PDA

Versiunea completa : "Ani de liceu..." in Iasi

Mirina
12.05.2007, 03:48:28
:D "M-am inspirat"...de la topicul: dupa marele eveniment....pentru ca ar fi minunat sa descoperim daca nu cumva am fost colege in liceu....sau de ce nu...in generala, scoala primara sau la gradi?:))...

Eu de exemplu m-am mutat in Bucuresti...dar sunt fff curioasa sa aflu daca printre voi am foste colege de liceu din Iasi!:)>- Exista vreo miresica promotzie 2004 de la Vasile Alecsandri?\:D/

___ALEXANDRA___
12.05.2007, 12:00:14
:D "M-am inspirat"...de la topicul: dupa marele eveniment....pentru ca ar fi minunat sa descoperim daca nu cumva am fost colege in liceu....sau de ce nu...in generala, scoala primara sau la gradi?:))...

Eu de exemplu m-am mutat in Bucuresti...dar sunt fff curioasa sa aflu daca printre voi am foste colege de liceu din Iasi!:)>- Exista vreo miresica promotzie 2004 de la Vasile Alecsandri?\:D/

NU.. DAR IN 2000 AM TERMINAT GIMNAZIUL ACOLO:-p

Mirina
12.05.2007, 16:17:15
:D Eu gimnaziul l-am terminat la Eminescu!:*

NU.. DAR IN 2000 AM TERMINAT GIMNAZIUL ACOLO:-p

AnaM
13.05.2007, 22:47:02
Eu am terminat Negruzzi in 2002 (1-12 acolo :D ) si FEAA, sectia ECTS in 2006 :->

Onutza
14.05.2007, 08:46:57
Scriu si eu!!!
buna dimineatra intii!
Am terminat Informatica in 1999
facultatea de turism in 2003 din FEAA!
o ZI USOARA!

Daphnne
14.05.2007, 11:54:25
Eu am terminat Ibraileanu in 2003, si anul acesta sper sa termin Matematica-Informatica:d Sa Dea Domnul sa fie bine :-SS:-SS

alibd
14.05.2007, 12:04:38
Eu am terminat Ibraileanu in 2003, si anul acesta sper sa termin Matematica-Informatica:d Sa Dea Domnul sa fie bine :-SS:-SS

Va fi bine, ai sa vezi... cu putina mobilizare, se rezolva! Si eu sper sa termin lucrarea de dizertatie cat mai repede, desi...#-o Dar si cand vom termina! ;;)

Daphnne
14.05.2007, 12:48:17
Va fi bine, ai sa vezi... cu putina mobilizare, se rezolva! Si eu sper sa termin lucrarea de dizertatie cat mai repede, desi...#-o Dar si cand vom termina! ;;)
Cand termin facultatea aceata, trebuie sa fac ceva ce nu am mai facut pana acum ...inca nu stiu :d si asta numai de bucurie ca am scapat de ea:)

alibd
14.05.2007, 15:36:41
Cand termin facultatea aceata, trebuie sa fac ceva ce nu am mai facut pana acum ...inca nu stiu :d si asta numai de bucurie ca am scapat de ea:)

In aceeasi situatie sunt si eu cu masterul si...deful! Nici nu am timp sa ma bucur de luna de miere asa cum vreau...(:|

Daphnne
14.05.2007, 15:41:49
In aceeasi situatie sunt si eu cu masterul si...deful! Nici nu am timp sa ma bucur de luna de miere asa cum vreau...(:|
eu la capitolul luna de mire chiar nu am ce comenta..am plecat si noi pentru o saptamana, si in drum spre Vatra Dornei ma suna o colega si-mi spune ca vineri am examen si ca trebuie sa ma intorc...asa ca din saptamana de miere au ramas numai 2 zile de miere..dar la vara, va fi sigur luna de miere:)

alibd
14.05.2007, 15:47:45
eu la capitolul luna de mire chiar nu am ce comenta..am plecat si noi pentru o saptamana, si in drum spre Vatra Dornei ma suna o colega si-mi spune ca vineri am examen si ca trebuie sa ma intorc...asa ca din saptamana de miere au ramas numai 2 zile de miere..dar la vara, va fi sigur luna de miere:)

Saracuta de tine! Lasa ca iti iei revansa in vara, dupa ce ai scapat de toate grijile...:*

Scuzati pt off-topic!

Daphnne
14.05.2007, 16:06:38
Saracuta de tine! Lasa ca iti iei revansa in vara, dupa ce ai scapat de toate grijile...:*

Scuzati pt off-topic!
Asa sper si eu... sigur voi recupera intr-un fel sau altul :)

finica
24.08.2007, 07:59:53
Hop si eu! Am terminat Informatica in 1993, clasa a XII-a E. Mai e cineva din aceeasi promotie, de la Info?=P~

AnaM
24.08.2007, 15:18:32
Hop si eu! Am terminat Informatica in 1993, clasa a XII-a E. Mai e cineva din aceeasi promotie, de la Info?=P~

Al meu a terminat info in 1994 :D Brunet si obraznic :))

alibd
24.08.2007, 17:14:24
Al meu a terminat info in 1994 :D Brunet si obraznic :))

=)) =)) =)) Ce l-ai complimentat...

AnaM
24.08.2007, 23:44:51
=)) =)) =)) Ce l-ai complimentat...

Pai da' asa e :D :D Manca-l-ar mama de baiet :D A fost un rebel in liceu :D

Juliette
24.08.2007, 23:50:48
Eu am terminat la Eminescu in 2001 si Jurnalism la Cuza, in 2005. >:D<

Chrisu
26.08.2007, 16:03:43
Si eu am terminat la Informatica dar in 2001{a-XII-a B}.A trecut asa de mult de atunci ca am si uitat.S-ar putea sa ne cunoastem din vedere.Pe cine ai avut diriginte?Ati facut intilnirea de 10 ani?

finica
27.08.2007, 10:50:13
Si eu am terminat la Informatica dar in 2001{a-XII-a B}.A trecut asa de mult de atunci ca am si uitat.S-ar putea sa ne cunoastem din vedere.Pe cine ai avut diriginte?Ati facut intilnirea de 10 ani?

Nu prea cred ca am putea sa ne stim din vedere, e totusi diferenta de 8 ani (1993-2001). Eu am avut-o ca diriginta pe MOLA (d-na Dascalu). Intalnirea de 10 ani cica s-ar fi facut, dar cine s-a ocupat de organizare nu a fost foarte eficient si nu a anuntat o mare parte din colegi, printre care si eu.;))

finica
27.08.2007, 11:12:40

Cred ca de fapt ai vrut sa scrii 1991 si nu 2001 cum ai scris, si in cazul asta e posibil sa ne stim din vedere :-\

Chrisu
27.08.2007, 12:54:49
Cred ca de fapt ai vrut sa scrii 1991 si nu 2001 cum ai scris, si in cazul asta e posibil sa ne stim din vedere :-\Da bineinteles ca am vrut sa spun 1991 si cu gindul la intilnirea de 10 ani...:DSorry.eu am fost in clasa la Dediu.

finica
27.08.2007, 14:33:31
Mi se pare cunoscut numele de Dediu, dar acum, dupa 14 ani nu mai stiu de unde sa ii iau. Ce materie preda? Din vremea aia il mai tin minte pe Hatescu (H-asul), pe Sachi (Chelarescu), pe Belta, momentan ........

Onutza
27.08.2007, 15:30:52
eu cghiar n-am cum sa va cunosc!!!
am terminat in "99.D
Dediu era de fizica..
Belta, Sachi, Mirsanu, Beldie...i-am prins si eu...

Daphnne
27.08.2007, 20:40:20
Eu am terminat in 2003 Garabet Ibraileanu, si anul acesta Matematica-Informatica:) momentan sunt cea mai mica ;))

sava_ioana
27.08.2007, 23:59:25
eu am terminat eminescu si inca ma mai chinui sa termin geografia turismului...deci???stiu sigur ca mai este cineva care a termina eminescu:juliette!!!

Chrisu
28.08.2007, 00:23:52
Mi se pare cunoscut numele de Dediu, dar acum, dupa 14 ani nu mai stiu de unde sa ii iau. Ce materie preda? Din vremea aia il mai tin minte pe Hatescu (H-asul), pe Sachi (Chelarescu), pe Belta, momentan ........
Dediu era de fizica.Tu probabil ai facut cu Hasu.Cu Belta chimie...ehei ce vremuri,Beldie la romana si Diaconu la mate.da eu eram la clasa de mate-info si dupa aia Stomatologia :D Ce sa-i faci...Citiva ani dupa ce am terminat am mai venit pe 15 sept.sa ne intilnim si noi si fostii profesori,dar acum cred ca marea parte sunt la pensie.Oricum daca reusim sa ajungem amindoui la o intilnire de-a miresicilor poate depanam amintiri...

Juliette
28.08.2007, 14:33:31
eu am terminat eminescu si inca ma mai chinui sa termin geografia turismului...deci???stiu sigur ca mai este cineva care a termina eminescu:juliette!!!
Pupici, colega ! >:D<La ce profil ai fost? Eu am term la Filo, inca mai am cosmaruri cu Sitea #-o.

AnaM
28.08.2007, 16:40:33
Nici o negruzzista? :-SS

sava_ioana
28.08.2007, 20:09:11
stiinte#-oeu am cosmaruri cu baciu...

Milagros
28.08.2007, 21:16:51
Eu am terminat la Cantemir in 2002 si Litere la Cuza in 2006 :) In septembrie ma inscriu si la master si sper sa ma si tin de el ca anul trecut.... inscris...intrat...nu dus (din cauza serviciului) :">

Juliette
28.08.2007, 21:19:05
Pt mine, liceul a fost cea mai frumoasa perioada... Sunt putin nostalgica la ora asta... :))

adinac_ro
31.10.2007, 21:18:58
Eu am terminat Gh Asachi ( Pedagogic) Piatra-Neamt. Liceu de fete, nu printr-o regula scrisa, dar .....nu am inteles nimic din cei 3 baieti ai liceului care erau la noi in clasa toti. Unul a renuntat, unul s-a transferat la seminar si unul nu am inteles daca chiar era baiat.
A fost foarte frumos, erau multe bisericute si ne mutam din una in alta si creeam mereu discutii. Au fost si prietenii stranse si de nedestramat, au fost si prietenii ce s-au incheiat odata cu ultima prezenta strigata, unele dintre noi ne-am descoperit abia la Iasi la facultate..... a fost o nebunie liceul si eram doar 20 intr-o clasa si eram doar fete.
Zilele astea ma intalnesc pt a "n" data cu o domnisoara angajata la o firma cu care colaborez si ma intreaba" te mai stiu de undeva? " eu zic ...." nu stiu....nu sunt din iasi" la care ea '' esti din piatra si ai facut pedagogic, eu eram cls a 9 si tu erai a 12 ......te stiu te stiu" si era foarte entuziasmata ca m-a revazut. Eu nici in ziua de azi nu mi-o amintesc pe aceasta domnisoara ca eram la randul meu o domnisoara in clasa a 12 , iar ea abia a 9.:[email protected] Cine mai era ca mine.....

alibd
31.10.2007, 21:32:18
Eu am terminat Gh Asachi ( Pedagogic) Piatra-Neamt. Liceu de fete, nu printr-o regula scrisa, dar .....nu am inteles nimic din cei 3 baieti ai liceului care erau la noi in clasa toti. Unul a renuntat, unul s-a transferat la seminar si unul nu am inteles daca chiar era baiat.
A fost foarte frumos, erau multe bisericute si ne mutam din una in alta si creeam mereu discutii. Au fost si prietenii stranse si de nedestramat, au fost si prietenii ce s-au incheiat odata cu ultima prezenta strigata, unele dintre noi ne-am descoperit abia la Iasi la facultate..... a fost o nebunie liceul si eram doar 20 intr-o clasa si eram doar fete.
Zilele astea ma intalnesc pt a "n" data cu o domnisoara angajata la o firma cu care colaborez si ma intreaba" te mai stiu de undeva? " eu zic ...." nu stiu....nu sunt din iasi" la care ea '' esti din piatra si ai facut pedagogic, eu eram cls a 9 si tu erai a 12 ......te stiu te stiu" si era foarte entuziasmata ca m-a revazut. Eu nici in ziua de azi nu mi-o amintesc pe aceasta domnisoara ca eram la randul meu o domnisoara in clasa a 12 , iar ea abia a 9.:[email protected] Cine mai era ca mine.....

=)) =)) Te inteleg perfect! Tot Pedagogicul l-am terminat si eu, dar cu un singur baiat in clasa, care a rezistat in cele din urma pana la final. Nu acelasi lucru il pot spune despre tipul de la clasa paralele, care s-a mutat de la o clasa la alta, pana cand a renuntat de tot....;))

adinac_ro
31.10.2007, 21:41:21
=)) =)) Te inteleg perfect! Tot Pedagogicul l-am terminat si eu, dar cu un singur baiat in clasa, care a rezistat in cele din urma pana la final. Nu acelasi lucru il pot spune despre tipul de la clasa paralele, care s-a mutat de la o clasa la alta, pana cand a renuntat de tot....;))

Nu am vrut sa intru in detalii cu colegul care " a renuntat" Asta era varianta pe scurt ca de altfel in primul an profesorii l-au ajutat sa treaca, in anul 2 parintii l-au ajutat sa treaca anul, apoi a ramas repetent, s-a tot mutat dintr-o clasa in alta prin liceu pana ......a renuntat.

alibd
31.10.2007, 21:46:14
Nu am vrut sa intru in detalii cu colegul care " a renuntat" Asta era varianta pe scurt ca de altfel in primul an profesorii l-au ajutat sa treaca, in anul 2 parintii l-au ajutat sa treaca anul, apoi a ramas repetent, s-a tot mutat dintr-o clasa in alta prin liceu pana ......a renuntat.

Eiii, al nostru nu a renuntat din cauza asta... dar nu mai putea face fata la atatea fete....:-"

adinac_ro
31.10.2007, 21:49:47
Eiii, al nostru nu a renuntat din cauza asta... dar nu mai putea face fata la atatea fete....:-"

Nici eu nu faceam fata intre atatea fete si .......se intelege ca plecam la plimbare. Era la moda sa mergem la baruri in centru unde veneau baietii de la auto , sau mergeam la biserica in zi de sarbatoare ca veneau baietii de la seminar. Ce rugaciuni fierbinti se spuneau. =))

alibd
31.10.2007, 21:54:07
Nici eu nu faceam fata intre atatea fete si .......se intelege ca plecam la plimbare. Era la moda sa mergem la baruri in centru unde veneau baietii de la auto , sau mergeam la biserica in zi de sarbatoare ca veneau baietii de la seminar. Ce rugaciuni fierbinti se spuneau. =))

Cu baietii de la seminar aveam si noi o treaba... si ei cu noi....si inca ce treaba...mai ales ca ne intalneam si pe la cor, deci....:"> <:-P

Milagros
01.11.2007, 09:45:16

Eu am terminat la Cantemir in Iasi, dar tot intr-o clasa saraca in baieti ca eram la profil umanist. Nu numai ca cei patru baieti ai nostri au rezistat pana la final dar intr-a zecea a mai venit unul. Pacat ca nici unul nu prezenta interes pentru nimeni... :-<

Limona
01.11.2007, 14:33:51
Eu in liceu am fost profil de informatica, si eram un numar egal de baieti si fete. Nu prea am pastrat legatura cu prea multi din colegii mei. Iar in facultate am fost 9 fete si 90 baieti. Am mentinut legatura cu foarte multi colegi de facultate. Cred ca fiecare perioada a avut farmecul ei, dar mie mi-a placut mult mai mult in facultate...a fost super <:-P .

Miraj
01.11.2007, 15:15:52
Salut. am termibnat in 2001 liceul in Buzau - B.P. Hasdeu, profil limbi straine si in 2005 Facultatea de Litere din Constanta, sectia Rom-Germana...poate-mi gasesc vre-o colege miresica..pupici:* :*

adinac_ro
01.11.2007, 17:25:07
Mie mi-e dor de toti cei 4 ani de liceu si de ultima luna din facultate.:-p

Crisss
14.11.2007, 22:59:09
a mai terminat cineva V Alecsandri 2002?

miKA24
04.01.2008, 21:41:13
Pupici, colega ! >:D<La ce profil ai fost? Eu am term la Filo, inca mai am cosmaruri cu Sitea #-o.
he, he... /:) cu sitea am facut si eu istorie, dar la economic1 (sau LEDA cum s-a numit mai tarziu....);
era bun profesor... obsedat de materia lui (vorba aia: cine stie... cunoaste).... eu una n-am sa-l uit;-)
ca sa fiu in toppic, sa menionez ca am terminat ec.1 in 1993 si FEEA-sectia economie generala in 2004;
stiu ca era campionatul mondial de fotbal din Japonia; si eu cum am avut ca tema la licenta despre economia Japoniei, am deschis acest subiect la proba orala (pentru ca acest campionat avea mari implicatii economice, bineinteles);:-p
mamaaaaa..... ce discutii s-au incins..... (am luat 10 cu felicitari:D)
amintiri frumoase.... nostalgii......

Yonika
05.01.2008, 15:12:24
he, he... /:) cu sitea am facut si eu istorie, dar la economic1 (sau LEDA cum s-a numit mai tarziu....);
era bun profesor... obsedat de materia lui (vorba aia: cine stie... cunoaste).... eu una n-am sa-l uit;-)
ca sa fiu in toppic, sa menionez ca am terminat ec.1 in 1993 si FEEA-sectia economie generala in 2004;
stiu ca era campionatul mondial de fotbal din Japonia; si eu cum am avut ca tema la licenta despre economia Japoniei, am deschis acest subiect la proba orala (pentru ca acest campionat avea mari implicatii economice, bineinteles);:-p
mamaaaaa..... ce discutii s-au incins..... (am luat 10 cu felicitari:D)
amintiri frumoase.... nostalgii......
Hei, si eu am terminat Economic 1, dar in 1992, insa eu nu am auzit de acest prof de care spui tu. Noi l-am avut ca diriginte pe Axinte (Dumnezeu sa il odihneasca, ca a murit de mult) si am tot avut f multi profi la diferite materii, iar la istorie am avut mai la inceput pe un libidinos caruia ii placea sa scoata fetele in fata si le studia din cap pana in picioare >:P . Eu am avut cosmaruri cu profa de romana, Craciun...sa nu imi mai amintesc de ea..a fost cosmarul vietii mele... stia sa puna note numai dupa "sacosa" care o primea.... si noapte o visam..doamne....acum cand o vad pe strada intorc capul...nu o pot deloc suferi...si ca sa ii arat ca eram buna am luat 8 si 9 la bac la romana (ca ea imi punea numai note de 4, 5 si 6, ca eu ma incapatanam sa merg cu "sacosa" la ea). Bine ca am scapat! ^:)^

Yonika
05.01.2008, 15:13:20
Ca sa vezi cate avem in comun... :-p

miKA24
05.01.2008, 23:09:09
chiar asa....
Dl. Sitea a predat isoria o perioada, cand a tinut locul sotiei lui (tot profa de istorie) care ramasese insarcinata si cam avea probleme cu sarcina;
era tinerel el, simpatic..... dar cam aspru, si ne dadea de invatat o gramada;
diriginte l-am avut pe dl. Lupuleasa, profesor de engleza si lb. romana;
dl. Axinte era cumva de biologie, sau ma insel?
contabilitatea am facut-o cu dna. Giurgea-Dumnezeu s-o ierte; la inceput mi s-a parut atat de aspra, dar apoi mi-am dat seama ca e un om deosebit si ca tinea enorm la noi...
dupa cum mai scriam: amintiri....... nostalgii.......... :)>-

gabriela_rgh
05.01.2008, 23:21:34
Eu am terminat in 2003 Garabet Ibraileanu, si anul acesta Matematica-Informatica:) momentan sunt cea mai mica ;))
>:D< >:D< Si eu tot Ibraileanu am terminat dar in 2000.Ce viata mai era in liceu!Si in facultate a fost frumos,dar liceul ramane la sufletul meu!Hai ca devin nostalgica....:))!

pepito
08.04.2008, 21:56:41
salut

eu am terminat liceul Al.I.Cuza- iasi , promotia 2003, iar facultatea am absolvito anul tecut!#-o

ungrasmic
08.04.2008, 23:03:33
Si eu tot Cuza am terminat, dar in 1999, la anul implinesc 10 ani de la terminarea liceului...ce a trecut timpul...

salut

eu am terminat liceul Al.I.Cuza- iasi , promotia 2003, iar facultatea am absolvito anul tecut!#-o

siana
25.09.2008, 15:57:53
off-topic: alex_dutz, mi se pare ca te cunosc de undeva..;)) sper sa nu confund persoanele...ai facut scoala la national sau alecsandri?:D

alex_dutz
25.09.2008, 20:33:12
off-topic: alex_dutz, mi se pare ca te cunosc de undeva..;)) sper sa nu confund persoanele...ai facut scoala la national sau alecsandri?:D

Am facut V-VIII la NATIONAL:p io te cunosc pe tine?

siana
25.09.2008, 20:36:55
Am facut V-VIII la NATIONAL:p io te cunosc pe tine?
da, si eu am facut V-VIII la national si am ramas si la liceu;))
eu eram in clasa doamnei Stoleriu, in c, parca..in clasa a7-a sau a 8-a faceam ore in corpul nou, cum urcai scarile, prima clasa pe drepta;)) si ma cheama Luciana..

mihaela_pascu
25.09.2008, 21:57:03
Ce bine! Cu ocazia "regasirii" v-ati impacat! Parca era o chestie din aceea - stii fotograful meu e mai fotograf ca al tau - glumesc. Numai ca fiecare are stilul lui si asa si trebuie sa fie. Cum ar fi ca toti sa lucreze la fel?

alex_dutz
25.09.2008, 23:17:55
=))
eu eram in clasa doamnei Stoleriu, in c, parca..in clasa a7-a sau a 8-a faceam ore in corpul nou, cum urcai scarile, prima clasa pe drepta;)) si ma cheama Luciana..

sa vad daca nimeresc...nu mai stiu daca in c era bogdanel sau uin baiat pe care il chema carp, care in clasa a 6/a si/a spart arcada=)) sincer...luciana nu imi vine nimic in minte..poate o poza ar ajuta#-o

siana
25.09.2008, 23:37:51
=))

sa vad daca nimeresc...nu mai stiu daca in c era bogdanel sau uin baiat pe care il chema carp, care in clasa a 6/a si/a spart arcada=)) sincer...luciana nu imi vine nimic in minte..poate o poza ar ajuta#-o
da da, el imi era coleg de clasa:))
o sa pun o poza maine ca acum nu am

mitzura
26.09.2008, 09:42:33
si eu tot la national,am terminat in 2000!voi cand ati terminat?

alex_dutz
26.09.2008, 11:56:20
si eu tot la national,am terminat in 2000!voi cand ati terminat?

io am terminat gimnaziul in 2001;))

siana
26.09.2008, 12:05:54
liceul parca l-am terminat in 2005;))

mitzura
26.09.2008, 15:35:44
#-o ce batrana sunt!

alibd
26.09.2008, 16:29:42
#-o ce batrana sunt!

=)) Ce simpatica ai fost!

finica
26.09.2008, 16:38:30
#-o ce batrana sunt!
Las' că sunt altele și mai babe decât tine ... eu spre exemplu ... am terminat Info în 1993;-)

ungrasmic
27.09.2008, 20:46:13
#-o ce batrana sunt!
Eu am terminat liceul in 1999, :-B

Dr_Anca
27.09.2008, 23:41:58
national in 2001? e cineva? mi-e dor sa-mi reintalnesc colegii,mai ales ca dupa facultate am plecat in constanta...

elle26
23.12.2008, 23:07:46
Eu am terminat ''Dimitrie Cantemir'' ,promotia 2000 . Mai e cineva???

Catalina_MC
24.12.2008, 22:04:46
Salut, Minulescu-Slatina 1999 a 12-E si Drept-Craiova 2004. va pup

deniisa
01.01.2009, 20:10:55
Eu am terminat ''Dimitrie Cantemir'' ,promotia 2000 . Mai e cineva???

Eu am terminat tot la " Cantemir " in 2004, deci in 2000 de abia am inceput.

Cora3
09.01.2009, 21:17:29
Salutare miresici,
Salutare Gabriela și Daniela.
Am terminat și eu Ibrăileanu în 2003. Am fost 6 eleva liceului, m-aș fi așteptat să te știu Gabi.
În schimb te știu pe tine, Daniela!
Tare bine m-am simțit și distrat în liceu ... oh those days :p

Casă de piatră miresici!

anycka18
14.01.2009, 21:12:12
Eu am terminat la Negruzzi ...parca in `99:-? #-o ;))

Andrusca81
14.01.2009, 22:05:33
Dar nici o artista pe aici????!!!:(...eu am terminat liceul de arta " Octav Bancila" Iasi in 2000...Facultatea de Litere-Teologie Ortodoxa in 2004......nimeni nimeni????

Georgiana_didi
16.01.2009, 14:11:03
Ce ma bucur sa mai aud de oameni de prin Cantemir...Eu tot Dimitrie Cantemir am terminat..sectia Stiinte sociale... prin 2007:D

Georgiana_didi
16.01.2009, 14:27:37

Stiu ca pare offtopic...din curiozitate am intrat sa vad pozele..si am recunoscut cateva figuri. Sunt si eu studenta tot la Geografie..Banuiesc ca era o petrecere privata..nu dupa civila sau ceva..unde apareau si profii..

serena82
16.01.2009, 22:11:07
Stiu ca pare offtopic...din curiozitate am intrat sa vad pozele..si am recunoscut cateva figuri. Sunt si eu studenta tot la Geografie..Banuiesc ca era o petrecere privata..nu dupa civila sau ceva..unde apareau si profii..
Eu am terminat Geografia in 2005. Am fost colega cu Sergiu Plescan...l-am revazut in pozele miresicii.:-p

Cretzofolina13
29.01.2009, 16:50:29

Eu ..dar in 2003 !! Imi pari cunoscuta. Ai avut-o pe Ciupi la romana ?

Crisss
29.01.2009, 17:00:39
Eu ..dar in 2003 !! Imi pari cunoscuta. Ai avut-o pe Ciupi la romana ?

da cum sa nu, dak pui o poza in album, poate vad si eu dak te stiu....sau poate ne vedem la o intalnire a miresicilor;;)

Cretzofolina13
29.01.2009, 20:22:54
da cum sa nu, dak pui o poza in album, poate vad si eu dak te stiu....sau poate ne vedem la o intalnire a miresicilor;;)

Iti dau un PM cu id meu de mess.:-p

bonnye
29.01.2009, 20:53:30
eu am terminat anul acesta la Alecsandri :-p

bonnye
29.01.2009, 20:54:16
de fapt 2008 :">

Cretzofolina13
29.01.2009, 21:30:11
de fapt 2008 :">

Hi hi. Am auzit ca s-au schimbat multi profi de cand am terminat eu. Cine mai e directoare? Sava ?

irina_cdoc
29.01.2009, 22:02:30

buna!
Eu am terminat in 2002,la Negruzzi :)

AnaM
30.01.2009, 09:28:42
buna!
Eu am terminat in 2002,la Negruzzi :)
Si eu, tot 2002!!!!!
Ce clasa?

bonnye
30.01.2009, 15:03:24
Hi hi. Am auzit ca s-au schimbat multi profi de cand am terminat eu. Cine mai e directoare? Sava ?
pai Sava a fost acum 2 ani...cand am terminat eu era Mircea Eugen:P profu de desen :-p

Cretzofolina13
30.01.2009, 15:08:00
pai Sava a fost acum 2 ani...cand am terminat eu era Mircea Eugen:P profu de desen :-p

Nu-l cunosc. Au fost cativa profesori buni acolo dar au iesit la pensie. Nu stiu daca l-ai prins pe domnul Iepure, de istorie. Spunea niste bancuri nemaipomenite. Nu l-am avut la clasa mea dar l-am vazut la alte evenimente. La banchetul de a 12 a, baietii au furat-o pe directoarea Ciobanu si au venit la domnii profesori sa ceara rascumparare. Domnul Iepure a insfacat microfonul si a zis: "Va mai dau eu 10 milioane ca sa n-o mai aduceti !"=))

bonnye
30.01.2009, 15:25:18
Nu-l cunosc. Au fost cativa profesori buni acolo dar au iesit la pensie. Nu stiu daca l-ai prins pe domnul Iepure, de istorie. Spunea niste bancuri nemaipomenite. Nu l-am avut la clasa mea dar l-am vazut la alte evenimente. La banchetul de a 12 a, baietii au furat-o pe directoarea Ciobanu si au venit la domnii profesori sa ceara rascumparare. Domnul Iepure a insfacat microfonul si a zis: "Va mai dau eu 10 milioane ca sa n-o mai aduceti !"=))
=)) il stiu, am facut istoria cu el :x cred k e cel mai tare prof pe care l-am avut.avea si bancuri din alea mai deocheate ;))

Cretzofolina13
30.01.2009, 15:32:32
=)) il stiu, am facut istoria cu el :x cred k e cel mai tare prof pe care l-am avut.avea si bancuri din alea mai deocheate ;))

Da da. Are o personalitate aparte.;;)

ungrasmic
30.01.2009, 23:39:32
Eu am terminal la Cuza, dar in generala l-am avut pe domnul Epure, prof de istorie. A fost singurul de la care am invatat ceva istorie cu placere. Acum e profesorul nepotelului meu la Alecsandri, mi-am dat seama cand am vazut la inceputul caietului citatul "Pretuiti timpul caci el este stofa din care este facuta viata" Asta era si pe caietul meu de cls, a V-a;))

bonnye
30.01.2009, 23:41:45
sa speram k nu ii invata de mici bancuri din alea de'ale lui :-p

adnada
27.04.2009, 22:11:18
Nu a mai scris nimeni pe aici demult

Eu am terminat Economic 1 in 2003 parca...... nu mai stiu exact.....si parca am mai vazut pe aici pe cineva care a facut ECTS - si eu am terminat tot ECTS si un master care sincer nu stiu cum se mai numeste ...........:-&

Butterfly87
27.04.2009, 22:16:53
buna!! acum am vazut topicul acesta!! eu am terminat liceul Pedagogic acum 4 ani..si momentan sunt studenta in anul 3 la Fac de Geografie..doar ca mi-am inghetat ultimul sem..din cauza serviciului si nuntii..de acuma din februarie 2010 reiau:D

AnaM
28.04.2009, 09:35:49
Nu a mai scris nimeni pe aici demult

Eu am terminat Economic 1 in 2003 parca...... nu mai stiu exact.....si parca am mai vazut pe aici pe cineva care a facut ECTS - si eu am terminat tot ECTS si un master care sincer nu stiu cum se mai numeste ...........:-&

Eu am terminat ECTS in 2006 :D :*

stefania_a
28.04.2009, 17:42:53
Eu am terminal la Cuza, dar in generala l-am avut pe domnul Epure, prof de istorie. A fost singurul de la care am invatat ceva istorie cu placere. Acum e profesorul nepotelului meu la Alecsandri, mi-am dat seama cand am vazut la inceputul caietului citatul "Pretuiti timpul caci el este stofa din care este facuta viata" Asta era si pe caietul meu de cls, a V-a;))

cand? k si eu tot acolo am terminat...:D

roxienea
28.04.2009, 19:16:06
Si eu tot la Cuza am terminat, anul trecut. :D

stefania_a
28.04.2009, 20:51:55
Si eu tot la Cuza am terminat, anul trecut. :D
ce tanara esti....>:D< >:D<

roxienea
28.04.2009, 21:07:15
ce tanara esti....>:D< >:D<
;)) ;)) ;)) Si ma "duc" asa de tanara...cum ar spune niste fosti colegi de facultate...:))

stefania_a
28.04.2009, 21:29:19
;)) ;)) ;)) Si ma "duc" asa de tanara...cum ar spune niste fosti colegi de facultate...:))

fiecare cu momentul lui;)) ;))

gabriela_rgh
29.04.2009, 23:19:04
Mie acum imi pare rau ca nu m-am casatorit inca din timpul facultatii:))!
Eu am terminat la Garabet Ibraileanu promotia 2000!Doamne cat sunt de batrana!:O :O :O :O

fubball
19.06.2009, 23:55:49
eu am terminat eminescu in 2002...sitea este un profesor memorabil din toate punctele de vedere...mie mi s-a parut foarte tare!!

DrPAM
21.06.2009, 13:22:51

si eu tot la national am terminat...in 2003...tu in ce an?:D...

Juliette
21.06.2009, 17:56:53
eu am terminat eminescu in 2002...sitea este un profesor memorabil din toate punctele de vedere...mie mi s-a parut foarte tare!!
Datorita lui am dat BAC-ul la istorie, fara sa fac nici o ora de pregatire si am luat si nota mare, 9... Asa ca, toata stima. Avea felul lui aparte de a preda/asculta, uneori mai facea si putina dirigentie cu noi, chiar daca nu era el dirigintele, ne vorbea mai aproape de varsta noastra. :)
Cosmarurile au ramas de la lucrarile fulger si de la ascultatul care se mai lasa cu cate-o ploaie de 2. :)) Dar mereu te stimula sa gandesti. ;-)

fubball
21.06.2009, 18:05:37
Datorita lui am dat BAC-ul la istorie, fara sa fac nici o ora de pregatire si am luat si nota mare, 9... Asa ca, toata stima. Avea felul lui aparte de a preda/asculta, uneori mai facea si putina dirigentie cu noi, chiar daca nu era el dirigintele, ne vorbea mai aproape de varsta noastra. :)
Cosmarurile au ramas de la lucrarile fulger si de la ascultatul care se mai lasa cu cate-o ploaie de 2. :)) Dar mereu te stimula sa gandesti. ;-)
asa e...si eu am dat bac-ul la istorie si am luat 9,80...tot fara pregatire si tot datorita lui...si chiar cand luai un 2 nu era asa de urat sentimentul...ca iti mai spunea el ceva si te facea sa te simti bine...mie stiu ca mi-a pus odata un 4 si a doua ora mi-a pus 10...asta era farmecul...nu te eticheta in nici un fel...a reusit sa scoata ce era mai bun in noi...^:)^

ungrasmic
22.06.2009, 16:49:44
In 1999, anul asta am facut 10 ani de la terminarea liceului...............mama ce de-a timp a trecut:-<

Juliette
22.06.2009, 19:26:06
asa e...si eu am dat bac-ul la istorie si am luat 9,80...tot fara pregatire si tot datorita lui...si chiar cand luai un 2 nu era asa de urat sentimentul...ca iti mai spunea el ceva si te facea sa te simti bine...mie stiu ca mi-a pus odata un 4 si a doua ora mi-a pus 10...asta era farmecul...nu te eticheta in nici un fel...a reusit sa scoata ce era mai bun in noi...^:)^
Exact, la el puteai lua 2 si apoi 10, conta doar sa stii. :)

fubball
22.06.2009, 19:31:37
Exact, la el puteai lua 2 si apoi 10, conta doar sa stii. :)
da...chiar mi-e dor de liceu....e asa departe!!!!!!!!:-<

Juliette
22.06.2009, 19:44:17
da...chiar mi-e dor de liceu....e asa departe!!!!!!!!:-<
Pt mine a fost perioada cea mai, cea mai frumoasa. :x

fubball
22.06.2009, 19:45:54
Pt mine a fost perioada cea mai, cea mai frumoasa. :x
si pt mine la fel...am invatat multe...si bune si rele...mi-am facut prieteni...am fumat la poarta liceului, am citit carti la bojdeuca cand chiuleam de la Scarlatescu ( sau Chiran ) dupa aia...a fost frumos...

Juliette
22.06.2009, 19:52:59
si pt mine la fel...am invatat multe...si bune si rele...mi-am facut prieteni...am fumat la poarta liceului, am citit carti la bojdeuca cand chiuleam de la Scarlatescu ( sau Chiran ) dupa aia...a fost frumos...
Colega mea de banca a incercat intr-a 9-a sa ma invete sa fumez la bojdeuca, dar n-a reusit :)). Ne prosteam cu tigari in schimb in excursii, pt ca n-am reusit niciodata sa invat sa fumez. :D Mai saream gardul, mai faceam ochi dulci la gardieni sa ne lase sa intram cand chiuleam... Daca ma apuc sa enumar... nu ma mai opresc. :)

fubball
22.06.2009, 20:05:58
Colega mea de banca a incercat intr-a 9-a sa ma invete sa fumez la bojdeuca, dar n-a reusit :)). Ne prosteam cu tigari in schimb in excursii, pt ca n-am reusit niciodata sa invat sa fumez. :D Mai saream gardul, mai faceam ochi dulci la gardieni sa ne lase sa intram cand chiuleam... Daca ma apuc sa enumar... nu ma mai opresc. :)
asa e...multe amintiri frumoase!!!!!

onisca
28.12.2009, 12:38:44
a mai facut cineva liceul la I.C. Stefanescu?

ada80
28.12.2009, 13:58:46
[quote=gabriela_rgh;556618]>:D< >:D< Si eu tot Ibraileanu am terminat dar in 2000.Ce viata mai era in liceu!Si in facultate a fost frumos,dar liceul ramane la sufletul meu!Hai ca devin nostalgica....:))![/quo
Abia am descoperit ce ati scris voi pe aici, si eu am terminat Ibraileanu dar . in 1999.;;)

andreyya84
18.02.2010, 09:49:32
Salutare miresici,
Am terminat și eu Ibrăileanu în 2003. Am fost 6 eleva liceului, m-aș fi așteptat să te știu Gabi.

Casă de piatră miresici!

Look who i found here...:D greatest friend ever! si daca tot suntem pe topicul asta...am fost si colege de clasa..Promotia 2003 G. Ibraileanu....:)>- greatest time ever!
Luv u Cory!:">:*

Pupici miresici!

Daphnne
22.02.2010, 10:23:00
Salutare miresici,

Casă de piatră miresici!

Look who i found here...:D greatest friend ever! si daca tot suntem pe topicul asta...am fost si colege de clasa..Promotia 2003 G. Ibraileanu....:)>- greatest time ever!
Luv u Cory!:">:*

Pupici miresici!

Buna, am cautat sa vad niste poze cu voi, dar nu aveti atasate in album... si astfel nu am de unde sti cine sunteti...desi sigur va stiu, macar din vedere :)

irinuka_russu
22.02.2010, 22:29:04
buna miresici,
ma alatur si eu absolventelor de Ibraileanu, promotia 2003:-p
va pup

Daphnne
23.02.2010, 07:33:10
buna miresici,
ma alatur si eu absolventelor de Ibraileanu, promotia 2003:-p
va pup

Buna Irina...inseamna ca am fost colege de liceu? :-?

irinuka_russu
23.02.2010, 20:05:18
Buna Irina...inseamna ca am fost colege de liceu? :-?

dap....eu am terminat profil filologie...limbi clasice....iar tu...(din cate mi am dat seama din fotografia de pe invitatie) stiintele naturii sau ceva real ???

Daphnne
24.02.2010, 07:26:04
dap....eu am terminat profil filologie...limbi clasice....iar tu...(din cate mi am dat seama din fotografia de pe invitatie) stiintele naturii sau ceva real ???

Stiintele naturii :)

tsimonaiuliana
24.02.2010, 16:55:01
>:D< >:D< Si eu tot Ibraileanu am terminat dar in 2000.Ce viata mai era in liceu!Si in facultate a fost frumos,dar liceul ramane la sufletul meu!Hai ca devin nostalgica....:))!

Si eu am terminat Ibraileanu in 2000(filologie,tu?)

gabriela_rgh
24.02.2010, 17:23:50
Si eu am terminat Ibraileanu in 2000(filologie,tu?)
De asta imi pareai asa cunoscuta?:D :D :D :D
Eu mate*fizica:-B :-B :-B :-B .:*

minicutta
21.04.2010, 14:24:37
si eu tot la national am terminat...in 2003...tu in ce an?:D...
national 2000........iar anul acesta este intalnirea de 10 ani......asa ca daca sunteti pe aici ...dati un semn sa ne putem organiza mai bine

alinut07
25.10.2010, 15:45:53
eu am term liceul teoretic al. i. cuza mate info promotia 2005
si feaa finante - banci promotia 2009 :-p

mihha7
17.12.2010, 13:36:47
a mai facut cineva liceul la I.C. Stefanescu?

eu am terminat aici liceul.....prin 2003.......mult timp de atunci........

elle26
05.02.2011, 11:13:49
Hey, cum a fost la concertul cu Hurts? Merge cineva la U2?:)

elle26
05.02.2011, 11:18:25
By the way, super topicul... cineva din promotia Cantemir 2004??? o parte din colegii de clasa i-am gasit pe facebook, deci e ok!

ada80
05.02.2011, 11:27:05
De asta imi pareai asa cunoscuta?:D :D :D :D
Eu mate*fizica:-B :-B :-B :-B .:*
Si eu am terminat" garabet" in 1999 fizica chimie;))>:D<

ina26ina
12.09.2011, 22:00:26
Si eu, tot 2002!!!!!
Ce clasa?

salut, si eu am terminat in 2004 Negruzzi... si in 2010 medicina... mai e cineva prin zona? :)

AnaM
13.09.2011, 00:57:08
salut, si eu am terminat in 2004 Negruzzi... si in 2010 medicina... mai e cineva prin zona? :)

Ce clasa? Pe cine ai avut dirig? :) Welcome!

ina26ina
07.11.2011, 19:57:59
Ce clasa? Pe cine ai avut dirig? :) Welcome!

clasa F (chimie-fizica-biologie), am avut dirig pe Zpciuc :)

ana_elena
15.05.2012, 10:55:44
si eu am terminat liceul in iasi, alecsandri promotia 2006 :D doamne cum mai trece timpul ...