PDA

Versiunea completa : Miresici din Constanta - discutii despre nunta

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30

ubita
12.02.2010, 13:13:26
deci i-ai ascultat toata noaptea?eu i-am ales pentru nunta mea,doar ca nu i-am ascultat decat o ora...mi-au placut si mie,mai ales cantaretul de muzica populara(asta ma intereseaza,de fapt)mi-au fost recomandati de niste cunostinte
ce formatie?:D

dreya_Elle
12.02.2010, 14:28:35
buna fetelor!
am inteles ca azi incepe targul de nunti de la pavilionul expozitional...ajungeti pe acolo?? stiti cumva maine pana la ce ora e deschis? :*
;;)

paparo
12.02.2010, 14:58:27
Buna dimi fetele, o zi de vineri cat mai scurta la munca si un inceput de week'end cu multe grade :)
Ne vedem la targ, pentru cele care merg, evident :D :)>-

Buna,
Este targ de nunta in Constanta?weekendul acesta?
Imi poti spune si mie unde este locat acest targ.
Mersi mult.
Weekend placut.:D

uana
12.02.2010, 15:12:47
Buna,
Este targ de nunta in Constanta?weekendul acesta?
Imi poti spune si mie unde este locat acest targ.
Mersi mult.
Weekend placut.:D

Acum am ajuns acasa, targul este la pavilion, insa ori nu venisera toti, ori este cam ...mic. Sunt vreo 3-4 standuri cu rochite de mireasa, unu cu costume, sunt cei de la Veronesse, ceva foto/video si ..cam atat.
Ma duc si maine cu nasii, sper sa fie mai multi:)

blonda1111
12.02.2010, 15:14:42
Acum am ajuns acasa, targul este la pavilion, insa ori nu venisera toti, ori este cam ...mic. Sunt vreo 3-4 standuri cu rochite de mireasa, unu cu costume, sunt cei de la Veronesse, ceva foto/video si ..cam atat.
Si cele 60 de standuri de care se vorbea pe aici? :-<

uana
12.02.2010, 15:15:29
buna fetelor!
am inteles ca azi incepe targul de nunti de la pavilionul expozitional...ajungeti pe acolo?? stiti cumva maine pana la ce ora e deschis? :*
;;)

Eu am fost astazi pe acolo, insa cum am mai spus, mi s'a parut tare saracut, 3-4 standuri cu rochite, unu pt costume, unul cu pantofi, ceva foto/video si ..cam atat, sau poate am ajuns prea devreme si nu erau toti.

izabelle
12.02.2010, 16:00:55
eu nu am ajuns inca , am mai auzit ca se fac si la parc si perla, o sa merg si eu maine , este cu intrare?

stiti cumva pana la ce ora e targul azi ?

uana
12.02.2010, 16:42:36
eu nu am ajuns inca , am mai auzit ca se fac si la parc si perla, o sa merg si eu maine , este cu intrare?

stiti cumva pana la ce ora e targul azi ?

Nu este cu nici o intrare, parca am vazut program pana la 18:00.
Se fac si la Parc si Perla, nu stiam. O sa ma duc si eu maine, iar:)

crissb
12.02.2010, 17:01:56
Uana ai vazut cumva rochitele de la Maya fashion? Eu am vb cu cei din Braila si spuneau ca vin la targ. Maine sper sa ajung si eu sa probez ceva sau poate imi cumpar.

uana
12.02.2010, 17:48:31
Uana ai vazut cumva rochitele de la Maya fashion? Eu am vb cu cei din Braila si spuneau ca vin la targ. Maine sper sa ajung si eu sa probez ceva sau poate imi cumpar.

Da, chiar le'am vazut, tin minte pt k era una acolo care mi'a placut ; in tot targul doar 2 mi'au placut, cel putin dupa gusturile mele:)>-

izabelle
12.02.2010, 18:43:44
nu stiu sigur dc se fac asa am auzit :) o sa merg si eu maine sa vad

linda_1984
12.02.2010, 19:32:19
Fetelor...weekend-ul asta mai e un targ la Bucuresti...Cel putin asa am vazut la TV..acum reportaj.

elena_v_
12.02.2010, 23:12:17
ce formatie?:D

dinamic se numeste

elena_v_
12.02.2010, 23:14:17

hehe,si eu tot cu nasii merg..sper sa am ce vedea si proba...ca pana acum nu m-am incumetat

zana01
13.02.2010, 00:08:56
Fetelor...weekend-ul asta mai e un targ la Bucuresti...Cel putin asa am vazut la TV..acum reportaj.

da, targul de saptamana asta din bucuresti este la Rin Grand Hotel si e ceva cu nunti tematice parca

linda_1984
13.02.2010, 10:16:02
da, targul de saptamana asta din bucuresti este la Rin Grand Hotel si e ceva cu nunti tematice parca
Oricum din ce am vazut in reportaj...:-"...rochii din flori naturale la 7000 euro, huse de scaun la 100 lei iar pt mese 500 lei....#-o

dreya_Elle
13.02.2010, 10:23:23
Oricum din ce am vazut in reportaj...:-"...rochii din flori naturale la 7000 euro, huse de scaun la 100 lei iar pt mese 500 lei....#-o
da am vazut si eu reportajul aseara...si cand am auzit si preturile :-" :-" :-" ..scump domne' scump :[email protected] (pt mine).
;-)

linda_1984
13.02.2010, 10:32:05
da am vazut si eu reportajul aseara...si cand am auzit si preturile :-" :-" :-" ..scump domne' scump :[email protected] (pt mine).
;-)
FFFF scumpe....si cand am auzit-o si pe aia " designerii nu garanteaza ca nu se ofileste rochita pana seara"=))...
Cine merge la targ??? Cam pe la ce ora se deschide?

dreya_Elle
13.02.2010, 10:34:08
FFFF scumpe....si cand am auzit-o si pe aia " designerii nu garanteaza ca nu se ofileste rochita pana seara"=))...
Cine merge la targ??? Cam pe la ce ora se deschide?
=)) =)) =)) pe asta n-am auzit-o...la petrecere ai sa ai o rochie ofilita ...de 7000 E =))
eu am auzit ca e deschis de la 10

aroma_de_portocale
13.02.2010, 10:34:28
draga mea...n=am un telefon performant...n-am cum sa le descarc in comp:( .doar sa-ti dau site-ul
Bun si ala:D

aroma_de_portocale
13.02.2010, 10:35:38
Si cele 60 de standuri de care se vorbea pe aici? :-<
eu am inteles ca vor fi 60-70 de firme la targul de pe 26-28 februarie...

linda_1984
13.02.2010, 10:43:40
eu am inteles ca vor fi 60-70 de firme la targul de pe 26-28 februarie...
Ehh...mai prost ca ala de la mall nu are cum sa fie nici asta..;))

gianinacracana
13.02.2010, 10:45:32
Buna. Apropo de bauturi, va ofer o idee pentru nunta. Noi am angajat un barman pentru un cocktail bar. Am fost la o nunta la care el facea cocktailuri si am roit in jurul mesei lui toata seara. Ni s-a parut ceva special asa ca l-am arvunit si pentru nunta noastra. Daca intereseaza pe cineva, pot da detalii. O zi placuta!
P.S. Nu stiu daca am nimerit topicul insa nu am gasit un altul mai potrivit.

aroma_de_portocale
13.02.2010, 10:47:27
Ehh...mai prost ca ala de la mall nu are cum sa fie nici asta..;))
da....:)))

linda_1984
13.02.2010, 10:52:04
Miresici....cine merge la targ??

Buna. Apropo de bauturi, va ofer o idee pentru nunta. Noi am angajat un barman pentru un cocktail bar. Am fost la o nunta la care el facea cocktailuri si am roit in jurul mesei lui toata seara. Ni s-a parut ceva special asa ca l-am arvunit si pentru nunta noastra. Daca intereseaza pe cineva, pot da detalii. O zi placuta!
P.S. Nu stiu daca am nimerit topicul insa nu am gasit un altul mai potrivit.
Cred ca ai nimerit bine. Poti spune cateva detalii...cam cat va costa? Toata noaptea sau cateva ore??

flory2006
13.02.2010, 11:20:46
Miresici....cine merge la targ??
Am fost eu ieri cu o viitoare mireasa si vreau sa zic ca nu e atat de mare, e mai mult ca sa iti clatesti ochii ca au niste "oferte"...$-)

gianinacracana
13.02.2010, 12:36:11
Cred ca ai nimerit bine. Poti spune cateva detalii...cam cat va costa? Toata noaptea sau cateva ore??

Pretul il stabileste el in functie de cate cocktailuri iti doresti si mai ales cati invitati ai. Pe noi ne costa cam 50 RON de persoana (noi insa il cunoastem si l-am mai sugerat si la nunta nasilor nostri pentru ca ne-a placut la prima nunta la care l-am intalnit). Sunt convinsa insa ca poti obtine un pret bun. In plus se adauga bauturile pe care ti le cumperi de unde gasesti mai ieftin. El iti da o lista cu bauturile necesare pentru cocktailurile pe care le vrei si pe care ti le sugereaza el sau ti le poti alege tu.
El sta acolo toata noaptea si dupa ce termina bauturile pentru cocktailurile din lista ta mai incearca sa incropeasca altele din ce mai are. Tipul este foarte priceput in ceea ce face. Daca doreste cineva detalii sa imi trimita un pm si eu raspund.

antenutza
13.02.2010, 13:01:45
Pretul il stabileste el in functie de cate cocktailuri iti doresti si mai ales cati invitati ai. Pe noi ne costa cam 50 RON de persoana (noi insa il cunoastem si l-am mai sugerat si la nunta nasilor nostri pentru ca ne-a placut la prima nunta la care l-am intalnit). Sunt convinsa insa ca poti obtine un pret bun. In plus se adauga bauturile pe care ti le cumperi de unde gasesti mai ieftin. El iti da o lista cu bauturile necesare pentru cocktailurile pe care le vrei si pe care ti le sugereaza el sau ti le poti alege tu.
El sta acolo toata noaptea si dupa ce termina bauturile pentru cocktailurile din lista ta mai incearca sa incropeasca altele din ce mai are. Tipul este foarte priceput in ceea ce face. Daca doreste cineva detalii sa imi trimita un pm si eu raspund.

50 ron de persoana????:O :O nu crezi ca e cam mult????asta inseamna ca daca ai 200 de persoane trebuie sa-i dai 10000 ron ????si eu am lucrat in domeniu pana am terminat fac si am prieteni care sunt barmani dar mai mult de 250 ron pe noapte nu am auzit sa ceara[-X

crissb
13.02.2010, 13:19:35
Acum am venit de la targ si sunt dezamagita. Rochitze nu prea am vazut cine stie ce. De gura mamei si a nasei am probat una de la Nataly si imi statea chiar bine cu ea si 2 de la White LAdy.
Imi pare rau ca nu au venit cei de la Maya Fashion- am sunat la ei si mi-au spus ca nu au venit pt ca este targul prea mic. :( Au spus ca se gandesc daca vin pe 26-27.

uana
13.02.2010, 13:41:38
Acum am venit de la targ si sunt dezamagita. Rochitze nu prea am vazut cine stie ce. De gura mamei si a nasei am probat una de la Nataly si imi statea chiar bine cu ea si 2 de la White LAdy.
Imi pare rau ca nu au venit cei de la Maya Fashion- am sunat la ei si mi-au spus ca nu au venit pt ca este targul prea mic. :( Au spus ca se gandesc daca vin pe 26-27.

Nu's, imi pare rau k te'am indus in eroare, da' puteam sa jur k asa am citit acolo :( ^:)^ ^:)^
La s'a facut si la Perla si Parc , doar la Pavilion ?

alipety
13.02.2010, 16:07:40
50 ron de persoana????:O :O nu crezi ca e cam mult????asta inseamna ca daca ai 200 de persoane trebuie sa-i dai 10000 ron ????si eu am lucrat in domeniu pana am terminat fac si am prieteni care sunt barmani dar mai mult de 250 ron pe noapte nu am auzit sa ceara[-X
;))acest calcul mi l-am facut si eu...ma gandesc ca e o greseala undeva...asa mult doar ca sa-ti pregateasca cocktailuri?! daca era si bautura inclusa, mai ziceam....desi iese mult si asa(:|

aroma_de_portocale
13.02.2010, 16:42:12
si mie mi se pare mult...eu am sper sa ies cu 50lei bautura/pereche...asa sa dau 50 lei/pers doar sa-mi prerare niste coctailuri...pfff...scump dom`le scump!...

linda_1984
13.02.2010, 18:08:55
:O......acelasi calcul l-am facut si eu...pt 200 pers...imi iau 5 fantani de ciocolata din alea gigant, cu tot cu ciocolata, sampanie si alte bauturi sa curga .... plus o masa de fructe ornata frumos si ies de o mie de ori mai ieftin..

Nush daca s-a mai facut in alta parte....am fost si eu...dezamagire...:-<

amy_miha_ela
13.02.2010, 18:48:10
Buna seara fetelor! Nu am mai intrat de o gramada de timp:|
Da nu erau cine stie ce rochitele la targ...dar eu mi-am gasit pantofi si sunt foarte fericitaa:X:X .
Eu am vazut o rochie frumoasa in colectia 2010 la fashion princess ...dar tot asa nu au venit la targul din constanta . Au expozitii la Bucuresti in martie , abia astept..trebuie sa fie a meeea!:D:P

izabelle
13.02.2010, 19:53:42
fetelor, in ct mai e un targ in febr la sf si atat nu , in aprilie mai este alt targ ? stiti ceva ? Eu sunt cam indecisa in privinta rochitei, si ma gandeam sa mai astept pana in aprilie, ca oricum comanda vine intr-o luna , am vazut niste modele la wdress care mi-au placut , unde au si promotie de 10 % doar pe per targului.

dreya_Elle
13.02.2010, 21:41:20
Da nu erau cine stie ce rochitele la targ...dar eu mi-am gasit pantofi si sunt foarte fericitaa:X:X .
Eu am vazut o rochie frumoasa in colectia 2010 la fashion princess ...dar tot asa nu au venit la targul din constanta . Au expozitii la Bucuresti in martie , abia astept..trebuie sa fie a meeea!:D:P
felicitari pt achizitie..poate ne arati si poze ;))

gianinacracana
13.02.2010, 23:06:13

Scuze, am vrut sa zic 5 ron de persoana. In plus, noi stiam ca tipul face treaba buna si am preferat sa il luam pe el, care nu e din Constanta ci din Tulcea, decat sa luam un barman pe care nu il stim.

Offf, v-am indus in eroare. Imi cer scuze. Repet! 5 RON!!! Mi scuzi!

alipety
14.02.2010, 10:29:19
Scuze, am vrut sa zic 5 ron de persoana. In plus, noi stiam ca tipul face treaba buna si am preferat sa il luam pe el, care nu e din Constanta ci din Tulcea, decat sa luam un barman pe care nu il stim.

ehh, asa mai merge. dar este vreo limita de cocktailuri de persoana? adica ...un invitat vrea 5 cocktailuri, altul 10 ca atat poate duce, tot 5 lei costa?
face si show? ceva cu pahare si sticle aruncate pe sus, cu focuri , cu figuri etc?;))

antenutza
14.02.2010, 23:01:28

oricum mi se pare scump si asa.daca stai sa te gandesti unui bucatar ii dai contaravaloarea unui meniu care de obicei nu depaseste 250 ron si munceste mult mai mult decat un barman:-\ acum asta este doar parerea mea:)fiecare face cum crede

MissSwan
14.02.2010, 23:08:27
oricum mi se pare scump si asa.daca stai sa te gandesti unui bucatar ii dai contaravaloarea unui meniu care de obicei nu depaseste 250 ron si munceste mult mai mult decat un barman:-\ acum asta este doar parerea mea:)fiecare face cum crede

Asa este, dar pe de alta parte bucatarul e oricum platit de restaurant, tu ii dai ceva in plus. Barmanul il aduci tu pe timpul lui, mi se par doua situatii diferite. Plus ca, bucatarul nu munceste singur.

antenutza
14.02.2010, 23:20:55
Asa este, dar pe de alta parte bucatarul e oricum platit de restaurant, tu ii dai ceva in plus. Barmanul il aduci tu pe timpul lui, mi se par doua situatii diferite. Plus ca, bucatarul nu munceste singur.

nu sa stii ca la multe restaurante in care bucatarii si ospatarii sunt platiti doar cu contravaloarea meniului,adica nu au salariu ,si vin doar pt nunta.la fel este si barmanul.si nu stiu la ce te-ai referit cand ai zis ca bucatarul nu munceste singur??normal sunt 2 -3 bucatari la pregatirea mancarurilor.si iti zic ca un bucatar munceste mult mai mult decat un barman.

gianinacracana
15.02.2010, 09:13:32
Sincera sa fiu nu l-am urmarit toata seara sa vad daca face cine stie ce giumbuslucuri cu pahare si sticle dar la nunta pe mine nici nu-mi trebuie.
Nu exista limita de cocktailuri. Ar fi chiar culmea.
Si tipul munceste destuld e mult. L-am vazut cu camasa uda pe spate si cu coada de ospatari la el asteptand cocktailurile.
Am lucrat si eu in domeniu, stiu si eu cat munceste un bucatar si cat munceste un barman si nu mi se pare subiect de discutie in cazul unei nunti sau atu de negociat pretul unui barman pentru cocktailuri.
Mie nu mi se pare scump, mi se pare un pret ok.
Am lansat ideea pentru cele care ar putea fi interesate.
Oricum, scump sau nu noua ni s-a parut ceva foarte interesant si m-am gandit ca poate mai e cineva incantata de idee...
O zi placuta!

blonda1111
15.02.2010, 10:54:03
Mie mi se pare ok pretul. 5 ron/invitat in conditiile in care nu exista o limita chiar mi se pare ok:)>- .

nikoletta
15.02.2010, 11:49:35
daca vreti cocktail-uri apelati la barman din exterior sau puteti intreba la restaurant daca au barmanul lor si voi luati bauturile si el le prepara.

alipety
15.02.2010, 14:04:51
daca vreti cocktail-uri apelati la barman din exterior sau puteti intreba la restaurant daca au barmanul lor si voi luati bauturile si el le prepara.

noi am avut barman de la restaurant, pe care l-am platit exact cu contravaloarea unui meniu. nu a facut cocktailuri sofisticate, doar campari orange, martini, gin tonic, cu bauturile noastre. nu a fost bloody mary, sex on the beach:D , desi nu mi-ar fi displacut si cred ca nici invitatilor :-$ dar e totusi o nunta , am zis sa nu exagerez.
in schimb, la un alt tip de petrecere (burlacitelor, majorat, aniversare etc.) poate as lua un barman care face spectacol, cu 5 lei de persoana, altfel nu-mi explic suma destul de piperata:)>-

uana
15.02.2010, 14:11:59
Eu am alta problema, si anume ciorba de potroace.
Initial am spus k o facem tot la restaurant, dupa-amiaza, apoi au venit ai lui cu ideea geniala, k fiecare cu invitatii lui acasa. La mine sa zic k intra in sufragerie 20-25 persoane, insa la el nu este deloc loc :-< si ma scoate din sarite :-& . Plus k nu o sa stau sa ma plimb dintr'o parte a orasului in alta, ba la invitatii mei, ba la ai lui si tot asa.

D_aka
15.02.2010, 14:14:22
Initial am spus k o facem tot la restaurant, dupa-amiaza, apoi au venit ai lui cu ideea geniala, k fiecare cu invitatii lui acasa. La mine sa zic k intra in sufragerie 20-25 persoane, insa la el nu este deloc loc :-< si ma scoate din sarite :-& . Plus k nu o sa stau sa ma plimb dintr'o parte a orasului a alta, ba la invitatii mei, ba la ai lui si tot asa.

nuuu....... oriunde ai face e mai bine sa fie toti la un loc!! altfel ar trebui sa fie la ore diferite sau chiar zile diferite ........... chiar ati face nunta de 3 zile si 3 nopti!!:D

uana
15.02.2010, 14:18:43
nuuu....... oriunde ai face e mai bine sa fie toti la un loc!! altfel ar trebui sa fie la ore diferite sau chiar zile diferite ........... chiar ati face nunta de 3 zile si 3 nopti!!:D

:)) Pai stiu, asta incerc sa ii explic si eu lui, si el mai departe la ai lui, insa se pare k nu am cu cine si daca ma mai streseaza mult, o sa ii zic k nu mai fac nici o ciorba si gata :D

Ce'ti mai fac lumanarile ? Apropo, tu i'ai intrebat daca lumanarile au si tija aceea ( nu am idee care, da' am auzit de ea) k sa nu se pleosteasca ? 8-}

D_aka
15.02.2010, 14:38:32
:)) Pai stiu, asta incerc sa ii explic si eu lui, si el mai departe la ai lui, insa se pare k nu am cu cine si daca ma mai streseaza mult, o sa ii zic k nu mai fac nici o ciorba si gata :D

Ce'ti mai fac lumanarile ? Apropo, tu i'ai intrebat daca lumanarile au si tija aceea ( nu am idee care, da' am auzit de ea) k sa nu se pleosteasca ? 8-}

poti sa nici nu faci ciorba de burta dar nu o sa te creada nimeni ca nu ai facut si o sa fie toti botosi ca nu i-ai chemat! e aiurea cu petrecerea asta de dupa petrecere!! eu as prefera dc tot tre sa ma trezesc la ora fixa dupa nunta mai bine ma duc sa fac niste poze decat sa stau sa mananc (iar!!!) ciorba de burta!

despre lumanari inca nu stiu nimic...... probabil pe miercuri ma suna...... sper....... nu mai stiu dc eu intrebam dar stiu ca ma interesa si pe mine dc au sau nu tija fiindca atunci cand te scot la biserica nasii stiu ca se taie o bucata din lumanare care ramane la biserica.....si dc are tija ramai cu lemnu.........

nikoletta
15.02.2010, 14:40:06
noi am avut barman de la restaurant, pe care l-am platit exact cu contravaloarea unui meniu. nu a facut cocktailuri sofisticate, doar campari orange, martini, gin tonic, cu bauturile noastre. nu a fost bloody mary, sex on the beach:D , desi nu mi-ar fi displacut si cred ca nici invitatilor :-$ dar e totusi o nunta , am zis sa nu exagerez.
in schimb, la un alt tip de petrecere (burlacitelor, majorat, aniversare etc.) poate as lua un barman care face spectacol, cu 5 lei de persoana, altfel nu-mi explic suma destul de piperata:)>-
;-) si noi la fel am avut!

uana
15.02.2010, 14:45:13
poti sa nici nu faci ciorba de burta dar nu o sa te creada nimeni ca nu ai facut si o sa fie toti botosi ca nu i-ai chemat! e aiurea cu petrecerea asta de dupa petrecere!! eu as prefera dc tot tre sa ma trezesc la ora fixa dupa nunta mai bine ma duc sa fac niste poze decat sa stau sa mananc (iar!!!) ciorba de burta!

despre lumanari inca nu stiu nimic...... probabil pe miercuri ma suna...... sper....... nu mai stiu dc eu intrebam dar stiu ca ma interesa si pe mine dc au sau nu tija fiindca atunci cand te scot la biserica nasii stiu ca se taie o bucata din lumanare care ramane la biserica.....si dc are tija ramai cu lemnu.........

Acum au sau nu au tije respectiva, asta este, k inapoi nu le mai trimit:)
Eu cred k as prefera sa dorm decat sa ma trezesc si sa ma duc sa mananc (IAR), vorba ta; mai ales pe caldurile alea.. Mai bine ii scoatem la un mic si o bere :))

nikoletta
15.02.2010, 14:45:40
Initial am spus k o facem tot la restaurant, dupa-amiaza, apoi au venit ai lui cu ideea geniala, k fiecare cu invitatii lui acasa. La mine sa zic k intra in sufragerie 20-25 persoane, insa la el nu este deloc loc :-< si ma scoate din sarite :-& . Plus k nu o sa stau sa ma plimb dintr'o parte a orasului in alta, ba la invitatii mei, ba la ai lui si tot asa.
:D e frumos sa-i adunati pe toti. noi am fost intai la ai mei, am stat un picut cu rudele mele, dupa care am mers la socrii unde veneau si prietenii (curte-spatiu mai mare ;;)) dupa care am plecat in luna de miere. :( s-a mai intamplat sa vina musafiri cand plecasem ba de la unii, ba de la altii, dar sper ca nu s-au suparat.
ar fi frumos si bine sa-i adunati pe toti laolalta..

uana
15.02.2010, 14:49:41
:D e frumos sa-i adunati pe toti. noi am fost intai la ai mei, am stat un picut cu rudele mele, dupa care am mers la socrii unde veneau si prietenii (curte-spatiu mai mare ;;)) dupa care am plecat in luna de miere. :( s-a mai intamplat sa vina musafiri cand plecasem ba de la unii, ba de la altii, dar sper ca nu s-au suparat.

Pai asta incerc sa ii explic, da' taik'su parca e... sa nu zic cum. Ca el angajeaza bucatareasa( nu zic k deja a vorbit cu femeia), k soacra'mea nu poate sa gateasca atat ( da' mama cum se descurca?) si fiecare cu ai lui. L'am intrebat pe al meu si prietenii unde o sa stea, k la mine vine lume si din tara si nu pot pleca a2a zi imediat, deci o sa ramana si la ciorba, la el este spatiul destul de ingust chiar de sta la curte ,si a ridicat din umeri, zici k'i picat din luna uneori si ma enervez pe el.
Ai mei nu s'au ridicat cu pretentii pana acum ne'au lasat sa facem cum vrem si unde vrem, da' o sa ii explic k ai mei vor sa facem ciorba la restaurant si punct, sa vedem ce o sa mai zica atunci :)>-

alipety
15.02.2010, 15:08:10

mai, te inteleg, e intr-adevar o problema.
initial si la noi s-a discutat sa faca fiecare cu familia lui, dar am vrut sa-i avem pe toti aproape si sa se odihneasca putin mamele.

noi am vorbit din timp (cu vreo luna inainte) la o terasa in mamaia (e mai rustica, se mai tin si nunti acolo) si am convenit ca duminica, dupa nunta, la ora 13-14 sa servim ciorba de ciocanele si gratar de porc + mititei + cartofi prajiti + muraturi, salate.
bautura ne-a ramas de la nunta (atat sucuri, apa , cat si alcoolice), am dus-o acolo sa o puna la rece pe la 12, cand ne-am trezit noi.
ca desert am avut fructe si tort ce ne-a ramas de la nunta (tortul a fost de vreo 4-6 kg neinceput).
s-au adunat vreo 50-60 oameni, incredibil de multi, nu ne asteptam :-$ am facut la comun, au venit parintii, rudele, prieteni, nasii cu fratii lor.dar au fost asezati la mese unite, pe 2 randuri .
la terasa respectiva ramasesera suficiente locuri si pentru clienti.

rudele erau anuntate din timp, prietenilor am dat sms-uri la 12, cand ne-am trezit si au venit cam 70% din cei anuntati.

pentru mancare am platit 1310 lei. cam multisor, noi am vorbit initial sa cumparam noi carnea si sa platim bucatarul, dar nu am mai avut timp sa alergam in vinerea nuntii sa facem cumparaturi si am platit cat au cerut. dar mancare a fost pe saturatelea si nici nu am bagat mamicile in bucatarie. cel putin mama s-a aranjat ca pentru nunta :"> carnea si cartofii au fost aduse pe platouri, nu s-a calculat la persoana, fiecare manca cat putea, cand se termina platoul, se inlocuia. ciorba a avut fiecare cate un bol, dar a fost un moment nasol, terasa nu a avut suficiente boluri pentru a-i servi pe toti deodata, astfel ca s-a mancat in transe :)
desi am avut si muzica de petrecere, era toata lumea prea epuizata pentru dans. discutiile s-au lungit pana pe la 19-20, cand constantenii s-au dus pe la casele lor, ceilalti s-au plimbat pe plaja :-$

ps: nu ma pot abtine, pun si poze :)

uana
15.02.2010, 15:10:34
initial si la noi s-a discutat sa faca fiecare cu familia lui, dar am vrut sa-i avem pe toti aproape si sa se odihneasca putin mamele.

noi am vorbit din timp la o terasa in mamaia (e mai rustica, se mai tin si nunti acolo) si am convenit ca duminica, dupa nunta, la ora 13-14 sa servim ciorba de ciocanele si gratar de porc + mititei + cartofi prajiti + muraturi, salate.
bautura ne-a ramas de la nunta (atat sucuri, apa , cat si alcoolice), am dus-o acolo sa o puna la rece pe la 12, cand ne-am trezit noi.
ca desert am avut fructe si tort ce ne-a ramas de la nunta (tortul a fost de vreo 4-6 kg neinceput).
s-au adunat vreo 50-60 oameni, incredibil de multi, nu ne asteptam :-$ am facut la comun, au venit parintii, rudele, prieteni, nasii cu fratii lor.dar au fost asezati la mese unite, pe 2 randuri .

rudele erau anuntate din timp, prietenilor am dat sms-uri la 12, cand ne-am trezit si eu venit cam 70% din cei anuntati.

pentru mancare am platit 1310 lei. cam multisor, noi am vorbit initial sa cumparam noi carnea si sa platim bucatarul, dar nu am mai avut timp sa alergam in vinerea nuntii sa facem cumparaturi si am platit cat au cerut. dar mancare a fost pe saturatelea si nici nu am bagat mamicile in bucatarie. cel putin mama s-a aranjat ca pentru nunta :">
desi am avut si muzica de petrecere, era toata lumea prea epuizata pentru dans. discutiile s-au lungit pana pe la 19-20, cand constantenii s-au dus pe la casele lor, ceilalti s-au plimbat pe plaja :-$

Asa as vrea si eu, unde mai pui deranjul, faptul k in casa o sa mori de cald, k nu stii cati o sa iti vina la ciorba de a2a zi (numai cand mi'am serbat eu ziua au venit 25 persoane si a trebuit sa ii impart in 2 zile) si sincer.. la cati bani se cheltuie la nunta, nu mai conteaza 1000 lei.

blonda1111
15.02.2010, 15:10:46
Si noi am hotarat a doua zi sa facem la restaurant, desi nu cred ca o sa am nici cel mai mic chef sa fim acolo, la cat de obositi vom fii :D . Dar mi se pare mult mai practic, mai ok , si mai lipsit de griji la un restaurant decat acasa. La capitolul bani probabil ca tot acolo ajungem.

lam
15.02.2010, 21:52:51
Si eu tot pentru ei votez!:)>-

msik de vot laura :* ... am si eu o intrebare tu le-ai facut d-soarelor tale boleroul rosu sau si le-au luat ele? k arata f bn imbracate asa si ar fi si mai ieftin decat sa le faci rochii :D ... :*

LauraLuiOda
15.02.2010, 21:57:39
msik de vot laura :* ... am si eu o intrebare tu le-ai facut d-soarelor tale boleroul rosu sau si le-au luat ele? k arata f bn imbracate asa si ar fi si mai ieftin decat sa le faci rochii :D ... :*
Doar una din domnisoare si-a facut si rochita (lunga) si boleroul, restul si-au cumparat tinuta, dar mi-a placut mult ca a fost aceeasi nuanta la toate. La domnisoarele mici nu am fost asa stricta, am insistat sa aiba macar o piesa rosie.:D Oricum, bolerourile sunt ieftine, in jur de 100 ron, plus sau minus.

lam
15.02.2010, 22:03:02
Doar una din domnisoare si-a facut si rochita (lunga) si boleroul, restul si-au cumparat tinuta, dar mi-a placut mult ca a fost aceeasi nuanta la toate. La domnisoarele mici nu am fost asa stricta, am insistat sa aiba macar o piesa rosie.:D Oricum, bolerourile sunt ieftine, in jur de 100 ron, plus sau minus.

da bine si in poze ele in rosu tu in alb ... si e o idee sa le iau doar bolerourile iar ele sa isi cumpere rochiile ... :*

LauraLuiOda
15.02.2010, 22:06:47
Pai asta incerc sa ii explic, da' taik'su parca e... sa nu zic cum. Ca el angajeaza bucatareasa( nu zic k deja a vorbit cu femeia), k soacra'mea nu poate sa gateasca atat ( da' mama cum se descurca?) si fiecare cu ai lui. L'am intrebat pe al meu si prietenii unde o sa stea, k la mine vine lume si din tara si nu pot pleca a2a zi imediat, deci o sa ramana si la ciorba, la el este spatiul destul de ingust chiar de sta la curte ,si a ridicat din umeri, zici k'i picat din luna uneori si ma enervez pe el.
Ai mei nu s'au ridicat cu pretentii pana acum ne'au lasat sa facem cum vrem si unde vrem, da' o sa ii explic k ai mei vor sa facem ciorba la restaurant si punct, sa vedem ce o sa mai zica atunci :)>-
Eu zic ac e devreme sa vb despre asta. Poate vor mai afla si alte pareri ale persoanelor din ''partea lor'' care n-au chef sa se inghesuie sau sa-si cedeze scaunul dupa doua linguri de ciorba. Si daca tot nu inteleg, lasa-i ca pe ei!

LauraLuiOda
15.02.2010, 22:10:32
da bine si in poze ele in rosu tu in alb ... si e o idee sa le iau doar bolerourile iar ele sa isi cumpere rochiile ... :*
Bolero in august? Vrei sa-ti lesine? Mai bine le faci buchete la fel.

flory2006
15.02.2010, 22:14:46
Bolero in august? Vrei sa-ti lesine? Mai bine le faci buchete la fel.
Si eu am avut bolero in august si nu am lesinat:D (da bine in poze)

Gabi_Mihaela
15.02.2010, 22:18:41
De fapt cine trebuie sa vina la aceasta ciorba de potroace? (de unde vin eu nu se obisnuieste, eu nu am auzit de ea..)Rudele apropiate sau cine vrea dintre invitatii de la nunta?

LauraLuiOda
15.02.2010, 22:19:05
Si eu am avut bolero in august si nu am lesinat:D (da bine in poze)
Acum na, fiecare cum vrea, dar eu n-as da banii doar pentru cateva poze. la mine a fost ceva f necesar.

LauraLuiOda
15.02.2010, 22:22:36
De fapt cine trebuie sa vina la aceasta ciorba de potroace? (de unde vin eu nu se obisnuieste, eu nu am auzit de ea..)Rudele apropiate sau cine vrea dintre invitatii de la nunta?
In general vin rudele apropiate, eventual vecini, prieteni apropiati...

Gabi_Mihaela
15.02.2010, 22:25:27
In general vin rudele apropiate, eventual vecini, prieteni apropiati...
cam nasol oricum..mai toti nuntasii intra in categoria asta :-SS
Eh, o scoatem noi la capat :)>-

blonda1111
15.02.2010, 22:31:18
cam nasol oricum..mai toti nuntasii intra in categoria asta :-SS
Eh, o scoatem noi la capat :)>-
Eu oricum vin Gabitzu \:D/ \:D/ :madlaugh: :rocking:

Gabi_Mihaela
15.02.2010, 22:34:29
Eu oricum vin Gabitzu \:D/ \:D/ :madlaugh: :rocking:
:O:-SS[-o<

blonda1111
15.02.2010, 22:40:30
:O:-SS[-o<
da da party time \:D/ ;;) \:D/

Gabi_Mihaela
15.02.2010, 22:43:30
da da party time \:D/ ;;) \:D/
oricum pana la nunta mai trebuie sa ma inveti sufuciente(sa-mi scot parleala)..obiceiurile din Constanta nu le cunosc deloc, am mai vazut pe aici si despre barmani si cocktail-uri...or mai fi multe? (:|

blonda1111
15.02.2010, 22:52:54
oricum pana la nunta mai trebuie sa ma inveti sufuciente(sa-mi scot parleala)..obiceiurile din Constanta nu le cunosc deloc, am mai vazut pe aici si despre barmani si cocktail-uri...or mai fi multe? (:|
Da da ....tre sa avem noi o ampla discutie :-p

uana
15.02.2010, 22:57:05

noi am vorbit din timp (cu vreo luna inainte) la o terasa in mamaia (e mai rustica, se mai tin si nunti acolo) si am convenit ca duminica, dupa nunta, la ora 13-14 sa servim ciorba de ciocanele si gratar de porc + mititei + cartofi prajiti + muraturi, salate.

rudele erau anuntate din timp, prietenilor am dat sms-uri la 12, cand ne-am trezit si au venit cam 70% din cei anuntati.

pentru mancare am platit 1310 lei. cam multisor, noi am vorbit initial sa cumparam noi carnea si sa platim bucatarul, dar nu am mai avut timp sa alergam in vinerea nuntii sa facem cumparaturi si am platit cat au cerut. dar mancare a fost pe saturatelea si nici nu am bagat mamicile in bucatarie. cel putin mama s-a aranjat ca pentru nunta :"> carnea si cartofii au fost aduse pe platouri, nu s-a calculat la persoana, fiecare manca cat putea, cand se termina platoul, se inlocuia. ciorba a avut fiecare cate un bol, dar a fost un moment nasol, terasa nu a avut suficiente boluri pentru a-i servi pe toti deodata, astfel ca s-a mancat in transe :)

ps: nu ma pot abtine, pun si poze :)

Imi poti spune cum se numeste terasa, k nu mi'am dat seama din poze:)

uana
15.02.2010, 22:58:46
Eu zic ac e devreme sa vb despre asta. Poate vor mai afla si alte pareri ale persoanelor din ''partea lor'' care n-au chef sa se inghesuie sau sa-si cedeze scaunul dupa doua linguri de ciorba. Si daca tot nu inteleg, lasa-i ca pe ei!

Am scos'o la capat, i'am spus k ai mei vor la restaurant/terasa, si daca ai lui nu vor, pot face ciorba la ei, da' noi nu facem nimic :) A pus k o sa vorbeasca cu ai lui, sa ne lase'n pace :D

blonda1111
15.02.2010, 23:00:12
Am scos'o la capat, i'am spus k ai mei vor la restaurant/terasa, si daca ai lui nu vor, pot face ciorba la ei, da' noi nu facem nimic :) A pus k o sa vorbeasca cu ai lui, sa ne lase'n pace :D
asa asa inainteee:)>-

LauraLuiOda
15.02.2010, 23:00:28
Foarte bine, sper sa iasa asa cum va doriti.
Terasa e Cuptorul cu placinte, daca nu ma insel, sau cel putin seamana;;)

uana
15.02.2010, 23:03:24
Foarte bine, sper sa iasa asa cum va doriti.
Terasa e Cuptorul cu placinte, daca nu ma insel, sau cel putin seamana;;)

Hm, mersi, da' nu pare la Cuptor, acolo nu arata asa bine:)

LauraLuiOda
15.02.2010, 23:05:22
Nu arata, si la cum o stiu pe Alina cu pretentii$-):D:)>-, sunt sanse aproape 100% sa nu fie acolo, dar nu stiu alta terasa asa spatioasa, poate ne lumineaza ea insasi.

elena_v_
15.02.2010, 23:25:22

felicitari!sa-i porti cu mare placere!macar una dintre noi si-a cumparat ceva de la targ#:-S

elena_v_
15.02.2010, 23:30:28

da si la mine e o problema ciorba ,dar,deocamdata nu ne-am hotarat nici macar de unde sa-l ia invitatii pe ginerica....parintii lui nu localuiesc in judet...

elena_v_
15.02.2010, 23:33:01

3 zile si 3 nopti nu e rau deloc!!eu fac nunta pe 4 sepembrie si urmatoarea saptamana socrii mei ne organizeaza petrecere de nunta in delta,ca acolo locuiesc ei...pacat ca nu vin si nasii nostri,ca au alta nunta atunci

uana
15.02.2010, 23:33:58
da si la mine e o problema ciorba ,dar,deocamdata nu ne-am hotarat nici macar de unde sa-l ia invitatii pe ginerica....parintii lui nu localuiesc in judet...

Probleme si iar probleme, eu astazi in afara de ciorba, m'am mai stresat si cum o sa mearga lumea cu masinile, cine, cum si unde o sa stea, si imi da cu virgula :D . In schimb el pare atat de relaxat : lasa k vedem atunci :wacko: . Bine, nu k ar fi fost stresat pana acum de ceva, k le'am rezolvat eu pe toate :azn:

uana
15.02.2010, 23:34:54
3 zile si 3 nopti nu e rau deloc!!eu fac nunta pe 4 sepembrie si urmatoarea saptamana socrii mei ne organizeaza petrecere de nunta in delta,ca acolo locuiesc ei...pacat ca nu vin si nasii nostri,ca au alta nunta atunci

Ce frumos, ce frumos :x
In Delta, in Delta sau ... ?
Nasii mei de botez locuiesc la Sarichioi, e aproape :D

elena_v_
15.02.2010, 23:36:52

ciorba la restaurant mi se pare o idee foarte buna.din lipsa de spatiu,in apartamente,ma gandesc si eu sa fac la restaurant

uana
15.02.2010, 23:38:47
ciorba la restaurant mi se pare o idee foarte buna.din lipsa de spatiu,in partamente,ma gandesc si eu sa fac la restaurant

Lipsa de spatiu+atat de multa treaba+ nu sta cineva din familie sa serveasca, in loc sa se bucure de ciorba, daca pot spune asa.:rocking: :gen_05:

elena_v_
15.02.2010, 23:43:27
Probleme si iar probleme, eu astazi in afara de ciorba, m'am mai stresat si cum o sa mearga lumea cu masinile, cine, cum si unde o sa stea, si imi da cu virgula :D . In schimb el pare atat de relaxat : lasa k vedem atunci :wacko: . Bine, nu k ar fi fost stresat pana acum de ceva, k le'am rezolvat eu pe toate :azn:

offf,daca ma mai gandesc si la cate masini imi trebuie...:-\

elena_v_
15.02.2010, 23:44:46
Ce frumos, ce frumos :x
In Delta, in Delta sau ... ?
Nasii mei de botez locuiesc la Sarichioi, e aproape :D

chiar in delta,pe canalul sulina,in crisan...sarichioi nu stiu unde e..

alipety
16.02.2010, 03:08:36
nu, e o terasa in mamaia, dupa cazino, pana in club bamboo, e pe colt, cu vedere la bulevard, imi scapa numele acum :-SS , dar asta vara a avut chiar acolo pe colt un magazin "de vise" :-p
noi am facut si ziua sotului in iulie acolo si de aceea, am ales si pentru ciorba de potroace aceeasi locatie.
in fiecare an isi schimba proprietarul, ca nu le prea merge afacerea, nu au vad comercial bun si de aceea, am putut vorbi de un astfel de eveniment. cred ca se poate vorbi la aproape orice terasa sau bar-restaurant, ca la ce criza e, orice banut e binevenit, indiferent de ocazie $-)
si in satul de vacanta sunt o multime de locatii si aveam de unde alege,in plus e mai aproape de oras. :)>-

alipety
16.02.2010, 13:33:00
multumesc!:* am scapat #:-S ce-a fost mai greu a trecut.aveam niste probleme destul de mari.mai am cateva sedinte si gata:D .
ati vazut ce frumos e afara?mai tarziu,poate ies si eu la o plimbare ca s-asa suntem amandoi liberi si fara obligatii;))
bravo!
uite, am gasit buchetul asta si m-am gandit la tine ;;)

elena_v_
16.02.2010, 13:38:28
bravo!
uite, am gasit buchetul asta si m-am gandit la tine ;;)

>:D< >:D< e foarte frumos!tare greu o sa ma decid...am vazut prea multe buchete care mi-au placut cu floarea soarelui in multe combinatii...cu flori lila,trandafiri rosii

alipety
16.02.2010, 13:44:20
>:D< >:D< e foarte frumos! tare greu o sa ma decid...am vazut prea multe buchete care mi-au placut cu floarea soarelui in multe combinatii...cu flori lila,trandafiri rosii
si eu la fel :D oups! da' eu m-am maritat deja =))
oricum, ma uit in continuare, poate - poate o sa fiu si nasica candva [-o< si un buchetel cu floarea soarelui merge si la nasa :)>-

elena_v_
16.02.2010, 13:57:10
si eu la fel :D oups! da' eu m-am maritat deja =))
oricum, ma uit in continuare, poate - poate o sa fiu si nasica candva [-o< si un buchetel cu floarea soarelui merge si la nasa :)>-

\:D/eheheh eu,dupa ce am arvunit localul pentru nunta mea,deja ma gandeam ca mi-ar placea sa nasesc imediat dupa nunta...daca mi se propune:x

crisiftene86
16.02.2010, 14:07:35
\:D/eheheh eu,dupa ce am arvunit localul pentru nunta mea,deja ma gandeam ca mi-ar placea sa nasesc imediat dupa nunta...daca mi se propune:x

apropo ,
buchetul pe care mi-l doresc eu , cum vi se pare?
multumesc.

uana
16.02.2010, 14:11:36
apropo ,
multumesc.

Mie'mi place mult, pare vioi si fresh :)

Apropo, mi se pare mie, sau ai pus intrebarea la offtopic si acum este aici ? Nu de alta, insa nu e prima oara cand se intampla si sunt .. 8-} , tot am senzatia k nu vad bine :wacko:

elena_v_
16.02.2010, 15:07:28
apropo ,
multumesc.

e foarte frumos ! delicat ,fara culori tari.dar ce repede se hotarasc unele dintre noi...:D nu lasa pe maine ce poti face azi

crisiftene86
16.02.2010, 15:34:43
e foarte frumos ! delicat ,fara culori tari.dar ce repede se hotarasc unele dintre noi...:D nu lasa pe maine ce poti face azi

sunt exact genul ...am vazut mi-a placut , nu mai vreau altceva...fff rar mi se intampla sa ma razgandesc:"> :*

Joliutza
16.02.2010, 17:52:27
apropo ,
multumesc.

Foarte finut.

Gabi_Mihaela
16.02.2010, 18:52:47
Asa asa.:)>-.pune piciorul in prag inainte sa-ti puna verigheta pe deget :D

elena_v_
17.02.2010, 11:36:41
dupa petrecerea de la restaurant ,voi face o alta la tara,la socrii.a mai facut cineva nunta in cort?de unde se poate inchiria si la ce preturi?

uana
17.02.2010, 15:52:06
Fetele, uitati si cocardele mele, facute de cumnata; scoici adunate de noi de pe malul marii. La targ ma costa una 1,5lei si pe mine m'au ajuns ...hm, am dat 10lei pe 20m de panglica :)
Si cerceii ... am gasit perechea la 15 lei si am luat doua perechi, un cercel din a2a pereche sa il pun pe lant, si am facut setul :x

D_aka
17.02.2010, 15:59:34
Fetele, uitati si cocardele mele, facute de cumnata; scoici adunate de noi de pe malul marii. La targ ma costa una 1,5lei si pe mine m'au ajuns ...hm, am dat 10lei pe 20m de panglica :)
Si cerceii ... am gasit perechea la 15 lei si am luat doua perechi, un cercel din a2a pereche sa il pun pe lant, si am facut setul :x

bv! sunt frumoase cocardele..... iar cat despre set.... amaizing! sa-l porti fericita si cu o nunta super!

uana
17.02.2010, 16:02:04
bv! sunt frumoase cocardele..... iar cat despre set.... amaizing! sa-l porti fericita si cu o nunta super!

Multumesc frumos ; ceva vesti despre lumanari ?

nikoletta
17.02.2010, 16:09:12
foarte frumoase achizitionarile!! =D>

uana
17.02.2010, 16:11:00
foarte frumoase achizitionarile!! =D>

Multumesc \:D/

elena_v_
17.02.2010, 16:15:48

wow,simplu si frumos!bravo,mie imi place cum v-au iesit!

uana
17.02.2010, 16:18:08
wow,simplu si frumos!bravo,mie imi place cum v-au iesit!

Mersi si mie imi plac mult, si cocardele si setu' ; in plus de asta, cu 50 lei le'am achizitionat pe toate. Fac si eu economie pe unde se poate :-< :)>-
Am facut si fundele pt masini, singurul lucru a ramas costumul lui si invitatiile..ah si bautura in afara de whisky :D

D_aka
17.02.2010, 16:19:33
Multumesc frumos ; ceva vesti despre lumanari ?

deocamdata nimic...... astept si eu un mail cu poze, ceva....... nus in cat timp pot sa le "fabrice" fiindca abia azi s-au apucat de ele cred.....asa mi-au dat impresia in mail-ul pe care mi l-au scris ieri. oricum am niste emotii......:D

uana
17.02.2010, 17:08:43
deocamdata nimic...... astept si eu un mail cu poze, ceva....... nus in cat timp pot sa le "fabrice" fiindca abia azi s-au apucat de ele cred.....asa mi-au dat impresia in mail-ul pe care mi l-au scris ieri. oricum am niste emotii......:D

Si eu, adica eu's curioasa tare sa vedem cum o sa iasa si ale tale :D

moonlightlady
17.02.2010, 17:48:05
Mersi si mie imi plac mult, si cocardele si setu' ; in plus de asta, cu 50 lei le'am achizitionat pe toate. Fac si eu economie pe unde se poate :-< :)>-
Am facut si fundele pt masini, singurul lucru a ramas costumul lui si invitatiile..ah si bautura in afara de whisky :D

foarte finute si originale cocardele si setul. Si sunt foarte potrivite pentru o nunta cu tema marina. Bravo, te descurci! E un sentiment frumos cand faci cu mana ta fel de fel de accesorii pentru nunta, si eu am facut la nunta mea invitatiile, marturiile si fundele de la masini si totul a iesit asa cum am vrut eu.Daca vrei, poti sa incerci sa faci si paharele pentru miri si nasi, tot de inspiratie marina( eu am vrut sa le fac pe ale mele, dar ne-a oferit localul). Mult succes la pregatiri, sunt curioasa cu ce surprize mai vii :)

uana
17.02.2010, 18:15:04
foarte finute si originale cocardele si setul. Si sunt foarte potrivite pentru o nunta cu tema marina. Bravo, te descurci! E un sentiment frumos cand faci cu mana ta fel de fel de accesorii pentru nunta, si eu am facut la nunta mea invitatiile, marturiile si fundele de la masini si totul a iesit asa cum am vrut eu.Daca vrei, poti sa incerci sa faci si paharele pentru miri si nasi, tot de inspiratie marina( eu am vrut sa le fac pe ale mele, dar ne-a oferit localul). Mult succes la pregatiri, sunt curioasa cu ce surprize mai vii :)

Pai am facut si paharele, cosuletul si pernuta de verighete, corsajele pt d'soarele de onoare si lista unde o sa fie scrisi invitatii cu nr de la mese :D

blonda1111
17.02.2010, 18:17:23
Pai am facut si paharele, cosuletul si pernuta de verighete, corsajele pt d'soarele de onoare si lista unde o sa fie scrisi invitatii cu nr de la mese :D
Sunt superbe! :> . Felicitari!

moonlightlady
17.02.2010, 18:36:13

mai, mai, tu chiar ai fost harnicuta... Felicitari, sunt deosebite si de bun gust

uana
17.02.2010, 18:38:35
Sunt superbe! :> . Felicitari!

Multzu' :D

mai, mai, tu chiar ai fost harnicuta... Felicitari, sunt deosebite si de bun gust

Mersi frumos, da' nu'mi pot asuma doar eu meritul. Le'am facut impreuna cu viitoarea mea cumnata, ea'i mai indemanatica :)

elena_v_
17.02.2010, 19:15:44

singurica?esti foarte priceputa!!frumoase tare

Gabi_Mihaela
17.02.2010, 19:24:29
F gingasi cercelusii!:)>- Felicitatiuni!..Si super ieftin..#:-S

elena_v_
17.02.2010, 19:35:49
voi cum faceti cu casuta pentru bani?singure ?o inchiriati sau cumparati?
dar o oglinda mai deosebita unde gasim?

alipety
17.02.2010, 19:49:23
Multzu' :D

Mersi frumos, da' nu'mi pot asuma doar eu meritul. Le'am facut impreuna cu viitoarea mea cumnata, ea'i mai indemanatica :)
foarte frumoase sunt toate lucrusoarele pe care le-ai achizitionat sau le-ai facut singura sau cu ajutorul cumnatei.
deosebiti sunt si cerceii - achizitia cea mai nou prezentata:)>-

Gabi_Mihaela
17.02.2010, 19:55:16
apropo de cercelusi :-p..cat sunt verighetele prin C-ta?

elena_v_
17.02.2010, 20:00:58
apropo de cercelusi :-p..cat sunt verighetele prin C-ta?

pai eu am gasit diferite preturi:intre 80 lei si 110 lei gramul...depinde de model si de bijuterie,bineinteles...eu mi le-am luat sambata cu 85 lei/gram si m-au costat 12 mil.am ales un model clasic.cand le pozez,vi le arat

Gabi_Mihaela
17.02.2010, 20:05:49
pai eu am gasit diferite preturi:intre 80 lei si 110 lei gramul...depinde de model si de bijuterie,bineinteles...eu mi le-am luat sambata cu 85 lei/gram si m-au costat 12 mil.am ales un model clasic.cand le pozez,vi le arat
Super! Noi avem unele f simple pe care ni le-au luat nasii la starea civila..dar vrem sa le modificam..si am inteles ca e mai scump de modificat decat sa le iei de noi.

D_aka
17.02.2010, 21:07:23
voi cum faceti cu casuta pentru bani?singure ?o inchiriati sau cumparati?

eu imi fac singura casuta de dar.......... de fapt sper sa o termin in week-end-ul asta!

D_aka
17.02.2010, 21:08:37

yap, astea-s preturile la aur! noi le-am facut cu 95 ron/gr .

D_aka
17.02.2010, 21:10:41
Super! Noi avem unele f simple pe care ni le-au luat nasii la starea civila..dar vrem sa le modificam..si am inteles ca e mai scump de modificat decat sa le iei de noi.

la modificat ar trebui sa te coste numai manopera........ nu ar avea de ce sa te coste mai mult, iar dc vrei sa le mai adaugi ceva aur atunci platesti gr de aur si nu cred ca se mai plateste manopera...... dar cel mai bine intrebi la bijuterie, la mai multe mai bine fiindca fiecare are politica ei de vanzari.

uana
17.02.2010, 21:10:48
yap, astea-s preturile la aur! noi le-am facut cu 95 ron/gr .

Noi le'am luat cu 64lei gramul si ne'au costat 650 lei :)

Casuta de dar o inchiriez si cred k o sa fie in forma de vapor ;))

uana
17.02.2010, 21:11:50
foarte frumoase sunt toate lucrusoarele pe care le-ai achizitionat sau le-ai facut singura sau cu ajutorul cumnatei.
deosebiti sunt si cerceii - achizitia cea mai nou prezentata:)>-

Multumesc, cerceii i'am gasit din intamplare la galeriile Fila din Tomis N., isi cauta mama o croseta :D

D_aka
17.02.2010, 21:18:24

unde ati gasit maica cu 64ron/gr $-) !!! io nici la amanet nu am gasit pretul asta cand le-am facut!!! norocosilor! felicitari!

uana
17.02.2010, 21:21:37
unde ati gasit maica cu 64ron/gr $-) !!! io nici la amanet nu am gasit pretul asta cand le-am facut!!! norocosilor! felicitari!

Le'am luat anul trecut, prin ..septembrie cred, nu's sigura, de pe Burada .
Au fost primele verighete probate si luate, deoarece ne'a placut mult modelul si ne'au venit perfect la aman2 :)

Edit : in octombrie le'am luat

Gabi_Mihaela
17.02.2010, 21:28:38
Au fost primele verighete probate si luate, deoarece ne'a placut mult modelul si ne'au venit perfect la aman2 :)
F dragute! felicitari..chiar sunteti norocosi<:-P

uana
17.02.2010, 21:31:13
F dragute! felicitari..chiar sunteti norocosi<:-P

Multumim, eu si acum cand trec pe langa un stand cu verighete ma uit la toate modelele :)
Voi cand vi le luati ?
Trebuie sa mergem zilele astea sa le si inscriptionam.

D_aka
17.02.2010, 21:38:27

noi le-am facut anu trecut in iulie si am dat 95ron/gr......... si credeam ca-i pret bun ca nu gasisem cu mai putin si la momentul respectiv am cautat prin destule magazine!

elena_v_
17.02.2010, 22:39:19
eu imi fac singura casuta de dar.......... de fapt sper sa o termin in week-end-ul asta!

lucrezi de mult la ea?in ce stadiu e?sper ca ati terminat macar temelia;))

elena_v_
17.02.2010, 22:42:33

felicitari!!mare noroc,mare...sa le vina perfect....eu le-am facut la comnada si tot ne sunt mari=)) =)) =))

D_aka
17.02.2010, 22:54:58
lucrezi de mult la ea?in ce stadiu e?sper ca ati terminat macar temelia;))

ii pun acoperisu':D ............ e pe tehnologie "enviroment friendly" si a durat mai mult!

crisiftene86
18.02.2010, 09:27:30
ii pun acoperisu':D ............ e pe tehnologie "enviroment friendly" si a durat mai mult!

felicitari ptr achizitionari , dragele mele, intradevar ff frumos si cercei si paharele tot...ma bucur ptr voi , spor la trb in continuare...:*

elena_v_
18.02.2010, 10:04:53
fetelor,stiti unde pot gasi fructe sau petale uscate pentru marturii?

georgya_28_miresica
18.02.2010, 10:19:17
ai incercat la bmb? numai ca acolo sunt cam scumpe :D

dremilia
18.02.2010, 10:49:51

Uau ce pret! Nu ne spui si noua exact unde e bijuteria? Poate nu au scumpit asa mult aurul:D

D_aka
18.02.2010, 10:50:36

la confiscate (langa ase mall la halta traian pe interioara nu mai stiu care) aveau niste pungi cu fructe si flori uscate din acelea parfumate. dar nu m-am uitat la pret..........

uana
18.02.2010, 11:35:46
Uau ce pret! Nu ne spui si noua exact unde e bijuteria? Poate nu au scumpit asa mult aurul:D

:) Bijuteria este pe str. Theodor Burada, pe colt este un magazin maaaare ( are si amanet) care se numeste Garant.

uana
18.02.2010, 11:36:25
la confiscate (langa ase mall la halta traian pe interioara nu mai stiu care) aveau niste pungi cu fructe si flori uscate din acelea parfumate. dar nu m-am uitat la pret..........

Pungile cu frunze uscate, insa neparfumate, au dat nasii nostri pe ele ..1,7lei pung, daca nu ma insel.

crisstallus_cris
18.02.2010, 11:45:59

Casuta de dar o inchiriez si cred k o sa fie in forma de vapor ;))
Chiar ca e un pret f bun.Noi am facut verighetele in febr 2008 la Atelierul de verighete si am dat 70 sau 75 ron/gr.

uana
18.02.2010, 11:50:39
Chiar ca e un pret f bun.Noi am facut verighetele in febr 2008 la Atelierul de verighete si am dat 70 sau 75 ron/gr.

Si noi am vrut sa le facem la comanda, insa ne ajungea tot cam asa gramul de aur si am renuntat. Acolo de unde le'am luat noi gramul de aur era atat, cand in oras era 80-100.
Poate a crescut si acolo, insa nu cred k asa mult.:)>-

Acum am venit din oras, am cumparat vreo 15m de tull pt casa scarii si trepte, adica balustrada :-< ;;) , m'am saturat :D

dremilia
18.02.2010, 12:39:46
:) Bijuteria este pe str. Theodor Burada, pe colt este un magazin maaaare ( are si amanet) care se numeste Garant.
E cumva la intersectia T. Burada cu I. C. bratianu?:D Scuze ca te tot intreb dar Burada e mare. Nu ai putea sa-mi dai un reper, pentru ca nu stiu unde e magazinul Garant.:"> Multumesc

ubita
18.02.2010, 12:39:57
De-acolo ni le-am luat si noi,aurul este galben de 14K si arata fff bine,chiar daca am spalat cu clor/domestos sau alte substante si le-am purtat zilnic din ziua casatoriei:)>-

uana
18.02.2010, 12:43:48
E cumva la intersectia T. Burada cu I. C. bratianu?:D Scuze ca te tot intreb dar Burada e mare. Nu ai putea sa-mi dai un reper, pentru ca nu stiu unde e magazinul Garant.:"> Multumesc

Da, exact acolo, pe colt.
Merita macar sa faci o vizita, cine stie ce gasesti :) Si nasii nostri tot de acolo si le'au luat :D

uana
18.02.2010, 12:44:42
De-acolo ni le-am luat si noi,aurul este galben de 14K si arata fff bine,chiar daca am spalat cu clor/domestos sau alte substante si le-am purtat zilnic din ziua casatoriei:)>-

Ai dreptate. Cand am fost noi aveau si aur de 18k, era cu 10lei mai scump, insa toate modelele erau cam maricele, cel putin mie,k am niste degete.... :D

dremilia
18.02.2010, 12:46:18
Da, exact acolo, pe colt.
Merita macar sa faci o vizita, cine stie ce gasesti :) Si nasii nostri tot de acolo si le'au luat :D
Multumesc mult. O sa fac o vizita maine

uana
18.02.2010, 12:53:02
Multumesc mult. O sa fac o vizita maine

Cu placere, sunt curioasa ce preturi mai au si daca gasiti ceva sa va placa. Sa nu uiti sa ne anunti :)

izabelle
18.02.2010, 21:13:40
si noi am fost prin ian sa ne uitam de verighete acolo pe burada , am vazut destule dragute , dar nu iti facea la comanda doar ce aveau ei in magazin si eu avand degetele subtiri nu imi venea nr lor cel mai mic, asa ca ne vom orienta in alta parte , la atelierul ala de verighete vreau sa ajung

Gabi_Mihaela
18.02.2010, 21:20:33
si noi am fost prin ian sa ne uitam de verighete acolo pe burada , am vazut destule dragute , dar nu iti facea la comanda doar ce aveau ei in magazin si eu avand degetele subtiri nu imi venea nr lor cel mai mic, asa ca ne vom orienta in alta parte , la atelierul ala de verighete vreau sa ajung
Noua ni le-a luat nasa fara sa ne ceara vreo masura ceva..pur si simplu a ales ea niste marimi..dupa parerea ei :)) Problema e ca sunt prea simple :( Postati tot ce vedeti..modele+preturi[-o<

izabelle
18.02.2010, 21:25:49
pai si va vin verighetele ? si le pastrati pe ele ?

uana
18.02.2010, 21:43:43

Intr'adevar pe Burada, doar modelele care sunt expuse, sunt .. nu fac si nu aduc la comanda. Cum am mai spus, si eu am degetele extrem de subtiri, insa am avut noroc sa ne vina, sa ii placa si sotului k este cel mai mare mofturos in viata si tot asa. Astea au fost sa fie ale noastre, eu asa spun ;;)

Gabi_Mihaela
18.02.2010, 21:50:41
pai si va vin verighetele ? si le pastrati pe ele ?
Ne vin ca turnate#:-S M-am mirat vizibil cand le-am vazut :O de la starea civila nu le-am mai dat jos(aici se obisnuieste ca la starea civila sa se puna verighetele-pt ca nu toti fac si slujba religioasa) dar vrem sa le modificam pana la cununia religioasa.sa adaugam eventual si niste aur alb..

blonda1111
18.02.2010, 22:42:51
Ne vin ca turnate#:-S M-am mirat vizibil cand le-am vazut :O de la starea civila nu le-am mai dat jos(aici se obisnuieste ca la starea civila sa se puna verighetele-pt ca nu toti fac si slujba religioasa) dar vrem sa le modificam pana la cununia religioasa.sa adaugam eventual si niste aur alb..
Repede tu sa modifici :-p

Gabi_Mihaela
18.02.2010, 22:47:19
Repede tu sa modifici :-p
Bine ca nu mi-a trecut prin cap sa modific miresoiul ;))

blonda1111
18.02.2010, 22:49:09
Bine ca nu mi-a trecut prin cap sa modific miresoiul ;))
Never say never \:D/

D_aka
21.02.2010, 10:14:09
Ieri mi-au trimis cei de la lumanari poza cu lumanaricile comandate!
Sunt incantata de ele, am mici indoieli cu privire la spicele atasate de ele care sunt cam mari dupa gustul meu, dar tipa care imi face florile a zis ca nu-s prea mari fiindca se duce ea nus cum cu florile pe spicele alea........
abia astept sa le primesc!!!!:x :x

elena_v_
21.02.2010, 10:24:56
Sunt incantata de ele, am mici indoieli cu privire la spicele atasate de ele care sunt cam mari dupa gustul meu, dar tipa care imi face florile a zis ca nu-s prea mari fiindca se duce ea nus cum cu florile pe spicele alea........

sunt superbe!!!cu ce fel de flori le impodobesti?

blonda1111
21.02.2010, 10:26:47
Sunt f frumoase! Modelul este cu spice de grau cumva?

D_aka
21.02.2010, 10:39:04
sunt superbe!!!cu ce fel de flori le impodobesti?

crizantele olandeze (din alea cu centru galben si petalele dispuse pe margini, care seamana destul de bine cu margaretele) fiindca nu cred ca o sa gasesc margarete romanesti......si fiindca tipa de la flori mi-a zis si ca-s mult mai putin rezistente ca cele olandeze.

cristina_ct
21.02.2010, 10:40:08
sunt superbe lumanarile tale si unice!:)

D_aka
21.02.2010, 10:40:20
Sunt f frumoase! Modelul este cu spice de grau cumva?

dap, spice de grau. cam grasane ele asa, dar cica spice de grau!

blonda1111
21.02.2010, 10:40:42
crizantele olandeze (din alea cu centru galben si petalele dispuse pe margini, care seamana destul de bine cu margaretele) fiindca nu cred ca o sa gasesc margarete romanesti......si fiindca tipa de la flori mi-a zis si ca-s mult mai putin rezistente ca cele olandeze.
Parerea mea ca tre sa fii cu niste flori simple la decor. ca si lumanari sunt super frumoase pt a le mai impodobii f mult ;-) .

D_aka
21.02.2010, 10:44:39
va multumesc tuturor pentru aprecieri la adresa lumanarilor mele.....
trebuie sa specific ca dc nu erau uana si antenutza nu as fi avut acum ce sa va arat! ele au fost primele cu ideea unor astfel de lumanari sculptate.:D

Parerea mea ca tre sa fii cu niste flori simple la decor. ca si lumanari sunt super frumoase pt a le mai impodobii f mult ;-) .

nici nu or sa fie f multe flori, cateva in jurul spicelor si apoi o funda lunga ...... atat! nu vreau aranjament din ala de 2 tone! doar doua-trei fire de "samanta". oricum o sa mai vb cu cea de la flori si o sa vedem ce pica mai bine pe modelul lumanarilor.

uana
21.02.2010, 11:00:46

Exceptionale!!! Foarte frumoase, chiar azi vroiam sa te intreb daca nu ti'au trimis inca poze k eram nerabdatoare:)
Sa va aduca numai bucurii ; la cum este vremea acum cred k miercuri le primesti, nu ?

uana
21.02.2010, 11:03:32
nici nu or sa fie f multe flori, cateva in jurul spicelor si apoi o funda lunga ...... atat! nu vreau aranjament din ala de 2 tone! doar doua-trei fire de "samanta". oricum o sa mai vb cu cea de la flori si o sa vedem ce pica mai bine pe modelul lumanarilor.

Abia astept sa le vedem la biserica :) Tot de 100 le'ai comandat ?
Daca nu o sa fiu plecata in "luna de miere", vin sa te vad ! :D

D_aka
21.02.2010, 11:19:35
Exceptionale!!! Foarte frumoase, chiar azi vroiam sa te intreb daca nu ti'au trimis inca poze k eram nerabdatoare:)
Sa va aduca numai bucurii ; la cum este vremea acum cred k miercuri le primesti, nu ?

ms, ms.......... si voua la fel!
cel de la firma mi-a zis ca marti ajung. o sa vedem ...... sper sa ma sune aia de la curierat inainte ca nu-s tot timpul acasa si nu vreau sa "pierd" momentul ajungerii lor.

uana
21.02.2010, 11:23:18
ms, ms.......... si voua la fel!
cel de la firma mi-a zis ca marti ajung. o sa vedem ...... sper sa ma sune aia de la curierat inainte ca nu-s tot timpul acasa si nu vreau sa "pierd" momentul ajungerii lor.

Pe mine nu m'au sunat, au cand au spus ei, dimineata pe la 10-11 , nu mai tin minte exact; stiu k a raspuns fratele meu la interfon si cand a spus : curier, am sarit din pat k arsa urland prin casA : au venit lumanarileeeeeee :)

D_aka
21.02.2010, 11:23:52
Abia astept sa le vedem la biserica :) Tot de 100 le'ai comandat ?
Daca nu o sa fiu plecata in "luna de miere", vin sa te vad ! :D

eu am luat de 120 cm, alea cele mai lungi fiindca atunci cand am fost d-soara de onoare la prietena mea, asa de lungi le-a avut si au fost destul de "comode".
dupa nunta cu prima ocazie pun poze!
si eu vroiam sa vin sa te vad, macar seara la rest :D ...... mai ales ca tu ai si aranjamentele cu tema marina si cred ca vor fi deosebit de speciale!

D_aka
21.02.2010, 11:28:34
Pe mine nu m'au sunat, au cand au spus ei, dimineata pe la 10-11 , nu mai tin minte exact; stiu k a raspuns fratele meu la interfon si cand a spus : curier, am sarit din pat k arsa urland prin casA : au venit lumanarileeeeeee :)

daca or sa ajunga asa si la mine va fi bine...... ca sunt acasa..... mie in mail nu mi-au zis decat ca luni le pun la curier si or sa ajunga marti. sper sa revina cu detalii ca stau ca pe ghimpi!

uana
21.02.2010, 11:30:10
eu am luat de 120 cm, alea cele mai lungi fiindca atunci cand am fost d-soara de onoare la prietena mea, asa de lungi le-a avut si au fost destul de "comode".
si eu vroiam sa vin sa te vad, macar seara la rest :D ...... mai ales ca tu ai si aranjamentele cu tema marina si cred ca vor fi deosebit de speciale!

Eu cand am fost d'soara de onoare la nasi, nu stiu de cat le'au avut, standard ( n'am idee de cat:D), insa au fost grele, din cauza aranjamentelor banuiesc si dupa ce k a fost o caldura de lesinai..

Pai sa vii, sa iti zic ce nu este in regula la restaurant ( daca o sa fie probleme, sper sa nu :D) , daca nu o sa ne recunoastem, eu o sa fiu cea imbracata in mireasa =))

D_aka
21.02.2010, 11:36:56
Eu cand am fost d'soara de onoare la nasi, nu stiu de cat le'au avut, standard ( n'am idee de cat:D), insa au fost grele, din cauza aranjamentelor banuiesc si dupa ce k a fost o caldura de lesinai.
Pai sa vii, sa iti zic ce nu este in regula la restaurant ( daca o sa fie probleme, sper sa nu :D) , daca nu o sa ne recunoastem, eu o sa fiu cea imbracata in mireasa =))

habar-nam ce inseamna standard, prietena mea imi zicea ca-s 3 dimensiuni la lumanarile de nunta si ca cea mai mica ar fi 100 ......... pp ca 120 e standardul..... acu e posibil sa fi fost grele la nasii vostri si din cauza continutului lumanarii nu numai a aranjamentului fiindca am inteles (de la cea care se ocupa de florile mele) ca sunt unele din ceara care-s grele si altele siliconate nus-cum care-s usoare...... oricum mie la prietena mea mi-a convenit ca fiind lungi am putut sa le spirijin de podea in biserica si parca nu a mai fost asa greu.....:D

=)) =)) =)) chiar ma gandeam ca o sa-mi fie tare greu sa te recunosc!

uana
21.02.2010, 11:39:55
habar-nam ce inseamna standard, prietena mea imi zicea ca-s 3 dimensiuni la lumanarile de nunta si ca cea mai mica ar fi 100 ......... pp ca 120 e standardul..... acu e posibil sa fi fost grele la nasii vostri si din cauza continutului lumanarii nu numai a aranjamentului fiindca am inteles (de la cea care se ocupa de florile mele) ca sunt unele din ceara care-s grele si altele siliconate nus-cum care-s usoare...... oricum mie la prietena mea mi-a convenit ca fiind lungi am putut sa le spirijin de podea in biserica si parca nu a mai fost asa greu.....:D

Si eu tot cu ea lipita de podea am stat, in primul rand k eram de la 10 dimineata in "actiune", k a fost foarte cald, k ma dureau picioarele ingrozitor de la un moment dat am spus k daca mai dureaza slujba asa mult, cer un scaun la preot 8-}

blonda1111
21.02.2010, 12:28:50
Eu una sigur voi veni sa te vad, mai ales ca m-a impresionat pe deplin tema nuntii tale. E ceva super original ! Felicitari pt asta, si abia astept sa te vedem ;-)

D_aka
21.02.2010, 12:37:27
Eu una sigur voi veni sa te vad, mai ales ca m-a impresionat pe deplin tema nuntii tale. E ceva super original ! Felicitari pt asta, si abia astept sa te vedem ;-)

msk mult de tot.....
cat despre tema........... mai am foarte multe de realizat si sper sa reusesc sa o duc pana la capat ...... fiindca si la civila am vrut tema elf si trebuia sa am fluturi vii numa ca in ziua cu pricina m-au sunat cei de la firma de fluturasi si mi-au zis ca nu-mi pot onora comanda...... asa ca am ramas fara elementul in jurul caruia se construise tema evenimentului :(( ........ cine stie ce mai intervine si acum cu tema mea etno-sat dobrogean....... poate nu gasesc spice, sau papura sau nu-mi iese rochia asa cum o vreau eu.......... cine stie ce mai apare!!!

blonda1111
21.02.2010, 12:40:49
msk mult de tot.....
cat despre tema........... mai am foarte multe de realizat si sper sa reusesc sa o duc pana la capat ...... fiindca si la civila am vrut tema elf si trebuia sa am fluturi vii numa ca in ziua cu pricina m-au sunat cei de la firma de fluturasi si mi-au zis ca nu-mi pot onora comanda...... asa ca am ramas fara elementul in jurul caruia se construise tema evenimentului :(( ........ cine stie ce mai intervine si acum cu tema mea etno-sat dobrogean....... poate nu gasesc spice, sau papura sau nu-mi iese rochia asa cum o vreau eu.......... cine stie ce mai apare!!!
Ehh fii optimista , o sa iasa bine sigur!>:D<

uana
21.02.2010, 12:42:06
msk mult de tot.....

Pai daca vrei, mergem odata mai aproape de nunta la cules de spice si papura :) Eu cum am facut cu scoicile;)

Gabi_Mihaela
21.02.2010, 12:44:52
msk mult de tot.....
Don't worry..be happy :):)>-\:D/<:-PSpice am eu intr-o vaza..muulte..papura ..gasim la mama in Moldova..iar rochia..am si atestat de croitoreasa(nu se potriveste cu contabilitatea dar e bine sa stii de toate-n viata :)) ).>:D<..

D_aka
21.02.2010, 13:01:51
msk mult de tot pt incurajari.......... sunteti dragute si deosebite!
sunt niste riscuri pe care trebuie sa mi le asum.... ma pregatesc si eu pt ce e mai rau ca sa nu patesc ca la civila cand am fost anesteziata jumatate de zi dupa ce m-au sunat sa-mi zica ca nu imi trimit fluturasii....... asa dc sunt pregatita pt dezastre o sa am si plan de rezerva si o sa o iau un pic mai usor ......... nu o sa doara asa de tare! :D

elena_v_
21.02.2010, 14:19:54
msk mult de tot pt incurajari.......... sunteti dragute si deosebite!
sunt niste riscuri pe care trebuie sa mi le asum.... ma pregatesc si eu pt ce e mai rau ca sa nu patesc ca la civila cand am fost anesteziata jumatate de zi dupa ce m-au sunat sa-mi zica ca nu imi trimit fluturasii....... asa dc sunt pregatita pt dezastre o sa am si plan de rezerva si o sa o iau un pic mai usor ......... nu o sa doara asa de tare! :D

foarte interesanta tema nuntii tale!!abia astept sa vad si eu cum o sa iasa!daca vrei,o pun pe soacra'mea sa adune niste stuf din delta!;-)

linda_1984
21.02.2010, 14:29:48
Sunt foarte frumoase....unicat as zice k sincer eu una n-am mai vazut modelul asta la alte miresici. La fel si cele incadrate in tema marina tot ale unei fete de aici.

D_aka
21.02.2010, 14:41:19
Sunt foarte frumoase....unicat as zice k sincer eu una n-am mai vazut modelul asta la alte miresici. La fel si cele incadrate in tema marina tot ale unei fete de aici.

yap, ale uanei! pai sunt facute la aceeasi firma!
msk de aprecieri!

linda_1984
21.02.2010, 14:43:32
yap, ale uanei! pai sunt facute la aceeasi firma!
msk de aprecieri!
DA, stiu k am tot citit pe aici. Am intrat si eu pe site .... dar mai am pana sa comand. Dar cu siguranta voi apela la ei.

irinastef
22.02.2010, 22:12:31
http://www.miresici.ro/<a href=

Dar de lmanarile astea ce spuneti? In poza asta cred este lumanare de botez. Pare putin cam mica. Dar sunt de 2 marimi:60cm pentru botez, si 1,20m pentru cununie. Si sunt dispnibile in toate nuantele (si ceara si gelul de dinauntrul sticlei), eu optez pentru auriu.

Nu am fost foarte atenta la cine a postat mai devreme o poza tot cu lumanari cu spic. Nu am vazut unde ai scris cat ai dat pe pereche. Astea sunt 300 ron perechea. Si ma gandesc ca mer impodobte fff putin, eventual glob.....si cateva spice de grau iesite in afara.

offf :((( nu pot sa atasez poza. Cine ma ajuta??

am pus-o in album........pentru cine e curios

uana
22.02.2010, 22:55:50

Dar de lmanarile astea ce spuneti? In poza asta cred este lumanare de botez. Pare putin cam mica. Dar sunt de 2 marimi:60cm pentru botez, si 1,20m pentru cununie. Si sunt dispnibile in toate nuantele (si ceara si gelul de dinauntrul sticlei), eu optez pentru auriu.

Nu am fost foarte atenta la cine a postat mai devreme o poza tot cu lumanari cu spic. Nu am vazut unde ai scris cat ai dat pe pereche. Astea sunt 300 ron perechea. Si ma gandesc ca mer impodobte fff putin, eventual glob.....si cateva spice de grau iesite in afara.

Poate poza este prea mare, de nu merge atasata, micsoreaz'o putin si gata.
Frumusele lumanarile, adica lumanarea, iti raspund eu in locul ei ; cred k au fost ( adica o sa fie) k si ale mele, adica in jur de 170 lei cu tot cu transport.

Gabi_Mihaela
22.02.2010, 23:11:57
Ce ziceti de niste rame de fotografii ..mici si dragute pt marturii?.sunt dintr-un gen de piatra sculptata..si intra o poza de 3.5cm/4.5cm..

uana
22.02.2010, 23:17:41
Ce ziceti de niste rame de fotografii ..mici si dragute pt marturii?.sunt dintr-un gen de piatra sculptata..si intra o poza de 3.5cm/4.5cm..

Imi place ideea :)>-

Gabi_Mihaela
22.02.2010, 23:20:01
Imi place ideea :)>-
^:)^ Si in loc de poza punem o hartiuta cu multumiri pt participare...eventual si o poza mica mica de-a noastra ;)

Gabi_Mihaela
22.02.2010, 23:21:39

Interesanta lumanarea..chiar draguta!:)>-

uana
22.02.2010, 23:25:02
^:)^ Si in loc de poza punem o hartiuta cu multumiri pt participare...eventual si o poza mica mica de-a noastra ;)

Nu o sa fie pe un spatiu destul de mic, prea multe amanunte ? Zic si eu, nu ai o poza asa k idee ?

Gabi_Mihaela
22.02.2010, 23:28:59
Nu o sa fie pe un spatiu destul de mic, prea multe amanunte ? Zic si eu, nu ai o poza asa k idee ?
Ba cam da :)) ..adica na..cat intra in 3.5 cm pe 5.5cm..intra "gabi si marius va multumesc pt participare" scris cu arial 8 :))
Pun maine niste poze ca acu ma retrag la somn..si maine cica tre sa mergem la munca(am norocul ca la noi s-a facut f cald..peste 20 grade :P )

D_aka
23.02.2010, 08:39:38
Poate poza este prea mare, de nu merge atasata, micsoreaz'o putin si gata.
Frumusele lumanarile, adica lumanarea, iti raspund eu in locul ei ; cred k au fost ( adica o sa fie) k si ale mele, adica in jur de 170 lei cu tot cu transport.

pe acolo, pe acolo! tot 170 ron perechea cu toate taxele incluse! msk ca ai raspuns.

D_aka
23.02.2010, 08:44:35

sunt frumoase dar cam scumpe totusi ;;) ........ astea din cate vad eu nu pot fi arse decat partea de sus...... iar partea de jos imi pare cam fragila....... daca se sparge sticla?? dar cred ca au si un avantaj....... dupa casatorie, la scosu' la biserica ii lasi preotului capatul de sus si tu pastrezi sticla cu gel ca pe o vaza! :D

D_aka
23.02.2010, 08:46:43
Ba cam da :)) ..adica na..cat intra in 3.5 cm pe 5.5cm..intra "gabi si marius va multumesc pt participare" scris cu arial 8 :))
Pun maine niste poze ca acu ma retrag la somn..si maine cica tre sa mergem la munca(am norocul ca la noi s-a facut f cald..peste 20 grade :P )

sunt cam jumata de carte de vizita cred....... deci exact atata loc ramane, pentru a scrie multumirile de participare si data!
interesanta ideea! la ce pret ajunge? ca dc e mai mult de 3 ron ..... mai bine le faci magneti de frigider !

elena_v_
23.02.2010, 10:46:17

foarte buna ideea!!invitatele sigur vor fi incantate!!:D

Gabi_Mihaela
23.02.2010, 20:16:31
sunt cam jumata de carte de vizita cred....... deci exact atata loc ramane, pentru a scrie multumirile de participare si data!
interesanta ideea! la ce pret ajunge? ca dc e mai mult de 3 ron ..... mai bine le faci magneti de frigider !
Cea cu floricica e la 0.30 euro centi iar cea cu scoici e la 0.50 euro centi.Aici magnetii sunt de la 2 euro in sus :( Pana acum ma tot gandeam la bombonele intr-un saculet dragut dar sunt totusi destul de banale...asa ca..in cautarea de idei..am gasit aceste rame..

Gabi_Mihaela
23.02.2010, 20:18:25
foarte buna ideea!!invitatele sigur vor fi incantate!!:D
^:)^ Sper sa le placa si invitatiilor..daca nu..eu m-am straduit..si mereu m-am gandit sa iau ceva ce mi-ar place mie sa primesc..

linda_1984
23.02.2010, 20:19:18
Cea cu floricica e la 0.30 euro centi iar cea cu scoici e la 0.50 euro centi.Aici magnetii sunt de la 2 euro in sus :( Pana acum ma tot gandeam la bombonele intr-un saculet dragut dar sunt totusi destul de banale...asa ca..in cautarea de idei..am gasit aceste rame..
Sunt frumoase aman2, dar park mai vesela mi se pare cea cu flori. Si din cate imi amintesc detalii din ce ai vrea tu la nunta park tot cea cu flori se incadreaza. Sau gresesc??:-\ Oricum amn2 sunt fff dragute

blonda1111
23.02.2010, 20:24:34
Ce frumoase sunt:)>- :)>- :)>- ... Si ieftine :-B ...

Gabi_Mihaela
23.02.2010, 20:25:15
Sunt frumoase aman2, dar park mai vesela mi se pare cea cu flori. Si din cate imi amintesc detalii din ce ai vrea tu la nunta park tot cea cu flori se incadreaza. Sau gresesc??:-\ Oricum amn2 sunt fff dragute
Si noi tot pe cea cu flori o vrem.Intr-adevar la noi totul se va invarti in jurul margaretelor..iar acea floricica...daca vrei ...seamana cu o margareta :P De acu..asta este..alta idee draguta si convenabila la pret..nu am gasit..(:|

Gabi_Mihaela
23.02.2010, 20:26:25
Ce frumoase sunt:)>- :)>- :)>- ... Si ieftine :-B ...
Saru mana...tu din care vrei sa-ti dau la nunta?..nu de alta..da'la gura ta sloboda ma faci cu ou si cu otet acolo ca nu stiu de are marturia mea ;))

blonda1111
23.02.2010, 20:59:21
Saru mana...tu din care vrei sa-ti dau la nunta?..nu de alta..da'la gura ta sloboda ma faci cu ou si cu otet acolo ca nu stiu de are marturia mea ;))
:O Esti prea exigenta cu mine:-B . De fapt , de-a dreptul rea :-SS

alipety
23.02.2010, 21:04:09

sunt foarte frumoase si deosebite. sunt convinsa ca invitatii vor aprecia rama mai mult decat banalul saculet :)>-
si sunt si ieftine :-$

Gabi_Mihaela
23.02.2010, 21:06:33
sunt foarte frumoase si deosebite. sunt convinsa ca invitatii vor aprecia rama mai mult decat banalul saculet :)>-
si sunt si ieftine :-$

#:-S saru'mana :">

Gabi_Mihaela
23.02.2010, 21:07:18
:O Esti prea exigenta cu mine:-B . De fapt , de-a dreptul rea :-SS
:* >:D< ..bine am inteles...vrei cate una din fiecare ... ;)

blonda1111
23.02.2010, 21:36:35
:* >:D< ..bine am inteles...vrei cate una din fiecare ... ;)
Evident \:D/

D_aka
23.02.2010, 22:31:54

asa da! sunt ok la pret!
iar cat despre magneti... eu am vazut si la 1 eur....

nikoletta
24.02.2010, 10:38:57
sunt foarte frumoase. eu ma gandeam tot la rame ca marturii de botez!

elena_v_
24.02.2010, 11:20:16
^:)^ Sper sa le placa si invitatiilor..daca nu..eu m-am straduit..si mereu m-am gandit sa iau ceva ce mi-ar place mie sa primesc..

am vazut si pozele.sunt foarte frumoase amandoua!cu siguranta o sa-ti iasa toate bune la nunta ca prea-ti dai interesul pentru invitati!!\:D/ =D> =D> o sa te aprecieze

elena_v_
24.02.2010, 11:22:50
asa da! sunt ok la pret!
iar cat despre magneti... eu am vazut si la 1 eur....

sunt magazine cu asa ceva si prin cta?

D_aka
24.02.2010, 13:17:42
sunt magazine cu asa ceva si prin cta?

la magneti te referi?
se fac la comanda la ce dimensiuni vrei tu si cu ce poza vrei tu in centrele de printare.

Gabi_Mihaela
24.02.2010, 19:52:53
am vazut si pozele.sunt foarte frumoase amandoua!cu siguranta o sa-ti iasa toate bune la nunta ca prea-ti dai interesul pentru invitati!!\:D/ =D> =D> o sa te aprecieze
Multam mult! Adevarul ca ma stresez mult...zilnic tot fac si desfac(mai ales la munca..invitatii, carduri de masa..toata ziua printez si refac si iar printez si iar gasesc ceva de modificat) si soacra-mea m-a linistit: "oricum le vor arunca toti(despre invitatii) fara sa le citeasca macar.eu nu pastrez nici una :((

Gabi_Mihaela
24.02.2010, 19:55:39
sunt foarte frumoase. eu ma gandeam tot la rame ca marturii de botez!
Multam.Noi intrasem in acel magazin sa caut niste floricele de pus pe invitatii si le-am vazut in treacat.Nu aveam nici cea mai mica idee ce as putea lua dragut(doar bombonele)..asa ca ajuta mult plimbatul prin magazine..la nimereala ;)

blonda1111
24.02.2010, 20:00:56
Multam mult! Adevarul ca ma stresez mult...zilnic tot fac si desfac(mai ales la munca..invitatii, carduri de masa..toata ziua printez si refac si iar printez si iar gasesc ceva de modificat) si soacra-mea m-a linistit: "oricum le vor arunca toti(despre invitatii) fara sa le citeasca macar.eu nu pastrez nici una :((
Ori te incurajeaza ori nu :))

Gabi_Mihaela
24.02.2010, 20:08:53
Ori te incurajeaza ori nu :))
Pe de o parte are dreptate..stiu..si cat compun..si cat tai ..si cat indoi la carton..si catfac fundite :((

buburuza82
24.02.2010, 20:10:06

Cam are dreptate ca sa fiu sincera. Invitatii nu vad lucrurile la fel ca mirii. Pentru o mireasa fiecare detaliu trebuie sa fie perfect pe cand marea majoritate a invitatilor nici nu vad unele detalii pentru care miresica s-a dat peste cap si s-a chinuit sa le faca asa cum si-a dorit ea.

Gabi_Mihaela
24.02.2010, 20:13:47
Cam are dreptate ca sa fiu sincera. Invitatii nu vad lucrurile la fel ca mirii. Pentru o mireasa fiecare detaliu trebuie sa fie perfect pe cand marea majoritate a invitatilor nici nu vad unele detalii pentru care miresica s-a dat peste cap si s-a chinuit sa le faca asa cum si-a dorit ea.
Ai spus-o "mai mult decat perfect" :))..eu ma chinui sa mai adaug ceva care sa infrumuteseze, si cand le intreb pe colegele mele...se uita atat de sec la mine...pai ce ai schimbat? :(( asa ca..mai ramane sa aflu exact numele nasilor..si printez pe coala a4 normala, pun in plic si la gara ;))

elena_v_
24.02.2010, 21:51:29

foarte simpatica soacra ta!:))

eu o sa am grija sa le povestesc invitatilor, dupa nunta, cat m-am implicat!!

nicoleta_noel
24.02.2010, 23:48:11
Buna!

Ma numesc Nicoleta, Constanta si sunt noua pe forum. Am nunta la anul in Septembrie si desi pare sa fie devreme as vrea sa aflu cateva informatii legate de locatie. Problema mea e ca voi fi in Anglia in mare parte pentru ca sunt studenta in anul 2 aici. Urmatoarea 'vizita' acasa va fi in Iunie dar as vrea tare mult sa stiu cam care sunt preturile in general pe meniu si pe inchiriere. Pe site-uri nu sunt informatii si nu pot sa astept pana la vara cand voi incepe vanatoarea :D. Astept sugestiile voastre! Merci!

uana
25.02.2010, 00:27:32
Buna!

Ma numesc Nicoleta, Constanta si sunt noua pe forum. Am nunta la anul in Septembrie si desi pare sa fie devreme as vrea sa aflu cateva informatii legate de locatie. Problema mea e ca voi fi in Anglia in mare parte pentru ca sunt studenta in anul 2 aici. Urmatoarea 'vizita' acasa va fi in Iunie dar as vrea tare mult sa stiu cam care sunt preturile in general pe meniu si pe inchiriere. Pe site-uri nu sunt informatii si nu pot sa astept pana la vara cand voi incepe vanatoarea :D. Astept sugestiile voastre! Merci!

Buna si bine ai venit :)
Pai locatie, locatie, insa mai intai trebuie sa stii cam cate persoane ai :)>-

crisiftene86
25.02.2010, 08:34:01
Buna si bine ai venit :)
Pai locatie, locatie, insa mai intai trebuie sa stii cam cate persoane ai :)>-

bine ai venit printre noi...>:D<
exact trb sa sti exact cate pers ai ca sa iti cauti localul dupa nr de pers, inchirierea localui cam peste tot este de 1000 ron , tot atat dai si la formatie.
pe langa asta trb sa te gandesti bine , iar at cand vei veni in tara sa treci direct la actiune , sunt unele rest care sunt luate ptr 2011 inca de acuma.

pupic

alipety
25.02.2010, 10:16:20

eu cred ca sunt minunate momentele astea cand te stresezi sa fie totul bine,cand te documentezi pentru nunta. sa vezi ca o sa-ti lipseasca aceasta perioada. si ca o consolare, eu am pastrat si voi pastra absolut toate invitatiile, marturiile de la nunti si botez. bine, eu pastrez toate felicitarile si scrisorile pe care le-am primit in viata mea:D
legat de faptul ca invitatii nu vor remarca detaliile , e partial adevarat. daca ai tineret printre nuntasi, care au facut sau vor face nunta , cu siguranta vor fi atenti la orice amanunt; de asemenea si parintii care au avut sau vor avea de organizat nunti la copii. iar daca e ceva iesit din comun, daca e deosebit si frumos, este imposibil sa nu observe chiar si un simplu invitat ;-)

si eu am primit astfel de sfaturi, ca-mi bat prea mult capul. dar de ce oare toti au plecat de la nunta cu bratele pline cu: marturii, ziarul nuntii (care nici nu m-am gandit ca ar fi interesat pe altcineva in afara de familia mea), flori din aranjamentele de pe mese, fructe de pe masa cu fantana de cioco, foarte multi au insistat sa se pozeze cu noi, sa pozeze sala, decoratiunile. tine foarte mult si de atitudinea pe care o au mirii in timpul petrecerii. am fost la ceva nunti , dar 2 imi vin in minte acum, la care mireasa era atat de "smiorcaita", ca este obosita, ca o jeneaza pantofii, ca nu poate dansa, nici macar nu se poate ridica de la masa ei sa intampine sau sa conduca oaspetii :-SS atunci, cum sa fi avut eu chef sa ma distrez, sa fac poze cu ei, cand totul din comportamentul miresei ma invita sa plec, ca o deranjez[-(
m-am intins cam mult, scuze >:D<

crisiftene86
25.02.2010, 10:21:39
eu cred ca sunt minunate momentele astea cand te stresezi sa fie totul bine,cand te documentezi pentru nunta. sa vezi ca o sa-ti lipseasca aceasta perioada. si ca o consolare, eu am pastrat si voi pastra absolut toate invitatiile, marturiile de la nunti si botez. bine, eu pastrez toate felicitarile si scrisorile pe care le-am primit in viata mea:D
legat de faptul ca invitatii nu vor remarca detaliile , e partial adevarat. daca ai tineret printre nuntasi, care au facut sau vor face nunta , cu siguranta vor fi atenti la orice amanunt; de asemenea si parintii care au avut sau vor avea de organizat nunti la copii. iar daca e ceva iesit din comun, daca e deosebit si frumos, este imposibil sa nu observe chiar si un simplu invitat ;-)

si eu am primit astfel de sfaturi, ca-mi bat prea mult capul. dar de ce oare toti au plecat de la nunta cu bratele pline cu: marturii, ziarul nuntii (care nici nu m-am gandit ca ar fi interesat pe altcineva in afara de familia mea), flori din aranjamentele de pe mese, fructe de pe masa cu fantana de cioco, foarte multi au insistat sa se pozeze cu noi, sa pozeze sala, decoratiunile. tine foarte mult si de atitudinea pe care o au mirii in timpul petrecerii. am fost la ceva nunti , dar 2 imi vin in minte acum, la care mireasa era atat de "smiorcaita", ca este obosita, ca o jeneaza pantofii, ca nu poate dansa, nici macar nu se poate ridica de la masa ei sa intampine sau sa conduca oaspetii :-SS atunci, cum sa fi avut eu chef sa ma distrez, sa fac poze cu ei, cand totul din comportamentul miresei ma invita sa plec, ca o deranjez[-(

nu-i bai , mai aflam chestii interesante si sfaturi utile...
faza cu mireasa k nu mai poate , k nu te bagi in seama cu invitatii , k nu te ridici de la masa, pe bune e nesimtire...
normal k omul , invitatul , se simte jenat , si probabil neinteresat de ce ai pus pe masa...nu?

blonda1111
25.02.2010, 10:28:55
nu-i bai , mai aflam chestii interesante si sfaturi utile...
faza cu mireasa k nu mai poate , k nu te bagi in seama cu invitatii , k nu te ridici de la masa, pe bune e nesimtire...
normal k omul , invitatul , se simte jenat , si probabil neinteresat de ce ai pus pe masa...nu?
ehehe cate am vazut asa. Noi am fost la o nunta si ne-au primit nasi, miri nu erau pe acolo, nu ne-au bagat in seama toata seara:-w . Iar la final, i-am spus viitorului meu sot sa mai taie din dar, pt ca au fost marlani, si le-am lasat darul la nasi. Nici macar nu am incercat sa simuleze macar un salut catre noi. [-X

alipety
25.02.2010, 10:51:52
ehehe cate am vazut asa. Noi am fost la o nunta si ne-au primit nasi, miri nu erau pe acolo, nu ne-au bagat in seama toata seara:-w . Iar la final, i-am spus viitorului meu sot sa mai taie din dar, pt ca au fost marlani, si le-am lasat darul la nasi. Nici macar nu am incercat sa simuleze macar un salut catre noi. [-X
cred ca am fost la aceeasi nunta :)) nu-mi vine sa cred ca exista multe astfel de cazuri.:-w in 2007 am fost la nunta unui prieten din copilarie a sotului, am ajuns cu socrii mei pe la 21.40, nu dansa nimeni, am intrat si am stat vreo 10 min pe ring, ca nimeni nu ne baga in seama. nu stiam incotro sa o apucam[-( ne-au bagat in seama pana la urma cei din formatie :))au venit intr-un final si mirele cu socru mare si a chemat ospatarita cu sampania. ciudat a fost si ne-am simtit nedoriti...poate doar pt plic :-?
in toamna, dupa nunta noastra am fost la o nunta de "elita", adica cu multi invitati cu bani si fitze. in afara de rochita miresei , nu cred ca si-au dat interesul pentru ceva:-? am auzit comentarii la masa noastra "cam pretioasa mireasa, nici nu ne baga in seama"
/:)

la nunta noastra, nasii ne-au certat ca prea ii bagam in seama pe invitati, cica sa ii intampinam si pe urma sa-i lasam pe ospatari sa ii serveasca, dar noi am ocolit sfatul nasilor si chiar am facut bine. noi ne bucuram sincer ca ii aveam pe toti alaturi de noi, cum era sa ii ignoram?!?!?! am avut doar 2-3 observatii negative, in rest numai de bine :)>-

dorinutza
25.02.2010, 11:01:25
Buna!

ne bucuram k esti printre noi>:D< ...spor la pregatiri!!!

elena_v_
25.02.2010, 13:29:12
cred ca am fost la aceeasi nunta :)) nu-mi vine sa cred ca exista multe astfel de cazuri.:-w in 2007 am fost la nunta unui prieten din copilarie a sotului, am ajuns cu socrii mei pe la 21.40, nu dansa nimeni, am intrat si am stat vreo 10 min pe ring, ca nimeni nu ne baga in seama. nu stiam incotro sa o apucam[-( ne-au bagat in seama pana la urma cei din formatie :))au venit intr-un final si mirele cu socru mare si a chemat ospatarita cu sampania. ciudat a fost si ne-am simtit nedoriti...poate doar pt plic :-?
in toamna, dupa nunta noastra am fost la o nunta de "elita", adica cu multi invitati cu bani si fitze. in afara de rochita miresei , nu cred ca si-au dat interesul pentru ceva:-? am auzit comentarii la masa noastra "cam pretioasa mireasa, nici nu ne baga in seama"
/:)

la nunta noastra, nasii ne-au certat ca prea ii bagam in seama pe invitati, cica sa ii intampinam si pe urma sa-i lasam pe ospatari sa ii serveasca, dar noi am ocolit sfatul nasilor si chiar am facut bine. noi ne bucuram sincer ca ii aveam pe toti alaturi de noi, cum era sa ii ignoram?!?!?! am avut doar 2-3 observatii negative, in rest numai de bine :)>-

draga mea,chiar ti-ai dat interesul pentru propria-ti nunta si,probabil,te-ai distrat foarte tare alaturi de invitatii tai;-) desi a trecut nunta ta,ai ramas cu amintiri frumoase si ,din fericire si invitatii tai la fel...daca au pastrat pana si ziarul..;-)

D_aka
25.02.2010, 13:35:16
mi-au ajuns si mie lumanarile dar din pacate nu am poze facute de mine sa va arat fiindca cei de la fan curier au avut grija sa mi le aduca ferfenita :(( .......... asa ca mai astept 2 saptamani sa mi l-e refaca cei de la dragstar si sa le primesc inca o data....... din pacate tot prin fan curier ..... [-o<

elena_v_
25.02.2010, 13:36:24
Buna!

bine ai venit printre noi!!>:D< si eu sunt miresica de septembrie si-ti pot spune ca ai ce invata de aici!
cum au spus si fetele,localul ti-l gasesti in functie de numarul invitatilor,iar meniurile pornesc de la 120 lei/persoana.eu,de exemplu,fac nunta la restaurant rustic,unde incap 160-180 persoane,iar meniul va fi in jur de 135 lei(inca n-am stabilit meniul,urmeaza sa discutam inainte de nunta).oricum,te costa arvuna vreo 1000 lei sau 1200,depinde de restaurant.in iunie,cand vii acasa,vei avea timp sa iei la rand toate restaurantele ..pana in 2011,ai timp
spor la treaba!!

uana
25.02.2010, 13:37:30
mi-au ajuns si mie lumanarile dar din pacate nu am poze facute de mine sa va arat fiindca cei de la fan curier au avut grija sa mi le aduca ferfenita :(( .......... asa ca mai astept 2 saptamani sa mi l-e refaca cei de la dragstar si sa le primesc inca o data....... din pacate tot prin fan curier ..... [-o<
:-L :-L :-L Cum naibaaaa sa ti le aduca varza ? Hai inteleg cand e vremea naspa afara, da' acum ..
Imi pare rau sa aud lucrul asta, sper k a2a oara sa fie cu noroc >:D<

blonda1111
25.02.2010, 13:38:09
aoleu. imi pare rau ca s-a intamplat asa. Ce imbecili. :-?

elena_v_
25.02.2010, 13:39:32

hai,mai..ce idioti!!imi pare rau!

alipety
25.02.2010, 13:39:42
imi pare rau! si le mai platesti inca o data? nu le-au impachetat bine? nu au scris fragil pe colet?

nikoletta
25.02.2010, 13:40:06
sper sa se rezolve problema cat mai curand!
:( si noi am avut aceiasi problema cu butoiasele de vin (pentru rascumpararea miresei) , dar le-a lipit sotul si le-a refacut. nu stiu exact daca e vorba de aceiasi firma de curierat.
bine ca nu ne-au spart borcanasele cu miere.. [-X

D_aka
25.02.2010, 13:42:51
:-L :-L :-L Cum naibaaaa sa ti le aduca varza ? Hai inteleg cand e vremea naspa afara, da' acum ..
Imi pare rau sa aud lucrul asta, sper k a2a oara sa fie cu noroc >:D<

cred ca au trantit pachetul sau au pus ceva greu peste el....... fiindca amandoua erau rupte si pe aceeasi parte...... si eu sper a 2a oara sa fie cu noroc! ca dc si a 2a oara le adunc varza cred ca ma duc la fan curier la sediu central si ii omor!!! :gen_20:

uana
25.02.2010, 13:44:55
cred ca au trantit pachetul sau au pus ceva greu peste el....... fiindca amandoua erau rupte si pe aceeasi parte...... si eu sper a 2a oara sa fie cu noroc! ca dc si a 2a oara le adunc varza cred ca ma duc la fan curier la sediu central si ii omor!!! :gen_20:

Ce oameni fara minte, daca vad k scrie FRAGIL, ce pui peste =((
Zi'le celor de la dragstar sa ii atentioneze pe aia de la fan curier k le iei gatu' next time [-(

D_aka
25.02.2010, 13:47:51
imi pare rau! si le mai platesti inca o data? nu le-au impachetat bine? nu au scris fragil pe colet?

nu le platesc inca o data! cei de la valcea cand au vazut in ce hal au ajuns (le-am trimis poze intrebandu-i cum pot sa le repar) au zis ca le fac si le trimit pe cheltuiala lor a 2a pereche! pachetul era exemplar facut! lumanarile erau invelite in atata folie din aceea cu bule de puteai sa invelesti 3 lcd-uri mari cu ea....... si aveau si cartoane de sustinere ca sa nu se atinga de marginile cutiei, iar in rest cutia era plina ochi (am aruncat 2 sacose mari) cu ziare facute faramite ca sa amortizeze socurile. si era si scris mare cat capul lor pe colet FRAGIL! au fost idioti cei de la curierat.....

alipety
25.02.2010, 13:48:08
eu am lucrat foarte mult cu firmele de curierat (nemo, urgent, fan, cargus, dhl, cred ca mai sunt cateva care-mi scapa), nu au deloc grija de colete, efectiv le trantesc, le imping cu picioarele, le dau suturi. trebuie scris fragil pe colet, bineinteles o taxa in plus, si mai multa grija la impachetat, cu folii cu bule, carton, polistiren :)>-
degeaba omori pe cei de la fan, si ceilalti fac la fel :D [-([-X

dar chiar asa rupte, cum arata lumanarile? [-o<

le:
am vazut ca ai scris ca au fost fff bine impachetate...:(

elena_v_
25.02.2010, 13:48:48
Zi'le celor de la dragstar sa ii atentioneze pe aia de la fan curier k le iei gatu' next time [-(

din fericire,nu le-ai comandat cu putin inainte de nunta...deci,fetelor,aveti grija sa nu lasati pe ultimul moment asa ceva

D_aka
25.02.2010, 13:50:35
sper sa se rezolve problema cat mai curand!
:( si noi am avut aceiasi problema cu butoiasele de vin (pentru rascumpararea miresei) , dar le-a lipit sotul si le-a refacut. nu stiu exact daca e vorba de aceiasi firma de curierat.
bine ca nu ne-au spart borcanasele cu miere.. [-X

o sa se rezolve.......... asa m-au asigurat cei de la firma de lumanari, numa ca trebuie sa am rabdare cel putin 2 saptamani fiindca sunt foarte aglomerati acum...........

D_aka
25.02.2010, 13:52:28

am vb deja cu ei........ nus ce masuri o sa ia dar sper sa ia atitudine........

D_aka
25.02.2010, 13:55:06
din fericire,nu le-ai comandat cu putin inainte de nunta...deci,fetelor,aveti grija sa nu lasati pe ultimul moment asa ceva

asa e! am avut noroc ca nu am lasat pe ultima suta de metri!
si cand ma gandesc ca toata lumea mi-a zis ca ma grabesc sa le iau de acum........

Gabi_Mihaela
25.02.2010, 14:41:56

Ai mare dreptate vis-a-vis de atitudinea mirilor!Cat despre pregatiri..asta le spuneam si eu celor care incercau sa ma convinga sa cumpar invitatiile,carduri masa etc., ca pt mine e important faptul ca organizez si fac cu manuta mea..imi face placere.:D

linda_1984
25.02.2010, 18:34:07
bine ai venit printre noi...>:D<
exact trb sa sti exact cate pers ai ca sa iti cauti localul dupa nr de pers, inchirierea localui cam peste tot este de 1000 ron , tot atat dai si la formatie.
pe langa asta trb sa te gandesti bine , iar at cand vei veni in tara sa treci direct la actiune , sunt unele rest care sunt luate ptr 2011 inca de acuma.

pupic
Asa e .... rezervarile pt 2011 au inceput ink din toamna 2009. Eu unde m-am interesat...si am umblat ceva:-<...aveau destule rezervari pt 2011.

elena_v_
25.02.2010, 19:57:35
maine incepe targul iar?tot la pavilion?

blonda1111
25.02.2010, 20:05:31
maine incepe targul iar?tot la pavilion?
asa am vazut si eu niste afise prin oras. La cata publicitate i s-a facut ar trebui sa fie impresionant. Poate numaram cele 60 de firme de care se tot vorbea aici :))

elena_v_
25.02.2010, 20:18:32
asa am vazut si eu niste afise prin oras. La cata publicitate i s-a facut ar trebui sa fie impresionant. Poate numaram cele 60 de firme de care se tot vorbea aici :))

daaaa,oricum la ce coada e la cabina de proba...off ce rea sunt!!nimic nu imi convinee

Gabi_Mihaela
25.02.2010, 20:20:25
daaaa,oricum la ce coada e la cabina de proba...off ce rea sunt!!nimic nu imi convinee
Sunteti niste norocoase ca puteti sa mergeti la aceste targuri.Noi ne-am hotarat sa facem nunta la 2 zile dupa ce s-a terminat aici targul :((

elena_v_
25.02.2010, 20:44:30
Sunteti niste norocoase ca puteti sa mergeti la aceste targuri.Noi ne-am hotarat sa facem nunta la 2 zile dupa ce s-a terminat aici targul :((

da,mare pacat ca se terminase!eu merg la targurile astea ca poate,poate gasesc ceva frumos la un pret bun...d-aia spun despre mine ca-s prea simandicoasa si nu-mi convine nimic...data trecuta am fost la targ,am si probat o rochie ,nu era masura mea ,ii mai cadeau si pietricelele de pe ea si bineinteles ,casa de moda era din alt oras...apoi am fugit in oras la cateva magazine sa-i arat prietenei mele cateva rochii,dar ,fiind sambata,un magazin era inchis,iar celalalt doar ce luase rochiile din magazin sa le duca la targ...:)) :)) in concluzie,nu prea sunt incantata de targurile astea...nu ma risc sa fac comanda la o rochie din alt oras ca nu stiu ce-as face daca nu ar iesi cum trebuie...

linda_1984
25.02.2010, 20:45:23
Sper sa apuc sa dau si eu o tura sambata...printre coafor, botez...

Babydeey
25.02.2010, 20:56:26
nu le platesc inca o data! cei de la valcea cand au vazut in ce hal au ajuns (le-am trimis poze intrebandu-i cum pot sa le repar) au zis ca le fac si le trimit pe cheltuiala lor a 2a pereche! pachetul era exemplar facut! lumanarile erau invelite in atata folie din aceea cu bule de puteai sa invelesti 3 lcd-uri mari cu ea....... si aveau si cartoane de sustinere ca sa nu se atinga de marginile cutiei, iar in rest cutia era plina ochi (am aruncat 2 sacose mari) cu ziare facute faramite ca sa amortizeze socurile. si era si scris mare cat capul lor pe colet FRAGIL! au fost idioti cei de la curierat.....
Ce porcarie... Niste idioti cei de la firma de curierat. Am comandat si eu o lumanare de botez acolo si sper sa nu ajunga asa .........