PDA

Versiunea completa : Cofetarii si patiserii in Buzau

Pagini : [1] 2

josefine
02.06.2007, 13:49:06
Eu sunt vecina cu voi, din Focsani. Din pacate, in satul meu Focsani e doar o cofetarie mai de doamne-ajuta care nici nu asigura transportul iar torturile sunt aceleasi: diplomat sau cu ciocolata. Asa ca ma vad nevoita sa caut prin imprejurimi cofetarii care sa imi transporte si tortul. Daca ma puteti ajuta cu ceva sfaturi, as fi recunoscatoare. Ce cofetarii bune sunt in Buzau, care fac tort din martipan si sa il si transporte?

gabrielaalina
02.06.2007, 18:39:18
Eu sunt vecina cu voi, din Focsani. Din pacate, in satul meu Focsani e doar o cofetarie mai de doamne-ajuta care nici nu asigura transportul iar torturile sunt aceleasi: diplomat sau cu ciocolata. Asa ca ma vad nevoita sa caut prin imprejurimi cofetarii care sa imi transporte si tortul. Daca ma puteti ajuta cu ceva sfaturi, as fi recunoscatoare. Ce cofetarii bune sunt in Buzau, care fac tort din martipan si sa il si transporte?

buna! eu stau in bz dar fac nunta la pitesti (la mine acasa) este o cofetarie buna Briana dar nu stiu daca asiga si transport, daca e mai intesez de un nr de telefon si iti spun!

otilix
02.06.2007, 23:26:00
in bz torturi f frumoase, dar si gustaose fac la cofetaria eveliny ( cred ca asa se scrie). il si transporta in bz, nu stiu daca si in alta parte, poti intreba insa. numai ca in sezon de nunti tre sa ai grija sa ti-l rezervi cam cu o luna sau mai bine 5 -6 sapt inainte, maia les daca vrei si fantana de ciocolata sau alt decor.

ramona_m
06.06.2007, 07:40:33
Buna Josefine,

Am mai auzit ca in Buzau ar mai face torturi bune cofetaria sau laboratorul (nu stiu ce este) Casa Maestro - ar fi undeva pe Cuza Voda. Nu stiu acum daca transporta si in alta localitate insa se poate intreba. Eu o sa merg in Buzau cam peste 3 saptamani si o sa incerc sa ajung acolo si sa intreb si ce tipuri de tort pot face, preturi... - in cazul in care vor asigura transportul la Focsani posibil sa fie mai scump sau sa te coste separat. Oricum te anunt imediat ce aflu ceva.
Pupici :*

josefine
06.06.2007, 11:23:50
Va multumesc, fetelor! M-ar ajuta mult daca mi-ati putea da si numerele de telefon de la cofetarii, ca sa intreb inainte si sa nu fac un drum degeaba:(

hara
08.06.2007, 13:13:21
Josephine,

Si eu sunt din Focsani, iar nunta am facut-o in Buzau pentru ca de acolo este sotul meu. Eu cred ca te complici cu adusul tortului de la Buzau, dar nimic nu e imposibil daca asa vrei tu...
Ma mir ca nu ai gasit la Cofetaria Teatru sau la Monique un tort pe placul tau...
Eu am avut tortul de la Cofetaria Eveliny si a fost extraordinar de bun...asa au spus toti invitatii pentru ca noi nu am gustat...in valtoarea evenimentelor....o sa vezi si tu cum e.
Telefonul ti-l dau pe pm.
Succes

geo_lorelai
11.07.2007, 14:33:58
Buna.Stiti cumva vreo cofetarie in Buzau care face torturi dupa poze?Si mai am o problema:nu stiu din ce sa fie tortul.In afara de diplomat si ciocolata,ce ar putea sa mai fie?As vrea sa fie imbracat in martipan,dar nu stiu din ce sa fie in interior.:-s .Help!

geo_lorelai
11.07.2007, 14:36:10
Buna.Stie cineva vreo cofetarie in Buzau care face torturi dupa poze?
A...si inca ceva:din ce se poate face tortul in afara de diplomat si ciocolata?La asa ceva chiar nu ma pricep.Stiu doar ca vreau sa fie imbracat in martipan,dar nu stiu din ce sa fie in interior.:-s

otilix
11.07.2007, 16:04:13
A...si inca ceva:din ce se poate face tortul in afara de diplomat si ciocolata?La asa ceva chiar nu ma pricep.Stiu doar ca vreau sa fie imbracat in martipan,dar nu stiu din ce sa fie in interior.:-s

cand mergi la cofetaria aleasa sunt convinsa ca iti vor si sugera cateva variante. de obicei au si album foto cu torturile facute asa ca te poti inspira si de acolo.

tuc
11.07.2007, 21:17:22
Ar mai fi si cofetaria Silvian, la buzau e franciza....cel putin fac altfel de prajituri...si cred ca poti lua legatura cu Silvianul din Constanta care este un artist al decoratiunilor in ciocolatate si zahar topit( nu stiu cum se numeste denumirea exacta)... L-am vazut la tvr intr-un reportaj am ramas impresionata ce lucruri iesiau din mainile lui!!!
Crad ca poate chiar sa va redea pe voi din ciocolata!
Si mai stiu o firma care face tot felul de dulciuri personalizate , nu este din Buzau dar iti pot da un nr. de telefon daca te intereseaza!

otilix
11.07.2007, 22:36:02
Ar mai fi si cofetaria Silvian, la buzau e franciza....cel putin fac altfel de prajituri...si cred ca poti lua legatura cu Silvianul din Constanta care este un artist al decoratiunilor in ciocolatate si zahar topit( nu stiu cum se numeste denumirea exacta)... L-am vazut la tvr intr-un reportaj am ramas impresionata ce lucruri iesiau din mainile lui!!!
Si mai stiu o firma care face tot felul de dulciuri personalizate , nu este din Buzau dar iti pot da un nr. de telefon daca te intereseaza!

unde e cofetaria silvian in bz?

geo_lorelai
12.07.2007, 10:56:46

Mersi frumos pentru ajutor.As vrea nr de telefon de care vorbeai.Dar daca nu este din Buzau,crezi ca o sa fie de acord?

tuc
12.07.2007, 11:16:00
unde e cofetaria silvian in bz?
Buna otilix. Buna Lorelai
Cofetaria Silvian este pe str. cu Fondul Plastic. Nu stiu cum se numeste strada.....stai, parca Patriei??? Nu sunt sigura de denumirea strazii!
Iar Lorelai despre firma care ti-am vorbit cu dulciurile, depinde ce vrei sa faci si cat! Ei fac totfelul de....invitatii de nunta din ciocolata, marturii de nunta deosebite, invitatii de nunta in sticle de vin, etc.... Dar toate aceste produse costa ceva cam mult fata de aceea ce este obisnuit!
Ne mai auzim!

otilix
16.07.2007, 15:25:48
acum am venit de prin oras si m-am oprit la cofetaria silvian ca eram cuioasa sa vad ce bunataturi fac ei pt ca dulciurile bune sunt printre preferatele mele. am luat un tort care arata minunat, deosebit, iar acum pot confirma si ca gustul este aparte, nemaipomenit. daca as mai face nunta o data de la ei mi-as lua tortul. delicios si f f f frumos.

geo_lorelai
16.07.2007, 15:28:09
Buna Otilix.Sunt din ce in ce mai convinsa sa incerc cofetaria Silvian.Mersi.>:D<

tuc
16.07.2007, 20:19:03
Buna Otilix.Sunt din ce in ce mai convinsa sa incerc cofetaria Silvian.Mersi.>:D<
Ma bucur ca va plac prajiturile de la Silvian............Ar trebui sa ma duc sa-mi dea bonus pentru reclama gratuita!?! Patroana este o draguta si are un baietel mic si f. frumos!

otilix
16.07.2007, 23:54:40

si sotul meu a apreciat tortul ca fiind unul bun , fin, si el e un mofturos. lui de ex nu ii plac deloc cele de la eveliny.=))

josefine
17.07.2007, 00:50:54
Vad ca topicul meu a ajutat cateva miresici, ma bucur. Noi pana la urma am rezolvat in Focsani, sa vedem cum va iesi. #:-S

otilix
17.07.2007, 17:33:15
Vad ca topicul meu a ajutat cateva miresici, ma bucur. Noi pana la urma am rezolvat in Focsani, sa vedem cum va iesi. #:-S

f bine. sa nu uiti sa ne pui poze si dupa.>:/

josefine
17.07.2007, 19:21:10
f bine. sa nu uiti sa ne pui poze si dupa.>:/

sa nu va asteptati la ceva deosebit, e pur si simplu tort de nunta. cofetaria noastra din focsani a ramas la aceleasi retete, patroana nu are aspiratii de perfectionare, dar asta e. e singurul detaliu unde nu am control, dar nici nu am alte optiuni.

o sa pun si pozici, peste cateva zile;))

otilix
17.07.2007, 21:06:53
sa nu va asteptati la ceva deosebit, e pur si simplu tort de nunta. cofetaria noastra din focsani a ramas la aceleasi retete, patroana nu are aspiratii de perfectionare, dar asta e. e singurul detaliu unde nu am control, dar nici nu am alte optiuni.

e tortul nuntii voastre asa ca asta il face special. noi ne bucuram oricum d epoze.

ramona_m
15.08.2007, 21:19:17

Buna josefine

incep prin a va spune CASA DE PIATRA sa fiti fericiti si sa vi se implineasca toate visele pe care vi le-ati facut ca si familie.
eu am ramas datoare cu cateva info (evident acum nu iti mai sunt folositoare), insa cred ca vor fi de folos altor miresici. am mers la cofetaria casa maestro de care mentionasem pe site insa am fost foarte dezamagita - mi-au aratat cred ca maxim 10 modele de torturi (din ciocolata sau diplomat - la atat se limitau). nu prea se punea problema de a sch ceva . puteai merge cu un model ales de tine insa mi-au lasat impresia ca ar fi fost mari sansele sa nu iasa cum iti doresti. ref la transport pana si in buzau livrarea o faceau pana in ora 16 - in functie de comanzile pe care le au in ziua resp ai sanse sa ti-l aduca dimineata la 9-10. eu am fost foarte dezamagita pentru ca auzisem lucruri bune despre ei - asa ca i-am taiat de pe lista mea :D

te pup :*

geo_lorelai
16.08.2007, 21:45:45
Buna josefine

incep prin a va spune CASA DE PIATRA sa fiti fericiti si sa vi se implineasca toate visele pe care vi le-ati facut ca si familie.
eu am ramas datoare cu cateva info (evident acum nu iti mai sunt folositoare), insa cred ca vor fi de folos altor miresici. am mers la cofetaria casa maestro de care mentionasem pe site insa am fost foarte dezamagita - mi-au aratat cred ca maxim 10 modele de torturi (din ciocolata sau diplomat - la atat se limitau). nu prea se punea problema de a sch ceva . puteai merge cu un model ales de tine insa mi-au lasat impresia ca ar fi fost mari sansele sa nu iasa cum iti doresti. ref la transport pana si in buzau livrarea o faceau pana in ora 16 - in functie de comanzile pe care le au in ziua resp ai sanse sa ti-l aduca dimineata la 9-10. eu am fost foarte dezamagita pentru ca auzisem lucruri bune despre ei - asa ca i-am taiat de pe lista mea :D

te pup :*

Buna.Sa stii ca si noi am fost la Casa Maestro si am fost multumiti,ba chiar o sa facem tortul la ei.Pe langa faptul ca am vorbit cu o tipa cu o atitudine mai mult decat ok,am fost multumiti si de ceea ce ofera.Intr-adevar,ei au doar cateva modele de torturi,dar pot face si dupa poze si mie chiar mi-au lasat impresia ca se pricep la ceea ce fac.In plus,pot decora tortul cu flori naturale,ceea ce nu am gasit la nici o alta cofetarie.De asemenea,ni-l fac si patrat,fara ca fiecare parte sa fie pe un suport,ci direct una peste alta,ceea ce nici o alta cofetarie nu face pentru ca spun ca tortul este prea mare(20 de kg).Cat despre transport....noua ne-au spus ca ni-l pot livra in jur de ora 1 noaptea.Oare de ce tie ti-au spus altceva?:-\
Oricum,noi ne-aqm hotarat pana la urma la foret noir cu visine. E foarte bun.;;) .

Ai gasit vreo cofetarie care sa-ti placa?Eu am incercat si la Ioana si la Eveliny,si am fost dezamagita,sunt mai limitati decat cei de la Casa Maestro.
Sper sa gasesti ceea ce iti doresti. :*

ramona_m
20.08.2007, 20:52:03
Buna.Sa stii ca si noi am fost la Casa Maestro si am fost multumiti,ba chiar o sa facem tortul la ei.Pe langa faptul ca am vorbit cu o tipa cu o atitudine mai mult decat ok,am fost multumiti si de ceea ce ofera.Intr-adevar,ei au doar cateva modele de torturi,dar pot face si dupa poze si mie chiar mi-au lasat impresia ca se pricep la ceea ce fac.In plus,pot decora tortul cu flori naturale,ceea ce nu am gasit la nici o alta cofetarie.De asemenea,ni-l fac si patrat,fara ca fiecare parte sa fie pe un suport,ci direct una peste alta,ceea ce nici o alta cofetarie nu face pentru ca spun ca tortul este prea mare(20 de kg).Cat despre transport....noua ne-au spus ca ni-l pot livra in jur de ora 1 noaptea.Oare de ce tie ti-au spus altceva?:-\
Oricum,noi ne-aqm hotarat pana la urma la foret noir cu visine. E foarte bun.;;) .

Ai gasit vreo cofetarie care sa-ti placa?Eu am incercat si la Ioana si la Eveliny,si am fost dezamagita,sunt mai limitati decat cei de la Casa Maestro.
Sper sa gasesti ceea ce iti doresti. :*

Salut,

cred ca atunci cand am mers la ei, era acolo o persoana care nu a stiut sa-si "vanda marfa". Initial si eu am laudat cofetaria - auzisem de la mai multe persoane ca sunt foarte buni, am mers acolo pt a afla mai multe detalii. ii recomandasem cofetaria josefinei si cum ea este din focsani nu avea sanse sa ajunga asa repede - asa ca daca am laudat-o am zis sa vin si cu argumente :) .
Persoana cu care am discutat de la casa maestro, mi-a lasat de inteles ca cel mai bine imi aleg din ce imi prezinta ea, ca asa imi garanteaza ca iese tortul bine... daca vin eu cu o poza vor incerca sa-l faca insa daca nu li se pare ok cofetarilor vor face ei modificari tortului (fara sa ma anunte) si nu va mai fi asa cum le-am cerut eu. mi-a spus ca pot sa-l decorez cu flori naturale - asa cum ti-a spus si tie.
referitor la livrare ne-a spus ca soferul are un program stabilit, iar daca vom dori sa se face livrarea tarziu inseamna ca tb chemat soferul de acasa - lucru care implica sa-l platim noi pt deplasare.
noi inca nu ne-am decis asupra tortului si nici nu am cautat alte cofetarii - pana in septembrie anul viitor cateva miresici de aici (printre care si tu ;)) ) au nunta, asa ca o sa tot aflu info despre cofetarii :-p.
Eu sper din tot sufletul sa fi dat peste persoana gresita cand am mers acolo. la ioana si eveliny nu am fost. eveliny nici nu stiu unde e (eu sunt din buzau insa de 7 ani stau in buc asa ca am cam ramas in urma cu aceste lucruri).

nu-ti spun inca casa de piatra ca pana in septembrie mai e si mai avem timp de vorbit. sa ma tii si pe mine la curent cu ce mai faci la cofetarie.

Te pup :*

geo_lorelai
20.08.2007, 21:48:12
Salut,

cred ca atunci cand am mers la ei, era acolo o persoana care nu a stiut sa-si "vanda marfa". Initial si eu am laudat cofetaria - auzisem de la mai multe persoane ca sunt foarte buni, am mers acolo pt a afla mai multe detalii. ii recomandasem cofetaria josefinei si cum ea este din focsani nu avea sanse sa ajunga asa repede - asa ca daca am laudat-o am zis sa vin si cu argumente :) .
Persoana cu care am discutat de la casa maestro, mi-a lasat de inteles ca cel mai bine imi aleg din ce imi prezinta ea, ca asa imi garanteaza ca iese tortul bine... daca vin eu cu o poza vor incerca sa-l faca insa daca nu li se pare ok cofetarilor vor face ei modificari tortului (fara sa ma anunte) si nu va mai fi asa cum le-am cerut eu. mi-a spus ca pot sa-l decorez cu flori naturale - asa cum ti-a spus si tie.
referitor la livrare ne-a spus ca soferul are un program stabilit, iar daca vom dori sa se face livrarea tarziu inseamna ca tb chemat soferul de acasa - lucru care implica sa-l platim noi pt deplasare.
noi inca nu ne-am decis asupra tortului si nici nu am cautat alte cofetarii - pana in septembrie anul viitor cateva miresici de aici (printre care si tu ;)) ) au nunta, asa ca o sa tot aflu info despre cofetarii :-p.
Eu sper din tot sufletul sa fi dat peste persoana gresita cand am mers acolo. la ioana si eveliny nu am fost. eveliny nici nu stiu unde e (eu sunt din buzau insa de 7 ani stau in buc asa ca am cam ramas in urma cu aceste lucruri).

nu-ti spun inca casa de piatra ca pana in septembrie mai e si mai avem timp de vorbit. sa ma tii si pe mine la curent cu ce mai faci la cofetarie.

Te pup :*

Promit sa-ti spun cum a iesit tortul si sa-ti trimit si poze.Noi chiar suntem suntem incantati si speram sa fie bine[-o< .

Te poop:* :* >:D<

acrima
27.08.2007, 17:11:42
Promit sa-ti spun cum a iesit tortul si sa-ti trimit si poze.Noi chiar suntem suntem incantati si speram sa fie bine[-o< .

Te poop:* :* >:D<
SALUT . SE PARE CA VOM AVEA NUNTA LA ACELASI RESTAURANT . TE ROG S[PUNE-MI CU CINE AI VORBIT PENTRU ARANJAREA SALII.CUMVA CU BAIATUL PATRONULUI ?
SUNT CURIOASA SI CU TORTUL, SI EU AS VREA CU FLORI NATURALE SI SUNT TARE SUSPICIOASA IN PRIVINTA COFETARIILOR DIN BUZAU.
PUPICI

tuc
28.08.2007, 18:30:00
SALUT . SE PARE CA VOM AVEA NUNTA LA ACELASI RESTAURANT . TE ROG S[PUNE-MI CU CINE AI VORBIT PENTRU ARANJAREA SALII.CUMVA CU BAIATUL PATRONULUI ?
SUNT CURIOASA SI CU TORTUL, SI EU AS VREA CU FLORI NATURALE SI SUNT TARE SUSPICIOASA IN PRIVINTA COFETARIILOR DIN BUZAU.
PUPICI
Aveti grija sa atentionati personalul intr-un mod discret si cu multa diplomatie in legatura cu husele de scaune. Am fost la o nunta acolo in vara aceasta si erau necalcate sau f. sifonate... pana si fata de masa a mirilor!

geo_lorelai
28.08.2007, 20:28:18
PUPICI

Buna acrima.:* .Se pare ca tu o sa ai nunta in week-end-ul urmator dupa nunta mea.Ar fi bine sa vorbesti deja despre aranjamente cu ei ca sa nu ai probleme.Cand am inchiriat restaurantul,ni s-a spus ca daca vrem putem face aranjamentul cu ei,insa cand am vorbit mai serios,deja ne cam obligau.Noi am vazut cateva aranjamente facute de nora patronului care insa nu ne-au impresionat deloc:husele de scaune erau cam murdare si pareau vechi,erau necalcate,iar fundele acelea nu erau toate la fel.Noi am hotarat sa facem aranjamentul cu altcineva,o firma din Bucuresti,care se ocupa si de lumanari si de buchete...etc.Insa cei de la restaurant nu au fost de acord,asa ca vreo 2 luni am tot incercat sa-i convingem.Am reusit intr-un final,dar foarte greu,dupa ce i-am asigurat de nu stiu cate ori ca nu o sa fie o firma din Buzau care sa se ocupe de asta(nu accepta nici o firma din Buzau pentru ca ...de...sunt concurentza....)si ca nu o sa le stricam peretii,ca nu aducem heliu etc.Incearca sa vorbesti cu ei,poate te lasa sa faci aranjamentul cu alta firma,pentru ca,sincer,eu am vazut mai multe aranjamente facute de ei si nu mi-au placut deloc.Nu stiu ce sa-ti zic altceva...Sper sa fie frumnos,indiferent cu cine alegi sa faci aranjamentul>:D< .

Cat despre tort...Si eu eram neincrezatoare in cofetariile din Buzau,insa la Casa Maestro am gasit cam ce cautam.Intereseaza-te si tu,poate iti place.

Daca mai ai nevoie de vreo informatie,putem vorbi pe messenger,am acelasi ID ca si aici,dar cu "_" intre geo si lorelai.Pupici.:*

geo_lorelai
11.10.2007, 10:24:06
Buna fetelor.Eu gata,m-am maritat!!!Am scapat de griji;-).Va spusesem ca fac tortul la Casa Maestro,dupa o poza.Am avut ceva emotii pentru ca nu l-am vazut decat atunci cand l-au adus,adica pe la 1 noaptea.Vreau sa spun ca a fost superb,a fost mult mai frumos decat ma asteptam....Si a fost si foarte bun:).As fi vrut sa pun o poza sa vi-l arat,dar e prea mare poza si nu incape.Eu am colaborat foarte bine cu cei de la Casa Maestro,vii-i recomand cu toata increderea.
Pupici!

otilix
11.10.2007, 21:15:29
Buna fetelor.Eu gata,m-am maritat!!!Am scapat de griji;-).Va spusesem ca fac tortul la Casa Maestro,dupa o poza.Am avut ceva emotii pentru ca nu l-am vazut decat atunci cand l-au adus,adica pe la 1 noaptea.Vreau sa spun ca a fost superb,a fost mult mai frumos decat ma asteptam....Si a fost si foarte bun:).As fi vrut sa pun o poza sa vi-l arat,dar e prea mare poza si nu incape.Eu am colaborat foarte bine cu cei de la Casa Maestro,vii-i recomand cu toata increderea.
Pupici!

redimensioneaza poza si arata-ne si noua. casa de piatra!<:-P <:-P

geo_lorelai
12.10.2007, 10:01:36
Hai ca sunt fata desteapta si am reusit sa redimensionez poza.;-)Sper sa va placa tortul,mie chiar mi-a placut.Pupici.>:D<

otilix
12.10.2007, 13:18:32
Hai ca sunt fata desteapta si am reusit sa redimensionez poza.;-)Sper sa va placa tortul,mie chiar mi-a placut.Pupici.>:D<

f frumos tortul. sunt sigura ca a fost si gustos. altfel nu s epoate ca prea e frumos.:) daca tin bine minte ai zis ca l-au facut dupa poza, da?

geo_lorelai
12.10.2007, 13:35:44
Intr-adevar a fost si foarte gustos.;;).Dupa poza a fost facut,cu anumite diferente,normal(de exemplu in poza era decorat cu trandafiri,iar eu am avrut cale).Dar a iesit mai bine decat ma asteptam,chiar am avut o surpriza placuta cand l-am vazut.:)

ionela_oany
10.11.2007, 01:16:24
sunt sigura ca ai gresit cand ai postat acest raspuns aici ..dar tot raul spre bine..asa am si eu ocazia de ati spune ''bine ai venit printre noi''!te pup!

laura_rts
10.11.2007, 16:24:42
De ce zici asta? Eu ma adresam Ramonei.Oricum imi pare bine de cunostinta.

ionela_oany
11.11.2007, 17:49:19
De ce zici asta? Eu ma adresam Ramonei.Oricum imi pare bine de cunostinta.
pai vazand ca tu esti din valcea am crezut ca....in fine te pup si iti spun inca odata ''bine ai venit printre noi miresele anului 2008 si nu numai!''

laura_rts
12.11.2007, 22:12:51
Casatorita in Valcea de un an dar sunt tot buzoianca.

CONT-INCHIS-006
10.01.2008, 16:07:40
Intr-adevar a fost si foarte gustos.;;).Dupa poza a fost facut,cu anumite diferente,normal(de exemplu in poza era decorat cu trandafiri,iar eu am avrut cale).Dar a iesit mai bine decat ma asteptam,chiar am avut o surpriza placuta cand l-am vazut.:)
Buna! Eu am arvunit sala mica de la Milenium cu cateva zile inainte de nunta ta, chiar imi spusese Oprea sa merg in sambata aceea (29.09) sa vad sala pregatita pt nunta, dar nu am avut cum pt ca pe 28 am plecat din tara. Cum tu ai facut nunta acolo, ma poti ajuta cu informatii in legatura cu nunta? Ce firma ai adus pt decorarea salii, cat te-a costat tortul. Tu deja ne poti invata pe noi acum, viitoarele miresici, stii cum decurg lucrurile la o nunta. Daca vrei putem comunica si pe mess valys2006. Pupici.

iuli83
10.01.2008, 23:54:08
Eu ma casatoresc in august 2008 si as vrea sa stiu cam cu cat timp inainte trebuie sa fac comanda de tort, pt ca nu stau in Romania si e cam complicat sa faci totul de la distanta. Mi-ati fi de mare ajutor. Ma poate ajuta cineva si cu un fotograf bun??? pt ca am vb cu unu dar nu e sigur. Mersi anticipat.

CONT-INCHIS-006
11.01.2008, 12:27:24
Eu ma casatoresc in august 2008 si as vrea sa stiu cam cu cat timp inainte trebuie sa fac comanda de tort, pt ca nu stau in Romania si e cam complicat sa faci totul de la distanta. Mi-ati fi de mare ajutor. Ma poate ajuta cineva si cu un fotograf bun??? pt ca am vb cu unu dar nu e sigur. Mersi anticipat.
Buna! Daca vrei intra pe www.creativeimage.ro (http://www.creativeimage.ro), Vali Blidaru se cheama fotograful, pe el l-am ales pt poze.

erika_22
15.04.2008, 20:25:15
Miresici!
La ce ora ati taiat tortul? Ma aflu in situatia de a vorbi pt ora de livrare si nu am idee la ce ora ar fi bine sa fie adus.
Puteti sa ne impartasiti din experienta voastra?

ralu_ela
15.04.2008, 21:19:23
Miresici!
La ce ora ati taiat tortul? Ma aflu in situatia de a vorbi pt ora de livrare si nu am idee la ce ora ar fi bine sa fie adus.

Buna

Din cate imiaduc aminte de la nunta surorii mele....parca in jur de 3 jumatate-4 .

pupici

madi
16.04.2008, 09:03:48
Miresici!
Buna!
La nuntile la care am fost , tortul s-a taiat in jurul orei 4 , la fel cum a spus si Raluca. Cred ca este ora potrivita.
Pupicei:*

Diana2000
16.04.2008, 11:54:48
Buna!
La nuntile la care am fost , tortul s-a taiat in jurul orei 4 , la fel cum a spus si Raluca. Cred ca este ora potrivita.
Pupicei:*
Si eu consider ca ora 3.30-4.00 este potrivita pentru servirea tortului, dupa ora 4, de obicei, invitatii se gandesc sa plece si daca intarzii cu tortul deja atmosfera devine apasatoare. Spun asta din experienta pt ca am fost la o nunta in Bucuresti unde friptura s-a servit in jurul orei 4, iar tortul dupa ora 5.30..... a fost foarte obositor#:-S, eu asa ceva nu as dori sa se intample la nunta mea.

madi
16.04.2008, 13:33:36
Si eu consider ca ora 3.30-4.00 este potrivita pentru servirea tortului, dupa ora 4, de obicei, invitatii se gandesc sa plece si daca intarzii cu tortul deja atmosfera devine apasatoare. Spun asta din experienta pt ca am fost la o nunta in Bucuresti unde friptura s-a servit in jurul orei 4, iar tortul dupa ora 5.30..... a fost foarte obositor#:-S, eu asa ceva nu as dori sa se intample la nunta mea.
Ai mare dreptate, Diana! Este fff obositor pt invitati sa-i tii pana la 5.30 dimineata....si nu am vrea sa se intample asta la nuntile noastre, nu?:">
Chiar....voi unde va faceti tortul?

Diana2000
17.04.2008, 09:20:23
Ai mare dreptate, Diana! Este fff obositor pt invitati sa-i tii pana la 5.30 dimineata....si nu am vrea sa se intample asta la nuntile noastre, nu?:">
Chiar....voi unde va faceti tortul?

Noi am ales ca partonul restautantului sa se ocupe de tortul nostru pentru ca el are un contract de colaborare cu Cofetaria Evelin. Am discutat cu el, noi o sa ne alegem cum vrem sa fie tortul nostru, iar dansul va avea in grija ca totul sa fie asa cum ne dorim noi.
Stiu de cand stateam in Buzau ca aceasta cofetarie este una respectabila si serioasa, de aceea am acceptat ca patronul sa se ocupe de tort.....si m-am mai gandit ca o sa fie si o problema cu caldura,..... si am lasat aceasta responsabilitate patronului.:)

madi
17.04.2008, 15:54:43
Noi am ales ca partonul restautantului sa se ocupe de tortul nostru pentru ca el are un contract de colaborare cu Cofetaria Evelin. Am discutat cu el, noi o sa ne alegem cum vrem sa fie tortul nostru, iar dansul va avea in grija ca totul sa fie asa cum ne dorim noi.
Stiu de cand stateam in Buzau ca aceasta cofetarie este una respectabila si serioasa, de aceea am acceptat ca patronul sa se ocupe de tort.....si m-am mai gandit ca o sa fie si o problema cu caldura,..... si am lasat aceasta responsabilitate patronului.:)
Buna! Daca este vorba de cofetaria Eveliny- e suuppeerrr!! Acolo fac niste prajituri ffff bune...si eu ma gandeam sa apelez tot la cofetaria Eveliny pt tortul nostru! O sa incep sa ma interesez de modele de torturi, sa vad care sunt mai apetisante=P~=P~...puuuppp

Diana2000
18.04.2008, 08:54:28
Buna! Daca este vorba de cofetaria Eveliny- e suuppeerrr!! Acolo fac niste prajituri ffff bune...si eu ma gandeam sa apelez tot la cofetaria Eveliny pt tortul nostru! O sa incep sa ma interesez de modele de torturi, sa vad care sunt mai apetisante=P~=P~...puuuppp
Da despre Eveliny este vorba (am scris eu gresit :"> ). Sa ne spui si noua de modelele de torturi daca afli ceva interesant. Pupici>:D< .

madi
18.04.2008, 14:43:40
Da despre Eveliny este vorba (am scris eu gresit :"> ). Sa ne spui si noua de modelele de torturi daca afli ceva interesant. Pupici>:D< .
Bineinteles ca o sa va spun daca o sa vad ceva interesant!;))>:D<

erika_22
20.04.2008, 21:55:09
Eu am comandat al Silvian tortul ... de fructe de padure... am mancat si mi-a placut f mult.

Diana2000
21.04.2008, 13:24:08
Eu am comandat al Silvian tortul ... de fructe de padure... am mancat si mi-a placut f mult.
Da si eu am mancat torturi si prajuturi de la Silvian si sunt foarte bune =P~ , cred ca cele mai bune din Buzau. Tortul din inghetata de fructe de padure e preferatul meu.

madi
22.04.2008, 21:44:34
Da si eu am mancat torturi si prajuturi de la Silvian si sunt foarte bune =P~ , cred ca cele mai bune din Buzau. Tortul din inghetata de fructe de padure e preferatul meu.
Fetelor, plsss [-o< spuneti-mi si mie unde este Silvian! Chiar nu stiu..si as fi tare curioasa cum sunt prajiturile acolo!!

Diana2000
22.04.2008, 22:10:22
Fetelor, plsss [-o< spuneti-mi si mie unde este Silvian! Chiar nu stiu..si as fi tare curioasa cum sunt prajiturile acolo!!
Buna madi,
Cofetaria Silvian este pe strada cu Fondul Plastic, parca strada se numeste Patriei, sa te duci acolo si o sa ramai impresionata de produsele pe care le au >:D< . Pofta buna pentru ca sigur o sa cumperi ceva de acolo:-p . Poop.

madi
23.04.2008, 09:31:41
Buna madi,
Cofetaria Silvian este pe strada cu Fondul Plastic, parca strada se numeste Patriei, sa te duci acolo si o sa ramai impresionata de produsele pe care le au >:D< . Pofta buna pentru ca sigur o sa cumperi ceva de acolo:-p . Poop.
Buna, Diana!
Iti multumesc ca mi-ai spus unde este. O sa ma duc sa gust delicioasele produse=P~=P~!! pooooppp

LIVIONE
27.04.2008, 19:20:27
Cofetaria Eveliny Face Absolut Tot Ce Va Doriti.in Plus Folosesc Frisca Naturala.iar Tortul Din Martipan Este Extraordinar.am O Prietena Care Lucreaza Acolo.

Ce Mi-a Atras Atentia...

LIVIONE
27.04.2008, 19:22:41
Ultimele Doua Imi Plac

TMihai
01.05.2008, 15:05:18
Buna fetelor si Hristos a inviat! Spuneti-mi si mie cate kg de tort imi trebuie pentru 120 de persoane? 15 kg sunt suficiente?

LIVIONE
01.05.2008, 20:18:59
Adevarat A Inviat!buna Intrebare Eu Spun Ca Iti Ajunge Dar Trebuie Sa Intrebi Pe Cineva De La Restaurant Sau Care Lucreaza In Domeniu.asa Ar Fi Mai Indicat

TMihai
10.05.2008, 21:26:58
Eu am fost la laboratotul Briana pe strada Transilvaniei unde am gasit preturi ffff acceptabile. Azi am luat diplomat de acolo si credeti-ma ca este fff bun.

Diana2000
11.05.2008, 11:56:07
Eu am fost la laboratotul Briana pe strada Transilvaniei unde am gasit preturi ffff acceptabile. Azi am luat diplomat de acolo si credeti-ma ca este fff bun.
Si eu am auzit ca cei de la Briana au produse bune, insa nu am apucat sa le gust, inca;)).

LIVIONE
11.05.2008, 12:03:04
le-am gustat eu si sunt super bune!dar nu mai trec pe acolo pt ca medicul nu imi da voie la ciocolata:((si eu nu ma pot abtine

piscotica
11.05.2008, 23:55:55
fetelor mai nou am auzit ca trebuie rezervat suportul pt tortcu 2-3 luni inainte de nunta pt ca sunt in criza de suporturi cofetariile, a mai auzit cineva asa ceva?cel putin la cofetaria evelin asa mi s-a spus

piscotica
11.05.2008, 23:56:56
ma scuzati am gresit, este vorba de cofetaria silvian

LIVIONE
12.05.2008, 09:18:19
asa este.ai dreptate!la eveliny sunt ocupate pana in octombrie.ma duc si eu azi sa vad daca mai au ceva....

ralu_ela
12.05.2008, 19:11:43
fetelor mai nou am auzit ca trebuie rezervat suportul pt tortcu 2-3 luni inainte de nunta pt ca sunt in criza de suporturi cofetariile, a mai auzit cineva asa ceva?cel putin la cofetaria evelin asa mi s-a spus

sora mea anul trecut la evelin a facut tortul cu aprox 3 sapt inainte de nunta...si din pacate a trebuit sa se multumeasca cu ce suporturi mai aveau ei pe stoc pt ca multe dintre ele au fost rezervate cam cu 2 luni inainte

mihaela_bz
13.05.2008, 14:20:43
Si eu am comandat suportul de tort cu aprox. 2 luni si ceva inainte la Silvian ... mi s-a spus ca opt stabili de atunci ora de livrare a tortului.
A mai avut cineva tortul de nunta de la Silvian?

bejange
13.05.2008, 14:22:47
Buna sunt o miresica din bucuresti, dar am o MARE MARE rugaminte la voi, caut de ceva timp o figurina de tort si nu o gasesc si m-am gandit poate vreuna din voi prin perindarile voastre ati vazut-o pe undeva la vreo cofetarie sau o agentie ceva.
Cine ma poate ajuta, ma scoate din mare belea. Multu mult de tot si scuze de infiltrare.:*:*:*:*:*:*:*
ATASEZ SI O POZA SA VA FACETI IDEE DE CEA CE VREAU

LIVIONE
13.05.2008, 15:38:07
maine am sa ma uit la cofetariile unde voi merge sa aflu informatii despre tort...daca gasesc ceva te anunt

bejange
13.05.2008, 15:39:16
maine am sa ma uit la cofetariile unde voi merge sa aflu informatii despre tort...daca gasesc ceva te anunt
mersi, astept un raspuns

ralucutza1084
14.05.2008, 20:05:45
buna fetelor!
eu mi-am rezervat suportul pt tort acum o luna si ceva.il facem la eveliny si noi.am dat 50 roni avans sa ne rezervat suportul si ne-a spus sa mergem la ei cu o sapt inainte de nunta sa le spunem cum vrem tortul.deci, da, tb rezervat suportul cu cat mai mult timp inainte ca sa puteti alege ce suport doriti.bafta tuturor!

alina_i_2006
19.05.2008, 19:41:02
buna fetelor!
eu mi-am rezervat suportul pt tort acum o luna si ceva.il facem la eveliny si noi.am dat 50 roni avans sa ne rezervat suportul si ne-a spus sa mergem la ei cu o sapt inainte de nunta sa le spunem cum vrem tortul.deci, da, tb rezervat suportul cu cat mai mult timp inainte ca sa puteti alege ce suport doriti.bafta tuturor!
Sora mea a avut nunta anul trecut in septembrie si a trebuit sa rezerve suportul cu o luna inainte la cofetarie Eveliny dar va spun ca tortul a fost foarte bun si foarte aspectuos.

scooby
20.05.2008, 20:39:32
Fetelor, dar de Casa Maestro ce spuneti? toate va faceti tortul la eveliny? eu inca nu am rezervat nici un suport, pentru ca nu sunt hotarata...eveliny sau casa maestro?

trutzi
20.05.2008, 21:10:03
Fetelor, dar de Casa Maestro ce spuneti? toate va faceti tortul la eveliny? eu inca nu am rezervat nici un suport, pentru ca nu sunt hotarata...eveliny sau casa maestro?

Eu asi alege Casa Maestro. Nu vreau sa le supar pe cele care isi fac tortul la Eveliny, dar gusturile nu se discuta.

scooby
20.05.2008, 21:49:23
Eu asi alege Casa Maestro. Nu vreau sa le supar pe cele care isi fac tortul la Eveliny, dar gusturile nu se discuta.

si eu inclin spre casa maestro, prajiturile imi plac mai mult la ei, dar nu am vazut nici un tort facut de ei...voi merge cand ajung in bz sa vad daca au cataloage:-?

erika_22
20.05.2008, 22:14:27
Eu am fost la casa maestro si nu am fost multumita de modelele de torturile pe care le-am vazut ... am vazut cateva poze care nici macar nu erau puse in album ... nu pot contrazice ca nu fac torturi gustoase pt ca nu am gustat ... dar la partea de "aspect" nu prea am fost multumita.

LIVIONE
20.05.2008, 22:22:19
am ales briana.mi-am rezervat suport dar nu am ales si tortul pt ca apare un catalog cu modele noi si vreau sa vad ce apare.dar si catalogul care il au acum este super.in plus mi-l aduc ei chiar si in afara localitatii.iar pretul destul de acceptabil,25 ron.eu am fost incantata de ei...

ralu_ela
20.05.2008, 23:23:59

pai athena nu aduce tortul de la evelin.....io asa auzisem.....sa inteleg ca tu nu o sa iei tortul de la ei?

pup

trutzi
21.05.2008, 09:15:18
pai athena nu aduce tortul de la evelin.....io asa auzisem.....sa inteleg ca tu nu o sa iei tortul de la ei?

pup

O sa aduc tortul de la Bucuresti ca il vreau suprapus,din martipan, de 30-35 kg si nu face nimeni in Bz cum vreau eu (nici suprapus nici compozitia pe care o vreau eu).
Daca l-asi fi comandat in Bz asi fi putut sa il iau si de la Eveliny (de fapt ei au fost tare mirati ca nu iau de acolo). :*

scooby
21.05.2008, 12:23:43
Mie imi plac mai mult torturile care nu sunt puse pe suport...:-? sunt cam banale...am vazut unul foarte frumos, din martipan, in forma de inima, de fapt, erau vreo 5 inimioare suprapuse, incepand cu cea mare jos, mi-a placut f mult. m-am bucurat cand am citit ca trutzi il aduce de la buc, ma gandisem si eu la asta, in caz ca nu gasesc nimic in buzau... mi s-a spus insa ca sunt putin zurli:-" sa ma car cu tortul de la bucuresti:[email protected] l-as aduce de oriunde, e tortul meu si trebuie sa fie cel mai frumos:-p :-p e mai problematic transportul insa...cu un pic de grija insa, totul se rezolva
pupici

trutzi
21.05.2008, 16:35:14
Mie imi plac mai mult torturile care nu sunt puse pe suport...:-? sunt cam banale...am vazut unul foarte frumos, din martipan, in forma de inima, de fapt, erau vreo 5 inimioare suprapuse, incepand cu cea mare jos, mi-a placut f mult. m-am bucurat cand am citit ca trutzi il aduce de la buc, ma gandisem si eu la asta, in caz ca nu gasesc nimic in buzau... mi s-a spus insa ca sunt putin zurli:-" sa ma car cu tortul de la bucuresti:[email protected] l-as aduce de oriunde, e tortul meu si trebuie sa fie cel mai frumos:-p :-p e mai problematic transportul insa...cu un pic de grija insa, totul se rezolva
pupici

Daca vrei sa il vezi live te invit pe la 2-3 ca atunci or sa il aduca sau le pot spune sa iti opreasca pentru a doua zi cateva portii ca sa vedeti cum este.

otilix
22.05.2008, 00:53:04
pupici

nu e neaparat nevoie sa fie suprapuse ca un turn. pot fi pe suport individual , insa sa aiba alt aspect. prima noastra alegere a fost tort suprapus, lipit, nu pe tavite- turn ( se intelege ce vreau sa zic?!), insa mi-au explicat si cei de la cofetarie ca e putin mai dificil de taiat, iar feliile din blaturile de jos nu mai au partea de sus glazurata ca doar vine blatul supeior direct peste. ca aspect pan a fi taiate insa torturile astea arata f bine.

madi
22.05.2008, 10:14:47
Si eu ma gandeam tot la un tort fara suporturi...dar din pacate am primit aceleasi raspunsuri ca si tine:[email protected] 'ca e mai greu de realizat, cu taiatul o sa fie o problema...', si pana la urma o sa-l fac tot pe suporturi. Pe mine m-au dezamagit cei de la cofetarii atunci cand le-am spus de martipan- au spus ca arata frumos, dar vor fi probleme la taiat, deoarece martipanul se va lipi de cutit si va iesi aiurea pe farfurie....Uof, toata lumea are de comentat cate ceva:-w

trutzi
22.05.2008, 10:29:53
Si eu ma gandeam tot la un tort fara suporturi...dar din pacate am primit aceleasi raspunsuri ca si tine:[email protected] 'ca e mai greu de realizat, cu taiatul o sa fie o problema...', si pana la urma o sa-l fac tot pe suporturi. Pe mine m-au dezamagit cei de la cofetarii atunci cand le-am spus de martipan- au spus ca arata frumos, dar vor fi probleme la taiat, deoarece martipanul se va lipi de cutit si va iesi aiurea pe farfurie....Uof, toata lumea are de comentat cate ceva:-w

In primul rand doar un necunoscator ar putea sa spuna asemenea aberatii.
1. Fiecare etaj este separat de cel superior printr-o tavita din inox, deci se taie extrem de usor si ramane intacta partea superioara cu martipan.
2. Este o diferenta enorma intre martipan si iceing. Martipanul se taie extrem de usor si nu ramane pe cutit.Iceing-ul e cel care are o textura ca de guma si e mai incomod la taiat dar exista si pentru el o solutie (se baga cutitul in apa fierbinte)
3. Se pot face torturi si de 100 kg fara probleme atata timp cat ai un suport bun.

E vina voastra daca nu o sa aveti un tort exact cum visati pentru ca acceptati toate minciunile.

Diana2000
22.05.2008, 10:43:44
In primul rand doar un necunoscator ar putea sa spuna asemenea aberatii.
1. Fiecare etaj este separat de cel superior printr-o tavita din inox, deci se taie extrem de usor si ramane intacta partea superioara cu martipan.
2. Este o diferenta enorma intre martipan si iceing. Martipanul se taie extrem de usor si nu ramane pe cutit.Iceing-ul e cel care are o textura ca de guma si e mai incomod la taiat dar exista si pentru el o solutie (se baga cutitul in apa fierbinte)
3. Se pot face torturi si de 100 kg fara probleme atata timp cat ai un suport bun.

E vina voastra daca nu o sa aveti un tort exact cum visati pentru ca acceptati toate minciunile.
Cred ca ai dreptate, eu nu o sa accept ce imi spun ei, scuzele pe care le dau ei..... bla, bla, bla,:[email protected] cel putin eu imi asum orice responsabilitate in acest sens, dar tot o sa imi aleg tortul pe care mi-l doresc. :)>-

trutzi
22.05.2008, 10:49:37
Cred ca ai dreptate, eu nu o sa accept ce imi spun ei, scuzele pe care le dau ei..... bla, bla, bla,:[email protected] cel putin eu imi asum orice responsabilitate in acest sens, dar tot o sa imi aleg tortul pe care mi-l doresc. :)>-

Foarte bine!

Asta insemna ca nu o sa mai acceptam incompetenta. Ori se apuca de treaba si fac torturi cum vrem noi ori se lasa de meserie.

Ideea e ca voi ii incurajati ca aceeptati.

Bafta! :*

madi
22.05.2008, 12:28:37
Eu inca nu am dat comanda de tort...v-am spus ce am auzit si eu, nu i-a incurajat nimeni! Oricum, e bine ca am mai aflat alte pareri...

LIVIONE
22.05.2008, 13:48:21
culmea ca torturile pe care le vrem noi sunt mai scumpe si ar trebui sa nu ne dea asemenea indicatii....sau o fi greu de realizat si ele nu se prea pricep?

Diana2000
23.05.2008, 10:03:22
Hai sa va atasez cateva modele de tort care mi-au placut ;-) . Sunt torturi care mi-ar place sa le am la nunta, preferatul meu este al 3-lea tort de pe al 3-lea rand. Si nu numai........

Diana2000
23.05.2008, 10:12:18
Acum o sa atasez un tort special pentru nasica mea;)) . Stiu ca o sa ii placa. :*

Diana2000
23.05.2008, 10:17:15
alte torturi care mi-au atrasa atentia .... sper sa nu va plictisesc, ci sa va inspir... >:D< Ultimele torturi sunt de fapt mini tortulete, unul pentru fiecare, ingenioasa idee ;-) .

Diana2000
23.05.2008, 10:19:10
Tortulete funny :-p .

madi
23.05.2008, 15:32:46
Buna, Diana! Sunt fff frumoase modelele de torturi! Multumim mult pt idei!:*

TMihai
23.05.2008, 19:00:56
Buna sunt o miresica din bucuresti, dar am o MARE MARE rugaminte la voi, caut de ceva timp o figurina de tort si nu o gasesc si m-am gandit poate vreuna din voi prin perindarile voastre ati vazut-o pe undeva la vreo cofetarie sau o agentie ceva.
Cine ma poate ajuta, ma scoate din mare belea. Multu mult de tot si scuze de infiltrare.:*:*:*:*:*:*:*
ATASEZ SI O POZA SA VA FACETI IDEE DE CEA CE VREAU
A vazut cineva in Bz asemenea figurine? daca da spuneti-mi si mie pt ca imi doresc f mult!

alysava
23.05.2008, 19:17:09
A vazut cineva in Bz asemenea figurine? daca da spuneti-mi si mie pt ca imi doresc f mult!
da,eu am avut la mine pe tort asemenea figurine,le-am luat de la cofetaria Ioana,si au costat 500000vechi

ralu_ela
23.05.2008, 20:13:12
da,eu am avut la mine pe tort asemenea figurine,le-am luat de la cofetaria Ioana,si au costat 500000vechi

ai fost superba la nunta.....mi-a placut tare mult rochita ta...o adevarata printesica.

pup:*

alysava
23.05.2008, 20:27:23
ai fost superba la nunta.....mi-a placut tare mult rochita ta...o adevarata printesica.

pup:*
mersi mult de tot.Sunt sigura ca in ziua cea mare,toate veti fi niste adevarate regine
multa bafata si o nunta ca in povesti!!;-)

alysava
24.05.2008, 00:13:50
Va atasez si eu pozici cu tortul meu,sa nu ziceti ca sunt fata rea...;))

LIVIONE
24.05.2008, 08:08:14
foarte frumos!si cred ca a fost si gustos..=P~

alysava
24.05.2008, 13:40:06
foarte frumos!si cred ca a fost si gustos..=P~
Mersi mult;da intr-adevar,a fost si gustos,cu toate ca nu prea am avut eu timp sa-l savurez cum se cuvine;veti vedea si voi cum e,cand va veni ziua voastra:))

Diana2000
26.05.2008, 09:26:54
Mersi mult;da intr-adevar,a fost si gustos,cu toate ca nu prea am avut eu timp sa-l savurez cum se cuvine;veti vedea si voi cum e,cand va veni ziua voastra:))
Intradevar superb tortul, oare unde l-ai facut?
Si ai fost foarte frumoasa ca miresica, o printesica in buna regula;-)

alysava
26.05.2008, 12:08:24
Intradevar superb tortul, oare unde l-ai facut?
Si ai fost foarte frumoasa ca miresica, o printesica in buna regula;-)
Tortul a fost facut la CASA MAESTRO,de pe Cuza Voda.A avut 13 kg,dar la 110 pers,mi-a ramas un etaj intreg neatins.Tin sa spun ca a fost si f bun,toata lumea l-a laudat,si s-a taiat si f bine.se numeste SIMFONIA FRUCTELOR

Alynuta87
11.09.2008, 15:24:23
Hai sa va atasez cateva modele de tort care mi-au placut ;-) . Sunt torturi care mi-ar place sa le am la nunta, preferatul meu este al 3-lea tort de pe al 3-lea rand. Si nu numai........
Sunt superbe torturile astea! Dar oare se face in Buzau asa ceva?:-B

Diana2000
18.09.2008, 16:41:59
Acum a venit momentul sa va atasez poze cu tortul care l-am avut la nunta, a fost deliciosssssss =P~ =P~. Ce parere aveti?

ralu_ela
18.09.2008, 21:18:53
Acum a venit momentul sa va atasez poze cu tortul care l-am avut la nunta, a fost deliciosssssss =P~ =P~. Ce parere aveti?

supererrrrrb.....sunt sigura ca a fost delicios

trutzi
18.09.2008, 21:35:26
Acesta a fost tortul nostru.

Diana2000
24.09.2008, 15:19:35
supererrrrrb.....sunt sigura ca a fost delicios
Daaaaa suuuuuper delicios, ce tort Foret Noir nu e bun????!!!=P~ =P~ =P~

ralu_ela
24.09.2008, 21:33:16

vreau si euuuu:madlaugh:...deja salivez fetelor...

trutzi
24.09.2008, 21:42:58
vreau si euuuu:madlaugh:...deja salivez fetelor...

Promit ca o sa aduc cand o sa ne mai intalnim. ;))

p.s. A fost extraordinar =P~

alina_i_2006
13.10.2008, 19:40:23
Sa va spun ce mi s-a intamplat:am fost la cofetaria Eveliny pentru a comanda un tort pentru o aniversare si am intrebat de curiozitate cu cat timp inainte sa merg sa rezerv suportul pentru tortul de la nunta.Am ramas surprinsa cand mi s-a zis sa ma duc din ianuarie.Wooow,deci cu 8 luni inainte de nunta.E si asta ceva!Sa va atasez unele poze luate de pe net cu figurine haioase de tort.

berbecutza22
26.10.2008, 20:50:25
Buna fetelor!
Eu la origine sunt buzoianca, dar de vreo 4 ani am buletin de Predeal(BV), si as dori sa stiu si eu cam cat costa sa inchiriezi o fantana de ciocolata in Bz si daca a-ti auzit sau stiti si firme care decoreaza si in afara orasului.
POOP pe toate si va doresc spor la pregatirile de nunta!<:-P<:-P<:-P<:-P:*:*:*:*:*:*

mirela_d2003
09.01.2009, 18:08:24
Josephine,

Si eu sunt din Focsani, iar nunta am facut-o in Buzau pentru ca de acolo este sotul meu. Eu cred ca te complici cu adusul tortului de la Buzau, dar nimic nu e imposibil daca asa vrei tu...
Ma mir ca nu ai gasit la Cofetaria Teatru sau la Monique un tort pe placul tau...
Eu am avut tortul de la Cofetaria Eveliny si a fost extraordinar de bun...asa au spus toti invitatii pentru ca noi nu am gustat...in valtoarea evenimentelor....o sa vezi si tu cum e.
Telefonul ti-l dau pe pm.
Succes

Buna,

am nunta in judetiul Buzau. Imi poti da si mie numarul de telefon de la cofetaria Eveliny?

Mersi.

T_NICOL
09.01.2009, 20:29:21
Sa va spun ce mi s-a intamplat:am fost la cofetaria Eveliny pentru a comanda un tort pentru o aniversare si am intrebat de curiozitate cu cat timp inainte sa merg sa rezerv suportul pentru tortul de la nunta.Am ramas surprinsa cand mi s-a zis sa ma duc din ianuarie.Wooow,deci cu 8 luni inainte de nunta.E si asta ceva!Sa va atasez unele poze luate de pe net cu figurine haioase de tort.

Daca te duci te rog sa-mi spui ce trebuie sa fac sa imi rezerv suportul. Eu ajung foarte rar in Bz si as vrea ca tortul sa il iau de la cofetaria Eveliny.Multumesc! Pupici!

alina_i_2006
10.01.2009, 11:55:06
Daca te duci te rog sa-mi spui ce trebuie sa fac sa imi rezerv suportul. Eu ajung foarte rar in Bz si as vrea ca tortul sa il iau de la cofetaria Eveliny.Multumesc! Pupici!

Trebuie sa mergi la cofetaria Eveliny si iti dau un catalog cu poze si iti alegi suportul pe care il vrei.Achiti un avans si cu ceva timp inainte de nunta te duci si dai comanda si de tort.Cred ca poti da comanda de tort si cand rezervi suportul ca sa nu mai faci doua drumuri.Asa am facut la nunta surorii mele pentru ca am fost eu si m-am ocupat de tort.Fetele de acolo mi-au zis sa ma duc din ianuarie pt nunta mea care este in august,dar o sa ma duc luna viitoare cred.Pooop

T_NICOL
11.01.2009, 19:04:04
Trebuie sa mergi la cofetaria Eveliny si iti dau un catalog cu poze si iti alegi suportul pe care il vrei.Achiti un avans si cu ceva timp inainte de nunta te duci si dai comanda si de tort.Cred ca poti da comanda de tort si cand rezervi suportul ca sa nu mai faci doua drumuri.Asa am facut la nunta surorii mele pentru ca am fost eu si m-am ocupat de tort.Fetele de acolo mi-au zis sa ma duc din ianuarie pt nunta mea care este in august,dar o sa ma duc luna viitoare cred.Pooop

Multumesc! >:D<
Pupici!

alina_i_2006
11.01.2009, 19:59:35
Multumesc! >:D<
Pupici!

N-ai pentru ce!Spor la pregatiri!>:D<

eiei
17.01.2009, 21:43:29
Buna, am o intrebare la voi:aveti idee unde as putea gasi o fintina de ciocolata de inchiriat in Buzau?stiti cumva si ce preturi se practica?

alina_i_2006
18.01.2009, 13:05:42
Buna, am o intrebare la voi:aveti idee unde as putea gasi o fintina de ciocolata de inchiriat in Buzau?stiti cumva si ce preturi se practica?

Stiam ca Eveliny inchiriaza fantani de ciocolata dar nu stiu la ce pret.In rest,doar la agentiile de organizare a nuntii gasesti sa inchiriezi.

eiei
18.01.2009, 16:55:30
Stiam ca Eveliny inchiriaza fantani de ciocolata dar nu stiu la ce pret.In rest,doar la agentiile de organizare a nuntii gasesti sa inchiriezi.

Multumesc mult.Acolo vom face si tortul, asa ca ar fi perfect.

Diana_Peter
18.01.2009, 17:52:23
Buna fetelor,

Ce tort imi puteti recomanda de la Casa Maestro? Eu in afara de prajituri nu am luat niciodata tort de la ei.

Va pup!

simonapetruta
26.01.2009, 13:52:12
Buna fetelor,

Ce tort imi puteti recomanda de la Casa Maestro? Eu in afara de prajituri nu am luat niciodata tort de la ei.

Va pup!

Uite aci tortul nostru, se numeste Simfonia Fructelor, e pe baza de gelatina si a fost facut dupa o foto...pe care o atasez ca sa vezi originalul.

simonapetruta
26.01.2009, 13:54:11
Uite aci tortul nostru, se numeste Simfonia Fructelor, e pe baza de gelatina si a fost facut dupa o foto...pe care o atasez ca sa vezi originalul.

Scuze, am grezit foto...

Diana_Peter
26.01.2009, 17:09:47

Daaa super tortul!!! A fost si gustos? E imbracat in martipan sau fondant?
Minitortuletele din foto 2 au fost facute tot la ei?

Merci mult!

simonapetruta
26.01.2009, 17:15:34
Daaa super tortul!!! A fost si gustos? E imbracat in martipan sau fondant?
Minitortuletele din foto 2 au fost facute tot la ei?

Merci mult!

Nici martipan nici fondat... dupa cum am spus e pa baza de gelatina, crema si nu e gretos deloc, poti cere sa gusti inainte sa vezi daca iti place.
Minitortulelete... de fapt ce vezi tu in foto de fapt e originalul dupa care ne-am orientat si noi, si noi am avut briose decorate in ton cu tortul, comandate tot la Casa Maestro. Din pacate nu am foto cu briosele...

diana_alexandra2007
05.03.2009, 13:03:07
E super dragut tortul $-) . Eu am nunta in bz anul acesta dar momentan locuiesc in ploiesti. Imi poti spune te rog unde e aceasta cofetarie la care ai facut tortul? Ai idee dc iti aduc tortul si la restaurant sau treb sa te duci tu sa il iei?!

diana_alexandra2007
18.03.2009, 11:26:02
Chiar nu ma poate ajuta nimeni cu tortul?^:)^

Alynuta87
18.03.2009, 11:36:34
Si eu vreau sa stiu unde ai facut tortul[-o<
In legat cu intrebarea ta, cu adusul tortului la restaurant, in mod normal majoritatea cofetariilor duc tortul la restaurant, nu e nevoie sa il duci tu. :*

Alynuta87
18.03.2009, 12:03:16
Si-a comandat cineva tortul? Daca da, spuneti-mi si mie cat e Kg-ul?

adriana23
18.03.2009, 13:22:29
Si-a comandat cineva tortul? Daca da, spuneti-mi si mie cat e Kg-ul?

Dar nu e cam devreme sa-l comanzi?:-\ poate sa rezervi suportul... am inteles ca la Eveliny e 35ron/kg cel normal, si 45 cel din martipan..a postat cealalta Alinutza mai sus, cred!!>:D<

alina_i_2006
18.03.2009, 13:47:56
Dar nu e cam devreme sa-l comanzi?:-\ poate sa rezervi suportul... am inteles ca la Eveliny e 35ron/kg cel normal, si 45 cel din martipan..a postat cealalta Alinutza mai sus, cred!!>:D<

La Eveliny asa e:35 ron cel cu crema jofre cu fructe si imbracat in ciocolata alba sau frisca si 45 ron cel din martipan.Am inteles ca La Cornovac e 30 ron kg.Sa vad ce fac pentru ca eu am dat avans pentru suport si acum am aflat ca s-ar putea sa nu ne lase la Aqua max cu tort de la Eveliny,datorita unor divergente intre ei.Il vom suna pe domnul Catalin sa vedem daca este adevarat si daca este asa vom pierde avansul pe care l-am dat si trebuie sa mergem in alta parte.Offff,ce de probleme.......

adriana23
18.03.2009, 14:01:53
La Eveliny asa e:35 ron cel cu crema jofre cu fructe si imbracat in ciocolata alba sau frisca si 45 ron cel din martipan.Am inteles ca La Cornovac e 30 ron kg.Sa vad ce fac pentru ca eu am dat avans pentru suport si acum am aflat ca s-ar putea sa nu ne lase la Aqua max cu tort de la Eveliny,datorita unor divergente intre ei.Il vom suna pe domnul Catalin sa vedem daca este adevarat si daca este asa vom pierde avansul pe care l-am dat si trebuie sa mergem in alta parte.Offff,ce de probleme.......

ce aiurea...doamne, nu pot sa cred !!! tot ei sa isi vada interesul :( sper ca o sa rezolvi problema si poate nu e chiar asa...>:D<

Diana2000
18.03.2009, 14:32:30
ce aiurea !!!!!!!!!!! pai ce, divergentele dintre ei trebuie sa afecteze clientii?!!!!!!! hai ca asta-i buna. sper ca nu o sa pierzi avansul si ca se va rezolva problema, dar sincer ar trebui sa iti dea banuti inapoi ... de ce sa fi tu amestecata in treburile lor .... :dn

Alynuta87
18.03.2009, 15:12:36

Deci eu astazi am fost la Cornovac si am vb de tort. Nu am dat comanda exacta, adik cat vreau cum vreau etc...Dar Am ales un suport, si a ramas sa merg cu vreo 3 sapt inainte sa-i spun cate kg, si cum vreau sa fie. Noi ne-am gandit la un tort de ciocolata, cu crema jofre, cu fructe. Pretul e de 30 lei/kg. Cat despre treaba cu Eveliny, iti spun sigur ca nu vei avea nici o problema cu tortul si cu cei de la Aqua Max. Catalin a zis k ei nu mai colaboreaza cu Eveliny, dar nu e nici o problema daca tortul e adus de la ei.

alina_i_2006
18.03.2009, 20:57:29
ce aiurea !!!!!!!!!!! pai ce, divergentele dintre ei trebuie sa afecteze clientii?!!!!!!! hai ca asta-i buna. sper ca nu o sa pierzi avansul si ca se va rezolva problema, dar sincer ar trebui sa iti dea banuti inapoi ... de ce sa fi tu amestecata in treburile lor .... :dn

Eu nu sunt sigura ca nu ma primeste cu tortul,spun doar din ce mi-a spus si mie o fata care lucreaza la Eveliny.Ea mi-a zis ca au avut clienti care si-au retras comanda.Eu nu cred ca o sa se intample asa ceva.Pana la urma am incredere in cei de la Aqua Max si in domnul Catalin si sper sa nu am probleme in ziua nuntii.Eu ma stresez pentru ca vreau ca in ziua nuntii sa nu ma supere nimik si cred ca orice mireasa e asa.Sper sa fie bine si nu mai cred in speculatii de acum pana la proba contrarie pentru ca oameni care vor sa faca rau sunt destui.Pupici!:*

alina_i_2006
18.03.2009, 21:01:34
Asa ca fetelor,sa nu credeti ca de vina sunt cei de la Aqua Max.Nici nu stiu daca e de vina cineva.Pur si simplu am zis ce mi s-a spus la cofetarie.Sunt problemele lor,in fine.Vreau doar sa fiu linistita si sa nu ma mai stresez de nimic si sa ma bucur de ziua nuntii,care de abia astept sa vina.>:D< >:D<

Diana_Peter
18.03.2009, 21:27:20
Asa ca fetelor,sa nu credeti ca de vina sunt cei de la Aqua Max.Nici nu stiu daca e de vina cineva.Pur si simplu am zis ce mi s-a spus la cofetarie.Sunt problemele lor,in fine.Vreau doar sa fiu linistita si sa nu ma mai stresez de nimic si sa ma bucur de ziua nuntii,care de abia astept sa vina.>:D< >:D<

Draga mea, eu fac nunta la Club Max (Crang) deci practic e acelasi lucru cu Aqua Max si sambata asta m-am intalnit cu ei si printre altele am discutat si despre tort (am postat detalii la topicul restaurante buzau). Acelasi lucru imi spusese si mie o vanzatoare de la Eveliny: ca nu te primesc cu tortul lor. FALS!!!
Tipul de la Max mi-a spus ca intr-adevar nu mai colaboreaza cu Eveliny, in sensul ca nu mai au contract cu ei...au existat ceva divergente, insa daca cineva vrea sa vina cu tort de la ei nu e nici o problema.

Stai linistita! Totul va fi bine! :)

Eu inca nu mi-am comandat tortul si mai e asa putin....sper sa mai gasesc ceva :-SS

Diana_Peter
18.03.2009, 21:28:43
Deci eu astazi am fost la Cornovac si am vb de tort. Nu am dat comanda exacta, adik cat vreau cum vreau etc...Dar Am ales un suport, si a ramas sa merg cu vreo 3 sapt inainte sa-i spun cate kg, si cum vreau sa fie. Noi ne-am gandit la un tort de ciocolata, cu crema jofre, cu fructe. Pretul e de 30 lei/kg. Cat despre treaba cu Eveliny, iti spun sigur ca nu vei avea nici o problema cu tortul si cu cei de la Aqua Max. Catalin a zis k ei nu mai colaboreaza cu Eveliny, dar nu e nici o problema daca tortul e adus de la ei.

Alynuta, cum sunt torturile de la Cornovac? Eu am mai luat prajituri de la ei si mi-au placut f mult, dar tort...inca nu am gustat

adriana23
18.03.2009, 23:07:11
Alynuta, cum sunt torturile de la Cornovac? Eu am mai luat prajituri de la ei si mi-au placut f mult, dar tort...inca nu am gustat

hmmm..m ati facut curioasa cu torturile de la Cornovac !! :-?:-? cred ca o sa le incerc si eu cand ajung la Buzau!!:)

Alynuta87
19.03.2009, 09:38:46

Eu am cumparat de 2 ori tort de acolo, sa fiu sincera...si mi-au placut la nebunie. Cat depsre prajituri, nici nu mai vorbesc. Mie personal, imi plac f mult. Si facand o comparatie cu alta cofetarie, si preturile sunt putin mai mici. Cred ca o sa merg azi sa cumpar o prajitura cu crema jofre sa vad si eu cum e=P~ si va spun.

Alynuta87
19.03.2009, 09:40:40
Draga mea, eu fac nunta la Club Max (Crang) deci practic e acelasi lucru cu Aqua Max si sambata asta m-am intalnit cu ei si printre altele am discutat si despre tort (am postat detalii la topicul restaurante buzau). Acelasi lucru imi spusese si mie o vanzatoare de la Eveliny: ca nu te primesc cu tortul lor. FALS!!!
Tipul de la Max mi-a spus ca intr-adevar nu mai colaboreaza cu Eveliny, in sensul ca nu mai au contract cu ei...au existat ceva divergente, insa daca cineva vrea sa vina cu tort de la ei nu e nici o problema.

Eu inca nu mi-am comandat tortul si mai e asa putin....sper sa mai gasesc ceva :-SS

Chiar ca mai e asa putin\:D/

alina_i_2006
19.03.2009, 11:29:36

Tocmai asta am zis si eu,ca nu mai cred in speculatii.Eu v-am spus ce mi-a zis vanzatoarea de acolo si nu am acuzat pe nimeni de nimik.Doar eram un picut ingrijorata,acuma mi-a trecut si chiar ca nu ma mai stresez de nimik.Pupici si spor la pregatiri!>:D<

alina_i_2006
19.03.2009, 11:31:04

Wow,acum am vazut data nuntii tale...Chiar ca mai ai putin.Cum e?Ai emotii?Ce mai ai de facut?Cu cat timp inainte dai invitatiile?Pooop

diana_alexandra2007
19.03.2009, 13:43:20
Imi puteti spune si mie unde e cofetaria Cornovac? Aveti idee dc fac si torturi de martipan?:-s

Alynuta87
19.03.2009, 15:30:30
Imi puteti spune si mie unde e cofetaria Cornovac? Aveti idee dc fac si torturi de martipan?:-s

Cofetaria Cornovac este pe str. Colonel Buzoianu. Te pot ajuta si cu un numar de tel. Poti suna si intreba daca fac si torturi de martipan(0744 675 483; 0744 675 481).

Diana_Peter
19.03.2009, 15:54:29
Wow,acum am vazut data nuntii tale...Chiar ca mai ai putin.Cum e?Ai emotii?Ce mai ai de facut?Cu cat timp inainte dai invitatiile?Pooop

Mai am foarte putin :) Emotii inca nu am, dar niciodata nu e prea tarziu...

Mai am de rezolvat:
-tortul
-bauturile alcoolice - exceptie vinul care e rezervat de asta toamna
-cazarea pt invitatii care nu sunt din bz
-haine cununia civila + incaltaminte pentru mine si mire
-pantofi, camasa, accesorii mire
-coafor+machiaj -astea in principiu le-a aranjat mama, dar tre sa merg la o proba
...cam astea cred...sper ca nu am omis ceva

Invitatiile am inceput sa le dau saptamana asta.

diana_alexandra2007
19.03.2009, 17:16:48
Cofetaria Cornovac este pe str. Colonel Buzoianu. Te pot ajuta si cu un numar de tel. Poti suna si intreba daca fac si torturi de martipan(0744 675 483; 0744 675 481).
Multumesc mult pt informatii. Mai am ceva pana la nunta, dar vreau sa strang toate informatiile sa nu intru in criza de timp.:)

Alynuta87
21.03.2009, 13:18:11
Multumesc mult pt informatii. Mai am ceva pana la nunta, dar vreau sa strang toate informatiile sa nu intru in criza de timp.:)

Cu multa placere! :*

andreea_dt
03.04.2009, 18:15:24
am auzit un zvon ca la Casa Maestro ar face figurine comestibile? stie cineva ceva de chestia asta?

laramm
27.04.2009, 00:45:26
Aveti recomandari pt o cofetarie care sa faca si tort?
Nu as vrea sa vin din Buc cu el.

alina_i_2006
27.04.2009, 10:36:25
Aveti recomandari pt o cofetarie care sa faca si tort?
Nu as vrea sa vin din Buc cu el.

Eu mi-am dat comanda la Eveliny,dar mai sunt Briana,Casa Maestro La Cornovac si cred ca mai sunt vreo cateva.Sa mai spuna si fetele ce am omis eu.:*

adriana23
27.04.2009, 10:40:34
Eu mi-am dat comanda la Eveliny,dar mai sunt Briana,Casa Maestro La Cornovac si cred ca mai sunt vreo cateva.Sa mai spuna si fetele ce am omis eu.:*

si eu tot la Eveliny am zis ca il fac , dar trebuie sa ajung in Buzau sa cumpar ceva de la ei ..de PAste am luat un tort de ciocolata de la Briana si a fost delicios =P~=P~=P~ am intrebat si de suport si mi a zis ca se inchiriaza cu 2 sap inainte...

Esmeralda
01.05.2009, 22:06:01
wow!!!!! supeeerb! Unde a fost facut??

T_NICOL
02.05.2009, 16:07:47
Mai am foarte putin :) Emotii inca nu am, dar niciodata nu e prea tarziu...

Mai am de rezolvat:
-tortul
-bauturile alcoolice - exceptie vinul care e rezervat de asta toamna
-cazarea pt invitatii care nu sunt din bz
-haine cununia civila + incaltaminte pentru mine si mire
-pantofi, camasa, accesorii mire
-coafor+machiaj -astea in principiu le-a aranjat mama, dar tre sa merg la o proba
...cam astea cred...sper ca nu am omis ceva

Invitatiile am inceput sa le dau saptamana asta.

Spune-mi te rog unde ai rezervat pentru cazarea invitatiilor care nu sunt din Buzau.
Spor la pregatiri in continuare!
Pupici.

Diana_Peter
03.05.2009, 13:03:01
Spune-mi te rog unde ai rezervat pentru cazarea invitatiilor care nu sunt din Buzau.
Spor la pregatiri in continuare!
Pupici.

Ieri am rezervat la H. Crang, 15 camere.
Ca si hoteluri ar mai fi Pietroasele (am inteles ca diferenta de pret intre Crang si Pietroasele nu e mare), H.Sport. Parca mai sunt cateva prin Bz dar nu imi dau seama acum

Pup!

trutzi
03.05.2009, 21:25:09
wow!!!!! supeeerb! Unde a fost facut??

Ti-am trimis pm.

T_NICOL
04.05.2009, 00:09:03
Ca si hoteluri ar mai fi Pietroasele (am inteles ca diferenta de pret intre Crang si Pietroasele nu e mare), H.Sport. Parca mai sunt cateva prin Bz dar nu imi dau seama acum

Pup!

Te rog spune-mi ti-a facut un discount daca ai rezervat 15 camere? Eu as avea nevoie de 8 camere si vreau sa imi fac un calcul sa vad ce buget trebuie alocat pentru cazarea invitatilor.
Pupici!

Esmeralda
05.05.2009, 09:30:39
Ti-am trimis pm.
Multumesc mult!

escmed
22.06.2009, 17:17:49

Pup!

Casa de piatra!!!!
Ati avut o nunta frumoasa si intr-adevar se vede ca ati fost fericiti.
Tot asa sa o tineti mai departe, cum se zice pana la adanci batraneti.
Pupici

comanelena
14.08.2009, 00:30:09
Daaaaa suuuuuper delicios, ce tort Foret Noir nu e bun????!!!=P~ =P~ =P~
buna...stept raspuns de unde l-ai cumparat...ms

alina_i_2006
30.08.2009, 21:31:26
Tortul nostru a continut crema jofre cu visine si crema de fructe si a fost imbracat in ciocolata alba.A fost facut la Eveliny si a fost pus pe suportul inima.Noi am dat 35 de lei pe kg dar am inteles ca acum s-a marit pretul destul de mult,

sirfritz
06.09.2009, 19:52:05
eu mi am facut tortul la evelini, sincer eu am fost foarte incantata de ei imi plac produsele lor dar la nunta pot spune ca m au dezamagait un pic. am ales un tort blat peste blat fara suport pt ca ce suporturi mi au aratat mi s au parut mici si urate neinteresanteasa ca am ales acst model dar a fos foarte mic a avut in jur de 17 kg si un pic stramb i am dus eu niste fluturi si ei mi au cumparat flori naturale trandafiri atasez o poza ca a va da ti seama mai bine.

erika_22
10.10.2009, 16:39:10
eu mi am facut tortul la evelini, sincer eu am fost foarte incantata de ei imi plac produsele lor dar la nunta pot spune ca m au dezamagait un pic. am ales un tort blat peste blat fara suport pt ca ce suporturi mi au aratat mi s au parut mici si urate neinteresanteasa ca am ales acst model dar a fos foarte mic a avut in jur de 17 kg si un pic stramb i am dus eu niste fluturi si ei mi au cumparat flori naturale trandafiri atasez o poza ca a va da ti seama mai bine.
Unde e poza?

adriana_sandramandi
18.10.2009, 19:27:20
buna...stept raspuns de unde l-ai cumparat...ms
hei sal faci nunta la hotel crang ?
eu am facut acolo si a iesit super daca vrei iti trimit pm cu adresa mea sa vb

sirfritz
02.11.2009, 21:31:32
iti atasez poza, sa nu am intelegi gresit tortu a fost ok dar se putea si mai bine sau poate sunt eu prea pretentiosa:-?

valentina85
01.02.2010, 13:38:53
revin cu o intrebare deja pusa,dar poate intre timp s-au mai organizat nuntio:-).tort cu martipan unde se face la buzau?

boo
09.03.2010, 13:59:28
hey miresici si nu numai!...a facut cineva tortul de nunta la casa maestro? sau stie cineva ceva despre asta? noi am vrea acolo ca sincer, nu mi place nici o cofetarie din bz si totusi nu as vrea sa ma car cu tortul de la bucuresti:D...astept pareri!8-| :gen_12:

giselle23
15.03.2010, 21:49:42
fetelr vreau sa va intreb daca tortul este platit de nasi sau de miri?am auzit ambele variante si nush cum se procedeaza in bz

smilley3107
15.03.2010, 22:06:45
fetelr vreau sa va intreb daca tortul este platit de nasi sau de miri?am auzit ambele variante si nush cum se procedeaza in bz
Tortul este platit de miri.Nu-l ai inclus in meniul contractat de la restaurant?

giselle23
16.03.2010, 09:19:13
Tortul este platit de miri.Nu-l ai inclus in meniul contractat de la restaurant?
nu am discutat inca despre meniu la restaurant dar din cate am auzit nu este nimic inclus. totul se plateste :))

st3llla
17.03.2010, 08:55:18
A avut cineva tort de la cofetaria CORNOVAC?Aceea de pe Col. Buzoianu?

Inna_
17.03.2010, 09:08:17
A avut cineva tort de la cofetaria CORNOVAC?Aceea de pe Col. Buzoianu?

Eu am avut tortul de acolo. A fost extraordinar de bun la gust, dar nu l-au decorat asa cum am vrut noi. Nu stiu de ce :( Noi l-am vrut cu niste trandafiri rosii, si au aparut un tort cu niste trandafiri de alte culori :(

Leyla86b
21.04.2010, 14:07:34
iti atasez poza, sa nu am intelegi gresit tortu a fost ok dar se putea si mai bine sau poate sunt eu prea pretentiosa:-?

Buna!
Pt cate persoane ai comandat tortul acela?

alynna89
29.04.2010, 22:28:14

salut,
de miri eu stiu ca este platit tortul; si in plus cred ca nasii fac destul de multe in ziua aceea, ar fi putin cam fortat sa mai plateasca si tortul!:-p

Gianinaid
21.06.2010, 16:10:03
de miri se plateste, nasii au cheltuielile lor....

giselle23
22.06.2010, 11:53:13
de miri se plateste, nasii au cheltuielile lor....
da ,intra oricum in pretul meniului :D multumesc

selena1824
23.06.2010, 12:08:53
Buna!Fetelor se mai pun sau nu parjituri pe masa?ca multe persoane mi-au spus ca nu se mai pun...dar mie mi se pare un pic cam ciudat:zz:

marinav
23.07.2010, 21:02:53
tot la cornovac am comandat si eu tortul...sa vedem ce iese. am gasit aici retete originale si se poate si gusta ca are expus. preturile pentru cine este interesat intre 34 si 40 lei. sper sa fie ok! are un suport auriu interesant...merita vazut!

intern
30.09.2010, 19:06:08
fetele a avut cineva tort tiramisu la nunta? Eu am nunta in toiul verii si am vrea ceva mai racoritor. Plus ca frisca nu imi place. AA si as vrea topping de capsuni la el :)

MONYS_RZV
06.10.2010, 23:03:27
fetele a avut cineva tort tiramisu la nunta? Eu am nunta in toiul verii si am vrea ceva mai racoritor. Plus ca frisca nu imi place. AA si as vrea topping de capsuni la el :)

nu am avut tort tiramisu, ci clasic, cu crema de mandarine si crema jofre dar a fost delicios, eu una nu am mancat , insa toata lumea l-a laudat . A fost comandat la Cornovac:)>-

403642

coria_corina
08.11.2010, 16:23:03
acesta este tortul pe car l-am avut eu la nunta

pinkraluk
14.11.2010, 15:40:04
acesta este tortul pe car l-am avut eu la nunta

foarte frumos. la ce cofetarie l-ai facut?

coria_corina
15.11.2010, 00:13:28
foarte frumos. la ce cofetarie l-ai facut?nu e facut in buzau

pinkraluk
15.11.2010, 01:58:59
nu e facut in buzau
da...m-am gandit eu :( mersi de raspuns :*

coria_corina
16.11.2010, 23:46:22
da...m-am gandit eu :( mersi de raspuns :*
e facut in bucuresti de sora nasei mele...imi pare rau...sincer

pinkraluk
17.11.2010, 18:23:59
e facut in bucuresti de sora nasei mele...imi pare rau...sincer

nu'i nimic. oricum ai avut un tort spledid la nunta ;)

niko84r
24.03.2011, 16:15:11
eu as vrea sa il fac la eveliny ca intotdeauna mi-au placut prajiturile de acolo
are cineva poze?
sau idei de tip de tort? :)

larryssa18
24.03.2011, 17:16:34
eu as vrea sa il fac la eveliny ca intotdeauna mi-au placut prajiturile de acolo
are cineva poze?
sau idei de tip de tort? :)

Eu vreau un tort cu multe fructe de padure, cu crema de branza si ciocolata neagra sau alba, ca in pozele atasate.
Sper sa gasesc o cofetarie care sa mi-l faca.

niko84r
24.03.2011, 17:31:36
Eu vreau un tort cu multe fructe de padure, cu crema de branza si ciocolata neagra sau alba, ca in pozele atasate.

wow
eu vreau cu martipan :D
cu galben in loc de rosu la poza 1 :D

Inna_
24.03.2011, 18:33:48
wow
eu vreau cu martipan :D
cu galben - in loc de rosu :D

Doamne, cum arata torturile astea fetelor! =P~=P~=P~
Sunt tare curioasa ce gust are tortul pe care ti-l doresti tu Larisa.

niko84r
24.03.2011, 19:05:57
Doamne, cum arata torturile astea fetelor! =P~=P~=P~
Sunt tare curioasa ce gust are tortul pe care ti-l doresti tu Larisa.

eu ma gandeam la interior de mousse de ciocolata alba si neagra si fructe de padure
deci nu-s asa departe de larisa :)

monicaalina
24.03.2011, 21:46:22
eu ma gandeam la interior de mousse de ciocolata alba si neagra si fructe de padure
deci nu-s asa departe de larisa :)
foarte frumos si elegant tortul pe care l ai ales iar sortimentul e perfect,nu ff dulce,frucetele de padure sunt un pic acrisoare si ai si spuma de cioco alba si neagra si martipan;;)

niko84r
24.03.2011, 22:48:07
foarte frumos si elegant tortul pe care l ai ales iar sortimentul e perfect,nu ff dulce,frucetele de padure sunt un pic acrisoare si ai si spuma de cioco alba si neagra si martipan;;)

am inteles ca se face la eveliny :D
deci acolo ma prezint :D

monicaalina
25.03.2011, 11:07:43
am inteles ca se face la eveliny :D
deci acolo ma prezint :D
deci s ar putea sa ne vedem....;-)

niko84r
25.03.2011, 11:36:45
deci s ar putea sa ne vedem....;-)

cam cu cat timp inainte?
ca, cred, s-ar putea sa vreau si praji
iar totul sa fie blat peste blat ca alea din poza :D
ma gandeam cu 1 luna inainte, e ok :D

monicaalina
25.03.2011, 11:47:05
cam cu cat timp inainte?
ca, cred, s-ar putea sa vreau si praji
iar totul sa fie blat peste blat ca alea din poza :D
ma gandeam cu 1 luna inainte, e ok :D
sunt fff frumoase alea dar au un singur defect sunt cam mici de inaltime,dar mai e o varianta exista o baza pe care se pune tortul si arata mai inalt(dar sunt doar vreo 3 baze).cu o luna.... nu stiu cam putin....intradevar sunt mai multe suporturi de astea supraetajate le spunem noi,dar sa stii ca lumea vine fff devreme pt a ocupa suportul chiar cu 6,9 luni inainte,pt ca mai ales din iunie pana in oct e sezonul si sunt si cate 20 de torturi pe samb.dar tu stii mai bine

niko84r
25.03.2011, 12:10:48
sunt fff frumoase alea dar au un singur defect sunt cam mici de inaltime,dar mai e o varianta exista o baza pe care se pune tortul si arata mai inalt(dar sunt doar vreo 3 baze).cu o luna.... nu stiu cam putin....intradevar sunt mai multe suporturi de astea supraetajate le spunem noi,dar sa stii ca lumea vine fff devreme pt a ocupa suportul chiar cu 6,9 luni inainte,pt ca mai ales din iunie pana in oct e sezonul si sunt si cate 20 de torturi pe samb.dar tu stii mai bine

atunci vin luna viitoare :))
cand vin la bz trec si pe acolo
e program si sambata nu?
si cantitatea o dau mai aproape de nunta :D

monicaalina
25.03.2011, 12:24:34
atunci vin luna viitoare :))
cand vin la bz trec si pe acolo
e program si sambata nu?
si cantitatea o dau mai aproape de nunta :D
da si samb si duminica.comanda se da mai devreme doar pt a ocupa suportul,restul detaliilor: kg,decor,sortiment atunci cu 1 sapt inainte

niko84r
25.03.2011, 12:53:47
da si samb si duminica.comanda se da mai devreme doar pt a ocupa suportul,restul detaliilor: kg,decor,sortiment atunci cu 1 sapt inainte

pai o sa vin pe 16-17 cred
mercic ;-)

monicaalina
25.03.2011, 22:43:02
pai o sa vin pe 16-17 cred
mercic ;-)
nu ai pt ce>:D<

Danet
28.03.2011, 10:40:54
nu ai pt ce>:D<

pot sa stiu despre ce cofetarie e vb?

monicaalina
28.03.2011, 23:01:36
despre eveliny

niko84r
28.03.2011, 23:42:13

danet, bine ca ai nunta in oct, ca altfel te banuiam ca te duci sa imi iei "baza" de la eveliny :-p
:))

Gianinaid
29.03.2011, 00:46:24
danet, bine ca ai nunta in oct, ca altfel te banuiam ca te duci sa imi iei "baza" de la eveliny :-p
=))=))....la toate te mai gandesti Niko !M-ai distrat la faza asta...

niko84r
29.03.2011, 01:31:30
=))=))....la toate te mai gandesti Niko !M-ai distrat la faza asta...

;;)
i'm here to serve darling :-p

larryssa18
29.03.2011, 13:30:57
Am si eu o intrebare. :D
Daca de exemplu comand de la o cofetarie din Buzau tortul, transportul tortului este asigurat pana in Rm Sarat?

monicaalina
29.03.2011, 18:52:36
Am si eu o intrebare. :D
Daca de exemplu comand de la o cofetarie din Buzau tortul, transportul tortului este asigurat pana in Rm Sarat?
parca faci la ovidiu....din cate stiu eu la noi parca da e gratuit datorita restaurantului la care faci tu.ovidiu parca nu?apropo e superb rest,imi place enorm,parca ti am mai zis??

niko84r
29.03.2011, 22:11:51
parca faci la ovidiu....din cate stiu eu la noi parca da e gratuit datorita restaurantului la care faci tu.ovidiu parca nu?apropo e superb rest,imi place enorm,parca ti am mai zis??

intrebare pt tine monica
daca vin sambata pe 16, am sanse sa gasesc un tortulet din sortimentul pe care il vreau eu sa le dau si alor mei sa vada?
sau tre' sa il comand ?:D

monicaalina
29.03.2011, 23:04:29
intrebare pt tine monica
daca vin sambata pe 16, am sanse sa gasesc un tortulet din sortimentul pe care il vreau eu sa le dau si alor mei sa vada?
sau tre' sa il comand ?:D
vei gasi cu siguranta ori tort din acela patrat ori forma din aceea dreptunghiulara din care se poate taia cat vrei tu:*

larryssa18
29.03.2011, 23:09:45

Da la Ovidiu fac. E bine daca e gratuit transportul.

niko84r
29.03.2011, 23:57:27
vei gasi cu siguranta ori tort din acela patrat ori forma din aceea dreptunghiulara din care se poate taia cat vrei tu:*

super ;))
can't wait :D

Danet
30.03.2011, 11:03:10

Nu stai linistita ca eu nici macar nu m-am hotarat unde il fac , mai am o vecina care a
lucrat la Cornovac si are baza de torturi si face niste torturi acasa de mori....=P~=P~

niko84r
30.03.2011, 17:33:11
Nu stai linistita ca eu nici macar nu m-am hotarat unde il fac , mai am o vecina care a
lucrat la Cornovac si are baza de torturi si face niste torturi acasa de mori....=P~=P~

tu ai pile peste tot :))
mda, si de alea am auzit ca-s bune
dar eveliny a fost preferata mea mereu :-p

Danet
30.03.2011, 22:22:48
tu ai pile peste tot :))
mda, si de alea am auzit ca-s bune
dar eveliny a fost preferata mea mereu :-p

=P~ Da sa stii, cred ca se datoreaza faptului ca si eu si mama lucram in medicina cu multi pacienti si ea are relatii multe...care sar imediat pt ea... asta pt ca si ea sare pt ei la cabinet...;))

niko84r
31.03.2011, 19:00:30
=P~ Da sa stii, cred ca se datoreaza faptului ca si eu si mama lucram in medicina cu multi pacienti si ea are relatii multe...care sar imediat pt ea... asta pt ca si ea sare pt ei la cabinet...;))

of of of
o fi bine? :-p

betonela_19
31.03.2011, 22:20:53
Buna miresici, am fost si eu astazi la Casa Maestro sa ma interesez de tort si o fata de acolo nu mia recomanadat martipanul.A zis ca e foarte pretentios, ca trebuie tortul taiat foarte atent si tot asa; voi ce ziceti?
Eu vroiam sa fie cu fructe de padure si crema de iaurt si ceva ciocolata.
Maine cred ca ma duc si la Eveliny sa vad ce preturi au si acolo si sa gust cate ceva( nu prea mult ca am probat astazi o rochie si imi ieseau toate sunculitele )

niko84r
31.03.2011, 22:56:54
Buna miresici, am fost si eu astazi la Casa Maestro sa ma interesez de tort si o fata de acolo nu mia recomanadat martipanul.A zis ca e foarte pretentios, ca trebuie tortul taiat foarte atent si tot asa; voi ce ziceti?
Maine cred ca ma duc si la Eveliny sa vad ce preturi au si acolo si sa gust cate ceva( nu prea mult ca am probat astazi o rochie si imi ieseau toate sunculitele )

de taiat nu il tai tu doar, il tai simbolic la inceput
iar cei de la restaurante se pricep, au mai facut-o
mi se pare aiurea sa iti zica asa ceva
pana la urma alegi ce vrei
:)

pinkraluk
01.04.2011, 00:15:12

Nu am mai auzit chestia asta. Si noi cand comandam cate un tort pt o petrecere tot imbracat in martipan luam si nu avem probleme. Si cu ce sa il imbraci? Cu frisca? Martipanul e si bun si se fac si multe lucruri, de exemplu fundite :D

niko84r
01.04.2011, 00:27:33
Nu am mai auzit chestia asta. Si noi cand comandam cate un tort pt o petrecere tot imbracat in martipan luam si nu avem probleme. Si cu ce sa il imbraci? Cu frisca? Martipanul e si bun si se fac si multe lucruri, de exemplu fundite :D

exact...plus ca frisca si diplomatul sunt so the '90s :))))

cristina_bz
26.05.2011, 16:16:36
fetele dar mini-torturi stiti daca se fac in buzau??8-|chiar am nevoie de un sfat..daca a-ti auzit ceva...[-o<

niko84r
26.05.2011, 17:06:40
fetele dar mini-torturi stiti daca se fac in buzau??8-|chiar am nevoie de un sfat..daca a-ti auzit ceva...[-o<

nu am auzit, dar poti intreba
sau poate stie monica :-p

monicaalina
27.05.2011, 11:24:50
buna eu lucrez la eveliny ideea este ca la noi se poate face cam orice,eu ti as zice sa scoti pozele pe care le ai postat mai sus la imprimanta si sa te duci cu ele la cofetarie si sa intrebi,cred ca se va face:)

Danet
27.05.2011, 12:45:17
buna eu lucrez la eveliny ideea este ca la noi se poate face cam orice,eu ti as zice sa scoti pozele pe care le ai postat mai sus la imprimanta si sa te duci cu ele la cofetarie si sa intrebi,cred ca se va face:)

Asa ceva as vrea si eu ... dar Mony ia mai zii tu ce se mai pporta in materie de torturi???...

monicaalina
27.05.2011, 16:53:21
Asa ceva as vrea si eu ... dar Mony ia mai zii tu ce se mai pporta in materie de torturi???...
te referi la compozitie sau asa la estetic?pai...clar nu diplomat,nu cu figurina din ce am mai auzit si vazut,da pt torturi supraetajate imbracate in martipan,foarte frumos martipanul imprimat,compozitia sa fie acrisoara,cu afine,mure,fructe de padure de astea...da pt torturile ornate cu fori naturale:)>-

Danet
27.05.2011, 22:48:45
te referi la compozitie sau asa la estetic?pai...clar nu diplomat,nu cu figurina din ce am mai auzit si vazut,da pt torturi supraetajate imbracate in martipan,foarte frumos martipanul imprimat,compozitia sa fie acrisoara,cu afine,mure,fructe de padure de astea...da pt torturile ornate cu fori naturale:)>-

Ce zici de asta? asa cum arata? , din pacate e in frisca imbracat, dar e "fruit noir", sau parca asa sper sa nu gresesc denumirea , e cu fructe de padure multe si acrisor si cu lichior...si ornat cu trandafiri rosii...

cristina_bz
28.05.2011, 00:26:43
multumesc mult:*:*:*:x

niko84r
28.05.2011, 20:42:58

pffff..ce in trend sunt si nici nu stiam :))

monicaalina
28.05.2011, 23:04:08
Ce zici de asta? asa cum arata? , din pacate e in frisca imbracat, dar e "fruit noir", sau parca asa sper sa nu gresesc denumirea , e cu fructe de padure multe si acrisor si cu lichior...si ornat cu trandafiri rosii...
e frumos dar eu nu ma impac cu rosul ala,e doar parerea mea,el asa arata bine,posibil sa fie foret noire,dar la noi foretul are doar visine din compot,cioco si blat insiropat.eu din asta am avut la nunta;-)

onik_a
30.05.2011, 17:27:38
Buna miresicilor:* Ce parere aveti de cofetaria Delicateria? ati auzit ceva de rau sau de bine, eu deocamdata sunt intre eveliny si delicateria

niko84r
03.06.2011, 14:44:36
Buna miresicilor:* Ce parere aveti de cofetaria Delicateria? ati auzit ceva de rau sau de bine, eu deocamdata sunt intre eveliny si delicateria

eu una nu stiu de delicateria :D
merg pe eveliny
siii..monica, iar te intreb ceva draga mea :D

am comandat pt puiu' de ziua lui un tort mai special - atasat - si am ales ca si compozitie aceeasi pe care o vreau la nunta - spuma de cioco alba si neagra si fructe de padure
nu a fost la fel de bun ca ala de la voi...adica era spuma cam tare si fructele erau de fapt un jeleu
cand am intrebat-o pe tipa de ce asa, a zis ca la un tort normal e mai moale, dar cand e cu martipan si in anumite forme trebuie sa se asigure ca sta in forma aia

voi avea aceeasi problema la nunta? sau baza aia rezolva fix problema blatului peste blat?
nu de alta dar nu vreau sa am "tortul din pisa",dar nici sa fie beton ca a fetei asteia....mai bine aleg alta compozitie :D

monicaalina
04.06.2011, 12:06:09
eu una nu stiu de delicateria :D
merg pe eveliny
siii..monica, iar te intreb ceva draga mea :D

am comandat pt puiu' de ziua lui un tort mai special - atasat - si am ales ca si compozitie aceeasi pe care o vreau la nunta - spuma de cioco alba si neagra si fructe de padure
nu a fost la fel de bun ca ala de la voi...adica era spuma cam tare si fructele erau de fapt un jeleu
cand am intrebat-o pe tipa de ce asa, a zis ca la un tort normal e mai moale, dar cand e cu martipan si in anumite forme trebuie sa se asigure ca sta in forma aia

voi avea aceeasi problema la nunta? sau baza aia rezolva fix problema blatului peste blat?
nu de alta dar nu vreau sa am "tortul din pisa",dar nici sa fie beton ca a fetei asteia....mai bine aleg alta compozitie :D
iti dau pm

Elizaa
04.06.2011, 20:45:10
Poate o sa radeti daca va spun ....nu dau nici un tort, nici o prajitura,de oriunde ar fi pe bulele de la Evelyn.....Imi plac atat de mult !! Tineti-le voi 2 ore in frigider si sa vedeti ce bune sunt apoi.Cel mult la doua saptamani imi iau de 15 lei macar.Bine, asta a fost ca o paranteza....
Niko,(scuze de intrebare, vine de la Nicoleta?) eu cred ca vei avea un tort reusit alaturi de Evelyn !! E parerea mea, am mare incredere in aceasta cofetarie, de multe ori am pus-o in balanta cu Cornovac (au preturi mai mari), dar pana la urma eu cumpar tot de la Evelyn de langa Gorbaciov.

niko84r
05.06.2011, 20:33:29
Poate o sa radeti daca va spun ....nu dau nici un tort, nici o prajitura,de oriunde ar fi pe bulele de la Evelyn.....Imi plac atat de mult !! Tineti-le voi 2 ore in frigider si sa vedeti ce bune sunt apoi.Cel mult la doua saptamani imi iau de 15 lei macar.Bine, asta a fost ca o paranteza....
Niko,(scuze de intrebare, vine de la Nicoleta?) eu cred ca vei avea un tort reusit alaturi de Evelyn !! E parerea mea, am mare incredere in aceasta cofetarie, de multe ori am pus-o in balanta cu Cornovac (au preturi mai mari), dar pana la urma eu cumpar tot de la Evelyn de langa Gorbaciov.
dap...de la Nicoleta..de obicei mi se zice Nico, dar era deja luat cu C :-p
si mie imi place eveliny mult!

niko84r
05.06.2011, 20:34:02
iti dau pm
n-am primit nimic :(

monicaalina
08.06.2011, 13:00:50
n-am primit nimic :(
scuze iti trimit acum:-p

Elizaa
08.06.2011, 20:27:41
dap...de la Nicoleta..de obicei mi se zice Nico, dar era deja luat cu C :-p
si mie imi place eveliny mult!
Am banuit eu, si pe mine ma cheama Eliza in realitate.Eu cand zic Niko, sa stii ca prima data ma gandesc la unghiutele alea "dupa Gorjului".Mi-au placut tare mult, insa nu prea am stat bine financiar, dar tot ma duc.
Eu imi cumpar prajituri de la Evelyn in primul rand pentru calitate si pentru curatenia din cofetarie.Niciodata nu am fost servita, fara manusile acelea de unica folosinta sau cum li se spune.Dar si pretul e bun... candva aveau o reducere de 20% pe strada Visinului(zona Gorbaciov, daca pot spune asa), ca acum am aflat si cum ii zice la strada.Eu cumpar de cate ori am pofta de ceva dulce.
Acum, ma mai gandesc si la silueta, ca m-am cam rotunjit.....din pacate nu prea ma pot abtine...si stiti care e decizia mea ?Ce simte organismul meu ca are nevoie aia ii dau, fara cure, fara retete, ca daca e sa ma-ngras tot ma-ngras..

niko84r
08.06.2011, 22:10:31
Am banuit eu, si pe mine ma cheama Eliza in realitate.Eu cand zic Niko, sa stii ca prima data ma gandesc la unghiutele alea "dupa Gorjului".Mi-au placut tare mult, insa nu prea am stat bine financiar, dar tot ma duc.
Eu imi cumpar prajituri de la Evelyn in primul rand pentru calitate si pentru curatenia din cofetarie.Niciodata nu am fost servita, fara manusile acelea de unica folosinta sau cum li se spune.Dar si pretul e bun... candva aveau o reducere de 20% pe strada Visinului(zona Gorbaciov, daca pot spune asa), ca acum am aflat si cum ii zice la strada.Eu cumpar de cate ori am pofta de ceva dulce.
Acum, ma mai gandesc si la silueta, ca m-am cam rotunjit.....din pacate nu prea ma pot abtine...si stiti care e decizia mea ?Ce simte organismul meu ca are nevoie aia ii dau, fara cure, fara retete, ca daca e sa ma-ngras tot ma-ngras..

dap, acum am alt model :)), ca a trecut 1 luna - intretinerea a fost 95 :D

ca sa revin on topic...si mie imi place eveliny mult si cand a fost vorba sa fac nunta la bz la tort am stiut din start unde ma voi duce :)
ramane sa ma decid la sortiment ca modelul stiu ca vreau sa fie rotund, cu martipan galben si pamblica maro, pe 4 etaje si flori naturale...ceva in genul celui atasat

Elizaa
09.06.2011, 18:37:47
Cel putin la unghiute ai gusturi nu gluma....sunt foarte frumoase si acestea....iar tortul arata.....delicios.
Sa ne opresti si noua cate o portie dupa nunta!!
... asta daca nu sunt prea pofticiosi invitatii si... o sa-ti mai ramana:)

niko84r
09.06.2011, 19:21:39
Cel putin la unghiute ai gusturi nu gluma....sunt foarte frumoase si acestea....iar tortul arata.....delicios.
Sa ne opresti si noua cate o portie dupa nunta!!
... asta daca nu sunt prea pofticiosi invitatii si... o sa-ti mai ramana:)

tu mai ai un pic - la ce tort te-ai decis?

PS:multumesc :D...data viitoare o sa incerc ceva mai indraznet :D

NIKO82
29.06.2011, 08:44:48
Buna ziua fetelor.
Ati avut careva contact cu un laborator de cofetarie de pe str. Nufarului? Este undeva in spatele engros-urilor
de pe Transilvaniei. Ma duc azi la ei ca le-am cerut 3 mostre de tort. Eu am mai mancat tort facut de ei la o nunta si a fost ok.
Treaba este ca la pret este la fel cu Evaliny dar daca vad ceva in neregula , sau nu imi place ce imi dau azi sa " degust" ma duc direct la Eveliny. Trebuie sa rezerv suportul si ma cam grabesc.
PUP

niko84r
29.06.2011, 13:08:41
Buna ziua fetelor.
Ati avut careva contact cu un laborator de cofetarie de pe str. Nufarului? Este undeva in spatele engros-urilor
de pe Transilvaniei. Ma duc azi la ei ca le-am cerut 3 mostre de tort. Eu am mai mancat tort facut de ei la o nunta si a fost ok.
Treaba este ca la pret este la fel cu Evaliny dar daca vad ceva in neregula , sau nu imi place ce imi dau azi sa " degust" ma duc direct la Eveliny. Trebuie sa rezerv suportul si ma cam grabesc.
PUP

"pe vremuri" adica acum 10-15 mama numai de acolo lua, pentru ca era unul dintre putinele - la vremea aia - laboratoare care faceau torturi cu frisca naturala...
si erau fff bune
acum, nu stiu daca la martipan sunt la fel de buni sau daca si-au pastrat standardele :)

Elizaa
29.06.2011, 17:09:41
Buna ziua fetelor.
PUP
Pai daca sunt la fel ca Eveliny la pret, nu inteleg de ce nu iei direct de la Eveliny, poate sigurul concurent al fi Cornovac.Calitate e atat la Eveliny cat si la Cornovac.La Eveliny fetele sunt foarte curate, iar la Cornovac foarte multa amabilitate.Ca pret la Cornovac sunt mai mari.
In rest nu prea ai ce sa mai alegi in Buzau, doar daca nu esti prea pretentioasa.Ca incheiere recomand Eveliny sau Cornovac, depinde de gusturi si de buzunar.

niko84r
29.06.2011, 19:09:10
Pai daca sunt la fel ca Eveliny la pret, nu inteleg de ce nu iei direct de la Eveliny, poate sigurul concurent al fi Cornovac.Calitate e atat la Eveliny cat si la Cornovac.La Eveliny fetele sunt foarte curate, iar la Cornovac foarte multa amabilitate.Ca pret la Cornovac sunt mai mari.
In rest nu prea ai ce sa mai alegi in Buzau, doar daca nu esti prea pretentioasa.Ca incheiere recomand Eveliny sau Cornovac, depinde de gusturi si de buzunar.

dap..si cred ca astea 2 sunt singurele cu certificat de calitate..stiu ca cei de la restaurant mi-au zis ca nu accepta tort decat de la astea 2
ceea ce a fost ok, ca eu oricum vroiam eveliny :D

ladia
26.08.2011, 12:04:16
Recomand si eu Cornovac, la ei imi fac tortul si au fost foarte de treaba.
Dar pretul e la fel din ce am vz eu. 40/kg la martipan si 35/frisca

In plus mi-a placut tare mult ca au un foret noire personalizat si poti alege tu unul din straturi cu ce sa fie. Mi se pare o chestie foarte draguta. Am si gustat un pic, e taaare bun. :>

Ce mi-a mai placut mie la ei a fost ca le place sa se joace cu martipanul - forme, flori etc. E fain si eu chiar o sa vreau ceva mai deosebit.

niko84r
29.08.2011, 16:02:45
Recomand si eu Cornovac, la ei imi fac tortul si au fost foarte de treaba.
Dar pretul e la fel din ce am vz eu. 40/kg la martipan si 35/frisca

In plus mi-a placut tare mult ca au un foret noire personalizat si poti alege tu unul din straturi cu ce sa fie. Mi se pare o chestie foarte draguta. Am si gustat un pic, e taaare bun. :>

Ce mi-a mai placut mie la ei a fost ca le place sa se joace cu martipanul - forme, flori etc. E fain si eu chiar o sa vreau ceva mai deosebit.

merg si eu maine la degustare la eveliny...wish me luck :D

ariez
01.09.2011, 11:41:18
Are cineva poze cu torturi facute la Cornovac? Mie imi plac foarte mult produsele lor, sunt toate foarte gustoase, dar nu stiu la aspect cum arata torturile lor de nunta.

laviniaMo
04.09.2011, 23:39:37
Fetelor eu am fost la o nunta unde tortul a fost de la Eveliny, iar a doua zi am fost sa-mi comand unul doar pentru mine! 8-}

Danet
05.09.2011, 11:36:10
Dar ce parere aveti de Delicateria, am vb acolo si am vazut ca fac torturi dragute si ce am auzit ca sunt naturale , adica cu frisca naturala... ce stiti de ei?=P~

pinkraluk
05.09.2011, 13:56:58
Dar ce parere aveti de Delicateria, am vb acolo si am vazut ca fac torturi dragute si ce am auzit ca sunt naturale , adica cu frisca naturala... ce stiti de ei?=P~

Intr-adevar au doar produse naturale, dar sa stii ca gustul nu e chiar extraordinar. Sau poate nu mai suntem noi obisnuiti doar cu natural. Din ce am mai gustat si eu de la ei nu am fost super incantata asa de gust fata de cat de laudat incearca sa fie. Poti sa iti comanzi un tortulet micut si sa vezi exact ce si cum ;)

niko84r
05.09.2011, 22:27:29
pana la urma am avut foret noir de la eveliny si a fost super :)
poze nu am inca, ca sa vedeti martipanul galben :D
dar postez cum o sa le primesc :D

ladia
06.09.2011, 16:39:24
merg si eu maine la degustare la eveliny...wish me luck :D

sa ai noroc si sa iti faca tortuletul asa cum iti doresti, Niko :*

Elizaa
06.09.2011, 17:21:54
sa ai noroc si sa iti faca tortuletul asa cum iti doresti, Niko :*
Cred ca s-a terminat demuuuuuult..:-))