PDA

Versiunea completa : Miresici din Constanta - discutii despre nunta

Pagini : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

athena1509
09.02.2008, 17:01:32
aaaaaaaaaa sorry casa de piatra
ce fotograf atzi avut ca noi nu am gasit inca?

am facut poze la foto sens. Si apoi toate pozele din timpul nuntii, biserica, gatit etc....au fost facute de cel care a si filmat. Dar nu-mi vine acum in minte numele lui....are un seat leon negru........cand imi aduc aminte iti scriu

pupici

adedeu
10.02.2008, 13:11:39
am facut poze la foto sens. Si apoi toate pozele din timpul nuntii, biserica, gatit etc....au fost facute de cel care a si filmat. Dar nu-mi vine acum in minte numele lui....are un seat leon negru........cand imi aduc aminte iti scriu

pupici
da poate gaseti un numar de telefon , sau daca stii pe altcineva ca nu gasesc:((:((:((:((:((:((

andra25
15.02.2008, 10:51:19
pai fetelor am sa ma adresez aici n legatura cu cocoardele nu am vazut nici un subiect despre astea asa ca va intreb aici de unde leati cumparat si este adevarat ca trebuie sa dau comanda sio de cocoarde cu ceva timp inainte?ca eu acum am sas ajung in tara cu 3 saptamani inainte de nunta si ma gandesc ca nu o sa am timp suficient si pt verghiete flori de pus in piept rochie costum mire bautaura tort si altele care mai sunt de facut plus decoratiuni:(( mie groaza cate mai am de facut si nu stiu daca am timpul necesar pt toate astea.
credeti ca pot gasi pe loc sa cumpar 140 de cocoarde.va rog ajutatima cu o parere .
deja mie frica ca am sa uit cate ceva in leagtura cu nunta si nu o sa fie frumos:((
buna!gasesti cocarde interesante in tomis mall la etaj 1-cherry events.au mai multe modele,si nu doar eternii trandafiri..mie mi-au facut 200 de buc in 2 zile.pretul e f bun.tot de aici mi-am luat evantai si umbreluta din dantela,si urmeaza sa-mi iau paharele si alte accesorii...sunt importate din grecia si sunt f frumoase...o sa incerc sa pun si niste poze zilele acestea.

denisa23
15.02.2008, 13:18:54
Buna Raluca,

Si noi stam tot in Bucuresti, viitorul meu sot este din Constanta dar de 7 ani locuieste si el in Bucuresti. La noi se va ocupa de aranjamentul salii (facem la Melody, tot in Mamaia) Doina care a lucrat inainte la cristina mode. Este o tipa super. Nu stiu sa-ti spun preturile pt ca nu am stabilit inca toate detaliile, soacra mea se ocupa cu asta pt ca este acolo. Week-end-ul trecut a fost nunta la Melody cu aranjamentele facute de ea si vreau sa-ti spun ca era absolut superb. Noi am ales sa facem pe somon. Daca vrei iti trimit niste poze si daca vrei sa iei legatura cu ea iti fac rost de numarul ei de telefon.
In rest, um stai cu pregatirile ? Ti-ai cumparat rochita ?

buna!

si eu tot in constanta vreaus a imi fac nunta ...ce parere ai despre restaurantul melony din mamaia........pretul meniului .....?

si imi poti da si mie mai multe detalli despre doina.? si eu sunt interesata de cineva care sa imi amenajeze localul e...etc
merci mult

Joliutza
15.02.2008, 15:22:30
buna!

si eu tot in constanta vreaus a imi fac nunta ...ce parere ai despre restaurantul melony din mamaia........pretul meniului .....?

si imi poti da si mie mai multe detalli despre doina.? si eu sunt interesata de cineva care sa imi amenajeze localul e...etc
merci mult

Vezi ca Oana26 nu a mai scris pe forum din Martie 2007....deci putin probabil sa iti raspunda.

In legatura cu Doina Dionisie, iti dau eu mai multe detalii diseara.

Pupici.

lary_angel
17.02.2008, 01:25:37
buna!gasesti cocarde interesante in tomis mall la etaj 1-cherry events.au mai multe modele,si nu doar eternii trandafiri..mie mi-au facut 200 de buc in 2 zile.pretul e f bun.tot de aici mi-am luat evantai si umbreluta din dantela,si urmeaza sa-mi iau paharele si alte accesorii...sunt importate din grecia si sunt f frumoase...o sa incerc sa pun si niste poze zilele acestea.

Buna! Poti sa-mi spui si mie cam ce preturi au, de exp la cocarde si cu cat ai luat umbreluta? Multumesc anticipat.

crisstallus_cris
17.02.2008, 12:33:07
Fetelor a auzit vreuna din voi de Viorica Zamfir,decoratoare pt nunti...?Am o carte a ei de vizita ,dar vroiam pareri de la voi...preturi...dc stiti...adresa de pe cartea de vizita e din zona gara...

andra25
18.02.2008, 09:41:17
Buna! Poti sa-mi spui si mie cam ce preturi au, de exp la cocarde si cu cat ai luat umbreluta? Multumesc anticipat.
buna!pretul unei cocarde este de 1.5 lei,sunt ieftine si deosebite.umreluta este la 180 lei si evantaiul 35.cosuletele pt cocarde sau petale de flori sunt pe la 50 lei si sunt f frumoase....

lary_angel
18.02.2008, 20:05:46
buna!pretul unei cocarde este de 1.5 lei,sunt ieftine si deosebite.umreluta este la 180 lei si evantaiul 35.cosuletele pt cocarde sau petale de flori sunt pe la 50 lei si sunt f frumoase....

Multumesc! >:D<

andra25
19.02.2008, 11:12:04
Multumesc! >:D<
cu placere!

Nicollette
19.02.2008, 11:34:17
Targul de nunti va fi pe 4-6 Aprilie, pana acum ceva timp era vorba de sfarsitul lui Martie. Astazi mi a confirmat un participant la targ, ca va fi la in perioada mai sus mentionata. Pupici.

airina_bio
19.02.2008, 11:51:58
Interesant targul asta. La ala din Bucuresti erau oferte la invitatii. Cu tot cu scris la jumatate de pret. Nu va ganditi k erau ciurucurile. Erau invitatii pe la 2,4 ron si aratau ok. Sa vedem daca vin si in Constanta....

annutza
20.02.2008, 11:14:40
Interesant targul asta. La ala din Bucuresti erau oferte la invitatii. Cu tot cu scris la jumatate de pret. Nu va ganditi k erau ciurucurile. Erau invitatii pe la 2,4 ron si aratau ok. Sa vedem daca vin si in Constanta....
Ei nu chiar 50%, reducerile erau intre 10 si 30% la invitatii, depinde de firma...

ANAMARY22
21.02.2008, 10:20:12
se pare ca mare activitate pe la miresicile din mangalia nu este...:(

adedeu
22.02.2008, 16:12:01
se pare ca mare activitate pe la miresicile din mangalia nu este...:(
da am vazut si io . da ce se intampla ?:-?

athena1509
22.02.2008, 16:37:39
da am vazut si io . da ce se intampla ?:-?

ce sa se intample??....probabil sunt putine miresici din mangalia care au descoperit acest forum.........parerea mea :-?

adedeu
22.02.2008, 17:27:13
ce sa se intample??....probabil sunt putine miresici din mangalia care au descoperit acest forum.........parerea mea :-?
eeeeeeeeeee las ca poate se mai strang misesici si din mangalia si atunci o sa toot povestim:>:>:>

adedeu
22.02.2008, 17:29:32
pentru tooate miresicile din mangalia le sfatiuesc sa mearga in constantza sa-si ia marturi tul si alte materiale pt decoratiuni sunt foarte ieftine si ai posibilitatea sa faci decoratiunile asa cum vrei ;-);-)

Nicolll3
22.02.2008, 21:57:11
Buna seara miresici. Sunt si eu miresica in 2009, ma primiti printre voi? :-p

iulya1505
22.02.2008, 22:59:44
DA CUM SA NU TE PRIMIM;-) BINE AI VENIT PRINTRE NOI>:D< >:D<
FELICITARI CAND TE MARITI?

irina_cta
23.02.2008, 09:08:45
>:D< ..........:*

Babydeey
23.02.2008, 16:12:01

Cu bratele deschise.... >:D<>:D<>:D<

Nicolll3
25.02.2008, 12:23:22
Fetelor am fost week-end-ul asta la o nunta SUPERBA!!!!!!!!!! Verisoara mea a fost nasa si impreuna cu nasul le-au facut o surpriza super mirilor. La 12 noaptea au adus un tenor de la opera din constanta care le-a cantat mirilor. A fost de vis. Miresica a fost impresionata pana la lacrimi;))

Joliutza
26.02.2008, 14:39:00
Gata fetelor....am mai rezolvat ceva probleme legate de nunta, adica:

1. am probat o rochita in Constanta, la care vreau alt bust, de aceea mi-o fac la magazin pe comanda; cam intr-o luna va fi gata;

2. m-am programat la make-up si coafor;

3. am rezervat suportul pentru tort, adica ne-am hotarat la ce cofetarie il facem.

4. puiul meu si-a luat costum....care e frumos-frumos......;;)

Cam atat...si sunt mandra! <:-P

gabimirea
26.02.2008, 16:01:17
La ce coafor si make-up te-ai programat?

Felicitari pt cele realizate Joiutza :*

Joliutza
26.02.2008, 16:04:26
La ce coafor si make-up te-ai programat?

Felicitari pt cele realizate Joiutza :*

La Delia Juja.

Nannee
26.02.2008, 18:50:48
Primul meu mesaj in calitate de miresica. Nici nu stiu cu ce sa incep. Va pot spune doar ca sunt foarte fericita ca anul asta se intampla marele eveniment si ma bucur ca v-am gasit. >:D<

Nannee
26.02.2008, 18:51:44

1. am probat o rochita in Constanta, la care vreau alt bust, de aceea mi-o fac la magazin pe comanda; cam intr-o luna va fi gata;

3. am rezervat suportul pentru tort, adica ne-am hotarat la ce cofetarie il facem.

Unde ai comandat tortul ca si eu as vrea sa-l facem tot in Constanta

Nannee
26.02.2008, 18:53:27
Fetelor am fost week-end-ul asta la o nunta SUPERBA!!!!!!!!!! Verisoara mea a fost nasa si impreuna cu nasul le-au facut o surpriza super mirilor. La 12 noaptea au adus un tenor de la opera din constanta care le-a cantat mirilor. A fost de vis. Miresica a fost impresionata pana la lacrimi;))

Ce frumos. Imi poti da si mie mai multe detalii (as putea sa-i fac si eu o surpriza sotului)

Babydeey
26.02.2008, 18:58:48
Primul meu mesaj in calitate de miresica. Nici nu stiu cu ce sa incep. Va pot spune doar ca sunt foarte fericita ca anul asta se intampla marele eveniment si ma bucur ca v-am gasit. >:D<

Bine ai venit si spor la cautari ;))

lary_angel
26.02.2008, 23:10:34
Buna fetelor, eu am lipsit cateva zile. Am mai rezolvat si noi ceva azi, am luat verighetele pe care ni le-am dorit. Si saptamana trecuta cocardele pentru invitati, pe care le-am gasit la un pret bun 50 bani. Trebuie sa ma apuc sa fac invitatiile, ptr ca le fac singurica si sa termin marturiile. Va imbratisez pe toate! >:D<

crisstallus_cris
27.02.2008, 20:43:33
Buna fetelor, eu am lipsit cateva zile. Am mai rezolvat si noi ceva azi, am luat verighetele pe care ni le-am dorit. Si saptamana trecuta cocardele pentru invitati, pe care le-am gasit la un pret bun 50 bani. Trebuie sa ma apuc sa fac invitatiile, ptr ca le fac singurica si sa termin marturiile. Va imbratisez pe toate! >:D<
De unde ai luat cocardele?Imi spui cum sunt?

adella_27
28.02.2008, 14:34:30
PT GABIMIREA
Buna gabi, am inteles ca nunta voastra va avea loc la colonadelor. Deci avem un punct in comun. Mi-as dori sa tin legatura cu tine pt a-mi arata si mie poze cu salonul, din seara nuntii voastre. Felicitari sa casa de piatra si neaparat o petrecere reusita.

Nannee
28.02.2008, 15:18:25
Cum mai stati miresici cu pregatirile?
Eu vreau sa merg la targ la Bucuresti sa vad poate imi cumpar rochita de mireasa si sa-si ia si sotul meu costum. Sper sa gasim
Am rezolvat cu formatia si sunt foarte fericita ca pot sa-i fac sotului o surpriza super placuta. Am vorbit cu tipul de care spunea Nicol ca a cantat la nunta verilor parca si sunt foarte incantata. O sa vina la restaurant cand ma "rascumpara" sotul de la furaciosi si o sa ne cante vreo 3 melodii. Abia astept

crisstallus_cris
28.02.2008, 15:23:11
Cum mai stati miresici cu pregatirile?
Eu vreau sa merg la targ la Bucuresti sa vad poate imi cumpar rochita de mireasa si sa-si ia si sotul meu costum. Sper sa gasim
Am rezolvat cu formatia si sunt foarte fericita ca pot sa-i fac sotului o surpriza super placuta. Am vorbit cu tipul de care spunea Nicol ca a cantat la nunta verilor parca si sunt foarte incantata. O sa vina la restaurant cand ma "rascumpara" sotul de la furaciosi si o sa ne cante vreo 3 melodii. Abia astept
Ce targ mai este la Bucuresti?Eu stiu ca va fi in Mamaia la inceputul lui aprilie...

Nannee
28.02.2008, 15:27:46
Ce targ mai este la Bucuresti?Eu stiu ca va fi in Mamaia la inceputul lui aprilie...

Este in perioada 7-9 martie in piata constitutiei

annutza
28.02.2008, 16:15:14
Este in perioada 7-9 martie in piata constitutiei
este la palatul copiilor, s-a schimbat locatia!:bye_01:

rainbow
28.02.2008, 21:09:13
PT GABIMIREA
Buna gabi, am inteles ca nunta voastra va avea loc la colonadelor. Deci avem un punct in comun. Mi-as dori sa tin legatura cu tine pt a-mi arata si mie poze cu salonul, din seara nuntii voastre. Felicitari sa casa de piatra si neaparat o petrecere reusita.
in ce salon ai u nunta?

gabimirea
29.02.2008, 07:44:05
Buna Adela, cu mare placere tinem legatura :D>:D< ... si tcorina tot acolo are ... eu am arvunit salonul mic, cel de maxim 180-200 de pers ... si care la anu o sa fie demolat o:-)
Tu ce pregatiri ai mai facut? ce formatie ai? foto?video?

PT GABIMIREA

adella_27
29.02.2008, 10:16:32
Si eu am rezervat acelasi salon, chiar ieri am fost sa confirm rezervarea, e ok., si am vorbit si despre decor cu elena terzi, am niste poze cu salonul respectiv decorat de ea si mi-a placut foarte mult. Ma voi duce in seara asta sa vad cum au decorat pt un botez, si maine pt o nunta, poate ma inspira si pe mine.
In rest cu fotograful ne intalnim in weekend, e un cameraman de la TV Neptun, sa discutam cu el ce poate sa ofere si la ce scor.
Cu formatia am niste dubii, i-a ales prietenul meu fara sa ii asculte in formula in care vor presta la nunta, si urmeaza sa mergem intr-o seara la Egreta, sa ii ascultam, am inteles ca acolo canta ei. Ai idee cine sunt?
Cu biserica am suferit o deceptie pt ca am mers abia acum 2 sapt la Sf.Mina in parc si am avut surpriza neplacuta sa aflu ca sunt facute rezervari pana in iunie 2009, asa ca am optat pt biserica alba, de pe Tomis mai sus de Dacia.
Si momentat atat.
Tu cum stai?
Pupici

Joliutza
29.02.2008, 10:35:15
Cu biserica am suferit o deceptie pt ca am mers abia acum 2 sapt la Sf.Mina in parc si am avut surpriza neplacuta sa aflu ca sunt facute rezervari pana in iunie 2009, asa ca am optat pt biserica alba, de pe Tomis mai sus de Dacia.
Si momentat atat.
Tu cum stai?
Pupici

Si noi am optat pentru aceasta biserica. Sunt 4 preoti si la nunta slujesc 2. Ce stii de tarife aici?

adella_27
29.02.2008, 13:04:03
Si noi am optat pentru aceasta biserica. Sunt 4 preoti si la nunta slujesc 2. Ce stii de tarife aici?

Sincer habar nu am de tarife, stiu ca am dat avans 100 ron, si mai mult nu stiu pt ca nasii platesc taxa la biserica, dar daca vrei ma interesez. Dar tu nu ai rezervat inca biserica, sau nu ai intrebat nici tu tariful?

Joliutza
29.02.2008, 13:27:12
Sincer habar nu am de tarife, stiu ca am dat avans 100 ron, si mai mult nu stiu pt ca nasii platesc taxa la biserica, dar daca vrei ma interesez. Dar tu nu ai rezervat inca biserica, sau nu ai intrebat nici tu tariful?

Ba am rezervat-o. logic. Dar nu stiu cam cat sa dea nasul. Noi am platit 500.000 taxa de cununie.

iulya1505
29.02.2008, 15:15:16
Ba am rezervat-o. logic. Dar nu stiu cam cat sa dea nasul. Noi am platit 500.000 taxa de cununie.
si eu tot ata am dat taxa de cununie 500.000 lei.
nasa mea a mers si a intrebat cat pot da nasii si lea zis ca anu trecut a fost 3,5 mil anu asta discuta daca va creste 4 mil sau ramane aceeasi dar mie pt 2 preotzi si fara cor mi se pare enorm eu am zis la nasi sa dea 2 mil sau 2 jumate si gata fara chitantza.>:D< >:D<

gabimirea
29.02.2008, 18:53:12
Adelutza vreau sa vad si eu pozele cu salonul decorat te rog frumos;)) daca poti sa mi le trimiti pe mail gaby_my_lm yahoo iti sunt recunoscatoare >:D<
De formatia de la Egreta chiar nu stiu nimic ... sory
Eu am formatia, foto, video, invitatiile comandata si vin in 10 zile, marturii, marturii pt biserica, cosulete ... si atat :-s
Merci anticipat pt poze ... eventual poti sa le atasezi si aici poate mai intereseaza pe cineva :-"

Crita
29.02.2008, 22:43:25
Adelutza vreau sa vad si eu pozele cu salonul decorat te rog frumos;)) daca poti sa mi le trimiti pe mail gaby_my_lm yahoo iti sunt recunoscatoare >:D<
De formatia de la Egreta chiar nu stiu nimic ... sory
Eu am formatia, foto, video, invitatiile comandata si vin in 10 zile, marturii, marturii pt biserica, cosulete ... si atat :-s
Merci anticipat pt poze ... eventual poti sa le atasezi si aici poate mai intereseaza pe cineva :-"

Cred ca mai bine va faceti voi topic separat la subiecul "restaurante":)) ca se pare ca sunteti multe cu Colonde

tcorina
29.02.2008, 23:21:00
Si eu am rezervat acelasi salon, chiar ieri am fost sa confirm rezervarea, e ok., si am vorbit si despre decor cu elena terzi, am niste poze cu salonul respectiv decorat de ea si mi-a placut foarte mult. Ma voi duce in seara asta sa vad cum au decorat pt un botez, si maine pt o nunta, poate ma inspira si pe mine.
In rest cu fotograful ne intalnim in weekend, e un cameraman de la TV Neptun, sa discutam cu el ce poate sa ofere si la ce scor.
Cu formatia am niste dubii, i-a ales prietenul meu fara sa ii asculte in formula in care vor presta la nunta, si urmeaza sa mergem intr-o seara la Egreta, sa ii ascultam, am inteles ca acolo canta ei. Ai idee cine sunt?
Si momentat atat.
Tu cum stai?
Pupici
scuze intarzierea cu care apar...:"> vreau si eu pozici de la colonadelor si detalii despre decorarea salonului cu doamna terzi!!!plsss nu ma uitati!!!^:)^ ^:)^

gabimirea
01.03.2008, 08:48:50
gata, m-am conformat si am deschis un subiect separat pt rest colonadelor...hai cu boccelutza in spinare sa ne mutam acolo totate Colonadistele :D

adella_27
01.03.2008, 21:26:06
scuze intarzierea cu care apar...:"> vreau si eu pozici de la colonadelor si detalii despre decorarea salonului cu doamna terzi!!!plsss nu ma uitati!!!^:)^ ^:)^

Mai am poze pe telefon, le-am facut vineri, dar nu le-am descarcat in calc, dar decorul e cam la fel in mare, tot cu visiniu.
Intamplator m-am intalnit cu Elena Terzi vineri cand am fost, si am discutat in mare despre decoruri.Mi-a zis ca facand nunta acolo ea va putea face decorul la un pret mai jos fata de o alta firma, si mai sunt unele aranjamente incluse in pret, de ex. la biserica, si ma rog a zis ca imi poate face orice vreau in materie de aranjamente florale si decoruri, dar asta vom discuta mai tarziu, pt ca eu am nunta peste 6 luni.
Pupici

tcorina
02.03.2008, 20:26:12
fetelor am rezolvat-o si cu cocardele!!!pun pozici sa-mi spune-ti ce parere aveti...

dani19_10dani
02.03.2008, 20:45:20
fetelor am rezolvat-o si cu cocardele!!!pun pozici sa-mi spune-ti ce parere aveti...
sunt f frumoase :)

Joliutza
02.03.2008, 21:22:39

Foarte frumoase....felicitari! In genul asta le-as fi facut si eu...daca alegeam varianta sa am cocarde. Dar m-am hotarat sa nu fac...asa ca am scapat de grija asta. ;))

tcorina
02.03.2008, 21:25:05
multumesc de aprecieri...Joliutza dar de ce nu vrei cocarde?

bianca82
02.03.2008, 22:21:50

Superbe cocardele. Poti sa imi spui de unde le-ai achizitionat si un pret estimativ?

tcorina
02.03.2008, 22:26:00
Superbe cocardele. Poti sa imi spui de unde le-ai achizitionat si un pret estimativ?
pai ... eu le-am facut,am cumparat trandafirii,tiul si fundite...si mai departe ...lucru manual:">

Joliutza
03.03.2008, 13:00:05
multumesc de aprecieri...Joliutza dar de ce nu vrei cocarde?

Pai...nu prea imi place ideea. Lumea pune flori in piept pentru ca invitatii sa se distinga...sa se vada ca sunt invitati la nunta ta. Dar nu am nevoie de asta....doar din moment ce suntem toti intr-un restaurant in care are loc o singura nunta....la ce bun sa pun cocarde? Si mai este inca un aspect care nu-mi place, si anume ideea ca ii intepi persoanei respective bunatate de material la rochita/bluza/camasa asa...cu boldul, de-aiurea.

Asa ca asta este motivul. Normal ca este doar punctul meu de vedere, eu am ales sa nu pun flori. Sa nu mi-o luati in nume de rau adica.

Pupici.

annutza
03.03.2008, 15:08:11
Pai...nu prea imi place ideea. Lumea pune flori in piept pentru ca invitatii sa se distinga...sa se vada ca sunt invitati la nunta ta. Dar nu am nevoie de asta....doar din moment ce suntem toti intr-un restaurant in care are loc o singura nunta....la ce bun sa pun cocarde? Si mai este inca un aspect care nu-mi place, si anume ideea ca ii intepi persoanei respective bunatate de material la rochita/bluza/camasa asa...cu boldul, de-aiurea.

Asa ca asta este motivul. Normal ca este doar punctul meu de vedere, eu am ales sa nu pun flori. Sa nu mi-o luati in nume de rau adica.

Pupici.

Nici eu nu o sa am cocarde...dar nu pentru ca stric costumatiile (exista acum sistem de pridere ca un fel de scai, nu cu bold) ci pentru ca nu imi place ideea...si nici nu se mai poarta.

Pup!

crisstallus_cris
03.03.2008, 21:46:04
Fiecare face cum vrea la nunta ei.Mie una nu mi se pare ca nu se mai poarta.Au cam disparut clasicele flori de pus in piept albe,cum se dadeau acum catva ani,dar acum sunt tot felul de trandafirasi draguti care se pot pune,in genul celor cum i-a ales Corina,chiar si mai mici sau alta culoare.Eu o sa am ...

violeta81
03.03.2008, 22:12:13
=D> =D> =D> f f f frumoase, de unde ai luat trandafirasii si cu cat?si eu vreau sa mi le confectionez.

tcorina
04.03.2008, 10:34:39
=D> =D> =D> f f f frumoase, de unde ai luat trandafirasii si cu cat?si eu vreau sa mi le confectionez.
ms,gasesti tot ce iti trebuie la tomis 3(cladirea cu piata la etaj 1)sau la histria;trandafirii sunt la buchetele de cate 12 si costa 1 leu buchetul,tiul are diferite culori si texturi la diferite preturi,alegi ce iti place,si funde la fel gasesti toate culorile si marimile:* >:D< si spor la treaba

bianca82
04.03.2008, 11:27:31
Cred ca stiu ...este cladirea din piata, unde exista si un pet-shop. Acolo au in magazinul respectiv tot felul de chestii care pot fi foarte utile ornamentelor pentru nunta. Eu chiar ma gandeam sa imi iau de acolo tiul pentru fundele pe care le voi pune la masini. Este super magazinul.

lary_angel
04.03.2008, 19:08:45
De unde ai luat cocardele?Imi spui cum sunt?

Buna! Cocardele sunt dragute si foarte finute, parerea mea;;). Le-am luat de la un magazinel mic, cum sa-ti explic eu. In statie la tomis, dar vis-a-vis, se face o straduta care duce spre piata grivitei. Unde este si bilutzi, daca nu ma insel. Nu era nimeni, dar am sunat la nr de telefon pus in geam. Si fata a venit in 5 min, sta aproape. Mi-a spus ca astea sunt ultimele modele si de cum le-am vazut mi-au placut si le-am luat. M-a bufnit si rasul ca adusese fix 200 buc, cate aveam nevoie. Eu initial am vrut sa mi le fac singura cam tot la fel, dar nu am gasit materie prima, dupa aceea am citit de magazinul din tomis 3. Oricum imi plac mult. O sa pun poze sa le vezi si gand ma gandesc ca au costat doar 50 bani\:D/.

ayesha_22
05.03.2008, 00:29:24

Daca nu te superi, imi spui si mie cum faci invitatiile si marturiile...?
Unde ai gasit bombonelele alea albe care se pun inauntru ?

ayesha_22
05.03.2008, 00:36:32

Daca nu te superi , imi spui si mie locatiile?
Ideea este ca eu am deja programare la coafor, am coafeza mea de care sunt super incantata...nu stiu unde sa merg pt make-up...si e si un pic cam dificil in cazul meu; o sa fiu luata de la mama de la Fetesti si osa vin pt coafat dimineata pe la 8 , dar pt make -up nu stiu....trebuie sa ma duc cu mult inainte pt programare?adika de pe acum?

Joliutza
05.03.2008, 08:10:43
Ideea este ca eu am deja programare la coafor, am coafeza mea de care sunt super incantata...nu stiu unde sa merg pt make-up...si e si un pic cam dificil in cazul meu; o sa fiu luata de la mama de la Fetesti si osa vin pt coafat dimineata pe la 8 , dar pt make -up nu stiu....trebuie sa ma duc cu mult inainte pt programare?adika de pe acum?

Locatii pentru ce?

Din cate inteleg, te intereseaza doar make-up. Pai eu mi-am facut programare la Delia Juja (are cabinet pe Tomis langa Biserica Adormirea 2) cu 3 luni inainte de nunta. Tipa este intr-adevar foarte buna. Are si site daca dai cautare pe google si de acolo afli mai multe informatii.

Daca te mai intereseaza si altceva, spune-mi.

Pupici.

Nicolll3
05.03.2008, 09:35:56

Stiu si eu un make-up artist super bun. Eu ma machiez la ea la toate evenimentele si sunt foarte multumita. Daca te intereseaza sa-mi spui

Nicolll3
05.03.2008, 09:36:37

Sunt foarte frumusele

bianca82
05.03.2008, 11:02:59
Joliutza, spuneai intr-un mesaj anterior ca iti duci rochia la modificat. Poti sa-mi spui si mie unde? Eu imi doresc o rochie stil printesa dar cu un corset mai special, model care nu am vazut pana acum, cel putin in cta. Si ma gandeam sa mi-o iau si sa o modific.

Joliutza
05.03.2008, 11:38:56
Joliutza, spuneai intr-un mesaj anterior ca iti duci rochia la modificat. Poti sa-mi spui si mie unde? Eu imi doresc o rochie stil printesa dar cu un corset mai special, model care nu am vazut pana acum, cel putin in cta. Si ma gandeam sa mi-o iau si sa o modific.

Pai....eu am facut o combinatie intre 2 rochii de la Bilutzi. Deci ei nu fac pe comanda ce model vrei tu...cauta mai bine o casa de moda care sa accepte sa lucreze dupa ideea ta...o poza eventual dusa la ei...nu stiu ce sa-ti zic.

Pupici

crisstallus_cris
05.03.2008, 15:52:18
Pai....eu am facut o combinatie intre 2 rochii de la Bilutzi. Deci ei nu fac pe comanda ce model vrei tu...cauta mai bine o casa de moda care sa accepte sa lucreze dupa ideea ta...o poza eventual dusa la ei...nu stiu ce sa-ti zic.

Pupici
Bilutzi e magazinul cel micut pe colt vis a vis de tomis mall?Acolo vreau si eu sa-mi fac...daca vorbim de acelasi magazin.Au rochii Noelastyle.

crisstallus_cris
05.03.2008, 16:01:04
La ce cofetarie te-ai hotarat Joliutza?

Jadesy
05.03.2008, 16:06:05
Buna !
Eu am avut nunta pe 16.02.2008 la Hotel Perla, am lucrat cu Doina si a iesit minunat ...... sper sa pot atasa si rochia care e facuta la comanda .... si am avut parte si de fulgi ..:)

iulya1505
05.03.2008, 16:06:22
Bilutzi e magazinul cel micut pe colt vis a vis de tomis mall?Acolo vreau si eu sa-mi fac...daca vorbim de acelasi magazin.Au rochii Noelastyle.
nu acela de pe colt cu tomis mall este SC VERITAS.
bilutzii este in alta parte nu stiu exact sa itzi explic potzi intra pe site-ul lor sa vezi exact unde are sediul.

Jadesy
05.03.2008, 16:09:41
Bilutzi e in spate mag. Caminul, langa fac de stomatologie

annutza
05.03.2008, 16:16:30
Buna !
Eu am avut nunta pe 16.02.2008 la Hotel Perla, am lucrat cu Doina si a iesit minunat ...... sper sa pot atasa si rochia care e facuta la comanda .... si am avut parte si de fulgi ..:)
Casa de piatra!
:*

Jadesy
05.03.2008, 16:18:49
Multumesc din suflet !!

Babydeey
05.03.2008, 16:54:49
Multumesc din suflet !!

CASA DE PIATRA !!!!!!!!!!!!!

iulya1505
05.03.2008, 16:58:14
[quote=Jadesy;678718]Multumesc din suflet !![/quote
casa de piatra
>:D< >:D< nu ne arati si noua poze de la nunta>:D< >:D<

lary_angel
05.03.2008, 17:41:56
Daca nu te superi, imi spui si mie cum faci invitatiile si marturiile...?
Unde ai gasit bombonelele alea albe care se pun inauntru ?

Buna! Arahide din acelea glazurate se gasesc la metro, sau la oricare hypermarket, in cantitati mai mari, in galetuse de 1-2 kg. Si iesi mai ieftin. Eu stiu ca se pun cate 5, fiecare are o semnificatie. Invitatiile le fac eu, dar iti dai seama ca m-am inspirat din cateva modele. Am luat cate putin din fiecare: o fundita, un carton sidefat, o forma mai aparte. Marturiile, la fel, vreau sa gasesc cutiute simple si sa le decorez singura. Deocamdata, in ceea ce priveste marturia, am lucrat doar la un mic suvenir, pe care il voi pune in cutiuta. Este vorba de o scoica, pe care am vopsit-o in auriu si i-am pus o fundita. Am de facut 200 de marturii. Inca nu am facut poze. Spor la pregatiri!

bianca82
05.03.2008, 19:28:50
Buna !

CASA DE PIATRA!!!!

Unde anume ti-ai facut rochita de comanda. Pare tare interesanta. Materialele ti le-ai luat tu? Daca da, de unde?

bianca82
05.03.2008, 19:31:01
Apropo de Delia Juja...care mai sunt preturile? M-ar interesa pentru un machiaj si ceva la par....mai ciudat.:-p Am intrat pe site dar nu specifica nimic legat de preturi.

lary_angel
05.03.2008, 19:46:09
Astea sunt facute de mine!:D Ce parere aveti? :">

lary_angel
05.03.2008, 19:53:46
Multumesc din suflet !!

CASA DE PIATRA!

Vrem si noi sa vedem poze! :D

bianca82
05.03.2008, 20:09:47
Super frumoase. Din ce le-ai facut? Cel mai mult ma intereseaza chestie aurie. Ce este? Si restul....sticla sau plastic pisat, colorat si aplicat peste lipici cumva?

lary_angel
05.03.2008, 21:07:38
Super frumoase. Din ce le-ai facut? Cel mai mult ma intereseaza chestie aurie. Ce este? Si restul....sticla sau plastic pisat, colorat si aplicat peste lipici cumva?

Multumesc!>:D< Toata materia prima este din comert. Cartoane A4, cu diferite structuri si culori, trandafirasi si fundite de la mercerie, pietricelele sunt din acelea decor, mai finute, presarate peste lipici, iar chestia aia aurie este glitter, sau in termeni comuni lipici transparent cu sclipici. Se gaseste in tubulete mici la papetarie, are diferite culori si deobicei este folosit de copii, in special fetite. Restul e imaginatie! Sper sa ma gandesc mai repede la un model ptr invitatiile mele. Sau fac mai multe, le postez si astept pareri sa-mi spuneti care va plac ;)).

lary_angel
05.03.2008, 21:27:06
Dar de astea ce spuneti? :D

dani19_10dani
05.03.2008, 22:04:40
primele doua sunt f dragutze

dani19_10dani
05.03.2008, 22:06:00
Astea sunt facute de mine!:D Ce parere aveti? :">
aici a 3 a i a 4 a sunt f dragutze :*

Isabella_L
05.03.2008, 22:06:16
Foarte frumoase, chiar deosebite. Trebuie sa ai multa rabdare sa faci zeci de astfel de invitatii. Spor!

iulya1505
05.03.2008, 22:27:33
din primele invitatii postate imi place 1, 2 si 4 iar din ultimele cea cu scoici e f frumoasa.
cred ca trebuie sa ai f mare rabdare sa faci atatea invitatii.
si vreau sa te mai intreb cum le vei scrie si unde?>:D< >:D<

lary_angel
05.03.2008, 23:46:38
aici a 3 a i a 4 a sunt f dragutze :*

Multumesc din suflet ptr aprecieri!>:D<

lary_angel
05.03.2008, 23:53:40
Foarte frumoase, chiar deosebite. Trebuie sa ai multa rabdare sa faci zeci de astfel de invitatii. Spor!

Multumesc! Rabdare am, chiar si timp, ptr ca nunta e pe 1 noiembrie. Si totusi ma intristez un pic, cand stiu ca vor ajunge la gunoi intr-un final. Dar macar voi avea satisfactia ca au fost facute de mine!

lary_angel
06.03.2008, 00:02:18
din primele invitatii postate imi place 1, 2 si 4 iar din ultimele cea cu scoici e f frumoasa.
cred ca trebuie sa ai f mare rabdare sa faci atatea invitatii.
si vreau sa te mai intreb cum le vei scrie si unde?>:D< >:D<

>:D<>:D<>:D<
Pai o sa fac cam 125. De scris, probabil ca le voi serigrafia undeva inainte de a le decora. Sau ramane si imprimanta o varianta, ptr ca am mai incercat si ies destul de bine.

Fetelor, va multumesc inca o data!:*:*:*

Joliutza
06.03.2008, 08:25:14
La ce cofetarie te-ai hotarat Joliutza?

La Aida de pe Str. Flamanda. Detalii am dat pe pagina
http://www.miresici.ro/showthread.php?p=680102#post680102

Daca mai ai intrebari, iti raspund.

Kg va fi cam 32 RON.

Jadesy
06.03.2008, 08:29:07
M-am implicat in pretirea nuntii noastre ca acum parca-mi lipseste ceva....activitatea si entuziamul...:)

Joliutza
06.03.2008, 08:30:11
Buna !

Buna si Casa de Piatra! Am ramas socata cand ti-am vazut poza...pentru ca te-am recunoscut....si stii de unde? Cred ca iti aduci aminte momentul daca iti povestesc.

Ati avut cununia religioasa la biserica unde vom avea si noi, si am intrat la voi la slujba 5 minute pentru ca eram in zona si am vrut sa vedem cum are loc slujba.

Imi aduc aminte ca te-ai uitat la un moment dat cu sotul tau la noi, si erati mirati ca nu ne cunosteati si va intrebati probabil ce cautam acolo...mai ales ca nu eram in tinuta de gala.

Sper ca nu v-am deranjat....tin sa iti spun ca erai frumoasa foc....o papusica adevarata!

Sa fiti fericiti si de-abia astept sa ne arati poze......

Joliutza
06.03.2008, 08:33:36
Apropo de Delia Juja...care mai sunt preturile? M-ar interesa pentru un machiaj si ceva la par....mai ciudat.:-p Am intrat pe site dar nu specifica nimic legat de preturi.

Din cate stiu de anul trecut de la nasa mea, make-up a costat-o 1.400.000 si coafor-1.200.000 tot la ea. Cel mai bine e sa o suni, iti programezi o intalnire cu ea si stabilesti toate detaliile.

Jadesy
06.03.2008, 08:45:08
Joliutza, mi-au dat lacrimile..... v-am facut semn din masina cu buchetul si apoi cand v-am vazut in biserica l-am intrebat pe sotul meu daca va cunoaste si mi-a zis ca nu ....... m-am gandit ca pur si simplu ati intrat sa ne fiti alaturi si iti multumesc pt asta mai mult decat crezi.....nu mi-am avut parintii aproape si am avut niste straini...multumesc !

Am niste poze superbe..... sper sa ti le pot arata candva....

Joliutza
06.03.2008, 09:00:02
Joliutza, mi-au dat lacrimile..... v-am facut semn din masina cu buchetul si apoi cand v-am vazut in biserica l-am intrebat pe sotul meu daca va cunoaste si mi-a zis ca nu ....... m-am gandit ca pur si simplu ati intrat sa ne fiti alaturi si iti multumesc pt asta mai mult decat crezi.....nu mi-am avut parintii aproape si am avut niste straini...multumesc !

Am niste poze superbe..... sper sa ti le pot arata candva....

Mai....eu sunt la munca si ma faci sa plang acum aici.....mie chiar imi era teama ca v-a deranjat aparitia noastra in biserica....Sergiu imi tot spunea ca nu are de ce....ca pana la urma eram in Casa Domnului...si oricine e bine-venit acolo.

Intr-adevar, cand ne-am apropiat de biserica m-am uitat la tine, erai in masina si chiar ne-am zambit....si i-am zis atunci lui Sergiu: "Uite ce miresica frumoasa...m-as mira sa nu fie si ea membru pe MIRESICI"

Si in biserica ma gandeam ca stati stresati din cauza prezentei noastre, si de aceea am plecat dupa vreun sfert de ora, nu am stat la toata slujba.

Ma bucur prezenta noastra te-a bucurat....si de-abia astept sa iti vad pozele. Cine v-a fost fotograf? Si cat a durat slujba? Si cat au dat nasii la preoti? Preotul Rusu o sa fie si la noi.

Pupici multi de la o viitoare miresica.

Jadesy
06.03.2008, 09:17:56
Si eu sunt la munca..... fotograf ne-a fost unul din echipa lui Iulian Verisan, il avem si maine pt petrecerea de 8 Martie de la Rex pt ca colegele mele au fost super incantate de pozele de la nunta, slujba a durat aproximativ 1 ora iar preotul acela mai in varsta, nu stiu cum il cheama, a tinut o predica atat de frumoasa, era atat de cald, de blajin.....mi-a placut tare mult......initial cand am facut rezervare, batrana de la lumanari ne-a spus ca o sa ne coste in jur de 300 ron slaujba, dar nasii au dat 150 ron la preoti, baba de la intrare 20 de roni, dascalu - 20 roni... oricum baba l-a tras de maneca pe nas si i-a zis sa-i dea pt curatenie.....

mitzulina
06.03.2008, 09:55:27
Buna ,miresici!

Sunt si eu o viitoare miresica foarte emotionata...sa zic asa....pt ca nici acum nu imi vine sa cred ca ma marit :D Nunta va fi in 2009, in sep, deci mai am timp sa ma dezmeticesc :P

Momentan suntem la cautarea restaurantului....daca aveti idei, mi-ar placea sa le citesc :D

Va pupic

Joliutza
06.03.2008, 10:18:02
Buna ,miresici!

Sunt si eu o viitoare miresica foarte emotionata...sa zic asa....pt ca nici acum nu imi vine sa cred ca ma marit :D Nunta va fi in 2009, in sep, deci mai am timp sa ma dezmeticesc :P

Momentan suntem la cautarea restaurantului....daca aveti idei, mi-ar placea sa le citesc :D

Va pupic

Bine ai venit printre noi!

Eu zic sa citesti topicul cu restaurante.....sa incepi sa le vezi....si daca mai doresti informatii suplimentare, te ajutam cu cea mai mare placere....ca suntem fete de treaba...nu-i asa? ;-)

mitzulina
06.03.2008, 10:28:49
Multumesc pt raspunsul atat de prompt :D

Inca incerc sa ma obisnuiesc cu forumul, asta a fost primul topic pe care m-am uitat, desi sunt inscrisa de ceva timp.... si am citit lucruri f frumoase, de asta m-am si hotarat sa va scriu. O sa caut si topicul de restaurante. Ms frumos :)

buburuza
06.03.2008, 10:53:20
Bine ai venit printre noi!

Eu zic sa citesti topicul cu restaurante.....sa incepi sa le vezi....si daca mai doresti informatii suplimentare, te ajutam cu cea mai mare placere....ca suntem fete de treaba...nu-i asa? ;-)
Vaiiii, Joliutza ce putin mai ai:gen_19: Am emotii numai cand ma uit data ta:madlaugh:

Joliutza
06.03.2008, 12:38:44
Vaiiii, Joliutza ce putin mai ai:gen_19: Am emotii numai cand ma uit data ta:madlaugh:

Nu e nevoie sa ma ingroziti si voi....:)) deja toata lumea care ma vede tine sa imi aduca aminte cat de putin mai avem pana la nunta. Ideea interesanta este ca eu deocamdata nu am nicio emotie. Cred ca ma vor apuca dupa 1 Aprilie....cand incepem sa dam si invitatiile.

annutza
06.03.2008, 16:47:40
Nu e nevoie sa ma ingroziti si voi....:)) deja toata lumea care ma vede tine sa imi aduca aminte cat de putin mai avem pana la nunta. Ideea interesanta este ca eu deocamdata nu am nicio emotie. Cred ca ma vor apuca dupa 1 Aprilie....cand incepem sa dam si invitatiile.
nici eu nu am inca...;)) ...si ma uit la tickerul tau sa vad cat mai e;;)

iulya1505
06.03.2008, 17:38:17
se apropie ziua cea mare cu pasi repezi abia astept sa te vad mireasa .<:-P
promit ca vin sa te vad la biserica .:*
apropo la ce ora ai cununia.

violeta81
06.03.2008, 20:18:08
si eu sunt din tulcea<:-P .................dar locuiesc in mangalia :))

adella_27
07.03.2008, 12:25:27
Buna fetelor,
Am o rugaminte daca poate cineva sa-mi recomande un fotograf, ca prietenul meu a gasit unul care ne-a cerut 1000 ron, asta pe langa faptul ca ne-am inteles cu cameramanul la 350 euro, si nu am de gand sa mai dau si fotografului inca 1000 ron, ca ies la sapa de lemn.
Daca ma puteti ajuta, va rog sa-mi lasati mesaj.
Va multumesc si succes si casa de piatra va doresc, si la multi ani de 8 martie.
Pupici

tcorina
07.03.2008, 17:22:41
Buna fetelor,
Am o rugaminte daca poate cineva sa-mi recomande un fotograf, ca prietenul meu a gasit unul care ne-a cerut 1000 ron, asta pe langa faptul ca ne-am inteles cu cameramanul la 350 euro, si nu am de gand sa mai dau si fotografului inca 1000 ron, ca ies la sapa de lemn.
Daca ma puteti ajuta, va rog sa-mi lasati mesaj.
Va multumesc si succes si casa de piatra va doresc, si la multi ani de 8 martie.
Pupici
ti-am lasat un mesaj pe pm,sper sa te ajute>:D< ;desi ti-am mai vb eu de firma asta

Joliutza
07.03.2008, 17:33:52
se apropie ziua cea mare cu pasi repezi abia astept sa te vad mireasa .<:-P
promit ca vin sa te vad la biserica .:*
apropo la ce ora ai cununia.

Esti bine-venita! Numai sa vii sa imi spui ca tu esti...sa ne si cunoastem.
Am la 4 civila si la 7 religioasa.

Nannee
08.03.2008, 17:15:05
La multi ani de 8 Martie si o primavara frumoasa tuturor!
Cum petreceti azi? Eu am fost aseara la petrecerea de 8 Martie si a fost una extrem de reusita. Nici nu ma asteptam ca domnii sa ne organizeze asa ceva. Sala care stiam sigur ca nu arata prea bine, a aratat excelent. Am inteles ca a fost decorata de o firma noua. Chiar mi-a placut, a fost ceva deosebit. Nu stiu cum sa va arat si poze

Joliutza
08.03.2008, 17:30:04
La multi ani de 8 Martie si o primavara frumoasa tuturor!
Cum petreceti azi? Eu am fost aseara la petrecerea de 8 Martie si a fost una extrem de reusita. Nici nu ma asteptam ca domnii sa ne organizeze asa ceva. Sala care stiam sigur ca nu arata prea bine, a aratat excelent. Am inteles ca a fost decorata de o firma noua. Chiar mi-a placut, a fost ceva deosebit. Nu stiu cum sa va arat si poze

La Multi Ani si tie!
Ai posibilitatea sa atasezi fisiere atunci cand dai reply la un topic. Succes!

mitzulina
08.03.2008, 23:24:04
La multi ani tuturor in primul rand de 8 martie!!! sa fiti fericite si iubite si cele mai frumoase mirese :)

Stie cineva cumva de restaurantul europa din eforie nord ( de la hotel europa) ? adica a vazut cineva cum arata, ati fost pe la vreo nunta acolo?

Mersi, pupici

Babydeey
09.03.2008, 14:27:35
La multi ani tuturor in primul rand de 8 martie!!! sa fiti fericite si iubite si cele mai frumoase mirese :)

Stie cineva cumva de restaurantul europa din eforie nord ( de la hotel europa) ? adica a vazut cineva cum arata, ati fost pe la vreo nunta acolo?

Mersi, pupici

Restaurantul arata bine dar e cam ciudat aranjat. Meniul stiu ca este 200 ron si mai e tot acolo si sala de conferinte care nu arata nici rau, nici bine :-"

mitzulina
09.03.2008, 17:10:07
La ce te referi cand spui ciudat aranjat? poti da mai multe detalii plss...
ms

Nicollette
10.03.2008, 11:33:12
La ce te referi cand spui ciudat aranjat? poti da mai multe detalii plss...
ms

Buna, restaurantul Europa arata f. bine, dar cel mai indicat este sa te duci pana acolo sa iti faci propria parere. Iar pentru mai multe detalii poti vorbii cu F&B Manager.Bafta.

mitzulina
10.03.2008, 16:53:18
Ms pt rasp.
Ma voi duce si acolo sa vad, ideea era k eu stau in buc, si parintii mei se ocupa momentan de gasit variante de restaurante, si una era europa...insa nu au primit inca oferta... eram curioasa, ca de restul stiam in mare , sau am citit aici la voi :P

Vroiam sa stiu dc a fost cineva pe acolo la nunta, cam ce pareri aveti

ms :)

Nicollette
10.03.2008, 20:24:29
Ms pt rasp.
Ma voi duce si acolo sa vad, ideea era k eu stau in buc, si parintii mei se ocupa momentan de gasit variante de restaurante, si una era europa...insa nu au primit inca oferta... eram curioasa, ca de restul stiam in mare , sau am citit aici la voi :P

Vroiam sa stiu dc a fost cineva pe acolo la nunta, cam ce pareri aveti

ms :)

Pentru putin, daca vrei sa iti faci o parere despre restaurant iti atasez un link http://www.anahotels.ro/HotelDetails.aspx?hid=4. Daca ai un buget mai mare alocat pentru nunta ti l recomand din toata inima. Pupici.

adedeu
10.03.2008, 22:50:59
si eu sunt din tulcea<:-P .................dar locuiesc in mangalia :))
eeeeeeeee bine si asa ................haidetzi fetelor din mangalia va astept aici sa vorbim cate si mai cate:[email protected]:[email protected]:[email protected]

adella_27
13.03.2008, 12:05:25
Esti bine-venita! Numai sa vii sa imi spui ca tu esti...sa ne si cunoastem.
Am la 4 civila si la 7 religioasa.

Ai facut deja programare pentru cununia civila??
Ca mie mi-au spus sa vin cu 2 sapt inainte.:O
Ms

Joliutza
13.03.2008, 14:44:44
Ai facut deja programare pentru cununia civila??
Ca mie mi-au spus sa vin cu 2 sapt inainte.:O
Ms

Nu am facut programare, intr-adevar voi merge cu 14 zile ianinte.
4 este ora la care imi doresc eu sa facem cununia civila, atat. Si sper sa si reusim.

Azumi
13.03.2008, 16:24:23
Dar lectii de dans stiti cumva unde se pot face aici in mangalia? stie cineva ceva?
mersic :*

adedeu
13.03.2008, 18:03:34
Dar lectii de dans stiti cumva unde se pot face aici in mangalia? stie cineva ceva?
mersic :*
hy da stiu io se fac la casa armatei sau la casa de cultura este o fata de vreo 20 de ani care face astefel de cursuri si e foarte bunea chiar se pricepe

adella_27
14.03.2008, 11:02:22
Nu am facut programare, intr-adevar voi merge cu 14 zile ianinte.
4 este ora la care imi doresc eu sa facem cununia civila, atat. Si sper sa si reusim.

Sunt un pic stresata cu programarea la Casa Casatariilor, pentru ca mi se par destul de multe nunti in data la care o am si eu, si mi-e frica sa nu-mi dea programul peste cap.

Azumi
14.03.2008, 14:27:09
hy da stiu io se fac la casa armatei sau la casa de cultura este o fata de vreo 20 de ani care face astefel de cursuri si e foarte bunea chiar se pricepe

pe mine ma intereseaza sa invatam vals si sa facem o mica coregrafie pt o anumita melodie, tipa se ocupa si de cupluri in parte sau face numai in grupuri.
mersi pt raspuns :*

MDiana
14.03.2008, 14:32:11
Sunt un pic stresata cu programarea la Casa Casatariilor, pentru ca mi se par destul de multe nunti in data la care o am si eu, si mi-e frica sa nu-mi dea programul peste cap.

Buna fetelor. Si eu o sa am nunta anul acesta in Constanta si la fel sunt stresata cu privire la programarea la Casa Casatoriilor. Initial vroiam sa trec in invitatie si ora de la cununia civila, dar avand in vedere ca invitatiile trebuiesc date macar cu 1 luna inainte si programarea la Casa Casatoriilor se face doar cu 14 zile inainte de nunta.... nu am sa mai trec in invitatie ora pt. cununia civila.

gabimirea
14.03.2008, 15:07:17
Fa si tu ca toata lumea si nu trece nimic despre casa casatoriilor ... oricum acolo vin cei din alai si apropiati care aud de ora starii civila prin viu grai si nu au nevoie de inscris ;)

cristina17
14.03.2008, 16:03:42
Eu zic sa nu va mai faceti atatea probleme cu ora cununiei civile....ca se rezolva....anul trecut nu am auzit nici o fata de aici de pe forum sa fii avut problema si sa nu fii obtinuta ora dorita!!!
Mult succes!!!!

MDiana
14.03.2008, 20:23:16
Fa si tu ca toata lumea si nu trece nimic despre casa casatoriilor ... oricum acolo vin cei din alai si apropiati care aud de ora starii civila prin viu grai si nu au nevoie de inscris ;)

Exact asa am sa fac si eu, nu o sa mentionez nimic despre cununia civila.

mitzulina
14.03.2008, 21:20:25
hello,

ma bag si eu printre voi :P

intrebasem eu acum cateva zile de restaurant europa din eforie nord.... sunt f incantata ca am primit ofertele de meniuri de la ei si mi se par f ok la pret, adik intre 150 , 175, 190 si 250 roni ... iar cel de 175 mi se pare fff oki . dar se pot si combina oricum.... si au inclus si tortul miresei ( de care am auzit k le fac ffff bune )
cum vi se par preturile ?

pupici

gabimirea
14.03.2008, 22:53:00
Daca ai doar mancarea si tortul ... mie imi par groaznic de mari ... mai ales ca e Eforie ... si e cam dublu fata de oras ... la mine anu trecut a fost 95lei, dar o sa se mareasca anu asta ... oricum nu atat de mult
Sfatul meu e sa mai cauti ... incearca Edmon, o prietena face acolo in sept anu asta:*

mitzulina
15.03.2008, 00:54:29
:(( eu chiar am crezut ca sunt ok preturile.... :-s se vede cat ma pricep.... o sa mai caut, o sa merg totusi sa il si vad, sa imi satisfac curiozitatea...

ms de sfaturi :*:*

Joliutza
15.03.2008, 09:33:46
Ieri mi-a luat iubitul meu setul de bijuterii pentru rochita de mireasa. Le am in pozele mele....link-ul de mai jos. Ce parere aveti? Eu sunt super incantata.

MDiana
15.03.2008, 09:48:59
Ieri mi-a luat iubitul meu setul de bijuterii pentru rochita de mireasa. Le am in pozele mele....link-ul de mai jos. Ce parere aveti? Eu sunt super incantata.

Frumoase bijuteriile sa le porti iubita. Mie mi-au placut mult verighetele voastre. De unde le-ati luat?

mitzulina
15.03.2008, 11:14:26
Sunt superbe, sa le porti sanatoasa ! ;;)

Joliutza
15.03.2008, 13:37:33
Frumoase bijuteriile sa le porti iubita. Mie mi-au placut mult verighetele voastre. De unde le-ati luat?

Multumeeesc!

Verighetele? La Amaris....facute pe comanda dupa un model dus de noi.

crisstallus_cris
15.03.2008, 19:07:59
Imi plac f mult.Sa le porti cu placere....Sunt genul de bijuterii pe care cred ca le poti purta si la alte ocazii.Sunt din argint sau aur alb?

kamy
15.03.2008, 19:30:51
Sunt superbe bijuteriile tale.

Joliutza
15.03.2008, 20:08:46
Va multumesc mult pentru aprecieri.
Sunt din argint.....si, intr-adevar, cand le-am ales m-am gandit sa fie ceva ce o sa pot purta si cu alte ocazii.....mie imi plac la nebunie...le-as purta de acum....sper sa ma abtin :">

adedeu
19.03.2008, 15:24:23
pe mine ma intereseaza sa invatam vals si sa facem o mica coregrafie pt o anumita melodie, tipa se ocupa si de cupluri in parte sau face numai in grupuri.
mersi pt raspuns :*
daca platitz=zi se poate ocupa si de voi separat

Azumi
20.03.2008, 16:37:33
daca platitz=zi se poate ocupa si de voi separat
stii cum o cheama ?

adella_27
21.03.2008, 12:39:46
Mi-am comandat bijuterii pt nunta .Incerc sa atasez poze.

adella_27
21.03.2008, 12:42:02
Aaaa si m-am hotarat asupra rochitei si astept o zi libera de la serviciu sa merg sa o comand. O atasez si pe aceasta.I am happyyyy

Joliutza
21.03.2008, 12:46:45
Aaaa si m-am hotarat asupra rochitei si astept o zi libera de la serviciu sa merg sa o comand. O atasez si pe aceasta.I am happyyyy

Foarte frumoasa. Iti doresc sa te simti ca o regina in ziua nuntii!

kamy
21.03.2008, 13:39:02
Sunt superbe!!!

crisstallus_cris
21.03.2008, 18:25:59
Sunt f dragute,De unde le-ai comandat si cam cat te costa?

bianca82
21.03.2008, 19:02:03

Bijuteriile sunt superbe. Unde anume faci comanada pentru ele?
Sunt cu argint sau aur alb?

kmytza05
21.03.2008, 21:15:18

Buna!

Si eu sunt din Fetesti si m-ar interesa o coafeza buna, daca poti sa imi recomanzi.

Pupici:*

rebeca_bis
22.03.2008, 21:36:46
fetelor va urez sa aveti parte de niste nunti ca in povesti... pt ca a mea asa a fost... dar pentru asata va trebui sa va implicati personal in organizarea nuntii...binenteles inainte.... pt ca in ziua cea mare singura voastra grija este aceea de zambii si de traii din plin fiecare clipa... nu lasati nimic si pe nimeni sa va umbreasca aceasta zi minunata....
dak aveti nevoie de sugestii in orice problema legata de nunta... astept mesajele voastre... pt ca eu am trecut deja prin asta...

pupici

Joliutza
23.03.2008, 08:39:39
fetelor va urez sa aveti parte de niste nunti ca in povesti... pt ca a mea asa a fost... dar pentru asata va trebui sa va implicati personal in organizarea nuntii...binenteles inainte.... pt ca in ziua cea mare singura voastra grija este aceea de zambii si de traii din plin fiecare clipa... nu lasati nimic si pe nimeni sa va umbreasca aceasta zi minunata....
dak aveti nevoie de sugestii in orice problema legata de nunta... astept mesajele voastre... pt ca eu am trecut deja prin asta...

pupici

Multumim. De nunta ta stiu ca a fost foarte frumoasa...ca mi-a povestit mama. :)) Si am vazut si poze de la cumnatica ta.

Eu ma implic in organizarea nuntii mele de cand am stabilit restaurantul, deci sper sa iasa totul bine si in ziua cea mare sa am grija doar sa ma simt bine alaturi de invitatii nostri.

Pupici.

many_amm
23.03.2008, 13:27:30
buna seara,eu am parul mai lung si drept si vreau sa-l las cat mai liber deoarece nu-mi sta bine cu coc.as vrea sa-mi stranga cat mai putin par undeva la spate doar cat sa poata sa prinda voalulsi restul parului sa ramana pe spate putin ondulat.am primit de la nasa mea diadema si voalul sunt foarte frumoase voalul este un alb murdar cu margine aurie si nu este foarte lung iar diadama este aurie cu strasuri si perlute un crem foarte deschis .iti dau adresa mea de mail unde imi poti trimite poze si o astept si pe a ta ca sa pot sa-ti trimit si eu poze cu ce am cumparat pana acum.sigur ne putem intalni cand veniti in constanta noi locuim in zona icil-casa cultura. lizeetee*********** rochita este de fapt fusta din satin si pe deasupra tripul voal si corset cu maneca cazuta din saten cu aplicatii de perlute si fir auriu si bineintles trena pe care mi-am dorit-o care va fi detasabila din triplu voal cu aplicatii la baza ei ,foarte frumoasa.este creatia mea personala....
Cine stie unde s-a deschis noua casa de moda lady in white in constanta pls

ankutza_elena
23.03.2008, 13:45:36
Buna fetelor!Nu am mai scris de ceva vreme aici, dar cand am timp reusesc sa mai citesc din mesajele voastre!
Vad ca e forfota mare cu organizarea nuntilor si constat cu dezamagire ca eu am cam ramas in urma cu pregatirile, spre deosebire de unele dintre voi care ati ajuns pana si la micile detalii..................
Trag speranta ca imi voi gasi ceea ce trebuie la tragul de nunti, dar am auzit un zvon ca nu s-ar mai face in perioada 4-6 aprilie aici la noi in Constanta???......Poate sunteti mai bine informate si ma puteti ajuta si pe mine, pls.
Va pup si spor la pregatiri in continuare:x

many_amm
23.03.2008, 14:00:51
Nu stiu ce sa zic in leg cu ringul,voi cate persoane credeti ca veti avea?
Am cumpart si eu voal de pe 1 decembrie 1918 intre casa de cultura si icil casa aia de moda noua ....

many_amm
23.03.2008, 14:03:56
Buna fetelor!Nu am mai scris de ceva vreme aici, dar cand am timp reusesc sa mai citesc din mesajele voastre!
Vad ca e forfota mare cu organizarea nuntilor si constat cu dezamagire ca eu am cam ramas in urma cu pregatirile, spre deosebire de unele dintre voi care ati ajuns pana si la micile detalii..................
Trag speranta ca imi voi gasi ceea ce trebuie la tragul de nunti, dar am auzit un zvon ca nu s-ar mai face in perioada 4-6 aprilie aici la noi in Constanta???......Poate sunteti mai bine informate si ma puteti ajuta si pe mine, pls.
Va pup si spor la pregatiri in continuare:x
Se face pe 4-6 dar o sa ridice preturile la rochii, eu am cumparat de la casa de moda lady in white din constanta intre casa de cultura si icil si mi-a dat si o reducere de 5 % la decor

many_amm
23.03.2008, 14:10:35
Cautati pe unicmoment.ro
Este o agentie foarte slaba m-am dus la ea si mai mare japca nu am intalnit la nici o firma .....
Imprimu rand preturile sunt foarte mari mai cauta si alte firme

crisstallus_cris
23.03.2008, 17:15:04
Se face pe 4-6 dar o sa ridice preturile la rochii, eu am cumparat de la casa de moda lady in white din constanta intre casa de cultura si icil si mi-a dat si o reducere de 5 % la decor
De unde stii ca se vor ridica preturile la rochii?Tu ai nunta in dec la sfarsit si ti-ai luat deja rochie?Fara suparare,si eu sunt multumita de invitatiile pe care mi le-am facut la ei,dar tu ii ridici deja in slavi....seamana a reclama....

Jadesy
23.03.2008, 17:23:22
Este o agentie foarte slaba m-am dus la ea si mai mare japca nu am intalnit la nici o firma .....
Imprimu rand preturile sunt foarte mari mai cauta si alte firme

Eu am lucrat cu Doina de la UnicMoment si am fost foarte multumita, mi-a decorat cu bun gust si am avut si niste reduceri substantiale ....

Joliutza
23.03.2008, 17:49:31
Eu am lucrat cu Doina de la UnicMoment si am fost foarte multumita, mi-a decorat cu bun gust si am avut si niste reduceri substantiale ....

Si eu voi colabora cu ea si chiar am incredere. Am vazut multe nunti unde ea a fost decoaratoare.....si nu am auzit pe nimeni sa se planga. Tipa chiar pune suflet in ceea ce face.

iulya1505
24.03.2008, 01:31:01
imi poate spune si mie cineva de unde pot cumpara tunurile de confetii si artificiile pt tort?
este obligatoriu sa aibe si domnisoare de onoare buchet?

bianca82
24.03.2008, 04:46:23
A vazut cineva pana acum prin Constanta voalete? Eu nu vreau clasicul voal pe cap ci asa ceva:

adella_27
24.03.2008, 08:49:42
Bijuteriile sunt superbe. Unde anume faci comanada pentru ele?
Sunt cu argint sau aur alb?

Va multumesc la toate, le-am comandat pe net, daca vreti amanunte trimiteti-mi mesaj pe privat.
Bijuteriile sunt din din perle Swarovski intercalat cu rondele cu cristale Swarovski. si costa 240 setul

gabimirea
24.03.2008, 08:50:59
Eu ceva asemanator vroiam in loc de batic ... daca gasesti sa imi zici si mie ... merci :*

kamy
24.03.2008, 10:51:18
imi poate spune si mie cineva de unde pot cumpara tunurile de confetii si artificiile pt tort?
este obligatoriu sa aibe si domnisoare de onoare buchet?
Eu am cumparat tunurile de confetii de la galeriile din piata grivitei, aveau multe marimi si modele.La mine domnisoara de onoare nu a avut buchet, a avut corsaj.

gabimirea
24.03.2008, 12:06:04
Kamy, unde ai facut corsajul? tot impreuna cu lumanarile si buchetele? si daca se poate sa dai si un pret pt corsaj...ca si eu tot la asa ceva ma gandeam pt domnisoara mea de onoare...ca ar fi cam imcomod cu cosulet de cocarde sau lumanare sa mai tina si un buchet in mana...
merci anticipat :*

iulya1505
24.03.2008, 15:51:58
ce sunt corsajele ?nu se pune floare in piept la domnisoara de onoare ce este

Joliutza
24.03.2008, 18:25:21
Mi-am luat rochita......mi-am luat rochita.....o am acasa.....<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P

crisstallus_cris
24.03.2008, 18:47:22
Mi-am luat rochita......mi-am luat rochita.....o am acasa.....<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P
Oau....ne pui poze sau vrei sa te vedem dupa nunta?;))

Joliutza
24.03.2008, 18:52:44
Oau....ne pui poze sau vrei sa te vedem dupa nunta?;))

Nu v-o arat acum....ca al meu pui e cam curios si s-ar putea sa isi bage nasucul sa o vada.....dar e frumusica si e a mea...si cu siguranta va arat poze frumoase dupa nunta.

Pupici.

dani19_10dani
24.03.2008, 20:30:55
sa o porti sanatoasa!si sa fii foarte fericita.macar spune de unde cum e :*

Jadesy
24.03.2008, 21:20:02
Mi-am luat rochita......mi-am luat rochita.....o am acasa.....<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P

wooowww...s-o porti sanatoasa :)
sotul meu n-a vazut-o decat cand a venit cu nasii in ziua nuntii :)
de abia astept sa vad poxe :)

iulya1505
24.03.2008, 21:48:58
bravo felicitari sa fi cea mai fericita mireasa.
macar spunene cum este de unde ai cumparato si cat a costat.
felicitari
abia astept sa te vad miresica http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002013F.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020114.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

gabimirea
24.03.2008, 21:55:56
Fitze...ca-m filme cand plecau aia la "prom" banchet, baietii le luau fetelor corsaj, aranjament floral care se pune la mana ;;) e de efect, mie imi place :D

ce sunt corsajele ?nu se pune floare in piept la domnisoara de onoare ce este

Joliutza
24.03.2008, 22:33:04
Pai: am luat-o de la Biluzti.....au costat 9 milioane rochia, 400.000 cercurile si 1.400.000 voalul, deci 10.800.000 in total.

E alba si e draguta...destul de simplu modelul...si poze vedeti dupa nunta.

Pupici si multumesc tuturor pentru urari!

irina_cta
24.03.2008, 22:44:43

Bravo Joliutza !!!!!!!!!!!!! Dupa cum te-ai manifestat trebuie sa fie .....ceva frumossssss !!!!!!!!! Ma bucur pt. tine.....ne-ai facut curioase.
Cum crezi tu ca e mai bine....noi am vrea sa o vedem , dar:-? asteptam !!!!! Sa fie intr-un ceas bun............>:D<

Joliutza
25.03.2008, 08:45:11
Bravo Joliutza !!!!!!!!!!!!! Dupa cum te-ai manifestat trebuie sa fie .....ceva frumossssss !!!!!!!!! Ma bucur pt. tine.....ne-ai facut curioase.
Cum crezi tu ca e mai bine....noi am vrea sa o vedem , dar:-? asteptam !!!!! Sa fie intr-un ceas bun............>:D<

Multumesc....da...e frumusica si este a mea....si ma simt bine in ea...si e foarte usoara....asta imi place mult. Sau cel putin asa parea ieri....oi vedea eu cu tot cu emotii cum mi se va mai parea.

Pupici.

adyy
25.03.2008, 09:18:53
fetelor cad are loc targul de nunti in constanta ca eu am gasit pe net 28-30 martie la rex grand hotel.

gabimirea
25.03.2008, 10:59:08
4-6 aprilie doar la Perla ;) Eu abia astept:-SS

gabimirea
25.03.2008, 11:46:01
uitati si link-ul cu cei care vor expune:
http://www.expoconstanta.ro/editii-expozitii/Targul-pentru-Nunti-2008--editia-a-IV-a/expozanti/27-3/

annutza
25.03.2008, 17:18:47
4-6 aprilie doar la Perla ;) Eu abia astept:-SS
poate faci si niste poze:D , ma intereseaza mai ales meritage:*

buburuza
25.03.2008, 20:26:39
Annutza si eu tot cu meritage voi lucra:) Chiar mi-a zis tipa cu care am vorbit ca are nunta pe 31 mai la condor si ca pot vedea atunci cateva aranjamente facute de ei. Acum mi-am dat seama ca o sa fie chiar nunta ta ;))

gabimirea
26.03.2008, 09:39:00
Din moment ca imi iau liber vineri ca sa trec si prin oras iti dai seama ca imi iau paratul si o sa postez tot ce fac :D

annutza
26.03.2008, 15:14:50
Annutza si eu tot cu meritage voi lucra:) Chiar mi-a zis tipa cu care am vorbit ca are nunta pe 31 mai la condor si ca pot vedea atunci cateva aranjamente facute de ei. Acum mi-am dat seama ca o sa fie chiar nunta ta ;))
hey..super...eu cred ca am inebunit-o pe tipa...dar e intelegatoare, te astept la vizionat>:D<

annutza
26.03.2008, 15:16:00
Din moment ca imi iau liber vineri ca sa trec si prin oras iti dai seama ca imi iau paratul si o sa postez tot ce fac :D
multumesc^:)^

as fi vrut sa ajung si eu la constanta, dar fix in weekendul ala nu pot...=((

madi_veli
26.03.2008, 15:39:29
Are cineva idee cum dau si eu d dna Doina, d care spuneti voi k a colaborat cu CristinaMode?Un nr d tel:) Thanks!!!....Eu am vorbit la Cristina Mode dar se pare k nu au timp sa stea mai mult d vb k sa stiu si eu mai multe detalii....si m-am cam infuriat....sunt si stressata k am nunta p 24 mai...dar cred k sunt si un pic dezamagita k ma asteptam la mai multa atentie din partea Cristinei Mode....:-s

kamy
27.03.2008, 09:37:32
Multumesc....da...e frumusica si este a mea....si ma simt bine in ea...si e foarte usoara....asta imi place mult. Sau cel putin asa parea ieri....oi vedea eu cu tot cu emotii cum mi se va mai parea.

Pupici.
Felicitari pentru rochita!De abia asteptam sa vedem pozele cu tine miresica

criskitty
27.03.2008, 12:15:39

Pupici.

Felicitari Joliutza pt rochita! Sa o porti sanatoasa si sa te simti de vis in ea!
Si eu mi-am luat rochita, chiar de 8 martie (am fost cu nasa prin oras si am vazut aceasta rochita superba)... am dat avans si a doua zi m-am dus cu mamele (mama mea si a lui :) ) si am si cumparat-o, sa nu cumva sa mi-o ia alta miresica inainte... ;))
Ma bucur ca nu a vazut-o mirele inca... o sa o vada in ziua nuntii, m-am tinut tare pe pozitie si i-am spus ca nu i-o arat... ;-)

crisstallus_cris
27.03.2008, 20:54:30
Felicitari Joliutza pt rochita! Sa o porti sanatoasa si sa te simti de vis in ea!
Si eu mi-am luat rochita, chiar de 8 martie (am fost cu nasa prin oras si am vazut aceasta rochita superba)... am dat avans si a doua zi m-am dus cu mamele (mama mea si a lui :) ) si am si cumparat-o, sa nu cumva sa mi-o ia alta miresica inainte... ;))
Ma bucur ca nu a vazut-o mirele inca... o sa o vada in ziua nuntii, m-am tinut tare pe pozitie si i-am spus ca nu i-o arat... ;-)
De unde ti-ai ;luat rochia?Ce bine ca nu a trebuit sa o modifici...

Joliutza
28.03.2008, 08:23:35

Rochitza am luat-o de la Bilutzi si am procedat in felul urmator: am probat una la care imi placea partea de jos dar nu imi placea bustul (era fara bretele si imi turtea sanii mult prea mult) - mentionez ca e o singura piesa, nu fusta si corset - si i-am rugat sa mi-o faca pe comanda - partea de jos aceea care mi-a placut iar bustul de la alt model....si cu bretele mai late, nu din acelea ca la sutien. Si a fost gata intr-o luna cu tot cu proba. Si a ieist foarte bine, sunt multumita.

Va pup.

A costat 11 milioane cu tot cu cercuri si voal.

criskitty
28.03.2008, 10:00:09

Rochita am luat-o de la White Lady (e in Casa Modei la etaj), este din 2 piese, se aranjeaza f bine, corsetul e cu siret (in fata cu broderie si fara bretele, dar sta f teapan) si fusta ampla cu un mic trandafir intr-o parte, iar la terminatie pe jos este tot cu broderie care se continua si in spate pana sus la fund... si are si o mica trena care se prinde cu fundita exact acolo unde se termina broderia... sper ca ati inteles in mare cam cum este. ;-)

Joliutza
28.03.2008, 10:12:33
cristallus_cris - scuze ca m-am bagat....mi se parea ca pe mine m-ai intrebat de rochita....:D

crisstallus_cris
28.03.2008, 18:51:39
cristallus_cris - scuze ca m-am bagat....mi se parea ca pe mine m-ai intrebat de rochita....:D
Nu-i nici o problema.Ma bucur ca mi-ai spus si tu.Am fost ieri pt prima data la Bilutzi si mi-a placut o rochie,dar imi era prea mare si n-am probat-o.Au zis ca se pot face si la comanda..,dar bine ca mi-ai zis ca se pot combina 2 modele...as fi avut cateva obiectii la rochia care mi-a placut...;))

Joliutza
28.03.2008, 20:38:27
Succes atunci! Poate faci o combinatie mortala! ;));));))

srb_ancutza
30.03.2008, 15:13:13
Are cineva idee cum dau si eu d dna Doina, d care spuneti voi k a colaborat cu CristinaMode?Un nr d tel:) Thanks!!!....Eu am vorbit la Cristina Mode dar se pare k nu au timp sa stea mai mult d vb k sa stiu si eu mai multe detalii....si m-am cam infuriat....sunt si stressata k am nunta p 24 mai...dar cred k sunt si un pic dezamagita k ma asteptam la mai multa atentie din partea Cristinei Mode....:-s
Ti-am trimis pe privat numerele Doinei de telefon! Sa stii ca e o tipa supeeeer!;-)

criskitty
31.03.2008, 11:11:47
Ti-am trimis pe privat numerele Doinei de telefon! Sa stii ca e o tipa supeeeer!;-)

Buna Ancutza! Indraznesc sa-ti cer si eu nr. de telefon pe PM al d-nei Doina, despre care am auzit vorbindu-se atat pe acest site... daca poti sa mi-l dai si mie ar fi supeeer.
Eu caut sa-mi decorez salonul pe mov si nu gasesc huse culoarea asta la firmele cu care am vb pana acum... preturile la ea sunt ok?

Multumesc. :*

srb_ancutza
31.03.2008, 11:55:58
Buna Ancutza! Indraznesc sa-ti cer si eu nr. de telefon pe PM al d-nei Doina, despre care am auzit vorbindu-se atat pe acest site... daca poti sa mi-l dai si mie ar fi supeeer.
Eu caut sa-mi decorez salonul pe mov si nu gasesc huse culoarea asta la firmele cu care am vb pana acum... preturile la ea sunt ok?

Multumesc. :*
Buna! Ti-am trimis pe privat si tie nr. de telefon al Doinei. Da, preturile sunt o.k si, cum am mai spus, si ea este o tipa super! Sper sa-ti foloseasca!;-)

rainbow
03.04.2008, 21:08:17
fetelor, ajutati-ma si pe mine, va rog!
stiti pe unde as putea sa gasesc ceara pt remodelare sau de sigilii???:-s
danke shon!

mitzulina
07.04.2008, 11:25:58
Buna fetelor!

ma bag si eu un pic in seama... vroiam sa va spun ca weekendul asta m-am intalnit si eu cu doina, si sunt fff incantata. am avut noroc ca este cunostinta unor prieteni de ai mei si am apucat sa vb cu ea... este super. ca si toate fetele de pe forum, o recomand cu mare caldura tuturor...

Pupici si o zi frumoasa !

annutza
07.04.2008, 12:00:21
ati fost la targ?
poze ceva?o:-)

gabimirea
07.04.2008, 12:34:51
eu am fost la targ ... nimic interesant, decat niste rochii de fitze cu niste pietroaie mari pe ele si altele de la 28 mil in sus...iar in rest oferte de foto si video si make-up si decoratiuni ... care decoratiuni erau dementiale, dar daca nici macar poza nu m-au lasat sa fac va dati seama ce preturi aveau ...
weekenu asta nu prea am avut timp sa descarc pozele facute, dar fac tot posibilul diseara sa le postez :D
Ps: azi imi dau comanda la Bilutzi de rochita ;))

Joliutza
07.04.2008, 12:43:43
eu am fost la targ ... nimic interesant, decat niste rochii de fitze cu niste pietroaie mari pe ele si altele de la 28 mil in sus...iar in rest oferte de foto si video si make-up si decoratiuni ... care decoratiuni erau dementiale, dar daca nici macar poza nu m-au lasat sa fac va dati seama ce preturi aveau ...
weekenu asta nu prea am avut timp sa descarc pozele facute, dar fac tot posibilul diseara sa le postez :D

Succes la rochitza!

gabimirea
07.04.2008, 15:03:24
Saru mana :* si multumesc mult pt raspunsul promt, sa stii ca m-ai linistit un pic, pt ca imi faceam probleme dc nu sunt seriosi si sa nu mi-o faca naspa sau sa imi mult mai multi bani la comanda
Merci mult inca o data :*

Loram
07.04.2008, 15:46:45

Te rog frumos, imi poti spune daca ai vazut pe la firmele de decoratiuni de la targ si huse pt scaune din alt material, ceva care sa nu fie lucios?
Iti multumesc

mitzulina
07.04.2008, 16:09:27
Am fost si eu la targ si am ramas socata de preturi... la fotografi, era un nene care cerea 30 mil ( doar anul asta , la anu cine stie... ) pt 3 albume...si comparativ cu altii, kiar nu era extraordinar... doar albumele si felul in care erau facute iti luau un pic ochii...da park prea mult totusi.... :madlaugh: sau poate nu stiu eu preturile :D

si la decoratiuni, era o firma kare iti lua ochii, casa festiv parca... sau fiesta grande, una din cele doua care nu avea preturi facute, ca ziceau ei k sunt speciale pt targ, dar ne-au dat orientativ, pt o husa de scaun... 8 euro $-)

erau si rochite , dar nu extraordinare.... unele scumpe...unele nu, erau si de 8 mil, si de 40 :D

buburuza
07.04.2008, 16:15:03
Am fost si eu la targ si am ramas socata de preturi... la fotografi, era un nene care cerea 30 mil ( doar anul asta , la anu cine stie... ) pt 3 albume...si comparativ cu altii, kiar nu era extraordinar... doar albumele si felul in care erau facute iti luau un pic ochii...da park prea mult totusi.... :madlaugh: sau poate nu stiu eu preturile :D

Depinde ce-ti doresti de la fotograf. daca vrei doar poze de album, prelucrate putin in photoshop, atunci da, e mult 30 mil. Dar daca te uitai putin la cei care cer 30 de mil ai fi vazut ceva un pic diferit iar albumele sunt deosebite. Nu zic ca nu e mare pretul dar in comparatie cu ce ofera ceilalti, e si normal. Oricum, sunt si ei pentru toate buzunarele :D

sweet_angel_87
07.04.2008, 17:03:13
Buna , stie cineva vre-o croitoreasa din Cta care sa se priceapa sa faca rochii de mireasa ?^:)^

Joliutza
08.04.2008, 09:32:11
Buna , stie cineva vre-o croitoreasa din Cta care sa se priceapa sa faca rochii de mireasa ?^:)^

Ti-as trimite pm cu ceva info, dar nu pot sa iti trimit, nu stiu de ce.
Eu am gasit ceva pe net.....da cautare pe google-perfect dress din Constanta-Romania si vei gasi. Nu stiu cum lucreaza exact, dar am vazut chestii dragute pe site.

Succes!

gabimirea
08.04.2008, 09:44:17
Eu ieri am fost la Bilutzi si mi-a dat comanda, pt ca mie pieptul nu imi incape bine in niciuna. Si mi-am combinat vreo 3 modele si astept acum pt ca tocmai pe 7 mai m-a chemat la prima proba pt ca nu e modelul foarte complicat.
Am niste emotii :-SS:-SS:-SS:-SS

Un sfat pt fetele cu o silueta cat de cat: Mergeti sa cautati din timp si sa probati... pt ca eu am lasat pe ultima suta de metri fiind sigura ca voi gasi ceea ce imi doresc, dar m-am inselat amarnic si nu am nimic din ceea ce imi doream la o rochie de mireasa (adik trena and stuff...)

mitzulina
08.04.2008, 10:27:35
Depinde ce-ti doresti de la fotograf. daca vrei doar poze de album, prelucrate putin in photoshop, atunci da, e mult 30 mil. Dar daca te uitai putin la cei care cer 30 de mil ai fi vazut ceva un pic diferit iar albumele sunt deosebite. Nu zic ca nu e mare pretul dar in comparatie cu ce ofera ceilalti, e si normal. Oricum, sunt si ei pentru toate buzunarele :D

Tocmai asta este, la cel care cerea 30 mil nu era nimic deosebit.... in schimb la altii, unde nu stiu preturile, pici pe spate ce poze fac ... e si o miresica de aici pe care am vazut-o intr0-un album la targ.... si alea chiar merita si 30 mil... asa as da... dar unul care face albume fitoase sa iti ia ochii, dar poze normale.... parca nu prea... :D

Joliutza
08.04.2008, 10:51:43
Tocmai asta este, la cel care cerea 30 mil nu era nimic deosebit.... in schimb la altii, unde nu stiu preturile, pici pe spate ce poze fac ... e si o miresica de aici pe care am vazut-o intr0-un album la targ.... si alea chiar merita si 30 mil... asa as da... dar unul care face albume fitoase sa iti ia ochii, dar poze normale.... parca nu prea... :D

La cine te refereai ca cere 30 de milioane si face poze normale? Sunt curioasa.

gabimirea
08.04.2008, 11:41:32
kmy cred ca este :D si eu tot pe sotii Penaru ii am ;))

mitzulina
08.04.2008, 15:14:06
kmy cred ca este :D si eu tot pe sotii Penaru ii am ;))

da, de kamy vorbeam cu pozele.... sotii penaru, care fac poze superbe....ai cumva idee ce preturi au?

mersic

mitzulina
08.04.2008, 15:15:34
La cine te refereai ca cere 30 de milioane si face poze normale? Sunt curioasa.

era un tip, cristian martinetz... pe mine sincer nu m-au impresionat pozele.... ca cele de la sotii penaru de ex sau de la iulian verisan... si mai e o tipa care face poze frumoase alexandra sudacal... toti au site-uri si eu zic k se vede diferenta...
sau poate sunt doar eu mai pretentioasa :D :">

gabimirea
08.04.2008, 15:24:32
Suna-i sa stabiliti o intalnire si iti explica ei ce platesti si ce primesti ;;) merita toti banii ... cel putin eu de la ei am luat si invitatiile si doar bobo pt marturii pt ca deja ma apucasem de ele, ca altfel nu imi mai bateam capul cu taiat carton in forma de inimioare ... desi si asa ma bate un gand sa le las balta ca nu mai am nici o tragere de inima
Oricum Virginia are o gramada de gigele si minunatii de nunta, pana si casuta pt dar ... deci suna sa te intalnesti cu ei, nu o sa regreti timpul petrecut cu ei, cel putin noi cand mergem la ei, ne uita D-zeu pe acolo la povesti :-"

mitzulina
08.04.2008, 15:43:04
Suna-i sa stabiliti o intalnire si iti explica ei ce platesti si ce primesti ;;) merita toti banii ... cel putin eu de la ei am luat si invitatiile si doar bobo pt marturii pt ca deja ma apucasem de ele, ca altfel nu imi mai bateam capul cu taiat carton in forma de inimioare ... desi si asa ma bate un gand sa le las balta ca nu mai am nici o tragere de inima
Oricum Virginia are o gramada de gigele si minunatii de nunta, pana si casuta pt dar ... deci suna sa te intalnesti cu ei, nu o sa regreti timpul petrecut cu ei, cel putin noi cand mergem la ei, ne uita D-zeu pe acolo la povesti :-"

Mersic mult pt rapiditate.. pe mine ma interesa doar foto si filmat, ca in rest m-am intalnit cu doina dionisie, de care mi-a placut tare mult si are de toate dpdv al decoratiunilor

la ei kiar mi-au placut pozele mult de tot. prima oara am vazut la miresica de pe forum si apoi si la targ.

mersi pt sfaturi !
pupici:*

gabimirea
08.04.2008, 15:55:17
Ei colaboreaza foarte bine cu Decebal Banica pt video, daca vrei am si nr lui de tel.
Nu e musai sa il alegi pe el, dar e de preferat ca foto si video sa se inteleaga ...

mitzulina
08.04.2008, 16:11:11
Ei colaboreaza foarte bine cu Decebal Banica pt video, daca vrei am si nr lui de tel.
Nu e musai sa il alegi pe el, dar e de preferat ca foto si video sa se inteleaga ...

Multumesc mult, am nr de tel, ca am luat carti de vizita de la targ. nu stiam ca ei colaboreaza, ms de informatie, macar sa ii iau impreuna, cum ai spus si tu.

eu oricum mai am timp... astept pozele de la voi si ma hotarasc dupa :D

:*

sweet_angel_87
08.04.2008, 16:39:31
Ti-as trimite pm cu ceva info, dar nu pot sa iti trimit, nu stiu de ce.
Eu am gasit ceva pe net.....da cautare pe google-perfect dress din Constanta-Romania si vei gasi. Nu stiu cum lucreaza exact, dar am vazut chestii dragute pe site.

Succes!
Mersi ! ;-)

sweet_angel_87
08.04.2008, 16:44:06
Azi am fost la cei de la noelastyle si mi-a spus ca fac si rochii la comnada ... si-a mai facut cineva rochia acolo ?!

tcorina
08.04.2008, 18:18:13
Azi am fost la cei de la noelastyle si mi-a spus ca fac si rochii la comnada ... si-a mai facut cineva rochia acolo ?!
nu mi-am luat inca rochiar,dar de la noelastyle intentionez si eu s-o iau,am probat-o deja dar nu m-am incumetat inca sa dau un avans,am zis ca poate mai gasesc ceva dragut si prin alta parte,dar pana acum nimik,asa ca se pare ca voi ramane tot la prima mea alegere(am poza cu rochita la album daca vrei s-o vezi).oricum,parerea mea e ca au rochite destul de frmoase si de ieftine in acelas timp si doamna de acolo este fff draguta,de exemplu mie mi-a zis ca-mi va face un voal care sa se potriveasca cu rochia,ceva tot cu bordura aurie cum e rochita,am mare incredere in cei de acolo...acum,sa vedem daca pana prin iunie nu gasesc alta care sa-mi placa aceea va ramane.

ayesha_22
08.04.2008, 19:16:36
Am fost si eu la noela style azi si am probat 2 rochite...una pe care am vazut-o in poze si care mi-a placut super mult cu arata in poza...este cea cu auriu de care vb tcorina si inca una...am comparat si materialul si aia cu auriu nu prea imi place (nu vreau sa te supar , tcorina), trebuie sa fiti atente si la materiale, nu prea sunt lucioase ...

ayesha_22
08.04.2008, 19:21:05
cred ca am reusit sa pun si pozele cu pricina...

tcorina
08.04.2008, 19:52:48
cred ca am reusit sa pun si pozele cu pricina...
nu ai de de sa ma superi,ficare cu gusturile lui...si mai straduieste-te cu pozele poate reusesti vreau si io sa vad>:D<

iulya1505
08.04.2008, 21:23:05
nu ai de de sa ma superi,ficare cu gusturile lui...si mai straduieste-te cu pozele poate reusesti vreau si io sa vad>:D<
buna corina imi poti spune ce pret are rochita de la noela style care zici ca ai probato si ca itzi place.
multumesc

sweet_angel_87
09.04.2008, 13:47:15
nu mi-am luat inca rochiar,dar de la noelastyle intentionez si eu s-o iau,am probat-o deja dar nu m-am incumetat inca sa dau un avans,am zis ca poate mai gasesc ceva dragut si prin alta parte,dar pana acum nimik,asa ca se pare ca voi ramane tot la prima mea alegere(am poza cu rochita la album daca vrei s-o vezi).oricum,parerea mea e ca au rochite destul de frmoase si de ieftine in acelas timp si doamna de acolo este fff draguta,de exemplu mie mi-a zis ca-mi va face un voal care sa se potriveasca cu rochia,ceva tot cu bordura aurie cum e rochita,am mare incredere in cei de acolo...acum,sa vedem daca pana prin iunie nu gasesc alta care sa-mi placa aceea va ramane.
Eu am fost azi iar la noelastyle si am probat o rochitza gen printesa (ieri nu o aveau) si pana la urma a ramas sa-mi faca modelul de fusta pe care il au ei dar alt corset sper sa iasa frumoasa:-SS [-o< !
Apropo avem invitatile de nunta la fel :*

tcorina
09.04.2008, 19:45:52
buna corina imi poti spune ce pret are rochita de la noela style care zici ca ai probato si ca itzi place.
multumesc
pai rochita costa 800 ron si include si crinolina si saculetul,mai e de vazut cu voalul...oricum,imi place rochia dar inca nu sunt 100% sigura ca aceea va fi.

tcorina
09.04.2008, 19:48:54
Eu am fost azi iar la noelastyle si am probat o rochitza gen printesa (ieri nu o aveau) si pana la urma a ramas sa-mi faca modelul de fusta pe care il au ei dar alt corset sper sa iasa frumoasa:-SS [-o< !
Apropo avem invitatile de nunta la fel :*
De unde ai luat invitatiile si cu cat(daca nu sunt indiscreta...).

Joliutza
09.04.2008, 22:54:14
Am si carte de oaspeti! Va arat doar coperta ca m-au lasat acumulatorii la aparat.

bianca82
10.04.2008, 00:01:10

Unde este magazinul in Constanta? Sau atelier, ma rog...
Am inteles ca fac rochii la comanda...dupa modelul clientului sau din oferta lor?

tcorina
10.04.2008, 06:57:01
Am inteles ca fac rochii la comanda...dupa modelul clientului sau din oferta lor?
vis-a-vis de tomis exact pe colt...este magazinul acela micut,select parca se numea inainte

sweet_angel_87
10.04.2008, 09:00:38
De unde ai luat invitatiile si cu cat(daca nu sunt indiscreta...).
Eu am facut comanda dupa un site, a ajuns cam 1,7Ron buc cu tot cu tiparire alb-negru si taxe postale.

sweet_angel_87
10.04.2008, 09:10:56

Fac rochii si la comanda...eu m-am dus cu un model ... dar am ales o fusta de a lor si imi vor face doar corsetul ... acum ramane de vazut ce iese...8-|

lilianacae
10.04.2008, 12:40:42
Sunt superbe!!!
Salutare fetelor ! sunt si eu miresica anul acesta pe 20 sept. la restaurantul Colonadelor. Kamy te rog mult ^:)^ daca poti sa-mi spui unde ti-ai facut parul si te-ai machiat?

gabimirea
10.04.2008, 12:50:48
Iti pot spune si eu :D la Delia Juja ... stiu pt ca si eu am admirat-o si m-am interesat:x

kamy
10.04.2008, 14:09:13
Salutare fetelor ! sunt si eu miresica anul acesta pe 20 sept. la restaurantul Colonadelor. Kamy te rog mult ^:)^ daca poti sa-mi spui unde ti-ai facut parul si te-ai machiat?
Ti-a raspuns deja Gabi>:D<

lilianacae
11.04.2008, 11:17:29
mersi mult de tot ! abia astept sa ma duc sa fac o proba:bye_02: :grin:

tcorina
11.04.2008, 21:10:04
Eu am facut comanda dupa un site, a ajuns cam 1,7Ron buc cu tot cu tiparire alb-negru si taxe postale.
pai si eu tot dupa net le-am luat si m-au ajuns la aproximativ1.3 ron cu scris cu tot inclusiv taxe postale

sweet_angel_87
12.04.2008, 09:15:17
pai si eu tot dupa net le-am luat si m-au ajuns la aproximativ1.3 ron cu scris cu tot inclusiv taxe postale
norocul tau >:D< ai iesit mai ieftin!

Jadesy
18.04.2008, 09:33:04
Joliutza, scumpo.....cum te simti ? Mai ai un pic... bucura-te de emotiile tale :) Te pup !

Joliutza
18.04.2008, 13:06:01
Joliutza, scumpo.....cum te simti ? Mai ai un pic... bucura-te de emotiile tale :) Te pup !

Ma simt bine.....nu am emotii inca (sunt ciudata rau cred). Cred ca ma apuca si pe mine dupa Paste.
Deocamdata am fost ocupata sa am emotii cu casa si cu inspectia pentru definitivat, pe care am trecut-o ieri cu nota 10.

Te pup!

crisstallus_cris
18.04.2008, 13:38:43
Ma simt bine.....nu am emotii inca (sunt ciudata rau cred). Cred ca ma apuca si pe mine dupa Paste.
Deocamdata am fost ocupata sa am emotii cu casa si cu inspectia pentru definitivat, pe care am trecut-o ieri cu nota 10.

Te pup!Felicitari pt nota de la inspectia pt definitivat.Stiu cum e..ca si parintii mei sunt profi..

kamy
18.04.2008, 14:34:26

Te pup!
Felicitari!

Joliutza
18.04.2008, 14:54:51
Va multumesc fetelor! Am avut o saptamana de cosmar...plina de emotii si stress....de-acum sper sa ma odihnesc si eu un pic mai mult, sa ma bucur de sarbatori si sa ma ocup si eu mai mult de nunta care se apropieeeeeeeeee.......:D

Pupici

crisstallus_cris
18.04.2008, 17:20:58
Joliutza vreau sa te intreb..Tu ai facut credit pe numele tau din salariul tau?Ca stiu ca la profii incepatori nu e prea mare salariul,deci implicit nici creditul nu va fi mare...cel putin nu cat sa acopere un apartam in Cta...Eu am salariu mic si nici o banca nu mi-ar oferi credit cat de cat de bun simt.....asa ca intreb cu e la altii.:-\

Joliutza
18.04.2008, 17:31:43
Joliutza vreau sa te intreb..Tu ai facut credit pe numele tau din salariul tau?Ca stiu ca la profii incepatori nu e prea mare salariul,deci implicit nici creditul nu va fi mare...cel putin nu cat sa acopere un apartam in Cta...Eu am salariu mic si nici o banca nu mi-ar oferi credit cat de cat de bun simt.....asa ca intreb cu e la altii.:-\

Pai lucrurile stau putin altfel in situatia mea. Sunt profesoara, dar in armata, deci am salariul un pic mai maricel decat intr-o scoala/liceu....si creditul il fac impreuna cu viitorul sot...deci se cumuleaza veniturile. Asa ajungem sa putem lua 65.000 Eur, cat avem nevoie de la banca. De restul pana la 80.000 ne-au dat parintii o parte, si restul il imprumutam de la binevoitori... :D

Mai ai intrebari? Spune ca iti explic daca e.

Pupici

iulya1505
18.04.2008, 17:59:59
Pai lucrurile stau putin altfel in situatia mea. Sunt profesoara, dar in armata, deci am salariul un pic mai maricel decat intr-o scoala/liceu....si creditul il fac impreuna cu viitorul sot...deci se cumuleaza veniturile. Asa ajungem sa putem lua 65.000 Eur, cat avem nevoie de la banca. De restul pana la 80.000 ne-au dat parintii o parte, si restul il imprumutam de la binevoitori... :D

Mai ai intrebari? Spune ca iti explic daca e.

Pupici
nu te supara ca te intreb si ce salariu atzi avut amandoi cumulat pt suma de 65000 euro.?

Joliutza
18.04.2008, 19:12:15
nu te supara ca te intreb si ce salariu atzi avut amandoi cumulat pt suma de 65000 euro.?

Nu ma supar. Avem 3100 Ron impreuna.

crisstallus_cris
18.04.2008, 20:13:01
Nu ma supar. Avem 3100 Ron impreuna.
Ti-ai gasit apartam cu 80 mii euro?Pe unde?Si daca da..presupun ca depinde si din ce an este construit,imbunatatiri...

Joliutza
18.04.2008, 20:55:37
Ti-ai gasit apartam cu 80 mii euro?Pe unde?Si daca da..presupun ca depinde si din ce an este construit,imbunatatiri...

Da, am gasit. 2 camere, 60 mp, la Casa de Cultura, etaj 4/4, cu ceva imbunatatiri, cu mobila de dormitor si bucatarie. Bloc din 1978-1979. Imbunatatiri: termopan integral (mai putin iesirea din dormitor in balconul de 6,5mp), parchet laminat in sufragerie si dormitor, gresie de bun gust in bucatarie, baie si hol. Faianta in baie. Izolatie facuta acum 3 ani.

Noua ne place foarte mult....ni se pare ca a fost facut dupa gustul nostru.

Pupici.

P.s. De-abia astept sa apar cu poze cu casutza noastra....asta peste vreo 2-3 saptamani probabil.

Jadesy
18.04.2008, 22:29:07
ummm... fetelor sa va zic ca si noua ne-a fost acceptat dosarul pt credit la banca ?!?! :)))))))))))
dar din pacate banca nu e pe lista primariei ca sa beneficiem de subventia la dobanda, dar nici nu ma mai gandesc la asta, pe la sf lu' mai - inceputul lui iunie ne mutam in cuibul nostru de la etajul 7 :)