PDA

Versiunea completa : Dependenta de miresici.ro

MaryT
17.05.2007, 18:04:15
Fata de multe dintre miresicile de pe forum eu sunt mai noua! Am citit muuulte dintre subiecte in intregime ca sa ma ajute in ideile mele ptr nunta. Intru sa mai vad una alta " doar un minut", orele trec fara mila si ma trezesc ca nu mi-am terminat treburile mele....voi,cele mai vechi pe forum ,credeti ca sunteti dependente de forum ??

ladybird
17.05.2007, 18:12:55
Fata de multe dintre miresicile de pe forum eu sunt mai noua! Am citit muuulte dintre subiecte in intregime ca sa ma ajute in ideile mele ptr nunta. Intru sa mai vad una alta " doar un minut", orele trec fara mila si ma trezesc ca nu mi-am terminat treburile mele....voi,cele mai vechi pe forum ,credeti ca sunteti dependente de forum ??

da, si mie mi s-a intamplat in luna in care m-am inscris - eram in sesiunea de iarna si, in loc sa invatz pentru examene, stateam de dim pana seara si citeam topicuri:))
am reusit sa ma stapanesc pana la urma - acum, de frica, intru mai rar:D :-p

iulia
17.05.2007, 18:24:09

Eu intru din alte motive... nunta e toata gata, deci nu mai am ce citi si ce ma informa. Dar... ptr mine e un mod de a impartasi fervoarea pregatirilor cu cineva, avand in vedere ca nunta asta o organizez singura. De ex, al meu sot nici nu a vazut invitatia la nunta.... ca nu il intereseaza. :(

Si mai e si partea ca intalnesti pe cineva cu care te intelegi bine. Aici in italia nu prea am persoane carora sa le caut compania, mai ales fete - mi se par de o superficialitate cumplita toate. Deci e a petrece timpul cu prietenele.... :)>-:-p

allyy
17.05.2007, 18:48:15
....voi,cele mai vechi pe forum ,credeti ca sunteti dependente de forum ??

In mare parte daaaaaaaaaaaaaa :))
Acum serios vorbind...am acces la net doar de la serviciu si ma dispera ca sunt zile foarte pline si nu reusesc sa tin pasul cu fetele pe forum, raman in urma foarte mult si am asa mult de recuperat!!!!:((
Probabil ca am ajuns dependenta pt ca abia astept sa ajung la serviciu si sa intru pe miresici.....deci m-as putea numi si asa :))

Fluturas
17.05.2007, 18:49:53
Ia uite dom'le ce topic interesant ! Eu va spun cu mana pe inima:DA! sunt dependenta de acest forum! Ma trezesc dimineata cu gandul la miresici, ce au mai facut, cine si-a mai luat rochie, cum se mai simte x, ce-a rezolvat cutarica,samd.Primul lucru pe care il fac este sa deschid calculatorul,sa-mi salut prietenele sa recuperez ce se scrie pe guralive si-abia dupa aceea ma duc si-mi beau cafeluta,ma pregatesc sa plec la birou.
La scarbici la fel, mai fac cate ceva, mai arunc un ochi pe-aici,mai dau cateva raspunsuri si-uite'asa trece ziua, ajung acasa si o iau de la capat.
Am gasit aici toate informatiile necesare pentru pregatirea nuntii,ba mai mult de-atat as putea spune :-p si nu in ultimul rand mi-am facut foarte multe prietene.:x >:D<

Fluturas
17.05.2007, 18:50:43
Am uitat sa spun : daca lipsesc mai multe ore intru in sevraj :)):)):))

allyy
17.05.2007, 19:00:11
Am uitat sa spun : daca lipsesc mai multe ore intru in sevraj :)):)):))

MIE IMI SPUI?!!!!!!! E CRIMA SI PEDEAPSA!!!!:(( :(( :(( :(( :(( Al meu zice ca am luat-o razna.....:))

iulia
17.05.2007, 19:05:11
MIE IMI SPUI?!!!!!!! E CRIMA SI PEDEAPSA!!!!:(( :(( :(( :(( :(( Al meu zice ca am luat-o razna.....:))

Si al meu la fel. :D:D:D:D EL spera ca dupa cununie sa nu mai intru deloc. Caci si-a indeplinit scopul.... :D heheheeeeeiiiii dar el nu stie ca nu va fi asaaaaa.... :))

andreear
17.05.2007, 20:54:41
Si eu recunosc : SUNT DEPENDENTA!!!!
Dar nu imi pare rau, mi-am facut prietene, am aflat multe , multe lucruri noi si sunt sigura ca asa va fi si de acum incolo! >:D<

dandelion
17.05.2007, 23:04:08
Cred ca 90 % sunt dependente..PRINTRE CARE SI EU.
In prima luna nu prea scriam, dar ma trezeam de dimineata si stateam pana noaptea tarziu citind. Imi era cam frica sa nu fiu certata ca deschid subiecte aiurea si postez mesaje pe fie unde..:)) Deh..perfectiunea asta/:)
Nu cred ca este vreun prieten de-al meu care sa nu ma fi auzit vorbind de miresici. Dimineata imi beau ceaiul langa calc, intru pe mess, verific mail-ul si salut miresicile:) Acuma de catva zile am mai lipsit de pe forum, adica sunt logata tot timpul dar nu sunt la calc:D, dar in general, mare parte a timpului "stau" pe miresici..Imi place aici. Chiar cu certuri si scandaluri..mai apar si astea uneori..imi place aici cu prietenele "virtuale". Sincer, fara acest forum nu cred ca as fi stiut nici 60% din ce trebuie facut pt o nunta. Sunt multe si importante. Miresici. ro ar trebui premiat:) Nu cred ca este o alta "baza de date" atat de "dotata" legata de nunti.

chichi
17.05.2007, 23:29:20
Cred ca 90 % sunt dependente..PRINTRE CARE SI EU.
Sincer, fara acest forum nu cred ca as fi stiut nici 60% din ce trebuie facut pt o nunta. Sunt multe si importante. Miresici. ro ar trebui premiat:) Nu cred ca este o alta "baza de date" atat de "dotata" legata de nunti.

Perfect de acord...

Eu am reusit sa ma mai rup un pic, pentru ca mi se dadea peste cap toata viata...Deja colegele de serviciu ma intreaba ce pot sa citesc atata pe miresici.ro incat nici nu le aud cand ma intreaba ceva...
Dar sa le mai si raspund....:D

miti
17.05.2007, 23:32:04
OOOOOOOOOOOO da
ffffffffff dependenta....
la cate examene m+am dus fara sa invat cat trebuia ca eram pe miresici....
sunt varza de in urma cu lucrarea de licenta...si si acum sunt pe miresici.
Sa spun mai mult...hmmm...nu cred ca trebuie!

valen
17.05.2007, 23:40:09
eu sunt de multa vreme aici si ca sa nu fiu in afara situatiei de pe forum, nemaifiind miresica, am inventat threaturile de mamici :))
dependenta sunt clar mi-am facut multe prietene aici fete care sunt dragi. s-a vazut atunci cand am nascut, m-au sunat s-au preocupat de ce ni se intampla.. si cand au nascut alte fete am stat cu sufletul la gura...
toata lumea din fam stie de voi iar sotul meu stie de majoritatea din voi ii arat poze si ii mai povestesc cum va certati, spune ca i-ar frica sa ma raneasca cu ceva ca ar fi linsiat de miresicile mele :))
deci clar sunt dependenta.. am intrat imediact cand m-am intors de la maternitate.. asa ca imaginati-va

ayana2010
17.05.2007, 23:41:19
si mie imi place f mult sa stau pe miresici.... nu neaparat ca sunt dependenta, dar imi face placere.... am descoperit aici cateva pers de la care am ce invata( si nu ma refer la pregatirile de nunta....)>:D< daca placere si dorinta de a vb cat mai mult cu voi se numeste dependenta, atunci bine... sunt si eu dependenta :D

alipety
18.05.2007, 00:02:19
Dependenta de miresici.ro??

si inca cum!!!!!!!!!!!!!!! din ziua in care am descoperit si m-am inscris pe miresici...sunt aproape mereu pe forum...nu prea am scris...dar toata ziua citesc topicuri, ma informez, salvez poze, idei, citate etc...ma pregatesc pt marele eveniment. si eu stau ore intregi cu ochii in calculator, uneori ignor colegii de la munca...nu am idee ce se intampla in juru meu..acasa se mai intampla sa stau pana in noapte tarziu si apoi dimineata sa-mi vina fff greu sa ma trezesc...trage puiutu meu de mine sa ma ridic din pat...si da vina pe forum, evident :) probabil va veni timpu sa nu mai fiu obsedata de miresici...poate dupa nunta, cine stie?!?! dar pana atunci profit din plin si stau zi si noapte aici, cu voi! >:D<

tasha
18.05.2007, 11:00:16
Ohooo, si inca cum!!! Nici eu nu scriu foarte mult, poate pt ca mi-e teama sa nu fie interpretat ceea ce zic, poate pt ca am mai mult de invatat de la voi decit sa fiu in postura de a da sfaturi. Si la mine toata lumea stie de miresici: de unde ti-ai ales bu8chetul? De pe miresici ;)) De unde ai aflat de restaurant la fel!
Oricum, dupa parerea mea forumul acesta s-a modificat foarte mult de anul trecut de cind m-am inscris eu, si cred ca in bine. In sensul ca dintr-un forum foarte specializat s-a transformat oarecum intr-o comunitate a femeilor, nu neaparat viitoare mirese, ci pur si simplu un loc in care gasesti prietene cu care sa discuti toate subiectele posibile<:-P

demonizza
18.05.2007, 11:08:28
Ce coincidenta....chiar acum cateva zile ii spuneam mitutzei ca Miresici e ca un drog....eu nu pot decat sa incerc sa raresc administrarea ...:-$ intru mai rar, citesc repede topicurile care ma intereseaza, ma asigur ca fetele mele sunt toate bine, shi copilashii lor la fel, shi termin doza....

nu pot renuntza, deshi nunta mea a trecut deja de...7 luni, cred...

shi sunt convinsa ca orice viitoare fosta miresica va patzi la fel...va sarut pe toate :*

printzesa_26
18.05.2007, 11:21:12
Cred ca si eu sunt un pic:| ....cam:| .......DEPENDENTAAAAAAAAAAAAA<:-P

mariuca
18.05.2007, 11:32:27
si eu si eu ;))

de cand m-am inscris primul lucru pe care il fac cand ajung la birou e sa deschid messengerul si apoi miresicile sa citesc tot ce a mai scris fiecare. nu sunt foarte ”vorbareata” pe forum, ma mai bag in seama uneori, dar in general sunt mai cumintica.

deja la servici lumea ma intreba acum ceva timp ce e cu mine de sunt asa tacuta si concentrata, ce tot fac acolo, stau doar cu ochii in calculator =)) . adevarul e ca am facut uneori niste tampenii micutze pe aici la munca, incercand sa rezolv repede pentru a ma intoarce pe forum :"> Il bat si la cap pe Ionut acasa cu povestirile mele, tot timpul ii zic cine ce a mai facut, cine ce a mai zis.... il bat la cap mereu.

imi pare tare rau si ma enervez cand plec acasa si in week-enduri ca nu am acasa net si mi se face dor repede de voi ;;)

daniela_psy
18.05.2007, 12:31:05
de cand dateaza forumul?si eu am senzatia ca mai mult decat un forum e vb de o comunitate de femei f puternice si cred ca fenomenul va lua amploare....si mie imi place sa-mi pierd orele pe aici desi sunt mai cumintica si postez pe forumul cluj.chiar dak nu de fiecare data postez,in fiecare dim deschid site-ul si ma pun in tema cu ce se mai zice si ce mai e nou.Mare ajutor pt nunta-o adevarata sursa de inspiratie!Si dupa nunta tot asa va fi pt.ca imi deschid o firma de organizare evenimente si sper sa ma pot baza pe sugestiile celor devotate si consacrate de aici...In rest,uite:sotul meu ar lua pranzul dar cine sa i-l pregateasca,ca,deeee.....sotia lui e pe Miresici.ro;))
Va pup!

ladybird
18.05.2007, 12:42:48
avetzi dreptate la partea cu comuniatea si nu numai. eu, cand am intrat primele datzi, vedeam doar topicurile de la mesaje noi - deci nu am vazut listele cu toate topicurile impartzite in diferite domenii. si credeam ca se discuta doar despre nunta si despre copii - sincer:">
si am descoperit ca sunt atat de multe topicuri, pe teme atat de diverse si atat de reale incat...mi-am dat seama de ce in februarie, acest forum a facut un record de intrari;)) - da, am aflat si eu de pe trafic:D

Ancuta_Weiser
18.05.2007, 13:53:21
Ia uite, domnule, ce topic, si eu nu postasem aici!=))
Ha? vi se pare dependenta? eh na, de unde!!! nu eeee....e mai mult decat atat!
Am prietene aici, invat multe si de la mamici si de la miresici....si ma laud si eu ca sunt si una si alta! la un loc!
Pentru mine e important sa pot sa impartasesc cu voi si idei, si temeri, si victorii, si lupte pierdute...ce m-as face eu fara voi?>:D<
De multe ori o las pe Sophie sa se joace langa mine, imi iau laptopul si ma asez pe podea, sa ma aiba aproape...si apoi, citesc, scriu...miresesc, ce mai!;))

esperance
18.05.2007, 16:21:47
Si in ce hal.......;)) ;)) ;))

ladybird
18.05.2007, 16:39:59
Ia uite, domnule, ce topic, si eu nu postasem aici!=))
Ha? vi se pare dependenta? eh na, de unde!!! nu eeee....e mai mult decat atat!
Am prietene aici, invat multe si de la mamici si de la miresici....si ma laud si eu ca sunt si una si alta! la un loc!
Pentru mine e important sa pot sa impartasesc cu voi si idei, si temeri, si victorii, si lupte pierdute...ce m-as face eu fara voi?>:D<
De multe ori o las pe Sophie sa se joace langa mine, imi iau laptopul si ma asez pe podea, sa ma aiba aproape...si apoi, citesc, scriu...miresesc, ce mai!;))

ha- ha - verbul "a miresi" trebuie neaparat acceptat in DEX. nu cred ca o sa lipseasca daca forumul asta rezista - creshte - ia o si mai mare amploare. kiar, offtopic (prost obicei, trebuie sa recunosc:-s) v-atzi gandit cum o sa fie peste 5 ani? dar peste 10, 20? cand om fi batrane, vor avea si fiicele noastre loc sa mireseasca pe langa noi?

valen
18.05.2007, 21:21:06
ha- ha - verbul "a miresi" trebuie neaparat acceptat in DEX. nu cred ca o sa lipseasca daca forumul asta rezista - creshte - ia o si mai mare amploare. kiar, offtopic (prost obicei, trebuie sa recunosc:-s) v-atzi gandit cum o sa fie peste 5 ani? dar peste 10, 20? cand om fi batrane, vor avea si fiicele noastre loc sa mireseasca pe langa noi?
apropo de asta eu i-am printat ficei mele galeria facuta la nasterea ei si impresiile facute de postarea priei ei ecografii.. ii tin un jurnal in care am povesti de miresici =))

ayana2010
18.05.2007, 22:15:09
apropo de asta eu i-am printat ficei mele galeria facuta la nasterea ei si impresiile facute de postarea priei ei ecografii.. ii tin un jurnal in care am povesti de miresici =))

ce frumooosss... asta de simpatie pt miresici!;-)

Fluturas
18.05.2007, 22:48:05

waw, ce idee grozava !!!^:)^ =D>

Kalini
18.05.2007, 22:49:41

ce frumos suna.....o:-)o:-)o:-)o:-)

Kalini
18.05.2007, 22:50:47
De doua zile, de cand m-am ofticat, ma intreb care este relatia intre mine si miresici.ro.......si inca nu m-am lamurit.....:-?

simonika
19.05.2007, 01:45:36
chiar acum cateva zile stateam si ma gandeam k sunt dependenta,ce am ,,,,:))ca doar mai am a an si 2 luni pana l nunta....dar ma informez bine k s fac cele m bune alegeri l anu cand ma apuc si am aflat o gramada d lucruri interesante si p care nu le stiam.......cel putin fratimiu zice k am innebunit cu nunta:))pupici l toate miresicile

cinderella
19.05.2007, 01:46:45
Dar ce s-a intamplat, Angelic????

Angisor
19.05.2007, 11:49:34
da da, dependenta e bine zis...o sa fim un fel de "no ma'am" a lui Al Bundy:-$ =)) =))

iuli_nicol
19.05.2007, 15:24:18
bine a spus dependenta...eu l-am descoperit din intamplare cand trecusem de nunta cu mult ..inaite sa nasc...si de atunci sunt dependenta...o sa facem MIRESICI ANONIMI\:D/

ladybird
20.05.2007, 08:38:57

da, e foarte tare treaba asta - e imposibil sa nu te sensibilizeze:">:)
cand va fi pregatita, jurnalul acela va unul dintre cele mai frumoase cadouri. fetele au fost extraordinare prin felul in care te-au sustzinut.
fetitza ta, careia ii doresc tot binele din lume, va stii atunci cat de multe miresici s-au gandit la ea si la mama ei:">:(( - mi-au dat lacrimile

corinutza79
20.05.2007, 12:56:44
Intr-o vreme si eu stateam pe forum tot timpul liber , ba chiar si la serviciu de cate ori prindeam cate un moment. Acum am incercat sa mai limitez din acest timp, nu pentru ca m-ar interesa mai putin, ci dimpotriva, dar totusi trebuie sa imi vad si de treburi, si de familie, si de lucru. Nu vreau ca cei pe care ii iubesc sa aiba de suferit si sa primeasca mai putina atentie. Asa ca incerc sa fac din toate cate putin si asa e cel mai bine! Dar va iubesc la fel de mult chiar daca nu mai scriu zeci de mesaje pe zi ca altadata!:*

MaryT
21.05.2007, 09:09:53
cand am deschis subiectul mi-era frica sa nu fiu inteleasa gresit dar ma buuucur tare mult ca nu e asa si ca ati inteles exact cum e intrebarea...intr-adevar e un lucru minunat www.miresici.ro (http://www.miresici.ro) ....un loc plin de viata,plin de prietene si mai ales de sfaturi de nunta,sfaturi ptr, viata etc. Ma bucur tare mult si foarte fericita sunt ca am descoperit forumul..m-a virusat bineinteles dar am invatat muuuuulte de la voi !!!
Cine a avut ideea si a deschis forumul merita felicitarile mele !!!! \:D/ \:D/ =D>
=D>

cinezee
21.05.2007, 19:37:05
sunt si yo oarecum ...tentata sa intru comstant pe forum deja cateva ore pe zi ....:x :-p

Ruby_Tuesday
21.05.2007, 20:15:06
Raspuns: dependenta EXISTA si sincer ... nu cred ca se poate trata :*!!!!!

Kalini
22.05.2007, 00:57:12
Raspuns: dependenta EXISTA si sincer ... nu cred ca se poate trata :*!!!!!

Se poate, crede-ma pe cuvant...e suficient sa fii tratata aiurea de catre cei ar trebui sa-ti dea putina atentie si iti piere pofta...proprie experienta:>

cinezee
22.05.2007, 11:41:14
Se poate, crede-ma pe cuvant...e suficient sa fii tratata aiurea de catre cei ar trebui sa-ti dea putina atentie si iti piere pofta...proprie experienta:>

ai perfecta dreptate ...exact de asta m-am lovit si yo ...mai ales ca acest forum e primul forum care m-a facut pe mine sa ma inregistrez si sa fiu activa constant pe el ..asa ca dfin pacate ...cateva zile .,....yo doar citesc ...

angi ...cand ai timp mai vb pe mess :x :-p

putin off topic....sapt asta ma apuc de gradina :*

ladybird
22.05.2007, 12:21:40
am mintzit fetelor - sunt dependenta!:">
uite, eu trebuia sa plec de la 9:30 la facultate si ...din pacate abia acum m-am adunat ca sa plec. pana acum am stat si v-am citit si...am mai ciripit si eu un pic pe ici pe colo:-p
va pup fetelor, miresici este un mare punct de atractzie si parca, cu cat suntem mai multe, cu atat este mai mare tentatzia de a vorbi:D

Bobocelu
22.05.2007, 12:27:38
clar....nu stiu daca e dependenta...dar in fiecare zi deschid site-ul, citesc tot ce s-a postat nou......si il las deschis, ma mai uit din cand in cand......cred ca da.....dependenta se cheama, chiar daca nu postez chiar atat de des, toate sfaturile de aici m-au ajutat foarte mult.....

pupici......:*

andreea151084
22.05.2007, 12:28:37

eu nu ma consider dependenta de forum :) cand intru citesc opicuri, mai pun cate o intrebare, imi mai dau o parere...:D
dare ste f calumea acest forum. imparti pareri si parca de cand tot citesc si tot citesc imi este mai usor sa-mi ordonez ideile pt propria nunta \:D/
multumesc miresici :*

andreea151084
22.05.2007, 12:31:26
da da, dependenta e bine zis...o sa fim un fel de "no ma'am" a lui Al Bundy:-$ =)) =))

=)) =)) pe bune ca ai dreptate. parca as spune "nu vad nimic", dar imi tin mainile la urechi :D

CCCC
23.05.2007, 14:26:02
Buna,dragele mele!
Multe zile am citit discutiile voastre,dar tot la fel de multe zile m-am chinuit sa ma inregistrez.La un moment dat chiar am renuntat sa ma mai chinui....dar cand ma plictiseam intram iar si citeam discutile voastre,care mi se pareau tot mai interesante.Am zis,gata,atata ma chinui pana reusesc sa ma intregistrez si bineinteles am reusit.
Dependenta!?.......sigur,in fiecare zi cand vin la servici,intai de toate 5 minute,citesc mesajele noi.....apoi incep sa lucrez,iar pe parcursul zilei daca mai am un pic de timp liber sunt pe miresici......
Cel mai mult imi place sa vad poze cu voi pt ca poti asa sa citesti dragostea in ochii fiecaruia......cat de fericite sunteti.......bravo voua fetelor......asta e cel mai de pret lucru in viata''dragostea''
Va pup pe toate!

ladybird
23.05.2007, 15:20:57
Buna,dragele mele!
Multe zile am citit discutiile voastre,dar tot la fel de multe zile m-am chinuit sa ma inregistrez.La un moment dat chiar am renuntat sa ma mai chinui....dar cand ma plictiseam intram iar si citeam discutile voastre,care mi se pareau tot mai interesante.Am zis,gata,atata ma chinui pana reusesc sa ma intregistrez si bineinteles am reusit.
Dependenta!?.......sigur,in fiecare zi cand vin la servici,intai de toate 5 minute,citesc mesajele noi.....apoi incep sa lucrez,iar pe parcursul zilei daca mai am un pic de timp liber sunt pe miresici......
Cel mai mult imi place sa vad poze cu voi pt ca poti asa sa citesti dragostea in ochii fiecaruia......cat de fericite sunteti.......bravo voua fetelor......asta e cel mai de pret lucru in viata''dragostea''
Va pup pe toate!

da, interesanta faza asta cu pozele - si eu am fost in prima luna foarte interesata de felul in care arata miresicile cele mai guralive - aveam nevoie de o imagine fizica a lor pentru ca altfel imaginatzia mea o lua razna;))
acum sunt familiarizata cu multe fetze:) si kiar imi place sa ma gandesc unoeri ce gen de femei sunt acestea:-p

cinezee
23.05.2007, 19:00:48
da, interesanta faza asta cu pozele - si eu am fost in prima luna foarte interesata de felul in care arata miresicile cele mai guralive - aveam nevoie de o imagine fizica a lor pentru ca altfel imaginatzia mea o lua razna;))
acum sunt familiarizata cu multe fetze:) si kiar imi place sa ma gandesc unoeri ce gen de femei sunt acestea:-p

cred ca multe dintre noi au accesat sectiunea poze ..ca multe vor sa stie cum arata fiecare pesonaj care este mai activ intr-un loc decat restul userilor :>

MaryT
24.05.2007, 14:31:33
cred ca multe dintre noi au accesat sectiunea poze ..ca multe vor sa stie cum arata fiecare pesonaj care este mai activ intr-un loc decat restul userilor :>

in mod sigur....noi la brasov am urmat exemplul celorlate si ne-am intalnit..sunt si poze pe topicul de la brasov...

irinacostea
24.05.2007, 14:53:54
Am devenit si eu dependenta de miresici.ro...:)):)) Stau toata ziua pe forum, pana la ora 18.00 cand plec acasa de la serviciu, si cateodata mai intru si seara daca am timp.:-p
Asta e, ce sa facem, am devenit dependente toate.
Pupici!!!:D:*:*:*

mawkish
24.05.2007, 15:33:10
multe dependente pe aici #-o
subscriu si eu ;-)

crisstynna
24.05.2007, 16:08:45
Si eu recunosc sunt dependenta de miresici...;;) La servici tot timpul imi este deschisa pagina site-ului...si va citesc cu mare drag si cu mare atentie...In weekend imi lipsiti f tare....iar luni imi este asa greu sa citesc ce s-a scris in 2 zile....si fac efortul acesta ca merita...Imi sunteti f dragi..<:-P

arinutza
25.05.2007, 11:53:25
Si eu ma consider dependenta... mai nou.. barbatul meu intra pe pagina mea si mai scrie si el cand eu nu am timp=)) dar e bine.. cred ca l-am stresat cu miresicile..o sa-mi zica sa dorm cu ele in curand:)) dar stie ca aici am destule prietene si ma simt ca acasa.=D>

MaryT
07.06.2007, 09:34:37
Si eu ma consider dependenta... mai nou.. barbatul meu intra pe pagina mea si mai scrie si el cand eu nu am timp=)) dar e bine.. cred ca l-am stresat cu miresicile..o sa-mi zica sa dorm cu ele in curand:)) dar stie ca aici am destule prietene si ma simt ca acasa.=D>
>:D< >:D< >:D< >:D<

gata lista cu dependente de miresit ??

ANCA
07.06.2007, 09:38:06
Si eu sunt printre dependente,nu pierd nici un post,citesc toooooooooot:)

MaryT
07.06.2007, 10:20:20
Si eu sunt printre dependente,nu pierd nici un post,citesc toooooooooot:)

si eu.....<:-P <:-P

cami_dxb
10.06.2007, 13:30:57
Si eu sunt dependenta, dar trebuie sa ma abtin, ca intru numai de la lucru si nu vreau sa am probleme.
Totusi, cand nu am sefi prin zona, cum e azi, imi fac de cap<:-P

val.u
10.06.2007, 13:34:38
si eu sunt dependenta, chiar daca nu scriu tot timpul....cei din fam care stiu ca intru zic ca sunt nebuna, cred ca organizez nunti pt altii, nu intelg ce mai caut pe aici =))

dana2006
12.06.2007, 20:30:27
Dependenta :-\ ..... cu siguranta....si asta se vede prin faptul ca azi se implinesc 11 luni de cand sunt pe forum :D
Mi-a parut rau ca am gasit asa de tarziu forumul, adica cu doar 17 zile inainte de nunta, cand toate imi erau rezolvate, dar....sunt fericita ca exista >:D< si ca am avut privilegiul sa asist la atatea pregatiri, emotii, bucurii si nu in ultimul rand sunt foarte mandra de mamicile forumului si bebei lor frumosi...
Pupici tuturor dependentelor de Miresici.ro :*

fifiri
12.06.2007, 20:44:22
si eu sunt dependenta. si e si mai comic, ca am descoperit forumul dupa ce am avut nunta. deci...=)) call me crazy, dar asa ma distreaza forumul asta. si daca pot da un sfat, un ajutor, de ce sa nu o fac?>:D<

Hanu
17.07.2007, 22:33:15
Hmmmm, noi suntem in luna de miere acum. Stam la bar cu laptopul in brate si va scriem voua in loc sa facem altceva.....;)) ;))

eu stiam ca miresici.ro creaza dependenta, dar nici chiar asa ;)) :-"

MaryT
31.08.2007, 20:16:30
n-a mai devenit nimeni dependenta intre timp???:D

mihu
31.08.2007, 21:36:35
Nu stiu cum de mi-a scapat subiectul asta....Eu cu 1 an si ceva la activ...cred ca ma pot numi dependenta =)) ....Poate sa para ciudat ce mai caut eu pe aici...dar si acum, dupa atata vreme tot am ce sa invat...iar referitor la nunti...de aici aflu lucruri noi, si pot sa dau sfaturi miresicilor cu care intru in contact ;-)
Deci se mai pune pe lista o fosta miresica :-p

vali24
31.08.2007, 21:48:47
sincera sa fiu si eu am ajuns dependenta de acest site......:-p

roxanaf
31.08.2007, 21:49:23
Ba da!!!! EU :) va urmaream din umbra de mult timp , nici nu aveam cont si citeam muuult....pe urma m-am inscris si eu , iar de ceva timp sunt si vorbareata, nu chiar atat de guraliva ca voi, da' incet, incet recuperez....:D Ma declar DEPENDENTA !!!!

mami_de_pisi
31.08.2007, 22:14:05
eu nu mai stiu de cand sunt inregistrata pe miresici ...o sa vad acu dupa mesaju asta ...dependenta? hm cred ca da
am zis ca nu o sa mai intru dupa ce am primit infractiunea aia dar nu am putut sa ma rup de fetele de la burtici
da ,....sunt dependenta ...l-am innebunit pe sotul meu ...

RoxanaD
31.08.2007, 22:21:26
da da si eu si eu sunt dependenta de Miresici.
nu beau cafeaua fara sa mai citesc pe icii;)) .
pagina de Miresici sta toata ziua deschisa chiar daca nu stau toata ziua(mai fac si alceva) dar........cand am timp si nu am ce face sunt prezenta.
deci..........DEPENDENTA.
exemplu acum am dat de mancare facut baie si culcat copilul si eu...pe Miresici.;;)

valen
31.08.2007, 23:03:04
da da si eu si eu sunt dependenta de Miresici.
nu beau cafeaua fara sa mai citesc pe icii;)) .
pagina de Miresici sta toata ziua deschisa chiar daca nu stau toata ziua(mai fac si alceva) dar........cand am timp si nu am ce face sunt prezenta.
deci..........DEPENDENTA.
exemplu acum am dat de mancare facut baie si culcat copilul si eu...pe Miresici.;;)
eu sunt tare trista ca am ramas fara calc o vreme si o sa tb sa imi astept sotul sa vina seara cu laptopul.. sa vedeti sevraj cand pleaca in delegatie:(( e vreo miresica binevoitoare sa imi dea si mie printuri cu ce se scrie peste zi????

mikutza
31.08.2007, 23:16:52

Subscriu :-" ... cum deschid PC, verific cine si ce a mai scris. Acu' sint in concediu, dar de luni incep serviciul si ... nu stiu ce am sa fac !!! :D

dacaunico
01.09.2007, 00:05:05
La fel si eu.Nu exista zi fara sa intru pe site (doar in cazul in care sunt plecata undeva si nu am acces la net),chiar daca nu scriu mereu (dar vad ca prind curaj si scriu tot mai des),citesc cam tot ce scrieti.

juliejolie
01.09.2007, 00:19:50
Daaa, e o dependenta placuta.... Realizez si eu din cand in cand ca mai exagerez, la job tin o ferestruica mica cu site-ul si nu pot sa il inchid, cu toate ca realizez ca nu prea "da bine" rozul ala, nu arata deloc a business-related!! =)) Dar chiar nu ma pot abtine...deci da, asta se numeste dependenta!!
Intru ori de cate ori am ocazia, si la job si acasa, si de multe ori orice moment liber il fructific pe miresici, descoperind mereu ceva nou si interesant!!
Pupici pt miresici!>:D<

Cristina_bv
01.09.2007, 00:45:23
Buna intrebarea...iar raspunsul..afirmativ:D.
Ma surprinde si pe mine, mai ales ca eu nu sunt adepta forumurilor...unde poti da peste toti ciudatii :gen_06:, insa cu miresicile e altceva...sunteti simpatice foc, aflu mereu cate ceva nou si vb despre orice. Deci voi sunteti prietenele pe care le-am luat cu mine de acasa si care imi lipseau la inceput atat de muuuulllttt......
Stiu ca la inceput imi era ..nu stiu cum sa postez cate ceva de teama sa nu se inteleaga gresit si sa "ma jupuiti"....Bine, ca nici acum nu sunt eu prea vorbareata, nu prea am timp din pacate, insa cum prind momentul cum mai citesc cate o povestioara, le mai citesc pe fetele din Bv...ma mai bucur alaturi de proaspetele mamici si uite asa ma apuca 3 noaptea cu nasul in monitor iar a doua zi vine firesc intrebarea : "iar ai stat cu miresicile ???":))
Pai da, daca imi place de voi.......:*:*>:D<

cinezee
01.09.2007, 01:16:35
eu ...acum dupa atata timp ..petrecut si citit cam to ce am avut nevoie ...to stau pe forum...cand ma trezesc ...si deschid calc..imi beau cafeaua langa forum citind ..chiar daca de multe ori nu am timp sa si scriu....iar cand am obosit prea tare sau ma dor toate alea ..ma relaxez citind pe forum ....asadar ...in mare masura sunt cam dependenta de MIRESICI....

iar seara cand ...cand ma pun la somn daca nu sunt prea obosita ..mai scriu si eu una alta ;)):-" ;))

laraa
01.09.2007, 11:52:17
eu ...acum dupa atata timp ..petrecut si citit cam to ce am avut nevoie ...to stau pe forum...cand ma trezesc ...si deschid calc..imi beau cafeaua langa forum citind ..chiar daca de multe ori nu am timp sa si scriu....iar cand am obosit prea tare sau ma dor toate alea ..ma relaxez citind pe forum ....asadar ...in mare masura sunt cam dependenta de MIRESICI....

iar seara cand ...cand ma pun la somn daca nu sunt prea obosita ..mai scriu si eu una alta ;)):-" ;))

ai spus exact ce voiam si eu sa spun...cuvant cu cuvant....mai putin partea cu timpul lung pe forum :-p ..eu am mai putin....hmm...telepatie? :* :* :* anyway..subscriu

mihu
01.09.2007, 13:27:09
eu nu mai stiu de cand sunt inregistrata pe miresici ...o sa vad acu dupa mesaju asta ...dependenta? hm cred ca da
am zis ca nu o sa mai intru dupa ce am primit infractiunea aia dar nu am putut sa ma rup de fetele de la burtici
da ,....sunt dependenta ...l-am innebunit pe sotul meu ...
Noi doua ne-am inscris in aceeasi zi! ;))

cinezee
01.09.2007, 16:27:50
ai spus exact ce voiam si eu sa spun...cuvant cu cuvant....mai putin partea cu timpul lung pe forum :-p ..eu am mai putin....hmm...telepatie? :* :* :* anyway..subscriu

la mine sta calc deschis ...ca tin legatura cu o tipa din uk...si ascult muzica pe el ..implict automat si forumul deschis =))

cristinadina
01.09.2007, 19:55:30
Dependenta sau nu...e frumos si interesant forumul asta,dar mai sunt lucruri care nu imi plac,si de exemplu,falsitatea si minciuna.Cred ca e un forum unde poti invata din experientele altora,un forum unde poti cere pareri,dar cred ca fiecare asteapta niste raspunsuri sincere,si eu,din cate am observat,orice va arata o miresica,pantofi,rochii,tort,decoratiuni,voua va place,si asta imi vine cam greu sa cred.De ce nu puteti fi sincere si cand vedeti ceva care nu e chiar dragut,sa spuneti macar ''dragut,dar nu e genul meu'' (asta ca sa nu jigniti pe nimeni),in loc sa fiti super entuziasmate la tot ce vedeti,si in sinea voastra sa ziceti ''oh,naspa,n-as purta asta niciodata la nunta mea''.
Sper sa nu va supere opinia mea.

Habib
04.09.2007, 16:23:00
si eu sunt dependenta de www.miresici.ro , cum am un moment liber cum la logez

MeMyself
07.09.2007, 16:52:55
Dependenta sau nu...e frumos si interesant forumul asta,dar mai sunt lucruri care nu imi plac,si de exemplu,falsitatea si minciuna.Cred ca e un forum unde poti invata din experientele altora,un forum unde poti cere pareri,dar cred ca fiecare asteapta niste raspunsuri sincere,si eu,din cate am observat,orice va arata o miresica,pantofi,rochii,tort,decoratiuni,voua va place,si asta imi vine cam greu sa cred.De ce nu puteti fi sincere si cand vedeti ceva care nu e chiar dragut,sa spuneti macar ''dragut,dar nu e genul meu'' (asta ca sa nu jigniti pe nimeni),in loc sa fiti super entuziasmate la tot ce vedeti,si in sinea voastra sa ziceti ''oh,naspa,n-as purta asta niciodata la nunta mea''.

De ce crezi ca e falsitate?? Paote ca noua chiar ne place! Eu, de ex, nu am zis nimanui "vai ce frumu e", iar in sinea mea "ce naspa". Suntem diferite si ca atare avem gusturi diferite. Daca mie imi place, nu trebuie sa placa si altcuiva sau invers.

MeMyself
08.09.2007, 21:56:06
si eu sunt dependenta de www.miresici.ro (http://www.miresici.ro) , cum am un moment liber cum la logez

si eu la fel.:-$:-$:-$

georgya
08.09.2007, 22:28:21
si eu la fel.:-$:-$:-$
si eu:D :D

desdemone
17.09.2007, 20:14:20
da trebuie sa recunosc , sunt addicted de miresici.ro.............;cu toate ca nunta s-a terminat si setea de informatie si perfectionare relativa la evenimentul cu pricina ..s-au potolit!!!!!!dar poate din cauza rezultatului imi place sa mai "raman " pe aici...

laraa
17.09.2007, 21:33:01

orice lucru p care o mireica si-l cumpara este frumos pentru ca este cumparat "cu sudoarea fruntii " si cu bugetul de care dispune si cu gusturile care le are...nu este vorba ca nu sunt frumoase ...toate sunt chiar daca nu sunt genul nostru...nu ne doare gura sa ii ridicam moralul doar pentru ca noi nu vrem sau ne permitem mai mult decat lucrurile alea...deci noi nu consideram nici un lucru urat ci pur si simplu fiecare cu gustul ei...orice accesoriu cumparat de cate o miresica din noi nu este frumos.........este BESTIAL ......VIVA LOS MIRESICES <:-P LOL

oana1983
17.09.2007, 21:56:14
miresici e unul dintre cele mai bune forumuri si site-uri de pe Internet
desi eu am scapat de nebunia cu nunta, sunt dependenta de ce spun/scriu/fac cei de aici\:D/
pacat ca nu prea am timp sa intru, decat seara de acasa:-<

CONT-INCHIS-047
17.09.2007, 22:09:45
Eu daca as fi aflat mai din timp de acest forum as fi avut probabil cele mai multe mesaje trimise.Imi place sa intru pe forum si sa comunic cu miresicile.Declar oficial ca sunt dependenta de miresici.ro

oana
17.09.2007, 22:54:56
Eu daca as fi aflat mai din timp de acest forum as fi avut probabil cele mai multe mesaje trimise.Imi place sa intru pe forum si sa comunic cu miresicile.Declar oficial ca sunt dependenta de miresici.ro

subscriu!:A :rocking: :rocking: :gen_05: :gen_05: :gen_05: :grouphug: :grouphug: :grouphug: :gen_19: :gen_05: :rocking:

oana
17.09.2007, 23:43:17
http://snugglepie.com//smiley/smiley.php?text=DEPENDENTA DE MIRESICI.RO&smiley=laughing&fontcolor=FF3333&ss=1&font=&shadowcolor=000000&signcolor=&ext=.gif (http://www.snugglepie.com/)

mihaela13
28.09.2007, 15:42:36
http://snugglepie.com//smiley/smiley.php?text=DEPENDENTA DE MIRESICI.RO&smiley=laughing&fontcolor=FF3333&ss=1&font=&shadowcolor=000000&signcolor=&ext=.gif (http://www.snugglepie.com/)

Tare mesajul.....si eu sunt "dependenta de miresici"...initial spun intru pe miresici cateva minute...si trec "cateva" ore:D

danniella
28.09.2007, 16:25:04
Si Eu Sunt Dependenta De Miresici.ro
Intre Orele 10 Si 18 Cat Sunt La Servici Sunt Non Stop Pe Miresici.

Fluturas
28.09.2007, 16:29:22
eu nu sunt dependenta :-" :-" :-" :-" :-"

MaryT
28.09.2007, 16:43:21
eu nu sunt dependenta :-" :-" :-" :-"

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

mihu
28.09.2007, 19:14:17
eu nu sunt dependenta :-" :-" :-" :-" :-"
nici tu?:-"

Pysycuta
02.10.2007, 23:43:54

Si eu patesc la fel

Pysycuta
02.10.2007, 23:45:16
Ma declar vinovata de dependenta :-"

miosb
05.10.2007, 15:03:52
.....acum Cateva Luni, Am Realizat Un Lucru:.....sunt Dependenta......de...forumul Miresici.......mi-a Intrat In Sange

RIKIDONE
05.10.2007, 16:57:50
:"> Ma numesc Violeta si sunt dependenta de miresici.ro :)>-

tasha
05.10.2007, 19:16:25

Bine ai veniiiit, Violeta! A.M.A. (asociati miresici-addicted anonime) te saluta :D

RIKIDONE
05.10.2007, 20:13:31
Bine ai veniiiit, Violeta! A.M.A. (asociati miresici-addicted anonime) te saluta :D
De venit am venit mai demult, dar nu am avut curaj sa recunosc ca sunt DEPENDENTA de miresici! :">

zippy
29.10.2007, 23:19:44
Nu sunt dependenta. Inca....:>

cafelutatare
30.10.2007, 00:22:22
Ma declar dependenta! Si cand stau duminica in pat la TV, trag un ochi spre calculator si ma intreb... oare ce au mai scris miresicile mele? :D<:-P

:*:*:*

oana_alina
09.11.2007, 15:41:06
Ma declar dependenta! Si cand stau duminica in pat la TV, trag un ochi spre calculator si ma intreb... oare ce au mai scris miresicile mele? :D<:-P

acelasi lucru patesc si eu. >:D<

irina_og
09.11.2007, 15:43:38

Buna Violetaaaaaaaaaaa! Eu sunt Irina si sunt dependenta de miresici.ro<:-P

Cine continua lantul (cercul) vicios?

Pysycuta
09.11.2007, 15:53:56

si eu la fel fac

ankutza
09.11.2007, 15:57:58
Ma inscriu si eu ca noua miresica dependenta.....:D :D :D :D

bushi
09.11.2007, 16:55:27
buna ziua, sunt bushi si sunt dependenta de miresici din august 2006 dar abia din mai 2007 am recunoscut si m-am inscris :D

ankutza
09.11.2007, 18:21:33
buna ziua, sunt bushi si sunt dependenta de miresici din august 2006 dar abia din mai 2007 am recunoscut si m-am inscris :D

:)) :)) :)) :)) bine ca recunosti! Adevarul e ca si vreo luna am tot dat tarcoale...si numai dupa m-am inscris!:-" :-" :-"

annie_banks
18.12.2007, 16:09:17
:)) :)) :)) :)) bine ca recunosti! Adevarul e ca si vreo luna am tot dat tarcoale...si numai dupa m-am inscris!:-" :-" :-"
Si eu tot cu "tarcoale" am inceput :"> Am ajuns pe site cautand o melodie ("Mireasa mea" :-p), dup-aia m-am gandit sa ma uit daca nu e pe-aici miresica (se stie ea :D) la a carei nunta urma sa mergem... si-am gasit-o la luna respectiva <:-P . Si asa citind ce mai scrie ea, ce mai scriu si altii... m-am atasat iremediabil de forum :x A, si-am intrat in panica vazand ca nu prea mai sunt restaurante pe 2008 si noi nimic-nimic (adica EL :-p)... Dar m-am limitat doar la citit pentru ca nu vroiam sa ma dau viitoare miresica inainte sa fiu oficial :>
Sa stiti ca sunt foarte constiincioasa :-B si citesc cate un subiect de la coada la cap... Sper sa termin cu tot ce ma intereaza pana la nunta :)) Am inceput sa visez si noaptea ca "miresesc", chiar azi noapte am visat ca-mi raspunsese o miresica public la ceva ce o intrebasem pe privat ;))

mirunica
18.12.2007, 16:27:49
Ma inscriu si eu ca noua miresica dependenta.....:D :D :D :D
Subscriu, decand v-am gasit in afara de week-end(asta pt ca nu am net acasa) nu e zi sa nu vad ce fac miresicile :*

helenita
18.12.2007, 16:50:23
si eu sunt dependenta de mai bine de un an si recunosc...
si sotul meu zicea ca nu o sa mai intru dupa ce facem nunta;)) ...dar apoi i-am zis ca am descoperit subiectele cu burticile si de atunci stau in continuare pe acest forum;-) ...pana si colegele care trec pe langa birou stiu despre ce site e vb, il vad asa rozaliu...si imi zic iar stai pe miresici????:))

CristinaMM
18.12.2007, 17:12:31
Si eu sunt dependenta, recunosc. Nu-mi pot imagina ziua fara sa intru pe miresici...

mariammary2000
18.12.2007, 17:49:18
Ma numesc Maria si sunt dependenta de miresici.ro =))=))=))

helenita
18.12.2007, 20:07:42
Ma numesc Maria si sunt dependenta de miresici.ro =))=))=))

=)) =)) =)) sa mori de ras si alta nu...zici ca suntem la intalnirile alea cu alcoolici sau drogati http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020148.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

gabriela_rgh
19.12.2007, 09:42:04
Nici nu incape indoiala...... dependenta 100 % !Inca dinainte de nunta si apoi recunosc chiar mult mai activa:))!
Iar cand va veni vremea de un bebe categoric voi fi dependenta de burtici:):)!

picolla
29.12.2007, 16:51:44
=)) =)) =)) sa mori de ras si alta nu...zici ca suntem la intalnirile alea cu alcoolici sau drogati http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020148.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)
ai dreptate asa pare, dar daca suntem dependente, asta e:-p, si eu cand vin de la munca seara intru sa vad ce-u mai scris miresicile, si incerc sa recuperz,:D al meu m-a intrebt ce tot vorbim aici, ca n-avem alta treaba?=))=))

enjoythesilence
13.01.2008, 15:00:49
si eu sunt dependenta...daca o sa fac prost sesiunea asta o sa fie numai vina voastra :))

Allyna
13.01.2008, 20:24:07
La mine nu stiu daca e dependenta... Cred ca e vorba mai mult de prietenie, simpatie si respect.... Ce sa-i fac? Mi-s dragi miresicile astea>:D<

felina03
14.01.2008, 00:12:31
Si eu sunt dependenta...deh.....:-p...si ma simt ffff bine. Oricum, e o dependenta 100% benefica. :*

annybunny
14.01.2008, 00:16:21
ai dreptate asa pare, dar daca suntem dependente, asta e:-p, si eu cand vin de la munca seara intru sa vad ce-u mai scris miresicile, si incerc sa recuperz,:D al meu m-a intrebt ce tot vorbim aici, ca n-avem alta treaba?=))=))

Cred ca si eu sunt dependenta ;));));)) Intru cat de des pot, sa vad ce au mai scris miresicele :D Sotul meu la fel zice :)):)):))

finica
14.01.2008, 09:25:32
Având în vedere că miresicile de aici sunt singurele mele prietene (din exterior, din afara colegelor și a rudelor) ... e și normal să trec pe-aici, cât mai des posibil, să văd ce mai faceți ... iar la servici, aș sta toată ziua să miresesc http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002013F.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) ... în loc să muncesc http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002006A.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

diana31
14.01.2008, 13:28:15
si eu sunt dependenta...daca o sa fac prost sesiunea asta o sa fie numai vina voastra :))
ei no............dependenta, dependenta dar tragem tare si la sesiune ..........ca daca nu in re............iar pierzi timpul de la miresici:-$ :-$ :-$
bafta

Fluturas
14.01.2008, 13:29:40
Având în vedere că miresicile de aici sunt singurele mele prietene (din exterior, din afara colegelor și a rudelor) ... e și normal să trec pe-aici, cât mai des posibil, să văd ce mai faceți ... iar la servici, aș sta toată ziua să miresesc http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002013F.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10) ... în loc să muncesc http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002006A.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

unicka
09.02.2008, 21:39:18
Am ajuns dependenta si eu, asta e clar, ma dau jos din pat si direct la computer pe forum, cand ma vede iubi nu stie ce sa imi faca sa ma dea mai repede de aici.

tati_sew
28.02.2008, 09:02:35
Am ajuns dependenta si eu, asta e clar, ma dau jos din pat si direct la computer pe forum, cand ma vede iubi nu stie ce sa imi faca sa ma dea mai repede de aici.
exact in aceeasi situatie sunt si eu:Dsi al meu cand ma vede "iar miresici?":-p, dar sa am si eu o dependenta ca de fumat nu fumez, cafea foarte rar si doar cu lapte sau cappuccino, iar alcool doar asa putin o gura de bere rece (ca o sticla intreaga nu pot bea) si vin dar deobicei iarna fiert cu scortisoara:)>-

carmen_vladut
03.03.2008, 20:44:54
cand m-am inscris am facut-o asa de dragul de a o face... pai ma gandeam eu ce caut aici ca eu am fost eheeee miresica acum vreo 7 ani pana intr-o zi cand am dat de topicurile cu bebei si incet incet na ca m-am lipit asa usor usor cred ca lipeala asta inseamna dependentzaaaa :D :x asta o datorez scumpei mele cumnate mariuca miresica de 2007 :D :"> :x

nicoleta
16.03.2008, 19:30:56
nu dependenta chiar foarte !!!!!!!!!!!!!!!!! eu fumez dar daca m-am pus la calculator stau si 4 - 5 ore fara tigara. sunt"drogata" nu mai aud si nu mai vad nimic in jurul meu...;));));))

monalissa
03.05.2008, 00:12:03
Si eu sunt dependenta de site-ul asta...:-SS nici nu-mi dau seama cand a inceput dependenta..?!:-? ce se poate face,fetelor,sa scapam de"mania"intratului pe miresici??????:-SS :-SS :-SS astept solutii...salvatoare...:-SS [-o< va pup pana atunci...:* :-SS

alessiaclau
17.05.2008, 15:53:54

am si eu aceeasi dependenta... e grav... am ajuns chiar sa ne certam pe calculator din cauza asta... acum stam o zi cu o zi... bine el e bun si ma mai lasa si in ziua lui un pic...
pupici

lylyana
22.07.2008, 16:59:26
:D :D si eu pot spune ca-s dependenta de miresici.ro;ador acest site. nici nu ma trezesc bine dimineata ca si deschid calculatorul si intru pe forum. inainte dormeam pana pe la 10-11 dar de cand v-am descoperit pe voi ma trezesc odata cu iubitul meu sot pe la 6:30 si nu ma mai bag la nani ci intru pe site sa ma descopar cateva secrete si sa mai aflu noutati,pareri,sfaturi de la miresici. stau de dimineata pana seara pe net,nu ma mai satur;)) .uneori mai uit ca am de facut si altceva prin casa (curatenie,mancare...),dar bine ca nu se intampla prea des asta. alteori,cand ajunge seara acasa iubi meu si ma vede tot in fata calculatorului imi tine si putina predica deoarece zice ca-mi stric ochii de atata privit la monitor:D =)) dar cine il asculta?:-" :[email protected]

miresicamica
07.08.2008, 18:29:54
Marturisesc,sunt dependenta de MIRESICI:D ,nimeni nu ma poate clinti de la calc cand sunt pe miresici.>:D<

Cammie
20.08.2008, 10:12:43
Si eu sunt dependenta. Eu acasa am laptopul meu, sotul calculatorul lui, deci nu ne incurcam unul pe altul :D. La servici cand am un pic de timp liber, miresesc:-" . Desi am descoperit forumul de jumatate de an, inca mai descopar topicuri noi si interesante. Si da, mi-s dragi si mie miresicile >:D<

bianca82
20.08.2008, 12:27:50
Si eu la fel cu dependenta asta......al meu mai ca rade, mai ca se enerveaza, mai ca face si misto...dar cine il ia in seama....rade cd vede ca pun poze pe miresici....si zice ca daca ati ajuns sa va pozati pana si mancarea pe care o faceti.....#-o ...:D Asa in rest ma intelege...si realizez si eu ca stau cam mult ...dar nu pot sa ma rup..:-<

4499ELENUTA
21.08.2008, 19:02:40
eu sunt foarteeeeee dependenta deja nici nu fac ochi bine dimineata nici nu mai fac cafeaua nu mai fumez ci direct pe miresici parca am innebunit si sotul deja nu ma mai suporta cand ma vede la calculator imi zice:dar ce crezi ca s-a schimbat de ieri pe miresici?;))ehe nu stii tu aaa si vreau sa va pove de prietena mea pe care o terorizam cu miresici.ro.E ram o data in club si dansam noi si la un moment dat imi aduc aminte de ceva interesant ce citisem eu pe miresici si ma apuca sa-i povestesc in mijlocul clubului la ora 2 noaptea :-Basta cand m-a auzit a zis ca nu sunt normala si si-a pus mana in cap de atunci nu am voie sa pronunt cuvantul miresici in fata ei..dar treaba ei ea pierde;))

meliaro
05.09.2008, 10:17:01
Recunosc: si eu sunt dependenta de miresici.ro:">

Nu mai pot sta fara sa ma bag in seama si eu, citesc cu lacomie povestile noastre, ale tuturor miresicilor, descopar o lume din care fac si eu parte acum, a miresicilor disperate sa aiba o nunta perfecta, o casnicie perfecta, un copil perfect. Poate ca nu se indeplineste 100% din tot ce ne dorim si speram, dar cel putin incercam sa facem sa functioneza lumeao:-) pentru ca suntem niste ingerasi!!!

Pupici tuturor ! Ne vem in continuare pe miresici.ro!!!!!:*

scufita_rosie
03.10.2008, 20:20:49
credeam ca doar eu sunt"bolnava" de asa ceva..sunt oarecum noua..nunta o am in august si.........de dimineata pana seara citesc tot ce se poate citi cu mare lacomie..viitorului meu sot (stam impreuna) ii este teama ca voi avea probleme cu ochii si se oftica f tare ca nu mai poate intra pe sport:)) ..acum ca am inceput cursurile la fac va fi mai greu..voi sta doar seara:D ..dar mai am o sapt de savurat de dimineata pana seara pt ca am niste probl si nu pot merge la facultate

alipety
04.10.2008, 00:24:12
=)) ce pot oare sa fac la 12 noaptea...decat sa stau pe miresici?!?!?
azi am realizat ca sunt DEPENDENTA de miresici...mi-a luminat mintea un coleg, care este deja exasperat ca toata ziua numai roz am pe calculator :))
mi-a declarat foarte serios:"tu esti dependenta de miresici"
eu, luminoasa toata de descoperire:"DA!!!!!!!!!!!!!!!!!!"
>:D<

cinezee
04.10.2008, 00:25:57
<:-P <:-P <:-P <:-P =D>

ai sa vezi ca in timp ...ramai asa :D

poto_nella
04.10.2008, 00:35:31
eu nu iau forumul de pe miresici ca pe o dipendenta.
eu o consider o prietena mai speciala, ca pana la urma e ca o prietena, dam sfaturi si primim sfaturi, ne plangem cand ceva nu merge bine si impartim bucuriile intre noi cand ceva a fost frumos.
cred ca orce persoana simte nevoia sa aiba pe cineva caruia sa ii ceara un sfat. noi am devenit miresici mai inteligente, miresici de 2008, si ne sfatuim mai multe din mai multe parti. o parere in plus nu strica niciodata,
mult succes in continuare la toate si sa ne revedem pe miresici!;))

Ballet
06.10.2008, 16:17:07
Si eu azi m-am hotarat ca sunt dependenta de miresici....am ajuns la conculia asta pt ca, desi aveam treaba azi la birou de nu stiam pe ce sa pun mana, toata ziua am miresit :-$. Daca nu discut cu fetele din Cj de fotografi, cameramani, dj, sali de nunta, samd, ma bag in seama pe la alte topicuri, pt ca sincer sa spun, parca tot ce se vorbeste aici ma intereseaza.
Si daca ajung seara de la birou, intru in casa si primul lucru pe care il fac e sa pornesc calculatorul, cred ca nu mai incape indoiala: SUNT DEPENDENTA!!!
Sper sa stau la taclele cat de curand si pe topic-urile cu gravidute si mamici. :">
Ce nu-mi place e ca mai sunt cateva miresici cam rautacioase care uneori mai jignesc diferite persoane si se iau la cearta fara motive. Poate uneori uita ca toate ne aflam aici sa ne ajutam unele pe altele sa avem nunta mult-visata, sa nu facem aceleasi greseli pe care alte mirese le-au facut si care au bunavointa sa ne dea sfaturi.

aloe
06.10.2008, 17:10:53
:) in primele zile am stat f multe ore, iar in restul timpului discutam cu mama, cu viitorul sot..despre nunta. M-am hotarat apoi sa o iau mai usor ...ca pana in septembrie 2009 as fi innebunit. asa ca acum intru doar o jumatate de ora - o ora pe miresici :).

Bea24
06.10.2008, 17:12:27
Printre PIP-uri,caracterizari,planuri de lectii,planificari mai intru si pe Miresici.Pentru mine "miresitul" este un mod de a ma destinde atunci cand ma plictisesc de hartoagele de la serviciu.

Lady_K
10.10.2008, 17:37:20
Da, pot spune ca de cand am descoperit forumul asta sunt dependenta de el. ;))
Zilnic petrec cateva ore cu miresicile de pe aici. Iubi de cate ori ma suna ma intreaba: "Ce faci, iar miresesti?" :D

maxima
17.10.2008, 12:32:11
mda... Eu abia m-am inregistrat, dar microbul este deja foarte puternic instalat. Si la servici si acasa.E de rau!!\:D/
>:D< pe voi toate

Lilly
17.10.2008, 15:00:14
eu abia azi am realizat ca sunt dependenta....cand am ajuns la serviciu...si n-am putut intra imediat....ca am avut treaba .....8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}

Fluturas
17.10.2008, 15:08:34
Si eu sunt dependenta de site-ul asta...:-SS nici nu-mi dau seama cand a inceput dependenta..?!:-? ce se poate face,fetelor,sa scapam de"mania"intratului pe miresici??????:-SS :-SS :-SS astept solutii...salvatoare...:-SS [-o< va pup pana atunci...:* :-SS

sorry, eu n-am cum sa te incurc !!!8-}

mamuska
17.10.2008, 15:23:30
Nici o sansa!!!!!! daca tu te vaiti,ce sa spuna cele care au postate aici peste 17.000 de mesaje??????? Eu ma declar ultra dependenta,dar nu as renunta never!!!!! Este o dependenta care face bine,care ne binedispune,care ne detaseaza de stresul cotidian,care nu ne face nici un rau...nu este un viciu....asa ca sa ne traiasca MIRESICILE si sa fim cat mai multe!!!!:* :* :*

clipsy
17.10.2008, 17:14:16
Nici o sansa!!!!!! daca tu te vaiti,ce sa spuna cele care au postate aici peste 17.000 de mesaje??????? Eu ma declar ultra dependenta,dar nu as renunta never!!!!! Este o dependenta care face bine,care ne binedispune,care ne detaseaza de stresul cotidian,care nu ne face nici un rau...nu este un viciu....asa ca sa ne traiasca MIRESICILE si sa fim cat mai multe!!!!:* :* :*

SUBSCRIUUU!!!
TRAIASCA MIRESICILE! Caci altfel nu stiu cum puteam scapa de stresss ^:)^ si mie imi face tareeeee bine sa intru aici...ma relaxeaza enorm
>:D<

iubiana
04.11.2008, 21:01:04
Buna Seara miresici ,

Sunt Ana Maria ("Iubiana") si recunosc sunt dependenta de miresici.ro :sad: :(( .
Intru la servici cand am/fac timp liber, cum ajung acasa.

judie
13.01.2009, 15:47:39
Si eu sunt dependenta de site...sotul zice ca imi neglijez atributiile, mi-a luat netul ca am un net mobil, insa degeaba....i-am promis ca intru mai putin si tot am ajuns sa stau logata o zi intreaga pana vine el de la munca:)) bine , fac si treaba in casa si nicicum nu neglijez copilul pt site....as putea sa nu mai intru, insa m-as plictisi enorm fara fetele cu care vb zi de zi>:D<

miresicamica
13.01.2009, 16:35:43
Recunosc in fata marii adunari ca sunt Extra Dependenta De Miresici.;))

cinezee
13.01.2009, 16:42:26
valeuuuu la numaru meu de mesaje cu siguranta nu am solutie , e '' boala '' grea , foarte placutaa si mai ales se IAAAA >:D< >:D<

E o comunitate taree placuta din care nu as absenta de loc ( uneori stateam pana la 3 dimineata pe forum ) si mai ales ca particip la toate intalnirile ce au avut pana in prezent loc in bucuresti
Si eu sunt dependenta de site-ul asta...:-SS nici nu-mi dau seama cand a inceput dependenta..?!:-? ce se poate face,fetelor,sa scapam de"mania"intratului pe miresici?????
astept solutii...salvatoare... [-o< va pup pana atunci...:* :-SS

compact
13.01.2009, 17:08:19
Si eu sunt dependenta.....

ps. nu e primul forum de care sunt dependenta....

nikoletta
13.01.2009, 23:21:17
si eu sunt dependenta. la servici in loc de pauza de tigara - pauza de miresici si in general orice moment liber=miresici. si adevarul ca multe informatii pentru nunta le-am aflat de aici si va multumesc pentru ca existati ^:)^^:)^^:)^^:)^...chiar daca nu scriu intotdeauna, de citit mesaje- de cateva ori pe zi..:-"e mai bun decat tigara ;));));))

mamuska
13.01.2009, 23:24:02
Dependenta inraita>:D< >:D< >:D< Daca ati sti cat de multe am invatat de aici,cat de atasata sunt de voi,imi sunteti ca o familie si asa as vrea sa ramana>:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

purpleballet
14.01.2009, 21:22:57
Tin sa multumesc miresicilor pt toate "palmele" pe care mi le-au dat
pt toate sfaturile bune pe care le-am primit
pt compania acordata in noptile pline de "insomnii":))
Multumesc in general pt ca existati:x :x

MimiEla
14.01.2009, 23:10:35
+1 ... miresici.ro creeaza dependenta,,, a se administra sub atenta supraveghere a unui logodnic / sot =))

in caz de manifestari neplacute, adresati-va soacrei si va trece ;))

puteti administra tratamentul cu miresici.ro inainte si dupa nunta

va rugam sa dati "share" la pastilutza de miresici.ro si celei mai bune prietene

laura_21
15.01.2009, 15:36:41
o da.........dependenta inraita...iubitul meu stie;));));)).e disperat saracul ca nu mai are loc de mine la calculator:-":-":-":-"
pai daca aici gasesti cele mai bune sfaturi si cele mai bune prietene (a....si neconditionat)...deci e ok>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

Anaa
15.01.2009, 22:14:12
cu siguranta! Nu am de mult timp cont aici, dar am inceput sa intru f des si initial spun ca stau doar sa citesc ceva si trece timpul de nici nu-mi dau seama. Dependenta curata! :)

Joliutza
07.02.2009, 09:00:24
Sotul meu imi spune mereu ca sunt dependenta....cum am o pauza, cum intru pe miresici sa vad ce s-a mai scris la anumite topicuri...da' ce sa fac daca-mi place?

bibianca
07.02.2009, 15:34:02
De cand am gasit forumul nu ne mai impacam cu sotul la calculator,el vrea ceva si eu bineinteles "miresici" :-p,daca as putea toata ziua as sta aici.

monalissa
21.02.2009, 23:08:26
Acum am citit raspunsurile voastre la apelul meu "disperat" legat de dependentza mea de "miresici" si mi-am dat seama ca n-am apelat la cine trebuie ca sa ma "scape" de "viciul" asta..!;)) Glumesc!:"> Adevarul e ca ma bucur tare mult ca v-am "cunoscut" si chiar imi face o reala placere sa "vorbesc" cu voi!<:-P Daca n-ar fi asa,n-as mai intra pe site..!:>
Va pup pe toate:* :* :* si abia astept sa...imbatranim impreunaaaaaaaaa!!!!!!=))

P.S:Sper sa-mi iau in curand un laptop,ca altfel ma cocoshez aici in fatza calculatorului(si in cazul asta imbatranirea mea va fi una prematura...:-SS )

GeoStefan
07.03.2009, 06:12:21
Chiar daca nu scriu asa de mult pe forum, imi place sa intru sa vad despre ce sa mai discutat si ce au mai gatit miresicile ;;)

dianaruxi
18.05.2009, 21:00:13
intr-o luna am devenit super addicted, am inceput prin a ma informa asupra restaurantelor, iar acum cred ca resfoiesc fiecare topic. =P~

tati_sew
18.05.2009, 21:04:21
chiar daca au trecut vreo 8-9 luni de la nunta tot pe aici ma invart.prima data cand ma pun la calculator intru pe miresici

MeMioara
18.05.2009, 21:15:16
Mmmdaa... Noroc ca noi avem si un laptop de serviciu pe langa calculator ca altfel era jale mare :)) MIRESICI toata ziua;)) 8-}

dulcikkutza
02.02.2010, 20:06:51
Buna tuturor... mai am 7 luni si 23 zile pana la nunta...deja incep sa ma agit ff mult si imi fac griji despre cum o sa iasa lucrurile ...sau mai bine zis cum nu o sa iasa... In fine ... sper sa fie totul ok pana la sfarsit..
Problema mea este urmatoarea... devin dependenta de miresici.ro... si incep sa am probleme cu miresoiul meu... Cum vin de la faculta , top pe miresici ... acum in sesiune , tot pe miresici .... Tot timpul cand vine acasa , ma gaseste pe miresici ... Imi e tare drag sa stau sa citesc, sa caut idei pentru nunta , sa va admir pe voi cele care deja ati fost miresici ... dar cred ca prea mult timp petrec.. Ce sa fac :(( ? A mai avut cineva problema asta ;)) ?
Miresoiul meu se supara... si tot imi zice ca nu mai fac altceva decat miresici toata ziua... cred ca , de fapt , eu ma uit aici , si iau idei si ma amagesc cu diverse chestii ... nunta o sa o faca socrii mei.. ca asa vor ei.. e o poveste lunga ... si de fiecare data cand vad ceva pe aici si vreau si eu .. eu ma intristez ca poate noi nu o sa avem , pentru ca tot ce vreau... trebuie sa cer aprobarea la soacra..
Si cred ca din cauza asta se supara... voi ce parere aveti ?

madalinapol
02.02.2010, 21:18:05
Buna tuturor... mai am 7 luni si 23 zile pana la nunta...deja incep sa ma agit ff mult si imi fac griji despre cum o sa iasa lucrurile ...sau mai bine zis cum nu o sa iasa... In fine ... sper sa fie totul ok pana la sfarsit..
Problema mea este urmatoarea... devin dependenta de miresici.ro... si incep sa am probleme cu miresoiul meu... Cum vin de la faculta , top pe miresici ... acum in sesiune , tot pe miresici .... Tot timpul cand vine acasa , ma gaseste pe miresici ... Imi e tare drag sa stau sa citesc, sa caut idei pentru nunta , sa va admir pe voi cele care deja ati fost miresici ... dar cred ca prea mult timp petrec.. Ce sa fac :(( ? A mai avut cineva problema asta ;)) ?
Miresoiul meu se supara... si tot imi zice ca nu mai fac altceva decat miresici toata ziua... cred ca , de fapt , eu ma uit aici , si iau idei si ma amagesc cu diverse chestii ... nunta o sa o faca socrii mei.. ca asa vor ei.. e o poveste lunga ... si de fiecare data cand vad ceva pe aici si vreau si eu .. eu ma intristez ca poate noi nu o sa avem , pentru ca tot ce vreau... trebuie sa cer aprobarea la soacra..
Pe mine deja toata lumea ma stiga "miresici.ro"=)) Asa k stai linistita k eu cred k nu esti nici pe departe singura.Cat despre nunta organizata de socrii tai,sa se rezume la platitdak tot vor sa faca ceva...k de res te ocupi u!;-)

D_aka
02.02.2010, 21:55:24

problema cu statul excesiv pe miresici.ro cred ca o avem toate!!! - da dependenta
cat despre nunta facuta de socrii tai, eu stiu ca parintii baiatului platesc nunta dar nu ei vor trai o viata intreaga cu amintirile de la nunta asa ca ar trebui sa-i explici ca totusi conteaza si ce vreti voi...... poate iti corupi si soacra sa cautati impreuna idei pe site si in felul asta ajungeti la un compromis: ideile tale adaptate la banii lor!

justy
02.02.2010, 23:03:57
[quote=dulcikkutza;2927104]Buna tuturor... mai am 7 luni si 23 zile pana la nunta...deja incep sa ma agit ff mult si imi fac griji despre cum o sa iasa lucrurile ...sau mai bine zis cum nu o sa iasa... In fine ... sper sa fie totul ok pana la sfarsit..
Si cred ca din cauza asta se supara... voi ce parere aveti ?[/quot

si eu sunt dependenta de miresici daca se poate spune asa...cred ca toate de aici suntem dependente...e un sit de socializare al nostru in care ne spunem dorintele, necazurile, temerile...asa ca e normal sa fim "dependente" de el.
ar trebui sa o initiezi pe soacra ta in tainele acestui sit si sa cautati impreuna idei si sfaturi, sa cititi povestile altor miresici sau sa puneti intrebari.

dulcikkutza
02.02.2010, 23:33:19
As vrea eu sa fie asa usor... dar din pacate nu este... in primul rand .. totul se face fie cum vor ei ... fie deloc :-s Iar in ceea ce priveste site-ul... mi-as dori sa o initiez si pe ea... dar nu se pricepe si nici nu prea vrea sa accepte...
Eu as ajuns ceva de genul : imi incep propozitiile cu : Am vazut pe internet ( miresici.ro ) si imi zice lumea ca sa traiesc in lumea reala , nu pe internet... si nu pot sa inteleg de ce nu inteleg... ca doar aici toate dintre voi treceti prin asta...

andreeasmiley
02.02.2010, 23:51:59
As vrea eu sa fie asa usor... dar din pacate nu este... in primul rand .. totul se face fie cum vor ei ... fie deloc :-s Iar in ceea ce priveste site-ul... mi-as dori sa o initiez si pe ea... dar nu se pricepe si nici nu prea vrea sa accepte...
Eu as ajuns ceva de genul : imi incep propozitiile cu : Am vazut pe internet ( miresici.ro ) si imi zice lumea ca sa traiesc in lumea reala , nu pe internet... si nu pot sa inteleg de ce nu inteleg... ca doar aici toate dintre voi treceti prin asta...

:) Ar fi trebuit sa nu-ti raspunda nimeni la mesaje ca sa nu ai motive sa stai pe site. ;)) Si eu ma declar dependenta de site, dar nu in defavoarea mirelui si nu-l bat la cap cu ce citesc pe aici. Din postarile tale lasi impresia ca esti tinerica si ca ai stabilit de curand nunta, asa e? Dupa ce vor trece cateva saptamani va trece si disperarea cum ca "nimic nu e gata", vei intelege ca ai timp sa te razgandesti de 5 000 de ori si vei privi altfel situatia. Dupa cum vezi, avem nunta in aceeasi zi, si nimic nu e gata, dar avem noi timp de toate. Bucura-te de aceste momente, nu te vei mai intalni niciodata cu ele!

ancamicu
03.02.2010, 00:09:57

=)) La mise ca si la multe dintre noi situatie ii la fel: eu pe miresici.ro iar el pe fan audi.ro asa ca nu esti singura, numai ca noi ne organizam nunta si dupa-masa dupa ce papam eu imi spun ideile de nunta iar el imi spune ce o mai cumparat pt. masina;)) . In final le combinam ca sa nu se supere nimeni. In privinta socrilor nu-ti pot da sfaturi pentru ca eu sunt o fire mai independenta si cam incapatanata poate te ajuta fetele. >:D<

justy
03.02.2010, 00:26:35
eu iti propun sa nu spui ca ai citit pe miresici ci ca pur si simplu asa crezi tu ca este mai bine si ca acel lucru ti l-ai dori...
eu nu il bat la cap pe viitorul meu sot cu ce citesc pe aici..dar atunci cand el incepe sa imi spuna ca a vazut pe net vreo porcarie inutila pt masina incep si eu sa spun ca am vazut cinestie ce lucruri pt nunta..daca eu il ascult ma asculta si el... eu ii spun ca ma gandesc daca vreau sa cumparam alta porcarie pt masina il imi spune ca vrea sa avem acel lucru de care ii povestisem...

dulcikkutza
03.02.2010, 00:41:00
:) Ar fi trebuit sa nu-ti raspunda nimeni la mesaje ca sa nu ai motive sa stai pe site. ;)) Si eu ma declar dependenta de site, dar nu in defavoarea mirelui si nu-l bat la cap cu ce citesc pe aici. Din postarile tale lasi impresia ca esti tinerica si ca ai stabilit de curand nunta, asa e? Dupa ce vor trece cateva saptamani va trece si disperarea cum ca "nimic nu e gata", vei intelege ca ai timp sa te razgandesti de 5 000 de ori si vei privi altfel situatia. Dupa cum vezi, avem nunta in aceeasi zi, si nimic nu e gata, dar avem noi timp de toate. Bucura-te de aceste momente, nu te vei mai intalni niciodata cu ele!

Tinerica sunt... de curand stabilit nunta... nu prea , de anul trecut din septembrie . Noi stam in alt oras , si incerc sa caut ce trebuie pentru nunta de aici ... dar difera preturile si etc... problema este alta... ca de fiecare data cand noi vrem ceva... ni se spun diverse motive care ne fac sa renuntam la lucrul respectiv... nu stiu daca intelegeti ce vreau sa spun ... de exemplu eu zic ca vreau fotograful X si ei spun aa lasa-l pe ala ca il aducem pe Y , si sunt lucruri care trebuie stabilite de acum.. pentru ca daca le lasam pe mai tarziu , o sa fie prea tarziu... cum ar fi muzica, fotograful etc.. Plus ca in vara , miresoiul o sa fie ocupat cu examenul la magistratura motiv pentru care nu o sa aiba timp de umblat cu mine...

andreeasmiley
03.02.2010, 09:50:46
Sa fii sanatoasa! Nu multi miri umbla cu miresele in cautare de chestii legate de nunta. Eu nu-l vad pe al meu insotindu-ma prin oras ca sa cautam cosulet pt florile de pus in piept. Problemuta par a fi socri. Vorbeste cu ei sau fa front comun cu al tau, ca vorbeasca el cu ei cu privire la faptul ca este totusi nunta voastra...

comeata
03.02.2010, 10:19:45
Stai linistita, dragutza, ca nici miresoiul meu nu se va implica prea activ in organizare. De fapt, mi-a mentionat de la inceput ca i se par o gramada de lucruri inutile, ca la sfarsitul zilei aleia o sa fim doar noi doi si ca asta e tot ce conteaza (perfect adevarat!), si ca pe el sa-l consult numai la chestiile absolut necesare (invitatii-culoare, meniu-bautura) etc. Asa ca nu te amari ca nu are sau nu va avea timp sau chef de toate detaliile care-s un deliciu pentru noi.
Cat despre socri...noi am decis sa facem noi tot, sa platim noi tot, tocmai in ideea sa nu existe discutii. Daca socri tai platesc, e normal sa-ti spuna ce parere au, dar nu sa-ti impuna anumite lucruri. Pana la urma, tu te mariti, nu ei, si tot ce tine de nunta TA ar trebui sa te reprezinte pe tine. Cu putina diplomatie, dar si putina fermitate, cred ca veti putea colabora frumos pentru a iesi exact cum visezi tu.
Bafta si tine-ne la curent! :)

babie
03.02.2010, 11:28:39
las ca eu sunt dependenta de miresici.ro si de bmwclub.ro...iar miresoiul daca deschide caluclatorul 1 data pe saptamana e bine....asa ca la noi ar trebui sa fie o problema...si uite ca nu e! pt ca si el are pasiunile lui, care ii ocupa destul timp! eu i le respect, el mi le respecta pe ale mele!
ideea ar fi sa nu te mai arati asa entuziasmata de tot ce e pe site....nasa mea radea atunci cand ii ziceam ca am luat reteta de nush ce mancare de pe miresici....acum ii zic simplu dintr-o revista sau de pe net!
si sa stii ca cel mai laudat fotograf aici nu e si cel mai bun! este doar cel ale carui cliente multumite sunt dependente de miresici=)) pot exista altii mult mai buni!

luizaanton
03.02.2010, 11:46:46
si eu am devenit dependenta de miresici...dar cred ca este absolut normal, avand in vedere ca suntem in cautare de tot felul de chestii pentru nunta, sfaturi, idei...si aici am observat ca lumea e mai buna...mai dispusa sa-ti ofere ajutorul fara nimic in schimb...poate asta e lucrul care ne atrage!Eu sunt foarte fericita ca am intrat in comunitatea miresicilor, chiar daca noi vom avea nunta in 2011...Si miresoiul meu ma mai striga" miresici.ro" cateodata, dar nu se supara ca stau mai multicel p-aici cu voi pt ca stie ca fac lucrul asta pentru noi, sa avem o nunta frumoasa, sa impartasim idei...si in plus, intr-un fel cred ca se si bucura pentru ca nu-l mai bat la cap pe el toata ziua;)), fiindca el vrea sa fie consultat doar in chestii importante (invitatii, meniu), nu in toate "nimicurile"(cocarde, cosulete de flori, marturii, etc...)

KRISTINIK
03.02.2010, 12:25:00
:)) :)) :)) Si eu subscriu la tot ce ati spus voi mai sus. Dependenta clar. Si de mine mai rad cei care nu inteleg de ce stau eu toata ziua pe miresici. Mai ales ca acum a trecut si nunta. /:)
Le-am explicat ca aici gasesti o groaza de chestii interesante, iti poti face prieteni si asa cum ei sunt dependenti de anumite jocuri sau alte chestii, asa si mie imi place sa stau pe miresici.
Multi spun "ma lasi? iar ma iei cu ce au mai spus miresicile?" >:P

Asa ca nu ii luati in seama :-"

babie
03.02.2010, 12:36:12
:)) :)) :)) Si eu subscriu la tot ce ati spus voi mai sus. Dependenta clar. Si de mine mai rad cei care nu inteleg de ce stau eu toata ziua pe miresici. Mai ales ca acum a trecut si nunta. /:)
Le-am explicat ca aici gasesti o groaza de chestii interesante, iti poti face prieteni si asa cum ei sunt dependenti de anumite jocuri sau alte chestii, asa si mie imi place sa stau pe miresici.
Multi spun "ma lasi? iar ma iei cu ce au mai spus miresicile?" >:P

Asa ca nu ii luati in seama :-"
si la mine a trecut nunta....dar ce conteaza?

roxutza88
03.02.2010, 13:56:27
aa..deci nu sunt singura care sta toata ziua pe miresici.am crezut ca sunt eu mai... 8-} :D .si pe mine ma mai cearta miresoiu ca stau prea mult la calculator si am inceput sa fac cearcane si nu-i place :-L .si eu am descoperit o gramda de lucruri de pe site-ul asta.daca nu le citeam aici,cred ca ajungeam in ziua nuntii si spuneam"aa..da la asta nu m-am gandit".asa ca de aici am citit de la ornarea masinilor pana la cununia religioasa,petrecere si muuuulte altele....al meu miresic se implica f mult in nunta..numai ca nu ar avea rabdare sa stea sa citeasca atatea pg cum fac eu..:D .asa ca eu citesc o zi intreaga si seara ii fac un rezumat.si stie absolut tot...de la ce papucei vreau pana la marturii si ma ajuta f mult.zice ca odata face nunta prima oara :)) .pup

dulcikkutza
03.02.2010, 16:41:14
Sper sa fie totul bine... pe 8 mergem acasa... si vom avea o discutie ,sper sa lamurim lucrurile... ca eu asa numai imi fac rau si ma amagesc ca nu o sa am diverse chestii...iar exemplu cu fotograful pe care l-am dat este ca noi avem un prieten ff bun care la toate evenimentele numai pe el l-am avut si imi ia 20 de mil pt un pachet care eu zic ca e ff convenabil - filmat tot evenim ... foto nelimitat - 1 fotograf + un cameraman , album normal cu 200 poze sau ceva de genul + album digital + filmare Hd ... pretul asta pentru ca ne stim ... si cu toate astea...ei cred ca e prea scump ca trebuie sa cautam si in alta parte...cu toate ca noi ne-am exprimat dorinta ca noua ne place ff mult cum face el poze si toate cele si mai ales ca e prieten cu noi...
De fiecare cata cand spunem ceva... nu putem sa avem un raspuns concret , ca ... sa vedem ... sa mai discutam si etc... pe mine , sincer , ma afecteaza toate chestiile astea...cand vreau ceva si totul mi se reteaza asa din senin ... si daca ii spun ca e din revista , sau de nu stiu unde -" e lasa ca noi trebuie sa facem cum se face " ...
In fine ....sper ca dupa discutia asta se vor mai linisti lucrurile
Va tin la curent... si multumesc pentru sfaturi

czuky
03.02.2010, 17:16:38
;))vai..si eu la fel....aceleasi probleme le-am avut cu miresoi...nunta am facuto pe banii nostrii pt ca sa nu comenteze nimeni nika...dar pe socrii nu iam putut opri din a nu ajuta cu ceva.... eu ma declar DEPENDENTA de miresici.ro dar ma ajutat mult vizitarea acestui site.. si fa cum spun si alte miresici...de pe net am vazut sau din reviste cutare lucru;))

madalinapol
03.02.2010, 17:29:27
Dar d c treb sa le spui socrilor pe cine vrei???Eu nu am spus nimanui nimik...nici macar mama nu stia cand si unde am stabilit NOI DOI sa facem nunta!I-am pus dupa contractul in fata si asa o sa facem si cu lautari,fotografi,biserica etc.Pt a nu veni ei cu "alte idei"!!La urma urmei e nunta voastra si daca ei vor sa contribuie cu ceva sa o faca din placere si fara sa va impuna anumite lucruri!!!

dulcikkutza
04.02.2010, 12:21:01
Dar d c treb sa le spui socrilor pe cine vrei???Eu nu am spus nimanui nimik...nici macar mama nu stia cand si unde am stabilit NOI DOI sa facem nunta!I-am pus dupa contractul in fata si asa o sa facem si cu lautari,fotografi,biserica etc.Pt a nu veni ei cu "alte idei"!!La urma urmei e nunta voastra si daca ei vor sa contribuie cu ceva sa o faca din placere si fara sa va impuna anumite lucruri!!!

Pentru ca noi depindem inca financiar de ei... si ei au zis ca ei platrsc tot..erau si ai mei care puteau plati...dar le-au zis ca nu e nevoie ...
In legatura cu dependenta, aseara miresoiul meu a zis ca sa ne uitam impreuna pe miresici ;)) sa vedem ce idei gasim de nunta ;)) .. s-a uitat o jumatate de ora si a adormit :)) iar eu am stat pana la 5 dimineata .. Si cred ca nici atunci nu ieseam ,dar nu mai imi mergea sa intru ... :)) imi dadea eroare cu serverul

OcchiAzzurri
24.02.2010, 03:07:42
dependenta?!?!?
super dependenta
daca nu intru intr-o zi pe miresici parca imi lipseste ceva fie si cateva minute
iar cand sunt la munca mai nou intru de pe telefon...
deci clar ma pot numi dependenta :D

GabiMiki
24.02.2010, 18:09:20
Ma declar dependenta pe viata de miresici.
Am crezut ca dupa nunta nu voi mai intra, hait, never ... daca nu intr o zi ... ma simt aiurea, park va trisez:">:">:"> ... si imi iau recompensa aIIa zi :D:D:D stand mai mult ... o:-)o:-)o:-)o:-).

aliceF
12.03.2010, 21:51:17
Pot sa spun ca DA sunt depende de miresici.ro .Daca inainte foloseam netul 2 ore pe zi (si alea seara cand vb cu neamurile si amicii) acuma am ajuns sa stau aproape 24 din 24 noroc ca mai lucrez dar cand vin acasa recuperez cu "varf si indesat ";))

mihamp
28.03.2010, 22:14:33
in curand: Da
acum sunt abia la inceput si nu mai stiu pe unde sa tot citesc si sa ma informez =))
dar incet, incet, pe zi ce trece, imi petrec tot mai mult timp pe forum :D
pot sa spun acum, ca imi place extrem de mult si ca ma simt foarte bine aici printre fete, toate sunteti pline de caldura si bunatate si noi novicele va multumim pentru toate acestea!:*:*:*:*:*

andrea85
28.03.2010, 22:58:11
Dependenta?! #-oPai as vrea sa pot afirma ca inca nu sunt dependenta...desi intru in fiecare zi pe miresici. Deci nici eu nu mai stiu, daca sunt dependenta sau nu. ;))

m_andreea_s
29.03.2010, 13:04:37
pai cam ......DA:)>- , in fiecare zi imi beau cafeaua stand pe miresici,seara la fel, in weekend la fel,noroc ca puiu meu e fan tv si nu calculator,altfel ne-am certa, cand vede ca rad singura ma intreaba ce mai zic fetele de razi asa cu pofta:D , inca descopar topicuri care mai de care mai interesante:-B ,cand sunt la munca ma uit la ceas sa treaca cat mai repede sa intru pe miresici sa vad ce-ati mai facut:D >:D< >:D< :* :*

4elle
31.03.2010, 19:41:34
Hehe, eu tocmai ce m-am inscris pe forum, dar am impresia ca voi devenii si eu dependenta. Cum ziceati cam toate ca ati patit la inceput, stau mult si citesc, dar nu prea scriu...eh, pana prind curaj :P
Multumesc miresici.ro ca m-ati acceptat!
Va pup si va imbratisez pe toate :*

andrea85
31.03.2010, 19:49:51
Hehe, eu tocmai ce m-am inscris pe forum, dar am impresia ca voi devenii si eu dependenta. Cum ziceati cam toate ca ati patit la inceput, stau mult si citesc, dar nu prea scriu...eh, pana prind curaj :P
Multumesc miresici.ro ca m-ati acceptat!
Va pup si va imbratisez pe toate :*

In primele saptamani si eu doar citeam si ma informan...si acum scriu cam mult si des, zice sotiorul meu. ;))

Reni0921
01.04.2010, 00:32:21
si la mine deja intervine dependenta ;))
mai nou, si cand sunt acasa, las calculatorul deschis si din 10 in 10 minute verific ce s-a mai scris:-<

mai ales daca e vorba de ceva interesant ;))...numai miresici visez;));));))

CCC
02.04.2010, 17:40:44
mai nou, si cand sunt acasa, las calculatorul deschis si din 10 in 10 minute verific ce s-a mai scris:-<

as zice ca si eu incep sa o iau spre dependenta...noroc ca la munca nu am acces la net..nu as mai lucra deloc=))

ramonete_yo
20.04.2010, 18:50:43
ma declar dependenta si nu vreau sa ma tratez :)) intru zilnic chiar si de doua ori pe zi .

Artemisblondy
24.04.2010, 20:44:28

Asa fac si eu:D. Deci sa inteleg ca am o noua dependenta?;))

justy
22.05.2010, 23:45:06

si eu tot la fel....

anuska_dea
23.05.2010, 10:26:21
Da. Site-ul da dependenta. Cred ca toate patim acelasi lucru.:D Nici nu mai fumez daca se scrie intens aici.

Creizilup
24.05.2010, 21:05:49
Da. Site-ul da dependenta. Cred ca toate patim acelasi lucru.:D Nici nu mai fumez daca se scrie intens aici.

Poate asa reusim sa te determinam sa renunti :D :-p

BlueEyedGirl
03.06.2010, 19:57:02
Oooo, daaa... Claaar!!!
Ma declar 100% DEPENDENTA!
Imposibil sa fiu la laptop si sa nu intru pe miresici... La mail am instiintare instantanee, asa ca toata ziua imi suna mailul... Dimineata am cate 30 de mesaje... :))
Abia astept sa dau licenta, la inceputul lui iulie si sa incep pregatirile de nunta... Cred ca numai miresici o sa visez!
Doar de Conquiztador am mai fost asa de dependenta! :))

cikita24
03.06.2010, 20:57:45
MA DECLAR SI EU DEPENDENTA DE MIRESICI.RO.primul lucru pe care l-am cumparat cand am ajuns in tara a fost revista ca sa nu pierd nimic.

ella_hadasa
12.06.2010, 11:06:13
Cred ca incet incet....dependenta is spune cuvantul...La inceput postam mesaje foarte rar....Acum in fiecare zi am ceva de spus pe forum:D

Valentina_R
06.07.2010, 16:17:46
Cred ca incet incet....dependenta is spune cuvantul...La inceput postam mesaje foarte rar....Acum in fiecare zi am ceva de spus pe forum:D

Si eu la fel ;))

larryssa83
06.07.2010, 16:19:16
Si eu sunt dependenta de miresici.ro :D

GabiMiki
08.07.2010, 18:24:25
Is dependenta la greu ... oare mai am scapare???? :>:>:>:>:>:>

andrea85
08.07.2010, 18:28:51

Cred ca intrebarea se pune altfel la noi...oare vrem sa scapam de aceasta dependenta? :D :-p

larryssa83
08.07.2010, 18:30:05
Avem...daca ne baneaza :))

lucia_bk
30.07.2010, 11:52:50
dependenta bat-o vina...
in loc sa muncesc..ca de is la lucru eu stau pe miresici:D

bubyluk
16.12.2010, 23:06:20

categoric DA, chiar daca poate cateodata nu scriu numai citesc. insa in ultima perioada nu ma pot abtine sa nu scriu nimic;-) deci sunt dependenta clar:">;;)

apricot
17.12.2010, 02:43:01
Si eu ma declar dependenta!

GabiMiki
17.12.2010, 09:16:45
Si eu ma declar dependenta!
Si eu ... cu tot cu brtica ... ;));));));))

miha2009
17.12.2010, 09:39:22
Si eu sunt dependenta:) Desi sunt unele zile in care nu am chef sa postez deloc si in altele stau cat e ziua de lunga:))

andrea85
17.12.2010, 14:54:49
Pe mine dependenta m-a despasit deja de mult :))...imi place sa citesc aici experientele, parerile fetelor si pot sa spun ca am invatat multe lucruri de aici. Deci SIGUR sunt dependenta. ;))

crisass
19.12.2010, 21:08:15
si eu ma declar dependenta...cand am timp intru si de la serv..dar acasa primul lucru pe care il fac cand ajung deschid laptopul sa vad ce au mai scris fetele...:">

andrea85
20.12.2010, 09:38:56
si eu ma declar dependenta...cand am timp intru si de la serv..dar acasa primul lucru pe care il fac cand ajung deschid laptopul sa vad ce au mai scris fetele...:">

Si eu incep dimineata cu laptopul deschis...ca si acum. ;))

ana303maria
26.04.2011, 21:26:40
Daaa. si eu sunt dependenta de miresici! Sotul deja l-a intitulat "pupici miresici". Ca toata ziua va salut si va citesc. Din 2008 sunt dependenta, chiar dc nu am un nr asa mare de mesaje, am citit f mult si am gasit informatii f utile, toate fetele sunt dragute si f bine informate!!! Va pupic dulce!

MireasaEmotionata
16.05.2011, 15:51:44
as putea sa spun ca incet incet ma acaparati si pe mine, complet :">
desi recunosc ca am lipsit in ultimele luni f mult: mi-am renovat apartamentul, apoi nu am mai avut net acasa vreo 2 luni .... la munca nu puteam sa intru din cauza shefului care sta exact in spatele meu ... etc ...
dar de citit va citesc, chiar daca nu am postat asa de multe mesaje
>:D< >:D<

GabiMiki
17.05.2011, 11:00:33
Eu sunt deja obsedata de dorul ptr miresici .... am fost in concediu medical 4 saptamanai si am zis ca innebunesc fara voi ... ;));));));))

miha2009
17.05.2011, 13:14:21
Eu sunt deja obsedata de dorul ptr miresici .... am fost in concediu medical 4 saptamanai si am zis ca innebunesc fara voi ... ;));));));))

Bine ai revenit!!! >:D<>:D<>:D<

MireasaEmotionata
17.05.2011, 15:45:07

ce draguta esti >:D< !!!
sper ca te-ai facut bine. :*
multa sanatate

GabiMiki
17.05.2011, 17:23:20
ce draguta esti >:D< !!!
sper ca te-ai facut bine. :*
multa sanatate
Ms mult ... inca merg la medic ...
Pe bune, al meu zicea ca sunt dependenta de voi ca de un drog, un drog atat de dulceeeeeeeee ... ;));))

andrea85
17.05.2011, 21:20:10

Asa ma simt si eu, cand nu pot intra pe miresici si au trecut deja (doar) 2 zile. =)) ;-)

pyciulika
27.11.2011, 13:20:54
Intru zilnic de minim 5 ori ... deci da, cred ca se poate numii dependenta ! :-$:-$:-$

Chilly
29.11.2011, 00:59:31
si eu intru zilnic de mai multe ori, in functie de cat timp am, dar seara stau ore intregi si citesc diverse sectiuni...ma bucur k v-am gasit, imi faceti zilele mai placute ,imi dati idei si imi dati raspunsurile pe care le caut si sfaturile pt nunta de care am nevoie si nu numai...va pup dragi miresici

macris
29.11.2011, 09:26:16
Eu nu stiu daca sunt dependenta dar in orice caz intru de foarte multe ori pe zi.. cateodata pur si simplu las pagina deschisa si mai dau un refresh la juma de ora :))
in general eu citesc si comentez doar cand simt nevoia sa spun ceva pentru ca din cate am observat nu toata lumea apreciaza o parere sincera asa ca unele pareri le tin doar pentru mine..

pyciulika
02.12.2011, 11:25:54
Eu nu stiu daca sunt dependenta dar in orice caz intru de foarte multe ori pe zi.. cateodata pur si simplu las pagina deschisa si mai dau un refresh la juma de ora :))
in general eu citesc si comentez doar cand simt nevoia sa spun ceva pentru ca din cate am observat nu toata lumea apreciaza o parere sincera asa ca unele pareri le tin doar pentru mine..
Primul semn al dependentilor este sa nu recunoasca ca sunt dependenti :)) :*

violetza
16.12.2011, 13:54:37
ce sa zic,imi place mult aici si Daaaaaaaaa,sunt dependenta!!!:-"

oanacraiova
26.01.2012, 10:08:59
eu clar sunt dependenta :))))
ieri ma uitam printre pozele de la nunta.. si am gasit o poza pe care am zis ca trebuie sa v-o arat si voua. M-am amuzat foarte mult cand am vazut un detaliu pe care abia acum l-am observat (l-am incercuit cu rosu :p ).
Pupici

mary_85
01.04.2012, 23:05:10
Eu una ma declar dependenta de miresici :)) la munca mai citesc printre randuri, as sta non-stop :)) plus ca le-am zapacit pe toate prietenele mele :)