PDA

Versiunea completa : Miresici din Constanta - discutii despre nunta

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Joliutza
08.06.2008, 22:09:11
Hai ca am revenit. Am luat urmatoarele pt 200 de persoane:(si aici ma refer doar pt rstaurant, nu si pt acasa)
-14 L whiskey-s-a baut tot
-5 sticle de Campari-s-a baut aproape tot
-8 sticle de Martini-s-au baut 7
-Cola-117 l (sticle de 1 l am avut)-aproape toata
-100 st Tymbark Orange-s-a baut tot
-25 st sampanie (5 la starea civila.....si restul la primirea invitatilor)-s-a baut toata
-apa min Borsec de 1,5 l-120 sticle-s-a baut aproape toata
-apa plata Borsec de 2 l-24 de sticle-la fel
-vin-Dealul Catalina -144 sticle de 0,750 l-s-au baut vreo 120 de sticle-foarte laudat a fost vinul acesta-il recomand cu caldura

Cam asta.

Pupici deocamdata.

dianamkm
08.06.2008, 23:31:43
[quote=Joliutza;889489]Hai ca am revenit. Am luat urmatoarele pt 200 de persoane:(si aici ma refer doar pt rstaurant, nu si pt acasa)

Joliutza,vroiam sa te intreb daca ai fost multumita de meniu,personalul de servire,cum s-au descurcat..au fost draguti?maleabili?

Joliutza
09.06.2008, 08:18:42
[quote=Joliutza;889489]Hai ca am revenit. Am luat urmatoarele pt 200 de persoane:(si aici ma refer doar pt rstaurant, nu si pt acasa)

Joliutza,vroiam sa te intreb daca ai fost multumita de meniu,personalul de servire,cum s-au descurcat..au fost draguti?maleabili?

Super multumita, nu doar multumita. Chiar vorbeam cu o parte din invitati...eram curioasa cat de multumiti au fost de servire...si-mi ziceau ca nu le venea sa creada ca si la 3-4 dimineata, ospataritele erau zambitoare si dragute.....au adus mancarea repede si frumos, strangeau la fel de repede, scrumierele erau mereu curate....deci super ok.

Meniul a fost foarte laudat.....

madalinaV
09.06.2008, 09:05:26
BUNA FETELOR. Ma ajutati si pe mine va rog cu o informatie? As vrea sa stiu pe la ce magazine se gasesc coronite/tiare frumoase, mai deosebite pentru ca pe unde nu mi-a placut mai nimic. Am atasat o poza, cam asa ceva mi-as dori sa am dar nu stiu pe unde as putea gasi. Si voaluri mai frumoase, mai de calitate unde sa caut?Va pup!
Draga Anka,
E am fost weekendul asta in buc si am vazut in unirii, la etajul 1 bentite cam ca cea din poza - dragute si simple, adik nu fff incarcate. Preturile chiat ok, de la 25 Ron pana pe la 70 ron, din cate am observat La voal...nush sa te ajut, al meu a venit impreuna cu rochitza! :)
Succes!!

anka_26
09.06.2008, 10:02:57
Hai ca am revenit. Am luat urmatoarele pt 200 de persoane:(si aici ma refer doar pt rstaurant, nu si pt acasa)
-14 L whiskey-s-a baut tot
-5 sticle de Campari-s-a baut aproape tot
-8 sticle de Martini-s-au baut 7
-Cola-117 l (sticle de 1 l am avut)-aproape toata
-100 st Tymbark Orange-s-a baut tot
-25 st sampanie (5 la starea civila.....si restul la primirea invitatilor)-s-a baut toata
-apa min Borsec de 1,5 l-120 sticle-s-a baut aproape toata
-apa plata Borsec de 2 l-24 de sticle-la fel
-vin-Dealul Catalina -144 sticle de 0,750 l-s-au baut vreo 120 de sticle-foarte laudat a fost vinul acesta-il recomand cu caldura

Cam asta.

Pupici deocamdata.

Multumesc din suflet!
M-ai ajutat enorm de mult!:*
Vroiam sa mai cumpar din bautura dar nu stiam cata!
Noi ne gandim tot la 200 de invitati si am luat 15 sticle de whisky (1l)si 240 sticle de vin (0.75) Premiat de Murfatlar.
Pupici si o saptamana cat mai placuta!:*

Joliutza
09.06.2008, 10:19:35
Multumesc din suflet!
M-ai ajutat enorm de mult!:*
Vroiam sa mai cumpar din bautura dar nu stiam cata!
Noi ne gandim tot la 200 de invitati si am luat 15 sticle de whisky (1l)si 240 sticle de vin (0.75) Premiat de Murfatlar.
Pupici si o saptamana cat mai placuta!:*

Eu zic ca ati luat mult prea mult vin!!! O sa va ramana foarte mult, o sa vedeti. Whiskey este ok....

Pupici si tie si spor la pregatiri....mie imi cam lipseste senzatia aceea dinainte de nunta....in care aveam liste si listute cu ce mai era de facut.....:*

anka_26
09.06.2008, 10:24:05
Eu zic ca ati luat mult prea mult vin!!! O sa va ramana foarte mult, o sa vedeti. Whiskey este ok....

Pupici si tie si spor la pregatiri....mie imi cam lipseste senzatia aceea dinainte de nunta....in care aveam liste si listute cu ce mai era de facut.....:*

Iti dau listutele mele..:)) !
Ce cadou ai luat la nasi?

Joliutza
09.06.2008, 11:40:46
Iti dau listutele mele..:)) !
Ce cadou ai luat la nasi?

Da-mi-le.....=))

Nasilor le-am luat un aparat foto digital....si l-au primit a 3-a zi de Paste...au fost foarte incantati.

GIA23
09.06.2008, 12:14:39
Buna Gia!
Pana la urma ai gasit restaurant? Unde faceti nunta? Succes la pregatiri!!
Buna,Ramony!Da,am gasit,la Dacia!Nu e ce ne-am dorit, dar e singurul pe care l-au gasit ai nostrii(noi nefiind in cta)si speram ca decorat sa arate bine..A trecut atat de repede timpul,nu-mi vine sa cred ca mai e asa putin...mi-am luat rochita(mai am pantofi,bijuterii,lenjerie)am gasit formatie(faiyr-play),foto si filmat,am platit taxa la biserica,am inceput sa dam invitatiile(am luat 2 tipuri)si cam atat...mai sunt comenzile de tort ,prajituri,programari la coafor,machiaj,manichiura,de luat cocarde,comanda de buchete,flori,de luat bautura..o gramada..si eu vin tocmai in jur de 15 iulie...tu cum stai?

srb_ancutza
09.06.2008, 14:25:18
joliutza cat ai platit pt. camere?

Joliutza
09.06.2008, 15:07:54
joliutza cat ai platit pt. camere?

Cam 700.000 camera dubla.....ca ne-au facut noua reducere ca aveam nunta le ei.

crisstallus_cris
09.06.2008, 18:52:55
Da-mi-le.....=))

Nasilor le-am luat un aparat foto digital....si l-au primit a 3-a zi de Paste...au fost foarte incantati.
Tortul a fost apreciat?Nu doar la aspect,ci si la gust ma refer....Eu trebuie sa ma hotarasc la cofetarie si nu stiu exact ce compozitie ar fi cea mai buna alegere.Nu vreau doar creme,sa fie si putin blat.Ce ma sfatuiesti,din experienta ta?

crisstallus_cris
09.06.2008, 18:53:51
Joliutza am uitat sa te intreb de coafat si machiaj..cat te-a ajuns cu totul...?

Joliutza
09.06.2008, 19:36:25
Joliutza am uitat sa te intreb de coafat si machiaj..cat te-a ajuns cu totul...?

Coafat-1200000
Make-up-1700000

Am mai lasat si bacsis....dar am fost super incantata. O sa vedeti cand o sa pun poze. Dimineata, machiajul arata impecabil la ochi...rujul de buze normal ca s-a cam luat de la atata pupacit de sot si baut de suc.....ca de mancat nu am mancat aproape nimic.

Joliutza
09.06.2008, 19:38:26
Tortul a fost apreciat?Nu doar la aspect,ci si la gust ma refer....Eu trebuie sa ma hotarasc la cofetarie si nu stiu exact ce compozitie ar fi cea mai buna alegere.Nu vreau doar creme,sa fie si putin blat.Ce ma sfatuiesti,din experienta ta?

Tortul a fost foarte apreciat....chiar am auzit multe pareri de genul: nu a fost nici foarte dulce...dar destul de dulce....nu a fost deloc gretos....s-au pus felii mari, si in multe situatii s-a mancat tot....deci e clar ca a fost foarte bun.
Compozitia a fost blat, crema ciocolata si crema de vanilie.....acoperit cu martipan.

Recomand cofetaria Aida cu mare incredere....eu am fost super incantata...si dna Aida Cheia (patroana) este o super dulcica.

Merita sa incerci.

crisstallus_cris
09.06.2008, 21:10:41
Tortul a fost foarte apreciat....chiar am auzit multe pareri de genul: nu a fost nici foarte dulce...dar destul de dulce....nu a fost deloc gretos....s-au pus felii mari, si in multe situatii s-a mancat tot....deci e clar ca a fost foarte bun.
Compozitia a fost blat, crema ciocolata si crema de vanilie.....acoperit cu martipan.

Recomand cofetaria Aida cu mare incredere....eu am fost super incantata...si dna Aida Cheia (patroana) este o super dulcica.

Merita sa incerci.
Pe parcurs imi mai aduc aminte intrebari pt tine.Tot referitoare la tort.Tu ai platit la cofetarie in plus pentru transportul la restaurant si pt artificii?Sau doar ai platit cat a costat efectiv tortul?(ce pret ai dat pe tort?)
Te intreb pt ca eu am fost azi la Narcisa din Tomis 3 si mi-a zis ca pt transport la restaurant percep o taxa de 20%din valoarea comenzii.Ceea ce mi se pare mult si aberant..ca doar nu iau eu tortul in spinare,cred ca e datoria cofetariei sa-l duca fara taxe in plus....

anka_26
10.06.2008, 09:44:44
Joliutza,ai mai avut si alta bautura inafara de ce mi-ai zis?Adica..coniac,tuica,palinca?
La domnisoara de onoare se pune floare in piept sau doar la mana?
Cate masini ai avut care au venit la tine si ce flori ai pus?Dar la masina cu care ai mers tu?

anka_26
10.06.2008, 09:50:53
De unde ai luat cartea de oaspeti?Cine ti-a decorat salonul?A fost pe auriu,nu?
Scuze...eu tot am intrebari ;)) !
Pupici!

P.S:in luna de miere ai fost?

Joliutza
10.06.2008, 11:35:49
Pe parcurs imi mai aduc aminte intrebari pt tine.Tot referitoare la tort.Tu ai platit la cofetarie in plus pentru transportul la restaurant si pt artificii?Sau doar ai platit cat a costat efectiv tortul?(ce pret ai dat pe tort?)
Te intreb pt ca eu am fost azi la Narcisa din Tomis 3 si mi-a zis ca pt transport la restaurant percep o taxa de 20%din valoarea comenzii.Ceea ce mi se pare mult si aberant..ca doar nu iau eu tortul in spinare,cred ca e datoria cofetariei sa-l duca fara taxe in plus....

Nu am platit nimic transportul...e aberant. Am dat 36 Ron/kg....am avut 19 kg de tort....cele 4 artificii le-am platit....parca a fost 12 Ron bucata.....Si nici trandafirii de martipan de pe tort nu i-am platit...adica am intrebat si a zis ca sunt inclusi in pretul /kg...foarte frumos din partea lor....si au pus destui trandafiri.....superbi...mov si albi....super incantata am fost de tort...a iesit exact cum il visam.....si a fost si excelent....

Joliutza
10.06.2008, 11:38:08
Joliutza,ai mai avut si alta bautura inafara de ce mi-ai zis?Adica..coniac,tuica,palinca?
La domnisoara de onoare se pune floare in piept sau doar la mana?
Cate masini ai avut care au venit la tine si ce flori ai pus?Dar la masina cu care ai mers tu?

Am avut si tuica din Moldova...vreo 6 l parca.....s-au baut vreo 4,5 l.

Domnisoarelor de onoare (am avut 2) le-am facut corsaje la floraria unde am comandat restul florilor si lumanarile. Corsajele pt mana au fost foarte finute.....cate o panglica roz...si pe ea pus un trandafir mic roz pal....foarte frumusele corsajele. Eu flori in piept am pus doar mirelui, nasului si parintilor.

Joliutza
10.06.2008, 11:41:05
De unde ai luat cartea de oaspeti?Cine ti-a decorat salonul?A fost pe auriu,nu?
Scuze...eu tot am intrebari ;)) !
Pupici!

P.S:in luna de miere ai fost?

Cartea de oaspeti am comandat-o la Calin Events pe net....au site cu modele si preturi...am luat legatura cu ei prin e-mail si au fost ft seriosi....m-a costat 100 Ron inclusiv Cargus-ul.

Restaurantul mi-a fost decorat de Doina Dionisie (Unic Moment)....super incantata am fost si de colaborarea cu ea. O tipa ft inimoasa si serioasa....ea ne-a facut aranjamentele florale pt masa noastra si masa mirilor, casuta de bani am inchiriat-o de la ea (de fapt asta a fost gratis), cele 4 pahare le-am luat de la ea si cam atat. Huse avea restaurantul. Culorile au fost alb, auriu si verde.

In luan de miere plecam la sfarsit de August. Acum ne ocupam de zugravit casutza noastra cea noua, si eu mai am 2 examene grele de dat pana atunci, asa ca mai asteptam.

Pupici.

anka_26
10.06.2008, 11:57:16
[quote=Joliutza;893300]Cartea de oaspeti am comandat-o la Calin Events pe net....au site cu modele si preturi...am luat legatura cu ei prin e-mail si au fost ft seriosi....m-a costat 100 Ron inclusiv Cargus-ul.

Restaurantul mi-a fost decorat de Doina Dionisie (Unic Moment)....super incantata am fost si de colaborarea cu ea. O tipa ft inimoasa si serioasa....ea ne-a facut aranjamentele florale pt masa noastra si masa mirilor, casuta de bani am inchiriat-o de la ea (de fapt asta a fost gratis), cele 4 pahare le-am luat de la ea si cam atat. Huse avea restaurantul. Culorile au fost alb, auriu si verde.

In luan de miere plecam la sfarsit de August. Acum ne ocupam de zugravit casutza noastra cea noua, si eu mai am 2 examene grele de dat pana atunci, asa ca mai asteptam.

Te rog din suflet sa-mi pui mai multe poze cu localul!
Doina e o scumpa (tot ea imi face si mie)...si fratiorul meu e proaspat angajat la ea:-p ....probabil ca s-a ocupat de decorarea salonului la tine (a uitat sa-mi spuna..vede el :D ).
Tot cu verde si auriu imi fac si eu.....da bine?ce ai avut verde?Imi recomanzi combinatia asta?Ai o poza la o masa.?

anka_26
10.06.2008, 12:00:03

Joliutza
10.06.2008, 12:00:47
[quote=Joliutza;893300]Cartea de oaspeti am comandat-o la Calin Events pe net....au site cu modele si preturi...am luat legatura cu ei prin e-mail si au fost ft seriosi....m-a costat 100 Ron inclusiv Cargus-ul.

Te rog din suflet sa-mi pui mai multe poze cu localul!
Doina e o scumpa (tot ea imi face si mie)...si fratiorul meu e proaspat angajat la ea:-p ....probabil ca s-a ocupat de decorarea salonului la tine (a uitat sa-mi spuna..vede el :D ).
Tot cu verde si auriu imi fac si eu.....da bine?ce ai avut verde?Imi recomanzi combinatia asta?Ai o poza la o masa.?

Da, e super combinatia. Nu am acum poze.....cum le primesc va arat....pai am avut asa: suport din fier forjat....si florile sus au fost albe cu multa verdeata.....fetele de masa alb-crem cu auriu...husele la scaun aurii....si verde a mai fost la servetele....si au dat foarte bine....

Joliutza
10.06.2008, 12:03:12

Vreo 15 masini au fost la mine....flori...am in album pe picasa buchetelele pe care le-am facut eu si care au aratat ft bine pe capota......

Masina cu care am mers eu (adica a nasului) a avut un pampon mare alb pe care l-am luat de la o prietena care a avut nunta cu 2 saptamani inaintea mea.

Masina lui Sergiu a avut 3 buchetele ca cele ale masinilor invitatilor...asezate cumva in V.....au aratat ft bine....

anka_26
10.06.2008, 12:13:08
[quote=anka_26;893371]

Da, e super combinatia. Nu am acum poze.....cum le primesc va arat....pai am avut asa: suport din fier forjat....si florile sus au fost albe cu multa verdeata.....fetele de masa alb-crem cu auriu...husele la scaun aurii....si verde a mai fost la servetele....si au dat foarte bine....

Aha....deci doar servetelele au fost verzi!
Doina imi spunea ca imi pune sub suportul de fier forjat ceva verde....
Eu ma gandeam sa fac o masa aurie...una verde.....

Joliutza
10.06.2008, 19:35:00
[quote=Joliutza;893383]

Aha....deci doar servetelele au fost verzi!
Doina imi spunea ca imi pune sub suportul de fier forjat ceva verde....
Eu ma gandeam sa fac o masa aurie...una verde.....

Merge si asa...cred ca ar arata ft bine.

Am avut numere la mese...scrise pe carton crem cu cerneala verde inchis....meniuri la fel.....si foarte multa verdeata la flori.

In rest...machiajul meu, spilcii din par, buchetul, lumanarile si tortul au fost pe nuante de roz si mov.....si au dat ft bine cu albul si verdele din restaurant.........serios.

srb_ancutza
13.06.2008, 16:10:14
Ajutooooor! Aveti idee unde in Constanta/net gasesc plicuri bani/place card mai frumoase? Pe unde am fost am gasit un singur model care e cu visiniu/crem, iar eu vreau visiniu auriu!!!Sunt disperata!!!:-?

anka_26
13.06.2008, 16:40:14
Joliutza,ce fel de sampanie ai avut?

Joliutza
13.06.2008, 18:30:21
Joliutza,ce fel de sampanie ai avut?

Dorato-ft laudata.

dani19_10dani
13.06.2008, 23:09:25
Dorato-ft laudata.

joliutza nici acum nu ai poze de la nunta..vrem si noi pls pls :*:*

Joliutza
13.06.2008, 23:20:33
joliutza nici acum nu ai poze de la nunta..vrem si noi pls pls :*:*

Mai dureaza.....2-3 saptamani...nu stiu exact. I-am zis ca nu ne grabim...macar sa iasa bine.......mai aveti rabdare...

crisstallus_cris
15.06.2008, 19:24:51
Fetelor unde gasesc arahide glazurate albe de preferat la galetusa sau vrac?Am fost la Billa,Kauffland si Carrefour si nu am gasit galetuse.

cristina17
15.06.2008, 20:16:49
Fetelor unde gasesc arahide glazurate albe de preferat la galetusa sau vrac?Am fost la Billa,Kauffland si Carrefour si nu am gasit galetuse.

De la Metro am luat anul trecut....la galetusa!!!

annutza
15.06.2008, 22:27:58
Poza de dimineata este geniala!!!!
Casa de piatra si o viata la fel de pura si originala ca si poza!!!
Extraordinar!!!Mi-au dat lacrimile!!!
:-p
Iata ca am revenit si eu din luna de miere, totul a fost superb...am reusit sa strang cateva poze de la prieteni si am retrait clipele din ziua nuntii:D...zilele astea le iau si pe cele de la fotograf. Va pup!:)>-

Joliutza
15.06.2008, 22:32:53
De la Metro am luat anul trecut....la galetusa!!!

Si noi anul acesa, tot de la Metro.....si sunt si foarte bune la gust....ale noastre au fost cu aroma de vanilie...si am tot ciugulit din ele.:">

cristina17
16.06.2008, 09:09:54
Si noi anul acesa, tot de la Metro.....si sunt si foarte bune la gust....ale noastre au fost cu aroma de vanilie...si am tot ciugulit din ele.:">

Si ale noastre tot cu vanilie, insa mie nu-mi plac de nici o culoare......in schimb sotul "a bobinat":)) !!!

Nicollette
16.06.2008, 10:53:04
Iata ca am revenit si eu din luna de miere, totul a fost superb...am reusit sa strang cateva poze de la prieteni si am retrait clipele din ziua nuntii:D...zilele astea le iau si pe cele de la fotograf. Va pup!:)>-

Bine a ti revenit!>:D< Cum a fost in luna de miere? Pozele sunt f. frumoase cat si voi, protagonistii. Felicitari si Casa de piatra!:*

annutza
16.06.2008, 12:46:01
Bine a ti revenit!>:D< Cum a fost in luna de miere? Pozele sunt f. frumoase cat si voi, protagonistii. Felicitari si Casa de piatra!:*
Multumim!
A fost superb in luna de miere...am mers la 3500m altitudine, am facut diving...am stat 10 zile in tenerife si 3 in madrid...foarte frumos a fost, va recomand ambele ca si destinatie.

marya19_angel
17.06.2008, 19:38:56
hey!!!si eu sunt din mangalia,ink nu am stabilit o data pt nunta,dar sper sa o fac anul viitor...ast sugestiile voastre despre und as putea face nunta...>:D<

Ramony
18.06.2008, 12:05:41
Annutza, in primul rand casa de piatra!!!
De unde ti-ai luat rochita?? Ai fost superba!!!!!!!!

annutza
18.06.2008, 12:17:19
Annutza, in primul rand casa de piatra!!!
De unde ti-ai luat rochita?? Ai fost superba!!!!!!!!
Multumim!:*
Rochia am luat-o de la Demetrios, colectia Cosmobella.

adryana
18.06.2008, 15:45:40
>:D<

>:D< FELICITARI AI FOST SUPERBA.CASA DE PIATRA SI MULTA MULTA FERICIRE>:D<

annutza
18.06.2008, 16:37:42
>:D<

>:D< FELICITARI AI FOST SUPERBA.CASA DE PIATRA SI MULTA MULTA FERICIRE>:D<
Multumim:*! sa aveti si voi o nunta de vis si spor la pregatiri!

Babydeey
18.06.2008, 19:13:11
Multumim:*! sa aveti si voi o nunta de vis si spor la pregatiri!

Ce frumoase sunt pozele ... ce frumosi sunteti! Pupicei >:D<

anka_26
19.06.2008, 09:37:31

Foarte frumoase pozele si rochita....!
Cum a fost in luna de miere?
Unde ai fost?
Pupici!:*

alipety
19.06.2008, 13:03:37
felicitari si casa de piatra! ati fost foarte frumosi!!! aveti niste poze superbe!!! cine v-a fost fotograf? si cine v-a decorat sala? scuze daca ai mai vorbit despre asta, dar nu am apucat sa citesc toate postarile ca sa aflu aceste informatii :(
Multumesc mult!

annutza
19.06.2008, 13:18:14
Foarte frumoase pozele si rochita....!
Cum a fost in luna de miere?
Unde ai fost?
Pupici!:*
10 zile in tenerife si 3 in madrid...a fost super

annutza
19.06.2008, 13:19:14
felicitari si casa de piatra! ati fost foarte frumosi!!! aveti niste poze superbe!!! cine v-a fost fotograf? si cine v-a decorat sala? scuze daca ai mai vorbit despre asta, dar nu am apucat sa citesc toate postarile ca sa aflu aceste informatii :(
Multumesc mult!
decoratiunile florale si husele sunt de la o agentie din constanta, restul le-am facut in bucuresti...fotograful e din bucuresti, iti dau pe pm datele:*

anka_26
19.06.2008, 15:14:15
10 zile in tenerife si 3 in madrid...a fost super

Cat te-a costat cele 10zile in Tenerife?
Cum a fost?

annutza
19.06.2008, 15:44:31
Cat te-a costat cele 10zile in Tenerife?
Cum a fost?
Noi ne-am rezervat singuri, pe booking.com cam de prin ianuarie si am platit cazarea in Tenerife 1000e, am zburat cu Tarom si Iberia, Tarom-Madrid a fost 2400 lei dus-intors 2 pers, Madrid-Tenerife 500e 2 pers dus-intors. Biletele de avion le poti cumpara direct de la companii pe net. Cazarea in Madrid a fost mai scumpa pentru ca am luat undeva in centru ca sa nu mergem mult pe jos si sa ne putem plimba seara, era 200e pe noapte si asta pentru ca am prins o promotie...
Masina am inchiriat tot de pe net, a fost 360e pentru 10 zile(megane cabrio) si e mult mai comod, vizitezi toata insula si o iei si o lasi la aeroport, deci oricum scapi de taxi-uri.

dvdruxandra
24.06.2008, 18:51:07
Fetelor recomandati-mi magazine cu rochite de mireasa din C-ta....as vrea k rochia sa nu fie mai mult de 10-15 mil.....

Joliutza
24.06.2008, 20:42:32
Fetelor recomandati-mi magazine cu rochite de mireasa din C-ta....as vrea k rochia sa nu fie mai mult de 10-15 mil.....

Eu de exemplu am luat-o de la Bilutzi si m-a costat 1100 Ron (inclusiv voal + cercuri).

gabimirea
24.06.2008, 22:03:40
si eu la fel ;))

dvdruxandra
25.06.2008, 12:49:18
multumesc, am fost si eu acolo si nu am vazut nimic care sa-mi placa mult.....era una expusa la 20 mil.(nu-si merita banii oricum) in rest nimic......de magazinul de pe Lapusneanu(intre statia Bucuresti si Icil) stiti ceva?.....lady in white parca se numeste pupici

adinuttz
25.06.2008, 21:47:48

Incearca si la Casa Modei la etaj.. aveau modele foarte dragutze, dar nu stiu cam la preturi se invart acum.. in ianuarie mi-am luat eu rochitza (16,5 mil) si mi s-au parut bune preturile..
Succes!

Joliutza
25.06.2008, 22:17:43
Saptamana viitoare va onorez si eu cu pozele de la nunta. Am vorbit azi cu Cristi si sunt aproape gata.

Pupici.

buburuza
26.06.2008, 08:37:43
Saptamana viitoare va onorez si eu cu pozele de la nunta. Am vorbit azi cu Cristi si sunt aproape gata.

Pupici.
URAAAAAAAA=D> De abia astept!!!;))

anka_26
26.06.2008, 10:15:59
Hellooooooo!
Mai apar si eu pe aici....cam rar...ca am o groaza de facut si nu mai am timp de net...:(( .
Va rog sa ma ajutati cu o informatie....unde gasesc si eu tul ?Imi trebuie la metru....
Pupici!

Nicollette
26.06.2008, 10:21:22
Hellooooooo!
Mai apar si eu pe aici....cam rar...ca am o groaza de facut si nu mai am timp de net...:(( .
Va rog sa ma ajutati cu o informatie....unde gasesc si eu tul ?Imi trebuie la metru....
Pupici!

Gasesti la merceriile de pe Cuza Voda.

bianca82
26.06.2008, 11:05:03
Tul gasesti sus la galeriile Tomis 3 la 15 mii lei vechi metrul. Au de toate culorile.
Sau mai poti gasi la bazar la rusi langa cimitirul central cu 30 mii metrul.
:*

anka_26
26.06.2008, 13:28:24
Multumesc frumos!
Eu am luat niste "cercuri" (mai mari decat cele pt marturii) din organza pt buchetelele de la masini..la oglinzi...si cred ca cu tul iese mai bine!
Voi ce parere aveti?

bianca82
26.06.2008, 14:00:04
Clar tul...parerea mea...poti sa-l modelezi, sa zic asa , in functie de ce vrei tu.
Si arata si mai "miresesc" .....:))

anka_26
26.06.2008, 15:04:03
TKS!
Tu cum iti faci?

Joliutza
26.06.2008, 19:19:22
URAAAAAAAA=D> De abia astept!!!;))

O sa le pun pe picasa si dau link-ul...ca vor fi destul de multe si nu o sa stiu ce sa aleg....:">

adinuttz
26.06.2008, 20:13:37
Tul gasesti sus la galeriile Tomis 3 la 15 mii lei vechi metrul. Au de toate culorile.
Sau mai poti gasi la bazar la rusi langa cimitirul central cu 30 mii metrul.

Ufff .. si eu nu am stiut.. mi-a luat sora lui iubi tocmai din Buc voal verde.. :-"

adinuttz
26.06.2008, 20:17:07
O sa le pun pe picasa si dau link-ul...ca vor fi destul de multe si nu o sa stiu ce sa aleg....:">

De-abia asteptam...<:-P <:-P

Crita
26.06.2008, 21:38:57

Uau cum a trecut timpul!!!!
Am fost asa agitata luna asta incat nici nu mi-am dat seama, si acum, cand ti-am vazut avatarul...am realizat....26de zile de nunta#-o
Cu intarziere, primeste si de la mine toate urarile de bine din lumea asta! Casa de piatra, Joliutza!<:-P
Stii vorba aia" "mai bine mai tarziu, decat...";-)

Si "Casa de piatra" tuturor fericitelor care intre timp au fost miresici superbe!>:D<

Joliutza
27.06.2008, 06:06:32
Uau cum a trecut timpul!!!!
Am fost asa agitata luna asta incat nici nu mi-am dat seama, si acum, cand ti-am vazut avatarul...am realizat....26de zile de nunta#-o
Cu intarziere, primeste si de la mine toate urarile de bine din lumea asta! Casa de piatra, Joliutza!<:-P
Stii vorba aia" "mai bine mai tarziu, decat...";-)

Si "Casa de piatra" tuturor fericitelor care intre timp au fost miresici superbe!>:D<

Multumeeeesc!!! :D

ankutza_elena
27.06.2008, 22:14:15
Joliutza, imi place voalul tau........ai zis ca l-ai luat tot de la BILLUTZY.Este din tull simplu sau e tull din acela cristal(adica putin sclipitor).Are mai multe modele de voaluri acolo? Cam la ce pret sunt?
Poop

Joliutza
27.06.2008, 22:23:44
Joliutza, imi place voalul tau........ai zis ca l-ai luat tot de la BILLUTZY.Este din tull simplu sau e tull din acela cristal(adica putin sclipitor).Are mai multe modele de voaluri acolo? Cam la ce pret sunt?
Poop

Multumesc. Si mie mi-a placut.
L-am luat tot de la Bilutzi.....este tul din acela putin sclipitor....aveau mai multe tipuri...si broderia am ales-o ca cea de pe rochie....si m-a costat (voalul) 1.300.000.

In ziua nuntii parca regretam ca nu mi l-am facut mai lung, dar apoi am vazut si in poze ca arata bine, si a fost si foarte comod asa.

Pupici.

bianca82
27.06.2008, 22:26:54
Ufff .. si eu nu am stiut.. mi-a luat sora lui iubi tocmai din Buc voal verde.. :-"

Daca ai voal verde, sa inteleg ca si rochia este tot cu verde?
Eu sunt innebunita dupa verde....salon, rochie, toate vor fi cu verde;))

bianca82
27.06.2008, 22:29:05
TKS!
Tu cum iti faci?

Tul, sigur.
Masina mirilor va avea ornamentul de tul verde de la firma de decoratiuni(o funda imensa) iar restul masinilor le vom decora noi cu fundite din tul alb si verde, atasate la oglinzi.

adinuttz
29.06.2008, 04:56:37
Daca ai voal verde, sa inteleg ca si rochia este tot cu verde?
Eu sunt innebunita dupa verde....salon, rochie, toate vor fi cu verde;))

Rochita este crem nu are nimic verde, dar aranjamnetele vor fi toate alb cu verde.. si eu sunt innebunita dupa verde.. :">

adinuttz
29.06.2008, 04:58:59
Tul, sigur.
Masina mirilor va avea ornamentul de tul verde de la firma de decoratiuni(o funda imensa) iar restul masinilor le vom decora noi cu fundite din tul alb si verde, atasate la oglinzi.

Poti posta vreo poza cu funda pt decorarea masinii ?
Eu inca nu stiu cum as vrea sa fie modelul.. decat ca va fi din tull alb si verde :-"

Joliutza
30.06.2008, 17:10:06
Azi va pun poze de la nunta....

bianca82
30.06.2008, 17:31:12
Uffff...nu am nici o poza din pacate...am vazut la o firma de decoratiuni Ballonstyle si mi-a placut, inca nu am incheiat nici un contract cu ei ,,,ne mai gandim.

Era o funda imensa pe capota iar in mij fundei un buchetel de flori. Nu stiu daca ai inteles ceva....
Daca fac rost de vreo poza o sa o pun aici.

Joliutza
30.06.2008, 19:27:09
Gata, am pus poze. Vedeti ca albumele apar in ordine inversa....va descurcati voi.

Pupici si vizionare placuta!

mido
30.06.2008, 19:43:00
Gata, am pus poze. Vedeti ca albumele apar in ordine inversa....va descurcati voi.

f f frumoase pozele voastre.....

Joliutza
30.06.2008, 19:59:54
f f frumoase pozele voastre.....

Multumim! Noi suntem incantati.

Crita
30.06.2008, 21:42:00

Felicitari pt poze! Se vede ca ati radiat amandoi de bucurie! Chiar aratati a doi oameni fericiti care s-au simtit perfect in ziua nuntii:> Super tonica vizionarea!

P.S. Ce a cantat nasul?:-p

Joliutza
30.06.2008, 22:40:06
Felicitari pt poze! Se vede ca ati radiat amandoi de bucurie! Chiar aratati a doi oameni fericiti care s-au simtit perfect in ziua nuntii:> Super tonica vizionarea!

P.S. Ce a cantat nasul?:-p

Da' ce n-a cantat.....;)) pe bune...a facut baiatul asta un show.....toata lumea ne intreba de ce am mai angajat formatia.....desi si oamenii si-au facut treaba super bine.....Nasul a cantat de exenplu "Mandra floare, trandafir"......si altele de genul asta....

crisstallus_cris
30.06.2008, 23:44:41

Imi plac mult pozele.Sedinta foto a fost in partea mai veche a orasului pe strada unde mai sunt case care arata ca parasite?

Joliutza
01.07.2008, 07:27:49
Imi plac mult pozele.Sedinta foto a fost in partea mai veche a orasului pe strada unde mai sunt case care arata ca parasite?

Exact. In zona veche a Constantei....pe langa Catedrala.

gabimirea
01.07.2008, 09:28:46
Cumva aceea e casuta cu lei?

Felicitari! Foarte frumoase pozele!!!! Si nasii la inaltime :x

anka_26
01.07.2008, 11:19:31
Joliutza ,foarte frumoase pozele!
Am sunat ieri sa-mi dau comanda de carte de oaspeti.....si cica nu-mi pot face ca trebuia sa sun cu 1 luna inainte :gen_07: :gen_07: :gen_07: :(( :(( :(( .Nu mai pot de draci......mi-a fost lene sa dau un tel sa intreb mai devreme:gen_07:....va rog mult sa ma ajutati sa gasesc in Constanta un magazin cu carti de oaspeti.....plssssss[-o< .
Pupici:*

adinuttz
01.07.2008, 12:28:40

Superbe pozele !!!
Veti ramane cu niste albume minunate ca amintiri .

kamy
01.07.2008, 19:08:46
Joliutza sunt superbe pozele! A-ti fost foarte frumosi amandoi!

Joliutza
01.07.2008, 20:10:16
Cumva aceea e casuta cu lei?

Felicitari! Foarte frumoase pozele!!!! Si nasii la inaltime :x

Da....Casa cu Lei.

Multumim.

Joliutza
01.07.2008, 20:10:53
Joliutza sunt superbe pozele! A-ti fost foarte frumosi amandoi!

Multumim!!!!

Nicollette
02.07.2008, 16:47:02
Azi va pun poze de la nunta....

A-ti iesit super! Felicitari! Frumoasa sedinta foto.:*

Joliutza
03.07.2008, 08:46:44
A-ti iesit super! Felicitari! Frumoasa sedinta foto.:*

Multumim! Chiar a fost o zi superba si ne-am distrat de minune la nunta noastra....>:D<

Joliutza
05.07.2008, 01:29:29
Am pus videoclipul in semnatura....

gabimirea
05.07.2008, 08:00:09
Vaaaaai ce frumoooosi :x:x:x:x
Felicitari inca o data!!! Aveti niste amintiri super bune de aratat copiilor si nepotzeiilor ;))

Joliutza
05.07.2008, 08:03:32
Vaaaaai ce frumoooosi :x:x:x:x
Felicitari inca o data!!! Aveti niste amintiri super bune de aratat copiilor si nepotzeiilor ;))

Multumim!!!!! Eu ma uit de nu stiu cate ori si inca imi place....o sa mai pun unul...din sedinta foto...mai tarziu putin.

Pupici.

Joliutza
05.07.2008, 08:33:11
L-am pus si pe acela.

gabimirea
05.07.2008, 09:06:47
Si pana la anul tot o sa te mai uiti... cumva ai facut noapte alba, ca vad ca esti foarte matinala si filmuletul tot spre dimineata l-ai pus :D
Dragut rau si al doilea video! Face treaba buna Decebal :x

Joliutza
05.07.2008, 11:03:25
Si pana la anul tot o sa te mai uiti... cumva ai facut noapte alba, ca vad ca esti foarte matinala si filmuletul tot spre dimineata l-ai pus :D
Dragut rau si al doilea video! Face treaba buna Decebal :x

Da....aseara a dormit o prietena la mine si am stat pana tarziu...si atunci am pus si clipul pe net....

Si azi m-am trezit de dimineata ca imi vine puiul acasa si ma apuc sa fac ardei umpluti....si a trebuit sa fac piata. =P~

mido
05.07.2008, 13:02:10
L-am pus si pe acela.
ambele videoclupuri sunt...intr-un mare fel! FELICITARI!

Joliutza
05.07.2008, 13:22:19
ambele videoclupuri sunt...intr-un mare fel! FELICITARI!

Multumesc! Eu sunt incantata rau de tot!!!>:D<

crisstallus_cris
05.07.2008, 17:02:42
Multumesc! Eu sunt incantata rau de tot!!!>:D<
Super videoclipurile...Imi plac mult.

Joliutza
05.07.2008, 17:20:45
Super videoclipurile...Imi plac mult.

Iti multumesc si tie.:D

buburuza
05.07.2008, 20:41:35
Am pus videoclipul in semnatura....
Supeeeeeerrr:x Felicitari>:D<

dvdruxandra
06.07.2008, 11:25:07
F. frumoase pozele de la nunta si videoclipul, abia astept sa vina ziua in care sa am si eu pozele mele:-SS

Joliutza
06.07.2008, 19:31:01
Multumesc tuturor pt cuvintele frumoase!

annutza
07.07.2008, 00:04:14
Multumesc tuturor pt cuvintele frumoase!
Acum am vazut si eu ambele videoclipuri!
Sunt foarte reusite, felicitari!>:D<
Nu mai zic That's Amore...super melodie,era cat pe ce sa dansam primul nostru dans pe ea:P
Scuza-mi ignoranta...da care e faza cu "La Casa cu Lei"? E ceva din Ct?

Joliutza
07.07.2008, 08:16:53
Acum am vazut si eu ambele videoclipuri!
Sunt foarte reusite, felicitari!>:D<
Nu mai zic That's Amore...super melodie,era cat pe ce sa dansam primul nostru dans pe ea:P
Scuza-mi ignoranta...da care e faza cu "La Casa cu Lei"? E ceva din Ct?

Da....o cladire veche in zona Peninsulei.....

Uite-o aici: http://www.romaniantrip.net/etrip.php?id=55

Pupici.

Babydeey
07.07.2008, 09:54:15

Pupici.

Foarte frumoase videoclipurile

annutza
07.07.2008, 11:31:09

Pupici.
Aha! M-am luminat si eu;;) ...cred ca am fost pe acolo;))
Merci:D

tcorina
08.07.2008, 18:23:16
Gabi,stiu ca sunt insistenta,dar mi-ai promis o listuta,plsssss nu ma uiat!!!!:-SS ^:)^ ^:)^ ^:)^

gabimirea
09.07.2008, 09:53:58
Stiu si nu am uitat, dar lista care era la mine nu o mai gasesc, dar diseara merg la socrela si o iau pe a iei.
Pup si sa nu ma injuri prea tare:D

tcorina
09.07.2008, 11:47:58
Stiu si nu am uitat, dar lista care era la mine nu o mai gasesc, dar diseara merg la socrela si o iau pe a iei.
Pup si sa nu ma injuri prea tare:D
Nu te injur,dar eram curioasa sa vad tu ce cantitati zici,ca nu de alta dar ar cam trebui sa incep si eu sa cumpar si sa am asa o idee cam cat.scuza-ma ca sunt stresanta,si astept listuta.pup:*

adinuttz
09.07.2008, 19:38:32
Nu te injur,dar eram curioasa sa vad tu ce cantitati zici,ca nu de alta dar ar cam trebui sa incep si eu sa cumpar si sa am asa o idee cam cat.scuza-ma ca sunt stresanta,si astept listuta.pup:*

Fetelor cate pers veti avea voi ? Sa stiu daca e valabila si la mine listuta ;))

crisstallus_cris
09.07.2008, 20:15:36
Eu mizez cam pe 200,dar cine stie?

adinuttz
09.07.2008, 20:18:39
Eu mizez cam pe 200,dar cine stie?

In mare si eu tot pe 200, dar vom sti mai sigur dupa confirmari.. care nici alea in ziua de azi nu prea mai garanteaza prezenta.. :-"

tcorina
09.07.2008, 23:07:16
Fetelor cate pers veti avea voi ? Sa stiu daca e valabila si la mine listuta ;))
100-130,sau poate chia150,nu stiu,asta este singurul lucru de care nu sunt sigura,cate persoane voi avea...

Iubytyka_24
10.07.2008, 14:33:25
Salutare miresici!!!Am si eu o intrebare....:[email protected] am auzit k nu e bine sa ne luam bijuteriile la nunta din aur.......sincer as vrea aur......un lant finut (din aur galben si alb) si cercei.......Stie cineva de ce nu e bine k mirele "sa ma impodobeasca cu aur"?!=P~ :-\ pupici

Joliutza
10.07.2008, 17:09:06
Salutare miresici!!!Am si eu o intrebare....:[email protected] am auzit k nu e bine sa ne luam bijuteriile la nunta din aur.......sincer as vrea aur......un lant finut (din aur galben si alb) si cercei.......Stie cineva de ce nu e bine k mirele "sa ma impodobeasca cu aur"?!=P~ :-\ pupici

Asta e chiar culmea.....iti iei din ce vrei.....:D

crisstallus_cris
10.07.2008, 17:19:38
Eu am auzit ca nu e bine ca mireasa sa porti perle,dar de aur nu stiu.Eu voi avea set de aur alb cu pietre swarowski.
Apropo de cadouri...azi e ziua mea...26<:-P

annutza
10.07.2008, 17:21:03
Eu am auzit ca nu e bine ca mireasa sa porti perle,dar de aur nu stiu.Eu voi avea set de aur alb cu pietre swarowski.
LA MULTI ANI!<:-P <:-P <:-P <:-P
si la multe cadouri;;) ;;)

annutza
10.07.2008, 17:23:33
Eu cred ca mai bine nu asculti toate tampeniile si faci cum iti place tie, o sa fii mult mai fericita>:D<
Apropo de mituri...ce m-a enervat cel mai tare in ziua nuntii...faza cu sa nu te uiti la alta mireasa, am avut niste neamuri binevoitoare care tot aveau grija sa ma fereasca...si eu chiar vroiam sa ma uit!:">

dvdruxandra
10.07.2008, 18:14:57
LA MULTI ANI! numai inpliniri si o nunta de vis!<:-P <:-P <:-P

adinuttz
10.07.2008, 19:30:49

LA MULTZI ANI !!!

adinuttz
10.07.2008, 19:34:57

Si eu vreau tot din aur si nu ma intereseaza daca 创e bine sau nu创 ;)) .. problema mea este ca ajung cu 3 sapt inainte de nunta si nu stiu daca voi gasi un set sa imi placa.. poate ma puteti ajuta cu ceva bijuterii unde pot gasi.. :*

Joliutza
10.07.2008, 22:18:54

La Multi Ani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!

lauri_ka
11.07.2008, 01:08:52
Buna fetelor..imi poate da cineva detalii despre formatia Luceafarul? eu am nunta in brasov la anul si as vrea sa ii iau pe ei..eu i-am auzit cantand la o terasa si mi-au placut dar nu stiu cum sunt la nunti. multumesc^:)^

Crita
11.07.2008, 01:54:42
Buna fetelor..imi poate da cineva detalii despre formatia Luceafarul? eu am nunta in brasov la anul si as vrea sa ii iau pe ei..eu i-am auzit cantand la o terasa si mi-au placut dar nu stiu cum sunt la nunti. multumesc^:)^

Adica vrei sa iei formatia din Constanta sa iti cante la Brasov...? Cred ca la banii care ii implica aceasta "deplasare", gasesti fomatii super bune si in orasul tau.....

kamy
11.07.2008, 08:27:27
Sunt foarte buni, si eu tot pe ei i-am avut la nunta, dar e cam departe Constanta de Brasov.Crezi ca or sa se deplaseze pana acolo?

srb_ancutza
11.07.2008, 10:46:21
LA MULTI ANI!!!! Desi e cam tarzior:">

lauri_ka
11.07.2008, 11:43:31
Adica vrei sa iei formatia din Constanta sa iti cante la Brasov...? Cred ca la banii care ii implica aceasta "deplasare", gasesti fomatii super bune si in orasul tau.....
nu prea mai am cand sa caut pt ca nu sunt in tara si formatiile care le mai vroiam din bv sunt deja luate pt data la care le cautam eu. oricum am vorbit cu cei de la luceafarul si au zis ca vin la bv fara nici o problema..eu doar ma intreb daca merita ..daca sunt atat de buni pe cat mi s-au parut..

kamy
11.07.2008, 14:40:29
nu prea mai am cand sa caut pt ca nu sunt in tara si formatiile care le mai vroiam din bv sunt deja luate pt data la care le cautam eu. oricum am vorbit cu cei de la luceafarul si au zis ca vin la bv fara nici o problema..eu doar ma intreb daca merita ..daca sunt atat de buni pe cat mi s-au parut..
Sunt buni,dupa nunta multe persoane ne-au intrebat de formatie,toti ne-au spus ca au cantat super,ai cantat cam de toate, dar nu manele :D .

cristina17
11.07.2008, 14:44:46

Eu am avut din aur.....si ne este ffffffffffff bine!!!!!

tcorina
11.07.2008, 14:48:31
Eu am avut din aur.....si ne este ffffffffffff bine!!!!!
si eu tot din aur voi avea,si nu cred in asemea tampenii

lauri_ka
11.07.2008, 17:12:43
Sunt buni,dupa nunta multe persoane ne-au intrebat de formatie,toti ne-au spus ca au cantat super,ai cantat cam de toate, dar nu manele :D .
multumesc de informatii..:) cred ca pe ei o sa ii luam..sper doar sa ne faca nunta faina..pt ca muzica conteaza ff mult dupa parerea mea..
aa..si pt fetele care nu stiu ce bijuterii sa poarte eu zic sa purtati ce va place atat stiu ca nu e bine sa porti perle fie bijuterii fie aplicate pe rochita ca perlele inseamna lacrimi..

crisstallus_cris
12.07.2008, 00:07:21
Multumesc mult pt urari.Va pup!

ayesha_22
12.07.2008, 13:56:16
Si eu tot bijuterii din aur o sa port la nunta...cat despre formatie LUCEAFARUL o sa ne cante...si sper sa fie asa cum am vazut eu pe cd-uri..

ayesha_22
12.07.2008, 13:59:17
Sunt foarte buni, si eu tot pe ei i-am avut la nunta, dar e cam departe Constanta de Brasov.Crezi ca or sa se deplaseze pana acolo?

Kamy spune-mi si mie te rog, formatia Luceafarul are posibilitatea sa-mi puna un cd cu o melodie care o vreau eu..sau mai bine te intreb tu cum ai procedat de exemplu cand te-a furat...pe ce melodie ai dansat cu mirele?

poop.

Joliutza
12.07.2008, 19:13:02
Am uitat sa va arat albumul meu de la nunta....unul din cele 2....ca unul se va printa in Spania si mai dureaza...

Eu sunt super incantata si de asta deocamdata.

kamy
12.07.2008, 19:25:34
Kamy spune-mi si mie te rog, formatia Luceafarul are posibilitatea sa-mi puna un cd cu o melodie care o vreau eu..sau mai bine te intreb tu cum ai procedat de exemplu cand te-a furat...pe ce melodie ai dansat cu mirele?

poop.
Ar trebui sa pun dvd-urile sa vad pe ce melodie am dansat dupa ce m-au furat.Dar noua ne-au pus cd cu melodia de deschidere.

kamy
12.07.2008, 19:28:09
Am uitat sa va arat albumul meu de la nunta....unul din cele 2....ca unul se va printa in Spania si mai dureaza...

Frumusel albumul.Deschis parca seamana putin cu al meu;;)

lauri_ka
13.07.2008, 03:04:59
Si eu tot bijuterii din aur o sa port la nunta...cat despre formatie LUCEAFARUL o sa ne cante...si sper sa fie asa cum am vazut eu pe cd-uri..
daca nu e deranjul prea mare te-as ruga sa-mi trimiti si mie niste melodii cantate de lucefarul daca ai cd cu ei..eu nu am de unde sa fac rost...multumesc mult..mailul meu e lauraioana_2003 @ yahoo punct com

buburuza
13.07.2008, 10:25:23

Ne-am ales si noi unul exact la fel doar ca va fi bordo :)
Si pe cel digital, bineinteles;))

Joliutza
13.07.2008, 10:36:12
Ne-am ales si noi unul exact la fel doar ca va fi bordo :)
Si pe cel digital, bineinteles;))

Da...de-abia astept sa il vad si pe acela.
Cum e....ai inceput sa ai emotii?

buburuza
13.07.2008, 10:51:50
Da...de-abia astept sa il vad si pe acela.
Cum e....ai inceput sa ai emotii?
Daaaaaaaaa:-SS Tot ma gandesc ca o sa uit ceva important exact in ziua nuntii :D Deja cred ca am o fobie:-?

Joliutza
13.07.2008, 11:07:15
Daaaaaaaaa:-SS Tot ma gandesc ca o sa uit ceva important exact in ziua nuntii :D Deja cred ca am o fobie:-?

Fa-ti o lista cu tot ce iti vine in cap in momente din astea.....si ai grija atunci sa bifezi tot ca fiind stabilit, si atunci nu o sa fie probleme.

Doamne ce as vrea sa mai trec si eu prin perioada asta de pregatiri....tare frumos a fost! Parca-mi lipseste.....dar noroc ca am casutza asta de care trebuie sa ma ocup....ca altfel m-as cam plictisi....

adinuttz
13.07.2008, 23:15:23
Fetelor mai am fix 2 luuuuuuuni !!! <:-P <:-P <:-P
Incet incet incep sa apara emotiile.. si grijile.. cand voi ajunge acasa cred insa ca voi simti 创febra pregatirilor创..

gabimirea
14.07.2008, 09:11:56

Cu milioane de scuze pt intarzire, am reusit de am pus cap la cap lista cu ceea ce am dus la restaurant, pt 140 de persoane calculat ... parca (eu am avut 146)
10 sticle whisky - a ramas o sticla
84 sticle de vin - a ramas ceva nu mai stiu exact cat
8 bax-uri de cola - a mai ramas ceva
4 bax-uri de cappy
2 bax-uri apa plata (2L)
10 bax-uri apa minerala (1.5L)
4kg cafea, din care prima a fost extraordinara, tare si buna, dar a 2a in stil carciuma, adik spalatura primeia, desi am dus mai mult a cafea decat au cerut tocmai pt a evita spalaturile ...
si fructe am avut struguri, mere si banane (cele mai ieftine si bune le-am gasit la Peny ;)) - portocale au zis sa nu luam, cica nu se mananca si nu arata bine ...

iar pozici abia aseara am apuca sa le vad si eu, cele profesionale de pe cd si am o gramada cu restaurantul aranjat pt cele care vor face la colonade ... fac tot posibilul sa le pun diseara
dar nu promit nimic ca am foarte multa treaba, ca suntem in renovari si nu prea mai pot stat la calc seara si mai am si pregatiri ca maine e ziua sotiorului :x:x

Ps: si eu tot din aur am avut bijuurile :))

Joliutza
14.07.2008, 10:05:59
Fetelor mai am fix 2 luuuuuuuni !!! <:-P <:-P <:-P
Incet incet incep sa apara emotiile.. si grijile.. cand voi ajunge acasa cred insa ca voi simti 创febra pregatirilor创..

Sa vezi ce repede o sa treaca lunile astea.......

rodi1010
14.07.2008, 13:41:36
Mi-am gasit rochitza!
Postez modelul de pe net (la proba nu am facut poze k sa nu le vada ubi ;-))

tcorina
14.07.2008, 13:51:06
Cu milioane de scuze pt intarzire, am reusit de am pus cap la cap lista cu ceea ce am dus la restaurant, pt 140 de persoane calculat ... parca (eu am avut 146)
4 bax-uri de cappy
2 bax-uri apa plata (2L)
4kg cafea, din care prima a fost extraordinara, tare si buna, dar a 2a in stil carciuma, adik spalatura primeia, desi am dus mai mult a cafea decat au cerut tocmai pt a evita spalaturile ...
si fructe am avut struguri, mere si banane (cele mai ieftine si bune le-am gasit la Peny ;)) - portocale au zis sa nu luam, cica nu se mananca si nu arata bine ...

iar pozici abia aseara am apuca sa le vad si eu, cele profesionale de pe cd si am o gramada cu restaurantul aranjat pt cele care vor face la colonade ... fac tot posibilul sa le pun diseara
dar nu promit nimic ca am foarte multa treaba, ca suntem in renovari si nu prea mai pot stat la calc seara si mai am si pregatiri ca maine e ziua sotiorului :x:x

Ps: si eu tot din aur am avut bijuurile :))
ms mult de tot,np de intarziere ca nu e maine nunta.pupici

gabimirea
14.07.2008, 14:14:07
Cu mare placere corina.

rodi1010 super fumoasa rochitaa, o sa fi cea mai fumoasa
adoooor rochitele cu trena;))

Joliutza
14.07.2008, 14:40:19
Mi-am gasit rochitza!

Foarte frumoasa! S-o stapanesti sanatoasa si fericita!

andrafuturewifetobe
14.07.2008, 15:51:06
eu sunt din moldova ,amandoi stam in buccuresti dar el fiind din mangalia am ales sa facem nunta la el acasa...asa ca....am inchiriat pt 28 sept restaurant casino,nu e cine stie ce dar am angajat o firma de decoratiuni (spre rusinea mea i-am uitat numele) care promite sa -l transforme(cu preturi bunute zic eu).Tot la ei imi fac si rochia....invitatiile sunt aproape gata,de marturii ma ocup eu,nunta e cu tema marina....altceva...ce sa mai zic??am emotii cu carul si astpt sa mai vb cu vreo miresica emotionata de prin mangalia sa facem schimb de idei...va pup pe toate!!

kamy
14.07.2008, 16:04:43
Mi-am gasit rochitza!
E de vis rochita!

athena1509
14.07.2008, 16:14:25
eu sunt din moldova ,amandoi stam in buccuresti dar el fiind din mangalia am ales sa facem nunta la el acasa...asa ca....am inchiriat pt 28 sept restaurant casino,nu e cine stie ce dar am angajat o firma de decoratiuni (spre rusinea mea i-am uitat numele) care promite sa -l transforme(cu preturi bunute zic eu).Tot la ei imi fac si rochia....invitatiile sunt aproape gata,de marturii ma ocup eu,nunta e cu tema marina....altceva...ce sa mai zic??am emotii cu carul si astpt sa mai vb cu vreo miresica emotionata de prin mangalia sa facem schimb de idei...va pup pe toate!!

Spor la pregatiri iti doresc si sa aveti o nunta de vis !! Noi am avut nunta anul trecut in noiembrie la 2 Mai....la un restaurant chiar pe malul marii...pacat ca era aproape iarna...dar oricum a fost soare si frumos in acea zi.

Banuiesc ca de decoratiuni se ocupa firma Radu Decor...stiu ca e printre sau chiar singura de pe acolo.

rodi1010
14.07.2008, 17:07:03
Mersic frumos Gabimirea, Joliutza si Kamy!

Mai este atat de putin si mor de emotii! :-SS

rodi1010
14.07.2008, 17:10:52

Si eu voi avea nunta tot la Casino... cu putin inaintea ta.
Iti voi povesti cum a iesit.
In ce salon ai nunta? la parter sau la etaj?

andrafuturewifetobe
14.07.2008, 17:18:44
Si eu voi avea nunta tot la Casino... cu putin inaintea ta.
Iti voi povesti cum a iesit.
In ce salon ai nunta? la parter sau la etaj?

la etaj....si mi se pare ca e spatiul cam mic...avem 200 de invitati...Lucrurile au stat astfel.Noi doi fiind in bucuresti am rugat-o si delegat-o p viitoarea mea soacra(o femeie de nota 20 ) sa se ocupe de locatie.Ea femeie serioasa si cat se poate de economa a intrebat prin vecini si a aflat ca la casino ar fi mai convenabil.Si a platit avansul fara sa se mai duca sa vada sala,stiind ea de la cunoscuti ca e destul de cautata.Eu o inteleg:economisim si bani si am avut si noroc ca am prins loc.Insa mirele a facut mai urat ca o femeie mofturoasa cand a vazut spatiu...acum am mai dres-o cu o firma de decoratiuni care promite destule.Eu zic ca se poate ca sala sa iasa frumos...tu unde ai ?la etaj?eu am multe dubii legate de spatiu...daca au loc 200 de oameni sau nu...ma bucur enorm ca am si eu cu cine sa ma sfatuiec...te pup si spor la miresit...

rodi1010
14.07.2008, 17:32:17
la etaj....si mi se pare ca e spatiul cam mic...avem 200 de invitati...Lucrurile au stat astfel.Noi doi fiind in bucuresti am rugat-o si delegat-o p viitoarea mea soacra(o femeie de nota 20 ) sa se ocupe de locatie.Ea femeie serioasa si cat se poate de economa a intrebat prin vecini si a aflat ca la casino ar fi mai convenabil.Si a platit avansul fara sa se mai duca sa vada sala,stiind ea de la cunoscuti ca e destul de cautata.Eu o inteleg:economisim si bani si am avut si noroc ca am prins loc.Insa mirele a facut mai urat ca o femeie mofturoasa cand a vazut spatiu...acum am mai dres-o cu o firma de decoratiuni care promite destule.Eu zic ca se poate ca sala sa iasa frumos...tu unde ai ?la etaj?eu am multe dubii legate de spatiu...daca au loc 200 de oameni sau nu...ma bucur enorm ca am si eu cu cine sa ma sfatuiec...te pup si spor la miresit...

Si noi tot la etaj avem.
La Casino am nimerit dupa ce s-a facut o incurcatura cu President...ma rog. Ideea e ca am ales Mangalia si nu CT pentru ca acolo rest. este mai aproape de plaja.
Conform calculelor initiale trebuia sa avem in jur de 150 pers. Numai k dupa ce am pus cap la cap listele de invitati ajungem si noi la 200.
Am fost luna trecuta la o nunta de 130 de persoane acolo. Care au incaput...insa pana la 200 cred ca vom fi nevoiti sa punem mese si pe terasa. Voi cum v-ati gandit?

andrafuturewifetobe
14.07.2008, 17:42:03
Si noi tot la etaj avem.
La Casino am nimerit dupa ce s-a facut o incurcatura cu President...ma rog. Ideea e ca am ales Mangalia si nu CT pentru ca acolo rest. este mai aproape de plaja.
Conform calculelor initiale trebuia sa avem in jur de 150 pers. Numai k dupa ce am pus cap la cap listele de invitati ajungem si noi la 200.
Am fost luna trecuta la o nunta de 130 de persoane acolo. Care au incaput...insa pana la 200 cred ca vom fi nevoiti sa punem mese si pe terasa. Voi cum v-ati gandit?
tot terasa cred si eu ca e solutia salvatoare...dar toata lumea zice NU ca sa nu se simta lumea aiurea ca e separata...ce e drept e si incurcat rau cu terasa aia....daca nu ar fi fost geamurile alea era mai bine....sa vedem cum o dregem si pe asta.Cine iti decoreaza???ai vreo tema la nunta???cine iti canta?cine iti face poze frumoase??zi-mi tot...hai sa ne sfatuim aici ca niste babute...fetelor alaturati-va sa fie soborul de mirese cat mai mare si sa avem cat mai multe idei...va pup...

andrafuturewifetobe
14.07.2008, 17:44:52
Si noi tot la etaj avem.
am uitat sa te intreb la cat v-ati nteles pt meniu???si dak ai ales meniu...k eu nu stiu nik..

rodi1010
14.07.2008, 17:55:16
tot terasa cred si eu ca e solutia salvatoare...dar toata lumea zice NU ca sa nu se simta lumea aiurea ca e separata...ce e drept e si incurcat rau cu terasa aia....daca nu ar fi fost geamurile alea era mai bine....sa vedem cum o dregem si pe asta.Cine iti decoreaza???ai vreo tema la nunta???cine iti canta?cine iti face poze frumoase??zi-mi tot...hai sa ne sfatuim aici ca niste babute...fetelor alaturati-va sa fie soborul de mirese cat mai mare si sa avem cat mai multe idei...va pup...

Cate intrebari :)
Sa vedem...
Meniul final inca nu l-am stabilit. Vom merge la inceputul lui august. Pana acum m-am ocupat eu de bautura (care nu este inclusa la ei).
Decoratiunile mi le face o Dna draguta din Constanta (nu stiu daca pot spune numele firmei fara sa fie publicitate). Tema aleasa este marina...sper sa iasa dragut!
Tomis Qvartet canta...
Iar poze of...nu e reclama daca le zic numele, nu?

Joliutza
14.07.2008, 18:53:14
Cate intrebari :)
Sa vedem...
Meniul final inca nu l-am stabilit. Vom merge la inceputul lui august. Pana acum m-am ocupat eu de bautura (care nu este inclusa la ei).
Decoratiunile mi le face o Dna draguta din Constanta (nu stiu daca pot spune numele firmei fara sa fie publicitate). Tema aleasa este marina...sper sa iasa dragut!
Tomis Qvartet canta...
Iar poze of...nu e reclama daca le zic numele, nu?

Nu e reclama mai. Poti sa spui numele cui vrei aici.

taniusca83
14.07.2008, 20:17:34
fetelor , eu am nunta la casa armatei si acolo cumpara tot, as dori sa ma ajutati si pe mine, puteti sa-mi spuneti cata cafea imi trebuie pentru 160 invitati, ca nu am nici cea mai mica idee, va multumesc

taniusca83
14.07.2008, 20:18:35
buna miresicilor, mai am inca putin si am atatea emotii, abia astept, as avea o intrebare la voi, unde ati plecat in luna de miere? prin ce agentie ati plecat ,ajutati-ma si pe mine cu niste informatii dc stiti vreo agentie serioasa, va multumesc

prapadeala
14.07.2008, 20:29:32
Mi-am gasit rochitza!

superba! :)

rodi1010
14.07.2008, 21:43:17
Nu e reclama mai. Poti sa spui numele cui vrei aici.

Bine atunci, multumesc.

Deci formatia este Tomis Qvartet
Decoratiunile Cez Concept
Film si foto cei de la Studio Mc.

Cam asta...

annutza
14.07.2008, 23:02:03
Mi-am gasit rochitza!
foarte frumoasa, sa-ti aduca multa fericire!:x
san patrick cumva? sau ma insel/:)

kamy
14.07.2008, 23:03:10
buna miresicilor, mai am inca putin si am atatea emotii, abia astept, as avea o intrebare la voi, unde ati plecat in luna de miere? prin ce agentie ati plecat ,ajutati-ma si pe mine cu niste informatii dc stiti vreo agentie serioasa, va multumesc
In Tenerife, prin J`info Tour.

andrafuturewifetobe
15.07.2008, 09:46:05
Bine atunci, multumesc.

Deci formatia este Tomis Qvartet
Decoratiunile Cez Concept
Film si foto cei de la Studio Mc.

Cam asta...
scuze ca te-am asaltat cu intrebari...dar eram atat de entuziasmata ca am cu cine sa pun tara la cale....nu-ti inchipui.noi ne-am inteles la 75 ron pt meniu fara bautura.si am si eu tot 200 de invitati...si tre sa ma apuc de facut socoteli.De decoratiuni cum am spus se ocupa o doamna de la o firma de decoratiuni din mangalia(cum spuneam am uitat numele firmei ).Tot la ea imi fac si rochia.Imi inchiriaza husele de scaun cu 3 ron si cele de mese cu 50 ron.Scarile alea urate le voi masca cu covor rosu(90 ron =3 m) si balustradele le imbrac in tul pe care o sa cos stelute de mare.terasa trebuie cumva amenajata...si inca mai am dubii in privinta plasarii invitatilor si pe terasa.Ca sa inteleaga si celellate mirese:salonul e inconjurat de o terasa,insa nu exista decat 2 iesiri spre terasa si geamurile sunt din acelea foarte mari si nu se pot deschide.deci practic as izola invitatii de pe terasa de restul petrecerii...si dak as incerca sa ii inghesui pe toti inauntru....ne-am tine in brate unii pe altii.Fetelor voi ce solutii propuneti??poate ca voi privind problema din afara vedeti lucrurile mai clar...si gasiti mai repede o rezolvare.asa...ce ar mai fi de zis.fotograf ink nu am gasit si dak aveti careva ceva propuneri...recomandari va rog sa-mi spuneti.Am ales si eu tot tema marina...nu vreau flori prea multe si baloane...sala tre sa fie cat mai simpla ca sa dau impresia de cat mai mult spatiu.oricum vroiam sa va intreb daca credeti ca mergtrandafirii la tema marina...sau mai bine ar da crizantemele alea cu petale subtiri ...si se gasesc si pe albastru si alb...deci ar merge mai bine zic eu...pe mese vor fi boluri cu scoici si apa cu lumanarele plutitoare...marturiile le fac eu atasez o poza a modelului si tortul l-as vrea sa fie portionat in portii mici in forma de scoica...atasez ink o poza....v-am ametit ,asa-i???imi cer scuze dar atata entuziasm am...tre sa ma descarc ,....va pup pe toate si va multumesc pt atatea idei si sfaturi...

rodi1010
15.07.2008, 11:37:08
foarte frumoasa, sa-ti aduca multa fericire!:x
san patrick cumva? sau ma insel/:)

Mersi frumos!

Nu, este Eddy k.

rodi1010
15.07.2008, 11:44:13
Eu inca nu m-am hotarat asupra culorilor. Decoratoarea noastra imi recomanda sa fac un amestec de albastru si auriu. Ar fi dragut, dar la cat este de mica sala sper sa nu fie prea incarcat...
Recunosc k inca nu m-am gandit la covorul rosu. Noi am zis ca punem doar tul pe balustrade si lumanari pe scari.
Atat marturiile cat si cocardele ni le va face firma de decoratiuni si vor avea pe ele stelute de mare. Nu stiu insa ce ar trebui sa pun nasilor, parintilor etc ca sa fie mai altfel...Stelute mai mari ???
Momentan stresul nr. 1 e luna de miere! Inca nu ne-am hotarat iar timpul zboara!

andrafuturewifetobe
15.07.2008, 11:50:18
Eu inca nu m-am hotarat asupra culorilor. Decoratoarea noastra imi recomanda sa fac un amestec de albastru si auriu. Ar fi dragut, dar la cat este de mica sala sper sa nu fie prea incarcat...
Recunosc k inca nu m-am gandit la covorul rosu. Noi am zis ca punem doar tul pe balustrade si lumanari pe scari.
Atat marturiile cat si cocardele ni le va face firma de decoratiuni si vor avea pe ele stelute de mare. Nu stiu insa ce ar trebui sa pun nasilor, parintilor etc ca sa fie mai altfel...Stelute mai mari ???
Momentan stresul nr. 1 e luna de miere! Inca nu ne-am hotarat iar timpul zboara!
noi plecam in italia la o verisoara de-a mea...de care sunt foarte apropiata...si o sa stam acolo o saptamana sa vizitam venetia,padova si ce mai e in apropiere si apoi plecam doar noi doi o saptamana la mare in croatia...eu am tot calatorit pana acum pe cont propriu fara agentii,fara rezervari...si a fost super.Mereu situatii neprevazute si chiar dak pe moment nu stii incotro sa o apuci...ramai cu niste amintiri de toata frumusetea.Eu sunt mai spontana din fire..acum eu te sfatuiesc sa cauti la agentiile de turism ca sunt o gramada de oferte in perioada asta...avantajul rezervarilor din timp e reducerea de care poti beneficia...dar nu dispera o sa vezi ca se vor rezolva toate pas cu pas si vei avea cea mai superba nunta EVER...acum iar o intrebare...cata bautura ai luat si cam cat te-a ajuns??cum spuneam tre sa ma apuc si eu de cumparaturi.....

andrafuturewifetobe
15.07.2008, 11:55:43

inca ceva ....imi spui cam cat te ajunge formatia,fotograful,decoratul....ca sa imi fac si eu o idee asupra pietei si sa stiu cat de convenabile sunt ofertele pe care le-a gasit soacra mea...
te pup

ankutza_elena
15.07.2008, 13:18:09
Buna. Te rog sa ma lamuresti si pe mine cu cate ceva, vrem si noi sa cumparam bautura ptr restaurant si nu prea sunt lamurita in anumite privinte:
- 10 sticle de whisky ati avut doar ptr barbati de servit la aperitiv? sau ati pus cate o sticla pe fiecare masa si cine a vrut s-a servit?Ptr femei nu ati avut nici o bautura mai fina?Cum ati calculat de persoana ,cate 100 grame whisky ptr fiecare?
- 84 sticle de vin la 1 litru sau la 2 litri?Banuiesc ca la 2 ca la 1 nu v-ar fi ajuns...cred, dar mai bine intreb.
- sucul,apa, cam cum se calculeaza,cate 1 litru de persoana?
- sampanie cata ati luat? Ai uitat sa scrii.Asta cum se mai calculeaza, cate 150 grame de persoana?
Te pup si astept lamuririle tale!!!!!!!!

gabimirea
15.07.2008, 13:40:45
Whisky a fost la bar, s-au servit invitatii care au vrut, nu numai barbatii, iar la vreo 2-3 mese unde erau preponderent barbati bautori am pus sticla si nu a mai venit chelnerul sa serveasca
Pt femei am uitat sa mentionez ca am avut 4 sticle de Cinzano alb si una de roshu parca.
Noi nu am calculat nimic, pt calculele facute pe aici nu prea coincid ... mai deloc. Am adus fix ce au cerut, cu o marja de eroare in portbagaj ;)
Vinul a fost Premiat cupaj la 750ml - si a ramas
Sampania nu mai stiu exact pt ca a fost singurul lucru care l-au adus socrii si nu m-a interesat, dar cred ca 8 sau 10 sticle, oricum nu mai mult.
Pt ca se pune putin in pahar, la intrare si atat.
la tort cand am mers si am ciocnit pe la fiecare am avut vin.

Am uitat sa mentionez ca nu am avut multi invitati bautori

Buna. Te rog sa ma lamuresti si pe mine cu cate ceva, vrem si noi sa cumparam bautura ptr restaurant si nu prea sunt lamurita in anumite privinte:
- 10 sticle de whisky ati avut doar ptr barbati de servit la aperitiv? sau ati pus cate o sticla pe fiecare masa si cine a vrut s-a servit?Ptr femei nu ati avut nici o bautura mai fina?Cum ati calculat de persoana ,cate 100 grame whisky ptr fiecare?
- 84 sticle de vin la 1 litru sau la 2 litri?Banuiesc ca la 2 ca la 1 nu v-ar fi ajuns...cred, dar mai bine intreb.
- sucul,apa, cam cum se calculeaza,cate 1 litru de persoana?
- sampanie cata ati luat? Ai uitat sa scrii.Asta cum se mai calculeaza, cate 150 grame de persoana?
Te pup si astept lamuririle tale!!!!!!!!

gabimirea
15.07.2008, 13:41:21
Paris - Franta
Arena Travel

gabimirea
15.07.2008, 13:42:21
Eu la 146 de invitati am avut 4 kg si a fost prea multa

fetelor , eu am nunta la casa armatei si acolo cumpara tot, as dori sa ma ajutati si pe mine, puteti sa-mi spuneti cata cafea imi trebuie pentru 160 invitati, ca nu am nici cea mai mica idee, va multumesc

Joliutza
15.07.2008, 13:47:18
Eu la 146 de invitati am avut 4 kg si a fost prea multa

Noi la 200 de invitati am dus 1 kg de cafea peste cele 2 randuri de cafele pe care le-au oferit ei.....si a fost super destul....

rodi1010
15.07.2008, 14:37:13
4 bax-uri de cappy
2 bax-uri apa plata (2L)

In acest caz cred ca noi vom ramane cu bautura...:)
Noi am luat pentru 150-200 pers (in ideea ca ce ramane sa avem pt. a 2a zi unde e continuarea la cort):

-45 sticle whisky
-40 sticle bautura femei (de 2 feluri)
-vin inca nu am luat dar stiu ca am calculat 150 ...
-cafea tot la 4 kg ne gandeam
-pentru racoritoare cam 100 sticle de 2 l (capy, fanta, pepsi si apa minerala)

Este prea mult?:-\

lauri_ka
15.07.2008, 14:39:43
buna fetelor. am si eu o rugaminte la voi..daca are vreuna dintre voi vreo melodie a formatiei luceafarul sa-mi trimita si mie pe mail lauraioana_2003 @ yahoo . com . nu stiu de unde sa fac rost..i-am auzit pe o terasa si mi-au placut dar as vrea sa-i mai ascult....scuze ca nu sunt in ton cu ce discutati voi..dar mi-ati fi de mare ajutor avand in vedere ca eu nu sunt din constanta si nu am la cine sa apelez. multumesc mult..va pup

annutza
15.07.2008, 15:40:59
Mersi frumos!

Nu, este Eddy k.
Asta era a doua varianta>:D< ...:)>-

Joliutza
15.07.2008, 16:43:17
In acest caz cred ca noi vom ramane cu bautura...:)
Noi am luat pentru 150-200 pers (in ideea ca ce ramane sa avem pt. a 2a zi unde e continuarea la cort):

-45 sticle whisky
-40 sticle bautura femei (de 2 feluri)
-vin inca nu am luat dar stiu ca am calculat 150 ...
-cafea tot la 4 kg ne gandeam
-pentru racoritoare cam 100 sticle de 2 l (capy, fanta, pepsi si apa minerala)

Este prea mult?:-\

45 sticle Whiskey??????????????????????????

Wow wow wow

rodi1010
15.07.2008, 16:45:17
45 sticle Whiskey??????????????????????????

Wow wow wow

Serios este mult?
Soacra mea s-a ocupat de acest aspect si avand in vedere k trebuie sa ne ramana si pe a 2 a zi nu mi s-a parut mult...

gabimirea
15.07.2008, 21:46:37
mai dac ai multi barbati sau nu numai, care sa fani whisky si daca petrecerea de a doua zi e la fel de mare, nu ramai cu mult.
Si daca ramai e mai bine, si ce sa oferi cadou ;)

kamy
16.07.2008, 17:28:16
mai dac ai multi barbati sau nu numai, care sa fani whisky si daca petrecerea de a doua zi e la fel de mare, nu ramai cu mult.
Si daca ramai e mai bine, si ce sa oferi cadou ;)
Vrem pozeeeeeee.

Joliutza
16.07.2008, 17:29:49
Vrem pozeeeeeee.

Idem....idem! :D

buburuza
17.07.2008, 10:51:42
Pentru fetele care au avut deja nunta...o intrebare...

Voi ati dat pachetele cu prajituri fiecarui invitat, la plecare ?

rodi1010
17.07.2008, 11:18:21

Eu din cate stiu acest obicei era folosit pe atunci cand inca nu se faceau marturii pe la noi, ca sa plece lumea cu ceva. Dar acum nu cred ca mai este cazul.

Crita
17.07.2008, 13:46:38

Cu vreun un an in urma, la o nunta la Suceava, undeva pe la 5 dimineata (dupa tort, dezlegatul miresei si ce mai e de "facut"), ospatarii au adus pe mese caserole cu prajituri,fursecuri pe care le-au asezat in dreptul fiecarui cuplu. Caserolele erau de plastic, sigilate si impodobite cu funditze de cadouri...Noi (cei de la masa de "tineret") le-am desfacut si le-am mancat acolo - ca nu prea mai era nik de bagat in gura pe masa la ora aia:-" . Dar a doua zi am aflat ca pe acolo asa e traditia, ca prajiturile erau pt luat acasa.
Parerea mea este ca aceasta 'problema' intra in capitolul "ce traditii vreau sa tin". Sau cat de convingatori sunt parintii sa te faca sa accepti obiceiuri de care nu ai mai auzit pana acum.;-)

adinuttz
17.07.2008, 14:01:43

Eu cred ca marturiile inlocuiesc pachetele de prajituri la care te referi tu..

buburuza
17.07.2008, 14:32:55
Eu cred ca marturiile inlocuiesc pachetele de prajituri la care te referi tu..
Atunci e bine. :) Am scapat :D

denisa23
17.07.2008, 14:38:42
buna! si eu sunt miresica de iulie 2009..... si am tot citit despre d doina ca este o persoana super in domeniul amenajarilor....imi poti da si mie mai multe detalii despre dansa te rog mult??
din ce am vazut eu si tu voi face nunta tot in 2009 ce ti-a zis d doina e ok sa vb de pe acum in legatura cu amenajarea localului?
in rest cum stai cu pregatirile?
pupici si merci

Joliutza
17.07.2008, 14:56:34

Nu le-am dat nimic! :-$ Doar marturiile....

dani19_10dani
17.07.2008, 16:29:11
Nu le-am dat nimic! :-$ Doar marturiile....
si noi la fel ,doar marturii

adinuttz
17.07.2008, 20:02:17
buna! si eu sunt miresica de iulie 2009..... si am tot citit despre d doina ca este o persoana super in domeniul amenajarilor....imi poti da si mie mai multe detalii despre dansa te rog mult??
din ce am vazut eu si tu voi face nunta tot in 2009 ce ti-a zis d doina e ok sa vb de pe acum in legatura cu amenajarea localului?
pupici si merci

Pe cine ai intrebat ca nu inteleg.. eu fac deco cu Doina, dar anul acesta nu in 2009 ..:>

srb_ancutza
17.07.2008, 20:48:49
pupici si merci
Daca vrei iti pot da eu un nr. de tel sa vorbesti cu ea. Este super tipa! Ti-o recomand cu caldura!

denisa23
18.07.2008, 11:54:29
Pe cine ai intrebat ca nu inteleg.. eu fac deco cu Doina, dar anul acesta nu in 2009 ..:>

pe voi adinuttza doar ca am incurcat datele:) adica am crezut ca si tu faci la anul nunta..scuze....ca am incurcat datele:)

apropo cum stai cu pregatirile?:)
pupici

denisa23
18.07.2008, 11:57:10
Daca vrei iti pot da eu un nr. de tel sa vorbesti cu ea. Este super tipa! Ti-o recomand cu caldura!

buna ancutza ! da te rog trimite-mi si mie nr. de tel. intr-un mesaj privat
merci mult:*
pupici

denisa23
18.07.2008, 11:59:20

am uitat sa te intreb....cum stai cu pregatirile ca eu deja am facut unele lucruri:)
pupici si merci inca odata

crisstallus_cris
18.07.2008, 12:32:39
am uitat sa te intreb....cum stai cu pregatirile ca eu deja am facut unele lucruri:)
pupici si merci inca odata
O sa vezi ce rpd trece timpul.Eu am multe chestii facute de acum cateva luni.Si bine ca le-am facut ca acum chiar nu am mai deloc timp liber...

srb_ancutza
18.07.2008, 15:42:25
buna ancutza ! da te rog trimite-mi si mie nr. de tel. intr-un mesaj privat
merci mult:*
pupici
Ti-am dat pm.

denisa23
18.07.2008, 17:12:46
O sa vezi ce rpd trece timpul.Eu am multe chestii facute de acum cateva luni.Si bine ca le-am facut ca acum chiar nu am mai deloc timp liber...

da asa e trece timpul repede de asta ma ocup si eu in mare de pregatiri din timp:)

adinuttz
18.07.2008, 20:49:55
pe voi adinuttza doar ca am incurcat datele:) adica am crezut ca si tu faci la anul nunta..scuze....ca am incurcat datele:)
apropo cum stai cu pregatirile?:)
pupici

Ma gandeam eu ca la mine te referi ..:) .. si eu o recomand pe Doina.. am vazut ca ti-au dat fetele nr ei.. este foarte deschisa si merge in primul rand pe ceea ce vrei tu venind cu idei pe care daca vrei le poti pune sau nu in aplicare..
Despre pregatiri.. ce sa zic.. sunt toate cam gata.. nu mai sunt ft multe cu care sa imi bat capul pana la sf lui august cand vin acasa..

denisa23
18.07.2008, 23:42:23
Ma gandeam eu ca la mine te referi ..:) .. si eu o recomand pe Doina.. am vazut ca ti-au dat fetele nr ei.. este foarte deschisa si merge in primul rand pe ceea ce vrei tu venind cu idei pe care daca vrei le poti pune sau nu in aplicare..
Despre pregatiri.. ce sa zic.. sunt toate cam gata.. nu mai sunt ft multe cu care sa imi bat capul pana la sf lui august cand vin acasa..

merci mult pentru raspuns ..tu cu cat timp inainte ai vb cu d doina?
ca eu sunt in bucuresti si weeknd ul viitor ma voi duce in constanta si ma gandeam sa o suna saptamana aceasta ..

e bine ca ti-ai aranjat lucrurile...spor la pregatiri in continuare si casa de piatra!
pupici

adinuttz
19.07.2008, 18:26:31
merci mult pentru raspuns ..tu cu cat timp inainte ai vb cu d doina?
ca eu sunt in bucuresti si weeknd ul viitor ma voi duce in constanta si ma gandeam sa o suna saptamana aceasta ..

e bine ca ti-ai aranjat lucrurile...spor la pregatiri in continuare si casa de piatra!
pupici

Eu am vb in ianuarie pt septembrie, dar am avut noroc pentru ca era una din putinele sambete libere care le mai avea.. nu stiu acum cu cat inainte se fac rezervarile dar cred ca o sa ajungem sa stabilim cu 5 ani inainte nunta.. sper sa ai noroc si sa fie libera pt ca de placut eu cred ca iti va placea oferta ei.. succes !

denisa23
19.07.2008, 19:56:46
Eu am vb in ianuarie pt septembrie, dar am avut noroc pentru ca era una din putinele sambete libere care le mai avea.. nu stiu acum cu cat inainte se fac rezervarile dar cred ca o sa ajungem sa stabilim cu 5 ani inainte nunta.. sper sa ai noroc si sa fie libera pt ca de placut eu cred ca iti va placea oferta ei.. succes !

am inteles ..eu am intrebat ca nu stiam exact cam cu cat timp inainte trebuie vorbit
merci mult de raspuns o sa o sun si eu sa ne vedem si noi cand venim in constanta

iti zic dupa ce vorbesc ce am stabilit
pupici

adinuttz
20.07.2008, 13:26:29
am inteles ..eu am intrebat ca nu stiam exact cam cu cat timp inainte trebuie vorbit
merci mult de raspuns o sa o sun si eu sa ne vedem si noi cand venim in constanta

iti zic dupa ce vorbesc ce am stabilit
pupici

Inca o data mult succes si abia astept sa vad ce ai rezolvat.
Pupici.

denisa23
20.07.2008, 14:02:01
Inca o data mult succes si abia astept sa vad ce ai rezolvat.
Pupici.

merci mult!iti scriu dupa ce vorbesc cu doamna!
eu mi-am ales modeluld e invitatii si modelul cardului de pus pe masa:)
si sunt super incantata de ele:)

tu ce ai mai facut in legatura cu pregatirile/?
pupici

adinuttz
20.07.2008, 14:15:29
merci mult!iti scriu dupa ce vorbesc cu doamna!
eu mi-am ales modeluld e invitatii si modelul cardului de pus pe masa:)
si sunt super incantata de ele:)

tu ce ai mai facut in legatura cu pregatirile/?
pupici

Bravo.. asteptam pozele atunci.. ;;)

Eu momentan caut modele de 创tabele pt la intrare创 pentru ca sigur nu voi tine minte unde trebuie sa se aseze fiecare si as vrea sa fie ceva finut si elegant nu ditamai tabelul.. Mai am de facut numerele pt la fiecare masa pe care le voi pune in varful fiecarui aranjament floral.. momentan asta este pe ordinea zilei la mine pt sunt printre putinele lucruri pe care le pot face de aici si nu de acasa.. pup

denisa23
20.07.2008, 20:30:38
Bravo.. asteptam pozele atunci.. ;;)

Eu momentan caut modele de 创tabele pt la intrare创 pentru ca sigur nu voi tine minte unde trebuie sa se aseze fiecare si as vrea sa fie ceva finut si elegant nu ditamai tabelul.. Mai am de facut numerele pt la fiecare masa pe care le voi pune in varful fiecarui aranjament floral.. momentan asta este pe ordinea zilei la mine pt sunt printre putinele lucruri pe care le pot face de aici si nu de acasa.. pup

pai de ce nu faci carduri de masa....ca acolo scrii numele fiecarei familii si pui cardul pe masa .... dupa parerea mea este mai simplu ...
pana acum nu am mai vazut la nici o nunta sa pui nr. pe fiecare masa...interesant..

uite modelul de invitatie pe care l-am ales si cardul!
http://www.invitatii-nunta.ro/invitatie.php?produs_id=91

http://www.invitatii-nunta.ro/invitatie.php?produs_id=166

mie imi place f mult culoarea rosu -visiniu si de accea mi-au placut mult invitatiile astea! sper sa va palca:-? >:D<
pupici

denisa23
20.07.2008, 20:39:53
am uitat sa mentionez ca acest text de pe invitatie nu imi aprtine este doar modelul ...mi-am ales si un alt model de text dar mai trebuie sa fac cateva retusuri !
pupici

mikaela_ta
20.07.2008, 20:46:58
Buna dragelor!
Hai sa vedem care raspunde la apel...ceasul ticaie si se apropie sezonul nuntilor!
Va astept!>:D<

crisstallus_cris
20.07.2008, 20:54:54
Buna dragelor!
Hai sa vedem care raspunde la apel...ceasul ticaie si se apropie sezonul nuntilor!
Va astept!>:D<
Unde e restaurantul Rubin ca nu am auzit de el?Si eu am in octombrie...tu ce mai ai de facut?

oaza
21.07.2008, 13:20:59
buna fetelor,
sunt noua pe acest forum, sper sa ma primiti si pe mine. ;-) Am rugamintea sa- mi dati si mie nr de tel al d-nai Doina pt ca vreau sa iau legatura cu ea. Ads de mail pers: [email protected]
Va multumesc.

anca_13sept
21.07.2008, 13:35:36
Buna fetelor,

Si eu mai am mai putin de 2 luni pana la nunta si as vrea sa-mi fac singura marturiile. Puteti sa-mi da niste idei? Nu as vrea sa fie banalele saculete cu bomboane.

Merci mult si spor la pregatiri tuturor!

denisa23
21.07.2008, 14:13:05
buna fetelor,
sunt noua pe acest forum, sper sa ma primiti si pe mine. ;-) Am rugamintea sa- mi dati si mie nr de tel al d-nai Doina pt ca vreau sa iau legatura cu ea. Ads de mail pers: [email protected]
Va multumesc.

ti-am trimis nr d. doina in mesaje private
pupici

Nicollette
21.07.2008, 14:42:03
Buna fetelor,

Si eu mai am mai putin de 2 luni pana la nunta si as vrea sa-mi fac singura marturiile. Puteti sa-mi da niste idei? Nu as vrea sa fie banalele saculete cu bomboane.

Merci mult si spor la pregatiri tuturor!

Intra pe Accesorii nunta/ Marturii, cu siguranta vei gasi ceea ce cauti. Succes.

iulya1505
21.07.2008, 18:27:10
buna fetelor dupa o lunga absenta revin si eu din nou alaturi de voi.
va pun si cateva poze celor care au tot intrebat de mine.

iulya1505
21.07.2008, 18:36:48
si altele=P~

Joliutza
21.07.2008, 18:48:23
si altele=P~

Unde ti-ai facut tortul? Arata foarte bine....yum yum...

iulya1505
21.07.2008, 19:02:17
Unde ti-ai facut tortul? Arata foarte bine....yum yum...
la crizantema vroiam sa il fac la aida dar nu am gasit cofetaria.;))

Crita
22.07.2008, 06:01:45

Felicitari si CASA DE PIATRA! Ai fost o mireasa frumoasa (si sexoasa!!!:)>-)
Acum, te asteptam cu pareri despre cum a fost.>:D<

pretyflory
22.07.2008, 10:34:56
Casa de piatra Iulia. Ati fost foarte frumosi. Si vroiam sa stiu daca ati fost multumiti de serviciile celor de la parc

lilianacae
22.07.2008, 10:43:24
[quote=iulya1505;988294]si altele=P~[/q

Casa de piatra!
Unde ai facut tortul?

iulya1505
22.07.2008, 11:29:40
Felicitari si CASA DE PIATRA! Ai fost o mireasa frumoasa (si sexoasa!!!:)>-)
Acum, te asteptam cu pareri despre cum a fost.>:D<
multumesc mult.
pai ce pot sa spun e ca a fost foarte frumos mia parut rau ca sa terminat asa repede mai vroiam sa tina mai mult.
pot spune ca a fost frumos.
rochita asa sexi sotul meu a vrut sa o cumpar ia placut ff mult a vrut sa fiu o mireasa mai deosebita .

iulya1505
22.07.2008, 11:33:59
Casa de piatra Iulia. Ati fost foarte frumosi. Si vroiam sa stiu daca ati fost multumiti de serviciile celor de la parc
da pot spune ca au fost ok cei de la parc in primul rand ii dau un 10 domnului marius tudorache de la parc sunt oameni ff seriosi nu nea furat cu absolut nimik nici macar o sticla de apa sau vin.
pot spune ca inainte sa aducea apaeritivul nea zis ei sa punem pe cineva la bucatarie sa numere meniurile care ies si bautura.si absolut tot.
plus de asta cei de la parc nea facut si o surpriza din partea restaurantului neau adus dansatoare de dans oriental si pot spune ca toti invitatii mnostrii au ramas uimitzi si incantatzi in acelasi timp.
a fost foarte frumos.

iulya1505
22.07.2008, 11:35:34
[quote=iulya1505;988294]si altele=P~[/q

Casa de piatra!
Unde ai facut tortul?
multumesc frumos .
tortul l-am facut la crizantema martipan cu fructe.a fost ff bun.

adinuttz
22.07.2008, 12:32:57
si altele=P~

Casa de piatra!!!
Foarte frumosi ati fost si pozele au iesit superbe..

P.S : Si mie mi-a sarit in ochi tortul.. :D

crisstallus_cris
22.07.2008, 13:57:43
Ati fost 2 frumosi.Ma bucur ca ati avut o nunta reusita.:*
CASA DE PIATRA!

iulya1505
22.07.2008, 14:07:00
Casa de piatra!!!
Foarte frumosi ati fost si pozele au iesit superbe..

P.S : Si mie mi-a sarit in ochi tortul.. :D
multumesc frumos si mie mia placut tortul ff mult vhisr daca nu am mancat prea mult din el pt ca nu ma omor dupa dulciuri a fost ff bun.
&ntilde;la fel itzi doresc si tzie sa ai o nunta frumossa asa cum itzi doresti

iulya1505
22.07.2008, 14:09:07
Ati fost 2 frumosi.Ma bucur ca ati avut o nunta reusita.:*
CASA DE PIATRA!
multumesc frumos la fel itzi doresc si tzie o nunta ca in povesti.
in ciuda tuturor evenimentelor petrecute inainte de nunta multumesc lui dumnezeu ca nunta a iesit asa cum trebuia.>:D<

buburuza
22.07.2008, 16:19:45
Fetelor care ati avut nunta, care din voi are rabdare sa-mi zica si mie un traseu :D ? Care pe cine ia, cine se duce dupa cameraman, dupa fotograf, dupa buchete, dupa nenea cu acordeonul, etc Ca eu sunt cam :wacko:

^:)^ pup !

Joliutza
22.07.2008, 16:38:59
Fetelor care ati avut nunta, care din voi are rabdare sa-mi zica si mie un traseu :D ? Care pe cine ia, cine se duce dupa cameraman, dupa fotograf, dupa buchete, dupa nenea cu acordeonul, etc Ca eu sunt cam :wacko:

Iti zic eu cum a fost la noi:
-cameramanul, fotograful si acordeonistul au avut adresele exacte si au ajuns singurei....la mire....si de acolo s-a mers cu intreg alaiul;
-buchetele, lumanarile si florile de piept pentru nas, mire si parinti (nasa nu a vrut floare ca a avut buchet) le-a luat chiar mirele si le-a dus pe fiecare unde trebuia (lumanarile si floarea lui la nasi), buchetele la el si celelalte flori la mine.

Cam asta.

Pupici.

denisa23
22.07.2008, 16:40:56

buna ! eu nu am avut nunta inca...dar stiu si eu cate ceva!
deci cameramanul si fotograful il chemi tu cand vrei sa iti filmeze si sa iti faca poze , buchetele le cumpara nasa si tre sa le aiba in ziua nuntii:), iar nenea cu acordeonul ar trebui sa ti-l asigure formatia cu care ai incheiat un contract ,,, in ziua nuntii,cel putin eu asa stiu ...
pupici si spor la pregatiri

annutza
22.07.2008, 17:38:31

Eu desi nu am facut acest traseu:D ...iti spun din experienta mea de la nunti...
Cameramanul, fotograful si acordeonistul nimeresc singuri drumul la mire acasa:-p ...buchetele tre sa fie la mire pentru ca el vine cu buchetul nasei la nasi si apoi pleaca impreuna spre mireasa...#:-S

iulya1505
22.07.2008, 18:46:30
traseul la noi a fost asa a plecat mirele dimineatza dupa buchete si lumanari sa intalnit si cu acordeonistul si au plecat inpreuna la el acasa pe la 10 a dus tatal meu cameramanul acasa la mire pt ca acesta era venit fara masina,dupa care au plecat inpreuna la nasii lea dus lumanarile si buchetul nasei acestia fiind in medgidia,sau intors in constanta la mireasa acasa dupa care am plecat cu totii la casa casatoriilor dupa care la sedinta foto ,la biserica si in final la restaurant.

kamy
22.07.2008, 20:44:15
traseul la noi a fost asa a plecat mirele dimineatza dupa buchete si lumanari sa intalnit si cu acordeonistul si au plecat inpreuna la el acasa pe la 10 a dus tatal meu cameramanul acasa la mire pt ca acesta era venit fara masina,dupa care au plecat inpreuna la nasii lea dus lumanarile si buchetul nasei acestia fiind in medgidia,sau intors in constanta la mireasa acasa dupa care am plecat cu totii la casa casatoriilor dupa care la sedinta foto ,la biserica si in final la restaurant.
Casa de piatra, Iulia!Ai avut o rochita super sexy!

Joliutza
22.07.2008, 20:57:56
buna ! eu nu am avut nunta inca...dar stiu si eu cate ceva!
deci cameramanul si fotograful il chemi tu cand vrei sa iti filmeze si sa iti faca poze , buchetele le cumpara nasa si tre sa le aiba in ziua nuntii:), iar nenea cu acordeonul ar trebui sa ti-l asigure formatia cu care ai incheiat un contract ,,, in ziua nuntii,cel putin eu asa stiu ...
pupici si spor la pregatiri

La noi mirele a cumparat buchetele....fiecare face insa cum vrea. :D

buburuza
22.07.2008, 21:56:54
Joliutza, denisa23,annutza, iulyia1505 va multumesc ! >:D< M-ati mai luminat *:-) Eu aveam o grija ca trebuie sa umblu si dupa cameraman, fotograf si acordionist, bine ca stiu ca vin si singurei :">

beatrice1983
22.07.2008, 22:18:20
La noi mirele a cumparat buchetele....fiecare face insa cum vrea. :D

Joliutzzzaaa ... ti-am trimis un mesaj pe PM ... imi raspunzi ...plssssss;;)

lilianacae
23.07.2008, 09:53:16
Ma puteti ajuta si pe mine cu un acordeonist.Eu am dj si chiar nu am idee de unde sa iau un lautar.....si mai am mai putin de 2 luni pana la nunta.^:)^ :gen_07: .

buburuza
23.07.2008, 09:58:46
Ma puteti ajuta si pe mine cu un acordeonist.Eu am dj si chiar nu am idee de unde sa iau un lautar.....si mai am mai putin de 2 luni pana la nunta.^:)^ :gen_07: .
Eu nu stiu ce sa-ti zic, de al meu imi face rost formatia. O idee ar fi sa te duci intr-o sambata la Casa Casatoriilor si poate gasesti acolo un acordeonist de pe la alte nunti, zic si eu...;))

denisa23
23.07.2008, 10:29:22
Joliutza, denisa23,annutza, iulyia1505 va multumesc ! >:D< M-ati mai luminat *:-) Eu aveam o grija ca trebuie sa umblu si dupa cameraman, fotograf si acordionist, bine ca stiu ca vin si singurei :">

cu placere draguta! si spor la spregatiri
casa de piatra!
pupici

adinuttz
23.07.2008, 12:47:40
pai de ce nu faci carduri de masa....ca acolo scrii numele fiecarei familii si pui cardul pe masa .... dupa parerea mea este mai simplu ...
pana acum nu am mai vazut la nici o nunta sa pui nr. pe fiecare masa...interesant..

uite modelul de invitatie pe care l-am ales si cardul!
http://www.invitatii-nunta.ro/invitatie.php?produs_id=91

http://www.invitatii-nunta.ro/invitatie.php?produs_id=166

mie imi place f mult culoarea rosu -visiniu si de accea mi-au placut mult invitatiile astea! sper sa va palca:-? >:D<
pupici

Chiar daca as pune carduri tot trebuie sa numerotezi si mesele ca doar nu se plimba fiecare la toate mesele sa vada unde trebuie sa se aseze.. asa il trimiti la masa cu nr respectiv si poate sa aiba sau nu card pe masa.. eu nu voi pune carduri pt ca oricum lumea la masa se va aseza langa cine cunoaste si cu cine se simte bine.. voi oferi posibilitatea - unde se poate - sa aleaga intre una, doua sau mai multe mese.. depinde in ce grup se va incadra : tineri, din partea nasului, din partea mea, din partea lui iubi, vecini, colegi de munca... etc

Fiecare face cum crede ca e mai bine.. eu una am fost la multe nunti la care nu m-am simtit bine datorita oamenilor care au fost langa mine.. la unele nu-i cunosteam pe nici unii de la masa desi eram ruda apropiata cu mirii, la altele au fost puse la masa noastra pers care nu se inghit.... sper sa reusesc sa impac cat mai multa lume si sa se simta bine majoritatea sau cel putin cei apropiati.. pupici

Dragute invitatiile.. sa le impartiti cu drag >:D<

denisa23
23.07.2008, 17:07:19
Chiar daca as pune carduri tot trebuie sa numerotezi si mesele ca doar nu se plimba fiecare la toate mesele sa vada unde trebuie sa se aseze.. asa il trimiti la masa cu nr respectiv si poate sa aiba sau nu card pe masa.. eu nu voi pune carduri pt ca oricum lumea la masa se va aseza langa cine cunoaste si cu cine se simte bine.. voi oferi posibilitatea - unde se poate - sa aleaga intre una, doua sau mai multe mese.. depinde in ce grup se va incadra : tineri, din partea nasului, din partea mea, din partea lui iubi, vecini, colegi de munca... etc

Fiecare face cum crede ca e mai bine.. eu una am fost la multe nunti la care nu m-am simtit bine datorita oamenilor care au fost langa mine.. la unele nu-i cunosteam pe nici unii de la masa desi eram ruda apropiata cu mirii, la altele au fost puse la masa noastra pers care nu se inghit.... sper sa reusesc sa impac cat mai multa lume si sa se simta bine majoritatea sau cel putin cei apropiati.. pupici

Dragute invitatiile.. sa le impartiti cu drag >:D<

da o le numerotez ,dar eu m-am gandit ca o sa pun inivitatii la mese cums e cunosc bineneteles ca ii stiu pe toti care vor veni la nunta si de aceea o sa vedem cum impartim mesele ,da e nasol sa pui unii invtati cu altiic are nu se cunosc sau nu se suprota !
m bucur ca ti0au placut invitatiile si voi sa le impartiti cu drag
tu ti-ai gasit invitatii?
pupici

adinuttz
23.07.2008, 22:09:03
da o le numerotez ,dar eu m-am gandit ca o sa pun inivitatii la mese cums e cunosc bineneteles ca ii stiu pe toti care vor veni la nunta si de aceea o sa vedem cum impartim mesele ,da e nasol sa pui unii invtati cu altiic are nu se cunosc sau nu se suprota !
m bucur ca ti0au placut invitatiile si voi sa le impartiti cu drag
tu ti-ai gasit invitatii?
pupici

Ohoo.. de gasit le-am gasit.. acum a venit vremea impartitului insa cum nu suntem acasa le revine parintilor sarcina.. celor apropiati le-am dat noi personal.. ;;)
Modelul este postat pe C-ta la 创Invitatii创 daca vrei sa le vezi..

beatrice1983
27.07.2008, 17:57:14
Are cineva nunta la restaurantul Dorna din Mamaia?! ;;)

crisstallus_cris
27.07.2008, 18:32:54
Are cineva nunta la restaurantul Dorna din Mamaia?! ;;)
Aseara am fost la o nunta la Dorna.

beatrice1983
27.07.2008, 18:37:20
Aseara am fost la o nunta la Dorna.

Cum a fost?