PDA

Versiunea completa : Miresici din Constanta - discutii despre nunta

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30

uana
13.03.2010, 13:50:58
E o intrebare sau stii magazinul ca nu pot sa-mi dau seama8-}
Multumesc inca o data de aprecieri:*

Este o afirmatie, am si eu doua perechi de pantofi luati de acolo si's tare incantata de ei. ;))

Tarya
13.03.2010, 13:51:25
tarya f frumoase achizitiile tale!! sa le porti cu placere!!
mai ai putin si intri in randul miresicilor:)>:D<

Mersi! Asa e mai e putin de tot:D
Si ultima poza cu paharele

Tarya
13.03.2010, 13:52:16
Este o afirmatie, am si eu doua perechi de pantofi luati de acolo si's tare incantata de ei. ;))

:D si mie imi place mult magazinul, mai ales pt incaltaminte de ocazie.

cristina_ct
13.03.2010, 13:53:10
Mersi! Asa e mai e putin de tot:D
Si ultima poza cu paharele
frumoase si pufoase:)

elena_v_
13.03.2010, 13:58:51
am mai taiat si eu cate ceva de pe lista:D

incerc sa tasez mai multe dar nu prea pot,,,mai incerc

foarte interesante achizitiile!!imi place foarte tare si pieptanele,e ceva deosebit

toate imi foarte mult!!!mai ai un pic,spor la treaba in continuare!!

Tarya
13.03.2010, 14:02:05
mersi mult fetelor. Mirelui nu prea i-au placut paharele dar se obisnuieste le cu ideea.;))

elena_v_
13.03.2010, 14:05:27
mersi mult fetelor. Mirelui nu prea i-au placut paharele dar se obisnuieste le cu ideea.;))

mie imi plac ambele combinatii,iar al lui e foarte simplu,n-are de ce sa se plinga;))

Gabi_Mihaela
13.03.2010, 14:52:44
Salutare! Am fost astazi si am probat niste rochii de la Maggie S. :x ..Superbe!! Nu m-au lasat sa fac poze in schimb :( Dar am gasit rochia mult cautata :))
Mi-au facut si o super oferta..cel putin asa cred eu: ma costa 1600 euro
-rochie, crinolina, voal(din care vreau si ce marime vreau)
-flori sau alte accesorii pt par(ce vrea inima mea)
-pt 5 perechi de cavaleri si domnisoare de onoare(aici se poarta princhindeii, 4,5 anisori max): rochite cu accesorii pt fetite si pt baietei costumase cu camasute
-coronite de pus pe cap la biserica(care se leaga intre ele dupa aia si-ti raman pt tot restul vietii)
-pernuta pt verighete
-carte de oaspeti+pareri
-pahare miri
Ce parere aveti?

MissSwan
13.03.2010, 15:02:04
Mie mi se pare super oferta pt ce include! F tare, poate ar trebui si magazinele din Romania sa ia asa ceva drept exemplu! :suuuper:

cristina_ct
13.03.2010, 15:06:55
Salutare! Am fost astazi si am probat niste rochii de la Maggie S. :x ..Superbe!! Nu m-au lasat sa fac poze in schimb :( Dar am gasit rochia mult cautata :))
-pt 5 perechi de cavaleri si domnisoare de onoare(aici se poarta princhindeii, 4,5 anisori max): rochite cu accesorii pt fetite si pt baietei costumase cu camasute
-coronite de pus pe cap la biserica(care se leaga intre ele dupa aia si-ti raman pt tot restul vietii)
-pernuta pt verighete
-carte de oaspeti+pareri
-pahare miri
Ce parere aveti?
chiar k super oferta!!!nu gasesti asemenea oferta in Romania! profita de ea!felicitari pt rochita>:D<

Gabi_Mihaela
13.03.2010, 15:41:51
Mie mi se pare super oferta pt ce include! F tare, poate ar trebui si magazinele din Romania sa ia asa ceva drept exemplu! :suuuper:

Multam!\:D/ Adevarul este ca in Romania...iti cumperi singur alunele daca te duci sa bei o bere pe o terasa, nu sa-ti ofere ceva din partea casei.Oricum nu am reusit sa gasesc o adresa de mail a reprezentantului MS in Ro(MB).Au doar nr de tel si adresa.M-ar fi interesat la cat ajunge si acasa modelul care ma intereseaza.Eu la nunta nu voi avea atat de multi pitici(si sunt sigura ca f mare pondere in pret o au si costumatiile lor ).

Gabi_Mihaela
13.03.2010, 15:42:50
chiar k super oferta!!!nu gasesti asemenea oferta in Romania! profita de ea!felicitari pt rochita>:D<

Multam mult!^:)^

Gabi_Mihaela
13.03.2010, 15:44:58

By the way..de ce ma senzatia ca si tu te topesti dupa creatiile MS?;))

MissSwan
13.03.2010, 15:49:44
By the way..de ce ma senzatia ca si tu te topesti dupa creatiile MS?;))

:"> Sunt printre preferatele mele e adevarat, alaturi de Lazaro, cele din concernul Pronovias si cele din concernul Rosa Clara.=P~

elena_v_
13.03.2010, 15:51:10
-pernuta pt verighete
-carte de oaspeti+pareri
-pahare miri
Ce parere aveti?
si mie mi se pare buna oferta!deci,ai gasit rochia mult cautata?nu ne-o arati?

Gabi_Mihaela
13.03.2010, 15:58:00
si mie mi se pare buna oferta!deci,ai gasit rochia mult cautata?nu ne-o arati?

Pai nu m-au lasat sa fac poze :( Nu au vrut sa inteleaga ca daca vreau oricum pot lua poza de pe net...anyway..Din cate am probat modelul RD1044 SI SD5230 sunt dementiale..se aseaza super(doar in apropiere de subrat sa zic asa, se fac niste "aripioare' oricat de slabanoaga ai fi) .Pe formatul corpului meu cel mai frumos s-a asezat Reese..chiar superba rochia..sub tot sifonul ala diafan se ascunde un corset care da corpului niste forme =P~ ...Mai mult mi-a placut pe min decat pe modelul de pe site-ul MS(pe mine arata mai stramta la talie si la solduri si mai larguta jos)..cand mi-o iau imi fac cate poze vreau si vi le arat :P

Gabi_Mihaela
13.03.2010, 15:59:37
:"> Sunt printre preferatele mele e adevarat, alaturi de Lazaro, cele din concernul Pronovias si cele din concernul Rosa Clara.=P~

la Pronovias am gasit si eu niste modele..belea :)) in schimb aici am reusit sa gasesc doar MS..Au modele de bun gust ;))

alipety
13.03.2010, 17:18:30
Pai nu m-au lasat sa fac poze :( Nu au vrut sa inteleaga ca daca vreau oricum pot lua poza de pe net...anyway..Din cate am probat modelul RD1044 SI SD5230 sunt dementiale..se aseaza super(doar in apropiere de subrat sa zic asa, se fac niste "aripioare' oricat de slabanoaga ai fi) .Pe formatul corpului meu cel mai frumos s-a asezat Reese..chiar superba rochia..sub tot sifonul ala diafan se ascunde un corset care da corpului niste forme =P~ ...Mai mult mi-a placut pe min decat pe modelul de pe site-ul MS(pe mine arata mai stramta la talie si la solduri si mai larguta jos)..cand mi-o iau imi fac cate poze vreau si vi le arat :P
am vazut pe net ambele rochite, imi plac amandoua, dar o prefer pe rd1044. bijuteria din parul fotomodelului este :madlaugh:

Gabi_Mihaela
13.03.2010, 18:15:50
am vazut pe net ambele rochite, imi plac amandoua, dar o prefer pe rd1044. bijuteria din parul fotomodelului este :madlaugh:

Intr-adevar..accesoriile pe care le aveau erau superbe..Dar mai bine decat RD1044 s-a asezat pe mine REESE. Pt RD cred ca e nevoie de un bust mai generos pt ca face acele "aripioare"(le-am subliniat in poza) indiferent cat de slaba as fi si nu-mi place :(
In rest, rochia pica foarte frumos pe corp...chiar te simti printesa in ea..
Cand am vazut pe site modelul REESE nu mi-a placut, astazi l-am probat ca sa nu zic nu..dar sunt foarte multumita de cum se aseaza pe mine..e facuta pt formatul corpului meu (ce modesta sunt ;)) )

linda_1984
13.03.2010, 19:35:31
Si eu mor dupa astfer de accesorii...insa imi doresc o rochita gen printesa si sunt f putine modele la care sa se potriveasca,park mai bine se vad cu voal rochiile stilul asta. Sau cel putin asa mi se pare mie,da rnu voi sti pana nu voi proba. Voaletele mi se pare ca se potrivesc de minune rochitelor mai sirena, A.

Joliutza
13.03.2010, 20:42:18
si restul....

Foarte frumoase toate! Bijuteriile imi plac la nebunie!

Joliutza
13.03.2010, 20:46:07

Asta imi place si mie mai mult din cele doua modele.

Gabi_Mihaela
13.03.2010, 20:48:16
Asta imi place si mie mai mult din cele doua modele.
Pai sunt trei modele :( RD1040, SD5230, si REESE..eu mi-am ales-o pe REESE.. de ce nu o vede nimeni?:((

Tarya
13.03.2010, 20:52:51
Foarte frumoase toate! Bijuteriile imi plac la nebunie!

Mersi mult!>:D<

alipety
13.03.2010, 20:56:12
Pai sunt trei modele :( RD1040, SD5230, si REESE..eu mi-am ales-o pe REESE.. de ce nu o vede nimeni?:((
pai eu am inteles ca ai probat doar 2. am vazut ca ulterior ai pomenit de reese, dar am crezut ca e una din cele 2. nu o gasesc pe net. pune tu o poza, te rog!

Gabi_Mihaela
13.03.2010, 21:02:09
pai eu am inteles ca ai probat doar 2. am vazut ca ulterior ai pomenit de reese, dar am crezut ca e una din cele 2. nu o gasesc pe net. pune tu o poza, te rog!
Minunata mea rochie :)) (repet-pe mine se aseaza mai bine ;)) )

MissSwan
13.03.2010, 21:03:29

Aici este: Reese (http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?keywordText=reese&keywordType=any&page=0&pageSize=15&style=A3240)
Mie imi place cel mai mult din cele 3! Spatele este absolut demential! :x

alipety
13.03.2010, 21:04:42
:love::madlaugh: superba.
eu nu am gasit-o pe net, la numele asta apare altceva :D
astept sa o vad pe tine ;;)

Aici este: Reese (http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?keywordText=reese&keywordType=any&page=0&pageSize=15&style=A3240)

intr-adevar, arata minunat si in spate. dar trebuie sa ai corp superb...sau macar spatele :)

Gabi_Mihaela
13.03.2010, 21:06:50

Tell me about it ;;) Este un mix perfect intre seductie si clasa fara a fi prea sexy...de abia astept sa mi-o iau..am s-o probez zilnic =))

MissSwan
13.03.2010, 21:06:52

Apropo, ti-o comanzi pe alb sau pe ivoire?

Gabi_Mihaela
13.03.2010, 21:09:20

intr-adevar, arata minunat si in spate. dar trebuie sa ai corp superb...sau macar spatele :)

Pai macar cu atat ma laud..un spate frumos (si foarte bronzat vara, ma ajuta pigmentul pielii f mult) care se potriveste perfect cu rochia..nu prea rotofei nu prea osos. In rest..bustul.. :(( ..bagam pernute de silicon ;))

Gabi_Mihaela
13.03.2010, 21:11:06
Apropo, ti-o comanzi pe alb sau pe ivoire?

Pai pe alb ..cel putin asa inteleg eu ca trebuie sa fie rochia de mireasa..data viitoare cand am sa fiu mireasa mi-o iau ivoire =))

Gabi_Mihaela
13.03.2010, 21:13:27

Pai pe ce site te uiti?:-\ Pe site-ul oficial e singura rochie Reese :(

linda_1984
13.03.2010, 21:14:37
Am vazut-o eu. E foarte frumoasa si foarte chic.;;)

Gabi_Mihaela
13.03.2010, 21:15:41
Am vazut-o eu. E foarte frumoasa si foarte chic.;;)

saru'mana ^:)^

MissSwan
13.03.2010, 21:16:18
Pai pe alb ..cel putin asa inteleg eu ca trebuie sa fie rochia de mireasa..data viitoare cand am sa fiu mireasa mi-o iau ivoire =))

Eu nu vad mare diferenta intre alb si ivoire (e pur si simplu un alb mai cald), dpmdv singura diferenta e ca fiecare se potriveste mai bine cu diverse nuante ale pielii. Te-am intrebat pt ca am vazut pe site ca rochia e disponibila in ambele variante.;;)

Gabi_Mihaela
13.03.2010, 21:29:11
Eu nu vad mare diferenta intre alb si ivoire (e pur si simplu un alb mai cald), dpmdv singura diferenta e ca fiecare se potriveste mai bine cu diverse nuante ale pielii. Te-am intrebat pt ca am vazut pe site ca rochia e disponibila in ambele variante.;;)

Am probat astazi si Cassie (http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?line=m&page=10&style=A3241CS) pe ivoire si sincer nu mi-a placut..nu mi s-a parut potrivita pt o mireasa..Dar ai dreptate apropo de culoarea pielii..poate avantaja pe cineva

Joliutza
14.03.2010, 09:50:56

Intr-adevar, e deosebita!

uana
14.03.2010, 10:09:42

Este superbaaaa :love: :love: :love: , mie imi place la nebunie, si din fatza si din spate din toate partile. Sa iti aduca numai bucurii !:)>-

rebela_04
14.03.2010, 10:41:55

E supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeerba!!! Iti mai pui voal? Ar fi pacat sa acoperi spatele :( (e doar parerea mea [-o< ) :">

Gabi_Mihaela
14.03.2010, 11:14:34
E supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeerba!!! Iti mai pui voal? Ar fi pacat sa acoperi spatele :( (e doar parerea mea [-o< ) :">

Ai fooooaarte mare dreptate, drept pt care voi pune voal la slujba religioasa si il dau jos cum ies pe usa ;)) si parul il ridic suuuus sa se vada spatele..ca e o croiala deosebita..si aplicatiile alea..ii dau un farmec aparte(de genul meu nu suport aplicatiile sau imprimeurile de nici un fel pe haine..dar astea chiar sunt :)>- ) :x :x

Gabi_Mihaela
14.03.2010, 11:27:45
Intr-adevar, e deosebita!

Multam mult.. :x

Este superbaaaa :love: :love: :love: , mie imi place la nebunie, si din fatza si din spate din toate partile. Sa iti aduca numai bucurii !:)>-

Sar'na! Adevarul e ca acum e doar o poza de pe un site, cand voi reusi sa o imbrac si sa fac poze va veti da sema mai bine (sper) 8->

cristina_1102
14.03.2010, 11:31:57

Merita toti banii. Nimic nu-i mai important decat sa te simti cea mai frumoasa in ziua nuntii tale. Felicitari!!!

Gabi_Mihaela
14.03.2010, 11:47:33
Merita toti banii. Nimic nu-i mai important decat sa te simti cea mai frumoasa in ziua nuntii tale. Felicitari!!!

Bine punctat! Multam mult! ^:)^ \:D/

blonda1111
14.03.2010, 11:49:06
Ce frumusete de rochita :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :A :suuuper:

Gabi_Mihaela
14.03.2010, 11:52:08
Ce frumusete de rochita :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :A :suuuper:

D'apai sa vii sa ma vezi :"> ;;)

blonda1111
14.03.2010, 12:35:10
D'apai sa vii sa ma vezi :"> ;;)
evident!!!! :-B

elena_v_
14.03.2010, 13:08:34
toate sunt foarte frumoase,dar asta e cea mai frumoasa!!tot p-asta as alege-o si eu!!iar daca sta mai bine pe tine decat pe manechin,inseamna ca e pentru tinee,ia-o!!

Gabi_Mihaela
14.03.2010, 14:15:00
toate sunt foarte frumoase,dar asta e cea mai frumoasa!!tot p-asta as alege-o si eu!!iar daca sta mai bine pe tine decat pe manechin,inseamna ca e pentru tinee,ia-o!!

Multumesc mult! fara lipsa de modestie, pe mine la talie curbura e mai adanca si soldurile nu sunt atat de rotunjite ca la model.Poate e si diferenta de marime(mie cica imi trebuie 6 :O ) Cred ca e un sistem nou de marimi ca nu-s atat de slabanoaga! oricum v-am innebunit cu rochia mea. O iau, o probez, o pozez si postez imagini .\:D/

MissSwan
14.03.2010, 14:59:30
Multumesc mult! fara lipsa de modestie, pe mine la talie curbura e mai adanca si soldurile nu sunt atat de rotunjite ca la model.Poate e si diferenta de marime(mie cica imi trebuie 6 :O ) Cred ca e un sistem nou de marimi ca nu-s atat de slabanoaga! oricum v-am innebunit cu rochia mea. O iau, o probez, o pozez si postez imagini .\:D/

Pai marimea 6 e corespondentul american al marimii franceze 36, si eu tot 6 port teoretic.

6 = small / 8 (UK) / 36 (France) / 34 (Germany) / 40 (Italy)

Nu suntem slabanoage, doar slabute. ;))

crisiftene86
15.03.2010, 08:41:33
felicitari tarya ptr achizitii...superbe...>:D<

gabi rochitele sunt fff superbe...;-)

Babydeey
15.03.2010, 09:25:30

Deosebita! Sa o porti sanatoasa, sa-ti aduca multa fericre!

Gabi_Mihaela
15.03.2010, 14:04:41
felicitari tarya ptr achizitii...superbe...>:D<

gabi rochitele sunt fff superbe...;-)

Deosebita! Sa o porti sanatoasa, sa-ti aduca multa fericre!

Muuuulte multumiri>:D< ..numai la rochita mea ma gandesc =)) ..si mai am 5 luni #-o

samirasamira
20.03.2010, 17:53:30
buna , fetelor!! care stiti un pretz pentru un barman la nunta( barman= pune bauturile in pahar cerute de invitati chelnerilor)..???multumesc

cikita24
21.03.2010, 12:29:45
buna fetelor.sunt si eu o miresica de 2010 si o sa fcem cununia religioasa la mangalia la o biserica de lemn foarte frumoasa, vorbele mamei soacre `pentru ca eu nu am vazut-o.sincer am fost in mangalia de 2 ori si doar pana in gara cand am luat trenul la zalau de unde sunt eu.voi ce spuneti?stiti care e biserica?ce alte obiceiuri mai sunt in zona?ms.^:)^

Gabi_Mihaela
21.03.2010, 20:40:43
Ajutor! [-o< Nu reusesc sa gasesc un loc dragut in Eforie Nord pt cununia religioasa :(( Noi vrem pe plaja sau macar intr-un parc ceva, dar pt ca nu putem noi sa mergem personal sa cautam, nu-si da nimeni interesul sa ne ajute si pe noi :(( N-am baza-n nimeni :-w Las' ca ajung eu acasa!:talk_04:

Joliutza
25.03.2010, 10:31:15
Buna dimineata fetelor, inca putin si e week'end , afara se anunta frumos, poate de data asta si ramane asa :)
Joliutza felicitari pt achizitie sa o stapaniti sanatosi, Cris sa'ti traiasca fetita si sa fie sanatoasa ;;)

edit : Aveti idee daca este vreo problema sa iau sucul acidulat pt nunta de acum ? Ma gandesc sa fie baubil peste 3 luni

Eu zic ca e ok... uita-te si la termenul de garantie.
Imi imaginez ca vrei sa iei ca ai gasit oferte bune de Paste, nu? In cazul asta, ai grija sa nu fie sticlele cu iepurasi si oua rosii pe ele... mie mi s-ar parea ciudat.

uana
25.03.2010, 11:14:31
Eu zic ca e ok... uita-te si la termenul de garantie.
Imi imaginez ca vrei sa iei ca ai gasit oferte bune de Paste, nu? In cazul asta, ai grija sa nu fie sticlele cu iepurasi si oua rosii pe ele... mie mi s-ar parea ciudat.

Toata lumea mi'a spus k este prea devreme si exista posibilitatea sa decanteze sau ceva de genul acesta.
Am gasit oferta la Real, 2st de 2l la 6,5 lei. Nu are nici un iepuras sau ou pe sticla, stiu k ar arata ciudat :)

uana
25.03.2010, 12:02:04
Multumesc mult fetele pt urari.Intr-adevar face Alexandra o luna!Acum mi se pare ca a trecut repede timpul,de azi nu mai e nou-nascut,e sugar<:-P .
Joliutza super masuta,imi place si mie,eu ma gandeam ca ar da bine si o masuta de sticla pt sufragerie,acum sa vedem ,si a ta e sursa de inspiratie pt mine.
Uana am vazut si eu oferta in revista Real si chiar mi se pare f ok.Eu pt botez vreau sa iau sticle de Cola sau Pepsi de 1l si ceva neacidulat gen Prigat la 2l,apa minerala si plata.

Sincer si eu tot la 1l vreau, pt k nu as dori la st de 2l sa bea invitatii sucul cat este rece si apoi sa o lase pe masa mai mult de juma' pt k s'a incalzit.:-< Acelea ce pret au, ai idee ? Eu la neacidulat ma gandeam la Giusto, sa vedem;))

Ah, inca o intrebare, pt textul invitatiilor ma gandeam la acesta :
"
Ne’am hot&atilde;rât și de data asta vorbim serios.
Naum Cătălin și Ionela ne-au crezut, tocmai de aceea vor să ne fie nași.
Așa că vă invităm cu drag să ne fiți alături, la inceputul a ceea ce sperăm că va fi : &raquo; și-au trăit fericiți, până la adânci bătrâneți &raquo;
Dac&atilde; doriți să intrați în poveste, veniți cu noi, sâmbătă, 3 Iulie 2010, orele 17:30, la Biserica Sf. Mina.
Noi suntem optimiști
Marius și Oana
La fel și p&atilde;rinții
Câtu Ion și Constanța
B&atilde;ltaru Puiu și Mioara.
Iar pe voi vă așteptăm să ne acordați încrederea și să vă bucurați alături de noi la petrecerea care va avea loc la restaurantul &laquo; Colonade &raquo;, ora 20 :30.
Așa că &laquo; povestea merge mai departe, ca vântul din Vama Veche &laquo; "

Ar trebui sa ii scriu si sotului ambele nume, nu ? Da' Marius-Costel suna urat :-" , insa numai eu ii spun Marius, deci ar trebui.
Mai tre' schimbat sau modificat ceva, k nu`mi dau seama acum ;))

Joliutza
25.03.2010, 12:10:15
Ah, inca o intrebare, pt textul invitatiilor ma gandeam la acesta :
"
Ne’am hot&atilde;rât și de data asta vorbim serios.
Naum Cătălin și Ionela ne-au crezut, tocmai de aceea vor să ne fie nași.
Așa că vă invităm cu drag să ne fiți alături, la inceputul a ceea ce sperăm că va fi : &raquo; și-au trăit fericiți, până la adânci bătrâneți &raquo;
Dac&atilde; doriți să intrați în poveste, veniți cu noi, sâmbătă, 3 Iulie 2010, orele 17:30, la Biserica Sf. Mina.
Noi suntem optimiști
Marius și Oana
La fel și p&atilde;rinții
Câtu Ion și Constanța
B&atilde;ltaru Puiu și Mioara.
Iar pe voi vă așteptăm să ne acordați încrederea și să vă bucurați alături de noi la petrecerea care va avea loc la restaurantul &laquo; Colonade &raquo;, ora 20 :30.
Așa că &laquo; povestea merge mai departe, ca vântul din Vama Veche &laquo; "

Ar trebui sa ii scriu si sotului ambele nume, nu ? Da' Marius-Costel suna urat :-" , insa numai eu ii spun Marius, deci ar trebui.
Mai tre' schimbat sau modificat ceva, k nu`mi dau seama acum ;))

Mie imi place cum suna.

1. Trece si cel de-al doilea prenume al sotului, asa e frumos. E un nume ca toate celelalte.
2. Lunile anului se scriu cu litera mica, deci iulie.
3. Eu as scrie mai intai prenumele si apoi numele de familie, dar aici e pur si simplu problema de gust.

uana
25.03.2010, 12:16:34
Mie imi place cum suna.

1. Trece si cel de-al doilea prenume al sotului, asa e frumos. E un nume ca toate celelalte.
3. Eu as scrie mai intai prenumele si apoi numele de familie, dar aici e pur si simplu problema de gust.

Gata, am rectificat si intr'adevar suna mai bine.
Multumesc frumos ;))

alipety
25.03.2010, 12:29:44
Mie imi place cum suna.

:"> la aproape 1 an de la nunta am observat si eu ca pe invitatie mi-am scris doar primul prenume : alina si nu alina-petronela.
nici o clipa nu m-am gandit ca trebuia sa scriu ambele prenume ;))#-o:-":))
nimeni nu a zis absolut nimic, altfel as fi realizat pana acum:-"
dar intr-adevar, ar trebui sa scrie ambele prenume ale sotului, daca e cunoscut cu cel de-al doilea.

si pentru mine, pct 3 mi se pare mai frumos. in plus, am mentionat numele doamnei primul si apoi al domnului. a fost chestie de gust (asa am crezut eu ca e politicos sau frumos sau cum vreti voi s-o luati ). deci:
alina si george
oana si marius costel
ionela si catalin naum
constanta si ion catu
etc.

Joliutza
25.03.2010, 12:58:45
:"> la aproape 1 an de la nunta am observat si eu ca pe invitatie mi-am scris doar primul prenume : alina si nu alina-petronela.
nici o clipa nu m-am gandit ca trebuia sa scriu ambele prenume ;))#-o:-":))
nimeni nu a zis absolut nimic, altfel as fi realizat pana acum:-"
dar intr-adevar, ar trebui sa scrie ambele prenume ale sotului, daca e cunoscut cu cel de-al doilea.

si pentru mine, pct 3 mi se pare mai frumos. in plus, am mentionat numele doamnei primul si apoi al domnului. a fost chestie de gust (asa am crezut eu ca e politicos sau frumos sau cum vreti voi s-o luati ). deci:
alina si george
oana si marius costel
ionela si catalin naum
constanta si ion catu
etc.

Sunt de acord si cu ordinea femeie-barbat, asa am facut si eu, dar nu am vrut sa insist si asupra acestui lucru.

dvdruxandra
25.03.2010, 13:08:06
Sunt de acord si cu ordinea femeie-barbat, asa am facut si eu, dar nu am vrut sa insist si asupra acestui lucru.

si pe invitatia noastra tot doamnele au fost trecute primele si nu pt. ca am vrut eu asta, ci asa s-a nimerit :D

nikoletta
25.03.2010, 13:39:12
si noi am scris pe invitatii doamnele mai intai. asa mi s-a parut mai politicos, chiar daca au existat comentarii de la cei de moda veche (chiar daca sunt tineri) ;));)) dar fiecare face cum vrea.

alipety
25.03.2010, 14:30:59
si noi am scris pe invitatii doamnele mai intai. asa mi s-a parut mai politicos, chiar daca au existat comentarii de la cei de moda veche (chiar daca sunt tineri) ;));)) dar fiecare face cum vrea.
comentarii apar indiferent ce ai face, bun sau mai putin bun #-o
am avut o colega careia nunta i-a facut-o socrul si a avut pretentia sa apara el primul pe invitatie :|
se pare ca ordinea numelor pe invitatii e influentata de multi alti factori (nu numai aspect, politete etc):-"

crisiftene86
25.03.2010, 15:33:07
ajutati-ma si cu idei si cu sfaturi nu ma supar...nu stiu una la mana ce marturii sa imi aleg (va pune niste poze sa imi spuneti care va plac) iar doi la mana nu stiu de unde sa iau pahare miri cu un model mai simplu dar si elegant in acelasi timp...???astept opinii...

Joliutza
25.03.2010, 15:35:48
ajutati-ma si cu idei si cu sfaturi nu ma supar...nu stiu una la mana ce marturii sa imi aleg (va pune niste poze sa imi spuneti care va plac) iar doi la mana nu stiu de unde sa iau pahare miri cu un model mai simplu dar si elegant in acelasi timp...???astept opinii...

Mie imi place primul model.

dremilia
25.03.2010, 15:59:20
Hallo! Intrucat eu nu colaborez cu nici o firma de decoratiuni nu prea stiu de unde as putea sa fac rost de articii pt salon. Am inteles ca firmele de decorat colaboreaza cu alte firme care se ocupa cu artificii, nu le pun ei. Ati putea sa ma ajutati cu un nume ,nr tel ceva?

dvdruxandra
25.03.2010, 16:01:44

prima si ultima imi plac (sunt fan lumanarele :D)

adina_miha3la
25.03.2010, 16:04:15

la fel zic si eu..primul model
anul trecut am vazut dar pe argintiu..si nu am mai gasit...si imi pare tare rau pt ca mi-au placut
tu unde le-ai gasit?
si cat este pretul?

nikoletta
25.03.2010, 16:07:10
mie imi plac ultimele 2, mai ales pasarelele; le si pot folosi apoi. ;;)

Joliutza
25.03.2010, 16:57:11
Hallo! Intrucat eu nu colaborez cu nici o firma de decoratiuni nu prea stiu de unde as putea sa fac rost de articii pt salon. Am inteles ca firmele de decorat colaboreaza cu alte firme care se ocupa cu artificii, nu le pun ei. Ati putea sa ma ajutati cu un nume ,nr tel ceva?

Eu stiu o firma undeva pe Blvd. Mamaia, cum mergi de la Spitalul Militar spre Delfinariu, pe partea dreapta. Scrie mare "Artificii", dar nu stiu adresa exacta, si nici nr de tel.

Daca dai cautare pe google, gasesti si alte firme din Cta.

Mult succes!

elena_v_
25.03.2010, 20:20:42
toate imi plac foarte mult!mai ales ultimile 2

crisiftene86
26.03.2010, 08:49:24
toate imi plac foarte mult!mai ales ultimile 2

multumesc foarte mult ptr impresii si ptr pareri...
mie imi plac cel mai mult cei doi porumbei , reprezinta doua solnite , una de piper si una de sare...si cum in viata ai parte si de una si de alta, mai ales ca sunt si folosibili apoi...

ma mai gandesc...de fapt sa ii arat si sotului meu sa vedem ce zice si el...:D :)>-

crisiftene86
26.03.2010, 08:56:25
la fel zic si eu..primul model
anul trecut am vazut dar pe argintiu..si nu am mai gasit...si imi pare tare rau pt ca mi-au placut
tu unde le-ai gasit?
si cat este pretul?

aici sunte cele doua siteuri...sper ca nu fac reclama...:-$

pupici

dknysbox2
26.03.2010, 09:38:10
daaa si mie ultimele 2 imi plac cel mai mult, dar turturelele sau ce sunt ele sunt dementiale;)

si ptr ca tot vorbeati de invitatii, si la mine au iesit discutii de genul, eu le urasc din tot sufletul...ideea este ca a vazut toata lumea invitatia si ai lui si ai mei si s-au trezit sa comenteze ai lui dupa ce dadusem deja comanda, cu numele meu intai si dupa numele lui. oricum faptul e consumat si dc as face-o de la capat la fel as face ptr ca asa am auzit ca se face...plus ca asa mi se pare normal...si nu schimb eu ceva ptr ca comenteaza neamul lui....[-(

nikoletta
26.03.2010, 10:08:45
si ptr ca tot vorbeati de invitatii, si la mine au iesit discutii de genul, eu le urasc din tot sufletul...ideea este ca a vazut toata lumea invitatia si ai lui si ai mei si s-au trezit sa comenteze ai lui dupa ce dadusem deja comanda, cu numele meu intai si dupa numele lui. oricum faptul e consumat si dc as face-o de la capat la fel as face ptr ca asa am auzit ca se face...plus ca asa mi se pare normal...si nu schimb eu ceva ptr ca comenteaza neamul lui....[-(
nu te necaji! si eu am patit asa ceva, dar culmea discutiile au plecat de la cumnata mea care e de aceiasi varsta si care la nunta ei a trecut sotul si socrii primii.. :gen_20: nu-ti bate capul si nu te lua dupa nimeni! :)>-

crisiftene86
26.03.2010, 10:37:46
incerc sa nu-mi bat capul, dar nu prea pot. Eu sunt stresata de la mama natura :D....ce sa fac si eu :-p....oricum sper sa ma mentin pe linia asta de plutire ca si-asa slabesc eu aiurea asa, pe stres si cum acum sunt la 45 de kg...tare mi-e ca la nunta voi ajunge la 40 ....vine el sotu din voiaj in iunie si sper sa ma mai intremez pana in septembrie cand e nunta.
ms ptr incurajari, pup :*

eu una poate sa faca si sa zica ce or vrea...
merg pe principiul INDIFERENTEI...pana la urma doar e nunta mea , nu a lor...iti dai seama ca m-ar deranja daca ar comenta ceva...dar nu imi pasa...

a nu e bine , dc te stresezi asa tare...ufff de as mai slabi si eu ...de fapt ce zic de tine , sau iti dau sfaturi...k eu sunt disperata de STRESATA...:D :-B asa ca bun venit in club...cred k ma stresez prea tare , oare?

pup

adina_miha3la
26.03.2010, 14:58:38
aici sunte cele doua siteuri...sper ca nu fac reclama...:-$

pupici

imi dai un pm cu site-urile, te rog:"> ...ca eu nu mai vad nimic aici...;))...au avut grija sa le stearga...:-<

crisiftene86
26.03.2010, 15:05:54
imi dai un pm cu site-urile, te rog:"> ...ca eu nu mai vad nimic aici...;))...au avut grija sa le stearga...:-<

am trimis...:D :*

Gabi_Mihaela
27.03.2010, 10:31:32
Credeti ca este nepotrivit sa NU specific pe invitatii locul unde va fi slujba religioasa? O vom face in aer liber si nu stim exact unde, plus ca sunt sigura ca vor veni doar cei apropiati(care vor suna si vor intreba).Vreau sa trec doar "...oficierea cununiei religioase care va avea loc in Eforie Nord incepand cu ora .." :-s

alipety
27.03.2010, 13:15:09
Credeti ca este nepotrivit sa NU specific pe invitatii locul unde va fi slujba religioasa? O vom face in aer liber si nu stim exact unde, plus ca sunt sigura ca vor veni doar cei apropiati(care vor suna si vor intreba).Vreau sa trec doar "...oficierea cununiei religioase care va avea loc in Eforie Nord incepand cu ora .." :-s
este ok asa cum ai decis. noi nu am zis absolut nimic despre starea civila sau cununia religioasa, pentru ca in momentul printarii lor (iunie 2009) nu stiam exact unde si cum sau cand le vom face, astfel ca pe cei apropiati si pe cei care au dorit sa participe la starea civila, i-am informat ulterior (in saptamana nuntii).

lunabonita
27.03.2010, 13:24:17
buna miresicilor!

Am si eu o rugaminte la voi ....Daca aveti nunta acum in aprilie la unul din restaurantele Florida, Kamy`s , Siret sau Mamaia ( sau oricare altul unde sa incapa max aprox 180-200 de pers)dati-mi si mie de stire :). As vrea sa vin sa vad cum arata aranjat si sa ma hotarasc si eu pt 1local.

multumesc ..pupici!

Gabi_Mihaela
27.03.2010, 22:05:00
este ok asa cum ai decis. noi nu am zis absolut nimic despre starea civila sau cununia religioasa, pentru ca in momentul printarii lor (iunie 2009) nu stiam exact unde si cum sau cand le vom face, astfel ca pe cei apropiati si pe cei care au dorit sa participe la starea civila, i-am informat ulterior (in saptamana nuntii).

aha ok..Oricum, deja le-am dus la printat astazi..nu mai pot schimba nimic.Se pare ca nimeni nu ne-a putut ajuta in timp util... :(

alipety
27.03.2010, 23:05:02
:O dar cand vreti sa le impartiti?
nu e prea devreme?!
ale noastre au fost gata la sfarsitul lui iunie, si in 2 saptamani le-am impartit.
inteleg ca nu sunteti in tara, sa zicem o marja de o luna...dar, totusi, nu e prea devreme?!
de ce spui ca nu v-a ajutat nimeni in timp util?! cine trebuia sa va ajute?
si cum le-ai dat la printat? ce text?

aha ok..Oricum, deja le-am dus la printat astazi..nu mai pot schimba nimic.Se pare ca nimeni nu ne-a putut ajuta in timp util... :(

Gabi_Mihaela
27.03.2010, 23:22:16
:O dar cand vreti sa le impartiti?
nu e prea devreme?!
ale noastre au fost gata la sfarsitul lui iunie, si in 2 saptamani le-am impartit.
inteleg ca nu sunteti in tara, sa zicem o marja de o luna...dar, totusi, nu e prea devreme?!
de ce spui ca nu v-a ajutat nimeni in timp util?! cine trebuia sa va ajute?
si cum le-ai dat la printat? ce text?

:)) Nu le impart de pe acu! :-$ Le-am facut singurica, m-am jucat in photoshop si le-am dus la un Photo shop :)) sa le printeze, pt ca vreau sa le luam cu noi acasa (sapt viitoare venim acasa \:D/ ) sa le dam parintilor.Am lasat textul pe care l-am scris in mesajul anterior .Rugasem niste amici sa ne caute un loc frumos plus agentia pe care am angajat-o.Anyway..nu mai conteaza..

ioana_
28.03.2010, 11:06:09

Poze cu artificiile de ring.Primele 2 de la nunta mea,celelalte doua de la nunta finilor mei.Ale mele au fost de 3,5 m pentru ca a fost salonul inalt.La fini au fost de 2 - 2.5 m(nu mai stiu exact).

blonda1111
28.03.2010, 19:33:21
Poze cu artificiile de ring.Primele 2 de la nunta mea,celelalte doua de la nunta finilor mei.Ale mele au fost de 3,5 m pentru ca a fost salonul inalt.La fini au fost de 2 - 2.5 m(nu mai stiu exact).
hi hi asa o sa avem si noi. Abia asteptam sa ne dantuim in mijlocul lor :-p :>

tsukinoakari
30.03.2010, 01:05:40
Buna seara fetelor! Sunt un pic stresata pt.a nu am gasit nimic astazi. Am fost la kaufland si am aflat ca au avut arcade la oferta cu 19lei, dar nu mai au si nici nu mai aduc:( . Fantana de cioco nu am gasit nicaieri si nu stiu unde sa mai caut. Poate ati vazut voi pe undeva.[-o<

blonda1111
30.03.2010, 09:18:11
Buna seara fetelor! Sunt un pic stresata pt.a nu am gasit nimic astazi. Am fost la kaufland si am aflat ca au avut arcade la oferta cu 19lei, dar nu mai au si nici nu mai aduc:( . Fantana de cioco nu am gasit nicaieri si nu stiu unde sa mai caut. Poate ati vazut voi pe undeva.[-o<
Fantana de ciocolata , mica insa, gasesti si in bmb.;-) . e un jur de 1 mil. Cat este de performanta nu stiu, insa pretul este mititel. Mie personal mi s-a parut putin parca prea mic :-" ...Mergi sa vezi poate tie o sa iti placa.

leilush
30.03.2010, 09:48:22
nu ne pui niste poze de la nunta ta? :D
Sigur. Poftiti, va rog :)

leilush
30.03.2010, 11:41:06
f.frumoasa ai fost si aveti poze la fel de fruase (apropo, cine a facut fot?). felicitari si casa de piatra!
Multumesc ;;) :"> Ars Romantica a fost cu foto-video-dj. Au facut treaba buna. Multumesc la fel pentru urari, sa dea Domnu' (aka Allah ;-) :) ) sa avem casnicii frumoase si copii sanatosi, destepti si frumosi ! >:D<

blonda1111
30.03.2010, 11:41:33
Daca nu ma insel si nu cred ca ma insel te-am mai vazut in pozele celor de la Ars Romantica. Stiu ca ne-au aratat portofoliul lor si parca voi erati. Numai ca din povestirile lor eu stiam ca voi nu sunteti din Romania :-s..sau cel putin asa ne-au spus ei noua

crissb
30.03.2010, 11:42:07
Fetelor eu am rezolvat si cu biserica. Eram f nehotarata si pana la urma am ales o biserica pe care o cunosc , acolo ma cunoaste si preotul; este biserica Sfantul Ioan Botezatorul iar taxele sunt poate la sfert din ce am citit eu aici . Oricum sunt fericita pt ca am putut sa-mi aleg ce ora vreau eu si nu este nimeni dupa noi, ca sa ma grabeasca.
Am rezolvat si problema cu marturiile pt doamne- evantaie.

blonda1111
30.03.2010, 11:45:55
Fetelor eu am rezolvat si cu biserica. Eram f nehotarata si pana la urma am ales o biserica pe care o cunosc , acolo ma cunoaste si preotul; este biserica Sfantul Ioan Botezatorul iar taxele sunt poate la sfert din ce am citit eu aici . Oricum sunt fericita pt ca am putut sa-mi aleg ce ora vreau eu si nu este nimeni dupa noi, ca sa ma grabeasca.
Si nu ne pui si noua o poza cu eventaiele? Cat te-au costat? Si pe mine ma tenteaza ideea eventaielor, numai ca am gasit niste preturi :-<

leilush
30.03.2010, 11:45:57
Daca nu ma insel si nu cred ca ma insel te-am mai vazut in pozele celor de la Ars Romantica. Stiu ca ne-au aratat portofoliul lor si parca voi erati. Numai ca din povestirile lor eu stiam ca voi nu sunteti din Romania :-s..sau cel putin asa ne-au spus ei noua

Se poate, le-am dat voie sa arate pozele noastre. Eu sunt din Ro, sotul meu e turc din Turcia (brunet, sprancenat, e clar :P) Si in prezent locuim Bulgaria. Deci, nu au mintit :)) Am avut multi invitati straini, si le-a placut foarte mult la nunta in Romania :)

D_aka
30.03.2010, 12:46:29

Felicitari pt rezolvarea bisericii si a marturiilor!
Eu la Sf Nicolae nu am platit nici o taxa............ m-am dus, am zis ora, m-a trecut pe caiet si asta a fost tot! mi-a zis ca nu exista vreo taxa de achitat!

tsukinoakari
30.03.2010, 12:49:02
Fantana de ciocolata , mica insa, gasesti si in bmb.;-) . e un jur de 1 mil. Cat este de performanta nu stiu, insa pretul este mititel. Mie personal mi s-a parut putin parca prea mic :-" ...Mergi sa vezi poate tie o sa iti placa.
Multumesc! Imi poti spune te rog unde este bmb?

blonda1111
30.03.2010, 12:58:47
Multumesc! Imi poti spune te rog unde este bmb?
;;) Ti-am trimis pm cu magazinul. Folosisem o prescurtare sa nu fiu penalizata pentru reclama. Spor la cautari! ;))

Joliutza
30.03.2010, 13:10:47

Off topic: sunteti tare frumosi impreuna! (nu ca separat n-ati fi...)

leilush
30.03.2010, 13:27:39
Off topic: sunteti tare frumosi impreuna! (nu ca separat n-ati fi...)
^:)^ multumesc frumos! a fost minunat in ziua aceea....(nu ca in alte zile n-ar fi... :p)

crissb
30.03.2010, 15:01:43
evantaiele sunt la 3 lei bucata si sunt asemanatoare cu astea dar fara funditza.
http://webcache.googleusercontent.com/pictures/ccdad9f8cbf0340869d6daad17cabd5c_200.jpg

crissb
30.03.2010, 15:12:20
acum sper sa se vada.

dremilia
30.03.2010, 15:16:34
m-ati facut curioasa. spuneti-mi si mie ce e bmb:-? :-\

alipety
30.03.2010, 15:23:39
^:)^ multumesc frumos! a fost minunat in ziua aceea....(nu ca in alte zile n-ar fi... :p)
intr-adevar, sunteti tare frumosi. casa de piatra! <:-P

crissb
30.03.2010, 15:32:18
azi mi-am comandat si lumanarile , o sa fie crem lumanarea iar floricelele cu grena nu cu auriu cum sunt in poza.

crisiftene86
30.03.2010, 15:36:28
azi mi-am comandat si lumanarile , o sa fie crem lumanarea iar floricelele cu grena nu cu auriu cum sunt in poza.

ma bucur ptr tine. sunt frumoase...=D>

crissb
30.03.2010, 15:49:14
multumesc frumos.:*

uana
30.03.2010, 15:56:30

Deosebite, felicitari =D>
Nu mai este mult pana la nunta noastra :D

crissb
30.03.2010, 15:59:50
da Uana. Mai am de facut cate ceva dar sper sa le rezolv in aprilie cand o sa am 2 sapt de concediu. Eu am 2 joburi si stau f prost cu timpul.

adina_miha3la
30.03.2010, 20:18:51

foarte frumoase lumanarile...sa va aduca noroc
imi spui si mie site-ul, te rog?
daca iti vin lumanarile acasa..unde le tii? eu am nunta cu o sapt dupa nunta ta...si am crezut ca e inca devreme sa le cumpar.;-)

ioana_adn
30.03.2010, 22:31:12
pai unde le ai ? in ce album?
vad ca deja ti-ai facut si invitatiile ?

lam
30.03.2010, 22:36:23
pai unde le ai ? in ce album?
vad ca deja ti-ai facut si invitatiile ?

in albumul ce voi avea la nunta, nu mi-am facut invitatiile ... ink e prea devreme :D .:*

ioana_adn
30.03.2010, 23:05:41
ma gandeam eu ca alea sunt ... arata f bine . Si eu as vrea cam tot pe culorile astea , dar sa vedem intai ce ne ofera si restaurantul si daca nu ne place merg tot la agentia asta de care mi-ai zis .

am fost la targul de miresici aici in buc ( week trecut) . Era atat de aglomerat incat nu am avut chef sa stau sa ma uit in detaliu mai ales ca toti comerciantii sareau pe tine cu fel de fel de oferte /:) . M-am umplut de pliante si am plecat :)) .Sa ma anunti si pe mine cand va fi vreun targ in cta .

pupi >:D<

lam
30.03.2010, 23:11:40
ma gandeam eu ca alea sunt ... arata f bine . Si eu as vrea cam tot pe culorile astea , dar sa vedem intai ce ne ofera si restaurantul si daca nu ne place merg tot la agentia asta de care mi-ai zis .

am fost la targul de miresici aici in buc ( week trecut) . Era atat de aglomerat incat nu am avut chef sa stau sa ma uit in detaliu mai ales ca toti comerciantii sareau pe tine cu fel de fel de oferte /:) . M-am umplut de pliante si am plecat :)) .Sa ma anunti si pe mine cand va fi vreun targ in cta .

pupi >:D<

asa a fost la noi la ult targ din 28 febr in cta la pavilioane era aglomerat ... dar tot am probat o rochita :-p, urm targ la noi in cta este pe 26-28 aprilie la iaki, vrei sa vi?? poate mergem aman2 :)>- ... :*:*

crissb
31.03.2010, 00:27:07
foarte frumoase lumanarile...sa va aduca noroc
imi spui si mie site-ul, te rog?
daca iti vin lumanarile acasa..unde le tii? eu am nunta cu o sapt dupa nunta ta...si am crezut ca e inca devreme sa le cumpar.;-)
lumanarile sunt de la o firma din Cta- poti sa cauti pe net mahonevents. Costa in jur de 160 Ron setul si o sa fie gata intr-o saptamana, ma gandeam sa le tin acasa ( sper sa nu se intample nimic), o sa le pun pe parchet sau pe un dulap.

blonda1111
31.03.2010, 08:51:54
in albumul ce voi avea la nunta, nu mi-am facut invitatiile ... ink e prea devreme :D .:*
Am vazut si eu pozele tale. mai ce sa zic...avand in vedere ca mai ai 1 an si jumatate pana la nunta, si deja stii anumite lucruri sigure pe care le vei avea ...ori esti o mireasa super hotarata, ori....:-B ...

adina_miha3la
31.03.2010, 09:04:12
lumanarile sunt de la o firma din Cta- poti sa cauti pe net mahonevents. Costa in jur de 160 Ron setul si o sa fie gata intr-o saptamana, ma gandeam sa le tin acasa ( sper sa nu se intample nimic), o sa le pun pe parchet sau pe un dulap.

Multumesc frumos! da...ai dreptate..daca ai unde sa tii lumanarie, nu cred ca se intampla ceva cu ele...doar ca atunci cand vine caldura, ar fi bine sa fie agatate.:*

elena_v_
31.03.2010, 15:18:45
foarte frumoase !sa va aduca noroc!!
fetelor,mai e putin si incep nuntile!!;)):x...prea repede trece timpul,ma asteptam sa-mi bat capul mai tare cu pregatirile...na,cred ca o sa ma strofoc pe ultima suta de metri;-)

candilica
31.03.2010, 16:06:00
Pai asa e. Chiar daca aleg husele si fetele de masa pe care le-am vazut la nush care miresica, cu siguranta pt celelalte decoratiuni intervine gustul fiecareia si ceea ce ii place. Si cum suntem toate diferite... Oricum e bine sa poti vedea live cateva decoruri. E mai greu sa-ti dai seama din poze. Plus ca difera si restaurantele. Eu nush cate nunti apuc sa vad la rest. ales de mine, k va fi gata prin toamna-iarna la anu', deci alte miresici vor veni sa ma spioneze=))

Ai spionat si pozele mele ;-) ! Le-am vazut pe picasso.
Voi la ce marturii v-ati gandit?

linda_1984
31.03.2010, 20:31:11
Ai spionat si pozele mele ;-) ! Le-am vazut pe picasso.
Voi la ce marturii v-ati gandit?
:))...da...ti-am spionat pozele mai demult, cand ma gandeam la acelasi restaurant, dar am arvunit in alta parte pana la urma. Nu ne-am gandit....sa ma corectez..nu M-AM gandit ca al meu nu prea s-a implicat mai deloc,fiind plecat. Probabil in vara cand vine vreau sa stabilim impreuna si cele mai mici detalii, ca apoi cand va trebui sa comand sa nu mai stau cu telefoane,mesaje sau mail-uri pana dau de el si sa-i explic.

candilica
01.04.2010, 15:27:48
:))...da...ti-am spionat pozele mai demult, cand ma gandeam la acelasi restaurant, dar am arvunit in alta parte pana la urma. Nu ne-am gandit....sa ma corectez..nu M-AM gandit ca al meu nu prea s-a implicat mai deloc,fiind plecat. Probabil in vara cand vine vreau sa stabilim impreuna si cele mai mici detalii, ca apoi cand va trebui sa comand sa nu mai stau cu telefoane,mesaje sau mail-uri pana dau de el si sa-i explic.

Mai alt destul timp sa te gandesti! Oricum este mai dificil decat mi-am imaginat!

linda_1984
01.04.2010, 19:33:02
Yupiii.....azi am aflat si eu ca sunt printre fetele selectate pt concursul "Transforma-te in mireasa" ...... Abia astept sa vad cum se va desfasura...<:-P

nikoletta
01.04.2010, 20:37:26
Yupiii.....azi am aflat si eu ca sunt printre fetele selectate pt concursul "Transforma-te in mireasa" ...... Abia astept sa vad cum se va desfasura...<:-P
felicitari! <:-P nu cred ca ai ce pierde!!

D_aka
01.04.2010, 21:30:57

felicitari!!! te-am vazut si eu pe lista....... avand in vedere ca acest concurs este de fapt o filmare pt Agnes Toma (parca de la ei sunt rochiile) cred ca o sa se desfasoare mai bine decat altele unde a fost o debandata totala....... sper sa ai mai mult noroc de o organizare ca la carte decat am avut io la TTD-u de luna trecuta de unde fetele s-au intors f dezamagite...... eu nu pot spune decat ca m-am distrat, asa ca te sfatuiesc si pe tine acelasi lucru: DISTREAZA-TE !!! indiferent de ce vei gasi acolo!

dvdruxandra
01.04.2010, 21:56:17

felicitari si distractie placuta! :)

elena_v_
02.04.2010, 17:33:44
bvo!!=D>sa ne spui cum a fost!

linda_1984
02.04.2010, 19:59:55
Multumesc fetelor...m-am uitat si eu acum la pozele celorlalte fete...:-SS..si park toate 3 sunt 90/60/90...=))... Acum...nah..m-au selectat,m-au chemat...ma vor vedea la fata locului..Si eu abia astept sa vad cum va iesi!

Babydeey
02.04.2010, 20:15:01

Felicitari >:D< Abia asteptam sa te vedem si noi

linda_1984
02.04.2010, 20:47:44
Felicitari >:D< Abia asteptam sa te vedem si noi
Da...sper sa ne dea si noua cat mai devreme si materialul prelucrat. Cum scriam mai sus...m-au luat asa niste emotii cand am vazut pozele celorlalte fete..90/60/90.:-"

flory2006
02.04.2010, 23:45:39
Da...sper sa ne dea si noua cat mai devreme si materialul prelucrat. Cum scriam mai sus...m-au luat asa niste emotii cand am vazut pozele celorlalte fete..90/60/90.:-"
M-am uitat pe pozele tuturor castigatoarelor si nu inteleg de ce ai emotii, nu esti cu nimic mai prejos fata de ele, ma gandeam ca esti plinuta de tot repeti dimensiunile perfecte, insa nici pe departe!
Termina cu emotiile sa te ciufulesc! Succes in continuare!>:D<

Am castigat si eu 2 revisteNational Geographic Traveler, acum am vazut ;))

linda_1984
05.04.2010, 17:53:26
M-am uitat pe pozele tuturor castigatoarelor si nu inteleg de ce ai emotii, nu esti cu nimic mai prejos fata de ele, ma gandeam ca esti plinuta de tot repeti dimensiunile perfecte, insa nici pe departe!
Termina cu emotiile sa te ciufulesc! Succes in continuare!>:D<

Am castigat si eu 2 revisteNational Geographic Traveler, acum am vazut ;))
Felicitari!!! Multumesc pt incurajari

D_aka
09.04.2010, 19:30:18
am si eu o rugaminte... daca stie cineva...
magazine cu rochii de ocazie (sa zicem de nasa) in varna, bulgaria.... stiti, ati auzit de asa ceva? eu as vrea sa dau maine o fuga pana acolo si parca nu vreau sa ma duc sa bajbai... dc ma puteti ajuta, va raman recunoscatoare pe veci! :D

tsukinoakari
13.04.2010, 11:40:17
Stie cineva unde as putea gasi covor rosu pentru biserica?

uana
13.04.2010, 11:42:29
Stie cineva unde as putea gasi covor rosu pentru biserica?

Banuiesc ca la orice agentie de organizare evenimente, daca doresti sa il inchiriezi :)

Eu am alta problema, voi de cate invitatii ati facut comanda ? Avem in jur de 140 persoane care am zis noi ca ar venii sigur, insa trebuie sa dai invitatie la toata lumea, nu ? Credeti ca 140 invitatii ar fi prea multe, prea putin ? :-?

crisiftene86
13.04.2010, 11:51:58
Banuiesc ca la orice agentie de organizare evenimente, daca doresti sa il inchiriezi :)

Eu am alta problema, voi de cate invitatii ati facut comanda ? Avem in jur de 140 persoane care am zis noi ca ar venii sigur, insa trebuie sa dai invitatie la toata lumea, nu ? Credeti ca 140 invitatii ar fi prea multe, prea putin ? :-?

eu una zic ca ar trb sa faci in urmatorul fel...sa zicem ca ai 180 de familii pe care ar trb sa le inviti , tu sti exact de 140 de fam ca iti vin sigur...dar nu poti face abstractie si de restul...prin urmare trb sa dai invitatii la toata lumea fie ca vine sau nu...:D

izabelle
13.04.2010, 12:34:08
dai o invitatie la o familie , dc ei sunt 4 in familie dai o singura invitatie nu ? scrii pe plic familia si atat

crisiftene86
13.04.2010, 12:58:36
dai o invitatie la o familie , dc ei sunt 4 in familie dai o singura invitatie nu ? scrii pe plic familia si atat

dc sunt 4 persoane , merge poti sa scri am vazut la mai multe pers ...fam X si COPIII...
dar cum suntem noi...la noi suntem deja intr-o singura FAMILIE 6 persoane
dar nu ne pot da o singura invitatie , de ce?
ptr k socrii mei sunt intradevar cu acelasi nume de familie, nume pe care il voi avea si eu si cumnatii mei care au alt nume...eu prin urmare as trimite 2 sau chiar 3 invitatii , specific ptr 6 pers.

>:D<

tsukinoakari
13.04.2010, 13:13:52

As fi vrut sa-l cumpar nu sa-l inchiriez, ca sa-l pot lasa apoi bisericii. Am gasit la noi dar era lat doar de 1 m si costa in jur de 60 si ceva de lei metrul. Era foarte frumos, rosu aprins, grosut, dar mi se pare prea scump.
Cred ca 100 de invitatii ar fi ok, acum depinde si de cate persoane singure vin la nunta. Dar presupunand ca familia este de 2 persoane(desi pot fi mai multi) si tu ai da 140 de invitatii, se presupune ca ai invita 280 de persoane. Trebuie sa ai o lista clara cu familiile pe care le inviti, asa iti va fi mai usor.>:D<

elena_v_
13.04.2010, 13:16:49

pai ar fi bine sa dai invitatii la toata lumea,nu numai celor care vin aproape sigur...eu asa voi face

elena_v_
13.04.2010, 13:20:34
dc sunt 4 persoane , merge poti sa scri am vazut la mai multe pers ...fam X si COPIII...
dar cum suntem noi...la noi suntem deja intr-o singura FAMILIE 6 persoane
dar nu ne pot da o singura invitatie , de ce?
ptr k socrii mei sunt intradevar cu acelasi nume de familie, nume pe care il voi avea si eu si cumnatii mei care au alt nume...eu prin urmare as trimite 2 sau chiar 3 invitatii , specific ptr 6 pers.

>:D<
ai dreptate,pana sa ma marit,nu am primit invitatii pe numele meu ci al tatalui ,pentru ca aveam si acelasi domiciliu.dar ,dupa nunta,ma astept sa primesc invitatie special:D

uana
13.04.2010, 13:25:37
pai ar fi bine sa dai invitatii la toata lumea,nu numai celor care vin aproape sigur...eu asa voi face

Iti dai seama ca dau invitatii la toata lumea :D
Pana la urma am dat comanda de 135 invitatii, ce'o fi , o fi :)

izabelle
13.04.2010, 13:34:08
Iti dai seama ca dau invitatii la toata lumea :D
Pana la urma am dat comanda de 135 invitatii, ce'o fi , o fi :)
si la cate pers te astepti 140 ? te intreb asa ca sa imi fac si eu o idee , ca eu ma gandeam dc ma astept la 160 de oam sa fac comanda de 130-140

uana
13.04.2010, 13:47:39
si la cate pers te astepti 140 ? te intreb asa ca sa imi fac si eu o idee , ca eu ma gandeam dc ma astept la 160 de oam sa fac comanda de 130-140

Da, cam la 140 persoane ; in mare am calculat ca imi trebuiesc vreo 110 invitatii si am mai pus pana la 135 sa fiu sigura. Acum sa vedem daca ajung, daca nu, o sa ii scot ochii mamei ca ea era cu gura mare ca sunt multe invitatii :D

nikoletta
13.04.2010, 14:05:39
noi am avut comandate 100 (+3 cadou) invitatii si au venit in jur de 140-145 persoane, dar am impartit toate invitatiile.

Gabi_Mihaela
13.04.2010, 14:14:44

Noi la aprox 150 persoane am facut 100 invitatii..si ne raman destule cu siguranta.La cupluri le revine cate una, putini sunt cei care sunt singuri...Si oricum sunt cei la care trebuie sa le dai din respect, dintr-un gen de obligatie morala.100 cred ca ar fi suficiente ;)

elena_v_
13.04.2010, 14:18:16
Da, cam la 140 persoane ; in mare am calculat ca imi trebuiesc vreo 110 invitatii si am mai pus pana la 135 sa fiu sigura. Acum sa vedem daca ajung, daca nu, o sa ii scot ochii mamei ca ea era cu gura mare ca sunt multe invitatii :D
pai daca nu vor fi de ajuns,mai poti comanda si altele

izabelle
13.04.2010, 19:35:21
da pe site-ul ala care vreau eu trebuie sa comanzi min 20

uana
13.04.2010, 20:18:16
da pe site-ul ala care vreau eu trebuie sa comanzi min 20

Da, am vazut si eu :)

dknysbox2
14.04.2010, 08:10:53
Neata fetelor! sunt singura matinala pe aici?/:)

crisiftene86
14.04.2010, 08:13:37

nu mai suntsi eu ar asa mai rarut:D

flory2006
14.04.2010, 08:38:52
Si eu!:D~o)

vasy_in_lov3
14.04.2010, 10:36:51
Neatza fetelor!!!Am si eu o intrebare stiti cumva cat mai e gramul de aur prin cta ca eu azi maine vreau sa imi iau verighetele...va pupic

uana
14.04.2010, 10:39:38
Neatza fetelor!!!Am si eu o intrebare stiti cumva cat mai e gramul de aur prin cta ca eu azi maine vreau sa imi iau verighetele...va pupic

Ce'ai facut cu rochia pana la urma ?

In jur de 80 - 100 lei.

vasy_in_lov3
14.04.2010, 10:45:08
Ce'ai facut cu rochia pana la urma ?

In jur de 80 - 100 lei.

o sa o iau direct facuta din bulgaria..am fost am vazut si acum ramane sa ma decid..am si probat una dar nu pot sa o atasez ca e cam mare poza

elena_v_
14.04.2010, 14:44:50
;))buna,fetelor!!unde anume e magazinul cu articole pentru nunti de la halta..am fost acolo sa caut cate ceva si nu l-am gasit...mi-am luat totusi de acolo pot pourri pentru marturii...

apropo,cam cat costa artificiile pentru tort?

D_aka
14.04.2010, 15:06:56
;))buna,fetelor!!unde anume e magazinul cu articole pentru nunti de la halta..am fost acolo sa caut cate ceva si nu l-am gasit...mi-am luat totusi de acolo pot pourri pentru marturii...

apropo,cam cat costa artificiile pentru tort?

articole de nunti la halta traian?? nici nu stiam ca exista! acolo stiam ca-s ase mall, confiscatele, magazinele de mobila! io stiam ca magazin pt nunti e la hala histria de pe varianta...

D_aka
14.04.2010, 15:07:55
o sa o iau direct facuta din bulgaria..am fost am vazut si acum ramane sa ma decid..am si probat una dar nu pot sa o atasez ca e cam mare poza

de unde din bulgaria?

vasy_in_lov3
14.04.2010, 15:27:11
de unde din bulgaria?

din varna este un magazin micut al unei cuunostinte...dar are f multe modele de rochii

skoompik
14.04.2010, 17:15:05
Buna miresici de Constanta,
Am si eu o rugaminte care are sa-mi dea un nr de telefon sau sa-mi recomande o fata/femeie pentru machiaj, care sa vina acasa in ziua nuntii, si pentru coafor...care stiti ca sunt mai bune si cat cer.
Multumesc!

elena_v_
14.04.2010, 17:47:08
articole de nunti la halta traian?? nici nu stiam ca exista! acolo stiam ca-s ase mall, confiscatele, magazinele de mobila! io stiam ca magazin pt nunti e la hala histria de pe varianta...
:">:">inseamna ca am inteles eu gresit,tot de pe forum...ehhehe,data viitoare merg la histria,ms mult

D_aka
14.04.2010, 20:24:44
din varna este un magazin micut al unei cuunostinte...dar are f multe modele de rochii

si unde erai cand am bazait io ca plec in varna si vreau sa stiu magazine??!! are numai rochii de mireasa sau si de ocazie? oricum dc nu-i secret, zi si mie o adresa ca poate mai dau o fuga... ;)):D

maria_27
14.04.2010, 23:05:47
sa fie intr-un ceas bun miresici
sunt noua pe aici dar cred ca si cea mai disperata pt.ca sunt departe de tara si nu prea stiu de unde pot sa-mi gasesc si eu invitatii mai ieftine si frumoase rochia rebuie sa o iau in agust cand vin acasa si intru in depresie am senzatia ca nu am sa am timp nici de nasi nu suntem siguri sunt disperata:((:((:((

a mai facut cineva nunta la restaorantul Siret din mamaia
eu fac acolo si am cam 300 oare am loc?????????????????

uana
14.04.2010, 23:26:47
sunt noua pe aici dar cred ca si cea mai disperata pt.ca sunt departe de tara si nu prea stiu de unde pot sa-mi gasesc si eu invitatii mai ieftine si frumoase rochia rebuie sa o iau in agust cand vin acasa si intru in depresie am senzatia ca nu am sa am timp nici de nasi nu suntem siguri sunt disperata:((:((:((

Felicitari si nu dispera ! :)
Pentru invitatii, daca doresti sa le achizionezi online poti intra aici : http://www.miresici.ro/showthread.php?t=11779&page=57

Vezi ca este si topic cu restaurantul ales de tine, poate gasesti acolo raspunsurile care le cauti :)
Spor la pregatiri, mai ai timp, cu calm si se rezova toate ;))

blonda1111
15.04.2010, 07:13:08

vara-miu are la siret in iulie parca:d. Nu stiu sigur ca nu mi-a dat inca invitatia si nu am mai vb cu el. ;))

maria_27
15.04.2010, 09:58:54
:Aai UANA mersi mult pt.mesajul de aseara uite azi am primit o veste buna am gasit nasi am intrat si une mi-ai spus tu sa vad de restaurant o sa fie o problrema cu invitati(am multi )dar o sa mai tai din ei ca eu vreau distractie nu sa se calce lumea pe picioare
multam fain cred ca am inceput sa am incredere in mine

uana
15.04.2010, 10:04:47
:Aai UANA mersi mult pt.mesajul de aseara uite azi am primit o veste buna am gasit nasi am intrat si une mi-ai spus tu sa vad de restaurant o sa fie o problrema cu invitati(am multi )dar o sa mai tai din ei ca eu vreau distractie nu sa se calce lumea pe picioare
multam fain cred ca am inceput sa am incredere in mine

Ma bucur sa aud asta; oricum nu o sa iti vina toate persoanele invitate :)
Ai mai taiat ceva de pe lista, acum treci la urmatorul punct :D

elena_v_
15.04.2010, 14:46:53

buna,maria!bine ai venit!!avem nunta in aceeasi zi;))!
frumoasa biserica ti-ai ales!spor la pregatiri in continuare si ai incredere,nu dispera ca ai destul timp pentru pregatiri..important e sa te bucuri de ele!
pe mine m-au ajutat mult celelalte miresici de aici si m-am dus la fix,la recomandarile lor!>:D<doar localul l-am ales fara sa le cer parerea...sper sa ma ierte ca nu le-am implicat si pe ele,dar nici eu nu prea am fost de fata cand al meu iubit s-a hotarat asupra lui
spor la pregatiri!!sa ai o nunta mai frumoasa decat iti imaginezi!!

sti cumva cam ce pret au artificiile pentru tort?

skoompik
15.04.2010, 15:33:25
pt maria_27 invitatii ieftine: sau
Fetelor spuneti-mi si mie va rog unde va coafati si va machiati in ziua nuntii ?!
Multumesc!

aroma_de_portocale
15.04.2010, 15:34:50
Buna fetelor! am revenit dupa ceva pauza.....ceva noutati?

skoompik
15.04.2010, 15:37:34
:( sau măcar dați-mi și mie un sfat unde să mă duc...coafor machiaj...

D_aka
15.04.2010, 16:10:45
:( sau măcar dați-mi și mie un sfat unde să mă duc...coafor machiaj...

eu mi-am ales coaforul si bineinteles locul pentru machiaj pe principiul cat mai aproape de casa... le-am incercat la civila, mi-a placut ce au facut asa ca am fixat si pt nunta detaliile.

elena_v_
15.04.2010, 16:16:18
pt maria_27 invitatii ieftine: sau
Fetelor spuneti-mi si mie va rog unde va coafati si va machiati in ziua nuntii ?!
Multumesc!
multumesc pentru site-uri!m-am uitat si eu pe ele>:D<pretul afisat e doar pentru invitatie?textul se plateste separat ?

skoompik
15.04.2010, 19:20:02
Da sunt fara text, si pe publiserv e fara tva pretul. Dintre toate siturile posibile cu invitatii astea au cele mai mici preturi eu am cautat...Nu ai pentru ce! :*

Multumesc ptr sfat D aka. O sa incerc sa caut mai aproape de casa!

D_aka
15.04.2010, 20:27:00
Multumesc ptr sfat D aka. O sa incerc sa caut mai aproape de casa!

nu ai pentru ce.... hai sa-ti spun si logica pentru care am ales asa: in ziua respectiva este imposibil sa nu se intarzie la coafat sau machiaj, si daca e drum lung pana acasa nu stii cat iti ia pe drum cu semafoare, poate ambuteiaje fiindca e in mijlocu' verii....... plus, la mine, eu nu cred ca o sa am masina la dispozitie si sa ma trambalez prin taxi cu voalu' de 3 m in par..... mai bine mai aproape de casa! asta a fost logica mea, iar dc am si nimerit pe cineva care sa lucreze bine .... s-a votat!

spor la cautari!

Luciana_85
15.04.2010, 21:22:28
buna,maria!bine ai venit!!avem nunta in aceeasi zi;))!
frumoasa biserica ti-ai ales!spor la pregatiri in continuare si ai incredere,nu dispera ca ai destul timp pentru pregatiri..important e sa te bucuri de ele!
pe mine m-au ajutat mult celelalte miresici de aici si m-am dus la fix,la recomandarile lor!>:D<doar localul l-am ales fara sa le cer parerea...sper sa ma ierte ca nu le-am implicat si pe ele,dar nici eu nu prea am fost de fata cand al meu iubit s-a hotarat asupra lui
spor la pregatiri!!sa ai o nunta mai frumoasa decat iti imaginezi!!

sti cumva cam ce pret au artificiile pentru tort?

Eu mi-am luat ieri artificii ptr tort, 12 lei, pachetul de 6 bucati, din Tomis 3, la etaj, unde este magazinul cu multe articole ptr nunti.

rebela_04
15.04.2010, 23:29:52

eu am avut 334 si au incaput iar ringul de dans a ramas in mijloc destul de mare. Stai linistita!

elena_v_
16.04.2010, 10:38:23
[/B]

Eu mi-am luat ieri artificii ptr tort, 12 lei, pachetul de 6 bucati, din Tomis 3, la etaj, unde este magazinul cu multe articole ptr nunti.
mersi frumos pentru raspuns!acolo am gasit si eu la acelasi pret...si e si aproape de casa..cred ca merg acolo sa cumpar>:D<
aveam nevoie de confirmarea voastra...nu fac nimic pe ascuns:));-)

Luciana_85
16.04.2010, 11:28:20
mersi frumos pentru raspuns!acolo am gasit si eu la acelasi pret...si e si aproape de casa..cred ca merg acolo sa cumpar>:D<
aveam nevoie de confirmarea voastra...nu fac nimic pe ascuns:));-)

Ptr putin >:D< Era cel mai bun pret. M-a interesasem si la dumy cu mult timp inainte, si era o bucata 8 lei.

maria_27
16.04.2010, 13:03:14
maultumesc mult rebele
m-am mai linistit si am vazut pozele si filmarile de pe youtube este perfect
dar spune-mi de unde ai luat tortul
Fetelor cum o sa procedati asteptati invitati la intrare cu sampanie si dupa o sa puneti valsul mirilor???????
eu sunt machedoanca si mie o sa-mi cante o formatie machidoneasca dar bine nu conteaza ca trebuie sa stie ei

REBELA-----am vazut ca tu ai imbracat scaunele cu crem eu le voi face cu verde din cauza tavanului ce parere ai?
Si meniul-ce ai ales cu peste sau fara eu as opta fara si cat tea costat?
te tog mai spun-mi si cum a fost serviciul (ospatari)
NU am sa mai fac cununia religioasa la SF.MINA
am sa o fac in oras la sotul meu in Ovidiu din respect pt. soacra mea

crissb
16.04.2010, 13:22:03
Eu am fost la o nunta anul trecut la Siret, aranjamentele erau cu mov si au dat f bine. In loc de sarmale au avut saramura de pui cu mamaligutza, acum fiecare ce prefera.....A fost f haios un prieten care imi spune a doua zi " fata eu tin minte tot de aseara cu toate ca am baut, dar nu-mi aduc aminte cand am mancat sarmalele ":))

skoompik
16.04.2010, 13:24:52
Eu am vazut artificii pentru tort la halta traian in cladirea din curtea patiseriei (la etajul 1) si erau pana in 10 lei 4 buc...

face cineva cursuri de dans?...si daca da unde si cat costa?

maria_27
16.04.2010, 13:31:32
Skoompik-nu am inteles unde sa caut invitatiile

CRISSB- eu am inteles ca fiecare alege meniul
Eu vreau sarmale

skoompik
16.04.2010, 14:25:42
intri pe www. publiserv.ro sau pe cataloginvitatii.ro acolo le gasesti pe cele mai ieftine...pe publiserv.ro sunt fara tva si fara taxa de personalizare (adica text) iar pe celalalt site numai textul nu e inclus. daca nu reusesti sa intri lasa idul d mess si cand vad mesajul t bag in lista si iti zic. >:D<

maria_27
16.04.2010, 14:46:25
multam fain am sa intru

mariamihai_27 adresa de mes

adina_miha3la
16.04.2010, 15:56:03
intri pe www. publiserv.ro sau pe cataloginvitatii.ro acolo le gasesti pe cele mai ieftine...pe publiserv.ro sunt fara tva si fara taxa de personalizare (adica text) iar pe celalalt site numai textul nu e inclus. daca nu reusesti sa intri lasa idul d mess si cand vad mesajul t bag in lista si iti zic. >:D<

eu am intrat pe puliserv si am dat sa-mi calculeze pt 200 invitatii.....mi-a calculat cu tot cu tva si taxa de personalizare...adica vreau sa spun ca sunt incluse si astea;))

Luciana_85
16.04.2010, 16:38:54
face cineva cursuri de dans?...si daca da unde si cat costa?

Noi ne-am apucat de dans...pana acum am facut 4 sedinte..mai avem putin si terminam coregrafia. Ne-am dus la Marian Cristea, are sala vis-a-vis de Casa de Cultura (pe I. L. Caragiale)...costa 150 euro sedinte nelimitate.
Daca vrei mai multe informatii trimite-mi pm.

crissb
16.04.2010, 16:51:06
Vreau si eu nr lui de telefon daca se poate. Multumesc

Luciana_85
16.04.2010, 17:00:01
Vreau si eu nr lui de telefon daca se poate. Multumesc

Ok..iti trimit pm

skoompik
16.04.2010, 21:47:56
eu am intrat pe puliserv si am dat sa-mi calculeze pt 200 invitatii.....mi-a calculat cu tot cu tva si taxa de personalizare...adica vreau sa spun ca sunt incluse si astea;))

aa...nuu ziceam k nu este inclus pretul cand dai pe vizualizarea invitatiilor adik trb sa calculezi ca sa iti dea si tva si taxa personalizare. :)

adina_miha3la
16.04.2010, 22:13:01
aa...nuu ziceam k nu este inclus pretul cand dai pe vizualizarea invitatiilor adik trb sa calculezi ca sa iti dea si tva si taxa personalizare. :)

scuze....am inteles eu aiurea=P~

maria_27
16.04.2010, 23:05:01
am intrat si am vazut invitati
si culmea acum nu ma pot hotara

dknysbox2
17.04.2010, 10:09:34
Fetelor Am si eu o intrebare ptr cele care au avut deja nunta si nu numai, dc au luat lectii de dans si unde anume si cu cat, dc se poate sa imi dati niste detalii ar fi perfect. Vreau sa ma interesez de pe acum ca in iunie sa ma apuc de cursuri. Multumesc!:*

elena_v_
17.04.2010, 11:01:21
am intrat si am vazut invitati
si culmea acum nu ma pot hotara
eu,nici aseara nici azi nu pot sa vad decat prima pagina cu invitatii,nu stiu de ce nu pot si pe urmatoarele.vorbesc de publiserv

maria_27
17.04.2010, 17:35:46
in principiu nici pe mine nu ma lasat dar dupa mai multe incercari am reusit
sunt multe

zana01
17.04.2010, 19:23:38
Fetelor,

spuneti-mi si mie unde gasesc niste lumanari crem rotunde, groase, scurte pt pe masa, in aranjamentul floral. Da nu la bamboo ca acolo sunt 10 ron bucata si eu am nevoie de vreo 80 :(,ceva mai ieftine dc se poate

mercic

Fetelor,

spuneti-mi si mie unde gasesc niste lumanari crem rotunde, groase, scurte pt pe masa, in aranjamentul floral. Da nu la bamboo ca acolo sunt 10 ron bucata si eu am nevoie de vreo 80 :(,ceva mai ieftine dc se poate

mercic

ceva de genul asta ca forma si dimensiune

blonda1111
17.04.2010, 20:01:35
ceva de genul asta ca forma si dimensiune
Incerca in bucuresti, in dragonul rosu. Acolo sigur vei gasi preturi f bune comparativ cu ce este pe piata.

maria_27
18.04.2010, 04:19:23
cum pot sa postez o poza

cred ca am reusit sau ma inselo:-)

Joliutza
18.04.2010, 09:46:39
cred ca am reusit sau ma inselo:-)

Da, ai reusit. Ce e asta, rest. Siret cumva?

maria_27
18.04.2010, 11:49:39
da,asa o sa fie la noi la nunta

lilici
18.04.2010, 14:42:07
buna miresici din cta

cine se marita in oct 2010?

zana01
18.04.2010, 21:55:13
Incerca in bucuresti, in dragonul rosu. Acolo sigur vei gasi preturi f bune comparativ cu ce este pe piata.

merci, buna idee. si la ikea o sa ma mai uit.

si inca una: unde gasesc sa inchiriez o masina de facut baloane:D?

pup

Tarya
19.04.2010, 15:25:51
A trecut si nunta mea.Mi-as fi dorit sa tina o saptamana....a trecut asa de repede. Mi-au venit toti invitatii, salonul a aratat minunat, de mancare am fost incantati, muzica afost exceptionala, in afara de momentele in care se lua masa ringul a fost in permanenta plin, ne-am distrat de minune, ca la cea mai tare petrecere la care am fost vreodata. Doar vreo 4 insi au plecat pe la 2, restul au plecat toti abia dupa 4-5 dimineata. A fost totul de vis, abia astept sa iasa pozele si filmarea sa pot sa ma bucur inca o data de aceasta minunata amintire.

crisiftene86
19.04.2010, 15:46:58
A trecut si nunta mea.Mi-as fi dorit sa tina o saptamana....a trecut asa de repede. Mi-au venit toti invitatii, salonul a aratat minunat, de mancare am fost incantati, muzica afost exceptionala, in afara de momentele in care se lua masa ringul a fost in permanenta plin, ne-am distrat de minune, ca la cea mai tare petrecere la care am fost vreodata. Doar vreo 4 insi au plecat pe la 2, restul au plecat toti abia dupa 4-5 dimineata. A fost totul de vis, abia astept sa iasa pozele si filmarea sa pot sa ma bucur inca o data de aceasta minunata amintire.

FELICITARI, CASA DE PIATRA!!!<:-P<:-P:madlaugh:
sa fiti mereu sanatosi, fericiti, si vesnic IUBITI...
ma bucur ca a iesit cum ai vrut...:x>:D<
ast pozele.:D

adina_miha3la
19.04.2010, 15:49:55

>:D<Ma bucur pt tine. Casa de piatra si sa fiti sanatosi..Abia astept sa vad poze... Mai am si eu mai putin de 3 luni:-SS

blonda1111
19.04.2010, 17:02:14
Felicitari!!! Casa de piatra>:D<! Sa va iubiti si sa fiti fericiti!

linda_1984
19.04.2010, 17:11:21

CASA DE PIATRA!!! Sa fiti sanatosi,frumosi si sa va iubiti k in prima zi!!!

elena_v_
19.04.2010, 17:39:59
CASA DE PIATRA SI MULTA FERICIRE!!!>:D<
ma bucur ca a iesit totul foarte bine si ca te-ai distrat!!! asteptam pozele!!si detalii

crisstallus_cris
19.04.2010, 18:17:51
Casa de piatra si multa fericire!

Gabi_Mihaela
19.04.2010, 19:00:58

Casa de piatra! Felicitari!

Tarya
19.04.2010, 21:48:48
Multumesc mult fetelor. Si eu abia astept pozele:x!!!>:D<

lilici
20.04.2010, 07:11:29
casa de piatra si multa fericire

pup

dvdruxandra
20.04.2010, 08:21:00

CASA DE PIATRA si numai impliniri!... acum ca a trecut nunta, te asteptam si in randul burticilor :D

asteptam de acum impresii de la urmatoarele miresici de pe lista, Jade84, car are nunta sambata aceasta si Dremilla, sambata viiitoare :)

nikoletta
20.04.2010, 11:21:14
CASA DE PIATRA si numai bucurii si de acum incolo!! >:D<

uana
20.04.2010, 12:09:31
Astazi am ridicat si eu invitatiile de la posta !

Casa de piatra Tarya si asteptam cu nerabdare pozeleee ;))

elena_v_
20.04.2010, 15:59:11
Astazi am ridicat si eu invitatiile de la posta !

Casa de piatra Tarya si asteptam cu nerabdare pozeleee ;))
bravo!!sa-ti aduca multi invitati!!

dremilia
20.04.2010, 19:41:14
asteptam de acum impresii de la urmatoarele miresici de pe lista, Jade84, car are nunta sambata aceasta si Dremilla, sambata viiitoare :)
Nuuuu, e peste 3 sapt nunta mea, pe 8 mai:Dnu ma speria ca mai am multe de facut:-s

D_aka
20.04.2010, 19:53:51
Nuuuu, e peste 3 sapt nunta mea, pe 8 mai:Dnu ma speria ca mai am multe de facut:-s

mai... la tine pe numaratoare zice ca mai ai 2 sapt si 3 zile... io zic sa bagi forja!:D

dremilia
20.04.2010, 20:00:44
mai... la tine pe numaratoare zice ca mai ai 2 sapt si 3 zile... io zic sa bagi forja!:D
hi hi, da ok asa e!dar tot nu e sambata viitoare
:-p

Imi puteti spune si mie unde gasesc bombonele din acelea pt marturii? ca in carrefour nu sunt.

D_aka
20.04.2010, 20:09:45
Imi puteti spune si mie unde gasesc bombonele din acelea pt marturii? ca in carrefour nu sunt.

de la metro a luat prietena mea. erau la cutii din alea ca de iaurt la 1 kg. sper sa mai aiba fiindca ea a luat anu trecut...

dremilia
20.04.2010, 21:03:55
de la metro a luat prietena mea. erau la cutii din alea ca de iaurt la 1 kg. sper sa mai aiba fiindca ea a luat anu trecut...
aha,ok multumesc

aroma_de_portocale
20.04.2010, 22:28:44
la selgros in pungi de 500 de gr sau 1 kg, parca si in real am vazut...

dvdruxandra
21.04.2010, 08:03:56

offff,am incurcat 8-}....atunci iti urez mult spor in continuare, stiu cum e pe ultima 100 de metri...

cristina_ct
21.04.2010, 14:33:21
Casa de piatra!!!! asteptam poze :*

maria_27
21.04.2010, 15:13:51
casa de piatra Cristina si sa fiti fericiti pana la adanci batraneti sa aveti parte de bucurii si copii multi si [email protected]};-

azi am probat 2 rochi ce parere aveti

blonda1111
21.04.2010, 15:51:13
Foarte frumoasa amandoua:) !

crisiftene86
21.04.2010, 15:58:06
Foarte frumoasa amandoua:) !

IDEM:*:">...frumos

dvdruxandra
21.04.2010, 18:04:52

frumoase amandoua, dar parca prima te avantajeaza cel mai bine :)

tsukinoakari
21.04.2010, 21:17:15
Stiti pe undeva un depozit de flori?[-o<

uana
21.04.2010, 21:24:52

Pe varianta, aproape de zona unde se tine oborul duminica, sau aproape de Energia, nici nu mai stiu exact, oricum prin zona aceea :)>-
O sa vezi daca mergi pe acolo, o multime de flori si ghivece atarnate :D

tsukinoakari
21.04.2010, 21:34:04
Pe varianta, aproape de zona unde se tine oborul duminica, sau aproape de Energia, nici nu mai stiu exact, oricum prin zona aceea :)>-
Multumesc mult! O sa incerc acolo, poate ma hotarasc sa-mi fac singura buchetul.

D_aka
22.04.2010, 08:43:05

sigur vinde si flori taiate ala? io stiam ca are numa ghivece acolo!

D_aka
22.04.2010, 08:54:27

depozite de flori (taiate) io stiu ca-s 3 in cta... din pacate numa' unuia ii stiu adresa fiindca am fost acolo ... pentru celelalte 2 cunosc numai zona in care se gasesc... primul este pe str. caraiman, iar intrarea e fata in fata cu oil terminal. al 2-lea depozit stiu ca este pe str interioara 1 dar nu stiu sigur unde de-a lungul strazii... iar al 3-lea am inteles ca ar fi pe undeva prin spatele vaporasului de la iesirea spre valu' din cta dar ala chiar nu stiu nimic de el... nici macar o pozitie orientativa, o straduta, ceva...

elena_v_
22.04.2010, 10:04:56
casa de piatra Cristina si sa fiti fericiti pana la adanci batraneti sa aveti parte de bucurii si copii multi si [email protected]};-

amandoua imi plac foarte mult!

uana
22.04.2010, 10:39:35

Eu personal nu am fost acolo, mi'a spus o prietena ca a fost mama ei acolo de si'a luat niste ghivece cu flori pentru in curte si a luat un buchet si pentru in casa ( asta in preajma Craciunului).
Sper sa nu fi dat cu bata in balta .
Apropo, la restaurant ajung abia pe luni, pentru ca Elena T. este plecata la Bucuresti, asa ca te tin la curent !

uana
22.04.2010, 10:41:37

Personal, imi place cum iti sta cu a2a rochita si modelul tot celei de'a doua imi place ;))

Joliutza
22.04.2010, 10:49:36

Mie imi place prima mai mult, desi ambele sunt frumoase.

dreya_Elle
22.04.2010, 11:26:19
sigur vinde si flori taiate...am luat eu personal ;-)

D_aka
22.04.2010, 13:06:39
Eu personal nu am fost acolo, mi'a spus o prietena ca a fost mama ei acolo de si'a luat niste ghivece cu flori pentru in curte si a luat un buchet si pentru in casa (asta in preajma Craciunului).
Sper sa nu fi dat cu bata in balta .
Apropo, la restaurant ajung abia pe luni, pentru ca Elena T. este plecata la Bucuresti, asa ca te tin la curent !

eee, inseamna ca au si flori taiate... e bine, eu stiam de la mama mea ca nu au decat ghivece acolo!
despre restaurant: ok, nici o problema, msk mult!

Gabi_Mihaela
22.04.2010, 14:33:02
Gata, m-am hotarat si am si dat comanda.Voi purta rochia Reese (http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?page=14&style=A3240) iar la verighete oscilam intre 4 modele...le atasez.Mi-e frica de cele cu pietre ca s-ar putea sa cada si pana le trimit in romania sa le puna la loc...:(

skoompik
22.04.2010, 14:57:26
Gata, m-am hotarat si am si dat comanda.Voi purta rochia Reese (http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?page=14&style=A3240) iar la verighete oscilam intre 4 modele...le atasez.Mi-e frica de cele cu pietre ca s-ar putea sa cada si pana le trimit in romania sa le puna la loc...:(

Buna, vad ca ai nunta in aceeasi zi cu mine :D...eu mi-am luat verighetele cu pietre si am intrebat-o p domnisoara d acolo ( pe care o cunosteam) daca s-au adus la reparat din cauza ca le-a cazut pietrele si mi-a zis k nu, ca au modelul d 4 ani p piata si nu s-a intors nimeni cu ele. (Eu le-am comandat de la Reinaldo.) Mie personal imi plac primele 2 modele. Acuma trb sa va ganditi ca le veti purta toata viata...

elena_v_
22.04.2010, 15:00:13
super rochia,bvo!!s-o porti cu placere!!
cat priveste verighetele...al treilea model seamana cu al meu,deci imi place cel mai mult ,dar si al patrulea e frumos
si mie mi-era cam sa cumpar verighete cu pietricele desi arata foarte bine

crisiftene86
22.04.2010, 15:52:13
Buna, vad ca ai nunta in aceeasi zi cu mine :D...eu mi-am luat verighetele cu pietre si am intrebat-o p domnisoara d acolo ( pe care o cunosteam) daca s-au adus la reparat din cauza ca le-a cazut pietrele si mi-a zis k nu, ca au modelul d 4 ani p piata si nu s-a intors nimeni cu ele. (Eu le-am comandat de la Reinaldo.) Mie personal imi plac primele 2 modele. Acuma trb sa va ganditi ca le veti purta toata viata...

avem toate in aceeasi zi...si tot cu pietre mi-am comandat...asa am zis si eu ...dar mi-au placut prea mult..

crisiftene86
22.04.2010, 15:53:54

sa fie intr-un ceas, bun , frumoasa ROCHITA>:D<
si mie imi plac primele doua, dc iti place cu pietre ia-le ...om vedea noi cum or fi in viitor...tot cu pietre am facut si eu comanda la atelierul de verighete din cta...
;-)pup

Joliutza
22.04.2010, 15:55:51

Rochia e superba, iar ca verighete, mie imi place ultimul model.

dvdruxandra
22.04.2010, 16:21:56
Rochia e superba, iar ca verighete, mie imi place ultimul model.

subscriu...

izabelle
22.04.2010, 16:29:49
avem toate in aceeasi zi...si tot cu pietre mi-am comandat...asa am zis si eu ...dar mi-au placut prea mult..
si eu tot pe 28 :) aveti si actele in aceeasi zi? :D

skoompik
22.04.2010, 17:02:34
Multumesc mult! O sa incerc acolo, poate ma hotarasc sa-mi fac singura buchetul.
Depozit de flori de la capatul liniei 5...mergi putin spre sere si e pe partea stanga, dupa un magazin alimentar, un depozit foarte mare de flori (trebuie sa faci stanga pe langa depozit)...le aduc direct din Olanda (cunosc patronii).

skoompik
22.04.2010, 17:04:55
Nu am vrea sa le facem in aceeasi zi pentru k alergam prea mult, in principiu cu o zi inainte facem actele dar pana atunci poate ne razgandim :P

Noi 2 facem la aceeasi biserica :))...numai k eu sunt programata mai tarziu k vreau sa lenevesc cat mai mult in ziua aia :))