PDA

Versiunea completa : Miresici din Constanta - discutii despre nunta

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

LauraLuiOda
18.11.2009, 15:35:02
da da!!! eu care ziceam ca statutul de doamna o sa o mai indulceasca putin:))=))
=))=))=)) Da' cum credeai tu ca o sa-mi dau cu firma in cap???
Dincolo de gluma, vreau sa va conving de unicitatea acestei zile si cat e de pacat s-o petrecti pe drumuri, cand exista si variante mai simple, cum o sa va para rau ca nu ati reusit s afaceti poze cu toata lumea, ca ati uitat una si alta.

alipety
18.11.2009, 15:40:39
=))=))=)) Da' cum credeai tu ca o sa-mi dau cu firma in cap???
Dincolo de gluma, vreau sa va conving de unicitatea acestei zile si cat e de pacat s-o petreceti pe drumuri, cand exista si variante mai simple, cum o sa va para rau ca nu ati reusit s afaceti poze cu toata lumea, ca ati uitat una si alta.
cat de mare dreptate ai! nu te contrazic;))
la faza cu pozele si eu regret multe: ca nu am poze deloc cu o prietena datorita careia suntem cununati, cateva cupluri nu apar deloc nici in poze, nici pe dvd, au fugit de camere...tot la capitolul "fuga de camera" intra si socrul meu, care e inexistent la petrecere:-" bunica de asemenea, a fost sus in camera la hotel cand eu faceam poze cu invitatii#-o
sunt atatea lucruri care ar putea fi simplificate, pentru a face din ziua nuntii una lejera si relaxanta, o zi de care sa te bucuri cu cei dragi;-)

flory2006
18.11.2009, 15:45:11
Adica faci civila pe ponton dupa care pleci la biserica si iar va intoarceti? Si toate astea in iulie??? Plin sezon in Mamaia...OMG! Cred ca nu vrei sa te bucuri deloc de ziua aia...ci s-o petreci in masina.
Summer face civila dupa cununia religioasa ;-)

LauraLuiOda
18.11.2009, 15:46:03
la faza cu pozele si eu regret multe: ca nu am poze deloc cu o prietena datorita careia suntem cununati, cateva cupluri nu apar deloc nici in poze, nici pe dvd, au fugit de camere...tot la capitolul "fuga de camera" intra si socrul meu, care e inexistent la petrecere:-" bunica de asemenea, a fost sus in camera la hotel cand eu faceam poze cu invitatii#-o
sunt atatea lucruri care ar putea fi simplificate, pentru a face din ziua nuntii una lejera si relaxanta, o zi de care sa te bucuri cu cei dragi;-)
Nici eu nu am cu bunicii mei, sunt doar fotografii instantanee. Si imi pare ru ca nu am trecut pe la mese sa facem si fotografii, desi m-am tinut de chestia asta toata noaptea. Asta e!

ancamariagadea
18.11.2009, 15:49:34
:-s off, barbatii! Eu cand am venit cu ideea de a pune stelute de mare cu funde colorate in loc de flori in piept a zis sarcastic ca el nu vrea martisoare la nunta!...deci iti inteleg perfect dezamagirea....

Nu te mai necaji! Multi dintre reprezentatii sexului masculin asa sunt.
Al meu nu vrea sa punem nimic in piept sub acelasi pretext: "...hmmm...aratca niste martisoare...le lipseste ata alb cu rosu...". Imi venea sa-l strang de gat dar...ce sa facem? Mai trebuie sa existe si compromisuri.
Deabia l-am convins sa punem macar parintilor, nasilor, fratilor cate o floare naturala
#-o

ancamariagadea
18.11.2009, 15:51:02
Cand am fost eu, nu era mai nimic, poate nu venisera toti inca. Oricum, ma interesau doar invitatiile, si nu am gasit, k restu' am :) Mersi frumos ^:)^ >:D<

Cam putine firme la targ, intr-adevar...
Dar am vazut lucruri interesante!;;)

flory2006
18.11.2009, 15:56:57
In legatura cu pozele, noi am facut poze cu fiecare cuplu/invitat in parte si le-am facut cadou dupa nunta fiecaruia. In felul acesta toti cei dragi au ramas cu o amintire placuta.

LauraLuiOda
18.11.2009, 15:59:36
Summer face civila dupa cununia religioasa ;-)
Asa mi s-a parut si mie initial, dar am zis ca nu s-a exprimat bine, sau e inca o dovada ca popii permit orice in zilele noastre?

alipety
18.11.2009, 16:02:27
In legatura cu pozele, noi am facut poze cu fiecare cuplu/invitat in parte si le-am facut cadou dupa nunta fiecaruia. In felul acesta toti cei dragi au ramas cu o amintire placuta.
excelenta varianta asta! si fotograful meu a zis ca o practica pentru cine-i cere :-"
dar nu au fost persoane la starea civila sau biserica si care nu au mai fost prezente si la restaurant? cum ai procedat in acest caz?

flory2006
18.11.2009, 16:13:29
excelenta varianta asta! si fotograful meu a zis ca o practica pentru cine-i cere :-"
dar nu au fost persoane la starea civila sau biserica si care nu au mai fost prezente si la restaurant? cum ai procedat in acest caz?
Noi am facut pozele mai spre dimineata (ora 3-4), am trecut pe la fiecare masa sa ciocnim un pahar de sampanie, cu invitatii care dansau in momentul ala am facut la plecare. Nu a durat mult insa atunci am simtit durerea de picioare.;))

alipety
18.11.2009, 16:17:09
Noi am facut pozele mai spre dimineata (ora 3-4), am trecut pe la fiecare masa sa ciocnim un pahar de sampanie, cu invitatii care dansau in momentul ala am facut la plecare. Nu a durat mult insa atunci am simtit durerea de picioare.;))
nu ai inteles.. :D
cu cei de la starea civila ai poze? nu au fost persoane care au fost doar pe zi, dar nu si seara??

flory2006
18.11.2009, 16:25:15
nu ai inteles.. :D
cu cei de la starea civila ai poze? nu au fost persoane care au fost doar pe zi, dar nu si seara??
La starea civila a venit un singur cuplu care nu a venit la restaurant, in rest au fost toti si seara. Si oricum am facut f multe poze la starea civila (de la 11 la 13). Am facut mai intai poze de grup, apoi cu fiecare, apoi numai noi 2.

amy_miha_ela
18.11.2009, 17:03:27
si eu tot asa am ca marturie: poze cu fiecare inivitat si le dau cadou din partea noastra .

flory2006
18.11.2009, 17:24:15
si eu tot asa am ca marturie: poze cu fiecare inivitat si le dau cadou din partea noastra .
Eu am avut si marturii pe mese (bombonica, un fluturas din sticla si numele noastre), pozele le-am dat dupa nunta.

Summer
18.11.2009, 20:03:01
Asa mi s-a parut si mie initial, dar am zis ca nu s-a exprimat bine, sau e inca o dovada ca popii permit orice in zilele noastre?

Da, a spus bine Flory, o sa facem cununia civila dupa cea religioasa. Care e dovada ca popii permit orice? Este strict o chestie de organizare. Vreau sa fac cununia religioasa in Biserica... Restul nu conteaza. Cred ca si preotii sunt constienti ca nu se duce nimeni cu alaiul de nunta pt slujba de nunta ca apoi sa nu mai treaca pe la starea civila.

LauraLuiOda
18.11.2009, 20:25:11
Da, a spus bine Flory, o sa facem cununia civila dupa cea religioasa. Care e dovada ca popii permit orice? Este strict o chestie de organizare. Vreau sa fac cununia religioasa in Biserica... Restul nu conteaza. Cred ca si preotii sunt constienti ca nu se duce nimeni cu alaiul de nunta pt slujba de nunta ca apoi sa nu mai treaca pe la starea civila.
Din minima cultura ''organizatorica'' pe care o am stiu ca se cere certificatul de casatorie la biserica, fara el nu te poate cununa, s-a schimbat ceva in ultimele 3 saptamani de cand m-am maritat?:-"

amy_miha_ela
18.11.2009, 20:37:09
Presupun k unii preoti accepta si asa cum face ea...nu toti dar orice e posibil nu ? Nici nasi necununati nu accepta inainte din cate stiu eu dar uite ca acum da... MAI au putin si fac si nunti in post:))

flory2006
18.11.2009, 20:46:28
Presupun k unii preoti accepta si asa cum face ea...nu toti dar orice e posibil nu ? Nici nasi necununati nu accepta inainte din cate stiu eu dar uite ca acum da... MAI au putin si fac si nunti in post:))
Fac de mult nunti in post stai tu linistita! Si 15 august (Sf Maria) e zi de post ca e Praznic Imparatesc si tot nu am ramas necununata, ba mai mult am avut 5 preoti.;))

amy_miha_ela
18.11.2009, 20:56:18
Mda =)) atunci ce a mai ramas?? sa ne cununam singuri ?:))

lunabonita
18.11.2009, 21:02:05
buna miresicilor!
vroiam sa va cer si eu cateva detalii despre palm beach? care este nr minim de pers, costul meniului etc?
sau ce alte localuri mi-ati recomanda in conditiile in care eu am sa am aprox 140 de invitati .
mc pt info!

amy_miha_ela
18.11.2009, 21:05:34
buna miresicilor!
vroiam sa va cer si eu cateva detalii despre palm beach? care este nr minim de pers, costul meniului etc?
sau ce alte localuri mi-ati recomanda in conditiile in care eu am sa am aprox 140 de invitati .
mc pt info!

Ti-am dat pm. La 140 de pers ar fii super calumea ca ar ramane mult spatiu pt dans.

adina_miha3la
18.11.2009, 21:08:02
Da, avem nunta in aceeasi zi si la restaurante asemanatoare :) Vad ca tu vrei si cununia religioasa pe ponton. Eu pe aia o fac la biserica dar civila o fac pe ponton :D

Da, facem cununic religioasa pe ponton. Cununia civila la casa casatoriilor. Ce pot sa zic...abia astept;))

lunabonita
18.11.2009, 21:15:24
mc mult ami , doar sper sa ma primeasca cu 140 de invitati si sa nu trebuiasca sa platesc restul meniurilor . asa ca si local mi se pare super

flory2006
18.11.2009, 21:20:26
mc mult ami , doar sper sa ma primeasca cu 140 de invitati si sa nu trebuiasca sa platesc restul meniurilor . asa ca si local mi se pare super
Vezi ca sunt 2 subiecte despre acest restaurant, gasesti acolo mai multe detalii Restaurante din Constanta (pag.3)

lunabonita
18.11.2009, 21:22:10
amy , am citit mesajul tau dar din pacate nu cred ca primesti ce-ti trimit eu pt k sunt noua aici si nu am apucat sa scriu cele 10 mesaje .
dar ma interesa nr minim de pers cu care m-ar primi cei de acolo, meniul deja mi-ai spus cum si ce, onorariul ospatarilor, cine se ocupa de cecorarea salonului , ce poti a aduci tu de acasa ...cam astea m-ar interesa in mare.
iti multumesc pt ajutor

lunabonita
18.11.2009, 21:31:17
Eu am fost la Zorile dar acolo ma obliga sa accept sa-mi faca ei decorarea localului de o firma unde directoarea e fata sefului de la zorile . faza e ca eu am o ruda care-mi face gratis decorarea localului , si chiar daca mi-ar lua ceva acum e la inceput de drum , doar ce si-a deschis firma si ia mult mai ieftin decat altii.

lunabonita
18.11.2009, 21:36:03
Mc pt tot Ami.As mai avea o nedumerire , e obligatoriu sa iau pe toti cei 15 ospatari , pt k ma gandesc eu la 140 de pers 7 , 8 sunt mai mult dcat suficient?

LauraLuiOda
18.11.2009, 22:01:59
Mda =)) atunci ce a mai ramas?? sa ne cununam singuri ?:))
Nu stiu ce a mai rams dar pe mine incepe sa ma irite aceasta categorie socio-pseudo-profesinala care nu mai respecta nimic:gen_07:

lunabonita
18.11.2009, 22:57:19
Mc mult amy. pup

Tarya
18.11.2009, 23:10:06

Super idee!:suuuper:

alipety
18.11.2009, 23:31:48
Eu am avut si marturii pe mese (bombonica, un fluturas din sticla si numele noastre), pozele le-am dat dupa nunta.
la asta lucrez eu acum, vreau sa dau invitatilor care au iesit in poze , normal (ca am avut cativa care au fost scumpi la vedere) cate un card de multumire atasat la o fotografie de la nunta.
bineinteles, la nunta au fost marturii si ziarul nuntii.
dar v-am mai zis, nu am fost la nici una, dar sunt nunti unde se dau ca marturii o poza cu mirii, care se printeaza in noaptea cu pricina in miniatelierul creat ad-hoc la restaurant. un laptop si o imprimanta selphy..si s-a rezolvat:-$

LauraLuiOda
18.11.2009, 23:35:06
la asta lucrez eu acum, vreau sa dau invitatilor care au iesit in poze , normal (ca am avut cativa care au fost scumpi la vedere) cate un card de multumire atasat la o fotografie de la nunta.
bineinteles, la nunta au fost marturii si ziarul nuntii.
dar v-am mai zis, nu am fost la nici una, dar sunt nunti unde se dau ca marturii o poza cu mirii, care se printeaza in noaptea cu pricina in miniatelierul creat ad-hoc la restaurant. un laptop si o imprimanta selphy..si s-a rezolvat:-$
Fataa, nu le mai da si tu idei, chiar ca nu vor mai avea timp sa danseze;))

alipety
18.11.2009, 23:42:23
Fataa, nu le mai da si tu idei, chiar ca nu vor mai avea timp sa danseze;))
fata, lasa ca esti tu aici....ma bazez pe tine ca sa contracarezi;-)
:*:*

LauraLuiOda
18.11.2009, 23:46:35
fata, lasa ca esti tu aici....ma bazez pe tine ca sa contracarezi;-)
:*:*
Hai k acum faci misto de mine:))

amy_miha_ela
18.11.2009, 23:48:29
:))) la mine nu stiu cum o sa fie- daca poze la minut sau cum ai spus tu... si din cate mi-a zis fotograful pozele vrea sa le faca la inceput cand vin invitatii ( ma gandesc eu ca sa aibe timp sa le scoata pana pleaca invitatii k la minut nu prea cred ..)
si ziar as vrea si eu ...dar pentru noi asa 1 nu pt toata lumea..

alipety
18.11.2009, 23:56:19
departe de mine acest gand, imi cer scuze ca te-am supi:-<
dar cred sincer ca au ce invata de la noi si e bine sa vada si partea mai goala a paharului, ca nu e totul roz. iar tu ai cel mai mult tupeu (sau sinceritate, cum ii zici tu:">) sa le-o zici in fata. eu, de ex, daca nu-mi place ceva sau ma enerveaza cineva, ma abtin si evit sa comentez:-$ (sunt si mai rusinoasa :D si mai putin curajoasa decat tine )
scuze inca o data:*
Hai k acum faci misto de mine:))

amy_miha_ela
19.11.2009, 00:01:25
departe de mine acest gand, imi cer scuze ca te-am supi:-<
dar cred sincer ca au ce invata de la noi si e bine sa vada si partea mai goala a paharului, ca nu e totul roz. iar tu ai cel mai mult tupeu (sau sinceritate, cum ii zici tu:">) sa le-o zici in fata. eu, de ex, daca nu-mi place ceva sau ma enerveaza cineva, ma abtin si evit sa comentez:-$ (sunt si mai rusinoasa :D si mai putin curajoasa decat tine )
scuze inca o data:*

Si eu tot la fel , zic in fata ...numai ca atunci cand mi se spune mie nu ascult pana nu ma dau cu capul.. Defectul meu ...poate ma reglez si eu pe drum:))

aroma_de_portocale
19.11.2009, 09:24:30
Si eu tot la fel , zic in fata ...numai ca atunci cand mi se spune mie nu ascult pana nu ma dau cu capul.. Defectul meu ...poate ma reglez si eu pe drum:))
Mihaela, daca nu sunt prea indiscreta, tu cum de "te-ai pacalit" sa te mariti atat de tanara??? Mie si acum mi se pare ca sunt prea mica, cu toate ca voi face 25 de ani, si zic eu ca e ok ...(chiar mai merge "copilarit" putin:P) :))=))
Sa nu crezi ca te judec...departe de mine gandul asta...eram doar curioasa..:D

oanababe
20.11.2009, 10:59:21
Buna dragutelor,

Ma inscriu si eu in clubul miresicilor de 2010.

Voi avea nunta pe 25 septembrie,am arvunit formatia si anume Polifonic Band care noua ne-au placut foarte mult,restaurantul Holtelului Militar de pe b-dul Mamaia......si urmeaza restul

Rochia acum ceva timp aveam o idee clara despre ce imi doresc,acum dupa ce m am tot informat,am vazut tot felul de rochii nu mai stiu
ce imi doresc:-s

As vrea daca puteti sa mi recomandati o agentie e decorari

KIsses

melinda21
20.11.2009, 12:01:18
Buna miresicilor din 2010, bine v-am gasit
Voi avea nunt in 14 august, deocamdata avem numai sala rezervata si sper sa reusim sa ne gasim un dj si un fotograf cat mai repede

cristina_ct
20.11.2009, 12:46:33
Buna dragutelor,

Ma inscriu si eu in clubul miresicilor de 2010.

Voi avea nunta pe 25 septembrie,am arvunit formatia si anume Polifonic Band care noua ne-au placut foarte mult,restaurantul Holtelului Militar de pe b-dul Mamaia......si urmeaza restul

Rochia acum ceva timp aveam o idee clara despre ce imi doresc,acum dupa ce m am tot informat,am vazut tot felul de rochii nu mai stiu

As vrea daca puteti sa mi recomandati o agentie e decorari

KIsses
eu am lucrat cu o agentie care ma costat 15mil.(fara aranjamente florale) si am fost ff multumita.iti trimit un PM cu pozele firmei,nu strica sa te uiti.
spor la pregatiri

aroma_de_portocale
20.11.2009, 13:24:30
Buna fetelor!Bine ati venit!>:D<

crisiftene86
20.11.2009, 13:43:28
Buna fetelor!Bine ati venit!>:D<

hello...bun venit in "club 2010"...;;) ;))

Tarya
20.11.2009, 14:42:35
Buna dragutelor,

KIsses

Te inteleg perfect...si eu am aceeasi problema cu rochia:-s ..asta si faptul ca imi plac la nebunie niste modele de peste 1000 de euro, lucru total necompatibil cu bugetul:sad: :sad:

Kammy23
20.11.2009, 14:53:52
Salutare miresici din Constanta!
Am intrat si eu in "clubul" vostru aici, pentru a va intreba daca a auzit cineva de formatia Meteor din Constanta. Eu sunt din Bucuresti, dar urmeaza sa incheiem colaborarea cu aceasta formatie, ce ne-a fost recomandata de niste prieteni.
As vrea totusi sa stiu si parerea voastra: A avut vreuna dintre voi la nunta formatia METEOR sau a fost la vreo nunta unde a cantat aceasta formatie? Cum vi se pare? Abordeaza mai multe genuri de muzica? Au un repertoriu variat?
Va rog din suflet sa ma ajutati, pt ca nu as vrea sa fac o greseala, fiind vorba de cel mai important eveniment din viata mea, iar pe muzica pun fff mult accentul. Insa acum am ajuns in criza de timp, mai multe formatii care imi placeau mi-au dat cate un refuz atunci cand le-am sunat, fiind ocupate cu alte nunti pe data mea :(. Deci ne-am "trezit" cam tarziu ..... Am ajuns la aceasta formatie, ca un colac de salvare, dintr-o recomandare ...insa nu gasesc nici un material cu ei pe net, nu au nici site, si nici pareri nu am gasit. Please helpppp!!!!!!!

magdalina
20.11.2009, 18:34:51
Felicitari si casa de piatra!:D

am observat ca restaurantul pe care l-ai ales pt nunta a fost Meteor si eram curioasa sa aflu mai multe detalii despre el...eu caut disperata o locatie spatioasa, aerisita..si cu ring mare:)) doar e nunta de moldoveni :D...in rest locatia se poate infrumuseta si prin ornamente...

Pupici pt toate miresicile!

PS: eu incep sa intru in panica...

buna!! as putea sa-ti dau o idee in legatura cu restaurantul "paradiso" din mangalia. este un restaurant f mare cu spatiu pt circa 500 de persoane si este f spatios si cred ca nu o sa ai f multe de facut in legatura cu aranjamentele!!!!
succes pe mai departe!!!!

Kammy23
20.11.2009, 18:46:47
Rectific ... Formatia Meteor este din MEDGIDIA. Plssss sariti cu pareri !!! Plsss:[email protected]
>:D<

amy_miha_ela
20.11.2009, 19:33:04
Mihaela, daca nu sunt prea indiscreta, tu cum de "te-ai pacalit" sa te mariti atat de tanara??? Mie si acum mi se pare ca sunt prea mica, cu toate ca voi face 25 de ani, si zic eu ca e ok ...(chiar mai merge "copilarit" putin:P) :))=))
Sa nu crezi ca te judec...departe de mine gandul asta...eram doar curioasa..:D

Pai suntem impreuna de 4 ani si jumatate si stam impreuna de 2 ani jumate si zic eu ca am trecut peste ce era mai greu ..asa ca daca ne-am inteles asa bine ,am hotarat ca asta imi doresc si uite asa..m-am pacalit":P.
Eu nici nu sunt genul de persoana care are multi prieteni, iese in cluburi sau mai stiu eu ce(ca sa copilaresc)sunt o fire mai linistita, stiu ce vreau si fac ce vreau cand vreau...lucrul asta nu cred ca ne va schimba cu nimic vietile/ relatia...pana la urma ce e? o hartie ... si nunta propriu zisa la care visam toate:)

dorinutza
21.11.2009, 10:32:30
Pai suntem impreuna de 4 ani si jumatate si stam impreuna de 2 ani jumate si zic eu ca am trecut peste ce era mai greu ..asa ca daca ne-am inteles asa bine ,am hotarat ca asta imi doresc si uite asa..m-am pacalit":P.
Eu nici nu sunt genul de persoana care are multi prieteni, iese in cluburi sau mai stiu eu ce(ca sa copilaresc)sunt o fire mai linistita, stiu ce vreau si fac ce vreau cand vreau...lucrul asta nu cred ca ne va schimba cu nimic vietile/ relatia...pana la urma ce e? o hartie ... si nunta propriu zisa la care visam toate:)
sa va ajute D-zeu sa va intemeiati familia mult dorita! casa de piatra, intelegere si copii frumosi!!!:-"

crissb
21.11.2009, 11:36:38
Fetelor mi-am gasit si fotograf, cameraman :) Sunt f multumita pana acum. Am restaurant ( Colonadele - salonul de pe stg), formatia Lucas ( am auzit numai lucruri f frumoase despre ei) si acum mi-am rezolvat si cu fotografiatul, filmat.
In legatura cu rochia, am gasit pe net o rochitza f draguta ( dar este din America si.....)
Pana ma hotarasc cu rochia m-am gandit sa incep sa colind magazinele si sa probez si poate imi place ceva.
Ma gandeam sa incep cu firma White lady, o sa ma duc sa probez cateva rochitze.
Am vazut o rochitza f dragutza la Bien Savvy dar era 6100 Ron, mult peste bugeul meu. Sper sa-mi gasesc sau sa-mi fac o rochie dragutza pana in 3000 ron.

broskigi
21.11.2009, 12:12:06
Fetelor mi-am gasit si fotograf, cameraman :) Sunt f multumita pana acum. Am restaurant ( Colonadele - salonul de pe stg), formatia Lucas ( am auzit numai lucruri f frumoase despre ei) si acum mi-am rezolvat si cu fotografiatul, filmat.
In legatura cu rochia, am gasit pe net o rochitza f draguta ( dar este din America si.....)
Pana ma hotarasc cu rochia m-am gandit sa incep sa colind magazinele si sa probez si poate imi place ceva.
Am vazut o rochitza f dragutza la Bien Savvy dar era 6100 Ron, mult peste bugeul meu. Sper sa-mi gasesc sau sa-mi fac o rochie dragutza pana in 3000 ron.

Buna,

Vezi ca este topic si pt Bien Savvy. Daca vrei intra acolo mai vorbim despre rochite :)
Si mie mi-a fost greu sa ma decid pt rochita mea, pt ca preturile nu-s mici
http://picasaweb.google.com/Broskigi/LaProbatDeRochite2#5401371420273331522
Eu imi platesc rochita in 3 rate, adica o achit cam pe 10 feb :"> , altfel nu aveam bani sa o achizitionez.
In general magazinele mai mari permit aceasta metoda.

Sper sa reusesti sa-ti iei rochita dorita.
Daca poti face un efort, nu renunta la ROCHITA TA, pt ca bugetul, oricum este fictiv. 98% dintre miresicile isi depasesc bugetul :))

uana
21.11.2009, 13:03:26

Heeeey, avem nunta in aceeasi zi, la acelasi restaurant, numai k eu fac pe terasa :D

elena_v_
21.11.2009, 13:42:42
buna ziua,miresici! va doresc un weekend f placut! eu pot spune ca l-am inceput foarte bine...am gasit azidimineata si formatia si am arvunit-o#:-S am mai scapat de niste bani...de fapt otata saptamana am facut o gramada de treaba ca m-am mutat cu chirie.pacat ca nu am net acolo...si nici laptop,ceva,de tastat.hehe;dar acum sunt acasa la mama si profit de netul ei.

elena_v_
21.11.2009, 13:49:05
Buna,

Vezi ca este topic si pt Bien Savvy. Daca vrei intra acolo mai vorbim despre rochite :)
Si mie mi-a fost greu sa ma decid pt rochita mea, pt ca preturile nu-s mici
http://picasaweb.google.com/Broskigi/LaProbatDeRochite2#5401371420273331522
Eu imi platesc rochita in 3 rate, adica o achit cam pe 10 feb :"> , altfel nu aveam bani sa o achizitionez.
In general magazinele mai mari permit aceasta metoda.

Sper sa reusesti sa-ti iei rochita dorita.
Daca poti face un efort, nu renunta la ROCHITA TA, pt ca bugetul, oricum este fictiv. 98% dintre miresicile isi depasesc bugetul :))

ai dreptate ,daca ti se pune pata pe o rochita,numai la ea iti va sta gandul...buna idee cu plata in rate.eu una,am gasit local,peste 2 sapt am gasit fotograf,peste inca o luna formatie.trebuie sa le iau pe rand,mai ales ca acum am de platit si chiria in fiecare luna...intr-un fel,e bine sa organizam nunta in mai multe luni,ca altfel,ce farmec mai au pregatirile,daca le faci din timp?

crissb
21.11.2009, 14:15:30
Ok sunt de acord cu voi in privinta rochiei ,dar ma gandeam ca as prefera sa platesc rate pt o excursie de vis decat pentru o rochie de 6000 ron care probabil va ajunge la 7000 cu totul.
Sper sa gasesc ceva dragut pana in 3000 Ron. De ex mie mi-a placut f mult si rochia Ruxandrei si am inteles ca a fost cumparata de la White Lady.
Uana am vb si alta data despre nunta noastra care este in aceeasi zi :)

adina_miha3la
21.11.2009, 16:01:27
Ufff...am mai scapat de o grija azi!
Am cumparat verighetele....sunt asa de linistita si fericita...O sa incerc sa atasez o poza pe seara. Pupici.

nikoletta
21.11.2009, 19:50:49
Ufff...am mai scapat de o grija azi!
Am cumparat verighetele....sunt asa de linistita si fericita...O sa incerc sa atasez o poza pe seara. Pupici.
=D> felicitari. sa va aduca mult noroc si o legatura cat mai puternica.

Myk_85
22.11.2009, 20:08:18
Buna seara fetelor . Sper sa ma primiti si pe mine in comunitatea voastra :D ....sunt prietena lu puiuscump (cea blonda de la intalnire) . va pup pe toate si va urez o seara placuta in continuare :*

pretyflory
22.11.2009, 20:10:52
Buna seara fetelor . Sper sa ma primiti si pe mine in comunitatea voastra :D ....sunt prietena lu puiuscump (cea blonda de la intalnire) . va pup pe toate si va urez o seara placuta in continuare :*
bine ai venit printre noi :D >:D<

LauraLuiOda
22.11.2009, 20:29:18
Bine ai venit, sper ca ti-a placut la intalnire:D

dorinutza
22.11.2009, 20:40:32
buna "prietena">:D< ...speram k pe viitor sa devii si prietena noastra>:D<

crisstallus_cris
22.11.2009, 21:06:19
Bine ai venit si felicitari pt curaj!Primul mesaj postat si prima intalnire!Tine-o tot asa!

amy_miha_ela
22.11.2009, 22:21:47
Fetelor, am uitat sa va intreb la intalnire... mi-a venit mie ieri inca o idee:))
Si anume: sa facem cununia civila de ziua mea(28 iulie), adica cu o luna inainte de nunta pentru a-mi face damblaua cu ...cununia civila in aer liber care ar fi mai usor de realizat pt ca pica miercurea , si asa in ziua nuntii vom fi mai liberi un pic.
Ce ziceti de ideea mea?

LauraLuiOda
22.11.2009, 22:25:26
Fetelor, am uitat sa va intreb la intalnire... mi-a venit mie ieri inca o idee:))
Si anume: sa facem cununia civila de ziua mea(28 iulie), adica cu o luna inainte de nunta pentru a-mi face damblaua cu ...cununia civila in aer liber care ar fi mai usor de realizat pt ca pica miercurea , si asa in ziua nuntii vom fi mai liberi un pic.
Ce ziceti de ideea mea?
Mie una mi se pare ok, cred ca e chiar inainte de post. Probabil ca nu va fi si caldura lui cuptor, cred ca seara va fi perfect la o terasa:gen_05:

Tarya
23.11.2009, 00:04:55
Ce ziceti de ideea mea?

Mie mi se pare o idee foarte buna. Eu sunt pro cununia civila in alta zi, din motive practice legate de timp.

uana
23.11.2009, 00:07:33
Mie mi se pare o idee foarte buna. Eu sunt pro cununia civila in alta zi, din motive practice legate de timp.

Subscriu :)>-

uana
23.11.2009, 00:08:49

Oooo, pana la urma nu ai rezistat si ai facut cont :)
Bine ai venit si la cat mai multe mesaje :))

oanababe
23.11.2009, 09:29:56
:)>-
eu am lucrat cu o agentie care ma costat 15mil.(fara aranjamente florale) si am fost ff multumita.iti trimit un PM cu pozele firmei,nu strica sa te uiti.
spor la pregatiri

Multumesc mult ptr ajutor>:D<

Suna f bine oferta,cam de asta am nevoie....ceva ieftin si frumos.

Kiss u!

oanababe
23.11.2009, 09:35:21
Te inteleg perfect...si eu am aceeasi problema cu rochia:-s ..asta si faptul ca imi plac la nebunie niste modele de peste 1000 de euro, lucru total necompatibil cu bugetul:sad: :sad:

Simtim si gandim la fel

Am gasit niste rochii de la Demetrios si Daniel Degli D'Onofri care erau f scumpe..deja ma imaginam in ele

Standardul fiind atat de ridicat toate celelalte nu ma multumesc:(

Dar pe alta parte nici nu sunt de acord sa dai 1000 euro pe o rochie pe care o porti o 24 h.

Kiss u

oanababe
23.11.2009, 09:43:44
Subscriu la ideea privind cununia civila intr-o alta zi.

Mi se pare foarte obositor ca in aceiasi zi sa le faci pe toate,imi doresc ca seara sa pot sa fiu fresh si sa ma pot distra.

M-am gandit sa facem cununia intr-o alta zi in aceiasi sapt cu nunta,ce spuneti?

Kisses

uana
23.11.2009, 11:03:36

Mi se pare foarte obositor ca in aceiasi zi sa le faci pe toate,imi doresc ca seara sa pot sa fiu fresh si sa ma pot distra.

M-am gandit sa facem cununia intr-o alta zi in aceiasi sapt cu nunta,ce spuneti?

Kisses

Si noi tot asa ne'am gandit, in aceiasi saptamana cu nunta, da'n alta zi, tot din motivul timpului, oboselii si in primul rand nu vreau sa fiu stresata k nu o sa gasesc loc la civila la ora care'mi trebuie:)

Tarya
23.11.2009, 11:34:53

Kisses

:suuuper: Eu de exemplu o voi face vineri. As fii fost tentata sa o fac mai in mijlocul saptamanii, dar am persoane care vin din tara si vor sa fie prezente la cunuia civila asa ca ziua dinaintea nuntii mi s-a parut perfecta!:)>-

adina_miha3la
23.11.2009, 14:42:55
spor la pregatiri

[-o<[-o<[-o< Imi poti trimite si mie? Si eu sunt in cautarea unei agentii...ce am gasit pana acum mi se pare cam scump. Te rooog...:D:*

adina_miha3la
23.11.2009, 14:46:10
=D> felicitari. sa va aduca mult noroc si o legatura cat mai puternica.

multumesc frumos...:*:*:*

blonda1111
23.11.2009, 18:28:34
Miresici de 2010 ce mai faceti? Ce mai spuneti? Cum va mai merg pregatirile? :)

crisiftene86
24.11.2009, 08:20:20
Miresici de 2010 ce mai faceti? Ce mai spuneti? Cum va mai merg pregatirile? :)

ce sa mai zic, eu una mai nimic , multa munca la servicu , aks iarasi trb de altfel stiti ce este de facut cand ajungi aks ( mancare,curatenie, spalat etc).
nu am mai facut nimic, neaparat trb sa ajung la rest sa vad ce are sa imi ofere o tipa cu decoratiuni si in acelasi timp sa vad ce mai este pe acolo, poate rezolv cu tortul...habar nu am...in rest in forta o sa intru mai prin feb-mar cand vine TARGUL ala mare...sa vedem ce o fi...
va pup, spor la trb , le preg , la invatat, la tot ce vreti voi...:D :x :*

blonda1111
24.11.2009, 08:43:13
ce sa mai zic, eu una mai nimic , multa munca la servicu , aks iarasi trb de altfel stiti ce este de facut cand ajungi aks ( mancare,curatenie, spalat etc).
nu am mai facut nimic, neaparat trb sa ajung la rest sa vad ce are sa imi ofere o tipa cu decoratiuni si in acelasi timp sa vad ce mai este pe acolo, poate rezolv cu tortul...habar nu am...in rest in forta o sa intru mai prin feb-mar cand vine TARGUL ala mare...sa vedem ce o fi...
Si la noi cam la fel este.Am intrat asa intr-o rutina, munca , acasa, mancare , curatenie, cumparaturiii....Ne-am propus de vreo 2 saptamani sa mergem la teatru si nu mai reusim :(((. Mai vin si sarabatorii acum repejor.

izabelle
24.11.2009, 11:00:15
de care targ mare spui, ala din buc din per ian-febr? Am auzit ca va fi si la noi prin febr, dar dc e la fel ca asta care a trecut..

crisiftene86
24.11.2009, 11:19:41
de care targ mare spui, ala din buc din per ian-febr? Am auzit ca va fi si la noi prin febr, dar dc e la fel ca asta care a trecut..

este targul din cta care vine de obicei la IAKI...si este imens fata de asta de la CITy PARK...
abia ast ...k eu dc nu imi gasesc la targ nasol...am inteles k cica prin feb-mar vine....om vedea...ne anuntam:)>- ;;)
abia ast sa vina sa vad dc imi iau ROCHIA si toate celelalte accesori...:">

izabelle
24.11.2009, 12:31:06
este targul din cta care vine de obicei la IAKI...si este imens fata de asta de la CITy PARK...
abia ast ...k eu dc nu imi gasesc la targ nasol...am inteles k cica prin feb-mar vine....om vedea...ne anuntam:)>- ;;)
ar fi bn sa-mi gasesc de aici ca sa nu mai merg pana la buc , dar dc e prin martie e dupa targurile de la buc

maimutica85
24.11.2009, 20:17:33
:)>-

Multumesc mult ptr ajutor>:D<

Suna f bine oferta,cam de asta am nevoie....ceva ieftin si frumos.

Kiss u!

Buna fetelor,

Imi puteti da si mie va rog un PM cu datele de contact ale agentiei de care vorbiti? CAut si eu ceva asemanator. Multumesc frumos. O seara minunata!

blonda1111
25.11.2009, 08:35:43
Nu vreau sa fiu rea dar mie nu imi plac stalpisori de la intrare de la agentia de care imi spuneai cristina_ct :(((. Nu stiu da parca nu prea vin bine cu bratele acelea ale lumanarilor :(((....In rest aranjamentele par ok. ;-)

blonda1111
25.11.2009, 08:41:14
Si cu mii de scuze dar acele poze pe care le-am vazut nu-i avantajeaza. Funditele care sunt facute la spatele scaunele par aruncate acolo asa ....Eu am o problema cu ideea de ingrijit, curat. Sa nu spun perfect ca poate sunt prea deplasata. Poate sunt eu altfel dar...eu asa vad lucrurile....[-( . :(((((((. Nunta asta o sa imi scoata fire de par alb :(((..Multeee la numarrrr

cristina_ct
25.11.2009, 08:54:34
anu asta targu de la iaki a fost mult mai mic k ala de la perla..si mult mai sarac..eu ma gandeam k dak e la iaki..mama ce targ o sa fie..dar a fost o totala dezamagire pt mine

crisiftene86
25.11.2009, 12:38:56
anu asta targu de la iaki a fost mult mai mic k ala de la perla..si mult mai sarac..eu ma gandeam k dak e la iaki..mama ce targ o sa fie..dar a fost o totala dezamagire pt mine

nasol...:-s

D_aka
26.11.2009, 18:44:15
sal..........
am o intrebare...... de fapt 2!
pentru fetele care au avut sau au nunta la Sf Nicolae Vechi (langa catedrala): cu cat timp inaite tre sa ma duc sa-mi fac programarea la biserica pt cununia religioasa? si cat e taxa de biserica (aia oficiala) si cam cat ati dat voi (de fapt nasii) la biserica (in afara de taxa oficiala)?

MimiEla
26.11.2009, 20:04:13
sal..........
pentru fetele care au avut sau au nunta la Sf Nicolae Vechi (langa catedrala): cu cat timp inaite tre sa ma duc sa-mi fac programarea la biserica pt cununia religioasa? si cat e taxa de biserica (aia oficiala) si cam cat ati dat voi (de fapt nasii) la biserica (in afara de taxa oficiala)?
buna
iti pot raspunde la una din cele doua intrebari.
prietena mea a avut nunta la acea biserica, si s-a programat cam prin luna iulie sau august si nunta a avut loc la sfarsiful lunii octombrie. nu am auzit-o spunand ca e cumva prea tarziu sau ca nu avea disponibila ora dorita, deci cred ca se poate rezolva si intr-o perioada mai scurta.

in privinta taxei, nu cunosc.

D_aka
26.11.2009, 20:18:56
buna
iti pot raspunde la una din cele doua intrebari.
prietena mea a avut nunta la acea biserica, si s-a programat cam prin luna iulie sau august si nunta a avut loc la sfarsiful lunii octombrie. nu am auzit-o spunand ca e cumva prea tarziu sau ca nu avea disponibila ora dorita, deci cred ca se poate rezolva si intr-o perioada mai scurta.

in privinta taxei, nu cunosc.

deci pot respira usurata, nu tre' sa imi rod unghiile inca!
msk de raspuns.

blonda1111
26.11.2009, 20:37:21
fetelor ce mai spuneti ? voi cele de 2010 ? :-p :-p :-p :A :A :A :bye_01: :bye_01: :bye_01: :bye_01: :bye_01: :bye_01: :bye_01:

crissb
26.11.2009, 20:40:08
Eu ma plimb prin magazine si ma uit dupa rochitze de mireasa, caut modele de invitatii pe internet, etc. Profit de putinele zile de concediu restante pe care le am de luat anul acesta.:)

blonda1111
26.11.2009, 20:41:53
Eu ma plimb prin magazine si ma uit dupa rochitze de mireasa, caut modele de invitatii pe internet, etc. Profit de putinele zile de concediu restante pe care le am de luat anul acesta.:)
Foarte bine ca iti folosesti timpul la maxim :A

LauraLuiOda
26.11.2009, 21:06:54
sal..........
Si eu zic sa stai linistita, oricum preotii isi fac agenda de nunti dupa 1 ianuarie.

elena_v_
26.11.2009, 21:12:54

buna seara ,fetelor! ca veni vorba de targuri,pe mine nici unul nu m-a impresionat...targurile din cta ,ca in alte orase n-am avut ocazia sa ajung.totusi,daca vad vreo rochie la targ,dar firma e din nordul tarii,de exemplu,nu cred ca mi-as face comanda sa mi-o trimita ei..e un risc destul de mare...tot din cta imi cumpar rochia

v-am pupat!

LauraLuiOda
26.11.2009, 21:29:19
buna seara ,fetelor! ca veni vorba de targuri,pe mine nici unul nu m-a impresionat...targurile din cta ,ca in alte orase n-am avut ocazia sa ajung.totusi,daca vad vreo rochie la targ,dar firma e din nordul tarii,de exemplu,nu cred ca mi-as face comanda sa mi-o trimita ei..e un risc destul de mare...tot din cta imi cumpar rochia

v-am pupat!
Ai mare dreptate, asa am patit eu la targul de la Bucuresti, cel mare, am probat o rochita tare frumoasa, tafta lucioasa, crem, era deosebita, dar era cam marisoara, imi trebuia cel putin un numar mai mic. Dar firma era din Iasi, Diva Salon, si ma obliga sa o iau pe loc pentru ca ei nu colaboreaza la distanta Am fost dezamagita pentru ca era singura rochie pe placul meu de acolo.

D_aka
26.11.2009, 21:32:16
Si eu zic sa stai linistita, oricum preotii isi fac agenda de nunti dupa 1 ianuarie.

:) pai m-am agitat fiindca pe alte topicuri pe unde am mai umblat am vazut ca foarte multe fete aveau biserica deja stabilita....... si am intrat si eu in panica!

oricum dc poate cineva sa-mi zica cat costa taxa la biserica......... macar sa stiu cat sa aloc acestei cheltuieli. ;))

LauraLuiOda
26.11.2009, 21:34:28
:) pai m-am agitat fiindca pe alte topicuri pe unde am mai umblat am vazut ca foarte multe fete aveau biserica deja stabilita....... si am intrat si eu in panica!

oricum dc poate cineva sa-mi zica cat costa taxa la biserica......... macar sa stiu cat sa aloc acestei cheltuieli. ;))
Cred ca mai scump ca la Mina nu e, deci aloca max. 3 mil. La Catedrala anul asta era 50 de ron, iar la restu' cam 100 ron.

D_aka
26.11.2009, 21:35:33
Cred ca mai scump ca la Mina nu e, deci aloca max. 3 mil. La Catedrala anul asta era 50 de ron, iar la restu' cam 100 ron.

aha.......... msk!

crisiftene86
27.11.2009, 08:21:49

nu vreau sa spun k vai stiu eu mai bn...dar eu am fost ptr mine , adica 28 aug...si nu mai avea liber decat ora 19...asa k e posibil sa fie si la tine si la fel...eu zic k nu strica sa mergi sa pui o intrebare...
de taxe si alte alea..nu stiu sa iti spun ca se ocupa nasul de toate...asa a spus...;-) ;))

irinastef
27.11.2009, 09:37:46

da, chiar asa.....toti incep programarile dupa 1 ianuarie; iar de taxa de la biserica se ocupa nasul. Asta este una din traditiile care am observat ca inca se mai tine.

elena_v_
27.11.2009, 11:16:02
Ai mare dreptate, asa am patit eu la targul de la Bucuresti, cel mare, am probat o rochita tare frumoasa, tafta lucioasa, crem, era deosebita, dar era cam marisoara, imi trebuia cel putin un numar mai mic. Dar firma era din Iasi, Diva Salon, si ma obliga sa o iau pe loc pentru ca ei nu colaboreaza la distanta Am fost dezamagita pentru ca era singura rochie pe placul meu de acolo.

au mai patit si alte fete asa....cel mai bine e sa o iei pe loc,care iti vine bine si-ti place,aia e pentru tine...iar eu,slava Domnului,sigur o sa gasesc ceva ce-mi place ca e mai usor cu rochiile albe...

MimiEla
27.11.2009, 11:17:24

m-am uitat la data casatoriei tale, e in august, deci intr-o perioada aglomerata in ceea ce priveste nuntile, cazul de care iti spuneam eu a fost o nunta la sfarsit de octombrie, deci mai putin aglomerata din pricina necunoasterii vremii :) ai putea sa mergi mai din timp.

noi de ex am facut la Sf Mina si am stabilit biserica in luna ianuarie desi nunta a fost la sfarsit de septembrie, e adevarat, eram singurii care stabilisera cununie in acea zi la acel moment, dar noi am vrut sa ne stabilim data peste tot din timp, restul, detalii etc se pot face si pe aprcurs :)

nikoletta
27.11.2009, 12:29:00
au mai patit si alte fete asa....cel mai bine e sa o iei pe loc,care iti vine bine si-ti place,aia e pentru tine...iar eu,slava Domnului,sigur o sa gasesc ceva ce-mi place ca e mai usor cu rochiile albe...
eu am luat-o de la o firma din bucuresti care le aduce din oradea. si puteam face modificari si in bucuresti, si le facea in aceiasi zi daca faceai programare sau faci la o casa de moda in constanta.

D_aka
27.11.2009, 12:32:56
offf.......... greu!
cred ca o sa ma duc sa dau o raita pe la biserica........... macar sa vad cum sta treaba, iar dc am noroc sa-l gasesc acolo pe parintele Marius o sa-l intreb dc sa ma programez de acu si ce ore mai are libere........ daca mai sunt ;))

msk de raspunsuri!

ps: nasu meu nu e in tara si o sa vina numa la nunta asa ca io o sa ma ocup de tot si el o sa deconteze ce considera de cuviinta atunci cand o sa vina.... d-aia tre sa stiu si taxa la biserica, si cate se da corului, preotilor si tot felu de chestii d-astea care altfel nu ar fi problema mea! tre sa fiu informata!

MimiEla
27.11.2009, 12:39:35
offf.......... greu!
cred ca o sa ma duc sa dau o raita pe la biserica........... macar sa vad cum sta treaba, iar dc am noroc sa-l gasesc acolo pe parintele Marius o sa-l intreb dc sa ma programez de acu si ce ore mai are libere........ daca mai sunt ;))

msk de raspunsuri!

ps: nasu meu nu e in tara si o sa vina numa la nunta asa ca io o sa ma ocup de tot si el o sa deconteze ce considera de cuviinta atunci cand o sa vina.... d-aia tre sa stiu si taxa la biserica, si cate se da corului, preotilor si tot felu de chestii d-astea care altfel nu ar fi problema mea! tre sa fiu informata!
nasii nostri erau din celalalt capat al tarii si la fel doream sa stim tariful... si l-am intrebat in 3 randuri pe preot si nu ne-a zis... ca e treaba nasilor, ca nu ii priveste pe fini... :D

D_aka
27.11.2009, 12:47:30
nasii nostri erau din celalalt capat al tarii si la fel doream sa stim tariful... si l-am intrebat in 3 randuri pe preot si nu ne-a zis... ca e treaba nasilor, ca nu ii priveste pe fini... :D

sper sa nu-mi faca tot asa ca schimb biserica pana imi zice unu tot ce vreau sa stiu!! cum tarifu "nu-i priveste pe fini" asa nu o sa fie nici treaba mea cu biserica lui! poate io am nasi care nu au putere financiara si-i vreau numa ca-s pe inima mea! si vreau io sa platesc tot ca-s mai cu mot! ce treaba are el! eeee...........

o sa ma duc sa vad ce aflu si eu....... msk!

blonda1111
27.11.2009, 13:51:29
eu am luat-o de la o firma din bucuresti care le aduce din oradea. si puteam face modificari si in bucuresti, si le facea in aceiasi zi daca faceai programare sau faci la o casa de moda in constanta.
eu mi-am propus sa astept mai intai targul din februarie. sa vad daca am noroc. Dc nu gasesc nimik atunci incep cautarile intense prin c-ta. :D

Tarya
27.11.2009, 13:56:53
Si eu astept targuriile pentru rochita....:D in rest mai avem doar costumatia pt civila, costumul si pantofii lui + paharele pt noi si nasii. Asta in cazul ca nu ma razgandesc eu la ceva si vreau sa cumpar altceva:))

blonda1111
27.11.2009, 13:59:35
Si eu astept targuriile pentru rochita....:D in rest mai avem doar costumatia pt civila, costumul si pantofii lui + paharele pt noi si nasii. Asta in cazul ca nu ma razgandesc eu la ceva si vreau sa cumpar altceva:))
eu imi doresc foarte mult pahare simple de cristal( :D ) cu numele noastre inscriptionate. Stiu ca o sa ma coste, dar e o amintire foarte frumoasa.:)>- . M-a gandeam sa iau un set de 6 si sa le fac cadou si nasilor 2 din ele:-B

Tarya
27.11.2009, 13:59:44
:D mi-am amintit..+meniurile, cadoul pt nasi si colierul pt domnisoara de onare(e o traditie straina simpatica pe care vreau s-o tin pt ca domnisoara mea de onoare e cea mai scumpa prietena pe care o poate avea o persoana)

Tarya
27.11.2009, 14:00:42
eu imi doresc foarte mult pahare simple de cristal( :D ) cu numele noastre inscriptionate. Stiu ca o sa ma coste, dar e o amintire foarte frumoasa.:)>- . M-a gandeam sa iau un set de 6 si sa le fac cadou si nasilor 2 din ele:-B

Mie mi se pare o idee super buna, cred ca nasii vor fii incantati

MissSwan
27.11.2009, 14:07:48
:D mi-am amintit..+meniurile, cadoul pt nasi si colierul pt domnisoara de onare(e o traditie straina simpatica pe care vreau s-o tin pt ca domnisoara mea de onoare e cea mai scumpa prietena pe care o poate avea o persoana)

:"> Vai, ma faci sa rosesc!;;)

:))

blonda1111
27.11.2009, 14:09:40
:"> Vai, ma faci sa rosesc!;;)

:))
Voi ma cunoasteti cumva?> Hmm best friends sau mi se pare mie? ;;)

MissSwan
27.11.2009, 14:11:48
Voi ma cunoasteti cumva?> Hmm best friends sau mi se pare mie? ;;)

Da, ai ghicit. Imi scoate peri albi de vreo 13-14 ani de zile! :)) Mai ales acum de cand cu nunta! :P

blonda1111
27.11.2009, 14:16:46
Da, ai ghicit. Imi scoate peri albi de vreo 13-14 ani de zile! :)) Mai ales acum de cand cu nunta! :P
ce frumos....Nu ca iti scoate peri albi:D ... Ca sunteti prietene de atata timp.

Tarya
27.11.2009, 14:28:01
ce frumos....Nu ca iti scoate peri albi:D ... Ca sunteti prietene de atata timp.

:D multumim.....in felul nostru special suntem fix pe aceeasi lungime de unda;;) :*

blonda1111
27.11.2009, 14:30:09
:D multumim.....in felul nostru special suntem fix pe aceeasi lungime de unda;;) :*
f f f f frumos! E greu in ziua de azi sa iti cladesti o relatie sincera de prietenie. :-< Voi va puteti considera norocoase!

Tarya
27.11.2009, 17:42:37
Fetelor voi ce luati cadou pentru nasi? Eu sunt in mare dilema.....electrocaznice si electronice au peste masura(nasu e obsedat), icoane au tot primit iar cristale si alte lucrurii de genu au primit o tona la cununia lor civila. :(
Ca buget asa avea cam max 10 milioane.

crissb
27.11.2009, 18:00:53
si domnisoara mea de onoare este o prietena buna ( ne cunoaste de 20 ani).
in legatura cu cadoul pt nasi eu ma gandeam sa-i intreb, sau sa le propun eu ceva sa vad daca sunt de acord. Eu ma gandesc la un televizor LCD daca nu o sa-si cumpere pana atunci.
Oare unde gasesc rochitze la fel pt domnisoarele de onoare?. As vrea sa le cumpar eu la amandoua la fel.

crisstallus_cris
27.11.2009, 18:01:58
offf.......... greu!

msk de raspunsuri!

Noi am facut anul trecut cununia la Sf Nicolae.Am mers in februarie sa vorbim si eram singurii la data respectiva.Nu am platit nici o taxa de cununie,doar ce a dat nasul in ziua nuntii,dar sincer nu l-am intrebat cat a fost.

Tarya
27.11.2009, 18:19:27
si domnisoara mea de onoare este o prietena buna ( ne cunoaste de 20 ani).
in legatura cu cadoul pt nasi eu ma gandeam sa-i intreb, sau sa le propun eu ceva sa vad daca sunt de acord. Eu ma gandesc la un televizor LCD daca nu o sa-si cumpere pana atunci.
Oare unde gasesc rochitze la fel pt domnisoarele de onoare?. As vrea sa le cumpar eu la amandoua la fel.

Incearca la cromexim, au lucruri elegante si variate ca si model si culoare. Stiu ca au un magazin-atelier la delfinariu unde iti fac si modificarile adecvate in costul rochitei.

amy_miha_ela
27.11.2009, 20:57:27
Buna seara fetelor...ma bag si eu:D...
Nasii mei nu sunt deloc pretentiosi, sunt oameni simpli, modesti... am intrebat deja ce vor si mi-au spus ca un cadou mic ,simbolic ar valora mult mai mult decat unul costisitor.
Eu nu am mai facut nimic pt nunta momentan...maine trebuie sa-mi vina si mie sticlele pt invitatii:X:X

nikoletta
27.11.2009, 21:55:40
Incearca la cromexim, au lucruri elegante si variate ca si model si culoare. Stiu ca au un magazin-atelier la delfinariu unde iti fac si modificarile adecvate in costul rochitei.
si la noi a fost o problema cadoul pentru nasi, pentru ca au de toate.
am luat o statuie din bronz de pe net. arata foarte bine si e de efect intr-un living sau intr-un hol.
iti atasez un exemplu. sunt multe modele si cred ca gasesti si la pret mai mic.

LauraLuiOda
27.11.2009, 22:27:57
si la noi a fost o problema cadoul pentru nasi, pentru ca au de toate.
am luat o statuie din bronz de pe net. arata foarte bine si e de efect intr-un living sau intr-un hol.
iti atasez un exemplu. sunt multe modele si cred ca gasesti si la pret mai mic.
E chiar draguta, cat de inalta e?

D_aka
27.11.2009, 23:10:02
Noi am facut anul trecut cununia la Sf Nicolae.Am mers in februarie sa vorbim si eram singurii la data respectiva.Nu am platit nici o taxa de cununie,doar ce a dat nasul in ziua nuntii,dar sincer nu l-am intrebat cat a fost.

aha! e bine de stiut!
oricum m-am decis sa ma duc sa intreb cat de curand ce si cum ca nu mai rezist!

yoplait
28.11.2009, 02:14:53
Da,raspuns de raspuns...hihi!o:-)

Tarya
28.11.2009, 08:17:48

Intradevar e foarte draguta.

LauraLuiOda
28.11.2009, 13:59:06
aha! e bine de stiut!
oricum m-am decis sa ma duc sa intreb cat de curand ce si cum ca nu mai rezist!
Ce ma amuza stresul asta al tau:D. Am uitat cum e:-p

D_aka
28.11.2009, 14:10:54
Ce ma amuza stresul asta al tau:D. Am uitat cum e:-p

voi ati uitat, fericitelor........... io abia de acu incep sa ma agit mai tare! pana acu stateam ca belferu!
da' nu trec ele si astea 8 luni, si o sa ajung si eu in postura voastra........ o sa ma relaxez, o sa ma amuz de cele ce vor urma...... o sa dau sfaturi...... :D ......... abia astept!

LauraLuiOda
28.11.2009, 14:32:26
voi ati uitat, fericitelor........... io abia de acu incep sa ma agit mai tare! pana acu stateam ca belferu!
da' nu trec ele si astea 8 luni, si o sa ajung si eu in postura voastra........ o sa ma relaxez, o sa ma amuz de cele ce vor urma...... o sa dau sfaturi...... :D ......... abia astept!
Ai grija ce-ti doresti;;)

nikoletta
29.11.2009, 11:48:27
eu am luat alt model..
noi am luat-o pe asta. ;)) bineinteles ca de pe internet, ca la un targ de antichitati din cta cerea peste 1000 euro si noi am luat-o cu mai putin de jumatate.

Tarya
29.11.2009, 12:37:40
eu am luat alt model..
noi am luat-o pe asta. ;)) bineinteles ca de pe internet, ca la un targ de antichitati din cta cerea peste 1000 euro si noi am luat-o cu mai putin de jumatate.
Felicitari!:A Arata super...banuiesc ca au fost incantati!

nikoletta
29.11.2009, 13:52:25
Felicitari!:A Arata super...banuiesc ca au fost incantati!
sper ca da. troneaza in sufrageria lor.. e frumoasa..

crisiftene86
30.11.2009, 10:58:09
salut,
miresici de 2010 sunt fff incantata.dupa indelungi deliberari m-am hotarat , de fapt mi-am gasit ROCHIA VISURILOR...
sunt fff fericita , acuma urmeaza proba ceea mai grea sa merg sa probez cat mai curand ...
va pup, spor la trb.:D >:D<

blonda1111
30.11.2009, 11:38:19
salut,
miresici de 2010 sunt fff incantata.dupa indelungi deliberari m-am hotarat , de fapt mi-am gasit ROCHIA VISURILOR...
sunt fff fericita , acuma urmeaza proba ceea mai grea sa merg sa probez cat mai curand ...
Bravooo\:D/ \:D/ \:D/

crisiftene86
30.11.2009, 11:51:09
Bravooo\:D/ \:D/ \:D/

saru'mana...:D :">

elena_v_
30.11.2009, 14:10:56
salut,

bvo bvo,ma bucur ! unde ai gasit-o de n-ai probat-o inca?

elena_v_
30.11.2009, 14:21:57
sper ca da. troneaza in sufrageria lor.. e frumoasa..

dar de craciun ce cadouri le faceti nasilor?

crisiftene86
30.11.2009, 14:22:48
bvo bvo,ma bucur ! unde ai gasit-o de n-ai probat-o inca?

este din colectie din strainatate si are colaborator si la noi in Romania...ea vine in 3 luni , asa ca trebuie sa merg in alta parte , de fapt oriunde unde gasesc un model asemanator sa vad daca ma avantajeaza..oricum si asa ii mici modificari si o sa fie perfect...
dar parca abia ast sa ma duc sa fac comanda...
asta la anul pana in 1 mar...k in iunie sa o am deja...:D >:D<

elena_v_
30.11.2009, 14:55:20
este din colectie din strainatate si are colaborator si la noi in Romania...ea vine in 3 luni , asa ca trebuie sa merg in alta parte , de fapt oriunde unde gasesc un model asemanator sa vad daca ma avantajeaza..oricum si asa ii mici modificari si o sa fie perfect...
dar parca abia ast sa ma duc sa fac comanda...
asta la anul pana in 1 mar...k in iunie sa o am deja...:D >:D<

ma bucur ca ti-ai gasit-! cred ca asta a fost cel mai greu pas ...cel putin pt mine ,asa va fi,ca doar nu ma cunosc de azi

crisiftene86
30.11.2009, 14:59:39
ma bucur ca ti-ai gasit-! cred ca asta a fost cel mai greu pas ...cel putin pt mine ,asa va fi,ca doar nu ma cunosc de azi

da a fost fff greu...since am optat ptr ceva din strainatate una la mana ca materialele sunt excelente si doi la mana o alta colega de-a mea tot de acolo a luat-o si a fost divina...
este ceea mai grea decizie...de altfel toate decizile trb luate cu multa grija si sunt si cele mai imp in NUNTA...sa ne ajute dzeu sa iasa dc nu perfect...macar sa incercam sa o atingem....>:D<

blonda1111
30.11.2009, 18:04:50
da a fost fff greu...since am optat ptr ceva din strainatate una la mana ca materialele sunt excelente si doi la mana o alta colega de-a mea tot de acolo a luat-o si a fost divina...
este ceea mai grea decizie...de altfel toate decizile trb luate cu multa grija si sunt si cele mai imp in NUNTA...sa ne ajute dzeu sa iasa dc nu perfect...macar sa incercam sa o atingem....>:D<
O sa fie bine. Fii optimista. Eu inca mai oscilez intre stilul princess sau sirena. Stiu ca sunt total diferite dar amandoua stiluri ma fascineaza:-p

Tarya
01.12.2009, 11:16:49
dar de craciun ce cadouri le faceti nasilor?
Habar n-am!:(

crisiftene86
02.12.2009, 08:04:13
Habar n-am!:(

nici eu....nu stiu

blonda1111
02.12.2009, 10:02:30
Avand in verede ca nasii nostri sunt mai "altfel" (niste romantici incurativi) le-am luat pentru Craciun un ceas de la anticariat si un tablou cu un peisaj din Napoli. :> . Speram sa le placa. :-SS .

LauraLuiOda
02.12.2009, 12:53:50
Avand in verede ca nasii nostri sunt mai "altfel" (niste romantici incurativi) le-am luat pentru Craciun un ceas de la anticariat si un tablou cu un peisaj din Napoli. :> . Speram sa le placa. :-SS .
Suna foarte bine, cam cat au costat si ce anticariat?:*

blonda1111
03.12.2009, 13:07:56
Suna foarte bine, cam cat au costat si ce anticariat?:*
ambele cadouri au fost luate din Italia cand am fost in concediu. Ne-au costat in jur de 150 de euro, dar merita tot bani. Ei ca si nasi au fost de asemenea foarte atenti cu noi, si am vrut sa-i rasplatim la fel. ;;)

elena_v_
03.12.2009, 13:08:37

e ceva foarte frumos!!obiectele astea-s valoroase si nu se demodeaza niciodata.buna idee

Tarya
03.12.2009, 21:32:51
Am luat si eu in week-end o parte din bautura...:gen_05: si mai precis wiskey, vermout si sampanie. Am inteles ca de la 1 ianuarie se vor scumpi, iar eu cum am si o nunta mai restransa (in jur de 80 de invitati) nu a trebuit sa iau cantitati industriale#:-S
Am calculat 100ml wiskey/persoana-am luat deci 12 sticle de 0,7
idem vermout-doar ca am luat 12 sticle a 1 l (n-am gasit de 0,7)
si samanie 24 de sticle (nu mai stiu cum am calculat, cred ca am luat un pic cam mult)
Vroiam sa iau acum si bere, dar am aflat ca termenul de valabilitate e doar de 6 luni, asa ca voi lua mai in primavara:D

LauraLuiOda
03.12.2009, 21:46:37
Am luat si eu in week-end o parte din bautura...:gen_05: si mai precis wiskey, vermout si sampanie. Am inteles ca de la 1 ianuarie se vor scumpi, iar eu cum am si o nunta mai restransa (in jur de 80 de invitati) nu a trebuit sa iau cantitati industriale#:-S
si samanie 24 de sticle (nu mai stiu cum am calculat, cred ca am luat un pic cam mult)
Vroiam sa iau acum si bere, dar am aflat ca termenul de valabilitate e doar de 6 luni, asa ca voi lua mai in primavara:D
Ai luat foarte multa sampanie, cat si vermut. Cred ca mai mult de 7 sticle de sampanie nu ai cum sa folosesti.

Tarya
03.12.2009, 21:56:08
Ai luat foarte multa sampanie, cat si vermut. Cred ca mai mult de 7 sticle de sampanie nu ai cum sa folosesti.

Ups:-SS Si nici macar nu dau la tort sampanie, caci am luat deja amore-ovidiu (varianta de export a lui lacrima lui ovidiu). Dar mai folosesc pentru cununia civila care va fii vineri. Poate intradevar m-a luat valul la sampanie....
Cu vermut-ul n-am avut incotro-vreau sa las pe masa atat wiskey-ul cat si vermut-ul si am 10 mese (am luat inca 2 sticle de rezerva)-si n-am gasit la 0,7 cand am cumparat.
Pot da sampanie la ciorba de potroace?:D :))

cristina_ct
03.12.2009, 23:12:15
=))ce tare esti :))

LauraLuiOda
03.12.2009, 23:24:23
Ups:-SS Si nici macar nu dau la tort sampanie, caci am luat deja amore-ovidiu (varianta de export a lui lacrima lui ovidiu). Dar mai folosesc pentru cununia civila care va fii vineri. Poate intradevar m-a luat valul la sampanie....
Cu vermut-ul n-am avut incotro-vreau sa las pe masa atat wiskey-ul cat si vermut-ul si am 10 mese (am luat inca 2 sticle de rezerva)-si n-am gasit la 0,7 cand am cumparat.
Lacrima lui Ovidiu?=:) No ofeence, mi s-a facut rau cand am gustat o data, parca am luat o gura direct din butoi:-". Daca voua va place, stiu ca e si scump...
Cate persoane ai la masa, 8? Si pui aproape 2 l de tarie?=P~ Hac!!!!=))
Nu-i nimic, bautura nu se strica, iti ajunge perntru urmatoarele 5-6 revelione;;)

MissSwan
03.12.2009, 23:41:25
Lacrima lui Ovidiu?=:) No ofeence, mi s-a facut rau cand am gustat o data, parca am luat o gura direct din butoi:-". Daca voua va place, stiu ca e si scump...
Cate persoane ai la masa, 8? Si pui aproape 2 l de tarie?=P~ Hac!!!!=))
Nu-i nimic, bautura nu se strica, iti ajunge perntru urmatoarele 5-6 revelione;;)

Am baut eu Ovidius Amore anul trecut la domnisoara si mi-a placut enorm. Are o textura groasa, e dulce, parfumat si de culoarea chihlimbarului. Merge cu tortul de mare minune. Si e un vin extrem de apreciat. Si cum soacra mica e experta in vinuri, stie ea ce stie.;;) De-abia astept sa mai beau la nunta!=P~
Despre tarie, asta e, cand pui sticlele pe masa n-ai alta varianta decat sa iei cate o sticla de masa. Nu poti sa pui una da, una ba.

flory2006
03.12.2009, 23:52:18
Am baut eu Ovidius Amore anul trecut la domnisoara si mi-a placut enorm. Are o textura groasa, e dulce, parfumat si de culoarea chihlimbarului. Merge cu tortul de mare minune. Si e un vin extrem de apreciat. Si cum soacra mica e experta in vinuri, stie ea ce stie.;;) De-abia astept sa mai beau la nunta!=P~
Despre tarie, asta e, cand pui sticlele pe masa n-ai alta varianta decat sa iei cate o sticla de masa. Nu poti sa pui una da, una ba.
In general la nunti sunt apreciate vinurile seci dau demiseci, nicidecum vinurile dulci, cel putin in cazul barbatilor. ;-)

MissSwan
03.12.2009, 23:56:45
In general la nunti sunt apreciate vinurile seci dau demiseci, nicidecum vinurile dulci, cel putin in cazul barbatilor. ;-)

Da stiu, dar acesta se va da doar la tort, iar la deserturi sunt recomandate vinurile dulci/demidulci. :)

flory2006
04.12.2009, 00:03:21
In general taria nu ai cum sa o calculezi cu exactitate, sunt persoane care beau tarie toata seara si nu se ating de vin.
Eu zic ca nu o sa-ti ramana f multe sampanie. Eu la nunta am avut 22 de sticle pt 130 persoane. 5 le-am consumat la cununia civila, 2 le-a dat sotul meu hotilor la furatul miresei si celelalte s-au servit la restaurant. Chiar ne gandeam ca desfacem cateva sticle la momentul tortului insa nu ne-au mai ramas.;))

flory2006
04.12.2009, 00:05:30
Da stiu, dar acesta se va da doar la tort, iar la deserturi sunt recomandate vinurile dulci/demidulci. :)
Am inteles, in cazul asta e ok. Si eu prefer vinul dulce, in special cel rosu (Porto=P~)

MissSwan
04.12.2009, 00:07:37
Am inteles, in cazul asta e ok. Si eu prefer vinul dulce, in special cel rosu (Porto=P~)

Da, vinurile dulci/demidulci sunt si pasiunea mea! Putina lume ma intelege.;))

Tarya
04.12.2009, 06:56:00

Asa e.Si pe mine m-a sfatuit mama, recunosc ca nu a fost ideea mea, pentru ca nu ma pricep. Ceea ce am vrut sa fac, a fost sa nu mai dau iar samapanie la tort (ma gandesc ca s-o satura lumea de la civila si de la primire). Plus ca in rest nu am o prea mare varietate de bauturi alcoolice-wiskey,vermout, sampanie, vin alb, bere. Stiu ca alte miresici mai iau si gin, tuica, visinata,vodka, etc.

Tarya
04.12.2009, 06:57:03

Ca vin de masa, dau un vin alb demisec.

Tarya
04.12.2009, 07:01:57
In general taria nu ai cum sa o calculezi cu exactitate, sunt persoane care beau tarie toata seara si nu se ating de vin.
Eu zic ca nu o sa-ti ramana f multe sampanie. Eu la nunta am avut 22 de sticle pt 130 persoane. 5 le-am consumat la cununia civila, 2 le-a dat sotul meu hotilor la furatul miresei si celelalte s-au servit la restaurant. Chiar ne gandeam ca desfacem cateva sticle la momentul tortului insa nu ne-au mai ramas.;))

Mi-a zis maica-mea cum a calculat-5persoane/sticla-16 sticle + 4 sticle civila + 2 rezerva =22. Se pare ca am luat 24 pentru ca am cumparat 4 cutii la 5+1, asa ca doar asa iesea:))

crissb
04.12.2009, 10:03:40
de unde ai cumparat sampania si la ce pret? trebuie sa ma duc si eu prin magazine sa cumpar o parte din bautura.

blonda1111
04.12.2009, 10:18:29
si noi vrem sa ne uitam dupa ceva bauturi. Mai ales ca vin sarbatorile si probabil ca vom prinde ceva reduceri;))

blonda1111
04.12.2009, 10:31:03
Incerc de cateva zile sa imi aleg modelul rochiei pentru cununia civila:-s . Imi place mult un anumit model dar as vrea sa imi spuneti si voi cum vi se pare;;)

blonda1111
04.12.2009, 10:31:48
uitasem sa o atasez:D .

cristina_ct
04.12.2009, 10:42:35
este frumoasa! dar eu zic k e prea goala pt sfarsitul lui octombrie.dar modelul e super.am salvat si eu poza in calc,

blonda1111
04.12.2009, 10:48:01
este frumoasa! dar eu zic k e prea goala pt sfarsitul lui octombrie.dar modelul e super.am salvat si eu poza in calc,
Asa m-am gandit si eu dar poate o sa avem noroc se o zi frumoasa. Oricum am de gand sa mi-o fac chiar dc nu pt cununia civila pt alt eveniment...Imi place prea mult modelul ;))

cristina_ct
04.12.2009, 10:51:58
chiar e f frumoasa .si eu caut modele pt k am 2 nunti la anu si un 2 botezuri deocamdata |:D

crisiftene86
04.12.2009, 11:20:32
chiar e f frumoasa .si eu caut modele pt k am 2 nunti la anu si un 2 botezuri deocamdata |:D

nu vreau sa fiu rea...dar in primul rand dc te ajuta corpul..e super...e chiar sexy...
dar trb s te gandesti k e posibil sa fie frig , iar dc o imbraci si iti mai pui peste ceva...isi pierde tot efectul...;-)
dar asa e super...imi place...

blonda1111
04.12.2009, 11:27:32
nu vreau sa fiu rea...dar in primul rand dc te ajuta corpul..e super...e chiar sexy...
dar trb s te gandesti k e posibil sa fie frig , iar dc o imbraci si iti mai pui peste ceva...isi pierde tot efectul...;-)
dar asa e super...imi place...
Mai corpul eu zic ca ma ajuta( ce sa zic si eu acum ;;) ..). Ideea cu frigul , ai mare dreptate...:-s ..Uff da ce imi place..

blonda1111
04.12.2009, 11:36:49
aici mai am cateva modele care imi plac..Uff da greu imi e sa ma hotarasc:D

crisiftene86
04.12.2009, 11:41:28

toate sunt superbe...daca arati cat de cat la corp ( adica nu esti mai plinuta...k mine#-o )...e super...poti alege orice vrei tu...numai sa te gandesti un pic si la vreme...k nu poti sti...ori e misto, ori ploua si e frig...iar modelele k spate gol ,k idee vin extraordinar de bine...dar sa nu fie acoperite de altceva...sa se vada in ansamblu...nu?

blonda1111
04.12.2009, 11:48:30
da asa e . se duce naibi tot farmecul rochiei cu spatele gol dc eu imi pun un bolero sau un sacos deasupra. ma gandeam ca as putea sa imi iau un sal. Nici nu stiu #-o

cristina_ct
04.12.2009, 11:52:10

aici te refereai la mine sa inteleg.eu doar miam dat cu parerea..si am zis k si eu sunt in cautare de modele de rochii..nu am zis k as vrea sami fac modelul ala.

blonda1111
04.12.2009, 11:56:52
Nu tin partea nimanui dar eu cred ca la mine referea...;)) . De altfel i-am si spus ca ma avantajeaza corpul:-" .Nu te supi Cristina .

Joliutza
04.12.2009, 11:57:40

E super modelul!

Si acestea sunt frumoase, dar primele 3 imi par de seara, nu de cununie civila. Personal, imi place ultimul model.

crisiftene86
04.12.2009, 11:58:14
aici te refereai la mine sa inteleg.eu doar miam dat cu parerea..si am zis k si eu sunt in cautare de modele de rochii..nu am zis k as vrea sami fac modelul ala.

nu fac referire la nimeni...mesajul era ptr blonda1111...te rog sa nu te superi...ci doar spuneam ca trb sa arati destul de bn ptr un astfel de model...
pana la urma nici eu nu sunt perfecta...fiecare cum ne-a lasat Dzeu...si cine ne place , ne place asa cum suntem...k nu trb sa fi frumoasa numai in exterior, eu sunt de parere k esti mai frumoasa in interior...

ma repet...te rog sa nu fi suparata nu faceam referire la nimeni, nici cum arata, nici cum este...era o simpla parere...=((

crisiftene86
04.12.2009, 11:59:26
Nu tin partea nimanui dar eu cred ca la mine referea...;)) . De altfel i-am si spus ca ma avantajeaza corpul:-" .Nu te supi Cristina .

nu ma supar dar chiar la tine faceam referire...ma repet fiecare este asa cum este...nu sunt perfecta , de altfel mai deloc...

blonda1111
04.12.2009, 12:04:27
:*
nu ma supar dar chiar la tine faceam referire...ma repet fiecare este asa cum este...nu sunt perfecta , de altfel mai deloc...
eu am inteles , stai linistita. :*

flory2006
04.12.2009, 13:40:12
da asa e . se duce naibi tot farmecul rochiei cu spatele gol dc eu imi pun un bolero sau un sacos deasupra. ma gandeam ca as putea sa imi iau un sal. Nici nu stiu #-o
Cu un sal ar merge f bine. Agdala15 a avut un sal la cununia civila si a fost de efect, i-a stat super frumos.
Incearca sa asortezi salul cu pantofii/bijuteriile, ma gandesc la un sal argintiu:-?

adina_miha3la
04.12.2009, 18:44:54
Buna fetelor,
vreau sa va intreb cam cata sampanie sa iau la 200 de persoane?..si de unde ati luat?
ieri am luat 15 sticle de whiskey la 1L si ceva bautura pt doamne, 6 sticle...credeti ca e de ajuns?...sau mai trebuie?:-? Pupici.

blonda1111
04.12.2009, 19:10:51
Buna fetelor,
vreau sa va intreb cam cata sampanie sa iau la 200 de persoane?..si de unde ati luat?
ieri am luat 15 sticle de whiskey la 1L si ceva bautura pt doamne, 6 sticle...credeti ca e de ajuns?...sau mai trebuie?:-? Pupici.

Eu as spune ca pana acum bautura care ai luat-o pare ok. Dar cred ca cel mai in masura ar fii sa ne spuna miresicile de 2009 ;)) , ele stiu sigur cam cum stau treburile. Noi de sarbatori acum vrem sa luam ceva bautura, poate gasim ceva promotii ;;)

Tarya
04.12.2009, 20:35:56
Eu as spune ca pana acum bautura care ai luat-o pare ok. Dar cred ca cel mai in masura ar fii sa ne spuna miresicile de 2009 ;)) , ele stiu sigur cam cum stau treburile. Noi de sarbatori acum vrem sa luam ceva bautura, poate gasim ceva promotii ;;)

Eu personal le-am luat pe toate la promotie-la wiskey 11+1, la angeli vermout 5+1, si la sampanie tot 5+1. Acum inainte de sarbatori toti se intrec in oferte, si am inteles ca se si scumpesc de la 1 ianuarie.

Tarya
04.12.2009, 20:36:33

Superba! Si culoarea e super!

nikoletta
04.12.2009, 20:40:48
#-ozici ca a trecut o vesnicie de la nunta.. nu mai tin minte cate sticle de sampanie am luat =)) am agenda in fata si am notat ca pt restaurant 13-15 sticle, dar cred ca am luat vreo 24 de sticle, cum am gasit la metro (erau necesare cateva sticle si pentru civila) si au ramas destule sticle (si acum mai am pe balcon). noi whisky am pus pe masa, asa ca am luat atatea sticle cate mese erau + 3-4 de rezerva. restul bauturilor au fost servite de ospatari, adica finlandia votca 4 sticle, iar pentru doamne am facut cocktail-uri, gin tonic si campari orange. 3-4 gin si 6 campari si nu a mai ramas nimic din astea.
noi am fost 150 persoane.

adina_miha3la
04.12.2009, 21:22:26
#-ozici ca a trecut o vesnicie de la nunta.. nu mai tin minte cate sticle de sampanie am luat =)) am agenda in fata si am notat ca pt restaurant 13-15 sticle, dar cred ca am luat vreo 24 de sticle, cum am gasit la metro (erau necesare cateva sticle si pentru civila) si au ramas destule sticle (si acum mai am pe balcon). noi whisky am pus pe masa, asa ca am luat atatea sticle cate mese erau + 3-4 de rezerva. restul bauturilor au fost servite de ospatari, adica finlandia votca 4 sticle, iar pentru doamne am facut cocktail-uri, gin tonic si campari orange. 3-4 gin si 6 campari si nu a mai ramas nimic din astea.
noi am fost 150 persoane.

Noi nu o sa punem pe masa whiskey, o sa avem un bar....pt femei am luat martini bianco si cinzano roso, cate 3 sticle din fiecare ....iar la whiskey am luat 3 feluri cate 5 sticle din fiecare...credeti ca este de ajuns?..sau e bine cum am procedat?

LauraLuiOda
04.12.2009, 22:43:53
Noi nu o sa punem pe masa whiskey, o sa avem un bar....pt femei am luat martini bianco si cinzano roso, cate 3 sticle din fiecare ....iar la whiskey am luat 3 feluri cate 5 sticle din fiecare...credeti ca este de ajuns?..sau e bine cum am procedat?
Nu stiu ce sa zic referitor la varietatea whiskey-ului, cum il veti da? Intreaba ospatarul ce sortiment doreste fiecare? Si daca vor mai multi unul anume si se termina?? Avand in vedere ca va fi bar, eu zic sa serviti asa cum e, fara a preciza soiul.
Cat priveste sampania, cred ca 15 sticle ti-ar ajunge, nu stiu cate persoane iti vin pe zi. De exemplu eu am avut 170 de persoane seara, dintre care vreo 50-60 pe zi. Daca nu m insel am avut 12 sticle de sampanie, parca 2 baxuri am luat, ma si lasa memoria:-". Mie mi-au ajuns atatea, tu sa fii sigura ca iti vin 200, mai bine iei 12 momentan si mai suplimentezi daca e nevoie.

Tarya
07.12.2009, 12:56:49
Miresici de 2010 cum mai merg pregatirile?
Eu trebuie sa dau textul pentru invitatii si nu stiu ce sa aleg....:(
Si ma mai chinui sa proiectez eticheta pentru sticlutele pe care le vom oferi barbatilor ca marturie....eu cu ideile, viitorul sot cu proiectarea pentru ca eu si calculatorul....sa zicem ca nu suntem asa buni prieteni....:))

crissb
07.12.2009, 14:52:38
Eu studiez preturile la bauturi si sper sa ma hotarasc sa cumpar ceva pana de sarbatori. In rest.... adun informatii despre ateliere unde as putea sa-mi fac rochie la comanda.

lyzzy87
08.12.2009, 16:29:32
Buna seara!voi cam cu cat timp inainte va achizitionati rochia?Eu am fost in mall la bien savy si mi-a sp k ar trebui prin feb sa dau comanda,in schimb la Alb si Negru nici nu a aparut colentia de 2010 apare prin martie....si acl mi-au spus sa o cump cam cu 1 luna jumate inainte...voi ce parere aveti?

blonda1111
08.12.2009, 16:39:26
Buna seara!voi cam cu cat timp inainte va achizitionati rochia?Eu am fost in mall la bien savy si mi-a sp k ar trebui prin feb sa dau comanda,in schimb la Alb si Negru nici nu a aparut colentia de 2010 apare prin martie....si acl mi-au spus sa o cump cam cu 1 luna jumate inainte...voi ce parere aveti?

Depinde de tine in primul rand, daca o vrei la comanda, daca o cumperi direct. Eu mi-am propus prin martie aprilie sa mi-o iau. Astept targurile de nunti care vor fii in primavara::)

nikoletta
08.12.2009, 16:59:54
depinde de unde o iei. sunt magazine care le aduc din afara si dureaza 3 luni, altele care le aduc de aici si dureaza 1 luna. altele le ei direct din magazin. fa-ti o idee, probeaza si apoi te hotarasti in primavara. nu lasa pe ultimas suta de metri. succes :)>-

Tarya
08.12.2009, 17:14:37

Eu as vrea sa o iau prin februarie,deci cam cu 2 luni inainte.

blonda1111
10.12.2009, 09:49:15
ce e mai e nou pe la voi fetelor? Noi pentru moment ne preocupam de cumpararea bauturilor:) . In rest am cam stagnat pregatirile. Vine Craciunul si au intervenit alte miscari. Ne reapucam de nunta prin ianuarie:-w . Voi?

izabelle
10.12.2009, 14:29:15
u de unde iti iei bauturile ? eu ma gandeam in primavara sa le iau

blonda1111
10.12.2009, 15:08:15
u de unde iti iei bauturile ? eu ma gandeam in primavara sa le iau

din carrefour sau metro . asa ne-am propus cel putin. sa vedem cum cum promotiile. duminica mergem >:D<

izabelle
10.12.2009, 16:08:39
din carrefour sau metro . asa ne-am propus cel putin. sa vedem cum cum promotiile. duminica mergem >:D<
am inteles ; eu ma gandeam de Paste ca sunt si at promotii , oare se scumpesc in anul 2010 :) ; o sa ma uit si eu in per asta sa vad ce preturi sunt :)

blonda1111
10.12.2009, 16:48:31
am inteles ; eu ma gandeam de Paste ca sunt si at promotii , oare se scumpesc in anul 2010 :) ; o sa ma uit si eu in per asta sa vad ce preturi sunt :)
tot pe forum am citit ca s-ar scumpi de la 1 ianuarie. tocmai de asta am zis sa vedem ca gasim acum:)

crissb
11.12.2009, 18:37:39
eu azi am cumparat bauturile. J&B = 12 sticle , campari= 3 st, cinzano=3 st, sampanie =12 st. Sper sa-mi ajunga pt 120 de pers sau cred ca o sa cumpar cateva sticle in plus atunci aproape de nunta.

alipety
11.12.2009, 19:47:34
eu azi am cumparat bauturile. J&B = 12 sticle , campari= 3 st, cinzano=3 st, sampanie =12 st. Sper sa-mi ajunga pt 120 de pers sau cred ca o sa cumpar cateva sticle in plus atunci aproape de nunta.

eu la 120 persoane am cumparat:
- 20 st (1l) de J&B, au ramas doar 3. am avut si tuica pe mese (1 st de 700 ml la masa), precizez ca au fost multi invitati moldoveni care au preferat tuica naturala.

- 3 st de Campari, mi-a ramas 1 si jumate.

- 8 st (1l) de Martini, au ramas 2 (pentru ca sunt mare amatoare de vermut l-am baut in perioada imediat urmatoare nuntii :D )

- 3 st. de Gin Wembley, au ramas 2...nu il recomand!

- 13 st de 1,5 l de Sampanie Zarea, a ramas 1 sg, pe care a luat-o mama (amatoare de acest gen de bautura, eu nici macar nu am gustat-o, imi face rau bautura cu acid). am folosit la starea civila 3 st. de 1.5 l si restul la intampinarea oaspetilor la restaurant, 1 st a fost data hotilor, la furatul miresei.

- am mai avut 2 baxuri de bere fara alcool ( a ramas 1 bax), vin alb demisec (156 st de 700 ml - au ramas cam 24 st) si vin rosu demisec (100 st de 700 ml - au ramas tot vreo 20 si ceva st).

din bautura ce a ramas de la nunta (alcoolice si racoritoare) am folosit si a doua zi la ciorba de potroace si gratarel. dar ce am scris ca a ramas, am adus acasa dupa nunta.nu pot garanta ca cei de la restaurant nu au luat nimic:-?
avem de baut si la anul cred, noroc ca mai facem si cadouri :D

crissb
11.12.2009, 20:57:19
multumesc mult Alipetry pt ajutor. o sa mai cumpar cateva sticle. Vinul , racoritoarele o sa le cumparam cu 2-3 zile inainte de nunta si le ducem direct la restaurant. Tuica o sa avem si noi dar nu stiu exact de unde...
Oricum cred ca m-am descurcat binisor . Eu ma ocup de nunta ( logodnicul meu este plecat in voiaj sis e intoarce in aprilie) si sper sa ma descurc bine. Va multumesc pt ajutor.

D_aka
13.12.2009, 23:07:49
hy!
apar si io asa in mijlocul discutiei!
sunt tot mireasa de 2010, tot din cta........ cu unele dintre fete m-am mai sfatuit pe aici........ dar io abia acu am descoperit topicul........
am vazut ca ati vb de ce a achizitionat fiecare, de ce a ramas de achizitionat......... acu ati ajuns la baututri si rochii............
eu rochia o sa mi-o fac la croitor (e o firma unde mi-am facut si rochia de civila si ii las sa incerce sa mi-o faca si pe aia de mireasa....) iar la bauturi....... stau sa zicem prost....... doar am arvunit vinu, de la niculitel, ca de luat o sa-l iau atuncea cand o sa am nevoie (mi s-a zis ca o sa-mi fie pastrat cu eticheta pe el :D )

blonda1111
14.12.2009, 09:05:12
hy!
sunt tot mireasa de 2010, tot din cta........ cu unele dintre fete m-am mai sfatuit pe aici........ dar io abia acu am descoperit topicul........
am vazut ca ati vb de ce a achizitionat fiecare, de ce a ramas de achizitionat......... acu ati ajuns la baututri si rochii............
eu rochia o sa mi-o fac la croitor (e o firma unde mi-am facut si rochia de civila si ii las sa incerce sa mi-o faca si pe aia de mireasa....) iar la bauturi....... stau sa zicem prost....... doar am arvunit vinu, de la niculitel, ca de luat o sa-l iau atuncea cand o sa am nevoie (mi s-a zis ca o sa-mi fie pastrat cu eticheta pe el :D )
eh pai daca ai rezolvat cu vinu e perfect! El e baza. Bauturile de inceput la poti lua oricand!

blonda1111
14.12.2009, 09:06:02
hy!
felicitari pentru cununia civila. superba!

D_aka
14.12.2009, 18:09:17
eh pai daca ai rezolvat cu vinu e perfect! El e baza. Bauturile de inceput la poti lua oricand!

pai iti dai seama ca o sa ma mai lungesc cu luatul lor fiindca inca nu stiu ce sa iau......... am citit pe aici o groaza de optiuni si nu m-am decis inca....
sampanie la primirea invitatilor stiu sigur ca o sa am!:D cata...... ma mai gandesc! la fel si cu restu.....

interesant la mine este ca desi toata lumea vb de scumpirea bauturilor la anu, io stau f linistitia....

D_aka
14.12.2009, 18:09:55
felicitari pentru cununia civila. superba!

msk mult..........

elena_v_
15.12.2009, 17:38:57
ce e mai e nou pe la voi fetelor? Noi pentru moment ne preocupam de cumpararea bauturilor:) . In rest am cam stagnat pregatirile. Vine Craciunul si au intervenit alte miscari. Ne reapucam de nunta prin ianuarie:-w . Voi?

buna seara ,fetelor!si noi ne pregatim mai mult pt craciun..nimic deosebit,DOAR cadouri pentru toti cei cuminti...cu pregatirile suntem in pauza pana dupa sarbatori ca e nevoie de niste banuti,na.insa am vreo 7 numere de telefon sa sun cameramani in seara asta si maine...e bataie de cap,tre sa vedem ce ne ofera fiecare in parte,ca preturile sunt cam la fel...deci prin ianuarie o rezolvam si p-asta,hehe.pan'atunci ,sa fim sanatosi cu totii

elena_v_
15.12.2009, 17:49:13
eu la 120 persoane am cumparat:
- 20 st (1l) de J&B, au ramas doar 3. am avut si tuica pe mese (1 st de 700 ml la masa), precizez ca au fost multi invitati moldoveni care au preferat tuica naturala.

- 3 st de Campari, mi-a ramas 1 si jumate.

- 8 st (1l) de Martini, au ramas 2 (pentru ca sunt mare amatoare de vermut l-am baut in perioada imediat urmatoare nuntii :D )

- 3 st. de Gin Wembley, au ramas 2...nu il recomand!

- 13 st de 1,5 l de Sampanie Zarea, a ramas 1 sg, pe care a luat-o mama (amatoare de acest gen de bautura, eu nici macar nu am gustat-o, imi face rau bautura cu acid). am folosit la starea civila 3 st. de 1.5 l si restul la intampinarea oaspetilor la restaurant, 1 st a fost data hotilor, la furatul miresei.

- am mai avut 2 baxuri de bere fara alcool ( a ramas 1 bax), vin alb demisec (156 st de 700 ml - au ramas cam 24 st) si vin rosu demisec (100 st de 700 ml - au ramas tot vreo 20 si ceva st).

din bautura ce a ramas de la nunta (alcoolice si racoritoare) am folosit si a doua zi la ciorba de potroace si gratarel. dar ce am scris ca a ramas, am adus acasa dupa nunta.nu pot garanta ca cei de la restaurant nu au luat nimic:-?
avem de baut si la anul cred, noroc ca mai facem si cadouri :D

buna seara,fetelor! ce mai faceti?toate bune?am revenit si eu dupa cateva zile pe la mama,ca eu n-am comp.acasa...
alina,multumesc pt lista cu bauturi,este f utila pt noi.

dremilia
15.12.2009, 20:38:48
buna seara! si-a ales cineva in ultimele saptamani biserica?
m-ar interesa intai la sf mina.dar sunt deshisa si altor optiuni
in rest ce sa zic. nu prea m-am aprovizionat. las asta pe anul viitor, sa prind promotiile de paste:-p pupici

Tarya
15.12.2009, 22:44:58
Noi mergem dupa 1 ianuarie la Sf Mina sa platim taxa, si poate te ajutam cu detalii atunci!>:D<
Dar pentru mail multe pareri despre biserici poate te ajuta mai mult sa te uiti pe topicul cu biserici.

LiviuPenaru
16.12.2009, 00:52:19
mai fetelor sunt foarte dezamagita ca nu gasesc un club deschis joia:(cum era pe timpuri joia, seara studenteasca .nimic ,nicaieri:( singurul loc deschis este burbon unde este si karaoke:) nu sunt eu aia cantareata dar sper sa ne distram
Incearca pe strada zorelelor, la delfinariu, e o cafenea nou deschisa, se numeste Toniq, ceva de genula asta, vorbeste cu Carmen. De la delfinariu mergi spre mare si cam la 200m pe partea stinga e cafe-barul. Daca vrei un nr de tel iti pot da pe privat.

izabelle
16.12.2009, 19:11:42
buna fetelor , care dintre voi lucreaza cu unic moment?

izabelle
16.12.2009, 19:14:51
colaboreaza cu unic moment :0

blonda1111
16.12.2009, 20:30:58
am gasit in carrefour jack la 60 ron. ! Poate mai intereseaza pe cineva \:D/

nikoletta
16.12.2009, 21:26:11
colaboreaza cu unic moment :0
eu am colaborat. poze vezi in semnatura. daca ai intrebari incerc sa-ti raspund

Tarya
17.12.2009, 16:51:00
Cum mai merg pregatirile?
Eu mi-am luat azi pahare de sampanie de plastic la oferta cu 9 lei setul de 10. Daca intereseaza pe cineva dati-mi un pm sa va spun magazinul.:D
Pupici

LauraLuiOda
17.12.2009, 17:49:29
Cum mai merg pregatirile?
Eu mi-am luat azi pahare de sampanie de plastic la oferta cu 9 lei setul de 10. Daca intereseaza pe cineva dati-mi un pm sa va spun magazinul.:D
Pupici
Adica aprape 1 leu bucata?$-) Am avut si eu, era 6 lei setul din Sel...gros;)). Si a trebuit sa iau destule pntru ca am avut multa lume pe zi. Am ramas insa cu ele cam toate, le-am strans dupa civila, acum mi-e mila sa le arunc.

Tarya
17.12.2009, 18:00:04
Adica aprape 1 leu bucata?$-) Am avut si eu, era 6 lei setul din Sel...gros;)). Si a trebuit sa iau destule pntru ca am avut multa lume pe zi. Am ramas insa cu ele cam toate, le-am strans dupa civila, acum mi-e mila sa le arunc.

Oau. Foarte bun pretul. Eu caut de peste o luna si in buc si in C-ta si nu am gasit pana azi nimic mai ieftin de 10 lei setul. Singurele mai ieftine am gasit tip coktail, dar am tinut neaparat sa fie pahare de sampanie.;;)

blonda1111
17.12.2009, 18:14:49
Laura inchiriaza-le ... Fa un ban..e crizaa$-) $-) $-)

crissb
17.12.2009, 18:37:35
Eu azi mi-am luat sutien pt rochia de mireasa de la Triumph ( foarte dragut) si mi-am luat si pernutze de silicon care se atasaza la sutien ( vreau sa para sanul cat mai mare- eu port 75 B, acum pare mai mare).

blonda1111
17.12.2009, 18:44:16
Bravo sa le porti cu placere ! :*

D_aka
17.12.2009, 19:05:05
teoretic n-am mai facut nimic........
azi am misunat dupa cadouri pt nasi.......... si nu am gasit ce vroiam, dar am o promisiune si sapt viit tre sa mai trec o data pe la magazin sa vad ce au adus.........
in rest absolut nimic nu am facut! sunt asa lenesa incat nici casuta de dar nu am terminat-o..... trec pe langa ea, ma uit lung, ma ia cu tremurici pe spate si zic: lasa, alta data! :">

D_aka
17.12.2009, 19:07:40
Eu azi mi-am luat sutien pt rochia de mireasa de la Triumph ( foarte dragut) si mi-am luat si pernutze de silicon care se atasaza la sutien ( vreau sa para sanul cat mai mare- eu port 75 B, acum pare mai mare).

nu ai o poza cu sutienul..........aaa, fara tine ca altfel devin ciudata........ dar chiar m-ar interesa forma cupelor fiindca io nus cat am la sutien dar stiu ca exista o singura forma care ma avantajeaza! si zi si mie cat ai dat pe el! :D

LauraLuiOda
17.12.2009, 20:23:32
Laura inchiriaza-le ... Fa un ban..e crizaa$-) $-) $-)
Da, nu m-am gandit la asta, ce sa inchiriez, le dau de tot;;)

Tarya
17.12.2009, 21:16:14

Felicitari! Sa-l porti sanatoasa!:) Cum e?

crissb
17.12.2009, 22:23:41
Alb cu bretele detasabile si cu silicon pe marginea de jos , sa nu alunece. Are si putina dantela dar este f moale si ma simt f bine cu el.

crissb
17.12.2009, 22:30:48
D_anka sper ca ai primit mesajul pe private. nu stiu daca am voie sa pun o poza de pe net cu sutientul sau sa dau linkul direct .

D_aka
17.12.2009, 22:55:26
D_anka sper ca ai primit mesajul pe private. nu stiu daca am voie sa pun o poza de pe net cu sutientul sau sa dau linkul direct .

da, am primit mesajul, din pacate linku nu ma duce exact la model, ma duce doar la site........

msk mult!

iar din cate am vazut io pe celelalte topicuri poti pune poze de pe net....... cu link-ul direct nus cum e ca am vazut ca uneori merge alteori nu......

Tarya
18.12.2009, 14:58:30

Pune poza de pe net. Nu are cum sa se considere reclama, e doar o poza.>:D<

crissb
19.12.2009, 08:59:20
Nu pot sa pun poza dar poti intra pe seit iar modelul este Eternal Feelings WDU. :)

MissSwan
19.12.2009, 11:30:43
Nu pot sa pun poza dar poti intra pe seit iar modelul este Eternal Feelings WDU. :)

Adica acesta?
http://www.triumph-webshop.de/images/product_images/popup_images/11194_1.jpg

Tarya
19.12.2009, 11:57:35

E super dragut!:)

crissb
19.12.2009, 13:17:18
da. acesta este:)

MissSwan
19.12.2009, 13:23:28
da. acesta este:)

E f frumos. Imi place mult colectia asta. Am citit chiar la ei pe site ca e "bridal inspired". Si sutienul acesta imi place in mod deosebit pt ca are bretele detasabile. :suuuper:

blonda1111
19.12.2009, 14:19:18
Frumos tare! F finut. Sa il porti cu placere!

crissb
19.12.2009, 14:54:48
Multumesc frumos. A fost cadoul din partea nasei ( ieri a fost ziua mea)si am fost amandoua la shopping.:)

adina_miha3la
19.12.2009, 17:21:05
Multumesc frumos. A fost cadoul din partea nasei ( ieri a fost ziua mea)si am fost amandoua la shopping.:)

<:-P:gen_17: LA MULTI ANI! Sa aveti parte de multe impliniri, sanatate...sa va iubiti mult...si sa aveti o nunta deosebit de frumoasa.<:-P

adriana_ady
20.12.2009, 13:21:19
Nu vreau sa te descurajez, dar pana la anu' se pot schimba multe. Atentie mare la numarul pentru care arvuniti restaurantul. Sau macar stabiliti sa nu va conditioneze un numar de persoane. Puneti si raul inainte, profitati de experienta mireselor de anul asta care au muscat din plin criza.
In momentul in care dai arvuna pentru restaurant in contract apare un nr aproximativ de invitati...Din start asta inseamna ca, pot fi mai multi sau mai putini...Nu are nimeni de unde sa stie cati invitati vor fi exact...Sper ca restaurantele iau in calcul si problema crizei...:-\

elena_v_
20.12.2009, 20:52:50
Eu studiez preturile la bauturi si sper sa ma hotarasc sa cumpar ceva pana de sarbatori. In rest.... adun informatii despre ateliere unde as putea sa-mi fac rochie la comanda.

buna seara,miresici!
pentru a doua oara am fost sa caut rochii de mireasa (pt mine) si nu am gasit absolut niciun model care sa mi se potriveasca .mi-au placut doar rochiile pentru fete mai inalte...:( iar preturile sunt mult cel putin duble fata de cele din 2008..incep sa ma ingrijorez putin :O si cred ca o sa-mi fac rochia direct la un atelier!macar sa fiu eu eu impacata ca rochia e cum mi-o doresc
spor la pregatiri in continuare!

D_aka
20.12.2009, 21:29:41
buna seara,miresici!
pentru a doua oara am fost sa caut rochii de mireasa (pt mine) si nu am gasit absolut niciun model care sa mi se potriveasca .mi-au placut doar rochiile pentru fete mai inalte...:( iar preturile sunt mult cel putin duble fata de cele din 2008..incep sa ma ingrijorez putin :O si cred ca o sa-mi fac rochia direct la un atelier!macar sa fiu eu eu impacata ca rochia e cum mi-o doresc
spor la pregatiri in continuare!

eu nici nu am cautat rochie......... stiu sigur ca nu imi gasesc asa cum vreau ......... asa ca in mod sigur eu o fac la croitorie! mai ales ca am impresia ca o sa ma iasa mai ieftin decat dc as lua-o de-a gata si o sa fie si dupa modelul copt de mine!

simonik83
21.12.2009, 21:10:06
buna!! as putea sa-ti dau o idee in legatura cu restaurantul "paradiso" din mangalia. este un restaurant f mare cu spatiu pt circa 500 de persoane si este f spatios si cred ca nu o sa ai f multe de facut in legatura cu aranjamentele!!!!
succes pe mai departe!!!!
Este un restaurant spatios, dar meniul este f scump,170ron de persoana( inclusa si bautura cam 100g sortiment si 1 l carafa de vin).sala trebuie obligatoriu amenajata, dar nu asta ar fi marea problema.de ex carafa de vin la 1l costa 20 ron.mi se pare f mult!
eu am fost acum o luna sa ma interesez si am plecat imediat,la arvuna cer 30% din totalul de meniuri, minim 100 persoane

simonik83
21.12.2009, 21:13:30
meniul la paradiso nu este cine stie ce..eu ma asteptam la 170 persoana ca fie mancaruri ceva mai deosebite..dar nici gand!poti sa te convingi oricand ca nu am exagerat deloc.

simonik83
21.12.2009, 21:22:59
nu vreau sa fiu rautacioasa sau sa va ganditi ca am ceva impotriva restaurantului paradiso!locatia este superba pt ca are vedere la mare, este pe faleza, terasa este f frumoasa, dar, sala trebuie obligatoriu amenajata, mobilierul este vechi(dar bine intretinut) mesele si scaunele trebuie ogligatoriu aranjate.cine are nunta mare si are pe cine se baza financiar merita sa faca nunta acolo cu toate ca meniul mi se pare f scump.
ps. meniul se poate schimba doar la capitolul produse,dar la partea financiara e obligatoriu 170 ron persoana.(deci nici o sansa de negocieri la bani)

andreeaq2k
22.12.2009, 11:23:07
Este un restaurant spatios, dar meniul este f scump,170ron de persoana( inclusa si bautura cam 100g sortiment si 1 l carafa de vin).sala trebuie obligatoriu amenajata, dar nu asta ar fi marea problema.de ex carafa de vin la 1l costa 20 ron.mi se pare f mult!
eu am fost acum o luna sa ma interesez si am plecat imediat,la arvuna cer 30% din totalul de meniuri, minim 100 persoane

Si ce e peste 100ml de sortiment se plateste la pret de bar...

simonik83
22.12.2009, 13:12:36
Si ce e peste 100ml de sortiment se plateste la pret de bar...
asa este!si nu poti sa chemi omul la nunta si sa i spui sa se incadreze la 100 de grame de bautura...pt asa e meniul

Tarya
27.12.2009, 11:50:45
cu o usoara intarziere...SARBATORI FERICITE fetelor si fie ca NOUL AN sa va aduca numai bucurii si impliniri !!!!!>:D< :* :* :*

Tarya
31.12.2009, 14:34:35
Ce mai faceti fetelor?
Cum ati petrecut Craciunul?
Eu am cumparat pantofiori pt civila, si pt mine si pt mire :D
Petrecere frumoasa tuturor pt diseara !
Pupici!!!:* :* :*

blonda1111
03.01.2010, 18:22:32
Fetelor de acum e acum...Reincep pregatirile, alergatura, grijile pentru nunta. Uff si toate astea in contextul unei crize de care se pare ca nu vom scapa nici anul acesta. :-<

yoplait
03.01.2010, 22:58:13
Fetelor de acum e acum...Reincep pregatirile, alergatura, grijile pentru nunta. Uff si toate astea in contextul unei crize de care se pare ca nu vom scapa nici anul acesta. :-<
Da,azi am descoperit si eu cit de mult s-au scumpit tigarile...:-SS

elena_v_
05.01.2010, 16:06:11
Ce mai faceti fetelor?
Cum ati petrecut Craciunul?
Eu am cumparat pantofiori pt civila, si pt mine si pt mire :D
Petrecere frumoasa tuturor pt diseara !
Pupici!!!:* :* :*
felicitari!1si eu aveam in plan s acumpar bautura inainte de craciun,dar n-am mai avut bani..acum caut verighete