PDA

Versiunea completa : Fantana de ciocolata - Galati

alicefrank
26.05.2007, 15:22:42
buna miresici.eu ma gandeam sa-mi cumpar o fantana de ciocolata.voi ce ziceti?

loryk
31.05.2007, 18:53:59
de unde o cumperi si ce faci cu ea dupa nunta? mananci in fiecare zi ciocolata?? eventual ai putea s-o inchiriezi sa iti amortizezi costurile nuntii =P~

geanygl21
09.06.2007, 09:35:10
buna miresici.eu ma gandeam sa-mi cumpar o fantana de ciocolata.voi ce ziceti?
ai idee cat te costa?sunt curioasa...ms=P~

carmencita_82
09.06.2007, 09:39:31
Am vazut in oferta la Metro si era in jur de 150 ron. Era micuta. Acum depinde ce vrei!

alicefrank
10.06.2007, 12:47:28
eu am gasit cu 45euro,cu 3 eteje, eu zic ca se merita.dupa nunta o poti da la prietenele tale sau o poti folosi si la petreceri<:-P .

elenas
10.06.2007, 19:35:16
De inchiriat gasesti in galati cu 5 milioane cu tot cu ciocolata si fructele de pe masa.
Unde se gaseste cu 45 euro? poate faci o afacere si o inchiriezi dupa nunta :-" ..

geanygl21
11.06.2007, 10:01:53
eu am gasit cu 45euro,cu 3 eteje, eu zic ca se merita.dupa nunta o poti da la prietenele tale sau o poti folosi si la petreceri<:-P .
la 3 etaje se merita bani...eu nu m-am gandit la asta tocmai din cauza pretului de inchiriat la noi in galati.....:( deci:unde ai vazut la 45 de euro?:>

alicefrank
01.07.2007, 19:11:33
eu locuiesc in irlanda,aici am vazut .azi am fost la cumparaturi si am vazut fantana la doar 30 euro [acum sunt reduceri].dar iubi al meu nu vrea sa-mi cumpere..=((

INA81
02.07.2007, 10:03:14
eu una sincer (parearea mea bineinteles) este ca fantana asta nu este cine stie ce ; am vazut pe la firmele astea de decoratiuni si chiar nu m-au impresionat , in plus mi se pare a fi o cheltuiala in plus ; si citisem pe acest site la niste miresici nu mai stiu din ce oras ca acea ciocolata nu e asa grozava si mai ales pe timp de vara chiar este cam complikata ; acum ... fiecare cu ideeile ei
pupici

alina_hahuie
02.11.2007, 17:56:51
Fantana de ciocolata ofera agnentia de deco. de langa green line la 500 ron si cea de la casa alba la 300 ron.
Si pe mine ma tenta ideea dar pt k fac nunta vara am renuntat pt k m-am gandit k dak o sa fie foarte cald va fi destul de complicat cu ea si mai ales ar fi neplacut sa-mi pateze cineva din greseala rochia sau vreo alta pers. sa pateasca asta. asa k am suplimentat portia de dulciuri cu o inghetata alaturi de tort si gata!!!

gabriela_R
04.09.2008, 11:05:07
am citit acum cateva zile despre fantana de ciocolata...ar vrea sa-i fac o surpriza lui miresel al meu . m-ar interesa de unde se poate cumpara mai bine k banuiesc k are si instructiuni de utilizare , decat sa o inchiriez . o pot folosi ulterior la zile festive , la revelion sau mai stiu eu ce . daca mai stie cineva de unde se poate face rost ?...am citit la cineva k pe la metro...s-a mai interesat cineva???:D

nellyd
04.09.2008, 13:08:52
am citit acum cateva zile despre fantana de ciocolata...ar vrea sa-i fac o surpriza lui miresel al meu . m-ar interesa de unde se poate cumpara mai bine k banuiesc k are si instructiuni de utilizare , decat sa o inchiriez . o pot folosi ulterior la zile festive , la revelion sau mai stiu eu ce . daca mai stie cineva de unde se poate face rost ?...am citit la cineva k pe la metro...s-a mai interesat cineva???:D

La Metro am vazut si eu dar era in jur de 100 RON si era minuscula!!!! Eu o voi inchiria de la firma de amenajari impreuna cu fantana de sampanie. Pun pozici dupa data de 13 septembrie!

mioara1704
04.09.2008, 13:18:54
Eu am avut la nunta mea si a fost extraordina...puteti pune alaturi fructe confiate si iese totul foarte delicios...toata lumea s a delectat pe la fantana de ciocolata..:))

gabriela_R
04.09.2008, 14:00:31
La Metro am vazut si eu dar era in jur de 100 RON si era minuscula!!!! Eu o voi inchiria de la firma de amenajari impreuna cu fantana de sampanie. Pun pozici dupa data de 13 septembrie!

abia astept sa vad poze...si poti sa-mi spui pe privat de unde , cum si ce fel ?^:)^ si mai ales.....cat????

nellyd
04.09.2008, 14:06:02
abia astept sa vad poze...si poti sa-mi spui pe privat de unde , cum si ce fel ?^:)^ si mai ales.....cat????

Daaa.... si eu abia astept sa vad cum o sa iasa!!! Pai fantana cioco cu tot cu fructe si asistenta 350 iar cea de sampanie 150. Ce zici e mult? E putin?

gabriela_R
04.09.2008, 14:09:00
mai...acuma o fi mult o fi putin...cred k ar fi potrivita dupa ce plateste bine la cei care ma fura...drept rasplata k m-a rascumparat de la hoti ...super , nu???...cred k ar lesina....=)))

nellyd
04.09.2008, 14:10:46
mai...acuma o fi mult o fi putin...cred k ar fi potrivita dupa ce plateste bine la cei care ma fura...drept rasplata k m-a rascumparat de la hoti ...super , nu???...cred k ar lesina....=)))
=)) Da e si asta o idee !!! Dupa ce ca plateste pentru tine mai plateste si pt fantana =)) dar daca ii place ciocolata se meritaaa...

gabriela_R
04.09.2008, 14:21:05
pai nuu...o platesc eu fara sa stie el...k atunci unde ar mai surpriza???:madlaugh:

nellyd
04.09.2008, 14:22:41
pai nuu...o platesc eu fara sa stie el...k atunci unde ar mai surpriza???:madlaugh:
Pai da dar de obicei astia cu decoratiunile aduc si fantana si banii ii cer dupa nunta... deci .... =))

Matzaluka
05.09.2008, 20:25:09
Buna fetelor! Ma alatur si eu grupului iubitor de ciocolata...am vazut mai sus un pret pt fantana de cioco si in urma sondajelor mele am constatat ca e un pret FOARTE bun...Curiozitatea mea este pt cate persoane ai contractat fantana de ciocolata?
Ms mult!

nellyd
06.09.2008, 06:30:19
Buna fetelor! Ma alatur si eu grupului iubitor de ciocolata...am vazut mai sus un pret pt fantana de cioco si in urma sondajelor mele am constatat ca e un pret FOARTE bun...Curiozitatea mea este pt cate persoane ai contractat fantana de ciocolata?
Ms mult!
Noi vom avea cam 90 persoane! Din cate mi-au zis ai folosit-o cu succes si la 120 persoane!

AleriM
06.03.2009, 01:07:43
buna!vreau si eu la nunta o fantana..m-am interesat si cam l 250 de pers ma ajunge in jur de 18 milioane...e mult ma puteti ajuta???

LemonTea
06.03.2009, 08:19:59
buna!vreau si eu la nunta o fantana..m-am interesat si cam l 250 de pers ma ajunge in jur de 18 milioane...e mult ma puteti ajuta???

E foarte mult!!
Poti lua o fantana mare si doua mai mici, asa vroiam si noi si ar fi fost mult, la 150-160 de persoane. Fantana mare costa 500 lei si cele mici parca 150 sau 200, nu mai stiu sigur, si aveau si ciocolata si fructele incluse.
Mai cauta!

nellyd
06.03.2009, 11:23:51
E foarte mult!!
Poti lua o fantana mare si doua mai mici, asa vroiam si noi si ar fi fost mult, la 150-160 de persoane. Fantana mare costa 500 lei si cele mici parca 150 sau 200, nu mai stiu sigur, si aveau si ciocolata si fructele incluse.
Mai cauta!

Si eu am avut fantana de ciocolata si m-a costat 350RON si a avut si fructele incluse!

AleriM
06.03.2009, 14:29:35
E foarte mult!!
Mai cauta!
De unde le-ati luat fetelor?aveti sa imi dati si mie un nr de telefon ceva???va roggg

LemonTea
06.03.2009, 15:22:38
De unde le-ati luat fetelor?aveti sa imi dati si mie un nr de telefon ceva???va roggg

Ti-am trimis mesaj privat.

klau
06.03.2009, 15:28:08

Ajutati-ma si pe mine cu datele de contact ale celor care au astfel de preturi pentru fantana de ciocolata! Va rog mult!

Caprice312
20.03.2009, 16:33:30
Buna ,
Va rog sa-mi recomandati si mie un furnizor care inchiriaza fanatana de ciocolata +accesoriile indispensabile, eventual cineva care a luat de la ei.
Multumesc anticipat,

CONT-INCHIS-019
20.03.2009, 18:20:31
Buna ,
Va rog sa-mi recomandati si mie un furnizor care inchiriaza fanatana de ciocolata +accesoriile indispensabile, eventual cineva care a luat de la ei.
Multumesc anticipat,
Eu voi avea fantana de ciocolata de la firma ce se ocupa si cu decorarea restaurantului, cei de la deco-wedding insa nu stiu daca se deplaseaza si la Bucuresti! :-?

DejaVu
24.03.2009, 16:29:34
Fetelor eu am preferat sa imi cumpar fantana de cioco. Am gasit-o intr-un market la promotie acum cateva saptamani si nu am mai stat pe ganduri. Initial am vrut sa o inchiriez de la firma care imi face aranjamentul dar dupa ce mi-au spus ca folosesc Finetti ( am facut o proba acasa la fructe cu finetti topit si nu mi-a placut), am hotarat sa ma ocup eu de asta. In afara de faptul ca ies mult mai ieftin, pot sa imi pun ce fructe vreau eu, nu doar banane, portocale si kivi sau ce mai pun ei.Am gasit pe net o firma pe net care vinde ciocolata special pt fantani asa ca din punctul asta de vedere m-am aranjat.

CONT-INCHIS-049
24.03.2009, 22:56:57
Fetele sa va pun o pozica cu o fantana de ciocolata (si eu sunt adepta acestei idei...)

CONT-INCHIS-019
25.03.2009, 07:32:16
Fetele sa va pun o pozica cu o fantana de ciocolata (si eu sunt adepta acestei idei...)
Arata foarte bine... yammy...si eu voi avea fantana de ciocolata!

adriana2008
25.03.2009, 21:45:36
eu cred ca orice societate care amenajeaza saloane are si fantana de ciocolata.

justy
22.07.2009, 12:15:58
salutare miresici!! imi poate spune cineva cat costa o fantana de ciocolata......:*

puffvivi
22.07.2009, 13:11:18
salutare miresici!! imi poate spune cineva cat costa o fantana de ciocolata......:*

Unii iau 350 ron fara fructe...altii iau la numarul de persoane 7-8 ron si minim 100 tre sa ai...Deci iesa mai mult daca vei calcula...:-"

justy
22.07.2009, 13:23:19
8 lei de persoana??? eu am in jur de 200 de persoane care ma astept sa vina la nunta inmultit cu 8 lei ar iesi 1600 lei e foarte mult...daca am calculat eu bine...cred ca sare din planuri fantana de ciocolata.....dar este pentru toata seara sau doar cateva ore acea fantana?:*

gabriela_R
23.07.2009, 01:16:53
auzi sincer mai bine cumperi tu o fantana micuta k se gaseste pe la kaufland ( eu am vazut mai demult 150 lei ) sau metro si ciocolata de menaj pt topit si bete din acelea lungi de lemn(sunt tot pe la supermarket ) si fructe de care vrei tu si pui pe cineva sa o aranjeze pt nunta...si apoi pastrezi fantana la ocazii , onomastici , craciun....eu m-am gandit la treab asta . o doamna cu care am vb eu pt amenajari are fantana de sampanie si ma mai gandesc la asta de cioco....

justy
23.07.2009, 01:44:40
merci mult de sfat, eu nu prea sunt pusa la punct cu ce se gaseste de cumpărat prin hipermarketuri in afara de mancare..in plus nu prea ma interesau, pana acum binenteles, chestii legate de nunti....nu stiu unde gasesc bomboane pt marturii, voal sa fac marturiile, ce bauturi se pun pe masa la nunti..sper sa ma lamuresc pe acest forum

gabriela_R
23.07.2009, 01:50:48
merci mult de sfat, eu nu prea sunt pusa la punct cu ce se gaseste de cumpărat prin hipermarketuri in afara de mancare..in plus nu prea ma interesau, pana acum binenteles, chestii legate de nunti....nu stiu unde gasesc bomboane pt marturii, voal sa fac marturiile, ce bauturi se pun pe masa la nunti..sper sa ma lamuresc pe acest forum
bomboane gasesti cred k la orice magazin de patiserie sau cofetarie...eu arahide glazurate albe si mari am vazut pe aleea comertului in 19 . este un mic magazinel Crina si are de toate parca 12 sau 14 lei kilu..numai stiu sigur..am sa mai trec intr-o zi sa vad...poate o sa am si eu nevoie ...si am auzit pe cineva dand comanda pt torturi de nunta acolo . vorbea o vanzatoare cu o doamna interesata . dar nu mai stiu cat e kilu bineinteles . tulle pt marturii gaesti in piata la metraje era parca 2 lei metru anu trecut k a luat nasa mea pt marturiile ei .si la bauturi ? la aperitiv whisky sau coniac (alexandrion de 5 stele ) pt barbati in pahar facut cu zahar pe margine si felie de lamaie , la dame angelly cherry sau o visinata , vin alb , suc de care vrei , apa minerala (si eventual plata pt cei cu stomacul ca mine ;)))

justy
23.07.2009, 02:16:30
merci mult de sfaturi......vad ca esti foarte informata si cunosti prin galati....deja cand am cat o intrebare tu esti prima care imi raspunde si ma lamureste..:*

corina_botezatu2000
30.07.2009, 10:42:22

asi vrea si eu un nr de tel au o adresa de unde ai luat fantana pentru ca arata foarte bine.multumesc anticipat![-o<

puffvivi
30.07.2009, 11:00:47
asi vrea si eu un nr de tel au o adresa de unde ai luat fantana pentru ca arata foarte bine.multumesc anticipat![-o<

In Galati nicio sansa de o fantana asa...Bine fantana merge dar un astfel de aranjament de fructe nu gasesti...Sunt poze ori de la firme din Bucuresti ori luate de pe net,cu nuntile de afara...
Ca sa-ti faci totusi o idee uite cum arata 2 fantani cu aranjament din Galati

iubiana
30.07.2009, 11:10:33
Sunt superbe fantanile de ciocolata si ce mai foarte gustoase .....
Dar ati intrebat la restaurant daca va da voie cu ele ? zic ptr ca in Sibiu sunt cateva restaurante care nu accepta asa ceva ...pe motiv ca se poate pata covorul .

puffvivi
30.07.2009, 11:59:55
Sunt superbe fantanile de ciocolata si ce mai foarte gustoase .....
Dar ati intrebat la restaurant daca va da voie cu ele ? zic ptr ca in Sibiu sunt cateva restaurante care nu accepta asa ceva ...pe motiv ca se poate pata covorul .

La mine la restaurant este covor doar pe scari,pe holul de la intrare, si in mijlocul salii oarecum unde este asezata masa mirilor...In rest este gresie,marmura sau ce-o fi...Nu cred ca au ceva de obiectat...

corina_botezatu2000
30.07.2009, 15:42:12
E foarte mult!!
Mai cauta!
POTI SA IMI SPUI DE UNDE AI LUAT TU FANTANA DE CIOCOLATA?
MULAM!

catalina_gav
03.08.2009, 07:51:16
La ultima nunta la care am fost nu s-a atins nimeni de fantana de ciocolata.

catalina_gav
03.08.2009, 07:51:51
Nici nu stiu daca sa mai pun sau nu...:-SS

bubumic
03.08.2009, 11:00:46
Eu imi doresc fantana pt ca nu vreau sa incarc masa si cu fructe. asa ca asta ar fi o idee. Si cum fantana nu e nici exagerat de scumpa, eu zic ca e o idee buna.

sadicutza
03.08.2009, 11:14:21
Eu imi doresc fantana pt ca nu vreau sa incarc masa si cu fructe. asa ca asta ar fi o idee. Si cum fantana nu e nici exagerat de scumpa, eu zic ca e o idee buna.

e o ideea buna, cum si eu am crezut la fel am luat fantana de ciocolata cu fructe...pentru 200 persoane....firma m-a asigurat ca e super ok pot inlocui si fructele si dulciurile cu fandtana de ciocolata....DAR surpriza....au fost foarte putine fructe,si s-au prezentat doar 140 persoane la nunta nu 200 cum ar fi trebuit,iar la ora 23.45 fantana mea a disparut din pieisaj...desi mi s-a spus ca va functiona pana dimineata...a stat doar 4 ore...asa ca daca vrei sa inlocuiesti fructele cu fantana asigurate ca vei avea suficiente fructe.....nu de alta dar e destul de naspa sa fie nunta fara fructe ...la mine toti invitatii dupa ora 1.00 ar fi vrut fructe, parca anumit faceau :(:(:(
desteul de naspa situatia

bubumic
03.08.2009, 12:57:11
:-SS ce urat. bine ca ne-ai spus. Banuiesc ca atunci cand iei d ela firma fantana faci si un contract, nu? Ar tb trecut in contract cat sa stea etc. Si cum inainte dau doar avansul, dupa nunta, daca se va respecta tot ce am stabilit, dau si restul corect. Eu nu o sa am asa multe persoane, asa ca sper sa fie ok.
apropo, de unde ai luat tu fantana?

sadicutza
03.08.2009, 15:59:30
:-SS ce urat. bine ca ne-ai spus. Banuiesc ca atunci cand iei d ela firma fantana faci si un contract, nu? Ar tb trecut in contract cat sa stea etc. Si cum inainte dau doar avansul, dupa nunta, daca se va respecta tot ce am stabilit, dau si restul corect. Eu nu o sa am asa multe persoane, asa ca sper sa fie ok.
apropo, de unde ai luat tu fantana?

dap asa e faci un contract...dar nu a fost foarte clar contractul avand in vedere ca eu la firma de la care am luat fantana...am facut si amenajarea localului si am vrut si sclupturi in fructe, nu stiu cum sa atasez poza sa vedeti,nu a fost nimik spectaculos, in vedere cu fotografiile prezentate...dar vb ta...dadusem doar avans....si pentru fantana nu am mai platit :( stiu ca e urat...dar invitatii mei nu au avut dulce si fructe...in rest am platit....si sincer nu as recomanda firma cu care am lucrat...

bubumic
03.08.2009, 20:40:09
Pai sa se sature, bine le-ai facut ! te rog sa-mi trimiti prin pm numele firmei sa am in vedere.^:)^

dellutza
03.08.2009, 22:06:47
Pai sa se sature, bine le-ai facut ! te rog sa-mi trimiti prin pm numele firmei sa am in vedere.^:)^
Si mie,te rog

CONT-INCHIS-019
04.08.2009, 07:26:15
Si mie,te rog

Pai spuneti pe site nu in PM pentru ca poate mai vor si alte viitoare miresici sa stie de cine sa se fereasca. Asa cum laudam pe cei ce si-au facut treaba ar trebui sa le atentionam pe miresici in legatura cu ceilalti. Pupici!

hanvi
27.09.2009, 10:21:03
buna miresici!sunt noua pe-aici,si ma casatoresc curand.Ma gandeam si eu la o fantana de ciocolata dar vad ca parerile sunt impartite.Se merita sau nu????

BiuBiu
27.09.2009, 12:08:51
buna miresici!sunt noua pe-aici,si ma casatoresc curand.Ma gandeam si eu la o fantana de ciocolata dar vad ca parerile sunt impartite.Se merita sau nu????
Eu nu cred ca merita sa faci aceasta investitie. Din ce am vazut pe la alte nunti fantana sta asezata undeva pe o masa si teoretic invitatii vin si se servesc de acolo. Dar cat timp a stat fantana de ciocolata acolo eu nu am vazut pe nimeni apropiindu-se. Eu ca invitat nu m-am atins niciodata de acea ciocolata;)).

nicoleta13
04.11.2009, 21:08:53
dap asa e faci un contract...dar nu a fost foarte clar contractul avand in vedere ca eu la firma de la care am luat fantana...am facut si amenajarea localului si am vrut si sclupturi in fructe, nu stiu cum sa atasez poza sa vedeti,nu a fost nimik spectaculos, in vedere cu fotografiile prezentate...dar vb ta...dadusem doar avans....si pentru fantana nu am mai platit :( stiu ca e urat...dar invitatii mei nu au avut dulce si fructe...in rest am platit....si sincer nu as recomanda firma cu care am lucrat...
sincer , bine ti-au facut. eu am contract cu o firma unde in pret este inclus fructe , ciocolata, ospatar, si stau pana la ora 5 dimineata, cam asa arata un contract. am sa le cer voie sa le postez si o poza cu fantana care nu arata sigur ca cele 2 din poze.

alinush20092002
07.01.2010, 14:34:44
buna miresici as vrea si eu sa inchiriez o fantana de ciocolata dar nu stiu de unde.am vazut pa acest forum ca prin galati sunt firme care se ocupa cu asa ceva.ma poate ajuta si pe mine cineva cu un nr de tel?va rog din suflet

airkaterine
10.01.2010, 14:18:32
Gasesti la Real ...este chiar inauntru langa bijuterie...

rinutza
19.01.2010, 19:10:02
Gasesti la Real ...este chiar inauntru langa bijuterie...

...buna si eu sunt interesata sa inchiriez o fantana de ciocolata...in Real am intrebat..pt 200 de persoane costa 1600 lei (iti asigura ei fructele si ciocolata)...cam scump, nu?

carmencita_20
20.01.2010, 08:43:16
...buna si eu sunt interesata sa inchiriez o fantana de ciocolata...in Real am intrebat..pt 200 de persoane costa 1600 lei (iti asigura ei fructele si ciocolata)...cam scump, nu?

E cam scump dar e si fantana de dimensiuni destul de mare...eu stiu o firma care inchiriaza o fantana mai micuta dar e mult mai ieftin...si pot face si bar de fructe care da foarte bine.

nicoleta13
02.02.2010, 13:22:02
buna miresici, firma cu care am contract imi ofera si fantana de ciocolata;la ei costa 4 lei de persoana si ofera fructe,ciocolata si ospatar pana dimineata la servirea tortului.Am mai mers la o nunta decorata de ei si au avut ciocolata deliciasa ci ornamente frumoase din fructe,v-o recomand cu placere.va pup

airkaterine
02.02.2010, 14:56:33
buna miresici, firma cu care am contract imi ofera si fantana de ciocolata;la ei costa 4 lei de persoana si ofera fructe,ciocolata si ospatar pana dimineata la servirea tortului.Am mai mers la o nunta decorata de ei si au avut ciocolata deliciasa ci ornamente frumoase din fructe,v-o recomand cu placere.va pup
Poate pt ca ai un contract deja incheiat cu ei iti ofera fantana la acest pret:-w ...imi poti da si mie un pm daca vrei cu numele firmei si un nr de tel? multumesc

nicoleta13
03.02.2010, 18:52:13
sunt cei de vis-a-vis d4e Papadie;mergi la ei la magazin si discuta ,nu aveau pret separat pt. cei fara contract

AlexaC
01.04.2010, 23:50:43
Buna fetelor,
In Real este 1800 pentru 200 p.dar e f. mare fantana si iti asigura tot iar ciocolata este belgiana.;;)

Mirabela1980f
23.04.2010, 08:47:27

Te rog trimite si mie mesaj cu nr de tel unde pot da de firma asta. Suna bine oferta

nicoleta13
14.05.2010, 09:09:55
Te rog trimite si mie mesaj cu nr de tel unde pot da de firma asta. Suna bine oferta

buna
am spus si mai sus vis-a-vis de papadie.
mai multe nu pot spune.

koly
14.05.2010, 11:01:44
Si eu am fost in vara la o nunta unde aveau fantani de ciocolata, iar aranjamentul fructelor a fost superb. E adevarat ca la inceput nu a indraznit nimeni, dar datorita copiilor care "bazaiau" pe langa ele, s-a spart gheata.

ela_mary
02.06.2010, 14:58:44
Si eu am fost in vara la o nunta unde aveau fantani de ciocolata, iar aranjamentul fructelor a fost superb. E adevarat ca la inceput nu a indraznit nimeni, dar datorita copiilor care "bazaiau" pe langa ele, s-a spart gheata.
Eu am 3,8 lei /persoana cu tot cu fructe in 2 culori e fantana...mare si tine de seara pana la venirea tortului.

girlie
05.07.2010, 19:06:03
Eu am 3,8 lei /persoana cu tot cu fructe in 2 culori e fantana...mare si tine de seara pana la venirea tortului.
Please, vreau un PM cu cateva detalii legate de firma asta. ma tenteaza ideea si ca sa iau o decizie, as dori mai multe info. ms frumos!^:)^

ingeras2010
13.07.2010, 20:11:58
si noi am avut fantana de ciocolata inchiariata de la o agentie din Galati. a fost f buna ciocolata, au fost incluse fructele si personalul. E adevarat ca la inceput nu prea indraznea lumea sa se aproprie dar invitati de formatie si de noi a fost bine si s-a consumat multa ciocolata. Merita toti banii. Ca pret a fost undeva cam la 8 9 mil, nu mai stiu exact pentru ca am luat toate aranjamentele de acolo si nu mai stiu cat a fost fiecare in parte.

alina_hahuie
22.01.2011, 12:55:32
Ma intereseaza sa cumpar sau inchiriez o fantana de ciocolata, nu prea mare , pt aniversarea parintilor mei. Ofera cineva un pret bun ? ;))
Daca aveti vreo sugestie in acest sens dati+mi va rog un mesaj privat.
Poop !

alina_buburuza
23.01.2011, 21:57:00
cei de la kartoum au asa ceva in oferte, da o fuga la ei poate te lipesti de vreo oferta!!!!

alina_hahuie
24.01.2011, 20:27:03
cei de la kartoum au asa ceva in oferte, da o fuga la ei poate te lipesti de vreo oferta!!!!
Da-mi daca esti draguta niste date de contact ale lor pe PM pt ca sincera sa fiu habar nu am unde sa-i gasesc!

rukmyny_85
24.01.2011, 22:23:57
Da-mi daca esti draguta niste date de contact ale lor pe PM pt ca sincera sa fiu habar nu am unde sa-i gasesc!

ai rezolvat ceva? sau inca mai esti in cautari?

alina_hahuie
25.01.2011, 12:56:33
ai rezolvat ceva? sau inca mai esti in cautari?
Inca mai caut pt ca cei cu care am vb de la firmele astea care se ocupa pt nunti inchiriaza doar de alea mari pt 70 de pers minim si cu ospatar cu tot etc ceea ce mult prea multa complicatie pt ce ne trebuie noua ( o aniversare cu aprox 30 de pers).
Ma gandeam sa va intreb daca stiti cumva daca se mai gasesc la metro sau real si la ce pret, aveti idee? Stiu ca intr-o vreme erau dar ....cand iti trebuie atunci nu mai gasesti :D

georgyana85
25.01.2011, 14:37:08
Mai toate firmele de decor din Galati cred ca au asa ceva. Ia-le la rand,vei gasi pana la urma!

rukmyny_85
25.01.2011, 15:40:27
Inca mai caut pt ca cei cu care am vb de la firmele astea care se ocupa pt nunti inchiriaza doar de alea mari pt 70 de pers minim si cu ospatar cu tot etc ceea ce mult prea multa complicatie pt ce ne trebuie noua ( o aniversare cu aprox 30 de pers).
Ma gandeam sa va intreb daca stiti cumva daca se mai gasesc la metro sau real si la ce pret, aveti idee? Stiu ca intr-o vreme erau dar ....cand iti trebuie atunci nu mai gasesti :D

avea, da, candva.....
trage si tu o fuga sa vezi ce si cum....

alina_hahuie
25.01.2011, 21:42:29
avea, da, candva.....
trage si tu o fuga sa vezi ce si cum....
Daca eram in Galati ma duceam, nu va intrebam pe voi ! :D

rukmyny_85
25.01.2011, 21:54:33
Daca eram in Galati ma duceam, nu va intrebam pe voi ! :D

nu stiam dc esti asa in ceatza
pai nu stiam bre ca esti plecata=)))
cand vii acasa?
cand e petrecerea parintilor?

valentinavalentina1988
30.08.2011, 21:28:33
Buna miresici, Si eu as vrea doua fantani mici de ciocolata alba si neagra cu un buffet de fructe ca o alternativa la fructele pe care le pun pe masa la inceputul serii .E o miresica pe un topic de dupa nunta ( nu stiu daca e din gl) are niste poze superbe cu un bufet stil pepene rosu injumatatit si care e pe suport de bol in care sunt puse salatele de fructe, frigarui de fructeetc _ o sa caut pozele).Apoi nu stiu daca o pun la inceputul serii, sau cand e momentul tortului pentru cei carora nu le plac prajiturile sau vor ceva mai lejer. Si as vrea sa vb la restaurant ca fructele sa mi le faca in bufet asa , fructele care intra normal in meniu. Sa vedem acu daca sunt dispusi sa le taie si sa le aranjeze pe o masa separata .Voi ce parere aveti ?

rukmyny_85
30.08.2011, 23:14:09
Buna miresici, Si eu as vrea doua fantani mici de ciocolata alba si neagra cu un buffet de fructe ca o alternativa la fructele pe care le pun pe masa la inceputul serii .E o miresica pe un topic de dupa nunta ( nu stiu daca e din gl) are niste poze superbe cu un bufet stil pepene rosu injumatatit si care e pe suport de bol in care sunt puse salatele de fructe, frigarui de fructeetc _ o sa caut pozele).Apoi nu stiu daca o pun la inceputul serii, sau cand e momentul tortului pentru cei carora nu le plac prajiturile sau vor ceva mai lejer. Si as vrea sa vb la restaurant ca fructele sa mi le faca in bufet asa , fructele care intra normal in meniu. Sa vedem acu daca sunt dispusi sa le taie si sa le aranjeze pe o masa separata .Voi ce parere aveti ?

cam greu cu modelele la noi in gl....kartom cred ca face dar nu stiu cat de reusit v a iesi.....
am eu ceva pozici dar din alta parte

valentinavalentina1988
03.09.2011, 17:43:03
N-am avut timp sa caut pozele pe care le vazusem pe site ..dar modelele pe care le ai postat sunt f dragutze...ceva in genul asta as vrea.Tu cum crezi ca ar fi mai bn sa le pun la inceputul serii ( pt ca deja intra in meniu fructele +aperitivele+prajituri) sau sa le pun odata cu tortul, ca lumea care nu prefera tortul sau care are burta plina:) sa aiba totusi un mic desert?

rukmyny_85
03.09.2011, 19:06:35
N-am avut timp sa caut pozele pe care le vazusem pe site ..dar modelele pe care le ai postat sunt f dragutze...ceva in genul asta as vrea.Tu cum crezi ca ar fi mai bn sa le pun la inceputul serii ( pt ca deja intra in meniu fructele +aperitivele+prajituri) sau sa le pun odata cu tortul, ca lumea care nu prefera tortul sau care are burta plina:) sa aiba totusi un mic desert?

la inceputul serii...si pe toata noaptea cine doreste poate servi orice,oricand.......si la tort poti face pe etaje cu prajituri(gen amandina,negrese, etc....daca ai 80 persoane cumperi 100 prajituri....si nu e greu nici la portionat si arata si bine.....daca vrei altceva decat clasicul tort)..succes si mai asteptam pareri