PDA

Versiunea completa : Miresici din Constanta - discutii despre nunta

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

oana26
17.05.2006, 11:14:16
Cine mai are nunta in Constanta ?

eliza14
17.05.2006, 12:44:35
buna si eu am nunta in constanta la bar melody mamaia ,putem discuta mai multe detalii daca vrei

oana26
17.05.2006, 17:02:25
Buna,
Si eu tot la melody am nunta... pe 4 noiembrie pt ca atunci am gasit liber. Tie cine iti decoreaza sala ? Cu muzica ai rezolvat ceva sau nu inca. Noi gasisem dar se pare ca nu sunt liberi, cautam in continuare....

eliza14
18.05.2006, 12:45:14
am gasit formatia se numeste medusa si este din medgidia,am auzit ca este foarte buna.decorul l-am aranjat cu tipa pe care o cheama Doina care a lucrat cu cristina mode .decorul contine huse pentru scaune aranjamente florale pe mese coloanele din restaurant imbracat in tule un balon balon cu confettii si alte cateva maruntisuri.tu ti-ai gasit rochie ,pantofi?

oana26
18.05.2006, 13:35:45
Si eu tot cu Doina imi fac decorul... :)
Inca nu mi-am luat rochia pt ca este cam devreme (tinand cont de faptul ca nunta va avea loc pe 4 noiembrie). M-am tot uitam prin reviste, stiu cam ce vreau dar nu am fost prin magazine. Spune-mi si mie te rog daca stii un coafor bun in Contanta pt ca eu stau in Bucuresti (nunta va avea loc in Constanta pt ca de acolo este viitorul meu sot dar noi nu locuim acolo, doar socrii) si vin cam la 2-3 sapt prin Constanta si nu prea cunosc.
Tu ai cununia civila in aceeasi zi ? Cu ce te imbraci, costumas sau iti ei o rochita ? Am fost la cateva nunti in Constanta anul trecut si am remarcat ca fetele veneau deja mirese la casa casatoriilor. Chiar daca se practica, eu nu voi faca asa. Cununia civila va avea loc pe la pranz si o sa fiu in rochie de mireasa doar la cununia religioasa. Tu cum procedezi ?

eliza14
18.05.2006, 22:33:21
buna seara eu imi fac rochia de comanda la un magazin numit bilutzi deoarece am masuri mai speciale trebuie sa mai slabesc dar asta e...de coafor ce sa-ti zic eu merg de ani de zile la un chic salon pe strada tepes voda este de super calitate si o cunosc bine pe tipa de acolo daca vrei iti pot face legatura.eu voi face cununia civila in mod mai special adica in fata bisericii la care ne vom cununa sfantul mina din parcul tabacariei,este foarte frumos acolo,si voi fi imbracata in mireasa de la cap la coada.stiu ca in bucuresti se folosesc doua toalete pentru nunta la noi in constanta nu prea ,adica se merge mireasa si la cununia civila.acum depinde de dorintele fiecareia.ce sa-ti zic ,avem probleme cu costulul de ginerica nu gasim ceva sa ne placa,prietenul meu e ceva mai grasute si nu ne hotaram la culoare eu am rochia crem deschis.poate ma ajuti cu o idee .

oana26
19.05.2006, 13:42:00
Buna :)
Si prietenul meu este mai grasut si cred ca o sa avem aceeasi problema cu costumul. Vrei sa-ti spun ceva? Si noi tot la Sf. Mina avem cununia religioasa. Imi place f mult Sf. Mina si cand am auzit ca este si in Constanta am zis : acolo vreau sa ma cunun iar cand am vazut bisericuta anul trecut m-am indragostit pe loc.
Si eu am zis ca rochita mea va fi tot un crem deschis aproape alb dar nu alb imaculat. Dar totul depinde de ceea ce voi gasi sa-mi placa. Costumul mirelui va tb sa se asorteze intr-un fel cu rochia, floarea din piept cu buchetul... ma gandisem tot la un crem, bej, ceva sa fie in ton.
Tu cum te-ai gandit sa-ti aranjezi parul ? Chiar mi-ar face placere sa ma ajuti cu coaforul. Noi o sa venim sapt viitoare sa vb cu Doina, sa stabilim exact ce vrem si cum vrem sa fie aranjamentele si sa vedem cu muzica (mi-au zis socrii ca au gasit pe cineva).
Poate ne intalnim :) Noi o sa venim destul de des pin Constanta acum ca avenit vremea frumoasa.
Tu cum ai parul, scurt, lung ? Iti faci coc, bucle care sa-ti curga pe spate... ?
Cum o sa fie rochita ta ?

eliza14
19.05.2006, 23:13:24
buna seara,eu am parul mai lung si drept si vreau sa-l las cat mai liber deoarece nu-mi sta bine cu coc.as vrea sa-mi stranga cat mai putin par undeva la spate doar cat sa poata sa prinda voalulsi restul parului sa ramana pe spate putin ondulat.am primit de la nasa mea diadema si voalul sunt foarte frumoase voalul este un alb murdar cu margine aurie si nu este foarte lung iar diadama este aurie cu strasuri si perlute un crem foarte deschis .iti dau adresa mea de mail unde imi poti trimite poze si o astept si pe a ta ca sa pot sa-ti trimit si eu poze cu ce am cumparat pana acum.sigur ne putem intalni cand veniti in constanta noi locuim in zona icil-casa cultura. lizeetee*********** (cultura.lizeetee***********) rochita este de fapt fusta din satin si pe deasupra tripul voal si corset cu maneca cazuta din saten cu aplicatii de perlute si fir auriu si bineintles trena pe care mi-am dorit-o care va fi detasabila din triplu voal cu aplicatii la baza ei ,foarte frumoasa.este creatia mea personala....

RLK
28.05.2006, 12:32:59
si eu voi face nunta pe malul marii, in august si m-ar interesa cat va costa pe voi amenajarea restaurantului si pntru cate persoane, unde ati comandat lumanarile si buchetele si cat costa si cum ati procedat cu cocardele.
Raluca.

oana26
01.06.2006, 21:10:41
Buna Raluca,

Din pacate nu te pot ajuta cu preturile pt ca noi nu am discutat inca toate detaliile, nunta o avem pe 4 noiembrie. Iar pt buchete sau lumanari nici nu mai vorbesc, este mult prea devreme.
Tu la ce restaurant vei avea nunta ?
Oana

vicky
01.06.2006, 22:29:25
hi,

intru si eu aici, cu toate ca anunta in bucuresti, cu o intrebare.. parintii mei sunt invitati vara asta la o nunta la Hotel Ambasador in Mamaia.. poate sa imi spuna cineva cat este meniul acolo?
multumesc,

RLK
02.06.2006, 08:27:16
Buna Oana,

Eu fac nunta pe 26 august, la Dorna.Eu stau in Bucuresti din 2000 si viitorul meu sot este din Bucuresti, dar ne-am gandit sa facem nunta la Contanta, ma rog, in Mamaia, pentru ca sunt foarte putini cei care vin din alta parte decat zona Dobrogei. Eu am luat legatura cu niste firme de amenajari din Constanta, dar preturile sunt destul de mari. Ma gandeam ca gasesc pe forum pe cineva care sa fi gast o oferta rezonabila. Peste doua saptamani voi merge sa ma intalnesc cu cineva de la firma care mi-a trimis cea mai buna oferta. O sa incerc sa rezolv totul cu ei, pentru ca eu nu imi pot lua concediu pana in August.

oana26
02.06.2006, 09:24:36
Buna Raluca,

Si noi stam tot in Bucuresti, viitorul meu sot este din Constanta dar de 7 ani locuieste si el in Bucuresti. La noi se va ocupa de aranjamentul salii (facem la Melody, tot in Mamaia) Doina care a lucrat inainte la cristina mode. Este o tipa super. Nu stiu sa-ti spun preturile pt ca nu am stabilit inca toate detaliile, soacra mea se ocupa cu asta pt ca este acolo. Week-end-ul trecut a fost nunta la Melody cu aranjamentele facute de ea si vreau sa-ti spun ca era absolut superb. Noi am ales sa facem pe somon. Daca vrei iti trimit niste poze si daca vrei sa iei legatura cu ea iti fac rost de numarul ei de telefon.
In rest, um stai cu pregatirile ? Ti-ai cumparat rochita ?

RLK
02.06.2006, 14:37:39
Daca ai poze de la nunta cu amenajarile facute de aceasta Doina, de care eu personal n-am auzit, mi-ar placea tare mult sa le vad. Eu nu pot sa iau o decizie pana nu stiu si ceva legat de preturi pentru ca nu dispunem de foarte multi bani. Pe de alta parte, pe tipa care m-a contactat de la Mon Mariage, o cheama tot Doina. Chiar sunt curioasa daca vorbim de aceeasi persoana.
Eu sunt putin cam dezorientata pentru ca nu mai stiu in acest moment de ce mai trebuie sa ma ocup. Cu restaurantul e ok, muzicanti am gasit, invitatiile le-am facut, rochita este in lucru, mi-o face Eli Laslean, si cam atat. Nu mai stiu ce trebuie sa fac.
Tu in ce stadiu esti cu pregatirile?

Raluca.

RLK
06.06.2006, 08:02:06
Multumesc Oana, am primit, am vazut si mi se pare amenajat simplu, elegant si frumos. Eu voi merge sa ma intlnesc cu ea sambata si o sa o intreba dac ea a amenajat cateva nunti anul acesta in acest restaurant. Tu in ce stadiu esti cu pregatirile? Vreau sa-ti spun ca eu tot timpul spuneam ca am suficient timp sa le aranjez pe toate, dar uite ca trece atat de repede timpul.....

oana26
06.06.2006, 09:04:04
Buna Raluca,

Tinand cont de faptul ca nunta este 4 noiembrie ma gandesc in continuare ca am destul timp. Restaurant, aranjamtente, formatie... sunt deja stabilite. In ceea ce priveste rochita stiu exact ce vreau. O sa ma duc luna asta sa vad cat costa si daca este prea scumpa (tinand cont de faptul ca este demetrios cred ca pretul este destul de piperat) o sa vad daca poate altcineva sa mi-o faca. Iar restul accesoriilor, pantofi, bijuterii, le voi lua numai dupa ce rochita va fi aproape gata.
Verighetele le vom lua prin august si tot atunci vom face si invitatiile. Am vazut in schimb la sara blu pahare pt miri, exact asa cum vreau, superbe. Cred ca ma duc astazi sa le iau :)
In rest nu-mi mai vine nimic in minte acum. Ce mai tb facut ?

RLK
06.06.2006, 09:17:19
Eu am o reala problema cu cocardele. Nu stiu daca e mai bine sa fie artificiale (sunt doar cateva modele mai deosebite, nu prea ai de unde alege) sau sa fie naturale (fetele spuneau aici pe site ca sunt grele si pot deteriora tinuta invitatilor si ca pot pata). Mie mi-ar fi placut sa fie naturale, sunt mai elegante, dar trebuie sa recunosc, sunt destul de scumpe, si nu prea imi vine sa arunc cu banii, mai ales ca nu prea avem.
Eu imi voi cumpara in loc de tiara, niste ace de par cu cristale swarovski, am vazut intr-un magazin si mi se pare ca sunt tare dragute si discrete. (de altfel vor fi in ton cu rochita, care va avea astfel de cristale in ideea de a imita nisipul).
Nu m-am gandit sa merg acolo sa vad de pahare pentru miri si voi merge si eu sa vad cum sunt. Poate pana ajung eu imi poti spune tu si ce pret au. Aici iarasi ma macina un gand: nu trebuie sa aiba pahare diferite si nasii?
Legat de rochita de la Demetrios iti spun sincer ca mie cele de acolo mi se par foarte scumpe. O cunostinta de-a mea, care a avut nunta sambata trecuta, si-a luat rochita de acolo si a dat pe ea 2.500 euro. Mie mi se pare extraordinar de mult. Si mai ales ca o porti o singura noapte. Mie mi se pare suma asta numai buna de dat ca avans la o masina noua si frumoasa pe care sigur o folosesti minim 5 ani. Acum depinde de cum gandeste fiecare! Apropos, pantofi frumosi ai vazut pe undeva?
Voi faceti cununia civila in aceeasi zi? Cu ce te vei imbraca?
In rest, sper sa le pot face si eu pe toate la timp.

Te pup,
Raluca.

P.S. Unde ai facut liceul? Ma gandeasc ca exista posibilitatea sa ne cunoastem. Daca ai si 26 de ani....

oana26
06.06.2006, 09:45:00
Da, ai dreptate in ceea ce priveste pretul rochitelor de la Demetrios. Eu am zis initial ca nu vreau sa dau mai mult de 1000. Cred ca pana la urma o sa mi-o fac undeva. Parca ma vad ajungand acolo si-mi pica fata vazand pretul.
In legatura cu concardele nu stiu ce sa zic, si eu m-am gandit tot la flori naturale dar nu m-am gandit pana acum ca si pateaza....
Paharele pe care le-am vazut la sara blu si mi-au placut sunt la 700 mii/unul. Unora li se par scumpe iar altora nu tinand cont de faptul ca vor ramane pt cinele noastre romantice.... Pt nasi, aici este problema. Din cate stiu eu, nasii au pahare normale dar soacra mea mi-a spus ca ar fi frumos ca si paharele nasilor sa fie diferite de cele ale invitatilor. Sincer nu stiu ce sa fac. Parerile sunt impartite asa ca pana la urma ramane la aprecierea fiecaruia. Daca nasii sunt mai pretentiosi ar fi bine sa fie si ale lor diferite. Nasii mei sunt super de treaba, imi sunt foarte dragi si cred ca o sa caut si pentru ei ceva, sa le ramana amintire mai ales ca suntem primii lor fini.
Da, din pacate avem si cununia civila in aceeasi zi. Spun din pacate pt ca o sa fie mai multa alergatura. Am vrut initial sa o facem mai din timp dar ne-am gandit ca mai bine o cheltuiala mare o data si gata. Inca nu mi-am cumparat costumasul (sau rochita, nici nu stiu ce vreau de fapt). Daca stau si ma gandesc cred ca va fi costumas pt ca s-ar putea sa fie cam rece pe 4 noiembrie. Nu stiu inca, mai ma gandesc.
O alta problema este cadoul pt nasi. Eu m-am tot gandit pt ca nasii nostri au absolut de toate de la pahare de cristal la oale zepter.... cred ca o sa iau cate ceva de la sara blu pt ca ei ii plac foarte mult lucrurile de pe-acolo.... Voi ce le luati ?

RLK
06.06.2006, 10:55:46
:) ce dragut.... Chiar ca aveti multe de sarbatorit...
Si mie imi sunt foarte dragi nasii si sigur le voi cumpara si lor pahare.
In legatura cu cadoul si eu am o reala problema: chiar nu stiu ce sa le cumpar, pentru ca au de toate si de cand am vorbit cu ei sa ne cunune, le-am tot cumparat cu diverse ocazii tot felul de lucruri. Chiar nu stiu si chiar nu-mi trece prin cap. Ca sa nu-ti mai spun ca ei au spus ca nu vor nimic.
In legatura cu rochita, ti-am spus, eu am preferat sa ma duc cu poza in mana si sa mi-o faca la un pret mult mai mic decat ar fi costat daca as fi cumparat-o gata facuta.
Cu pantofii nu stiu cum sa fac. Trebuie sa-mi rezerv o zi sa merg prin magazine, special dupa pantofi. Sper sa gasesc ceva elegant si comod, ca am vazut ca se poarta incaltamintea alba.

Abia astept sa ajung la Constanta sa vedem si noi cine-i Doina....8-}

oana26
07.06.2006, 20:26:49
Hai ca mai ai un pic. Te-ai gandit deja la culorile pe care le va avea decorul ? Vrei baloane sau flori naturale ?
Eu am fost astazi la sarra blu sa-mi cumpar paharele dar in final nu le-am luat pt ca mai adusesera intre timp si alte modele iar cel care imi placea era doar unul singur. Asa ca mai astept... Dar sunt superbe, chiar merita.
Te pup.

RLK
08.06.2006, 07:57:52
Ce bine de tine ca ai timp sa mergi.... Eu am un program foarte incarcat la serviciu si mai apuc si eu din cand (cam o data la doua saptamani) sa merg prin magazine sa ma uit dupa ce mai am nevoie.
La culori avem o poblema: eu vreau alb-bleumarine sau alb-bleu, el vreu alb- portocaliu sau alb-visiniu. Ma gandeam sa ale alb-auriu sa impac si capra si varza :-?
La baloane iar e o problema:eu nu vroiam deloc, el vrea cu heliu. Bine ca vrem flori naturale si eu si el.
Acum mi-am dat seama ca nu m-am uitat deloc dupa pantofi, dar sper sa apuc luna asta sa merg sa caut.

oana26
08.06.2006, 08:23:55
Noi ne-am hotarat la somon-alb. Mi se pare o culoare fina, calda si chiar da bine. Am vazut aranjamentele si pe bordo dar pare mai sobru, mai dur, parerea mea. Nici noi nu vrem baloane insa iubitul meu a zis ca el la intrare vrea arcada din baloane pt ca din flori naturale este cam firava. Asa o sa fie. In rest numai flori naturale.
De pantofi eu nu m-am uitat pana acum, astept mai intai sa-mi fac rochita si pe urma restul. Tu mai ai un pic. Abia astept sa-mi povestesti cum a fost si sa vedem poze :)

RLK
08.06.2006, 08:58:48
Eu ma gandeam sa pun la intrare multe lumanarele insirate pe jos si sa renunt la arcada, as pune doar o bucata de tul de care sa fie prinsa iedera.

Mi-am amintit ca eu mai am o problema: vreau sa mai slabesc putin: am tinut o cura doua saptamani si dupa ce ca mi-a fost ingrozitor de greu am slabit 3 kg. Adica nici nu se vedea, doar pe cantar imi dadeam seama. Si sunt atat de pofticioasa... Nu stiu cum o sa fie cand voi fi insarcinata.... As vrea sa merg la cateva sedinte de electrostimulare sa imi mai tonific musculatura, dar nu prea am timp. La sala nu pot merge pentru ca ceva interdictii medicale pentru efort fizic. Iar stresul de la serviciu nu ma ajuta deloc sa mai dau jos cateva kg. Nu-ti imagina ca sunt obeza: am 1,67 si 57 kg. Dar mi-ar placea sa am 50, maximum 52 de kg.
Mie mi-a spus creatoarea ca ar fi foarte bine sa-mi iau pantofii inainte de ultima proba, ca sa fim sigure ca nu trebuia mai scurta cu 3 mm. Cred ca stie ea de ce spune asta. Uite, iti trimit pe mail modelul de rochita dupa care este conceputa a mea. Sa-mi spui cum ti se pare ca si croiala. Eu mi-am dorit sa arat mireasa ca o printesa si mi se pare ca aduce cat de cat.

oana26
08.06.2006, 09:15:51
Superba, absolut superba !!!!! Aplicatiile sunt cristale ? Ca nu-mi dau seama... Ce culoare ai ales, crem sau alb ? Eu o sa ma duc pe la sfarsitul lunii sa vad unde mi-o fac. Cred ca ti-am aratat modelul. O sa ma duc cu nasa pt ca si ea vrea sa-si faca rochia de nasa :)
In legatura cu pantofii ai perfect dreptate. Astfel vezi clar care tb sa fie lungimea rochitei.
Apropo de kilograme, eu am 1.68 si 58kg :) Marea mea problema este ca imi place sa mananc si mananc numai ceea ce-mi place. Iar in week-end daca mergem la ai mei ne asteapta mama cu tot felul de prajiturele facute in casa. Spune-mi si mie cum sa te abtii ? Asa si eu am slabit vreo 3kg prin martie pt ca imi cumparasem o pereche de blugi in care nu intram dar imi placeau la nebunie. A trebuit neaparat sa slabesc ca sa-i imbrac. A fost destul de motivant. :)

oana26
08.06.2006, 09:17:19
Si eu vreau sa renunt la arcada de baloane dar nu vrea iubitul meu. O sa incerc sa-l conving, de obicei ma asculta ;)

RLK
08.06.2006, 09:24:49
Am vrut sa atasez poza aici, dar era prea mare ca dimensiune. Rochita mea va fi alba, iar acele pietricele care imita nisipul in imaginatia mea, la mine vor fi cristale swarovski. Mi-a dat super idei Eli Laslean. Ma bucur ca am cunoscut-o.
Nu am vazut nici o poza cu modelul pe care vrei tu sa-l faci. Poate imi trimiti si mie. Sunt tare curioasa....
In legatura cu pantofii, mi-am adus aminte ca am cunoscut-o acum cativa ani pe Mihaela Glavan. Este o creatoare de pantofi. Inainte facea doar pentru mirese. Avea magazinul pe Mosilor, aproape de intersectia cu Eminescu. Erau cam scumpi, dar cred ca merita daca sunt superbi si comozi. Stiu ca i-a facut pantofii si fiicei celei mari a lui Basescu si i-am vazut cu o saptamana inainte de nunta ei. Erau cu totul si cu totul deosebiti.

La mancare nu ma pot abtine. DELOC! Nu stiu cum sa facem....

oana26
08.06.2006, 09:32:20
Uite rochita... Ce parere ai ?

oana26
08.06.2006, 09:33:40
Am uitat sa te intreb. Cat te costa ? Avand in vedere ca intra ceva cristale...

RLK
08.06.2006, 09:37:49
E superba rochita! Parca urmeaza sa mergi pe covoul rosu sa-ti iei Oscarul.
Pe mine ma costa foarte putin, pentru ca Eli vrea sa intre si cadoul ei de nunta in pretul rochitei. Ma costa 15 milioane de lei vechi. Si imi face in banii astia si gentuta. Adevarul este ca are niste modele de gentute cu totul si cu totul deosebite. Mi-au placut tare mult. Si pe posetuta vor fi cristale.

oana26
08.06.2006, 09:42:44
Esti o norocoasa ! Bravo tie. Si voalul ? Cum o sa fie ?

RLK
08.06.2006, 12:46:01
eeeeeee, asta nu mai stiu! Despre asta n-am vorbit! O sa-i cer parerea. Cred ca trebuie sa fie simplu. Ai vreo idee?

oana26
08.06.2006, 14:39:51
Nu stiu, habar nu am dar tot la ceva simplu ma gandeam si eu. Rochita o sa aiba cristale. Bijuteriile o sa le vreau tot ceva in genul (cum are si tipa din poza). Pe cap o diadema fina. Nu vreau sa fie prea incarcat, imi plac lucrurile simple. Prin urmare voalul va fi cat se poate de simplu si elegant.

RLK
08.06.2006, 18:09:14
Eu nu stiu cum sa fac cu bijuteriile: n-am gasit nimic sa-mi placa si prefer sa fie aur. La mine banda de sus a rochitei va fi aurie. Nu stiu daca si-ar mai avea rostul un lantisor. N-as vrea sa fiu ca un pom de Craciun. Si pe cap nu vreau sa-mi pun diadema. Am gasit niste ace de par cu cristale si mi se par foarte sic. O sa gaseasca coafeza o modalitate sa-mi prinda acele acelea intr-un mod discret si elegant. Cel putin asa sper eu...

oana26
08.06.2006, 19:21:15
Sunt convinsa ca vei gasi cea mai potrivita varianta care sa se armonizeze cu rochita...

RLK
12.06.2006, 08:15:54
Oanaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, am o mare problema!
Sambata am facut un drum pana la Constanta special sa ma intalnesc cu tipa aia de la agentia de amenajari. Sigur nu este aceeasi Doina pe care o stii si tu! De altfel, pe aceeasi Doina despre care vorbesti si tu, o stiu si o recomanda si cei de la restaurantul unde fac nunta; si pe bune ca am incredere in ei pentru ca sunt varul si matusa mea. Cand am ajuns la firma, dupa ce am asteptat-o pe aia 2 ore, m-am trezit ca are alte preturi decat am vorbit initial si pe deasupra, nici nu era prea recetiva la ce-i spuneam eu ca vreau. O tinea pe a ei: ca ei i se pare mai frumos sa foloseasca nu stiu ce, ca ce vreau eu este mai greu de realizat si nici nu este frumos si multe alte chestii de-astea. Asa ca, ma vad nevoita sa te rog tare mult sa-mi dai si mie intr-un mesaj privat numarul de telefon al acelei tipe care-ti va amenaja si tie.

Mutumesc tare mult!

oana26
12.06.2006, 09:08:30
Buna Raluca,
Imi pare rau ca a trebuit sa faci degeaba drumul pana la Constanta. Sigur nu este aceeasi Doina pt ca ea face exact ceea ce vrei tu, cum vrei tu... Nu am acum numarul ei de tel pt ca soacra mea tine lagura cu ea dar pana diseara iti fac rost de el. Promit!

RLK
12.06.2006, 09:24:50
>:D< Multumesc mult Oana, astept numarul.

Adutza
12.06.2006, 18:59:48
Buna,
Si eu am nunta pe 14 oct in Constanta. Daca o are cineva inaintea mea la Condor in Mamaia sau stiti ceva despre local si de cum va iesi nunta spuneti-mi si mie.
Pupici

RLK
12.06.2006, 19:06:46
Buna,
Si eu am nunta pe 14 oct in Constanta. Daca o are cineva inaintea mea la Condor in Mamaia sau stiti ceva despre local si de cum va iesi nunta spuneti-mi si mie.
Pupici

Bine ai venit Andutza!

Eu si Oana26 avem in Mamaia, dar nu la Condor. Eu stiu restaurantul si stiu ca este unul bun. Dar nu am fost la o nunta acolo...
In ce stadiu esti?
Tie cine iti amenajeaza restaurantul?
Ti-ai ales rochia de mireasa?

oana26
12.06.2006, 19:52:01
Raluca am facut rost de numar, ti-l trimit acum.

RLK
12.06.2006, 22:05:48
Am trecut prin niste emotii... Am sunat-o si nu am apucat decat sa-i spun cand este nunta si ea sa-mi raspunda ca are pe aceeasi data o nunta de 650 de persoane. Si telefonul ei s-a inchis. Am crezut ca i s-a terminat bateria, am sunat de nu stiu cate ori.... Pe la 9 si ceva m-a sunat si am stat de vorba cu ea. Este de acord, am discutat si in privinta culorilor si multe, multe. Raspunsul ei a fost DA clar. I-au placut ideile mele.
Iti multumesc tare mult!

oana26
12.06.2006, 22:13:21
Ma bucur ca am putut sa te ajut :)

Adutza
13.06.2006, 08:42:15
Buna RLK,
De aranjat localul cred ca o sa mi-l aranjez singura sau cu cei de acolo, nu m-am gandit sa apelez la o firma anume. Eu muncesc in Bucuresti asa ca rochia de mireasa mi-am luat-o deja de la Cocor de la Casa de Moda Ioanin. In mare parte eu zik ca stau destul de bine. Mi-am facut singura marturiile si paharele de miri.
Restul ar cam trebui mai aproape sa le facem.
Voi cum stati?

RLK
13.06.2006, 09:01:08
Draga Andutza,
Eu si Oana26 putem spune ca avem un lucru comun rezolvat: amenjarea restaurantului - ne-o va face aceeasi persoana, foarte deschisa la minte, experimentata si priceputa!
Si noi stam tot in Bucuresti si ne este foarte greu sa ajungem acolo prea des ca sa ne ocupam de fiecare pas cu pas. Am apelat la o persoana specializata pentru ca vreau huse de scaune si fete de masa in ton, vreau stalpii din restarant imbracati, si pentru ca restaurantul are ceva aparte (o gradina interioara) totul trebuie armonizat foarte bine.

Rochita mea este in lucru, sper sa fie gata la timp. Trebuie sa-mi fac timp sa merg dupa pantofi, dupa decoratiunile de masa (cred ca n-o sa pun flori) si dupa materia prima pentru confectionat cocardele (nu vreau flori nici naturale, nici artificiale). Si eu imi fac tot singura marturiile si cardurile plic de masa.
Viitorul meu sot nu si-a cumparat nimic inca. Nu ne-am comandat verighetele. N-am gasit nici florarie in Constanta (adica n-am apucat sa merg sa vorbesc) pentru buchete, lumanari si ce-o mai fi nevoie. La fel si cu cofetaria.
Cu fotografiile nu am rezolvat-o pentru ca vreau unul profesionist. Nu stiu inca daca sa vin cu unul de la Bucuresti sau sa caut unul prin Constanta.

Cam atat!
Dupa cum vezi, eu nu stau foarte bine, dar sper sa le rezolv in timp util.

oana26
13.06.2006, 10:15:30
Buna Andutza,
Dupa cum a spus Raluca si noi tot in Bucuresti stam. Eu am nunta ceva mai tarziu asa ca nu m-am grabit pana acum. Am stabilit doar amenajarea restaulantului, ne-am luat formatie, mi-am ales rochita dar inca nu mi-am facut-o, verighetele nu le-am luat dar cam stim ce vrem (o sa le luam de la Saint Maurice, sunt facute in Germania si imi place cum este lucrat aurul).
Invitatiile inca nu le-am facut, le-am programat pt iulie-august pt ca oricum o sa le dau in septembrie. Marturiile m-am gandit sa le fac eu dar mai vedem.
In rest nu mi-am luat nimic, nici eu nici viitorul sot dar e bine totusi ca stiu ce vreau.
Paharele pt noi si pt nasi nu le-am luat dar le-am ochit, o sa le iau de la sarra blu, au cateva modele superbe. Pt buchete si lumanari este prea devreme si oricum o sa merg cu soacra-mea pt ca ea cunoaste florariile pe-acolo.
In rest nu mai stiu. Ce mai trebuie ?

Adutza
13.06.2006, 12:25:16
Inseamna ca eu stau bine. Pentru mine am luat tot ce trebuie, adika rochie, voal, diadema, pantofi,colier, etc. Intr-un cuvant eu sunt imbracata. Viitorul meu sot nu are luat nimic dar nu-mi fac griji caci deja stiu ce o sa isi ia numai ca nu a avut timp sa mearga sa probeze. De verighete le vom lua la inceputul lui iulie, am vazut la o bijuterie pe calea victoriei cu aur din 18 karate ca noi asa vrem. Cu localul nu imi fac probleme. Nu vreau sa pun baloane ca nu se potrivesc cu localulo. Scaunele sunt superbe si sunt un crem ceva de genu. Fetele de masa sunt crem cu vernil (nu prea stiu sa descriu culorile). Asa ca in aceste culori m-am gandit sa fac si restul. Am luat si cardurile de masa la fel si am comandat si scrisul auriu pe servetelele verzi. Paharele cum v-am spus le-am facut dar doar alea de miri, saptamana viitoare o sa le fac pe alea de nasi. De tort cred ca o sa dau comanda la Silvian, dar cu o luna inainte de nunta. De florarii in constanta m-am interesat si sunt doua care mi-au fost recomandate. Una e cea vis-a-vis de Spitalul mare si cealalta este aceea de la Dacia de langa ciuperca aia de la Dacia. O sa merg si acolo sa vad dar inca nu ma grabesc. Imi pare rau ca s-a desfiintat floraria Olandeza de la Balada dar asta este. Daca voi gasiti alte florarii sau faceti inaintea mea sa ziceti si mie cat v-au costat lumanarile si buchetele.
Pupici

oana26
13.06.2006, 12:42:19
Eu am nunta pe 4 noiembrie asa ca sigur n-am sa fac buchetele sau lumanarile inaintea voastra fetelor. Soacra mea sta langa Spitalul mare si zicea de floraria aceea dar nu stiu, pana nu merg eu sa vad nu se hotaraste nimic. Dar nu are rost sa ma grabesc mai am trimp pt toate.
Vrem si noi sa vedem rochita ta, pantofii .... ne atasezi si noua niste poze ?

oana26
13.06.2006, 12:44:11
Ai si cununia civila in aceeasi zi sau doar cea religioasa ?

RLK
13.06.2006, 12:46:46
Da, da, vrem si noi sa vedem rochita! Eu voi face prima buchetele, asa ca a voi tine la curent! ;;)

oana26
13.06.2006, 13:04:16
:) abia astept sa vedem si poze de la nunta ta Raluca. Eu mai am ceva de asteptat dar nu-mi pare rau. Imi place luna noiembrie, poate pt ca m-am nascut in noiembrie, nu stiu. Am gasit si biserica Sf Mina in Constanta, Sfantul meu preferat si in plus se sarbatoreste pe 11 noiembrie.

Adutza
13.06.2006, 13:18:31
Promit sa fac poze la rochita si la pantofi si sa le atasez. Pana acum nu am facut poze delok ca nu m-am gandit. Astept Raluca sa imi spui si mie unde iti vei face lumanarile si buchetele.
Oana sa stii ca e super misto la Sf. Mina plus ca e parcul aproape si lacul.
Pupici

oana26
13.06.2006, 13:21:50
Da, stiu ca este foarte frumos la Sf Mina din Cta, am fost anul trecut la o nunta si mi-a ramas in suflet, nu fusesem acolo pana atunci, doar la Sf Mina din Bucuresti.
Asteptam cu nerabdare pozele tale.

ruxandra80
13.06.2006, 18:43:26
eu am nunta in septembrie,la Olimp,amfiteatru.Tot cu Doina am vb de amenajari.Voua ce formatie va canta?

ruxandra80
13.06.2006, 18:50:45
Mie tot Doina imi fece aranjamentul salii.Am vazut poze de la diferite nunti si erau super.Rochia mi-am cumparat-o din Turcia:sunt f ieftine

RLK
13.06.2006, 21:21:26
Eu am auzit ca si in Bulgaria au super rochite la preturi foarte mici. dar la mine e un fix: caut de vara trecuta rochite, m-am uitat pe toate site-urile si cea din avatar a fost cea care mi-a placut cel mai mult! Am fost prin magazine, am probat fel si fel de modele, tot asta-mi place cel mai mult. Abia astept sa o vad pe a mea terminata. Dar mai am putin de asteptat...
Formatia recunosc, nu stiu cum se numeste! Nici nu i-am mai intrebat! Pentru mine conta sa-mi placa cum canta!
In legatura cu floraria... o sa mai asteptati pana ajung eu acolo, pe la jumatatea lunii viitoare pentru ca abia atunci mai pot sa ajung la Constanta. Voi avea o delegatie la Constanta peste doua saptamani, dar nu apuc sa merg sa-mi rezolv si chestii personale: la noi totul se face foarte repede si trebuie sa fim la locul potrivit in momentul potrivit. Asta e...
Ruxandra, spune-ne si noua, tu in ce stadiu esti? In afara de restaurant si amenajarea lui. Si sa ne spui si in ce culori amenajezi si daca esti din Constanta si sa-ti faci si poze cu rochita sa ne-o arati si noua, si cu pantofii...

seyde_2008
17.06.2006, 12:17:58
Buna fetelor sunt noua pe aici. Mai e cineva pe aici care are nunta in 2007 in Constanta? :* Va pup pe toate pa pa. Astept raspunsurile voastre.

RLK
17.06.2006, 12:29:12
Buna fetelor sunt noua pe aici. Mai e cineva pe aici care are nunta in 2007 in Constanta? :* Va pup pe toate pa pa. Astept raspunsurile voastre.

Bine ai venit!
Unde vei face nunta?

seyde_2008
17.06.2006, 12:45:35
nu stiu inca nu m-am hotarat? deocamdata imi caut nasi si apoi voi stabili dat si locul. nu este mai bine asa? voi ce ziceti???

RLK
17.06.2006, 12:54:46
nu stiu inca nu m-am hotarat? deocamdata imi caut nasi si apoi voi stabili dat si locul. nu este mai bine asa? voi ce ziceti???

asa este cel mai bine. Ti-am raspuns si pe forumul miresicilor din 2007. Daca nasii vor fi din Constanta, cu siguranta isi vor da si ei cu parerea. Pe de alta parte, trebuie sa luati in seama numarul aproximativ de persoane pentru a va putea orienta catre un restaurant mic sau catre unul mai maricel.

seyde_2008
17.06.2006, 13:41:47
tu unde iti faci nunta?
la ce restaurant? si ce numar de invitati ai?

RLK
17.06.2006, 14:03:58
Eu fac la Dorna, in Mamaia si am in jur de 250 de invitati. Restaurantul are capacitatea de 600 si ma bucur ca nu ii voi inghesui, mesele vor fi de 8 persoane si pot lasa spatiu intre mese.

sgeorgiana20
19.06.2006, 10:23:33
Buna,
Pupici

Buna Adutza,
Ma numesc Georgiana sunt din Constanta si vreau sa fac nunta la anul viitor in august. Am fost weekendul acesta sa caut restaurant si am ajuns si la Condor in Mamaia ptr ca mi l-a recomandat o colega. Am ramas placut impresionata de local si chiar dupa ce am plecat de acolo eu si cu iubitul meu am spus ca vrem sa facem nunta aici. Chiar aveau localul amenajat pentru o nunta de 120 de persoane, cam cate am si eu si vreau sa zic ca arata foarte bine. Acum nu stiu nimic despre cum este servirea si mancarea. M-ar interesa cam cat te ajunge pe tine meniul si cu cat timp inainte l-ai rezervat. Pentru ca dl. de acolo mi-a spus ca este liber la anul in august dar ca au mai fost persoane care s-au interesat. Iti doresc sa ai o nunta asa cum visezi :) .

Adutza
19.06.2006, 11:22:48
Buna Adutza,
Ma numesc Georgiana sunt din Constanta si vreau sa fac nunta la anul viitor in august. Am fost weekendul acesta sa caut restaurant si am ajuns si la Condor in Mamaia ptr ca mi l-a recomandat o colega. Am ramas placut impresionata de local si chiar dupa ce am plecat de acolo eu si cu iubitul meu am spus ca vrem sa facem nunta aici. Chiar aveau localul amenajat pentru o nunta de 120 de persoane, cam cate am si eu si vreau sa zic ca arata foarte bine. Acum nu stiu nimic despre cum este servirea si mancarea. M-ar interesa cam cat te ajunge pe tine meniul si cu cat timp inainte l-ai rezervat. Pentru ca dl. de acolo mi-a spus ca este liber la anul in august dar ca au mai fost persoane care s-au interesat. Iti doresc sa ai o nunta asa cum visezi :) .
Buna,
Eu abia am gasit loc in ianuarie pentru octombrie si asta ca am avut noroc ca s-a retras cineva si asa am gasit sambata libera, in rest aveau numai duminica. Eu am fost la inceputul lui ianuarie si l-am arvunit. De vorbit am vorbit cu sefa de restaurant o anume doamna Rosu foarte draguta care iti poate spune multe lucruri despre organizarea nuntii. Mie tot ea mi-a recomandat si formatia ATHOS care canta superb (viitorii mei nasi au terminat conservatorul si ei au ales formatia). Tacamul inca nu stim sigur la cat ajunge ca a zis ca se va stabili in functie de numarul de inviati si de preturile de atunci. Oricum nu cred ca va depasi 1 milion doar mancarea caci bautura ne intereseaza pe noi. E super restaurantul si cu cateva mici aranjamente il faci sa arate nemaipomenit.
Pupici si multa bafta in continuare.............o nunta ca in povesti!

sgeorgiana20
19.06.2006, 15:51:47
[QUOTE=Adutza]Buna,
Multumesc mult si tie la fel.
Formatia este de aici?? Cum as putea sa o ascult si eu?? Ai cumva un nr de tel? Pana acum nu m-am interesat de formatie, e putin cam devreme dar nu strica sa ma informez :). Multumesc mult pentru ajutor. Pupici :*

Adutza
20.06.2006, 09:24:17
Formatia e din Constanta. Numarul de telefon il au ai mei ca ei sunt acolo si iau rapid legatura cu formatia. O sa iti fac rost de numarul de telefon si ti-l trimit. Canta frumos sunt 2 baieti si ii poti asculta si in vara pe litoral cika o sa cante la nu stiu ce formatie.
Pupici si daca pot sa te mai ajut intreaba-ma.

oana26
20.06.2006, 09:56:40
Buna dragi miresici,

Raluca vroiam sa te intreb in ce stadiu mai esti cu rochita. Si daca aste gata asteptam si noi sa o vedem :)

RLK
20.06.2006, 16:43:42
Buna dragi miresici,

Raluca vroiam sa te intreb in ce stadiu mai esti cu rochita. Si daca aste gata asteptam si noi sa o vedem :)

Rochita mea este in lucru in continuare. Va fi gata la sfarsitul lunii iulie si sunt foarte stresata din cauza asta. Nu stiu daca-mi va placea, desi e acelasi model. Nu sunt o fire schimbatoare si nu ma plictisesc de lucrurile pe care le am, dar chiar sunt curioasa daca mi se va taia respiratia cand ma voi vedea in oglinda. Cand o sa merg la ultima proba ma voi fotografia imbracata cu ea si o sa v-o arat!

sgeorgiana20
20.06.2006, 16:55:54
Buna Raluca,
Sunt sigura ca rochita va fi asa cum ti-o doresti. De-abia astept sa merg si eu sa imi caut. Dar pana la anul mai este timp!! Vroiam sa te intreb tu ce formatie ai??

RLK
20.06.2006, 17:02:06
Buna Raluca,
Sunt sigura ca rochita va fi asa cum ti-o doresti. De-abia astept sa merg si eu sa imi caut. Dar pana la anul mai este timp!! Vroiam sa te intreb tu ce formatie ai??

Buna Georgiana,
Sa dea Dumnezeu sa iasa asa ca in poza, ca altfel... ma vad in situatia in care port ceva ce-mi creeaza un disconfort.
Chiar nu stiu cum se numeste formatia mea! Nici macar n-am avut curiozitatea sa-l intreb pe tata, ca el s-a ocupat de acest aspect!(singurul de care nu m-am ocupat eu). Eu am fost la cateva nunti de aromani la care a cantat Athos. Stiam ca pe asta sunt axati...

seyde_2008
20.06.2006, 17:44:43
stai linistita k va iesi k in poza o persoana atat de draguta k tine nu pote ave un asa ghinion ;-) te pup si casa de pitra distractie placuta vad k mai ai f putin pana la nunta.>:D<

RLK
21.06.2006, 08:54:19
stai linistita k va iesi k in poza o persoana atat de draguta k tine nu pote ave un asa ghinion ;-) te pup si casa de pitra distractie placuta vad k mai ai f putin pana la nunta.>:D<

Multumesc mult Seyde! De felul meu nu sunt ghinionista si sper sa nu incep cu rochita! Asa este, mai am foarte putin pana la nunta, dar nu am intrat in panica, pentru ca mi se pare ca am timp pentru toate. Si cum se vor gasi intotdeauna carcotasi care sa spuna ca nu le-a placut... n-are sens sa ma stresez degeaba! Te pup si eu si spor la cautari!

Adutza
21.06.2006, 12:30:17
Buna Georgiana,
Sa dea Dumnezeu sa iasa asa ca in poza, ca altfel... ma vad in situatia in care port ceva ce-mi creeaza un disconfort.
Chiar nu stiu cum se numeste formatia mea! Nici macar n-am avut curiozitatea sa-l intreb pe tata, ca el s-a ocupat de acest aspect!(singurul de care nu m-am ocupat eu). Eu am fost la cateva nunti de aromani la care a cantat Athos. Stiam ca pe asta sunt axati...
Eu nu stiam ca Athos canta si muzica machedoneasca. Nu sunt aromanca si nu imi plac genul asta de melodii. Eu cand m-ma dus si i-am ascultat mi-au zis ca pot canta toate tipurile de muzica, inclusiv manele. Dar eu am zis ca prefer muzica de petrecere dar fara manele. Si atunci cand i-am ascultat eu, cantau la o nunta la Rex ca acolo i-am auzit. Si au cantat super misto mai ales ca au cantat repertoriu strain. Oricum mie mi-au placut si plus de asta au si acordeonist pentru timpul zilei.
Parerea mea e sa te duci sa asculti orice formatie iti vei lua si sa auzi mai multe formatii ca sa iti poti face o parere sa stii ca ai ales cel mai bun.
Pupici si Raluca nu iti face probleme. O sa iti iasa rochia asa cum vrei tu.

RLK
22.06.2006, 08:07:47
Sigur canta orice. Nu-ti vor canta muzica machedoneasca daca nu li se cere acest lucru. Eu chiar am vrut o anume formatie machedoneasca sa-mi cante la nunta, dar din pacate aveau luat avand pentru 26 august. SI chiar nu cred ca ar fi refuzat o nunta de aromani pentru una de romani. Vocea solistului este foarte buna si am mai fost la nunti la care ei au cantat.

Adutza
22.06.2006, 08:46:45
Fetelor cum mai stati cu pregatirile de nunta?Ma ales cele care deja intrati pe ultima suta de metrii?Emotii ceva?
Noi mai avem de luat o groaza dar cele mai importante sunt verighetele si costumul de ginerica. Dar se fac toate! Inca nu sunt stresata si nici demoralizata ca nu imi iese ceva. Noi ne-am apucat sa ne construim si o casa, asa ca eu sunt mult mai incantata de casa decat de nunta....;))
Va urez mult succes la toate. Georgiana sa stii ca nu te-am uitat!Maine cel tarziu iti trimit mesaj privat cu numarul de telefon al formatiei.
Pupici!

sgeorgiana20
22.06.2006, 09:16:12
[QUOTE=Adutza]

Multumesc mult Adutza. Stai linistita eu deocamdata nu ma grabesc, mai am destul timp. Pupici si multumesc mult!!!

Adutza
23.06.2006, 08:39:41
Georgiana ti-am trimis numarul de telefon. Mult succes! Tu faci cununia religioasa la biserica Sf. Nicolae Vechi sau nu te-ai gandit inca?:D
Pupici

sgeorgiana20
23.06.2006, 09:10:18
Georgiana ti-am trimis numarul de telefon. Mult succes! Tu faci cununia religioasa la biserica Sf. Nicolae Vechi sau nu te-ai gandit inca?:D
Pupici
Multumesc mult de tot Adutza!!! Daca este un lucru sigur pana acum in legatura cu nunta mea acela este biserica. Tot la Sf. Nicolae Vechi am facut si logodna si cu siguranta tot acolo voi face si cununia religioasa. Este biserica de suflet a mea si a nasilor mei :).
Pupici si multumesc mult inca o data . :*

Adutza
23.06.2006, 11:14:38
Multumesc mult de tot Adutza!!! Daca este un lucru sigur pana acum in legatura cu nunta mea acela este biserica. Tot la Sf. Nicolae Vechi am facut si logodna si cu siguranta tot acolo voi face si cununia religioasa. Este biserica de suflet a mea si a nasilor mei :).
Pupici si multumesc mult inca o data . :*
Ma bucur ca te-am putut ajuta.....Si eu tot acolo o sa am cununia religioasa. Si mie imi place la nebunie biserica aia. Mai ales ca dupa starea civila pana la cununia religioasa o sa mergem sa facem poze pe malul marii acolo jos la cazinou. Iti doresc o nunta ca in povesti.
Pupici

RLK
23.06.2006, 22:31:14
Eu imi doream sa facem cununia civila la biserica aceea din Parcul Tabacariei, dar in februarie era deja plina toata ziua :(

Adutza
26.06.2006, 12:39:18
Raluca e frumoasa si Biserica unde vei face tu nunta, asa ca sa nu iti para rau . In rest fetelor cum stati? Peste doua saptamani merg si eu in Constanta sa vad de florarie. Am vb cu o colega care si-a facut totul la floraria aia de la Dacia. Si dupa starea civila a dus florile care le-a primit la florarie si din ele au facut aranjamente pentru local (cika in 3 ore au fost gata). O sa merg sa vad si eu niste preturi ceva. Voi aveti idee de floraria aia?
Pupici

sgeorgiana20
26.06.2006, 13:15:07
Buna Adutza,
Cred ca este vorba de floraria City Flower. Eu am auzit ca au preturile destul de mari si nu intotdeauna iti fac ceea ce ceri. Acum depinde de ce vrei si tu. Personal nu am o parere foarte buna despre ei. Cred ca a ramas doar numele de ei. Sunt florarii in Constanta care fac aceleasi chestii sau uneori chair mai frumoase la preturi mult mai mici. Doua exemple le stiu eu ptr ca acolo apelez de fiecare data cand am nevoie: o florarie este in piata grivitei si una in tomis nord la tic-tac. Spor la cautari!!!

Adutza
26.06.2006, 13:24:28
Buna Adutza,
Cred ca este vorba de floraria City Flower. Eu am auzit ca au preturile destul de mari si nu intotdeauna iti fac ceea ce ceri. Acum depinde de ce vrei si tu. Personal nu am o parere foarte buna despre ei. Cred ca a ramas doar numele de ei. Sunt florarii in Constanta care fac aceleasi chestii sau uneori chair mai frumoase la preturi mult mai mici. Doua exemple le stiu eu ptr ca acolo apelez de fiecare data cand am nevoie: o florarie este in piata grivitei si una in tomis nord la tic-tac. Spor la cautari!!!
Unde anume in piata grivitei? Iar aia de la tic-tac e vis-a-vis de tic-tac sau unde? Mai zi-mi si mie de florarii din Constanta. Cum nu mai stau in Constanta nu mai sunt la curent cu florariile de acolo. Eu stiam de Floraria Olandeza de la Balada dar am vazut ca s-a desfiintat. Si de cofetarii ce puteti spune? De binecunoscuta cofetarie Silvian ce parere aveti?
Pupici

sgeorgiana20
27.06.2006, 09:03:12
Buna Adutza,
Cea din Piata Grivitei este vis-a-vis de piata, pe straduta care duce spre fostul house of art. Acolo sunt chiar doua florarii fata in fata, dar eu am apelat mai mult la cea de pe partea stanga, cum intri. Cea de la tic tac are intrarea chiar din piata. Mai este o florarie care face buchete frumoasa chiar pe bulevardul Tomis vis-a-vis de Casa Alba, dar este deschisa de curand si sincer nu stiu cum sunt lumanarile sau buchetele de nunta aici. Cam astea sunt la care am apelat si stiu cum sunt. Daca mai pot sa te ajut cu ceva te rog sa imi spui. Pupici

iosnicol
27.06.2006, 14:55:02
Am si eu nunta pe 24 septembrie si am nevoie de sfaturi in legatura cu coafatul. Poate pute-ti sa-mi recomandati niste saloane din Constanta.

RLK
27.06.2006, 15:58:40
Am si eu nunta pe 24 septembrie si am nevoie de sfaturi in legatura cu coafatul. Poate pute-ti sa-mi recomandati niste saloane din Constanta.Eu vin cu coafeza din Bucuresti... imi pare rau ca nu te pot ajuta. Am plecat de aproape 8 ani de acolo si nu prea mai stiu. Astept sa ajung acolo si sa vad si eu florariile despre care vorbesc fetele. Mi-ar conveni ca zona la tic-tac.

Adutza
28.06.2006, 08:35:40
Buna Iosnicol,
Cica ar exista salon de coafura langa balada unu bun ceva cu numele Desii sau ceva in genu si am inteles ca se va mai deschide unu in zona Dacia. Am o prietena care e coafeza, o sa o intreb de saloane si te voi tine la curent.
Pupici

Adutza
28.06.2006, 08:38:20
Mersi mult Georgiana. Saptamana care vine vin si eu in Constanta si o sa merg la florarii sa ma interesez. Mersi mult!
Apropo ma gandesc din ce in ce mai mult sa fac aranjamentul localului in stilul nuntilor de plaja imare gen hawai. Am gasit pe net niste aranjamente superbe cu scoici si tot tacamul. Problema e ca nu gasim la Constanta scoici din alea ca in poze, deci va trebuisa improvizam si mi-e sa nu iasa urat. Raluca imi dai si mie pls numarul de telefon al Doamnei Doina cu care faci aranjamentul localului?
Mersic mult!

GoldStar
30.06.2006, 21:08:29
Buna!
Numele meu este Sorina si sint tot din Constanta,iar anul viitor vom avea si noi nunta.Am pus citeva poze cu niste rochii care mie imi plac.

RLK
03.07.2006, 22:07:36
Bine ai venit Sorina!
Sper sa disutam cat mai multe ca sa fim pregatite pentru orice fel de situatie. Mie imi place foarte mult rochita pe care tu ai purtat-o, dar sper totusi ca cea pe care mi-am ales-o eu sa iasa asa cum am visat-o. Daca nu... poate o sa apelez la bunavointa ta... :P
Pana una-alta, va atasez cateva poze cu sandalele pe care mi le-am cumparat eu pentru nunta. Rochita mea va avvea o aplicatie finuta de auriu, iar bijuteriile vor fi tot din aur. Sa-mi spuneti cum vi se par.

gabichihulca
03.07.2006, 22:30:24
Buna seara,

iata-ma si pe mine......................, Gabi ma numesc,am nunta in Constanta!
E cam tarziu pt forum ( ca si data) insa abia acum l-am descoperit.
Si pt ca stiu ce presupune acest eveniment va doresc si voua sa treceti cu bine peste emotii, sa va mearga cum vreti voi si sa dea Domnul casnicie fericita tuturor!

RLK
03.07.2006, 22:40:22
Buna seara,

iata-ma si pe mine......................, Gabi ma numesc,am nunta in Constanta!
E cam tarziu pt forum ( ca si data) insa abia acum l-am descoperit.
Si pt ca stiu ce presupune acest eveniment va doresc si voua sa treceti cu bine peste emotii, sa va mearga cum vreti voi si sa dea Domnul casnicie fericita tuturor!

Bine ai venit Gabi!
Niciodata nu este prea tarziu, asa ca impartaseste-ne din experienta ta de pana acum in pregatirea nuntii. In ce stadiu esti? La ce restaurant faci nunta?

Fetelor, voi stiti ceva de cofetaria Silvian??

gabichihulca
03.07.2006, 22:47:22
Aproape am facut tot, dar mai am cate ceva.Adica , nunta o vom sarbatori la rest. Dacia din Mamaia, ( o superbitate) vis-a-vis de plaja, o feerie.Iar interiorul in ton cu marea, plaja, cerul....Am aranjat meniul, ne-am cumparat bauturile( mai putin cele racoritoare), am aranjat la biserica, va avea loc la ora 19 cununia, dar au ramas de cumparat imbracamintea noastra si luminarile si buchetele si floricelele.... a...si maine mergem sa facem invitatiile. O nebunie frumoasa , care nu se mai termina.:-SS

RLK
03.07.2006, 22:54:06
Aproape am facut tot, dar mai am cate ceva.Adica , nunta o vom sarbatori la rest. Dacia din Mamaia, ( o superbitate) vis-a-vis de plaja, o feerie.Iar interiorul in ton cu marea, plaja, cerul....Am aranjat meniul, ne-am cumparat bauturile( mai putin cele racoritoare), am aranjat la biserica, va avea loc la ora 19 cununia, dar au ramas de cumparat imbracamintea noastra si luminarile si buchetele si floricelele.... a...si maine mergem sa facem invitatiile. O nebunie frumoasa , care nu se mai termina.:-SS

Am fost si eu la o nunta la Dacia si mi-a placut. Posteaza si tu cateva poze cu rochita, pantofiori etc.
Si eu am aceeasi impresie: abia astept sa treaca si nunta asta...#-o

gabichihulca
03.07.2006, 23:10:34
cu mare placere, insa sunt intr-o mare dilema, eu abia acum ma pregatesc sa-mi caut rochia.
Nici nu stiu ce sunt prin oras, ideal , ar fi fost sa-mi pot face una la comanda, dar nu stiu ciu sa ma dresez, cam cat costa.....
Am avut o serie de evenimente pana acum , cat nu mi s-au intamplat in ceva ani. Asa ca am amant grijile in privinta rociei.
Si nici cu coaforul nu stiu prea bine, la care sa apelez, tu ce imi poti spune?
E cam greu , sa iei deciziile , nestiind de fapt la ce sa te astepti , calitativ , acolo unde apelezi.

Alinta
03.07.2006, 23:13:24
Pana una-alta, va atasez cateva poze cu sandalele pe care mi le-am cumparat eu pentru nunta. Rochita mea va avvea o aplicatie finuta de auriu, iar bijuteriile vor fi tot din aur. Sa-mi spuneti cum vi se par.

Foarte fine sandalutele, imi plac! Dar poze cu rochita ai postat pe undeva?!

Alinta
03.07.2006, 23:14:19
Buna!
Rochia asta o am acasa pe umeras.Am purtat-o eu in anul 2000.Acum fiind la a doua casatorie.Am adus-o din State si daca cineva este interesata o dau gratis.Foarte serios.Astept mesajele voastre.

Arata foarte bine rochita, fina, diafana si faci un lucru rar intalnit sa o dai pe gratis! Eu te apreciez!

Alinta
03.07.2006, 23:15:20
Buna Adutza,
Cea din Piata Grivitei este vis-a-vis de piata, pe straduta care duce spre fostul house of art. Pupici

Buna! Ai in avatar o poza cu un buchetel de mireasa foarte frumos, poti pune o poza mai mare, daca ai, te rog frumos?

RLK
04.07.2006, 07:41:14
Foarte fine sandalutele, imi plac! Dar poze cu rochita ai postat pe undeva?!

Nu este gata inca, pe la sfarsitul acestei luni va fi, sper, asa mi s-a promis...:-SS

sgeorgiana20
04.07.2006, 10:26:54
Buna! Ai in avatar o poza cu un buchetel de mireasa foarte frumos, poti pune o poza mai mare, daca ai, te rog frumos?
Buna Alinta! Imi pare rau dar este singura poza pe care o am cu buchetelul:(.

sgeorgiana20
04.07.2006, 10:36:24
[QUOTE=gabichihulca]Aproape am facut tot, dar mai am cate ceva.Adica , nunta o vom sarbatori la rest. Dacia din Mamaia, ( o superbitate) vis-a-vis de plaja, o feerie.Iar interiorul in ton cu marea, plaja, cerul....

Buna Gabi! Cumva este rest. dacia sud?? Daca este acesta imi poti spune cati invitati ai?

stcris
04.07.2006, 19:52:23
Am auzit ca Doina si Cristina Mode lucreaza cu o florarie din Mangalia pentru aranjamente, buchete de mireasa si lumanari. Voi stiti ceva??? Va rog ajutati-ma!

RLK
04.07.2006, 19:56:39
Am auzit ca Doina si Cristina Mode lucreaza cu o florarie din Mangalia pentru aranjamente, buchete de mireasa si lumanari. Voi stiti ceva??? Va rog ajutati-ma!

Singura chestie pe care o stiu este ca Doina nu mai lucreaza cu nimeni. E pe cont propriu.

stcris
04.07.2006, 20:02:53
E pe cont propriu dar am auzit ca aranjamentele de flori, buchetele si lumanarile le realizeaza o florarie din mangalia pt Doina.

oana26
05.07.2006, 12:18:47
Buna Stcris,

Si mie tot Doina imi face aranjamentele dar nu stiu nimic. Tot ce stiu, ca si Raluca, este faptul ca lucreaza pe cont propriu.

RLK
05.07.2006, 12:23:10
>:D< Oanaaaaaaaaaaaa, imi era dor de tine. N-ai fost prea activa in ultima perioada. Ce-ai mai facut? Mi-ai vazut sandalele?<:-P

oana26
05.07.2006, 13:05:27
>:D< Oanaaaaaaaaaaaa, imi era dor de tine. N-ai fost prea activa in ultima perioada. Ce-ai mai facut? Mi-ai vazut sandalele?<:-P

Buna Raluca,

Asa este, nu prea am fost activa. Si mie imi era dor sa mai stam de vorba. Am fost cam ocupata in ultima vreme si nu am mai avut timp de nimic, din toate puctele de vedere.
Sunt superbe sandalutele, imi plac foarte mult. Vei arata ca o adevarata printesa.
Eu nu am mai facut nimic si cred ca in curand am sa intru in panica. Mai am 4 luni pana la nunta si nu m-am ocupat deloc de rochie. Nici nu stiu daca este prea tarziu ca sa mi-o fac undeva sau nu. Nu stiu unde sa incerc mai intai. Pe la Constanta nu am mai fost dar pentru aranjamente nu-mi fac griji.
Problema numarul 1 este rochita si trebuie neaparat sa-mi fac timp pentru ea. Altfel am sa ajung sa mi-o cumpar dintr-un magazin ceea ce nu prea as vrea.
Din cate observi nu stau prea bine. Daca imi poti da un sfat il primesc cu mare placere.

Te pup :)

RLK
05.07.2006, 22:23:50
Draga mea Oana,
Chiar nu ai de ce sa intri in panica. Nici rochita mea nu este gata si nici eu nu am dat-o in lucru de mult (cred ca de o luna am vorbit si acum 3 saptamani am dat avansul) si va fi gata in jurul datei de 1 august. Mi-a spus ca nu are timp sa se apuce imediat de ea, dar inca nu-mi fac griji. Daca eu sunt foarte foarte multumita de ea, te trimit si pe tine la Eli. Ti-am spus ca are preturi normale. Peste doua saptamani eu o sa merg la prima proba, si daca vrei, ne intalnim acolo. Nu este tarziu pentru tine, ai timp sa ti-o faci la comanda.
Printre altele, ii poti intreba pe socrii tai ce stiu despre cofetaria Silvian? Mi-a recomandat-o cineva ca fiind cea mai buna din Constanta, dar mai vroiam si o alta parere.

Te pup.>:D<

Adutza
06.07.2006, 08:31:18
D
Printre altele, ii poti intreba pe socrii tai ce stiu despre cofetaria Silvian? Mi-a recomandat-o cineva ca fiind cea mai buna din Constanta, dar mai vroiam si o alta parere.

BUna RLK,
Deci si eu stiu de cand stateam in Constanta ca la cofetaria Silvian erau cele mai bune prajituri. Cred ca inca le mai fac. O sa merg vineri la Constanta si o sa ma interesez si acolo. O sa iti pot da mai multe detalii apoi, nu de alta dar cika ar trebui sa gustam din torturi. Deci dupa ce o sa ma indop de dulce :D o sa pot da o parere:">.
Bafta in continuare cu rochita si sa faci poze la proba cand e.
Pupici!

oana26
06.07.2006, 08:51:04
Draga mea Oana,
Chiar nu ai de ce sa intri in panica. Nici rochita mea nu este gata si nici eu nu am dat-o in lucru de mult (cred ca de o luna am vorbit si acum 3 saptamani am dat avansul) si va fi gata in jurul datei de 1 august. Mi-a spus ca nu are timp sa se apuce imediat de ea, dar inca nu-mi fac griji. Daca eu sunt foarte foarte multumita de ea, te trimit si pe tine la Eli. Ti-am spus ca are preturi normale. Peste doua saptamani eu o sa merg la prima proba, si daca vrei, ne intalnim acolo. Nu este tarziu pentru tine, ai timp sa ti-o faci la comanda.

Te pup.>:D<

Merci mult Raluca, chiar m-ai linistit. Mi-ar face placere sa ne intalnim acolo si abia astept sa-ti vad rochita. Eu merg in week-end la Constanta si am sa ma interesez de cofetaria Silvian.
Te pup.

RLK
06.07.2006, 08:58:43
BUna RLK,
Deci si eu stiu de cand stateam in Constanta ca la cofetaria Silvian erau cele mai bune prajituri. Cred ca inca le mai fac. O sa merg vineri la Constanta si o sa ma interesez si acolo. O sa iti pot da mai multe detalii apoi, nu de alta dar cika ar trebui sa gustam din torturi. Deci dupa ce o sa ma indop de dulce :D o sa pot da o parere:">.
Bafta in continuare cu rochita si sa faci poze la proba cand e.
Pupici!

Eu nu mai locuiesc acolo din '99, dar recunosc, nu-mi aduc aminte de aceasta cofetarie. Mi s-a spus ca este pe I. Ghe. Duca. Daca ai timp sa mergi si acolo, intreaba tu, te rog frumos, daca fac si modele de torturi decare tot postam noi pe forum. Adica sa fie si foarte bune si sa arate si intr-un mod deosebit. Si eu as fi mers la parinti, dar plec intr-o delegatie si chiar nu am cum sa ajung la Constanta.

Multumesc mult si drum bun!

Adutza
06.07.2006, 09:17:49
Merci Raluca,
Iti dai seama ca o sa merg inclusiv cu niste poze de pe net care le-am gasit asa mai deosebite si iti spun ce si cum.
Pupici

oana26
11.07.2006, 13:10:03
Buna Raluca,

Nu am ajuns la cofetaria Silvian dar am aflat ca are produse de calitate si foarte bune. De unde si reputatia pe care o are, toata lumea recomanda Silvian. Tocmai pt ca este foarte apreciata are si preturi mai piperate din cate am auzit.
Cred ca cel mai indicat este sa mergi personal sa vezi daca este pe gustul tau. Probabil ca mai sunt si altele care au produse de calitate dar nu au aceeasi reputatie.

Te pup :)

oana26
11.07.2006, 13:12:51
Raluca, am uitat sa te intreb cand mergi la proba... ?

andreea_cristina
11.07.2006, 16:57:10
Stiu si eu cu Silvian... intr-adevar am produse care arata foarte bine .. in privinta asta nu e nici un secret... si sunt si bune ... dar toate prajiturile au acelasi gust.. indiferent din ce fel cumperi.. eu am sa merg chiar azi sa vb de tort la vanimar .. ai au a la francaise .. am mancat ceva super bun la ei.. :-p

RLK
12.07.2006, 14:10:42
Raluca, am uitat sa te intreb cand mergi la proba... ?

Te anunt si pe tine cand merg. Probabil ca saptamana viitoare, pentru ca Eli este la un targ de moda in strainatate.

Adutza
17.07.2006, 08:39:28
Buna fetelor,
Cum mai stati cu pregatirile de nunta? Eu mai am de rezolvat invitatiile pe care le voi face saptamana asta si verighetele, in rest cam totul e aranjat. Ar mai fi de luat bautura pentru local (dar deja aia nu mai intra in atributiile mele) si tortul (deja am dat comanda si deci pana in ziua nuntii pot sta linistita).
Zic ca stau bine avand in vedere ca mai am 3 luni pana la nunta.#:-S
Pupici si o nunta de vis.

RLK
18.07.2006, 18:25:08
Foarte adevarat Adutza, tu stai foarte bine. Eu cred ca o sa ma trezesc in ziua nuntii cu multe chestii nerezolvate. Nu am timp sa ma ocup de nimic si nici nu o sa fie posibil sa am pana pe 7 august, adica, cu doua saptamani inainte de nunta. Incerc sa fiu rapida si sa fac totul intr-un timp foarte scurt. Sper sa-mi si iasa....

andreea_cristina
21.07.2006, 07:05:10
:-< buna fetelor!
am nevoie si eu de putin ajutor .. sau mai mult..nu am dj!!.. am nunta pe 23 septembrie in mamaia si nu am reusit sa gasesc un dj... daca aflati ceva dati-mi va rog un mesaj privat.
Va multumesc si spor la pregatiri!!:*

marylena
22.07.2006, 17:17:18
Buna fetelor !
Eu am nunta pe 14/10/2006 sunt noua pe aici si m-ar interesa si parerile altor miresici

sgeorgiana20
26.07.2006, 10:29:12
Buna fetelor !
Eu am nunta pe 14/10/2006 sunt noua pe aici si m-ar interesa si parerile altor miresici
Buna marylena!
Bine ai venit printre noi!!! Asteptam sa vedem cum stai si tu cu pregatirile :*

marylena
26.07.2006, 19:13:14
Buna marylena!
Bine ai venit printre noi!!! Asteptam sa vedem cum stai si tu cu pregatirile :*
Cred eu, destul de bine am rezolvat cu invitatiile, aranjamentele, bautura, restaurantul si ce era mai important ROCHITA!!!

RLK
27.07.2006, 12:17:16
Bine ati venit, noi miresici din Constanta! Marylena, arata-ne si noua rochita ca suntem curioase....

marylena
27.07.2006, 15:26:31
Bine ati venit, noi miresici din Constanta! Marylena, arata-ne si noua rochita ca suntem curioase....
Buna, si bine v-am gasit!
Rochita este chiar cea care se vede in imagine, nu am vrut una foarte complicat sau foarte simpla, pur si simplu am vazut in vitrina am intrat am probat-o si a ramas acest model. Acum astept sa vina si sa fac ultimele sau primele modificari dc e cazul.

oana26
28.07.2006, 11:37:50
Ralucaaaaaaaaa, am nevoie de ajutorul tau. Am primit mesajul tau dar din pacate pe 29 sunt la Constanta. Plecam de astazi cu nasii.
Cu rochia sunt disperata. Am fost la o creatoare de moda, nu stiu daca am voie sa ii dau numele si imi ia 28-30 mil sa mi-o faca. Mi se pare totusi cam mult. Nu mai stiu ce sa fac si unde sa ma duc. Heeeeeeeeeelp.........

oana26
28.07.2006, 11:43:13
Poti sa te interesezi cam ce preturi sunt unde ti-o faci tu ? Te rog eu mult. Imi pare asa rau ca nu sunt maine in Bucuresti, nici nu-ti imaginezi.
Te pup si merci mult Raluca.

RLK
28.07.2006, 17:17:00
Oana, imi pare tare rau ca nu poti sa mergi maine cu mine. O sa o intreb pe Eli (cu siguranta poti spune numele creatoarei la care ai fost tu), dar pot sa-ti spun sigur ca ii zici de la inceput in ce buget te incadrezi. Poate reusesti sa mergi cu mine la a doua proba (cand o sa si iau rochita), o sa o vezi si o sa si intrebi ce si cum.
Te pup si distractie placuta la mare.

isabelarednic
28.07.2006, 17:18:45
Sa-mi spui si mie cat te-a costat rochia de la Demetrios. Mie imi plac tare mut rochiile lor si sunt chiar curioasa...

Multumesc

oana26
30.07.2006, 18:34:26
Raluca astept cu nerabdare sa-mi spui cum a fost la proba si daca esti multumita. Cand este gata rochita ?

tinuta
30.07.2006, 18:40:57
Eu, pe 9 sept la catedrala.

tinuta
30.07.2006, 18:42:17
Buna! Eu mi-am cumparat rochia de la Demetrios si m-a costat 1340€ rochia si 330€ voalul.

RLK
31.07.2006, 07:20:54
Raluca astept cu nerabdare sa-mi spui cum a fost la proba si daca esti multumita. Cand este gata rochita ?

Buna Oana,
Am venit tare incantata de la proba- imi vine ca si cum ar fi fost turnata. Ma mai duc si sambata viitoare, daca esti prin Bucuresti, poate vrei sa mergi cu mine. Are preturi de la 8-40 milioane. Asa ca...

ella_nik
31.07.2006, 19:27:10
Mersi mult Georgiana. Saptamana care vine vin si eu in Constanta si o sa merg la florarii sa ma interesez. Mersi mult!
Apropo ma gandesc din ce in ce mai mult sa fac aranjamentul localului in stilul nuntilor de plaja imare gen hawai. Am gasit pe net niste aranjamente superbe cu scoici si tot tacamul. Problema e ca nu gasim la Constanta scoici din alea ca in poze, deci va trebuisa improvizam si mi-e sa nu iasa urat. Raluca imi dai si mie pls numarul de telefon al Doamnei Doina cu care faci aranjamentul localului?
Mersic mult!
Adutza, du-te pe varianta la Histria si gasesti ce scoici vrei acolo la kg....stele de mare tot....salutari

ella_nik
31.07.2006, 19:30:49
cu mare placere, insa sunt intr-o mare dilema, eu abia acum ma pregatesc sa-mi caut rochia.
Nici nu stiu ce sunt prin oras, ideal , ar fi fost sa-mi pot face una la comanda, dar nu stiu ciu sa ma dresez, cam cat costa.....
Am avut o serie de evenimente pana acum , cat nu mi s-au intamplat in ceva ani. Asa ca am amant grijile in privinta rociei.
Si nici cu coaforul nu stiu prea bine, la care sa apelez, tu ce imi poti spune?
E cam greu , sa iei deciziile , nestiind de fapt la ce sa te astepti , calitativ , acolo unde apelezi.
depinde de buget.....rochitze gaseshti peste tot ...depinde de cati bani ai si de ceea ce cauti........cat despre coafor....spune-mi cati bani ai si te indrum eu.pupici

ella_nik
31.07.2006, 19:45:22
:) abia astept sa vedem si poze de la nunta ta Raluca. Eu mai am ceva de asteptat dar nu-mi pare rau. Imi place luna noiembrie, poate pt ca m-am nascut in noiembrie, nu stiu. Am gasit si biserica Sf Mina in Constanta, Sfantul meu preferat si in plus se sarbatoreste pe 11 noiembrie.
si eu tot la Sf Mina fac nunta ...doar ca mai devreme...

elenaema
31.07.2006, 23:58:41
oana te rog sa-mi trimiti si mie pe mail poze cu aranjamente.si daca poti da-mi si mie nr d-nei doina.eu sunt din medgidia si am nunta la anu pe 25.08

elenaema
01.08.2006, 00:02:26
E superba rochita! Parca urmeaza sa mergi pe covoul rosu sa-ti iei Oscarul.
Pe mine ma costa foarte putin, pentru ca Eli vrea sa intre si cadoul ei de nunta in pretul rochitei. Ma costa 15 milioane de lei vechi. Si imi face in banii astia si gentuta. Adevarul este ca are niste modele de gentute cu totul si cu totul deosebite. Mi-au placut tare mult. Si pe posetuta vor fi cristale.

scuze ca te intreb,dar nu am intele prea bine unde si cine iti face posetuta si rochia
ma intereseaza si pe mine aspecte din astea.
multumesc

elenaema
01.08.2006, 00:12:06
[quote=RLK]Draga Andutza,
Eu si Oana26 putem spune ca avem un lucru comun rezolvat: amenjarea restaurantului - ne-o va face aceeasi persoana, foarte deschisa la minte, experimentata si priceputa!
Si noi stam tot in Bucuresti si ne este foarte greu sa ajungem acolo prea des ca sa ne ocupam de fiecare pas cu pas. Am apelat la o persoana specializata pentru ca vreau huse de scaune si fete de masa in ton, vreau stalpii din restarant imbracati, si pentru ca restaurantul are ceva aparte (o gradina interioara) totul trebuie armonizat foarte bine.

Rochita mea este in lucru, sper sa fie gata la timp. Trebuie sa-mi fac timp sa merg dupa pantofi, dupa decoratiunile de masa (cred ca n-o sa pun flori) si dupa materia prima pentru confectionat cocardele (nu vreau flori nici naturale, nici artificiale). Si eu imi fac tot singura marturiile si cardurile plic de masa.
Viitorul meu sot nu si-a cumparat nimic inca. Nu ne-am comandat verighetele. N-am gasit nici florarie in Constanta (adica n-am apucat sa merg sa vorbesc) pentru buchete, lumanari si ce-o mai fi nevoie. La fel si cu cofetaria.
Cu fotografiile nu am rezolvat-o pentru ca vreau unul profesionist. Nu stiu inca daca sa vin cu unul de la Bucuresti sau sa caut unul prin Constanta.

dragutza mea iti recomand eu un fotograf profesionist in cta,mergi si intreaba la fuji de pe st cel mare,este langa tomis mall lipit de noul magazin adidas

RLK
02.08.2006, 07:28:51
scuze ca te intreb,dar nu am intele prea bine unde si cine iti face posetuta si rochia
ma intereseaza si pe mine aspecte din astea.
multumesc

Mie imi face rochita Eli Laslean, creatoarea de moda care are Casa Ellis.
In privinta fotografului, asa voi face, voi lua unul de acolo, iti multumesc pntru sfat.

smarty
05.08.2006, 00:30:23
am gasit formatia se numeste medusa si este din medgidia,am auzit ca este foarte buna.decorul l-am aranjat cu tipa pe care o cheama Doina care a lucrat cu cristina mode .decorul contine huse pentru scaune aranjamente florale pe mese coloanele din restaurant imbracat in tule un balon balon cu confettii si alte cateva maruntisuri.tu ti-ai gasit rochie ,pantofi?
Eliza, te rog spune-mi cum dau de aceasta doamna, Doina.O adresa, un nr. de telefon si poate si niste preturi.TE ROG!!![-o<

ella_nik
06.08.2006, 00:22:11
[quote=RLK]Draga Andutza,

dragutza mea iti recomand eu un fotograf profesionist in cta,mergi si intreaba la fuji de pe st cel mare,este langa tomis mall lipit de noul magazin adidas
ai mare grija cu cei de la AGFA (cei de la fuji sunt peste drum)...au niste preturi fff mari si iti impun o gramada de chestii...eu sunt tot din medgidia...unde are Casa Armatei gradina interioara????iar de cofetarie....la silvian sunt fff scumpi si nu stiu daca aduc la medgidia tortul...eu l-am facut in medgidia la cofetaria Ana daca vrei iti dau nr de tel pe privat....tot ea imi face si niste bombonele de ciocolata in forma de inimioare pt cununia civila....iar despre flori...vei rade dar exista o florarie in medgidia unde fac niste buchete/lumanari super dragute...au catalog....sunt in centrul medgidiei....

oana85
06.08.2006, 01:53:46
Buna Iosnicol,
si eu am nunta in septembrie dar pe 30 si sincer nu mi-am ales nici un model de coc de mireasa sau coafura ptr ca tipa la care ma duc eu este super,improvizeza pe moment un model si lucreaza foarte bine si chiar imi spunea sora-mea ca a vazut ca un coc este 40 RON(de la 100RON cat stiam ca era).Asa ca daca vrei sa iei legatura cu ea trimite rasp.
Spor la pregatiri tuturor!!!

ella_nik
06.08.2006, 20:22:27
Bine ai venit Sorina!
Sper sa disutam cat mai multe ca sa fim pregatite pentru orice fel de situatie. Mie imi place foarte mult rochita pe care tu ai purtat-o, dar sper totusi ca cea pe care mi-am ales-o eu sa iasa asa cum am visat-o. Daca nu... poate o sa apelez la bunavointa ta... :P

finutze foc

RLK
07.08.2006, 07:19:11
[quote=elenaema]
ai mare grija cu cei de la AGFA (cei de la fuji sunt peste drum)...au niste preturi fff mari si iti impun o gramada de chestii...eu sunt tot din medgidia...unde are Casa Armatei gradina interioara????iar de cofetarie....la silvian sunt fff scumpi si nu stiu daca aduc la medgidia tortul...eu l-am facut in medgidia la cofetaria Ana daca vrei iti dau nr de tel pe privat....tot ea imi face si niste bombonele de ciocolata in forma de inimioare pt cununia civila....iar despre flori...vei rade dar exista o florarie in medgidia unde fac niste buchete/lumanari super dragute...au catalog....sunt in centrul medgidiei....

Eu nu fca nunta la Casa Armatei, eu fac la Dorna, in Mamaia, asa ca intrebarea nu cred ca era pentru mine. Iar despre tort si flori, nu le pot comanda din Medgidia, pentru ca sunt destul de departe de acest oras. Iti multumesc oricum pentru recomandari.

iosnicol
07.08.2006, 14:00:09
Buna oana85

Mi-ai fi de un mare ajutor daca mi-ai da si mie o adresa sau un nr. de telefon de la coafeza ta. Inca nu am gasit nici o coafeza care sa fie inventiva.

ella_nik
10.08.2006, 00:49:40
[quote=ella_nik]

Eu nu fca nunta la Casa Armatei, eu fac la Dorna, in Mamaia, asa ca intrebarea nu cred ca era pentru mine. Iar despre tort si flori, nu le pot comanda din Medgidia, pentru ca sunt destul de departe de acest oras. Iti multumesc oricum pentru recomandari.

era pt elenaema....

isabelarednic
10.08.2006, 20:49:31
buna si eu am nunta in constanta la bar melody mamaia ,putem discuta mai multe detalii daca vrei

Ai idee cati invitati incap la bar melody?

isabelarednic
10.08.2006, 20:52:55
Poti sa imi spui cum este localul? Detalii gen. cat costa meniul, cati oameni incap...etc

oana26
11.08.2006, 09:58:10
Pai pot sa-ti spun ca, acum cateva saptamani a fost o nunta de 500 pers, deci incap destule. Localul este foarte frumos, cu mese rotunde de 10 pers. Dar cel mai bine este sa mergi sa vezi. Noi nu ne-am ales inca meniul dar cred ca este i jur de 1 mil.

Adutza
16.08.2006, 10:52:14
Fetelor cum mai stati cu pregatirile?<:-PNunta se apropie! Eu am sistat pana saptamana viitoare toate pregatirile ca avem acum alte probleme de rezolvat mai intai.....ne apucam de casa!
Pupici si o nunta de vis!

RLK
21.08.2006, 17:34:12
Fetelor, va rog tare mult, ajutati-ma si pe mine cu un fotograf bun la un pret rezonabil. Eu nu am dat prea multa importanta acestui aspect si m-am trezit in pom.
Pupici.

marylena
22.08.2006, 15:45:28
Fetelor, va rog tare mult, ajutati-ma si pe mine cu un fotograf bun la un pret rezonabil. Eu nu am dat prea multa importanta acestui aspect si m-am trezit in pom.
Pupici.

Eu l-am ales pe Iulian Verisan , face niste poze deosebite si tot el se ocupa si de filmat. Am vazut lucruri facute de el sunt super.Nu lucreaza f scump
Are site www.photoverisan.com (http://www.photoverisan.com) si tot aici gasesti si nr de tel la cere il poti contacta. Multa bafta!

laurageorgescu
29.08.2006, 23:23:42
Salut!
Desi citesc de mult forumul, de-abia acum m-am inregistrat.
Nunta noastra este in Mamaia, la hotel Malibu.
Cautarea rochiei a fost o intreaga aventura, cred ca am fost la toate magazinele din Bucuresti....
Am si cateva poze aici:

http://pozelaura.myphotoalbum.com/view_album.php?set_albumName=album03

Rochita pe care mi-am ales-o insa nu este pozata insa, dar dupa 16 septembrie o sa am o gramada de poze si cu ea :))

Apropos de fotograf, am fost impresionata cand la nunta unei prietene am primit pe la 3 dimineata o fotografie in rama pe care o facusem la intrare.
In Constanta m-am interesat la cativa fotografi si nu pot face acest lucru.. sau e ft dificil si scump :(
Daca mai are cineva idei dragute si usor de pus in practica, le-as aprecia!

Laura

ella_nik
30.08.2006, 21:38:28
ce va mai invidiez fetelor...nunta mea a trecut prea repede....:((spor la treburi si sa dea dzeu sa va iasa o nunta asa cum am avut eu...de vis;;)

oana26
31.08.2006, 11:56:50
Casa de piatra Ella si tot ce-ti doresti !

Geea
04.09.2006, 19:15:46
:smile:
Salut ! :D
Si eu sint din Constanta si voi avea nunta pe 14 Octombrie:"> , la Biserica "Sf. Constantin si Elena"o:-) . Petrecerea va avea loc la restaurantul "Rapsodia".\:D/

irina_lz
06.09.2006, 11:02:43
Feteloooor pls help!!! Mai am putin pana la nunta si nu am cameraman. Va rog, imi puteti da niste sfaturi, cunoasteti firme de acest gen? Voi cu cine ati lucrat si ce rezultate ati obtinut?

leonella_bella
06.09.2006, 13:48:23
Salut ! :D
Si eu sint din Constanta si voi avea nunta pe 14 Octombrie:"> , la Biserica "Sf. Constantin si Elena"o:-) . Petrecerea va avea loc la restaurantul "Rapsodia".\:D/

Si eu tot la biserica "Sf. Constantin si Elena" voi avea nunta. Am impresia ca sunt mai multe... tu la care vei avea?

leonella_bella
06.09.2006, 13:55:56
Buna ! Sunt o viitoare miresica ( in Constanta) care vrea sa se implice cat mai mult in organizarea nuntii... astept sugestii din partea voastra... acum ma preocupa alegerea formatiei...stie cineva o formatie care sa cante toate genurile de muzica? m-ar interesa si un pret... cu cat timp inainte se alege formatia ?

Geea
07.09.2006, 12:12:37
Leonella, exista doar o singura biserica cu hramul Sfintilor C-tin si Elena, situata pe str. Mihaileanu, colt cu str. Calarasi, vis-a-vis de Sc. gen. nr. 11 (zona Casa de Cultura). La aceasta biserica imi voi oficia cununia religioasa.

leonella_bella
07.09.2006, 23:51:22
Leonella, exista doar o singura biserica cu hramul Sfintilor C-tin si Elena, situata pe str. Mihaileanu, colt cu str. Calarasi, vis-a-vis de Sc. gen. nr. 11 (zona Casa de Cultura). La aceasta biserica imi voi oficia cununia religioasa.

Sac ! mai este una ! Biserica mica din Km 4-5 (in incinta Catedralei Navigatorilor) Vechea biserica poarta hramul Sf C-tin si Elena. Eu aici voi avea cununia religioasa. mai vb ...pupici

mariuca29
11.09.2006, 02:01:10
mariuca29:buna eu am nunta anul viitor,la ce salon faci nunta,poti sa-mi spui ce firma iti decoreaza salonul?mersi

pupi
11.09.2006, 13:35:09
ma poate ajuta cineva cu problemele astea...??? ma intereseaza locatii, si mi le doresc pe toate vernil!!!

Pisik06
11.09.2006, 13:39:42
tort - photocake; fac toate culorile de martipan
jertiera si portjartier nu cred ca gasesti vernil; eu am cautat ciorapi roz cu banda de mi-a venit acru si nu am gasit si am renuntat; jarteluta ia-o alba si ii cosi tu o fundita vernil;
cu corcardele, la fel te sfatuiesc; ia-ti manunchi de trandafirasi de hartie albi (se gasesc in europa, sunt fumosi foc, 10 mii manunchiul) ii desfaci si iti faci tu cocardele, legand de trandafirasi o fundita vernil
Succes!

pupi
11.09.2006, 13:42:48
problema este ca ma intereseaza toate astea in constanta!

mariuca29
15.09.2006, 11:28:25
buna fetelor,si eu am nunta tot in constanta si am o mare problema cu decorare restaurantului,nu locuiesc in cta.voi ajunge cu 2 saptamani inaintea nunti,asa ca trebuie sa rezolv totul pe internet.va rog mult dati-mi si mie nr.doamnei Doina si trimiteti-mi cateva poze cu aranjamentele facute de dansa.sper sa-mi fiti de ajutor va multumesc

RLK
15.09.2006, 21:26:09
buna fetelor,si eu am nunta tot in constanta si am o mare problema cu decorare restaurantului,nu locuiesc in cta.voi ajunge cu 2 saptamani inaintea nunti,asa ca trebuie sa rezolv totul pe internet.va rog mult dati-mi si mie nr.doamnei Doina si trimiteti-mi cateva poze cu aranjamentele facute de dansa.sper sa-mi fiti de ajutor va multumesc

Buna Mariuca29,
Nici eu nu mai locuiesc la Constanta de mai multi ani, dar nu am avut o problema cu amenajarea. Doina este super si a pus in practica tot ce am visat eu: adica decor marin cu scoici, stelute de mare, pietre si lumanari, un vapor in loc de casuta de dar... etc.In schimb, mie mi se pare cam devreme sa "bati in cuie" amenajarea inca de pe acum, pentru ca pana la anul cu siguranta apar o gramada de alte idei. Eu mi-am schimbat parerea cu 2 luni inainte de nunta, pentru ca eu vedeam tema marina concretizata in alb si bleu, asta pana am vazut niste fotografii si mi s-a parut ca arata ca la botezul unui baietel, asa ca... am ales alb- auriu, si s-a asortat totul si cu rochita mea. ;) Ti-as trimite si poze ca sa poti vedea cum a aratat restaurantul la nunta mea, dar nu stiu cum sa fac sa atasez albumul de pe yahoo.

tweety82
15.09.2006, 21:30:59
Buna Mariuca29,
Nici eu nu mai locuiesc la Constanta de mai multi ani, dar nu am avut o problema cu amenajarea. Doina este super si a pus in practica tot ce am visat eu: adica decor marin cu scoici, stelute de mare, pietre si lumanari, un vapor in loc de casuta de dar... etc.In schimb, mie mi se pare cam devreme sa "bati in cuie" amenajarea inca de pe acum, pentru ca pana la anul cu siguranta apar o gramada de alte idei. Eu mi-am schimbat parerea cu 2 luni inainte de nunta, pentru ca eu vedeam tema marina concretizata in alb si bleu, asta pana am vazut niste fotografii si mi s-a parut ca arata ca la botezul unui baietel, asa ca... am ales alb- auriu, si s-a asortat totul si cu rochita mea. ;) Ti-as trimite si poze ca sa poti vedea cum a aratat restaurantul la nunta mea, dar nu stiu cum sa fac sa atasez albumul de pe yahoo.

In primul rand trebuie sa faci albumul public , apoi te duci in panoul de control la modifica semnatura si pui ca semnatura link-ul de la album

RLK
15.09.2006, 21:50:37
In primul rand trebuie sa faci albumul public , apoi te duci in panoul de control la modifica semnatura si pui ca semnatura link-ul de la album

Sa vedem daca am reusit...

tweety82
15.09.2006, 22:13:21

=D> Ai reusit ... foarte frumoase pozele :*

tweety82
15.09.2006, 22:16:01
Apropo .. foarte frumos restaurantul si vaporasul ...felicitari !!!

RLK
16.09.2006, 10:49:29
=D> Ai reusit ... foarte frumoase pozele :*

Multumesc mult! >:D<

sgeorgiana20
20.09.2006, 22:31:12
Buna Raluca! Felicitari si Casa de Piatra!

Imi place foarte mult cum ai avut amenajat restaurantul. As vrea sa imi spui si mie cam cu cat timp inainte trebuie sa vb cu decoratoarea. Acum mi se pare putin cam devreme pentru la anul in septembrie. Si as vrea sa stiu si eu cam cat te-a ajuns decoratul restaurantului cu tot cu huse si perdele acelea de lumini.
Sa fi fericita!

oana26
20.09.2006, 22:38:37

Sunt superbe pozele. Casa de piatra si felicitari.

anelize
21.09.2006, 20:05:15
Buna ziua!
Sunt si eu ,ca si voi,o miresica de Constanta de 2007.Mai exact 1 septembrie 2007.
Va salut si va urmaresc indeaproape!!!

gaza_mica
22.09.2006, 00:57:51
Buna fetelor.Eu citesc mereu noutatzile de pe acest site,dar este prima oara cand cer ajutorul...iar acum chiar am nevoie disperata de ajutor...Recunosc ca am neglijat gasirea restaurantului si ne-am trezit cam tarziu (nunta vrem sa fie in august 2007) iar acum am intrat in panica,pt ca am gasit la Casa Dobrogeana(Satul de Vacanta),Restaurant Dacia Sud(Mamaia) si la Restaurant Perla(Mamaia).Acum problema este ca nu stim pe care sa il alegem.Stie cineva mai multe amanunte referitoare la cum ies nuntzile la aceste localuri?Tot ce este inclus in meniuri va fi intr-adevar proaspat asa cum ne promit ei?A fost cineva la vreo nunta pe acolo sau a facut nunta la vreun local din acestea 3?Va rog din suflet sa imi dati un sfat,pt ca am 2 zile la dispozitzie sa ma hotarasc:-s .Va multumesc anticipat ,din suflet.

cosmina_condrat
22.09.2006, 14:10:39
Fetelor, cine crede-ti ca este bine sa stea la masa voastra?

dana2006
22.09.2006, 14:12:04
Fetelor, cine crede-ti ca este bine sa stea la masa voastra?

mai este deschis un subiect pe tema asta unde o sa gasesti mai multe pareri
la mine la nunta am stat noi ( mirii) , cele 2 perechi de nasi si parintii.

cosmina_condrat
22.09.2006, 14:17:17
este obigatoriu sa stea si parintii la masa noastra?
la nunta mea am stat doar noi cu nasi
am mai inteles ca prin alte parti, la masa mirilor stau si nasi nasilor

dana2006
22.09.2006, 14:27:54

nu cred ca e nimic obligatoriu, poate doar faptul ca nasii trebuie sa stea langa miri, dar in ceea ce priveste restul persoanelor care sa stea la prezidiu cred ca depinde de fiecare, cum isi doreste.
Eu am mai spus si la celalalt subiect ca la noi asta a fost cea mai buna solutie, nu de alt dar atat ai mei cat si parintii sotului meu sunt din orase diferite si locuiesc in orase diferite decat cele natale, asa ca nu as fi avut cum sa ii pun sa stea la masa cu rudele pt ca ar fi insemnat ca parintii sa stea despartiti.
In ceea ce priveste statul nasilor nasilor :) nu mi s-ar parea chiar corect, deoarece nasii vin cu mai multe perechi, si cel mai bine e ca nasi nasilor sa stea cu invitatii din partea nasilor pt ca se cunosc, nu sa stea la prezidiu, dar fiecare face cum isi doreste si cum considera ca e mai bine

ALEX21A
22.09.2006, 14:28:53
nu este obligatoriu sa stea si parintii...doar nasii tb sa stea obligatoriu..............la nunta mea noi vom sta doar cu nasii............

alma238
22.09.2006, 15:17:45
la prezidiu am stat eu cu sotul meu, nashii si parintii.8 persoane.am tinut neaparat ca parintii sa stea cat mai aproape de mine.sora mea a stat la masa celor tineri iar bunicii mei au stat cu rudele lor.

cosmina_condrat
22.09.2006, 15:32:05
Solicit idei originale pt. local si masina, deoarece pe 07.oct. sunt nasa si vreau sa avem u nunta reusita

ALEX21A
22.09.2006, 15:38:41
Solicit idei originale pt. local si masina, deoarece pe 07.oct. sunt nasa si vreau sa avem u nunta reusita
sunt deja subiecte pe aceaste teme;;)

smarty
23.09.2006, 17:03:31
:smile: Gata. Am rezolvat si cu nasii! Am mutat nunta pe 20 octombrie 2007 in loc de 22 septembrie 2007 cum era prevazut initial.Nici nu ma gandeam sa facem nunta in luna octombrie, dar pentru ca ne dorim foarte mult ca acesti oameni sa ne cunune atunci este bine si asa.Luni mergem sa dam arvuna la restaurant si formatie, iar miercuri stabilim ora la biserica.Bafta tuturor la pregatiri!

gaza_mica
23.09.2006, 20:03:15
Gata fetelor,am rezolvat!!!:rocking:
Am reusit sa arvunim la Restaurant Parc Mamaia,pentru 21.07.2007.Sunt fericita.Daca mai are cineva intrebari despre localuri...nu ezitatzi sa ma intrebatzi,pt ca numai eu stiu pe la cate am umblat:grin:

ciresoiu
23.09.2006, 21:34:40
Buna miresicilor!Sunt din constanta si am nunta la anul:-p ,asa ca mai am destul timp sa-mi aleg o rochie....cred ca ma voi decide foarte greu.Bine noi am zis ca facem nunta la anul,dar nu am gasit nasi si nici nu ne-am gandit la un restaurant ......ca sa-l arvunim de pe acum.Sper sa fie bine,cert este ca de pe acum am emotii...!!!Le doresc casa de piatra si numai bine miresicilor proaspat casatorite si celor in devenire!!!!

gaza_mica
24.09.2006, 11:58:48
Buna.Am si eu o intrebare...Cum este la Restaurantul Parc Mamaia?A fost cineva pe acolo?Sau a facut cineva nunta acolo?As vrea sa stiu si eu cum vi se pare....cum este mancarea...etc...Va rog din suflet,daca stiti ceva despre acest restaurant,sa imi impartashitzi si mie parerile voastre.Am arvunit acolo...totul pare ok,meniul bogat,dar am prietene carora li s-a intamplat (la alte localuri) sa aiba la nunta mancarea veche.

ella_nik
24.09.2006, 20:35:58
Buna.Am si eu o intrebare...Cum este la Restaurantul Parc Mamaia?A fost cineva pe acolo?Sau a facut cineva nunta acolo?As vrea sa stiu si eu cum vi se pare....cum este mancarea...etc...Va rog din suflet,daca stiti ceva despre acest restaurant,sa imi impartashitzi si mie parerile voastre.Am arvunit acolo...totul pare ok,meniul bogat,dar am prietene carora li s-a intamplat (la alte localuri) sa aiba la nunta mancarea veche.
eu am fost de curand la o nunta la parc...au o chestie ciudata acolo....au o tipa care are exclusivitate pt decoratiuni si costa de te usuca...plus ca meniul a fost saracutz....sunt doua saloane unul mic si unul mai mare....dar...se putea si mai bine

gaza_mica
25.09.2006, 12:24:58
eu am fost de curand la o nunta la parc...au o chestie ciudata acolo....au o tipa care are exclusivitate pt decoratiuni si costa de te usuca...plus ca meniul a fost saracutz....sunt doua saloane unul mic si unul mai mare....dar...se putea si mai bine
Buna Ella.Iti multumesc mult ca mi-ai raspuns.Noua ne-au dat voie cei de la Parc sa ne aducem aranjamentele proprii,de la huse la toate celelalte si vom aranja asa cum ne dorim noi.Iar meniul depinde de catzi bani vrei sa cheltuiesti.Eu acum sper sa iasa bine,pt.ca imi este tare teama.Am auzit atatea lucruri urate(despre majoritatea localurilor) incat acum sunt asa cu inima stransa.Iti multumesc inca o data ca mi-ai raspuns.Te poop.

oana26
26.09.2006, 21:38:48
Buna fetelor,

Astazi am fost la prima proba pt rochita si sunt super incantata. Abia astept sa fie gata. Este prima rochie de mireasa pe care o pun pe mine si m-am simtit extraordinar. Nu ma pot gandi la altceva... e super :)

mariuca29
29.09.2006, 01:02:55
sunt deja subiecte pe aceaste teme;;)fetelor am si eu nevoie de nr. de mobil al doamnei Doina care se ocupa de decoratiunile restaurantelor

mariuca29
29.09.2006, 01:06:10
Si eu tot cu Doina imi fac decorul... :)
Inca nu mi-am luat rochia pt ca este cam devreme (tinand cont de faptul ca nunta va avea loc pe 4 noiembrie). M-am tot uitam prin reviste, stiu cam ce vreau dar nu am fost prin magazine. Spune-mi si mie te rog daca stii un coafor bun in Contanta pt ca eu stau in Bucuresti (nunta va avea loc in Constanta pt ca de acolo este viitorul meu sot dar noi nu locuim acolo, doar socrii) si vin cam la 2-3 sapt prin Constanta si nu prea cunosc.
Tu ai cununia civila in aceeasi zi ? Cu ce te imbraci, costumas sau iti ei o rochita ? Am fost la cateva nunti in Constanta anul trecut si am remarcat ca fetele veneau deja mirese la casa casatoriilor. Chiar daca se practica, eu nu voi faca asa. Cununia civila va avea loc pe la pranz si o sa fiu in rochie de mireasa doar la cununia religioasa. Tu cum procedezi ?oana te rog frumos daca poti da-mi nr.doamnei Doina care se ocupa de decoratiuni.imi poti trimite un mesaj pe privat,te rog

kala_elena
29.09.2006, 07:50:27
Nu cred ca ne foloseste la ceva sa reluam subiectele. Cauta in forum si vei gasi foarte multe informatii pe aceasta tema!

milenat
30.09.2006, 21:49:02
Salutari tuturor;voi fi si eu miresica la anul in pe 2 iunie;deocamdata am ales restaurantul Privighetoarea,biserica Sf Mina, si cam atat;cam suntem in pana de idei ce ar mai trb sa face in viitorul apropiat;cred ca formatia ar fi o idee buna-dar recomandarile de pana acum nu prea m-au multumit; imi puteti da idei in acest sens? multumesc anticipat;-)

ella_nik
01.10.2006, 23:33:05
bine ai venit milena....si eu tot la sf mina am avut cununia...succes

oana26
02.10.2006, 08:53:24
oana te rog frumos daca poti da-mi nr.doamnei Doina care se ocupa de decoratiuni.imi poti trimite un mesaj pe privat,te rog

Ti-am trimis :)

cristina17
02.10.2006, 21:45:30
Buna, fetelor! Eu voi avea nunta pe 14 iulie 2007.Am rezervat deja restaurantul (Pelican), am ales formatia (Marea Neagra) si am ales si biserica (Catedrala Sf Petru si Pavel) , insa pana acum nu am reusit sa gasesc un cameraman si un fotograf.Imi puteti da niste idei? Multumesc anticipat!

sgeorgiana20
03.10.2006, 09:21:55
Buna Cristina

Bine ai venit printre noi! Vad ca si tu ai nunta tot la Pelican. De-abia astept sa imi spui cum a fost. Pentru decorat ai vb cu cineva?? Stiu ca cei de acolo colaboreaza cu Dekrom.
Pupici si spor la pregatiri :*

andreea_cristina
03.10.2006, 16:38:42
Buna Cristina,
Poti sa iti dau un mesaj privat cu numarul de tel al cameraman-ului care mi-a filmat mie la nunta, si are si fotograf. Am avut nunta acum nici 2
saptamani si au facut o treaba extraordinara, suntem foarte multumiti. <:-P

milenat
03.10.2006, 16:52:10
scuze, poti sa imi trimiti si mie nr respectivului cameraman te rog frumos?multumesco:-)

cristina17
03.10.2006, 18:14:29
Buna, Andreea Cristina,
Am vazut pozele tale si sunt foarte reusite.Trimite-mi, te rog, si mie , daca se poate, numarul cameramanului pe privat.Multumesc mult!

Geea
05.10.2006, 06:57:09
Neatza, tuturor! >:D<
Scuze ca nu am putut scrie des pe acest Forum, insa lipsa timpului liber nu mi-a permis acest lucru.:(
Eu am nunta saptamina viitoare si vreau sa va spun ca deja am terminat cu toate pregatirile. M-am enervat, insa, ieri, cind m-am dus sa fac comanda la tort si am constatat ca nu mai exista nici un stativ disponibil-toate fusesera comandate cu multe luni inainte.:gen_07: Cu greu si cu mari interventii am reusit sa fac rost de un stativ clasic, din acela in forma de piramida, dar asta e...bine ca il am si p'ala.#:-S
Asa ca, fetelor, va sfatuiesc sa va comandati din timp tortul, pentru a fi sigure ca veti avea un stativ modern si frumos.:)
In alta ordine de idei, sint fericita ca am reusit sa pun la punct toate detaliile legate de organizare. De saptamina viitoare voi intra in concediu si si ma voi ocupa si de mine.:D
Acum trebuie sa plec, ca sa ajung la timp la munca.:((
Va pup pe toate si ne mai auzim...:love: Succes la pregatiri! >:D<
\:D/

mariuca29
13.10.2006, 23:22:42
Ti-am trimis :)iti multumesc,am luat legatura cu doamna doina totul e ok.iti multumesc inca odata si-ti doresc multa bafta la ultimile pregatiri.mai am o intrebare la ce cofetarie iti faci tortul?

mariuca29
13.10.2006, 23:24:38
Buna, Andreea Cristina,
Am vazut pozele tale si sunt foarte reusite.Trimite-mi, te rog, si mie , daca se poate, numarul cameramanului pe privat.Multumesc mult!ce faci cristina 17?ai aflat nr.cameramanului?mi-l poti trimite si mie=P~ ?pupici nasa

oana26
15.10.2006, 15:12:23
iti multumesc,am luat legatura cu doamna doina totul e ok.iti multumesc inca odata si-ti doresc multa bafta la ultimile pregatiri.mai am o intrebare la ce cofetarie iti faci tortul?

Ma bucur ca am putut sa te ajut :) Noi facem tortul la cofetaria a la francaise...

IcePrincess
17.10.2006, 12:31:57
Buna, fetelor! Va rog frumos sa-mi dati si mie nr de tel al doamnei Doina! [-o<

mariuca29
17.10.2006, 20:08:44
Buna, fetelor! Va rog frumos sa-mi dati si mie nr de tel al doamnei Doina! [-o<Buna Ice Princess iata nr.Doinei Dionisie 0341415899.bafta la pregatiri!!!

mariuca29
17.10.2006, 20:15:23
problema este ca ma intereseaza toate astea in constanta!Buna pupi in primul rand vreau sa-ti urez casa de piatra!!!!!apoi vreau sa te intreb cum ai rezolvat cu tortul,a fost asa cum ti-ai dorit?sper sa vedem si noi cateva fotografii.

IcePrincess
18.10.2006, 00:27:04
Multumesc frumos, Mariuca! De asemenea, iti urez si eu tie BAFTA LA PREGATIRI! ;-)

sgeorgiana20
18.10.2006, 11:46:14
Buna IcePrincess!!
Poti sa imi spui si mie dupa ce vb cu doamna doina cam cat te costa decoratiunile?? Si bineinteles si ce ai ales. Multumesc mult :*

IcePrincess
18.10.2006, 11:57:25
Georgiana, dar eu n-o sun de akum pe d-na Doina. Momentan, restaurantul pe care l-am ales este in renovari, si nu am idee cum 'or sa-l faca, ce culori vor folosi. Abia in ianuarie voi merge sa-l vad si abia atunci voi hotara ce culori voi folosi la restul (cocarde, invitatii, etc). Numarul l-am cerut ca sa-l am... sa fie akolo... sa am optiuni ;-)

sgeorgiana20
19.10.2006, 10:51:55
Ma gandeam eu ca e cam devreme :) dar am incercat si eu. Eu am mai cautat firme pe internet si am mai sunat si intrebat si unele mi-au spus ca trebuie cam cu 3-4 luni inainte sa fac rezervarea pentru huse, iar altele ca si acum este bine. Asa ca... Dar ma gandeam ca la cat este de buna dna Doina si la cate lucruri frumoase am auzit despre dansa pe aici este mult mai ocupata si deci trebuie facuta rezervarea mai din timp. Oricum de pregatiri in adevaratul sens eu ma apuc de la anul si cred ca o sa incep cu targurile de nunti, care cred ca o sa fie in februarie. Pupici

IcePrincess
19.10.2006, 12:42:23
Anul acesta Targul de Nunti in Constanta a avut loc in luna aprilie, ceea ce ma face sa cred ca si la anul va fi tot cam in aceeasi perioada.

RLK
20.10.2006, 10:16:17
Buna Oana,

Ce mai faci?
Ce putin mai ai pana la nunta.... Cum ti-a iesit rochita? Mai ai ceva de pus la punct?

Te pup si abia astept sa ne vedem si noi.

Cu drag,

Raluca.

Ma bucur ca am putut sa te ajut :) Noi facem tortul la cofetaria a la francaise...

oana26
20.10.2006, 10:32:38
Buna Oana,

Ce mai faci?
Ce putin mai ai pana la nunta.... Cum ti-a iesit rochita? Mai ai ceva de pus la punct?

Te pup si abia astept sa ne vedem si noi.

Cu drag,

Raluca.

Buna Raluca,

Chiar ma intrebam ce mai faci :) Rochita nu este gata. De fapt m-a sunat Eli ieri si mi-a zis ca mai are de pus cristalele si mi-o trimite. A zis ca 90-95% a iesit exact ca in poza. Iti dai seama ca abia astept sa o vad. Nu mai pot. Mai am 2 sapt si am inceput sa am emotii, un pic asa...
Cu pregatirile eu zic ca stam destul de bine, nu mai avem mare lucru de facut. Iubitul meu trebuie sa-si mai ia camasa si pantofi :)
Oricum, in legatura cu rochita vreau sa-ti spun ca pana acum sunt super multumita si imi place foarte mult cum lucreaza.
Mai trebuie sa caut in Cta unde sa-mi fac unghiile... ai vreo idee ?

Si eu sper sa ne vedem cat mai curand la o cafea. Poate sapt viitoare sau daca nu dupa nunta.
Sambata tb sa merg la botez la nepotica mea iar duminica plecam la Cta pt ca luni tb sa depunem actele...

Te pup >:D<

sgeorgiana20
20.10.2006, 13:15:12
Anul acesta Targul de Nunti in Constanta a avut loc in luna aprilie, ceea ce ma face sa cred ca si la anul va fi tot cam in aceeasi perioada.

La noi in Constanta asa sunt. Eu spuneam de targurile din Bucuresti. Cam asa se organizeaza, in februarie si cred ca cu ele o sa incep.

RLK
20.10.2006, 17:04:10
Buna Raluca,

Chiar ma intrebam ce mai faci ...Mai trebuie sa caut in Cta unde sa-mi fac unghiile... ai vreo idee ?

Si eu sper sa ne vedem cat mai curand la o cafea. Poate sapt viitoare sau daca nu dupa nunta.
Sambata tb sa merg la botez la nepotica mea iar duminica plecam la Cta pt ca luni tb sa depunem actele...

Te pup >:D<

In perioada asta mi-e imposibil sa ne vedem in cursul saptamanii pentur ca la noi e o mare nebunie, plec seara pe la 9-10 de la serviciu. Sa fim sanatoase si ne vedem dupa nunta. Ma bucur tare ca esti incantata de rochita. Eu nu mi-am facut probleme cu manichiura, am intrat in primul "salon de cartier" , i-am spus ce vreau si asa au si iesit. Nu uita sa-i atragi atentia fotografului sa va faca multe poze, in cazul in care nu reusim sa mai vorbim pana la nunta ta. Ai emotii?

Te pup,
Raluca.

oana26
20.10.2006, 19:53:10
In perioada asta mi-e imposibil sa ne vedem in cursul saptamanii pentur ca la noi e o mare nebunie, plec seara pe la 9-10 de la serviciu. Sa fim sanatoase si ne vedem dupa nunta. Ma bucur tare ca esti incantata de rochita. Eu nu mi-am facut probleme cu manichiura, am intrat in primul "salon de cartier" , i-am spus ce vreau si asa au si iesit. Nu uita sa-i atragi atentia fotografului sa va faca multe poze, in cazul in care nu reusim sa mai vorbim pana la nunta ta. Ai emotii?

Te pup,
Raluca.

Da, un pic, dar incerc sa ma controlez. Mai bine sa am acum si sa nu mai am atunci :)
Ok, o sa-l bat la cap pe dl. Martinez sa ne faca multe multe multe poze.
Tu alte poze nu mai ai, doar cele care sunt in album, sau nu ai reusit sa le pui ?

mariuca29
20.10.2006, 21:56:23
fetelor inca odata am nevoie de ajutorul vostru.vreau sa-mi spuneti daca stie cineva de unde se pot lua porumbeii aceia albi,carora li se da drumul in fata bisericii dupa cununia religioasa.

RLK
22.10.2006, 10:05:54
Da, un pic, dar incerc sa ma controlez. Mai bine sa am acum si sa nu mai am atunci :)
Ok, o sa-l bat la cap pe dl. Martinez sa ne faca multe multe multe poze.
Tu alte poze nu mai ai, doar cele care sunt in album, sau nu ai reusit sa le pui ?

Eu am peste o mie de poze, dar am cautat sa pun in album din fiecare moment al nuntii. De-aia iti spuneam sa-ti faca foarte multe, pentru ca sunt foarte frumoase.

Babydeey
23.10.2006, 23:31:14
Cosmina nu ne arati si noua poze de la nunta?

cosmina_condrat
24.10.2006, 08:46:32
Placere e de partea mea dar pozele mele sunt cam mari si nu mi le accepA DACA AI ID DE MESS POT SA TI LE ARAT AA LA ID-UL MEU cosmina_condrat

oana26
24.10.2006, 19:56:48
Eu am peste o mie de poze, dar am cautat sa pun in album din fiecare moment al nuntii. De-aia iti spuneam sa-ti faca foarte multe, pentru ca sunt foarte frumoase.

Fotograful ne-a spus deja ca ne face intre 1000 si 1500 de pozitii. Abia astept sa vina nunta ;;)

ella_nik
25.10.2006, 16:27:06
Buna fetelor, am fost nashik...am botezat un bebe super scump ...o sa pun poze sa vedeti ce lumanarica i-am facut si ce marturii...i-am facut si poze de multumire pt invitati...o sa pun pozele sa le vedeti....va pupic:*

ella_nik
25.10.2006, 17:27:01
gata...am pus si pozele de la botez..sa-mi ziceti daca v-au placut...va pupic

cristina17
25.10.2006, 18:57:49
gata...am pus si pozele de la botez..sa-mi ziceti daca v-au placut...va pupic

Finutul tau e superb, si mi-a placut ideea ta cu lumanarea=D> , super interesanta, si chiar nu am mai vazut!!

ella_nik
25.10.2006, 22:42:21
Finutul tau e superb, si mi-a placut ideea ta cu lumanarea=D> , super interesanta, si chiar nu am mai vazut!!
ma bucur ca ti-a placut ...pupici

Adutza
26.10.2006, 10:00:27
Gata fetelor,
Am scapat de stresul cu nunta, a fost superba toata lumea s-a simtit bine, iar eu acum ca am vazut cum a fost as vrea sa o m ai fac odata. Am pus si eu cateva poze de la nunta.
Bafta celor care mai au inca de organizat nunta!

IcePrincess
26.10.2006, 11:30:50
Buna Adutza! Eu ti-am vazut restaurantul inka din ziua nuntii tale si am apreciat faptul ca a fost decorat simplu. In acea zi, eu si cu iubitul meu cautam un restaurant pentru nunta noastra, si am ajuns si la Condor. Mi-a placut foarte mult aranjamentul de la intrare, acela cu paharele... stii tu... Ma bucur ca a iesit frumos nunta si va doresc sa fiti fericiti toata viata, impreuna! Aaaaa, abia cand am ajuns acasa si am intrat pe forum am realizat ca era nunta ta, cand am vazut data si locul casatoriei ;)).

cristina17
26.10.2006, 11:38:14
Gata fetelor,
Am scapat de stresul cu nunta, a fost superba toata lumea s-a simtit bine, iar eu acum ca am vazut cum a fost as vrea sa o m ai fac odata. Am pus si eu cateva poze de la nunta.

Ai fost superba !! Sunt frumoase pozele, dar cam putine:-p .
Pupici!

oana26
26.10.2006, 13:42:55
Gata fetelor,

Felicitari si casa de piatra !!!!

070798
28.10.2006, 14:03:13
buna,
poti sa-mi dai si mie te rog nr de tel al dnei doina?

sgeorgiana20
29.10.2006, 19:53:56
Felicitari Adutza!!! Ma bucur ca ai avut nunta pe care ti-ai dorit-o. CASA DE PIATRA! Sper ca ne vei ajuta si de acum incolo cu sfaturile tale. Te mai asteptam pe la noi :*

Adutza
30.10.2006, 10:27:30
Da intr-adevar am avut localul decorat cat mai simplu, am facut noi niste aranjemente florale pe mese din crini si trandafiri. Si da a fost de efect aranjamentul paharelor la intrare. Oricum a fost superb si toata lumea s-a simtit bine. Formatia a fost la inaltime si au cantat saracii cam toata noaptea, s-au odihnit destul de putin nu stiu cum i-a tinut vocea. Oricum cand aveti nevoie de un sfat sau o intrebare va asteapt.

crystyyna
01.11.2006, 14:11:33
as vrea daca ai putea sa imi trimiti si mie o poza cu rochita ta....din cate am citit este una dintre rochitele care imi plac...suna foarte interesant...si as vrea sa o si vad.

cristina17
08.11.2006, 11:05:50
Hello, miresici din Constanta! Cum mai stati cu pregatirile? Pregatirile mele au cam stagnat (am rezervat restaurantul, formatia, biserica, stim ce model de invitatie vrem), insa trebuie neaparat sa rezolv cat mai repede cu fotograful si cameramanul, in rest cred ca putem sa le reluam din ianuarie!
Pupici si spor la pregatiri!:*

AndreB
08.11.2006, 17:31:07
Buna Fetelor,
eu sunt AndreB, >:D< mireasa de Constanta- Mamaia de acum 2 ani. Am intervenit pentru ca am vazut pe Cristina17 cu nunta arondata la restaurant Pelican de unde nu am amintiri f. placute. Ideea e sa ai multa grija si sa intrebi tot ce te intereseaza sa stii, Cristina 17. Pe scurt; Inainte sa semnez cu Ambasador din Mamaia, aveam de ales intre alte doua restaurante: ai mei bucuresteni, nu doreau decat Cazino-ul din Constanta, pe ideea ca este cel mai reprezentativ edificiu al urbei --nereusind sa intre si sa vada ce paragina a ramas:O , socrii mei constanteni, oameni simpli si fara prea dare de mana, s-au orientat pe restaurante mai accesibile dar cu diverse lipsuri. Scuza-ma ca ma simt sa fac afirmatia, Cristina17 dar, daca ati luat Pelican stiti si despre ce e vorba. : chiar daca e super central, imprejurimile localului sunt darapanate ba chiar mai mult, in ruine iar aspectul general lasa de dorit inca de la intrare. Chiar daca este complet renovat in interior, iti atrag atentia urmatoarele neajunsuri-- nu stiu daca le-ai observat, te deranjeaza, sau poate nu: sala de restaurant si nu cea de carciuma cu care comunica prin cortina despartitoare#-o este foarte inghesuita in interior, fara ferestre,:-& cu tavan la mica inaltime incat ai sensazia ca-ti cade in cap. Apoi cei de acolo nu garanteaza faptul ca in seara nuntii tale nu vor tine deschisa carciuma cu care comunica. deci interferente de muzica, invitati de cartier etc.etc. :zz: Apoi iti cere un avans destul de mare -- pe care l-au dat si socrii atunci si pe care nu ni l-au mai returnat cu toate ca convenisem, pentru ca s-a arondat fara miri, daca nu ne e pe plac sa-l primim inapoi.:^o Poate ca nu te deranjeaza toate aceste lucruri, eu m-am simtit datoare pentru linistea si succesul nuntii tale se te pun in tema. Scuze daca te-am ofensat exprimandu-mi opiniile.#:-S Este pentru o cauza buna, cred.

cristina17
08.11.2006, 18:40:36
Buna AndreB ,

Comentariile tale nu ma supara, pentru ca asa cu s-a afirmat de foarte multe ori pe acest forum fiecare cu gusturile lui, fiecare cu opiniile lui. In primul rand, chiar daca ceea ce mi-ai spus tu m-ar fii speriat si m-ar fii facut sa ma rasgandesc, nu se mai poate, pentru ca noi avansul l-am dat de asta vara, si oricum noua ne place, ceea ce este cel mai important. In al doilea rand, nu stiu cand ai fost tu ultima oara la acest restaurant, dar cred ca s-au schimbat foarte multe de atunci, pentru ca eu una nu am vazut nici o ¨cortina despartitoare¨ prin care sa se comunice cu vreo carciuma, iar restaurantul are ferestre si o terasa foarte frumoasa care va fii la dispozitia noastra in acea noapte. Singurul inconvenient ar fii cladirile care nu arata prea bine, dar noi vom face intrare in restaurant in seara nuntii pe partea cealalta, de pe Mircea (oricum majoritatea invitatiilor nostrii sunt constanteni si cunosc aceasta ¨ zona istorica¨ a orasului).De asemeanea, restaurantul ni s-a parut destul de incapator, si nici inghesuiala nu va fii, pentru ca noi vom avea in jur de 150 de invitati, si crede-ma ca am vazut o nunta acolo de 260 de persoane si tot nu era inghesuiala atat de mare. Noi am preferat un restaurant care sa fie in Constanta, nu in Mamaia, dar oricum am fost si am vazut si restaurante in Mamaia si daca ne-ar fii placut ceva, am fii luat acolo (ma refer la cele cu o capacitate de 150 de pers, pentru ca au fost care ne-au placut dar ne cereau minim 200 de pers, etc).
Noua sincer , restaurantele hotelurilor care erau in floare pe vremuri in Mamaia nu ne-au placut, pentru ca nu le-au mai adus nici o imbunatatire, dar oricum cum am mai spus , gusturile nu se discuta !
In legatura cu preturile de la acest restaurant sunt la fel ca la orice alt restaurant din Constanta, numai ca meniul este ceva mai consistent decat in alte parti. Si ultima chestiune, avansul, sa stii ca au fost destul de seriosi cu noi, in sensul ca am semnat un contract, iar suma a fost aceea pe care ne-au cerut-o si alte restaurante…… Imi pare rau ca nu ati reusit sa luati banii, si de asemenea nu stiu ce v-ati inteles cu ei in momentul in care ati dat avansul, dar un avans tocmai pentru asta se da : tu esti sigur ca restaurantul va fii al tau in seara respectiva, iar restaurantul are o garantie ca voi veti fii acolo in acea seara.
Salutari!!!

Buna Fetelor,
eu sunt AndreB, >:D< mireasa de Constanta- Mamaia de acum 2 ani. Am intervenit pentru ca am vazut pe Cristina17 cu nunta arondata la restaurant Pelican de unde nu am amintiri f. placute. Ideea e sa ai multa grija si sa intrebi tot ce te intereseaza sa stii, Cristina 17. Pe scurt; Inainte sa semnez cu Ambasador din Mamaia, aveam de ales intre alte doua restaurante: ai mei bucuresteni, nu doreau decat Cazino-ul din Constanta, pe ideea ca este cel mai reprezentativ edificiu al urbei --nereusind sa intre si sa vada ce paragina a ramas:O , socrii mei constanteni, oameni simpli si fara prea dare de mana, s-au orientat pe restaurante mai accesibile dar cu diverse lipsuri. Scuza-ma ca ma simt sa fac afirmatia, Cristina17 dar, daca ati luat Pelican stiti si despre ce e vorba. : chiar daca e super central, imprejurimile localului sunt darapanate ba chiar mai mult, in ruine iar aspectul general lasa de dorit inca de la intrare. Chiar daca este complet renovat in interior, iti atrag atentia urmatoarele neajunsuri-- nu stiu daca le-ai observat, te deranjeaza, sau poate nu: sala de restaurant si nu cea de carciuma cu care comunica prin cortina despartitoare#-o este foarte inghesuita in interior, fara ferestre,:-& cu tavan la mica inaltime incat ai sensazia ca-ti cade in cap. Apoi cei de acolo nu garanteaza faptul ca in seara nuntii tale nu vor tine deschisa carciuma cu care comunica. deci interferente de muzica, invitati de cartier etc.etc. :zz: Apoi iti cere un avans destul de mare -- pe care l-au dat si socrii atunci si pe care nu ni l-au mai returnat cu toate ca convenisem, pentru ca s-a arondat fara miri, daca nu ne e pe plac sa-l primim inapoi.:^o Poate ca nu te deranjeaza toate aceste lucruri, eu m-am simtit datoare pentru linistea si succesul nuntii tale se te pun in tema. Scuze daca te-am ofensat exprimandu-mi opiniile.#:-S Este pentru o cauza buna, cred.

AndreB
09.11.2006, 00:04:12
Legat de, jartiera mireasa, cauta pe la Bilutzi si pe la Cristine. Daca nu stii locatiile, cauta-ma din nou sa-ti scriu. Pojartier bun am gasit la Argos, si accesibil pret. E posibil sa gasesti si colorate cum iti doresti dar in Constanta nu as baga mana in foc. In ceea ce priveste tortul, mergi la mai multe cofetarii, nu neaparat de firma si gusta toate torturile care te-ar putea interesa. Unele pe care la prima vedere te-ar atrage fiind de la cofetarii de renume, sunt prea dulci pentru un eveniment unde se mananca in prostie si se bea la fel, in cantitati. De aceea trebuie sa iei in calcul si cat de usor digerat va putea fii la finalul mesei. Un alt aspect important este cel legat de livrare si prezentare: cu masa, fara masa, livrare, cu o ora , doua inainte, au sau nu au un transport sigur, de preferat cofetarii nu f. departe de locatia ta.Eu am tinut cont de toate astea, si tortul prin tot ce a insemnat el, din momentul comenzii -- pana cand a ajuns si in farfuriile oamenilor, a fost o reusita.

ella_nik
09.11.2006, 19:47:11
Am pus si eu videoclipul de la nunta.Sper sa va placa!:>

070798
10.11.2006, 06:43:41
buna,
mi-a placut foarte mult,si rochita si videoclipul.casa de piatra

cristina17
10.11.2006, 11:11:23
Am pus si eu videoclipul de la nunta.Sper sa va placa!:>

Foarte frumos videoclipul....dar protagonistii au fost si mai si>:D< .Casa de piatra si multa fericire!

ella_nik
12.11.2006, 19:08:52
buna,
mi-a placut foarte mult,si rochita si videoclipul.casa de piatra
mersic...pupici

ella_nik
12.11.2006, 19:09:54
Foarte frumos videoclipul....dar protagonistii au fost si mai si>:D< .Casa de piatra si multa fericire!

mersi mult pt aprecieri...:"> succes

oana26
14.11.2006, 12:34:16
mersi mult pt aprecieri...:"> succes

Foarte frumos videoclipul, felicitari! Am pus si eu cateva poze de la nunta...

cristina17
14.11.2006, 14:50:10

Eu deja ti-am adresat felicitarile de rigoare la un alt topic. Bine ai revenit printre noi, acum cu mai multa experienta!! Asteptam sfaturile tale!
Pupici:* >:D<

ella_nik
14.11.2006, 22:25:50
casa de piatra oana....foarte frumosi bre..../:)

RLK
15.11.2006, 08:10:50

Casa de piatra si tot ce va doriti voi! Acum cred ca avem amandoua timp sa mergem la o cafea, ca niste doamne...:-p

oana26
15.11.2006, 16:39:24
Casa de piatra si tot ce va doriti voi! Acum cred ca avem amandoua timp sa mergem la o cafea, ca niste doamne...:-p

:) de saptamana viitoare sunt disponibila. Nu mi-ai spus daca ti-au placut pozele... si rochita ;;)

RLK
16.11.2006, 08:45:08
:) de saptamana viitoare sunt disponibila. Nu mi-ai spus daca ti-au placut pozele... si rochita ;;)
Superba rochita, poze mult prea putine, vroiam sa vad si de la restaurant. Complimentele le pastram pentru intalnirea la cafea. :P