PDA

Versiunea completa : Cofetarii si patiserii in Buzau

Pagini : 1 [2]

niko84r
06.09.2011, 17:40:25
Cred ca s-a terminat demuuuuuult..:-))

daaaaaaaaaaa :))
a fost delicios si frumos

jack
14.10.2011, 17:42:52
Salut!

Caut o cofetarie in Buzau care sa faca torturi bune, sunt din Ploiesti si fac nunta la tara in jud Buzau la inceputul lui noiembrie.

Cine stie sa de-a niste detalii?

Preferabil persoane care au facut comandat torturi de mireasa si le-a placut, astept si comentariile contra, sunt binevenite sa stim de ce sa ne ferim!

Danet
20.10.2011, 12:18:10
Salut!

Caut o cofetarie in Buzau care sa faca torturi bune, sunt din Ploiesti si fac nunta la tara in jud Buzau la inceputul lui noiembrie.

Preferabil persoane care au facut comandat torturi de mireasa si le-a placut, astept si comentariile contra, sunt binevenite sa stim de ce sa ne ferim!

Eu am facut la Eveliny sunt cam scumpi adica 42 de lei kg, dar toata lumea mi-a spus ca tortul a fost super bun...

niko84r
21.10.2011, 09:23:19
Eu am facut la Eveliny sunt cam scumpi adica 42 de lei kg, dar toata lumea mi-a spus ca tortul a fost super bun...
same here :)

lilliana_85
21.10.2011, 09:35:25
Salut!

Si eu am avut tortul tot de la Eveliny si a fost tare bun 495994cam asa a aratat, o sa pun o poza cu tot torul sa se vada mai bine

ladia
21.10.2011, 14:30:08
Eu am facut tortul la Cornovac si nu pot sa spun prea multe de bine...
A intarziat cu el, l-a adus prea moale si arata ca o mamaliguta iar culoarea mi-a gresit-o - roz in loc de bej, trandafiri rosii in loc de visinii. E drept ca nu mi-au mai pus si trandafirasii la cost, dar au facut tortul mai greu decat zisesem eu intial maxim sa aiba. Deci cu parere de rau nu recomand ptr torturi. Prajiturelele sunt bune dar ce folos cand tortul mai-mai sa se rastoarne de pe suport [-(
Tind sa cred ca ar fi fost mai bine la evelin ptr ca am auzit numai lucruri frumoase.

Elizaa
21.10.2011, 22:48:40
Poate discutabil intre Cornovac si Eveliny la prajituri, insa Eveliny number one la tort pentru nunta....

niko84r
22.10.2011, 19:00:13
Eu am facut tortul la Cornovac si nu pot sa spun prea multe de bine...
A intarziat cu el, l-a adus prea moale si arata ca o mamaliguta iar culoarea mi-a gresit-o - roz in loc de bej, trandafiri rosii in loc de visinii. E drept ca nu mi-au mai pus si trandafirasii la cost, dar au facut tortul mai greu decat zisesem eu intial maxim sa aiba. Deci cu parere de rau nu recomand ptr torturi. Prajiturelele sunt bune dar ce folos cand tortul mai-mai sa se rastoarne de pe suport [-(
Tind sa cred ca ar fi fost mai bine la evelin ptr ca am auzit numai lucruri frumoase.

si eu am mai auzit de torturi "din pissa" pe la alte nunti, dar al nostru a fost perfect - desi pe 4 etaje, ca asa l-am vrut
recomand cu incredere Eveliny

bblusha1986
23.10.2011, 21:26:02
si eu recomand cu tot dragul cofetaria eveliny...isi fac treaba excelent! tortul finutzilor496428

Danet
24.10.2011, 18:34:10
si eu recomand cu tot dragul cofetaria eveliny...isi fac treaba excelent! tortul finutzilor496428

si eu votez tot cu eveliny... bravo Moni:)

monicaalina
24.10.2011, 21:24:38
si eu votez tot cu eveliny... bravo Moni:)
fetelor ca bucur ca v a placut,eu dak va pot ajuta cu un sfat ceva ..oricand:)

Danet
26.10.2011, 21:12:19
eu m avut mousse de ciocolt....mmmmmmmmmmmm ....un deliciu!!!=P~ o sa pun poze si estetic a fost fain=D>...

GeoxLoca
26.10.2011, 22:08:53
buna eu lucrez la eveliny ideea este ca la noi se poate face cam orice,eu ti as zice sa scoti pozele pe care le ai postat mai sus la imprimanta si sa te duci cu ele la cofetarie si sa intrebi,cred ca se va face:)
buna! in legatura cu mini torturile, se pot face la eveliny? cat mai este kg? si in cazul minitorturilor e mai scump? ms mult:)

monicaalina
27.10.2011, 21:03:22
buna! in legatura cu mini torturile, se pot face la eveliny? cat mai este kg? si in cazul minitorturilor e mai scump? ms mult:)
noi facem orice,dar nu stiu eu sa iti spun pretul.vii la orice cofetarie cu o poza,un model ceva si te lamuresti mai bine

GeoxLoca
29.10.2011, 22:14:58
noi facem orice,dar nu stiu eu sa iti spun pretul.vii la orice cofetarie cu o poza,un model ceva si te lamuresti mai bine
bine, mersi. o sa merg cu poza:P

monicaalina
30.10.2011, 20:22:11
cu placere;-)

niko84r
31.10.2011, 15:19:32

eu cu poza am mers, am zis ce modificari vreau, si a iesit exact ce am vrut :)

GeoxLoca
31.10.2011, 19:24:46
eu cu poza am mers, am zis ce modificari vreau, si a iesit exact ce am vrut :)
daaa?:x si ceva poze nu ai?[-o< si pretul e mai mare/kg? adik cat e? mersi! :*

niko84r
31.10.2011, 22:45:24
e aici
http://www.miresici.ro/forum/showthread.php?t=4896&page=32

GeoxLoca
01.11.2011, 07:46:49
e aici
http://www.miresici.ro/forum/showthread.php?t=4896&page=32

aaaa nu niko. ma refeream la tort din cupcakes:D

bubulinutza20
02.11.2011, 20:15:15
aaaa nu niko. ma refeream la tort din cupcakes:D
Tort din briose (cupcakes) am avut eu la nunta! A fost o aventura pana am gasit cofetaria care sa imi faca briose cu blat alb, fructe de padure si insiropate, exact cum am vrut eu, bridezilla fiind!
Eveliny au spus initial ca nu fac asa ceva, apoi cu 2 sapt inainte de nunta au revenit la mine sa le dau detalii, dar dadusem deja comanda in alta parte.
Cornovac au fost de toata jena, au spus ca se poate, la proba au facut indiene si le numeau briose, in loc de fructe de padure erau cu crema de ciocolata si a avut dna nesimtirea sa imi spuna ca asa am cerut eu! si ca am uitat ce comanda am dat!!! Nu mai spun ca cereau 55 lei/kg!!!!!!!!!!
Am dat comanda la Cofetaria Briana unde mi-au facut proba gratis cu briose cum am cerut eu si propunerile lor in concordanta cu cerintele mele. Ca bonus mi-au facut o reducere considerabila la tortul pentru mama pe care l-am comandat sa mi-l aduca tot in noaptea nuntii. Livrarea a fost chiar mai devreme decat ne asteptam si toate cele 150 de briose erau ok!
Pozele:
Poza pe care am dus-o ca model: 497762
Cum a iesit tortul Live! : 497763 497764

GeoxLoca
03.11.2011, 08:19:47
Tort din briose (cupcakes) am avut eu la nunta! A fost o aventura pana am gasit cofetaria care sa imi faca briose cu blat alb, fructe de padure si insiropate, exact cum am vrut eu, bridezilla fiind!
Eveliny au spus initial ca nu fac asa ceva, apoi cu 2 sapt inainte de nunta au revenit la mine sa le dau detalii, dar dadusem deja comanda in alta parte.
Cornovac au fost de toata jena, au spus ca se poate, la proba au facut indiene si le numeau briose, in loc de fructe de padure erau cu crema de ciocolata si a avut dna nesimtirea sa imi spuna ca asa am cerut eu! si ca am uitat ce comanda am dat!!! Nu mai spun ca cereau 55 lei/kg!!!!!!!!!!
Am dat comanda la Cofetaria Briana unde mi-au facut proba gratis cu briose cum am cerut eu si propunerile lor in concordanta cu cerintele mele. Ca bonus mi-au facut o reducere considerabila la tortul pentru mama pe care l-am comandat sa mi-l aduca tot in noaptea nuntii. Livrarea a fost chiar mai devreme decat ne asteptam si toate cele 150 de briose erau ok!
Pozele:
Poza pe care am dus-o ca model: 497762
Cum a iesit tortul Live! : 497763 497764

aha, te gasesc si aici>:D< wow! super! la briana zici? si cat e pretul/kg?sau cum se calculeaza?:-p al tau ai zis k a avut 150 de briose si dupa cum vad, un tortulet deasupra. cat te-a costat toata afacerea?;)) :*

bubulinutza20
03.11.2011, 15:45:03
aha, te gasesc si aici>:D< wow! super! la briana zici? si cat e pretul/kg?sau cum se calculeaza?:-p al tau ai zis k a avut 150 de briose si dupa cum vad un tortulet deasupra. cat te-a costat toata afacerea?;)) :*
hy hy se pare ca avem idei asemanatoare legate de organizarea nuntii <:-P
Pretul pe kilogram era de 30 lei, in total am dat 640 lei pentru:
- 150 briose cu fructe de padure insiropate la aprox 100g/briosa
- tortul de deasupra de 2-3 kg (a fost consumat la potroace la socrii mari)
- tortul briana comandat pt ziua mamei de aprox 4 kg
Suportul l-am ales cand am dat comanda pt tort si nu mi-au cerut vreo chirie pt el. Briosele le-au livrat pe tavi din plastic si au fost aranjate pe suport la local.
Nu mai am factura si nu mai stiu exact ce gramaj au avut briosele, respectiv torturile #-odeci ti-am spus ce am comandat

alina_popescu22
15.11.2011, 11:45:33
Salutare fetelor. As vrea si eu sa va rog pe cele care ati avut tortul de la Eveliny sa imi spuneti care sunt parerile voastre si poate si cateva poze. Va multumesc din suflet!

alina_popescu22
15.11.2011, 17:22:46
Acestea sunt torturile care imi plac. Unele le-am gasit la miresicile de pe forum, altele le-am luat de pe site-uri. Sper sa va ajute.

monicaalina
15.11.2011, 20:57:46
Acestea sunt torturile care imi plac. Unele le-am gasit la miresicile de pe forum, altele le-am luat de pe site-uri. Sper sa va ajute.
foarte frumoase si elegante:)>-

niko84r
16.11.2011, 18:36:34
Salutare fetelor. As vrea si eu sa va rog pe cele care ati avut tortul de la Eveliny sa imi spuneti care sunt parerile voastre si poate si cateva poze. Va multumesc din suflet!

al meu e cu cateva pagini mai in spate.
:*

Elizaa
16.11.2011, 20:06:42
Eveliny number one !!!!
Eu daca stiu ce spun atunci ma pronunt, daca nu... atunci ma abtin...
Eveliny.....cea mai potrivita alegere ! Ai incredere Alina in ceea ce iti spun , e cea mai potrivita alegere in Buzau !

yulik_4_u
17.11.2011, 08:49:26
Buna eu am avut tortul de la nunta facut de evelini si a aratat crunt,le-am dat poza dar nu au restectat nimic .Trebuia sa fie blatul alt si florile crem iar forma trebuia patrata dar a aratat crem cu grema si forma rotunda

yulik_4_u
17.11.2011, 09:05:33
si ca sa nu spuneti ca am ceva cu cofetaria va arat cum trebuia sa arate tortul meu si cum a aratat cel facut de ei si pe langa asta am platit si 600 lei pe el

ariez
22.11.2011, 16:42:17
M-ar interesa si pe mine ce ofera cofetaria eveliny. Stiti daca tortul poate fi imbracat si in ciocolata alba? Am citit tot felul de pareri legate de martipan si as prefera sa nu risc. Si pentru umplutura ce ati recomanda? Merci mult pentru pareri si sugestii.

Inna_
23.11.2011, 07:49:29
M-ar interesa si pe mine ce ofera cofetaria eveliny. Stiti daca tortul poate fi imbracat si in ciocolata alba? Am citit tot felul de pareri legate de martipan si as prefera sa nu risc. Si pentru umplutura ce ati recomanda? Merci mult pentru pareri si sugestii.

Eu cred ca poate fi imbracat in ciocolata alba. La cofetaria Eveliny am facut noi tortul pentru botez. Pentru umplutura am ales spuma de ciocolata alba, spuma de ciocolata neagra si fructe de padure. A fost delicios!

monicaalina
23.11.2011, 08:00:08
poate fi imbracat si in ciocolata alba,dar ciocolata alba nu se modeleaza asa bine ca martipanul,e adevarat ca cioco alba e mai gustoasa dar in martipan arata tortul mai bine si oricum in farfurie fiecarui invitat o sa ii revina o cojita (ca sa zic asa) foarte mica din martipan.si mai tb ca rest sa aiba un cutitas special asa pt martipan dar asta nu mai este o pb.ca umplutura sunt fff multe sortimente,f bune sunt cel pe care ti l a zis alinutza mai sus mousse de ciocolata,dar mai e si foret noire(blat de cacao insiropat,crema de cioco si frisca cu visine din compot),tort belcolade(spuma de vanilie,batoane de ciocolata belgiana si visine din alcool),crema jofre de cioco cu visine din compot si crema de fructe cu bucati de ananas....etc....dar cel mai bine e sa te duci sa gusti peste tot pt ca stii tu treaba cu gusturile....

Inna_
23.11.2011, 08:24:52
poate fi imbracat si in ciocolata alba,dar ciocolata alba nu se modeleaza asa bine ca martipanul,e adevarat ca cioco alba e mai gustoasa dar in martipan arata tortul mai bine si oricum in farfurie fiecarui invitat o sa ii revina o cojita (ca sa zic asa) foarte mica din martipan.si mai tb ca rest sa aiba un cutitas special asa pt martipan dar asta nu mai este o pb.ca umplutura sunt fff multe sortimente,f bune sunt cel pe care ti l a zis alinutza mai sus mousse de ciocolata,dar mai e si foret noire(blat de cacao insiropat,crema de cioco si frisca cu visine din compot),tort belcolade(spuma de vanilie,batoane de ciocolata belgiana si visine din alcool),crema jofre de cioco cu visine din compot si crema de fructe cu bucati de ananas....etc....dar cel mai bine e sa te duci sa gusti peste tot pt ca stii tu treaba cu gusturile....

Imi place cum suna...:-?

monicaalina
23.11.2011, 19:29:18
Imi place cum suna...:-?
da e chiar deosebit;;)

Elizaa
24.11.2011, 21:09:57
Monica, as vrea sa te intreb daca am o poza si vreau sa fie imprimata pe un tort, se poate? Si daca da, cat m-ar costa.
Valabil doar pentru Eveliny, cofetaria mea preferata !!! Eventual mesaj privat daca nu se poate spune pretul. Mersi mult !

ariez
25.11.2011, 06:32:27
Stiu ca multe cofetarii de fapt folosesc un fel de fondant si ii spun martipan, dar nu este martipanul autentic cu migdale. Stiti cumva la Eveliny ce fel de martipan folosesc? Sugestiile de umplutura suna delicios :) Multumesc pentru sugestii.

monicaalina
25.11.2011, 13:37:51
Monica, as vrea sa te intreb daca am o poza si vreau sa fie imprimata pe un tort, se poate? Si daca da, cat m-ar costa.
Valabil doar pentru Eveliny, cofetaria mea preferata !!! Eventual mesaj privat daca nu se poate spune pretul. Mersi mult !
ti am dat pm

Danet
29.11.2011, 10:26:02
Cel mai bine e sa mergeti acolo sa vedeti. eu am avut ciocolata alba cu model de ciocolata neagra si umplut era Mousse de ciocolata cu fructe de padure , a fost senzational de bun si frumos....

zuzy
03.12.2011, 11:04:05
Din experientele voastre sau din auzite as dori sa imi spuneti ce cofetarie este mai buna in decorarea torturilor cu martipan, Briana sau Evelinny?

Elizaa
03.12.2011, 18:41:09
Cel mai bine e sa mergeti acolo sa vedeti. eu am avut ciocolata alba cu model de ciocolata neagra si umplut era Mousse de ciocolata cu fructe de padure , a fost senzational de bun si frumos....
Uff, cu fructe de padure.... Nu ne mai face pofta.....:)) Maine mi-as comanda o portie de la Eveliny...

Danet
03.12.2011, 18:48:13
Uff, cu fructe de padure.... Nu ne mai face pofta.....:)) Maine mi-as comanda o portie de la Eveliny...

Asa sa faci si sa ai pofta... poop

ariez
06.12.2011, 17:40:50

Mi-ar placea sa pot ajunge, dar ajung in oras abia cu o saptamana inainte de nunta. Asa ca incerc sa invat din experientele voastre :). Sugestia ta suna super, ai cumva si poze cu tortul de la nunta? Merci mult pt ajutor.

Elizaa
06.12.2011, 21:59:03
Mi-ar placea sa pot ajunge, dar ajung in oras abia cu o saptamana inainte de nunta. Asa ca incerc sa invat din experientele voastre :). Sugestia ta suna super, ai cumva si poze cu tortul de la nunta? Merci mult pt ajutor.
Si ce suna la Danet "super", este si indicat de urmat . Danet a spus ...si ce i-a placut si ce nu i-a placut la nunta.Deci ai incredere si mergi pe mana ei...nu ar fi avut rost sa laude ce nu i-a placut, mai ales ca e proaspat miresica si s-a pregatit de vreun an pentru acest moment. Mie una mi-a facut pofta descrierea tortului de la Eveliny.

cristianalala
09.12.2011, 22:17:42
Ce stiti despre torturile Casei Maestro? Eu categoric nu il vreau cu martipan.

niko84r
13.12.2011, 15:04:36

de ce toata lumea e contra martipan?
mie mi se par superbe torturile cu martipan...fata de frisa sau ciocolata
poate fi modelat oricum :)

nu trebuie sa il mananci , importanta e compozitia ...mi s-a facut pofta :D

Danet
14.12.2011, 11:36:51

Foarte scumpe la ei este 53 lei kg pt tort de nunta... bun intr-adevar, dar mi se pare enorm de scump in conditiile in care Eveliny are niste preturi bune si de tort numai zic....

cristina_bz
16.12.2011, 02:05:53
de 3 ori DAAAAAAAAAAA..CASA MAESTRO...EU AM AVUT TORTUL DE LA EI..si nu mi-a mai ramas decat jumatate din blatul de sus...invitazii au mancat tot..si dupa nunta toti l-au laudat...a fost livrat cu certificat de garantzie...certificat de productie...sooper...seriosi oamenii...la ora 2 era prevazut sa fie adus,la ora 2 fara 5...tortul era deja venit...eu am avut un forrrrret noir...yamy...cu visine...crema...si invelit cu ciocolata...simplu aranjat..la comanda mea...am dat pe kg<39 RON>Dar a meritat si ultimul banut!!!!:">;;)

onik_a
16.12.2011, 08:03:46
Din experientele voastre sau din auzite as dori sa imi spuneti ce cofetarie este mai buna in decorarea torturilor cu martipan, Briana sau Evelinny?
Cu siguranta Evelinny si nu numai la decorare ci si la compozitie :)

zuzy
19.12.2011, 16:24:38
Cu siguranta Evelinny si nu numai la decorare ci si la compozitie :)
Va multumesc pt pareri, in final am optat pt Evelinny, sper sa iasa asa cum imi doresc!

Elizaa
19.12.2011, 17:18:12
Va multumesc pt pareri, in final am optat pt Evelinny, sper sa iasa asa cum imi doresc!
Cu siguranta e cea mai buna alegere, sunt prea multe fete multumite !

cristianalala
19.12.2011, 19:24:41
Multumesc si eu fetelor care mi-au raspuns, treaba e ca la mine este inclus in pretul meniului, facand nunta la pik nik, ei ti-l baga in meniu

cristianalala
19.12.2011, 19:25:48
de 3 ori DAAAAAAAAAAA..CASA MAESTRO...EU AM AVUT TORTUL DE LA EI..si nu mi-a mai ramas decat jumatate din blatul de sus...invitazii au mancat tot..si dupa nunta toti l-au laudat...a fost livrat cu certificat de garantzie...certificat de productie...sooper...seriosi oamenii...la ora 2 era prevazut sa fie adus,la ora 2 fara 5...tortul era deja venit...eu am avut un forrrrret noir...yamy...cu visine...crema...si invelit cu ciocolata...simplu aranjat..la comanda mea...am dat pe kg<39 RON>Dar a meritat si ultimul banut!!!!:">;;)
Si eu tot foret noir as vrea, cu ceva fructe de padure, ma gandesc ca ar fii foarte racoritor

cristina_bz
30.12.2011, 01:29:49
Si eu tot foret noir as vrea, cu ceva fructe de padure, ma gandesc ca ar fii foarte racoritorAm avut nunta anul asta in august,aproape toata nunta a fst organizata de mine,pt ca lucrez in italia mi-a fst ff greu!La tort a fst ff dificil,pt ca am vr minitorturi apoi am renuntat,am fst la fffff multe nunti si uite ce am adunat...
MARTIPANUL
-este tare
-fara gust uneori
-deseori ai impresia ca e imbibat cu ceva scarbos
-cofetariile noastre mai au de invatat pana vor stii sa traga martipanul pe un tort...
dar...
-arata fenomenal cand e tras de cineva cu experientza
-poate face un tort sa arate sooper
-si poate...unora chiar le place martipanul
-este in trend
Ideea e ca de la FRISCA...TOATA LUMEA A TRECUT LA MARTIPAN...iar mie personal nu i-mi place...60% din invitatii nu il mananca!Dar fiecare face cum doreste!Eu am vrut sa fiu mai aparte,asa ca l-am imb in ciocolata,iar multa lumea a fst surprinsa placut.a fst laudat de aproape toata lumea,pana si de surioara mea,care este fff pretentioasa!
Alegerea este a ta!!!:*:*:*

onik_a
30.12.2011, 23:09:13
Am avut nunta anul asta in august,aproape toata nunta a fst organizata de mine,pt ca lucrez in italia mi-a fst ff greu!La tort a fst ff dificil,pt ca am vr minitorturi apoi am renuntat,am fst la fffff multe nunti si uite ce am adunat...
MARTIPANUL
-este tare
-fara gust uneori
-deseori ai impresia ca e imbibat cu ceva scarbos
-cofetariile noastre mai au de invatat pana vor stii sa traga martipanul pe un tort...
dar...
-arata fenomenal cand e tras de cineva cu experientza
-poate face un tort sa arate sooper
-si poate...unora chiar le place martipanul
-este in trend
Ideea e ca de la FRISCA...TOATA LUMEA A TRECUT LA MARTIPAN...iar mie personal nu i-mi place...60% din invitatii nu il mananca!Dar fiecare face cum doreste!Eu am vrut sa fiu mai aparte,asa ca l-am imb in ciocolata,iar multa lumea a fst surprinsa placut.a fst laudat de aproape toata lumea,pana si de surioara mea,care este fff pretentioasa!
Alegerea este a ta!!!:*:*:*

Si mie mi-a spus doamna de la cofetaria unde am facut tortul ca nu imi recomanda martipanul si am imbracat tortul in ciocolata alba, chestia e ca martipanul arata bine si se modeleaza usor :)

ariez
04.01.2012, 21:06:32
Eu voi comanda tortul la Eveliny, dar vad ca lumea se tot plange de martipan... pana la urma cei de la Eveliny se pricep sa lucreze cu martipan sau nu prea? As vrea un tort simplu, cum e cel din poza, dar trebuie lucrat cu atentie, altfel se vede orice defect.

Danet
05.01.2012, 14:21:45
Eu voi comanda tortul la Eveliny, dar vad ca lumea se tot plange de martipan... pana la urma cei de la Eveliny se pricep sa lucreze cu martipan sau nu prea? As vrea un tort simplu, cum e cel din poza, dar trebuie lucrat cu atentie, altfel se vede orice defect.

Eu am vazut la Alinutza de pe forum un tort facut pt ziua celui mic cu multi maimutoi , numai din martipan lucrat... senzational ,mergi cu incredere, eu am ales ciocolata alba ca nu ne place martipanul si a iesit exact cum am vrut....

Bella_senorita
05.01.2012, 16:40:02
Eu am vazut la Alinutza de pe forum un tort facut pt ziua celui mic cu multi maimutoi , numai din martipan lucrat... senzational ,mergi cu incredere, eu am ales ciocolata alba ca nu ne place martipanul si a iesit exact cum am vrut....

BUNA,
eu sunt putin noua pe aici si pot spune ca am cateva curiozitati dar nu am vazut prea multa activitate in ultimele zile pe Buzau, stii cumva cu cat timp inainte ar trb comandat tortul?

niko84r
06.01.2012, 14:26:12
BUNA,
eu sunt putin noua pe aici si pot spune ca am cateva curiozitati dar nu am vazut prea multa activitate in ultimele zile pe Buzau, stii cumva cu cat timp inainte ar trb comandat tortul?

o luna maxim, dar poti sa mergi inainte sa "rezervi" baza aia daca vrei tort cu etaje suprapuse :)

Danet
06.01.2012, 21:31:25
BUNA,

eu l-am comandat la Evelini cu 2sapt inainte de nunta si am rezervat suportul (adica un avans la tort) cam cu o luna inainte....

Bella_senorita
07.01.2012, 14:22:37
eu l-am comandat la Evelini cu 2sapt inainte de nunta si am rezervat suportul (adica un avans la tort) cam cu o luna inainte....

tot la ei ma gandeam si eu cred ca sunt ce mai profesionisti la ora actuala in bz o sa ma interesez sa vad daca au vreun site sa imi aleg ceva eu voi ajunge acasa cu 2 sapt inainte si cand ma gandesc cate sunt de facut, sper sa reusesc. Mersi mult pt rasp

ariez
10.01.2012, 17:31:06
o luna maxim, dar poti sa mergi inainte sa "rezervi" baza aia daca vrei tort cu etaje suprapuse :)

Buna. Tu ai avut nevoie de vreun suport pentru tortul tau? Mi-a placut mult cum a fost realizat.

ciobamonica
19.01.2012, 14:16:36
Am tot citit pe aici si toata lumea lauda cofetaria Evelyn ...imi spune si mie cineva unde este pt ca eu locuiesc in alt oras de cativa ani dar nunta va avea loc in Buzau

monicaalina
19.01.2012, 22:23:58
Am tot citit pe aici si toata lumea lauda cofetaria Evelyn ...imi spune si mie cineva unde este pt ca eu locuiesc in alt oras de cativa ani dar nunta va avea loc in Buzau
buna.e un sediu in aurora shopping mall,unul pe b dul nicolae balcescu aproape de intersectia cu spiru haret si inca un sediu pe strada visinului pe langa politie:*

niko84r
31.01.2012, 13:02:50
Buna. Tu ai avut nevoie de vreun suport pentru tortul tau? Mi-a placut mult cum a fost realizat.

da, e baza aia de care spuneam. pe care o "inchiriezi" la codetarie inainte :)

ariez
31.01.2012, 22:43:59
da, e baza aia de care spuneam. pe care o "inchiriezi" la codetarie inainte :)

Mersi mult pentru raspuns. Noi am dat deja avansul si vrem un model de tort asemanator, dar n-au zis nimic de o baza. :-\ Noua ne-ar fi placut un suport mai inalt metalic care sa inalte tortul, dar nu au asa ceva.

niko84r
06.02.2012, 20:09:53
Mersi mult pentru raspuns. Noi am dat deja avansul si vrem un model de tort asemanator, dar n-au zis nimic de o baza. :-\ Noua ne-ar fi placut un suport mai inalt metalic care sa inalte tortul, dar nu au asa ceva.

pai in avansul ala iti iau si banii de baza - cred - :D

vioricav
17.02.2012, 11:40:22

E superb cel cu lumanarelele de jur imprejur. Asa as vrea si eu tortul, am o adevarata fobie pentru 'rachetele' alea care se infig mai nou in torturi :-\; zici ca isi iau zborul bietele torturi :)
Eu inca nu m-am hotarat la un model, dar cred ca tot la Eveliny o sa ma duc...

oana_zuina
16.03.2012, 15:01:41
si ca sa nu spuneti ca am ceva cu cofetaria va arat cum trebuia sa arate tortul meu si cum a aratat cel facut de ei si pe langa asta am platit si 600 lei pe el
Buna,

Tortul a fost facut de cofetaria Evelyni???

ariez
14.06.2012, 17:43:10
Poza cu tortul meu facut la cofetaria Eveliny. Am fost foarte multumita de cum a iesit.

alexandraadrian
14.06.2012, 18:35:50
uauuuu superb tortuuul...m-am indragostiiiiiit.sigur a fost delicios. ptr cate persoane a fost??cate kg au fost ??

ariez
14.06.2012, 19:39:08
uauuuu superb tortuuul...m-am indragostiiiiiit.sigur a fost delicios. ptr cate persoane a fost??cate kg au fost ??

Ei au recomandat cam 100gr de persoana, pentru 130-140 de persoane. Acum nici nu mai stiu daca a avut si un blat fals, asa ne recomandase tipa de la restaurant. Mi-a parut bine ca am optat pentru suport in final, desi nu imi placuse initial. Altfel ar fi fost destul de micut in inaltime tortul.

Inna_
14.06.2012, 22:10:02
Poza cu tortul meu facut la cofetaria Eveliny. Am fost foarte multumita de cum a iesit.

Superb!:)>-

ana_maria_urse
25.06.2012, 18:20:50
Buna.....ce puteti sa-mi spuneti de cofetaria La Cornovan?

bebeko_nico
02.10.2012, 18:47:35

Offf asta arata ca nu sunt profesionisti :( au produse delicioase dar ... sper sa nu mi se intample :(

Inna_
03.10.2012, 07:44:28
Buna.....ce puteti sa-mi spuneti de cofetaria La Cornovan?

Eu nu o recomand. Am făcut tortul de nuntă la ei. Am vrut ceva, am primit altceva. Gustul a fost excepțional dar pe noi ne interesa și aspectul.

pinkraluk
03.10.2012, 09:36:06
Va pun si eu o poza cu un tort, este de la nunta unor prieteni facut tot la Eveliny. A fost superb. In poza nu se vede prea bine, dar parea alba este cu un model f finutz. Si eu am avut tortul tot de la Eveliny si am fost f multumita de el. Poate sa iti ofere si gustul dar si aspectul ;-)

alina_popescu22
12.10.2012, 10:21:48
Va trimit si eu o poza cu tortuletul meu facut la Eveliny. A aratat foarte bine si a fost foarte gustos (spuma de ciocolata neagra si spuma de ciocolata alba cu fructe de padure)...si acum mai salivez cand ma gandesc la el.

bebeko_nico
14.10.2012, 13:34:53
Va trimit si eu o poza cu tortuletul meu facut la Eveliny. A aratat foarte bine si a fost foarte gustos (spuma de ciocolata neagra si spuma de ciocolata alba cu fructe de padure)...si acum mai salivez cand ma gandesc la el.

Casa de piatra! Modelul tau de tort mi-l doresc la nunta :D. Cred ca pana la urma aleg Eveliny

alina_popescu22
15.10.2012, 10:13:19
Casa de piatra! Modelul tau de tort mi-l doresc la nunta :D. Cred ca pana la urma aleg Eveliny

Multumesc frumos! Poti sa mergi cu toata increderea la Eveliny. Tortul a fost foarte bun, a aratat foarte bine...mi-a placut ca a fost lucrat cu grija, l-au livrat la timp. Chiar nu am ce sa reprosez. Aranjamentul floral pentru el l-am facut unde am facut si aranjamentele florale, la Theo. Mi se par cei mai buni din Bz. Un singur lucru ai grija la aranjamentul de deasupra, mie mi-au spus fetele de la cofetarie ca trebuie sa fie de 15 cm diametru dar mie mi s-a parut ca a fost putin cam mic. Cred ca de un 17-18 ar fi aratat mai bine. Per total insa am fost foarte multumita.

Spor la pregatiri si casa de piatra!

bebeko_nico
15.10.2012, 13:30:07
Multumesc frumos! Poti sa mergi cu toata increderea la Eveliny. Tortul a fost foarte bun, a aratat foarte bine...mi-a placut ca a fost lucrat cu grija, l-au livrat la timp. Chiar nu am ce sa reprosez. Aranjamentul floral pentru el l-am facut unde am facut si aranjamentele florale, la Theo. Mi se par cei mai buni din Bz. Un singur lucru ai grija la aranjamentul de deasupra, mie mi-au spus fetele de la cofetarie ca trebuie sa fie de 15 cm diametru dar mie mi s-a parut ca a fost putin cam mic. Cred ca de un 17-18 ar fi aratat mai bine. Per total insa am fost foarte multumita.

Spor la pregatiri si casa de piatra!

Multumesc pentru sfaturi , imi vor fi de mare ajutor :A. O saptamana placuta

bebeko_nico
25.07.2013, 12:51:44
Am ales Eveliny si am fost foarte foarte multumita <:-P. Doamnele de acolo au fost foarte dragute, te ajuta cu sfaturi daca ai nevoi. Recomand Eveliny cu toata increderea. Si cele care o sa mergeti la Cornovac sa va uitati la pozele din catalog cu mare atentie sa vedeti cum arata laboratorul =;

iulianad
20.10.2013, 22:11:11
Buna miresici,

Iata tortul meu de la Eveliny. Excelent la gust, as usual. Si la aspect, zic eu. Mousse de ciocolata alba&neagra.

Regret ca nu am ales tortul Belcolade (cred ca asa se numeste), dar era mai scump si nu mai aveam buget. Totusi este cel mai bun de acolo (cu visine, ciocolata, yum). Sa il incercati si pe acesta.

Modelul il aveau in catalog, nu am fost destul de inspirati sa venim noi cu unul, dar cred ca sunt deschisi la orice.
Cea mai buna alegere cofetaria Eveliny din punctul meu de vedere, nu as alege altceva. Punctuali (lucreaza des cu Grand, unde am avut nunta, deci se inteleg la timing, presupun ca asa e cu toti).

Spor la organizare!

Mellody
04.09.2015, 13:26:59
Fetelor, eu am nunta pe 10 octombrie si am fost sa vedem ce torturi de nunta au la Eveliny.
Am fost dezamagita de atitudinea doamnei Moisescu Adina care ne-a preluat comanda, pentru ca nu a fost deloc receptiva si amabila, ba chiar parea ca o deranjam cu atatea intrebari. Sincera sa fiu nu mi-a dat deloc incredere ca o preocupa subiectul ca sa nu mai spun ca pe o prietena de-a mea a certat-o la telefon fiindca nu a vrut tort macheta, ci tort natural numai din compozitie.
Initial m-am gandit ca a avut ea ghinion, dar si pe mine m-a pus pe ganduri dupa intalnirea cu ea.
Cine a mai avut tort de nunta de la Eveliny de curand si imi poate spune daca e fost multumita, mi-ar fi de ajutor.

claudiucimpeanu
19.10.2015, 18:49:42
Imi puteti recomanda o cofetarie in buzau pentru candy bar?