PDA

Versiunea completa : Saloane de coafura si machiaj in Iasi

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

mihaelapaf
13.05.2006, 13:18:44
Ajutati-ma! Nu stiu unde sa ma aranjez la par, am nunta in iulie.

ina
17.06.2006, 22:28:38
incearca la Carmen Stil-pe Bld.socola-sunt destul de buni

Milagros
30.10.2006, 22:21:45
Eu stiu de la o colega care a avut nunta anul trecut in septembrie ca a fost la Carmen stil si au un fel de pachete pentru mirese.Ea de exemplu a optat pentru coafura+manichiura+machiaj si a dat cam 2 milioane. Coafura a fost superba,manichiura la fel.De machiaj nu a fost ea prea multumita dar asta deoarece e genul care stie foarte bine sa se machieze si singura si din cate am inteles nici nu folosesc aia cine stie ce produse de firma.Eu personal as opta pentru un astfel de pachet,dar m-as duce cu fondul meu de ten ca sa nu ma trezesc adolescenta dupa nunta :D
In rest,aud numai de bine si de Maviov dar asta daca ai bani si nu ai ce face cu ei.
Ca daca e sa ne gandim,urata sau frumoasa in ziua aia,tre' sa te ia ca nu mai e drum de intoarcere :))

tania27
27.12.2006, 12:47:23
Aceeasi intrebare o am si eu doar ca vroiam sa stiu daca coafeza poate veni la mireasa acasa sa o coafeze:D

Milagros
07.01.2007, 18:47:15
Da, coafeza vine acasa dar trebuie sa vorbesti din timp.
Insa daca vrei bucle pe un par lung, iti dai seama ca e cam greu fara casca. Sau iti pune bigudiuri de seara, ca si asa in noaptea aia nu dormi...

Simona06
08.01.2007, 23:01:41
Ar fi super sa vina coafeza acasa si sa fie si super priceputa..cu toate materialele...dar tot la ele acasa e mai bine,adica la coafor!Stai la casca...au toate produsele...si acum se poarta sa-ti pui voalul direct de la coafor...nasa doar te parfumeaza putin..si la revedere,doar nu va mai gatiti acasa...sa te traga de cap,sa te intepe cu agrafe...sa-ti strice coafura...NU!
Si in Iasi Carmen Stilul lucreaza bine si cu Maviovul.Dar si acolo trebuie programari cu luni inainte..treb sa tinem cont si de asta.

madalinabul
10.01.2007, 00:01:42
eu cred ca ma voi duce la un salon care este aproape de casa mea si unde pachetul pt mireasa este de 120ron, adica 80coafatul si 40 machiajul, mi se pare foarte convenabil, in plus nu trebuie sa imi fac programare cu luni de zile inainte , iar d-na de acolo, patroana, este foarte dragutza si din caz de nu stii cum sa te aranjezi iti da sfaturi.

Simona06
10.01.2007, 12:23:22
Cel mai bine e sa te duci la o coafeza care iti stie gusturile,iti cunoaste parul...oricum undeva unde ai mai fost ca sa nu ai surprize.Eventual pana la nunta sa mergi sa te coafezi o data acolo unde vrei sa te coafezi pt nunta...sau sa mergi si sa discuti pur si simplu cu coafeza.Eu cel mai des m-am coafat la Carmen Stil,ma si tund acolo,ma vopsesc,este o tipa cu care ma inteleg de acolo,m-a coafat de fiec data,ma cunoaste...si..cred ca acolo ma voi duce...as incerca si Maviovul..dar nu stiu...ma mai gandesc..eu am timp.

madalinabul
11.01.2007, 14:26:25
eu voi merge inainte cu 3 saptamani inainte de nunta mea la coafor, imi voi vopsi parul, suvita si poate tuns varfurile, dar si pt coafat(pt. nunta la nasi).oricum voi merge de prin martie la coafor sa vb cu tipa de acolo si sa vad ce ma sfatuieste si ea.

Simona06
11.01.2007, 15:55:53
Asa sa faci..ca e bine.

madalinabul
11.01.2007, 21:00:24
da stiu ca asa e bine, e mai sigur , ca dac nu imi place ce iese am timp sa schimb si culoarea parului si coafeza

lacra_andries
27.01.2007, 11:33:03
Eu stiu de la o colega care a avut nunta anul trecut in septembrie ca a fost la Carmen stil si au un fel de pachete pentru mirese.Ea de exemplu a optat pentru coafura+manichiura+machiaj si a dat cam 2 milioane. Coafura a fost superba,manichiura la fel.De machiaj nu a fost ea prea multumita dar asta deoarece e genul care stie foarte bine sa se machieze si singura si din cate am inteles nici nu folosesc aia cine stie ce produse de firma.Eu personal as opta pentru un astfel de pachet,dar m-as duce cu fondul meu de ten ca sa nu ma trezesc adolescenta dupa nunta :D
In rest,aud numai de bine si de Maviov dar asta daca ai bani si nu ai ce face cu ei.
Ca daca e sa ne gandim,urata sau frumoasa in ziua aia,tre' sa te ia ca nu mai e drum de intoarcere :))
Si eu recomand Carmen stil ...fac niste coafuri deosebite ...fata de celelalte coaforuri din cartier ...e alegerea perfecta.....dar si acelasi sfat ..daca aveti coafeza voastra n-o dati ..ea va cunoaste gusturile si o sa-si dea tot interesul sa iasa ceva super

sste1711
20.02.2007, 21:10:06
stie cineva cam ce preturi sunt pt. miresici la maviov:-\ ? please....

alibd
20.02.2007, 23:19:10
da stiu ca asa e bine, e mai sigur , ca dac nu imi place ce iese am timp sa schimb si culoarea parului si coafeza

Asta imi spunea si coafeza mea. Ca ar vrea sa imi faca suvite, dar o sa-mi faca din timp, ca sa avem timp sa mai schimbam in caz ca "nu ma prinde". E bine sa mergem din timp la o persoana, ca sa aiba si ea timp sa ne cunoasca gusturile si sa isi faca o idee cam cu ce ne-ar sta bine.

alibd
20.02.2007, 23:20:45
Asta imi spunea si coafeza mea. Ca ar vrea sa imi faca suvite, dar o sa-mi faca din timp, ca sa avem timp sa mai schimbam in caz ca "nu ma prinde". E bine sa mergem din timp la o persoana, ca sa aiba si ea timp sa ne cunoasca gusturile si sa isi faca o idee cam cu ce ne-ar sta bine.

Acum vad de cate ori am folosit cuvantul "timp".:D
Asa ca... mai bine iau masuri. Va pup fetele! Pe maine!

Bia
21.02.2007, 10:44:06
Am si eu o mare rugaminte la voi!!! Va rog frumos recomandati-mi si mie o coafeza buna, unde va duceti voi! Ma chinui sa-mi las parul sa creasca pana la nunta dar trebuie neaparat sa tund varfurile, iar cea la care mergeam eu pur si simplu nu vrea sa inteleaga: o rog si ii zic de o mie de ori sa-mi ia numai varfurile si ea ma tunde la greu! Vreau sa ma duc la cineva care sa-mi faca cum zic eu, sa aiba mana buna! Mersi!

nerromiha
21.02.2007, 12:43:36
Am si eu o mare rugaminte la voi!!! Va rog frumos recomandati-mi si mie o coafeza buna, unde va duceti voi! Ma chinui sa-mi las parul sa creasca pana la nunta dar trebuie neaparat sa tund varfurile, iar cea la care mergeam eu pur si simplu nu vrea sa inteleaga: o rog si ii zic de o mie de ori sa-mi ia numai varfurile si ea ma tunde la greu! Vreau sa ma duc la cineva care sa-mi faca cum zic eu, sa aiba mana buna! Mersi!

pe mine ma coafeaza o tipa care lucreaza undeva in Podu Ros, dar nu stiu exact deoarece ea vine acasa.Eu sunt foarte incantata de ea . Tunde foarte bine si pe deasuprarespecta si dorinta mea in privinta tunsorii. cand i-am zis varfurile....pai exact varfurile au fost. O singura data nu m-a ascultat....cand i-am zis ca vreau sa imi decoloreze tot parul (eram neagra) mi-a zis ca ea nu imi face decat suvite....dc vreau tot parul sa merg la altcineva sa ma nenoroceasca :)).....daca vrei nr. eu spune

AnaM
06.03.2007, 01:27:40
In ceea ce priveste tunsul varfurilor, din toti pe care i-am incercat, doar unul a stiut ce inseamna DOAR varfuri. Mergeti la salonul Gioconda si intrebati de Costel (trebuie programare). Tunsul e 350 de mii, dar n-o sa regretati :)

On-topic: Eu imi fac manichiura la Maviov de ceva vreme si evident ca si acolo o sa-mi fac pentru nunta. Asa ca, cel mai probabil, o sa ma si machiez si coafez la ei. Inca n-am intrebat de preturi, dar daca vreti, intreb, ca am programare pe 16 martie la manichiura.

cristina_24
06.03.2007, 17:03:01
Cine imi recomanda si mie un salon de coafor in Iasi si un salon de cosmetica..dar care sa merite banii si sa intru eu ..si sa nu ma mai recunosc cand voi iesi ..sunt dispusa sa dau 200ron pe un machiaj dar care sa merite ..stie cineva ?
Astept ceva sugestii de la miresicile care au avut nunta in Iasi ...pupici

adinac_ro
06.03.2007, 18:14:43
Saluty!!Eu am vazut machiaje maviov si am ramas impresionata.Mi-am ales pentru nunta maviov si pentru machiaj si pentru coafor.Eu am sunat un machiaj costa 150 si coafor par mediu 140.Sa va asteptati la plusuri caci mereu este ceva de adaugat.Poate machiajul la 150 nu cuprinde si bustul (nu am intrat in detalii), poate coafatul nu cuprinde si clame...etc.
Daca nu sunteti dispuse puteti renunta la un aranjat in prealabil asa cum recomanda ei.Stiu pe cineva care pentru un vopsit si coafat de 2 ori (in prealabil si in ziua nuntii) a achitat 600.Deci ...poate nu va vopsiti acolo.Serviciile sunt k dar costisitoare.
Mai stiu pe cineva care pune unghii din gel la un pret fffffff mic si o intretinere e ffff ieftina.Am vazut cum lucreaza si sambata am programare.Daca se face vreo intalnire in week-end am sa vin cu batistuta ca la scoala si am sa imi etalez unghiiile.

sunset
07.03.2007, 12:27:31
Eu sunt fff multumita de "La Monique". Au fete care lucreaza super ... dar fara fitzele celor de la Maviov.

O sa merg la ele sa fac probe pt cocuri... asa ca o sa va arat poze.. poate ma ajutati sa aleg >:D<

AnaM
07.03.2007, 23:16:27
Unde este "La Monique", ca m-am speriat de ce preturi a zis adinac_ro :))
Am sa mai intreb si eu pe 16, cand am programare la ei...

sunset
08.03.2007, 08:54:49
La monique e in spatele magazinulul moldova, cum mergi spre hala, in al doilea bloc.

cgeorgiana1982
09.03.2007, 13:58:29
Buna
Stie careva dintr voi cam care sunt preturile la Sei Bella? (un coafat, un tuns...)

Daphnne
09.03.2007, 15:09:05
Stie cineva ceva de cei de la Carmen Stil sau Irina Shroter din mall?ce preturi au si daca lucreaza bine?

alibd
09.03.2007, 16:02:33
Buna
Stie careva dintr voi cam care sunt preturile la Sei Bella? (un coafat, un tuns...)

Ultima oara am dat 350 mii pe un tuns si un intins de par.

nerromiha
09.03.2007, 16:09:35
Ultima oara am dat 350 mii pe un tuns si un intins de par.

nu e chiar asa de mult:)

Simona06
09.03.2007, 17:46:55
Buna
Nu stiu preturile,dar nici nu mi-a placut niciodata acolo..n-am fost multumita de serviciile lor..nici vopsit si nici tuns.

cristina_24
09.03.2007, 18:04:57
Nu este nici o fosta miresica care mai frecventeaza site-ul?
Poate ne da si noua ceva detalii unde si cum sa-u facut la par ?=(( La cat de multumite au fost de serviciile prestate...daca merita banii,s.m.d.p. :[email protected]
Sunt tare curioasa daca este cineva din Pascani pe aici si care sa stie daca este ceva bun acolo si merita sa merg acolo ...sunt in dilema si nu ma ajuta nimeni ..Fetelor..nu este nici una "fosta miresica"pe aci ?:-SS

alibd
09.03.2007, 19:16:59
Nu stiu preturile,dar nici nu mi-a placut niciodata acolo..n-am fost multumita de serviciile lor..nici vopsit si nici tuns.

Cred ca depinde foarte mult si pe mana cui nimeresti... Eu am fost o singura data la ei, la recomandarea mamei soacre, dar am fost multumita. Ea o cunostea de multa vreme pe tipa de acolo si a fost ok...

Simona06
09.03.2007, 22:51:40
Cred ca depinde foarte mult si pe mana cui nimeresti... Eu am fost o singura data la ei, la recomandarea mamei soacre, dar am fost multumita. Ea o cunostea de multa vreme pe tipa de acolo si a fost ok...
De aia..ca daca nu cunosti pe nimeni si te duci la care se nimereste..e riscant! Asa-i peste tot..oricat de bun si de renumit ar fi salonul..sunt si f buni si mai putini buni..la personal ma refer,dar treb sa cunosti..peste tot..

Simona06
09.03.2007, 22:58:17
La Carmen Stil ultima oara cand m-am tuns,par lung si un aranjat usor la feon am dat in jur de 650000.Si cand m-am si tuns si vopsit si aranjat ..1800000,cam pe acolo.Un coafat..ultima data..acu vreun an..dar a iesit ceva super si deosebit..ca m-a admirat toata lumea..am dat 900000.Acu e clar ca e mai scump.Dar eu zic ca merita,pt ca le cunosc pe fete,ma cunosc si stiu care e mai priceputa,care nu..si stiu la care sa ma duc.Una tunde mai bine,alta coafeaza mai bine,alta vopseste..asa-i peste tot.Nu este una care sa le stie pe toate si sa le faca f bine..doar patroana..Carmen..dar ..mai greu sa ajungi la ea...treb o pila ceva,o relatie..

nadiai
10.03.2007, 10:43:04
Am avut si eu o experienta neplacuta la Sei Bella. Nu mai calc acolo niciodata.Poate ca are dreptate Alibd.. daca te duci cu o recomandare.. insa eu nici asa nu ma mai duc .

Simona06
10.03.2007, 13:34:21
[quote=nadiai;133821]Am avut si eu o experienta neplacuta la Sei Bella. Nu mai calc acolo niciodata.Poate ca are dreptate Alibd.. daca te duci cu o recomandare.. insa eu nici asa nu ma mai duc .[/q
La fel si eu..nu am ce mai cauta pe acolo!Never!!

alibd
10.03.2007, 14:16:54
De aia..ca daca nu cunosti pe nimeni si te duci la care se nimereste..e riscant! Asa-i peste tot..oricat de bun si de renumit ar fi salonul..sunt si f buni si mai putini buni..la personal ma refer,dar treb sa cunosti..peste tot..

Asta asa este! Din pacate... si mama soacra a schimbat foarte multe fete la Sei Bella pana a reusit sa ii convina.:D

Ruby
11.03.2007, 18:30:58
Asta asa este! Din pacate... si mama soacra a schimbat foarte multe fete la Sei Bella pana a reusit sa ii convina.:D

La Sei Bella merg doar la manichiura, la Madalina. Cand nu se grabeste lucreaza f bine. In rest...nu mi-as da capul pe mana fetelor de acolo nici daca ar vrea sa ma aranjeze pe gratis. Merg la Mada de ani de zile si niciodata nu am vazut pe acolo vreo clienta a carei tunsori sau coafuri sa-mi placa. In schimb la Carmen Stil sau Maviov.... Si mai am o tipa care ma coafeaza SUPER DEOSEBIT atunci cand merg la o petrecere. In Alexandru are salonul. O recomand.

adinac_ro
11.03.2007, 18:42:39
Buna ....Unde in alexandru?Ce salon?

Daphnne
12.03.2007, 09:15:48
Am fost si eu in Alexandru si m-am coafat pentru o cumatrie, am vut coc sa vad cum mi-ar sta si mi-a iesit foarte bine...chiart mi-a palcut cum m-a coafat...si tipele de acolo se pricep,dar eu una tot la carmen stil am sa vreau..in cazul in care gasesc pe cineva care stie sa coafeze ff bine..

nadiai
12.03.2007, 10:19:32
Si mie mi-a fost recomandat Carmen StiL.. si pina la urma o sa dau o spargere in buget.:)..

nerromiha
12.03.2007, 11:10:39
eu inca mai incerc sa gasesc timp...(si chef) sa o sun pe coafeza mea si sa ii dau vestea cea mare...si sa vad ce zice.....ce recomandare de coafura imi face....si de culoare....habar nu am .......dilema totala.....

georgycca
12.03.2007, 13:17:18
Numai La Cosmetica Sa Nu Mergeti In Alexandru Ca E Jale...

cristina_24
12.03.2007, 14:07:13
A mers cineva la Noblesse? Stie cineva daca se merita sa dau gaura in buget de 3,5 mil. numai pt. o seara ? Imi recomanda si mie cineva un salon care sa-si merite banii?

sste1711
13.03.2007, 09:19:55
mege cineva la salonul Melany, din Galeriile stefan cel mare?? stiti vreo coafeza in regula de acolo?

Daphnne
14.03.2007, 11:26:43
A mers cineva la Noblesse? Stie cineva daca se merita sa dau gaura in buget de 3,5 mil. numai pt. o seara ? Imi recomanda si mie cineva un salon care sa-si merite banii?
Eu ti-as recomanda Carmen Stil la o tipa pe nume Gabriela, mi s-a spus ca e cea mai buna de acolo,dupa Carmen, patroana, eu nu am fost la ea,dar sper sa ajung cat de curand...

nadiai
14.03.2007, 15:24:18
probabil si un machiaj ar trebui ..la acelasi salon, nu?

Daphnne
14.03.2007, 15:39:52
la Carmen Stil au pachet de mireasa care ajunge intre 4 si9milioane..dar nu stiu in functie de ce depinde...am sa aflu cand ma duc sa fac programare si va spun atunci... dar nu e obligatoriu sa-ti alegi si machiajul la ei daca nu vrei...oricum nu te coafeaza si machiaza aceeasi tipa..iar la machiaj nu stiu pe nimeni ca sa recomand... ma mai interesez..

sste1711
14.03.2007, 18:44:27
probabil si un machiaj ar trebui ..la acelasi salon, nu?
eu zic ca asa ar fi recomandat...ca sa scapam de toate intr-un singur loc...acu problema e sa gasesti acolo si una si alta...

Simona06
14.03.2007, 19:11:54
[quote=Danyyella;140890]Eu ti-as recomanda Carmen Stil la o tipa pe nume Gabriela, mi s-a spus ca e cea mai buna de acolo,dupa Carmen, patroana, eu nu am fost la ea,dar sper sa ajung cat de curand...

Eu mai merg pe la ei si le stiu pe fete.Numele nu le mai retin la toate,dar cred ca Gabriela e o tipa micuta,slaba si bruneta.Desi inclin sa cred ca Ana o cheama mai degraba si ca acolo nu este nici o gabriela.Ci Oana,Alina,Geanina,Otilia si eu zic ca Ana.Si intr-adevar la coafuri din astea pt mirese,Ana este cea mai priceputa.Mai intereseaza-te de Gabriela dar eu nu cred ca este..si daca e noua nu cred sa fie si asa priceputa.Poate le mai confund si eu,dar eu o data la 2-3 luni ma duc pe acolo.

Daphnne
14.03.2007, 19:28:28
[quote=Danyyella;140890]Eu ti-as recomanda Carmen Stil la o tipa pe nume Gabriela, mi s-a spus ca e cea mai buna de acolo,dupa Carmen, patroana, eu nu am fost la ea,dar sper sa ajung cat de curand...

Eu mai merg pe la ei si le stiu pe fete.Numele nu le mai retin la toate,dar cred ca Gabriela e o tipa micuta,slaba si bruneta.Desi inclin sa cred ca Ana o cheama mai degraba si ca acolo nu este nici o gabriela.Ci Oana,Alina,Geanina,Otilia si eu zic ca Ana.Si intr-adevar la coafuri din astea pt mirese,Ana este cea mai priceputa.Mai intereseaza-te de Gabriela dar eu nu cred ca este..si daca e noua nu cred sa fie si asa priceputa.Poate le mai confund si eu,dar eu o data la 2-3 luni ma duc pe acolo.
Mie mi-a spus de ea nasa mea care a vorbit cu ea la telefon sa o coafeze pe ea si dupa a intrebat si de mine...si mi-a spus ca asa o cheama...poate e Ana si nu tine ea bine minte.. sau poate eram eu cu gandurile in alta parte si am retinut acest nume fara sa aiba vreo legatura..am duc si intreb,iar de nu gabriela,atunci sigur e ana>:D<::*:*:*

Simona06
14.03.2007, 20:53:44
[quote=Simona06;141833]
Mie mi-a spus de ea nasa mea care a vorbit cu ea la telefon sa o coafeze pe ea si dupa a intrebat si de mine...si mi-a spus ca asa o cheama...poate e Ana si nu tine ea bine minte.. sau poate eram eu cu gandurile in alta parte si am retinut acest nume fara sa aiba vreo legatura..am duc si intreb,iar de nu gabriela,atunci sigur e ana>:D<::*:*:*
=)) =)) Una din ele trebuie sa fie..mai mult ca sigur!Sa-mi spui si mie cand afli.

Ruby
16.03.2007, 00:22:33
Buna ....Unde in alexandru?Ce salon?

imediat dupa pod (cum vii din pod de piatra) faci stanga pe langa terasa/barul ala si e tot pe partea stanga la parterul unui bloc.

n-am fost prea clara, asa-i? :">

Ruby
16.03.2007, 00:26:55
Eu ti-as recomanda Carmen Stil la o tipa pe nume Gabriela, mi s-a spus ca e cea mai buna de acolo,dupa Carmen, patroana, eu nu am fost la ea,dar sper sa ajung cat de curand...

Carmen e intr-adevar f buna! Nu m-a coafat niciodata pentru vreo petrecere dar in schimb am cativa ani buni de cand numai ea ma tunde si-mi hotaraste culoarea parului. Pentru ea am doar : =D>

Daphnne
16.03.2007, 13:05:10
[quote=Danyyella;141879]
=)) =)) Una din ele trebuie sa fie..mai mult ca sigur!Sa-mi spui si mie cand afli.
Gabriela era o tipa de la Maviov ,iar cea de la Carmen Stil e Alina...
am fost ieri sa-mi fac programare,dar am nu era nici tipa si nici nu aveau caietul pentru aprilie pentru programari...mi-a spus sa revin la inceputul lui aprilie...dar oare nu e prea tarziu?

AnaM
16.03.2007, 16:33:27
Eu zic sa-ti faci de pe acuma programare, la Maviov cel putin in urmatoarea luna era cam plin de pe acuma (am tras cu ochiul la calculator pe la ei >:) )

Eu am deja coafura ideala, dar doar in minte... Am parul luung si castaniu, asa ca il voi ondula lejer pe lungime (nu de la radacini) iar in partea stanga il voi da dupa ureche si-l voi prinde cu un couaf sau, eventual, cu o floare naturala (un tnadafir alb, ceva), pe care o sa am grija sa-l schimb de la ora la ora (crek totusi un couaf e mai bun :)) )

Fara voal, fara nimic... MUSAI machiaj natural (eventual un eye-liner si gene bogat rimelate) WATERPROOF, pentru ca voi boci la maxim in ziua aia... Chiar asa... aveti vreo idee sa nu bocesc? O pastila, ceva? :)) Pe mine ma ia plansu' de pe-acuma (nu de emotie ca ma casatoresc, dar sigur o sa ii vad pe ai mei bocind si o sa dai si eu apa la soareci din cauza asta :)) )

Simona06
16.03.2007, 21:29:58
[quote=Simona06;142015]
Gabriela era o tipa de la Maviov ,iar cea de la Carmen Stil e Alina...
am fost ieri sa-mi fac programare,dar am nu era nici tipa si nici nu aveau caietul pentru aprilie pentru programari...mi-a spus sa revin la inceputul lui aprilie...dar oare nu e prea tarziu?
Vezi ca Alina e cam noua..adica e de vreo 2 ani..dar e ultima venita si eu cred ca inca nu are experienta celorlalte fete.dar daca o cunosti si ti-a placut cum lucreaza,asta conteaza.Multa bafta!

Ruby
16.03.2007, 22:12:48
Fara voal, fara nimic... MUSAI machiaj natural )

nu te sfatuiesc! aparatul de fotografiat "arde" figura si ai sa iesi fff palida. pune putina culoare, si un contur la ochi... :) un sfat de la un specialist!

dar ai sa te machiezi singurica?

AnaM
16.03.2007, 22:38:05
nu te sfatuiesc! aparatul de fotografiat "arde" figura si ai sa iesi fff palida. pune putina culoare, si un contur la ochi... :) un sfat de la un specialist!

Nu, bineinteles! Nu cred ca as fi in stare, din cauza emotiilor, desi iub e innebunit dupa modul cum ma machiez :)

Normal ca trebuie ceva culoare, mie-mi plac smoky eyes, am ochi frumosi si vreau sa-i pun in valoare, doar ca mi-e frica ca o sa-mi curga machiajul de la bocit :)) O sa rog tipele sa foloseasca creion kohl, mascara si tot ce se poate waterproof :)) O sa ma demachiez cu spaclu a doua zi :))
Multumesc, oricum, cunosc si eu treaba.. cand am zis natural am zis ca nu vreau culori exagerate... ma rog, sunt eu aiurita :D

janine_282
17.03.2007, 05:21:21
imediat dupa pod (cum vii din pod de piatra) faci stanga pe langa terasa/barul ala si e tot pe partea stanga la parterul unui bloc.

n-am fost prea clara, asa-i? :">

Am auzit foarte multe recomnadari pozitive despre acest salon...dar nu stiu ce sa zic...as fi vrut la cosmetica (nu neaparat ca as avea nevoie, dar ma gandeam la un tratament de curatire sau ceva de genu'), oricum am citit un mesaj de genu "nu va duceti la cosmetica la acest salon", de ce? Sunt bune sau NU pana la urma...Aveti un numar sa fac si eu o programare la coafor sau cosmetica sa vad cum se prezinta ca si salon? O a doua optiune ar fi fost pt coafat la un salon din Minerva si anume pe langa rest. "Familial" sa vedem ce si cum se va intampla...oricum pana la nunta mea care va fi in luna "mai", mai am doua nunti in aprilie si ma voi duce la ambele saloane pt a vedea ce stiu sa faca...si atunci voi veni cu sufletul la gura pt a va spune "gandurile de dupa" ....a...si legat de aceste intalniri in Iasi vreau si eu sa vin...ce si cum, unde si cand...asta daca nu se supara nimeni pt faptul ca m-am autoinvitat.

madalinabul
17.03.2007, 14:35:46
Am auzit foarte multe recomnadari pozitive despre acest salon...dar nu stiu ce sa zic...as fi vrut la cosmetica (nu neaparat ca as avea nevoie, dar ma gandeam la un tratament de curatire sau ceva de genu'), oricum am citit un mesaj de genu "nu va duceti la cosmetica la acest salon", de ce? Sunt bune sau NU pana la urma...Aveti un numar sa fac si eu o programare la coafor sau cosmetica sa vad cum se prezinta ca si salon? O a doua optiune ar fi fost pt coafat la un salon din Minerva si anume pe langa rest. "Familial" sa vedem ce si cum se va intampla...oricum pana la nunta mea care va fi in luna "mai", mai am doua nunti in aprilie si ma voi duce la ambele saloane pt a vedea ce stiu sa faca...si atunci voi veni cu sufletul la gura pt a va spune "gandurile de dupa" ....a...si legat de aceste intalniri in Iasi vreau si eu sa vin...ce si cum, unde si cand...asta daca nu se supara nimeni pt faptul ca m-am autoinvitat.

eu am fost odata la acel salon din alexandru si mie mi-a placut cum m-a coafat tipa de acolo, eu cred ca parerile sunt impartite, depinde la ce coafeza nimeresti si depinde si de gusturile pe care le ai.eu am mai fost in mircea la salon corina, si chiar mi-a placut cum am iesit de acolo.

Daphnne
17.03.2007, 17:44:49
[quote=Danyyella;144614]
Vezi ca Alina e cam noua..adica e de vreo 2 ani..dar e ultima venita si eu cred ca inca nu are experienta celorlalte fete.dar daca o cunosti si ti-a placut cum lucreaza,asta conteaza.Multa bafta!

Eu nu am fost inca la ea, a fost nasa si cu multe prietene de ale ei, care se coafeaza in permanenta la ea...dar tu pe cine mi-ai recomanda de acolo?care e cea mai buna in materie de mirese in afara de Carmen,cred ca ea stie de toate,nu? >:D<:*:*:*

Daphnne
19.03.2007, 14:38:46
Am fost azi la Carmen Stil, preturile la pachetele pentru mireasa incep de la 400 ron coafat,machiaj, manichiuras i pedichiura, urmatorul este de 500 de lei, 550, si 600, pentru cel de 600 te face Carmen, si include si tratament , in locul pedichiurii si un tuns cu o saptamana inainte...

Simona06
19.03.2007, 17:56:36
[quote=Simona06;145346]

Eu nu am fost inca la ea, a fost nasa si cu multe prietene de ale ei, care se coafeaza in permanenta la ea...dar tu pe cine mi-ai recomanda de acolo?care e cea mai buna in materie de mirese in afara de Carmen,cred ca ea stie de toate,nu? >:D<:*:*:*
Sincer eu una mi-as dori sa ma coafeze Carmen chiar daca dau 600 ron.Dintre fete am auzit ca cea mai priceputa la coafuri e Ana.O tipa micuta,slabuta si bruneta.Asta in caz ca este..nu am fost de mult timp pe acolo si stiam ca era insarcinata si daca a nascut sau nu...nu mai stiu,dar exista probabilitatea sa nu fie.Pe ea o stiam de cea mai priceputa la cofuri.Dar toate sunt...si Oana si Cecilia.Si Alina probabil doar ca ea e mai noua.E ultima venita,celelalte sunt mai de mult.

adinac_ro
19.03.2007, 18:22:24
Pai in 6 mil cei de la maviov te tud, te vopsesc iti fac si coafat de proba si in ziua nuntii iti trimit si om acasa.Ca ei percep o taxa de ...% pt domiciliul.Si eu stiu pe cineva care s-a incadrat in banii astia cu serviciile astea anul trecut.Acum ....tine si de perdonal, dar nici maviov nu ar trimite oameni nepregatiti.Ma voi interesa eu de o recomandare la maviov si va spun ls sf saptamanii.

Onutza
19.03.2007, 18:30:37
eu sincer nu mam coafat niciodata la saloane de lux, chiar mi se pare o avere 600 ron!!!
cine va plateste voua ca eu atit am salar?
mai ieftin nu se gaseste ca doar nu toate miresele de pina acum se coafeaza la...maviov sau carmen!!

adinac_ro
19.03.2007, 18:39:27
Nici eu nu am fost la maviov si nici la carmen,dar vreu sa incer acum la nunta la mavio.Nu am sa dau 6 mil ( cred)ca nu ma vopsesc la ei ,nici nu ii chem acasa si nici nu imi fac roba.Dar ma astept la 3 sau 4 mil dar am sa-i dau acum ca asta vreau.E doar un moft.mai mult la machiaj tin sa il fac la maviov.

Simona06
19.03.2007, 19:34:09
Pai in 6 mil cei de la maviov te tud, te vopsesc iti fac si coafat de proba si in ziua nuntii iti trimit si om acasa.Ca ei percep o taxa de ...% pt domiciliul.Si eu stiu pe cineva care s-a incadrat in banii astia cu serviciile astea anul trecut.Acum ....tine si de perdonal, dar nici maviov nu ar trimite oameni nepregatiti.Ma voi interesa eu de o recomandare la maviov si va spun ls sf saptamanii.
Super daca ar veni acasa!si e clar ca sunt buni.eu nu am fost niciodata acolo si nu cunosc pe nimeni,dar daca afli ceva si ne poti face o recomandare..:* :* astept cu nerabdare!!

alibd
19.03.2007, 19:46:34
Am fost azi la Carmen Stil, preturile la pachetele pentru mireasa incep de la 400 ron coafat,machiaj, manichiuras i pedichiura, urmatorul este de 500 de lei, 550, si 600, pentru cel de 600 te face Carmen, si include si tratament , in locul pedichiurii si un tuns cu o saptamana inainte...

:-SS Vai, Doamne, ce preturi....... Cate trebuie sa induram noi pt noaptea de vis......:-"

madalinabul
19.03.2007, 21:43:21
eu sincer nu mam coafat niciodata la saloane de lux, chiar mi se pare o avere 600 ron!!!
mai ieftin nu se gaseste ca doar nu toate miresele de pina acum se coafeaza la...maviov sau carmen!!

eu una nu dau atat pe coafat si machiat, manichiura , pedichiura.eu am o coafeza la un salon aprope de casa mea, si pentru coafat si machiat pentru mireasa imi ia 120 lei, maichiura nu stiu inca cat ma va costa, dar nu dau mai mult de 50 lei.

myrunik_23
19.03.2007, 23:34:00
la salonul gioconda au o oferta ptr miresici.200 ron coafat, machiaj profesional si manichiura.bafta

sste1711
20.03.2007, 08:07:52
la salonul gioconda au o oferta ptr miresici.200 ron coafat, machiaj profesional si manichiura.bafta
unde e gioconda??

nadiai
20.03.2007, 09:27:17
unde e gioconda??
pe str. saulescu , vis-a-vis de universitatea de arte. e o cladire roz...:)

sste1711
20.03.2007, 09:30:27
pe str. saulescu , vis-a-vis de universitatea de arte. e o cladire roz...:)
merci frumos:* chiar eram curioasa sa aflu pt. ca mi-a mai recomandat cineva salonul asta...si as vrea sa merg acolo sa fac o proba, sa vad ce poate sa iasa din cele trei fire de par chinuite pe care le am...;)) ;))

Daphnne
20.03.2007, 10:07:09
[quote=Danyyella;146051]
Sincer eu una mi-as dori sa ma coafeze Carmen chiar daca dau 600 ron.Dintre fete am auzit ca cea mai priceputa la coafuri e Ana.O tipa micuta,slabuta si bruneta.Asta in caz ca este..nu am fost de mult timp pe acolo si stiam ca era insarcinata si daca a nascut sau nu...nu mai stiu,dar exista probabilitatea sa nu fie.Pe ea o stiam de cea mai priceputa la cofuri.Dar toate sunt...si Oana si Cecilia.Si Alina probabil doar ca ea e mai noua.E ultima venita,celelalte sunt mai de mult.
Este si Ana... era ieri de dimineata de serviciu >:D<:*

Daphnne
20.03.2007, 10:10:04
La Maviov este o tipa f buna Gabriela, care face miresele foarte frumos...nu au pachet de mireasa, coafatul este 160 si machiajul 130 sau invers,oricum sunt preturile acestea, nu mai stiu care pentru care.....
De salonul Edy Valentino din pod ros ati auzit?ce stiti de el?

mitzura
20.03.2007, 11:24:27
f scump la carmen si maviov!Eu am crezut ca la monique,unde merg eu,e mult,dar se pare ca nu...pt cosmetica merg la caraibe.am mai fost pe independentei,pt coafat sau la apollo pt manichiura clasica,spa e f mult si tot la foarfec se ajunge pana la urma.

Green_Eyes
20.03.2007, 13:10:55
Eu am castigat la un concurs o sedinta de coafura la Maviov:D Dar inca nu am reusit sa ajung..sper ca mai e valabil premiul:-SS Chestia e ca am si dubii ca sa zic asa..:( am un par tare rar si subtire..si nu prea vad ce ar putea sa ii faca, mai ales ca nu prea vreau sa ma tund pana la nunta..8-| Nu sunt convinsa ca acesta e momentul unei schimbari radicale, cum au de obicei hair stylistii tendinta :D Cand ajung pe acolo, am sa ma interesez mai exact si de celelalte preturi..desi cred ca ''ustura'' $-) $-)

Bia
20.03.2007, 14:14:34
merci frumos:* chiar eram curioasa sa aflu pt. ca mi-a mai recomandat cineva salonul asta...si as vrea sa merg acolo sa fac o proba, sa vad ce poate sa iasa din cele trei fire de par chinuite pe care le am...;)) ;))

Si eu am fost la salonul Gioconda, mi l-a recomandat o prietena! Eu una am iesit f multumita de acolo! Arata fain, toti sunt extrem de politicosi, au produse faine si in plus cel mai important cred, respecta dorinta clientului! Adica e prima data cand spun ca vreau un pic varfurile si chiar asa sa faca, de obicei ziceam ca vreau tunse varfurile un pic si ma trezeam tunsa de-a binelea! Eu am fost la un tip Bogdan! Preturile mi s-au parut ok, adica spalat, tuns si coafat lejer = 500.000 lei Inca nu stiu cum e la machiaj, nu am auzit pe nimeni sa se fi machiat acolo! Daca afli ceva te rog sa-mi spui si mie! :*

adinac_ro
20.03.2007, 18:36:43
Bia!!!Povesteste si de scaunul cu masaj de la gioconda.

Bia
20.03.2007, 18:42:08
Bia!!!Povesteste si de scaunul cu masaj de la gioconda.

;)) ! Ce bun ar fi scaunul ala acum!!!! Sa stiti ca e bestial! Plus si nenea care face masaj la cap .... parca imi vine sa ma duc acolo numai pt scaunul ala si pt masaj!!!!

sste1711
20.03.2007, 19:09:00
Da , e in cladirea Granit , la et. 8 . Au si site , daca vrei sa vezi mai multe ....informativ (sa nu fie reclama - w salon-noblesse . ro)
Sper sa nu stearga admin site-ul, daca il sterge pot sa-l trimit pe privat :* :* :*
l-am notat!! merci frumos:*

fancy27
20.03.2007, 19:14:11
l-am notat!! merci frumos:*
Cu placere.Sper sa-ti fie de folos. :* :* :*

Bia
20.03.2007, 19:22:31
dar masajul din scaun face toti banii , te asigur :* :* :*[/quote]

Cata dreptate ai! Vreau si eu scaun de ala!!!!! :(( Am vazut pe la metro scaun cu masaj da era vreo 7 mil :-SS

alibd
20.03.2007, 19:24:20
dar masajul din scaun face toti banii , te asigur :* :* :*

Cata dreptate ai! Vreau si eu scaun de ala!!!!! :(( Am vazut pe la metro scaun cu masaj da era vreo 7 mil :-SS[/quote]

Of, of, mai, mai!!!!!!! Scump, domnule, dincolo era mai ieftin.... Daca am avea salariul zeci de milioane....nu m-as mai uita la bani, numai sa ma maseze scaunul ala...:D

adinac_ro
20.03.2007, 19:27:14
Domnisoarelor......abia e marti.Mai e pana vineri,pana la week-end.Nu va palngeti de pe acum ....mai bine in week-end odihnitiva si nu mai strabteti prin cluburi ca de asta picati inca de marti.Eu daca mi-am lasat iubitul singur sambata la disco acum sunt vioaie.

alibd
20.03.2007, 19:29:36
Domnisoarelor......abia e marti.Mai e pana vineri,pana la week-end.Nu va palngeti de pe acum ....mai bine in week-end odihnitiva si nu mai strabteti prin cluburi ca de asta picati inca de marti.Eu daca mi-am lasat iubitul singur sambata la disco acum sunt vioaie.

:)) :)) :)) Macar de as fi fost la disco, acum nu mi-ar fi parut rau.... Dar, lasa, ca ne revenim noi...b-( Sper...

Simona06
20.03.2007, 22:51:54
La Maviov este o tipa f buna Gabriela, care face miresele foarte frumos...nu au pachet de mireasa, coafatul este 160 si machiajul 130 sau invers,oricum sunt preturile acestea, nu mai stiu care pentru care.....
De salonul Edy Valentino din pod ros ati auzit?ce stiti de el?
Naspa!!!M-am coafat eu acolo acu 2 ani.Poate acu s-au schimbat treburile dar atunci a fost jale..si la manichiura si la tot!!!

Daphnne
21.03.2007, 15:21:39
Naspa!!!M-am coafat eu acolo acu 2 ani.Poate acu s-au schimbat treburile dar atunci a fost jale..si la manichiura si la tot!!!
nu stiu..eu nu am fost acolo niciodata, dar am auzit si de bine si de rau, mai multe de rau decat de bine....

cgeorgiana1982
21.03.2007, 16:48:24
eu am fost odata la acel salon din alexandru si mie mi-a placut cum m-a coafat tipa de acolo, eu cred ca parerile sunt impartite, depinde la ce coafeza nimeresti si depinde si de gusturile pe care le ai.eu am mai fost in mircea la salon corina, si chiar mi-a placut cum am iesit de acolo.

eu ma tuns si ma coafez de foarte multi ani la cineva care lucreaza la salonul Corina....si e f buna tipa

drika
22.03.2007, 10:58:28
La Sei Bella merg doar la manichiura, la Madalina. Cand nu se grabeste lucreaza f bine. In rest...nu mi-as da capul pe mana fetelor de acolo nici daca ar vrea sa ma aranjeze pe gratis. Merg la Mada de ani de zile si niciodata nu am vazut pe acolo vreo clienta a carei tunsori sau coafuri sa-mi placa. In schimb la Carmen Stil sau Maviov.... Si mai am o tipa care ma coafeaza SUPER DEOSEBIT atunci cand merg la o petrecere. In Alexandru are salonul. O recomand.
Unde are in Alexandru? Gata am vazut dar tot nu am inteles. Eu stiu unul la parterul unui bloc langa o berarie de langa familial pe stanga si urci niste scari ca sa intri la ei. Am fost de doua ori acolo la tuns si la suvitat.. coafura u am facut..O cunosc pe tipa aceea dar.. nu stiu ce sa zic de coafura d mireasa. poate nu e acela?

drika
22.03.2007, 11:05:00

Uite ca voiam sa te intreb ceva ca ai zis ca esti specialist dar cand am vazut ca ai nunta cu o zi dupa mine mi-a trecut:-p

cristina_24
22.03.2007, 11:09:07
Mi-am facut si eu programare la Noblesse ..sper sa fiou multumita de serviciile prestate ...:>

drika
22.03.2007, 11:11:14
Ai dreptate.. nici eu nu imi permit sa dau attia bani. Poi dau pe coafat jumatate de rochie:(. Si nici de machiat nu ma machez niciodata strident si nu am pus in viata mea fond de ten decat la probat pentru 30 de minute. Nu stiu ce sa zic dar mie imi place fara. Si ies f bine in poze... poate delirez eu dar chiar nu vreau ond de ten pe fata sa nu poata sa respire pielea si sa am grija sa nu dau cu mana sau stiu eu cum sa se vada aiurea...8-| Mie imi ajunge un machiaj la ochi si un ruj:D

drika
22.03.2007, 11:22:52
Mi-am facut si eu programare la Noblesse ..sper sa fiou multumita de serviciile prestate ...:>
sa ne spui cu a fos ca suna super bine pachetul prt miresici

mitzura
22.03.2007, 11:29:34
Ai dreptate.. nici eu nu imi permit sa dau attia bani. Poi dau pe coafat jumatate de rochie:(. Si nici de machiat nu ma machez niciodata strident si nu am pus in viata mea fond de ten decat la probat pentru 30 de minute. Nu stiu ce sa zic dar mie imi place fara. Si ies f bine in poze... poate delirez eu dar chiar nu vreau ond de ten pe fata sa nu poata sa respire pielea si sa am grija sa nu dau cu mana sau stiu eu cum sa se vada aiurea...8-| Mie imi ajunge un machiaj la ochi si un ruj:D
daca iti place fara,ok...dar un fond de ten fluid si bine asortat la nuanta pielii iti da luminozitate,ascunde imperfectiunile...eu zic ca nu are ce sa strice

Ruby
22.03.2007, 21:13:06
Uite ca voiam sa te intreb ceva ca ai zis ca esti specialist dar cand am vazut ca ai nunta cu o zi dupa mine mi-a trecut:-p

hai intreaba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-SS

Daphnne
23.03.2007, 13:48:16
Eu am fost la Edy Valentino in pod ros pe linia de tramvai spre tesatura, e salonul cumnatei unei colege....am vorbit cu tipa, i-am aratat cam ce coc as vrea eu, ea e pe partea de cosmetica, dar am vorbit si cu tipa de la coafor si mi-a spus sa vin la o proba, sa vada daca imi iese respectivul coc, din parul meu, dar patroana mi-a promis ca-mi va iesi, coafatul de mireasa e 55 lei, cu tot cu prindere de voal, accesorii si alte alea, machiajul e 25 de lei, iar proba nu ma ajunge cat coafatul propriu zis...inca nu stiu cat... coafatul pentru civil e 18 lei,imi mai fac si un tratament la ten cu 29 de lei, dar la acesta am o reducere fiindca imi fac mai multe la ea...de acum astept sa ma duc la proba... sper pe saptamana viitoare... v
oi ati auzit ceva de acest salon?

adinac_ro
23.03.2007, 14:19:06
Eu am auzit, cand earm studenta mergeam la edy valentino cu carnetul si aveam reucere.Mergeam pe primaverii ca au 2, dar la un moment dat mi-au crescut pretentiile si am inceput sa vad defectele si imperfectiunile.Tratamentul la fata sa il faci mai devreme, nu chiar in saptaman nuntii.Vorbeste si cu simonica , ea se pricepe mai bine la cosmetica.

Daphnne
23.03.2007, 14:29:58
Eu am auzit, cand earm studenta mergeam la edy valentino cu carnetul si aveam reucere.Mergeam pe primaverii ca au 2, dar la un moment dat mi-au crescut pretentiile si am inceput sa vad defectele si imperfectiunile.Tratamentul la fata sa il faci mai devreme, nu chiar in saptaman nuntii.Vorbeste si cu simonica , ea se pricepe mai bine la cosmetica.
Tratamentul de fata vroiam sa-l fac in aceeasi zi cu proba, undeva saptamana viitaore...
eu nu am fost niciodata acolo, nici macar la tuns... dar nu-mi permit sa dau 3 milioane pentru un coafat la carmen stil unde mi-as fi dorit eu... asta se va inrtampla doar in situatia in care nu-mi place ce-mi face tipa aceasta la par...
Simonica astept sfaturi despre cosmetica...sincer nu am fost niciodata sa fac vreun tratament la fata, nu am avut nevoie, foloseam cremele care stiam ca-mi fac bine si pe care mi le cumparam eu sau iubi meu...in rest nu am fost, si nici nu stiu ce imi vor face...cine ma ajuta si pe mine ? :-SS:-SS:-SS

Milagros
23.03.2007, 14:33:07
Eu de Edi Valentino am auzit numai de bine, dar nu am si probat.:(

___ALEXANDRA___
23.03.2007, 14:50:48
nush cat o sa va ajute dar iubi meu se tunde acolo si , cum eu merg cu el de cele mai multe ori stau si casc gura la ce fac fetele de la coafor... si nu am vazut niciodata ceva "dubios"... numai chestii de bun gust; in schimb nu am prins niciodata vreo miresica in coafare, dar zic ca merita sa incerci

Daphnne
23.03.2007, 14:56:08
Multumesc de sprijin..am sa ma duc la poza si am sa pun pozici cu ce mi-a ieist si cum imi doream sa-mi spuneti si voi daca se merita >:D<:*:*:* mai astept sfaturi in legatura cu cosmetica?ce se intampla, ce-ti afce cand te duci la cosmetica?eu imi imaginez,dar cine stie mai exact :*, in ce consta un tratament al tenului,atat timp cat nu am probleme cu el?

adinac_ro
23.03.2007, 15:04:46
Esti fericita ca ai tenul curat.O sa ti-l curete in mod sigur sub o baie de abur, care deschide porii si e mai usor de curatat.Nu stiu toate procedurile ideea e ca mie si nu numai dupa tratamente cu abur chiar si la 1 sapt imi ieseau cosuri sub piele .M-am gandit ca erau cosuri intarziate si provocate de abur.Nu imi mai fac demult tratament caci am noroc oarecum de o fata curata pe care o ingrijesc altfel acum fara aburi.
Eu stiu ca Simonica lucreaza la cosmetica

Daphnne
23.03.2007, 15:08:27
Simonica unde estiiiiiiiiiiiiiiiiiiii? Am nevoie urgentttttttttt de ajutorrrrrrrrrr? ce tenul meu , uscat si fara probleme, in ce consta tratamentul? te rog spune-mi sa nu ma trezesc cu suprize dupa acest tratament,..exista posibilitatea sa-mi iasa cosuri,sau alte chestii ciudate de la acest tratament? sa stiu daca il mai fac sau nu... :-SS:-SS:-SS:-SS>:D<>:D<>:d<

adinac_ro
23.03.2007, 15:57:34
Sper sa nu fiu eu oaia neagra a "familiei" de mirese si sa dau sfaturi nepotrivite.

Daphnne
23.03.2007, 16:08:15
Sper sa nu fiu eu oaia neagra a "familiei" de mirese si sa dau sfaturi nepotrivite.
De ce sa fii? mai bine sa stiu care sunt consecintele decat sa ma trezesc cu surprize... si eu ti-as fi spus, daca eram in locul tau.... prefer sa stiu totul, cas a stiu ce decizie sa iau >:D<:*

CataAna
23.03.2007, 17:00:34
Fetele, voi veti purta diadema/tiara/coronita dintr-aia la nunta sau doar voal?
Pe mine nu ma prea incanta ideea, dar am prietene care ma bazaie sa port asa ceva... 'ca doar o data ma marit si sunt printesa'.

irina2ina
23.03.2007, 17:20:22
Fetele, voi veti purta diadema/tiara/coronita dintr-aia la nunta sau doar voal?
Pe mine nu ma prea incanta ideea, dar am prietene care ma bazaie sa port asa ceva... 'ca doar o data ma marit si sunt printesa'.

La nunta ta porti ceea ce vrei tu nu ce vor altii, sfatul meu e sa tii cont doar de ceea ce vrei tu iar un prieten adevarat stie sa-ti respecte alegerea.

CataAna
23.03.2007, 18:02:39
La nunta ta porti ceea ce vrei tu nu ce vor altii, sfatul meu e sa tii cont doar de ceea ce vrei tu iar un prieten adevarat stie sa-ti respecte alegerea.

Merci de sfat, dar oricum nu port ce vor prietenele mele ca doar nunta nu o fac pentru ele. :D
Ma interesa daca voi veti purta asa ceva, daca mai sunt la moda...

Eu am pornit cu ideea preconceputa ca nu vreau coronita ca nu se mai poarta. Dar recunosc ca am fost ieri sa probez si nu e chiar foarte rau...

Simona06
23.03.2007, 18:07:11
Merci de sfat, dar oricum nu port ce vor prietenele mele ca doar nunta nu o fac pentru ele. :D
Ma interesa daca voi veti purta asa ceva, daca mai sunt la moda...

Eu am pornit cu ideea preconceputa ca nu vreau coronita ca nu se mai poarta. Dar recunosc ca am fost ieri sa probez si nu e chiar foarte rau...
Pai vezi..pana la urma vei face cum te avantajeaza mai bine.Daca iti place cum iti sta cu diadema,iti cumperi,daca nu..fara.

adinac_ro
23.03.2007, 19:55:03
eu nu am vrut diadema apoi am zis ca vreau si apoi nu mi=am gasit inca bijuterii.daca se vor potrivi poate imi voi lua, dar cred ca nu.depinde de coafura, bijuterii, voal etc

fancy27
24.03.2007, 09:44:49
Simonica unde estiiiiiiiiiiiiiiiiiiii? Am nevoie urgentttttttttt de ajutorrrrrrrrrr? ce tenul meu , uscat si fara probleme, in ce consta tratamentul? te rog spune-mi sa nu ma trezesc cu suprize dupa acest tratament,..exista posibilitatea sa-mi iasa cosuri,sau alte chestii ciudate de la acest tratament? sa stiu daca il mai fac sau nu... :-SS:-SS:-SS:-SS>:D<>:D<>:d<

Draga Dany , tratamentul cosmetic , daca tu zici ca tenul tau nu are probleme ci e doar uscat - lucru normal in perioada asta- , va fi cel mai probabil unul de hidratare .
Pasii -adica ce-ti face- ar trebui sa fie urmatorii : demachiere , lotiune tonica , gomaj - pentru indepartarea celulelor moarte de la suprafata pielii- apoi - numai daca este cazul de extractii puncte negre sau cosuri - te va pune la un vapozon (abur) ca sa iti dilate porii si sa poata face extractiile - daca nu, nu e cazul de vapozon - pielea se pregateste pentru a primi substantele active prin acel gomaj de care-ti spuneam.
Apoi - in functie de salon- iti aplica cremele respective , masca de un anume tip, stai intre 20 -45 min. cu produsele pe fata ( depinde ce-ti pune, dar cu cat prelungesti timpul cu atat mai bine) si apoi curata surplusul , daca pielea nu a absorbit tot iar la urma iti face un masaj cu o crema din aceeasi gama cu tratamentul.
Cam asta ar trebui sa cuprinda o sedinta cosmetica. Cosuri nu ar avea de ce sa-ti apara daca procedurile se fac in conditii de igiena totala si cu produse de calitate . Incearca dupa ce iesi de la cosmetica sa pui cat mai putin mainile pe fata (eviti microbii).
In schimb , dupa cum am vazut eu mai sus , 29 ron parca ai spus ca e tratamentul la edy valentino - nu stiu ce o sa-ti faca de banii astia si nici nu stiu ce creme folosesc acolo .......
Sfatul meu e sa ai mare grija - cu cosmetica nu e de glumit . :* :* :*

___ALEXANDRA___
24.03.2007, 12:37:23
eu vreau tiara

Daphnne
24.03.2007, 13:44:23
Draga Dany , tratamentul cosmetic , daca tu zici ca tenul tau nu are probleme ci e doar uscat - lucru normal in perioada asta- , va fi cel mai probabil unul de hidratare .
Pasii -adica ce-ti face- ar trebui sa fie urmatorii : demachiere , lotiune tonica , gomaj - pentru indepartarea celulelor moarte de la suprafata pielii- apoi - numai daca este cazul de extractii puncte negre sau cosuri - te va pune la un vapozon (abur) ca sa iti dilate porii si sa poata face extractiile - daca nu, nu e cazul de vapozon - pielea se pregateste pentru a primi substantele active prin acel gomaj de care-ti spuneam.
Apoi - in functie de salon- iti aplica cremele respective , masca de un anume tip, stai intre 20 -45 min. cu produsele pe fata ( depinde ce-ti pune, dar cu cat prelungesti timpul cu atat mai bine) si apoi curata surplusul , daca pielea nu a absorbit tot iar la urma iti face un masaj cu o crema din aceeasi gama cu tratamentul.
Cam asta ar trebui sa cuprinda o sedinta cosmetica. Cosuri nu ar avea de ce sa-ti apara daca procedurile se fac in conditii de igiena totala si cu produse de calitate . Incearca dupa ce iesi de la cosmetica sa pui cat mai putin mainile pe fata (eviti microbii).
In schimb , dupa cum am vazut eu mai sus , 29 ron parca ai spus ca e tratamentul la edy valentino - nu stiu ce o sa-ti faca de banii astia si nici nu stiu ce creme folosesc acolo .......
Sfatul meu e sa ai mare grija - cu cosmetica nu e de glumit . :* :* :*
multumesc frumos de sfaturi..nu stiu care e pretul intreg al unui tratament cosmetic la edy valentino, 29 de lei, este pretul cu o reducere facuta... dar oricum am sa am mare grija,nu vreau surprize dupa.. >:D<>:D<:*:*

adinac_ro
24.03.2007, 14:02:33
Ca sa iti simti tenul mai curat si mai proaspat poti face un tratament cu 2 saptamani inainte.Ideea e ca nu e rau sa faci si nu iti va strica tenul dar sa faci inainte caci in cazul in care n iti priesc cremele sa iti poti reveni.In general tenul e ff sensibil si poti gresi chiar si la dermato.acum sa nu te sperii dar sa tii cont.

nadiai
24.03.2007, 14:34:06
multumesc frumos de sfaturi..nu stiu care e pretul intreg al unui tratament cosmetic la edy valentino, 29 de lei, este pretul cu o reducere facuta... dar oricum am sa am mare grija,nu vreau surprize dupa.. >:D<>:D<:*:*
ai fost tu? sau ai auzit?

Daphnne
24.03.2007, 14:53:04
ai fost tu? sau ai auzit?
am fost eu si mi-a spus ca tratamentul este 29 ron cu reducere... :)

adinac_ro
24.03.2007, 22:47:47
[Stiu si eu o tipa care are "salon" la ea acasa.Face si epilat (care e fff ieftin eu sunt clienta ei 45 ron tot tot tot) si face si taratamente (are aparate, are creme etc ) am uitat pretul .Va spun luni -sefa mea isi face lunar la ea si e multumita.Tenului meu nu ii prieste, am facut odata si cei drept la 2 zile mi-au venit pb luanre si tenul meu nu s-a prea bucurat de respiro.....iar apoi am luat legatura cu un deramtolog si de atunci acolo imi fac cosmetica tenului.Dar la epilate super tipa pt mine.

AnaM
25.03.2007, 22:30:50
Eu am vrut tiara, dar nu mai vreau, ca mi-e ca o sa-mi stea ciudat. Am parul lung-lung si am zis ca nu vreau sa-i fac coc, ci niste blucle suuuper lejere... Si astfel m-am gandit sa-l prind doar cu un couaf, dupa ureche, in partea dreapta...

Nu m-am hotarat definitiv, dar, in mare, asa vreau :D

Eu ma gandesc sa-i fac parului cateva tratamente si sa-l tund oleak, ca e cam uscat jumatatea spre varfuri (deh, acum 4 ani am fost blonda si l-am cam stricat). Deja am inceput - mi-am luat Vichy Dercos ala galben - super bun. O sa ma duc saptamana cealalta la tuns la fostul meu "frizer" - tipul de la Gioconda. O sa va comunic preturile de-acolo pentru miresuci :)

Bia
25.03.2007, 22:36:15
Eu am vrut tiara, dar nu mai vreau, ca mi-e ca o sa-mi stea ciudat. Am parul lung-lung si am zis ca nu vreau sa-i fac coc, ci niste blucle suuuper lejere... Si astfel m-am gandit sa-l prind doar cu un couaf, dupa ureche, in partea dreapta...

Nu m-am hotarat definitiv, dar, in mare, asa vreau :D

Eu ma gandesc sa-i fac parului cateva tratamente si sa-l tund oleak, ca e cam uscat jumatatea spre varfuri (deh, acum 4 ani am fost blonda si l-am cam stricat). Deja am inceput - mi-am luat Vichy Dercos ala galben - super bun. O sa ma duc saptamana cealalta la tuns la fostul meu "frizer" - tipul de la Gioconda. O sa va comunic preturile de-acolo pentru miresuci :)
Salut Ana! Si eu tot sampon de la vichy folosesc, ala portocaliu pt volum, e scumpisor dar merita toti banii! La Gioconda am mers si eu si am fost multumita, preturile sunt ok dupa parerea mea! Ce fel de tratamente ai vrea sa faci pt par? ca ma intereseaza si pe mine.

AnaM
25.03.2007, 22:57:51
Ceva de hidratare, de revitalizare, de restructurare a firului de par, pentru ca l-am blonzit vreo 4 ani de zile, iar de vreo 3 am revenit la culoarea mea naturala (saten inchis) tot prin vopsire, asa ca are nevoie de vitaminizare parul :> O sa ma interesez unde si daca se fac asemenea tratamente la saloanele din Iasi, si, daca nu, o sa-mi cumpar cateva produse profesionale (gen L'Oreal professionel - care au niste fiole cu tratament uleios, sau Kerastase, Vitality's etc...) si o sa-mi fac acasa...

Mai sunt mastile facute-n casa, cu ulei de masline, galbenus de ou, vitamina A etc., care nu numai ca hraniesc firul de par, dar il opresc si din cadere (intaresc radacinile). Vad eu ce m-o trazni capul :D

Bia
25.03.2007, 23:36:42
Ceva de hidratare, de revitalizare, de restructurare a firului de par, pentru ca l-am blonzit vreo 4 ani de zile, iar de vreo 3 am revenit la culoarea mea naturala (saten inchis) tot prin vopsire, asa ca are nevoie de vitaminizare parul :> O sa ma interesez unde si daca se fac asemenea tratamente la saloanele din Iasi, si, daca nu, o sa-mi cumpar cateva produse profesionale (gen L'Oreal professionel - care au niste fiole cu tratament uleios, sau Kerastase, Vitality's etc...) si o sa-mi fac acasa...

Mai sunt mastile facute-n casa, cu ulei de masline, galbenus de ou, vitamina A etc., care nu numai ca hraniesc firul de par, dar il opresc si din cadere (intaresc radacinile). Vad eu ce m-o trazni capul :D

Ana daca ai curaj sa incerci .... Eu una nu mai fac niciodata masca cu ulei de masline! A fost un dezastru! M-am chinuit o gramada sa scot uleiul din par, m-am spalat de nu stiu cate ori si tot era uleios, plus pe corp era la fel ... mi se face pielea de gaina cand imi amintesc! Mai ales ca tu ai zis ca ai parul lung .... Da tu stii mai bine! :*

Simona06
26.03.2007, 00:30:07
Ana daca ai curaj sa incerci .... Eu una nu mai fac niciodata masca cu ulei de masline! A fost un dezastru! M-am chinuit o gramada sa scot uleiul din par, m-am spalat de nu stiu cate ori si tot era uleios, plus pe corp era la fel ... mi se face pielea de gaina cand imi amintesc! Mai ales ca tu ai zis ca ai parul lung .... Da tu stii mai bine! :*
Super faza!!=)) =)) =)) =)) =))

AnaM
26.03.2007, 02:39:26
Bia, eu mi-am facut de vreo 4 ori cu ulei de masline si n-am avut probleme... Imi ungeam pe lungimea firului de par cu ulei, suvita cu suvita, pana se imbiba tot parul, apoi puneam o punguta, folie de plastic, ceva subtire, oricum, si prin care nu trece uleiul, ma infasuram bine, apoi fierbeam un prosop (sau il tineam in chiuveta sub jet de apa fierbinte) si cand se incalzea bine de tot, il storceam si il infasuram peste punguta/folie... Stateam jumate de ora asa, apoi ma spalam cu sampon (oricare) si gata! :) Bine, trebuia sa fac 2-3 samponari, dar fara a insista prea tare...
Tot asa, in uleiul ala de masline se pot pune 1-2 galbenusuri, 5-6 picaturi de vitamina A si 2-3 lingurite de rom (bautura alcoolica), si astfel devine unul dintre cele mai bune tratamente impotriva caderii parului pe care-l cunosc... Reteta asta mi-a dat-o o cunostinta care are un salon super fain in Germania si mi-a zis ca o aplica clientelor sale si alea-s innebunite :) In plus, l-a facut si mama-soacra, si a zis ca de-atunci nu-i mai cade parul (bine, ea a combinat masca asta cu cea cu un pic de usturoi pus la macerat in gaz si tinut pe par max 15 minute)... Si are cam cel mai sanatos par pe care-l stiu :)

Simona06
26.03.2007, 12:31:01
Bia, eu mi-am facut de vreo 4 ori cu ulei de masline si n-am avut probleme... Imi ungeam pe lungimea firului de par cu ulei, suvita cu suvita, pana se imbiba tot parul, apoi puneam o punguta, folie de plastic, ceva subtire, oricum, si prin care nu trece uleiul, ma infasuram bine, apoi fierbeam un prosop (sau il tineam in chiuveta sub jet de apa fierbinte) si cand se incalzea bine de tot, il storceam si il infasuram peste punguta/folie... Stateam jumate de ora asa, apoi ma spalam cu sampon (oricare) si gata! :) Bine, trebuia sa fac 2-3 samponari, dar fara a insista prea tare...
Tot asa, in uleiul ala de masline se pot pune 1-2 galbenusuri, 5-6 picaturi de vitamina A si 2-3 lingurite de rom (bautura alcoolica), si astfel devine unul dintre cele mai bune tratamente impotriva caderii parului pe care-l cunosc... Reteta asta mi-a dat-o o cunostinta care are un salon super fain in Germania si mi-a zis ca o aplica clientelor sale si alea-s innebunite :) In plus, l-a facut si mama-soacra, si a zis ca de-atunci nu-i mai cade parul (bine, ea a combinat masca asta cu cea cu un pic de usturoi pus la macerat in gaz si tinut pe par max 15 minute)... Si are cam cel mai sanatos par pe care-l stiu :)
Foarte interesant!!chiar e super reteta!am s-o incerc si eu.

adinac_ro
26.03.2007, 12:59:50
Puteti incerca si ulei de ricin.E la fel de hranitor.De la ulei de masline mie apoi mi s-a ingrasat parul.Poate am gresit si eu , dar...nu il maaaai repet ca nu ma pricep.Am sa fac excat ce stiu.

Ruby
26.03.2007, 23:04:26
Puteti incerca si ulei de ricin.E la fel de hranitor.De la ulei de masline mie apoi mi s-a ingrasat parul.Poate am gresit si eu , dar...nu il maaaai repet ca nu ma pricep.Am sa fac excat ce stiu.

cum e asta cu ulei de ricin? eu il folosesc pt gene

madalinabul
27.03.2007, 00:11:48

eu stiu ca uleiul de ricin te ajuta sa iti indesesti parul

Simona06
27.03.2007, 00:16:18
eu stiu ca uleiul de ricin te ajuta sa iti indesesti parul
E bun si pt caderea parului..pt unghii,sprancene,gene...pt regenerare in general.

sste1711
27.03.2007, 09:47:15
la parul meu...nu stiu daca mai ajuta ceva..,e atat de rar, de firav, de subtire, de enervant,....m-am plictisit de toate mastile si de toate tratamentele si l-am lasat in pace...:-<

Bia
27.03.2007, 17:12:22

Asa am facut si eu, dar nu stiu, la mine a fost ingrozitor! Poate am pus prea mult ulei, cine stie! Am mai incercat cu tincturi de la plafar: brusture, ardei iude, urzica, dar trebuia sa-l mases pe pielea capului, pt rezultate bune trebuia in fiecare seara si m-am cam lasat pagubasa! Acum iau niste pastilute pt par, e mai simplu! ;)) Si in plus am ajuns la concluzia ca orice as face .... asta e parul meu!

alibd
27.03.2007, 20:22:12

Si eu tot pt gene si chiar a dat rezultate cand am avut nevoie.;;)

adinac_ro
27.03.2007, 20:28:12
Si eu tot pt gene si chiar a dat rezultate cand am avut nevoie.;;)

Exact asa reactioneaza si pe parul capilar.Am primit de la gioconda o recomandare la coafor pt bogdan si....inca un baiat ( am uitat\:D/ ) finalul l-am vazut eu e super.
Daca iau banii sapt asta ma duc si eu sa ma aranjez pt week-end si pt Pasti.O sa ma lase fara 200-250 ron (spalat, tuns, aranjat)

alibd
27.03.2007, 20:38:31
Exact asa reactioneaza si pe parul capilar.Am primit de la gioconda o recomandare la coafor pt bogdan si....inca un baiat ( am uitat\:D/ ) finalul l-am vazut eu e super.
Daca iau banii sapt asta ma duc si eu sa ma aranjez pt week-end si pt Pasti.O sa ma lase fara 200-250 ron (spalat, tuns, aranjat)

Nu am incercat niciodata pe cap, dar cred ca da rezultate bune.

adinac_ro
27.03.2007, 20:46:54
Cei drept am avut un par des intotdeauna si ma rugam sa cada, dupa ce 2 ani i-am aplicat blond a cazut suficient, sau am invatat eu cum sa il asez si la volumul sau.Eu mi-am taiat genele cand eram mica special sa dau cu ulei de rici pe vf taiate ( cred ca am citi asta undeva) nu va recomand ssa faceti acum la fel ca nu am garantia ca e adevart, poate cresc si fara sa fie taiate, sau poate cresc taiate "in tinerete"
Oricum acum sunt prea lungi ca le ating de ochelari si daca e rimelez imi murdaresc ochelarii.Acum le vreau mai dese...oare daca imi venea ideea asta cand eram mica ce le faceam?le filam sau le praseam?=P~

Ruby
27.03.2007, 22:16:43
Cei drept am avut un par des intotdeauna si ma rugam sa cada, dupa ce 2 ani i-am aplicat blond a cazut suficient, sau am invatat eu cum sa il asez si la volumul sau.Eu mi-am taiat genele cand eram mica special sa dau cu ulei de rici pe vf taiate ( cred ca am citi asta undeva) nu va recomand ssa faceti acum la fel ca nu am garantia ca e adevart, poate cresc si fara sa fie taiate, sau poate cresc taiate "in tinerete"
Oricum acum sunt prea lungi ca le ating de ochelari si daca e rimelez imi murdaresc ochelarii.Acum le vreau mai dese...oare daca imi venea ideea asta cand eram mica ce le faceam?le filam sau le praseam?=P~

si eu mi-am tuns genele cand eram micuta. au crescut lungi si dese. dar desteapta de mine am inceput sa le rimelez fff devreme si ma culcam f des fara sa ma demachiez. mi-au cazut fffff muuult. am zis ca pe fetita mea n-am sa o las sa se atinga de cosmetice pana la facultate.:) cat de tare regret ca am inceput si vopsitul parului f timpuriu. s-a rarit si acesta. bine, dar si din cauza stresului...

Ruby
27.03.2007, 22:17:47

de la uleiul de ricin nu se ingrasa? si cum faci? cat il lasi pe par?

madalinabul
27.03.2007, 22:22:17
de la uleiul de ricin nu se ingrasa? si cum faci? cat il lasi pe par?

il lasi pe par cam jumatate de ora sau o ora iar apoi clatesti bine bine, si nu se ingrasa deloc parul

adinac_ro
29.03.2007, 21:58:59
Faptul ca recipientul de ulei de ricin e mic trebuie sa masezi bine sa il intinzi pe tot parul.Uleiul de ricin e si foarte dens.Daca pui mai mult ma gandesc ca ar fi bine sa speli doar parul ( nu la dus si nici la cada) ca se va prelinge pe corp si sa nu devii uleioasa.
Nu am mai folosit demult.Acum chipurile fac tratamente la coafor dar nu sunt vizibile decat pana la prima spalare.
Si mie imi pare rau ca l-am vopsit.Ma uit pe strada si vad ca fetele vopsite de la 15- 16 ani nu promit nimic cand te uiti la tinuta lor si la gesturi.Nu vreau sa fiu exagerata dar ...nu dau 2 lei pe ele.Daca le compar cu alte fetite de varsta lor care sunt inca la culoarea naturala imi dau seama ca de fapt acele fete au parte de educatie acasa .

Daphnne
30.03.2007, 09:57:56
azi am programare la proba la coafor si la cosmetica..sper sa fie totul bine, ideea e ca nu stiu cum sa fac poze ca sa va arat si sa-mi spuneti si voi un sfat... ca ma duc singura... oare sa-l iau pe iubi meu cu mine? sau pe domnisoara de onoare? :-??

adinac_ro
30.03.2007, 10:13:16
azi am programare la proba la coafor si la cosmetica..sper sa fie totul bine, ideea e ca nu stiu cum sa fac poze ca sa va arat si sa-mi spuneti si voi un sfat... ca ma duc singura... oare sa-l iau pe iubi meu cu mine? sau pe domnisoara de onoare? :-??

Pai eu zic ca poti sa iti faci poze acasa.Ca nu urmaresti doar designul coafurii ci si rezistenta ei asa ca ar trebui sa vii acasa coafata, sa "frigi" un dans, o sarba, o hora etc.
Cred ca ar trebui sa il mentii toata ziua , pana seara sa tragi la maxim sa pui eventual si voal sa vezi daca e greu, daca vine bine.etc
Succes

Daphnne
30.03.2007, 10:26:39
Pai eu zic ca poti sa iti faci poze acasa.Ca nu urmaresti doar designul coafurii ci si rezistenta ei asa ca ar trebui sa vii acasa coafata, sa "frigi" un dans, o sarba, o hora etc.
Cred ca ar trebui sa il mentii toata ziua , pana seara sa tragi la maxim sa pui eventual si voal sa vezi daca e greu, daca vine bine.etc
Succes
pai nu prea pot face asta ca nu mi-l fixeaza de tot...adica nu e un coafat de-a intregul... doar sa vada daca imi iese ce vreau eu din parul meu si cum se aseaza la fata mea acel coc...de asta spuneam ca nu prea am cum face poze:(

adinac_ro
30.03.2007, 10:29:56
pai nu prea pot face asta ca nu mi-l fixeaza de tot...adica nu e un coafat de-a intregul... doar sa vada daca imi iese ce vreau eu din parul meu si cum se aseaza la fata mea acel coc...de asta spuneam ca nu prea am cum face poze:(

Aha.....eu am crezut ca se face pana la capat.ei...noi vom aprecia din spusele tale.Tu sa fi multumita si sa ai curaj sa intervii unde crezi ca merge completat.

Daphnne
30.03.2007, 10:30:57
Aha.....eu am crezut ca se face pana la capat.ei...noi vom aprecia din spusele tale.Tu sa fi multumita si sa ai curaj sa intervii unde crezi ca merge completat.
asa am sa fac... sper sa fie totul bine...am niste emotii ;));))

adinac_ro
30.03.2007, 10:32:40
asa am sa fac... sper sa fie totul bine...am niste emotii ;));))

te cred ...........iti fac si machiaj?

Daphnne
30.03.2007, 10:34:35
te cred ...........iti fac si machiaj?
a spus ca la machiaj nu-mi face proba pentru ca depinde mult de starea mea de spirit si nu are rost..in schimb cred ca imi fac cosmetica... iar aici am niste emotii de n ori mai mari decat la coafat... :-SS:-SS:-SS

adinac_ro
30.03.2007, 10:37:23
a spus ca la machiaj nu-mi face proba pentru ca depinde mult de starea mea de spirit si nu are rost..in schimb cred ca imi fac cosmetica... iar aici am niste emotii de n ori mai mari decat la coafat... :-SS:-SS:-SS

La ce salon te aranjezi?

Daphnne
30.03.2007, 10:41:16
La ce salon te aranjezi?
nu e un salon cunoscut... edy valentino :(

___ALEXANDRA___
30.03.2007, 10:45:37
nu e un salon cunoscut... edy valentino :(

eu il cunosc:D

adinac_ro
30.03.2007, 10:47:10
da mi-am aminti.o sa fie bine.

Daphnne
30.03.2007, 10:48:19
sper sa fie bine..va anunt diseara ce si cum a fost >:D<:* multumesc de sprijin

adinac_ro
30.03.2007, 10:52:27
sper sa fie bine..va anunt diseara ce si cum a fost >:D<:* multumesc de sprijin

Maine si mai multe detalii.Poti sa iei un aparat foto la tine si rogi fetele sa te fotografieze.Poate iti iei si voalul sa vezi compatibiliatea.
Sa iei domnisoara de onoare s-ar putea sa dureze.
Succes

Daphnne
30.03.2007, 11:12:40
Maine si mai multe detalii.Poti sa iei un aparat foto la tine si rogi fetele sa te fotografieze.Poate iti iei si voalul sa vezi compatibiliatea.
Sa iei domnisoara de onoare s-ar putea sa dureze.
Succes
ok,asa am sa fac si am sa o rog pe d-ra de onoare sa fac pozele :)
;)) acum vorbesc cu ea si sper sa poata >:D<:*:*:*

adinac_ro
30.03.2007, 13:20:45
Eu zic sa o chemi exact la sfarsit sa nu se plictiseasca.

drika
31.03.2007, 22:20:21
daca iti place fara,ok...dar un fond de ten fluid si bine asortat la nuanta pielii iti da luminozitate,ascunde imperfectiunile...eu zic ca nu are ce sa strice
poi daca transpir sau "bocesc" am ce curata si avea grija si in plus de asta eu nu prea am cosuri...depinde dar in general e ok tenul

drika
31.03.2007, 22:21:13
hai intreaba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-SS
Poi voiam sa te rog sa-mi faci ochisorii dar nu ma bag ca ai nunta......aaa si pensezi??

drika
31.03.2007, 22:31:30
Cred ca o sa fac si eu tratamentul asta... nu imi cade parul dar e foarte uscat si cred ca uleiul acesta l-ar hidrata. Nu cred ca o sa am probleme precum Bia pt ca am parul f uscat si nu mi se ingrasa nici daca nu ma spal pe cap 2 saptamani... dar praful, constiinta si logic toata poluarea ma fac sa ma spal o data pe saptamana. Ar fi culmea sa nu ma spal pe cap macar o data pe sapt carde ca as face paduchi=))=))=))=)) Oricum ideea este ca mi se ingrasa extrem de greu. Vara transpira pielea capului mai tare dar nu se ingrasa cine stie ce. Macar atata bucurie ca am parul uscat sa nustau la doua zile sa-l spal. Sunt insa multe parti proaste precum varfuri;e despicate;))

drika
31.03.2007, 22:34:55
Ruby te rog sa imi raspunzi unde este salonul din Alexandru ca nu prea am inteles.. vreau sa fac si o proba... te rog tare mult;;)

adinac_ro
31.03.2007, 23:13:14
Ruby te rog sa imi raspunzi unde este salonul din Alexandru ca nu prea am inteles.. vreau sa fac si o proba... te rog tare mult;;)

Wow rubi e cosmeticiana?Unde?

___ALEXANDRA___
01.04.2007, 11:24:42
da? ce bine ar fi... poate ne aranjam la ea;;)

janine_282
01.04.2007, 20:22:24
Miresici, am fost la cosmetica sapt trecuta si a fost super si contrar temerilor de pe forum vapozorul nu mi-a facut rau tenului (in sensul de a iesi pete sau cosuri pe sub piele dupa tratament) am fost in pacurari la salonul Helena si vreau sa v-o recomand pe d-na Tamara, cu toata increderea. Stiu ca urmatoarea intrebare o sa fie cat ai dat, cat a costat totul ...70 ron o sedinta de 2 ore, in care am avut vreo 8-9 etape incununate spre sf cu o masca din parafina.;-)

AnaM
01.04.2007, 20:44:40
Miresici, am fost la cosmetica sapt trecuta si a fost super si contrar temerilor de pe forum vapozorul nu mi-a facut rau tenului (in sensul de a iesi pete sau cosuri pe sub piele dupa tratament) am fost in pacurari la salonul Helena si vreau sa v-o recomand pe d-na Tamara, cu toata increderea. Stiu ca urmatoarea intrebare o sa fie cat ai dat, cat a costat totul ...70 ron o sedinta de 2 ore, in care am avut vreo 8-9 etape incununate spre sf cu o masca din parafina.;-)

Daaa, d-na Tamara e o dulciiiica, mi-am facut mult timp cosmetica la ea. Recomand!

drika
05.04.2007, 08:32:36
A fost cineva la Bobo studio? Sau macar ati auzit de el. E pe soseaua arcu iar pe inoras are imagini si comentarii bune

Bia
05.04.2007, 12:04:09
A fost cineva la Bobo studio? Sau macar ati auzit de el. E pe soseaua arcu iar pe inoras are imagini si comentarii bune
Eu ma duceam la Bobo acum multi ani! Stiu ca are niste scoruri f mari! Nu stiu acum ce preturi are, dar acum vreo 5 ani in urma am dat pe un tuns si coafat vreo 7 sute de mii, ceea ce insemna jumate din salariul de atunci care era 1 mill 400! Pe mine atunci m-a filat f tare si asa am parul f fin, parea si mai rar dupa .... si drept urmare nu m-am mai dus! Si eu stiu persoane care se duc la ea si sunt multumite!

drika
05.04.2007, 12:10:27
Eu ma duceam la Bobo acum multi ani! Stiu ca are niste scoruri f mari! Nu stiu acum ce preturi are, dar acum vreo 5 ani in urma am dat pe un tuns si coafat vreo 7 sute de mii, ceea ce insemna jumate din salariul de atunci care era 1 mill 400! Pe mine atunci m-a filat f tare si asa am parul f fin, parea si mai rar dupa .... si drept urmare nu m-am mai dus! Si eu stiu persoane care se duc la ea si sunt multumite!
Mama mia o fi asa scump.. eu vreau sa ma incadrez intr-un milion pt par:-$

Bia
05.04.2007, 12:15:28
Mama mia o fi asa scump.. eu vreau sa ma incadrez intr-un milion pt par:-$
Treci si tu pe acolo si intreaba, cine stie poate au si aici pachete speciale pt mirese. Oricum ar fi recomandat sa te duci o data sa te aranjeze sa vezi daca iti place!

drika
05.04.2007, 12:20:56
Treci si tu pe acolo si intreaba, cine stie poate au si aici pachete speciale pt mirese. Oricum ar fi recomandat sa te duci o data sa te aranjeze sa vezi daca iti place!
Poi de asta intreb ca am nunta luna asta si am zis poate ma fac acolo... zi mai exact unde e ca nu stiu?

Bia
05.04.2007, 12:29:22
Poi de asta intreb ca am nunta luna asta si am zis poate ma fac acolo... zi mai exact unde e ca nu stiu?
Stii unde e fosta sala vointa? Daca stii, atunci e pe partea opusa, la parterul unui bloc cu 4 etaje! Daca nu stii, pai cum vii de la billa sa te duci spre centru, e undeva spre sfarsitul stradii, aproape de intersectie! Este o farmacie pe colt,ca punct de reper si salonul e un pic mai incoace de farmacie! Of, am un stil de a explica ... sper ca ai inteles ceva! Chiar sunt curioasa ce preturi are!
Eu vreau sa ma duc la Gioconda, pachetul era vreo 2 mil si ceva, adica manichiura, coafat si machiaj si nu mai stiu daca era si pedichiura!

Daphnne
05.04.2007, 13:05:34
Am fost vinerea trecuta la edy valentino pentru proba si cosmetica , mi-a iesit exact ce am dorit eu, dar din pacate nu a avut cine sa-mi faca poze, d-ra de onoare nu a putut merge, si mai nou nici nu mai vrea sa fie :(( si dunt putin panicata, dar revenind... dupa cosmetica a fost totul ok, pana acum 2 ziel cand mi-a iesit o chestie cam ciudatica, dar era acolo inainte de cosmetica, dar nu se vedea, asa ca nu e din cauza lor...
proba a fost superba, iubi meu a venti dupa mine si se astepta sa ma vada coafata,dar a ramas cu asteptarea..nu am vrut sa ma vada nimeni in afara de mine si coafeza si cien mai era pe acolo,dar nu din familie...vreau sa fie surpriza si asa va ramane :)... pentru cine vrea un coafat mai ieftin de nunta recomand, si nu numai ca e mai ieftin dar tipa de acolo se si pricepe...iar mie mi-a stat desi nu eram proaspata spalata pe cap si nici nu l-a tapat sau mai stiu eu ce... mi-a facut cocul fara sa-mi puna bigudiuri si sa-mi umple parul de produse cosmetice si a aratat exact ca in poza.. ciudat nu? dar sunt foarte multumita >:D<:*:*:*

ioana_taranu
05.04.2007, 13:59:15
Cat a costat proba la Edy Valentino? Si cat te costa pachetul de mireasa?

Ma bucur mult ca a iesit asa cum iti doreai...eu una am avut o experienta neplacuta la ei ... m-am vopsit acolo si mi-a iesit diferit pe o jumate de cap...explicatia lor a fost ca asa e parul meu...nu era prima data cand ma vopseam, si nu era primul salon unde calcam ... dar poate ca am nimerit eu una care nu se pricepea...

Neaparat sa te faca aceeasi persoana!

Daphnne
05.04.2007, 14:20:09
Cat a costat proba la Edy Valentino? Si cat te costa pachetul de mireasa?

Ma bucur mult ca a iesit asa cum iti doreai...eu una am avut o experienta neplacuta la ei ... m-am vopsit acolo si mi-a iesit diferit pe o jumate de cap...explicatia lor a fost ca asa e parul meu...nu era prima data cand ma vopseam, si nu era primul salon unde calcam ... dar poate ca am nimerit eu una care nu se pricepea...

Neaparat sa te faca aceeasi persoana!
cosmetica cu reducere de studenta m-a ajuns 23 ron, iar proba nu am platit nimic pentru ca mi-a spus ca nu mi-a facut nimic, nu a utilizat nici un produs ca sa-l platesc si atunci i-am lasat ceva tipei si asta a fost tot... nu exista pachet de mireasa, coafat coc 55 ron, cosmetica vreo 33 ron, machiaj 25 ron, si de manichiura am uitat sa intreb...
acum sa stii, eu o cunosc pe "patroana", este tipa de la cosmetica, si a schimbat pana acum nu stiu cate tipe de la coafor pentru ca nu stiau sa lucreze, dar acum e foarte multumita de aceste 2 tipe....
oricum tot la ea ma fac...dupa Paste va spun si cat costa manichiura si pedichiura >:D<

drika
05.04.2007, 15:57:44
Stii unde e fosta sala vointa? Daca stii, atunci e pe partea opusa, la parterul unui bloc cu 4 etaje! Daca nu stii, pai cum vii de la billa sa te duci spre centru, e undeva spre sfarsitul stradii, aproape de intersectie! Este o farmacie pe colt,ca punct de reper si salonul e un pic mai incoace de farmacie! Of, am un stil de a explica ... sper ca ai inteles ceva! Chiar sunt curioasa ce preturi are!
Eu vreau sa ma duc la Gioconda, pachetul era vreo 2 mil si ceva, adica manichiura, coafat si machiaj si nu mai stiu daca era si pedichiura!
In fata la restaurantul ala chinezesc La chao sau ceva de genul?

drika
05.04.2007, 16:01:14
cosmetica cu reducere de studenta m-a ajuns 23 ron, iar proba nu am platit nimic pentru ca mi-a spus ca nu mi-a facut nimic, nu a utilizat nici un produs ca sa-l platesc si atunci i-am lasat ceva tipei si asta a fost tot... nu exista pachet de mireasa, coafat coc 55 ron, cosmetica vreo 33 ron, machiaj 25 ron, si de manichiura am uitat sa intreb...
acum sa stii, eu o cunosc pe "patroana", este tipa de la cosmetica, si a schimbat pana acum nu stiu cate tipe de la coafor pentru ca nu stiau sa lucreze, dar acum e foarte multumita de aceste 2 tipe....
oricum tot la ea ma fac...dupa Paste va spun si cat costa manichiura si pedichiura >:D<
Unde e edy asta?

Bia
05.04.2007, 16:32:27
In fata la restaurantul ala chinezesc La chao sau ceva de genul?
Da-da pe acolo! Sa-mi spui cum a fost daca te hotarasti sa te duci! Chiar sunt curioasa ce preturi are!

drika
05.04.2007, 16:33:14
Da-da pe acolo! Sa-mi spui cum a fost daca te hotarasti sa te duci! Chiar sunt curioasa ce preturi are!
Yap am sa-ti zic dar la sf lunii\:D/

AnaM
05.04.2007, 16:55:12
Eu am fost la manichiura la Maviov (ma duc o data la doua saptamani, ca am niste unghii #-o ) si am intrebat jos la receptie daca este vreun pachet pentur mireasa. Fetele mi-au spus ca e 180 ron parul (absolut orice fel de coc/coafura pentru mireasa) si machiajul e 170 ron, incluzand decolteul (whatever that means). Parul nu mi s-a parut extrem extrem de mult, dar machiajul DA, chiar daca am vazut poze si fetele mi-au spus ca machiaza superb... Ma mai gandesc... Oricum, a zis ca cu o luna inainte e ok sa faci programarea, nu neaparat mai devreme de-atat.

Manichiura french e 30 ron parca (pana in 35 oricum), se merita, au produse foarte bune (OPI, Mavala, Peggy Sage etc.)

Daphnne
05.04.2007, 19:07:36
Unde e edy asta?
Edy Valentino este pe linia tramvaiului 5 cum te duci din POd Ros spre Tesatura, la vreo 200 de metri din statie pe partea stanga >:D< vrei sa incerci?

drika
05.04.2007, 19:42:35
Edy Valentino este pe linia tramvaiului 5 cum te duci din POd Ros spre Tesatura, la vreo 200 de metri din statie pe partea stanga >:D< vrei sa incerci?
sincer e un pic cam departe, cred ca am sa dau o raita pe la BOBO ala;;)

Daphnne
05.04.2007, 19:53:27
stiu ca e cam departe, eu am avantajul masinii ;))

drika
05.04.2007, 22:02:08
stiu ca e cam departe, eu am avantajul masinii ;))
eu nu=P~[-X[-X[-X

adinac_ro
10.04.2007, 19:25:39

Bobo e alt stil decat edi valentino.E mai scump, e mai fitos, are oameni mai trendy ( asa am auzit) totusi mi-a mai zis cineva ca a vazut un machiaj dezastruos la ei.Asta mi-a zis-o cosmeticiana mea de zi cu zi care are interes sa ma duc la ea si in ziua nuntii.Deci nu e obligatoriu sa fie chiar asa cum zice ea.In schimb e mai fitos decat edi valentini si clar are si preturi mai mari.O veche prietena mergea doar la bobo la pensat acum 2-3 ani era 15 ron, nu vea bani tipa dar era super multumita si nu facea compromis.

adinac_ro
10.04.2007, 19:30:07
Eu am fost la manichiura la Maviov (ma duc o data la doua saptamani, ca am niste unghii #-o ) si am intrebat jos la receptie daca este vreun pachet pentur mireasa. Fetele mi-au spus ca e 180 ron parul (absolut orice fel de coc/coafura pentru mireasa) si machiajul e 170 ron, incluzand decolteul (whatever that means). Parul nu mi s-a parut extrem extrem de mult, dar machiajul DA, chiar daca am vazut poze si fetele mi-au spus ca machiaza superb... Ma mai gandesc... Oricum, a zis ca cu o luna inainte e ok sa faci programarea, nu neaparat mai devreme de-atat.

Manichiura french e 30 ron parca (pana in 35 oricum), se merita, au produse foarte bune (OPI, Mavala, Peggy Sage etc.)

Eu imi iau coafatul la maviov doar pt machiaj.Vreau neaparat sa ma machiez la ei si de asta ma duc si la coafat sa nu fac 7 drumuri.Decolteul cuprinde uneori chiar si sanii, mainile, gatul si arata super tare.Intrebati de Maria la Maviov.Eu deja m-am hotarat.Nu mi-am facut inca rezervare ca am fost sapt trecuta si inca era devreme.Mai atept o sapt dar sigur nu ma mai razgandesc.Eu am vazut un machiaj la in salon de cartier si a costat 15 ron si ma intrebam dc maviov cere de 10 ori mai mult.Si tot eu mi-am raspuns.LA 15 ron nu te curata, nici macar pe fata, nu da cu fond de ten ci doar rosu in obraz, rosu pe buze si verde sau albastru la ochi.

drika
10.04.2007, 21:53:26
Parca as incerca avand in vedere ca am auzit de bobo ca e pt cei cu figuri si eu nu prea am figuri si nici bani garla...

adinac_ro
11.04.2007, 13:15:16
Parca as incerca avand in vedere ca am auzit de bobo ca e pt cei cu figuri si eu nu prea am figuri si nici bani garla...

Inceraca totusi sa nu fiu eu prost informata.

AnaM
11.04.2007, 15:43:18
Eu imi iau coafatul la maviov doar pt machiaj.Vreau neaparat sa ma machiez la ei si de asta ma duc si la coafat sa nu fac 7 drumuri.Decolteul cuprinde uneori chiar si sanii, mainile, gatul si arata super tare.Intrebati de Maria la Maviov.Eu deja m-am hotarat.Nu mi-am facut inca rezervare ca am fost sapt trecuta si inca era devreme.Mai atept o sapt dar sigur nu ma mai razgandesc.Eu am vazut un machiaj la in salon de cartier si a costat 15 ron si ma intrebam dc maviov cere de 10 ori mai mult.Si tot eu mi-am raspuns.LA 15 ron nu te curata, nici macar pe fata, nu da cu fond de ten ci doar rosu in obraz, rosu pe buze si verde sau albastru la ochi.

Da, os tiu pe Maria si e superbuna si au si produse bune. Totusi, 170 ron... Nush ce sa zic, ma mai gandesc.

adinac_ro
11.04.2007, 18:54:57
Da, os tiu pe Maria si e superbuna si au si produse bune. Totusi, 170 ron... Nush ce sa zic, ma mai gandesc.

Au manichiura spa?CAt costa manichiura pedichiura?Se merita sa imi iau tot la ei?Va fi o manichiura aparte?Fac modele frumoase?Vin cu idei bune?Eu sunt mai seaca cand vine vb de imaginatie si de obicei imi place sa primesc sfaturi si....am obs ca mergi la ei si poate ma poti ajuta.

AnaM
11.04.2007, 23:09:50
Au manichiura spa?CAt costa manichiura pedichiura?Se merita sa imi iau tot la ei?Va fi o manichiura aparte?Fac modele frumoase?Vin cu idei bune?Eu sunt mai seaca cand vine vb de imaginatie si de obicei imi place sa primesc sfaturi si....am obs ca mergi la ei si poate ma poti ajuta.

Au manichiura si pedichiura spa, extensii de unghii cu acryl, tot ce vrei... Nu stiu cat costa astea, eu deocamdata ma duc si-mi fac manichiura normala, ma chinui sa-mi refac forma unghiilor. O manichiura normala e vreo 30 ron (french e tot cam atata). Si mereu ma picteaza, imi face fluturasi pe cate o unghie, floricele, strasuri aplicate... se pricepe tipa :) Si are si produse excelente - OPI, Mavala, Peggy Sage (da' parca am mai zis asta undeva...)

Fetelor, suna bine Noblesse :) Si produsele Guinot sunt excelente!!!!! Cred ca am sa le fac si eu o vizita (am doua nunti in iunie la care tre sa ma duc)

Daphnne
12.04.2007, 10:29:07
daca vrei sa incerci,merg eu cu tine si vorbim impreuna cu tanti de acolo..o recomandare face mult mai mult decat dc te duci singurica... doar sa spui cand..sau poti astepta sa vezi cum arat eu dupa nunta si te decizi..e hotararea ta :) >:D<

drika
12.04.2007, 11:06:19
daca vrei sa incerci,merg eu cu tine si vorbim impreuna cu tanti de acolo..o recomandare face mult mai mult decat dc te duci singurica... doar sa spui cand..sau poti astepta sa vezi cum arat eu dupa nunta si te decizi..e hotararea ta :) >:D<
daaaaaaaaaa dar cand am eu nevoie tu esti in luna de miere...eu am nevoie in sambata de dupa nunta ta:-s dar as vrea sa mergem impreuna...offf

Daphnne
12.04.2007, 12:06:14
daaaaaaaaaa dar cand am eu nevoie tu esti in luna de miere...eu am nevoie in sambata de dupa nunta ta:-s dar as vrea sa mergem impreuna...offf
eu ma intorc sambata pe 28,dar putem merge inainte si te prezint si dupa te duci singurica ..nu e bine si asa?eu trebuie sa ma mai duc la o sedinta de cosmetica , pensat si epilat :D, poti merge atunci :)

alinaclau
12.04.2007, 19:23:10
:(( :(( ajutati-ma va rog^:)^ si pe mine..!!!!!!!!!!!!!am nunta pe 21 si nu am facut nici o proba pentru coafura!!!ca cea la care mergeam si-a cumparat alt spatiu si inca nu a deschis!as vrea sa fac si eu o proba la Noblesse dar la cine??recomandati va rog pe cineva caci timpul e in defavoarea mea!!!^:)^ astept....:-SS :-SS merci mult

adinac_ro
12.04.2007, 22:07:45
Eu nu imi fac proba nici la machiaj nici la coafat.Oare e grav?Daca intreb specialistii spun ca e necesar, daca intreb miresele emotionate la ele deja arde dar eu nu ma tem.Eu nici nu stiu ce sa imi fac, de net si de exemple sunt satula, deci e avantajul meu ca maviov se implica si da sfaturi.Eu am sa specific ca vreau la ovidiu sa-mi fac programare, iar in ziua de.....Mai cand voi ajunge pe scaunul lui voi da si eu indicatii caci am auzit ca e bun dar are multa imaginatie .Poate mult prea multa.Si ma tem ca mai vede si rochia mea noncomformista oarecum si poate isi face alta idee despre mine .deci voi explica in ziua cu pricina ce asteptari am.

sste1711
12.04.2007, 22:14:41
Eu nu imi fac proba nici la machiaj nici la coafat.Oare e grav?Daca intreb specialistii spun ca e necesar, daca intreb miresele emotionate la ele deja arde dar eu nu ma tem.Eu nici nu stiu ce sa imi fac, de net si de exemple sunt satula, deci e avantajul meu ca maviov se implica si da sfaturi.Eu am sa specific ca vreau la ovidiu sa-mi fac programare, iar in ziua de.....Mai cand voi ajunge pe scaunul lui voi da si eu indicatii caci am auzit ca e bun dar are multa imaginatie .Poate mult prea multa.Si ma tem ca mai vede si rochia mea noncomformista oarecum si poate isi face alta idee despre mine .deci voi explica in ziua cu pricina ce asteptari am.
eu zic ca totusi ar fi bine sa-i explici ce asteptari ai si la o proba...
vorbesc de pe pereti...ca nici eu inca nu m-am hotarat unde sa merg si ce sa-mi fac...dar cred ca voi opta si pt. proba, sa nu am surprize ca nu suport surprizele:">
tre' sa stiu eu tot, tot...

drika
12.04.2007, 22:22:35
eu ma intorc sambata pe 28,dar putem merge inainte si te prezint si dupa te duci singurica ..nu e bine si asa?eu trebuie sa ma mai duc la o sedinta de cosmetica , pensat si epilat :D, poti merge atunci :)
Daaaa si eu vreau sa ma pensez...numai ca vreau saptamana viitoare ca le-am lasat sa creasca si nu vreau sa umblu asa mult timp;));));))

adinac_ro
12.04.2007, 22:23:24
eu zic ca totusi ar fi bine sa-i explici ce asteptari ai si la o proba...
vorbesc de pe pereti...ca nici eu inca nu m-am hotarat unde sa merg si ce sa-mi fac...dar cred ca voi opta si pt. proba, sa nu am surprize ca nu suport surprizele:">
tre' sa stiu eu tot, tot...

Mie daca nu imi iese ce vreau probabil am sa rad.Eu nu prea ma panichez usor.Orice s-ar intampla.Deci voi trece peste orice cumva.Dar am siguranta ca nu voi fi chiar eu ghinionista care ii va iesi rau.
Ideea e ca nu am nici o petrecere pana la nunta sa fac un test, proba e scumpa, eu vreau alte cheltuieli suplimentare ( lentile de contact) si renunt la probe.
Nu am garantia ca proba iese identica si in ziua nuntii si apoi ei sunt specialistii-nu pot sa spuna la final ca firul meu e de vina ca eu la ei o sa il spal, usuc, voi folosi produsele lor etc, iar la spalat si uscat isi poate da seama de genul meu de par.Zice ca e specialist.Nu trebuie sa imi iau abonament la el sa imi iasa ceva bun.nu?
In concluzie daca as avea bani m-am rasfata cu o proba si un machiaj, daca nu ii am am alte "demonstartii" ca eu nu am nevoie de proba.=P~

nicoleta
12.04.2007, 22:34:12
Mie daca nu imi iese ce vreau probabil am sa rad.Eu nu prea ma panichez usor.Orice s-ar intampla.Deci voi trece peste orice cumva.Dar am siguranta ca nu voi fi chiar eu ghinionista care ii va iesi rau.
Ideea e ca nu am nici o petrecere pana la nunta sa fac un test, proba e scumpa, eu vreau alte cheltuieli suplimentare ( lentile de contact) si renunt la probe.
Nu am garantia ca proba iese identica si in ziua nuntii si apoi ei sunt specialistii-nu pot sa spuna la final ca firul meu e de vina ca eu la ei o sa il spal, usuc, voi folosi produsele lor etc, iar la spalat si uscat isi poate da seama de genul meu de par.Zice ca e specialist.Nu trebuie sa imi iau abonament la el sa imi iasa ceva bun.nu?
In concluzie daca as avea bani m-am rasfata cu o proba si un machiaj, daca nu ii am am alte "demonstartii" ca eu nu am nevoie de proba.=P~
dar in banii aia nu intra si proba de machiaj si coafor ??????????
asa ar cam trebui!!!!!!! totusi ar fi bine sa vezi ce i-ti face la proba !!!!!!!!!! nu vreau sa scrii dupa nunta la nazbatii , sincer:*:*:*:*

fancy27
13.04.2007, 09:21:41
Pai daca zici ca e specialist , ar cam trebui sa iasa si coafura la fel ca proba ..... nu vreau sa te sperii , dar am vazut multe mirese (si nu numai) , nemultumite de calitatea prestatiei de acolo....Asa ca , daca te duci acolo pentru prima data eu te sfatuiesc sa faci si o proba inainte....Mai bine razi de fericire la nunta ta, decat sa razi de propria-ti coafura....Parerea mea ;))

CataAna
13.04.2007, 10:17:38

Adina, un sfat prietenesc: ai grija cu Ovidiu. El este artist (sau cel putin asa se considera) si va face 'nazbatii' in parul tau. Nasa mea a plans la coafor cand a vazut ce i-a iesit. A facut un scandal monstru, iar dl Ovidiu a sters-o frumusel pe usa din dos si ea a ramas cu ochii in soare.
Mai bine mergi la o stilista/coafeza fara pretentii de mare artist ca sa fii sigura ca nu ai surprize neplacute. Si poate o proba n-ar strica, mai ales ca eu stiu ca la Maviov proba e inclusa in pret.
:*

AUKA
13.04.2007, 16:22:28
Eu am fost la Edy Valentino in pod ros pe linia de tramvai spre tesatura, e salonul cumnatei unei colege....am vorbit cu tipa, i-am aratat cam ce coc as vrea eu, ea e pe partea de cosmetica, dar am vorbit si cu tipa de la coafor si mi-a spus sa vin la o proba, sa vada daca imi iese respectivul coc, din parul meu, dar patroana mi-a promis ca-mi va iesi, coafatul de mireasa e 55 lei, cu tot cu prindere de voal, accesorii si alte alea, machiajul e 25 de lei, iar proba nu ma ajunge cat coafatul propriu zis...inca nu stiu cat... coafatul pentru civil e 18 lei,imi mai fac si un tratament la ten cu 29 de lei, dar la acesta am o reducere fiindca imi fac mai multe la ea...de acum astept sa ma duc la proba... sper pe saptamana viitoare... v
oi ati auzit ceva de acest salon?
salut! Eu merg frecvent acolo....mi-am facut vreo 4 cocuri si multe machiaje si vreau sa-ti spun ca am fost f apreciata de fiecare data. Acolo ma voi aranja si pentru nunta. Asa ca eu iti recomand sa mergi! Spor la pregatiri!

adinac_ro
13.04.2007, 19:11:28
Adina, un sfat prietenesc: ai grija cu Ovidiu. El este artist (sau cel putin asa se considera) si va face 'nazbatii' in parul tau. Nasa mea a plans la coafor cand a vazut ce i-a iesit. A facut un scandal monstru, iar dl Ovidiu a sters-o frumusel pe usa din dos si ea a ramas cu ochii in soare.
Mai bine mergi la o stilista/coafeza fara pretentii de mare artist ca sa fii sigura ca nu ai surprize neplacute. Si poate o proba n-ar strica, mai ales ca eu stiu ca la Maviov proba e inclusa in pret.
:*

Atunci am sa ma mai gandesc la cine ma va coafa.Vroiam machiaj la ei si asa am decis sa fac si parul acolo si mi s-a spus sa memrg la el.Offf cand credeam ca am scapat.
Nici nu stiu ce sa mai cred, am o tipa care la fel zice ca e experta si nu contest ca....dar nici nu o ridic in slavi ( nici nu m-a pocit dar nici nu am plecat radiind de la ea) si mi-a zis ca e naspa la granit, eu cred ca are un interes, cosmeticiana mi-a zis ca "nu stiu care" e fff naspa si tipa care imi face unghiile zice ca "acolo" e naspa.
Greu tare.
La gioconda cica au stilisti buni,dar nu coafeaza.Asta e tot barfa de la coaforurile mele.
In fine.....am fost la lentile si inca nu sunt lamurita.Ma duc la medic, medicul ( medica) =)) nu avea halat, ba mai mult era si in geaca, nu avea manusi, am platit 40 ron sa-si bage ea mainile in ochii mei si sa fie un pic cam plictisita.Am cerut pt lentile si mi-a facut, ma duc in hol sa dau comanda si spun ca vreau si culoare si mi-au zis ca nu aici se spune ca vreau culoare ci tot la medic si ma intorc la care madam a zis ca nu imi recomanda ca le crap, ca nu stiu sa le pun, ca micsoreaza vederea etc.Am insistat si mi-a facut, dar in dorul lelii si m-a si avertizat ca nu va fi un albastru "nu stiu de -care" ca se impune si capruiul meu natural.
Cand sa dau comanda imi spune ca perechea costa 110 ron dar pt ca am dioptrii diferite trebuie sa imi iau o perche cu o dioptrie si o pereche cu alta deci 220 ron.Si solutia separat.M-am scos , nu? Si imi vin peste 3 saptamani.Nu ar fi fffffff mult dar m-am bucurat cand am vazut ca sunt ieftine dar acum sa imi iau 2 perechi .....Iar am cazut pe ganduri

fancy27
13.04.2007, 20:01:27
Atunci am sa ma mai gandesc la cine ma va coafa.Vroiam machiaj la ei si asa am decis sa fac si parul acolo si mi s-a spus sa memrg la el.Offf cand credeam ca am scapat.
Nici nu stiu ce sa mai cred, am o tipa care la fel zice ca e experta si nu contest ca....dar nici nu o ridic in slavi ( nici nu m-a pocit dar nici nu am plecat radiind de la ea) si mi-a zis ca e naspa la granit, eu cred ca are un interes, cosmeticiana mi-a zis ca "nu stiu care" e fff naspa si tipa care imi face unghiile zice ca "acolo" e naspa.
Greu tare.
La gioconda cica au stilisti buni,dar nu coafeaza.Asta e tot barfa de la coaforurile mele.
Normal ca au un interes , fiecare asa zis "salon" la care vei merge il va ponegri cum poate mai bine pe altul concurent....asta se stie ;)) Dar cel mai sigur este sa verifici pe propria piele cand vine vorba de frumusetea ta , nu sa te iei dupa altii .... mergi si incearca , poate , cine stie ? vor fi mai buni decat iti inchipui .... sau poate ca nu .... dar intotdeauna cine lucreaza intr-un salon va vorbi de rau pe ceilalti .... :[email protected]

janine_282
13.04.2007, 20:32:27
Normal ca au un interes , fiecare asa zis "salon" la care vei merge il va ponegri cum poate mai bine pe altul concurent....asta se stie ;)) Dar cel mai sigur este sa verifici pe propria piele cand vine vorba de frumusetea ta , nu sa te iei dupa altii .... mergi si incearca , poate , cine stie ? vor fi mai buni decat iti inchipui .... sau poate ca nu .... dar intotdeauna cine lucreaza intr-un salon va vorbi de rau pe ceilalti .... :[email protected]

"dar intotdeauna cine lucreaza intr-un salon va vorbi de rau pe ceilalti..." ma faci sa cred ca sunt printre noi asa zise miresici care ne iau in ras sentimentele si nesiguranta...in a alege saloanele potrivite si.... sincer nu as vrea sa ma gandesc, caci as fi tare dezamagita sa ma gandesc ca, acest forum s-a tranformat in canal cu reclama ascunsa in loc de un forum unde noi miresicile ne putem exprima liber si nestingherit parerile si temerile fara ca cineva sa profite de ele.

fancy27
13.04.2007, 20:58:13
"dar intotdeauna cine lucreaza intr-un salon va vorbi de rau pe ceilalti..." ma faci sa cred ca sunt printre noi asa zise miresici care ne iau in ras sentimentele si nesiguranta...in a alege saloanele potrivite si.... sincer nu as vrea sa ma gandesc, caci as fi tare dezamagita sa ma gandesc ca, acest forum s-a tranformat in canal cu reclama ascunsa in loc de un forum unde noi miresicile ne putem exprima liber si nestingherit parerile si temerile fara ca cineva sa profite de ele.
Departe de mine gandurile astea....sa fac reclama la ceva anume...eu spun din experienta , fiindca sunt dependenta de saloanele de infrumusetare si fiind in mijlocul discutiilor , stiu ca se vorbesc de rau unii pe altii .....Asta si fac , eu imi exprim liber si nestingherit parerea si am incercat sa transpun ceea ce stiu ......si imi mentin parerea indiferent de repercursiuni .Da , cine lucreaza intr-un anume salon , va vorbi de rau alte saloane, fiindca interesul e sa fii clienta ei si nu sa schimbi salonul, sa incerci si altceva, sa vezi daca e mai bine ....sau mai rau...

janine_282
13.04.2007, 21:21:40
Departe de mine gandurile astea....sa fac reclama la ceva anume...eu spun din experienta , fiindca sunt dependenta de saloanele de infrumusetare si fiind in mijlocul discutiilor , stiu ca se vorbesc de rau unii pe altii .....Asta si fac , eu imi exprim liber si nestingherit parerea si am incercat sa transpun ceea ce stiu ......si imi mentin parerea indiferent de repercursiuni .Da , cine lucreaza intr-un anume salon , va vorbi de rau alte saloane, fiindca interesul e sa fii clienta ei si nu sa schimbi salonul, sa incerci si altceva, sa vezi daca e mai bine ....sau mai rau...

Intentia nu era sa te acuz...de parte de mine acest gand ...doar incercam sa spun faptul ca ma ingrozeste gandul ca ar fi vreo miresica nesincera pe aici...eu chiar mi-am facut programare la nobless, in urma discutiilor de aici... inca o data nu acuz pe nimeni de nimic .... :|

AnaM
13.04.2007, 21:25:12
Deci, parerea mea proprie si personala, bazata pe EXPERIENTE:

Ovidiu de la Maviov - chiar un artist, lucreaza foarte bine si tunsori si coafuri, e cunoscut chiar si in strainatate. Daca vrei o coafura cuminte, ii spui si ti-o face. Face "nebuneli" numai daca ii spui ca te lasi in mainile lui. Daca aveti dubii ca o sa va faca "nebuneli" prin par, mai bine va duceti frumusel inainte cu o poza a coafurii pe care o doriti, si va spune el daca o poate face intocmai sau nu. What's so hard???

Costel de la Gioconda - la fel, super bun stilist, frizer, numai ca el nu face coafuri, dar tunde excelent. Si tunde exact cum ii spui. Daca ii spui cuminte, face o tunsoare normala. Daca ii spui mai nebuneste, asa te face. Daca ii spui ca vrei numai varfurile tunse si indreptate, pai CHIAR asta face. E singurul stilist care chiar mi-a tuns numai varfurile. Insistati fetelor sa le spuneti exact ce vreti, subliniati si vor face asta!

Restul... nu stiu...

fancy27
13.04.2007, 21:29:09
Intentia nu era sa te acuz...de parte de mine acest gand ...doar incercam sa spun faptul ca ma ingrozeste gandul ca ar fi vreo miresica nesincera pe aici...eu chiar mi-am facut programare la nobless, in urma discutiilor de aici... inca o data nu acuz pe nimeni de nimic .... :|
Ma bucur , atunci ... #:-S Incepusem sa imi fac griji....Normal , am mai avut si eu senzatia cateodata ca ar fi si texte care ascund anumite interese .... dar poate ca ma insel eu, cine stie.... Eu nu prea scriu , ca abia reusesc sa citesc ce mai scriu fetele....dar la subiectul legat de infrumusetare nu ma pot abtine ;)) asta nu inseamna ca am vreun interes aparte .... doar ma pasioneaza pe mine , nu-i nimic rau in asta, nu ?

sste1711
13.04.2007, 21:36:54
Ma bucur , atunci ... #:-S Incepusem sa imi fac griji....Normal , am mai avut si eu senzatia cateodata ca ar fi si texte care ascund anumite interese .... dar poate ca ma insel eu, cine stie.... Eu nu prea scriu , ca abia reusesc sa citesc ce mai scriu fetele....dar la subiectul legat de infrumusetare nu ma pot abtine ;)) asta nu inseamna ca am vreun interes aparte .... doar ma pasioneaza pe mine , nu-i nimic rau in asta, nu ?
e o intrebare retorica? ca daca nu iti raspund eu: nu, nu-i nimic rau in asta!!!:* ;))

fancy27
13.04.2007, 21:48:08
e o intrebare retorica? ca daca nu iti raspund eu: nu, nu-i nimic rau in asta!!!:* ;))[/quote]
Nu era retorica , multumesc pentru raspuns, macar stiu si eu ca ma mai aproba cineva ....ma gandeam ca sunt singura pasionata de infrumusetare de pe-aici .... Multumesc inca o data :* :* :*

drika
13.04.2007, 21:50:38
salut! Eu merg frecvent acolo....mi-am facut vreo 4 cocuri si multe machiaje si vreau sa-ti spun ca am fost f apreciata de fiecare data. Acolo ma voi aranja si pentru nunta. Asa ca eu iti recomand sa mergi! Spor la pregatiri!
Am sa incerc si eu salonul asta...poate dai un semn de viata danyyellao:-)o:-)

Daphnne
13.04.2007, 23:07:43
Daaaa si eu vreau sa ma pensez...numai ca vreau saptamana viitoare ca le-am lasat sa creasca si nu vreau sa umblu asa mult timp;));));))
Saptamana viitoare pe miercuri sau joi ma duc la pensat, epilat si multe altele...dar mai multe vorbim maine la intalnire, vii da?
>:D<

Daphnne
13.04.2007, 23:09:09
Multumesc de incurajari... am facut deja proba acolo si am fost foarte multumita..si mai departe recomand si eu celorlalte miresici doritoare...oricum dupa nunta voi pune si poze cu a mea coafura >:D<

drika
14.04.2007, 00:42:02
Saptamana viitoare pe miercuri sau joi ma duc la pensat, epilat si multe altele...dar mai multe vorbim maine la intalnire, vii da?
>:D<
buuuuuuuun, eu nu vin la intalnire =((=(( dar iti dau un privat cu adresa mea:[email protected]>:D<

Daphnne
14.04.2007, 10:20:37
buuuuuuuun, eu nu vin la intalnire =((=(( dar iti dau un privat cu adresa mea:[email protected]>:D<
nu-i problema daca nu vii, mai vorbim noi si vedem cum ne intalnim >:D<:*

alinaclau
14.04.2007, 17:26:14
:(( :(( :(( vai fetelor!am fost la proba la machiaj si coafat!Bine ca m-am dus din timp si pe banii mei si mai bine ca m-am enervat acum decat pe 21.:-L :-L !!Am fost la NOBLESSE,la D-na NELA si nu am fost multumita absolut deloc!!dar deloc!eu am cerut un coc elegant,rafinat si cat mai simplu,care sa fie nu la baza ci un up-do dar degeaba.Mi-a facut un coc la baza format din niste suvite rasucite si prinse in multe,f.multe clame,coafura care s-a potrivit f bine cu plimbarea prin oras pe care am facut-o(caci aveam ceva cumparaturi de facut)...in concluzie nimic,dar nimic special,ci o coafura de zi ....Apoi hai sa incerc si la cosmetica pt.un machiaj...NU MI-A PLACUT!in primul rand NU folosesc produse GUINOT,asa cum spunea cineva pe-aici,produse pe care eu le folosesc de 3ani.In fine ideea e ca nu ma uit la bani cand e vorba de ceva important dar am pretentia sa mi se faca ceva sa ma avantajeze,sa se puna accentul pe ce e mai frumos,sa fie evidentiat ce trebuie si estompat restul,dar...din pacate nu am avut noroc............:(( :(( :(( :((

Simona06
14.04.2007, 18:08:12
:(( :(( :(( vai fetelor!am fost la proba la machiaj si coafat!Bine ca m-am dus din timp si pe banii mei si mai bine ca m-am enervat acum decat pe 21.:-L :-L !!Am fost la NOBLESSE,la D-na NELA si nu am fost multumita absolut deloc!!dar deloc!eu am cerut un coc elegant,rafinat si cat mai simplu,care sa fie nu la baza ci un up-do dar degeaba.Mi-a facut un coc la baza format din niste suvite rasucite si prinse in multe,f.multe clame,coafura care s-a potrivit f bine cu plimbarea prin oras pe care am facut-o(caci aveam ceva cumparaturi de facut)...in concluzie nimic,dar nimic special,ci o coafura de zi ....Apoi hai sa incerc si la cosmetica pt.un machiaj...NU MI-A PLACUT!in primul rand NU folosesc produse GUINOT,asa cum spunea cineva pe-aici,produse pe care eu le folosesc de 3ani.In fine ideea e ca nu ma uit la bani cand e vorba de ceva important dar am pretentia sa mi se faca ceva sa ma avantajeze,sa se puna accentul pe ce e mai frumos,sa fie evidentiat ce trebuie si estompat restul,dar...din pacate nu am avut noroc............:(( :(( :(( :((
Imi pare rau pt tine,dar bine ca ti s-a intamplat acum si nu in ziua nuntii!Eu una nu renunt la Carmen Stil pt ca le cunosc pe fete si de la cosmetica si pe coafeze si stiu ce le poate capul...am fost multumita de fiec data.
Multa bafta si sper sa gasesti ceea ce cauti si sa fii o adevarata printesa in ziua nuntii!:*

alinaclau
14.04.2007, 18:22:11
multumesc mult!la fel si tie cand vine ziua!!!!!o:-) o:-)

adinac_ro
14.04.2007, 18:34:43
gata , am citit din urma si am ajuns la final, concluzia am auzit bine deci despre "granit", despre gioconda si despre maviov.Ma duc la maviov si cer ceva "cuminte"Nu am vrut sa caut pe net nimic , dar vad ca o sa-mi fie de folos si asta o sa fac.Imi iau poza si ma duc la ovidiu si zic....cuminteeeee.

Daphnne
14.04.2007, 19:40:44
gata , am citit din urma si am ajuns la final, concluzia am auzit bine deci despre "granit", despre gioconda si despre maviov.Ma duc la maviov si cer ceva "cuminte"Nu am vrut sa caut pe net nimic , dar vad ca o sa-mi fie de folos si asta o sa fac.Imi iau poza si ma duc la ovidiu si zic....cuminteeeee.
Asa sa faci..cel mai bine e sa te duci cu ideea ta si cu ce vrei tu ca sa nu fie cu surprize :) oricum Ovidiu e cel mai bun de pe acolo :) dar poate ar trebui sa te mai duci o data si sa intrebi de proba...

AnaM
14.04.2007, 23:28:29

Adina, eu am manichiura sapt asta care vine la Maviov, si intreb, daca vrei, daca proba este inclusa in acei 180 ron :) si pt machiaj la fel...

Oricum, eu recomand tuturor sa va printati o imagine cu coafura dorita, sa stie stilistii macar de ce sa se apropie in crearea coafurii, sa aiba si ei idee despre ce doriti, pentru ca fiecare percepe elegant, simplu sau cuminte in felul lui ;))

alinaclau
15.04.2007, 17:13:57
danyyella....la ce ora ai starea civila???<:-P <:-P

AnaM
15.04.2007, 21:44:51
Fancy27, m-ai luminat! :D Habar n-aveam ca Masters Colors e de la Guinot :))
Mergeam tot timpul la manichiura, si make-up-ul se face in aceeasi camera cu manichiura la Maviov... Si ma tot holbam la trusele tipei (Maria)... Masters Colors... WTF? :)) Eh, m-am mai linistit! Guinot sunt f bune, intr-adevar, si le folosesc la Maviov, la cosmetica cu siguranta. Iub ne-a luat de acolo niste creme si niste spume pt fata grozave!

Fetelor, se merita, atunci :D La Maviov au si produse Sothys de vanzare (si make-up, si produse pt ten), foarte apreciate si alea. Dar la machiaj stiu sigur ca au Masters Colors, pentru ca are ditamai standul acolo :D

Aaaaa, Adina, azi m-am intalnit cu o fosta miresica care si-a facut coafura la Ovidiu si mi-a zis ca nu a platit nimic pentru proba!!! Si a zis ca si machiajul si coafura au fost ireprosabile!

mitzura
16.04.2007, 11:02:38
Am si eu o curiozitate. La saloanele cu pretentii despre care vorbiti voi (Maviov,Noblesse,carmen) se mai face manichiura clasica sau numai spa? Eu mergeam la Monique,unde in ultima vreme se facea doar spa. Ideea e f buna,dar am renuntat,pt ca dura f mult,costa f mult,si pana la urma tot la foarfeca ajungeam,fiindca dupa cremele alea unghiile mele aratau "muiate",ca dupa o baie prelungita. Va fi spa obligatoriu? Acum merg la Apollo,unde inca nu se grabesc sa treaca la metoda asta.

drika
16.04.2007, 11:06:58
Am si eu o curiozitate. La saloanele cu pretentii despre care vorbiti voi (Maviov,Noblesse,carmen) se mai face manichiura clasica sau numai spa? Eu mergeam la Monique,unde in ultima vreme se facea doar spa. Ideea e f buna,dar am renuntat,pt ca dura f mult,costa f mult,si pana la urma tot la foarfeca ajungeam,fiindca dupa cremele alea unghiile mele aratau "muiate",ca dupa o baie prelungita. Va fi spa obligatoriu? Acum merg la Apollo,unde inca nu se grabesc sa treaca la metoda asta.
eu la apollo ma tund si mi se par ok si preturile sunt bune..dar nu cred ca m-as duce acolo pt coafura nu stiu de ce(:|

Daphnne
16.04.2007, 12:41:51
danyyella....la ce ora ai starea civila???<:-P <:-P
Sambata la ora 10 :) >:D<:*

AnaM
16.04.2007, 13:54:19

Pai eu la Maviov imi fac manichiura de catvea luni, si nu mi-am facut niciodata spa (ma plictisesc repede, si prefer manichiura clasica) :D Pret: in jur de 25-30 ron, inutil sa mai spun ca-s produse f bune. Nu stiu pretul exact, pt ca tot timpul imi mai face cate un grafic-doua, si ma ajunge la peste 30 ron.

Milagros
16.04.2007, 14:28:48
Sambata la ora 10 :) >:D<:*

Venim la sustinere, nu-i asa fetelor?>:D< >:D< >:D<

adinac_ro
16.04.2007, 20:29:20
Vreau si eu numarul de la nobless sa ma programez la manichiura pedichiura spa.Cu cat inainte de nunta sa imi fac?E bine vineri inainte de nunta?Ca vreau sa am manichiura fresh dar nici nu vreau sa am mainile prea "sensibile" ca dupa tratament.
Am sunat la maviov, mi-am programat la coafor(170 ron) si machiaj(150 ron) .Ovidiu nu face probe, alte fete da.=)) Iar o iau de la capat, dar nu ma tem.Ma duc asa.

adinac_ro
16.04.2007, 20:29:50
Vreau si eu numarul de la nobless sa ma programez la manichiura pedichiura spa.Cu cat inainte de nunta sa imi fac?E bine vineri inainte de nunta?Ca vreau sa am manichiura fresh dar nici nu vreau sa am mainile prea "sensibile" ca dupa tratament.
Am sunat la maviov, mi-am programat la coafor(170 ron) si machiaj(150 ron) .Ovidiu nu face probe, alte fete da.=)) Iar o iau de la capat, dar nu ma tem.Ma duc asa.

Sau mai stiti sa-mi recomandati pe cineva la maviov la coafor?

Simona06
16.04.2007, 21:12:16
Venim la sustinere, nu-i asa fetelor?>:D< >:D< >:D<
Eu una as merge..voi?

adinac_ro
16.04.2007, 21:34:02
Eu una as merge..voi?

Merg si eu la daniela.

adinac_ro
16.04.2007, 21:36:02
Merg si eu la daniela.

Apoi bem o cafea la boema, nu?Eu nu merg la religios ca...
Vreau sa fac si poze si la sfarsitul verii sa ma laud cu un album mixt din anul in care am fost eu mireasa si sa imi amintesc cine a mai "patimit "cu mine.

Simona06
16.04.2007, 21:40:27
Apoi bem o cafea la boema, nu?Eu nu merg la religios ca...
Vreau sa fac si poze si la sfarsitul verii sa ma laud cu un album mixt din anul in care am fost eu mireasa si sa imi amintesc cine a mai "patimit "cu mine.
Sigur..chiar mi-ar face placere..ca pe tine nu te cunosc..ca am fost doar la prima intalnire a miresicilor..si pe Daniela o voi cunoaste chiar mireasa..super!

Daphnne
17.04.2007, 11:27:50
mi-ar face mare placere sa va vad acolo, alaturi de mine... cununia civila a ramas al ora 10, e final, nu se mai modifica... zilele acestea nu am prea mult timp de stat pe forum, sper sa ma intelegeti..o sa mai povestesc cate un pci dumineca seara si luni dimineata, si dupa voi povesti pe lar la celalat sfarsit de saptamana >:D<:*:*:* va pup dulce, si va astept cu mare placere fie la civil fie la religios >:D<:* care e la ora 17 la biserica Barboi

Simona06
17.04.2007, 13:01:27
Multa bafta si-ti tinem pumnii!:*

Daphnne
17.04.2007, 14:13:40
Multa bafta si-ti tinem pumnii!:*
Saru'mana ..aveti grija de voi >:D<:*

nicoleta
17.04.2007, 22:23:00
Saru'mana ..aveti grija de voi >:D<:*
MULTA BAFTA SI CASA DE PIATRA !!!!!!!!!!!!! SA FII CEA MAI FRUMOASA MIREASA SI SA TE DISTREZI CAT POTI DE MULT!!!!!! SA NU NE UITI DUPA NUNTA!|!!!!!!!!!!!!<:-P<:-P<:-P<:-P:*:*:*:*

Daphnne
17.04.2007, 22:33:09
MULTA BAFTA SI CASA DE PIATRA !!!!!!!!!!!!! SA FII CEA MAI FRUMOASA MIREASA SI SA TE DISTREZI CAT POTI DE MULT!!!!!! SA NU NE UITI DUPA NUNTA!|!!!!!!!!!!!!<:-P<:-P<:-P<:-P:*:*:*:*
sigur nu am sa va uit... am sa intru cat de des am sa pot :) ca si pana acum ,:) in fiecare zi :)

sste1711
18.04.2007, 19:26:55
fetelor, am si eu o intrebare...ati vazut asa ceva prin iasi??^:)^ ^:)^

Daphnne
18.04.2007, 19:30:36
Adina te rog mult, vreau si eu la doamna care iti facea tie manichiura cu extensii la unghii, tot 70 costa? astept raspuns repede

Simona06
18.04.2007, 21:04:59
Vezi pe carla brillianti.ro .Eu am vazut ceva diademe acolo dragute..si poti face comanda.Acum nu stiu daca asa ca astea ce le-ai postat tu..dar te poti uita.

drika
19.04.2007, 11:28:50
ha ha..nu cred ca ai sanse si eu am vrut ceva similar..mai bine vezi chiar pe veilshop desi sunt cam scumpe

adinac_ro
19.04.2007, 14:01:53
Mi-am facut programare la manichiura pedichiura la nobless pt vineri seara, la maviov pt sambata la ora 10.Acum cat de curand o sa ma duc sa dau ceva avansuri.In rest nimic nou.La maviov a ramas momentan ovidiu, pot schimba cand dau avansul sau poate nu voi schimba si ma duc fara proba.

nicoleta
19.04.2007, 15:27:15
Mi-am facut programare la manichiura pedichiura la nobless pt vineri seara, la maviov pt sambata la ora 10.Acum cat de curand o sa ma duc sa dau ceva avansuri.In rest nimic nou.La maviov a ramas momentan ovidiu, pot schimba cand dau avansul sau poate nu voi schimba si ma duc fara proba.
tre sa fii curajoasa tare sa nu faci proba . dar mai ai timp sa te gandesti !!!! si te rog gandeste-te bine!!!!!!!!!!

adinac_ro
19.04.2007, 19:13:44
tre sa fii curajoasa tare sa nu faci proba . dar mai ai timp sa te gandesti !!!! si te rog gandeste-te bine!!!!!!!!!!

Cand ma duc sa platesc avansul, am sa o intreb pe tipa de la "informatii" daca poate sa imi recomande pe altcineva , dar cum ea nu va putea sa spuna voi ramane asa.

AnaM
19.04.2007, 23:28:22
Cand ma duc sa platesc avansul, am sa o intreb pe tipa de la "informatii" daca poate sa imi recomande pe altcineva , dar cum ea nu va putea sa spuna voi ramane asa.

Du-te musai cu o pozica cu coafura pe care ti-o doresti (scuzati succesiunea de cacofonii ;)) ) si ai incredere, ca naspa nu are cum sa iasa :)

fancy27
20.04.2007, 08:35:17
Du-te musai cu o pozica cu coafura pe care ti-o doresti (scuzati succesiunea de cacofonii ;)) ) si ai incredere, ca naspa nu are cum sa iasa :)
Asa zic si eu ...ca sa nu te chinui cu prea multe explicatii si la urma sa ti se para ca de fapt tu nu asta ai cerut.....du-te cu o pozica cu coafura. E cea mai buna metoda ! Asa stie si stilistul exact ce vrei .....si eventual iti spune daca ti s-ar potrivi sau nu....ca doar de asta e stilist, nu ? Multa bafta si sa-ti iasa totul asa cum iti doresti ....:*

sste1711
20.04.2007, 09:29:37
ha ha..nu cred ca ai sanse si eu am vrut ceva similar..mai bine vezi chiar pe veilshop desi sunt cam scumpe
:-< deci nu. nu?;))

mitzura
20.04.2007, 13:04:50
recomandati-mi si mie va rog o cosmeticiana buna si cu preturi decente!A mea a plecat din tara!Astept detalii pe privat!

adinac_ro
20.04.2007, 19:19:39
recomandati-mi si mie va rog o cosmeticiana buna si cu preturi decente!A mea a plecat din tara!Astept detalii pe privat!

Comsmetica ce tine de manichiura pedichiura? sau cosmetica epilat, pensat? Eu stiu o tipa care ma epileaza pe mine si e fff ieftina.450 TOOOOT ( pensat, epilat tot ce se poate).Face si tratamente cu 30 ron dar eu nu fac ca nu sunt adepta aburilor.

mitzura
20.04.2007, 20:17:45
Comsmetica ce tine de manichiura pedichiura? sau cosmetica epilat, pensat? Eu stiu o tipa care ma epileaza pe mine si e fff ieftina.450 TOOOOT ( pensat, epilat tot ce se poate).Face si tratamente cu 30 ron dar eu nu fac ca nu sunt adepta aburilor.
Epilat,pensat.Lucreaza undeva sau e pe cont propriu?Foloseste benzi de unica folosinta?Imi poti da un nr de tel?

adinac_ro
21.04.2007, 14:41:24
Epilat,pensat.Lucreaza undeva sau e pe cont propriu?Foloseste benzi de unica folosinta?Imi poti da un nr de tel?

E pe cont propriu.Pt epilatul mainilor si a picioarelor are aparate du tuburi de ceara in interior, aplica ceara si targe cu benzi.Am vazut produse depilev.Poti vb cu ea si vedezi daca se conformeaza cerintelor tale.