sigur..te pup..poate ne intalnim mai multe maine pe acolo:P..eu pe la 12 ma duc..puuuup

lavylavy
15.03.2007, 21:12:51
Da, ......... il cheama si da, in catalogul lui de prezentare exista o poza de la nunta noastra. Am fost f multumiti de el pt ca el si-a dat interesul sa fim multumiti. 14 mil ne-au costat serviciile lui (foto+video). Dar daca stau sa ma gandesc bine, cred ca ar trebui sa-i cer comision pt reclama:D ... Ieri a venit o prietena sa-mi ceara albumele si dvd-urile ca sa le vizioneze impreuna cu viitorii lor nasi ; ambele cupuri se casatoresc anul asta si vor sa se convinga daca il vor alege pe el. Azi m-a sunat un coleg de facultate pt ca mi-a vazut poza in albumul lui adi si voia sa stie dc am fost multumita de el. Raspunsul e DA, merita!
Pe .................. l-am angajat si noi ca sa filmeze la nunta noastra. Mi se pare de treaba si din ce ne-a aratat lucreaza bine. Am vazut cateva dvd-uri filmate si albume de poze. La noi doar o sa filmeze, pozele ni le face altcineva.

constantinescumathias
15.03.2007, 22:52:47
Ma bucur ca esti multumita de doamna doina,eu sunt putin dezamagita,deoarece i-am cerut cateva informatii si nu am primit mare lucru asa ca am renuntat,am apelat la o firma care practica cam aceleasi preturi,poate chiar mai mici. buna vreau si eu un nume si un numar de tel al celor cu care tu vei colabora pt aranjamente..multumesc mult

constantinescumathias
15.03.2007, 22:54:30
Pe ................. l-am angajat si noi ca sa filmeze la nunta noastra. Mi se pare de treaba si din ce ne-a aratat lucreaza bine. Am vazut cateva dvd-uri filmate si albume de poze. La noi doar o sa filmeze, pozele ni le face altcineva.
cat tia cerut tie ?mie mi a zis de 6 milioane
inca nu am hotarat.....

mariuca29
15.03.2007, 23:26:51
buna vreau si eu un nume si un numar de tel al celor cu care tu vei colabora pt aranjamente..multumesc mult
Intra pe saitul lor si gasesti acolo toate datele de contact,www..........ro (http://www..........ro)
Bafta multa!

mariuca29
15.03.2007, 23:28:19
buna vreau si eu un nume si un numar de tel al celor cu care tu vei colabora pt aranjamente..multumesc mult
La care salon ai nunta ?

ROXANA27
16.03.2007, 13:17:39
Servus,

Sunt si eu o miresica noua pe acest forum, nunta este pe 2 iunie 2007, la Hotel Ibiss.
Pregatirile sunt cam gata mai putin hainele (sper sa gasim ceva la acest targ) si aranajamentele florale care nu stiu inca unde le voi face.
Ma bucur ca v-am descoperit si abia astept sa mai schimbam impresii.

Pupici,
Roxana<:-P

cristina17
16.03.2007, 13:34:57
Servus,

Sunt si eu o miresica noua pe acest forum, nunta este pe 2 iunie 2007, la Hotel Ibiss.
Pregatirile sunt cam gata mai putin hainele (sper sa gasim ceva la acest targ) si aranajamentele florale care nu stiu inca unde le voi face.
Ma bucur ca v-am descoperit si abia astept sa mai schimbam impresii.

Pupici,
Roxana<:-P

Bine ai venit printre noi<:-P >:D<!!!!

constantinescumathias
16.03.2007, 17:40:34
La care salon ai nunta ?
eu am la cel mai mic. stiu ca sunt trei unul cam de unul de 100, altul de 200 si ultimul de 350. eu le am vazut pe toate.dar cum eu deja sunt de 5 ani casatorita , avem si un baietel de 3 ani ..ne am mobilizat mai greu cu cununia religiasa si acum mai mult de 100 de persoane nu stiu daca vom strange, mai ales ca suntem plecati din tara ....mie tararache prima data mi a zis ca trebuie sa am macar 100 de persaone ca sa iau localul mic ca e de 120. si vroiam zorile pt ca e mancarea buna acolo. acum sper sa iasa bine ...succes la pregatiri ..voi cauta pe google elegantstil.sa vad ce preturi au...daca imi poti da cateva detalii ti as fi recunoscatoare..te pup.multumesc pt tot

mariuca29
17.03.2007, 12:10:49
eu am la cel mai mic. stiu ca sunt trei unul cam de unul de 100, altul de 200 si ultimul de 350. eu le am vazut pe toate.dar cum eu deja sunt de 5 ani casatorita , avem si un baietel de 3 ani ..ne am mobilizat mai greu cu cununia religiasa si acum mai mult de 100 de persoane nu stiu daca vom strange, mai ales ca suntem plecati din tara ....mie tararache prima data mi a zis ca trebuie sa am macar 100 de persaone ca sa iau localul mic ca e de 120. si vroiam zorile pt ca e mancarea buna acolo. acum sper sa iasa bine ...succes la pregatiri ..voi cauta pe google elegantstil.sa vad ce preturi au...daca imi poti da cateva detalii ti as fi recunoscatoare..te pup.multumesc pt tot
Noi am ales salonul mijlociu cred ca vom avea in jur de 170 de persoane,spune-mi te rog daca stii mai multe despre servire,la ospatari ma refer e ok,cam cat trebuie sa le dam separat la ospatari?

andreea20
17.03.2007, 20:02:47

salut si cum se numeste firma la cere ai apelat tu de zici ca are preturi mai mici decat la doina???asa ca fapt informativ...eu nuntao fac la oradea desi sunt din constanta

mariuca29
18.03.2007, 02:53:03
salut si cum se numeste firma la cere ai apelat tu de zici ca are preturi mai mici decat la doina???asa ca fapt informativ...eu nuntao fac la oradea desi sunt din constanta
elegant stil se numeste

Ariadna
19.03.2007, 09:48:20
buna! floraria cu care lucreaza ..................... este cea de vizavi de Petrom. Si eu am nunta la rest.Paradiso in iunie. cum ti se pare restaurantul? Ce meniu ti-au facut tie?

Am auzit ca .......................... lucreaza cu o florarie din Mangalia pentru aranjamente, buchete de mireasa si lumanari. Voi stiti ceva??? Va rog ajutati-ma!

constantinescumathias
20.03.2007, 02:28:37
Noi am ales salonul mijlociu cred ca vom avea in jur de 170 de persoane,spune-mi te rog daca stii mai multe despre servire,la ospatari ma refer e ok,cam cat trebuie sa le dam separat la ospatari?

mie nu mi a zis nimik de ospatari ca trebuie sa le dau ceva.ar trebui sa ne zica dinainte eu asa presupun ca e corect. la nunta unei prietene la rest ciuperca i a zis de la inceput ca trebuie sa dea cate un meniu pt fiecare ospatara, desi pana la urma sunt angajatii lor si salariul li l asigura ei nu eu.
nu am inteles niciodata faza asta...ideea e ca mie nu mi a zis de ospatari inca nimik.....poate ne ajuta vreo miresica , care a avut deja nunta acolo....sotul meu in seara asta isi punea problema de parcare:)):)):))ma lasasera nervii cand l am auzit...ce e drept in zona nu prea ai unde sa le pui , mai ales ca sunt 3 nunti in acelasi timp ...care mai de care mai mare=))=))deci..schimb restaurantul ca nu are parcare8-} ...:-w......:-"
a era sa uit...eu am ales restaurantul asta pt ca am fost la cateva nunti la care servirea a fost ok si mancarea f buna....ca altfel luam altul...sper sa fie bine pana la urma...^:)^

constantinescumathias
20.03.2007, 02:41:30
o sa vin si eu sa vad saonul cum arata la nunta ta. chiar in care esti? eu am pe 19 si din 28 aprilie vin in fiecare sambata la zorile sa vad cum arata salonul ...si miresele<:-P<:-Pabia astept sa vad cum va aranjati voi sa vad ce imi place mai mult....succes la pregatiri

uxaa
20.03.2007, 18:06:38
am vazut ca toata lumea angajeaza firme de decoratiuni,etc.exista vre-una din voi care sa-si amenajeze singura(adica fara firma)salonul?in plus aveti idee de unde se poate cumpara o butelie de heliu,pt ca asta er fi singura problema,in rest flori,petale pe masa,confeti,pietricele colorate,etc sunt usor de gasit pt a realiza ceea ce imi doresc......

dani19_10dani
20.03.2007, 19:44:56
am vazut ca toata lumea angajeaza firme de decoratiuni,etc.exista vre-una din voi care sa-si amenajeze singura(adica fara firma)salonul?in plus aveti idee de unde se poate cumpara o butelie de heliu,pt ca asta er fi singura problema,in rest flori,petale pe masa,confeti,pietricele colorate,etc sunt usor de gasit pt a realiza ceea ce imi doresc......
buna!colega mea de munk a vrut sa cumpere..a zis ca astfel de butelii se vand numai la firme autorizate..cel putin asa mi-a zis ea..

Nicollette
23.03.2007, 12:37:29
Si noi am ales tot formatia Marea Neagra !!! Este super....

Buna, si eu sunt intre Marea Neagra si Meduza. Am nunta la Zorile , salonul mediu. Imi potzi da detalii pe PM cat te costa Marea Neagra? Ms.:*
Spor la pregatiri.

Nicollette
23.03.2007, 13:06:45

Buna, si eu tot la Zorile voi avea nunta. Dar, in salonul mediu ca si capacitate. Si mie mi au impus sa platesc 150 de persoane indiferent catzi vor fi la masa. Am inteles ca macar potzi negocia meniul la jumatate de pretz. Succes la pregatiri.:*

lucky_clau23
23.03.2007, 14:21:11
buna,ma numesc claudia sunt din constanta si sunt o viitoare miresica a anului 2007;am nevoie de ajutorul vostru ptr a mi se da anumite informatii priivind pers sau agentii care ma pot ajuta cu decorarea restaurantului si anumite adrese de coafor din cta;va multumesc astept raspuns

constantinescumathias
23.03.2007, 16:03:37
Buna, si eu tot la Zorile voi avea nunta. Dar, in salonul mediu ca si capacitate. Si mie mi au impus sa platesc 150 de persoane indiferent catzi vor fi la masa. Am inteles ca macar potzi negocia meniul la jumatate de pretz. Succes la pregatiri.:*
buna ...cine ti a zis ca poti negocia meniul la jumatate??asta ar insemna sa dai jumatate din lista pe care o au ei...eu am vazut ce contine un meniu de 950 mii si crede- ma ca nu ai ce scoate, decat pestele poate care nu e prea mult...mai putin de 850 mii nu ai cum sa il faci. si in afara de asta adci tu tortul,bautura toata, dulciurile....cam atat e ce stiu eu. tu cam ce stii despre meniu....pupici

cristina17
23.03.2007, 16:22:28
buna ...cine ti a zis ca poti negocia meniul la jumatate??asta ar insemna sa dai jumatate din lista pe care o au ei...eu am vazut ce contine un meniu de 950 mii si crede- ma ca nu ai ce scoate, decat pestele poate care nu e prea mult...mai putin de 850 mii nu ai cum sa il faci. si in afara de asta adci tu tortul,bautura toata, dulciurile....cam atat e ce stiu eu. tu cam ce stii despre meniu....pupici

Nu cred ca la a injumatati meniul s-a referit nicolle....ci s-a referit la faprul ca ei i s-a impus un nr de cel putin 150 de persoane pentru a i se da salonul repectiv! In caz ca (Doamne fereste) ea va avea doar 140...cele 10 meniuri diferenta pana la 150, pe care conform intelegerii ar trebui sa le plateasca integral, are posibilitatea sa le negocieze si sa plateasca, spre exemplu, doar jumatate!!! Eu cred ca despre asta este vorba...oricum o sa ne lamureasca nicolle!

kamy
23.03.2007, 20:07:34
Mie o sa imi decoreze localul doamna Doina, de care se tot vorbeste pe site.Mie mi-au recomandat-o mai multe persoane,si am vazut si casete de la nunti cu restaurante aranjate de ea si mi-a placut foarte mult.Iar preturile nu sunt mari.Daca te intereseaza numarul ei de telefon ti-l pot da pe privat.Iar in privinta coafatului eu o sa ma fac la Lucia, desi are preturi cam mari, stiu ca si rezultatul va fi pe masura asteptarilor mele.

mitzy
23.03.2007, 20:42:32
La targul de nunti din Constanta am gasit o firma pt decoratiuni Allegro. Au preturi.. ok.. si au tot ce'ti doresti. Merita sa te duci sa vorbesti cu ei. Pentru par eu ma duc la un coafor.. la casa modei.. nu stiu cum se numeste :P merg acolo de cand eram clasa aVa. Si acum chiar daca stau in Bucuresti ..tot acolo ma duc.

dani19_10dani
23.03.2007, 20:49:33
[quote=kamy;154701]Mie o sa imi decoreze localul doamna Doina, de care se tot vorbeste pe site.Mie mi-au recomandat-o mai multe persoane,si am vazut si casete de la nunti cu restaurante aranjate de ea si mi-a placut foarte mult.Iar preturile nu sunt mari.Daca te intereseaza numarul ei de telefon ti-l pot da pe privat.Iar in privinta coafatului eu o sa ma fac la Lucia, desi are preturi cam mari, stiu ca si rezultatul va fi pe masura asteptarilor mele.[/q
buna!cam ce preturi sunt la lucia?

lavylavy
23.03.2007, 20:52:19
Mie o sa imi decoreze localul doamna Doina, de care se tot vorbeste pe site.Mie mi-au recomandat-o mai multe persoane,si am vazut si casete de la nunti cu restaurante aranjate de ea si mi-a placut foarte mult.Iar preturile nu sunt mari.Daca te intereseaza numarul ei de telefon ti-l pot da pe privat.Iar in privinta coafatului eu o sa ma fac la Lucia, desi are preturi cam mari, stiu ca si rezultatul va fi pe masura asteptarilor mele.

Si noi tot cu Doina am vorbit pentru decorarea salii. Pare foarte de treaba iar preturile sunt bune comparativ cu alte firme mai de fite.
Kamy, poti sa imi spui cat o sa te coste pe tine coafatul la Lucia pentru ziua nuntii? Mergi acolo in mod obisnuit si ai o coafeza priceputa?

kamy
23.03.2007, 21:03:42
Eu am fost acolo doar sa ma tund.Pentru tuns mi-a luat 800 000, tuns si indreptat.Dar am intrebat si mi s-a spus ca poate ajunge pana la 3 milioane un coafat pentru mireasa.Vi-l recomand pe cele care vreti sa va duceti acolo pe Liviu, este un stilist foarte bun.Si am mai auzit de un alt sitlist, are deschis coafor la Doborgea.

dani19_10dani
23.03.2007, 21:17:12
Eu am fost acolo doar sa ma tund.Pentru tuns mi-a luat 800 000, tuns si indreptat.Dar am intrebat si mi s-a spus ca poate ajunge pana la 3 milioane un coafat pentru mireasa.Vi-l recomand pe cele care vreti sa va duceti acolo pe Liviu, este un stilist foarte bun.Si am mai auzit de un alt sitlist, are deschis coafor la Doborgea.
iti faci o proba ceva inainte?

kamy
23.03.2007, 21:25:36
iti faci o proba ceva inainte?
Cred.Daca meg la proba, o sa fac poze sa le postez aici.Cand iti face coafura am auzit ca trebuie sa mergi cu poze cu rochita.

Nicollette
23.03.2007, 21:26:58
Nu cred ca la a injumatati meniul s-a referit nicolle....ci s-a referit la faprul ca ei i s-a impus un nr de cel putin 150 de persoane pentru a i se da salonul repectiv! In caz ca (Doamne fereste) ea va avea doar 140...cele 10 meniuri diferenta pana la 150, pe care conform intelegerii ar trebui sa le plateasca integral, are posibilitatea sa le negocieze si sa plateasca, spre exemplu, doar jumatate!!! Eu cred ca despre asta este vorba...oricum o sa ne lamureasca nicolle!

Buna, Cristina . U ai inteles bine ! Apropo u cum stai cu pregatirile?:*

mitzy
23.03.2007, 21:43:23

"Scump dom'ne scump!! Dincolo era mai ieftin!"

mido
23.03.2007, 21:47:54
"Scump dom'ne scump!! Dincolo era mai ieftin!"
de acord. eu m-am programat la delia juja. cred ca o sa ma coste in jur de 2.5 mil coafat+machiat.

Nicollette
23.03.2007, 21:51:40

Buna, cat ti au cerut formatia Meduza, eu sunt intre Marea Neagra si ei. Oricum formatia Meduza canta bine, buna alegere ai facut....!Pupici.

kamy
23.03.2007, 21:54:42
Deja v-ati programat?Nu e cam devreme?

constantinescumathias
23.03.2007, 22:03:58
:D nu m am gandit la asta:Ddar daca voi ziceti ca e posibil e bine>:D<

constantinescumathias
23.03.2007, 22:10:50
ce fel va faceti parul? cum vi l impodobiti si mai ales cu ce?

mariuca29
24.03.2007, 09:58:33
Buna eu voi decora salonul cu o firma pe nume elegantstil,au si un sait daca vreti sa intrati ,stiti voi cu www..........ro (http://www..........ro) ,nu stiu ce sa va spun cu siguranta,daca sunt buni sau nu, ca inca nu am avut inca nunta,dar va pot spune ca sunt mai ieftini decat Doamna Doina.
In ce priveste coaforul inca nu m-am gandit,am inteles ca ma vor duce cei de la digitalpassion undeva,dar nu stiu unde.

mariuca29
24.03.2007, 10:02:23
Buna, cat ti au cerut formatia Meduza, eu sunt intre Marea Neagra si ei. Oricum formatia Meduza canta bine, buna alegere ai facut....!Pupici.
Buna si eu fac nunta in acelas salon cu tine,nu stiam despre nr meniurilor platite obligatoriu asa ca-ti multumesc.
Bafta multa la pregatiri!

mariuca29
24.03.2007, 10:06:38
Fetelor am luat diadema acasa,haideti sa o vedeti!
(facand exceptie de coafura:-p )

cristina17
24.03.2007, 10:36:36

E super=P~ ....d-abia astept sa te vad miresica:-p !

dani19_10dani
24.03.2007, 11:05:14
de acord. eu m-am programat la delia juja. cred ca o sa ma coste in jur de 2.5 mil coafat+machiat.
si eu tot la ea..in privinta machiajului am auzit si am vazut ..e super tipa!dar la coafat nush..o sa ma duc la proba in mai ca am o nunta..o sa postez poze..sper sa fie in regula

dani19_10dani
24.03.2007, 11:07:54
e superba..sa o porti sanatoasa:*

constantinescumathias
24.03.2007, 14:56:58
(facand exceptie de coafura:-p ) foarte frumoasa....voalul cum arata? o sa fi o mireasa superba

constantinescumathias
24.03.2007, 15:03:13
si eu tot la ea..in privinta machiajului am auzit si am vazut ..e super tipa!dar la coafat nush..o sa ma duc la proba in mai ca am o nunta..o sa postez poze..sper sa fie in regula
vreau si eu sa ma machez la ea ...unde are salonul ? daca ma duc in 24 aprilie sa ma programez e tarziu?

constantinescumathias
24.03.2007, 15:07:57
Buna eu voi decora salonul cu o firma pe nume elegantstil,au si un sait daca vreti sa intrati ,stiti voi cu www..........ro (http://www..........ro) ,nu stiu ce sa va spun cu siguranta,daca sunt buni sau nu, ca inca nu am avut inca nunta,dar va pot spune ca sunt mai ieftini decat Doamna Doina.
In ce priveste coaforul inca nu m-am gandit,am inteles ca ma vor duce cei de la digitalpassion undeva,dar nu stiu unde.
vroiam sa iti zic ceva legat de cei de la digital passion..o prietena de a mea a facut poze la ei si s a inteles la 18 milioane , iar intr un finala pus o sa plateasca mai mult , 24 deoarce i au mai facut niste poze in plus.eu as vrea sa ii iau la filmat doar.inca nu m am hotarat.pupici

mariuca29
24.03.2007, 15:26:45
vroiam sa iti zic ceva legat de cei de la digital passion..o prietena de a mea a facut poze la ei si s a inteles la 18 milioane , iar intr un finala pus o sa plateasca mai mult , 24 deoarce i au mai facut niste poze in plus.eu as vrea sa ii iau la filmat doar.inca nu m am hotarat.pupici
Era clar ca daca au vrut ceva in plus,platesc in plus.
Eu sincer nu am de gand sa depasesc suma pe care mi-am propus-o si pe care am discutat-o,la pretul pe care l-am stabilit am destul de multe fotografii si accesorii sa zic asa ,mai mult voi spune dupa marele eveniment$-) .
Pupic dulce si merci pt sfat!:*

mariuca29
24.03.2007, 15:30:45
foarte frumoasa....voalul cum arata? o sa fi o mireasa superba
Multumesc frumos,din pacate nu stiu cum va arata voalul(nu l-am cumparat inca),insa stiu cum vreau sa fie,vreau un voal din tiull foarte subtire neaccesorizat,iar ca lungime as vrea sa fie pana la mijloc.cam atat,cred ca voi gasi ,voi ce ziceti,ati vazut pe undeva cam asa?

constantinescumathias
24.03.2007, 15:34:52
Era clar ca daca au vrut ceva in plus,platesc in plus.
Eu sincer nu am de gand sa depasesc suma pe care mi-am propus-o si pe care am discutat-o,la pretul pe care l-am stabilit am destul de multe fotografii si accesorii sa zic asa ,mai mult voi spune dupa marele eveniment$-) .
Pupic dulce si merci pt sfat!:*
ideea era ca nu le au cerut si le au facut....

miha3la
24.03.2007, 15:37:40
Buna
Nunta mea va fi in Costinesti, iubitul meu fiind de acolo. Mai exact la Restaurantul hotelului Forum.
A mai avut/mai are cineva nunta acolo?
As fi tare curioasa sa aflu impresii...
Miha3la :*

seyde_2008
24.03.2007, 15:52:57
eu am incheiat un contract cu cei de la BALLONSTYLE si mi se pare super convenabil mai ales k husele pt scaune sunt 3,5 RON/buc la care ei dau fata de masa la culoarea materialului din care se face funda gratuita, mie una la ei mi s-a parut cel mai avantajos puteti intra pe site-ul lor sa vadeti dak va intereseaza, au si preturile afisate pe site. La un coafor anume nu m-am gandit inca dar cred k ma voi duce la o tipa la care ma tund de obicei imi place f mult cum lucreaza, se vede k si ei ii place f mult ceea ce face (o pasioneaza), are un mini-mini salon pe I.G. Duca iar preturile sunt OK parerea mea e k nu conteaza la ce salon te duci ci cat de mult se pricepe persoana care te coafeaza. multi multi pupici :* :* :*

mariuca29
24.03.2007, 16:23:34
:O
ideea era ca nu le au cerut si le au facut....
Ei na,asta-i japca pe fata:O ,si nu e vorba de 500 de mii.

kamy
24.03.2007, 17:10:18
Mi se pare putin 2.5 mil pentru coafat si machiaj. Cele care va duceti sa va aranjati pentru nunta la delia juja, postati si poze, poate ma razgandesc intre timp.

miresica_iuliana
24.03.2007, 18:01:19
M-am uitat pe site pt decoratiuni si mi-a placut.
Poti spune cam cat te costa?

Nicollette
24.03.2007, 18:10:05
Buna si eu fac nunta in acelas salon cu tine,nu stiam despre nr meniurilor platite obligatoriu asa ca-ti multumesc.
Buna, super diadema. De unde ti ai luat o? Vreau sa spun ca am inceput sa fiu stressata de ideea ca ringul este cam mic........., la inceput nu mi s a parut asha..dar acum..m au luat gandurile....U ce parere ai???????
Succes!

Nicollette
24.03.2007, 18:10:45
Voal simlpu cum doresti u, ai sa gasesti f ushor...nu iti face griji. Pupici.

dani19_10dani
24.03.2007, 18:17:18
vreau si eu sa ma machez la ea ...unde are salonul ? daca ma duc in 24 aprilie sa ma programez e tarziu?
nu stiu ce sa zic daca e tarziu..eu cand am fost mi-a zis ca deja a inceput sa programeze pt la vara.incearca..e pe b-dul tomis putin mai sus de dacia:)

mariuca29
24.03.2007, 18:46:06
Voal simlpu cum doresti u, ai sa gasesti f ushor...nu iti face griji. Pupici.
Nu stiu ce sa zic in leg cu ringul,voi cate persoane credeti ca veti avea?

mariuca29
24.03.2007, 18:55:59
nu stiu ce sa zic daca e tarziu..eu cand am fost mi-a zis ca deja a inceput sa programeze pt la vara.incearca..e pe b-dul tomis putin mai sus de dacia:)
Vreau si eu nr de tel de la acest salon,eu ajung acasa la inceputul lui iulie iar nunta este pe 21,asta inseamna ca nu mai am nici o sansa de o programare?ufff incep sa-mi fac griji:((

mitzy
24.03.2007, 19:19:25
Delia Juja are voie sa ceara oricat. Macar merita.. si toata lumea stie ca se pricepe. Eu as merge la ea si fara proba dupa ce am vazut ca poate face. La coafat .. am pe altcineva.

mitzy
24.03.2007, 19:26:01

Foarte draguta. Cum iti faci parul?

constantinescumathias
24.03.2007, 19:27:36
Buna, super diadema. De unde ti ai luat o? Vreau sa spun ca am inceput sa fiu stressata de ideea ca ringul este cam mic........., la inceput nu mi s a parut asha..dar acum..m au luat gandurile....U ce parere ai???????
Succes!
nu iti face probleme ca in salonul ala ai loc :) am fost eu la cateva nun ti acolo si a fost super ok si in vitati destul de multi. eu am vrut restaurantul asta pt ca e mancarea super ..dar mi am permis sa iau doar sala mica pt ca nu am multi invitati..cel putin asa cred...

mido
24.03.2007, 19:31:16
f frumoasa diadema.de efect. de unde ai luat-o? si mi-as fi dorit ceva pe auriu, din pacate nu am gasit si am luat una de la alb si negru. draguta de altfel.dar totusi ar fi mers mai bine una aurie

dani19_10dani
24.03.2007, 21:44:55
Vreau si eu nr de tel de la acest salon,eu ajung acasa la inceputul lui iulie iar nunta este pe 21,asta inseamna ca nu mai am nici o sansa de o programare?ufff incep sa-mi fac griji:((
5 4 7 9 8 7 acesta e numarul.

dani19_10dani
24.03.2007, 21:46:10
Delia Juja are voie sa ceara oricat. Macar merita.. si toata lumea stie ca se pricepe. Eu as merge la ea si fara proba dupa ce am vazut ca poate face. La coafat .. am pe altcineva.
ea doar machiaza,la coafat are pe altcineva care nush cum e ..in mai fac proba ca am o nunta atunci :*

mitzy
24.03.2007, 21:50:06
ea doar machiaza,la coafat are pe altcineva care nush cum e ..in mai fac proba ca am o nunta atunci :*

O sa trec si eu pe la ea cand vin in Constanta. Cam cat costa proba?

dani19_10dani
24.03.2007, 21:56:07
O sa trec si eu pe la ea cand vin in Constanta. Cam cat costa proba?
habar nu am..

undeshila
25.03.2007, 10:29:32

pai juja din cate stiam eu era pe machiat

undeshila
25.03.2007, 10:34:23

nu prea vad ce poze in plus sa-i fi bagat pe gat de 6 milioane

nici chiar albumul ala superb care este pe carton direct , costa 4.5 mil , restu nu prea stiu de unde , mai ales k la suma aia enorma banuiesc c-a avut destul de multe incluse

noi ne-am inteles pe un pret mult mai mic chiar cu albumul acela inclus , asa ca nu vad ce-ar putea sa ne bage pe gat in afara de de eventual 1 album ceva care e cateva sute de mii .... ca mai mult oricum nu-i dau :P

Nicollette
25.03.2007, 11:05:04
Nu stiu ce sa zic in leg cu ringul,voi cate persoane credeti ca veti avea?

In jur de 170 persoane, cred..U? Apropo u ai formatia Marea Neagra? Pupici.:*

Nicollette
25.03.2007, 11:07:51
nu iti face probleme ca in salonul ala ai loc :) am fost eu la cateva nun ti acolo si a fost super ok si in vitati destul de multi. eu am vrut restaurantul asta pt ca e mancarea super ..dar mi am permis sa iau doar sala mica pt ca nu am multi invitati..cel putin asa cred...
Merci..m ai linistit putzin..eu imi faceam griji... Nu stiam ca au mancarea asha buna..;-) . Salutari!

lavylavy
25.03.2007, 11:21:08
La salonul Deliei Juja m-am tuns si vopsit saptamana asta. Ea este intr-adevar cosmeticiana, dar are coafeze angajate. Am vazut acolo doua albume cu poze cu fete machiate si/sau coafate pentru nunta sau alte evenimente. Majoritatea erau reusite dar am vazut si poze cu fete mai putin bine aranjate. Oricum , e chestie de gust.

mariuca29
25.03.2007, 12:22:37
La salonul Deliei Juja m-am tuns si vopsit saptamana asta. Ea este intr-adevar cosmeticiana, dar are coafeze angajate. Am vazut acolo doua albume cu poze cu fete machiate si/sau coafate pentru nunta sau alte evenimente. Majoritatea erau reusite dar am vazut si poze cu fete mai putin bine aranjate. Oricum , e chestie de gust.
Ai fost multumita de tunsoare si cum ti-a iesit culoarea?
Ne poti spune ,daca nu pare cam indiscret,cat te-a costat totul?

mariuca29
25.03.2007, 12:26:08
Imi poti spune daca servirea este ok,la ospatari ma refer,este bautura ,mancarea ajunge la tipm(calda)si restul serviciilor de servire?