PDA

Versiunea completa : Miresici din Constanta - discutii despre nunta

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30]

amy_miha_ela
07.01.2011, 21:11:57
M-am apucat eu pana la urma sa fac colaje asa cum am zis ...cu pozele editate de el . O sa ma pun pe cautat album acum ..
Ce ziceti?

laura70
08.01.2011, 19:53:15
M-am apucat eu pana la urma sa fac colaje asa cum am zis ...cu pozele editate de el . O sa ma pun pe cautat album acum ..
Ce ziceti?

Buna.
Sincer imi pare rau ptr ceea ce ai patit. Am inteles ca ai vazut pozele fotografului in prezentare si ca ti-au placut. Te-ai gandit ca poate nu erau ale lui? Am auzit de unii care prezentau lucrarile altor colegi doar ca sa ia nunti. Ce sa spun de poze, ai fost foarte frumoasa si sotul tau la fel, se vedea ca aveati potential. Un fotograf cu adevarat bun, ar fi facut minuni cu voi, mai ales cu tine. El a incrercat sa corecteze pozele asa cum se cere acum, dar multe din ele sunt proaste, slab expune, corectura este groaznica si mai ales neclare. Sunt cateva bune, adica din acelea pe care le poti arata prietenilor.... Nu stiu ce sa mai zic. Un alt fotograf s-ar baga, poate, dar sa aiba din ce.... Daca nu mai poti face nimic cu pozele, eu zic sa scoti parleala cand vei fi nasa. Poate finii sa gaseasca un fotograf bun si sa va faca si voua poze, care sa va bucure. Inca odata sincere pareri de rau. Si Doamne cate fete or mai fi in situatia ta. BAFTA!

crisiftene86
10.01.2011, 08:23:38
Ce ziceti?

fff bn, sunt super ok , spor la trb:*

dorinutza
10.01.2011, 21:30:30
fetelor, lamuriti-ma si pe mine va rog...cum e cu cadoul la mireasa...nasa trebuie sa-i dea miresei un cadou? cand? dupa cununia civila sau dimineata dupa legatoare? care e obiceiul aici?
voi fi nasha in toamna si nu stiu cum se procedeaza aici....la mine in zona de unde provin, nasa ii da miresei un cadou dimineata dupa legatoare...pe langa esarfa/palarie, oglinda, perie si ce mai trebuie ii mai da si acest cadou, ceva de casa iar la mire ori o camasa, ori o pijama ..ceva acolo si lui..:-p

D_aka
11.01.2011, 11:16:16
fetelor, lamuriti-ma si pe mine va rog...cum e cu cadoul la mireasa...nasa trebuie sa-i dea miresei un cadou? cand? dupa cununia civila sau dimineata dupa legatoare? care e obiceiul aici?
voi fi nasha in toamna si nu stiu cum se procedeaza aici....la mine in zona de unde provin, nasa ii da miresei un cadou dimineata dupa legatoare...pe langa esarfa/palarie, oglinda, perie si ce mai trebuie ii mai da si acest cadou, ceva de casa iar la mire ori o camasa, ori o pijama ..ceva acolo si lui..:-p

mai.... io nu am primit nici un cadou.... si nici cumnata mea....si nici vara-mea... nu cred ca e cu cadouri pe aici... stiu ca nasa ii cumpara miresei fardurile si oglinda la gatit, voalul.... esarfa la dezgatit .... eu am dat cadouri nasilor, si la fel cumnata mea si vara-mea.... dar de primit.... nu!

dorinutza
11.01.2011, 12:23:07
mai.... io nu am primit nici un cadou.... si nici cumnata mea....si nici vara-mea... nu cred ca e cu cadouri pe aici... stiu ca nasa ii cumpara miresei fardurile si oglinda la gatit, voalul.... esarfa la dezgatit .... eu am dat cadouri nasilor, si la fel cumnata mea si vara-mea.... dar de primit.... nu!
nici macar dupa cununia civila?;;)

D_aka
11.01.2011, 13:28:24
nici macar dupa cununia civila?;;)

nici macar!

dorinutza
11.01.2011, 20:19:27
nici macar!
offff...eu asa am auzit....bine..in zona de unde vin eu se da si cadou, si bani, si posteta, si farduri...aici insa cica n-ar fi chiar asa....dar totusi am inteles k se da un cadou pt casa la cununia civila:-B....eee...nu e asta o problema, e placerea mea, la urma urmei sa le dau ceva, dar as vrea sa fac ttreaba asa cum trebuie

crisiftene86
12.01.2011, 08:14:20
offff...eu asa am auzit....bine..in zona de unde vin eu se da si cadou, si bani, si posteta, si farduri...aici insa cica n-ar fi chiar asa....dar totusi am inteles k se da un cadou pt casa la cununia civila:-B....eee...nu e asta o problema, e placerea mea, la urma urmei sa le dau ceva, dar as vrea sa fac ttreaba asa cum trebuie

cadou conform traditiilor de pe aici se da si la cun civila , dar si la nunta.
eu am primit cadou si de nunta si la cununia civila.
asa ca pana la urma, urmei faci cum crezi, dar asa este , se da cadou finilor si la cun civila , dar si la nunta, de obicei ceva ptr casa .

blonda1111
12.01.2011, 08:50:35
cadou conform traditiilor de pe aici se da si la cun civila , dar si la nunta.
eu am primit cadou si de nunta si la cununia civila.
asa ca pana la urma, urmei faci cum crezi, dar asa este , se da cadou finilor si la cun civila , dar si la nunta, de obicei ceva ptr casa .
Mai si eu am primit in ambele cazuri. Acum ca o fi tinut de traditie, ca o fi tinut de nasa nu stiu sa spun. Dar lucrurile pe care le-am primit sunt pentru casa :). :-B

elena_v_
12.01.2011, 09:54:58
eu am primit de la nasi cadou la cununia civila iar la nunta,bani in plic.noi le-am dat ceva doar la cununia civila ,iar dimineata la legatoare i-am dat nasei un prosop si un sapun ...cica trebuia sa o spal pe maini.

dorinutza
14.01.2011, 11:46:34
Mai si eu am primit in ambele cazuri. Acum ca o fi tinut de traditie, ca o fi tinut de nasa nu stiu sa spun. Dar lucrurile pe care le-am primit sunt pentru casa :). :-B
daca nu-s prea indiscreta, ce ati primit?;;)...eu ma gandeam la ceva gen set de pat cu pilota la cun civila si un set de oale sau de masa la nunta, dimineata la legatoare...ce ziceti, e ok? sau e putin?:-B

danutzik
14.01.2011, 19:53:35
Buna, am fost miresica vara aceasta si am avut o intamplare ff urata cu muzica.Am ales in urma multor cautari formatia TOMIS QUARTET DIN CONSTANTA cu un an inainte de nunta am incheiat contract cu ei si am dat avans 15 mil, restul pana la 2000 euo urmand sa platesc la nunta. In tot acel an de zile am tot tinut legatura telefonic cu seful trupei lupu silviu florian cu privire la detalii legate de muzica, melodii preferate, etc. Cu 2 zile inainte de nunta am sunat sa anunt ce melodie sa cante pt dansul mirilor in deschidere, insa m-a anuntat k formatia TOMIS QUARTET s-a desfiintat, am ramas socata si am gasit in scurt timp un dj sa pot avea si eu muzica la nunta, toate astea s-au intamplat in joia de dinaintea nuntii, va dati seama ce tristete si dezamagire am trait..... Dupa nunta cand am sunat sa imi dea banii de avans inapoi nu ma mai recunoaste, kiar daca am contract semnat si stampilat cu el.... Ulterior am aflat de pe diverse site-uri de nunti ca asa au facut toata vara,pe unii i-a mintit ca au facut accident auto si ca trimit pe altii in locul lor, altor miri fara sa ii anunte le-a trimis 4 tipi care au cantat jalnic toata seara, altora le-a spus ca au prins un contract banos pe un vas de croaziera si sa isi caute alta formatie pt ca o sa le dea banii inapoi cand se intorc.... multe minciuni de tot felul... ideea este ca degeaba sunt buni daca nu sunt seriosi... si nu o spun doar eu... ci multe alte mirese carora acesti nenorociti le-au transformat nunta din cel mai frumos eveniment in marea dezamagire a vietii... aveti grija cu ei, acu ii dau in judecata sa imi recuperez macar banii dati avans...

dorinutza
14.01.2011, 21:19:12
Buna, am fost miresica vara aceasta si am avut o intamplare ff urata cu muzica.Am ales in urma multor cautari formatia TOMIS QUARTET DIN CONSTANTA cu un an inainte de nunta am incheiat contract cu ei si am dat avans 15 mil, restul pana la 2000 euo urmand sa platesc la nunta. In tot acel an de zile am tot tinut legatura telefonic cu seful trupei lupu silviu florian cu privire la detalii legate de muzica, melodii preferate, etc. Cu 2 zile inainte de nunta am sunat sa anunt ce melodie sa cante pt dansul mirilor in deschidere, insa m-a anuntat k formatia TOMIS QUARTET s-a desfiintat, am ramas socata si am gasit in scurt timp un dj sa pot avea si eu muzica la nunta, toate astea s-au intamplat in joia de dinaintea nuntii, va dati seama ce tristete si dezamagire am trait..... Dupa nunta cand am sunat sa imi dea banii de avans inapoi nu ma mai recunoaste, kiar daca am contract semnat si stampilat cu el.... Ulterior am aflat de pe diverse site-uri de nunti ca asa au facut toata vara,pe unii i-a mintit ca au facut accident auto si ca trimit pe altii in locul lor, altor miri fara sa ii anunte le-a trimis 4 tipi care au cantat jalnic toata seara, altora le-a spus ca au prins un contract banos pe un vas de croaziera si sa isi caute alta formatie pt ca o sa le dea banii inapoi cand se intorc.... multe minciuni de tot felul... ideea este ca degeaba sunt buni daca nu sunt seriosi... si nu o spun doar eu... ci multe alte mirese carora acesti nenorociti le-au transformat nunta din cel mai frumos eveniment in marea dezamagire a vietii... aveti grija cu ei, acu ii dau in judecata sa imi recuperez macar banii dati avans...
vaaaaiiiii....:O:O:O...tu chiar vb serios???? Dumnezeule....imi pare rau pt voi:(:(:(

D_aka
14.01.2011, 21:39:45

:)) cand ma gandesc ca erau si pe lista noastra de formatii ..... bine ca au disparut rpd de pe lista!
imi pare rau ca ti s-a intamplat asa ceva! dc ai contract cu ei si dc mai stii si alte persoane in aceeasi situatie cred ca ii puteti da in judecata, dar ar trebui sa te sfatuiesti cu un avocat!

roxana_elena
19.01.2011, 10:25:39
Buna fetelor,

Sunt noua pe acest forum...Am nunta in februarie anul viitor. Stiu ca puteti spune ca mai am destul timp, dar eu voi pleca din tara din luna martie si ma voi intoarce abia in octombrie. Am si eu rugamintea daca ma puteti ajuta cu cateva informatii referitoare la restaurante si formatii din Constanta. Vom avea aproximativ 100 persoane...poate pana in 150, dar nu mai mult. Daca aveti cunostinte despre preturile corespunzatoare acestora, inclusiv poze de la localuri, v-as fi foarte recunoscatoare.

Va multumesc anticipat!

Spor la pregatirile de nunta, pentru cele care v-ati apucat deja!

dorinutza
19.01.2011, 19:07:57
Buna fetelor,

Sunt noua pe acest forum...Am nunta in februarie anul viitor. Stiu ca puteti spune ca mai am destul timp, dar eu voi pleca din tara din luna martie si ma voi intoarce abia in octombrie. Am si eu rugamintea daca ma puteti ajuta cu cateva informatii referitoare la restaurante si formatii din Constanta. Vom avea aproximativ 100 persoane...poate pana in 150, dar nu mai mult. Daca aveti cunostinte despre preturile corespunzatoare acestora, inclusiv poze de la localuri, v-as fi foarte recunoscatoare.

Va multumesc anticipat!

bine ai venit printre noi! spor la miresit!:*

D_aka
19.01.2011, 22:24:20
Buna fetelor,

Va multumesc anticipat!

Bine ai venit...
Eu as putea sa-ti spun cate ceva despre colonade... restaurant frumos dar m-au furat ca-n codru... e posibil la sala noua care nu se afla in acelasi complex cu celelalte sali sa fie mai bine... ca preturi sunt aceptabili, meniul pleaca de la 130 lei, o sa pun cateva foto cu sala in care am facut eu (250 pers complet sau 150 luata doar partial - se poate in ambele feluri dar trebuie sa le spui) si cu meniurile de anul 2010. Ca formatie am colaborat cu Marea Neagra si am fost foarte multumita de ei!

Alte restaurante... nus.... de Azur am auzit vorbe frumoase ...

spor!

roxy_catwoman
20.01.2011, 22:33:38
Buna seara fetelor, am si eu o mare rugaminte, intrucat sunt "boboaca"pe acest site, am nevoie de putin ajutor, eu am nunta anul asta pe 1 mai la Restaurant Dorna, detaliile in mare sunt puse la punct insa nu reusesc sa gasesc un tort ok...mi-as dori un tort din martipan, sa fie aspectuos(l-as vrea dintr-o singura bucata, nu mai multe tortulete) si evident sa fie si bun la gust...ati putea sa imi recomandati voi?mersi mult mult de tot

MissSwan
20.01.2011, 22:39:41
Buna seara fetelor, am si eu o mare rugaminte, intrucat sunt "boboaca"pe acest site, am nevoie de putin ajutor, eu am nunta anul asta pe 1 mai la Restaurant Dorna, detaliile in mare sunt puse la punct insa nu reusesc sa gasesc un tort ok...mi-as dori un tort din martipan, sa fie aspectuos(l-as vrea dintr-o singura bucata, nu mai multe tortulete) si evident sa fie si bun la gust...ati putea sa imi recomandati voi?mersi mult mult de tot

Vanimar face torturi f frumoase din martipan.

roxy_catwoman
20.01.2011, 22:41:31
Vanimar face torturi f frumoase din martipan.

mersi mult de tot...dar la gust??

MissSwan
20.01.2011, 22:47:11
mersi mult de tot...dar la gust??
La gust nici nu se mai pune problema zic eu. :D Sunt cei de la A la Francaise din Carrefour. Au si prajituri si torturi extrem de gustoase. Consulta topicul despre cofetarii de la Servicii si furnizori, vei gasi acolo parerile si pozele miresicilor care au lucrat cu ei, si de asemnea si cu alte cofetarii.

roxy_catwoman
20.01.2011, 22:51:09
La gust nici nu se mai pune problema zic eu. :D Sunt cei de la A la Francaise din Carrefour. Au si prajituri si torturi extrem de gustoase. Consulta topicul despre cofetarii de la Servicii si furnizori, vei gasi acolo parerile si pozele miresicilor care au lucrat cu ei, si de asemnea si cu alte cofetarii.

super!!!mersi mult mult mult de tot pt indrumari!!!!

octavia_2011
20.01.2011, 23:13:42
Buna seara! Am auzit ca se va organiza un targ de nunti la inceputul lunii februarie la Tomis Mall in Constanta. Voi stiti ceva despre el. Vor fi si rochii de nasa? :D Sunt in cautare :) Iar viitoarea mea fina este, evident, nerabdatoare sa isi gaseasca rochia perfecta :)

aroma_de_portocale
20.01.2011, 23:13:52
Tortul nostru(din martipan) facut la Dumy...

roxy_catwoman
21.01.2011, 00:03:41

arata super bine..insa..unde este acest "Dumy"??mersi:">

marrya
21.01.2011, 09:18:56
arata super bine..insa..unde este acest "Dumy"??mersi:">

Buna..Dumy este la Ciresica, cap de linie 42, 43...in complexul acela de langa piata, urci pe niste scari, jos este o placintarie.

roxy_catwoman
21.01.2011, 11:39:20
434401434402434403434404434405
Buna..Dumy este la Ciresica, cap de linie 42, 43...in complexul acela de langa piata, urci pe niste scari, jos este o placintarie.

super am reperat..gata mersi mult mult!

dorinutza
21.01.2011, 11:44:21
Buna seara! Am auzit ca se va organiza un targ de nunti la inceputul lunii februarie la Tomis Mall in Constanta. Voi stiti ceva despre el. Vor fi si rochii de nasa? :D Sunt in cautare :) Iar viitoarea mea fina este, evident, nerabdatoare sa isi gaseasca rochia perfecta :)
offff...si eu vreau detalii despre acest targ...eu auzisem ceva de un targ intre 3-6 febr. dar nu stiu excact locatia(:|...dak afli tu ceva, te rog din suflet sa ma anunti si pe mine..pup:*

lam
21.01.2011, 11:50:20
fetelor si eu stiu ceva de 2 targuri de nunti la incep lunii febr unul care initail trb sa fie la casa de cultura si din cate am inteles s-a mutat la sala sporturilor si unul in tomis, dar nu ma intrebati datele stiu k la inceputul lunii febr , daca aflati detalii spuneti-ne si noua :*:*

nikoletta
21.01.2011, 11:50:57
super!!!mersi mult mult mult de tot pt indrumari!!!!
pentru nunta am facut tortul la silvian, iar la botez la cofetaria collage. poze in semnatura.. cea de la collage a fost delicios tortul, cel de la nunta nu mai tin minte nici daca am gustat :D

lam
21.01.2011, 11:59:34

v-a iesit bine tortul, si noi ne-am hotarat sa colaboram tot cu ei, cu cat timp inainte te-ai dus sa vb cu ei de tort? ti-au facut ceva reducere k ai fost trimisa de la dunarea, k noua asa ne-a zis initial dna zaharia k ei lucreaza cu dumy si k vom avea o reducere daca facem tortul la ei, de cate kg l-ai facut? poopicei :

roxy_catwoman
21.01.2011, 12:05:34
434413434414434415
434401434402434403434404434405

super am reperat..gata mersi mult mult!.iti trimit pozele de la Dorna sa le vezi.p.s. cea cu flacara este de fapt modul de prezentare a fripturii..pe farfurie era un carbune ce ardea...f interesant.p.s. nu am putut atasa pozele cu tortul de la Brasov ca sunt prea mari

aroma_de_portocale
21.01.2011, 12:41:44
v-a iesit bine tortul, si noi ne-am hotarat sa colaboram tot cu ei, cu cat timp inainte te-ai dus sa vb cu ei de tort? ti-au facut ceva reducere k ai fost trimisa de la dunarea, k noua asa ne-a zis initial dna zaharia k ei lucreaza cu dumy si k vom avea o reducere daca facem tortul la ei, de cate kg l-ai facut? poopicei :
Pai ne-am dus devreme nestiind ca, daca facem torul pe oglinda nu va fi problema cu rezervatul suportului de tort etc..si ne-au zis sa revenim cam cu o luna inainte de nunta, si asa am si facut....
Cat despre reducere...nu am avut parte de ea, dar nici nu am intrebat, am zis decat ca ne-a trimis d-na Zaharia de la Dunarea si atat.
Tortul a avut 20 de kg...>:D<

roxy_catwoman
21.01.2011, 22:38:38
offff...si eu vreau detalii despre acest targ...eu auzisem ceva de un targ intre 3-6 febr. dar nu stiu excact locatia(:|...dak afli tu ceva, te rog din suflet sa ma anunti si pe mine..pup:*

buna intr-adevar este un targ saptamana viitoare in Tomis Mall intre 3-6febr, apoi este in Bucuresti 4-6 februarie la Sala Palatului(parca) si apoi mai vine in Constanta intre 26-28 febr la pavilionul expozitional.va pup

lam
22.01.2011, 14:06:33
buna intr-adevar este un targ saptamana viitoare in Tomis Mall intre 3-6febr, apoi este in Bucuresti 4-6 februarie la Sala Palatului(parca) si apoi mai vine in Constanta intre 26-28 febr la pavilionul expozitional.va pup

buna nu stii cumva nu este un targ si la sala sporturilor, acela care trebuia sa fie la casa de cultura? eu asa am inteles, a scris cineva pe targuri de nunti din constanta ....

cristina_ct
22.01.2011, 16:56:40
Super arata!! si noi tot la Dumy lam facut..tot martipan...a fost fffff apreciat...

aroma_de_portocale
23.01.2011, 12:17:51
Super arata!! si noi tot la Dumy lam facut..tot martipan...a fost fffff apreciat...
Multumesc>:D<
Si al vostru a fost foarte frumusel;)

lavi12
23.01.2011, 23:31:55
buna nu stii cumva nu este un targ si la sala sporturilor, acela care trebuia sa fie la casa de cultura? eu asa am inteles, a scris cineva pe targuri de nunti din constanta ....
Cel de la casa de cultura l-am asteptat si eu cu interes. M-am si dus ... ca sa vad ca nu e nimic de fapt :P
In schimp am fost la Bucuresti la Expomarige :)... altceva fata de cel din Constanta de la salonul expozitional, drept pentru care am luat si rochia, ne-am hotarat pe costum si invitatii.
Dar ce ma fac cu marturiile?!?! Voi de unde le luati ?

linda_1984
25.01.2011, 18:55:04
Cel de la casa de cultura l-am asteptat si eu cu interes. M-am si dus ... ca sa vad ca nu e nimic de fapt :P
In schimp am fost la Bucuresti la Expomarige :)... altceva fata de cel din Constanta de la salonul expozitional, drept pentru care am luat si rochia, ne-am hotarat pe costum si invitatii.
Ce rochita ai luat? Costum,invitatii...nu dai mai multe info pl?

dorinutza
01.02.2011, 15:46:00
fetelor, ati mai aflat ceva de faimosul targ??? cand, unde???:-B;))

alinacomsa
02.02.2011, 12:48:45

Iti atasez marturiile noastre ... invitatii le-au apreciat foarte mult!

bubu_mic
06.02.2011, 15:43:29
Bine ai venit...
Eu as putea sa-ti spun cate ceva despre colonade... restaurant frumos dar m-au furat ca-n codru... e posibil la sala noua care nu se afla in acelasi complex cu celelalte sali sa fie mai bine... ca preturi sunt aceptabili, meniul pleaca de la 130 lei, o sa pun cateva foto cu sala in care am facut eu (250 pers complet sau 150 luata doar partial - se poate in ambele feluri dar trebuie sa le spui) si cu meniurile de anul 2010. Ca formatie am colaborat cu Marea Neagra si am fost foarte multumita de ei!

Alte restaurante... nus.... de Azur am auzit vorbe frumoase ...

spor!

Buna ,
Si eu am nunta Colonade , in salonul mare (nu la hotel Ten) te rog sa-mi spui si mie cum te-au furat?? la te referi??
Multumesc

D_aka
06.02.2011, 16:18:07
Buna ,
Si eu am nunta Colonade , in salonul mare (nu la hotel Ten) te rog sa-mi spui si mie cum te-au furat?? la te referi??
Multumesc

pai dc intri pe topicul dedicat restaurantului colonade, mi-am mai zis pasul pe acolo imediat dupa nunta.... pe scurt:
- am avut in meniu o singura cafea si pe aia au dat-o de la cafetiera noastra (pe care o adusesem de back-up in cazul in care mai exista invitati care beau mai multe cafele), nu pe cea de la ei inclusa in meniu, faza ca un prieten i-a vazut cand "storceau" cafetiera intr-un vas de-al lor (era jumatate plina dupa cum sustine prietenul nostru) si cand i-a intrebat ce fac ei au zis ca au crezut ca e goala nu o mai iau la socoteala.... oricum am inteles ca la alta miresica nu au pus cafeaua deloc si cand s-a dus sa-i urecheze ei au zis cu nesimtire ca ea nu a adus cafea.... si fata adusese... si s-a ajuns pana la certuri ospatari versus miresica arbitrate de seful de sala...
- am avut biscuitei de cafea pe masa cu cafetiera si ei au adus cafeaua fara nimic si au pretins ca nu mai sunt biscuiti unora dintre invitati,
- la meniu am avut un anumit produs in aperitiv si mi-au pus alt produs (erau niste rulouri) care era mai ieftin dar din aceeasi gama, macar au adus intregii sali la fel si nu cum au patit alte fete care au avut cativa invitati carora li s-a schimbat meniul si acolo s-a simtit urat de tot, de incasat bineinteles ca l-au incasat pe ala mai scump... dar din pacate nu am avut ce face fiindca de bani a tinut sa se ocupe socru mic motivand ca eu nu trebuie sa am astfel de griji, daca as fi fost eu i-as fi ciufulit un pic macar,
- tot la meniuri mi-au taxat cateva portii in plus (nu mai stiu cate... vreo 5-7 parca),
- la tort unde am avut mini-torturi mi-au zis ca nu a mai ramas nimic in conditiile in care eu aveam in tavi prajituri pt 200 de oameni si la tort ramasesera 100-150 de persoane maxim ca sa nu mai zic tortuletul din varf care fusese in plus clar...
- si cireasa de pe tort: mi-au inlocuit vinul... eu nu am baut deloc si nici nasii sau sotul meu fiindca trebuia sa fin apti pana dimineata dar cei care au baut ne-au zis ca in prima si la unele mese a2a carafa a fost un vin foarte bun, fructat (asa cum stiam ca era al nostru fiindca il alesesem cu atentie) si urmatoarele carafe au fost cu vin cu gust de sulf (ei au zis ca cel mai mult s-a observat in fructe fiindca cele din prima carafa puteau fi mancate, cele din urmatoarele carafe preluasera gustul de sulf...noi am avut fructe taiate in carafele de vin). De aceea sugerez vinul imbuteliat pentru colonade si sa stea cineva la numarat! macar la ala imbuteliat nu poate sa schimbe eticheta sticlei. :)
nu prea a fost pe scurt..... cam asta e.... oricum daca esti in stare sa nu te atinga aceste lucruri, una peste alta chelnerii au fost zambitori, atenti... asa ca nu am banuit macar o secunda ce o sa urmeze sa aflu ... intr-un fel ar fi trebuit sa o iau ca pe o mandrie: vinul a fost asa de bun incat au simtit nevoia sa-l ia acasa... tortul a fost asa de bun incat si-au impartit prajiturelele... macar 5 de fiecare ospatar ;)) ) din pacate atunci nu am putut sa o iau asa fiindca vorba aia... eu vinul si prajiturile le-am luat pentru invitati nu pentru personalul restaurantului...

cristina_ct
06.02.2011, 19:54:03
pai dc intri pe topicul dedicat restaurantului colonade, mi-am mai zis pasul pe acolo imediat dupa nunta.... pe scurt:
- am avut in meniu o singura cafea si pe aia au dat-o de la cafetiera noastra (pe care o adusesem de back-up in cazul in care mai exista invitati care beau mai multe cafele), nu pe cea de la ei inclusa in meniu, faza ca un prieten i-a vazut cand "storceau" cafetiera intr-un vas de-al lor (era jumatate plina dupa cum sustine prietenul nostru) si cand i-a intrebat ce fac ei au zis ca au crezut ca e goala nu o mai iau la socoteala.... oricum am inteles ca la alta miresica nu au pus cafeaua deloc si cand s-a dus sa-i urecheze ei au zis cu nesimtire ca ea nu a adus cafea.... si fata adusese... si s-a ajuns pana la certuri ospatari versus miresica arbitrate de seful de sala...
- am avut biscuitei de cafea pe masa cu cafetiera si ei au adus cafeaua fara nimic si au pretins ca nu mai sunt biscuiti unora dintre invitati,
- la meniu am avut un anumit produs in aperitiv si mi-au pus alt produs (erau niste rulouri) care era mai ieftin dar din aceeasi gama, macar au adus intregii sali la fel si nu cum au patit alte fete care au avut cativa invitati carora li s-a schimbat meniul si acolo s-a simtit urat de tot, de incasat bineinteles ca l-au incasat pe ala mai scump... dar din pacate nu am avut ce face fiindca de bani a tinut sa se ocupe socru mic motivand ca eu nu trebuie sa am astfel de griji, daca as fi fost eu i-as fi ciufulit un pic macar,
- tot la meniuri mi-au taxat cateva portii in plus (nu mai stiu cate... vreo 5-7 parca),
- la tort unde am avut mini-torturi mi-au zis ca nu a mai ramas nimic in conditiile in care eu aveam in tavi prajituri pt 200 de oameni si la tort ramasesera 100-150 de persoane maxim ca sa nu mai zic tortuletul din varf care fusese in plus clar...
- si cireasa de pe tort: mi-au inlocuit vinul... eu nu am baut deloc si nici nasii sau sotul meu fiindca trebuia sa fin apti pana dimineata dar cei care au baut ne-au zis ca in prima si la unele mese a2a carafa a fost un vin foarte bun, fructat (asa cum stiam ca era al nostru fiindca il alesesem cu atentie) si urmatoarele carafe au fost cu vin cu gust de sulf (ei au zis ca cel mai mult s-a observat in fructe fiindca cele din prima carafa puteau fi mancate, cele din urmatoarele carafe preluasera gustul de sulf...noi am avut fructe taiate in carafele de vin). De aceea sugerez vinul imbuteliat pentru colonade si sa stea cineva la numarat! macar la ala imbuteliat nu poate sa schimbe eticheta sticlei. :)
nu prea a fost pe scurt..... cam asta e.... oricum daca esti in stare sa nu te atinga aceste lucruri, una peste alta chelnerii au fost zambitori, atenti... asa ca nu am banuit macar o secunda ce o sa urmeze sa aflu ... intr-un fel ar fi trebuit sa o iau ca pe o mandrie: vinul a fost asa de bun incat au simtit nevoia sa-l ia acasa... tortul a fost asa de bun incat si-au impartit prajiturelele... macar 5 de fiecare ospatar ;)) ) din pacate atunci nu am putut sa o iau asa fiindca vorba aia... eu vinul si prajiturile le-am luat pentru invitati nu pentru personalul restaurantului...
wow...o situatie nasoala......si noi am patito cu furatul...incepand de la bauturi...si terminand cu florile care leam primit..am primit o groaza si am ajuns acasa cu 5 buchete...asta la alt rest,nu la Colonade..
scuze dak mam bagat si eu in discutia voastra!

D_aka
07.02.2011, 08:54:38
wow...o situatie nasoala......si noi am patito cu furatul...incepand de la bauturi...si terminand cu florile care leam primit..am primit o groaza si am ajuns acasa cu 5 buchete...asta la alt rest,nu la Colonade..
scuze dak mam bagat si eu in discutia voastra!

:) nu te-ai bagat in discutie... eu am ajuns la concluzia ca furatul se practica la toate restaurantele... depinde doar cat de pe fata se face si cat de sensibili sunt mirii si invitatii la aceasta practica... dc nu afli ai impresia ca totul a fost perfect ...

bubu_mic
07.02.2011, 12:30:49

Mda..oricum acum e mult prea tarziu...avand in vedere ca eu am nunta in mai...vinul il am imbuteliat..se poate sa mai fure din sticle...dar asta este...de furat am auzit ca se fura peste tot..desi nu inteleg care-i faza...important este ca nu pot sa-mi fure atmosfera.. (sau asa sper)..multumesc mult...

crisiftene86
07.02.2011, 13:26:12
Mda..oricum acum e mult prea tarziu...avand in vedere ca eu am nunta in mai...vinul il am imbuteliat..se poate sa mai fure din sticle...dar asta este...de furat am auzit ca se fura peste tot..desi nu inteleg care-i faza...important este ca nu pot sa-mi fure atmosfera.. (sau asa sper)..multumesc mult...

ai dreptate,conteaza sa va iasa bn, sa va simtiti bn si sa fiti super , sa va distrati sa va dansati...;))

bubu_mic
08.02.2011, 14:36:27
ai dreptate,conteaza sa va iasa bn, sa va simtiti bn si sa fiti super , sa va distrati sa va dansati...;))
Buna ,
Din cate vad si tu ai facut nunta la Colonade, pe tine te-au furat???

crisiftene86
09.02.2011, 07:57:50
Buna ,
Din cate vad si tu ai facut nunta la Colonade, pe tine te-au furat???

nu pe mine nu m-au furat:)

marrya
09.02.2011, 10:47:17
peste tot se fura mai mult sau mai putin..! la nunta noastra tot ce a ramas..respectiv sucuri incepute, vin, platouri cu prajituri..etc au fost stranse pe 2 mese,si m-a chemat sefa de sala sa vad...la fel si cu tortul ramas, apa minerala, vin si sucul neincepute si a spus asa: luati tot ce v-a ramas! Bineinteles ca tot ce a fost inceput le-am lasat ospatarilor...ca doar nu ma apucam sa torn cu palnia din sticla in sticla cum fac unii ( vazut cu ochii mei) si jumatate dintr-un tort mai mare k sa-l imparta intre ei..restul tot ce era neatins le-am luat acasa..! si am mai facut o petrecere:madlaugh: cu tot meniul..! dar eu n-am facut nici la Colonade nici la Azur! Chiar daca patronii unde am facut eu sunt tot makidoni, sunt altfel de gen de oameni! Daca prinde pe vreunul ca a luat o apa minerala, il punea sa o plateasca si il da si afara! Asta e politica lor la toate nuntile pentru ca a zis ca nu vor sa ii arate lumea cu degetul si sa se faca de rusine pt o sticla de suc si o felie de tort si apoi ce publicitate isi va face el localului sau?? dar nu toti gandesc asa! Se bazeaza pe faptul ca localul arata bine si nu mai conteaza restul ca oricum fac nuntile din inertie pe banda rulanta!

D_aka
09.02.2011, 11:06:13
peste tot se fura mai mult sau mai putin..! la nunta noastra tot ce a ramas..respectiv sucuri incepute, vin, platouri cu prajituri..etc au fost stranse pe 2 mese,si m-a chemat sefa de sala sa vad...la fel si cu tortul ramas, apa minerala, vin si sucul neincepute si a spus asa: luati tot ce v-a ramas! Bineinteles ca tot ce a fost inceput le-am lasat ospatarilor...ca doar nu ma apucam sa torn cu palnia din sticla in sticla cum fac unii ( vazut cu ochii mei) si jumatate dintr-un tort mai mare k sa-l imparta intre ei..restul tot ce era neatins le-am luat acasa..! si am mai facut o petrecere:madlaugh: cu tot meniul..! dar eu n-am facut nici la Colonade nici la Azur! Chiar daca patronii unde am facut eu sunt tot makidoni, sunt altfel de gen de oameni! Daca prinde pe vreunul ca a luat o apa minerala, il punea sa o plateasca si il da si afara! Asta e politica lor la toate nuntile pentru ca a zis ca nu vor sa ii arate lumea cu degetul si sa se faca de rusine pt o sticla de suc si o felie de tort si apoi ce publicitate isi va face el localului sau?? dar nu toti gandesc asa! Se bazeaza pe faptul ca localul arata bine si nu mai conteaza restul ca oricum fac nuntile din inertie pe banda rulanta!

Daca stiam, faceam si eu unde ai facut tu nunta... :)

roxy_catwoman
09.02.2011, 11:53:29

buna, nu stiu nimic de cel de la Casa de cultura, dar daca aflu ceva te anunt, sau daca afli tu intre timp posteaza aici.:)

dorinutza
09.02.2011, 14:22:43
fetelor, aveti idee unde gasesc asemenea biju la noi in oras?

nikoletta
09.02.2011, 16:15:11
nici eu nu cred ca exista vreun local unde nu se fura... din pacate..:(

kleoby
10.02.2011, 15:43:55
Fetelor, mergeti la targ sambata?
Am ramas fara masina, si ma gandeam ca poate facem juma juma benzina.
Astept raspuns pe private

dorinutza
10.02.2011, 18:59:40
Fetelor, mergeti la targ sambata?
Am ramas fara masina, si ma gandeam ca poate facem juma juma benzina.
Astept raspuns pe private
ce targ?/:)

masha_realart
11.02.2011, 16:58:15
nici eu nu cred ca exista vreun local unde nu se fura... din pacate..:(

La localurile mari,da probabil se fura cam la toate ...ca e invalmaseala,multa lume nu ai cum sa tii socoteala la tot,dar eu am avut noroc, de la chevalet unde am facut eu nunta m-am intors cu toata bautura ramasa acasa:)am si acum o sticla de lichior..:))cred ca asta cu furatul tine mai mult de managerul/proprietarul restaurantului ce conduita impune...aici totul a fost ireprosabil:)

nikoletta
11.02.2011, 18:46:21
La localurile mari,da probabil se fura cam la toate ...ca e invalmaseala,multa lume nu ai cum sa tii socoteala la tot,dar eu am avut noroc, de la chevalet unde am facut eu nunta m-am intors cu toata bautura ramasa acasa:)am si acum o sticla de lichior..:))cred ca asta cu furatul tine mai mult de managerul/proprietarul restaurantului ce conduita impune...aici totul a fost ireprosabil:)
Sa Dea Domnu sa existe si astfel de locuri. chiar nu am fost niciodata la acest super laudat restaurant. poate invitam nasii de ziua sotului. ;)) acum mai putem iesi si noi un picut din casa de cand cu diversificarea mancarii piciului.

Dementa
13.02.2011, 23:00:12
Buna fetele ! Am ajuns in weekend la expo miresici de la Intercontinental si am ramas placut surprinsa de cata eleganta emana targul asta in comparatie cu asa zisul targ care a fost la noi in Tomis Mall. Am probat 2 rochite dar nu m-am putut decide pentru ca intial noi am plecat in Bucuresti doar pentru ca miresoiul sa isi cumpere costumul de la o firma ce are reduceri toata luna februarie si apoi mi-am adus aminte de targul de la Intercontinental. Intradevar am platit un bilet la intrare dar m-am ales cu primul nr al revistei Miresici, pe care nu il cumparasem, iar la intrare vizitatorii erau intampinati cu sampanie si piscoturi. Mi-a placut foarte mult organizarea si sper ca targul de la sfarsitul lunii din Mamaia sa fie la fel de bine pus la punct. A mai fost cineva la targ in weekend?

zuzukaa
16.02.2011, 12:48:42
buna!niste detalii despre restaurant parc sud imi poate da cineva?Am fost saptamana aceasta si am dat avansul pe luna septembrie si domnul panaia ne'a spus sa revenim cu 2-3 saptamani inainte de nunta sa vb despre meniu si ca porneste de la 100 ron si urca pana unde vrem noi.Cine a facut nunta acolo imi poate spune cum e mancarea, daca se fura sau se da inapoi ce ramane?Am emotii mari ca nu mai este mult pana atunci.
O alta intrebare:a mai facut cineva nunta si botez in acelasi timp?

blonda1111
17.02.2011, 08:34:29
buna!niste detalii despre restaurant parc sud imi poate da cineva?Am fost saptamana aceasta si am dat avansul pe luna septembrie si domnul panaia ne'a spus sa revenim cu 2-3 saptamani inainte de nunta sa vb despre meniu si ca porneste de la 100 ron si urca pana unde vrem noi.Cine a facut nunta acolo imi poate spune cum e mancarea, daca se fura sau se da inapoi ce ramane?Am emotii mari ca nu mai este mult pana atunci.
O alta intrebare:a mai facut cineva nunta si botez in acelasi timp?
Mai eu cel putin de Parc sud am auzit lucruri aiurea...Ca se fura ca in codru ( de fapt cam peste tot se fura deci nu tre sa ne mai mire ), ca servirea nu este tocmai ok...Acum stii cum e , conteaza si voi cat stiti sa va impuneti in fata celor de acolo..cu o fire mai autoritara e posibil sa se miste mai cu talent:D.

simonaion
23.02.2011, 12:12:41
Buna miresici!!
Am vazut o discutie legata de targul de nunti care va fi intr-un week -end , cand mai exact?
Stiam ca urma sa vina la Complexul Expozitional intre 26-28 februarie, dar auzisem ca s-a amanat pt luna aprilie ( 8-10). Mai auzisem de la cineva ca ar mai fi unul intre 3-7 martie , pe la Sala Sporturilor, dar nu stia sigur ca auzise de la radio. La targul din Tomis Mall am fost si eu si am plecat cred ca in 10 min de acolo si cu bratele pline de pliante si usor dezamgita ca m-am dus cu gandul sa probez rochite dar nu aveam de unde . Nu sunt foarte pretentioasa in ceea ce priveste rochita dar ce am vazut asa prin oras nu pot sa zic k am vazut vreun model sa mi atraga atentia. Nu am apucat sa vizitez chiar toate magazinele dar daca aflati si de alte targuri va rog sa postati ca sunt binevenite :))

maryfluturas
26.02.2011, 19:55:22
Buna miresici!!
Am vazut o discutie legata de targul de nunti care va fi intr-un week -end , cand mai exact?
Stiam ca urma sa vina la Complexul Expozitional intre 26-28 februarie, dar auzisem ca s-a amanat pt luna aprilie ( 8-10). Mai auzisem de la cineva ca ar mai fi unul intre 3-7 martie , pe la Sala Sporturilor, dar nu stia sigur ca auzise de la radio. La targul din Tomis Mall am fost si eu si am plecat cred ca in 10 min de acolo si cu bratele pline de pliante si usor dezamgita ca m-am dus cu gandul sa probez rochite dar nu aveam de unde . Nu sunt foarte pretentioasa in ceea ce priveste rochita dar ce am vazut asa prin oras nu pot sa zic k am vazut vreun model sa mi atraga atentia. Nu am apucat sa vizitez chiar toate magazinele dar daca aflati si de alte targuri va rog sa postati ca sunt binevenite :))
Incearca si la white lady la casa modei, au primit colectia 2011, rochii superbe! Mult succes!

oana_90
01.03.2011, 20:03:37
Buna miresici. Cele care stiti imi puteti spune si mie va rog cine trebuie sa cumpere bijuteriile miresei?Cum e traditia la Constanta? Voua cine vi le ia? Mie mi-a zis nasa ca ea nu stie ca trebuie sa mi le ia(si asta inseamna ca nu trebuie sa ma astept sa mi le ia) si mama imi tot spune ca asta ar fi datoria ei.

MissSwan
01.03.2011, 20:10:10
Buna miresici. Cele care stiti imi puteti spune si mie va rog cine trebuie sa cumpere bijuteriile miresei?Cum e traditia la Constanta? Voua cine vi le ia? Mie mi-a zis nasa ca ea nu stie ca trebuie sa mi le ia(si asta inseamna ca nu trebuie sa ma astept sa mi le ia) si mama imi tot spune ca asta ar fi datoria ei.

Eu stiu ca mirele cumpara bijuteriile. In nici un caz nasa.

crisstallus_cris
01.03.2011, 21:59:10
Nasa ia doar voalul si coronita de pe cap.N-am auzit la nimeni sa cumpere ea bijuteriile,e datoria mirelui.Am cununat si eu si nu s-a pus prblema de asa ceva.Poate mireasa cine stie ce vrea...aur sau ceva...nasa ar trebui sa dea faliment:O.

lam
01.03.2011, 22:19:41

eu stiu k nasa cumpara doar voalul, accesoriile pt voal (diadema), buchetul miresei, cosmeticele cu care "o gateste" acasa si o oglinda, bijuteriile cumpara mirele asta e datoria lui, cand v-a veni sa te i-a pe langa banii pe care v-a trebui " sa te plateasca" o sa iti puna si lantul cerceii, bratara .... depinde ce vrei tu .... :*:*:*

crisiftene86
02.03.2011, 08:18:31

salut,
nu este adevarat, nu nasa trb sa iti ia bijuteriile de mireasa, este de datoria mirelui , una la mana ca asa este traditia si doi la mana , el te gateste cu aceste accesorii , nu nasa.
sincer este decizia ta, dar fie le iei tu, fie le le iei impreuna cu viitorul sot , ca iti alegi ce vrei tu...parerea mea
:*

simonaion
02.03.2011, 09:15:58
Incearca si la white lady la casa modei, au primit colectia 2011, rochii superbe! Mult succes!

Mc frumos de info, chiar o sa -mi fac drum pe acolo. :) :*

blairwaldorf
02.03.2011, 18:06:39
Buna miresici!!
din cate stiu eu a ramas 8-10 aprilie la Perla in Mamaia...

blairwaldorf
02.03.2011, 18:10:49
nu stiu ce traditie mai e si asta, dar cred ca este normal ca mirele sa le cumpere...teoretic. practic, le cumparati impreuna in sensul ca tu alegi si el plateste :))
cred ca nasa are destule cheltuieli pe cap ca sa ma cumpere si bijuterii. si fetelor, atentie!!, se poarta look-ul natural si frumos. deloc incarcat cu accesorii inutile. daca rochia are chestii lucioase, mizeaza pe cercei surub cu pietre si o bratara fina, sau daca e simpla, un colier discret la gat si cercei.
eu sunt anti diademe si coliere kitchioase la gat. am ales sa port numai cerceri si bratara. ;;)

elena_v_
02.03.2011, 20:47:00

traditia zice ca mirele le cumpara in niciun caz nasa....oricum,unele mirese si le cumpara singure,din banii lor si ,cand vine mirele s-o ia de acasa i le pune la gat,respectiv,mana.
mie mi-a cumparat mama lantisorul si mi l-a pus la gat mirele
eu avut doar cercei si un lantisor finut

Dementa
01.04.2011, 18:03:41
Fetele unde faceti petrecerea burlacitelor? Sau nu mai e nimeni interesat de asa ceva? :| Parca lipseste entuziasmul....o fi astenia ? :|
Eu o sa o fac in mai si caut idei pentru ceva dragut, simplu si distractiv;))

adadeea
03.04.2011, 21:27:14
si eu vreau idei pentru petrecere:d

LOREDANAANDREIUTZA
06.04.2011, 17:52:46
Buna fetelor . Mai stiti ceva de targul din week-end? o fi ceva de capul lui?

simonaion
07.04.2011, 23:35:45
Buna miresici !!
Stiti cumva daca la targul de la Perla e pe baza de invitatie?
Am primit un mail cu invitatie de la o cunostinta k asa auzise.

andrushka_2510
08.04.2011, 10:30:03
buna miresicilor....eu sunt noua p-aci.Sunt din navodari si mi-a recomandat cineva sa fac nunta la Hanul piratilor.aveti idee cum e o nunta acolo?am fost sa vad localul si pare ok.daca aveti si alte recomandari va rog sa le faceti, nu sunt hotarata inca. De asemenea sunt foarte nelamurita in privinta formatiei, am facut o lista cu vreo 11 formatii, si nu stiu pe care sa o aleg...si sa merg dupa fiecare s-o ascult e prea obositor si nu am nici timp, as vrea pana de pasti sa aleg deja. Am auzit de formatia Athos din Navodari ca se descurca binisor, am ascultat-o si pe youtube.Voi ce imi recomandati?daca stiti si niste tarife ar fi perfect...va multumesc si va pup...

D_aka
08.04.2011, 10:56:46
Buna fetelor . Mai stiti ceva de targul din week-end? o fi ceva de capul lui?

stiu ca se tine... ce o fi de capul lui ... asta o sa aflam... eu ma duc maine.

Buna miresici !!
Stiti cumva daca la targul de la Perla e pe baza de invitatie?
Am primit un mail cu invitatie de la o cunostinta k asa auzise.

eu nu am auzit de nici o invitatie... sper sa nu am surprize... nu stiu nici taxa de intrare dc are fiindca anul trecut nu a avut!

D_aka
08.04.2011, 11:01:53
buna miresicilor....eu sunt noua p-aci.Sunt din navodari si mi-a recomandat cineva sa fac nunta la Hanul piratilor.aveti idee cum e o nunta acolo?am fost sa vad localul si pare ok.daca aveti si alte recomandari va rog sa le faceti, nu sunt hotarata inca. De asemenea sunt foarte nelamurita in privinta formatiei, am facut o lista cu vreo 11 formatii, si nu stiu pe care sa o aleg...si sa merg dupa fiecare s-o ascult e prea obositor si nu am nici timp, as vrea pana de pasti sa aleg deja. Am auzit de formatia Athos din Navodari ca se descurca binisor, am ascultat-o si pe youtube.Voi ce imi recomandati?daca stiti si niste tarife ar fi perfect...va multumesc si va pup...

din pacate in Navodari mi-am facut numai rochia de mireasa.... asa ca nu am idee despre restaurante sau formatii... iar o prietena din Navodari care s-a maritat a ales restaurant si formatie din Cta... dar nu stiu dc a luat aceasta decizie fiindca nu i-a placut ce a gasit acolo ... sau din alte motive :(

flory2006
08.04.2011, 14:58:18
stiu ca se tine... ce o fi de capul lui ... asta o sa aflam... eu ma duc maine.

eu nu am auzit de nici o invitatie... sper sa nu am surprize... nu stiu nici taxa de intrare dc are fiindca anul trecut nu a avut!
La 20 de firme participante ce invitatie sau taxa de intrare?!?! ;))

andrushka_2510
13.04.2011, 15:45:14
sunt dezamagita...in navodari nu sunt restaurante de nunta...de fapt am gasit unul destul de frumos, dar patroana imi impunea niste kestii de parca era nunta ei si nu a mea...hanul piratilor s- a inkis din pacate, si mi-a ramas sa aleg ceva din mamaia...ceva propuneri daka aveti sau preturi?multumesc frumos.pup

ce parere aveti de formatia "Hai noroc"?mi-a recomandat cineva...dar vreau sa aud si alte pareri.pupici miresici!!

Dementa
25.07.2011, 22:36:33
Buna fetele!
Se scurge timpul si m-am trezit si eu ca as vrea sa am la nunta o carte de amintiri in care fiecare invitat sa ne scrie gandurile lui. Unde as putea gasi in Constanta?

aidutza3
08.09.2011, 16:54:42
e cineva din medgidia pe aici?viitoare miresici?

ralu_ct
15.09.2011, 01:08:00
Fetelor voi unde vreti sa faceti sedinta foto de la nunta? Ce locuri frumoase stiti prin Constanta?

alexcsandra
16.09.2011, 20:43:37
Buna tuturor! Are cineva nunta la Luxor in Medgidia? Mi-ar placea sa schimbam impresii...

florycta
11.10.2011, 13:45:33
Buna, fetelor.Ceva informatii despre formatia Atlas din Constanta stie cineva?Ms mult pupici

40raluk
17.10.2011, 19:49:33
Buna, fetele si bine v-am gasit
Am si eu nunta in 2012.
Am restaurant, am formatie, am biserica.....ce mai trebuie?!
Citesc pe aici sa vad ce scrieti voi si revin

ralu_ct
17.10.2011, 20:22:57
Am si eu nunta in 2012.

Mai trebuie fotograf si cameraman. Eu la capitolul asta sunt blocata de cateva saptamani si nu stiu pe cine sa aleg :-?

crisiftene86
18.10.2011, 08:20:47
Am si eu nunta in 2012.

bine ai venit printre noi...
asa cum a mai spus si o miresica pe aici , neaparat cameraman si fotograf, apoi firma de decoratiuni si normal rochita de mireasa...
spor la miresit:D:x

crystyna_087
18.10.2011, 15:59:01
Buna fetelor am si eu nevoie de ajutor in legatura cu formatia...din cate am vizualizat pe net m-am oprit la Albatros, Farmec, Accent si Athos...acum sa va spun pretentiile :D, nu vreau tiganisme cu plimbatul printre mese, manele si pauze... Vreau sarbe, hore moldovenesti, usoara si putin folk...aaaa si daca se poate solistul sa fie imbracat popular....:D cer prea mult?

formatii peste 2000 euro... nu cred.. noi am platit 4500 lei si a fost superrrrrr.. au cantat de toate si pana la legatoare dimineata plecasera doar vreo 2-3 familii.. conteaza fffffffff mult muzica.

Mi-ai putea spune si mie te rog numele formatiei care a cantat la tine la nunta?

flory2006
18.10.2011, 21:20:32
Buna fetelor am si eu nevoie de ajutor in legatura cu formatia...din cate am vizualizat pe net m-am oprit la Albatros, Farmec, Accent si Athos...acum sa va spun pretentiile :D, nu vreau tiganisme cu plimbatul printre mese, manele si pauze... Vreau sarbe, hore moldovenesti, usoara si putin folk...aaaa si daca se poate solistul sa fie imbracat popular....:D cer prea mult?

Mi-ai putea spune si mie te rog numele formatiei care a cantat la tine la nunta?

Fetelor vinde careva o rochita de mireasa tip sirena? eu asa imi doresc rochia sau... o rochie care sa ma copieze pana sub fund si abia de la genunchi sa fie mai voluminoasa... nici daca e dreapta nu mi-ar displacea...
Imi permit sa iti raspund eu in locul Nicoletei, formatia Marea Neagra a cantat la nunta la ea (ca si la mine de fapt:-p).
:D

D_aka
18.10.2011, 21:56:25

Imi permit sa iti raspund eu in locul Nicoletei, formatia Marea Neagra a cantat la nunta la ea (ca si la mine de fapt:-p). :D

Si la mine :D
Si-s fara tiganisme, plimbat printre mese, manele... de fapt ei nu canta manele (decat dc ii ameninti cu bataia) ... au un repertoriu larg ce cuprinde multe genuri muzicale... la mine la nunta de exemplu au cantat rock fiindca fara sa vrem leit-motivul nuntii noastre a fost rock-ul ...
Singura problema ar fi ca solisti nu-s imbracati in port popular... dar sunt imbracati unitar si cu bun simt, in ton cu evenimentul spre deosebire de altii care vin ca de pe varaianta sau de la curatenia generala pe santier...
Si cel mai important lucru: canta bine! sunt in stare sa-ti tina o nunta pe ring toata noaptea! la mine au fost cei care mi-au salvat nunta (avand in vedere ce mi s-a intamplat cu celalat aspect important al unei nunti - vinul :) ) si toata lumea i-a laudat dupa!

nikoletta
18.10.2011, 23:20:58

Da. E vorba de Marea Neagra. Si cum au zis si fetele, super-super, au dansat invitatii pana dimineata, nu plecasera decat 2-3 familii pana atunci.

florycta
19.10.2011, 13:41:26
Da. E vorba de Marea Neagra. Si cum au zis si fetele, super-super, au dansat invitatii pana dimineata, nu plecasera decat 2-3 familii pana atunci.
Intr-adevar Marea Neagra sunt super ok insa sunt liberi incepand cu octombrie .Am vazut ca data nu o ai setata , asa ca poti sa te orientezi in functie de ei.Ar mai fi un inconvenient , am auzit ca de cand au castigat "Lautarii" si-au ridicat onorariul, dar e mai bine sa vb personal cu ei.
Eu personal am formatia Acropolis, buni si ei.
Daca mai ai nevoie de ceva informatii nu ezita sa ma contactezi pentru ca nunta mea e una cu peripetii, asa ca pot sa-ti spun mai spun unele ponturi ...:D:*

Eu as fi vrut nsite sfaturi legate de alegerea bisericii.Viitorul sot ar vrea la biserica Sf Mina insa fotograful spune ca lumina nu e stralucita , si ar mai fi glumele proaste ale preotului.Voi ce alte idei imi dati ?M-as gandi la Biserica Alba de pe Tomis imi poate spune cineva cum sunt preotii acolo?puuup

D_aka
19.10.2011, 21:45:49
Eu as fi vrut nsite sfaturi legate de alegerea bisericii.Viitorul sot ar vrea la biserica Sf Mina insa fotograful spune ca lumina nu e stralucita , si ar mai fi glumele proaste ale preotului.Voi ce alte idei imi dati ?M-as gandi la Biserica Alba de pe Tomis imi poate spune cineva cum sunt preotii acolo?puuup

are dreptate fotograful.... la mina nu e lumina fericita... ca sa poata face fotografii decente acolo are nevoie de aparatura suplimentara sau obiective ff bune... din pacate cam toate bisericile ortodoxe sunt intunecate... nu stiu ce biserica sa alegi dat iti pot spune 2 pe care sa le eviti: biserica greaca si biserica din spate de la Tomis Mall. Daca vrei sa te orientezi asupra unei biserici ok pentru foto cauta o biserica luminoasa cu geamuri mari si daca se poate nu colorate.
In ceea ce priveste preotii nu te pot ajuta fiindca eu nu sunt fanul nici unuia dintre ei...

Joliutza
20.10.2011, 06:48:00
Intr-adevar Marea Neagra sunt super ok insa sunt liberi incepand cu octombrie .Am vazut ca data nu o ai setata , asa ca poti sa te orientezi in functie de ei.Ar mai fi un inconvenient , am auzit ca de cand au castigat "Lautarii" si-au ridicat onorariul, dar e mai bine sa vb personal cu ei.
Daca mai ai nevoie de ceva informatii nu ezita sa ma contactezi pentru ca nunta mea e una cu peripetii, asa ca pot sa-ti spun mai spun unele ponturi ...:D:*

Eu am fost cununata acolo, e foarte bine.

florycta
20.10.2011, 09:07:18
are dreptate fotograful.... la mina nu e lumina fericita... ca sa poata face fotografii decente acolo are nevoie de aparatura suplimentara sau obiective ff bune... din pacate cam toate bisericile ortodoxe sunt intunecate... nu stiu ce biserica sa alegi dat iti pot spune 2 pe care sa le eviti: biserica greaca si biserica din spate de la Tomis Mall. Daca vrei sa te orientezi asupra unei biserici ok pentru foto cauta o biserica luminoasa cu geamuri mari si daca se poate nu colorate.
In ceea ce priveste preotii nu te pot ajuta fiindca eu nu sunt fanul nici unuia dintre ei...

Ms mult . Sincer nici eu nu sunt , dar sunt necesari uneori, fara ei nu se poate..puup

MiReLa81
20.10.2011, 22:55:49

eu am fost cununata acolo in urma cu 5ani. preotii sunt super, noi am avut si o surpriza, prietenul sotului din copilarie e si el preot dar la o alta biserica, in Cumpana. Cand i-am dat invitatia si a vazut unde facem nunta a fost si a vb cu preotii de la biserica alba (Adormirea Maicii Domnului 2 se numeste) si i-a ruga sa il lase pe le sa ne cunune. Au fost foarte ok fapt pt care am avut 3 preoti. Toti preotii ne asteptau cu spatele, cand a inceput cununia si s-au intors, am inlemnit, nu ne venea sa credem. A fost una din cele mai mari surprize, nu ne asteptam. Nu cred ca alti preoti ar fi acceptat. Iar in urma cu 2 ani ne-am botezat baietelul tot acolo. Biserica ok, preotii la fel.

maryfluturas
23.10.2011, 23:01:01
Fetelor voi unde vreti sa faceti sedinta foto de la nunta? Ce locuri frumoase stiti prin Constanta?
Buna! noi am facut TTD la Histria ,la cetate si pe malul marii la Corbu...a fost super, nu iti poti imagina cat ne-am putut distra.... dk vrei sa vezi cateva poze...
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.222981627757869.56023.100001381000987&type=3

lorisisilviu
24.10.2011, 13:46:40
buna...sunt ceva miresici din mangalia pe aici ?
Am nevoie de ajutor in legatura cu formatia (eu m-am gandit la Acustic Grup) si cu locul pentru sedinta foto +trash the dress.
Stie cineva ceva de Acustic Grup?

maryfluturas
24.10.2011, 15:42:16
Am nevoie de ajutor in legatura cu formatia (eu m-am gandit la Acustic Grup) si cu locul pentru sedinta foto +trash the dress.

Nu stiu de Acustic Grup nimic dar TTD poti face oriunde: Histria, malul marii, parc, ruine...dk ai timp si fotograful este de acord si are timp,de obicei fotograful stie locuri deosebite, el are experienta.... iar sedinta foto in Mangalia am vazut ca in port se realizeaza de obicei...

lam
24.10.2011, 16:55:24

Buna, ca locuri pentru un TTD, iti recomand plaja de la Tuzla este minunata, si farul acela da ff bine in poze, ste mai pustie, si puteti sa faceti un TTd f reusit + Casa cu lei + Muzeul de istorie sa aveti mai multe cadre in mai multe locuri :* poti sa vezi pozele mele sa iti faci o idee, pe fb am si filmulte de la TTD ;)
In legatura cu formatia ti recomand pe cei de la Polifonic Band. :*

florycta
25.10.2011, 10:02:04

Buna, nu am auzit de Acustic Grup, insa am auzit de DuoPitzi din Mangalia care se spune ca sunt ff buni.

florycta
25.10.2011, 10:21:10

Buna din nou, am vazut ca una dintre miresici ti-a recomandat Polifonic Band.Eu una nu recomand, am avut o discutei cu ei in momentul in care am cautat si eu formatai ptr nunta si se axeaza mai mult pe concert cafe, pe muzica usoara, nu interpreteaza foaret bine melodiiile populare.Daca vrei o formatie ptr show poti sa vb cu cei de la Top 20 sunt fff buni. Dar cum ti-am spus si in mesajul anterior avand in vedere ca esti din Mangalia, cei de la DuoPitzi sunt de la tine din oras si nu iti mai ia bani in plus ptr deplasarea cu echipamentele. Daca vrei da-mi un PM sa-ti spun si de tarife.

40raluk
25.10.2011, 16:41:42
bine ai venit printre noi...
asa cum a mai spus si o miresica pe aici , neaparat cameraman si fotograf, apoi firma de decoratiuni si normal rochita de mireasa...
spor la miresit:D:x

decoratiunile mi le fac eu, invitatii, marturii, si tot ce mai trebuie,
cu rochia nu ma grabesc, stiu ce vreau, vreau o rochita tip sirena

40raluk
25.10.2011, 16:52:05
Mai trebuie fotograf si cameraman. Eu la capitolul asta sunt blocata de cateva saptamani si nu stiu pe cine sa aleg :-?

chiar ca nu stiu ce sa fac......prea scumpi....prea ieftini......

ralu_ct
03.11.2011, 19:38:29
chiar ca nu stiu ce sa fac......prea scumpi....prea ieftini......

Am ales pana la urma pe Florin Bucur, poti sa-l cauti pe google. 2500 lei foto+video Mie mi-a placut ce mi-au prezentat atat el cat si cameramanul cu care colaboreaza. Asa cum am mai spus pe alt forum, pana la urma tot e un risc oricat de mult ne-am stradui sa alegem pe cei mai buni, pana dupa nunta nu vom stii sigur ca totul va fi ok :)

In alta ordine de idei, miresici cand va mai fi un targ de nunti in Constanta? Ca in Bucuresti tot sunt unul dupa altul si la noi pauza :(

puiuscump
14.12.2011, 15:15:08

Buna, eu i-am avut la nunta si au fost super, muzica tot timpul si ring-ul plin. Cred ca mai am nr de tel, daca il vrei da-mi un mesaj privat.

ely24
14.02.2012, 11:56:03
Pentru hulub
In legatura cu restaurantul, v-au zis cumva cand s-ar putea sa-l termine? Noua ne-a zis ca restaurantul pe care-l vor face acum va fi mult mai frumos decat cel de la etajul 1, si ca poate vom avea noroc sa-l termine pana in august sa ne putem face nunta acolo, dar cred ca deja este arvunit.

hulub
14.02.2012, 14:14:21
Pentru hulub
In legatura cu restaurantul, v-au zis cumva cand s-ar putea sa-l termine? Noua ne-a zis ca restaurantul pe care-l vor face acum va fi mult mai frumos decat cel de la etajul 1, si ca poate vom avea noroc sa-l termine pana in august sa ne putem face nunta acolo, dar cred ca deja este arvunit.
buna
din moment ce noi am arvunit pentru 13 octombrie iti dai seama k sper sa il termine k altfel ii mananc ficatii:)))
noi pana sa ne hotaram sa facem acolo..am fost si l-am vazut de 2 ori si de abia dupa ce m-a asigurat k il termina ne-am hotarat ..pt k initial si noi am vrut pe 25 august dar apoi ne-am gandit k mai bine in octombrie k il termina sigur.
eu ultima oara cand am fost acasa ..acum vreo 2 sapt..am trecut si am baut o cafea acolo si mi-a zis omul k a mai luat nunti si pentru iunie...deci ma gandesc ca nu era chiar asa de inconstient sa ia atatea nunti si sa nu-l termine:P
eu la unu am vrut ..dar era ocupat cam pe toate datele cand ne-am dus noi..si la parter nu am vrut k nu-mi plac mesele patrate si am vrut mese rotunde.
putem sa mai discutam despre asta aici?despre aranjamente florale in medg si bisrici si toate cele:P

ely24
15.02.2012, 10:19:29
Eu ma refeream ca poate are un termen de finalizare a restaurantului pe care vi l-a spus si voua.. si care poate era mai devreme de august, ca si noua ne-ar fi placut sa facem nunta in salonul ala. Sti cumva in ce nuante este realizat interiorul? Eu momentan ma tot gandesc si rasgandesc la culorile aranjamentelor pe care le vom folosi si nu prea ma pot decide, bine ca mei este mult timp pana la nunta.
Cat despre aranjamentele florale nu cred ca le voi face in medgidia, imi va fi mai usor sa caut in cta, pentru ca noi aici stam, eu si viitorul sot, si aici sunt si mult mai multe florarii, si mult mai multe sortimente de flori.

hulub
15.02.2012, 11:45:55
Eu ma refeream ca poate are un termen de finalizare a restaurantului pe care vi l-a spus si voua.. si care poate era mai devreme de august, ca si noua ne-ar fi placut sa facem nunta in salonul ala. Sti cumva in ce nuante este realizat interiorul? Eu momentan ma tot gandesc si rasgandesc la culorile aranjamentelor pe care le vom folosi si nu prea ma pot decide, bine ca mei este mult timp pana la nunta.
Cat despre aranjamentele florale nu cred ca le voi face in medgidia, imi va fi mai usor sa caut in cta, pentru ca noi aici stam, eu si viitorul sot, si aici sunt si mult mai multe florarii, si mult mai multe sortimente de flori.
mie initial mi-a zis ca la 1 iunie vrea sa il dea drumul si ca va fi gata...acum ca asa va fi sau nu, nu stiu, dar tinand cont ca a luat nunti in iulie pentru acolo inseamna ca el e sigur ca va fi gata.
daca vreti sa faceti acolo in august eu zic ca te duci sa vb cu el si sa vezi daca are inchiriat atunci cand aveti voi nunta sau nu...
cat despre culorle salonului nu stiu nici eu nimic inca si din cauza asta nu ma pot hotari asupra aranjamentelor ...el m-a intrebat ce culoare cred eu ca ar da bine si eu i-am zis k ar da bine orice numai portocaliu galben si albastru nu:))
a zis ca vrea ori ceva pe alb-negru ori somon ..acum astept si eu sa il termine ca sa pot sa imi stabilesc aranjamentele .
si noi stam tot la cta ..dar am gasit destule firme de aranjamente florale si in medgidia pentru ca initial am zis si noi ca luam de la cta...dar e destul de greu pentru cei ce vor trebui sa aranjeze mesele sa vina de la cta si am zis ca o sa incercam sa luam de acolo florile de pe mese, cat despre buchete si lumanari o sa le luam si noi de la cta de la o florarie .

ely24
15.02.2012, 13:06:32
Ar fi frumos sa faca restaurantul pe alb si negru, mi se pare o combinatie foarte eleganta, dar cred ca totusi va opta pentru nuante mai calde. Eu in medg stiu o singura florarie care are flori mai frumoase si mai multe, este pe la intrare in piata, nu stiu daca mai sunt altele pe la imum, dar cred ca o sa caut si eu una din oras pentru aranjamentele florale care vor fi pe mese si masini, pentru ca nu le vreau din flori scumpe si nu voi avea f multe pretentii in ceea ce le priveste, doar sa nu fie ofilite si sa le faca in culorile pe care le vreau eu. In ceea ce priveste buchetele de mireasa si nasa, te-ai hotarat asupra unei florarii anume? Eu inca mai caut, desi am gasit una pe net, Flori de doina se numeste, si am vazut ca face buchete frumoase.

hulub
15.02.2012, 15:17:07
Ar fi frumos sa faca restaurantul pe alb si negru, mi se pare o combinatie foarte eleganta, dar cred ca totusi va opta pentru nuante mai calde. Eu in medg stiu o singura florarie care are flori mai frumoase si mai multe, este pe la intrare in piata, nu stiu daca mai sunt altele pe la imum, dar cred ca o sa caut si eu una din oras pentru aranjamentele florale care vor fi pe mese si masini, pentru ca nu le vreau din flori scumpe si nu voi avea f multe pretentii in ceea ce le priveste, doar sa nu fie ofilite si sa le faca in culorile pe care le vreau eu. In ceea ce priveste buchetele de mireasa si nasa, te-ai hotarat asupra unei florarii anume? Eu inca mai caut, desi am gasit una pe net, Flori de doina se numeste, si am vazut ca face buchete frumoase.
da..sincer si mie mi-ar placea pe alb si negru ...si e posibil sa faca asa pentru ca mi-am adus aminte ca a zis ceva si de niste scaune de sticla...si zicea ca se vor potrivi perfect la alb si negru..acum sa vedem ce si cum:P
Cu prima ocazie cand ma duc la medg o sa ma intalnesc cu tipele care se ocupa de flori si o sa iti zic si tie ce am rezolvat...eu personal vreau hortensii pe mese si sper sa poata macar una dintre fete sa le aduca si sa-mi faca ce-mi place....cat despre florariile din cta ..am in plan sa ma duc la sfarsitul saptamanii la 2 florarii din piata grivitei cu poza cu buchetul meu si cu lumanarile sa vad cam la ce bani ma ajung...eu buchetul in vreau din orhidee vanda mov si lumanarile cu hortensii...sper sa nu fie chiar ff scump.
p.s una dintre fetele de la medg cu care o sa ma intalnesc sa vorbesc despre aranjamente este Alina Mohai ..asa ca daca ai cum o poti cauta pe facebook si gasesti acolo poze cu aranjamente facute de ea

ely24
15.02.2012, 17:56:38
Am uitat sa te intreb ce capacitate va avea salonul nou? Si in legatura cu cei de la Fotolife, voua v-au fost recomandati de cineva sau i-ai gasit pur si simplu pe net? Eu i-am gasit pe net si nu am aflat nicio parere despre ei, de la cineva cu care au colaborat.

hulub
16.02.2012, 11:13:14
Am uitat sa te intreb ce capacitate va avea salonul nou? Si in legatura cu cei de la Fotolife, voua v-au fost recomandati de cineva sau i-ai gasit pur si simplu pe net? Eu i-am gasit pe net si nu am aflat nicio parere despre ei, de la cineva cu care au colaborat.
bunaaa
noi o sa avem in jur de 170 de invitati..si nea petrica a zis ca acolo sus incap cam maxim 200-230..
cat despre cei de la fotolife...noi i-am gasit pe net prima oara ...dupa care am descoperit ca niste prieteni au lucrat cu ei ..si am vazut pozele...si plus de asta..mai am inca doua verisoare care au nunta inaintea mea si i-au luat tot pe ei...deci sa tot ii observ la lucru:P
ce formatie ati ales?

ely24
16.02.2012, 12:04:58
Noi am luat formatia din Medgidia, pe cei de la Cristal. De formatie s-a ocupat socrul mare, cu toate ca eu imi facusem o lista cu formatii numai din Constanta. Mi se recomandase formatia Opuss, care imi si placea cum canta, dar pana la urma am ramas la Cristal. Sper sa cante frumos si ei, oricum o sa discutam cu ei inainte si o sa le spunem atunci cerintele noastre, ce vrem si ce nu vrem. Voi ce formatie ati ales?

hulub
16.02.2012, 14:10:24
Noi am luat formatia din Medgidia, pe cei de la Cristal. De formatie s-a ocupat socrul mare, cu toate ca eu imi facusem o lista cu formatii numai din Constanta. Mi se recomandase formatia Opuss, care imi si placea cum canta, dar pana la urma am ramas la Cristal. Sper sa cante frumos si ei, oricum o sa discutam cu ei inainte si o sa le spunem atunci cerintele noastre, ce vrem si ce nu vrem. Voi ce formatie ati ales?
noi am ales formatia Albatros...sper sa fie bine si sa-mi cante toata noaptea sa nu-mi stea lumea jos:P

ralu_ct
27.02.2012, 13:13:01
Dupa cum probabil stiti deja, weekend-ul viitor o sa fie targ de nunti si la noi.:) Stie cineva ce magazine cu rochii de mireasa din alte orase or sa vina?

ely24
27.02.2012, 16:32:31
Dupa cum probabil stiti deja, weekend-ul viitor o sa fie targ de nunti si la noi.:) Stie cineva ce magazine cu rochii de mireasa din alte orase or sa vina?

Dar la Targul de nunti de la Bucuresti a fost cineva? Ce parere v-ati facut?

lam
27.02.2012, 16:59:18

pe ce data este si unde? eu nu stiu nimic, nu m-am mai interesat asa tare, dar vreau sa merg cu finuta mea:>:*

ralu_ct
27.02.2012, 19:41:56
pe ce data este si unde? eu nu stiu nimic, nu m-am mai interesat asa tare, dar vreau sa merg cu finuta mea:>:*

Din cate stiu, e la pavilionul expozitional, de pe 2 pana pe 4 martie.

hulub
28.02.2012, 10:46:25
Din cate stiu, e la pavilionul expozitional, de pe 2 pana pe 4 martie.

nu este la pavilion..este la centrul oamenilor de afaceri...pe undeva pe langa hotel parc...unde era fostul bingo inainte:)

ralu_ct
28.02.2012, 13:09:48
nu este la pavilion..este la centrul oamenilor de afaceri...pe undeva pe langa hotel parc...unde era fostul bingo inainte:)

Ok multumim de precizare, e vis-a-vis de pavilion, eram pe-aproape ;;) Nu stie nimeni ce reprezentanti din alte orase vor veni?

ely24
05.03.2012, 19:55:15
Buna fetelor, ati fost la targul din week-end? Cum vi s-a parut?

hulub
06.03.2012, 11:37:59
Buna fetelor, ati fost la targul din week-end? Cum vi s-a parut?
buna
am fost la targ si mie sincer mi-a lasat un gust amar...rochitele pot spune ca unele erau frumoase dar unele nu...acum depinde de gusturi...in schimb vanzatoarele sub orice critica....ori erau plictisite ori am nimerit eu cand erau plictisite si sictirite...daca le cereai sa probezi o rochita te masurau pe toate partle si doar daca li se parea lor ca rochita respecxtiva iti vine te lasau sa probezi ...daca nu ..nici o sansa...una de la andree salon cand am am rugat-o sa probez si eu o rochita stil printesa mi-a zis sec:nu avem stil printesa...cu toate ca vazusem muulte modele ...oricum fata de targul de la bucuresti de acum 2 saptamani unde toate vanzatoarele erau amabile si dragute...aici nu mi-a placut...
acum asta a fost strict parerea mea...poate voi ati avut mai mult noroc:P

ely24
06.03.2012, 12:19:10
Nici pe mine nu m-a impresionat targul organizat la cta, se putea si mai bine... Ma asteptam sa fie mai multi expozanti din alte orase, mai multe firme cu rochii de mireasa, costume, pantofi. Am probat o rochita de la Maya Fashion, rochie pe care am vrut sa o probez la targul de la Buc, unde, dupa o ora de stat la coada am renuntat. La targul de la Romexpo, dupa cinci ore pe care le-am petrecut acolo, sunt sigura ca tot nu am ajuns pe la toate standurile, si din cauza aglomeratiei ce-i drept.

ely24
07.03.2012, 11:28:38
[Cu prima ocazie cand ma duc la medg o sa ma intalnesc cu tipele care se ocupa de flori si o sa iti zic si tie ce am rezolvat...eu personal vreau hortensii pe mese si sper sa poata macar una dintre fete sa le aduca si sa-mi faca ce-mi place....cat despre florariile din cta ..am in plan sa ma duc la sfarsitul saptamanii la 2 florarii din piata grivitei cu poza cu buchetul meu si cu lumanarile sa vad cam la ce bani ma ajung...eu buchetul in vreau din orhidee vanda mov si lumanarile cu hortensii...sper sa nu fie chiar ff scump.
p.s una dintre fetele de la medg cu care o sa ma intalnesc sa vorbesc despre aranjamente este Alina Mohai ..asa ca daca ai cum o poti cauta pe facebook si gasesti acolo poze cu aranjamente facute de ea[/QUOTE] ]

Buna Hulub, ai mai ajuns cumva pe la Medg? Ai luat cumva legatura cu fetele care fac aranjamentele florale?
Si eu am gasit un model de buchet pe care mi-l doresc si as vrea sa ajung pe la cateva florarii. Imi poti spune te rog pe unde ai fost tu in cta?
Cununia religioasa unde vreti sa o faceti voi? Noi initial am vrut sa o facem la biserica de la cimentu, pt ca in zona aia stam, dar apoi ne-am orientat spre biserica din centru. Stii cumva ce tarife sunt? Nu ne-am interesat nici de cununia civila, dar cu prima ocazie cand vom ajunge la Medg o sa ne si programam.

In legatura cu restaurantul, noi am sunat sa intrebam daca va fi gata cel de la etajul 3 cand vom avea noi nunta si ni s-a spus ca nu il vor termina in august... deci noi vom face nunta tot in cel de la et 1. Ne-a spus cineva care lucreaza acolo ca restaurantul de la et 3 va fi numai din sticla si marmura... cred ca va fi de vis!

ralu_ct
07.03.2012, 14:10:58
Nici pe mine nu m-a impresionat targul organizat la cta, se putea si mai bine... Ma asteptam sa fie mai multi expozanti din alte orase, mai multe firme cu rochii de mireasa, costume, pantofi. Am probat o rochita de la Maya Fashion, rochie pe care am vrut sa o probez la targul de la Buc, unde, dupa o ora de stat la coada am renuntat. La targul de la Romexpo, dupa cinci ore pe care le-am petrecut acolo, sunt sigura ca tot nu am ajuns pe la toate standurile, si din cauza aglomeratiei ce-i drept.

Si eu am fost dezamagita de numarul mic de expozanti, si mai ales de faptul ca majoritatea erau din cta. Speram sa vina mai multi din alte orase, ca pe cei din cta ii pot vizita si fara sa fie targ...in fine Am probat si eu cateva rochii de la Maya Fashion si de la White Lady, la aceste doua standuri vanzatoarele au fost amabile, la restul nu stiu ca nu m-a atras nicio rochita ca sa o probez.

ely24
07.03.2012, 15:11:52
Eu speram ca macar cei de la Bien Savvy sa participe, ca tot au sediu si in Cta. Eu pana acum nu am fost in magazinul lor, pentru ca stiu ca au preturile foarte mari. Le-am trimis un mail si am intrebat de o rochie de mireasa dintr-o colectie 2012, Secreto se numeste rochia, si ma asteptam sa coste in jur de 60-65 mil, dar cand mi-au spus ca este 85 mil, mi s-a parut chiar exagerat. Voi ati fost cumva in acest magazin?
Mie imi mai placeau foarte mult rochiile de pe site-ul Sposa dell Amore, in special cele de la San Patrick, dar si alea sunt in jur de 2000e. Alte rochite deosebite mai vazusem si la Bella Sposa, dar la targul de la buc, dintre toate rochiile pe care as fi vrut sa le probez nu era decat una singura disponibila la proba.

ralu_ct
07.03.2012, 18:15:45
Nu am fost la magazinul lor din acelasi motiv, pentru ca stiu ca au preturi cu mult peste bugetul meu si nu are rost. Stiu ca au rochii superbe, dar am gasit si la Maya cateva dragute si sunt aproape hotarata sa o iau pe una din ele :D Cea din poza 1. Din pacate cei din cta nu au adus modelul asta, si eu am probat unul asemanator dar stil sirena (poza2). Cel mai mult mi-ar place o rochie cu partea de sus de la poza 2 cu partea de jos de la poza 1, dar nu stiu daca accepta si la comanda, trebuie sa ma duc la ei sa intreb.

hulub
08.03.2012, 11:54:59
Buna Hulub, ai mai ajuns cumva pe la Medg? Ai luat cumva legatura cu fetele care fac aranjamentele florale?
Si eu am gasit un model de buchet pe care mi-l doresc si as vrea sa ajung pe la cateva florarii. Imi poti spune te rog pe unde ai fost tu in cta?
Cununia religioasa unde vreti sa o faceti voi? Noi initial am vrut sa o facem la biserica de la cimentu, pt ca in zona aia stam, dar apoi ne-am orientat spre biserica din centru. Stii cumva ce tarife sunt? Nu ne-am interesat nici de cununia civila, dar cu prima ocazie cand vom ajunge la Medg o sa ne si programam.

In legatura cu restaurantul, noi am sunat sa intrebam daca va fi gata cel de la etajul 3 cand vom avea noi nunta si ni s-a spus ca nu il vor termina in august... deci noi vom face nunta tot in cel de la et 1. Ne-a spus cineva care lucreaza acolo ca restaurantul de la et 3 va fi numai din sticla si marmura... cred ca va fi de vis!

Buna Ely

la medgidia nu am ajuns sa vorbesc cu fetele...dar am fost pe aici pe la cta pe la florariile din piata grivitei..si fac buchete frumoase si la preturi acceptabile...adica buchetul pe care mi-l doresc eu este cu un milion si jumatate mai ieftin decat la firma de aranjamente...si am hotarat ca buchetele si lumanarile sa le fac la constanta si aranjamentele de pe mese sa le fac la medgidia .
Cununia religioasa si noi am vrut initial sa o facem la imum dar am renuntat si o sa o facem tot in centru...nu stiu sa iti zic un pret pentru ca nu am ajuns inca sa intreb ..dar cred ca saptamana viitoare o sa ma duc mai mult ca sigur sa vorbesc si sa platesc ce trebuie acolo.
la cununia civila am fost si am vorbit si ne-au zis ca intai sa mergem sa stabilim biserica si pe urma sa mergem la ei sa le spunem la ce ora vrem (noi o sa facem in aceeasi zi si cununia civila si biserica)...este 150 ron taxa sa facem sambata.
cat despre restaurant nu stiu ce sa zic....mie mi-a zis k au luat nunti si in iulie acolo si ca o sa il termmien...acum nu stiu ce sa zic...n-am mai fost sa vorbesc cu el ...ca am zis ca nu are rost, o sa ma duc sa vorbesc cam cand o sa il termine sa stabilesc ce vreau si sa il vad cum arata.
si mie toata lumea mi-a zis ca va arata foarte frumos...dar pana nu il vad eu cu ochii mei nu stau linistita:P
cum aflu noutati despre biserica am sa te anunt...pupici..o zi frumoasa...si la multi aniii

Buna fetelor
am fost eu aici la Bien savy...au rochite frumusele dar ff scumpe..nu se merita ..
mie mi-a palcut o singura rochita care era 65 de milione...ff mult pt bugetul meu...nu cred ca se merita sa dai atatia bani..
si cand am fost eu nu aveau multe rochite...cred ca erau in jur de 13 ..15 rochite.
mie in cta singurul magazin care mi-a palcut a fost cel din casa modei de la parter...au rochite frumoase...preturile sunt acceptabile si vanzatoarele sunt niste dragute

roxxanna_b
09.03.2012, 01:41:02
Eu speram ca macar cei de la Bien Savvy sa participe, ca tot au sediu si in Cta. Eu pana acum nu am fost in magazinul lor, pentru ca stiu ca au preturile foarte mari. Le-am trimis un mail si am intrebat de o rochie de mireasa dintr-o colectie 2012, Secreto se numeste rochia, si ma asteptam sa coste in jur de 60-65 mil, dar cand mi-au spus ca este 85 mil, mi s-a parut chiar exagerat. Voi ati fost cumva in acest magazin?
Mie imi mai placeau foarte mult rochiile de pe site-ul Sposa dell Amore, in special cele de la San Patrick, dar si alea sunt in jur de 2000e. Alte rochite deosebite mai vazusem si la Bella Sposa, dar la targul de la buc, dintre toate rochiile pe care as fi vrut sa le probez nu era decat una singura disponibila la proba.

Buna! Eu am fost la Bien Savvy..si sa stii ca pe langa rochiile din colectia La Sposa 2012, exista si cele de la Atelier Diagonal..care se invart in jurul sumei de 1000eur.. numai ca din pacate nu sunt disponibile in magazin, ci se poate face comanda de pe catalog. Eu am fost la Bucuresti la Vera Sposa si am probat...fiindca acolo au cate una din fiecare...si apoi am dat comanda aici (din motive practice). Intr-adevar..cele de la Sposa dell' Amore..San Patrick..sunt cam scumpe..in special colectia 2012...insa mai sunt cateva reduse (din 2010, 2011). Mai poti incerca tot la Bucuresti la Outlet La Novia.. unde exista rochii din colectiile 2010 (Pronovias, etc.)..la preturi de 3800-4000 lei.

ely24
21.03.2012, 09:43:13
Buna! Eu am fost la Bien Savvy..si sa stii ca pe langa rochiile din colectia La Sposa 2012, exista si cele de la Atelier Diagonal..care se invart in jurul sumei de 1000eur.. numai ca din pacate nu sunt disponibile in magazin, ci se poate face comanda de pe catalog. Eu am fost la Bucuresti la Vera Sposa si am probat...fiindca acolo au cate una din fiecare...si apoi am dat comanda aici (din motive practice). Intr-adevar..cele de la Sposa dell' Amore..San Patrick..sunt cam scumpe..in special colectia 2012...insa mai sunt cateva reduse (din 2010, 2011). Mai poti incerca tot la Bucuresti la Outlet La Novia.. unde exista rochii din colectiile 2010 (Pronovias, etc.)..la preturi de 3800-4000 lei.

Roxxanna_b mersi de sfaturi! Tu inseamna ca ai scapat de grija rochiei! Nu ne spui si noua ce model este rochia ta si de la ce firma? Si in cat timp va ajunge rochia la Cta?:-\

ely24
21.03.2012, 09:55:20
Nu am fost la magazinul lor din acelasi motiv, pentru ca stiu ca au preturi cu mult peste bugetul meu si nu are rost. Stiu ca au rochii superbe, dar am gasit si la Maya cateva dragute si sunt aproape hotarata sa o iau pe una din ele :D Cea din poza 1. Din pacate cei din cta nu au adus modelul asta, si eu am probat unul asemanator dar stil sirena (poza2). Cel mai mult mi-ar place o rochie cu partea de sus de la poza 2 cu partea de jos de la poza 1, dar nu stiu daca accepta si la comanda, trebuie sa ma duc la ei sa intreb.

Sunt foarte frumoase ambele rochii, dar mai mult imi place prima rochie. Le-au avut cumva si la Targul de la Cta?

ralu_ct
21.03.2012, 11:08:23
Sunt foarte frumoase ambele rochii, dar mai mult imi place prima rochie. Le-au avut cumva si la Targul de la Cta?

Si mie tot prima imi place mai mult :) La targ au avut-o doar pe a doua, si am probat-o, dar nu-mi prea place stilul sirena. O sa ma duc weekend-ul asta la targul din Bucuresti , am vb cu ei la tel si mi-au spus ca vor aduce toate modelele :)

ely24
21.03.2012, 11:39:14
Si mie tot prima imi place mai mult :) La targ au avut-o doar pe a doua, si am probat-o, dar nu-mi prea place stilul sirena. O sa ma duc weekend-ul asta la targul din Bucuresti , am vb cu ei la tel si mi-au spus ca vor aduce toate modelele :)

O sa fie un alt targ la Bucuresti? Sti ce expozanti or sa fie? Eu ma uitam pe net de targul Ghidul Miresei care va fi la sfarsitul lunii mai, dar s-ar putea sa fie cam tarziu sa-mi comand rochia atunci. Am inteles ca dureaza 3-4 luni pana vine rochia, asta in cazul celor care sunt aduse din afara si nu sunt facute in tara.

ralu_ct
21.03.2012, 11:49:54
O sa fie un alt targ la Bucuresti? Sti ce expozanti or sa fie? Eu ma uitam pe net de targul Ghidul Miresei care va fi la sfarsitul lunii mai, dar s-ar putea sa fie cam tarziu sa-mi comand rochia atunci. Am inteles ca dureaza 3-4 luni pana vine rochia, asta in cazul celor care sunt aduse din afara si nu sunt facute in tara.

23-25 martie va fi targul Mariage Fest in Piata Constitutiei, au o lista destul de lunga de participanti, nu stiu daca pot sa dau link dar cauta mariage fest pe google si o gasesti :)

roxxanna_b
21.03.2012, 14:45:56
Roxxanna_b mersi de sfaturi! Tu inseamna ca ai scapat de grija rochiei! Nu ne spui si noua ce model este rochia ta si de la ce firma? Si in cat timp va ajunge rochia la Cta?:-\

Rochia se numeste Oropesa si este de la Atelier Diagonal, colectia 2012. Avansul l-am dat la sfarsitul lunii februarie...si rochia ajunge undeva pe 30 mai in Constanta... insa mi-au spus ca deja era comandata de magazin, de mai demult..de aceea vine atat de repede.. fiindca de obicei..comanda dureaza aproximativ 4 luni..plus ca trebuie sa aiba timp si de retusuri.

ely24
22.03.2012, 09:18:28
Rochia se numeste Oropesa si este de la Atelier Diagonal, colectia 2012. Avansul l-am dat la sfarsitul lunii februarie...si rochia ajunge undeva pe 30 mai in Constanta... insa mi-au spus ca deja era comandata de magazin, de mai demult..de aceea vine atat de repede.. fiindca de obicei..comanda dureaza aproximativ 4 luni..plus ca trebuie sa aiba timp si de retusuri.

Este superba rochia pe care ti-ai ales-o! Felicitari!

roxxanna_b
22.03.2012, 12:23:59
Este superba rochia pe care ti-ai ales-o! Felicitari!
Multumesc, ma bucur ca iti place! De abia astept sa vina si sa o iau acasa :)

lorylika
23.03.2012, 08:21:38
Buna fetelor!
Are cineva o lista cu cantitatile de bauturi pentru nunta? Sau cum le calculati, vinul, apa, sucurile cati litri / persoana?

flory2006
23.03.2012, 08:29:33
Buna fetelor!
Are cineva o lista cu cantitatile de bauturi pentru nunta? Sau cum le calculati, vinul, apa, sucurile cati litri / persoana?
Vinul, apa si sucul se calculeaza cate un litru de persoana de fiecare, insa in cazul sucului, daca ai fanta, cola ...etc calculezi un litru cumulat. Tine cont ca in cazul sucului Cola se bea cel mai mult.
In cazul tariei se calculeaza 100 ml de persoana.
Tine cont si de invitatii pe care ii ai, unii beau mai mult vin, altii mai multa tarie, plus de vreme, in lunile calduroase se bea mai multe lichide.:D

anamariap88
14.04.2012, 14:46:12
[Cu prima ocazie cand ma duc la medg o sa ma intalnesc cu tipele care se ocupa de flori si o sa iti zic si tie ce am rezolvat...eu personal vreau hortensii pe mese si sper sa poata macar una dintre fete sa le aduca si sa-mi faca ce-mi place....cat despre florariile din cta ..am in plan sa ma duc la sfarsitul saptamanii la 2 florarii din piata grivitei cu poza cu buchetul meu si cu lumanarile sa vad cam la ce bani ma ajung...eu buchetul in vreau din orhidee vanda mov si lumanarile cu hortensii...sper sa nu fie chiar ff scump.
p.s una dintre fetele de la medg cu care o sa ma intalnesc sa vorbesc despre aranjamente este Alina Mohai ..asa ca daca ai cum o poti cauta pe facebook si gasesti acolo poze cu aranjamente facute de ea ]

In legatura cu restaurantul, noi am sunat sa intrebam daca va fi gata cel de la etajul 3 cand vom avea noi nunta si ni s-a spus ca nu il vor termina in august... deci noi vom face nunta tot in cel de la et 1. Ne-a spus cineva care lucreaza acolo ca restaurantul de la et 3 va fi numai din sticla si marmura... cred ca va fi de vis![/QUOTE]

...monik...
16.07.2012, 20:20:46
Buna seara, doar ce am avut nunta pe 07. iulie. 2012, la restaurant Zorile Constanta, si am tinut neaparat sa intru aici pentru a va recomanda cu caldurrrrraaa atat restaurantul cat si formatia care din puctul meu de vedere si al multora formatia iti face toata nunta, iar noua ne-a iesit o nunta divina multumita formatiei LUKAScare mi-au tinut in prinza invitatii toata noaptea, iar miresica adica eu, am stat numai pe ring. Nu fac pauza deloc si canta toate genurile de muzica pana la ultimul invitat.

ralu_ct
19.07.2012, 14:06:20
Fetelor a mers careva sa-si albesca dintii inainte de nunta? Puteti sa-mi spuneti unde, cat a costat si cu cat timp inainte trebuie mers? Mersi!

anutza83buc
05.09.2012, 09:10:17
Fetelor a mers careva sa-si albesca dintii inainte de nunta? Puteti sa-mi spuneti unde, cat a costat si cu cat timp inainte trebuie mers? Mersi!
Exista unele tratamente, unul simplu cu nu stiu ce substanta costa 60-70 lei si poti sa il faci cu cateva zile inainte, nu e dureros dar nici efectul nu depaseste 2-3 luni cred.

Tora
29.11.2012, 12:57:48
Cu albitul dintilor, in saptamana nuntii la stomatolog. Exista acum un tratament care nu ataca smaltul dintilor, sau celputin nu asa de tare. La mine s-a vazut super!

ella_ela80
21.02.2013, 15:51:10
Nu a mai fost nimeni de curand la o nunta la Restaurant Rustic la salonul cel nou, din spate ? sau macar la Rustic ? as fi vrut si eu cateva pareri , impresii, cum a fost macarea...servirea...atmosfera...daca a fost lumea multumita...
Dar la restaurant Laguna din Satul de Vacanta ?
Astept urgent un raspuns...Multumesc anticipat ! [-o<

Alexa_Dima
21.02.2013, 22:57:14
Nu a mai fost nimeni de curand la o nunta la Restaurant Rustic la salonul cel nou, din spate ? sau macar la Rustic ? as fi vrut si eu cateva pareri , impresii, cum a fost macarea...servirea...atmosfera...daca a fost lumea multumita...

Buna!
Eu am fost la Rustic in 2007 parca... la nunta nasei mele. Mancare ok, servire ok, dar din punctul meu de vedere acel restaurant este potrivit doar in cazul in care ai de gand sa faci o nunta rustica. Nu prea se potriveste stilul restaurantului cu huse din saten de exemplu, atunci cand am fost la nunta mesele erau dreptungiulare si aveam bancute de lemn nu scaune. Si din auzite stiu ca nu e foarte accesibil meniul....

andrulin
22.02.2013, 00:31:51
Si nasii mei au participat la o nunta acum 1 an acolo si mi-au zis ca nu le-a placut.
Dupa parerea mea restaurantul se preteaza daca iti place stilul rustic, pt o nunta totusi e prea rustic decorul si mai ales daca ai nunta vara ar fi frumos sa gasesti un local care sa aiba deschidere spre o terasa cu o vedere frumoasa, sa mai puteti iesi la aer si sa fie si ambientul placut.
Eu nu suport satinul, mi se pare ca husele acelea de scaun satinate mai mult strica decorul....asta ca veni vorba de decorarea salonului.

me_viviana
22.02.2013, 08:17:52

Am fost la o nunta acum un an de zile la salonul nou de la Rustic. (cel aflat in spate) Este un salon de nunti, fara tendinte rustice si gasesti poze pe site-ul Restaurantului Rustic cu el. Eu nu recomand sa il alegi datorita managementului foarte prost si deloc flexibil al celor de la Rustic. Exista alte restaurant mult mai frumoase in Constanta. Daca te pot ajuta cu mai multe informatii legate de Rustic cu draga inima iti stau la dispozitie.

ella_ela80
22.02.2013, 09:09:17
Am fost la o nunta acum un an de zile la salonul nou de la Rustic. (cel aflat in spate) Este un salon de nunti, fara tendinte rustice si gasesti poze pe site-ul Restaurantului Rustic cu el. Eu nu recomand sa il alegi datorita managementului foarte prost si deloc flexibil al celor de la Rustic. Exista alte restaurant mult mai frumoase in Constanta. Daca te pot ajuta cu mai multe informatii legate de Rustic cu draga inima iti stau la dispozitie.

Da exact la acela nou din spate ma refeream si eu, care mi se pare destul de elegant, nu are nici o legatura cu stilul rustic, am fost ieri si am vb si mi s-au parut destul de flexibili....si de interesant, nu stiu ce sa zic, de aceea am intrebat daca a fost cineva pe acolo la nunta, ca asa la Rusticul din fata noi mergem destul de des in cupluri sambata, mancam, bem, dansam, e ok ca varianta in loc de club, asa ca batraneii ;)) Noi suntem clienti vechi de cel putin 10 ani, am facut pauza vreo 3 ani , plecase gasca veche de ospatari si bucatari si dadeau rateuri la mancare, acum au altul care vad ca-i ok, si-au schimbat si meniurile....nu stiu ce sa zic. Tu la ce te refereai exact cand ziceai de management prost si de loc flexibil? te rog frumos sa dezvolti si detaliezi...stiu cas multe restaurante in ct dar eu vreau in iunie si acum sincer e cam tarziu, am vreo 70 max 100 pers, ce-am gasit erau frumoase acceptabil ca pret, la 70 de pers care imi erau impuse, era ok localul dar la 100 de pers mi se parea sufocant....si e o nunta micuta dupa parerea mea, vreau ceva cochet, fara fite cu mancare buna si nu exagerat ca pret, momentan am ales Laguna din Satul de Vacanta salonul mik, mi-ar fi placut La Iani dar sambata imi impunea 120 pers sau daca nu duminik dar nu vrea al meu sub nici o forma |-)....asa ca sunt in cautari.....local de vreo 70-100 pers care sa nu-mi impuna nr si care sa fie aerisit...Asa de fite am vrut la Arlequin , era superb...dar mi se parea micut....Astept detaliile tale ptr cas f imp ptr mine...:-s

nikoletta
22.02.2013, 09:42:44
Da exact la acela nou din spate ma refeream si eu, care mi se pare destul de elegant, nu are nici o legatura cu stilul rustic, am fost ieri si am vb si mi s-au parut destul de flexibili....si de interesant, nu stiu ce sa zic, de aceea am intrebat daca a fost cineva pe acolo la nunta, ca asa la Rusticul din fata noi mergem destul de des in cupluri sambata, mancam, bem, dansam, e ok ca varianta in loc de club, asa ca batraneii ;)) Noi suntem clienti vechi de cel putin 10 ani, am facut pauza vreo 3 ani , plecase gasca veche de ospatari si bucatari si dadeau rateuri la mancare, acum au altul care vad ca-i ok, si-au schimbat si meniurile....nu stiu ce sa zic. Tu la ce te refereai exact cand ziceai de management prost si de loc flexibil? te rog frumos sa dezvolti si detaliezi...stiu cas multe restaurante in ct dar eu vreau in iunie si acum sincer e cam tarziu, am vreo 70 max 100 pers, ce-am gasit erau frumoase acceptabil ca pret, la 70 de pers care imi erau impuse, era ok localul dar la 100 de pers mi se parea sufocant....si e o nunta micuta dupa parerea mea, vreau ceva cochet, fara fite cu mancare buna si nu exagerat ca pret, momentan am ales Laguna din Satul de Vacanta salonul mik, mi-ar fi placut La Iani dar sambata imi impunea 120 pers sau daca nu duminik dar nu vrea al meu sub nici o forma |-)....asa ca sunt in cautari.....local de vreo 70-100 pers care sa nu-mi impuna nr si care sa fie aerisit...Asa de fite am vrut la Arlequin , era superb...dar mi se parea micut....Astept detaliile tale ptr cas f imp ptr mine...:-s
Eu am facut botezul la Laguna in Sat Vacanta si am avut vreo 70 de persoane si deja pusese o masa si la geam, langa intrare ceea ce e destul de inghesuit. In caz ca iti calculezi si ai mai mult de 70 de persoane, mie cel putin mi se pare mult pentru capaciatatea lui. Doar sa mai adaugi in spatiul acela care duce spre bucatarie, dar nu cred ca e placut pentru invitati, plus ca stau exact langa boxe si e suparator.

ella_ela80
22.02.2013, 11:56:51
Eu am facut botezul la Laguna in Sat Vacanta si am avut vreo 70 de persoane si deja pusese o masa si la geam, langa intrare ceea ce e destul de inghesuit. In caz ca iti calculezi si ai mai mult de 70 de persoane, mie cel putin mi se pare mult pentru capaciatatea lui. Doar sa mai adaugi in spatiul acela care duce spre bucatarie, dar nu cred ca e placut pentru invitati, plus ca stau exact langa boxe si e suparator.

Daaaaaaaaaa exact la asta ma gandeam si eu, eu mi-am facut lista cam la 85-90 pers fara nasi...fara noi...fara formatie sau Dj si fotograf ..am uitat de ei...deci am fi cam 100, dar fiind pesimista hai sa zic ca vin cam 70 de pers, noi o sa dam cam la 50 de fam, mai exact o sa stiu cati am, cu o sap-2 inainte, ca o sa fac cu confirmare, dar pana atunci trebuie sa dau avans...si mi-e frica ca o sa fim aglomerati, asa localul imi place, e dragut si intim, si iti pune multe la dispozitie, la pret e super ok, dar ca suprafata...si imi impune 70 de pers minim, cu masa noastra in fata 4 pers+ 3 mese de cate 10 pers in stanga si idem pe dreapta ies 64....si zice ca mai pune si la intrare la geam in dreapta o masa de 20...ies 84...si restul daca mai vin....vorba ta doar in spatiul ala de langa formatie ce mi se pare aiurea, ca formatia zice ca are loc separat in spate de mancat....si de dans....sincer mi se pare super inghesuit...desi e frumos ca are o mica terasa...e in parc...asa mancarea cum e? servirea? voi ce parere aveti ? daia ma gandesc sa mai caut :-?

nikoletta
22.02.2013, 12:37:13
Daaaaaaaaaa exact la asta ma gandeam si eu, eu mi-am facut lista cam la 85-90 pers fara nasi...fara noi...fara formatie sau Dj si fotograf ..am uitat de ei...deci am fi cam 100, dar fiind pesimista hai sa zic ca vin cam 70 de pers, noi o sa dam cam la 50 de fam, mai exact o sa stiu cati am, cu o sap-2 inainte, ca o sa fac cu confirmare, dar pana atunci trebuie sa dau avans...si mi-e frica ca o sa fim aglomerati, asa localul imi place, e dragut si intim, si iti pune multe la dispozitie, la pret e super ok, dar ca suprafata...si imi impune 70 de pers minim, cu masa noastra in fata 4 pers+ 3 mese de cate 10 pers in stanga si idem pe dreapta ies 64....si zice ca mai pune si la intrare la geam in dreapta o masa de 20...ies 84...si restul daca mai vin....vorba ta doar in spatiul ala de langa formatie ce mi se pare aiurea, ca formatia zice ca are loc separat in spate de mancat....si de dans....sincer mi se pare super inghesuit...desi e frumos ca are o mica terasa...e in parc...asa mancarea cum e? servirea? voi ce parere aveti ? daia ma gandesc sa mai caut :-?
Daca vrei sa-ti trimit niste poze ca sa-ti faci o idee da-mi pe privat adresa de mail.
Noi langa geam am avut masa de 10 si au avut boxe de o parte si de alta. Pentru botez a fost ok, pret bun, mancare ok, am avut si o camera la etaj sa pot alapta copilul. Stiam de restaurant si de la alte botezuri si am mers direct si dupa noi au mai facut si alti prieteni botezul la copii. Acum fiecare alege ce vrea, eu de exemplu sunt adepta ca restaurantul sa fie un pic mai mare ca sa ai loc de dans, de iesit de la masa. Din pacate, patronii restaurantelor exagereaza cu capacitatea. Ei zic ca e de 100 si de abia intra 70.
Nu prea am mai participat la evenimente in ultimul timp, dar nu stiu cum e la Delfinul (salonul din stanga), On Plonge jr, Zodiac, alte restaurante cu capacitatea de 100-150.

andrulin
22.02.2013, 14:17:00
La Harlequin incap si 100 de persoane, eu acolo fac, am facut si logodna si cununia civila tot acolo si a fost chiar super, ca sa nu mai zic ca se ocupa ei de aranjarea salonului, de nici nu mai trebuie sa aduci nicio firma de decoratiuni, plus ca este si designul de asa fel incat nu prea mai merge sa vii tu cu fete de mese, huse etc ca devine incarcat. Eu de exemplu am dus toate florile de la cununia civila acolo la local si pana seara la 20 s-au ocupat ei sa mi le aranjeze in vaze si a fost superb, au si sfesnicele acelea superbe pun lumanari in ele, iar vara daca ai nunta iti pun la dispozitie si terasa scot mese si acolo. Iar pretul meniului mie chiar nu mi se pare scump, avand in vedere ca la alte localuri e mult mai scump decat aici, chiar nu a ridicat preturile de mai bine de 3 ani cum fac altii, managerul e f serios, iti da si idei, iti poate recomanda dj, solisti, formatii.
Noi avem o nunta de 60 de pers maxim cu tot cu fotografi si formatie vor fi 70 si managerul mi-a zis din prima ca pot veni cu cate persoane vreau, doar sa nu depaseasca 100 ca atunci nu o sa mai fie loc destul, insa pana in 100 incap. Nu mi-a impus un numar minim de persoane.
Si chiar nu mi se pare de fite restaurantul, mie mi se pare ca e intim fata de alte localuri si privelistea e superba eu de asta l-am ales si de data asta, initial am cautat prin mamaia si oras multe restaurante, dar toti au fost neseriosi, imi spuneau ca ma contacteaza ca sa-mi dea meniul si sa-mi zica daca e disponibil si nu au mai dat niciun semn, asa ca am zis sa facem tot aici.
Unde mai este bine cu mancare buna si servicii bune, la Dorna, dar salonul mare este prea mare pt 100 de pers cat ai tu, iar in cel mic cred ca incap pana in 100, dar mie nu imi place ideea de a avea nunta unde sunt mai multe saloane pt ca se poate auzi si muzica si nici sa dai nas in nas cu alti invitati si alta mireasa nu mi se pare ok.
Mai este Iaki, salonul Casino, mie mi l-au aratat sunt ok si cei de la Iaki, poti sa mergi sa te uiti si sa vb cu ei daca mai au disponibil. Ar mai fi Zorile, Melody, vezi ca se organizeaza nunti si la Taverna Sarbului daca cumva preferi stilul mai rustic putin si mai este si Zodiac. Ti le-am zis pe astea pt ca mi-au fost si mie recomandate de catre cunoscuti care si-au facut nunta acolo si au fost multumiti.

ella_ela80
22.02.2013, 15:30:35
Stiu ce ziceti voi...am cam fost pe la toate care ziceti voi..si dintre toate sa zicem ca mi-a placut Zodiacul, chiar e ok..doar ca-i la demisol si mama mea simte ca se sufoca cand coboara si nu vede lumina de afara...in rest e ok

Alexa_Dima
22.02.2013, 17:13:17
Noi am arvunit localul Stephanos Ballroom in km 5 la intersectia cu str. Pandurului. Noua ne-a placut foarte mult, localul este micut cu o capacitate pe maxim 120-130 de persoane. L-am vazut aranjat localul pentru 120 si ceva de persoane si sincer deja parea putin cam inghesuit si locul nu foarte mare pentru dans... Pentru noi, care am estimat undeva la 80 de invitati, am considerat ca este perfect. Construit de nu foarte mult timp, modern si foarte bine intretinut. Baile moderne si foarte curate la subsol. Au mocheta pe jos, un lucru care pentru noi a contat mult, deoarece este cam periculoasa gresia la dans, initial au avut gresie dar au venit cu mocheta peste ea din cauza rezonantei. Tot ei ne-au recomandat dj, iar prin dj am gasit firma de video/foto (sunt in colaborare), iar cei de la foto/video si dj ne-au zis mancarea este foarte ok si serviciile la fel, fiind prezenti la cateva evenimente petrecute in acel local. Este un restaurant cu circuit inchis special doar pentru evenimente (cel putin ne da siguranta sa mancare este ceva mai proaspata decat la un restaurant cu circuit deschis), pune la dispozitie aranjarea localului, iar vitrinele frigorifice pentru bautura sunt la vedere din orice unghi al localului, iar meniul destul de rezonabil fata de alte localuri. Poze le poti gasi si pe FB, au o pagina facuta cu denumirea localului.

andrulin
22.02.2013, 17:14:58
Ar mai fi restaurantul Dacia, s-a renovat in urma cu cativa ani, richmond hotel in mamaia au meniu si mancarea buna si locatia e ok, restaurantul e elegant in stil aristocrat, albatros fostul ciuperca, elton hotel pe nicolae iorga, rovas pe aurel vlaicu, eden tot pe autel vlaicu, azur mai au un salon cu capacitate de 100, qeen ballroom, vraja marii, pelican.
Ti-am mai enumerat cateva poate nu ai fost in toate si cine stie poate e vreunul pe gustul tau.
Ideea e ca locatia perfecta, fara niciun defect nu o s-o gasesti, fiecare poate are ceva ce nu e chiar pe gustul tuturor sau poate ii lipseste ceva, dar trebuie sa iei in calcul cel mai mult sa va placa voua pentru ca pana la urma voi trebuie sa fiti multumiti si sa aiba mancarea buna asta conteaza enorm.
Eventual daca nu gasesti liber sambata la un restaurant care sa-ti placa, poti sa te gandesti sa faci nunta duminica, eu de exemplu prima oara mi-am rezervat biserica, iar cand m-am dus la restaurant nu mai aveau liber sambata si m-a sfatuit managerul sa fac duminica si asa am facut, am vb la biserica si am mutat data pt duminica si chiar mi s-a spus de la biserica si alte persoane ca e mai crestineste sa te cununi duminica, pe vremuri asa se obisnuia.
Si mai e un mare avantaj, daca faci duminica nunta absolut toate serviciile vor fi mai ieftine, formatie, fotografi, cameraman.
Mult succes

me_viviana
24.02.2013, 08:41:45
De cateva luni s-a schimbat intregul management de la Rustic, avand acum un nou manager si ospatari noi. Poate lucrurile s-au schimbat spre bine acum cu noua conducere. Cei de la restaurant au spus ca restaurantul din spate are o capacitate de 300 de persoane, insa ideal ar fi sa ai in jur de 200. Inainte trebuia sa ai minim 150 de persone ca sa poti sa il arvunesti. Lucrul care mi s-a parut aberant, a fost faptul ca trebuia sa platesti 2 000 de lei daca aveai sub 150 de persoane pentru a lua decoratatiunile de la ei. Decoratiuni insemnand in mintea lor, fetele de masa si husele de scaun pe auriu, 6 stalpi din fier cu flori din plastic la intrare, o arcada foarte uzata tot cu flori din plastic pentru intratrea in restaurant si niste suporturi pentru masa cu niste minunate ornamente de plastic. Daca aveai peste 150 de persoane, nu trebuia sa platesti 2 000 de lei si restaurantul ti le oferea gratuit. Daca aveai insa sub 150 de persoane, trebuia sa platesti si 2 000 de ron pentru niste decoratiuni expirate. De parca atunci cand te duci la restaurant tu trebuie sa platesti si fata de masa 8-}. Mi se pare de bun simt ca un restaurant sa ofere macar fetele de masa si husele de scaun, iar daca tie nu iti plac sa colaborezi cu o firma de decoratiuni si sa le schimbi. Mancarea a fost medie la gust si prezentare, servirea a fost acceptabila. Trebuie sa platesti personalul cu pretul unui meniu ales de tine pentru nunta, insemnand doi bucatari, femeia care se ocupa de baie (care a fost cam invizibila) si numarul de ospatari pe care il alegi tu.
Prajiturile, tortul, fructele si bauturile le aduci tu. Sa ai grija ca cei de la restaurant cam dau gres cu cantitatea de bautura pe care ti-o spune sa o cumperi, spunandu-ti sa cumperi prea multa.
Iar in legatura cu noul management, revelionul anul acesta l-am facut la Rustic si am platit 70 de euro pentru a avea cea mai proasta mancare cu aspect si gust de de cantina din toate revelioanele pe care le-am facut!546084 Asa arata aperitivul !/:) Si Restul mancarii !546085
Daca mai vrei alte detalii te ajut, insa eu cred ca ar trebui sa cauti si alte restaurante.

ella_ela80
24.02.2013, 12:16:15
Mda si mie mi-au zis ca e de 300 de pers salonul dar ma gandeam ca poate doar la pomana , aliniati sa incapa atatia =)) Stiam ca s-a schimbat managementul si ma gandeam ca poate e un lucru bun, la numar si decoratiuni nu mi-a impus nimik, mie mi-a placut salonul fiind spatios si aranjat ok, neavand leg cu stilul rustik, mi-a zis ca husele mese scaune, indradevar pe auriu, sunt incluse in meniu, meniu care are un pret acceptabil de pornire, se modifica in functie de ce vrei tu...chiar sunt curioasa ce pret imi da pe cel care l-am refacut eu, si in ultima vreme am mai mancat la ei, cei drept ce-am vrut fiecare la alegere, si a fost ok, dar n-am participat la nici un eveniment la ei, ce imi zici tu de revelion 70 de euro si meniul respectiv mi se pare groaznik :-s , era de pers 70? hm ....sa-mi faca proba la meniu....ca altfel nici nu ma gandesc si sa-mi faca contract ca ei ziceau ca nu fac....incep sa am indoilei...si cat de mult imi placuse salonul :(( Heeeeeeeeeeelp !!!!

roxxanna_b
24.02.2013, 14:02:13
Mda si mie mi-au zis ca e de 300 de pers salonul dar ma gandeam ca poate doar la pomana , aliniati sa incapa atatia =)) Stiam ca s-a schimbat managementul si ma gandeam ca poate e un lucru bun, la numar si decoratiuni nu mi-a impus nimik, mie mi-a placut salonul fiind spatios si aranjat ok, neavand leg cu stilul rustik, mi-a zis ca husele mese scaune, indradevar pe auriu, sunt incluse in meniu, meniu care are un pret acceptabil de pornire, se modifica in functie de ce vrei tu...chiar sunt curioasa ce pret imi da pe cel care l-am refacut eu, si in ultima vreme am mai mancat la ei, cei drept ce-am vrut fiecare la alegere, si a fost ok, dar n-am participat la nici un eveniment la ei, ce imi zici tu de revelion 70 de euro si meniul respectiv mi se pare groaznik :-s , era de pers 70? hm ....sa-mi faca proba la meniu....ca altfel nici nu ma gandesc si sa-mi faca contract ca ei ziceau ca nu fac....incep sa am indoilei...si cat de mult imi placuse salonul :(( Heeeeeeeeeeelp !!!!
Ella..eu te sfatuiesc sa mai cauti si alte localuri daca aici deja ai indoieli...Parerea mea este ca ar trebui sa semnezi un contract..oriunde ai alege...macar faptul ca se specifica avansul dat, data nuntii.. tot e ceva..Iti enumar si eu cateva locatii pe care le-am vazut atunci cand eram in cautari:
Oxford (Grand Cuccina)- acolo am avut nunta, totul a decurs foarte bine, mancare buna, servirea la fel, decorul deosebit.. (maxim 150-170 persoane..parerea mea!)
Dacia Sud (salonul renovat recent; capacitate 150 pers maxim), Bavaria Blu (salonul mare, capacitate aprox. 200 persoane) - la ambele am fost la nunti vara aceasta si a fost totul ok!
Saloanele Forum (Tomis Nord), Diplomatic (mai multe saloane, impartiri, etc..in functie de nr. de pers.)..
Sunt destule posibilitati si merita sa mai incerci! :)

me_viviana
27.02.2013, 21:13:02
Cel mai bine ar fi sa semnezi un contract cu cei de la Rustic. Asa stii si tu cum stau lucrurile. Insa cei de la Rustic nu semneaza un contract, doar iti dau o chitanta pentru avansul dat si noteaza data nuntii. Si apoi te poti trezi cu surprize neplacute. Sper sa nu fie cazul, dar cine iti garanteaza ca apoi nu vin cu tot felul de schimbari.>:P S-au mai intamplat asemenea situatii si se vor mai intampla atata timp cat nu scrie alb pe negru la ce se angajeaza fiecare parte intr-un contract (si aici nu ma refer in mod special la restaurantul Rustic).
Am avut de curand ocazia se a merge la un eveniment la restaurantul Marcos - mi s-a parut ok, nu au mese rotunde, mancarea a fost ok. Insa ce a fost horror a fost baia >:P Am crezut ca mi se increteste parul de la mirosul de urina care venea de acolo. Desi baia era curatica si nu se vedeau urme de urina, mirosul de urina era de nesuportat. Este posibil sa fie o problema cu canalizarea, insa asa ceva este nepermis pentru un restaurant.
Sper sa iei cea mai buna decizie si sa gasesti restaurantul potrivit pentru nunta ta !;-)

me_viviana
27.02.2013, 21:18:13
Meniul a fost de 70 de euro de persoana pentru o mancare groaznica iar in legatura cu pregatirea unui meniu pentru degustare, cand prietena mea s-a dus sa deguste a avut surpriza sa ii lipseasca din farfurie unele dintre preparatele alese de ea. Erau inlocuite cu altele, iar cei de la restaurant s-au scuzat spunand ca la nunta vor fi cele pe care le-a ales ea. Pai de ce mai vin la degustare daca nu imi pregatesti ce am cerut eu ?
Neseriozitate din partea lor !

ella_ela80
28.02.2013, 14:01:17
Meniul a fost de 70 de euro de persoana pentru o mancare groaznica iar in legatura cu pregatirea unui meniu pentru degustare, cand prietena mea s-a dus sa deguste a avut surpriza sa ii lipseasca din farfurie unele dintre preparatele alese de ea. Erau inlocuite cu altele, iar cei de la restaurant s-au scuzat spunand ca la nunta vor fi cele pe care le-a ales ea. Pai de ce mai vin la degustare daca nu imi pregatesti ce am cerut eu ?
De restaurant Marcos e vb de meniu de 70 de euro? ptr ca sincer mi se pare cam scump....poate gresesc....si sa mai apara si probleme de care spui tu...

ella_ela80
28.02.2013, 14:33:54
Ella..eu te sfatuiesc sa mai cauti si alte localuri daca aici deja ai indoieli...Parerea mea este ca ar trebui sa semnezi un contract..oriunde ai alege...macar faptul ca se specifica avansul dat, data nuntii.. tot e ceva..Iti enumar si eu cateva locatii pe care le-am vazut atunci cand eram in cautari:
Oxford (Grand Cuccina)- acolo am avut nunta, totul a decurs foarte bine, mancare buna, servirea la fel, decorul deosebit.. (maxim 150-170 persoane..parerea mea!)
Dacia Sud (salonul renovat recent; capacitate 150 pers maxim), Bavaria Blu (salonul mare, capacitate aprox. 200 persoane) - la ambele am fost la nunti vara aceasta si a fost totul ok!
Saloanele Forum (Tomis Nord), Diplomatic (mai multe saloane, impartiri, etc..in functie de nr. de pers.)..
Sunt destule posibilitati si merita sa mai incerci! :)
Am tot fost: Oxford meniul e 170 ron cu alune , fructe, aranjamente pe mese+ personalul care la 70 de pers cica ar fi cam 14 pers la care trebuie sa le dai 140 ron de pers si avans vor 3000 ron ....sincer e foarte frumos dar ptr nunta mea modesta mi se pare cam mult
Dacia Sud avand in vedere ca renoveaza acum si-au marit si pretentiile si mi se par cam exagerati ptr ce ofera + ca am vb cu sefa de sala care mi-a vb foarte de sus si m-a cam enervat
Bavaria Blu....am vazut salonul neamenajat ...din 2 face unul mare...era despartit de niste paravane de lemn...nu m-a atras cine stie ce....era sala de conferinte momentan
Forum sunt ocupate toate sambetele din 2013 si chiar si din 2014...foarte frumos localul dar nu vrea al meu duminik
Diplomaticul imi impune nr de pers cel putin 120-150 pers
Asa ca nu stiu ce sa zic...oricum o sa mai incerc....va tin la curent....nu tin neaparat la Rustic desi era aproape de casa, era frumos localul nu-mi impunea nimik...m-a ingrozit meniul cu poze de la voi de revelion...ma gandisem sa-mi fac eu meniul meu sa mi-l pregateasca si daca era ok si semnam si contract ma gandeam ca e in regula pana la urma
Mai caut.....

roxxanna_b
28.02.2013, 14:47:18
Am tot fost: Oxford meniul e 170 ron cu alune , fructe, aranjamente pe mese+ personalul care la 70 de pers cica ar fi cam 14 pers la care trebuie sa le dai 140 ron de pers si avans vor 3000 ron ....sincer e foarte frumos dar ptr nunta mea modesta mi se pare cam mult
Dacia Sud avand in vedere ca renoveaza acum si-au marit si pretentiile si mi se par cam exagerati ptr ce ofera + ca am vb cu sefa de sala care mi-a vb foarte de sus si m-a cam enervat
Bavaria Blu....am vazut salonul neamenajat ...din 2 face unul mare...era despartit de niste paravane de lemn...nu m-a atras cine stie ce....era sala de conferinte momentan
Forum sunt ocupate toate sambetele din 2013 si chiar si din 2014...foarte frumos localul dar nu vrea al meu duminik
Diplomaticul imi impune nr de pers cel putin 120-150 pers
Asa ca nu stiu ce sa zic...oricum o sa mai incerc....va tin la curent....nu tin neaparat la Rustic desi era aproape de casa, era frumos localul nu-mi impunea nimik...m-a ingrozit meniul cu poze de la voi de revelion...ma gandisem sa-mi fac eu meniul meu sa mi-l pregateasca si daca era ok si semnam si contract ma gandeam ca e in regula pana la urma
Mai caut.....
Intr-adevar..pentru 70 de persoane e prea mare localul si prea mare cheltuiala! Nu stiam ce nr. de persoane ai :)
Ca idee, eu cand am fost la Oxford aveau mai multe variante de meniu..incepand de la 150 ron pana la 190 ron, ulterior s-au modificat preturile cu 10 lei. Cel de 170 ron era cel mai ieftin? Oricum eu una nu am ales nicio varianta de meniu prestabilita, ci am ales acele elemente care mi-au placut, am combinat si am propus la aperitiv si alte preparate. S-a facut degustarea si apoi am luat decizia finala.
La Bavaria Blu eu iti spusesem de localul mare, dar se pare ca nu e cazul. Cel mic e prea sala de conferinte.
Altceva pentru 70 de persoane.. eu ti-as recomanda Gociman. Acolo am avut petrecerea de dupa cununia civila si am fost super incantata! Este stil terasa, dar inchisa cu geamuri de jur-imprejur, ai vedere la lac, au o pajiste foarte frumoasa, cu gazon ca in afara, poti scoate mese de socializare.. Mancarea a fost deosebita si foarte buna, servirea la fel. Poti incerca!
546218

ella_ela80
28.02.2013, 15:11:01
Esti draguta, dar am fost si la Gociman si la Arlequin, foarte frumoase amandoua, eu am intre 70 de pers si 100, acum depinde si de nasi (care or fi aia ca astept inca raspuns pana la 1 Martie) si sincer Gocimanu mi se pare mik chiar si ptr 70...nu mai vb de 100....in concluzie eu vreau un local cam de 150 -200 de pers, ptr ca nu vreau sa fim inghesuiti, vreau sa am loc de Dj sau formatie, ring de dans spatios si oamenii sa aibe loc sa iasa si sa intre, sa nu fie mesele una langa alta....
Asa ce mi-a placut a fost Laguna salonul mic din satul de vacanta , la 70 de pers mi se pare ok...la 100 mi se pare inghesuit; Zodiacul care e super ok doar ca e la subsol si nu are geamuri si mama are o senzatie de sufocare cand coboara...; Rusticul care am spus mai sus ce probleme ar fi, Bulevard e ok dar 164 ron meniul....nu stiu ce sa zic....eu as vrea undeva max 150 ron/meniu, alunele, fructele si tortul prefer sa mi le iau eu...ptr ca am intalnit restaurante care mi le baga pe gat...la modul ca ptr 50 g de fructe ptr un meniu vor 5 ron in conditiile in care 1 mar normal are 200 g o portocala 250 g, adica ei ptr un sfert de mar de pers vor 5 ron =)) poate sunt exagerata dar as prefera sa mi le iau eu singura...mai bine nu le scria pe meniu si nu ma mai enervam....8-}...sunt dificila si pretentioasa nu? cred ca enervez multe pers dar nunta asta imi da batai de cap :((

roxxanna_b
28.02.2013, 15:30:44
Esti draguta, dar am fost si la Gociman si la Arlequin, foarte frumoase amandoua, eu am intre 70 de pers si 100, acum depinde si de nasi (care or fi aia ca astept inca raspuns pana la 1 Martie) si sincer Gocimanu mi se pare mik chiar si ptr 70...nu mai vb de 100....in concluzie eu vreau un local cam de 150 -200 de pers, ptr ca nu vreau sa fim inghesuiti, vreau sa am loc de Dj sau formatie, ring de dans spatios si oamenii sa aibe loc sa iasa si sa intre, sa nu fie mesele una langa alta....
Asa ce mi-a placut a fost Laguna salonul mic din satul de vacanta , la 70 de pers mi se pare ok...la 100 mi se pare inghesuit; Zodiacul care e super ok doar ca e la subsol si nu are geamuri si mama are o senzatie de sufocare cand coboara...; Rusticul care am spus mai sus ce probleme ar fi, Bulevard e ok dar 164 ron meniul....nu stiu ce sa zic....eu as vrea undeva max 150 ron/meniu, alunele, fructele si tortul prefer sa mi le iau eu...ptr ca am intalnit restaurante care mi le baga pe gat...la modul ca ptr 50 g de fructe ptr un meniu vor 5 ron in conditiile in care 1 mar normal are 200 g o portocala 250 g, adica ei ptr un sfert de mar de pers vor 5 ron =)) poate sunt exagerata dar as prefera sa mi le iau eu singura...mai bine nu le scria pe meniu si nu ma mai enervam....8-}...sunt dificila si pretentioasa nu? cred ca enervez multe pers dar nunta asta imi da batai de cap :((
Cam dificil sa gasesti un local de 150-200 de persoane care sa accepte putine daca e cazul :) Eu m-am confruntat cu problema asta si majoritatea voiau sa semnez ca platesc spre ex. minim 120 meniuri, indiferent de cate persoane vin, deoarece capacitatea restaurantelor era mare si nu le convenea sa semneze cu mine, cand puteau astepta sa vina cineva cu mult mai multi invitati. Iti dai seama ca daca mergi si spui ca ai 70 de persoane, dar vrei local de 200.. e cam ciudatel :) Mai bine ai spune ca ai aproximativ 100!
In legatura cu fructele, un sfat: eu am scos fructele din meniu si am cerut sa se scada pretul lor, iar de acei bani am apelat la o firma cu fantani de ciocolata. S-au cumparat fructe cam de 350 lei (pt 150 pers.), le-au aranjat frumos.. si cred ca s-au consumat mult mai bine decat daca ar fi fost puse pe masa.

ella_ela80
28.02.2013, 15:58:05
Pai asa vreau si eu sa mi le scoata din meniu si sa mi le cumpar singura, iar referitor la local ....nu vreau musai de 200 de pers...dar ma refer ca nu vreau unul f mik...gen Gociman....care sincer nu incap 100 de pers....ceva gen Zodiac .....ca suprafata....sau ca Dobrogea sau ca Parc ....doar ca in ultimele enumerate m-a speriat lumea ca nu ar fi buna mancarea...nu stiu ce sa zic....ar mai fi si Madison si Dorna....si Vraja Marii....o sa ma mai duc si la Rapid , Zorile, Marcos....

me_viviana
28.02.2013, 20:31:53
70 de euro a costat un meniu de pesoana de revelion la Rustic. Nu stiu ce preturi practica restaurant Marcos sau Rustic pentru meniurile de nunta. Restaurantul Marcos a fost vazut live acum doua zile de mine si mi se pare mediu, nimic deosebit la el, exceptand toaleta care mirosea GROAZNIC a urina.
Spor la cautari in continuare !!!

ella_ela80
28.02.2013, 20:58:55

Eu aici nu intelegeam de ce restaurant vb....incepi cu 70 de euro meniul la Rustic...apoi vb de prietena ta care a fost sa probeze meniul si nu i-a placut...tot despre Rustik era vb?

me_viviana
01.03.2013, 22:38:22
Tot despre Rustic vorbeam cand spuneam ca prietena mea nu a avut la degustare ce a ales pentru meniu.

ella_ela80
02.03.2013, 11:40:26
Mda...nasol atunci...o sa fac si eu o incercare...ca sincer ce am de pierdut? decat timp si poate si nervi (:|
Va tin la curent.....:>

makdutza
03.06.2013, 20:33:32
Miresici, la restaurantul Albatros si-a facut cineva nunta? (dupa renovarea din 2008)...asa, mie imi place cum arata si imi convine si marimea, doar ca nu stiu nimic despre mancare, servire etc pentru ca sunt din iasi..:)

TiuDaiana
27.08.2013, 11:08:49
Miresici, la restaurantul Albatros si-a facut cineva nunta? (dupa renovarea din 2008)...asa, mie imi place cum arata si imi convine si marimea, doar ca nu stiu nimic despre mancare, servire etc pentru ca sunt din iasi..:)

Am fost sa vizionez restaurantul, si nu mi s-a parut prea renovat :D

alexa11985
20.07.2014, 22:15:27
Buna dragele mele,
Doresc sa va impartasesc experienta mea legata de nunta mea care a avut loc acum o luna in Constanta .

Restaurantul Laguna din Parcul Tabacariei impreuna cu tot personalul au fost impecabili si foarte intelegatori si profesionali iar mancarea foarte buna si proaspata. Firma de distributie bauturi tot de restaurant recomandata … a fost fara repros!
Cununia religioasa a avut loc la biserica Sf. Mina , tot din parcul Tabacariei, slujba , aranjamentul si preotii au fost de nota 10 ( nu se mai practica “atentiile” acelea enorme cu care eram speriati) iar corul chiar face toti banii.
Tortul , ce sa spun … un vis… Multumesc cofetariei Dumy de o mie de ori , delicious si foarte frumos, ca sa nu mai spun de figurinele de pe tort ( le-am spus ca dorim strumfi imbracati in mire si mireasa si nu am fost sa vedem figurinele inainte de ziua cea mare , le-am vazut seara la restaurant si pot sa spun ca am ramas cu gura gascata …. In sensul bun)
Floraria … a fost inventiva, iar Dna. Vera a reusit sa iasa dintr-un impas destul de neplacut pana la urma … am vrut buchetul miresei din bujori albi iar cel al nasei din trandafiri rosii cu hortensii rosii . Ma suna Vera vineri dupa amiaza, destul de tarziu … pe la 5 , sa-mi spuna ca hortensiile mele ( comandate de 2 saptamani) au venit roz si fucsia !!!! iar bujorii mei albi inca nu au sosit si spera ca vor sosi in acea noapte pe la 3:30!!! ( cum sa nu o iei un pic razna?) … in fine … pana la urma au sosit bujorii mei albi iar Hortensiile au fost inlocuite de gladiole rosii.
Formatia Maris (Marian Manolescu) – o foarte buna colaborare si intelegere , au fost inca de la plecarea mirelui spre nasi pana a plecat ultimul invitat de la restaurant ( pe la 7 dimineata), iar eu nu sunt o mare dansatoare (doua picioare stangi :D ) dau nu am stat mai mult de 10 minute pe scaun si nici invitatii.
Cameramanul Adrian Tarniceriu, in doar cateva cuvinte : exceptional , fara indrumarile lui nu ar fi iesit asa un eveniment reusit . Cu toate ca am fost informati de la inceput ca nu va putea da filmarea decat dupa 2 saptamani de la eveniment , avand in vedere ca sotul a trebuit sa plec iar in voiaj la 2 aptamani dupa nunta, am primit filmarea atat editata cat si brutul in mai putin de 10 zile.
Fotograf …( eee si aici incep dezamagirile….persoana la care ma asteptam cel mai putin…) am semnat contractul cu el inca din februarie ,iar Dl. Florin Petre a promis ca el se va ocupa de nunta noastra chiar daca ar mai apare un eveniment in aceeasi zi cu noi …la prezentare am discutat de albume ( care ar fi trebuit sa vina in cutii frumoase de lemn si capturite cu catifea…) despre seturile de DVD-uri , despre termenul de livrare al pozelor si albumelor, despre pozele pe support magnetic cu fiecare invitat pe care sa le dam pe post de marturii si despre sedinta trash the dress . Noi am avut cununia civila cu 2 zile inainte de cea religioasa si de receptia la restaurant. Am anuntat pe toti cei implicati (cameraman, formatie, fotograf) de data si ora la care eram programati la starea civila cu 10 zile inainte si am revenit cu confirmare cu 2 zile inainte de ziua respectiva, toti au fost ok , in dimineata zilei in care trebuia sa ne ducem la casa casatoriilor … primesc telefon de la Florin spunandu-mi ca va trebuii sa venim mai devreme cu 30 minute fata de ora programata pentru ca el are o alta cununie imediat dupa noi si nu are timp sa faca fotografiile noastre ..( deci … grabeste pe toata lumea … machiaj aranjat par si toti invitatii … ca sa ajungem cu 30 minute mai devreme ….dorinta lui Florin ). Un punct in minus (am trecut peste la momentul respectiv) . Acum vine ziua cea mare de sambata… La machiaj vin la ora stabilita cameramanul si fotograful …dar surpiza !!! nu mai era DL Florin Petre … era un asistent al lui .. Dl. Pilaf ! iar Florin nu e de gasit si nici la telefon nu raspunde !!! pe toata durata evenimentului am incercat de mai multe ori sa iau legatura cu Florin … fara success!
Trece ziua … ajungem la restaurant , incep sa vina invitatii , facem poze cu duiumul … si soc … cand il intreb pe Dl. Pilaf de magneti imi spune ca nu stie nimic si ca il va suna pe Florin ….( iar frustrare…) intr-un sfarsit ajung si magnetii … un total dezastru … pozele erau sterse .. capete taiate pe jumatate din poze … iar magnetii aveau un chenar alb de aproape jumatate din dimensiunea magnetului … plus ca lipseau cel putin 30 % din pozele cu invitatii… o data cu magnetii ajung si vre-o 60 poze stil vedere cu o fotografie din sedinta foto de pe zi … Il sun pe Florin din nou … iar nu este de gasit … pe la miezul noptii reusesc sa dau de el si sa-I spun despre magneti … Dl. Pilaf mai trimite o data fisierul cu fotografiile pentru magneti dar bine inteles ca nu ajung in timp util … spre dimineata … cand mai bine de jumatate din invitati pleaca apare si Dl. Florin cu 2 magneti ( ce e drept mai bine facuti ) … ce sa mai fac cu magnetii in momentul acela? Cui sa ii mai dau? I-am spus scurt ce aveam de spus in momentul acela sic a vom discuta in seara dupa ce ne vom odihnii putin . Duminica seara dupa ce ne trezim il sun pe Florin si il rog sa ne faca o vizita sa discutam despre magneti si despre locatia pentru trash the dress de a doua zi … vine … Ii expun problema magnetilor , iar el , foarte relaxat imi spune va reface magnetii si ca pot trimite prin curier!!!! POFTIM??? Il rog sa-mi trimita pozele pentru a preciza ce poze trebuie sa puna pe support magnetic ( lucru care a promis ca il face a doua zi dupa amiaza si a ajuns sa-l faca dupa o saptamana…). Acum… sedinta trash the dress , stabilim ca o vom face la rasarit in Olimp la Popasul Pescarilor… (alegerea noastra , cu toate ca la semnarea contractului a spus ca se va ocupa el de locatie si nu a venit cu nici-o sugestie…) . Stabilim sa ne intalnim la popasul pescarilor la ora 4.30 dimineata … noi am ajuns la ora stabilita … el a ajuns la 5 .10 …. Am tacut din gura …
La terminarea sedintei ii mai achitam o parte din bani ramanad ca o mica suma sa o achitam la primirea albumelor si inca o data ii aducem aminte ca sotul pleaca in 2 saptamani si ca am dori macar pozele brute ( ca sa ia si omul ceva la el …) ,spune ca in cateva zile le vom primi …
Trec 4 zile … nimic… plecam in “saptamana de miere” la munte si deabia in a 3a zi(deci la mai bine de o saptamana de la nunta )primim pozele pentru magneti… si dupa insitente si o parte din pozele brute…
Ajungem din nou la Constanta si il sunam din nou … ( mai lipseau pozele de la restaurant , sedinta foto de pe zi si sedinta TTD ) iar pe 1 Iulie reusim sa le primim si pe acelea … tot in format brut… iar soc…. In 90% din pozele de la resctaurant cameramanul este present … DL. Pilaf a facut poze exact din unghiul opus cameramanului… nu este normal ( din punctul meu de vedere )
Pleaca sotul in voiaj … si eu raman sa inchei socotelile cu Florin … care raspunde la telefon cand vrea el … si invoca scuze de genul …. Renovez in casa … nu am avut inspiratie… nu am avut timp… deja eram un car de nervi si stress… pe 10 iulie ma vad cu el sa-mi dea dvd-urile si ii atrag atentia ca mi-a dat doar 5 DVD-uri iar pe coperta a gresit numele sotului de 2 ori , o data a scris “CIRPAIAN “ si a doua oara “CEPRIAN” … cum este posibil ????? pe 12 iulie imi trimite in sfarsit grafica pentru albume pentru ok-ul de tiparire … bine inteles ca a trebuit sa schimb o parte din poze ca a ales unele in care eu sau sotul ne uitam in alta parte sau aparea si cameramanul in poza…. Ma suna sa-mi ceara si restul de bani “ ca sa plateasca albumele …” cu toate ca stabilisem ca ultima parte de bani sa o achit in momentul in care imi preda albumele … ii spun ca trebuie sa ma consult cu sotul dar ca nu e corect din punctual meu de vedere … incerc s ail sun dup ace vorbesc cu sotul … nu imi raspunde …si ii trimit mesaj …” Buna Florin, am discutat si cu Ciprian in legatura cu cei 200 euro ramasi de achitat , iar el m-a rugat ca sa inceiem socotelile in momentul in care primesc albumele si DVD-urile. Acest lucru dupa cum ti-am spus si eu mi se pare cel mai corect. Multumesc mult si astept sa-mi spui la ce ora ne vedem marti. Vizionare placuta la meci ! “ ( mi-a spus ca nu mai lucreaza pt. moment ca vrea sa se uite la meci, motiv pentru care , cred, ca nu a raspuns la telefon …) si primesc raspuns “ In cazul acesta am sa iau albumele cand am sa am 200 euro disponibili si am sa dau un telefon sa le aduc “ ( in conditiile in care eu stateam in Constanta doar pentru a rezolva cu el si mai aveam si alte anganjamente destul de importante in Bucuresti… iar el stia asta…) raspunsul din partea mea a fost “ ok, imi spui unde ne vedem marti ca sa iei albumele si ne vedem acolo”…. Marti imi trimite mesaj sa ne vedem la ora 18 undeva langa City Mall… Ajung acolo , am rugat un prieten sa vina cu un laptop pentru a verifica DVD-urile … Florin era deja acolo , ma astepta … imi da un singur DVD si imi spune ca este cel restant cu pozele de la restaurant si cu o noua coperta si carcasa cu numele sotului scris corect. Imi mai da inca 2 DVD-uri cu toate pozele intr-o carcasa de piele rosie , un album mare ( cel al nostru) si unul un pic mai mic pentru nasi… surpriza… nu aveau cutia aceea de lemn frumoasa pe care a prezentat-o el la semnarea contractului … il intreb de cutii si imi spune ca alea sunt doar pentru prezentari ….. o inghit si pe asta in speranta ca va fi ultima data … si pe urma il intreb de cele 2 albume mici ….SOC!!! raspunsul lui “ Am uitat !!!” Atunci am rabufnit … “cum poti sa spui asa ceva ? asta numesti tu professionalism ? eu plec maine dimineata din constanta … cand primesc si albumele mici?? La care el sare ca ars si incepe sa comenteze “ daca am uitat , am uitat ce ma ataci asa ??? “ intr-un final imi vin in fire realizand ca nu am cu cine sa discut … ii spun ca a doua zi la 11 doresc albumele si ii dau banii .
A doua zi … astept … se face 11 … el nici-un semn … il sun si imi spune ca la 12.30 se duce sa ridice albumele , stabilim sa ne vedem aproape de ora 13 la iesire din constanta ... ajung la punctul de intalnire si bineinteles cu o oarecare intarziere ajunge si el … imi da 3 albume de buzunar …ne spunem la revedere si ne despartim .
Acum trageti si voi concluziile si spuneti-mi daca am fost eu prea exigenta si am avut asteptari prea mari in conditiile in care l-am platit 850 euro pentru serviciile lui !
Oricum , va multumesc pentru timpul acordat si sper sa fiu singura cu care Florin Petre ( fotolife ) a avut acest comportament neprofesional si de o insolenta crasa.

alexa11985
20.07.2014, 22:17:22
Buna dragele mele,
Doresc sa va impartasesc experienta mea legata de nunta mea care a avut loc acum o luna in Constanta
Restaurantul Laguna din Parcul Tabacariei impreuna cu tot personalul au fost impecabili si foarte intelegatori si profesionali iar mancarea foarte buna si proaspata. Firma de distributie bauturi tot de restaurant recomandata … a fost fara repros!
Cununia religioasa a avut loc la biserica Sf. Mina , tot din parcul Tabacariei, slujba , aranjamentul si preotii au fost de nota 10 ( nu se mai practica “atentiile” acelea enorme cu care eram speriati) iar corul chiar face toti banii.
Tortul , ce sa spun … un vis… Multumesc cofetariei Dumy de o mie de ori , delicious si foarte frumos, ca sa nu mai spun de figurinele de pe tort ( le-am spus ca dorim strumfi imbracati in mire si mireasa si nu am fost sa vedem figurinele inainte de ziua cea mare , le-am vazut seara la restaurant si pot sa spun ca am ramas cu gura gascata …. In sensul bun)
Floraria … a fost inventiva, iar Dna. Vera a reusit sa iasa dintr-un impas destul de neplacut pana la urma … am vrut buchetul miresei din bujori albi iar cel al nasei din trandafiri rosii cu hortensii rosii . Ma suna Vera vineri dupa amiaza, destul de tarziu … pe la 5 , sa-mi spuna ca hortensiile mele ( comandate de 2 saptamani) au venit roz si fucsia !!!! iar bujorii mei albi inca nu au sosit si spera ca vor sosi in acea noapte pe la 3:30!!! ( cum sa nu o iei un pic razna?) … in fine … pana la urma au sosit bujorii mei albi iar Hortensiile au fost inlocuite de gladiole rosii.
Formatia Maris (Marian Manolescu) – o foarte buna colaborare si intelegere , au fost inca de la plecarea mirelui spre nasi pana a plecat ultimul invitat de la restaurant ( pe la 7 dimineata), iar eu nu sunt o mare dansatoare (doua picioare stangi :D ) dau nu am stat mai mult de 10 minute pe scaun si nici invitatii.
Cameramanul Adrian Tarniceriu, in doar cateva cuvinte : exceptional , fara indrumarile lui nu ar fi iesit asa un eveniment reusit . Cu toate ca am fost informati de la inceput ca nu va putea da filmarea decat dupa 2 saptamani de la eveniment , avand in vedere ca sotul a trebuit sa plec iar in voiaj la 2 aptamani dupa nunta, am primit filmarea atat editata cat si brutul in mai putin de 10 zile.
Fotograf …( eee si aici incep dezamagirile….persoana la care ma asteptam cel mai putin…) am semnat contractul cu el inca din februarie ,iar Dl. Florin Petre a promis ca el se va ocupa de nunta noastra chiar daca ar mai apare un eveniment in aceeasi zi cu noi …la prezentare am discutat de albume ( care ar fi trebuit sa vina in cutii frumoase de lemn si capturite cu catifea…) despre seturile de DVD-uri , despre termenul de livrare al pozelor si albumelor, despre pozele pe support magnetic cu fiecare invitat pe care sa le dam pe post de marturii si despre sedinta trash the dress . Noi am avut cununia civila cu 2 zile inainte de cea religioasa si de receptia la restaurant. Am anuntat pe toti cei implicati (cameraman, formatie, fotograf) de data si ora la care eram programati la starea civila cu 10 zile inainte si am revenit cu confirmare cu 2 zile inainte de ziua respectiva, toti au fost ok , in dimineata zilei in care trebuia sa ne ducem la casa casatoriilor … primesc telefon de la Florin spunandu-mi ca va trebuii sa venim mai devreme cu 30 minute fata de ora programata pentru ca el are o alta cununie imediat dupa noi si nu are timp sa faca fotografiile noastre ..( deci … grabeste pe toata lumea … machiaj aranjat par si toti invitatii … ca sa ajungem cu 30 minute mai devreme ….dorinta lui Florin ). Un punct in minus (am trecut peste la momentul respectiv) . Acum vine ziua cea mare de sambata… La machiaj vin la ora stabilita cameramanul si fotograful …dar surpiza !!! nu mai era DL Florin Petre … era un asistent al lui .. Dl. Pilaf ! iar Florin nu e de gasit si nici la telefon nu raspunde !!! pe toata durata evenimentului am incercat de mai multe ori sa iau legatura cu Florin … fara success!
Trece ziua … ajungem la restaurant , incep sa vina invitatii , facem poze cu duiumul … si soc … cand il intreb pe Dl. Pilaf de magneti imi spune ca nu stie nimic si ca il va suna pe Florin ….( iar frustrare…) intr-un sfarsit ajung si magnetii … un total dezastru … pozele erau sterse .. capete taiate pe jumatate din poze … iar magnetii aveau un chenar alb de aproape jumatate din dimensiunea magnetului … plus ca lipseau cel putin 30 % din pozele cu invitatii… o data cu magnetii ajung si vre-o 60 poze stil vedere cu o fotografie din sedinta foto de pe zi … Il sun pe Florin din nou … iar nu este de gasit … pe la miezul noptii reusesc sa dau de el si sa-I spun despre magneti … Dl. Pilaf mai trimite o data fisierul cu fotografiile pentru magneti dar bine inteles ca nu ajung in timp util … spre dimineata … cand mai bine de jumatate din invitati pleaca apare si Dl. Florin cu 2 magneti ( ce e drept mai bine facuti ) … ce sa mai fac cu magnetii in momentul acela? Cui sa ii mai dau? I-am spus scurt ce aveam de spus in momentul acela sic a vom discuta in seara dupa ce ne vom odihnii putin . Duminica seara dupa ce ne trezim il sun pe Florin si il rog sa ne faca o vizita sa discutam despre magneti si despre locatia pentru trash the dress de a doua zi … vine … Ii expun problema magnetilor , iar el , foarte relaxat imi spune va reface magnetii si ca pot trimite prin curier!!!! POFTIM??? Il rog sa-mi trimita pozele pentru a preciza ce poze trebuie sa puna pe support magnetic ( lucru care a promis ca il face a doua zi dupa amiaza si a ajuns sa-l faca dupa o saptamana…). Acum… sedinta trash the dress , stabilim ca o vom face la rasarit in Olimp la Popasul Pescarilor… (alegerea noastra , cu toate ca la semnarea contractului a spus ca se va ocupa el de locatie si nu a venit cu nici-o sugestie…) . Stabilim sa ne intalnim la popasul pescarilor la ora 4.30 dimineata … noi am ajuns la ora stabilita … el a ajuns la 5 .10 …. Am tacut din gura …
La terminarea sedintei ii mai achitam o parte din bani ramanad ca o mica suma sa o achitam la primirea albumelor si inca o data ii aducem aminte ca sotul pleaca in 2 saptamani si ca am dori macar pozele brute ( ca sa ia si omul ceva la el …) ,spune ca in cateva zile le vom primi …
Trec 4 zile … nimic… plecam in “saptamana de miere” la munte si deabia in a 3a zi(deci la mai bine de o saptamana de la nunta )primim pozele pentru magneti… si dupa insitente si o parte din pozele brute…
Ajungem din nou la Constanta si il sunam din nou … ( mai lipseau pozele de la restaurant , sedinta foto de pe zi si sedinta TTD ) iar pe 1 Iulie reusim sa le primim si pe acelea … tot in format brut… iar soc…. In 90% din pozele de la resctaurant cameramanul este present … DL. Pilaf a facut poze exact din unghiul opus cameramanului… nu este normal ( din punctul meu de vedere )
Pleaca sotul in voiaj … si eu raman sa inchei socotelile cu Florin … care raspunde la telefon cand vrea el … si invoca scuze de genul …. Renovez in casa … nu am avut inspiratie… nu am avut timp… deja eram un car de nervi si stress… pe 10 iulie ma vad cu el sa-mi dea dvd-urile si ii atrag atentia ca mi-a dat doar 5 DVD-uri iar pe coperta a gresit numele sotului de 2 ori , o data a scris “CIRPAIAN “ si a doua oara “CEPRIAN” … cum este posibil ????? pe 12 iulie imi trimite in sfarsit grafica pentru albume pentru ok-ul de tiparire … bine inteles ca a trebuit sa schimb o parte din poze ca a ales unele in care eu sau sotul ne uitam in alta parte sau aparea si cameramanul in poza…. Ma suna sa-mi ceara si restul de bani “ ca sa plateasca albumele …” cu toate ca stabilisem ca ultima parte de bani sa o achit in momentul in care imi preda albumele … ii spun ca trebuie sa ma consult cu sotul dar ca nu e corect din punctual meu de vedere … incerc s ail sun dup ace vorbesc cu sotul … nu imi raspunde …si ii trimit mesaj …” Buna Florin, am discutat si cu Ciprian in legatura cu cei 200 euro ramasi de achitat , iar el m-a rugat ca sa inceiem socotelile in momentul in care primesc albumele si DVD-urile. Acest lucru dupa cum ti-am spus si eu mi se pare cel mai corect. Multumesc mult si astept sa-mi spui la ce ora ne vedem marti. Vizionare placuta la meci ! “ ( mi-a spus ca nu mai lucreaza pt. moment ca vrea sa se uite la meci, motiv pentru care , cred, ca nu a raspuns la telefon …) si primesc raspuns “ In cazul acesta am sa iau albumele cand am sa am 200 euro disponibili si am sa dau un telefon sa le aduc “ ( in conditiile in care eu stateam in Constanta doar pentru a rezolva cu el si mai aveam si alte anganjamente destul de importante in Bucuresti… iar el stia asta…) raspunsul din partea mea a fost “ ok, imi spui unde ne vedem marti ca sa iei albumele si ne vedem acolo”…. Marti imi trimite mesaj sa ne vedem la ora 18 undeva langa City Mall… Ajung acolo , am rugat un prieten sa vina cu un laptop pentru a verifica DVD-urile … Florin era deja acolo , ma astepta … imi da un singur DVD si imi spune ca este cel restant cu pozele de la restaurant si cu o noua coperta si carcasa cu numele sotului scris corect. Imi mai da inca 2 DVD-uri cu toate pozele intr-o carcasa de piele rosie , un album mare ( cel al nostru) si unul un pic mai mic pentru nasi… surpriza… nu aveau cutia aceea de lemn frumoasa pe care a prezentat-o el la semnarea contractului … il intreb de cutii si imi spune ca alea sunt doar pentru prezentari ….. o inghit si pe asta in speranta ca va fi ultima data … si pe urma il intreb de cele 2 albume mici ….SOC!!! raspunsul lui “ Am uitat !!!” Atunci am rabufnit … “cum poti sa spui asa ceva ? asta numesti tu professionalism ? eu plec maine dimineata din constanta … cand primesc si albumele mici?? La care el sare ca ars si incepe sa comenteze “ daca am uitat , am uitat ce ma ataci asa ??? “ intr-un final imi vin in fire realizand ca nu am cu cine sa discut … ii spun ca a doua zi la 11 doresc albumele si ii dau banii .
A doua zi … astept … se face 11 … el nici-un semn … il sun si imi spune ca la 12.30 se duce sa ridice albumele , stabilim sa ne vedem aproape de ora 13 la iesire din constanta ... ajung la punctul de intalnire si bineinteles cu o oarecare intarziere ajunge si el … imi da 3 albume de buzunar …ne spunem la revedere si ne despartim .
Acum trageti si voi concluziile si spuneti-mi daca am fost eu prea exigenta si am avut asteptari prea mari in conditiile in care l-am platit 850 euro pentru serviciile lui !
Oricum , va multumesc pentru timpul acordat si sper sa fiu singura cu care Florin Petre ( fotolife ) a avut acest comportament neprofesional si de o insolenta crasa.

mihaella82_ct
25.07.2014, 23:50:21
[QUOTE=alexa11985;5042509]Buna dragele mele,
Doresc sa va impartasesc experienta mea legata de nunta mea care a avut loc acum o luna in Constanta
Oricum , va multumesc pentru timpul acordat si sper sa fiu singura cu care Florin Petre ( fotolife ) a avut acest comportament neprofesional si de o insolenta crasa.[/Q
Buna,cu ce firma de distributie ai colaborat?

alexa11985
15.08.2014, 14:08:00
[QUOTE=alexa11985;5042509]Buna dragele mele,
Oricum , va multumesc pentru timpul acordat si sper sa fiu singura cu care Florin Petre ( fotolife ) a avut acest comportament neprofesional si de o insolenta crasa.[/Q
Buna,cu ce firma de distributie ai colaborat?

Buna ,
Scuse pt raspunsul tarziu ... sunt iar plecata din tara ...iti dau un PM cu nr. de telefon al domnului care se ocupa cu bauturile.

puuup

Iuliana_R
18.01.2015, 23:04:28
Buna!
Ati fost la un eveniment la Restaurant Eden? Mancarea a fost gustoasa? Servirea prompta?

ele_roxana
22.03.2015, 23:20:04
Buna fetelor,

Am mare nevoie de o croitoreasa, am 2 rochii de seara care trebuie modificate, de pus si niste dantela in partea de sus. Nu vreau sa fie scumpa sa ma ajunga cat o rochie. Plsss HELP!!!