PDA

Versiunea completa : Miresici din Constanta - discutii despre nunta

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30

elena_v_
05.01.2010, 16:09:29
Da,azi am descoperit si eu cit de mult s-au scumpit tigarile...:-SS
pai ar trebui sa incercam s ane lasam si de ele...sa cautam alte vicii...;));))

blonda1111
10.01.2010, 09:40:18
eu ma gandesc la posibilitatea de a-mi invita prietenele la o mica petrecere. Numai ca nu prea am idee pe unde. :-w ...M-as dori sa fie intr-un loc unde initial sa putem si manca apoi sa ne continua distractia. Am citi cate ceva pe aici,dar multe din ele nici nu stiu unde sunt. :D( daramite cum sunt ele ca si localuri). Ceva recomandari?

elena_v_
10.01.2010, 17:20:15
buna seara,miresici!!ce mai faceti?sa inteleg ca pregatirile pentru nunta stau pe loc?eu joi merg sa caut verighetele..hehe,abia astept

blonda1111
10.01.2010, 17:22:06
buna seara,miresici!!ce mai faceti?sa inteleg ca pregatirile pentru nunta stau pe loc?eu joi merg sa caut verighetele..hehe,abia astept
Eu una astept salariul ...;)) ..Noi de fapt....De sarbatori s-au cam dus multi banuti si e cazul sa revenim la subiectul nuntaa;-)

elena_v_
10.01.2010, 20:29:27
Eu una astept salariul ...;)) ..Noi de fapt....De sarbatori s-au cam dus multi banuti si e cazul sa revenim la subiectul nuntaa;-)

asta e treaba cu sarbatorile...distractia e mare dar si cheltuiala pe masura.pacat ca mi s-au terminat banii ,ca gasisem cateva oferte la bautura....asta e,renuntam la ea momentan

blonda1111
10.01.2010, 21:46:19
asta e treaba cu sarbatorile...distractia e mare dar si cheltuiala pe masura.pacat ca mi s-au terminat banii ,ca gasisem cateva oferte la bautura....asta e,renuntam la ea momentan
Asa se intampla tot timpul cu sarbatorile. Dar niciodata nu ma astampar..Lasa ca odata pe an e Craciunul si uite asa se duc...fara numar., fara numar, fara numar....:-"

dvdruxandra
10.01.2010, 22:36:36
Asa se intampla tot timpul cu sarbatorile. Dar niciodata nu ma astampar..Lasa ca odata pe an e Craciunul si uite asa se duc...fara numar., fara numar, fara numar....:-"

mai ,sa dea Dumnezeu ca a nunta voastra sa vina banutii spre voi tot asa...fara numar., fara numar, fara numa ;-)

emgos
11.01.2010, 14:44:17
Apropo, miresicilor de Melody Gold Ballroom (mai ales cele de primavara-vara), voi cu cine decorati si pe ce combinatii de culori mergeti?

Buna intrebare! Ma intereseaza si pe mine! Stie cineva cand o sa fie targul?

candilica
11.01.2010, 16:45:18
Buna intrebare! Ma intereseaza si pe mine! Stie cineva cand o sa fie targul?

In perioada 4-7 februarie 2010 se va desfasura la Constanta in incinta City Park Mall a doua editie a targului pentru nunti Mariage ExpoShow.

mihaela82cta
11.01.2010, 18:37:23
fetelor nu am intrat de mult pe aici si va urez la multi ani si tot ce va doriti in noul an iar miresicilor de anul asta o nunta ca in povesti :bye_03:

blonda1111
11.01.2010, 18:43:28
fetelor nu am intrat de mult pe aici si va urez la multi ani si tot ce va doriti in noul an iar miresicilor de anul asta o nunta ca in povesti :bye_03:
multumimmmmmmmm>:D<

Gabi_Mihaela
11.01.2010, 22:43:16
Buna tuturor! Sunt foarte noua pe aici..Am nevoie de ajutorul vostru![-o<
Vrem sa facem nunta anul asta(ramane sa vedem daca se mai poate) dar problema e ca nu suntem in tara si in plus...nici nu am cautat pana acu un restaurant.Aveti idee daca mai exista ceva disponibil in Constanta pt vara asta?Eu tot caut pe net si cer oferte :-p.Nu sunt din Constanta(doar socrii mai sunt acolo) si nu cunosc nimic pe acolo. Starea civila ne-am luat-o aici...acasa vrem doar sa mergem la biserica si sa facem nunta propriu-zisa.
Astept nerabdatoare raspunsurile voastre.
:*

blonda1111
11.01.2010, 22:47:37
Vrem sa facem nunta anul asta(ramane sa vedem daca se mai poate) dar problema e ca nu suntem in tara si in plus...nici nu am cautat pana acu un restaurant.Aveti idee daca mai exista ceva disponibil in Constanta pt vara asta?Eu tot caut pe net si cer oferte :-p.Nu sunt din Constanta(doar socrii mai sunt acolo) si nu cunosc nimic pe acolo. Starea civila ne-am luat-o aici...acasa vrem doar sa mergem la biserica si sa facem nunta propriu-zisa.
la topicul cu restaurante gasesti mai multe informatii. mai sunt miresici in situatia ta. Si unele din ele s-au interesat mai mult in ultimul timp. Incerca sa iei legatura cu ele, probabil ca sunt mult mai informate in acest moment. Mult spor la pregatiri!

dvdruxandra
12.01.2010, 00:27:52

buna, eu pot sa te ajut cu un local de capacitate maxima 250-300 pers. pt. 02.10.2010, asta daca esti dispusa sa faci nunta nu numai vara...spor la cautari si astept vesti, daca esti interesata. anuntul meu este in semnatura , adica aici CEDEZ REZERVARE RESTAURANT http://www.miresici.ro/showthread.php?t=24185 (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=24185)

blonda1111
12.01.2010, 14:59:19
In perioada 4-7 februarie 2010 se va desfasura la Constanta in incinta City Park Mall a doua editie a targului pentru nunti Mariage ExpoShow.
Daca va fii ca cel din toamna m-am lamurit :-<

blonda1111
12.01.2010, 15:31:50
Tocmai mi-am ales modelul de rochie.....<:-P <:-P <:-P . Cum vi se pare? Astept pareri...sincere...[-o< [-o< [-o<...

crisiftene86
12.01.2010, 15:35:40
Tocmai mi-am ales modelul de rochie.....<:-P <:-P <:-P . Cum vi se pare? Astept pareri...sincere...[-o< [-o< [-o<...

SUPERB>>>>..:D
dar fara suparare dc te ajuta si corpul cred k vei fi BELEA...\:D/

mirrella81
12.01.2010, 15:37:10
Woooow, de foarte frumoasa! Dar, intradevar, trebuie sa te ajute silueta!
e un model superb, rochia e finuta, stilata! felicitari!

blonda1111
12.01.2010, 15:37:47
fac eforturi :(((... am mers la nutritionist dupa sarbatori si acum vai mama mea ce dieta am....da lasa ca odata is miresicaaa..:">

aroma_de_portocale
12.01.2010, 15:39:19
La asta ma gandeam si eu...e superba rochia dar pentru cine isi permite sa o poarte( banuiesc ca esti una din fericite>:D< )iti trebuie silueta de invidiat sa porti o astfel de rochie...oricum e foarte pretioasa...

blonda1111
12.01.2010, 15:42:51
La asta ma gandeam si eu...e superba rochia dar pentru cine isi permite sa o poarte( banuiesc ca esti una din fericite>:D< )iti trebuie silueta de invidiat sa porti o astfel de rochie...oricum e foarte pretioasa...
Tin o dieta in prima luna pt dat cateva kg jos, apoi de intretinere:D ..Tre sa reusesc...Da la modelul asta nu renunt nu nu nu :-B

flory2006
12.01.2010, 15:46:13
fac eforturi :(((... am mers la nutritionist dupa sarbatori si acum vai mama mea ce dieta am....da lasa ca odata is miresicaaa..:">
Imi poti da PM te rog in legatura cu nutritionistul (nume, nr. tel, adresa)?

D_aka
12.01.2010, 15:48:25

trecand peste frumusetea rochiei (pe care a observat-o toata lumea inclusiv eu...) la ce nutritionist ai fost?

blonda1111
12.01.2010, 15:50:04
va scriu pe pm ca sa nu am problemutze. :D

D_aka
12.01.2010, 15:50:50
Imi poti da PM te rog in legatura cu nutritionistul (nume, nr. tel, adresa)?

se pare ca nu-s singura interesata ........:D

flory2006
12.01.2010, 15:56:04
se pare ca nu-s singura interesata ........:D
Nu nu!:D
Se pare ca la mine nu functioneaza zicala: Adio dieta, mi-am luat verigheta.:-<

D_aka
12.01.2010, 15:59:04
Nu nu!:D
Se pare ca la mine nu functioneaza zicala: Adio dieta, mi-am luat verigheta.:-<

=)) ce tare! nu stiam asta!

blonda1111
12.01.2010, 16:02:25
va scriu intai cum stau lucrurile cu nutritionistul si apoi va dau pm ca sa vada toata lumea interesata regimul. Prima sedinta costa 1 mil, urmatoarele 45 ron. Merg de 2 ori pe luna.
Ca si dieta in prima luna:
-carne pasare(orice fel de pasare).
-sana sau iaurt de bivolita
-usturoi
-portocale
-ciuperci

Toate acestea le mananc zi de zi timp de o luna, in orice combinatie le pot prepara. Tipa mi-a dat si niste retete( deci mai aflati si retete noi nu numai slabiti)---o salata de piept de pui dementiala. Bun. In momentul in care sunt gatite nu trebuie folosit ulei, otet sau alte condimente , doar foarte putina sare. Credeti-ma ca se poate. Carne se fierbe pt salata, ciupercutele se pot umple si baga la cuptor si asa mai departe. In timpul dietei se consuma DOAR paine Sana, desi e mai scumpa, cam 4 ron e f satioasa.
In timpul meselor in cazul in care vrei sa rontai ceva( eu am o boala cu asta) se fac crutoane din aceea paine si se consuma. In timpul dietei nu se consuma, dulciuri, sucuri, ceaiuri. Tot ce este permis este apa plata. Nu minerala, sub nicio forma.
Daca mai aveti intrebari, raspund. Sper sa nu mai fii uitat nimik.

blonda1111
12.01.2010, 16:07:45
in prima luna ar trebui sa slabesc 7 kg. am dat pana acum jos 2:D mai am de munca pana la sf luni. Initial mi s-a parut f greu dar te obisnuiesti si chiar devine ok. :)>-

D_aka
12.01.2010, 16:10:39
va scriu intai cum stau lucrurile cu nutritionistul si apoi va dau pm ca sa vada toata lumea interesata regimul. Prima sedinta costa 1 mil, urmatoarele 45 ron. Merg de 2 ori pe luna.
-usturoi
-portocale
-ciuperci

Toate acestea le mananc zi de zi timp de o luna, in orice combinatie le pot prepara. Tipa mi-a dat si niste retete( deci mai aflati si retete noi nu numai slabiti)---o salata de piept de pui dementiala. Bun. In momentul in care sunt gatite nu trebuie folosit ulei, otet sau alte condimente , doar foarte putina sare. Credeti-ma ca se poate. Carne se fierbe pt salata, ciupercutele se pot umple si baga la cuptor si asa mai departe. In timpul dietei se consuma DOAR paine Sana, desi e mai scumpa, cam 4 ron e f satioasa.
In timpul meselor in cazul in care vrei sa rontai ceva( eu am o boala cu asta) se fac crutoane din aceea paine si se consuma. In timpul dietei nu se consuma, dulciuri, sucuri, ceaiuri. Tot ce este permis este apa plata. Nu minerala, sub nicio forma.

aoeeeuuu ce greu eee!!! si dieta asta e personalizata sau se poate aplica si fara sa treci pe la nutritionist? ca ma gandesc sa-l pun si pe al meu la regimul asta dar parca n-as vrea sa dau banii si pe fundul lui fiindca nu-s convinsa ca o sa fie in stare sa o tina!

blonda1111
12.01.2010, 16:12:54
aoeeeuuu ce greu eee!!! si dieta asta e personalizata sau se poate aplica si fara sa treci pe la nutritionist? ca ma gandesc sa-l pun si pe al meu la regimul asta dar parca n-as vrea sa dau banii si pe fundul lui fiindca nu-s convinsa ca o sa fie in stare sa o tina!
pai da. asa e si viitorul meu sot. am fost eu..dar tine si el. :-$ ..Ideea e sa te tii de ea ...

D_aka
12.01.2010, 16:13:17
in prima luna ar trebui sa slabesc 7 kg. am dat pana acum jos 2:D mai am de munca pana la sf luni. Initial mi s-a parut f greu dar te obisnuiesti si chiar devine ok. :)>-

si e numai regimul sau tre sa fac si sport? ca la ce program de munca am eu nu am unde sa ajung la sala..........

blonda1111
12.01.2010, 16:16:07
si e numai regimul sau tre sa fac si sport? ca la ce program de munca am eu nu am unde sa ajung la sala..........
fata miscare deloc. asta i-am spus si eu tipei. ca eu de la 9 la 6 foarte rar imi misc fundu de la birou :D

aroma_de_portocale
12.01.2010, 16:16:45
-usturoi
-portocale
-ciuperci

oho...mi se pare destul de dificila dieta...si eu de luni mi-am schimbat stilul de alimentatie, ca dieta nu o pot numi..Eu de pe la 20 de ani am inceput sa am probleme cu greutatea...La inceput m-am ingrasat vreo cateva kg, apoi am incercatsa ma las de fumat si am ajuns la 84 kg cand am zis stop! asa nu se mai poate ! (eu, care pana la 18 ani nu am depasit 51-52 kg la 1,72m....)buuun ...zis si facut... asta se intampla pe 22 aprilie acum 3 ani..(stiu data pt ca de atunci eu nu am mai mancat paine)...si am inceput treptat..intai am renuntat la paine, apoi la dulciuri(decat in week-end mancam,) apoi la prajeli...am mancat carne decat la gratar si fiarta...si nu am mancat dupa ora 18...si faceam pilates 20 de min/zi si asa am dat jos peste 20 de kg...mai exact 25 intr-un an jumate....fara sa ma infometez, fara sa poftesc la nu stiu ce fripturica, cand simteam nevoia de dulce mancam un fruct sau beam o cafea cu muult zahar(la asta nu am putut sa renunt)....
problema e ca am inceput sa mananc iar haotic la ore nepotrivite, manacaruri nepotrivite...deh cine manca shaorma, la kfc, la mc sau mai stiu eu.... si am cam luat iar in greutate...bine nu am ajuns iar la 84 dar cred ca sunt undeva la 70 la 1,75m :( nu ma urc pe cantar ca mi-e frica...
asa ca incepand de ieri m-am hotarat sa mananc iar sanatos...(faza e ca atunci cand am tinut acest "regim" nu m-am simtit niciodata rau, balonari, greturi , dureri de burta/cap sau mai stiu eu ce....)
Sper sa reusesc iar...si sa ma tin de data asta mult si bine..
Mai ales ca la nunta vreau sa arat bine..fara colacei si aripioare:))

Joliutza
12.01.2010, 16:17:39

Superba!!!

aroma_de_portocale
12.01.2010, 16:18:26
Pai tu cate kg ai? Mi se pare cam mult 7 kg intr-o luna...

D_aka
12.01.2010, 16:18:46
fata miscare deloc. asta i-am spus si eu tipei. ca eu de la 9 la 6 foarte rar imi misc fundu de la birou :D

:D doar sa ma apuc sa alerg in jurul biroului... sau prin parcare....... cu lamele in buzunar si microscopu' in brate !!

blonda1111
12.01.2010, 16:19:36
Superba!!!
Multumescccccc:*

dvdruxandra
12.01.2010, 20:55:56

wow, superba rochia, sa iti aduca numai fericire si o nunta de vis!

LauraLuiOda
12.01.2010, 22:33:40
-usturoi
-portocale
-ciuperci

Cam ciudata treaba cu iaurtul de bivolita,e u stiam ca e f gras.
Ce ai scris tu sunt singurele produse pe care ai voie sa le consumi? Cum ramane cu celelalte legume, salata verde...? Si poate esti draguta sa-mi trimiti si mie Pm :d

pretyflory
13.01.2010, 09:09:19
buna dimineata! ...nimeni pe aici?

JolyDeea
13.01.2010, 09:49:14
Neatza!
Am citit si eu dieta..km grea..si eu as fi interesata de numele si numarul nutritionistului...
Nasa mea a fost la nutritionist...si in fiec zi trebuia sa manance altceva (de luni pana duminik) si intr-o luna intradevar a dat 7kg..:)>-

D_aka
13.01.2010, 10:36:12
Neatza!
Am citit si eu dieta..km grea..si eu as fi interesata de numele si numarul nutritionistului...
Nasa mea a fost la nutritionist...si in fiec zi trebuia sa manance altceva (de luni pana duminik) si intr-o luna intradevar a dat 7kg..:)>-

si nasa ta la ce nutritionist a fost? pare mai usor sa manac in fiecare zi altceva...

D_aka
13.01.2010, 10:42:15
oho...mi se pare destul de dificila dieta...si eu de luni mi-am schimbat stilul de alimentatie, ca dieta nu o pot numi..Eu de pe la 20 de ani am inceput sa am probleme cu greutatea...La inceput m-am ingrasat vreo cateva kg, apoi am incercatsa ma las de fumat si am ajuns la 84 kg cand am zis stop! asa nu se mai poate ! (eu, care pana la 18 ani nu am depasit 51-52 kg la 1,72m....)buuun ...zis si facut... asta se intampla pe 22 aprilie acum 3 ani..(stiu data pt ca de atunci eu nu am mai mancat paine)...si am inceput treptat..intai am renuntat la paine, apoi la dulciuri(decat in week-end mancam,) apoi la prajeli...am mancat carne decat la gratar si fiarta...si nu am mancat dupa ora 18...si faceam pilates 20 de min/zi si asa am dat jos peste 20 de kg...mai exact 25 intr-un an jumate....fara sa ma infometez, fara sa poftesc la nu stiu ce fripturica, cand simteam nevoia de dulce mancam un fruct sau beam o cafea cu muult zahar(la asta nu am putut sa renunt)....problema e ca am inceput sa mananc iar haotic la ore nepotrivite, manacaruri nepotrivite...deh cine manca shaorma, la kfc, la mc sau mai stiu eu.... si am cam luat iar in greutate...bine nu am ajuns iar la 84 dar cred ca sunt undeva la 70 la 1,75m :( nu ma urc pe cantar ca mi-e frica...asa ca incepand de ieri m-am hotarat sa mananc iar sanatos...(faza e ca atunci cand am tinut acest "regim" nu m-am simtit niciodata rau, balonari, greturi , dureri de burta/cap sau mai stiu eu ce....)
Sper sa reusesc iar...si sa ma tin de data asta mult si bine..
Mai ales ca la nunta vreau sa arat bine..fara colacei si aripioare:))

si eu am incercat asta dar nu am reusit prea multe! ce e drept singura miscare pe care o faceam era mersul pe jos la servici (15 min/zi...) si a ramas singura miscare pe care o fac....... acum nu mai pot nici macar sa mananc inainte de 18 fiindca la ora aia abia ajung acasa, si cum la servici nu mananc nimic sau numa prostii (covrigi, placinte sau pepsi)...... masa mea principala de la ora 12 se muta pe la 19......... offf greu cu frumusetea asta!

JolyDeea
13.01.2010, 16:15:47
si nasa ta la ce nutritionist a fost? pare mai usor sa manac in fiecare zi altceva...
Mi-a zis da am uitat sincer..o sa o mai intreb...si va anunt..
Da nu e vb k e mai convenabil cum a luat nasa mea..sau k vai e nutritionistu ei mai bun..orice nutritionist iti da o dieta adecvata tie (unei anume persoane) dupa un consult:)>-

blonda1111
13.01.2010, 17:15:47
cine merge la targ in week-end?

D_aka
13.01.2010, 17:18:53

eu n-am cum si ma oftic! cele care merg, sa ne povesteasca si noua asti-lalte! :D

blonda1111
13.01.2010, 17:27:59
eu n-am cum si ma oftic! cele care merg, sa ne povesteasca si noua asti-lalte! :D
eu sambata abia merg . Mi-as fii dorit sa plec de vineri, sa nu prind asa aglomerat dar din pacate nu am cum din cauza serviciului :-< .

dremilia
13.01.2010, 18:18:00
despre ce targ vorbiti?
:D

nikoletta
13.01.2010, 18:29:24
-usturoi
-portocale
-ciuperci

=D>=D>felicitari pentru ambitie! tine-te de ea ca merita! o sa te simti mult mai bine dupa si te obisnuiesti cu timpul. iar rochita merita tot efortul.. e superbaaa

Tarya
13.01.2010, 18:46:22

Eu ma duc vineri\:D/

MimiEla
13.01.2010, 18:55:37
Eu ma duc vineri\:D/
fill me in pls...
cand unde ?

Tarya
13.01.2010, 19:02:41
fill me in pls...
cand unde ?

Targul este in zilele 15, 16, 17 (vineri, sambata, duminca) la palatul parlamentului si la Marriot (un sg targ dar cu standuri in ambele locatii)

LauraLuiOda
13.01.2010, 19:04:44
Targul este in zilele 15, 16, 17 (vineri, sambata, duminca) la palatul parlamentului si la Marriot (un sg targ dar cu standuri in ambele locatii)
Banuiam eu ca e vb de targul de nunti. Deh, neinteresant Mimi, pentru noi...:D

blonda1111
13.01.2010, 21:12:43
Banuiam eu ca e vb de targul de nunti. Deh, neinteresant Mimi, pentru noi...:D
Lasa lasa ca ati avut voi vremea voastra de glorie :-p

LauraLuiOda
13.01.2010, 22:06:44
Lasa lasa ca ati avut voi vremea voastra de glorie :-p
Da, alea au fost targurile la care am fost si eu, de fapt la cel mare, nu mai stiu unde a fst, la Pavilon parca.

iulya1505
14.01.2010, 11:06:29
buna fetele ,hai sa va zic ce regim am inceput eu de ieri,dupa ce am vazut ca am 70 kg puse intr-un an dupa ce m-am lasat de fumat si din cauza stresului,ca nu am un loc de munca,rontaiam,mancam dulciuri,mesele erau total aiurea si deja ma simt oribil la inaltimea mea de 1,68 e cam mult, asa ca m-am hotarat sa schimb ceva.am cautat tot felul de retete de slabit care sa se potriveasca cu mine si cu ce imi place sa mananc,si m-am hotarat la regimul disociat 3+3.sper ca pana la vara sa scap de 20 kg.

REGIMUL DISOCIAT 3+3 (3 ZILE VEGETALE, 3 ZILE PROTEINE ANIMALE)
Este un regim echilibrat si blind, prietenos si permisiv, care nu are restrictii de ora, numar de mese, cantitate si combinare a alimentelor. Se poate transforma foarte usor in stil de viata.

Aceasta forma a regimului disociat are o singura regula, care trebuie respectata cu sfintenie:

ESTE INTERZIS SA COMBINAM PRODUSELE VEGETALE CU CELE ANIMALE.

CUM FUNCTIONEAZA REGIMUL ?

3 ZILE, SE CONSUMA EXCLUSIV PRODUSE VEGETALE, adica fructe, legume si zarzavaturi, preparate si combinate dupa propriul gust, in orice cantitate, la orice ora.

3 ZILE, SE CONSUMA EXCLUSIV PROTEINE ANIMALE, adica brinzeturi, carne si oua, preparate si combinate, de asemenea, dupa propriul gust, in orice cantitate si la orice ora.

POTI TINE REGIMUL DISOCIAT, RESPECTIND ACEASTA ALTERNANTA A ZILELOR, PINA CIND AJUNGI LA GREUTATEA DORITA.

PREPARAREA ALIMENTELOR:

FRUCTELE pot fi consumate in salate, in compoturi sau preparate in diverse feluri.

LEGUMELE pot fi consumate proaspete, in salate, fierte, la gratar sau la cuptor. Putem gati legumele dupa propriul gust, orice mincare care contine exclusiv legume este permisa.

PROTEINELE ANIMALE (carne de pui, peste, curcan, vita, oua, brinza, lapte, mezeluri slabe, etc) pot fi preparate la gratar, la cuptor sau fierte. Se pot combina intre ele, in timpul aceleiasi mese, dupa propriul gust (ex: mixt grill, brinza la gratar cu pui, iaurt cu sunca, etc).

SAREA SI ULEIUL SINT PERMISE, IN CANTITATI DECENTE.

CAFEAUA ESTE PERMISA IN FIECARE ZI.

IN ZILELE DE PROTEINE ANIMEALE, EVITATI CONDIMENTELE (pentru ca sint vegetale) SI SOSUL DE ROSII

INTERZIS:

SINT INTERZISE BAUTURILE CARBO-GAZOASE SI ALCOOLICE, PIINEA, PASTELE FAINOASE, DULCIURILE, ZAHARUL SI ALIMENTELE CARE CONTIN INGREDIENTELE MENTIONATE MAI SUS.

REGIMUL SE POATE INCEPE CU ORICARE CATEGORIE DE ALIMENTE, NU EXISTA O REGULA, IN ACEST SENS

.SE BEA NUMAI APA PLATA,CEL PUTIN 2 LITRI PE ZI.

blonda1111
14.01.2010, 11:10:18
buna fetele ,hai sa va zic ce regim am inceput eu de ieri,dupa ce am vazut ca am 70 kg puse intr-un an dupa ce m-am lasat de fumat si din cauza stresului,ca nu am un loc de munca,rontaiam,mancam dulciuri,mesele erau total aiurea si deja ma simt oribil la inaltimea mea de 1,68 e cam mult, asa ca m-am hotarat sa schimb ceva.am cautat tot felul de retete de slabit care sa se potriveasca cu mine si cu ce imi place sa mananc,si m-am hotarat la regimul disociat 3+3.sper ca pana la vara sa scap de 20 kg.

Este un regim echilibrat si blind, prietenos si permisiv, care nu are restrictii de ora, numar de mese, cantitate si combinare a alimentelor. Se poate transforma foarte usor in stil de viata.

Aceasta forma a regimului disociat are o singura regula, care trebuie respectata cu sfintenie:

3 ZILE, SE CONSUMA EXCLUSIV PRODUSE VEGETALE, adica fructe, legume si zarzavaturi, preparate si combinate dupa propriul gust, in orice cantitate, la orice ora.

3 ZILE, SE CONSUMA EXCLUSIV PROTEINE ANIMALE, adica brinzeturi, carne si oua, preparate si combinate, de asemenea, dupa propriul gust, in orice cantitate si la orice ora.

POTI TINE REGIMUL DISOCIAT, RESPECTIND ACEASTA ALTERNANTA A ZILELOR, PINA CIND AJUNGI LA GREUTATEA DORITA.

PREPARAREA ALIMENTELOR:

FRUCTELE pot fi consumate in salate, in compoturi sau preparate in diverse feluri.

LEGUMELE pot fi consumate proaspete, in salate, fierte, la gratar sau la cuptor. Putem gati legumele dupa propriul gust, orice mincare care contine exclusiv legume este permisa.

PROTEINELE ANIMALE (carne de pui, peste, curcan, vita, oua, brinza, lapte, mezeluri slabe, etc) pot fi preparate la gratar, la cuptor sau fierte. Se pot combina intre ele, in timpul aceleiasi mese, dupa propriul gust (ex: mixt grill, brinza la gratar cu pui, iaurt cu sunca, etc).

IN ZILELE DE PROTEINE ANIMEALE, EVITATI CONDIMENTELE (pentru ca sint vegetale) SI SOSUL DE ROSII

INTERZIS:

SINT INTERZISE BAUTURILE CARBO-GAZOASE SI ALCOOLICE, PIINEA, PASTELE FAINOASE, DULCIURILE, ZAHARUL SI ALIMENTELE CARE CONTIN INGREDIENTELE MENTIONATE MAI SUS.

REGIMUL SE POATE INCEPE CU ORICARE CATEGORIE DE ALIMENTE, NU EXISTA O REGULA, IN ACEST SENS

.
da pisica, pisica e si ea la regim ? :-B

Tarya
14.01.2010, 11:20:37

PREPARAREA ALIMENTELOR:

INTERZIS:

.SE BEA NUMAI APA PLATA,CEL PUTIN 2 LITRI PE ZI.

Eu stiu ca da rezultate frumoase, dar da peste cap metabolismul, forteaza ficatul (3 zile de proteine animale) si deregleaza sistemul digestiv (fibrele din cele 3 zile de vegetale te scot la toaleta dar cele 3 zile hiperproteice te constipa). Organismul uman trebuie sa primeasca zilnic o anumita cantitate de fibre, vitamine, minerale, aminoacizi esentiali, etc.:)>-

iulya1505
14.01.2010, 11:24:23
da pisica, pisica e si ea la regim ? :-B
pisica nu este,dar cu siguranta o puneam si pe ea la regim ,nu vezi ce rotunda este.;))

iulya1505
14.01.2010, 11:26:53
Eu stiu ca da rezultate frumoase, dar da peste cap metabolismul, forteaza ficatul (3 zile de proteine animale) si deregleaza sistemul digestiv (fibrele din cele 3 zile de vegetale te scot la toaleta dar cele 3 zile hiperproteice te constipa). Organismul uman trebuie sa primeasca zilnic o anumita cantitate de fibre, vitamine, minerale, aminoacizi esentiali, etc.:)>-
mai e singurul care e pe placul meu,orice regim are avantajele si dezavantajele lui,dar eu una stiu ca unul in care sa mananc acelasi lucru in fiecare zi timp de 3 luni nu as putea tine.

Tarya
14.01.2010, 11:27:14
pisica nu este,dar cu siguranta o puneam si pe ea la regim ,nu vezi ce rotunda este.;))

off-topic: e absolut adorabila pisica:love:

Tarya
14.01.2010, 11:29:47
mai e singurul care e placul meu,orice regim are avantajele si dezavantajele lui,dar una stiu ca unul in care sa mananc acelasi lucru in fiecare zi timp de 3 luni nu as putea tine.

Te cred, si eu l-am tinut 2 sapt cand ma ingrasasem dupa bac, si am slabit foarte bine si frumos, dar dupa aceea am invatat la facultate mai multe si mi-a partut rau ca n-am avut mai multa grija de corpul meu. Acum poate sunt sunt si eu prea exagerata...:">

iulya1505
14.01.2010, 11:34:24
Te cred, si eu l-am tinut 2 sapt cand ma ingrasasem dupa bac, si am slabit foarte bine si frumos, dar dupa aceea am invatat la facultate mai multe si mi-a partut rau ca n-am avut mai multa grija de corpul meu. Acum poate sunt sunt si eu prea exagerata...:">
eu daca as scapa de 10 kg as fi foarte fericita ma simt oribil de tot.
tu cat ai slabit in 2 saptamani.????

D_aka
14.01.2010, 13:21:44

ce facultate si la care din materii? in cta ai facut facultatea?

Tarya
14.01.2010, 18:15:31

O fac inca la bucuresti, sunt anul 5, medicina veterinara...stiu ca suna ciudat ca vb despre metabolism uman desi eu fac pe animale, dar cel putin pe plan digestiv suntem identici metabolic vb cu suinele:)) (de aceea sunt si foarte multe studii si chiar se practica in unele tari transplant de ficat de la porc la om);))

Tarya
14.01.2010, 18:16:29
eu daca as scapa de 10 kg as fi foarte fericita ma simt oribil de tot.
tu cat ai slabit in 2 saptamani.????

Cam 7-8 kg.

Tarya
14.01.2010, 18:17:47

materii: nutritie, fiziologie, biochimie....

D_aka
14.01.2010, 18:55:25
materii: nutritie, fiziologie, biochimie....

;;)
te-am intrebat fiindca stiam eu in cta o profa care era cam razna saraca.... dar era la med umana.... credeam ca de ea ai dat...

JolyDeea
14.01.2010, 20:21:03
In Constanta?...unde e Mariot?

MissSwan
14.01.2010, 20:27:23
In Constanta?...unde e Mariot?

Nu, este la Bucuresti. :)

JolyDeea
14.01.2010, 20:50:46
Nu, este la Bucuresti. :)
Ahh...am inteles...

blonda1111
15.01.2010, 11:37:20
ce liniste e pe aici :-SS ...cred ca fetele au plecat la targ :-< .

JolyDeea
15.01.2010, 15:11:48
ce liniste e pe aici :-SS ...cred ca fetele au plecat la targ :-< .
Auzi da u tot zici de targ...si eu am inteles k e in Cta..le-am zis la 2 fete de el..si aiurea k e in Buc...da u vbesti cu atata lejeritate k te duci de park ar fi la 2 pasi..si eu(ma repet) am inteles k e in CTa:-?
Off...

aroma_de_portocale
15.01.2010, 15:18:00
Auzi da u tot zici de targ...si eu am inteles k e in Cta..le-am zis la 2 fete de el..si aiurea k e in Buc...da u vbesti cu atata lejeritate k te duci de park ar fi la 2 pasi..si eu(ma repet) am inteles k e in CTa:-?
Off...
si eu la fel intelesesem...deja imi faceam loc in program sa dau o fuga:))

blonda1111
15.01.2010, 15:33:47
Off...
Pai nu numai eu vorbesc cu lejeritate ca merg [-( ..sunt mai multe miresici de pe aici care merg la targ. Si sincer imi este usor sa ajung...

elena_v_
15.01.2010, 23:48:50

wow!superba rochia!!

elena_v_
15.01.2010, 23:55:26

foarte interesanta dieta.dupa genul asta de dieta,nu cred ca o sa mai ai pofta de mancare,hehe.sper sa te descurci pana la capat ca sa te bucuri de rezultat!

cristina_ct
16.01.2010, 00:11:57
noapte buna fetele!! k maine sunt la munca..:((
weekend placut va doresc la toate! >:D< :*:*:*:*

Joliutza
16.01.2010, 09:23:10
'Neatza!
Noi am umblat ieri toata ziua... multe de rezolvat... dar ne-am si plimbat... cred ca ne-am gasit in sfarsit modelul dorit de canapea...
Azi iar avem de umblat, mergem si la o zi de nastere.
Maine iar la Bucuresti.

Pupici.

Scuze, nu mi-am dat seama ce topic e.

JolyDeea
16.01.2010, 10:16:32
Pai nu numai eu vorbesc cu lejeritate ca merg [-( ..sunt mai multe miresici de pe aici care merg la targ. Si sincer imi este usor sa ajung...
Nu ma intelege gresit...nu e greu de ajuns...mai ales k iti doresti sa vezi sa cauti..stiu cum am fost si eu..dar le-ai indus in eroare pe cele care poate nu au posibilitatea sa aj la Buc si si-au facut iluzii k e in Cta...;-)
Drept dovada si Aroma..care a crezut k mine..si si-a facut sperante..[-X

blonda1111
16.01.2010, 10:40:19
Nu ma intelege gresit...nu e greu de ajuns...mai ales k iti doresti sa vezi sa cauti..stiu cum am fost si eu..dar le-ai indus in eroare pe cele care poate nu au posibilitatea sa aj la Buc si si-au facut iluzii k e in Cta...;-)
Drept dovada si Aroma..care a crezut k mine..si si-a facut sperante..[-X
Uite care-i treaba. Eu nu am indus in eroare pe nimeni.:-w Daca ai fii citit cateva pagini in urma ai fii vazut ca s-a vorbit despre acest subiect destul de multisor( cine merge, unde va avea loc si asa mai departe). Nu am aparut eu acolo si am trancanit ca vreau la targ asa aiurea in tramvai.L-) Cu atat mai mult sa induc lumea in eroare...Pe viitor am rugamintea sa citesti putin si in urma nu numai ultimele postari...In fine aceste fiind spuse ( si ajunsi fiind la Bucuresti de vreo jumatate de ora), ne pregatim de plecare spre targ cu prietenii nostri si prin urmare imi urez vizionare placuta. Revin cu poze( dc mi se permite sa fac) si cu detalii dupa amiaza. O zi frumoasa va doresc!

JolyDeea
16.01.2010, 11:37:39
Uite care-i treaba. Eu nu am indus in eroare pe nimeni.:-w Daca ai fii citit cateva pagini in urma ai fii vazut ca s-a vorbit despre acest subiect destul de multisor( cine merge, unde va avea loc si asa mai departe). Nu am aparut eu acolo si am trancanit ca vreau la targ asa aiurea in tramvai.L-) Cu atat mai mult sa induc lumea in eroare...Pe viitor am rugamintea sa citesti putin si in urma nu numai ultimele postari...In fine aceste fiind spuse ( si ajunsi fiind la Bucuresti de vreo jumatate de ora), ne pregatim de plecare spre targ cu prietenii nostri si prin urmare imi urez vizionare placuta. Revin cu poze( dc mi se permite sa fac) si cu detalii dupa amiaza. O zi frumoasa va doresc!
Pacat k te ataci in halul asta..ti-am subliniat k nu vreau sa te supar sau sa crezi k cine stie ce repros iti fac...am citit pe ACEST topic tot ce s-a vb de targ..poate detaliile s-au scris pe alt topic..
Gandeste-te si la cele care poate nu intra mereu...vad ultimele afirmatii si nah..
Da nu conteaza..vizionare placuta..si posteaza poze sa vada miresicile...si nu mai fii asa copil..adik nu te mai ataca k eu ti-am vb frumos si la fiec comment am afirmat k nu e intentia mea sa te supar..si lasa semnul ala de loser k eu nu te-am jignit pe tine:)>-

ina_arvin
16.01.2010, 11:47:51
Hai mai fetelor ca nu are sens sa va contraziceti acum;-) ...Atata suparare pentru ce? Sa fim seriosi...Nu cred ca e cazul...Desi Joly parca si tu ai subliniat cam tare ca ea prea o da cu targul si unele nu stiu. Cred ca era mult mai simplu sa intrebi clar unde, cand si se rezolva totul. Nu avea sens sa pornesti asa o discutie. Nu va mai suparati mai fetelor mai.>:D<

ina_arvin
16.01.2010, 11:51:03
Pacat k te ataci in halul asta..ti-am subliniat k nu vreau sa te supar sau sa crezi k cine stie ce repros iti fac...am citit pe ACEST topic tot ce s-a vb de targ..poate detaliile s-au scris pe alt topic..
Gandeste-te si la cele care poate nu intra mereu...vad ultimele afirmatii si nah..
Da nu conteaza..vizionare placuta..si posteaza poze sa vada miresicile...si nu mai fii asa copil..adik nu te mai ataca k eu ti-am vb frumos si la fiec comment am afirmat k nu e intentia mea sa te supar..si lasa semnul ala de loser k eu nu te-am jignit pe tine:)>-
da semnul de loser care e??? :))

Joliutza
16.01.2010, 12:15:01
da semnul de loser care e??? :))

Asta e: L-)

ina_arvin
16.01.2010, 12:18:37
Asta e: L-)
habar nu aveam ....:))

ina_arvin
16.01.2010, 12:22:03
Cum mai merg pregatirile miresici de 2010? La noi situatia e cam aiurea. Viitorul meu socru se simte foarte rau , si suntem destul de ingrijorati in aceasta privinta. Parca nu mai avem nici un spor la pregatiri:(( ...Al meu habar nu are pe ce lume e( din cauza asta) si il inteleg....

D_aka
16.01.2010, 16:08:55
Cum mai merg pregatirile miresici de 2010? La noi situatia e cam aiurea. Viitorul meu socru se simte foarte rau , si suntem destul de ingrijorati in aceasta privinta. Parca nu mai avem nici un spor la pregatiri:(( ...Al meu habar nu are pe ce lume e( din cauza asta) si il inteleg....

stiu cum e sa ai pe cineva drag bolnav...... sper sa se termine cu bine ........ lasa si tu pregatirile pentru cand s-or linisti lucrurile si fii alaturi de viitorul tau sot! familia in sine e mai importanta decat o petrecere ...... o sa aveti timp si de pregatiri de nunta, ca doar mai ai 8-9 luni! cand totul se va termina cu bine si socrul tau va fi ok cu sanatatea , o sa vezi ce spor o sa ai la pregatiri! toate o sa-ti iasa din prima asa cum le vrei :D !

blonda1111
16.01.2010, 16:11:57
Am revenit de la targ. Nu a fost cine stie ce...sau cel putin nu pe gustul meu. De tendinte noi nici nu prea poate fii vorba, cam aceleasi lucruri peste tot. Aglomeratie nu mai zic. Intrarea infernala,nervi intinsi la maxim. Ne-au controlat ca pe teroristi, de parca nici macar nu ar fii fost un targ de nunti, ci un congres international unde ar fii fost prezenti toti sefi de stat....Urat...Singurul lucru bun e faptul ca m-am vazut cu cei de la Mirandi si imi voi face rochia la ei...In rest nimik nou. Reduceri, de unde...sau mai bine zis doar pe hartie...ca la bani nu se cunoastea deloc:( ...cam atat...

D_aka
16.01.2010, 16:16:37
Am revenit de la targ. Nu a fost cine stie ce...sau cel putin nu pe gustul meu. De tendinte noi nici nu prea poate fii vorba, cam aceleasi lucruri peste tot. Aglomeratie nu mai zic. Intrarea infernala,nervi intinsi la maxim. Ne-au controlat ca pe teroristi, de parca nici macar nu ar fii fost un targ de nunti, ci un congres international unde ar fii fost prezenti toti sefi de stat....Urat...Singurul lucru bun e faptul ca m-am vazut cu cei de la Mirandi si imi voi face rochia la ei...In rest nimik nou. Reduceri, de unde...sau mai bine zis doar pe hartie...ca la bani nu se cunoastea deloc:( ...cam atat...

inseamna ca ai fost la palat! acolo intotdeauna e asa fiind institutie a statului in restul timpului si doar din cand in cand sala de expozitii! asa ne-au controlat si pe noi anii trecuti....... prima data am fost si eu socata apoi m-am obisnuit (incepuse sa-mi placa :D ).
poze ceva? macar sa ne clatim ochii cu ceva clasic......... daca zici ca prea multe noutati nu erau!

blonda1111
16.01.2010, 16:18:54
inseamna ca ai fost la palat! acolo intotdeauna e asa fiind institutie a statului in restul timpului si doar din cand in cand sala de expozitii! asa ne-au controlat si pe noi anii trecuti....... prima data am fost si eu socata apoi m-am obisnuit (incepuse sa-mi placa :D ).
poze ceva? macar sa ne clatim ochii cu ceva clasic......... daca zici ca prea multe noutati nu erau!
Nu am facut. am plecat dezamagita si cu un teanc imens de pliante care mai de care cu "reduceri "...stiti ce se da ca ultim bonus de la o agentie dc ii alegi pe ei : o vacanta in grecia...bineinteles ca la cat te costa, mai bine pleci singur in grecia :D

Tarya
16.01.2010, 18:46:20
Eu am fost incantata de targ...am fost si vineri (a fost foarte lejer) si sambata (groaznic de aglomerat). A trebuit sa revin sambata pt ca.....mi-am gasit rochita mult visata :madlaugh: :gen_08: si a trebuit sa dau comanda cu avansul.:D :x . Am luat-o de la Maya fashion, si tot de la ei am luat si voalul. Am mai bifat si mirii pt tort.:D si bijuteriile pt nunta de la carla brillanti(aveau niste modele superbe, si-au luat si nasa si domnisoara de onoare de la ei).
Reduceri intradevar foarte putine, dar eu sunt superfericita.

blonda1111
16.01.2010, 18:55:13
Eu am fost incantata de targ...am fost si vineri (a fost foarte lejer) si sambata (groaznic de aglomerat). A trebuit sa revin sambata pt ca.....mi-am gasit rochita mult visata :madlaugh: :gen_08: si a trebuit sa dau comanda cu avansul.:D :x . Am luat-o de la Maya fashion, si tot de la ei am luat si voalul. Am mai bifat si mirii pt tort.:D si bijuteriile pt nunta de la carla brillanti(aveau niste modele superbe, si-au luat si nasa si domnisoara de onoare de la ei).
felicitari. bravo ai fost o norocoasa... eu am discutat cu cei de la mirandi de rochie si mi-o fac la ei. atat am reusit sa rezolv dar tot e bine :)>-

Tarya
16.01.2010, 19:00:01
felicitari. bravo ai fost o norocoasa... eu am discutat cu cei de la mirandi de rochie si mi-o fac la ei. atat am reusit sa rezolv dar tot e bine :)>-

Mersi:D . Macar nu te-ai dus degeaba.:)>-

zana01
16.01.2010, 19:02:35
Si eu am fost la targ vineri si tot ce mi-a placut a fost ca era liber. In rest nu m-a dat pe spate.

Daaaaar..... azi a iesit soarele si pe strada mea si mi-am luat rochitaaa. Nu de la targ ci de la Avantgarde Bride (ei participa la targul de la Romexpo). Cand descarc pozele v-o si arat dc vreti.

Eu sunt tare incantata :D

Tarya
16.01.2010, 19:07:27
Si eu am fost la targ vineri si tot ce mi-a placut a fost ca era liber. In rest nu m-a dat pe spate.

Daaaaar..... azi a iesit soarele si pe strada mea si mi-am luat rochitaaa. Nu de la targ ci de la Avantgarde Bride (ei participa la targul de la Romexpo). Cand descarc pozele v-o si arat dc vreti.

Vrem, vrem. Felicitari pentru achizitie!

blonda1111
16.01.2010, 19:10:23

Felicitariiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! poze,poze,poze....:-p

zana01
16.01.2010, 19:29:28
Prima poza

zana01
16.01.2010, 19:32:39
si inca 2-3.
dar e mult mai frumoasa in realitate :D , pozele sunt facute cu telefonul

blonda1111
16.01.2010, 19:38:50
si inca 2-3.
Foarte frumoasa!!!! Felicitari! Printeso! :)>-

Gabi_Mihaela
16.01.2010, 19:40:41
si inca 2-3.
Superba rochia!! Bravo! Avantgarde nu inchiriaza rochii? :)

zana01
16.01.2010, 19:46:19
Superba rochia!! Bravo! Avantgarde nu inchiriaza rochii? :)

nu stiu, suna-le pe fete la numerele de pe site si-ti vor spune, sunt foarte amabile si rabdatoare

aroma_de_portocale
16.01.2010, 19:59:33
si inca 2-3.
felicitari! iti vine foarte bine!

Gabi_Mihaela
16.01.2010, 21:14:16
Eu una deja ma incalcesc deja printre nebuniile organizarii..Si-a facut cineva lista completa la inceputuri cu ce trebuie pt nunta?Restaurant, rochii, ornamente, muzica, biserica...etc..Mi-e frica deja ca nu reusesc sa ma gandesc la toate si sigur voi avea suprize.:-SS

izabelle
16.01.2010, 21:26:47
buna seara . As vrea sa le intreb si eu pe fetele care au fost la targ, firmele cu rochii de mireasa aveau cateva modele expuse si restul sa le vezi la mag lor

Tarya
16.01.2010, 22:26:53
si inca 2-3.

Superba rochia! Si iti vine fff:) bine!

Tarya
16.01.2010, 22:29:57
buna seara . As vrea sa le intreb si eu pe fetele care au fost la targ, firmele cu rochii de mireasa aveau cateva modele expuse si restul sa le vezi la mag lor

Erau f multe rochii expuse. Cele de la Palatul parlamentului (firmele ma refer) aveau cam toate rochiile din colectiile aferente. Cele de la Marriot in schimb (rochii de peste 1000-1500 euro) aveau doar 3-4 rochii expuse ( practic doar o prezentare fara probe).

MimiEla
16.01.2010, 23:35:37
si inca 2-3.
ce frumoase sunt lunile astea ... ian feb martie cand apar targurile de nunti :d in fiecare zi apar tot mai multe miresici cu poze ale rochitelor :)

felicitari pt alegere, foarte frumoasa rochita !

alipety
17.01.2010, 00:04:18
Eu una deja ma incalcesc deja printre nebuniile organizarii..Si-a facut cineva lista completa la inceputuri cu ce trebuie pt nunta?Restaurant, rochii, ornamente, muzica, biserica...etc..Mi-e frica deja ca nu reusesc sa ma gandesc la toate si sigur voi avea suprize.:-SS
poate te ajuta subiectul acesta: Lista nuntii (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=3414&page=51&highlight=lista+organizare+nunta). sunt multe informatii utile, e un bun inceput:)>-

elena_v_
17.01.2010, 01:11:10

buna dimineata,fetelor!mai sunteti pe aici?eu fac o pauza la 66...heh
am si eu o intrebare:preturile la rochiile din bucuresti sunt aceleasi cu cele din cta?sunt aceleasi firme,nu?ca sa stiu si eu daca merita deplasarea

elena_v_
17.01.2010, 01:14:01

bravo,ma bucur pentru tine!cred ca cea mai mare satisfactie din toate pregatirile e sa-ti gasesti rochia cum iti place tie

Joliutza
17.01.2010, 01:17:26
si inca 2-3.

Foarte finuta, s-o porti cu placere!

luxiana
17.01.2010, 10:19:44
ce frumoase sunt lunile astea ... ian feb martie cand apar targurile de nunti :d in fiecare zi apar tot mai multe miresici cu poze ale rochitelor :)

felicitari pt alegere, foarte frumoasa rochita !

buna, mimi!
si eu am nunta anul asta tot la dorna ...cum a fost la tine? meniul ..tot?

JolyDeea
17.01.2010, 11:24:48
Si eu tot de la carla brillanti am luat bijuteriile...sa le porti sanatoasa:x

JolyDeea
17.01.2010, 11:25:27

FFF fumoasa rochitza..si mireasa..sa-ti aduk mult noroc>:D<

Tarya
17.01.2010, 14:24:31
bravo,ma bucur pentru tine!cred ca cea mai mare satisfactie din toate pregatirile e sa-ti gasesti rochia cum iti place tie

Mersi mult!>:D< .Da, categoric da!:love:

Tarya
17.01.2010, 14:26:46
buna dimineata,fetelor!mai sunteti pe aici?eu fac o pauza la 66...heh
am si eu o intrebare:preturile la rochiile din bucuresti sunt aceleasi cu cele din cta?sunt aceleasi firme,nu?ca sa stiu si eu daca merita deplasarea

Preturile cred ca sunt cam la fel. Am vazut rochii incepand cu 12 mil si terminand cu mii de euro. La firme totusi cred ca in Bucuresti gasesti o varietate mult mai mare.

Tarya
17.01.2010, 14:28:20
Si eu tot de la carla brillanti am luat bijuteriile...sa le porti sanatoasa:x

Mersi mult! Mi se pare ca fac niste bijuterii chiar deosebite, dar poate sunt si eu acum subiectiva.:">

Gabi_Mihaela
17.01.2010, 14:28:31
Preturile cred ca sunt cam la fel. Am vazut rochii incepand cu 12 mil si terminand cu mii de euro. La firme totusi cred ca in Bucuresti gasesti o varietate mult mai mare.
Dar in C-ta putem gasi de inchiriat?

D_aka
17.01.2010, 14:31:43
poate te ajuta subiectul acesta: Lista nuntii (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=3414&page=51&highlight=lista+organizare+nunta). sunt multe informatii utile, e un bun inceput:)>-

waw!!! lista nuntii prezentata acolo e muuult mai complexa decat am facut-o eu pe a mea! sunt kestii trecute acolo care mie nici nu mi-au trecut prin cap!!

Tarya
17.01.2010, 14:36:07
Dar in C-ta putem gasi de inchiriat?

Habar n-am.....

Gabi_Mihaela
17.01.2010, 14:37:33
waw!!! lista nuntii prezentata acolo e muuult mai complexa decat am facut-o eu pe a mea! sunt kestii trecute acolo care mie nici nu mi-au trecut prin cap!!
NU PLANGE! E chiar.."prea complexa".Adica parfum, tampoane, boxeri, guma Orbit oricum le-am fi folosit, fara sa ne gandim la ele macar :)

D_aka
17.01.2010, 14:41:11
NU PLANGE! E chiar.."prea complexa".Adica parfum, tampoane, boxeri, guma Orbit oricum le-am fi folosit, fara sa ne gandim la ele macar :)

si dc uit de ele in stresul ala???? :D
pana la nunta o sa-mi fac la listeee........ si o sa uit pe unde le pun!
eu mi-am facut o lista cu cheltuielile estimative pt nunta........ (am invatat si eu de la alte miresici :D - alipety )

Gabi_Mihaela
17.01.2010, 14:46:56
eu mi-am facut o lista cu cheltuielile estimative pt nunta........ (am invatat si eu de la alte miresici :D - alipety )
Cel putin de anticonceptionale si boxeri...poate ar fi mai bine sa uitati.. :P
iar de liste...vorba ta..cate ai sa mai faci pana la nunta..
Ia si tu o tabla din aia pt copiluti si scrie mare si citet lista, mai stergi mai adaugi..s-o ai mare si frumoasa in fata ta mereu..si sigur nu uiti
:-j

alipety
17.01.2010, 16:54:13
nu trebuie sa iei sau sa faci tot ce scrie acolo. adaptezi dupa ceea ce-ti doresti :)
uite, atasez si eu tabelul meu, desigur, se poate adapta :)
am scris acolo tot ce mi-a trecut prin minte la idei :)) sa nu radeti de mine :-p

am atasat document in gmail.sper sa se vada.

https://spreadsheets.google.com/ccc?key=tzpTNoFs6ruOFvo3wkVJvuw

dvdruxandra
17.01.2010, 18:38:50
nu trebuie sa iei sau sa faci tot ce scrie acolo. adaptezi dupa ceea ce-ti doresti :)
uite, atasez si eu tabelul meu, desigur, se poate adapta :)
am scris acolo tot ce mi-a trecut prin minte la idei :)) sa nu radeti de mine :-p

am atasat document in gmail.sper sa se vada.

https://spreadsheets.google.com/ccc?key=tzpTNoFs6ruOFvo3wkVJvuw

eu una nu pot vedea documentul, cica nu am permisiune :D

izabelle
17.01.2010, 19:25:30
Buna fetelor! Vreau si eu sa le intreb pe cele care si-au facut comanda de rochita , de la targul asta din buc, mai mergeti la vreo proba, sau doar va luati rochita cand este gata

Tarya
17.01.2010, 20:09:49
Buna fetelor! Vreau si eu sa le intreb pe cele care si-au facut comanda de rochita , de la targul asta din buc, mai mergeti la vreo proba, sau doar va luati rochita cand este gata

La mine unicul lucru care trebuia schimbat era lungimea (voi avea tocuri de 10 asa ca trebuia sa fie cu vreo 10 cm mai lunga, deci va fii facuta pe comanda). Nu ma mai duc la nici o proba pt ca nu e necesar, mi-o aduce peste 2 sapt direct. Presupun ca necesitatea probelor depinde de complexitatea modificarilor.

izabelle
17.01.2010, 20:50:32
ms, da firma de la care ti-ai luat u rochita nu este in cta nu ?

alipety
18.01.2010, 01:11:34
eu una nu pot vedea documentul, cica nu am permisiune :D
sper sa se vada, am setat sa fie vizibil oricui...sunt curioasa daca mi-a reusit :)

Tarya
18.01.2010, 10:22:03
ms, da firma de la care ti-ai luat u rochita nu este in cta nu ?

Nu, e din Craiova.

Mikkah
18.01.2010, 14:13:47
si inca 2-3.

Felictari!Chiar ca e ff. frumoasa!:"> Arati exact ca o zana!;;)

crisiftene86
18.01.2010, 14:18:31
Felictari!Chiar ca e ff. frumoasa!:"> Arati exact ca o zana!;;)

foarte frumoasa...

izabelle
18.01.2010, 18:02:38
Nu, e din Craiova.
si cum procedezi dupa ce ti-o face? nu te duci dupa ea?

Tarya
18.01.2010, 18:13:29
si cum procedezi dupa ce ti-o face? nu te duci dupa ea?

Mi-o aduc ei la targul de la romexpo, peste 2 sapt....am avut super noroc cu targul asta care vine.:D

izabelle
18.01.2010, 19:53:50
Mi-o aduc ei la targul de la romexpo, peste 2 sapt....am avut super noroc cu targul asta care vine.:D
am inteles :) pana la urma erau reduceri la rochite ca asa am tot citit pe site-uri

Tarya
18.01.2010, 21:19:45
am inteles :) pana la urma erau reduceri la rochite ca asa am tot citit pe site-uri

Erau si reduceri, dar fff putine. Nu cred ca am vazut la mai mult de 3-4 firme reduceri.La Calin events parca era 30%, la Il Creatore 40%, si la vreo 2 firme erau de 50% (dar de la 1500 euro la 700 sau ceva de genul). Asta din ce am vazut eu, poate erau mai multe dar nu am fost eu atenta.:-p

izabelle
19.01.2010, 10:07:31
ok ms mult ptr inform

Tarya
19.01.2010, 10:54:21
ok ms mult ptr inform

Cu multa placere!>:D<

izabelle
19.01.2010, 13:16:55
Cu multa placere!>:D<
te-am inebunit cu intreb ptr ca vreau sa ajung la targul asta de la sf lunii si am tot vazut ca parerile legate de targul care a trecut au fost dif , acum fiecare cu norocul lui :)

izabelle
19.01.2010, 13:18:17
am zis sa ma uit si prin mag de la noi din cta poate imi place vrun model

Tarya
19.01.2010, 13:47:41
te-am inebunit cu intreb ptr ca vreau sa ajung la targul asta de la sf lunii si am tot vazut ca parerile legate de targul care a trecut au fost dif , acum fiecare cu norocul lui :)

Nu m-ai innebunit deloc, daca te pot ajuta cu orice fel de informatie cu cea mai mare placere:) .Parerea mea e ca merita sa mergi, ai o paleta mai larga de optiuni.

Tarya
19.01.2010, 13:48:41
am zis sa ma uit si prin mag de la noi din cta poate imi place vrun model

Sunt modele foarte frumoase si in Constanta, doar ca in Bucuresti (si mai ales la targ) sunt mult mai multe.

aroma_de_portocale
19.01.2010, 14:01:46
Buna ziua fetelor...ce faceti?
eu sunt f trista pt ca nasu` a plecat in It la munca si nu are concediu decat in august, iar noi stabiliseram data nuntii pe 4 sept....nu stiu ce sa fac, cum sa fac...sa caut alt local...sa nu caut...sunt foarte bulversata...nu stiu ce sa fac...:(

crisiftene86
19.01.2010, 14:12:36
eu sunt f trista pt ca nasu` a plecat in It la munca si nu are concediu decat in august, iar noi stabiliseram data nuntii pe 4 sept....nu stiu ce sa fac, cum sa fac...sa caut alt local...sa nu caut...sunt foarte bulversata...nu stiu ce sa fac...:(

uau....cam nasol...nu vreau sa te bulversez mai tare decat atata...
problema este k si dc ai vrea , nu cred k mai vei gasi ceva liber...
asta ramane la aprecierea ta si a sotului tau ( ma rog viitor sot)...nu ca nu conteaza si "NASII" , dar pe bune este nunta, este ziua ta, e totul ptr amandoi...
poate reuseste sa isi ia concediu...chiar nu stiu...e....fff greu de dat cu parerea...
sper sa va rezolvati problema...multa bafta si succes...

Tarya
19.01.2010, 14:17:24

:( ...poate totusi isi poate prelungi inca un pic concediul...

D_aka
19.01.2010, 14:27:43

si nasa? tot in italia? ca dc e pot sa va cunune nasa cu tatal nasului de exemplu! sau cu fratele nasului dc are frate casatorit..... sau un alt prieten casatorit ....... si la noi e pp nasu sa nu fie in tara si in locul lui am vb deja ca o sa fie un prieten bun de-al nostru (si al nasului) alaturi de baietelul nasilor (care o sa aiba 3 ani si 2 luni atuncea :D ) si cu nasa bineinteles!

blonda1111
19.01.2010, 14:39:05
si nasa? tot in italia? ca dc e pot sa va cunune nasa cu tatal nasului de exemplu! sau cu fratele nasului dc are frate casatorit..... sau un alt prieten casatorit ....... si la noi e pp nasu sa nu fie in tara si in locul lui am vb deja ca o sa fie un prieten bun de-al nostru (si al nasului) alaturi de baietelul nasilor (care o sa aiba 3 ani si 2 luni atuncea :D ) si cu nasa bineinteles!
eu stie pe cineva care vrea sa cunune :)>- ..in caz de ceva gasim noi miresicile o solutie pentru tine. ia lucrurile usor ca o sa se rezolve. >:D<

babyjoanna
19.01.2010, 14:40:26
Salut fetele....ati fost al expomariage?...n-am vazut discutii pe tema asta,sau n-am observat eu ;-).eu am fost...si am innebunit de cate rochitze am vazut...o gramada erau...am indurat un frig de 1 ora jumate pana am intrat la palatul parlamentului,dar a meritat,am avut ce vedea...am si probat o rochitza...super dragutza...am niste poze in semnatura,sper sa se vada :P..va pup si astept pareri. >:D<

D_aka
19.01.2010, 14:45:47
Salut fetele....ati fost al expomariage?...n-am vazut discutii pe tema asta,sau n-am observat eu ;-).eu am fost...si am innebunit de cate rochitze am vazut...o gramada erau...am indurat un frig de 1 ora jumate pana am intrat la palatul parlamentului,dar a meritat,am avut ce vedea...am si probat o rochitza...super dragutza...am niste poze in semnatura,sper sa se vada :P..va pup si astept pareri. >:D<

vezi ca exista subiect special cu traguri de nunti! acolo s-au purtat discutiile referitoare la targ........... din ce am vazut era multa dezamagire..........

aroma_de_portocale
19.01.2010, 14:46:15
uau....cam nasol...nu vreau sa te bulversez mai tare decat atata...
problema este k si dc ai vrea , nu cred k mai vei gasi ceva liber...
asta ramane la aprecierea ta si a sotului tau ( ma rog viitor sot)...nu ca nu conteaza si "NASII" , dar pe bune este nunta, este ziua ta, e totul ptr amandoi...
poate reuseste sa isi ia concediu...chiar nu stiu...e....fff greu de dat cu parerea...
sper sa va rezolvati problema...multa bafta si succes...
faza e ca noi tinem foarte mult la ei si ei, la randul lor la noi si chiar ni-i dorim din suflet de nasi...el a plecat in it si pentru noi, sa poata fi citez"un nas cum se cuvine", cu toate ca noi am incercat sa il facem sa se razgandesca spunandu-i ca pentru noi nu cat de mare e darul conteaza....el nu si nu.... E o situatie foarte nasoala....chiar nu stiu ce sa facem cu sa facem sa fie bine...:((

aroma_de_portocale
19.01.2010, 14:49:04
nasa e deocamdata in tara dar e posibil sa plece si ea pentru ca nu rezista fara el... fratii nasului sunt plecati in Spania iar tatal...are 73 de ani...nu cred ca face fata la atata emotii...Nasa spera ca el sa stea pana la nunta si daca nu gasim o solutie sa vina la nunta si sa ramana in tara...dar asa m-as simti un pic vinovata.. nu stiu e aiurea....

aroma_de_portocale
19.01.2010, 14:50:28
eu stie pe cineva care vrea sa cunune :)>- ..in caz de ceva gasim noi miresicile o solutie pentru tine. ia lucrurile usor ca o sa se rezolve. >:D<
sunteti niste scumpe...>:D<dar noi ii vrem pe ei si ei pe noi...e o relatie foarte speciala intre noi....

D_aka
19.01.2010, 14:52:33

e frumoasa rochita din pozele tale!

blonda1111
19.01.2010, 14:52:38
sunteti niste scumpe...>:D<dar noi ii vrem pe ei si ei pe noi...e o relatie foarte speciala intre noi....
lasa ca o sa fie bine. tre sa se rezolve intr-un fel sau altul. acum sa schimbati data in conditiile in care vrei in august...ce sa zic va fii f greu, dc nu imposibil sa gasiti ceva liber atunci. Dar mult noroc poate cine stie >:D<

D_aka
19.01.2010, 14:57:57
nasa e deocamdata in tara dar e posibil sa plece si ea pentru ca nu rezista fara el... fratii nasului sunt plecati in Spania iar tatal...are 73 de ani...nu cred ca face fata la atata emotii...Nasa spera ca el sa stea pana la nunta si daca nu gasim o solutie sa vina la nunta si sa ramana in tara...dar asa m-as simti un pic vinovata.. nu stiu e aiurea....

cam aiurea asa............ intr-adevar te cam face sa te simti aiurea situatia.... cat despre tatal nasului, nici nu stii cata forta au oamenii ....... mai ales la evenimente fericite!....... bine doar daca nu are cumva ceva boli care chiar sa-i puna viata in pericol in situatii deosebite.....

aroma_de_portocale
19.01.2010, 15:04:07
pfff...nu stiu ce sa zic...am o zi.....:(

crisiftene86
19.01.2010, 15:16:18
pfff...nu stiu ce sa zic...am o zi.....:(

da e nasol...dar e posibil sa plece si ea...e deja mult prea complicat...dar ganditi-va si luati o decizie cat de repede puteti...multa bafta>:D<

elena_v_
19.01.2010, 21:58:33

eu nu mi-am facut niciun fel de lista pentru nunta...inafara de cea cu arvunele pe care le-am dat.insa va am pe voi p-aproape si pe cumnatica mea,ruxy,experta in domeniul asta,ehhe;-)

elena_v_
19.01.2010, 22:04:49

off ,urata situatia.poate se rezolva pana atunci si nu trebuie sa schimbi data nuntii.iti tin pumnii!ai nunta in aceeasi zi ca si mine>:D<

aroma_de_portocale
19.01.2010, 22:34:43
off ,urata situatia.poate se rezolva pana atunci si nu trebuie sa schimbi data nuntii.iti tin pumnii!ai nunta in aceeasi zi ca si mine>:D<
ms mult pentru incurajari>:D<

zana01
19.01.2010, 22:59:54

Italia nu e asa departe, cu un low cost si maaaxim 100 euro poate veni vineri si pleca duminica, astfel incat sa fie ok si pt voi

dvdruxandra
19.01.2010, 23:51:10
eu nu mi-am facut niciun fel de lista pentru nunta...inafara de cea cu arvunele pe care le-am dat.insa va am pe voi p-aproape si pe cumnatica mea,ruxy,experta in domeniul asta,ehhe;-)

:">;;)(*)(*)(*) that's me, ta-naaam!

cristina_ct
19.01.2010, 23:59:25
ce modesta esti:))

dvdruxandra
20.01.2010, 08:22:28
ce modesta esti:))

mai, adevarul este ca pot si un fel de "wedding planner" :D

Andra_1109
20.01.2010, 10:04:20
Buna fetelor,
Am si eu o intrebare, daca ma poate ajuta cineva, va rog: cum sunt rochitele facute la Amica Mia? Au materiale bune, le cos frumos?
Am vazut o rochita de la Ersa Atelier, mi-a placut foarte mult, insa este peste 2500 euro si mi se pare cam mult. Modelul nu este extrem de complicat, dar materialele sunt foarte frumoase. Cineva mi-a recomandat Amica Mia, ca si materiale dar si mana de lucru.
Aveti vreo idee/parere?

Mersi!

cristina_1102
20.01.2010, 10:18:47
Buna fetelor,
Am si eu o intrebare, daca ma poate ajuta cineva, va rog: cum sunt rochitele facute la Amica Mia? Au materiale bune, le cos frumos?
Am vazut o rochita de la Ersa Atelier, mi-a placut foarte mult, insa este peste 2500 euro si mi se pare cam mult. Modelul nu este extrem de complicat, dar materialele sunt foarte frumoase. Cineva mi-a recomandat Amica Mia, ca si materiale dar si mana de lucru.
Aveti vreo idee/parere?

Mersi!

Eu mi-am facut rochita la Amica Mia si a iesit exact cum am vrut. Cat despre materiale, au un magazin pe Mamaia unde poti vedea exact si iti poti alege ce material doresti. Eu am imbracat rochia in dantela pe care mi-am ales-o din magazin. Croitoresele sunt foarte bune si mie mi-a iesit rochia perfect.

babyjoanna
20.01.2010, 10:37:31
nu ne arati si noua rochita facuta la amica mia sa ne facem o parere? :D

Eu mi-am facut rochita la Amica Mia si a iesit exact cum am vrut. Cat despre materiale, au un magazin pe Mamaia unde poti vedea exact si iti poti alege ce material doresti. Eu am imbracat rochia in dantela pe care mi-am ales-o din magazin. Croitoresele sunt foarte bune si mie mi-a iesit rochia perfect.

Andra_1109
20.01.2010, 10:40:29

Mersi frumos, Cristina. Crezi ca imi poti trimite un PM (sau pe mess, mail, orice :D ) cu pretul rochitei?
M-am uitat la filmulet, ai fost foarte draguta si pareai ca te simti foarte bine in rochie.

elena_v_
20.01.2010, 11:31:20

eheh ... degeaba ne dam bine pe langa tine -eu si soacra'ta-ca o sa ne ajuti mai mult sufleteste in momentele alea.tu o sa fii deja mamica!!!:x >:D< si o sa ai mai multa treaba decat noi !abia astept

elena_v_
20.01.2010, 15:01:48
stand asa si gandindu-ma la ce arvune mai am pentru nunta,mi-a venit in cap o intrebare foarte interesanta:pe 4 septembrie 2010 o fi vreun post,ceva?stiu ca pe 8 sept e sarbatoare.nu am gasit pe net ceva concret ca sa ma lamuresc.oricum ,sunt multe miresici care vor avea nunta pe 4 sept,nu-s probleme d-astea,nu?:-SS

crisiftene86
20.01.2010, 15:04:47
stand asa si gandindu-ma la ce arvune mai am pentru nunta,mi-a venit in cap o intrebare foarte interesanta:pe 4 septembrie 2010 o fi vreun post,ceva?stiu ca pe 8 sept e sarbatoare.nu am gasit pe net ceva concret ca sa ma lamuresc.oricum ,sunt multe miresici care vor avea nunta pe 4 sept,nu-s probleme d-astea,nu?:-SS

NU ESTE POST, M-AM UITAT IN CALENDAR CRESTIN ORTODOX.

elena_v_
20.01.2010, 15:23:32
NU ESTE POST, M-AM UITAT IN CALENDAR CRESTIN ORTODOX.

multumesc frumos!>:D< m-ai linistit ..recunosc ca sunt cu capu'de mi-am pus problema asta doar eu cand mai sunt atatea miresici pe 4 sept.:))

crisiftene86
20.01.2010, 15:34:52
multumesc frumos!>:D< m-ai linistit ..recunosc ca sunt cu capu'de mi-am pus problema asta doar eu cand mai sunt atatea miresici pe 4 sept.:))

nu-i bai si eu la fel am facut:))

elena_v_
20.01.2010, 16:13:04
nu-i bai si eu la fel am facut:))

serios?:)) :))eu va las,fetelor ca tre sa ies la aer,altfel cine stie ce idei traznite imi mai vin.
v-am pupat,o zi buna

aroma_de_portocale
20.01.2010, 16:51:11
serios?:)) :))eu va las,fetelor ca tre sa ies la aer,altfel cine stie ce idei traznite imi mai vin.
v-am pupat,o zi buna
ms la fel! plimbare placuta!>:D<

elena_v_
23.01.2010, 12:49:28
off,ce vreme nasoala...ma chinui sa platesc arvuna pt cameraman de o saptamana dar daca mama-natura isi face de cap...tre'sa mai astept.stau cu banii in casa fara sa-i cheltui,e normal asa ceva?:))

dvdruxandra
23.01.2010, 13:33:20
eheh ... degeaba ne dam bine pe langa tine -eu si soacra'ta-ca o sa ne ajuti mai mult sufleteste in momentele alea.tu o sa fii deja mamica!!!:x >:D< si o sa ai mai multa treaba decat noi !abia astept

:-p:">:"> dap, asta cam asa e...macar cu o parere ma bag si eu :D

elena_v_
23.01.2010, 13:46:01
:-p:">:"> dap, asta cam asa e...macar cu o parere ma bag si eu :D

ce faci,draga?toate bune?cand iei rezultatele?am vbt aseara cu ana si mi-a zis ca georgeta are tot baiat..eheh

dvdruxandra
23.01.2010, 15:00:11
ce faci,draga?toate bune?cand iei rezultatele?am vbt aseara cu ana si mi-a zis ca georgeta are tot baiat..eheh

stiu si noi am vb...... hai ca suntem offtopic, zilele astea ma duc, pe luni :)

elena_v_
26.01.2010, 14:52:25
fetelor ,incepe un targ de nunti la noi in oras.stiti cumva cand anume?parca m-as mai inspira un pic:D

D_aka
26.01.2010, 14:56:12
fetelor ,incepe un targ de nunti la noi in oras.stiti cumva cand anume?parca m-as mai inspira un pic:D

pai am inteles ca unul e intre 12-14 februarie si ar mai fi unul intre 26-28 februarie......... deci 2 targuri!!! :D

D_aka
26.01.2010, 14:58:17
pai am inteles ca unul e intre 12-14 februarie si ar mai fi unul intre 26-28 februarie......... deci 2 targuri!!! :D

si am primit un offline pe ym acu ca mai e un trag de hand-made pe 10 si 11 febr la casa de cultura! - o fi si acolo ceva de inspirat oare???

elena_v_
26.01.2010, 14:58:58

mersi frumos,credeam ca e si-n ianuarie

D_aka
26.01.2010, 15:01:46
mersi frumos,credeam ca e si-n ianuarie

io stiu............ o fi si in ianuarie si nu stiu eu!!!

elena_v_
26.01.2010, 18:25:59
fetelor,mi-am ales modelul la verighete!!heheh.acum am de asteptat 2 saptamani pana sa le primesc\:D/

blonda1111
26.01.2010, 18:59:25
fetelor,mi-am ales modelul la verighete!!heheh.acum am de asteptat 2 saptamani pana sa le primesc\:D/
pai da-ne mai multe detalii...ce model sunt? cat v-au costat? >:D<

elena_v_
26.01.2010, 19:09:12
pai da-ne mai multe detalii...ce model sunt? cat v-au costat? >:D<
ma grabeam cand le-am ales si n-am apucat sa le fac poza...dar cand mai trec pe acolo,o sa le pozez.o sa ma coste vreo 12 mil,am platit 3 mil avans.deci nu pot spune ca am mai scapat de niste bani

elena_v_
26.01.2010, 19:10:57
am o problema foarte grava!!mi-a disparut timmer-ul ala care ma anunta cat mai am pana la nunta:(ma ajutati s=o rezolv?[-o<

linda_1984
26.01.2010, 21:34:27
Gabi Mihaela mercic mult. Noi mai avem pana la nunta,nici la retaurant nu ne-am decis....eu de fapt k miresoi e in voiaj....chiar ...oare mai sunt miresici care tb sa le faca mai pe toate singure???:-<Oricum e bine de stiut...

Gabi_Mihaela
26.01.2010, 21:39:51
Gabi Mihaela mercic mult. Noi mai avem pana la nunta,nici la retaurant nu ne-am decis....eu de fapt k miresoi e in voiaj....chiar ...oare mai sunt miresici care tb sa le faca mai pe toate singure???:-<Oricum e bine de stiut...
Acu 2 saptamani nu stiam nici ce inseamna cocarde!
Am stat si am citit din scoarta-n scoarta miresici.ro (la sfatul salvatoarei mele blonde :P ) si m-am documentatm apoi cu ajutorul ei am trecut la fapte. Eu am sunat la restaurant, eu am luat legatura cu o agentie care ne ajuta la organizare,am gasit formatie..Suntem plecati din tara(ma repet) si totul s-a facut pe net si la tel ;) .Fii fericita ca le faci singura.Miresoiul te-ar fi incurcat :))))

antenutza
26.01.2010, 21:54:49

stai liniștită că nu ești singura.suntem mai multe fete care am pus nunta la punct singurele.si ne-au fost de mare ajutor sfatul fostelor miresici:*

elena_v_
27.01.2010, 22:05:27
buna seara!

Gabi_Mihaela
27.01.2010, 22:09:36
buna seara!
Buna sa-ti fie inima! Gata pregatirile? ;))

LauraLuiOda
28.01.2010, 17:58:58
stai liniștită că nu ești singura.suntem mai multe fete care am pus nunta la punct singurele.si ne-au fost de mare ajutor sfatul fostelor miresici:*
Da, stim noi cum ai rupt tu netu' in doua organizandu-ti nunta:))

linda_1984
28.01.2010, 20:08:02
Am stat si am citit din scoarta-n scoarta miresici.ro (la sfatul salvatoarei mele blonde :P ) si m-am documentatm apoi cu ajutorul ei am trecut la fapte. Eu am sunat la restaurant, eu am luat legatura cu o agentie care ne ajuta la organizare,am gasit formatie..Suntem plecati din tara(ma repet) si totul s-a facut pe net si la tel ;) .Fii fericita ca le faci singura.Miresoiul te-ar fi incurcat :))))
Cu singuranta!!! Astept sa mai treaca ninsorile astea si finalizez si eu hotararea cu restaurantul...Oricum miresici.ro ne e de mare ajutor.... Sa stii ca si eu citesc in fiecare zi dupa ce vin de la munk.

antenutza
28.01.2010, 20:26:51
Da, stim noi cum ai rupt tu netu' in doua organizandu-ti nunta:))

nu da și tu tot din casă acum:)*)

Gabi_Mihaela
28.01.2010, 20:41:44
Ce parere aveti despre confectionarea invitatiilor cu propriile noastre manute :)) ? Am cautat pe net si am gasit cam tot ce as avea nevoie..mai trebuie sa cumpar papetaria..hartie, lipici etc..

D_aka
28.01.2010, 20:44:09
Ce parere aveti despre confectionarea invitatiilor cu propriile noastre manute :)) ? Am cautat pe net si am gasit cam tot ce as avea nevoie..mai trebuie sa cumpar papetaria..hartie, lipici etc..

eu mi le fac singura, asa ca nu pot spune decat ca sunt de acord cu invitatiile facute de propria manuta! :D

antenutza
28.01.2010, 20:44:59
forte frumos.mai sunt miresici care si-au făcut singure invitațiile:)spor la lucru

Gabi_Mihaela
28.01.2010, 20:46:38
eu mi le fac singura, asa ca nu pot spune decat ca sunt de acord cu invitatiile facute de propria manuta! :D
Super..deci nu sunt singura "curajoasa"..Chiar m-a incantat ideea..si mi-a dat o satisfactie reusita "ciornei" :))

Gabi_Mihaela
28.01.2010, 20:51:41
Am inteles ca se gasesc Saculeti pt marturii(in jur de 1-3 roni bucata).Din ce material sunt? Seamana cu tull-ul?

Joliutza
28.01.2010, 21:07:56

Si eu sunt, pentru ca, la fel, mi le-am facut singura.

Gabi_Mihaela
28.01.2010, 21:10:15
Si eu sunt, pentru ca, la fel, mi le-am facut singura.
Foarte frumos! Ai poze sa le vedem si noi? :-w

D_aka
28.01.2010, 21:21:20
Am inteles ca se gasesc Saculeti pt marturii(in jur de 1-3 roni bucata).Din ce material sunt? Seamana cu tull-ul?

saculetii pt marturii nu-s bucatele de material taiate rotund sau patrat si cu un snur trecut prin ele, snur cu care se pot strange si lega? alea-s din voal sau organza subtire de tot si cred ca-s mai ieftine de 1 ron!!!

Gabi_Mihaela
28.01.2010, 21:28:28
saculetii pt marturii nu-s bucatele de material taiate rotund sau patrat si cu un snur trecut prin ele, snur cu care se pot strange si lega? alea-s din voal sau organza subtire de tot si cred ca-s mai ieftine de 1 ron!!!
Aaa...nu mai vreau :)) Am sa cumpar tull, pun niste bombonele, leg si gata :))
ce alte idei sunt? Tot caut dar am vazut ca toata lumea s-a blocat pe acele sticlute :(

Joliutza
28.01.2010, 21:53:22
Foarte frumos! Ai poze sa le vedem si noi? :-w

http://picasaweb.google.com/AlinaRoxanaChirila/InvitatiileNoastre#

Gabi_Mihaela
28.01.2010, 21:59:28
http://picasaweb.google.com/AlinaRoxanaChirila/InvitatiileNoastre#
Ingenios..si iesit din tipare..Felicitari!

Joliutza
28.01.2010, 22:01:53
Ingenios..si iesit din tipare..Felicitari!

Multumesc!!! Spor la treaba si tie!

antenutza
28.01.2010, 23:14:01
Aaa...nu mai vreau :)) Am sa cumpar tull, pun niste bombonele, leg si gata :))
ce alte idei sunt? Tot caut dar am vazut ca toata lumea s-a blocat pe acele sticlute :(

noi am avut ca marturii asa ceva:)si am dat pe o bucata 0.3 ron

ioana_
29.01.2010, 01:33:24

Am vazut ca faci nunta la Grand in Eforie.Iti canta cumva formatia de acolo,adica Favorit?

crisiftene86
29.01.2010, 12:44:24
felicitari pentru rochita. unde anume faci nunta la rovas? am si eu o nunta de onorat pe aceeasi data, aceeasi locatie...sa fie la tine? :-?

ar fi interesatn ,nu?
e asta e dc nu ne poti arata poze...o sa le vedem oricum dupa nunta..;))

Selena_24
29.01.2010, 12:47:20
Nu stiu daca e vba de aceeasi nunta. Noi facem sus la et 2 in salonul ala mic. Ar fi prea tare sa fii invitata la nunta mea si sa aflam acum de pe forum. Prea tare!

alipety
29.01.2010, 12:48:59
Nu stiu daca e vba de aceeasi nunta. Noi facem sus la et 2 in salonul ala mic. Ar fi prea tare sa fii invitata la nunta mea si sa aflam acum de pe forum. Prea tare!
pai numai tu poti sti :)
daca ma recunosti din poze (si ai fost la mine la nunta), inseamna ca te cunosc si eu :-"

Selena_24
29.01.2010, 12:50:25
Daca nu te aflii printre invitati si esti la alta nunta, vin eu la tine deoarece ti-am vazut pozele, macar sa te salut.
P.S. Foarte frumoase si reusite pozele de la nunta!

Selena_24
29.01.2010, 12:51:16
Nu nu am fost la nunta ta.:-s

alipety
29.01.2010, 12:52:18
Daca nu te aflii printre invitati si esti la alta nunta, vin eu la tine deoarece ti-am vazut pozele, macar sa te salut.
ok, deci nu esti miresica mea :))
ar fi fost super tare sa fii tu>:D<
mult succes la pregatiri si te asteptam cu poze cu rochita si de la nunta, normal >:D<

Selena_24
29.01.2010, 12:54:13
La nunta, batem palma si ne imbratisam, chiar daca sunt 2 nunti diferite. prea tare domle!Pup;))

Selena_24
29.01.2010, 12:56:48
P.S. Aveam in jur de 100 de invitati, am ramas la vreo 60-70 acum, pana in iulie o sa ramanem cred cu juma(e criza financiara). asa ca imi iau invitatii si venim si noi cu tine la nunta la care te duci tu. poate incapem toti sa facem doua nunti intr-una ca samponul si balsamul.
GLUMESC!
GLUMESC!

alipety
29.01.2010, 13:06:14
P.S. Aveam in jur de 100 de invitati, am ramas la vreo 60-70 acum, pana in iulie o sa ramanem cred cu juma(e criza financiara). asa ca imi iau invitatii si venim si noi cu tine la nunta la care te duci tu. poate incapem toti sa facem doua nunti intr-una ca samponul si balsamul.
GLUMESC!
GLUMESC!
ne-au mutat , ca eram off-topic la rochite:-s
imi pare rau ca ai probleme cu confirmarea invitatilor. poate o sa fie zile mai bune si se mai razgandesc intre timp. nu te descuraja, dar in acelasi timp e bine sa fii realista, ca sa nu ai parte de prea mari dezamagiri >:D<

LauraLuiOda
29.01.2010, 13:31:41
Esti draguta, dar ai grija sa tii minte sa te duci la proprii invitati, lasa-i pe invitatii altora. La ce nebunie o sa fie ai sa uiti (posibil) lucruri mult mai importante decat ca Alipety dantueste undeva la etaj/parter:)>-

Tarya
29.01.2010, 15:20:30
Mi-am ridicat si eu azi rochita de la targ!!:love: E modelul M10 09 de la Maya fashion. nu am poze inca dar promit sa fac!:D Sunt enervant de fericita si de entuziasmata.:)) A fost lucru achizitionat cu cel mai mult drag de pana acum.

crisiftene86
29.01.2010, 15:30:01
Mi-am ridicat si eu azi rochita de la targ!!:love: E modelul M10 09 de la Maya fashion. nu am poze inca dar promit sa fac!:D Sunt enervant de fericita si de entuziasmata.:)) A fost lucru achizitionat cu cel mai mult drag de pana acum.

felicitari...sa o porti cu drag...ast si poze...normal>:D<
pupici

Tarya
29.01.2010, 16:15:43
felicitari...sa o porti cu drag...ast si poze...normal>:D<
pupici

Multumesc!>:D<

blonda1111
29.01.2010, 16:26:38
felicitariiiiiiiiii...poze poze poze

Tarya
29.01.2010, 17:00:35
felicitariiiiiiiiii...poze poze poze

Asta e poza de la ei de pe site, dar se vede prost ca e alb pe alb.

Tarya
29.01.2010, 17:02:59
hmmm...nu prea vrea sa se ataseze, mai incerc o data

blonda1111
29.01.2010, 17:07:06
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii princessssssss>:D<

Tarya
29.01.2010, 17:13:01
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii princessssssss>:D<

:D ..da, da da!. ma prinde cel mai bine genul asta de rochie si imi place la nebunie.

LauraLuiOda
29.01.2010, 17:25:32
:D ..da, da da!. ma prinde cel mai bine genul asta de rochie si imi place la nebunie.
Foarte frumoasa>:D<

aroma_de_portocale
29.01.2010, 17:39:36
Felicitari Tarya!!! sa-ti aduca numai fericire! foarte draguta..pretioasa..>:D<

Gabi_Mihaela
29.01.2010, 18:40:43
noi am avut ca marturii asa ceva:)si am dat pe o bucata 0.3 ron
Super dragute! sunt dintr-un gen de carton?

Gabi_Mihaela
29.01.2010, 18:51:11
Cat e de frumoaaaasa rochita!:x..Poti sa ne spui niste preturi? am vazut si eu pe site-ul lor o super rochita;;)

Gabi_Mihaela
29.01.2010, 19:14:05
Am vazut ca faci nunta la Grand in Eforie.Iti canta cumva formatia de acolo,adica Favorit?
Nu :( Cica ar fi fost ocupati pe 28 august.Am gasit alta formatie, nu stiu daca sunt mai buni, Acustic Grup din Mangalia...

Tarya
29.01.2010, 20:09:16
Cat e de frumoaaaasa rochita!:x..Poti sa ne spui niste preturi? am vazut si eu pe site-ul lor o super rochita;;)

Multumesc din suflet fetelor!>:D< >:D< >:D< :*
Eu am dat 17 mil pe ea. Am inteles ca preturile tuturor rochitelor de la ei ar fii undeva intre 15 si 25.

Gabi_Mihaela
29.01.2010, 20:12:32
Multumesc din suflet fetelor!>:D< >:D< >:D< :*
Eu am dat 17 mil pe ea. Am inteles ca preturile tuturor rochitelor de la ei ar fii undeva intre 15 si 25.
Numai ca nu au punct de desfacere si in C-ta, nu?

Tarya
29.01.2010, 20:21:24
Numai ca nu au punct de desfacere si in C-ta, nu?

Nu, nici in C-ta si nici in Bucuresti. Eu am avut noroc ca am vazut-o si am probat-o la targul trecut si mi-au adus-o la targul asta, caci sa merg pana la Craiova (acolo e sediul central)....cam complicat.

Gabi_Mihaela
29.01.2010, 20:24:09
Nu, nici in C-ta si nici in Bucuresti. Eu am avut noroc ca am vazut-o si am probat-o la targul trecut si mi-au adus-o la targul asta, caci sa merg pana la Craiova (acolo e sediul central)....cam complicat.
:(( ce ma fac? :(( ajung pe 7 august acasa si nunta e pe 28 :((

antenutza
29.01.2010, 20:26:35

foarte frumoasa rochita:)sa o porti cu placere si sa-ti aduca numai bucurii

alipety
29.01.2010, 20:28:30
:(( ce ma fac? :(( ajung pe 7 august acasa si nunta e pe 28 :((
nu am retinut exact unde locuiesti acum... dar nu puteti sa va cumparati tinutele de acolo? mai puteti lua si diverse accesorii ca sa va luati de-o grija si ramane pentru acasa, in august sa rezolvati ultimele detalii . >:D<

Gabi_Mihaela
29.01.2010, 20:30:53
nu am retinut exact unde locuiesti acum... dar nu puteti sa va cumparati tinutele de acolo? mai puteti lua si diverse accesorii ca sa va luati de-o grija si ramane pentru acasa, in august sa rezolvati ultimele detalii . >:D<
Sunt mult prea scumpe aici :( Ce iau de acasa cu 500 euro max aici porneste de la 2000 :( un costum de mire porneste de la 400 euro.Mie mi se par scumpe.Sunt eu in urma cu preturile?

alipety
29.01.2010, 20:31:31

frumoasa rochita! felicitari si spor la pregatiri in continuare>:D<

Gabi_Mihaela
29.01.2010, 20:31:38
By the way...rochita ta a fost superba:x

blonda1111
29.01.2010, 20:32:23
Sunt mult prea scumpe aici :( Ce iau de acasa cu 500 euro max aici porneste de la 2000 :( un costum de mire porneste de la 400 euro.Mie mi se par scumpe.Sunt eu in urma cu preturile?
Depinde de fiecare in parte cum percepem preturile si de ce anume vrem :-p

Gabi_Mihaela
29.01.2010, 20:36:10
Depinde de fiecare in parte cum percepem preturile si de ce anume vrem :-p
Cu siguranta nu-mi doresc sa dau jumatate din banii cheltuiti pt nunta, pe niste haine care vor sta la mama in sifonier pt urmatorii ani..Ceva frumos la pret rezonabil cred ca se numeste ce-mi doresc eu...:-?

alipety
29.01.2010, 20:38:51
aici..unde?
pai preturi din astea gasesti si in tara :)
normal ca voi stiti mai bine, va stiti randuielile si v-ati stabilit bugetul, asa ca ramane pentru august sa iti cauti rochita. sunt convinsa ca vei gasi ce doresti. mai sunt miresici care si-au luat rochita in ultima luna. eu ma gandeam , ca daca tot esti stresata, sa o iei din timp cu anumite detalii si sa fii mai libera in ultima luna, desi nu cred ca exista asa ceva cand e vorba de o nunta:D

D_aka
29.01.2010, 20:43:15
Cu siguranta nu-mi doresc sa dau jumatate din banii cheltuiti pt nunta, pe niste haine care vor sta la mama in sifonier pt urmatorii ani..Ceva frumos la pret rezonabil cred ca se numeste ce-mi doresc eu...:-?

a propos de haine......... nu te-ai gandit sa cauti pe aici prin bazarul de miresici poate gasesti ceva? pentru baieti cred ca-i mai usor ca pentru fete...... de fapt ce zic eu ca pt ei e mai usor si dc le iei de noi ca poti gasi un costum la 400 ron frumos si cu posibiliatea de a-l folosi si dupa nunta....... la noi miresele e mai greu....

Gabi_Mihaela
29.01.2010, 20:45:19
aici..unde?
pai preturi din astea gasesti si in tara :)
normal ca voi stiti mai bine, va stiti randuielile si v-ati stabilit bugetul, asa ca ramane pentru august sa iti cauti rochita. sunt convinsa ca vei gasi ce doresti. mai sunt miresici care si-au luat rochita in ultima luna. eu ma gandeam , ca daca tot esti stresata, sa o iei din timp cu anumite detalii si sa fii mai libera in ultima luna, desi nu cred ca exista asa ceva cand e vorba de o nunta:D
Aici in Cipru :( Stiu ca gasesc si in tara la 2, 3 mii de euro...dar gasesc si mai ieftine(lucru imposibil aici), poate la fel de frumoase. Ideea era ca as vrea sa stiu niste locuri din C-ta cu rochii dragute ca atunci cand ajung acasa sa si fug la probat si sa iau ceva repede :P De asta tot intreb de unde si-au luat fetele rochiile :( oricum, ma voi descurca..daca nu eu atunci cine? ;))

alipety
29.01.2010, 20:50:47
By the way...rochita ta a fost superba:x
multumesc. dupa 22 rochite probate, nu mai stiam exact ce vreau, toate mi se pareau frumoase :)
acum as purta o rochita scurta. am vazut una superba pe topicul Rochie de mireasa scurta sau cu crapatura, mi-a zis ruxi ca e de la mirandi.
si in noaptea petrecerii cand ma calcau toti pe rochie si cand am vazut ca nu pot dansa cum trebuie valsul mirilor si pinguinul :)), m-am ofticat ca nu am avut o rochie de schimb, una scurta, cum port eu de obicei.