PDA

Versiunea completa : Miresici de OCTOMBRIE 2008

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95

RIKIDONE
23.05.2007, 16:47:52
:)>-
S-a deschis topicul pentru miresicile de Octombrie 2008.
Cine se mai inscrie?
Eu o sa am nunta pe 11 Octombrie la Turabo Grand Ballroom.
<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

only_mony
28.05.2007, 16:03:54
si eu sunt o miresica octombrie 2008....buna!ma bucur ca nu sunt singura....si ca am cu cine sa vorbesc despre probleme gen o ploaie abun denta de octombrie fix in ziua nuntii si alte detalii tehnice...va pup

RIKIDONE
30.05.2007, 08:51:04
Cu schimbarile astea atmosferice .... nu se stie de la o ora la alta. Poate avem noroc si o sa fie vremea frumoasa.
Anul trecut am fost la o nunta pe 28 noiembrie si a fost super frumos afara. Am stat in rochie cu bretele.

tinys
17.06.2007, 22:27:48
me too, me too :D ...pe 5 octombrie 2008...abia astept, deja am emotii :">

luminitza
21.06.2007, 13:54:47
si eu vreau sa o fac in octombrie.
ajutati-ma si pe mine. Cu ce sa incep?

luminitza
21.06.2007, 13:55:52
ajutati-ma !!!!
cum folosesc site-ul asta?

RIKIDONE
22.06.2007, 08:16:59
Cu ce sa incepi?
1. Gasit barbat dispus sa se insoare =)) .
2. Cautat restaurant si incheiat contract.

luminitza
22.06.2007, 11:18:51
Buna gluma!!
Barbat am, deci spui tu sa incep cu localul si apoi cu biserica?
multumesc de raspuns :)

RIKIDONE
22.06.2007, 16:16:41
Buna gluma!!
Barbat am, deci spui tu sa incep cu localul si apoi cu biserica?
multumesc de raspuns :)

Daca punctul nr. 1 este rezolvat, il rezolvi si pe 2 ... eu pe 3 as pune muzica, biserica pe 4.
A! Si inca ceva: contractul de la restaurant sa-l faci pe numele tau ca intr-un an si 3 luni potzi sa schimbi ginerele si vezi si tu ce greu se gasesc restaurante. :)
Eu asa am facut: contractul pe numele meu iar in cazul in care "victima" se razgandeste gasim alta. Nunta sa fie! :rocking: :rockon: sau poate un botez .....

RIKIDONE
22.06.2007, 16:19:24
Am uitat sa-ti mai spun ceva. Contractul pe numele tau si banii de avans de la el. Ca asa cresc sansele sa nu se razgandesca ... ca de ... pierde omu' banii si ....

luminitza
23.06.2007, 18:09:46
esti super tare!!!
ma distrezi la maxim.
am inteles ce trebuie sa fac.

luminitza
23.06.2007, 18:13:02
cam cat merge avansul la un restaurant?

RIKIDONE
04.07.2007, 13:42:04
cam cat merge avansul la un restaurant?

La rest la care fac eu, avansul este intre 500-1000E. Eu am dat 700E.

tinys
04.07.2007, 15:58:36
fetelor am si eu o intrebare: voi din ce motive faceti nunta in octombrie? sunteti indragostite de luna asta? la mine e de nevoie...mie mi-ar fi placut tare mult la sf de august sau inceput de septembrie, dar din pacate sadu din fericire am decis amandoi ca ramane data de 5 oct 2008. Nu e din cauza restaurantelor ci din cauza facultatilor #:-S
Suntem amandoi in ani terminali cu facultatea(el) eu cu masterul si anul viitor el are licenta, posibil si eu nu stiu inca (e mai complicat la mine)....oricum, sunt motive bine intemeiate! dar abia astept nunta ;)) , mai ales ca la noi relatia a fost una mai deosebita...mai tot timpul la distanta! si vrem sa punem punct distantei...:-"

RIKIDONE
05.07.2007, 12:53:50
fetelor am si eu o intrebare: voi din ce motive faceti nunta in octombrie? sunteti indragostite de luna asta? la mine e de nevoie...mie mi-ar fi placut tare mult la sf de august sau inceput de septembrie, dar din pacate sadu din fericire am decis amandoi ca ramane data de 5 oct 2008. Nu e din cauza restaurantelor ci din cauza facultatilor #:-S
Suntem amandoi in ani terminali cu facultatea(el) eu cu masterul si anul viitor el are licenta, posibil si eu nu stiu inca (e mai complicat la mine)....oricum, sunt motive bine intemeiate! dar abia astept nunta ;)) , mai ales ca la noi relatia a fost una mai deosebita...mai tot timpul la distanta! si vrem sa punem punct distantei...:-"
Noi in octombrie am mai gasit loc liber la restaurant. Vroiam in septembrie, dar se ocupasera toate sambetele.

gabi74bel
15.08.2007, 10:52:54
Inseamna ca este tarziu daca mergem saptamana viitoare la restaurant sa facem rezervarea?
:-&

aranya
27.08.2007, 22:22:30
>:D< salutari la toate miresicile de octombrie 2008.la inceput si eu trebuia sa fac nunta in iulie,dar din alte motive o s'o facem in octombrie.si mie mi'e frica k o sa ploua in ziua nuntii sau k o sa fie frig,dar ce conteaza e sa fim fericiti,sa ne iubim si sa ne distram la nunta.deocamdata nu m'am ocupat de nimic pt nunta,n'am nici nasi,dar din octombrie incepe si pt noi ´feeria` pregatirilor.va pup pe toate:* si mai tinem legatura,nu?numai bine:)>-

danutza_07
28.08.2007, 19:55:34
>:D< >:D< >:D< salut miresici.eu sunt tot o miresica de octombrie 2008.va pup pe toate.:* :* :*

danutza_07
28.08.2007, 19:59:48
cine vrea sa faca la turbo tequilla poate sa mearga.in luna octombrie nu e ocupata decat data de 18 octombrie(data mea:-p ).daca vreti detalii.....

aranya
29.08.2007, 22:57:33
tinys eu cred k danutza_07 nu face in iasi nunta.de altfel nici numele localului nu-mi suna cunoscut.dar cine stie nu?asteptam raspuns de la ea:*

alina_p
03.09.2007, 15:50:31
Salutare!
Si eu o sa am nunta tot in octombrie, mai exact pe 4 octombrie. Bineinteles ca am aceleasi temeri ca si voi: frig, ploaie iar in Brasov n-ar fi exclusa nici o lapovita. Doame fereste!!! =;

RIKIDONE
03.09.2007, 16:07:08
Salutare!
Si eu o sa am nunta tot in octombrie, mai exact pe 4 octombrie. Bineinteles ca am aceleasi temeri ca si voi: frig, ploaie iar in Brasov n-ar fi exclusa nici o lapovita. Doame fereste!!! =;
Bine ai venit in randul miresicilor de octombrie 2008!

mihocica
03.09.2007, 16:11:36
Cine se mai inscrie?

salut.....si eu am nunta in octombrie 2008 , mai precis pe 4 oct
la hotel central ploiesti mai e mult timp pana atunci dar sunt coplesita de emotii <:-P :gen_17: <:-P <:-P <:-P<:-P

danutza_07
03.09.2007, 18:18:18
tinys eu cred k danutza_07 nu face in iasi nunta.de altfel nici numele localului nu-mi suna cunoscut.dar cine stie nu?asteptam raspuns de la ea:*
hey localul la care fac eu nunta este in bucuresti.:D :*

danutza_07
03.09.2007, 18:20:48
miresici ce stiti? cu cat timp inainte de nunta tre s mergem la biserica s vb de cununie?:D

aranya
03.09.2007, 19:47:55
hey localul la care fac eu nunta este in bucuresti.:D :*
stiu k localul este in bucuresti.numai k tinys a postat un mesaj in care te intreba unde e localul in iasi(mesaj pe care apoi la sters) de aceea eu i-am raspuns.iar acum a ramas numai mesajul meu:( .
la biserica ar fi bine sa vb k 3 luni inainte de nunta ca sa fii sigura ,(sau mai putin).oricum mai bine vb k preotul de la biserica unde vrei,mult succes:)>-

RIKIDONE
04.09.2007, 09:20:53
miresici ce stiti? cu cat timp inainte de nunta tre s mergem la biserica s vb de cununie?:D
Daca este o biserica mare, situata central ... cred ca anu asta trebuie facuta rezervarea.
Eu nu stiu ce sa fac cu muzica si cu foto, video ... sa caut de acum sau sa mai stau pana la inceputul lu' 2008... #-o
Ca eu trebuie sa ma ocup de toate ... ca "viitorul ..." o sa vina pe post de invitat la nunta ... poate ma enerveaza si-l pun sa-si plateasca meniul din FSN-ul propriu si personal.

tinys
05.09.2007, 00:46:55
stiu k localul este in bucuresti.numai k tinys a postat un mesaj in care te intreba unde e localul in iasi(mesaj pe care apoi la sters) de aceea eu i-am raspuns.iar acum a ramas numai mesajul meu:( .
la biserica ar fi bine sa vb k 3 luni inainte de nunta ca sa fii sigura ,(sau mai putin).oricum mai bine vb k preotul de la biserica unde vrei,mult succes:)>-

^:)^ iertare-iertare... am postat mesajul fara sa ma uit in prealabil la orasul de unde esti...am vazut abia dupa ce mesajul a devenit public, doar ca mi-am dat seama de greseala si l-am sters...abia acum am vazut ca aranya mi-a raspuns...complicat! concluzia: sorry ptr confuzie, vina mea ... ;))

aranya
05.09.2007, 16:40:02
^:)^ iertare-iertare... am postat mesajul fara sa ma uit in prealabil la orasul de unde esti...am vazut abia dupa ce mesajul a devenit public, doar ca mi-am dat seama de greseala si l-am sters...abia acum am vazut ca aranya mi-a raspuns...complicat! concluzia: sorry ptr confuzie, vina mea ... ;))
nu-i nimik.mai gresim :-p .tu vei avea multe persoane la nunta?te-ai uitat pe la restaurante sa vezi oferta?eu incep prin noiembrie sa ma interesez de toate:-SS .vei avea formatie sau dj?:-\ la anu se vor scumpi k mult meniurile?:* :*

aranya
05.09.2007, 16:56:20
Daca este o biserica mare, situata central ... cred ca anu asta trebuie facuta rezervarea.
Eu nu stiu ce sa fac cu muzica si cu foto, video ... sa caut de acum sau sa mai stau pana la inceputul lu' 2008... #-o
Ca eu trebuie sa ma ocup de toate ... ca "viitorul ..." o sa vina pe post de invitat la nunta ... poate ma enerveaza si-l pun sa-si plateasca meniul din FSN-ul propriu si personal.
eu zic ca ar trebui sa cauti de anul acesta muzicantii :-" si fotograful si cameramanul...pt k pana gasesti pe 'alesii' trece anul si numai bine suntem la inceputul lui ianuarie<:-P eu oricum pana la inceputul lui februarie vreau sa termin k problemele mai importante(sala,muzica,filmatul,biserica)
nu ar fi rau sa te ocupi tu de nunta atat timp cat el vine k $-) ''finantamentul'' dar dak nu face nici una.(:| sa-si plateasca meniul>:/ ca ce nervii miresicii nu costa bani:-\ :zz:
vezi tu prin ce strategie il faci sa puna si el osul la treaba:gen_07:
:gen_05: numai binne >:D< :*

RIKIDONE
05.09.2007, 17:18:25
eu zic ca ar trebui sa cauti de anul acesta muzicantii :-" si fotograful si cameramanul...pt k pana gasesti pe 'alesii' trece anul si numai bine suntem la inceputul lui ianuarie<:-P eu oricum pana la inceputul lui februarie vreau sa termin k problemele mai importante(sala,muzica,filmatul,biserica)
nu ar fi rau sa te ocupi tu de nunta atat timp cat el vine k $-) ''finantamentul'' dar dak nu face nici una.(:| sa-si plateasca meniul>:/ ca ce nervii miresicii nu costa bani:-\ :zz:
vezi tu prin ce strategie il faci sa puna si el osul la treaba:gen_07:
:gen_05: numai binne >:D< :*

Of! Nervii de miresica!
El zice ca ma ajuta ... "Ce nu am cautat restaurant?" Ba da, eu am facut o lista cu 20 de restaurante, cu adrese si tot ce trebuie si ne-am dus sa le vedem.
"Nu am mers sa semnam contractul?" Ba da, dar eu am sunat, am stabilit intalnirea ... ca el se grabea sa plece in delegatie ... si prefera sa mai stam pana se intoarce.
A zis ca de foto, video si muzica se ocupa el k stie mai bine cum trebuie sa fie aparatura din dotare k deh el este inginer (:|
A gasit un fotograf ... care oarecum este prieten cu el ... va dati seama ce mult l-a cautat :-" si ne chinuim de 1 luna sa ne intalnim cu el sa vedem ce si cum. Cica dupa ce se intoarce din delegatie (nu este vb despre delegatia in care se grabea sa plece la semnarea contractului, mai vine si el pe acasa) SIGUR il suna pe fotograf.
Bine ca rochia de mireasa mi-o cumpar fara el ca altfel sansele sa ma imbrac cu ce am pe acasa sunt foarte mari .....

cezara_stefana
05.09.2007, 17:52:46
Buna buna! Si eu am nunta pe 4 octombrie 2008, dar sa stiti ca nu mi-e frica de vreme....incalzirea asta globala s-ar putea sa ne ajute:)Vroiam sa va intreb cam de cand va ganditi sa va luati rochita,pt ca pe la magazine m-au sfatuit sa incep cautarile dupa februarie 2008.

aranya
05.09.2007, 18:09:12
:* [quote=violeta_g;375612]Of! Nervii de miresica!
El zice ca ma ajuta ... "Ce nu am cautat restaurant?" Ba da, eu am facut o lista cu 20 de restaurante, cu adrese si tot ce trebuie si ne-am dus sa le vedem.
"Nu am mers sa semnam contractul?" Ba da, dar eu am sunat, am stabilit intalnirea ... ca el''

dak nu vrea sa-si bata capul k ajutatul la nunta lasa-l in apele lui.cu atat mai bine tu poti sa-ti indeplinesti visul asa cum iti place.si noi femeile putem sa ne ocupam de nunta si mai bine ca barbatii...vb tu k formatia,k cameramanul,k fotograful.i-a fraiele in mana.fii stapana pe situatie.nimeni nu o sa-ti strice nunta!fii sigura pe tine.fii indiferenta la critici si foarte exigenta la detalii.tu stii mai bine k nimeni ce si cum va fi la nunta ta.gandeste-te la rezultat(adik nunta de vis)si atunci ai sa incepi sa faci totul k dragoste.

aranya
05.09.2007, 18:19:13
Buna buna! Si eu am nunta pe 4 octombrie 2008, dar sa stiti ca nu mi-e frica de vreme....incalzirea asta globala s-ar putea sa ne ajute:)Vroiam sa va intreb cam de cand va ganditi sa va luati rochita,pt ca pe la magazine m-au sfatuit sa incep cautarile dupa februarie 2008.
tot incepand cu anu viitor imi voi lua rochita.pt k dak mi-o iau acum si pana la nunta vad alta mai frumoasa ce fac?:-w si dak ma mai ingras?sau dak mai slabesc?mi-as cumpara rochita anul acesta numai in cazul in care as gasi rochita visurilor si as sta un an intreg numai k dieta si nu m-as mai uita pe nici un site la vreo rochita k sa nu-mi fie ciuda[-( asa k cred k mi=o voi cumpara anul viitor.prin vara

RIKIDONE
06.09.2007, 10:30:43
Vroiam sa va intreb cam de cand va ganditi sa va luati rochita,pt ca pe la magazine m-au sfatuit sa incep cautarile dupa februarie 2008.

Eu deja ma uit ... de fapt mereu m-am uitat la rochiile de mireasa.
Pentru mine o sa incep sa caut in iunie.
In cazul in care nu-mi place nimic ... o sa mai am la dispozitie 3 luni sa mi-ofac pe comanda.
Mai devreme nu vreau sa o iau din diferite motive: s-ar putea sa nu mai imi placa, m-as imbraca cu ea in fiecare zi, nu am unde sa o depozotez ....
Asa zic acum ... dar poate ma vezi ca imi iau rochia de la targurile din primavara.

alina_p
06.09.2007, 15:46:05
Si eu o sa-mi iau rochita tot anul viitor. Daca mi-o iau de acum, o sa o studiez zi de zi iar la nunta o sa mi se para plictisitoare si sigur nu o sa mai fiu asa incantata ca in momentul in care am achizitionat-o. Dar intre timp ma uit si eu la fel si fel de modele. Chiar mi-am facut un folder cu modele de super rochite. Asta asa.... ca sa stiu ce caut! :)

danutza_07
06.09.2007, 20:32:25
ms de info. apropo de muzica la rest unde fac eu canta o formatie si patronul de acolo mia spus sa vb cu ei cel tarziu luna asta. asa k pune-te pe treaba.:*

tinys
07.09.2007, 00:01:31
nu-i nimik.mai gresim :-p .tu vei avea multe persoane la nunta?te-ai uitat pe la restaurante sa vezi oferta?eu incep prin noiembrie sa ma interesez de toate:-SS .vei avea formatie sau dj?:-\ la anu se vor scumpi k mult meniurile?:* :*

nici nu stiu de unde sa incep...:-"
dupa ce m-a cerut de sotie, pe la sfarsit de mai anul asta, ne-am apucat amandoi sa facem liste provizorii cu invitatii...ajunsesem la aproape 280 de invitati cu tot ce mai adaugasera parintii mei si mama lui. Lista s-a plimbat de la unii la altii si s-a umplut fara sa ne dam seama...parintii nostrii in Ro, el in Germania, eu in Elvetia..#-o !
Ai nostri s-au pus pe cautare de restaurant...tata s-a inscris pe o lista la CIRIC si LORD GUST si a ramas ca dam raspunsul la sfarsit de oct, inceput de noiembrie. Intre timp, noi prorumbeii ;)) am realizat ca nu putem face fata la un nr asa mare de invitati si am decis sa reducem lista la jumatate...desi, stim, ca persoanele neinvitate se vor supara :[email protected] ! Al meu acum e in Ro ptr inca o sapt si s-a dus azi sa vada cum e la LORD dar nu a gasit pe nimeni...el nu e multumit de nici un restaurant din Iasi si presimt ca nici eu nu voi fi! sper insa sa gasim ceva pana la urma! Avem noroc ca am decis sa facem nunta intr-o duminica si nu sunt multe nunti duminica!
Apoi am ales nasii...au mei au primit responsabilitatea sa-i intrebe 'discret', ptrca oficial vom discuta in noiembrie, cand ne adunam si noi pe la casele noastre! au fost de accord si suntem incantati de ei!
Am ales biserica...mai scrisesem eu la un topic pe undeva! e biserica noastra de suflet...si totul e rezolvat si acolo!
Despre meniuri nu prea stiu mai nimik...Doamne cate vor fi de facut! si eu care imi doresc sa fac invitatii personalizate #-o !
La nunta vreau formatie (am prieteni din lumea muzicii si o sa le cer sfatul), dar imi doresc si momente in care sa aud melodiile in limba originala, nechinuite :-" ...dar mai vad cum fac!
Nu stiu ce o sa fac de rochie de mireasa...ptrca nu prea ma incanta modelele vazute pana acum...:-w dar am timp sa ma decid...rochia o voi lua abia prin august,septembrie,...ca sper sa mai dau jos ceva km pana atunci! =P~
Am decis culorile de baza ale nuntii: crem si bordeaux (sp ca asa se scrie..sunt prea obosita, maine am examen #-o )

In concluzie: AM MARI EMOTII si ABIA ASTEPT fericitul moment!

Tu in schimb ce ai facut? ai decis ceva? ti-ai ales o tema a nuntii? ce restaurante ai vazut? de unde iti iei rochia?

Ooops am cam monopolizat subiectul :[email protected]

aranya
07.09.2007, 00:34:39
nici nu stiu de unde sa incep...
dupa ce m-a cerut de sotie, pe la sfarsit de mai anul asta, ne-am apucat amandoi sa facem liste provizorii cu invitatii...ajunsesem la aproape 280 de invitati cu tot ce mai adaugasera parintii mei si mama lui. Lista s-a plimbat de la unii la altii si s-a umplut fara sa ne dam seama...parintii nostrii in Ro, el in Germania, eu in Elvetia..!
Ai nostri s-au pus pe cautare de restaurant...tata s-a inscris pe o lista la CIRIC si LORD GUST si a ramas ca dam raspunsul la sfarsit de oct, inceput de noiembrie. Intre timp, noi prorumbeii am realizat ca nu putem face fata la un nr asa mare de invitati si am decis sa reducem lista la jumatate...desi, stim, ca persoanele neinvitate se vor supara! Al meu acum e in Ro ptr inca o sapt si s-a dus azi sa vada cum e la LORD dar nu a gasit pe nimeni...el nu e multumit de nici un restaurant din Iasi si presimt ca nici eu nu voi fi! sper insa sa gasim ceva pana la urma! Avem noroc ca am decis sa facem nunta intr-o duminica si nu sunt multe nunti duminica!
Apoi am ales nasii...au mei au primit responsabilitatea sa-i intrebe 'discret', ptrca oficial vom discuta in noiembrie, cand ne adunam si noi pe la casele noastre! au fost de accord si suntem incantati de ei!
Am ales biserica...mai scrisesem eu la un topic pe undeva! e biserica noastra de suflet...si totul e rezolvat si acolo!
Despre meniuri nu prea stiu mai nimik...Doamne cate vor fi de facut! si eu care imi doresc sa fac invitatii personalizate !
La nunta vreau formatie (am prieteni din lumea muzicii si o sa le cer sfatul), dar imi doresc si momente in care sa aud melodiile in limba originala, nechinuite ...dar mai vad cum fac!
Nu stiu ce o sa fac de rochie de mireasa...ptrca nu prea ma incanta modelele vazute pana acum... dar am timp sa ma decid...rochia o voi lua abia prin august,septembrie,...ca sper sa mai dau jos ceva km pana atunci!
Am decis culorile de baza ale nuntii: crem si bordeaux (sp ca asa se scrie..sunt prea obosita, maine am examen )

In concluzie: AM MARI EMOTII si ABIA ASTEPT fericitul moment!

Tu in schimb ce ai facut? ai decis ceva? ti-ai ales o tema a nuntii? ce restaurante ai vazut? de unde iti iei rochia?

Ooops am cam monopolizat subiectul :[email protected]
pai eu sunt in Spania acum.vin in tara in noiembrie.\:D/ spre deosebire de tine eu nu am asa multi invitati.abia dak o sa am 100:(( .pot sa-ti zic k nu ar trebui sa-ti fie frik de multi invitati,uite aici in spania la o nunta vin pe putin 200 persoane.si nu e mare zapaceala.tot ce conteaza e ca mirii sa se distreze :x la nunta lor si nu sa se ocupe de organizare....cum se intampla de obicei pe la noi.:-SS ..stiu ce model de rochita vreau8-| .cred k am sa optez pt dj la nunta.da ginerik vrea formatie....am sa vad ce fac./:) nu avem nici sala inchiriata,nici nasi,nimik sigur...doar bani si multa dorinta de a ne casatori:x :x :D :-p :x :"> \:D/ .cum ti-am spus in noiembrie incep pregatirile.:> la lord gust face o verisoara de-a mea nunta in august anul viitor.din pacate nu stiu prea multe detalii.
mult succces la invatat%%- :cool: o seara placuta

RIKIDONE
07.09.2007, 09:10:07
ms de info. apropo de muzica la rest unde fac eu canta o formatie si patronul de acolo mia spus sa vb cu ei cel tarziu luna asta. asa k pune-te pe treaba.:*

Pai cam trebuie sa ma pun pe treaba.
Dar mai avem o dilema: formatie sau DJ? Daca mai mergem pe la vreo nunta si vedem o formatie jalnica spunem "Clar DJ!", dup'aia incepem si ne gandim ca o formatie ... poate sa faca mai bine atmosfera de petrecere.
UFF! Grea alegere ....

alina_p
07.09.2007, 11:36:27
Noi ne-am decis clar la DJ. Am luat parte la cateva nunti cu formatii si nu am fost deloc incantati. (piese adaptate aiurea de ei, sonorizarea lasa de dorit...); stiu ca sunt si formatii care ridica clar sala in picioare insa isi au pretul lor pe care nu sunt f. dispusi sa-l platim. Ne orientam la un DJ profesionist si prefer sa-mi aud piesele preferata in original.
Dar pana atunci rezervarea restaurantului imi retine acum toata atentia. Saptamana viitoare trebuie sa ma decid asupra unuia.
Spor la pregatiri!=;

tinys
08.09.2007, 10:56:29
Ce mai faceti miresici? cum mai merg pregatirile? al meu iubit a avut aseara un acces de entuziasm :-p ...a fost si a vazut un restaurant si era super incantat...azi se duce cu ai mei si cu soacra sa mai caute! #:-S offf, trebuie sa ne decidem mai repede...

anesya
08.09.2007, 11:32:55
Buna! Si eu sunt tot o miresica de octombrie 2008, mai exact 18.10.2008. Mi-ar placea sa scimbam pareri despre tot ce tine de cea mai importanta si frumoasa zi din viata noastra...:) :-p

tinys
08.09.2007, 12:06:03
Buna! Si eu sunt tot o miresica de octombrie 2008, mai exact 18.10.2008. Mi-ar placea sa scimbam pareri despre tot ce tine de cea mai importanta si frumoasa zi din viata noastra...:) :-p

bine ai venit printre noi! >:D< speram sa-ti putem fi de folos! :-p

anesya
08.09.2007, 12:15:38
Ce vroiam sa va intreb.....voi v-ati gandit cum o sa aranjati sala, la marturii, la cocarde, invitatii...si restul? Restaurantul unde o sa facem noi este nou, pt ca avem peste 400 pers, treb sa folosim si etajul,,si nu se potriveste un aranjament cu baloane si treb sa decoram sala numai cu flori naturale. Cred ca o sa ma coste o gramada de bani....sunt in jur la 50 de mese.....in plus nu prea e sezonul florilor. Marturiile as vrea sa le fac singura. Am vazut cateva modele, treb sa fac rost de materiale. Voi ce ma sfatuiti? Pupici

danutza_07
08.09.2007, 15:39:50
hei sal.cu cea mai mare placere.:*

anesya
08.09.2007, 15:55:00
hei sal.cu cea mai mare placere.:*

hei..ne casatorim in aceeasi zi! ce misto! cum stai cu pregatirile? :*

MeMyself
08.09.2007, 15:56:17

Bine ai venit!!!:)>-:)>-:)>-

anesya
08.09.2007, 15:59:44
Bine ai venit!!!:)>-:)>-:)>-

Mersi! Cum te simti? Mai ai putin!!!<:-P

aranya
08.09.2007, 16:01:36
Ce vroiam sa va intreb.....voi v-ati gandit cum o sa aranjati sala, la marturii, la cocarde, invitatii...si restul? Restaurantul unde o sa facem noi este nou, pt ca avem peste 400 pers, treb sa folosim si etajul,,si nu se potriveste un aranjament cu baloane si treb sa decoram sala numai cu flori naturale. Cred ca o sa ma coste o gramada de bani....sunt in jur la 50 de mese.....in plus nu prea e sezonul florilor. Marturiile as vrea sa le fac singura. Am vazut cateva modele, treb sa fac rost de materiale. Voi ce ma sfatuiti? Pupici

la aranjat sala am sa optez pt flori [email protected]};- .baloanele cu heliu nu-mi plac.culorile vor fi auriu ori visiniu.ma gandeam la o masinuta de facut baloane de sapun si la o fantana cu ciocolata.=P~ k marturie cred ca am sa cumpar evantai pt doamne si trabuc pt domni.ma mai gandesc.sau am sa fabric eu marturii....:suuuper: arata-mi si mie modelele de marturii pe care vrei sa le fabrici.eu zic ca dak ai un model frumos si se merita mai bine fabrica-l tu. la modelele de invitatii nu m-am cam uitat, dar ma gandesc sa le fac cu poza noastra imprimata.:love:
in legatura cu sala ta poti sa o ornezi k tul,si k flori naturale(crizanteme,ca-s de sezon si mai ieftine) si k perdea de lumini.acum depinde mult cum e sala.mult succes<:-P :madlaugh: :bye_04:

anesya
08.09.2007, 16:07:17
la aranjat sala am sa optez pt flori [email protected]};- .baloanele cu heliu nu-mi plac.culorile vor fi auriu ori visiniu.ma gandeam la o masinuta de facut baloane de sapun si la o fantana cu ciocolata.=P~ k marturie cred ca am sa cumpar evantai pt doamne si trabuc pt domni.ma mai gandesc.sau am sa fabric eu marturii....:suuuper: arata-mi si mie modelele de marturii pe care vrei sa le fabrici.eu zic ca dak ai un model frumos si se merita mai bine fabrica-l tu. la modelele de invitatii nu m-am cam uitat, dar ma gandesc sa le fac cu poza noastra imprimata.:love:
in legatura cu sala ta poti sa o ornezi k tul,si k flori naturale(crizanteme,ca-s de sezon si mai ieftine) si k perdea de lumini.acum depinde mult cum e sala.mult succes<:-P :madlaugh: :bye_04:

o sa-ti trimit un p.m. cu ce am eu...treb sa le bag intr-un folder. mai vb

aranya
08.09.2007, 16:16:04
ok.astept mesaul de la tine.^:)^ tinem legatura pt k avem inainte un an de zile de emotii si de ''zbucium'' :)) >:D<

anesya
08.09.2007, 16:27:07
Sure! Vezi ca ti-am trimis mesajul. Sper sa te ajute adresa care ti-am dat-o!:*

aranya
08.09.2007, 16:33:05
scrie-mi adresa cu spatiu intre litere [-o< pt k nu-mi apare

anesya
08.09.2007, 19:08:46
scrie-mi adresa cu spatiu intre litere [-o< pt k nu-mi apare
SCUZE..TI-AM TRIMIS UN ALT PM SPER SA VEZI ACUM....NU AM STIUT CA NU-TI APARE.;-)

aranya
08.09.2007, 19:17:34
mersi pt adresa.pop:*

anesya
08.09.2007, 20:34:31
mersi pt adresa.pop:*
NPC! Vezi ca este si revista..apare o data pe luna!

ubtza
08.09.2007, 20:57:55
Buna!
Si eu am nunta pe 25 octombrie. Abia astept, desi nu prea stiu cu ce sa incep. :D In afara de restaurant si nasi, mai e ceva foarte urgent?

tinys
08.09.2007, 21:31:54
Miresici poate va este de ajutor...>:D<

In ce ordine planificam evenimentul?

Va prezentam ordinea in care trebuie sa programati evenimentele care preced nunta:

Cu 10-12 luni inainte:

ar fi bine sa aveti o agenda in care sa va notati informatiile si planificarile necesare

prima rezervare pe care trebuie sa o faceti este la [/URL][URL="http://www.miresimireasa.com/on/lista-restaurante/"]restaurant (http://www.miresimireasa.com/on/lista-restaurante/). Trebuie sa va grabiti pentru ca locurile se ocupa cu mult timp inainte
mergeti la biserica (http://www.miresimireasa.com/on/cununia-religioasa/lista-cu-biserici/) dorita, vorbiti cu preotul paroh, achitati un eventual avans si verificati ca in data respectiva sa se faca nunti.
alegeti nasii (http://www.miresimireasa.com/on/cununia-religioasa/alegerea-si-rolul-nasilor.html) si stabiliti cu ei detaliile nuntii

contactati muzicantii (http://www.miresimireasa.com/on/ac/muzica-sonorizare.html) si cameramanul (http://www.miresimireasa.com/on/ac/foto-filmare-video.html)Eu am rezolvat: biserica, nasii, si cat de curand (adica luni sau marti) si restaurantul. Apoi mai ramane muzica ...

v80roxana
09.09.2007, 01:59:09
buna miresici de 2008......sunt in criza de timp nu reusesc sa gasesc un restaurant bun elegant nu prea scump la meniu ....stiti voi cum suntem noi ca doar o data suntem mirese...iubi meu mi-a spus ca ce vreau eu acolo merge dar...cine imi spune si mie cat costa meniul la turabo si mai multe detalii...va pup spor la colindat :*

danutza_07
09.09.2007, 12:30:29
hei..ne casatorim in aceeasi zi! ce misto! cum stai cu pregatirile? :*
deocamdata am rezolvat cu restaurantul,nasii si saptamana asta urmeaza muzica si biserica. tu cum stai?:* :*

aranya
09.09.2007, 16:09:06
Miresici poate va este de ajutor...>:D<

In ce ordine planificam evenimentul?

Va prezentam ordinea in care trebuie sa programati evenimentele care preced nunta:

Cu 10-12 luni inainte:

ar fi bine sa aveti o agenda in care sa va notati informatiile si planificarile necesare
prima rezervare pe care trebuie sa o faceti este la restaurant (http://www.miresimireasa.com/on/lista-restaurante/). Trebuie sa va grabiti pentru ca locurile se ocupa cu mult timp inainte
mergeti la biserica (http://www.miresimireasa.com/on/cununia-religioasa/lista-cu-biserici/) dorita, vorbiti cu preotul paroh, achitati un eventual avans si verificati ca in data respectiva sa se faca nunti.
alegeti nasii (http://www.miresimireasa.com/on/cununia-religioasa/alegerea-si-rolul-nasilor.html) si stabiliti cu ei detaliile nuntii
contactati muzicantii (http://www.miresimireasa.com/on/ac/muzica-sonorizare.html) si cameramanul (http://www.miresimireasa.com/on/ac/foto-filmare-video.html)Eu am rezolvat: biserica, nasii, si cat de curand (adica luni sau marti) si restaurantul. Apoi mai ramane muzica ...
super.esti o miresik harnicutza:-p ce bine k ti-ai gasit restaurant.astept noi vesti de la tine>:D<

anesya
10.09.2007, 09:36:14
deocamdata am rezolvat cu restaurantul,nasii si saptamana asta urmeaza muzica si biserica. tu cum stai?:* :*

Noi am gasit restaurantul, muzica si biserica! Urmeaza sa mergem la nasii lui de botez...am inteles ca treb sa-i intrebam daca mai vor sa ne cunune...daca nu..nuj....:)

tinys
10.09.2007, 14:35:22
super.esti o miresik harnicutza:-p ce bine k ti-ai gasit restaurant.astept noi vesti de la tine>:D<

:-p mersi .... aseara a fost tot familionu' si nasi inclusiv la restaurante....au vazut Astoria, le-a placut, chiar daca este mai scump...au mai umblat ei, dar nu mai stiu ce au vazut :D . Azi tata si logodnicul se mai duc la alte patru restaurante (Lord Gust, Providenta, Select si Popas Pacurari). Diseara se trage linie si se alege! [-o< de maine contracte si avans...cred :)>- . Dar ne-am mai procopsit cu o 'problema': mai vor o pereche sa ne cunune...offff, iar eu pe aia nu-i vr ptrca desi sunt de treaba si foarte sufletisti, nu sunt un model de familie ptr noi .... #:-S :"> . Dar sunt foarte buni prieteni cu familia mea si cu familia nasului, si aseara nasul ar fi dat de inteles ca si ceilalti ar vrea sa ne cunune (banuiesc ca au discutat intre ei despre asta, mai ales ca au facut concediul impreuna si s-au intors acum vreo saptamana...deci e proaspata 'chestiunea')...iar el chiar ar fi bucuros...de ales nu pot alege ptrca sunt sigura ca s-ar supara una dintre perechi...partea buna e ca ambele familii sunt cu dare de mana cum se spune .... acum o sa vad, nu stiu exact cum o sa fac sa nu supar pe nimeni! :-SS

tinys
10.09.2007, 14:36:37
Noi am gasit restaurantul, muzica si biserica! Urmeaza sa mergem la nasii lui de botez...am inteles ca treb sa-i intrebam daca mai vor sa ne cunune...daca nu..nuj....:)

:)>- bravo...ai rezolvat si cu muzica! spor la pregatiri in continuare!

andreea151084
11.09.2007, 21:28:52
buna miresicilor de oct 2008
sper k nu va suparati k v-am invadat spatiul...eu am nunta pe 27 oct anul acesta :)
citeam c ati scris si imi aduc aminte cum in oct anul trec alergam dupa restaurant si m panikam gandindu-ma la cate sunt de facut...:)

acum knd m gandesc la kt d putin mai e...
dak aveti vreo intrebare...va raspund cu placere k la cat am umblat si am tot umblat sunt experta in magazine, firme d deco, florarii si d toate
am niste emotiiii :goldfish: :gen_13: :gen_07: :no_02: :wacko:

tinys
11.09.2007, 23:40:59
sper k nu va suparati k v-am invadat spatiul...eu am nunta pe 27 oct anul acesta :)
citeam c ati scris si imi aduc aminte cum in oct anul trec alergam dupa restaurant si m panikam gandindu-ma la cate sunt de facut...:)

dak aveti vreo intrebare...va raspund cu placere k la cat am umblat si am tot umblat sunt experta in magazine, firme d deco, florarii si d toate

:* eu iti urez CASA DE PIATRA de pe acum! cred ca te-ai agitat mult cu pregatirile astea...eu vad la mine, ma agit ingrozitor si mai am un an si ceva pana la fericitul eveniment! atunci cred ca o sa am niste emotii... de nu vreau sa ma gandesc #:-S!

cred ca miresicile din Bucuresti ar avea mai mult intrebari...:">

RIKIDONE
12.09.2007, 09:04:21

Buna! Eu personal nu ma supar ca ai invadat topicul miresicilor de Oct 2008 si profit de chestia asta si vreau sa te intreb cum ti-ai programat ziua?
Cununia o faci in dimineata nuntii? La ce ora?
Biserica la ce ora ai pus-o?
Sedinta foto in parc? Ce faci cu invitatii cat timp tu te pozezi? Sedinta foto o sa fie inainte sau dupa biserica?
Multumesc anticipat.

andreea151084
12.09.2007, 11:38:35
Buna! Eu personal nu ma supar ca ai invadat topicul miresicilor de Oct 2008 si profit de chestia asta si vreau sa te intreb cum ti-ai programat ziua?
Cununia o faci in dimineata nuntii? La ce ora?
Biserica la ce ora ai pus-o?
Sedinta foto in parc? Ce faci cu invitatii cat timp tu te pozezi? Sedinta foto o sa fie inainte sau dupa biserica?
Multumesc anticipat.

buna
pai le facem pe toate in aceeasi zi :D
civila va fi dimineata sper sa gasim in jurul ore 9 jum 10, iar cununia religioasa va fi la ora 18:00. pentru ca biserica aleasa este cea de langa Academia Militara, vom face poze dupa cununie in Parcul Ramniceanu care este langa biserica si la Academie care ste peste strada :D
apoi direct la restaurant unde nebunia va incepe la ora 20:00.
am vrut sa lasam pauza cat mai mica intre biserica si restaurant ca sa nu stam cu invitaii pe loc mai ales ca vin multi din afara orasului :)
kiar daca se intuneca mai repede fotograful a zis k nu e problema. pozele ies oricum :D

RIKIDONE
13.09.2007, 10:07:53
buna
pai le facem pe toate in aceeasi zi :D
civila va fi dimineata sper sa gasim in jurul ore 9 jum 10, iar cununia religioasa va fi la ora 18:00. pentru ca biserica aleasa este cea de langa Academia Militara, vom face poze dupa cununie in Parcul Ramniceanu care este langa biserica si la Academie care ste peste strada :D
apoi direct la restaurant unde nebunia va incepe la ora 20:00.
am vrut sa lasam pauza cat mai mica intre biserica si restaurant ca sa nu stam cu invitaii pe loc mai ales ca vin multi din afara orasului :)
kiar daca se intuneca mai repede fotograful a zis k nu e problema. pozele ies oricum :D

OK. Merci pentru raspuns!
si noi cred ca le facem pe toate in aceeasi zi! (:|

anesya
13.09.2007, 10:28:52
Neata fetele! Ce mai faceti? Cum stati cu pregatirile? Eu nu am mai facut nimic pentru ca am fost la restante...

tinys
13.09.2007, 10:53:22
Neata fetele! Ce mai faceti? Cum stati cu pregatirile? Eu nu am mai facut nimic pentru ca am fost la restante...

Neata si tie! :* si in cazul meu lucrurile stagneaza (:| ... ai mei ma asteapta pe mine pana vin in tara.... nu vor sa semneze contractul fara accordul meu...am noroc ca se face nunta duminica si nimeni nu e interesat ptr ziua asta! pe de o parte e mai bine ca in felul asta vad si eu locatia inainte de semnare si nu voi scoate ochii la nimeni ca nu e bun sau mai stiu eu ce...

alina_p
13.09.2007, 12:03:42
Salutare fetelor!
Si eu mi-am rezervat restaurantul si cam atat anul asta. O sa caut totusi un fotograf si un cameraman bun in rest e timp si anul viitor... Intre timp mai tot caut idei de decorare a salii.

anesya
13.09.2007, 12:28:48
Asa este...cameraman si fotograf..uitasem. :(

danutza_07
13.09.2007, 20:59:51
da asa e trebuie intrebati.noi am ales niste prieteni ca nasi .am zis ca e mai bine asa.ei au avut nunta acum o luna.dar nu prea mia placut.
:D

RIKIDONE
14.09.2007, 09:35:24
Restaurant avem din iunie ... cu contract facut ... avans achitat .... dar de atunci nimic ...
Treaba nasoala este ca nu avem nasi ... parca era un subiect "casting de nasi" ... poate ar trebui sa arunc o privire pe acolo ....

alina_p
14.09.2007, 11:31:03
Restaurant avem din iunie ... cu contract facut ... avans achitat .... dar de atunci nimic ...
Treaba nasoala este ca nu avem nasi ... parca era un subiect "casting de nasi" ... poate ar trebui sa arunc o privire pe acolo ....

La noi asta a fost simplu. Nasii nostri tot bateau apropo-uri de ceva vreme ca "ce le-ar place o pereche de fini ca noi". Desi ei au mai cununat 3 perechi. Asa ca ne-a fot simplu sa le adresam intrebarea. Mai ales ca sunt si ei un cuplu tanar si mereu dornici de prieteni.
Pe langa restaurant asta-i un alt aspect important de care am scapat.#:-S

andreea151084
14.09.2007, 12:25:13
OK. Merci pentru raspuns!
si noi cred ca le facem pe toate in aceeasi zi! (:|

pai e mai bine pt k makar stii k te agiti o zi pt toate...si le faci si gata ai scapat...si nici nu mai ai rude sacaitoare pe cap d 2 ori :D

danutza_07
14.09.2007, 18:41:58
hey sal la toata lumea . am si eu o rugaminte cine ma ajuta si pe mine cu un tickers.lam salvat si mai departe nu mai reusesc.help.pup.^:)^ ^:)^ :D

tinys
17.09.2007, 21:53:12
Miresici, ce ati mai facut ptr nuntile voastre? :* :* :* V-ati ales deja o tema a nuntii? :-"

oana1983
17.09.2007, 21:54:26
Miresici, ce ati mai facut ptr nuntile voastre? :* :* :* V-ati ales deja o tema a nuntii? :-"
dar la prognoza meteo v-ati uitat cum o sa fie?\:D/

tinys
17.09.2007, 21:56:47
dar la prognoza meteo v-ati uitat cum o sa fie?\:D/

Dar nu stim sigur nici maine cum o sa fie vremea...ce sa mai spunem de octombrie 2008? #-o mergem la ghici....cum o da Dumnezeu!

RIKIDONE
18.09.2007, 10:52:26
Dar nu stim sigur nici maine cum o sa fie vremea...ce sa mai spunem de octombrie 2008? #-o mergem la ghici....cum o da Dumnezeu!

Nu stim nici peste 2 ore cum o sa fie vremea....dar peste 1 an si .... cateva zile ;-)
Cum o da Dumnezeu! Ca nunta se face si pe ploaie si/sau frig ....

anesya
18.09.2007, 11:02:24
Nu stim nici peste 2 ore cum o sa fie vremea....dar peste 1 an si .... cateva zile ;-)
Cum o da Dumnezeu! Ca nunta se face si pe ploaie si/sau frig ....
PAI SI ACUM DACA PLOUA SAU NINGE NU MAI FACEM NUNTA? ASTA ESTE...EU SPER SA NU SE INTAMPLE NICIUNA NICI ALTA! PUPICI!!!:* :* :*

mihaela13
18.09.2007, 16:09:44
PAI SI ACUM DACA PLOUA SAU NINGE NU MAI FACEM NUNTA? ASTA ESTE...EU SPER SA NU SE INTAMPLE NICIUNA NICI ALTA! PUPICI!!!:* :* :*

Asa este, eu sunt miresica de noiembrie 2008\:D/

alina_p
19.09.2007, 10:25:05

Eu tin minte ani cand in octombrie inca mai purtam sandale... in Brasov. Deci se poate sa avem parte si de vreun val de caldura. Cine stie?!

anesya
19.09.2007, 10:33:32
Nu vedeti fetelor ce frig a fost la inceputul lunii si ce bine este acum? Ieri cand am plecat la serviciu..am simtit ca mor de cald..(pe la 1 jum)...Deci eu cred ca o sa fie bine. Pupici!:*

gabi74bel
20.09.2007, 10:19:12
Voi fi si eu miresica de 2008, nunta noastra va fi pe 4 octombrie 2008, am gasit la Leu, o sala foarte mare, si meniul este ok. Pe 7 ianuarie trebuie sa facem rezervarea efectiv, si daca se elibereaza, vom muta data pe 6 septembrie, ar fi mai bine nu vedeti ce vreme este afara. 20.09.2007.

gabi74bel
20.09.2007, 10:42:56
Sper sa avem vreme frumoasa, si asta doresc tuturor, pupici:* :* :* :* :*

anesya
20.09.2007, 11:13:20
Voi fi si eu miresica de 2008, nunta noastra va fi pe 4 octombrie 2008, am gasit la Leu, o sala foarte mare, si meniul este ok. Pe 7 ianuarie trebuie sa facem rezervarea efectiv, si daca se elibereaza, vom muta data pe 6 septembrie, ar fi mai bine nu vedeti ce vreme este afara. 20.09.2007.
:(( :(( :(( si aici la Pitesti e urat...ploua..Deh, e toamna..

RIKIDONE
20.09.2007, 12:53:37
Te referi la Stefan Gheorghiu ... la salile alea din camin? Imi potzi spune si mie cat o sa fie meniul in 2008?

Joanna23
20.09.2007, 19:03:56
Buna fetelor!

Sunt si eu o miresica de octombrie 2008, mai exact pe 11. Ma bucur ca am descoperit acest forum, pana acum mi-a fost de mare ajutor.
Va pup si va urez spor la pregatiri. Timp este destul.;-)

oana_alina
20.09.2007, 23:34:06
Buna, sunt Oana si voi avea nunta in 18 octombrie 2008 intr-un final! De ce spun asta pentru ca in relatia nostra am avut ceva probleme,a fost un examen a vietii din care am realizat amandoi ca iubirea noastra este mult mai puternica acum ca niciodata si nu trebuie sa o lasam sa se stinga. Am incredere in voi ca o sa imi dati cele mai bune sfaturi in luarea unor decizii pentru organizarea nuntii mele si sper sa nu va dezamagesc daca va pot fi de folos cu ceva.

RIKIDONE
21.09.2007, 09:35:01
Buna fetelor!

Sunt si eu o miresica de octombrie 2008, mai exact pe 11. Ma bucur ca am descoperit acest forum, pana acum mi-a fost de mare ajutor.
Va pup si va urez spor la pregatiri. Timp este destul.;-)

Si eu tot pa 11 octombrie ... dar la Bucuresti. >:D< >:D< >:D<

alina_p
21.09.2007, 09:47:05
Si eu tot pa 11 octombrie ... dar la Bucuresti. >:D< >:D< >:D<
Si eu tot pe 11 octombrie...dar la Brasov. ;)>:D<

anesya
21.09.2007, 10:51:44
Buna, sunt Oana si voi avea nunta in 18 octombrie 2008 intr-un final! De ce spun asta pentru ca in relatia nostra am avut ceva probleme,a fost un examen a vietii din care am realizat amandoi ca iubirea noastra este mult mai puternica acum ca niciodata si nu trebuie sa o lasam sa se stinga. Am incredere in voi ca o sa imi dati cele mai bune sfaturi in luarea unor decizii pentru organizarea nuntii mele si sper sa nu va dezamagesc daca va pot fi de folos cu ceva.
Si eu tot pe 18.10....ma bucur pentru voi si spor la pregatiri!!

alina_p
21.09.2007, 12:53:47
Ca sa vedeti ce multe miresici suntem in octombrie, am facut o lista.

MIRESICI 2007

13 octombrie : andraduska

27 octombrie: andreea 151084

MIRESICI 2008

4 octombrie: mihocica
gabi74bel

5 octombrie: tinys

11 octombrie: violeta_g
alina_p
Joanna 23

18 octombrie: only_mony
danutza 07
anesya
oana_alina

25 octombrie: aranya
ubtza

Sper ca nu am uitat pe nimeni!
Va pup!>:D<

Joanna23
21.09.2007, 18:40:00
Chiar ca suntem multe :-p

Sa speram ca o sa avem parte de o luna cu vreme frumoasa.

janette_
22.09.2007, 10:47:43
Salutare miresici de octombrie 2008 !
Ma primiti in clubul vostru :-\ ...si eu sunt tot miresica de oct 2008:-SS ...mai exact in 11 oct 2008...

anesya
22.09.2007, 10:56:34
Salutare miresici de octombrie 2008 !
Ma primiti in clubul vostru :-\ ...si eu sunt tot miresica de oct 2008:-SS ...mai exact in 11 oct 2008...
Cum sa nu...Bine ai venit!>:D<

florinutza
23.09.2007, 18:54:18
si eu sunt o miresica d 2008, dar in septembrie.

nana_si_nicu
24.09.2007, 11:39:00
:*:*:*:* Buna fetelor !!!

Si eu sunt miresica de octombrie 2008, mai exact pe 18 octombrie. Locuiesc in Bucuresti dar voi face nunta in Slatina, pt ca si eu si prietenul meu suntem din Slatina. O sa am ceva bataie de cap cu organizarea unei nunti de la distanta, dar n-am incotro...

Va pupik

oana_alina
24.09.2007, 14:47:18
:* buna Nana! Cate suntem in data de 18 octombrie, SUPER <:-P
Nu iti face probleme, pas cu pas le faci pe toate chiar si de la distanta \:D/

danutza_07
24.09.2007, 19:14:51
hey.salut si eu am nunta tot pe 18 (la bucuresti).pupici.>:D< :* >:D<

danutza_07
24.09.2007, 19:20:11

Si eu sunt miresica de octombrie 2008, mai exact pe 18 octombrie. Locuiesc in Bucuresti dar voi face nunta in Slatina, pt ca si eu si prietenul meu suntem din Slatina. O sa am ceva bataie de cap cu organizarea unei nunti de la distanta, dar n-am incotro...

Va pupik
salut nana.bine ai venit.stai linistita ca o sa iasa totul bine.multa bafta.>:D< :*

Mellissa1309
27.09.2007, 10:16:42
Cine se mai inscrie?

Vai cat mai am ai pana la nunta!!! Ai inceput sa te pregatesti de pe acum??? Ma refer la lucrurile marunte, nu la local sau muzica.

Mellissa1309
27.09.2007, 10:17:54

Va pupik

Daca ai pe cineva sa te ajute nu o sa ti fie greu deloc.

RIKIDONE
27.09.2007, 11:29:57
Vai cat mai am ai pana la nunta!!! Ai inceput sa te pregatesti de pe acum??? Ma refer la lucrurile marunte, nu la local sau muzica.

Mai am un an pana la nunta ....
Am inceput din mai cu restaurantul. Obiective pe anu asta: muzica, foto si video.
Restul la anu' ...
Intra la Miresici de Septembrie 2008 ... sa vezi acolo pregatiri ...
Unele miresici au aproape totul pus la punct ... inclusiv rochie.
Tu cu cat timp inainte ai inceput pregatirile? Am citit mesajele postate de tine si am aflat ca deja ai avut nunta.
=;

oana_alina
27.09.2007, 22:27:34
[quote=Mellissa1309;412355]Vai cat mai am ai pana la nunta!!! Ai inceput sa te pregatesti de pe acum??? Ma refer la lucrurile marunte, nu la local sau muzica.[/qu
Daca iti zic poate nu ma crezi eu mi-am facut inimioara de cateva lunii haaaa si marturii, incerc sa fac pozele mai mici sa vi le arat;))

oana_alina
27.09.2007, 22:42:27
Cum sa fac nu stiu |-) INVATATI-MA!

mihocica
28.09.2007, 06:16:42
Ca sa vedeti ce multe miresici suntem in octombrie, am facut o lista.

MIRESICI 2007

13 octombrie : andraduska

27 octombrie: andreea 151084

MIRESICI 2008

4 octombrie: mihocica
gabi74bel

5 octombrie: tinys

11 octombrie: violeta_g
alina_p
Joanna 23

18 octombrie: only_mony
danutza 07
anesya
oana_alina

25 octombrie: aranya
ubtza

Sper ca nu am uitat pe nimeni!
Va pup!>:D<
esti o dulce....mi a placut mult faza cu lista....tu vad ca mai ai fffff putin
multa bafta

RIKIDONE
28.09.2007, 09:34:55
multa bafta

Daaa ... mai are putin ... 1 an si 13 zile ;-)
Si eu la fel!

alina_p
28.09.2007, 11:08:32
multa bafta

Mersi. :*
Daca aveam nunta in 2007, asa era ... mai aveam fffff putin.
Dar tinand cont ca sunt in 2008 mai e ceva.:-p

Biutz
28.09.2007, 11:46:11
Hei, si eu am nunta in octombrie! Pana acum am rezolvat urmatoarele:
1. restaurantul (inca nu am dat avansaul de rigoare, asteptam un salariu mai gras);
2. biserica ( sotul cunoaste un preot care s-a oferit sa ne cunune, deci e ok!);
...si cam atat. Logic ca orice mireasa nerabdatoare, eu deja ma uit dupa rochii, si cam aici ma impotmolesc! Exista niste rochii superbe dar nu ma avantajeaza, iar cele in care nu as arata ca un carnat nu-mi plac...oh, well!

andreea151084
28.09.2007, 15:41:58
Hei, si eu am nunta in octombrie! Pana acum am rezolvat urmatoarele:
1. restaurantul (inca nu am dat avansaul de rigoare, asteptam un salariu mai gras);
2. biserica ( sotul cunoaste un preot care s-a oferit sa ne cunune, deci e ok!);
...si cam atat. Logic ca orice mireasa nerabdatoare, eu deja ma uit dupa rochii, si cam aici ma impotmolesc! Exista niste rochii superbe dar nu ma avantajeaza, iar cele in care nu as arata ca un carnat nu-mi plac...oh, well!

si eu mi-am luat rokitza din februarie ;)) k nu am mai avut rabdare
oricum nu t impacienta k ai timp suficient :*

amy24
28.09.2007, 16:02:53
Buna,

numele meu este Ana Maria si in sfarsit am nunta anul viitor pe 25 octombrie.

Ma bucur sa vad ca sunt atatea fete programate pentru 2008.

Deci vreau si eu pe lista voastra:D .

Am apucat sa citesc cateva dintre mesajele voastre dar nu tot.

Cand ma pun la punct cu ceea ce este pe aici voi mai posta.

Apropo ca sa ma fac prezenta va spun ca nunta mea cu ceva mai mult noroc va fi la CCA in sala Bizantina(cea mai frumoasa dntre toate).

Asta pentru ca viitorul meu sot este cadru militar.

Inca nu am apucat sa vb de Biserica dar cu siguranta va fi ori cea la care m-am botezat ori SF Elefterie.

Altceva ce sa mai spun?

Abia astept evenimentul mai ales ca il astept de cativa ani buni.

Va pup si mai vb.:-*

luli
29.09.2007, 01:17:40
salutare!
tinem legatura

tinys
29.09.2007, 02:16:43
Ce miresici harnicute avem noi aici! ;-) nu am mai intrat de vreo 7 zile (am fost pana la Iuby meu) si deja a trebuit sa recuperez cateva pagini...:)) ! Mi-a placut la nebunia chestia cu lista...>:D<
Va pup pe toate, bun venit in clubul miresicilor de octombrie 2008!

crisstallus_cris
30.09.2007, 10:33:20
Buna.Eu vroiam la sf de august nunta,dar din cauza aglomerarii restaurantelor n-am mai gasit loc si ieri am aflat ca e f posibil sa facem pe 25 octombrie 2008.Deci vreau nu vreau voi fi miresica de oct 2008:D .
Deocamdata nici rest nu l-am batut in cuie,dar sper ca rezolvam sapt viitoare.Nu sunt din acelasi oras cu viitorul sot,chiar e ceva distanta si e greu sa ne punem de acord doar la telefon,asa ca sambata viitoare vad si eu rest propus de el si sa platim avansul.In rest celelalte mai tarziu,si de muzica as vrea sa-mi iau de-o grija,dar e asa nebunie si cu formatiile incat nu stiu dc vom gasi usor....
Va pup pe toate!!!!

anesya
30.09.2007, 11:43:48
Salut fetele! Ce mai faceti? Cum merg pregatirile? Eu sunt la serviciu...;-) si ma plictisesc..

Biutz
30.09.2007, 16:11:21
si eu mi-am luat rokitza din februarie ;)) k nu am mai avut rabdare
oricum nu t impacienta k ai timp suficient :*

:D Sper sa gasesc... ca vorba aia, toata ziua pe forumuri, trebuie sa ma hotarasc odata si-odata! Chestia la mine e ca o sa fiu complet "libera" sa ma gandesc la nunta abia prin iulie (ca deh, licenta la anul!) dar va am pe voi pe-aici, deci nu disper! :*

tinys
01.10.2007, 14:53:03
Ce ati mai facut miresici? :* eu pana ajung in tara ma mai gandesc la tema nuntii...voi v-ati gandit deja? la mine va fi ceva legat de toamna, frunze...dar vreau ceva nu prea nostalgic ca ne apucam de plans :-p O miresica a pus niste poze cu marturii si carduri pe tema asta... :>

oana_alina
01.10.2007, 16:02:56
Buna,
Eu am rezolvat cantina si muzica.
Acum stabilim firma ptr decoratiuni, inca nu am semnat contractul.
Urmeaza sa merg in timisoara sa semnam ptr foto, sa inchiriez suportul pentru tort
La nasi o sa mergem prin luna noiembrie.
Pupici :*

amy24
01.10.2007, 16:46:18
Mi-am schimbat data nuntii fetelor din 25 octobrie in 18 octombrie .

Am stat si ne-am gandit ca la restaurantul unde vom face noi pe data de 25 octombrie este ziua armatei si s-ar putea sa nu ne aprobe cererea.

Asa ca am pus-o cu o saptamana inainte.

Apropo aveti idee de formatii care canta muzica populara cu specific moldovenesc?

Desi sunt din Bucuresti majoritatea invitatiilor( 80% )sunt din Moldova.

In Bucuresti nu cred ca voi gasi ceva care sa imi placa.

Pls help me.[-o<

Apropo cunoaste cineva vreun cuplu care a facut nunta la Casa Armatei sau va face?

Va pup:* .

oana_alina
02.10.2007, 23:10:11
Astazi mi-am facut un mic desfasurator de nunta si ma gandeam sa programez ora la biserica la 16.30 iar la cantina la 18.00, voi cum o sa faceti? Voi ce stiti la ce ora se pun dansul miresei cu tatal si al mirelui cu mama??
Best wedding song
I. Introducere (http://hallo.ro/search.do?query=introducere) ora 18.00
II. Dansul mirilor ora 18.30
III. Dansul miresei cu tatăl ora ?
IV. Dansul mirelui cu mama ora ?
V. Wedding Party Dance Songs
VI. Melodia pentru tort ora 02.50
VII. Melodia pentru aruncarea buchetului ora 03.00
VIII. Melodia pentru aruncarea jartelutei ora 03.10

tinys
03.10.2007, 12:27:34
Astazi mi-am facut un mic desfasurator de nunta si ma gandeam sa programez ora la biserica la 16.30 iar la cantina la 18.00, voi cum o sa faceti? Voi ce stiti la ce ora se pun dansul miresei cu tatal si al mirelui cu mama??
Best wedding song
I. Introducere (http://hallo.ro/search.do?query=introducere) ora 18.00
II. Dansul mirilor ora 18.30
III. Dansul miresei cu tatăl ora ?
IV. Dansul mirelui cu mama ora ?
V. Wedding Party Dance Songs
VI. Melodia pentru tort ora 02.50
VII. Melodia pentru aruncarea buchetului ora 03.00
VIII. Melodia pentru aruncarea jartelutei ora 03.10

Foarte faina :A cate precizie :madlaugh: ! eu biserica o sa mi-o pun pe la 13:00-13:30 cel tarziu ...de dansul miresei cu tatal si al mirelui cu mama,nu am auzit sincer... iarta-mi ignoranta e vreo traditie? :-"

RIKIDONE
03.10.2007, 12:38:42
Foarte faina :A cate precizie :madlaugh: ! eu biserica o sa mi-o pun pe la 13:00-13:30 cel tarziu ...de dansul miresei cu tatal si al mirelui cu mama,nu am auzit sincer... iarta-mi ignoranta e vreo traditie? :-"
De ce vrei sa pui biserica asa devreme?

oana_alina
03.10.2007, 14:49:58
Biserica este ff aproape de mine si cantina, cat despre dansul mirilo cu parintii nu este traditie romaneasca asa cum nu sunt marturiile, aruncatul buchetului etc din acest motiv sunt pe forum sa intreb cine stie ceva legat de un moment special pentru parinti o sa imi zica, cine nu mai bine sa taca:-$

oana_alina
03.10.2007, 14:53:10
Pentru amatoare aici nu este OTV =))

oana_alina
03.10.2007, 15:39:18
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=5015

tinys
04.10.2007, 01:42:22
De ce vrei sa pui biserica asa devreme?

Pai m-am gandit ca nunta fiind duminica e probabil ca persoanele sa dea semne ca ar dori sa plece pe la 2:00, max 3:00 dimineata (serviciu si altele) ...deci incepand mai devreme cu biserica am timp sa-mi organizez programul la restaurant asa cum mi-am dorit cu diverse momente artistice etc...in caz ca lumea vrea sa stea mai mult la nunta (pana pe la 5:00 - 6:00 dimineata) nu e nici o pierdere...ba dimpotriva, avem mai mult timp ptr distractie \:D/ ! Si as vrea sa am timp dupa biseica sa organizam un cocktail si sa facem poze!

Oricum nu e batuta in cuie decizia...ma trebuie sa vb cu nasii cand ajung in tara! :>

RIKIDONE
04.10.2007, 08:43:05
Pai m-am gandit ca nunta fiind duminica e probabil ca persoanele sa dea semne ca ar dori sa plece pe la 2:00, max 3:00 dimineata (serviciu si altele) ...deci incepand mai devreme cu biserica am timp sa-mi organizez programul la restaurant asa cum mi-am dorit cu diverse momente artistice etc...in caz ca lumea vrea sa stea mai mult la nunta (pana pe la 5:00 - 6:00 dimineata) nu e nici o pierdere...ba dimpotriva, avem mai mult timp ptr distractie \:D/ ! Si as vrea sa am timp dupa biseica sa organizam un cocktail si sa facem poze!

Oricum nu e batuta in cuie decizia...ma trebuie sa vb cu nasii cand ajung in tara! :>
OK .. am inteles ... nu am stiut ca nunta etse duminica ...

xelonitsa
04.10.2007, 15:47:48
Ciau fetele,
si eu voi fi una din miresicile lui octombrie 2008 mai exact pe 18.10.2008 si sper ca voi fi si mamica sa serbez botezul bebelusului meu la aceeasi data.Dupa cum spunea una dintre voi -si m-am amuzat tare de tot- mirele este gasit, logodna este facuta, verighetele sunt luate, urmeaza restul alergaturii:-< ... uff si mi-e groaza cand ma gandesc cate sunt de facut de aceea si vreau sa serbez ambele evenimente odata.Cununia o vom face mai devreme -daca gasim un restaurant ok atunci ne vom cununa pe 10.11.2007 daca nu la anul dar in nici-un caz in ziua nuntii ca nu rezistam cu copil mic atata alergatura intr-o zi.Vom face la o data stabilita cununia civila si o logodna la biserica urmand ca pe 18.10.2008 sa ne cununam religios si sa-l botezam pe micul strumfulet.Sper sa fie totul ok ca am deja emotii....

RIKIDONE
04.10.2007, 16:04:38
Ciau fetele,
si eu voi fi una din miresicile lui octombrie 2008 mai exact pe 18.10.2008 si sper ca voi fi si mamica sa serbez botezul bebelusului meu la aceeasi data.Dupa cum spunea una dintre voi -si m-am amuzat tare de tot- mirele este gasit, logodna este facuta, verighetele sunt luate, urmeaza restul alergaturii:-< ... uff si mi-e groaza cand ma gandesc cate sunt de facut de aceea si vreau sa serbez ambele evenimente odata.Cununia o vom face mai devreme -daca gasim un restaurant ok atunci ne vom cununa pe 10.11.2007 daca nu la anul dar in nici-un caz in ziua nuntii ca nu rezistam cu copil mic atata alergatura intr-o zi.Vom face la o data stabilita cununia civila si o logodna la biserica urmand ca pe 18.10.2008 sa ne cununam religios si sa-l botezam pe micul strumfulet.Sper sa fie totul ok ca am deja emotii....
Bine ai venit printre miresici! >:D<
Daca inca nu ai gasit restaurant ... grabeste-teeeeeeeeeeeee!

xelonitsa
04.10.2007, 16:31:39
Vio pe mine m-au "lovit" toate astea ca un bumerang.Eu nu prea am vrut sa ma marit, am vrut cariera, sa-mi fac o casa, sa-mi iau o masina si cand toate astea au fost facute ma complaceam asa intr-o stare de dulce libertate si imi spuneam ca niciodata n-o sa ma marit.Dar dupa cum spune multa lume "ce e scris in frunte" ti-e pus, in martie l-am cunoscut pe EL care este cu adevarat iubirea vietii mele...Traind singur ani de zile( ma refer la locuinta nu solitar fara relatii ;;) ) te faci egoist, cu "pasarici sau stoluri" -asta dupa caz- si nu esti dispus sa lasi de la tine absolut nimic....Ei si uite ca m-a lovit o iubire din aia bolnavicioasa, eram la distanta mare de tot unul de altul,desi in aceeasi tara,si eu ma sufocam sa nu-l vad tot timpul langa mine ( normal ca a functinat si viceversa altfel....:-B ).M-a cerut repede de sotie, eu am acceptat, am primit in concediul asta si inelul de logodna ( el a luat si verighetele sa fie sigur:-$ ), s-a mutat cu catel si purcel in Bucuresti ( desi uraste sudul tarii ca nah el e din Ardeal ) si acum ne-am trezit ca noi trebuie musai sa avem un bebe strumf la anu si ca e mai bine pentru toata lumea sa facem separat cununia iar nunta si botezul impreuna.Ne-am apucat si de zugravit apartamentul, luam si mobila noua in casa,adica triaesc asa o nebunie istovitoare care pe mine m-a naucit in toate lunile astea;)) .Sambata asta vom merge sa vedem si cu resturantul care e treaba, nasii sunt alesi iar despre muzica....sunt calma caci sunt nepoata unei cantarete neaose si organizeaza ea "muzicile".Despre rochie....daca nasc e clar ca trebuie sa-mi cumpar una dupa ce voi vedea la ce proportii ma voi incadra ca nu o pot achizitiona riscandu-ma sa nu-mi mai vina nici pe un picior la data nuntii.Ma macina gandul daca imi ajung 10.000 de euro pentru o nunta si-un botez asa cum imi doresc eu, ce pareri aveti? ( suma am calculat-o in functie de ceea ce au postat anumite persoane pe acest site:-& ).
va pup pe toate viitore miresici papusici :*

RIKIDONE
04.10.2007, 17:05:27
Vio pe mine m-au "lovit" toate astea ca un bumerang.Eu nu prea am vrut sa ma marit, am vrut cariera, sa-mi fac o casa, sa-mi iau o masina si cand toate astea au fost facute ma complaceam asa intr-o stare de dulce libertate si imi spuneam ca niciodata n-o sa ma marit.Dar dupa cum spune multa lume "ce e scris in frunte" ti-e pus, in martie l-am cunoscut pe EL care este cu adevarat iubirea vietii mele...Traind singur ani de zile( ma refer la locuinta nu solitar fara relatii ;;) ) te faci egoist, cu "pasarici sau stoluri" -asta dupa caz- si nu esti dispus sa lasi de la tine absolut nimic....Ei si uite ca m-a lovit o iubire din aia bolnavicioasa, eram la distanta mare de tot unul de altul,desi in aceeasi tara,si eu ma sufocam sa nu-l vad tot timpul langa mine ( normal ca a functinat si viceversa altfel....:-B ).M-a cerut repede de sotie, eu am acceptat, am primit in concediul asta si inelul de logodna ( el a luat si verighetele sa fie sigur:-$ ), s-a mutat cu catel si purcel in Bucuresti ( desi uraste sudul tarii ca nah el e din Ardeal ) si acum ne-am trezit ca noi trebuie musai sa avem un bebe strumf la anu si ca e mai bine pentru toata lumea sa facem separat cununia iar nunta si botezul impreuna.Ne-am apucat si de zugravit apartamentul, luam si mobila noua in casa,adica triaesc asa o nebunie istovitoare care pe mine m-a naucit in toate lunile astea;)) .Sambata asta vom merge sa vedem si cu resturantul care e treaba, nasii sunt alesi iar despre muzica....sunt calma caci sunt nepoata unei cantarete neaose si organizeaza ea "muzicile".Despre rochie....daca nasc e clar ca trebuie sa-mi cumpar una dupa ce voi vedea la ce proportii ma voi incadra ca nu o pot achizitiona riscandu-ma sa nu-mi mai vina nici pe un picior la data nuntii.Ma macina gandul daca imi ajung 10.000 de euro pentru o nunta si-un botez asa cum imi doresc eu, ce pareri aveti? ( suma am calculat-o in functie de ceea ce au postat anumite persoane pe acest site:-& ).
va pup pe toate viitore miresici papusici :*
Asa este ... "ce este scris in frunte" ... pana acum 2 ani si eu eram o tipa cu relatii pasagere si foarte independenta .. pana a aparut el .. pe care il cunosteam deja de 1 an ... si am zis sa incerc ... am incercat ... dar fara sa vreau sa ma marit ... a trecut timpul si deodata am vrut sa fiu mireasa ...
Eu sunt putin aeriana din punctul asta de vedere ... eu nu vreau sa ma marit ... eu vreau sa ma fac mireasa :)>- :)) :)) :))
Nu ma inteles prea bine ... voi doriti un copil pana la anu' sau deja l-ati proiectat? Iti doresc succes in ambele cazuri!
10 000 E eu zic ca SIGUR iti ajung ... (fara meniurile de la restaurant) ...

oana_alina
04.10.2007, 22:07:11
Buna Xelonitsa. Felicitari atat pentru hotarerea de a va casatorii cat si pentru bb! Ce nume o sa ii puneti? Parerea mea ca va ajung banii, nu trebuie sa te ingrijorezi ca nu o sa iti ajunga,de muzica te-ai scapat (la noi formatiile costa mult si ma gandesc ca din start iti mai scade din costuri) acum de pinde de cati invitati si cat de va intindeti! ITI DORESC O SARCINA USOARA SI MULTA SANATATE CA O SA LE FACI PE TOATE PAS CU PAS :*

anesya
05.10.2007, 09:50:22
Wow...suntem 3 miresici pana acum pe 18.10.2008. Super!

anesya
05.10.2007, 09:53:51
Am gresit..suntem chiar 5!<:-P

xelonitsa
05.10.2007, 09:54:41
Multumesc Vio si Oana, am vesti bune...aseara am facut un tur de forta si am gasit restaurantul ^:)^ ....yupi yupi :) .Am gasit locuri si la Residence dar ne-am gandit ca toate neamurile din Ardeal( sunt multi oameni simpli printre ei ) nu vor sti saracii ce mananca si nici nu-i poti obliga sa manance cu 4 feluri de tacamuri/:) si decat o nunta gomoasa la care invitatii sa stea ca pe ghimpi ca nu stiu ce inseamna foie noar mai bine una mai putin fitzoasa dar la care toata lumea sa se simta in largul sau.Drept pentru care am gasit exact pe 18.10 ( ultima data libera din 2008-parca ne asteptau ;-) )la Turabo Tequilla.Un administrator de nota 20 care ne-a explicat super frumos si super detaliat tot ce ne ofera in banii ceruti, m-am uitat si la chelneri si erau foarte prompti cu clientii din restaurant iar atmosfera este foarte primitoare.Au si orchestra deci este si muzica aranjata, ne decoreaza tot ei si sala, ne fac si tortul absolut tot.M-am bosumflati nsa ca mi-a zis cineva aseara ca nu se boteaza bebeii sambata ci numai duminica :(( asta insemnand ca trebuie sa facem nunta duminica???Am avut si o stare foarte mare de nervi ( eram stresata) , ca si la tine Vio sotul meu este aerian complet si cred ca va fi doar "invitat" la prpria-i nunta :)) dar o sa-l mobilizez eu ca altfel nu se poate.
Despre bebe...in noiembrie la inceput il bag in burtica si daca va fi baiat o sa-l cheme Darius Andrei iar daca va fi fetita o s-o cheme Timeea Alexandra.O sa-i pun 2 nume din considerentul ca vreau sa poarte si un nume de sfant dar Darius si Timeea sunt numele pe care mi le doresc de mica sa le pun copiilor mei.Vreau un bebe ca eu am 30 de ani si sotul meu 38 si jumate( desi nu aratam varsta biologica corpul se hodorogeste pe zi ce trece si nervii ma lasa incet dar sigur:)) ) deci cat mai sunt ai mei in putere trebuie sa-mi asigur "ingrijirea" bebelului.-vezi ca egoismul nu m-a parasit definitiv??=P~
Am fost si la Laguna Blu si tipul a fost super ok, din pacate nu mai au nici-o sambata libera ci doar duminici in 2008 si vor si chirie pe sala 500 euro iar avans 1000 de euro si nu iti ofera nimic decat meniul deci a cazut din start acest restaurant.
Si-n seara asta o sa fac un tur de forta sa mai vad ceva restaurante, dupa care trebuie sa ma ocup de biserica, vreau la Elefterie la parintele Valer ( acolo am pilutza ;-) , vorba lui taica-miu: " a innebunit lumea, iti trebuie pila si cand te nenorocesti pe viata:)) ").Cam atat pentru moment, va mai scriu cand am noutati.
Pupici multi si pentru voi miresici bombonici.

xelonitsa
05.10.2007, 10:03:54
Vio cum adica imi ajung 10000 de euro dar fara meniuri??:-? Pai la cat Doamne iarta-ma ma duce toata "afacerea asta"???????:-w Ca eu iau in calcul si evenimentele anterioare nuntii si botezului si anume nasterea ( vreau cezariana si aia este vreo 500 de euro cu totul, vreau NEAPARAT la nastere-si pentru asta imi iau de la gura ca sa am banii necesari- sa-i recoltez copilului celule stemp ca in felul asta va fi asigurat toata vietisoara lui, recoltare care costa 1000 de euro, ne trebuie mobilier pentru bebel, haine,etc lucruri care mai duc la vreo 2000 de euro), deci cati bani ne-ar trebui in total ca ma sufoc de stres??????!!!!:-SS :-SS :-SS

RIKIDONE
05.10.2007, 10:19:55
Vio cum adica imi ajung 10000 de euro dar fara meniuri??:-? Pai la cat Doamne iarta-ma ma duce toata "afacerea asta"???????:-w Ca eu iau in calcul si evenimentele anterioare nuntii si botezului si anume nasterea ( vreau cezariana si aia este vreo 500 de euro cu totul, vreau NEAPARAT la nastere-si pentru asta imi iau de la gura ca sa am banii necesari- sa-i recoltez copilului celule stemp ca in felul asta va fi asigurat toata vietisoara lui, recoltare care costa 1000 de euro, ne trebuie mobilier pentru bebel, haine,etc lucruri care mai duc la vreo 2000 de euro), deci cati bani ne-ar trebui in total ca ma sufoc de stres??????!!!!:-SS :-SS :-SS
Pai intra aici si citeste ce au postat fetele: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=51
Eu iti pot spune ce am "anticipat eu:
1. Muzica 700 E (daca luam DJ este mai putin, daca luam formatie este cam 1000)
2. Foto-video 600 E
3. Flori pt mese 450 E (15 mese * cam 30 E pt o masa)
4. Arcada intrare 100 E
5. Aranjament prezidiu 200 E
6. Invitatii 150 E (100 de invitatii pentru ca trebuie sa dam mai multe, unii nu vor veni ... si am pus ca 1.5 E/buc)
7. Marturii 200 E (200 buc* 1 E/buc)
8. Imbracaminte 2000 E (dar tare mi-e ca depasim)
9. Cadou nasi 500 E
10. Verighete 500 E
11. Buchetele pt mireasa si nasa pe care le plateste ginerica 200 E
= 5600 E
si sunt convinsa ca se mai adauga ....

xelonitsa
05.10.2007, 10:55:52
1. Muzica 700 E (daca luam DJ este mai putin, daca luam formatie este cam 1000)
2. Foto-video 600 E
3. Flori pt mese 450 E (15 mese * cam 30 E pt o masa)
4. Arcada intrare 100 E
5. Aranjament prezidiu 200 E
6. Invitatii 150 E (100 de invitatii pentru ca trebuie sa dam mai multe, unii nu vor veni ... si am pus ca 1.5 E/buc)
7. Marturii 200 E (200 buc* 1 E/buc)
8. Imbracaminte 2000 E (dar tare mi-e ca depasim)
9. Cadou nasi 500 E
10. Verighete 500 E
11. Buchetele pt mireasa si nasa pe care le plateste ginerica 200 E

Dintre toate cele enumerate de tine mai sus noi avem :
1.verighetele
2.muzica
Ne mai trebuie:
1.imbracamintea care nu cred ca va depasi 2000 E
2.Invitatii cam 100 buc.
3.Cadou nasi
4.marturii
5.buchete mireasa si nasa
6.flori pentru mese ( astea cum arata si unde se pun?)
7. arcada de la intrare
Cam astea + pentru botez alte chestii #:-S

RIKIDONE
05.10.2007, 11:25:54
1.
.
.
.
6.flori pentru mese ( astea cum arata si unde se pun?)
7.
Cam astea + pentru botez alte chestii #:-S

Aranjamentele florale care se pun pe masa >:D<
Daca chiar nu le stii ... spune-mi si atasez o poza.

xelonitsa
05.10.2007, 11:41:06
chiar nu am habar cum arata ca nu prea am putut eu sa particip la nunti in viata mea( am fost plecata mereu cu jobul cand s-au maritat prietenele mele) si in aprilie anul asta am fost la o nunta in Cluj dar acolo e alta mancare de peste ,"alte bordeie si alte obicee":* multumesc pentru raspuns:*

oana_alina
05.10.2007, 11:53:48
D-zeule ce preturi sunt la voi in Bucuresti!!! Vai florile pentru mese 30euro, intr-o vaza mama ei cati trandafiri sa puna (aici sunt 5 lei buc, crinul imperial intradevar ceva mai scump, verdeata 1 leu) si la noi firmele petru decoratiuni umfla preturile dar nu asa mult, la noi se negociaza mai lasi tu mai lasa ei!!! Nu va lasati fetelor pai aia va fura pe fata!

RIKIDONE
05.10.2007, 12:53:10
D-zeule ce preturi sunt la voi in Bucuresti!!! Vai florile pentru mese 30euro, intr-o vaza mama ei cati trandafiri sa puna (aici sunt 5 lei buc, crinul imperial intradevar ceva mai scump, verdeata 1 leu) si la noi firmele petru decoratiuni umfla preturile dar nu asa mult, la noi se negociaza mai lasi tu mai lasa ei!!! Nu va lasati fetelor pai aia va fura pe fata!
Mey ... sigur sunt si mai ieftine si mai scumpe ... eu cred ca am pus o medie ...
De ex. tipul de la restaurant ne-a zis ca anu' asta au avut aranjamente de la 60 Ron pana la 200 Ron ... si atunci am facut si eu o aproximare 100 Ron=30 E k sigur nu le iau pe cele mai scumpe dar poate nu le iau nici pe cele mai ieftine ....

RIKIDONE
05.10.2007, 13:10:59
chiar nu am habar cum arata ca nu prea am putut eu sa particip la nunti in viata mea( am fost plecata mereu cu jobul cand s-au maritat prietenele mele) si in aprilie anul asta am fost la o nunta in Cluj dar acolo e alta mancare de peste ,"alte bordeie si alte obicee":* multumesc pentru raspuns:*

Pe ultimul l-a avut o miresica de pe aici si a zis ca a costat 70 Ron.

RIKIDONE
05.10.2007, 13:18:38
Pentru Xelonitsa: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=5492

tinys
05.10.2007, 13:33:24
Hi-hi! tocmai mi-am dat seama ca exact peste 1 an (5 octombrie 2007 - 5 octombrie 2008) voi fi miresica :D ! Abia astept <:-P ;;)

xelonitsa
08.10.2007, 10:05:51
Fetelor, va pup si am o veste buna!!
Sunt fericita caci sambata am platit avansul la restaurant.O sa facem nunta la "Casa Ardeleneasca Caredy", este un restaurant exact pe gustul meu, am gasit exact ceea ce imi doream.Meniul este 55 E dar in acesti bani nu intra decat mancarea, fara bautauri, fara nimic.Si suntem obligati sa luam de la ei racoritoarele si apa + tortul.Tariile si vinul le aducem noi, precum si sampania + piscoturile.Am vb si cu un nene de la orchestra si azi ramane sa vedem ce onorariu vrea.Va mai tin la curent cu noutatile.

RIKIDONE
08.10.2007, 11:49:01
Fetelor, va pup si am o veste buna!!
Sunt fericita caci sambata am platit avansul la restaurant.O sa facem nunta la "Casa Ardeleneasca Caredy", este un restaurant exact pe gustul meu, am gasit exact ceea ce imi doream.Meniul este 55 E dar in acesti bani nu intra decat mancarea, fara bautauri, fara nimic.Si suntem obligati sa luam de la ei racoritoarele si apa + tortul.Tariile si vinul le aducem noi, precum si sampania + piscoturile.Am vb si cu un nene de la orchestra si azi ramane sa vedem ce onorariu vrea.Va mai tin la curent cu noutatile.
=D> =D> =D>
Dar parca ai zis ca ati rezervat la Turbo Tequilla ... sau acolo nu ati apucat sa dati banii pentur avans?

xelonitsa
08.10.2007, 12:11:42
La Turbo tequilla mi-a placut initial, dar nu am apucat sa dam banii pentru avans.Si mi se parea sala foarte mica si nici foarte eleganta drept pentru care mai citind pe forum am gasit Casa Ardeleneasca unde mi-a facut click de cand am intrat pe usa restaurantului.E super misto si elegant.
Acum ma gandesc cum sa gasesc o firma ieftina si buna pentru decoratul salii,etc ??????Stii ceva de genul?Daca da, pls ajuta-ma!!!

RIKIDONE
08.10.2007, 12:35:42
La Turbo tequilla mi-a placut initial, dar nu am apucat sa dam banii pentru avans.Si mi se parea sala foarte mica si nici foarte eleganta drept pentru care mai citind pe forum am gasit Casa Ardeleneasca unde mi-a facut click de cand am intrat pe usa restaurantului.E super misto si elegant.
Acum ma gandesc cum sa gasesc o firma ieftina si buna pentru decoratul salii,etc ??????Stii ceva de genul?Daca da, pls ajuta-ma!!!
Cred ca este un pic prea devreme sa cauti firma de decoratiuni ... cred ca nici nu au ofertele pentru 2008.
Pentru anu asta eu zic sa rezolvi cu biserica, muzica, foto si video.

xelonitsa
08.10.2007, 12:54:02
Vio faza cu restaurantul am rezolvat-o, muzicile o sa le rezolv ramanand biserica pentru ca acolo am de aranjat si cu botezul, chiar ne-am amuzat ca noi am zis ca facem si botezul odata cu nunta dar pe bebe nu l-am proiectat inca ;)) ,oare suntem cu capul?:-B Oricum la inceputul lui noiembrie il bag pe bebita la "ghiozdanel" si pe urma merg la biserica sa aranjez ca altfel nu pot stabili si nunta si botezul odata,nu?Sper sa vrea si bebita sa vina pe lume asa cum l-am programat noi ;;) .Mai avem oricum pe 10.11.2007 cununia civila de facut, urmeaza sa alerg si pentru asta dar de saptamana viitoare caci saptamana asta imi termin casa si ma mut inapoi,ufffffff....:-& ca nu mai suport !!! Si termin si cu mobila saptamana asta dupa care ma ocup in exclusivitate numai de cununia civila.Ceva sfaturi pentru cununie?

oana_alina
08.10.2007, 13:52:40
Fetele sa va zic ce am patit!
Ieri la Biserica de langa mine (chiar ff aproape de mine ascult slujba din bucatarie ;)) ) am mers cu mandrul meu sa vorbim cu parintele, nu l-am gasit si am intrebat o femeie care vindea lumanari la ce ora se intoarce parintele si cam cu cat timp se anunta la care ea foarte zambitoare " A pai in saptamana nuntii!!"" :O :O Sa ma ierte D-zeu, atunci sa merga ea! Noi o sa mergem saptamana viitoare sa vorbim cu parintele.

xelonitsa
08.10.2007, 14:02:56
Oana nu te mai lua dupa nimeni, parerea mea, aici fac referire la babaciunile "atotstiutoare" din jurul bisericilor.Si noua ne-a spus o babatie ca nu se boteaza copiii decat in zilelele de duminica iar popa cand a auzit s-a uitat la mine ca la felul doisprezece.Deci mergi direct la parinte, discutatati cu el toate detaliile ,tot.Mult succes te pup

RIKIDONE
08.10.2007, 14:08:32
Fetele sa va zic ce am patit!
Ieri la Biserica de langa mine (chiar ff aproape de mine ascult slujba din bucatarie ;)) ) am mers cu mandrul meu sa vorbim cu parintele, nu l-am gasit si am intrebat o femeie care vindea lumanari la ce ora se intoarce parintele si cam cu cat timp se anunta la care ea foarte zambitoare " A pai in saptamana nuntii!!"" :O :O Sa ma ierte D-zeu, atunci sa merga ea! Noi o sa mergem saptamana viitoare sa vorbim cu parintele.
Vorbeste cu preotul ... sa dai si un avans si sa-ti dea chitanta pe care sa treaca data evenimentului si ora.
Cred ca este ft important sa avem ora trecuta pe chitanta.

oana_alina
08.10.2007, 14:16:55
Legat de cununia civila eu o voi face de ziua mea in august 2008 intr-o zi de joi :D De cativa ani la toate nuntile am mers doar la restaurant (din cauza serviciului nu am reusit sa ajung si la cununie) am mari emotii!!!
Noi ne-am gandit in locului hotaratului DA sa spuna unul dintre noi NE sa le dam emotii invitatilor (in greceste = DA) acum ramane sa discut cu d-nul primar care imi este si prof la facultate.

oana_alina
08.10.2007, 14:20:37
Multumesc din suflet pentru sfaturi! Ai mare dreptate cu chitanta mai bine ca nu l-am gasit atunci ;;)

xelonitsa
08.10.2007, 14:34:42
Oana tu o sa te mariti cu-n grec?Ca tot ai scris tu ceva de "nai" -ul ala pe care o sa i-l spui....:-p by the way....eu sunt traducatoare de greaca :-$ si ma amuza tare faza cu "nai"-ul, i l-as fi facut si eu la cununie dar deja a invatat si el anumiti termeni din greaca deci nu-l mai pot pacali...Am citit si faza cu cererea ta in casatorie de acolo am dedus ca viitorul tau sot e grec,adevarat??

oana_alina
08.10.2007, 15:09:08
NU este dar iubeste ca un grec:D, am discutat cu un grec pe mess mult timp fara sa stie mandrul ;)), atunci mi-am luat un ghid sa vad daca ma pacaleste asta era anul trecut in primavara! Ulterior a aflat al meu care era motivul pentru care luasem ghidul nu pentru ca planuiam sa mergem in concediu acolo.

oana_alina
08.10.2007, 15:11:53
De atunci vb doar noi pe limba noastra GRECESTE, SE POATE OARE SA FACEM ASTA LA PRIMARIE?!

xelonitsa
08.10.2007, 15:38:53
aha deci asa....:)) te-ai lasat aburita de-un grec?astia povestesc foarte frumos dar ii omoara practica asa ca mai bine un roman -parerea mea- ....

RIKIDONE
08.10.2007, 15:51:59
De atunci vb doar noi pe limba noastra GRECESTE, SE POATE OARE SA FACEM ASTA LA PRIMARIE?!
Mey ... cred ca mai bine nu ...
Si mie imi trecuse prin cap la un moment dat sa fac o gluma d'asta si sa zic "nu" dar mai multi mi-au spus sa nu ma joc ca s-ar putea sa dau peste un reprezentant al statului mai ciufut si sa strice tot .... asa k ....

xelonitsa
08.10.2007, 16:15:32
cum pot sa-mi atasez si eu un ticker din asta frumos?????????? tot incerc si nu pot....vreau si eu un frumusel din asta ca al vostru...please help me !!!!!!!!!!

RIKIDONE
08.10.2007, 16:43:48
cum pot sa-mi atasez si eu un ticker din asta frumos?????????? tot incerc si nu pot....vreau si eu un frumusel din asta ca al vostru...please help me !!!!!!!!!!
Uff!!!#-o cam greu ... nici mie nu mi-a iesit ...
Noroc cu inginerul din familie!

xelonitsa
08.10.2007, 16:47:48
ufffffff noi nu avem inca netul pus acasa ca e taoata casa cu susul in jos deci mai dureaza pana se va uita si "inginerul" meu pe site-ul asta sa mi-l instaleze.Pana atunci...macar am reusit sa-mi pun o poza la avatar^:)^ .multumesc mult oricum Vio pentru tot !!!

aranya
10.10.2007, 23:12:47
salutari miresicile mele dragi>:D< nu am mai intrat de ceva vreme pe net si am cam pierdut firul convorbirilor de pe aici.sunt super bucuroasa pt ca saptamana viitoare plecam in romania :-p si o sa incepem cu cautatul restaurantului.a nasilor,a dj-ului si asa mai departe:-SS cum nu cred ca o sa am mai mult de 100 persoane la nunta m-am gandit sa fac nunta la select.am vazut pozele de la o miresica si mi-a placut mult sala.acum depinde ce conditii si ce preturi vor avea.:-\ pt rochia de mireasa ma voi uita la targul de nunti din februarie sa vad daca gasesc ceva frumos.in rest majoritatea lucrurilor le voi face in vara
va pupik cu drag si mult spor la treaba.:x
p.s. pt miresicile din iasi distractie placuta la zilele iasului:)>- :D

RIKIDONE
11.10.2007, 09:06:35
FIX 1 AN PANA LA MARELE EVENIMENT!
:rocking: :rocking: :rocking: :rocking: :rocking: :rocking:

Miresicile de pe 11 Octombrie 2008 sa exereseze miscarea asta:
:rockon: :gen_08:

alina_p
11.10.2007, 11:57:22
FIX 1 AN PANA LA MARELE EVENIMENT!
:rocking: :rocking: :rocking: :rocking: :rocking: :rocking:

:rockon: :rockon: :rockon: :A :gen_08: Cam asa e miscarea,nu?! Ce-o sa mai tremuram de emotii la anu`!!!!

RIKIDONE
11.10.2007, 12:18:23

:rockon: :rockon: :rockon: :A :gen_08: Cam asa e miscarea,nu?! Ce-o sa mai tremuram de emotii la anu`!!!!

#-oEu ma gandisem ca este miresica cu mireselul....
Dar la voi ce este mey mama .... 3 miresici ... un miresel ... si ala mic care aplauda este copilul? Tu care esti ca nu te recunosc ....
#-o #-o #-o

Cred ca altul este raspunsul ... esti de 3 x femeie =D> =D> =D>
Sa ma lamuresti care este treaba cu creatura care aplauda.

>:D<
Sper ca la anu pe tiumpul asta sa fie mai frumoasa vremea ... sa nu fim niste miresici cu izmene pe noi si cojoc ...

bulinuta83
11.10.2007, 12:46:58
ai putea incepe prin a-ti rezerva un restaurant!!! foarte important dupa care sa contactezi o firma care se ocupa de organizarea evenimentului!
e cel mai bine asa ca sa nu te doara capul si sa nu-ti scape nimic!

bulinuta83
11.10.2007, 13:00:28
te ajut eu dc vrei cu o firma care mi-a facut mie si unei prietene nunta foarte ieftin, sunt doua fete tinere care fac treaba asta din placere si te pot ajuta ele si cu dj si cu video si cu tot inclusiv aranjamente sala..etc!

alina_p
11.10.2007, 16:25:47
Dar la voi ce este mey mama .... 3 miresici ... un miresel ... si ala mic care aplauda este copilul? Tu care esti ca nu te recunosc ....
#-o #-o #-o

Cred ca altul este raspunsul ... esti de 3 x femeie =D> =D> =D>

Sper ca la anu pe tiumpul asta sa fie mai frumoasa vremea ... sa nu fim niste miresici cu izmene pe noi si cojoc ...

Mai eu ma gandisem la agitatia mare care va fi. Cei 3 puteau fi muzicantii (desi eu o sa am dj) , restul cate un reprezentant din fiecare categorie de invitati: cei care aplauda, altii care danseaza. Caci numai invitati din astia o sa am... multumiti si bine dispusi.:-p
Dar si variantele tale imi par interesante.
Ce mai, la anu ` pe vremea asta vom fi adevarate...doamne!!!! ;-)

RIKIDONE
11.10.2007, 16:44:26
Mai eu ma gandisem la agitatia mare care va fi. Cei 3 puteau fi muzicantii (desi eu o sa am dj) , restul cate un reprezentant din fiecare categorie de invitati: cei care aplauda, altii care danseaza. Caci numai invitati din astia o sa am... multumiti si bine dispusi.:-p
Dar si variantele tale imi par interesante.
Ce mai, la anu ` pe vremea asta vom fi adevarate...doamne!!!! ;-)

Da, o sa fim doamne ... cu toate ca in ziua nuntii o sa mai fim strigate "domnisoara mireasa"

aranya
11.10.2007, 23:51:15

Cred ca altul este raspunsul ... esti de 3 x femeie

ce izmene ce cojoc?=)) dupa o runda de:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :grouphug: :gen_05: :gen_08: :gen_04: :rocking: o sa aratam asa:madlaugh: :suuuper: :* :D :x :-p =)) :Y va pop pe toate

crisstallus_cris
12.10.2007, 10:01:19
Totusi pana la partea cu dansatul avem si biserica si unele din noi poate fac si cununia civila in aceeasi zi imbracate in rochia de mireasa....Oare ne va trebui ceva pe umeri,un gen de blanita am vazut eu prin magazine,nu neaparat ca o haina ,ci doar pe umeri...oricum scurtuta....

crisstallus_cris
12.10.2007, 10:05:03
salutari miresicile mele dragi>:D< nu am mai intrat de ceva vreme pe net si am cam pierdut firul convorbirilor de pe aici.sunt super bucuroasa pt ca saptamana viitoare plecam in romania :-p si o sa incepem cu cautatul restaurantului.a nasilor,a dj-ului si asa mai departe:-SS cum nu cred ca o sa am mai mult de 100 persoane la nunta m-am gandit sa fac nunta la select.am vazut pozele de la o miresica si mi-a placut mult sala.acum depinde ce conditii si ce preturi vor avea.:-\ pt rochia de mireasa ma voi uita la targul de nunti din februarie sa vad daca gasesc ceva frumos.in rest majoritatea lucrurilor le voi face in vara
va pupik cu drag si mult spor la treaba.:x
p.s. pt miresicile din iasi distractie placuta la zilele iasului:)>- :D
Super fain iasul,am fost ieri si mi-am adus aminte de vremea facultatii cand ma uitam la tarabute,mancam mici,bere...vremuri..de zilele iasului..
Fetelor cand sunt targuri de nunti...in 2008?In iasi...Bucuresti...

anesya
12.10.2007, 10:15:47
Totusi pana la partea cu dansatul avem si biserica si unele din noi poate fac si cununia civila in aceeasi zi imbracate in rochia de mireasa....Oare ne va trebui ceva pe umeri,un gen de blanita am vazut eu prin magazine,nu neaparat ca o haina ,ci doar pe umeri...oricum scurtuta....
Da, o capa ar fi ideala...eu nici nu ma gandesc sa nu-mi iau...nu vreau sa fiu mucioasa la nunta:)) ....pupici:* :* :*

RIKIDONE
12.10.2007, 10:25:26

Nu prea cred ca merge blanita in octombrie ... mai degraba un bolero.
Si eu o sa-mi iau, dar poate nu o sa fie nevoie sa-l port.
.

aranya
12.10.2007, 14:52:02
Super fain iasul,am fost ieri si mi-am adus aminte de vremea facultatii cand ma uitam la tarabute,mancam mici,bere...vremuri..de zilele iasului..
Fetelor cand sunt targuri de nunti...in 2008?In iasi...Bucuresti...
frumos tare in iasul nostru...;)) numai k eu nu am sa fiu de sfanta parascheva in tara :no_02: :(( :( ajung dupa o saptamana.ce n-as da sa fiiu si eu la terasa in fata la hala centrala sa beau vin fiert sa pap mici sa ma distrez....la´´s ca recuperez eu..;-)
anul acesta targurile de nunti au fost in februarie la bucuresti.banuiesc ca si la anu vor fi la fel.de abia astept sa vad ce rochitze au.mai ales ca la multe din ele au si reduceri de zilele targului.daca mai afli ceva,vreo data de la vreun targ zi-mi si mie.
tzuk dulce:*

aranya
12.10.2007, 15:00:34
Nu prea cred ca merge blanita in octombrie ... mai degraba un bolero.
Si eu o sa-mi iau, dar poate nu o sa fie nevoie sa-l port.
.
si eu ma gandeam la un bolero din ala cu manecute trei sferturi gen pronovias.dar mai vedem noi ce va fi.pana atunci de vor schimba multe;)) :x B-) :*

alina_p
12.10.2007, 16:45:06
Da, o capa ar fi ideala...eu nici nu ma gandesc sa nu-mi iau...nu vreau sa fiu mucioasa la nunta:)) ....pupici:* :* :*

Categoric trebuie sa avem ceva pregatit chiar daca poate o sa avem norocul sa nu-l folosim. Vorba ta, ca doar nici una nu-s doreste ca pe la mijlocul nuntii sa fie "mucioasa" :no_04:

oana_alina
13.10.2007, 01:01:51
Sunt PRO bolero!!! Daca o sa fie frig, nu-i nimic o sa ma incalzeasca iubirea mea cu :* :* :* :* si >:D< >:D< >:D< >:D< :x :x :x :x

anesya
13.10.2007, 01:16:08
Ar fi super sa nu avem nevoie de nimic...sa fie cald si frumos....>:D<

lizucel
13.10.2007, 15:13:51
...salutare gasca mea de miresici de octombrie...asa mult ma bucur ca v-am gasit...<:-P ....dar sa va pove ce am patit...mi-am dorit din tot sufletul sa ma casatoresc pe 27 septembrie2008,pt ca pe 28 era ziua mea...si va dati seama ce frumos ar fi fost sa-mi cante la ora 24 toti invitatii Multi ani traiasca......si exact cu un an inainte(anu asta pe 27) merg dimineata, foarte mandra sa dau avansul la sala....si ce credeti?......era deja ocupat :gen_07: ....i-mi iau inima in dinti si merg sa vorbesc cu viitorii miri care au ocupat sala...si dragutii de ei accepta sa i-mi lase mie sala pe 27 sept. si sa se casatoreasca ei dupa o saptamana....foarte bucuroasa merg sa dau avansul la muzica...si....surprizaaaaaaaaaaa....erau deja ocupati:gen_07: :gen_07: :gen_07: ....asa ca....m-am gandit ca nu avrut Doamne doamne sa fac nunta atunci....si va spun foarte mandra ca puteti sa mai adaugati pe lista voastra inca o miresica pe 04.10.2008
......cat despre vreme...sincer nu mai stiu ce sa zic:-SS...au fost ani cand era cald...anu asta cand e frigggggggggg.....asa ca......daca ne unim toate si ne rugam[-o< ...poate va fi macar soare chiar daca nu va fi foarte cald

crisstallus_cris
13.10.2007, 17:49:05
Am vazut azi o mireasa,era nunta langa blocul meu.Am stat pe geam vreo ora si ceva ca se auzea muzica de nunta,vroiam sa vad si eu mireasa,gandindu-ma ca anul viitor voi fi in pielea ei....Chiar eram curioasa sa vad daca are ceva pe deasupra rochiei,mai ales ca azi vreamea a fost cam capricioasa....Dar Rochia era simpla,adica fara nimic.Cred ca ii era frig fetei,dar poate de emotie nu mai simtea....

viitoare_draghici
13.10.2007, 18:12:08
He he, bine v-am gasit, miresicilor de octombrie 2008, ca mare minune se intampla pe aici, si multe lucruri se rezolva in forumul acesta..Vorba cantecului.."unde-s multi, puterea creste!" Noi avem pe 18 octombrie, In Brasov, la Belvedere. Ma numesc Ramona, am 25 ani, va urez tuturor multa multa fericire, sa iasa cu strigaturi de bine la toate lumea!
Am reusit sa inchiriez sala, si sa fac contractul cu orchestra. Urmeaza invitatiile, nu ma grabesc ca e timp, dar din pacate n-am gasit nimic interesant. Fac nunta de tineri, aprox 80 de insi, am nevoie de invitatii funny, sau macar interesante, nu gasesc nicaieri. Ei, asta e. Am o alta dilema, sper sa ma lumineze cineva: Am nevoie de 3 kilturi, si de un serviciu de inchiriat rochie de mireasa. Nicaieri in Brasov nu se inchirieaza rochii de mireasa. Iar despre kilturi....n-am gasit in toata tara! Stie cineva ceva..? Dau niste pupici glazurati celor care-mi da o idee...PLLSSS!!! Suna prea disperat?!

ankutza_elena
13.10.2007, 22:37:50
Buna miresici, va saluta o viitoare mireasa de 2008!
Am apucat sa va citesc cateva dintre mesajele voastre si am consatat cu uimire ca niciuna dintre voi nu face nunta pe 4 octombrie 2008?Sau nu prea mai vad eu bine?
Eu atunci fac si mi-a trecut o idee fulger asa prin minte...ma citez pe mine acum:"Nu cumva suntem in post la inceputul lunii octombrie si eu nu am stiut?"Cred ca ma insel, ca as fi aflat eu, dar totusi sper sa ma linisteasca vreuna dintre voi,spunandu-mi ca si ea face nunta pe 4 octobrie fara nici o problema!
Acestea fiind spuse,va pup si cu siguranta vom mai schimba pareri, ca doar pana la anul mai e timp!

Brone
13.10.2007, 22:43:11
Am apucat sa va citesc cateva dintre mesajele voastre si am consatat cu uimire ca niciuna dintre voi nu face nunta pe 4 octombrie 2008?Sau nu prea mai vad eu bine?
Eu atunci fac si mi-a trecut o idee fulger asa prin minte...ma citez pe mine acum:"Nu cumva suntem in post la inceputul lunii octombrie si eu nu am stiut?"Cred ca ma insel, ca as fi aflat eu, dar totusi sper sa ma linisteasca vreuna dintre voi,spunandu-mi ca si ea face nunta pe 4 octobrie fara nici o problema!
Acestea fiind spuse,va pup si cu siguranta vom mai schimba pareri, ca doar pana la anul mai e timp!

Nu fac pe 4 oct dar cu sigurantza itzi pot spune ca nu este post atunci :)

viitoare_draghici
13.10.2007, 22:46:26
Salutare!
Mai, eu mi-o fac in 18 octombrie, trebuia pe 4 dar n-am avut noroc la sala. Din ce stiu eu, nu este absolut nici un post in toata luna octombrie! Deci stai linistita. Uite un link care sa te lamureasca.

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=3245

xelonitsa
13.10.2007, 23:33:53
Bulinutza83 scuze ca raspund atat de tarziu dar abia acum am accesat siteul dupa niste zile de absenta.Am iar net acasa si mi-am terminat si casuta, totul este nou, oleeeee >:D<.
Sigur ca mi-ar prinde super bine ajutorul fetelor acelora si desigur si al tau, cum oare luam legatura?Da-mi o idee si vedem cum pot intra in posesia adresei sau telefoanel;or fetelor respective.Iti multumesc oricum !!!!

crisstallus_cris
14.10.2007, 00:06:05
Toata luna oct e ok pt nunti,inclusiv prima sapt si a doua din noiembrie...de a doua nu sunt f sigura....dar stai linistita..chiar nu ai de ce sa-ti faci griji...eu am pe 25 oct...

lizucel
14.10.2007, 07:38:20
...iubita Nu Esti Singura...si Eu Ma Marit Pe 4 Octombrie(am Scris Asta Acu Maxim 10 Mesaje...te Pup Si Bine Ai Venit

alina_p
15.10.2007, 12:40:32
Trebuie sa reinoim tabelul ca datele nuntilor pe octombrie, caci vad ca ne-am marit grupul si tare bine imi pare. Daca are cineva timp mai mult poate sa fac "up-date-ul" caci eu abia mai am timp sa intru pe miresici. >:D<

tinys
15.10.2007, 13:46:42

Hello! eu fac pe 5 octombrie si iti pot spune sigur ca nu e post...postul Craciunului incepe cam la o saptamana dupa Mihail si Gavril, deci dupa 8 noiembrie...spor la pregatiri!

p.s: vad ca ati scris ceva pagini de cand nu mai intru si eu...lasa ca de sapt viitoare voi avea mai mult timp, ca imi predau teza ;)...va pup

amy24
15.10.2007, 15:32:03

Nu intra in panica ankutza nu esti singura care are nunta in data respectiva.

Am o cunostinta care are nunta pe 4 octombrie in botosani.

Nu iti face probleme postul incepe din 14 noiembrie(postul craciunului).

Te pupic:* .

xelonitsa
17.10.2007, 15:31:47
buna
iti multumesc pentru felicitari dar pe bebe nu l-am "plantat" inca, speram la inceputul lui noiembrie....sper sa vrea si el sa vina..;))
Nunta o s-o facem la Casa Ardeleneasca ,am platit deja avansul si urmeaza sa mergem in week-end sa semnam contractul cu ei....Cam asta...tu ?ce-ai aranjat la turbo tequilla?mie nu imi dadusera sala din restaurant ci una mica sus undeva si nu mi-a placut cum arata acolo sus, in rest e super restaurantul.

oana_alina
18.10.2007, 09:45:12
MAI 12 LUNI SI VOI FI MIREASA!!!!
18 OCTOMBRIE 2008
>:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

anesya
18.10.2007, 09:59:12

18 OCTOMBRIE 2008

DAAAAAAAAAA.........Mai avem fix un an....nu pot sa cred ce repede a trecut timpul....parca mai ieri am pus nunta:* :* :* >:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

RIKIDONE
18.10.2007, 10:26:36

18 OCTOMBRIE 2008

:rockon: :rockon: :rocking: :rocking: :rocking: :rocking: :rocking: :rockon: :rocking: :rockon: :gen_08:

oana_alina
18.10.2007, 10:28:38
18 octombrie 2008!!
danutza 07
anesya
only mony
oana_alina
nana si nicu
biutz
amy24
xelonitsa
viitoare_draghici

anesya
18.10.2007, 10:31:03
Neata fetele! O sa actualizez intreaga lista imediat....doar le-am scos pe hartie.....suntem f.multe..ce ma bucur...sper sa fim si noi ca cele din octombrie 2007...pupici:*

oana_alina
18.10.2007, 10:33:36
4 octombrie 2008

gabi74bel
mihocica
lizucel
ankutza elena

5 octombrie 2008

tinys

11 octombrie 2008

violeta g
alina p
Joanna23
janette
Iuli

25 octombrie 2008

ubtza
aranya
crisstallus_cris

anesya
18.10.2007, 10:40:17
Lista miresici octombrie 2008:

4 OCTOMBRIE 2008

gabi 74 bel
mihocica
cezara stefania
lizucel
ankutza elena

5 OCTOMBRIE 2008

tinys
aranya

11 OCTOMBRIE 2008

violeta g
alina p
joanna23
janette
iuli

18 OCTOMBRIE 2008

only mony
danutza 07
oana alina
nana si nicu
biutz
amy24
xelonista
viitoare draghici
anesya

25 OCTOMBRIE

ubtza
crisstallu cris

Cam asta este lista...in total 23 de miresici. Va pupic dulce si sper comunicam cat mai des! :* >:D< :*

anesya
18.10.2007, 10:41:44
Lol....am facut-o amandoua!!!:)) :))

oana_alina
18.10.2007, 10:51:56
:* ;)) tare.

anesya
18.10.2007, 11:06:42
:)) dap..asa este

RIKIDONE
18.10.2007, 11:15:25
Lista miresici octombrie 2008:

4 OCTOMBRIE 2008

gabi 74 bel
mihocica
cezara stefania
lizucel
ankutza elena

5 OCTOMBRIE 2008

tinys
aranya

11 OCTOMBRIE 2008

violeta g
alina p
joanna23
janette
iuli

18 OCTOMBRIE 2008

only mony
danutza 07
oana alina
nana si nicu
biutz
amy24
xelonista
viitoare draghici
anesya

25 OCTOMBRIE

ubtza
crisstallu cris

Cam asta este lista...in total 23 de miresici. Va pupic dulce si sper comunicam cat mai des! :* >:D< :*

In total pe forum sunt inregistrate 89 de miresici care au nunta in octombrie 2008 ... bine unele se marita luni (13.10)... sau miercuri (01.10)... cum si-a gasit fiecare restaurant liber ....;))
Unele miresici de oct 2008 posteaza mesaje doar pe subgeografi .... altele deloc ...

anesya
18.10.2007, 11:34:15
In total pe forum sunt inregistrate 89 de miresici care au nunta in octombrie 2008 ... bine unele se marita luni (13.10)... sau miercuri (01.10)... cum si-a gasit fiecare restaurant liber ....;))
Unele miresici de oct 2008 posteaza mesaje doar pe subgeografi .... altele deloc ...
Bine...eu m-am referit la cele care au postat mesaje aici...pe "miresici de eoctombrie 2008"...cum naiba sa faca nunta lunea, martea?....:( eu sincer nu am auzit pe aici pe la noi sa se faca nunti in zilele astea...

crisstallus_cris
18.10.2007, 12:20:39
N-am remarcat la data nici unei miresici zile din cursul saptamanii,in afara de wk,dar nici nu m-am uitat f atent.Eu n-am vrut din start nici duminica,considerand ca lumea merge la servici luni,e multa oboseala,prea dintr-o data alta saptamana de lucru....DAR marti sau in alta zi mi se pare chiar aiurea,zile potrivite doar pt cununie civila sa ziceam,dar pt petrecere la restaurant no way.Pai cred ca in timpul saptamanii se gasesc lucuri la restaurante de pe-o luna pe alta,nu trebuie stres cu un an inainte:)

crisstallus_cris
18.10.2007, 12:23:37
Oana Alina si Anesya multumim mult pt reactualizarea listei.Pana la anul in octombrie sunt sigura ca lista se mareste muuuuult:*

anesya
18.10.2007, 12:24:33
N-am remarcat la data nici unei miresici zile din cursul saptamanii,in afara de wk,dar nici nu m-am uitat f atent.Eu n-am vrut din start nici duminica,considerand ca lumea merge la servici luni,e multa oboseala,prea dintr-o data alta saptamana de lucru....DAR marti sau in alta zi mi se pare chiar aiurea,zile potrivite doar pt cununie civila sa ziceam,dar pt petrecere la restaurant no way.Pai cred ca in timpul saptamanii se gasesc lucuri la restaurante de pe-o luna pe alta,nu trebuie stres cu un an inainte:)
Si eu zic la fel...dar in fine...fiecare face ce doreste....Acum mi-am adus aminte ca o miresica povestea ca a fost la o nunta vineri seara...

alina_p
19.10.2007, 11:25:57
Si eu zic la fel...dar in fine...fiecare face ce doreste....Acum mi-am adus aminte ca o miresica povestea ca a fost la o nunta vineri seara...
Probabil asta-i solutia pt cei care se hotarasc de pe o zi pe alta si care nu mai au rabdare 1 an de zile ... ca noi. Desi eu devin fooooarte nerabdatoare!

sabrina
19.10.2007, 12:05:05
pe 11 oct am si eu nunta

sabrina
19.10.2007, 12:07:40
cum pot modifica,la prezentare,data nuntii,orasul,restaurantul?

anesya
19.10.2007, 12:14:37
Eu de ex. am rezolvat urmatoarele probl.: restaurantul, biserica,muzica, cameraman, fotgraf,acordeonist pt obiceiuri,...am vb cu firma care imi va face decoratiunile (aranjamentele florale de la restaurant: arcada+flori pe mese)...cam atat..tu cum stai?>:D<

anesya
19.10.2007, 12:16:22
Intri in control panel.....dai modifica profil...:*

RIKIDONE
19.10.2007, 12:17:08
Control Panel - Setari si Optiuni - Modifica Profil

crisstallus_cris
19.10.2007, 12:31:25
Eu de ex. am rezolvat urmatoarele probl.: restaurantul, biserica,muzica, cameraman, fotgraf,acordeonist pt obiceiuri,...am vb cu firma care imi va face decoratiunile (aranjamentele florale de la restaurant: arcada+flori pe mese)...cam atat..tu cum stai?>:D<
oau...ce harnica ai fost si cate lucruri ai pus la punct.Pai la cate ai facut nu prea mai ai mult,adica gen rochie,flori de pus in piept,invitatii....dar astea se rezolva si peste vreo 2-3 luni.Eu din pacate am doar restaurantul si formatia....acum ma interesez de cameraman si fotograf,dar cum momentan nu sunt in Constanta,unde fac eu nunta si nu pot sa ma pronunt.:*

anesya
19.10.2007, 12:36:52
oau...ce harnica ai fost si cate lucruri ai pus la punct.Pai la cate ai facut nu prea mai ai mult,adica gen rochie,flori de pus in piept,invitatii....dar astea se rezolva si peste vreo 2-3 luni.Eu din pacate am doar restaurantul si formatia....acum ma interesez de cameraman si fotograf,dar cum momentan nu sunt in Constanta,unde fac eu nunta si nu pot sa ma pronunt.:*
Mi-am ales si un model de invitatie care imi place foarte mult..m-am gandit le sa cumpar luna viitoare (mi-a promis doamna de acolo ca o sa beneficiez de o reducere), netiparite...si le tiparesc cu 2 luni inainte...si o sa cumpar si materialele pt marturii...Iar rochita, pantofii, accesorile....o sa le cumpar cu vreo 2-3 luni inainte..Uite modelul de invitatie pe care vreau sa-l cumpar...

alina_p
19.10.2007, 14:23:58
Uau! Se pare ca sunt in urma rau de tot cu pregatirile. Eu nu am rezervat decat.... restaurantul. Trebuie sa ma pun pe treaba caci asa nu se poate. Scuza mea ar fi ca ne-am hotarat cu nunta de 1 luna jumatate incoace. Oricum felicitari fetelor harnicute.=D>

crisstallus_cris
20.10.2007, 10:47:36
Ce frumos e afara.....Nu m-as supara sa fie asa si la nunta mea:-p ....peste un an si o saptamana....Casa de piatra miresicilor de azi!!!Cine spune ca in octombrie nu e bine sa faci nunta ca e urata vremea?????????

anesya
20.10.2007, 21:25:32
Ce frumos e afara.....Nu m-as supara sa fie asa si la nunta mea:-p ....peste un an si o saptamana....Casa de piatra miresicilor de azi!!!Cine spune ca in octombrie nu e bine sa faci nunta ca e urata vremea?????????
Si eu vreau soare la anul pe vremea asta......Azi in pitesti a fost f.frig, innorat, iar acum ploua....deci..naspa!:*

anesya
20.10.2007, 21:28:30
Uau! Se pare ca sunt in urma rau de tot cu pregatirile. Eu nu am rezervat decat.... restaurantul. Trebuie sa ma pun pe treaba caci asa nu se poate. Scuza mea ar fi ca ne-am hotarat cu nunta de 1 luna jumatate incoace. Oricum felicitari fetelor harnicute.=D>
Stai linistita ca o sa le rezolvi pe toate....noi avem un numar de 400 de pers si ne-am ales restaurantul din aug pt ca sunt putine asa mari in pitesti...muzica..am ascultat formatia la o nunta si atunci am vb cu ei..si tot asa....vin toate de la sine....oricum e bine sa le rezolvi cat mai devreme....pt ca atunci o sa fii ocupata cu altele...pupici:*

crisstallus_cris
20.10.2007, 22:25:07
Nu esti chiar in urma.Dupa parerea mea vital e restaurantul,apoi formatia ...restul poti si mai incolo...ordinea ar continua cu fotograf si cameraman.Nu cred ca e tarziu nici in ianuarie pt inceperea pregatirilor,eu asa voi face,ca oricum acum chiar n-am timp....

oana_alina
21.10.2007, 13:39:17
Sa va arat ce joc am gasit :D
http://www.jocuribune.ro/jocuri~11-jocuri_fete~238_tinute_de_nunta_pentru_insuratei.h tml

crisstallus_cris
21.10.2007, 13:47:36
Sa va arat ce joc am gasit :D
http://www.jocuribune.ro/jocuri~11-jocuri_fete~238_tinute_de_nunta_pentru_insuratei.h tml
F frumos.Ce ningeeee.Vine mos craciun?<:-P

Pysycuta
21.10.2007, 21:50:42

Si eu la fel....Doar restaurantul si dj-ul.
Dar mai avem timp nu? =))

crisstallus_cris
21.10.2007, 23:40:20
Eu incerc sa duc munca de lamurire cu iubi sa ne interesam de fotograf si cameraman,dar el zice ca-i prea devreme.Vreau sa zic ca am ajuns chiar la discutii aprinse pe tema asta.Eu m-am uitat pe diferite siteuri ale firmelor de gen si i-am trimis si lui cateva oferte pe mail.Acum nu suntem in acelasi oras....Vroiam doar sa compare ofertele,sa-si dea cu parerea,dar el spune ca este timp suficient,sa vin si eu acolo,in orasul unde sta el si ne hotaram amandoi.Oricum nu-l puneam sa ia vreo decizie finala,normal ca vom hotari amandoi,dar sa-l vad ca face totusi si el ceva.....Sunt deplasata?????

Pysycuta
22.10.2007, 07:42:22
Eu incerc sa duc munca de lamurire cu iubi sa ne interesam de fotograf si cameraman,dar el zice ca-i prea devreme.Vreau sa zic ca am ajuns chiar la discutii aprinse pe tema asta.Eu m-am uitat pe diferite siteuri ale firmelor de gen si i-am trimis si lui cateva oferte pe mail.Acum nu suntem in acelasi oras....Vroiam doar sa compare ofertele,sa-si dea cu parerea,dar el spune ca este timp suficient,sa vin si eu acolo,in orasul unde sta el si ne hotaram amandoi.Oricum nu-l puneam sa ia vreo decizie finala,normal ca vom hotari amandoi,dar sa-l vad ca face totusi si el ceva.....Sunt deplasata?????

Si al meu zice la fel:sa stau linistita,ca mai avem destul timp.La inceput m-am certat cu el pe tema aceasta,eram foarte speriata ca vom ajunge in mai si vom avea o gramada de lucruri nerezolvate.Apoi...am inceput sa zic si eu ca el.Nu mai m-am agitat atata.Mi-am zis ce naiba,are dreptate.Daca am rezolvat cu restaurantul si dj-ul este vorbit;restul e floare la ureche.
Doar traim in Bucuresti....gasim noi ceva.
Asa ca intr-un fel are dreptate...cu calm le rezolvam pe toate.>:D<

oana_alina
22.10.2007, 13:34:40
Sfatul eu este sa contactezi foto la targurile din primavara pentru ca au pachete promotionale majoritatea, noi asa vom face!

crisstallus_cris
22.10.2007, 20:26:30
Sfatul eu este sa contactezi foto la targurile din primavara pentru ca au pachete promotionale majoritatea, noi asa vom face!
te referi la targurile din bucuresti?Oare firmele respective ar delaga oameni sa se deplaseze la cta?Presupun ca depinde unde au reprezentante,nu?

anesya
22.10.2007, 23:16:04
Buna fetelor ce mai faceti? pe la voi cum e vremea? la pitesti e foarte frig si ploua de 2 zile in continuu..pupici!:*

Pysycuta
23.10.2007, 07:27:26

Ca bine zici.La asta chiar nu ma gandisem.>:D<

Pysycuta
23.10.2007, 07:28:49
Buna fetelor ce mai faceti? pe la voi cum e vremea? la pitesti e foarte frig si ploua de 2 zile in continuu..pupici!:*

Neata.Si aci este frig.Imi este groaza sa ies acum din casa si sa ma duc la facultate.:((
A venit iarna sau cel putin asa se anunta :((

xelonitsa
23.10.2007, 14:13:05
Buna fetelor,
sa va spun ultima nebuneala pe care am patit-o ieri.Dau un telefon asa de control la restaurant ca mi se nazarise mie ca poate ar trebui sa schimbam data nuntii avand in vedere alizeele astea din octombrie si ce-mi spune "tanti" aia care se ocupa de nunti la Casa Ardeleneasca?:-L "Pai dumneavoastra aveti cand nunta la noi, ca nu sunteti trecuti in nici-o data de 18.10.2008.???!!!!". Pe mine instant ma ia capu" si-i spun :"Cu avansul platit si chitanta in buzunar stataeam linistita pana la toamana viitoare si faceam nunta in apartament,nu?" Ea impertinenta ce-mi raspunde:" La noi doamna e posibil absolut orice, asa ca hai sa lasam conversatia si veniti maine seara sa semnam un contract si sa stabilim iar data nuntii" .^:)^ In seara asta insa ce-i vor auzi ei urechiusele vai de capul meu....auzi "la noi e posibil orice"....pai asata ma duce cu gandul ca si semnat un contract astia ma pot lasa oricand fara nunta,nu?Ca doar la ei este posibil orice.......:-s

xelonitsa
23.10.2007, 14:15:47
Deci restaurantul fiind gasit si "rezervat " :-p ce mi-a mai ramas?Orchestra -pe care o s-o inchiriez de la rstaurant daca ne intelegem la pret si biserica,nu?DE restul lucrurilor ma pot ocupa si la anul sau e tarziu?Pupici pentru miresici....

denyss
23.10.2007, 14:22:36
si eu ma inscriu dar deocamdat nu am data fixata deoarece nu am gasit inca restaurantul, piesa cheie a nuntii. Caut neincetat cu speranta ca voi gasi ce imi doresc.

RIKIDONE
23.10.2007, 14:33:29
Buna fetelor,
sa va spun ultima nebuneala pe care am patit-o ieri.Dau un telefon asa de control la restaurant ca mi se nazarise mie ca poate ar trebui sa schimbam data nuntii avand in vedere alizeele astea din octombrie si ce-mi spune "tanti" aia care se ocupa de nunti la Casa Ardeleneasca?:-L "Pai dumneavoastra aveti cand nunta la noi, ca nu sunteti trecuti in nici-o data de 18.10.2008.???!!!!". Pe mine instant ma ia capu" si-i spun :"Cu avansul platit si chitanta in buzunar stataeam linistita pana la toamana viitoare si faceam nunta in apartament,nu?" Ea impertinenta ce-mi raspunde:" La noi doamna e posibil absolut orice, asa ca hai sa lasam conversatia si veniti maine seara sa semnam un contract si sa stabilim iar data nuntii" .^:)^ In seara asta insa ce-i vor auzi ei urechiusele vai de capul meu....auzi "la noi e posibil orice"....pai asata ma duce cu gandul ca si semnat un contract astia ma pot lasa oricand fara nunta,nu?Ca doar la ei este posibil orice.......:-s
Pai .... mey ... tu ai platit un avans fara sa stii pentru ce? Nu trebuia sa semnezi si tu un contract (semnat si stampilat) in care sa ai data rezervarii trecuta (sau o ai pe chitanta) si un pret al meniului? Daca la anu' cu o sapt inainte de nunta iti zic ca meniul este 5 mil/ persoana ce faci?
Hai succes!
Si sa ne spui ce ai rezolvat!

xelonitsa
23.10.2007, 14:41:06
"Mey" Vio,
am si eu o varsta nu-s chiar asa capiata...;;) Am platit un avans de 1000 de ROn ,mi s-a dat o chitanta stampilata pe care este scrisa data nuntii si suma avansului, urmand ca sa semnnam contractul cu 3 sapt. inainte de nunta caci ei asa lucreaza cica....Si daca imi scrie acum o suma pentru meniu iar la anul preturile cresc, automat si eu voi plati mai mult ca asa functioneaza toate restaurantele,n-am auzit pret batut in cuie de acum pana la anul...Chestia cu pretul batut in cuie mi-a spus-o doar "maestrul" de la orchestra dar fii sigura ca-si ia el o marja de pret pentru la anul, ca doar n-o sa piarda ei si noi sa iesim in castig ,nu?

RIKIDONE
23.10.2007, 14:43:39
si eu ma inscriu dar deocamdat nu am data fixata deoarece nu am gasit inca restaurantul, piesa cheie a nuntii. Caut neincetat cu speranta ca voi gasi ce imi doresc.
Bine ai venit! Vad ca ai setat data nuntii 26 Iulie ....

xelonitsa
23.10.2007, 14:44:08
Si am uitat sa mai completez ceva....desigur ca am intrebat si de pret cam cu cat este posibil sa se modifice preturile in decurs de un an si ne-au spus ca maxim 10 %, lucru pe care am sa-l trec in contract ,fireste, ca sa nu mai fie situatii ambigue de genul celei de azi....

crisstallus_cris
23.10.2007, 14:44:43
Stiam si eu ca atunci cand dai banii in avans pt restaurant tre sa primesti o chitanta sau sa semnezi un antecontract ,dar ....in cazul nostru n-am primit nimic.Am dat 20 mil patronului si asta ne-a spus ca la el nu se semneaza nimic si ca sa stam linistiti ,sa nu ne facem probleme.Nu mi se pare normal sa nu avem nimic la mana in afara faptului ca suntem trecuti in agenda lui...dar ce putem face dc omul ne-a asigurat ca nu vor fi problme.Chiar am inteles ca acel domn e f serios si ca are cuvant,dar ....pana una alta am dat niste bani si in mana concret nu avem nici o dovada.Si la formatie la fel...am dat avans 7 mil si nimic inapoi.La formatie totusi am ajuns printr-o cunostinta care e prietena cu membrii si nu cred ca ne-ar face vreo faza....si la patronul restaurantului am ajuns tot prin aceeasi persoana,asa ca incerc sa ma conving singura ca nu am de ce sa am extraemotii....[-o<

RIKIDONE
23.10.2007, 14:59:36
Stiam si eu ca atunci cand dai banii in avans pt restaurant tre sa primesti o chitanta sau sa semnezi un antecontract ,dar ....in cazul nostru n-am primit nimic.Am dat 20 mil patronului si asta ne-a spus ca la el nu se semneaza nimic si ca sa stam linistiti ,sa nu ne facem probleme.Nu mi se pare normal sa nu avem nimic la mana in afara faptului ca suntem trecuti in agenda lui...dar ce putem face dc omul ne-a asigurat ca nu vor fi problme.Chiar am inteles ca acel domn e f serios si ca are cuvant,dar ....pana una alta am dat niste bani si in mana concret nu avem nici o dovada.Si la formatie la fel...am dat avans 7 mil si nimic inapoi.La formatie totusi am ajuns printr-o cunostinta care e prietena cu membrii si nu cred ca ne-ar face vreo faza....si la patronul restaurantului am ajuns tot prin aceeasi persoana,asa ca incerc sa ma conving singura ca nu am de ce sa am extraemotii....[-o<
"dar ce putem face dc omul ne-a asigurat ca nu vor fi probleme" - sa mergeti si sa-l rugati sa va dea macar o chitanta pe care sa treaca data evenimentului si suma primita ... cu toate ca nu mi se pare suficient ....
"Chiar am inteles ca acel domn e f serios si ca are cuvant" - si daca acest domn moare (Doamne Fereste!) pana la anu', ce cuvant mai are? Cei care se vor ocupa de restaurant au vreo dovada k voi ati dat 20 mil?
Acelasi lucru pe care i l-am spus si lu' Xelonitsa: pretul meniului???

Eu zic sa incercati sa obtineti o hartie. Daca totul este legal, de ce refuza sa faca contract???????

xelonitsa
23.10.2007, 15:10:46
vIO PE MINE NU M-AU REFUZAT BA CHIAR D-NA RESPECTIVA MI-A SPUS SA MERG IN SEARA ASTA SA PUNEM LA PUNCT TOATE DETALIILE.MAINE TE TINE LA CURENT CU CEEA CE S-A INTAMPLAT,OK?ORICUM MERCI PENTRU SFATURI:*

lianasg00
24.10.2007, 01:11:39
ce bine ca v-am gasit , eu am pe 4 oct 2008 , la iasi :)
am contractat deocamdata localul , la traian, insa altceva nimika. ma gandeam la un DJ bun , insa nu cunosc nimik in domeniu. poate ma ajutati voi ?

lianasg00
24.10.2007, 01:23:33

ne casatorim in aceeasi zi. la ce local v-ati hotarat ? de meniu stiti ceva ? ce feluri de mancare ? as vrea ceva mai special, si mai ales tortul sa fie deosebit. stiti in iasi unde se fac cele mai fine torturi? nu vreau cu postament , ci cumva lipite intre ele blaturile, sa fie in scari...nu stiu cum altfel sa explic :-p

crisstallus_cris
24.10.2007, 10:23:14
ne casatorim in aceeasi zi. la ce local v-ati hotarat ? de meniu stiti ceva ? ce feluri de mancare ? as vrea ceva mai special, si mai ales tortul sa fie deosebit. stiti in iasi unde se fac cele mai fine torturi? nu vreau cu postament , ci cumva lipite intre ele blaturile, sa fie in scari...nu stiu cum altfel sa explic :-p
Bine ai venit in gasca noastra de miresici oct 2008.In iasi stiu ca erau niste torturi bune si aspectoase la Select,insa acum nu stiu dc mai fac.Te poti interesa.Am impresia ca fac torturi de nunta si la Macedonia,cel putin in Copou.POti sa intrebi acolo,eventual poate iti spun doamnele de acolo unde sa mergi.:*