PDA

Versiunea completa : Miresici din Constanta - discutii despre nunta

Pagini : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

kamy
25.10.2007, 18:37:16
Am si eu o intrebare la care sper sa ma lamuriti.Apropo de buletin,cat e valabil buletinul dupa casatorie,adica perioada maxima de timp in cate ti-l poti schimba fara sa fii in afara legii?
O luna de zile de la data casatoriei.

mido
25.10.2007, 18:37:17
Am si eu o intrebare la care sper sa ma lamuriti.Apropo de buletin,cat e valabil buletinul dupa casatorie,adica perioada maxima de timp in cate ti-l poti schimba fara sa fii in afara legii?
15 zile - cel putin eu asa stiu

adinuttz
25.10.2007, 19:28:49
Miresici de 2008 si eu ma alatur voua de acum cu mesaje ( inscrisa sunt de ceva timp) pt ca daca pana acum nu aveam posibilitatea sa ne apucam de cautari acum vrem sa facem totul cat mai repede. as dori daca se poate numere de tel de la restaurantele din constanta sau mamaia la care am vazut ca ati facut voi: Pelican, Dorna, Select, Parc pentru a ma putea informa pt ca vom veni in tara de-abea in ianuarie cand cred ca nu prea mai avem sanse sa gasim ceva liber pt sept 2008, nr de pers nu cred ca ar fi o problema pt ca nu avem ft multi aprox. 150. am vazut ca a facut cristina la pelican si sper ca imi poate trm un pm cu nr de tel. astept nerabdatoare raspunsuri si spor la pregatiri tuturor miresicilor

dani19_10dani
25.10.2007, 19:35:42
eu am 2 luni de la nunta si nu l-am schimbat inca si nu am avut probleme!cineva mi-a zis ca nu e valabil nici macar o zi dar eu am fost si la banca si nu mi-au zis nimik!

crisstallus_cris
25.10.2007, 19:54:29
Poate e stupida intrebarea mea,dar cand te casatoresti civil iti pun cei de la primarie vreo hartiuta pe buletin sau la o adica dc eu nu spun ca m-am maritat buletinul meu va arata exact la fel...?Intreb pt ca anul viitor s-ar putea sa dau un examen la care prezenta se verifica cu buletinul si examenul e la 3 sapt dupa ce ma marit...asa ca de asta inteb....

kamy
25.10.2007, 20:05:35
Poate e stupida intrebarea mea,dar cand te casatoresti civil iti pun cei de la primarie vreo hartiuta pe buletin sau la o adica dc eu nu spun ca m-am maritat buletinul meu va arata exact la fel...?Intreb pt ca anul viitor s-ar putea sa dau un examen la care prezenta se verifica cu buletinul si examenul e la 3 sapt dupa ce ma marit...asa ca de asta inteb....
La starea civila ti se perforeaza buletinul, prin urmare, daca ai vreun examen important, dupa nunta ai timp sa il schimbi,buletinul nou se da in 10 zile lucratoare de la depunerea actelor.

oana
26.10.2007, 01:55:13
multumesc frumos......

dovada domiciliului cu ce se face??????

cerasela
26.10.2007, 10:43:34
multumesc frumos......

dovada domiciliului cu ce se face??????

Dovada domiciliului se face cu un act de proprietate ( contract de vanzare-cumparare) , in cazul in care nu esti titularul unui astfel de act atunci te duci cu proprietarul in al carui spatiu stai si acesta da o declaratie ca e de acord sa locuiesti in spatiul respectiv. Ca sa intelegi mai bine eu de expl. cand mi-am facut buletinul pentru ca stam la ai mei parinti a trebuit sa il iau pe tata cu mine la politie sa dea declaratie ca ma primeste sa locuiesc in spatiul lui .

rainbow
26.10.2007, 11:20:33
Pai sa-mi spui cam ce te-ar interesa.
Meniul l-am facut noi (am ales din toate variantele lor), tortul l-am luat tot noi. Pt decoratiuni iti recomand sa vorbesti cu sotia patronului, Elena. E localul ei si stie ce are de facut.
Ospatarii au fost ok, ne-au costat 100 lei de ospatar.
cat te-a costat pe tine meniul? si cam ce a cuprins el?(daca poti sa-mi trim pe privat sau pe mail gabrielle_rainbow_83)...mie mi-au dat vreo 2-3 meniuri dar am inteles ca sunt mai multe si astea nu prea sunt cine stie ce (cele pe care mi le-au aratat mie) ms mult...imi esti de mare ajutor :*

rainbow
26.10.2007, 11:23:02
Buna Rainbow,

Se pare ca avem nunta pe aceeasi data?;-) Sunt noua pe site si ....ma bag si eu in seama ......:">
buna oanaghe! sa fie intr-un ceas bun!!!! bine ai venit pe aici! ma bucur ca avem nunta in aceeasi zi...poate ne ajutam una pe cealalta...eu am nevoie de ajutor pt ca trebuie sa organizez singura (iubi e plecat si mama pleaca acum:() da' ma descurc eu cumva:-SS

Crita
26.10.2007, 13:33:13
Am intrebat la mai multe chioscuri de ziare, dar nu reusesc sa gasesc nici o revista de nunti....Voi ati gasit? Pe unde? :-\

Oanaghe
26.10.2007, 15:26:19
Ma puteti ajuta va rog cu numarul Doinei? As fi interesata de preturile practicate de dansa.

Oanaghe
26.10.2007, 15:32:34
buna oanaghe! sa fie intr-un ceas bun!!!! bine ai venit pe aici! ma bucur ca avem nunta in aceeasi zi...poate ne ajutam una pe cealalta...eu am nevoie de ajutor pt ca trebuie sa organizez singura (iubi e plecat si mama pleaca acum:() da' ma descurc eu cumva:-SS

Multa bafta !!!! Este dificil sa le faci pe toate singurica. Ne sustinem una pe cealalta si trecem noi peste toate. Te asigur! ;-)

Oanaghe
26.10.2007, 15:49:14
Da-mi si mie te rog nr doamnei Doina pe privat si as avea nevoie si de nr de tel de la niste formatii din cta....Cine are...pls......

Buna ,

Te pot ajuta eu cu un numar al formatiei Sonex. Mi-au fost recomandati si mie si cred ca o sa ma opresc la ei. 0724486018

iulya1505
26.10.2007, 16:28:27
Buna ,

Te pot ajuta eu cu un numar al formatiei Sonex. Mi-au fost recomandati si mie si cred ca o sa ma opresc la ei. 0724486018
ce preturi au

iulya1505
26.10.2007, 16:30:30
rainbow ai vreun nr de tel de la colonader sa vb pt o rezervare si sa vad ce date disponibile au

gabimirea
26.10.2007, 22:58:04
S.c. Colonadelor International S.r.l.
Tel 6 1 8 0 5 8
Fax 6 9 1 1 4 9
Str. Traian 53

constantinescumathias
27.10.2007, 11:33:43
Am intrebat la mai multe chioscuri de ziare, dar nu reusesc sa gasesc nici o revista de nunti....Voi ati gasit? Pe unde? :-\
reviste sunt cam doua de profil ..mie personal mi a placut idealmaraij si e pe la chioscuri si am vazut o si la tarabe

iulia_dulcica32
27.10.2007, 13:04:29
Salut... Toate Viitoarele Mirese Ce Se Afla Pe Acest Site ! Ma Bucur Ca V-am Gasit , E Mare Lucru Sa Ai De Unde Sa Iei Un Sfat O Parere. Bine V-am Gasit!

iulia_dulcica32
27.10.2007, 13:08:29
Salut... Toate Viitoarele Mirese Ce Se Afla Pe Acest Site ! Ma Bucur Ca V-am Gasit , E Mare Lucru Sa Ai De Unde Sa Iei Un Sfat O Parere. Bine V-am Gasit!Fetelor am si eu o problema! Am nunta in 2008 si m-ar interesa o formatie "BUNA.........", sa cante orice, sa aibe si aspect fizic placut (cred ca conteaza mult):( . Imi puteti sugera ceva?

crisstallus_cris
27.10.2007, 14:14:09
Buna?Bine ai venit printre noi.Vezi ca e un subiect special pe tema formatiilor.Eu o sa am form Solaris 3 tipi plus solista,arata bine ca imagine,dar mi-au zis ca nu canta manele.Asa ca la ce te referi cand spui sa cante de toate...poate incluzi si genul asta de muzica...

otisor83
27.10.2007, 15:40:52
Fetelor, sa va spun ce am patit eu cu buletinul. La o saptamana dupa cununia civila am facut un credit pentru casa. Si evident imi trebuia buletinul, pe care il aveam capsat. Doamna notar de la banca respectiva cand l-a vazut a spus ca nu este valabil. Chiar daca i-am explicat ca mi s-a spus la starea civila sa mi-l schimb in termen de 2 sapt. si deci teoretic cel putin ar trebui sa fie valabil, n-a vrut in ruptul capului sa-l ia in considerare. Asadar, nu va bazati pe nimic, pentru ca odata capsat, buletinul este egal cu zero. A trebuit sa fac dovada identitatii cu pasaportul. :[email protected]

crisstallus_cris
27.10.2007, 15:46:23
Ce prostie...asta e cumea.Am inteles ca se poate observa data casatoriei pe buletin.Asa ca nu inteleg...si la cum stiu ca se sta la coada pt schimbat buletinul e posibil nici chiar in 2 sapt sa nu reuseasca cineva sa si+l schimbe....Dc o sa am nevoie la anul de buletin pt ceva important,cum ar fi un examen pe care e posibil sa-l dau...atunci inseamna ca astia cu birocratia lor ma obliga sa fac cununia civila mai devreme ca sa am timp sa-mi rezolv treaba cu buletinul...offf

iulia_dulcica32
27.10.2007, 18:02:04
Buna?Bine ai venit printre noi.Vezi ca e un subiect special pe tema formatiilor.Eu o sa am form Solaris 3 tipi plus solista,arata bine ca imagine,dar mi-au zis ca nu canta manele.Asa ca la ce te referi cand spui sa cante de toate...poate incluzi si genul asta de muzica...
Multumesc mult , de SOLARIS am auzit, imi poti da un nr. de telefon ?Iubita mea de manele chiar nu vreau sa aud, ce aia e muzica?:>
De ATLANTIC, OMEGA stii ceva?

iulia_dulcica32
27.10.2007, 18:21:50
Buna ,

Buna Oana! Imi poti da si mie cateva detalii despre aceasta formatie Sonex? Unde canta,ce canta? Tu i-ai ascultat?

Oanaghe
27.10.2007, 18:46:29
Multumesc mult , de SOLARIS am auzit, imi poti da un nr. de telefon ?Iubita mea de manele chiar nu vreau sa aud, ce aia e muzica?:>
De ATLANTIC, OMEGA stii ceva?

Buna,

Solaris mi i-a recomandat si mie cineva......asa ca.....nu stiu prea multe. Dar daca le fac eu repertoriul? FARA MANELEEEEEEEE?????Oare merge? De Atlantic si Omega nu stiu nimic.

Oanaghe
27.10.2007, 18:47:30
Buna Oana! Imi poti da si mie cateva detalii despre aceasta formatie Sonex? Unde canta,ce canta? Tu i-ai ascultat?

Nu i-am ascultat...mi i-a recomandat si mie cineva. Acum.....ce sa-ti spun.....

crisstallus_cris
27.10.2007, 19:14:49
Iulia cand ai nunta?

crisstallus_cris
27.10.2007, 19:18:38
Buna,

Solaris mi i-a recomandat si mie cineva......asa ca.....nu stiu prea multe. Dar daca le fac eu repertoriul? FARA MANELEEEEEEEE?????Oare merge? De Atlantic si Omega nu stiu nimic.
Sunt sigura ca va merge si fara manele ,daca o sa cante alte genuri de muzica.Membrii formatiei au un repertoriu f vast,stiu exact ce sa cante cand se mananca si apoi ca ringul sa fie plin...Au cantat si pe vase de croaziera...

iulia_dulcica32
29.10.2007, 11:03:18
Sunt sigura ca va merge si fara manele ,daca o sa cante alte genuri de muzica.Membrii formatiei au un repertoriu f vast,stiu exact ce sa cante cand se mananca si apoi ca ringul sa fie plin...Au cantat si pe vase de croaziera...
CRIS...., iti multumesc mult pt. ajutorul dat. Am fost la formatia SOLARIS, intr-adevar sunt fff.....buni (adevarati artisti).Din pacate erau ocupati si ne-au recomandat o formatie asemanatoare lor, formatia ATLANTIC. Sper sa ajung cat mai repede.....deja cred ca formatiile bune s-au arvunit.#-o

crisstallus_cris
29.10.2007, 11:55:27
CRIS...., iti multumesc mult pt. ajutorul dat. Am fost la formatia SOLARIS, intr-adevar sunt fff.....buni (adevarati artisti).Din pacate erau ocupati si ne-au recomandat o formatie asemanatoare lor, formatia ATLANTIC. Sper sa ajung cat mai repede.....deja cred ca formatiile bune s-au arvunit.#-o
Imi pare rau,dar sper sa ai noroc atunci cu atlantic...nu dispera,o sa ai si tu o form super buna:* Cand e nunta ta?

otisor83
29.10.2007, 20:17:02

Sa stii ca i-am ascultat si eu pe cei de la Atlantic si mi-au placut tare mult. Au fost pe locul 2 in topul preferintelor, pe locul 1 fiind chiar cei care au cantat la nunta noastra - Tomis Quartet.

oana
30.10.2007, 01:10:58
fetelor....imi puteti spune si mie ce dosar trebuie sa depun la starea civila pentru cei 200 de euro????>:D< >:D< >:D< >:D<

iulia_dulcica32
30.10.2007, 10:13:08
Sa stii ca i-am ascultat si eu pe cei de la Atlantic si mi-au placut tare mult. Au fost pe locul 2 in topul preferintelor, pe locul 1 fiind chiar cei care au cantat la nunta noastra - Tomis Quartet.
Spune-mi te rog daca este adevarat ce am auzit despre Tomis Quartet! Am inteles ca au doua soliste, dar pt. populara cheama o a 3-a solista?;))

gabimirea
30.10.2007, 11:57:59
i-am vazut si eu la o nunta, sunt 2 baieti si 2 fatuce si mai vine si o babeta pt cateva melodii ... cam multe pauze au facut pt gustul meu ... si sunt si vecini cu mine :D

iulia_dulcica32
30.10.2007, 12:47:14
Imi pare rau,dar sper sa ai noroc atunci cu atlantic...nu dispera,o sa ai si tu o form super buna:* Cand e nunta ta?
CRIS........ mii de multumiri ! Din recomandare in recomandare a iesit treaba OK :x .Chiar am avut noroc, am luat formatia ATLANTIC, sunt super.......repertoriu vast, aspect scenic ( 2 baieti si o fata).<:-P. Cred ca sunt exact ce imi doream:* :* :* .......:* .

crisstallus_cris
30.10.2007, 12:51:36
CRIS........ mii de multumiri ! Din recomandare in recomandare a iesit treaba OK :x .Chiar am avut noroc, am luat formatia ATLANTIC, sunt super.......repertoriu vast, aspect scenic ( 2 baieti si o fata).<:-P. Cred ca sunt exact ce imi doream:* :* :* .......:* .
Ma bucura mult vestile bune...ti-ai luat o piatra de pe inima...De acum te poti gandi la alte pregatiri...
ps;Cat iti cere formatia?

iulia_dulcica32
30.10.2007, 16:59:50
Ma bucura mult vestile bune...ti-ai luat o piatra de pe inima...De acum te poti gandi la alte pregatiri...
ps;Cat iti cere formatia?
Asta era prima piatra care trebuia luata de pe inima:).Restul.... speram sa fie mai simple.
Ne-au cerut 3 000 ron ,in care se include si acordeonul pe zi.:*

crisstallus_cris
30.10.2007, 18:10:39
Asta era prima piatra care trebuia luata de pe inima:).Restul.... speram sa fie mai simple.
Ne-au cerut 3 000 ron ,in care se include si acordeonul pe zi.:*
Super tare....eu n-am acordeon...inca...sper sa nu fie o problema...adica n-am discutat cu ei aspectul asta...cred ca ei doar canta seara...de acordeonist imi fac rost singura.....

kamy
30.10.2007, 19:51:20
fetelor....imi puteti spune si mie ce dosar trebuie sa depun la starea civila pentru cei 200 de euro????>:D< >:D< >:D< >:D<
Va trebuiesc buletinele, certificatele de nastere si cel de casatorie in original si 2 copii xerox si un dosar.

oana
30.10.2007, 19:58:36
multumesc frumos^:)^ ^:)^ ^:)^

inca o intrebare: care buletin...cel nou sau cel vechi,ca eu nu l-am skimbat:|

si de aici rezulta inca o intrebare:)) :)) :)) : pana la urma,cat timp e valabil buletinul vechi???>:D< >:D< >:D< >:D<

kamy
30.10.2007, 21:32:48
multumesc frumos^:)^ ^:)^ ^:)^

inca o intrebare: care buletin...cel nou sau cel vechi,ca eu nu l-am skimbat:|

si de aici rezulta inca o intrebare:)) :)) :)) : pana la urma,cat timp e valabil buletinul vechi???>:D< >:D< >:D< >:D<
In primele doua saptamani de la nunta puteti sa va duceti cu buletinul vechi, pe urma va trebuie buletinul nou, dar nu mai tarziu de 30 de zile de la data incheierii casatoriei.

oana
30.10.2007, 21:44:26
esti o dulce!:x :x :x :x

dani19_10dani
30.10.2007, 22:04:04
In primele doua saptamani de la nunta puteti sa va duceti cu buletinul vechi, pe urma va trebuie buletinul nou, dar nu mai tarziu de 30 de zile de la data incheierii casatoriei.
daca depasim cele 30 de zile ce se int?mie mi-a zis cineva ca nu ar fi o problema!

mido
30.10.2007, 22:29:04
daca depasim cele 30 de zile ce se int?mie mi-a zis cineva ca nu ar fi o problema!
pai nu cred ca mai primesc cererea pt ca nu este facuta in termenul legal

crisstallus_cris
30.10.2007, 22:33:14
Am cautat si eu pe net si la fel am gasit ,anume ca in 30 de zile de la data oficierii casatoriei trebuie depusa cererea pt 200 euro.Altfel statul considera ca n-ai nevoie de ei....:D

sabrina
31.10.2007, 11:44:48
pe ce data ai nunta?eu am sunat mai multe formatii si mai stiu asa cam ce date mai aveau libere.poate pot sa te ajut

sabrina
31.10.2007, 11:54:06
Salut... Toate Viitoarele Mirese Ce Se Afla Pe Acest Site ! Ma Bucur Ca V-am Gasit , E Mare Lucru Sa Ai De Unde Sa Iei Un Sfat O Parere. Bine V-am Gasit!
bine ai venit!e mare lucru sa gasesti ce cauti cu disperare!orice parere conteaza f mult.si eu ma bucur ca am intrat pe site.m-au ajutat mult fetele!

sabrina
31.10.2007, 11:57:13
Fetelor, sa va spun ce am patit eu cu buletinul. La o saptamana dupa cununia civila am facut un credit pentru casa. Si evident imi trebuia buletinul, pe care il aveam capsat. Doamna notar de la banca respectiva cand l-a vazut a spus ca nu este valabil. Chiar daca i-am explicat ca mi s-a spus la starea civila sa mi-l schimb in termen de 2 sapt. si deci teoretic cel putin ar trebui sa fie valabil, n-a vrut in ruptul capului sa-l ia in considerare. Asadar, nu va bazati pe nimic, pentru ca odata capsat, buletinul este egal cu zero. A trebuit sa fac dovada identitatii cu pasaportul. :[email protected]
traim in romania (si asta ne ocupa tot timpul !):)

sabrina
31.10.2007, 11:58:25
pe ce data ai nunta?eu am sunat mai multe formatii si mai stiu asa cam ce date mai aveau libere.poate pot sa te ajut
aaaaa.....am vazut ca ti-ai arvunit formatia Atlantic.ok

sabrina
31.10.2007, 11:59:50
aaaaa.....am vazut ca ti-ai arvunit formatia Atlantic.ok
am gresit destinatarul,sorry!!!!!!!!

sabrina
31.10.2007, 12:09:15
Ma puteti ajuta va rog cu numarul Doinei? As fi interesata de preturile practicate de dansa.
0341415899

sabrina
31.10.2007, 12:10:21
0341415899
doina dionisie......

sabrina
31.10.2007, 12:21:44
Casa de piatra dragilor, foarte frumoase poze...si foarte frumoasa rochita de mireasa...mi-a placut tare modelul. Poate ma ajuti si pe mine si-mi spui de unde ai luat-o sau de la ce firma...:*
nunta ta e miercuri,pe 1oct?

oana
31.10.2007, 12:29:01
fetelor,inca o intrebare, daca stiti vreuna dintre voi: la skimbarea buletinului,daca nu imi skimb domiciliul (doar numele), am nevoie de dovada a domiciliului (adica trebuie sa faca tata cerere precum ca ma ia in spatiu????????????)????????????
va rog mult....cine stie????^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

sabrina
31.10.2007, 12:33:23
hellooo....ce faceti??in sfarsit am facut rost de poze sa le pot atasa.am avut o nunta superba!totul a fost super(dar nu perfect ca doar nimic nu este perfect)sa-mi spuneti daca v-au placut pozele...
super dragutze pozele......de unde ai luat tortul si cat te-a costat?

sabrina
31.10.2007, 12:38:58
fetelor,inca o intrebare, daca stiti vreuna dintre voi: la skimbarea buletinului,daca nu imi skimb domiciliul (doar numele), am nevoie de dovada a domiciliului (adica trebuie sa faca tata cerere precum ca ma ia in spatiu????????????)????????????
logic ar fi sa nu-ti mai ceara nicio cerere din partea tatalui tau.e vb practic doar de schimbarea numelui.sincer,nu stiu ceva sigur.:*

cristina17
31.10.2007, 12:43:41

Nici eu nu mi-am schimbat domiciliu..........insa a fost nevoie sa mearga mama sa semneze o foaie acolo, deci a fost nevoie sa vina cu mine acolo!!!

sabrina
31.10.2007, 12:46:06
Pai eu cu ea am stabilit asa:
-imi face aranjamentele pe mese-cam 17-18 mese, vedem atunci cate vor fi exact- la faza asta avea 2 variante: vaze inalte de sticla sau suporturi inalte din fier forjat cu fructiera la baza- am mers pe cea de-a 2-a varianta
- masa mirilor-cu un aranjament mai bogat si intins (masa va fi de 8 persoane)
- perdea de lumini am vrut dar mi-a zis sa il intreb pe directorul de la Piccadilly ca are el deja
- casuta de bani (inchiriata, i-o duc a 2-a/a 3-a zi)
- 4 pahare de sampanie festive - 2 argintii pentru miri, 2 aurii pentru nasi-astea ne raman noua amintire, deci practic le cumparam la pretul de 150.000/pahar

Cam astea deocamdata. Tot ce am vorbit pana acum ma costa 8.200.000. Flori mi-a prpus ea niste variante, mai vorbim intre timp.

Si s-ar putea sa iau de la ea si aranjamanetul pentru masina mirilor si eventual pernuta pt verighete, deci pretul se va mai modifica.

Mie mi s-a parut ok, pentru ca m-am documentat destul ianinte si toata lumea zice ca ea e cea mai ieftina din Cta.

Daca mai ai intrebari, iti raspund.

Pupici tuturor
e vreo pb de genul :daca mai are de aranjat la alte 2 nunti in ziua respectiva,se poate descurca si pt a 3-a?adica nici nu vreau "pe graba"k trebuie sa ajunga si la alt rest.

sabrina
31.10.2007, 13:05:29
Daca vrei un restaurant pentru 200 de pers. eu ti l-as recomanda pe "Promenada" din Mamaia. Eu l-am vazut si mi-a placut tare mult: curat, nou, si o vedere la mare superba. Nu l-am ales pt ca 200 e maximum de persoane, desi ei spun ca incap 250, iar noi avem 300.
ma bucur ca ti-a placut promenada .acolo am inchiriat eu .vazusem aproape toate rest din toata mamaia,iar cand am ajuns la asta (ce-i drept,e cam la capatul statiunii mamaia),ne-a placut f mult.e asa cum spui si tu:nou,curat,decorat modern,cu gust(ma refer la elementele de pe pereti,ex).l-am vazut intr-o sambata seara,era super aranjat.
sa inteleg ca am facut o alegere buna?

crisstallus_cris
31.10.2007, 13:23:51
Si mie mi-a placut Promenada.Doar ca atunci cand am fost aveau aranjat pt 200 de pers si nu mi se parea ca mai ramane mult spatiu,mi se parea cam inghesuit.Si ringul si in jurul sau e cam alunecos...dar in rest merge....Si nu e vb ca e in capatul Mamaiei,Estival unde fac e si mai la capat....;))

oana
31.10.2007, 13:47:34
Nici eu nu mi-am schimbat domiciliu..........insa a fost nevoie sa mearga mama sa semneze o foaie acolo, deci a fost nevoie sa vina cu mine acolo!!!

multumesc mult fetelor!.....cam nasol,tata e in B cu munca[-( [-( [-(

cristina17
31.10.2007, 15:04:32
multumesc mult fetelor!.....cam nasol,tata e in B cu munca[-( [-( [-(

Incearca totusi poate merge sa faca o declaratie si sa mergi cu ea sau poate sa-ti dea tie foaia ce trebuie semnata si sa o duci tu dupa .............nu stiu ce sa zic....

kamy
31.10.2007, 18:35:52
Incearca totusi poate merge sa faca o declaratie si sa mergi cu ea sau poate sa-ti dea tie foaia ce trebuie semnata si sa o duci tu dupa .............nu stiu ce sa zic....
Si eu a trebuit sa merg cu mama cand mi-am schimbat buletinul, a trebuit sa semneze ceva.

kamy
31.10.2007, 18:37:36
e vreo pb de genul :daca mai are de aranjat la alte 2 nunti in ziua respectiva,se poate descurca si pt a 3-a?adica nici nu vreau "pe graba"k trebuie sa ajunga si la alt rest.
In general firmele de decoratiuni iau mai multe nunti intr-o zi si isi trimit oamenii pentru decorari.

georgi_35com
31.10.2007, 20:14:33
In general firmele de decoratiuni iau mai multe nunti intr-o zi si isi trimit oamenii pentru decorari.
Iti dau perfecta dreptate. Si unii cameramani fac la fel.:( Asa ca atentie fetelor!!!!!

sabrina
31.10.2007, 22:03:52
Si mie mi-a placut Promenada.Doar ca atunci cand am fost aveau aranjat pt 200 de pers si nu mi se parea ca mai ramane mult spatiu,mi se parea cam inghesuit.Si ringul si in jurul sau e cam alunecos...dar in rest merge....Si nu e vb ca e in capatul Mamaiei,Estival unde fac e si mai la capat....;))
eu m-as bucura sa-mi vina 200 de pers.deocamdata lista e restransa.sa vad pe parcurs..........faza cu "alunecos"n-o stiam.am vazut ca e gresie pe jos,dar n-am considerat a fi un inconvenient

sabrina
31.10.2007, 22:06:33
normal,nu m-astep sa se ocupe o zi intreaga numai de rest meu,dar as vrea totusi sa fie in ziua aia cat mai putine cu putinta ca sa nu-mi dea b......

crisstallus_cris
31.10.2007, 22:59:06
Iti dau perfecta dreptate. Si unii cameramani fac la fel.:( Asa ca atentie fetelor!!!!!
Nu prea inteleg cum un cameraman ar putea onora 2 nunti in aceeasi zi...Ai auzit tu cazuri?sau dc stii vreun exemplu sa ne spui sa ne ferim....

Crita
01.11.2007, 10:10:02

Cand am vb eu cu doamna D, avea 14 nunti in mamaia..deci no problem la ea!
Depinde insa de firma, caci cele mici nu iau decat un eveniment, maxim 2 pe week-end...

crisstallus_cris
01.11.2007, 10:20:44
Oau....14 nunti in aceeasi zi...O fi vreo super woman femeia asta.Chiar nu inteleg.Acum depinde si de ce vrea fiecare,dar totusi cred ca sta macar vreo 0ra minim la fiecare rest...si trebuie sa termine la toate inainte de ora 7-8 ca vin invitatii.O fi aceasta doamna cautata,dar mai sunt si altele...chiar nu e singura ...si la pret din cate am auzit in ultimul timp l-a cam ridicat ca i s-a facut multe reclama si are clienti...Eu cred ca o sa apelez la altcineva..

anamaria1
01.11.2007, 11:18:41

Otisor,

Am intels ca i-ai avut la nunta pe cei de la Tomis.
Cum ti s-au parut?
Pt ca vreau sa-i contractez si eu si nu stiu nimik despre ei:
1. iau pauze dese?
2.canta bine?
3.cu ce instrumente au venit?

Orice detalii sunt binevenite.

Multumesc mult.

georgi_35com
01.11.2007, 11:26:52
Nu prea inteleg cum un cameraman ar putea onora 2 nunti in aceeasi zi...Ai auzit tu cazuri?sau dc stii vreun exemplu sa ne spui sa ne ferim....
CRIS.......CE E GREU DE INTELES ? TU ARVUNESTI CAMERAMANUL RESPECTIV "X" , IAR LA NUNTA TI-L TRIMITE PE ALTUL CARE L-A FORMAT EL INTRE TIMP .:> AM AUZIT CAZURI, SA IA SI EL MAI MULTI BANI INTR-O ZI.

crisstallus_cris
01.11.2007, 12:45:56
Asta ar fi chiar culmea.Daca eu vb cu o peroana si ma inteleg cu ea si-mi spune ca vine la nunta si apoi in ziua nuntii trimite pe altcineva ,cu riscul de a nu avea cameraman profesionist cred ca il refuz,dc pe ala nu l-am vazut niciodata pana atunci....

Crita
01.11.2007, 12:52:13
Asta ar fi chiar culmea.Daca eu vb cu o peroana si ma inteleg cu ea si-mi spune ca vine la nunta si apoi in ziua nuntii trimite pe altcineva ,cu riscul de a nu avea cameraman profesionist cred ca il refuz,dc pe ala nu l-am vazut niciodata pana atunci....

Si ramai si cu banii de acont dati, si fara filmare....

annutza
01.11.2007, 16:36:44
Oau....14 nunti in aceeasi zi...O fi vreo super woman femeia asta.Chiar nu inteleg.Acum depinde si de ce vrea fiecare,dar totusi cred ca sta macar vreo 0ra minim la fiecare rest...si trebuie sa termine la toate inainte de ora 7-8 ca vin invitatii.O fi aceasta doamna cautata,dar mai sunt si altele...chiar nu e singura ...si la pret din cate am auzit in ultimul timp l-a cam ridicat ca i s-a facut multe reclama si are clienti...Eu cred ca o sa apelez la altcineva..

sunt de acord cu tine, mai ales daca mai vrei si ceva special...nu prea are timp sa faca 14 nunti in acelasi timp...

Crita
01.11.2007, 17:04:23
sunt de acord cu tine, mai ales daca mai vrei si ceva special...nu prea are timp sa faca 14 nunti in acelasi timp...

Nici nu cred ca vine patronul personal in toate localitiile. isi trimite angajatii. Cu siguranta sunt restaurante in care nici macar nu pune piciorul....

cristina17
01.11.2007, 18:19:27
Nici nu cred ca vine patronul personal in toate localitiile. isi trimite angajatii. Cu siguranta sunt restaurante in care nici macar nu pune piciorul....

Asa este..........ca orice "intreprindere" are mai multi angajati, care sunt repartizati in diferitele locatii..........poate doamna trece doar sa vada daca e in regula!!!

kamy
01.11.2007, 19:19:29
Pai in general majoritatea firmelor care se ocupa cu productia video/ foto delega pe cineva sa filmeze/fotografieze si in majoritatea cazurilor nu se cunoaste pers care iti filmeaza.

kamy
01.11.2007, 19:21:20
Asa este..........ca orice "intreprindere" are mai multi angajati, care sunt repartizati in diferitele locatii..........poate doamna trece doar sa vada daca e in regula!!!
Ai perfecta dreptate, dupa cum am mai spus, Doina isi trimite angajatii si ea trece la final sa vada rezultatul.Dar acelasi lucru se intampla aproape la toate firmele de decoratiuni.

otisor83
03.11.2007, 13:22:45
Otisor,

Am intels ca i-ai avut la nunta pe cei de la Tomis.
Cum ti s-au parut?
Pt ca vreau sa-i contractez si eu si nu stiu nimik despre ei:
1. iau pauze dese?
2.canta bine?
3.cu ce instrumente au venit?

Orice detalii sunt binevenite.

Multumesc mult.

Formatia se numeste 'Tomis Quartet'.
Pauze au facut, dar nu le-am simtit, adica le-au luat exact cand trebuia.
De cantat canta de nu-ti vine sa crezi. Au solistele o voce de ramai masca.
Nici nu mai stiu ce instrumente au avut, dar de auzit s-a auzit bine (s-au pregatit cu boxe suplimentare pt ca salonul a fost mare), au cantat toate felurile de muzica, mai putin manele.
Mai intreba cineva daca mai vine a 3a solista pt muzica populara: la mine nu a venit, populara a cantat-o Florin. (un alt membru si managerul formatiei).
Per total eu am fost foarte multumita de ei. I-as mai lua si a 2a oara. \:D/

otisor83
03.11.2007, 13:24:55
Pozele mele de la cununia civila, nunta si luna de miere le puteti vedea pe:
http://otisor83.hi5.com

cristina17
03.11.2007, 21:37:56

Super pozele...............Felicitari!!!;-)

crisstallus_cris
03.11.2007, 22:08:58
Frumoase pozele si protagonistii....Vazand pozele tale din Barcelona mi-as dori sa merg si eu.....:)

kamy
04.11.2007, 15:34:48
A-ti fost foarte frumosi! Felicitari!

Nicollette
05.11.2007, 12:42:44

Casa de piatra!, superbi. Felicitari, sa avezti parte de multa fericire si intelegere. Salutari.

otisor83
06.11.2007, 14:47:01
Fetelor va multumesc mult de tot pentru urari!!:x

Oana_Cta
09.11.2007, 03:51:22
Nici nu mai stiu ce instrumente au avut, dar de auzit s-a auzit bine (s-au pregatit cu boxe suplimentare pt ca salonul a fost mare), au cantat toate felurile de muzica, mai putin manele.
Mai intreba cineva daca mai vine a 3a solista pt muzica populara: la mine nu a venit, populara a cantat-o Florin. (un alt membru si managerul formatiei).

Buna...
Ai putea sa imi dai si mie pls un numar de contact pentru cei de la Tomis Quartet?
Felicitari!!! :) pozele sunt superbe!!! =D>

irina_og
09.11.2007, 04:47:05
Buna...
Ai putea sa imi dai si mie pls un numar de contact pentru cei de la Tomis Quartet?
Felicitari!!! :) pozele sunt superbe!!! =D>

M-ai parasit si tu de la guralive!:((
Da' te-am gasit eu! Ma gandeam ca pe=aici esti:D

prapadeala
09.11.2007, 05:03:25

Ai avut niste poze deosebite :). Casa de piatra si sa fiti fericiti

adorateodora
09.11.2007, 11:15:03
ma marit maine miresicilor!nu prea am emotii..... urez tuturor mireselor de maine mult noroc si parte de vreme frumoasa! va pup:*

Joliutza
09.11.2007, 12:12:41
ma marit maine miresicilor!nu prea am emotii..... urez tuturor mireselor de maine mult noroc si parte de vreme frumoasa! va pup:*

Sa ai o zi superba, sa te simti cea mai frumoasa si cea mai iubita....si te asteptam cu poze si povesti!!! >:D<

georgi_35com
09.11.2007, 12:40:00
Fie ca ziua de maine sa fie una din cele mai frumoase zile din viata voastra !!!!!%%-

crisstallus_cris
09.11.2007, 13:25:18
Casa de piatra si multa fericire.Asteptam sa ne spui cum a fost si sa ne arati niste pozici....<:-P

iulia_dulcica32
09.11.2007, 15:26:38
Ziua de maine sa fie asa cum ti-ai visat-o ! SA FITI FERICITI !!!!!!!!!:*

constantinescumathias
09.11.2007, 17:17:20
casa de piatra si petrecere frumoasa maine.iti dorim sa ai parte de o zi superba...nu neaparat de vreme buna...voi sa fiti fericiti in ziua nuntii voastre..te asteptam sa revi cu poze si povestiri....
SA AVETI O NUNTA MINUNATA<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P

kamy
09.11.2007, 20:26:04
Casa de piatra si petrecere frumoasa!Te asteptam cu poze si impresii de la nunta!

shushy
14.11.2007, 13:33:14
Miresici de 2008 si eu ma alatur voua de acum cu mesaje ( inscrisa sunt de ceva timp) pt ca daca pana acum nu aveam posibilitatea sa ne apucam de cautari acum vrem sa facem totul cat mai repede. as dori daca se poate numere de tel de la restaurantele din constanta sau mamaia la care am vazut ca ati facut voi: Pelican, Dorna, Select, Parc pentru a ma putea informa pt ca vom veni in tara de-abea in ianuarie cand cred ca nu prea mai avem sanse sa gasim ceva liber pt sept 2008, nr de pers nu cred ca ar fi o problema pt ca nu avem ft multi aprox. 150. am vazut ca a facut cristina la pelican si sper ca imi poate trm un pm cu nr de tel. astept nerabdatoare raspunsuri si spor la pregatiri tuturor miresicilor

Am o colega care a facut nunta la Restaurant Tic-Tac in Mamaia si zicea ca a fost foarte frumos si a avut acelasi numar de persoane.

cristina17
15.11.2007, 13:21:02

Scuze, d-abia acum am vazut mesajul tau..........o sa caut nr de tel si o sa-ti trimit pm!!!

andra25
18.11.2007, 20:11:29
Buna fetelor!si eu am nunta in 2008 la Colonadelor si as dori sa vad niste poze cu salonul aranjat pt nunta,daca a mai facut cineva acolo..eu am ales salonul mijlociu..va multumesc..

adriana_i
21.11.2007, 16:46:50
Buna fetelor!si eu am nunta in 2008 la Colonadelor si as dori sa vad niste poze cu salonul aranjat pt nunta,daca a mai facut cineva acolo..eu am ales salonul mijlociu..va multumesc..

Buna

Eu am nunta in martie la Colonadelor, in salonul mijlociu.Depinde care salon l-ati arvunit.Am poze cu salonul mijlociu si cu cel mare, care e superb.
Iti atasez poze cu cel mijlociu, care atunci cand l-am arvunit era aranjat pt un botez.

andra25
22.11.2007, 09:47:38
Buna

Eu am nunta in martie la Colonadelor, in salonul mijlociu.Depinde care salon l-ati arvunit.Am poze cu salonul mijlociu si cu cel mare, care e superb.
Iti atasez poze cu cel mijlociu, care atunci cand l-am arvunit era aranjat pt un botez.
buna!multumesc pt poze.pe cel mijlociu l-am arvunit,pt ca noi vom avea cam 200 persoane,cel mare e pt 300,chiar si mai mult,din cate mi-au zis cei de acolo.intr-adevar cel mare e f fumos...am inteles ca din 2008 schimba decorul la cel mijlociu,daca mai ai noutati..le astept!

adriana_i
22.11.2007, 10:22:28
buna!multumesc pt poze.pe cel mijlociu l-am arvunit,pt ca noi vom avea cam 200 persoane,cel mare e pt 300,chiar si mai mult,din cate mi-au zis cei de acolo.intr-adevar cel mare e f fumos...am inteles ca din 2008 schimba decorul la cel mijlociu,daca mai ai noutati..le astept!
Buna

Din cate am inteles noi acum cateva luni, ei si-au deschis si firma de decoratiuni si preturile sunt ft ok.
Cel mare e de vis.Atasez cateva poze de la o nunta in salonul mare.

otisor83
22.11.2007, 10:37:48
Va pun si eu cateva poze cu salonul cel mare de la mine la nunta!

otisor83
22.11.2007, 10:38:55
Nu s-a atasat decat una! Restul sunt prea mari! :(

andra25
22.11.2007, 19:20:05
Nu s-a atasat decat una! Restul sunt prea mari! :(
mireasa frumoasa,salon frumos...:) casa de piatra si mult succes!

tititza_2005
23.11.2007, 14:24:14
stie cineva ceva de formatia meduza?cum canta?si unde pot sa ma duc sa ii ascult?
sau alte formatii care sunt super ok?

andra25
24.11.2007, 13:00:08
stie cineva ceva de formatia meduza?cum canta?si unde pot sa ma duc sa ii ascult?
sau alte formatii care sunt super ok?
buna.de meduza nu am auzit,dar pot sa-ti recomand formatia care va canta la mine ,sunt super ok!se numeste panoramic si in oct mi-au zis ca nu sunt ocupati.daca te intereseaza detalii da-mi pm.

tititza_2005
24.11.2007, 16:41:37
mersi mult ma intereseaa detalii.daca poti da un mesaj privat astept mersi.si ai idee unde pot sa ma duc sa ii ascult?

crisstallus_cris
24.11.2007, 18:47:32
mersi mult ma intereseaa detalii.daca poti da un mesaj privat astept mersi.si ai idee unde pot sa ma duc sa ii ascult?
Am fost si eu la inceput de oct la Perla.Salonul mare super frumos si maaaaare.Tu acolo ai ?Acolo trebuie pe putin 350 invitati ,ca altfel pare gol...

Andreea99
24.11.2007, 19:23:37
Salutare miresici!
Ma numesc Andreea Ciontea din Bucuresti si voi avea nunta in iulie 2008, daca gasim ceva liber Poate sa-mi dea cineva mai multe informatii legate de restaurante, momentan nu am gasit nimic, dar nici nu prea am cautat decat la vreo 3 restaurante, nu prea stim cum merg afacerile cu restaurantele. Dece sa ne ferim?

iulya1505
24.11.2007, 22:01:20
Salutare miresici!
Ma numesc Andreea Ciontea din Bucuresti si voi avea nunta in iulie 2008, daca gasim ceva liber Poate sa-mi dea cineva mai multe informatii legate de restaurante, momentan nu am gasit nimic, dar nici nu prea am cautat decat la vreo 3 restaurante, nu prea stim cum merg afacerile cu restaurantele. Dece sa ne ferim?
dava esti din bucuresti si vrei sa faci nunta acolo intra pe topicul mare daca vrei sa faci in constanta e mai sus un topic cu restaurante din cta acolo gasesto toate informatiile despre rest din cta.bafta la pregatiri:* :*

iulya1505
24.11.2007, 22:08:21
:* :* :* <:-p <:-p <:-p

tititza_2005
24.11.2007, 23:31:34
Am fost si eu la inceput de oct la Perla.Salonul mare super frumos si maaaaare.Tu acolo ai ?Acolo trebuie pe putin 350 invitati ,ca altfel pare gol...

da acolo fac si mie mi-a placut foarte mult.invitati cred ca o sa fie

tititza_2005
24.11.2007, 23:34:03
buna.de meduza nu am auzit,dar pot sa-ti recomand formatia care va canta la mine ,sunt super ok!se numeste panoramic si in oct mi-au zis ca nu sunt ocupati.daca te intereseaza detalii da-mi pm.

am vb a zis ca o sa ma sune sa ii aud dar de sarbatori mersi mult

tititza_2005
26.11.2007, 12:32:06

as vrea si eu nr lor de tel daca se poate astept un pm si sa imi zici si unde canta ca sa ma duc sa ii ascult

alycya
26.11.2007, 15:50:31
Buna, sunt si eu o miresica de 2008, septembrie 2008, sunt fericita ca in sfarsit cavalerul meu m-a cerut de sotie. Am trecut si noi la lucrurile importante, am arvunit localul si formatia. Fetelor mai trebuie sa fac ceva de acum?

alycya
26.11.2007, 15:59:08
Referitor la formatia " Medusa" din Medgidia, eu am fost la o nunta si mie nu mi-au placut cica fac playback. E chestia ca nu tineau ritmul constant la anume gen de melodii. Va pot recomanda formatia mea : Marea Neagra canta toate genurile de muzica, eu i-am ascultat. Au si o solista canta super muzica usoara si de petrecere, nu canta manele doar una ,doua toata noaptea

andra25
26.11.2007, 22:32:57
Buna, sunt si eu o miresica de 2008, septembrie 2008, sunt fericita ca in sfarsit cavalerul meu m-a cerut de sotie. Am trecut si noi la lucrurile importante, am arvunit localul si formatia. Fetelor mai trebuie sa fac ceva de acum?
buna!cum ai zis si tu ce era mai important ai facut.mai ai destul pana la nunta,eu mai am 6 luni pana la eveniment si deja mi-am arvunit si rochita(bineinteles ultimele retusuri le fac atunci aproape),dar eu zic sa incepi sa te ocupi de celelalte prin primavara.pana atunci poti sa-ti faci niste idei cu privire la rochii(case de moda), invitatii,texte,buchete,aranjamente restaurante etc.Gasesti de toate pe internet!Succes si sa ne anunti cand faci urmatorul pas!:)

tititza_2005
27.11.2007, 12:29:38
am vb cu formatia Marea Neagra si sunt ocupati cand am eu nunta nu stiu ce sa ma fac pentru ca vreau o formatie buna si nu stiu care mai sunt ajutati-ma si pe mine va rog

tititza_2005
27.11.2007, 12:42:16
a auzit cineva de formatia azur?am inteles ca sunt din bucuresti.daca stie cineva am si eu nevoie de nr de contact si mai multe informatii

crisstallus_cris
27.11.2007, 13:12:55
Fetelor am o intrebare la voi...SE poate urgenta cununia civila?Adica stiu ca e nevoie de 10 zile pt bagarea actelor...se poate mai repede?Am nevoie de certificat pt un transfer dintr-un oras in altul si in cam o sapt ar fi timpul....Se poate la urgenta...contra unei taxe...ceva de genul....?

crisstallus_cris
27.11.2007, 14:18:56
De azur am auzit,am niste melodii in calc cu ei...cred ca sunt aceeasi...insa nu stiu detalii de ei...vezi ca e un topic cu vedete la nunta...ceva de genul...poate gasesti acolo....

andra25
27.11.2007, 16:17:02
am vb cu formatia Marea Neagra si sunt ocupati cand am eu nunta nu stiu ce sa ma fac pentru ca vreau o formatie buna si nu stiu care mai sunt ajutati-ma si pe mine va rog
buna!nu dispera...vad ca faci nunta in octombrie...de ce nu astepti putin sa-i asculti pe cei de la panoramic?poate iti dau si un cd cu ei de la o nunta..tot ei au cantat si la verisoara mea si inca se mai vb de nunta ei,in principal de muzica!canta de toate si canta bine.inainte sa-i aleg tot pe ei,m-am dus in cateva localuri in cta si am ascultat cateva formatii,si am luat decizia finala.de ce nu faci la fel?nu te grabi!!muzica e f importanta!

crisstallus_cris
27.11.2007, 19:26:30
buna!nu dispera...vad ca faci nunta in octombrie...de ce nu astepti putin sa-i asculti pe cei de la panoramic?poate iti dau si un cd cu ei de la o nunta..tot ei au cantat si la verisoara mea si inca se mai vb de nunta ei,in principal de muzica!canta de toate si canta bine.inainte sa-i aleg tot pe ei,m-am dus in cateva localuri in cta si am ascultat cateva formatii,si am luat decizia finala.de ce nu faci la fel?nu te grabi!!muzica e f importanta!
Muzica e f importanta,de acord cu tine.Dar chiar dc face nunta in oct,ca mine de altfel..nu se poate culca pe-o ureche cu muzica.Formatiile bune sunt arvunite din vreme,cam o data cu restaurantul...Asta nu inseamna sa-i ia pe primii de care aude,dar nici ca are f mult timp la dispozitie...

tititza_2005
27.11.2007, 19:39:50
nu stiu ce sa fac ajutati-ma intr-un fel sau altul va rog

oana
27.11.2007, 23:05:39
nu cred ca se poate!

iti trebuie transfer dupa repartitia de maine??;)) ;)) ;)) ;))

tititza_2005
27.11.2007, 23:27:23
am fost si i-am ascultat pe cei de la Atlantic............................nu mi-au placut deloc

crisstallus_cris
27.11.2007, 23:29:12
nu cred ca se poate!

iti trebuie transfer dupa repartitia de maine??;)) ;)) ;)) ;))
Ma gandesc si la varianta asta....dar sper sa iau direct cta si sa nu fie nevoie...:)

andra25
27.11.2007, 23:42:11
Muzica e f importanta,de acord cu tine.Dar chiar dc face nunta in oct,ca mine de altfel..nu se poate culca pe-o ureche cu muzica.Formatiile bune sunt arvunite din vreme,cam o data cu restaurantul...Asta nu inseamna sa-i ia pe primii de care aude,dar nici ca are f mult timp la dispozitie...
tocmai asta ziceam si eu...sa asculte cateva formatii mai intai,sa se poate hotari!nu?si eu am arvunit formatia cu 9 luni inainte,dar daca intra in panica e posibil sa ia o decizie gresita...fiecare procedeaza cum crede,mi-am dat si eu cu parerea...

alycya
28.11.2007, 13:34:14
Buna fetelor! Eu am arvunit formatia Marea Neagra si culmea nu am mai fost pe la alte auditii pentru ca mai erau 2 zile si intram in postul Craciunului si am ramaS LA EI , i-am ascultat cantand ,doar 2-4 melodii ca ei cantau la o alta nunta si am vb. cu ei si ne-au lasat sa-i ascultam. Mie mi-au placut au si o solista care cica a facut canto dar si un solist, mie mi-au dat un cd sa-l ascult, e bine mai frumos canta ea decat solistul. Sper sa-mi cante frumos ca formatia face aproape toata nunta. Si apropo nu prea canta manele mi-au spus

cristina17
28.11.2007, 15:50:07
Buna fetelor! Eu am arvunit formatia Marea Neagra si culmea nu am mai fost pe la alte auditii pentru ca mai erau 2 zile si intram in postul Craciunului si am ramaS LA EI , i-am ascultat cantand ,doar 2-4 melodii ca ei cantau la o alta nunta si am vb. cu ei si ne-au lasat sa-i ascultam. Mie mi-au placut au si o solista care cica a facut canto dar si un solist, mie mi-au dat un cd sa-l ascult, e bine mai frumos canta ea decat solistul. Sper sa-mi cante frumos ca formatia face aproape toata nunta. Si apropo nu prea canta manele mi-au spus

Iti spun din propria experienta ca nici solistul nu e mai prejos, canta foarte, foarte bine si el si canta si la trompeta.........si in plus face super atmosfera!!!
Iar manele canta atat cat li se spune si li se cere, la noi s-a cantat una singura, de care le-am spus noi inainte..........in rest nimic, pt ca noi nu am vrut!!!

sekerik
28.11.2007, 21:33:14
Fetelor am o intrebare la voi...SE poate urgenta cununia civila?Adica stiu ca e nevoie de 10 zile pt bagarea actelor...se poate mai repede?Am nevoie de certificat pt un transfer dintr-un oras in altul si in cam o sapt ar fi timpul....Se poate la urgenta...contra unei taxe...ceva de genul....?
Poti urgenta cununia civila!Vei plati o taxa de 100RON/ZI . De ex. dak ai depuc actele pe 11 si ti-au dat pe 21 , adik 10 zile,si u vrei sa te cas. pe 12 platesti 900RON PLUS TAXE PT AP FOTO SI FILMARE! (Noi am avut cununia in Medgigia si asa am platit). CASA DE PIATRA SI SPOR LA PREGATIRI![-o<

crisstallus_cris
28.11.2007, 21:44:32
Multumesc mult.Din fericire asta era o solutie extrema la care nu mai sunt nevoita sa recurg ca ajung in constanta fara transfer...Ce ma bucur,asa nu trebuie sa modificam planurile...sa fiu imbracata mireasa si la cununia civila...:)

Oana_Cta
29.11.2007, 15:00:20
nu stiu ce sa fac ajutati-ma intr-un fel sau altul va rog

Buna,
incearca sa te duci sa ii asculti pe cei care canta la Rustic...eu am ramas placut impresionata...tipa are o voce superba.o sa iti dau detalii pe private...ii gasesti acolo in fiecare seara dupa ora 20...

gabimirea
30.11.2007, 08:36:21
La Rustic este vorba de formatia Kilogram, pe care o sa o am eu la nunta :D
si e adevarat sunt foarte buni :D

irina_og
30.11.2007, 08:38:55
http://img17.glitterfy.com/334/glitterfy003414T711D31.gif (http://www.glitterfy.com/)

>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

Joliutza
30.11.2007, 09:15:48
La Multi Ani tuturor celor care sarbatoresc azi ziua de nume!!!

irina_cta
30.11.2007, 16:35:29
Pupici Pt. Toate Miresicile:* ! Ma Alatur Si Eu Voua Pt. A Ne Impartasi Parerile Si Sfaturile .

irina_cta
30.11.2007, 16:39:11
Pupici Pt. Toate Miresicile:* ! Ma Alatur Si Eu Voua Pt. A Ne Impartasi Parerile Si Sfaturile .
Care ma putetzi ajuta cu ceva detalii... unde pot gasi "Fantana de ciocolata" in C-TA ? Exista vreo firma?

Joliutza
30.11.2007, 16:49:22
Care ma putetzi ajuta cu ceva detalii... unde pot gasi "Fantana de ciocolata" in C-TA ? Exista vreo firma?

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=6112
Citeste topicul special despre fantana de ciocolata in Cta si sigur se va gasi cineva sa te ajute.

rainbow
30.11.2007, 21:24:00
bine ai venit irina! spor la pregatiri:)

irina_cta
30.11.2007, 23:08:59
bine ai venit irina! spor la pregatiri:)
:* ms, asemenea !

irina_cta
01.12.2007, 18:22:34
Buna,
incearca sa te duci sa ii asculti pe cei care canta la Rustic...eu am ramas placut impresionata...tipa are o voce superba.o sa iti dau detalii pe private...ii gasesti acolo in fiecare seara dupa ora 20...
Buna Oana, spune-mi te rog ce genuri de muzica abordeaza aceasta formatie ? :*

Oana_Cta
03.12.2007, 00:37:00
Buna Oana, spune-mi te rog ce genuri de muzica abordeaza aceasta formatie ? :*

Canta aproape orice ... cel mai bine e sa te duci sa ii auzi ... au un repertoriu foarte variat.Ultima oara knd am fost acolo tipa canta ABBA ... si canta super bine dupa spusele socrei mele :-p

irinab19
03.12.2007, 00:44:51

Buna!
Ma poti ajuta si pe mine cu nr celor de la Tomis Quartet?
Pls

irina_cta
03.12.2007, 12:12:41
Canta aproape orice ... cel mai bine e sa te duci sa ii auzi ... au un repertoriu foarte variat.Ultima oara knd am fost acolo tipa canta ABBA ... si canta super bine dupa spusele socrei mele :-p
:* tu pe ei i-ai luat ?

irina_cta
03.12.2007, 13:26:00
[quote=irina_cta;518208]:* tu pe ei i-ai luat ? Adevarul e ca trebuie sa tinem cont si de parerile socrelelor , nu?:-$

iulia_dulcica32
03.12.2007, 19:18:13
am fost si i-am ascultat pe cei de la Atlantic............................nu mi-au placut deloc
CIUDAT !!!!!!!!;))

irina_cta
04.12.2007, 09:43:52
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=6112
Citeste topicul special despre fantana de ciocolata in Cta si sigur se va gasi cineva sa te ajute.
=D>......... :*

Joliutza
04.12.2007, 10:51:17
=D>......... :*
Sa inteleg ca ai rezolvat?

tititza_2005
05.12.2007, 14:46:50
ma intereseaza si pe mine niste situri cu luMANARI DECORATIVE pt ca vreau sa fac marturii astept

irina_cta
06.12.2007, 11:56:19
Sa inteleg ca ai rezolvat?
Da Joliutza, multumesc mult, am luat legatura cu o firma din Bucuresti. :*

doina
10.12.2007, 02:34:51
miresici din c-ta am ascultat formatia medusa si canta mai mult muzica veche (sunt dodo si am nunta in vara 2009) dar e doar parerea mea >:D<

Nicollette
10.12.2007, 13:30:35
miresici din c-ta am ascultat formatia medusa si canta mai mult muzica veche (sunt dodo si am nunta in vara 2009) dar e doar parerea mea >:D<

Bine ai venit printre noi>:D< .Iti recomand sa asculti formatia Omega (canta la Colonadelor).

bianca82
12.12.2007, 11:01:51
Buna fetele! Si eu tot in constanta imi voi feca nunta...bineinteles ca sunt din oras. In septembrie mai mult ca sigur...iar de pregatiri am hotarat ca ne vom ocupa dupa sarbatori. :*

oana
12.12.2007, 11:08:04
Bine Ai Venit Printre Noi!

irina_cta
12.12.2007, 11:58:34
Buna fetele! Si eu tot in constanta imi voi feca nunta...bineinteles ca sunt din oras. In septembrie mai mult ca sigur...iar de pregatiri am hotarat ca ne vom ocupa dupa sarbatori. :*
:* ...........>:D< !!!!!!!!!!

crisstallus_cris
12.12.2007, 19:13:19
Se vede ca ai intrat in spiritul sarbatorilor...Super poza<:-P

irina_cta
12.12.2007, 22:46:59
SUPER....POZA;-)!!!!!!!! SUPER.........DOAMNA!!!!!!!!:*

irinab19
14.12.2007, 17:21:15
Buna fetelor!

Ati auzit cumva de formatia Antik din constanta?

andra25
16.12.2007, 15:01:41
fetelor,unde gasesc clopotei??(pt marturii)am fost la cherry events in mall vitan unde gasesti multe accesorii interesante si frumoase dar clopotei nu am gasit....poate aveti voi vreo idee...

adorateodora
19.12.2007, 16:49:41
off as vrea sa pun poze de la nunta mea dar nu stiu cum!! nu reusesc

crisstallus_cris
19.12.2007, 18:01:10
Doamnelor si domnisoarelor ce planuri aveti de sarbatori?Stiti cumva vreun restaurant unde se poate merge de revelion?

cristina17
19.12.2007, 18:15:36
Doamnelor si domnisoarelor ce planuri aveti de sarbatori?Stiti cumva vreun restaurant unde se poate merge de revelion?

Cred ca te-ai hotarat cam tarziu, dupa parerea mea, sunt cam rezervate locurile pe la restaurante..........Oricum , poti incerca.....stii cum e "incercarea moarte n-are"!!!!

crisstallus_cris
19.12.2007, 21:51:29
Sincer nu sunt hotarata.Prefer sa stau acasa cu iubi si parintii lui,caci de rev vom fi la el...chiar nu m-ar deranja...am avut un an f agtat,macar trecerea in noul an sa fie mai linistita.Desigur ca mi-as dori sa fiu cu prietenii,din pacate prietenii mei nu sunt in cta....

oana
20.12.2007, 02:43:44
Se vede ca ai intrat in spiritul sarbatorilor...Super poza<:-P

hihihii...m-am jucat si eu putin pe un site:D :D :D

oana
20.12.2007, 02:44:37
SUPER....POZA;-)!!!!!!!! SUPER.........DOAMNA!!!!!!!!:*

super- saru'mana :)) ^:)^ ^:)^ ^:)^

prapadeala
20.12.2007, 03:31:14
off as vrea sa pun poze de la nunta mea dar nu stiu cum!! nu reusesc

Cand scrii mesajul, putin mai jos dai click pe ataseaza poze/fisiere si se deschide o fereastra noua, mai mica. In acea fereastra noua dai click pe choose sau browse, cauti poza in calculator.
Faci asta de 5 ori, ca te lasa sa atasezi 5 poze odata. Cand ai selectat cele 5 poze, apesi pe Upload, astepti sa se incarce pozele, si apoi inchizi fereastra. Si pozele ti s-au atasat la raspunsul tau aici.

Ca sa poti atasa, o sa vezi ca iti spune marimea maxima pentru poze. Daca sunt prea mari, iti pot explica cum sa le micsorezi :)

oana
20.12.2007, 04:16:57
mai Doamna, nu ai somn de bantui prin "Constanta"?:)) :)) :)) >:D< >:D< >:D<

dani19_10dani
22.12.2007, 00:17:37
fetelor unde faceti revelionul?

oana
22.12.2007, 00:37:59
la niste casute langa Dobrogea...nu stiu amanunte,doar am dat banii la gasca:)) :))

crisstallus_cris
24.12.2007, 17:08:59
Craciun fericit!Sa fiti sanatoase,fericite si sa aveti parte de impliniri alaturi de familie si prieteni....Sper ca ati impodobit bradul si acum asteptati colindatorii...ca si noi....<:-P

kamy
25.12.2007, 09:56:19
Sa aveti parte de Sarbatori Fericite si un An Nou cu bucurii in care toate dorintele sa vi se indeplineasca!

Joliutza
25.12.2007, 10:26:58
Craciun fericit tuturor!
Va doresc sa fiti alaturi de persoana iubita si de toti cei dragi...sa primiti si sa oferiti cadouri minunate...si sa sarbatoriti frumos Nasterea Domnului!

Alina

Crita
25.12.2007, 11:10:17
Craciunul sa va fie fericit, iar dragostea sa va fie adapost! Sarbatori cu bine!>:D<

bianca82
26.12.2007, 12:42:02
Sarbatori fericite si un an nou plin de impliniri. La multi ani!

alycya
27.12.2007, 12:42:58
Fetelor va urez sa aveti ce mai frumos Craciun, linistit si distractiv alaturi de cel iubit si de cei dragi. Bafta la pregatiri:*

airina_bio
07.01.2008, 12:50:18
Buna fetelor!
La multi ani!
Eu mi-am schimbat id-ul k nu mai mergea parola....probleme. eram ritutza inainte ptr cine tine minte lol.
Ce am observat eu pe acest forum si la discutii. Toate fetele cred k la nunta lor a fost cel mai frumos, k formatia a fost cea mai buna etc. Eu as vrea sa citesc si de rau, de la cele cu experienta adik maritatele :D
Am dat si eu in boala asta lol - formatia mea canta cel mai bine, husele mele o sa fie cele mai frumoase etc.
Pentru fetele disperate care cauta formatie - sfatul meu - sa va duceti la auditii . Ca va zic eu acum k formatia x e cea mai tare valoreaza 0. E parerea mea, gustul meu , ideile mele. Voi dak va priceperi, aveti putina ureche, va dati seama dak cei pe care ii ascultati canta bine sau nu. E usor sa detectezi falsurile, e mai greu sa alegi intre 2 formatii bune, nu? Si atunci eu cred k ar trebuie alesi "dupa fatza". Oamenii din formatie trebuie si ei sa fie voiosi, cu chef de petrecere, nu? Asta nu inseamna betivi lol. Sper k ma intelegi. Degeaba canta ok dak au fetze de morti si se vede k se plictisesc. Eu cand ma uitam la fatza solistului pe care l-am arvunit, vedeam pe el k ii place si parca ma antrena si pe mine mai rau.
Intreba cineva ce mai trebuie sa faca dupa formatie si muzica.
Eu , ca o dementa lol, m-am dus si la biserica si la aranjamente. Am arvunit la Popa Picu si eu m-am dus in noiembrie si deja orele alea "bune" erau arvunite, adik de la 5-6 .
Aranjamentele le-am luat de pe acum k sa nu stau cu grija. Si m-am mai gandit k dak si-a luat 2 sau 3 nunti deja poate ma refuza pe mine. Sau alta varianta , cresc preturile. Eu am arvunit cu preturi pe 2007 si in 2008 cred k se maresc, plus - creste euro - si unii au preturi si in euro.
Si zisesem eu intr-un post de formatia mea - k mi s-a facut pielea gaina... si dupa asta au venit comentarii de la fete k formatia nu trebuie sa cante numai ptr noi ci si ptr invitati si etc. Eu nu m-am referit k trebuie sa cante blues-uri ptr mine. Eu am zis apropo de pielea gainii - adik vocea era super. Melodia e frumoasa si vocea super => pielea gainii :D
Cam atat de la mine o:-)

seyde_2008
07.01.2008, 14:27:14
La multi ani !!!

Joliutza
13.01.2008, 19:40:16
Cine stie cand este primul targ de nunti in Constanta?

buburuza
13.01.2008, 21:14:20

pana la primul targ din Constanta te sfatuiesc sa dai o fuga la Bucuresti pt Expomariage care e cea mai importanta expozitie cu vanzare, are loc pe 1,2 si 3 februarie :*

Nicollette
14.01.2008, 13:09:27

In Constanta va fi targul de nunti intre 28-30 Martie 2008, la Rex din cate am inteles. Sper ca ti am fost de ajutor.

Joliutza
14.01.2008, 13:56:26
In Constanta va fi targul de nunti intre 28-30 Martie 2008, la Rex din cate am inteles. Sper ca ti am fost de ajutor.

Multumesc.

alycya
14.01.2008, 15:31:56
Buna vitoarelor miresici si "casa de piatra" fostelor miresici, Alina ma numesc si sunt din Constanta. Am observat ca deja voi ati vb. de cameramani, fotografi etc., eu sincer sunt mai in urma dar m-ar interesa niste cameramani, fotografi si firme de decoratiuni si numerele lor de contact dc se poate. Voi v-ati luat verighete de acum, invitatii? ca eu ma gandeam sa le iau cu 2 luni inainte de nunta. Va pup si bafta la pregatiri ca acum vine nunta<:-P:*

tcorina
14.01.2008, 20:01:41
Buna vitoarelor miresici si "casa de piatra" fostelor miresici, Alina ma numesc si sunt din Constanta. Am observat ca deja voi ati vb. de cameramani, fotografi etc., eu sincer sunt mai in urma dar m-ar interesa niste cameramani, fotografi si firme de decoratiuni si numerele lor de contact dc se poate. Voi v-ati luat verighete de acum, invitatii? ca eu ma gandeam sa le iau cu 2 luni inainte de nunta. Va pup si bafta la pregatiri ca acum vine nunta<:-P:*
eu am nunta in august si nici eu nu mi-am luat nici verighete nici invitatii,dar verighetele urmeaza cat de curand,invitatii putin mai incolo.multa bafta si tie!:*

crisstallus_cris
14.01.2008, 20:37:07
Azi mi-am cumparat de la tarabe revista Mireasa.Am tot intrebat de ea,dar n-o gaseam si azi am avut noroc.Chiar acum m-am uitat pe ea si am vazut si rochite finutze si costume super pt miri....Nici eu n-am nici verighete,invitatii,nici macar la biserica n-am vb...ca sa nu mai zic de nasi:((

lary_angel
17.01.2008, 01:34:16
Buna fetelor! Ce firma ptr decorari la nunti recomandati? Eu am vazut niste preturi la ballons si mi s-au parut acceptabile.

Eu am cam terminat cu toate, restaurant- gasit, platit avans, biserica- gasita, platit avans, cameraman/fotograf- gasit, platit avans, formatie- gasita, platit avans. :D De astea, mai importante am scapat.

Pantofiorii mei luati! Rochia gasita, dar e cam devreme sa o cumpar, poate doar voi da un avans.:D

M-am miscat repede!:)) Voi in ce stadiu sunteti cu pregatirile? Acum astept sa treaca timpul mai repede.:D

sabrina
18.01.2008, 22:37:33
Gata fetelor....am fost ieri si am stta de vorba cu Doina Dionisie....si m-am hotarat sa colaborez cu ea pentru decoratiuni. E super de treaba tipa, si se vede ca pune suflet in ceea ce face.

Daca aveti intrebari....feel free to ask. :*
vreau sa iau si eu leg cu dna doina.poti sa-mi dai si mie te rog nr dansei de tel (pe privat)sau locatia unde pot s-o gasesc?mai exact ce aranjamente iti face tie?

sabrina
18.01.2008, 22:39:54
Buna fetelor! Ce firma ptr decorari la nunti recomandati? Eu am vazut niste preturi la ballons si mi s-au parut acceptabile.

Eu am cam terminat cu toate, restaurant- gasit, platit avans, biserica- gasita, platit avans, cameraman/fotograf- gasit, platit avans, formatie- gasita, platit avans. :D De astea, mai importante am scapat.

Pantofiorii mei luati! Rochia gasita, dar e cam devreme sa o cumpar, poate doar voi da un avans.:D

M-am miscat repede!:)) Voi in ce stadiu sunteti cu pregatirile? Acum astept sa treaca timpul mai repede.:D
ce cameraman ai ales?din cta?unul sau 2(cameraman/fotograf).te intreb pt ca am mai multe variante si as vrea ca sapt viitoare sa ma decid.

sabrina
18.01.2008, 22:42:44
mie cu siguranta.vreau sa mergem acum pe 26 ianuarie la bucuresti.la romexpo este trg de nunti.dar ma mai gandesc.daca tot o sa fie si la cta.......intrebarea e daca vor fi atat de multe firme la cta ca la buc

crisstallus_cris
19.01.2008, 11:24:18
Si eu ma gandeam sa merg la Bucuresti la sf lui ian la Romexpo,dar totusi mai este ceva timp pana la nunta mea...Nu cred ca mi-as lua rochia atat de devreme,poate atunci la targ in Cta sa vad....Nici invitatii,doar flori de pus in piept,dar nu cred ca sunt o problema...nu ma simt chiar presata de timp...Eu n-am nici nasi....problema care chiar trebuie rezolvata....(:|

kamy
19.01.2008, 15:13:34
vreau sa iau si eu leg cu dna doina.poti sa-mi dai si mie te rog nr dansei de tel (pe privat)sau locatia unde pot s-o gasesc?mai exact ce aranjamente iti face tie?
Iti dau eu nr de telefon al Doinei-0724799403.Si eu tot prin ea am aranjat restaurantul si am fost mai mult decat multumita de cum a iesit.Are si magazin, aproape de policlinica 2, pe strada care duce spre piata grivitei( nu stiu cum se numeste strada) dar are rochii de mirese expuse la geam.Cel mai bine este sa o suni, nu sta tot timpul la magazin.

rainbow
20.01.2008, 13:44:28
fetelor, ajutati-ma si pe mine va rog! vreau si eu nr de tel al unor fotografi-cameramani! :*

crisstallus_cris
20.01.2008, 18:41:27
Eu am ales pe cineva din galati,dar cica sunt dispusi sa vina in cta.Si am inteles ca au mai filmat in cta,buc....tot la ei imi fac si pozele....

sabrina
20.01.2008, 21:49:02
Si eu ma gandeam sa merg la Bucuresti la sf lui ian la Romexpo,dar totusi mai este ceva timp pana la nunta mea...Nu cred ca mi-as lua rochia atat de devreme,poate atunci la targ in Cta sa vad....Nici invitatii,doar flori de pus in piept,dar nu cred ca sunt o problema...nu ma simt chiar presata de timp...Eu n-am nici nasi....problema care chiar trebuie rezolvata....(:|
daca m-as duce la sf lui ianuarie la buc la targ,oricum nu as cumpara nimic.dar ma gandeam ca o chestie orientativa.pt niste idei noi.cine stie....asa consider si eu..deocamdata mai avem timp.eu am nunta cu 2 sapt inaintea ta ,dar totusi acum mai avem putin timp de gandire pt toata organizarea.bafta multa si sa le rezolvi pe toate cu usurinta in viitorul fffffff apropiat!!!!!!!!!!!

rainbow
20.01.2008, 22:32:16
Eu am ales pe cineva din galati,dar cica sunt dispusi sa vina in cta.Si am inteles ca au mai filmat in cta,buc....tot la ei imi fac si pozele....
poti sa-mi spui ce oferta au? cat te costa si ce-ti ofera ei in schimbul acestei sume?

crisstallus_cris
21.01.2008, 18:15:49
poti sa-mi spui ce oferta au? cat te costa si ce-ti ofera ei in schimbul acestei sume?
Fac cam ce le spui tu,insa au si o oferta standard.da-mi o adresa de mail si iti trimit acolo oferta sau iti pot da dc vrei idul de mess sa vorbesti cu tipul cu care voi colabora eu.este f flexibil si se adapteaza la ce dorinte ai.pot sa-ti spun ca eu m-am decis in 2 luni si ceva...

alice__
21.01.2008, 20:03:42
buna kamy

ai niste poze superbe! imi plac foarte mult si sunt deosebite
a fost ideea voastra sau a fotografului?
imi poti spune si mie cine este fotograful? sunt in cautare:-"

merci

kamy
21.01.2008, 21:40:21
buna kamy

ai niste poze superbe! imi plac foarte mult si sunt deosebite
a fost ideea voastra sau a fotografului?
imi poti spune si mie cine este fotograful? sunt in cautare:-"

merci
Mersi mult. A fost ideea fotografilor pt ca sunt 2, sot si sotie si lucreaza in echipa- Liviu si Virginia Penaru. Daca esti interesata iti pot trimite pe pm nr lor de telefon.

mireasan
22.01.2008, 10:35:07
Multumesc.
Buna,
M-am uitat peste pozele postate de tine si mi-au placut f mult rochitele. Ai si ceva preturi orientative pt ele?<:-P

Joliutza
22.01.2008, 11:04:11
Buna,
M-am uitat peste pozele postate de tine si mi-au placut f mult rochitele. Ai si ceva preturi orientative pt ele?<:-P

Buna, am incercat sa iti raspuns si la mesajul privat dar se pare ca nu poti primi astfel de mesaje.

Nu am preturi pentru rochiile din galeria mea, sunt doar modele care mi-au placut din ce ma vazut si eu pe net.

mireasan
22.01.2008, 11:20:42
Buna, am incercat sa iti raspuns si la mesajul privat dar se pare ca nu poti primi astfel de mesaje.

Nu am preturi pentru rochiile din galeria mea, sunt doar modele care mi-au placut din ce ma vazut si eu pe net.
Ok.
Multumesc mult.
Si eu am gasit modele frumoase pe net dar multe au magazine doar in Bucuresti.:(

andadela
22.01.2008, 13:03:12
pana la primul targ din Constanta te sfatuiesc sa dai o fuga la Bucuresti pt Expomariage care e cea mai importanta expozitie cu vanzare, are loc pe 1,2 si 3 februarie :*

Si poti castiga si o masinuca, pe baza biletului de intrare si daca ai si o bafta de-aia, de zile mari! :) Dar orice e posibil ;) pe site-ul revistei mireasa poti gasi amanunte despre concurs, iar pe site-ul expozitiei amanunte si despre expozitie.

Joanna23
22.01.2008, 17:20:15
Si poti castiga si o masinuca, pe baza biletului de intrare si daca ai si o bafta de-aia, de zile mari! :) Dar orice e posibil ;) pe site-ul revistei mireasa poti gasi amanunte despre concurs, iar pe site-ul expozitiei amanunte si despre expozitie.

Stii cumva care ar fi pretul de intrare la expozitie?

Joanna23
22.01.2008, 17:27:43
Am gasit singurica ;)

"Puteti vizita Expomariage Bucuresti 2008 cumparand de la intrarea oricarei dintre locatii un bilet de 7 lei.
Acesta este valabil pentru ambele locatii pe perioada unei zile intregi.

Transportul intre cele doua locatii va fi asigurat gratuit cu microbuze, puse la dispozitie de catre organizatori"

Poate ne vom vedea pe acolo...cine stie?:-p

lary_angel
23.01.2008, 23:44:37
ce cameraman ai ales?din cta?unul sau 2(cameraman/fotograf).te intreb pt ca am mai multe variante si as vrea ca sapt viitoare sa ma decid.

Buna, scuze ca ti-am raspuns asa tarziu! Noi am gasit 2 baieti, unul filmeaza, iar celalalt face poze. Ii stim de la nunta verisoarei viitorului meu sot. :) Anul trecut au fost si la botezul copilasului ei. Si ne-au dat si un cd sa vedem cam ce fel iese videoclipul. Si eu zic ca nu cer nici asa multi bani. Ne-am tocmit la 12 mil, oricate fotografii vrem si de filmat se va filma aproape in continuu. Daca vrei iti dau nr de tel pe privat. >:D<

lary_angel
24.01.2008, 00:10:43
Fetelor, spuneti-mi si mie, va rog, unde o gasesc si eu pe d-na Doina. Am inteles ca are un magazin in oras, pe langa piata grivitei, dar vreau sa stiu exact unde pt ca sunt mai multe magazine de acest fel in zona aceea.[-o<

Joliutza
24.01.2008, 06:27:33
Fetelor, spuneti-mi si mie, va rog, unde o gasesc si eu pe d-na Doina. Am inteles ca are un magazin in oras, pe langa piata grivitei, dar vreau sa stiu exact unde pt ca sunt mai multe magazine de acest fel in zona aceea.[-o<

Pe Str. Stefan cel Mare cum intri dinspre Policlinica 2....cum mergi spre Tomis Mall...cam a 4-a cladire pe stanga....scrie Agentia Unic Moment si are rochii de mireasa in geam.

Succes!

aandrutzikaa
24.01.2008, 13:42:42
buna miresici din constanta!!! eu ma pregatesc de nunta in iulie 2008, ne-am gandit la data de 12 iulie pt k este importanta pt noi ( implinim 4 ani jumate de cand suntem impreuna) dar inca nu am fost sa cautam restaurant. Credeti ca e prea devreme? sau prea tarziu? oare nu gasim liber? Rog fetele care fac nunta in 2008 sa imi spuna si mie daca au arvunit cumva vreun restaurant, cam care sunt preturile...etc...adik ce ati mai pregatit..eu nu cred k e prea devreme sa ne apucam de pregatiri,nu? oricum, saptamana viitoare imi iau logodnicul ( ce ciudat suna ;))) si plecam in cautare de local.
va puuppp:* si spor la pregatiri

buna! noi avem nunta in iunie si ne-am arvunit restaurantul din august 2007...si abia am gasit la data [e care o vroiam....multa bafta la cautari!!! sper sa-ti casesti localul care iti place!!!

lary_angel
24.01.2008, 22:29:15
Pe Str. Stefan cel Mare cum intri dinspre Policlinica 2....cum mergi spre Tomis Mall...cam a 4-a cladire pe stanga....scrie Agentia Unic Moment si are rochii de mireasa in geam.

Succes!

Multumesc! >:D<

buburuza
25.01.2008, 21:36:25
Multumesc! >:D<
Lary, ai gasit? Eu am mers azi pe toata strada de la un capat la altul si nu am vazut [-(

lary_angel
26.01.2008, 09:27:03
Lary, ai gasit? Eu am mers azi pe toata strada de la un capat la altul si nu am vazut [-(

Azi ma duc, macar sa gasesc locatia.;;)Sper s-o gasesc si iti zic exact unde e.;))

Joliutza
26.01.2008, 09:32:44
Azi ma duc, macar sa gasesc locatia.;;)Sper s-o gasesc si iti zic exact unde e.;))

Nu se poate mai sa nu gasiti. Cum mergi pe Stefan cel Mare inspre Policlinica 2....pe partea dreapta e cam penultima cladire...ca s-o luam in sens invers acum.

Succes!

Joliutza
26.01.2008, 09:53:00
Hai ca va pun si harta.....am scris pea ea ca puncet de reper Kaufland si Policlinica 2...pe care probabil le stie toata lumea.

Magazinul Doinei este acolo unde am facut punctul acela rosu mare.

Succes si sa ne spuneti ce ati rezolvat!

adelutzzu
26.01.2008, 17:54:14
buna! noi avem nunta in iunie si ne-am arvunit restaurantul din august 2007...si abia am gasit la data [e care o vroiam....multa bafta la cautari!!! sper sa-ti casesti localul care iti place!!!

salut! noi am arvunit restaurantul din aprilie 2007 pt iulie 2008 , si tot nu am gasit data de 12 libera....asta este..ne-am mutat pe 19 iulie. abia astept! nu-mi vine sa cred ce repede au trecut lunile.....bafta la pregatiri :)>-:)>-

adelutzzu
26.01.2008, 18:03:42
salutare fetelor si la multi ani!!! vin si eu cu o intrebare, a auzit careva cum canta formatia de la restaurantul Rapid, de la gara? cineva mi-a spus ca sunt buni, nu am avut inca timp sa merg sa ii ascult. stie cineva,ceva...?:D

crisstallus_cris
26.01.2008, 18:21:18
Nu stiu cum canta....oau...nu ai mai aparut pe aici din toamna.Pe unde ai fost?

buburuza
27.01.2008, 11:46:37
Hai ca va pun si harta.....am scris pea ea ca puncet de reper Kaufland si Policlinica 2...pe care probabil le stie toata lumea.

Magazinul Doinei este acolo unde am facut punctul acela rosu mare.

Succes si sa ne spuneti ce ati rezolvat!
Cred ca acum am priceput, din cate vad eu este cam la capatul strazii Stefan cel Mare:zz: Eu am mers de la Tomis Mall pana la politie, pe Stefan ce Mare si nu am gasit. Trebuia sa merg mai departe pe strada, spre Arhive, nu?

Joliutza
27.01.2008, 15:56:29
Cred ca acum am priceput, din cate vad eu este cam la capatul strazii Stefan cel Mare:zz: Eu am mers de la Tomis Mall pana la politie, pe Stefan ce Mare si nu am gasit. Trebuia sa merg mai departe pe strada, spre Arhive, nu?

Exact. Succes!

adelutzzu
28.01.2008, 09:54:57
Nu stiu cum canta....oau...nu ai mai aparut pe aici din toamna.Pe unde ai fost?
nu am mai aparut,intr-adevar. mi s-a parut ca e cam devreme sa ma agit foarte tare cu nunta :P dar acum am cam intrat in priza. Dar dak nu am mai postat, asta nu inseamna ca nu v-am mai urmarit pe forum dragele mele miresici de 2008 :D va pup si spor la pregatiri<:-P

Joliutza
28.01.2008, 10:02:19
nu am mai aparut,intr-adevar. mi s-a parut ca e cam devreme sa ma agit foarte tare cu nunta :P dar acum am cam intrat in priza. Dar dak nu am mai postat, asta nu inseamna ca nu v-am mai urmarit pe forum dragele mele miresici de 2008 :D va pup si spor la pregatiri<:-P

Multumim, la fel!

airina_bio
28.01.2008, 13:42:42
Mersi mult. A fost ideea fotografilor pt ca sunt 2, sot si sotie si lucreaza in echipa- Liviu si Virginia Penaru. Daca esti interesata iti pot trimite pe pm nr lor de telefon.

Marfa pozele bv !
Kamy tu esti frumoasa rau! felicitari sotului <:-P
cine vine la targ?

bianca82
28.01.2008, 20:12:39
Cand este targul si unde anume? Am auzit ceva de Rex prin februarie...parca.

buburuza
29.01.2008, 10:37:58
Cand este targul si unde anume? Am auzit ceva de Rex prin februarie...parca.
La Rex pe la sfarsitul lui martie...anul trecut asa a fost, dupa 15 martie.

gabimirea
29.01.2008, 11:45:39
Eu am citit pe aici pe undeva cred ... ca targul de nunti o sa fie in Mamaia in 29-30-31 martie 2008

deci mai sunt 2 luni fix de azi:-w

Joliutza
29.01.2008, 12:46:46
Asa este. Si va fi la Rex. Pe de alta parte, ieri am vorbit cu fotograful nostru si el zicea ca stie ca va fi in primul weekend din Aprilie, ca va participa si el. Acum...noi pe cine sa mai credem? 8-|

gabimirea
29.01.2008, 13:32:50
Pe mine sa ma crezi :D
poftim de te convinge http://www.expoconstanta.ro/editii-expozitii/Targul-pentru-Nunti-2008--editia-a-IV-a/27-1/

Joliutza
29.01.2008, 13:35:35
Pe mine sa ma crezi :D
poftim de te convinge http://www.expoconstanta.ro/editii-expozitii/Targul-pentru-Nunti-2008--editia-a-IV-a/27-1/

Ok ok....iertare, printesa! :-SS

gabimirea
29.01.2008, 13:41:40
N-ai de ce sa-ti ceri iertare printesa:>
si uite am mai gasit intr-un loc
http://www.targurisiexpozitii.ro/Calendar_de_targuri_si_expozitii_Constanta.html

imi ies cornitze:*

ubita
31.01.2008, 13:55:13

iubita,pls vreau si eu numarul or de telefon^:)^ !!!!!!!!ms mult:*

bianca82
01.02.2008, 18:28:47
Am si eu o dilema in legatura cu rochia mea de mireasa...poate primesc vreo idee salvatoare. Al meu baiat se va imbraca mai altfel la nunta, in sensula ca nu va avea costum ci redingota, pantaloni de piele si camasa din aceea medievala cu volane largi la maneci. Problema este ca nu prea stiu ce fel de rochie s-ar potrivi...nunta o sa fie mai altfel...mai non conformista sa zic asa.;))

Crita
02.02.2008, 10:34:56
Am si eu o dilema in legatura cu rochia mea de mireasa...poate primesc vreo idee salvatoare. Al meu baiat se va imbraca mai altfel la nunta, in sensula ca nu va avea costum ci redingota, pantaloni de piele si camasa din aceea medievala cu volane largi la maneci. Problema este ca nu prea stiu ce fel de rochie s-ar potrivi...nunta o sa fie mai altfel...mai non conformista sa zic asa.;))

Eu "vad" o ca ar merge o rochitza de "elfa", diafana, din material fluid, cu croiala de sub sani, dar in locul pamblicutzei clasice, un lantz cu zale mari (sa se potriveasca cu pantalonii lui de piele). Si o diadema din aceea cu "V" pe frunte, cu un voal lung si usor...Superb ati arata, ca intr-o poveste moderna.. >:D<
Caut poze poate gasesc ceva de genul;;)

annutza
02.02.2008, 11:36:18
eu zic ca o rochie din tafta, cu trena si voal lung...si un evantai sau umbreluta ca accesoiu

Crita
02.02.2008, 12:04:37
Am "fabricat" pozele. Sunt scanari din reviste. Dar iti poti face o idee despre ce vorbesc >:D<

iulya1505
03.02.2008, 21:30:14
pai fetelor am sa ma adresez aici n legatura cu cocoardele nu am vazut nici un subiect despre astea asa ca va intreb aici de unde leati cumparat si este adevarat ca trebuie sa dau comanda sio de cocoarde cu ceva timp inainte?ca eu acum am sas ajung in tara cu 3 saptamani inainte de nunta si ma gandesc ca nu o sa am timp suficient si pt verghiete flori de pus in piept rochie costum mire bautaura tort si altele care mai sunt de facut plus decoratiuni:(( mie groaza cate mai am de facut si nu stiu daca am timpul necesar pt toate astea.
credeti ca pot gasi pe loc sa cumpar 140 de cocoarde.va rog ajutatima cu o parere .
deja mie frica ca am sa uit cate ceva in leagtura cu nunta si nu o sa fie frumos:((

annutza
03.02.2008, 22:04:15
pai fetelor am sa ma adresez aici n legatura cu cocoardele nu am vazut nici un subiect despre astea asa ca va intreb aici de unde leati cumparat si este adevarat ca trebuie sa dau comanda sio de cocoarde cu ceva timp inainte?ca eu acum am sas ajung in tara cu 3 saptamani inainte de nunta si ma gandesc ca nu o sa am timp suficient si pt verghiete flori de pus in piept rochie costum mire bautaura tort si altele care mai sunt de facut plus decoratiuni:(( mie groaza cate mai am de facut si nu stiu daca am timpul necesar pt toate astea.
credeti ca pot gasi pe loc sa cumpar 140 de cocoarde.va rog ajutatima cu o parere .
deja mie frica ca am sa uit cate ceva in leagtura cu nunta si nu o sa fie frumos:((

sunt "cocarde" sau "flori de pus in piept"...poti sa le faci prin agentia de decoratiuni, la o florarie daca sunt naturale sau le gasesti in magazine pe cele artificiale.
cred ca 3 saptamani nu sunt suficiente sa iti cumperi rochie, verighete...daca iti place ceva si nu e pe stoc? cam dureaza o comanda...de ce nu iti alegi ceva acolo unde esti tu? >:D<

iulya1505
04.02.2008, 00:09:23
sunt "cocarde" sau "flori de pus in piept"...poti sa le faci prin agentia de decoratiuni, la o florarie daca sunt naturale sau le gasesti in magazine pe cele artificiale.
cred ca 3 saptamani nu sunt suficiente sa iti cumperi rochie, verighete...daca iti place ceva si nu e pe stoc? cam dureaza o comanda...de ce nu iti alegi ceva acolo unde esti tu? >:D<
pai in primul rad cocoarde am sa iau artificiale pt ca viitorului sot nu ii plac cele naturale a zis ce sunt alea ca pe la 8 seara sa aibe floarea ofilita in piept?
cu firma de decoratiuni nu am vb inca pt ca nu am mai avut timp sa vb si cu ei
la verghiete poate am noroc sa gasesc aici ceva care sa imi placa si aici tot aurul e de 18k as vrea de 24k pt ca aici nu se gaseste si poate in romania gasesc,dar daca gasesc un model mai special o sa-mi iau si de aici ce sa fac
iar despre rochiie iti spun sincer toate costa de la 1000 euro in sus cele care imi plac miesi sincer atatia bani pt o rochie care o port doar o zi nu as da.miau placut f mult rochiile de la casa mirandi nataly in cta si de acolo as vrea sa o iau,iar costumul de mire am vazut la alb si negru care ia placut f mult sotului.
am gasit sa comand flori de pus in piept pe net ce parere aveti se merita sa le comand sau nu?

crisstallus_cris
04.02.2008, 17:57:28
Nu stiu ce sa zic cu netul...poate ar trebui sa le vezi cu ochii tai..Acum ce-i drept am vazut si eu pe un site niste cocarde dragute si simple(trandafiras),dar mi se pareau cam scumpe...

bianca82
04.02.2008, 18:14:43
Am "fabricat" pozele. Sunt scanari din reviste. Dar iti poti face o idee despre ce vorbesc >:D<

Sunt super modelele, numai ca eu sunt cam mica de inaltime si nu stiu cat de bine m-am prinde. Adica am 1,58 inaltime si modelele tale s-ar potrivi unei persoane mai inalte....:( Sper sa gasesc eu ceva pana la urma... Multumesc oricum pt idei:*

annutza
04.02.2008, 19:00:15
Sunt super modelele, numai ca eu sunt cam mica de inaltime si nu stiu cat de bine m-am prinde. Adica am 1,58 inaltime si modelele tale s-ar potrivi unei persoane mai inalte....:( Sper sa gasesc eu ceva pana la urma... Multumesc oricum pt idei:*
incearca sa faci rost de un catalog de la rosemarie, poate cand o sa fie targul in constanta...o sa vezi niste rochii potrivite temei tale!
succes!>:D<

annutza
04.02.2008, 19:05:47
pai in primul rad cocoarde am sa iau artificiale pt ca viitorului sot nu ii plac cele naturale a zis ce sunt alea ca pe la 8 seara sa aibe floarea ofilita in piept?
cu firma de decoratiuni nu am vb inca pt ca nu am mai avut timp sa vb si cu ei
la verghiete poate am noroc sa gasesc aici ceva care sa imi placa si aici tot aurul e de 18k as vrea de 24k pt ca aici nu se gaseste si poate in romania gasesc,dar daca gasesc un model mai special o sa-mi iau si de aici ce sa fac
iar despre rochiie iti spun sincer toate costa de la 1000 euro in sus cele care imi plac miesi sincer atatia bani pt o rochie care o port doar o zi nu as da.miau placut f mult rochiile de la casa mirandi nataly in cta si de acolo as vrea sa o iau,iar costumul de mire am vazut la alb si negru care ia placut f mult sotului.
am gasit sa comand flori de pus in piept pe net ce parere aveti se merita sa le comand sau nu?
nici eu nu iti recomand sa comanzi cocardele pe net, mai bine le vezi intai, in realitate s-ar putea sa nu iti placa8-}
de 24k nu prea am vazut nici eu verighete, dar stiu ca e destul de moale si se zgaraie usor, de ce nu iti iei din platina?
rochiile...depinde si de unde o iei, aici tu o sa stii, doar ca 3 saptamani e putin si pentru romania pentru o comanda, doar sa o gasesti pe stoc
la alb si negru costumele sunt in jur de 20 mil, am fost weekendul asta la targ, sunt frumoase dar sa stii ca sacoul e mai lung decat cel normal, e smoking...depinde si ce vrei

bianca82
04.02.2008, 19:33:26
Rosemarie...exista vreun site, ceva cu modele? Catalog, de unde?:-\

annutza
04.02.2008, 19:45:15
Rosemarie...exista vreun site, ceva cu modele? Catalog, de unde?:-\
e o firma romaneasca, dar face alfel de rochii...alt stil
nu le merge site-ul, si in constanta vad ca nu au reprezentantadin pacate, dar auin bucuresti si poate vin la targ!

cristina17
05.02.2008, 18:12:53

Si noi ne-am organizat nunta de la distanta, si am ajuns cu doua saptamani inainte in tara, insa noi am avut tot ce trebuie de imbracat si incaltat pt noi luate de aici cu exceptia voalului meu , la fel si verighetele............in perioada asta ne-am ocupat doar de probleme oraganizatorice, chiar si asa a fost destul de greu pt ca a trebuit sa ne intalnim cu toti furnizorii pt a discuta ultimile detalii, plus ca a trebuit sa facem ultimile cumparaturi pt restaurant, casa etc.....plus ca trebuia sa ne mai intalnim si cu persoane pe care le invitasem la nunta doar telefonic si acum trebuia sa le inmanam invitatia........a fost nebunie mare#-o , dar a meritat:)>- !!!:)>-
in legatura cu cocardele, cred ca vei gasi in magazin.....insa daca nu vrei sa stai cu stresul lor, poti vorbi cu firma de decoratiuni cu care colaborezi sa se ocupe de ele!!!
Mult succes!!!

adedeu
09.02.2008, 13:58:53
hy
fetelor bine vam gasit si io sunt din mangalia, am nunta pe 16 august si fata la hotel afrodita din venus eeeeee cel mai tare

adedeu
09.02.2008, 14:00:26
despre perla din 2 mai nu am auzit nu stiu dar mai e si helios inn dragutz toot din 2 mai.

adedeu
09.02.2008, 14:54:54
Salut. Ma intrebai de ce am ales toamna..pai pentru ca atunci puteam noi..stiu ca ar fi fost mai frumos sa fie vara...dar asta e. Restaurantul l-am rezervat cu aproximativ 10 luni inainte si pe atunci nu mai aveau liber decat pe 27 oct sau 3 nov asa ca imagineaza-ti....
Meniul este foarte convenabil pt ca ni se asigura si bauturile (inclusiv sampanie)..mai putin sucurile si tortul...deci nu am mare bataie de cap. El iti ofera un model de meniu pe care mai apoi tu il poti...modifica...adapta...adaugi...inlocui...in functie de gusturile fiecaruia. Si noi vrem ceva mici modificari si treb sa mergem peste doua saptamani sa stabilim ce si cum.
Cununia religioasa va avea loc la biserica Sf Gheorghe din Mangalia (cea din centru)...pt ca eu sunt din mangalia si am preferat sa fie acolo.
dar... ai fost la biserica sf . mina (din curte sitalului), acolo fac eu si e super mergi sa vezi

athena1509
09.02.2008, 15:21:17
dar... ai fost la biserica sf . mina (din curte sitalului), acolo fac eu si e super mergi sa vezi

merci de sfat..dar daca te uiti la data ...mesajul meu a fost postat de cateva luni.
Am plinit 3 luni de la nunta de atunci

te pup

adedeu
09.02.2008, 15:42:37
merci de sfat..dar daca te uiti la data ...mesajul meu a fost postat de cateva luni.
Am plinit 3 luni de la nunta de atunci

te pup
aaaaaaaaaa sorry casa de piatra
ce fotograf atzi avut ca noi nu am gasit inca?