PDA

Versiunea completa : Saloane de bronzare in Arges

georgya
04.06.2007, 01:02:34
ce salon pt bronzat stiti?.......ca nu prea am idee..........as vrea sa fac si eu cateva sedinte sa ma colorez un pic pana la nunta:*

ayana2010
04.06.2007, 11:23:05
ce salon pt bronzat stiti?.......ca nu prea am idee..........as vrea sa fac si eu cateva sedinte sa ma colorez un pic pana la nunta:*

sus la calea bucuresti....nu mai stiu cum se numeste...beauty... in fine, e langa only si langa un cabinet stomatologic, pe partea cu cinema bucuresti. ai inteles ceva?

lorellay
04.06.2007, 12:03:21
Eu nu sunt de acord cu solarul....
Mai bine o crema autobronzanta...da nici aia...
Eu am noroc..am tenul masliniu....;))

georgya
04.06.2007, 12:48:54
sus la calea bucuresti....nu mai stiu cum se numeste...beauty... in fine, e langa only si langa un cabinet stomatologic, pe partea cu cinema bucuresti. ai inteles ceva?
cred ca da:*

georgya
04.06.2007, 12:50:18
Eu nu sunt de acord cu solarul....
Mai bine o crema autobronzanta...da nici aia...
Eu am noroc..am tenul masliniu....;))
nici eu nu prea sunt......dar avand in vedere ca nu am timp sa merg la plaja........fac o execeptie si merg la solar:*

ayana2010
04.06.2007, 13:02:20
cred ca da:*

sau sanovital.. ca e langa tine... nu are si solar?

lorellay
04.06.2007, 13:12:06
Hai mai ca ai timp sa prinzi putina culoare pana la nunta...mergi si tu cateva zile la plaja si gata....nici nu-ti trebuioe mai mult de 4-5 zile...duminici...

georgya
04.06.2007, 20:17:03
Hai mai ca ai timp sa prinzi putina culoare pana la nunta...mergi si tu cateva zile la plaja si gata....nici nu-ti trebuioe mai mult de 4-5 zile...duminici...
chiar nu am timp......:-<

georgya
04.06.2007, 20:18:05
sau sanovital.. ca e langa tine... nu are si solar?
din cate stiu eu nu are.....

Fluturas
04.06.2007, 20:28:13
din cate stiu eu nu are.....

mai este un centru, au numai aparate de bronzat acolo....undeva in spatele prefecturii intr-un bloc, este si o casa de moda pe acelasi palier cu ei.

georgya
04.06.2007, 20:32:06
mai este un centru, au numai aparate de bronzat acolo....undeva in spatele prefecturii intr-un bloc, este si o casa de moda pe acelasi palier cu ei.
cred ca stiu unde......mersi:*

Fluturas
04.06.2007, 20:34:38
cred ca stiu unde......mersi:*

n-ai ptr ce! eu acolo am sa ma duc ca au aparate bune, verticale, orizontale, tot felul de creme ptr solar...

georgya
04.06.2007, 20:53:39
n-ai ptr ce! eu acolo am sa ma duc ca au aparate bune, verticale, orizontale, tot felul de creme ptr solar...
eu cred ca vreau vertical.......nu am fost niciodata dar imi este teama ca trebuie sa stau inchisa in aparatul ala:-<

Fluturas
04.06.2007, 20:56:55
eu cred ca vreau vertical.......nu am fost niciodata dar imi este teama ca trebuie sa stau inchisa in aparatul ala:-<

eu numai vertical am facut,imi place, e o senzatie placuta...
daca suferi de claustrofobie s-ar putea sa ai o problema #-o

georgya
04.06.2007, 21:01:22
eu numai vertical am facut,imi place, e o senzatie placuta...
daca suferi de claustrofobie s-ar putea sa ai o problema #-o
sper sa nu sufar....doar sa am impresia asta

Fluturas
04.06.2007, 21:02:55
sper sa nu sufar....doar sa am impresia asta

si eu sper, pentru tine ;))

georgya
04.06.2007, 21:05:14
si eu sper, pentru tine ;))
ai idee de cate sedinte am nevoie pt a ma colora cat de cat?

Fluturas
04.06.2007, 21:09:06
ai idee de cate sedinte am nevoie pt a ma colora cat de cat?

pai se incepe cu cate 5 minute, vreo 2 sedinte, apoi inca vreo 2 cu cate 10 minute...si urmeaza inca vreo 2-3 de 15 min.
Eu cam asa fac...Oricum, te vor sfatui fetele de acolo.
Eu ma bronzez repede....

georgya
04.06.2007, 21:17:20
pai se incepe cu cate 5 minute, vreo 2 sedinte, apoi inca vreo 2 cu cate 10 minute...si urmeaza inca vreo 2-3 de 15 min.
Eu cam asa fac...Oricum, te vor sfatui fetele de acolo.
Eu ma bronzez repede....
aha.......trebuie neaparat sa imi fac programare:*

Fluturas
04.06.2007, 21:20:44
aha.......trebuie neaparat sa imi fac programare:*

daca afli un nr de telefon as aprecia daca mi l-ai comunica...^:)^
eu nu prea ajung in zona si nici nu stiu cum se numeste si nu vreau sa ma duc fara programare..
merci :*

georgya
04.06.2007, 21:24:37
daca afli un nr de telefon as aprecia daca mi l-ai comunica...^:)^
eu nu prea ajung in zona si nici nu stiu cum se numeste si nu vreau sa ma duc fara programare..
merci :*
cand o sa merg eu pt programare .....o sa cer nr de tel......putina rabdare:*

Fluturas
04.06.2007, 21:29:25

am rabdare,merci

Fluturas
20.06.2007, 08:13:23

Georgia ai fost la solar ?

georgya
20.06.2007, 14:41:42
Georgia ai fost la solar ?
daca nu ajung astazi .......sigur maine........am inteles ca ar fi fara programare......sper ca nu e prea tarziu pt tine>:D<

Fluturas
20.06.2007, 16:38:01
daca nu ajung astazi .......sigur maine........am inteles ca ar fi fara programare......sper ca nu e prea tarziu pt tine>:D<

nu, nu, e ok !
te pup>:D<

georgya
20.06.2007, 23:05:20
nu, nu, e ok !
te pup>:D<
am fost la solar dar nu unde e moda liz ........s-a deschis un solar peste strada de biserica sf ion.....are si orizontal si vertical.......este fara programare....cand am fost eu nu era nimeni.....si m-a costat 70.000 -6 minute.....:*

Fluturas
21.06.2007, 07:50:11
am fost la solar dar nu unde e moda liz ........s-a deschis un solar peste strada de biserica sf ion.....are si orizontal si vertical.......este fara programare....cand am fost eu nu era nimeni.....si m-a costat 70.000 -6 minute.....:*

nu stiu unde este biserica Sf Ion....:-\
ce tip de solar?orizontal?

georgya
21.06.2007, 12:17:15
pe partea cu liceul bratianu(balcescu)......in capatul strazii

georgya
21.06.2007, 12:21:31
si orizontal si vertical

kiss_tyna
22.06.2007, 09:02:52
Eu ma bronzez la bazinul descoperit....ieri am fost si deja sunt rosie....Astept putin sa imi mai revin si apoi iar ma mai duc...Am timp sa ma bronzez pana la logodna.Unde mai pui ca e si pe gratis bronzatul....=))

kiss_tyna
22.06.2007, 09:07:09
Am fost si eu cu o prietena de-a mea de vreo 4 ori la solar si dupa ce ca a dat bani destui,nici nu s-a bronzat cine stie ce....Acum mergem aman2 la bazin si ne bronzam uniform,fara nici un ban.=)) Si in plus,mai facem si cate o baitza in bazin.;-) Va spun eu din experienta de cativa ani ca cel mai bine te bronzezi daca te uzi la un interval de 30 minute.E incercata faza.;-)

Fluturas
22.06.2007, 09:50:12
Am fost si eu cu o prietena de-a mea de vreo 4 ori la solar si dupa ce ca a dat bani destui,nici nu s-a bronzat cine stie ce....Acum mergem aman2 la bazin si ne bronzam uniform,fara nici un ban.=)) Si in plus,mai facem si cate o baitza in bazin.;-) Va spun eu din experienta de cativa ani ca cel mai bine te bronzezi daca te uzi la un interval de 30 minute.E incercata faza.;-)

Eu n-am timp de mers la strand...Daca aveam faceam si eu la fel...
Lucrez de la 9 la 17...cand sa mai ajung si la bazin ?

kiss_tyna
22.06.2007, 09:59:52
Eu n-am timp de mers la strand...Daca aveam faceam si eu la fel...
Lucrez de la 9 la 17...cand sa mai ajung si la bazin ?

Naspa....imi pare rau...daca nu ai fi obosita si nu ai avea treburi pe acasa sau prin alte parti,ai putea sa mergi dupa ora 17 pt ca tocmai atunci e mai bine sa mergi la plaja ca nu mai arde soarele asa de tare...Dar te inteleg ca nu poti.:-s

Fluturas
22.06.2007, 10:21:48
Naspa....imi pare rau...daca nu ai fi obosita si nu ai avea treburi pe acasa sau prin alte parti,ai putea sa mergi dupa ora 17 pt ca tocmai atunci e mai bine sa mergi la plaja ca nu mai arde soarele asa de tare...Dar te inteleg ca nu poti.:-s

da, ar merge si la 17 insa nu stiu ce sa fac mai intai cand plec de aici... :((

ayana2010
22.06.2007, 12:03:25
fetelor, spuneti-mi si mie unde sa face electrostimulare in pitesti,...

Fluturas
22.06.2007, 13:46:30
fetelor, spuneti-mi si mie unde sa face electrostimulare in pitesti,...

s-a deschis un nou Visage vis-a vis de liceul Zinca si au tot felul de minuni,electrostimulare,terapii faciale si corporale,samd
ar mai fi centrul Luxuraa, pe strada smeurei nr 1, tot asa cu elctrostimulare, solar, tratamente, etc..
ar mai fi un centru bun in centru pe partea cu cinema bucuresti dar nu stiu exact ce au aia p-acolo...
de astea stiu eu ...

ayana2010
22.06.2007, 13:51:15
s-a deschis un nou Visage vis-a vis de liceul Zinca si au tot felul de minuni,electrostimulare,terapii faciale si corporale,samd
ar mai fi centrul Luxuraa, pe strada smeurei nr 1, tot asa cu elctrostimulare, solar, tratamente, etc..
ar mai fi un centru bun in centru pe partea cu cinema bucuresti dar nu stiu exact ce au aia p-acolo...
de astea stiu eu ...

merci......

Fluturas
22.06.2007, 13:54:47
merci......

nu ai pentru ce ...

georgya
22.06.2007, 17:51:02
Eu ma bronzez la bazinul descoperit....ieri am fost si deja sunt rosie....Astept putin sa imi mai revin si apoi iar ma mai duc...Am timp sa ma bronzez pana la logodna.Unde mai pui ca e si pe gratis bronzatul....=))
eu tocmai asta vreau sa evit.........sa nu ma fac rosie ca apoi ma cojesc si nu am chef ca la nunta cine stie cum sa arate pielea mea.....dupa nunta merg si eu la plaja ;-)

georgya
23.06.2007, 00:08:32
si apropo la ce curata este apa din bazin#-o .....sau cel putin asa era anii trecuti..........anul asta nu stiu dar cred ca este la fel/:)

ayana2010
23.06.2007, 13:17:46
si apropo la ce curata este apa din bazin#-o .....sau cel putin asa era anii trecuti..........anul asta nu stiu dar cred ca este la fel/:)
nici eu nu ma duc la bazinul descoperit... am fost o singura data in viata mea si de atunci am zis ca nu mai calc.....

georgya
23.06.2007, 14:15:20
nici eu nu ma duc la bazinul descoperit... am fost o singura data in viata mea si de atunci am zis ca nu mai calc.....
eu am m-ai fost dar nu am intrat in apa........la dusuri:*

kiss_tyna
23.06.2007, 23:51:41

Va spun eu pt ca mami in afara de faptul ca lucreaza in ''partea a doua'' a serviciului la bazin(acoperit-ca maseur),mai alearga si dimineata pe dig si stie si vede in fiecare dimineata ca vin niste oameni care iau temperatura din bazine si apoi le dezinfecteaza cu substante.Mama mea este medic primar igiena,si credeti-ma ca daca era ceva in neregula cu apa din bazine,nu ma mai lasa sa intru.
Si in plus,acolo se renoveaza grupurile sanitare,dusurile(au senzori la dusuri-k sa faca economie la apa sau ce=)) )vor face si un cabinet medical in caz ca se raneste cineva,au luat leaganele vechi si le-au inlocuit cu unele noi,frumoase,moderne daca le pot spune asa;au pus niste bancutze langa leagane.....mergeti si mai vedeti ce mai este pe acolo.
Parerea mea este ca daca mami a zis ca e ok,asa este!Doar controleaza zilnic astfel de unitati(bine,nu asa mari,magazine in general) si stie ce norme sunt impuse.
Cel mai bine,este sa stati la plaja acolo,unde sunt leaganele si este iarba pt ca nu este asa de cald din cauza ''vegetatiei''.Nisipul degaja foarte multa caldura si de aceea nu e prea bine sa stai acolo.Parerea mea.:*

ayana2010
24.06.2007, 01:33:13
Va spun eu pt ca mami in afara de faptul ca lucreaza in ''partea a doua'' a serviciului la bazin(acoperit-ca maseur),mai alearga si dimineata pe dig si stie si vede in fiecare dimineata ca vin niste oameni care iau temperatura din bazine si apoi le dezinfecteaza cu substante.Mama mea este medic primar igiena,si credeti-ma ca daca era ceva in neregula cu apa din bazine,nu ma mai lasa sa intru.
Si in plus,acolo se renoveaza grupurile sanitare,dusurile(au senzori la dusuri-k sa faca economie la apa sau ce=)) )vor face si un cabinet medical in caz ca se raneste cineva,au luat leaganele vechi si le-au inlocuit cu unele noi,frumoase,moderne daca le pot spune asa;au pus niste bancutze langa leagane.....mergeti si mai vedeti ce mai este pe acolo.
Parerea mea este ca daca mami a zis ca e ok,asa este!Doar controleaza zilnic astfel de unitati(bine,nu asa mari,magazine in general) si stie ce norme sunt impuse.
Cel mai bine,este sa stati la plaja acolo,unde sunt leaganele si este iarba pt ca nu este asa de cald din cauza ''vegetatiei''.Nisipul degaja foarte multa caldura si de aceea nu e prea bine sa stai acolo.Parerea mea.:*

din balconul meu se vad bazinele... si crede-ma ca nu am vazut pe nimeni dezinfectand, doar schimband apa o data la 3 zile..... dar daca tu stii sigur, nu te contrazic... poate merg ei cu noaptea-n cap sa dezinfecteze si nu-i vad eu..... dar cat sa tina si dezinfectia asta? :D
off... waw cate tickere ai :D

kiss_tyna
24.06.2007, 09:26:29
din balconul meu se vad bazinele... si crede-ma ca nu am vazut pe nimeni dezinfectand, doar schimband apa o data la 3 zile..... dar daca tu stii sigur, nu te contrazic... poate merg ei cu noaptea-n cap sa dezinfecteze si nu-i vad eu..... dar cat sa tina si dezinfectia asta? :D
off... waw cate tickere ai :D

Sunt obligati sa dezinfecteze apa in fiecare zi....o dezinfecteaza pe la 8(k sa-ti zic si ora).Daca nu ar dezinfecta-o ar lua amenzi ''grase''.Eu am mers in fiecare an la bazin si nu mi s-a intamplat niciodata sa ma imbolnavesc de la apa.Bine,intram in bazinul cu apa cea mai curata.;;)

arinutza
25.06.2007, 08:58:26
Si eu sunt un pic sceptica mai ales ca anul trecut o colega a luat un fel de ciuperca de la bazin... lucru confirmat de medic... patrascu mai exact.>:P

rocsi6666
26.06.2007, 12:26:38
eu merg in tudor Vladimirescu la bazin, de cand s-a deschis....e mai aproape de mine si e totul nou....inainte mergeam la bazinul vechi-si mergeam si merg destul de des, ca am crescut la Dunare si mor fara balaceala....si nu am avut nici o ciupercuta...probabil e si chestie de imunitate...oricum, nu stau pe marginea bazinului (cu fundul afara si picioarele in apa) si incerc sa evit santuletul acela cu apa de pe langa bazin...oricum, bronzul natural si treptat e cel mai frumos si tine cel mai mult si daca folositi cremele de protectie corespunzatoare nu va inrositi/ ardeti deloc.....mai vine cineva la bazinul din Tudor?

kiss_tyna
27.06.2007, 09:30:09
eu merg in tudor Vladimirescu la bazin, de cand s-a deschis....e mai aproape de mine si e totul nou....inainte mergeam la bazinul vechi-si mergeam si merg destul de des, ca am crescut la Dunare si mor fara balaceala....si nu am avut nici o ciupercuta...probabil e si chestie de imunitate...oricum, nu stau pe marginea bazinului (cu fundul afara si picioarele in apa) si incerc sa evit santuletul acela cu apa de pe langa bazin...oricum, bronzul natural si treptat e cel mai frumos si tine cel mai mult si daca folositi cremele de protectie corespunzatoare nu va inrositi/ ardeti deloc.....mai vine cineva la bazinul din Tudor?

Nici eu n-am patit nimic de cand eram mica si mergeam la bazin si pana acum...Asa ca o sa merg in continuare...Ideea este ca de fiecare data cand ai iesit din bazin(chiar daca vrei sa mai intri peste 10 minute) sa te duci sa faci dus putin....Eu nu am facut asa,dar recomand asta pt persoanele mai ''sensibile''.De fapt,asta recomanda toti medicii.
Mie imi convine sa merg la bazinul descoperit pt ca este langa mine.....dar m-ar tenta sa merg o data si la cel din Tudor Vladimirescu.N-am fost niciodata acolo pt ca nu am fost curioasa si mi s-a parut mai comod sa merg la cel de langa mine.Plus ca acum ai o panorama...vezi Mall-ul la ''2 pasi''.

Fluturas
04.07.2007, 07:47:32
fetelor,am gasit un solar f bun..in spatele restaurantului chinezesc ...

kiss_tyna
08.07.2007, 23:21:35
Ai fost acolo?

broscuta21
30.12.2009, 11:39:11
Buna miresici!

Tocmai am auzit la radio o reclama despre un salon de bronzat din bucuresti care foloseste bronzarea organica (te pulverizeaza cu un aparat si in 5 minute iesi de acolo neagra).
Am intrat si eu pe net si am citit ca aceasta bronzare este cea mai sanatoasa, de aceea va intreb pe voi: stie cineva vreun salon care foloseste bronzarea organica in Pitesti?

Astept raspunsul vostru cu nerabdare!!!!:*

rocsi6666
01.01.2010, 21:02:01
Buna miresici!

Tocmai am auzit la radio o reclama despre un salon de bronzat din bucuresti care foloseste bronzarea organica (te pulverizeaza cu un aparat si in 5 minute iesi de acolo neagra).
Am intrat si eu pe net si am citit ca aceasta bronzare este cea mai sanatoasa, de aceea va intreb pe voi: stie cineva vreun salon care foloseste bronzarea organica in Pitesti?

nu stiu in pitesti, dar stiu la mioveni, daca te intereseaza...m-am bronzolit eu...dureaza cam 20-30 de minute...

simona_ana
01.01.2010, 22:41:22
nu stiu in pitesti, dar stiu la mioveni, daca te intereseaza...m-am bronzolit eu...dureaza cam 20-30 de minute...
Pe ce principiu functioneaza

kiss_tyna
02.01.2010, 14:29:34
Buna miresici!

Am intrebat-o pe cosmeticiana mea si mi-a spus ca la Visage s-ar face bronzare organica insa cica este la fel de nociva ca si bronzarea la solar.

broscuta21
02.01.2010, 21:34:24

Te rog sa mi oferi mai multe detalii:* : ce pret are, unde este salonul si cum se numeste si daca dureaza 20-30 min sedinta, cat tine bronzul?
Multumesc anticipat!

broscuta21
02.01.2010, 21:37:35
Am intrebat-o pe cosmeticiana mea si mi-a spus ca la Visage s-ar face bronzare organica insa cica este la fel de nociva ca si bronzarea la solar.

Eu din ce am citit pe internet, cu bronzarea oganica ai avea numai avantaje, singurul dezavantaj (minor din punctul meu de vedere) fiind faptul ca dureaza bronzul doar 7 zile:zz: .
As putea sa sun la visage sa intreb cat o costa la ei o sedinta..desi salonul e cunoscut pt tarifele destul de ridicate pe care le practica...
Multumesc pt raspuns:*

broscuta21
28.01.2010, 20:01:39
Miresici, voiam sa va anunt ca am vazut o reclama zilele astea la salonul de bronzare Chocolate (pe Calea Bucuresti, deasupra salonului Blondy) unde spuneau ca au si bronzare cu pistol...
A fost vreuna din voi pe acolo?
Daca da, va rog dati mai multe detalii despre rezistenta bronzului si pretul acestui gen de bronzare:D

Lyssu
24.01.2011, 10:45:15
S-a bronzat cineva la Milagro cu pistolul? Adica bronz organic? Spuneti-mi si mie daca se i-a pe rochia de mireasa bronzul

Ela86
04.04.2011, 23:08:25
S-a bronzat cineva la Milagro cu pistolul? Adica bronz organic? Spuneti-mi si mie daca se i-a pe rochia de mireasa bronzul
da, se ia, mai ales daca transpiri...

denisa86
09.04.2011, 12:06:36
fetelor, ati inceput sa va duceti la solar? cam pe unde? ca as vrea si eu sa ma duc, pt ca sunt putin (prea) alba si s-ar putea sa ma confund cu rochia.. :((