PDA

Versiunea completa : Dozator bere la nuntile din vara

Onutza
29.05.2007, 10:06:25
Buna dimineata!
Se gindeste vreo miresik ce are nunta in vare ...iunie - august sa ofere si bere invitatilor, printr-un dozator cu autoservire?
si in acest caz..sa iau mai putin vin?
daca aveti..vreau si eu date de contact si costuri!!
o zi cu spor!
by

AnaM
29.05.2007, 12:36:51
Buna dimineata!
Se gindeste vreo miresik ce are nunta in vare ...iunie - august sa ofere si bere invitatilor, printr-un dozator cu autoservire?
o zi cu spor!
by

Fratele meu a avut nunta in iulie, acum 5 ani, si a avut asa ceva. Pot doar sa spun ca a avut mare succes :) Numai ca astat tot toimpul un ospatar acolo si punea in pahare la oameni, nu isi puneau ei singuri :)
Acum nu stiu daca "se mai poarta" asa ceva, dar cred ca te pot ajuta cu ceva.

Depinde de tipul de bere pe care vrei sa il ai la nunta. Poti apela la firmele distribuitoare de bere, cum ar fi InterUno, Oted si altele... Tu spune-mi ce marca de bere vrei, si eu iti spun de la cine o poti lua si, daca gasesc, un nr de telefon de contact.

Onutza
29.05.2007, 12:51:25
eu am gasit Bergen...ir, la 150 lei butoiul de 50 litri!!! cu montajj si pahare inclus!adik 30 mii litrul de bere. Butoateiele sigilate...nu le platesc la finalul nuntii, platesc doar ce am desigilat!

anul trecut am auzit ca au fost nunti cu bere...
daca ai variante mai ieftine, astept!!!

mikutza
29.05.2007, 15:50:29
Buna dimineata!
o zi cu spor!
by

sa stii ca si eu ma gindesc sa folosesc dozatorul de bere ... se pare ca prinde in continuare; chiar vorbeam azi cu cineva care mi-a povestit ca a fost week-end trecut la o nunta in care s-au folosit 2 dozatoare, unul pt bere si unul pt vin ... stii care a avut succes maxim ? ... cel cu bere

alibd
29.05.2007, 19:55:18
eu am gasit Bergen...ir, la 150 lei butoiul de 50 litri!!! cu montajj si pahare inclus!adik 30 mii litrul de bere. Butoateiele sigilate...nu le platesc la finalul nuntii, platesc doar ce am desigilat!

Am auzit si eu la tata socru de o nunta la care a fost pus la bataie si un dozator cu bere, din care se serveau invitatii la discretie. Cica a avut mare succes, chiar ne sugera si noua. Dar noi am decis, totusi, sa nu ne mai incurcam si cu asa ceva, ca ar fi o responsabilitate prea mare.

nicoleta
29.05.2007, 23:15:18
eu chiar am vb la restaurant despre dozator k am vazut k au ei . trebuie numai sa cumpar butoaiele cu bere. eu m-am gandit sa-l pun pe terasa afara si sa stea un barman tot timpul acolo si sa mai intrebe si la oamenii la mese.
oare cata bere ar trebui???

mitzura
30.05.2007, 09:52:55
eu chiar am vb la restaurant despre dozator k am vazut k au ei . trebuie numai sa cumpar butoaiele cu bere. eu m-am gandit sa-l pun pe terasa afara si sa stea un barman tot timpul acolo si sa mai intrebe si la oamenii la mese.
oare cata bere ar trebui???
Eu zic ca 1/2 de litru de persoana ar fi suficient...Ca sa nu apara surprize neplacute.Sau la discretie daca renunti la vin,dar fara vin la nunta...:-L

AnaM
30.05.2007, 15:05:15
Eu zic ca 1/2 de litru de persoana ar fi suficient...Ca sa nu apara surprize neplacute.Sau la discretie daca renunti la vin,dar fara vin la nunta...:-L
Jumatate de litru e putin, mai ales daca e vara... Cam 1l zic eu :)
Nicloeta, mai bine iei un pic mai mult si ce ramane faci o conventie cu restaurantul ca le dai inapoi ce ramane, si platesti doar ce s-a consumat. N-au de ce sa zica "nu" :)

nicoleta
30.05.2007, 18:47:01
pai eu m-am gandit tot la 1 litru de pers . iar dak i-mi ramane am sa vb cu cei de la rest. voi avea si vin rosu si alb. nu se poate fara.

AnaM
30.05.2007, 22:47:42
pai eu m-am gandit tot la 1 litru de pers . iar dak i-mi ramane am sa vb cu cei de la rest. voi avea si vin rosu si alb. nu se poate fara.

Scuze, ti-am pocit un pic numele in post-ul anterior :">
Da, vin trebuie musai, ca multe femei nu beau bere... Eu voi avea vin la carafa, alb si rosu, ambele demi-dulci :)

nicoleta
31.05.2007, 00:15:40
Scuze, ti-am pocit un pic numele in post-ul anterior :">
Da, vin trebuie musai, ca multe femei nu beau bere... Eu voi avea vin la carafa, alb si rosu, ambele demi-dulci :)
te iert!!!!!!!!:*
chiar nu stiu dak la carafa sau sticla !!! important e sa fie bun . si cum eu nu ma prea pricep ............
chiar ce sfaturi i-mi dati???

AnaM
31.05.2007, 14:16:13
te iert!!!!!!!!:*
chiar nu stiu dak la carafa sau sticla !!! important e sa fie bun . si cum eu nu ma prea pricep ............
chiar ce sfaturi i-mi dati???

Tatal meu, ca si al Adinei, s-a ocupat multi ani de vin, printre altele, si pt nunta tot el se va ocupa (+ mancare si tot ce tine de restaurant). El mi-a spus ca se va duce la Bucium S.A. si va lua de acolo, din nu stiu ce rezerva speciala. Poti sa incerci si tu la Bucium, ca vand oricui, cred... E valabil si pt vinul imbuteliat si pt cel varsat :) La o adica, poti face o degustare si daca nu iti place, poti merge si la Cotnari S.A.

Adina, tu de unde ai avut vinul?

drika
31.05.2007, 23:39:31
Buna dimineata!
o zi cu spor!
by
am fost la ultima nunta si au avut bere pe terasa... ok de ce nu..problema e ca nu a avut destul si nu a putut bea lumea..a fost naspa ca li se facusera pofta si cand au ajuns cu paharul sa-si toarne..hop nu mai era..si nu a baut lumea cine stie ce..s-au zgarcit la faza asta..=((

nicoleta
31.05.2007, 23:50:18
am fost la ultima nunta si au avut bere pe terasa... ok de ce nu..problema e ca nu a avut destul si nu a putut bea lumea..a fost naspa ca li se facusera pofta si cand au ajuns cu paharul sa-si toarne..hop nu mai era..si nu a baut lumea cine stie ce..s-au zgarcit la faza asta..=((

chiar asa nu .mai bine sa-mi ramana decat sa amagesc lumea.
in leg cu vinul administratorul de la tomesti mi-a zis k vinul de la bucium e tare bun si f cautat. dar nu am fost la degustat.
of cate mai am de facut!!!!!!!!

AnaM
01.06.2007, 00:04:04
chiar asa nu .mai bine sa-mi ramana decat sa amagesc lumea.
in leg cu vinul administratorul de la tomesti mi-a zis k vinul de la bucium e tare bun si f cautat. dar nu am fost la degustat.
of cate mai am de facut!!!!!!!!

Vezi ca nu te mint? :D Tata e fan Feteasca alba, care e excelenta la shpritzul romanesc. Poti merge sa gusti la ei sau, cand vii in Romania, iti aduc eu, pentru ca tata ia frecvent de acolo acest tip de vin :)>-

Suntem aici sa ne ajutam una pe alta, nu? <:-P Mai ales ca tu esti la departare...

POKE
07.06.2007, 08:03:16
Buna...Si eu am avut nunta weekend-ul trecut la Clubul Bursei si am avut un dozator de Skol si s-au baut 30 l si 50 l de vin (in mare, ca a mai ramas) si au fost 100 persoane.Cred ca s-ar fi baut mai multa bere daca oamenii ar fi vazut dozatorul, sau daca ar fi stiut (dozatorul era pe terasa)

Juliette
24.08.2007, 23:46:56
Si noi am avut dozator cu bere si s-a consumat f bine. Chiar ne uitam k berea s-a baut toata, iar vin ne-a ramas destul de mult, desi a fost bun, de calitate. A fost f cald si de aceea cred k au preferat multi berea.

sava_ioana
28.08.2007, 00:06:44
noi ne-am luat o teapa cu berea...:-< nu stiu ce avea dozatorul de la onyx si nu racea berea asa ca am fost dotati cu multa bere calda si cu spuma:(( :(( :(( :(( nu va doresc asa ceva.inca o data vreau sa multumesc onyx-ului pt conditiile acordate:> :>

Cristaky
02.10.2007, 09:56:48
Am observat anul acesta tendinta clientilor de a renunta la clasicul dozator de bere, in avantajul berei la doza. Consider si eu ca e o solutie mai eleganta si mai igienica.
Mai mult, nu vad ce placere ar avea invitatii mei sa stea la rand la dozator, cu paharele in mana, asteptand sa scape tipul din fata de spuma din pahar, pentru ca apoi sa poata consuma cu totii savuroasa bautura.....

Green_Eyes
02.10.2007, 10:24:12
Am observat anul acesta tendinta clientilor de a renunta la clasicul dozator de bere, in avantajul berei la doza. Consider si eu ca e o solutie mai eleganta si mai igienica.
Mai mult, nu vad ce placere ar avea invitatii mei sa stea la rand la dozator, cu paharele in mana, asteptand sa scape tipul din fata de spuma din pahar, pentru ca apoi sa poata consuma cu totii savuroasa bautura.....

Si eu am avut dozator de bere la nunta si te asigur ca nu s-a stat la coada;;)
A fost timp pentru fiecare sa se serveasca, noi l-am avut exact langa iesirea pe terasa si in special tinerii i-au fost fideli;))

iuliafocsa25
27.03.2008, 23:28:15
Ati avut si aperitive speciale pt bere?
Credeti ca ar tb?
Berea a fost de la inceput sau ati adus-o dupa o anumita ora?
multumesc

vanessa80
28.03.2008, 14:55:37
Foarte buna ideea cu berea. In general la nuntile care au loc vara se da si bere. O sa avem si noi bere, la dozator cred. Tinerii cauta mult berea la petreceri.

biutzaxx
09.05.2008, 11:34:08
Noi am avut dozator de bere la nunta, si pt ca nunta a fost in cea mai calduroasa zi din an, 21 iulie, a avut mare succes dozatorul...era coada la dozator ...
Berea a fost BEKS si am luat si pahare de plastic mari tot BEKS.
Asa ca daca aveti nunta in vara, dozatorul este indicat :)>- :)>-

cornelusha
16.06.2008, 21:40:49
Noi am avut nunta in Mai, asa ca nu a fost foarte cald. Ne-am gandit si la bere si am amenajat un barulet, printre multe altele cu bere la cutie, bere cu si fara alcool. Am mai avut energizant ( la mare cautare :) ), tigari, whisky, martini, coniac. Fiecare s-a servit cu ce a vrut si cand a vrut. A fost o idee excelenta! Nu s-a consumat in schimb nici macar jumatate din bautura de acolo. Foarte multi erau cu veniti cu masinile si nu au consumat alcool.

pasparan_anca_mirela
02.07.2008, 10:33:06
HEPL ME !!!!!!!!!!!!!!!fetelor, sunt disperata!!!!!!!tocmai am sunat la firmele Oted si Inter Uno care mi-au spus ca ei nu se ocupa cu furnizarea de dozator de bere, instalatiile aferente si berea, desigur! am ramas f descumpanita, ca am tot citit pe aici ca voi asa ati procedat!!!! am nunta in august si e musai sa am dozator de bere! restaurantul nu are asa ceva....please, poate cineva sa ma ajute sa imi dea un nr de telefon si firma sau persoana care poate furniza dozatorul, instalatiile necesare si butoaiele de bere??????? va multumesc din suflet si astept pe privat mesajele voastre.....

andreeamc
02.07.2008, 16:00:43

Buna Onuta,
sunt Andreea ajuta-ma te rog si pe mine cu un contact pentru dozator pt ca noi am gasit ff scump 360 RON !!! si suntem cam disperati si noi tot pe 26 iulie avem nunta.
Ma poti suna la : 0743.081.936
sau sa-mi scri pe emailul sotului meu: [email protected]

Multumesc anticipat,

Andreea o miresica suparata

bellutza26
02.07.2008, 17:10:35
Buna Onuta,
sunt Andreea ajuta-ma te rog si pe mine cu un contact pentru dozator pt ca noi am gasit ff scump 360 RON !!! si suntem cam disperati si noi tot pe 26 iulie avem nunta.
Ma poti suna la : 0743.081.936
sau sa-mi scri pe emailul sotului meu: [email protected]

Multumesc anticipat,

Andreea o miresica suparata

ma intereseaza si pe mine cum pot face rost e
de un distribuitor care sa ne ofere un dozator cu bere.ma puteti ajuta? ms fain

AnaM
03.07.2008, 10:53:17
La o adica puteti sa luati cateva butoaie de Heineken Draught Keg (de 5 sau 10 l, nu stiu exact cat are), le tineti la rece si au dozatorul pe butoias :)

irinaBride
04.07.2008, 06:17:35
La o adica puteti sa luati cateva butoaie de Heineken Draught Keg (de 5 sau 10 l, nu stiu exact cat are), le tineti la rece si au dozatorul pe butoias :)

Super ideea! =D>

immortalizedmoments
17.02.2009, 01:10:40
Pentru a beneficia de un dozator de bere la nunta e foarte simplu. Va adresati unui distribuitor de bere local ceva mai mare. Sa zicem U.R.M.U.S. Mergeti la cei care fac contracte cu terasele si ii spuneti ca aveti nevoie de un dozator in ziua data si ora .. la locatia X + atatea butoaie de bere. Va fi acolo cu tot calabalacul va garantez. Toata treaba este sa vb cu el din timp pentru ca vara .. e bataie pe dozatoarele de bere la nuntzi. De obicei se pune la dispozitie capul de dozare de la localul la care se organizeaza nunta si organizatorii vin cu butoaiele de bere (care se procura de la acelasi dealer local de bere).

madutza1
15.04.2009, 20:57:45

help, zi-mi si mie te rog unde ai gasit, noi avem la sala dozator dar nu stim de unde sa luam butoaiele de bere, am fost dezamagiti ca nu stiam unde sa cautam si optasem pt doze de bere scxoase al ultimul fel, la friptura dar sper sa gasesc butoi............................:((

Bartolomeu
03.05.2010, 22:49:42
In cazul in care barul localului este dotat cu dozator de bere e foarte simplu, vb cu administratorul localului sa ia cateva butoaie de bere pe firma lui, ce ramane se da la retur. Aceasta e cea mai simpla varianta. Dar ce va faceti daca localul respectiv nu are dozator ? Mergeti in orice bar care are dozator de bere pe care se vinde sortimentul dorit de dumneavoastra si cereti barmanului nr Tehnicianului care se ocupa de acel dozator (nr lui se gaseshte chiar pe racitor, de obicei dupa operatiunea de igienizare a aparatului se pune o eticheta care contine numele celui care a efectuat operatiunea, data, shi nr de telefon). Va spun ca asha puteti sa intrati f ushor in posesia unui dozator.
Eu sunt tehnician pe Suceava shi shtiu cum merg treburile :D.

tcv16
15.05.2010, 15:11:04
Multumim pt sfat ;-)
In cazul in care barul localului este dotat cu dozator de bere e foarte simplu, vb cu administratorul localului sa ia cateva butoaie de bere pe firma lui, ce ramane se da la retur. Aceasta e cea mai simpla varianta. Dar ce va faceti daca localul respectiv nu are dozator ? Mergeti in orice bar care are dozator de bere pe care se vinde sortimentul dorit de dumneavoastra si cereti barmanului nr Tehnicianului care se ocupa de acel dozator (nr lui se gaseshte chiar pe racitor, de obicei dupa operatiunea de igienizare a aparatului se pune o eticheta care contine numele celui care a efectuat operatiunea, data, shi nr de telefon). Va spun ca asha puteti sa intrati f ushor in posesia unui dozator.
Eu sunt tehnician pe Suceava shi shtiu cum merg treburile :D.

Gabi_Mihaela
19.06.2010, 12:02:16
Cat mai ajunge in 2010 un butoi cu bere? Cu aprox pt ca-mi incbhipui ca difera in functie de marca..:-\

mbeerg
25.11.2010, 07:31:32
Cat mai ajunge in 2010 un butoi cu bere? Cu aprox pt ca-mi incbhipui ca difera in functie de marca..:-\
in jur de 250 ron

nuffy
16.05.2014, 18:31:01
Care mai sunt preturile? De unde se pot inchiria aceste dozatoare? M-ar interesa pentru nunta mea in august. Berea rece are ff mult succes la nunti. :)