PDA

Versiunea completa : Miresici din Constanta - discutii despre nunta

Pagini : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

athena1509
15.08.2007, 13:25:46
Salut!!! Nu este nici o miresica din Mangalia??? Sau care faceti nunta la Mangalia??? As vrea ceva detalii...lamuriri...pareri...impresii...
Daca este cineva care face sau care a facut nunta la restaurantul Perla din localitatea 2 Mai (cel care este exact pe malul marii), mi-ar face mare placere sa disctuam pe aceasta tema. Noi avem acolo pe 3 noiembrie dar locuim in buzau de scurt timp pt ca sotul este buzoian si as fi vrut tare mult sa stiu despre firme de decoratiuni din mangalia etc.

Va multumesc !!

kamy
15.08.2007, 14:02:13
e hai, ma lasi ? ca tu esti nasola rau ;))
esti foarte modesta :*
Nu am spus asta, dar am facut o proba inainte de nunta la un alt stilist si aratam de parca as fi avut 60 de ani cu coafura facuta de el.

cristina17
15.08.2007, 17:06:43
da am inteles ca asta e capacitatea maxima, dar eu am 350 de pers. de meniu...mi-au dat vreo 6 variante si mi-au zis ca pot sa le combin, cu conditia sa nu fie mai putin de 95 lei.
intr-adevar e foarte frumos salonul, de asta si facem in oct pt ca atunci cand am vorbit eu era prima sambata libera.
ce e bine la colonadelor e ca iti decoreaza ei sala si nu trebuie sa mai dai bani la vreo firma de decoratiuni.
mult succes si tie!>:D<

Din cate stiu eu de la nasa mea care a avut nunta acum in iulie acolo, s-a ocupat Doina de aranjamentele florale si alte chestii pe care le-a mai vrut ea si a platit-o in plus fata e restaurant!!!De la restaurant au fost husele de scaune si mese si vazele acelea inalte, dar aranjamentele florale si alte chestii pe care le vrei trebuie platite!!!!

anamaria2002boss
15.08.2007, 17:57:35
Va multumesc tuturor pentru complimente:"> :"> :"> , dar a fost meritul celor de la coafor si a fotografilor care m-au scos bine in poze.

No kiddin'?
Las' ca te-am vazut si fara coafura si machiaj in pozele din luna de miere si tot frumoasa mi-ai parut!
Felicitari si casa de piatra! Supernemaipomenite pozele!
P.S. : cand ati facut pozele de pe camp ca nu erai coafata si machiata?

adorateodora
15.08.2007, 18:17:04
E cineva si din Mangalia????? Sau cineva care are nunta la restaurantul Perla din 2 Mai???
buna in primul rand, eu am nunta pe 10 noiembrie 2007 in mamaia, si am inceput pregatirile aum 6 zile!am arvunat restaurantul, am vorbit si la biserica, am gsit si cameramanul, fotograful si formatia...ma intreb daca vom reusi sa punem totul la punct pana la data nuntii!

athena1509
15.08.2007, 18:41:14
buna in primul rand, eu am nunta pe 10 noiembrie 2007 in mamaia, si am inceput pregatirile aum 6 zile!am arvunat restaurantul, am vorbit si la biserica, am gsit si cameramanul, fotograful si formatia...ma intreb daca vom reusi sa punem totul la punct pana la data nuntii!

Wow...sper aveti timp. Noi am arvunit restaurantul din februarie si pe atunci mai aveau liber doar in noiembrie !! ... dar stai linistita nu dispera ca mai e timp.
Spor la pregatiri !!

dani19_10dani
15.08.2007, 20:04:51
Nu am spus asta, dar am facut o proba inainte de nunta la un alt stilist si aratam de parca as fi avut 60 de ani cu coafura facuta de el.
cat te-a costat aranjatul si machiajul la juja?

otisor83
18.08.2007, 16:47:58
Din cate stiu eu de la nasa mea care a avut nunta acum in iulie acolo, s-a ocupat Doina de aranjamentele florale si alte chestii pe care le-a mai vrut ea si a platit-o in plus fata e restaurant!!!De la restaurant au fost husele de scaune si mese si vazele acelea inalte, dar aranjamentele florale si alte chestii pe care le vrei trebuie platite!!!!

Da, asa e, daca mai vrei ceva in plus, platesti. Nu stiam de flori ca trebuie platite, merci ca mi-ai spus!
Oricum si asa e bine ca mi se pare suficient ce au ei acolo, nu sunt adepta baloanelor sau mai stiu eu ce!

cristina17
18.08.2007, 21:18:44
Da, asa e, daca mai vrei ceva in plus, platesti. Nu stiam de flori ca trebuie platite, merci ca mi-ai spus!
Oricum si asa e bine ca mi se pare suficient ce au ei acolo, nu sunt adepta baloanelor sau mai stiu eu ce!

La cat e de frumos restaurantul si de elegant mai mult de flori nici nu trebuie............nasa mea a mai pus pe treptele alea de la intrare niste boluri cu lumanari si flori!!!

xion
19.08.2007, 16:41:44
ce dragutz:)

kamy
19.08.2007, 22:11:41
No kiddin'?
Las' ca te-am vazut si fara coafura si machiaj in pozele din luna de miere si tot frumoasa mi-ai parut!
Felicitari si casa de piatra! Supernemaipomenite pozele!
P.S. : cand ati facut pozele de pe camp ca nu erai coafata si machiata?
Nu eram aranjata la pozele din camp, le-am facut la doua zile dupa nunta.

kamy
19.08.2007, 22:12:24
Machiajul m-a costat 140 ron si coafatul 120 ron.

kamy
19.08.2007, 22:14:13
M-ai ai putin, a inceput numaratoarea inversa.Casa de piatra si multa fericire, sa ai o nunta frumoasa si exact asa cum ti-o doresti!

sgeorgiana20
20.08.2007, 10:10:03

Casa de piatra si o nunta asa cum ti-o doresti!!!>:D<
Asteptam impresii de la tine si bineinteles poze.

constantinescumathias
20.08.2007, 14:50:30
distractie placuta la nunta si sa aveti parte de cele mai frumoase clipe la nunta voastra:)

Isabella_L
20.08.2007, 15:51:57
Imi poate spune cineva cate ceva de restaurantul Riviera? Mi s-a parut destul de incapator...

adorateodora
20.08.2007, 19:55:03
uf..mai sunt 2 luni pana la nunta mea, a noastra...am emotii, dar sunt tare nerabdatoare!eu am parul scurt, pirs in sparnceana.. ai inca nu stiu cum si unde imi voi aranja parul, maine mergem sa luam costumul si rochia...voi incepe sa imi fac o agenta , sa notez tot, sper sa iasa totul bine! ma puteti ajuta cu un salon unde ar putea sa imi aranjeze parul f frumos?pupici dragi miresici!

xxxpandoraxxx13
20.08.2007, 21:35:33
Buna!mie mi se pare foarte mult! 3milioane sa te makeye si sa+ti faka parul?prea mult

laura70
20.08.2007, 22:08:03
Kamy, ai fost minunata! Pozele au fost reusite si voi tare frumosi. Casa de piatra!

aniell
22.08.2007, 19:51:19
Casa de piatra si multa fericire dani19_10dani pentru sambata.Sa va distrati la maxim!!!!:*

dani19_10dani
23.08.2007, 12:08:10
multumesc mult tuturor pt urari.am asa putine emotii:D. sincer sapt asta a trecut extraordinar de repede ,nici nu am simtit-o!sper sa iasa bine...desi nu ar avea de ce sa nu fie bine.pupici mu7lti tuturor fetelor.mai vb dupa nunta ca nu stiu daca mai pot sa mai intru azi sau maine..puuuup

annutza
23.08.2007, 18:39:15
multumesc mult tuturor pt urari.am asa putine emotii:D. sincer sapt asta a trecut extraordinar de repede ,nici nu am simtit-o!sper sa iasa bine...desi nu ar avea de ce sa nu fie bine.pupici mu7lti tuturor fetelor.mai vb dupa nunta ca nu stiu daca mai pot sa mai intru azi sau maine..puuuup
:* sa ai o nunta de vis!

Casa de piatra!>:D<

gabimirea
24.08.2007, 09:07:14
Distractie frumoasa dani19_10dani
SA FITI FERICITI !!!
CASA DE PIATRA :x

roua
24.08.2007, 12:38:22
Cateva poze de la mine:

http://carabelea.122mb.com/nunta.html

Pentru cele care isi fac griji cu parul scurt, eu il am mai scurt decat baza gatului, si cu toate astea, coafeza a reusit sa il aseze cat de cat...

cristina17
24.08.2007, 12:48:05
Cateva poze de la mine:

Pentru cele care isi fac griji cu parul scurt, eu il am mai scurt decat baza gatului, si cu toate astea, coafeza a reusit sa il aseze cat de cat...

Felicitari......ai fost foarte frumoasa.....iar buchetul...super!!!

Babydeey
24.08.2007, 16:30:00

Sa ai o zi MINUNATA maine si o nunta de vis!!! >:D<

kamy
25.08.2007, 18:41:30
Cateva poze de la mine:

Ai fost foarte frumoasa.Casa de piatra!

adelyne1980
26.08.2007, 01:50:50
Dali.....este un loc unde ti se face parul in functie de cat aur ai pe mana. Eram intr-o seara cu prietenul meu, iesisem la o pizza dar inainte si-a manifestat dorinta de a se tunde, eu locuiesc la Dacia si eram imbracati ca de toata ziua,in blugi. Dupa ce initial am fost ignorati, auzindu-ne vb engleza si la o privire mai atenta zarindu-mi diamantul bunicii pe deget...mi-au acordat o atentie deosebita. Lasand la o parte snobismul de care dau dovada...priviti-le coafurile angajatelor...oribil.

cerasela
27.08.2007, 10:32:06
Imi cer scuze ca nu am mai intrat in ultimul timp , am fost plecata din tara. Vreau sa le felicit pe Kamy si Cristina , Casa de piatra fetelor ati fost super , multa sanatate , sa fiti pentru totdeauna fericite si cat mai multi bebei frumosi si sanatosi.:* :* :*
Casa de piatra si pentru proaspata doamna dani19_10dani.
Sper sa ne vedem in curand .

otisor83
27.08.2007, 12:37:27
Dali.....este un loc unde ti se face parul in functie de cat aur ai pe mana. Eram intr-o seara cu prietenul meu, iesisem la o pizza dar inainte si-a manifestat dorinta de a se tunde, eu locuiesc la Dacia si eram imbracati ca de toata ziua,in blugi. Dupa ce initial am fost ignorati, auzindu-ne vb engleza si la o privire mai atenta zarindu-mi diamantul bunicii pe deget...mi-au acordat o atentie deosebita. Lasand la o parte snobismul de care dau dovada...priviti-le coafurile angajatelor...oribil.

De fiecare data cand am fost s-au purtat foarte bine cu mine. Si nu m-a ignorat nimeni, dimpotriva au fost foarte draguti.
P.s. si eu tot in blugi am fost.

cristina17
27.08.2007, 14:34:02
Imi cer scuze ca nu am mai intrat in ultimul timp , am fost plecata din tara. Vreau sa le felicit pe Kamy si Cristina , Casa de piatra fetelor ati fost super , multa sanatate , sa fiti pentru totdeauna fericite si cat mai multi bebei frumosi si sanatosi.:* :* :*
Casa de piatra si pentru proaspata doamna dani19_10dani.
Sper sa ne vedem in curand .

Multumim >:D< ..............aceleasi urari si pt tine!!!
:*:*:*

Babydeey
27.08.2007, 14:37:26
Casa de piatra dani19_10dani!!!!!!!!!>:D<>:D<>:D<

Nicollette
27.08.2007, 16:17:32
Casa de piatra, dani_daniela! Sa fie intr-un ceas bun. Iar pentru Mitzy si Seyde sa avetzi parte de o zi frumoasa si sa iasa nunta asha cum va doritzi.Petrecere frumoasa.:*

kamy
30.08.2007, 07:51:36
Casa de piatra, dani_daniela! Sa fie intr-un ceas bun. Iar pentru Mitzy si Seyde sa avetzi parte de o zi frumoasa si sa iasa nunta asha cum va doritzi.Petrecere frumoasa.:*
Pentru Mitzy si Seyde casa de piatra, sa fiti cele mai frumoase si petrecere frumoasa la nunta!

Crita
30.08.2007, 12:32:06
O intrebare de "copil mic" intr-ale pregatirilor de nunta... Cine este aceasta doamna Doina, despre care vb toata lumea...? am inteles ca se ocupa cu decoratul...ce tarife are, cum poate fi gasita...?

cristina17
30.08.2007, 12:57:45
Pentru Mitzy si Seyde casa de piatra, sa fiti cele mai frumoase si petrecere frumoasa la nunta!

Casa de piatra, fetelor......sa aveti parte de niste nunti ca in povesti!!!

kamy
30.08.2007, 19:31:18
O intrebare de &quot;copil mic&quot; intr-ale pregatirilor de nunta... Cine este aceasta doamna Doina, despre care vb toata lumea...? am inteles ca se ocupa cu decoratul...ce tarife are, cum poate fi gasita...?

Doina Dionisie se ocupa de decorat, tarifele sunt cam aceleasi ca cele ale celorlalte firme si are magazin pe Stefan cel Mare, aproape de Policlinica 2, nu stiu exact numarul strazii dar are rochii de mireasa expuse in vitrina.

xion
31.08.2007, 08:19:58
:-? foarte interesant......

dani19_10dani
31.08.2007, 11:18:23
hellooo....ce faceti??in sfarsit am facut rost de poze sa le pot atasa.am avut o nunta superba!totul a fost super(dar nu perfect ca doar nimic nu este perfect)sa-mi spuneti daca v-au placut pozele...

Nicollette
31.08.2007, 11:35:00
hellooo....ce faceti??in sfarsit am facut rost de poze sa le pot atasa.am avut o nunta superba!totul a fost super(dar nu perfect ca doar nimic nu este perfect)sa-mi spuneti daca v-au placut pozele...

Superbi a-ti fost. Casa de piatra si multi bebei (daca ii doritzi):> ! Pupici.

dani19_10dani
31.08.2007, 12:46:19
Superbi a-ti fost. Casa de piatra si multi bebei (daca ii doritzi):> ! Pupici.

multumesc mult nicolle::*:*:*::*

Babydeey
31.08.2007, 13:59:30

Foarte frumosi! Felicitari si casa de piatra! >:D<

adorateodora
31.08.2007, 20:18:55

foarte frumoase pozele , si foarte frumoasa ai fost si tu! casa de piatra va doresc, iubire , sanatate si respect! acum ca ai trecut peste acest eveniment spune-ne unte te-ai coafat cat a costat, unde te-ai machiat si cat a costat pt ca a iesit super machiajul!...in principiu unde te-ai aranjat , si ce sfat ai sa ne dai! te pup!!

crisstallus_cris
31.08.2007, 22:00:23
Buna.de o luna tot citesc pe acest forum parerile voastre,dar abia azi m-am inregistrat.Chiar mi-am facut o idee de restaurante,pentru ca mi-e f greu ca eu nu sunt din cta,doar iubi meu.Ne-am hotarat pentru nunta in 2008,dar nu stim de unde sa incepem pentru ca eu sunt in alt oras si momentan nu pot ajunge in cta sa caut restaurant.Vreau sa-l trimit pe iubi dar ,ca barbatii,nu stie de unde sa inceapa.Ce ne sfatuiti?

dani19_10dani
31.08.2007, 23:23:39
in primul rand multumesc frumos pt tot..a fost f frumos imi pare rau ca s-a terminat!m-am machiat la elena(a lucrat la select)m-a costat machiajul 60 ron.iar parul la sevda care a lucrat la juja delia si m-a costat 40 ron.a fost minunat..obositor dar frumos a meritat tot stresul si toata oboseala..nu a fost perfect dar lumea a fost multumita de tot..micile neplaceri le-am avut noi..de un ospatar care isi cam neglija la inceput masa..si putine nemultumiri de cei de la restaurant dar nu a fost grav!in mare a fost frumos lumea s-a distrat..a fost ok..mult succes viitoarelor miresici!casa de piatra tuturor..singurul sfat pe care il dau din toata inima..daca asezati oamenii la mese cu liste(cum am facut noi..sa aveti pe cineva care sa se ocupe strict de treaba asta...mie imi pare rau ca nu am angajat pe cineva..ne -am ocupat noi de toti oamenii si ne-au mai ajutat destul de mult cumnata si cumnatul meu,dar cel mai bine sa fie cineva de preferabil din afara nuntii care sa se ocupe strict de oameni..in rest a fost minunat
tortul a fost f bun..de la crizantema..mancarea a fost f multa si f buna!decorul a fost super.o sa atasez o poza cu decorul.pupici.

adelutzzu
01.09.2007, 12:40:11
Buna.de o luna tot citesc pe acest forum parerile voastre,dar abia azi m-am inregistrat.Chiar mi-am facut o idee de restaurante,pentru ca mi-e f greu ca eu nu sunt din cta,doar iubi meu.Ne-am hotarat pentru nunta in 2008,dar nu stim de unde sa incepem pentru ca eu sunt in alt oras si momentan nu pot ajunge in cta sa caut restaurant.Vreau sa-l trimit pe iubi dar ,ca barbatii,nu stie de unde sa inceapa.Ce ne sfatuiti?
buna si felicitari ! sa fie intr-un ceas bun. Dak citesti de mult forumul inseamna ca ti-ai facut o ideea cam care sunt cele mai populare restaurante din constanta : Colonadelor Si Zorile. dar la acestea, vara 2008 e cam ocupata,dar poate ai noroc si gasesti ceva liber. Apoi ai putea opta pt Mamaia.Aici, o multime de restaurante, care mai de care cu oferte mai ispititoare :P :D Trebuie sa mergeti sa vedeti. De exemplu : Parc, Select,Melody,Victoria,Flora,Dorna Palm Beach,.....etc.Sunt foarte. Mai citeste pe forum si vezi fetele ce mai recomanda,de care sunt cel mai multumite.
Spor la pregetiri !!!!:)>-

crisstallus_cris
01.09.2007, 14:21:34
multumesc mult de lamuriri adeluttzu.Chiar am tot vazut scris de restaurantele astea pe care mi le-ai enumerat tu.Dar intrebarea e:care din ele?totusi nu as vrea sa ma trezesc ca fac nunta intr-un restaurant care nu-mi place.Off,ce problema.De mica am visat ca acea zi sa fie perfecta si avum simt ca totul atarna de un fir de ata.In fine,sa fac si eu c pot de la distanta ca am licenta si rezidentiatul,ca altfel as veni cu primul tren sa umblu prin rest.Daca as face asta in ianuarie cand as putea sa vin eu,ma gandesc ca nu mai gasesc loc deloc.In fine important e sa fie 2008,dc e in sept,chiar octombrie nu e asa mare problema.Deci voi sunteti speranta mea.....

crisstallus_cris
01.09.2007, 14:35:57
chiar vroiam sa va intreb.am vazut ca era laudat restaurantul ROVAS,din zona CET.CUNOSC putin zona ca pe acolo sta iubi meu.daca noi vom avea in jur de 200 de invitati,ar incapea acolo.Am auzit ca e relativ nout si frumos amenajat,adica nu prea trebuie aranjamente in plus.Ce stiti de el?
Sau de condor?cat invitati incap?mi-ar conveni ca e hotel,din cate am inteles si se pot inchiria si niste camere sa se schimbe invitatii din alte orase...

cristina17
01.09.2007, 15:30:55

Felicitari, casa de piatra...........ati fost f frumosi............asteptam mai multe poze!!!!
>:D< >:D< >:D<

dani19_10dani
01.09.2007, 15:51:42
Felicitari, casa de piatra...........ati fost f frumosi............asteptam mai multe poze!!!!
>:D< >:D< >:D<

multumim frumos..hai ca mai pun cateva.. :)

dani19_10dani
01.09.2007, 15:53:11
inca ceva...rochita mea e de vanzare..

kamy
01.09.2007, 20:19:33
multumim frumos..hai ca mai pun cateva.. :)
Felicitari si casa de piatra!A-ti fost foarte frumosi!

constantinescumathias
02.09.2007, 03:22:27
dragele mele ..am reusit si eu sa pun cateva poze...sper sa va placa...astept parerile voastre....
casa de piatra celor care au devenit curand sotii si mult noroc...si eu ma gandisem sa vand rochitza ..inca nu sunt hotarata, dar daca exista doritoare ma pot contacta pe privat...
de mitzy nu am mai vazut nimik scris din pacate...si nici mariuca nu a mai intrat...eam curioasa cum a fost la nunta ..vroiam mai ales poze.....
http://picasaweb.google.it/constantinescumathias/Nunta
aici sunt cateva poze de la noi de la nunta...imi merge tare greu netul ..inca mai incerc sa pun cateva....pupici si spor la pregatiri celor care sunt inca in mari emotii.....

adelutzzu
02.09.2007, 12:00:21
chiar vroiam sa va intreb.am vazut ca era laudat restaurantul ROVAS,din zona CET.CUNOSC putin zona ca pe acolo sta iubi meu.daca noi vom avea in jur de 200 de invitati,ar incapea acolo.Am auzit ca e relativ nout si frumos amenajat,adica nu prea trebuie aranjamente in plus.Ce stiti de el?
Sau de condor?cat invitati incap?mi-ar conveni ca e hotel,din cate am inteles si se pot inchiria si niste camere sa se schimbe invitatii din alte orase...
rovas e f laudat dar nu e chiar asa de nou. eu merg in noiembrie la nunta unor prieteni acolo. cel mai bine e sa mergi sa il vezi daca iti place. >:D<

adelutzzu
02.09.2007, 12:03:02
rovas e f laudat dar nu e chiar asa de nou. eu merg in noiembrie la nunta unor prieteni acolo. cel mai bine e sa mergi sa il vezi daca iti place. >:D<
sau sa mearga prietenul tau. pare dragutz sa sti. de afara arata chiar bine. salonul pt nunti e la etaj si se vede fumos de afara, e decorat....trimite-l pe iubi tau sa il vada .

crisstallus_cris
02.09.2007, 13:32:55
sau sa mearga prietenul tau. pare dragutz sa sti. de afara arata chiar bine. salonul pt nunti e la etaj si se vede fumos de afara, e decorat....trimite-l pe iubi tau sa il vada .
Imi pusesem sperante in rest asta.Nu stiu de ce m-a incantat,ca in fond e rest de cartier.Iubi a zis ca-l stie,dar ca nu crede ca ar incapea 200 de invItati si n-am vrea sa-i inghesuim.Ce-i drept cand mi-am imaginat nunta la constanta,deja ma gandeam ca se vede si marea....Se vede cA NU SUNT DE ACOLO,NU?;))
Cumnata mea a facut nunta acum 2 ani la Ovidiu din mamaia si mi s-a parut dragut aranjat,nu cred ca au adus ei prea multe in plus la decorari si ,aveau si marea aproape.Au avut 160 de invitati,dar cred ca ar mai fi mers catva....Mancarea buna,frumos prezentata in farfurie...Dar pe aici nici n-am auzit luat in calcul acest rest.De ce?

adelutzzu
03.09.2007, 10:34:35
Imi pusesem sperante in rest asta.Nu stiu de ce m-a incantat,ca in fond e rest de cartier.Iubi a zis ca-l stie,dar ca nu crede ca ar incapea 200 de invItati si n-am vrea sa-i inghesuim.Ce-i drept cand mi-am imaginat nunta la constanta,deja ma gandeam ca se vede si marea....Se vede cA NU SUNT DE ACOLO,NU?;))
Cumnata mea a facut nunta acum 2 ani la Ovidiu din mamaia si mi s-a parut dragut aranjat,nu cred ca au adus ei prea multe in plus la decorari si ,aveau si marea aproape.Au avut 160 de invitati,dar cred ca ar mai fi mers catva....Mancarea buna,frumos prezentata in farfurie...Dar pe aici nici n-am auzit luat in calcul acest rest.De ce?
din cate am auzit eu la rest ovidiu se fac nunti frumoase. stiu pe cineva care cunoaste o bucatareasa acolo si cica faca mancare f buna. noi nu am vrut sa facem acolo pt ca am vrut sa facem mai aproape de oras,pt k fiind in plin sezon va fi aglomerat in Mamaia si nu vrem sa ne injure invitatii ca stau pe la cozi interminabile de masini =))ma rog...asa am gandit noi ( poate pt k noi am face la fel :)):)):)) ) asta nu e o regula. dak cumnata ta a facut acolo si a fost multumita, mai ales daca cunosti restaurnatul,daca ti-a placut si ti-a facut o impresie buna, de ce nu faceti acolo? conteaza mult sa cunosti si tu locatia.si intr-adevar se vede marea :P. sa sti ca si de la zorile ( restaurant din oras ) se vede marea si e f frumos. rovas e mai de cartier asa, dar e la fel de frumos,si cred ca si meniul e mai ieftin ( cred ) si e deja decorat. spor la pregatiri. :*

crisstallus_cris
03.09.2007, 10:48:04
Ovidiu era luat in calcul pt noi,dar in familia prietenului meu s-a intamplat recent o tragedie legata de cumnata mea si n-as vrea sa fac nunta acolo,sa le aduc aminte invitatilor din partea lor ca au mai fost la o nunta si acum sa fie tristi.Vreau sa nu umbreasca cu nimic acea zi.Ma gandeam ca dc noi o sa facem nunta la sf lui aug,asta dc am gasi loc sau in sept,poate oct,cum gasim,n-am avea problema parcarilor ca nu e sezon in mamaia.Nici nu stiu.Mi-ar place zorile,dar cam stiu ca pt anul viitor e ocupat.Sper sa se mobilizeze iubi sa mearga in cautar,eu il ghidez cu informaii de pe forum....;))

mirelvon2002
03.09.2007, 10:55:00
Poate sa-mi dea cineva detalii despre restaurantul Popasul Cismea?..Ati fost pe la vreo nunta,botez..ceva?

gabimirea
03.09.2007, 10:58:12
Dumnezeeuleee ce rochitza absolut superba ai avut :x dementiala si voalul :x:x:x
eu n-as da-o ... dar daca ai vinde-o ce pret ceri?;))

kamy
03.09.2007, 11:52:38
dragele mele ..am reusit si eu sa pun cateva poze...sper sa va placa...astept parerile voastre....
casa de piatra celor care au devenit curand sotii si mult noroc...si eu ma gandisem sa vand rochitza ..inca nu sunt hotarata, dar daca exista doritoare ma pot contacta pe privat...
de mitzy nu am mai vazut nimik scris din pacate...si nici mariuca nu a mai intrat...eam curioasa cum a fost la nunta ..vroiam mai ales poze.....
aici sunt cateva poze de la noi de la nunta...imi merge tare greu netul ..inca mai incerc sa pun cateva....pupici si spor la pregatiri celor care sunt inca in mari emotii.....
Voi a-ti fost superbi iar pozele sunt minunate.

gabimirea
03.09.2007, 14:21:43
La Popas Cismea am fost pe 18 august la o nunta si s-a tinut pe terasa mica pt ca aveau 100 si un pic de invitati, mancarea super naspa si din cauza ca a fost pe terasa neingradita am dansat, am transpirat si am facut si o enterocolita :-s
servirea lasa de dorit mai aveau putin si aruncau farfuriile pushtiulici aia

cealalta terasa cu vedere inspre lac era mai frumos aranjata mai spatioasa si ingradit tot, aproape acoperita, mult mai mare cu un fel de terase si separeuri
asta arata mai bine ... mancarea cred ca era la fel
si am mai vazut ca era si un salon, dar acolo nu am intrat ca era un botez sau asa ceva;))

nu am intrebat cat era meniul, dar cand le-am spus ca la mine o sa fie 95Ron au zis ca e tare mult, deci eu cred ca e vreo 75 ceva de genu ... nu stiu

sincer nu te sfatuiesc acolo

cristina17
03.09.2007, 21:08:12

Ati fost f frumosi, iar pozele sunt si ele reusite:)>- !!!!
Despre Mariuca si sotul ei pot spune ca au fost superbi, ca doar noi am fost nasi:-p ...........si cred ca in curand va avea si ea din nou internetul si va va povesti mai multe si va pune si poze............As fii facut-o eu, dar deocamdata nu am deloc poze in format digital de la nunta lor!!!
:* :* :*

adelutzzu
04.09.2007, 09:38:58
Ovidiu era luat in calcul pt noi,dar in familia prietenului meu s-a intamplat recent o tragedie legata de cumnata mea si n-as vrea sa fac nunta acolo,sa le aduc aminte invitatilor din partea lor ca au mai fost la o nunta si acum sa fie tristi.Vreau sa nu umbreasca cu nimic acea zi.Ma gandeam ca dc noi o sa facem nunta la sf lui aug,asta dc am gasi loc sau in sept,poate oct,cum gasim,n-am avea problema parcarilor ca nu e sezon in mamaia.Nici nu stiu.Mi-ar place zorile,dar cam stiu ca pt anul viitor e ocupat.Sper sa se mobilizeze iubi sa mearga in cautar,eu il ghidez cu informaii de pe forum....;))
trimite-l repede pe iubi tau la zorile pt k e f posibil sa gasiti liber mai in toamna. da repede ca sa fiti sigur. la zorile e super frumos si mancarea si servirea excelenta . multa bafta :)>-

constantinescumathias
04.09.2007, 20:12:09
va multumesc tuturor .ma bucur ca v au placut...eu m am simtit ca o mica printesa in acea zi.a fost o zi de vis cum va doresc si voua...

constantinescumathias
04.09.2007, 20:15:30
Dumnezeeuleee ce rochitza absolut superba ai avut :x dementiala si voalul :x:x:x
eu n-as da-o ... dar daca ai vinde-o ce pret ceri?;))
sincer daca as vinde o cuiva as cere mai putin decat am dat eu pe ea...depinde acuma ...sincer ...daca cineva e interesat as vb pe privat...oricum cred ca in jur de 15 mil cred...

crisstallus_cris
05.09.2007, 12:18:49
as vrea sa vad niste poze cu acest rest ZORILE dc are cineva....Pe bune e atat de frustrant sa-ti doresti o nunta super reusita si sa nu te poti ocupa de gasirea rest,asa cum e cazul meu...Mi-a zis iubi ca o sa mearga incepand de sapt viitoare,ca acum e si el ocupat cu masterul.Examene peste examene la amandoi,mai ales la mine si mai vrem si nunta in 2008.Oare nu cer prea mult?
Intre timp astept sugestii si nume de restarante unde am putea gasi liber pt la anul incepand din august....Eventual poze atasate...plssssssssss:*

gabimirea
05.09.2007, 17:08:41
de la zorile iti poti lua gandul, eu pe 7 august 2007 am gasit liber pt anul viitor doar datele de 3 mai si 8 noiembrie ... din punctul meu de vedere inacceptabile amandoua ... de frumos e fooooarte frumos acolo, mai ales ca tararache mai mult dupa nunti scoate bani ...
dar in fine poti sa il trimiti poate si-au anulat vreuni :>

crisstallus_cris
05.09.2007, 18:12:31
de la zorile iti poti lua gandul, eu pe 7 august 2007 am gasit liber pt anul viitor doar datele de 3 mai si 8 noiembrie ... din punctul meu de vedere inacceptabile amandoua ... de frumos e fooooarte frumos acolo, mai ales ca tararache mai mult dupa nunti scoate bani ...
dar in fine poti sa il trimiti poate si-au anulat vreuni :>
Mersi ca mi-ai zis.Deja am simtit cum m-a cuprins durerea de cap instantaneu.I-am tot zis lui iubi sa mearga din timp,dar el nu crede ca-i chiar asa problematic cu restaurantele,mai bine sa vada ca e ocupat,poate crede si el.dar totusi...eu ce fac?La o adica dc n-am alta optiune fac si pe 8 noiembrie.Din cate stii,atunci cand ai cautat pt nunta ta pe unde mai erau locuri pt anul viitor in toamna?

cristina17
05.09.2007, 19:25:49
Mersi ca mi-ai zis.Deja am simtit cum m-a cuprins durerea de cap instantaneu.I-am tot zis lui iubi sa mearga din timp,dar el nu crede ca-i chiar asa problematic cu restaurantele,mai bine sa vada ca e ocupat,poate crede si el.dar totusi...eu ce fac?La o adica dc n-am alta optiune fac si pe 8 noiembrie.Din cate stii,atunci cand ai cautat pt nunta ta pe unde mai erau locuri pt anul viitor in toamna?

Puteti incerca si la restaurantul unde am facut eu "Pelican"...........este foarte frumos acolo si noi am fost multumiti, mancarea foarte buna, ambianta frumoasa............Restaurantul se afla aproape de piata Ovidiu!!

miramo
06.09.2007, 02:14:08
superba rochia... si buchetul e tare frumos. Unde ati facut buchetele?

crisstallus_cris
06.09.2007, 10:40:48
Puteti incerca si la restaurantul unde am facut eu "Pelican"...........este foarte frumos acolo si noi am fost multumiti, mancarea foarte buna, ambianta frumoasa............Restaurantul se afla aproape de piata Ovidiu!!
Chiar m-am uitat pe pozele de la nunta ta,sa vad cum e inauntrul restaurantului.Mi-a placut.Am vazut ca aranjamentele pe masa,la scaune erau pe portocaliu.Cat de acolo e al restaurantului si cat ati adus voi ,ma refer la decorari.Ati schimbat ceva,fata de cum era initial?Ati fost f frumosi,se vedea fericirea pe chipul vostru.Abia astept si eu marele eveniment....

cristina17
06.09.2007, 13:28:55
Chiar m-am uitat pe pozele de la nunta ta,sa vad cum e inauntrul restaurantului.Mi-a placut.Am vazut ca aranjamentele pe masa,la scaune erau pe portocaliu.Cat de acolo e al restaurantului si cat ati adus voi ,ma refer la decorari.Ati schimbat ceva,fata de cum era initial?Ati fost f frumosi,se vedea fericirea pe chipul vostru.Abia astept si eu marele eveniment....

Multumim pt urari!!!
Restaurantul nu are huse pt scaune, le-am inchiriat eu............insa de mari decoratiuni nu este nevoie pt el este deja incarcat si destul de frumos..........si am pus huse la scaune, am aranjat masa mirilor, si barul de prezentare , am mai pus niste funde pe barul de la intrare de pe terasa, inimioara din spatele mesei mirilor (care cred eu acum, ca mergea si fara), stalpisorii aia de la intrare, iar pe fiecare masa am pus cate un aranjament floral.........si cam atat!!!
Oricum la orice restaurant vei merge vei avea nevoie de decoratiuni fata de ceea ce iti ofera ei, la unele mai mult si la altele mai putin in functie de cum iti permite restaurantul in sine............

gabimirea
06.09.2007, 23:09:25
ma bag si eu cu mici detalii despre Pelican :D
viitoarea mea nashica a facut nunta acolo si a fost super frumos
mancarica excelenta ... miam miam ... eu sunt la regim cica:">
ea nu a luat huse pt scaune, pt ca erau frumoase si asa
la fel cate un ornament mic pe mese si unul mai mare la masa mirilor, stalpishori de balonashe la intrare si o arcada de tull la masa lor
oricum restaurantul arata suuuper e pe portocaliu si nu crere aranjamente deosebite ...
mie mi-a placut la nunta acolo ... a fost una dintre cele mai frumoase la care am fost pana acum ... exceptand-o pe a mea bineinteles :D care mai are putin si vine ... vine... vine.... :-SS:-SS:-SS:-SS:-SS

crisstallus_cris
07.09.2007, 10:55:28
Asta vroiam sa stiu.Daca restaurantul acesta arata bine fara imbunatatiri din partea noastra.Adica as vrea sa arate super si fara decorari in plus,sa placa ochiului de prima data cand intri.asta ca mai facem mici artificii e altceva.Dar mie mi-a venit o idee cu florile de la mese.Ma gandeam ca nu trebuie neaparat sa cumpar altele,sa mai dam banii la persoana care o sa amenajeze in plus,ce,nu se pot pune cele primite de la cununia civila?Adica sa le duca cineva la restaurant dupa civila si cei de acolo sa le aranjeze cumva pe mese,presupun ca au vaze sau pe farfurii,nu stiu....Oare ar accepta cei de acolo chestia asta?ca in fond nu cred ca-i afecteaza cu ceva....E deplasata ideea?sincer....Eu am auzit ceva de genul la o nunta in Piatra Neamt...

cristina17
07.09.2007, 12:42:42
Asta vroiam sa stiu.Daca restaurantul acesta arata bine fara imbunatatiri din partea noastra.Adica as vrea sa arate super si fara decorari in plus,sa placa ochiului de prima data cand intri.asta ca mai facem mici artificii e altceva.Dar mie mi-a venit o idee cu florile de la mese.Ma gandeam ca nu trebuie neaparat sa cumpar altele,sa mai dam banii la persoana care o sa amenajeze in plus,ce,nu se pot pune cele primite de la cununia civila?Adica sa le duca cineva la restaurant dupa civila si cei de acolo sa le aranjeze cumva pe mese,presupun ca au vaze sau pe farfurii,nu stiu....Oare ar accepta cei de acolo chestia asta?ca in fond nu cred ca-i afecteaza cu ceva....E deplasata ideea?sincer....Eu am auzit ceva de genul la o nunta in Piatra Neamt...

Singurul minus pe care il are restaurantul, si e mare pacat, e personalul!!!! Formatia care am avut-o noi, cu o saptamana de nunta noastra au avut nunta tot acolo si ne suna tipa de la formatie luni , in saptamana nuntii sa mergem pe la ea sa ne povesteasca ce si cum a fost ca sa stim sa ne punem in garda.........Si apoi bine a facut, ca de n-am stat cu ochii pe ei ca pe butelie.........am delegat pe cineva din familie caruia ii place sa se ocupe de treburi din astea:) , .......plus mamele noastre care au fost si ele atente ca totul sa fie in regula..........si deci nu am avut incidente!!!
Ideea la care vroiam sa ajung e ca nu cred ca si-ar bate ei capul sa faca asta!!!!
Nici eu nu te-as sfatui sa faci asta, pt ca nu o sa iasa ceva frumos!!!!

Si la mine cu cateva luni inaintea nuntii s-a oferit o matusa de-a sotului ca ne ajuta ea cu decoratiunile si pana sa-i dam noi un raspuns daca da sau nu si-a luat rolul in serios................si eu i-am spus ca vreau flori.........si ea a zis faza asta cu facutul din florile de la cununie care era in aceiasi zii cu nunta.........mie nu mi-a placut de nici o culoare ideea ca la nunta primesti fel si flori de nunta si plus nu vroiam doar flori puse in vaza vroiam niste aranjamente dragute.........si atunci i-am spus si ei treaba asta si tot ea m-a indrumat catre o sera de flori..............si vreau sa-ti spun ca am luat florile foarte ieftine de acolo, bureti pt aranjamente si verdeata si vineri seara faceam amandoua aranjamente florale , care zic eu ca ne-au iesit dragute, iar sambata nuntii nu am stat eu sa ma mai gandesc la flori ce-o iesi si cum o iesi...................de restul decoratiunilor la restaurant s-a ocupat o firma de decoratiuni!!!!
Daca vrei mai multe detalii despre sera de flori , iti voi scrie pe privat, ca sa nu plictisim lumea!!!

oana
07.09.2007, 21:06:38
sugestii de pantofi in Constanta???
heeeeeeeeeeeellllllllllppppppppppppppp

dani19_10dani
07.09.2007, 21:18:03
sugestii de pantofi in Constanta???
heeeeeeeeeeeellllllllllppppppppppppppp

eu i-am luat de la dika..suuuper frumosi si comozi..am trecut azi prin fata si nu am mai vazut albi(parca)incearca poate mai au si nu am vazut eu!

oana
07.09.2007, 21:19:17
unde e dika???:"> :"> :">

dani19_10dani
07.09.2007, 21:22:19

buna!am si eu o intrebare..cum fac sa-mi apara si mie adresa de web cu poze de la nunta!(asa cum ai tu):D:*

oana
07.09.2007, 21:28:16
deschizi pagina respectiva, te duci sus in bara si selectezi adresa, dai copy si apoi paste in semnatura:)>-

dani19_10dani
07.09.2007, 23:04:38
deschizi pagina respectiva, te duci sus in bara si selectezi adresa, dai copy si apoi paste in semnatura:)>-

:D ms..langa spital e dika pt b-dul tomis!

dani19_10dani
07.09.2007, 23:07:47

pai pozele sunt pe cd si cand le deschid nu apare nicio adresa:((..cred ca nu am inteles eu..:(

oana
07.09.2007, 23:11:11
pai trebuie sa-ti faci un album pe net....sa incarci pozele din calculatorul tau pe net...si apoi sa faci asa cum am zis

dani19_10dani
07.09.2007, 23:24:20
pai trebuie sa-ti faci un album pe net....sa incarci pozele din calculatorul tau pe net...si apoi sa faci asa cum am zis

eh nu stiu unde se face albumul asta..lasa,ms oricum :D :*:*

oana
07.09.2007, 23:40:30
te inregistrezi aici de exemplu :http://www.villagephotos.com/
hai ca e usor...trebuie sa reusesti!

mariuca29
09.09.2007, 16:24:17
Buna Doamnelor:-p si viitoare doamne,nu am mai intrat de ceva timp pe site din motive personale.
Vreau sa va spun ca am avut o nunta superba:D ,va voi atasa cateva foto sa va convingeti si voi.

dani19_10dani
09.09.2007, 16:53:08
Buna Doamnelor:-p si viitoare doamne,nu am mai intrat de ceva timp pe site din motive personale.
Vreau sa va spun ca am avut o nunta superba:D ,va voi atasa cateva foto sa va convingeti si voi.

felicitari!casa de piatra!ai fost o mireasa superba,asteptam mai multe pozici!:*

Joliutza
09.09.2007, 20:23:11
Casa de Piatra Mariuca!

Doamne...toate miresele sunt frumoase? Ca eu pe forumul asta numai asa am intalnit! Sper sa fiu si eu incantata la anul...

Ce fotograf ai avut?

Pupici tuturor.

constantinescumathias
10.09.2007, 15:13:58
draga mea de cand te asteptam....sper sa vad mai multe poze curand....
ai fost superba...exact cum ma asteptam ...multi pupici si sper sa vorbim curand

crisstallus_cris
10.09.2007, 19:43:32
Singurul minus pe care il are restaurantul, si e mare pacat, e personalul!!!! Formatia care am avut-o noi, cu o saptamana de nunta noastra au avut nunta tot acolo si ne suna tipa de la formatie luni , in saptamana nuntii sa mergem pe la ea sa ne povesteasca ce si cum a fost ca sa stim sa ne punem in garda.........Si apoi bine a facut, ca de n-am stat cu ochii pe ei ca pe butelie.........am delegat pe cineva din familie caruia ii place sa se ocupe de treburi din astea:) , .......plus mamele noastre care au fost si ele atente ca totul sa fie in regula..........si deci nu am avut incidente!!!
Ideea la care vroiam sa ajung e ca nu cred ca si-ar bate ei capul sa faca asta!!!!
Nici eu nu te-as sfatui sa faci asta, pt ca nu o sa iasa ceva frumos!!!!

Si la mine cu cateva luni inaintea nuntii s-a oferit o matusa de-a sotului ca ne ajuta ea cu decoratiunile si pana sa-i dam noi un raspuns daca da sau nu si-a luat rolul in serios................si eu i-am spus ca vreau flori.........si ea a zis faza asta cu facutul din florile de la cununie care era in aceiasi zii cu nunta.........mie nu mi-a placut de nici o culoare ideea ca la nunta primesti fel si flori de nunta si plus nu vroiam doar flori puse in vaza vroiam niste aranjamente dragute.........si atunci i-am spus si ei treaba asta si tot ea m-a indrumat catre o sera de flori..............si vreau sa-ti spun ca am luat florile foarte ieftine de acolo, bureti pt aranjamente si verdeata si vineri seara faceam amandoua aranjamente florale , care zic eu ca ne-au iesit dragute, iar sambata nuntii nu am stat eu sa ma mai gandesc la flori ce-o iesi si cum o iesi...................de restul decoratiunilor la restaurant s-a ocupat o firma de decoratiuni!!!!
Daca vrei mai multe detalii despre sera de flori , iti voi scrie pe privat, ca sa nu plictisim lumea!!!
Nu inteleg faza cu personalul.Dc poti fi mai explicita....de ce trebuia cineva sa fie cu ochii pe ei?Nu era un sef de sala care sa coordoneze?In fond e si interesul lor ca lumea sa fie servita cum trebuie,sa se simta bine,pt a recomanda si altora rest respectiv.Asa vad eu lucrurile...Se pare totusi ca pe unii ii doare in cot de lucrurile facute bine....

cristina17
10.09.2007, 20:40:48
Nu inteleg faza cu personalul.Dc poti fi mai explicita....de ce trebuia cineva sa fie cu ochii pe ei?Nu era un sef de sala care sa coordoneze?In fond e si interesul lor ca lumea sa fie servita cum trebuie,sa se simta bine,pt a recomanda si altora rest respectiv.Asa vad eu lucrurile...Se pare totusi ca pe unii ii doare in cot de lucrurile facute bine....

Era chiar patronul restaurantului care insa cam "inchide ochii"!!! Pai nu-si fac treaba daca nu sunt impinsi de la spate, sunt nesimtiti!!! Cand doar ce ajunsesem la restaurant dar sosisera cateva persoane toti ospatarii erau pe terasa la cafea si la tigara:-& in loc sa fie printre mese sa serveasca cu bauturi..............si atunci a avut loc prima si ultima "sedinta" pe care a avut-o unchiul sotului meu cu ei in bucatarie.............si dupa aceea totul a descurs normal, insa tot timpul cu ochii pe ei de la distanta!!!!

crisstallus_cris
10.09.2007, 20:51:06
Era chiar patronul restaurantului care insa cam "inchide ochii"!!! Pai nu-si fac treaba daca nu sunt impinsi de la spate, sunt nesimtiti!!! Cand doar ce ajunsesem la restaurant dar sosisera cateva persoane toti ospatarii erau pe terasa la cafea si la tigara:-& in loc sa fie printre mese sa serveasca cu bauturi..............si atunci a avut loc prima si ultima "sedinta" pe care a avut-o unchiul sotului meu cu ei in bucatarie.............si dupa aceea totul a descurs normal, insa tot timpul cu ochii pe ei de la distanta!!!!
Sincer am mai auzit minunatii din partea chelnerilor dar parca asta e prea de tot.Pai dc eu vad asa cred ca sunt in stare sa ma iau de ei,chiar asa,mireasa.doar ca nu cred ca ar da bine,o sa zica ca-s isterica si tot felul de prostii.De asta vreau personal f dragut,asta chiar ar fi un motiv in plus pt care as alege un rest.Problema ca nu prea ai cum sa stii dinainte ca doar n-o sa zica patronul cand dai banii la local ca aia fac ce vor....

kamy
10.09.2007, 21:25:14

A-ti fost superbi! Si pozele sunt de vis!

cristina17
10.09.2007, 21:43:28
Sincer am mai auzit minunatii din partea chelnerilor dar parca asta e prea de tot.Pai dc eu vad asa cred ca sunt in stare sa ma iau de ei,chiar asa,mireasa.doar ca nu cred ca ar da bine,o sa zica ca-s isterica si tot felul de prostii.De asta vreau personal f dragut,asta chiar ar fi un motiv in plus pt care as alege un rest.Problema ca nu prea ai cum sa stii dinainte ca doar n-o sa zica patronul cand dai banii la local ca aia fac ce vor....

Eu ca mireasa nu am aflat de cele intamplate decat dupa nunta...........pt ca tocmai de asta am avut familia care ne-a ajutat cu toate treburile organizatorice, pt ca noi doi sa nu fim stresati in ziua nunti.............Eu in ziua nuntii m-am simtit extraordinar, fara stres si fara griji.......sincer nu mi-a mai pasat de nimic..........cred ca a fost suficient tot efortul nostru depus un an de zile inainte...............ziua nuntii a fost doar pentru noi doi si nu pt a-mi face griji de una sau alta!!! Noi ne-am organizat noi doi toata nunta, familia a intervenit doar cand a fost cazul si cand le-am cerut noi...........iar la restuarant au supravegheat tocmai pt ca fusesem preveniti de altii!!!

crisstallus_cris
10.09.2007, 22:57:04
Eu ca mireasa nu am aflat de cele intamplate decat dupa nunta...........pt ca tocmai de asta am avut familia care ne-a ajutat cu toate treburile organizatorice, pt ca noi doi sa nu fim stresati in ziua nunti.............Eu in ziua nuntii m-am simtit extraordinar, fara stres si fara griji.......sincer nu mi-a mai pasat de nimic..........cred ca a fost suficient tot efortul nostru depus un an de zile inainte...............ziua nuntii a fost doar pentru noi doi si nu pt a-mi face griji de una sau alta!!! Noi ne-am organizat noi doi toata nunta, familia a intervenit doar cand a fost cazul si cand le-am cerut noi...........iar la restuarant au supravegheat tocmai pt ca fusesem preveniti de altii!!!
Ai avut mare noroc ca ti-a zis cineva inainte la ce sa fii atenta.Dar cum ai specificat in ziua nuntii nu trebuie sa fie mireasa sau mirele cei care se ocupa de detalii,ci apropiatii.Bine ca totul v-a iesit cum ati planui tot anul

cristina17
11.09.2007, 13:14:57
Ai avut mare noroc ca ti-a zis cineva inainte la ce sa fii atenta.Dar cum ai specificat in ziua nuntii nu trebuie sa fie mireasa sau mirele cei care se ocupa de detalii,ci apropiatii.Bine ca totul v-a iesit cum ati planui tot anul

Asa este ............mult succes si voua in toate!!!
:* :* :*

crisstallus_cris
11.09.2007, 18:51:20
Tocmai a fost iubi la ZORILE sa vada de date pt nunta pe 2008.Cred ca au si ras aia de el in sinea lor ca are si pretentii ca la ora asta sa gaseasca ceva...Desi nu stiu ce sa zic,faza cu restaurantele ca trebuie,cel putin aici sa cauti cu un an jumate ,2 inainte....Mi se pare deplasat.Atunci astia de la zorile te obliga,dc vrei nunta la ei la cel putin 3-4 ani de relatie.Cred ca vor sa-ti cunosti bine partenerul...:D Deci in concluzie,normal ca nu a mai gasit nici o sambata libera,doar duminici si eu nu vreau duminica.
A mai fost si la alt rest VICTOR,DAR ala e de 60 de pers,deci a cazut....
Acum dc ma puteti ajuta ce rest din cta mai sunt?Asta inainte de a trece la cele din mamaia ca acolo stiu cateva dupa nume....

oana
11.09.2007, 21:52:22
bine ai revenit Mariuca! felicitari si casa de piatra! ati fost tare frumosi>:D< >:D< >:D<

oana
11.09.2007, 21:54:15
daca ai nunta mare poti incerca la Select, langa Parc in Mamaia.
succes!

crisstallus_cris
11.09.2007, 22:15:48
daca ai nunta mare poti incerca la Select, langa Parc in Mamaia.
succes!
Ne-am gandit la in jur de 200 de invitati,dar acum nu se stie cati vor veni,oricum cred ca nu mai putin de 150.:">

oana
11.09.2007, 22:28:52
acolo au 2 saloane...unul de 300 si unul de 400-500 pers.!
dar poti incerca oricum

miky_s_23
13.09.2007, 18:51:40
:smile: Gata. Am rezolvat si cu nasii! Am mutat nunta pe 20 octombrie 2007 in loc de 22 septembrie 2007 cum era prevazut initial.Nici nu ma gandeam sa facem nunta in luna octombrie, dar pentru ca ne dorim foarte mult ca acesti oameni sa ne cunune atunci este bine si asa.Luni mergem sa dam arvuna la restaurant si formatie, iar miercuri stabilim ora la biserica.Bafta tuturor la pregatiri!
Buna. Si eu am nunta pe 20 Octombrie 2007. succes la pregatiri ca mai ai putin. eu am terminat aproape toate pregatirile dar nu si formatie:(( . Imi poti recomanda ceva,sti ceva formati.

sekerik
14.09.2007, 17:36:53
Casa de piatra tuturor miresicilor!:*

Peste 2 luni voi fi nasa dar nu mi am gasit rokie!:(
Va rog ajutati ma si pe mine cu cateva croitorese din C-ta!
ROKITA MEA ESTE DE VANZARE!

oana
14.09.2007, 23:43:11
du-te la magazinul Poeme de pe Cuza Voda...au materiale superbe si iti recomanda ei si croitoreasa!
mi-a placut f mult buchetul tau!=P~
unde l-ai facut si cat te-a costat???

sekerik
15.09.2007, 12:26:09
du-te la magazinul Poeme de pe Cuza Voda...au materiale superbe si iti recomanda ei si croitoreasa!
mi-a placut f mult buchetul tau!=P~
unde l-ai facut si cat te-a costat???

Buna!Buchetul mi l am facut singura !

am si eu o intrebare pt toate miresicile: CUM IMI ROTESC SI EU POZELE?VA PUP!

Arsena
15.09.2007, 13:01:31
Salut Athena,
Si eu vreau sa facem nunta la anul in 2Mai (imi doresc mult o nunta pe malul marii). De la tine aud prima data de resturantul Perla. Ce stii despre el? Ai cumva poze sau vreun link la vreun site. Mai stii alte oferte de restaurante unde se poate face posibil o nunta pe malul marii? Multumesc.

oana
15.09.2007, 15:16:08
deschizi poza....click dreapta pe imagine (o deschizi cu ACDSee), apoi modify...rotate!:)>- :)>- :)>-

athena1509
17.09.2007, 08:58:47
Salut Athena,
Si eu vreau sa facem nunta la anul in 2Mai (imi doresc mult o nunta pe malul marii). De la tine aud prima data de resturantul Perla. Ce stii despre el? Ai cumva poze sau vreun link la vreun site. Mai stii alte oferte de restaurante unde se poate face posibil o nunta pe malul marii? Multumesc.

Nu am poze cu restaurantul dar daca mai ai putina rabdare iti voi trimite poze de la nunta noastra care va fi peste o luna si ceva. Mie imi place foarte mult restaurantul...este chiar pe malul marii, este foarte spatios si curat (cladirea este construita recent, cred ca este al treilea an de cand functioneaza) si are si locuri de cazare pe doua etaje. Deci daca ai invitati care vin din alte locuri si nu vrei sa-i inghesui pe la rude, ai posibilitatea de a-i caza tot acolo.
Daca mai ai si alte intrebari te astept!!

Arsena
19.09.2007, 09:54:55
Athena, multumesc mult de raspuns. Ma bucur mult de veti. Mi-am dorit mult sa imi fac nunta in 2 Mai si ultima data cand am fost pe acolo nu era nimic care sa se potriveasca pt o nunta. Acum cand am auzit de returantul asta care are si posibilitate de cazare nu pot decat sa ma bucur. Dar de ce ti-ai ales sa iti faci nunta toamna? Cred ca va fi destul de rece... Poti te rog sa imi dai o idee cum e meniul? Si inca o intrebare, unde vrei sa iti faci cununia religioasa? La biserica din 2 Mai? Cu cat timp inainte ai rezervat restaurantul? Mersi mult de ajutor si m-as bucura mult sa vad poze de la nunta ta;;).

athena1509
19.09.2007, 10:04:38
Athena, multumesc mult de raspuns. Ma bucur mult de veti. Mi-am dorit mult sa imi fac nunta in 2 Mai si ultima data cand am fost pe acolo nu era nimic care sa se potriveasca pt o nunta. Acum cand am auzit de returantul asta care are si posibilitate de cazare nu pot decat sa ma bucur. Dar de ce ti-ai ales sa iti faci nunta toamna? Cred ca va fi destul de rece... Poti te rog sa imi dai o idee cum e meniul? Si inca o intrebare, unde vrei sa iti faci cununia religioasa? La biserica din 2 Mai? Cu cat timp inainte ai rezervat restaurantul? Mersi mult de ajutor si m-as bucura mult sa vad poze de la nunta ta;;).

Salut. Ma intrebai de ce am ales toamna..pai pentru ca atunci puteam noi..stiu ca ar fi fost mai frumos sa fie vara...dar asta e. Restaurantul l-am rezervat cu aproximativ 10 luni inainte si pe atunci nu mai aveau liber decat pe 27 oct sau 3 nov asa ca imagineaza-ti....
Meniul este foarte convenabil pt ca ni se asigura si bauturile (inclusiv sampanie)..mai putin sucurile si tortul...deci nu am mare bataie de cap. El iti ofera un model de meniu pe care mai apoi tu il poti...modifica...adapta...adaugi...inlocui...in functie de gusturile fiecaruia. Si noi vrem ceva mici modificari si treb sa mergem peste doua saptamani sa stabilim ce si cum.
Cununia religioasa va avea loc la biserica Sf Gheorghe din Mangalia (cea din centru)...pt ca eu sunt din mangalia si am preferat sa fie acolo.

LauraMP
20.09.2007, 16:58:13
Heeey..ce mai faceti.. n'am mai intrat cred ca de o luna.. de cand mi'am pierdut id'ul vechi..si l'am facut p'asta. Am fost ocupata si cu nunta si cu ..saptamana.. de miere :P dar acum m'am intors si am si poze.. Le'am pus pe hi5.. pentru ca toata lumea'mi cere poze..si mi'e mai usor decat sa le trimit in fiecare zi pe mail :D . Asa ca puteti sa le vedeti si voi acolo.
http://martinlaura.hi5.com
Mi-a fost dor de voi .. si acum tre' sa ma apuc sa citesc sute de pagini.. pt ca sunt curioasa ce s-a mai discutat in lipsa mea.. pup u all >:D<:*

Babydeey
20.09.2007, 17:10:37
Heeey..ce mai faceti.. n'am mai intrat cred ca de o luna.. de cand mi'am pierdut id'ul vechi..si l'am facut p'asta. Am fost ocupata si cu nunta si cu ..saptamana.. de miere :P dar acum m'am intors si am si poze.. Le'am pus pe hi5.. pentru ca toata lumea'mi cere poze..si mi'e mai usor decat sa le trimit in fiecare zi pe mail :D . Asa ca puteti sa le vedeti si voi acolo.
Mi-a fost dor de voi .. si acum tre' sa ma apuc sa citesc sute de pagini.. pt ca sunt curioasa ce s-a mai discutat in lipsa mea.. pup u all >:D<:*

Ce frumoasa ai fost! Casa de piatra si muuuulta fericire >:D<

aandrutzikaa
20.09.2007, 17:56:24
am gasit formatia se numeste medusa si este din medgidia,am auzit ca este foarte buna.decorul l-am aranjat cu tipa pe care o cheama Doina care a lucrat cu cristina mode .decorul contine huse pentru scaune aranjamente florale pe mese coloanele din restaurant imbracat in tule un balon balon cu confettii si alte cateva maruntisuri.tu ti-ai gasit rochie ,pantofi?
buna! si eu am nunta in c-ta la aurora,cununia religioasa la sf. Mina, am arvunit si formatia dar acum am un "lipsus" nu stiu cum le zice dar o sa imi intreb iubitu si va spun....dar aveam si eu o rugaminte daca puteti sa imi dati si mie tel-ul doinei sa vad si eu ce oferte are ,ce preturi, sau daca are vreo adresa pe net unde pot sa ii vad oferta.....va multumesc!!

oana
20.09.2007, 18:35:28

mitzy esti,nu???? te-am recunoscut dupa rokitza demetrios!!!!!!!!!! ai fost superba!!!!!!!!!!!!
CASA DE PIATRA!!!!!!!!!!!!!!=D> =D> =D>

Joliutza
20.09.2007, 18:51:20
buna! si eu am nunta in c-ta la aurora,cununia religioasa la sf. Mina, am arvunit si formatia dar acum am un "lipsus" nu stiu cum le zice dar o sa imi intreb iubitu si va spun....dar aveam si eu o rugaminte daca puteti sa imi dati si mie tel-ul doinei sa vad si eu ce oferte are ,ce preturi, sau daca are vreo adresa pe net unde pot sa ii vad oferta.....va multumesc!!

Ti-am trimis mesaj privat cu datele de care ai nevoie.

Succes!

LauraMP
20.09.2007, 19:13:05
Da.. mitzy sunt :).. am uitat sa spun :P. In noaptea asta o sa pun si pozele din luna de miere (de fapt saptamana).. sper sa am timp, pentru ca am facut foarte multe, sunt mari si se incarca greu.

cristina17
20.09.2007, 19:34:34

Casa de piatra, Laura......mi-a placut de voi ati fost frumosi, iar tu zambareata tot timpul.....bravo!!!!!

kamy
20.09.2007, 21:19:31
Da.. mitzy sunt :).. am uitat sa spun :P. In noaptea asta o sa pun si pozele din luna de miere (de fapt saptamana).. sper sa am timp, pentru ca am facut foarte multe, sunt mari si se incarca greu.

Casa de piatra si multa fericire! A-ti fost foarte frumosi si pozele sunt superbe!

Nicollette
22.09.2007, 10:06:47

Casa de piatra si multzi bebei daca va doritzi! A ti fost frumoshi:* . Si nasucul..deasemena:-p . Pupici.

LauraMP
22.09.2007, 10:39:25
Sar'mana.. :D Ne dorim si bebei.. dar mai tarziu. Pe la 25 ani e programat :)). Dupa ce termin facultatea, fac un master si ma angajez. :)
Acum sa vedem ce ne programeaza Doamne-Doamne :-p .

iulya1505
23.09.2007, 23:14:07
absolut superbe pozele ai fost ca o regina.
te rog mult imi spui de unde tiai cumparat rochita e superba asa ceva imi doresc si eu dar prin constanta nu stiu unde as gasi.
tortul unde lai facut ara f bine si cred ca si gustos.pupici

shushy
24.09.2007, 13:09:42
Hello fetelor!!! Am intrat si eu in randul femeilor maritate ;;) .
Le doresc viitorelor miresici sa aiba o nunta cel putin la fel de frumoasa ca a mea!!!!!
O sa incerc sa atasez si niste poze.

gabimirea
24.09.2007, 13:21:39
Felicitari Laura si Shushy, casa de piatra

Subscriu: LAURA suuuperba rochia :X de unde ai luat-o? vrem deeetaaalii :D

LauraMP
24.09.2007, 15:03:46
Sar'mana.. Datorita fotografului am poze asa frumoase. Foarte bun. Si cameramanul la fel... dar n'am cum sa va arat :).
Rochita am luat'o de la Mariaj Lux din Bucuresti.
Tortul a fost suuuper bun :D. Dar nu stiu sa va zic exact unde este laboratorul. Undeva in zona industriala p'acolo. Daca va intereseaza fac rost de numar si vi'l dau. Fac torturi foarte bune, naturale si foarte ieftine. Cam 12-15/kg. 17/kg daca e cu martipan. Mai ieftin de atat n'am auzit.

Babydeey
24.09.2007, 20:21:07
Hello fetelor!!! Am intrat si eu in randul femeilor maritate ;;) .
Le doresc viitorelor miresici sa aiba o nunta cel putin la fel de frumoasa ca a mea!!!!!
O sa incerc sa atasez si niste poze.

Felicitari si casa de piatra!

shushy
25.09.2007, 10:24:32
Felicitari si casa de piatra!

Multam mult!!
Acu ma mai asteapta o incercare:D - urmeaza sa fiu nasa si nu ma prea pricep la obiceiuri :-SS . Abia ne-am intors din luna de miere si mai este atat de putin timp......

shushy
25.09.2007, 10:48:45
Tocmai a fost iubi la ZORILE sa vada de date pt nunta pe 2008.Cred ca au si ras aia de el in sinea lor ca are si pretentii ca la ora asta sa gaseasca ceva...Desi nu stiu ce sa zic,faza cu restaurantele ca trebuie,cel putin aici sa cauti cu un an jumate ,2 inainte....Mi se pare deplasat.Atunci astia de la zorile te obliga,dc vrei nunta la ei la cel putin 3-4 ani de relatie.Cred ca vor sa-ti cunosti bine partenerul...:D Deci in concluzie,normal ca nu a mai gasit nici o sambata libera,doar duminici si eu nu vreau duminica.
Acum dc ma puteti ajuta ce rest din cta mai sunt?Asta inainte de a trece la cele din mamaia ca acolo stiu cateva dupa nume....

Incearca la restaurant Rovas, undeva spre CET - este superb si meniul foarte ieftin- amenajat de curand. Noi am aflat de el foarte aprope de data nuntii ca altfel am fi schimbat locatia fara sa clipim. Poti sa mergi sa incerci.

Babydeey
25.09.2007, 11:02:07
Multam mult!!
Acu ma mai asteapta o incercare:D - urmeaza sa fiu nasa si nu ma prea pricep la obiceiuri :-SS . Abia ne-am intors din luna de miere si mai este atat de putin timp......

Stai linistita... Si noi am fost nasi pe 1 septembrie si a fost MINUNAT

cristina17
25.09.2007, 12:34:47
Multam mult!!

Felicitari, casa de piatra!!!! Si eu am fost nasa....asa ca daca ai intrebari te pot ajuta si eu,atat cat ma pricep:-" !!!

brumarica
25.09.2007, 18:58:52
Si eu sant o miresica de 2008 si la fel la Colonadelor si as vrea sa-ti spun sa ai grija la decoratiunile facute de ei, pentru ca cunosc cateva persoane care s-au inteles la un pret si dimineata era defapt altul, eu o sa-mi fac la altcineva:-<

ritutza
25.09.2007, 21:24:11
buna fetelor!
eu am fost f ocupata si nu prea am mai intrat pe site si acum vad k aici la 2008 e o intreaga discutie cu restaurantele. si pe mine ma enerveaza k se fac rezervari cu 10 ani inainte.
cris - restaurante din ct - de ex oxford? mie una imi place amenajarea - adik e facut nou - are huse si decoratiuni. cred k incap in jur de 200 pers. o prietena de-a mea a vrut acolo dar era mic ptr ea. mai sunt restaurante dar unele nu sunt amenajate si tre sa te chinui tu - sau o firma. mai e ala in piata ovidiu unde am auzit k e bine. pelican oare? nu stiu sigur dar din auzite......
intreba cineva de riviera - e frumos dar nu e amenajat. iti trebuie decorator. inchiriat huse, etc. mancarea e buna si servirea ok.
acum problema mea vesnica de vreo 3 luni. ce formatie sa iau??
eram hotarata cu medusa astia si azi m-a demoralizat cineva k fac play-back si k se aude de kkt . adik au mel inregistrata si live e doar vocea si nu se potriveste bine. si am zis hai sa sun. cand sun surpriza - nu era nr bun.
ce ce fac?? pe cine sa iau? cine ma ajuta?
cum se cheama formatia de la colonadelor? macar sa ma duc sa ascult. any1?

Crita
25.09.2007, 22:57:42
A trecut week-end-ul, au fost nunti! Va asteptam cu pareri si impresii calde - la sectiunile potrivite, off couse:D
Si "CASA DE PIATRA!" tuturor fostelor miresici >:D<

crisstallus_cris
25.09.2007, 23:13:46
Stie cineva ceva detalii despre Rest Nunta Zamfirei din Eforie nord?S-a gandit soacra mea ca poate acolo nu e asa aglomerat,dar sincer nu stiu ce sa zic de ideeA ei.Ea tot lauda restaurantul,asa cum il stia de catva ani in urma,caci acum nu mai stie in ce stare e.....

Babydeey
26.09.2007, 15:02:37
Stie cineva ceva detalii despre Rest Nunta Zamfirei din Eforie nord?S-a gandit soacra mea ca poate acolo nu e asa aglomerat,dar sincer nu stiu ce sa zic de ideeA ei.Ea tot lauda restaurantul,asa cum il stia de catva ani in urma,caci acum nu mai stie in ce stare e.....
Din cate stiu eu are bancute si nu scaune, este super rustic, si destul de aglomerat

cerasela
26.09.2007, 16:00:17
Din cate stiu eu are bancute si nu scaune, este super rustic, si destul de aglomerat

Si eu am aceeasi parere. Eu am fost anul trecut la o nunta acolo sincer nu prea mi-a placut localul si mi-a amortit fundul pe bancutele alea plus ca nu aveam de ce sa ma rezem si m-a durut spatele ca am stat cocosata toata seara.

crisstallus_cris
26.09.2007, 17:22:15
Si eu am aceeasi parere. Eu am fost anul trecut la o nunta acolo sincer nu prea mi-a placut localul si mi-a amortit fundul pe bancutele alea plus ca nu aveam de ce sa ma rezem si m-a durut spatele ca am stat cocosata toata seara.
sa inteleg ca e cam aiurea....hmmm.dar din cate ai vazut incapeau in jur de 200 de invitati?eu n-am mai auzit de bancute...

crisstallus_cris
26.09.2007, 17:23:42
[quote=Babydeey;411094]Din cate stiu eu are bancute si nu scaune, este super rustic, si destul de aglomerat[/qu
in ce masura rustic?cu prosoape atarnate pe pereti?sau cum era?incap 200 de invitati fara sa stea ca sardinile?

kamy
26.09.2007, 20:13:40
buna fetelor!
eu am fost f ocupata si nu prea am mai intrat pe site si acum vad k aici la 2008 e o intreaga discutie cu restaurantele. si pe mine ma enerveaza k se fac rezervari cu 10 ani inainte.
cris - restaurante din ct - de ex oxford? mie una imi place amenajarea - adik e facut nou - are huse si decoratiuni. cred k incap in jur de 200 pers. o prietena de-a mea a vrut acolo dar era mic ptr ea. mai sunt restaurante dar unele nu sunt amenajate si tre sa te chinui tu - sau o firma. mai e ala in piata ovidiu unde am auzit k e bine. pelican oare? nu stiu sigur dar din auzite......
intreba cineva de riviera - e frumos dar nu e amenajat. iti trebuie decorator. inchiriat huse, etc. mancarea e buna si servirea ok.
acum problema mea vesnica de vreo 3 luni. ce formatie sa iau??
eram hotarata cu medusa astia si azi m-a demoralizat cineva k fac play-back si k se aude de kkt . adik au mel inregistrata si live e doar vocea si nu se potriveste bine. si am zis hai sa sun. cand sun surpriza - nu era nr bun.
ce ce fac?? pe cine sa iau? cine ma ajuta?
cum se cheama formatia de la colonadelor? macar sa ma duc sa ascult. any1?
Incearca sa asculti si formatia Luceafarul, fac atmosfera si canta super.

cerasela
27.09.2007, 10:54:12
sa inteleg ca e cam aiurea....hmmm.dar din cate ai vazut incapeau in jur de 200 de invitati?eu n-am mai auzit de bancute...

Eu cred ca incap, nu sunt foarte sigura dar era destul de mare. Cel mai bine da o fuga pana acolo sa te convingi. Locul de dans mi s-a parut mic, acum depinde si cati "dansatori" ai.

ritutza
27.09.2007, 14:19:42
luceafarul care canta la zorile? are cineva nurmarul?

kamy
27.09.2007, 17:51:20
luceafarul care canta la zorile? are cineva nurmarul?
Luceafarul nu canta la zorile.Am eu numarul, ti-l trimit pe privat.

Joliutza
27.09.2007, 20:13:22
La Zorile canta formatia Lucas pe care i-am luat si eu, daca vrei iti dau si eu numarul lor pe privat.

ritutza
27.09.2007, 23:56:28
fetelor!
am fost eu ingrijorata si am avut cosmaruri cateva zile dar totul e roz acum.
formatia medusa era ocupata cum v-am zis si mai sus. oricum nu eram convinsa de ei k am auzit si bune si rele (unii chiar m-au rugat sa nu ii iau lol).
mi-a dat cineva de aici nr de la luceafarul, de la omega si marea neagra. marea neagra era exclusa din start k am avut cd si nu mi-au placut. am sunat la omega mi-au zis sa ma duc dupa 9 seara la cononadelor. am sunat si la luceafarul si a zis k sunt ocupati. omul a fost f binevoitor si m-a indrumat spre formatia atlantic ( ei canta in fiecare seara la triumf langa hotel parc - asta in caz k intereseaza pe cineva).
am pornit spre colonadelor. la inceput erau 2 si cantau muzica usoara - destul de bine dar nu spectaculos. dupa a venit seful formatiei si a vb cu noi. a zis k o sa cante ptr noi un mic program de nunta.
a cantat el, o solista si cei 2 de la inceput. ce sa spun? au inceput cu endless love - mi s-a facut pielea gainii - vocile lor se potriveau perfect!!! nici nu stiam dak pot sa ma bucur ink. dupa au bagat niste melodii in spaniola , nu-mi vine acum in minte genul. dupa hore si sarbe.
la sf muzica de petrecere dar nu manele - romica puceanu etc. super tare!!! solista are o voce f puternica si buna . solistul canta si din clarinet care cred k e foc la manele si la muz de petrecere si e f antrenant. asha k persoana e zambaret si cand ma uitam la el k zambeste si canta cu placere park imi venea sa ma ridic sa trag un dans. de fapt a si ridicat oamenii de pe la mese in picioare. sunt super incantata!!! <:-P<:-P<:-P
multumesc mult celor care au scris de aceasta formatie si asha am auzit si eu de ea. sper k nu v-am plictisit prea tare cu aceasta povestire. succes celor care inca mai cauta formatie

otisor83
28.09.2007, 13:57:50

Daca vrei un restaurant pentru 200 de pers. eu ti l-as recomanda pe "Promenada" din Mamaia. Eu l-am vazut si mi-a placut tare mult: curat, nou, si o vedere la mare superba. Nu l-am ales pt ca 200 e maximum de persoane, desi ei spun ca incap 250, iar noi avem 300.

otisor83
28.09.2007, 14:01:38
Si eu sant o miresica de 2008 si la fel la Colonadelor si as vrea sa-ti spun sa ai grija la decoratiunile facute de ei, pentru ca cunosc cateva persoane care s-au inteles la un pret si dimineata era defapt altul, eu o sa-mi fac la altcineva:-<

Eu am vorbit deja cu ei pentru decor! Sper sa nu iasa cu scandal de dimineata!! Bine ca mi-ai spus, sa fiu atenta. :*

gabimirea
28.09.2007, 16:08:55
Apel catre miresicile care au nunta pe 7 iuni 2008 la Colonadelor!!!

M-am gandit eu ca sunt 4 saloane si implicit trebuie sa fie 4 nunti si er fi frumos sa vorbim si sa contribuim toate 4 sa facem un foc frumos de artificii in acelas moment ... loc avem unde sa il facem, in parc la statuie
Ce ziceti??? va bagati??? :D

shushy
28.09.2007, 22:06:06
Apel catre miresicile care au nunta pe 7 iuni 2008 la Colonadelor!!!

M-am gandit eu ca sunt 4 saloane si implicit trebuie sa fie 4 nunti si er fi frumos sa vorbim si sa contribuim toate 4 sa facem un foc frumos de artificii in acelas moment ... loc avem unde sa il facem, in parc la statuie
Ce ziceti??? va bagati??? :D

Super buna idee. Cred ca o sa iasa superb. Sper sa fie si celelalte miresici de acord pentru ca este intr-adevar o idee buna; numai ca trebuie sa iei in calcul si costul. Si eu am vrut la nunta artificii de exterior insa sunt extraordinar de scumpe si atunci m-am consolat cu cele de scena care nu au fost nici ele foarte ieftine.
Iti urez multa bafta si spor la pregatiri - este intr-adevar o idee foarte buna!!!!

crisstallus_cris
29.09.2007, 10:17:31
Super buna idee. Cred ca o sa iasa superb. Sper sa fie si celelalte miresici de acord pentru ca este intr-adevar o idee buna; numai ca trebuie sa iei in calcul si costul. Si eu am vrut la nunta artificii de exterior insa sunt extraordinar de scumpe si atunci m-am consolat cu cele de scena care nu au fost nici ele foarte ieftine.
Iti urez multa bafta si spor la pregatiri - este intr-adevar o idee foarte buna!!!!
Shushy,imi poti da mai multe detalii despre rest Sirena ,am observat ca ai facut acolo.De ex:nr de pers care incap,pret meniu,zona pe unde e amplasat,cu un reper ceva....,cum e decorat dc are huse rest,fete de mese...Multumesc anticipat[-o<

ritutza
01.10.2007, 17:00:50
fetelor ma bag si eu k musca in lapte. o intrebare. stie cineva unde as putea sa inchiriez o masina de epoca?

Crita
02.10.2007, 08:45:00
fetelor ma bag si eu k musca in lapte. o intrebare. stie cineva unde as putea sa inchiriez o masina de epoca?

Cauta in pagini aurii firmele care inchiriaza masini..sincer, nu am vazut in Cta masini de epoca...dar poate ai noroc >:D<

Joliutza
03.10.2007, 12:08:36
Gata fetelor....am fost ieri si am stta de vorba cu Doina Dionisie....si m-am hotarat sa colaborez cu ea pentru decoratiuni. E super de treaba tipa, si se vede ca pune suflet in ceea ce face.

Daca aveti intrebari....feel free to ask. :*

gabimirea
03.10.2007, 12:45:59
eu as fi interesata ... ce preturi are? :D
merci anticipat :*

Joliutza
03.10.2007, 13:33:39
eu as fi interesata ... ce preturi are? :D

Pai eu cu ea am stabilit asa:
-imi face aranjamentele pe mese-cam 17-18 mese, vedem atunci cate vor fi exact- la faza asta avea 2 variante: vaze inalte de sticla sau suporturi inalte din fier forjat cu fructiera la baza- am mers pe cea de-a 2-a varianta
- masa mirilor-cu un aranjament mai bogat si intins (masa va fi de 8 persoane)
- perdea de lumini am vrut dar mi-a zis sa il intreb pe directorul de la Piccadilly ca are el deja
- casuta de bani (inchiriata, i-o duc a 2-a/a 3-a zi)
- 4 pahare de sampanie festive - 2 argintii pentru miri, 2 aurii pentru nasi-astea ne raman noua amintire, deci practic le cumparam la pretul de 150.000/pahar

Cam astea deocamdata. Tot ce am vorbit pana acum ma costa 8.200.000. Flori mi-a prpus ea niste variante, mai vorbim intre timp.

Si s-ar putea sa iau de la ea si aranjamanetul pentru masina mirilor si eventual pernuta pt verighete, deci pretul se va mai modifica.

Mie mi s-a parut ok, pentru ca m-am documentat destul ianinte si toata lumea zice ca ea e cea mai ieftina din Cta.

Daca mai ai intrebari, iti raspund.

Pupici tuturor

crisstallus_cris
03.10.2007, 14:10:01
Pai eu cu ea am stabilit asa:
-imi face aranjamentele pe mese-cam 17-18 mese, vedem atunci cate vor fi exact- la faza asta avea 2 variante: vaze inalte de sticla sau suporturi inalte din fier forjat cu fructiera la baza- am mers pe cea de-a 2-a varianta
- masa mirilor-cu un aranjament mai bogat si intins (masa va fi de 8 persoane)
- perdea de lumini am vrut dar mi-a zis sa il intreb pe directorul de la Piccadilly ca are el deja
- casuta de bani (inchiriata, i-o duc a 2-a/a 3-a zi)
- 4 pahare de sampanie festive - 2 argintii pentru miri, 2 aurii pentru nasi-astea ne raman noua amintire, deci practic le cumparam la pretul de 150.000/pahar

Cam astea deocamdata. Tot ce am vorbit pana acum ma costa 8.200.000. Flori mi-a prpus ea niste variante, mai vorbim intre timp.

Si s-ar putea sa iau de la ea si aranjamanetul pentru masina mirilor si eventual pernuta pt verighete, deci pretul se va mai modifica.

Mie mi s-a parut ok, pentru ca m-am documentat destul ianinte si toata lumea zice ca ea e cea mai ieftina din Cta.

Daca mai ai intrebari, iti raspund.

Pupici tuturor
deci in pretul asta include florile care ti le va pune,si fara perdeaua de lumini...,nu?
tu nu ai nevoie de huse pt scaune,ca nu am vazut nimic scris,cred ca are rest tau...
sambata trecuta la azur era o doamna care se ocupa de decorare,dar cred ca tot ea a adus si husele si cerea 16 mil,acum nu pot spune exact ce era insclus in astia....Am uitat numele ei,dar are iubi cartea de vizita,o sa va intreb dc ati auzit de ea....

crisstallus_cris
03.10.2007, 14:12:44
Da-mi si mie te rog nr doamnei Doina pe privat si as avea nevoie si de nr de tel de la niste formatii din cta....Cine are...pls......

Joliutza
03.10.2007, 14:30:42
Da, noi am fost norocosi pentru ca restaurantul Piccadilly ne ofera si husele la scaune. De perdea de lumini am aflat de la Doina ca are restaurantul, va trebui sa il sun pe director sa fiu sigura.

Este ft scump ce ai zis tu de 16 milioane, eu nici nu am incercat sa vb cu altcineva pentru decoratiuni, avea Doina prea multe recomandari bune ca sa imi mai bat capul cu altcineva.

Pupici

Crita
04.10.2007, 09:08:27
Da, noi am fost norocosi pentru ca restaurantul Piccadilly ne ofera si husele la scaune. De perdea de lumini am aflat de la Doina ca are restaurantul, va trebui sa il sun pe director sa fiu sigura.
Este ft scump ce ai zis tu de 16 milioane, eu nici nu am incercat sa vb cu altcineva pentru decoratiuni, avea Doina prea multe recomandari bune ca sa imi mai bat capul cu altcineva.
Pupici

Florile...pretul aranjamentului propriu-zis este inclus...? Sau se plateste "inchirierea" vazei/suportului si apoi, in functie de flori, se calculeaza si asta..? E posibil sa iei vazele de la ea si florile din alta parte....?
Eu vreau multe-multe flori, si as vrea sa colaborez cu sera/florarie pentru acest aspect..de asta intreb>:D<

Joliutza
04.10.2007, 10:02:54
Florile...pretul aranjamentului propriu-zis este inclus...? Sau se plateste "inchirierea" vazei/suportului si apoi, in functie de flori, se calculeaza si asta..? E posibil sa iei vazele de la ea si florile din alta parte....?
Eu vreau multe-multe flori, si as vrea sa colaborez cu sera/florarie pentru acest aspect..de asta intreb>:D<

Asta ar trebui sa discuti cu ea personal daca se poate....la mine in 8.200.000 sunt incluse toate florile, + inchirierea suporturilor din fier forjat + paharele pentru miri si nasi, care ne vor ramane noua. Nu stiu insa daca se complica tipa sa iti inchirieze doar vazele, si florile sa le faci pe cont propriu, adica nu stiu daca este profitabil pentru ea. Nu strica sa porti o discutie, nu te costa nimic. Succes!

cristina17
04.10.2007, 10:33:16

Fina mea isi dorea si ea foarte mult o masina de genul asta si cred ca nu a gasit in Cta decat in Buc......si aproape renuntase la idee, cand intr-o zii au vazut pe strada o masina veche marca Valburg(sper ca e corecta denumirea) si au vb cu proprietarul ei , i-au dat niste bani(nu stiu cat, dar nu cred ca foarte mult) si in ziua nuntii a venit cu masina si a si condus-o tot el.............a fost super frumos:)>- ............din pacate nu am poze sa-ti pun sa o vezi!!!

ritutza
04.10.2007, 11:19:56
ms cristina17 . o sa o contactez eu pe fina ta :)
joliutza - d-na doina de la ce firma e? mon mariage? bon mariage? care dintre ele?

shushy
04.10.2007, 11:49:35
Shushy,imi poti da mai multe detalii despre rest Sirena ,am observat ca ai facut acolo.De ex:nr de pers care incap,pret meniu,zona pe unde e amplasat,cu un reper ceva....,cum e decorat dc are huse rest,fete de mese...Multumesc anticipat[-o<
]
Offffff........ Cam aiurea cu restaurantul. Noi nu am avut o alta optiune. Noi am avut 250 de persoane si daca ar fi fost mai multe ar fi stat inghesuite, chiar daca patroana spune ca incap 350 de pers. Meniul porneste de la 750.000 - depinde de ce anume vrei. Servirea este groaznica - norocul nostru a fost ca am avut o persoana special angajata sa se ocupe de sala, ospatari si i-a mai strunit.
Sirena este imediat dupa Aqua Magic la primul sens giratoriu.
Restaurantul are huse pe care ti le inchiriaza - insa sunt groaznice. Eu m-am ocupat singura de decorarea restaurantului-am investit destul de mult insa a iesit super.
Am avut destul de multe suparari cu restaurantul. Chiar cu o luna inainte de nunta am inceput sa cautam iar restaurant insa pentru atatea persoane......
In final a iesit totul bine.
Daca mai ai nevoie de alte informatii te rog sa nu eviti sa ma intrebi.
Mult spor la pregatiri!!!!!>:D<

cristina17
04.10.2007, 12:27:36
ms cristina17 . o sa o contactez eu pe fina ta :)
joliutza - d-na doina de la ce firma e? mon mariage? bon mariage? care dintre ele?

N-ai pt ce!!
D-na Doina nu e de la nici una din firmele spuse de tine...........am impresia ca firma ei se numeste unicmoment!!!

Joliutza
04.10.2007, 13:13:05
Da, Doina Dionisie are firma Unic Moment de pe Stefan cel Mare.

gabimirea
04.10.2007, 13:54:15
in ce zona pe Stefan cel Mare? si daca se poate, ce program are?

Joliutza
04.10.2007, 14:18:02
in ce zona pe Stefan cel Mare? si daca se poate, ce program are?

Cum intri pe Stefan cel Mare dinspre Policlinica 2, pe stanga este cam a 2-a cladire. Scrie mare numele firmei si are rochii de mireasa in geam, n-ai cum s-o ratezi.

Program nu stiu cum are. Cel mai bine e sa vb cu ea intai la tel si stabiliti o intalnire. Iti dau nr de tel pe privat.

Pupici

gabimirea
04.10.2007, 14:31:47
merci mult >:D< :*
esti o scumpa :X

Joliutza
04.10.2007, 14:51:53
merci mult >:D< :*
esti o scumpa :X

Cu placere. Si pe mine m-au ajutat alte miresici cu informatii pana acum...asa ca daca pot, de ce nu ? :">

kamy
04.10.2007, 19:32:19
Florile...pretul aranjamentului propriu-zis este inclus...? Sau se plateste &quot;inchirierea&quot; vazei/suportului si apoi, in functie de flori, se calculeaza si asta..? E posibil sa iei vazele de la ea si florile din alta parte....?

Poti sa discuti cu ea personal, dar stiu ca suporturile nu se platesc, in pretul asta sunt incluse doar florile.

Joliutza
04.10.2007, 21:30:02
Poti sa discuti cu ea personal, dar stiu ca suporturile nu se platesc, in pretul asta sunt incluse doar florile.

Ba se platesc. Eu platesc, pe de o parte florile, iar pe de alta parte inchirierea suporturilor. Asa scrie si pe bonul de la ea.

crisstallus_cris
05.10.2007, 08:47:35
Fetelor ce stiti de rest Estival din mamaia?Eu merg sambata sa-l vad,dar asa,din auzite sau chiar poate ati fost la vreo nunta cum e?Se merita pt nunta?

cristina17
05.10.2007, 09:15:09
[quote=crisstallus_cris;425380]Fetelor ce stiti de rest Estival din mamaia?Eu merg sambata sa-l vad,dar asa,din auzite sau chiar poate ati fost la vreo nunta cum e?Se merita pt nunta?[/quote

A facut o prietena de-a mea acolo acum 2 ani jumatate...........din pacate eu nu am putut sa merg:( ...............din cate mi-a povestit ea a fost bine, ei au fost multumiti de mancare, servire.........insa a trebuit destul de mult decorat!!! Cand eram in cautare de restaurant am fost si noi sa-l vedem , dar nu ne-a incantat...........este mare insa ne-a dat impresia de cantina si in plus ni s-a parut departe de oras, noi am cautat totusi in oras.........stiu de la prietena mea ca ei l-au decorat destul de mult!!!

Crita
05.10.2007, 13:01:34
Fetelor ce stiti de rest Estival din mamaia?Eu merg sambata sa-l vad,dar asa,din auzite sau chiar poate ati fost la vreo nunta cum e?Se merita pt nunta?

Daca in sfarsit ajungi si tu aici, sa vezi cu ochii tai restaurante, atunci rezerva-ti toata ziua de sambata pentru chestia asta. Nu iti ia mai mult de vreo 3 ore sa mergi din restaurant in restaurant in Mamaia, sa vezi cu ochii tai salile, sa intrebi 2 vorbe un sef de sala. Inca vreo 2ore in oras, un "tur de onoare" pe la restaurantele care organizeaza nunti in oras, si gata treaba! Ai deja o idee mult mai clara... Parerea mea este ca merita sa vezi cat mai multe cu ochii tai...O sa vezi ca o sa-ti ramana in minte doar 2 maxim 3 locatii..o sa fie mult mai usor de ales...>:D<

crisstallus_cris
05.10.2007, 15:50:35
Daca in sfarsit ajungi si tu aici, sa vezi cu ochii tai restaurante, atunci rezerva-ti toata ziua de sambata pentru chestia asta. Nu iti ia mai mult de vreo 3 ore sa mergi din restaurant in restaurant in Mamaia, sa vezi cu ochii tai salile, sa intrebi 2 vorbe un sef de sala. Inca vreo 2ore in oras, un "tur de onoare" pe la restaurantele care organizeaza nunti in oras, si gata treaba! Ai deja o idee mult mai clara... Parerea mea este ca merita sa vezi cat mai multe cu ochii tai...O sa vezi ca o sa-ti ramana in minte doar 2 maxim 3 locatii..o sa fie mult mai usor de ales...>:D<
Asta ne-am propus pt maine sa vedem cateva rest din Mamaia.Dar soacra-mea ,tot zice sa avem grija sa aiba rest huse la scaune ca mai scutim din bani,sa mai putem aduce bautura de acasa si de astea....asa ca chiar sper sa fie toti multumiti,desi stiu ca e nunta noastra si doar parerea noastra conteaza cel mai mult....A fost sambata trecuta iubi la Azur si i-a placut f mult,dar mama lui nu prea e multumita de rest ala ca nu are huse.Si eu ,sincera sa fiu as prefera un rest cu cat mai multe sau macar strictul,dar pt mine husele intra la strict necesar,n-am pretentii de perdea de lumini...

cristina17
05.10.2007, 17:01:34
Asta ne-am propus pt maine sa vedem cateva rest din Mamaia.Dar soacra-mea ,tot zice sa avem grija sa aiba rest huse la scaune ca mai scutim din bani,sa mai putem aduce bautura de acasa si de astea....asa ca chiar sper sa fie toti multumiti,desi stiu ca e nunta noastra si doar parerea noastra conteaza cel mai mult....A fost sambata trecuta iubi la Azur si i-a placut f mult,dar mama lui nu prea e multumita de rest ala ca nu are huse.Si eu ,sincera sa fiu as prefera un rest cu cat mai multe sau macar strictul,dar pt mine husele intra la strict necesar,n-am pretentii de perdea de lumini...

Mai, important este sa va placa restaurantul..............husele se pot pune, nu inteleg de ce tineti atat la ele, pt ca nu costa o avere..............pe mine spre exemplu m-a costat o husa 3,5 lei si am platit vreo 170 ............sincer nu mi se pare mare lucru la cate cheltuieli am avut..............si orice restaurant cat ar fii, tot trebuie sa-l decorezi un pic...............singurele decoratiuni pe care le au unele restaurante sunt aceste huse, perdea de lumini nu vei gasi niciodata inclusa in meniu.................Plus de asta husele astea nici nu sunt obligatorii.................adica daca restaurantul are scaune frumoase le poti pune doar o funda la spatar si atat.....................oricum ideea este sa mergeti voi doi sa vedeti si sa alegeti, fara prea multe pareri din afara , pt ca influenteaza!!!!

Mult succes!!!!

kamy
06.10.2007, 14:52:18
Anul trecut au fost parintii mei la o nunta la Estival.Eu nu am vazut rtestaurantul aranjat pt nunta, am fost si noi sa il vedem cand cautam restaurante dar era toamna si era totul strans.Nu mi-a placut ce am vazut.In schimb mama a spus ca a fost o nunta foarte reusita, e foarte mare restaurantul, are huse iar mancarea mi-a spus ca a fost foarte buna.Am mai inteles ca au avut inclus in pretul meniului prajiturile iar vinul am inteles ca l-au cumparat tot de la restaurant dar cu pretul de la crama.

kamy
06.10.2007, 14:53:43
Sa fii atenta caci unele restaurante ofera husele lor dar contra cost.La Select noua ne cerea 2 euro pe husa.

crisstallus_cris
07.10.2007, 12:14:28
Gata.Am hotarat dupa un tur ieri prin Mamaia .Am vazut vreo 8-9 rest,la un moment dat chiar nu mai puteam,imi era si rau...Foarte nasoala zi....Dar macar ne-am hotarat la rest Estival.Ieri era aranjat pt nunta,sincer m-a impresionat.Foarte frumos ....Acum sper sa iasa totul bine....Am luat ultima lor data din oct,pe 25.Sa fie cu noroc.Si tot ieri am gasit si formatie....Canta de obicei la casa Vrancea sau ceva de genul din satul de vacanta,nu canta deloc manele:o tipa si 3 tipi,draguti...Sunt multumita pt cate am facut ieri desi ma simteam groaznic...

mihaela_25
07.10.2007, 12:15:16
Buna ma numesc Mihaela si o sa am nunta pe 13 septembrie 2008 la Restaurantul Colonadelor cel nou.Cununia religioasa la Catedrala Sf. Petru si Pavel asta e tot ce am luat deocamdata. La formatie ne-am gandit la Marea Neagra i-am revazut chiar aseara la o nunta sunt super ne-au cerut 35 mil puteti sa-mi da-ti si mie niste sfaturi cum vi se par ei daca ii stiti si ca pret daca e bine? Si as vrea sa stiu cate ceva despre aranjarea salonului cu cine sa o fac nu stiu.Astept mesajele voastre. Va pup!>:D<

cristina17
07.10.2007, 13:10:05
Buna ma numesc Mihaela si o sa am nunta pe 13 septembrie 2008 la Restaurantul Colonadelor cel nou.Cununia religioasa la Catedrala Sf. Petru si Pavel asta e tot ce am luat deocamdata. La formatie ne-am gandit la Marea Neagra i-am revazut chiar aseara la o nunta sunt super ne-au cerut 35 mil puteti sa-mi da-ti si mie niste sfaturi cum vi se par ei daca ii stiti si ca pret daca e bine? Si as vrea sa stiu cate ceva despre aranjarea salonului cu cine sa o fac nu stiu.Astept mesajele voastre. Va pup!>:D<

Pai salonul cel nou de la Colonadelor nu are nevoie de mari decoratiuni....................si din cate stiu eu trebuie sa faci restul decoratiunilor cu Doina Dionisie.............nasa mea a facut acolo......si a colaborat cu ea................ a avut pe fiecare masa cate un aranjament floral............i-a mai pus servetele , marturii, meniuri ...etc..........pe treptele de la intare i-a pus niste boluri cu apa si lumanari si cam atat......a fost super frumos.....nici nu cred ca e nevoie de mai mult de atat!!! Despre formatie ti-am scris l topicul despre formatii;-)

Cri_si
07.10.2007, 19:28:43
georgi_35com>:D< , cristina17>:D< , Crita >:D< , va multumesc mult mult de tot pentru detalii, nu resusisem sa aflam nimic pana acum.
Azi am fost sa luam inelul, am gasit unul micut si finut la Cellini :x
, maine mergem la restaurant si sunam si formatiile.
Va pup, o seara placuta.

Cri_si
08.10.2007, 12:48:39
Tot eu ;))
Vroiam sa va spun ca in urma sfaturilor voastre ne-am decis sa vorbim cu cei de la Marea Neagra, desi nu i-am ascultat niciodata. Pe 1 martie nu aveau liber, asa ca a ramas pentru 23 februarie 2008.
Sambata mergem sa vorbim cu ei, sa ii ascultam putin si sa facem si contractul. Ne-au chemat la o nunta la Riviera, in Mamaia, are vreuna dintre voi nunta sambata acolo ?:-?
Desi vin in Calarasi , pentru ca nu sunt multe nunti in februarie, ne-au cerut 35 milioane. E ok, nu?
Va pup si va multumesc inca o data pentru ajutor.
PS: cred ca ma voi strecura si eu in subforumul vostru, ma primiti ? ;-)

cristina17
08.10.2007, 12:59:42
Tot eu ;))
Vroiam sa va spun ca in urma sfaturilor voastre ne-am decis sa vorbim cu cei de la Marea Neagra, desi nu i-am ascultat niciodata. Pe 1 martie nu aveau liber, asa ca a ramas pentru 23 februarie 2008.
Sambata mergem sa vorbim cu ei, sa ii ascultam putin si sa facem si contractul. Ne-au chemat la o nunta la Riviera, in Mamaia, are vreuna dintre voi nunta sambata acolo ?:-?
Desi vin in Calarasi , pentru ca nu sunt multe nunti in februarie, ne-au cerut 35 milioane. E ok, nu?

Din cate spun fetele care au arvunit pt anul viitor e ok..........iar eu din proprie experienta iti spun ca isi fac toti banii;-) !!!
Bineinteles ca te primim>:D< ............d-asta suntem aici sa ne sfatuim si sa ne ajutam una pe cealalalta!!!
>:D<

kamy
08.10.2007, 18:26:23
Tot eu ;))
Bine ai venit pe forum>:D<

Cri_si
09.10.2007, 11:24:06
fetelor!
...marea neagra era exclusa din start k am avut cd si nu mi-au placut. ...
In ce sens nu ti-au placut ? :-\

crisstallus_cris
09.10.2007, 18:25:20
Fetelor cum e cu marturiile?Le luam de la firma de decoratiuni sau de unde se mai pot face rost?asta in cazul in care nu le confectionam manual....In fond ce e,niste voal colorat sau geva de genul,si niste bomboane?Trebuie sa fie un anumit nr de bomboane inauntru sau nu conteaza?Cam cat costa dc le luam de la cineva?
Invitatille si cardurile de pus pe masa cu numele mirilor...tot firma sau separat?

kamy
09.10.2007, 19:10:48
Fetelor cum e cu marturiile?Le luam de la firma de decoratiuni sau de unde se mai pot face rost?asta in cazul in care nu le confectionam manual....In fond ce e,niste voal colorat sau geva de genul,si niste bomboane?Trebuie sa fie un anumit nr de bomboane inauntru sau nu conteaza?Cam cat costa dc le luam de la cineva?
Invitatille si cardurile de pus pe masa cu numele mirilor...tot firma sau separat?

Inainte de nunta m-am interesat cat costa marturiile, intre 1 ron si 30 ron bucata,si mi s-au parut destul de scumpe,tinand cont ca trebuia sa luam pentru fiecare invitat in parte.Noi am avut ca marturii cate 5 bomboane glazurate invelite in tulle.Tulle-ul il poti lua de la mercerii sau de la bazar.Cardurile noi le-am facut la Agfa cu poza mirilor.

cristina17
09.10.2007, 20:04:45

Si eu tot ca si kamy............am facut eu marturiile...........nu prea am avut timp sa le bibilesc prea tare ca m-am hotarat cu cateva zile inainte de nunta sa le fac, si in agitatia aia si avand in vedere ca le-am facut singura, le-am facut mai mult ca sa iasa la numar:D ...............insa daca le faci dinainte pot iesi foarte frumoase.............din cate stiu eu se pun 5 migdale glazurate , fiecare semnificand ceva (nu mai stiu ce:D )...................eu am pus arahide glazurate nu migdale!!! Cardurile, meniurile le-am facut tot noi............Parerea mea e ca facute de voi sunt cel mai ieftin si ies foarte bine, doar ca necesita putin timp!!!
Mult succes!!!

rainbow
09.10.2007, 23:58:29
fetelor ce-mi puteti spune despre restaurantul colonadelor?

crisstallus_cris
10.10.2007, 00:23:36
Stiu ca au mai multe saloane,3 sau 4...Eu am vazut rest in timpul sapt,cand scaunele erau pe masa....:D Terasa mi-a placut....Vazut asa nearanjat rest nu m-a impresionat,dar stiu ca e unul din cele mai cautate din cta,probabil ca arata f bine pregatit pt nunta...

gabrielgabriel6969
10.10.2007, 01:25:24
Stiu ca au mai multe saloane,3 sau 4...Eu am vazut rest in timpul sapt,cand scaunele erau pe masa....:D Terasa mi-a placut....Vazut asa nearanjat rest nu m-a impresionat,dar stiu ca e unul din cele mai cautate din cta,probabil ca arata f bine pregatit pt nunta...
Am fost de curand la o nunta in salonul mare, nou de la Colonade.Totul a fost ok , mai putin acustica restaurantului ... din cauza ca este lung se aude f prost formatia.

gabrielgabriel6969
10.10.2007, 01:26:17
Care din saloane l-ati ales?

gabimirea
10.10.2007, 08:25:25
eu fac la anu la Colonade ... in salonul mic de 200 de pers, este primul pe stanga
faza cu acustica o auzisem si eu despre salonul mare, de la formatia pe care o sa o avem, pt ca ei cantau la restaurant acum vreo 4 5 ani
chiar m-au felicitat pt ca salonul unde voi avea eu are lambriuri pe pereti si tavanul e din lemn si cica se aude foarte bine
dar ce anume vrei sa stii despre restaurant?
sunt 4 saloane: unul mic(160-200) al meu :D, mai sunt doua de 2-300 si cel mare cu intrare din strada de peste 400
meniul anu asta e de minim 95Ron, la anu se va scumpi cu siguranta
de chelneri stiu ca nu-s extraordinari ... acum depinde de norocul fiecareia, mie mi s-a zis ca se plateste la sfarsit o suma modica 500 ceva de genu
la capitoul decoratiuni au si ei o gama, dar inca nu am discutat de pret sau ce este inclus in pretul meniului

daca mai e ceva zi-mi poate mai stiu
numai bine :*

rainbow
10.10.2007, 10:55:03
eu fac la anu la Colonade ... in salonul mic de 200 de pers, este primul pe stanga
faza cu acustica o auzisem si eu despre salonul mare, de la formatia pe care o sa o avem, pt ca ei cantau la restaurant acum vreo 4 5 ani
chiar m-au felicitat pt ca salonul unde voi avea eu are lambriuri pe pereti si tavanul e din lemn si cica se aude foarte bine
dar ce anume vrei sa stii despre restaurant?
sunt 4 saloane: unul mic(160-200) al meu :D, mai sunt doua de 2-300 si cel mare cu intrare din strada de peste 400
meniul anu asta e de minim 95Ron, la anu se va scumpi cu siguranta
de chelneri stiu ca nu-s extraordinari ... acum depinde de norocul fiecareia, mie mi s-a zis ca se plateste la sfarsit o suma modica 500 ceva de genu
la capitoul decoratiuni au si ei o gama, dar inca nu am discutat de pret sau ce este inclus in pretul meniului

daca mai e ceva zi-mi poate mai stiu
numai bine :*
tot in salonul de 160-200 de pers am si eu nunta...mi-au spus ca il renoveaza pana la anu'(mi-a spus o prietena de-a mea care lucreaza acolo la cofetarie) mi-au dat niste meniuri informative de anul asta si am vazut ca erau de la 95 lei pana 160 lei...u ce formatie ai la nunta?

cristina17
10.10.2007, 11:36:18
tot in salonul de 160-200 de pers am si eu nunta...mi-au spus ca il renoveaza pana la anu'(mi-a spus o prietena de-a mea care lucreaza acolo la cofetarie) mi-au dat niste meniuri informative de anul asta si am vazut ca erau de la 95 lei pana 160 lei...u ce formatie ai la nunta?

Voi va referiti la salonul cel mai mic? Daca da acolo o sa faca si cumnata mea in iulie<:-P !!! Mie meniul de 95 lei mi s-a parut cam saracacios, mai ales aperitivul!!!
Mult succes!!!

rainbow
10.10.2007, 12:11:33
Voi va referiti la salonul cel mai mic? Daca da acolo o sa faca si cumnata mea in iulie<:-P !!! Mie meniul de 95 lei mi s-a parut cam saracacios, mai ales aperitivul!!!
Mult succes!!!
nici mie nu mi-a placut meniul ala...nici nu ma gandesc sa-l am pe ala...mi-au spus ca pot sa combin cum vreau eu ..nu au un meniu batut in cuie...oricum o sa mai intreb ...o sa ma duc cu iubi in decemrie cand vine in concediu

xion
10.10.2007, 12:28:40
hmm..eu doar ce am avut nunta in acelasi salon mic de la colonadelor,vreau sa va dau un sfat in primul rand, nu va mai luati dupa tot ce cititi pe site, e si lume rautacioasa care mai si inventeaza anumite informatii.eu am fost foarte multimita de ospatarii de la colonadelor, au fost super atenti cu invitatii, au servita mancarea cand a trebuit, a fost ok. formatia MEDUSA a cantat la nunta mea, super atmosfera, toata lumea a dansat, nimeni nu a stat jos, eu am topait cu ei:)), muzica a fost pentru toate gusturile.am avut meniul cel mai simplu, si a fost suficient, foarte multa mancare, farfuriile pline, prospat totul iar sarmalele...yammiii...delicioase.acum...fiecare isi alege ce vrea si cum vrea.eu am fost multumita. am avut o nunta superba, lumea a avut loc sa danseze, chiar au venit invitati care erau la un alt salon invitati, de la o alta nunta...si au dansat la noi,le-a placut foarte mult muzica, asta a fost una din fazele tari ale noptii:))...asa ca nu trebuie sa ai cel mai scump meniu sau cea mai tare formatie de manelisti, cum se poarta acum....eu m-am multumit cu ceva simplu si frumos si am vrut ca toata lumea sa se simta bine.:*

cristina17
10.10.2007, 12:52:08
hmm..eu doar ce am avut nunta in acelasi salon mic de la colonadelor,vreau sa va dau un sfat in primul rand, nu va mai luati dupa tot ce cititi pe site, e si lume rautacioasa care mai si inventeaza anumite informatii.eu am fost foarte multimita de ospatarii de la colonadelor, au fost super atenti cu invitatii, au servita mancarea cand a trebuit, a fost ok. formatia MEDUSA a cantat la nunta mea, super atmosfera, toata lumea a dansat, nimeni nu a stat jos, eu am topait cu ei:)), muzica a fost pentru toate gusturile.am avut meniul cel mai simplu, si a fost suficient, foarte multa mancare, farfuriile pline, prospat totul iar sarmalele...yammiii...delicioase.acum...fiecare isi alege ce vrea si cum vrea.eu am fost multumita. am avut o nunta superba, lumea a avut loc sa danseze, chiar au venit invitati care erau la un alt salon invitati, de la o alta nunta...si au dansat la noi,le-a placut foarte mult muzica, asta a fost una din fazele tari ale noptii:))...asa ca nu trebuie sa ai cel mai scump meniu sau cea mai tare formatie de manelisti, cum se poarta acum....eu m-am multumit cu ceva simplu si frumos si am vrut ca toata lumea sa se simta bine.:*

In primul rand , felicitari, casa de piatra si multa fericire!!!
Acum, nu cred ca a fost cineva rautacios..........totusi am spus ca" MIE MI SE PARE cam saracacios", cred ca parerea avem voie sa ne-o spunem!!! Nici mie nu-mi place sa vb pur si simplu ca sa ne aflam in treaba, si am mai zis chestia asta si in topicul cu bisericile......ce e din auzite mai bine ne abtinem!!! Eu nu am vb din auzite ci am vazut variantele de meniu pe care le avea cumnata mea si cel mai ieftin meniu, noua, deci nu numai mie, sotului meu, soacrei mele, ni s-a parut cam saracacios in special aperitivul.................acum insa daca tu vii si spui din propria experienta;)) ca nu a fost asa si ca toata lumea a spus ca a fost destul , foarte bine, e ca un sfat pt fetele care vor avea nunta acolo!!!
Eu spre exemplu, cand a fost discutia despre Medusa , mi-am sustinut parerea acolo, tot din fapte reale, si nu din auzite..........am spus ca i-am ascultat la nunta prietenilor mei si mi-au placut si nici playback nu mi s-a parut ca fac...............iar unde nu stiu nu ma bag!!!

cristina17
10.10.2007, 12:55:01
nici mie nu mi-a placut meniul ala...nici nu ma gandesc sa-l am pe ala...mi-au spus ca pot sa combin cum vreau eu ..nu au un meniu batut in cuie...oricum o sa mai intreb ...o sa ma duc cu iubi in decemrie cand vine in concediu

In mod sigur poti sa combini...........

gabimirea
10.10.2007, 16:21:16
Rainbow, de combinat meniuri mi s-a spus si mie si e super asa ca poate vreau sa iau tort din alta parte sau mai stiu eu ce ...
eu am meniurile acasa daca vrei le scanez si ti le trimit pe mail, numai sa imi zici daca te intereseaza, oricum se schimba la anu

ca formatie eu am luat, Kilogram, care momentan canta la rest Rustic, ei au fost pana acum 5 ani tot la Colonade si de la ei stiu ca e acustica super in salonul mic ... sti cumva siu ce vor sa renoveze la el? ca mie imi place asa cum e, sincer nu vrea sa imi tranteasca gresie pe jos e mai frumos asa...
mai ales ca ma gandeam de pe acum la ce culori sa imi aleg pt decoratiuni, pt ca vreau sa le fac singurica in mare parte

daca te intereseaza formatia, iti dau datele lor, zi-mi doar daca te intereseaza

pupici :*

gabimirea
10.10.2007, 16:26:12
referitor la chelneri, de pe site, probabil "lumea rautacioasa" stiu ca nu sunt cei mai atenti si mai promti ... asta ramane de vazut
oricum am nunta inantea ta Rainbow si o sa iti pot spune din experienta pe 8 iuni 2008 cum sta treaba cu chelnerii :D

rainbow
10.10.2007, 21:25:22
referitor la chelneri, de pe site, probabil "lumea rautacioasa" stiu ca nu sunt cei mai atenti si mai promti ... asta ramane de vazut
oricum am nunta inantea ta Rainbow si o sa iti pot spune din experienta pe 8 iuni 2008 cum sta treaba cu chelnerii :D
ms frumos gabi, chiar m-ar interesa meniurile pe care ti le-au dat tie (adresa mea de mail [email protected])...nu stiu ce anume vor sa renoveze la restaurant..doar atat mi-a spus ca vor sa-l renoveze, daca aflu ceva te anunt...si mie imi place mai mult asa cu lemn...pt formatie ms frumos, dar am arvunit si despre chelneri abia astept sa-mi spui cum sunt:*

cristina17
11.10.2007, 10:17:01
ms frumos gabi, chiar m-ar interesa meniurile pe care ti le-au dat tie (adresa mea de mail [email protected])...nu stiu ce anume vor sa renoveze la restaurant..doar atat mi-a spus ca vor sa-l renoveze, daca aflu ceva te anunt...si mie imi place mai mult asa cu lemn...pt formatie ms frumos, dar am arvunit si despre chelneri abia astept sa-mi spui cum sunt:*

Eu am fost la nunti la Colonadelor, in vara asta la 2, dar ambele in salonul nou............insa mie nu mi s-a parut a fii probleme cu chelnerii, sincer,............si acum doar nu credeti ca intr-un salon se serveste intr-un fel si in altul in altfel!!!

Crita
11.10.2007, 11:50:15
Tot eu ;))

S-ar putea sa ne vedem sambata:))
Eu vreau sa mai merg la restaurant sa vad sala aranjata...cum arata, ce-i mai trebuie (eu o sa fac acolo, dar peste un an, asa ca am timp de pregatiri;)). Si e super tare ca acolo canta si Marea Neagra, ca noi deja i-am arvunit >:D<

crisstallus_cris
12.10.2007, 17:48:48
Fetelor pe unde vine Malibu in Mamaia?Dati-mi va rog un reper....

Babydeey
12.10.2007, 18:18:03
Cum vii de pe B-dul Mamaia, este primul dupa bariera. Inainte de Parc

dani19_10dani
12.10.2007, 21:05:54
chiar langa bingo..

crisstallus_cris
12.10.2007, 21:10:47
chiar langa bingo..
Imi plac mul pozele tale,le-am vazut de cand le-ai pus.Cine ti le-a facut si cum a fost oferta contra pret?Sunt in cautare de foto si cameraman....

dani19_10dani
12.10.2007, 21:48:46
Imi plac mul pozele tale,le-am vazut de cand le-ai pus.Cine ti le-a facut si cum a fost oferta contra pret?Sunt in cautare de foto si cameraman....
multumesc mult:*.cei care ne-au pozat si ne-au filmat sunt sot si sotie.ea a pozat si el a filmat!pachetul nostru,adica poze facute ziua puse in album+rama foto cu o poza in ea+filmat(doua exemplare de dvd-uri)ne-a costat 15.5 mil..pretul initial fiind de19 sau 20..dar pt ca ne-am dus prin cineva etc etc,,,ne-a facut reducere..f tare tipa de la poze super de treaba cu idei frumoase..si el a filmat bine..dvd-urile sunt ok!imi pare rau ca nu am facut mai multe poze:P.mie mi se par insuficiente:D..

Arsena
13.10.2007, 11:46:42
Salut Athena,
cum merg pregatirile de nunta? Eu iti tin pumnii. As avea nevoie de cateva informatii de la tine. Daca ai putea sa imi dai si mie numarul de telefon al restaurantului, eventual o adresa ceva. Tu cate persoane o sa ai la nunta. Ca eu nu o sa mai mult de 50 si sper sa accepte si numai atata. Unde ti-ai rezolvat cu tortul si decoratiile? Eu as vrea doar flori ca si decoratii. Iti multumesc mult ca imi raspunzi mereu. Iti raman indatorata. eu locuiesc acum in Germania si e destul de greu de organizat asa..

Arsena
13.10.2007, 11:48:30
A..si vroiam sa te intreb si de fotograf, filmat si mai ales cine te coafeaza. Mersi mult din nou.

ankutza_elena
13.10.2007, 14:02:26
Buna fetelor,ma bag si eu printre voi pe aici ptr ca vreau sa va rog ceva.
Eu sunt viitoare miresica 2008 si facem nunta in Tulcea, nu in Constanta, dar ceea ce am nevoie de aici este de cameraman si fotograf.
Sotul meu si nasii sunt din Constanta si vor trebui sa vina la Tulcea ptr ca acolo are loc nunta (de acolo sunt eu, intelegeti).
Asa...........si ne-am gandit noi ca ar fi mai bine sa inchiriem cameraman si fotograf de aici ca si asa tb filmat si aici in Constanta si apoi la nunta la Tulcea, intelegeti?....e putin cam incurcata treaba, dar sper sa iasa bine!
Asa..........acestea fiind spuse, rugamintea mea este sa ma ajutati cu cateva nr telefon de cameramani sau/si fotografi despre care aveti recomandari si sa m-i le dati si mie pe privat^:)^ .
Daca imi puteti spune si cat costa pachetul cu filmat si poze ar fi minunat, sau daca aveti si niste poze sa-mi aratati....ati fi niste scumpe!
Oricum multumesc anticipat si astept raspunsurile voastre!

Joliutza
13.10.2007, 15:23:34
Buna fetelor,ma bag si eu printre voi pe aici ptr ca vreau sa va rog ceva.
Eu sunt viitoare miresica 2008 si facem nunta in Tulcea, nu in Constanta, dar ceea ce am nevoie de aici este de cameraman si fotograf.
Sotul meu si nasii sunt din Constanta si vor trebui sa vina la Tulcea ptr ca acolo are loc nunta (de acolo sunt eu, intelegeti).
Asa...........si ne-am gandit noi ca ar fi mai bine sa inchiriem cameraman si fotograf de aici ca si asa tb filmat si aici in Constanta si apoi la nunta la Tulcea, intelegeti?....e putin cam incurcata treaba, dar sper sa iasa bine!
Asa..........acestea fiind spuse, rugamintea mea este sa ma ajutati cu cateva nr telefon de cameramani sau/si fotografi despre care aveti recomandari si sa m-i le dati si mie pe privat^:)^ .
Daca imi puteti spune si cat costa pachetul cu filmat si poze ar fi minunat, sau daca aveti si niste poze sa-mi aratati....ati fi niste scumpe!
Oricum multumesc anticipat si astept raspunsurile voastre!

Eu promit sa iti dau niste detalii dar peste vreo 2 ore...ca acum am treaba multa. Iti dau pe privat tot ce ai nevoie.

Pupici

athena1509
13.10.2007, 21:10:12
lasa-mi o adresa de mail sau daca ai un Id de mess...ma gandesc ca asa putem vorbi mai usor si mai in detaliu.
te pup

ankutza_elena
13.10.2007, 22:18:22
Buna fetelor, ma bag si eu printre voi pe aici cu toate ca nu sunt miresica de Constanta, ci voi face nunta octombrie 2008 in TULCEA.
Dar, am nevoie neapart de un cameraman si un fotograf din CONSTANTA, ptr ca nunta va porni de aici si va avea loc la TULCEA, intelegeti?
Asa ca va rog mult de tot sa ma ajutati cu cateva numere de telefon ale unor cameramani si/sau fotografi, sau chiar al unei persoane care face si una si alta. Aaaaa....si pe langa numere poate stercurati si preturile lor sau cateva poze daca aveti, sa-mi fac o idee (astept pe privat ca aici le sterge administratorul).
VA MULTUMESC ANTICIPAT.

crisstallus_cris
13.10.2007, 23:58:36
multumesc mult:*.cei care ne-au pozat si ne-au filmat sunt sot si sotie.ea a pozat si el a filmat!pachetul nostru,adica poze facute ziua puse in album+rama foto cu o poza in ea+filmat(doua exemplare de dvd-uri)ne-a costat 15.5 mil..pretul initial fiind de19 sau 20..dar pt ca ne-am dus prin cineva etc etc,,,ne-a facut reducere..f tare tipa de la poze super de treaba cu idei frumoase..si el a filmat bine..dvd-urile sunt ok!imi pare rau ca nu am facut mai multe poze:P.mie mi se par insuficiente:D..
oau ...adica vrei sa zici ca fotografii plus filmare 15,5 mil..?sau doar pozele?v-au dat si poze pe dvd sau doar in album...?cate poze cuprindea albumul?dc vrei poti sa-mi scrii pe privat...

raluca_strainu
15.10.2007, 12:53:44
Casa de piatra dragilor, foarte frumoase poze...si foarte frumoasa rochita de mireasa...mi-a placut tare modelul. Poate ma ajuti si pe mine si-mi spui de unde ai luat-o sau de la ce firma...:*

raluca_strainu
15.10.2007, 13:12:42
Casa de piatra...foarte frumoase poze, si rochitza la fel. Poti sa-mi spui si mie cine v-a facut pozele? Si cat v-a costat?

raluca_strainu
15.10.2007, 13:31:29
Superbe poze si foarte frumoasa rochitza...Casa de piatra si tot ce va doriti sa vi se indeplineasca. Spune-mi si mie te rog de unde ti-ai luat rochitza si cine v-a facut pozele...

nastasie
15.10.2007, 19:48:27
eu am fost nasa pe 13.10.cateva poze de la prieteni.
http://s124.photobucket.com/albums/p28/nastasie_adriana/nasi%20cununie/

oana
15.10.2007, 21:33:40
foarte frumoase poze!
sa va traiasca finii!:* :* :*

ankutza_elena
16.10.2007, 10:58:05
FETELOOOOOOOOOOOOOR................v-am rugat si eu ceva cu niste nr de telefon ale unor cameramani si/sau fotografi............PLEASEEEEEEEEE
(daca se poate scrieti-mi si cateva detalii despre ei...cat costa pachetele de filmat+fotografiat, ce cuprind acestea...etc.)
MERSI.:* :* :* :* :* :*

Nicollette
16.10.2007, 11:10:15
FETELOOOOOOOOOOOOOR................v-am rugat si eu ceva cu niste nr de telefon ale unor cameramani si/sau fotografi............PLEASEEEEEEEEE
(daca se poate scrieti-mi si cateva detalii despre ei...cat costa pachetele de filmat+fotografiat, ce cuprind acestea...etc.)
MERSI.:* :* :* :* :* :*

Buna, intra pe topic ul "Fotografi si cameramani", este asha bogata oferta..nu cred ca o sa mai ai nevoie sa iti recomande cineva anume. Potzi suna u la fiecare cameraman/fotograf in parte si sa stabilesti o intalnire.Succes.

ritutza
19.10.2007, 00:21:57
In ce sens nu ti-au placut ? :-\
scuze. am uitat sa mai intru pe forum. pai nu mi-a placut vocea solistei in mod deosebit. fara suparare. daca altcineva vine si zice k e superba asta e. fiecare cu parerea lui. eu vreau cand ascult o melodie de dragoste, romantica bla bla de ex (facand abstractie de versuri) sa mi se faca pielea gainii :D si cu marea neagra nu am avut sanse. si ink ceva. pe acel cd au fost si niste "alegeri neinspirate " din partea lor. iarasi parerea mea. nu mi-a placut cum suna hi-q interpretat de ei si nici melodia mirabelei dauer - splendoare. vocea solistei nu se preta la asha ceva - iarasi parerea mea. la populare sunt ok dar la restul.....

Nicollette
19.10.2007, 10:36:28
scuze. am uitat sa mai intru pe forum. pai nu mi-a placut vocea solistei in mod deosebit. fara suparare. daca altcineva vine si zice k e superba asta e. fiecare cu parerea lui. eu vreau cand ascult o melodie de dragoste, romantica bla bla de ex (facand abstractie de versuri) sa mi se faca pielea gainii :D si cu marea neagra nu am avut sanse. si ink ceva. pe acel cd au fost si niste "alegeri neinspirate " din partea lor. iarasi parerea mea. nu mi-a placut cum suna hi-q interpretat de ei si nici melodia mirabelei dauer - splendoare. vocea solistei nu se preta la asha ceva - iarasi parerea mea. la populare sunt ok dar la restul.....

Cred ca avem aceeasi parere.:A

cristina17
19.10.2007, 11:23:11

Decat sa mi se faca "pielea gainii" si lumea sa stea la masa:D ...................mai bine nu si sa fie nebunie pe ringul de dans;)) !!!!

otisor83
19.10.2007, 14:10:48

Sa iti spun eu cate ceva despre local pt ca am avut nunta acolo pe 6 oct.
Intr-adevar, rest e foarte frumos si nu prea are nevoie de multe decoratiuni. Husele sunt de la ei, in schim trebuie sa te ocupi de aranjamentele florale de pe mese.
Eu am vbit cu Elena Terzi, e sotia patronului cel tanar, si se ocupa de decoratiuni.
Am avut aranjamente din crini si a iesit super. A fost foarte de treaba tipa, la nunta am avut surpriza sa gasim si merdelele de lumini, arcada si 6 stalpi la intrare, desi nu vorbisem de ele. Si nu am platit nimic in plus, am platit doar florile, adica 30 lei de aranjament. Iti pun si poze, eu zic ca ai facut o alegere foarte buna in ceea ce priveste locatia, nici nu se compara cu multe restaurante din oras!
Sa stii ca pozele nu sunt cele de la fotograf, sunt facute de amatori!

otisor83
19.10.2007, 14:12:08
Am fost de curand la o nunta in salonul mare, nou de la Colonade.Totul a fost ok , mai putin acustica restaurantului ... din cauza ca este lung se aude f prost formatia.

Sa stii ca depinde de formatie. Cei pe care i-am avut noi ne-au intrebat in ce salon facem si au venit cu 2 seturi de boxe, asa ca totul s-a auzit perfect.

cristina17
19.10.2007, 14:15:37
Intr-adevar, rest e foarte frumos si nu prea are nevoie de multe decoratiuni. Husele sunt de la ei, in schim trebuie sa te ocupi de aranjamentele florale de pe mese.
Eu am vbit cu Elena Terzi, e sotia patronului cel tanar, si se ocupa de decoratiuni.
Am avut aranjamente din crini si a iesit super. A fost foarte de treaba tipa, la nunta am avut surpriza sa gasim si merdelele de lumini, arcada si 6 stalpi la intrare, desi nu vorbisem de ele. Si nu am platit nimic in plus, am platit doar florile, adica 30 lei de aranjament. Iti pun si poze, eu zic ca ai facut o alegere foarte buna in ceea ce priveste locatia, nici nu se compara cu multe restaurante din oras!

Asa este.............nu se compara cu nici un alt rstaurant din oras:suuuper: ...................este cel mai frumos si elegant........

otisor83
19.10.2007, 14:18:41

Chelnerii au fost ok, nu s-a plans nimeni de nimik. De furat nu fura nimeni, am primit acasa chiar si aperitivele celor care n-au venit, toate bauturile si tortul care nu s-au consumat.
De platit am platit 100 lei de ospatar, adica 100x12= 1200 lei. Mie nu mi se pare o suma modica.

Crita
19.10.2007, 14:42:18
In primele zile de "pregatiri de nunta" bateam din picior: "eu fac nunta pentru mine, sa-mi placa mie!!". Dar pe masura ce trece timpul realizez ca eu sunt una iar invitatii ...de vreo doua sute de ori mai multi...Asa ca parerea lor conteaza. De vreo doua sute de ori mai mult decat a mea..
Iar lumea vrea sa danseze, si cica formatia asta antreneaza oamenii la dans. Si mie mi-ar fi placut sa ascult in seara nunti mele zeci de "valsuri"- coloane sonore din filmelor precum "City of Angles", "Beauty and the Beast", "Sweet novembre", sa plutesc ca o printesa toata seara pe acorduri lente de muzici care "iti fac pielea gaina".... Dar vreau ca lumea sa se simta bine, nu sa se plictiseasca o noapte intreaga privindu-ne pe noi cum dansam....
Asa ca am ales formatia pe care o lauda si o apreciaza "publicul". EI vor fi fericiti ca vor dansa, eu voi fi fericita ca invitatii s-au simtit bine. Everybody is happy >:D<

kamy
19.10.2007, 16:28:49
Casa de piatra! Intr-adevar, este cel mai frumos restaurant din C-ta!

crisstallus_cris
19.10.2007, 19:04:15
Da,sunt de acord cu tine Crita.daca ar fi dupa mine as pune melodii lente sau din astea de muzica dance din zilele noastre,dar totusi 70%din invitati sunt de varsa a doua si peste,care apreciaza la nunta muzica populara.Si normal ca vreau ca invitatii sa se simta f bine,asa ma voi simti si eu cand ii voi vedea pe ei incantati.....Asa ca sa ne dorim sa nu stea lumea la mese decat doar atunci cand servesc mancare...:-p

cristina17
19.10.2007, 19:54:45
Da,sunt de acord cu tine Crita.daca ar fi dupa mine as pune melodii lente sau din astea de muzica dance din zilele noastre,dar totusi 70%din invitati sunt de varsa a doua si peste,care apreciaza la nunta muzica populara.Si normal ca vreau ca invitatii sa se simta f bine,asa ma voi simti si eu cand ii voi vedea pe ei incantati.....Asa ca sa ne dorim sa nu stea lumea la mese decat doar atunci cand servesc mancare...:-p

Eu la mine la nunta nu am stat deloc.............pur si simplu nu aveam stare\:D/ ..................si cand s-au servit sarmalele , bineinteles, m-am asezat la masa, pt ca spunea nasul "Tatal nostru".............si imediat cum a terminat nasul am vrut sa ies la dans si sotul mi-a soptit sa mai stau si eu putin la masa, sa las lumea sa manance, ca daca ieseam eu , iesea toata lumea la dans............
De asemenea, s-a dansat de la inceputul nuntii..............adica venisera doar o parte din invitati, cei care ne insotisera si la biserica, si noi deja trageam hore si alte dansuri la intrare:D cu nasii, cu parintii si bineinteles ca ni se alaturau si ceilalti imediat.............iar formatia a stiut tot timpul sa antreneze lumea la dans!!!! Si este bine sa se cante toate genurile de muzica, pt ca prea multe hore spre exemplu plcitisesc, sau prea multa muzica dance moderna................trebuie sa se imbine toarte genurile!!!
Si intr-adevar , cand la final primesti doar cuvinte de lauda si pur si simplu vezi tu pe fata oamenilor cat de bine se simt..............e o mare implinire sufleteasca!!!

cristina17
19.10.2007, 19:57:26

Ahhh.................si inca o chestie...............sa stii ca celor mai in varsta nu le place sa danseze numai pe populara.................am obervat chestia asta la mai multe nunti............le place sa se zbantuie pe toate genurile de muzica!!!

crisstallus_cris
19.10.2007, 21:11:21
Fetelor ati auzit vreuna de prestatia unui domn cameraman din constanta,MIKE?ASA ARE EL MAILUL,ACUM NU STIU EXACT NUMELE cta_mike....

rainbow
21.10.2007, 13:18:41
Chelnerii au fost ok, nu s-a plans nimeni de nimik. De furat nu fura nimeni, am primit acasa chiar si aperitivele celor care n-au venit, toate bauturile si tortul care nu s-au consumat.
De platit am platit 100 lei de ospatar, adica 100x12= 1200 lei. Mie nu mi se pare o suma modica.
am si eu o intrebare (atunci cand am arvunit salonul eram cu capul in nori;))) ....arvuna aia de 1000 lei se scade din valoarea totala dimineata sau reprezinta chiria salii? am uitat sa intreb si nu stiu cand ajung pe acolo asa curand ms

otisor83
21.10.2007, 18:26:56
am si eu o intrebare (atunci cand am arvunit salonul eram cu capul in nori;))) ....arvuna aia de 1000 lei se scade din valoarea totala dimineata sau reprezinta chiria salii? am uitat sa intreb si nu stiu cand ajung pe acolo asa curand ms

Noi am dat 500 lei avans, care ni s-au scazut din totalul de plata, dimineata.

rainbow
21.10.2007, 21:47:07
Noi am dat 500 lei avans, care ni s-au scazut din totalul de plata, dimineata.
ms frumos...iti doresc casa de piatra si sa fii fericita cu alesul tau! daca mai poti sa-mi spui cate ceva despre meniu, chelneri, decoratiuni ti-as fi recunoscatoare
multumesc :*

otisor83
22.10.2007, 19:52:21
ms frumos...iti doresc casa de piatra si sa fii fericita cu alesul tau! daca mai poti sa-mi spui cate ceva despre meniu, chelneri, decoratiuni ti-as fi recunoscatoare
multumesc :*

Pai sa-mi spui cam ce te-ar interesa.
Meniul l-am facut noi (am ales din toate variantele lor), tortul l-am luat tot noi. Pt decoratiuni iti recomand sa vorbesti cu sotia patronului, Elena. E localul ei si stie ce are de facut.
Ospatarii au fost ok, ne-au costat 100 lei de ospatar.

ionelagg
23.10.2007, 10:09:36
Asa este.............nu se compara cu nici un alt rstaurant din oras:suuuper: ...................este cel mai frumos si elegant........

Restaurantul hotelului Mamaia l-ati vazut? Ati fii surprinse de pret/calitate :)

cristina17
23.10.2007, 10:19:28
Restaurantul hotelului Mamaia l-ati vazut? Ati fii surprinse de pret/calitate :)

Nu, nu l-am vazut.............cred ca este frumos, pt ca din cate stiu hotelul Mamaia are 5 stele;)) .........insa de preturi nu stiu ce sa zic, la cinci stele preturile cred ca sunt pe masura..........intr-adevar raport calitate/pret!!!:-"

ionelagg
23.10.2007, 23:28:40
Nu, nu l-am vazut.............cred ca este frumos, pt ca din cate stiu hotelul Mamaia are 5 stele;)) .........insa de preturi nu stiu ce sa zic, la cinci stele preturile cred ca sunt pe masura..........intr-adevar raport calitate/pret!!!:-"

Ah... ce va speriati asa de numarul de stele .. nici macar nu indrazniti sa intrebati de preturi ...
Totusi ... ia indrazniti ...

Crita
24.10.2007, 11:27:59
Ah... ce va speriati asa de numarul de stele .. nici macar nu indrazniti sa intrebati de preturi ...
Totusi ... ia indrazniti ...

E adevarat ca si la restaurantul hotelului Mamaia poti avea meniu de 150 lei..Dar cantitatea de mancare va fi..de vreo 3 ori mai putina... Stiu pe cineva care a facut acolo botez, si a trebuit sa faca meniu de 270 lei ca sa poate "acoperi" o noapte - adica sa puna pe masa suficienta mancare cat sa nu plece oamenii flamanzi acasa....

oana
25.10.2007, 14:02:17
fetelor, am si eu o intrebare va rog: cum se procedeaza pentru schimbarea buletinului??? ce acte sunt necesare,programul de la politie....etc.????
orice informatie e bine-venita![-o< [-o< [-o<
multumesc anticipat:* :* :* :* :* :*

Oanaghe
25.10.2007, 14:05:45

Buna Rainbow,

Se pare ca avem nunta pe aceeasi data?;-) Sunt noua pe site si ....ma bag si eu in seama ......:">

Oanaghe
25.10.2007, 14:23:53
Buna fetelor,

Sunt noua pe site si sunt disperata pt ca inca nu mi-am gasit formatie. Cautand tot felul de informatii despre formatii, am dat si peste acest site care ......sincer, ma incanta. Asa ca ......fetelor......salutare tuturor !!!:*

mido
25.10.2007, 15:56:21
fetelor, am si eu o intrebare va rog: cum se procedeaza pentru schimbarea buletinului??? ce acte sunt necesare,programul de la politie....etc.????
orice informatie e bine-venita![-o< [-o< [-o<
multumesc anticipat:* :* :* :* :* :*
pai din cate stiu eu iti trebuie o taxa de 7 lei platita pe Ecaterina Varga-chitanta, certificat nastere copie si original, certificat de casatorie copie si original, o declaratie tip pe care o iei de la un xerox de langa Politie, buletinul actual si cartea de alegator, plus dovada domiciliului-parca. programul nu-l stiu exact pt ca uneori au dimineata, alteori dupa-amiaza, dar e destul de complicat deoarece se fac liste de asteptare cu ceva timp inainte de inceperea programului. eu am prins aglomeratie de fiecare data cand am fost.

mido
25.10.2007, 16:00:12
pai din cate stiu eu iti trebuie o taxa de 7 lei platita pe Ecaterina Varga-chitanta, certificat nastere copie si original, certificat de casatorie copie si original, o declaratie tip pe care o iei de la un xerox de langa Politie, buletinul actual si cartea de alegator, plus dovada domiciliului-parca. programul nu-l stiu exact pt ca uneori au dimineata, alteori dupa-amiaza, dar e destul de complicat deoarece se fac liste de asteptare cu ceva timp inainte de inceperea programului. eu am prins aglomeratie de fiecare data cand am fost.
acum am vazut ca au raspuns deja fetele la aceasta intrebare la un alt subiect.

crisstallus_cris
25.10.2007, 18:10:42
Am si eu o intrebare la care sper sa ma lamuriti.Apropo de buletin,cat e valabil buletinul dupa casatorie,adica perioada maxima de timp in cate ti-l poti schimba fara sa fii in afara legii?