PDA

Versiunea completa : Miresici din Constanta - discutii despre nunta

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30

Gabi_Mihaela
25.02.2010, 21:04:29
da,mare pacat ca se terminase!eu merg la targurile astea ca poate,poate gasesc ceva frumos la un pret bun...d-aia spun despre mine ca-s prea simandicoasa si nu-mi convine nimic....
Ai f mare dreptate sa fii "simandicoasa".este cea mai importanta rochie din viata ta! stai sa vezi ca vreau sa ma duc si eu la singurul magazin care comercializeaza rochii "Maggie Sottero" de aici.Sa vezi ce fitoasa m-oi da eu pe acolo :)))

blonda1111
25.02.2010, 21:06:20
Ai f mare dreptate sa fii "simandicoasa".este cea mai importanta rochie din viata ta! stai sa vezi ca vreau sa ma duc si eu la singurul magazin care comercializeaza rochii "Maggie Sottero" de aici.Sa vezi ce fitoasa m-oi da eu pe acolo :)))
Pai ...cum altfel [-(

linda_1984
25.02.2010, 21:07:53
Pana la urma...e nunta ta...ai dreptul sa fii cat vrei de fitoasa la ceea ce tine de rochie, restaurant, buchet...etc.

Gabi_Mihaela
25.02.2010, 21:11:04
Pana la urma...e nunta ta...ai dreptul sa fii cat vrei de fitoasa la ceea ce tine de rochie, restaurant, buchet...etc.
:)>- Pe langa faptul ca e cea mai importanta rochie, e si pretul(suficient de mare la o rochie de mireasa), pe care-l platesc cu banutii munciti cu manuta mea...deci se merita sa am pretentii.(bine ..aici numai inchiriatul pleaca de la 2000 euro :(( )

elena_v_
25.02.2010, 21:16:45

:)) mi se pare normal!cred ca o sa le probezi pe toate daca:)) tot e un singur magazin cu rochiile astea!

linda_1984
25.02.2010, 21:17:41
:)>- Pe langa faptul ca e cea mai importanta rochie, e si pretul(suficient de mare la o rochie de mireasa), pe care-l platesc cu banutii munciti cu manuta mea...deci se merita sa am pretentii.(bine ..aici numai inchiriatul pleaca de la 2000 euro :(( )
Draga mea....ai mare dreptate. Eu una sunt pretentioasa cam la orice=))platit de mine... pt ca indiferent ca e vb de rochita care e destul de scumpa, sau orice alt lucru mai marunt ai muncit.

Gabi_Mihaela
25.02.2010, 21:20:40
:)) mi se pare normal!cred ca o sa le probezi pe toate daca:)) tot e un singur magazin cu rochiile astea!
Poti sa-ti inchipui ca voi proba tot ce-mi pica la mana...si ce surpriza la fete cand vor vedea ca nu iau nimic ;)) ca sa vanda ceva ar fi in stare de orice..sa vezi ce printesica voi fi eu.. :"> trebuie sa-mi iau niste haine de firma pe mine sa creada ca si am banii pt o rochie :P Fac poze daca ajung(e in capitala magazinul :-SS) si va arat.;-)

uana
25.02.2010, 21:23:37
Poti sa-ti inchipui ca voi proba tot ce-mi pica la mana...si ce surpriza la fete cand vor vedea ca nu iau nimic ;)) ca sa vanda ceva ar fi in stare de orice..sa vezi ce printesica voi fi eu.. :"> trebuie sa-mi iau niste haine de firma pe mine sa creada ca si am banii pt o rochie :P Fac poze daca ajung(e in capitala magazinul :-SS) si va arat.;-)

:)) Fericitelor, eu am probat o singura rochie de mireasa la Bien Savvy, mi'a facut prietena mea o poza si ea in mana ( cu poza, nu prietena:) )m'am dus la croitoreasa sa mi'o faca "asa k in poza" :)

elena_v_
25.02.2010, 21:28:28
:)) Fericitelor, eu am probat o singura rochie de mireasa la Bien Savvy, mi'a facut prietena mea o poza si ea in mana ( cu poza, nu prietena:) )m'am dus la croitoreasa sa mi'o faca "asa k in poza" :)

uite o miresica hotarata!;-) si cand e gata?

Gabi_Mihaela
25.02.2010, 21:29:47
Pai si ce te opreste sa te mai duci din cand in cand la probat ? ;)) Du-te si fa-ti de cap :P

uana
25.02.2010, 21:30:28
uite o miresica hotarata!;-) si cand e gata?

Pai o am acasa din ..septembrie-octombrie :D

uana
25.02.2010, 21:31:26
Pai si ce te opreste sa te mai duci din cand in cand la probat ? ;)) Du-te si fa-ti de cap :P

Eu's mai asa ..8-} , daca stiu k deja o am, mi se pare aiurea sa ma duc sa probez stiind k oricum nu o sa cumpar si sincer ...mi'e cam lene cand tre' sa ma dezbrac, iar sa ma imbrac :)

elena_v_
25.02.2010, 22:02:50
Eu's mai asa ..8-} , daca stiu k deja o am, mi se pare aiurea sa ma duc sa probez stiind k oricum nu o sa cumpar si sincer ...mi'e cam lene cand tre' sa ma dezbrac, iar sa ma imbrac :)

bvooo!sa o porti sanatoasa si cu mare placere!!ti-a iesit exact cum ai vrut?o mai probezi din cand in cand?
sa stii ca si eu am problema asta...mi se pare greu sa probez rochiile...d-aia am probat doar una

uana
25.02.2010, 22:38:23
bvooo!sa o porti sanatoasa si cu mare placere!!ti-a iesit exact cum ai vrut?o mai probezi din cand in cand?
sa stii ca si eu am problema asta...mi se pare greu sa probez rochiile...d-aia am probat doar una

Exact cum am vrut a iesit, am probat'o cand am adus'o acasa, sa ma vada si mama si atat, o sa o mai imbrac o data inainte cu vreo saptamana sa imi pun si pantofii in picioare si gata;)

MissSwan
26.02.2010, 11:35:29
Eu nu mi-as lua formatie decat daca mi-as permite sa mi-i aduc pe Iris sau pe Phoenix sa-mi cante. :))
Nu de alta, dar o formatie obisnuita de nunti nu ar avea repertoriul pe care mi-l doresc eu la nunta. Un DJ (si acum ma gandesc la unul cu adevarat profesionist si cu scule pe masura) iti poate pune orice melodie iti doresti. Cu formatia insa n-as risca sa-i rog sa-mi cante Abba, Michael Jackson, Queen, Julio Iglesias, disco, pop, rock sau mai stiu eu ce minunatii. Prefer originalul, chiar si inregistrat. Eu nu vreau populara/de petrecere mai deloc, asa ca este inutil sa dau sume exorbitante pe formatie cand nici macar nu pot sa-mi cante ce doresc.
Fiecare isi alege tipul de muzica la nunta in functie de genurile pe care si le doreste. Un DJ este la fel de bun in cazul in care iti doresti alte stiluri de muzica decat cele pe care le interpreteaza formatiile de nunta in general.

Tarya
26.02.2010, 12:14:31
Eu nu mi-as lua formatie decat daca mi-as permite sa mi-i aduc pe Iris sau pe Phoenix sa-mi cante. :))
Nu de alta, dar o formatie obisnuita de nunti nu ar avea repertoriul pe care mi-l doresc eu la nunta. Un DJ (si acum ma gandesc la unul cu adevarat profesionist si cu scule pe masura) iti poate pune orice melodie iti doresti. Cu formatia insa n-as risca sa-i rog sa-mi cante Abba, Michael Jackson, Queen, Julio Iglesias, disco, pop, rock sau mai stiu eu ce minunatii. Prefer originalul, chiar si inregistrat. Eu nu vreau populara/de petrecere mai deloc, asa ca este inutil sa dau sume exorbitante pe formatie cand nici macar nu pot sa-mi cante ce doresc.
Fiecare isi alege tipul de muzica la nunta in functie de genurile pe care si le doreste. Un DJ este la fel de bun in cazul in care iti doresti alte stiluri de muzica decat cele pe care le interpreteaza formatiile de nunta in general.
...Idem:)>-

nikoletta
26.02.2010, 12:46:33
acum depinde de ce invitati ai la nunta. daca rudele nu le iei in considerare si faci petrecere intre prieteni, ok dj sa-ti cante numai ce vrei tu.
am fost la nunti unde s-a cantat mai multa muzica pentru tineret, iar ceilalti au stat numai pe scaun si multi au plecat ceva mai devreme, ceea ce nu mi se pare corect. daca tot inviti si rude, acorda-le si lor atentie.
plus ca inca suntem romani si multi inca apreciaza traditia..
mi se pare frumos si normal sa combini ambele stiluri de muzica, iar o formatie aduce si un pic de atmosfera.

LauraLuiOda
26.02.2010, 12:50:42
acum depinde de ce invitati ai la nunta. daca rudele nu le iei in considerare si faci petrecere intre prieteni, ok dj sa-ti cante numai ce vrei tu.
am fost la nunti unde s-a cantat mai multa muzica pentru tineret, iar ceilalti au stat numai pe scaun si multi au plecat ceva mai devreme, ceea ce nu mi se pare corect. daca tot inviti si rude, acorda-le si lor atentie.
plus ca inca suntem romani si multi inca apreciaza traditia..
mi se pare frumos si normal sa combini ambele stiluri de muzica, iar o formatie aduce si un pic de atmosfera.
Si eu sunt de acord ca la nunta trebuie sa tii cont poate mai mult de gusturile invitatilor decat de ale tale, atunci cand alegi muzica. Nu este momentul/evenimentul la care sa fiti egoisti, nu este o zi de nastere.onomastica. Oamenii vin sa se simta bine, sa danseze, poate asta e motivul pt care vin la nunta voastra, nu pt mancare. Imaginati-va cum stati la usa intampinand invitatii, in timp ce aceia deja sositi stau la mese pentru ca nu le place muzica. Ce atmosfera credeti ca este? Tineti cont ca vor fi momente cand voi, mirii nu veti dansa, insa atmosfera o fac invitatii, cu sau fara voi pe ring:)>-

crisiftene86
26.02.2010, 13:01:48
Si eu sunt de acord ca la nunta trebuie sa tii cont poate mai mult de gusturile invitatilor decat de ale tale, atunci cand alegi muzica. Nu este momentul/evenimentul la care sa fiti egoisti, nu este o zi de nastere.onomastica. Oamenii vin sa se simta bine, sa danseze, poate asta e motivul pt care vin la nunta voastra, nu pt mancare. Imaginati-va cum stati la usa intampinand invitatii, in timp ce aceia deja sositi stau la mese pentru ca nu le place muzica. Ce atmosfera credeti ca este? Tineti cont ca vor fi momente cand voi, mirii nu veti dansa, insa atmosfera o fac invitatii, cu sau fara voi pe ring:)>-

idem laura...plus ca noi tocmai k suntem romani , ne omoram mai mult dupa popularele noastre...eu una la nunta dc este deja dj, ma plictisesc , plec fff devreme si chiar las mai putin banii la dar...acuma parerile sunt impartite, voi stiti mai bine.:D

MissSwan
26.02.2010, 13:49:30
Nu cred ca in mesajul meu am zis ca nu ma intereseaza de invitati si de ce muzica le place lor. Pt unii e mai buna o formatie, pt altii un DJ. De ce trebuie sa fie mai buna doar una dintre variante? Si de ce nu se pot accepta si alte pareri?

Om fi noi romani, dar eu nu mai locuiesc in tara, iar invitatii mei vor fi f multi straini si oameni care asculta cam orice in afara de populara (in principal muzica rock). M-am gandit foarte serios la lucrul acesta si am decis in mare procentajele de muzica in functie de procentajele fiecarei categorii de invitati. Nu pot sa iau o formatie care sa-mi cante populare/de petrecere toata noaptea in momentul in care voi avea doar vreo 20% dintre invitati care gusta/inteleg acest gen. Astfel vor fi 20% populare (iar pt 20% din muzica n-o sa dau o gramada de bani pt o formatie). Chiar si multe rude nu agreeaza populara de loc. Nu stiu de unde e preconceptia asta ca daca sunt rude si peste 40 de ani inseamna obligatoriu ca vor populare. Parintilor mei nu le plac (m-ar lua chiar la bataie sa se trezeasca la nunta mea cu populare cand mama asculta Andrea Bocelli si Julio Iglesias si tata Smokie si Beatles :))), nici alor lui, si nici unchilor, matusilor, verilor etc. in proportie de 90%. Asta a fost norocul meu ca cei pe care ii voi invita la nunta mi se aseamana in mare parte in ce priveste gusturile muzicale.

Ce-am vrut sa spun din start este ca ma deranjeaza aceste generalizari. Daca suntem romani asta nu inseamna ca putem vorbi in numele tuturor. Mai sunt si unii (mai putini, asta e) care isi doresc altceva.

LauraLuiOda
26.02.2010, 13:59:36
Nu cred ca in mesajul meu am zis ca nu ma intereseaza de invitati si de ce muzica le place lor. Pt unii e mai buna o formatie, pt altii un DJ. De ce trebuie sa fie mai buna doar una dintre variante?

Om fi noi romani, dar eu nu mai locuiesc in tara, iar invitatii mei vor fi f multi straini si oameni care asculta cam orice in afara de populara (in principal muzica rock). M-am gandit foarte serios la lucrul acesta si am decis in mare procentajele de muzica in functie de procentajele fiecarei categorii de invitati. Nu pot sa iau o formatie care sa-mi cante populare/de petrecere toata noaptea in momentul in care voi avea doar vreo 20% dintre invitati care gusta/inteleg acest gen. Astfel vor fi 20% populare (iar pt 20% din muzica n-o sa dau o gramada de bani pt o formatie). Chiar si multe rude nu agreeaza populara de loc. Nu stiu de unde e preconceptia asta ca daca sunt rude si peste 40 de ani inseamna obligatoriu ca vor populare. Parintilor mei nu le plac (m-ar lua chiar la bataie sa se trezeasca la nunta mea cu populare cand mama asculta Andrea Bocelli si Julio Iglesias si tata Smokie si Beatles :))), nici alor lui, si nici unchilor, matusilor, verilor etc. in proportie de 90%. Asta a fost norocul meu ca cei pe care ii voi invita la nunta mi se aseamana in mare parte in ce priveste gusturile muzicale.

Ce-am vrut sa spun din start este ca ma deranjeaza aceste generalizari. Daca suntem romani asta nu inseamna ca putem vorbi in numele tuturor. Mai sunt si unii (mai putini, asta e) care isi doresc altceva.
Nici noi nu ne-am referit exact la cazul tau, ci la toate fetele care isi pun problema ce sa aleaga intre formatie si dj, ca de aici a plecat discutia. Si cred ca ai dreptate in alegerea ta, nu putem compara Romania cu strainatatea si tocmai de aceea trebuie sa te adaptezi tarii unde traiesti. Si foarte bine ca tii cont de invitatii tai.:)>-

MissSwan
26.02.2010, 14:04:41
Nici noi nu ne-am referit exact la cazul tau, ci la toate fetele care isi pun problema ce sa aleaga intre formatie si dj, ca de aici a plecat discutia. Si cred ca ai dreptate in alegerea ta, nu putem compara Romania cu strainatatea si tocmai de aceea trebuie sa te adaptezi tarii unde traiesti. Si foarte bine ca tii cont de invitatii tai.:)>-

Nunta va fi in Romania, pt ca ne e mai usor sa ne invitam prietenii din afara care dispun de mai multe posibilitati, in Romania, decat toate rudele si prietenii din tara, in strainatate. Insa s-a nimerit ca pe langa faptul ca vor fi multi straini care n-au auzit in viata lor o melodie populara, nici majoritatea celor din tara nu agreeaza genul. Am avut noroc, altfel nu stiu ce ne faceam. :)) Dar o sa mut ultimele posturi, pt ca deja nu mai suntem on topic. :D

LauraLuiOda
26.02.2010, 14:13:21
Nunta va fi in Romania, pt ca ne e mai usor sa ne invitam prietenii din afara care dispun de mai multe posibilitati, in Romania, decat toate rudele si prietenii din tara, in strainatate. Insa s-a nimerit ca pe langa faptul ca vor fi multi straini care n-au auzit in viata lor o melodie populara, nici majoritatea celor din tara nu agreeaza genul. Am avut noroc, altfel nu stiu ce ne faceam. :)) Dar o sa mut ultimele posturi, pt ca deja nu mai suntem on topic. :D
Bine ca ai precizat ca deja ma scarpinam in moalele capului8-}

nikoletta
26.02.2010, 14:19:45
:)) nici parintii mei nu asculta populara, iar noi nu suntem mari dansatori si amatori de populara. cu toate astea am cautat o formatie care sa cante de toate si sa incante pe toata lumea. :)>-

uana
26.02.2010, 14:27:18
A fost cineva la targ , k eu acum am ajuns acasa. Am ajuns acolo la 11:30 si am stat exact k berila in fatza usii si in frigul ala, pentru k deschideau abia la 12:00 si cand am intrat, dupa ce k am mai platit si 5 lei la intrare, nu erau nici toate standurile aranjate.. bataie de joc :-&
Am vazut cateva rochite frumoase si niste costume barbatesti frumusele, de la Tata si Fiul si Alexandru Ciucu :x, pacat k al meu nu vrea sa isi ia acum costumul, ci prin iunie, k sa mai slabeasca putin :D

blonda1111
26.02.2010, 14:42:08
A fost cineva la targ , k eu acum am ajuns acasa. Am ajuns acolo la 11:30 si am stat exact k berila in fatza usii si in frigul ala, pentru k deschideau abia la 12:00 si cand am intrat, dupa ce k am mai platit si 5 lei la intrare, nu erau nici toate standurile aranjate.. bataie de joc :-&
Am vazut cateva rochite frumoase si niste costume barbatesti frumusele, de la Tata si Fiul si Alexandru Ciucu :x, pacat k al meu nu vrea sa isi ia acum costumul, ci prin iunie, k sa mai slabeasca putin :D
aoleu ma speri :-SS . Eu vreau sa imi caut pantofi si bijuterii . [-o< Sper sa fie bine, numai ca eu abia maine ajung.:(

MissSwan
26.02.2010, 14:47:21
:)) nici parintii mei nu asculta populara, iar noi nu suntem mari dansatori si amatori de populara. cu toate astea am cautat o formatie care sa cante de toate si sa incante pe toata lumea. :)>-

Ati fost norocosi, dar stii cum e, notiunea asta "de toate" este relativa. Eu n-am sperante sa gasesc vreo formatie care sa-mi cante bine ce inteleg eu prin "de toate", si anume Queen (cine mai canta ca Freddie Mercury totusi), Michael Jackson (alt exemplu pe care mi-l doresc doar in original), muzica italiana, spaniola, franceza. Adica mi-ar trebui o formatie in care solistii sa cunoasca cel putin vreo 3-4 limbi straine :)), pt ca nu vreau sa aud pronuntii stalcite si melodii invatate papagaliceste fara sa inteleaga ce canta. Daca ar exista o formatie care sa cante toate astea la noi (si in afara de voce, si instrumentalele sa sune fix la fel ca originalul), cred ca ar costa mult mai mult decat mi-as putea eu permite, asa ca prefer un DJ.

uana
26.02.2010, 14:47:38
aoleu ma speri :-SS . Eu vreau sa imi caut pantofi si bijuterii . [-o< Sper sa fie bine, numai ca eu abia maine ajung.:(

Pai n'ai de ce sa te sperii, am vazut doua standuri cu pantofi, cei de la Veronesse si inca unii, nu tin minte exact insa nu erau cine stie ce ( bine, acum depinde si de gusturi), iar la bijuterii, erau unii ... Rosa nu stiu cum cu verighete ia bijuterii de mireasa cei de la Carla ..nu stiu cum. Banuiesc k te'am lamurit bustean ;)

LauraLuiOda
26.02.2010, 15:01:44
Pai cred ca e suficient sa-l comandati acum, sa dati o arvuna urmand sa mergeti la probe atunci cand va fi cazul si cand nu o sa-i mai zambeasca sotului tau cantarul aratandu-i degetul mijlociu, cum mi se intampla mie :d .

nikoletta
26.02.2010, 15:33:40
frumos ca au venit cei de la TATA SI FIUL. nu stiu daca au mai fost la targurile din constanta

linda_1984
26.02.2010, 16:09:40
Am dat eu o fuga de kimate de ora la targ. Sunt cateva standuri cu rochite (Calin Events, Creal Design, Mirandi, Maya Fashion,Marithe si inca cateva), 2 de pantofi(Veronesse si Kaloni), 1 de invitatii..8-|...bijuterii(De la Rosa park si Carla Brillanti), costume barbatesti de la Razvan Ciucu si Tata si Fiul.

D_aka
26.02.2010, 17:18:19
Am dat eu o fuga de kimate de ora la targ. Sunt cateva standuri cu rochite (Calin Events, Creal Design, Mirandi, Maya Fashion,Marithe si inca cateva), 2 de pantofi(Veronesse si Kaloni), 1 de invitatii..8-|...bijuterii(De la Rosa park si Carla Brillanti), costume barbatesti de la Razvan Ciucu si Tata si Fiul.

pana la cat e deschis?
ca io am uitat ca e targ!

ps: e alexandru ciucu :D ..... sper sa nu te superi ca te-am corectat!

linda_1984
26.02.2010, 17:34:48
pana la cat e deschis?
ca io am uitat ca e targ!

ps: e alexandru ciucu :D ..... sper sa nu te superi ca te-am corectat!
Nu ma supar... cine stie unde imi era capu'??8-}...Stiam de el de la TV de la o emisiune cand spune de afacerea lui impreuna cu tatal sau, de ideile sale si chiar mi s-a parut superr...dar nu am retinut cum il cheama. Abia cand am vazut la targ am realizat cine e acest Alexandru Ciucu. E si el la stand..e chiar dragutz :D si foarte stilat. Nush pana la ce ora e deschis, dar nush dc are rost sa mai incerci acum. Mai bine maine.

crissb
26.02.2010, 17:52:36
waw . In sfarsit au venit si cei de la Maya. Maine o sa-mi gasesc rochitza, asa presimt eu :) Maine de dimineata stie cineva la cat deschid? As vrea sa ma duc pe la 10.30.

elena_v_
26.02.2010, 18:00:11
waw . In sfarsit au venit si cei de la Maya. Maine o sa-mi gasesc rochitza, asa presimt eu :) Maine de dimineata stie cineva la cat deschid? As vrea sa ma duc pe la 10.30.

unde anume e targul?

crissb
26.02.2010, 18:01:43
Fetelor sa va povestesc ce am patit eu sau mai bine zis ce era sa patesc cu lumarile mele. Imi plac f mult niste lumanari de la Cherubin lily , le-am scris email si i-am rugat sa-mi trimita si mie lista de preturi.....am primit un tabel iar in dreptul lumanarilor care imi placeau scria 60. Eu am crezut ca sunt Ron.....le-am trimis inca email inainte sa depun comanda sa-i intreb cat ma ajung 2 lumanari modelul ales de mine + 2suporti. SURPRIZA SURPRIZA preturile erau in Euro. Am crezut ca lesin. Bine ca nu le-am trimis adresa, ma trezeam cu ala la usa si ca -mi cere 200 Euro ( atat ma ajungea comanda)..... Acum la ultimul targ am vazut niste lumanari dragute la mahonevents , o sa ma duc pe la ei sa vad despre ce este vb.

crissb
26.02.2010, 18:02:22
unde anume e targul?
La pavilionul expozitional.

elena_v_
26.02.2010, 18:09:05
mersi frumos!inseamna ca au program pan la 18...parca asa a fost data trecuta.
poate merg si eu

linda_1984
26.02.2010, 18:42:26
mersi frumos!inseamna ca au program pan la 18...parca asa a fost data trecuta.
poate merg si eu
Aveau cateva standuri cu rochite...majoritatea as zice eu. Si chiar mi-au atras si mie atentia caeva, desi nu ma uit de pe acum dupa rochita.

Gata am gasit un flyer cu programul : sambata 10-19, duminica 10-16

blonda1111
26.02.2010, 18:44:39
Gata am gasit un flyer cu programul : sambata 10-19, duminica 10-16
yupiiiii maine dorm pana tarziu. Apoi imi iau baiatu si la targ cu noi. Poate isi gaseste si el ceva. :-SS

linda_1984
26.02.2010, 19:02:40
yupiiiii maine dorm pana tarziu. Apoi imi iau baiatu si la targ cu noi. Poate isi gaseste si el ceva. :-SS
Am scris mai sus k sunt 2 standuri pt miresoi ....

amy_miha_ela
27.02.2010, 12:20:05
Buna ziua fetelor!
Am fost si eu la targ si mi-am luat rochitaaaaaaaaaaaaaaaaaa:D:D:D ! E super, doar e a mea:P

LauraLuiOda
27.02.2010, 12:21:36
Buna ziua fetelor!
Am fost si eu la targ si mi-am luat rochitaaaaaaaaaaaaaaaaaa:D:D:D ! E super, doar e a mea:P
Asteptam pooooooooze :D:D:D

alipety
27.02.2010, 12:27:04
Buna ziua fetelor!
si nu ne-o arati si noua?! :D

amy_miha_ela
27.02.2010, 12:34:01
http://picasaweb.google.com/amymihaela/Rochii#5442867722601056690
am scris si in partea cealalta :P ..
Asta este dar pe alb. Pe mine nu am facut poze , oricum vine superr...si am avut un noroc ca au avut decat un model pe alb si m-am dus la fix . Dupaia multe miresici o vroiau dar le-am luat-o ...Ce rea sunt :|

LauraLuiOda
27.02.2010, 12:37:13
Asta este dar pe alb. Pe mine nu am facut poze , oricum vine superr...si am avut un noroc ca au avut decat un model pe alb si m-am dus la fix . Dupaia multe miresici o vroiau dar le-am luat-o ...Ce rea sunt :|
N-ai de ce sa te simti prost, toata viata vanam cate ceva, de data asta a fost rochia de mireasa. S-o porti sanatoasa!

elena_v_
27.02.2010, 12:48:51

daca le-ai luat-o inainte ,inseamna ca asa a fost sa fie!!felicitari!e foarte draguta!sa o porti cu mare placere!!

crissb
27.02.2010, 13:23:52
fetele am venit de la targ. Mi-am luat si eu rochitza de la Maya.
este modelul M0810. As vrea sa va arat poza dar nu stiu cum :(
Mi-au luat masuri si in 3 saptamani este gata rochitza.

Ann04
27.02.2010, 13:30:17
Felicitari, sa o porti cu placere!!! Pupici

elena_v_
27.02.2010, 14:25:21

bvo bvo!!s-o porti cu placere!!>:D< de data asta,ati avut de unde alege,aa?bun targul asta

nikoletta
27.02.2010, 14:29:21
mihaela si criss, superbe rochite v-ati ales. o sa fiti niste miresici admirate! felicitari si sa le purtati numai cu zambetul pe buze!

alipety
27.02.2010, 14:39:47
nu esti rea. asta e piata si concurenta :-p

mi-am amintit ca anul trecut, cand probam rochite de mireasa in bilbao, peste tot mi se cereau date personale, nume,data si locatia petrecerii, biserica, tipul de croi pe care mi-l doresc si le bagau in baza lor de date. era inadmisibil ca 2 mirese sa aiba aceeasi rochita in aceeasi data sau acelasi restaurant sau aceeasi biserica. daca mai aveau o mireasa cu date asemanatoare cu ale mele, nu-mi arata deloc rochia aleasa de cealalta. sunt curioasa daca va fi vreodata asa si la noi in tara :D

felicitari pentru alegere!

m-ai facut sa muncesc si sa caut pe site-ul lor modelul ales de tine...curiozitatea asta :-p felicitari, o sa fii o printesica frumoasa!

mi-ar fi placut sa va vad pe amandoua imbracate in rochitele alese>:D<

elena_v_
27.02.2010, 16:42:06

am vazut modelul ales de tine!!e foarte foarte frumoasa!!cam asa ceva vreau si eu...cat te costa?

Tarya
27.02.2010, 16:52:39

Felicitari! Si eu tot de la ei mi-am luat-o. Imi plac la nebunie modelele lor! Sa o porti fericita!!!>:D<

Gabi_Mihaela
27.02.2010, 21:28:00
Foarte frumoasa, felicitari! Sunteti niste norocoase! Puteti merge la targuri va gasiti super rochii :(( La Maya si Maggie Sottero am vazut niste rochii :-SS...
Sa va bucurati de ele >:D<

mmcata_ro
27.02.2010, 22:14:54
Foarte frumoasa, felicitari! Sunteti niste norocoase! Puteti merge la targuri va gasiti super rochii :(( La Maya si Maggie Sottero am vazut niste rochii :-SS...

helllpppp...unde este targul?
la city mall?
va rog,cine stie sa-mi raspunda;nu sunt din CT insa maine ajung si ma gandeam sa merg si la targ.
multumesc,va pup

crissb
28.02.2010, 04:59:04
am vazut modelul ales de tine!!e foarte foarte frumoasa!!cam asa ceva vreau si eu...cat te costa?
Va multumesc mult pt aprecieri. Ma costa 2500 si o sa fie gata in 3 saptamani. Mi-au luat masurile si rochitza o sa fie facuta la Craiova. Rochia de la targ cred ca era marimea 42 si mie imi era putin mare. Eu port un 38- am 50 kg si 164 :)

crissb
28.02.2010, 05:01:08
helllpppp...unde este targul?
la city mall?
va rog,cine stie sa-mi raspunda;nu sunt din CT insa maine ajung si ma gandeam sa merg si la targ.
multumesc,va pup
Targul este la Pavilionul expozitional, la intrare in Mamaia dispre bulevardul Mamaia , pe partea stg- exact dupa bariere.

Selena_24
28.02.2010, 10:47:39
Joliutza - am vizionat clipul nuntii. Superb!Sunteti adorabili si tu si sotul!Intr-adevar deosebit!Am si eu o intrebare referitoare la setul de bijuterii, bineinteles daca imi permiti: e musai sa ai si inel si lantisor?Eu mi-am luat doar cercei si bratara care se potrivesc de minune cu coronita.E ok?Am zis ca si coronita si cercei si lant si inel si bratara sa nu fiu incarcata tare!Ce parere ai?:">

Joliutza
28.02.2010, 15:17:04
Joliutza - am vizionat clipul nuntii. Superb!Sunteti adorabili si tu si sotul!Intr-adevar deosebit!Am si eu o intrebare referitoare la setul de bijuterii, bineinteles daca imi permiti: e musai sa ai si inel si lantisor?Eu mi-am luat doar cercei si bratara care se potrivesc de minune cu coronita.E ok?Am zis ca si coronita si cercei si lant si inel si bratara sa nu fiu incarcata tare!Ce parere ai?:">

Multumesc! Toti mirii sunt frumosi in ziua nuntii, pentru ca sunt fericiti.
Nu e musai nimic in legatura cu nunta ta, de la bijuterii la decoratiuni si la orice altceva. Eu am avut inel si lantisor pentru ca asa am gasit setul si mi-a placut; important e sa-ti placa si sa se potriveasca cu rochita...

Mult succes!!!

linda_1984
28.02.2010, 17:32:21
Ne'am hotarat si noi asupra invitatiilor, le gasisem in oras la 2,9 lei, iar pe un site la 1,9 lei, cu tot cu scris:)
Sunt foarte frumoase.. Si mie imi plac genul asta de invitatii care se deschid. Bravo!!! si sa va vina cat mai multi invitati!

PS:Scuze pt off-topic

Gabi_Mihaela
28.02.2010, 17:38:07
Ne'am hotarat si noi asupra invitatiilor, le gasisem in oras la 2,9 lei, iar pe un site la 1,9 lei, cu tot cu scris:)
Foarte gingase! Frumoase intr-adevar! Felicitari!

Hai ca am facut super afacere.Am vazut unmodel dragut de invitatii pe net (costau 3.4ron/buc) si mi le-am facut singurica astfel incat m-au ajuns 0.80ron /buc. ;) Merit un cadou dragut de 8 martie :))

uana
28.02.2010, 17:58:21
Hai ca am facut super afacere.Am vazut unmodel dragut de invitatii pe net (costau 3.4ron/buc) si mi le-am facut singurica astfel incat m-au ajuns 0.80ron /buc. ;) Merit un cadou dragut de 8 martie :))

Felicitari, asta da afacere, ceva poze, poze ? :)

Si invitatiile noastre, k din greseala gresisem topicul :-"

blonda1111
28.02.2010, 18:04:15
poze poze poze poze ^:)^ ^:)^ ^:)^

Gabi_Mihaela
28.02.2010, 18:10:18

Multam..^:)^

uana
28.02.2010, 18:12:19
Multam..^:)^

Foarte frumusele, poti sa fii mandra de tine ;))
PS : Si pe sotu' tau tot Marius il cheama, k si pe al meu :)

Gabi_Mihaela
28.02.2010, 18:14:38
Foarte frumusele, poti sa fii mandra de tine ;))
PS : Si pe sotu' tau tot Marius il cheama, k si pe al meu :)
;))
By the way..la cat ajunge panglica de satin acasa? Aici mi s-a parut scumpa..0.38centi/metru

Gabi_Mihaela
28.02.2010, 18:24:30
Si noi tot pe cea cu flori o vrem.Intr-adevar la noi totul se va invarti in jurul margaretelor..iar acea floricica...daca vrei ...seamana cu o margareta :P De acu..asta este..alta idee draguta si convenabila la pret..nu am gasit..(:|
Pana la urma am luat ramele cu floricica.Le-am gasit la un supermarket care comercializeaza jucarii, haine de bebe si chestii ornamentale pt casa.Ce fete au facut fetele cand am cerut 100 rame.. :O =)) Nici nu au avut..am gasit doar 99 =)) Nu au inteles pt ce am vrut noi atat de multe, dar eu sunt bucuroasa ca am inchis si capitolul asta #:-S\:D/

uana
28.02.2010, 18:34:14
Pana la urma am luat ramele cu floricica.Le-am gasit la un supermarket care comercializeaza jucarii, haine de bebe si chestii ornamentale pt casa.Ce fete au facut fetele cand am cerut 100 rame.. :O =)) Nici nu au avut..am gasit doar 99 =)) Nu au inteles pt ce am vrut noi atat de multe, dar eu sunt bucuroasa ca am inchis si capitolul asta #:-S\:D/

Imi imaginez fatza lor ;;) , nu in orice zi iti intra in magazin o tipa care cere 100 rame foto :D. Bine k ai mai bifat ceva pe lista ; noi in afara de invitatii si bautura ( mai putin whisky k l'am cumparat) , am bifat tot, ah si costumul lui:)
Nu stiu cat este metru de satin, pentru k nu am cumparat asa ceva .

D_aka
28.02.2010, 18:41:46
;))
By the way..la cat ajunge panglica de satin acasa? Aici mi s-a parut scumpa..0.38centi/metru

depinde de latimea ei.......... da aia ingusta e intre 30 si 50 de bani.

crisiftene86
01.03.2010, 08:42:40
depinde de latimea ei.......... da aia ingusta e intre 30 si 50 de bani.

neatza,
LA MULTI ANI TUTUROR , O PRIMAVARA FRUMOASA!!!:x

felicitari celor ce si-au achizitionat rochita , sa fie intr-un ceasa bun ,sa fiti radioase si frumoase...
la fel si invitatiile sunt fff frumoase ...
am avut si eu un week plin...adica mi-a venit si mie rochita...:D
am vb si de decoratiuni , voi face cu dna de la rest , adica dna Terzi,mie mi-a placut ceea ce mi-a aratat , iar preturile sunt ok.

am sa atasez poze cu rochita...:">

poze am pus si la cap vestimentatie...

Selena_24
01.03.2010, 10:34:35
Metrul de satin, la Histria costa 3 lei metru. Mi-am luat eu satin rosu pentru cutia de bani.

dknysbox2
01.03.2010, 10:36:36
felicitari ptr rochita, este foarte frumoasa!!!! cum a fost intalnirea cu dna Terzi...faci cu ea tot nu? astept detalii! :*

uana
01.03.2010, 10:37:08

Wow , foarte frumoasa rochita, sa o porti sanatoasa !!

crisiftene86
01.03.2010, 11:05:48
detaliu deco...pe sectiune rest-Terasa Colonadelor...mersic...ma bucur ca va place rochita mea

uana
01.03.2010, 11:23:23
detaliu deco...pe sectiune rest-Terasa Colonadelor...mersic...ma bucur ca va place rochita mea

Multumim frumos, adica eu pt detaliile de la deco:)

Eu ma gandeam sa nu imi pun voal la nunta, ci voaleta, mi'a spus antenutza unde a gasit'o pe a ei si mi'a placut. Mama ma tot bate la cap k mai bine cu voal, k o sa mi se vada tatuajul de pe spate, de parca dupa dezgatit nu o sa se vada :D
Ce parere aveti, la modelul meu de rochita, merge o voaleta ?

PS: tata nici acum nu stie despre el

crisiftene86
01.03.2010, 11:27:03

Eu ma gandeam sa nu imi pun voal la nunta, ci voaleta, mi'a spus antenutza unde a gasit'o pe a ei si mi'a placut. Mama ma tot bate la cap k mai bine cu voal, k o sa mi se vada tatuajul de pe spate, de parca dupa dezgatit nu o sa se vada :D

eu nu cred...k ar veni frumos ...cu voal cred k ar sta mai bn...parerea mea

dknysbox2
01.03.2010, 12:12:56

da si eu cred ca merg pe voal...dar iti poti lua o voaleta ptr legatoare :> asta ca sa imaci si capra si varza :D

uana
01.03.2010, 12:14:34
eu nu cred...k ar veni frumos ...cu voal cred k ar sta mai bn...parerea mea

Banuiam eu k nu prea merge, da' am zis k cine stie:)

da si eu cred ca merg pe voal...dar iti poti lua o voaleta ptr legatoare :> asta ca sa imaci si capra si varza :D

Da, e si asta o posibilitate :)

D_aka
01.03.2010, 12:31:11
neatza,
LA MULTI ANI TUTUROR , O PRIMAVARA FRUMOASA!!!:x

felicitari celor ce si-au achizitionat rochita , sa fie intr-un ceasa bun ,sa fiti radioase si frumoase...
la fel si invitatiile sunt fff frumoase ...
am avut si eu un week plin...adica mi-a venit si mie rochita...:D
am vb si de decoratiuni , voi face cu dna de la rest , adica dna Terzi,mie mi-a placut ceea ce mi-a aratat , iar preturile sunt ok.

am sa atasez poze cu rochita...:">

vaaai ce broderie frumoasa are!!! sa o porti cu placere!

D_aka
01.03.2010, 12:37:19

eu dc as avea rochita ta as pune voal...... e asa de printesica incat voaleta mi se pare ca ii ia din farmec! la rochia antenutei a mers super voaleta fiindca era mai sirenica dc imi amintesc bine..... si voaleta se incadra in tema (dc pot sa zic asa)........ la tine cred ca voalul se incadreaza in tema! daca vrei poti sa-ti pui voaleta la dezgatit! :D

ps: eu zic sa-i zici tatalui tau de tatuaj inainte de nunta ca poate pica pe spate .... surprizele de genu' asta mai ales cand fata iti e mireasa dauneaza la corason!

uana
01.03.2010, 12:40:37
eu dc as avea rochita ta as pune voal...... e asa de printesica incat voaleta mi se pare ca ii ia din farmec! la rochia antenutei a mers super voaleta fiindca era mai sirenica dc imi amintesc bine..... si voaleta se incadra in tema (dc pot sa zic asa)........ la tine cred ca voalul se incadreaza in tema! daca vrei poti sa-ti pui voaleta la dezgatit! :D

ps: eu zic sa-i zici tatalui tau de tatuaj inainte de nunta ca poate pica pe spate .... surprizele de genu' asta mai ales cand fata iti e mireasa dauneaza la corason!

Offf, bine, m'ati convins, o sa merg pe voal pana la urma, da' tot ma duc la magazin sa vad ce voalete au, macar sa nu mai stau asa ..in dubii :)

ps: nu e mare tatuajul,este exact pe sira spinarii scris in ebraica "familia iti formeaza caracterul", o sa umblu k doar o sa fie vara cu spatele mai gol pana la nunta, pana observa :D

crisiftene86
01.03.2010, 12:46:49
vaaai ce broderie frumoasa are!!! sa o porti cu placere!

mersic:D :*

gianinacracana
01.03.2010, 15:01:52

La Sottero am vazut si eu o rochie care ma bantuie insa am gasit doar un magazin in Bistrita Nasaud si mi-au zis ca nu vin in Constanta la targ. Ai idee dc pot gasi in alta parte rochita?

gianinacracana
01.03.2010, 15:10:05

Unde e magazinul cu maggie sottero?

MissSwan
01.03.2010, 15:13:56
Unde e magazinul cu maggie sottero?

Sg distribuitor autorizat MS din Romania este la Bucuresti, se numeste Magic Bride.

gianinacracana
01.03.2010, 15:16:29
Sg distribuitor autorizat MS din Romania este la Bucuresti, se numeste Magic Bride.

Eu am gasit pe internet un magazin in Bistrita Nasaud, cum am scris si mai sus, care face/ aduce reproduceri dupa modele m sottero. Ce parere aveti despre aceste reproduceri? O rochie de genul acela originala nu cred ca imi pot permite asa ca...

MissSwan
01.03.2010, 15:18:57
Eu am gasit pe internet un magazin in Bistrita Nasaud, cum am scris si mai sus, care face/ aduce reproduceri dupa modele m sottero. Ce parere aveti despre aceste reproduceri? O rochie de genul acela originala nu cred ca imi pot permite asa ca...

Despre reproduceri nu stiu, credeam ca intrebi de rochitele MS originale.:)>- Poate sunt alte fete care au comandat de la ei si te pot ajuta. Incearca aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1956

elena_v_
01.03.2010, 21:34:42

foarte foarte frumoase!!si finute!

si ale mihaelei imi plac foarte mult!

dvdruxandra
02.03.2010, 09:25:11
ce rochitza k nu gasesc dk ai postat pe la alt topic:-s

uite poze cu rochitza ei aici http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2421&page=140

JolyDeea
02.03.2010, 09:30:51
uite poze cu rochitza ei aici http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2421&page=140
Ms Ruxi..
Wow..ce trena frumoasa...e superba..sa o porti sanatoasa si sa-ti aduk numai fericire Cris;-)

crisiftene86
02.03.2010, 10:16:43
Ms Ruxi..
Wow..ce trena frumoasa...e superba..sa o porti sanatoasa si sa-ti aduk numai fericire Cris;-)

mersic Jolydea...sa fim cu toatele fericite;;)

alipety
03.03.2010, 10:40:20
foarte foarte frumoase!!si finute!

si ale mihaelei imi plac foarte mult!
deci eu am ceva cu floarea soarelui ;)) o sa te saturi de mine :-"
uite ce am gasit ;;)

aroma_de_portocale
03.03.2010, 14:44:44
Fetelor tin sa va anunt ca mi-am schimbat data nuntii, localul tot.GATA! Ne-am hotarat definitiv si irevocabil pt 25 sept la Complex dunarea din eforie nord...(multumesc miresicilor care au facut si vor face acolo pt informatii..) Am fost azi acolo si am batut palma...

P.S. La muti ani pt sotior Cristina!

blonda1111
03.03.2010, 14:50:07
Fetelor tin sa va anunt ca mi-am schimbat data nuntii, localul tot.GATA! Ne-am hotarat definitiv si irevocabil pt 25 sept la Complex dunarea din eforie nord...(multumesc miresicilor care au facut si vor face acolo pt informatii..) Am fost azi acolo si am batut palma...

Felicitari! Sa fie intr-un ceas bun! ;))

aroma_de_portocale
03.03.2010, 14:56:02
Felicitari! Sa fie intr-un ceas bun! ;))
Saru`mana>:D<

alexx_andra
03.03.2010, 15:50:26
eu cred ca orice restaurant, cat d rau ar arata, daca sti sa-l aranjezi si sa-l decorezi in final arata bine

blonda1111
03.03.2010, 15:57:30
eu cred ca orice restaurant, cat d rau ar arata, daca sti sa-l aranjezi si sa-l decorezi in final arata bine
Eee sa nu exageram, am mai vazut noi si locuri kitchioase cu tot cu decor ;))

D_aka
03.03.2010, 15:57:57

sa fie intr-un ceas bun!
ai niscai poze ca sa vad si eu cum e la complex dunarea? m-ai facut curioasa!! e cumva ala de pe drumul dintre eforie si techirghiol parca un pic inainte de calea ferata?

aroma_de_portocale
03.03.2010, 16:27:44
sa fie intr-un ceas bun!
ai niscai poze ca sa vad si eu cum e la complex dunarea? m-ai facut curioasa!! e cumva ala de pe drumul dintre eforie si techirghiol parca un pic inainte de calea ferata?
multumesc>:D<Poze nu am dar poti da search pe google pt complex mara eforie si o sa dai de site-ul lor..
da este ala de pe drumul spre techirghiol dar nu se vede de la sosea...noi l-am ratat prima data:))

crisiftene86
03.03.2010, 16:29:17
multumesc>:D
da este ala de pe drumul spre techirghiol dar nu se vede de la sosea...noi l-am ratat prima data:))

bv..deci ai rezolvat toate probleme...sa fie intr-un ceas bun...felicitari<:-P

aroma_de_portocale
03.03.2010, 16:30:20
Eee sa nu exageram, am mai vazut noi si locuri kitchioase cu tot cu decor ;))
da...si eu sunt de aceeasi parere..;))

linda_1984
03.03.2010, 16:32:14
da...si eu sunt de aceeasi parere..;))
Te costa mai mult sa-l "aranjezi" decat celelalte decoratiuni.

blonda1111
03.03.2010, 16:33:57
Te costa mai mult sa-l "aranjezi" decat celelalte decoratiuni.
si rezultatul poate sa fie mai urat :)) . ca vb aia depinde si de aia care vin sa decoreze. Parerea mea: conteaza f mult cum se prezinta restaurantul initial, ca e aiurea sa ma apuc eu ca mireasa sa il redecorez....unde mai ajung...

aroma_de_portocale
03.03.2010, 16:35:54
bv..deci ai rezolvat toate probleme...sa fie intr-un ceas bun...felicitari<:-P
ms
eh..nu chiar toate, dar mai am putin si le rezolv:)

aroma_de_portocale
03.03.2010, 16:37:43
si rezultatul poate sa fie mai urat :)) . ca vb aia depinde si de aia care vin sa decoreze. Parerea mea: conteaza f mult cum se prezinta restaurantul initial, ca e aiurea sa ma apuc eu ca mireasa sa il redecorez....unde mai ajung...
mie una nu-mi place sa fie prea "incarcat"..prefer simplu, curat si elegant...

linda_1984
03.03.2010, 16:52:22

Sa fie intr-un ceas bun!!

aroma_de_portocale
03.03.2010, 17:02:13
Sa fie intr-un ceas bun!!
saru`mana>:D<

D_aka
03.03.2010, 17:44:26
multumesc>:D

daca e ala,il stiu! restaurantul e foarte frumos si are si mancare buna! =P~ chelnerii sunt usor fitzosi dar se dau repede pe brazda! felicitari pt alegere!

elena_v_
03.03.2010, 17:51:58
deci eu am ceva cu floarea soarelui ;)) o sa te saturi de mine :-"
uite ce am gasit ;;)

:)) vad ca ai ceva!;-) dar inca nu m-am saturat!mersi,draguta!foarte frumos aranjamentul,m-ai nimerit...cam asa ceva am de gand sa fac

elena_v_
03.03.2010, 17:57:24

bvo!cred ca am auzit despre restaurantul asta ca e foarte frumos !aveai fixata nunta pe 4 sept?

aroma_de_portocale
03.03.2010, 18:02:49
daca e ala,il stiu! restaurantul e foarte frumos si are si mancare buna! =P~ chelnerii sunt usor fitzosi dar se dau repede pe brazda! felicitari pt alegere!
multumesc...o sa vb cu sefa de acolo din timp..ca am vazut ca e deschisa atat la aprecieri cat si la critici...

aroma_de_portocale
03.03.2010, 18:03:47
bvo!cred ca am auzit despre restaurantul asta ca e foarte frumos !aveai fixata nunta pe 4 sept?
ms...da.pe 4 aveam....mai copilaresc 20 de zile:)))

LauraLuiOda
03.03.2010, 18:43:45
ms...da.pe 4 aveam....mai copilaresc 20 de zile:)))
Te felicit, cred;)). Recunosc ca mie mi-a placut f mult la Crama, dar voi stiti ce e mai bine. Si nu copilaresti inca 20 zile ci iti mai mor cativa neuroni de stres.;-)

aroma_de_portocale
03.03.2010, 19:10:10
Te felicit, cred;)). Recunosc ca mie mi-a placut f mult la Crama, dar voi stiti ce e mai bine. Si nu copilaresti inca 20 zile ci iti mai mor cativa neuroni de stres.;-)
Ms. si mie mi-a placut crama..si inca imi place..dar..au fost unele mici probleme...si de comunicare...si am hotarat sa renuntam la rezervare...
sincer acum nu imi pare rau pentru ca imi place foarte mult cum arata restaurantul asta...
Ce sa mai moara...ca mai am 6 luni pana la nunta si ai mei (neuroni...)
m-au parasit demult din cauza stresului...

aroma_de_portocale
03.03.2010, 21:50:09
fetelor oare pe 25 sept o sa am nevoie de o capa, ceva?
mie mi-a placut mult blanita Nicoletei...oare o sa fie prea cald pt asa ceva....ar fi cam o sapt distanta intre date...:-\

uana
03.03.2010, 21:53:14
mie mi-a placut mult blanita Nicoletei...oare o sa fie prea cald pt asa ceva....ar fi cam o sapt distanta intre date...:-\

Eu nu cred, cel putin anul trecut pe 27 sept. eu am fost cu cortul si a fost o caldura de lesinai ;))

flory2006
03.03.2010, 21:55:11
Eu am fost la cununia civila a Nicoletei si a fost chiar frig, a plouat, capa era mai mult decat necesara miresei. La fix o saptamana dupa am fost la o alta nunta si erau cam 20 de grade afara, vremea frumoasa. Deci nu ai cum sa faci comparatie....;-)

blonda1111
03.03.2010, 21:55:13
Noo 25 sept e devreme pt capa. ;))

aroma_de_portocale
03.03.2010, 22:37:35
Eu am fost la cununia civila a Nicoletei si a fost chiar frig, a plouat, capa era mai mult decat necesara miresei. La fix o saptamana dupa am fost la o alta nunta si erau cam 20 de grade afara, vremea frumoasa. Deci nu ai cum sa faci comparatie....;-)
tocmai ca e perioada aia cu vreme capricioasa...azi e cald maine frig...si eu fac urat la ambele:)))nu-mi place nici prea cald nici prea frig...

aroma_de_portocale
03.03.2010, 22:38:16
Noo 25 sept e devreme pt capa. ;))
daca o sa-mi fie frig pe tine te bat:))

LauraLuiOda
03.03.2010, 22:42:31
tocmai ca e perioada aia cu vreme capricioasa...azi e cald maine frig...si eu fac urat la ambele:)))nu-mi place nici prea cald nici prea frig...
Sa stii ca tine foarte mult de noroc, in ultimii ani septembrie a fost capricios. Eu una nu pot sa uit frigul de pe 3.10;)), dar a meritat. Sau de cel de pe 17.10. Nu prea mai conteaza cat e de aproape de iarna. Eu ce sa zic de cele peste 20 de grade de pe 24.10? Am avut totusi sacou, e necesar sa-l ai de rezerva, l-am purtat foarte putin seara pe faleza. Sau poti opta pentru un sal cum a avut Magda la starea civila, dar sa se potriveasca bine rochitei.

blonda1111
03.03.2010, 22:43:04
daca o sa-mi fie frig pe tine te bat:))
sper ca esti o persoana care nu isi tine promisiunile :))

aroma_de_portocale
03.03.2010, 22:52:10
Sa stii ca tine foarte mult de noroc, in ultimii ani septembrie a fost capricios. Eu una nu pot sa uit frigul de pe 3.10;)), dar a meritat. Sau de cel de pe 17.10. Nu prea mai conteaza cat e de aproape de iarna. Eu ce sa zic de cele peste 20 de grade de pe 24.10? Am avut totusi sacou, e necesar sa-l ai de rezerva, l-am purtat foarte putin seara pe faleza. Sau poti opta pentru un sal cum a avut Magda la starea civila, dar sa se potriveasca bine rochitei.
Cred ca asa o sa fac..imi iau ceva sa fie...

aroma_de_portocale
03.03.2010, 22:54:07
sper ca esti o persoana care nu isi tine promisiunile :))
ba daaaaaaaa:))

crissb
04.03.2010, 08:12:02
Fetelor oare o crinolina cu silicon gasesc in oras? Cei de la Maya imi ofera o crinolona dar cercurile acelea sunt din plastic. Nu prea ma pricep la crinoline dar am auzit ca cele cu silicon sunt cele mai flexibile. Eu imi doream f mult un jupon f f bogat dar mi-a fost recomandata crinolina avand nunta pe 3.07..

D_aka
04.03.2010, 08:43:30
Fetelor oare o crinolina cu silicon gasesc in oras? Cei de la Maya imi ofera o crinolona dar cercurile acelea sunt din plastic. Nu prea ma pricep la crinoline dar am auzit ca cele cu silicon sunt cele mai flexibile. Eu imi doream f mult un jupon f f bogat dar mi-a fost recomandata crinolina avand nunta pe 3.07..

nici nu auzisem de crinolina cu silicon..........
eu am nunta 10.07 si o sa fac tot dupa capul meu si imi iau jupa! se vede mult mai frumos decat crinolina...... cel putin asa am eu impresia.

crisiftene86
04.03.2010, 09:37:32
nici nu auzisem de crinolina cu silicon..........
eu am nunta 10.07 si o sa fac tot dupa capul meu si imi iau jupa! se vede mult mai frumos decat crinolina...... cel putin asa am eu impresia.

da si eu tot asa am realizat, k mai frumos se vede cu jupa...ea de regula are 3-4 straturi cu tull...dar eu am ajustat-o ...i-am mai pus straturi de tull si jos de tot , unde si vreau eu sa stea mai infoiata i-am pus un cerc...
fiind mica de inaltime...cu cercurile alea de la crinolina sunt o...ceva mic si indesat:-s

asa ca jupa este sigura...
si chiar aseara m-am dus si am luat-o si mi-a placut...o sa ii fac curand o proba;))

elena_v_
04.03.2010, 11:46:26
cred ca ti-ar trebui...eu caut evantai si umbreluta crem...ati vazut pe undeva sau se face la comanda?
eu am ales crinolina...cred ca e mai usor de purtat si nici n-o sa-mi fie cald...mai pun si ciorapi,nu?

D_aka
04.03.2010, 12:18:12
cred ca ti-ar trebui...eu caut evantai si umbreluta crem...ati vazut pe undeva sau se face la comanda?
eu am ales crinolina...cred ca e mai usor de purtat si nici n-o sa-mi fie cald...mai pun si ciorapi,nu?

evantai si umbrela in constanta sunt mai scumpe ca in bucuresti........ eu mi-am luat din bucuresti de la un magazinas de nunti de langa mag cocor, ala mai sus de unirii si umbrela si evantai! nu mai stiu cat am dat dar stiu ca a fost la jumatate de pret fata de constanta.

uana
04.03.2010, 12:21:36
evantai si umbrela in constanta sunt mai scumpe ca in bucuresti........ eu mi-am luat din bucuresti de la un magazinas de nunti de langa mag cocor, ala mai sus de unirii si umbrela si evantai! nu mai stiu cat am dat dar stiu ca a fost la jumatate de pret fata de constanta.

Ce se mai aude de lumanari ?

D_aka
04.03.2010, 12:44:19
Ce se mai aude de lumanari ?

deocamdata nimic.......... nici un semn ........ dar mai astept ca oricum nu pot face altceva..........oricum a zis omu ca dureaza vreo 2 saptamani dc nu mai mult...... asa ca il las in pace!

elena_v_
04.03.2010, 14:06:13
da si eu tot asa am realizat, k mai frumos se vede cu jupa...ea de regula are 3-4 straturi cu tull...dar eu am ajustat-o ...i-am mai pus straturi de tull si jos de tot , unde si vreau eu sa stea mai infoiata i-am pus un cerc...
fiind mica de inaltime...cu cercurile alea de la crinolina sunt o...ceva mic si indesat:-s

asa ca jupa este sigura...
si chiar aseara m-am dus si am luat-o si mi-a placut...o sa ii fac curand o proba;))

multumesc pentru mesaj.cel mai bine e sa merg acolo sa vorbesc cu ei.

ruxy,nu pot sa raspund la mesaje private azi,nu stiu de ce...am crezut ca ai citit deja:)) ca am cumparat-o.oricum,acum astept sa vad cum o sa iasa;-) ca am dat comanda,nu era marimea mea

nikoletta
04.03.2010, 15:20:54
capa am luat-o de la debehmans si a fost in jur de 70 ron. deci nu cine stie ce pret. poate mai au si anul asta.

aroma_de_portocale
04.03.2010, 17:04:54
capa am luat-o de la debehmans si a fost in jur de 70 ron. deci nu cine stie ce pret. poate mai au si anul asta.
Cred ca o sa imi iau si eu daca o sa gasesc..dar asta mai tarziu..deocamdata doar ma pregatesc moral...

amy_miha_ela
05.03.2010, 12:18:40
Buna ziua ! Am reusit si eu sa descarc poze in rochita mea :X:X.
Ce parere aveti ? :http://picasaweb.google.com/amymihaela/Rochii#5445091228016263474

uana
05.03.2010, 12:21:33
Ce parere aveti ? :http://picasaweb.google.com/amymihaela/Rochii#5445091228016263474

Sa o porti sanatoasa si sa fii foarte fericita in ea :) . Iti sta foarte bine =D>

aroma_de_portocale
05.03.2010, 12:24:02
Felicitari..iti vine bine.. sa iti aduca numai fericire...:)

Joliutza
05.03.2010, 12:30:56

Super sexi!!!

crisiftene86
05.03.2010, 12:31:23
Felicitari..iti vine bine.. sa iti aduca numai fericire...:)

super...sa iti fie de bine

blonda1111
05.03.2010, 12:41:35
Foarte frumoasa si sexi rochita ;)) . O sa fii o miresica tare frumusica! Sa o porti cu placere si sa iti aduca multa fericire ! ;;)

alipety
05.03.2010, 12:43:32
foarte sexy in partea de sus ;;) ti se potriveste, ca esti tanara si rochita asta e spumoasa, ca si varsta pe care o ai ;;)

elena_v_
05.03.2010, 18:09:56

foarte frumoasa rochita!!arati foarte sexy in ea!!

Selena_24
05.03.2010, 21:01:29
Fetele am si eu o problema legata de pantofi; sa nu radeti!
Pentru zi mi-am luat o pereche de pantofi de miresica albi cu fundita si pietricica, insa pentru noapte, cand o sa dansez la greu, mi-am cumparat balerini traznet albi, de la copii, port 34,5.
Faza e ca nasa pe care o aveam inainte mi-a facut capu calendar ca mireasa trebuie sa stea in pantofi toata ziua+toata noaptea si m-a deranjat cu insistentele ei: Sa nu te prind ca iti schimbi pantofii!!!!:gen_07: :gen_07:
Sa zicem ca mi se umfla picioare si pantofii sunt incomozi; nu am cum sa stiu asta ca nu am stat 12 ore in picioare in ei, ce fac, nu mai dansez ca nu am fost in stare sa imi iau ceva mai comod?Nu ma mai bucur de ziua asta pentru ca asa a zis nasa sau pentru ca nu e bine sa porti balerini?
Eu as vrea sa stiu cum ati procedat voi; v-ati luat si ceva comod pentru la local? Sau sunt eu anormala?E normal sa iti zica nasa ce ciorapi, chiloti, etc sa porti in ziua nuntii? Mie nu mi se pare normal.

cristina_ct
05.03.2010, 21:17:32
Pentru zi mi-am luat o pereche de pantofi de miresica albi cu fundita si pietricica, insa pentru noapte, cand o sa dansez la greu, mi-am cumparat balerini traznet albi, de la copii, port 34,5.
Faza e ca nasa pe care o aveam inainte mi-a facut capu calendar ca mireasa trebuie sa stea in pantofi toata ziua+toata noaptea si m-a deranjat cu insistentele ei: Sa nu te prind ca iti schimbi pantofii!!!!:gen_07: :gen_07:
Sa zicem ca mi se umfla picioare si pantofii sunt incomozi; nu am cum sa stiu asta ca nu am stat 12 ore in picioare in ei, ce fac, nu mai dansez ca nu am fost in stare sa imi iau ceva mai comod?Nu ma mai bucur de ziua asta pentru ca asa a zis nasa sau pentru ca nu e bine sa porti balerini?
Eu as vrea sa stiu cum ati procedat voi; v-ati luat si ceva comod pentru la local? Sau sunt eu anormala?E normal sa iti zica nasa ce ciorapi, chiloti, etc sa porti in ziua nuntii? Mie nu mi se pare normal.
am auzit si eu faza cu pantofii..k cik te lepezei de barbat dak iti schimbi pantofii in noaptea nuntii..eu mam schimbat in balerii la putin dupa ce am ajuns la salon pt k ma chinuise cam mult pe stanci pe acolo la sedinta foto.
dak neam lua dupa atatea superstitii ce am mai face?:)

flory2006
05.03.2010, 21:31:28
Eu in ziua nuntii am purtat 2 rochite, una pentru civila si cea de mireasa. Evident am avut si 2 perechi de incaltaminte, sandale la civila si pantofi de mireasa. Am fost tentata sa imi iau balerini, gandindu-ma ca la restaurant la un moment dat imi voi schimba pantofii, insa m-am razgandit stiind ca voi rezista pe tocuri pana dimineata.
Am rezistat pana dimineata in pantofi, insa cand m-am descaltat aveam picioarele vinete, soacra mea s-a speriat cand mi-a vazut picioarele;))
Sincer nici eu nu cred in superstitii de genul asta (apropo de superstitii sotul meu m-a calcat pe picior in Biserica spre deliciul publicului:-"...si ce???)
Alege varianta cea mai comoda pentru tine, iar in privinta nasei spune ca ea si fa ca tine, doar nu o sa te caute pe dedesubturi[-X

dvdruxandra
05.03.2010, 22:20:27

eu mi-am pus balerini in picioare dupa ce am fost adusa inapoi la local de hotii mei, cam la jumate de ora-o ora dupa... daca as fi rezistat toata noaptea in pantofii de mireasa nu i-as fi schimbat, dar, desi pantofii mei au avut tot mic si au fost f.comozi,totusi oboseala si-a spus cuvantul...imi simteam talpile atat de umflate, incat la un moment dat ma intepau atunci cand mergeam...nu avea rost sa ma chinui asa toata noapte...eu una zic sa iti iei ceva de schimb la tine, vezi cum rezisti, daca nu, te schimbi in ceva mai comod, nu cred ca are rost sa-ti strici nunta+cheful pt. o superstitie de genul asta...

nikoletta
05.03.2010, 22:29:37
eu dupa dansul mirilor am schimbat pantofii, am pus balerini comozi si am dansat asa toata noaptea. nu cred ca as fi rezistat in pantofi cu toc. si cu balerini am avut dureri de picioare.
iar cand m-au furat le-am dat hotilor bratara, nu pantoful.

izabelle
06.03.2010, 07:11:21
si eu tot cam atat port si chiar zilele astea m-am mai uitat prin oras , bn e devreme sa mi iau dar dc gasesc ceva nu stau pe ganduri ptr ca greu imi gasesc pantofi

ioana_
06.03.2010, 07:40:12

Eu pana am ajuns la local am stat cu pantofii initiali cu toc de 12.Acolo m-am schimbat cu altii cu toc de 4-5,iar dupa ce m-au furat am dansat DESCULTA=P~ .Mi-am permis ca aveam mocheta pe jos si sincer nimeni nu mi-a spus ca si-a dat seama ca nu aveam pantofi.M-am simtit extraordinar de comod asa.
Iar nasa sa-si vada de treaba ei ca nici ea nu o sa se simta extraordinar toata ziua si toata noaptea cocotata pe tocuri.Frate si eu am cununat o pereche si mai cunun anul asta doua perechi dar nu m-am bagat in nimic in ce nu-mi fierbe oala!

LauraLuiOda
06.03.2010, 14:25:34
Eu pana am ajuns la local am stat cu pantofii initiali cu toc de 12.Acolo m-am schimbat cu altii cu toc de 4-5,iar dupa ce m-au furat am dansat DESCULTA=P~ .Mi-am permis ca aveam mocheta pe jos si sincer nimeni nu mi-a spus ca si-a dat seama ca nu aveam pantofi.M-am simtit extraordinar de comod asa.
Iar nasa sa-si vada de treaba ei ca nici ea nu o sa se simta extraordinar toata ziua si toata noaptea cocotata pe tocuri.Frate si eu am cununat o pereche si mai cunun anul asta doua perechi dar nu m-am bagat in nimic in ce nu-mi fierbe oala!
Subscriu. Unele persoane isi depasesc cu totul atributiile. As fi curioasa sa aflu ce varsta matusalemica are nasa asta...:-"

rebela_04
07.03.2010, 08:41:43

Eu mi-am pus sandale la restaurant pt k am o pereche de care nu ma despart (si sunt si albe). Nu-ti mai face atatea griji de ce zic altii. Tu sa te simti bine pt a zambi mereu o:-) . Nu vei avea timp sa iti auzi nasa in acea zi pt ca vei dansa\:D/

Selena_24
07.03.2010, 12:28:21
Va multumesc pentru sfaturi.
Nasa e tanara,insa :-B !(bine ca e fosta, intre timp ne-am gasit altii nasi). Izabbelle - pantofi de mireasa tare draguti din piele, marimi mici si ieftini, 105 roni, gasesti la mag cu incaltaminte
situat vizavi de Tomis. E Noela Style, apoi inca un mag cu rochite, un exchange si apoi 2 magazine cu incaltaminte; fac pantofi la comanda si au multe modele de pantofi pt mirese, ai de unde alege.

buburuza82
07.03.2010, 12:35:19
Nasa e tanara,insa :-B !(bine ca e fosta, intre timp ne-am gasit altii nasi).

Chiar, ca am mai auzit cazuri de genul asta cand mirii isi schimba nasii si mereu m-am intrebat asta: cum va mai intelegeti cu fostii nasi dupa ce le-ati dat vestea ca n-o sa mai fie ei nasii vostri ?
Se schimba ceva, se racesc relatiile, sau se trece pana la urma peste moment si totul e ca inainte ?

izabelle
07.03.2010, 12:50:12
Nasa e tanara,insa :-B !(bine ca e fosta, intre timp ne-am gasit altii nasi). Izabbelle - pantofi de mireasa tare draguti din piele, marimi mici si ieftini, 105 roni, gasesti la mag cu incaltaminte
situat vizavi de Tomis. E Noela Style, apoi inca un mag cu rochite, un exchange si apoi 2 magazine cu incaltaminte; fac pantofi la comanda si au multe modele de pantofi pt mirese, ai de unde alege.
da, ms ca mi-ai zis , nu am intrat pe acolo, o sa merg

aroma_de_portocale
07.03.2010, 13:02:35
Chiar, ca am mai auzit cazuri de genul asta cand mirii isi schimba nasii si mereu m-am intrebat asta: cum va mai intelegeti cu fostii nasi dupa ce le-ati dat vestea ca n-o sa mai fie ei nasii vostri ?
Se schimba ceva, se racesc relatiile, sau se trece pana la urma peste moment si totul e ca inainte ?
Chiar la asta ma gandeam si eu....:-\

vasy_in_lov3
07.03.2010, 13:38:58
imi poti spune si mie de unde ti`ai luat rochita si la ce pret?ms..

vasy_in_lov3
07.03.2010, 13:49:24
Da, e si asta o posibilitate :)[/quote]
Uana imi poti zice de unde ti`ai luat rochita???imi place ff mult

uana
07.03.2010, 18:32:21
Da, e si asta o posibilitate :)
Uana imi poti zice de unde ti`ai luat rochita???imi place ff mult[/quote]

Rochita este facuta la comanda, dupa un model de la Bien Savy:) Multumesc frumos :)

Mihaela si'a luat'o de la targul de nunti:)

cristina_ct
07.03.2010, 21:04:43
la noi o alta varianta de nasi in afara de cei care neau cununa erau niste prieteni care se asteptau sa ne ducem la ei sai rugam..isi doreau f mult.noi am fost la ei la nunta cavaleri d onoare..ne intelegeam bine cu ei.si chiar si in noaptea nuntii iau zis lu al meu k se asteptau sa ne ducem la ei sa ne cunune..si dupa nunta noastra am mai vb o data sau de 2 ori..dupaia nu au mai raspuns cand iam mai sunat.

alipety
07.03.2010, 21:29:16
la noi o alta varianta de nasi in afara de cei care neau cununa erau niste prieteni care se asteptau sa ne ducem la ei sai rugam..isi doreau f mult.noi am fost la ei la nunta cavaleri d onoare..ne intelegeam bine cu ei.si chiar si in noaptea nuntii iau zis lu al meu k se asteptau sa ne ducem la ei sa ne cunune..si dupa nunta noastra am mai vb o data sau de 2 ori..dupaia nu au mai raspuns cand iam mai sunat.
se pare ca nu e singular cazul.
si noi am avut inca 2 cupluri "candidate" la nasit. o prietena buna de-a mea si un fost coleg. cu ambele cupluri mentinem legatura si ne vizitam. dar sotul prietenei mele mereu ne aminteste ca "nu i-am vrut de nasi", chiar si azi ne-a batut apropo #:-Sne simtim prost, dar pentru ca-i iubim mult si ei pe noi :">am depasit momentul si am ramas in continuare buni prieteni ;;)

Selena_24
08.03.2010, 08:11:19
Nasii (ex) nu ne-au mai putut ei cununa(Thanks God), oricum nu imi placea de ei, pentru ca in iulie nasu (ex) o sa fie in voiaj. am inteles situatia si ne-am reprofilat. cu sotia lui, acum ca nu isi mai baga nasu, ma inteleg f bine si asteptam sa vina doar ea la nunta. nu s-au racit relatiile, pur si simplu, au ramas ca inainte. ne vedem din an in Paste si asta e.Ne-am gasit alti nasi "tineri si nelinistiti" care ne sunt pe plac, si am aranjat cu ei astfel incat sa nu aiba probleme sau cheltuieli in plus cu nunta noastra.\:D/ Asa, toata lumea e fericita!

elena_v_
08.03.2010, 12:45:32
de-a lungul timpului(noi suntem de 7 ani impreuna)s-au oferit mai multe cupluri sa ne cunune...n-am vrut nasi prea bogati dar nici din alte judete...din fericire,cei mai buni prieteni ne vor cununa.pentru noi e important sa ne vedem cat de des putem,sa fie aproape de sufletul nostru si sa avem ce discuta...faptul ca suntem de-o seama,cred ca e foarte important!!si sa locuim in acelasi oras e la fel de important

linda_1984
08.03.2010, 14:37:14
de-a lungul timpului(noi suntem de 7 ani impreuna)s-au oferit mai multe cupluri sa ne cunune...n-am vrut nasi prea bogati dar nici din alte judete...din fericire,cei mai buni prieteni ne vor cununa.pentru noi e important sa ne vedem cat de des putem,sa fie aproape de sufletul nostru si sa avem ce discuta...faptul ca suntem de-o seama,cred ca e foarte important!!si sa locuim in acelasi oras e la fel de important
Pai nu sunt nasii "parintii spirituali"???;;) Cred ca e foarte important ca intre nasi si fini sa existe aceasta apropiere. Pot fi si de varsta apropiata, si mai in varsta,sau mai tineri, atat timp cat exista acea legatura stransa.

Gabi_Mihaela
08.03.2010, 20:23:34
Metrul de satin, la Histria costa 3 lei metru. Mi-am luat eu satin rosu pentru cutia de bani.

Pai era ingusta sau lata panglica? Am vazut ca D-aka a zis ceva de 30 bani.Totusi e cam mare diferenta intre 30 bani si 3 lei.La 3 lei e deja mai scump decat aici(chiar si dubla sa fie).

blonda1111
09.03.2010, 15:58:57
Pai era ingusta sau lata panglica? Am vazut ca D-aka a zis ceva de 30 bani.Totusi e cam mare diferenta intre 30 bani si 3 lei.La 3 lei e deja mai scump decat aici(chiar si dubla sa fie).
Ea vorbea de metrul de saten , ca si material, nu de panglica :-B . Panglica e f ieftina;;)

Gabi_Mihaela
09.03.2010, 21:14:53
Ea vorbea de metrul de saten , ca si material, nu de panglica :-B . Panglica e f ieftina;;)

Aaaa..gata am priceput si eu..daca nu ma mai instruiesti..pun intrebari de intrebari :-"

uana
09.03.2010, 21:48:30
Fetelor, aveti idee de unde sa iau si eu un pieptan dintr'acela care se prinde voalul, da' mai fainut asa ;))
Nu'mi mai place voalul meu si pieptanul atasat si deh .. :-"

ioana_
10.03.2010, 02:38:21
Fetelor, aveti idee de unde sa iau si eu un pieptan dintr'acela care se prinde voalul, da' mai fainut asa ;))
Nu'mi mai place voalul meu si pieptanul atasat si deh .. :-"

Eu mi l-am luat de la casa modei.Acum depinde unde il pui ca de obicei nici nu se observa.

Selena_24
10.03.2010, 08:35:48
Panglica e ieftina: eu vb de metru de satin, material!Panglica nu mai stiu sigur, undeva la 20 de bani.

uana
10.03.2010, 10:01:16
Eu mi l-am luat de la casa modei.Acum depinde unde il pui ca de obicei nici nu se observa.

Multumesc frumos de raspuns ; deasupra:)

aroma_de_portocale
10.03.2010, 21:19:08
fetelor la nunta se mai pune tuica pe mese? Ca eu daca nu beau..nici nu am observat daca era pe masa..:))
si daca da, in ce se pune?

uana
10.03.2010, 21:29:24
fetelor la nunta se mai pune tuica pe mese? Ca eu daca nu beau..nici nu am observat daca era pe masa..:))

Noi am zis k o sa punem palinca, se bea, nu se bea, asta este. De regula se pune in carafe dintr'acelea mai micute decat cele pt vin, de 0,5l daca nu ma insel.

aroma_de_portocale
10.03.2010, 21:35:17
Noi am zis k o sa punem palinca, se bea, nu se bea, asta este. De regula se pune in carafe dintr'acelea mai micute decat cele pt vin, de 0,5l daca nu ma insel.
pai si de unde sa gasesc eu carafe..? ca si eu ma gandeam sa pun..am multe matusi si unchi de la tara..de fapt avem...si ma gandeam ca ..nunta fara o tuica buna:)) nu merge..dar stiu eu..daca se mai pune sau nu...cu atatea noutati...:-< ....wisky lichioruri sau mai stiu eu...

uana
10.03.2010, 21:38:25
pai si de unde sa gasesc eu carafe..? ca si eu ma gandeam sa pun..am multe matusi si unchi de la tara..de fapt avem...si ma gandeam ca ..nunta fara o tuica buna:)) nu merge..dar stiu eu..daca se mai pune sau nu...cu atatea noutati...:-< ....wisky lichioruri sau mai stiu eu...

Noi am ales sa punem chiar daca o sa fie si whisky, vin si cinzano. De regula ( aici ma refer strict la rudele mele) rudele de la tara prefera o palinca/tuica buna, decat whisky.
Restaurantul ar trebui sa aiba in dotare carafele necesare, daca nu, are la Carrefour sau Real la ..4-5lei daca imi amintesc bine.

aroma_de_portocale
10.03.2010, 21:51:30
Noi am ales sa punem chiar daca o sa fie si whisky, vin si cinzano. De regula ( aici ma refer strict la rudele mele) rudele de la tara prefera o palinca/tuica buna, decat whisky.
Restaurantul ar trebui sa aiba in dotare carafele necesare, daca nu, are la Carrefour sau Real la ..4-5lei daca imi amintesc bine.
Sunt sigura ca si ale mele..plus ca eu am tuica productie proprie facuta de tata si de socra-miu..

alipety
10.03.2010, 21:51:33
noi am avut tuica de prune, 100% naturala si a fost tare apreciata. am avut vreo 20 l, dar mi-au mai ramas vreo 5 l, cred. am intrebat si noi la restaurant daca au carafe, dar am avut ghinion , tocmai le imprumutasera. ne-am hotarat sa le cumparam, dar seful de sala ne-a zis sa avem grija ca daca nu sunt acoperite, se vor aduna musculite ("betivance" -parca le zice :)) )
asa ca ne-am reorientat si am cumparat niste sticle simpatice din ikea, de 0,7 l, dar au placut asa mult ca din 12 buc ne-a ramas doar 1 buc :))

le:
nu doar rudele de la tara, dar chiar si prietenii nostri din Cta au preferat tuica in detrimentul whiskey-ului :D

aroma_de_portocale
10.03.2010, 21:57:39
noi am avut tuica de prune, 100% naturala si a fost tare apreciata. am avut vreo 20 l, dar mi-au mai ramas vreo 5 l, cred. am intrebat si noi la restaurant daca au carafe, dar am avut ghinion , tocmai le imprumutasera. ne-am hotarat sa le cumparam, dar seful de sala ne-a zis sa avem grija ca daca nu sunt acoperite, se vor aduna musculite ("betivance" -parca le zice :)) )
asa ca ne-am reorientat si am cumparat niste sticle simpatice din ikea, de 0,7 l, dar au placut asa mult ca din 12 buc ne-a ramas doar 1 buc :))

le:
nu doar rudele de la tara, dar chiar si prietenii nostri din Cta au preferat tuica in detrimentul whiskey-ului :D
Ce dragute sunt sticlele..vreau si euuuu..Cat este una?

D_aka
10.03.2010, 22:02:22

le:

am fost si eu sa caut la ikea si nu mai aveau, asa ca m-am reorientat si am luat sticlute de tedy la 330 ml pe care o sa le decorez in stil rustic ......... asta e!

alipety
10.03.2010, 22:23:50
Ce dragute sunt sticlele..vreau si euuuu..Cat este una?
12 lei. dar le-am cumparat in august 2009.
tata ma intreba ce voi face cu 12 sticle dupa nunta, ca cica pot sa le inchiriez :)) dar nu am apucat, le-am dat cadou (cu tot cu tuica) la invitati (am pastrat pt noi, nasi si parinti cate 1).

le:
interesanta ideea, d_aka. abia astept sa le vad :)

D_aka
10.03.2010, 22:40:48
interesanta ideea, d_aka. abia astept sa le vad :)

si eu .... inca nu am facut nimic la ele .... nici eticheta nu am curatat-o! :(

blonda1111
11.03.2010, 07:54:03
si eu .... inca nu am facut nimic la ele .... nici eticheta nu am curatat-o! :(
Este f interesanta ideea. Le poti aplica si un dop de pluta( le gasesti la marketurile mari), sau eventual o panza de sac ...Hmm idei sunt multe, sa ne tii la curent cu ce iti iese >:D< . Mult spor la pregatiri!

VILCUALEXANDRA
11.03.2010, 11:26:50
buna ma numesc Alexandra sunt noua aici as vrea sa fac nunta in agust 2011 si vroiam sa o intreb pe Babydeey daca a organizat nunta cu Alegria Evenimente ( am vazut pozele de la nunta ta care sunt foarte frumoase) pentru ca eu am vb cu ei tramite email pentru organizarea nunti pe malul marii in eforie nord si vroiam sa stiu si alte pareri destre ei pt ca eu nu sunt in tara si nu pot sa vb de persoana cu ei multumesc foarte mult

uana
11.03.2010, 11:28:07
buna ma numesc Alexandra sunt noua aici as vrea sa fac nunta in agust 2011 si vroiam sa o intreb pe Babydeey daca a organizat nunta cu Alegria Evenimente ( am vazut pozele de la nunta ta care sunt foarte frumoase) pentru ca eu am vb cu ei tramite email pentru organizarea nunti pe malul marii in eforie nord si vroiam sa stiu si alte pareri destre ei pt ca eu nu sunt in tara si nu pot sa vb de persoana cu ei multumesc foarte mult

Bine ai venit Alexandra, spor la pregatirea nuntii, o sa fie foarte utiiiil site'ul :)

VILCUALEXANDRA
11.03.2010, 11:30:55
multumesc mult uana

blonda1111
11.03.2010, 11:36:54
multumesc mult uana
Hello, bine ai venit printre noi! >:D< .

VILCUALEXANDRA
11.03.2010, 11:40:06
Bine ai venit Alexandra, spor la pregatirea nuntii, o sa fie foarte utiiiil site'ul :)

uana am vazut ca organizezi nunta in aer liber pe terasa colonadelor poti sa-mi dai mai multe informati ?( ce capacitate are si care e pretul base de un meniu)

crisiftene86
11.03.2010, 11:43:29
uana am vazut ca organizezi nunta in aer liber pe terasa colonadelor poti sa-mi dai mai multe informati ?( ce capacitate are si care e pretul base de un meniu)

bine ai venit printre noi...>:D<

uana
11.03.2010, 11:56:28

Ti'am trimis un PM :)

JolyDeea
11.03.2010, 12:01:23
Bine ai venit..spor la miresit!8-}

JolyDeea
11.03.2010, 12:02:15
Nu are 10 postari si nu poate da sau primi PM:-"

uana
11.03.2010, 12:07:52
Nu are 10 postari si nu poate da sau primi PM:-"

Ops, nici nu m'am uitat atenta, am vazut k a fost trimis si gata :-"

uana
11.03.2010, 12:09:05

Terasa are pana la 170 locuri iar pretul pt un meniu anul trecut a pornit de la 125 lei si a ajuns la 170 lei:)

Joliutza
11.03.2010, 12:11:02

Bine ai venit si spor la pregatiri!

VILCUALEXANDRA
11.03.2010, 12:11:18

Multumesc mult pentru informati eu cred ca o sa am 80 de persoane si nunta vrea sa o fac in aer liber mie mi-ar place foarte sa o fac pe plaja dar am gasit decat o agentie care organiseaza nunta pe malu marii si lo face decat in eforie nord langa portul turistic dar nu stiu ce sa fac

Multumesc a toate miresicile pentru primirea voastra

elena_v_
11.03.2010, 12:19:23
se pune ce vrei tu...socrii mei vor sa puna palinca,dar noi nu prea suntem de acord,e cam mare riscul...mi-e teama sa nu se imbete prea tare invitatii si sa plece prea devreme=))

D_aka
11.03.2010, 12:45:25
Multumesc mult pentru informati eu cred ca o sa am 80 de persoane si nunta vrea sa o fac in aer liber mie mi-ar place foarte sa o fac pe plaja dar am gasit decat o agentie care organiseaza nunta pe malu marii si lo face decat in eforie nord langa portul turistic dar nu stiu ce sa fac

Multumesc a toate miresicile pentru primirea voastra

eu vroiam sa lucrez cu cei de la alegria evenimente, am vazut si locatia si mi-a placut f mult, din pacate in perioada in care trebuia sa confirm la ei am avut o problema in familie si a picat cam naspa pentru mine intrebarea lor cu confirmarea asa ca ...... am zis pas...... dar ei sunt ok ca si agentie! si am facut un calcul colonade versus cort si ieseam la cort cu 4000 ron mai scump ca la colonade deci e f mica diferenta....

Babydeey
11.03.2010, 12:45:35

Multumesc pentru aprecieri. Am organizat nunta cu Bijou Event

D_aka
11.03.2010, 12:47:02
Terasa are pana la 170 locuri iar pretul pt un meniu anul trecut a pornit de la 125 lei si a ajuns la 170 lei:)

cum de a ajuns meniu de la 125 la 170???? nu de alta dar eu ma bazez pe 150 si nu vreau sa depasesc..... chiar vroiam sa il fac mai ieftin dc se poate!

uana
11.03.2010, 12:49:01
cum de a ajuns meniu de la 125 la 170???? nu de alta dar eu ma bazez pe 150 si nu vreau sa depasesc..... chiar vroiam sa il fac mai ieftin dc se poate!

Nuuuu, am spus k meniul este de la 125 pana la 170, nu am spus k a ajuns de la 125 la 170 ;))

le : poate m'am exprimat k in gara, da' nu aia am vrut sa iasa

D_aka
11.03.2010, 12:51:22
Nuuuu, am spus k meniul este de la 125 pana la 170, nu am spus k a ajuns de la 125 la 170 ;))

le : poate m'am exprimat k in gara, da' nu aia am vrut sa iasa

ufff........... ma facusi sa transpir....... m-am mai linistit! credeam ca ai aflat ceva de meniurile de anu asta si ca asa s-au modificat!

uana
11.03.2010, 12:53:36
ufff........... ma facusi sa transpir....... m-am mai linistit! credeam ca ai aflat ceva de meniurile de anu asta si ca asa s-au modificat!

^:)^ ^:)^ ^:)^ Scuze, nu, nu, pana dupa Paste nici o sansa.
Ar fi chiar culmea sa le modifice in halul asta :|

VILCUALEXANDRA
11.03.2010, 12:58:46
eu vroiam sa lucrez cu cei de la alegria evenimente, am vazut si locatia si mi-a placut f mult, din pacate in perioada in care trebuia sa confirm la ei am avut o problema in familie si a picat cam naspa pentru mine intrebarea lor cu confirmarea asa ca ...... am zis pas...... dar ei sunt ok ca si agentie! si am facut un calcul colonade versus cort si ieseam la cort cu 4000 ron mai scump ca la colonade deci e f mica diferenta....

cum era locatie pt ca eu am vazuto decat in poze pe net e aproape de plaja ? meniu cu ei mia zis ca pleaca de la 35 de euro si ca locatia costa 1000 euro tie cat tiau zis ca costa

D_aka
11.03.2010, 13:18:32
cum era locatie pt ca eu am vazuto decat in poze pe net e aproape de plaja ? meniu cu ei mia zis ca pleaca de la 35 de euro si ca locatia costa 1000 euro tie cat tiau zis ca costa

locatia nus cum sa-ti explic ca este fiindca as putea sa o descriu ca fiind intr-un golf artificial facut din stabilopozi si beton in care-s parcate barcute f frumoase..... un fel de "parcare " pt yacht-uri , particulara fiindca e inconjurata de gard, se intra numa cu "autorizatie"......... si e foarte aproape de apa....... cel putin asa mi s-a parut mie........cat despre pret locatie...... s-au ciufut baietii intre timp....... mie nu mi-a zis nimic de pretul locatiei, mi-a zis ca platesc meniurile si ca in pretul meniului e inclusa si locatia....... ce e drept eu le-am zis ca am 200 - 250 de persoane....... si ei meniul mi-au zis ca e 40 euro.... incep sa-mi schimb parerea despre ei.......

VILCUALEXANDRA
11.03.2010, 13:26:13
locatia nus cum sa-ti explic ca este fiindca as putea sa o descriu ca fiind intr-un golf artificial facut din stabilopozi si beton in care-s parcate barcute f frumoase..... un fel de "parcare " pt yacht-uri , particulara fiindca e inconjurata de gard, se intra numa cu "autorizatie"......... si e foarte aproape de apa....... cel putin asa mi s-a parut mie........cat despre pret locatie...... s-au ciufut baietii intre timp....... mie nu mi-a zis nimic de pretul locatiei, mi-a zis ca platesc meniurile si ca in pretul meniului e inclusa si locatia....... ce e drept eu le-am zis ca am 200 - 250 de persoane....... si ei meniul mi-au zis ca e 40 euro.... incep sa-mi schimb parerea despre ei.......

nu stiu ce sa zic o so trimit pe mama mea sa vorbeasca de persoana cu ei

VILCUALEXANDRA
11.03.2010, 15:51:16
scuza d_aka am gresit il meniu costava 39 euro nu 35 dar locatia era 1000 euro si in plus se platesc si chelneri 140 ron unu

ioana_adn
11.03.2010, 15:56:50
Eu ink nu imi bat capul cu astea... Il astept si pe miresoi sa vina din voiaj, deci de prin iunie vom contracta. Insa de cautat ma interesez eu de pe acum de diverse, k in vara cand vine sa semnam si sa terminam cu grijile. Tinem legatura, bineinteles. Tu te-ai hotarat la restaurant, la firma de deco, etc?

uite d'asta nu am luat eu sot un constantean ca sa nu fie navigator =)) si tata e si stiu cum mama le face singura cam pe toate .
vorbind de ale noastre la restauran m-am hotarat vom face la Dunarea Ef Nord . Am rezervat formatia , fotogrf si cameraman ca sa scapam de griji .
acum raman restul dar nu este graba .

pupi >:D<

rebela_04
11.03.2010, 21:47:43
uite d'asta nu am luat eu sot un constantean ca sa nu fie navigator =)) si tata e si stiu cum mama le face singura cam pe toate .
vorbind de ale noastre la restauran m-am hotarat vom face la Dunarea Ef Nord . Am rezervat formatia , fotogrf si cameraman ca sa scapam de griji .

ce miresici? E bine sa te apuci din timp k raman destule pe ultima suta de metri. Si eu imi aranjasem cam cu un an inainte: restaurant, formatie, foto, cameraman, suport tort #:-S . Succes!

fruma
11.03.2010, 23:09:41
Ai facut o alegere foarte buna, am fost la o nunta unde au cantat ei si m-am distrat pe cinste.
Buna scumpa, am vazut ca ai facut cununia religioasa la Sf. Mina si eu tot acolo vreau sa o fac, poti sa-mi spui te rog cum a fost slujba daca parintele a predicat frumos, pentru mine conteaza asta si am auzit pareri impartite insa nu de la o mireasa. De asemeni vroiam sa facem nunta la Florida in 2011 si as dori daca poti sa imi dai cateva informatii. Cu cine ai vorbit pentru contractarea restaurantului cat au fost meniurile si daca iti puneau la dispozitie si amenajarea salii. Multumesc frumos :* .

Gabi_Mihaela
12.03.2010, 08:32:37

Ati rezolvat si cu biserica-slujba religioasa? Vad ca o faci in Eforie si eram curioas a daca ai rezolvat cu acea biserica care avea o "curte mare", cum ziceai tu.

blonda1111
12.03.2010, 08:37:16
saru'mana ptr mine sunt chiar exceptionale, acuma fiecare are gusturile lui..:* o:-)
Asa este. Bai vazand pozele tale mi-am dat seama ca noi suntem cam in plop...Bine ca timp mai e...dar eu abia rochia si pantofii ii am :(((...Ma rog rochia e in lucru, dar e ca si a mea. Si el costumul. In rest lipsa...totala de timp :((

crisiftene86
12.03.2010, 08:46:16
Asa este. Bai vazand pozele tale mi-am dat seama ca noi suntem cam in plop...Bine ca timp mai e...dar eu abia rochia si pantofii ii am :(((...Ma rog rochia e in lucru, dar e ca si a mea. Si el costumul. In rest lipsa...totala de timp :((

ai ma stai calma...k nu esti chiar in plop...
eu k mireasa doar bijuurile mai trb sa mi le iau si lenjeria intima...
mirele at in august ii iau costumul ptr ca el oscileaza ff mult , ba slabeste , ba se ingrasa...etc...
dar nunta tu o ai si in oct...stai linistita...k esti ok,dar eu am preferat sa imi iau totul odata...din cauza k serviciul nu prea imi permite sa faca o mie de drumuri.
dar si eu mai am de rezolvat o gramada...o sa fie bine...ai sa vezi NUNTILE NOASTRE a TUTUROR , nu or iesi ele PERFECTE ,DAR O SA FIE FOARTE FRUMOASE...<:-P o:-)

crisiftene86
12.03.2010, 08:53:55
ehh suntem pe aceeasi lungime de unda se pare :-B

fetelor...eu am fost sa imi iau rochia cand mi-a venit (comanda )...ca am avut si banii...am vazut accesoriile in magazin si am zis ce sa mai stau...dc mi-au placut le-am luat si asa mi-am luat grija de la astea...acuma m-am luat cu altele...k nu sunt numai probleme de mireasa, tot noi trb sa alegeme flori, buchete,tort...etc...etc...

eu din tot sufletul doresc tuturor sa aiba parte de acest eveniment ca pe ceva SACRU...si sa fie frumos...sa fie extraordinar...ma ales noi miresele;;)

Gabi_Mihaela
12.03.2010, 08:59:51
eu din tot sufletul doresc tuturor sa aiba parte de acest eveniment ca pe ceva SACRU...si sa fie frumos...sa fie extraordinar...ma ales noi miresele;;)

Foarte frumos spus ;;) =D>

Gabi_Mihaela
12.03.2010, 09:01:29
ehh suntem pe aceeasi lungime de unda se pare :-B

pai daca tu m-ai initiat..am ramas un invatacel ce isi respecta profesorul si nu-l depaseste (cel putin nu pe fata :D ) :*

crisiftene86
12.03.2010, 09:02:12
Foarte frumos spus ;;) =D>

DA NU MA FAC ACUMA SUPER DESTEAPTA...SAU MAI STIU EU CE...DAR IMPART ACEST LUCRU CU VOI , FIIND UN LUCRU IMPORTANT PTR VIETILE NOASTRE.

SI VREAU TOATA LUMEA SA FIE FERICITA SI SA TRAIASCA LA MAXIM ACEST EVENIMENT.;;)

blonda1111
12.03.2010, 09:08:12
pai daca tu m-ai initiat..am ramas un invatacel ce isi respecta profesorul si nu-l depaseste (cel putin nu pe fata :D ) :*
daaa mai ales :)))

crisiftene86
12.03.2010, 09:09:34
daaa mai ales :)))

ce tari sunteti:))

crisiftene86
12.03.2010, 10:19:11
Sa iti aduca multa fericire frumoasele tale accesorii :)
Cica se spune k daca ai jarteluta albastra, cand vei ramane gravi , o sa faci un baietel :)) Eu mi'am pus la jarteluta doua scoici, una bleu si un roz :D

sa dea dzeu...chiar vreau baiat, dar si o fata..vreau 2...s-ar putea chiar gemeni...am in familie;;)

Gabi_Mihaela
12.03.2010, 10:20:45
Aveti idee cat sunt acasa acele baloane din hartie "sky lanterns" ?

flory2006
12.03.2010, 10:57:21
12 lei bucata.;;)

Gabi_Mihaela
12.03.2010, 10:59:46
12 lei bucata.;;)
sar'na :) 3Euro..super! Aici sunt 8 :( Gasim in C-ta?

blonda1111
12.03.2010, 11:00:42
12 lei bucata.;;)
Ooooo asa scump? Pai noi ne-am interesat si am gasit si la 1 euro si ceva :( .

flory2006
12.03.2010, 11:02:34
Poate nu vorbim de acelasi lucru. Astea de care zic sunt exact modelul pe care l-a avut alipety la nunta.

flory2006
12.03.2010, 11:03:10
sar'na :) 3Euro..super! Aici sunt 8 :( Gasim in C-ta?
Da, sunt si in Constanta.

Gabi_Mihaela
12.03.2010, 11:03:30

Vorbim despre acelasi lucru? :)) Sunt destul de mari cele pe care le-am vazut noi.o forma ovala..sau nu stiu cum sa-i zic, cam 50cm inaltime

blonda1111
12.03.2010, 11:04:50
Vorbim despre acelasi lucru? :)) Sunt destul de mari cele pe care le-am vazut noi.o forma ovala..sau nu stiu cum sa-i zic, cam 50cm inaltime
Mda, cred ca nu vorbim de acelasi lucru.

flory2006
12.03.2010, 11:06:45
Exact! Trage un pic cu ochiul la pozele lui alipety.;))

Gabi_Mihaela
12.03.2010, 11:13:09
Exact! Trage un pic cu ochiul la pozele lui alipety.;))

Dap.Acelea sunt! Saru'manaaaa :">

alipety
12.03.2010, 11:15:04

eu am luat cu 8 lei buc. erau cam de 80 cm inaltime.am avut si albe si rosii in forma de inimioara.
pe site-urile din Ro, am gasit la 10 lei simple si 12 lei in forma de inimioara. nu este exclus sa gasiti si mai ieftin :)

Gabi_Mihaela
12.03.2010, 11:17:45
eu am luat cu 8 lei buc. erau cam de 90 cm inaltime.am avut si albe si rosii in forma de inimioara.
pe site-urile din Ro, am gasit la 10 lei simple si 12 lei in forma de inimioara. nu este exclus sa gasiti si mai ieftin :)

La 12 lei deja sunt foarte ieftine fata de ce gasesc aici :) Nu ma pot apropia de nimic, sunt toate macar triple la pret fata de acasa. Multam de ponturi :)

flory2006
12.03.2010, 11:18:29
eu am luat cu 8 lei buc. erau cam de 80 cm inaltime.am avut si albe si rosii in forma de inimioara.
Ma gandeam eu ca intrii tu sa ne lamuresti.:*

alipety
12.03.2010, 11:26:38
La 12 lei deja sunt foarte ieftine fata de ce gasesc aici :) Nu ma pot apropia de nimic, sunt toate macar triple la pret fata de acasa. Multam de ponturi :)

dar trebuie sa te gandesti cum te incadrezi in timp. daca vii acasa prea aproape de nunta o sa fie dificil. mai bine faci din timp comanda online si ti le aduc la cineva acasa (o ruda, prieten ceva ) . altfel,cand vii tu inainte de nunta, le cumperi direct din Cta, flori stie de unde :)

Ma gandeam eu ca intrii tu sa ne lamuresti.:*

:* mai tarziu am intrat azi :"> dar mi-am citit nickul pe aici si m-am gandit ca nu strica si opinia mea ;;)

Gabi_Mihaela
12.03.2010, 11:30:12
dar trebuie sa te gandesti cum te incadrezi in timp. daca vii acasa prea aproape de nunta o sa fie dificil. mai bine faci din timp comanda online si ti le aduc la cineva acasa (o ruda, prieten ceva ) . altfel,cand vii tu inainte de nunta, le cumperi direct din Cta, flori stie de unde :)

Daca exista un site si o modalitate de plata online..totul e ca si rezolvat :)) Asa imi rezolv toate treburile, zilnice(curent, apa, taxa de drum, amenzi :P ) sau legate de nunta :) Acum mai ramane sa google-esc :))

adina_miha3la
12.03.2010, 14:43:11

:(#:-Sva rog sa ma lamuriti si pe mine:-p...ce sunt aceste baloane?:-\...si pt ce sunt?:-\...nu prea inteleg:">:-"

Gabi_Mihaela
12.03.2010, 14:48:23
Daca exista un site si o modalitate de plata online..totul e ca si rezolvat :)) Asa imi rezolv toate treburile, zilnice(curent, apa, taxa de drum, amenzi :P ) sau legate de nunta :) Acum mai ramane sa google-esc :))

Super preturi! Am gasit si in forma de inima si normale la 7.73 ron cu tot cuTVA + in jur de 12 RON taxa transport.<:-P

Gabi_Mihaela
12.03.2010, 14:56:35
:(#:-Sva rog sa ma lamuriti si pe mine:-p...ce sunt aceste baloane?:-\...si pt ce sunt?:-\...nu prea inteleg:">:-"

Sunt niste baloane din hartie biodegradabila, rezistente la foc, sigure. Fiecare lanterna se livreaza cu tot cu combustibilul aferent.Se ridica in aer pana la 600 metri.Durata de zbor, aproximativ 6-10 minute.Provin din traditia chineza si sunt mai sigure chiar decat artificiile.Atasez poza :)
Da o cautare dupa "sky lanterns" si gasesti tot ce vrei despre ele :)

alipety
12.03.2010, 15:01:35
gasesti aici suficiente informatii despre ele. sper sa te lamuresti ;;)
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=24539
vad ca faci nunta la kmy's. le poti folosi acolo cu incredere si vor fi de efect.:-$

adina_miha3la
12.03.2010, 15:17:29
gasesti aici suficiente informatii despre ele. sper sa te lamuresti ;;)
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=24539
vad ca faci nunta la kmy's. le poti folosi acolo cu incredere si vor fi de efect.:-$

multumesc mult fetelor! acum am inteles si eu.
aa...ce frumoase sunt...
daa....asa e, ai dreptate..merg de minune la mine la nunta
acum ma mai interesez de treaba asta...uufffff...de parca nu aveam atatea pe cap#:-S...dar im place mult ideea...<:-P

Tarya
13.03.2010, 13:34:02
am mai taiat si eu cate ceva de pe lista:D

incerc sa tasez mai multe dar nu prea pot,,,mai incerc

alipety
13.03.2010, 13:37:14
am mai taiat si eu cate ceva de pe lista:D
si cand o sa o porti? la starea civila sau nunta?;;) e frumoasa!

uana
13.03.2010, 13:39:30
incerc sa tasez mai multe dar nu prea pot,,,mai incerc

Foarte tare figurina :)

Tarya
13.03.2010, 13:39:44
si restul....

Tarya
13.03.2010, 13:40:17
si cand o sa o porti? la starea civila sau nunta?;;) e frumoasa!

pt dezgatit am luat-o. Mersi mult:*

Tarya
13.03.2010, 13:41:39
Foarte tare figurina :)

mersi mult>:D<

uana
13.03.2010, 13:42:09
si restul....

Imi plac mult pantofii si posetuta, nu prea's cu cosurile ( din pacate tre' sa am si eu :D)

Tarya
13.03.2010, 13:44:26
si bijuteriile pt nunta. pantofii de mai sus sunt cei pt civila.

uana
13.03.2010, 13:45:15
si bijuteriile pt nunta. pantofii de mai sus sunt cei pt civila.

Foarte frumoase si bijuteriile ; banuiam eu k pt civila:) Au incaltari de calitate la magazinul de unde i'ai achizitionat:)

Tarya
13.03.2010, 13:47:31
Foarte frumoase si bijuteriile ; banuiam eu k pt civila:) Au incaltari de calitate la magazinul de unde i'ai achizitionat:)

E o intrebare sau stii magazinul ca nu pot sa-mi dau seama8-}
Multumesc inca o data de aprecieri:*

cristina_ct
13.03.2010, 13:49:13
tarya f frumoase achizitiile tale!! sa le porti cu placere!!
mai ai putin si intri in randul miresicilor:)>:D<