PDA

Versiunea completa : rochia realizata la comanda - unde?

andreeaK
25.05.2007, 08:26:03
buna...sunt noua pe forum dar imi pun toate sperantele in voi. ..imi spune si mie cineva ,VA ROG,unde pot sa imi cos rochia de mireasa.Am gasit rochia ideala si nu am cine sa mio faca.
PS:va rog sa nu ma trimite-ti la piata...alte optiuni chiar nu mai sunt in baia mare????

mihu
29.05.2007, 15:42:35
Ai incercat la tipa din lapusel?

andreeaK
29.05.2007, 19:05:09
Buna.Am fost azi in lapusel si sincer,d-na de la piata imi inspira mai multa incredere decat ea.In primul rand faptul ca trebuie sa imi cumpar singura materialul,nu ma incanta.Plus ca am cerut ceva poze cu rochii care le-a facut,a zis ca nu are...totusi ma simteam mai bine daca avea totusi ceva atelier sau un loc de munca mai adecvat...o sa iti trimit poze cu rochia cand e gata si o sa iti zic exact cat de satisfacuta sunt de d-na de la piata,
Iti multumesc oricum tare mult...
PS.Hurgada e un oras frumos,marea minunata...pacat ca oameni sunt asa....``pushi``:[email protected]

ankiss20
30.05.2007, 11:34:33
daca vrei vorbesc cu croitoreasa care imi face mie rochia.
mie sincer mi s-a parut "adevarata" mai ales ca mi-a zis ca mergem impreuna sa luam materialele, mi-a dat idei f bune...
eu am incredere in ea desi nu mi-a cusut nimik.
sapt asta ma vad cu ea... intr-o seara ca eu ies la 5 de la servici, deci daca vrei......da-mi un semn

andreeaK
30.05.2007, 12:39:05
Mersi,dar am fost azi la piata si i-am dat pozele.incepe sa faca croiul.Eu sper sa iasa bine,si sa pot sa va dau vesti bune in legatura cu ea...

ryana
30.05.2007, 16:48:49
Mersi,dar am fost azi la piata si i-am dat pozele.incepe sa faca croiul.Eu sper sa iasa bine,si sa pot sa va dau vesti bune in legatura cu ea...

Asteptam cu nerabdare si iti tinem pumnii.

ryana
30.05.2007, 16:54:19
Si avand in vedere ca si eu sunt tot pe aproape cu subiectul asta hai sa va destainui unde imi fac eu rochia la comanda : Pe internet. Am ales un model care il aveau deja disponibil si care pe mine ma incanta si .... i-am dat comanda, asa pe nevazu-te, am achitat-o si ..... acum astept rezultatul :). Sicer, nu am emotii decat cu data sosirii in rest cu calitatea si toate alea alea, nu ma stresez deocamdata pentru ca am o rochie de rezerva (o cumpar din magazin din Baia Mare - vazut, probat, placut). Ce sa fac daca genul de rochitza care imi place mie (fronsata dar din saten nu din voal) nu am gasit in Baia Mare si pe unde am umblat? Am luat-o de unde am gasit-o :)). Pun si o pozica cu rochitza mea desi am mai pus pe alt subiect (Buchetul).

mihu
31.05.2007, 19:12:44
Si avand in vedere ca si eu sunt tot pe aproape cu subiectul asta hai sa va destainui unde imi fac eu rochia la comanda : Pe internet. Am ales un model care il aveau deja disponibil si care pe mine ma incanta si .... i-am dat comanda, asa pe nevazu-te, am achitat-o si ..... acum astept rezultatul :). Sicer, nu am emotii decat cu data sosirii in rest cu calitatea si toate alea alea, nu ma stresez deocamdata pentru ca am o rochie de rezerva (o cumpar din magazin din Baia Mare - vazut, probat, placut). Ce sa fac daca genul de rochitza care imi place mie (fronsata dar din saten nu din voal) nu am gasit in Baia Mare si pe unde am umblat? Am luat-o de unde am gasit-o :)). Pun si o pozica cu rochitza mea desi am mai pus pe alt subiect (Buchetul).
Si daca iti ajunge si rochia de pe net si o ai si pe aiai de acasa ce faci cu 2 rochitze? :D

ryana
01.06.2007, 11:19:12
Si daca iti ajunge si rochia de pe net si o ai si pe aiai de acasa ce faci cu 2 rochitze? :D

Nu draga mea, nu o sa am 2 rochitze :)). Ideea e ca cea din Baia Mare mi-o comand, dau avans si vorbesc cu doamna inainte ca, in cazul in care primesc rochitza mea, sa pastreze avansul si sa pastreze si rochitza pentru ca ei ii este mult mai usor sa o revanda. Eu sunt pe masura standard si nu o sa-i fie greu sa vanda rochitza. Si in acest moment are in magazin rochitza pe care doresc eu sa o comanda doar ca e pe crem si nu pe alb.

ryana
01.06.2007, 11:23:04

Am uitat si de varianta de care ma tem eu: sa nu imi ajunga la timp : in cazul acesta imi iau rochitza din Baia Mare si cea de pe net o revand. Sa speram ca nu o sa fie asa pentru ca mi-o doresc mult. AM termen de livrare de la ei 22.06.07, cu o saptamana inainte de nunta chiar daca in programul care il am eu de la ei, de urmarire a comenzii, dupa plata taxei de urgenta, am data de livrare 10.06.07 + 2-3 zile transportul. Acuma o fi ce vrea Domnul. Vorba aceea: Speranta moare ultima :))

christianapop
07.06.2007, 12:10:52

sal
si eu imi fac rochia la Vera si mi-a adus doamna un material super. Tot din poze va fi modelul. Am fost deja la 2 probe si corsetul mi-e gata si mi l-a facut exact pe mine. sunt mai mult decat multumita pana acum. Sper ca si la rochie sa fie bine. Sa ai mult noroc si sa te duci la multe probe. Sa nu uiti sa spui tot timpul ce te deranjeaza k altfel nu iese nimic.
Eu am fost si la celelalte doamne dar mie personal nu mi-au placut rochiile si nici nu aveau materiale frumoase. Pentru ca am vrut pe crem doamna mi-a cautat un crem sampanie care arata foarte bine.
Sa imi spui cum stai cu rochia. Poate te pot ajuta cu sfaturi.
Pa

mihu
08.07.2007, 19:22:12
Ieri ai avut nunta!!!Cum a fost? Ne pui si poze sa vedem?Si Casa de Piatra sa aveti!:* :* :*

ankiss20
17.07.2007, 11:19:14
mi-e gata si mie rochita
m-a costat in total 13.000.000 (am dat 1.500.000 numai pe cristale.)
dar eu zic ca a meritat...ca la banii astia nu imi gaseam sa imi placa....
dupa nunta punem si poze.....;;)

mihu
17.07.2007, 15:27:09
mi-e gata si mie rochita
m-a costat in total 13.000.000 (am dat 1.500.000 numai pe cristale.)
dar eu zic ca a meritat...ca la banii astia nu imi gaseam sa imi placa....
dupa nunta punem si poze.....;;)
Pana la urma unde ai facut-o? E foarte bine ca ai facut-o dupa placul tau si esti multumita! Abia astept sa vad pozele!

BELLISIMA
10.10.2007, 16:13:43
cat timp dureaza cusutul uneio rochii?si la cate probe trebuie mers pt ca si eu as vrea sa mi-o coase cineva numai ca nu am prea mult timp la dispozitie pt probe.

ryana
10.10.2007, 18:35:57
cat timp dureaza cusutul uneio rochii?si la cate probe trebuie mers pt ca si eu as vrea sa mi-o coase cineva numai ca nu am prea mult timp la dispozitie pt probe.

Nu prea stiu cat dureaza cusutul unei rochii de mireasa insa eu am destul de multe rochii de seara cusute de d-na Vera si .... dureaza cam dupa cat de insistenta esti tu si cum iti fixezi data. Adica, intotdeauna sa-i spui cu vreo 2 sapt. sau minim o saptamana inainte ca ai evenimentul si ca ai nevoie de rochie. Numarul probelor e in functie de cat de exigenta esti tu si ... cat de bine vrei sa iasa, dupa parerea mea. Eu de exemplu cu d-na Vera am fost tot timpul atenta sa nu imi incarce rochiile si sa le faca exact dupa cerintele mele.

BELLISIMA
10.10.2007, 18:48:37
Nu prea stiu cat dureaza cusutul unei rochii de mireasa insa eu am destul de multe rochii de seara cusute de d-na Vera si .... dureaza cam dupa cat de insistenta esti tu si cum iti fixezi data. Adica, intotdeauna sa-i spui cu vreo 2 sapt. sau minim o saptamana inainte ca ai evenimentul si ca ai nevoie de rochie. Numarul probelor e in functie de cat de exigenta esti tu si ... cat de bine vrei sa iasa, dupa parerea mea. Eu de exemplu cu d-na Vera am fost tot timpul atenta sa nu imi incarce rochiile si sa le faca exact dupa cerintele mele.
mersi mult pt informatii,si daca te rog imi poti spune si unde o gasesc,pt ca eu modelul l-am ochit deja numai ca aici costa o avere.[-X ^:)^

Laura_sunrise
11.10.2007, 20:46:40
Bafta cu rochiile fetelor, eu imi caut gata facuta :-" sper sa gasesc ce vreau...

christianapop
30.10.2007, 11:20:02

Buna,
Mie mi-a facut rochia cum am vrut eu si a iesit mai bine decat ma asteptam. A fost foarte simpla si m-am simtit foarte comoda in ea. Nu imi pare rau k mi-am facut-o la ea pentru ca materialul este super si am economisit niste bani. Daca te rog Ryana nu imi spui cum sa imi pun si eu albumul cu poze sa se vada cand dau un raspuns k nu stiu cum se face.
Mersi
Pa

Paideea
30.10.2007, 14:13:41
Pot recomanda si eu o croitoreasa foarte buna, daca va place ce a iesit din mainile ei. Are un salon, deci va puteti duce si sta de vorba cu ea chiar la sediul ei. Contactati-ma prin mesaj privat daca sunteti interesate, sa nu primim acuzatii de reclama... Eu am fost foarte multumita, oricum.

miresicamica
19.11.2007, 12:34:18
Buna.Am fost azi in lapusel si sincer,d-na de la piata imi inspira mai multa incredere decat ea.In primul rand faptul ca trebuie sa imi cumpar singura materialul,nu ma incanta.Plus ca am cerut ceva poze cu rochii care le-a facut,a zis ca nu are...totusi ma simteam mai bine daca avea totusi ceva atelier sau un loc de munca mai adecvat...o sa iti trimit poze cu rochia cand e gata si o sa iti zic exact cat de satisfacuta sunt de d-na de la piata,
Iti multumesc oricum tare mult...
PS.Hurgada e un oras frumos,marea minunata...pacat ca oameni sunt asa....``pushi``:[email protected]
De la piata de alimente cum mergi spre Luminisului,despre doamna aceea este vorba?
Si eu tot la ea vreau sa merg,te rog da-mi un numar de telefon?Pupici

miresicamica
19.11.2007, 12:34:58
mie sincer mi s-a parut "adevarata" mai ales ca mi-a zis ca mergem impreuna sa luam materialele, mi-a dat idei f bune...
sapt asta ma vad cu ea... intr-o seara ca eu ies la 5 de la servici, deci daca vrei......da-mi un semn
unde ti-ai facut rochita este super?

miresicamica
19.11.2007, 12:47:32
poti sa-mi dai si mie numarul lui Sorin Tanase?Pls:* :* :* :* :* :* :* :* :*

mihu
19.11.2007, 13:08:07
De la piata de alimente cum mergi spre Luminisului,despre doamna aceea este vorba?
Si eu tot la ea vreau sa merg,te rog da-mi un numar de telefon?Pupici
Da, despre acea doamna e vorba...iar numarul lui sorin tanase ti-l trimit eu pe privat ;-)

mirunica
19.11.2007, 13:28:43
Bafta cu rochiile fetelor, eu imi caut gata facuta :-" sper sa gasesc ce vreau...
Si eu vreau sa imi caut sa iau gata facuta, dar daca nu gasesc ceva pe gustul meu o sa recurg si la varianta asta.

miresicamica
19.11.2007, 15:28:34
Da, despre acea doamna e vorba...iar numarul lui sorin tanase ti-l trimit eu pe privat ;-)
Mersi de numar.
Unde gasesc casute pentru bani,sau cufere cum se mai zice?

miresicamica
19.11.2007, 15:30:04
Si eu vreau sa imi caut sa iau gata facuta, dar daca nu gasesc ceva pe gustul meu o sa recurg si la varianta asta.
Si eu am sa recurg sa stii la croitoreasapentru ca modelul pe care l-am gasit e un pic cam scump si poate ies mai ieftin daca il fac

dydy_nycky
12.07.2008, 20:23:15
woow vad ca aici nu s-a mai scris de multa vreme,dar scriu eu acum;)) ...eu sunt negresti -oas dar mi-am cumparat rochitza din bm,majoritatea lucrurilor ptr nunta le-am cumparat din bm....rochitza am luat-o gata facuta de langa piata de la Vera,deocamdata e la magazin ptr ca am lasat-o acolo pana mi-am luat sandalele,acum m-i le-am luat si o sa ma duc saptamana viitoare ptr modificarile,lungime,vreau sa-mi puna niste bretelutze...chestii de genul asta...abia astept sa o iau;;)

Candia
16.07.2008, 20:45:34
woow vad ca aici nu s-a mai scris de multa vreme,dar scriu eu acum;)) ...eu sunt negresti -oas dar mi-am cumparat rochitza din bm,majoritatea lucrurilor ptr nunta le-am cumparat din bm....rochitza am luat-o gata facuta de langa piata de la Vera,deocamdata e la magazin ptr ca am lasat-o acolo pana mi-am luat sandalele,acum m-i le-am luat si o sa ma duc saptamana viitoare ptr modificarile,lungime,vreau sa-mi puna niste bretelutze...chestii de genul asta...abia astept sa o iau;;)
Sa nu uiti sa pui poze cu rochita, eu sunt tare curioasa!

dydy_nycky
17.07.2008, 11:08:27
Sa nu uiti sa pui poze cu rochita, eu sunt tare curioasa!
as pune poze,dar viitorul sot mai intra din cand in cand pe forum si risc sa o vada,ca i-am spus ca vreau sa fie o surpriza,sa o vada doar in ziua nuntii.....dar o sa pun dupa nunta

mihu
17.07.2008, 11:38:33
as pune poze,dar viitorul sot mai intra din cand in cand pe forum si risc sa o vada,ca i-am spus ca vreau sa fie o surpriza,sa o vada doar in ziua nuntii.....dar o sa pun dupa nunta
Mai avem o luna de asteptat ;))

Candia
20.07.2008, 17:40:30
Restul accesoriilor le-ai luat tot de la Vera?
Cum stai cu restul pregatirilor?

dydy_nycky
22.07.2008, 12:01:53
Mai avem o luna de asteptat ;))

da mai e cam o luna si va arat dupa nunta rochitza,putina rabdare mai aveti:D :-p

dydy_nycky
22.07.2008, 12:10:35
Restul accesoriilor le-ai luat tot de la Vera?
Cum stai cu restul pregatirilor?

pe langa rochie mi-am mai luat de la vera,manusile,voalul,cocardele,buchetul domnisoarei de onoare(mai trebuie sa-l aranjez eu putin,dar l-am luat ca m-i l-a dat la reducere) si cam atat ca diademe nu are cum vreau eu,iar pe cand a adus alte diademe in 2 zile le-a vandut pe cand m-am dus eu ieri nu mai avea doar vreo 2......pernita si cosuletul le-am luat de la noela si cam atat.....ca restul, buchetul meu,lumanarile ptr nasi si aranjamentele l-e dau la comanda aici in negresti cu vreo 2 sapt inainte.....mai am ceva invitatii de impartit,dar le impartim si pe alea nu-i prbl,in rest e ok.....costumul de mire l-am luat de la maramuresu'.....incet,incet si relax le facem toate;))

Candia
15.08.2008, 14:21:36
pe langa rochie mi-am mai luat de la vera,manusile,voalul,cocardele,buchetul domnisoarei de onoare(mai trebuie sa-l aranjez eu putin,dar l-am luat ca m-i l-a dat la reducere) si cam atat ca diademe nu are cum vreau eu,iar pe cand a adus alte diademe in 2 zile le-a vandut pe cand m-am dus eu ieri nu mai avea doar vreo 2......pernita si cosuletul le-am luat de la noela si cam atat.....ca restul, buchetul meu,lumanarile ptr nasi si aranjamentele l-e dau la comanda aici in negresti cu vreo 2 sapt inainte.....mai am ceva invitatii de impartit,dar le impartim si pe alea nu-i prbl,in rest e ok.....costumul de mire l-am luat de la maramuresu'.....incet,incet si relax le facem toate;))
Dydy_nycky, ce putin mai ai...

dydy_nycky
05.09.2008, 18:33:51
hi hi hi acum pot sa va pun si poze cu rochitza mea cumparata de la vera,m-am tinut de cuvant,sa-mi spuneti ce parere aveti;-)

Candia
05.09.2008, 18:35:52
hi hi hi acum pot sa va pun si poze cu rochitza mea cumparata de la vera,m-am tinut de cuvant,sa-mi spuneti ce parere aveti;-)
Se vede ca ai fost foarte fericita in ea!
Casa de piatra!

miresicamica
05.09.2008, 18:40:02
Ce frumoasa si fericita ai fost.CASA DE PIATRA!!!>:D<

dydy_nycky
06.09.2008, 13:28:07
Se vede ca ai fost foarte fericita in ea!
Casa de piatra!

DA AM FOST FOARTE FERICITA, DAR ACUM MA DOARE SUFLETUL SA O DAU,ORICUM DECAT SA O TIN IN DULAP SA SE INGALBENEASCA MAI BINE O DAU.MULTUMESC PENTRU URARE,SI TIE ITI SPUN SPOR LA PREGATIRI SI O NUNTA ASA CUM ITI DORESTI :*

dydy_nycky
06.09.2008, 13:29:47
Ce frumoasa si fericita ai fost.CASA DE PIATRA!!!>:D<
MULTUMESC FRUMOS SI TU MAI AI DOAR PUTIN,SA FI FERICITA SI SA AI O NUNTA ASA CUM AI VISAT:*

roxyroxana
07.09.2008, 09:03:31
foarte frumoasa rochita ...iar buchetelul .... e superb... ai fost o mireasa deosebita

lore_vasc
02.12.2008, 16:49:04
M-am gandit sa atasez cateva rochite care mie imi plac foarte mult,poate a-ti vazut voi ceva asemanator in oras si imi spune-ti.Problema este ca cele originale sunt scumpe iar sa mi-o faca cineva nu cunosc:(.Prima si ultima imi plac suuuper mult(daca mi-as gasi asa ceva sigur as cumpara-o),dar si restul8-} .

Candia
02.12.2008, 18:31:05
M-am gandit sa atasez cateva rochite care mie imi plac foarte mult,poate a-ti vazut voi ceva asemanator in oras si imi spune-ti.Problema este ca cele originale sunt scumpe iar sa mi-o faca cineva nu cunosc:(.Prima si ultima imi plac suuuper mult(daca mi-as gasi asa ceva sigur as cumpara-o),dar si restul8-} .
Prima e modelul lui Miresicamica.:D

lore_vasc
02.12.2008, 23:50:55
Prima e modelul lui Miresicamica.:D
Seamana destul de mult difera trena si partea de sus;))

miresicamica
03.12.2008, 08:23:36
Seamana destul de mult difera trena si partea de sus;))
Daca te uiti in album,ai sa vezi ca nu mai e rochita aia,este foarte asemanatoare cu rochita din prima ta poza.;;)

Candia
03.12.2008, 11:15:49
Daca te uiti in album,ai sa vezi ca nu mai e rochita aia,este foarte asemanatoare cu rochita din prima ta poza.;;)
Superba!!!

miresicamica
03.12.2008, 11:44:17
Superba!!!
Multumesc frumos,mi-e tare draga,parca nici nu am fost mireasa asa de repede a trecut.Oricum abia astept sa va vad si pe voi imbracate in rochite de mireasa.:x

claudia_platinium
16.01.2009, 10:39:53
Vreau si eu sa im fac rochita la comanda, insa mi-e frica .... daca nu o sa iasa ce vreau eu ....
Am vazut ca multe dintre voi o recomadati pe Vera. Se poate sa postati poze cu rochiile pe care vi le-a facut si sa imi spuneti daca ati fost 100% multumite.

Multumesc!

lore_vasc
16.01.2009, 19:01:45
Vreau si eu sa im fac rochita la comanda, insa mi-e frica .... daca nu o sa iasa ce vreau eu ....
Am vazut ca multe dintre voi o recomadati pe Vera. Se poate sa postati poze cu rochiile pe care vi le-a facut si sa imi spuneti daca ati fost 100% multumite.

Multumesc!
Ne bucurm ca te-ai alaturat mirsicilor de BM.....Bine ai venit!<:-P si te astepatm sa miresesti mai mult cu noi:* .In legatura cu rochia poate te ajuta fetele din Bm ca eu sunt din SM dar vb si cu fetele din SM si cu fetele din BM;)) .Spor la pregatiri!

claudia_platinium
19.01.2009, 10:25:25
Ne bucurm ca te-ai alaturat mirsicilor de BM.....Bine ai venit!<:-P si te astepatm sa miresesti mai mult cu noi:* .In legatura cu rochia poate te ajuta fetele din Bm ca eu sunt din SM dar vb si cu fetele din SM si cu fetele din BM;)) .Spor la pregatiri!

Am o verisoara Loredana din SM care sa casatoreste in septembrie....oare nu esti tu Danuta mea:-\ ....>:D< daca da ...te pupic dulce...
Daca gasesiti in SM o croitoreasa buna , vin la tine si mergem impreuna sa ne facem rochiile...:*

lore_vasc
19.01.2009, 18:14:49
Am o verisoara Loredana din SM care sa casatoreste in septembrie....oare nu esti tu Danuta mea:-\ ....>:D< daca da ...te pupic dulce...
Daca gasesiti in SM o croitoreasa buna , vin la tine si mergem impreuna sa ne facem rochiile...:*
Numele meu de familie este VASC, nu cred ca sunt eu verisoara ta:)

claudia_platinium
20.01.2009, 08:27:19
Numele meu de familie este VASC, nu cred ca sunt eu verisoara ta:)

Mi-am dat seama ulterior cand am citit topicul de SM....spre rusinea mea, verisoara mea din SM a facut deja starea civila si nu stiu noul nume de familie...nunta ei este exact in 19.09.2009...

on topic....rochiile la comanda sunt in general mai ieftine decat cele luate de-a gata???

Candia
20.01.2009, 10:02:45
Mi-am dat seama ulterior cand am citit topicul de SM....spre rusinea mea, verisoara mea din SM a facut deja starea civila si nu stiu noul nume de familie...nunta ei este exact in 19.09.2009...

on topic....rochiile la comanda sunt in general mai ieftine decat cele luate de-a gata???
Nu neaparat. Depinde de model si de materialele folosite. In general, rochiile la comanda sunt mai ieftine (probabil si pentru ca nu platesti casa de moda).

lore_vasc
20.01.2009, 18:51:20

Nu face nimic,se mai intampla:* .Unde are verisoara ta nunta?

claudia_platinium
21.01.2009, 13:27:42
Nu face nimic,se mai intampla:* .Unde are verisoara ta nunta?

Nu stiu...:-s ...iar mi-e rusine...

claudia_platinium
21.01.2009, 13:28:46
Miresici de Baia Mare, ati mai fost careva dintre voi la Vera pentru rochie??? Cum sunt preturile pe care le practica???

dydy_nycky
28.01.2009, 12:08:48
Miresici de Baia Mare, ati mai fost careva dintre voi la Vera pentru rochie??? Cum sunt preturile pe care le practica???

Buna!eu mi-am luat rochitza de la vera, la fel si o colega de-a mea din bm tot la vera si-a facut rochitza si amandoua am fost multumite si de croiala si de tot, si de pret, eu pe rochia mea am dat 800 ron si are si cateva cristale swaroski, cercurile le-am primit cadou tot de acolo, voalul, manusile, cocardele si buchetul domnisoarei tot de la vera le-am luat...am poze in album daca vrei sa vezi rochia si celelalte...daca vrei sa mai sti ceva te ajut cu mare placere daca pot

casilopeea
30.01.2009, 23:42:48

Salut,

Am trecut si eu pe la ea sapt trecuta pt niste pahare pt miri, si povestind de rochie mi-a zis ca pretul variaza undeva intre 800 si 1200 la rochiile standar, si cu cat vrei mai mult, cu atat e mai scumpa. Pe mine ma interesa o rochie cu corsetulacoperit tot cu cristale mici, si fusta cu o banda de dantela jos, si mi-a zis ca e undeva la 2000 lei.
Mi se pare ieftin, dar nu pot sa iti spun despre calitatea rochiilor, pt ca nu am vazut nici una.

In schimb, am mai descoperit o doamna croitoreasa, tot in zona, vis-a-vis de piata mare, care face rochii la comanda cam la acelasi pret, si era chiar draguta si deschisa tanti:)

claudia_platinium
02.02.2009, 10:00:10
Salut,

Am trecut si eu pe la ea sapt trecuta pt niste pahare pt miri, si povestind de rochie mi-a zis ca pretul variaza undeva intre 800 si 1200 la rochiile standar, si cu cat vrei mai mult, cu atat e mai scumpa. Pe mine ma interesa o rochie cu corsetulacoperit tot cu cristale mici, si fusta cu o banda de dantela jos, si mi-a zis ca e undeva la 2000 lei.
Mi se pare ieftin, dar nu pot sa iti spun despre calitatea rochiilor, pt ca nu am vazut nici una.

In schimb, am mai descoperit o doamna croitoreasa, tot in zona, vis-a-vis de piata mare, care face rochii la comanda cam la acelasi pret, si era chiar draguta si deschisa tanti:)

Daca nu ma insel, e chiar sora d-nei Vera...si ea face rochii de mireasa la comanda si magazinul ei este peste drum de piata mare...
Pretul rochiei pe care tu ti-o doresti nu mi se pare mare avand in vedere ceea ce doresti...o verisoara de a mea a avut ceva similar si a costat-o undeva la 4000 Ron....oricum este minunata o astfel de rochie...sa pui poze dupa nunta sau de la proba :) .

claudia_platinium
02.02.2009, 10:13:11
Buna!eu mi-am luat rochitza de la vera, la fel si o colega de-a mea din bm tot la vera si-a facut rochitza si amandoua am fost multumite si de croiala si de tot, si de pret, eu pe rochia mea am dat 800 ron si are si cateva cristale swaroski, cercurile le-am primit cadou tot de acolo, voalul, manusile, cocardele si buchetul domnisoarei tot de la vera le-am luat...am poze in album daca vrei sa vezi rochia si celelalte...daca vrei sa mai sti ceva te ajut cu mare placere daca pot

Ai fost o mireasa tare frumoasa...:)

claudia_platinium
03.02.2009, 15:31:17
Maine merg sa ma programez pentru rochie la d-na Vera;;) ...iar in weekend merg la probat de rochii la targ sa vad cum imi vine genul de rochie care mie imi place tare mult, adica sirena....:x >:D< ;))

ely25
03.02.2009, 17:02:05
Buna, sunt noua pe acest site cu toate ca il citesc de aproape un an de zile. Am si eu o rugaminte. Imi puteti da si mie adresa doamnei Vera? si eu vreau sa-mi fac rochia la comanda. :*

lore_vasc
03.02.2009, 18:10:52
Maine merg sa ma programez pentru rochie la d-na Vera;;) ...iar in weekend merg la probat de rochii la targ sa vad cum imi vine genul de rochie care mie imi place tare mult, adica sirena....:x >:D< ;))
Sa ne arati si noua poze>:D<

lore_vasc
03.02.2009, 18:13:12
Buna, sunt noua pe acest site cu toate ca il citesc de aproape un an de zile. Am si eu o rugaminte. Imi puteti da si mie adresa doamnei Vera? si eu vreau sa-mi fac rochia la comanda. :*
Bun venit!:* Te asteptam sa povestesti cu noi si la OFF TOPICUL DIN BAIA MARE>:D< .Legat de adresa poate te ajuta fetele care isi fac rochia la ea;-)

Candia
03.02.2009, 19:07:50
Bine ai venit!
Daca vrei sa-ti faci comanda pe septembrie, ar trebui sa te grabesti>:D<
Ti-am trimis PM.

ely25
03.02.2009, 20:38:51
Multumesc mult. O sa incerc sa merg chiar maine.:-SS

claudia_platinium
04.02.2009, 12:33:02
Sa ne arati si noua poze>:D<

Numai sa ma lase cei de la targ sa fac poze :-\ ...ca am auzi tot felul... si mai ales ca nici nu vreau sa cumpar ci doar sa probez... ;)) ...dar daca ma lasa vin si va arat sa va dati cu parerea ;;)

l_ralu
04.02.2009, 18:09:01
salutare, sunt din zona baia mare/satu mare...si as vrea sa imi fac rochia de mireasa la comanda, dar probl e ca nu cunosc nici o casa de moda sau vreo croitorie buna unde mi-as putea coase rochia.
daca e cineva pe aici care stie cat de putin, rog ajutor!!!!^:)^
mersi mult

claudia_platinium
09.02.2009, 07:23:50
Bine ai venit!

Citeste topicul cu rochite la comanda cred ca o sa te ajute;;) .

claudia_platinium
09.02.2009, 07:41:20
Targul de la Baia Mare nu a fost exact cum m-am asteptat eu:(( ... nu am probat nimic pentru ca nu prea am avut ce sa probez:-w ... au fost mai multi cu oferte de servicii decat cu rochii de mireasa si de gala ...
"Colac peste pupaza", nu stiu inca sigur daca d-na Vera imi v-a putea face rochia asa cum mi-o doresc deoarece nu stie daca imi v-a gasi materialul potrivit:(( ... Aceasta este rochita pe care eu mi-o doresc>:D< .

l_ralu
09.02.2009, 18:40:51
Bine ai venit!

Citeste topicul cu rochite la comanda cred ca o sa te ajute;;) .
mersi mult pt pont
il voi citi zilele astea
pa pa

lore_vasc
09.02.2009, 22:05:31
salutare, sunt din zona baia mare/satu mare...si as vrea sa imi fac rochia de mireasa la comanda, dar probl e ca nu cunosc nici o casa de moda sau vreo croitorie buna unde mi-as putea coase rochia.
daca e cineva pe aici care stie cat de putin, rog ajutor!!!!^:)^
mersi mult
Bine ai venit!>:D<
Eu daca vrei iti pot da nr de telefon al unei croitorese din SM care se spune ca este foarte buna.Eu nu o cunosc,am nr. ei de la o prietena.Miresica Brianna de pe topicul jud Satu Mare o stie si ea pe croitoresa.Spor la pregatiri!

l_ralu
10.02.2009, 16:51:48
Bine ai venit!>:D<
Eu daca vrei iti pot da nr de telefon al unei croitorese din SM care se spune ca este foarte buna.Eu nu o cunosc,am nr. ei de la o prietena.Miresica Brianna de pe topicul jud Satu Mare o stie si ea pe croitoresa.Spor la pregatiri!
mersi mult, chiar mi-ar prinde bine nr acelei croitorese si o adresa daca ai si daca nu cer prea mult.;))
am mai descoperit o croitoreasa in seini, de unde sunt eu, dar nu strica sa vad care e piata;;)
te pup:*
sa ne auzim cu bine

lore_vasc
10.02.2009, 18:44:39
mersi mult, chiar mi-ar prinde bine nr acelei croitorese si o adresa daca ai si daca nu cer prea mult.;))
am mai descoperit o croitoreasa in seini, de unde sunt eu, dar nu strica sa vad care e piata;;)
te pup:*
sa ne auzim cu bine
Ti-am trimis PM:*

l_ralu
12.02.2009, 19:41:01
Ti-am trimis PM:*
mersi mult , lore, esti o draguta:*
o sa o sun pe doamna zilele astea sa stabilim o intanire.
mai vb >:D<
numai bine

lore_vasc
15.02.2009, 22:13:43
mersi mult , lore, esti o draguta:*
o sa o sun pe doamna zilele astea sa stabilim o intanire.
mai vb >:D<
numai bine
Pentru nimic:) ........sper sa iti fie de folos;-)

judeamaria10
21.02.2009, 14:46:05
salut miresicilor
sunt din zona mm/sm si as vrea sa imi fac rochia la comanda dar nu stiu nici o casa de moda sau o croitorie buna care face rochii de mirese de prin zona baia mare/satu mare.
daca stie cineva oricat de putin va rog mult sa imi scrieti.
mersi mult
eu mi-am facut rochia la comanda in oradea , ls salonul Sofy. iti dau in pm datele de contact daca te intereseaza, succes

l_ralu
21.02.2009, 18:31:07
eu mi-am facut rochia la comanda in oradea , ls salonul Sofy. iti dau in pm datele de contact daca te intereseaza, succes
trimite-mi te rog datele, si, daca poti sa imi scrii in pm si cat te-a costat pe tine rochia la acest salon, daca nu vrei nu ma supar;)) .
mersi de ajutor:*
sa ne auzim cu bine

litlangel
23.02.2009, 12:06:30
buna, fetelor... ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat? eu vreau sa imi stramtez putin rochia, dar problema este ca nu am gasit pana acum pe cineva dispus ( bine, nici nu am vb cu multe persoane inca, iar miercuri ma du cla cineva sa vad daca mi-o poate modifica) ... puteti sa imi ziceti la cine as putea apela? problema cu rochita este ca are dantela pe deasupra si e mai mult de lucru si munca de migala... multumesc :bye_03::bye_03::bye_03:

dydy_nycky
24.02.2009, 08:43:41
buna, fetelor... ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat? eu vreau sa imi stramtez putin rochia, dar problema este ca nu am gasit pana acum pe cineva dispus ( bine, nici nu am vb cu multe persoane inca, iar miercuri ma du cla cineva sa vad daca mi-o poate modifica) ... puteti sa imi ziceti la cine as putea apela? problema cu rochita este ca are dantela pe deasupra si e mai mult de lucru si munca de migala... multumesc :bye_03::bye_03::bye_03:

eu sincer ti-o recomand pe dna Vera sau daca ea este prea ocupata si nu poate sa ti-o faca atunci dna de langa piata stela guz, daca vrei sa suni pot sa iti dau numarul de tel de la amandoua.

litlangel
24.02.2009, 09:52:09
chiar acum am fost la ea sa intreb, mai tarziu merg cu rochia sa vad exact daca poate sau nu... ma incred in voi si sper sa faca treaba buna... ca rochita e putin cam pretentioasa.. si trebuie modificata pe sold... oricum, ma gandesc ca stie ea daca sa se inhame sau nu :D mersi de sfat, va povestesc cum a decurs..:)

litlangel
24.02.2009, 10:37:25
vaaaiii, nu poate sa mi-o faca :(( nu se baga... si domana de peste drum de piata la fel... np, mai caut.. si daca ajung pana in cj.. e mai greu cu caratul ei.. dar asta este :)

litlangel
25.02.2009, 16:05:27
gata, am reusit sa imi gasesc o croitoreasa care imi faca modificarile... :A sper sa le faca si bine...:) mie mi s-a parut super ok, e tinerica si cu idei inovatoare...:)

claudia_platinium
26.02.2009, 12:02:24
Pe mine inca nu m-a sunat d-na Vera sa imi spuna daca a gasit sau nu materialul pt. rochia mea(:| ...are cineva un nr. de tel de la dansa...daca da, mi-l timiteti va rog pe PM...

just
26.02.2009, 15:26:50
gata, am reusit sa imi gasesc o croitoreasa care imi faca modificarile... :A sper sa le faca si bine...:) mie mi s-a parut super ok, e tinerica si cu idei inovatoare...:)
te-ai intalnit cu, croitoreasa?

litlangel
26.02.2009, 15:34:31
daaa... i-am si lasat rochia, urmeaza sa o sun maine sa vad cum decurge treaba, sper sa iasa bine:-SStot maine merg sa vorbesc si de aranjamente, sper sa rezolv si cu astea sa imi mai iau o piatra de pe inima:)

just
26.02.2009, 16:06:35
daaa... i-am si lasat rochia, urmeaza sa o sun maine sa vad cum decurge treaba, sper sa iasa bine:-SStot maine merg sa vorbesc si de aranjamente, sper sa rezolv si cu astea sa imi mai iau o piatra de pe inima:)
iti tinem pumnii, de unde ti-ai luat rochia?
ai hotarat cu cine vrei sa faci aranjamentele?

litlangel
26.02.2009, 16:11:13
rochia e luata de pe net, dar mi-e putin mare :( e superba si abia astept sa vad cum o sa fie cand e gata, sper sa fie bine.. problema la ea era ca are broderie si e si gen sirena, deci trebuie sa ii mentina forma... inca nu stiu cu aranjamentele... datorita discutiilor voastre, am vazut site-ul firmei cu care face candia -daca nu ma insel - si mi-au placut aranjamentele... maine merg sa vb cu ei sa vad daca o sa cadem de acord:)

Candia
26.02.2009, 19:06:56
rochia e luata de pe net, dar mi-e putin mare :( e superba si abia astept sa vad cum o sa fie cand e gata, sper sa fie bine.. problema la ea era ca are broderie si e si gen sirena, deci trebuie sa ii mentina forma... inca nu stiu cu aranjamentele... datorita discutiilor voastre, am vazut site-ul firmei cu care face candia -daca nu ma insel - si mi-au placut aranjamentele... maine merg sa vb cu ei sa vad daca o sa cadem de acord:)
Mult succes, sigur o sa fii multumita!

Si ca sa nu fiu off topic, azi am fost la proba pentru rochie. Pana acum sunt foarte multumita de colaborare. Conteaza foarte mult sa spui EXACT ce vrei:D

In 9 martie am proba finala.<:-P

litlangel
26.02.2009, 19:27:02
super, ma bucur ca esti multumita de ce a iesit... abia astept sa vedem produsul finit:)

l_ralu
27.02.2009, 12:25:29
buna fetelor
daca sunteti dragute imi puteti trimite si mie pe pm nr de tel al d-nei vera si al altor croitorese. m-ar interesa si pe mine sa imi fac rochia la comanda si acum sunt in cautare de croitorese sa stiu niste preturi si daca imi primeste careva dintre croitorese comanda...nunta mea e in septembrie, dar as vrea sa gasesc cat mai repede o croitoreasa buna.
mersi mult mult
va pup

claudia_platinium
27.02.2009, 13:29:56
buna fetelor
daca sunteti dragute imi puteti trimite si mie pe pm nr de tel al d-nei vera si al altor croitorese. m-ar interesa si pe mine sa imi fac rochia la comanda si acum sunt in cautare de croitorese sa stiu niste preturi si daca imi primeste careva dintre croitorese comanda...nunta mea e in septembrie, dar as vrea sa gasesc cat mai repede o croitoreasa buna.
mersi mult mult
va pup

Sa sti ca nu e prea devreme sa cauti croitoreasa...iti trimi nr. d-nei Vera pe PM...

fluffy
04.03.2009, 19:45:31
@litlangel :)
La noela style am gasit rochitza, atasez si o poza :D:x
Inca nu am comandat-o, urmeaza sa merg zilele astea sa ma masoare, si sa platesc avansul.$-)
Dar tu?

litlangel
04.03.2009, 19:51:27
frumos... sa o porti sanatoasa:) eu mi-am luat-o de pe net... e tip sirena, alba, am considerat ca e modelul care ma avantajeaza cel mai mult si e foaaarte frumoasa, nu am poze imbracata cu ea, sper sa am dupa ce o sa fie in starea finala, deoarece trebuie stramtata putin :) urmeaza sa merg sa imi fac si voalul si gata:)

fluffy
04.03.2009, 20:00:59
Super! Sa o porti sanatoasa!
Si mie imi plac tip sirena, dar din motive de solduri late nici nu s-a pus problema in cazul meu :-<
Si eu trebuie sa mai rezolv voalul... Buba e ca nu stiu ce mi-ar placea si ce s-ar potrivi, stiu doar ca nu-l vreau lung. Cred ca o sa stiu ce vreau numai cand o sa-l vad :) Tu unde-l faci? Eu o sa-ntreb si la Noela, ca am uitat cu totul de el cand am probat rochita, eram prea entuziasmata ca sa mai judec limpede :)

litlangel
04.03.2009, 20:05:29
deocamdata nu sunt sigura, vroiam initial la doamna vera, unde isi fac multe din fete rochia, dar cred ca totusi voi apela la croitoreasa care imi modifica rochia.. acuma depinde de cum o sa mi-o modifice :)) faza e ca nici eu nu stiu sigur cum il vreau, initial l-am vrut foarte lung, dar acum ma mai gandesc putin, sa vad daca arata bine, pentru ca rochia mea e cu trena

fluffy
04.03.2009, 20:26:53
Eu zic ca daca are trena, e suficient, ar fi prea mult sa fie si voalul lung, dar n-ar fi prima data cand ma insel :)
Eu nu il vreau lung pt ca din cate am auzit, in cele mai multe din cazuri ajungi ca la sala sa bagi foarfeca in el, pt ca se rupe, inevitabil ajunge sa fie calcat in picioare de n-shpe ori, si pt ca nu e tocmai comod si practic...
Pana la urma conteaza sa-ti placa tie si sa te simti bine cu el, in rest, Dumnezeu cu mila :)

litlangel
04.03.2009, 20:29:15
pai oricum, il dau jos la petrecere... deci nu asta ar fi problema, doar sa arate bine... dar totusi, cred ca unul mai scurt, pana pe la fund o sa fie optiunea mea:)

fluffy
04.03.2009, 20:43:39
Mai ai suficient timp sa te hotarasti, oricum :)

dydy_nycky
05.03.2009, 15:05:17
pai oricum, il dau jos la petrecere... deci nu asta ar fi problema, doar sa arate bine... dar totusi, cred ca unul mai scurt, pana pe la fund o sa fie optiunea mea:)

daca nu vrei sa il dai jos la petrecere stie croitoreasa cum sa ti-l faca, cand mi-am cumparat rochia de la vera a inceput sa-mi spuna ca daca vreau voal lung poate sa imi faca si i-am spus ca nu vreau pe motiv ca o sa ma incurce, si mi-a explicat cum poate sa mi-l faca sa nu fiu nevoita sa il tai, in sensul ca face un voal lung, cat de lung vrei si peste el mai prinde inca un voal care e mai scurt tot asa cat de scurt vrei si le coase cu ata...tu la sala doar tragi de ata afara si ramai cu voalul scurt si asa nu esti nevoita sa-l tai si nici sa-l dai jos la petrecere.

litlangel
05.03.2009, 16:46:48
pai probabil ca stiu si ele... dar cred ca e chestie mai mult de coafeza, sa mi-l prinda in asa fel incat sa il dau jos cat de cat usor... eu la sala nu vreau deloc voal... vreau unul lung si atat, pe care o sa il port pana ce termin cu pozele si gata :)

just
05.03.2009, 17:51:16
pai probabil ca stiu si ele... dar cred ca e chestie mai mult de coafeza, sa mi-l prinda in asa fel incat sa il dau jos cat de cat usor... eu la sala nu vreau deloc voal... vreau unul lung si atat, pe care o sa il port pana ce termin cu pozele si gata :)
si eu vreau unul lung, nu sunt sigura daca ar trebui sa aibe 2 randuri sau doar unul, l-am si gasit dar e cam scump, inca ma gandesc

litlangel
05.03.2009, 18:46:22
si mie mi se par scumpe cele din magazin, alea care imi plac ajung cam pe la 500 euro, ceea ce mi se pare imens :O:O asa ca o sa imi fac la comanda, sper sa iasa bine :)

anchisor
05.04.2009, 12:18:34
imi surade si mie ideea sa imi fac rochie la comanda.imi dai si mie numarul doamnei?merci

lore_vasc
05.04.2009, 23:35:54
imi surade si mie ideea sa imi fac rochie la comanda.imi dai si mie numarul doamnei?merci
Bine ai venit si spor la pregatiri!>:D<

claudia_platinium
06.04.2009, 07:56:00

Bine ai venit!

Nu stiu daca ti-a trimis cineva numerele de tel. de la d-na Vera, dar eu ti le-am trimis pe PM...:)

pusic2000
24.04.2009, 18:02:10
si eu mi-am facut rochia la comanda, tot la doamna Vera, mi-a iesit exact cum mi-am dorit; am luat un model de pe net cu mici modificari , sunt foarte multumita, o recomand cu caldura si altor fete care doresc sa-si faca rochiile la ea.

lore_vasc
27.04.2009, 23:29:47
si eu mi-am facut rochia la comanda, tot la doamna Vera, mi-a iesit exact cum mi-am dorit; am luat un model de pe net cu mici modificari , sunt foarte multumita, o recomand cu caldura si altor fete care doresc sa-si faca rochiile la ea.
Nu ne arati si noua rochita\:D/

pusic2000
28.04.2009, 08:59:41
daca nu te superi, am sa postez poze dupa nunta cu rochia,;;)
Nu ne arati si noua rochita\:D/

litlangel
29.04.2009, 15:28:50
nu mai ai mult.. deci avem rabdare
oare nu pe tine te-am vazut la dna vera cand probai o rochita foarte frumoasa?;;) cred ca tu erai... eu am fost atunci sa imi modifice rochia si a zis ca nu poate

just
29.04.2009, 16:19:54
felictari e bine ca esti bucuroasa pt alegerea facuta

pusic2000
29.04.2009, 19:40:50
asa e, nu mai am mult, incepem numaratoarea inversa ;;) . cred ca eu eram; atunci mi-o terminase, si urma sa-mi puna pietricelele pe ea; in ziua aceea am dus-o deja acasa. sunt foarte multumita de ea. Mi-a terminat-o in 2 saptamani.Si a ta era frumoasa; pana la urma ai reusit sa ti-o modifici in alta parte?
nu mai ai mult.. deci avem rabdare
oare nu pe tine te-am vazut la dna vera cand probai o rochita foarte frumoasa?;;) cred ca tu erai... eu am fost atunci sa imi modifice rochia si a zis ca nu poate

litlangel
29.04.2009, 20:16:36
asa e, nu mai am mult, incepem numaratoarea inversa ;;) . cred ca eu eram; atunci mi-o terminase, si urma sa-mi puna pietricelele pe ea; in ziua aceea am dus-o deja acasa. sunt foarte multumita de ea. Mi-a terminat-o in 2 saptamani.Si a ta era frumoasa; pana la urma ai reusit sa ti-o modifici in alta parte?
daaa... am reusit, vineri merg dupa ea... foarte frumoasa rochia ta, chiar iti statea super bine... dar promit sa nu dau detalii despre ea..:-$:-$

lore_vasc
29.04.2009, 21:52:52
Nu ma supar:* Asteptam pana dupa nunta:)

pusic2000
30.04.2009, 08:40:20
merci, merci:* , n-ar fi pb. pentru detalii, ca oricum daca nu e vazuta, poti doar sa-ti faci o imagine in ansamblu :D poza oricum nu am cu rochia, dupa ce mi-a terminat-o am tras husa pe ea, si dusa a fost la bunica, acolo nimeni nu o cauta, (pe rochie) si nici pe mine nu ma duce gandul sa o tot probez, ca asta i-ar fi urmarea:D .......
daaa... am reusit, vineri merg dupa ea... foarte frumoasa rochia ta, chiar iti statea super bine... dar promit sa nu dau detalii despre ea..:-$:-$

pusic2000
30.04.2009, 08:41:36
merci pentru rabdare :*
Nu ma supar:* Asteptam pana dupa nunta:)

ioanapop
10.05.2009, 11:40:18

Waw...ce super ai aratat in rochie!!!>:D<

Candia
21.08.2009, 11:45:46
Cateva poze cu rochia:

claudiaioana
25.08.2009, 19:24:53
eu mi-am facut rochia de seara la o creatoare de moda din baia mare,a fost 1 data cand am mers la ea,dar am riscat pt ca stiam ca am sa fiu multumita,datorita faptului ca am fost la cateva expozitii de-ale ei,si am fost incantata. e o doamna modesta,f draguta si f priceputa. am fost si am vb cu ea,mi-a zis ce materiale sa cumpar si de unde,pt modelul de rochie deja ales impreuna cu ea. dupa cateva zile m-a chemat la prima proba,cand rochia era in 1 faza(in caz de modificari) iar apoidupa cateva zile am mers la a doua proba,unde rochia era aproape gata.urmau micile amanunte care mai trebuiau aplicate iar apoi a treia oara am mers dupa rochie.dar si atunci am probat-o sa vada daca intradevar imi place,si daca a iesit asa cum mi-am dorit-o .materialul m-a costat 100 ron si cusutul 400 ron.dar a meritat. am pus niste poze sa le vedeti(sper sa se vada).cea in rochie crem-deschis spre alb sunt eu si cea in rochie de mireasa e sora mea.cea care mi-a facut rochia de seara se numeste CODRUTA ROHIAN.http://www.miresici.ro/DSC_4104http://www.miresici.ro/DSC_4197http://www.miresici.ro/DSC_4260http://www.miresici.ro/DSC_4530

Candia
25.08.2009, 20:26:15
eu mi-am facut rochia de seara la o creatoare de moda din baia mare,a fost 1 data cand am mers la ea,dar am riscat pt ca stiam ca am sa fiu multumita,datorita faptului ca am fost la cateva expozitii de-ale ei,si am fost incantata. e o doamna modesta,f draguta si f priceputa. am fost si am vb cu ea,mi-a zis ce materiale sa cumpar si de unde,pt modelul de rochie deja ales impreuna cu ea. dupa cateva zile m-a chemat la prima proba,cand rochia era in 1 faza(in caz de modificari) iar apoidupa cateva zile am mers la a doua proba,unde rochia era aproape gata.urmau micile amanunte care mai trebuiau aplicate iar apoi a treia oara am mers dupa rochie.dar si atunci am probat-o sa vada daca intradevar imi place,si daca a iesit asa cum mi-am dorit-o .materialul m-a costat 100 ron si cusutul 400 ron.dar a meritat. am pus niste poze sa le vedeti(sper sa se vada).cea in rochie crem-deschis spre alb sunt eu si cea in rochie de mireasa e sora mea.cea care mi-a facut rochia de seara se numeste CODRUTA ROHIAN.http://www.miresici.ro/DSC_4104http://www.miresici.ro/DSC_4197http://www.miresici.ro/DSC_4260http://www.miresici.ro/DSC_4530
Nu se vad pozele. Incearca prin "ataseaza fisiere/poze".

casilopeea
26.08.2009, 01:18:31
Fetelor, o intrebare...cam cu cat timp inainte trebuie sa merg sa vorbesc cu o croitoreasa de rochita? Am inteles ca unele dintre ele nu iau mai mult de doua mirese/data, asa ca nu as vrea sa raman pe dinafara:-s

litlangel
26.08.2009, 08:17:23
Fetelor, o intrebare...cam cu cat timp inainte trebuie sa merg sa vorbesc cu o croitoreasa de rochita? Am inteles ca unele dintre ele nu iau mai mult de doua mirese/data, asa ca nu as vrea sa raman pe dinafara:-s
pai cel mai bine ar fi sa te duci cat de repede, niciodata nu e prea devreme pentru asta, iar daca ele zic ca e prea repede, macar vei stii cand trebuie sa mergi...:)

casilopeea
26.08.2009, 08:50:59
pai cel mai bine ar fi sa te duci cat de repede, niciodata nu e prea devreme pentru asta, iar daca ele zic ca e prea repede, macar vei stii cand trebuie sa mergi...:)

Asa m-am gandit si eu...multumesc mult^:)^

claudiaioana
29.08.2009, 19:31:46
nu pot sa imi pun poze pe profil,si nici la mesaje.am tot incercat dar nu merge.ce pot sa fac?

litlangel
30.08.2009, 08:20:26
nu pot sa imi pun poze pe profil,si nici la mesaje.am tot incercat dar nu merge.ce pot sa fac?
cred ca e problema de la forum, nici Candia nu a putut o vreme destul de indelungata sa ataseze...

Candia
30.08.2009, 10:43:23
Mie mi-a fost prea mari pozele, de aceea nu am putut atasa. Mi-am micsorat pozele prin "resize pictures" si s-a rezolvat problema.
Scuzati de off-topic:)>-

mihu
30.08.2009, 11:19:44
Dupa cum a zis si Candia, poate sunt prea mari pozele. Descarca programelul asta http://www.miresici.ro/faq.php?faq=vb_read_and_post#faq_micsorare_poze si incearca dupa aia.

Candia
30.08.2009, 11:22:53
Dupa cum a zis si Candia, poate sunt prea mari pozele. Descarca programelul asta http://www.miresici.ro/faq.php?faq=vb_read_and_post#faq_micsorare_poze si incearca dupa aia.
Mihu, mereu la datorie!:D ;;)

mihu
30.08.2009, 11:39:13
Mihu, mereu la datorie!:D ;;)
Am antene=:) ;))

claudiaioana
06.09.2009, 09:37:52
salut fetelor. am descarcat programul dar tot nu merge,nu stiu din ce cauza,asa ca nu-mi pot pune nici o poza!!!...nasol

nina_nina
24.01.2010, 20:32:03
buna !si eu voi fi o miresica tanara dar vreau sa va spun cu toate ca nu prea am eu experienta in ale nuntilor eu sincer nu stiu daca mi-sa face rochia la vera:-??nu stiu ce materiale folosesc si mi-e frica ca nu o sa imi faca pe gustul meu..oricum nunta mea va avea loc in 18 sep 2010 mai am timp sa ma pregatesc.mai dati detalii despre rochii facute la d-na vera:D

litlangel
25.01.2010, 07:23:15
buna !si eu voi fi o miresica tanara dar vreau sa va spun cu toate ca nu prea am eu experienta in ale nuntilor eu sincer nu stiu daca mi-sa face rochia la vera:-??nu stiu ce materiale folosesc si mi-e frica ca nu o sa imi faca pe gustul meu..oricum nunta mea va avea loc in 18 sep 2010 mai am timp sa ma pregatesc.mai dati detalii despre rochii facute la d-na vera:D
materialele ti le alegi tu, iti arata ea si tu ti le alegi.... asa ca daca nu iti plac materialele, din start nu are sens sa iti faci la comanda.... oricum, face rochii frumoase, uita-te la pozele Candiei si ale lui pusic .... ele le-au facut la vera... Candia a fost foarte multumita de ce a iesit, deci ma gandesc ca face rochii frumoase.... oricum, cel mai bine e sa mergi la ea sa vezi, ca asa din povesti..... si claudia_platinium si-a facut la ea...

nina_nina
25.01.2010, 19:05:30
poate totusi am sa incerc si la dn-a vera ....am mers asa informativ prin oras sa vad ce preturi , ce rochii;am gasit la un magazin de pe cosbuc o rochie foarte frumoasa poate ca de ce a fost prima rochie de mireasa pe care eu am probat-o dar credeti-ma ca am ramas indragostita de ea...era ceva cam scumpa 25 mil..dar ma gandesc, daca iau de pe sit-ul magazinului modelul de rochie si ii arat d-nei vera ar putea sa imi faca la un pret mai bun<:-P oricum mai avem timp dar nu vreau sa le las toate pe ultima suta de metrii.ms de raspuns:*

pusicu
26.01.2010, 10:38:35
materialele ti le alegi tu, iti arata ea si tu ti le alegi.... asa ca daca nu iti plac materialele, din start nu are sens sa iti faci la comanda.... oricum, face rochii frumoase, uita-te la pozele Candiei si ale lui pusic .... ele le-au facut la vera... Candia a fost foarte multumita de ce a iesit, deci ma gandesc ca face rochii frumoase.... oricum, cel mai bine e sa mergi la ea sa vezi, ca asa din povesti..... si claudia_platinium si-a facut la ea...
Daca e vorba despre mine eu nu mi-am facut-o la comanda;)) . Fetelor de ce nu mergeti la Targurile de nunti sa va inspirati sau poate chiar va gasiti o rochie gata facuta si nu mai aveti alt stres.

negreancuta
26.01.2010, 11:12:46
Daca e vorba despre mine eu nu mi-am facut-o la comanda;)) . Fetelor de ce nu mergeti la Targurile de nunti sa va inspirati sau poate chiar va gasiti o rochie gata facuta si nu mai aveti alt stres.
buna, nu cred ca era vb despre tine, era vb despre alta miresica

Candia
26.01.2010, 18:09:35
E vorba de pusic2000.

dyana83
26.01.2010, 19:26:49
Eu mi-am facut rochita la ,,Creal Design", am fost multumita de cum a iesit, doar ca m-am pacalit f tare cu ea, in sensul k am luat-o de la targ, ,,cica redusa cu 20 procente", dar la sf s-a dovedit k am platit de fapt pretul corect. Din acest pct de vedere nu mi-a placut de ele deloc!!!!!

tyna_mbm
26.01.2010, 23:29:51
Fetelor,eu am fost la un magazin de pe str.G.Cosbus(casa gabriela) si am vazut rochite f.frumoase...si preterile mi se par rezonabile in raport cu ce este in oras....fac rochii si la comanda...eu am vazut un model frumos,dar vroiam modificata partea de sus...mi-au spus ca se poate...

violena
27.01.2010, 20:08:50
unde mai exact pe cosbuc? pe undeva pe langa salonul claudia? sau mai e si altundeva magazin de rochii pe cosbuc...

Fetelor,eu am fost la un magazin de pe str.G.Cosbus(casa gabriela) si am vazut rochite f.frumoase...si preterile mi se par rezonabile in raport cu ce este in oras....fac rochii si la comanda...eu am vazut un model frumos,dar vroiam modificata partea de sus...mi-au spus ca se poate...

tyna_mbm
27.01.2010, 20:59:57
unde mai exact pe cosbuc? pe undeva pe langa salonul claudia? sau mai e si altundeva magazin de rochii pe cosbuc...
este vis-a-vis de magazinul acela cu instalatii sanitare,Romstal parca...cum dai coltul de la cofetaria Rodna inspre mag.Billa...este un magazin cu geamuri fumurii...Casa Gabriela se numeste....dar vezi ca mai este unul chiar langa el....dar acolo nu prea ai ce alege

pusic2000
27.01.2010, 21:23:25
cu incredere poti merge la doamna Vera, cu un model ales de tine, si ti-l face exact asa. Eu am ales 2 modele de pe net si mi le-a combinat, eu am fost foarte multumita de ea. Materialele ti le alegi tu, asa am facut si eu. Deci .......bafta!

poate totusi am sa incerc si la dn-a vera ....am mers asa informativ prin oras sa vad ce preturi , ce rochii;am gasit la un magazin de pe cosbuc o rochie foarte frumoasa poate ca de ce a fost prima rochie de mireasa pe care eu am probat-o dar credeti-ma ca am ramas indragostita de ea...era ceva cam scumpa 25 mil..dar ma gandesc, daca iau de pe sit-ul magazinului modelul de rochie si ii arat d-nei vera ar putea sa imi faca la un pret mai bun<:-P oricum mai avem timp dar nu vreau sa le las toate pe ultima suta de metrii.ms de raspuns:*

emalicurici
28.01.2010, 10:45:12
cu incredere poti merge la doamna Vera, cu un model ales de tine, si ti-l face exact asa. Eu am ales 2 modele de pe net si mi le-a combinat, eu am fost foarte multumita de ea. Materialele ti le alegi tu, asa am facut si eu. Deci .......bafta!
si eu imi fac la dna vera, pana acum sunt super incantata desi suntem doar la corset dar e foarte frumos sa stii ca iese exact dupa tine si daca ai ceva nemultumiri alea se poat rezolva prin multa comunicare

nina_nina
31.01.2010, 19:46:19
nu am intrat de mult sa citesc mesajele deoarece nu prea am timp sunt si la munca si la scoala dar va multumesc mult pt raspuns am sa incerc prin martie zic eu sa nu fie nici prea devreme...cam cat dureaza croitul si toate astea??oricum vreau sa o fac din timp si am sa o tin la nasa mea pana in ziua nuntii deoarece vreau sa fie surpriza pt viitorul sot:D:D:D sper sa imi iasa ca de obicei nu prea pot sa tin un secret...:(.am sa va spun cand merg sa cer informatii despre rochie si tot ..:* :* :*

miha_miha
12.02.2010, 11:01:23

imi dai si mie te rog nr d-nei Vera? ;;) si pe unde sta?
cat ai platit total pt rochie? face si voal?
:*

litlangel
12.02.2010, 15:24:10
imi dai si mie te rog nr d-nei Vera? ;;) si pe unde sta?
cat ai platit total pt rochie? face si voal?
:*
eu nu il mai am, il au fetele mentionate, cred... emalicurici e cea care face la ea acum, oricum rochia mea nu e facuta la comanda, e cumparata

miha_miha
12.02.2010, 15:59:00
si eu imi fac la dna vera, pana acum sunt super incantata desi suntem doar la corset dar e foarte frumos sa stii ca iese exact dupa tine si daca ai ceva nemultumiri alea se poat rezolva prin multa comunicare

in speranta ca nu te deranjez, ca stiu ca mai ai putin pana la marele eveniment, te rog sa imi dai si mie nr d-nei care ti-a facut rochia. nu e graba. nunta o faci pe zi sau pe noapte?:D

iti doresc numai momente fericite in timpul ce ti-a mai ramas, fara muuuulta bataie de cap si sa ti se rezolve usor orice! :*
@};- @};- @};-

miha_miha
14.02.2010, 16:05:02

imi dai te rog si mie nr d-nei vera?
ps: cat ai platit total?
:gen_12:

miha_miha
15.02.2010, 14:53:55
da-ti-mi va rog nr d-nei Vera ca as vrea si eu sa intreb de rochie.....si nu mi-l da nimeni ^:)^

emalicurici
16.02.2010, 14:35:50
in speranta ca nu te deranjez, ca stiu ca mai ai putin pana la marele eveniment, te rog sa imi dai si mie nr d-nei care ti-a facut rochia. nu e graba. nunta o faci pe zi sau pe noapte?:D

iti doresc numai momente fericite in timpul ce ti-a mai ramas, fara muuuulta bataie de cap si sa ti se rezolve usor orice! :*
@};- @};- @};-
nunta o fac seara la doua veverite!

newBride1
16.02.2010, 20:37:11
da-ti-mi va rog nr d-nei Vera ca as vrea si eu sa intreb de rochie.....si nu mi-l da nimeni ^:)^
Hello, numai acum am vazut ca ai nevoie de nr doamnei Vera... oare am voie sa postez nr de tel pe forum? :-s il caut acuma si ti-l trimit

newBride1
16.02.2010, 20:48:07
www.miresevera.ro (http://www.miresevera.ro) e site-ul de la magazin; acolo e si nr de tel; eu am fost pe strada Closca, la mine pe cartea de vizita sunt 2 numere de tel, ala de pe strada Closca e al doamnei Lilia si celalalt de pe strada P-ta Izvoarelor e al doamnei Vera; eu am fost sambata pe stada Closca, deci nu la doamna Vera, banuiesc, habar n-am

miha_miha
16.02.2010, 21:48:26
www.miresevera.ro (http://www.miresevera.ro) e site-ul de la magazin; acolo e si nr de tel; eu am fost pe strada Closca, la mine pe cartea de vizita sunt 2 numere de tel, ala de pe strada Closca e al doamnei Lilia si celalalt de pe strada P-ta Izvoarelor e al doamnei Vera; eu am fost sambata pe stada Closca, deci nu la doamna Vera, banuiesc, habar n-am

ms mult de site >:D<
si tu iti faci la ea?

lore_vasc
16.02.2010, 23:49:16
Hello, numai acum am vazut ca ai nevoie de nr doamnei Vera... oare am voie sa postez nr de tel pe forum? :-s il caut acuma si ti-l trimit
Nu ai voie sa trimiti nici site si nici telefon doar prin PM,sper sa nu observe nimeni cu rang de moderator sa nu te sanctioneze......bineanteles ca noi stim ca nu a fost cu intentie si nici nu ai vrut sa faci reclama.

emalicurici
17.02.2010, 07:59:59
si eu pe strada closca si cica la lilia am fost nu la vera si lilia imi face rochita apoi eu nu stiu...nici nu ma intereseaza doar sa iasa bine

newBride1
17.02.2010, 09:08:13
oups :"> nu stiam ce am voie si ce nu... si PM inca nu ma lasa sa trimit ;))
inseamna ca tot la doamna Lilia imi fac si eu, sper sa iasa bine:D

ankgeorgia2584
17.02.2010, 15:51:31
Buna miresici,
Sunt foarte incantata....mi-am luat rochia de mireasa (de la o miresica de pe forum), e exact rochia care ma avantajaza cel mai bine.Mi-e perfecta, doar ca trebuie scurtata cam 5 cm.
Vreau sa va intreb unde mi-as putea-o scurta.
Va multumesc mult, anticipat.
PS: Am vazut ca vorbiti foarte mult pe offtopic....nu prea am timp sa va urmaresc, incerc...dar raman foarte in urma :D
Spor la miresit:*, va pup.
Rochia e cea de la avatar :D

litlangel
17.02.2010, 16:33:20
Buna miresici,
Sunt foarte incantata....mi-am luat rochia de mireasa (de la o miresica de pe forum), e exact rochia care ma avantajaza cel mai bine.Mi-e perfecta, doar ca trebuie scurtata cam 5 cm.
Vreau sa va intreb unde mi-as putea-o scurta.
Va multumesc mult, anticipat.
PS: Am vazut ca vorbiti foarte mult pe offtopic....nu prea am timp sa va urmaresc, incerc...dar raman foarte in urma :D
Spor la miresit:*, va pup.
Rochia e cea de la avatar :D
fooarte frumoasa rochita, sa o porti fericita:) si eu a trebuit sa imi stramtez putin rochia, la mine a fost ma complicat, dna vera nu a putut sa o stramteze... dar cred ca la scurtat nu e asa mare problema, evenual du-te si tu la ea cu rochita si vezi ce zice

ankgeorgia2584
17.02.2010, 17:03:06
fooarte frumoasa rochita, sa o porti fericita:) si eu a trebuit sa imi stramtez putin rochia, la mine a fost ma complicat, dna vera nu a putut sa o stramteze... dar cred ca la scurtat nu e asa mare problema, evenual du-te si tu la ea cu rochita si vezi ce zice

Multumesc!!! :*Asa voi face cat de curand.

pusic2000
18.02.2010, 21:41:47
Lili e fiica doamnei Vera, una blonduta nu?

si eu pe strada closca si cica la lilia am fost nu la vera si lilia imi face rochita apoi eu nu stiu...nici nu ma intereseaza doar sa iasa bine

emalicurici
19.02.2010, 07:32:14
da cred ca da ....

Candia
19.02.2010, 18:07:43
Da, asa e.:*

miha_miha
22.02.2010, 19:07:44
da cred ca da ....

cum mai stai cu probatul?

karla85
23.06.2010, 12:04:41
La comanda se poate lucra la MIRANDI in BUCURESTI?

florentinaiulia
13.10.2010, 18:24:41
La comanda se poate lucra la MIRANDI in BUCURESTI?
dragelor,eu sunt beneficiara unei frumoase rochii facute pe comanda; asa cum mi-am dorit, din materialul preferat, perfect avantajoasa pentru mine. sunt super incantata si va recomand cu incredere atelierul "Acul Vesel"

marcelin
18.01.2011, 12:11:41
dragelor,eu sunt beneficiara unei frumoase rochii facute pe comanda; asa cum mi-am dorit, din materialul preferat, perfect avantajoasa pentru mine. Sunt super incantata si va recomand cu incredere atelierul "acul vesel"
unde gasim atelierul acul vesel?

lumiana
02.02.2011, 11:30:31
BUNA.... sunt o miresica din Cluj, eu imi fac rochia la d-na Stela Guz, va rog sa imi spuneti ceva despre cum lucreaza dansa... multumec!!!=D>

florina8710
14.03.2011, 22:38:47
buna. eu imi fac rochita la lilia, fiica doamnei Vera, dar finuta mea isi afce rochita la stela. din cate am vazut eu face lucruri foarte de calitate si lucreaza ff repede, adik 1 zi 2:Pbafta. si eu abia astept sa merg la probat, desi inca nu mi-a luat materiale:(

moise_carmen2000
07.07.2011, 10:13:54
Dragele mele, va povesteam ca mi-am facut rochita de mireasa la o doamna croitoreasa din sectorul 1, mai nou am vazut ca doamna respectiva a lucrat colectia Anei Odagiu! V-o recomand cu cea mai mare placere si casa de piatra!

cristinna2010
17.11.2011, 20:18:18
In Sibiu s-a deschis un atelier cu rochii de mireasa care fac pe comanda orice model. Eu mi-am incercat norocul si nu am regretat de loc. Rochita arata exact ca in poza pe care le-am dat-o, iar materialele sunt super, pica pe mine ca turnata. White Crystal Salon se numeste atelierul.

Eugenia.90
15.08.2013, 20:43:48
Buna! Ați putea va rog frumos să îmi recomandați și mie pe cineva care face rochii de mireasa la comanda? Cineva care lucrează bine și preferabil sa fie din Baia Mare sau cel mai departe Cluj. Urmează să am nunta anul viitor în octombrie. Vă mulțumesc anticipat.