PDA

Versiunea completa : invitatii de nunta, carduri de masa etc. in iasi

Pagini : [1] 2 3

mitzura
28.05.2007, 14:23:40
M-am gandit sa deschid acest subiect deoarece,in ciuda existentei subiectului pe forumul mare, eu sunt in impas in acesta privinta.
Am mai vazut mesaje izolate pe iasi despre acest subiect,dar nimic unitar...
Din constatarile mele de pana acum,nu toate firmele de decoratiuni livreaza si invitatii (nu au deloc sau apeleaza la colaboratori),am auzit si varianta ca-ti dau invitatii,dar nu se ocupa de tiparire.Sincer,nu prea inteleg cum vine asta...:-\Ori au ori nu au,nu te trimit in alta parte la tiparit...In fine,ar mai fi posibilitatea comandarii de pe site-uri specializate,dar nu stiu daca sa am incredere fara sa le vad...
Voi cum ati procedat?

CataAna
28.05.2007, 15:47:13
M-am gandit sa deschid acest subiect deoarece,in ciuda existentei subiectului pe forumul mare, eu sunt in impas in acesta privinta.
Am mai vazut mesaje izolate pe iasi despre acest subiect,dar nimic unitar...
Din constatarile mele de pana acum,nu toate firmele de decoratiuni livreaza si invitatii (nu au deloc sau apeleaza la colaboratori),am auzit si varianta ca-ti dau invitatii,dar nu se ocupa de tiparire.Sincer,nu prea inteleg cum vine asta...:-\Ori au ori nu au,nu te trimit in alta parte la tiparit...In fine,ar mai fi posibilitatea comandarii de pe site-uri specializate,dar nu stiu daca sa am incredere fara sa le vad...
Voi cum ati procedat?

Eu am ales sa imi fac invitatiile singura. Am cautat prin Iasi si n-am gasit nimic deosebit. Sunt invitatii frumoase, dar prea sunt toate la fel, la toate firmele aceleasi modele. Asa ca mi-am luat carton din Metro si le-am facut singurica (inca mai lucrez la cele in limbi straine si va arat pozici cand sunt gata)
Am inteles ca la Decora trebuie sa ti le asamblezi singura (:-\ ). La firmele de la Mall, Moldova si Hala ti le printeaza ei, cred ca le si asambleaza.
Tin minte ca am vazut la un targ niste invitatii diferite la o firma de organizat nunti (Magic Party). Dar ba nu aveau card de confirmare, ba nu aveau card de masa...
Daca vrei sa le comanzi pe net, mergi si vezi cum e modelul live in cataloagele de la firmele din Iasi. Cred ca le vei gasi pe majoritatea...
Mi-au mai placut cele de la Ferdinando Fama si Koza, dar sunt cam scumpe, de la 5ron in sus...

mitzura
28.05.2007, 17:09:19
Am inteles ca la Decora trebuie sa ti le asamblezi singura (:-\ ). La firmele de la Mall, Moldova si Hala ti le printeaza ei, cred ca le si asambleaza.
Tin minte ca am vazut la un targ niste invitatii diferite la o firma de organizat nunti (Magic Party). Dar ba nu aveau card de confirmare, ba nu aveau card de masa...
Cardul de masa e cartonasul in care mirii multiumesc invitatilor,nu?Daca e asa,eu nu vreau din asta,ca nu are nici o utilitate.Vreau acele "plicuri pt dar",personalizate cu numele invitatilor...:">

alibd
28.05.2007, 17:45:26
Cardul de masa e cartonasul in care mirii multiumesc invitatilor,nu?Daca e asa,eu nu vreau din asta,ca nu are nici o utilitate.Vreau acele "plicuri pt dar",personalizate cu numele invitatilor...:">

Hai sa va spun cum am facut noi: am gasit tot ce ne trebuia la Iulius Mall, la parter, langa forneti. Am facut comanda de invitatii, pe care tot ei le-au si printat cu textul pe care noi l-am vrut. Apoi, ne-au facut si carduri de confirmare, cu numerele de telefon la care invitatii sa poata suna, pentru a ne anunta daca vin sau nu. Iar acum cateva zile, am dat comanda de place-carduri, pe care le vom pune pe masa, cu numele fiecarei familii participante si in care, la final, acestia vor pune banii.
Cam asta este tot si am fost foarte multumiti de rezultate!

CataAna
28.05.2007, 17:49:33

Pe card e scris numele invitatului (sau al familiei) si e pus pe masa, in dreptul locului unde trebuie sa se aseze. Poate fi facut si sub forma de plic si poate avea si un mesaj de multumire... 3- in-1:))

a_rox04
30.05.2007, 13:47:24
Buna,
In sfarsit am reusit sa concretizam si noi textul invitatiei, pe care ma vrut sa il facem singuri , mai bine zis am facut ,,sedinta" impreuna cu domnisoarele de onoare si am compus :d :P.Sper sa fie pe placul invitatilor, noua ne place tare mult :)

Suntem noi,cu mainile unite ,construind prietenia...
Suntem noi, cu sufletele unite ,construind iubirea....
Suntem noi, ............ , doua suflete , pentru care astazi, 25 august 2007, timpul se opreste gata sa ne uneasca , construind o viata.....
Sunt parintii nostri .........., si ei ne-au fost martori in drumul nostru pana la iubire....
Sunt nasii nostri ,... ei vor fi martori cand timpul se va opri sa ne uneasca ....
Sunteti dumneavoastra ,stimati invitati , si va invitam sa ne fiti alaturi, martori ai bucuriei pe care o traim !
Va asteptam cu drag , pe 25 august 2007 , ora .... la Starea Civila, la ora 16:00 la cununia religioasa la Biserica Sf Nicolae si incepand cu ora 20:00 la Restaurant Club RS.
Atasez si cele 2 variante de poze pentru invitatie, e grea alegerea :(

Astept parerile voastre :)

mitzura
30.05.2007, 14:25:30
Textul e f fain!Cu privire la poze, eu zic ca a doua,e mai "hoata"(deosebita)!Unde le faceti?

Limona
30.05.2007, 14:43:42
Este dragut textul, iar dintre poze, cred ca prima este mai draguta...ai un zambet foarte frumos si molipsitor. ;-)

AnaM
30.05.2007, 14:56:01
Buna,
In sfarsit am reusit sa concretizam si noi textul invitatiei, pe care ma vrut sa il facem singuri , mai bine zis am facut ,,sedinta" impreuna cu domnisoarele de onoare si am compus :d :P.Sper sa fie pe placul invitatilor, noua ne place tare mult :)

Suntem noi,cu mainile unite ,construind prietenia...
Suntem noi, cu sufletele unite ,construind iubirea....
Suntem noi, ............ , doua suflete , pentru care astazi, 25 august 2007, timpul se opreste gata sa ne uneasca , construind o viata.....
Sunt parintii nostri .........., si ei ne-au fost martori in drumul nostru pana la iubire....
Sunt nasii nostri ,... ei vor fi martori cand timpul se va opri sa ne uneasca ....
Sunteti dumneavoastra ,stimati invitati , si va invitam sa ne fiti alaturi, martori ai bucuriei pe care o traim !
Va asteptam cu drag , pe 25 august 2007 , ora .... la Starea Civila, la ora 16:00 la cununia religioasa la Biserica Sf Nicolae si incepand cu ora 20:00 la Restaurant Club RS.
Atasez si cele 2 variante de poze pentru invitatie, e grea alegerea :(

Astept parerile voastre :)

Eu prefer a doua poza.
Cat despre text, e fff frumos, dar am doua nelamuriri: 1. Unde o sa incapa atata text? :D si 2. Te sfatuiesc sa renunti la partea cu ora... la Starea Civila, pt ca ora asta o poti alege cu maxim 14 zile inainte de cununie si zic eu ca invitatiile le dai inainte cu minim o luna...

In rest, fffff frumos textul!

a_rox04
30.05.2007, 15:36:13
AnaM , chiar mmultumesc mult de faptul ca mi-ai atras atentia cu ora la starea civila , sincer imi scapase din vedere acest amanunt, poate pentru ca nu am consultat modelele de inviatii si nu am vazut ca nu se scrie ,chiar nu ma gandisem :(...bine am facut ca v-am cerut sfatul si parerea:).Cat despre spatiul pe care il va ocupa textul pe invitatie am probat si e ok incape foarte bine.De facut invitatiile le fac in Mall , la et 2 , nu stiu exact cum se numeste .... din catalogul DeLuxe am ales modelul si ii mai aduce un prieten ceva inbunatatiri referitaore la partea cu poza :) cand vor fi gata va arat

AnaM
30.05.2007, 15:56:20
AnaM , chiar mmultumesc mult de faptul ca mi-ai atras atentia cu ora la starea civila , sincer imi scapase din vedere acest amanunt, poate pentru ca nu am consultat modelele de inviatii si nu am vazut ca nu se scrie ,chiar nu ma gandisem :(...bine am facut ca v-am cerut sfatul si parerea:).Cat despre spatiul pe care il va ocupa textul pe invitatie am probat si e ok incape foarte bine.De facut invitatiile le fac in Mall , la et 2 , nu stiu exact cum se numeste .... din catalogul DeLuxe am ales modelul si ii mai aduce un prieten ceva inbunatatiri referitaore la partea cu poza :) cand vor fi gata va arat

Cu mare placere! Spor la treaba si asteptam rezultatul final! :D

alibd
30.05.2007, 16:11:14

Multa, multa bafta si sa iasa asa cum va doriti! >:D<

blue650
09.06.2007, 22:12:43
Stie cineva care dintre firmele din Iasi, are catalog de invitatii online? Acum ceva timp, gasisem, dar am uitat:( Mc

AnaM
09.06.2007, 23:04:41
Stie cineva care dintre firmele din Iasi, are catalog de invitatii online? Acum ceva timp, gasisem, dar am uitat:( Mc

Pfai.. cam tot in afara de Federico Mahora gasesti si pe net, si in Iasi.

De ex., tot ce e pe www.tbz.ro gasesti la Iulius Mall, la parter, langa Fornetti :)>-

mitzura
10.06.2007, 10:06:25
Pfai.. cam tot in afara de Federico Mahora gasesti si pe net, si in Iasi.

De ex., tot ce e pe www.tbz.ro (http://www.tbz.ro) gasesti la Iulius Mall, la parter, langa Fornetti :)>-
Sunt aceleasi preturi ca si pe net?alea sunt fara imprimare,nu?stie cineva cat costa imprimarea?

AnaM
10.06.2007, 20:14:41
Sunt aceleasi preturi ca si pe net?alea sunt fara imprimare,nu?stie cineva cat costa imprimarea?

Pe tbz sunt e pretul cu tot cu imprimare la majoritatea. Si la mall e inclusa imprimarea, dar e cu circa 5000 lei/invitatie mai scumpa decat de pe site.

Ale mele pe site sunt 3,9 ron, eu am dat 4,5 ron la mall pe ea

irena
10.06.2007, 21:23:42
eu m-am interesat la o firma de prin oradea si era imprimarea 3.000 lei bucata pentru culoarea neagra si 5.000 pentu alta culoare

AnaM
10.06.2007, 21:46:41
Pe tbz sunt e pretul cu tot cu imprimare la majoritatea. Si la mall e inclusa imprimarea, dar e cu circa 5000 lei/invitatie mai scumpa decat de pe site.

Ale mele pe site sunt 3,9 ron, eu am dat 4,5 ron la mall pe ea

Am uitat sa mentionez ca ale mele au scris visiniu :)

mitzura
11.06.2007, 09:58:51
La hala intre etaje e 5000 imprimarea,catalog deluxe.Pretul e bun.Au si carduri de masa,nu au carduri de confirmare,dar pot scrie in josul invitatiei.Nu am intrebat daca au meniuri.La mall fac,nu?acolo stie cineva daca fac?

AnaM
11.06.2007, 14:04:37
La hala intre etaje e 5000 imprimarea,catalog deluxe.Pretul e bun.Au si carduri de masa,nu au carduri de confirmare,dar pot scrie in josul invitatiei.Nu am intrebat daca au meniuri.La mall fac,nu?acolo stie cineva daca fac?

Fac si menu-uri, si de toate, din cate stiu :) Eu tot la ei cred ca o sa-mi fac... Au fost extrem de prompti si au lucrat frumos!!!!!

mitzura
11.06.2007, 14:30:31
Fac si menu-uri, si de toate, din cate stiu :) Eu tot la ei cred ca o sa-mi fac... Au fost extrem de prompti si au lucrat frumos!!!!!
Ne spui ce model ai ales?Eu vreau ceva pe auriu!

AnaM
11.06.2007, 16:19:22
Ne spui ce model ai ales?Eu vreau ceva pe auriu!

Mi-am facut la ei doar invitatiile deocamdata... Voi merge peste o luna-doua sa-mi fac si celelalte. Inca nu m-am uitat dupa modele, voi hotari la fata locului :)

Adina1
16.06.2007, 09:22:10
Stie cineva unde se pot printa cardurile de masa cu auriu?
Multam

AnaM
16.06.2007, 10:43:20
Stie cineva unde se pot printa cardurile de masa cu auriu?
Multam

La tipografii... singura care-mi vine acum in minte e Rodotex, langa podul CUG, dar nu stiu daca face comenzi mici...

Adina1
16.06.2007, 14:22:00
atunci carduri aurii ati vazut pe undeva?

sunset
17.06.2007, 06:40:16
Poti sa cumper carton auriu... parca am vazut ceva metalizat la Diverta.
Sau poti sa iti cumpey spray auriu ( din acela pt craciun) si sa iti faci un sablon si sa iti faci cardurile aurii. Eu am folosit metoda asta dar pe calc pt mesajele de la marturi

Adina1
17.06.2007, 19:16:02
Poti sa cumper carton auriu... parca am vazut ceva metalizat la Diverta.
Sau poti sa iti cumpey spray auriu ( din acela pt craciun) si sa iti faci un sablon si sa iti faci cardurile aurii. Eu am folosit metoda asta dar pe calc pt mesajele de la marturi

Buna idee. Nu cred sa am probleme daca folosesc spray pe carton in loc de calc. :suuuper: Am sa incerc.

sunset
17.06.2007, 19:51:30
Buna idee. Nu cred sa am probleme daca folosesc spray pe carton in loc de calc. :suuuper: Am sa incerc.

Succes!!! Si sa ne spui cum a iesit :">

AnaM
18.06.2007, 23:30:55

Sunt spray-uri cu vopsea permanenta aurie (dintr-alea ca pt graffiti, gasesti, de fapt, orice culoare) si nu are probleme. Se imprima pe orice, si nu se duce :D

CataAna
21.06.2007, 14:45:52
Am promis sa va arat pozici cu invitatiile noastre...>:D< Le-am terminat in sfarsit pe toate#:-S

alibd
21.06.2007, 16:05:45
Am promis sa va arat pozici cu invitatiile noastre...>:D< Le-am terminat in sfarsit pe toate#:-S

Foarte frumoase si finute! :* Ati avut de munca nu gluma, dar a meritat.

AnaM
21.06.2007, 21:05:49

SUPERBE!!!!! Unde gasesc si eu fluturasi dintr-astia aurii? :( :( :(

nicoleta
21.06.2007, 23:04:34
SUPERBE!!!!! Unde gasesc si eu fluturasi dintr-astia aurii? :( :( :(
as vrea si eu dak nu bordo macar aurii k tare frumosi sunt.^:)^^:)^

CataAna
22.06.2007, 00:56:08
Imi pare bine ca va plac invitatiile noastre. Am muncit mult la ele, dar avem satisfactia ca sunt unice.
Fluturasii i-am cumparat de la depozitul de pasmanterie Emidale din Bucuresti. Sunt de fapt de lipit pe haine cu fierul de calcat;)) Erau in pungute de cate 50 bc, dar nu tin minte pretul.

Limona
22.06.2007, 14:35:11
Sunt superbe invitatiile, bravo :suuuper: . Felicitari Cata, ai niste maini de aur si o rabdare de fier ;-) . Abea astept sa vad si decoratiunile pe care le-ai ales pt nunta. Ups...mai ai 2 sapt...mult spor la pregatiri.

Ruby
22.06.2007, 22:16:10
Imi pare bine ca va plac invitatiile noastre. Am muncit mult la ele, dar avem satisfactia ca sunt unice.
Fluturasii i-am cumparat de la depozitul de pasmanterie Emidale din Bucuresti. Sunt de fapt de lipit pe haine cu fierul de calcat;)) Erau in pungute de cate 50 bc, dar nu tin minte pretul.

wow!!! ce invitatii super ai!!!!!!!!! VREAU SI EU!!!! ma ajuti??? de unde ai luat hartia???

cand vii in iasi? trebuie sa mergem dupa crengi. sper ca n-ai uitat....

Fluturas
22.06.2007, 22:25:11

Ana,ABSOLUT SUPERBE !:-SS :-SS Sunt foarte,foarte invidioasa!!
Am glumit! Imi plac tare mult , finute, delicate, unicat...
Bravo !!:x :x :x

ioana_cata2001
24.06.2007, 08:56:04
numai eu nu sunt in stare de nimic:(( :(( :(( , bine ca nici n-am incercat :))

Rok5ana
24.06.2007, 11:00:19
Eu am facut invitatiile la mall, la parter. Sunt din colectia Modern. Cardurile de confirmare si cardurile de masa o sa mi le fac singura. Sper sa iasa frumushele.
Spor la pregatiri!:)

a_rox04
24.06.2007, 23:37:41
Buna,
Am terminat invitatiile . Atasez poze sa imi spuneti ce parere aveti de cum mi-au iesit :)

ioana_cata2001
25.06.2007, 07:24:00
frumoase si inedite , e genul de invitatie pe care daca as primi-o de la cineva , cu siguranta as pastra-o

AnaM
25.06.2007, 10:09:09
Buna,
Am terminat invitatiile . Atasez poze sa imi spuneti ce parere aveti de cum mi-au iesit :)

Foarte foarte misto. Bravo!!!!! <:-P

alibd
25.06.2007, 10:32:31
Buna,

Dragute si foarte originale. Felicitari! :)

ungrasmic
10.07.2007, 21:22:26

Super, super dragute invitatiile. Chiar snt singurele care le-am vazut pana acum si mi-au placut. Sincer. Felicitari

oana_maria
31.07.2007, 13:50:09
Iata si invitatiile noaste.

eluta
31.07.2007, 14:22:38
Iata si invitatiile noaste.

Foarte frumoase! Sa va aduca multi invitati la nunta!

Limona
31.07.2007, 14:41:28
Sunt super Oana, dar ceea ce imi place cel mai mult, e ca sunt in ton cu anotimpul in care faceti nunta.Spor la pregatiri.>:D<

oana_maria
31.07.2007, 17:32:29
Sunt super Oana, dar ceea ce imi place cel mai mult, e ca sunt in ton cu anotimpul in care faceti nunta.Spor la pregatiri.>:D<
Multumesc, de asta le-am si ales, mi s-au parut foarte sugestive >:D<

mitzura
19.08.2007, 19:35:42
uitati invitatiile mele,din mall,3,3RON,cu tot cu plic si scris.Sper sa va placa,se doresc a fi haioase!

iomazilu
24.08.2007, 17:08:58
Super faine!
Si eu sunt mai degraba pt genul asta mai neconventional decat cele clasice.

Si eu am nunta tot pe 13 Octombrie :-)
Nu e cu ghinion, nu? ;-)

Te-am pupat!

mitzura
24.08.2007, 18:14:03
Super faine!
Si eu sunt mai degraba pt genul asta mai neconventional decat cele clasice.

Si eu am nunta tot pe 13 Octombrie :-)
Nu e cu ghinion, nu? ;-)

Te-am pupat!
NU CRED!TU UNDE AI?

alinaclau
02.10.2007, 16:40:57
Invitatia la nunta(incluzand si cardul de confirmare)

Crisss
18.11.2007, 22:52:03

sunt super pozele de la nunta ta! ce fotograf ai avut?

cellika
19.11.2007, 16:52:00

mie mi se par ca sunt pentru anotimpul toamna ori ea face in primavara....nu mi se par a fi pentru primavara:-\

Green_Eyes
19.11.2007, 17:00:54
mie mi se par ca sunt pentru anotimpul toamna ori ea face in primavara....nu mi se par a fi pentru primavara:-\

Oana a avut deja nunta in septembrie, deci au fost foarte potrivite:)
Nu as putea spune insa de ce apare setata o data din 2008:-?

CataAna
20.11.2007, 11:47:50
sunt super pozele de la nunta ta! ce fotograf ai avut?

Merci frumos! >:D< Iti trimit pm cu detalii.

ungrasmic
20.01.2008, 15:42:52
Dragi miresici, mi-am ales si eu modelul pentru invitatii si voiam sa vi-l arat si voua, sar nu stiu cum se pun pozele. Imi explica cineva mai priceput?
[-o<

Audrey
20.01.2008, 16:29:55
Dragi miresici, mi-am ales si eu modelul pentru invitatii si voiam sa vi-l arat si voua, sar nu stiu cum se pun pozele. Imi explica cineva mai priceput?
[-o<

Eu nu sunt mai priceputa :) dar am sa incerc sa iti explic prin poze (e prima data cand postez poze pe site si sper sa imi iasa :) )

1. Deschizi fereastra de editare si pe randul de sus ai simbolul pentru atasament (o agrafa de birou) - urmareste sageata rosie:

99629

2. Apesi click pe agrafa si se deschide o alta pagina (vezi poza):

99630

3. Dai click pe Browser, intri in directorul sau oriunde e poza, o selectezi, dai OPEN, apoi UPLOAD, astepti cateva secunde sa se copie poza pe server dupa care inchizi fereastra.
Ca sa atasezi poza in mesaj te duci din nou pe agrafa, ai sa gasesti acolo poza atasata, dai click si... cam asta e tot.

Sper sa te ajute :)

Sa vedem ce mi-a iesit si mie acum :)

Yonika
21.01.2008, 15:54:44
Eu nu sunt mai priceputa :) dar am sa incerc sa iti explic prin poze (e prima data cand postez poze pe site si sper sa imi iasa :) )

1. Deschizi fereastra de editare si pe randul de sus ai simbolul pentru atasament (o agrafa de birou) - urmareste sageata rosie:

99629

2. Apesi click pe agrafa si se deschide o alta pagina (vezi poza):

99630

3. Dai click pe Browser, intri in directorul sau oriunde e poza, o selectezi, dai OPEN, apoi UPLOAD, astepti cateva secunde sa se copie poza pe server dupa care inchizi fereastra.
Ca sa atasezi poza in mesaj te duci din nou pe agrafa, ai sa gasesti acolo poza atasata, dai click si... cam asta e tot.

Sper sa te ajute :)

Sa vedem ce mi-a iesit si mie acum :)
Nici mie nu mi-a iesit sa atasez poze aici si ca atare, am dat copi pe poza care vroiam sa o pun si apoi am venit aici si am dat paste si gata....
I-a sa vad daca am reusit acum sa atasez ceva... ca am facut cum a zis Audrey

Yonika
21.01.2008, 15:56:35
a iesit...#:-S iuhuuuuu\:D/ <:-P Cam asa ar fi trebui9t sa arate invitatia mea, adica a noastra, a mea si a lui iubi, pe albastru si cu arginiu, dar cum nu putem decora cu albastru la rest ca sunt canapele grena care nu pot fi imbracate, va trebui sa mergem pe grena cu auriu.

Anmari
21.01.2008, 15:58:28
Invitatia la nunta(incluzand si cardul de confirmare)

Sunt superbe ... de unde le-ai luat? Sunt si alte culori ;;)

Anmari
21.01.2008, 16:01:09
Buna,

Sunt superbe .... de unde le-ai luat? Si cat te=au costat?

Green_Eyes
22.01.2008, 14:46:08
Aceasta a fost invitatia noastra:D Nu cred ca am apucat sa o postez la vremea ei:-pLe-am achizitionat de la Hala Centrala(1,5 RON cu tot cu text;;)) .. Mi-a placut ca este simpla, finuta si nu foarte costisitoare:D

alibd
22.01.2008, 15:48:56
Aceasta a fost invitatia noastra:D Nu cred ca am apucat sa o postez la vremea ei:-pLe-am achizitionat de la Hala Centrala(1,5 RON cu tot cu text;;)) .. Mi-a placut ca este simpla, finuta si nu foarte costisitoare:D

=D> =D> =D> Imi place!

Green_Eyes
22.01.2008, 18:07:48
=D> =D> =D> Imi place!

Thanks:D Inimioarele nu fac parte din arsenalul meu :)) dar de data asta, au aratat ok#:-S

Crisss
16.02.2008, 15:39:51
am incercat si eu sa fac o marturie ce parere aveti?ce as putea sa mai adaug la ea?

CataAna
16.02.2008, 20:33:57
am incercat si eu sa fac o marturie ce parere aveti?ce as putea sa mai adaug la ea?

E foarte frumoasa marturia, ti-a iesit foarte bine!=D> Nu stiu pe ce culori mergi tu la nunta, dar incearca si cu alt fel de panglicuta la fundita. Eu zic ca e suficient asa, n-as mai adauga nimic. Tot ce e simplu e frumos!:*

Crisss
16.02.2008, 21:49:55
mersi mult!:)

Onutza
16.02.2008, 22:22:43
carduri de masa folosite ca si plic bani: cit costa si de unde.? pe bordo as vrea?

mikutza
16.02.2008, 23:18:17

E foarte faina ... bravo!

ceatza05
18.02.2008, 12:21:42
carduri de masa folosite ca si plic bani: cit costa si de unde.? pe bordo as vrea?

Gasesti la toate magazinele care au si invitatii de nunta. Ex. la Hala, la Iulius Mall sunt 2 magazine (poate si mai multe da' nu le stiu eu) - 1 e la parter la intrarea laterala si unu la et 2 langa cofetarie. Sigur mai exista mag. in Iasi cu invitatii.
La Mall la parter de unde am luat eu invitatiile, plicurile pt bani costau intre 1 si 2,5-3 RON. In functie de carton. Au modele acolo si poti sa-ti alegi tu culoare, text, absolut orice. Sigur si restul magazinelor au oferte la fel.
Spor in pregatiri!

Onutza
18.02.2008, 19:13:55
am gasit la hala, etaj 1, 1,2 lei pe bucata, rosii cu scris auriu!!!

irinaBride
26.02.2008, 09:37:35
Si mai erau si alte culori?

Yonika
19.03.2008, 18:52:41
Fetelor, maine imi sunt gata si mie invitatiile. Am fost azi si le-am vazut, atat ca mai trebuiau facute inca 5 invitatii si 5 plicuri si scris textul cu grena sau bordo, ca era scris cu negru, si a zis d-na ca e greseala ei si mi le reface fara nici un fel de plata. Si paharele erau gata, si arata super. Si pe 45 invitatii, si 45 plicuri si 2 seturi de pahare (pt noi si pt nasi) am dat 250 lei. Paharele sunt imbracate si sunt inscriptionate cu numele noastre si data nuntii. Imi plac foarte mult. Au mai ramas meniurile, care vor fi gata inainte cu o luna de nunta, pt ca inca nu ne-am stabilit varianta finala de meniu (avem 4 variante de meniu, din care noi vom alege ce ne dorim).

Rok5ana
25.03.2008, 14:30:22
Fetelor, maine imi sunt gata si mie invitatiile. Am fost azi si le-am vazut, atat ca mai trebuiau facute inca 5 invitatii si 5 plicuri si scris textul cu grena sau bordo, ca era scris cu negru, si a zis d-na ca e greseala ei si mi le reface fara nici un fel de plata. Si paharele erau gata, si arata super. Si pe 45 invitatii, si 45 plicuri si 2 seturi de pahare (pt noi si pt nasi) am dat 250 lei. Paharele sunt imbracate si sunt inscriptionate cu numele noastre si data nuntii. Imi plac foarte mult. Au mai ramas meniurile, care vor fi gata inainte cu o luna de nunta, pt ca inca nu ne-am stabilit varianta finala de meniu (avem 4 variante de meniu, din care noi vom alege ce ne dorim).
:)Felicitari! Imi aduc aminte ca si pe mine m-au trecut emotii mari cand am pus mana pe invitatia mea si mi-am vazut numele scris acolo. Sa va aduca mult noroc si sa aveti o nunta ca-n povesti.:)

Ioana_P
25.03.2008, 14:57:25
Mie mi-au gresit invitatiile.
Adik la imprimare au lasat marginile mai mari si nu s-a imprimat ultima propozitie: "Va asteptam cu drag!"
M-am tot gandit a o solutie...sa pun asta pe cardul de confirmare...sau sa las fara..dar parca prea din plop se termina....

Am rezolvat pana la urma si mi le reface .... sper sa iasa bine de data asta.....

Am dat comanda si de carduri de confirmare si de plicuri de bani....de data asta la alta firma ... si abia astept sa fie gata ...

O intrebare am...voi puneti numere pe mese?
Ma gandeam ca ar fi mai usor pt cavalerul de onoare....ii intreaba pe invitati numele si apoi ii directioneaza frumos la masa cu numarul corespunzator....

Voi ce parere aveti?

Yonika
25.03.2008, 15:12:48
:)Felicitari! Imi aduc aminte ca si pe mine m-au trecut emotii mari cand am pus mana pe invitatia mea si mi-am vazut numele scris acolo. Sa va aduca mult noroc si sa aveti o nunta ca-n povesti.:)
Merci! Sa dea Domnul sa fie asa!

Yonika
25.03.2008, 15:17:00
Adik la imprimare au lasat marginile mai mari si nu s-a imprimat ultima propozitie: "Va asteptam cu drag!"
M-am tot gandit a o solutie...sa pun asta pe cardul de confirmare...sau sa las fara..dar parca prea din plop se termina....

Am rezolvat pana la urma si mi le reface .... sper sa iasa bine de data asta.....

Am dat comanda si de carduri de confirmare si de plicuri de bani....de data asta la alta firma ... si abia astept sa fie gata ...

Ma gandeam ca ar fi mai usor pt cavalerul de onoare....ii intreaba pe invitati numele si apoi ii directioneaza frumos la masa cu numarul corespunzator....

Voi ce parere aveti?
Da asa ma gandeam si eu. Eu pun plicurile pe masa si asa vor sti unde sa se aseze. Dar la mine e si mai micuta sala si am si mai putine mese, daca tu ai mai multe mese e bine sa le pui numar si cavalerii ii vor trimite la masa cu nr respectiv iar ei se vor aseza in dreptul unde vei pune plicul cu numele lor.

Rhally
25.03.2008, 16:14:46

Voi ce parere aveti?

Eu cred, ca daca ai o nunta mare te va ajuta mult daca numerotezi mesele.
Eu am fost d-ra de onoare la o nunta de 350 de persoane si a fost un calvar, ca veneau multi invitati o data si nu apucam sa le punem flori in piept sa verificam la ce masa sunt.uf!!!
Asa ar fi mult mai simplu cred eu. Ca la o adica daca-s mai tineri poti sa le spui nr. mesei si se duc ei.
Acum chiar daca pui nr. la masa sau nu, macar sa le pui plicuri de bani cu numele fiecaruia, ca sa nu te trezesti ca se aseaza aiurea. Pe mine la o nunta au vrut sa ne mute de la masa unde ei ne asezasera si eu am vrut sa plec acasa. Mi se pare de prost gust sa muti invitatii odata asezati,plus ca denota o mare lipsa de organizare.
Spor la pregatiri.

deeACATALINA
26.03.2008, 14:47:53
Buna miresici!Ioana P unde ai dat comanda de plicuri pt bani?ce preturi au,fac orice nuanta?spor la pregatiri tuturor!

ceatza05
26.03.2008, 20:52:21

Voi ce parere aveti?

Da, si eu sunt de parere ca poti pune numere pe mese. Desi, sincer, nu mi se pare elegant, si mi se pare ca arata a cantina. Oricum, si eu am fost dra de onoare la o nunta de vreo 250 persoane si ne-am descurcat perfect fara numere pe mese.
Erau 2 dre care puneau flori si eu cu un cavaler de onoare conduceam lumea la mese.
Apropo de ideea ta, cel mai tare sunt importiva ideii sa trimit oamenii direct la mese. Mi se pare lipsit de eleganta. Ca sa folosesc o varianta mai soft de limbaj. Pui 2 oameni sa se ocupe doar de chastia asta, unu sta cu lista pe un clipboard, ca sa nu stea cum am vazut la alte nunti cu hartia in mana, si celalalt conduce lumea la mese si le mai si ureaza "Petrecere frumoasa".

Parerea mea!

Yonika
01.04.2008, 13:53:28
Am resuit sa fac poze la invitatii si la plicurile pt bani, pe care le pun si pe masa in dreptul fiecarei familii sa stie unde vor sta. Invitatiile au gravate initialele noastre sus, iar la plicuri e taiat o parte din plic cu laser si sunt iar scrise initialele nostre.

Rok5ana
01.04.2008, 23:46:49
Am resuit sa fac poze la invitatii si la plicurile pt bani, pe care le pun si pe masa in dreptul fiecarei familii sa stie unde vor sta. Invitatiile au gravate initialele noastre sus, iar la plicuri e taiat o parte din plic cu laser si sunt iar scrise initialele nostre.
Foarte frumoase invitatiile.:) O fundita ca cea de pe invitatiile tale am avut si eu pe ale mele;)

Yonika
02.04.2008, 09:49:45
Foarte frumoase invitatiile.:) O fundita ca cea de pe invitatiile tale am avut si eu pe ale mele;)
Merci!:* Si invitatiile tale au fost f dragute!

deeACATALINA
04.04.2008, 11:07:39
Yonika unde ti-ai facut invitatiile?plicuri erau si pe lila, la ce pret?

Yonika
04.04.2008, 12:45:25
D-na care mi-a facut mie invitatiile si plicurile face ce culoare doresti tu. Eu mi-am ales modelul si restul a facut ea. Bineinteles, textul i l-am dat tot eu! Dar face ce culori vrei tu, si iti mai poate da si ea o sugestie. Ea are acolo si vreo 4-5 cataloage cu invitatii care sunt si pe net si prin oricare magazin cu invitatii, dar are si ea modelele ei. Si la acea vreme eu mi-am ales o invitatie care am inteles ca nu se mai facea si a ramas ca o face ea. Sau, daca vroiam un model de invitatie si firma de unde le lua ea nu facea acea culoare sau nuanta, iar le face ea, ca are un mostrar cu cartoane de toate culorile si grosimile si modelele.
Eu sunt f incantata de initatiile si plicurile mele. Imi plac f mult.
Daca ai nevoie de nr d-nei, imi spui si ti-l trimit.;;)

Yonika
04.04.2008, 12:49:12
Am uitata sa iti spun de pret: invitatiile au fost 2,2 lei iar plicurile 2 lei (cate 45 din fiecare). Dar cum eu mi-am facut la ea si paharele, 2 seturi (50 lei/set), pt noi si pt nasi, din totalul de 289 lei cat ar fi trebuit sa ii dau, mi-a lasat la 250 lei. Eu mai am de facut la ea meniurile, stiu cum vreau sa araate, dar pe alea le fac cu o luna inainte de nunta, ca inca nu m-am hotarat asupra variantei finale, ce voi da la masa.

Yonika
04.04.2008, 12:50:47
A, mi-am adus aminte, avea ceva si pe lila si era o culoare f placuta. Avea si pahare facute tot pe lila! A participat la targul de nunti din Bacau si avea mai multe culori facute.

Ioana_P
08.04.2008, 00:59:51
Buna miresici!Ioana P unde ai dat comanda de plicuri pt bani?ce preturi au,fac orice nuanta?spor la pregatiri tuturor!

Eu mi le-am facut la serimage. Am o prietena care lucreaza acolo. Mi-am ales eu cartonul, culoarea textura, i-am trimis exact textul si fontul si au iesit super ... azi mi le-a adus (sunt albe cu scris grena si au si 2 inimoare irizate). Imi plac tare mult... mai compenseaza un pic faptul ca mi-au gresit invitatiile ...a doua oara.

Pretul e de 1.5 RON bucata.

Daca vrei,iti dau numarul ei si poti vorbi direct.

Ioana_P
08.04.2008, 01:03:31
Da, si eu sunt de parere ca poti pune numere pe mese. Desi, sincer, nu mi se pare elegant, si mi se pare ca arata a cantina. Oricum, si eu am fost dra de onoare la o nunta de vreo 250 persoane si ne-am descurcat perfect fara numere pe mese.
Erau 2 dre care puneau flori si eu cu un cavaler de onoare conduceam lumea la mese.
Apropo de ideea ta, cel mai tare sunt importiva ideii sa trimit oamenii direct la mese. Mi se pare lipsit de eleganta. Ca sa folosesc o varianta mai soft de limbaj. Pui 2 oameni sa se ocupe doar de chastia asta, unu sta cu lista pe un clipboard, ca sa nu stea cum am vazut la alte nunti cu hartia in mana, si celalalt conduce lumea la mese si le mai si ureaza "Petrecere frumoasa".

Parerea mea!

Sa stii ca ai dreptate ...nici nu ma gandesc sa nu fie place- card-uri la masa...desi am avut o disputa pe tema asta cu tata socru (dupa parerea lui omul tre sa se aseze unde vrea...ca dac vrea doamnefereste sa vorbeasca cu vre-un vecin care e la alta masa).

Deci carduri sigur o sa fie. Un cavaler o sa fie cu lista la intare si niste surori o sa conduca invitatii la mese.

Poate nu o sa pun numere....dar asta insemana un pic de "Training " inainte pentru surori ;-).

deeACATALINA
09.04.2008, 17:48:22
Buna Yonika!firma la care ti-ai facut invitatiile este din iasi?trimite-mi te rog pe privat nr de tel.multumesc>:D<

deeACATALINA
09.04.2008, 17:49:51
Ioana P trimite-mi te rog pe privat nr de tel al celor de la care ti-ai luat invitatiile.multumesc>:D<

Yonika
09.04.2008, 17:52:35
Buna Yonika!firma la care ti-ai facut invitatiile este din iasi?trimite-mi te rog pe privat nr de tel.multumesc>:D<
Catalina, ti-am lasat un mesaj privat cu nr de tel al d-nei, care e din Bacau.

bellutza26
13.05.2008, 21:29:07
Dragele mele miresici ma intereseaza unde ati comandat invitatiile de nunta.eu am fost in moldova mall dar mare lucru nu am gasit. am mai auzit in iulius mall ca gasesc.mai stiti si altundeva?
va pupik!

AnaM
13.05.2008, 22:25:25
Dragele mele miresici ma intereseaza unde ati comandat invitatiile de nunta.eu am fost in moldova mall dar mare lucru nu am gasit. am mai auzit in iulius mall ca gasesc.mai stiti si altundeva?
va pupik!

Uite aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=4834

alibd
16.05.2008, 16:01:47
va pupik!

Noi le-am facut in Iulius Mall, la parter si am fost multumiti de rezultat.

bellutza26
16.05.2008, 19:06:00
Noi le-am facut in Iulius Mall, la parter si am fost multumiti de rezultat.

multumesc de ajutor.
am gasit si eu in= iulius mall si am dat comanda. marti le primesc.
ms mult inca o data!

alibd
17.05.2008, 10:39:43
multumesc de ajutor.
am gasit si eu in= iulius mall si am dat comanda. marti le primesc.
ms mult inca o data!

Cu drag!:*

alyda83if
23.05.2008, 16:00:49
Va rog sa-mi spuneti si mie unde gasesc in Iasi cele mai ieftine invitatii de nunta, dar care sa fie si frumoase.

pasparan_anca_mirela
26.05.2008, 12:35:15
Va rog sa-mi spuneti si mie unde gasesc in Iasi cele mai ieftine invitatii de nunta, dar care sa fie si frumoase.
Buna, Alyda!
Nu stiu cum e la tine cu nunta, dar la noi e destul de greu, in sensul ca noi ne organizam si ne platim toata nunta,de la A la Z...parintii nu ne-au ajutat cu absolut nimic, nici macar un leut, ca nu au posibilitati....daca mai tin cont si de faptul ca noi stam deja de 2 ani impreuna in apartamentul nostru(luat prin credit ipotecar), ca avem rate si facturi lunare de 25 milioane de lei....pai e destul de greu sa suporti cheltuielile intregii nunti....
Noi am prospectat piata din Iasi in ceea ce priveste invitatiile....si preturile ni s-au parut destul de mari....am ajuns sa le facem prin internet, undeva la o firma din Oradea....sunt f seriosi....invitatiile sunt gen hrisov domnesc puse intr-un cilindru hexagonal, si costa 11.400 lei bucata,asta incluzand textul nostru si personalizarea.....Atasez o poza,si daca te intereseaza,lasa-mi un mesaj pe privat pt detalii....

stefania_a
28.05.2008, 16:46:29
va pupik!
si noi le-am facut la iulius mall la parter si am fost ff multumiti, iar k pret erau cele mai acceptabile la acea data si aveam ff multe modele

nona76e
29.05.2008, 08:07:12

Buna si noi am cautat destul de mult si la fel ca si alte fete am decis sa facem pe internet comanda. :D:-SSVazusem produsele aceleiasi firme mult mai scumpe la firmele specializate. Daca te intereseaza ceva cu fundite facute la comanda, culori, modele diverse, etc striga.
Tipa este foarte draguta iti poate trimite si monstra personalizata sau poza pe internet -personalizata sa o vezi inainte de tiparire. Noi am necajit-o destul de mult dar a fost deosebit de amabila si in 3 zile au fost gata. Mai mult a durat pana au ajuns in oras decat lucru efectiv la ele si nu sunt foarte scumpe. In functie de model si marime preturile pleaca de la 1.1ron pana la 2ron, au si seturi ( cu carduri de masa). Firma este din Baicoi Prahova:">.

nona76e
29.05.2008, 08:26:39

intrebarea nu era pentru mine dar poate raspunsul te intereseaza
Buna si noi am cautat destul de mult si la fel ca si alte fete am decis sa facem pe internet comanda. :D:-SSVazusem produsele aceleiasi firme mult mai scumpe la firmele specializate. Daca te intereseaza ceva cu fundite facute la comanda, culori, modele diverse, etc striga.
Tipa este foarte draguta iti poate trimite si monstra personalizata sau poza pe internet -personalizata sa o vezi inainte de tiparire. Noi am necajit-o destul de mult dar a fost deosebit de amabila si in 3 zile au fost gata. Mai mult a durat pana au ajuns in oras decat lucru efectiv la ele si nu sunt foarte scumpe. In functie de model si marime preturile pleaca de la 1.1ron pana la 2ron, au si seturi ( cu carduri de masa). Firma este din Baicoi Prahova:">.

Am pus si invitatia noastra dar imi cer scuze nu sunt un fotograf prea bun

roxana1
01.06.2008, 12:27:07
Buna, Alyda!
Nu stiu cum e la tine cu nunta, dar la noi e destul de greu, in sensul ca noi ne organizam si ne platim toata nunta,de la A la Z...parintii nu ne-au ajutat cu absolut nimic, nici macar un leut, ca nu au posibilitati....daca mai tin cont si de faptul ca noi stam deja de 2 ani impreuna in apartamentul nostru(luat prin credit ipotecar), ca avem rate si facturi lunare de 25 milioane de lei....pai e destul de greu sa suporti cheltuielile intregii nunti....
Noi am prospectat piata din Iasi in ceea ce priveste invitatiile....si preturile ni s-au parut destul de mari....am ajuns sa le facem prin internet, undeva la o firma din Oradea....sunt f seriosi....invitatiile sunt gen hrisov domnesc puse intr-un cilindru hexagonal, si costa 11.400 lei bucata,asta incluzand textul nostru si personalizarea.....Atasez o poza,si daca te intereseaza,lasa-mi un mesaj pe privat pt detalii....
imi zici si mie te rog site-ul?
mi se pare foarte ieftine invitatiile tale in comparatie cu ce preturi au pe la mall,modova sau hala.poate gasesc si eu acolo modelul pe care mi-l doresc, mai ieftin

bambinutza
01.06.2008, 19:31:23
Asteptam pozici cu ce modele de invitatii va-ti ales.>:D<:gen_12:

cgeorgiana1982
01.06.2008, 23:01:14
Buna,

Cred ca in acest caz ai putea sa-ti faci singura invitatii: iesi mult mai ieftin si ti le faci cum iti doresti. Noi ne-am facut singuri invitatiile, nu a durat foarte mult timp.....deci merita economia.

Rok5ana
16.06.2008, 10:15:05
va pupik!
In iulius mall la parter. Acolo le-am facut si noi. :)

christinne_g
06.07.2008, 23:22:54
Asteptam pozici cu ce modele de invitatii va-ti ales.>:D<:gen_12:

Salutare.

Invitatiile, plicurile de bani, meniurile mi-au fost facute manual la comanda de 2 doamne artist-decorator (care s-au ocupat si de restul decoratiunilor). Au fost cu fire de trifoi naturale (uscate) pe fond galben. Toata lumea a fost placut surprinsa pentru ca erau mai deosebite decat ceea ce se gaseste in comert.

Singura fotografie pe care o am este de la una dintre mese si acolo se pot vedea si menirile. :-)

http://picasaweb.google.com/GeorgianaCasiadi/DecoratiuniNuntaGeorgianaCristi?authkey=a9e8adOrHX 8

spor la pregatiri

bambinutza
20.07.2008, 10:41:36
Salutare.

Invitatiile, plicurile de bani, meniurile mi-au fost facute manual la comanda de 2 doamne artist-decorator (care s-au ocupat si de restul decoratiunilor). Au fost cu fire de trifoi naturale (uscate) pe fond galben. Toata lumea a fost placut surprinsa pentru ca erau mai deosebite decat ceea ce se gaseste in comert.

Singura fotografie pe care o am este de la una dintre mese si acolo se pot vedea si menirile. :-)

http://picasaweb.google.com/GeorgianaCasiadi/DecoratiuniNuntaGeorgianaCristi?authkey=a9e8adOrHX 8

spor la pregatiri
Foarte dragut,imi plac mult. Casa de piatra,sa fiti fericiti! :suuuper:

byabeatrice
28.07.2008, 15:00:53
Buna fetelor!
Si-a facut vreo unadin voi singura place cardurile???Aveti vre-un model?

siana
28.07.2008, 15:12:44
Buna, Alyda!
le-ai luat ieftin:)am o prietena care si-a luat exact acelasi timp de invitatie de aici, din iasi si spunea ca a dat 20.000 bucata sau 25.000

irinaBride
23.10.2008, 08:32:59
Buna fetelor!
Si-a facut vreo unadin voi singura place cardurile???Aveti vre-un model?

eu mi le-am fac singura, am cumparat plicuri colorate, le-am scris la imprimanta, si le-am indoit in 2. O sa fac o poza sa vedeti cum au iesit.

Butterfly87
19.11.2008, 15:38:45
le-ai luat ieftin:)am o prietena care si-a luat exact acelasi timp de invitatie de aici, din iasi si spunea ca a dat 20.000 bucata sau 25.000

Buna! am si eu o intrebare?si-a luat cineva invitatii de pe internet?eu am gasit ceva ce mi-a placut la 2.68 ron invitatia.cu insciptionat inclus si carduri de confirmare gratuite dar nu stiu cat de seriosi sunt si daca nu o sa am surprize neplacute cand le-as primi?site-ul estehttp://www.nuntasibotez.com/cgi-bin/inv/searchid.pl?model=DB5
in caz ca stiti ceva despre site-ul asta astept mesaje.multumesc!!

Butterfly87
19.11.2008, 15:43:46
Buna! si eu vreau sa comand de pe internet.in cat timp ti-au fost livrate tie invitatiile si cat te-a costat transportul?mersi mult

oana_bogdan
16.12.2008, 23:50:26
eu mi le-am facut sigura.=D>
Sincer acum daca fac socoteala m-au ajund de 2 ori mai mult decat daca le-as fi cumparat dar imi place ce a iesit ca e facut cu manutele mele, e original si in plus ee facut in timp nu toata cheltuiala o data si nuci nu am simtit daunela la buget. poate o sa pot pune o poze... sa vedem...:-?

siana
17.12.2008, 09:36:49
eu mi le-am facut sigura.=D>
Sincer acum daca fac socoteala m-au ajund de 2 ori mai mult decat daca le-as fi cumparat dar imi place ce a iesit ca e facut cu manutele mele, e original si in plus ee facut in timp nu toata cheltuiala o data si nuci nu am simtit daunela la buget. poate o sa pot pune o poze... sa vedem...:-?
ce frumoase sunt:)
vreau sa te rog, poti sa-mi trimiti si mie desenele de pe margini?pls
am cautat asa ceva dar nu am gasit
mc mult:*

oana_bogdan
17.12.2008, 14:01:38
ce frumoase sunt:)
vreau sa te rog, poti sa-mi trimiti si mie desenele de pe margini?pls
am cautat asa ceva dar nu am gasit
mc mult:*
ti-am trimis pm. sa vad ce pot face sa-ti trimit si o foaie la scaner.
>:D<

angelfighter
19.12.2008, 18:23:37
Buna! am si eu o intrebare?si-a luat cineva invitatii de pe internet?eu am gasit ceva ce mi-a placut la 2.68 ron invitatia.cu insciptionat inclus si carduri de confirmare gratuite dar nu stiu cat de seriosi sunt si daca nu o sa am surprize neplacute cand le-as primi?site-ul estehttp://www.nuntasibotez.com/cgi-bin/inv/searchid.pl?model=DB5
salut. am o prietena care a luat de pe net invitatii si nu a fost f incantata pt ca nu era cee ce voia de fapt ( calitatea hartiei era proasta si nu era ceea ce ar fi vrut ) uneori una e cand vezi la pc si alta e cand vezi in fata ta. dar e decizia ta cum faci, poate fi si o reusita si e si f comod pe net.
spor la pregatiri
pupici

Butterfly87
19.12.2008, 22:18:00
salut. am o prietena care a luat de pe net invitatii si nu a fost f incantata pt ca nu era cee ce voia de fapt ( calitatea hartiei era proasta si nu era ceea ce ar fi vrut ) uneori una e cand vezi la pc si alta e cand vezi in fata ta. dar e decizia ta cum faci, poate fi si o reusita si e si f comod pe net.
spor la pregatiri
pupici

Buna!!m-am mai gandit si cred ca o sa comand invitatiile de la un magazin ..din Hala sau din Iulius de la parter.. e mai bine sa le vad asa in magazin decat sa iau de pe internet si asa cum ai spus si tu sa nu fiu multumita de ele...
mersi mult pt parerea ta!! mult spor la pregatiri si tie!!pupici!!

bonnye
29.01.2009, 21:05:13
Buna!!m-am mai gandit si cred ca o sa comand invitatiile de la un magazin ..din Hala sau din Iulius de la parter.. e mai bine sa le vad asa in magazin decat sa iau de pe internet si asa cum ai spus si tu sa nu fiu multumita de ele...
mersi mult pt parerea ta!! mult spor la pregatiri si tie!!pupici!!
mie la hala mi s-a parut ca au preturile cele mai mici... n-am colindat chiar tot orasul, insa din ce am vazut...

alyya
30.01.2009, 01:31:03

buna,eu mi-am luat invitatiile de pe net si vreau sa va spun k am fost foarte multumita,am dat prima data comanda de 60 dar nu mi-au ajuns si am mai dat comanda de ink 50 si am avut un pic de emotii,m-am gandit k daca nu is la fel ca primele ca ma fac,dar au fost exact la fel,asa k tot de la ei mi-am luat si cardurile de masa.transportu m-a costat 30 de roni si mi le-au adus in 5 zile.
multa la bafta la pregatiri la toate miresicile si sa aveti o nunta asa cum va doriti:)

ps.nu le-am luat de pe site-ul acesta ci de pe altul.

Butterfly87
08.02.2009, 12:22:42
[quote=alyya;1404780]buna,eu mi-am luat invitatiile de pe net si vreau sa va spun k am fost foarte multumita,am dat prima data comanda de 60 dar nu mi-au ajuns si am mai dat comanda de ink 50 si am avut un pic de emotii,m-am gandit k daca nu is la fel ca primele ca ma fac,dar au fost exact la fel,asa k tot de la ei mi-am luat si cardurile de masa.transportu m-a costat 30 de roni si mi le-au adus in 5 zile.
multa la bafta la pregatiri la toate miresicile si sa aveti o nunta asa cum va doriti:)

multumesc de raspuns ..poate o sa iau de al ei..ca in oras am vazut k s-au cam scumpit .tu de pe site ai luat fix de pe asta???

alyya
08.02.2009, 16:19:02
[quote=alyya;1404780]buna,eu mi-am luat invitatiile de pe net si vreau sa va spun k am fost foarte multumita,am dat prima data comanda de 60 dar nu mi-au ajuns si am mai dat comanda de ink 50 si am avut un pic de emotii,m-am gandit k daca nu is la fel ca primele ca ma fac,dar au fost exact la fel,asa k tot de la ei mi-am luat si cardurile de masa.transportu m-a costat 30 de roni si mi le-au adus in 5 zile.

multumesc de raspuns ..poate o sa iau de al ei..ca in oras am vazut k s-au cam scumpit .tu de pe site ai luat fix de pe asta???

cu mare placere!!le-am luat de pe www.publiserv.ro (http://www.publiserv.ro).

Butterfly87
09.02.2009, 21:43:10
[quote=irinaandreea;1436483]

cu mare placere!!le-am luat de pe www.publiserv.ro (http://www.publiserv.ro).
multumesc pt site o sa intru si eu sa vad poate gasesc ceva

adnada
10.02.2009, 08:43:10
buna,eu mi-am luat invitatiile de pe net si vreau sa va spun k am fost foarte multumita,am dat prima data comanda de 60 dar nu mi-au ajuns si am mai dat comanda de ink 50 si am avut un pic de emotii,m-am gandit k daca nu is la fel ca primele ca ma fac,dar au fost exact la fel,asa k tot de la ei mi-am luat si cardurile de masa.transportu m-a costat 30 de roni si mi le-au adus in 5 zile.

ps.nu le-am luat de pe site-ul acesta ci de pe altul.

Deci le-ai luat de pe net si arata ca pe net?
sunt ok?

imi e cam frica sa le iau de pe net dar daca tu zici ca sunt ok imi fac si eu curaj ca imi trebuie destul de multe si sunt mai scumpe in oras
>:D<

corinas3
10.02.2009, 10:09:44
am vazut si eu un model care mi-a placut la ei, dar nu stiu ce sa zic... e altceva cand le vezi intr-un catalog... mi-e teama sa nu fiu dezamagita de model cand primesc comanda..:-SS

alyya
10.02.2009, 10:30:09
[quote=adnada;1442796]Deci le-ai luat de pe net si arata ca pe net?
sunt ok?

imi e cam frica sa le iau de pe net dar daca tu zici ca sunt ok imi fac si eu curaj ca imi trebuie destul de multe si sunt mai scumpe in oras
>:D<[/quo

si mie mi-a fost frica k era prima data cand iau de pe net ceva,insa am zis k ce a fi a fi pana la urma,si s-a dovedit k am avut emotii degeaba.si intr-adevar is mai ieftine k in oras,iar ca durata e aceeasi pt k ei tot din alte orase le aduc plus k daca le iei din magazin se mai adauga la pret si comisionul magazinului,asa le iei direct de la sursa.multa bafta>:D< si sa imi zici cum au iesit si daca esti multumita

alyya
10.02.2009, 10:37:03
am vazut si eu un model care mi-a placut la ei, dar nu stiu ce sa zic... e altceva cand le vezi intr-un catalog... mi-e teama sa nu fiu dezamagita de model cand primesc comanda..:-SS

invitatiile pe care le-am primit de la ei,aratau exact k pe site. eu mi-am luate unele care daca le atingeai lasau un sclipici fin auriu pe mana atat plicul cat si invitatiile(asa scria pe net)insa nu am crezut k asa va fi,dar m-am inselat,chiar lasau acel praf,si la a doua comanda erau tot la fel.daca iti e frica mergi si ia din oras,sau daca iti poti permite financiar,fa comanda de nr minim de invitatii si vezi daca iti plac si apoi iei mai multe. multa bafta!!

adnada
10.02.2009, 14:39:19
invitatiile pe care le-am primit de la ei,aratau exact k pe site. eu mi-am luate unele care daca le atingeai lasau un sclipici fin auriu pe mana atat plicul cat si invitatiile(asa scria pe net)insa nu am crezut k asa va fi,dar m-am inselat,chiar lasau acel praf,si la a doua comanda erau tot la fel.daca iti e frica mergi si ia din oras,sau daca iti poti permite financiar,fa comanda de nr minim de invitatii si vezi daca iti plac si apoi iei mai multe. multa bafta!!

Vrem si noi o poza sa vedem cum arata a tale sau ce model e sa ne facem o idee..... te rog...... pt ca as iesi mult mai ieftin ca in oras si sincer as fi tare incantata

alyya
10.02.2009, 23:31:08
Vrem si noi o poza sa vedem cum arata a tale sau ce model e sa ne facem o idee..... te rog...... pt ca as iesi mult mai ieftin ca in oras si sincer as fi tare incantata

asta e modelul pe care l-am ales eu,insa nu stiu cat de bine se vede in poza luata de pe site,dar zilele astea merg acasa la ai mei si am la ei cateva ramase si am sa incerc sa fac poze si poate asa le vei vedea mai bine.sa stii k arata mult mai bine in realitate invitatia.

Nutu
11.02.2009, 07:41:54
asta e modelul pe care l-am ales eu,insa nu stiu cat de bine se vede in poza luata de pe site,dar zilele astea merg acasa la ai mei si am la ei cateva ramase si am sa incerc sa fac poze si poate asa le vei vedea mai bine.sa stii k arata mult mai bine in realitate invitatia.
Mi-a placut si mie modelul asta pe site!:"> Spune-mi cat ai platit tu taxele postale, ca pe site spun ca se platesc 11 ron taxe postale si 35 ron taxe pentru curier! Plicul a fost inclus in pret? Si mie mi-a lasat impresia de firma destul de serioasa...plus ca eu as vres sa imprim si o poza pe invitatie, si la firma asta mi se pare destul de ieftin fata de altele!

adnada
11.02.2009, 08:56:35

Foarte frumoase sa va aduca multi invitati si multi bani>:D< :D

aniscamaia
11.02.2009, 11:00:08
Foarte frumoase sa va aduca multi invitati si multi bani>:D< :D
n-ai fost atenta la data, alyya deja a avut nunta ;)) ;))

alyya
11.02.2009, 11:16:39
Mi-a placut si mie modelul asta pe site!:"> Spune-mi cat ai platit tu taxele postale, ca pe site spun ca se platesc 11 ron taxe postale si 35 ron taxe pentru curier! Plicul a fost inclus in pret? Si mie mi-a lasat impresia de firma destul de serioasa...plus ca eu as vres sa imprim si o poza pe invitatie, si la firma asta mi se pare destul de ieftin fata de altele!

am platit 30 de roni taxe curierat,anul trecut.plicul este inclus in pret,mie chiar mi-au trimis 5 invitatii in plus cu tot cu plicuri.e mai bine prin curierat,ti le aduce la usa,nu mai pierzi timp mergand la oficiul postal sa le ridici.

alyya
11.02.2009, 11:18:48
n-ai fost atenta la data, alyya deja a avut nunta ;)) ;))

asa e,am avut nunta.nu-i nimic sunt emotiile dinaintea nuntii;-).si chiar mi-au purtat noroc,2 invitati au lipstit din cati am invitat,si ne-a mers bine tot:).

adnada
11.02.2009, 11:26:28
asa e,am avut nunta.nu-i nimic sunt emotiile dinaintea nuntii;-).si chiar mi-au purtat noroc,2 invitati au lipstit din cati am invitat,si ne-a mers bine tot:).

Imi pare rau, scuze..... nu am fost atenta ... cateodata parca is bagata in priza cand intru aici si citesc......uffff....... #-o #-o #-o

alyya
11.02.2009, 16:03:10
am facut niste poze cu invitatia care o aveam la mama,poate asa o sa o vedeti mai bine decat cum e pe site.

serena82
11.02.2009, 16:25:15
Cat costa o invitatie cu o fotografie imprimata? Cred ca ar arata bine.

Butterfly87
11.02.2009, 16:37:49
am facut niste poze cu invitatia care o aveam la mama,poate asa o sa o vedeti mai bine decat cum e pe site.

foarte frumoasa invitatia..sa va aduca multi invitati si o nunta de vis!!

adnada
11.02.2009, 20:55:06
foarte frumoasa invitatia..sa va aduca multi invitati si o nunta de vis!!

Mai este cineva care nu a vazut ca a avut nunta deja ... deci nu sunt singura<:-P <:-P <:-P

Butterfly87
11.02.2009, 21:05:34
Mai este cineva care nu a vazut ca a avut nunta deja ... deci nu sunt singura<:-P <:-P <:-P

emotiile astea ale nuntii!! nici eu nu mi-a dat seama ca avut nunta=)) =)) =))
data viitoare voi fi mai atenta

Nutu
12.02.2009, 07:40:01
am platit 30 de roni taxe curierat,anul trecut.plicul este inclus in pret,mie chiar mi-au trimis 5 invitatii in plus cu tot cu plicuri.e mai bine prin curierat,ti le aduce la usa,nu mai pierzi timp mergand la oficiul postal sa le ridici. Mersi mult de raspuns:* Cred ca voi incerca si eu sa-mi fac invitatiile la firma asta! Am gasit cateva modele super frumusele si foarte ieftine in comparatie cu preturile din oras!

Nutu
12.02.2009, 07:44:54
asa e,am avut nunta.nu-i nimic sunt emotiile dinaintea nuntii;-).si chiar mi-au purtat noroc,2 invitati au lipstit din cati am invitat,si ne-a mers bine tot:). Casa de piatra! Vrem cateva pozici...ca nu cred ca ai pus pana acum!;))

Nutu
12.02.2009, 07:52:23
Cat costa o invitatie cu o fotografie imprimata? Cred ca ar arata bine. Pe site scrie ca e 0,5 ron de invitatie poza alb negru, si 0,8 ron poza color! Eu am gasit in oras cu 4 ron invitatia cu poza imprimata! Pe site la invitatiile care mi-ar place mie m-ar ajunge cam 3 ron invitatia, cu tot cu transport! Intr-adevar arata bine si sunt si mai personale, dupa parerea mea!

Cretzofolina13
12.02.2009, 21:23:26
Iata si cardurile noastre de masa<:-P

Butterfly87
12.02.2009, 22:02:43
Iata si cardurile noastre de masa<:-P

foarte frumoase!!! le-ai cumparat?cat te-a ajuns una?? spor la pregatiri!!

Cretzofolina13
12.02.2009, 22:08:28
foarte frumoase!!! le-ai cumparat?cat te-a ajuns una?? spor la pregatiri!!

Multumim >:D< !!! Da. Le-am cumparat de la hala, etajul 1 la Tarabostes(standul cu motulachi). 1,4 ron bucata. Acolo ne facem si invitatiile. Am vazut si pe net modele la fel dar pentru 20 ron diferenta, mai bine le fac in Iasi.:)

Butterfly87
12.02.2009, 22:26:34
Multumim >:D< !!! Da. Le-am cumparat de la hala, etajul 1 la Tarabostes(standul cu motulachi). 1,4 ron bucata. Acolo ne facem si invitatiile. Am vazut si pe net modele la fel dar pentru 20 ron diferenta, mai bine le fac in Iasi.:)

mersi de informatii.... si eu vroiam sa le fac pe net dar m-am razgandit..e mai bine ceea ce vezi real:D cu ochisorii tai..spor la pregatiri!!

Cretzofolina13
12.02.2009, 23:11:41
mersi de informatii.... si eu vroiam sa le fac pe net dar m-am razgandit..e mai bine ceea ce vezi real:D cu ochisorii tai..spor la pregatiri!!

Exact. Am zis sa am situatia sub control. Daca le comand de la Oradea imi asum un risc si nu vreau asta. Spor la pregatiri si voua. Pupici!!!>:D<

adnada
13.02.2009, 08:45:47

Standul dintre etaje? la acela te referi ?......

Cretzofolina13
13.02.2009, 09:35:46
Standul dintre etaje? la acela te referi ?......

Da, cum urci la etajul 1. Au felicitari, motulachi si cutii de cadouri...:D

karina24
18.02.2009, 22:59:26
vaiii...sunt deosebite...cum ai reusit sa le faci...unde gasesc hartia..cartonul...vreau sii euuu :D:-$ :* :-"

adnada
19.02.2009, 14:47:49
ce ati mai rezolvat cu invitatiile? sau asteptati targurile...??

Cretzofolina13
19.02.2009, 15:11:08

Eu una nu cred ca am sa gasesc preturi convenabile la targ. O sa facem comanda tot la Tarabostes cat de curand.

adina_si_007
19.02.2009, 15:35:01

Buna, fetelor! Eu sunt din Suceava, dar in cautarile invitatiei perfecte am gasit un site al unor artiste din Iasi care fac modele foarte frumoase si deosebite, iar pretul parea foarte convenabil. Asa ceva nu am vazut pe la targuri. Pupici!:* :* :*

vdv
19.02.2009, 15:38:08

eu astept targurile...

Cretzofolina13
19.02.2009, 15:38:53
Buna, fetelor! Eu sunt din Suceava, dar in cautarile invitatiei perfecte am gasit un site al unor artiste din Iasi care fac modele foarte frumoase si deosebite, iar pretul parea foarte convenabil. Asa ceva nu am vazut pe la targuri. Pupici!:* :* :*

F frumoase. La ce pret sunt modelele prezentate de tine ?

adnada
19.02.2009, 16:15:23

Frumoase .. la ce preturi si vrem si noi un pm cu site-ul multumim

geany_m
19.02.2009, 17:02:00
Invitații f. frumoase (și prețuri pt. toate buzunarele :D) găsiți pe site-ul celor de la publiserv. :)>-

adnada
19.02.2009, 18:01:22
Invitații f. frumoase (și prețuri pt. toate buzunarele :D) găsiți pe site-ul celor de la publiserv. :)>-

Tu ai rezolvat cu invitatiile? de unde? ms

serena82
19.02.2009, 19:37:30
Mersi de info Geani. Intr-adevar invitatiile sunt frumoase si pt toate buzunarele. N-am decat o singura retinere, e vb de faptul ca tre sa comand pe internet invitatiile si nu pot sa am certitudinea ca o sa-mi convina cand o sa le primesc. A mai facut cineva comanda de invitatii de pe site-ul asta?

geany_m
19.02.2009, 19:51:24
Mersi de info Geani. Intr-adevar invitatiile sunt frumoase si pt toate buzunarele. N-am decat o singura retinere, e vb de faptul ca tre sa comand pe internet invitatiile si nu pot sa am certitudinea ca o sa-mi convina cand o sa le primesc. A mai facut cineva comanda de invitatii de pe site-ul asta?
Da, am auzit f. multe fete care și-au făcut comandă aici. Si chiar au fost mulțumite! :)>-

geany_m
19.02.2009, 19:58:17
Tu ai rezolvat cu invitatiile? de unde? ms
Incerc să mi le fac singură :D Dacă nu reușesc, îmi bag picioarele :gen_04: și-mi fac comandă pe publiserv. Am ochit niște modele frumoase și ieftine :>

Cretzofolina13
19.02.2009, 20:19:10
Am ochit si eu cateva chiar f frumoase. Multe dintre ele se gasesc si la hala doar ca ceva mai scumpe. Am ales un model la care scria ca mai sunt 20 de bucati. I-am contactat si mi-au recomandat alte modele asemanatoare dar mai scumpe, pentru ca modelul dorit de mine nu mai putea fi produs.:-<

Asa ca m-am hotarat sa le fac la hala pentru ca le pot vedea la fata locului si daca exista nereguli pot vorbi cu persoana responsabila.

Butterfly87
19.02.2009, 20:25:03
buna fetelor!!! si eu vroiam sa dau comanda pe net ..dar m-am gandit mai bine si dau la hala..macar le vad si cand mi le aduce macar am cu cine sa ma cert dak nu sunt ok.
si pe net e ok ca sunt putin mai ieftine k in magazin!!

pato
22.02.2009, 19:54:10
Si pe mine ma bate un gand sa le iau de pe internet.. Am gasit deja vreo 5 site-uri de profil, dar ce e cel mai enervant e ca modulul pe care mi-l doresc nu mai este disponibil :(

Va atasez o poza, ca sa-mi spuneti cum vi se pare.

pato
22.02.2009, 19:55:21
Incerc să mi le fac singură :D Dacă nu reușesc, îmi bag picioarele :gen_04: și-mi fac comandă pe publiserv. Am ochit niște modele frumoase și ieftine :>

Spor la creat :P

Si sa ne arati poze cu rezultatele :D

lauriciul
22.02.2009, 21:00:33
Si noi ne facem singuri verighetele, am cumparat plicuri si acum lucram la un model ;))

Miarose
22.02.2009, 21:56:08
Buna , eu sunt noua pe aici si chiar vroiam sa intreb pe unde ati gasit invitatii de nunta mai ieftine .Am citit , ca la hala sunt preturi acceptabile . Azi am fost la targ dar nu am gasit nimic ....:(.Mia spus iubi al meu , ca cica ar fi vazut prin spate pe la hala , pe str . armeana un banner imens la o casa care facea reclama la cele mai ieftine invitatii ??? E reclama doar ??? Stie cineva ceva , se merita sa bat drumul ?

Cretzofolina13
22.02.2009, 22:12:54
Buna , eu sunt noua pe aici si chiar vroiam sa intreb pe unde ati gasit invitatii de nunta mai ieftine .Am citit , ca la hala sunt preturi acceptabile . Azi am fost la targ dar nu am gasit nimic ....:(.Mia spus iubi al meu , ca cica ar fi vazut prin spate pe la hala , pe str . armeana un banner imens la o casa care facea reclama la cele mai ieftine invitatii ??? E reclama doar ??? Stie cineva ceva , se merita sa bat drumul ?

Am vazut si eu banner-ul acela dar n-am intrat. Treci pe acolo sa vezi ce oferte au. Noi le-am comandat la hala si ne-am luat de-o grija.

serena82
23.02.2009, 11:06:34
Si noi ne facem singuri verighetele, am cumparat plicuri si acum lucram la un model ;))
Cred ca voiai sa zici ca iti faci singura invitatiile, nu verighetele;))

adnada
23.02.2009, 11:46:34

Spor la creat.... eu una nu cred ca as avea timp sa fac asta dar mi-ar place ff mult .... mai am timp... daca nu poate gasesc in oras ceva ieftin...

Am auzit de la cineva ca este in mall un stand cu invitatii care era inante cica la iesirea din spate si acu e prin fata pe undeva .... tot la intrare..... ce preturi au?? a fost cineva???.... nu vreau preturi acceptabile de 4 ron invitatia de 2 imi ajunge:D :D :D

Cretzofolina13
23.02.2009, 11:52:32
Spor la creat.... eu una nu cred ca as avea timp sa fac asta dar mi-ar place ff mult .... mai am timp... daca nu poate gasesc in oras ceva ieftin...

Am auzit de la cineva ca este in mall un stand cu invitatii care era inante cica la iesirea din spate si acu e prin fata pe undeva .... tot la intrare..... ce preturi au?? a fost cineva???.... nu vreau preturi acceptabile de 4 ron invitatia de 2 imi ajunge:D :D :D

Cred ca e vizavi de gima acum. Am fost sambata. Au modele pe care le-am vazut si pe publiserv si la hala dar mai scumpisoare. Eu am zis sa merg si sa fac o comparatie. Pana la urma m-am lamurit si am ales in alta parte, un model simplu, elegant si nu foarte scump. Le primesc la sfarsitul saptamanii. Abia astept!!;;)

serena82
23.02.2009, 12:32:15
Cred ca e vizavi de gima acum. Am fost sambata. Au modele pe care le-am vazut si pe publiserv si la hala dar mai scumpisoare. Eu am zis sa merg si sa fac o comparatie. Pana la urma m-am lamurit si am ales in alta parte, un model simplu, elegant si nu foarte scump. Le primesc la sfarsitul saptamanii. Abia astept!!;;)
Spune-ne si noua unde ti-ai comandat invitatiile daca nu te superi[-o<

Cretzofolina13
23.02.2009, 12:39:52
Spune-ne si noua unde ti-ai comandat invitatiile daca nu te superi[-o<

Am mai zis parca pe undeva...la hala le-am comandat sambata. Am gasit un model la 1,4 ron si cu 0,5 scrisul, TOTAL=1,9 ron. Am luat 60 de bucati si tipa a zis ca in 6 zile sunt gata. N-am vrut ceva extravagant sau foarte scump pentru ca lumea, dupa ce trece nunta, scapa de ele. Important e mesajul ...;;) . Tu te-ai hotarat unde le faci ?

serena82
23.02.2009, 12:46:53
Am mai zis parca pe undeva...la hala le-am comandat sambata. Am gasit un model la 1,4 ron si cu 0,5 scrisul, TOTAL=1,9 ron. Am luat 60 de bucati si tipa a zis ca in 6 zile sunt gata. N-am vrut ceva extravagant sau foarte scump pentru ca lumea, dupa ce trece nunta, scapa de ele. Important e mesajul ...;;) . Tu te-ai hotarat unde le faci ?
Mersi de info. Deocamdata nu stiu unde sa le fac...abia mi-am gasit nasii si inca nu am fost prin magazine sa vad invitatii, m-am uitat doar pe site-uri. Am vazut modele dragute pe net, dar cred ca e mai bine cand le vezi live si de asta incerc deocamdata sa strang info si sa vad unde e mai convenabil ca si pret pt ca n-are rost sa arunci banii pe invitatii pompoase, cum ai zis si tu. Mai am o intrebare, textul l-ati dus voi, sau ati fost obligati sa alegeti din modelele lor?

Cretzofolina13
23.02.2009, 12:54:24
Mersi de info. Deocamdata nu stiu unde sa le fac...abia mi-am gasit nasii si inca nu am fost prin magazine sa vad invitatii, m-am uitat doar pe site-uri. Am vazut modele dragute pe net, dar cred ca e mai bine cand le vezi live si de asta incerc deocamdata sa strang info si sa vad unde e mai convenabil ca si pret pt ca n-are rost sa arunci banii pe invitatii pompoase, cum ai zis si tu. Mai am o intrebare, textul l-ati dus voi, sau ati fost obligati sa alegeti din modelele lor?

Nici vorba. Am conceput noi unul si l-am dus fetei scris la calculator. Oricum ea trebuie sa-l scrie de mana in caietelul lor si tu sa semnezi ca e corect. Eu i-am lasat si copia redactata la calculator pentru a fi totul OK. Ei iti arata fontul pe care il poti alege. Noi l-am ales pe cel de pe model, un fel de Lucida Calligraphy;))

lauriciul
23.02.2009, 19:50:23
Cred ca voiai sa zici ca iti faci singura invitatiile, nu verighetele;))
Da =)), despre invitatii era vorba =))=))

serena82
23.02.2009, 20:18:18
Da =)), despre invitatii era vorba =))=))
Am gasit si eu un model dragut de invitatie aici pe miresici si destul de simplu de confectionat si ma gandesc ca as putea sa fac si eu singura invitatiile. Insa ar trebui sa merg la o librarie mai intai sa vad cam cat ma ajung materialele. Are cineva niste preturi? Oare ajunge mai scump daca le confectionezi tu sau e mai ieftin? Cam ce dimensiuni vreti sa pastrati pt invitatii? Eu am incercat acum cu o foaie A4 pe care am pliat-o la jumatate, dar mi se pare cam mare invitatia, cred ca ar trebui sa mai reduc dimensiunile. E cineva care a terminat de confectionat o invitatie macar?

Cretzofolina13
23.02.2009, 21:06:55
Am gasit si eu un model dragut de invitatie aici pe miresici si destul de simplu de confectionat si ma gandesc ca as putea sa fac si eu singura invitatiile. Insa ar trebui sa merg la o librarie mai intai sa vad cam cat ma ajung materialele. Are cineva niste preturi? Oare ajunge mai scump daca le confectionezi tu sau e mai ieftin? Cam ce dimensiuni vreti sa pastrati pt invitatii? Eu am incercat acum cu o foaie A4 pe care am pliat-o la jumatate, dar mi se pare cam mare invitatia, cred ca ar trebui sa mai reduc dimensiunile. E cineva care a terminat de confectionat o invitatie macar?

Geany...:-p

lauriciul
23.02.2009, 21:50:07
Noi am luat plicuri lungi de 22/11 cm si cam 200 plicuri au fost 20 ron din carfour. Mai trebuie sa luam carton(de pe la diverta cred) si apoi sa il imprimam. O foaie A4 o indoim pe lungime (ies 2 invitatii dintr-o foaie).
Cand o sa fie una gata o sa pun o pozica ;)).

oana_bogdan
23.02.2009, 22:55:17
eu mi le-am facut singura si sincer m-au ajuns mult mai mult decat daca le-as fi cumparat. dar imi plac pt. ca sunt originale si sunt facute cu manutele mele!!!:-p
mai mult a costat hartia pt ca le-am scris la comp. si apoi le-am facut sul si le-am legat cu un snur. si ala a fost cam acump pt ca avea fier la mijloc ca sa stea cum vreau io.
mult succes si voua la confectionat. e bataie de cap dar merita!!! <:-P

al1nab
23.02.2009, 23:34:31
Eu am dat comanda de invitatii de la publiserv, si ajung in iasi cam in 10 zile. in 2 zile de la mailul trimis de mine imi trimit mail cu asezarea in pagina a textului, font etc iar eu trebuie sa confirm dak sunt de acord. de acolo inainte inca 8 zile, pt ca am ales posta in loc de curier pt ca ai mei nu sunt acasa tot timpul, si nu vor sa umble dupa firme de curierat... si apoi e mai ieftin prin posta. Cand ajung invitatiile va spun dak sunt asa cum apar pe site sau nu. Oricum nu imi este frica pt ca indiferent ce ar fi, macar le-am ales eu :)) cardurile de masa/plicuri de dar si meniurile le vom face noi pt ca vom iesi mai ieftin cu siguranta

al1nab
23.02.2009, 23:41:18
Acesta este modelul ales.

geany_m
24.02.2009, 00:00:10
Mda...pe mine mă ajunge mai puțin de 1 leu invitația confecționată:D
Am luat din Siraj un top de carton de 250bc. (încă sunt prea multe;))) și am dat 43,50 ron. Din el îmi fac și invitațiile, și place-cardurile (poate și meniuri :))). Din Hala Centrală mi-am luat pămblicuță- 15 ron aprox. pt. 100 invitații, o forfecuță cu model din Metro din aia pt. copii....și MULTĂ RĂBDARE.
Cam așa iese.
Sigur ieși mai ieftin! :-$

Nutu
24.02.2009, 07:46:50
Eu am dat comanda de invitatii de la publiserv, si ajung in iasi cam in 10 zile. in 2 zile de la mailul trimis de mine imi trimit mail cu asezarea in pagina a textului, font etc iar eu trebuie sa confirm dak sunt de acord. de acolo inainte inca 8 zile, pt ca am ales posta in loc de curier pt ca ai mei nu sunt acasa tot timpul, si nu vor sa umble dupa firme de curierat... si apoi e mai ieftin prin posta. Cand ajung invitatiile va spun dak sunt asa cum apar pe site sau nu. Oricum nu imi este frica pt ca indiferent ce ar fi, macar le-am ales eu :)) cardurile de masa/plicuri de dar si meniurile le vom face noi pt ca vom iesi mai ieftin cu sigurantaSi eu as vrea sa dau comanda de pe site-ul asta...abia astept sa ne spui daca ale tale au fost asa cum te asteptai!

adnada
24.02.2009, 10:35:54
Am luat din Siraj un top de carton de 250bc. (încă sunt prea multe;))) și am dat 43,50 ron. Din el îmi fac și invitațiile, și place-cardurile (poate și meniuri :))). Din Hala Centrală mi-am luat pămblicuță- 15 ron aprox. pt. 100 invitații, o forfecuță cu model din Metro din aia pt. copii....și MULTĂ RĂBDARE.
Cam așa iese.

foarte frumoase da ai avut oleaca de rabdare.....=D> =D> =D> =D> =D>

Butterfly87
24.02.2009, 10:41:05
Cam așa iese.

foarte frumos v-a iesit !! multa rabdare in continuare!!

alexxis
24.02.2009, 10:48:00
Cam așa iese.

Foarte frumoasa! Ti-ai facut un sablon, ceva...?

serena82
24.02.2009, 11:44:47
Cam așa iese.

Mersi de info Geani! E tare draguta invitatia ta. De unde ai luat banda adeziva dubla ca sa lipesti invitatia pe o parte si cam ce dimensiuni are invitatia ta? textul se poate imprima la o imprimanta normala, avand in vedere ca e vb de carton?

al1nab
24.02.2009, 14:21:57
Si eu as vrea sa dau comanda de pe site-ul asta...abia astept sa ne spui daca ale tale au fost asa cum te asteptai!

Cu siguranta voi posta si poze dak imi face mama, pt ca noi pana in septembrie nu venim in tara, dar nu vad de ce nu ar fi asa cum pun pe site... totusi e o firma destul de mare si par si seriosi. Apoi voi credeti ca cei mai mici le comanda din alta parte??? Eu nu cred! Va pupacesc si imediat ce imi ajung acasa va spun ce si cum!

oana_bogdan
24.02.2009, 15:08:17
Cam așa iese.
=D> simpaticuta invitatia... da cata rabdare...io care credeam ca la a mea e bataie de cap cu un snur... ;))

geany_m
24.02.2009, 16:07:40
Foarte frumoasa! Ti-ai facut un sablon, ceva...?
Da, am avut un model de la altă invitație și l-am luat drept șablon. Dar e simplu și fără.... prima să-ți iasă bine, apoi celelalte merg....

geany_m
24.02.2009, 16:10:59
Mersi de info Geani! E tare draguta invitatia ta. De unde ai luat banda adeziva dubla ca sa lipesti invitatia pe o parte si cam ce dimensiuni are invitatia ta? textul se poate imprima la o imprimanta normala, avand in vedere ca e vb de carton?
Bandă dublu-adezivă găsești tot în Metro. O rolă de aia e mai mult decât suficient.
Eu dintr-o coală A4 fac 2 invitații. Sunt puțin cam mari, însă așa era șablonul inițial. Oricum, nu mai trebuie plic... merg date așa (foaia roșie de deasupra ține loc de plic).
Textul l-am imprimat acasă, merge cartonul la imprimanta mea ;-)

geany_m
24.02.2009, 16:13:04
foarte frumos v-a iesit !! multa rabdare in continuare!!
Fetelor, vă mulțumesc tuturor pt. aprecieri :*
Nu sunt extraordinare, însă sunt făcute de mine :"> și unde mai pui că toată lumea o aruncă după... f. puțini păstrează o invitație drept amintire.8-|

serena82
24.02.2009, 16:37:33
Nu sunt extraordinare, însă sunt făcute de mine :"> și unde mai pui că toată lumea o aruncă după... f. puțini păstrează o invitație drept amintire.8-|
Mersi Geani. Mai am o ultima intrebare : ai o ghilotina cu care tai hartia dreapta (partea rosie) sau folosesti pur si simplu un foarfece obisnuit? Eu nu am ghilotina si mi-e frica sa nu tai stramb ; sau tu pui o coala intreaga A4 la partea rosie fara sa o mai micsorezi?
Invitatia e f frumoasa si fara plic, dar numele invitatului unde il scrii? sau nu-l mai treci deloc?
Sorry ca te stresez cu intrebarile, dar n-am mai avut de mult o activitate din asta creativa si nu vreau sa fac un macel

geany_m
24.02.2009, 16:45:14
Mersi Geani. Mai am o ultima intrebare : ai o ghilotina cu care tai hartia dreapta (partea rosie) sau folosesti pur si simplu un foarfece obisnuit? Eu nu am ghilotina si mi-e frica sa nu tai stramb ; sau tu pui o coala intreaga A4 la partea rosie fara sa o mai micsorezi?
Invitatia e f frumoasa si fara plic, dar numele invitatului unde il scrii? sau nu-l mai treci deloc?
Sorry ca te stresez cu intrebarile, dar n-am mai avut de mult o activitate din asta creativa si nu vreau sa fac un macel
Nu am nici o ghilotină...tai cu foarfeca normală, iar unde e nevoie, cu cea în zig-zag. Partea roșie o fac dintr-o foaie A4 (una îmi trebuie pt. o invitație), iar partea crem-- dintr-o coală îmi iese pt. 2 invitații (o tai în jumătate).
Numele invitatului nu-l mai trec. :D

oana_bogdan
24.02.2009, 16:50:33
numai noi ni le mai pastram langa figurinele de pe tort. poate si parintii!
ce trist... =((

serena82
24.02.2009, 16:54:40
Nu am nici o ghilotină...tai cu foarfeca normală, iar unde e nevoie, cu cea în zig-zag. Partea roșie o fac dintr-o foaie A4 (una îmi trebuie pt. o invitație), iar partea crem-- dintr-o coală îmi iese pt. 2 invitații (o tai în jumătate).
Numele invitatului nu-l mai trec. :D
Mersi mult Geani...m-am luminat. Cum reusesc sa fac una, o voi posta si pe site, dar cred ca o sa mai dureze ca trebuie sa fac rost mai intai de materiale.

oana_bogdan
24.02.2009, 17:03:26
Mersi mult Geani...m-am luminat. Cum reusesc sa fac una, o voi posta si pe site, dar cred ca o sa mai dureze ca trebuie sa fac rost mai intai de materiale.
spor la decupat si multa creativitate!!!

serena82
24.02.2009, 17:04:25
spor la decupat si multa creativitate!!!
mersi...mersi

geany_m
24.02.2009, 17:04:30
numai noi ni le mai pastram langa figurinele de pe tort. poate si parintii!
ce trist... =((
Asta e adevărul :D

geany_m
24.02.2009, 17:05:07
Spor!! >:D<>:D< Ne arăți și nouă, daaa? :-p

Cretzofolina13
03.03.2009, 21:44:15
Iata si invitatiile noastre. I'm so happy!<:-P

geany_m
03.03.2009, 21:52:39
Sunt frumoaseee! ;)) Finuțe, elegante, cu bun gust... bravo! :* Nota 10.

Cretzofolina13
03.03.2009, 21:59:41
Sunt frumoaseee! ;)) Finuțe, elegante, cu bun gust... bravo! :* Nota 10.

Sar'mana mult de tot ! Au iesit exact cum vroiam;;) .

Butterfly87
03.03.2009, 22:04:49
]

Foarte frumoase!! sa va aduca multi invitati!! si noi ne-am luat de o grija cu invitatiile..am trimis si textul pe mail firmei..acuma ramane doar sa le asteptam acasa:D

Cretzofolina13
03.03.2009, 22:23:30
]

Foarte frumoase!! sa va aduca multi invitati!! si noi ne-am luat de o grija cu invitatiile..am trimis si textul pe mail firmei..acuma ramane doar sa le asteptam acasa:D

Mersi Irina. Si voua la fel ! O sa fie o vara superba si vom avea niste nunti de vis <:-P <:-P <:-P

geany_m
03.03.2009, 22:33:42
Sar'mana mult de tot ! Au iesit exact cum vroiam;;) .
Ai scris undeva cât a costat una? Nu mai știu....

Cretzofolina13
03.03.2009, 22:41:55
Ai scris undeva cât a costat una? Nu mai știu....

Da. Modelul era 1,4 ron + 0,5 bani scrisul= 1,9 ron bucata.$-)

geany_m
03.03.2009, 22:50:51
Da. Modelul era 1,4 ron + 0,5 bani scrisul= 1,9 ron bucata.$-)
E bun prețul! :)>- Am văzut invitații f. puțin diferite de ale tale...la preț dublu :D

Cretzofolina13
03.03.2009, 23:08:12
E bun prețul! :)>- Am văzut invitații f. puțin diferite de ale tale...la preț dublu :D

Raportul calitate-pret a fost unul bun pentru ce ne-am dorit noi. Am vazut si pe publiserv modele asemanatoare dar mai scumpe. Am tinut neaparat sa le vedem la primire, sa le verificam si sa le numaram asa ca am ales varianta asta de la hala iar pretul ni s-a parut OK. Sper ca nu vor trebui mai multe..;))

Nutu
04.03.2009, 07:56:10
Sunt foarte frumusele invitatiile voastre, simple si cu bun gust! Felicitari!

serena82
04.03.2009, 08:35:07
Raportul calitate-pret a fost unul bun pentru ce ne-am dorit noi. Am vazut si pe publiserv modele asemanatoare dar mai scumpe. Am tinut neaparat sa le vedem la primire, sa le verificam si sa le numaram asa ca am ales varianta asta de la hala iar pretul ni s-a parut OK. Sper ca nu vor trebui mai multe..;))
Foarte frumoase invitatiile, iar referitor la text...am ochit unul asemanator. Cred ca pana la urma voi merge si eu la Hala dupa invitatii pt ca iubi al meu nu vrea sa le fac eu...zice ca n-o sa iasa cum trebuie.:-s Dar bine macar ca se gasesc modele frumoase, sa am de unde alege.

Cretzofolina13
04.03.2009, 09:35:33
Foarte frumoase invitatiile, iar referitor la text...am ochit unul asemanator. Cred ca pana la urma voi merge si eu la Hala dupa invitatii pt ca iubi al meu nu vrea sa le fac eu...zice ca n-o sa iasa cum trebuie.:-s Dar bine macar ca se gasesc modele frumoase, sa am de unde alege.

Multumesc mult, fetelor pentru aprecieri. Textul a fost inspirat tot de pe miresici. Facusem altul la inceput dar mi s-a parut prea telegrafic asa ca am cautat ceva mai romantic. Am vrut sa le fac si eu singura, mi-a placut cum le face geany dar mi-am dat seama ca ar trebui sa le fac singura 90% din timp pentru ca el nu e langa mine decat in weekend si parca nu ar fi avut niciun farmec. Asa ca l-am luat de manuta cand a venit in Iasi si am ales modelul care ne-a placut.;))

Pupici:* :* :* :* :* :* :*

Butterfly87
07.03.2009, 10:40:43
gata ne-au venit invitatiile..astea sunt

stefania_a
07.03.2009, 11:05:02

f.f.frumoase>:D<

al1nab
07.03.2009, 12:34:45
Si mie mi-au ajuns invitatiile de la publiserv. Sunt chiar mai frumoase decat ne asteptam,din pacate mama nu a facut nici o poza ca sa va arat... Ne-au trimis vreo 4 invitatii in plus si un model de invitatie de botez :)) Ne pun astia sa facem si copii :)) Pretul a fost 1,9 de invitatie cu tot cu personalizat color si taxe postale. Spor la cautat! Plicurile de bani si meniurile le-am facut eu acasa si mi le lauda toata lumea :))

Cretzofolina13
07.03.2009, 13:45:02

Foarte frumoase, Irina ! >:D<

GrigA
07.03.2009, 15:29:00

Foarte frumoase.Felicitari:)

Butterfly87
07.03.2009, 16:21:28
Multumesc foarte mult tuturor pt felicitari!!!:* :* va doresc si voua mult spor in cautarea invitatiilor si celor care deja le au....sa le aduca multi invitati!!!

MONICANDRA
18.03.2009, 18:13:33
Buna fetelor.Cred ca e off topic..dar nu stiu ce marturii sa aleg pentru nunta..Cu toate ca ..mai e destul timp pana atunci,eu fiind in penultimul an de facultate..la anu o sa am licenta si nu cred ca voi avea asa mult timp sa ma ocup de toate.Ce sfaturi imi dati?Sa am ca marturii...bombonele sau..altceva mai simbolic?#-o

MONICANDRA
18.03.2009, 18:16:23
Spre exemplu fina sorei mele...a avut ca marturii: mire si mireasa..intr-un saculet cu bombonele.As vrea si eu ceva de genul asta dar nu vreau sa copiii iar pe de alta parte am cautat pe net...si am gasit mai mult flori..cu lumanare..etc.Va rog,spuneti-mi![-o<

geany_m
18.03.2009, 21:45:07
Spre exemplu fina sorei mele...a avut ca marturii: mire si mireasa..intr-un saculet cu bombonele.As vrea si eu ceva de genul asta dar nu vreau sa copiii iar pe de alta parte am cautat pe net...si am gasit mai mult flori..cu lumanare..etc.Va rog,spuneti-mi![-o<
Ai aici un topic separat numai despre mărturii... sigur vei găsi o mulțime de idei:) http://www.miresici.ro/showthread.php?t=212

al1nab
25.03.2009, 13:40:29
Asa arata cardurile de masa/plic si meniurile noastre. Inca nu ne-am hotarat la varianta de meniu, deci meniull scris acolo e de proba doar :D

lori_adam68
25.03.2009, 15:46:48
Asa arata cardurile de masa/plic si meniurile noastre. Inca nu ne-am hotarat la varianta de meniu, deci meniull scris acolo e de proba doar :D

Foarte frumoase cardurile de masa.Se poate sti de unde si cat costa?

Butterfly87
25.03.2009, 16:06:01

foarte frumoase cardurile!! de unde le-ai cumparat??

al1nab
25.03.2009, 21:27:37
Le-am facut eu acasa :) Cu Photoshop se poate face orice si cum am pe cineva sa mi le listeze aici nu ma costa nimic. Doar meniurile raman pt cand vom veni in tara, pt ca inca nu ne-am hotarat la varianta de meniu si nu putem tipari textul.

Butterfly87
25.03.2009, 21:30:22
Le-am facut eu acasa :) Cu Photoshop se poate face orice si cum am pe cineva sa mi le listeze aici nu ma costa nimic. Doar meniurile raman pt cand vom veni in tara, pt ca inca nu ne-am hotarat la varianta de meniu si nu putem tipari textul.

super!! ai economisit si banuti si au iesit fff bine!!

al1nab
25.03.2009, 21:45:17
super!! ai economisit si banuti si au iesit fff bine!!

da intr-adevar am iesi mult mai ieftin decat dak le-am fi cumparat si cu siguranta sunt mai dragute decat multe altele care costa si o groaza de bani. asa ca profitati de orice cunostinta aveti si mai scapati de cheltuieli :)

serena82
08.04.2009, 19:28:55
Si eu as fi vrut sa fac singura invitatiile, dar iubi al meu nu a vrut, a zis ca n-o sa iasa bine. Am fost pana la urma in oras sa caut invitatii si in cele din urma am gasit in Carrefour un model de invitatie care mi-a placut in forma de scoica. Din pacate ieri m-a anuntat domnul ca nu mai sunt pe stoc si a trebuit sa-mi aleg o alta invitatie. Au fost cam neseriosi la faza asta pt ca nu m-au anuntat de la inceput ca invitatia nu mai e pe stoc. Acum trebuie iar sa astept sa vina mostra...

serena82
13.04.2009, 19:52:57
In sfarsit atasez si eu invitatia mea. Nu e cea aleasa initial, dar mie mi se pare tot eleganta si simpla. Am mai taiat ceva de pe listuta<:-P

geany_m
13.04.2009, 20:02:34
In sfarsit atasez si eu invitatia mea. Nu e cea aleasa initial, dar mie mi se pare tot eleganta si simpla. Am mai taiat ceva de pe listuta<:-P
E simplă și finuță :)>-
Ați ales o temă marină? ;;)

stefania_a
13.04.2009, 20:09:28

imi place;;) ;;)

serena82
13.04.2009, 20:18:00
E simplă și finuță :)>-
Ați ales o temă marină? ;;)
Multumesc pt aprecieri. Tema mea nu are legatura cu marea, de fapt nici nu stiu exact care este tema mea...mi-ar placea sa fie eleganta, rafinament si romantism. Ceea ce stiu sigur insa este faptul ca la nunta va predomina culoarea lila. De invitatie ce sa zic, dupa ce am rasfoit peste 20 de cataloage si nu m-a impresionat ceva anume, a trebuit sa aleg si eu o invitatie si m-am hotarat la invitatia scoica pt ca mi s-a parut mie un pic mai deosebita ca celelalte...n-am vrut sa fie o invitatie clasica, comuna si cu cat ma uit mai mult la ea, cu atat imi place mai mult...doar e a mea:-p

Cretzofolina13
13.04.2009, 21:52:15
Multumesc pt aprecieri. Tema mea nu are legatura cu marea, de fapt nici nu stiu exact care este tema mea...mi-ar placea sa fie eleganta, rafinament si romantism. Ceea ce stiu sigur insa este faptul ca la nunta va predomina culoarea lila. De invitatie ce sa zic, dupa ce am rasfoit peste 20 de cataloage si nu m-a impresionat ceva anume, a trebuit sa aleg si eu o invitatie si m-am hotarat la invitatia scoica pt ca mi s-a parut mie un pic mai deosebita ca celelalte...n-am vrut sa fie o invitatie clasica, comuna si cu cat ma uit mai mult la ea, cu atat imi place mai mult...doar e a mea:-p

Imi place mult simbolul scoicii. Te-aduce cu gandul la sunetul marii, la romantism si infinit.
Am citit ceva despre scoica: Scoica - simbolul puterii feminine a creatiei (sunetul care se aude in scoica imita foarte bine sunetul marii si poate fi asociat cu Spanda, vibratia primordiala a Universului).

Dragut, nu ? Felicitari, foarte frumoase. Cred ca lumea le va pastra ca amintire la cat de speciale sunt.:*

adnada
14.04.2009, 08:44:53

Foarte frumoasa invitatia chiar e deosebita....
Fetelor eu daca am nunta in septembrie credeti ca ar fi ok daca as da invitatiile undeva in lunile iunie-iulie. Ma gandeam sa fie inainte de concedii sa stie lumea .... e ok oare?:-<

Cretzofolina13
14.04.2009, 09:22:49
Fetelor eu daca am nunta in septembrie credeti ca ar fi ok daca as da invitatiile undeva in lunile iunie-iulie. Ma gandeam sa fie inainte de concedii sa stie lumea .... e ok oare?:-<

Ar fi ok sa incepi de pe la jumatatea lui iulie. Tu stii mai bine cine si unde pleaca in concediu. Eu am dat la cativa din alte orase, pe care i-am vizitat recent. Am preferat sa le dau invitatia din mana mea decat sa ajunga pe alte cai.

stefania_a
14.04.2009, 20:30:15

eu am dat de la jumatatea lunii iulie si aveam pe 1 iulie. oricum rudele, prietenii cu siguranta stiu data nuntii voastre asa k nu cred k e tarziu daca le dati invitatiile cu o luna inainte.

geany_m
14.04.2009, 20:40:42
eu am dat de la jumatatea lunii iulie si aveam pe 1 iulie. oricum rudele, prietenii cu siguranta stiu data nuntii voastre asa k nu cred k e tarziu daca le dati invitatiile cu o luna inainte.
Cred că ai vrut să scrii 1 septembrie, nu? :D

stefania_a
14.04.2009, 21:05:24
Cred că ai vrut să scrii 1 septembrie, nu? :D

da. oboseala e de vina;)) ;))

Nutu
15.04.2009, 07:33:45
Invitatii tai nu stiu cand ai nunta? Ai mei de exemplu stiu cand am nunta iar invitatiile, vin doar ca ceva formal, sa nu zica omul ca vine la nunta fara invitatie!

lauriciul
15.04.2009, 16:38:11
Am terminat si noi invitatiile, create de noi ;)). Sunt f mandra de ele :).
Dupa Paste vom incepe sa le impartim. Abia astept ;))

Butterfly87
15.04.2009, 17:23:38

foaret dragute!! mai ales ca sunt facute de voi!! felicitari!;;) ! chiar aveti talent!! sa va aduca multi invitati!<:-P

cori_iasi
15.04.2009, 17:26:09

ce frumoase sunt! nici nu zici ca nu-s de prin vreun catalog. v-au iesit ft bine. si ce mult imi place nuanta de verde;-)
bvooo=D> =D> =D>

angelfighter
15.04.2009, 18:23:49
foarte frumoase. felicitari (invitatia practic este prima inpresie pt cei care ii inviti)
spor la pregatiri in continuare

lauriciul
15.04.2009, 22:05:02
Va multumesc pentru aprecieri ;)). Abia astept sa le distribui :">.

Nutu
16.04.2009, 07:12:57
Dupa Paste vom incepe sa le impartim. Abia astept ;))Felicitari! Chiar sunt foarte reusite!

Princes
16.04.2009, 07:25:14
oauuuuuuuuuu e superba,felicitari si casa de piatra!

roxienea
16.04.2009, 11:47:13
Sunt extraordinar de frumoase!!! Felicitari! =D> Sa va aduca multi invitati!!! :* :* :*