PDA

Versiunea completa : Miresici din Constanta - discutii despre nunta

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30

alinacomsa
01.06.2010, 15:59:24
Am eu cateva poze in semnatura, de la ai mei de acasa. Au pus o masa in camera unde am fost gatita si una pe casa scarii (nu toti au avut loc in apartament:( ) si lumea a luat de acolo si s-a servit. Spre bucuria noastra s-a papat aproape tot. Am si lasat timp destul la mireasa sa nu plece invitatul nemancat.

Ai fost o miresica super frumusica.:*

alinacomsa
01.06.2010, 16:00:42
buna,
ne-au sosit si noua paharele ...sper sa va placa:x

Foarte frumoase! :x:x:x

vasy_in_lov3
02.06.2010, 01:19:03
buna,
ne-au sosit si noua paharele ...sper sa va placa:x
foarte frumoase sunt paharele tale...si ale mele sunt identice...le`am cumparat direct de la producator din brasov....si am dat 65 ron pe 6...cu tot cu inscriptionat..pupici...daca vrea cineva sa mai faca comanda am eu cartea lor de vizita..le trimit si prin curier...

izabelle
02.06.2010, 08:47:44
foarte frumoase sunt paharele tale...si ale mele sunt identice...le`am cumparat direct de la producator din brasov....si am dat 65 ron pe 6...cu tot cu inscriptionat..pupici...daca vrea cineva sa mai faca comanda am eu cartea lor de vizita..le trimit si prin curier...
trmite-mi si mie te rog date lor . Mersi!

adina_miha3la
03.06.2010, 09:07:15
Buna dimineata, fetelor!
Vreau sa va intreb daca exista pe forum un subiect despre manichiura si pediuchiura din ziua nuntii.....eu nu am gasit.
Daca nu exista imi puteti recomanda un salon unde sa faca o manichiura perfecta? Nu mi-am dat seama de trecerea timpului;)) si deja cred ca trebuie sa ma programez.
Multumesc frumos:*.

andrafuturewifetobe
03.06.2010, 09:33:25
sunt mai mult decat off topic,dar am o intrebare pt voi.Are cineva drum spre bucuresti duminica si e interesat sa mai reduca cheltuiala la benzina??eu si sotul am lua trenul ,dar suntem cu pitica de 1 an si 3 luni si nu prea e in elementul ei in tren...oricat de ciudata vi se pare propunerea mea....astept raspunsuri.p.s aylin e cuminte in masina si stie sa dea pup...asa ca nu va face capul calendar pana la bucuresti...
cat despre coafor eu o recomand pe simona,are salonul vis a vis de peach pit(sper ca am scris corect,nu cunosc prea bine mangalai)daca vreti ma interesez exact de adresa.iar pt machiaj ,la acelasi salon e o fata extraordinar de priceputa.mie mi-a machiat soacra,mama ,domnisoarele de onoare si cateva invitate si pe mine desigur si toate am fost impresionate.

D_aka
03.06.2010, 10:40:49
Buna dimineata, fetelor!
Vreau sa va intreb daca exista pe forum un subiect despre manichiura si pediuchiura din ziua nuntii.....eu nu am gasit.
Daca nu exista imi puteti recomanda un salon unde sa faca o manichiura perfecta? Nu mi-am dat seama de trecerea timpului;)) si deja cred ca trebuie sa ma programez.
Multumesc frumos:*.

uite ce am gasit eu:
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1547 (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1547)
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=6975&page=139 (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=6975&page=139)
nu stiu dc ai trecut si tu prin ele.... si nu stiu cat iti sunt de ajutor fiindca nu se refera la constanta...
cat despre recomandare salon... eu mi le fac la o fata in particular... e ok dc nu esti carcotas... ceea ce-mi place la ea e ca nu-mi aplica sabloane pe unghie ci mi le picteaza ea cu pensulica...

adina_miha3la
03.06.2010, 10:52:27
uite ce am gasit eu:
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1547 (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1547)
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=6975&page=139 (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=6975&page=139)
nu stiu dc ai trecut si tu prin ele.... si nu stiu cat iti sunt de ajutor fiindca nu se refera la constanta...
cat despre recomandare salon... eu mi le fac la o fata in particular... e ok dc nu esti carcotas... ceea ce-mi place la ea e ca nu-mi aplica sabloane pe unghie ci mi le picteaza ea cu pensulica...

multumesc frumos.:*..imi dai un pm cu nr de tel, te rog?
am vazut subiectele....dar am crezut ca poate avem si pe constanta.:-?
Fetelor daca stiti saloane unde fac maniciura frumoasa si ati fost multumite...astept recomandari:*

elena_v_
03.06.2010, 10:56:46

as vrea si eu pm!mersi frumos!

MissSwan
03.06.2010, 11:49:28
multumesc frumos.:*..imi dai un pm cu nr de tel, te rog?
am vazut subiectele....dar am crezut ca poate avem si pe constanta.:-?
Fetelor daca stiti saloane unde fac maniciura frumoasa si ati fost multumite...astept recomandari:*

La topicul despre Coafor si cosmetica in Constanta s-a mai discutat si despre mani-pedi.

cristina_ct
03.06.2010, 22:13:25
Buna seara!Am aparut si eu,D-na Yoplait!Merci,merci de aplauze:)).Fetelor,ce se intimpla de merge asta asa?!E frumos designul da' merge cam greu...sau sunt eu mai grabita decit...inainte?!:-?Parca nu-i mai stiu rostul si mi-e urit si sa scot asta cu ''soon you'll be mine'':((
Bine ai revenit DOAMNA!!!
POZE..impresii pe cand??

yoplait
03.06.2010, 23:11:51
POZE..impresii pe cand??
Am scris 1 000 de cuvinte si mi-a disparut mesajul in ceata,ce naiba e cu site-ul asta?!:-?

POZE..impresii pe cand??
Acu iti scriu din nou k am scris o gramada si a disparut in ceata...ziceam k am avut o nunta super,k nu m-au durut picioarele pe cit ma asteaptam,ca nu am apucat sa maninc k aveam un nod in git dar nu s-a plins nimeni de meniu,k am avut o muzica clasa-1-a si cel mai amuzant k am o prietena ceva mai mica in inaltime kr usor luata de val si impresionata de...ma rog,mi-a tras o pupatura direct pe corset si am stat cu buze rosii toata noaptea de m-au luat toti baietii peste picior...si...a trecut prea repede...

cristina_ct
03.06.2010, 23:17:08
Acu iti scriu din nou k am scris o gramada si a disparut in ceata...ziceam k am avut o nunta super,k nu m-au durut picioarele pe cit ma asteaptam,ca nu am apucat sa maninc k aveam un nod in git dar nu s-a plins nimeni de meniu,k am avut o muzica clasa-1-a si cel mai amuzant k am o prietena ceva mai mica in inaltime kr usor luata de val si impresionata de...ma rog,mi-a tras o pupatura direct pe corset si am stat cu buze rosii toata noaptea de m-au luat toti baietii peste picior...si...a trecut prea repede...
:))) ce prietena crazy ai:).. ma bucur k teai distrat..dar stii k ei frumos tine de obicei putin8-|

alipety
03.06.2010, 23:21:14

casa de piatra!
si pozici cand impartasesti cu noi? :)

yoplait
03.06.2010, 23:30:55
:))) ce prietena crazy ai:).. ma bucur k teai distrat..dar stii k ei frumos tine de obicei putin8-|
:))Mah...ea chiar a estimat gresit...iti imaginezi ce misto aratam cu buzele alea...ce sa mai zic...ma bucur f mult k formatia s-a ocupat indeajuns de mult incit sa nu trebuiasca sa stam mereu incordati,au fost f la inaltime,au anuntat fiecare moment asa cum trebuie,nasii nostrii au fost pe faza...sincer iti spun,suntem dintre cei fericiti,chiar suntem...:)

yoplait
03.06.2010, 23:37:09
casa de piatra!
si pozici cand impartasesti cu noi? :)
Cind o sa le luam..k noi am fost plecati in ''tarile calde''..dar in alta ordine de idei Tzutzi nu e de acord sa le public si habar n-am...are el un fix cu circulatia identitatii pe net:))

alipety
04.06.2010, 07:27:51
Cind o sa le luam..k noi am fost plecati in ''tarile calde''..dar in alta ordine de idei Tzutzi nu e de acord sa le public si habar n-am...are el un fix cu circulatia identitatii pe net:))

deci nu o sa vedem poze cu tine mireasa? :-<
pai poti selecta anumite poze, sa nu apara decat decorul sau petrecerea sau tortul, accesoriile :D sau va mazgaliti fetele :">
eu a trebuit sa am foarte mare grija sa nu postez poze cu nasii, asa ca te inteleg :-$

ps: aveti grija sa nu va treziti cu pozele voastre postate pe site-ul fotografului sau firmei de decoratiuni :D eu am ramas socata cand erau si nasii in pozele de pe site-ul fotografului, ne-am panicat si imediat in secunda urmatoare am sunat fotograful si a blocat folderul cu nunta noastra...dar cine stie cat timp o fi stat pe site, ca noi nu am intrat zi de zi sa verificam :(
deci daca va temeti de "traficul" cu pozele voastre pe net, aveti grija si la furnizori ;)

elena_v_
04.06.2010, 09:11:02
Am scris 1 000 de cuvinte si mi-a disparut mesajul in ceata,ce naiba e cu site-ul asta?!:-?

heheh,ma bucur ca a fost totul foarte frumos!!!

crisiftene86
04.06.2010, 09:34:59
heheh,ma bucur ca a fost totul foarte frumos!!!

felicitari si de la mine...la fel de mult ma bucur si eu sa aud k totul a fost ok...:*

crissb
04.06.2010, 13:32:29
Buna fetelor. Ce faceti? Eu am am 1 luna pana la nunta si ma simt f stresata, am inceput sa ma cert cu al meu miresoi.......
Astazi in schimb ne-am hotarat unde plecam in luna de miere si am achitat excursia.

flory2006
04.06.2010, 14:15:42
Buna fetelor. Ce faceti? Eu am am 1 luna pana la nunta si ma simt f stresata, am inceput sa ma cert cu al meu miresoi.......
Astazi in schimb ne-am hotarat unde plecam in luna de miere si am achitat excursia.
E normal sa fii stresata, eu am fost la un pas sa anulez totul in vinerea dinaintea nuntii :-$
Incearca sa gandesti pozitiv si sa te relaxezi ca totul va fii perfect.
Unde plecati in luna de miere?

crissb
04.06.2010, 14:28:52
E normal sa fii stresata, eu am fost la un pas sa anulez totul in vinerea dinaintea nuntii :-$
Incearca sa gandesti pozitiv si sa te relaxezi ca totul va fii perfect.
Unde plecati in luna de miere?
In luna de miere plecam in Scotia. Sper sa fie f frumos asa cum a auzit.
In legatura cu stresul miresoiul meu mi-a propus sa ne mutam cu o saptamana inante de nunta ( adica sa ma duc eu la mama), dar nu-l las eu asa usor..........m-as enerva super tare sa-l stiu acasa si ca nu face nimic.

Gabi_Mihaela
05.06.2010, 12:06:47
Fetelor, prin magazinele de profil din Constanta se gasesc figurine pentru tort? Acele "funny figurine" ?Am gasit pe diferite site-uri romanesti si straine in jur de 30, 40 euro figurina. Se merita?

crisstallus_cris
05.06.2010, 12:16:03
deci nu o sa vedem poze cu tine mireasa? :-<
pai poti selecta anumite poze, sa nu apara decat decorul sau petrecerea sau tortul, accesoriile :D sau va mazgaliti fetele :">
eu a trebuit sa am foarte mare grija sa nu postez poze cu nasii, asa ca te inteleg :-$

ps: aveti grija sa nu va treziti cu pozele voastre postate pe site-ul fotografului sau firmei de decoratiuni :D eu am ramas socata cand erau si nasii in pozele de pe site-ul fotografului, ne-am panicat si imediat in secunda urmatoare am sunat fotograful si a blocat folderul cu nunta noastra...dar cine stie cat timp o fi stat pe site, ca noi nu am intrat zi de zi sa verificam :(
deci daca va temeti de "traficul" cu pozele voastre pe net, aveti grija si la furnizori ;)
Nasii tai au un statut special sau sunt persoane publice?Ca altfel nu inteleg de ce sa nu apara in poze.Fiecare are dreptul la viata personala,dincolo de servici.

crisstallus_cris
05.06.2010, 12:18:05
Certurile inaintea nuntii sunt normale,mai ales daca unul din miri sau amandoi sunt stresati de cum va fi,daca va iesi totul asa cum ati visat.Asta e situatia,pregatire de un an pt o seara.

alipety
05.06.2010, 18:46:18
Nasii tai au un statut special sau sunt persoane publice?Ca altfel nu inteleg de ce sa nu apara in poze.Fiecare are dreptul la viata personala,dincolo de servici.

probleme sunt la nasa la munca, nu trebuie sa se stie cine este ...a aparut si pe la tv, dar nu e atat de "publica" :))

ca idee, sfat pentru miresici: discutati cu cei care apar in poze (fie nasi, parinti, soti, prieteni) , sa nu faceti cumva vreo boacana ca puneti pozele publice si sa le faceti probleme .:-<

yoplait
07.06.2010, 14:34:04
probleme sunt la nasa la munca, nu trebuie sa se stie cine este ...a aparut si pe la tv, dar nu e atat de "publica" :))

ca idee, sfat pentru miresici: discutati cu cei care apar in poze (fie nasi, parinti, soti, prieteni) , sa nu faceti cumva vreo boacana ca puneti pozele publice si sa le faceti probleme .:-<
Pina la urma nu exista vreo obligativitate de-a publica pozele de la nunta dk cineva nu doreste asta,dk ar fi asa o regula nu stiu cite ar mai intra pe site-ul asta,acu depinde si de placerea si nevoia de ''exhibitionism'' a fiecaruia:-p,zic eu...

dvdruxandra
07.06.2010, 14:55:55
Pina la urma nu exista vreo obligativitate de-a publica pozele de la nunta dk cineva nu doreste asta,dk ar fi asa o regula nu stiu cite ar mai intra pe site-ul asta,acu depinde si de placerea si nevoia de ''exhibitionism'' a fiecaruia:-p,zic eu...

corect, pe partea cealalta exista posibilitatea de a "cenzura" imaginea, de a acoperi fetzele celor ce apar in poze, nu?

adrianalarisa26
07.06.2010, 17:05:42

Buna !
Si eu mai am putin pana la nunta si sunt foarte agitata!
De abia astept sa vina ziua cea mare si sa mai scap de grijile astea!
Va pup
!

elena_v_
08.06.2010, 13:40:25
fetelor,unde gasesc si eu un cufar ,marime potrivita ?si la ce pret?eu am vazut in oras la 1 milion,dar erau 2 sau 3 cufere...mie imi trebuie doar unul

uana
08.06.2010, 14:33:29
fetelor,unde gasesc si eu un cufar ,marime potrivita ?si la ce pret?eu am vazut in oras la 1 milion,dar erau 2 sau 3 cufere...mie imi trebuie doar unul

Fetele, aveti grija cu starea civila, am scris la topicul respectiv.
Cufar din lemn sau facut din carton ?

elena_v_
08.06.2010, 19:01:52
Fetele, aveti grija cu starea civila, am scris la topicul respectiv.
Cufar din lemn sau facut din carton ?

da,din lemn...vreau sa-l cumpar nu sa-l inchiriez ,sa-l folosesc la nunta si apoi sa-l pastrez,evident,cu cat mai multi bani in el..ehehhe

D_aka
11.06.2010, 11:05:01
acum ceva timp promiteam ca atunci cand vor fi gata sticlele pt bauturi tip tuica am sa va arat poze... azi le-am terminat (adunat, spalat, pictat, lipit, printat si iar lipit.... mai tre sa le umplu :D) asa ca indraznesc sa va arat cum au iesit!

Luciana_85
11.06.2010, 12:30:34
acum ceva timp promiteam ca atunci cand vor fi gata sticlele pt bauturi tip tuica am sa va arat poze... azi le-am terminat (adunat, spalat, pictat, lipit, printat si iar lipit.... mai tre sa le umplu :D) asa ca indraznesc sa va arat cum au iesit!

Au iesit foarte frumoase. Felictari ptr indemanare. >:D<

alipety
11.06.2010, 18:46:13

felicitari. sunt interesante...cum ai facut cu dopurile? :-?

D_aka
11.06.2010, 19:44:53
felicitari. sunt interesante...cum ai facut cu dopurile? :-?

dopurile sunt cele originale ale sticlelor pe care le-am acoperit cu vopsea pt decoratiuni.

D_aka
11.06.2010, 19:46:58
Au iesit foarte frumoase. Felictari ptr indemanare. >:D<

felicitari. sunt interesante...

msk pt aprecieri...

Gabi_Mihaela
11.06.2010, 19:47:01
dopurile sunt cele originale ale sticlelor pe care le-am acoperit cu vopsea pt decoratiuni.
super tare! palaria jos =D>

D_aka
11.06.2010, 19:49:02
super tare! palaria jos =D>

msk ... ;;)... adaptare la mediu...

uana
12.06.2010, 00:52:29

Felicitari !!! Exceptionale !!^:)^

Ps : eu's atata de ocupata cu soacra'mea de nu mai am timp de nimic 8-}

D_aka
12.06.2010, 09:58:06
Felicitari !!! Exceptionale !!^:)^
Ps : eu's atata de ocupata cu soacra'mea de nu mai am timp de nimic 8-}

msk... sa stii ca nici eu nu le-am acordat timp in mod deosebit... faceam cate un pic seara dupa ce veneam de la servici ... ca d-aia a si durat o luna sau mai mult sa le termin! mai ales ca in paralel am mai suplimentat si nr de inv si a trebuit sa le manufacturez si pe ele, am suplimentat si nr de floricele pt pus in piept invitatilor si de asemenea le-am "impletit" si pe alea... am fabricat pana-pix impreuna cu calimara-suport pt scris in cartea de oaspeti... am avut mare noroc ca al meu s-a ocupat de casa si m-a scapat pe mine de treburile zilnice...

ps: da' de ce esti ocupata cu ea?

Joliutza
12.06.2010, 11:25:26
msk... sa stii ca nici eu nu le-am acordat timp in mod deosebit... faceam cate un pic seara dupa ce veneam de la servici ... ca d-aia a si durat o luna sau mai mult sa le termin! mai ales ca in paralel am mai suplimentat si nr de inv si a trebuit sa le manufacturez si pe ele, am suplimentat si nr de floricele pt pus in piept invitatilor si de asemenea le-am "impletit" si pe alea... am fabricat pana-pix impreuna cu calimara-suport pt scris in cartea de oaspeti... am avut mare noroc ca al meu s-a ocupat de casa si m-a scapat pe mine de treburile zilnice...

Foarte frumos rezultatul tau! Felicitari!

uana
12.06.2010, 12:57:36

O gramada de treaba ai avut si au iesit foarte frumoase :x , pacat ca invitatii nu prea apreciaza munca noastra /:)
I'am luat si costumul lui M. , papionu', camasa si pantofii + butonii, de el am scapat; zilele astea tre' sa mergem si la medicul de familie pt adeverintele alea si gata.

ps: nu a mai venit de 3 ani in tara si nu mai stie nimic+ k tre sa isi ia de imbracat+incaltat, etc 8-}

Luciana_85
12.06.2010, 13:13:19
Unde pot gasi si eu o oglinda frumoasa?..cand vine nasa sa ma gateasca....
Anul trecut stiu ca aveau la sara blu una ivoar, micuta, draguta si se tinea in mana..
Peste tot pe unde am umblat n-am vazut decat asa mare... cum e pe birou, in poza atasata.

crisstallus_cris
12.06.2010, 13:55:13
Anul trecut stiu ca aveau la sara blu una ivoar, micuta, draguta si se tinea in mana..
Peste tot pe unde am umblat n-am vazut decat asa mare... cum e pe birou, in poza atasata.
Eu stiu ca nasa iti aduce oglinda,cosmetice,un parfumel,perie sa te gateasca.Eu am luat cand am cununat.

Luciana_85
12.06.2010, 14:16:22
Eu stiu ca nasa iti aduce oglinda,cosmetice,un parfumel,perie sa te gateasca.Eu am luat cand am cununat.

Dar daca imi aduce ceva ce nu-mi place :-\
Asa ca ...prefer sa-mi cumpar eu. :)

cristina_ct
12.06.2010, 14:33:10
Dar daca imi aduce ceva ce nu-mi place :-\
Asa ca ...prefer sa-mi cumpar eu. :)
eu din doraly miam luat k cea din poza...si aveau si mai mica...poti sa te duci sa cauti acolo.

D_aka
12.06.2010, 15:02:48
Foarte frumos rezultatul tau! Felicitari!

msk!

O gramada de treaba ai avut si au iesit foarte frumoase :x , pacat ca invitatii nu prea apreciaza munca noastra /:)
I'am luat si costumul lui M. , papionu', camasa si pantofii + butonii, de el am scapat; zilele astea tre' sa mergem si la medicul de familie pt adeverintele alea si gata.

ps: nu a mai venit de 3 ani in tara si nu mai stie nimic+ k tre sa isi ia de imbracat+incaltat, etc 8-}

aaaa.... pai si tu ai facut o groaza de treburi, nu te mai fofila ca nu ai facut nimic!!
stii, sunt 99,(9) % sigura ca nu vor fi apreciate (eforturile noastre si grija pt amanunte) dar sufletelul meu a zis ca macar o sa ma laud cu pozele... si o sa ma simt eu bine... (o prietena imi zicea ca imi fabric amintiri)...

ps: lasa ca problemele de genul asta nu-s chiar asa de grele! eu am ambele soacre la croitor si la cautat pantofi... iar ele nu au fost plecate din tara! :D ma bucur ca macar am terminat capitolul rochite de d-soare de onoare... le au pe umerase acasa asa ca de mers cu ele la croitor am scapat! mai am nasu si cavalerii...

Luciana_85
12.06.2010, 15:39:01
eu din doraly miam luat k cea din poza...si aveau si mai mica...poti sa te duci sa cauti acolo.

Ms mult ptr informatii.

elena_v_
12.06.2010, 18:45:38

sunt super!!!felicitari!!

D_aka
12.06.2010, 19:11:56
sunt super!!!felicitari!!

msk, msk .....:">

flory2006
13.06.2010, 18:36:49
me toooooooooooo...numai ce am ajuns acasa ca am fost prin oras...insuportabila caldura....

fetelor pt o nunta de aprox 200 de persoane cat suc trebuie sa luam?
noi ne gandeam undeva la 50 de sticle de 2 l de cola 50 de fanta si 100 de apa minerala si niste apa plata... oare e suficient?
Eu stiu ca se calculeaza un litru de suc de persoana si un litru de apa. Deci e ok cum te-ai gandit;-)

aroma_de_portocale
13.06.2010, 19:05:19
Eu stiu ca se calculeaza un litru de suc de persoana si un litru de apa. Deci e ok cum te-ai gandit;-)
Ms. Pai intrasem acum pe topicul general despre bauturi si m-am cam speriat la cata bautura se vehiculeaza pe acolo....vin alb-rosu, wisky, gin,lichioruri, coniacuri, tuica, bere, energizante, cola, fanta, neacidulate, apa plata /minerala...toate doar la o sg nunta....8-}
noi ne gandeam sa luam vin alb, tuica, sucurile mai sus mentionate , wisky si un lichior ceva pt femei...cred ca e suficient...SPER

MissSwan
13.06.2010, 19:13:39
Diversitatea mare de bauturi se face in general la nuntile unde nu se pune bautura pe masa. Se ia mai putin din mai multe sortimente. Cantitatea totala ramane insa aceeasi. Cand pui bautura pe masa nu poti face asta pt ca ai da faliment, si nici n-ai mai avea loc pe masa... :))

Gabi_Mihaela
13.06.2010, 22:00:01
Ms. Pai intrasem acum pe topicul general despre bauturi si m-am cam speriat la cata bautura se vehiculeaza pe acolo....vin alb-rosu, wisky, gin,lichioruri, coniacuri, tuica, bere, energizante, cola, fanta, neacidulate, apa plata /minerala...toate doar la o sg nunta....8-}
noi ne gandeam sa luam vin alb, tuica, sucurile mai sus mentionate , wisky si un lichior ceva pt femei...cred ca e suficient...SPER
La fel vom face si noi.Luam vin alb, tuica, whiskey, cinzano iar bauturile racoaritoare(sucuri, apa) intra in pretul meniului de la restaurant.:)>-

uana
14.06.2010, 00:20:08
La fel vom face si noi.Luam vin alb, tuica, whiskey, cinzano iar bauturile racoaritoare(sucuri, apa) intra in pretul meniului de la restaurant.:)>-

Noi pt 130 - 140 persoane am luat 90 st de Cola la 2l, 70 st de Granini la 1,5l, 150 st de Borsec la 1,5l, 150 energizante ( am uitat numele ceva cu albastru), 40 st de whisky, 18 st de sampanie, 15 st cu Cinzano si urmeaza sa luam 140 l de vin. Ne trebuie si pentru a2a zi la ciorba de potroace care o sa aiba loc la restaurant. Sper sa fie ok pentru toata lumea.:-w

Babydeey
14.06.2010, 09:39:57
Mie nasa mi-a luat-o de la Sevda

Luciana_85
14.06.2010, 16:57:04
Mie nasa mi-a luat-o de la Sevda

La Sevda am fost ..dar erau destul de mari.
Imi doresc ceva mai micut.

Gabi_Mihaela
14.06.2010, 18:39:12
Noi pt 130 - 140 persoane am luat 90 st de Cola la 2l, 70 st de Granini la 1,5l, 150 st de Borsec la 1,5l, 150 energizante ( am uitat numele ceva cu albastru), 40 st de whisky, 18 st de sampanie, 15 st cu Cinzano si urmeaza sa luam 140 l de vin. Ne trebuie si pentru a2a zi la ciorba de potroace care o sa aiba loc la restaurant. Sper sa fie ok pentru toata lumea.:-w
Stai ca m-ai bagat in ceata :)) 40 sticle de whiskey + 15 sticle de Cinzano? :O 8-}:((:-SSMa faci sa trec prin toate starile descrise anterior prin iconite :)) Eu ma gandeam pe langa vin, tuica si sampanie sa luam max 15 sticle de whiskey pt barbati si vreo 7 de Cinzano pt femei(desi cred ca Cinzano va ramane...).Fata hai(vb mamei mele) ma cam pui pe ganduri..

zuz
14.06.2010, 19:19:09
Stai ca m-ai bagat in ceata :)) 40 sticle de whiskey + 15 sticle de Cinzano? :O 8-}:((:-SSMa faci sa trec prin toate starile descrise anterior prin iconite :)) Eu ma gandeam pe langa vin, tuica si sampanie sa luam max 15 sticle de whiskey pt barbati si vreo 7 de Cinzano pt femei(desi cred ca Cinzano va ramane...).Fata hai(vb mamei mele) ma cam pui pe ganduri..

Imi cer scuze ca ma bag in discutie, dar la noi la nunta s-au baut in jur de 24 de sticle de whiskey...a fost cate una pe masa (20) si mai spre dimineata au mai cerut baietii 4 sticle (la noi au fost multi tineri)...gandeste-te sa ai cateva sticle puse deoparte, in caz ca mai cere cineva...si sfatul meu, daca nu pui sticlele pe masa si vrei sa le lasi la bar, sa serveasca ospatarii, pune o persoana de incredere sa ii urmareasca ca sa nu fure ;-)

Gabi_Mihaela
14.06.2010, 19:24:18
Imi cer scuze ca ma bag in discutie, dar la noi la nunta s-au baut in jur de 24 de sticle de whiskey...a fost cate una pe masa (20) si mai spre dimineata au mai cerut baietii 4 sticle (la noi au fost multi tineri)...gandeste-te sa ai cateva sticle puse deoparte, in caz ca mai cere cineva...si sfatul meu, daca nu pui sticlele pe masa si vrei sa le lasi la bar, sa serveasca ospatarii, pune o persoana de incredere sa ii urmareasca ca sa nu fure ;-)
:))) da, ai dreptate.Stiu ca trebuie o rezerva, dar ma gandeam la 100 ml whiskey de pers pt barbati si 100 ml Cinzano de pers pt femei..stiu ca asa se procedeaza.Sticlele vor sta pe masa(vom avea 10 mese a cate 10 persoane, poate max 12 mese) ..vedem noi..eventual vom lua bautura de la un distribuitor sa putem returna ce ne ramane..Nu stiu zau,..oricum mi se pare risipa de bautura..si vin, si tuica si whiskey si Cinzano...cativa ani nu am avut legatura cu vreo nunta si tin minte ca inainte se stia de vin si tuica si gata! Cui i-a trebuit sa "se modernizeze" ? :))

MissSwan
14.06.2010, 19:27:55
Sfat pe vazute la o nunta recenta in Cta. Daca luati doar un sg tip de bautura pt femei, nu luati vermut (Martini, Cinzano, Garrone, Angelli, Zarea etc). Nu s-a baut mai deloc si au ramas cu aproape toate sticlele pline, majoritatea nedesfacute. Mult mai apreciate sunt: crema de whiskey, Campari orange sau gin tonic.

Gabi_Mihaela
14.06.2010, 19:40:18
Sfat pe vazute la o nunta recenta in Cta. Daca luati doar un sg tip de bautura pt femei, nu luati vermut (Martini, Cinzano, Garrone, Angelli, Zarea etc). Nu s-a baut mai deloc si au ramas cu aproape toate sticlele pline, majoritatea nedesfacute. Mult mai apreciate sunt: crema de whiskey, Campari orange sau gin tonic.
Mai bine..asa returnez toate sticlele de Cinzano si am facut o afacere ;)) Glumesc..ma doare mintea deja..8-}trebuie sa ma interesez exact ce persoane vor veni la nunta,...nu cunosc decat max 10% dintre invitati :D

aroma_de_portocale
14.06.2010, 19:56:37
dar de garone bianco pt femei ce ziceti?

MissSwan
14.06.2010, 19:59:24

Doar ce-am scris mai sus ce am constatat la o nunta despre cat de apreciat este vermutul.;-)

Gabi_Mihaela
14.06.2010, 20:01:26
Mie ...mi se par bune toate..adevarul este ca trebuie sa te gandesti la ce invitati vei avea..eu tare ma tem ca la nunta noastra femeile nu vor bea nici Cinzano, nici Garrone, nici Campari..mai e timp..ne mai gandim :))

Gabi_Mihaela
14.06.2010, 20:06:45
Doar ce-am scris mai sus ce am constatat la o nunta despre cat de apreciat este vermutul.;-)
Eu una, la o nunta as bea whiskey ..sincer..chiar daca sunt femeie...In general, am observat la femei ca prefera bauturile dulci..gen lichior..sau bauturile "masculine" gen whiskey..la mijloc (vermut) nu prea :)) Si cat despre asta..tot la Cinzano m-am gandit =)) Zau acu, e super dificil sa te gandesti la toti si la toate..impaci cat de cat si capra si varza..si asta este...ce este pe masa, asta sa se bea! Oricum discutii vor fi.. Din atatea sortimente le-or place unul :)) Apropo de bautura, carw ar fi procedura pt un dozator cu bere? Stie cineva? sa intreb restaurantul daca au dozator si sa iau eu berea? Se pot inchiria si dozatoare?:-?
si inca ceva...se gasesc totusi in C-ta "funny figurines" pt tort sau trebuie sa comand de pe net? Stie cineva? :((

MissSwan
14.06.2010, 20:16:43
Eu una, la o nunta as bea whiskey ..sincer..chiar daca sunt femeie...In general, am observat la femei ca prefera bauturile dulci..gen lichior..sau bauturile "masculine" gen whiskey..la mijloc (vermut) nu prea :)) Si cat despre asta..tot la Cinzano m-am gandit =)) Zau acu, e super dificil sa te gandesti la toti si la toate..impaci cat de cat si capra si varza..si asta este...ce este pe masa, asta sa se bea! Oricum discutii vor fi.. Din atatea sortimente le-or place unul :)) Apropo de bautura, carw ar fi procedura pt un dozator cu bere? Stie cineva? sa intreb restaurantul daca au dozator si sa iau eu berea? Se pot inchiria si dozatoare?:-?
si inca ceva...se gasesc totusi in C-ta "funny figurines" pt tort sau trebuie sa comand de pe net? Stie cineva? :((

Eu raman la parerea ca s-ar bea de vreo 10 ori mai bine crema de whiskey. Nu e vorba sa impaci pe toata lumea, e vorba sa impaci cat mai multa lume. Iar cu Cinzano nu o sa faci asta. Si o sa fie pe masa, dar nu se va bea doar pt ca e pe masa. Nu poti sa le bagi pe gat. Iar femei care se prefere whiskey-ul sunt, dar nu prea multe. Daca exista alte bauturi care sigur s-ar bea mai bine, de ce n-ai lua altceva? Majoritatea invitatelor pana in 40 de ani beau crema de whiskey, mergi mult mai la sigur cu asa ceva. Ma rog, asta am observat eu ca este cel mai popular pe topicul de bauturi pt femei si in general din discutiile avute pe tema asta. Si sincer, si eu daca as avea de ales intre toate astea as prefera sa beau ori crema de whiskey, ori vodka cu suc de portocale.

aroma_de_portocale
14.06.2010, 20:48:06
Eu raman la parerea ca s-ar bea de vreo 10 ori mai bine crema de whiskey. Nu e vorba sa impaci pe toata lumea, e vorba sa impaci cat mai multa lume. Iar cu Cinzano nu o sa faci asta. Si o sa fie pe masa, dar nu se va bea doar pt ca e pe masa. Nu poti sa le bagi pe gat. Iar femei care se prefere whiskey-ul sunt, dar nu prea multe. Daca exista alte bauturi care sigur s-ar bea mai bine, de ce n-ai lua altceva? Majoritatea invitatelor pana in 40 de ani beau crema de whiskey, mergi mult mai la sigur cu asa ceva. Ma rog, asta am observat eu ca este cel mai popular pe topicul de bauturi pt femei si in general din discutiile avute pe tema asta. Si sincer, si eu daca as avea de ales intre toate astea as prefera sa beau ori crema de whiskey, ori vodka cu suc de portocale.
Nu neaparăt...eu știu multe femei cărora li se pare grețoasă crema de wisky ;)
btw e mult mai convenenabil sa iei cremă de wisky decat vermut....partea proastă e că paharul trebuie clătit de fiecare dată după ce bei aceste creme....

MissSwan
14.06.2010, 21:00:20
Nu neaparăt...eu știu multe femei cărora li se pare grețoasă crema de wisky ;)
btw e mult mai convenenabil sa iei cremă de wisky decat vermut....partea proastă e că paharul trebuie clătit de fiecare dată după ce bei aceste creme....

Si mie mi s-a parut gretoasa la inceput, dar asta doar pt ca n-am baut-o cum trebuia. Adica cu gheata. :D Normal ca nu poate placea tuturor, insa din "statisticile" (:))) facute pe aici pe miresici, ramane cea mai apreciata. Cat despre pahare, de-asta se platesc chelnerii pana la urma.;-) Cat despre pret, nu stiu, vazusem ca Baileys e mai scump chiar si decat Martini.

zuz
14.06.2010, 22:02:31
Subscriu cele spuse de MissSwan :-p si eu prefer crema de whiskey in locul vermutului ;;) intr-o alta ordine de idei, cred ca sunt suficiente 15 sticle de whiskey la 10-12 mese...acum, ramane doar sa va hotarati ce alegeti pentru doamne (pt Gabi_Mihaela);))

Tarya
14.06.2010, 22:15:26
La mine la nunta vermut-ul alb nu a prea incantat lumea (desi intrebasem inainte vreo 50% dintre femeile mai apropiate cam ce bautura doresc si vreo 90% dintre acestea vermut alb au zis.)
Cantitativ s-a consumat cam asa (75 de invitati + dj, fotograf si cameraman)
-aprox 8 sticle de wiskey din 12 cate am cumparat (sticla de 0,75)( asta calculat asa cu jumatati ramase cu tot caci intregi ne-au ramas vreo 2 doar)
-aprox 5 sticle de vermut din 12(sticla de 1 L) (intregi ne-au ramas vreo 4)
-aprox 50 sticle vin(sticle de 0,75) din 85 cumparate de noi
-aprox 35 de doze de bere din 50
-18-19 sticle de sampanie din 24 (0,75)(civila + primire invitati)
-8 sticle de vin licoros pt desert (0,75)(la tort) din 8:))
-aprox 45 de sticle de cola de 2 L din 50 cumparate
- aprox 10-12 sticle de giusto de 2 Ldin 20
-aprox 6 sticle de fanta de 2 L din 12
-aprox 40 de sticle de apa minerala la 1,5 L din 60 cumparate
-12 sticle apa plata de 2 L si inca vreo 12-14 sticlute de 0,5 cumparate de la restaurant pt ca noi ramasesem fara

aroma_de_portocale
14.06.2010, 22:20:26
Si mie mi s-a parut gretoasa la inceput, dar asta doar pt ca n-am baut-o cum trebuia. Adica cu gheata. :D Normal ca nu poate placea tuturor, insa din "statisticile" (:))) facute pe aici pe miresici, ramane cea mai apreciata. Cat despre pahare, de-asta se platesc chelnerii pana la urma.;-) Cat despre pret, nu stiu, vazusem ca Baileys e mai scump chiar si decat Martini.
mie nu mi se pare grețoasă...mai ales dacă o pui înainte la frigider 10 minute nici nu mai trebuie gheața..yammi....dar cunosc multe persoane din anturajul meu cărora nu le place... asa că..o sa țin cont si de preferințele lor...(cred)...

aroma_de_portocale
14.06.2010, 22:21:29
Subscriu cele spuse de MissSwan :-p si eu prefer crema de whiskey in locul vermutului ;;) intr-o alta ordine de idei, cred ca sunt suficiente 15 sticle de whiskey la 10-12 mese...acum, ramane doar sa va hotarati ce alegeti pentru doamne (pt Gabi_Mihaela);))
eu ce ma fac ca am 35 de mese....8-}8-}8-} si al meu nu vrea nici in ruptul capului sa fie servit wisky-ul de ospatari..vrea sticle pe masa...

Tarya
14.06.2010, 22:27:05
eu ce ma fac ca am 35 de mese....8-}8-}8-} si al meu nu vrea nici in ruptul capului sa fie servit wisky-ul de ospatari..vrea sticle pe masa...

iei sticlute din acelea mici care se dau in avion :))

aroma_de_portocale
14.06.2010, 22:27:53
app de băuturi.. pentru cine vrea să-și ia sucul..am văzut in Carrefour ofertă la coca cola 6.99lei 2 sticle de 2l...

iei sticlute din acelea mici care se dau in avion :))
:) ) Păi așa ar trebui să fac pt că sunt mese de 6 pers...deci,dacă pun sticle de 1 l ..se fac toți praf...=))

uana
14.06.2010, 22:58:02

Noi ( adica gasca noastra de vreo 12 persoane) am fost la un botez si s'au baut 4 st de whisky ; intr'adevar, unii beau, altii nu beau, insa mai bine sa ramana decat sa nu ajunga, in special pt ca avem si ciorba de potroace tot la restaurant si ne lasa sa venim tot cu bautura de acasa.
Iar la st de Cinzano, o sa fie 1 pe masa, stiu ca nu o sa se bea toata, dar asta este ; crema de whisky nu imi place si nici celor intrebati de mine, prefera vermutul; iar cine nu vrea asta, poate sa bea palinca sau vin :D

elena_v_
15.06.2010, 11:40:53

cu berea sigur vei avea succes!!!mai ales ca a inceput campionatul mondial de fotbal:-p
eu tot angelli /garonne voi cumpara...merge foarte bine pe caldura cu gheata si lamaie

Tarya
15.06.2010, 14:42:29

Eu am vazut figurine funny la o cofetarie vis-a-vis de complexul de magazine de pe stada unirii (faleza nord). Personal mi s-au parut cam scumpe (100-120 de lei) in conditiile in care eu mi-am luat din bucuresti cu 40 lei.

crissb
15.06.2010, 17:17:27
Eu am in jur de 100-120 persoane si o sa cumpar asa:
- pt femei am cumparat Campari merge f bine cu suc de portocale si Cinzano alb si roz. Bautura pt femei o sa fie servita de la bar pt ca nu-mi permit sa cumpar o sticla pt fiecare masa . Pt barbati am cumparat J&B si o sa fie o sticla pe fiecare masa + 2 sticlutze de 330ml tuica facuta de socrul meu ( nu toata lumea o sa bea J&B)pe fiecare masa.
Acum ma gandesc sa cumpar 50 l Capy de portocale la cutie ( 1L), Cola la un litru dar nu prea stiu cat sa cumpar.
Cola si apa o las de cumparat aproape de nunta, sa o duc direct la restaurant( m-au injurat destul cat i-am pus sa care pana acum).
Vin am cumparat 130 sticle ( 750ml).

Gabi_Mihaela
15.06.2010, 18:54:20
35 mese..ieftineala =))..te ajunge alcoolul mai mult decat mancarea :D preturile la whiskey am vazut ca se invart cam pe la 40-50ron sticla de 700ml..Cred ca mai important decat pretul este sa poti da inapoi ce ramane..faci mai mare economie..:-SSSo help us God :))

Gabi_Mihaela
15.06.2010, 18:55:32
Sper sa fie suficient :)) pt doamne...rachiu de casa :D

Gabi_Mihaela
15.06.2010, 18:56:40
La mine la nunta vermut-ul alb nu a prea incantat lumea (desi intrebasem inainte vreo 50% dintre femeile mai apropiate cam ce bautura doresc si vreo 90% dintre acestea vermut alb au zis.)
Cantitativ s-a consumat cam asa (75 de invitati + dj, fotograf si cameraman)
-aprox 8 sticle de wiskey din 12 cate am cumparat (sticla de 0,75)( asta calculat asa cu jumatati ramase cu tot caci intregi ne-au ramas vreo 2 doar)
-aprox 5 sticle de vermut din 12(sticla de 1 L) (intregi ne-au ramas vreo 4)
-aprox 50 sticle vin(sticle de 0,75) din 85 cumparate de noi
-aprox 35 de doze de bere din 50
-18-19 sticle de sampanie din 24 (0,75)(civila + primire invitati)
-8 sticle de vin licoros pt desert (0,75)(la tort) din 8:))
-aprox 45 de sticle de cola de 2 L din 50 cumparate
- aprox 10-12 sticle de giusto de 2 Ldin 20
-aprox 6 sticle de fanta de 2 L din 12
-aprox 40 de sticle de apa minerala la 1,5 L din 60 cumparate
-12 sticle apa plata de 2 L si inca vreo 12-14 sticlute de 0,5 cumparate de la restaurant pt ca noi ramasesem fara
Multam din suflet pt listuta ta ..m-chiar m-a ajutat sa-mi fac o idee...sunt rupta oricum de realitatea nuntilor din Romania :( >:D<

Gabi_Mihaela
15.06.2010, 18:59:44
cu berea sigur vei avea succes!!!mai ales ca a inceput campionatul mondial de fotbal:-p
eu tot angelli /garonne voi cumpara...merge foarte bine pe caldura cu gheata si lamaie
Pai la bere ma gandesc si eu de ceva vreme, numai ca trebuie sa aflu daca restaurantul are dozator si daca pot sa il folosesc..Mi se pare mult mai ok decat cu sticlele sau dozele..nu stiu..de fapt nici nu stiu preturile la bere sa-mi fac si un calc ..ca si bugetul asta al nostru seamana cu al Romaniei..

aroma_de_portocale
15.06.2010, 23:22:00
35 mese..ieftineala =))..te ajunge alcoolul mai mult decat mancarea :D preturile la whiskey am vazut ca se invart cam pe la 40-50ron sticla de 700ml..Cred ca mai important decat pretul este sa poti da inapoi ce ramane..faci mai mare economie..:-SSSo help us God :))
daaaa..numai ca nu stiu la ce firma de distributie sa aplelez ca apoi sa dau retur..nu stiu nici una....:(

D_aka
16.06.2010, 09:24:51

sau, dc nu gasesti firma care sa primeasca ce-a ramas, inapoi ... pastrezi pt botez! :D

elena_v_
16.06.2010, 11:01:08
Pai la bere ma gandesc si eu de ceva vreme, numai ca trebuie sa aflu daca restaurantul are dozator si daca pot sa il folosesc..Mi se pare mult mai ok decat cu sticlele sau dozele..nu stiu..de fapt nici nu stiu preturile la bere sa-mi fac si un calc ..ca si bugetul asta al nostru seamana cu al Romaniei..
unele restaurante au dozator...
eu una,nu voi avea bere la nunta,desi toti barbatii ar aprecia-o foarte bine...totusi ,cred ca au timp sa bea toata vara pe terasa:-p

dreya_Elle
16.06.2010, 11:11:16
eu una,nu voi avea bere la nunta,desi toti barbatii ar aprecia-o foarte bine...totusi ,cred ca au timp sa bea toata vara pe terasa:-p

ai dreptate!
si eu sunt de aceeasi parere....oricat de racoroasa ar fi berea,nu mi se pare deloc potrivita in cadrul unei nunti ...:)>-

Gabi_Mihaela
16.06.2010, 20:24:15
sau, dc nu gasesti firma care sa primeasca ce-a ramas, inapoi ... pastrezi pt botez! :D
Asta e super tare =)) ... si de altfel cea mai dorita situatie :))

Gabi_Mihaela
16.06.2010, 20:25:26
Si aici ai dreptate..dar ca sa nu-mi bat capul cu ce fel de bautura sa iau..berea ar salva situatia :))Nu stiu zau..devin din ce in ce mai incurcata...8-|

alipety
16.06.2010, 20:54:33
ai dreptate!
si eu sunt de aceeasi parere....oricat de racoroasa ar fi berea,nu mi se pare deloc potrivita in cadrul unei nunti ...:)>-

haideti sa nu incepem iarasi discutii de genul:"cat de potrivita este berea la nunta", pentru ca nu avem nimic de castigat. s-a mai discutat si aici, dar mai pe larg la subiectul general cu bautura la nunti. in unele zone din tara berea este un "must have", nici nu se concepe petrecere de nunta fara aceasta "licoare" :D
si spun din proprie experienta , cand am fost in Banat si nordul Moldovei la nunti s-a servit din belsug bere, iar invitatii din aceste zone cand au venit la nunta mea au cerut bere. cumparasem (nu foarte multa) tocmai pentru ca discutasem in prealabil cu ei despre aceste preferinte.
nu e necesar sa cumparam cantitati industriale. indicat ar fi si niste bere fara alcool pentru soferi. dar bineinteles, asta tine de miri si de preferintele invitatilor lor.:)>-

Gabi_Mihaela
16.06.2010, 21:22:22
Si acu un test de sinceritate si de buna vointa :))) La rochita mea (http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?keywordText=reese&keywordType=any&page=0&pageSize=15&style=A3240) si la o coafura de genul celeor atasate, merg cercelusii si pieptenele? :-SS

uana
16.06.2010, 21:37:38
Si acu un test de sinceritate si de buna vointa :))) La rochita mea (http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?keywordText=reese&keywordType=any&page=0&pageSize=15&style=A3240) si la o coafura de genul celeor atasate, merg cercelusii si pieptenele? :-SS

Pieptanul nu imi place, adica este frumos, dar fara chestiile care ies din el ( parere personala) si nu cred ca ar merge ; cercelusii imi plac , iar despre coafura, cred ca s'ar potrivi ceva cu parul desprins sau prins'ntr'o parte :)>-

Gabi_Mihaela
16.06.2010, 21:45:05
Pieptanul nu imi place, adica este frumos, dar fara chestiile care ies din el ( parere personala) si nu cred ca ar merge ; cercelusii imi plac , iar despre coafura, cred ca s'ar potrivi ceva cu parul desprins sau prins'ntr'o parte :)>-
saru'mana de sfaturi..problema mea e ca am parul cam scurt..si nu prea pot nic sa-l prind bine nici sa-l prind jos :((:((

blonda1111
16.06.2010, 21:47:00
Mandro eu mi-as pune cercei , dar cu un pieptene mai simplu:d . :)

uana
16.06.2010, 21:48:29
saru'mana de sfaturi..problema mea e ca am parul cam scurt..si nu prea pot nic sa-l prind bine nici sa-l prind jos :((:((

Atunci niste bucle lejere de vara, nu stiu :)>-

alipety
16.06.2010, 22:13:44

clar iti trebuie parerea unui profesionist in legatura cu coafura de nunta si neaparat proba :)
sa imi dau si eu cu parerea :D daca ai parul mediu, nu o sa-ti stea bine buclele pe spate, alea merg bine la par lung (eventual sa-ti pui extensii :)>- )
parul strans intr-un coc lejer (ca cele din poza) mi se pare potrivit, mai ales pentru vremea calduroasa din august.
la rochita ta superba nu merge colier. cerceii sunt frumosi, dar daca nu ai colier si ai parul strans, merge foarte bine si o pereche de cercei lungi, eventual perlute (daca nu esti superstitioasa) sau cu niste cristale ca cele de pe rochita (din poza nu-mi dau seama exact cum sunt...e posibil sa nu se potriveasca deloc perlele) pieptanasul nu-mi place nici mie, poate pentru ca nu l-am vazut aranjat in par. daca l-ai cumparat deja, fa o poza cu el in cocul tau :D

Gabi_Mihaela
16.06.2010, 22:36:02
clar iti trebuie parerea unui profesionist in legatura cu coafura de nunta si neaparat proba :)
sa imi dau si eu cu parerea :D daca ai parul mediu, nu o sa-ti stea bine buclele pe spate, alea merg bine la par lung (eventual sa-ti pui extensii :)>- )
parul strans intr-un coc lejer (ca cele din poza) mi se pare potrivit, mai ales pentru vremea calduroasa din august.
la rochita ta superba nu merge colier. cerceii sunt frumosi, dar daca nu ai colier si ai parul strans, merge foarte bine si o pereche de cercei lungi, eventual perlute (daca nu esti superstitioasa) sau cu niste cristale ca cele de pe rochita (din poza nu-mi dau seama exact cum sunt...e posibil sa nu se potriveasca deloc perlele) pieptanasul nu-mi place nici mie, pote pentru ca nu l-am vazut aranjat in par. daca l-ai cumparat deja, fa o poza cu el in cocul tau :D
Multam mult! intr-adevar bijuteriile vor fi cerceii si ceva in par.Nu vreau nimic la gat, clar ca nu merge...cercelusii sunt destul de lunguti, vreo 6 cm cu totul..daca mai gasesc unii draguti, mai iau..cumpar o sacosa de bijuterii si ma hotarasc la nunta :)) Coc nu mi-am facut, doar mi-am strans putin parul pentru prezenarea pieptenelui.

alipety
16.06.2010, 23:02:23
Multam mult! intr-adevar bijuteriile vor fi cerceii si ceva in par.Nu vreau nimic la gat, clar ca nu merge...cercelusii sunt destul de lunguti, vreo 6 cm cu totul..daca mai gasesc unii draguti, mai iau..cumpar o sacosa de bijuterii si ma hotarasc la nunta :)) Coc nu mi-am facut, doar mi-am strans putin parul pentru prezenarea pieptenelui.

e doar intr-o singura parte, nu?
nu arata rau. vei mai purta si altceva in par (voal , voaleta) ?

dvdruxandra
17.06.2010, 08:29:38

sunt frumoase coafurile, la rochitza ta si la par mai scurtutz poti incerca si asa ceva. cerceii sunt frumosi, se potrivesc, dar pieptenele...nu prea, cauta ceva mai simplu, poate chiar o floare, asta mai ales daca nu vei avea voal...

Joliutza
17.06.2010, 09:28:57

Perfect de acord!

elena_v_
17.06.2010, 11:46:43
eu cred ca merg foarte bine

D_aka
17.06.2010, 12:02:52

sunt de acord, si mie imi pare la fel ...

crisiftene86
17.06.2010, 15:30:43

si mie imi place...:D

Gabi_Mihaela
17.06.2010, 21:37:47
e doar intr-o singura parte, nu?
nu arata rau. vei mai purta si altceva in par (voal , voaleta) ?
Da, e intr-o singura parte..Nu voi mai purta nimic in par spre supararea mamelor :)) nu vreau nici voal nici voaleta..sper sa nu aiba preotul ceva de zis in privinta asta . :D Sa vedem..pana la urma am sa iau si eu mai multe chestii de par si la coafor voi cere si parerea profesionistului, asta dupa ce stabilim de fapt si o coafura :)

Gabi_Mihaela
17.06.2010, 21:40:29
sunt frumoase coafurile, la rochitza ta si la par mai scurtutz poti incerca si asa ceva. cerceii sunt frumosi, se potrivesc, dar pieptenele...nu prea, cauta ceva mai simplu, poate chiar o floare, asta mai ales daca nu vei avea voal...
Super interesante pozicile..cel putin cea de-a 3-a m-a cam pus pe ganduri..:-? Sar'na >:D< :*

Gabi_Mihaela
17.06.2010, 21:44:21
Perfect de acord!

si mie imi place...:D

Multumesc mult de sfaturi...voi face o incercare cu toate undeva inainte de nunta..sa vad ce si cum..pana atunci mai mult ca sigur voi mai lua cate ceva :))

ioana_
17.06.2010, 22:58:54
daaaa..numai ca nu stiu la ce firma de distributie sa aplelez ca apoi sa dau retur..nu stiu nici una....:(

Te ajut eu daca vrei cu o firma de genul asta.Nu am nr. de telefon dar iti pot explica sau cand merg eu acolo poti merge cu mine.

ioana_
17.06.2010, 23:06:35

Si eu m-am confruntat cu o problema de genul asta.La nunta aveam parul cam pana la umeri.Imi doream co coafura lejera ,nu coc si nu prea ieseau socotelile.Dar cum ne-am emancipat:D mi-am luat extensii.Uite ce a iesit.

Gabi_Mihaela
17.06.2010, 23:23:26
Si eu m-am confruntat cu o problema de genul asta.La nunta aveam parul cam pana la umeri.Imi doream co coafura lejera ,nu coc si nu prea ieseau socotelile.Dar cum ne-am emancipat:D mi-am luat extensii.Uite ce a iesit.
Super! Chiar imi place...Eu nu voi avea nici voal nici voaleta si nu pot ascunde aceste extensii :( Voi incerca probabil o coafura lejera..sa vad daca-mi sta parul..ca e atat de drept si moale ...imi trebuie multe produse de styling in el ca sa stea bucle sau mai stiu eu cum :(

ioana_
18.06.2010, 00:09:18
Super! Chiar imi place...Eu nu voi avea nici voal nici voaleta si nu pot ascunde aceste extensii :( Voi incerca probabil o coafura lejera..sa vad daca-mi sta parul..ca e atat de drept si moale ...imi trebuie multe produse de styling in el ca sa stea bucle sau mai stiu eu cum :(

Dar nu trebuie sa ascunzi extrensiile pt ca nu se vade fals.Nu faci diferenta intre parul natural si ele,cel putin la ale mele nu.

dknysbox2
18.06.2010, 09:07:54

niste extensii de par ar rezolva problema :D, parerea mea!!! nici foarte lungi nu le-as vedea, cat sa zica lumea "wow dar ce ti-a crescut parul" :-p

D_aka
18.06.2010, 09:26:15

Ioana_ are dreptate, extensiile nu se vad... eu mi-am luat pt volum (coafura de nunta) si am o colega care le poarta zi de zi (aproape) pe par drept, chiar intins cu placa! nici nu se vede ca are extensii... prima data am intrebat-o cu ce si-a dat parul de are asemenea volum... singurul inconvenient la extensii (cel putin la cele achizitionate de mine) e pretul ... am dat 350 ron pe 200 gr de par... cand mi le-a adus cea de la care le-am luat s-a vazut dezamagirea pe fata mea... eu la pretul ala ma asteptam sa-mi aduca un kg de par mai ales ca imi spusese ca in pachet sunt 10 extensii ... cand colo... un pumn de par! da' cica asa e pretul la cele naturale...

alipety
20.06.2010, 18:40:38

elenutzo, uite ce buchet am gasit aici pe forum! :">:D:)>-

alipety
21.06.2010, 18:31:46
Abia astept sa vad poze!!!

pai si eu asteptam sa revina cu poze...dar iar a disparut din peisaj :(
isi continua oare luna de miere? ;;)

Gabi_Mihaela
21.06.2010, 19:13:06
Fetelor, aveti idee cat este un butoi cu bere pt dozator? (50 l):-\ Indiferent de firma..cu aprox..

zana01
21.06.2010, 22:50:59
Nici vorba de continuat luna de miere, m-am intors la munca, asta e motivul lipsei din peisaj. Dar am facut rost de niste poze postate pi casa unui prieten.

Cum mai colectez, vi le transmit.

si linkul :)

http://picasaweb.google.ro/doru.negrei/NuntaVero29052010#

alipety
21.06.2010, 23:30:26
Nici vorba de continuat luna de miere, m-am intors la munca, asta e motivul lipsei din peisaj. Dar am facut rost de niste poze postate pi casa unui prieten.

iata ca o vedem si pe printesica noastra! felicitari! casa de piatra inca o data!
mi-a placut mult machiajul :) si buchetelul si lumanarile...si decoratiunile o:-)
si cine v-a fost fotografa? ;;)
asteptam si pozele profi!

aaa, ati facut starea civila la biserica! cum ati reusit? cat v-a ajuns? erau fetele curioase la topicul "starea civila" , poate dai mai multe detalii acolo.
cei de la restaurant cum s-au purtat? ati fost multumiti?

candilica
22.06.2010, 09:36:53

Foarte frumosi amandoi! Aranjamentele foarte frumoase!
Felicitari inca o data si toata viata sa fiti asa fericiti!

blonda1111
22.06.2010, 10:09:54
Ai fost foarte frumoasa! Machiajul excelent! Felicitari!!!!!!!!!!!!! Casa de piatra si sa va iubiti mult!

Joliutza
22.06.2010, 10:14:40

Vai ce frumoasa ai fost!!! O adevarata printesa!

zana01
22.06.2010, 11:50:36
Multumeeesc!

Fotograf Alexandra Sudacal, machiaj Delia Juja, lumanari, buchete si decoratiuni Love Story Décor.

adina_miha3la
22.06.2010, 18:24:13
Multumeeesc!

Fotograf Alexandra Sudacal, machiaj Delia Juja, lumanari, buchete si decoratiuni Love Story Décor.

Foarte frumoasa ai fost...ai avut o nunta minunata...FELICITARI!!!<:-P
Ati luat cursuri de dans? Unde? :*:*

zana01
22.06.2010, 18:31:21
sar'na mult!

am facut 4 ore de dans la softstep, in bucuresti, ca noi aici locuim :(, cu toate ca suntem din Cta

va pup

alipety
22.06.2010, 18:50:57
sar'na mult!

am facut 4 ore de dans la softstep, in bucuresti, ca noi aici locuim :(, cu toate ca suntem din Cta

va pup

felicitari pentru alegeri! adevarati profesionisti cei cu care ai colaborat la nunta ;;)
abia astept pozele "oficiale".

Gabi_Mihaela
22.06.2010, 20:25:55
Fetelor, am fost lovita astazi cu o intrebare..daca unii invitati vor veni cu piticii la nunta, vor fi considerati si ei la nr meniurilor comandate?:-?

alipety
22.06.2010, 20:34:22
Fetelor, am fost lovita astazi cu o intrebare..daca unii invitati vor veni cu piticii la nunta, vor fi considerati si ei la nr meniurilor comandate?:-?

depinde de varsta :) si de miri ;;)
eu am avut 3 copii invitati la petrecere: verisoara mea de 13 ani (care arata de 18 :-"), verisorul meu de 11 ani si fetita de 4 ani a prietenei mele din copilarie. verisorii mei, fiind mai mari, au avut loc la masa si meniu complet, ca adultii...desi pot sa bag mana in foc ca verisorului meu nu i-a ajuns mancarea din farfurii , caci e un mancacios :)) la petrecerea de a doua zi (ciorba de potroace ) a mancat peste 10 mici numai el, plus cartofi, salata, gratar, ciorba, fructe si tort ;))
in schimb, fetita prietenei mele a stat la masa in bratele mamei sale (bine, in scurtele momente cand nu era pe ring sau dupa fusta mea :-" ) si a ciugulit din farfuriile parintilor, dar a mancat fff putin. din partea mea ii dadeam meniu intreg, dar prietena mea a insistat sa nu platim meniu aiurea, pentru ca isi cunoaste copilul si nu ar fi mancat nici 10%.
deci, sfatul meu...comunicarea cu invitatii va vor salva de multe situatii incerte si neplacute ;;)

ps: am mai avut invitati cu copii, dar restul si i-au lasat acasa. chiar si o familie venita din Bacau cu cei 2 copii care aveau pana in 10 ani, i-a lasat acasa la soacra-mea, ca sa nu aiba grija lor. si tare bine s-au mai distrat fara copii :) a fost alegerea lor, nu a noastra. cine suntem noi sa le impunem invitatilor sa vina fara copii?!

Gabi_Mihaela
22.06.2010, 21:00:29
depinde de varsta :) si de miri ;;)
eu am avut 3 copii invitati la petrecere: verisoara mea de 13 ani (care arata de 18 :-"), verisorul meu de 11 ani si fetita de 4 ani a prietenei mele din copilarie. verisorii mei, fiind mai mari, au avut loc la masa si meniu complet, ca adultii...desi pot sa bag mana in foc ca verisorului meu nu i-a ajuns mancarea din farfurii , caci e un mancacios :)) la petrecerea de a doua zi (ciorba de potroace ) a mancat peste 10 mici numai el, plus cartofi, salata, gratar, ciorba, fructe si tort ;))
in schimb, fetita prietenei mele a stat la masa in bratele mamei sale (bine, in scurtele momente cand nu era pe ring sau dupa fusta mea :-" ) si a ciugulit din farfuriile parintilor, dar a mancat fff putin. din partea mea ii dadeam meniu intreg, dar prietena mea a insistat sa nu platim meniu aiurea, pentru ca isi cunoaste copilul si nu ar fi mancat nici 10%.
deci, sfatul meu...comunicarea cu invitatii va vor salva de multe situatii incerte si neplacute ;;)

ps: am mai avut invitati cu copii, dar restul si i-au lasat acasa. chiar si o familie venita din Bacau cu cei 2 copii care aveau pana in 10 ani, i-a lasat acasa la soacra-mea, ca sa nu aiba grija lor. si tare bine s-au mai distrat fara copii :) a fost alegerea lor, nu a noastra. cine suntem noi sa le impunem invitatilor sa vina fara copii?!
Verisorul tau este de-a dreptu' simpatic :)) Asta era dilema mea..copiii pot fi si de 3 ani si de 15..asa ca nu-i poti baga pe toti in aceeasi oala.unul de 15 cu siguranta va avea parte de-un meniu..Adevarul ca trebuie neaparat sa vb cu invitatii despre aspectul asta.cat despre a le impune sa vina fara copii mi se pare un gest tare urat si o jignire adusa parintilor...

D_aka
22.06.2010, 21:19:38
Verisorul tau este de-a dreptu' simpatic :)) Asta era dilema mea..copiii pot fi si de 3 ani si de 15..asa ca nu-i poti baga pe toti in aceeasi oala.unul de 15 cu siguranta va avea parte de-un meniu..Adevarul ca trebuie neaparat sa vb cu invitatii despre aspectul asta.cat despre a le impune sa vina fara copii mi se pare un gest tare urat si o jignire adusa parintilor...

asa e cel mai bine ... si eu o sa fac la fel ... ii intreb dc vor sa ia si copii si ce cred ei dc e mai bine sa le pun meniu separat sau nu ... bine nu e vorba de copii mari ... numai de cei sub 10 ani ... sau mai mici... ca la 10 ani sunt deja maricei!

Gabi_Mihaela
22.06.2010, 21:26:07
asa e cel mai bine ... si eu o sa fac la fel ... ii intreb dc vor sa ia si copii si ce cred ei dc e mai bine sa le pun meniu separat sau nu ... bine nu e vorba de copii mari ... numai de cei sub 10 ani ... sau mai mici... ca la 10 ani sunt deja maricei!
Da...cei micuti vor manca mult prea putin..De exemplu stiu sigur ca nepotica mea de 2 anisori va "manca" niste bere fara alcool de la bunicu' din pahar si poate o bucatica tort :)) Aici se practica invitatiile pe care este specificat sa nu vina cu copii..Mi se pare groaznic..parca-i semnul de la restaurant: no pets allowed :((

alipety
22.06.2010, 21:27:13

este simpatic, cum sa nu?! doar e var-miu (cel mai mic) atasez si o poza cu el, ca mi-e tare drag, i-am fost moasa la botez ;;)
eu nu am impus oaspetilor sa vina fara copii, sper ca nu s-a inteles asta. la starea civila chiar au venit mai multi copii si erau asa incantati sa stea in preajma miresei...aveau o privire plina de sentimente contradictorii: admiratie, uimire, spaima ;)) nu mai scapam de ei, toti gravitau in jurul meu si ma impiedicam mereu de ei =)) nici nu mai tin minte de cate ori i-am calcat sau am rasturnat-o pe cea mica a prietenei mele :-s si am observat ca un asemenea eveniment ii marcheaza si pastreaza in memorie mult timp imaginea miresei sau a unui alt lucru de la nunta. si acum dupa 1 an de la nunta, cand prietena mea vorbeste cu mine la telefon, aia mica isi ia atitudinea de mireasa si isi ridica rochita de poale cand merge prin casa (intocmai cum m-a vazut pe mine la nunta, ca-mi ridicam rochia sa nu ma impiedic si sa ma rastorn =)) )

ps: nu stiu sub nici o forma sa scot o poza (ca am pus-o intoarsa), scuze :(

blonda1111
22.06.2010, 21:27:57
Da...cei micuti vor manca mult prea putin..De exemplu stiu sigur ca nepotica mea de 2 anisori va "manca" niste bere fara alcool de la bunicu' din pahar si poate o bucatica tort :)) Aici se practica invitatiile pe care este specificat sa nu vina cu copii..Mi se pare groaznic..parca-i semnul de la restaurant: no pets allowed :((
Si mie mi se pare grosolan sa scrii asa ceva pe copii. Parca devine nunta "private party" nu alta. Sincer nu mi-as lua copilul dupa mine la o nunta, insa m-as simti rau sa vad ca mi se scrie sa nu il iau :D

Gabi_Mihaela
22.06.2010, 21:31:14
este simpatic, cum sa nu?! doar e var-miu (cel mai mic) atasez si o poza cu el, ca mi-e tare drag, i-am fost moasa la botez ;;)
eu nu am impus oaspetilor sa vina fara copii, sper ca nu s-a inteles asta. la starea civila chiar au venit mai multi copii si erau asa incantati sa stea in preajma miresei...aveau o privire plina de sentimente contradictorii: admiratie, uimire, spaima ;)) nu mai scapam de ei, toti gravitau in jurul meu si ma impiedicam mereu de ei =)) nici nu mai tin minte de cate ori i-am calcat sau am rasturnat-o pe cea mica a prietenei mele :-s si am observat ca un asemenea eveniment ii marcheaza si pastreaza in memorie mult timp imaginea miresei sau a unui alt lucru de la nunta. si acum dupa 1 an de la nunta, cand prietena mea vorbeste cu mine la telefon, aia mica isi ia atitudinea de mireasa si isi ridica rochita de poale cand merge prin casa (intocmai cum m-a vazut pe mine la nunta, ca-mi ridicam rochia sa nu ma impiedic si sa ma rastorn =)) )370546370547370545
S-a inteles, stai linistita! Nu te punem la zid;)) ..pitica e dementiala..e superba1 iar piticul e de-a dreptu' peste stangu' :)) e scump foc..smecherel....va rupe multe inimioare ;))

Gabi_Mihaela
22.06.2010, 21:33:05
Si mie mi se pare grosolan sa scrii asa ceva pe copii. Parca devine nunta "private party" nu alta. Sincer nu mi-as lua copilul dupa mine la o nunta, insa m-as simti rau sa vad ca mi se scrie sa nu il iau :D
L-ai lasa acasa sa planga pana adoarme:-w? si tu...la mancat, la beut si la dantuit.. :-j

alipety
22.06.2010, 21:37:30
L-ai lasa acasa sa planga pana adoarme:-w? si tu...la mancat, la beut si la dantuit.. :-j

hai mai ca nu cred ca l-ar lasa singur. ar fi cineva cu el, astfel incat sa nu planga pana adoarme :)>-
si eu l-as lasa la petrecere acasa, de ce sa vina noaptea ? ziua, inteleg sa fie prezent, dar noaptea...la somnik :)

Gabi_Mihaela
22.06.2010, 21:53:59
hai mai ca nu cred ca l-ar lasa singur. ar fi cineva cu el, astfel incat sa nu planga pana adoarme :)>-
si eu l-as lasa la petrecere acasa, de ce sa vina noaptea ? ziua, inteleg sa fie prezent, dar noaptea...la somnik :)
Imi inchipui ca nu ar fi o mama rea :)) doar o tachinam :P Adevarul este ca un copilut trebuie sa faca nani la o anumita ora..deci ori il aduc la nunta dar il duc la nani repejor, ori il lasa cu vreun bunicut ceva..

andreia_1985
24.06.2010, 11:17:22
Buna fetelor :* Sunt noua in zona aceasta. Am inceput si noi sa cautam restaurant pentru nunta si... vesnica problema.. nu prea stim ce sa alegem :) Cautam pentru septembrie 2011, pentru aprox. 170 invitati. Vrem o locatie frumoasa, cat de cat decenta la pretul meniului si unde sa nu fie probleme de organizare. Daca asigura ei si decoratiunile... e perfect :) Dupa cautari, va pot spune ca au ramas in schema cateva restaurante: Palas-Pelican, Riviera, Condor, Azur - Cel nou, din zona Tomis Nord, Dorna, Marea Neagra. Pe unele din astea inca nici nu le-am vazut, dar din auzite asa ne-au format o parere bunicica. Astept sugestii de la voi, pareri despre locatiile de mai sus. Help me plssss :) Va pup.

Joliutza
24.06.2010, 11:24:56
Buna fetelor :* Sunt noua in zona aceasta. Am inceput si noi sa cautam restaurant pentru nunta si... vesnica problema.. nu prea stim ce sa alegem :) Cautam pentru septembrie 2011, pentru aprox. 170 invitati. Vrem o locatie frumoasa, cat de cat decenta la pretul meniului si unde sa nu fie probleme de organizare. Daca asigura ei si decoratiunile... e perfect :) Dupa cautari, va pot spune ca au ramas in schema cateva restaurante: Palas-Pelican, Riviera, Condor, Azur - Cel nou, din zona Tomis Nord, Dorna, Marea Neagra. Pe unele din astea inca nici nu le-am vazut, dar din auzite asa ne-au format o parere bunicica. Astept sugestii de la voi, pareri despre locatiile de mai sus. Help me plssss :) Va pup.

Pt. 170 persoane eu recomand si rest. unde am facut noi - Piccadilly.

crisiftene86
24.06.2010, 11:26:28

buna,
si bn ai venit printre noi...
te pot ajuta cu ceea mai mare placere...dar cred ca fiecare miresica iti va recomanda rest unde a facut ea...dupa cum ai tu...ca pers poti sa incerci la Colonadelor unde fac eu...eu pe acesta ti-l recomand, despre rest enumerate de tine nu imi pot exprima parerea deoarece nu am fost la nicio nunta acolo.

ce anume intelegi tu "asigura ei decoratiunile"...dc te referi la huse de scaune , fete de masa, naproane etc , da la Colonadelor sunt incluse...dar dc te referi la flori naturale, covor rosu, buchete etc...nu cred k e vreun restaurant care asigura asa ceva.

sa nu te superi , eu doar mi-am exprimat parerea, ce iti pot ura este sa va hotarati mai repede ca sa luati si formatie/dj ca in acelasi timp.

mult succes si spor la MIRESIT;-):)

andreia_1985
24.06.2010, 14:55:03
Multumesc mult pt raspunsuri fetelor :*,
Prin decoratiuni ma refeream strict la huse scaune, fete mase, naproane.

Despre Colonadelor am auzit multe lucruri bune. Imi poti spune de la ce pret pornesc meniurile acolo? Sau meniul vostru cat costa. De asemenea am vazut poze de la Picaddilly, dar am auzit ca meniul este in jur de 200 ron, pret care mi se pare maricel.

Oricum astept si alte pareri :)

Merci frumos.

uana
24.06.2010, 14:58:03

Despre Colonadelor am auzit multe lucruri bune. Imi poti spune de la ce pret pornesc meniurile acolo? Sau meniul vostru cat costa. De asemenea am vazut poze de la Picaddilly, dar am auzit ca meniul este in jur de 200 ron, pret care mi se pare maricel.

Merci frumos.

Poti intra pe topicul restaurantului si gasesti mai multe info :) Pt anul acesta, pretul meniului incepe de la 128 lei pana la 170 lei.

Joliutza
24.06.2010, 15:11:53

Merci frumos.

Nu stiu daca e 200 la Piccadilly, m-as mira. Cel mai bine e sa mergi acolo si sa intrebi.

aroma_de_portocale
24.06.2010, 15:30:42
fetelor azi am mai sters ceva de pe lista... mi-au venit invitatiile:D...Am scapat de o grija...

gabimirea
24.06.2010, 15:31:54

Buna si bine ai venit. Despre Condor si Azur numai luncruri bune :) restul.....

crisiftene86
24.06.2010, 15:43:06
fetelor azi am mai sters ceva de pe lista... mi-au venit invitatiile:D...Am scapat de o grija...

felicitari..sa iti aduca multi invitatii...ast pozici;-)

andreia_1985
24.06.2010, 15:44:32
Da. La Condor si Azur am participat si eu la nunti. Pot spune ca la Azur am fost impresionata de restaurantul de sus. Mi-a placut mult. Acum asteptam sa il vedem pe cel nou, sapt asta, cel tarziu cealalta vom merge. Patronul ne-a spus ca va fi si mai frumos :)

Daca mai aflu ceva, va anunt. Pana atunci... mai vreau pareri de la voi :)

elena_steliana18
24.06.2010, 16:14:16
buna! sper sa nu te sup pentru ce o sa zic...am fost la o nunta la condor si nu mi-a placut....este plin de stalpi..din zona in care am stat noi nu am putut vedea nici ringul nici pe miri prea bine....mancarea nici ea nu mi-a placut! acum stii cum se zice gusturile difera..noi am facut la colonade in rest de dupa bar...am fost multumiti de mancare servire..de tot..husele de scaune,naproane fete de masa au fost incluse in meniu...tortul la fel(cel acoperit cu frisca).am platit doar decoratiunile floarele.
ink o data sper k nu te-ai suparat a fost doar parerea mea te pup si spor la cautari

andreia_1985
24.06.2010, 16:29:05
buna! sper sa nu te sup pentru ce o sa zic...am fost la o nunta la condor si nu mi-a placut....este plin de stalpi..din zona in care am stat noi nu am putut vedea nici ringul nici pe miri prea bine....mancarea nici ea nu mi-a placut! acum stii cum se zice gusturile difera..noi am facut la colonade in rest de dupa bar...am fost multumiti de mancare servire..de tot..husele de scaune,naproane fete de masa au fost incluse in meniu...tortul la fel(cel acoperit cu frisca).am platit doar decoratiunile floarele.
ink o data sper k nu te-ai suparat a fost doar parerea mea te pup si spor la cautari

Buna. Iti multumesc mult pt raspuns. Cum sa ma supar? Din contra, sunt incantata sa aud lucruri noi. Cat v-a ajuns pe voi meniul la Colonadelor? Salonul de dupa bar e cel mic? Ce capacitate are? Merci frumos :*

aroma_de_portocale
24.06.2010, 21:46:46
felicitari..sa iti aduca multi invitatii...ast pozici;-)
saru`mana>:D<
Pozici cu invitatiile noastre...noua ne plac foarte mult...

lam
24.06.2010, 21:54:37

f f frumoase, sa va aduca multi invitati :*:*:*

aroma_de_portocale
24.06.2010, 21:58:33
f f frumoase, sa va aduca multi invitati :*:*:*
saru`mana:*

alipety
24.06.2010, 22:23:25

felicitari pentru invitatii. sunt elegante si romantice :x
apropo de invitatii, noi am primit saptamana trecuta o invitatie pentru o nunta de la sfarsitul lui septembrie. ne-am mirat ca le dau asa devreme....mai ales ca unele invitatii, soacra-mea le-a dat cu 2 zile inainte de nunta =)) noi am inceput cu 2 luni inainte de nunta sa le impartim, dar am avut 2 familii care nu au primit totusi nici o invitatie (decat verbala ) si ne-au onorat cu prezenta :)
sa nu faceti ca noi! shame to us! [-X

aroma_de_portocale
24.06.2010, 22:37:31
felicitari pentru invitatii. sunt elegante si romantice :x
apropo de invitatii, noi am primit spatamana trecuta o invitatie pentru o nunta de la sfarsitul lui septembrie. ne-am mirat ca le dau asa devreme....mai ales ca unele invitatii, soacra-mea le-a dat cu 2 zile inainte de nunta =)) noi am inceput cu 2 luni inainte de nunta sa le impartim, dar am avut 2 familii care nu au primit totusi nici o invitatie (decat verbala ) si ne-au onorat cu prezenta :)
sa nu faceti ca noi! shame to us! [-X
Ms...Chiar asa vroiam sa fie: simple, elegante si romantice:D cred ca ne-a iesit.....

Noi ne gandeam sa le dam prin luna august....multa lume zice sa incepem din iulie dar eu ma gandesc ca e prea devreme... vedem noi...
Nu o sa ramana nimeni fara invitatie(sper)...Oricum am comandat mai multe decat lista de invitati sa nu avem surpriza sa ramanem fara....Doame ajuta sa vina toata lumea:)))

crisiftene86
25.06.2010, 08:01:53

fff frumoase:D

Joliutza
25.06.2010, 08:12:13

Foarte frumusele!

andreia_1985
25.06.2010, 10:00:40
Julian... acum vad ca ai facut nunta la Azur. Spune-mi si mie te rog cat mai multe detalii. Ati avut neplaceri? Sunt oameni cu care colaborezi bine? Cat a fost meniul? Ce anume a inclus? Servirea a fost buna? :)

da stiu cum e...la fel am facut si noi acum un an si ceva...inca odata multa bafta si succes sa gasesti ceea ce iti doresti:D:*

Merci frumos :* Ce-ti mai pasa tie cand mai ai asa putin pana la nunta? :P Desi... acum incepe stress-ul mai mare. Cati invitati astepti?

aroma_de_portocale
25.06.2010, 10:31:13
fff frumoase:D

Foarte frumusele!
ms... ma bucur ca va plac..:)
de dimineata cum m-am trezit m-am mai uitat putin la ele:))) Mi-am oprit una "de tavaleala":))) celelalte le-am bagat in cutiuta lor, ieri de emotii le-am indoit in 10 minute:))) eu indoiam si soacra-mea le baga in plic:))) parca eram 2 robotei...
Acum am prins curaj si vreau sa-mi comand si lumanarile...dar cred ca voi astepta pana la sf lunii august sa se raceasca vremea....(nu ca acum ar fi prea cald:)))

crisiftene86
25.06.2010, 10:34:13
Merci frumos :* Ce-ti mai pasa tie cand mai ai asa putin pana la nunta? :P Desi... acum incepe stress-ul mai mare. Cati invitati astepti?

iti raspund succint...k ar trb sa ne mutam pe offf topicul miresicelor de Cta...k sa nu ne certe adm de sistem...
multi sper...sa vina...[-o<

andreia_1985
25.06.2010, 10:55:10
iti raspund succint...k ar trb sa ne mutam pe offf topicul miresicelor de Cta...k sa nu ne certe adm de sistem...
multi sper...sa vina...[-o<

:) Nu stiam regula asta. Sunt noua prin zona :) Va tin pumnii oricum :*

Intr-adevar niste invitatii de bun gust. :x

crisiftene86
25.06.2010, 11:03:26
:) Nu stiam regula asta. Sunt noua prin zona :) Va tin pumnii oricum :*

da , pe fiecare subiet trebuie sa vb strict de ceea ce se posteaza acolo...si fara reclama

aroma_de_portocale
25.06.2010, 12:07:39
multumesc>:D<

elena_v_
25.06.2010, 12:50:42
elenutzo, uite ce buchet am gasit aici pe forum! :">:D:)>-

da,sar'mana ,e frumos tare!:x

elena_v_
25.06.2010, 14:22:37
[QUOTE=zana01;3386448]Nici vorba de continuat luna de miere, m-am intors la munca, asta e motivul lipsei din peisaj. Dar am facut rost de niste poze postate pi casa unui prieten.

superbi!!!felicitari si sa va iubiti mult!!

eu voi avea cativa nepotei la nunta si ii voi intreba dinainte pe parintii lor daca vor sa le comand meniu intreg.stiu de la alte miresici ca bucatarii pot pregati si meniu mai mic,pentru copii.oricum,sunt sigura ca mititeii vor alerga prin local toata noaptea,nu vor sa la masa prea mult...un salam,o sarma si cam asta e papica lor...probabil isi vor umfla burticile cu suc:D

lilici
26.06.2010, 09:45:06
buna dimineata la toti

stie cineva daca e adevarat ca nu se mai fac cununii civile in weekend in cta _ noi vroiam sa facem cununia civila in aceeasi zi cu cea religioasa, adica duminica.

off daca e adevarat , alt stres in alta zi

liliana

Gabi_Mihaela
26.06.2010, 10:04:19
[QUOTE=zana01;3386448]Nici vorba de continuat luna de miere, m-am intors la munca, asta e motivul lipsei din peisaj. Dar am facut rost de niste poze postate pi casa unui prieten.

superbi!!!felicitari si sa va iubiti mult!!

eu voi avea cativa nepotei la nunta si ii voi intreba dinainte pe parintii lor daca vor sa le comand meniu intreg.stiu de la alte miresici ca bucatarii pot pregati si meniu mai mic,pentru copii.oricum,sunt sigura ca mititeii vor alerga prin local toata noaptea,nu vor sa la masa prea mult...un salam,o sarma si cam asta e papica lor...probabil isi vor umfla burticile cu suc:D
Ai foarte mare dreptate! Mi-i si inchipui cu acele mustacioare colorate de la suc :D =))

elena_v_
26.06.2010, 11:49:50
buna dimineata la toti

stie cineva daca e adevarat ca nu se mai fac cununii civile in weekend in cta _ noi vroiam sa facem cununia civila in aceeasi zi cu cea religioasa, adica duminica.

liliana

buna,liliana! din pacate,nu se mai fac cununii civile in weekend.chiar ieri am vbt cu viitoarea mea nasa care mi-a zis ca o prietena de-a ei a trebuit sa-si modifice un pic planurile si a facut cununia civila cu o zi inainte de cea religioasa,adica vineri(saptamana trecuta).mai multe despre acest subiect,poti citi in toppicul despre cununia civila.te-am pupat

D_aka
26.06.2010, 17:46:11
buna dimineata la toti
liliana

yap, e adevarat! cununii civile in cta se mai fac doar miercuri, joi si vineri intre orele 10 si 15.30 ...

alinamirela
26.06.2010, 22:35:50
Buna seara fetelor. Stiti cumva daca se poate face cununia civila in alta locatie decat casa casatoriilor? Si daca da, cat este taxa suplimentara?

adadeea
26.06.2010, 22:45:36
nu stiu de cand se zvoneste ca nu s-ar mai oficia cununii civile in week end, dar eu azi(sambata), am participat la o cununie civila in ct la ora 5 jum si pot sa spun ca era full de miresici.

MissSwan
26.06.2010, 23:25:42
Probabil ca acestea fusesera programate inainte de luarea deciziei.

elena_v_
27.06.2010, 12:39:27
Probabil ca acestea fusesera programate inainte de luarea deciziei.

erau programte cu fix 10 zile inainte,nu?hmmm,eu cred ca daca platesti,iti faci cununia civila cand vrei si unde vrei...eu ma gandesc foarte serios sa chem ofiterul la biserica,chit ca-i dau cateva milioane.fac economie pe alta parte

blonda1111
27.06.2010, 12:59:12
erau programte cu fix 10 zile inainte,nu?hmmm,eu cred ca daca platesti,iti faci cununia civila cand vrei si unde vrei...eu ma gandesc foarte serios sa chem ofiterul la biserica,chit ca-i dau cateva milioane.fac economie pe alta parte
Totusi sa stii ca e vb de cateva milioane frumusele...care nu stiu cat se merita....Pt 10 min cat dureaza "il iau..o iau" , eu una nu as da...:d .

elena_v_
27.06.2010, 14:32:48
Totusi sa stii ca e vb de cateva milioane frumusele...care nu stiu cat se merita....Pt 10 min cat dureaza "il iau..o iau" , eu una nu as da...:d .

nu arunc cu banii,dar am ajuns la concluzia ca merita ,fac economie la alte tinute,machiaj,masa festiva...si noi si nasii si parintii...
acum,na,fiecare face cum crede...pt mine e importanta si cununia civila,mai ales sedinta foto.ma gandesc ca decat sa investesc alti bani in toate cele,si sa-mi mai bat si capul cautandu-le si programandu-le...eu sunt in delta,mi-e mai greu sa alerg

crisiftene86
28.06.2010, 08:53:38
nu arunc cu banii,dar am ajuns la concluzia ca merita ,fac economie la alte tinute,machiaj,masa festiva...si noi si nasii si parintii...
acum,na,fiecare face cum crede...pt mine e importanta si cununia civila,mai ales sedinta foto.ma gandesc ca decat sa investesc alti bani in toate cele,si sa-mi mai bat si capul cautandu-le si programandu-le...eu sunt in delta,mi-e mai greu sa alerg

Referitor la cun civila ma stat si am analizat situatia si pana la urma voi plati aceea taxa de 1500 ron , parca asa am inteles si sa ma cunune in aceeasi zi, acuma nu stiu exact daca este asa dar ma voi interesa si va voi comunica.toate adunate , costumatii , coafura , machiaj , masa ...etc cred k depasesc 2000 ron...asa ca mai bine ii chelt pe aceasta taxa si iese totul asa cum mi-am dorit, in aceesi zi.

cand voi avea cu certitudine un rasp final va anunt.:D:x

sunt de acord cu tine elena, sunt prea multe chestiuni de org si planificat...om vedea...

blonda1111
28.06.2010, 09:28:06
Referitor la cun civila ma stat si am analizat situatia si pana la urma voi plati aceea taxa de 1500 ron , parca asa am inteles si sa ma cunune in aceeasi zi, acuma nu stiu exact daca este asa dar ma voi interesa si va voi comunica.toate adunate , costumatii , coafura , machiaj , masa ...etc cred k depasesc 2000 ron...asa ca mai bine ii chelt pe aceasta taxa si iese totul asa cum mi-am dorit, in aceesi zi.

cand voi avea cu certitudine un rasp final va anunt.:D:x

sunt de acord cu tine elena, sunt prea multe chestiuni de org si planificat...om vedea...
Parca ma puneti si pe mine pe ganduri...Nu ma gandeam ca implica asa multe o cununie civila :(..dar stand si citindu-va :-SS

lam
28.06.2010, 10:55:11
fetelor taxa de 1500 ron este valabila doar pt casa casatoriilor sau la toate primariile din jud constanta??
:*:*

crisiftene86
28.06.2010, 11:01:28
fetelor taxa de 1500 ron este valabila doar pt casa casatoriilor sau la toate primariile din jud constanta??

nu stiu...in cateva zile voi sti...si va voi anunta

lam
28.06.2010, 11:46:02
nu stiu...in cateva zile voi sti...si va voi anunta

msik criss >:D<, si as mai vrea sa imi spuneti si mie cine stie firme care primesc retur dupa nunta bautura ramasa [-o< .... :*:*:*

alinacomsa
28.06.2010, 11:52:51

Din pacate, este deplorabil ce se intampla la noi in tara ... acum reusesc sa strice si momentele cele mai frumoase din viata unor tineri care cu mari sacrifiicii reusesc sa isi faca nunta ...:(:(:(
Majoritatea, tocmai din motive financiare si organizatorice doreau sa se cunune civil si religios in aceeasi zi ... eu sper sa isi revina tara asta intr-un final ...[-o<[-o<[-o<

crisiftene86
28.06.2010, 12:26:38
Din pacate, este deplorabil ce se intampla la noi in tara ... acum reusesc sa strice si momentele cele mai frumoase din viata unor tineri care cu mari sacrifiicii reusesc sa isi faca nunta ...:(:(:(
Majoritatea, tocmai din motive financiare si organizatorice doreau sa se cunune civil si religios in aceeasi zi ... eu sper sa isi revina tara asta intr-un final ...[-o<[-o<[-o<

nu se stie...dar e nasol k mi se pare aiurea sa fim numai noi in Cta asa...sa fie ori peste tot in tara ori sa se revina la normal...
propun sa facem ceva...sa semnam o petite..habar nu am...dar si asa nu cred k vom avea vreun rezultat[-o<

MissSwan
28.06.2010, 12:38:41
Fara masa dupa, nu ai cum sa iesi mai scump de 1000 de ron, decat daca vrei cine stie ce tinute scumpe. Daca dai si masa dupa, da, iesi mai scump de 1500 de ron. Insa sincer mie una mi se pare extrem de inutil sa dai si masa cand nunta este peste o zi - doua. Daca cununia civila se face cu o luna, doua, trei, un an inainte, atunci da, e normal. Altfel, insa chiar nu inteleg aceasta obligativitate a mesei de dupa, cand nunta este a doua zi, sau la doua zile dupa. Sper sa nu mi-o ia nimeni in nume de rau, dar mi se pare o risipa inutila.:)>-

andreia_1985
28.06.2010, 12:42:18
Offf, noi reguli. Mi se pare absurda regula asta. Si taxa, enorma. Dar... putem face noi ceva? :(

D_aka
28.06.2010, 13:55:26
Fara masa dupa, nu ai cum sa iesi mai scump de 1000 de ron, decat daca vrei cine stie ce tinute scumpe. Daca dai si masa dupa, da, iesi mai scump de 1500 de ron. Insa sincer mie una mi se pare extrem de inutil sa dai si masa cand nunta este peste o zi - doua. Daca cununia civila se face cu o luna, doua, trei, un an inainte, atunci da, e normal. Altfel, insa chiar nu inteleg aceasta obligativitate a mesei de dupa, cand nunta este a doua zi, sau la doua zile dupa. Sper sa nu mi-o ia nimeni in nume de rau, dar mi se pare o risipa inutila.:)>-

cand se vb de 1500 lei fetele se refera la taxele pt civila nou introduse.... nu si la mese festive... fiindca ele isi doresc sa faca civila in aceeasi zi cu nunta si cum mai nou civile in week-end nu se fac... decat cu o taxa suplimentara probabil... desi eu stiam ca nu se fac si atat, nu ca ar exista si taxa suplimentara... miresele care au facut in week-end-ul asta civila, erau programate innainte de a se lua decizia ... regula cu civile numai meircuri, joi, vineri intre 10 si 15.30 se pune in aplicare incepand cu 1 iulie... tot ceea ce e inainte se oficiaza ... iar despre taxa suplimentara eu stiam doar de taxa pentru oficiere in alta locatie decat oficiul starii civile, si ca acea taxa e de 2000 lei... in plus decizia cu acest program si taxele aferente se refera numai la oficiul starii civile din constanta, nu e valabil pt tot judetul sau toata tara... e din cauza autonomiei...

sper sa nu te superi ca am folosit msg-ul tau ca sa raspund la mai multe chestii discutate...

MissSwan
28.06.2010, 14:32:31
cand se vb de 1500 lei fetele se refera la taxele pt civila nou introduse.... nu si la mese festive... fiindca ele isi doresc sa faca civila in aceeasi zi cu nunta si cum mai nou civile in week-end nu se fac... decat cu o taxa suplimentara probabil... desi eu stiam ca nu se fac si atat, nu ca ar exista si taxa suplimentara... miresele care au facut in week-end-ul asta civila, erau programate innainte de a se lua decizia ... regula cu civile numai meircuri, joi, vineri intre 10 si 15.30 se pune in aplicare incepand cu 1 iulie... tot ceea ce e inainte se oficiaza ... iar despre taxa suplimentara eu stiam doar de taxa pentru oficiere in alta locatie decat oficiul starii civile, si ca acea taxa e de 2000 lei... in plus decizia cu acest program si taxele aferente se refera numai la oficiul starii civile din constanta, nu e valabil pt tot judetul sau toata tara... e din cauza autonomiei...

sper sa nu te superi ca am folosit msg-ul tau ca sa raspund la mai multe chestii discutate...

Nu ma supar. Eu intelesesem despre ce e vorba. Ma refeream la faptul ca s-a discutat ca este acelasi lucru dpdv financiar si cu taxa de 1500/2000 ron ca sa vina sambata la biserica, sau daca faci civila separat pt ca oricum cu masa festiva iesi mai scump. Si ziceam ca nu inteleg rostul mesei festive cu o zi - doua inainte de nunta, astfel costurile suplimentare ale cununiei civile rezumandu-se doar la tinute si machiaj/coafura, nu au cum sa depaseasca 1000 ron.

crisiftene86
28.06.2010, 14:42:51
Nu ma supar. Eu intelesesem despre ce e vorba. Ma refeream la faptul ca s-a discutat ca este acelasi lucru dpdv financiar si cu taxa de 1500/2000 ron ca sa vina sambata la biserica, sau daca faci civila separat pt ca oricum cu masa festiva iesi mai scump. Si ziceam ca nu inteleg rostul mesei festive cu o zi - doua inainte de nunta, astfel costurile suplimentare ale cununiei civile rezumandu-se doar la tinute si machiaj/coafura, nu au cum sa depaseasca 1000 ron.

asta depinde fff mult de fiecare si mai ales de cat de mare este neamul...
conteaza urm aspect ptr mine, eu nu vreau in sapt nuntii odata, ceea ce ar implica mult mai multe costuri...nu are rost sa le enumar acuma....dar mie una nu mi-ar place si nici nu vreau ca aceea zi sa treaca doar ceva de genul am fost am semnat, am facut sedinta foto si gata...nu vreau sa fie prilej de petrecere , bucurie.

iar cu taxa nu stiu exact cum este, cat este, dar om vedea...ce om decide....ma repet depine de fiecare persoana.

uana
28.06.2010, 14:57:41

Noi nu am vrut masa dupa, da' soacra'mea a sarit cu gura si de aici o groaza de discutii, pana la urma s'a bosumflat si a invitat lumea la masa dupa. Drept urmare, am vorbit cu cei de la restaurant si pt 35 persoane ( 5 platouri reci, friptura de porc+pui+cartofi prajiti si salata) ne ajunge 1450 lei, cu bautura noastra.. Este o cheltuiala in plus da' pana la urma asta este. Cat despre tinute, fiecare se imbraca cu ce are acasa, pentru ca sunt sigura ca fiecare din noi avem o tinuta decenta.

MissSwan
28.06.2010, 14:58:56
Noi nu am vrut masa dupa, da' soacra'mea a sarit cu gura si de aici o groaza de discutii, pana la urma s'a bosumflat si a invitat lumea la masa dupa. Drept urmare, am vorbit cu cei de la restaurant si pt 35 persoane ( 5 platouri reci, friptura de porc+pui+cartofi prajiti si salata) ne ajunge 1450 lei, cu bautura noastra.. Este o cheltuiala in plus da' pana la urma asta este. Cat despre tinute, fiecare se imbraca cu ce are acasa, pentru ca sunt sigura ca fiecare din noi avem o tinuta decenta.

Ce ti-e si cu soacrele astea! :))

uana
28.06.2010, 15:02:15
Ce ti-e si cu soacrele astea! :))

Bine ca scap de ea dupa 7 iulie si o mai vad ...la anu' pt 2-3 saptamani :D

MissSwan
28.06.2010, 15:05:30
Bine ca scap de ea dupa 7 iulie si o mai vad ...la anu' pt 2-3 saptamani :D

Eu te apreciez pt rabdare si bunavointa. Nu cred ca as fi fost la fel de toleranta cu soacra-mea in cazul tau. Urasc sa fiu fortata sa fac ceva ce nu vreau cand vine vba de nunta mea, mai ales prin folosirea santajului emotional.

blonda1111
28.06.2010, 16:22:27
Eu te apreciez pt rabdare si bunavointa. Nu cred ca as fi fost la fel de toleranta cu soacra-mea in cazul tau. Urasc sa fiu fortata sa fac ceva ce nu vreau cand vine vba de nunta mea, mai ales prin folosirea santajului emotional.
Nici eu nu sunt genul care sa cedez . Mai ales dc e banul meu la mijloc :D.

Tarya
28.06.2010, 20:02:04
Eu am facut cununia civila vineri cu o zi inaintea nuntii. Asta pentru ca asa am vrut eu sa am mai putina bataie de cap sambata si sa ma pot bucura de mai mult timp.( eu sunt mai lenesa si nu suport sa ma trezesc devreme:D).Intradevar pentru cine si-a dorit sa fie mireasa si la civila e o mare dezamagire dar pentru cele ce nu au aceasta dorinta poate va fii chiar mai bine.
In privinta costurilor eu am cheltuit asa:
-pt mine -9,6 mil (2,5 mil rochia, 3mil pantofii, 2 mil coafor +machiaj. 60 lei buchet, 1,5 mil bijuterii)
-pt el -8 mil (4 mil costum, 3 mil pantofi, aprox 1 mil camasa plus cravata)
-pt "acolo" - 1,1 mil(50 lei 5 sticle sampanie, 10 lei piscoturi, 20 lei bomboane, 30 lei pahare)
Total 18,6 mil.....acum ca le scriu pare cam mult....dar ideea e ca iese mult daca lasati voi sa iasa mult....eu am cheltuit mai mult pt tinute in ideea ca intotdeauna e binevenit un pantof de ocazie, o bijuterie, etc...
Dar in contextul crizei care este si banilor care din pacate cel putin la mine devin din ce in ce mai putini, cred se pot taia drastic din costuri.
In ceea ce priveste masa, eu m-am dus doar cu cativa prieteni si membrii ai familiei la un restaurant si fiecare si-a platit (asta pt ca oricum toti isi facusera planuri sa mearga in oras sa manance si am hotarat s-o facem organizat:)))
Per ansamblu mie mi-a placut foarte mult cum a iesit si daca ar fi sa o iau de la capat as face la fel ( a fost dorinta mea doar, nu...)

AndradasiIonut
29.06.2010, 11:11:42
buna fetelor ,am o problema grava stie careva ce se intampla in cazul in care nasul nu este prezent la cununia religioasa...ce ma stresam eu pana acum dar de cand am aflat vestea ca nasul meu trebuie sa plece in voiaj chiar in ziua nunti cred ca am slabit 5 kg, nu stiu cum sa fac si ce sa fac toate planurile mele sau dus dracu pe romaneste si acum incerc sa gasesc o solutie, sper sa o gasesc si deaccea am apelat la voi poate mai multe minti pot sa nascoceasca ceva sa pot iesi din situatia asta nesifonata si bucuroasa, va multumesc anticipat pentru ajutor .[-o<

uana
29.06.2010, 11:18:04
buna fetelor ,am o problema grava stie careva ce se intampla in cazul in care nasul nu este prezent la cununia religioasa...ce ma stresam eu pana acum dar de cand am aflat vestea ca nasul meu trebuie sa plece in voiaj chiar in ziua nunti cred ca am slabit 5 kg, nu stiu cum sa fac si ce sa fac toate planurile mele sau dus dracu pe romaneste si acum incerc sa gasesc o solutie, sper sa o gasesc si deaccea am apelat la voi poate mai multe minti pot sa nascoceasca ceva sa pot iesi din situatia asta nesifonata si bucuroasa, va multumesc anticipat pentru ajutor .[-o<

Stai linistita, pentru orice in lumea asta se gaseste o solutie ! Am intrebat'o pe mama si a spus ca la biserica ii poate tine cineva locul nasului :)>- Il poti intreba si pe preotul care oficiaza casatoria, insa nu cred sa fie o problema, astfel de situatii apar si chiar nu depind de noi >:D< Spor la pregatiri si multa bafta !

crisiftene86
29.06.2010, 11:18:28

mai eu stiu o colega de-a mea care in loc de sotul nasei cum ar fi, a fost tatal nasei pe post de nas la nunta...tot asa a fost ceva ce nu putea amana...
acuma dc nu poate amana , nu ai incotro ci sa faci asa...cel mai bine si cel mai sigur du-te si intreaba la biserica ca sa fi tu cel mai linistita.
preotul care o sa va cunune poate va da dezlegare ( dc o fi asa ceva:-\)...nu stiu...nu prea te pot ajuta...dar vezi tu...multa bafta si stai calma ca se rezolva cumva.:)>-

AndradasiIonut
29.06.2010, 11:23:44
eu am gasit cu 35 jb la 700ml daca vreti vb mai multe

aroma_de_portocale
29.06.2010, 12:35:50
chiar te rog....:D trimite-mi si mie pm cu numele firmei si datele de contact pls

D_aka
29.06.2010, 15:19:45

:D eu tocmai ce am trecut de situatia asta fiindca al meu s-a intors din voiaj anticipat si independent de vointa lui... deci, ai 2 optiuni: ori tatal nasului (sau al nasei dar de preferat al lui - ca cica-i acelasi sange) ii tine locul in biserica, ori iti mai iei o pereche de nasi... noi optasem pt varianta a2a pereche de nasi fiindca nasu original nu mai avea tata in dotare iar nasa a refuzat sa fie tatal ei fiindca era cam bolnavior... asa ca am luat 2 prieteni, adica o pereche casatorita, de-o aripa si i-am investit cu titulatura de nasi de rezerva! iar la biserica urmau sa fie nasul de rezerva cu baietelul de 3 ani al nasilor alesi initial, si nasa de rezerva cu nasa initiala...

AndradasiIonut
29.06.2010, 17:02:43
da,ar fi o optiune dar el e italian si familia lui nu vine la nunta :(, nu stiu ce sa zic pentru ca si asa iam gasit greu si pe ei.. toti sunt speriati de titulatura asta sper sa rezolv pentru ca o iau razna
Va multumesc mult mult mult pentru incurajari spor si voua la pregatiri

lilici
30.06.2010, 09:51:19

buna

poti te rog sa mi trimiti si mie pm cu datele firmei

mersi mult

lilici

amy_miha_ela
30.06.2010, 15:07:46
Buna fetelor...si pana la cununia mea civila mai e putin ...pe 28 iulie ( ce-a trecut timpul...) si mi-am planificat-o din timp expre ca sa o pot face in aer liber si sa pot simti si momentul mai bine mai ales ca este ziua mea si am zis sa fie frumos...DAR cu 1500 de lei ai lor m-a cam pus pe ganduri , e cam aiurea ... am gasit noi o alta varianta -ai mei locuiesc in Cumpana si ma gandeam sa imi fac mutatie pe cumpana sau viza de flotant si cum tata o cunoaste pe primarita sa o pot lua pe ea in aer liber ( dar am inteles ca in aer liber doar in comuna/orasul respectiv....si in cumpana chiar nu am unde) daca nu , la primarie acolo, la casa casatoriilor si gata :(( oricum e muuuult mai frumos ca in Constanta atat ca aranjament cat si ca organizare. Daca mai aveti vreo parere, idee e bine venita! Imi doresc tare mult in aer liber:((

vasy_in_lov3
30.06.2010, 17:33:43
buna fetelor..mi`am luat si eu verighetele si invitatiile!!!sper sa va placa pupici..verighetele nu se vad asa bine sunt facute cu tel

aroma_de_portocale
30.06.2010, 18:15:20
buna fetelor..mi`am luat si eu verighetele si invitatiile!!!sper sa va placa pupici..verighetele nu se vad asa bine sunt facute cu tel
felicitari! sa le purtati fericiti iar invitatiile sa va aduca muuulti invitati>:D<

si noi am fost azi dupa verighete si am dat un avans...dureaza o luna... ca aveau muuulte programari:)

vasy_in_lov3
30.06.2010, 20:58:17
felicitari! sa le purtati fericiti iar invitatiile sa va aduca muuulti invitati>:D<

si noi am fost azi dupa verighete si am dat un avans...dureaza o luna... ca aveau muuulte programari:)
multumesc...sa va iasa si voua verighetele cum vi le doriti si sa fiti fericiti

crisiftene86
01.07.2010, 08:13:55
multumesc...sa va iasa si voua verighetele cum vi le doriti si sa fiti fericiti

felicitari ff frumoase sa fiti fericiti , iubiti iar invitatiile sa va aduca multi invitati...;-)

elena_v_
01.07.2010, 13:10:57
buna ziua,fetelor!!va doresc un weekend frumos si sa va distrati daca mergeti la nunti,botezuri!!!eu merg sa mai impart niste invitatii

Uana,casa de piatra si multa fericire!!sa ai o nunta superba!!!;-)

foarte frumoase!sa le purtati fericiti!!iar invitatiile sa va aduca multi oameni la la nunta!

Joliutza
01.07.2010, 15:39:02
Buna dimineata , multumesc frumos, tot ce'mi doresc mie va doresc si voua. La ora 10:00 am programare la coafor, 11 machiaj si la 12:30 ne intalnim cu lumea la starea civila si nu, nu am nici cea mai mica emotie, poate acolo :D
Daaa, timpul tine cu noi :x

Casa de Piatra, doamna! La ora asta sigur ati terminat cu civila... si uite ca nu a plouat, a tinut vremea cu voi. Te asteptam cu impresii...

uana
01.07.2010, 20:10:26
Acum am ajuns si eu acasa, a fost frumos, toata lumea multumita si cu lacrimi pe obraz :D
Vremea a tinut cu noi, nu a plouat decat cand am iesit de la restaurant. Cateva poze :

Si asta :D

crissb
01.07.2010, 20:56:02
Casa de piatra !!! Uana . Toata fericirea din lume iti doresc.
Maine este randul meu :P

nikoletta
01.07.2010, 21:04:54
CASA DE PIATRA OANA! ce mumosi si ce emotionati erati! Felicitari si o zi asa frumoasa si sambata!

bianca82
01.07.2010, 21:09:25
Uana ce frumosi ati fost!!! Ai fost machiata foarte, foarte frumos!!!!(la cine?:D). Inca o data CASA DE PIATRA si petrecere cat mai frumoasa sambata! Si o zi insorita!

Da,poti lua.:)

Multumesc inca o data!

Gabi_Mihaela
01.07.2010, 21:41:24
Acum am ajuns si eu acasa, a fost frumos, toata lumea multumita si cu lacrimi pe obraz :D
Vremea a tinut cu noi, nu a plouat decat cand am iesit de la restaurant. Cateva poze :
Felicitari! Casa de piatra! Ai fost super frumusica si dulcica!! Rochita si ea tare frumoasa!! Bravo!:)>-<:-P=D>

aroma_de_portocale
01.07.2010, 23:05:11
felicitari oana ! Casa de piatra si multa fericire!>:D<

aroma_de_portocale
01.07.2010, 23:17:23
Casa de piatra de p acum! si..sa tina vremea cu voi>:D<

nikoletta
01.07.2010, 23:50:07
CASA DE PIATRA! si o zi splendida maine! :gen_17:

dvdruxandra
02.07.2010, 07:53:51

felicitari inca o data si casa de piatra!

Crissb si Oana va doresc de acum (nu stiu daca voi mai intra) o nunta superba maine, distractie placuta, sa fie totul asa cum va doriti voi si nu in ultimul rand multa fericire si iubire alaturi de viitorii vostri sotzi :gen_17:

apropo, spune-mi si mie te rog, daca vrei, de unde ti-ai luat rochitza, e f.frumoasa si asa ceva caut si eu :)

Babydeey
02.07.2010, 08:47:32
Casa de piatra Oana si multa fericire si intelegere! :*:*:* Ai fost foarte frumusica!

crisstallus_cris
02.07.2010, 12:04:09
Ai fost f frumoasa,iar maine cred ca pur si simplu vei straluci.
Casa de piatra si o zi perfecta iti urez.Casa de piatra si celeilalte miresici de maine Crissb!

uana
02.07.2010, 13:53:24
cam ce preturi au? Ca eu ma duc azi sa imi caut o rchita pt sambata ca am o nunta...

Nu mai tin minte exact insa am dat pana in 70 lei pe rochia de la civila.
M'am machiat unde ma machiez si coafez de obicei, la mine in cartier, zona Eden, str Soveja, este un salon la parterul unui bloc . Coafat + machiat 105 lei;)

crisiftene86
02.07.2010, 14:18:54
felicitari inca o data si casa de piatra!

Crissb si Oana va doresc de acum (nu stiu daca voi mai intra) o nunta superba maine, distractie placuta, sa fie totul asa cum va doriti voi si nu in ultimul rand multa fericire si iubire alaturi de viitorii vostri sotzi :gen_17:

felicitari si de la mine pentru amandoua...
maine va doresc din tot sufletul sa aveti o vreme fff frumoasa , sa fiti frumoase , sa radiati si sa va bucurati de aceasta zi minunata...numai bn :*<:-P

blonda1111
02.07.2010, 19:10:20
Uana, inca esti pe miresici? :O Ce miresica relaxata avem noi aici ;))

uana
02.07.2010, 19:40:04
Uana, inca esti pe miresici? :O Ce miresica relaxata avem noi aici ;))

Da, aici sunt :D Pai ce sa fac ? ;;)

uana
02.07.2010, 19:41:38

Casa de piatra si toata fericirea posibila!!! Cum a fost ?

cristina_ct
02.07.2010, 21:08:44
Casa de piatra si toata fericirea posibila!!! Cum a fost ?
BUna seara fetelor!! nam mai intrat de mult pe aici...serviciul asta..e f obositor:((
Uana CASA DE PIATRA!!! si o vreme cat mai frumoasa maine !!!ai fost f frumoasa la starea civila!!>:D<
cris si tie la fel iti urez!!
asteptam poze!

uana
02.07.2010, 21:18:53
BUna seara fetelor!! nam mai intrat de mult pe aici...serviciul asta..e f obositor:((
Uana CASA DE PIATRA!!! si o vreme cat mai frumoasa maine !!!ai fost f frumoasa la starea civila!!>:D<
cris si tie la fel iti urez!!
asteptam poze!

Buna seara, ei lasa , bine ca ai un loc de munca =D>
Multumesc frumos, chiar ma uitam la meteo, au dat vreme buna, sa vedem cum decurge ziua de maine :D
Criiiiisssss, nici un semn, cum a fost, poze,poze, emotii pt maine ? :)

crissb
02.07.2010, 21:59:29
Buna seara, ei lasa , bine ca ai un loc de munca =D>
Multumesc frumos, chiar ma uitam la meteo, au dat vreme buna, sa vedem cum decurge ziua de maine :D
Criiiiisssss, nici un semn, cum a fost, poze,poze, emotii pt maine ? :)

a fost f bine azi. Am avut emotii mari cand trebuia sa spun da. incerc sa pun ceva poze . A fost bine am avut in jur de 30-40 de persoane, am servit sampania afara....Nu au avut petrecere sau masa dupa cununie. A ramas pt maine petrecere.
Bafta multa si tie maine.

elena_v_
02.07.2010, 22:00:06

felicitari,uana!!!!!si inca o data,casa d epiatra si multa fericire!foarte frumoasa ai fost,coafura,rochie,mi-au placut mult:*abia asteptam sa vedem cu va fi si sambata!!distractie placuta!!

cristina_ct
02.07.2010, 22:05:52
a fost f bine azi. Am avut emotii mari cand trebuia sa spun da. incerc sa pun ceva poze . A fost bine am avut in jur de 30-40 de persoane, am servit sampania afara....Nu au avut petrecere sau masa dupa cununie. A ramas pt maine petrecere.
criss felicitari!!! f frumoasa si rochita ta

crissb
02.07.2010, 22:06:29
multumesc frumos:*

cristina_ct
02.07.2010, 22:08:13
nu ai emotii ?? nu tie somn nici tie?:)

antenutza
02.07.2010, 22:10:36
CASA DE PIATRA miresici de weekend-ul acesta:gen_17::gen_17::gen_17::gen_17::gen_17:

uana
02.07.2010, 22:11:55
felicitari,uana!!!!!si inca o data,casa d epiatra si multa fericire!foarte frumoasa ai fost,coafura,rochie,mi-au placut mult:*abia asteptam sa vedem cu va fi si sambata!!distractie placuta!!

Multumesc mult Elena, nici tu nu mai ai mult, aceleasi lucruri ti le doresc si eu tie >:D<

Criss, si voi ati fost zambareti tare :)) Distractie placuta maine seara, poate ne intalnim la toaleta :))

crissb
02.07.2010, 22:17:40
da. mai ales ca sora nasei tale este ruda cu persoane de la nunta mea. De fapt ei trebuiau sa vina la nunta noastra si pt ca vin la voi la noi o sa vina parintii.
Oricum iti doresc maine o zi superba si sa te simti f bine. Unde faceti voi sedinta foto?

nikoletta
02.07.2010, 22:18:25
multumesc frumos:*
felicitari si tie doamna!
PETRECERE FRUMOASA MAINE MIRESICI!!! <:-P

uana
02.07.2010, 22:21:02
da. mai ales ca sora nasei tale este ruda cu persoane de la nunta mea. De fapt ei trebuiau sa vina la nunta noastra si pt ca vin la voi la noi o sa vina parintii.
Oricum iti doresc maine o zi superba si sa te simti f bine. Unde faceti voi sedinta foto?

:)) De voi era vorba ? Ce tare, da' am aflat si eu acum 2 zile de la verisoara mamei si mi'a spus si nasa ieri :))
Ce mica este lumea, multumesc la fel. Sedinta foto nu am idee, fotografu' zicea ceva de plaja, acum sa vedem, poate si la Casa cu lei, am inteles ca este frumos tare.

alipety
02.07.2010, 22:22:01
casa de piatra, crissb!
oana si criss, va doresc ca maine sa va bucurati la maxim si sa aveti nunti ca-n povesti! <:-P
petrecere frumoasa!

crissb
02.07.2010, 22:24:24
:)) De voi era vorba ? Ce tare, da' am aflat si eu acum 2 zile de la verisoara mamei si mi'a spus si nasa ieri :))
Ce mica este lumea, multumesc la fel. Sedinta foto nu am idee, fotografu' zicea ceva de plaja, acum sa vedem, poate si la Casa cu lei, am inteles ca este frumos tare.
Eu am fost la nunta la ei dar au schimbat trupele si pe urma ne-au spus unde merg ei la nunta. O sa se viziteze intre ei iti dai seama.:)

crissb
02.07.2010, 22:26:05
casa de piatra crissb!
oana si criss, va doresc ca maine sa va bucurati la maxim si sa aveti nunti ca-n povesti! <:-P
petrecere frumoasa!
Multumesc mult de tot.
Eu am emotii mari. Aseara nu am dormit decat 5 ore, azi am petrecut si muncit pana acum 30 min si nu imi este somn. Nu stiu ce ma fac maine.

uana
02.07.2010, 22:41:24
Eu am fost la nunta la ei dar au schimbat trupele si pe urma ne-au spus unde merg ei la nunta. O sa se viziteze intre ei iti dai seama.:)

Isi dau intalnire la bar :))

Alina, multumesc frumos ; eu nu am dram de emotie , n'am avut nici la civila, acum sa vedem ;))

elena_v_
03.07.2010, 12:44:57

felicitari,criss si toate cele bune iti doresc:casa de piatra,multa fericire si distractie maxima azi!!sa te simti ca o printesa!!
la fel si tie,uana!!

uana
03.07.2010, 13:00:30
Buna ziua fetelor, acum am venit si eu de la coafor si am zis sa va salut :D
Ma bucur ca este frumos afara ;)) , criss ne vedem diseara, fara emotii si o nunta de vis cu multi invitati ^:)^

Luciana_85
03.07.2010, 15:47:46
Buna ziua fetelor, acum am venit si eu de la coafor si am zis sa va salut :D
Ma bucur ca este frumos afara ;)) , criss ne vedem diseara, fara emotii si o nunta de vis cu multi invitati ^:)^

Casa de piatra si cati mai multi invitati sa aveti!
Eu am facut ieri civila..am avut cateva emotii..dar au trecut repede.
Ma pregatesc ptr saptamana viitoare.
Sa aveti un weekend placut.

dvdruxandra
03.07.2010, 17:57:11

felicitari si CASA DE PIATRA! ....asteptam si niste pozici :D

miresici de azi, sa aveti o nunta de vis... :rocking:<:-P

elena_v_
03.07.2010, 18:12:45
aha,deci!felicitari si tie,draguta!de acum esti o doamna!!casa de piatra si multa fericire!!si o nunta superba saptamana viitoare!
eu ma bucur ca am foat putin la plaja azi si diseara as merge un pic la plimbare prin mamaia
un weekend frumos in continuare,fetelor!

aroma_de_portocale
03.07.2010, 19:39:38
casa de piatra>:D<

Si pt Oana si Criss casa de piatra si petrecere frumoasa azi!!! Oana a tinut vremea cu tine...

Joliutza
03.07.2010, 19:40:16
Casa de Piatra miresicilor de azi si petrecere frumoasa!

blonda1111
03.07.2010, 21:41:49
Casa de piatra fetelor! Si va asteptam cu poze. Ati avut asa o zi frumoasa!!!!! ;))

cristina_ct
04.07.2010, 09:14:09
buna dimineata!!!
casa de piatra ink o data miresicilor de ieri!!! ma bucur k ati avut parte de o zi frumoasa!!
asteptam poze si impresii!!

o zi buna tuturor!!!

Casa de piatra!! felicitari si tie!! >:D<

crissb
04.07.2010, 15:40:58
buna. Eu acum m-am trezit si inca plutesc. Am avut o nunta minunata, multa lume mi-a spus ca nu au fost de ceva vreme la o nunta asa frumoasa. In primul rand eu am fost f frumoasa, am avut un buchet superb ( exact ca al lui Babydee), m-am simtit minunat.
A venit multa lume la nunta- in jur de 129 de persoane si noi am dat 100 de meniuri.
Oricum totul a fost super- formatia a facut super atmosfera, au dansat super si cei din ansamblul Brauletul, toata lumea a fost f incantata.
Uana iti urez inca o data " Casa de Piatra" si multa fericire.
O sa pun poze cand ma intorc din Scotia, din luna de mire .
PS. Acum ma apuc de bagaje - marti de dimineata plecam.

Gabi_Mihaela
04.07.2010, 15:51:10
buna. Eu acum m-am trezit si inca plutesc. Am avut o nunta minunata, multa lume mi-a spus ca nu au fost de ceva vreme la o nunta asa frumoasa. In primul rand eu am fost f frumoasa, am avut un buchet superb ( exact ca al lui Babydee), m-am simtit minunat.
A venit multa lume la nunta- in jur de 129 de persoane si noi am dat 100 de meniuri.
Oricum totul a fost super- formatia a facut super atmosfera, au dansat super si cei din ansamblul Brauletul, toata lumea a fost f incantata.
Uana iti urez inca o data " Casa de Piatra" si multa fericire.
O sa pun poze cand ma intorc din Scotia, din luna de mire .
PS. Acum ma apuc de bagaje - marti de dimineata plecam.
Felicitari!! Casa de "beton" :)) Ce frumos :x.. Brava!!! Ce v-ati facut cu persoanele care au venit in plus? ;))

crissb
04.07.2010, 16:32:58
Felicitari!! Casa de "beton" :)) Ce frumos :x.. Brava!!! Ce v-ati facut cu persoanele care au venit in plus? ;))
le-am spus de la inceput sa-mi pregateasca 120 de locuri la mese dar 100 de meniuri. Cei peste 120 au mai pus scaune la mese sau au atasat alta masa la cele existente. Oricum am avut pe cineva care s-a ocupat de numararea meniurilor si de supravegherea ospatarilor.
Ne-au ramas si 30 de sticle de vin din 100 cat am dat initial, sampanie 3 st, Camapari 1 st, Cinzano 1 st. , 2 baxuri de apa plata si sucuri cred ca 10 -20 cutii la 1 l.
Cola s-a baut f bine ( am avut 64 de l) si apa minerala ( 11 baxuri).