PDA

Versiunea completa : Miresici din Constanta - discutii despre nunta

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30

izabelle
22.04.2010, 17:13:49
noi o sa facem in acceasi zi :) si la biserica la 5 jum

skoompik
22.04.2010, 17:15:47
noi o sa facem in acceasi zi :) si la biserica la 5 jum
noi venim cu 2 ore in urma voastra la altar :) adik la 7:30...:D

izabelle
22.04.2010, 17:18:05
si vreti sa faceti poze pana la 19 30 ?

skoompik
22.04.2010, 17:21:31
si vreti sa faceti poze pana la 19 30 ?
O sa avem sedinta foto la o saptamana 2 dupa nunta...adik vom face numai cateva poze inainte de nunta...cu prietenii (motociclisti) :P

cum stai cu pregatirile?...ti-ai luat rochita?

izabelle
22.04.2010, 17:29:35
rochia o iau in mai u?

skoompik
22.04.2010, 17:32:44
rochia o iau in mai u?
Am comandat-o ieri k dureaza 2 luni sa o aduca si nu am incredere ca va veni perfect asa k prefer sa o comand mai devreme in cazul in kre necesita mici modificari sa nu alerg prea mult p ultima suta de metri cum patit viitoarea mea nasica i-a adus rochita cu o zi inainte d nunta d n-a mai putut sa doarma noaptea :P...nu e tarziu nici in mai sa stii doar k eu m-am grabit k sa mai tai din ele de pe lista :))

spuneti-mi si mie ce preturi pentru tort ati gasit prin oras...eu n-am fost decat la o cofetarie (mi-a recomandat cineva ca sunt foarte seriosi si sunt ieftine fata de restul) pe Unirii, aici martipanul era 55 lei kg...deci de la 55 lei/kg in jos erau preturile...

dremilia
22.04.2010, 17:40:19
spuneti-mi si mie ce preturi pentru tort ati gasit prin oras...eu n-am fost decat la o cofetarie (mi-a recomandat cineva ca sunt foarte seriosi si sunt ieftine fata de restul) pe Unirii, aici martipanul era 55 lei kg...deci de la 55 lei/kg in jos erau preturile...
Este o cofetarie mai nou deschisa pe tomis , unde a fost macul rosu ,(tomis nord daca stii) unde este 42 ron kg de martipan
Dna de acolo mi-a spus ca poate face cum vreau eu si au si un catalog cu destule modele de tort.

skoompik
22.04.2010, 17:41:47
Este o cofetarie mai nou deschisa pe tomis , unde a fost macul rosu ,(tomis nord daca stii) unde este 42 ron kg de martipan
Dna de acolo mi-a spus ca poate face cum vreau eu si au si un catalog cu destule modele de tort.

aaa...super o sa dau o fuga...multumesc...

Gabi_Mihaela
22.04.2010, 19:09:29
si eu tot pe 28 :) aveti si actele in aceeasi zi? :D
Noi ne-am luat deja starea civila aici in septembrie anul trecut.Chiar ieri am fost la ambasada si ne-am ridicat certificatul de casatorie in limba romana si cu numele nou :"> (mare chin am avut cu inscrierea cert de casatorie in registrele starii civile romanesti).Ma intrebam ce mai trebuie totusi la noi la biserica, mai avem nevoie de vreun act? :(

Gabi_Mihaela
22.04.2010, 19:17:21
super rochia,bvo!!s-o porti cu placere!!
cat priveste verighetele...al treilea model seamana cu al meu,deci imi place cel mai mult ,dar si al patrulea e frumos
si mie mi-era cam sa cumpar verighete cu pietricele desi arata foarte bine

sa fie intr-un ceas, bun , frumoasa ROCHITA>:D<
si mie imi plac primele doua, dc iti place cu pietre ia-le ...om vedea noi cum or fi in viitor...tot cu pietre am facut si eu comanda la atelierul de verighete din cta...
;-)pup

Rochia e superba, iar ca verighete, mie imi place ultimul model.

subscriu...
Multam mult! Ultimul model e si cel mai ieftin(si-mi place f mult) iar primul e cel mai scump(si bineinteles ca imi place foarte mult :) )Tare nehotarata sunt...

flory2006
22.04.2010, 19:25:33
Gata, m-am hotarat si am si dat comanda.Voi purta rochia Reese (http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?page=14&style=A3240) iar la verighete oscilam intre 4 modele...le atasez.Mi-e frica de cele cu pietre ca s-ar putea sa cada si pana le trimit in romania sa le puna la loc...:(
Felicitari pentru rochita!:D
In legatura cu verighetele, iti recomand un model care sa aiba si in interior aur alb deoarece cele "pictate" cu aur alb doar pe afara se vor lua in timp. :-?

Joliutza
22.04.2010, 19:30:24
Multam mult! Ultimul model e si cel mai ieftin(si-mi place f mult) iar primul e cel mai scump(si bineinteles ca imi place foarte mult :) )Tare nehotarata sunt...

Dar ai si timp destul sa oscilezi...

alipety
22.04.2010, 19:31:17
mie imi place mult primul model, cu pietricele...probabil pentru ca si eu am tot cu pietricele verigheta :)
personal, iti recomand sa nu faci nici un compromis, daca iti place ceva ffff mult, nu ezita sa iti iei, caci vei regreta si te vei gandi mereu la acel lucru.
eu regret si ma oftic ca nu mi-am luat prima verigheta pe care am probat-o, cand mi-am ales inelul de logodna...era tot cu pietricele, dar avea un alt model, era asa finuta :love: din pacate, la 7 luni de la vizionarea verighetei, s-a desfiintat bijuteria...aveam totusi posibilitatea sa o comand in Bucuresti, dar in august erau in vacanta si nu era posibil sa fie gata la timp. a fost greseala noastra ca am lasat pe ultima suta de metri achizitia verighetelor.[-(

Gabi_Mihaela
22.04.2010, 19:48:09
Felicitari pentru rochita!:D
In legatura cu verighetele, iti recomand un model care sa aiba si in interior aur alb deoarece cele "pictate" cu aur alb doar pe afara se vor lua in timp. :-?

Saru'mana. Am luat la cunostinta :)) Trebuie sa vad cum ma prind care-s doar "pictate" :(

Gabi_Mihaela
22.04.2010, 19:51:24
Dar ai si timp destul sa oscilezi...
Foarte adevarat.Ar trebui la chestiile importante (totusi le vom purta toata viata, sper :)) ) sa-mi mai ofer timp de gandire.Doar ca vreau sa le fac pe toate(cate pot) din timp pt ca pt august cand venim acasa(pe 7 ajungem) sunt foarte multe de facut si la mine in Botosani si in Constanta.Daca ma gandesc ma apuca stresul :))

Gabi_Mihaela
22.04.2010, 19:55:50
mie imi place mult primul model, cu pietricele...probabil pentru ca si eu am tot cu pietricele verigheta :)
personal, iti recomand sa nu faci nici un compromis, daca iti place ceva ffff mult, nu ezita sa iti iei, caci vei regreta si te vei gandi mereu la acel lucru.
eu regret si ma oftic ca nu mi-am luat prima verigheta pe care am probat-o, cand mi-am ales inelul de logodna...era tot cu pietricele, dar avea un alt model, era asa finuta :love: din pacate, la 7 luni de la vizionarea verighetei, s-a desfiintat bijuteria...aveam totusi posibilitatea sa o comand in Bucuresti, dar in august erau in vacanta si nu era posibil sa fie gata la timp. a fost greseala noastra ca am lasat pe ultima suta de metri achizitia verighetelor.[-(

Tocmai pentru evitarea regretelor m-am enervat si mi-am facut comanda de rochita.E suficient de scumpa pentru bugetul nostru dar mi-a placut extraordinar de mult, si foarte rar imi place mie ceva foarte mult.Cat despre verighete, nu am apucat sa probam, trebuie sa le luam dupa cum le vedem pe site din pacate.

dremilia
22.04.2010, 20:36:34
a, si am uitat sa spun ca eu am cumparat atunci vreo 3 feluri de prajituri sa le degust:D:-pfoaaarte bune

dremilia
22.04.2010, 21:06:46
Fetele, am si eu o intrebare: cum se scrie pe plicurile de bani/place-card, Fam Popescu Ion sau Fam Popescu sau Fam Popescu Ion si Maria? In cazul in care cei doi nu sunt casatoriti le scriu numele amndurora sa numai al baiatului?

Gabi_Mihaela
22.04.2010, 21:10:08
Fetele, am si eu o intrebare: cum se scrie pe plicurile de bani/place-card, Fam Popescu Ion sau Fam Popescu sau Fam Popescu Ion si Maria? In cazul in care cei doi nu sunt casatoriti le scriu numele amndurora sa numai al baiatului?

Eu zic ca e suficient Fam Popescu iar la un cuplu necasatorit este frumos sa-i treci pe amandoi, eu cel putin asa voi face.

dremilia
22.04.2010, 21:24:57
Eu zic ca e suficient Fam Popescu iar la un cuplu necasatorit este frumos sa-i treci pe amandoi, eu cel putin asa voi face.
Da ai dreptate. Cred ca o sa scriu la cuplurile casatorit numele domnului iar la cei necasatoriti numele ambilor

rebela_04
22.04.2010, 21:28:07
[QUOTE=Gabi_Mihaela;3223431]Tocmai pentru evitarea regretelor m-am enervat si mi-am facut comanda de rochita.E suficient de scumpa pentru bugetul nostru dar mi-a placut extraordinar de mult, si foarte rar imi place mie ceva foarte mult.

BRAVO! Si eu la fel am facut cu rochita mea :))

Joliutza
23.04.2010, 08:37:56

Eu zic asa: Fam. Popescu Ion si Maria...
iar la cei necasatoriti... ambele nume... asa e frumos.

dvdruxandra
23.04.2010, 09:30:25

eu zic ca poti trece doar Fam. Popescu (pt. cei casatoriti), iar pt. prieteni necasatoriti Dan si Lavinia (de ex.)

crisstallus_cris
23.04.2010, 10:26:52
eu zic ca poti trece doar Fam. Popescu (pt. cei casatoriti), iar pt. prieteni necasatoriti Dan si Lavinia (de ex.)
Cum ai zis tu am facut si eu la nunta mea.

Luciana_85
23.04.2010, 10:41:31

Eu de ex. o sa scriu Fam Popescu Ion si Maria deoarece o sa am mai multe rude, din partea socrului, cu acelasi nume de familie... in felul asta sa nu-i incurc.
Iar ptr cei necasatoriti, numele amandurora.

maria_27
23.04.2010, 16:23:44
Gabi Mihaiela sunt superbe si vereghetele si rochita
Am si eu o intrebare cat te costa vereghietele si rochia

Gabi_Mihaela
23.04.2010, 20:06:50

Multumesc mult! Pii sa vezi ca ... :)) Rochia am reusit s-o scot la 1000 euro iar verighetele sunt intre 400-500 euro(99ron - 120 ron pe gram).:-SS

dvdruxandra
24.04.2010, 10:46:11
Cum ai zis tu am facut si eu la nunta mea.

si eu la fel :)...

magdalina
26.04.2010, 11:33:46
buna fetelor.sunt si eu o miresica de 2010 si o sa fcem cununia religioasa la mangalia la o biserica de lemn foarte frumoasa, vorbele mamei soacre `pentru ca eu nu am vazut-o.sincer am fost in mangalia de 2 ori si doar pana in gara cand am luat trenul la zalau de unde sunt eu.voi ce spuneti?stiti care e biserica?ce alte obiceiuri mai sunt in zona?ms.^:)^

salut!! este foarte frumos la biserica de lemn si eu fac cununia acolo. Am fost chiar ieri sa-mi fac programarea!!!! Sper sa-ti placa si va doresc mult succes la pregatiri.

maria_27
26.04.2010, 13:38:07
Gabi_Mihaela (http://www.miresici.ro/member.php?u=56766) http://www.miresici.ro/images/julia/statusicon/user_offline.gif
Membru Senior
Inregistrat: 11.01.2010

http://static.miresici.ro/images/stars/pink.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/pink.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/pink.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/pink.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/pink.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/pink.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/pink.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/pink.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/pink.gif
http://static.miresici.ro/images/stars/yellow.gifhttp://static.miresici.ro/images/stars/yellow.gif

Data nuntii: 28/08/2010
Biserica: Terasa rest Grand sau Plaja Eforie
Restaurant: Grand, Eforie Nord
Constanta, Romania
Album foto: album (http://www.miresici.ro/gallery/showgallery.php/cat/500/ppuser/56766)

http://www.miresici.ro/images/icons/icon1.gif Re: Miresici din Constanta - discutii despre nunta
Citat:
Postat de maria_27 http://www.miresici.ro/images/julia/buttons/viewpost.gif (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=3226712#post3226712)

Multumesc mult! Pii sa vezi ca ... :)) Rochia am reusit s-o scot la 1000 euro iar verighetele sunt intre 400-500 euro(99ron - 120 ron pe gram).:-SS
pai este bine nu felicitari dar de ude ca vreau si eu din Constanta?

Babydeey
26.04.2010, 13:52:03
Pana la urma care sunt verighetele castigatoare????

maria_27
26.04.2010, 13:53:02
super
te rog zi-mi si mie cum ai facut sa intri in contact cu ei ca vreau si eu
te rog

Gabi_Mihaela
26.04.2010, 19:54:04
super
te rog zi-mi si mie cum ai facut sa intri in contact cu ei ca vreau si eu
te rog

intra pe site-ul lor.Eu le-am trimis e-mail.iti dau PM cu adresa de mail si nr de tel pe care mi l-au lasat.

Gabi_Mihaela
26.04.2010, 19:56:28
Pana la urma care sunt verighetele castigatoare????

:((:(( Tot nu m-am decis.Si al meu drag tovaras imi spune ca ce aleg eu e foarte bine nu ma ajuta deloc :(( plus ca m-am tot uitat pe site-ul lor si am mai vazut unele superbe =))

Babydeey
27.04.2010, 11:06:41
:((:(( Tot nu m-am decis.Si al meu drag tovaras imi spune ca ce aleg eu e foarte bine nu ma ajuta deloc :(( plus ca m-am tot uitat pe site-ul lor si am mai vazut unele superbe =))
=)) hi hi, imi place ca esti foarte hotarata

Gabi_Mihaela
27.04.2010, 19:17:38
=)) hi hi, imi place ca esti foarte hotarata

:-" Cred ca gandesc prea mult (la acest capitol)..daca-s cu pietre si pierd una ce ma fac, daca trebuie modificata mai tarziu marimea verighetei, pietrele se strica de la caldura foarte mare folosita la procedeu...modelele fara imi plac foarte mult dar parca inima-mi sta la cea cu pietre...sunt varza!In general nu stau mult pe ganduri, imi place-iau si plec mai departe..dar la faza cu nunta parca m-am tampit.Si apropo de verighete mereu ma gandesc la faptul ca le iau acu sa fie pe viata( asa sper) si trebuie ales cel mai cel model...8-}

crisiftene86
28.04.2010, 08:16:11
:-" Cred ca gandesc prea mult (la acest capitol)..daca-s cu pietre si pierd una ce ma fac, daca trebuie modificata mai tarziu marimea verighetei, pietrele se strica de la caldura foarte mare folosita la procedeu...modelele fara imi plac foarte mult dar parca inima-mi sta la cea cu pietre...sunt varza!In general nu stau mult pe ganduri, imi place-iau si plec mai departe..dar la faza cu nunta parca m-am tampit.Si apropo de verighete mereu ma gandesc la faptul ca le iau acu sa fie pe viata( asa sper) si trebuie ales cel mai cel model...8-}

buna,
ce mai faceti?
eu incet, incet mai tai cate ceva de pe lista...
nu stiu dc v-am spus dar mi-am comandat verighetele pe 10 ma duc sa le iau...
si ieri am fost si mi-am luat diadema ...
sper sa va placa...:D
va pup si spor la pregatiri in continuare:)>-

Babydeey
28.04.2010, 10:06:28
buna,
ce mai faceti?
Frumoasa, sa o porti sanatoasa!

Joliutza
28.04.2010, 10:59:34
buna,
ce mai faceti?

Sa o stapanesti sanatoasa!

crisiftene86
28.04.2010, 11:06:39
Sa o stapanesti sanatoasa!

va multumesc...>:D<

elena_v_
28.04.2010, 12:42:39
buna,
ce mai faceti?
mmm ,foarte frumoasa!sa o porti cu placere!

aroma_de_portocale
28.04.2010, 13:25:19
buna,
ce mai faceti?
foarte draguta! sa o porti cu placere!>:D<

crisiftene86
28.04.2010, 13:41:46
foarte draguta! sa o porti cu placere!>:D<

multumesc...multumesc...
si voi la fel...sa le purtati cu mare placere...at cand va veni marea clipa:D

Gabi_Mihaela
28.04.2010, 19:12:12
buna,
ce mai faceti?

Frumoasa diadema :)>- da' de verighete ce poti sa ne mai spui...dezvolta subiectul :-w ..cat, ce model, de unde ? :))

alinutza026
28.04.2010, 22:49:04
Astazi am ridicat si eu invitatiile de la posta !

Casa de piatra Tarya si asteptam cu nerabdare pozeleee ;))
fff frumoase verighetele,spune mi terog de unde le ai luat ca si eu sunt in cautari

crisiftene86
29.04.2010, 08:10:58
Frumoasa diadema :)>- da' de verighete ce poti sa ne mai spui...dezvolta subiectul :-w ..cat, ce model, de unde ? :))

bine...
ideea este ca nu am la indemana poza cu verighetele...
am studiat in profund pe net si cataloage de la diferite bijuterii si nu ma puteam hotara,cand m-am hotarat eu ,sotul dragul de el nu ii placeau:(
asa k iarasi ne-am tot uitat si ne-am tot uitat ,pana la urma ne-am decis...am comandat de la atelierul de verighete ,zona Brotacei .
ne-am dus cu poza si ne-au spus ca nu este problema,sunt verighete din aur galben, au si un mic santulet ( ca sa ii zic asa ) cu aur alb , si a mea are si si trei pietre.
le-am luat putin mai groase...
cand sunt gata voi atasa poze...:*

Luciana_85
29.04.2010, 08:22:15
bine...
am studiat in profund pe net si cataloage de la diferite bijuterii si nu ma puteam hotara,cand m-am hotarat eu ,sotul dragul de el nu ii placeau:(
asa k iarasi ne-am tot uitat si ne-am tot uitat ,pana la urma ne-am decis...am comandat de la atelierul de verighete ,zona Brotacei .
ne-am dus cu poza si ne-au spus ca nu este problema,sunt verighete din aur galben, au si un mic santulet ( ca sa ii zic asa ) cu aur alb , si a mea are si si trei pietre.

Exact asa am procedat si eu. Astept pe 6 mai sa le iau.
Dupa modelul din poza le-am dat sa ne faca.

dvdruxandra
29.04.2010, 08:35:18

f.frumos modelul vostru :)

Babydeey
29.04.2010, 09:00:29
Foaaaaarte frumoase!

Luciana_85
29.04.2010, 09:08:28
f.frumos modelul vostru :)

Foaaaaarte frumoase!

Va multumesc >:D<

crisiftene86
29.04.2010, 09:38:26
Va multumesc >:D<

da este fff frumos si eu m-am gandit la el, dar am ales altceva

ale noastre vor fi gata pe 10 mai...abia ast sa vad rezultatul final...:D

Luciana_85
29.04.2010, 10:25:33
da este fff frumos si eu m-am gandit la el, dar am ales altceva

ale noastre vor fi gata pe 10 mai...abia ast sa vad rezultatul final...:D

Ms.
Si eu abia astept sa vad cu ies.

Stiti cumva unde pot sa le gravez verighetele dar sa fie cu scrisul meu?..nu cu litere mari ca la atelierul de verighete.

jade84
29.04.2010, 12:29:10
Multumesc mult pentru urari, fetelor!!! Abia acum am citit, totul a fost minunat!
Cateva poze de la sedinta foto, multumim George Panait:*>:D<

http://picasaweb.google.ro/jade24aprilie/24Aprilie2010?feat=directlink# (http://picasaweb.google.ro/jade24aprilie/24Aprilie2010?feat=directlink#)

crisiftene86
29.04.2010, 12:43:32
Multumesc mult pentru urari, fetelor!!! Abia acum am citit, totul a fost minunat!

http://picasaweb.google.ro/jade24aprilie/24Aprilie2010?feat=directlink# (http://picasaweb.google.ro/jade24aprilie/24Aprilie2010?feat=directlink#)

felicitari...
inca odata casa de piatra!
ma bucur k totul a iesit asa cum ai vrut.
numai bine:*;;)

Babydeey
29.04.2010, 13:13:37

Casa de piatra!!!!

bianca82
29.04.2010, 13:14:52

Casa de piatra! Ati aratat minunat!!!

Joliutza
29.04.2010, 13:52:51

Casa de Piatra, imi plac mult fotografiile voastre!

blonda1111
29.04.2010, 14:11:35

Casa de piatra!!!! Ai fost o frumoasa!!!!! Pozele sunt extraordinareeee!!! Felicitariiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!

dvdruxandra
29.04.2010, 14:26:06

CAA DE PIATRA inca o data! ati fost niste miri f.frumosi si expresivi... pozele sunt f.frumoase, dar, sincer, nici nu ma asteptam sa iasa altfel :D...felicitari :)

Gabi_Mihaela
29.04.2010, 14:29:59

;)) la astea mi-a ramas mie inima :)) tare mult mi-au placut cand am inceput sa caut verighete..felicitari pt alegere!

Gabi_Mihaela
29.04.2010, 14:33:27
bine...

Multam pt dezvaluri :* pai si marimile vi le-au luat la atelier?noi am fost la un magazin al celor de la care vrem verighetele, ne-au luat marimile dar am inteles ca acestea se modifica in functie de grosimea inelelor...:-< de asemenea, cam care e diferenta de pret(cat e gr la acest atelier?)

cristina_ct
29.04.2010, 18:01:34

casa de piatra jadE!! f frumoase pozele voastre!

crissb
29.04.2010, 20:06:10
Jade sunteti f draguti iar pozele sunt super. Poti sa-mi spui si mie de unde ati cumparat verighetele?
Multumesc frumos

skoompik
29.04.2010, 20:12:01

Felicitari! Casa de piatra! Si o viata plina de impliniri si fericire!

lunabonita
29.04.2010, 20:16:35
buna,

am si eu o intrebare, a facut cineva nunta la hotel Palas Mamaia? daca da astept impresii.
Multumesc!

Gabi_Mihaela
29.04.2010, 21:20:54

Superb!felicitari!Foarte frumosi si voi...foarte frumoase si pozele..:x

Luciana_85
30.04.2010, 08:10:43

Casa de piatra! Felicitari ptr poze..sunt f frumoase.

Luciana_85
30.04.2010, 15:11:18
Fetelor am si eu o problema..poate puteti sa ma ajutati si pe mine ca sunt tare trista....:((

Mi-a venit si mie rochia de mireasa, este modelul Mori Lee 2161..dar imi este putin cam mare la bust.
Este pe fermoar...si am nevoie sa gasesc o croitoreasa foarte priceputa in Constanta, ca sa mi-o stramteze pe dedesupt, dar sa nu-mi strice modelul.
Cunoasteti ?

Gabi_Mihaela
30.04.2010, 19:21:53
Fetelor am si eu o problema..poate puteti sa ma ajutati si pe mine ca sunt tare trista....:((

Mi-a venit si mie rochia de mireasa, este modelul Mori Lee 2161..dar imi este putin cam mare la bust.
Este pe fermoar...si am nevoie sa gasesc o croitoreasa foarte priceputa in Constanta, ca sa mi-o stramteze pe dedesupt, dar sa nu-mi strice modelul.
Cunoasteti ?
De ce nu incerci niste pernute cu silicon? :) eu una asta ma in gand daca ma trezesc cu surprize la rochita mea..

Luciana_85
30.04.2010, 20:34:45
De ce nu incerci niste pernute cu silicon? :) eu una asta ma in gand daca ma trezesc cu surprize la rochita mea..

Pai nu merge..are si cupe..am incercat si cu sutien..si deloc.:((

elena_v_
30.04.2010, 21:02:10
Ms.

Stiti cumva unde pot sa le gravez verighetele dar sa fie cu scrisul meu?..nu cu litere mari ca la atelierul de verighete.

verighete se graveaza si in tomis 3,la o bijuterie care e vis-a-vis de alfa si beta,la intrare in galeriile alea

elena_v_
30.04.2010, 21:08:04

woow,superbe!!si mirii foarte frumosi!!Casa de Piatra si Fericire!!!
p.s:si eu l-am ales tot pe George si v-a facut poze exact cum ma asteptam,felicitari!

skoompik
30.04.2010, 22:38:03
buna,

am si eu o intrebare, a facut cineva nunta la hotel Palas Mamaia? daca da astept impresii.
Multumesc!

Viitori mei nasi au facut si cik au fost foarte foarte multumiti. Imi pare rau k nu t pot ajuta cu mai multe detalii dar eu nu am fost la nicio nunta acolo :)

Luciana_85
01.05.2010, 10:24:16
verighete se graveaza si in tomis 3,la o bijuterie care e vis-a-vis de alfa si beta,la intrare in galeriile alea

Ms...o sa fac o vizita pe acolo cat mai curand sa intreb.

Gabi_Mihaela
02.05.2010, 19:12:58
Pai nu merge..are si cupe..am incercat si cu sutien..si deloc.:((

:( cam nasol atunci...chiar ai nevoie de cineva f priceput sa nu-ti strice formatul rochitei.Saptamana asta primesc si eu rochita :-SS S-ar putea sa am aceeasi problema(am incercat astazi sa ma imbrac cu o rochita cumparata acu o luna si la bust nu-mi mai venea imi era mare :(( am slabit si :-SS) .multa bafta!:)>-

Luciana_85
02.05.2010, 19:33:45
:( cam nasol atunci...chiar ai nevoie de cineva f priceput sa nu-ti strice formatul rochitei.Saptamana asta primesc si eu rochita :-SS S-ar putea sa am aceeasi problema(am incercat astazi sa ma imbrac cu o rochita cumparata acu o luna si la bust nu-mi mai venea imi era mare :(( am slabit si :-SS) .multa bafta!:)>-

Ms. Chiar am nevoie de o croitoreasa priceputa...nu stiu unde sa o gasesc..dar o sa incerc..si-o sa intreb (daca ma puteti ajuta cu cateva informatii >:D<).
Succes si sa-ti vina bine rochia.

alipety
02.05.2010, 21:05:36
tsukinoakari (http://www.miresici.ro/member.php?u=55223), ai avut nunta sambata. casa de piatra!
asteptam sa ne povestesti cum a fost si sa ne arati poze <:-P

krystynyk
02.05.2010, 22:43:08
Buna fetelor,

Am nunta in septembrie la Savoy.Ne-am hotarat acum o luna si in alta parte nu am gasit loc pentru septembrie.
Va rog sa-mi spuneti ceva despre acest restaurant.Am fost azi pe acolo, l-au renovat, arata foarte bine,dar nu stiu cum este mancarea si servirea.

crissb
03.05.2010, 08:54:40
Multumesc mult pt cafea dar sunt de 1 ora si ceva la munca:(

stie cineva unde pot gasi tunuri de confetti? Am fost la Metro dar nu am gasit

crisiftene86
03.05.2010, 09:25:29

iti dai seama k si eu sunt de aprox 3 ore la munca...dar o beau asa mai incet...sa functionez toata ziua...;))
nu stiu de unde poti achizitiona tunuti confetii si eu trb sa iau...

dvdruxandra
03.05.2010, 09:31:59

pe b-dul Mamaia este un magazin cu artificii si tuburi de confetti....eu de acolo am luat pt. nunta mea...magazinul, daca-mi amintesc bine, este intre Politie si Universitate....

elena_v_
03.05.2010, 12:55:24
tsukinoakari (http://www.miresici.ro/member.php?u=55223), ai avut nunta sambata. casa de piatra!
asteptam sa ne povestesti cum a fost si sa ne arati poze <:-P

tsukinoakari,Felicitari si casa de piatra!!!sa fiti sanatosi si fericiti!!

antenutza
03.05.2010, 21:39:28

eu am luat tuburile de confeti de la histria dara vea si la mag din tomis 3 cu articole de nunti

paula_c
04.05.2010, 14:31:20
Da.. Sunt noua.. si foarte confuza.. sunt atatea de facut... :(

Joliutza
04.05.2010, 14:39:46
Da.. Sunt noua.. si foarte confuza.. sunt atatea de facut... :(

Ia-le incet-incet, si se vor rezolva toate...

Mikkah
04.05.2010, 14:43:10
Ms.

Buna,
Noi le-am gravat cu litere de mana la un atelier de bijuterie undeva in Coiciu. Se numešte Anghel bijuteria si este intr-o casa. Se face stanga de pe Portitei. Ah, acum nu-mi vine numele strazii. Dar o sa ma uit ca sa-ti spun.A fost singurul loc unde ni le-a facut cu scris de mana.Restul le facea la masina.Succes la pregatiri!:*

aroma_de_portocale
05.05.2010, 21:43:45
Casa de piatra!!!!
felicitari pentru "debutul" in revista>:D< mi-a parut rau ca au pus o poza mai detaliata din biserica:)

dreya_Elle
06.05.2010, 13:05:19

eu am luat azi de la mag din tomis 3 de la etaj...cu 4 lei/buc....si mai luasem inainte pt alt eveniment de la caref...... cu 8 lei/buc
;-)

Babydeey
06.05.2010, 13:17:18
felicitari pentru "debutul" in revista>:D< mi-a parut rau ca au pus o poza mai detaliata din biserica:)

:">:">:"> sar'na.... a fost superba si biserica

krystynyk
06.05.2010, 14:27:15
Buna,

Am o mare rugaminte.Spuneti-mi daca a facut cineva nunta la Hotel Savoy.Eu am nunta in septembrie si am ajuns acolo pur si simplu, dar nu stim cum este mancarea acolo, cum este servirea.
Din cauza ca ne-am hotarat acum o luna si din cauza faptului ca voiam in septembrie nu am cautat prea mult local pentru nunta.
Chiar daca nu se mai poate face nimic, va rog din suflet sa-mi dati cateva detalii sau impresii despre o nunta acolo.
Multumesc!!!

Gabi_Mihaela
06.05.2010, 19:38:26

Pfii gura de aur am..mi-a venit rochita si surprizaaa(sau nu)..mi-e mare la bust :(( =)) 8-}

rebela_04
06.05.2010, 22:36:46
Buna,

Am o mare rugaminte.Spuneti-mi daca a facut cineva nunta la Hotel Savoy.Eu am nunta in septembrie si am ajuns acolo pur si simplu, dar nu stim cum este mancarea acolo, cum este servirea.
Din cauza ca ne-am hotarat acum o luna si din cauza faptului ca voiam in septembrie nu am cautat prea mult local pentru nunta.
Chiar daca nu se mai poate face nimic, va rog din suflet sa-mi dati cateva detalii sau impresii despre o nunta acolo.
Multumesc!!!

Ai putea sa mergi sa vezi cum se mananca acolo ca simplu client si/sau daca tot a inceput sezonul de nunti poti merge in week-end sa "tragi cu ochiu si urechea" la alte nunti.:-?
http://picasaweb.google.ro/104685440755125426754/MyWedding#

rebela_04
06.05.2010, 22:38:17

eu mi-am luat din EUROPA.

http://picasaweb.google.ro/104685440755125426754/MyWedding#

skoompik
07.05.2010, 14:51:16
Buna,
Noi le-am gravat cu litere de mana la un atelier de bijuterie undeva in Coiciu. Se numešte Anghel bijuteria si este intr-o casa. Se face stanga de pe Portitei. Ah, acum nu-mi vine numele strazii. Dar o sa ma uit ca sa-ti spun.A fost singurul loc unde ni le-a facut cu scris de mana.Restul le facea la masina.Succes la pregatiri!:*

Si la Reinaldo se graveaza de mana (la trocadero in spatele blocurilor cand te duci spre soveja)

izabelle
08.05.2010, 07:45:33
Emilia, azi esti mireasa! Casa de piatra si sa aveti parte de tot ce va doriti !

elena_v_
08.05.2010, 20:41:04
Emilia, azi esti mireasa! Casa de piatra si sa aveti parte de tot ce va doriti !

emilia,iti doresc sa ai o nunta foarte frumoasa!!distractie placuta si casa de piatra!!!

melisa28
08.05.2010, 23:12:47
buna fetelor, am si eu o intrebare ve-ti avea artificii la nunta?...

D_aka
09.05.2010, 00:31:19

eu nu , de nici un fel! nici de int, nici de ext si nici la tort ... in primul rand fiindca e in interior si se face fum (cand vb de cele de la deschiderea dansului), in al 2-lea rand e mocheta in rest deci nu o sa-mi dea ei voie sa pun artificii de int, apoi la tort nu-mi place cum raman betele infipte in tort deci nu am sa folosesc artificii si nu in ultimul rand alea de exterior sunt prea scumpe si mai tre sa si anunt sa iasa lumea afara ca sa le poata vedea.... ceea ce mi se pare cam aiurea... sa-i car dupa mine ca pe oi ca sa vada niste artificii...

Luciana_85
09.05.2010, 01:41:30

Buna. Eu voi avea artificii la dans, si in tort.
Cele ptr tort mi le-am achizitionat deja (12 lei/ 6 artificii). Si cele de la dans, am vb cu cea care fac deco (1 mil/ 5 artificii pe fir).

Ann04
09.05.2010, 08:29:47
Buna. Eu voi avea artificii la dans, si in tort.
Cele ptr tort mi le-am achizitionat deja (12 lei/ 6 artificii). Si cele de la dans, am vb cu cea care fac deco (1 mil/ 5 artificii pe fir).
FOARTE FRUMOS!
Noi vom avea artificii doar in tort si parca tot atat ne-au costat, din Tomis 3.
Spor la pregatiri in continuare.
Pupici >:D<

elena_v_
09.05.2010, 08:52:12
buna,fetelor!!din tomis 3 imi voi cumpara si eu artificiile.din cate stiu eu,acolo sunt preturile mai bune.
ann,esti pe ultima suta de metri!spor la pregatiri in continuare si distractie placuta la nunta,sa iasa cum iti doresti!

crissb
09.05.2010, 10:29:25
Am reusit si eu sa ajung in Tomis 3 sa-mi cumpar tunuri de confetti ( numai 3 am luat pt ca erau ultimele); acum ma gandeam ca nu stiu cate trebuie sa cumpar( vreau pt Casa casatoriilor)! In legatura cu artificiile nu stiu ce sa fac, nu-mi plac artificiile infipte in tort si ma gandeam la multe lumanarele mici pe margine, dar nu vreau nici lumanarele din alea mici de aluminiu. Oare exista un suport ceva pt artificii, fara sa le puna in tort?

izabelle
09.05.2010, 11:32:07
eu nu , de nici un fel! nici de int, nici de ext si nici la tort ... in primul rand fiindca e in interior si se face fum (cand vb de cele de la deschiderea dansului), in al 2-lea rand e mocheta in rest deci nu o sa-mi dea ei voie sa pun artificii de int, apoi la tort nu-mi place cum raman betele infipte in tort deci nu am sa folosesc artificii si nu in ultimul rand alea de exterior sunt prea scumpe si mai tre sa si anunt sa iasa lumea afara ca sa le poata vedea.... ceea ce mi se pare cam aiurea... sa-i car dupa mine ca pe oi ca sa vada niste artificii...
Buna ! Si te-ai gandit ce iti pui la tort ca nici mie nu prea imi place ideea cu artificii infipte in tort

D_aka
09.05.2010, 14:11:14
Buna ! Si te-ai gandit ce iti pui la tort ca nici mie nu prea imi place ideea cu artificii infipte in tort

am sa incerc cu lumanari parfumate mici si mai mari... iar dc. reusesc sa fac mini-torturi o sa amestec lumanarele printre mini-torturile de pe suportul de tort. cam asta e ideea mea in acest moment.... mai breinez sa vad ce o sa mai iasa!

Luciana_85
09.05.2010, 16:11:09
FOARTE FRUMOS!
Noi vom avea artificii doar in tort si parca tot atat ne-au costat, din Tomis 3.
Spor la pregatiri in continuare.
Pupici >:D<

Ms..spor la pregatiri si tie.>:D<

Luciana_85
09.05.2010, 16:12:57
Am reusit si eu sa ajung in Tomis 3 sa-mi cumpar tunuri de confetti ( numai 3 am luat pt ca erau ultimele); acum ma gandeam ca nu stiu cate trebuie sa cumpar( vreau pt Casa casatoriilor)! In legatura cu artificiile nu stiu ce sa fac, nu-mi plac artificiile infipte in tort si ma gandeam la multe lumanarele mici pe margine, dar nu vreau nici lumanarele din alea mici de aluminiu. Oare exista un suport ceva pt artificii, fara sa le puna in tort?

Daca au cei de la restaurant niste sfesnice mai inalte...sa puna nipis in ele..si sa infiga acolo artificiile.
Alta idee nu mi-a venit. ;-)

adadeea
09.05.2010, 17:37:15
am deschis acest nou subiect pentru ca sigur sunt multe noi miresici care vor sa afle care sunt costurile unei nunti in judetul constanta pentru anul acesta si pentru anul viitor, printre care ma aflu si eu. asa ca rog fostele si viitoarele miresici sa ne impartaseasca din experienta lor in ceea ce priveste costurile meniului, bauturilor, tortului, vestimentatiei, buchetelor si ale altor cheltiueli care apar si de care nu imi mai amintesc :D.

adadeea
09.05.2010, 18:39:24
am deschis un nou subiect despre costurile unei nunti in 2010-2011. astept raspunsuri ca sunt cam in pom iar pomul se cam afla in aer...simt ca deja intru in criza de timp.:((

blonda1111
09.05.2010, 18:44:38
Nu cred ca trebuie sa fii stresata! Mai ai destul timp la dispozitie sa te poti orienta !

Ann04
09.05.2010, 19:15:01
buna,fetelor!!din tomis 3 imi voi cumpara si eu artificiile.din cate stiu eu,acolo sunt preturile mai bune.
ann,esti pe ultima suta de metri!spor la pregatiri in continuare si distractie placuta la nunta,sa iasa cum iti doresti!
Asa e, mai am f putin ........am emotii :P
Doamne ajuta!
Cum imi doresc mie sa-mi iasa nunta asa doresc tuturor miresicilor.
Pup

nikoletta
10.05.2010, 09:46:59
in metro gasiti suporturi de lumanari de la foarte ieftine pana la mai scumpe. noi am luat pentru a pune pe fiecare masa si le-am ornat cu o fundita lipita cu un pistol. puteti folosi cateva pentru tort. ;-)

Joliutza
10.05.2010, 16:42:55
am deschis acest nou subiect pentru ca sigur sunt multe noi miresici care vor sa afle care sunt costurile unei nunti in judetul constanta pentru anul acesta si pentru anul viitor, printre care ma aflu si eu. asa ca rog fostele si viitoarele miresici sa ne impartaseasca din experienta lor in ceea ce priveste costurile meniului, bauturilor, tortului, vestimentatiei, buchetelor si ale altor cheltiueli care apar si de care nu imi mai amintesc :D.

Nu ca as vrea sa te dezamagesc, dar raspunsul e foarte relativ: meniurile difera de la restaurant la restaurant (si uneori destul de mult), vestimentatia la fel (poti sa iti iei rochie de 500 Ron sau de 3000 Eur), buchetele conteaza unde si din ce flori le faci, muzica - formatiile au tarife destul de variate, fotografii la fel, si asa mai departe. Nu cred ca va putea cineva sa-ti spuna clar: o sa te ajunga nunta 3000 Eur sau 15.000... cel mai bine e sa intri pe topicurile specializate si sa pui intrebari acolo... asa am putea sa te ajutam.
Important e ca tu stii ce fel de nunta iti doresti si cat esti dispusa sa dai... o sa vezi la final cat te va ajunge.

Spor la pregatiri si sper ca nu te-am suparat, am incercat doar sa fiu realista.

blonda1111
10.05.2010, 18:03:10
Nu ca as vrea sa te dezamagesc, dar raspunsul e foarte relativ: meniurile difera de la restaurant la restaurant (si uneori destul de mult), vestimentatia la fel (poti sa iti iei rochie de 500 Ron sau de 3000 Eur), buchetele conteaza unde si din ce flori le faci, muzica - formatiile au tarife destul de variate, fotografii la fel, si asa mai departe. Nu cred ca va putea cineva sa-ti spuna clar: o sa te ajunga nunta 3000 Eur sau 15.000... cel mai bine e sa intri pe topicurile specializate si sa pui intrebari acolo... asa am putea sa te ajutam.
Important e ca tu stii ce fel de nunta iti doresti si cat esti dispusa sa dai... o sa vezi la final cat te va ajunge.

Spor la pregatiri si sper ca nu te-am suparat, am incercat doar sa fiu realista.
Asta cam asa este! In primul rand de tine depinde cat ai vrea sa coste nunta ta! ;-)

crisiftene86
11.05.2010, 09:11:58
Asta cam asa este! In primul rand de tine depinde cat ai vrea sa coste nunta ta! ;-)

sunt de acceasi parere, plus ca depinde fff mult de ceea ce vrei tu sa faci, ce fel de nunta, cate persoane crezi ca o sa ai la nunta...etc...etc...

oricum preturile , costurile per total ajung oricum undeva la mii de euro...
mult succes.

adadeea
11.05.2010, 10:49:53
este vreo miresica care a facut nunta la casuta dobrogeana?....ma intereseaza si pe mine cateva detalii daca se poate.^:)^

adadeea
11.05.2010, 15:30:29
multumesc mult....cred ca bine spus o sa o iau din subiect in subiect si o sa imi fac o idee ca sincer nu ma nici macar una....uffff:((

Gabi_Mihaela
11.05.2010, 20:50:05
Am nevoie de niste preturi la "beuturi" ... :( In plimbarile voastre prin supermarket-uri...ati vazut cam cat e sticla de Johnnie Walker-red label, cinzano, campari, martini? Mai exista depozite care sa accepte inapoi bautura ramasa de la nunta? :( Sunt cam in plop..Ar trebui sa-i trimitem pe socrii mei sa ia bautura dar nu prea stiu unde :(

D_aka
11.05.2010, 23:09:12
Am nevoie de niste preturi la "beuturi" ... :( In plimbarile voastre prin supermarket-uri...ati vazut cam cat e sticla de Johnnie Walker-red label, cinzano, campari, martini? Mai exista depozite care sa accepte inapoi bautura ramasa de la nunta? :( Sunt cam in plop..Ar trebui sa-i trimitem pe socrii mei sa ia bautura dar nu prea stiu unde :(

pot sa-ti zic numa ce stiu eu: campari 55 lei la 0,7 l la metro, martini 35 lei la 1l la metro. si erau cele mai ieftine cand m-am uitat eu... adica acu 2 luni..... de depozite nu stiu nimic....

uana
12.05.2010, 00:11:14
pot sa-ti zic numa ce stiu eu: campari 55 lei la 0,7 l la metro, martini 35 lei la 1l la metro. si erau cele mai ieftine cand m-am uitat eu... adica acu 2 luni..... de depozite nu stiu nimic....

Cinzano am vazut acum 3 zile la Carrefour la 20 lei sau 23, scuze da' numai preturi am in minte 8-}

Andreea_Alex
12.05.2010, 08:41:22
Buna,

Noi pentru nunta am luat toate bauturile (alcool, sucuri, apa, vin) de la Sorla si accepta returul.

Pupici!

dvdruxandra
12.05.2010, 08:50:13
este vreo miresica care a facut nunta la casuta dobrogeana?....ma intereseaza si pe mine cateva detalii daca se poate.^:)^

da, eu am facut, in salonul mare...

dvdruxandra
12.05.2010, 08:54:29
multumesc mult....cred ca bine spus o sa o iau din subiect in subiect si o sa imi fac o idee ca sincer nu ma nici macar una....uffff:((

eu zic sa nu te stresezi prea tare, din ce vad eu ai nunta peste un an si putin, deci ai timp desul sa iti organizezi cum trebuie toate aspectele....fa-ti o lista cu ce ai vrea pt. nunta si apoi mai "bifezi" cand ai mai rezolvat cate ceva. mult succes! :)

adadeea
12.05.2010, 09:54:33
da, eu am facut, in salonul mare...

imi poti spune si mie cum a fost mancarea, servirea, aranjamentele le-ai facut cu firma recomandata de ei? poti posta cateva poze de la local pls.^:)^

adadeea
12.05.2010, 10:07:57
eu zic sa nu te stresezi prea tare, din ce vad eu ai nunta peste un an si putin, deci ai timp desul sa iti organizezi cum trebuie toate aspectele....fa-ti o lista cu ce ai vrea pt. nunta si apoi mai "bifezi" cand ai mai rezolvat cate ceva. mult succes! :)

mersi de sfat :*

dvdruxandra
12.05.2010, 10:25:00
imi poti spune si mie cum a fost mancarea, servirea, aranjamentele le-ai facut cu firma recomandata de ei? poti posta cateva poze de la local pls.^:)^

drama mea, in primul rand iti spun sincer: nu-ti recomand sa faci la acesl local, iar singurul motiv pt. care zic asta este aspectul salonului...noi ne-am hotarat sa facem nunta destul de tarziu (prin mai-aprilie) si in octombie am facut nunta, astfel incat nu am gasit in alta parte un restaurant disponibil, mai ales pt. nr. de persoane care ne interesa...noua ni s-a promis ca vor renova pana la nunta, dar acest lucru nu s-a intamplat, singurele modificari pe care le-au facut au fost minore, nu au schimbat decat sistemul de iluminare si au pus marmura pe scarile de la scena...atat....restul salonului arata ca din anii '80, adica vechi. imi este sincer rusine sa postez poze cu salonul, la fel cum trebuie sa mentionez faptul ca din aceeasi rusine, l-am rugat pe fotograful nostru sa ia cat mai putine cadre cu salonul in ansamblu, tocmai pt. ca peste ani, sa nu-mi fac iar nervi cand imi voi aminti de cum arata salonul.... in rest, nu pot comenta absolut nimic despre servire si mancare, au fost de nota 10+ , asta mi-ar fi trebuit sa am probleme si la acest aspect.... decoratiunile nu le-am facut cu firma recomandata de ei, ci cu altcineva, care a "aranjat" localul in vinerea dinaintea nuntii... eu nu vreau sa te descutrajez in a alege acest local, daca te hotarasti sa faci aici, iti pot spune ca exista totusi un maare avantaj la acest restaurant>: ringul este foaaarte mare, noi am avut noroc de invitati petrecareti, care s-au distrat teribil si au dansat non stop pana la 8 dim., se faceau hore mari pe 3-4 siruri...ata zic eu ca este un avantaj, mai ales daca vrei sa se simta invitatii bine, acum depinde si cat de dansatori sunt, etc..... .daca te mai pot ajuta cu alte detalii, ma poti intreba si-ti voi raspunde cu placere. pun o poza cu salonul...

adadeea
12.05.2010, 10:53:16
drama mea, in primul rand iti spun sincer: nu-ti recomand sa faci la acesl local, iar singurul motiv pt. care zic asta este aspectul salonului...noi ne-am hotarat sa facem nunta destul de tarziu (prin mai-aprilie) si in octombie am facut nunta, astfel incat nu am gasit in alta parte un restaurant disponibil, mai ales pt. nr. de persoane care ne interesa...noua ni s-a promis ca vor renova pana la nunta, dar acest lucru nu s-a intamplat, singurele modificari pe care le-au facut au fost minore, nu au schimbat decat sistemul de iluminare si au pus marmura pe scarile de la scena...atat....restul salonului arata ca din anii '80, adica vechi. imi este sincer rusine sa postez poze cu salonul, la fel cum trebuie sa mentionez faptul ca din aceeasi rusine, l-am rugat pe fotograful nostru sa ia cat mai putine cadre cu salonul in ansamblu, tocmai pt. ca peste ani, sa nu-mi fac iar nervi cand imi voi aminti de cum arata salonul.... in rest, nu pot comenta absolut nimic despre servire si mancare, au fost de nota 10+ , asta mi-ar fi trebuit sa am probleme si la acest aspect.... decoratiunile nu le-am facut cu firma recomandata de ei, ci cu altcineva, care a "aranjat" localul in vinerea dinaintea nuntii... eu nu vreau sa te descutrajez in a alege acest local, daca te hotarasti sa faci aici, iti pot spune ca exista totusi un maare avantaj la acest restaurant>: ringul este foaaarte mare, noi am avut noroc de invitati petrecareti, care s-au distrat teribil si au dansat non stop pana la 8 dim., se faceau hore mari pe 3-4 siruri...ata zic eu ca este un avantaj, mai ales daca vrei sa se simta invitatii bine, acum depinde si cat de dansatori sunt, etc..... .daca te mai pot ajuta cu alte detalii, ma poti intreba si-ti voi raspunde cu placere. pun o poza cu salonul...

asa arata si acum localul, nici pe mine nu prea ma incanta faptul ca arata cam tragic... aveam de ales intre asta , la iani si laguna. La iani mi se par stalpii cam incomozi si iau din vizibilitate, iar la laguna chiar daca are stalpi sunt subtiri si nu prea incomodeaza la vedere si imi mai place si fantana aceea de pe perete...este chiar dragut din punctul meu de vedere si acceptabil ca pret al meniului...singurul lucru car nu prea ma incanta este stilul putin cam rustic....si imi mai place ca are locuri de parcare si faptul ca este in parc si in vara o sa fie totul verde:D:D:D

dvdruxandra
12.05.2010, 11:02:00
asa arata si acum localul, nici pe mine nu prea ma incanta faptul ca arata cam tragic... aveam de ales intre asta , la iani si laguna. La iani mi se par stalpii cam incomozi si iau din vizibilitate, iar la laguna chiar daca are stalpi sunt subtiri si nu prea incomodeaza la vedere si imi mai place si fantana aceea de pe perete...este chiar dragut din punctul meu de vedere si acceptabil ca pret al meniului...singurul lucru car nu prea ma incanta este stilul putin cam rustic....si imi mai place ca are locuri de parcare si faptul ca este in parc si in vara o sa fie totul verde:D:D:D

da, ai dreptate, dar tu nu o sa stai in parc, ci in salon, deci.... eu iti doresc multa inspiratie in a face alegera finala, nu te pot sfatui decat sa te gandesti bine, mai ales daca ai posibilitatea de a alege intre mai multe localuri, astfel incat sa nu ai regrete dupa. mult succes :)

nikoletta
12.05.2010, 11:04:56
fara suparare fetele care ati facut acolo, dar nu o sa uit cum am gasit la o nunta facuta la casuta dobrogeana, un paianjen in sarmale, iar pe jos era o mizerie crunta. mirii nici acum nu cred ca stiu ce am patit (noi nu le-am spus, nu stiu cei de la masa daca au zis ceva) pentru ca oricum nu erau de vina.

dvdruxandra
12.05.2010, 12:04:22
fara suparare fetele care ati facut acolo, dar nu o sa uit cum am gasit la o nunta facuta la casuta dobrogeana, un paianjen in sarmale, iar pe jos era o mizerie crunta. mirii nici acum nu cred ca stiu ce am patit (noi nu le-am spus, nu stiu cei de la masa daca au zis ceva) pentru ca oricum nu erau de vina.

wow, asta chiar nu am auzit, sper sa nu se fi intamplat asa ceva si la nunta mea :-SS...in fine, au trecut 2 ani de atunci si ceea ce conteaza este ca invitatii chiar s-au distrat (asta se vedea cu ochiul liber). eu una nu am de ce sa ma supar, dimpotriva, deoarece nici eu nu recomand acel restaurant din motivul enuntat mai sus...

Gabi_Mihaela
12.05.2010, 14:29:58

Cinzano am vazut acum 3 zile la Carrefour la 20 lei sau 23, scuze da' numai preturi am in minte 8-}

Buna,

Noi pentru nunta am luat toate bauturile (alcool, sucuri, apa, vin) de la Sorla si accepta returul.

Pupici!

Saru'mana!^:)^ M-ati ajutat enorm ;;) Sa vad ce preturi gasesc la Sorla, sa le compar cu cele de la Metro si Carrefour si daca e convenabil iau eventual de la ei(mi-ar conveni sa dau un leu in plus dar sa-mi accepte inapoi ce ramane) :*

Luciana_85
13.05.2010, 08:49:12
Mi-am luat si eu acum 2 zile de la magazinul din Tomis 3 (au adus marfa)...umbreluta cu dantela si volane (20 lei),(in oras am gasit-o de la 60 lei in sus), tun de cofetii ptr cununia civila (7 lei, tun mare), perna ptr verighete (20 lei), cosulet ptr cocarde (10 lei).
Stiti cumva unde gasesc un evantai ..mai finut, din dantela? La magazin avea un model alb cu o asa zisa dantela ...dar nu arata f bine.
Apropo...cine vrea evantai cu pene..gaseste acolo cu 4 lei.

crissb
13.05.2010, 11:29:11
Mi-am luat si eu acum 2 zile de la magazinul din Tomis 3 (au adus marfa)...umbreluta cu dantela si volane (20 lei),(in oras am gasit-o de la 60 lei in sus), tun de cofetii ptr cununia civila (7 lei, tun mare), perna ptr verighete (20 lei), cosulet ptr cocarde (10 lei).
Stiti cumva unde gasesc un evantai ..mai finut, din dantela? La magazin avea un model alb cu o asa zisa dantela ...dar nu arata f bine.
Apropo...cine vrea evantai cu pene..gaseste acolo cu 4 lei.
Umbrelutza avea cumva si crem?? Cate tunuri de comfetii ti-ai luat? Eu am luat 3 tunuri mici ( la 4 lei).

Luciana_85
13.05.2010, 21:58:46
Umbrelutza avea cumva si crem?? Cate tunuri de comfetii ti-ai luat? Eu am luat 3 tunuri mici ( la 4 lei).

Am vazut decat alba..poate aveau si nu era expusa..nu am intrebat. :(
Confetii mi-am luat decat 1 tub mare..numai aveau mici..ala e destul de mare vreau sa-mi mai supravietuiasca parul dupa nebunia cu confetii. Daca o sa gasesc si mici..poate o sa-mi mai iau 1.

paula_c
14.05.2010, 08:16:20
As fi dorit si eu sa stiu in mare cam care sunt costurile unei nunti dar sunt atatea variabile ca... pare cam greu. In schimb o lista de nunta e relativ usor de facut.
Asta e o lista care sper sa va ajute cat de cat.
1.Invitatii
2.Rochia de mireasa
3.Costumul pentru mire
4.Costum pentru cununia civila dc e cazul
5.Rochie pentru cununia civila - dc e cazul
6.Bijuterii pentru mireasa
7.Pantofi mireasa
8.Pantofi mire
9.Voal
10.Jartiera
11.Lenjerie intima sexy pentru noaptea nuntii
12.Coafor
13.Machiaj
14.Manechiura
15.Pedichiura
16.Verighete
17.Pernita pentru verighete
18.Cocarde
19.Buchete pentru: mireasa, nasa, domnisoare de onoare
20.Bomboane pentru cununia civila
21.Bautura
22.Fructe, alune, saratele, prajituri etc
23.Tortul de nunta
24.Meniul pentru nunta
25.Muzica
26.Fotograf
27.Cameraman
28.Cadou pentru nasi
29.Luna de miere

Nu uita sa iei in calcul si:

- analizele medicale pentru cununia civila
- decorurile pentru restaurant si pentru masini
- bacsis ospatari
- taxa biserica

lilici
14.05.2010, 09:38:25
Saru'mana!^:)^ M-ati ajutat enorm ;;) Sa vad ce preturi gasesc la Sorla, sa le compar cu cele de la Metro si Carrefour si daca e convenabil iau eventual de la ei(mi-ar conveni sa dau un leu in plus dar sa-mi accepte inapoi ce ramane) :*

buna

sorla accepta retur

te rog frumos daca aflii preturi la sorla sa mi comunici si mie

ps in real e oferta la whisky de al 36 ron in sus , depinde de marca

lilici
14.05.2010, 09:44:20
Buna,

Pupici!

buna

poti te rog sa mi spui cum sunt preturile la sorla ?

multumesc

lilici

adadeea
14.05.2010, 11:01:07
multumesc mult pentru aceasta lista...>:D<....asa mi-am dat seama ca am mai uitat anumite lucruri:*

paula_c
14.05.2010, 11:09:13
multumesc mult pentru aceasta lista...>:D<....asa mi-am dat seama ca am mai uitat anumite lucruri:*
Sunt sigura ca am mai uitat si eu cate ceva dar e un punct de plecare cat de cat.:">

adadeea
14.05.2010, 21:25:09
poate totusi mai adauga vreo viitoare sau o fosta miresica ceea ce s-a uita ...;-)

alipety
14.05.2010, 21:49:15
este un subiect foarte asemanator aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=51), doar ca se adreseaza tuturor miresicilor din tara, dar acolo au scris si au detaliat cheltuielile lor mai multe miresici din Constanta.
sunt convinsa ca vei gasi multe informatii utile :)>-

adadeea
15.05.2010, 11:10:18
este un subiect foarte asemanator aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=51), doar ca se adreseaza tuturor miresicilor din tara, dar acolo au scris si au detaliat cheltuielile lor mai multe miresici din Constanta.
sunt convinsa ca vei gasi multe informatii utile :)>-

chiar nu vazusem acel topic. mersi>:D<

uana
16.05.2010, 10:23:44
Este gata si casuta mea de dar :x

cristina_ct
16.05.2010, 10:32:29
f frumoasa casuta ta!! sati aduca multi euroi :D >:D<

D_aka
16.05.2010, 10:33:58

hihi.... ce plina de alge eeee!! bv! e frumoasa!

uana
16.05.2010, 10:36:35
hihi.... ce plina de alge eeee!! bv! e frumoasa!

Multumesc frumos fetelor ; mai e putin :-w

D_aka
16.05.2010, 10:39:03
Multumesc frumos fetelor ; mai e putin :-w

cu placere.....
mai e putin din cat a fost, asa e!
dar ma credeti ca eu m-am plictisit de atatea pregatiri... mi-am luat vacanta!

crissb
16.05.2010, 10:46:54
Foarte dragutza casutza de bani Uana.
Eu mi-am gasit verighete, am fost la Bucuresti si ne-am gasit verighete.
Am fost la targ si ne-am cumparat pantofi pt nunta, miresoiul meu si-a gasit costum dar nu-i placea culoarea si il trimite peste 2 sapt un costum culoarea negru mat.
aaaaa......mi-au venit lumanarile , cu o intarziere de 3 sapt dar sunt dragutze si au fost chiar mai ieftine decat mi-au spus prima data.
Va pup si mult spor.

uana
16.05.2010, 11:03:06
cu placere.....
mai e putin din cat a fost, asa e!
dar ma credeti ca eu m-am plictisit de atatea pregatiri... mi-am luat vacanta!

Eu nu m'am plictisit, numai vreau sa vina mai repede ziua respectiva si sa ma vad la restaurant :))

uana
16.05.2010, 11:04:45
Am fost la targ si ne-am cumparat pantofi pt nunta, miresoiul meu si-a gasit costum dar nu-i placea culoarea si il trimite peste 2 sapt un costum culoarea negru mat.
aaaaa......mi-au venit lumanarile , cu o intarziere de 3 sapt dar sunt dragutze si au fost chiar mai ieftine decat mi-au spus prima data.
Va pup si mult spor.

Simpatice foc verighetele voastre, sa va aduca multa intelegere si dragoste. Am fost si noi la targ si intr'adevar aveau costume foarte frumoase, pacat ca nu am avut bani sa isi ia M. costum :(, mai asteptam vreo 2-3 saptamani.
Nu ne pui si poze cu lumanarile ?
Inca putin si gata :D

Joliutza
16.05.2010, 13:25:24

Foarte simpatica!

Joliutza
16.05.2010, 13:26:23
Va pup si mult spor.

Foarte frumoase verighetele! Felicitari!

rebela_04
16.05.2010, 13:54:42
este gata si casuta mea de dar :x

f frumoasa

Tarya
16.05.2010, 15:40:40
Va pup si mult spor.

Foarte frumoase si moderne verighetele!

Luciana_85
16.05.2010, 20:49:28

Foarte frumoasa casuta...

lilici
17.05.2010, 08:13:48
a, si am uitat sa spun ca eu am cumparat atunci vreo 3 feluri de prajituri sa le degust:D:-pfoaaarte bune

buna

din experienta celorlati am aflat de o cofetarie pe interioara 2, in jur de 30ron kg/tort iar prajiturile o sa le iau din carrefour , cik e pretul cel mai bun

Joliutza
17.05.2010, 08:24:04
buna

din experienta celorlati am aflat de o cofetarie pe interioara 2, in jur de 30ron kg/tort iar prajiturile o sa le iau din carrefour , cik e pretul cel mai bun

Da, au produse bune cei de acolo... eu am luat la un moment dat un tort imbracat in martipan de acolo... cand incercam cofetarii pentru tortul de nunta.
Tortuletul arata foarte bine (stiu ca l-am postat si aici), dar la gust nu ne-a incantat... era cam gretos.
Depinde ce compozitie ceri...

lilici
17.05.2010, 08:34:06
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=440&page=114

buna

am vazut ca se poarta aranjamente legate la oglinda. plus ca toti mi au zis sa nu lipesc nimic cu scoch ca lasa urme asa ca am mers prin magazine si am cumparat cate 1 buc din cateva modele, le am luat acasa, le am desfacut sa vad cum se fac, mi am ales modelul, si am mai facut inca 20 buc

crisiftene86
17.05.2010, 08:35:30
buna,
am revenit...
am lipsit cateva zile k am alergat prin oras...ce va pot spune este ca am luat verighetele ( o sa pun curand poze) sunt superbeeeee;;), am comandat invitatiile, am comandat paharele,florii artificiale de pus in piept,am comandat si fundele-pampoanele ptr masini....am si uitat cate am facut...va multumesc ptr sfaturi...am fost mai peste tot unde m-ati indrumat...
atunci cand o sa imi vina comenziile o s atasez pozici...

va pup, multa bafta si spor in contiunuare la miresit!

in cazul in care am avut vreo miresica de 15,16 mai le doresc CASA DE PIATRA!=D>

blonda1111
17.05.2010, 08:58:58
buna,
am revenit...
am lipsit cateva zile k am alergat prin oras...ce va pot spune este ca am luat verighetele ( o sa pun curand poze) sunt superbeeeee;;), am comandat invitatiile, am comandat paharele,florii artificiale de pus in piept,am comandat si fundele-pampoanele ptr masini....am si uitat cate am facut...va multumesc ptr sfaturi...am fost mai peste tot unde m-ati indrumat...

in cazul in care am avut vreo miresica de 15,16 mai le doresc CASA DE PIATRA!=D>

Felicitariiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!! Asteptam pozele cu interes!

elena_v_
17.05.2010, 11:54:54

wow,e foarte foarte frumoasa!!sa va aduca multi bani!!

elena_v_
17.05.2010, 11:57:32
Va pup si mult spor.

bvo!!sunt foarte frumoase verighetele!sa le purtati cu placere!

skoompik
17.05.2010, 12:05:13
buna

am vazut ca se poarta aranjamente legate la oglinda. plus ca toti mi au zis sa nu lipesc nimic cu scoch ca lasa urme asa ca am mers prin magazine si am cumparat cate 1 buc din cateva modele, le am luat acasa, le am desfacut sa vad cum se fac, mi am ales modelul, si am mai facut inca 20 buc

Foaaarte frumoase aranjamentele pt masini!!!...si eu tot singura le-am facut numai k le-am facut din tull alb, in forma de fundita si cu un trandafirasi.

CRISSB felicitari ptr verighete sunt superbe, sa va poarte noroc si sa le purtati sanatosi!

UANA superba casuta de dar...din ce ai facut-o??? Carton sau altceva???

[QUOTE=skoompik;3293431]Foaaarte frumoase aranjamentele pt masini!!!...si eu tot singura le-am facut numai k le-am facut din tull alb, in forma de fundita si cu un trandafirasi.

adik TRANDAFIRAS...vroiam sa zic

uana
17.05.2010, 13:31:07
Foaaarte frumoase aranjamentele pt masini!!!...si eu tot singura le-am facut numai k le-am facut din tull alb, in forma de fundita si cu un trandafirasi.

CRISSB felicitari ptr verighete sunt superbe, sa va poarte noroc si sa le purtati sanatosi!

UANA superba casuta de dar...din ce ai facut-o??? Carton sau altceva???

Sincer, nu am idee, mi'a facut'o cumnata mea .

Gabi_Mihaela
17.05.2010, 14:13:59
Aveti idee la Stela Sapera cat sunt de buni la coafat? Vreau sa-mi fac machiajul la ea si imi era mai usor sa ma si coafez acolo...

ellvi84
17.05.2010, 21:00:52
Imi poti spune unde te coafezi/te-ai coafat si machiat in Mangalia?

lilici
18.05.2010, 09:23:32
[QUOTE=skoompik;3293431]Foaaarte frumoase aranjamentele pt masini!!!...si eu tot singura le-am facut numai k le-am facut din tull alb, in forma de fundita si cu un trandafirasi.

am facut si eu cateva din tull alb cu lila,

ps: poate cineva sa mi spuna cum se imbraca paharele de sampanie , mi ar placea sa le fac singura

cu toate ca am vazut la histria destul de ieftine 15lei/2buc

lilici

dragi miresici,

in drumurile voastre prin magazine ati vazut cumva sandale albe, mai inalte , cu talpa ortopedica
eu sunt mai micuta iar miresicul meu mai inalt :d

lilici

uana
18.05.2010, 09:37:55
dragi miresici,

in drumurile voastre prin magazine ati vazut cumva sandale albe, mai inalte , cu talpa ortopedica

lilici

La Leonardo de la City am vazut ceva, da' nu stiu daca o sa iti placa, pe mine nu m'au dat pe spate :)>-

adadeea
18.05.2010, 10:06:06
dragi miresici,

lilici

sau vezi la benvenuti tot in city...aveau modele frumoase acum vreo luna cand m-am uitat eu. si am inteles ca sunt si comode.

lilici
18.05.2010, 12:43:41
mersi

o sa ma uit, am auzit ca ar fi si pe la tic tac un magazin

adadeea, ai nunta la restaurant laguna sau hotel laguna?

adadeea
18.05.2010, 14:09:31
mersi

o sa ma uit, am auzit ca ar fi si pe la tic tac un magazin

adadeea, ai nunta la restaurant laguna sau hotel laguna?

la restaurant laguna din satul de vacanta

lilici
18.05.2010, 15:01:01
la restaurant laguna din satul de vacanta

si eu tot acolo

adadeea
18.05.2010, 16:05:48
si eu tot acolo

am si eu cu cine sa mai schimb o vorba despre restaurant...:D formatie ati ales?

lilici
18.05.2010, 16:29:05
am si eu cu cine sa mai schimb o vorba despre restaurant...:D formatie ati ales?

da, sanmarina (eu sunt make) http://www.samarinamusic.ro

in 2011 ai nunta nu? ai destul pana atunci

da, sanmarina (eu sunt make) http://www.samarinamusic.ro

in 2011 ai nunta nu? ai destul pana atunci

am fost la un botez la restaurant laguna luna trecuta, mancarea foarte buna. am vazut ca au si aranjamente pt mese dar nu stiu daca de ajuns.
cand ma duc sa stabilesc detalii iti zic exact ce au.

adadeea
18.05.2010, 17:07:41
am fost la un botez la restaurant laguna luna trecuta, mancarea foarte buna. am vazut ca au si aranjamente pt mese dar nu stiu daca de ajuns.
cand ma duc sa stabilesc detalii iti zic exact ce au.

au si flori din cate am inteles dar nu sunt naturale, sunt niste trandafiri albi care chiar par naturali si sunt 15 lei de aranjament/vaza. si husele le au incluse si au pe mai multe culori.

noi am ales si formatia. i-am luat pe cei de la solaris.

lilici
18.05.2010, 20:45:22
au si flori din cate am inteles dar nu sunt naturale, sunt niste trandafiri albi care chiar par naturali si sunt 15 lei de aranjament/vaza. si husele le au incluse si au pe mai multe culori.

noi am ales si formatia. i-am luat pe cei de la solaris.

da, florile par naturale atasez poza

adadeea
18.05.2010, 23:03:47
eu am vazut doar pe alb ...oricum sunt frumosi.

crisiftene86
19.05.2010, 08:11:49
buna,

mi-a sosit comanda de funde/pampoane de masini...sper sa va placa:*

adina_miha3la
19.05.2010, 08:17:40
buna,

Aaa..sunt foarte frumoase. Combinatia asta de ivory si portocaliu sau piescica o aveam si eu in cap:-p
Unde ai facut comanda si cat te-au costat?:*

crisiftene86
19.05.2010, 08:30:38
Aaa..sunt foarte frumoase. Combinatia asta de ivory si portocaliu sau piescica o aveam si eu in cap:-p
Unde ai facut comanda si cat te-au costat?:*

am trimis PM...

D_aka
19.05.2010, 09:46:16
buna,

frumos... cat te-a costat una?

crisiftene86
19.05.2010, 10:13:48
frumos... cat te-a costat una?

pret bucata 6 Ron

maria_27
19.05.2010, 10:56:41
eu am nunta pe 4 sept.si la mine la nunta tot samarina o sa cante acum se numesc araname grup si am auzit ca au candece frumoase si am descarcat si albumele cu ei ma incanta melodia Maria
si eu sunt make

D_aka
19.05.2010, 14:15:58
pret bucata 6 Ron

msk mult!
tu cum le folosesti? pui cate una la fiecare oglinda a masinilor sau doar cate una de masina?

crisiftene86
19.05.2010, 15:03:39
msk mult!
tu cum le folosesti? pui cate una la fiecare oglinda a masinilor sau doar cate una de masina?

mie una nu imi plac una la mana cele mici...iar doi la mana nu stiu cum vi se par voua...dar sunt un pic mai mari k dimensiune...dar pe mine asta m-a si incantat, prin urmare voi pune 2 la masini
adica cate una la fiecare oglinda...mie mi se par berce masinile cu una sau cu unele mici cat un porumbel...
fara suparare , gusturile la fiecare sunt discutabile:*

andreeaq2k
19.05.2010, 18:07:34
Imi poti spune unde te coafezi/te-ai coafat si machiat in Mangalia?

Am auzit foarte multe fete care o laudau pe Lizzy. Sincer eu nu am fost niciodata la ea...

elena_v_
19.05.2010, 20:35:04
buna,

sunt foarte frumoase!eu am uitat ca tre sa cumpar si funde pentru masini

dvdruxandra
19.05.2010, 20:55:32
sunt foarte frumoase!eu am uitat ca tre sa cumpar si funde pentru masini

pai nu le vrei pe ale mele?...mie mi-au mai ramas cateva funde...

elena_v_
19.05.2010, 21:14:32
pai nu le vrei pe ale mele?...mie mi-au mai ramas cateva funde...

hehe,mai ai si tu?vazusem si la mama cateva...mersi frumos,atunci nu mai cumpar altele

Luciana_85
20.05.2010, 10:13:33

Am fost ieri din nou la magazinul din Tomis 3 si aveau acum numai umbrelute crem.
Daca nu ti-ai cumparat ..poti sa dai o fuga pana acolo.

Am fost la bijuteria de la galeriile valenti si mi-a spus vanzatoarea ca nu graveaza verighete.
Am fost si la rinaldo..dar acolo costa 80 lei/ buc.
Mai trebuie sa ma duc la bijuteria de pe strada portitei...dar nu stiu exact unde e :-\

uana
20.05.2010, 10:24:56
Am fost ieri din nou la magazinul din Tomis 3 si aveau acum numai umbrelute crem.

Am fost la bijuteria de la galeriile valenti si mi-a spus vanzatoarea ca nu graveaza verighete.
Mai trebuie sa ma duc la bijuteria de pe strada portitei...dar nu stiu exact unde e :-\

Este cumva deschisa recent, adica vreo 2 luni ? Daca da, este imposibil sa o ratezi, este chiar la jumatatea strazii, indiferent din ce parte vii.
Cei din T3 mi'au dat acelasi raspuns si mie ieri; la atelierul de verighete ai incercat ?

crissb
20.05.2010, 10:56:33

multumesc mult, chiar acum o sa dau o fuga pana acolo.

Luciana_85
20.05.2010, 11:31:45
Este cumva deschisa recent, adica vreo 2 luni ? Daca da, este imposibil sa o ratezi, este chiar la jumatatea strazii, indiferent din ce parte vii.
Cei din T3 mi'au dat acelasi raspuns si mie ieri; la atelierul de verighete ai incercat ?

Mi-a spus o miresica de aici de ea..cu cateva pagini in urma..
Dar nu stiu unde e aceasta strada....este cumva intre Baba Novac si Fulgerului..aia de la institut?

La atelierul de verighete le-am facut noi..numai ca, acolo graveasca cu litere de tipar..si eu vreau de mana si cu apostrof....deoarece scrisul e in franceza.

Luciana_85
20.05.2010, 11:33:12

Cu multa placere. :)

crisiftene86
20.05.2010, 11:51:01

buna,
si la magazinul din carref au adus umbrelute la pretul de 50 ron/bucata si alba si crem.

D_aka
20.05.2010, 13:11:30
Mi-a spus o miresica de aici de ea..cu cateva pagini in urma..
Dar nu stiu unde e aceasta strada....este cumva intre Baba Novac si Fulgerului..aia de la institut?

La atelierul de verighete le-am facut noi..numai ca, acolo graveasca cu litere de tipar..si eu vreau de mana si cu apostrof....deoarece scrisul e in franceza.

dc imi mai amintesc eu bine, aici se vb de bijuteria anghel care e pe o straduta din portitei... str portitei este cea care leaga intersectia trocadero (aia semaforizata, mare) cu zona sensului giratoriu de la galeriile eden. dc vii dinspre eden spre trocadero pe dr e un panou micut parca galben cu rosu, agatat de un stalp de lumina care directioneaza un pic spre bijuteria anghel... mai mult nu stiu sa-ti zic fiindca si eu am vrut sa ajung la ea si niciodata nu mi-am facut timp. suuces!

crissb
20.05.2010, 14:23:42
dc imi mai amintesc eu bine, aici se vb de bijuteria anghel care e pe o straduta din portitei... str portitei este cea care leaga intersectia trocadero (aia semaforizata, mare) cu zona sensului giratoriu de la galeriile eden. dc vii dinspre eden spre trocadero pe dr e un panou micut parca galben cu rosu, agatat de un stalp de lumina care directioneaza un pic spre bijuteria anghel... mai mult nu stiu sa-ti zic fiindca si eu am vrut sa ajung la ea si niciodata nu mi-am facut timp. suuces!

exact acolo este. am fost si eu sa-mi caut verighete acolo dar faceau numai la comanda. Pana la urma ne-am gasit verighete in Buc si le gravam acolo cu laserul ( 50 ron/ buc)
Am intrebat cand am fost la biujuteria Anghel si gravau verighete.

crisiftene86
21.05.2010, 08:19:05
am mai sters ceva din lista \:D/

blonda1111
21.05.2010, 09:24:39
Frumoase!!!!:> Da te innoiesti zi de zi , nu gluma :))

crisiftene86
21.05.2010, 09:28:06
Frumoase!!!!:> Da te innoiesti zi de zi , nu gluma :))

e ce sa fac si eu...:">
da m-am tot inoit zi de zi...pai am alergat inainte 2 sapt...si pe urma am ales , am comandat si au venit comenzile.mai astept acuma paharele sa soseasca...

am urmat sfatul nikoletei si sunt fff incantata de paharele alese...nu am poze acuma dar voi pune cu siguranta

asa va doresc si voua, sa aveti spor, sa aveti timp si resurse ca sa le luati in timp util...mie asa imi place.;;)

multumesc ptr urario:-)

dragele mele,
va rog am nevoie de un sfat mare din partea voastra...
ma tot bate un gand sa renunt la marturii...ceea ce am gasit eu si imi place fff mult costa 5 ron/bucata ( ceva de genul la ceea ce am atasat ca poza).
dar exista o problema mi se par ffff scumpe si la cat imi trb mie ma ajunge fff mult, altceva nu as vrea sa iau...va rog ajutati-ma cu sfaturi...sa renunt sau iau altceva mai ieftin sau sa iau asa?
multumesc anticipat:">

alipety
21.05.2010, 10:10:37
dragele mele,
ma tot bate un gand sa renunt la marturii...ceea ce am gasit eu si imi place fff mult costa 5 ron/bucata ( ceva de genul la ceea ce am atasat ca poza).
dar exista o problema mi se par ffff scumpe si la cat imi trb mie ma ajunge fff mult, altceva nu as vrea sa iau...va rog ajutati-ma cu sfaturi...sa renunt sau iau altceva mai ieftin sau sa iau asa?
e tare frumoasa marturia asta. daca ti se pare prea scumpa, poti da cate o bucata per cuplu ;;)

dvdruxandra
21.05.2010, 10:24:48
dragele mele,

marturia e f.frumoasa, ceva in genul asta am vazut si eu la un magazin...mie sincer mi se pare cam scumpa si nu prea "merita" sa investesti mai multi bani in marturii, mai bine in altceva (pantofi, poshetutza,lenjeria ta etc.) :)

Luciana_85
21.05.2010, 11:07:19

exact acolo este. am fost si eu sa-mi caut verighete acolo dar faceau numai la comanda. Pana la urma ne-am gasit verighete in Buc si le gravam acolo cu laserul ( 50 ron/ buc)
Am intrebat cand am fost la biujuteria Anghel si gravau verighete.

Multumesc ptr informatie..o sa dau o fuga pana acolo.

amy_miha_ela
21.05.2010, 12:35:51
Pun si eu achizitiile mele de pana acum ...cam toate zic eu, mai am putin( numerele de masa si meniurile) si gata , am scapat : http://picasaweb.google.com/amymihaela/DespreNunta#

D_aka
21.05.2010, 13:13:03
dragele mele,

pretul ala l-ai gasit la agentie? fiindca am vazut astfel de cutiute la histria pe varianta (am inteles ca e acelasi magazin cu cel din tomis 3 deasupra pietei) si dc acolo-s mai ieftine, funda si arahidele nu-s scumpe si in felul asta ai putea sa ti le confectionezi singurica si poate iesi mai ieftin!;;)

crisiftene86
21.05.2010, 13:21:36
pretul ala l-ai gasit la agentie? fiindca am vazut astfel de cutiute la histria pe varianta (am inteles ca e acelasi magazin cu cel din tomis 3 deasupra pietei) si dc acolo-s mai ieftine, funda si arahidele nu-s scumpe si in felul asta ai putea sa ti le confectionezi singurica si poate iesi mai ieftin!;;)

nu pretul este la un magazin ptr nunti...
da ma mai gandesc, multumesc mult de sfat...la mine e problema cu timpul , dar dc nu o sa am incotro, o sa le fac eu...vad eu cand.:*

alipety
21.05.2010, 15:40:50
Pun si eu achizitiile mele de pana acum ...cam toate zic eu, mai am putin( numerele de masa si meniurile) si gata , am scapat : http://picasaweb.google.com/amymihaela/DespreNunta#
imi plac mult verighetele. de unde le-ati cumparat?
felicitari pentru achizitii si spor la pregatiri in continuare!

amy_miha_ela
21.05.2010, 16:28:06
imi plac mult verighetele. de unde le-ati cumparat?
felicitari pentru achizitii si spor la pregatiri in continuare!

Multumim:*, le-am facut la comanda ..

linda_1984
21.05.2010, 20:01:48
Multumim:*, le-am facut la comanda ..
Imi poti trimite si mie un mesaj privat cu mai multe detalii legate de verighete : unde le-ati comandat,cat au costat,etc. Sunt superbe.

Gabi_Mihaela
21.05.2010, 20:36:12

SINCERE FELICITARI! =D> Tot ce am vazut mi-a placut la nebunie! Brava! :))

lam
22.05.2010, 20:35:40
buna,

sunt f dragute :X, de unde ai facut comanda?? imi poti trimite si mie un pm? :*:*

elena_v_
22.05.2010, 23:02:11
bvoo!foarte frumoase !
am vazut ca te-ai pus serios pe facut cumparaturi si,ca sa nu raman prea tare in urma,mi-am cumparat si eu ieri cocardele pt invitati.nu am poze ca n-am cu ce sa le descarc in comp...sunt grena cu fundita crem...pe 144 de bucat am dat 12 lei si am gasit ,tot la histria si artificii pt tort-10 lei,6 bucati
at vazut pe undeva saculeti pt marturii grena?

elena_v_
22.05.2010, 23:09:23
e ce sa fac si eu...:">
da m-am tot inoit zi de zi...pai am alergat inainte 2 sapt...si pe urma am ales , am comandat si au venit comenzile.mai astept acuma paharele sa soseasca...

am urmat sfatul nikoletei si sunt fff incantata de paharele alese...nu am poze acuma dar voi pune cu siguranta

asa va doresc si voua, sa aveti spor, sa aveti timp si resurse ca sa le luati in timp util...mie asa imi place.;;)

multumesc ptr urario:-)

dragele mele,
am vazut cutiute asemanatoare chiar ieri,la histria ..nu am intrebat cat costa dar,banuiesc ca te ajunge mai ieftin daca ti le cumperi separat si ti le faci cu mana ta decat daca le-ai comanda gata facute..bine,trebuie sa ai si timp sa te ocupi de ele

elena_v_
23.05.2010, 17:58:13

wow,foarte frumoase toate achizitile tale!de la rochita pana la decorul localului!felicitari !

crisiftene86
25.05.2010, 08:17:34
sunt f dragute :X, de unde ai facut comanda?? imi poti trimite si mie un pm? :*:*

multumesc, am trimis PM

crisiftene86
25.05.2010, 08:18:37
am vazut cutiute asemanatoare chiar ieri,la histria ..nu am intrebat cat costa dar,banuiesc ca te ajunge mai ieftin daca ti le cumperi separat si ti le faci cu mana ta decat daca le-ai comanda gata facute..bine,trebuie sa ai si timp sa te ocupi de ele

da cred k cel mai sigur este sa trec si pe acolo sa imi fac si eu vreo idee si apoi o sa iau o decizie.
multumesc de sfaturi si urari:D

candilica
25.05.2010, 15:56:48
A fost frumos, dar scurt!
Atatea pregatiri pentru o seara!
Sincera sa fiu nu pot sa va descriu in cuvinte, dar cand o sa primesc pozele atunci o sa vedeti mai multe!

Multumesc pentru urari!
Si voua va doresc o nunta cel putin la fel de reusita ca a mea !

Luciana_85
25.05.2010, 18:42:10
Mi-am luat si eu in sfarsit sandale..sunt argintii. Se potrivesc cu rochia deoarece are broderie argintie si paiete.
Va atasez si o poza.

blonda1111
25.05.2010, 19:06:50
Mi-am luat si eu in sfarsit sandale..sunt argintii. Se potrivesc cu rochia deoarece are broderie argintie si paiete.
Va atasez si o poza.
FrumoasE!!!!:)>- Sa le porti cu placere! Si sa le dansezi cu placere:>

alipety
25.05.2010, 19:12:46
:madlaugh:sunt argintii!!!!!!!!!!
frumoase ! sa le porti cu placere!
sunt curioasa cum arata rochita ta cu broderie argintie :love: ai pus poze cu ea?

Va atasez si o poza.

Luciana_85
25.05.2010, 19:38:03
FrumoasE!!!!:)>- Sa le porti cu placere! Si sa le dansezi cu placere:>

:madlaugh:sunt argintii!!!!!!!!!!
frumoase ! sa le porti cu placere!
sunt curioasa cum arata rochita ta cu broderie argintie :love: ai pus poze cu ea?
Multumesc.
Sper sa dansez toata noaptea cu ele....au tocul de 7 cm.
Atasez poza cu rochia.

blonda1111
25.05.2010, 20:14:44
Multumesc.
Atasez poza cu rochia.
Nice! sa o porti cu placere!!!!:)>-

Luciana_85
25.05.2010, 20:27:03
Nice! sa o porti cu placere!!!!:)>-
Multumesc.

Joliutza
25.05.2010, 20:47:53
Va atasez si o poza.

Sa le stapanesti si dansezi sanatoasa!

Multumesc.
Atasez poza cu rochia.

Foarte frumusica!

Luciana_85
25.05.2010, 20:51:28
Sa le stapanesti si dansezi sanatoasa!

Foarte frumusica!

Multumesc. :)

alipety
25.05.2010, 21:27:27
Multumesc.
Atasez poza cu rochia.
frumusica...sa o porti cu placere!:)>-

Luciana_85
25.05.2010, 22:13:30
frumusica...sa o porti cu placere!:)>-
Merci >:D<

zana01
25.05.2010, 22:16:37
este 2161 de la avantgarde brides?

crisiftene86
26.05.2010, 08:12:47
Merci >:D<

super si rochita si sandalutele...sa te dantuiesti pana se rupe tocul;;):*;))

crisstallus_cris
26.05.2010, 10:51:16
Multumesc.
Atasez poza cu rochia.
Chiar e f draguta rochia.Sa te simti o printesa cu ea!

elena_v_
26.05.2010, 12:56:33
Va atasez si o poza.
foarte frumoase!!sa le porti cu placere!1 si rochita!

lam
26.05.2010, 15:36:06
bvoo!foarte frumoase !
am vazut ca te-ai pus serios pe facut cumparaturi si,ca sa nu raman prea tare in urma,mi-am cumparat si eu ieri cocardele pt invitati.nu am poze ca n-am cu ce sa le descarc in comp...sunt grena cu fundita crem...pe 144 de bucat am dat 12 lei si am gasit ,tot la histria si artificii pt tort-10 lei,6 bucati
at vazut pe undeva saculeti pt marturii grena?

poti sa ne pui si noua o poza cu ele?? :*:*

Luciana_85
26.05.2010, 22:32:05
super si rochita si sandalutele...sa te dantuiesti pana se rupe tocul;;):*;))

Chiar e f draguta rochia.Sa te simti o printesa cu ea!

foarte frumoase!!sa le porti cu placere!1 si rochita!

Multumesc.;;)

Luciana_85
26.05.2010, 22:33:25
este 2161 de la avantgarde brides?

Este copie dupa 2161..numai ca mi-au gresit corsetul in partea de sus. :)

alinacomsa
29.05.2010, 21:07:51

Imi plac foarte mult pisoiul, diadema si verighetele voastre.:* Poti sa imi dai un pm sa imi spui de unde le-ai luat?
Si rochitele iti veneau foarte bine. La care te-ai hotarat?>:D<

amy_miha_ela
29.05.2010, 21:12:26
Imi plac foarte mult pisoiul, diadema si verighetele voastre.:* Poti sa imi dai un pm sa imi spui de unde le-ai luat?
Si rochitele iti veneau foarte bine. La care te-ai hotarat?>:D<

Multumesc frumos. ...ce pisoi?...Rochita asta mi-am cumparat-o: http://picasaweb.google.com/amymihaela/DespreNunta#5473649493075475058.
Iti trimit acum pm.

alinacomsa
29.05.2010, 21:12:39
Multumesc.
Atasez poza cu rochia.

foarte frumusica ...:x

alinacomsa
29.05.2010, 21:23:38
Multumesc frumos. ...ce pisoi?...Rochita asta mi-am cumparat-o: http://picasaweb.google.com/amymihaela/DespreNunta#5473649493075475058.
Iti trimit acum pm.

pisoiul alb din poza:))

frumusica foc ... o adevarata printesa ... iti doresc sa iti aduca mult noroc>:D<

Astea sunt verighetele noastre!:x

alinacomsa
29.05.2010, 21:28:48
buna,
am revenit...

esti super tare ... :suuuper:

Gabi_Mihaela
29.05.2010, 21:30:08
Astea sunt verighetele noastre!:x
Foarte dragute.Simple si frumoase=D>

alinacomsa
29.05.2010, 21:34:04
Foarte dragute.Simple si frumoase=D>

Multumim frumos! :*

Luciana_85
30.05.2010, 00:40:34
foarte frumusica ...:x

Merci.>:D<

crisiftene86
31.05.2010, 09:24:30
buna,
ne-au sosit si noua paharele ...sper sa va placa:x

adina_miha3la
31.05.2010, 11:31:00
buna,

Uaauuu...foarte frumoase paharele. Ti-am zis ca ti-ai ales totul cu gust. Felicitari!
Unde le-ai comandatat si cat te-au costat?
Le-ai facut si nasilor?

elena_v_
31.05.2010, 12:10:31
buna,

foarte frumoase!!pt nasi nu luati?de unde le-ati comandat?

crisiftene86
31.05.2010, 13:40:53
foarte frumoase!!pt nasi nu luati?de unde le-ati comandat?

mersic...:D
ma bucura k va place...
le-am comandat din caref de la raionul de langa forneti
mergeti cu incredere ca au mai adus niste pahare divine
de ex aveau acuma parca set de 6 pah/100 ron
eu am luat doua la 68 ron...si am luat la fel cum avem noi "miri " si la nasii
si la socri putin mai altfel...

spor la miresit:*

nikoletta
31.05.2010, 13:52:25
se pot comanda si direct de pe net si ajung in foarte bune conditii..

uana
31.05.2010, 20:27:49
Voi cum va aranjati mancarea pe masa ? Adica ma refer la platourile pentru cand vine lumea acasa .. ceva idei, poze ?

alipety
31.05.2010, 22:21:11
buna,

foarte frumoase sunt! sa le folositi cu placere si sa ciocniti multe pahare de sampanie la cat mai multe aniversari :)>-

nikoletta
31.05.2010, 22:25:15
Voi cum va aranjati mancarea pe masa ? Adica ma refer la platourile pentru cand vine lumea acasa .. ceva idei, poze ?
Am eu cateva poze in semnatura, de la ai mei de acasa. Au pus o masa in camera unde am fost gatita si una pe casa scarii (nu toti au avut loc in apartament:( ) si lumea a luat de acolo si s-a servit. Spre bucuria noastra s-a papat aproape tot. Am si lasat timp destul la mireasa sa nu plece invitatul nemancat.

uana
31.05.2010, 23:35:31
Am eu cateva poze in semnatura, de la ai mei de acasa. Au pus o masa in camera unde am fost gatita si una pe casa scarii (nu toti au avut loc in apartament:( ) si lumea a luat de acolo si s-a servit. Spre bucuria noastra s-a papat aproape tot. Am si lasat timp destul la mireasa sa nu plece invitatul nemancat.

Asa, multumesc ; uitasem la cine vazusem :)