PDA

Versiunea completa : Miresici din Constanta - discutii despre nunta

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30

alinacomsa
24.08.2010, 16:56:58
Dupa cum am preconizat...domnul de la Zorile...nu ne primeste cu 120 de invitati...doar daca platim 200 de meniuri...ceea ce nu-mi pot permite...ne-a vorbit foarte urat :"cum ne permitem sa venim cu atatea persoane cand noi am facut rezervare pt 250,k ne batem joc de el,k il luam la misto,k mai bine da bani de la el decat sa ne primeasca cu asa putina lume"...etc...f urat a vb...de parca eram ultimii oameni...si am zis pas...am renuntat la restaurantul lui...m-am umflat de plans...iar duminik ne-am pus pe cautat alt restaurant....si uite cum,noi,in ultima saptamana dadeam telefoane si umblam dupa alt restaurant...am gasit intr-un final...la Marea Neagra in Mamaia...cu noroc...pt k au renuntat altii acum 1 luna...si facem in locul lor...speram sa iasa bine,fara dureri de cap.
pupici

Ce urat din partea lor ... bine ca ati gasit totusi alt restaurant, asta e ceea ce conteaza, nu te mai gandi la ceea ce a fost ... sigur o sa iaveti o nunta frumoasa!!!:*:*:*

blonda1111
24.08.2010, 20:32:38
Dupa cum am preconizat...domnul de la Zorile...nu ne primeste cu 120 de invitati...doar daca platim 200 de meniuri...ceea ce nu-mi pot permite...ne-a vorbit foarte urat :"cum ne permitem sa venim cu atatea persoane cand noi am facut rezervare pt 250,k ne batem joc de el,k il luam la misto,k mai bine da bani de la el decat sa ne primeasca cu asa putina lume"...etc...f urat a vb...de parca eram ultimii oameni...si am zis pas...am renuntat la restaurantul lui...m-am umflat de plans...iar duminik ne-am pus pe cautat alt restaurant....si uite cum,noi,in ultima saptamana dadeam telefoane si umblam dupa alt restaurant...am gasit intr-un final...la Marea Neagra in Mamaia...cu noroc...pt k au renuntat altii acum 1 luna...si facem in locul lor...speram sa iasa bine,fara dureri de cap.
pupici
Foarte urat din partea lui! urat ca s-a intamplat asa. Bine ca ati gasit totusi restaurant intr-un asa timp scurt.

elena_steliana18
24.08.2010, 20:44:23
pupici
sincer imi pare rau! si viitorii nostri fini au patit la fel cand ammers acolo la sf anului trecut sa se intereseze pt 2011!adik pt cel mai mic rest ii obliga sa aibe nimin 150 de pers! nu conta daca lor ve veneau 50 sau 100! tb sa plateasca 150 de meniuri! si a vb foarte urat cu noi! k pana in 2011 mai e k el inca nu a incpeut sa ia nunti pt atunci k o fi k o imparti! el cred ca nu isi da seama k prin persoanele care ii intra in restaurant isi face reclama! inca o data imi pare rau pt ce ai patit si ma bucur k ai gasit in alta parte!

alipety
24.08.2010, 20:49:12
foarte urat ca se intampla asa ceva la acest restaurant. si cand ma gandesc ca acum vreo 2-3 ani era nebunie, nu se gaseau locuri, era rezervat cu 2 ani inainte....nu inteleg deloc tactica adoptata de patron (:|[-X

ma bucur babyjoanna ca ai gasit altceva, cu numai o saptamana inainte de nunta. mult succes si sa aveti noroc cu noul restaurant! o nunta frumoasa !

Joliutza
25.08.2010, 08:08:58
pupici

Offf prin ce ati trecut... bine ca ati gasit in alta parte. Sa ai o nunta asa cum ti-o doresti!

blonda1111
25.08.2010, 08:22:13
eu va admir mult pentru curajul care l-ati avut sa spuneti pas cu numai o saptamana inainte de nunta. bravo! si inca odata urat din partea restaurantului ca au procedat asa.

D_aka
25.08.2010, 09:14:17
pupici

nu-ti face probleme, la marea neagra a avut nunta o verisoara a sotului meu si a fost multumita de prestatia restaurantului... poate mai bine asa...... iar individu' de la zorile sa se spele pe cap cu restaurantul lui de 2 lei... mie nu mi-a placut niciodata de el, de aia cand am ales restaurant pt nunta, zorile a sarit din schema din prima..... in plus se pare ca nici nu e prea igienic... anu' trecut sau acu 2 ani (nu mai stiu sigur fiindca a trecut timpul prea repede pt mine cu nunta asta, dar oricum era in perioada de pregatire a nuntii) o colega a fost nasa acolo si s-au ales tot restaurantul cu toxiinfectie alimentara... saraca de ea a tras 2 saptamani (si avea si copil mic care bineinteles ca a facut si el... ca doar l-a luat la nunta ...) ... asa ca poate mai bine ca s-a intamplat asa si a trebuit sa schimbati restaurantul!

babyjoanna
25.08.2010, 11:59:36
Multumesc mult fetelor pentru incurajari...am avut mare noroc ca am gasit liber la Marea Neagra...altfel eram nevoita sa fac nunta vineri...asta e....ce a fost a fost...pentru viitoarele miresici care vor sa faca la Zorile: faceti lista cu invitati...de 1000 de ori...chiar si inainte cu 1 an jumate ...ca altfel platiti...cum ma punea pe mine!
Mai am 3 zile pana la nunta...si parca ma cuprind emotiile ;;)
Va pup pe toate si multumesc inca odata pentru mesaje >:D<

buburuza82
25.08.2010, 12:40:31
Partea proasta e ca restaurantele vor avea mai mereu clienti indiferent de cum se comporta patronul cu potentialul client. Nu stiu daca sunt cazuri de faliment a unor restaurante din cauza ca patronul si angajatii nu se comporta exemplar si nu ofera conditii optime clientilor.

elena_v_
25.08.2010, 15:29:15
Gata si nunta mea...a fost totul super, ceva de vis. Am avut si lume, au dansat toata seara, au plecat pe la 6 dimineata majoritatea..mi-a placut!
O sa pun cateva poze.
Luna de miere pe sapt viitoare:*

felicitari!!ma bucur pentru voi si va diresc casa de piatra si multa fericire!
foarte frumosi amandoi!!!

elena_v_
25.08.2010, 15:46:09
eu va admir mult pentru curajul care l-ati avut sa spuneti pas cu numai o saptamana inainte de nunta. bravo! si inca odata urat din partea restaurantului ca au procedat asa.

draguta,si eu as fi spus pas,ca doar nu puteam sa platesc inca 100 de meniuri in plus!!managementul asta e de rahat...mai ales cand dai arvuna cu 1 an inainte,multe se pot intampla pana la nunta...doar ca restaurantele nu duc lipsa de nunti,si asta e motivul pentru care te refuza in ultmul moment...vineri merg la local si confirm pt 90 de peroane,desi vin vreo 100...mie mi-au cerut minim 120 meniuri,dar una e sa platesti 20 meniuri in plus,alta e 100

elena_v_
25.08.2010, 15:47:59
nu-ti face probleme, la marea neagra a avut nunta o verisoara a sotului meu si a fost multumita de prestatia restaurantului... poate mai bine asa...... iar individu' de la zorile sa se spele pe cap cu restaurantul lui de 2 lei... mie nu mi-a placut niciodata de el, de aia cand am ales restaurant pt nunta, zorile a sarit din schema din prima..... in plus se pare ca nici nu e prea igienic... anu' trecut sau acu 2 ani (nu mai stiu sigur fiindca a trecut timpul prea repede pt mine cu nunta asta, dar oricum era in perioada de pregatire a nuntii) o colega a fost nasa acolo si s-au ales tot restaurantul cu toxiinfectie alimentara... saraca de ea a tras 2 saptamani (si avea si copil mic care bineinteles ca a facut si el... ca doar l-a luat la nunta ...) ... asa ca poate mai bine ca s-a intamplat asa si a trebuit sa schimbati restaurantul!

asta cu toxinfectia alimentara cred ca s-a intamplat si-n alte restaurante..e nasol tare

amy_miha_ela
27.08.2010, 23:35:23
Am facut rost de cateva poze de la sedinta foto de dupa nunta facute de verisoara mea( ca am luat-o si pe ea). Cele de la fotograf in vreo 2 saptamani, abia asteptam sa le vedem..
Si cu luna de miere am rezolvat - plecam in Venetia pe 12.. Si apoi gata...la munca.

Babyjoanna- ma bucur mult ca s-a rezolvat , o sa fie totul bine ..si CASA DE PIATRA!

http://picasaweb.google.com/amymihaela/SedintaFoto#

Joliutza
28.08.2010, 09:04:19
Am facut rost de cateva poze de la sedinta foto de dupa nunta facute de verisoara mea( ca am luat-o si pe ea). Cele de la fotograf in vreo 2 saptamani, abia asteptam sa le vedem..
Si cu luna de miere am rezolvat - plecam in Venetia pe 12.. Si apoi gata...la munca.

Babyjoanna- ma bucur mult ca s-a rezolvat , o sa fie totul bine ..si CASA DE PIATRA!

Foarte frumos... asteptam si pozele de la fotograf.

elena_v_
28.08.2010, 09:51:16

foarte frumoase!priceputa verisoara ta! interesanta sedinta foto,abia astept sa vad pozele de la fotograf!

arsenya
28.08.2010, 20:42:35
eu vin sa zic bravo pt miha. am fost printre invitati si a avut o nunta f reusita! felicitari :*

crisstallus_cris
29.08.2010, 14:28:39

Ai fost o miresica superba !Casa de piatra si sa fiti fericiti!

dreya_Elle
31.08.2010, 13:26:37
a trecut si minunata noastra nunta !!! a fost ffff frumos ! va pun cateva poze de la prieteni;))

http://picasaweb.google.com/andreea.virgil/NuntaNoastraMinunataPozeNeprof#

crissb
31.08.2010, 14:53:08
a trecut si minunata noastra nunta !!! a fost ffff frumos ! va pun cateva poze de la prieteni;))

Ai fost foarte frumoasa. Felicitari si Casa de piatra!

Luciana_85
31.08.2010, 15:54:09

Casa de piatra si multa fericire!

elena_v_
31.08.2010, 16:36:38

felicitari!!ma bucur ca a fost minunat!sa fiti sanatosi si fericiti!imi place mult ce vad in poze!1ai fost foarte frumoasa!si tu si rochia si buchetul!

Gabi_Mihaela
01.09.2010, 00:00:34
Salutari din luna de miere :)) .. A fost..dar s-a terminat..nunta noastra muuuuuult programata si discutata ;))
A inceput cu slujba religioasa pe un ponton in Eforie Nord la care am fost insotiti de un vant fantastic :)) ..Am ajuns la sala apoi unde am fost anuntati in timp ce intram pe poarta ca nu au respectat schema cu aranjamentul meselor dat de noi, astfel ca toate cardurile de masa la care am lucrat cu manuta mea timp de 2 luni (design, taiat, pliat) au fost aruncate la cos(nu mai aveam timp sa refacem lista , sa rearanjam pt ca toti invitatii erau deja la usa)-bineinteles ca s-a creat o zapaceala mai apoi pt ca toti se invarteau nestiind unde sa se aseze :( In timp ce asteptam ca ospatarii sa umple paharele cu sampanie sa putem intra, doua fatuce fortoase s-au apucat de capul lor sa puna cocardele invitatilor in parcarea restaurantului..si cum nu ar fi destul, florile au fost amestecate astfel ca degeaba am dat comanda de flori naturale deosebite pt parinti, frati, surori: nasul nu a avut floare pana la vreo 11 noaptea, fratele meu pana pe la 12 iar mirele deloc! Am intrat, am tras o portie de plans pe la colturi pt ca deja mi se parea ca s-a ruinat toata munca mea de luni de zile, cand a venit sefa de sala sa-mi spuna ca cei de la aida nu mi-au pus si artificiile pt tort.Am bodoganit, ne-am stresat... l-am flambat. Asta sa zicem ca a trecut dar ce te faci cand vine tortul si te intreaba lumea unde-i figurina mult laudata(2 luni am stat pe e-bay s-o iau)...pam pam..Tortul venise dar figurina nu era la loc de cinste . Intreband pe tanti de la sala cica...s-a pierdut...ori nu au primit-o de la noi..nu era f sigura. Dimineata dupa ce am numarat banutii toti asteptau sa le platim..formatie, fotograf, restaurant.Surpriza a fost de la restaurant care ne-au pus in carca 10 meniuri(noi am comandat 110, ei sustineau ca 125 si ne-au venit 115) si cica tre sa dam bacsis la personal 150 lei de caciula.Ei atunci mi s-a pus pata. Dupa cate mi-au facut mai aveau tupeul sa ceara si bacsis 150 lei ! Cearta de rigoare, somnul de o ora..si uite asa s-a facut duminica, dupa NUNTA! Detalii surprinse in poze urmeaza sa postez in zilele ce vin.8-} Un lucru e cert! Alta nunta nu mai fac :))

D_aka
01.09.2010, 02:28:06
Salutari din luna de miere :)) .. A fost..dar s-a terminat..nunta noastra muuuuuult programata si discutata ;))
A inceput cu slujba religioasa pe un ponton in Eforie Nord la care am fost insotiti de un vant fantastic :)) ..Am ajuns la sala apoi unde am fost anuntati in timp ce intram pe poarta ca nu au respectat schema cu aranjamentul meselor dat de noi, astfel ca toate cardurile de masa la care am lucrat cu manuta mea timp de 2 luni (design, taiat, pliat) au fost aruncate la cos(nu mai aveam timp sa refacem lista , sa rearanjam pt ca toti invitatii erau deja la usa)-bineinteles ca s-a creat o zapaceala mai apoi pt ca toti se invarteau nestiind unde sa se aseze :( In timp ce asteptam ca ospatarii sa umple paharele cu sampanie sa putem intra, doua fatuce fortoase s-au apucat de capul lor sa puna cocardele invitatilor in parcarea restaurantului..si cum nu ar fi destul, florile au fost amestecate astfel ca degeaba am dat comanda de flori naturale deosebite pt parinti, frati, surori: nasul nu a avut floare pana la vreo 11 noaptea, fratele meu pana pe la 12 iar mirele deloc! Am intrat, am tras o portie de plans pe la colturi pt ca deja mi se parea ca s-a ruinat toata munca mea de luni de zile, cand a venit sefa de sala sa-mi spuna ca cei de la aida nu mi-au pus si artificiile pt tort.Am bodoganit, ne-am stresat... l-am flambat. Asta sa zicem ca a trecut dar ce te faci cand vine tortul si te intreaba lumea unde-i figurina mult laudata(2 luni am stat pe e-bay s-o iau)...pam pam..Tortul venise dar figurina nu era la loc de cinste . Intreband pe tanti de la sala cica...s-a pierdut...ori nu au primit-o de la noi..nu era f sigura. Dimineata dupa ce am numarat banutii toti asteptau sa le platim..formatie, fotograf, restaurant.Surpriza a fost de la restaurant care ne-au pus in carca 10 meniuri(noi am comandat 110, ei sustineau ca 125 si ne-au venit 115) si cica tre sa dam bacsis la personal 150 lei de caciula.Ei atunci mi s-a pus pata. Dupa cate mi-au facut mai aveau tupeul sa ceara si bacsis 150 lei ! Cearta de rigoare, somnul de o ora..si uite asa s-a facut duminica, dupa NUNTA! Detalii surprinse in poze urmeaza sa postez in zilele ce vin.8-} Un lucru e cert! Alta nunta nu mai fac :))

te cred!!! tu ai zis-o atat de frumos... am trait si eu ceva asemanator (d-aia nu vreau sa mai vad pozele si filmarea de la nunta cat oi trai eu! - sau cel putin 10 ani de acum incolo) si nici eu nu as mai face alta nunta... ba chiar mi-am sfatuit si colegele care urmeaza sa se marite anu viitor sa nu se streseze prea tare ca la ce tii mai mult, exact acolo se gaseste cineva sa-ti strice lucratura! felicitari ca ai trecut peste tot si toate si ca ai asemenea spirit umoristic incat sa le povestesti asa frumos! Casa de piatra !!... ca nunta trece...

alipety
01.09.2010, 08:26:30
Un lucru e cert! Alta nunta nu mai fac :))
casa de piatra! felicitari pentru nunta! imi pare rau prin ce ai trecut, dar sunt convinsa ca au fost si multe lucruri frumoase ce s-au petrecut in acea zi! bine ca ai trecut peste toate cu umor!;-)
asteptam pozele!
o luna de miere cat mai dulce!

cristina_ct
01.09.2010, 09:29:09
Casa de piatra!!

amy_miha_ela
01.09.2010, 10:22:13

Off bine k a trecut totul ...Casa de piatra !

cristina_ct
01.09.2010, 10:39:29
Off bine k a trecut totul ...Casa de piatra !
super dansul vostru,felicitari! mai ales partea cu ratusca:)))

amy_miha_ela
01.09.2010, 10:41:02
Si la noi.. M-am dus eu la coafor acolo bucuria mea ca nu am mai asteptat ca de obicei , la machiaj la fel insa nimeni nu a vrut sa ma duca si pe mine ca na' toti vor la distractie si atat asa ca m-a dus tata-socrul mic..si ma intorc acasa toate femeile nervoase agitate si toate cele...iar cand vine vremea sa ma imbrac , nu venea nimeni , toata lumea avea treaba . Asa ca m-a imbracat chiriasa mea de la bloc saraca ( ea s-a ocupat de o gramada de lucruri)..La biserica a fost frumos, aici nu comentez. Iar apoi la salon tata era neimbracat ca s-a carat dupa mine toata ziua , s-a dus sa se schimbe , socrii mari la fel, domnisoara de onoare si ea.
Si uite asa am ramas singuri sa primim invitatii si nu i cunosteam:))...mama fara tata nu poate face nimic si ma intreba intr-una :"pe astia unde i pun"... Florile am comandat rosii au venit roz...am comandat galbene au venit crem, buchetul nasei a venit total diferit de cum am zis eu, bine macar ca a iesit al meu.
Apoi cand sa ma fure...s-au apucat sa ma fure in balerini, nu m-au lasat sa imi iau pantofii ...unul mai baut ca mireasa cand se fura merge in picioarele goale :)) - i-am zis bine in picioarele goale dar carata in brate. Si mi-am facut damblaua cu satul de vacanta si m-am dat in roata dupa care mi s-a zis k e nunta nu gradinita si sa mergem in club si in club nimeni nu avea bani, pe mine nu m-au lasat sa imi iau si uite asa am iesit foarte frumos din club si ne-am intors la restaurant ..unde de declaratia ceruta de mine au uitat bineinteles iar cand m-a vazut al meu saracu asa de nervoasa s-a dus el la formatie si mi-a facut o declaratie ;;).
In rest : tortul a iesit exact cum am vrut, aranjamentul numai zic...pai n-am plans eu cand m-a luat de acasa sau la biserica dar cand am intrat in restaurant n-am mai putut... Si organizarea buna intr-un final.
Lumea a dansat non stop , au plecat pe la 6:30 majoritatea , ansamblul a dansat foarte frumos , toti au fost incantati . La dansul mirilor multi au dat in plans ca stiau ca suntem cam antitalent:)) dar le-am demonstrat ca se poate !
Si la fel si noi am platit meniuri in plus - vreo 20 dar nu am comentat nimic ca am avut foarte multe beneficii din partea lor. Iar la partea cu banii am scos cam cat am cheltuit, dar suntem multumiti ca a iesit nunta cum am vrut noi. Pacat ca oamenii din jurul nostru nu au putut respecta anumite lucruri.

JolyDeea
01.09.2010, 11:08:54
Casa de Piatra si distractie placuta in luna de miere!
Imi pare rau k ai trecut prin momente neplacute dar nu cred k e un motiv sa zici k nu ai avut nunta superba la care ai visat..pana la urma cele rele raman in urma>:D<

elena_v_
01.09.2010, 14:39:24
gabi_mihaela,felicitari inca o data,casa de piatra si multa fericire!sper totusi ca v-ati distrat,printre aceste nereguli...si eu am avut de lamurit niste surprize la local,dar le-am rezolvat foarte bine si stiu si ei ca nu le voi da un ban in plus decat daca vreau eu..oricum ,vom plati toti ospatarii si bucatarii cu cate un meniu...daca se vor comporta frumos,poate le mai dau ceva...mi-am dat seama in ultima saptamana ca n-are rost sa ma stresez din cauza atator surprize neplacute si nici nu-mi mai bat capul cu detaliile caci invitatii mei se vor distra daca vor ei,nu daca observa sau nu anumite lucruri legate de nunta mea
daca ar fi s-o iau de la capat,cu siguranta as invita doar persoanele cele mai apropiate ,fara nicio traditie si cu socrii si parinti doar cu statut de invitati!pentru ca eu am avut mai mult probleme legate de covrigeii cu susan in loc de salatini sarati!1hehehe...si ca de ce vreau pere in loc de banane=))...imaginati-va ce discutii ...preferam sa ma cert cu parintii si socrii,decat sa-i fi implicat in pregatiri

mai am putin si scap!!!!maine scoatem actele,dam o petrecere de destindere cu cele mai apropiate rude si ....Doamne ajuta!

lilici
01.09.2010, 21:06:01
fetelor, stie cineva ce preturi sunt in bulgaria la bauturi ? sucuri , apa vin, ?

ps. ii multumesc miresicii care ne-a anuntat de oferta din metro la ballantines

aroma_de_portocale
01.09.2010, 21:47:04
fetelor, stie cineva ce preturi sunt in bulgaria la bauturi ? sucuri , apa vin, ?

ps. ii multumesc miresicii care ne-a anuntat de oferta din metro la ballantines
care e oferta la metro?

lam
01.09.2010, 23:14:44
(http://www.miresici.ro/member.php?u=56766)Gabi_Mihaela (http://www.miresici.ro/member.php?u=56766)
casa de piatra si multa multa fericire, lasa deoparte micile incidente de la nunta (stiu k nu e usor si eu cred k daca as fi in locul tau nu as putea uita unele lucruri mai ales la care am pus mult suflet) sa fiti voi sanatosi fericiti si sa va iubiti mult de tot si asteptam pozicile :*:*:*
amy_miha_ela (http://www.miresici.ro/member.php?u=39041)
ai fost f f frumoasa, imi plac mult pozele tale si dansul a fost super, casa de piatra si multa fericire :*:*:*:*

babyjoanna
03.09.2010, 17:14:57
Salutare miresici...gata si nunta mea...a trecut asa repede :( parca as mai vrea odata de dragul rochiei ;))... a fost totul asa cum am planuit...nimeni nu ne-a stricat buna dispozitie :P...
cununia civila vineri pe 27 aug...multa lume si aglomeratie la starea civila,dar ne-a bagat destul de repede,cam 15 min intarziere...inauntru am stat maxim 5 min...am iesit afara...am mai stat 30 min...am baut sampanie si am facut poze...dupa care am plecat acasa unde am facut o masa mica.
nunta : pe 28 august ...la mire acasa a decurs totul cum trebuia,fara prea mare agitatie :D... la mine toata lumea ,care mai de care sa vada mireasa :)) ... am avut o stare tare relaxata...si fotografa s-a mirat...k de obicei miresele sunt cam agitate si nervoase :))dar noroc ca am avut ajutoare,si am lasat toate grijile pe seama lor :D...m-a imbracat domnisoara de onoare, m-a machiat nasa( artificial,k doar eram machiata deja ) , a venit mirele,mi-a dat buchetu,mi-a pus cerceii si bratara,bani la pantof...si in brate cu mine :)) ... turta a rupt-o nasa deasupra capului meu ... hora miresei si florile puse in piept in strada...dupa care am plecat la biserica...toate bune si aici...nici un incident :P
La restaurant seara, la Marea Neagra in Mamaia, a venit cam toata lumea la care ne asteptam...mesele pretatite, florile de pe mese erau la locul lor, tortul in frigider , formatia pregatita , ce sa mai...toate bune si frumoase...si asa au fost pana la 5 dimineata...am dansat pana am facut basici in talpa...iar lumea s-a simtit extraordinar..
Nota 20 pentru formatia Solaris...care a cantat non-stop...fara nici o pauza...lucru admirat de toata lumea.Au meritat toti banii si le-as fi dat si mai mult daca cereau.O recomand cu inima deschisa.
Si cam atat...a trecut ...a fost frumos...si as mai vrea ;))
Va pup si sper ca toate viitoarele miresici sa aiba o nunta asa frumoasa ca a mea si fara incidente care sa va umbreasca seara!
atasez cateva poze de la prieteni.

Caliopeea
03.09.2010, 18:56:51
Salutare miresici...gata si nunta mea...a trecut asa repede :( parca as mai vrea odata de dragul rochiei ;))... a fost totul asa cum am planuit...nimeni nu ne-a stricat buna dispozitie :P...
cununia civila vineri pe 27 aug...multa lume si aglomeratie la starea civila,dar ne-a bagat destul de repede,cam 15 min intarziere...inauntru am stat maxim 5 min...am iesit afara...am mai stat 30 min...am baut sampanie si am facut poze...dupa care am plecat acasa unde am facut o masa mica.
nunta : pe 28 august ...la mire acasa a decurs totul cum trebuia,fara prea mare agitatie :D... la mine toata lumea ,care mai de care sa vada mireasa :)) ... am avut o stare tare relaxata...si fotografa s-a mirat...k de obicei miresele sunt cam agitate si nervoase :))dar noroc ca am avut ajutoare,si am lasat toate grijile pe seama lor :D...m-a imbracat domnisoara de onoare, m-a machiat nasa( artificial,k doar eram machiata deja ) , a venit mirele,mi-a dat buchetu,mi-a pus cerceii si bratara,bani la pantof...si in brate cu mine :)) ... turta a rupt-o nasa deasupra capului meu ... hora miresei si florile puse in piept in strada...dupa care am plecat la biserica...toate bune si aici...nici un incident :P
Va pup si sper ca toate viitoarele miresici sa aiba o nunta asa frumoasa ca a mea si fara incidente care sa va umbreasca seara!

Felicitari si Casa de Piatra! :) Ma bucur nespus ca totul a iesit bine!!! :)

lam
03.09.2010, 19:54:14
La restaurant seara, la Marea Neagra in Mamaia, a venit cam toata lumea la care ne asteptam...mesele pretatite, florile de pe mese erau la locul lor, tortul in frigider , formatia pregatita , ce sa mai...toate bune si frumoase...si asa au fost pana la 5 dimineata...am dansat pana am facut basici in talpa...iar lumea s-a simtit extraordinar..
Nota 20 pentru formatia Solaris...care a cantat non-stop...fara nici o pauza...lucru admirat de toata lumea.Au meritat toti banii si le-as fi dat si mai mult daca cereau.O recomand cu inima deschisa.

si eu am fost pe 28 august la o nunta la marea neagra in salonul mic, niste prieteni au incurcat saloanele si cred k au venit la voi k a intrebat unul dintre ei unde este ciprian cu adina mirii si cineva de acoolo le-a spus k nu asa se numesc mirii acestia sunt ioana si mihai =)), daca nu am mai ras ... te-am zarit si eu asa putin knd iesisei afara ai avut multicica lume si se auzea din salonul mic ce distractie a fost la nunta ta, au cantat cei din formatie nu jucarie ... felicitari si CASA DE PIATRA!! :*:*:*:*

dreya_Elle
03.09.2010, 19:58:42

felicitari!

ati fost tare frumusei ;))

nikoletta
03.09.2010, 22:46:39
CASA DE PIATRA! felicitari pentru nunta reusita! ce bine e cand totul se termina cu bine.
ps. noi le-am dat la formatie dimineata mai multi bani, tocmai pentru ca am fost super multumiti!

nikoletta
03.09.2010, 22:47:27
felicitari!

ati fost tare frumusei ;))
CASA DE PIATRA! (scuze nu am reusit sa-ti zic cand ai postat pozele)
ai fost o miresica tare frumusica!

dreya_Elle
04.09.2010, 08:16:26
CASA DE PIATRA! (scuze nu am reusit sa-ti zic cand ai postat pozele)
ai fost o miresica tare frumusica!
multumesc frumos!!>:D<

lilici
04.09.2010, 08:56:59
care e oferta la metro?

nu stiu daca mai e oferta dar poti sa incerci

11sticle plus 1 gratis = 39 ron sticla de ballantines

babyjoanna
04.09.2010, 17:43:50
si eu am fost pe 28 august la o nunta la marea neagra in salonul mic, niste prieteni au incurcat saloanele si cred k au venit la voi k a intrebat unul dintre ei unde este ciprian cu adina mirii si cineva de acoolo le-a spus k nu asa se numesc mirii acestia sunt ioana si mihai =)), daca nu am mai ras ... te-am zarit si eu asa putin knd iesisei afara ai avut multicica lume si se auzea din salonul mic ce distractie a fost la nunta ta, au cantat cei din formatie nu jucarie ... felicitari si CASA DE PIATRA!! :*:*:*:*

hehe...multa lumea venea la noi :P...sa sti k n-am fost multi.maxim 100.dar au facut cat 200 :))
va multumesc pt urari si va pup:*:*:*

Gabi_Mihaela
05.09.2010, 01:48:29
Multumesc pentru vorbele frumoase tuturor.Am reusit sa pun mana pe cateva poze de la prieteni.De la fotograf am primit deocamdata pozele pt albumul nostru foto(printate).Sunt bestiale, adevarati profesionisti!Macar cu atat sa raman de la nunta :)))

ioana_
05.09.2010, 07:40:33
Multumesc pentru vorbele frumoase tuturor.Am reusit sa pun mana pe cateva poze de la prieteni.De la fotograf am primit deocamdata pozele pt albumul nostru foto(printate).Sunt bestiale, adevarati profesionisti!Macar cu atat sa raman de la nunta :)))
Casa de piatra si sa fiti fericiti! Stiu ca ai avut formatia Favorit la nunta.Cum ti s-a parut Anca?

alipety
05.09.2010, 09:14:27
waw! rochia este dementiala si ti-a venit ca turnata! mi-a placut si coafura! mai vrem poze! casa de piatra!<:-P

cristina_ct
05.09.2010, 09:38:07
neata fetele!!!
Elena casa de piatra!! te astepta cu poze!!!
de asemenea Casa de piatra tuturor miresicilor care au avut si o sa aiba nunta in luna septembrie...va zic de pe acum eu intru cam rar..numi mai permite timpul din cauza serviciului...:(
o zi buna va doresc!!

alinacomsa
05.09.2010, 11:26:15
[QUOTE=elena_v_;3557099]gabi_mihaela,felicitari inca o data,casa de piatra si multa fericire!sper totusi ca v-ati distrat,printre aceste nereguli...si eu am avut de lamurit niste surprize la local,dar le-am rezolvat foarte bine si stiu si ei ca nu le voi da un ban in plus decat daca vreau eu..oricum ,vom plati toti ospatarii si bucatarii cu cate un meniu...daca se vor comporta frumos,poate le mai dau ceva...mi-am dat seama in ultima saptamana ca n-are rost sa ma stresez din cauza atator surprize neplacute si nici nu-mi mai bat capul cu detaliile caci invitatii mei se vor distra daca vor ei,nu daca observa sau nu anumite lucruri legate de nunta mea
daca ar fi s-o iau de la capat,cu siguranta as invita doar persoanele cele mai apropiate ,fara nicio traditie si cu socrii si parinti doar cu statut de invitati!pentru ca eu am avut mai mult probleme legate de covrigeii cu susan in loc de salatini sarati!1hehehe...si ca de ce vreau pere in loc de banane=))...imaginati-va ce discutii ...preferam sa ma cert cu parintii si socrii,decat sa-i fi implicat in pregatiri

mai am putin si scap!!!!maine scoatem actele,dam o petrecere de destindere cu cele mai apropiate rude si ....Doamne ajuta![/QUOT

Casa de Piatra, Elena! Sa fiti fericiti! Cred ca ai avut o nunta super!

babyjoanna
06.09.2010, 11:48:19

ai fost superba...faina tare rochita ta...casa de piatra si tot ce va doriti:*

elena_v_
06.09.2010, 13:29:19
Buna,dragele mele!!MULTUMESC MULT PENTRU URARI!!s-a dus si nunta mea....prea repede...trebuie sa-mi schimb buletinul acum...hehe
ne-am simtit foarte bine,am fost frumosi tare ,ne-am descurcat destul de bine,la cat de emotivi suntem...ne-am mai fofilat la dansul in doi(in schimb am dansat in toate horele )si am simtit langa noi persoanele dragi!
Am niste poze de la cumnatul meu
cum pot pune pozele astfel incat sa le primeasca,indiferent de marime ?aici mi-a acceptat doar 3

pretyflory
06.09.2010, 14:20:57
[QUOTE=elena_v_;3566355]Buna,dragele mele!!MULTUMESC MULT PENTRU URARI!!s-a dus si nunta mea....prea repede...trebuie sa-mi schimb buletinul acum...hehe
ne-am simtit foarte bine,am fost frumosi tare ,ne-am descurcat destul de bine,la cat de emotivi suntem...ne-am mai fofilat la dansul in doi(in schimb am dansat in toate horele )si am simtit langa noi persoanele dragi!
cum pot pune pozele astfel incat sa le primeasca,indiferent de marime ?aici mi-a acceptat doar 3[/QUOTFeliE]
felicitari! casa de piatra! sa fiti fericiti si sa va iubiti mult! Ai fost f frumoasa, imi place mult machiajul.

JolyDeea
06.09.2010, 14:32:44
Buna,dragele mele!!MULTUMESC MULT PENTRU URARI!!s-a dus si nunta mea....prea repede...trebuie sa-mi schimb buletinul acum...hehe
cum pot pune pozele astfel incat sa le primeasca,indiferent de marime ?aici mi-a acceptat doar 3
Casa de piatra, fericire si tot binele din lume..ai fost ff frumoasa:*

dvdruxandra
06.09.2010, 15:51:45
multumesc mult fetele de urarile referitoare la examen >:D< ....intr-adevar, cumnatik mea a fost f.frumoasa 9mai ales in realitate) si a avut o nunta f.reusita, asa cum si trebuia, abia astept sa vad pozele de la sedinta foto, caci doar atunci nu am fost de fatza :)

Babydeey
06.09.2010, 18:47:49
Casa de piatra noilor doamne! Abia asteptam fotografiile!

elena_v_
06.09.2010, 22:51:12

felicitari!!esti o papusa!!vad ca au mai fost doua miresici la nunta ta!ehhe si eu am avut una

cristina_ct
07.09.2010, 06:34:01
casa de piatra elena!!! ai fost f frumoasa!!=D>

dreya_Elle
07.09.2010, 06:51:34
hey...ce frumiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
felicitari! casa de piatra ! ,superbi sunteti =D>

elena_v_
07.09.2010, 11:30:39

felicitari!!ati fost foarte frumosi!imi place si de nasii vostri...sunt la fel de tineri si frumosi ca ai mei
ma bucur tare mult ca a fost totul atat de frumos!
eu m-am simtit cea mai frumoasa mireasa din lume si toata lumea a avut grija sa ma admire,ne-am distrat cat am putut de mult,am baut si eu si ginerica alcool,furaciosii(verisorii mei impreuna cu cumnatica mea,ruxy)m-au dus in discoteca unde se asculta doar manele pe sistem,ehhehe ,unde m-am distrat foarte tare si m-am prostit cat am putut ,mancarea a fost foarte buna,cu exceptia fripturii,formatia a cantat foarte bine,invitatii au dansat si s-au distrat cu noi.deocamdata nu plecam in luna de miere,caci vrem sa investim toti banii intr-un teren(noi n-am avut niciodata parte de bani,oricat de multi am avut,i-am cheltuit pe nimicuri.insa acum trebuie sa pornim si noi la drum)...sambata vom merge la socrii ,in delta sa dam si acolo o petrecere pentru alti invitati care n-au ajuns la constanta
va pup si va urez o saptamana frumoasa!!

flory2006
07.09.2010, 11:38:27
felicitari!!ati fost foarte frumosi!imi place si de nasii vostri...sunt la fel de tineri si frumosi ca ai mei
ma bucur tare mult ca a fost totul atat de frumos!
eu m-am simtit cea mai frumoasa mireasa din lume si toata lumea a avut grija sa ma admire,ne-am distrat cat am putut de mult,am baut si eu si ginerica alcool,furaciosii(verisorii mei impreuna cu cumnatica mea,ruxy)m-au dus in discoteca unde se asculta doar manele pe sistem,ehhehe ,unde m-am distrat foarte tare si m-am prostit cat am putut ,mancarea a fost foarte buna,cu exceptia fripturii,formatia a cantat foarte bine,invitatii au dansat si s-au distrat cu noi.deocamdata nu plecam in luna de miere,caci vrem sa investim toti banii intr-un teren(noi n-am avut niciodata parte de bani,oricat de multi am avut,i-am cheltuit pe nimicuri.insa acum trebuie sa pornim si noi la drum)...sambata vom merge la socrii ,in delta sa dam si acolo o petrecere pentru alti invitati care n-au ajuns la constanta
va pup si va urez o saptamana frumoasa!!
Felicitari Elena si casa de piatra! Ai fost o miresica foarte frumoasa!:*

Gabi_Mihaela
07.09.2010, 14:13:05
Multumesc de aprecieri :* :">
Formatia care a cantat la noi nu a fost Favorit :(
Au fost 3 miresici la mine la nunta. :)) Una dintre ele nu apare in poze deocamdata.Au fost super dulci ..strigau toate ca ele-s miresici :))
Am mai facut rost de niste pozici.Restul cica diseara apar pe site-ul fotografului

Gabi_Mihaela
07.09.2010, 21:57:30
Felicitari! Casa de piatra! Super super dulce si frumoasa ai fost!

Gabi_Mihaela
07.09.2010, 22:59:54
Multumesc de aprecieri :* :">
Formatia care a cantat la noi nu a fost Favorit :(
Au fost 3 miresici la mine la nunta. :)) Una dintre ele nu apare in poze deocamdata.Au fost super dulci ..strigau toate ca ele-s miresici :))
Am mai facut rost de niste pozici.Restul cica diseara apar pe site-ul fotografului
Scuze de link..nu mi-am dat seama :(
Intr-adevar au pus baietii pozele pe site-ul lor..urmeaza sa-mi trimita cd-urile.Postez niste poze cand le primesc .

Joliutza
08.09.2010, 09:08:28
Casa de Piatra miresicilor care au avut nunta in weekend!!!

Joliutza
08.09.2010, 09:11:17

Ce machiaj frumos... si coafura... si rochita... felicitari, doamna!

Luciana_85
08.09.2010, 11:51:16
Casa de piatra Gabi_Mihaela si elena_v_ ! Ati fost foarte frumoase.

Gabi_Mihaela
08.09.2010, 19:09:41
Casa de piatra Gabi_Mihaela si elena_v_ ! Ati fost foarte frumoase.
saru'mana ^:)^
pacat ca nu pot sa pun link-ul de la poze aici..voi astepta cd-urile si am sa atasez atunci. :*

amy_miha_ela
08.09.2010, 22:04:48
AM primit si noi poze de la fotograf :d sa ne alegem pt album , numai ca unele cica le-ar fi sters cineva si ca incearca sa le recupereze:(( de parca noi avem nevoie de "poate". Nu ne-a dat de la nasi, de la furatul miresei , etc :((
http://picasaweb.google.com/amymihaela/PozeFotograf#

alinakyr
09.09.2010, 09:31:32
saru'mana ^:)^
pacat ca nu pot sa pun link-ul de la poze aici..voi astepta cd-urile si am sa atasez atunci. :*
buna fetelor...cine ma poate ajuta va rog cu o capa de blanita crem pt viit mea cumnata?...are nunta luna viit..ms

elena_steliana18
09.09.2010, 10:46:48
AM primit si noi poze de la fotograf :d sa ne alegem pt album , numai ca unele cica le-ar fi sters cineva si ca incearca sa le recupereze:(( de parca noi avem nevoie de "poate". Nu ne-a dat de la nasi, de la furatul miresei , etc :((
superbe pozele! si voi doi ati fost foarte frumosi! casa de piatra si un bebel cat mai repede ;-)

Joliutza
09.09.2010, 11:46:00
Foarte frumos! Tricou din acela cu mire si mireasa are si sotul meu de la nunta, doar ca e pe rosu... felicitari inca o data!

aroma_de_portocale
09.09.2010, 13:59:50

casa de piatra cu intarziere! multa fericire si dragoste! Ai fost o scumpa>:D<

aroma_de_portocale
09.09.2010, 14:02:31
felicitari!!esti o papusa!!vad ca au mai fost doua miresici la nunta ta!ehhe si eu am avut una
Si pentru tine casa de piatra..ai fost tare dulcica!>:D<

aroma_de_portocale
09.09.2010, 14:07:31
ati fost doi scumpi! casa de piatra inca o data!>:D<

nasoala faza cu pozele... :(

aroma_de_portocale
09.09.2010, 14:11:36
azi am fost si mi-am facut unghiile...ma pregatesc pentru marea semnatura de maine:)))

dreya_Elle
09.09.2010, 14:13:15
azi am fost si mi-am facut unghiile...
foarte frumiiiii;-)

elena_v_
09.09.2010, 14:34:22
azi am fost si mi-am facut unghiile...ma pregatesc pentru marea semnatura de maine:)))

buna ziua!!frumoasa manichiura!!casa de piatra si fericiree!!!
e foarte bine sa faceti cununia civila cu 2 saptamani inainte
va multmesc inca o data pentru complimente!am facut rost de pozele fotografului,dar compul meu nu accepta niciun cd ,deci le am degeaba,nu pot sa ma uit pe ele:((

elena_v_
09.09.2010, 14:43:27

wow!!frumosi tare ati fost!felicitari si pentru fotograf!!
sper sa se rezolve si sa va recuperati pozele sterse!!eu una,am primit 3 dvd-uri cu absolut toate pozele de la nunta,neretusate si chiar am vazut jumate din ele si suntem foarte incantati.

babyjoanna
09.09.2010, 17:10:24
casa de piatra cu intarziere! multa fericire si dragoste! Ai fost o scumpa>:D<

mersi mersi :*...multa bafta si voua,sa aveti o seara de neuitat:*

cristina_ct
09.09.2010, 17:50:35
wow...sunt fffff frumoase.!

crisiftene86
10.09.2010, 14:43:09
hello, hello

v-a fost dor de mine?:">

in primul rand MII DE FELICITARI SI CASA DE PIATRA MIRESICELOR , LA MULTI ANI SI SANATATE TUTUROR:*

sa va spun detaliat filmul nuntii mele...
dupa multe alergaturi si mult stres eu zic ca totul a iesit PERFECT...si asa mi-au spus si invitatii...:">

totul a inceput cu data de 19 august , m-am trezit dimineata , m-am dus coafor si machiaj , am venit aks m-am schimbat si am plecat la starea civila ...nu am avut emotii de cat atunci cand am intrat in capere si culmea...am si mazgalit la semnatura ca imi tremura mana, am plecat un alai de vreo 10 masini , spre locatia unde stau socrii mei , am avut o petrecere de pomina si totul a iesit fff frumos ...
a urmat sapt nuntii unde am avut multa trb si cand nu am realizat ca a trecut timpul...si m-am trezit sambata dimineata la 7....
ERA ZIUA NUNTII MELE...va dati seama si eu eram aievea si nu imi dadeam seama, la fel am plecat la coafat si machiat , am venit de acolo , m-am imbracat miresica si hop ...top...a venit alaiul...a inceput nunta...a venit nasica, m-a gatit, iar cand a VENIT EL, m-au luat emotiile i-am citit pe fata ca sunt superba si ca a ramas uimit...
la fel m-a gatit, ne-am sarutat , ne-am pozit, ne-am emotionat , au servit invitatii , am iesit la hora , am pus flocirelele , am dansat si am plecat in masina spre faleza und a avut loc sedinta foto.

la ora 18:30 am ajuns la biserica , am avut marii emotii si acolo la slujba , mai sa plang...cu toate k aks nu plansesem deloc,si ne-am trezit la restaurant....unde a inceput balamucul-super distractia , MEGA PETRECEREA...AM FACUT PRIMIREA pana undeva la 10:30 , la 11 am avut dansul mirilor care a fost superb ...o:-)...apoi m-am trezit furata...ne-am destrabalat in mamaia la un club din acela in aer liber , langa cleopatra...ca nici macar nu i-am retinut numele:))
hotii mei , numai baietii m-au rascumparat cu multii bani , iarasi am dansat cu iubitul meu, apoi a venit surpriza noastra pentru invitatii , fetele de la Colonadelor , cele cu cancanul...si apoi am dansat de a rupt pana dimineata , lumea s-a distrat si am dansat , mancarea buna, servirea destul de buna , dar se putea si mai bn , decoratiuni excelente ( cu exceptia florilor naturale de pus in piept ca nu au fost cine stie ce....dar ok), formatie benga...inca odata totul a fost frumos...excelent , mirific si am cantat LA MULTI ANI!!! undeva la ora 4 ...iar totul s-a terminat...dar cu bn si frumos...;;)<:-P

a doua zi , iarasi a fost o mega petrecere la socrii mei , la ciorba de potroace, ne-am prostit cu totii , ne-am mazgalit pe fata , ne-am plimbat cu roaba...ce mai am avut ceea ce mi-am dorit si a fost divin...

SINCER AM UN REGRET CA A TRECUT CA PRIN VIS , FFFFFFF REPEDE SI ACUMA STAU SI MA GANDESC CA NICI NU MAI STIU CAT DE FRUMOS A FOST SI CE AM FACUT...:-<

VA PUP:*

elena_steliana18
10.09.2010, 16:11:54
hello, hello

in primul rand MII DE FELICITARI SI CASA DE PIATRA MIRESICELOR , LA MULTI ANI SI SANATATE TUTUROR:*

dupa multe alergaturi si mult stres eu zic ca totul a iesit PERFECT...si asa mi-au spus si invitatii...:">

totul a inceput cu data de 19 august , m-am trezit dimineata , m-am dus coafor si machiaj , am venit aks m-am schimbat si am plecat la starea civila ...nu am avut emotii de cat atunci cand am intrat in capere si culmea...am si mazgalit la semnatura ca imi tremura mana, am plecat un alai de vreo 10 masini , spre locatia unde stau socrii mei , am avut o petrecere de pomina si totul a iesit fff frumos ...
a urmat sapt nuntii unde am avut multa trb si cand nu am realizat ca a trecut timpul...si m-am trezit sambata dimineata la 7....
ERA ZIUA NUNTII MELE...va dati seama si eu eram aievea si nu imi dadeam seama, la fel am plecat la coafat si machiat , am venit de acolo , m-am imbracat miresica si hop ...top...a venit alaiul...a inceput nunta...a venit nasica, m-a gatit, iar cand a VENIT EL, m-au luat emotiile i-am citit pe fata ca sunt superba si ca a ramas uimit...
la fel m-a gatit, ne-am sarutat , ne-am pozit, ne-am emotionat , au servit invitatii , am iesit la hora , am pus flocirelele , am dansat si am plecat in masina spre faleza und a avut loc sedinta foto.

la ora 18:30 am ajuns la biserica , am avut marii emotii si acolo la slujba , mai sa plang...cu toate k aks nu plansesem deloc,si ne-am trezit la restaurant....unde a inceput balamucul-super distractia , MEGA PETRECEREA...AM FACUT PRIMIREA pana undeva la 10:30 , la 11 am avut dansul mirilor care a fost superb ...o:-)...apoi m-am trezit furata...ne-am destrabalat in mamaia la un club din acela in aer liber , langa cleopatra...ca nici macar nu i-am retinut numele:))
hotii mei , numai baietii m-au rascumparat cu multii bani , iarasi am dansat cu iubitul meu, apoi a venit surpriza noastra pentru invitatii , fetele de la Colonadelor , cele cu cancanul...si apoi am dansat de a rupt pana dimineata , lumea s-a distrat si am dansat , mancarea buna, servirea destul de buna , dar se putea si mai bn , decoratiuni excelente ( cu exceptia florilor naturale de pus in piept ca nu au fost cine stie ce....dar ok), formatie benga...inca odata totul a fost frumos...excelent , mirific si am cantat LA MULTI ANI!!! undeva la ora 4 ...iar totul s-a terminat...dar cu bn si frumos...;;)<:-P

a doua zi , iarasi a fost o mega petrecere la socrii mei , la ciorba de potroace, ne-am prostit cu totii , ne-am mazgalit pe fata , ne-am plimbat cu roaba...ce mai am avut ceea ce mi-am dorit si a fost divin...

SINCER AM UN REGRET CA A TRECUT CA PRIN VIS , FFFFFFF REPEDE SI ACUMA STAU SI MA GANDESC CA NICI NU MAI STIU CAT DE FRUMOS A FOST SI CE AM FACUT...:-<

felicitari si casa de piatra! asteptam pozele;;)

alipety
10.09.2010, 18:38:02
hello, hello

...................

casa de piatra! <:-Pasa se intampla, ne pregatim un an sau mai mult timp pentru nunta noastra si trece atat de repede, ca nici nu realizam cand si cum s-a intamplat :-<
felicitari! asteptam poze!

Joliutza
10.09.2010, 19:09:27
hello, hello

Casa de Piatra! Te asteptam cu foto.

lam
10.09.2010, 20:17:45
.

f frumoase :*:*:* ... mai ai putin miresico abia astept sa te vad <:-P<:-P

crisstallus_cris
10.09.2010, 21:36:10
Casa de piatra miresicilor de sapt trecuta si cealalta.Am fost plecata si nu am reusit sa -mi prezint urarile atunci.Am fost si eu la o nunta in Bucovina unde ne-am simtit de milioane,apoi acasa la Roman aprox o saptamana timp in care mi-am vizitat rudele din zona,plus bifat unele obiective din Moldova,Putna,Sucevita,Marginea-localitate vestita pt ceramica,Hanu Ancutei.

amy_miha_ela
10.09.2010, 21:50:05
[QUOTE=crisiftene86;3577699]hello, hello

Casa de piatra:*:*

aroma_de_portocale
11.09.2010, 12:29:57
buna ziua, va salut in calitate de doamna :D

hello, hello

casa de piatra! >:D<

elena_steliana18
11.09.2010, 12:36:26
buna ziua doamna! felicitari si casa de piatra

alipety
11.09.2010, 12:37:38
casa de piatra , doamna!
cum a fost ieri? nu ne arati pozici de la prieteni? ;;) impresii, emotii ?

aroma_de_portocale
11.09.2010, 15:24:04
casa de piatra , doamna!
cum a fost ieri? nu ne arati pozici de la prieteni? ;;) impresii, emotii ?
dimineata ne-au speriat cateva picaturi de ploaie...noi eram pregatiti sa petrecem afara....deja ne faceam griji ca ploua si va trebui sa ne inghesuim in casa, pentru ca am preferat sa facem ceva intim la care a participat doar familia..la starea civila a fost foarte emotionant nici nu am apucat sa trag aer in piept ca ne-a si luat la intrebari....nu am auzit nici un cuvant din ce ne-a zis ofiterul de stare civila, nu mai tin minte nimic....nu stiu cu cine am facut poze si cu cine nu.
apoi am ajuns acasa si spre bucuria noastra a iesit si soarele, asa am putut petrece in voie ..am dansat de am facut bataturi la picioare...pot sa zic ca a iesit frumos...poze nu prea am... fiind in familie toata lumea era emotionata si au uitat sa mai faca poze....le astept pe cele de la fotograf..

lam
11.09.2010, 16:11:33
dimineata ne-au speriat cateva picaturi de ploaie...noi eram pregatiti sa petrecem afara....deja ne faceam griji ca ploua si va trebui sa ne inghesuim in casa, pentru ca am preferat sa facem ceva intim la care a participat doar familia..la starea civilqa a fost foarte emotionant nici nu am apucat sa trag aer in piept ca ne-a si luat la intrebari....nu am auzit nici un cuvant din ce ne-a zis ofiterul de stare civila, nu mai tin minte nimic....nu stiu cu cine am facut poze si cu cine nu..am fost teleghidata....
apoi am ajuns acasa si spre bucuria noastra a iesit si soarele, asa am putut petrece in voie ..am dansat de am facut bataturi la picioare...pot sa zic ca a iesit fumos...poze nu prea am... fiind in familie toata lumea era emotionata si au uitat sa mai faca poze....le astept pe cele de la fotograf..

casa de piatra <:-P<:-P multa fericire :*:*:*

aroma_de_portocale
11.09.2010, 16:24:28
casa de piatra <:-P<:-P multa fericire :*:*:*
saru`mana..>:D<

andra1st
11.09.2010, 18:03:21
buna fetelor! si eu tot in mangalia am nunta. as dori sa stiu unde pot gasi o persoana care sa ne faca coregrafia ptr dansul mirilor. daca aveti vreun numar de tel,v-as fi recunoscatoare.

dvdruxandra
11.09.2010, 20:24:17
dimineata ne-au speriat cateva picaturi de ploaie...noi eram pregatiti sa petrecem afara....deja ne faceam griji ca ploua si va trebui sa ne inghesuim in casa, pentru ca am preferat sa facem ceva intim la care a participat doar familia..la starea civila a fost foarte emotionant nici nu am apucat sa trag aer in piept ca ne-a si luat la intrebari....nu am auzit nici un cuvant din ce ne-a zis ofiterul de stare civila, nu mai tin minte nimic....nu stiu cu cine am facut poze si cu cine nu.
apoi am ajuns acasa si spre bucuria noastra a iesit si soarele, asa am putut petrece in voie ..am dansat de am facut bataturi la picioare...pot sa zic ca a iesit frumos...poze nu prea am... fiind in familie toata lumea era emotionata si au uitat sa mai faca poze....le astept pe cele de la fotograf..

casa de piatra Aromico, sa fiti fericiti si sanatosi si sa va dea Dumnezeu numai impliniri si multa iubire >:D<

aroma_de_portocale
11.09.2010, 21:22:10
buna ziua doamna! felicitari si casa de piatra

casa de piatra Aromico, sa fiti fericiti si sanatosi si sa va dea Dumnezeu numai impliniri si multa iubire >:D<

Multumesc frumos >:D<

JolyDeea
12.09.2010, 11:33:23
foarte frumosi..casa de piatra!>:D<

aroma_de_portocale
12.09.2010, 12:35:49
foarte frumosi..casa de piatra!>:D<
Multumesc >:D<

elena_v_
12.09.2010, 16:58:01
felicitari!!casa de piatra si multa fericire!:x si la noi a plouat sambata,bine ca ne-am distrat
cum fac sa pun alte poze pe picassa?

elena_v_
12.09.2010, 17:40:12
Casa de piatra miresicilor de sapt trecuta si cealalta.Am fost plecata si nu am reusit sa -mi prezint urarile atunci.Am fost si eu la o nunta in Bucovina unde ne-am simtit de milioane,apoi acasa la Roman aprox o saptamana timp in care mi-am vizitat rudele din zona,plus bifat unele obiective din Moldova,Putna,Sucevita,Marginea-localitate vestita pt ceramica,Hanu Ancutei.
bravo!!ma bucur pentru voi!!p-acolo sper sa ajung si eu

lam
12.09.2010, 17:41:46
hello, hello

casa de piatra si multa fericire :*:*:*:* asteptam si pozeee >:D<>:D<

crisiftene86
13.09.2010, 08:03:41
va multumesc mult de urari...si eu abia ast pozele.

lilici
13.09.2010, 15:30:50
fetelor Help!!!!

ametita cum sunt am lasat pe ultima suta de metri contractarea foto video , de fapt cel recomndat de o prietena a fost refuzat.

cine poate sa mi recomanda un foto video ?

mersi mult

D_aka
13.09.2010, 19:17:21
fetelor Help!!!!

ametita cum sunt am lasat pe ultima suta de metri contractarea foto video , de fapt cel recomndat de o prietena a fost refuzat.

mersi mult

fiecare mireasa iti poate recomanda foto-video pe cei cu care a lucrat ea! eu pot sa ti-i zic pe cei de la clickart (poze pt exemplificare in semnatura).
ai o suma in care vrei sa te incadrezi? (la mine au fost 1500 foto si 1500 video)

Gabi_Mihaela
13.09.2010, 20:29:12
Casa de piatra!!! felicitari!!!!!!=D><:-P

Gabi_Mihaela
13.09.2010, 21:29:06
Apropo de fotografi, am primit si noi dvd-urile. Sunt super facute, chiar nu am cuvinte de lauda pt baieti.Profesionisti! Am pus si in semnatura, postez si aici (http://picasaweb.google.com/GabiBrandabul81/NUNTAAA?authkey=Gv1sRgCMyZvLzgrdC1Xw#) link-ul

adadeea
13.09.2010, 21:47:46
Apropo de fotografi, am primit si noi dvd-urile. Sunt super facute, chiar nu am cuvinte de lauda pt baieti.Profesionisti! Am pus si in semnatura, postez si aici (http://picasaweb.google.com/GabiBrandabul81/NUNTAAA?authkey=Gv1sRgCMyZvLzgrdC1Xw#) link-ul

superbe poze, superbi miri, dar mai ales mireasa....si rochia:cool::cool::cool::cool::cool:...nu mai zic nimic!!! casa de piatra si multi copii frumosi ca voi:*:*:*

cristina_ct
14.09.2010, 09:28:41
F frumoase pozele!! si mai ales mirii..felicitari..Casa de piatra

crisiftene86
14.09.2010, 10:04:55
F frumoase pozele!! si mai ales mirii..felicitari..Casa de piatra

si de la mine felicitari si Casa de Piatra!!!:D:)>-\:D/

cristina_ct
14.09.2010, 10:06:55
si de la mine felicitari si Casa de Piatra!!!:D:)>-\:D/
Doamna de la tine cand vedem poze?

crisiftene86
14.09.2010, 10:16:08
Doamna de la tine cand vedem poze?

nu stiu:(...am vb ieri si mi-a zis ca nu stie dc termina ceva sapt asta:((
si eu abia ast , mai ales ca nu am nici o poza...ufff sper sa termine ceva sapt asta , dvd-urile , ceva...

elena_v_
15.09.2010, 23:03:54

felicitari pentru poze!frumoasa sedinta foto cu valurile alea innspumate!1esti superba iar despre rochie no comment

crissb
16.09.2010, 08:34:53
Felicitari si Casa de piatra! Ai fost f frumoasa si se vede ca distractia a fost maxima.

Gabi_Mihaela
16.09.2010, 18:36:19
Multumesc mult ! Ma bucur si eu ca au iesit pozele tare frumoase. astea raman peste ani :P

alinacomsa
17.09.2010, 13:14:19

Frumusei foc sunteti! Casa de piatra si multa fericire!

crisiftene86
17.09.2010, 14:59:51
Frumusei foc sunteti! Casa de piatra si multa fericire!

si de la mine felicitari ptr poze....amy

alinacomsa
17.09.2010, 16:50:27
hello, hello

in primul rand mii de felicitari si casa de piatra miresicelor , la multi ani si sanatate tuturor:*

Dupa multe alergaturi si mult stres eu zic ca totul a iesit perfect...si asa mi-au spus si invitatii...:">

A urmat sapt nuntii unde am avut multa trb si cand nu am realizat ca a trecut timpul...si m-am trezit sambata dimineata la 7....
Era ziua nuntii mele...va dati seama si eu eram aievea si nu imi dadeam seama, la fel am plecat la coafat si machiat , am venit de acolo , m-am imbracat miresica si hop ...top...a venit alaiul...a inceput nunta...a venit nasica, m-a gatit, iar cand a venit el, m-au luat emotiile i-am citit pe fata ca sunt superba si ca a ramas uimit...
La fel m-a gatit, ne-am sarutat , ne-am pozit, ne-am emotionat , au servit invitatii , am iesit la hora , am pus flocirelele , am dansat si am plecat in masina spre faleza und a avut loc sedinta foto.

La ora 18:30 am ajuns la biserica , am avut marii emotii si acolo la slujba , mai sa plang...cu toate k aks nu plansesem deloc,si ne-am trezit la restaurant....unde a inceput balamucul-super distractia , mega petrecerea...am facut primirea pana undeva la 10:30 , la 11 am avut dansul mirilor care a fost superb ...o:-)...apoi m-am trezit furata...ne-am destrabalat in mamaia la un club din acela in aer liber , langa cleopatra...ca nici macar nu i-am retinut numele:))
hotii mei , numai baietii m-au rascumparat cu multii bani , iarasi am dansat cu iubitul meu, apoi a venit surpriza noastra pentru invitatii , fetele de la colonadelor , cele cu cancanul...si apoi am dansat de a rupt pana dimineata , lumea s-a distrat si am dansat , mancarea buna, servirea destul de buna , dar se putea si mai bn , decoratiuni excelente ( cu exceptia florilor naturale de pus in piept ca nu au fost cine stie ce....dar ok), formatie benga...inca odata totul a fost frumos...excelent , mirific si am cantat la multi ani!!! Undeva la ora 4 ...iar totul s-a terminat...dar cu bn si frumos...;;)<:-p

Sincer am un regret ca a trecut ca prin vis , fffffff repede si acuma stau si ma gandesc ca nici nu mai stiu cat de frumos a fost si ce am facut...:-<

va pup:*

casa de piatra, criss, sa fiti fericiti!!!
Asteptam cu nerabdare pozici!!!!!

masha_realart
18.09.2010, 09:38:58
M-am gandit ca sunt multe fete care au probleme din cauza asa zisei"crize" si am zis sa incepem acest subiect ca un fel de grup de sprijin...asa ca va zic problema mea..am hotarat sa facem nunta mica si dupa multe amanari ne-am decis..acum 2 luni aveam pe lista aproximativ 80 de persoane si puteam sa ma mai lungesc..ei bine acum stiu ca mai putin de 30 imi vin sigur..probabil altcineva ar lua-o razna..dar eu macar sunt putin mai relaxata ca banii pe care i-am investit in rochie si pregatiri(avansuri)sunt cadou de la bunici...deci daca ar fi n-as iesi atat de rau in gaura,ma gandesc ca important e ca facem nunta pe care ne-o dorim,cu persoanele dragi.Si totusi am momente cand mi se strange putin inima..ma gandesc ca meniurile oricum le acopar indiferent de cati oameni ar veni..dar fotograful si aranjamentele...si nici macar astanu e problema!Noi visam sa plecam undeva macar cateva zile..initial in strainatate,acum nush daca voi reusi sa ajung nici macar la Predeal.Insa incerc sa fiu optimista si sa ma gandesc la ce e mai important..taina cununiei si la viitorul meu sot plus cei dragi care imi vor fi alaturi si atunci ma linistesc..altcineva cu genul asta de probleme?:P

Caliopeea
18.09.2010, 18:20:51
Fetelor, mai am o saptamana pana la nunta si inca sunt atat de indecisa cu mesele!!!! Stiti cumva de unde as putea inchiria mese rotunde????????

Daca da, v-as fi recunoscatoare sa imi trimiteti un pm.

Multumesc!!

cgeorgianna
18.09.2010, 20:25:07
din pacate e un an f prost pt nunti, mai ales dc sunt pregatite repede. finii mei aveau 70 de persoane confirmate, nunta e sambata viitoare si de vreo 2 zile, invitatii confirmati dau tot felul de scuze asa ca au mai ramas 50. si la o nunta mica din pacate nu prea ies bani din cauza ca formatia, foto, cameraman se impart la mai putini invitati. acum depinde si cat dau invitatii, de obicei sunt rude si cred ca dau darul mai mare.
multa bafta si sa aveti o petrecere reusita chiar dc e mai restransa.

Dementa
18.09.2010, 22:37:40
si eu am emotii pentru la anul pentru ca sunt bugetara si multi din invitati lucreaza si ei la stat....am avut deja vise urate legate de aspectul asta.....doresc tuturor miresicilor sa iasa bine la nunta !

elena_v_
19.09.2010, 11:20:34
si eu am emotii pentru la anul pentru ca sunt bugetara si multi din invitati lucreaza si ei la stat....am avut deja vise urate legate de aspectul asta.....doresc tuturor miresicilor sa iasa bine la nunta !

buna,fetelor!eu doar ce-am avut nunta...am cheltuit foarte mult,dar pregatirile le-am inceput cu un an inainte,altfel poate o anulam ca a trebuit sa ne imprumutam de bani cu 2 saptamani inainte...am avut tot felul de probleme chiar pe ultima suta de metri.insa la nunta am avut surpriza sa ne vina vreo 40 de invitati in plus(nu confirmasera prezenta)dar si vreo 20 in minus dintre cei care au confirmat.deci,va puteti astepta la orice fel de surprize...am strans destui bani sa ne platim toate datoriile pentru ca majoritatea a avut grija sa ne ajute cu banuti in plus peste meniu...daca stau sa calculez...fiecare invitat ar fi trebuit sa ne ajute cu 300 lei ca sa platim meniul,formatia,cameramanul si fotograful,restul cheltuielilor nu m-au mai interesat ca erau facute deja
bafta multa si nu uitati ca toti invitatii vin la voi sa va sustina,sigur nu veti iesi in paguba..si restrangeti din cheltuieli(cum ar fi decorarea localului,marturii)

lam
19.09.2010, 15:46:02
fetelor spuneti-mi si mie toate magazinele din constanta cu accesorii de nunti pe care le stiti plsik :*:*:*

elena_v_
20.09.2010, 10:42:38
fetelor spuneti-mi si mie toate magazinele din constanta cu accesorii de nunti pe care le stiti plsik :*:*:*

buna dimineata!!o saptamana buna sa avem si vreme frumoasa!

magazine cu accesori stiu in casa modei,in piata grivitei,in dorally,marvimex,in tomis 3,deasupra pietei,la etaj,la histria...

JolyDeea
20.09.2010, 12:45:07
buna dimineata, sau ma rog e cam ziua:-"
va salut, va transmit toate cele bune, ma uitam afara ca deja toamna si-a reintrat in atributiuni...
ptr miresiciile din week care a trecut , va transmit LA MULTI ANI si CASA DE PIATRA.

IAR PTR RESTUL O SAPT EXCELENTA!:*
Gata luna de miere?..poze ceva de la nunta?:>

crisiftene86
20.09.2010, 14:29:44
Gata luna de miere?..poze ceva de la nunta?:>

gata tot ...
inca nu am poze, zilele astea o sa vb cu fotograful si sper sa imi dea o veste buna , ca sunt gata toate si filmarea si pozeleo:-)

lam
20.09.2010, 21:28:20
buna dimineata!!o saptamana buna sa avem si vreme frumoasa!

magazine cu accesori stiu in casa modei,in piata grivitei,in dorally,marvimex,in tomis 3,deasupra pietei,la etaj,la histria...

saru`mana de informatii :*:*:*

buna seara miresici :* ce faceti??

eu azi am fost prima data la cumparaturi pt nunta mea si am achizitionat primele lucrusoare pt nunta, va atasez cateva pozici sa-mi spuneti cum vi se par, mie imi sunt asa dragi :X ... >:D<

elena_v_
21.09.2010, 09:10:13

eu azi am fost prima data la cumparaturi pt nunta mea si am achizitionat primele lucrusoare pt nunta, va atasez cateva pozici sa-mi spuneti cum vi se par, mie imi sunt asa dragi :X ... >:D<

foarte frumoase!!felicitari,superbe si invitatiile

crisiftene86
21.09.2010, 09:18:51

felicitari ptr achizitii, ai inceput deja sa le cumperi fff bn faci , k sa nu le lasi pe ultima suta de metri...:">
succes in continuare:*

aroma_de_portocale
21.09.2010, 14:08:26
fetelor am intrat pe ultima suta de metri...incep sa am emotii... ieri am trecut pe la fotograf si ne-a dat cateva poze de la civila in varianta bruta...pt ca vrem sa le facem nasilor un album cu pozele de la civila(surpriza..) cum ziceam mai sus, deja incep sa am emotii si sper sa nu fi uitat ceva...(ieri mi-am adus aminte ca am uitat sa cumpar bolduri...:)) )..

crisiftene86
21.09.2010, 14:10:12
fetelor am intrat pe ultima suta de metri...incep sa am emotii... ieri am trecut pe la fotograf si ne-a dat cateva poze de la civila in varianta bruta...pt ca vrem sa le facem nasilor un album cu pozele de la civila(surpriza..) cum ziceam mai sus, deja incep sa am emotii si sper sa nu fi uitat ceva...(ieri mi-am adus aminte ca am uitat sa cumpar bolduri...:)) )..

lasa sa fie bn, sa iasa bn, sa fiti fericiti si sa iasa totul bn:*

elena_v_
21.09.2010, 17:01:15

heheh,mai ai foarte putin!!banuiesc ca ai cam termiant cu pregatirile...sa nu uiti si de cateva ace de siguranta...eu n-am avut ac pentru floarea nasului..nasa a avut grija sa aiba pregatit un ac de siguranta pt el

alipety
21.09.2010, 18:13:15
si cum vi s-au parut pozele? :-B
mult succes la ultimele pregatiri! te asteptam cu povesti, dupa nunta! :*

lavi12
22.09.2010, 13:58:43
Buna fetelor, sunt noua pe aici si vroiam sa va intreb mai multe lucruri. Ce muzicanti recomandati, banuiesc ca aveti mai multa experienta. Si daca sunt cammiresici care au facut nunta in noiembrie . Mi se pare cam tarziu.

elena_v_
22.09.2010, 16:54:48
Buna fetelor, sunt noua pe aici si vroiam sa va intreb mai multe lucruri. Ce muzicanti recomandati, banuiesc ca aveti mai multa experienta. Si daca sunt cammiresici care au facut nunta in noiembrie . Mi se pare cam tarziu.

buna ziua,fetelor!bine ai venit printre noi,lavi!!tarziu nu e nicciodata pentru doi indragostiti,hehhe...noi am avut nunta la inceputul lui septembrie,a fost cald,dar a plouat si ziua si noaptea,chiar si torential(eram la machiaj in momentul ala),deci vremea e variabila,mai ales toamna.sa fie intr-un ceas bun!spor la pregatiri!
am avut la nunta formatia dinamic din constanta,nu am gasit clipuri cu ea pe net,ca sa o poti asculta,insa noi am fost foarte multumiti.alte formatii care imi plac foarte mult sunt romantic grup,canta la restaurant rapid,de la gara,,[B]fairplay,formatia care canta la restaurant laguna(nu-mi amintesc numele)
uite aici mai multe discutii despre mai toate formatiile http://www.miresici.ro/showthread.php?t=851&p=3603285#post3604270

crisiftene86
23.09.2010, 08:09:25

bn ai venit printre noi , nu este tarziu , totul depinde cat de generoasa o sa fie vremea in ziua nuntii, dar cine stie poate sa fie frumos , poate sa fie frig , ce conteaza , sa fiti voi fericiti si va mearga pregatirile.

fiecare miresica iti poate recomanda , formatia pe care a avut ea la nunta , noi i-am avut pe cei de la Luceafarul si am fost ff incantata de ei , au cantat fff bn , o singura pauza au facut la ora 3 , cand o singura melodie au pus de pe stick si anume MENEITO...in rest au fost fff buni ...succes:x

masha_realart
23.09.2010, 22:09:08
dap cam asa e mai greu anul asta..dar pana la urma sper sa fie totul bine..azi am scos actele..duminica urmeaza cununia religioasa acolo voi avea emotii:)sper sa fie totul bine..

crisiftene86
24.09.2010, 09:52:49
dap cam asa e mai greu anul asta..dar pana la urma sper sa fie totul bine..azi am scos actele..duminica urmeaza cununia religioasa acolo voi avea emotii:)sper sa fie totul bine..

felicitari , sa aveti o nunta cum va doriti si sa fiti fericiti...
sfat : BUCURATE DIN PLIN DE FIECARE CLIPA:*

nikoletta
25.09.2010, 14:38:26
aroma are nunta azi! casa de piatra si o nunta asa cum ai visat! sa te bucuri la maxim de aceasta zi !>:D<

alinacomsa
27.09.2010, 16:41:25
Fetelor, sunt disperata de atata cautat balerini de miresica. Ghinionul meu e ca sunt inalta si port nr. 41(:|:-s Unde credeti ca mai pot gasi papucei si pe marimea mea?! Nu mai stiu pe unde sa caut ... ^:)^:*

lam
27.09.2010, 17:12:33
Fetelor, sunt disperata de atata cautat balerini de miresica. Ghinionul meu e ca sunt inalta si port nr. 41(:|:-s Unde credeti ca mai pot gasi papucei si pe marimea mea?! Nu mai stiu pe unde sa caut ... ^:)^:*

si eu am aceeasi problema port 39-40, am vazut unii frumosi in gara este un magazin de incaltaminte si erau unii tare dragalasi, la 40 lei, iar acum vreo 1 luna am fost la leonardo si am vazut niste baleri de mi-au ramas ochii la ei, albi cu o fundita aplicata, mai incearca si la dorally la parter , trebuie sa gasesti ;) :*:*:*

masha_realart
27.09.2010, 23:06:17
felicitari , sa aveti o nunta cum va doriti si sa fiti fericiti...
sfat : BUCURATE DIN PLIN DE FIECARE CLIPA:*

YEEEEEYYY..gata sunt DOAMNA:) intr-adevar cum mi-am facut griji asa s-a intamplat mi-au venit 30 de oameni,dar n-a contat! m-am simtit extraordinar si m-am distrat si am simtit totul din plin..am fost fericita la maxim si acum continua fericirea linistita:)am facut o nunta diferita..am avut doua formatii de muzica live...un cvartet de coarde si un sextet de suflatori..primii i-au facut pe invitati sa planga si au creat o atmosfera super intima..ceilalti i-au scos pe invitati la dans:)ce sa mai...as putea sa pov multe..dar am avut parte de niste momente care nici regizate n-ar fi iesit asa!:)am acoperit doar cheltuielile de restaurant..tort...o parte din aranjamente si cazare invitatilor din alte orase..va trebui sa strang niste bani pe foto/video dar nu conteaza a fost superb si as face-o din nou fara sa schimb nici-un detaliu!\:D/

Joliutza
28.09.2010, 07:03:49
YEEEEEYYY..gata sunt DOAMNA:) intr-adevar cum mi-am facut griji asa s-a intamplat mi-au venit 30 de oameni,dar n-a contat! m-am simtit extraordinar si m-am distrat si am simtit totul din plin..am fost fericita la maxim si acum continua fericirea linistita:)am facut o nunta diferita..am avut doua formatii de muzica live...un cvartet de coarde si un sextet de suflatori..primii i-au facut pe invitati sa planga si au creat o atmosfera super intima..ceilalti i-au scos pe invitati la dans:)ce sa mai...as putea sa pov multe..dar am avut parte de niste momente care nici regizate n-ar fi iesit asa!:)am acoperit doar cheltuielile de restaurant..tort...o parte din aranjamente si cazare invitatilor din alte orase..va trebui sa strang niste bani pe foto/video dar nu conteaza a fost superb si as face-o din nou fara sa schimb nici-un detaliu!\:D/

Casa de Piatra! Poze cand ne arati?

crisiftene86
28.09.2010, 08:05:24

felicitari , Casa De Piatra!

alipety
28.09.2010, 09:37:17

casa de piatra! banuiam ca ai pregatit o nunta deosebita! ma bucur ca a iesit totul asa cum ti-ai dorit...mai putin faza cu invitatii...cati ai invitat? oricum nu mai conteaza, bine ca ati petrecut frumos si v-ati distrat =D>
pozici de la invitati nu ai? ca cele de la fotograf o sa mai dureze ;))
sa fiti sanatosi si fericiti si sa va iubiti si sa va respectati toata viata!

alinacomsa
28.09.2010, 11:05:34

Felicitari si Casa de Piatra! Tot ce conteaza e ca ai avut o nunta superba, asa cum ti-ai dorit si ca cei care au venit s-au simtit super bine. Cu siguranta ca cei 30 de oameni au fost alaturi de voi cu tot sufletul!

alinacomsa
28.09.2010, 11:07:37
si eu am aceeasi problema port 39-40, am vazut unii frumosi in gara este un magazin de incaltaminte si erau unii tare dragalasi, la 40 lei, iar acum vreo 1 luna am fost la leonardo si am vazut niste baleri de mi-au ramas ochii la ei, albi cu o fundita aplicata, mai incearca si la dorally la parter , trebuie sa gasesti ;) :*:*:*

Unde mai exact la Gara?! [-o<:*>:D<

elena_v_
28.09.2010, 13:49:03

bravo!!casa de piatra si multa fericire!!ma bucur ca ai avut o nunta atat de frumoasa!!

lam
28.09.2010, 16:22:36
Unde mai exact la Gara?! [-o<:*>:D<

unde trag autobuzele spre eforie,agigea, costinesti, unde sunt taxiuri pe partea cealalta de drum este un magazin pe colt, nu stiu exact cum se numeste dar stiu k este un turc patron, sper sa gasesti :*:*:*

alinacomsa
28.09.2010, 16:39:45
unde trag autobuzele spre eforie,agigea, costinesti, unde sunt taxiuri pe partea cealalta de drum este un magazin pe colt, nu stiu exact cum se numeste dar stiu k este un turc patron, sper sa gasesti :*:*:*

Gata, stiu acum, mi-ai fost de super ajutor!

masha_realart
28.09.2010, 20:32:22

Multumesc muuuult..sper sa primesc zilele astea de pe la invitati poze..macar cateva:)

masha_realart
28.09.2010, 20:32:54
felicitari , Casa De Piatra!

Multumesc din suflet:)

masha_realart
28.09.2010, 20:37:07
casa de piatra! banuiam ca ai pregatit o nunta deosebita! ma bucur ca a iesit totul asa cum ti-ai dorit...mai putin faza cu invitatii...cati ai invitat? oricum nu mai conteaza, bine ca ati petrecut frumos si v-ati distrat =D>
pozici de la invitati nu ai? ca cele de la fotograf o sa mai dureze ;))
sa fiti sanatosi si fericiti si sa va iubiti si sa va respectati toata viata!

Multumesc din suflet! am invitat destul de multa lume..cam 70-80 de oameni..unii ar fi putut sa-mi onoreze invitatia...dar altii chiar i-am inteles..adica marea majoritate,,,pt ca avem o situatie mai speciala la munca si toata lume asteapta solutionarea...iar majoritatea invitatilor erau dintre colegi sau erau din domeniu.Asta e a fost si putin mai din scurt...nu genul de nunta anuntata cu 2-3 luni inainte cel putin:)dar asta e ne-am asumat riscurile..si acum suntem fericiti...poze voi incerca sa atasez cateva de pe la invitati zilele astea..poate chiar azi:)Multumesc inca o data pentru urari!

masha_realart
28.09.2010, 20:38:48
Felicitari si Casa de Piatra! Tot ce conteaza e ca ai avut o nunta superba, asa cum ti-ai dorit si ca cei care au venit s-au simtit super bine. Cu siguranta ca cei 30 de oameni au fost alaturi de voi cu tot sufletul!

Multumesc si chiar asa a fost!cei care au venit s-au simtit super bine (sper eu, ca mi-au zis numai lucruri frumoase)am primit recenzii bune pana acum:)

aroma_de_portocale
29.09.2010, 23:50:53
aroma are nunta azi! casa de piatra si o nunta asa cum ai visat! sa te bucuri la maxim de aceasta zi !>:D<
multumesc frumos>:D<

fetelor a trecut si nunta noastra... A iesit atat de frumos incat dimineata plangeam cu nasii nostri de fericire...toata lumea ne-a adus numai laude, unii zicand chiar ca a fost cea mai frumoasa nunta la care au participat...s-a dansat toata noaptea, unele doamne renuntand chiar la pantofi, opinci etc si au dansat in picioarele goale...
nici nu pot reda in cuvinte cat de bine ne-am simtit, muzica buna, macarea la fel..(noi nu am apucat sa mancam doar am gustat din fiecare fel sa vad daca e ok) de stat jos nu am stat 10 minute cumulate..am dansat toata noaptea...

crisiftene86
30.09.2010, 08:24:29
fetelor a trecut si nunta noastra... A iesit atat de frumos incat dimineata plangeam cu nasii nostri de fericire...toata lumea ne-a adus numai laude, unii zicand chiar ca a fost cea mai frumoasa nunta la care au participat...s-a dansat toata noaptea, unele doamne renuntand chiar la pantofi, opinci etc si au dansat in picioarele goale...
nici nu pot reda in cuvinte cat de bine ne-am simtit, muzica buna, macarea la fel..(noi nu am apucat sa mancam doar am gustat din fiecare fel sa vad daca e ok) de stat jos nu am stat 10 minute cumulate..am dansat toata noaptea...

felicitari ,sa fie intr-un ceas bun, Casa de piatra!

cristina_ct
30.09.2010, 10:16:48
neata fetelor!! cam toata lumea e ocupata in utimul timp..am observat si eu k nu mai e asa activitate pe forum...eu una la programul care il am as dormi non-stop..nu mai am timp de absolut nimic..am prins si eu 2 zile liber si alerg sami mai rezolv din treburi...sper sa vina vremuri mai bune :(
o zi buna va doresc...chiar daca afara ploua..

felicitari! Casa de piatra..!!!

Joliutza
30.09.2010, 11:07:40

Casa de Piatra! Ma bucur ca a iesit asa cum v-ati dorit! Te asteptam cu fotografiile.

aroma_de_portocale
30.09.2010, 11:40:01
Va multumesc pentru urari>:D<

JolyDeea
30.09.2010, 12:24:27
felicitari pt o nunta asa reusita si casa de piatra! asteptam pozicio:-)

fruma
30.09.2010, 15:56:50
fetelor Help!!!!

mersi mult

Poti incerca la [] Cristi Mitran lucreaza impreuna cu sotia lui si fac o treaba extraordinara. Poate ai norocul sa-l gasesti liber.

Poti incerca in City Mall, la Byzete la etajul 1 chiar inainte de zona restaurantelor. Stiu ca aveau acolo ceva balerini pe alb si marimi mari. Si poti sa mai incerci si la Leonardo.

din pacate e un an f prost pt nunti, mai ales dc sunt pregatite repede. finii mei aveau 70 de persoane confirmate, nunta e sambata viitoare si de vreo 2 zile, invitatii confirmati dau tot felul de scuze asa ca au mai ramas 50. si la o nunta mica din pacate nu prea ies bani din cauza ca formatia, foto, cameraman se impart la mai putini invitati. acum depinde si cat dau invitatii, de obicei sunt rude si cred ca dau darul mai mare.
multa bafta si sa aveti o petrecere reusita chiar dc e mai restransa.

Ai perfecta dreptate. Eu sunt in situatia de a o anula sau de a face numai actele si o mica petrecere acasa cu familia, pentru ca am facut niste calcule sumare si ar tb sa fac credit la banca sa pot face nunta.

aroma_de_portocale
30.09.2010, 23:48:24
cateva pozici..

Joliutza
01.10.2010, 07:36:56
cateva pozici..

Ati fost foarte frumosi amandoi, felicitari!

elena_v_
01.10.2010, 09:02:55
buna dimineata!am trecut sa va arat si eu clipul de la nunta noastra...super,sper sa va placa,e in semnatura

cateva pozici..

foarte frumosi!si rochita,tortul,tot!

JolyDeea
01.10.2010, 09:30:24
cateva pozici..
foarte frumosi..bravoo;-)

JolyDeea
01.10.2010, 09:41:04
buna dimineata!am trecut sa va arat si eu clipul de la nunta noastra...super,sper sa va placa,e in semnatura
superb=D>:)>-

elena_v_
01.10.2010, 10:12:46
Ai perfecta dreptate. Eu sunt in situatia de a o anula sau de a face numai actele si o mica petrecere acasa cu familia, pentru ca am facut niste calcule sumare si ar tb sa fac credit la banca sa pot face nunta.

offf,e foarte greu,intr-adevar,ca-s foarte multe cheltuielile si mari....dar incearca sa le iei pe rand...va fi mai usor asa

crisstallus_cris
01.10.2010, 13:29:36
offf,e foarte greu,intr-adevar,ca-s foarte multe cheltuielile si mari....dar incearca sa le iei pe rand...va fi mai usor asa
F frumos clipul.George a facut treaba buna si de data aceasta!

dorinavalcu
01.10.2010, 13:51:20
;-) ioana o cheama pe tipa si e chear apreciata daca am intrebai pe mine iti zice-am mai demult 0740860369

aroma_de_portocale
01.10.2010, 13:51:55
foarte frumos clipuletul...abia astept sa le vad si pe ale noastre...si pozele...marti avem sedinta foto..sper sa tina DD cu noi si sa fie vreme frumoasa afara....

candilica
01.10.2010, 13:54:10

Foarte frumos clipul!!!
Felicitari! Ati fost foarte frumosi!

elena_v_
01.10.2010, 14:14:17
multumesc frumos,fetelor!da,am fost foarte multumita de george!nu stiu sa mai pun poze pe picassa ca va mai aratam mai multe poze

alinacomsa
01.10.2010, 14:19:52
cateva pozici..

Felicitari si Casa de Piatra!

Foarte, foarte frumusei ati fost!

aroma_de_portocale
01.10.2010, 14:28:03
Felicitari si Casa de Piatra!

Foarte, foarte frumusei ati fost!
saru`mana>:D<

alinacomsa
01.10.2010, 14:28:59

Un clip de exceptie ... foarte frumosi cei doi miri ...=D>=D>=D>

izabelle
01.10.2010, 19:32:08
Buna fetelor ! A trecut si nunta mea , de o luna si ceva , a fost super si ptr ca se tot vorbea de fotograful G Panait pe care l-am avut si noi pot sa va zic ca am fost f multumita si o sa va arat cateva poze de la nunta
http://picasaweb.google.com/ciulei.danut/Wedding#

alipety
01.10.2010, 19:38:15
Buna fetelor ! A trecut si nunta mea , de o luna si ceva , a fost super si ptr ca se tot vorbea de fotograful G Panait pe care l-am avut si noi pot sa va zic ca am fost f multumita si o sa va arat cateva poze de la nunta
ce frumoasa ai fost! casa de piatra! felicitari! ma intrebam unde ai disparut ...si cum a fost nunta?

izabelle
01.10.2010, 19:52:14
ce frumoasa ai fost! casa de piatra! felicitari! ma intrebam unde ai disparut ...si cum a fost nunta?

da ms , nunta a fost f frumoasa am dansat toata noaptea, dim aveam niste dureri de picioare vai vai , basici si altele :) dar s-a meritat , am fost multumita ca mi-au venit invitatii, ca s-au distrat .

cristina_ct
01.10.2010, 22:26:08
ff frumoasa ai fost!! felicitari,casa de piatra!!

Joliutza
02.10.2010, 08:06:34

Foarte frumosi ati fost si voi!!!

candilica
02.10.2010, 12:50:44

Foarte frumosi amandoi!
Felicitari!

P.S. Ce seamana lumanarile noastre!!! Frumoasa alegere!

adadeea
02.10.2010, 18:54:08

foarte frumoase poze. felicitari! casa de piatra! dar...ma intereseaza si pe mine un mic amanunt...cat a costat rochita ta? am vazut-o la bucuresti la targ dar nu eram prea pasionata sa caut rochii ca mai am timp berechet, dar mia ramas in minte:)

crisstallus_cris
02.10.2010, 23:04:01
Frumosi si voi si pozele!Casa de piatra si te asteptam in randul mamicilor:-p!

masha_realart
02.10.2010, 23:45:16

felicitari casa de piatra si copii frumosi!!!!:D

izabelle
03.10.2010, 10:00:59
foarte frumoase poze. felicitari! casa de piatra! dar...ma intereseaza si pe mine un mic amanunt...cat a costat rochita ta? am vazut-o la bucuresti la targ dar nu eram prea pasionata sa caut rochii ca mai am timp berechet, dar mia ramas in minte:)

ms fetelor de urari , rochia am luat-o la targul de aici 18 mil am dat pe ea, ziceau ca e la promotie

alinacomsa
03.10.2010, 12:12:37

Frumi, frumi miresica! Casa de Piatra si multa fericire!

adadeea
03.10.2010, 16:28:15
am si eu o mare intrebare, eu sunt din tulcea si iubi din navodari, in fine stau de 4 ani in constanta si de 2 ani jumate la el, idea este ca eu mi-am facut mutatie la el in navodari iar acum mama insista ca actele sa le scoatem la tulcea in aceeasi zi cu nunta (desi eu nu vreau ca este prea mare agitatie cu vino de la ct, ia mireasa de la tl, starea civila, apoi biserica, apoi ne intoarcem in ct, si pe langa asta mai vreau si poze in ct si nu vreau sa se intunece, dar nu vrea sa inteleaga ca daca facem cununia civila in alta zi mai castigam putin timp...poveste lunga), si acum intrebarea: se pot scoate actele la tl in conditia in care noi amandoi avem buletin de ct?

D_aka
03.10.2010, 20:32:53
am si eu o mare intrebare, eu sunt din tulcea si iubi din navodari, in fine stau de 4 ani in constanta si de 2 ani jumate la el, idea este ca eu mi-am facut mutatie la el in navodari iar acum mama insista ca actele sa le scoatem la tulcea in aceeasi zi cu nunta (desi eu nu vreau ca este prea mare agitatie cu vino de la ct, ia mireasa de la tl, starea civila, apoi biserica, apoi ne intoarcem in ct, si pe langa asta mai vreau si poze in ct si nu vreau sa se intunece, dar nu vrea sa inteleaga ca daca facem cununia civila in alta zi mai castigam putin timp...poveste lunga), si acum intrebarea: se pot scoate actele la tl in conditia in care noi amandoi avem buletin de ct?

din cate stiu eu, NU! stiu ca cel putin unul tre sa fie din orasul respectiv.... acu nus dc asta insemna sa ai certificat de nastere acolo sau buletinul la zi acolo..... sau, dc ai tai cunosc pe cineva la primarie e posibil sa nu ai scapare si sa faci la tulcea actele....

elixir
03.10.2010, 23:02:42

in tulcea inca se mai scot actele sambata? ca, din cate am inteles, cam in toata tara se scot doar in cursul saptamanii. intereseaza-te si poate asa scapi de o problema. din cate stiu, in c-ta sigur nu se mai scot sambata,asa ca nu vad tulcea ca o exceptie de la regula. poate ai noroc! :up

elena_steliana18
04.10.2010, 10:22:17
buna! cum zicea o miresica mai sus... nu cred k poti sa scoti actele in tulcea! cel putin unul dintre voi tb sa aibe mutatie acolo! noi de ex(adik eu) am vrut sa facem in cta(noi amandoi fiind din navodari) cununia civila iar cu cateva luni inainte mi-am facut mutatie pe cta! si nu a fost nici o prob! acum si parintii tb sa inteleaga k este nunta voastra si faceti cum va este voua mai usor! poate reusesti sa ii convingi pana la anul! succes

adadeea
04.10.2010, 12:47:16
in tulcea inca se mai scot actele sambata? ca, din cate am inteles, cam in toata tara se scot doar in cursul saptamanii. intereseaza-te si poate asa scapi de o problema. din cate stiu, in c-ta sigur nu se mai scot sambata,asa ca nu vad tulcea ca o exceptie de la regula. poate ai noroc! :up

s-a dus mama si s-a interesat repede:)) si se scot...:((

dreya_Elle
04.10.2010, 13:14:17
foarte frumosi ati fost!!!!!!!!!! super!!! CASA DE PIATRA !\:D/

elena_steliana18
04.10.2010, 14:02:27
super poze super rochitza super miri totul la superlativ

elixir
04.10.2010, 17:44:04

,,mala suerte":(:(:(
da' vad ca e hotarata rau sa-ti dejoace planurile...

izabelle
04.10.2010, 18:49:11
foarte frumosi ati fost!!!!!!!!!! super!!! CASA DE PIATRA !\:D/
ms fetelor de urari :) , si voi ati fost frumosi , casa de piatra iti urez si eu si sa aveti parte de tot ce va doriti

D_aka
04.10.2010, 21:07:02

da, bine.... s-a interesat dc se scot sambata... dar a intrebat si dc se pot scoate in cazul in care nici-unul dintre voi nu are "buletin de tulcea" ?

Dementa
04.10.2010, 23:07:57
Fetelor...mai am 10 luni jumate pana la nunta...ce ar trebui sa fac de acum inainte ? am rez cu salon, muzica si foto+video...ce urmeaza?

Joliutza
05.10.2010, 07:07:55
Fetelor...mai am 10 luni jumate pana la nunta...ce ar trebui sa fac de acum inainte ? am rez cu salon, muzica si foto+video...ce urmeaza?

Pai ai cam rezolvat ce era de facut din timp... acum incepe sa te gandesti la restul, usor-usor...

elena_v_
05.10.2010, 11:35:15

wow!!superb!grozave poze...si mireasa foarte frumoasa,rochita deosebita

crisiftene86
05.10.2010, 14:17:43

felicitari ,ati fost fff frumosi...

si eu abia ast pozele:(...cica zilele astea sunt gata[-o<sper sa le primesc...mai repede ca nu mai am rabdare:-$

lavi12
06.10.2010, 11:22:55
Foarte frumosi amandoi!
Felicitari!

P.S. Ce seamana lumanarile noastre!!! Frumoasa alegere!

Buna. Poti sa imi spui te rog ce fotograf ati avut ? Si cat a costat ? Mulumesc.

candilica
06.10.2010, 11:58:12
Buna. Poti sa imi spui te rog ce fotograf ati avut ? Si cat a costat ? Mulumesc.

Ti-am trimis pm!

izabelle
06.10.2010, 12:28:29

casa de piatra si voua ! si voi aveti poze frumoase , am facut o alegere buna cu fotograful ;)

elena_v_
06.10.2010, 14:11:21
casa de piatra si voua ! si voi aveti poze frumoase , am facut o alegere buna cu fotograful ;)

da,sa stii!hehe:-p..ti-am vazut acum si clipul pe net!imi place mult!

izabelle
06.10.2010, 17:17:12
da,sa stii!hehe:-p..ti-am vazut acum si clipul pe net!imi place mult!

da si noua ne-a placut :) pacat ca nu citeste melodia

crisiftene86
12.10.2010, 19:14:05
buna seara,
am reusit si eu in sfarsit sa intru in posesia pozelor, si in mod special am am reusit sa imi gac putin timp sa pot incarca pozele...care apropo se incarca fff greu d cand cu noua imagine a siteului.

in semnatura veti gasi fisierul cu pozele noastre de la nunta, sper sa va placa , de asemenea veti regasi si cateva poze de la cununia civila.

va pup.

ps:pus si cateva poze pe site;;)

zuz
12.10.2010, 20:06:47
buna seara,
am reusit si eu in sfarsit sa intru in posesia pozelor, si in mod special am am reusit sa imi gac putin timp sa pot incarca pozele...care apropo se incarca fff greu d cand cu noua imagine a siteului.

in semnatura veti gasi fisierul cu pozele noastre de la nunta, sper sa va placa , de asemenea veti regasi si cateva poze de la cununia civila.

va pup.

Felicitari, Cris! ati fost foarte frumosi, tu ai stralucit pur si simplu! =D>
Casa de piatra si multa, multa fericire! >:D<:*

Babydeey
12.10.2010, 20:29:22
Felicitari, Cris! ati fost foarte frumosi, tu ai stralucit pur si simplu! =D>
Casa de piatra si multa, multa fericire! >:D<:*
Subscriu! O mireasa frumoasa si vesela!

crisiftene86
13.10.2010, 08:18:27
Subscriu! O mireasa frumoasa si vesela!

multumesc mult de tot, va pup

crisstallus_cris
13.10.2010, 12:19:25
multumesc mult de tot, va pup
F frumoase pozele.Sa fiti fericiti!

Joliutza
13.10.2010, 14:41:51
buna seara,

va pup.

Foarte frumosi! Sa fiti asa toata viata si sa va iubiti!

crisiftene86
13.10.2010, 15:10:29
Foarte frumosi! Sa fiti asa toata viata si sa va iubiti!

multumim la fel:">:*

dreya_Elle
13.10.2010, 15:10:51
buna seara,

va pup.

felicitari! fff frumoase !:*

elena_v_
13.10.2010, 15:22:02
buna seara,

va pup.

sunteti foarte frumosi si vad ca v-ati distrat foarte bine!felicitari!

crisiftene86
13.10.2010, 15:33:00
sunteti foarte frumosi si vad ca v-ati distrat foarte bine!felicitari!

multumesc dreya si elena...normal...toate am fost frumoaseo:-)

pretyflory
13.10.2010, 16:54:28
buna seara,

va pup.

iubita ati fost f frumosi si veseli :*

Dementa
13.10.2010, 21:44:42
Nici nu am inceput bine pregatirile ce tin de detalii si imi doresc sa se termine mai repede totul. Sa vad ca vine ziua aia, sa o traiesc, sa ma bucur de ea si sa raman cu amintirile dupa eveniment. Mai sunt 10 luni dar deja sunt foarte stresata pentru ca intampinam greutati. Mai intai salon pe care l-am schimbat la scurt timp dupa ce il arvunisem pe cel dintai si inca nu am recuperat arvuna si dupa, faptul ca am ramas singuri. Abia astept ziua de 20 august ca sa scap de toata nebunia :(:(:( Sper ca tot raul sa fie spre binele nostru[-o<[-o<

D_aka
13.10.2010, 22:03:34
Nici nu am inceput bine pregatirile ce tin de detalii si imi doresc sa se termine mai repede totul. Sa vad ca vine ziua aia, sa o traiesc, sa ma bucur de ea si sa raman cu amintirile dupa eveniment. Mai sunt 10 luni dar deja sunt foarte stresata pentru ca intampinam greutati. Mai intai salon pe care l-am schimbat la scurt timp dupa ce il arvunisem pe cel dintai si inca nu am recuperat arvuna si dupa, faptul ca am ramas singuri. Abia astept ziua de 20 august ca sa scap de toata nebunia :(:(:( Sper ca tot raul sa fie spre binele nostru[-o<[-o<

hei!! ce-i cu spiritul asta negativ?? mai ai 10 luni! timpul le rezolva pe toate! cu rabdare, intelegere, cei dragi aproape ... se rezolva tot!
cat a fost avansul la restaurant? probabil 1000 lei.... sa fie asta singura pierdere! da-i nabii! dc iti faci singura marturii, invitatii, pahare,carte oaspeti, alea-alea ... ce-ti mai trece tie prin cap .... ii recuperezi sigur! nici nu trebuie sa cedezi rezervarea ca sa-i recuperezi! am vazut pe site ca dc tii mortis si rochie poti sa-ti faci... si acolo economisesti nu gluma!!
ca ati ramas singuri.... banuiesc ca asta inseamna ca ati ramas fara nasi.... lasa ca va gasiti voi pe cineva pe masura voastra! voi sa fiti sanatosi, sa va iubiti, pana la urma si un frate-sora sau un var-verisoara sau prieteni casatoriti sau macar logoditi acolo or sa se gaseasca sa va cunune! (are maica-mea o vorba: "face Dumnezeu cuib si la barza chioara! ... asta insemnand ca lucrurile se aseaza de la sine...) si dc nu... era un casting de nasi pe miresici... poate ii gasesti acolo!
nu-ti pierde speranta si nu te panica! dc acum te panichezi, cu 1 sapt inainte ce o sa faci?
moralu sus !

crisiftene86
14.10.2010, 08:03:29
iubita ati fost f frumosi si veseli :*

multumim:D

mst
14.10.2010, 15:44:33
Buna!
Felicitari !
Sunteti "super" !!!!
Poti sa-mi spui si mie pe cine ai avut fotograf ? si care au fost costurile?
Multumesc!

buna,fetelor!eu doar ce-am avut nunta...am cheltuit foarte mult,dar pregatirile le-am inceput cu un an inainte,altfel poate o anulam ca a trebuit sa ne imprumutam de bani cu 2 saptamani inainte...am avut tot felul de probleme chiar pe ultima suta de metri.insa la nunta am avut surpriza sa ne vina vreo 40 de invitati in plus(nu confirmasera prezenta)dar si vreo 20 in minus dintre cei care au confirmat.deci,va puteti astepta la orice fel de surprize...am strans destui bani sa ne platim toate datoriile pentru ca majoritatea a avut grija sa ne ajute cu banuti in plus peste meniu...daca stau sa calculez...fiecare invitat ar fi trebuit sa ne ajute cu 300 lei ca sa platim meniul,formatia,cameramanul si fotograful,restul cheltuielilor nu m-au mai interesat ca erau facute deja
bafta multa si nu uitati ca toti invitatii vin la voi sa va sustina,sigur nu veti iesi in paguba..si restrangeti din cheltuieli(cum ar fi decorarea localului,marturii)
Buna! Felicitari ! Casa de piatra !
Poti sa-mi spui si mi e cat te-au costat decaratiunile din local, fotograful, cameramanul?

crisiftene86
14.10.2010, 15:51:04
Buna!
Felicitari !
Sunteti "super" !!!!
Poti sa-mi spui si mie pe cine ai avut fotograf ? si care au fost costurile?
Multumesc!

multumesc,
ti-am dat PM ca sa nu facem reclama:D:">

blonda1111
14.10.2010, 18:39:36
Mie mi-e groaza de un singur lucru...se apropie nunta si nu stiu ce sa imi caut pe deasupra :((((...Ce credeti ca s-ar potrivi...vazusem zilele trecute undeva pe mircea parca o blanita micuta,scurtuta insa nu stiu dc s-ar preta la model...v-am atasat modelul...voalul il am ca si in poza, lung . ce credeti ca as putea sa imi pun pe deasupra.:-SS:-SS:-SS:-SS?

Dementa
14.10.2010, 19:43:12
Mie mi-e groaza de un singur lucru...se apropie nunta si nu stiu ce sa imi caut pe deasupra :((((...Ce credeti ca s-ar potrivi...vazusem zilele trecute undeva pe mircea parca o blanita micuta,scurtuta insa nu stiu dc s-ar preta la model...v-am atasat modelul...voalul il am ca si in poza, lung . ce credeti ca as putea sa imi pun pe deasupra.:-SS:-SS:-SS:-SS?

superba rochita iar voalul il ador !!!!!

blonda1111
14.10.2010, 20:37:19
superba rochita iar voalul il ador !!!!!
Multumesc frumos!!! Vineri o iau de la atelier, dupa ultimele modificari...Mai ramane sa vad ce imi pun deasupra :-SS

D_aka
14.10.2010, 21:11:14

sa indraznesc sa descriu ce as pune eu?... e indraznet proiectul.... as folosi un pardesiu lung cam cat rochia, de aceeasi forma cu ea, mulat sus si mai larg exact de unde incepe rochia mai larga, cu maneci 2/3 din care partea de antebrat sa fie bufanta (era la zara o astfel de hainuta dar scurta), la limita dintre maneca care vine drept si cea bufanta as pune un pic de dantela asemanatoare cu ce-i pe rochie, iar decolteul l-as face barcuta... am si desenat modelul dar din pacate nu am scanner-ul in functiune sa ti-l trimit sa vezi la ce ma refer... eu asa as face fiindca avand aceeasi linie cu rochia nu ar face nota discordanta cu voalul... iar decolteul barcuta ar lasa destula piele la vedere (cu riscul sa te alegi cu o faringita...) ca sa nu semeni cu un sul de material alb. parerea mea....

blonda1111
15.10.2010, 09:14:38
sa indraznesc sa descriu ce as pune eu?... e indraznet proiectul.... as folosi un pardesiu lung cam cat rochia, de aceeasi forma cu ea, mulat sus si mai larg exact de unde incepe rochia mai larga, cu maneci 2/3 din care partea de antebrat sa fie bufanta (era la zara o astfel de hainuta dar scurta), la limita dintre maneca care vine drept si cea bufanta as pune un pic de dantela asemanatoare cu ce-i pe rochie, iar decolteul l-as face barcuta... am si desenat modelul dar din pacate nu am scanner-ul in functiune sa ti-l trimit sa vezi la ce ma refer... eu asa as face fiindca avand aceeasi linie cu rochia nu ar face nota discordanta cu voalul... iar decolteul barcuta ar lasa destula piele la vedere (cu riscul sa te alegi cu o faringita...) ca sa nu semeni cu un sul de material alb. parerea mea....
Mai sa stii ca ma tenteaza ideea ta...numai ca nu siu unde as gasi in conditiile in care mai avem f putin pana la nunta...:-<

D_aka
15.10.2010, 09:21:37
Mai sa stii ca ma tenteaza ideea ta...numai ca nu siu unde as gasi in conditiile in care mai avem f putin pana la nunta...:-<

de gata nu cred ca vei gasi.... din pacate la asa ceva nu cred ca s-au gandit..... dar poti sa incerci sa-l faci pe comanda.... mai ai 2 sapt........ cam scurt intr-adevar! io stiam o croitoreasa, de fapt mai multe dar numai una din ele era mai libera asa, care cred ca s-ar fi bagat la asa ceva .... majoritatea nu se baga fiindca nu au masini care sa coasa material mai grosut. nus ce sa-ti zic...

blonda1111
15.10.2010, 10:23:10
de gata nu cred ca vei gasi.... din pacate la asa ceva nu cred ca s-au gandit..... dar poti sa incerci sa-l faci pe comanda.... mai ai 2 sapt........ cam scurt intr-adevar! io stiam o croitoreasa, de fapt mai multe dar numai una din ele era mai libera asa, care cred ca s-ar fi bagat la asa ceva .... majoritatea nu se baga fiindca nu au masini care sa coasa material mai grosut. nus ce sa-ti zic...
trimite-mi te rog frumos un pm cu nr de telefon de la croitorese pe care le stii tu.

Multumesc frumos!

elena_v_
15.10.2010, 11:45:16

wow !superbe rochia si voalul!cred ca o haina de blana lunga s-ar potrivi,sau un bolero din dantela

blonda1111
15.10.2010, 12:06:11
wow !superbe rochia si voalul!cred ca o haina de blana lunga s-ar potrivi,sau un bolero din dantela
Multumesc! Dupa amiaza trebuie sa mergem sa o luam si atunci o sa va pun poze sa vedeti cum se aseaza pe mine :-B

D_aka
15.10.2010, 13:21:19

uite si desenul.... ceea ce e schitat pe dedesubt ar fi rochia ta, dar cred ca merge si sa reiei bentita de la rochie pe hainuta...

fruma
21.10.2010, 14:29:34
Multumesc frumos!!! Vineri o iau de la atelier, dupa ultimele modificari...Mai ramane sa vad ce imi pun deasupra :-SS

Poti sa incerci o capa din blanita alba sau un bleizer scurt alba din stofa. Am vazut ceva de genu pe la city si pe la magazinele de rochii din centru. Deosebit voalul. Poti sa-mi spui cat te-a ajuns sa-l faci la comanda?

Elandra
06.11.2010, 10:35:09
E clar,numai nunta sa n u faci in ziua de azi8-}8-}

blonda1111
06.11.2010, 19:25:14
E clar,numai nunta sa n u faci in ziua de azi8-}8-}
Mai sa stii ca nu e chiar asa...Noi doar ce am trecut prin fenomenul numit nunta, si sincer ne gandeam cu groaza ca nu o sa ne mai ramana banuti nici pentru un pachet de servetele...Insa nu a fost asa.
Ideea e ca noi nu am comparat cum a iesit nunta din punct de vedere financiar, cu ceea ce am cheltuit pentru acest moment. .
Pentru ca atunci m-as fii panicat groaznic, e adevarat. Nu am privit nunta ca o modalitate de a face bani ( asa cum cu parerea de rau am observat la unele persoane din jur ), am privit-o ca unicul eveniment in care eu voi fii printesa, el printul meu, amandoi vom fii frumosi si eleganti, si fericiti ca vom deveni sot si sotie in fata lui Dumnezeu.
Am cheltuit pentru nunta atat cat am considerat noi ca e potrivit, suficient pentru a fii totul perfect. Si pot spune cu o emotii fantastica inca ( desi a trecut o saptamana de la nunta) ca totul a fost splendid. De la buchetul din orhidee visini, flori de camp, margarete si lisianthus, la simpli cercei pe care eu ii vedeam de vis, la papionul sotului impecabil, si terminand cu gustosul tort , undeva pe la 5 dimineata, totul a fost splendid.
in concluzie...se merita sa faci o nunta...se merita sa fii printesa pentru o zi...

marrya
17.11.2010, 23:06:41
E clar,numai nunta sa n u faci in ziua de azi8-}8-}[/QUOTE]

Bun venit pe miresici!
Nu trebuie sa te sperii atat de rau de nunta!! Sincer si noi am avut ceva probleme cu finantele la un moment dat, dar am imprumutat niste bani de la apropiati pe care i-am returnat dupa nunta. Important e sa iti faci cat de cat un calcul, in sensul ca, sa stii cam cat sa te intinzi, macar sa iti acoperi cheltuielile, asta in cazul in care nu vrei sa faci din nunta o sursa de castig. Daca vrei sa ramai si cu ceva nu investesti prea mult...e simplu! dar ma gandesc ca banii se duc imediat si ramai numai cu amintirile, fotografiile si imaginile, iar dupa nunta iti va parea rau ca nu ti-ai facut un buchet mai deosebit din cauza pretului sau nu ti-ai luat nu stiu ce fel de rochie sau pantofi sau poate chiar verighete! Nunta se presupune ca o faci o singura daca, iar momentul uniunii vostre in fata lui Dumnezeu este unic, la fel ca si voi! noi nu ne-am gandit o clipa ca ne va ramane ceva $$) si ne-am facut aproape toate poftele( si flori deosebite si fotograf profi si cameraman si artificii..etc) Mult noroc! :)

christynne
22.12.2010, 15:53:34
bine v`am gasit , miresici ! sunt miresica de septembrie 2011, iar la capitolul pregatiri suntem praf .. nu ne-am luat decat verighete , buchetele de mireasa (ptr logodna din 31 decembrie ) si lumanari .. inca ne consultam ptr local, formatie si fotograf .. :(

mult succes si foarte multa rabdare !!

Zuzza
22.12.2010, 20:08:18
bine v`am gasit , miresici ! sunt miresica de septembrie 2011, iar la capitolul pregatiri suntem praf .. nu ne-am luat decat verighete , buchetele de mireasa (ptr logodna din 31 decembrie ) si lumanari .. inca ne consultam ptr local, formatie si fotograf .. :(

mult succes si foarte multa rabdare !!

Buna!

Vrei sa faci la Ten Union in Eforie Nord? sun cei care tin de Colonade din Cta? M-ar interesa daca ai fost sa vezi localul ce poti sa imi spui. Merci mult!

amy_miha_ela
04.01.2011, 16:16:02
Buna fetelor...ajutati-ma si pe mine. Caut si eu pe cineva care sa imi prelucreze pozele de la nunta dupa care sa faca album . Dupa nunta din pacate eu am fost dezamagita de fotograful meu ...

D_aka
05.01.2011, 09:17:33
Buna fetelor...ajutati-ma si pe mine. Caut si eu pe cineva care sa imi prelucreze pozele de la nunta dupa care sa faca album . Dupa nunta din pacate eu am fost dezamagita de fotograful meu ...

de ce ai fost dezamagita de fotograf? mie imi parea ca esti foarte multumita de poze! ba chiar asteptam cu nerabdare sa le vad...
in alta ordine de idei: ce inseamna pt tine prelucrarea fotografiilor si album? ca prelucrare de luminozitate, contrast, culori.... dc nu ai fisierele originale .... cam greu.... prelucrare de scos pete, cosuri, cicatrici .... se poate si fara fisierul original, iar la scos din poze personaje, cladiri.... sau deschis ochi, indreptat zambete nu se baga nimeni! si asa nu cred ca se baga cineva sa-ti faca corectura pe fotografii care nu-s facute de el/ea fiindca ar insemna sa te taxeze separat (si nu cred ca are nimeni tarif pentru asa ceva) sau sa lucreze moca (si nu cred ca face cineva munca pro bono....) album inseamna "album digital"? ca asa poate se baga vre-unul sa iti prelucreze pozele pe care le baga in album si sa iti faca albumul.... daca vrei album digital, pot sa-ti dau nr de tel al tipului cu care am colaborat la nunta eu.... situ ca el face albume, dar nu stiu dc le face si dc ii duci fotografii facute de alt fotograf...

lam
05.01.2011, 09:52:29
fetelor vreau sa aduc la nunta ori ansamblul de dansuri populare ori 2 fete care danseza oriental, acum nu stiu ce as vrea mai mult, daca a avut vre-una din voi la nunta un moment artistic de genul acesta va rog sa-mi spuneti si mie o adresa de contact a ansamblului repectiv si un pret, msik mult :*:*

amy_miha_ela
05.01.2011, 11:52:50
de ce ai fost dezamagita de fotograf? mie imi parea ca esti foarte multumita de poze! ba chiar asteptam cu nerabdare sa le vad...
in alta ordine de idei: ce inseamna pt tine prelucrarea fotografiilor si album? ca prelucrare de luminozitate, contrast, culori.... dc nu ai fisierele originale .... cam greu.... prelucrare de scos pete, cosuri, cicatrici .... se poate si fara fisierul original, iar la scos din poze personaje, cladiri.... sau deschis ochi, indreptat zambete nu se baga nimeni! si asa nu cred ca se baga cineva sa-ti faca corectura pe fotografii care nu-s facute de el/ea fiindca ar insemna sa te taxeze separat (si nu cred ca are nimeni tarif pentru asa ceva) sau sa lucreze moca (si nu cred ca face cineva munca pro bono....) album inseamna "album digital"? ca asa poate se baga vre-unul sa iti prelucreze pozele pe care le baga in album si sa iti faca albumul.... daca vrei album digital, pot sa-ti dau nr de tel al tipului cu care am colaborat la nunta eu.... situ ca el face albume, dar nu stiu dc le face si dc ii duci fotografii facute de alt fotograf...

Am fost dezamagita deoarece majoritatea pozelor mi le-a pierdut , video nu l-a facut cum i-am cerut ...iar la editarea pozelor a facut mai mult asa sa scape...numai zic ca am stat langa el si am facut videoclipul nuntii ca a doua zi sa mi-l dea gresit ...etc . Mi-a ajuns cate a facut si am zis ca gata! Am vrut album digital la inceput dar mi s-a parut un pic cam mult. Pe parcurs am zis ca o sa fac . Sper sa gasesc pe cineva sa ma ajute cu albumul ...am platit atat de mult si nici cu album nu m-am ales...:( Dupa nunta noastra a colaborat si unchiul meu cu el ...si am vazut ce album i-a facut si eu nu il vreau asa..cu cate 3-4 poze mici aruncate asa pe o pagina.
Pana la urma astea care mi le-a editat ...le mai fac eu colaje sau ce mai vreau la ele ...ma duc la centru foto, le scot , cumpar album si fac eu !
Iar de la domnul fotograf si asa am de luat album...ca sa nu iasa el in castig, i dau alte 100 de poze sa le prelucreze si sa i faca tatalui meu album si gata!
Uite pozele editate:
http://picasaweb.google.com/amymihaela/Editate?authkey=Gv1sRgCI_d_P7XnPqMTA#

marrya
05.01.2011, 12:46:06
Am fost dezamagita deoarece majoritatea pozelor mi le-a pierdut , video nu l-a facut cum i-am cerut ...iar la editarea pozelor a facut mai mult asa sa scape...numai zic ca am stat langa el si am facut videoclipul nuntii ca a doua zi sa mi-l dea gresit ...etc . Mi-a ajuns cate a facut si am zis ca gata! Am vrut album digital la inceput dar mi s-a parut un pic cam mult. Pe parcurs am zis ca o sa fac . Sper sa gasesc pe cineva sa ma ajute cu albumul ...am platit atat de mult si nici cu album nu m-am ales...:( Dupa nunta noastra a colaborat si unchiul meu cu el ...si am vazut ce album i-a facut si eu nu il vreau asa..cu cate 3-4 poze mici aruncate asa pe o pagina.
Pana la urma astea care mi le-a editat ...le mai fac eu colaje sau ce mai vreau la ele ...ma duc la centru foto, le scot , cumpar album si fac eu !
Iar de la domnul fotograf si asa am de luat album...ca sa nu iasa el in castig, i dau alte 100 de poze sa le prelucreze si sa i faca tatalui meu album si gata!
Uite pozele editate:
http://picasaweb.google.com/amymihaela/Editate?authkey=Gv1sRgCI_d_P7XnPqMTA# (http://picasaweb.google.com/amymihaela/Editate?authkey=Gv1sRgCI_d_P7XnPqMTA#)

Vroiam sa te intreb..tu nu ai vazut vreun album de prezentare al fotografului, inainte de nunta?? si cum adica ti-a pierdut din poze???:O inseamana ca nu e unul profi...si apoi cum sa stai sa faci clipul tu cu cameramanul??? pt ce l-ai platit?? sau mai bine zis cat ti-a cerut fiecare in parte? mi se pare ciudat..cum ii cheama, daca nu te superi?

amy_miha_ela
05.01.2011, 13:00:34
Am stat cu ei ca sa iasa totul cum vreau eu ...dar tot degeaba...inainte de nunta mi-a aratat pe calculator poze...mi-au placut ...si un album foto story care arata bine.. nu stiu ce sa zic..sunt suparata rau! :-<
Il cheama Edmond are sediul undeva la galeriile soveja

D_aka
05.01.2011, 13:08:53
Uite pozele editate:
http://picasaweb.google.com/amymihaela/Editate?authkey=Gv1sRgCI_d_P7XnPqMTA#

ti-am vizionat pozele.... mie imi plac si mi se par ok!... chiar frumoase...clare, luminoase, incadrate bine... ce editare vroiai la ele? singura faza care mi se pare ciudata e aia cu pierdutul pozelor..... in ce sens le-a pierdut? (nu de alta dar uneori cardurile se mai parlesc si atunci se mai pierd poze.....si nu cred ca ai ce face in situatii de genu'...) si faza cu cameramanul e ciudata.... dar privitor la calitatea fotografiilor... eu nu am ce comenta fiindca imi plac!
mda.... tu stii mai bine ce s-a intamplat .... succes in rezolvarea problemei!
a propos: cat ai platit pt foto si video?

amy_miha_ela
05.01.2011, 13:36:27
Am platit 40 de mil. Da sunt ok pozele cat de cat ...dar ti-am spus, am vazut albumul unchiului meu...ma asteptam la un album profesional ...ala era un album cu poze mici asezate cate 3-4 pe pagina ...ceva de genu pot face si eu ...nici macar cu coperta de piele sau ceva de genu...colaje de poze. Ceva de genu vroiam eu

blonda1111
05.01.2011, 14:24:31
Am platit 40 de mil. Da sunt ok pozele cat de cat ...dar ti-am spus, am vazut albumul unchiului meu...ma asteptam la un album profesional ...ala era un album cu poze mici asezate cate 3-4 pe pagina ...ceva de genu pot face si eu ...nici macar cu coperta de piele sau ceva de genu...colaje de poze. Ceva de genu vroiam eu
Sincer si mie mi se par destul de ok pozele:). Ps: ati fost 2 frumosi !

masha_realart
05.01.2011, 14:38:37

pozele sunt ok...dar la banii si stresul prin care ai trecut puteai sa gasesti pe altcineva mult mai bun..asta e eu am avut probleme cu alte chestii..acum nu mai poti schimba..dar poti sa incerci sa salvezi ce ai..si poate sa cauti un fotograf bun care sa-ti faca o alta sedinta foto si album..asta ar insemna din pacate alti bani...sper sa rezolvi!

marrya
05.01.2011, 21:44:08
Am stat cu ei ca sa iasa totul cum vreau eu ...dar tot degeaba...inainte de nunta mi-a aratat pe calculator poze...mi-au placut ...si un album foto story care arata bine.. nu stiu ce sa zic..sunt suparata rau! :-<Il cheama Edmond are sediul undeva la galeriile soveja

Si eu am vazut pozele in mare parte sunt ok, unele au o luminozitate cam nepotrivita, dar se vede ca nu a pus lumina cum trebuie pe voi, nu ca nu le-a prelucrat. In mare parte sunt incadrate bine..nu stiu ce ai mai vrea la ele..poate doar felul in care sa le aranjeze in album...sau aranjarea colajului, poate un pic culoare ( mai ales a pielii), iar pt niste poze de 500 euro sau cat ai dat arata destul de bine..! Pana la urma fotograful cum iti face albumul?? digital sau clasic ( scoase pe hartie)?

kmytza05
05.01.2011, 23:29:53
Sincer si mie mi se par destul de ok pozele:). Ps: ati fost 2 frumosi !

Apropo de poze: pe ale tale cand le vedem?;;)

blonda1111
06.01.2011, 11:00:40
Apropo de poze: pe ale tale cand le vedem?;;)
Uff si eu il tot intreb pe fotograf cand se va intampla minunea. Insa replica este ca se munceste mult pentru a iesi totul perfect, si cum au fost si f aglomerati:-<. Sper cat mai rapid sa ma laud si eu cu frumusetile mele :>

crisiftene86
06.01.2011, 14:01:02
abia astept sa vedem pozele blonda1111..

amy_mihaela...fara sa mai pune foc pe paie, sau sa te supar dar sa sti ptr pretul care l-ai platit pozele nu sunt cum ar trbuie s fie...da sunt frumoase, colorate , dar nu sunt suficient de bune...sunt "arse" , expresie pe care o folosesc fotografi, ma rog asa am auzit, si din cauza asta nu se vad fff clar si nu au acele culorii vii...sincer imi pare rau ptr ceea ce ti s-a intamplat, totusi gandeste-te ca ai ce mai faci ,stiu cazuri care nu au mai recuperat nimic, k fotog de...le-a sters si nu a avut ce sa mai dea mirilor...

sper sa iti rezolvi problemao:-)

cu aceasta ocazie urez bun venit tuturor miresicilor noi venite se site:*o:-)

marrya
06.01.2011, 17:09:51
Cris are dreptate..unele sunt "arse" adica luminozitatea nu e buna...fie pt ca n-a stiu sa seteze manual aparatul ( adica luminozitatea a fost prea mare), fie ca n-a stiu cum sa foloseasca blitz-ul...sau blenda ( chestia aia argintie care reflecta lumina naturala atunci cand pozele sunt facute contra soarelui sau cumva la umbra si atunci ca sa scape mai usor face pozele alb-negru sau sepia...asta e..acum n-ai ce sa mai faci! D`aia tre ` sa iei un fotograf bun chiar daca e mai scump, adica care stie sa lucreze cu aparatul...ca dupa nunta...:-<n-ai ce sa mai faci..decat o alta sedinta foto cu altul..dar inseamna $-)$-)! Sunt sigura ca oricum iti vei face un album foarte frumos, pt ca sunt incadrate bine..!