PDA

Versiunea completa : Miresici din Constanta - discutii despre nunta

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30

izabelle
04.07.2010, 16:42:05
Felicitati fetelor ! Casa de piatra ! Ce formatia ai avut Criss?

crisstallus_cris
04.07.2010, 16:57:09
buna. Eu acum m-am trezit si inca plutesc. Am avut o nunta minunata, multa lume mi-a spus ca nu au fost de ceva vreme la o nunta asa frumoasa. In primul rand eu am fost f frumoasa, am avut un buchet superb ( exact ca al lui Babydee), m-am simtit minunat.
A venit multa lume la nunta- in jur de 129 de persoane si noi am dat 100 de meniuri.
Oricum totul a fost super- formatia a facut super atmosfera, au dansat super si cei din ansamblul Brauletul, toata lumea a fost f incantata.
Uana iti urez inca o data " Casa de Piatra" si multa fericire.
O sa pun poze cand ma intorc din Scotia, din luna de mire .
PS. Acum ma apuc de bagaje - marti de dimineata plecam.
Casa de piatra si ma bucur ca ai avut o nunta minunata.Abia astept impresii din Scotia,mi se pare o tara fascinanta,la fel si locuitorii ei.(din ce am mai vazut la tv,ca n-am fost):).

Dementa
04.07.2010, 17:05:56
buna. Eu acum m-am trezit si inca plutesc. Am avut o nunta minunata, multa lume mi-a spus ca nu au fost de ceva vreme la o nunta asa frumoasa. In primul rand eu am fost f frumoasa, am avut un buchet superb ( exact ca al lui Babydee), m-am simtit minunat.
A venit multa lume la nunta- in jur de 129 de persoane si noi am dat 100 de meniuri.
Oricum totul a fost super- formatia a facut super atmosfera, au dansat super si cei din ansamblul Brauletul, toata lumea a fost f incantata.

Casa de piatra ! Abia astept sa vad pozele ! Iti doresc cea mai dulce luna de miere !

bianca82
04.07.2010, 20:22:35
Crissb si Uana Casa de piatra pentru sambata si sper ca ati avut o petrecere de vis. Asteptam poze.

Crisb sotul meu il stie pe sotul tau Cred ca umblau prin acelesi gasti.....:D

Babydeey
05.07.2010, 09:29:05

Abia astept sa vad buchetelul. :-p Ma bucur ca ti-a placut!

Luciana_85
05.07.2010, 11:03:09
Multumesc ptr urari.
Va atasez o poza cu familia... astept cu nerabdare pozele de la fotograf.

blonda1111
05.07.2010, 11:29:50
Multumesc ptr urari.
Ai fost tare frumusica:) . :)>-

Luciana_85
05.07.2010, 11:36:47
Ai fost tare frumusica:) . :)>-

Multumesc :">

dreya_Elle
05.07.2010, 12:34:37
Multumesc ptr urari.
felicitari ! casa de piatra !

frumi frumi :)

crissb
05.07.2010, 13:08:46
Casa de piatra !!! Luciana. Multa sanatate si multa intelegere in cuplu.

uana
05.07.2010, 13:28:26
Buna ziua fetelor :D gata si cu nunta, a fost tare frumos, toata lumea multumita si cu lacrimi pe obraz, formatia ok, mancarea ok, personalul nu prea ok :D
Am dat 140 meniuri, au fost mesele aranjate pt 160 persoane si au venit 165 , am iesit cu vreo 5300 euro in + si cam atat , poze nu am inca profi, doar vreo 2-3 ce am facut in casa de la un prieten :

cristina_ct
05.07.2010, 13:30:51
buna dimineata..eu am acum mam trezit....am fost de noapte..
luciana ai f frumoasa..frumos si buchetelul...

Multumesc ptr urari.
cris.astept si eu impresii din scotia..si mai ales poze de la nunta!!

o zi buna tuturor!

cristina_ct
05.07.2010, 13:32:53
Buna ziua fetelor :D gata si cu nunta, a fost tare frumos, toata lumea multumita si cu lacrimi pe obraz, formatia ok, mancarea ok, personalul nu prea ok :D
Am dat 140 meniuri, au fost mesele aranjate pt 160 persoane si au venit 165 , am iesit cu vreo 5300 euro in + si cam atat , poze nu am inca profi, doar vreo 2-3 ce am facut in casa de la un prieten :
wow.. felicitari....ati iesit cu ceva banuti....
ai fost f frumoasa!!!
casa de piatra ink o data

uana
05.07.2010, 13:35:27
buna dimineata..eu am acum mam trezit....am fost de noapte..

cris.astept si eu impresii din scotia..si mai ales poze de la nunta!!

o zi buna tuturor!

Luciana, casa de piatra !!!

Cris, tare frumoasa ai fost :D, bine ca ne'am intalnit cel putin la plecarea acasa :))

dreya_Elle
05.07.2010, 13:37:16
hey..de cand te-astept :-p
felicitari...ma bucur ca a fost frumos :D.....si cu banutii ffff bine! bvo!

asteptam si alte pozici :x

Luciana_85
05.07.2010, 14:01:27

Multumesc. :)
Casa de piatra!...crissb si uana...multa fericire, iubire si intelegere.

Joliutza
05.07.2010, 14:22:51
Multumesc ptr urari.

Casa de Piatra!

Joliutza
05.07.2010, 14:24:04

Casa de Piatra! Asteptam si pozele prof.

lavu
05.07.2010, 14:24:51

.. ce miresica superba...Casa de piatra multa multa fericire..sa va iubiti mai mult de acum incolo..:)

lavu
05.07.2010, 14:26:09
Multumesc ptr urari.

felicitari...casa de piatra si multa multa fericire...

Luciana_85
05.07.2010, 16:13:42
Casa de Piatra!

felicitari...casa de piatra si multa multa fericire...

Multumesc..si multa fericire tuturor.

nikoletta
05.07.2010, 17:35:24
Felicitari Oana, Cris si Luciana! Multa fericire si intelegere alaturi de sotiorii vostrii! :gen_17:

bianca82
05.07.2010, 18:08:55

Ce frumoasa ai fost!!!!! Felicitari si pentru nunta care se pare ca a fost super ok!!!

uana
05.07.2010, 18:30:58
Ce frumoasa ai fost!!!!! Felicitari si pentru nunta care se pare ca a fost super ok!!!

Multumesc frumos, da' a fost super ok :D

Gabi_Mihaela
05.07.2010, 18:39:48
Brava! Felicitari! te admir mult pt cat de relaxata ai fost ! Totusi cum vine treaba asta cu meniurile.Daca ati comandat 140 si v-au venit 165 persoane, ce au mancat cei 25 ? :))

Joliutza
05.07.2010, 21:50:39
Brava! Felicitari! te admir mult pt cat de relaxata ai fost ! Totusi cum vine treaba asta cu meniurile.Daca ati comandat 140 si v-au venit 165 persoane, ce au mancat cei 25 ? :))

Restaurantele au intotdeauna de unde sa mai faca 20 de portii...

andreia_1985
07.07.2010, 11:19:23
Buna fetelor. Si... ne-am hotarat! Vom face nunta la Colonadelor pe 29.10.2011. Sper sa iasa totul bine, desi ultimele pareri vad ca nu sunt tocmai ok. Insa trebuie sa fim optimiste. Sunt convinsa ca si cu micile probleme, au fost niste nunti de vis. Va pup :*

http://img.weddingcountdown.com/ticker/abwjpopwx678o.png (http://www.weddingcountdown.com/)
(http://www.weddingcountdown.com/)

andreia_1985
07.07.2010, 12:04:43
fff bine, ma bucur ptr voi ca v-ati hotarat...
da intotdeauna oameni au avut pareri distincte , s-au auzit lucruri si bune si rele...dar exact cum spui tu au fost , sunt si vor fi NUNTI DE VIS...
nunta o mai face si invitatii, si formatia ( care conteaza iarasi fff mult) si nu in ultimul rand noi , MIRII..;))
sa fie intr-un ceas bun sa ne ajute Dzeu sa iesim bine:*

PS: acuma trb sa cauti formatie...te-ai hotarat cumva?

DA, ai mare dreptate. La formatie, am un "top" :)) Mi-au placut mult Omega, si Polifonic Banc, asta din ce am vazut pe net, videoclipuri de la nunti. Am sunat la ei, si ambii ar fi liberi pe data respectiva. Acum urmeaza sa mergem sa ii auzim si live intr-o seara. In continuarea topului ar fi, Solaris si... Marea Neagra. La ei inca nu am sunat, ptc sunt solutiile de rezerva :P Oricum o sa va tin la curent cu toti pasii pe care ii fac :*

crisiftene86
07.07.2010, 12:13:55
DA, ai mare dreptate. La formatie, am un "top" :)) Mi-au placut mult Omega, si Polifonic Banc, asta din ce am vazut pe net, videoclipuri de la nunti. Am sunat la ei, si ambii ar fi liberi pe data respectiva. Acum urmeaza sa mergem sa ii auzim si live intr-o seara. In continuarea topului ar fi, Solaris si... Marea Neagra. La ei inca nu am sunat, ptc sunt solutiile de rezerva :P Oricum o sa va tin la curent cu toti pasii pe care ii fac :*

sfat...ascultai pe ei direct...nu te lua dupa postarile de pe net...
mergi ascultai , du-te si la o nunta sa ii vezi si at da iti poti face in mare o parere...
succes!

nikoletta
07.07.2010, 13:20:25
sfat...ascultai pe ei direct...nu te lua dupa postarile de pe net...
mergi ascultai , du-te si la o nunta sa ii vezi si at da iti poti face in mare o parere...
succes!
atunci de ce mai scriem pe miresici? asteptam doar pareri pozitive? pentru o viitoare mireasa e bine sa stie la ce sa se astepte, iar parerile celor care au trecut prin asa ceva si mai ales a invitatilor sunt excelente. patronii nu au interes decat sa-si scoata ei banii, chiar trebuie sa ascultam numai ce zic ei?? =D> cris si oana au sfatuit foarte bine viitoarele mirese la ce sa se astepte la nunta, sa poata lua masuri din timp.

crisiftene86
07.07.2010, 14:03:27
atunci de ce mai scriem pe miresici? asteptam doar pareri pozitive? pentru o viitoare mireasa e bine sa stie la ce sa se astepte, iar parerile celor care au trecut prin asa ceva si mai ales a invitatilor sunt excelente. patronii nu au interes decat sa-si scoata ei banii, chiar trebuie sa ascultam numai ce zic ei?? =D> cris si oana au sfatuit foarte bine viitoarele mirese la ce sa se astepte la nunta, sa poata lua masuri din timp.

eu nu m-am referit decat la parte cu formatiile , ca ea a spus ca a ascultat postari , iar eu stiu k unele dintre ele sunt facute , nu sunt originale...
doar despre asta am spus...
acuma depinde si ce intelege fiecare din mesaj...
fiecare parca putea sa isi exprime propria si simpla sa PARERE...ca nu trb acuma sa fac ce a facut cineva...k asa a facut el , nu?
de aia suntem aici sa ne dam cu parerea...

nikoletta
07.07.2010, 14:17:48
eu nu m-am referit decat la parte cu formatiile , ca ea a spus ca a ascultat postari , iar eu stiu k unele dintre ele sunt facute , nu sunt originale...
doar despre asta am spus...
acuma depinde si ce intelege fiecare din mesaj...
fiecare parca putea sa isi exprime propria si simpla sa PARERE...ca nu trb acuma sa fac ce a facut cineva...k asa a facut el , nu?
de aia suntem aici sa ne dam cu parerea...
^:)^ scuze nu am vazut partea cu formatiile. am ramas cu pataniile fetelor de la restaurant si imi pare rau ca daca astfel de lucruri se intampla la restaurante de renume, ce sa ne asteptam de la altele mai mici. zici ca dai un ban, dar stai linistit si ai o seara speciala alaturi de cei dragi, nu sa alergi dupa ospatari.
scuze inca odata si spor la pregatiri! >:D<

crisiftene86
07.07.2010, 14:28:50
^:)^ scuze nu am vazut partea cu formatiile. am ramas cu pataniile fetelor de la restaurant si imi pare rau ca daca astfel de lucruri se intampla la restaurante de renume, ce sa ne asteptam de la altele mai mici. zici ca dai un ban, dar stai linistit si ai o seara speciala alaturi de cei dragi, nu sa alergi dupa ospatari.
scuze inca odata si spor la pregatiri! >:D<

a nu-i bai...dar credeam k ai ceva cu mine...cu ce am gresit8-}=((:-p
si eu fac nunta la Colonadelor...acuma nu pot sa ma gandesc intr-una ca astia o sa faca o sa dreaga , o sa fure...ca imi pierd rabdarea si nu mai ma pot bucura de ZIUA MEA..
acuma ce o fi o fi, sunt multe alte chesti dupa parerea mea care o sa umple aceste goluri...dar nu se stie nimic
sa speram ca o fi mai bn...si sa nu fim dezamagiti totali de acestia sau si mai rau...doamne fereste

elena_v_
08.07.2010, 10:07:51
Buna fetelor. Si... ne-am hotarat! Vom face nunta la Colonadelor pe 29.10.2011. Sper sa iasa totul bine, desi ultimele pareri vad ca nu sunt tocmai ok. Insa trebuie sa fim optimiste. Sunt convinsa ca si cu micile probleme, au fost niste nunti de vis. Va pup :* http://img.weddingcountdown.com/ticker/abwjpopwx678o.png (http://www.weddingcountdown.com/)

buna alegere!!felicitari!si spor la pregatiri in continuare,ca de timp nu duceti lipsa,vad

fetelor,ma bucur tare mult ca ati avut nunti foarte frumoase!!!felicitari,inca o data!
uana,la tine nu prea s-a baut vinul...mai poti da cateva petreceri ca e pacat de el...hehe

georgy27
09.07.2010, 14:54:41
eu am gasit cu 35 jb la 700ml daca vreti vb mai multe

Buna!

As dori si eu detalii de unde ai luat jb cu 35. Nu stiu daca voi putea primi pm , ca nu am multe mesaje scrise pe site, dar poate primesti id-ul meu

Multumesc mult!

O zi buna!

elena_v_
10.07.2010, 10:53:55
eu am gasit cu 35 jb la 700ml daca vreti vb mai multe

imi poti trmite si mie un mesaj cu detalii,te rog frumos?

elena_v_
10.07.2010, 10:55:24
Buna!

As dori si eu detalii de unde ai luat jb cu 35. Nu stiu daca voi putea primi pm , ca nu am multe mesaje scrise pe site, dar poate primesti id-ul meu

Multumesc mult!

O zi buna!
buna,georgy!vad ca ai nunta la casuta dobrogeana...buna alegere,are un ring foarte mare...sunt curioasa daca au mai renovat p-acolo
eu fac la rustic si probabil sunt singura de pe miresici,heheh...ringul nu e mare dar restaurantul arata foarte frumos,nu are nevoie de decor.l-am ales pt ca pur si simplu cand am intrat acolo,am simtit ca trebuie sa il aleg...si chiar ma bazez pe simturile mele extrasenzoriale si pe petrecerile frumoase de aclo

Dementa
10.07.2010, 11:49:55
Neata! Am si eu o curiozitate 8-|
Cum ati procedat cand ati ales formatia ?
Am vb cu o formatie azi ca sa mergem diseara sa ii ascultam la restaurantul la care au nunta. Ne-au chemat pe la 8 dar stiu ca de obicei de la 8 juma vin invitatii si nu vreau sa supar pe nimeni pe acolo. Formatia asta o stiu de cand a cantat la nunta la frati-miu in 2004 si lumea a fost incantata ( eu nu imi mai amintesc nimic). Asa ati procedat si voi ? Mi se pare putin jenant pentru noi pentru ca probabil mirii ajung si ei tot in jurul orei 8. :-s Plus ca nu stiu daca din 2-3 melodii cantate ne putem da seama de priceperea lor. Sigur nu va fi o auditie prea reusita pentru ca al meu este pormit pe o alta formatie, diseara stiu ca merge doar de gura mea si sigur gaseste el vreun lucru care sa nu ii placa. Daca ar fi numai un lucru :[email protected] :gen_07:

nikoletta
10.07.2010, 12:11:36
Am vb cu o formatie azi ca sa mergem diseara sa ii ascultam la restaurantul la care au nunta. Ne-au chemat pe la 8 dar stiu ca de obicei de la 8 juma vin invitatii si nu vreau sa supar pe nimeni pe acolo. Formatia asta o stiu de cand a cantat la nunta la frati-miu in 2004 si lumea a fost incantata ( eu nu imi mai amintesc nimic). Asa ati procedat si voi ? Mi se pare putin jenant pentru noi pentru ca probabil mirii ajung si ei tot in jurul orei 8. :-s Plus ca nu stiu daca din 2-3 melodii cantate ne putem da seama de priceperea lor. Sigur nu va fi o auditie prea reusita pentru ca al meu este pormit pe o alta formatie, diseara stiu ca merge doar de gura mea si sigur gaseste el vreun lucru care sa nu ii placa. Daca ar fi numai un lucru :[email protected] :gen_07:
Noi am mers mai tarziu sa vedem formatia, pe la 1 noaptea cand petrecerea era in toi. Veneam dupa stadion (dupa un meci Romania-Franta) si eram imbracati gros si sport. Am stat un pic afara si am spionat din exterior ;)) (tot asa ne era jena sa intram neimbracati corespunzator) si ne-a vazut mirele de la nunta respectiva. L-am intrebat cum era formatia si ne-a raspuns ca era tare incantat de ei si ne-a invitat inauntru si acolo am discutat cu ei. Mai era o pereche care ii arvuneau dar spre norocul nostru pentru alta data. Asa am dat avans si am fost mai mult decat multumiti de ei.

Gabi_Mihaela
10.07.2010, 13:53:32
Am o problemuta :). Stie cineva daca in Constanta gasesc unde sa-mi printez cardurile de masa? La modul ca eu mi-am luat hartie, mi le-am desenat, trebuie doar sa le printez.Aici si acum as putea dar nu am lista exacta cu inviatii.. :( Asa ca trebuie sa astept sa le fac atunci cand ajungem acasa...

georgy27
10.07.2010, 19:38:50
buna,georgy!vad ca ai nunta la casuta dobrogeana...buna alegere,are un ring foarte mare...sunt curioasa daca au mai renovat p-acolo
eu fac la rustic si probabil sunt singura de pe miresici,heheh...ringul nu e mare dar restaurantul arata foarte frumos,nu are nevoie de decor.l-am ales pt ca pur si simplu cand am intrat acolo,am simtit ca trebuie sa il aleg...si chiar ma bazez pe simturile mele extrasenzoriale si pe petrecerile frumoase de aclo

Buna, elena! Chiar in localul mare fac si intradevar ringul e mare. Asta si cautam ca toti invitatii mei sunt dansatori. De renovat nu prea au renovat, dar cu un mic aranjament este ok. Initial vroiam la Aurora, dar cand am vorbit de pretul meniului m-am cam speriat. Asa ca am ales casuta dobrogeana.

elena_v_
11.07.2010, 11:18:24

asta e cea mia buna metoda de a-ti alege formatia...duceti-va pe la 8 jumate,9...eu mi-am dat seama din primele melodii ce fel de formatie este...oricum,din proprie experientaam( fost la destule nunti) ,te asigur ca invitatii fac nunta,nu lautarii,chiar daca sunt cei mai buni din lume,se gasesc carcotasi si pt ei

elena_v_
11.07.2010, 11:24:36
Buna, elena! Chiar in localul mare fac si intradevar ringul e mare. Asta si cautam ca toti invitatii mei sunt dansatori. De renovat nu prea au renovat, dar cu un mic aranjament este ok. Initial vroiam la Aurora, dar cand am vorbit de pretul meniului m-am cam speriat. Asa ca am ales casuta dobrogeana.

bvo,ma buucr!spune-ne cat e meniul la casuta dobrogeana,ca poate sunt curioase alte viitoare miresici

alinamirela
11.07.2010, 15:34:42
Miresicilor nu am mai vazut pe nimeni sa vorbeasca de nunta la restaurantul Estival din Mamaia. A avut cineva acolo de curand sau a fost invitat acolo? Eram curioasa cum se poarta ospatarii, ca asa mi se pare foarte frumos localul.

georgy27
12.07.2010, 08:30:02
bvo,ma buucr!spune-ne cat e meniul la casuta dobrogeana,ca poate sunt curioase alte viitoare miresici

Anul trecut cand am vorbit sa arvunim localul, meniul era intre 80-90 lei. Pentru anul acesta am sa revin cu detalii in august dupa ce voi merge sa stabilim meniul.

gabriela_mariana
12.07.2010, 09:15:51
Anul trecut cand am vorbit sa arvunim localul, meniul era intre 80-90 lei. Pentru anul acesta am sa revin cu detalii in august dupa ce voi merge sa stabilim meniul.
Ce putin este meniul.Ma bucur pentru voi. eu o sa fac nunta la zorile la salonul mare. Sper sa iasa bine. Eu am o alta intrebare. Pe unde va machiati si va faceti parul? Eu eram hotarata la o tipa pentru par dar parca .:-$. as mai incerca si altceva. astept sugestii. Merci:*

elena_v_
12.07.2010, 10:41:52
Ce putin este meniul.Ma bucur pentru voi. eu o sa fac nunta la zorile la salonul mare. Sper sa iasa bine. Eu am o alta intrebare. Pe unde va machiati si va faceti parul? Eu eram hotarata la o tipa pentru par dar parca .:-$. as mai incerca si altceva. astept sugestii. Merci:*

eu merg pt machiaj la aura,daca vrei iti dau mesaj privat cu numarul ei...mi-a fost recomandata de o verisoara si cumnatica mea,ruxy...coafeza inca nu mi-am gasit,trebuie sa caut...mai intra si tu pe toppicul pt coafura si machiaj si vei gasi o groaza de pareri despre toate astea

elena_v_
12.07.2010, 10:56:48

foarte bun pretul!eu ,in septembrie anul trecut n-am gasit mai ieftin de 110 lei...bine,la casuta dobrogeana n-am intrebat ca facuse deja fratimiu nunta acolo.

D_aka
12.07.2010, 11:46:33
eu merg pt machiaj la aura,daca vrei iti dau mesaj privat cu numarul ei...mi-a fost recomandata de o verisoara si cumnatica mea,ruxy...coafeza inca nu mi-am gasit,trebuie sa caut...mai intra si tu pe toppicul pt coafura si machiaj si vei gasi o groaza de pareri despre toate astea

si eu tot la aura m-am machiat.... si anul tecut la civila si anul asta la nunta.... e foarte de treaba fata (doamna de fapt desi cand o vezi zici ca-i o pustoaca :D)!
de coafat m-am coafat la claudia, colega ei de la acelasi salon....

Babydeey
12.07.2010, 12:40:03
si eu tot la aura m-am machiat.... si anul tecut la civila si anul asta la nunta.... e foarte de treaba fata (doamna de fapt desi cand o vezi zici ca-i o pustoaca :D)!
CASA DE PIATRA DOAMNA! Nu ne povestesti si noua cum a fost pe post de miresica??? :-p

elena_v_
12.07.2010, 21:27:29

azi m-am programat si eu la aura.ma bucur ca esti foarte multumita,chiar acum m-am uitat pentru a treia oara pe pozele tale si esti super cu totul!!felicitari si fotografului!abia astept sa vad pozele de sambata...cred ca ati avut o super petrecere ca imi pari foarte energica,hehehe:-pai avut acealasi fotograf?imi poti da un mesaj privat cu preturile la machiaj si coafura?proba la ele are acelasi pret ca si-n ziua nuntii?

D_aka
12.07.2010, 23:04:19
azi m-am programat si eu la aura.ma bucur ca esti foarte multumita,chiar acum m-am uitat pentru a treia oara pe pozele tale si esti super cu totul!!felicitari si fotografului!abia astept sa vad pozele de sambata...cred ca ati avut o super petrecere ca imi pari foarte energica,hehehe:-pai avut acealasi fotograf?imi poti da un mesaj privat cu preturile la machiaj si coafura?proba la ele are acelasi pret ca si-n ziua nuntii?

iti dau pm cu preturile! eu nu am facut proba, dar cred ca nu cresc pretul fiindca esti mireasa... la mine diferenta de anu trecut fata de anul asta a fost foarte mica si a depins numai de complexitatea modelului! (cred...)

CASA DE PIATRA DOAMNA! Nu ne povestesti si noua cum a fost pe post de miresica??? :-p

hai ca va povestesc, desi sunt inca asa... ca intr-un vis... de parca nu ar fi fost nunta mea!
eu in ultima saptamana am fost o adevarata bridezilla si la tot ce greseau cei din jur (care aveau bunavoina sa incerce sa ma ajute desi eu refuzam orice ajutor) ma razbunam pe al meu viitor sot! asa ca trebuie sa-i multumesc ca nu a anulat nunta! :D... dar in ziua nuntii m-am calmat... m-am trezut de dimineata (de la 6.30 nu am mai putut sa dorm oricat am incercat) si mi-am propus sa nu ma mai supar indiferent ce s-ar intampla! la coafor claudia s-a straduit saraca sa imi faca coafura asa cum o doream eu, si a iesit foarte aproape de poza pe care i-am adus-o (identica nu putea iesi fiindca nu eram eu in poza!) apoi la machiaj dupa discutii indelungi cu aura (eu nu prea ma machiez si nici nu stiu sa explic ce vreau) am decis sa ma las pe mana ei sa faca ce crede ea mai bine! am ajuns acasa, m-am imbracat (singura cuc fiindca toata lumea era la mire) si am asteptat! de servit pe masa am avut platouri de la o firma de catering si a fost foarte bine, baietii au apreciat la fix astfel incat nu ne-a ramas foarte multa mancare, iar produsele au fost variate... si nici pretul foarte mare! cand a venit alaiul a inceput propriu-zis nunta! totul s-a desfasurtat repede, nici nu am realizat ce s-a intamplat! emotii nu as putea spune ca am avut... mai emotionate au fost soacrele decat am fost eu si al meu...fotograful si cameramanii au fost aceeasi de la civila, in plus am mai avut un prieten care a intrat ad-hoc in echipa lor astfel ca am ajuns sa avem filmare in 3 camere si un fotograf. la biserica a fost frumos, parintele Marius si parintele Alin au fost super! dupa biserica am plecat pe malul marii sa facem poze (din pacate nu toate rudele au vrut sa vina cu noi...) si acolo a inceput dezmatul! avand 3 cavaleri si 3 domnisoare am facut mai mult poze traznite cu ei decat noi doi impreuna! abia astept sa vad ce a iesit... toata lumea ne-a zis ca am fost doi zapaciti! la restaurant am ajuns dupa invitati... din greseala.... si a noastra (ca am ajuns la 21.05) si a lor fiindca retinusera ca pe invitartii scrie 20.00 (de unde nu stiu, dar asta e!) asa ca ne-am organizat rapid (dar am uitat piscoturile in masina) si am recuperat handicapul! pana la ora 10.30 erau veniti toti invitatii (desi noi credeam ca pana la 11 nu o sa vina nimeni fiindca a fost finala mica la campionatul mondial). Formatia a fost super, a sintit ritmul petrecerii asa ca nimeni nu a simtit cand s-a facut dimineata! am dansat, am topait, am chiuit... ca la romani! nu cred ca ringul a ramas gol mai mult de 5 minute si de mai mult de 3 ori toata seara! pe mese in afara de marturiile clasice am avut si "gazeta de nunta" care a captat mare parte din atentia invitatilor si a provocat si polemici pe marginea subiectelor tratate :D:-p ceea ce a fost foarte funny! as putea spune ca nu am tinut cont de eticheta si de diferite cutume ale nuntii, ne-am destrabalat atat noi cat si invitatii! la ora 2 se dansa in picioarele goale pe mocheta si toti pantofii erau pe margini (varul meu a zis ca era ca la intrarea in moschee, atatea perechi de pantofi erau aruncati pe margini)... laitmotivul petrecerii a fost melodia "nunta" de la Phoenix are a fost si melodia pe care am dansat si dansul de deschidere! am respectat obiceiurile si am dansat gaina (care a fot cam curcan ca era din curte de la o bunica) imbracata in costum popular si dupa tort care a fost din mini-torturi de pandispan cu mar si frisca am aruncat buchetul (care s-a spart in mii de bucati pana jos asa ca fiecare pretendenta a putut sa ia o bucata din el - sa nu se simta defavorizate cumva) si am facut si legatoarea. dupa legatoare s-a cam terminat nunta asa ca ne-am strans jucariile si am plecat acasa! eu nu vreau sa zic ca a fost o nunta superba, dar pot sa spun ca m-am distrat la nunta mea! si am dansat cat nu am dansat eu din tineretile mele! invitatii ne-au zis ca a fost o nunta superba, ca nu s-au mai distrat asa la nici o nunta asa ca trebuie sa-i cred pe cuvant (sper ca nu au zis asa din complezenta). am avut mici probleme cu restaurantul dar in seara nuntii nimic nu ma mai putea supara... a 2a zi am aflat mai multe si mai rele dar incerc sa le trec cu vederea si pe acelea fiindca nu vreau sa-mi umbresc amintirile frumoase! cam asta ar fi pe scurt povestea nuntii mele... nu sunt o povestitoare grozava asa ca .... scuzati lipsa artisticului din naratiune!:D cand o sa am poze am sa vi le arat!

blonda1111
13.07.2010, 08:17:03
iti dau pm cu preturile! eu nu am facut proba, dar cred ca nu cresc pretul fiindca esti mireasa... la mine diferenta de anu trecut fata de anul asta a fost foarte mica si a depins numai de complexitatea modelului! (cred...)

hai ca va povestesc, desi sunt inca asa... ca intr-un vis... de parca nu ar fi fost nunta mea!
eu in ultima saptamana am fost o adevarata bridezilla si la tot ce greseau cei din jur (care aveau bunavoina sa incerce sa ma ajute desi eu refuzam orice ajutor) ma razbunam pe al meu viitor sot! asa ca trebuie sa-i multumesc ca nu a anulat nunta! :D... dar in ziua nuntii m-am calmat... m-am trezut de dimineata (de la 6.30 nu am mai putut sa dorm oricat am incercat) si mi-am propus sa nu ma mai supar indiferent ce s-ar intampla! la coafor claudia s-a straduit saraca sa imi faca coafura asa cum o doream eu, si a iesit foarte aproape de poza pe care i-am adus-o (identica nu putea iesi fiindca nu eram eu in poza!) apoi la machiaj dupa discutii indelungi cu aura (eu nu prea ma machiez si nici nu stiu sa explic ce vreau) am decis sa ma las pe mana ei sa faca ce crede ea mai bine! am ajuns acasa, m-am imbracat (singura cuc fiindca toata lumea era la mire) si am asteptat! de servit pe masa am avut platouri de la o firma de catering si a fost foarte bine, baietii au apreciat la fix astfel incat nu ne-a ramas foarte multa mancare, iar produsele au fost variate... si nici pretul foarte mare! cand a venit alaiul a inceput propriu-zis nunta! totul s-a desfasurtat repede, nici nu am realizat ce s-a intamplat! emotii nu as putea spune ca am avut... mai emotionate au fost soacrele decat am fost eu si al meu...fotograful si cameramanii au fost aceeasi de la civila, in plus am mai avut un prieten care a intrat ad-hoc in echipa lor astfel ca am ajuns sa avem filmare in 3 camere si un fotograf. la biserica a fost frumos, parintele Marius si parintele Alin au fost super! dupa biserica am plecat pe malul marii sa facem poze (din pacate nu toate rudele au vrut sa vina cu noi...) si acolo a inceput dezmatul! avand 3 cavaleri si 3 domnisoare am facut mai mult poze traznite cu ei decat noi doi impreuna! abia astept sa vad ce a iesit... toata lumea ne-a zis ca am fost doi zapaciti! la restaurant am ajuns dupa invitati... din greseala.... si a noastra (ca am ajuns la 21.05) si a lor fiindca retinusera ca pe invitartii scrie 20.00 (de unde nu stiu, dar asta e!) asa ca ne-am organizat rapid (dar am uitat piscoturile in masina) si am recuperat handicapul! pana la ora 10.30 erau veniti toti invitatii (desi noi credeam ca pana la 11 nu o sa vina nimeni fiindca a fost finala mica la campionatul mondial). Formatia a fost super, a sintit ritmul petrecerii asa ca nimeni nu a simtit cand s-a facut dimineata! am dansat, am topait, am chiuit... ca la romani! nu cred ca ringul a ramas gol mai mult de 5 minute si de mai mult de 3 ori toata seara! pe mese in afara de marturiile clasice am avut si "gazeta de nunta" care a captat mare parte din atentia invitatilor si a provocat si polemici pe marginea subiectelor tratate :D:-p ceea ce a fost foarte funny! as putea spune ca nu am tinut cont de eticheta si de diferite cutume ale nuntii, ne-am destrabalat atat noi cat si invitatii! la ora 2 se dansa in picioarele goale pe mocheta si toti pantofii erau pe margini (varul meu a zis ca era ca la intrarea in moschee, atatea perechi de pantofi erau aruncati pe margini)... laitmotivul petrecerii a fost melodia "nunta" de la Phoenix are a fost si melodia pe care am dansat si dansul de deschidere! am respectat obiceiurile si am dansat gaina (care a fot cam curcan ca era din curte de la o bunica) imbracata in costum popular si dupa tort care a fost din mini-torturi de pandispan cu mar si frisca am aruncat buchetul (care s-a spart in mii de bucati pana jos asa ca fiecare pretendenta a putut sa ia o bucata din el - sa nu se simta defavorizate cumva) si am facut si legatoarea. dupa legatoare s-a cam terminat nunta asa ca ne-am strans jucariile si am plecat acasa! eu nu vreau sa zic ca a fost o nunta superba, dar pot sa spun ca m-am distrat la nunta mea! si am dansat cat nu am dansat eu din tineretile mele! invitatii ne-au zis ca a fost o nunta superba, ca nu s-au mai distrat asa la nici o nunta asa ca trebuie sa-i cred pe cuvant (sper ca nu au zis asa din complezenta). am avut mici probleme cu restaurantul dar in seara nuntii nimic nu ma mai putea supara... a 2a zi am aflat mai multe si mai rele dar incerc sa le trec cu vederea si pe acelea fiindca nu vreau sa-mi umbresc amintirile frumoase! cam asta ar fi pe scurt povestea nuntii mele... nu sunt o povestitoare grozava asa ca .... scuzati lipsa artisticului din naratiune!:D cand o sa am poze am sa vi le arat!

Foarte frumos!!!!! Felicitari! Sunt sigura ca ai fost o mireasa superba , si de asemenea ca ai avut o nunta superbaaaaaaaa! <:-P. Chestioare , nemultumiri apar tot timpul, ca asta-i lumea. Dar per ansamblu cred ca ai avut o nunta reusita! =D>

D_aka
13.07.2010, 09:34:13
hai ca va povestesc, desi sunt inca asa... ca intr-un vis... de parca nu ar fi fost nunta mea! .... scuzati lipsa artisticului din naratiune!:D cand o sa am poze am sa vi le arat!

uite si cateva poze de la o verisoara si un var... ca sa va faceti o idee... mica asa...

blonda1111
13.07.2010, 09:44:29
uite si cateva poze de la o verisoara si un var... ca sa va faceti o idee... mica asa...
Ce frumosi ati fost!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Superrr! Felicitari!

crisiftene86
13.07.2010, 09:50:22

:*o:-)intradevar frumosi

D_aka
13.07.2010, 10:11:41

:*o:-)intradevar frumosi

multumim mult de tot... >:D<
si voi o sa fiti la fel de frumoase ... de fapt eu sunt sigura ca mai frumoase!!! sa aveti nunti de vis!

JolyDeea
13.07.2010, 10:19:10
Ai fost o miresica super..felicitari pt organizare si pt k te-ai distrat indiferent de micile neplaceri:*

elena_v_
13.07.2010, 10:25:20
bravo,D'AKA!!stiam eu ca te vei distra foarte tare...te-am citit inainte de nunta!hehehe ,chiar te pricepi la povestit!faptul ca ai ales melodia nunta de la phoenix,spune multe!si ma bucur ca ai avut cu cine sa te distrezi!!si eu astept cu nerabdare nunta mea tot ca sa ma distrez cum nu m-am mai distrat niciodata!BA AS FI IN STARE SA-MI DANSEZ SINGURA GAINA,NUMAI S ANU PIERD NICIO DISTRACTIE!

D_aka
13.07.2010, 10:37:31
bravo,D'AKA!!stiam eu ca te vei distra foarte tare...te-am citit inainte de nunta!hehehe ,chiar te pricepi la povestit!faptul ca ai ales melodia nunta de la phoenix,spune multe!si ma bucur ca ai avut cu cine sa te distrezi!!si eu astept cu nerabdare nunta mea tot ca sa ma distrez cum nu m-am mai distrat niciodata!BA AS FI IN STARE SA-MI DANSEZ SINGURA GAINA,NUMAI S ANU PIERD NICIO DISTRACTIE!

si eu eram in stare de acelasi lucru dar din pacate nu ma puteam dedubla .... asa ca m -am multumit doar sa o gatesc!
multumesc pt cuvintele frumoase! sunt sigura ca si nunta ta va fi foarte reusita!

D_aka
13.07.2010, 10:38:26
Ai fost o miresica super..felicitari pt organizare si pt k te-ai distrat indiferent de micile neplaceri:*

multumesc mult ...:">!

Joliutza
13.07.2010, 10:46:53

Ce mireasa frumoasa! Casa de Piatra si multa fericire va doresc!

D_aka
13.07.2010, 11:00:01
Ce mireasa frumoasa! Casa de Piatra si multa fericire va doresc!

multumim mult de tot pt urari! iar fericirea sa fie pentru toata lumea! ;;)

crisstallus_cris
13.07.2010, 11:04:05
Felicitari pt nunta si din ce povestesti sunt sigura ca a fost o nunta super,iar voi ,cavalerii si domnisoarele ati fost de milioane.F frumoasa sincronizarea hainelor.

D_aka
13.07.2010, 11:06:48
Felicitari pt nunta si din ce povestesti sunt sigura ca a fost o nunta super,iar voi ,cavalerii si domnisoarele ati fost de milioane.F frumoasa sincronizarea hainelor.

multumim mult !
adevaru e ca am avut cei mai tari cavaleri si cele mai faine domnisoare :D (mi-au murit laudatorii)... toti au fost verisori de-ai mei sau ai sotului si si-au intrat in roluri foarte repede si foarte bine! i-am cam chinuit eu dar sper sa ma ierte pentru asta...

Babydeey
13.07.2010, 11:19:48
multumim mult !
adevaru e ca am avut cei mai tari cavaleri si cele mai faine domnisoare :D (mi-au murit laudatorii)... toti au fost verisori de-ai mei sau ai sotului si si-au intrat in roluri foarte repede si foarte bine! i-am cam chinuit eu dar sper sa ma ierte pentru asta...
Te iarta ca n-au incotro ;));)) Felicitari pentru ca ai fost asa frumoasa si zambareata si ai stiut sa te bucuri din plin de statutul de MIREASA!:*

D_aka
13.07.2010, 11:26:42
Te iarta ca n-au incotro ;));)) Felicitari pentru ca ai fost asa frumoasa si zambareata si ai stiut sa te bucuri din plin de statutul de MIREASA!:*

multumesc mult de tot!>:D<

nikoletta
13.07.2010, 12:58:25
multumesc mult de tot!>:D<
SUPERB TOTUL! FELICITARI!!!! Adevarul e ca la cat te-ai preocupat nu avea cum sa iasa altfel!
PS. mi-am adus aminte cat am cautat rochite verzi pentru d-rele de onoare ;))

D_aka
13.07.2010, 13:51:08
SUPERB TOTUL! FELICITARI!!!! Adevarul e ca la cat te-ai preocupat nu avea cum sa iasa altfel!
PS. mi-am adus aminte cat am cautat rochite verzi pentru d-rele de onoare ;))

multam mult! eee... se putea si mai bine fiindca am mai uitat din lucruri ocupandu-ma singura de toate... dar pana la urma s-a vazut bine din afara!

ps: si ai gasit pana la urma!!! :D si inca unele foarte frumoase!

lam
13.07.2010, 15:25:50
Acum am ajuns si eu acasa, a fost frumos, toata lumea multumita si cu lacrimi pe obraz :D
Vremea a tinut cu noi, nu a plouat decat cand am iesit de la restaurant. Cateva poze :

Si asta :D

felicitari <:-Psi casa de piatra :*:*:*:*:*,si multa multa multa fericire >:D<>:D<

alipety
13.07.2010, 20:22:48
multam mult! eee... se putea si mai bine fiindca am mai uitat din lucruri ocupandu-ma singura de toate... dar pana la urma s-a vazut bine din afara!

ps: si ai gasit pana la urma!!! :D si inca unele foarte frumoase!
asteptam cu nerabdare nunta ta :) felicitari! a iesit minunat, in ciuda "micilor" neplaceri care nu ar fi trebuit sa se intample! dar se pare ca nu putem controla totul si din pacate, trebuie sa ne resemnam si sa acceptam ca suntem cu totii oameni si mai gresim. dar faptul ca ai facut publica intamplarea, este un pas inainte si va ajuta enorm viitorii miri (pe cei care vor sa vada si sa auda ce aveti voi de spus).
una peste alta, ati avut o nunta superba si v-ati distrat de milioane! casa de piatra! :*asteptam si pozele profi!

D_aka
14.07.2010, 01:57:19
asteptam cu nerabdare nunta ta :) felicitari! a iesit minunat, in ciuda "micilor" neplaceri care nu ar fi trebuit sa se intample! dar se pare ca nu putem controla totul si din pacate, trebuie sa ne resemnam si sa acceptam ca suntem cu totii oameni si mai gresim. dar faptul ca ai facut publica intamplarea, este un pas inainte si va ajuta enorm viitorii miri (pe cei care vor sa vada si sa auda ce aveti voi de spus).
una peste alta, ati avut o nunta superba si v-ati distrat de milioane! casa de piatra! :*asteptam si pozele profi!

multumesc mult pentru cuvintele frumoase!
cat despre pozele profi... pe alea le astept si eu cu nerabdare!!!

amy_miha_ela
14.07.2010, 10:10:55
multumesc mult pentru cuvintele frumoase!
cat despre pozele profi... pe alea le astept si eu cu nerabdare!!!

Foarte frumoasa ai fost , si nunta -super !! Felicitari:*

dvdruxandra
14.07.2010, 11:35:48

o miresica frumoasa si zambareatza si un mire pe masura....felicitari si casa de piatra inca o data ! =D>

D_aka
14.07.2010, 13:50:52
Foarte frumoasa ai fost , si nunta -super !! Felicitari:*

o miresica frumoasa si zambareatza si un mire pe masura....felicitari si casa de piatra inca o data ! =D>

va multumesc foarte mult pt urari... si pentru aprecieri...

Luciana_85
15.07.2010, 01:06:28
va multumesc foarte mult pt urari... si pentru aprecieri...

Casa de piatra si multa fericire!

Gata a trecut si nunta mea..pot sa spun ca a fost superb..toti invitatii au plecat incantati...am dansat pana m-au lasat picioarele....
De foarte mult timp nu m-am mai distrat asa de bine..chiar nu ma asteptam.
Va atasez cateva poze ..dar le astept cu nerabdare pe cele de la fotograf...

crisiftene86
15.07.2010, 08:14:31

Gata a trecut si nunta mea..pot sa spun ca a fost superb..toti invitatii au plecat incantati...am dansat pana m-au lasat picioarele....

saluty,
felicitari....ce frumosi ati fost...:x

blonda1111
15.07.2010, 08:32:42

Foarte frumoasa ai fost:)! Casa de piatra! Felicitari!!!!!

Joliutza
15.07.2010, 08:33:01

Ft frumos... asteptam si alte poze...

dvdruxandra
15.07.2010, 08:45:09

felicitari, o mireasa f.frumoasa, cu o rochie la fel (din ce se vede)...asteptam si alte poze :D

elena_v_
15.07.2010, 09:24:28

felicitari si casa de piatra,luciana!!sa fiti fericiti!ma bucur ca v-ati distrat foarte bine...frumoase pozele,frumoasa tu,frumoasa rochia

Luciana_85
15.07.2010, 10:56:04
felicitari....ce frumosi ati fost...

Foarte frumoasa ai fost ! Casa de piatra! Felicitari!!!!!

Ft frumos... asteptam si alte poze...

felicitari, o mireasa f.frumoasa, cu o rochie la fel (din ce se vede)...asteptam si alte poze

felicitari si casa de piatra,luciana!!sa fiti fericiti!ma bucur ca v-ati distrat foarte bine...frumoase pozele,frumoasa tu,frumoasa rochia
Multumesc f mult. Poze mai multe..dupa ce le primesc pe cele profi.

elena_v_
15.07.2010, 15:46:35
voi la ce ora incepeti nunta?la ginerica la ce ora sa vina alaiul?noi avem bisrica la 6:30 si vrem sa facem sedinta foto inainte de biserica(iar cununia civila joi)

cristina_ct
16.07.2010, 09:15:19

Casa de piatra!!1 f frumosi ati fost!

aroma_de_portocale
17.07.2010, 10:56:27
Casa de piatra D_aka si Luciana! ati fost superbe amandoua...

Pentru miresicile de azi multa distractie si le urez ca totul sa iasa exact cum si-au propus....

P.S. Incep sa se stranga randurile.....:-SS:-SS:-SS

Gabi_Mihaela
18.07.2010, 12:55:25
Noi am fost aseara la o nunta aici (in stil cipriot :)) ) si astazi ne-am trezit plini de inspiratie :D. Pt ca nu putem avea artificii la valsul miresei din cauza mochetei de pe jos, ne-am stors creierasii pt alte efecte.Acu intrebarea este daca le putem gasi in Constanta si la ce preturi :( Este vorba de masinute profesionale de balonase de sapun, efecte de lumini si fum (ceata artificiala).Aveti si alte idei? :( Ajutor ![-o<

cristina_ct
18.07.2010, 13:16:58
Noi am fost aseara la o nunta aici (in stil cipriot :)) ) si astazi ne-am trezit plini de inspiratie :D. Pt ca nu putem avea artificii la valsul miresei din cauza mochetei de pe jos, ne-am stors creierasii pt alte efecte.Acu intrebarea este daca le putem gasi in Constanta si la ce preturi :( Este vorba de masinute profesionale de balonase de sapun, efecte de lumini si fum (ceata artificiala).Aveti si alte idei? :( Ajutor ![-o<
se gasesc si la noi sigur..stai linistita!

D_aka
18.07.2010, 20:59:30

eu am avut baloane de sapun la biserica si la tort (200 ron pt 2 prezentari... cam mult dupa mine avand in vedere ca la biserica au fost 10 min de baloane si la tort tot cam asa...) iar masina de fum si luminite tre sa aiba cam orice dj care se respecta...

D_aka
18.07.2010, 21:03:54
Casa de piatra si multa fericire! ...

multumesc mult, la fel si tie! felicitari pentru nunta reusita!

Casa de piatra D_aka si Luciana! ati fost superbe amandoua...

multumesc mult pt cuvintele frumoase!

D_aka
18.07.2010, 21:08:35
voi la ce ora incepeti nunta?la ginerica la ce ora sa vina alaiul?noi avem bisrica la 6:30 si vrem sa facem sedinta foto inainte de biserica(iar cununia civila joi)

eu am avut biserica la 18.00 dar sedinta foto dupa aceea...... la mire s-au adumat la ora 14 si au stat cam 3 sferturi de ora ... restu a mers din scurt (nu am avut civila) si pot spune ca am ajuns la fix la biserica! am intrat imediat! dc vrei sedinta foto inainte de biserica (noi ne oprisem 2 ore si tot nu au fost de ajuns) incepi la mire pe la 12 - 12.30.... succes!

elena_v_
19.07.2010, 10:39:37
eu am avut biserica la 18.00 dar sedinta foto dupa aceea...... la mire s-au adumat la ora 14 si au stat cam 3 sferturi de ora ... restu a mers din scurt (nu am avut civila) si pot spune ca am ajuns la fix la biserica! am intrat imediat! dc vrei sedinta foto inainte de biserica (noi ne oprisem 2 ore si tot nu au fost de ajuns) incepi la mire pe la 12 - 12.30.... succes!

multumesc frumos!!raspunsul tau exact m-a lamurit foarte bine...era o problema pentru mine:D
am programare pt machiaj la 12,si acum nu mai trebuie decat sa ma programez la coafor si gata

Gabi_Mihaela
19.07.2010, 11:11:58
eu am avut baloane de sapun la biserica si la tort (200 ron pt 2 prezentari... cam mult dupa mine avand in vedere ca la biserica au fost 10 min de baloane si la tort tot cam asa...) iar masina de fum si luminite tre sa aiba cam orice dj care se respecta...
In primul rand iti spun din suflet, FELICITARI si CASA DE PIATRA!
In al doilea rand, incapatanatul de miresoi a vrut formatie, asa ca ce ma fac? De unde-mi iau lumini si fum? :((

D_aka
19.07.2010, 11:56:29
In primul rand iti spun din suflet, FELICITARI si CASA DE PIATRA!
In al doilea rand, incapatanatul de miresoi a vrut formatie, asa ca ce ma fac? De unde-mi iau lumini si fum? :((

multumesc mult pt urari...
si eu am avut formatie .... baloanele le-am inchiriat separat , de la o firma care are dj!!!! deci se pot inchiria si separat, dar atuncea probabil patesti ca mine.... le iei scumpe....

D_aka
19.07.2010, 11:57:18
multumesc frumos!!raspunsul tau exact m-a lamurit foarte bine...era o problema pentru mine:D
am programare pt machiaj la 12,si acum nu mai trebuie decat sa ma programez la coafor si gata

ma bucur ca ti-am putut fi de ajutor!

ps: eu la coafor m-am programat inainte de machiaj cu 2 ore....

aroma_de_portocale
19.07.2010, 13:55:54
Azi am facut ultimul "bilant"...am facut lista finala a celor carora le voi da invitatie la nunta....in total sunt 250 de persoane...Intrebarea mea este: ce marja de eroare sa iau in calcul???? eu ma gandeam undeva la 200....de confirmat nu cred ca se vor grabi prea multi sa confirme...asa ca va ramane la latitudinea mea sa dau un nr probabil de invitati...voi cum ati procedat?

Gabi_Mihaela
19.07.2010, 14:29:45
Azi am facut ultimul "bilant"...am facut lista finala a celor carora le voi da invitatie la nunta....in total sunt 250 de persoane...Intrebarea mea este: ce marja de eroare sa iau in calcul???? eu ma gandeam undeva la 200....de confirmat nu cred ca se vor grabi prea multi sa confirme...asa ca va ramane la latitudinea mea sa dau un nr probabil de invitati...voi cum ati procedat?
Noi nu am avut incredere deloc in acele carduri de confirmare asa ca ai mei socri si parinti s-au apucat de sunat pe cei carora le-au dat invitatii sa-i intrebe ce si cum :)) Ca stii cum e..vine nenea Petrica sau copiii? Dac a vin copiii, acestia sunt casatoriti.. nu?! Ca de la un nea petrica ajungem de fapt la 4 persoane si confirmam aiurea la restaurant. E treaba complicata :))

Gabi_Mihaela
19.07.2010, 14:32:16
multumesc mult pt urari...
si eu am avut formatie .... baloanele le-am inchiriat separat , de la o firma care are dj!!!! deci se pot inchiria si separat, dar atuncea probabil patesti ca mine.... le iei scumpe....
Pfoai! Chiar am cautat pe net si am gasit masinute de baloane cu 25 euro(inclus transportul) si alti 10 euro lichidul acela care nu pateaza. Sticla are litru si tine cam o ora non-stop.Numai ca o vom folosi numa cand si cand..la dansul mirilor, la tort, ..pe ici pe colo,zic eu ca un litru e suficient.Cred ca am s-o cumpar diseara si ramane sa vad ce fac cu fumul /:)

aroma_de_portocale
19.07.2010, 14:51:31
Noi nu am avut incredere deloc in acele carduri de confirmare asa ca ai mei socri si parinti s-au apucat de sunat pe cei carora le-au dat invitatii sa-i intrebe ce si cum :)) Ca stii cum e..vine nenea Petrica sau copiii? Dac a vin copiii, acestia sunt casatoriti.. nu?! Ca de la un nea petrica ajungem de fapt la 4 persoane si confirmam aiurea la restaurant. E treaba complicata :))
ooo da..noi ca sa evitam acest lucru,am dat invitatie pt fiecare in parte, daca nea` petrica are copii casatoriti, chiar daca stau in aceeasi casa...am trecut pe plic familia ionescu, fam popescu etc....

D_aka
19.07.2010, 14:54:48

in primul rand dc ai pe lista un nr de persoane carora le vei da invitatie la nunta, suplimenteaza nr de invitatii fiindca apar oameni la care nu te-ai gandit si care iti vor cere invitatie... eu a trebuit sa suplimentez numarul de invitatii cu 40 ...
in al 2-lea rand, dupa ce dai invitatii tre sa pui manuta pe telefon sa suni si sa ceri confirmarea... pe mine m-au sunat numai 4 familii sa-mi confirme, restu i-am sunat eu... multi vei sti dc vin sau nu, inca din momentul in care le dai invitatia fiindca o sa citesti pe fata lor... la mine a fost cam asa: am dat 298 de invitatii (deci vreo 500 de persoane), din cei carora le-am dat invitatii, dupa ce am sunat pt confirmari, am avut 215 persoane din care vreo 10 mi-au tras teapa si nu au venit dar am mai avut 12 persoane care au venit desi spusesera ca nu vin! asa ca pana la urma a fost cam tandea pe mandea!

aroma_de_portocale
19.07.2010, 14:58:25
Pfoai! Chiar am cautat pe net si am gasit masinute de baloane cu 25 euro(inclus transportul) si alti 10 euro lichidul acela care nu pateaza. Sticla are litru si tine cam o ora non-stop.Numai ca o vom folosi numa cand si cand..la dansul mirilor, la tort, ..pe ici pe colo,zic eu ca un litru e suficient.Cred ca am s-o cumpar diseara si ramane sa vad ce fac cu fumul /:)
din experienta pe care am trait-o pe la alte nunti, ti-as recomanda sa renunti la fum/abur sau ce e ala...e inecacios si majoritatea invitatilor il evita....
parerea mea....:)

uana
19.07.2010, 15:11:58
in primul rand dc ai pe lista un nr de persoane carora le vei da invitatie la nunta, suplimenteaza nr de invitatii fiindca apar oameni la care nu te-ai gandit si care iti vor cere invitatie... eu a trebuit sa suplimentez numarul de invitatii cu 40 ...
in al 2-lea rand, dupa ce dai invitatii tre sa pui manuta pe telefon sa suni si sa ceri confirmarea... pe mine m-au sunat numai 4 familii sa-mi confirme, restu i-am sunat eu... multi vei sti dc vin sau nu, inca din momentul in care le dai invitatia fiindca o sa citesti pe fata lor... la mine a fost cam asa: am dat 298 de invitatii (deci vreo 500 de persoane), din cei carora le-am dat invitatii, dupa ce am sunat pt confirmari, am avut 215 persoane din care vreo 10 mi-au tras teapa si nu au venit dar am mai avut 12 persoane care au venit desi spusesera ca nu vin! asa ca pana la urma a fost cam tandea pe mandea!

Vreau si eu sa vad poze de la nunta taaaaaaaa, ca nu am vazut :( doar am auzit ca ai fost superba si nunta la fel :D

Noi am impartit 160 invitatii, mama cu o luna'nainte de nunta s'a apucat sa sune pt confirmari deoarece nu s'a deranjat nimeni, evident , am avut 156 persoane pe lista cu confirmare ( cine cu care si cati sunt ) , la restaurant am dat 140 meniuri si au venit 158 persoane. Daca veneau mai multi oricum nu mai aveam loc la mese si nici loc sa mai bag o masa :))

D_aka
19.07.2010, 16:50:45
Vreau si eu sa vad poze de la nunta taaaaaaaa, ca nu am vazut :( doar am auzit ca ai fost superba si nunta la fel :D

imediat cum le am o sa le postez! deocamdata am doar cateva de la prieteni si unele mai reusite le-am postat vreo 2-3 pagini mai in fata! :D

ps: uana imi pare rau ca nu am ajuns la tine la nunta... in ziua aia misunam pe la niculitel sa luam vinul... asa tare m-am ofticat! am vazut pozele postate de tine si ai fost o frumoasa si o dulce! felicitari!

uana
19.07.2010, 17:01:39
imediat cum le am o sa le postez! deocamdata am doar cateva de la prieteni si unele mai reusite le-am postat vreo 2-3 pagini mai in fata! :D

ps: uana imi pare rau ca nu am ajuns la tine la nunta... in ziua aia misunam pe la niculitel sa luam vinul... asa tare m-am ofticat! am vazut pozele postate de tine si ai fost o frumoasa si o dulce! felicitari!

Gata, in sfarsit am vazut si eu :)) Foarte tare, mai ales cavalerul in tenesi :D Se vede ca te-ai simtit bine si nu prea ai avut emotii.
SI la mine a fost la fel, nici nu am simtit ca sunt la nunta si mai ales a mea, drept pt care era sa intarzii la coafor si machiaj care erau programate de la 10:30, pt ca m-am trezit ...tarziu adica pe la 10 si 20 :)) iti dai seama cat stres pe capul meu. Seara dinaintea nuntii ne-am adunat mai multi la cineva acasa, am baut bere si am mancat pizza de nici nu am realizat cat se facu de 2 dimineata :D mama disperata acasa a crezut ca s-a intamplat ceva :))

Chiar ma uitam dupa tine, da'... :D

D_aka
19.07.2010, 17:31:41
Gata, in sfarsit am vazut si eu :)) Foarte tare, mai ales cavalerul in tenesi :D Se vede ca te-ai simtit bine si nu prea ai avut emotii.
SI la mine a fost la fel, nici nu am simtit ca sunt la nunta si mai ales a mea, drept pt care era sa intarzii la coafor si machiaj care erau programate de la 10:30, pt ca m-am trezit ...tarziu adica pe la 10 si 20 :)) iti dai seama cat stres pe capul meu. Seara dinaintea nuntii ne-am adunat mai multi la cineva acasa, am baut bere si am mancat pizza de nici nu am realizat cat se facu de 2 dimineata :D mama disperata acasa a crezut ca s-a intamplat ceva :))

Chiar ma uitam dupa tine, da'... :D

si la noi s-a mancat pizza si s-a baut bere pana pe la 2 noaptea... dar toata tarasenia se intampla la mine acasa... dar m-am descurcat io pana la urma si am reusit sa ajung si la coafor a 2-a zi!:D
ma bucur ca si tu te-ai distrat la tine la nunta! pana la urma asta e cel mai important!

cu niculitelu' a fost faza tare fiindca noi trebuia sa ne intoarcem in cursul zilei si seara ajungeam si la tine (chiar ii specificasem lu' al meu baiat ca e musai sa fiu seara in constanta) dar se pare ca lu' ginerica si nasului le-a placut vinu' asa de mult incat au degustat de au terminat vreo 10 litri si nu am mai avut nici o sansa sa ne intoarcem pana a2-a zi!!

Gabi_Mihaela
19.07.2010, 18:37:43
din experienta pe care am trait-o pe la alte nunti, ti-as recomanda sa renunti la fum/abur sau ce e ala...e inecacios si majoritatea invitatilor il evita....
parerea mea....:)
Asa deci..:-? ... artificii nu am voie, fumu'...mai bine fumuri in capu' meu ;)) .. balonase iau oricum...ce se mai poate face la dansul miresei? Ceva de efect?/:) Ce ati mai auzit, ce ati mai citit?

nikoletta
19.07.2010, 19:10:20
Asa deci..:-? ... artificii nu am voie, fumu'...mai bine fumuri in capu' meu ;)) .. balonase iau oricum...ce se mai poate face la dansul miresei? Ceva de efect?/:) Ce ati mai auzit, ce ati mai citit?
si noi am avut aceasta dilema, fumul risca sa dea afara invitatii, baloanele de sapun transformau ringul intr-un mic patinoar si astfel a trebuit sa ne adaptam si sa alegem confeti. au fost 2 persoane care au bubuit 2 tunuri de confeti in timpul dansului.

Gabi_Mihaela
19.07.2010, 19:58:21
si noi am avut aceasta dilema, fumul risca sa dea afara invitatii, baloanele de sapun transformau ringul intr-un mic patinoar si astfel a trebuit sa ne adaptam si sa alegem confeti. au fost 2 persoane care au bubuit 2 tunuri de confeti in timpul dansului.
cred ca asta ne ramane si noua pana la urma..am gasit pe net niste baloane de 18'' cu confeti la 7 euro cu tot cu transport...cred ca va fi ok,,sper[-o<:-SS:((

aroma_de_portocale
20.07.2010, 10:43:42
alegerea iti apartine in totalitate....
dar de ce nu ai voie artificii???am fost sambata la o nunta si au avut artificii la valsul miresei si chiar nu a fost mult fum...iar noi am avut masa chiar langa ring...deci....eu ma refeream la masina aceea de facut fum...

Gabi_Mihaela
20.07.2010, 20:16:42
alegerea iti apartine in totalitate....
dar de ce nu ai voie artificii???am fost sambata la o nunta si au avut artificii la valsul miresei si chiar nu a fost mult fum...iar noi am avut masa chiar langa ring...deci....eu ma refeream la masina aceea de facut fum...
Pai in restaurant e mocheta pe jos, asa ca nu putem folosi artificii in schimb vom incerca niste balonase de sapun. Cat despre fum ai foarte mare dreptate, eu nu ma gadisem la asta.Am mai vazut ceva super dragut pe net, tre sa investighez mai adanc, de niste "pereti" din baloane care "explodeaza" ...super efectul..sa vedem :-SS

gabriela_mariana
21.07.2010, 12:01:17
Eu sunt inca in pragatiri dar ceea ce am cheltuit si ce am estimat ca o sa mai cheltuiesc ajunge undeva la 175 milioane pentru o nunta de 250 de persoane. Ca si numarul invitatilor conteaza. Dar nu te speria ca daca le iei din timp abia daca se simt cheluielile. :*:*

catasicata
22.07.2010, 09:31:16
noi am facut un calcul sumar si o sa ne ajunga pe la 10.000 euro nunta.nr de pers,aprox 250.

adina_miha3la
22.07.2010, 14:15:55
Pai in restaurant e mocheta pe jos, asa ca nu putem folosi artificii in schimb vom incerca niste balonase de sapun. Cat despre fum ai foarte mare dreptate, eu nu ma gadisem la asta.Am mai vazut ceva super dragut pe net, tre sa investighez mai adanc, de niste "pereti" din baloane care "explodeaza" ...super efectul..sa vedem :-SS

noi am avut nunta sambata...pe 17 iulie......fetelor veau sa va zic ca a fost d vis, a fost superb totul......imi vine sa plang de emotii.....si imi pare nespus de rau ca a fost o seara si atat.....ca nu se mai repeta....parca nici nu a fost adevarat.....parca a fost un vis si atat.......fetelor profitati la maxim de momentele acelea frumoase.acum suntem in egipt, in luna de miere......e superb si aici. cand ajung in tara.....o sa atasez niste poze de la nunta. multi pupici dulci de egipt

cristina_ct
22.07.2010, 14:29:36
noi am avut nunta sambata...pe 17 iulie......fetelor veau sa va zic ca a fost d vis, a fost superb totul......imi vine sa plang de emotii.....si imi pare nespus de rau ca a fost o seara si atat.....ca nu se mai repeta....parca nici nu a fost adevarat.....parca a fost un vis si atat.......fetelor profitati la maxim de momentele acelea frumoase.acum suntem in egipt, in luna de miere......e superb si aici. cand ajung in tara.....o sa atasez niste poze de la nunta. multi pupici dulci de egipt
Casa de piatra!!! distractie placuta in continuare si te asteptam cu poze de la nunta de vis!!>:D<

Gabi_Mihaela
22.07.2010, 20:38:50
Felicitari! Casa de piatra! Ai fooooarte mare dreptate in ce zici tu acolo..total de acord cu tine..=D>

aroma_de_portocale
22.07.2010, 21:11:15
Casa de piatra! ma bucur din suflet ca totul a fost exact asa cum ti-ai dorit....multa disractie in luna de miere...te asteptam cu pozici..>:D<

elena_v_
22.07.2010, 21:36:38

felicitai,adina!!casa de piatra,multa fericire si iubire!te cred ca TE-AI SIMTIT SUPER,CA INTR-UN VIS si ma bucur tare!cred ca e super in egipt,in tara asta trebuie sa merg si eu neaparat,e ceva unic,nu?hehe...doar daca pot vizita si piramidele.pup si abia astept pozele si de la nunta,dar si din egipt!

alipety
22.07.2010, 21:44:37

felicitari! ma bucur enorm pentru voi! imi pare enorm de rau ca nu am ajuns sa va vad sambata!
te asteptam cu detalii si poze!
pana atunci sa petreceti o luna de miere cat mai dulce!
casa de piatra!

elena_v_
23.07.2010, 10:43:52
mai,fetelor.chiar nicio miresica nu si-a facut nunta la restaurant rustic?oARE AU UN FRIGIDER DESTUL DE INCAPATOR PENTRU TORT?il vreau cu cateva etaje rotunde...heheh,toaya lumea la colonadelor,aa?:-p

Dementa
23.07.2010, 22:41:36
Fetele unde gasesc mai ieftin sa inchiriez sau achizitionez suportul pentru aranjamentele florale de la mesele invitatiilor ? simple cu piciorul din fier forjat sau tip pahar de sticla

crisiftene86
26.07.2010, 08:44:58
felicitari! ma bucur enorm pentru voi! imi pare enorm de rau ca nu am ajuns sa va vad sambata!
te asteptam cu detalii si poze!
pana atunci sa petreceti o luna de miere cat mai dulce!
casa de piatra!

felicitari adina, casa d piatra.:*

alinacomsa
26.07.2010, 16:13:14

Casa de piatra, Adina, va doresc sa fiti fericiti pana la adanci batraneti si sa va simtiti mereu ca in luna de miere:*:*:*

crisiftene86
27.07.2010, 10:00:45
hello,

am mai taiat ceva de pe lista cu cumparaturi...
-am luat costum ginere, camasa,pantofi,curea si camasa de schimb , mai ramane lenjeria si papionul care am dat comanda;
-am luat deasemenea ptr ginere si costumul ptr cununia civila si camasa;
-eu am facut deja mici ajustari la rochia de mireasa, am fost la prima proba si ast acuma rezultatul final;
-si mare problema...am acuma, nu stiu ce rochita sa imi iau la cun civila...lunga sau pana la genunchi??:-?

dc ma puteti ajuta cu sfaturi...ar fi super tare...

si inca ceva , incep sa mai fac o transa de cumparaturi, sa mai alerg putin ptr anumite detalii , sa vb in stanga si in dreapta si M_AU APUCAT EMOTIILE...8-}>:D<
pupici

D_aka
27.07.2010, 10:41:31
hello,

am mai taiat ceva de pe lista cu cumparaturi...
-am luat costum ginere, camasa,pantofi,curea si camasa de schimb , mai ramane lenjeria si papionul care am dat comanda;
-am luat deasemenea ptr ginere si costumul ptr cununia civila si camasa;
-eu am facut deja mici ajustari la rochia de mireasa, am fost la prima proba si ast acuma rezultatul final;
-si mare problema...am acuma, nu stiu ce rochita sa imi iau la cun civila...lunga sau pana la genunchi??:-?

dc ma puteti ajuta cu sfaturi...ar fi super tare...

si inca ceva , incep sa mai fac o transa de cumparaturi, sa mai alerg putin ptr anumite detalii , sa vb in stanga si in dreapta si M_AU APUCAT EMOTIILE...8-}>:D<
pupici

bv, bv!!! (pt achizitii si problemele taiate de pe lista)
asa e cu o luna inainte de nunta.... ai emotii... cand o sa ai doar o sapt pana la nunta nu o sa mai simti nimic... si cu doua zile inainte nu o sa-ti mai intre nimeni in voie!!! (nu degeaba fac aia emisiunile cu bridezille doar cu 2 zile inainte de nunta... atunci innebunesc miresele! :D... cred ca-i chestie generala... si eu am fost la fel)
cat despre rochia de civila... eu iti sugerez o rochie midi, linie simpla, culori vii ... nu de alta dar civila e la cta in minunata noastra aglomeratie...

crisiftene86
27.07.2010, 10:52:39
bv, bv!!! (pt achizitii si problemele taiate de pe lista)
asa e cu o luna inainte de nunta.... ai emotii... cand o sa ai doar o sapt pana la nunta nu o sa mai simti nimic... si cu doua zile inainte nu o sa-ti mai intre nimeni in voie!!! (nu degeaba fac aia emisiunile cu bridezille doar cu 2 zile inainte de nunta... atunci innebunesc miresele! :D... cred ca-i chestie generala... si eu am fost la fel)
cat despre rochia de civila... eu iti sugerez o rochie midi, linie simpla, culori vii ... nu de alta dar civila e la cta in minunata noastra aglomeratie...

multumesc mult...soramea deja face misto pe seama mea si imi spune de pe acuma brizdela...deci iti dai seama ca at cu 2 zile inainte cred ar trb sa fiu si eu filmata ca sunt si probabil sa fiu fff nesuferita:))

gand la gand cu bucurie...tot asa ma gandeam si eu ceva fff finut ...;-)inca odat multumesc ptr sfat

amy_miha_ela
27.07.2010, 11:45:56
multumesc mult...soramea deja face misto pe seama mea si imi spune de pe acuma brizdela...deci iti dai seama ca at cu 2 zile inainte cred ar trb sa fiu si eu filmata ca sunt si probabil sa fiu fff nesuferita:))

gand la gand cu bucurie...tot asa ma gandeam si eu ceva fff finut ...;-)inca odat multumesc ptr sfat

Si eu sunt la fel...stresata sa nu uit ceva in ziua aia , sa iasa totul bine...
Si ai mei sunt terminati k nimic parca nu-mi mai intra in voie.. si-au mai facut aparitia si certurile dinaintea nuntii si tot asa..
Lasa ca trecem noi peste :* , sa ne suporte :))
La civila eu rochita mi-am facut-o la croitoreasa ...este lunga cu spatele gol pana sub fund asa, cu un X pe spate ...iar in fata are o crapatura pe picior pana sus si decoltata un pic.

crisiftene86
27.07.2010, 12:20:12
Si eu sunt la fel...stresata sa nu uit ceva in ziua aia , sa iasa totul bine...
Si ai mei sunt terminati k nimic parca nu-mi mai intra in voie.. si-au mai facut aparitia si certurile dinaintea nuntii si tot asa..
Lasa ca trecem noi peste :* , sa ne suporte :))
La civila eu rochita mi-am facut-o la croitoreasa ...este lunga cu spatele gol pana sub fund asa, cu un X pe spate ...iar in fata are o crapatura pe picior pana sus si decoltata un pic.

si eu tot la croitoreasa trb sa fac si trb sa ma decid zilele astea ca sa imi comanda k altfel nu mai are loc si ptr mine...
da asa este trb sa ne suporte...8-}
da eu sunt fff nehotarata...nici de care , nici ce material , nici ce culoare...eee super/:)

elena_v_
27.07.2010, 17:09:42
felicitari pentru achizitii,cris!!de unde ai cumparat pantofii si camasile?al meu are niste probleme cu hainele astea...e slab(nu-i sta bine decat cu camasi mai cambrate)are gatul gros si daca probeaza 43,ii vine bine la gat,dar e foarte larga si la maneci e scurta...inca nu s-au invesntat camasi cambrate pentru butoni...costumul lui e talia 0,adica are manecile mai lungi decat in mod normal...
am fost si eu ieri in oras ca sa imi caut pantofi sau sandale de mireasa,bineinteles ca nu mi-au placut nici de data asta..o sa ma duc pana la urma in dorally ca acolo n-am fost
cris,eu o sa-mi caut o rochita pana la genunchi,dar nu m-am hotarat daca sa fie simpla si eleganta sau mai deosebita,din voal

nikoletta
27.07.2010, 22:17:29
felicitari pentru achizitii,cris!!de unde ai cumparat pantofii si camasile?al meu are niste probleme cu hainele astea...e slab(nu-i sta bine decat cu camasi mai cambrate)are gatul gros si daca probeaza 43,ii vine bine la gat,dar e foarte larga si la maneci e scurta...inca nu s-au invesntat camasi cambrate pentru butoni...costumul lui e talia 0,adica are manecile mai lungi decat in mod normal...
am fost si eu ieri in oras ca sa imi caut pantofi sau sandale de mireasa,bineinteles ca nu mi-au placut nici de data asta..o sa ma duc pana la urma in dorally ca acolo n-am fost
cris,eu o sa-mi caut o rochita pana la genunchi,dar nu m-am hotarat daca sa fie simpla si eleganta sau mai deosebita,din voal
se pot face atat costume cat si camasi pe comanda! noi asa am procedat ca sa nu fie scurte la maneci.;-)

D_aka
27.07.2010, 22:36:30
se pot face atat costume cat si camasi pe comanda! noi asa am procedat ca sa nu fie scurte la maneci.;-)

asta vroiam si eu sa zic.... ca se pot face la comanda... costume, cei de la nisse fac (acolo i-am facut costumul lu' al meu si vestele pt cavaleri si nas) si de la ei am aflat ca se fac camasi pe comanda in mall la parter parca... stiu ca acum cateva zile am vazut si reclama pe tv neptun la cei din mall care fac camasi... dar am uitat numele :D ... nu ma mai interesa in mod special problema...

Gabi_Mihaela
27.07.2010, 23:17:08
Ia ca vin si eu cu o intrebare stupida: nasii trebuie sa spuna vreo rugaciune la slujba religioasa? Si noi si ei ..suntem pe langa treburile bisericesti,,

crisiftene86
28.07.2010, 08:05:42
asta vroiam si eu sa zic.... ca se pot face la comanda... costume, cei de la nisse fac (acolo i-am facut costumul lu' al meu si vestele pt cavaleri si nas) si de la ei am aflat ca se fac camasi pe comanda in mall la parter parca... stiu ca acum cateva zile am vazut si reclama pe tv neptun la cei din mall care fac camasi... dar am uitat numele :D ... nu ma mai interesa in mod special problema...

cel mai bine sugerez la fel , sa mergi sa faci comanda...
ca sa nu fac reclama iti dau PM elena

crissb
28.07.2010, 10:46:05
Buna fetelor. AM revenit din luna de miere si am reusit sa pun mana pe pozele de la fotograf. O sa incerc sa atasez poze dar sunt f mari. Ma gandesc sa-mi fac un cont pe picasa si poate reusesc sa atasez acolo mai usor.
In Scotia a fost super frumos si in primul rand racoare.
Felicitari miresicilor care au avut nunta dupa mine.

aroma_de_portocale
28.07.2010, 11:35:53
Buna fetelor. AM revenit din luna de miere si am reusit sa pun mana pe pozele de la fotograf. O sa incerc sa atasez poze dar sunt f mari. Ma gandesc sa-mi fac un cont pe picasa si poate reusesc sa atasez acolo mai usor.
ooo da..bine ai revenit doamna.....abia astept sa vad pozicile...:D

crisstallus_cris
28.07.2010, 12:18:56
Ia ca vin si eu cu o intrebare stupida: nasii trebuie sa spuna vreo rugaciune la slujba religioasa? Si noi si ei ..suntem pe langa treburile bisericesti,,
La cununie nu zice nimeni nimic.La restaurant cand se servesc sarmalele spune nasul Tatal Nostru.

elena_v_
28.07.2010, 12:30:41

wow,ati ales un loc deosebit!ma bucur ca v-ati simtit foarte bine,imi imaginez cum e in luna de mire!:-peu m-as simti bine oriunde cu iubitul meu!

Corryna724
28.07.2010, 16:57:54
hello miresici din Constanta...am si eu o rugaminte la voi...in curnand o sa fiu nasa in Constanta si as vrea sa stiu unde as putea sa ma coafez/machez...un nume de salon sau vreo recomandare...pe unde ati fost voi si ati fost multumite de rezultat si nici nu a costat exagerat de mult...

multumesc <):)

MissSwan
28.07.2010, 17:46:16
hello miresici din Constanta...am si eu o rugaminte la voi...in curnand o sa fiu nasa in Constanta si as vrea sa stiu unde as putea sa ma coafez/machez...un nume de salon sau vreo recomandare...pe unde ati fost voi si ati fost multumite de rezultat si nici nu a costat exagerat de mult...

multumesc <):)

Incearca la topicul dedicat acestui subiect: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1373&page=137

Gabi_Mihaela
28.07.2010, 19:38:10
felicitari! sa stii ca am auzit laude la adresa nuntii tale si a ta personal, chiar si aici in Cipru :P Felicitari!!!

Gabi_Mihaela
28.07.2010, 19:39:47
La cununie nu zice nimeni nimic.La restaurant cand se servesc sarmalele spune nasul Tatal Nostru.
Aoleo :)) daca il spune in greaca are ceva? :)) Nu e chiar roman saracu :(

simonik83
28.07.2010, 20:56:11
coafeaza super lizzy...e si foarte ocupata dar, merita asteptarea

D_aka
29.07.2010, 02:01:08
vin si eu cu o intrebare....
stiti o curatatorie prin cta unde sa-mi duc rochia de mireasa (trash-uita rau de tot la o sedinta foto) si sa o curete fara sa-mi desprinda dantela de pe ea? am auzit vorbe bune despre "alb tip-top" ... dar or fi in stare sa-mi faca rochia alba si sa-i scoata toti barzaunii din ea fara sa-i strice dantela? dati-mi si mie de veste dc stiti ceva... pls....

ioana_
29.07.2010, 12:35:46
vin si eu cu o intrebare....
stiti o curatatorie prin cta unde sa-mi duc rochia de mireasa (trash-uita rau de tot la o sedinta foto) si sa o curete fara sa-mi desprinda dantela de pe ea? am auzit vorbe bune despre "alb tip-top" ... dar or fi in stare sa-mi faca rochia alba si sa-i scoata toti barzaunii din ea fara sa-i strice dantela? dati-mi si mie de veste dc stiti ceva... pls....

Eu mi-am curatat rochita dupa Trash,pt ca o bagasem la vanzare , in City mall la parter vis a vis de Meli melo.Mi-au curatat-o excelent avand in vedere ca pe corset erau numai pietricele si danteluta fina.Daca stii corsetele de la rochitele Ersa sunt facute manual si chiar mi-era frica sa nu o stric dar a fost chiar bine si m-a costat 80 lei cu tot cu fusta.

D_aka
29.07.2010, 14:18:50
Eu mi-am curatat rochita dupa Trash,pt ca o bagasem la vanzare , in City mall la parter vis a vis de Meli melo.Mi-au curatat-o excelent avand in vedere ca pe corset erau numai pietricele si danteluta fina.Daca stii corsetele de la rochitele Ersa sunt facute manual si chiar mi-era frica sa nu o stric dar a fost chiar bine si m-a costat 80 lei cu tot cu fusta.

dantela ta era cusuta sau lipita pe corset? ca a mea e lipita ... nu am vazut urme de cusatura pe dos... si mi-e frica sa nu se desprinda! msk de info, cred ca ma duc sa intreb direct la ei... sper sa fie sinceri si corecti!

ioana_
29.07.2010, 17:58:08
dantela ta era cusuta sau lipita pe corset? ca a mea e lipita ... nu am vazut urme de cusatura pe dos... si mi-e frica sa nu se desprinda! msk de info, cred ca ma duc sa intreb direct la ei... sper sa fie sinceri si corecti!

Erau cusute de corset,dar cand m-am dus sa intreb mi-a spus ca nu au avut probleme pana acum chiar daca au fost lipite.Hai ca iti pun niste poze sa vezi cum arata corsetul meu poate iti faci o idee.

D_aka
29.07.2010, 23:38:22
Erau cusute de corset,dar cand m-am dus sa intreb mi-a spus ca nu au avut probleme pana acum chiar daca au fost lipite.Hai ca iti pun niste poze sa vezi cum arata corsetul meu poate iti faci o idee.

aha! ma gandeam io ca asa a fost corsetul tau (foarte frumos ... adica :))... msk mult de info! sper sa reuseasca si la mine sa-i scoata fata fara sa o dezlipeasca....

crisiftene86
30.07.2010, 08:31:18
buna,
am mai taiat ceva de pe lista mi-am gasit de incaltat ptr cun civila si de asemenea si rochita...cand voi avea poze si cu aceste achizitii si cu cele anterioare ( ptr ginerica)...va voi arata:D

crissb
30.07.2010, 09:11:14
Am reusit si eu in final sa atasez o poza. O sa incerc sa mai atasez.
Gabi multumesc pt aprecieri.:*

crisiftene86
30.07.2010, 09:27:30

ooooo ce miresica frumoasa ai fost:D:x

crissb
30.07.2010, 09:42:56
ooooo ce miresica frumoasa ai fost:D:x
Multumesc mult. MI-am facut si eu cont pe picasa dar nu am descoperit cum sa atasez poze. :(

cristina_ct
30.07.2010, 10:26:13
ce miresica frumoasa ai fost!!! f frumos si buchetul!

crissb
30.07.2010, 10:49:03
http://picasaweb.google.com/100913867966377674207/AlbumNunta#5499602576166380866 am incercat sa pun mai multe poze. Sper sa mearga.

lam
30.07.2010, 10:52:04
http://picasaweb.google.com/100913867966377674207/AlbumNunta#5499602576166380866 am incercat sa pun mai multe poze. Sper sa mearga.

ai fost o miresik tare frumusica :*... mi-a placut mult tortul tau, unde l-ai facut? :*:*:*

dreya_Elle
30.07.2010, 10:55:23
frumuseiii foc.......mai asteptam poze :D

crissb
30.07.2010, 10:56:40
ai fost o miresik tare frumusica :*... mi-a placut mult tortul tau, unde l-ai facut? :*:*:*
LA cOLONADELE. nu se vede prea bine in poza dar aveam trandafiri curgatori pe o parte.

dreya_Elle
30.07.2010, 10:56:52
frumuseiii foc.......mai asteptam poze :D
scz...acum am vazut k sunt in picasa :-p

elena_v_
30.07.2010, 11:29:37
wow!!foarte frumosi!!ai si trasaturi frumoase!rochia n-o vd prea bine,dar imi place mult ce se vede!

elena_v_
30.07.2010, 11:33:28

acum vad si rochia mai bine,superba!!si buchetul,si aranjamentele,dar mai ales tortul!!

alipety
30.07.2010, 13:14:49
LA cOLONADELE. nu se vede prea bine in poza dar aveam trandafiri curgatori pe o parte.
felicitari pentru poze si pentru nunta!
frumos buchetul :x
mai asteptam pozici, ai pus cam putine :-p

aroma_de_portocale
30.07.2010, 17:19:19
foarte frumusica ai fost Criss...si rochita imi place mult...de unde ai luat-o?
Casa de piatra inca o data>:D<

lam
30.07.2010, 18:10:45

alipety unde ai facut sedinta foto dupa nunta?? k e tare frumos locul :X ... :*>:D<

crissb
30.07.2010, 21:08:56
foarte frumusica ai fost Criss...si rochita imi place mult...de unde ai luat-o?
Casa de piatra inca o data>:D<
Multumesc. Rochia am luat-o de la Casa Maya fashion din Craiova. Am vazut rochitza la targ prin colabolatorii lor din Braila, mi-au luat masurile si mi-au trimis-o.

crissb
30.07.2010, 21:09:57
O sa pun mai multe poze dar sa plece sotul meu in voiaj :P. Nu ma lasa sa pun poze:D

alipety
30.07.2010, 23:24:59
alipety unde ai facut sedinta foto dupa nunta?? k e tare frumos locul :X ... :*>:D<

frumos pare in poze :D ca in realitate era plin de gunoaie si sticle si mirosea ingrozitor :-&
am fost la agigea, ro-ro...sau steaua de mare, daca nu ma insel, ii zice.

elena_v_
31.07.2010, 13:35:27
apropo de sedinta foto...nu stiu cum sa fac ca am biserica la 6:30 si nu stiu cand sa fac sedinta foto ca ai mei nu prea sunt de acord sa ramana alaiul la mine acasa ,zic ca nu-i normal asa ceva...ca e cam ciudat sa facem hora in fatza blocului si apoi sa urce ei in aprtament sa ne astepte pana ne intoarcem de la sedinta dupa care sa mergem impreuna la biserica...iar daca facem sedinta dupa biserica,nu prea e frumos sa ne astepte invitatii in restaurant...voi cum faceti?

amy_miha_ela
31.07.2010, 13:45:15
Fetelor gata , cateva ore si intru si eu in randul femeilor maritate. Am la ora 6 cununia civila in Cumpana. M-au luat niste emotii:-SS.Am intrat putin sa va salut . Casa de piatra tuturor miresicilor de azi !:*:*

elena_v_
31.07.2010, 13:56:26
felicitari,mihaela!sa fiti fericiti si distractie placuta!!tu faci cununia sambata?ai platit vreo taxa suplimentara?

Gabi_Mihaela
31.07.2010, 18:59:12
apropo de sedinta foto...nu stiu cum sa fac ca am biserica la 6:30 si nu stiu cand sa fac sedinta foto ca ai mei nu prea sunt de acord sa ramana alaiul la mine acasa ,zic ca nu-i normal asa ceva...ca e cam ciudat sa facem hora in fatza blocului si apoi sa urce ei in aprtament sa ne astepte pana ne intoarcem de la sedinta dupa care sa mergem impreuna la biserica...iar daca facem sedinta dupa biserica,nu prea e frumos sa ne astepte invitatii in restaurant...voi cum faceti?
Pai de ce nu faceti sedinta foto pana sa vina invitatii la tine? Noi de ex mergem si facem sedinta foto dupa ce ma coafez eu si dupa aia mergem acasa...de acasa la slujba religioasa..

crissb
31.07.2010, 19:01:32
Eu am avut biserica la ora 19 si la fel ca tine nu m-am inteles cu ai mei; asa ca cine a vrut s-a dus pana acasa si s-a schimbat pt petrecere si a venit la biserica iar restul in jur de 30 de persoane au mers cu noi. Sedinta foto a fost in parc si au stat si ei cu noi pe acolo, am facut cateva poze si cu ei si gata.

crissb
31.07.2010, 19:02:49
Fetelor gata , cateva ore si intru si eu in randul femeilor maritate. Am la ora 6 cununia civila in Cumpana. M-au luat niste emotii:-SS.Am intrat putin sa va salut . Casa de piatra tuturor miresicilor de azi !:*:*
CASA DE PIATRA!!! :* distractie placuta doamna .:)

elena_v_
31.07.2010, 19:04:01
Pai de ce nu faceti sedinta foto pana sa vina invitatii la tine? Noi de ex mergem si facem sedinta foto dupa ce ma coafez eu si dupa aia mergem acasa...de acasa la slujba religioasa..

pai vrem sa facem sedinta si cu nasii si e cam ciudat sa ne intalnim la ora 1,dupa ce ma coafez eu si apoi fiecare la casa lui ca sa incepem nunta la ginerica,apoi la nasi si apoi la mireasa,dupa care la biserica...mai ales ca nasa imi pune voalul la mine acasa...chestia e ca am vrea sa respectam cateva traditii ca barbieritul mirelui,gatitul miresei...hora miresei,turta miresei...
pana la urma cred ca vom face doar o scurta sedinta intre biserica si local...adica daca terminam slujba la 7 si ceva mai avem timp pana la 8 jumate si sa speram ca nu vine vreun invitat la ora 8 jumate,cum scrie pe invitatie...

alipety
31.07.2010, 19:04:36
felicitari,mihaela!sa fiti fericiti si distractie placuta!!tu faci cununia sambata?ai platit vreo taxa suplimentara?

pai a zis ca face starea civila in Cumpana...este alta primarie, alte reguli ;;)
felicitari si casa de piatra, Amy_miha_ela!

aroma_de_portocale
31.07.2010, 20:27:11
Casa de piatra Mihaela!

cristina_ct
31.07.2010, 21:07:10
Casa de piatra!! felicitari ..la ora asta deja ai intrat in randul doamnelor!! welcome >:D<

D_aka
01.08.2010, 10:55:56
pai vrem sa facem sedinta si cu nasii si e cam ciudat sa ne intalnim la ora 1,dupa ce ma coafez eu si apoi fiecare la casa lui ca sa incepem nunta la ginerica,apoi la nasi si apoi la mireasa,dupa care la biserica...mai ales ca nasa imi pune voalul la mine acasa...chestia e ca am vrea sa respectam cateva traditii ca barbieritul mirelui,gatitul miresei...hora miresei,turta miresei...
pana la urma cred ca vom face doar o scurta sedinta intre biserica si local...adica daca terminam slujba la 7 si ceva mai avem timp pana la 8 jumate si sa speram ca nu vine vreun invitat la ora 8 jumate,cum scrie pe invitatie...

sper sa nu patesti ca mine care am scris pe invitatie 21.00 si la 20.30 aveam deja invitatii in local (si in ziua in care era finala mica la campionatul mondial iar eu ma asteptam sa vina dupa 23.00 cand se termina...) si bineinteles ca eu eram la sedinta foto pe malu garlii... iar socru mic suna disperat dupa mine ca ma asteapta invitatii, de ce nu mai vin?

amy_miha_ela
01.08.2010, 13:15:17
Gata , s-a terminat. Multumesc frumos tuturor ! Vreau sa zic ca a fost super! A tinut f diferit primarita de aici cununia fata de alte parti. A fost ca o sceneta , a tinut un discurs foarte frumos, cu poezii de dragoste cu sfaturi etc . Ceva de genu: " Cand el a vazut-o pe ea ,i-a spus: Aleg sa-mi fii aleasa azi , maine si in fiecare zi si sa imi impart cu tine fiecare clipa a vietii mele. Tu Mihaela aleg sa-mi fi mireasa ..." etc. Mi-a placut mult. Si parul mi-a iesit cum vroiam , f frumos mi l-a facut Mihaela de la Evolution , si machiajul cu toate ca nu l-am facut unde vroiam , a iesit perfect. Tortul bun si el dar cam scump mi s-a parut..
Si la local toate bune, s-a dansat, lumea multumita , vesela cu chef de distractie, mancarea buna.
O sa pun poze mai tarziu dupa ce primesc.
Va pup!:*

elena_v_
01.08.2010, 14:56:45
sper sa nu patesti ca mine care am scris pe invitatie 21.00 si la 20.30 aveam deja invitatii in local (si in ziua in care era finala mica la campionatul mondial iar eu ma asteptam sa vina dupa 23.00 cand se termina...) si bineinteles ca eu eram la sedinta foto pe malu garlii... iar socru mic suna disperat dupa mine ca ma asteapta invitatii, de ce nu mai vin?

heheh,imi pare rau pentru ei,e frumos si normal sa-i intmpinam cum se cuvine,dar pe noi poate nu se supara ca suntem dati peste cap de cand nu se incheie casatorii sambata ca daca stiam inainte sa impartim invitatiile ,scriam pe ele ora 21:30...dar poate ii sun si le spun ca modificam un pic ora...voiam sa facem sedinta intre cununie si biserica,apoi plecam direct la local cu nasii si restul plecau acasa sa se schimbe sau veneau cu noi fara nicio problema...asta e,acum ce sa facem?sa nu mai fac eu poze frumoase si cate vreau?sincer,fetelor mi se pare foarte important sa facem sedinta foto,pana la urma doar cu pozele ramai,cunosc miri care regreta ca nu au afcut asta

elena_v_
01.08.2010, 15:02:02
Gata , s-a terminat. Multumesc frumos tuturor ! Vreau sa zic ca a fost super! A tinut f diferit primarita de aici cununia fata de alte parti. A fost ca o sceneta , a tinut un discurs foarte frumos, cu poezii de dragoste cu sfaturi etc . Ceva de genu: " Cand el a vazut-o pe ea ,i-a spus: Aleg sa-mi fii aleasa azi , maine si in fiecare zi si sa imi impart cu tine fiecare clipa a vietii mele. Tu Mihaela aleg sa-mi fi mireasa ..." etc. Mi-a placut mult. Si parul mi-a iesit cum vroiam , f frumos mi l-a facut Mihaela de la Evolution , si machiajul cu toate ca nu l-am facut unde vroiam , a iesit perfect. Tortul bun si el dar cam scump mi s-a parut..
Si la local toate bune, s-a dansat, lumea multumita , vesela cu chef de distractie, mancarea buna.
O sa pun poze mai tarziu dupa ce primesc.
Va pup!:*
bravo,mihaela!!felicitari pentru organizare si ma bucur ca esti foarte incantata si ca ai avut alaturi oameni pusi pe distractie!!sa fiti fericiti!!plecati in luna de miere?sau deja vorbesc singura?ehehasteptam pozele,iti dai seama ca voi fi zilnic aici sa nu le pierd

amy_miha_ela
01.08.2010, 15:03:34
Si cateva poze de la prieteni...
http://picasaweb.google.com/amymihaela/CununiaCivila#

bravo,mihaela!!felicitari pentru organizare si ma bucur ca esti foarte incantata si ca ai avut alaturi oameni pusi pe distractie!!sa fiti fericiti!!plecati in luna de miere?sau deja vorbesc singura?ehehasteptam pozele,iti dai seama ca voi fi zilnic aici sa nu le pierd

Asta a fost doar cununia civila...nunta pe 21 august si dupa luna de miere . Pup

izabelle
01.08.2010, 20:10:37

Asta a fost doar cununia civila...nunta pe 21 august si dupa luna de miere . Pup
casa de piatra! frumoase pozele ! am vazut ca te-ai machiat la evolution ? cn te-a machiat ?

amy_miha_ela
01.08.2010, 20:13:03
M-am machiat la Ines Style... Doar m-am coafat la Evolution.

izabelle
01.08.2010, 20:20:29
fetelor, voi unde mergeti in luna de miere?

crisiftene86
02.08.2010, 08:40:15
M-am machiat la Ines Style... Doar m-am coafat la Evolution.

felicitari...:x\:D/<:-P

crisstallus_cris
02.08.2010, 11:07:42

Casa de piatra!Bun venit oficial in randul familistilor!Ai fost f frumoasa,chiar mi-a placut mult coafura,machiajul,rochia.Toate astea te faceau parca mai matura,desi esti f f tanara.Eu la varsta ta nici prin cap nu-mi dadea sa ma marit,dar fiecare cu prioritatile ei.

carpediem8090
02.08.2010, 11:35:22
Casa de piatra!Bun venit oficial in randul familistilor!Ai fost f frumoasa,chiar mi-a placut mult coafura,machiajul,rochia.Toate astea te faceau parca mai matura,desi esti f f tanara.Eu la varsta ta nici prin cap nu-mi dadea sa ma marit,dar fiecare cu prioritatile ei.
Pai cati ani are(din curiozitate)?

amy_miha_ela
02.08.2010, 11:39:01
19 ani am:)

blonda1111
02.08.2010, 13:25:40
19 ani am:)
Multi inainte!!! Tinerica! Din poze si mirele e destul de tinerel:-p. aTI FOST TARE FRUMOSI!

elena_v_
02.08.2010, 17:05:58

corect!!eu eram chiar foarte indragostita la varsta aia tot de aceeasi persoana ca si azi,dar nu ma gandeam sa ma marit!eram mult prea tineri si deloc pregatiti pentru responsabilitatile casniciei...era bine la mamica...faceam ce voiam cand voiam si nu ma gandeam daca iubitul meu are ceva de mancare sau daca stie sa-si faca si singur!ce bine e cand nu te gandesti la ziua de maine si cand cheltui banii doar pe distractii nu si pe chirie/utilitati.acum avem 25 de ani si ne-am gandit sa evoluam si noi intr-un fel,hehe,dar nici acum nu ma consider prea matura...ma voi maturiza cand vom lua greutatile vietii in piept
oricum,mihaela,esti superba ,rochia si machiajul super!!de unde ti-ai luat rochia?

Gabi_Mihaela
02.08.2010, 19:58:11
Tocmai am auzit ca exista si dansul miresei cu tatal/:)..cand are loc acest dans..aveti vreo idee?

MissSwan
02.08.2010, 20:03:32
E o traditie frumoasa, in afara se tine separat, dar la noi am vazut ca se face impreuna cu mirele cu mama. Nu cred ca are vreo importanta cand anume se tine.

Gabi_Mihaela
02.08.2010, 20:06:40
E o traditie frumoasa, in afara se tine separat, dar la noi am vazut ca se face impreuna cu mirele cu mama. Nu cred ca are vreo importanta cand anume se tine.
Ce frumos :"> La nunta surorii mele am dansat eu cu tata ..si era melodia aia "fetele lui tata" =)) Am gasit acu 4 idei pt acest dans..hmm sa vedem
Recomandari pentru dansul miresei cu tatal: Changes - Kelly Osbourne & Ozzy Osbourne
My Girl - The Temptations
I Will Always Love You - Whitney Houston
Am nevoie de tine - Directia5
Timpul - Paula Seling

aroma_de_portocale
02.08.2010, 21:53:41
Ce frumos :"> La nunta surorii mele am dansat eu cu tata ..si era melodia aia "fetele lui tata" =)) Am gasit acu 4 idei pt acest dans..hmm sa vedem
Recomandari pentru dansul miresei cu tatal: Changes - Kelly Osbourne & Ozzy Osbourne
My Girl - The Temptations
I Will Always Love You - Whitney Houston
Am nevoie de tine - Directia5
Timpul - Paula Seling
Melodia timpul este superba...e una din melodiile mele preferate...:x dar nu cred ca merge pt dansul miresei cu tatal....e o mel de dragoste dar nu parinteasca..
parerea mea....:)>-

Gabi_Mihaela
02.08.2010, 21:57:22
Melodia timpul este superba...e una din melodiile mele preferate...:x dar nu cred ca merge pt dansul miresei cu tatal....e o mel de dragoste dar nu parinteasca..
parerea mea....:)>-
am cautat-o si eu pe youtube si intr-adevar n-are treaba cu mine si tata..in schimb mi-a ramas mintea la father's eyes-eric clapton..pana si tata ar putea dansa pe melodia aia...vedem noi.poate are si formatia o idee si ceva in repertoriu..

elena_v_
03.08.2010, 10:54:53
Tocmai am auzit ca exista si dansul miresei cu tatal/:)..cand are loc acest dans..aveti vreo idee?

probabil ca are loc cand vrei tu sau dupa dansul mirilor!am auzit si eu aici pe miresici,si chiar ma gandisem sa ii fac o surpriza tatalui meu cu nunta in cer-phoenix. apropo,dansul mirilor cand are loc?eu am o melodie preferata,de multi ani pe care am vrut de la inceput la nunta mea...show me heaven dar ,de vreo 2 luni am auzit si de pasi in doi-bere gratis,in romana...cateodata as vrea sa o inlocuiec cu cea de la bere gratis,dar parca tot prima ma impresioneaza si azi

am pus intrebarea si la accesorii,dar nu mi s-a raspuns...ati vazut pe undeva vesta si lavaliera crem mai ieftina de 350-400 lei?dar de calitate,nu ca cele din dorally?

aroma_de_portocale
03.08.2010, 11:45:22
am cautat-o si eu pe youtube si intr-adevar n-are treaba cu mine si tata..in schimb mi-a ramas mintea la father's eyes-eric clapton..pana si tata ar putea dansa pe melodia aia...vedem noi.poate are si formatia o idee si ceva in repertoriu..
vin si eu cu o propunere pt dansul miresei cu tatal....Amy Grant - Father’s Eyes...mie imi plac mult versurile:)

elena_v_
03.08.2010, 13:41:04

father's eyes e superba!!si e din genaratia taticilor nostri!ar merge de minune!dar melodii romanesti stiti?l-am da gata cu una d-asta!hehe

crissb
03.08.2010, 18:22:16
probabil ca are loc cand vrei tu sau dupa dansul mirilor!am auzit si eu aici pe miresici,si chiar ma gandisem sa ii fac o surpriza tatalui meu cu nunta in cer-phoenix. apropo,dansul mirilor cand are loc?eu am o melodie preferata,de multi ani pe care am vrut de la inceput la nunta mea...show me heaven dar ,de vreo 2 luni am auzit si de pasi in doi-bere gratis,in romana...cateodata as vrea sa o inlocuiec cu cea de la bere gratis,dar parca tot prima ma impresioneaza si azi

am pus intrebarea si la accesorii,dar nu mi s-a raspuns...ati vazut pe undeva vesta si lavaliera crem mai ieftina de 350-400 lei?dar de calitate,nu ca cele din dorally?
al meu sot si-a luat vesta si lavaliera crem de la targ dar am vazut si la galeriile Ciote ( la parter pe partea stg- ) amandoua in jur de 150. Noi ne uitam in ultima luna dupa lavaliera grena dar pana la urma a ramas cu cea crem.
Ti-as da lavaliera si cravata sotului meu numai ca este marime mica.

Gabi_Mihaela
03.08.2010, 22:02:38

Pai dansul mirilor e la inceput, cu el se deschide seara.Cand consideri ca a venit suficienta lume, se poate incepe cu dansul mirilor!Eu cred ca am sa-l invit pe tatal meu imediat dupa.Si citeam undeva pe net o chestie draguta..dar trebuie stabilit clar dinainte daca ne apucam de asa ceva: Dupa ce mirele si mireasa au dansat (aproximativ 2 minute este suficient), tatal miresei va prelua mireasa si va dansa cu ea. Muzica poate fi schimbata, pentru a se potrivi cu schimbarea partenerilor de dans. Mirele isi „lasa" mireasa in mainile tatalui ei si o invita pe mama miresei la dans. Dupa ceva timp, tatal mirelui cere voie tatalui miresei sa danseze cu aceasta. Apoi, tatal miresei cere voie mirelui sa danseze cu sotia sa, urmand ca mirele sa ceara mamei sale sa danseze. Apoi, cuscrii schimba partenerii intre ei. Domnisorul de onoare va cere si el miresei sa danseze, iar mirele va face acelasi lucru cu domnisoara de onoare. Pentru a completa traditia dansului de nunta, toti invitatii sunt asteptati sa se alature lor pe ringul de dans.

alipety
04.08.2010, 01:01:30
Pai dansul mirilor e la inceput, cu el se deschide seara.Cand consideri ca a venit suficienta lume, se poate incepe cu dansul mirilor!Eu cred ca am sa-l invit pe tatal meu imediat dupa.Si citeam undeva pe net o chestie draguta..dar trebuie stabilit clar dinainte daca ne apucam de asa ceva: Dupa ce mirele si mireasa au dansat (aproximativ 2 minute este suficient), tatal miresei va prelua mireasa si va dansa cu ea. Muzica poate fi schimbata, pentru a se potrivi cu schimbarea partenerilor de dans. Mirele isi „lasa" mireasa in mainile tatalui ei si o invita pe mama miresei la dans. Dupa ceva timp, tatal mirelui cere voie tatalui miresei sa danseze cu aceasta. Apoi, tatal miresei cere voie mirelui sa danseze cu sotia sa, urmand ca mirele sa ceara mamei sale sa danseze. Apoi, cuscrii schimba partenerii intre ei. Domnisorul de onoare va cere si el miresei sa danseze, iar mirele va face acelasi lucru cu domnisoara de onoare. Pentru a completa traditia dansului de nunta, toti invitatii sunt asteptati sa se alature lor pe ringul de dans.
suna bine , dar ce te faci daca ai un socru anti-dans si anti-muzica ?! :D
al meu socru a fugit toata noaptea de fotograf, cameraman, solista si ring de dans =))
am dansat cu tata pe cateva melodii de populara (nu retin exact), ca l-am invitat eu pe la ora 2 la dans. dar solista a vorbit asa frumos despre relatia tata-fiica si ne-a introdus teatral pe ringul de dans, fara sa discut in prealabil despre acest moment, ca sa fim in centrul atentiei.
cred ca stiu cel mai bine cei din formatie cum sa procedeze si ce melodie sa puna la dansul miresei cu tatal ei.:)>-

karinakty
04.08.2010, 15:51:37
suna bine , dar ce te faci daca ai un socru anti-dans si anti-muzica ?! :D
al meu socru a fugit toata noaptea de fotograf, cameraman, solista si ring de dans =))
am dansat cu tata pe cateva melodii de populara (nu retin exact), ca l-am invitat eu pe la ora 2 la dans. dar solista a vorbit asa frumos despre relatia tata-fiica si ne-a introdus teatral pe ringul de dans, fara sa discut in prealabil despre acest moment, ca sa fim in centrul atentiei.
cred ca stiu cel mai bine cei din formatie cum sa procedeze si ce melodie sa puna la dansul miresei cu tatal ei.:)>-
frumoase pozici!!!

elena_v_
04.08.2010, 16:11:35
al meu sot si-a luat vesta si lavaliera crem de la targ dar am vazut si la galeriile Ciote ( la parter pe partea stg- ) amandoua in jur de 150. Noi ne uitam in ultima luna dupa lavaliera grena dar pana la urma a ramas cu cea crem.
Ti-as da lavaliera si cravata sotului meu numai ca este marime mica.

pe grena am vazut in doraly acum o saptamana...cat de mica e marimea?cam cum arata sotul tau?al meu are 1,83/72 kg ,slab dar foarte lat in umeri...ca sa-ti faci o idee: ii vine bine la gat o camasa 43 da foarte larga in rest...si scurta la maneci...foarte greu isi gaseste camasi...ultima oara si-a gasit cambrata destul de lunga la maneci ,la house of art

elena_v_
04.08.2010, 16:13:35
da,cred ca e super frumos si emotionant pentru toti!dar cam greut pentru neamurile noastre si pentru noi ca suntem mai zapaciti

crissb
04.08.2010, 19:05:29
pe grena am vazut in doraly acum o saptamana...cat de mica e marimea?cam cum arata sotul tau?al meu are 1,83/72 kg ,slab dar foarte lat in umeri...ca sa-ti faci o idee: ii vine bine la gat o camasa 43 da foarte larga in rest...si scurta la maneci...foarte greu isi gaseste camasi...ultima oara si-a gasit cambrata destul de lunga la maneci ,la house of art
Sotul meu este si mai slab, are 174 si 60 kg.:) vesta este marimea S iar costumul a fost marimea 42 parca.

elena_v_
06.08.2010, 10:20:09
Sotul meu este si mai slab, are 174 si 60 kg.:) vesta este marimea S iar costumul a fost marimea 42 parca.

mersi,mai vedem ce facem in privinta asta...am impresia ca S e cam scurta pentru el,mersi,esti draguta,tinem legatura>:D<

GabrielaMacovei
06.08.2010, 14:26:55
Cine mai are nunta in Constanta ?
Buna ,si eu am nunta pe 4 septembrie la hotel ambasador mamaia.Daca poti sa imi dai niste sfaturi in legatura cu ornamentele florale si aranjamentul de scaune si mese ti-as fi recunoscatoare,muncesc f mult si nu am timpul necesar sa ma plimb prin oras sa vad tot.

babyjoanna
07.08.2010, 20:42:24
fetelor....la biserica trebuie sa aduc ceva...io stiu ...gen piscoturi?....stiu de bomboane....altceva?...help pls

D_aka
07.08.2010, 20:57:39
fetelor....la biserica trebuie sa aduc ceva...io stiu ...gen piscoturi?....stiu de bomboane....altceva?...help pls

depinde de biserica.... ar trebui sa fii pregatita cu vin, 2 piscoturi sau o felie de cozonac (mai tari) si bomboanele pe care le-ai mentionat.

elena_v_
08.08.2010, 12:32:39
depinde de biserica.... ar trebui sa fii pregatita cu vin, 2 piscoturi sau o felie de cozonac (mai tari) si bomboanele pe care le-ai mentionat.

cred ca la nunta mea,nasa va aduce bomboanele!mersi ca mi-ati adus si mie aminte de piscoturi si vin

D_aka
08.08.2010, 13:17:08
cred ca la nunta mea,nasa va aduce bomboanele!mersi ca mi-ati adus si mie aminte de piscoturi si vin

npc!
da, cica obiceiul zice ca nasa sa aduca bomboanele... dar preventiv... mai bine ai 2 randuri de bomboane decat nici unul! cel putin asa am facut eu... decat sa stau sa o intreb dc a adus bomboanele, cum vinul si piscoturile erau la mine, am pus si bomboanele in acelasi cosulet pt biserica. si nu a fost rau deloc... am avut 2 tipuri de bomboane in felul asta, unele de cioco care s-au servit din cutii si celelalte din cosulet, dropsuri, pe care le-am aruncat pe unde s-a putut!

babyjoanna
08.08.2010, 14:08:44
am inteles....deci:piscoturi ,vin si bombonele.......multam fetele:*

vildan
10.08.2010, 11:12:02
Buna ,si eu am nunta pe 4 septembrie la hotel ambasador mamaia.Daca poti sa imi dai niste sfaturi in legatura cu ornamentele florale si aranjamentul de scaune si mese ti-as fi recunoscatoare,muncesc f mult si nu am timpul necesar sa ma plimb prin oras sa vad tot.
nunta mea a trecut......of......prea repede,dar a fost de vis.noi am stabilit data cu o luna inainte,pentru ca soul meu a intampinat probleme cu actele,este din turcia ,si ne-am grabit putin si di alte motive:">.pot sa iti spun ca totul a fost organizat de dna.dana,sefa de restaurant,inclusiv decoratiuile,pt.ca si noi la fel nu am avuttimp,noi i-am spus doar culoare care o vrem si cand am intrat in restaurant.....wau....minunat.am prit felicitari de la toti invitatii pt organizare.mancarea,servirea au fost de nota 100....si seriozotatea la fel.voi reveni cu poze cand le voi primi si ne intoarcem din luna de miere:*.vezi ca sunt 2 sefe la restaurant ....

aroma_de_portocale
10.08.2010, 12:53:38
Casa de piatra Andreea_Elena_88 (http://www.miresici.ro/member.php?u=40677) ...am vazut ca ai avut starea civila...Multa fericire, sanatate si dragoste va doresc...>:D<

P.S. Ati fost superbi:D

dreya_Elle
11.08.2010, 11:20:49
Casa de piatra Andreea_Elena_88 (http://www.miresici.ro/member.php?u=40677) ...am vazut ca ai avut starea civila...Multa fericire, sanatate si dragoste va doresc...>:D<

P.S. Ati fost superbi:D
multumesc!!! a fost foarte frumos!

crisiftene86
11.08.2010, 12:01:54
<:-P
multumesc!!! a fost foarte frumos!

fff frumosi , felicitari=D><:-P;;)

dreya_Elle
11.08.2010, 12:16:11
<:-P

fff frumosi , felicitari=D><:-P;;)
multumim frumi!
rochita ti-ai luat-o? pt civila?;))

crisiftene86
11.08.2010, 12:46:38
multumim frumi!
rochita ti-ai luat-o? pt civila?;))

aproximativ...
e in lucru la croitoreasa...luni este gata;;)

elena_v_
13.08.2010, 09:53:56
buna,eu mai am vreo 20 zile si m-am uitat pe lista de cheltuieli pe care le-am inceput de pe 25 sept 2009(cand am arvunit localul) si vad cheltuiti 90 milioane pana acum.am avut arvunele mici(500 lei restaurantul,400 lei fotograful,200 lei cameramanul ,500 formatia,deci dupa nunta vom avea mai mult de plata).bautura n-am trecut-o pe lista deorece e cumparata de parintii nostri(pana acum au cheltuit 1200 lei,dar mai au de luat sampanie,vin,alte bauturi pentru maxim 130 persoane)
mai avem de cumparat -hainele pentru mire(pentru cununia civila si cea bericeasca)
-buchetele pt mireasa si nasa
-cadoul pt nasi
-ornamentele pt local+flori
-pahare miri si nasi
-tortul
-ploconul pt nasi adica:tort mic,sticla vin,tava inox(deoarece socrii mari nu s-au implicat in sensul asta,cum ar fi traditia)
si mai avem 2 coafuri,machiaje,manichiura,pedichiuri si alte asemenea servicii
nasii ne platesc lumanarile ,voalul,esarfa pt legatoare
sper ca v-ati facut o idee despre cheltuieli...pentru noi abia acum incepe stresul pe tema asta,pana acum le-am laut pe rand,din sept anul trecut si nu ni s-a parut greu

crisiftene86
13.08.2010, 10:08:41
buna,eu mai am vreo 20 zile si m-am uitat pe lista de cheltuieli pe care le-am inceput de pe 25 sept 2009(cand am arvunit localul) si vad cheltuiti 90 milioane pana acum.am avut arvunele mici(500 lei restaurantul,400 lei fotograful,200 lei cameramanul ,500 formatia,deci dupa nunta vom avea mai mult de plata).bautura n-am trecut-o pe lista deorece e cumparata de parintii nostri(pana acum au cheltuit 1200 lei,dar mai au de luat sampanie,vin,alte bauturi pentru maxim 130 persoane)
mai avem de cumparat -hainele pentru mire(pentru cununia civila si cea bericeasca)
-buchetele pt mireasa si nasa
-cadoul pt nasi
-ornamentele pt local+flori
-pahare miri si nasi
-tortul
-ploconul pt nasi adica:tort mic,sticla vin,tava inox(deoarece socrii mari nu s-au implicat in sensul asta,cum ar fi traditia)
si mai avem 2 coafuri,machiaje,manichiura,pedichiuri si alte asemenea servicii
nasii ne platesc lumanarile ,voalul,esarfa pt legatoare
sper ca v-ati facut o idee despre cheltuieli...pentru noi abia acum incepe stresul pe tema asta,pana acum le-am laut pe rand,din sept anul trecut si nu ni s-a parut greu

si noi tot asa am inceput de anul trecut cu chelt...cred k pana in acest moment am chelt in jur de 20.000 RON...
si mai avem de achit:
-bautura ( o parte , vin,suc,apa,sampanie);
-decoratiuni;
-formatie;
-cameraman;
-preg aks la mireasa, stiti , mancare, dulciuri, bautura;
-plus alte marunisuri si cafea , alune, lapte , fructe si alte chest ptr rest;

o gramada mai sunt si cred k o sa mai chelt ceva...dar scapam k bautura o achit dupa nunta...k altfel am fi pus-o...:-$

elena_v_
13.08.2010, 10:19:07
si noi tot asa am inceput de anul trecut cu chelt...cred k pana in acest moment am chelt in jur de 20.000 RON...
si mai avem de achit:
-bautura ( o parte , vin,suc,apa,sampanie);
-decoratiuni;
-formatie;
-cameraman;
-preg aks la mireasa, stiti , mancare, dulciuri, bautura;
-plus alte marunisuri si cafea , alune, lapte , fructe si alte chest ptr rest;

o gramada mai sunt si cred k o sa mai chelt ceva...dar scapam k bautura o achit dupa nunta...k altfel am fi pus-o...:-$
da,normal ca si eu am de achitat decoratiunile,formatia,cameramanul,fotograful dar dupa nunta si mai avem ,cum spui si tu,o groaza de pregatiri pt acasa si pentru local
e bine ca achitati bautura dupa nunta,noi o cumparam din hipermarketuri inainte de nunta...aaa si mai am de dat o petrecere dupa nunta,aici,in delta ca socrii au invitat turistii :-p...am dat comanda deja pt bautura pentru petrecerea asta...100 litri vin de butuc(din moldova),20 litri palinca din maramures...ca vor socrii bauturi naturale ca 'acesti invitati numai asa ceva beau'dupa spusele socrilor mei,care mai vor sa se laude si sane ajute,bagandu-ne la cheltuieli mari...palinca asta e mai scumpa decat whisky iar vinul are acelasi pret ca-n magazine si vom ramane cu o mare cantitate(imaginati-va 100 litri vin de butuc pentru vreo 40 persoane)!!probabil vor sa aiba ce bea la iarna ca le cam place vinul asta...din fericire,parintii mei sunt oameni foarte sufletisti si nu ne baga la astfel de cheltuieli ,ba chiar ne platesc jumatate din bautura,fructe,dulciuri de la localMARE GRIJA CU IMPLICAREA SOCRILOR,CA NOI REGRETAM DE MULT CA NU VOR FI DOAR NISTE SIMPLI INVITATI...tare ma tem ca ne vom imprumuta din banca sa le platim fitzele ... ma refer doar la ai mei SOCRII MARI)

elena_v_
13.08.2010, 19:56:02
dragutelor,ce cantitate de dulciuri(prajiturele,fursecuri etc)se pun pe mese pt 100 de persoane?voi cum ati facut?si cam ce cantitate de alune,covrigei ,salatini ?ca eu habar n-am cum se calculeaza...voi ati pus si cozonac la restaurant?

dreya_Elle
13.08.2010, 20:33:04
dragutelor,ce cantitate de dulciuri(prajiturele,fursecuri etc)se pun pe mese pt 100 de persoane?voi cum ati facut?si cam ce cantitate de alune,covrigei ,salatini ?ca eu habar n-am cum se calculeaza...voi ati pus si cozonac la restaurant?
noi avem incluse in meniu mitzondelele ...cozonac nu avem
:)

lam
13.08.2010, 22:08:38
fetelor am nevoie si eu f f urgent de un accesoriu de par ca acesta din poza, daca ati vazut printr-un magazin asa ceva va rog spuneti-mi k sa nu iau toata cta la picior k sunt in criza de timp:D ... masik :*:*:*

lam
13.08.2010, 22:24:47
va pun si listuta mea de cheltuieli :D pt o nunta de 250 pers

Petrecerea :

Inchiriere sala: 250 pers x 140 ron/meniul = 35000 ron

Meniul: 140 ron/pers

Bautura: - whisky 20 sticle (JB) x 45 ron/sticla = 900 ron
vodka 4 sticle (Finlandia) x 40 ron/sticla = 160 ron

Angelli 7 sticle x 11 ron/sticla = 77 ron

Campari 5 sticle x 30 ron/sticla = 150 ron

Racoritoare: inca nu am luat

Apa minerala inca nu am luat

Vin inca nu l-am luat

Personalul restaurantului 13 ospatari x 200 ron = 2600
4 bucatari x 200 ron = 800
1 sef de sala x 200 = 200 => 3600 ron

Tortul miresei: cu aproximatie am pus 20 kg x 45 ron/kg = 900 ron

Fructe: aprox 500 ron

Decoratiuni: apox 3000 ron (ce includ aranjament biserik, aranjament restaurant, buchetele nasa+ mireasa, lumanariile, aranjament masini,8 concarde naturale)

Servicii :

Fotograf/ cameraman : 2500 ron (avans 300 ron)

DJ/Formatie: 6000 ron ( avans 1000 ron)

Limuzina (mercedes clasa s) 800 ron

Flori:
Cocarde artificiale nu le-am luat

Bratari pt fetite nu le-am luat

Alte aranjamente tull pt acasa
Covor rosu (mocheta ) 10 m
baloane

Materiale imprimate:

Invitatii 280 x 1.6 ron = 448

Carduri asezare 130 x 1.1 = 143 ron

Marturii: 130 x 1.1 ron = 143 ron

Cheltuieli de expeditie 50ron

Taxe ceremonii si cadouri:
Acte medicale : 0
Taxe cununie civila nu stim
Taxe ceremonie religioasa 0
Verighete nu stim
Cadouri nasi nu le-am luat

cam atata avem deocamdata pe lista dar mai sunt o gramadaaa :-SS, dar intr-un an si 17 zile pana la nunta reusim noi sa le luam pe toate :)>- ...

:*:*:*

vasy_in_lov3
14.08.2010, 21:54:34
fetelor am nevoie si eu f f urgent de un accesoriu de par ca acesta din poza, daca ati vazut printr-un magazin asa ceva va rog spuneti-mi k sa nu iau toata cta la picior k sunt in criza de timp:D ... masik :*:*:*

zilele trecute am vazut ceva asemanator in doraly ...mergi si cauta acolo poate gasesti

elena_v_
15.08.2010, 08:35:31
zilele trecute am vazut ceva asemanator in doraly ...mergi si cauta acolo poate gasesti

pentru cei interesati,ballentines 700 ml la 42,5 lei la metro!super oferta asta,mai ales ca au si 11 sticle plus una gratis!
scuze ca raspuns la mesajul tau fara legatura ,dar cred ca e o problema cu site-ul ca nu ma lasa sa raspuns la subiect..

dvdruxandra
15.08.2010, 16:12:00
fetele care ma ajuta si pe mine va rog cu o lista cat mai detaliata pt. nunta? ....eu nu mai am lista mea de la nunta si asa as putea ajuta o mirtesica pe ultima suta de metri sa-si bifeze lista. multumesc anticipat

elena_v_
16.08.2010, 12:02:00
fetele care ma ajuta si pe mine va rog cu o lista cat mai detaliata pt. nunta? ....eu nu mai am lista mea de la nunta si asa as putea ajuta o mirtesica pe ultima suta de metri sa-si bifeze lista. multumesc anticipat

vin eu maine in cta si te rezolv...are si mama lista completa pt mireasa,mire,local,si altele

dreya_Elle
16.08.2010, 20:07:27
fetelor stiti firme serioase care inchiriaza masini pt nunta? >:D<

Gabi_Mihaela
17.08.2010, 17:42:25
Fetelor am si eu o intrebare.La sala, daca mie mi-au confirmat sa zicem 140 persoane, este normal sa comand doar 130, 135? (in ideea ca oricum rest pregateste "materie prima" pt inca vreo 10, 20 meniuri oricum?)

dreya_Elle
17.08.2010, 20:23:49
Fetelor am si eu o intrebare.La sala, daca mie mi-au confirmat sa zicem 140 persoane, este normal sa comand doar 130, 135? (in ideea ca oricum rest pregateste "materie prima" pt inca vreo 10, 20 meniuri oricum?)
eu zic sa dai 130....10 meniuri le fac ei lejer in plus :)

uana
18.08.2010, 07:27:34
eu zic sa dai 130....10 meniuri le fac ei lejer in plus :)

Subscriu, de fapt daca ei spun ca pot sa iti faca 20 meniuri in plus si ai 140 confirmari, eu zic sa dai 120 meniuri.
Noi am dat 140, au venit 156 sau 158 ( am si uitat ) si ne-au spus ca pot face 20 meniuri, insa cred ca puteau face si mai multe, iti dai seama ca nu scapa ei chifteaua :D

adadeea
18.08.2010, 21:59:56
Subscriu, de fapt daca ei spun ca pot sa iti faca 20 meniuri in plus si ai 140 confirmari, eu zic sa dai 120 meniuri.
Noi am dat 140, au venit 156 sau 158 ( am si uitat ) si ne-au spus ca pot face 20 meniuri, insa cred ca puteau face si mai multe, iti dai seama ca nu scapa ei chifteaua :D

cine a facut pozele la voi la nunta? sunt foarte frumoase:)

babyjoanna
20.08.2010, 13:36:21
MIRESICI........am o mare problema...nush ce sa mai fac...din 230 pers cate trebuiau sa-mi vina la nunta...abea daca imi mai vin jumate...sunt disperata...daca ma pune sa platesc la salon toate meniurile...am pus-o!!!

candilica
20.08.2010, 13:55:06
MIRESICI........am o mare problema...nush ce sa mai fac...din 230 pers cate trebuiau sa-mi vina la nunta...abea daca imi mai vin jumate...sunt disperata...daca ma pune sa platesc la salon toate meniurile...am pus-o!!!

Eu trebuia sa am 207 invitati confirmati si mi-au venit 161 si uite asa am platit 39 de meniuri de aiurea pentru ca nu mi-au venit toti! Incerca sa vorbesti cu cei de la salon sa faci comanda de mai putine meniuri!

Joliutza
20.08.2010, 14:25:49

Pai cum ati stabilit de la inceput cu restaurantul? Noua ni s-a zis ca platim minim 150 meniuri, cand le-am zis ca o sa avem cam 200 oameni. Si am fost 198 in total.
Incearca sa vorbiti de zilele astea, poate rezolvati. Succes!

babyjoanna
20.08.2010, 15:07:04
pai..knd am arvunit localu...acuma 1 an...aveam 230 de pers pe lista...acuma mai am abea 120...din cauza crizei,din cauza taierii salariilor...toti si-au gasit scuze...maine ma duc la restaurant sa-i dau vestea sefului de sala....dk n-o sa ma inteleaga sunt un om mort!!!

Summer
20.08.2010, 21:29:08
Ai vreun nr minim de meniuri la care v-ati inteles? Lista de inceput e una, noi de ex am avut vreo 180 de invitatii date, deci inseamna 350-360 de pers...si am fost 210 la final. Dar cred ca nr final de meniuri tb sa il dai cu 7-10 zile inainte. Noi si la asta am avut noroc, ca nr final l-am dat cu vreo 2 zile inainte... Sper sa se rezolve.

Ceva asemanator am avut eu ...am cumparat-o de la accessorize din city mall. E mai mica si nu la fel de incarcata, dar este f frumoasa.

Sfatul meu este sa nu pui prea multe pentru ca este cald si nu se mananca. Noi pt 210 pers am avut pe masa cam 100 gr de alune si 2 platouri mai mici, un fel de farfurii, jumatate cu paleuri si jumatate cu saleuri. (vreo 3 kg de saleuri au fost si paleuri nu stiu). Dar sincera sa fiu, desi erau f bune, au ramas 3 sferturi pe mese. Nu stiu exact pt ca nu am luat nimic inapoi. Si cu fructele la fel.... 2-3 mere, 2 banane si 1 strugure mai mare eu zic ca e suficient pt o masa de 10 pers.

dreya_Elle
20.08.2010, 22:10:54
buna fetelor!

dati-mi si mie niste idei de locatii pt sedinta foto,incerc sa evit faleza.....ce imi propuneti ?:*:*:*

aroma_de_portocale
21.08.2010, 14:55:08
pai..knd am arvunit localu...acuma 1 an...aveam 230 de pers pe lista...acuma mai am abea 120...din cauza crizei,din cauza taierii salariilor...toti si-au gasit scuze...maine ma duc la restaurant sa-i dau vestea sefului de sala....dk n-o sa ma inteleaga sunt un om mort!!!
Pe miresoiul tau il cheama Ionut? noi am primit o invitatie pe 28 la zorile...dar il stiu doar pe mire..ma gandeam ca poate e la nunta ta...:D

babyjoanna
21.08.2010, 18:54:28
Pe miresoiul tau il cheama Ionut? noi am primit o invitatie pe 28 la zorile...dar il stiu doar pe mire..ma gandeam ca poate e la nunta ta...:D

pe miresoiul meu il cheama Claudiu ...hehe..m-am uitat la pozele din semnatura ta...cred k la cealalta nunta mergeti...k sunt 3 saloane acolo:P

elena_v_
22.08.2010, 22:09:05
summer,multumesc pentru sfaturi!chiar aveam nevoie!eu am mese de cate 12 si 14 persoane,dar acum stiu cum sa le calculez.pup

elena_v_
22.08.2010, 23:30:01
in legatura cu confirmarile invitatilor...si noi am facut lista cu numarul aproximativ de invitati inainte de a cauta localul(incap maxim 160 persoane,dar voiau minim 120 persoane) dar vreau sa va spun ca intre timp,ne-am razgandit si nu i-am mai invitat pe toti cei de pe lista ci am incercat sa invitam doar persoanele apropiate,tocmai ca sa nu avem astfel de surprize cand vom suna pentru confirmari...sa nu aiba cine sa ne refuze...pana acum vreo 5 familii au spus ca nu pot veni,restu(vreo 80 persoane) au spus ca da.speram ca si cei pe care ii vom suna zilele astea sa fie alaturi de noi.daca vor confirma sub 120 ,asta e...nunta e un risc pe care ni-l asumam...noi oricum vom merge la restaurant sapt asta si vom incerca sa mai negociem in privinta problemei legate de numarul minim de invitati

amy_miha_ela
23.08.2010, 12:21:00
Gata si nunta mea...a fost totul super, ceva de vis. Am avut si lume, au dansat toata seara, au plecat pe la 6 dimineata majoritatea..mi-a placut!
O sa pun cateva poze.
Luna de miere pe sapt viitoare:*

blonda1111
23.08.2010, 12:39:47
Gata si nunta mea...a fost totul super, ceva de vis. Am avut si lume, au dansat toata seara, au plecat pe la 6 dimineata majoritatea..mi-a placut!
O sa pun cateva poze.
Luna de miere pe sapt viitoare:*
Felicitari!!!! Casa de piatra!!! SA fii fericita, iubita, implinita!!! Astept cu interes pozele :) :)

JolyDeea
23.08.2010, 12:50:11
Gata si nunta mea!! A fost totul superb! A stat lumea pana la 6, au dansat, mancare buna .. A fost totul bine. O sa pun poze mai tz . Multumesc pt sfaturile voastre:*:*
Felicitari si Casa de Piatra!:)>-
Asteptam poze:)

amy_miha_ela
23.08.2010, 12:51:29
Si pozele...facute de o colega..m-a prins numai aiurea, ba ma strambam,ba aveam ochii inchisi :))

alinacomsa
23.08.2010, 12:59:36
Si pozele...facute de o colega..m-a prins numai aiurea, ba ma strambam,ba aveam ochii inchisi :))

Casa de piatra, sa fiti fericiti!
Ati fost foarte frumosi ...:x:x:x ... sa fie intr-un ceas bun!!!>:D<>:D<>:D< Asteptam mai multe pozici ...

Buna, mi-am luat si eu rochita sambata trecuta de la Bucuresti de la Nava Bride dar trebuie un pic calcata pentru ca s-a sifonat.
Vreau sa imi recomandati un loc in acest sens si niste tarife daca aveti idee. Multumesc mult!

JolyDeea
23.08.2010, 13:04:45
Superr..f frumosi si se vede organizare buna cu momente speciale..inca o data felicitari!:)>-

Caliopeea
23.08.2010, 19:42:29

Buna Ioana,

Ce ai mai facut cu restaurantul? Ai reusit sa vorbesti pentru a miscora numarul minim de meniuri? Multa bafta si la cat mai multi invitati!!!

Summer
24.08.2010, 00:16:31
summer,multumesc pentru sfaturi!chiar aveam nevoie!eu am mese de cate 12 si 14 persoane,dar acum stiu cum sa le calculez.pup

Cu multa placere! E greu sa organizezi o nunta fara sfaturi... si eu am avut multe nelamuriri dar am avut persoane dragute in jurul meu care m-au ajutat :)

babyjoanna
24.08.2010, 15:55:53
Buna Ioana,

Ce ai mai facut cu restaurantul? Ai reusit sa vorbesti pentru a miscora numarul minim de meniuri? Multa bafta si la cat mai multi invitati!!!

Dupa cum am preconizat...domnul de la Zorile...nu ne primeste cu 120 de invitati...doar daca platim 200 de meniuri...ceea ce nu-mi pot permite...ne-a vorbit foarte urat :"cum ne permitem sa venim cu atatea persoane cand noi am facut rezervare pt 250,k ne batem joc de el,k il luam la misto,k mai bine da bani de la el decat sa ne primeasca cu asa putina lume"...etc...f urat a vb...de parca eram ultimii oameni...si am zis pas...am renuntat la restaurantul lui...m-am umflat de plans...iar duminik ne-am pus pe cautat alt restaurant....si uite cum,noi,in ultima saptamana dadeam telefoane si umblam dupa alt restaurant...am gasit intr-un final...la Marea Neagra in Mamaia...cu noroc...pt k au renuntat altii acum 1 luna...si facem in locul lor...speram sa iasa bine,fara dureri de cap.
pupici